Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané cnemo

Nalezeno 11 příspěveků, 3 různé IP adresy

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

08.05.2017 19:25

Absurdita vystřídala jinou

I u nás zkončila válka 9. května

cnemo 91.?.?.?

Říkám to, kudy chodím, bylo to 9.5.!
https://nautilus2.wordpress.com/2012/05/08/927772-8-kveten-falesny-svatek/

357689

11.06.2013 12:05

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Myslím nic nového

cnemo 78.?.?.?

Nejde jen o Škodu, většina klíčových "českých" firem nemá místně vlastněné know-how či její kapitál patří zahraničnímu vlastníkovi. Ono totiž pracovní místo se (téměř) rovná kapitál a při repatriaci by v ČR zbyla tak maximálně výroba tvarůžků. Nakonec to byl záměr, z provincií ukrást kapitál výměnou za potištění papírky z tvořené luftu, tak a ne jinak vypadá ekonomická imperiální politika.

Počet zahraničních dělníků není až tak důležitý, v okamžiku, kdy jsou řádně zdaňováni je z toho jen profit pro všechny (živí české důchodce). Problém je v absenci českého kapitálu.

>A to jako proč? Říkáte, že z obavy z nějaké globální katastrofy musíme dělat 5 dnů v týdnu? Tomu nerozumím.

Aniž si to uvědomuje, čelíme nepředstavitelným silám přírody. Je to jako, kdyby člověk prchající před tsunami nasadil vycházkové tempo. To není o obavě, to je o jistotě. Teď nemluvím o událostech typu Toba (před 74000lety, tu by dnešní civilizace s pravděpodobností hraničící s jistotou nepřežila), ale i podstatně menší, tedy statisticky daleko častějšími. Pro Evropskou civilizaci by zcela stačila událost Théra (cca 1500BC). A to jsou jen vulkány, kde je vše ostatní. Jsme v časové tísni a nerad bych, aby se ještě za mého života ukázalo, že jsem měl pravdu[mrknutí jedním okem]

291146

11.06.2013 09:24

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

Myslím nic nového

cnemo 78.?.?.?

Ad 1. Nelze "zdanit" vývoz pracovního místa, jde to totiž snadno obejít. Pokud by se to nějakým zázrakem povedlo, zhroutí se např. ČR, která je založena importu "vyvezených" míst zejména z Německa. Třeba Škodovka jsou jen vyvezené německá pracovní místa. Jediné co jde zdanit je výrobek a tomu se říká clo, což má zpětný efekt. Přesto jsem osobně pro znovuobnovení limitovaných celních bariér. Je to jako s životem, neexistují metrové jednobuněčné organismy, vše se musí rozdělit na funkční specializované části, aby to fungovalo.

Ad 2. To je cesta k nevratnému poškození rozvoje lidstva. My nežijeme ve vatičce, ač to právě dnes tak nevypadá, pořád vedeme boj s přírodou za přežití lidského rodu. Stačí globální katastrofa malého až středního rozsahu, taková, jež se na Zemi opakuje každých pár tisíc let a naše civilizace zmizí z planety. Máme prostředky na největší expanzi v lidských dějinách a my už 40 let přešlapujeme na místě. Zvedněme hlavu k obloze v čas, aby náhodou nebylo pozdě!

291131

19.09.2003 09:48

Sprcha.com proti Neviditelnému psu

RE: Sprcha.com proti Neviditelnému psu

cnemo 62.?.?.?

Podobní skeptici si někdy na počátku 19. století nedovedli představit, že se dopravní prostředek může pohybovat rychlostí větší než 36 km/h, protože by zevnitř kabiny byl odsát vzduch[smích] Ve vědě je jistější nedělat absolutní soudy. Mimochodem i já sdílím názor, že geny "vymyslely" člověka proto, aby je rozšířil i do jiných oblastí vesmíru.

19835

03.09.2003 17:13

Pátek

Pátek

cnemo 62.?.?.?

Beru všechny výtky ohledně možnosti jiné volby, mé lenosti apod. Jen by mne zajímalo, zda někdo z kritizujících zkusil nést týdenní nákup pro 4 člennou rodinu třeba jen 300 m? Nebo zakoupil tento celý nákup ve specializovaných obchodech na jeden zátah (ne jenom svačinku)? Vážení, ještě si pamatuji dobu, kdy náplní činnosti provdaných žen bylo 3-4 týdně mezi 3 a 6 hodinou nakupování a shánění. Pokud nejste mnich poustevník, realita všedního dne Vás do těchto míst dožene. Také jsem byl tak chytrý, než jsem byl rodinnou radou sprostě přehlasován a jmenován nákupčím[smích] Všimněte si prosím, že v článku nenabízím řešení, sám ho neznám. Jen popisuji, co vidím kolem sebe.

Ano, ale máte pravdu, můžeme si zcela svobodně zvolit! Jenže jen jedno ze dvou otroctví[smích]

19019

13.08.2003 16:03

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

RE: Skryty´ vy´znam „profesionalizace“

cnemo 62.?.?.?

Dobrá, souhlasím s příměřím[velký smích] Budoucnost nás rozsoudí.

18003

12.08.2003 08:32

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

RE: Skryty´ vy´znam „profesionalizace“

cnemo 62.?.?.?

Jenže na straně Iráku byl ten samý počet vojáků. Pokud bude samozřejmě nebudete počítat ty, kteří mastili karty za bukem ale byli ve stavu Irácké armády[smích] Ale jen tak mimochodem, podstatná část palebné síly USA pocházela právě od jednotek mimo území Iráku bez nich by se situace na bojišti podstatně změnila. Tak opravdu nevím jak to chcete počítat.

17913

11.08.2003 17:19

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

RE: Skryty´ vy´znam „profesionalizace“

cnemo 62.?.?.?

>Tím bych si nebyl zdaleka tak jist. Pamatuji si velmi dobře, že
>během diskuzí na internetu před vstupem ČR do NATO byla nálada
>českých diskutujících jednoznačně pro NATO, i když mi nikdo nebyl
>schopen vysvětlit jaké nebezpečí a odkud ČR hrozí a nebo proč by
>nebylo lepší být neutrální. Od NATO se ale už tenkrát defacto
>očekávala ochrana území, zatímco chytřejší čeští hoši budou pít
>kafčo v kavárně Slávia - aspoň tak mi to tenkrát připadalo. Když
>jsem nabádal k opatrnosti a zvážení všech možných cest, apd.,
>bylo mi spíláno a nadáváno do zrádců... [smích] Podotýkám, že jsem
>nebyl v zásadě proti - jen mi připadalo, že na téma vstupu do
>NATO neproběhla téměř žádná seriózní debata a lidé byli zoufale
>neinformováni.

V tomto bodě težko předpovídat co by bylo kdyby, to máte pravdu. Ale minimálně by tento velmi závažný krok měl neoddiskutovatelnou legitimitu.

>Mimochodem počet amerických invazních vojáků v Iráku se všeobecně
>uvádí kolem 70,000, možná, že jich bylo o něco více, ale určitě
>ne 250,000.

Tak v tomto bodě s Vámi nesouhlasím, při prvním uveřejnění článku na sprše jsem našel informace o vojscích při bitvě o Bagdád někde na idnes (a teď to nemůžu najít) a bylo to tak jedna k jedné něco okolo 50-60 tisíc(myslím tím skutečné bojové jednotky). Počet Američanů včetně podpůrných jednotek (nevyloděných) byl daleko větší, ale to už si nepamatuji. Sadámuv problém byl ale jinde, jeho armáda příliš nebojovala. Nicméně trvám na svém názoru, že válka ještě zdaleka není pro američany vyhraná. No, necháme se překvapit.

17866

11.08.2003 10:40

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

RE: Skryty´ vy´znam „profesionalizace“

cnemo 62.?.?.?

Dobrá, nemá smysl se přít, naše názory se příliš liší. Počkejme, budoucnost ukáže, zda američané v Iráku dosáhli vítězství nebo ne.

Co se týká NATO, skutečně není důvod plát k němu horoucí láskou z mnoha důvodů. Nemohli bychom tam nikdy být, kdyby se tento národ mohl rozhodnout sám pomocí referenda. Nemohli bychom nikdy podporovat a účastnit velmi pochybných akcí typu bombardování Srbska či druhé Irácké války (připomínám 70% občanů proti). Bohužel naši politikové místo svým občanům slouží zcela jiným osobám a zcela jiným státům. Jestli Vás neznepokojuje, že většina zahraničně-politických polistopadových rozhodnutí jde přímo proti veřejnému mínění naprosto stejně, jako tomu bylo za komunistů, pak již nevím co by Vás mohlo přesvědčit. Možná, že se vzbudíte, až zase jednou tzv. lid bude cinkat klíči. Soudruzi se také domnívali, že mohou naprosto vše a jak dopadli.

17852

10.08.2003 13:40

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

RE: Skryty´ vy´znam „profesionalizace“

cnemo 62.?.?.?

>Cela debata sklouzla tam , kde ma aspon jakysi smysl.
>Pane cnemo, vase vize pocetne silne armady, ve ktere lide slouzi
>z donuceni a temer zadarmo, byla nedavno otestovana Saddamem
>Hussainem.

>Jeho armada utrpela behem pouhych tri tydnu katastrofalni porazku
>od pocetne mnohem slabsi armady profesionalu.

Zaprvé americká armáda byla početně skoro stejně silná jako Irácká. Dokazoval jsem to na základě údajů z novin (pěkně našich český proamerických[smích]již při prvním uveřejnění svého článku na nešťastném serveru Sprcha.com. Nechce se mi to dělat znovu, ale mám pocit, že na obou stranách bylo asi po 250 tis. vojácích. Žádné družstvo Rambů, nýbrž poctivá invazní armáda.

Na rozdíl od Vás se nedomnívám, že američané dosáhli v Iráku vítězství. Rozehnali armádu, která byla již stejně v rozkladu. Vítězství je však dosažení nějakých cílů, pro něž se válka vede. Těch nebylo dosaženo ani náhodou. Američané se stali živými terči a náklady na válku někalinásobně převyšují profit (o škodách na americké zahraniční politice ani nemluvě). Skutečné vítězství v Iráku nemohou jen tak dosáhnout, protože mužská část obyvatelstva má vojenský výcvik a pokud jim nechybí odhodlání (a o to se již nacionalismus a islám postarají), nemohou být poraženi. Vyvražděni, to ano, ale ne poraženi.

Když to srovnáte s naší civilkářskou generací z 90. let, je snad zřejmé, na jak pevných základech stojí suverenita této země! No, až někdy v budoucnu nás zase někdo "dočasně" navštíví, budou jistě psát plamenné fejetony, nebo se polévat benzínem a škrtat sirkama, jako tragikomičtí hrdinové naší nedávné minulosti.

>Nastesti se lide dokazou poucit z historie. Pro zemi, ktera se
>dvakrat ani nesnazila ubranit, je profesionalni armada a clenstvi
>v NATO, kde je utok na kazdeho clena bran jako utok na celou
>alianci, nejlepsi zarukou bezpecnosti......

A to si opravdu myslíte, že některý stát se zaplete do války, která je pro něj nevýhodná? Opravdu věříte, že ze střední Evropy budou proudit do USA plastové pytle jenom proto, aby ochránili jakýsi bezvýznamný stát (jehož obyvatelé odmítají bojovat, protože je to "ztráta času") v okamžiku, kdy to nebude v národním zájmu Ameriky? A když budou napadena dvě místa současně, podle jakého klíče se bude dělit armáda? Třeba bude jednodušší takticky ustoupit o pár set kilometrů (stačí 600km[smích] a potom hrr na ně. Možná budeme "osvobozeni", jenže to už potom nemusí značná část českého obyvatelstva existovat. Nezlobte se na mne, ale považuji NATO za organizaci, která má jediný cíl: zajistit, aby jakákoli příští případná větší válka proběhla mimo území USA.

Jen sněte klidně dál svůj sen o spojenecké pomoci a všemocném "ochranném deštníku" NATO. Sněte, podobně jako to dělali naši předkové po celé 20. století. Jestli si opravdu myslíte, že tato země nepotřebuje ani náznak vlastního sebeobranného systému( protože to zajistí jiní), tak se obávám, že každá další diskuse je zcela zbytečná.

17802

09.08.2003 11:14

Skrytý význam „profesionalizace“ armády

Skrytý význam „profesionalizace“ armád

cnemo 62.?.?.?

Mrzí mne, že celá debata sklouzla na otázku osobní vztahu k armádě, zda odvedencům něco přináší nebo ne. Ale to není přece vůbec podstatné! Zásadní je zodpovědět otázku zda armádu ano či ne a jakou. Všechno ostatní pak z těch odpovědí "vyjde" samo.

Žasnu, jak málo poučení si dokáží lidé vzít ze své vlastní historie. V zemi, která byla v minulém století 2x zrazena svými spojenci, vždy s katastrofálními následky, skoro nikomu nevadí, že se bezpečnost nás všech vkládá do rukou zcela nevypočitatelného klubka imperiálních zájmů, které je zcela mimo kontrolu občanů této země. Takovéto, beze zbytku provedené, delegování zodpovědnosti za svou vlastní bezpečnost je možno provést pouze v rámci jednotného státu, v ostatních případech se jedná vždy o protektorát se všemi důsledky. Možná něco podobného bude možné udělat někdy v budoucnu, až se třeba EU stane jednotným státem rovnoprávných občanů, ale nikdy ne v současné praxi prosazování egoistických národních zájmů tzv. spojenců.

Problém je v tom, že se nejedná "pouze" o prostou likvidaci zbytků státní suverenity. Navíc musíme dodávat žoldáky k prosazování cizích zájmů, kteří nebudou pro obranu tohoto státu použitelní. Je to přesně ten samý systém, jako v dávných historických dobách, kdy jednotlivé provincie nebo panství, musely vladaři dodávat určitý počet vojáků. Nechci na to ze svých daní přispívat! Již teď je mi hamba, že jsem občanem státu, který napomáhá v útočných válkách po celém světě bez ohledu na právo (i to mezinárodní paragrafované). Ale zejména mi věřte, že nechci žít v protektorátu.

17732

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 1

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,83 Kč
Euro
26,29 Kč
Libra
29,24 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,06 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,91 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,90 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,83 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 536,44 Kč
1 unce stříbra
518,84 Kč
Bitcoin
415 752,70 Kč

Poslední aktualizace: 1.12.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 979 601