Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Duanitta

Nalezeno 164 příspěveků, 40 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

02.04.2014 00:40

Jak (ne)přicházejí peníze

Jsem taky padesátkář

Duanitta 62.?.?.?

ale spíš už jen ze setrvačnosti, kdyby se tu pan editor nechoval jako idiot, místo konfliktů se snažil lidi spojovat, rozvíjet rozhovory, prostě víc dávat než brát, zajímat se o čtenářstvo, méně o sebe, jsem přesvědčená, že by vybíral snadněji. Stojí si v pozici drába, omezuje diskuze, neuvědomuje si, že právě ty diskuze má zadarmo a zde se lidé rozhodují k příspěvku. Nerada to říkám už kvůli lehožumpě, že budou mít radost, ale ono je už stejně asi pozdě. Fotrovatíte, stárnete, žárlíte, editore. Pár lidem (vč.mě) může vadit že vás tak úžasně točí Babiš, ještě nic nezkazil, naopak to nevypadá vůbec špatně, ale tuny jiných zmetků ani neřešíte. Nějak mi chybí logika, vyváženost, já vím, že jste spíš citově založený, ale koukejte tu hlavu zapojit, jako dřív, stačí chtít. Starat se o lidi tady, jsme tu asi výběr podivínů, ale máme něco společného, třeba nám chybí v okolí podobný kolektiv, možná se někdo osamělý chce i semtam sejít, prostě když chcete peníze na svou osobu, tak musíte víc makat jako osoba.

307726

02.02.2014 17:24

Usnesení sněmu signatářů Manifestu D.O.S.T. k dnešnímu jmenování vlády

Tímto končím s DOST, což je (pro kmotry konkurenční) organizace pro vkládání myšlenek do dětské hlavičky Václava Klause

Duanitta 62.?.?.?

a současně definitivně odháním poslední pochybnosti o Babišovi. Jeho plány na MF jsou slušný nářez tak snad ho nesejmou. Již dřív mne ohromil, že šel do vlády s ČSSD ač by měli s pravicí a Bělobrádkem 102 poslanců. Po ovoci, a na to já dám, je to rovnej chlap, vy si tu myslete co chcete [smích]

303807

03.12.2013 16:07

Domovy seniorů

RE: výchova....

Duanitta 194.?.?.?

Ještě na dokreslení situace, zničila i mého skvělého tátu, má v sobě moc zničit i mne, pokud spolu budeme trávit více času. Tedy, alespoň pro mne, zaplatím veškerou péči, i ty okna jí umeju, oslavy absolvuji. K cizím lidem se chová jinak, až bych tak řekla "vlezdoněkam.." zvláště k mužům, takže tam problémy tolik vznikat nebudou, věřím, že oběma nám bude líp zvlášť.

300234

03.12.2013 15:39

Domovy seniorů

RE: výchova....

Duanitta 194.?.?.?

Tak tohle mne chytilo za srdce. Mám podobný problém, matku, která mne citově vydírá, musela jsem na to být upozorněna okolím až v dospělosti, ať si dám majzla, a jestli to vůbec vím. Dělá mi dnes problém s ní vydržet více jak hodinu, tak to omezuji, jak se dá... horší se to. Řešit se to nedá. Mám skvělý vztah s tchyní, a umím si představit, že se o ní jednou ráda postarám. S mámou si tím nejsem vůbec jistá. Už tuší, že je něco špatně, snaží se, ale já prostě nemůžu. Tedy ... k článku dodám, že někdy může být problém nejen na přijímači, ale i na vysílači, nashromážděná zranění se těžko překonávají. S pejskem to srovnávat nelze, pejsek je k pánovi vždy láskyplný upřímný a neubližuje, rodiče ano. Vy, kteří máte skvělé rodiče prosím nesuďte, nevíte o co se jedná.

300233

01.11.2013 10:32

Kdo likviduje Ratha?

RE: bil se za 250 miliard

Duanitta 194.?.?.?

jj, lapli ho v pondělí, poté co v neděli v OVM finišoval do útoku na Izip.

299010

01.11.2013 09:54

USA vedou války častěji, než jen jednu za rok

RE: Reklama viry, vira v boha,Bible,representace viry i v statnim systemu,ale ,vysledek-zadny.

Duanitta 194.?.?.?

Otevřeně deklamovaná hrdá víra američanů v Boha souvisí právě s tou dobrodružnou až zločineckou podstatou jejich společnosti... aby mohli někteří přežít a mít děti, musí se v obraně důsledně distancovat od těch na šikmé ploše. Hluboká propast mezi poctivci a zločinci je podtrhnuta vírou v Boha, která má zejména paranoidně motivovat k tomu nepřeběhnout na druhou stranu. Odpadlíků - renegátů je hodně, na druhou stranu poctivé rodiny mají hodně dětí. A tak byla dlouho rovnováha. Jak to bude s tou rovnováhou dál poté, co existují dávky a hodně dětí mají i nepoctivci, se neví (to není nic proti dávkám v nouzi, tohle je dlouhodobý pohled). Žít bych tam nemohla.

299006

25.10.2013 08:28

Kdo likviduje Ratha?

RE: Ptate se nadpisem

Duanitta 194.?.?.?

Vyjde-li ven vůbec živý, pane!

298560

24.10.2013 11:02

Odmítněme nadvládu parlamentních prostitutek

RE: ANO, zřekněte se svého práva a NEVOLTE

Duanitta 62.?.?.?

A už je mi to jasné, volím ČSSD, protože chci, aby ty huby ODS a TOP byly co nejprotáhlejší, a aby se po volbách na levici dalo aspoň něco rozumného sestavit. Když to dáme komunistům, vytáhnou strašáky a nic.

298504

23.10.2013 08:55

Odmítněme nadvládu parlamentních prostitutek

RE: Pravicujme, toonnelujme

Duanitta 194.?.?.?

Uf... máte bod.

K článku - nepsal to nějaký ODSák tč. času dle průzkumu 7% pro ODS bez naděje na mandát, ledaže by se tam vecpal coby "odborník"? Myslím, že ODS dnes je živoucí důkaz toho, že volby trochu něco změnit mohou, když pošlou celou tu jejich ORGANIZACI na smeťák, těší mne jejich boj o zbylá místečka, poslední výplaty tajemníků. Nedoufám, že se jejich místa nechopí jiná podobná organizace - ale i takto to stačí, když narazili na to, že nic netrvá věčně, a je nutné přemýšlet o lidech. Ten posun tam je. A k tomu - viz výše - každodenní nátlak, sdružovat se, vytvářet odbory, tlačit na referenda.. sebevědomíííí lidem, a zrušit českou pravicovou masochistickou lež, že když se lidem daří špatně, je to vlastně dobře. Ona je ta naše pravice v tomto podobná té církvi svaté.

298439

14.10.2013 10:38

Právo nevolit

Tak nějak..

Duanitta 194.?.?.?

Jděte k volbám.. Nejsou všespásné, na odstavení zlodějů má sloužit především kriminál a soudy, ale stejně nic moc lepšího než volby asi není, k tomu na doplnění semtam referendum.
Co se stane, když tam nikdo nepřijde? Budou se všichni radit, cca rok je můj tip, a stejně se pak těch lidí někdo musí zeptat, co teda vlastně chtějí. Co odpoví? Že chtějí nějaký zákon, nebo systém, nebo "změnu". Kdo to napíše, jak se to zformuluje, když 5 milionu lidí má 10 milionů názorů, a sami neví? V ten moment se toho zase chytí nějaký čerstvě převlečený chytrák. Jsme tam, kde jsme byli, jeden na to nestačí, chce to tým, a tým je partaj bohužel. Takhle se to vyvinulo., jsou země (Skandinávie)kde to funguje, protože si dávají bacha koho volí. Myslím, že to je možné odhadnout člověka, kdyby média nelhala a kontrolovala se u nich objektivita, což lze. Taky by se mělo víc prezentovat čísel, vývoj v grafech - nezaměstnanost, výkon ekonomiky, dluhy, nikoli trapné zprávy o vývoji burzovních letadlových her, které na laika působí jako zprávy o ekonomice. Pak se rozhodovat podle zkušenosti z minulosti, nevím jak je možné, že u nás lidi volí pravici, i když vždycky co se týče ekonomických výsledků "měla smůlu". Jednou na to, jindy na toto či ono. To je jako vdát dceru za někoho, kdo o sobě prohlašuje "já jsem smolař".

297816

22.09.2013 12:20

Více než 25 milionů Evropanů bude do roku 2025 ohroženo chudobou

RE: To je jen symptom

Duanitta 85.?.?.?

Vojto,
já vím jak to myslíte,

>Dokud v Číně nebylo boháčů (milionářů a
>miliardářů), většina tamní populace strádala chudobou. Od
>chvíle, kdy bylo čínským státem povoleno zbohatnout
>komukoliv, zbohatli v podstatě všichni Číňané.

je to o míře, pohybujeme se mezi dvěma extrémy:
lenost zhýčkaných obyvatel za socialismu - bez motivace k vývoji a vytváření bohatství ... zdroj netoliko chudoba, spíš zaostalost (ač prožila jsem za ČSSR šťastné dětství) lidé se věnovali osobní zábavě většinu dne. Chudoba v Číně-to je složitější, ty hladomory byly i kvůli blbosti a počasí, ale kdoví jak to bylo a bídu připomíná i horší design předmětů, ale nicméně lidé mohou být normálně v pohodě.
VERSUS
demotivace k osobní aktivitě ze strachu ze zadlužení, nedostatku koupěschopnosti mých zákazníků, v případě neúspěchu podnikatelského záměru je řešením kulka do hlavy.
Z oběhu mizí každým rokem v rukou nenažranců peníze, které se tam vrací pouze s břemenem dluhu. Aby se někde peníze objevily, jinde se někdo musel zadlužit. Dřív či později stejně skončí u nenažrance, který to umí lépe vydřít z oběhu, než Vy.
Tedy tento strach způsobuje oslabení podnikatelské aktivity, až do úplného krachu - ověřeno v minulosti mnohokrát, až do chvíle, kdy to ten nenažranec pochopí, že lidi mohou přejít na jiné oběživo, a tak trochu pustí peněz, ale jen trochu. To je jeho práce, udržet status quo za cenu nejmenšího upouštění.

Volím kompromis jak je dnešní Čína, oni přišli na to, jak nakrmit nenažrance - [smích] oni jim ty peníze natiskli bez dluhu [velký smích] filutové.

296620

20.09.2013 15:39

Více než 25 milionů Evropanů bude do roku 2025 ohroženo chudobou

RE: To je jen symptom

Duanitta 194.?.?.?

A s tou chudobou to souvisí jak?

Škoda, že to sem motáte, tahle diskuze má být o hledání a odstranění viníka, který opravdu chudobu způsobuje, tj. nenažranost elit. A je fuk, jestli jde o nenažranost byrokratů státního rozpočtu, o úroky bank, ČEZ, Rotschildy, všichni jsou vinni tou měrou, jak moc jsou nenažraní. Přemýšlíte příliš jednoduše, ten vás zmiňovaný "kořen zla" je spíš takový koříneček, možná tak půl promile problému chudoby. Teď jsou elity nejvíc nenažrané, tak chudoba roste. Před padesáti lety byly míň nenažrané, tak se žilo líp. Tam je přímá kauzální souvislost, naprostá a neoddiskutovatelná, matematicky, ekonomicky i fyzikálně dokazatelná. Vy ještě doufáte v řešení, já jsem smutnější, protože vím, že lidskou nenažranost odstranit NEJDE. Příteli, pokud byste měl nápad, jak bojovat proti lidské nenažranosti, byla bych vám nesmírně vděčná za publikování zde [smích]

296520

20.09.2013 09:42

Více než 25 milionů Evropanů bude do roku 2025 ohroženo chudobou

RE: To je jen symptom

Duanitta 194.?.?.?

[smích] učešeme pojmy. Zkuste se zamyslet, jestli stát nebují, protože je právě "zprivatizovanej". Kdyby tam byl ordnung, tak nebují. Každej gauner se tam nacpe, a předělá si ho ke vlastní potřebě. V podstatě to myslíme logicky stejně, ale lišíme v pojmosloví - Vy chcete "menší" stát, já "silnější" stát. Silnější stát je totiž menší - protože nebují. Rozumíš? To bujení dělají ti největší pravičáci, co mají v hubě svobodu, malý stát, ale přitom mají obě ruce ve státní kase a vrtají tam cestičky k penězům! Fakt si udělejte pořádek v pojmech, protože takhle budete bojovat proti něčemu tím, že to budete zhoršovat, budete spolupracovat s těmi, se kterými nechcete, a odkopávat ty, kteří by to zvládli na jedničku.

296500

29.08.2013 11:29

Budeme nuceni ukončit činnost

Zdravím

Duanitta 194.?.?.?

Pokračuji 500/půl roku ... ale ruku na srdce, je tu málo článků. A hodně jich je opakujících se, furt dokola. Nemít přístup jinde, nevěděla bych nic moc o současnosti. Podporuji tedy nutně i jinde, leze to do peněz.

295169

19.07.2013 10:59

Kdo zabíjí mužství v Česku

Něco za něco

Duanitta 194.?.?.?

No já vám nevím..je to jedna z cest k cíli, to jo, ale cíl tohle není.
1. Dávno jsem si všimla, že vina na problémech muži/ženy je 50:50. Hulváti si prožili buď sami, nebo klidně jejich otcové, dědové, známí z doslechu, nějakou těžkou srážku s mrchou, ženy nejsme beránci. A protože jen vůl se nepoučí, chce předcházet potížím ještě než vzniknou, preventivní dominancí. A je to sladké, časem neřeší svou osobní neschopnost/lenost, veškeré potíže hodí na bedra podřízené ženy. Ženy to samé, když se hodná setkala s hajzlem, poučila se právem, a předchází budoucím potížím rozdělením teritorií a pozic, protože chce dobře s dětmi žít navzdory silnějšímu partnerovi, tak se stane mrchou. Ta zase zničí nějakého chlapa, a ten se poučí... dokola. Je to souboj lidí hodných vs. zlých, jin a jang, zlo se stane zlem až v porovnání s dobrem, tj. je toho 50:50. Je to souboj "chovám se jak chci aby se chovali ke mně" versus "urvi co můžeš". TOHLE je nepřítel, nikoli jak píše autor, nějaká ztráta mužství.
2. Uznávám, že jednou z cest k nápravě problému viz bod 1. je to co píše autor, tj. muž má prestiž, ale za to nabídne ženě dobré podmínky k existenci, spolehlivost, a stálost. Něco za něco. žena ráda přijme. Asi to takhle ti chlapi, i ti jednodušší, lépe pochopí - uznávám, a dávám autorovi bod. Správně pochopil, že začít musí chlapi u sebe. Se sebevědomím se lépe pracuje, a práce dává sebevědomí. My to pak rády přijmeme, a budeme paradoxně také sebevědomější.
3. Ale cíl je ten bod jedna. Prostě napravit lidstvo [smích] snížit ty extrémy. Nestačí jen dávat do párů lidi na stejné úrovni a doufat, že dva "urvi co můžeš" se srovnají. Asi trochu jo, ale je to cikánov. Hajzly/mrchy, co ubližují, by chtělo nadlouho zavírat, protože oni toho ani moc neodpracují. Dělaj to oni, otravujou společnost svými duševními chorobami.

293511

18.07.2013 09:46

Co týden dal

RE: Co za tim vsim vezi?

Duanitta 194.?.?.?

Pane emille, myslím si totéž.
u Fišera podcenili jeho komunistickou minulost, tak ho včas odstřihli ve prospěch Kárla. Pro mě je podstatné, že dosud neměl nahrabáno (jako Zeman), budoucnost se uvidí.
Ten jeho obrat v kampani ve prospěch Zemana je divnej, asi fakt něco v zákulisí nerozdýchal. Hodně si tím uškodil, ale přesto šel do toho, a zpátky cesta už nevede. Neobdivuju ho ale nevadí mi, nic moc zdá se neukradl, tak mi přijde zvláštní vysilovat se jím a označovat ho za největšího satana hned v úvodu článku, jsou větší. Hajzlové jsou hlavně ti, co mu to formou polibku smrti nacpali. Mohli mu to dát bokem do kapsy, ne, oni mu to vložili v hotovosti na transparentní účet.

Mj. zmírnění fotovoltaického tunelu chtěl protlačit ale Němcová to měsíce nedala na pořad sněmovny - prý doložitelné.

293466

12.07.2013 14:28

Další slepá ulička: stát bude hradit zaměstnavatelům 100 % mzdy mladých

RE: pracovní doba

Duanitta 194.?.?.?

Ahoj Peter,
těch 6 hodin není ani tak můj nápad..
Žáci myslím přes 5 hodin denně ve škole nejsou, na víc ani nemají koncentraci, nemůžeme jim sebrat den. Ale můžou mít doma mámu o dvě hodiny dřív.
Když už jsme v té krásné teorii, tak by šlo 6 hodinovku zavést ve třech fázích:
6 hodin pro pracující na směny, pak se rok uvidí co to provede,
za druhé ostatní dělnické profese, zase chvilku počkat, a nakonec kancelářský. Bude to občas záhul na personálním, ale to zvládnou. Stát může pár let kompenzovat ztrátu firmám snížením odvodů na soc., odpadnou dávky v nezam.
Ten čtyřdenní tejden podle mě nepůjde udělat vůbec - to se nedá, už na to zapomeňte.

293170

12.07.2013 13:59

Korupce v přímém přenosu

RE: Aspoň něco

Duanitta 194.?.?.?

No to jsem ani nevěděla, že žije v paneláku..
ale opravdu nevím, jen vidím fakta, a možná to jsou jen jeho mimikry nebo má paneláky rád. Nevolila jsem ho.

(prům. kompl. rekonstrukce cca 200 tis.)

293169

11.07.2013 22:28

Korupce v přímém přenosu

Aspoň něco "pro"

Duanitta 85.?.?.?

Ale zase na druhou stranu - když tak dlouho dlužil hloupých 5M.. Jaktože ten zloduch nemá nahrabáno? Jaktože je chudej, když je to zároveň takovej zloduch? Nevím, jen je mi to divný, tak pro úplnost.

293124

10.07.2013 16:17

Další slepá ulička: stát bude hradit zaměstnavatelům 100 % mzdy mladých

RE: pracovní doba

Duanitta 194.?.?.?

A já souhlasím [smích], ono to není tak jednoduché zaříznout už ve čtvrtek jedoucí technologie, zařízení, procesy a vybavení. Nejde jen nabrat více lidí na čtyřdenní týden, musíte jim dát "stroje". Opravdu 5prac:2volna je logické, 4prac:3volna už je skoro polovina prostojů technologie, to už není dobře. Nebudeme ani jako zákazníci ochotni užívat méně služeb v pátek..

Tento problém se odstraní zcela 6 hodinovou pracovní dobou, během dne vyplnit čtyřmi místo třemi směnami prac. dobu.
(a jak to všem cpu, ve výjimečných případech umožní lidem ve finanční dluhové pasti vzít dva úvazky, za super dvojitou výplatu - vím, že by to brali všemi deseti - je to slušná alternativa a přijatelný trest za předchozí lehkomyslnost).

Sama bych brala raději ten 4denní týden a dloouhý víkend, ale když si to vezmu s odstupem, lepší je ta 6 hodinovka. K rekreaci slouží dovolená, zato 6hodinovka zvyšuje kvalitu života, vztahů, péče o děti - vezměte si, co dnes během dne nestíháte a jste z toho unaveni - to 4 denní týden nevyřeší, v pátek nic nezařídíte, když bude všude zavřeno. Na chatě děti k matematice nepřinutíte. Dětem nemůžete prodloužit školní výuku, aby byl pátek volný - mají jen jeden mozek, co se unaví. Tělo dělníka dle průzkumu trpí nejvíce právě ty poslední dvě hodiny.

A finančí pohled [smích] ... i každý pravičák ví, že před sto lety se pracovalo i v sobotu, a to třeba i 12 hodin denně. Pomůže něčemu, když se to vrátí? Asi těžko, že by to byl těžkej průšvih? [smích] Technologický rozvoj nám pomáhá lépe žít. PROTO existujeme jako inteligentní společnost, aby byla za 6 hodinovou dobu stejná výplata jako za 8 - ony se ty peníze najdou, žádný strach. Anebo přinejhorším, když se budou firmy moc bránit, i kdyby to měl stát dotovat místo dávek - může snížit sociální odvody, nakonec ušetří i on. A postupně ty dotace odbourávat.
Mj. kam se ztratilo 20 let technologického výzkumu po revoluci..

293038

10.06.2013 14:01

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

Duanitta 194.?.?.?

Vážený Moudrostraku, hluboký respekt je vzájemný.
jak jste kdysi psal, nerovnost 1% vs. 99% musí být přijata jako hlavní problém k řešení vládami.

291069

10.06.2013 10:07

Existuje vůbec recept na řešení nezaměstnanosti?

RE: Jako neekonom tam máte malou početní chybku, pane Stworo ... :-)

Duanitta 194.?.?.?

Stwora tam nemá početní chybku... ani jinou.
Když budete uvažovat hodně zeshora, tak na to přijdete, a půjde to i bez protekcionismu... Nízké mzdy nemají na naši konkurenceschopnost ŽÁDNÝ, natož pozitivní, vliv. Německo, Skandinávie má vždy pětinásobné něbo i větší, a přesto jsou konkurenceschopní minimálně jako my.. dal jste si někdy otázku proč?

Slyšel jste někdy o rozdílu mezi absolutní a komparativní výhodou v zahraničním obchodě? Studujte, není to nic, co není součástí ekonomické teorie, nic, o čem se neví. Nízké mzdy v ČR byly/jsou naší absolutní exportní výhodou, proto k nám šli stavět montovny... Co to po čase udělalo? Hodně se vyváželo, koruna posílila ze 35na25/EUR, až k rovnováze nabídky a poptávky po ní, tj. teoreticky rovnováze exportu a importu, bohužel přesněji spíše mezi přílivem a odlivem CZK. To, že není ještě silnější (20/EUR) a že pořád vyvážíme, je pouze vlivem toho, že se peníze odsud odlévají jinak, pseudoslužbami mateřských firem (pseudodovoz), podíly na zisku, únik kapitálu.
Koruna je dejme tomu na cca 25CZK/EUR, ať se to dobře počítá. Mzdy tvoří dejme tomu pětinu ceny výrobku, tj. 5 CZK. Co se stane, když se mzdy v Čechách zdvojnásobí? To co stálo 25,-, bude stát 30. Zastaví se vývoz..najednou to bude drahé. Nepotrvá to však dlouho, koruna oslabí na 30CZK/EUR. Pak se bude vyvážet zase jako dřív, protože z pohledu zahraničí to stojí pořád 1 EUR. Ty elementy, které udržují dnešní převis exportu nad importem (od kvality našich výrobků po pseudodovoz oslabující korunu) tu budou pořád dál.
Co se týče domácího trhu - když lidem zdvojnásobíte mzdy, tak co to udělá s domácím trhem? Doufám, že nechcete říct, že ho zruinuje? Ne, zmnohonásobí se poptávka - nedvojnásobí, zmnohonásobí, protože na útratu po odečtení základních životních nákladů zbyde mnohonásobně více, než předtím, když se žilo z ruky do huby na rohlíkách. Všechno se tu roztočí, firmám sice možná vzrostou mzdové náklady dvakrát, ale tržby dvacetkrát. Dokázáno, koukněte se v okolních zemích, je to prostě FAKT, nezpochybnitelný. O tom se prostě nebudeme bavit. Naše mzdová střídmost nemá jediný pozitivní vliv na cokoli. Čína je levná nikoli díky tomu, že má nízké mzdy, ale protože umí pracovat s penězi a kursem, a umí správně emitovat peníze.

Shrnu, všechny absolutní (=stejné plošně po celé zemi) exportní výhody jsou dříve či později vyrušeny měnovým kursem, nemají dlouhodobý vliv na konkurenceschopnost. Poté se vyváží pouze to, co má komparativní výhodu, tj. místní tradici, nápad, lepší technologii, třeba pivo, škodovky.
To, že tu nejsou peníze na mzdy, je dáno, tím, že náš pracovitý národ někdo/něco šíleným způsobem vysává.

(A proto taky je u nás tak špatné jídlo - ty škodovky nám posílily korunu tak, že naše potravinářství nestíhá zlevňovat)

291053

27.05.2013 08:45

Čeští poslanci v Evropském parlamentu zradili Českou republiku

RE: Lidé co si neváží odkazu Sametové Revoluce, jsou u mne suita

Duanitta 194.?.?.?

[velký smích] Je to sranda.. Kouknětě na "Miladiny s dcerou" ostatní příspěvky dle IP. Srdečně zdravím

290294

18.04.2013 09:54

V Německu troubí do boje proti Euru

RE: Padne-li Zlé EU, dopadne na EUropu Hodná válka

Duanitta 194.?.?.?

Pardon, ale co jste tím vlastně chtěl říci, jsem nepochopila. Příspěvek MoU je alespoň, jako vždy, srozumitelný a jasný, protože používá reálné argumenty, zacílení na výsledek, výsledek bývá většinou kvalita (a související délka) života všech lidí, což je jedině správně. K tomuto výsledku hledá nejpřímější a nejjednodušší cesty, což je taky správně. Jedině takto se lze probrat hromadou konspiračních teorií, které mohou být uměle vytvořené a zavádějící na scestí. Takto jedině člověk může minimalizovat riziko, že se mýlí, a toho by se měl každý bát nejvíce. Takto, alespoň pro mne, vždy vedla cesta co nejblíže k pravdě.
Fakt nevím, co jste tím chtěl říci, snad kde všude máte známe, co jste všechno četl... jó fakt bezva. Ale toho se nikdo nenajíme. Nechci Vás urážet, tak jako urážíte jiné, ale to co jste napsal, je hrozný bordel.

288328

12.04.2013 12:17

Světová finanční pyramida

RE: Lichva, Írán i Bible...

Duanitta 194.?.?.?

Achjo,.....polopatě:
ta pohádka o Faiánovi, který tak dlouho vybíral úrok, až byl úplně zlej, padá v momentu, kdy Fabián se musí jít najíst, a těch pět stříbrných, nebo co to bylo, dá pekaři. Nebo si za to něco koupí jiného, postaví banku, zaplatí lidi, prostě to dá nedluhově do oběhu - pak padají ty laboratorní podmínky, za kterých je pouze ta pohádka funkční a zajímavá. Jinak úrok nevadí, je to původně odměna, že pokud někdo půjčí, a chvíli bude sám hladovět, a až to dostane zpátky, tak se nejen docpe zpětně, ale má za to utrpení i něco navíc, co si může extra dovolit. Služba-odměna, nesyslí-li, je to v pořádku.
Rotschildové jsou hajzlové ne proto, že by vybírali úrok, ale proto, že to přehánějí, jsou bezcitní a nikdy nebudou mít dost, a jdou za ziskem, mocí a svou hrou přes mrtvoly.

Ovšem .. syslit může i nebanka, stejně zhoubně jak to popisuje laboratorní pohádka o Fabiánovi, ale může fungovat i neúrokové vydírání, místo jména Fabián si dosaďte ČEZ, Veolia, v Bulharsku i Česku. Oni stejně tak pod pohrůžkou vytahují z lidí peníze, protože bez jejich dodávek se dnešní život neobejde. Pokud to dělají jako ČEZ v Bulharsku, dokážou vysát z ekonomiky peníze ještě rychleji, než úrok. Na to je jediná pomoc, ne zrušit elektřinu, ale vyhnat, pozavírat, postřílet.

Prosím všechny Zvědavce, zda by se nemohlo odhlasovat, že pohádka o Fabiánovi není přesná, ani směroplatná, a aby se tímto server nediskreditoval... odhlasovat, tj. nemám patent na rozum, ale je m líto, že si z nás kvůli tomu třeba jinde mohou dělat legraci.

288047

10.04.2013 20:54

Světová finanční pyramida

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

Duanitta 85.?.?.?

Luft je náš [smích] , a všechno, co budeme chtít. Lubomír Huďo to dobře analyzoval, že úspěch na Islandu byl způsoben pouhým posunem myšlení, tj. lidi si ujasnili, co je pravda a co je už přitažené za vlasy, a co mohou, na co mají nárok, a pak už to nikdo nedokázal zadržet. OSVĚTA je to, co potřebujeme, srozumitelná, na úrovni. Fabiány už vážně nechte na pokoji, jděte po hamižnosti.

K osvětě ... a jak jsme každý z nás mj. úspěšný při šíření alternativních pohledů na svět? Přiznám, že to jde ztuha v případech, kdy je druhá strana zabedněná. Máte někdo na zabedněnce nějaký úspěšný recept? To by mě moc zajímalo. Pouze svou matku jsem odhavlila, ale stálo to hodně času a trpělivosti.

287977

10.04.2013 00:07

Světová finanční pyramida

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

Duanitta 85.?.?.?

... vláda USA při kvantitavivním uvolňování od Fedu:
a) obdržela peníze, uložila si je někam na svůj účet = vklad
b) napsala úvěrovou smlouvu, že je někdy jako chce splatit = dluh

to je ta hodnota a protihodnota, vždycky tohle ve všem najdete...
Na straně Fedu:
a) zaúčtovali pohledávku
b) zaúčtovali závazek, že až to dostanou zpět, tak to nechají zmizet
opět, dohromady nula.

Stejně tak jako tu někdo uvádí, že se tvoří peníze z čistého luftu, že se při 5% bankovních rezervách vytvoří dvacetkrát více peněz, než bylo na začátku. Jo, ale mezitím to v řetězu směny vždycky někdo do té banky uložil, aby ta banka z toho mohla znovu 95% půjčit. Takže ani zde dluhy nikdy nepřevýší vklady, pro deriváty, dluhopisy, apod. platí to samý, proboha, je to jen jinak nazvaná půjčka. Pokud někdo tvrdí, že je dluhů více než vkladů, tak je to tím, jak se systematicky v údajích manipuluje, překrucuje, nevykazuje vše, a všichni odborníci sčítají hrušky s japkama.
Je mi docela líto, že takový jednoduchý věci lidem nedochází, jsou jinak hlavy otevřený. Budou donekonečna opakovat pohádku o Fabiánovi, o úroku, ale až sami půjčí někomu peníze, úrok si naúčtují, a nic špatného se nestane, protože problém je jinde, problém je jen v hamižnosti. Teprve hamižnost z těchto věcí nadělala problém, teprve superbohatí hajzlové vysáli zbytek světa z peněz. Proč o tom píšu.. Vy se třeba chystáte zrušit úrok jako takový, a budete se těšit na to, jak to všechno pofrčí v pořádku. Nepofrčí, nechali jste se opít rohlíkem. Nebude vás vysávat Fabián, ale jinej parchant, třeba za vodu, nebo pod jakoukoli jinou záminkou, zadlužíte se sice bez úroku, ale stejně Vás má v pařátech. Takže problém bohužel je ten jeden, že my lidi jsme na sebe hnusní, ždímeme se, necháváme si to líbit. Pro začátek by stačilo, kdyby se tohle chování aspoň přestalo velebit. Kdyby se Kalousek přestal holedbat tím, jak krásně lidi ždíme, a že je to dobře. Že je správné, že je neoblíben, protože čím hůře se lidi mají, tím je nepopulárnější, a tím je to ctnostnější a tím lépe. Opak je pravdou, můžeme se mít líp, tak jak si to uděláme, třeba zejtra. Vyženeme cizí banku, jo, ale naše banky, jestli nějaký zbyly, si necháme. Zvedneme daň ze zisku, schválně píšu ze zisku. Uděláme měnovou reformu, anebo rozdáme peníze všem.. nic se hrozného nestane, odvrátíme válku. A klidně si natiskneme peníze ve státní emisní bance, a tím se stát vyplatí z dluhů. Fakt to nebude vadit nikomu, kromě hamižníků. Je důležité tomu rozumět, nehledat ďábla tam, kde není.

287908

09.04.2013 09:40

Světová finanční pyramida

RE: Myslím si, že se tu sčítají hrušky s jablkami

Duanitta 194.?.?.?

A já s Vámi souhlasím, sčítají tam jablka s hruškami. Když je dlužník, je i věřitel, dluhy se rovnají půjčkám, zadluženost světa zhruba rovná se finančním majetkům světa. Problém není, že dluhů je dle nějaké všenezahrnující metody výpočtu šestkrát víc než vkladů, problém je, že jsou na jedné straně zadlužení, a na druhé straně přebohatí. Jako nabitý kondenzátor, problémje to pnutí. A to článek tohoto typu zakrývá, manipuluje, snaží se v našich hlavách vyvolat pocit neodvratitelnosti a neřešitelnosti, a že viníkem je ten, kdo si půjčuje. Opak je pravdou, tohleto řešení má. Finanční krach třeba, vybití kondenzátoru ... [smích] já se toho miláčkové vůbec nebojím.

287867

06.04.2013 00:27

Konfiskace úspor v Kanadě?

RE: Měna v 50. letech

Duanitta 85.?.?.?

Promiň (a díky), ale není pravda, že bych nevěděla, že to ty lidi bolí.. škodoradosť ne.. ale jsou tu horší věci k řešení, někoho bolí dluhy víc. Ač mne ekonomika celkem slušně živí, peníze vlastně nemám ráda, nepovažuju je za bohatství - to není pocit, to je matematika. Proč si za to ti lidi či firmy něco nepořídili, třeba ten barák, proč musej donekonečna syslit zrovna peníze? Kdyby to nedělali, otočili by to, nikdy by žádné krize nebyly..víš to? Víš, že aby jsme si mohli ukládat víc a víc peněz, musí se někde někdo jiný zadlužit? Je to na budku, ale bohužel je to realita. Bohatství lidí tkví v kvalitě a bohatství společnosti jako celku, že se postaráme jeden o druhého ve stáří, že tu bude infrastruktura. Ale ne, že se budou syslit miliardy. Ač mi jsou Rusové sympatičtí, jestli jejich elita odsype část Řekům, mě to opravdu nevadí. Někdo se stal levičákem pocitem, u mě to bylo výpočtem.

K Vašim bodům: 1) lidé ztratí důvěru v banky právem!, ale zároveň, pokud se dají finance do pořádku, a peníze budou tím, čím mají být, tak ji naopak získají 2) nerozumím, jak to souvisí... možná takhle, jestli se chcete, aby lidi nebyli bioroboti, tak jim dejte teď víc peněz, chcete je zabezpečit na stáří, na nemoc, atd. tak peníze nestačí, ale buduj soběstačnou zemi s technologiemi, a pár dětí co to jednou budou umět obsluhovat. Pak se není čeho bát, za peníze si něco i koupíš.

287688

05.04.2013 13:28

Konfiskace úspor v Kanadě?

RE: Měna v 50. letech

Duanitta 194.?.?.?

Ještě by to chtělo podrobněji analyzovat, kam ty peníze jdou: do jakéhosi navýšení vlastního kapitálu Bank Of Cyprus, velký střadatel náhradou dostane její akcie.
"Podle agentury Reuters majitelé velkých vkladů nad 100 tisíc eur, což je v Evropské unii maximální povinně pojištěná částka, dostanou v Bank of Cyprus akcie banky v hodnotě 37,5 procenta uložených peněz."
"To se ale setkalo i s kritikou. "Takové převody peněz by někteří cizinci tady, třeba Rusové, mohli začít chápat, jako že částečně vlastní Bank of Cyprus," konstatoval kyperský poslanec Promodos Prodromou.
Tak z toho jsem jelen.. přemýšlím, když někdo má ztrátu, kde vznikne zisk, někde musí.. je možné, že ono "navýšení kapitálu Bank Of Cyprus" je takový divný druh zisku. Pokud to má kompenzovat nesplatitelné úvěry Bank Of Cyprus např. vůči Řecku, což jsou stejně divný druh ztráty, jež standartně má vést ku povinnosti navýšení základního kapitálu požadované auditorem, může se to kompenzovat. Pokud se obojí má kompenzovat, tak celá transakce skutečně spočívá v tom, že velcí střadatelé na Kypru dali peníze řeckým občanům do jejich státního rozpočtu, aby to mohli "prožrat". V zásadě mi to nevadí, když bohatí dávají chudým. Akorát bych to líp zaúčtovala, aby to bylo jasnější.

287666

05.04.2013 12:25

Konfiskace úspor v Kanadě?

Měna v 50. letech

Duanitta 194.?.?.?

Zkusím se na to podívat z druhé strany...srovnat např. s měnou v 50. letech v ČSR, které se stávám docela příznivcem ... jen ona dokázala srovnat ten bordel v penězích, srovnatelný s tím dnešním - a mj. to, že ty peníze byly vlastně jen hyperinflační fikce, falešná iluze o zabezpečení na stáří, která by zmizela v momentu zrušení přídělového systému na lístky a následné ztrátě hodnoty.
Zpovídala jsem veškeré příbuzenstvo, a nakonec všichni došli k tomu, ač nejdřív jim to moc nešlo, že vlastně tenkrát o nic nepřišli, když toho předtím mnoho neměli.. nových korun pětkrát méně, ale pětkrát se zlevnilo. Přišli o svou fikci pouze zazobanci - ale i u nich se jednalo o pouhou fikci.. ty peníze, stejně tak jako ty dnešní nemají hodnotu, protože jich je mnohonásobně víc než aktiv (pomineme-li krytí dluhem).
Takže - jistotu nemám, ale neviděla bych to tak černě, a pokud vím, malí střadatele do limitu na Kypru nepřišli o nic. V tom článku neuvádějí újmu malých střadatelů, ale jen, že se k těm penězům dočasně nemůžou dostat, ne že by ubyly. Jestli přicházejí o peníze zazobanci, tleskám, protože tudy vede cesta proti rozevírání nůžek 1% a 99%. Jediného se bojím, že ti fakt 1% se tomu umí vyhnout.

287662

03.04.2013 09:07

Padesát stupňů šedi / temnoty

RE: Žena

Duanitta 194.?.?.?

= přesně, díky že jste to zmínil. Mluvil o tom také Cimický, nebo Uzel, já si ty dva pletu, že prý to má zůstat uvnitř hlavy, pokud chceme dlouhodobý vztah, aby všechno ostatní v rodině fungovalo, a to je zde rada pro všechny, myslím že u pánů to bude podobné.

287556

24.03.2013 16:25

Houžvičky

RE: Klaus jako zrcadlo

Duanitta 85.?.?.?

[chechtot] nojo ... klasika, je tak trochu bezelstný. Nerozumí jasným otázkám, a napadne tazatele, že se špatně ptá. Samozřejmě to myslí upřímně, "když tomu nerozumím, je to vina tazatele!, to je logický" [chechtot] . Kdysi mu takhle utekla skoro celá posluchárna VŠ studentů. Šlo by dále čerpat z nejedné TV debaty, chilského pera, výroků, cestopisů, jak neuměl vést sněmovnu, apod. Příkazy plní víceméně dobře, někdy se malinko vzpírá, když mu někdo z přátel nakuká opačný názor, ale nakonec se musí hodit do pozoru, vlastně jako předchozí prezident. Takže bych se rozhodně bála zahrnout svým obdivem někoho, jako je on, i kdyby z něj semtam vylezlo něco zajímavého, jako např. celkem slušné komentáře k Sýrii, protože v něm obdivuji někoho z jeho našeptávačů.

287032

24.03.2013 12:47

Houžvičky

Klaus jako zrcadlo

Duanitta 85.?.?.?

Mě přijde Klaus jako čajíček, slaboch, zrcadlo všech, kteří jsou kolem něj. Je tak zajímavý a rozporuplný, jak zajímaví a rozporuplní jsou lidé kolem něj. Mnohé dobré názory, co Klaus již pouze opakuje, by mohlo být dílem pana Hájka. Mnohé šílenosti a snobismy by mohly být Jakloviny..možná. A jiné, např. fakt, že se označuje za výlučného autora amnestie, přičemž je dokázáno, že to vznikalo na min.spravedlnosti, napovídá, že je vydán napospas nějakému manipulátorovi, který umí využít achilovu patu všech namyšlenců. Vnutí mu cokoli tak, že vyvolá pocit, že na to přišel sám.

287020

15.01.2013 22:12

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: komise

Duanitta 85.?.?.?

Díky, už to vidím... [smích] takže počty, aspoň na této úrovni, sedí.
Zřejmě půjdu do Zemana...

282469

14.01.2013 22:37

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

komise

Duanitta 85.?.?.?

pro ty co to zajímá ... byla jsem poprvé (a za 14 dní budu naposled) v životě ve volební komisi, protože mě to zajímalo, jak to dělaj. Myslím, že to falšovat nejde. Urna se na noc pá-so zalepuje, vždy se odchází a přichází společně. Počty z urny vytažených obálek musel odpovídat seznamu dostavivších se lidí. Již při otvírání obálek ze své hromádky, co jsem si náhodně a vydatně přihrnula, mne mohutně polévalo horko, protože to skutečně byl skoro samej Šláfenberk, a Fisher. Ale nakonec to bylo za náš volební okrsek nejvíc Fisher (130), pak Zeman (128), a kníže pekel (120), Dienstbier (82), Franz (47). Už hodinu googluji náš okrsek č.72 Liberec, nemůžu to najít, protože mi to nemyslí, nebo je na to ještě brzy a nemají to hotové, ale vím, že volený předseda komise, co to bral poctivě, to prý kontroluje.
Už proto mi celý článek přijde docela dezinformační, ve snaze zamotat se do konspirací tak, aby člověk ztratil přehled.

282369

14.12.2012 08:31

Proč vláda tají statistiku o Romech?

RE: Politici a soudci delaji jen to ,co jim verejnost dovoli delat.

Duanitta 85.?.?.?

Útočník měl údajně IQ 49 ... a vo tom to je. Neromové pod IQ 70 (definice mentálního postižení) si nemůžou jen tak někde chodit, nemají plná práva, jsou pod kontrolou, a nezakládají rodiny. Romové ano, ač průměrné IQ 70. Zde máme řešení jejich dementní populace jak na stříbrném podnose, ...leč se nevyužívá.
Ještě k té informaci, že 32% manželství v některých romských skupinách uzavírají příbuzní - je možné, že by se po vzoru degenerovaných Habsburků stali časem neplodnými? (Habsburky zachraňoval vždy nějaký "zásah" odjinud)
A pozor! Zakládám si na tom, že nejsem rasista! Jen rovné podmínky pro všechny.

280550

06.12.2012 20:36

Pustošení aglomerací, čili „krvavé hranice“ Evropy

RE: Havel chemoterapie

Duanitta 85.?.?.?

Díky, už jsme oslovili důvěryhodného lékaře, trochu to mění situaci, a na rozhodnutí máme víkend..
>Když ptáčka lapajó...
ano, optimisticky příjemně na něj působilo jejich tvrzení "Vy konkrétně máte 98% šanci na uzdravení". Tak si to přeberem, a zjistíme, že "uzdravení" znamená, že neumře do 5 let. Vrátit se nádor mezitím může, další chemo, to se všechno počítá do uzdravených. Přes pět let už to sčítání utnuli, protože to přežití šlo rapidně dolů, no a po 20 letech je to 2-3%. D.

280155

05.12.2012 22:47

Pustošení aglomerací, čili „krvavé hranice“ Evropy

RE: Havel chemoterapie

Duanitta 85.?.?.?

Tam je trochu potíž s těmi statistikami po 6 letech a dál, každopádně dík, také doufám, že dvě dávky nebudou tolik [smích]

280080

05.12.2012 22:11

Pustošení aglomerací, čili „krvavé hranice“ Evropy

RE: Havel chemoterapie

Duanitta 85.?.?.?

Sem tušila.. je to opravdu ověřitelné, že on to nepodstupoval?

280077

05.12.2012 22:08

Pustošení aglomerací, čili „krvavé hranice“ Evropy

RE: Havel chemoterapie

Duanitta 85.?.?.?

Díky, já vím, do mě by to nedostali, ale chtějí mi otrávit přítele, mladého, krásného, je údajně úplně zdráv, vyndali to zapouzdřené, nic nezbylo, ani nikde jinde, ale jen tak "pro jistotu" "zaléčit" dvěma dávkama.. Ani zprávu mu nedali. Je statečný bere to jako výzvu, že to DÁ. Nemůžu ho nutit. Dík za Váš příspěvek!

280075

05.12.2012 21:28

Pustošení aglomerací, čili „krvavé hranice“ Evropy

RE: Havel chemoterapie

Duanitta 85.?.?.?

Já vím. Nejde o mě, já mám jasno, potřebuji ale informace pro někoho blízkého. Napadlo mě, že to do Havla možná neprali, protože si ho šetřili, přežil relativně dlouho.. ale fit teda nebyl, asi tudy cesta nevede.

280066

05.12.2012 19:22

Pustošení aglomerací, čili „krvavé hranice“ Evropy

Havel chemoterapie

Duanitta 85.?.?.?

Prosím, omlouvám se za odskok od tématu.. Nevíte někdo, jestli cpali Havlovi při rakovině plic taky jako všem chemoterapii? Nemohu to vygooglovat, pomohlo by mi to v jednom rozhodnutí.

280053

10.11.2012 12:16

Jak na ně

RE: Tenhle clanek jde asi na hranici

Duanitta 85.?.?.?

Souhlas, i s poslední větou [smích], ale dluhy uměl řešit i pouhý socialismus, komunismu nám netřeba. Dluhovou moc penězům lze odejmout poměrně jednoduše, stačí použít matematiku, kalkulačku, ČNB a vykašlat se na MMF.

278845

09.11.2012 19:37

Jak na ně

RE: Tenhle clanek jde asi na hranici

Duanitta 85.?.?.?

jak víte, že něco je ze své podstaty fér? Jak to jen víte, stačí pozměnit úhel pohledu, a nebudete se stačit divit. Je nutné koukat na celkové výsledky, co komu jaká věc přinesla, ne marginálie, ale důležité věci, stačí se zadívat do minulosti, a návod "Jak na ně" tam JE, není třeba objevovat Ameriku. Co jiného, než odejmutí dluhové moci penězům, boj proti hamižnosti a ochrana před agresivitou USA byl minulý režim? Co chceme nyní? To samé. Jak se to alespoň na čas povedlo? Vysokou politickou strategií v kombinaci s obrovskou obezřetností vůči těm, kteří náhle přestali vydělávat na utrpení lidí, a v případě nutnosti i nějaký ten provaz. Opravdu jsme tak naivní, že věříme tomu, že to tady v 50. letech např. banky jen tak pustily, a nebránili se měnové reformě, tj. ozdravení situace podobné dnešní, možná ještě horší? Musely to být šílené účetní ztráty bank. A fakt věříme, že ti popravení nebyli v jejich žoldu?
Tedy, obezřetnost s provazem v ruce je nutná, stejně tak jako vysoká politická strategie, podpora lidu a nebát se. Souhlasím, že pouliční násilí není nutné.
(tak, a tímto jsem jistě ve Vašich očích překročila asi všechny hranice [smích] )

278823

13.09.2012 15:13

O platnosti ucenia Adama Smitha a obmedzeniach vylucneho ekonomickeho myslenia

RE: Konec zlatého věku.

Duanitta 194.?.?.?

>Lidská společnost nastoupila cestu zvráceným směrem v
>okamžiku výskytu prvního ekonoma.
Ono ani před ekonomy to nebylo lepší, myslím, že právě první ekonomové chtěli upozornit na to, že peníze nejsou všechno - protože už jen uvědomění tohoto faktu je osvobození.

274768

05.09.2012 13:55

Asociální stát

RE: Obžalovávám stát, že neochránil lidi s menší inteligencí... (

Duanitta 194.?.?.?

Vaše otázky jsou dobré ... kdybyste věděl, kolik času jsem tomu kdysi věnovala, a proto jsem přesvědčená, že cest je spousta! Třeba jak tady dále píší jiní, věřitel by měl mít sám zájem na tom nepůjčovat neplatičům.. o nic víc nejde. V případě ztráty věřitele - budete se divit, ale jedině dobře pro celou ekonomiku, protože není nic horšího, než když někdo syslí peníze.

RE: IQ Možná nejde o IQ, ale o zmanipulovatelnost - proč jsou všude reklamy na půjčky, kult půjček?

RE: Mzdy Stát svojí nemožnou fiskální politikou dopouští, že volných peněz v oběhu čím dál tím méně. Všude slyšíte, že nejsou peníze, a tak není mj. na mzdy, ani u firem, ani ve státní sféře... Ale někde ty peníze jsou, stát má několik nástrojů, jak je do oběhu uvolnit: nečiní tak, a přitom by stačilo by chtít, stačí se na peníze podívat jako na nástroj, a umět o nich přemýšlet třeba tak jako v Číně.

Tomu, co píšete na konci, fakt nerozumím, vůbec nevím, jak jste k tomu došel. Měl byste začít přemýšlet o tom, co je bohatství společnosti, jestli to jsou peníze, počet boháčů, nebo jiné hodnoty.

274393

04.09.2012 13:32

Asociální stát

Další

Duanitta 194.?.?.?

Myslím, že se pan Stwora ptal na konkrétní případy:
U nás v práci je několik výživných případů, exekuce na mzdy a dluhy ve statisících. Ač to jsou dlouhodobě zaměstnaní lidé léta na jednom fleku, stejně to neutáhli. Může za to třeba i jiný rodinný příslušník, trhá mi to srdce vidět kolegu - hodný kluk se dvěma dětmi, kterého ženička funguje na principu "urvi co můžeš", exekuce narostly asi na půl milionu. Vždy se dá konstatovat: tehdy udělal tu a tu chybu! Ale ve chvíli nějakého optimismu chybu může udělat každý, a tři děti s manželkou na mateřské, se domnívám, z nízkého platu v montovně dnes nejde uživit, nebo jen hrozně ošizeně..děti tím trpí, nerozvinou se. Obžalovávám stát, že neochránil lidi s menší inteligencí, před predátory. Za to, že nevytvořil v této době jakoukoli šanci své chyby napravit a vymanit se z dluhů poctivou prací. Za to, že svou nejapnou politikou udržuje mzdy nízko - jo, dělá to vláda měnovou politikou, firmy s tím už nic moc nesvedou.

Na závěr tip na vynikající depresi: sledujte pořad Krotitelé dluhů, zejména "rady" "poradců" ... hraběcí rady.

274331

24.08.2012 16:02

Manželstvo ako právny vzťah

Děti

Duanitta 194.?.?.?

Zapomínáte všichni na jednu věc, a o tu jde .. o maloměšťáctví. Co když Vaše dítě, které od malička milujete, dáváte do něj to nejlepší, bude teplé .. bohužel, ale stane se to snadno. Nebo vnuk, neteř.. Zbavíte se jich? Jak? Vydědíte? Když se budou sousedi a známí ptát, kde je, proč k Vám nejezdí, co řeknete? Budete snášet úšklebky, ty samý, co jste kdysi rozdávali.. nešťastné bude to dítě, Vy, celá rodina. A pak je tu varianta tolerance, tj. dítě se hodí do nepromiskuitního levelu registrovaného partnerství, a pavlač utichne.
Co je lepší? Není to normální, ale žít se musí. Jsme společnost zlých drben s mindráky ... bohužel.

273808

22.08.2012 16:34

Bukvice pochodovaly Prahou

Ustane to?

Duanitta 194.?.?.?

Třeba to zmizí samo..
Oni si zaslouží dejme tomu tak 10 let možnosti otevřeného homosexualismu v duhových průvodech (už to mají dávno za sebou, takže končíme) , jako výraz uznání za staletí poroby a trestů. No a pak konec, zpátky za dveře soukromí, jako my všichni.
Napadá mě paralela se sexuální revolucí 70. let, která ustala svojí nepraktičností pro život, či "nepotencí".. tohle dopadne stejně.

273724

09.08.2012 12:56

Nejste-li na Facebooku, znamená to, že jste psychopat?

RE: Fízl buk je fine

Duanitta 194.?.?.?

Zvědavec je pro Tebe taky taková sociální síť, řešíš tu neustále diskutéry místo témat, a nedávno dokonce s fotkami, že hestroyi? Sám plnou hubu, jak se nesmí práskat, a pak tady jsi nedávno naservíroval něčí fotku, označil (naštěstí špatně) příslušný nick, tj. názory, napospas zaměstnavateli, známým, rodině.. to Ti nevadí, to je v pořádku?

Divím se, že editor tu fotku neodmázne.
PS: ať nevypadám jako potrefená - já to taktéž nebyla

273192

25.07.2012 09:56

„Demokratická“ Amerika překonala nacistické Německo

Medaile se také rozdávaly

Duanitta 194.?.?.?

Američtí veteráni z Iráku a Afghánistánu vracejí vojenské medaile na summitu NATO v Chicagu
".. přibližně 50 veteránů zahodilo svá vojenská vyznamenání směrem k místu, kde se konal summit NATO.
Bývalí vojáci jeden po druhém zahazovali své medaile z pódia. "Jsem zde, abych vrátil svou Medaili za službu v globální válce proti terorismu v solidaritě s lidem Iráku a lidem Afghánistánu," řekl Jason Hurd, bývalý vojenský zdravotník, který strávil 10 let v americké armádě a zdůraznil: "Hluboce lituji ničení, které jsme způsobili v těch zemích a po celém světě."

272457

25.05.2012 17:36

Rusko platí dávky do amerického rozpočtu

RE: Možná..

Duanitta 194.?.?.?

Je to tam kus vedle ... ne Obchodní, ale Registr ekonomických subjektů.

269668

25.05.2012 11:56

Rusko platí dávky do amerického rozpočtu

RE: Možná..

Duanitta 194.?.?.?

Tak už jsem zde... díky za info, akorát mám za to, že ČNB nesmí emitovat CZK vůbec, tedy nevydává ji nikdo (narozdíl např. od Švýcarska), k tomu se slavnostně zavázala s MMF hnedle v roce 1990! Ale podrobnosti CO přesně nesmí, nemohu najít. Uznávám, někdy moje "rozuzlovací" úsilí míjí cíl [pláč], ovšem je upřímné, a na kravinách si moc dlouho netrvám. (Že tím odborníky obtěžuji vím, odpovídat nenutím [smích], ovšem někdy se tak dojde k zajímavým věcem, že vlastně tomu nikdo pořádně nerozumí). Že Rusko nemá vnější dluh jsem nevěděla, moc se o tom nemluví. K té mé peněžní zásobě, v jakékoli M podobě, vždy lze odečíst příslušný dluhový protějšek, tj. po vypořádání se v naprosté většině vyruší, a dostaneme se zpět na původní historicky emitovanou cash ... proto ty bankovní peníze vzniklé s dluhem jakoby nepočítám, . Jak peníze, tak aj dluh obíhá, jde z ruky do ruky, je to taky oběživo/úloživo, jen záporné. Peníze nerostou, pro mne by peníze vznikly pouze v případě, že je vytiskne stát bez žádných dalších závazků a dluhů. Tedy, stále nevím, jak si ekonomové představují, čím se krmí kapitál (polopatě - z čeho se jako bohatne), a v tom já vidím jádro utahování šroubu, bídy a zadluženosti, nejde o úrok, ale o akumulaci finančního kapitálu (může být i z úroku, i z něčeho jiného). V tom jsem tušila souvislost, o čem mluvil autor článku, tj. jakýkoli růst HDP je potrestán nutností nějakého zadlužení, zpravidla to slízne stát, formou dluhu vůči zahraničí, potažmo USA. Oslích můstků tam je hodně..

Proto, prosím Vás jako odbroníka, nevím přesně, jak polopatě mám chápat transakci popisovanou v textu:
>Objem výroby dnešních bankovek v Rusku je úměrný objemu nakoupených virtuálních cizích měn (není pravda, jen z části, peníze se vytváří i na základě jiných důvodů, než jen oproti nakoupeným cizoměnovým rezervám...)
a když říkám polopatě, tak myslím polopatě [smích]

269648

24.05.2012 15:51

Rusko platí dávky do amerického rozpočtu

Možná..

Duanitta 194.?.?.?

Nejsem si úplně jistá, ale myslím, že vím, jak to autor myslel, je to jen trochu zjednodušené, ale ono to v podstatě jednoduché je. A bohužel se to týká i nás, a vůbec všech zemí, které nejsou oprávněny si vydávat vlastní měnu, aniž by musely nakoupit ekvivalent v USD.

k poznámkám editora ... autor myslel zřejmě pouze dodatečně vydané peníze, které je banka právněna dát do oběhu pouze nakoupila-li zahraniční měnu... tedy na dosavadní jakkoli emitovanou zásobu to nemá vliv, nemusí se rovnat. Re: první editorova závorka: bohužel jiné způsoby vytváření peněz, aniž by k tomu současně vznikl dluh, nejsou!! Vlastně i tento je dluhový.

V kapitalismu ekonomika vyžaduje růst oběživa.. je to dáno tím, že každý chce bohatnout, jinak by to byl socialismus. Pokud tedy musí růst oběživo, které zároveň vzniká pouze oproti dluhu, je zadlužení nevyhnutelné.. a tohoto zadlužení se dále platí úroky, to jsou ty zmiňované dávky do USA.

Onen autorův názor, že vlastně celá nová peněžní zásoba se nějak platí podruhé do USA, zřejmě vychází z lítosti, že Rusko si z USA nemuselo půjčovat NIC, Ruská banka to mohla emitovat rovnou bez dluhu. Tedy je-li dluh zbytečný - tedy to je to, co se platilo dvakrát. Opakuji, je to velmi obecně a zjednodušeně napsáno, ale obsah to má. Jde o suverenitu státní banky. (bohužel tlačí mne čas, k té inflaci později)

269581

05.05.2012 11:49

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

Někdo žvaní, a někdo...

Duanitta 80.?.?.?

Někdo žvaní, a někdo umí víc..
http://www.outsidermedia.cz/Protestni-akce-NWOO-pr...
je to komplexní jasný text, stojí za přečtení a podpis, je tam totiž zajímavá ta hrozba soudem...jestli to dotáhnou do konce, tak klobouk dolů, díky
"Dospěli jsme k závěru, že Česká televize nedostatečně plní svoji roli veřejnoprávního média tak, jak ukládá Zákon o České televizi 483/1991 Sb. a Kodex České televize."
"Pokud budou pracovníci ČT a Rady ČT nadále ignorovat stížnosti občanů, dalším logickým a předpokládaným krokem je trestní oznámení na příslušné odpovědné osoby."

(dále z textu...Česká televize prakticky rezignovala na skutečnou investigativní žurnalistiku a téměř výhradně, nekriticky a bez ověření používá informace ze zpravodajských agentur. Zpravodajové ČT se zásadně nenacházejí na místech, kde se něco děje, pokud se tak v jednom případě (patrně nedopatřením) stalo (flotila do Gazy), byl z toho skandál a televizní štáb byl šikanován.)

VLASTIZRÁDCI by se měli začít bát soudu

268381

30.04.2012 11:56

Transformace moci

RE: Cina = vyhladovely drak

Duanitta 194.?.?.?

>čína je papírovej drak jahož růst je živenej na západní dluh jakmile se zhroutí její export do USA a EU tak zkrachuje

Tohle je hrozně zajímavé, proč si to někteří lidé myslí, tady na tom se dá ukázat význam vržení nedluhových peněz do ekonomiky.. Čína se od ostatních států i v celé historii světa liší jednou významnou věcí, a to: oni dávají v pravidelných přiměřených dávkách do oběhu nové nedluhové juany. Oběživo přibývá, aniž by při tom vznikaly dluhy, a to v přiměřené míře k růstu ekonomiky. Zatímco u nás za socialismu se omezovala ekonomika tím, že nové peníze vlastně vůbec nevznikaly a museli jsme se nedluhově vejít "do rozpočtu", na západě zase vše jede na dluh a začíná se to bortit, tak v Číně mohou podnikavci bohatnout z nového přídělu juanů. Kdepak, se zastavením vývozu se Čína nezhroutí, protože tam odhalili co peníze jsou zač. A jestli je trochu potrápí inflace.. narozdíl od deflace není tak spojena s bídou a krizí, a postihne jenom sysly. Je to prostě cesta nejmenšího odporu - spojení výhod socialismu a volného podnikání..

Se zastavením vývozu se Čína bude muset trochu změnit. Bude rozhodně ještě bohatší, protože se nebude zbavovat hmotných aktiv za nic neříkající kredity, lidé si za svou mzdu toho pořídí víc. Bez vývozu na západ budou muset změnit metodu nedluhové emise, ale pokud rozumí oběživu a hodnotám, jakože rozumí, tak to nebude problém.

267961

27.04.2012 15:28

„Syrská opozice“: Mossad, Blackwater, CIA vedená operace v Homs. Zbraně z Izraele

RE: USrael, Saudi Arabia, Quatar a další

Duanitta 194.?.?.?

... normalne se rozcapujou skrz capy, na Vasi/jejich strese vsechno occupy, jejich odkapy zalepi okapy. Jakmile k Vam prijde snedy koser exekutor tmo, tak mu jako barter nabidnete ten okap s capimi odkapy napojit do kabiny jeho auta s mejma hlinikacema. Dekuji

267854

27.04.2012 10:25

„Syrská opozice“: Mossad, Blackwater, CIA vedená operace v Homs. Zbraně z Izraele

RE: USrael, Saudi Arabia, Quatar a další

Duanitta 194.?.?.?

je to tam, máte tam dvě ´´ navíc...

Jinak článek je opravdu smazán, zbytečně jsem to teď 5 minut hledala (to mám z toho že jsem to nejdřív nedočetla). Linků je hodně, článek však nikde. To jako jsem včera marně hledala v garáži své hliníkáče na přezutí .. ukradeny [pláč]

267840

26.04.2012 08:59

Spouštění ekonomických katastrof: zákeřná role Mezinárodního měnového fondu

RE: Jen by mne zajímalo, jak dlouho...

Duanitta 194.?.?.?

Nedalo by se tomu nějak pomoct?...občas nad tím přemýšlím, jak to spustit, aby ta hyper/inflace přišla co nejdříve. Nechce se mi dívat na to, že finančníci stihnou ještě nakoupit (např. ostrovy, celé státy) a proměnit ty svoje poukázky na hmotné bohatství, a lidem zbyde pak už ale snad jen ten provaz. Když hyperinflace přijde ještě teď, obyčejní lidé o nic nepřijdou, a pramiliardářům zbyde papír do sběru. Tato přeměna se bohužel děje teď. Pád přijde tak jako tak..není tedy čemu se vyhýbat.

Na katastrofu v případě pádu měnových trhů nevěřím... když média modelují situaci po pádu měnového trhu v nějakém státě, tak hned jako první věc uvedou zastavení výplat sociálních dávek... to je zajímavé, najednou je toto rukojmí dobré. A že vůbec všechno přestane fungovat, hotová katastrofa. Myslím si však, že i kdyby se nepodařilo nějak inteligentně přejít na novou náhradní měnu (v minulosti nikdy nebyl problém), tak vždy existuje spousta dobrých chlapů ve společnosti, kteří mají krizový management v krvi, a nepůjdou spát, dokud nezorganizují přesun věcí odtud, kde jsou, tam, kde jsou nejvíc potřeba, dohodnou se třeba na nějaké prozatímní nebo úplně nové měně. Hmotných rezerv je dost, zemědělství tady pořád ještě nějaké máme a lidi, co to umí, vyvážíme více než dovážíme, tudíž za ty auta ještě něco dostaneme... my nebudeme v prčicích, i kdyby padla měna. Ta USD už vůbec..

Oproti té spoustě dobrých chlapů tady bude stát určitě banda sviní, která si bude chtít hmotné rezervy, které si draze platíme my, zabrat pro sebe.. achjo. Chtělo by to začít také vytvářet nějaké seznamy lidí, kteří jsou - dle svých dosavadních skutků a výsledků - ti správní vůdci s přirozenou autoritou, s otevřenou hlavou a tahem na branku, s úctou a citem pro obyčejného člověka.

267804

25.04.2012 15:46

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Duanitta 194.?.?.?

s rohama .. a s holokau$tem [smích]

267775

25.04.2012 10:37

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: cena peňazí

Duanitta 194.?.?.?

Skvěle peter, to je to nejlepší, co tu bylo řečeno..
(tmo zřejmě opravdu pracuje v bance, cpe pohled zisku banky, tj. obvyklá chyba ekonomů, protože většina ekonomů v bance pracuje, proto ta dnešní ekonomie vypadá tak jak vypadá, už jim to ani nepřijde divné//tmo, nereagujte)

Ještě pro ostatní, i za socíku úrok fungoval, a nebyl s tím problém, protože splňoval výše zmíněná pravidla: 1. jejich výše odpovídala ceně služby, 2. nekryté peníze tenkrát nebyly, a SBČS dohlížela na to, aby z toho nebyla jungle, aby se oběh peněz ani nezadrhl, ani nepřehřál. Můžeme dále nadávat na bankstery, to ano, ale ne proto, že vůbec existuje úrok, to byste narazili, ale proto, jakým způsobem to dělají, a že to dělají velmi vychytrale není sporu. Chtějme hledat pravé příčiny, abychom se hnuli z místa, nehádejme se s tmou o úroku, ale o jeho výši, akumulaci, moci, utahování šroubu, šejdířství, třeba.

267761

24.04.2012 19:01

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Duanitta 80.?.?.?

Víte co... asi bych tu měla říct.. že v tom základu máte samozřejmě pravdu, a mimochodem se mi líbí, jaký jste bojovník. Tedy, úrok sám o sobě není problém, je to normální služba, může se fakturovat, je součástí zisku. To je jako kdyby se někomu vyčítalo, že pobírá mzdu 50 let, každý rok se mu o tři procenta zvedala, a hle jaký majlant to dělá. Pak každý hned vyhrkne - ale já to utratil. I banky to mohou utratit. Tož, nemějte nám to za zlé, existuje spousta filmů, přednášek a prezentací, které to takto dramaticky líčí. Třeba ten Andreas Clauss to takto myslím líčil, ale zajímavé je, že průmyslníky a jejich nikdy nekončící zisky nechal bez povšimnutí (nebo aspoň jsem to nezaznamenala), možná je s tím jeho DACHem taky nějak nacionálně zainteresován, čímž ale nechci shazovat vše co říká.

Možná i pracujete někde v bance, a asi se Vám nechce uvěřit, že byste škodil tím, že zajišťujete úvěry klientům, tedy ... v principu neškodíte. Jednalo-li by se o nějakou malou banku, které rozdíl mezi přijatými a vyplacenými úroky a pár těch poplatků sotva pokryje režii, není tu problém.. Nám tady jde spíš o ten FED, který půjčuje vlastními silami vytvořené peníze za úrok, nákladové úroky nemají veškeré žádné, jen zisky a zisky. O nic jim nejde, protože peněz si mohou vytvořit kolik chtějí - o co jim tedy jde, že nedají strádající ekonomice ani dolar zadarmo. Při tom by mohly, či spíše měly:
http://www.blisty.cz/art/61160.html

267720

24.04.2012 16:25

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Duanitta 194.?.?.?

no sláva, dostáváme tmu do finále tedy.......
>Vadí na tom tedy to, že si bankéř za 3 roky vydělal 300 tisíc (které utratí a tím vrátí na trh)
Milá tmo, právě že oni to nikdy neutratí! Protože jich vybírají tak astronomicky mnoho, že by to ani nešlo, oni si za to raději pořízují moc nad zadluženými - to je jejich benefit, ze kterého se radují.
- a ještě si možná pletete pojmy utratí X půjčí to NENÍ stejné. Deset vykřičníků. Rozumíte nebo ne, zas tak hloupý nejste..

267705

24.04.2012 16:12

Velký restart

RE: Zrovínka dneska

Duanitta 194.?.?.?

>18.listopadu v podniku vzniklo OF a podívejme se, ten klučina se čirou náhodou stal předsedou OF a ze šuplíku vytáhl kompletně připravené seznamy OF na jednotlivých závodech, kontakty na studenty, kteří druhý den přišli na "návštěvu" do podniku atd
tak to by tak nějak odpovídalo, zapadalo do té pavoukové organizace diskutérů ve škole... safra, to musela bejt AKCE!

Klidně řekněte jméno toho úspěšného mladého muže, bude to navždy uloženo, možná ho někdo i známe a dáme si pozor na jeho výjimečné schopnosti a statečnost. To by se nemělo zapomínat, i když třeba byl jen mladej a blbej.

267703

24.04.2012 10:45

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Duanitta 194.?.?.?

neurážejte prosím, zejména pokud sám svou vizi nemáte, a ta stávající kterou obhajujete evidentně krachuje. Mohl byste raději objasnit, proč ta podle Vás "emisní" banka, naše ČNB, naše CZK nesmí emitovat? Přesně, kterým výnosem a kdy to bylo po revoluci zakázáno... A to ač růst ekonomiky a bohatství vyžaduje nárůst oběživa, jinak narazí na finanční krizi..
Proč si na to půjčujeme v zahraničí?

267655

23.04.2012 10:39

Velký restart

RE: Zrovínka dneska

Duanitta 194.?.?.?

Obrovský souhlas ... už jsem to tu kdysi psala v reakci na dřívější článek pana Pantůčka - chce to víc známých osobností, prostě lidi jsou přizpůsobiví společenští tvorové, a asi je to v jiných každodenních věcech dobře.
Jinak za listopadu 89 - hned následující školní den bylo v každé třídě naší střední školy už připraveno po jednom diskutérovi, který věděl, v kolik na náměstí, že se bude zvonit klíčema, že už to vlastně padlo, že je to tutovka, hotovo [velký smích]
... tak to se prosím vědělo už v osm ráno v pondělí [zmaten] taky se kupodivu vědělo, co za hesla se bude volat, byl fahrplan na Jakeše do koše, máme holé ruce, na Štěpána bez Štěpána..
... tož to bylo nejlepší, co se dalo dělat místo matematiky. [zmaten]
Ty připravené diskutéry šlo nazvat přirozenými lídry kolektivu, v každé třídy jeden, a do té doby na téma ani moc nehlesli, podle mě se čekalo na pokyn Už.

Ovšem nevím, jestli tyto návody jsou použitelné pro dnešek, toto není návod pro svržení systému, jen pro maskování a legalizaci převratu zeshora. Jako tečku za celým programem si pamatuji jeden oslí můstek "Ještě před několika dny bychom si vůůbec nedokázali ani představit, že je něco takového možné, ó jaká krása, ó jaký zázrak", a tímto tvrzením se tak nějak zaplnila ta trapná mezera v posloupnosti, že to šlo tak snadno. Myslím, že sami byli překvapeni, jak to šlo dobře.

267557

23.04.2012 09:44

Malá abeceda politické ekonomie

RE: Krize kapitalismu?

Duanitta 194.?.?.?

Vytrháváte část systému... psala jsem to myslím dost polopatě, víc už to nejde, tedy ještě jednou: když veškerý úrok věřitel stihne někde projíst, propít a užít, utratit, není s úrokem problému, oběživo se dostane nakonec tam kam mají, a dlužník bude mít čím splácet. Ty veškeré ekonomické prezentace ohledně škodlivosti úroku, co Vás ovlivnily, mají pravdu pouze díky hamižnosti, se kterou jsou úroky vybírány, a nikdy neutraceny... Stejně tak však koloběh peněz narušuje každý subjekt, který nadmíru syslí peníze. Ani odstraněním úroku tedy nic neřešíte, krize se dostaví i třeba kvůli ČEZu a jim podobným. A určitě znáte hodně bohatých lidí, co hlídají každou korunu, chodí ošuntěle.. to už hraničí s posedlostí, není to normální. Takové chování je předpoklad krizí. Tedy, máme-li se hnout z místa při systémových úvahách, koukněme na superziskové subjekty, které nikdy nezlevní - to je základ dluhových krizí... a ještě jsou za to oslavovány jako pilíře prosperity. A ještě bych se podívala na nerovnováhu zahraničního obchodu...

.......
Jinak dík pánovi 82 za překlad historie sv. Vojtěcha, a za další jeho vynikající příspěvky.

267550

20.04.2012 21:34

Malá abeceda politické ekonomie

RE: Krize kapitalismu?

Duanitta 80.?.?.?

Chjo, vždycky mě sejme, jak tohleto všechno chodí.
Takže zpátky na exekutory, musí pomoci, možná to má jít nejdříve přes nějaký soud.. zeptejte, nebo Vám to v pondělí zjistím.
Každopádně, máme v práci podobný případ "tatínka", exekucí šest, ale výživné strhávané exekucí je tzv. přednostní srážka, strhávaná v plné výši, potom teprve se uspokojují ostatní pohledávky až do minimálního limitu. Nevím jak dlouho to takto funguje, ale zkuste to znovu.
Pokud nepracuje, je to horší. Šlo by zkusit vymahačskou firmu, ale pak se nakrmí hlavně ona.. a šance na cokoli od něj se ještě sníží. Můžete nám dát jeho číslo, a zkusíme hromadně "otravovat".. [velký smích]
Držím palce, ať to vyjde, děti musí jíst a bydlet, to není zadarmo, a mají jen Vás.

267335

20.04.2012 21:13

Malá abeceda politické ekonomie

RE: Krize kapitalismu?

Duanitta 80.?.?.?

100% s Vámi souhlasím.. tenhle problém krize oběživa nezmizí ani s lichváři, ani s korupcí, ani s bankami, ani s USA a Izraelem, ani se zákazem úroku, možná se to zmírní, ale neřeší. Tady pomohou snad jen dvě věci: buď plánované hospodářství, nebo řízený NEdluhový dotisk na pokrytí hosp. růstu (nedluhový=do zisku státu, nejlépe na sociální účely)..a zde se dostáváme k tomu, že nekryté peníze mohou být i užitečné [smích]

Těch příkladů z historie je opravdu hodně, včera jsem to objevila při zkoumání osudu sv. Vojtěcha. Budeme se sborem o něm něco docela hezkého hulákat v neděli ve sv. Vítu, a tak jsem se pídila, proč vlastně odešel.. tož hlavní důvod byl v pořadí ten "Třetí, že chamtivý, lakotný Žid (Jakub Apella asi) vždy více a více prodával právě těch, kdo v Kristu věřili věrně. Zbožný biskup nebyl však s to je vykoupit všechny, ačkoli (jaký to žal!) jich bez počtu vyplácel stále."
Kdyby měl tenkrát Vojtěch moc dotisknout peníze, vyplácel by snadno všechny křesťanské otroky, dokud by hamižnost Apelly vítězila nad zdravým rozumem, což by mohlo dlouho trvat. Nevím, jak to měl Vojtěch přesně s těmi denáry, ale na to musel být materiál. Takhle šel nejdříve do Říma k papeži se poradit, co s tím, tam moc nepochodil, pak to ještě tady na chvíli zkusil, a pak definitivně zhnusen odešel na Sever, kde našel svůj osud. Asi to tenkrát nebylo vůbec jednoduché..

267334

20.04.2012 16:25

Malá abeceda politické ekonomie

RE: Krize kapitalismu?

Duanitta 194.?.?.?

Tak teď mi už nebudete věřit vůbec, ale já nepokládám jako příčinu všeho zla ani ten samotný úrok ... pokud by vydřiduch všechno, co vybere na úrocích, někde proflámoval, projedl a užil, tak s ním není problému.. Půjčování může být služba jako každá jiná, třeba i potřebná (taky si občas půjčku berete), ale problém nastane v ten moment hamižnosti... když to neutratí za nic, dál jen půjčuje, a utahuje šroub, tak teprve v ten moment je úrok nebezpečný. Stejně nebezpečně ale šroub utahuje ČEZ, Gates, exekutor, nebo kdokoli, kdo si vynucuje svůj zisk, i když na to zákazník nemá. Příčina potíží jak tehdy, tak dnes, je akumulace kapitálu, či hromadění zisků, v ten moment se může stát mocnou zbraní.
Jestli to někomu zní strašně socialisticky... tak má ouplnou pravdu [smích] , je to velká apologetika plánovaného hospodářství

267317

20.04.2012 12:53

Malá abeceda politické ekonomie

RE: Krize kapitalismu?

Duanitta 194.?.?.?

Základní problém jsou prostě nafukovací peníze a od nich se odvíjí ten zbytek
Víte, já si nemyslím, že je to trefa do černého, je to blízko, ale ne ono. Našla jsem jeden text... připadá Vám ta situace způsobená tím, že by se tehdy tiskly nekryté peníze?
"Rovněž on (KarelIV.) však často platil dluhy na úkor Židů rušením jejich dluhopisů .. . Ještě častěji používal této praxe Václav IV. (1378-14) který r. 1385 zrušil židovské dluhopisy v řadě říšských měst a Židy v Čechách dal uvěznit a zajistil jejich majetek. V r. 1390 odpustil Václav křesťanským dlužníkům v celé říši úroky z úroků. Podobně postupoval na Moravě roku 1394 markrabí Jošt, který uvěznil bohaté Židy a vymáhal na nich výkupné. V roce 1411 byly navíc na Moravě zrušeny všechny židovské dluhopisy starší deseti let."
Podle podobných tehdejších reakcí (a je jich moc) se dá odvodit, že tenkrát to nebylo vůbec lepší než dnes. Mě to přijde dokonce horší, lidé se do otroctví dostali daleko snáze. Zkuste vypreparovat jiný základní problém, nikoli "nafukovací peníze". Mě přijde trefnější příčina - vůbec ty "peníze", v kombinaci s hamižností.

267305

18.04.2012 16:22

Důkaz, že libertarianismus je iluminátský komplot

RE: Mám otázku do pléna - auťák na bubliny

Duanitta 194.?.?.?

Není to tam správně... neúplnou elektrolýzou vznikne nejdřív H+ a OH-, a OH- se pak slučuje s C v palivu na CO2. Zbyde vodík, který hoří s přisávaným kyslíkem ze vzduchu. Jde o ideální účinnost při oxidaci. Rozklad na H2 a O2 je skutečně hodně energieticky náročný .. není však vůbec nutný a tohoto se netýká.

267204

18.04.2012 09:30

Cena zlata a válka o ní

Ve zlatu je taky trochu zla

Duanitta 194.?.?.?

No, možná to zlato až takový zázrak a všelék není ... možná jen nekoukáte dostatečně do historie. Zadlužit se dá (a taky zadlužovalo) bohužel i ve zlatě ... a pak je to daleko horší - když je ho málo v oběhu, a je hlavně u bohatých a u lichvářů. Lichváři, co mají nejen všechno zlato, ale i dlužní úpisy na neexistující zlato, jsou mocní daleko víc. Pokud jim dlužíme pouhou papírovou měnu, pořád můžeme (a já v to někdy věřím) jednou ukázat dlouhej nos. A to tím, že jim pád této měny sebere ze dne na den veškerou moc, pouhým naším rozhodnutím a jednotou, papír se dá dotisknout a nacpat jim ho do chřtánu.
Zlato je horší ... to, že je v něm zlo, jste určitě už někdy slyšeli, z dávných románů... muselo to bejt strašný.

Kdo se chce zabezpečit na stáří ve zlatě, v rozumné míře ... tomu bych rozuměla (nerozumím ale třeba tomu, proč chce někdo jako důchod zlato dostávat). Čemu zásadně nevěřím, je že ve zlatě se nedá zadlužit, na to jste prosím přišli jak?
Ovšem nerozumím nejvíce tomu, když společnost celá spoléhá na peněžní/zlat(é) zabezpečení budoucnosti... viz třeba druhý pilíř důchodového zabezpečení. Když nebude co kupovat, tak budou jak peníze, tak zlato k ničemu. Jediné, čím zabezpečit budoucnost je kvalita společnosti, tj. pár dětí, k nim sofistikované technolgie na výrobu jídla a všeho potřebného, vychovat je v úctě a soucitu s nemocnými a starými - a hladoví nebudem [smích]

267181

15.04.2012 21:45

Nad knihou o Stalinovi

RE: Chci se optat

Duanitta 217.?.?.?

Zdravím Vás a souhlasím.. z výkřiků Vašich oponentů výše je mi divně, protože např. Jarmila dokázala spojit hned za sebou nenávist ke komunistům, a ejhle hned vedle nenávist k těm-viz její odkaz.
Vůbec jí nevadí, že komunisté = jediní úspěšní proti nim (viz její odkaz) v historii. Dokonce se domnívám, že o tom celý socialismus byl, tj. držet moc peněz na uzdě. Proti agresivní vůli těch, co tím tratí.

Ani bych si tím neplýtvala příspěvkový příděl, ale připomnělo mi teď aktuální zážitek, právě jsem přišla z "demonstrace" tady v Liberci. První rozčarování..asi jen 200 lidí. Druhé rozčarování, řečník začal prskat na socany a komanče, že jsou stejní jako modří, a že odbory jsou jen prodlouženou rukou socanů, a chtějí se jen napakovat. Mluvil víc o nich, než o těch napravo. Jak von to asi ví? Mě tohle přijde jako účelová masáž, "když my krademe a ví se to, tak z toho obviníme i levici, pak nebude na vybranou, a lidi nás budou dál volit".

266994

13.04.2012 11:25

Exekuce – epidemie, která může zasáhnout každého

RE: Nevim

Duanitta 194.?.?.?

.. trochu mě mrzí, že když se pořádá velká demonstrace 21.4. s odbory, hromadou dalších iniciativ, které se schválně dohodly na jednotném postupu, tak musí být jiná demonstrace 15.4. Aby to náhodou nemohlo být naráz a všichni, ač heslem obou je sjednotit národ. Škoda, nechci to podrývat, to ne, ale už vidím ty naše novináře, co o tom napíšou. Páč 21.4. nemůžu, musím 15.4., ale raději bych 21., tam vidím více potenciálu na řešení současnosti, a já věřím že takové řešení existuje.
Z hlediska počtu lidí by bylo fajn naplnit alespoň půlku Václaváku... pak lze použít podíl z politicky korektní Velvet konstanty 100 tis.

266866

12.04.2012 14:09

Exekuce – epidemie, která může zasáhnout každého

RE: K předposlednímu odstavci

Duanitta 194.?.?.?

Nedejte se, zkuste to, jestli mají špatně zaúčtováno to, co bylo zaplaceno včas, tak to musí zrušit.
Vidím zde u zaměstnanců hodně zajímavých případů, rekordem je dluh 0,-, úrok z prodlení 208,-, k úhradě skoro 30 tis. Onehdá si to exekutor naporoučel nejen strhnout z výplaty, ale vlezl zaměstnanci pro jistotu i na soukromý účet, to pak bylo dlouhé dohadování, než to vůbec pochopili co udělali.. ale vrátili to. Nejsou tam zrovna matematicky nadaní lidé, spíše právně vychcaní, a dělají chyby, které nepřiznávají napoprvé, chce to metodu porouchané gramofonové desky.

266806

12.04.2012 12:52

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

Duanitta 194.?.?.?

Anoo, pokud myslíte 21.4., také se chystám, a nad vidlemi vážně, vážně přemýšlím [smích] no snad si je v návalu nešikovnosti nevrazím do oka nebo někomu jinému. Ať žijí odbory, uskupení kterému věřím, nemohu nic vytknout a které má organizační zázemí a kvalitní lidi ve vedení, a zdá se i zdravý rozum. Díky za ně, ani si to nezasloužíme, že české odbory mají takovou úroveň.. nepodlézají vrchnosti, když na ně chce ona ušít boudu, zato se umí přátelsky dohodnout s ostatními hnutími. Co kdy řekli, udělali, Když argumentují v TV, ostatním nezbývá než jim skákat do řeči tak, aby nebylo slyšet pravdu, co říkají. Ekonomice a penězům rozumí, lidem taky.
Nedovolme je pomlouvat, páč je to naše jediná šance.

266802

10.04.2012 16:45

K čemu je nám letní čas?

RE: 12:00

Duanitta 194.?.?.?

ještě dodám co se týče dlouhých večerů, nezdá se, že by Italové, kteří je mají kratší, si užívali méně než ve Skandinávii, kde zapadá v 11 v noci.
V červnu je třeba docela těžké zahnat děti do pelechu..
Mě by se docela líbila i ta hodinová symetrie, při které by nejen v zimě Slunce svítilo od 8 do 4, ale i v létě "pro změnu" od 4 do 8 (rovný dvojnásobek [smích] ), namísto dnešních naprosto neastronomických a nesymetrických od 5 do 9.

No, ve výsledku je mi to vlastně jedno [smích]

266677

10.04.2012 16:14

K čemu je nám letní čas?

12:00

Duanitta 194.?.?.?

Letní čas - jednoznačně zrušit.. jde nejen o biorytmy, ale o zmatky a zbytečná nedorozumění v činnosti lidí a SW, nervozita celé září, říjen a březen, kdy to bude nebo nebude..
Jediná otázka tedy alespoň pro mne je - kdy? Jestli to nechat na zimním, nebo letním. Pro dlouhé letní večery bych byla pro letní.. upřímně, jo. Na druhé straně je zde ten krásný nebeský pořádek, kdy v poledne máme Slunce na jihu, v šest ráno ho máme na východě, v šest večer na západě, a o půlnoci sice schované pod obzorem nicméně na severu. Potažmo ve tři odpoledne jihozápad atd. atd.
[smích] Ta hodina navíc ne že by nešla odhadnout, no ale na jakou stranu to hodit už chce trochu námahy, což se tak úplně nechce..
K tomu ještě zohlednit to, kde v časovém pásu se zrovna nacházíme.. čím více šumu, tím méně krásy. Pevný a fascinující nebeský řád ani nebeské hodiny Malého Vozu si tento nepořádek nezaslouží..

266674

03.04.2012 21:48

Zdeněk Jirotka

RE: Díky za oddechový článek

Duanitta 80.?.?.?

Ale já nejsem odpůrce, to jen aby nezněly samé superlativy. Je to jedna z knih, při nichž jsem se smíchy rozsypávala na zem, něco jako Šťastný Jim (kniha). Čert ví, čím to některé knížky umí..

266318

03.04.2012 09:35

Zdeněk Jirotka

RE: Díky za oddechový článek

Duanitta 194.?.?.?

Myslím, že název Saturnin je jen zástěrka za to, o čem doopravdy tato kniha a je, a to o tetě Kateřině, potažmo Miloušovi. A bohužel si myslím, že opovržení vůči těmto osobám je nosný a velmi laciný moment, který činí tuto knihu přitažlivou [pláč] . Prostě to dělá lidem dobře, když si na něčem mohou snadno a rychle vyléčit komplex, tato kniha to umožňuje. Saturnin je zajímavý právě v tom, jak reaguje na tyto opovrženíhodné postavy.

Uznávám, že je to dobré, ovšem já mám spíše tendenci se zastávat ubližovaných lidí, nikdy nevidím do nitra nešťastných lidí, a nevím, proč se chovají tak divně.
Mívám dokonce sklony k chápání aj těch tet Kateřin i Miloušů, jakožto částečně i Rimmerů v Červených trpaslících a tak, a to i když ještě před lety jsem si je plně vychutnala.
Zkrátka: příběhy založené na opovržení vůči nějakým způsobem slabším postavám mě (již) (bohužel) neberou.

266272

27.03.2012 18:59

Kořeny izraelského chování: Sabotování míru za každou cenu

RE: Nenávist ... i hory přenáší?

Duanitta 80.?.?.?

Milý steve, vidíte níže to co já, nebo se mi to jen zdá? Jakým právem si Vojta bere do huby 100 mil. zmarněných životů? Právem manipulátora vychutnat si oběť? Jak on odvádí pozornost od toho, o čem se mluví... týjo. Hájzl jeden, podle toho co psal nedávno to hajzl bude. No ale tady: co věta to perla. Mě z toho jde hlava kolem... "ve jménu" se zaštiťuje. Používá chlapec na nečekaných místech ta hesla, které má napsané na papírku ze školení... koncentráky, masakrování, bolševici, a mate.
Jak on se ohání přesně tím, co odsuzujeme my, jenom otočí zúčastněné strany. "Je-li 100 milionů zmarněných lidských životů slabým argumentem, pak nemám pro svůj postoj žádnou další obhajobu". Tady na Zvědavci všichni litují obětí válek, masakrování a souč. koncentráků neustále, a hledají příčinu... a von na nás tohle, jakože to pro nás je slabý argument... Hájzl v přímém přenosu teď a tady.

Jak odvádí pozornost od monetárního systému a jeho systémových chyb... jak směřuje naši nenávist na tučná jména miliardářů, těch schválených (nejsou to Židé), hraje na naše nejnižší pudy závisti. Jen odvést pozornost od mld do chřtánu bank. Že skřípne tyhle, získá pár miliard, ale to není jisté.. spíš to na něčem zkrachuje. Ale že je nadosah ruky nejen 80 mld ročně na úrocích, ale bilion a půl dluhu, jen kliknout, tak to pssst.
Jakpak by vybíral ty lidi, kterým by mělo být zabaveno co nakradli? "Věrohodně dokázat nabytí majetku".. dneska? co to je, když můžete cokoli. Znárodňoval by těm, komu by se mu zachtělo.
"a ještě by zbylo na penzijní reformu"... tedy na banky, už se blížíme k tomu, kde Vojta pracuje.
"lobbisté, čtěte mafiáni, lační"... ach, ty schválené dnes již politicky korektní pojmy...
Problematiku nevyrovnaného státního rozpočtu, který nechce nechat schvalovat - líbivě, mu ani nebudu vysvětlovat, protože pojem hamižnost jako jeho příčinu otočí zase na obyčejné lidi.

Hajzl všech hajzlů futrál

265994

27.03.2012 04:51

Kořeny izraelského chování: Sabotování míru za každou cenu

RE: Nenávist ... i hory přenáší?

Duanitta 80.?.?.?

Vložený obrázek
Pane Vojto, jaký názor manipulativně podsunete tomuto pánovi?

Vy chcete bojovat proti iracionální nenávisti vůči židům, tak nám ji nejdříve podsunete, a pak s ní začnete bojovat. Racionální důvody k nenávisti vůči NĚKTERÝM židům nevidíte, mnohokrát zde zdůrazňovanému rozdílu antisemitismu a antisionismu nerozumíte. Dobře, když Vám nevadí americké války, půjdeme k nám domů. Můžete racionálně vysvětlit, proč dlužíme 1,5 bil. CZK cizím bankám a platíme ročně 80 mld na úrocích ze státního dluhu, když jsme ho mohli bezbolestně pokrýt úvěrem ČNB, která by mohla mít oprávnění české koruny na tento úvěr prostě emitovat? Peníze jsou jen jiná forma dluhopisu, bezúročná forma. Proč jsme se museli zadlužovat vůči cizím subjektům, když to šlo doma. Proč jsou tyto úroky hlavní příčinou státního dluhu ČR? 80 mld např. ze 100 je většina. Proč jsme se k tomuto iracionálnímu závazku vůči MMF hned po revoluci zavázali? Abychom si půjčovali EUR, USD na to, když nám chybí CZK??? No přece aby nás dostali, abychom jednoho dne neměli na splátky a úroky ony EUR a USD, které už emitovat nemůžeme. V ten moment jsme jejich a prot skončíme jako Řecko, za bouřlivého potlesku Vás, Vojto [pláč]

265948

20.03.2012 21:53

Wen signalizuje něco nového

Růst / Uvolnění

Duanitta 80.?.?.?

I. V článku se píše o snižování plánovaného růstu, a o ekonomech, kteří "věří, že Čína si nemůže dovolit růst GDP menší nez 8%". Tož šťastná Čína, bohužel narozdíl od nás a dalších zemí, není závislá na růstu, a to z jednoduchého důvodu. Tam na ministerstvu financí někdo přemýšlel, a nastavil přirozený přísun nových nedluhových peněz do ekonomiky tak, aby pokrýval její potřeby. Pohádkové bohatnutí podnikatelů tak nemusí být hrazeno z rostoucích dluhů, nemusí se vytloukat dluh ještě větším dluhem. Tím je dána v našich zemích nutnost růstu - neustálá potřeba krýt bohatnutí jedněch rostoucími dluhy hazardérů, což pokud GDP roste se jeví v pořádku až do prasknutí bubliny. Peníze Číňanům přibývají bez dluhu, tento mechanismus souvisí s pevným kursem juanu, kdy je rozdíl mezi ním a tržní cenou "dotisknut". Nevidím v tom jediný problém, nastalá inflace může tak maximálně dorovnat onen kurs k tržnímu zespoda, ale to není nic bolestivého, a defacto Švýcarsko nyní napodobuje něco podobného. Škoda, že my máme nejlepšího ministra financí.
II. Ohledně politického uvolnění v Číně.. myslím, že je na to docela správný, moudrý okamžik. Ve skvělé knize J. Cleese Rodina a jak v ní zůstat naživu II se píše i o tom, jak lze rozvíjet společnost. Ten nejhorší model lze popsat např. jako africká zločinná anarchie s ozbrojenými gangy bezprizorních dětí, tak ten lze zvládnout JEN pevnou rukou. Dlouho, opravdu dlouho trvá, než diktátor přivede obyvatelstvo do klidu a prosperity, vychová ho na určitou úroveň, vštěpí mu jistotu a pravidla, a pak...pozor... v určitý okamžik mu musí zase povolit uzdu. Musí, jinak to špatně dopadne, bude se narážet na mantinely. Tedy povolí, a lidem to neuškodí, vštěpená jistota a pravidla dál dodržují dobrovolně. Je to něco jako výchova člověka. Myslím, že tento vzácný okamžik nastává v Číně, prosperita tu je, lidé fungují, a vedení samo od sebe cítí, že preventivně chce/musí povolit, aby se nezačalo něco hroutit. Aspoň já si to takto představuji.. uvidíme jak to dopadne.

265572

19.03.2012 15:40

Udělal jsem chybu

RE: Právě jsem se vrátil z ... :D

Duanitta 194.?.?.?

Já nutně potřebuji taky paragraf, za tadyto.. násilí!! [smích]
[naštvaný] Není toho už dost? Neměli bychom už vzít do ruky zbraně a vyříkat si to s nima nebo stále jen budeme krafat u piva? Je válka a při ní se zabíjí!!!!!
[naštvaný] Neff je mi úplně ukradenej

a ještě: 15.3.2012 Zbyněk Machala předstoupil jako zástupce Policie před demonstrující dav a řekl:"Dobrý večer dámy a pánové, jen jsem Vám chtěl říct za národ český a moravský, jestli budete chtít vzít spravedlnost do vlastních rukou, já za policii říkám nepůjdu proti Vám, jdu s Váma.

A jinak Tome, myslím, že tohle dopadne dobře, zbyde dobrá historka. Jak dopadneme celkově jako lidstvo, se ještě uvidí.

265482

15.03.2012 19:44

Udělal jsem chybu

RE: TomATom !! -psat !!

Duanitta 85.?.?.?

Jo už držim hubu... závidím Vám, že víte vždy hned jak to je dobře. Mě se pod tím holt vybavil závažný trestní čin... Když jste tak chytrý pane, mám v současnosti problém zde v práci, co byste mi radil.. vím tu o jisté zlodějině jedné kolegyně, není to žádný sociální případ, má dost dobrý plat, a jedná se o rozličné typy, od uzavírání nevýhodných smluv až po drobné de facto defraudace, na které mám důkazy. Mimo to všechny buzeruje, na mě sice nemůže, ale zkoušela to. Jsem bezradná, nevěřím již svému úsudku, a mám docela strach o budoucnost, zda se mi to nevymstí, tj. můžu přijít časem o místo, jako samoživitelka nic moc, třeba už tak dobrý flek neseženu. Co byste radil?

265279

13.03.2012 23:01

Udělal jsem chybu

RE: TomATom !! -psat !!

Duanitta 85.?.?.?

TomeATome, pokud máte pravdu, a konkrétní trestní megazločin hledáte upřímně i ve složenkách, a začíná na Vás osobně doléhat tíha nejasnosti této Kauzy, hledáte aktivně radu a pomoc, tak je mi nastalé situace nesmírně líto. Doufám, že se držíte, přijde mi to neuvěřitelné, prosím přijměte mou omluvu, a pište, pište, veškeré vzniklé potíže, pomůžete nám tak to celé vůbec nějak lépěji pochopit

265189

12.03.2012 22:39

Veřejná Bártova eutanazie

RE: Co je vlastně úplatek?

Duanitta 85.?.?.?

Rozumím, něco tam u soudu chybí .. a to, že jestli Bárta platil, tak nejdříve Kočí a Škárka MUSELI VYDÍRAT. Přeběhlictvím při 118 mandátech pravice sotva, a Kočí mohla sotva obvinit Bártu z harašení [smích]. Myslím, že měli v ruce nějaký konkrétní důkazní materiál, asi nahrávku nebo tak něco, co mohlo Bártu/ABL vážně poškodit. Na té nahrávce třeba něco, co už korupcí zavání, nebo se tak dá vyložit. I při tom, že si o Bártovi nemyslím, že by byl kdovíjaký gauner (už proto jak ho válcují, ale i to jak mluví), o peníze si jistě občas říci uměl - no a to by mohlo na nahrávce znít třeba jako podnět k trestnímu stíhání, dle nějakého vágně formulovaného či příliš obecného paragrafu.

265131

08.03.2012 18:23

Americká statistika

RE: Individuální odboj

Duanitta 85.?.?.?

Zkuste se víc soustředit na výsledky, nikoli na výmluvy/pomluvy/dojmy/pojmy. Nejdřív stanovte, co je to "dobrý výsledek", v tom se domnívám, že leckdo (aj Vy) nemá úplně jasno, ač ví naprosto přesně, co je špatně. Negace nestačí. Pokud je váš ideál svět, kde "něco" bude odstraněno, tak se stane to, že to bude nahrazeno nějakým jiným zlem, protože dobro bez zla nefunguje, z dobráků se přirozeně časem stanou vychcánkové, naopak v okamžiku ohrožení zvenčí se vychcánkové stávají statečnými hrdiny. Tedy správná odpověď na otázku co je dobrý výsledek, je společnost v rovnováze, bez válek a hladu, každý ať pracuje jak umí, kdo může pracovat a nepracuje, ať nejí. Matematickým výpočtem lze přijít na to, že peníze nejsou vše.. nebudu zde rozvádět.. víte též, nelze si s nimi ani s jistotou zabezpečit stáří, o škodlivosti jejich lichvářského hromadění ani nemluvě. Teď víme, že zdroje jsou omezené, a nemůže mít elita zisky astronomické, aby jiný umíral na ulici... No a teď si najdenou s šokem uvědomíte, že tohle jsou přeci hesla, která jsme v mládí slyšeli... tohle všechno nás učili, a co víc, až na pár nepříjemných vedlejších nesvobod to i fungovalo. OBJEVUJETE AMERIKU, když nabádáte ke skromnosti ve spotřebě ignorováním řetězců. Skromnost jsme bez luxusu vyznávali, hromadnou, a nevadila, bylo na kulturu, sport, na všechno. Objevujete de facto ameriku i s těma volbama!!! [chechtot] to koukáte... Minulý týden mě uvedl v mírný šok Moudrostrakáč, když popsal fungování Tuzexových poukázek - vždyť to bylo přesně to pravé ořechové, aby lidi neskákali na špek dolaru, i ti blbí aby na to neskákali, a že jsme blbí byli. Ty recepty tu byly... čím dál víc o nich přemýšlím, tím více se před nimi v úctě ukláním - fakt. Amen. Ještě mi zbývá pochopit, proč se nemohlo cestovat (nebo mohlo?), ale už třeba vím, proč byla cenzura, protože ti američtí agenti tu fakt byli a fungovali jak vzteklí a dělali to, co teď dělají v Rusku. Ekonomika rostla, tak jak jsme ji vytvářeli, žádné banky do toho nekecaly. A že jsme se nepřetrhli.. To je snad jediné, co ke svému smutku zůstane vždy skvrnou na socialismu, že lidé bez starostí se časem stanou tak free a happy, že se jim nechce makat a vylepšovat. A kvůli tomu pak třeba jsme se neměli tak dobře. Ale také mohli jakoukoli snahu bojkotovat z vrcholných míst určití soudruzi, posléze obrátivší kabát. Neměli to jednoduché ti komanči, co to mysleli dobře.

Přátelé, já učiním zde jedno přiznání, tento týden jsem změnila stranu, kterou volím, a nedělám to často. 90. leta jsem byla vzorně vymytá modrá. Pak jsem si všimla, že ekonomické ukazatele ČSSD vlád jsou razantně lepší, tedy jsem odvrhla z smolaře pravice. A nyní, co ČSSD spěje k eurovalu, nemohu na to reagovat jinak, než volit KSČM. Já chci vidět světlo na konci tunelu, a mám na to umět si představit M...

Automaticky kráceno

264910

Pozor, nejnovější vědecké výzkumy se přiklánějí k verzi, že Killary Clingon není člověk, nýbrž "fiktivní humanoidní rasa", proto se o ní lze vyjadřovat i jako ten Clingon, to Clingon...
http://cs.wikipedia.org/wiki/Klingoni
cit.: "Biologie klingonů
Jsou velmi domýšliví a přehnaně hrdí, ale hrdost je pro ně to nejdůležitější. Klingonské tělo obsahuje přebytečné orgány pro téměř všechny životní funkce (např. přebytečné žaludky). Tento charakteristický atribut známý jako brak'lul dává klingonskému válečníkovi nadměrnou výhodu v bitvě. Klingoni také mají tři plíce, osmikomorové srdce nebo dvoje játra. V případě poranění jednoho orgánu ho nahradí záložní. Na druhou stranu klingonská medicína není příliš vyvinutá."
[chechtot]

264834

04.03.2012 09:30

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: Pašování za ČSSR

Duanitta 85.?.?.?

Tedy, mě ty bony nedaj pokoj.... [smích], tak jako dnes odsuzujeme moc zelených papírků FEDu nepodložených ničím, tak bychom měli uznat zpětně to, že (asi) (určitě) ministerstvo financí ČSSR tímto zabránilo, aby si lidi vůbec zvykali používat dolary, aby tady nebyl rozsáhlý černý trh k jejich slávě, a ve výsledku samozřejmě by se v dolarech určitě zadlužovalo, což by byla vstupní brána k ..nevím čemu.. viz mnoho příkladů na světě.
Celkově v tom vidím linii: budeme si žít tak, na co jsme si vydělali, dovezeme to, za co jsme vyvezli, lidi jste bohužel trochu moc "free" a některé z vás k práci ani invenci nedonutíme, tak holt jste toho tolik neudělali, tak víc nemáte... i kdybyste se uvekslovali. No ale nebylo to na dluh.
Omlouvám se, jestli tady blábolím samozřejmosti, ale je dobrý občas provětrat tu naštvanost nějakým poctem, že on to někdo kdysi uměl. V souvislosti s tím si troufám tvrdit, že komunisté se sionistama netáhli, jak se někdo občas snaží tvrdit.

264601

03.03.2012 14:04

Jak jsem vezl motor do Ruska

RE: Pašování za ČSSR

Duanitta 85.?.?.?

Nojo.. díky. K těm celním opatřením - mě nevadí, když napravují to, co mají... tj. snaží se aby se dovoz rovnal vývozu, není nad tento kráásný rovnovážný stav, kéž by to bylo všude. O to staralo RVHP. Dlouhodobý přebytek či propad zahraniční bilance je chyba trhu, tak vzniká živná půda pro zlo ve světě, bankovní hrátky, MMF, štvavá nenávist, dluhy pro ty co málo vyváží, a nekonečnou pracovní dobu za nedostačující mzdu pro ty co více vyváží, kteří steně nakonec zaplatí ony dluhy těch druhých. Jestli něco socialismus uměl, tak eliminovat dluhy a jiný "bordel" ve financích... a možná o tom vlastně socialismus byl... Tedy to shrnu, mám jisté pochopení pro to, když se stát na hranicích stará o to, co se kam tahá [smích] a kam se tahaj peníze, tj. umím pochopit , i když s obtížemi, i ty bony.

264551

03.03.2012 10:16

Jak jsem vezl motor do Ruska

Pašování za ČSSR

Duanitta 85.?.?.?

Prosím, jak ono to bylo tenkrát za ČSSR s tím zákazem přivážet zboží pro svoji potřebu přes hranice? Jsem to teď páčila z mamky, a zaujalo mě, že v jeden moment prý německý celník se zeptal, zda má někdo něco k proclení. Obligátně nikdo nic. A pak teprve začala prohlídka... tedy nebylo to jen tím, že lidem se nechtělo platit clo? Ale říkali tomu raději, že se to jako "nesmí"? Nevím.. Pak je ještě otázka zda to bylo clo dovozní či vývozní.

264541

02.03.2012 00:08

Ochotně a dobrovolně se vzdáváme svého soukromí

A co třeba odposlechy..

Duanitta 85.?.?.?

Ty kamery jsou nesmysl, a co se týče ochrany soukromí, je to myslím hodně tím, jak má kdo subjektivně černé svědomí... i lehce podvodný človíček to bude nenávidět, tvoru se srdcem na dlani bývá dost jedno, pokud je sledován či odposloucháván. Dobře je to vidět v seriálu Colombo, vrazi jsou vytáčení do agresivity prostými otázkami, kam šli, co tam dělali.
Jenže ani ten nejpoctivější dobrotivec neví, kdy trochu soukromí bude potřebovat... to už je práádávno samozřejmě ještě za svobodna, nejhorší období mého života, čistočistá hrůza, nikdy víc, taková drobná nevěra, hnus fialovej. No a tenkrát člověk hodně vnímal možnosti, které má/nemá... a nešlo o porušení zákona, jen o to třeba neublížit víc než je nutné..což se stejně nakonec stane, ale odkládá se to.. no je to prostě divný, jestli vono to narovinu není lepší, teď už mi kamery zase nevaděj.

264432

20.02.2012 17:12

Ať žije Krausokracie

Odvaha

Duanitta 194.?.?.?

Vážený Pane Zbyšku, dovolte mi vyseknout pokonu, tak tomu se říká odvaha... předtím to bylo jen takové oťukávání, ale teď jste tomu dal. Nevím, zda Vás to potěší, ale máte můj hluboký respekt. Vy, i pan Bartoš.

263721

17.02.2012 15:14

Kolaps současné civilizace

I jako nerost jí bude málo

Duanitta 194.?.?.?

Cit.BL:"Zpověď odpadlíka: proč nevěřit na ropný zlom?

Zatímco americké ropné koncerny se od 60.let soustředily na kontrolu lehce dostupných arabských a iránských polí, Sověti testovali svoji alternativní teorii. Zahájili vrty na tradičně nahlíženo neperspektivní Sibiři a na základě „abiotických“ postulátů objevili jedenáct velkých a jedno obrovské ropné pole, když se pustili do vrtů v krystalickém štítu. Pak se vydali do Vietnamu a v 80.letech na základě své teorie nalezli v hloubce přes 5km pod čedičovou vrstvou pole Bílý Tigr, které zásobuje Vietnam 6 000 barely ropy denně.

Díky abiotické teorii se Rusko v polovině 80.let stalo největším producentem ropy. Téměř nikdo na Západě nerozuměl tomu, jak se to mohlo stát. Dr. J.F. Kenney, jeden z mála západních odborníků, který studoval a vyučoval v Rusku geofyziku odvozuje, že např. saudské pole Ghawar za předpokladů 100% výtěžnosti dosud vydalo množství ropy, které odpovídá objemu 19 krychlových kilometrů. Není to absurdní?

Západní geologové se neobtěžují svoji fosilní teorii vědecky dokázat. Považuje se za svatou pravdu. Rusové sepsali značné množství vědecké literatury, ovšem v ruštině. Ruská teorie je na Západě ignorována.

Zatčení Michaila Chodokovského krátce po soukromé schůzce s Dickem Cheneyem v roce 2003 těsně předešlo prodeji rozhodujícího podílu ropné firmy Jukos do vlastnictví Exxon Mobile. Kdyby k prodeji došlo, kontroloval by Exxon největší kolektiv geologů a inženýrů zkušených v technologii abiotické teorie a hlubokých vrtů. Od roku 2003 ochota Rusů dělit se o své technologické znalosti významně klesla. Ostatně v 90.letech o jejich poznatky nebyl na Západě žádný zájem."
.....
Bojím se však, že při současné obří spotřebě možná vyčerpáme ložiska i při této variantě. Vemte si, co za objem spálíme každý z nás. Zeměkoule má průřez pouhých cca 13 tis. km. Kolik tam té nafty tak může být..

263539

17.02.2012 10:58

Udělal jsem chybu

RE: Samozřejmě výzvy policie ignorovat lze

Duanitta 194.?.?.?

Jéje, KD mě tenkrát naštval. VK vlastně taky, protože jsem ho dříve obdivovala v rámci stáda, proto prohlédnutí bylo zvlášť nepříjemné - psala jsem o sobě, bylo mi zle též z mé minulé nevědomosti. Nedělám seznamy lidí, kterých názory mi nevyhovují, myslím to v dobrém, abyste si uvědomil, že je nemáte dělat ani Vy, a přejte nám náš, i když odlišný názor. A pana editora sice beru, ale hlavní pro mě je to, že se opravdu domnívám, a je to můj názor, který nikomu necpu, že se (možná) jednalo o dva násilně založené jedince, kteří se zřejmě chlubili někde na netu pod stejnými nicky tím, že někoho buď zmlátili, vypálili či něco horšího. Nějaký kapitán na Policii třeba jen dělá svou práci dobře, jak mu velí svědomí, tj. musí se tomu věnovat, když mu to někdo prásknul ( a ten kdo to prásknul se třeba jen bojí o svou bezpečnost), snaží se zjistit sobě dostupnými, tj. omezenými, prostředky žebrat u serverů o identifikaci. Teď za to dostanu na budku, ale fakt mi přijde, že závažným trestným činem ZATÍM! hrdinné a undergroundové naslouchání Zvědavci není. Zatím jsme zaznamenaní, ale o represivní akci v současnosti opatrně pochybuji.

263519

15.02.2012 13:32

Udělal jsem chybu

RE: Samozřejmě výzvy policie ignorovat lze

Duanitta 194.?.?.?

Jste hodně radikální.. ani nevíte, jak jste v tom blízko tomu, co odsuzujete. Tak jako taky soptíte na nás, tak byste v 50. letech třeba soptil na Miladu Horákovou. Já ne, nikdy bych nepodepsala petici za její odsouzení, protože vyznávám toleranci, jsem si tím jistá. Narozdíl od Vás. K tomu Vašemu soptění viz níže, udával jste přímo v tom příspěvku, na který jsem reagovala, vyjmenovával jste tam osoby, kterých názory Vám nevoněly, a stavěl jste je na pranýř, urážel. Udával jste je na internetu a vybízel k nenávisti. Princip úplně stejný, úplně se mi vybavuje atmosféra 50.let.

263300

15.02.2012 09:49

Udělal jsem chybu

RE: Není třeba se omlouvat

Duanitta 194.?.?.?

Mě vždycky baví, jak je svět zrcadlo. Tady třeba pan hestroy celou dobu udává... zaznamenává, jmenuje, obžalovává, Urválek hadr. Proti udávání bojuje dalším udáváním, vyvoláváním strachu, hle jak krásně se mu zažraly "bolševicko-fašistické" manýry pod kůži.

263279

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 111 čtenářů částkou 18 231 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 1

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Měnové kurzy

USD
21,95 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 739,34 Kč
1 unce stříbra
512,79 Kč
Bitcoin
417 079,51 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 742 234