Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané fettgesicht

Nalezeno 60 příspěveků, 8 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.11.2003 13:11

Aféra generála Günzela

Aféra generála Strucka

fettgesicht 213.?.?.?

Myslím, že je docela dobře možné, že co se týče Židů, panuje v SRN stejná diktatura pokrytecké politické korektnosti, jako v USA ohledně všelijakých menšin.

21371

12.11.2003 16:33

Naivkové a idioti

RE: Naivkové a idioti

fettgesicht 213.?.?.?

>Velke prumyslove korporace jsou dnes vlastne vladou kazdeho
>statu,jejich hranice je dnes cely svet,jejich vliv je takovy ,ze
>obycejny smrtelnik nema o tom ani zdani.

Jojo, to je myslím pravda. Já osobně si o demokracii např. v USA moc iluze nedělám. Jak se řekne řecky "vláda peněz"? BTW, mě se líbilo jak psával L. Zajíček na netem.cz o pracháčích, kteří sedí na žocích peněz a ještě je jim to málo... (nebo tak nějak).

21540

24.11.2003 16:32

S mrtvolami netančím

S mrtvolami netančím

fettgesicht 213.?.?.?

No, aspoň tady v Čechách podle mě žádná demokracie není. Ani chcíplá. Je tu jakási vyšší forma feudalismu. Ten kdo je u koryta bezohledně plundruje co se dá. Panstvo si jezdí za peníze daňových poplatníků do ciziny, kupuje si nová drahá služební auta, vybavuje nové kanceláře, staví ubytovny. Bere úplatky a uzavírá s cizími firmami nevýhodné smlouvy, na kterých vyletí milióny komínem. Bandy nadutých úředníků svojí neschopností a inkompetencí působí obrovské škody. Běda obyčejnému nevolníkovi, který nechce platit co má. Na něj biřicové vládnoucí vrstvy ještě stačí a tak ho škubají co to jde. Na velké ryby ale nestačí a tak nakonec vzniklé ztráty zaplatí zase jen nevolníci na nejnižší úrovní. Pokud někdo neschopnost ouřadů potrestá, zaplatí to zas nevolníci. Policie je dobrá tak na to, aby jí lumpové brali čepice, pistole a trefovali se do jejích aut svými drahými bouráky (s airbagy). Obyčejný nevolník, který se ještě navíc pokouší žít v souladu se zákony jen platí a platí a platí.

Demokracie v ČR není mrtvola, je to maska na tváři novodobého feudalismu.

22051

25.11.2003 11:48

S mrtvolami netančím

RE: S mrtvolami netančím

fettgesicht 213.?.?.?

>Velmi dobre a srozumitelne vysvetlene a podane. Nebydlim sice v
>CR, ale mam moznost tam byt velmi casto i na pomerne delsi dobu a
>mohu jen potvrdit, shora uvedenou zminku pisatele. Nedovedu ale
>pochopit, pokud toto slendrianstvi vlady a uradu Cesi moc dobre
>vi ( TV Nova "Kotel" ), tak proc se nic proti tomu neudela.
>Danovi poplatnici si v tomto pripade kupuji spatne a nekvalitni
>"zbozi". Byl jsem svedkem, nevim ale jak se ten dotycny politik v
>CR jmenoval, ktery prohlasil "koho chcete jineho volit? Vzdyt
>mimo nas, tu uz jinak nikdo neni". No a to je uz bez komentare
>...... Lev

Děkuju, jsem rád že má někdo podobné pocity a tudíž snad jsem ještě normální. Chápete například, že mojí matce se soukromou zdravotnickou praxí platí zdravotní pojišťovny třeba s čtvrtročním zpožděním? Pokud vůbec zaplatí všechny provedené úkony? To by si v normálním světě komerční firma dovolila dvakrát-třikrát. Pak by zkrachovala. U nás tenhle stav trvá už mnoho let. Není divu, podíváte-li se na ty figury, které se objevují ve vládě.

1) slušní lidé do politiky nejdou, nejspíš je jim odporná. V politice se tak koncentrují stejné typy lidí, jaké jsme vídali před revolucí ve vedení strany. Nuly, žvanilové, kteří se umějí vylhat ze všech svých neuvěřitelných průšvihů a blamáží. Pleticháři, kteří celé roky nedělají nic jiného, než že taktizují a pěstují konexe. Šašci, kteří se nechávají filmovat při svých nicneříkajících vystoupeních v médiích. Podívejte se třeba proboha na KDU-ČSL - copak ta strana má něco společného s křesťanstvím? Kromě toho, že papouškuje zbytečné církevní názory na potraty a podobně?
2) obyčejný volič nevolí kvalitní politiky, volí politiky, které nejvíc vídá v televizi. Obyčejný volič nepřemýšlí. Obyčejný volič volí stranu, za jejíž vlády musí nejméně pracovat. Dokonce ani ne stranu, za jejíž vlády by měl nejnižší daně, protože je jednodušší méně pracovat, než chvíli přemýšlet a spočítat si o kolik mě stát obere na daních. Obyčejný volič si nepamatuje. Obyčejný volič čte jenom Blesk, protože ho zajímá kdo si pořídil zase nové silikony, nezajímá ho, že se v Iráku stále nenašly žádné ZHN.
3) slušným lidem dávno došlo porevoluční nadšení a odhodlání zapojit se a něco měnit a raději se snaží sebe a své blízké co nejvíc zabezpečit v tomhle neuvěřitelném bordelu a něco si užít, než jim zlodějský stát sebere jejich peníze a spláchne je do ha---u.
4) místní média odpovídají svojí úrovní všemu ostatnímu. Dokáží jen papouškovat mainstreamové plky, pokud se vůbec věnují zpravodajství a ne záběrům z dopravních nehod. Moderátoři veřejnoprávní televize v hlavních zprávách s vlídným sugestivním učitelským výrazem lidem vysvětlují kdo je kdo a co je proč, místo aby lidem řekli co se kde ve světě stalo.

Jak z toho ven, to nevím. Snad jedině jestli se u nás zvýší jakási obecná inteligence lidí, rozhled, politická kultura, civilizovanost. Kde se to vezme, bůh ví.

22084

26.11.2003 11:51

S mrtvolami netančím

RE: S mrtvolami netančím

fettgesicht 213.?.?.?

>Teda já nechci...
Zapomněl jsem se podepsat. fettgesicht.

22137

26.11.2003 12:19

Připravme se na BIG BANG

Připravme se na BIG BENG

fettgesicht 213.?.?.?

Tedy, omlouvám se, nečtu Zvědavce dlouho, ani neznám reakce jiných podobných médií na duch v jakém se Zvědavec nese, ale chci se zeptat letitých čtenářů a přispěvatelů: Jak moc je Zvědavec obviňován z antisemitismu?

K článku: Ano, něco se děje a pořád to houstne. Rekl bych nějaká spirála násilí mezi USA a zejména muslimským světem. A mám dojem, že to taky podle toho dopadne, že to jednoho dne bouchne. Nevím jestli až tak zle jak předpovídá článek, ale mám jasno v tom, že nechci aby Evropa, nebo aspoň ČR, stála na straně USA.

22139

12.12.2003 11:08

Znamení šelmy

RE: Znamení šelmy

fettgesicht 213.?.?.?

Myslel jsem, že Buddhismus se zabývá vyřešením utrpení, ne alternativním způsobem živote nabo survivalismem. Nechci se vás dotknout, jenom by mě zajímalo jestli následujete nějaký konkrétní buddhistický směr a jestli se tento směr takovýmito otázkami takto výslovně zabývá.

Všimněte si, že většina lidí v klidu nevytrží a ticho je jejich nepřítelem.

Tohohle jsem si taky všimnul. Je to zajímavé.

22742

12.12.2003 22:05

Let's Learn English!

Let's Learn English!

fettgesicht 194.?.?.?

OT: Hej, lidi, četli jste to o tom kašírovaným krocanovi? A my jsme se smáli rusácké a komoušské šaškárně, té jejich propagandistické hype a fake. A hle, ono se to dneska nosí v Americe!

(Jestli jsem tohle poslal dvakrát, tak se omlouvám, hlásilo to nějakej SQL Syntax error, vím já co to je...)

22769

16.12.2003 11:57

Z tyrana vězeň

Z tyrana vězněm

fettgesicht 213.?.?.?

No, já bych ho hlavně nepopravoval, jináč z něj udělají mučedníka. Na druhou stranu ale co potom s ním?

22902

15.01.2004 20:10

Cikáni vítězí

RE: ADVOKATKA JA TAKY CIGOSKA

fettgesicht 194.?.?.?

No, prej není cikánka. Ale manžela má cikána (bože, asi se to píše s velkým "C") a sama je na pohled přičmoudlá. Slyšel jsem pikantní příhodu, která se její vizáže týká. Kdysi pracovalal jako advokátka pro ´Uřad městské části Praha 1. Ten má dole takovou vrátnici, kde jsou bezpečáci a mimo úřední hodiny tam nikoho nepouštěj jen tak. Ona - zřejmě ve svém pocitu, že ji musí všichni znát - tam jednoho dne za nějakým pracovním účelem napochodovala a neobtěžovala se říct bezpečákům kdo je nebo co chce, přesto že ji o to žádali. Došlo k nějaké strkanici a bezpečáci ji zřejmě považovali za drzou Cikánku, tak jí zkroutili ruce za záda a povalili na zem. Teprve potom se všechno vysvětlilo. Vyhrožovala jim trestním oznámením, ale nic z toho nebylo. No, to bylo takový OT pro zpestření.

24486

16.01.2004 10:48

Cikáni vítězí

RE: Cikání vítězí

fettgesicht 213.?.?.?

Já vidím problém hlavně nikoli v tom, že my nevíme jak jim pomoci s touto společností a s Čechy dobře vycházet, ale že to nevědí ani oni sami, ani jejich elita! Proč si všichni myslí, že ministerský úředník, Čech, po x desetiletích neblahých zkušeností s Cikány (já si pořád ještě nejsem jist jaké je to "c"), najednou vymyslí jak to udělat, aby tady mohli bezproblémově fungovat? Proč by měl takový úředník rozumět jejich mentalitě (jestli něco takového existuje)? Jak si všichni rádoby obhájci práv Cikánů v Čechách myslí, že mohou Češi působit na Cikány, aby tady začali slušně žít (tím myslím mravně, i hmotně důstojně)?

Jo, a ještě něco. Tam kde jsem se narodil se jim říká "Cikáni" nebo "Cigáni". Není to žádná urážka. "Romové" je nějaký politicky korektní nesmysl, který odmítám používat.

24519

19.02.2004 13:09

Další výrobky Velkého bratra

RE: Nemyslete na Velkého Bratra

fettgesicht 213.?.?.?

Mně se Vašem učení něco nezdá. Nezdá se mi, že by jenom dodržování jakýchsi morálních, etických zásad mohlo člověka osvobodit. Já si myslím, že morální, čisté konání je spíš produktem osvobození (osvícení???), než cestou k němu. Jestli buddhismus je jenom takováto morálka, etika, tak není velký rozdíl mezi buddhismem a náboženstvími. A to tedy potěš koště.

25765

19.02.2004 21:25

Další výrobky Velkého bratra

RE: Nemyslete na Velkého Bratra

fettgesicht 194.?.?.?

Nemůžu tvrdit, že jsem pochopil buddhismus. Ale párkrát jsem měl pocit, že by lidé byli šokováni kdyby zjistili jak málo má skutečný buddhismus společného s nějakými barevnými rouchy a jak mnoho má společného s jejich obyčejným životem. Ale o tom snad až u příležitosti nějakého článku o náboženstvích.

25777

24.02.2004 10:57

O naaranžovaných snímcích a podprahovém vnímáni

O naaranžovaných snímcích a podprahovém vnímáni

fettgesicht 213.?.?.?

Jestli je to tak, že Bushovi poradci a celá jeho klika tímto způsobem systematicky budují jeho image, snaží se tímto způsobem zapůsobit na voličstvo, pak je mi z toho na zvracení. Ne kvůli tomu, že to dělají, ale kvůli tomu, že to asi funguje. Jestli takovéhle přihlouplé triky na většinu lidí fungují (a asi fungují, jinak by si s nimi nedali tolik práce), tak chci pryč, někam na Mars, nebo ještě dál. Protože to znamená, že obrovská spousta běžných lidí v Americe (a i kdyby nikde jinde, tak to stačí) si klidně nechá s*át na hlavu a oblbovat se připitomělými obrázky a naučenými proslovy.

Ne, já tomu nemůžu věřit, že třeba ty jeho projevy může někdo brát vážně. Vždyť při to vypadá jako pionýr co recituje na základní škole básničku při výročí osvobození. Vždyť to z toho "strašlivě čouhá" (jak říkal náš češtinář při hodinách literatury), že je ten Bush takovej hurvajz, kterej akorát nabubřele pindá.

Omlouvám se za peprnější slovník, ale nějak poslední dobou ztrácím nervy.

25848

25.02.2004 10:15

Rabováni na Slovensku

Rabováni na Slovensku

fettgesicht 213.?.?.?

No, myslíte, že samotné omezení soc. dávek přiměje Cikány pracovat? Podle mě ne. Jenom budou víc krást, bude jich víc zavřených a stejně je bude společnost živit. Pokud se má tenhle problém vyřešit, musí se pracovat i na tom, aby se Cikáni naučili normálně pracovat, posílat děti do školy, a tak dále. Jak, to se mě ale neptejte, to fakt nevím.

Nějak mě zaráží, že se tomuhle problému nevěnují Blisty - buďto jsem to tam přehlédl, nebo se to maestro Čulíkovi nehodí do krámu.

25878

03.03.2004 14:09

Nedávejte dolary do mikrovlnné trouby - mohou explodovat

Nedávejte dolary do mikrovlnné trouby - mohou explodovat

fettgesicht 213.?.?.?

To mi neříkejte, že takovej čip může bejt tak tenkej, že může bejt pevně a zároveň nezjistitelně v papíru bankovky. Není to v těch dolatech spíš jenom něco na způsob kovového proužku v jiných bankovkách? Sakra škoda že nejsem žádnej dolarovej vatař, to bych to zkusil sám...

26115

15.03.2004 17:35

Několik poznámek na téma selhání demokracie

Několik poznámek na téma selhání demokracie

fettgesicht 213.?.?.?

To se mi ulevilo, že někdo vidí společnost tak trochu jako já. Už jsem si připadal nenormální.

1. Současné pojetí demokracie je založeno na tom, že vliv na dění ve společnosti mají nikoliv širý lid, ale různé nátlakové skupiny.

Ano, tohle je strašně moc pravdivé.

Mám pocit, že do škol, úřadů a politiky by se měli dostat ti nejlepší a nikdo by neměl být zvýhodňován.

Souhlasím, bohužel by musel stát učitelům a úřadníkům více platit a vyhazovat ty neschopné. Zatím jsou tyto profese tak trochu odkladiště méně schopných nebo méně průbojných.

3. Díky sociální pseudosolidaritě (mluvím především k Evropě) a globalizaci se objevil problém "černých pasažérů" (freeriders).

Tleskám, to je přesně ono. Je potřeba nazývat věci pravými jmény. Parazit je parazit. Ekonomický uprchlík není politický uprchlík. Nemakačenko není disident. Už i Britové tomu začínají rozumět.

Celý západní svět pak lamentuje nad krizí rodiny. Ale čemu se divit, když jí byla odebrána základní práva.

Opět do černého: V Británii nesmíte na ulici seřezat vlastní dítě, jinak by vás mohli zavřít (možná jen udělit pokutu - to zas takovou roli nehraje). Jak potom můžete vychovávat vlastní dítě?

Tento jasný a rozumný článek mohl být ještě mnohem delší, podobných nezdravých tendencí a jevů je v současnosti mnohem více. Velmi obecně shrnuto, zdravý rozum dnes ustupuje do pozadí, je nahrazován sebemrskačstvím a politickou korektností. Média, reklama a propaganda konzumu obrovsky deformuje význam a smysl věcí a jevů. Forma nejrůznějšího konání čím dál víc převažuje nad jeho obsahem a smyslem a tato tendence pořád sílí (jsem úředník, mám s tím zkušenost). Ekonomiky vyspělých států tvoří čím dál více produkce, která má z hlediska ekosystému a energetické rovnováhy planety nulovou nebo zápornou hodnotu a tento stav je vydáván za pokrok, úspěch, nebo rozvoj.

Všechno se to začíná točit ve spirále, v nějakém víru, který se pořád zrychluje. Někdy se děsím čeho všeho se ještě můžu dožít. Ještě že snad jaderný konflikt už je zažehnán. I když, rozdráždění islámští fanatici jsou schopní všeho.

26602

22.03.2004 16:19

Kultúra idiotov

Kultúra idiotov

fettgesicht 213.?.?.?

Mnoho věcí v dnešní civilizaci strašlivě degeneruje. Lví podíl na tomto trendu mají jevy, které přináší politické a hospodářské uspořádání nejrozvinutějších zemí světa v čele s USA - pokrytectví ve všech formách (včetně státně posvěcené formy - politické korektnosti), lži a vymývání mozků (reklama, propaganda), konzum, ztráta vnímání smyslu a míry věcí - fascinace technikou, moc různých lobby a nadnárodních korporací, a další. Degenerace médií je jenom střípkem v mozaice.

26844

30.03.2004 15:34

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

Od května nám bude EU nařizovat cenu másla

fettgesicht 213.?.?.?

Normální ekonomicky nevzdělanej typ jako já stejně neví jestli je tohle všechno pravda a jestli je to skutečně takový zvěrstvo jak to vypadá. Ale i tak mě pěkně štve, že jsem nehlasoval proti.

Přiznám se, že jsem před hlasováním o vstupu neměl ani páru o tom co bude vstup do EU reálně znamenat. Je tu někdo kdo to věděl?

27264

28.04.2004 17:25

Realita po vstupu do EU

Realita po vstupu do EU

fettgesicht 213.?.?.?

Jojojo, moc jsem se pobavil. D-Fens jsem objevil nedávno a je tam spousta článků, které nelítostně buší do různých paskvilů naší doby.

28441

08.06.2004 16:00

Idiotské hry zlaté české mládeže

Idiotské hry zlaté české mládeže

fettgesicht 213.?.?.?

Automobilismus v ČR se vůbec vyznačuje obrovskou dávkou buranství. Není třeba chodit k cannonballu, stačí si povšimnout fenoménu "tuningu" automobilů. Kdejaký s prominutím hňup si odstraní nebo zmenší tlumič výfuku a pak to uprostřed města roztúruje a zřejmě se ukájí tím, jak "všem ukázal co jeho auto umí". Podobně je to se všelijakými silnými motorkami. Přiblblí zbohatlíci (ano, vyhýbal bych se označovat je podnikatelší synáčkové, ačkoli jimi asi většinou jsou) to musejí uprostřed města rozpálit, ať všichni vědí, že jsou tu.

Nevadí, že pravidla silničního provozu zakazuje obtěžovat hlukem. Nevadí, že máme vyhlášku na ochranu zdraví před hlukem a vibracemi. Policie má důležitejší věci na práci. A možná jí stávající bezzubé předpisy ani neumožňují zasáhnout.

Myslím, že tady je situace stejná jako u projevů rasismu. Vzpomínáte co všechno si mohli skinheadi dovolit zpívat začátkem devadesátých let (Orlík a spol.)? Jak dlouho trvalo Policii a státním zastupitelstvím, než pochopili, že hajlování má asi něco společného s nacismem?

Vidím to tak na deset let. Deset let, než nás někdo začne bránit před křupany s hlučnými auty a motorkami. Pokud ovšem do té doby nebudou jezdit cannonball i ministři, jako onehdy jeden pitomec.

29547

09.06.2004 09:08

Otázka na tělo: Proč nemám rád bohaté?

Otázka na tělo: Proč nemám rád bohaté?

fettgesicht 213.?.?.?

Řekl bych, že na všem je trochu pravdy. Specifická česká nevraživost vůči bohatým určitě existuje, a důvody jsou podle mě tři:

1) Protože minimálně deset let po revoluci tady lidé v obrovské míře bohatli využíváním mezer v zákoně, zneužíváním informací a konexí, nebo přímo zločinem. Komunisty sešněrovaná společnost se uvolnila a najednou se změnila na bahnité bojiště o koryta, kde vyhrával ten, kdo měl správné známé, kdo dřív našel díru v zákoně, kdo dřív skoupil pozemky, kdo se jako první dostal k informacím, nebo stačilo i prachsprostě oškubat jiné (policie to stejně neuměla vyšetřit). Neznám moc bohatých lidí, ale myslím si, u nás více lidí než v jiných zemích zbohatlo nějakým nekalým způsobem právě během posledních 10-15 let. Vzpomeňte na LTO, kampeličky, všelijaké vytunelované fondy, všelijaké podivné privatizace, všelijaké ty H-systémy - to je jenom vrcholek ledovce. Obyčejný člověk se doopravdy může jenom rozčilovat večer u zpráv.

2) Také si myslím, že více než v jiných zemích se u nás bohatí lidé chovají zpupně. Podívejte se jenom na politiky - pořizují si luxusní služební byty, ačkoli mají vlastní, bourají drahá služební auta, kupují si plazmové obrazovky do jídelen svých ultra-levných bufetů. V Česku kdo má peníze, okamžitě je použije k tomu, aby se vydrápal výš a ty slabší při tom zašlapal do bláta. Na silnicích je to nejlépe vidět. Když je nejhůř, bohatému vystřelí airbag. Chuďas ve stodvacítce má smůlu. Podívejte se jak opatrně jezdí cizinci, i když mají dost peněz i na drahé auto.

3) V Česku si i "normálně" (tj. nikoli zločinně) fungující podnikatelé účtují nehorázné ceny za mizerné služby. Pokud jste na maloměstě, není navíc člověku pomoci, protože mizerně fungují všechny firmy. V okresním městě snad neexistuje stavební firma, která by dokázala provést větší zakázku bez toho, že by na ní bylo něco vysloveně odfláknuté, nebo špatně. Když potřebujete opravit kotel, dělají vám to napětkrát a stejně pak z něho lezou divné zvuky.

Kdyby se mě někdo zeptal co může Česko nabídnout EU, odpověděl bych "Buranství, necivilizovanost, malost, zlodějnu a jinak nic zvláštního." Škoda že to žádný z politiků neřekne, byla by to pravda, nikdo by se kvůli tomu nemusel rozčilovat.

29587

10.06.2004 15:09

Otázka na tělo: Proč nemám rád bohaté?

RE: Otázka na tělo: Proč nemám rád bohaté?

fettgesicht 213.?.?.?

Tedy, knihu jsem nečetl, ale doporučoval mi ji horlivě kamarád, který se živí multilevel marketingem (česky se tomu říká letadlo [smích]. No, takže, nevím co je v té knize, ale jestli je o letadlu, nebo podobných vychytralostech, tak to snad radši zůstanu u svého tabulkového platu. [velký smích]

29642

10.06.2004 15:23

Je feminismus na ústupu?

Je feminismus na ústupu?

fettgesicht 213.?.?.?

Zajímavý článek.

"Dnešní daňový systém je natolik represivní, že musí dělat oba partneři, aby uživili zločinný stát a ještě jim zbylo něco pro ně a jejich děti."

Ano, další velké téma. Z toho co člověk dnes vydělá, si stát polovinu vezme (ČR). Běžný člověk je dnes navíc nevolník, protože trh s nájemními byty stále nefunguje. Mimo Prahu seženete slušnou práci jenom přes známé. Nejradši bych se to tady vy...

29643

17.06.2004 08:23

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

fettgesicht 213.?.?.?

Nějak pořád nedokážu přijít na to co je nežádoucího na nošení muslimských šátků ve škole (Francie). Jestli to náhodou není jenom taková buzerace.

Jinak celé je to jenom problém stanovení hranice: Co ještě lze v našem prostředí tolerovat. Takováhle věc není nikdy jednoduchá, podívejte se jaký je problém najít všeobecně přijatelný názor na interrupce. Je to zabití, nebo je to jen odstranění "něčeho"? Kde je ta hranice?

Jediné co je podle mě v této věci jasné je právo země určit si sama míru tolerance k odlišnostem. V tomhle případě - zdá se mi - byla stanovena rozumně a slušně. Jak už tady někteří napsali, v muslimské zemi je cizincům dovoleno mnohem méně.

Já osobně si neumím představit situaci, že bych žil v jiné zemi jako přistěhovalec nebo potomek přistěhovalce a všem bych se snažil ukazovat jak jsem jiný. To mi prostě nedává smysl, není to přirozené.

No, nevím, možná je to takové posttotalitní myšlení - žít se staženým ocasem s pocitem vděčnosti že mě někde přijali. Třeba je správnější takový ten čulíkovský "furiantský" přístup: Jednou jste mě přijali, tak mi dejte všechno co můžete!

29892

18.06.2004 13:06

Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

RE: Muslimové jsou stále agresivnější: poděkujme Bushově juntě

fettgesicht 213.?.?.?

Ale já myslím, že tady nikdo přímo nekritizuje zahalování muslimských žen jako takové. Jeho důvody - tak jak je popisujete - mi dokonce připadají dosti ušlechtilé. Ale zkuste to celé vzít a implantovat to do nějaké anglické školy...??? Divné, že? V tom je ten problém, že takový tradiční oděv se prostě do takové školy nehodí. A společnost má myslím právo (ano, zjednodušuji) ústy soudů říci: "Toto nám vadí, bylo oprávněné takové jednání zakázat."

OT: Jinak si myslím, že neexistuje nic jako smysl života. To ale neznamená, že by nezáleželo na tom jak jej žijeme.

29929

13.07.2004 08:38

Výuka etiky na českých školách

Výuka etiky na českých školách

fettgesicht 213.?.?.?

Taky se obávám, že etika v podání těch, kteří ještě před lety učili občanskou nauku moc smysl nemá. Smysluplnější by bylo zvednout úroveň učitelského stavu. Vzpomínám si, že z naší gymnaziální třídy šli na pedagogiskou fakultu jen ti co neuspěli jinde a prostě jenom chtěli mít vysokou školu. Učení samotné jim ani nic moc neříkalo. A když si vzpomenu na některé zážitky s učiteli na základní škole, vůbec nechápu jak takové lidi mohl někdo pustit na katedru... labilní, nezralí, frustrovaní, bez autority. Ale tak je to v tomhle státě se vším - elita je v soukromém sektoru, protože chce mít s "erárem" co nejmíň společného.

30806

16.07.2004 08:31

Za protibushovské tričko do vězení

RE: Za protibushovské tričko do vězení

fettgesicht 213.?.?.?

Nevím, školy nemám, ale je ten Bush až tak důležitý? Podle mě je spíš takovej hurvajz, kterej jenom navenek reprezentuje jakousi celou vládnoucí kliku. Co je ta klika zač, jestli jsou to zbrojaři, naftaři, nebo Židi, ovšem neumím říct. Odhadoval bych to na židovské naftaře se slabostí pro zbraně [chechtot]

30999

23.07.2004 14:42

Jak na psy?

Jak na psy?

fettgesicht 213.?.?.?

Kdesi poučovali školáky, že si mají lehnout na záda, bradu přitisknout na prsa, ruce tisknout na obličej. Tak by pes neměl mít šanci se zakousnout na nějaké pro něj obvyklé místo. Ale nevím jestli to funguje, podle mě rozzuřený pes kouše do všeho co mu přijde do tlamy, zakže se nedostane na obličej, ale může vás takhle možná kousout do lokte, stehna, chlapy i...ano, tam. Možná, že ho ale v takovém případě odradí ta samotná pozice na zemi. Z vlastní zkušenosti občasného rekreačního běžce můžu potvrdit, že základ je zastavit se (i slézt z kola) a být neustále otočený čelem k psovi. Zatím jsem naštěstí víc nepotřeboval.

Několik podrobných návodů na skutečně fyzickou likvidaci psa je v knížce "Záškodník" od Marka Chlíbka. Je tam spousta věcí které běžnému člověku přijdou možná úchylné nebo šílené, ale i spousta potenciálně užitečných informací. Je jasné, že likvidace psa holýma rukama je věc pro silné a otrlé jedince a neobešla by se bez zranění, ale pokud by takhle např. žena bránila dítě, nemusel by to být ani pro ni problém. Přesně si to nepamatuji, ale je několik základních způsobů podle slabého místa na něž se útočí. Jednak jsou to varlata u psů - pořádný kopanec může vše vyřešit. Pak je jedno řešení psa dostat na zem, nejlépe na záda(tady se bohužel asi předpokládá, že je zahryznutý do předloktí, jinak nevím jak toho docílit). Tam je možné mu přimáčknout ohryzek, kleknout na hrudník, a podobně. No a opravdu husté je v téhle pozici mu přikleknout jednu přední nohu a druhou mu odtáhnout ve smyslu rozpažení a zlomit mu ji. Je to opravdu hnusné, ale někomu by to mohlo zachránit zdraví nebo život. Další způsoby se odvíjí od toho, že je pes zakousnutý do někoho jiného a pak se útočí na zadní nohy psa (opět páčení až zlomení), popř. opět varlata. Kopat do hlavy se rozhodně nedoporučuje - pes má větší postřeh a hlava je relativně malý cíl (ostatně ohledně vlků toto píše i známý cestovatel a polárník Pavlíček).

Pohříchu mám pocit, že velká část medializovaných útoků proběhla tak, že pes někoho rychle nečekaně (přitom třeba těžce) pokousal a pak se choval jako by nic. To už pak těžké se bránit. Já si myslím, že pes je a vždy zůstane zvířetem, do něhož přeze všechno nevidíme a kterému nerozumíme a jako takové bych je nikdy nenechával samotné s dítětem. Kdo takhle nejedná, koleduje si o malér. Lidi ztrácejí zdravej rozum. Zrovna včera jsem sledoval mladou ženskou s pitbulem - kdyby se rozhodl, že vystartuje, klidně by ji strhl na zem a vlekl za sebou. Co potom taková kravka zmůže?

31298

02.08.2004 13:44

Tak ako je to vlastne s tými útokmi psov na ľudí

Tak ako je to vlastne s tými útokmi psov na ľudí

fettgesicht 213.?.?.?

A to co jste popsal zabere beze zbytku? Co když běžící pes prostě nezastaví, vyskočí a zahryzne se do mě?

A co když budu něco "hrát", ale přitom budu psovi úplně jinak páchnout? Já osobně třeba se leknu každého psa který na mě vyjede; nevydráždí ho potom můj pach k útoku bez ohledu na všelijaké pohyby které budu eventuálně vykonávat?

31699

27.04.2005 10:59

Zpráva o rozkrádání českého národního majetku v 90.letech 20.století

Zpráva o rozkrádání českého národního majetku v 90.letech 20.století - technická:

fettgesicht 213.?.?.?

Technická otázka/připomínka: Jak se zjistí, že ten nebo onen činitel je žid? Předpokládám, že většina z takových lidí o sobě tak podrobné údaje nikde nezveřejňuje, pokud vůbec nějaké. Třeba u Klause by mě to nenapadlo.

50760

24.05.2005 08:31

Chystáte se koupit starší automobil v bazaru? Ale prosím ...

Chystáte se koupit starší automobil v bazaru? Ale prosím ...

fettgesicht 213.?.?.?

Ježkovy voči! Tohle bylo téma před dvěma (nebo kolika) lety, když AAA řešila Nova. Dnes už ví každé dítě, že AAA jsou šejdíři. Autor se projevil jako pěkně neinformovaný člověk. Odmítám se nad článkem rozhořčovat.

53428

04.06.2005 10:32

Na Klause mi nesahejte

Na Klause mi nesahejte

fettgesicht 81.?.?.?

Jako prezident tak nějak vyzrál. Vyrostl. Dostal se nad stranické půtky.

IMHO houbeles. Ještě více se nafoukl a je ještě více přezíravý. Kde může dává najevo že ON je prezident a ON si bude dělat co chce. Mezi Čechy jsou v tomto směru dva typy lidí: Ti co ho vždycky nesnášeli - nesnášejí ho dál ? a ti tak trochu zakomplexovaní, kteří jsou teď pyšní, že NÁŠ prezident se postavil proti euroústavě, vlastně proti celé té zlé Evropě. Mně z toho Klasova vystupování trčí do všech stran ješitnost a touha po ?one man show?. To není vlastnost dobrého státníka. Státník je něco víc než politik a Klaus je jenom politik.

Předchozí článek mu vytýká jmenování komunismem zatížených soudců. Nemyslím si, že je to něco, co by Klausovi uškodilo.

Je úplně jedno jestli to uškodilo Klausovi, protože to uškodilo nám všem. Komunista na soudě (byť bývalý) je kozel zahradníkem. S takovouhle se naše justice nikdy nevyhrabe ze s... - víte čeho. V některých okresech je dlouhodobě katastrofální nedostatek soudců, ale to pana přesidenta nezajímá. On chce jen svoje životem prověřené kované ex-soudruhy. Hlavně ne žádné mladé arogantní typy, kteří by mohli mít nedejbože nějaké nové nebezpečné názory. Kromě toho, vsadil bych se, že 90% z těch odmítnutých půjde do advokacie (s justičními zkouškami bez problémů), kde budou spokojeně hrabat pod sebe (ne že bych jim to nepřál), zatímco my obyčejní, co jenom potřebujeme od soudu přiklepnout nějakou tu tisícovku, budeme zase čekat na rozsudek roky.

K soudcování člověk potřebuje věk. Nemůže být dobrý soudce člověk, který ještě nedostal od života přes hubu. To prostě nejde. Soudcování se neučí ve škole.

Tohle je jenom další paušalizace. Znal jsem kluka který se hlásil na soudce hned po škole. Byl to zodpovědný, rozumný a vyrovnaný člověk. Neváhal bych říci rozumnější než já, a to se považuji za docela rozumného. Nakonec se tam nedostal z jiných důvodů, ale za Klause by se tam jistě nedostal kvůli věku - nesmyslně.

Jmenování paní Kláry Veselé-Samkové je zřejmě nutno chápat jako úlitbu diplomacii.

Tak takovouhle "diplomacii" státník nedělá. To není diplomacie, to je koňský handl. O Samkové mám to nejhorší mínění. Nechci se o tom moc šířit, ale mám s ní zkušenost ještě z dob kdy bývala prostou advokátkou a nebyla to advokátka, které bych svěřil svoje záležitosti. Moc ji neznám, ale to co o ní vím se naprosto neslučuje s představou vyzrálého rozumného soudce.

Podle mého hloupého názoru je Klaus největším evropským a možná i světovým politikem současnosti.

Ježiš, to bychom na tom byli opravdu špatně! A to jenom proto, že se postavil proti většině? Škoda že to nedělá bez arogance, pak by byl opravdu třída. Takhle to s ním budou mít lehké, možná se znemožní sám.

54599

21.06.2005 21:10

Komentář ke kauze bankovních poplatků

Komentář ke kauze bankovních poplatků

fettgesicht 81.?.?.?

Lidi, jestli je tu nějakej právník: Mně nejde do hlavy jedna právně-technická otázka. Při zřízení účtu člověk písemně uzavírá smlouvu. Její obsah je v okamžiku uzavření dán: Podmínkami uvedenými ve formuláři smlouvy + všeobecnými obchodními podmínkami banky + aktuálním ceníkem služeb (poplatků). Za těchto podmínek se smlouva uzavírá. No a teď si představme, že banka ceník poplatků čas od času změní. To znamená, že se tím změní obsah smlouvy.

Takže se ptám: Je podle vás právně technicky možné měnit jednostranně obsah smlouvy (dvoustranného právního úkonu)? Já tvrdím, že jedna smluvní strana může jednostranně změnit obsah soukromoprávní smlouvy jenom v případě že tak výslovně stanoví zákon. Nestanoví-li to zákon, ale je to ve smlouvě sjednáno, je to podle mě neplatné ujednání. Co vy na to?

Příklad: Mohl dřívávějc (dokud existovala regulace nájemného z bytů) pronajímatel zvýšit nájem? Mohl, když se změnily cenové předpisy, protože tak stanovil zákon. Může to udělat dneska, když cenová regulace není? Ne. Platí cena sjednaná ve smlouvě a víc ani prd.

Tak, ale banka si klidně vydá po nějaké době nový ceník a bere si z mého účtu poplatky, které jsem jí ve smlouvě o vedení účtu neodsouhlasil. Možná namítnete, že jsem ve smlouvě odsouhlasil, že poplatky se řídí platným ceníkem, že jsem tím vlastně dal bance právo je jednostranně zvyšovat a měnit tím obsah smlouvy. Tak, a co když banka řekne, že od příštího roku bude poplatek za vedení účtu 5000,- Kč ročně? Nebo 10000,- ročně? Bude taková situace právně obhajitelná? Bude? To by asi nešlo, ne? Nebude? Pak není obhajitelné ani zvýšení o 50,- nebo 5,- Kč, ne?

Chci tím říct, že mě zaráží, že uzavíráme smlouvy, jejichž obsah si vlastně určuje částečně jedna smluvní strana. To prostě odporuje principům soukromého práva.

S tím pak samozřejmě souvisí i to, že si banky účtují poplatky i za vydýchaný vzduch v hale když čekáme na přepážku.

A úplně nakonec: Koho se*e ČS s těmi jejími věčnými výpadky bankomatů? V našem okresním městě si ČS klidně nechala celý víkend před vánocema rozvrtaný bankomat uprostřed centra, přímo mezi dvěma obchoďáky. Jsou to s odpuštěním kreténi.

57588

21.06.2005 21:18

Spiderman Krejčíř na útěku

Spiderman Krejčíř na útěku

fettgesicht 81.?.?.?

Mě naprosto fascinuje splachovací ředitel Kolář. Ten nerezignuje snad ani kdyby vožralej zmasakroval autem na přechodu mateřskou školku. To je správnej korytář.

57592

22.06.2005 10:05

Spiderman Krejčíř na útěku

Spiderman Krejčíř na útěku

fettgesicht 213.?.?.?

Česká policie jak ji známe:
http://www.novinky.cz/krimi/59158-pri-domovni-prohlidce-u-krejcire-vladl-neuveritelny-chaos.html

P.S.: (Zábavný URL že? Žádný "asp.id?=blabla")

57716

23.06.2005 08:53

Komentář ke kauze bankovních poplatků

RE: Komentář ke kauze bankovních poplatků

fettgesicht 213.?.?.?

>Nesouhlasim-li, zvednu zadek a jdu hledat lepsi.
>Pokud hledani bude na vsech frontach neuspesne,...emigruji
>ze zeme, jejiz vlada se neumi postarat o zakladni prava
>svych obcanu.

> Jen pak ale muzete cekat, ze vas ti, kteri chodili se
>sklopenou hlavou, mohou nazvat zbabelcem.

>Mnoho stesti v hledani lepsiho, levnejsiho( pokud mozno
>zdarma),systemove bezpecnejsiho[mrknutí jedním okem]

Problém je v tom, že

a) já se smlouvou v momentě podpisu souhlasím, jenomže banka ji pak sama později změní,
b) dělají to takhle všechny banky v zemi,
c) nezdá se mi to právně čisté.

Jenom ještě na dokreslení: V jiném fóru jsme se dobrali poznání, že kterási banka když změní poplatky, v písemnosti kterou to oznamuje píše taky něco takovýho, že první transakcí po zavedení poplatků klient potvrzuje souhlas s novým ceníkem, takže si možná ta banka je vědoma, že tahle praxe má možná trochu "švy".

A zdáte se mi poněkud idealistický: Emigrovat kvůli bankovním poplatkům? Svoji manželku, dítě, všechno to přestěhovat do nějaké země kde se mluví cizím jazykem, nikoho tam neznáme a nevíme jak si tam vyděláme na živobytí? [mrknutí jedním okem]

57904

19.08.2005 23:18

Comeback Vladimíra Železného?

Populismus

fettgesicht 81.?.?.?

Onehdy jsem si přečetl jakýsi výcuc z toho jeho programu a byl jsem doslova šokován - tak nepokrytý, hrubozrnný (jak by řekl sám Železný) a přitom poměrně vynalézavý populismus jsem už dlouho neviděl.

Ale vsaďte se, že tupí konzumenti Novy ho budou volit. Čím víc jim nas..e na hlavu, tím víc ho budou mít rádi.

66914

02.11.2005 21:42

Turistou v Praze

To je článek

fettgesicht 81.?.?.?

jak od D-FENSe, ale hooodně rozředěnej a s notnou dávkou žluči.

To je prostě život, že v centru Prahy se vydělává na turistech. To má Magistrát regulovat co se kde smí prodávat? Nebo jak to bylo myšleno?

Mě tam ti turisti taky srali, i když hlavně proto, že se po chodnících pohybovali jak lobotomizovanej dobytek a furt jsem je musel někde obcházet (ke konci už jsem měl tendence je rozrážet aktovkou). Tak jsem se odstěhoval a mám od nich pokoj. Nepřipadám si už sice "světově", mám klid a blízko do přírody.

A s tím focením: Božímku, ať si každej fotí co chce! Já co mám digitál, tak taky fotím hovadiny, protože mě to nic nestojí, na jedno cédéčko se vejde tisíc fotek a vyhodit do kontejneru je můžu vždycky. A u mnoha z těch kompaktů ten blesk možná ani nejde vypnout.

76578

21.11.2005 20:46

Zpráva z druhého slyšení – krajský soud Mannheim, 15.11.

Je tohle možné? Vyznáte se někdo v trestním právu?

fettgesicht 81.?.?.?

Je možné, že německý (v mých očích civilizovaná země) soud takhle libovolně bere a přiděluje obviněnému obhájce? Vždyť na osobě obhájce může totálně záviset výsledek procesu! Jak může být něco takového v Německu uzákoněno? To už nemá ani smysl hrát si na nějaký soudní proces, můžou ho zavřít rovnou!

A proč vůbec má mandátního obhájce, to se u nás přece dělá jenom lidem bez prostředků, že se jim určí advokát ex offo, jinak jim do osoby jejich obhájce nikdo nekrafe, ne? Tak co to tam mají za móresy?

A co to bylo za nesmysl, že ta jeho advokátka má k Zundelovi příliš blizko? To by mě jako v Německu nemohl obhajovat třeba bratr? To jako musí být mandátní obhájce "nestranný" nebo co?

A o podjatosti soudce rozhoduje dotyčný soudce sám? Co je to za blbinu?

Cílem obhajoby je rozeštvání národa? Jak si může soudce dovolit takhle se s prominutím vysírat do obhajoby? Jak může potom aspoň vypadat nestranně, když něco takového vypustí z huby?

To celé zní příliš právně šíleně, než aby to mohla být pravda. Chtělo by to nějaký odborný názor se znalostí německého práva, jinak odmítám uvěřit, že tohle se děje někde v Evropě. Když si americký soudce mlátí do stolu a zesměšňuje žalobce kvůli jeho žalobě, dobrá, Američani jsou takoví "jiní", ale tohle v Německu...?

79464

31.12.2005 21:51

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Dotaz

fettgesicht 81.?.?.?

Tedy pardon, ale jak může být příspěvek "genocidní"? Genocida je vyvražďování určité národnosti, a copak diskuze na novinkách někoho zabije? Všichni víme, že v té diskuzi si vyblejvají frustraci obyčejní lidi, kteří žádnejm Cikánům podpálit barák nepůjdou, tak proč z toho dělat bramboračku? Prostě se tam zasprosťačí, a jak je u nás v Čechách obvyklé, od slov k činům zůstane zatraceně daleko.

To jenom p. Čulík potřebuje vodu na svůj politicky korektní mlýn. Škoda, že když homosexuální Vladko vyhrál VyVolené, nenapsal velikánský článek jak Čechům nevadí homosexuálové. Bodejť, nehodilo se mu to do krámu.

86196

31.12.2005 21:59

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Na BL diskuse byla - než ji Čulík zrušil

fettgesicht 81.?.?.?

Myslím, že ji od začátku oficiálně zrušil proto, že v diskuzi byly údajně urážlivý příspěvky, který nechtěl cenzurovat. Dokonce jsem se ho na to mailem ptal. Na druhou stranu, pokud by kvůli nějakému kokotnímu zákonu měl nést zodpovědnost za kdejakej žblebt co se tam vyskytne, a tudíž diskuzi cenzurovat, tak to chápu.

Pro mě osobně je bez diskuzního fóra užitečnost a zajímavost BL jen 40% z původní hodnoty.

86197

06.02.2006 23:15

Rituální porážky zvířat

RE: video

fettgesicht 86.?.?.?

To kratší video na http://www.newsgarden.org/chatters/homepages/alllie/kosher.shtml jsem shlédl až do konce. Je to ošklivé, ale myslím si, že normální jatka nejsou o nic lepší; nejspíš tam jenom odpadá to "divné" otáčení v tom bubnu. Ono vůbec něco spolehlivě a rychle zabít asi není legrace (viz historky o běhajících bezhlavých slepicích, sedání si na podřezávané krůty, a podobně).

To delší video nemám nervy nikoli shlédnout, ale stahovat. Proč musí někdo .mpg ještě zipovat, to nechápu. Kdyby to bylo nezabalené, pustil bych si aspoň začátek, nebo půlku. Takhle si nepustím nic.

U nás doma vepřové či hovězí moc nekupujeme, připadá nám drahé. Kdyby se měla zvířata nějak eticky (=dráž) porážet, asi bychom je nekupovali vůbec. A to nejsme sociálně slabá rodina. A teď babo raď.

92192

09.02.2006 14:10

Karikatury Proroka Mohameda

RE: Karikatury,

fettgesicht 213.?.?.?

No, mně se zdá, že kdyby dánští imámové chápali demokracii v Dánsku, neběželi by žalovat kolegům v islámských zemí a rozdmýchávat vášně. Že jim bylo v Dánsku nasráno bych viděl jako projev možná nezdvořilosti nebo netaktnosti.

92503

09.02.2006 14:24

Karikatury Proroka Mohameda

RE: SVOBODA, SVOBODA tisku a EU

fettgesicht 213.?.?.?

Já myslím, že Cyril Svoboda je ministrem zahraničí Čechů, ne muslimů. Na druhou stranu z něho někdy přeci jen trochu cítím snahu být "evropštější než Evropa". V tomhle případě mi to ale nevadí. V Evropě se prostě na uražené svaté dnes moc nehraje a u toho bych zůstal.

92507

20.04.2006 07:40

Modrá šance po ústecku?

No,

fettgesicht 213.?.?.?

já nevím jak to bylo v tomto případě, ale z vlastní praxe vím, že se takovéhle věci dělaly i jinde. Fungovalo to tak, že budoucí nájemce zaplatil opravu pronajaté nemovistosti a po skončení onoho nájmu (řekněme po 10 letech) vrátil nemovitost vlastníkovi - sice opotřebovanou, ale přeci jen v podstatně lepším stavu, než byla původně.

Lze se dohadovat, zda to je pro obec výhodné či nikoli, ale ve většině případů, se kterými jsem se setkal, ta obec sama na takovou opravu nemovitosti prostě neměla peníze a toto byla jedna z cest jak ji nenechat spadnout.

103846

08.10.2006 21:03

Není důležité, co řekl Havel

Démonizace

fettgesicht 86.?.?.?

IMHO Havla příliš démonizujete. Byl to šášula, kterýho si tady vybral Západ, aby se stal maskotem pádu komunistů. Že držel ochrannou ruku nad komunistama? To byste chtěli od šášuly moc.

A že něco nasliboval v proslovech? Co asi tak mohl doopravdy slíbit, copak prezident má výkonnou nebo zákonodárnou moc?

Havel=žblebty. Dneska to víme, otočme list.

118707

21.02.2007 10:09

Hon na sexčarodějnice: dva případy

Degenerace

fettgesicht 213.?.?.?

Když tohle čtu, chce se mi prohlásit, že Američani jsou hlupáci, a že to přeci všichni dávno víme. Myslím ale, že je to projev postupující degenerace euroatlantické civilizace, kterou je vidět i u nás. Amerika je v ní jenom - jako ve spoustě věcí, dobrých i zlých - o krok napřed. Demokracie začíná pronásledovat a ničit sebe sama politickou korektností a alibismem.

129313

04.10.2007 08:27

Všichni Rusové náhle opustili reaktor Bushehr v Íránu

To není možný

fettgesicht 213.?.?.?

To není možný, nechce se mi věřit, že po Iráku USA znovu vojensky napadnou suverénní stát, který je nijak neohrožuje. Pod záminkou, které může věřit jenom dítě. To jim to projde? Bože, doufám, že Rusové prodali Íráncům dost zbraní, aby jim aspoň způsobili pořádné ztráty.

144897

19.10.2007 18:54

Ricardo Sanchez: Irák je pro Spojené státy „noční můrou“

Američané

fettgesicht 86.?.?.?

pod falešnou záminkou vojensky napadli a okupují suverénní stát, zdevastovali jeho infrastrukturu, přivedli ho na pokraj občanské války, pozabíjeli tam tisíce civilistů a teď budou kvílet, že je to pro ně noční můra? Co tam teda lezli, když jsou neschopní?

A co to asi je pro milióny civilistů, kteří žijí ve městech, kde neteče voda a nejde proud, cizí žoldáci po nich beztrestně pro zábavu střílí a bůhví kdo je tam vyhazuje do vzduchu? Pro ty je to jako legrace?

Je mi z těch američanů na blití.

145672

19.10.2007 19:20

A povstala umělecká fronta…

Tahle moderna...

fettgesicht 86.?.?.?

Všechna tahle moderna je založená jenom na tom, že je to buď programově hnusný, šokující nebo neotřelý (přičemž "neotřelý" obvykle znamená to, že podobnou blbost ještě nikoho nenapadlo udělat). To se mi zdá na budovu Národní knihovny trochu málo.

145674

23.11.2007 11:19

Obyčejný občan

Rasismus

fettgesicht 86.?.?.?

"Cikány nemám rád, rozhodně ne kvůli barvy jejich pleti, ale vadí mi, že pobírají sociální dávky placené z našich daní, tyto dávky během dvou, tří dnů i dříve prohrají na automatech, propijí apod. a po zbytek měsíce kradou."

Ale tohle bohužel prostě JE rasistický názor, protože strkáte všechny do jednoho pytle na základě etnického původu.

147793

27.11.2007 08:37

Zemřelo v irácké válce 15 tisíc amerických vojáků nebo víc?

Kde udělali soudruzi z USA chybu?

fettgesicht 213.?.?.?

Vypadá to, že i americký voják je přes všechnu tu supermoderní techniku a výcvik pořád ještě člověk, který potřebuje dobrý důvod k tomu, aby někoho zabil, nebo po sobě nechal střílet. Jinak mu hrábne.

148089

20.12.2007 22:29

Linuxi, buď pochválen

Tak tak,

fettgesicht 86.?.?.?

Linux už mi taky párkrát zachránil krk. Mám dokonce pocit, že například linuxový mkdosfs (nebo jak se ta utilita na výrobu FAT systému jmenuje) dělá FAT lépe, než soft od samotného MS.

Taková zajímavost: V současné době provozuji jenom Linux a to za velice bizarních okolností. Asi mám nabořenou grafickou kartu (ATI) a ta mi s ovladači od výrobce (libovolné verze) neustále shazovala Windows XP, takže se na počítači vůbec nedalo pracovat. Přičítal jsem to Windows XP, protože v Linuxu se to nedělo a s open source ovladači a vypnutou 3D akcelerací karta pracovala a pracuje bezchybně. Tak jsem WXP odstranil, pracuji výhradně na Linuxu a nechal jsem si starou grafickou kartu.

Samozřejmě to není žádný důkaz toho, že Win jsou k ničemu a Linux je nejlepší, nebo argument k používání vadného hadrware. Ale je to zajímavé.

149772

01.01.2008 01:49

Zločin vlastního soukromí

Hm...

fettgesicht 86.?.?.?

No nevím, nakolik jsou informace v článku přesné, ale pokud jsou přesné, pak je vidět, jak je ona proklamovaná slupka občanských svobod a demokratických tradic v západních zemích tenká. U nás snad nic takového nehrozí: i právní idioti zatím chápou, jak zásadní význam má princip, že obviněný není povinen poskytovat orgánům činným v trestním řízení důkazy proti sobě samému. Každopádně tak, jak je to v článku podáno, je to na blití. To pak můžou rovnou zakázat šifrovací software, Tor a podobné věci.

150254

02.01.2008 21:32

Zločin vlastního soukromí

RE: Hm...

fettgesicht 86.?.?.?

Tak tak, "Tor Enabled"...

150425

02.01.2008 21:12

Zločin vlastního soukromí

RE: jak na to

fettgesicht 86.?.?.?

Jestli jsem to dobře pochopil, tak právě takhle funguje výše zmiňovaný Truecrypt.

150427

04.01.2008 21:34

Zločinci v policejních uniformách

RE: Bizardni, nemyslite?

fettgesicht 86.?.?.?

Mně se to zdá příliš šílené, než aby to byla pravda... ikdyž, zprávám o policistech vysedávajících na veřejných WC a čekajících na jakési to tajné znamení gayů (bylo to podupávání nohou?) jsem uvěřil... [zmaten]

Pořád mě napadá ten Formanův výrok: Všechno, co jste slyšeli o Americe, je pravda. To nejhorší i to nejlepší.

150576

16.01.2008 10:01

Obhájkyně popírače holocaustu jde do vězení

Asi to udělala

fettgesicht 213.?.?.?

Že po vynesení rozsudku zahajlovala, píšou i na různejch německejch stránkách a jednání bylo podle všeho veřejné, takže pochybuju, že by si to někdo zhola vymyslel. V tom případě je ta ženská nacistickej pošuk a celá ta kauza není zajímavá.

Aby se nakonec neukázalo, že všichni tihle revizionisti a za nimi stojící obhájci svobody projevu ve skutečnosti vnitřně sympatizují s nacismem.

151609

05.08.2014 21:37

Let MH17 byl možná sestřelen kanonem

Myslet si, že tohle je od kanónu

fettgesicht 85.?.?.?

je mentálně retardované. Zaprvé ty díry nemají průměr 30 mm, zadruhé by projektily z kanónu explodovaly už při nárazu na potah letadla a žádné úhledné 30 mm díry by nevznikly, zatřetí ani stíhačka na obvyklou vzdálenost nedokáže dosáhnout takové hustoty zásahů a začtvrté jsou ty díry prostě od projektilů, které se už několik desítek let do hlavic protileteckých raket (jako je BUK) dávají.

Příště třeba napište, že země je dutá nebo placatá, úplně to mezi takovéhle články zapadne.

314884

Káva pro Zvědavce

38

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc duben přispělo 74 čtenářů částkou 13 361 korun, což je 38 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Tak se povedlo. Rusko je z tendru venku19.04.21 19:41 Česká republika 14

Mobilizace vlastenců proti novodobé cenzuře 19.04.21 12:21 Evropská unie 0

Pokus o státní převrat v Bělorusku odhalen18.04.21 10:28 Belorusko 5

Na výbuchu ve Vrběticích se podíleli ruští agenti, Česko vyhostí 18 diplomatů 17.04.21 21:02 Česká republika 16

Francie přijala drakonický zákon zakazující zveřejňovat foto policajtů16.04.21 18:47 Francie 4

O tom, co můžeme říkat, bude rozhodovat Evropská unie16.04.21 18:17 Evropská unie 1

Sítě 5G16.04.21 08:42 Neurčeno 6

Německo: Soud zakázal povinné nošení masek, rozestupů a testování žáků15.04.21 20:28 Německo 3

Kúdela dostal za rasismus deset zápasů14.04.21 23:51 Británie 5

Testování lidí ve firmách bylo nezákonné14.04.21 23:27 Česká republika 1

Další a další zhovadilosti14.04.21 19:56 Česká republika 2

Moskva 11. 04. 2021 - Obchodní komplex Ochotnyj rjad14.04.21 11:09 Rusko 2

Poslanec Volný byl udán čerpadlářkou pro špatně nasazený náhubek a následně zpacifikován covidovým gestapem13.04.21 23:34 Česká republika 5

Neuvěřitelné: Američané se pokusili přivlastnit si čin Jurije Gagarina12.04.21 23:19 USA 10

Dobrý den majore Gagarine - 12.04.196112.04.21 11:02 Rusko 4

Babiš vybírá nového ministra zdravotnictví!12.04.21 11:00 Česká republika 0

Otázky, které byste měli položit sobě i autoritám, než se necháte očkovat11.04.21 21:56 Neurčeno 4

Rodičům dětí, které jsou obětí šíleného korona kvapíku11.04.21 20:02 Česká republika 0

Několik videí11.04.21 11:11 Neurčeno 1

Ne, to není Švédsko - migranti řádí v Berlíně11.04.21 11:05 Německo 0

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
25,93 Kč
Libra
30,08 Kč
Kanadský dolar
17,20 Kč
Australský dolar
16,76 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
19,87 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,69 Kč
100 maď. forintů
7,18 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,13 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 097,22 Kč
1 unce stříbra
557,49 Kč
Bitcoin
1 173 900,63 Kč

Poslední aktualizace: 20.4.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 64 330 627