Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané baba_Blažková

Nalezeno 2249 příspěveků, 42 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

03.10.2010 20:12

Ve vyšším zájmu

RE: Původně jsem se již zařekl, že nebudu nic psát,ale když zde čtu příspěvky, nedá mně to!

baba_Blažková 89.?.?.?

Tak tohle podepisuji. Nejde o myšlenky, o ideje, o svobody/nesvobody. Jde o masturbaci ega nějakého zamindrákovaného blba, který sice není obdařen inteligencí, žádným použitelným talentem, ba ani atraktivním zevnějškem, zato však má titul, za něj nafasoval funkci a z ní plynoucí moc. Sama se s něčím podobným potýkám, ale já nemám na právníky, tak mi ve středu ráno aspoň držte palce. ")

229258

07.10.2010 11:32

Odešel člověk a kamarád

Musím reagovat

baba_Blažková 89.?.?.?

Je mi opravdu moc líto maminky Davida. Není nic horšího než přežít své dítě. Všechno na světě je pomíjející, veškeré "hmotno" zaniká, postavené domy, zasazené stromy, to všechno jednou zmizí, jen naše myšlenky, naše naděje, sny, náš duch pokračuje prostřednictvím našich dětí navzdory času.

Davida však chápu. V dnešním světě je smrt skutečně jediná možnost svobodného rozhodnutí. Mám s tím osobní zkušenost.

Nevím dost přesně, jak je to s životem, vesmírem a tak. Vím však, že nějaká pravidla existují. A v souladu s těmito pravidly mi bylo dáno najevo, že ještě nepřišel můj čas k odchodu. A proto, že je kolem opravdu hodně Zla, poslali mi (nebe, Bůh, vesmír - co já vím, kdo) anděla. Malinkatého usměvavého andílka, a vím to, že je to můj anděl strážný, protože jen díky ní se věci kolem začínají hýbat a začíná se ukazovat Pravda. Dodává mi sílu bojovat. Skoro vůbec nepláče, budí se a usíná s úsměvem na rtu.
Včerejší soud jsem navzdory všemu očekávání, navzdory "kádrovým" posudkům vyhrála. Díky svému Andílkovi.

Jen se musím zeptat. Musím. A veřejně. Na sklo.
Vladimíre, kurva, o co tady jde? Jsi šéf toho našeho spolku tady. Vezem se v tom ve větší či menší míře s tebou. Trodas sedí v base, David je mrtvý, já se "schovávám" v azyláku před samozvanými výkonnými orgány státní moci (jakpak se máte vy, Jarmilo?). Ještě nezaujímám žádné stanovisko, ale těch náhod je trochu moc, fakt mi to tak připadá. Proto se ptám, o co, kurva, gou?

229514

07.10.2010 12:34

Odešel člověk a kamarád

RE: Musím reagovat

baba_Blažková 89.?.?.?

Spíše bych řekla, že ti, kteří se Zlem aktivně nebojují, nejsou pro ně zajímaví. Ale i tak by mě hodně zajímalo stanovisko třeba mého tchána. Jestli je něco, co bych měla vědět. A ten, kdo si pamatuje mé jméno a příjmení, ví, na koho se obracím, a ten, kdo je dostatečně "paranoidní", také ví proč.

229516

07.10.2010 16:22

Odešel člověk a kamarád

RE: Musím reagovat

baba_Blažková 89.?.?.?

Nikdo z Nich (kterýchkoli). Takže pro nezasvěcence jméno nedůležité. Ale HODNĚ toho ví ještě z časů, které minuly. O hodně věcech, které se dějí dnes. Špatný kádrový profil, tedy dnes. Dobrej chlap, IMHO. A podezírám ho, že sem chodí. V reálu jsme každý na jiné straně barikády. Bohužel.
Howgh.

229529

07.10.2010 20:54

Odešel člověk a kamarád

RE: Musím reagovat

baba_Blažková 89.?.?.?

Nechci, aby si někdo myslel, že zaměňuji příčinu za důsledek. To, co se děje mně, je jen důsledkem toho, jaká jsem. Abych se chovala jinak, to by mi museli udělat přinejmenším lobotomii. Pak bych určitě obstála v testech agility a měla bych skvělé kádrové posudky. Tudíž bych nepila krev spoustě konzumentek Ordinace v růžové zahradě, z nichž mnohé jsou k mé smůle ozbrojeny razítky. Členství ve Zvědavci je jen další z mých mnoha prohřeškům proti dobrým mravům tak, jak jsou definovány Systémem.
Jen se bojím diskreditace OS.
A nevěřím nikomu, i když bych moc chtěla.

Andílek je Kačenka, taťka to tak chtěl, tak proč ne, stejně jsem mu ve všech ostatních věcech kolem mimina odepřela právo diskuse, pouze v tom, jak se ke svému otcovství postaví, jsem mu ponechala absolutní svobodu.
Že nepřišla náhodou, to vím; i způsob, jaký zvolila, tomu odpovídá. Narodila se nečekaně, drobet předčasně a nestandartní cestou. Kdyby tomu tak nebylo, jsem si jistá, že by mi byla promptně odebrána už z porodnice. Ty saně už by "na něco přišly". Tady v azylu na nás nemůžou, je v tom zainteresováno příliš mnoho lidí na to, aby o mně mohly tvrdit, že zanedbávám péči o dítě. Jistá dobrá duše z magistrátu města Ostravy mi kladla včera na srdce, ať se zde držím zuby nehty a ať hlavně nejednám s OSPOD na půdě jiné než azylové a to v přítomnosti svědka - službu konající pracovnice či řádové sestry a ať důsledně žádám vše zaprotokolovat. Chjo, to je svět.

229541

08.10.2010 20:35

Odešel člověk a kamarád

RE: Člověk, kterého zabil systém

baba_Blažková 89.?.?.?

Lhotáku, Lhotáku. Vám ani smrt blízkého člověka nezabrání, abyste se svou nevymáchanou ... ústy neotřel o ženské. Jste jako ti trapní chlapečkové na základní škole, kteří bijí některé holčičky jen proto, že nemají dost koule na to, aby je pozvali na zmrzku. Vy byste se měl léčit, člověče.

229658

08.10.2010 22:30

Odešel člověk a kamarád

RE: Člověk, kterého zabil systém

baba_Blažková 89.?.?.?

Já jen upozornila na OT.
Ani honu na strigu jsem se nezúčastnila. To byl teda fakt lynch.

Pan Lhoták využije i debatu o extrémních výkyvech teplot během posledního léta k tomu aby se otíral o ženské. Kdybych se já takto otírala o tu druhou půlku lidstva, byla bych cenzurována.

Jak se cítí, to mohu jen tušit. Asi mu není zrovna do skoku a je to pochopitelné. Domnívám se však, že mnozí se tu cítí podobně, ne-li hůř. A přesto si odpustí podobné komenty na účet kohokoli, kdo by se tady tím mohl cítit dotčen.

Je to strašně smutné, tedy to, co se stalo.
Jak už jsem napsala, i já byla malilinkatý kousíček od takového nevratného kroku. Nebudu to do detailů rozepisovat, stačí snad to, že v ten konkrétní okamžik mi velmi neodbytně začal zvonit mobil a na druhém konci byl někdo, kdo mě ještě nehodil do žita. Prozřetelnost? Tušení? David takové "štěstí" neměl. Já ano.
Děsí mě představa, jak by se tady debatovalo nade mnou, když to tak pročítám. Ale přesně si dokážu představit, jak by mě coby ženskou okomentil pan Lhoták.

Ještě tady proběhlo pozastavení nad tím, že se poslední dobou zabíjejí lidé aniž by po sobě nechali dopis na rozloučenou. Já ho tenkrát taky nepsala. Nebylo totiž komu. A o tom to celé je. Rodiny jsou rozbity, přátelé už si nejsou tak blízcí. Objetí degradovalo na souhlas k sexu. Neočekávané zazvonění u dveří znamená většinou nepříjemnost. Kdokoli s příslušnou funkcí vám může vlézt až do prádelníku. Všechno je sledováno a odposloucháváno. To je fakt na mašli. [pláč]

229673

11.10.2010 10:01

Odešel člověk a kamarád

RE: Člověk, kterého zabil systém

baba_Blažková 89.?.?.?

V čem má pravdu? A v cen se naopak já mýlím? Doporučuji diskusi pod jeho posledním článkem. Sám se tam dost ztrapnil, když jednoho nesouhlasícího diskutujícího nařknul, že je ve skutečnosti žena. To už je demagogie. Jeho články nečtu. Ani na jeho bláboly pod nimi nereaguju. Podezírám jej, že v skrytu duše tajně doufá, že se tu nějaká "chytne" a on si konečně vrzne. Taková moje soukromá antifreudovština.
Bylo by mi to jedno, kdyby to bylo v jiné situaci. Ale tady umřel člověk.

229798

13.10.2010 20:03

V Evropě končí sociální smír

RE: Socialni smir...

baba_Blažková 89.?.?.?

Mezera na trhu? Nenechte se vysmát, ty se přece nehledají, ty se uměle vytvářejí. Chce to jen kapitál na masivní reklamní kampaň (MMS), či zaplatit šikovného lobbistu a podmáznout pár politiků (dětské sedačky, očkovací látky).
Jinak - mně osobně chybí kusovka. Abych nekouřila víc, než je nezbytné. Ale tu zatrhli. Pro naše dobro, of course.

229950

14.01.2011 18:56

Ropu se ukrýt nepodařilo

RE: článek plný blábolů.

baba_Blažková 89.?.?.?

Honzo, samozřejmě, že z ropy se dělá spousta fajn věcí, nejzářnějším příkladem je černá mast, kdo měl kdy podebraný prst, ví svoje. Mimoto si zítra před plesem plácnu na obličej fakt vydatnou vrstvu ropy, čímž vykompenzuju oblasti, kde ke mně příroda byla skoupá, avšak kdybych byla mořskou sasankou, patrně bych nebyla příliš nadšena z ropných produktů pokrývajících mé tělo (láčku) a to v jakékoli podobě, ani kdybych hnisala, což si myslím, že láčkovci zpravidla nečiní. [mrknutí jedním okem]

236059

22.02.2011 14:58

Jen pár otázek, abyste se mohli velmi vážně a poctivě zamyslet

RE: To je clanek a tema jak z okupacni sio-skoly

baba_Blažková 90.?.?.?

A Markomani či Kvádové byli radou starších donuceni pod pohrůžkou perzekucí, aby nám (Slovanům) nosili část ulovené zvěře a aby nám poskytovali část úrody sklizené z jejich polí. Taky samozřejmě takto jednali, neboť kdyby ne, tak by jim římské legie humanitárně vypálily vesnice.

Vy jste fakt myslitel, když srovnáváte nesrovnatelné.

238444

23.02.2011 21:10

Vivat Disent!

RE: až lidé

baba_Blažková 90.?.?.?

Jde o to, kdo je dlužníkem a komu dluží. Metr v podobě exekutorů je téměř výhradně na dlužníky kteří dluží
a) za byt (elektřinu, plyn)
b) za telefon
c) dopravnímu podniku

a těchto je právě nejvíc.

Průser je v tom, jak je možné, že obyč člověk si jen stěží poctivou prací vydělá na slušné bydlení a je to IMHO i záměr.

Telefon mít nemusí, toť pravda.

Veřejná doprava, toť kapitola sama o sobě. Když mám být občanem poslušným a poctivě každou ujovinu, kterou po mně úřad chce, tomuto hlásit, domnívám se, že by tento měl buďto být pro mne pěšky dostupný, ať si nemusím kupovat službu, kterou nechci, anebo by měla tato doprava být zdarma. Jinak jde o trestný čin vydírání, neb třetí osoba z toho má finanční prospěch a já jsem vystavena hrozbě újmy úřadem způsobené
[naštvaný]

A největší sprostota je, když dlužíte někde tři stovky, ale za vypravení dopisu si "právník" příslušného úřadu naúčtuje sedm tisíc za jakože právní úkon a hle, už dlužíte tisíce. [naštvaný] [naštvaný] [naštvaný]

238522

02.03.2011 11:07

Snímač

RE: Obtěžování softwarem

baba_Blažková 90.?.?.?

Widle sedmičkové řady jsou zatím to nejhorší, co jsem na jakémkoli kompu potkala. Používat je mohou jenom lamy, kterým stačí poslechnout si písničku, uložit obrázek a pak se kochat, jak to v tom kompu "hezky vypadá". Ty krásné plastické ikonky! Toho implementovaného (zcela zbytečného) softwaru!

Já osobně komp používám k dělání muziky a považuju se v současné chvíli za odborníka na MIDI problematiku a proto nechápu, jak někdo může chtít mít na svém kompu shit, který neumí ani základní příkazy, které umí i pitomý mobil bez Symbianu (či podobného OS). Nechápu, jak někdo může chtít systém, který je propracovaný hlavně v tom, jak bonzovat na net, ale neumí úplné základy, které umělo i debilní Atari.

A prý už sedmičkám vyšel SP1! Takže zase MS jen "látá okna", místo aby něco kloudného a použitelného distribuoval. Na win8 snad už ani nejsem zvědavá a miluju blbce, kteří mi volají "hele, nefunguje mi to a to" a pak zjistím, že jim nějaký stejně debilní kámoš nainstaloval sedmičky, protože jsou "prostě super"! Jo, mají strašně hezké uživatelské prostředí.

A že prý jde pod sedmičkama rozchodit jakože virtuální XP a pak to běhá. HAHA. Ať jdou do háje. Osobně se domnívám, že Win XP Pro byl omyl, že to májkrosoftu poněkud "ujelo" tím, že po SP2 už jsou XPs skutečně použitelný a krásně přizpůsobitelný systém a tuto chybku "napravili" právě distribucí sedmičkových řad, které a priori předpokládají, že user je lama a proto je zbytečné mu jakkoli usnadnit přizpůsobení si systému k obrazu jeho.

Co se ovladačů pro XP týče, je to potíž a myslím si, že je to právě záměr, i když někdy stačí si počkat, já jsem si musela na slušné ovladače na inspirona počkat asi dva roky, prakticky mi slušně chodí až instal, co jsem dělala minulý měsíc, jinak to byla katastrofa, a ještě stále si nezapnu Bluetooth a Wi-fi taky nechodí tak, jak by mělo, aspoň že čtečka SD už jede jakž-takž. Takže stále hledám. Ale jsou to věci bez kterých se zatím obejdu, BT USB stojí necelou stovku a wi-fi teď zrovna nepotřebuju, a kdyby jo, tak mám kartu v PC, které jsem si postavila sama a proto umí to, co po něm chci.

Linux je krásná idea, ale SW, který potřebuju používat, na něm prostě nerozchodím, tečka.

A jde-li o používání sítě XPčkama, hele, jen debil si nechá automaticky aktualizovat widle a spousta věcí jde odladit firewallem. Před cca 5ti lety jsem začala používat Kerio a sama jsem čučela, kolikrát se mi Widle snažily samy o sobě dohrabat na internet, což jsem jim natvrdo zatrhla a hle, systém se bez toho skutečně obejde. Jenže blbci si nechají windowsovský FW a pak se diví. Protože oni neví, co mají dělat, když na ně jukne pop-up firewallu jiného a nechápou, co se děje "tam venku".

I já jsem v tomto "schýza". Ať. Ale můj komp dělá výlučně to, co chci já. Autor nemá ovladače na XPs, no, j

238840

02.03.2011 11:08

Snímač

RE: Obtěžování softwarem - pokračování

baba_Blažková 90.?.?.?

I já jsem v tomto "schýza". Ať. Ale můj komp dělá výlučně to, co chci já. Autor nemá ovladače na XPs, no, já pro svůj laptop (víte že notebook znamená poznámkový blok?) už ovladače splašila, ač to nebylo zrovna snadné.
Jde to i cestou tou, že si prostě zjistím osazení a pak hledám ovladače ne pro značku laptopu, ale pro jednotlivé komponenty.

238841

07.03.2011 11:28

Zvědavec má novou hlavičku

RE: ja bych k tomu neco mel :-D

baba_Blažková 90.?.?.?

CSSka taky nemusím. Co člověk napíše do HTML "natvrdo", to tam zpravidla taky je. Ale u CSS nikdy nevíte, co vám to udělá. A to co zkousne FF, nemusí zkousnout IE a naopak. Já osobně bych to zakázala. [cool] [chechtot]

239007

07.03.2011 17:53

Zvědavec má novou hlavičku

RE: ne že bych ...

baba_Blažková 90.?.?.?

Nevím, co je tu ku srandě. Plichtila jsem pár stránek, šablony, of course, abych ťukala zdroják v textu, tak daleko jsem ještě nepokročila. Klasické tabulky byly při dosazování textu naprosto v poho. Nic se nestalo, ani když jsem dosadila do page obrázek, samozřejmě přiměřeně naformátovaný. Ale tam, kde byly rozměry sloupců zadány v css souboru, mi často tyto různě "uskakovaly", popřípadě se ve výsledku zjevovaly záhadné úsečky. Většinou tedy v IE 5, abych byla přesná. Bez ohledu na počet znaků, případnou diakritiku. A já se fakt v menu bez položky "nahrávky" neobejdu. A zkoušela jsem to vrchem spodem. S diakritikou i bez. Pojala jsem dokonce podezření, že právě diakritika vadí. Ale pak jsem jen tak z hecu v texťáku do události vložila sousloví pičuspičus (už jsem měla fakt nervy) a všechno bylo OK. Vložila jsem slovo nahrávky a zase linka. Tohle jsem v prostém HTML nikdy neřešila. A dosud jsem to nevyřešila, ani ve FrontPage, ani prostým vkládáním do zdrojáku přes poznámkový blok. Zatím jsem se na to vybodla. Můžu poslat printscreeny (no vážně, já vím, co to je).

Další věc je to, že dost pohodlně na Zvědavci surfuju z mobilu. Na Oslu už je to problém. To proto, že tvrdím muziku? Ahá...

Tak jo, a to říkal Werich, že prý ženské nemají smysl pro nesmysl.

Mír s vámi, člověče.

239028

07.03.2011 22:04

Zvědavec má novou hlavičku

Mně se také více líbí logo situované doprava

baba_Blažková 90.?.?.?

Ale když už musí být vlevo, nebylo by lepší ho trochu popošoupnout čistě kvůli symetrii?

Vložený obrázek

Sice pak vzniká prázdné místo zcela vlevo, ale nic, co by se nedalo vyřešit třebas lehkým stínem a navíc to tolik "netahá za oči" bych řekla.

239040

08.03.2011 11:54

Zvědavec má novou hlavičku

RE: Mně se také více líbí logo situované doprava

baba_Blažková 90.?.?.?

Pane Tom... mám asi fakt problém vyjadřovat se srozumitelně, chápu že ne každý je schopný sledovat mé myšlenkové skoky. Takže ještě jednou s vysvětlivkami.

Pochopitelně se mi to zobrazuje v Opeře tak jako všem ostatním. Tedy zcela vlevo.

Stránka se vlastně rámcově skládá ze základního těla uprostřed a dvou sloupců po stranách - je to dost polopatické?
Logo zcela vlevo, tedy nad jedním ze sloupců není příliš oku lahodící, neboť evokuje myšlenku, že hlavním tématem stránky je právě onen sloupec vlevo.

Centrovat logo je blbost, protože pak by to bylo opět kompozičně nevyvážené vzhledem ke grafickému motivu vpravo (tím myslím ty puzzle).

A protože docela dost lidí má radši obrázky, svoji myšlenku jsem v předchozím příspěvku doplnila názorným obrázkem, jak by to vypadalo.

Ještě nějaké nejasnosti?

239075

08.03.2011 12:13

Zvědavec má novou hlavičku

RE: Mně se také více líbí logo situované doprava

baba_Blažková 90.?.?.?

Pravdu máte v tom, že logo Zvědavce je problematické. Díky obrázku zeměkoule se písmeno Z jeví jako by mělo zpětný sklon a opticky "odskakuje" od ostatních písmen, kdy toto je ještě umocněno nepoměrně menšími literami. V písmomalířství se tomu říká špatný rozpal. Řeší se to tak, že nápis si otočíte vzhůru nohama a pak lépe vnímáte příliš velké nebo naopak příliš těsné mezery mezi jednotlivými písmeny. Já vím, je pravidlem, že logo v headeru bývá text (problém rozpalu písma by vyřešilo vytvoření loga coby obrázku a s písmeny si pohrát jako s jednotlivými objekty). V textu s tím nejde mnoho udělat, rozpal se nastavuje sám. A pokud by někdo logo řešil jako jpeg popřípadě gif, našlo by se dost blbečků křičících "Lamaaa!"

Je s podivem, jak lidé, zabývající se tak dynamickým oborem jako jsou IT, rádi lpí na dogmatech.

Samozřejmě si uvědomuju, že někdy je patrně třeba uložit obsah stránky do texťáku a pak je logo coby text žádoucí, ale - vždyť i polopatický Front Page umí text "zneviditelnit" pro prohlížeče. Snad nebudu muset znova vysvětlovat, co tím chci říct.

239076

06.05.2011 11:02

Nebe pro nás, peklo pro jiné

RE: Zajímavý článek

baba_Blažková 46.?.?.?

Tak já jsem asi blbá blondýna, ale já to pochopila coby zdařilou ironii, možná myslím trochu více "za roh".

BTW, jeden hezkej, muzikantskej:

Přijde muzikant do nebe a svatý Petr ho provádí. Muzikant vidí lidi v bílých řízách, jak drží harfičky, sedí na obláčcích a drnkají. Muzikant povídá, "Ty, Petře, to je celkem nuda, to tu fakt nic jinýho není?" a Petr na to, "Ne, tohle my děláme celé dny, pak už je jedině peklo." Takže muzikant trvá na návštěvě v pekle, že to chce vidět. Přijdou do pekla a tam vidí Janis Joplin, jak tahá šňůru od mikrofonu, Johna Lennona s Jimmy Hendrixem, jak ladí kytary, Cliffa Burtona drnkajícího do basy. Muzikant valí oči a říká, "Tak to je ono, tady chci být, žádné nebe a harfičky, já patřím sem, do pekla!" Svatý Petr pokrčí rameny a říká, "Dobrá, jak chceš," zanechá muzikanta v pekle a zmizí. John s Jimmym už mají nalazeno, kývnou na Janis a Clifford povídá, "Tak co, můžem?" - "Jasnačka, můžem," a všichni spustí: "U stánků na levnou krásu..."
[cool]

243517

06.05.2011 12:25

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

Čemu se divíme?

baba_Blažková 46.?.?.?

Denodenně do Vašich dětí ve školách klavírují nesmysly hraničící s politickou agitací. A Vy je tam musíte posílat, jinak se vystavujete nebezpečí trestního stíhání. Můžete se dohadovat se školami jako takovými. Ale vystavujete se tím nebezpečí trestního stíhání (nedostatečná spolupráce se školou = paragraf o umožnění zahálčivého života, neboť v důsledku vaše nedostatečná spolupráce se školou můžete /prý/ ohrozit zdárný duševní vývoj vašeho potomka a nikoho nezajímá čl. 37 LZPS o rovnosti před zákonem, kdy vy můžete -zpravidla bezúspěšně- zkusit argumentovat tím, že ne vy, nýbrž škola nedostatečně spolupracovala s vámi). Můžete navštívit orgány mající v souladu s Orwellovými tezemi v popisu práce hájení zájmů nezletilců, tj. OSPOD. Ale OSPOD se vždy řídí dogmatem "škola má vždy pravdu". Můžete argumentovat zákony ČR, ale před soudy zase "OSPOD má vždy pravdu". Můžete mít přímé důkazy, fotografie, audionahrávky, videonahrávky, poukazovat na posudky jednoho a téhož orgánu, které se vzájemně vylučují, soud to nezajímá, vy jste ten, kdo nespolupracuje se Systémem a to se trestá. Takže kdo z vás do toho půjde? Kdo z vás se kdy odvážil aspoň ve svém vlastním zájmu a v souladu se zákony ČR třebas říci řediteli školy, že odmítáte jakkoli přispívat finančně do kasy této, neboť Ústava ČR praví, že vzdělání základní má být zdarma? Že jsem pitomá a jde jen o pár korun? Jo, já vím, u doktora taky, že jo, jenže kde se to zastaví? Poplatky, poplatky... Nakolik zákonné?
Že druhý článek Ústavy ČR praví, že nikdo nesmí být nucen k ničemu, co není zákonem nařízeno a nesmí být trestně postihován za nic, co není zákonem zakázáno?! A kdo z vás ji kdy vůbec četl?
No, a mimochodem, tady to začíná. Začíná to u výchovy VAŠICH dětí v nepřemýšlející přežvýkavce. Ve školách je v rámci občanské výchovy rozhodně neučí znát Ústavu. Ale vysvětlí jim, jak squělý to máme demokratický systém. A tito přežvýkavci postupně tak, jak rostou obsadí funkce v souladu se svou agilitou vůči systému (rozuměj mírou dosaženého vzdělání)... a kolo se točí a točí.

Nezávidím, Vladimíre, nemám co. Mohu jen držet palce.

243532

06.05.2011 12:40

Třetí obhajovací řeč

RE: .. dokončení

baba_Blažková 46.?.?.?

Myslím si, že osob v pozadí ani není zapotřebí. Čímž ovšem nepopírám jejich existenci. Vždy se však najde dost užitečných idiotů, kteří jsou papežštější než papež a jejich agilita jde často daleko nad rámec původního plánu oněch neviditelných. V očekávání pamlsku v podobě funkce či jen souhlasného bučení sobě podobných štěkají, dorážejí a koušou. A osoby v pozadí se radují, že to půjde tak snadno ani samy nedoufaly. Je to jako to házení kameny po údajné čarodějnici v jedné z Twainových méně známých próz. Radši po ní hodí, než aby je, nedejbůh, někdo viděl, že neházejí, to by mohlo mít nedozírné následky a to bez ohledu na vlastní pochybnosti o správnosti svého počínání. Hlavně se hlídat, crimestop se tomu, tuším, říká a ospravedlnění je doublethink. Ten už tu přeci vidíme v praxi také.

243536

06.05.2011 23:18

Půl roku podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Čemu učit děti...

baba_Blažková 46.?.?.?

Máte samozřejmě pravdu všichni tři. Další pravdou ovšem je, že na naše děti nemáme tolik času, kolik bychom potřebovali. I to je přece cílem. Musíme vydělávat peníze a to stojí čas, spoustu času. Systém záměrně vytváří takovéto, řekněme, "slaměné sirotky", protože jedině tímto způsobem je může sám přetvářet k obrazu svému právě prostřednictvím "vzdělávacího" procesu. Vy, pane Semerád, jste měl větší štěstí, než mají dnešní děti, protože tehdy Vaši rodiče ještě nebyli zotročeni natolik, nakolik jsme my teď.

Mohu samozřejmě své děti naučit vnímat vše jinak, hledat pravdu, ověřovat informace a hlavně - chovat se tak jak se má a vysvětlovat proč, motivovat. Kdysi jsem svému synovi vysvětlovala, že když bude na násilné chování odpovídat stejně, nebude se nijak lišit od násilníků. Když mu šikanující spolužáci před školou zlomili ruku v lokti (jeden z nich mu na ni skočil když ležel, ostatní do něj kopali), co to vypovídalo o něm, co o mně, co o škole a co o ostatních rodičích? Trnu hrůzou už teď, co bude, až nastoupí do školy i mé další děti. A nemůžu nic udělat, to je na tom to nejhroznější. Nemám právo požadovat záruky, že se mému dítěti nic nestane, nemám právo na nic. Mám jen povinnost držet hubu a krok.

Je pravda, že vzhledem k mé současné hormonální rozhozenosti to vidím možná příliš emocionálně, ale já prostě skutečně mám intenzivní a objektivně i opodstatněný pocit, že nám někdo krade (třebas dočasně) děti a my si to necháváme líbit, protože nám nic jiného nezbývá.

Jinak jsem ovšem chtěla říci něco jiného. Chtěla jsem říci, že jedinec je záměrně manipulován do pocitu bezmoci, přestože má na své straně dokonce i paragrafy, právní normy, jurisdikáty. Je takto záměrně formován. Je vytěsňován kolektivem, pakliže nebučí společně se stádem. Je zesměšňován, pronásledován, ponižován. Odmalička. Není divu, že nám pak dorůstají takovíto - jak je nazval Vladimír a nejen on - deprivanti. A ti nám řídí naše životy. A nikdo s tím vpodstatě nic nezmůže.

243612

06.05.2011 23:33

Třetí obhajovací řeč

RE: Já osobně už nepochybuji.

baba_Blažková 46.?.?.?

>Stworovo mučednictví zárukou kvality není. Prostě naštval lidi z LPA. Tečka. Žadný Rotschild ani Izrael v tom nejede. Přiznejte si to.

Fajn, nejede. Tak mi odpovězte na jednu triviální otázku. Kdo to jsou ti lidé z LPA, které Stwora naštval, že si můžou dovolit konstruovat soudní procesy?

Nebo jinak: Co je to za systém, kde existují určité skupiny, které není radno naštvávat, protože jim legislativa (nezaměňuj za pojem zákon) půjde na ruku, když budou hodně dlouho a hodně hlasitě řvát?

243613

10.05.2011 11:27

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

baba_Blažková 46.?.?.?

Souhlas s bakim. Existují matematické operace, které v desítkové soustavě nelze provádět - vznikají periodická čísla. A jde-li o osmičkovou soustavu, jde stejně vlastně o vyšší řád soustavy dvojkové, vždyť osm je dvě na třetí. A takto můžeme postupovat přes soustavu hexadecimální stále dále. S těmi desetinnými čárkami je to vysvětleno už výše jiným mým kolegou oponentem Mirdy v této věci. No, a počítače jako příklad užitečnosti či užitnosti desítkové soustavy jsou samozřejmě hezkým příkladem. Jen ty předpony jsou poněkud nešťastné - kilo, mega, giga [oči v sloup] [cool]

243838

10.05.2011 12:03

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Ó jak hlubokomyslný článek...

baba_Blažková 46.?.?.?

Nadneseně bych k tomu já sama dodala, že "každý jsme bohem". A vpodstatě tím budu i parafrázovat Bibli, kupodivu.
Veškerá světová náboženství jsou koncipována tak, že vlastně mají pravdu a zároveň ji i skrývají před lidmi, kteří by ji chtěli znát celou, nahou.
Jen takové naťuknutí - možná jsem to tu sem už někdy psala.

Čas neexistuje, je to jen rozměr, pro náš fyzický svět subjektivně vnímán coby konstantní, plynoucí, bez možnosti se v něm pohybovat tam či zpět. Pohybujeme se holt v trojrozměrném hmotném světě, nic s tím nenaděláme. (Avšak podle vědeckých předpokladů lze za určitých fyzikálních podmínek konstantnost času narušit, hle.)

Buddhisté tvrdí něco o reinkarnaci. Pro stručnost to zde nebudu dopodrobna rozvádět, všichni zde víme, o čem je řeč.
Avšak při předpokladu, že čas neexistuje, existuje-li nějaké místo, kam "duše" (používám to slovo pro nedostatek jiných, výstižnějších výrazů) po smrti těla odchází než se reinkarnuje jinam, je toto místo vázáno časem? Patrně není, je-li čas jako takový spojován výhradně s naším trojrozměrným hmotným světem. Nebo se mýlím?

Pak tedy: Proč by nadčasová duše v nadčasovém světě musela dodržovat časovou posloupnost reinkarnace?

A dále: Nemusí-li dodržovat časovou posloupnost reinkarnace a nedodržuje-li ji, může se tedy reinkarnovat v čase kamkoli.

A ještě dále: Je-li možné se reinkarnovat v čase kamkoli, tak tedy proč ne třeba zrovna do doby, kdy dlela zároveň v jiném těle?

Co z toho plyne?
Jen další otázky. Třeba - kolik těch duší, tedy, hergot, ve skutečnosti je? A není nakonec jen jedna?
Není to tak, že jsme všichni jedno? Že si tady odbýváme svůj fyzický život dle potřebnosti zkušenosti pro onu "duši"?
Někdy jako bezďák, někdy jako Vilík Vrátnej?

Pro mne jsou tyto otázky i odpověďmi na některá nepříliš srozumitelná vyjádření různých náboženských odvětví.

No a to nejlepší nakonec.
Představte si, že by celý svět toto schéma tak, jak jsem je tu nadhodila, přijal. Každý človíček bez vyjímky (chi).
Že by si každý řekl - nebudu nikomu ubližovat, vždyť ubližuju jen jiné verzi sebe sama. Budu pomáhat, vždyť pomáhám sám sobě.
Co by se stalo? No, asi by už nebylo zapotřebí různých pseudofilosofů, ani různých náboženství. Myslím si, že lidem by se rozbřesklo.

A z tohoto hlediska pojato - Ano, Honzo, jsi bůh. Stejně jako já či kdokoli jiný. Ale nikdo není povinen ti sloužit ani komukoli jinému. [smích]

243840

10.05.2011 12:58

Třetí obhajovací řeč

RE: Jen drobný dodatek

baba_Blažková 46.?.?.?

Záměrně používám slovo "agilita", je to výraz, který se v posledních letech významově přesunul takřka výhradně do oblasti kynologie a tam rovněž náleží i způsob chování mnohých našich spoluobčanů. [mrknutí jedním okem]

243842

10.05.2011 12:59

Třetí obhajovací řeč

RE: Já osobně už nepochybuji.

baba_Blažková 46.?.?.?

Na koho?

243843

12.05.2011 09:38

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

baba_Blažková 46.?.?.?

Není zač, já počítačům stejně nerozumím. Umím ten krám "postavit" (jako lego), pohrabat se v BIOSu, nainstalovat Widle. Umím pracovat se softwarem. Umím počítač "opravit" - vyměnit špatnou součástku, "opravit" systém, pokud nějaká lama vleze do systémových souborů a řekne si, hele, na co mi je nějaký system volume information, to jsem tu přece nedal, já jsem tady dal akorát tu složku s fotkama, šup s tím pryč...
Program ale nenapíšu, ta "logická" grafická znázornění, která nás učili ve škole, jsem nikdy nepochopila a když na mě v Basicu baflo příliš mnoho "IF" - "GOTO", i já sama jsem byla schopná se "zacyklit".

Co se týče logiky, v tom bychom se asi neshodli, protože právě počítač by měl být z čistě technického hlediska přísně logická záležitost, neboť není schopen "abstraktního myšlení", nemá intuici ani pudy. Aspoň takto jsou sestaveny. Člověkem.
Ačkoli čistě filozoficky bychom zde mohli debatovat o tom, zda vzorce implementované v systému zabraňující destrukci by se náhodou nemohly za určitých podmínek považovat za elementární projevy pudu sebezáchovy (jako "Skutečně chcete odstranit položku Bla-bla, mohlo by to způsobit..." etc.)

Paradoxně - domnívám se, že všichni uživatelé těchto mašinek mají určitě zkušenosti s jejich občasným chováním odporujícím logice, které nelze vysvětlit špatným naprogramováním či zadáním chybných vstupů. Takže kde je vlastně ta logika? I lidská mysl pracuje na principu prapůvodních "IF" - "GOTO". Kolik těchto "můstků" je nutných k tomu, aby přestalo být chování jedince či počítače logické? Které chování je pudové, které intuitivní? Je dost lidí, kteří se domnívají, že na to kápli. Já k nim nepatřím a proto když se mi v hlavě vylíhne myšlenka, kterou nemohu ani logicky vysvětlit, ani obhájit, říkám jen "Co kdyby?" Pouze dogmatik řekne "Je to takto a takto, zde jsem vám to shrnul v bodech, Já První na to přišlo." [mrknutí jedním okem]
A tím nenarážím na Honzu, toho znám asi dvacet let a proto vím, že je přístupný argumentům, ač si rád dělá srandu z dogmat, udržovaných při životě pouze nedostatkem informací, ať už jde o dogmata technická či filosofická. A zde je docela dost diskutérů, kterých velká chyba je, že se berou příliš vážně, tedy potenciálních cílů. [velký smích]

243932

17.05.2011 12:05

Zaklínadlo jménem boj s korupcí

RE: Co se doma uvaří, ať se doma sní.

baba_Blažková 46.?.?.?

Co je to feministické porno, proboha? [překvapení]

244245

17.05.2011 12:44

Zaklínadlo jménem boj s korupcí

RE: Nevím co je zlého na povinném očkování, zachránilo to hodně životů

baba_Blažková 46.?.?.?

Problém je v tom, že narození dítěte vás coby rodiče automaticky kopne do kategorie "socka", protože dítě je velice nákladná záležitost a také časově náročná. V ideálním světě by se mělo vše točit okolo práv dítěte. Ne v tom smyslu, že hned po nástupu do první obecné začne vyplňovat dotazník, zda na něj doma nikdo nešahá víc než je zdrávo. Mám na mysli právo na přístřeší, právo na snídani, oběd a večeři, právo na to být se svými rodiči. Tato práva jsou záměrně potlačována finanční genocidou, kterou se současné zřízení na oVčanech dopouští. Ani tento fakt zpravidla nebrání nevyvoleným lidem děti mít, takže dítě je pro jistotu rodičům odebíráno státem a jeho výchova je institucionalizována z důvodů udržitelnosti nastaveného systému. Pokud dítě tuto institucionalizaci nezvládne, je pro zbytek života stigmatizováno coby nevzdělanec, neuplatnitelný na trhu práce atd. - proto jsou požadavky na míru dosaženého vzdělání čím dál tím vyšší, jsou uměle navyšovány státními nařízeními; tam kde kdysi stačil rok v učení je nyní nutné systematické "vzdělávání" minimálně pět let. Tedy po ukončení vzdělání základního. Ale to byla jen taková menší odbočka.

Problematika umělých potratů by se minimalizovala, kdyby nebylo těchto sociálních aspektů.

Kdysi šlo o to, že žena, která se sama o sobě rozhodla mít dítě bez ohledu na názor taťky, tedy bez ohledu na to, zda si ji vzal nebo nevzal, byla společensky vyřízená, byla to děvka. Po nějaké době, spolu s narůstající rovnoprávností žen a rovněž narůstající informovaností (rádio, TV), již tato stigmatizace pozbyla na účinnosti a navíc byla vynalezena antikoncepce, což ženy v tomto ohledu osvobodilo úplně. I když ne tak docela - víte, co dnes stojí antikoncepce? Takže opět svobodná vůle v tomto ohledu jen pro některé. Zase jde jen o business.
Osobně jsem nikdy nepotkala ženu, která by absolvovala umělé přerušení těhotenství, aniž by to s ní nějakým způsobem otřáslo. A věřte mi, že 99% z těch, které se takto rozhodly, by volilo jinou alternativu, byla-li by ta možnost. A měly-li by tu jistotu, že příchod nového člověka do jejich života nebude pro ně znamenat pád na sociální dno. TO je ono řešení.

Katolíci v Polsku - to je druhý extrém, ti by zakázali i antikoncepci. Jde o porušení svobodné vůle, porušení práv ženy na to, aby se rozhodla. Umělé potraty jsou záminkou a záměrně nejsou ukazovány coby důsledek toho, že ve společnosti je něco špatně, opět jsou stigmatizovány ženy, které toto absolvují, dokonce i ženy, které se chrání.

Můj osobní názor je, že umělé přerušení bez zdravotní indikace je vždycky špatně. Je to ohavné, je to vražda. Je to jako zabít naději. Ale kdo to řekl těm pár procentům žen, se kterýma to ani nehne? Měla na to mamka vůbec čas?

244249

17.05.2011 12:48

Církevní majetek

:-)

baba_Blažková 46.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=Ukj_cZcB4c0

244250

17.05.2011 14:09

Recept na zdravou snídaní

RE: Všem milovníkům

baba_Blažková 46.?.?.?

Jenom drobný dodatek k těm tukům - na smažení je z přírodních záležitostí nejlepší sádlo. Vydrží vyšší teploty než klasický olej, tzn. tolik se nepřepaluje. Doslova rostu, když vidím pořady typu "s Italem v kuchyni", kde se absolutně všude cpe olivový olej.
Olivový olej je dobrý - co dobrý, výborný - do studené kuchyně, k vaření se však absolutně nehodí. Je to normální fyzika; přepaluje se totiž při mnohem nižších teplotách než olej slunečnicový nebo řepkový. Dokonce když si "přepustíte" máslo, tak vydrží víc než olivový olej. Zkuste si na olivovém oleji osmažit bramborák - uvnitř bude syrový a na povrchu spálený. Nikdy na něm dobře neosmahnete ani cibulku. Je to jen módní vlna a vypovídá to hodně o inteligenci a schopnosti samostatné logické úvahy těch, kteří nám toto v TV prezentují. [chechtot]
Bohužel 99% lidí věří tomu, co vidí na TV a zarputile odmítá vidět, co se jim děje na pánvi.

244257

17.05.2011 14:23

Příjmy a výdaje Zvědavce za duben 2011

Fotka holčičky na titulní stránce

baba_Blažková 46.?.?.?

Nevím, nevím, Vladimíre, ale kdybych byla chlap, tak se asi urazím, protože tím nepřímo naznačujete, že všichni muži jsou retardovaní idioti, kteří se nechávají ovládat "kusem uchcaného masa" a vpodstatě na nic jiného nemyslí [chechtot]

244259

17.05.2011 15:42

Příjmy a výdaje Zvědavce za duben 2011

RE: Fotka holčičky na titulní stránce

baba_Blažková 46.?.?.?

Třeba na to, jak vytvořit lepší společnost, jako to například dělá pan Lhoták [mrknutí jedním okem]

244264

21.05.2011 11:14

Devět stupňů k pravé duchovnosti

RE: Poďakovanie

baba_Blažková 46.?.?.?

Pokud nemáme přesně vymezen pojem myšlení, těžko se můžeme na toto téma dohadovat. Původně jsem to sem nechtěla psát, ale popíšu vám osobní zkušenost.

Mám obyč PC, co jsem si složila, žádnou výkonnou supermašinu, v době, kdy se mi stalo to, co chci popsat, měl AMDčko athlona 1,92 GHz, RAM DDR 2x256, frčelo to na asusáckém mainboardu, HDD ATA Seagate 150GB. Grafárna, zvukárna - je to důležité? Už si moc nepamatuju, grafika byla nějaká postarší nepříliš výkonná nVidia, zvuk mi leze ze Soundblastra live.

O co šlo. Dělám do muziky, vyrábím podklady, používám MIDI syntézu. Nejvíce se mi zvukově líbí to, co mi leze z virtuální Yamahy. No a pár let už si pohrávám s myšlenkou nahradit zvuky syntetické zvuky o něco reálnějšími, hlavně tedy kytaru.
Jednoho dne jsem zapíchla kytaru do kompu, abych si to "prubla". Nejdříve ale bylo třeba nástroj naladit. Ladím bez ladičky, poslechem. Tak jsem si otevřela sequencer jen proto, abych "ťukla" do virtuálního piána v okně "piano roll". Nutno vědět, že v defaultu, bez zadání jakýchkoli příkazů, je zvuk vždy piáno. Vždy. Ale mně z repráků lezla 12string guitar, k čemuž je nutno mít ve stopě příkazy MSB, LSB i Program change na patřičných a rozhodně nenulových hodnotách. Dodnes nejsem schopna si to vysvětlit jiným způsobem než tím, že se na mě můj komp urazil, že mu cpu do vstupu reálnou kytaru, když ta syntetická je přece taky fajn. Vytvořili jsme takto spolu slušnou řádku hezkých hudebních počinů.

A můžete si o mně myslet, že jsem stupidní blondýna, faktem je, že na poli MIDI problematiky snad nenajdete v našich končinách odborníka na slovo vzatějšího, než jsem já (tedy pokud pominu problematiku SysEx dat, tu ignoruji pro jejich neuniverzálnost).

Myslel tím skutečně něco můj komp? Co se vlastně odehrává v jeho obvodech? A co je vlastně myšlenka?

244444

21.05.2011 12:37

Církevní majetek

RE: :-)

baba_Blažková 46.?.?.?

Jsem příjemně překvapena, milý Tome, že jste bez jakýchkoli mnou předem zadaných směrnic pochopil, kterou pasáž tohoto videa mám na mysli, děkuji.

244446

21.05.2011 12:48

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková 46.?.?.?

Co je ateistického na faktu, že většina křesťanů jsou především pokrytci, kteří káží vodu a pijí víno?
Co je ateistického na zkušenosti, že celá ta jejich láska k bližnímu je jen blábol pro ovce a ve skutečnosti si vašich zásluh o blaho bližních nikdo z křesťanů ani nevšimne, popřípadě je bagatelizuje, pokud při tom nevyřváváte halelujá?
Co je ateistického na tom, když někdo umí žít v souladu s desaterem a nepotřebuje kvůli tomu sponzorovat bandu vyžírků?

244447

21.05.2011 12:49

Církevní majetek

RE: Dojemná starosť o cirkevný majetok

baba_Blažková 46.?.?.?

Máte na mysli třeba panem Vítkem zmiňovaný Chrám svatého Víta?

244448

22.05.2011 08:00

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková 46.?.?.?

Jistě, ale o to tady přece nejde. Sere mě to, že někdo tady míchá hrušky s jabkama a navíc lže. Přitom důvod je úplně jasný. Kdybychom všichni byli "upřímnými křesťany", nebyl by pro církev takový problém odírat nás o peníze.

244476

22.05.2011 20:23

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková 46.?.?.?

Lin, částečně jste s těmi daněmi odpověděla za mne. Co se Vaší, ač přenesené, zkušenosti týče - já ji mám osobní. Dobrou i špatnou. Dobrá byla s organizací Dlaň Životu. Ti lidé to mysleli upřímně a proto to zde píšu. Provozují i nějaký ten domov s utajenou adresou pro oběti domácího násilí.

Horší byl ten druhý. Dokud jsem dobře vycházela s jednou jistou maminou romského původu, bylo vše OK. Pak jsem si ale všimla, že příliš často vysedává v kanceláři, buzeruje ostatní maminy... Nelíbilo se mi to, řekla jsem to jí jakožto kamarádce. Najednou ze mě byla rasistka, bylo mi vyhrožováno, že mi někdo poláme nohy atd. Když jsem to chtěla řešit, byl z toho humbuk, protože na rozdíl od dotyčné jsem zvolila formu písemnou a podepsala jsem se. (Tato dotyčná si obvykle stěžovala jen mezi čtyřma očima a když jednou jedné z pracovnic vyletělo "ano, to si stěžovala zase Veronika", tak dotyčná udělala poprask, že je jí ubližováno, že nikdo nemá právo brát do huby její jméno, že má právo stěžovat si anonymně... Takže já, co jsem se podepsala, abych jakože šla příkladem, jsem byla ihned ta špatná.) A začlo to.

Ačkoli do té doby bylo všechno okolo mne nejen v pořádku, bylo to výborné, najednou jsem byla "špína", na pokoji jsem prý měla zápach atd. I když jsem měla na pokoji běžně několikrát do týdne kontroly, zda mám uklizeno a nikdy nebyly nalezeny žádné nedostatky, dokonce ani ten zápach, nálepka "té špíny" mi zůstala.

Ona problémová cikánka posílala svou dceru, ať mi šmíruje po pokoji (ještě předtím se mi svěřila, že ji to naučila). Maminky totiž měly přísný zákaz navštěvovat se na pokojích - to snad není ani v kriminále. Stěžovala jsem si u vedoucí na nedostatek soukromí. Cikánka to popřela, malá cikánka taky. Tak jsem začala fotit. Mnohokrát jsem zprudka otevřela dveře, dítě tam načapala (ačkoli mělo pokoj v jiném patře) a vyfotila. Cikánka řvala, že fotím její dítě pro mafii, aby jí pak unesl nějaký pedofil (fakt, nekecám). Byla jsem na koberečku a ačkoli jsem vysvětlovala skutečný stav věcí a všem bylo dobře známo, že mám pravdu, donutila mě vrchní jeptiška všechny fotky smazat.

Zakázali mi na pokoji počítač, přestože věděli, že jej potřebuju jako další zdroj příjmů - stavím písíčka, vyrábím hudební podklady. Jako důvod mi bylo řečeno, že monitor (mám CRT) hřeje a může od něj vzniknout požár. Podle mne důvodem bylo, že jsem občas maminám psala různá odvolání k soudům nebo žádosti o sociální dávky, což by správně měla být práce někoho jiného, ale ta dotyčná pracovnice na to kašlala a k maminám se (kromě cikánské donašečky) chovala dost hnusně.

Neskutečné byly tzv. generálky, to byste všichni koukali, co umí jeptišky. Jakmile jsem upadla v nemilost, moje služba vypadala tak, že za prdelí mi stála jeptiška a říkala věci jako "jsi špína, na ...

Automaticky kráceno

244506

22.05.2011 20:28

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková 46.?.?.?

...pokračování

Neskutečné byly tzv. generálky, to byste všichni koukali, co umí jeptišky. Jakmile jsem upadla v nemilost, moje služba vypadala tak, že za prdelí mi stála jeptiška a říkala věci jako "jsi špína, na pokoji máš smrad, nic neumíš, ani uklízet neumíš". Jednou jsem se dožrala a řekla dotyčné sestře, že vzhledem k tomu, že tvrdí něco o smradu a on neexistuje, navíc je nahluchlá, je mi jasné, že přechodila tuberu a tudíž nemá ani čich, tak ať laskavě zmlkne, že buzerovat od psychopatky se nenechám a ať mi tu špínu ukáže a vyfotí, jinak ji zažaluju. A sama jsem před ní začala fotit. Ona prskala, co si to dovoluju, tak jsem jí řekla, že dobře vidím, nakolik je schopna samostatného úsudku, když jenom opakuje to, co řekne jedna cikánka a že by se nad tím měla zamyslet. Víte co mi odpověděla? Odpověděla "Ale Veronika se modlí." Tak jsem jí tehdy řekla, že jo, bodejť by se nemodlila, já mít tolik špíny v duši, tak jsem u zpovědi třikrát denně, ale já nemusím. Na to už neměla argument, a odtáhla, ale musela jsem odtamtud urychleně vypadnout. Bylo jen otázkou času, kdy by se ta špína začala objevovat v posudcích pro sociálku - a René, Vám je jasné, jak by to OSPOD Ostrava - Jih uvítal. Ještě mě ten hnus z toho všeho nepřešel.

244507

24.05.2011 09:21

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková 46.?.?.?

To vám tak přijde domů socprcka a vy jí řeknete, že pokud chce přijít na návštěvu, je slušnost se předem ohlásit. Bude vám to vyvracet a tvrdit, že to není pravda (to ony dělají). Tak ji požádáte, ať vám řekne, podle kterého paragrafu je občan povinen kdykoli kohokoli (včetně sociálních pracovnic) pustit k sobě do bytu. Ona nebude vědět, protože jediné, čím je argumentačně vyzbrojena, je to, že vám může "pěkně zkomplikovat život". Odcitujete jí článek 12 Listiny základních práv a svobod a máte na dlouhodobě veselý život vystaráno. Ony totiž "sociálky" velmi dobře spolupracují se školami a i když se vaše dítě třebas i dobře učí, dá se to udělat tak, že vás utopí na lžíci vody. Tzn. když vaše dítě občas zapomene svačinu, tak najednou vůbec "nenosí svačiny", když ho zbijí spolužáci před školou, tak "chodí špinavé a neučesané" atd. Do toho máte angažovaného taťku, co dostal podmínku za ublížení na zdraví v době, kdy ještě neexistoval zákon o domácím násilí, který nabídne "sociálce" spolupráci. Pak sice zmlátí svou novou ženu i své nové dítě, ale to se nikdy v žádném posudku neobjeví. Dokonce ani u soudu, přestože po "taťkovi" je v současné době intenzivně pátráno, neboť se dopustil násilného trestného činu vůči dvouletému dítěti.

Mezitím se zpětně retušují posudky ze sociálky, až nakonec jednoho dne zjistíte, že jste byla tam, kde jste nikdy nebyla (na protialkoholní záchytné stanici), že vaše děti, které vám mezitím byly promptně odebrány předběžným opatřením, jsou úplně zdecimovány vaším alkoholismem (absolvují "psychologické pohovory" iniciované sociálkou o tom, jak se váš alkoholismus projevoval v každodenním životě) atd. Tak se odvoláváte, žádáte důkazy, sama disponujete důkazy (lékařská potvrzení, svědecké výpovědi), ale soudy se táhnou léta. Ještě neskončily, ale obávám se, že příští rozsudek bude o tom, že po dvou letech "vytrhnout dítě z jeho současného prostředí by na jeho psychiku mohlo mít zničující vliv", to jest, ano, sociálka lhala, ano, škola taky, odebrání dětí z vaší péče bylo v rozporu jak s právem, tak se spravedlností, ale co už teď s tím, však ty děti se teď mají dobře i bez vás, tak to necháme tak.

Prdel je, že Kačenka, která se mi narodila loni, má onoho domácího násilníka v rodném listě v souladu se zákonem o domněnce otcovství, tedy je dost dobře možné, že mi ji taky vezmou, neboť existuje jurisdikát, dle kterého se poměr k dětem týchž rodičů upravuje vždy stejně. Je ovšem reálné nebezpečí, že nikdo neshledá žádný důvod pro to, aby mi byla Kačka odebrána, pak ovšem musí stejně přistupovat i k dalšímu dítěti. Tedy je třeba vyrobit důkazy, že batole je zanedbáno. To se děje teď. Ujišťuji vás, že šílím z každého opruzení, které by mohlo být předhozeno coby důkaz toho, že zanedbávám.

244632

24.05.2011 09:54

Církevní majetek

RE: autore, tak manipulativní!

baba_Blažková 46.?.?.?

S tou nemocnicí máš pravdu - mě tam nechali dvakrát potratit. Ani debilní ultrazvuk mi neudělali. To bylo právě v době "blahoslavené Marie Antoníny". Loni už ne, to už to zaplaťpámbu nebyla křesťanská nemocnice, to mi tam zachránili Kačenku. Zvláštní.

Jinak - fakt mě baví ty argumenty pana trno o tvém přístupu k alkoholu, koukám, že to je dost oblíbený argument mezi manipulátorskými swiněmi.

244635

24.05.2011 13:03

Církevní majetek

RE: autore, tak manipulativní!

baba_Blažková 46.?.?.?

Finta je v tom, že pan Vítek tady předhazoval holdování alkoholu coby volnočasouvou aktivitu právě kvůli tomu, aby poukázal na absurdnost toho, že by někdo měl sponzorovat volnočasové aktivity někoho jiného. Extrémní příklad, aby byla lépe vidět pointa. Hyperbola se tomu říká. Nic víc a nic míň. Pan trno to sice patrně pochopil, ale aby si náhodou nezadal, tak mu vysvětlil, že má vychlastaný mozek. Argument jak noha. Pan Vítek třeba vlastně vůbec nepije, jen použil hyperbolu, ale pan trno má jasno.

Slabost - co je horší slabost? Není náhodou daleko horší slabostí to, že vzhledem k vlastní duševní nedospělosti musím vzhlížet k nějaké modle? Kdo potřebuje modly či vzory? Člověk, který ví, co dělá a je ochotný přijmout za své činy zodpovědnost nebo člověk, který vzhledem ke své duševní nedostatečnosti není schopen vlastního úsudku? A které jednání je dospělejší? Kladení otázek a pídění se po odpovědích nebo absence touhy vědět a vystačení si s "vírou"? Kdo je slabší?

A kde bychom nakonec byli, kdybychom jen věřili v souladu s politikou církve svaté? Země by byla placatá a já bych už dávno plápolala na nějaké té hranici.

Sv. Matouš, to je hezké čtení, ale s institucí katolicismu to nemá nic společného.

244646

24.05.2011 15:28

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková 46.?.?.?

Milá Lin, děkuji za dobře míněné rady, pochopitelně - to, co vy mi tady píšete já celou dobu vím. Proto mám také ty problémy. Úředníci nemají rádi, když jim citujete paragrafy.

Navíc u mne je další problém s tím domácím násilníkem - měl totiž výborné posudky, na rozdíl ode mne. To, že týral i tu další rodinu, jsem se vlastně dozvěděla až v těchto dnech z rozsudku krajského soudu. Nicméně mě to nepřekvapilo. Dokážete si představit ten fofr, kdyby se profláklo, že OSPOD bez jakýchkoli konkrétních důkazů a čistě na základě sebou samým vyrobených důkazů/posudků svěřil dítě domácímu násilníkovi (pravomocně odsouzenému za ublížení na zdraví), s argumentem tím, že to, že mlátil matku neznamená, že je špatný otec, načež je ono dítě vlastně vystaveno přesně tomu, před čím je jeho vlastní matka chtěla ochránit, tedy domácímu násilí, kde agresor je stejný, jen oběti jiné a navíc jednou z nich je batole?

Dokážete si představit ten fofr, kdybych skutečně dokázala, že nešlo o pochybení ale o záměr?

V mém případě jde teď o to vyrábět pozpátku důkazy, aby byly zakryty jejich chybné postupy či postupy v rozporu se zákonem.
Ale to je na jinou diskusi.
Na tu mašli jsem samozřejmě byla. To si pište.
A námitku podjatosti opatrovníka jsem v souladu se zákonem podávala. V listopadu 2010. Dosud mi NIKDO NEODPOVĚDĚL.
Ale - jak říkám, to je na jinou debatu, tady to je o něčem jiném, takže omluva za OT.

244659

24.05.2011 15:49

Právo pochybovat

Zpochybňovat - popírat - schvalovat

baba_Blažková 46.?.?.?

Až nastoupí newspeak, nebude již zapotřebí tolika slov, ideozločin bude jednoznačně definovatelný a tudíž nemyslitelný. Takže vzhůru vstříc zářným zítřkům!

244662

24.05.2011 15:52

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková 46.?.?.?

René, já mám potvrzení z té protialkoholky, že jsem tam v životě nebyla.
Postih žádný, TO jsem podávala (zneužití pravomoci úřední osoby), zatím nic. Pořád čekají, až se někdo jiný v tom hovně začne vrtat, nikomu se do toho nechce jako prvnímu.
A fakt už stačilo. [cool]

244663

25.05.2011 21:12

Právo pochybovat

RE: Z jineho soudku

baba_Blažková 46.?.?.?

Na to zdravotnictví bych nežehrala, nejsem vyložený světoběžník, ale zkušenost s britským státním zdravotnictvím pro mne byla dost tristní. Jediné, na čem nešetřili bylo očkování proti swinské chřipce, tu mi tam vyloženě nutili. Samý Pákistánec coby doktor, bělochy jsem v tom špitále zahlédla snad jenom tři. Profesionalita - nevím nevím, skoro mi namluvili, že ve mně umřelo mimi a jak že teda chci vyčistit, jestli v narkóze odsátím nebo práškem, který zbytky plodu vypudí. Žádala jsem čas na rozmyšlenou, i když mi tvrdili, že ho moc nemám. A pak byli najednou všichni very sorry a samá apologize, protože se spletli, pákistánská doktorka, něco málo pod třicet blbě odečetla výsledky z krve, ultrazvuk je tam sci-fi s čekací dobou...

To že je někde příšerné zdravotnictví není až tak neobvyklé, slyšela jsem skoro hororové příběhy o zdravotnictví třeba v Holandsku.

Nemůžete našim zdravotnictvím poměřovat ostatní. Naše zdravotnictví je skutečná špička ve světě, i když se nám někdo snaží namluvit opak.

Jo, ale musím připodotknout, že žádný doktor v Anglii po mně nechtěl ani penny a když jsem se v nemocnici ptala, kolik stojí pobyt, kolik jídlo, tak na mě koukali jako na mimozemšťana. To mi tady nikdo, kdo tam nebyl, nechtěl věřit. (Hlavně piksle na OSSZ se vztekaly, že není možné, že jsem v roce 2009 měla jen tolik a tolik, když jen ten můj pobyt v nemocnici přece musel stát šílené prachy, a kde jsem na to vzala)

244735

26.05.2011 11:20

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková 46.?.?.?

Ještě doplnění k té dobročinnosti - ve společnosti se totiž fakt ještě dost lidí domnívá, že provozování různých církevních domovů pro kohokoli, je činnost nevykazující zisk a naopak získávají ti, kdož jsou v těchto zařízeních ubytováni či ošetřováni.

Takže - za pokoj v azyláku se PLATÍ. Cena je mezi 3.500 až 4.000, podle počtu dětí a délky měsíce. Jídlo vám nikdo nedá. Musíte si nakoupit hezky za svoje a uvařit. Já neříkám, že to je něco divného, ale skutečně mám tu zkušenost, že lidé se domnívají, že ženská přijde na azylák, nafasuje lůžko a ještě jí dají jídlo. Pěkný kulový.
Do toho se ještě dělají "rajóny".

Další prča je to, že vám kontrolují ledničku, jestli má vaše dítko jogurtky, kontrolují jestli vaříte skutečně každý den (běda jestli ne). Nikoho nezajímá, kde na to vezmete. Hlídání dětí navzájem je vyloučeno, takže nehrozí, že by si některá mamina našla práci.

Pomoc v oblasti dávek od pracovnic neexistuje, na papíře sice zřejmě ano, ale v praxi se tyto buďto v dané problematice vůbec nevyznají anebo na to prostě serou.

Tedy - přístřeší je poskytováno ZA ÚPLATU, a nic jiného poskytováno není (kromě modliteb) to je přece podnikání, ne dobročinnost! [naštvaný]

244760

26.05.2011 16:57

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková 46.?.?.?

Poslouchej, provokatére. Já práci mám, tak se ser do někoho, o kom něco víš. A nevím, jak jsi přišel na to, že si "ráda zavdám".

244771

26.05.2011 18:57

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková 46.?.?.?

Kdybyste byla alespoň minimálně duchovně gramotná, tak tady neblábolíte takové nesmysly.

244788

26.05.2011 18:59

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková 46.?.?.?

Paní Jarmilo, já už tam nejsem. Kdybych tam byla, nemohla bych chodit do práce a rozhodně bych neměla přístup k internetu. Ten je tam zakázaný.

244789

26.05.2011 19:35

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková 46.?.?.?

Prosím moc pěkně a se vší pokorou ve své nekřesťanské duši, když už teda máte ten patent na to "vědět svoje" - tedy patrně tím myslíte víc nežli já, mohla byste mi tedy alespoň sdělit, kde píšu, že "si ráda zavdám"? Ať si ujasníme z čeho vycházíte a z čeho vyvozujete svoje závěry. Předem děkuji.

244791

26.05.2011 22:52

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková 46.?.?.?

Vy jste tvrdila, že jsem to někde psala, tak neuhýbejte a hoďte odkaz.

244800

27.05.2011 07:15

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková 46.?.?.?

>Však píšeš dlouhé povídání,že ti děcka beru skrze pití

Nikoli, já tu píšu, že si toto na člověka může instituce dovolit, tedy lhát, aniž by měla důkazy, protože je ozbrojená "svatým štemplen". Taky jsem tu psala, že disponuju lékařským potvrzením, kde je jednoznačně uvedeno, že dne toho a toho (tedy dne, kdy jsem dle OSPOD údajně byla zachycena) jsem byla lékařsky vyšetřena na alkohol s výsledkem negativním a alkoholismus nemám ani v anamnéze, samozřejmě včetně toho, že jsem NIKDY nebyla na záchytce.

>Proč by to paní z úřadu dělaly,kdyby to nebyla pravda

Ze stejného důvodu jako vy se tady máte potřebu duševně masturbovat


A navíc je krom argumentů, citací zákonů seru ještě tímhle

Vložený obrázek

No není to k vzteku? Tři děti má, kristovy léta už za sebou a pořád si dovoluje takhle vypadat (takhle přeci jednoznačně vypadají alkoholici ve třiačtyřiceti [velký smích] )

Pro pána "a teď hádej kdo" - no jo, to se těžko zkousává, když je někdo TAK SKWĚLÝ jako ty, a ta svině ho odmítne [cool]
Nejsi jediný, kdo je schopný čehokoli pro to, aby se mi dostal mezi nohy.
A štěkáš na špatný strom, je tu totiž pár lidí, kteří mne znají i osobně a dokonce i viděli mé "zanedbané" děti.

Bohužel se tímto opět dostáváme k otázce nezištnosti a pomoci bližnímu - hezký oslí můstek.

244825

27.05.2011 08:32

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková 46.?.?.?

O majetku církve svaté a způsobem nakládání s ním jsem se vyjádřila. V naší zemi i mezi nevěřícími často panuje názor, že majetek církev potřebuje ke konání dobročinnosti a já toto vyvracela osobní zkušeností z azylového domu. Není to med mít osobní zkušenost s něčím, o čem se většinou jen teoretizuje, ale díky za ni, aspoň můžu říci, že vím, o čem mluvím.

Lin jsem napsala, z jakých důvodů jsem se v tomto zařízení ocitla.

A pak jsem se omluvila za OT, tuto debatu jsme ukončili.
Načež jsem pokračovala v diskusi o majetku církve a způsobu nakládání s tímto příspěvkem číslo 244760.

Na tento příspěvek jste vy reagovala tímto:

"Pochválen buď Pán Ježíš Kristus, robko nešťastna. Nevim jak to příjde,že babka decek má.No mě nepřisluší cesty boží soudit. Tož,přečetla sem všecko a lítost mám velkou.Co ty děcka v tom asyláku mají za život.Muža nemáte a otca děcek.Píšete,že ráda si zavdáte a děti vám bere sociálka. Robit by bylo třeba, děvčico. Však na pole aj starů berů. Pouvažujte a zlé myšlenky si do hlavy neberte. Poslouchejte sestry Kristu zaslíbané v tom domě. Z milosti Boží tam býváte,když vás nikde nechců. Děcka musí být pokřtěna,to vám kladu na srdce.Vy žijte bohabojně, nepijte, modlitě se a robtě. Já za vás poprosim a modlitbou na vás vzpomenu a snad i Pan farář sbírku na vás vypíše.Venkovanka"

Což lze klasifikovat coby urážku od vás, zejména pokud mi vkládáte do úst (do klávesnice) něco, co jsem nikdy nenapsala a píšete zde něco o mém pití a nebohabojnosti.

>O majetku církve svaté zde máme hledat a nalézat odpovědi a ty jen o sobě mluvíš

Jak VÁŠ příspěvek, který zde výše cituji, souvisí s majetkem církve?

Jinak děkuji za poklonu a odpusťte si ten minulý čas, ta fotka je stará tři měsíce.
Nikdy jsem se zde takto dosud neprezentovala, přestože tento web navštěvuji a diskutuji zde již od roku 2004, takže čtenáři nově příchozí odpustí, jen proto jsem si dovolila trošičku povystoupit z anonymity, ne - nedělám si tady z toho seznamku.

>Mluví však z tebe pýcha, smrtelný hřích

To není o pýše, to je vysvětlení.
Vy můžete tvrdit, že jsem pyšná, já se naopak domnívám, že jsem hrdá (neponižující se), extra kvůli klidu duše křesťanů jako vy si rozhodně nenechám vylámat zuby, vyškubat vlasy a pomazat tvář popelem.
Z mého hlediska je hříchem, který je v tomto ohledu relevantní, závist. Protože ze závisti jsou lidé schopni čehokoli. A to člověk nemusí být bohatý, dokonce ani fyzicky přitažlivý. Stačí jen to, že je spokojený se svým postojem k světu a sobě samému a už se najde dost "bohabojných", kteří házejí kameny a zapalují hranice. Jako například vy.

244834

27.05.2011 08:34

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková 46.?.?.?

Mea culpa, překlep, ve čtařiatřiceti.

244835

27.05.2011 11:12

Církevní majetek

RE: I keď žijem na Morave už 25 rokov

baba_Blažková 46.?.?.?

Jak to souvisí s církevním majetkem?

BTW - do mé pracovní doby je vám taky prd.

244849

27.05.2011 18:28

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková 46.?.?.?

Už před pár lety jsem tu psala zkušenost jedné svojí známé.
Tato dáma byla rozvedená a její dcera "pendlovala" mezi ní a tatínkem. Bydlela fakticky u ní a k tatínkovi si docházela pro kapesné. Jednoho dne dcerunka zatoužila po značkové bundičce. Dotyčná odmítla s tím, že přece nevyhodí sedm tisíc za bundu. Načež dcerunka pronesla "OK, tak já jdu na sociálku a tam řeknu, že mě mlátíš."

Já vidím chybu spíše v systému. Ve znevažování rodičovské autority ze strany institucí i médií. Systém záměrně institucionalizuje výchovu dětí a dobře ví, proč to dělá. Extrémní pohled na toto je nastíněn v Orwellově 1984.

A že rodiče nemají čas? Bodejť by ho měli, když musí makat od nevidím do nevidím, aby si mohli dovolit alespoň standartní životní podmínky pro svou rodinu. Jo jo, až za nás práci budou dělat stroje... vzpomínáte si?

Sociální rozdíly jsou důsledkem tržního kapitalismu, jeho průvodním jevem a zároveň jsou pro něj žádoucí; aby už malé dítě mělo na očích, co má jeho spolužák a ono ne. Tím se z rodičů skrze děti lépe ždímou peníze.
Kdyby tomu nebylo tak, jak tvrdím, byly by ve školách už dávno celostátně zavedeny školní uniformy, zákaz mobilů, možnost předplácení svačin (pamatujete si na ně?) atd.

244884

27.05.2011 18:42

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Opravdu zajimavy pohled ....

baba_Blažková 46.?.?.?

A opomíjíte ještě jednu podstatnou věc. Že "ostblok" se musel položit, musel být položen, aby kapitál měl kam expandovat. Kdyby tomu tak nebylo, "westblok" by se složil už v devadesátých letech tak, jako se skládá teď. Všechno je to o penězích, tedy o těch "potištěných papírcích".

244890

27.05.2011 20:13

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková 46.?.?.?

A čím je řízen svět? Altruismem? Láskou?

244905

27.05.2011 20:15

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková 46.?.?.?

Tak si tu možnost koupí nebo vynutí. Nebo koupí vynucení.

244906

27.05.2011 20:32

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková 46.?.?.?

Jistěže ano, tyhlety záležitosti se řeší od nejranějšího vývoje jedince a žádný okamžik se nesmí promeškat. Jenže z vlastní zkušenosti vím, kam to vede. U mého syna to vedlo k vyloučení z kolektivu dětí ve škole. Od malička jsem jej vedla ke klasickému "co nemáš rád, nedělej druhým", "když oplácíš stejnou mincí, nijak se tím nelišíš od těch, kteří dle tvého názoru jednají špatně" etc. Výsledkem byla šikana, které byl vystaven, protože byl "jiný".

A k těm děcákům - tuhle debatu jsem tady s kýmsi už taky vedla. Děti v dětských domovech rozhodně nejsou oblékány do charitního oblečení. Skutečně nevím, jak je tomu teď, ale když jsem se o tom bavila s jednou zaměstnankyní dětského domova, říkala mi, že stát přispívá na jedno umístěné dítě částkou cca 25 tis. měsíčně, a to bylo před deseti lety. Tudíž z těchto peněz se hradí nejen jídlo, ošacení (kvalitní, značkové), ubytování, volnočasové aktivity atd. Nezanedbatelná část jde taky na spoření. A to si většina rodičů v této republice nemůže dovolit.
Krom toho v okamžiku, kdy se socprcka z nějakého důvodu rozhodne (a ona zpravidla rozhodne) ve váš neprospěch, předběžko je otázkou 24 hodin.

Také se, prosím, když už jsme u těch děcáků a tak, koukněte sem, jaké jsou dávky státu na dítě umístěné v pěstounské péči, připočtěte si odměnu pěstouna a přídavek. Já v tom vidím jednoznačnou diskriminaci rodiny, nemůžu si pomoci.

A dát nezvedenému potomkovi pořádnou zleva zprava bych se fakt dneska bála.

244909

27.05.2011 20:48

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková 46.?.?.?

Není to až tak jednoznačné, jak říkáte - viz výše.

A zkuste argumentovat na sociálce tím, že vaše dítě sice nosí na svačinu chleba se sádlem a cibulí, zato vy s ním podnikáte dlouhé procházky po okolí a vyprávíte mu pohádky, příběhy, bajky, popisujete přírodu kolem...

Jednou se mi tak stalo, že když jsem s dětmi klečela v trávě a upozorňovala je, aby si všimli zvláštní struktury očí saranče, která ji má jinou než moucha, nějaká starší paní se zastavila a pozorovala nás, pak mi říkala, že tohle ještě neviděla a že se jí to strašně líbí. To nemusí vypovídat vůbec nic o mně. Ale hodně o ostatních lidech, o tom, co je běžné, co je "normální".

Jindy mi zase syn přišel ubrečený ze školy, že vykládal paní učitelce to, co jsem mu vyprávěla o babočkách. Celá třída se mu smála, že prý babočka je hmyz jako každý jiný, takže nemá čtyři nohy, jak tvrdil on, nýbrž šest. Vzala jsem ho ven a spolu jsme jednu chytili. Ptala jsem se ho, jestli si nechce nějakou chytit zítra po cestě do školy, aby ji všem ukázal. Řekl mi tenkrát že ne, že už předem ví, že by mu učitelka řekla, že nešťastnému motýlovi přebývající nožky utrhl. Co to vypovídá o mně, co to vypovídá o mém synovi a působení školského systému na něj, co to vypovídá o učitelce? Co o žactvu a ostatních rodičích? A jak si myslíte, že něco takového působí na dítě, které je dáno takovýmhle deprivovaným blbcům napospas?

Tohle není chyba systému? Tak čí? Moje?

Normalita tak, jak ji chápali ještě naši prarodiče je dehonestována, úchylnost je vyzdvihována, nejbezohlednější jsou nejúspěšnější - čí je to chyba?

244910

27.05.2011 22:45

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková 46.?.?.?

Jsem otrok stejně jako každý na této planetě. Ale já to alespoň vím. Nejvíce zotročený je přece ten, kdo si své otroctví neuvědomuje, ne?
Každopádně jsem se narodila do světa, který jsem si nevymyslela a s kterým nesouhlasím. "Vládne" mi banda hovad, které jsem si nezvolila, ač je mi podsouván opak.

Jinak - ano, láska je důležitá součást mého života. Prosím, nezaměňovat za sex.

Vysvětlete mi však, jak může mít láska jako taková nad někým moc, když láska je především o bezpodmínečném poskytování, nikoli o vládnutí? Není to protimluv?

A abych ušetřila místo, vrátím se o příspěvek výše, když byla řeč o tom, co vládne světu; plně si uvědomuji, že v sousloví "nevděk světem vládne" má sloveso vládnout poněkud jinou nuanci než v sousloví "vládne mi banda blbců".

Položme si otázku jinak.

Co vládne lidským srdcím (duším)?

Obávám se, že právě ty potištěné papírky. Nikoli láska k bližnímu.

A co má tedy moc nade mnou?
Sakra, doufám, že nic, protože pak bych byla loutkou, ničím jiným! (Ale zkoušelo jich to na mě už hodně [cool] )

244920

27.05.2011 22:47

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková 46.?.?.?

Ehm... případ Abrahama Lincolna v souvislosti se vznikem FEDu třeba.

...

Nic?

244921

27.05.2011 23:17

Právo pochybovat

RE: Z jineho soudku

baba_Blažková 46.?.?.?

Ještě se ale trošku Anglánů zastanu pro úplnost - Ta Pákistánka možná neměla svůj den, nevím... Ale jde-li o rodilé doktorstvo (ti se vyskytují na specializovaných pracovištích), tak zase bylo fajn, že když jsem se konečně po týdnu dočkala ultrazvuku a potvrdili, že mimi je OK, dostala jsem od pana doktora fotku zdarma (není mi známo, že by byl o onom předchozím faux-pas informován). Byla jsem předem informována, že fotka z UTZ stojí 5 liber a měla je nachystané, ale prostě mi řekl, že je to dárek, asi proto, že to bylo 24. 12. [smích]
I anglické sestry byly OK (anglická kuchyně teda ne, vyjma snídaní a večeří).
Celkem šok byla "midwife", to je něco asi jako u nás "dula" a k ní se chodí v těhotenství. Potkala jsem ji jen jednou, pak jsem se vracela do ČR, ale stačilo. Když si nachystala sadu na odběr krve a pak vypískla "Oh, I forgot my glasses", tak to bylo docela drsné, jak mi mžourala na žílu a snažila se trefit... ale jinak docela v poho, žádná buzerace, jako je zvykem u nás. Tady se mi mockrát stalo, když jsem byla mladší (nebo těhotná), že jsem z ordinace odcházela s brekem. Tam by si to nikdo nedovolil.

244924

28.05.2011 09:25

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková 46.?.?.?

Ale vládne. Taky je to už spoustu let, co jsem to zde řešila. Bankéř - peníze jsem nucena používat, to prostě jinak nejde. Nemohu odejít "do lesů", bydlet v jeskyni a žít z toho, co nasbírám nebo ulovím. Les i jeskyně někomu patří, lovná zvěř taky. I když tomu lesu, jeskyni či zvěři je to šumák.
Mohla bych si leda tak něco takového koupit a pak na všechny dělat dlouhý nos. A jsme zase u potištěných papírků.
Mastičkáři mi nevládnou? Tak to nevím, už jako do malé larvičky do mě prali jedy "v mém zájmu". Očkování, víte? A třeba to bylo zadarmo, tu "mastičku" zadarmo nikdo nevyrobil.

Ta síla, která se mnou hýbe, je snad naděje. Pořád věřím v člověka a jak to tak kolem sebe pozoruju, lidi se opravdu začínají probouzet, tak čekám, až to "trhne". Řekla bych o sobě, že možná nejsem závratně inteligentní, ale mám slušný pozorovací talent a analytické myšlení, co se nakládání s vypozorovanými skutečnostmi týče. Nevím, jak kde v republice (res publica, cha cha), ale tady na severní Moravě to začíná vypadat opravdu "hustě". Dnes, když se bavím s lidmi o věcech, které mě rozčilují, tak už mi skoro nikdo neříká, "nech toho, mě politika nezajímá", popřípadě "díváš se na to špatně, každý přece má šanci blá blá..." Dnes jsou tady lidé ve stádiu "Řekni kdy a kde, jdeme na ně, třeba hned". Jo jo, čekají nás Zajímavé časy.
[cool]

244943

28.05.2011 09:28

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková 46.?.?.?

Fajn, kdy a kde? Kvér žádný nemám, ale snad bych z dostupných zdrojů zvládla vyrobit řemdich. Nebo se budou kvéry fasovat?

244944

28.05.2011 09:39

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková 46.?.?.?

Pane René, možná se mýlím, ale pan "69" možná svým vyptáváním nemyslí nic špatného, jen vás chce někam dostat. Já tu diskusi pročetla důkladně a nikde mi z ní ani náznakem nevyplynulo, že by vlastně zaujal vlastní stanovisko, vy jste si toho nevšimnul? On nikde nenapsal "já si myslím že...", nebo "já jsem přesvědčen, že...", popřípadě "je to tak a tak...". Mně to přijde jako otázka - odpověď, vaše odpověď je nepřesná, já se ptal jinak - rozčilení.
Možná v tom vidím něco jiného, možná je to způsobeno tím, že já ještě skutečně věřím v člověka, ale mně přijde, že se tento pán snaží diskutéry někam "popostrčit". Ale kam, to už vám já říkat nemohu, mám silný pocit, že ten pán přesně to chce; aby na to přišel každý sám.

A možná se opět pletu, ale vzpomeňte Sokrata, co ten dělal? Vlastně nic, jen stále pokládal otázky tak dlouho, až naštval skoro všechny a skončil tak jak skončil. Byl proto špatný?

244946

28.05.2011 09:45

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková 46.?.?.?

Děkuji, René, děkuji, teď jste mě potěšil. Mě málokdo chápe, zejména mezi ženskými. Jak už jsem se tu párkrát zmínila, absolvovala jsem pár kulturních akcí coby kulturní vložka. Moje kolegyňka mi s oblibou mimo plac říkala "Co to máš zase na sobě, to se přece nenosí" a já jí vždy s úsměvem odpovídala "Eričko, uvědom si už konečně, že my hvězdy nepodléháme módním trendům, my hvězdy je určujem." Tak mě těší, že v tom přesvědčení nejsem sama. [velký smích]

244948

28.05.2011 11:22

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková 46.?.?.?

A to právě ti u koryt vědí - chtějí svá koryta, nic víc. Není to o dobru pro lidstvo, o pravici nebo levici, či jakékoli jiné idei. Je to jen o korytu na úkor kohokoli a všech. Myslíte si, že se nám naše rochňátka těchto koryt jen tak vzdají, že řeknou, no ano, vaše argumenty jsou pravdivé a neprůstřelné, ach, jak jen jsme mohli být tak slepí, už rozumíme, tak jo, pojďte, vždyť v korytě je dost pro všechny... fakt si to myslíte? Domnívám se že ne, že víte stejně jako já, že tahleta naše rochňátka jsou chráněná pěkně ostrou kohortou. A přemlouváním těchto se taky nikdo nikam nedobere.

Samozřejmě, že v prvé řadě musí být lidé informovaní, musí mít základní pojem o historii, nesmí v nich být potlačeno kritické myšlení, aby se z historie dokázali poučit a viděli, že ne vždy je prezentovaná pravda pravdivá, musí klást otázky a mít přístup k různým typům odpovědí, tyto umět analyzovat - ale to je práce na několik generací a v centrálně řízeném systému záměrně k tomuto není vůle, lidé jsou loutky, roboti, zombie hypnotizované každý den sračkometem TV, jak je to chcete odnaučit, jak po nich chtít, aby se chovali jinak, když je to přece svým způsobem pohodlné, neboť myšlení bolí, víra je lepší... Víra v Boha, Alláha, Buddhu, Nekonečný růst, Peníze, Ekonomiku, Vládu, dosaďte si, čemu všemu dnes lidé věří aniž mají potřebu se přesvědčit.

Vy hovoříte o destrukci, zlobě, rabování, hněvu. To jsou ale logické průvodní jevy. Když máte počítačový program, který nefunguje, co vám zabere méně času? Stále látat, vydávat servis packy, když samotný zdroják je na ho*no? Není jednodušší vytvořit program nový? Ale jak a kde? Ve světě počítačů si můžete pro váš program vytvořit místo na HDD pro tento, testovat jej a ladit, avšak v naší "realitě" místo není, všechen HW, všechny zdroje, jsou zabrány v zájmu systému stávajícího, tak si holt musíte nějaké to "místo" vybojovat, avšak systém má v sobě zabudovánu obranu, jste pro něj virus, který dnes už není zavírán do karantény, nýbrž rovnou likvidován, tak co dál?

Jedině budit zombie, dělat to tak dlouho, až jich bude dost na to celý systém zničit, což sebou nutně nese i poškození některých hardwarových součástí, dají se však napravit, je-li vůle. Systém stávající vede k nevratnému poškození hardwaru, kde na konci je jen obrovská destrukce, což naši velcí admini záměrně přehlížejí, neboť se domnívají, že až toto nastane, bude to mít na starost už někdo jiný a po nás potopa.
Ale ani sebelepší software nerozjedete na zničeném hardwaru. A my nemáme žádnou rezervní planetu Zemi.

Takže řemdichy (v přeneseném slova smyslu) vidím jako jediné řešení.

244955

28.05.2011 11:46

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková 46.?.?.?

>Myslíte, že ale skutečně lidi ví co chtějí, čeho chtějí dosáhnout?

Kéž by věděli. Mnoho z nich už ví. Většina však pouze přesně ví, co nechce. A toho zneužívají supi, tak jak se to ukazuje i v těchto dnech, kdy mrchožrouti koukají, který dav bude vhodný k tomu, aby jim prosadil jejich zájmy (viz rubrika "Ve zkratce", článeček o pravdoláskařích). Jak z toho ven? (Co sto hoven... dvěstě hoven, tři sta hoven)

Co lidé chtějí - lidé hlavně mají potřeby. Lidské potřeby, zajišťující jim přežití. Lidská bytost potřebuje jíst, pít, dýchat, mít se kam ukrýt. To není chtění, to není tržní poptávka, na kterou jsou tyto základní potřeby záměrně degradovány dnes. Chtění je až na druhém místě.

Jak nejsem věřící, tak se denodenně modlím, aby lidé tuto falešnou hru prokoukli, aby se nenechali lákat na vějičky typu "zatočíme s korupcí". Sakra, mně osobně je ukradené, kdo má kolik natištěných papírků ve strožoku. Ať má. Ale ať mi neleze do mojí jeskyně a nebere mi moje základní životní potřeby jen proto, aby sám měl nadstandartní pocit. Je-li potřebný, ráda poskytnu to, co mám. Jenže mně do života nelezou "potřební". Mně do života lezou preventivní systémové nástroje určené pro případnou eliminaci potenciálního nebezpečí pro systém. A já nemám právo bacit je řemdichem, přestože jsem nikdy nikomu neubližovala a chci jen žít, což bez některých věcí prostě nejde. Mi není dovoleno jíst, pít, ukrývat se. Za všechno jsou po mně vyžadovány JEJICH potištěné papírky. Já nemám kde spát a málokdo skutečně má kde spát, vždyť jeho místo na spaní ve skutečnosti "patří" někomu jinému. Tak jak s tím naložit (nenásilně)?

244959

28.05.2011 11:59

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková 46.?.?.?

Dokoukala jsem nedávno třetí Zeitgeist a celkem mě znepokojila prezentovaná myšlenka, že před sto lety bylo jednodušší ovládnout milión lidí než zabít milión lidí, zatímco dnes je tomu naopak.

Dnes už se vlastně neválčí, dnes už se jen zabíjí, války neexistují, existuje jen genocida v zájmu někoho. Tedy v tomto ohledu máš na 100% pravdu. Jen to použití slova "válka" je poněkud nešťastné.

244964

28.05.2011 13:01

Právo pochybovat

RE: Nejspíše se mýlíte Vladimíre...

baba_Blažková 46.?.?.?

Kdo by se tam díval?
Každý, kdo chce vědět a je jich až moc. Proto je zapotřebí zákon. A v souladu s tímto zákonem budou zdroje informací postupně eliminovány.

244970

29.05.2011 08:14

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková 46.?.?.?

Vy neumíte číst? I ta samotná věta, kterou jste citoval nepřipouští žádných pochyb. Já totiž lidem do mozku myšlenky implantovat nemohu.

245017

29.05.2011 10:50

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková 46.?.?.?

Buďme realisté.
Patrně nikoho nenajdu. Ale mohu se alespoň snažit vydobýt si zpět právo na svou jeskyni.

245026

29.05.2011 11:05

Jak jsem málem dostal přes hubu

RE: Tři černoši v Jihlavě

baba_Blažková 46.?.?.?

No vidíte. Takže oni byli tři, dva použili násilí a jeden nikoli, jasně, to má logiku.

A když pominu toto, tak vzhledem k tomu, že dotyční vlastně budou potrestáni vyhoštěním, tedy nikoli exemplárně, už z toho je jasně cítit, jaká v naší republice vládne "feministická" atmosféra. Není-liž pravdou?

245027

29.05.2011 12:42

Žádní důchodci - žádný důchod: nebo obráceně?

RE: Jak to, že na západě je mládež levicová a u nás pravicová

baba_Blažková 46.?.?.?

Postinor je dost nešťastný příklad, mohli bychom tady zabřednout také do problematiky interrupcí, o nichž všichni víme, jak vypadaly "za totáče" a jak to s nimi chodí dnes a etickou stránku věci z toho IMHO vynechat nelze.

Ale povinné očkování - to je jiná. Zejména s přihlédnutím k nedávné epidemii příušnic. Přičemž vakcína proti těmto je nedílnou součástí povinného očkování dětí. Co myslíte, že by se stalo, jak by zareagoval příslušný OSPOD, kdybych tuto vakcínu pro Kačku odmítla?

A přitom je to hovadina jak mraky, já sama jsem příušnice jako malá měla a pak už nikdy, jak už to tak bývá. A můžu se všem neúčinně naočkovaným chechtat. Zajímavé ovšem je, že v pubertě po očkování proti zarděnkám jsem prošla dost nehezkou záhadnou nemocí či reakcí, kdy jsem mj. neměla na obličeji snad jediné místečko nezasažené opary - od té doby na ně trpím. Zvláštní. A za to se ještě má farmaceutickým firmám platit. To je hnus, velebnosti.
[bliji]

245035

30.05.2011 20:21

Vítejte do násilného světa pana Hopey Changey

RE: Kaddafi-nevinne jesne?

baba_Blažková 46.?.?.?

Ten pán má jasno, já myslela už před pár týdny, že Kaddáfí rozdává svým občanům zbraně. To je přece docela logické, ne? Když jsem "diktátorem" v zemi, kde mě mí vlastní občané "chtějí svrhnout", tak je k tomu ještě vyzbrojím... Valda, a jak jsou na tom příbuzní? Vy jste ojedinělý úkaz nebo jde o rodové zatížení? [zmaten]

245138

31.05.2011 14:48

Vítejte do násilného světa pana Hopey Changey

RE: Kaddafi-nevinne jesne?

baba_Blažková 46.?.?.?

Klišé.

245189

31.05.2011 15:00

Vítejte do násilného světa pana Hopey Changey

RE: Kaddafi-nevinne jesne?

baba_Blažková 46.?.?.?

Nejlepší je to prohlášení "Zásadním způsobem jsme omezili Kaddáfího možnosti zabíjet vlastní lidi."
To jo, jakmile je vymlátí NATO, tak už jsou možnosti kohokoli dalšího v tomto ohledu nulové.

245191

31.05.2011 15:19

Právní stát je spoluvlastnictví občanů nikoliv kořist politiků

RE: Přímá demogracije

baba_Blažková 46.?.?.?

Máte pravdu, že ať občan volí, koho volí, třebas by ten i vyhrál, tak stejně si tam nahoře koryta rozdělí podle pravidla já na bráchu, brácha na mě. Viz poslední volby. I když já Parouba rozhodně nevolila.
Dokážete si ale představit ten šrumec, kdyby lidi byli už tak nasraný, že by vyhráli komanči? Fakt si myslíte, že by se dostali do vlády? Taky neříkám, že by to bylo ideální, jen říkám, že vzhledem k výsledkům posledních voleb vidím funkčnost voleb takto: Občane, vol, koho chceš, a my si lukrativní funkce rozdělíme tak, jak my chceme.

245195

31.05.2011 16:52

Vítejte do násilného světa pana Hopey Changey

RE: Kaddafi-nevinne jesne?

baba_Blažková 46.?.?.?

Jak to souvisí s agresí vojsk NATO vůči suverénnímu státu?

245209

02.06.2011 17:08

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Pravicujme - tunelujme - nic kloudneho nebudujme! a/nebo Demokracie Ver. 2?!

baba_Blažková 46.?.?.?

Pořad nikdo není dokonalý se dělá takto: Chodíte s kamerou po ulici a vyhledáváte "týpky", tj. bezďáky, romy, blondýny v růžových bundičkách atd. K obecným zásadám patří, že nikdy nepokládáte otázky lidem, kteří třeba sedí na lavičce a čtou knihu. Ba i dreďák často zaskočí.
Potřebný "vzorek" obyvatelstva musí být alespoň 2x větší, než kolik jich pak do vysílání pustíte. Ono totiž i asociálně vyhlížející týpci mohou překvapit nečekaným všeobecným rozhledem. Takže nakonec vyberete ty opravdu nejvýživnější a ty potom pustíte národu, ať konzumenti sraček na TV jsou pak každý zvlášť pyšní, jak jsou yntelygentňý, vždyť, koukej, Máňo, ani ten chlápek, co byl v TV posledně to nevěděl...

Tedy, takovéto pořady bych v žádném případě nebrala coby relevantní ukazatel výše či níže IQ národa českého. O tom vypovídá spíš neutuchající obliba skupiny Kabát, ale to je na jinou debatu.

Každopádně, milý pane "jen tak", berte onen pořad spíše jako názorný návod, jak falšovat průzkumy veřejného mínění, volební preference atd.
[bliji]

245335

03.06.2011 09:48

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Pravicujme - tunelujme - nic kloudneho nebudujme! a/nebo Demokracie Ver. 2?!

baba_Blažková 46.?.?.?

>...bohatě bude stačit bankrot finančního systému (který je nevyhnutelný) a s ním spojené snížení životní úrovně která se samozřejmě svede na ten systém a dobu minulou...

Proboha kam až chcete snižovat životní úroveň? My už teď ze dvou platů stěží vyžijem! A nejsme jediní, tady na Ostravsku jsou tisíce takových rodin - oba pracují, ale třeba o steaku si mohou nechat leda tak zdát! Mohl by mi někdo konečně vysvětlit (teď budu parafrázovat páně Marčáka), proč jediné, co je v tomto státě laciné je naše pracovní síla? [překvapení]

245384

03.06.2011 09:57

Španělé zažehli evropské protesty

RE: Ještě mě napadlo

baba_Blažková 46.?.?.?

>1)nikdy žádná velká úspěšná revoluce nebyla řízena odspodu vždy byli ti dole použiti jen jako síla k prosazení něčeho

Nikdy v historii neměli lidé takový přístup k informacím jako nyní

>2)to že nemají práci je záměr bylo potřeba je nasrat aby vyšli do ulic přeci si nemyslíte že to co například u nás ted vládne jsou nějací hlupáci oni moc dobře vědí co dělají plní pouze záměry svých pánů kteří se rozhodli s tímto systémem zkoncovat

Vzhledem k tomu, na co poukazuji výše, není na 100%, že jim to vyjde.

>3)oni nepotřebují žádný plán copak lidé v roce 1989 měli nějaký plán? plán mají ti kdo to celé vyvolali a tím je likvidace současného systému

Kéž už by to bylo

>4) a co se revolucí kolem izraele týče jsem přesvědčen že jde o odstranění proizraelských státníků - pragmatiků aby se izrael nedovolal pomoci ani podpory

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu...

>nebojte se vše jde podle plánu ostatně jako vždy

Jen aby [cool]

245386

03.06.2011 10:12

Španělé zažehli evropské protesty

RE: pro editora

baba_Blažková 46.?.?.?

Vladimíre, musíš si ale uvědomit, že kupříkladu v dobách Velké francouzské revoluce nebyl internet. V devětaosmdesátém také víc než polovina lidí nevěděla, co se děje.

A musel bys být slepý, kdybys neviděl, že lidé skutečně v této chvíli mají představu, co přesně by se mělo změnit v systému. LIDÉ JSOU TENTOKRÁT INFORMOVANÍ.

Nedávno jsem tu vzpomněla, že před nedlouhou dobou, ani ne stovkou let, bylo pro "ty nahoře" jednodušší milión lidí ovládnout (rozuměj zmanipulovat) než zabít. Dnes je jednodušší milión lidí zabít než ovládnout. A to je fakt.

Proto mají tak nahnáno, zkoušejí to přes informační embarga, skrz média nám implantují do mozků, že vlastně nejsme schopní ani tušit, co skutečně potřebujem, píchají nám do těl svinstva, dělají z nás závislé zombie... A stejně ti lidé do těch ulic jdou, není to zvláštní? Vždyť nám přes sračkomety všichni tvrdí, že ten správný intelektuál je se systémem spokojen, tak kde udělali soudruzi z NDR chybu tentokrát?

245387

03.06.2011 13:22

Jak jsem málem dostal přes hubu

RE: byl to jen otrapa

baba_Blažková 46.?.?.?

>a co je zajímavé - nemám ráda rasisty (modré oči, světlé vlasy, oválný obličej, co jen mi to připomíná - nebyl to Hitlerův ideál krásy?)

Hergot, ženská, vy jste rasistka! To jako každý modrooký blonďák je fašoun? No nazdar, to až řeknu "taťkovi", tak ten bude koukat.

Někdo holt nemá rád hnědočechy (hnědoslováky) a někdo zase blonďáky, ale furt je to IMHO rasismus. Nebo máte v palici mainstreamem tak vymeteno, že se domníváte, že černí nemůžou být už z principu rasisty? Že když mi hnědočech nadává "ty bílá kurvo", tak to není rasismus, zatímco když já jemu řeknu "ty černej šmejde", tak to rasismus je? A kde je tedy ten rozdíl? Logikou to neumím zlomit, co mi poradíte? Doublethink?

245398

03.06.2011 17:47

Španělé zažehli evropské protesty

RE: pro editora

baba_Blažková 46.?.?.?

A co že zrovna ta vaše křesťanská duše se chví o nás bezvěrce? Vždyť přece pokud by tomu tak bylo, tak vy první byste měl jásat, jak si to ten nevědomý dav šine pro nový obojek ver. 2.0 .

Co se těch Vašich údajně nevytvořených hodnot týče, hodnoty jsou. Jen jsou systematicky likvidovány či "přeskupovány" - do soukromých kapes, pochopitelně.
Pokud se na naši zemi podíváte coby na zdroj, pokud vezmete v potaz úrodnost její půdy, kvalitu vody, nerostné bohatství, toto jsou hodnoty. Naše země, naše vlast je dost velká a bohatá na to, aby uživila nás všechny. Stačí si ji ohlídat před Predátory (včetně církve).

Žádný systém není dokonalý. Ale tím, že se bude sedět na zadku se nikdy nic nezlepšilo. A že změny jsou vždy jen k horšímu? COŽE? Copak my se ještě pořád učíme, že Země je placatá a za opačné tvrzení se upaluje na hranici?

Nikdy jsem neřekla, že nastává vláda lidu. Jen je třeba, aby lidi dali jasně najevo, že "vocamcaď pocamcaď", protože dokud to najevo nedají, ten šroub se utahovat pořád dál.

245422

07.06.2011 14:32

Koupím hezký, moderní mobil. Zn. připlatím za omezenou funkčnost

RE: Nutno vždy dočíst větu do konce

baba_Blažková 46.?.?.?

Přesně tak. Představte si, že máte mocné nepřátele, že někomu šlápnete na kuří oko. Stačí, když máte známé na patřičných místech, může být rovnou u BIS, ale bohatě stačí nějaký člověk zaměstnaný u některého z mobilních operátorů sedící na tom správném místě. Zjistí si, kam chodíte třebas i jen na sodovku, ve vhodném okamžiku vám sypne nějakou tu "dobrotku" do pití, pak pořídí záznam... Nemožné? Fakt?

245629

07.06.2011 15:15

Španělé zažehli evropské protesty

RE: pro editora

baba_Blažková 46.?.?.?

Pane trno, vy záměrně lžete. Tak ještě jednou. Já jsem na "sociálce" pro dávku nebyla pomalu dobrých deset let. Ale teď se tam chystám. Protože tady se mění pravidla za pochodu a když už si člověk naplánuje přežití a má na to, aby přežil, zase se najde nějaký důvod ten pomyslný šroub přitáhnout - zdražit energie, vodu, bydlení.

Pokud narážíte na mou další činnost mimo brigády, kterou mám ještě při mateřské (která pro mě činí 3.800 ká s platností od 1. 1. t. r.), tak věřte, že já nejlíp vím, nakolik kvalitně zpívám, 90 % lidí to neví, protože jsou hluší, což je moje klika, podívejme se pravdě do očí. Avšak není to o nic horší než jak to dělá např. jedna protekční neteřinka na naší pop-scéně. Takže neurážejte.

Bohužel, moje dcerka, která má teď necelý rok, ještě nemůže do školky. Za hlídání platím kamarádce a dávám vpodstatě půlku z toho, co vydělám. Kdybych dala dcerku do jeslí, tak jsem ještě v mínusu při pálce 70 ká na hodinu plus jídlo (plus cesta, plínky, atd.) Já pracuju za 80 ká na hodinu, což v tomto regionu je velice slušná mzda. Kdybych si však najala profesionální chůvu, tak chce na hodinu minimálně stovku. Mohla bych brát výživné, of course, ale věřte mi, že soud, který řeší otce mojí dcery je v běhu a zatím ještě pořád neproběhlo ani jedno stání. A navíc už zase slyším ty hlasy o tom, jak jsem si neměla pořizovat dítě, jak jsem měla jít na potrat a jak chudáčci tatínkové a jejich práva. Mít dítě je záležitost z mého hlediska víceméně metafyzická a škatulkovat to do "vyplatí se / nevyplatí" je zhovadilost nejhrubšího zrna. A to byste jako správný křesťan měl vědět.

Takže než se začnete opět pouštět do osobních výpadů.
1) Pracuju na dohodu o provedení práce
2) Přivydělávám si o víkendech muzicírováním
3) Vyrábím profi hudební podklady, což je však činnost velmi příležitostná a není to tím, že bych nebyla dobrá

Nicméně je to pořád málo už z toho důvodu, že nájem s poplatky a energiemi mě vyjde na cca 9 tis Kč/měs.

Tedy - ještě nějaký další nápad, jak vylepšit můj rozpočet mimo poskytování sexuálních služeb za úplatu ať už formou svobodného podnikání či formou "výhodného sňatku"?
Ne? Tak držte zobák, držte se tématu a nese.te se do mého způsobu života, o kterém víte leda ho.no.

245631

09.06.2011 08:38

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Sexualni delikty pachaji i zeny

baba_Blažková 46.?.?.?

Freud byl úchyl, to víme všichni, navíc to byl on, kdo přišel s názory, jako např., že každá žena podvědomě touží být znásilněna, nebo taky ta pitomost o kastračním syndromu. Zaplaťpámbu za to, pánové, že v 99% případů jste vy tady "normální", jak vyplývá z diskuse [cool]

245704

09.06.2011 15:05

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Kam mam zavolat...

baba_Blažková 46.?.?.?

A jéje - jeden s pérem, kterým dnes žádnou neohromí (to byla parafráze) [chechtot]

245729

10.06.2011 06:08

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Kam mam zavolat...

baba_Blažková 46.?.?.?

A co takhle udělat něco aby tomu tak nebylo? [mrknutí jedním okem]
Třeba nenechat si život ovládat stavem prokrvení svých genitálií...

245765

10.06.2011 08:57

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Některý chlapi jsou...

baba_Blažková 46.?.?.?

Některý chlapi jsou a některý ženský taky, milá paní či slečno. [mrknutí jedním okem]
Jde o to nepřistoupit na pravidla hry se kterými nesouhlasím a nenechat si je vnutit.

Já zase byla párkrát svědkem toho, jak se chovají některé "kočičky". Nic to neumí, je to "od přirození" hloupoučké, takže jediné, čím mohou "oslnit" je to, co mají mezi nožičkama. A tak jsem docela koukala, když jsem byla se svými dvěma přáteli na pivko a jedna taková kočička tam vedla konverzaci ve stylu "no fááákt, nemám podprsenku, si šáhni" a pánské osazenstvo kol stolu se samozřejmě nenechalo dvakrát pobízet.
Z opačné strany by to někteří samečci pochopitelně taky rádi - "koukni na něj, sáhni si..." ale v 90% nepochodí. A vo- vo- vo tom to je, no...

Tím směšnější mi pak tady přijdou výlevy některých - víme kterých - o tom, jak žena už z principu nemůže být duchovně na vyšší úrovni, muž prý je bytost daleko více duchovně založená, což přeci logicky vyplývá už z toho, jak jim život ovládá jejich erekce či neerekce, popřípadě nakolik to koho zajímá. Já jsem žena a usmívám se tomu. Vy jste žena, tak se taky usmívejte. Máte dar - dar obdarovávat. A s tím taky nikdo nic nenadělá, i kdyby vymýšlel sebešílenější teorie. [cool]

245773

10.06.2011 09:05

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Sexualni delikty pachaji i zeny

baba_Blažková 46.?.?.?

I ze sebelíp postavené a plně zautomatizované výrobní linky vám čas od času vyjde zmetek. Co s tím? Zastavit výrobu?

Na incest jako takový se v různých kulturách pohlíží různě. Jde-li o incest rodič - dítě, tam mi to z mého laického pohledu zavání zneužitím. Dospělý si je dobře vědom, co dělá. Inteligence je přece to, čím se lišíme od zvířátek. Pokud však pro někoho jsou pudy důležitější než následky, nemá z mého hlediska nárok nazývat se lidskou bytostí.
Samozřejmě je ještě incest mezi sourozenci třeba... i to může být různé, záleží na tom, nakolik jsou od sebe věkově vzdálení. Jsou-li si naopak věkem blízcí, no jo, je to divné a neměli by se množit, avšak mají-li více než 15 let, pak je to dobrovolný akt z obou stran, holt lidi jsou různý a různý koníčky maj.

A jde-li o akt nedobrovolný, tak tam máme jasno, ne? [mrknutí jedním okem]

245774

10.06.2011 09:11

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Kam mam zavolat...

baba_Blažková 46.?.?.?

Stáčíte diskusi někam jinam, do toho se nenechám zatáhnout. A jinak, jak pravil klasik; studené sprchy a třít se froté ručníkem [smích]

Mír s vámi, člověče, smím-li vás tak ovšem nazývat, protože pokud je pro vás nejdůležitější jak nezávazně smočit, pak nejste o nic lepší než ti pejsánci v parku, větřící, zda náhodou někde v okolí nějaká čubička nebarví. Tak na to pozor [mrknutí jedním okem]

245776

10.06.2011 23:44

Sexuální delikty páchají i ženy

RE: Kam mam zavolat...

baba_Blažková 46.?.?.?

Já nemám sobecké ego, to vy tady pláčete, že se po nebohých nevinných zneužitých mužích, kteří přece nechtěli nic, než nezávazně smočit, chce, aby se hmotně podíleli na zdárném růstu svých potomků, ó hrůzo, takže kdo je tu sobec? [smích]

A co se otročení týče; pokud Vy vnímáte vztah mezi mužem a ženou jako otročinu, pokud to, co vás děsí je to, že byste pro někoho druhého mohl něco nezištně udělat, třeba z lásky, pak to nevypovídá vůbec nic o světě ani o vztazích, ale docela dost (až moc) o Vás a v tom je celý Váš problém. Čistému vše čisté a platí to i naopak, tj. že pokud je někdo křivák, pak vidí křivárnu všude. A ve vztazích to platí dvojnásob.

245803

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 101 čtenářů částkou 17 396 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Následky rozhodnutí EU dopadne na občany tvrdě již tuto zimu. A tím to bohužel neskončí26.09.21 08:07 Evropská unie 1

Pre tých, ktorí ešte veria na tzv. demo - voľby 25.09.21 22:17 Německo 0

Lékař ze záchranky kandiduje za Volný blok25.09.21 22:00 Česká republika 0

Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob25.09.21 14:13 Izrael 3

Očkovací teror pro zahraniční studenty25.09.21 10:42 Česká republika 1

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 1

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 3

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 8

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 2

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 2

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 17

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
19,60 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
7,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,88 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 987,72 Kč
1 unce stříbra
486,95 Kč
Bitcoin
916 278,38 Kč

Poslední aktualizace: 26.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 69 404 250