Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané baba_Blažková

Nalezeno 2249 příspěveků, 42 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.08.2011 01:48

Role muže a ženy v rodině

RE: Společnost „otce“ povolávala

baba_Blažková 89.?.?.?

>Indicii pro toto tvrzení mám víc, ale za nejpochopitelnější považuju, to že institut hlavy rodiny úřady zrušily okamžitě po tom, co našly jiné jednodušší způsoby kontroly občanů včetně dětí. A navíc, muži otcové masově přestavali být ochotni spolupracovat s úřady a dělat ve vlastní rodině vrchnosti drába a udavače .. Jinak za poslední útok na rodinu považuji veverkovské humlohrátky na rušení osoby blízké.

Bingo!
Co se ochoty spolupracovat s úřady a dělat v rodině drába či udavače týče, toho se dnes zhostily školy v rámci povinné školní docházky, takže způsob i účel "panování" prakticky zůstal, jen obsazení některých rolí se poněkud pozměnilo.

250116

08.08.2011 12:54

Role muže a ženy v rodině

RE: neschopné líné

baba_Blažková 89.?.?.?

Pane Moudrostraku, vůbec nevíte, o čem mluvíte.
V naší skvělé demokratické republice není nijak vyjímečné, když soud svěří děti do péče právě onomu domácímu násilníkovi. Proč? Dvě slova - sociopat, manipulátor. To se pak vynechává i znalecký posudek, když je vůle z OSPODu.
Takže kdybych si dnes měla vybrat, tak toho svého domácího násilníka neopustím nýbrž zabiju, to je jistější. Ale to jsem já teď a na základě zkušenosti. Před deseti lety jsem byla o něco "hodnější" a tak jsem dopadla tak, jak jsem dopadla.

Co byste si vybral vy? Dvakrát - třikrát do měsíce nakládačku nebo systematickou šikanu skrze příslušný OSPOD, návštěvy socprcek dvakrát do týdne a výhrůžky těchto, že vám odeberou děti, když se na ně budete "takhle" tvářit a mluvit s nimi drze? (Proklamace příslušných paragrafů je považována za drzost.) Znáte snad osobně někoho, komu kdy jakýkoli OSPOD skutečně de facto i de iure pomohl?

Pak už je to totiž kruh ze kterého nejde vyskočit - socprcky si samy píšou posudky tak, jak jim vyhovují, podávají k soudům návrhy na "dozor" (soud vždy vyhoví), když se blíží konec onoho dozorovacího období, podají návrh nový... no a vy jako ženská s tikem v oku po přestálém "vzrůšu" s "nebožtíkem", co s tím uděláte?

250161

08.08.2011 13:05

Role muže a ženy v rodině

RE: Teda pane Lhoták,to teda koukám...! :)

baba_Blažková 89.?.?.?

Já si myslím, že to všechno je v současné době způsobeno právě neúměrnou propagací uspokojování libida. (Do středověku bych se nevracela.) Žádná zodpovědnost, žádná budoucnost, jen JÁ (ego) tady a teď.
V tomto ohledu se Orwell spletl, když se domníval, že správná diktatura se nejlépe nastolí potlačením pohlavního pudu. Vidíme pravý opak. Lidé se zabývají více svými (či cizími) genitáliemi, než tím, co se vlastně kolem děje.

250164

08.08.2011 20:39

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Ještě dodám

baba_Blažková 89.?.?.?

S těmi investicemi ze zahraničí mi to, prosím, vysvětlete podrobněji, to víte, já jsem hloupá blondýna, a tak když slyším slovo "zahraniční investor", asociuje mi to devadesátá léta u nás, když nám naši drazí vládcové vysvětlovali nutnost zahraničních investic. Pamatuji si daňové "prázdniny", výnosy, které putovaly do zahraničí, likvidace tuzemské konkurence... a nějak mi pořád ne a ne sepnout, v čem spočívá ta výhodnost. [zmaten]

Děkuji předem.

250228

08.08.2011 20:43

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Nevím, co všichni řeší

baba_Blažková 89.?.?.?

Jo, však Slonková už taky připažila, bo se nic neděje.

Vy jste fakt unikum, člověče.

250229

08.08.2011 20:48

Řecká krize: řecký státní dluh je neplatný

RE: Nevím, co všichni řeší

baba_Blažková 89.?.?.?

Se nedávno chtělo stávkovat, pokud mě paměť neklame... Nějakými záhadnými cestami se to zatrhávalo předběžnými opatřeními, bylo tam něco o nezákonnosti takovéto stávky (jo, Kalous, to je bedna)... no a uuuuuž se chystá zákon o stávce, to by tak hrálo, vystačit si jen s Ústavou, potažmo LZPS.

A k vám - to máte od narození? Nebo je to následek nějakého úrazu či zákeřné nemoci?

250230

08.08.2011 22:03

Role muže a ženy v rodině

RE: neschopné líné

baba_Blažková 89.?.?.?

Psychiatra byste měl vyhledat vy. Pokud bych někoho zabila v sebeobraně, tak mi můžete leda tak víte co. Je zvláštní, jak se spousta lidí rozhořčuje, že člověk při obraně svého majetku použije de iure nepřiměřené obrany, ale jde-li o domácí násilí, vždy se najde nějaký blbec, který posílá nezpochybnitelné oběti na psychiatrii za to, že tyto dojdou ke zcela racionálnímu závěru. A bodejť by ne, máme-li věřit statistikám, tak každý pátý chlap tříská svou ženu.

Já jen nastínila panu Moudrému Strakovi, že není pravdou to, že obětem v takovýchto vztazích jejich pozice vyhovuje. A že skutečně není jednoduché se z takového vztahu dostat.

A vzhledem k tomu, co jsem prožila, vám zcela chladnokrevně a bez emocí sděluji, že kdybych dotyčného zabila, tak mám dnes už pokoj - a nejen já. Takhle nemám pokoj dosud (po téměř deseti letech), navzdory tomu, že dotyčný čelí dalšímu obvinění z násilného trestného činu, tentokrát vůči dvouletému dítěti a to vlastnímu, vzešlému z jeho následujícího vztahu (který byl mimochodem soudům oněmi socprckami předkládán coby ukázkový). Takže kdo by tu měl vyhledat psychiatra?

Kdybych hovořila v čistě teoretické rovině a čerpala z různých zdrojů, jichž je na internetu hojně, tak vy, pane, byste mi tvrdil, že to není pravda a ohrazoval byste se různými pseudoteoriemi jistého pana Fialy (to je IMHO taky případ pro psychiatra), pokud jím ovšem nejste vy sám, že ano, popřípadě některý z jeho věrných stoupenců, kteří mně a nejen mně spamují e-mail svými zvratky.
Avšak vzhledem k tomu, že píši o věcech, které jsem sama prožila, to už se teoreticky potírá těžko, je tedy čas na nálepky a psychiatry.

250244

08.08.2011 22:11

Role muže a ženy v rodině

RE: neschopné líné

baba_Blažková 89.?.?.?

Děkuji, že existujete; já myslela, že ten, co mu tady "otročím" v domácnosti (a ráda) je na celičkém světě, chudák, sám a ono ne!
Hnedle se mi bude lépe usínat.

250248

13.08.2011 09:40

Bouře nejnižší sociální třídy: produkt nemocné kultury

RE: Na dvě věci zapomněl

baba_Blažková 89.?.?.?

Problémem všech "demokratických" vlád je to, že řešení, která v rámci svých volebních období jsou tyto jedině schopny vymyslet, jsou "řešení" v krátkodobých horizontech právě oněch volebních období. Nemají zájem o dlouhodobou perspektivu, nikdo se neunavuje myšlenkami na to, co nastane za deset, dvacet (či více) let.

Což je zvláštní už vzhledem k tomu, že strategie bankovních domů mívají zpravidla koncepty naopak dlouhodobé.

Takže si nataháme domů levnou nekvalifikovanou pracovní sílu, ale už se nebudeme zabývat tím, co nastane, až dotyčná pracovní síla bude mít děti, až tyto děti vyrostou a budou také potřebovat jíst, pít, bydlet, pracovat. (A to se pak budeme divit, co že se to vlastně stalo.)

Ty naše dobytky tam nahoře v devadesátých letech taky nezajímalo, co bude dnes, oni jen doufali, že si honem rychle nahrabou a ono se to pak nějak utřepe.
Z tohoto hlediska - ač pravicovému uchu to zní nelibě - koncepty plánování ve své původní podobě měly leccos do sebe. Je to logické; když si zruším v republice tu či onu výrobu, tak prostě nebude a nebude ani za deset let. A z hlediska globálního se může stát cokoli, což si opět naši pseudokapitalisté odmítají uvědomovat.

No a když se tento kapitalismus někomu nelíbí, nastává čas pro represe. Ale tyhlety záležitosti se musejí dít globálně, protože pokud ne, mohl by někdo někam ukázat prstem a začít plkat něco o lidských právech. Když se to pohnojí synchronně, nastává čas pro nové koncepty a nové pořádky. NWO se blíží. Prakticky už je tady. Jen nevíme, jakou bude mít podobu.

250721

13.08.2011 22:03

Prague Necro Pride

RE: hmm..

baba_Blažková 89.?.?.?

No jo, když mně ale pořád nějak chybí v mainstreamu stejně razantní propagace toho, že mít rodinu je normální, množit se v adekvátním věku (ne až po třicítce) je normální, nezahýbat si je normální, netoužit po lesbickém sexu je normální, nechodit na swingers parties je normání atd. atd.

250787

13.08.2011 23:31

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Jenže dnešním prototypem úspěšného kapitalisty je makléř. Teď negeneralizujte - o živnostnících to je kapitola jiná.

250814

13.08.2011 23:36

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Poptávka není vždy správným hlediskem, zejména jde-li o dlouhodobější efekt výroby.
Aplikuju na školství, které by IMHO mělo být řešeno konceptuelně a úřednicky. Co chcete v dnešní době dělat s masami absolventů "obchodních akademií"?

250815

13.08.2011 23:50

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Dobrý úmysl, špatný argument, pane pje.
Já bych to vzala z úplně jiného konce. Dnes jsou totiž předmětem nejhorší ukázky hrabivosti některých rádobypodnikatelů základní lidské potřeby. A tam šroubování cen na samou hranici únosnosti je víc než nemravnost, je to hovadismus nejhrubšího zrna. Příklad úspěšného podnikatele - pan Bakala a jeho kauza s RPG byty. Netřeba komentáře.
Existují potřeby, které by měl stát chránit před zdivočelou pazourou trhu. Bydlení, voda, energie. Zdravotní péče, vzdělávání. No a pak třeba ti lidé nebudou tolik koukat do reklamních letáků na ceny, ale budou více číst na etiketách výrobků, co za svinstva vlastně baštěj, či co si cpou do bytu - je-li spotřebič ekologický apod.

250822

14.08.2011 09:25

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: a kdo tento vykořisťující systém podporuje?

baba_Blažková 89.?.?.?

Vy to asi máte dobře okoukané, pane, já asi ve svém životě fakt zažívám věci, které nezapadají do osobních statistik průměrného blba (asi českého)... Když jsem byla v UK, tak jsem totiž viděla něco úplně jiného. Nepočítám úředníky. Tam by se měli ti naši ještě hodně co učit. Ale co se dělníků týče, nemáte pravdu, viděla jsem, jak je to s pracovním nasazením průměrného Brita. Tamnější kapitalisté by si nedovolili je dřít z kůže tak jako ti naši tady nás.

250855

14.08.2011 09:28

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Kterému spotřebiteli? Finanční trhy, burzy, to jsou uzavřené světy samy pro sebe, s nabídkou i poptávnkou se manipuluje za účelem obohacení úzké skupiny lidí, tak to je, konec, tečka, to neoddiskutujete. A tyto "kapitalisty" skutečně nikdo nepotřebuje, tak nebuďte demagog.

250858

14.08.2011 09:43

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Ach ano, opět demagogie. A chybí-li jiní absolventi na trhu práce, vyřešíme to podporou přistěhovalců, což? Proč rovnou nezrušit pojem národní hospodářství. A trvale udržitelný růst - na smetiště dějin s takovými marxistickými pojmy!
BTW, zákoník práce, normy pro výkon v rámci výroby - také komunistické přežitky, což?

250860

14.08.2011 10:01

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Tak pomaleji, specielně pro vás, evidentně máte dlouhé vedení anebo jste za to placený.
Vaše
>Bytové transfery, limity nájemného, vyhoštění z bytu, přidělení spolubydlícího, vyvlastnění. To vše jsme u nás měli

Jo? Kdy a kde? Není mi sice sedmdesát, abych pamatovala léta padesátá, ale není mi ani dvacet (třicet), abych nepamatovala léta osmdesátá, která byla z lidského hlediska rozhodně "žitelnější", než současnost.

Co se kapitalismu v té době týče, byl velice "prosociálně naladěn", protože kdyby nebyl, kdyby vypadal tak jako dnes, bylo by to obráceně, lidé by utíkali ze západu k nám. Jelikož dnes není kam utéci, vidíme jeho skutečnou tvář. Spousta pomýlenců, kteří cinkali klíči, se domnívala, že TAKHLE to bude vypadat i zde, že on ten kapitalismus má i lidskou tvář, a že to je přesně to, co bude na celém světě, když si to vyrevoltujeme. Že je to jaksi přirozený cyklus onoho kapitalismu dle západního modelu. A hle - ono je to všechno jinak.

K těm emigrantům - ti neutíkali kvůli bytům.
A nejlépe je ta přátelská tvář kapitalismu vidět na příkladu pana Waldemara Matušky (čest jeho památce), který v osmdesátých letech utekl za svobodou, ale když mu bylo ouvej, tak využil zdravotní péči KDE, PROSÍM? V USA? No honem, pane, jak to bylo?

250864

14.08.2011 10:19

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Dálnice nejsou argumentem. Vysoká cena našeho stavění dálnic není v tomto ohledu určena trhem ani úředníkem, pane tmo. A toto dobře víme oba. Vojenské zakázky, bláblá... to jsou hodně blbé argumenty a nic to nemá společného s jakoukoli regulací. Pouze s nevymahatelností práva.
Propojení energetických soustav je sice faktem, avšak technicky vzato - kolik elektráren bylo postaveno za současného režimu? Jak mi ospravedlníte, že náš současný pseudokapitalismus podědil tuto fungující strukturu, načež na ní začal nekřesťansky rýžovat na náš úkor? Mne nezajímá německá burza. Jestli jsou někde v zahraničí ochotní platit za naši elektřinu více, tak ať platí, takhle totiž trh funguje. V tomto ohledu je nemocnost tohoto trhu vidět nejlépe, protože ať poptávka roste či klesá, vždy se zdražuje. Není třeba žádných státních dotací, ČR má el. energie nadbytek. Pro koho? Asi jak pro koho, že... to mi připomíná likvidování potravin v době krize v 30. létech. Radši to vysypeme do moře, než bychom snížili ceny. Radši redistribuujeme do zahraničí, než bychom poskytli za míň.

250870

14.08.2011 13:52

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: Autor lže

baba_Blažková 89.?.?.?

Mám tu někde starou nájemní smlouvu z roku 1985. Jakmile se k ní dohrabu, tak ji sem někam příhodně kopnu, spešl pro Mrkvu a jemu podobné demagogy. Ještě tu chybí debata hajzlák/vložky a banány (které si běžně všichni natíráme na topinky).

250897

14.08.2011 13:53

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: a kdo tento vykořisťující systém podporuje?

baba_Blažková 89.?.?.?

Třeba v Indii, že jo.

250898

14.08.2011 13:59

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: a kdo tento vykořisťující systém podporuje?

baba_Blažková 89.?.?.?

Tak doporučuju exkurzi někam směrem "dálný východ" a lá Moravskoslezský region. Zřejmě v jiných koutech naší republiky, zejména v Praze, to je o něčem jiném - v tom se možná shodneme. Taky jsem zažila pepíky řečnící způsobem, jako že za tyto peníze by se na takovou lopotu vybodli. Ale Praha není celá ČR.

250899

14.08.2011 14:06

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Vpodstatě jste si sám naběhl.
Už prvním odstavcem.
Protože je zrovna drahý kafe, tak budu pěstovat (investovat do pěstování) kafe? Co je to za blbost? A když bude obilí příliš levné, tak se na jeho pěstování vybodnu? Ale hlavně že bude dost kafe...

Slovy Marie-Antoinette "Ať jedí koláče!"

Tenhle systém je určitě daleko lepší než úřad vlády, který by počítal statisticky spotřebu chleba na hlavu plus nutnost vývozu atd. a z toho pak odvodil kolik čeho a kde osít. To jsme to vmysleli.

250901

14.08.2011 14:09

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Vy jste, pane, ten svůj sarkasmus překombinoval natolik, že naprosto netuším, o čem to celé bylo. Prosím vysvětlit.

250902

14.08.2011 14:37

Prague Necro Pride

RE: homosexualita

baba_Blažková 89.?.?.?

Až budou vozíčkáři vystrkovat své obnažené pahýly oděné do erotického prádla, zdobit se umělými penisy a podobně, taky se mi to nebude líbit. Howgh.

250905

14.08.2011 17:30

Prague Necro Pride

RE: a kdo brání heterosexuálním většině ...

baba_Blažková 89.?.?.?

To, že rodiče nemají čas na výchovu svých dětí není začasté vinou rodičů. Je to tím, že dnes prostě z jednoho platu (ani toho průměrného, oblíbeného mediánu) neuživíte a neuživíte. Au-pair jsou jiná záležitost, to se pohybujeme v jiném levelu společnosti. Existují dokonce i ženské, které svoje děti cíleně nekojí, aby jim to nezničilo postavu. Ale není jich tolik. Stejně tak není tolik rodin, které si konkrétně u nás
mohou dovolit chůvu, aby mohli oba rodiče pracovat. Doba osmihodinových ranních směn pro matky skončila. A že pak děti vychovává škola a ulice? To se mně osobně taky nelíbí. Jednak mi vadí, když mi pedagožstvo kecá do výchovy a jednak mi vadí, když svým dětem nemohu poskytnout tolik času, kolik bych chtěla. Ale nic s tím nenadělám. Rádoby pravičáci (rozuměj sociopati) budou vždycky žvanit nesmysly o nízké produktivitě práce, popřípadě o zakomplexovaných líných sockách.

250920

15.08.2011 10:46

Prague Necro Pride

RE: Kdyz si uvedomim,

baba_Blažková 89.?.?.?

Já bych jen chtěla vědět, když to bylo tak nezbytné, takovýto zákon, kolik homosexuálních párů skutečně chce adotovat nějaké to dítě a co je to zač. Z technického hlediska totiž není vůbec problém, aby i takovíto lidé měli dítě vlastní. U mužů je to trošičku složitější, ale taky to jde nějak udělat. Nutno však podotknout, že většina normálních mužů má problém absolvovat kompletní výchovu dítěte v plném rozsahu, aniž by do toho museli zainteresovat další osobu (babičku, chůvu).
Pokud se nějakému homosexuálovi ekluje styk s opačným pohlavím, tak lze nějak "ulhat" i umělé oplodnění - dnes totiž nemusíte být před zákonem sezdaní, aby vám něco takového zdravotní pojišťovna proplatila.

A kam mě to vede? Mě, která se bije o své vlastní děti, od kterých byla oddělená za drzost?
Zkuste si to představit. V horizontu deseti - dvaceti let. Dnes to jsou homosexuálové. Kdo to bude příště?
Heterosexuální rodiče, kteří mají u státních aparátčíků "vroubek" jsou už dnes ohroženi tím, že jim budou odepřena jejich rodičovská práva, viz já. Naproti tomu děti bude moci adoptovat kdokoli. Jaké jsou to signály, které tato fakta vysílají? Z mého hlediska to směřuje k omezování práv normálních rodin. Bude to něco jako "mámo, tu chartu jsi neměla podepisovat. Seberou nám děti. Kdybychom byli sexuálně deviantní, je to jedno, však podívej, tamhle Venca s Bedřichem jich maj fůru, jsou to buzny, ale choděj správně mávat mávátkama... právě proto se na tyhle se prstem ukazovat nebude, to my jsme v prdeli..."

No, a mimochodem, v UK vystěhovávají z bytů rodiny protestujících. Mně to do téhle mozaiky prostě zapadá.

251000

15.08.2011 11:56

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Odpovím vám ohledně té problematiky dálnic. Korupce, korupce, korupce. Absence zákona o rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví či nějaké jeho formy v rámci současného systému - třeba by se to mohlo jmenovat "rozkrádání státního majetku", absolutní nezájem státu takovéto případy skutečně pojmenovávat a řešit.
Proč?
No, stačí se třeba jen podívat na ukázkového pravičáka Kalouska.
Ten má rozpočtovou zodpovědnost akorát tak orvat z nás, co se ještě dá a nasměrovat do těch správných kapes.

Různé vaše privatizace, vámi glorifikované, byly zlodějna za bílého dne - opět chybějící zákony, které navíc chybí dodnes - proč asi? Kdo potřeboval krást tenkrát? Kdo krade nyní? Ale vše se zkonsoliduje a opět to zaplatí daňoví poplatníci.

ČEZ je polostátní firma, jak správně říkáte. Takže čí je ta půlka, co není privátní? Státní? A kdo je tedy vlastníkem? Znáte Ústavu ČR?
Takže ještě jednou. Majitelem půlky ČEZu je stát, tedy my občané. Ono takovéto vlastnictví je vždy problematické, žeano. Takže rozhoduje z půlky kdo? Národ? Nebo nějaký ouřada?
A co se děje se zisky/ztrátami?

Kam tím mířím...
Takoví jako vy mají zpravidla plnou hubu keců, jak je nezbytné, aby bylo vše v rukou neviditelných-tržních. Poptávka, nabídka. OK, když je tedy úřednictvo neschopné, plánování na houby, tak proč titíž lidé vzývající v nábožné úctě trh jsou stejným jedním dechem proti referendu? Proti hlasu lidu/božím? Na jedné straně vše se má řešit podle vůle jedince ale na straně druhé je vůle jedinců ignorována?
My víme proč. Nejde o zodpovědnost kteréhokoli jedince. Jde o protěžování jen některých jedinců.

251007

15.08.2011 13:08

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Dále jsme zamluvili ono vzdělávání. Předestřu fakta ohledně připravovaného zákona o školném.

Ten, kdo zaplatí školné hned na začátku školního roku dostane slevu.
Ten, kdo nemá na to, aby zaplatil celý rok najednou, může platit každý měsíc.
Ten, kdo na to prostě nemá, si může vzít půjčku.

A teď k těm půjčkám - krásně to na nás vymysleli, ti naši kluci bankéřští.
Půjčka na školné je specifickým bankovním produktem.
Tato půjčka bude vysoce úročena z důvodu toho, aby s nimi prý nebylo nakládáno jinak, než je prvotním účelem - lidově řečeno, kdyby prý byla úročena nízkou sazbou, mohli by ji ti studenti, kteří ji ve skutečnosti nepotřebují, poskytovat dále za úrok vyšší, tedy lichvařit.
Student, který si půjčku na studium vzal, ji začne splácet v okamžiku, kdy začne vydělávat více, než je průměrná mzda. U tohoto bodu se zdržím, tady to už začíná zavánět - jsem vybavena dostatečným pozorovacím talentem na to, abych si dělala iluze o tom, nakolik bude průměrná mzda k žití, jaký tedy bude její vývoj.
Pokud student nebude schopen půjčku splácet, jsou tyto půjčky na 100 % garantovány státem (!) - rozuměj veřejným rozpočtem. Udělejme tedy kolečko, vraťme se k předchozím bodům a spojme si to. Ony vysoce úročené půjčky budou vždy výdělečné pro koho? Aha?

A takto to chodí s těmi privatizacemi obecně ve všem. Vždycky vydělají ti samí a není důvod se nedomnívat, že vždy jsou tito ochotni poskytnout patřičný obolus těm, kteří jeho zájmy/zisky prosadí třeba formou zákona, nebo jen prostě tím, že se jiný zákon naopak nevytvoří.
A ti, kdo vydělají, to není stát, to nejsou občané. To je privátní sektor. Ten nejvyvolenější z vyvolených.

251016

15.08.2011 19:52

Prague Necro Pride

RE: Kdyz si uvedomim,

baba_Blažková 89.?.?.?

Já jen poněkud složitě napsala, že současný systém záměrně likviduje rodinu a její funkce - čtyřprocentní populace v tomto divadýlku sehrává jen jednu z mnoha rolí užitečných idiotů.
Pro úplnost - není v zájmu systému z dlouhodobé perspektivy, aby si lidé vychovávali své děti, jak jim vyhovuje. Teď nemám na mysli různé tyrany. A jak už jsem někde jinde někdy jindy psala, i ti tyrané jsou pro systém snesitelní. Neakceptovatelní jsou rodiče dodržující přísně zákony a vyžadující po systémových složkách totéž. To už se systému lépe hodí homoklády coby rodičové, protože ti budou držet hubu a krok. Odebrat dítě z pěstounské péče totiž není tak složité jako sebrat dítě biologickým rodičům. Takže heteráči si zatím mohou sekat děti, jak uznají za vhodné. Zdůrazňuju zatím.

251059

15.08.2011 20:52

O co šlo na Prague Pride

RE: pokračovanie

baba_Blažková 89.?.?.?

Jo, třeba slečna Paříš Hilton.

251066

16.08.2011 08:13

O co šlo na Prague Pride

RE: Tohle fakt nechápu

baba_Blažková 89.?.?.?

Já taky trpím!
Musím před dětmi skrývat svou heterosexualitu!
Nemůžeme si s taťkou v noci dovolit poněkud hlasitější heterosexuální koitus, abychom je nepoplašili!
Musíme se se svou heterosexualitou skrývat i před okolím!
Nemůžeme chodit na veřejnosti ani doma v erotickém prádélku, ó hrůzo! Když si veřejně strkáme jazyky do hlavy, blbě po nás koukaj, asi to budou heterofobové, tfujtajbl!
Chci svou hetero-pride, už si to, sakra, zasloužím!

251107

16.08.2011 08:18

O co šlo na Prague Pride

RE: za účastníka Pochodu pro rodinu ...

baba_Blažková 89.?.?.?

Asi něco jako "agresivní apatie". [cool]

251108

16.08.2011 16:24

Pochody hrdých teplých - znak naší doby

RE: Zajímalo by mne

baba_Blažková 89.?.?.?

O tom, že někteří mají genetické sklony k lecčemus, se obecně ví, ale říká se tomu rasismus a bývají za to flastry, takže pššššt.

251135

17.08.2011 10:11

Kletby, vúdú, smrt a moderní doba

RE: DoubleM

baba_Blažková 89.?.?.?

Já se naopak nedomnívám, že by šlo o nekvalitní článek. Jen jde o to někdy se oprostit od zaběhnutých tradičních pohledů na lidskou bytost jako na čistou hmotu. Planeta Země taky není jen kus šutru ve vesmíru. Pokud člověk hledá odpovědi, měl by hledat na všech úrovních - hmotných i nehmotných. Odmítáte-li existenci všeho, co nemůžete (zatím) změřit, činí to pro vás život o něco jednodušším, ale nic se tím nezmění.
K placebo / nocebo efektům - není důvod se domnívat, že existuje-li placebo efekt (věř a víra tvá tě uzdraví), neexistuje zároveň i efekt opačný. Je to logické, i když to nejde hodit "na váhu".

Nelze opominout, že sem kromě vás nikdo nic nepodotkl. Proč? Protože je zde zvykem vášnivě diskutovat na témata politická, ekonomická, vkládat odkazy, ohánět se statistikami, čísly, exaktností či empirií. Pod článkem, jako je tento, může člověk tak maximálně napsat svou zkušenost, pokud tedy chce. Ale on nechce, protože až příště zase bude někde výživná debata na politické téma, může mu jeho oponent vmést něco jako "jo, jasně, ten (ta), co si povídá se stromama v lese, nám tady bude dělat analýzy... to ti poradil jasan nebo smrk?" bez ohledu na správnost argumentu. Tohleto téma je velice kontroverzní. A myslím si, že sem patří.

251167

17.08.2011 11:03

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Pane tmo.
Samozřejmě, že člověk je takový jak ho popisujete. Tím si však zároveň odporujete, citováno z klasiky Autor tak zastává teorii, kterou zároveň vyvrací .
Člověk je tvor hamižný. Z vašich elaborátů však vyplývá, že pouze spotřebitel, což se projevuje tím, že chce nakupovat levně, a co si s tím má pak chudák kapitalista počít, než vyrábět šmejd (o maržích se taktně nezmiňujete).

>kdo je efektivnější, výkonnější, levnější, ten uspěje. pokud tedy existuje SVOBODNÝ, NEREGULOVANÝ TRH, který je z tohoto hlediska samoregulační a jediný funkční (nejlépe funkční).

Nejen trh, pane tmo. Rozebereme-li tuto vaši myšlenku o tom, kdo je efektivnější, výkonnější atd., ten uspěje, musím se pozastavit nad tím, jak toto aplikovat do naší každodennosti.
Už vím. Zrušíme všechy nespravedlivě omezující regulace. Když je někdo fyzicky zdatnější, proč by neměl mít právo plně své dispozice uplatnit? Proč by měl být omezen hloupými zákony a nevzít si kdykoli kdekoli cokoli je k mání? Má na to přece právo! Je lepší , než tamhleten hubený ňouma, který si myslí, že nebude zbit a okraden jen proto, že... a vůbec - proč vlastně, že ano?

Jiný příklad o těch schopnějších a efektivnějších.
Mám rodinu. Muž nosí výplatu, žena je v domácnosti, klasický model. Jsou tady ještě další dva krky k živení, roční dítě a pes. Muž poskytne zdroje, žena svou invenci a práci.
Ráno žena nachystá snídani pro muže a dítě, psovi dá psí žrádlo. Ale pes je pes, pes není člověk, je to ještě sobečtější, egoističtější tvor, v němž není špetka entuziasmu, filantropie. Psa zajímá jeho žaludek a až pak všechno ostatní. A psovi se nelíbí, že lidé jedí žrádlo takové a on onaké. Tak zaútočí na nejslabší článek - dítě. Existují dva způsoby jak toto řešit. Regulační a neregulační.
Ten první je, že někdo z dospělých seřeže psa, co se do něj vejde a někam ho zavře, popřípadě se jej zbaví.
Ten druhý způsob spočívá v tom, že ponecháme psovi jeho právo sežrat všechno, na co fyzicky má, včetně dítěte, vždyť dítě je neschopné, tak dobře mu tak. Naproti tomu pes je po zásluze a v souladu s jeho schopnostmi nažrán. Kdybychom ho omezovali, bylo by to nespravedlivé protěžování dítěte na úkor psa a jeho schopností.

251169

17.08.2011 11:07

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Chytráku, nějak jsme se zasekli na té burze.
Mimochodem, ještě dodnes se někde učí katechismus. Je to důkazem existence Boha?

251170

17.08.2011 11:15

Prague Necro Pride

RE: hmm..

baba_Blažková 89.?.?.?

To není to, o čem hovořím.
Proč existují v různých časopisech typu bravíčko pro dospělé články jako "jak si užít nevěru" a naopak neexistují články "jak si užít věrnost"?
Proč se "bije na poplach" ohledně práv homosexuálů a nebije se na poplach ohledně rodin? Proč se záležitosti rodin rozmělňují v ekonomických tématech a neřeší se v morálním kontextu?

251172

17.08.2011 11:20

Prague Necro Pride

zapomněla jsem dodat

baba_Blažková 89.?.?.?

budou se na onom procesí promenovat mamky a taťkové s dětmi ve vyzývavém oblečení nebo jsou naopak žádoucí spíše bačkory a vařečky coby nezbytné rekvizity?

251174

17.08.2011 18:12

Nemocný kapitalismus a co s ním

RE: K čemu jsou světu kapitalisté?

baba_Blažková 89.?.?.?

Já to myslela pouze jako podobenství a vy dobře víte, kam tím mířím. Svobodný, neregulovaný trh je džungle, pane, stejně jako vše neregulované. A to, co nám předvádí teď, je právě důsledkem chybějících či mnohoznačně vyložitelných limitů.
Tudíž nechápu, proč trh v této podobě tak glorifikujete, když pravidla jsou obdobná jako v životě.

Už jsem se mnohokrát vyjádřila, že spotřební zboží - aťsi. Ať se ceny šoubují jak chtějí. Já se umím oblíct i v sekáči a nemusím mít ledničku s ledovačem a inteligentním bůhvíčím.
Ale do základních životních potřeb zákon džungle nepatří. Už proto, že neexistuje alternativa "nebydlet, nejíst, nepít, nedýchat". Není možná.

Efektivita na trhu tak, jak vy ji tady předestíráte, nefunguje; fungují pouze penězovody. Vyhrává ten, kdo je schopný čehokoli, prakticky všeho. A k tomu, pane, by měly sloužit zákony. Aby ta soutěž byla fér. Aby to nebylo o uplácení rozhodčích (což už jsme tu taky měli, že ano).

A vy si zase odporujete, protože mi tady píšete, že společnost se tržně dohodne, že si za tržní cenu najme policajty. Ale v naší společnosti převažuje většinový názor, který je s vaším názorem v rozporu, opět.
Proč nemají tržní právo tržně se rozhodnout, že takhle tedy ne?
Proč stále chybí zákon o referendu?

To je ten zádrhel v těch vašich dogmatech, ten jsem tu předestřela výše, vy nejste zastáncem svobody jakékoli, vy zastáváte svobodu jen za určitých podmínek a to v tom někoho bezpracně obrat. Proč se tak zastáváte těch "ubohých obchodníků"? Jaký plat má prodavačka na kase a jak se hodnotí vrchní manažer? A nemluvte mi tady žádné blbosti o poskytování pracovních míst, velké markety v prvé řadě zlikvidovaly tuzemské obchodníky a pak stlačily reálné mzdy.

Tenhle váš kapitalismus pouze staví velké pyramidy, kdy každý si myslí, že je natolik schopný, aby byl na vrcholu. Ale pravdou je, že nakonec zbude jen pyramida jedna s obrovskou základnou "socek" a jedním všehoschopným na vrcholu. Pokud s tím něco neuděláme.

Co se psa týče - vzala jsem rodinu jako takový malý ekonomický model. A vzhledem k sociopatům, kteří naší ekonomice šéfují a určují, jak má fungovat, nebylo to od věci. Ten pes je taky schopný žrát, dokud se nepoblije a pak pokračovat a žrát znova, dokud je co. Stejně jakko oni. Přestože nic nevytvořili - nevyrobili, nevypěstovali.

251197

21.08.2011 23:55

Deflace

Nedá mi to

baba_Blažková 89.?.?.?

Hovoříte zde o Norsku, tedy Norsko je vlastně "za vodou" hlavně díky ropě, má strategicky důležitou surovinu, další ložiska byla objevena, to mi neuniklo, dlužno dodat, že Norsko není členem EU. Má silný sociální systém, vysokou vzdělanost obyvatelstva, vysokou životní úroveň... nabízí se mi zde paralela s Kaddáfího Libyí - to víte, to kupování si loajality obyvatel díky ropě mi asi bude v mozkovně rezonovat ještě dlouho. A nedá mi to nezeptat se, zdali není zapotřebí Norsko také "osvobodit". Už bylo "breivikováno", co bude dál?

251542

22.08.2011 16:26

Zkušenost se Stworou

RE: Co vadí na TMO více?

baba_Blažková 89.?.?.?

Jde o to, že výsledek je stejný, ať už koukáte nalevo či napravo. Komanči se s tím nepárali, prostě znárodnili a hotovo - přesunuli soukromý majetek do rukou státu. Jak s tímto naložili, to si mnozí z nás pamatují.
Dneska je to obdobné, nesmyslným zdaňováním všeho, špatnými zákony (exekuce), špatnými pravidly, se náš - soukromý majetek přesunuje do pracek tentokrát nikoli vyloženě státu, nýbrž skrze státní aparát, skrze takto vznikající penězovody do vyvolených rukou. Na konci je vždycky občan, který už se nestačí ani divit. Jedna zlodějina střídá druhou, je zde jen jemná nuance, která z těchto škodila státu coby územně správní jednotce více... Těžko říci.
Rozpočtová odpovědnost je hezká věc - já bych však řekla, že jsem rozpočtově odpovědná. Snažím se "prodat", co umím, nekupovat, na co nemám, nepůjčovat si. Ale někde je někdo zatra nezodpovědný, když jsme to dopracovali tam, kde teď jsme. Jste to vy? Jsem to já? I prd, velebnosti. Takže nechápu, proč to mám platit.
A vo vo vo tom to je.

251600

23.08.2011 20:27

Katarský Hollywood a invaze žoldáků do Tripolisu

RE: Víra versus pochybnosti

baba_Blažková 89.?.?.?

Pro Jarmilu - ať se ještě při úterku "pěkně dožerete"
Libyjské ženy.

251680

23.08.2011 20:46

Zkušenost se Stworou

RE: -

baba_Blažková 89.?.?.?

Takový příklad asi není, ale určitě najdeme spoustu případů zbytečného "léčení" nemocí, které stačí vyležet, popřípadě preventivního očkování proti naprostým nesmyslům jako je třeba u čtyřměsíčních mimin žloutenka typu B přenášející se výhradně mezi narkomany anebo nechráněným pohlavním stykem. O chřipkách nemluvě.

251684

24.08.2011 08:15

Katarský Hollywood a invaze žoldáků do Tripolisu

RE: Prolhaná Česká televize už se neštítí ničeho!

baba_Blažková 89.?.?.?

Srovnáváte nesrovnatelné.
V době, kdy hrdinní vojáci USA "čistili" Vietnam napalmem a "hnojili" jej Agentem Orange, byla globální politická situace úplně jiná než nyní. Studená válka se tomu říkalo.
Dnes je prakticky celý bývalý "východní blok" v NATO, což nejen že uvolnilo USA ruce, ale dokonce umožnilo těmto, aby za ně jejich špinavou práci dělal někdo jiný.
Neobkecáte, že Lybie je suverénní stát, který byl napaden. Zneužity byly rebelské bojůvky, které jako takové by byly již dávno rozprášeny vojsky Kaddáfího, nebýt mohutné podpory NATO.Ž ádná vyšetřovací komise Libyi nenavštívila, rovnou se začlo vyhrožovat plukovníkovi, klást podmínky, vyhlašovat bezletové zóny. A přesto že tento je respektoval, NATO začalo v březnu t. r. s bombardováním, které se ani nikdo nepokusil nějak konkrétně ospravedlnit.
To se to pak dělají revoluce, to by se mi taky líbilo.
[bliji]

251719

24.08.2011 18:42

Katarský Hollywood a invaze žoldáků do Tripolisu

RE: Víra versus pochybnosti

baba_Blažková 89.?.?.?

>"Nahaž na odpůrce co nejvíce špíny. I když je zcela falešná, něco z ní na něm vždy ulpí".
Toto by se mělo tesat.
Nicméně stejně se vás musím optat, pakliže by vojska NATO byla v Libyi úspěšná (záměrně nepíšu "rebelové" - to není jejich akce), co si myslíte, že se na obyvatelstvo Libye chystá, jaký to má být režim a v čem bude lepší (tedy kromě toho, že si budou Libyjci moci jednou za pár let hodit papírek do krabice a bude jim to k hovnu stejně jako nám tady)?

251763

24.08.2011 21:50

Bátoriáda: z tragédie tragikomedií

RE: Mně už připadáte snad nějak nametení nebo blbí!

baba_Blažková 89.?.?.?

>... ALE PŘEDEVŠÍM POCHODEM VŠECH LIDÍ, KTERÝM JE VLASTNÍ SLUŠNOST, SVOBODA, DEMOKRACIE, LIDSKÁ PRÁVA.

Jojo. Tesat. Hnedle jak jsem ty nabarvený, pokreslený, spoře oděný, křepčící a modely lidských (někdy i nadlidských) genitálií vyzbrojený lidi viděla, říkala jsem si, že to asi tak nějak bude.

251774

25.08.2011 07:57

Bátoriáda: z tragédie tragikomedií

RE: Ceska politika - vynikajici TV show

baba_Blažková 89.?.?.?

Aspoň by se konečně "odkopali" a bylo by jasno.

251810

25.08.2011 08:43

Při obléhání Tripolisu velí teroristům MI6

RE: Tak to se podívejme.

baba_Blažková 89.?.?.?

Zastavím se u toho VŠ vzdělání, neboť jsem si všimla, jak se nám podsouvá, že voliči pravice jsou "ti vzdělanější", stejně tak jsou titíž pro NATO, EU a souhlasí s různými výbojnými válkami a taky souhlasili (prý) s radarem.

Strašně nerada se oháním cizími myšlenkami proto neustále píšu o svých osobních zkušenostech, ač mě tu mnozí kritizují, že ventiluju osobní problémy - není to o tom. Je to o tom, že když o něčem píšu, tak aby bylo jasno, že to mám většinou odžito.

Ale vraťme se k našim "vzdělancům". Sama jsem si všimla, že dost často mají zvláštní názory a jsou nepřístupní alternativním pohledům, mají sklony k mainstreemovým dogmatům. Proč? No, to je přece jasné. Účelem školství je v prvé řadě vytváření oveček, které zapadnou do stáda - čest výjimkám. A čím delší indoktrinace (každodenní), tím lepší výsledky, to je logické.

Teď k těm "cizím" myšlenkám. Profesor Keller tvrdí (spolu se mnou), že dříve bývalo procento VŠ vzdělaných lidí v populaci několikanásobně nižší. Prostě poměr vysokoškoláků prakticky kopíroval gaussovu křivku ohledně IQ. Dnes je požadavek (poptávka), aby měli pokud možno všichni tituly. Takže v současné chvíli má 60% produktivní populace VŠ titul. Což je zvláštní, protože IQ nad 120 má "pouze" 20% této (toto už jsou opět moje postřehy). IQ nad 130 pak už jen 2%. Takže kdo nám to tu vlastně vystudoval?

No ano, správně, blbci. Blbci, kterým se ještě během studií podsouvá, že jsou vlastně elitou národa. (To znám taky, to nám profesoři tvrdili už na střední.) Kdyby měli na VŠ studovat výhradně lidé intelektuálně "nezakřiknutí", tak jak bychom potom naplnili kapacity všech fakult? A to se ještě otvírají vysoké školy soukromé, na to jsou politické tlaky téměř direktivní.

Na závěr vám sem ještě hodím vtípek.

Na jednou okrese pořádají výběrové řízení na náčelníka policejní stanice. Předseda komise se ptá uchazeče: "Jaké je vaše vzdělání?" a uchazeč začíná vyjmenovávat "po gymnáziu jsem šel na VŠ humanitární, pak další čtyři roky na právech, pak jsem studoval management - " načež jej předseda zarazí. "Shrňte to, prosím, kolik let jste studoval?" a dotyčný odtuší "i se základkou necelých dvacet let." - "Chlapče, vy teda musíte být pěkné vemeno, když vám devět tříd základky nestačilo."

251812

25.08.2011 12:56

Zprávy z tiskové konference Dr Mousa Ibrahima

RE: dny secteny?

baba_Blažková 89.?.?.?

Vypíchnu jednu věc.
Hugo z Venezuely požádal o vrácení zlata a bum! Najednou klesne jeho cena. Ale to je samozřejmě jen náhoda, finanční trhy jsou přísně tržní, ničí zájmy se za to neschovávají, manipulace s cenami komodit (a potažmo ekonomikami států) jsou výplody paranoidních "socek", viďte TMO, DĚLNÍKU a spol.

251824

25.08.2011 19:56

Katarský Hollywood a invaze žoldáků do Tripolisu

RE: Víra versus pochybnosti

baba_Blažková 89.?.?.?

Pane Vojto,
to co mi tady píšete je dvojsečné.
Mohla bych parafrázovat a aplikovat Vaše argumenty na současný systém, který je u nás. Začla bych tím, že měli ti polistopadoví hlavouni v rukou nezadlužený stát. Spoustu státního majetku. Kde jsou peníze za tento? No jistě - taky jich skončilo v těch kasínech, že ano... Daňové prázdniny, daňové úníky, tunelování pod taktovkou vlád při obou zavřených očích justice... dopravní struktura, chjo.
A zrovinka si myslím, že cokoli by nás nyní po případném převratu čekalo, prostě musí být lepší než tady toto, co se děje teď.

Ale my tady nehrajeme na kdyby. A pravdou je, že my se ještě relativně máme - zatím. Počkejte za deset let. Pak si pokecáme. Vzhledem k tomu, že sem už chodím nějakých osm, devět let, je to reálné, tedy pokud do té doby neuvedou ONI v provoz Internet 2.0 .

Vy fakt věříte tomu, že v Libyi na tom lidé obecně mohou být lépe než byli? Vezměte si jejich kulturu, jejich tradice, vezměte si, jak se oproti Libyi žilo prostým lidem v ostatních státech! Vezměte si třeba Saúdskou Arábii. Tak jako tady zrovna Vy nadáváte na muslimy, tak Vás upozorním, že ty tradice s ženskou obřízkou například, ty se praktikují mj. právě na území Saúdské Arábie. Je spousta Afrických zemí, které mají zvěrskou vládu. Plukovník byl v těchto podmínkách největší lidumil. V Libyi byl prakticky nejdemokratičtější režim v celé Africe. Tak proč se bombarduje zrovinka tam a ne jinde?

251844

26.08.2011 23:42

Lež a nenávist musela zvítězit nad pravdou a láskou

RE: Jsem zmaten

baba_Blažková 89.?.?.?

A já jsem kdysi byla úžasná holčička, ne moc hezká, ale zato jsem poslouchala maminku, nosila jedničky a pochvaly od soudružek učitelek, chodila do houslí a hlídala mladšího brášku. Chtěla jsem svojí osamělé rozvedené mamince ulehčit její strašně těžký úděl. A dneska si o svojí mamince nemyslím vůbec nic pěkného.

Tak to prostě chodí. Lidé dozrávají k názorům vlivem okolností a zkušeností.

251963

27.08.2011 00:03

Lež a nenávist musela zvítězit nad pravdou a láskou

RE: sme ešte ďalej

baba_Blažková 89.?.?.?

Víte, ono to není tak jednoznačné... já si myslím, že sešlost, jež se tu sešla dnes ( [mrknutí jedním okem] ), by měla problém i v době "reálného socialismu". To je postojem, hubou. Blbé je, že dnešní systém kopíruje výhradně nešvary a k tomu přidává své, místo toho abychom se poučili z minula, to dobré ponechali a v rámci "uvolněných rukou" (nikoli mravů) potlačili chyby a pokračovali v nastoupeném trendu. Fakt je, že "lid" (nebo to byl dav?) se opájel řvaním "jsem svobodnýýýý!" a moc nekoukal, co zatím v poklidu vyrábějí ti, kteří se mu postavili do čela. Ale byli i tací, kteří to viděli. Jenže my jsme to neposlouchali a sváděli to na jejich "věčné kverulantství", v horším případě počínající senilitu.
http://www.youtube.com/watch?v=W0Mydquf9S8

251968

27.08.2011 00:27

Lež a nenávist musela zvítězit nad pravdou a láskou

RE: Prosím vás, nereagujte na něj

baba_Blažková 89.?.?.?

Za prvé - protože kdyby tu nebyl, tak byste nevěřili, že i tací jsou mezi námi.

Za druhé - já být Vladimírem, tak ho rozhodně do debaty pustím s úšklebkem toho, kdo zná své Pappenheimské, na tváři, a s tichým: "Tak si to užij..." - enter.
[cool]

251971

27.08.2011 09:07

NATO a spící buňky jako černí koně vzbouřenců

RE: Vsak ano.

baba_Blažková 89.?.?.?

>Jinak by Tripolis nikdy nepadl.
Co myslíte, padla by Praha, kdyby ji vojska NATO kropila bombama tak jako Tripolis?
Asi ne, viďte... voni by si Pražáci Kalouse ochránili.

251980

27.08.2011 13:08

NATO a spící buňky jako černí koně vzbouřenců

RE: Vsak ano.

baba_Blažková 89.?.?.?

Okay, jiný příklad, tentokrát nikoli z kategorie "Co by bylo, kdyby".
Bělehrad?

252007

27.08.2011 13:22

NATO krade libyjské zlato, zatímco se Tripolis hroutí

RE: Blbý dotaz

baba_Blažková 89.?.?.?

A samozřejmě nelze nevypíchnout, jak dopadli ti, kdož sladkým hláskům Sirén naslouchali.

252011

27.08.2011 15:21

Lež a nenávist musela zvítězit nad pravdou a láskou

RE: ..a teď

baba_Blažková 89.?.?.?

Kdyby autor kritizoval v současnosti rok systém v roce 1988, tak to je poněkud kontraproduktivní, pravda.
Avšak kdo dnes, komu je aspoň trochu dobře, se odváží jít se svou kůží na trh a kritizovat (myslím pod svým skutečným jménem, navíc jménem, které něco znamená)?
A to o tom matrixu si radši nechte. Budu doufat, že jste to myslel jako podobenství. Matrix má fraktální strukturu jako ostatně všechno, tedy se můžete probouzet do určitých úrovní, to ví každý blb se základním vzděláním.
Autor se do jisté úrovně probudil. A probuzení absolutní se neslučuje se životem. (Čímž vás nenabádám k tomu, abyste se opásal bombama a šel nás osvobozovat.)

252019

27.08.2011 23:00

NATO a spící buňky jako černí koně vzbouřenců

RE: Vsak ano.

baba_Blažková 89.?.?.?

Je třeba se zeptat, kdo jsou oni "rebelové" a kdo jsou oni "žoldnéři" - sám říkáte, že si je Kaddáfí dal dovézt na SVOU ochranu. Pro mne je ta informace nová a Blisty nemají certifikát na pravdu, což nikdo - proto zde diskutujeme, pídíme se po zdrojích a snažíme se dobrat, co je a co není fakt, následně pak z toho skládat mozaiku přibližující se skutečnosti.

No, a proč by neměl přesto Kaddáfí rozdávat lidem zbraně? Přinejmenším to hooodně zkomplikuje postup "spojenců", až nasadí pěchotu (všimněte si, že nepíšu "jestli" - akorát se to bude jmenovat jinak, jako třeba vojenští pozorovatelé).

Kdyby moji zemi bombardovalo NATO a Vašek z hradu, zvaný CML, rozhodl, že i na mne připadne mašinkvér, budu ráda, přesto nepojedu do Prahy, vím, že Véna si poradí i beze mne; zato někam zalezu i se svou drobotinou. A kdyby se náhodou nějakému tomu spojeneckému vojsku chtělo mašírovat onou dědinou a požadovat moje jídlo, můj prostor, nebo třeba "jen" nějakou tu erotickou chvilku se mnou nebo s některou z mých dcer, tak budu vědět, co si počít a hlavně čím.

252050

27.08.2011 23:07

NATO a spící buňky jako černí koně vzbouřenců

RE: Vsak ano.

baba_Blažková 89.?.?.?

Vraždění?
Máte na mysli to, jak Miloševič přestal podporovat Albánské přistěhovalce v Kosovu a začal na ně vyvíjet tlak, ať táhnou domů? Kdy do té doby tito měli spoustu sociálních vymožeností, o jakých se nám nesnilo ani za normalizace a přesto dělali bordel? Máte to celé nějaké domotané.

Kromě toho odvádíte od tématu, zřejmě záměrně, takže JEŠTĚ JEDNOU.

Otázka zněla, jak je možné, že Bělehrad "padl", ačkoli není známo, že by v něm operovali nějací "rebelové", PANE! A pište si, že Miloševič měl sakra podporu svých Srbů!

252051

28.08.2011 10:52

NATO a spící buňky jako černí koně vzbouřenců

RE: Vsak ano.

baba_Blažková 89.?.?.?

>Nejen to. Srbove vyhaneli z domovu a vrazdili take chorvaty.

O čem to tady hovoříte? Já píšu o Srbsku, vy o Jugoslívii, prosím, běžte si přečíst něco o občanské válce v Jugoslávii, o tom, jak se pak dělilo na Srbsko, Slovinsko, Chorvatsko a Černou Horu a až několik let poté "vzniknuvším" kosovském konfliktu. Pletete dohromady jabka s hruškama, evidentně si pletete Miloševiče s Karadžičem a Titem - to vám říkala pančelka v občanské nauce?

Až budete vědět, o čem se zde hovoří, můžete se vrátit sem mezi dospělé.

A to mezinárodní právo - prosím, citujte mi nějaký paragraf, který byl Srbskem porušen. Ve skutečnosti byl problém Kosovo vyřešen stejně spravedlivě jako problém Sudet u nás v roce 1938.

A počkám si, jak budete pištět, až nám tady budou o autonomních územích vykřikovat naši hněočeši a OSN nám nařídí, ať je necháme dělat tady brajgl a poskytneme jim vše, co požadují.

252076

28.08.2011 13:00

Lež a nenávist musela zvítězit nad pravdou a láskou

RE: ..a teď

baba_Blažková 89.?.?.?

Aby nedošlo k nějaké mýlce - ze všech ofic náboženství idea buddhismu je z mého pohledu asi tak nejbližší Pravdě.

Já však nemyslela probuzení ve formě "osvícení". Buddhisté setrvávají v tomto Matrixu, oni pouze skutečně vědí, že je to jen Matrix. To ještě není probuzení. Oni jej netvoří tak jako my, avšak setrvávají v něm. Popravdě se s tím ani nic moc jiného dělat nedá. Každá věc, kterou uděláme, přispívá k jeho dalšímu "propracovávání". Takže idea je nedělat vůbec nic. To jsou ty vazby příčina - důsledek. Ono se to dost těžko vysvětluje, jde vlastně o to, že akt pozorování mění věc pozorovanou, což kupodivu potvrzují i kvantoví fyzici. Nechci se zde do těchto debat zaplétat a tím odvádět téma jinam, už teď jsme silně OT.

Nicméně doufám, že mi rozumíte.

252080

28.08.2011 17:29

Libyjští vzbouřenci se pokoušejí zatknout kritiky NATO

RE: :)

baba_Blažková 89.?.?.?

Já bych se moc nesmála, protože to omezování suverenity států - a to BEZ VYHLÁŠENÍ VÁLKY - je bezprecedentní průser, na který jednou můžeme dojet i my.

252092

28.08.2011 22:59

Lež a nenávist musela zvítězit nad pravdou a láskou

RE: ..a teď

baba_Blažková 89.?.?.?

Jestli jsou na tomto fóru lidé, kteří jsou ochotni na toto téma diskutovat, budu velmi ráda. Dovolila bych si však navrhnout radši toto téma umístit do fóra na adrese http://forum.zvedavec.org , zkusím tam založit thread, jakmile se k tomu v příštím týdnu dostanu - mám toho totiž docela dost, rekonstruujeme byt a zítra mi švagr přinese horkovzdušnou pistoli, se kterou budu bojovat za letité, zanedbané (ale krásné a celodřevěné) dveře a futra. Nikdo mi s tím zřejmě nepomůže, protože mi všichni tvrdí, že je to moc práce a ať se na to vybodnu. Ale já jakožto odpůrce konzumu, permanentního růstu a využívání služeb někoho jiného, se už teď těším, jak si to všechno krásně udělám sama. [smích]
Proto (a taky kvůli svojí kouzelné larvičce, která zrovna začala chodit a vypouštět první srozumitelná slovíčka) nebudu mít ani čas na žádné semináře, omlouvám se vám, Janko.

252109

29.08.2011 12:39

Merkel chce zničit Srbsko zcela

RE: Jen abychom nedopadli jako Srbsko nebo Libye...

baba_Blažková 89.?.?.?

>Fico chtěl zavést povinně pro problémové internáty, aby se aspoň naučili číst a psát, byl taky samozřejmě rasista. Dále přídavky na dvě děti pro všechny, a kdo chce více musí se o ně umět psotarat. Plus pravidlo žádný člověk, který pracuje i za minimalní mzdu nesmí být na tom finačně hůře než ten, co nepracuje. Navíc silně omezit výdej přímých peněz a provádět platby za vodu elektřinu, plyn, nájem, na nákup potravinm vydávat něco, co jde použít v krámech a ne v hospodě s automaty.... inkaso v paušální formě a v průměru pro daný region, aby se neplýtvalo.

To by neprošlo ani u nás - nikoli z důvodu rasismu, ale vemte si, že tady se počítá se skutečnými náklady, nikoli s nějakými tabulkovými "životními minimy". Kdybych já chtěla pobírat sociálku v současně stanovené výši s tím, že mi budou nejdříve hradit nájem v 0+1 včetně vody a inkasa a až "co zbude" by mi měli dávat na ruku, tak mi každý měsíc ještě z magistrátu zasílají složenku s částkou k úhradě. Vždyť i nájem za pobyt v azylovém domě je tabulkově stanoven na 100 ká denně, přičemž nebydlíte-li v bytě, nemáte nárok na příspěvek na bydlení a tedy máte nárok pouze na existenční minimum, což činí Kč 2100 měsíčně.
Já tomu říkám Sociální genocida.
A týká se to všech. [bliji]

252143

29.08.2011 16:23

Znásilnění Libye

RE: NATO překonává Orwella

baba_Blažková 89.?.?.?

Tak asi přece jen to bude "vrtění psem" v souvislosti se skandálem kolem financování Sarkozyho volební kampaně. Stejně jako Clintonova kouřová clona v Bělehradu kvůli orální utěšitelce Monice. Neuvěřitelné. Ještě nám chybí ta Stará bota a efekt bude dokonalý.

252166

30.08.2011 00:37

Znásilnění Libye

RE: ...

baba_Blažková 89.?.?.?

Posílání e-mailů Vladimírovi taky nevypadá jako opuštění Zvědavce. Evidentně bez toho nemůžete být. Říká se něco jako "welcome back" tedy, a příště si nechte ta velká melodramatická slova o opouštění, protože já budu ta, co vám tuto anabázi přinejmenším připomene - budu-li u toho.

252193

30.08.2011 15:38

Merkel chce zničit Srbsko zcela

RE: Jen abychom nedopadli jako Srbsko nebo Libye...

baba_Blažková 89.?.?.?

A já měla přesně toto na mysli - proto to nikdy neprojde.

Na co by se pak poukazovalo? Dnešní poukazování na chlast, automaty, drogy, to je pro vrchnost potřebná věc, proto i tyto společensky "nežádoucí" jevy jsou vlastně žádoucí, čím jiným by štvali střední třídu proti nejchudším? A tato "střední třída", nemající o moc níže žlab než ho mají "socky" by si pak navíc mohla všimnout, kde skutečně mizí jejich prachy bez jakéhokoli prospěchu pro stát, pro společnost. To by Oni silně neradi.

Takže bych řekla, že v tomto si rozumíme.

252228

30.08.2011 16:21

Čas život zachránit - a čas nechat umřít

Autor je demagog

baba_Blažková 89.?.?.?

Šroubuje na sebe nenašroubovatelné a ještě k tomu blbě.

Já mám to štěstí, že s levicově orientovaným systémem mám osobní zkušenost. Proto vím, že ve škole jsme byly coby děti vedeny ke kolektivní zodpovědnosti. Soudružky učitelky nám povídaly o tom, že je správné pomoci slepci přes ulici, uvolnit starší osobě či těhotné ženě místo v tramvaji, pomoci babičce s těžkou taškou, pomáhat doma mamince s domácími pracemi atd. atd. A hlavně nás učily poskytovat první pomoc.
Naproti tomu na střední škole nás tehdy už "paní" profesorky a páni profesoři učili "nepomáhejte slabším (ve studiu), doplatíte na to sami".

Z demagogického ostouzení levicového smýšlení a sociální politiky autora usvědčuje i fakt, že svoje pseudopoznatky o "nepomáhání si navzájem" čerpá z USA či Velké Británie. Vyloženě levicové země, cha.

Taky je důležité jednoznačně si definovat pojmy "pravice" a "levice". Pravice = individualismus, levice = kolektivismus.

A nutno dodat, že bez kolektivismu a vzájemnosti by nefungovala dokonce ani prvobytně pospolná společnost.

Když jsem tento článek začala číst, původně jsem se domnívala, že jde o pokus nahlédnout jinak na problematiku eutanázie. Když jsem dočetla, bylo po dojmu. Tento článek se nápadně podobá některým starším článkům pana Lhotáka, který vždy začal něčím rádoby okřídleným a skončil odplivnutím směrem k ženám. Pan Gilík začal tématem eutanázie a skončil odplivnutím směrem k levici. Argumenty jsou v obou těchto případech obdobně ubohé.

A ještě jeden dodatek - kdyby se pan Gilík chtěl alespoň dotknout tématu oprávněnosti jakéhokoli usmrcování lidí, nemohl by v žádném případě vynechat dnes běžně provozovanou brutální eutanázii bez možnosti objektu této jakkoli se bránit - umělá přerušení těhotenství. Je-li řeč o právu na život či právu na smrt, toto téma nelze vynechat.

Proto vyvozuji závěr - o nic jiného než odplivnutí zabalené do na první pohled líbivého a čtivého tématu v tomto článku IMHO nejde.

252230

30.08.2011 16:28

Čas život zachránit - a čas nechat umřít

RE: Jak se to veme .....

baba_Blažková 89.?.?.?

Ale udělal jste věc, která měla smysl. Byl jste ve správný čas na správném místě a ti "spratci" si to budou do konce života pamatovat. Život je o tom, co po nás zůstane. A i kdyby to bylo jenom kvůli tomuto, váš život měl smysl a to je jednoznačně pozitivní [mrknutí jedním okem]

252231

30.08.2011 19:59

Nebezpečné očkování proti rakovině děložního čípku - vakcíny Gardasil/Silgard a Cervarix

RE: K čemu by se to dalo

baba_Blažková 89.?.?.?

Zapomněla jste dodat, ještě taky hojně rozšířený "nešvar", že mnohdy selhává i rodina jako taková, naši nejbližší. Jak jsem před pár měsíci psala - mám zkušenosti z jednoho domova pro těhotné ženy v tísni. Typické - rodiče mají barák, holka přijde s tím, že je těhotná a najednou je to STRAŠNÝ PRŮSER. Nikdo jí neřekne "to je sice nemilé, ale ten človíček za to nemůže, ať se rozhodneš jakkoli, jsme tví rodiče, milujeme tě a máš naši podporu". V drtivé většině případů jde děvče na potrat. Jako kdyby nebyla spousta jiných řešení. A garantuji vám, že to není vždycky o penězích. Děti se rodily i za války. A taky to šlo nějak udělat. A nebyly dětské přídavky, jesle, školky. A přesto to šlo. To sobectví, které pozoruju u dnešních lidí napříč generacemi je odporné tak, že na to snad ani není slušné slovo.

252241

30.08.2011 23:27

Čas život zachránit - a čas nechat umřít

RE: Jak se to veme .....

baba_Blažková 89.?.?.?

Ale vy jste jim dal možnost. Možnost vybrat si, kým by chtěli nebo mohli být. V tom je ten smysl. Ne chtít to měnit. Ale dát tu možnost. Víc udělat nejen nemůžete, ale ani nesmíte. Život je dar a obdarovávat je dar největší. Jen nám to dneska nějak v záplavě negativního programování a individualismu, dravému životu na úkor jiných bytostí, uniká.
Blbci si myslí, že smyslem života je brát. Dobře jim tak, nikdy nebudou šťastní, protože až na světě zůstane jen jeden ultrazloděj a všichni ostatní okradení nebo mrtví, už nebude co ukrást. A onen superzloděj, který bude vlastnit celý svět - co si pak počne? Čím naplní svůj život? Brát nelze donekonečna. Dávat ano. I kdyby mělo jít jen o to "dát tu možnost". [smích]

Asi dost divné teorie věnované někomu, kdo si říká Satanist, viďte. [chechtot]

252247

01.09.2011 19:46

25 nejlépe placených ředitelů vydělalo více, než zaplatily jejich firmy na daních

RE: Mno, tady máme to správné tržní přerozdělování.

baba_Blažková 89.?.?.?

Opět jde o to vymezit pojem. Tentokrát pojem konzervatismu. Když má hlavní slovo feudál kníža, tak jakýpak asi význam má konzervatismus jeho? Jo, Mici Rézi byla příliš pokroková, nemluvě o Josefových patentech. Vzhůru do středověku, vzhůru do nevolnictví!

252372

01.09.2011 21:31

Lež a nenávist musela zvítězit nad pravdou a láskou

RE: ..a teď

baba_Blažková 89.?.?.?

Janko, omlouvám se, že vám do toho teď trochu "vlítnu". Fakt nemám moc času a jsem teď fixovaná na "realitu" - a vychutnávám si to, mea culpa, pročež jsem se zatím nedobrala k tomu, abych formulovala rozlítané axiomy, které mi lítají v prostoru mezi ušima, zvaném mozek, do jedné srozumitelné linie. Takže pořád žádné "učené" fórum vedle. Zatím to tady Editor neutnul, takže k věci.

Příliš se zabýváte fyzičnem a slovy. Na čas NIKDO žádné páky nepotřebuje, protože čas neexistuje. Čas je akvárium, které nás, rybky, odděluje od skutečnosti. Čas je vězení nebo hra - záleží, jak se na to díváte. Čas sídlí v našem vědomí, zároveň naše vědomí tvoří čas. Vědomí se obecně považuje za záležitost individuální a to je chyba. Vědomí je hybnou silou skrze myšlenky. Myšlenky se formulují slovy . Slova samotná mají pouze váhu původní nosné myšlenky. Když vyslovíte děkuji, může to taky mít význam "Jdi do..." Je-li řečeno, že na počátku bylo slovo, bylo ono slovo formulací myšlenky, bylo onou tečkou za celým procesem myšlení až k vymyšlení čehosi.

Vývoj je to, o co tu běží. Je to hra. Každá bytost více či méně živá (disponující jistou formou vědomí) se rozvíjí. I rostliny, stromy, dokonce i skaliska, pohoří, kontinenty, celá Země, to všechno disponuje určitou formou vědomí. Lidská rasa má nadstandard - má možnost (iluzi) volby. Bez času by vývoj (rozvoj) nebyl možný. Málokdo si uvědomuje, že vědomí jako takové je nadčasové. Z toho plyne spousta omylů, jako jsou třeba ty vaše.

Vy zmiňujete pojmy, zmiňujete čistě fyzické (matrixové) jevy jako je tlak, teplo, teplota, směr, rychlost... až si uvědomíte, že tyto pojmy jsou přísně vázány na Matrix, na Čas, pochopíte, že tyto pojmy vůbec nepotřebujete. Protože Čas NEEXISTUJE. Neexistuje pohyb tam ani zpět. Viz výše. Ještě jednou - jediné, co je věčné, je Vědomí.

Buddhisté mají pravdu ve své teorii reinkarnace. Jen jsem odnikud nebyla schopna vyčíst, jak je to s tou reinkarnací v rámci Času. Možná jsem blbě hledala, tím více sobě plácám po rameni, že jsem přišla na to, jak HRUBĚ MYLNÝ je stereotypní předpoklad, že reinkarnace právě zesnuvšího musí nutně proběhnout až PO zesnutí. Pakliže totiž Čas neexistuje a je oním akváriem, oním Matrixem, mohu se reinkarnovat kamkoli v čase či prostoru. To je celá finta. A to je ono GRO, když se říká, že VŠICHNI JSME JEDNO. TO je ono pole nekonečných možností, čím vším mohu být. Já jsem vědomí, jež se rozvíjí skrze zkušenosti. Vědomí samo sebe dosazuje do různých situací, historických kontextů, kdy každý osud, který "odžije" je jiný, někdy jen o trošičku, někdy absolutně diametrálně odlišný. Na konci je osvícená bytost. Kdo říká, že to musí být dnes nebo někdy v budoucnosti? Čas přece není! Takže z toho, co si vědomí "odžilo" v kůži vaší, v kůži mé, v ků...

T...

Automaticky kráceno

252378

01.09.2011 21:33

Lež a nenávist musela zvítězit nad pravdou a láskou

RE: ..a teď

baba_Blažková 89.?.?.?

Takže z toho, co si vědomí "odžilo" v kůži vaší, v kůži mé, v kůži Hadově, se v příštím životě, který se bude konat před x-sty lety, nakonec stane, řekněme Buddha.

Ještě jinak a polopatičtěji - možná jsem jen méně dokonalou verzí vás nebo naopak - vy jste možná méně dokonalou verzí mne. Dokonalou ve smyslu vývoje vědomí, směřování NĚKAM.
Kdyby se toto všechno nestalo, nemohlo by se nakonec rozvinout Vědomí schopné toto všechno stvořit, stvořit celý tento Matrix.

Zdá se to být jako "kolečko", něco jako "sebenaplňující proroctví", ale Čas není a Velký třesk vlastně ještě ani nenastal. Šílené? Určitě ano. Ale jen pro trojrozměrně uvažující mozek.

No, a tak vaši honbu za skrytým smyslem slov považuji za neškodný koníček. Když budete chtít vyjádřit třeba lásku, i kdybyste to řekl v sánskrtu, na síle lásky, kterou pociťujete, to VŮBEC NIC nezmění. Jen vám se ten fakt vyslovením slova bude jevit více skutečným. A to v 3D světě je dost podstatné.
Informační pole je jen jedno. Je definováno Vědomím.

Můžete se mnou nesouhlasit, ale už dnes všichni víme, že hmota je jen forma energie. Vědci se s šíleným výrazem v očích snaží hmotu i energii rozebírat na částice, které nikdy nikdo neviděl. Nejdříve to byly atomy, pak se atomy skládaly z jádra a obalu, jádro se skládalo z jednoho či více protonů a neutronů, obal se rozdělil na vrstvy s rotujícími elektrony, kdy tyto elementární částice jsou definovány vpodstatě jen jako náboj plus, mínus či nula a přesto je exaktní materialistický vědec dělil dál, došel ke kvarkům a jiným zhovadilostem, kvarky se dále dělí na... a tak dále až do zblbnutí. A základní částice nikde. A CERN nechodí tak, jak by měl, Amíkům se ten jejich ani nepovedlo uvést do provozu... A stále nikdo nevysvětlil, jak je možné, že když se praštím do police, tak mě to, kua, bolí, přestože se vlastně fyzicky ani této police nemůžu dotknout - elektrony ve valenčních vrstvách se přece odpuzují... A když si vezmete jádro atomu a obrovský prostor atomového obalu vůči němu (nám to ve fyzice demonstrovali na příkladu špendlíkové hlavičky uprostřed fotbalového stadionu - a ten stadion je VAKUUM!)
To, co ve skutečnosti věří pevnosti hmoty je náš mozek. Věří i v naše hmotné tělo. Proto celá ta finta s realitou funguje. Až se najde dost šílenců jako já, pak se patrně začnou dít zajímavé věci. [smích]

A tak je mi tedy spíše bližší Hadův pohled na svět. Nezlobte se.

252379

07.10.2011 23:28

Kdo krade nejvíc?

RE: Protektorát

baba_Blažková 89.?.?.?

>Pritom soucasne "prumerny cesky volic" silne kritizuje Reky, i jine Evropany, kteri se otevrenymi protesty brani proti svemu zotrocovani

Mýlíte se. To dělá vysokoškolsky vzdělaný volič pravice.

A malé ohlédnutí - hrabala jsem, až jsem vyhrabala, ale nefunguje mi scanner, tak jsem to aspoň vzala foťákem. Jde o originální autentickou nájemní smlouvu z roku 1985. Nebudu sem dávat přímo obrázek, je to docela velké.
http://www.2i.cz/c37fa78d5e

Pro vysokoškolsky vzdělané voliče pravice přidávám kontrolní otázku, kolikaprocentní je to nárůst, když dnes se přímo tentýž byt v téže lokalitě pronajímá za tyto peníze viz
http://www.hyperreality.cz/inzerat/detail/561129-p...

[bliji]

254757

08.10.2011 13:31

Evropa musí bojovat proti spekulačním útokům USA-Británie

Chytrák chemik

baba_Blažková 89.?.?.?

Po přečtení tohoto článku je jasné, za co dostal Kalous cenu v Emerice.

254799

08.10.2011 23:11

Novinky v očkování

RE: Orální sex = rozsudek smrti ?

baba_Blažková 89.?.?.?

Očkování proti hepatitidě typu B je povinné. Je součástí kombinovaných vakcín a první dávku dostávají děti ve dvou až čtyřech měsících. A to přesto, že účinnost tohoto očkování je jen dva roky. Mám patnáctiměsíční mimino, měla bych o tom něco vědět.

254844

12.10.2011 14:59

Novinky v očkování

RE: Orální sex = rozsudek smrti ?

baba_Blažková 89.?.?.?

Jo, oni už plošně očkují proti hepatitidě typu B přes dvacet let, že to vědí tak přesně! Ahá...

A jinak - i kdyby šlo o pravdivé údaje, to není to, co nám píchají do kojenců, pane. Jo, a krom toho, já už tu lítám po světě nějakých pětatřicet let, a ač takto neočkována, žloutenku jakéhokoli druhu jsem v životě neměla. To mi hlava nebere.

255046

12.10.2011 15:28

Stevia

RE: Semena?

baba_Blažková 89.?.?.?

Vy taky?
Na mě se každý vždycky dívá jak na vola, když tvrdím, že mám ze sladidel migrény. Tak to se mi ulevilo, budu říkat "a Eda z fóra taky!" [mrknutí jedním okem]

255048

13.10.2011 00:40

Evropa musí bojovat proti spekulačním útokům USA-Británie

RE: Jistě pane ministře - Evropská Unie

baba_Blažková 89.?.?.?

Stránka obsahuje malware.

255083

15.10.2011 18:13

O morálce v tržním hospodářství

RE: svojí roli odmítají vidět

baba_Blažková 89.?.?.?

Já bych řekla, že "tržní komsomolec" je debil, který vystudoval zadarmo a dneska blábolí o nutnosti privatizace veřejného sektoru ve všech ohledech, tedy včetně školství. Tržní komsomolec bude tedy zřejmě to, čemu já říkám "vysokoškolsky vzdělaný volič pravice", avšak angažovaný.

Jako třeba tento -
http://www.youtube.com/watch?v=1ofzgLcE_Z4
http://www.youtube.com/watch?v=JsnHEGFz7_4&feature...
(Jde o poučné video, kde Julínek vysvětluje Krausovi, proč je dobré privatizovat nemocnice. A Kraus ho v tom samozřejmě pěkně vymáchá.)

255224

15.10.2011 18:18

O morálce v tržním hospodářství

RE: -

baba_Blažková 89.?.?.?

Jenže kdybyste tomu chtěl zabránit třeba regulujícím zákonem, který by tyto šmejdy jakkoli omezil, tak budou vysokoškolsky vzdělaní voliči pravice vyřvávat, že regulace je špatná a že omezujete svobodný trh, neřkuli útočíte na osobní svobody.

255226

17.10.2011 11:20

Následovníci 15M - nová občanská hnutí

RE: Nazor Spidly v iDnes

baba_Blažková 89.?.?.?

Jenže to má taky háček. Možnost volby se tomu říká. Když jsem zaměstnanec, tak prostě musím mít účet u banky. Jen velmi málo zaměstnavatelů je ochotno v souladu se zákoníkem práce vám vyplácet peníze hotově. Dokonce se mi letos stalo, že jsem výplatu prostě nedostala, neboť jsem si včas nezřídila účet u banky. Dostala jsem vše až následující měsíc. Nechtěla jsem být za potížistku, všichni víme, jak to je s nezaměstnaností. Takže mě zaměstnavatel prakticky donutil zřídit si službu, kterou nechci.

Jsou i centrální tlaky na to, aby člověk měl účet u banky, viz Drábkovy "zlepšováky" s důchody či dávkami. Jen blbec v tom nevidí lobby bankovních domů. Čímž se vlastně každý člověk stává drobným střadatelem. Jenže - jak si například zde určitě mnoho lidí všimlo - naše společnost se skládá především z blbců, kteří nevidí, kam tyto kroky vedou a jaký to bude mít důsledek. Proto jsem já za potížistku a ostatní jsou "ti rozumní" občané, kteří si poslušně zřídí účet, vždyť o nic nejde, že, a stanou se tak i vámi zmíněnými "drobnými střadateli".
A jakmile má 99% populace veškeré finance na účtech u bank, to už se to bankovním domům vydírá a škemrá o státní dotace. [naštvaný]

Shrnto, podtrženo - i onen "drobný střadatel" by měl nést riziko. Když je tak pitomý, že dává svoje peníze k dispozici někomu jinému, dobře mu tak. Jenže jakmile je systémem donucen k tomu, aby své peníze nedobrovolně svěřil třetí osobě, začíná být situace poněkud absurdní. Jako ostatně celá tato problematika.

255323

17.10.2011 11:40

Okupuj Wall Street a „Americký podzim“: Jde o „barevnou revoluci“?

RE: Hra na zdrzovanou...

baba_Blažková 89.?.?.?

Jenže co dál? Že globalizace narazila na limity, to je jasné. Že zeměkoule je už prakticky zprivatizovaná, vidíme. Tak co teď? Ukončíme Hru Monopoly a sesypeme všechno zpět do krabice? A pak znovu a tentokrát s jinými, snad lepšími pravidly? Pochybuju silně, že si to někteří nechají líbit. Pro "elity" by skutečně bylo jednodušší, kdyby lidí nebylo tolik. Vzhledem k technologizaci výroby atd. Takže globální konflikt? A co potom? Až bude veškerá výroba všeho zautomatizována? Až nebude prakticky třeba ani obsluhy těchto automatů? Válka s roboty? Já si plně uvědomuji, že to, co tu píšu, zní šíleně, ale člověk, který má mozek mezi ušima, se prostě musí zabývat tím, kam to všechno vede, jsou-li pravidla nastavená tak, jak jsou. A cest moc není, jsou prakticky dvě, jen s různými nuancemi. Buďto ta předchozí mnou nastíněná anebo ta druhá. Pro všechny.

Už když si to člověk přebere tak, jak to dnes funguje - kdo dává vládám mandát? My nebo Oni? Komu vlastně slouží? Na základě čeho? A kdo jsme my? Zboží? Statistika? Proměnná, jejíž hodnota se pohybuje v mezích předvídatelnosti?

255326

17.10.2011 14:48

Následovníci 15M - nová občanská hnutí

RE: Nazor Spidly v iDnes

baba_Blažková 89.?.?.?

>Škodit režimu kde se dá, ale ne tak, že poškozujeme masochisticky a zbytečně sami sebe.

[smích]

Chápete?

[chechtot]

Furt nic?

[oči v sloup]

255339

17.10.2011 16:26

Následovníci 15M - nová občanská hnutí

RE: Nazor Spidly v iDnes

baba_Blažková 89.?.?.?

No právě, že ten systém je přesně tak nastaven. Aby se mu nedalo vzepřít, leda za cenu osobních ztrát. Proto je nezbytné chtít už v zárodku, kdy nám dávají ohlávku měkkoučkou, vědět, kam to vede, dotáhne-li se takováto situace ad absurdum. Jenže to jsou zpravidla situace, kdy průměrný volič nezbystří, nevidí dál do budoucna, než do vánoc. Nemyslí na to, co tím chystá svým dětem, vnoučatům. Já jsem samozřejmě fanda vámi vymyšleného volebního systému, četla jsem to, jenže tím, že nepřijdete k volbám, nic nevyřešíte.
Občanské nepokoje se takto mohou jevit coby alternativa. Ale s tím tunelem Blanka, to mě teda nasralo. Nemám slušnějších slov. Oni si ti lidi asi fakt nic jiného nezaslouží, proto taky volám, čím hůře, tím lépe.

255348

17.10.2011 22:25

Následovníci 15M - nová občanská hnutí

RE: No potes koste

baba_Blažková 89.?.?.?

No, na světě jsou rodiny, které by ze svého utáhly kompletní rozpočet EU a ještě by jim zbylo na luxusní život. Jak se to jen mohlo stát? Jo, asi tvrdě dřeli a státy a jejich občané jsou nenažrané socky, které jim to závidí. Ještě že takovéto rodiny jsou našimi vládami před nenažranými sockami chráněny. Tak, tak.

255361

18.10.2011 18:27

Okupuj Wall Street a „Americký podzim“: Jde o „barevnou revoluci“?

RE: Tady fakt nevím

baba_Blažková 89.?.?.?

Ehm... podhodnocené mzdy?
Nám všem je kradena naše svoboda, naše osobní volno. Chvíle, které bychom měli trávit s našimi nejbližšími, s našimi dětmi, tohle nám kradou, protože mzdy jsou podhodnoceny natolik, že je třeba dvou platů ke slušnému - nikoli nadstandartnímu - žití v rodině a skutečně nejde o osmihodinové směny.

To jediné a to nejdůležitější bohatství, čas, který můžu věnovat svým dětem. To KRADOU MNĚ! [naštvaný]

255416

18.10.2011 18:30

Okupuj Wall Street a „Americký podzim“: Jde o „barevnou revoluci“?

RE: Protestuje už i Bílý dům

baba_Blažková 89.?.?.?

Když to nejde porazit, tak to ukradem. Hnus, velebnosti. Snad se nedaj.

255417

20.10.2011 11:01

Okupuj Wall Street a „Americký podzim“: Jde o „barevnou revoluci“?

RE: Tady fakt nevím

baba_Blažková 89.?.?.?

>Moje reakce na obecné výkřiky o zlodějích je stále stejná,
>pane Lindsayi. Stále dokola se ptám, proč už tedy někdo ty
>zloděje a jejich zločiny nepojmenuje. Nebo snad oni žádná
>jména nemají? Jsou těmi zloději všichni úspěšní
>podnikatelé? Ti, kteří těží suroviny, vyrábějí
>potraviny, veškeré spotřební zboží, energii, organizují
>dopravu, ..., a hlavně, zaměstnávají lidi a platí daně, to
>jsou ti zloději?
Úspěšní podnikatelé jsou v našem státě jen ti, kteří mají dost peněz na to, aby pravidla trhu přizpůsobili svým vlastním zájmům prostřednictvím korupce. Těch pár ostatních živnostníků a drobných podnikatelů už trh s prací nemohou zásadně ovlivnit, jsou vystaveni tlaku těch "větších".
U těch potravin bych se pozastavila, ty jsou zářným příkladem. Srovnejte si kvalitu a cenu potravin v Německu a u nás. To, co si dovolí zde prezentovat jako jídlo, to si na západ od našich hranic nedovolí, tamější legislativa jim to neumožňuje. Takže, jsou opravdu tak od věci centrální "regulace" trhu?

>
>Vy si ztěžujete na to, že ředitel Qantasu nechce zvýšit
>platy leteckým inženýrům. Pokud jste jedním z nich, proč
>nepotrestáte Qantas tím, že odejdete jinam? Kdyby to udělala
>většina inženýrů Qantasu, děly by se věci.

A kam by šli? To jako 50% se jen tak zvedne a půjde dělat jinam? Kam? Povězte nám to. Uělejte stručnou analýzu trhu s prací v Austrálii a najděte adekvátní počet pracovních míst pro tyto lidi s lepšími pracovními podmínkami, když už tvrdíte takové věci. Mimoto - nevím, jak jsou na tom v Austrálii s podporami, ale konkrétně v ČR jakmile dáte výpověď sám o sobě, ztrácíte nárok na podporu v nezaměstnanosti.

(A píše se stěžovat si. Ztěžovat můžete třeba situaci. Ztěžovat si něco znamená přitěžovat si v něčem.)
>
>A že si ředitel zvýšil plat sám sobě? To si děláte
>legraci, že? Ředitelům akciových společností na celém
>světě přece stanovují platy správní rady. A správní rady
>ustavuje vlastník firmy. Vy si opravdu myslíte, že máte
>právo vlastníku podniku nařizovat, jaké má dávat mzdy svým
>zaměstnancům? Z jakého titulu si přisvojujete takové právo?
>
Jak fungují správní rady, to taky vidí každý. Kdo sedí ve správních radách - škoda mluvit. Vlastník firmy nebude ustavovat správní rady, které mu nepůjdou "na ruku". A vlastníka firmy obecně nezajímá, jak jsou na tom jeho zaměstnanci. Vlastníka firmy zajímá především jeho konto a jeho vozový park.

Nevím, jak lindsay, ale já si skutečně myslím, že máme právo vlastníkům nařizovat, jaké mzdy má dávat svým zaměstnancům. Máme právo takto činit prostřednictvím námi volených zástupců a zákonodárců. Prostě chceme v republice určitou životní úroveň, tak si ji musíme umět vyřvat. Minimální mzda je tristní. A pracují za ni tady v SM kraji téměř všichni,...

Automaticky kráceno

255607

20.10.2011 11:04

Okupuj Wall Street a „Americký podzim“: Jde o „barevnou revoluci“?

RE: Tady fakt nevím

baba_Blažková 89.?.?.?

(Pokr.)
Minimální mzda je tristní. A pracují za ni tady v SM kraji téměř všichni, kdo pracují ve výrobě. Neoliberalistické kecy o tom, že stát není zaopatřovací ústav, ty bych hodnotila jako vlastizradu, protože stát má být grantem slušných podmínek k žití pro své občany. Pokud tuto svou funkci neplní, je nám k hovnu, není to stát, nýbrž další akciovka. A jestli nadnárodní koncerny na toto nepřistoupí a budou reagovat odchodem z trhu? Jen ať jdou! Na jejich místo nastoupí klasičtí živnostníci a skončí jednostranná takřka centralizovaná manipulace s cenou lidské práce, trh se vyčistí a prospěje mu to.
>
>Říkáte "nemáme peníze na školy, nemocnice, atd.". Kdo je
>nemá? Vlastníci privátních škol a nemocnic mají peněz
>dost, jinak by dávno zkrachovali.
No právě, vlastníci těchto zařízení mají peněz dost, ale na zdravotní péči jako takovou peníze "nejsou".

>Války a zbrojení platí ti
>zlí zloději? Nebo je provozují a financují námi zvolení
>politici, tedy představitelé států? A ještě k tomu z
>našich daní. Že jsou ti politici často špatní, úplatní,
>proradní, prolhaní, ... ? V tom s Vámi naprosto souhlasím.
Tak tady se shodnem, avšak vy začasté zaměňujete příčinu za důsledek. Prolhaní a zkorumpovaní politici jsou důsledkem trhu bez přívlastků. Oni se chovají tržně a jejich korumpovatelé rovněž.

>
>Co nám brání, pustit se do těch nejhorších? Odhalit jejich
>zločiny a zorganizovat jejich veřejné potrestání? Jich je
>pár a mají jen svou propagandu, demagogii a lži. Nás jsou
>miliardy. Máme k dispozici mohutný sdělovací a komunikační
>aparát - Internet. JENŽE! My se nezmůžeme na víc, než na
>výkřiky o jakýchsi anonymních zlodějích. Tím ovšem nikdy
>ničeho nedosáhneme. Mýlím se?

Mýlíte se. Jednotliví zloději, zkorumpovaní politici, státní zástupci, soudci, jednotliví korupčníci, ti všichni bývají často jmenováni. Avšak v současném systému "zastupitelské demokracie" je nám to opět k hovnu, jak již bylo mnohokrát řečeno - volte si koho chcete, však my už se nějak domluvíme. Proto jedinou cestou je cesta občanské neposlušnosti. Avšak jak to dopadne - snažím se být optimistka, snažím... Čtyři nohy dobré, dvě nohy špatné.

255608

20.10.2011 13:51

Zločiny neoliberalismu

RE: Vcelku

baba_Blažková 89.?.?.?

Já vám nevím, pane... ono to bude souběh všeho dohromady, ono pověstné stokrát nic, co umoří osla. Kapička ke kapičce, tu jedovatý aspartam, tu sacharin, tu GMO (potraviny - chybí povinnost výrazného značení na obalech), tu trocha rtuti a hliníku, kultivace na potratech či nádorových buňkách (povinné očkování) a výsledný koktejl může být velmi účinný, pakliže jsou všechny položky "splněny", přičemž konkrétní viník chybí.

Já vím jen to, co vím, co vidím. A když pozoruju kolem sebe problémy s plodností u svých přítelkyní a vrstevnic, popřípadě komplikace jejich těhotenství jako takových, nějak mi už přijde vzácnější normálně probíhající těhotenství. Takové, které jsem já sama absolvovala někdy před sedmnácti lety. Dneska si, ženské, můžeme nechat leda tak zdát. A neuslyším na argumentaci věkem, ono se to dneska týká i mladých holek (kluků).

Úplně nejhorší je, že škodliviny, které se dostávají za mlčenlivého přihlížení zákonodárců do našich těl mnou uvedenými cestami, mají zpravidla vlastnost tu, že je nelze z těla normálně vyloučit, dlouhodobě se usazují a jejich negativní účinek má kumulativní charakter, tedy - když je do dnešních dětí odmalička systematicky cpáno svinstvo, projeví se to patrně až v dospělosti.

Navíc nejde jen o neplodnost, jde také o to, co to dělá s naší psychikou, konkrétně permanentní otrava rtutí a(nebo) aspartamem. Dnes občas zahlédnete na některých etiketách nápojů s aspartamem varování, že může způsobit hyperaktivitu dětí, ale jde spíše o výjimky. Nicméně děti skutečně jsou méně soustředěné, hyperaktivní, je více výskytů autismu. Tyto děti pak zpravidla odmalička "zobou". Je jedno, co. Všechny léky, které mají mít za účinek manipulovat s naší psychikou, to dělají na hormonální úrovni. Serotonin je hormon. Ale co má serotonin společného s laktací a erektilními dysfunkcemi? Nula prd. Jde v prvé řadě o hormonální rovnováhu v mozku, která je takovýmito umělými zásahy porušena. "Pučení" a sexuální dysfunkce jsou jen jednou stránkou věci. Druhou je například potlačení kreativity a intelektu. Taky to nikomu nevadí, však proč, ovce nemá co přemýšlet, ta má "okopávat pole", jak vtipně podotkl diskutující nade mnou.
[naštvaný]

255617

21.10.2011 11:36

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: tato tradiční rodina žije jen v hlavách některých

baba_Blažková 89.?.?.?

Existují i takovéto případy, paní Jarmilo, v tom vám budu oponovat. Osobně znám sice jen jeden, ale zato z rodiny. Pak jsem měla ještě podezření u jednoho známého, modrookého blonďáka, který navíc sám byl otcem modrooké blondýnky, jejíž matka byla hnědooká brunetka. Avšak jeho rodiče a dvě sestry - všechno hnědovlasí, hnědoocí lidé. Divné. Ten případ, o kterém to vím na stopro je o jedné paní, která se jednou opilá svěřila. A vskutku, taky tmavovlasá, tmavooká, manžel taktéž, první syn odpovídající, druhý modrooký blonďák... toho se to týkalo. Jsou i takové mezi námi, v rámci objektivity je nutné to připustit. A těm pánům to nepřeju.

Jsou však na druhé straně i případy, kdy mají páry problémy s otěhotněním... taky znám - snažící se paní absolvuje všechna možná vyšetření, vše je v pořádku, jen manžela k doktorovi dokopat nelze, protože on problém nemá, on přece pochází z x dětí, proč by měl někam chodit odevzdávat nějaké vzorky, když on je v pořádku, on to ví. No, tak paní se po nějaké době dožere, svede jednorázově kolegu z práce a je vystaráno. Těmhle to naopak přeju.

255710

21.10.2011 11:53

Okupuj Wall Street a „Americký podzim“: Jde o „barevnou revoluci“?

RE: Tady fakt nevím

baba_Blažková 89.?.?.?

Já fakt netuším, co z toho, co jsem vám napsala na váš příspěvek, je otázkou víry. Já měla pocit, že argumenty, které vám překládám, se zakládají na racionalitě, ale ne, já jsem vlastně iracionální ženská věřící v to, co se vám zrovna hodí, když vám zrovna dojdou argumenty.

Samozřejmě je mi jasné, že svou Arkánovskou "gramatickou vsuvkou" jsem vás nakrkla, to však nebylo účelem, paskvil ztěžovat si potkávám i na úředních dokumentech, proto mě tak sejří. I když není divu, pakliže dnes už i mentálové úspěšně "studují".

Ostatní považuju za bláboly pohybující se na hraně osobního výpadu - já jsem pro, schválně koukněte do archívu, jak chodím na Zvědavce. Dopoledne, než začnu vařit oběd, když je moje malá housenka nakrmená, přebalená, převlečená a já si kradu svoji chvilku u kávy. A pak popřípadě večer, když už všichni spí. Což zdaleka není totéž jako od dítěte skutečně fyzicky odejít, ale to vy dobře víte, jen mě chcete vyprovokovat, popřípadě "zahnat do kouta" [cool] .

255712

22.10.2011 01:26

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: Nedejme se a rodinu si hýčkejme

baba_Blažková 89.?.?.?

Jaký štědrý příspěvek od státu, vy hlavo? [překvapení] Hoďte link, že bych si ho jako šla vyzvednout...

255744

22.10.2011 01:31

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: Špatný překlad

baba_Blažková 89.?.?.?

Zatím.

255745

22.10.2011 10:48

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: tato tradiční rodina žije jen v hlavách některých

baba_Blažková 89.?.?.?

Proto jsem zdůraznila i tu jeho "árijskou" dceru. Nicméně blonďatost malých dětí není nic neobvyklého. [mrknutí jedním okem]

255757

22.10.2011 11:02

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: Homosexuálně-multikulturní společnost

baba_Blažková 89.?.?.?

Ono to je taky trochu o tom, že dokud máte co ztratit, tak vám mají co vzít. Komanči to chápali. Byli loajální k rodinám skrze zajišťování základních životních potřeb a tuto loajalitu rovněž očekávali. Dnes, v dnešní neofeudalistické době, se drancuje na všech frontách, lidi nejsou zapotřebí. Už tu v diskusi zazněla myšlenka, že kdyby se ze dne na den přestalo absolutně vyrábět či nakupovat, prachy by se točily pořád, superbohatí by bohatli i nadále, úroky z úroků by pořád naskakovaly. Tak proč ještě setrvávat na zastaralých modelech. Člověk má hodnotu pouze jako spotřebitel. A rodina si ku*evsky rozmyslí, jestli bude nakupovat spotřební zboží nebo bude investovat raději do základních životních potřeb. Proto je i nezbytné privatizovat oblasti základních životních potřeb. Jen si nejsem jistá, co je v tomto modelu příčinou a co důsledkem.

255759

22.10.2011 21:17

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: Možná trochu OT

baba_Blažková 89.?.?.?

Já bych sem prskla na vašem místě nějakou tu statistiku, protože znám ze svého okolí zcela odlišné případy tzv. mamánků, kteří však pocházejí z rodin nerozvrácených. Je to o tom, že mají obětavé maminky typu "sotva ráno vstane, už oheň v peci plane" a dominantní (tj. nepomáhající a domácích prací se štítící) otce, tedy maminka - dříč hravě zvládne obstarat i dva takové (debily). Takže proč by synáček spěchal za nějakou jinou. Má-li navíc libido orientováno výhradně směrem k hračičkám a pivíčku a "Anča dlaňová" jednou za měsíc stačí...Když je takovýmto chlapcům čtyřicet, otce už zpravidla není a maminka je v důchodu, takže jí nic nepřekáží v tom věnovat veškeré své úsilí synáčkovu pohodlíčku.
Jediný chlap, o kterém vím, že je z "rozvrácené" rodiny a vím, jak žije, je můj bratr. A jeho život (31 let, osm let s jednou partnerkou, z toho pět let ženat) vaše tvrzení rovněž tvrdě vyvrací.

255775

23.10.2011 11:17

Evropa hodlá zničit tradiční rodinu a sexuální identitu

RE: Z Israele .....

baba_Blažková 89.?.?.?

2 Satanist - Mohl byste sem, prosím, hodit přímý link, já samozřejmě ovládám Ctrl+C, Ctrl+T, Ctrl+V, ale dělá mi to to, že se otevře příslušná stránka, která se po půl vteřině sama přesměruje na úvodní stránku Youtube. Vyzkoušeno v Opeře, MSIE, FF s totožným výsledkem.

255792

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 102 čtenářů částkou 16 740 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V průběhu 1 týdne zemřeli 4 piloti Britských aerolinek - shoda s očkováním je nepotvrzená23.06.21 23:03 Británie 2

Britové provokují v Černém moři23.06.21 16:55 Británie 0

WHO: Děti by zatím neměly být očkovány proti Covid-1923.06.21 09:54 Evropská unie 6

Chystajú sa protesty pred domami farmalobistov Krčméryho, Jarčušku a ďalších22.06.21 21:20 Slovensko 1

Demonstrace euroskeptického spolku Odchod proti žalobě EU na ČR a Polsko22.06.21 21:15 Česká republika 0

Jourová: EK nebude čekat na rozhodnutí soudu a začne trestat "neposlušné" státy hned22.06.21 18:27 Evropská unie 3

Jourová vymyslela Kodex, který od roku 2023 poskytne nástroj na ekonomickou likvidaci provozovatelů nepohodlných serverů22.06.21 12:09 Evropská unie 1

A už to jede: proti zakleknutí „českého Floyda“ se chystá demonstrace!22.06.21 11:14 Česká republika 3

Romea pláče: cikánský Floyd se (zatím) nekoná...21.06.21 22:30 Česká republika 5

Jan Hnízdil: Očkovací mašinérie ulhané vlády jede i přes úmrtí dál21.06.21 22:16 Česká republika 0

Prodejte své zdraví či život. Nabízíme 500 Kč21.06.21 19:56 Česká republika 5

Očkování. Jak chránit dítě a jak je to s informovaným souhlasem nezletilých - právní rozbor21.06.21 02:00 Česká republika 1

Toxikologička volá po okamžitom zastavení očkovania proti covidu: Mohli by sme potenciálne sterilizovať celú generáciu21.06.21 01:47 USA 0

Rodiče, přečtěte si tento dopis od lékařky, pokud uvažujete o očkování svých dětí21.06.21 01:34 Česká republika 1

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 7

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 10

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,24 Kč
Euro
25,38 Kč
Libra
29,69 Kč
Kanadský dolar
17,29 Kč
Australský dolar
16,12 Kč
Švýcarský frank
23,17 Kč
100 japonských jenů
19,16 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,27 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 955,65 Kč
1 unce stříbra
555,29 Kč
Bitcoin
712 996,88 Kč

Poslední aktualizace: 23.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 581 455