Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Oracle

Nalezeno 1417 příspěveků, 380 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

05.04.2012 18:12

Družstevnictví a socialismus

RE: Havel bylo zvíře

Oracle 95.?.?.?

Nenadávajte zvieratám do Havlov, to je neetické proti zvieratám, nejaký milovník zvierat ešte Vás zažaluje. [vyplazený jazyk] Vážne prosím nerobte to, ničím nezaslúžili také označovanie.

Čo sa týka Havla, on bola len figúrka akási tvár mocných, o tom je množstvo článkov, nielen tu na Zvedavci. Ktovie možno na sklonku života pochopil, že bol len pseudo-mocný na jedno použitie, ale je celkom možné, že mu nedošlo kvôli delíriu, že tým že sa predal, nezískal prakticky nič.

Vďaka mocným ktorý ho riadili (a riadia súčasných poskokov) sme v tej brinde a je to naša pasivita čo spôsobuje, že sme ešte v stále v ňom. Ďalšia vec je, že vďaka krokom za ktorými stál ako "nespochybniteľná morálna autorita" Havel, spôsobil to, že kto bol trochu chytrejší a schopnejší na vidieku, ten odišiel do mesta a zbytok ktorý nič nevie ostal a to dáva nikom ako osa x dobrú dávku munície. Ďalšou muníciou je, že vytváranie družstiev v roku 1948 sa snažil vytvoriť družstvá ako z tohoto článku, ale Beneš (ako to býva v našich končinách zvykom), bol pápežskejší než sám pápež, následne uchopil to zo zlého konca a všetci vidíme ako to dopadlo. Ľudia boli odtrhnutý od pôdy a následne nemali priamy záujem na tom aby to bolo v poriadku, kradli (viem o čom hovorím), flákali a proste všetko išlo dole vodou. Čo sa týka firiem z iných odvetví ako poľnohospodárstvo detto. [pláč]

266399

06.04.2012 20:43

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

Oracle 95.?.?.?

>Tady, na Zvedavci, chybi hlavne jiny pohled. Tedy minimalne od
>vetsiny komentujicich.

>Kdyz to clovek tak cte, tak si pripada jak na strankach Rudeho
>Prava z roku 1970.

>Paranoidni a neuspesni bolsevici skryvajici svoji hladovost po
>penezich za svoji neschopnost


Tu? Čo Vám šibe z tej tupej TV propagandy? Každý taký o ktorej píšete sedí vo vláde, v parlamente, v senáte, vo vysokej úradníckej pozícií, v správnej rade "štátnych" firiem či financuje tú šarádu s názvom "voľby".

>- onu radoby socialnost, kdy stat ma dotovat holy zadek a prazdny
>zaludek- tedy i je.

>Takze znovu, soudruzi...chcete socialismus a dotovani
>potrebnych?..

>Proc ne, ale platte si to ze sveho radne zdaneneho prijmu a
>nedelejte si narok na muj zdaneny prijem(ze ktereho nechci platit
>liny, nevzdelany a neschopny povl-to znamena vas a vase
>pribuzne).

Keby sa človek mohol zabezpečiť obživu a bývanie pre seba rodinu s 2-3-4 deťmi bez nútenej práce manželky, hypoték a pôžičiek, tak by tu nikto nechcel rozdávať dávky a dotovať darmožráčov, lebo tí čo to naozaj potrebujú vypadnú kvôli tomu, že majú príjmy (nad rámec).
Totiž ten pseudo-socializmus o čom píšete je znakom "dobrého, slobodného, demokratického a kapitalistického západu", ktorý humanitárne bombarduje skutočne sociálnych, demokratických a slobodných, a kde sa museli kvôli kľudu kupovať darmožráči (hlavne prisťahovalci) almužnou. Táto praktika sa skončí z mnohých, už tu spomínaných dôvodov.

266471

06.04.2012 21:31

Společnost Monsanto vyhrožuje státu Vermont soudní žalobou

RE: Velká část mě tady zná jako podporovatele GMO

Oracle 95.?.?.?

Ako zarytému zástancovi napíšem toto. Pred časom sa my do rúk dostal časopis 21. století číslo duben 2012, kde v článku s názvom Jsme tím, čo jíme. Doslova! sa píše o objave čínskych vedcov, o tom ako miRNA z potravín (mikro RNA, RNA s 21-23 bázami) mení/reguluje génovú expresiu. V podstate preskúmal krv 31 zdravých dobrovoľníkov a našli tam miRNA z hlúbovej zeleniny a z ryže, niektoré typy až v takej koncentrácií ako ľudské miRNA. Takže pozorovania toho výskumníka sa korešpondujú s tými, čo spozorovali iný vedci, že keď sa človek presťahuje do inej oblasti a začne jesť to čo domorodci, tak preberie aj miestne zdravotné riziká. V článku sa pýtajú aj to či potraviny z GMO neobsahujú "nežiadúce", nie príliš prospešné miRNA?
No a ja na to hovorím, že podľa v článku zmieňovaných štúdií a určitých indícií pri chorobe RISC z anglického "rýchly kolaps imunitného systému" (čo sa vyskytuje na takých miestach kde sa pestuje vo veľkom GMO), hlavne stredo-západ USA, určite nie je GMO pre nič (až na peňaženku majiteľov spomínaných korporácií) prospešné.

266480

07.04.2012 10:25

Družstevnictví a socialismus

RE: ....

Oracle 95.?.?.?

>Kdo vas nuti do hypotek,2-4 deti, pujcek?...na Zapade je >normalni najemni bydleni.

Pokiaľ nechcete aby Váš národ vymrel, tak budete musieť mať 3-4 deti, inak vás vytlačia buď prisťahovalci či cigáni, obe skupiny dostávajú dávky bez toho aby odvádzali dane, tým pádom množia ako zajace, a čo sa týka tých detí bez nútenej práce manželky a/či bez rodinných dávok neuživíte na prijateľnej úrovni,nedáte im vzdelanie atď (nič proti žene ktorá chce pracovať popri rodine, ale nech to nie je z donútenia okolnosťami).
Čo sa týka západu nájomné a iné položky na bývanie tvoria pomerne menšiu časť výdavkov, kým v našich končinách to odnáša väčšiu časť výdavkov, z tohoto pohľadu byť dlhovým otrokom bánk 20-30 rokov je výhodnejšie, iná otázka je či sa to z dlhodobého hľadiska vyplatí.

> Pochopte uz konecne, ze v CR a EU kapitalismus
>neexistuje.
>To, co se deje je jen uchylna forma socialismu(asanace bank,
>statnich rozpoctu...-kapitalista by neschopnou verbez nechal
>zkrachovat....soudruh to zalepi z dani...OKRADE VAS, vy
>jelita!!), levicastvi, prerozdelovani, zlodejiny...s pravicovym
>smyslenim to nema nic spolecneho.

To čo opisujete je fašizmus (korporativizmus-spojenie úradnej kedysi otvorene aj cirkevnej moci a -medzinárodného- kapitálu) čo v EU/Európe je cca 80 rokov natvrdo v takej či onakej forme nech vládli hoci aj komunisti bolo to tu, len nosil sociálnu či sociálnejšiu masku a nazývalo sa to socializmus.
Mimochodom čo je podľa Vás "pravicové myslenie"?

>To jen soudruzi si system predelali k obrazu svemu.

Nesúhlasím, ono ten systém vybral súdruhov k obrazu svojmu.

266499

07.04.2012 13:48

Zdeněk Jirotka

RE: Díky za oddechový článek

Oracle 95.?.?.?

Ste príliš fixovaný na peniaze, čo by v zdravej spoločnosti by mal byť nástroj nie cieľ.
Prečo si myslíte, že potravinová sebestačnosť je neefektívny, keď vieme, že súčasný systém je neefektívny (hladomory v Afrike, hoci sa tam vyrába viac potravín než by spotrebovali) a nákladný čo sa týka využívania zdrojov (pán Bartošek na to napísal niekoľko príspevkov)?
Prečo si myslíte, že každý bude chcieť farmárčiť?
Prečo si myslíte, že popri farmárčení nezostane čas na to čo človeka baví? Za predpokladu, že obmedzíte svoj jedálny lístok popri rastlinnej strave na vajcia, mliečne výrobky, ryby/morské potvory a prípadne hmyz (pokiaľ človek žije v takej spoločnosti kde je zvykom konzumovať hmyz), lebo moderný/priemyselný chov zvierat na mäso je veľmi náročná na vstupy, a preto v Afrike nie je dosť obilia pre miestnych, lebo ekonomicky je rentabilnejšie predávať obilie európskym veľkochovom ako pre vlastné obyvateľstvo.

266508

07.04.2012 17:51

Zdeněk Jirotka

RE: Díky za oddechový článek

Oracle 95.?.?.?

>Z čeho soudíte, že jsem fixovaný na peníze? Jasně, že
>peníze nejsou cíl.

Nuž nadobudol som dojem z vašich príspevkov, že ste posadnutý peniazmi.

>Jednak se to nevylučuje, klidně mohou být neefektivní oba
>systémy. Neefektivní je (kromě jiného), pokud tam nedochází
>k dělbě práce. Když se lidé specializují na to, v čem jsou
>dobří, je to efektivnější, než když musí dělat i mnoho
>věcí, ve kterých dobří nejsou. Co je na tom divného? I v
>dávných dobách nebyli všichni jen farmáři, byli také
>kováři, lékaři, učitelé, bednáři, ševci, krejčí, ...

Vy tu miešate potravinovú sebestačnosť jedinca s úplnou sebestačnosťou jedinca (rodiny). Potravinová sebestačnosť tkvie v tom, že jedinec zje to, čo vypestoval či odchoval nebráni tomu nikto, aby popri farmárčení môžu robiť tie činnosti ktoré ste vymenovali a pri tom vymieňať svoje produkty či služby.

>Problém Afriky je mimo jiné v tom, že cokoli tam někdo
>vytvoří, tak mu dříve nebo později nějaký diktátor
>zabaví nebo zničí. Ale to je na úplně jinu debatu.

Čo ste spomínali to robia (hladné) vojská diktátorov, africký diktátori nechajú ťažiť zlato, diamanty rudy a väzňov za jedlo a nocľah a z toho budujú paláce a veľké vojsko. Samozrejme nie všade v Afrike sú diktátori,tak farmári robia to, čo som písal.


>Když se někdo omezí, vystačí s málem, tak pak potřebuje i
>málo pracovat. Nic proti tomu, ale většina lidí taková
>není. Navíc je to myslím tak, že, abyste mohl o trochu méně
>pracovat, se musíte hodně omezit.

Asi som sa nepresne vyjadril, mal som na mysli vylúčenie mäsa (hovädzie, bravčové atď) z jedálneho lístka, lebo je to energeticky náročné na vytvorenie (v priemere na 1 kg mäsa potrebujete 10 kg rastlinnej potravy, hlavne -afrického- obilia).

266518

14.04.2012 12:14

Odposlechy ze Strakovky

RE: Brilantní odposlech

Oracle 95.?.?.?

Za Radičovej, Dzurindovej či hociktorej koaličnej vlády aj v Česku aj na Slovensku sa uplatňuje podobná prax opísanej v tejto satire a následne sa to odhlasuje v parlamente čo robí z poslaneckej prísahy len prázdnu reč, lebo keď sa niekto dostane do parlamentu tak už má prinajmenšom naštrbenú etickú a morálnu integritu (nech istý diskutér tvrdí hoci aj 1000-krát opak, na pravde to nič nemení). [oči v sloup]

Lebo na to aby sa niekto dostal na kandidátku a vôbec a miesto s istotou dostať sa do parlamentu, keďže existuje neoficiálny cenník na miesta kandidátky,buď musíte byť veľmi bohatý alebo mať väzby na vplyvné finačné alebo finančno-politické kruhy (údajná väzba Dzurindy na Sorosa a jeho nadácie za demokraciu), ktorý za ich finančnú podporu požadujú požadujú isté protislužby v podobe schválenia zákonov z ich dielne, alebo nejaký ten predražený tender.
Podobnosť Rímskym volebným či finančno-politickým systémom nie je čisto náhodná.[pláč]

266922

14.04.2012 17:17

2011: Lekce, ze kterých se lidstvo nepoučilo

RE: Riešenie

Oracle 95.?.?.?

Áno ovce sú zblbnuté, ale nie natoľko aby nemali vôľu žiť, síce ten pomyselný nôž nevidia, ale im sakramentsky vadí, že sú už prakticky ostrihané dohola a "elity" ich teraz snažia ešte raz ostrihať pred tým než ich pošlú na porážku, a to je kameň úrazu, lebo doplatia na svoju chamtivosť. Vytvárajú ovce čo jednak už nemajú stratiť a jednak neveria sľubom, že globálna svetová vláda bude odpoveďou na problémy.

266935

14.04.2012 22:07

2011: Lekce, ze kterých se lidstvo nepoučilo

RE: Riešenie

Oracle 95.?.?.?

Síce nevedia odkiaľ vietor fúka, ale veľmi dobre vedia kto ich strihá vládni mafiáni a exekútori s právnickým diplomom z Plzenskej univerzity v Česku a vo zbytku sveta vládni mafiáni a bankári, majiteľov "elity" ešte nikto nevidel zo stáda. Podľa plánu oni si počkajú keď vypuknú nepokoje kvôli mizernej ekonomickej situácií, ovce sa zbavia strihačov lynčom, oni potom vyjdu na svetlo sveta ako z chalúpky nasľubujú hory a doly bohatstva len treba zaviesť NWO a potom vypustia niečo nechutné čo preriedi ľudské stádo.
2 veci čo bude pre nich robiť problémy, dĺžka obdobia nepokojov a nepokojnej ekonomiky a BRICS. Ekonomika sa rozsype, vypuknú nepokoje a ľudia si predsa potrebujú zabezpečiť živobytie či sú nepokoje alebo nie, takže to budú zariaďovať na vlastnú päsť od rabovania, cez pestovanie vlastných plodín až po susedskú výpomoc, čo keď zoberieme ako základ Argentínsky scenár z roku 1999-2002 bude na západe trvať cca 5 rokov, kvôli stabilizačnému faktoru BRICS.
Druhá vec je že BRICS ponúka, alebo bude ponúkať reálnu alternatívu voči NWO, preto elity idú po krku BRICS, hlavne po jej chrbtici stačí im vydržať cca 6-7 mesiacov a svaly elity (USA) sa ekonomicky rozsypú, bude sa opakovať scenár z 2011, keď niektorý štátny úradníci nedostali plat a USA takmer vyhlásila bankrot v auguste, teraz už nebude žiadny takmer.
Neveríte, pozrite na verejné dostupné ekonomické čísla od EU až po USA, rovnaká spúšť verejnej zadĺženosti.

266953

15.04.2012 11:33

2011: Lekce, ze kterých se lidstvo nepoučilo

RE: Já bych byl opatrný, ve vstahu k autorově přesnosti

Oracle 95.?.?.?

Koncentrácia 100% globálnych statkov jednej ruke nikdy z 2 dôvodov:
-BRICS to elitám zatrhlo, pokusy destabilizovať Rusko, Čínu či Kazachstanu (nie je členom BRICS ale stáva sa členom Euroázijskej únie a je členom ŠOS) je dostatočným dôkazom (prebehla tu správa, že zatkli a odsúdili v Kazachstane miestnych organizátorov Twitterovej revolúcie za organizovanie podvratnej činnosti)
-chamtivosť nepustí, keď niekto bude chcieť 100% ostatný proti nemu spoja (rodinné väzby bokom) a vykrútia mu krk, a následne začnú medzi sebou žrať

Ad Trockého teória permanentnej revolúcie je možno od Marxa (Trockého pôvodné meno Bronštejn som nečítal ale to je momentálne druhotné) ale má vážne trhliny:
1) zaváňa to heslom "rozdeľuj a panuj" čo je heslom súčasnej elity viď pomery v Česku mladý proti dôchodcom, ženy proti mužom atď,
2) ľudská spoločnosť potrebuje dynamickú rovnováhu pre svoj rozvoj a vývoj, čo v permanentnej revolúcii je nemožné, lebo takáto spoločnosť nemá súdržnosť zas České pomery
3) ten Bronštejn to chcel robiť so zbraňami bolševikov (vo väčšine židovský fanatici a asociáli z iných národností), čo v preklade je vyvraždenie ostatných národov, hlavne Rusov-väčšina zločinov pripisovaných Stalinovi.

266971

15.04.2012 21:15

Nad knihou o Stalinovi

RE: Chci se optat

Oracle 95.?.?.?

Som rád, že nie ste svätica ale skutočná žena. [smích]
Mimochodom to trvalo nejaký čas kým Vám praskli nervy, to znamená že ste takmer svätica. [chechtot]
Ja Jansmitha ignorujem asi tak ako Vojtu49.

2 djb:
I ja som za priame voľby, som za plochý štátny aparát, za finančnú zodpovednosť a za odvolateľnosť funkcionárov (politikov a úradníkov, aby sa moc nehromadila na takých miestach, kde masy nedosiahnu, ale nie u armády, lebo tam je meritokracia) s tým, že funkcionárov by sme volili doživotne.
Keďže viem, že to nepresadí žiadna politická strana, tak o to ja sa musím postarať a preto nejdem k parlamentným voľbám.

266992

15.04.2012 23:09

2011: Lekce, ze kterých se lidstvo nepoučilo

RE: Já bych byl opatrný, ve vstahu k autorově přesnosti

Oracle 95.?.?.?

Ako vidím trafená husa zagágala. [mrknutí jedním okem]

267001

17.04.2012 08:50

Proti záměru těžby břidlicových plynů v Českém krasu i jinde v ČR

RE: pokusy neokolonialistů o devastzaci naší země

Oracle 95.?.?.?

Dostali úplatok vo forme štedrého finančného daru. [naštvaný]

267099

>A pokud přece jen, tak z obav před Hitlerem. A jeho žena
>pouze zjednodušla již dávno vymyšlené rovnice....


a "zabudli" uviesť zdroje vo svojich prácach, takže kradol.
Zdroj nemecká kniha s názvom: Lukratívne klamstvá vo vede- Lukrative Lügen in der Wissenschaft

267113

18.04.2012 20:13

Třináct lží české vlády ODS, TOP09, VV

RE: Volební zákon

Oracle 95.?.?.?

Čo ste si mysleli, keď som napísal aby vrcholný úradníci a verejný činitelia mohli byť odvolateľný (voličmi) a aby boli volený doživotne, dôvod je toto:
-nevytvárajú sa kliky proti občanom
-nedajú sa korumpovať dlhodobo a beztrestne
-dostávajú sa tam schopný no nie všetkého-schopný

267211

19.04.2012 08:13

Kanadští mlátiči tuleňů zmasakrují 400,000 tuleních mláďat

RE: O čem je tento článek?

Oracle 95.?.?.?

> Ano,
>zabíjí se tu zvířata, ale ta smrt mi připadá velmi rychlá
>a dle mého soudu i rychlá.

OK, tak umlátim Vás smrti páčidlom a párkrát pritom miniem, alebo strelím Vás niekoľkokrát do pečene (smrť vykrvácaním do 15 minút) a potom my dvaja podiskutujeme o tom aká humánna bezbolestná a rýchla bola tá smrť.
Pardon Vy už vtedy budete po smrti a mňa zavrú za spáchanie vraždy obzvlášť krutým spôsobom.

Takže pán anonym myslite na to keď pozeráte film alebo vidíte fotky.

267242

19.04.2012 08:21

Třináct lží české vlády ODS, TOP09, VV

RE: Volební zákon

Oracle 95.?.?.?

Ako vidím propagandu máte preštudované. [velký smích] [chechtot]


PS:Česko dopadne ako Grécko (možno aj horšie), mám pocit, že to bude veľký lynč.

267243

19.04.2012 20:52

Cena zlata a válka o ní

RE: Ve zlatu je taky trochu zla

Oracle 95.?.?.?

Ja spievam falošne (počujem sám seba)[velký smích], inak súhlas.

267272

19.04.2012 21:42

Kanadští mlátiči tuleňů zmasakrují 400,000 tuleních mláďat

RE: Článek je histerický a jednostranný

Oracle 95.?.?.?

Zle, elity nás nevychovávajú, oni nás cvičia ako opice, a musím priznať ide im to skvele. [naštvaný]

267275

19.04.2012 21:49

Kanadští mlátiči tuleňů zmasakrují 400,000 tuleních mláďat

RE: O čem je tento článek?

Oracle 95.?.?.?

Mne ani nevadí ten lov, mne vadia dôvody a spôsob.
Neoficiálnym dôvodom je "premnoženie tuleňov, ktoré žerú ryby z našich rybárskych sietí".
Pochopte jednu vec keď Eskimák alebo Krovák zabije zviera, zužitkuje z neho VŠETKO, trpí cca asi toľko ako keby ho skolil iný predátor, ale v Kanade ide o horeuvedený dôvod a čo my najviac vadí, že tie tulene skončia ako Nórske psie konzervy.

267276

22.04.2012 11:57

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: Základní otázkou není

Oracle 95.?.?.?

Zabúdate na jeden fakt, tyrana volili na obmedzenú dobu, v Ríme to bolo 6 mesiacov počas republiky a "demokratického" obdobia (bola to demokratická ako súčasná hra na demokraciu, v skutku ľudia bez peňazí a moci boli prakticky bezprávny otroci).

Teraz nepomôže ani silný vodca-tyran antického typu, lebo jeho vláda by zvrhla na hrôzovládu (a aj zvrhne, je to fakt).
Skutočné riešenie je jednak prejsť na neexpanzívny systém ako ste podotkli (pričom čo najviac spoliehať sa na miestne zdroje) a jednak prevziať za seba a za svojich blízkych zodpovednosť, žiaľ to bude pre zinakajúce pivné Pepíky a lidlujúce Marienky (ktorí šli cestou ovčanov) dosť bolestivá skúsenosť.
Z dôvodu, že príde ekonomický kolaps a následne politický kolaps, pár rokov hrôzovlády tyranov ľudí poučí, že naozaj nemôžu nechať svoje veci závisieť od vlády a od oligarchov.

267449

22.04.2012 12:50

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: nechápu

Oracle 95.?.?.?

Keby sa volilo x ľudí z každého okresu do parlamentu, priamo doživotne a s tým, že sa dajú odvolať, tak za
a) politické strany súčasnej podobe by stratili zmysel
b) náramne by to preriedilo stav "politických straníckych zmrdov" v politike
c) očierňovanie nepohodlných poslancov zo strany médií by stratilo zmysel, odvolateľné by boli len pomocou "svojich" voličov

Myslím si, že pán Stwora (a nielen on) by mal upresniť svoje myšlienky.

267454

23.04.2012 21:02

Malá abeceda politické ekonomie

RE: Krize kapitalismu?

Oracle 95.?.?.?

Mýlite sa aspoň v 3 veciach:
-skutočná moc nepotrebuje žiadne "vlajky", ten je, keď chce sa prejaviť prejaví, ale nepotrebuje byť na očiach je proste tam. Pokiaľ potrebuje "vlajku" tak sa postaví za pajáca s "vlajkou" a keď nepotrebuje "vlajku" tak sa zbaví toho pajáca a aj tej vlajky zbaví, nič sa na tom nemení to že používa Rímsky štýl. Totiž skutočná moc vytvára a ovláda systém (Rímsky systém deľby moci na západe bol tu od začiatkov Rímskej republiky), má konexie-napr. voľby z roku 1998 na Slovensku, boli použité peniaze a know-how z USA cez Sorosove nadácie na zbavenie Mečiara, voľba Obamy (stále nepreukázal solídny dôkaz o svojom občianstve) či smrť JFK a následné očierňovanie jeho brata
-nedá sa každého kúpiť to je fakt, ale každý má svoju cenu, niekedy sú to úplatky, peniaze na znovuzvolenie, aby nevyšlo najavo nejaké svinstvo, vyhrážky so zabitím atď
-za niekoho politickými presvedčením a mocenskými ambíciami zväčša stoja aj niečie ekonomické ambície-napr. Cosimo Medichi dostal všelijakými intrigami a úplatkami svojho človeka (bývalého piráta!) do pápežského úradu a následne dostal kšeft s výberom a prepravou fin. darov cirkvi-podobnosť s dneškom nie je čisto náhodná (lebo stále máme Rímsky systém moci), či financovanie oboch strán Napoleonských a oboch svetových vojen

267616

24.04.2012 09:36

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Oracle 95.?.?.?

Nuž, jednoduchá logika asi Vám nejde, asi tak ako tmo-ovi. [chechtot]

Začnime od Vášho tvrdenia, že to nejde, stačí zaviesť kryté peniaze, zakázať úrok a frakčné rezervy ale povoliť podiel na zisku, obeživo zostáva viac menej konštantné (pokiaľ to bude drahý kov), technický pokrok sa nezastaví, lebo vždy sa nájde nebankový subjekt (súkromný investor, firma), ktorý zoberie na seba zvýšené riziko, tým pádom sa zvyšuje efektivita výroby či služieb. Logicky z toho vyplýva, že hodnota peňazí rastie (negatívna inflácia), tým pádom za rovnaké množstvo peňazí kúpite viac. Pokiaľ peniaze obeživo je kryté niečim iným napr. obilie, energetické nosiče, tak hodnota môže kolísať, pokiaľ sa nepoužije systém na vyrovnanie výkyvov.

Pokiaľ peniaze sú nekryté ale zostanú tie zákazy čo som spomínal, tak rast množstva obeživa bude lineárny, čo je akceptovateľný stav.

Súčasný systém zas robí vďaka nekrytému obeživu, úroku a frakčných rezerv to, že množstvo obeživa rastie exponenciálne, obeživo sa devalvuje lebo množstvo produktov rastie lineárne či klesá. Z tohoto dôvodu systém súčasného typu je nevyhnutný.

267649

24.04.2012 11:22

Velký restart

RE: Predchozi rezim

Oracle 95.?.?.?

Nechajte ho, on je len 16 ročný MIPS (narodil sa 1996, pokiaľ si dobre spomínam [zmaten]), musí sa "otĺcť", na to aby pochopil, že nie všetko je a bolo tak, ako to tvrdia v škole a v médiach.
A jeho otec pravdepodobne nadáva na komančov a na to, že zámerne nechali spustnúť veci, pokiaľ prijmeme to, že plánovali legalizovať zlodejinu, je celkom logické predpokladať, že chceli zvýšiť nespokojnosť obyvateľstva.

267659

24.04.2012 17:29

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Oracle 95.?.?.?

Vy demagóg jeden zlatý. [velký smích]
3 otázky:
-aký je medián príjmov (najpočetnejšia príjmová skupina), s priemerom 10 zlatých problém je to, že niekto dostane 100 a niekto nič, hoci drel ako vôl?

-aká je technická úroveň ostrova?

-aká je mentalita obyvateľstva resp. jej vládnucej vrstve, tradicionalisti dusiaci vývoj resp. lipnú na statusu qu, alebo inovatívny resp. skutočne im záleží na dobre obyvateľov, či kombinácia týchto vlastností?

Napr. ľudia západu sú inovatívny, ale ich vládcovia dusia skutočnú inováciu, lebo lipnú na status quo a kašlú na dobro svojich obyvateľov. [oči v sloup]

267709

24.04.2012 20:30

Odpojování Američanů od matrixu

RE: Propagácia procesu optimalizácie fašizmu?

Oracle 95.?.?.?

Ovce kooperujú len dovtedy, kým veci viac-menej fungujú, akonáhle sub-systémy zabezpečujúce Vami vymenované korupcie, tak ovečky začnú búriť proti pastierom, a tým pádom pastierom nechce sa stáť nikto (vysoko-rizikový biznis, mizerná odmena a možná smrť), tak majitelia stáda majú 2 možnosti:
-stanú sa aj pastiermi a budú tým pádom niesť svoju kožu na trh
-rezignujú

Podľa všetkého, čoraz viacerým dochádza, že sú otrokmi/ovcami (žiaľ niektorým to dôjde až na smrteľnej posteli, alebo nikdy), po rozsypaní sub-systémov korupcie a sub-systémov zabezpečujúce základné potreby, budú ľudia nútený sa o seba postarať a tým pádom, nielen nadkritické množstvo ale aj väčšina odmietne opratu "elít". Dôvodom bude to, že stratia dôveru nielen v pastieroch ale aj v majiteľoch.

267726

24.04.2012 22:26

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Oracle 95.?.?.?

Jedna vec je jasná, Vy sa nechováte ako človek, ale ako "kresťan" či iný dobytok. [vyplazený jazyk]

267734

25.04.2012 23:18

Velký restart

RE: Že komunisté neměli dluhy je lež

Oracle 95.?.?.?

Malicherne a v malom? [překvapení]

Pozreli ste na aktuálny Český verejný dlh a momentálny kurz je 18,80 Kč za 1 USD, vyrátajte to koľko tí súčasný amatéri nakradli.

267791

27.04.2012 11:21

Demonstrovat? Jistě ano! Ale víme, co vlastně chceme?

RE: HV

Oracle 95.?.?.?

Súhlasím, mať veľa peňazí nie je to isté ako byť bohatým. Bohatstvo je to, že svoje životné náklady dokážete bez práce pokryť na zvyšok svojho života a popritom dosiahnuť svoje sny, a dosiahnuť sa to dá hlavne zmenou spôsobu uvažovania a tvrdou prácou na sebe.
Veľa ľudí stratilo výhru v lotérií a prišlo na ešte väčšiu mizinu len preto, že uvažovali ako chudáci, to je nakúpili obrovské množstvo nepotrebných vecí zobrali obrovské úvery a majú teraz oči len pre plač, namiesto toho mali to investovať do nejakého projektu, či veľa ľudí zošmelil obrovské množstvo peňazí (legálne alebo nie) a teraz sa bojí o to prísť. Kiyosaki to dobre popísal.

267842

27.04.2012 15:56

Transformace moci

RE: Cina = vyhladovely drak

Oracle 95.?.?.?

Neskrachuje, zrútenie exportu do USA a EU, kvôli ich bankrotu bude mať len vážne následky, vďaka tomu, že Rusko, India a Čína sformovali alianciu a ich ekonomiky budú vzájomne podporovať.
Všetky 3 krajiny majú obrovské zdroje a obrovské trhy, takže ekonomické a vnútropolitické otrasy môžu nastať (a nastanú) ale integrita týchto krajín nebude ohrozená v prípade oznámenia krachu "dobrého západu".
Priznajme si západ je tunel a bankrot, ale ešte nikto to nepriznal, veci teraz idú len zo zotrvačnosti systému.

267857

27.04.2012 16:15

„Syrská opozice“: Mossad, Blackwater, CIA vedená operace v Homs. Zbraně z Izraele

RE: USrael, Saudi Arabia, Quatar a další

Oracle 95.?.?.?

Asi som ten článok našiel, síce ako súčasť pdf dokumentu, na strane 8.

267859

28.04.2012 08:46

Transformace moci

RE: Cina = vyhladovely drak

Oracle 95.?.?.?

Vaše uvažovanie je mierne naivne(je to len konštatovanie), predpokladáte u politických špičiek Ruska, Indie a Číny tú istú chorobu čo majú šašovia na západe, to je uvažovanie "po nás potopa", takéto uvažovanie vedie nielen do slepej uličky nekonečných protestov, ale k lynčovanie zmienených šašov(je to normálne, že toto predpokladáte, žiaľ nesprávne).
Podľa mňa, a ja vychádzam zo skutkov politických špičiekRuska, Indie a Číny, ktorý po roku 2001 systematicky investujú svoje obchodné prebytky do infraštruktúry a do zlepšenia životných podmienok svojho obyvateľstva aby po krachu západu politické otrasy boli minimálne.
Vodcovia týchto zemí vedia, narozdiel tých západných šašov, že v prípade ekonomického kolapsu nasleduje aj politický kolaps ktorý nielen zmätie všetko, ale hrozí aj smrťou papalášov, preto Čína ohlásila nečakané politické reformy (bola tu o tom aj správa), že v prípade nepokojov ktoré by tam rozmetalo všetko na kúsky dôjde len ekonomickým a politickým otrasom a k následnej transformácií Čínskeho politického systému(kolaps západu je neodvratný, preto politické špičky zmienených krajín robia všetko aby vyviazli len so "škrabancami" či prípadne transformáciou politickej štruktúry).

267876

28.04.2012 21:00

Transformace moci

RE: Cina = vyhladovely drak

Oracle 95.?.?.?

Ja súdim politické špičky podľa činov a "tu" politici (v USA a v EU väčšina) nerobí politiku ale akúsi burlesku a myslia si, že poslaneckou (doživotnou) imunitou a tými nakradnutými peniazmi získali aj nedotknuteľnosť, nadutosť týchto šašov nepozná hranice.

Pointa je, že prípade problémov, ako občianska vojna či kolaps ekonomiky, tie domy-vily sa stanú prvými obeťami, ktoré majú veľmi viditeľné ochranné prostriedky.
Hádajte aké domy-vily majú EU-šašovia, príkladom môže byť aj Mečiarova vila Elektra?
Čo si myslíte kam sa to smeruje podľa tohoto článku? [velký smích] [velký smích]

267881

29.04.2012 09:10

Senát zamítl návrh zákona na zrušení doživotní imunity poslanců a senátorů

RE: To se dalo cekat ...

Oracle 95.?.?.?

>Co bude v budoucnosti je vubec nezajima [pláč]

Nezaujíma ich budúcnosť v ktorej je to, že ich zlynčuje rozzúrený dav tích, a Česko vďaka ich pričineniu k takejto budúcnosti smeruje. [velký smích]

Už som raz napísal tí nadutý šašovia si myslia že s (doživotnou) poslaneckou imunitou a nakradnutými peniazmi získali aj fyzickú nedotknuteľnosť.
Faktom je že v časoch nepokojov sú aj rabovačky viď Londýn, počas týchto rabovačiek padnú za obeť luxusné domy, vily a paláce, pokiaľ sú masovejšie ako bol ten Londýnsky. Keďže papaláši bývajú v takých domoch a Česko je malá krajina, kde prakticky každý pozná každého, tak nechcem byť v ich koži v časoch oznámenia krachu "dobrého západu".

267891

29.04.2012 17:48

Transformace moci

RE: Cina = vyhladovely drak

Oracle 95.?.?.?

Čínske vedenie nie je hlúpe (chválim ich múdrosť nie spôsoby), vedia aspoň 2 veci:
-800 miliónov nasraních Číňanov nezvládnu, preto robí tanečky okolo politických reforiem a snažia sa zlepšiť postavenie robotníkov v priemysle a poľnohospodárstve (sú skutočne priposraný), skratka časy divokého kapitalizmu Dickensovkého a Engelsového typu v Číne končia
-vedia aj to, že strategické vedenie "vzoru demokracie a slobody USA" koncom 70. začiatkom 80. rokov im prisúdilo rolu kvázi-oponenta-papierového draka, lenže to strategické vedenie nielen prekuklo ale zneužil, a teraz strategické vedenie USA má hlavu v smútku, lebo stvorili skutočného draka [velký smích]

Ad UFO-koľko z tých tajných lietajúcich strojov sa dá použiť v skutočnom boji?
-prečo si myslíte, že Čína nevyvíja svoje "lietajúce taniere"?
-prečo si myslíte, že UFO nemôže byť aj lietajúci objekt z iného sveta?
Ad technika-moderná technika málokedy vydrží viac než 2 roky, vďaka nenažranosti niektorých kapitalistov v týchto výrobkoch existuje kurvítko či postihne ich plánované opotrebovanie

Ad článok iste, nie je to náš prípad, myslím si, že skôr celosvetový Argentínsky scenár je našou cestou (ale ako sa budeme dostávať k energetickým nosičom neviem, viem len že USA to roztrhá na márne kúsky), ale máme scenár ako prežiť ekonomický kolaps (úvod k článku+linky na ostatné časti).
Problém s Argentínskym scenárom je, že keby sme boli sebestačným ako pred rokom 1989 (až na energetické nosiče sme ním aj skutočne boli) či ako teraz Čína (ono Čína tvorí alebo bude tvoriť akúsi ekonomickú trojnožku s Ruskom a Indiou), tak v prípade celosvetového ekonomického kolapsu nemáme veľký problém.
Žiaľ naši šašovia nás upísali na z dlhodobého hľadiska prehrávajúcu stranu, tak budem musieť ten horký liek ktorý nám naordinuje víťazná strana, tvorená Ruskom, Indiou a Čínou (prípadne ostatné krajiny BRICS) aj vypiť.

267895

29.04.2012 21:32

O zdraví nekuřáků nikdy nešlo

RE: A pedofilům ukazovat fotky lolitek...

Oracle 95.?.?.?

"Milý" anonymní politruk, prečo by malo vadiť nefajčiarom napodobenina cigariet? [cool]

267904

30.04.2012 17:45

Transformace moci

RE: Cina = vyhladovely drak

Oracle 95.?.?.?

Keď sa západ skolabuje/USA odnesú to hlavne exportné, dodávateľské (montovne) a tranzitné krajiny to je z Európskych krajín hlavne Nemecko, krajiny Vyšehradskej štvorky a ostatné krajiny z ost bloku.

Dôvodom je to, že tieto krajiny (priamo či nepriamo)exportujú hlavne do USA. Nemci teraz vidia že rúti na ne niečo nepríjemné a snažia sa zabezpečiť aj na iných trhoch ako západné, ale to je už trochu neskoro (oheň ešte nie je na streche, ale nechýba k tomu veľa).
Preto sa USA snažia vyvolávať konflikty a vyhnúť sa plateniu (aj tak sú bankrot), ale potom čo ŠOS oznámila, že je ochotná ísť s NATO-m do priamej vojny a zatrhnúť s USA obchod (treba vedieť, že v Indií je call centrum a v Číne zas továrne veľkých amerických korporácií, v prípade konfliktu India veľkou pravdepodobnosťou by sa pridala k rusko-čínskej strane a Wall-mart-obdoba lidlu-by nemal po max 3 týždňoch žiadny tovar a v prípade paniky max do 6 hodín [velký smích]), tak radšej prestala tlačiť na pílu.
Smutným faktom je, že v Nemecku nedošlo k nad-inflačnému navýšeniu reálnych miezd aspoň posledných 5 rokov, takže keď kolaps ekonomiky začne a nastúpi inflácia, tak tam vypuknú dosť veľké nepokoje.
Ad India a Čína- obe krajiny majú high-tech, interkontinentálne balistické rakety (len malý krok od človeka vo vesmíre), vyrába sa tam veľa vecí a aj začínajú vyvíjať svoje veci (len tu o tom nepočuť až často), ich jediný problém je, že im momentálne chýba silná stredná vrstva (ktorá v našich končinách mizne)a to vlastne riešia teraz a budú oveľa intenzívnejšie riešiť o rok.
Ad vojenské ohrozenie- kým západ rabuje, pľundruje a ničí tak východ má tendenciu vytvárať spoločné hodnoty (je to kultúrny zvyk), takže Čína a India vidí nielen vojenského spojenca v Rusku, či zdroja surovín ale partnera vo vytváraní nových hodnôt.
Ad kolaps starého a nepotrebného-pre poplyšákové generácie to bude jedna veľká facka, pre aktívne predplyšákové generácie to bude to nepríjemné ale rozchodia to, pre dôchodcov to môže byť aj likvidačné.
Ale dajako to zvládnem.

267984

01.05.2012 11:02

Transformace moci

RE: Cina = vyhladovely drak

Oracle 95.?.?.?

[překvapení] Že ja robím čo? Vedľa ako tamtá bedľa. [velký smích]
Trh má byť regulované (aspoň treba mať lokálnu centrálnu správu zdrojov) a má slúžiť na distribúciu bohatstva a produktov, keď niekto spravil zo slobodného neregulovaného trhu bez prívlastkov posvätnú kravu jeho problém (slobodný neregulovaný trh bez prívlastkov je prakticky anarchia, kde vládnu tí čo majú najväčšie päste, viď monopoly súkromných inštitúcií). Kapitalizmus a komunizmus-obe stoja na vykorisťovaní jedinca, treba mať socializmus, ale nie súčasný pseudo-socializmus, kde sme solidárny aj s (doplniť podľa gusta a s niektorými aj 6 miliónkrát).

Ad dlhy-tie sú naozaj virtuálne, tak ako peniaze na účtoch a s dlhopismi môžeme tak akurát zapáliť v krbe, ale bankovky z obehu asi ťažko zmiznú, lokálne meny bez ochranných prvkov tiež nemajú zmysel, dôvod je v ako prežiť ekonomický kolaps časť o šedom a čiernom trhu. Mimochodom peniaze sú skvelí vynález, nemusíte so sebou vláčiť nič objemné alebo ťažké.

Ad Afrika-áno Čína sa snaží diverzifikovať svoje zdroje, ale po kolapse západu tam vypuknú také vojny, že regulárnu ťažbu to znemožní, nehovoriac o tom, že kvôli pirátstvu niektoré plavebné trasy budú prakticky nepoužiteľné. Takže jediná cesta pre ňu budú Ruské zdroje, (keď si to dobre pamätám)ako plynovod čo sa má dokončiť tento rok s kapacitou ako majú všetky Európske plynovody dohromady, bude prepravovať plyn hlavne z Ruska a Iránu (či sa chystá aj ropovod, to neviem).

Takže milý aristokrat, pár vecí Vám uniklo.

PS: Kde zmizla moja predchádzajúca odpoveď?

268027

01.05.2012 21:37

O zdraví nekuřáků nikdy nešlo

RE: Už 100. příspěvek? Kouření je nanic:-(

Oracle 95.?.?.?

Ešte raz začnete nás kritizovať za naše presvedčenie o súčasnom volebnom systéme a neochote zúčastňovať sa na týchto predražených cirkusových predstaveniach, tak ja Vás vypátram a poštvem na Vás exekútorskú mafiu. [naštvaný]

268054

03.05.2012 13:51

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána

Oracle 95.?.?.?

Chlieb a hry ešte stále funguje, nech tie "hry" sú akokoľvek mizerné a akokoľvek to davu nepáči, akceptuje to. Našťastie "chlieb" sa nedá nahradiť s dvojitým množstvom "hry" a o to tu ide.
Totiž vďaka záchrane "priveľkých bánk na krach" došlo k tomu, že štáty sa zadlžili (hoci objektívne vzato sú to len virtuálne dlhy, ale veľa ľudí to považuje za reálnych) čoraz väčšie percento zo štátnych rozpočtov ide na prednostné umorenie týchto dlhov a vďaka neoliberálnej politike nie sú príjmy z daní (zdaňuje sa chudina a pomaly neexistujúca stredná vrstva) a pomaly štáty nie sú schopné pristaviť sa ku svojim iným záväzkom(napr. Grécko už nie je schopné už ani teraz-síce Brusel hovorí tomu "finančná udalosť", čo znamená v politicky korektnom newspeaku bankrot).
Mne je jedna vec jasná pokiaľ začnú krachovať jednotlivé krajiny v eurozóne (aj krajiny mimo eurozóny po istom čase-väčšina je subdodávateľom Nemecka) tak udrie silná inflácia a ľudia začnú búriť kvôli tomu, že nemajú čo jesť, v našich končinách ešte mnohí majú záhradky tak znovu začnú pestovať zeleninu a okrasné rastliny pôjdu bokom, ale na západe môžeme očakávať obzvlášť krvavé nepokoje (aj v Česku, keď ľudia prídu o všetko kvôli exekučnej mafie, vďaka zákonom z dielne mafiánskych vlád Topolánka a Nečasa).

PS: USA je už cca 30 rokov na "gréckej ceste", čakám že budú robiť všetko aby to do prezidentských volieb vydržali (myslím si, že Obama ako súkromná osoba robí všetko aby nevyhral) a potom to praskne, a dopadne to rozpadom USA na východnú a západnú časť.

268210

03.05.2012 16:28

Za léčebné konopí

RE: ....

Oracle 95.?.?.?

Ad kokaín, morfín THC atď.- všetko záleží na tom ako, koľko a prečo sa to použije.
Morfín skvele tíši bolesť, žiaľ je návikové,
kokaín tonizuje a vzpruží, žiaľ po vyšňupaní rozožerie okolité tkanivá(tak ako šňupací tabak),
nikotín skvelá liečivá látka a relaxant, žiaľ tiež silne návyková,
kofeín skvele tonizuje a spružňuje , žiaľ tiež naviková,
THC skvelí relaxant, "tráva" s 2-3% obsahu THC skvelá liečivá rastlina (ľuďom ktorí podstupujú chemoterapiu prináša úľavu a vracia späť chuť do jedla, lieči sklerózu multiplex), mimochodom každé konope obsahuje určité percento THC, "tráva" s obsahom 10-20-30% THC skvelí zabijak mozgu.

268230

04.05.2012 07:42

Jak spolu souvisí autismus, neurologické poruchy, vakcíny, GMO, MSG a Aspertamin?

RE: narast chorobnosti svetovej populacie

Oracle 95.?.?.?

Haban tu rieši svoje mindráky (je to evidentné), mal by s tým isť k psychológovi a riešiť to tam. Čo sa týka týchto otázok:
>
>No a krom toho jste mi neodpověděl na mé dotazy, jak tedy
>byste si to představoval bez alimentů (konkrétně, prosím),
>co tedy mají dětičky papat a za co, a také jak byste si
>představoval svou péči o děti; vy byste to hodil na kterou?
>Na svou matku nebo milenku? Nebo si snad můžete dovolit chůvu?
>Tak potom mi ovšem není jasné, v čem je lepší vybulit
>chůvě minimálně dvě kila na hodinu (plus nachystat co budou
>děti papat atd.) než jednou za měsíc exmanželce na děti dva
>litry. Nebo byste zůstal doma a nechal se někým živit? Ale
>totéž vyčítáte ženám, takže o co vám, kua, gou?

aj ja chcem od neho odpovede.
Môj súkromný názor je, že jedna žena sa otehotnela od neho (manželka či milenka je jedno), povedal jej že keď nejde tak ju nechá/nezoberie za manželku, na to povedala "kto ťa chce!?", rozišli sa ale daná žena ho dal na súd kvôli alimentom s heslom "keď to decko urobil tak oňho aj postará".
Odvtedy tu rieši svoje mindráky. [chechtot]

268277

05.05.2012 09:11

Vzájemný vztah vědomí lidí a společenského systému

RE: Alternativa aneb Vezmi si ji nebo ti bude dána

Oracle 95.?.?.?

Konečne niekto hovorí k veci. [smích]
>Jak dlouho trvá než rozjedete domácí zemědělství?

Záhradkárčenie cca 6-12 mesiacov, v závislosti od toho kedy sa nastal kolaps (či sa to nastalo v období vegetačného pokoja, začiatkom alebo uprostred vegetačného obdobia).

>Kdo Vám zaručí, že Vás o Vaše hmotné statky neobere soused
>se zbraní v ruce?

Nikto to nezaručí, zaručí to jediná vec a to je pud sebazáchovy, stačí mu také niečo raz urobiť a on a jeho rodina sú mŕtvy, lebo ostatný s nimi škaredo zatočia. Druhá vec je, že suseda pozná a v prípade kolapsu Argentíny a Sovietskeho Zväzu, začala fungovať susedská výpomoc (pramení to z tendencie, že ľudia žijúci na jednom teritóriu majú tendenciu združovať sa) a podobná vec čaká aj nás, a šanca že vás okradnú cudzinci alebo kočujúca a rabujúca banda je väčšia.

>
>Co nejhoršího se ve Vašem životě může stát?
>
>
>SMRT. [mrknutí jedním okem]


Nie, najhoršia vec je keď vašich blízkych znásilnia a utýrajú pred vašimi očami a vás nechajú nažive.
[pláč]

268372

05.05.2012 12:12

Za léčebné konopí

RE: Pro a proti

Oracle 95.?.?.?

Čo píšete je podmienené tím aký bol pomer psychoktívnych THC a antipsychoaktývnych CBD (trocha podrobnejšie tu a tu).
Ako som to už napísal konope s obsahom THC cez 20% dokáže rozožrať mozog, konope s obsahom 2-3-5% nemal by spôsobovať zdravotné problémy užívateľovi.

268382

05.05.2012 19:26

Volby ve Francii jako katalyzátor

Naša situácia je ako horolezca, ktorý práve teraz zbadal rútiacu sa druhú časť lavíny.

Oracle 95.?.?.?

Prvá časť lavíny nás zasiahla v roku 2008, bolo to nepríjemné, ale ušlo to, žiaľ bol to len slabý odvar toho (takmer) celosvetového ekonomického kolapsu, čo príde a začne to v USA.
Odnesú to hlavný exportéri do USA (hlavne krajiny ako Nemecko a ich dodávatelia, a obyčajný Nemci, najviac však Česi kvôli "podareným" exekučným zákonom).
V konečnom dôsledku odnesie to každý aj Čína, India a Rusko ALE tie krajiny už sa začali tesnejšie spolupracovať a pripravovať sa na ekonomický kolaps, čo bolo pre tých chytrejších evidentné nielen v roku 2008 ale dávno pred tým (otázne bolo len to "kedy" ?), a vyjdú z toho trochu odraný ale v skutku intaktný.
Rusko, India a Čína (centrálna časť BRICS) bude základom pre budúci finančný systém.

268405

06.05.2012 10:25

Za léčebné konopí

RE: DROGY a ČLOVEK (?)

Oracle 95.?.?.?

UDO nejde o zrýchlenie času ako takého, ide o zostrenie vnímania okolia a teraz nemám na mysli vnemy zo zmyslov, ale ten mentálny proces, ako keby ľudia dávali jointa bez tých negatívnych vplyvov na motoriku a toho blbého úsmevu na tvári.

Základom sociálnej transformácie (nech ide o prirodzené alebo umelo vyvolané-aj tie majú pre mocných svoje riziká) je zvýšená vnímavosť a následné hľadanie riešenie problémov.
Zmienené riziko tkvie v tom, že ľudia si uvedomia že chyba je systémová a nie kozmetická, vzhľadom na to, že mnohý sociológovia ukazujú na fakt, že cca 5000 rokov systém moci nemenil, v podstate zažívali sme fašizmus v mnohých kozmetických úpravách (spojenie štátnej moci a moci peňazí), je táto hrozba pre mocných reálna.

Preto mocný robia 2 veci naraz, na jednej strane snažia masu ľudí uvrhnúť do snového sveta "hlúpych hier" (čoskoro masa nedostane "chlieb" kvôli kolapsu vládnych rozpočtov a dôvery vo finančný systém spôsobené odkrytím funkcie "ultimatívneho sociálneho heroínu" a fraktálnych rezerv) a na druhej strane snažia zneužiť vôľu ľudí k zmene na zavedenie feudálneho fašizmu alias NWO.

268417

06.05.2012 18:04

Za léčebné konopí

RE: DROGY a ČLOVEK (?)

Oracle 95.?.?.?

Keď som písal o umelom rozširovaní vnímania nemal som na mysli len drogy, ale aj rôzne manipulácie cez iné kanály, napr. vyvolanie mierneho umelého nedostatku ako to údajne urobili v Poľsku pred ich plyšákom to dav robí vnímavejším proti problémom (a aj aktívnejším), ale u nás zas ľudia videli pretvárku ale ich vnímavosť nebola taká ostrá.

Čo sa týka súčasného stavu, ľudia znova začali vnímať pretvárku tak ako mládež a to nielen cudziu ale aj svoju (zostrenie vnímania), preto mnohý hľadajú východisko z tejto situácie v rôznych závislostiach (nie je to riešenie súčasného problému).
Mocný (vlastne ich lokajovia) kážu vodu a pijú víno, jediný dôvod prečo ešte ľudia ešte nevyšli do ulíc je to, že majú ešte čo jesť a kde bezpečne spať. Toto je dôvod na súčasný celosvetový nárast nerestí v bohatých krajinách alebo svojho času v Číne pred ópiovými vojnami(v konečnom dôsledku to urýchlil rozpad vtedajšieho systému).

Látky na zmenu stavu vedomia sú použité ako náboženský prostriedok, alebo nebezpečnú skratku na dosiahnutie svojich cieľov, len my sme z toho urobili únikovú cestu ( a k tomu ešte mizernú).

Technológia je dobrý nástroj na hocičo, ale ako všeliek je mizerný, jeho použitie stojí a padá na eticko-morálnych hodnôt jedinca a spoločnosti, ako Indiánska klasika hovorí: "Učený človek ešte neznamená dobrý človek".

268434

08.05.2012 09:50

Volby ve Francii jako katalyzátor

RE: chtěný

Oracle 95.?.?.?

Prekombinovali ste veci, lebo je to nechcená reakcia zo strany BRICS (resp. ich vedúcich).
Čo ste si mysleli, prečo je použitá mäkka sila v Rusku, v Indií genocídne praktiky a v Číne prebehla niekoľko nepokojov a ďalší pokus o plyšák?
Iste sú tu pokusy o ovládnutie finančného systému BRICS ešte v zárodku, ale o tích nepočuť, lebo sú úspešne blokované.

Teraz im situácia naozaj vymyká z rúk.

268491

08.05.2012 10:07

Ekvádor 2012

RE: Paní to

Oracle 95.?.?.?

Nemajú kultúru?! S prepáčením trepete kokotiny vhodné do úst tak akurát nacistickým magorom. Podľa najnovších štúdií ľudoopi, paviáni, veľryby, delfíny či dokonca aj niektoré vtáky majú kultúru (vrany a papagáje).
Dôvodom je, že kultúra definovaná ako súbor zákonov spoločenského chovania nad rámec inštinktívneho chovania.

268492

08.05.2012 10:32

Židé pohlížejí na evangelikály s nedůvěrou

RE: Já pohlížím s nedůvěrou na všechny židy.

Oracle 95.?.?.?

>Beru je jako odpornou nenažranou pakáž, která si uzurpuje moc
>a vliv na celém světě.

Že ich tak beriete je Vaša vec, ale predpokladám neviete prečo. Ja ich beriem skôr obeťou vlastnej zahľadenosti a blbosti spôsobenou indoktrináciou nacizmu od útleho veku, neustále sa im tlčú do hlavy, že sú nadradená "rasa" vyvolený (takým "bohom" či onakou evolúciou) k vládnutiu nad " bezduchými zvermi v ľudskej koži" ktoré sú vhodné tak akurát na rolu ťažnej zvery či rovno na utratenie, nehovoriac o tom že majú rovno prikázané hromadiť majetok a moc.

Takéto nepriateľské postoje voči ostatným, a hromadenie moci a peňazí (ktoré sú použité voči majoritnej spoločnosti) vedú k "antisemitizmu" a nie údajná neznášanlivosť majority voči všetkému inému (hoci ovečky sa dajú zblbnúť kdejakým kázaním či inou kampaňou).

268494

09.05.2012 20:44

Za léčebné konopí

RE: tento clanok,

Oracle 178.?.?.?

Aj morfium (jedna zo zložiek ópia) je návyková látka a predsa sa to používa. [cool]

268586

13.05.2012 10:43

Dopis paní Peckové

RE: Tu dámu určitě naomlouvám, ale pohrdám jí

Oracle 178.?.?.?

A tomuto zločinnému otrokárskemu systému robí neustálu reklamu pre otrokárov jansmith.
Sme otroci lebo nanajvýš rozhodujeme v parlamentných/senátnych o tom, kto nás bičuje bičom daní, legalizovanej krádeže a legalizovaného násilia nie o tom či sme slobodný alebo otroci.

>Jak se proti tomu bránit? NECHOĎTE NIKDO K VOLBÁM A ŽÁDEJTE
>PŘIMOU DEMOKRACII. Jiná cesta nevede.

Pani Jarmila žiaľ v Česku slušná Islandská cesta je neschodná (mimochodom aj Švajčiari o svoju slobodu bojovali dlho a krvavo), Islandská vláda sa zľakla protestov ktoré prebiehali každý deň u vás 80-100-120 tisícový protest raz za čas nič nezmení, tí bastardi majú hrošiu kožu a nezľaknú sa len tak hocičoho.
Z tohoto dôvodu a prihliadnutím na českú históriu povstaní môžem povedať, že Česi s tými bastardmi z parlamentu, zo senátu, z vlády a z hradu urobia krátky a krvavý proces (vyhodia ich von oknom pred rozzúrený dav).
U nás na Slovensku Fico sa dohodol s J&T a s Pentou asi tak, že nikoho nemusia podplácať on im tie tendre dá (investície do infraštruktúry), ale veci sa budú predražovať o 5-20% nie o 50-200% (však tie sponzorské dary musia byť z niečoho). Mne sa zdá, že na Slovensku voľby dopadli dobre i napriek mojej neúčasti (asi by boli katastrofou, keby som sa na nich zúčastnil, v minulosti vždy sa to tak dopadlo).

268849

14.05.2012 13:12

Saif al-Islam Kaddáfí a zákulisní boj o jeho osud

RE: Pres vsechny pravnicke klicky a podrazy,jsou na Kadaffiho kratky.

Oracle 178.?.?.?

S tým čo podsúvate nedá sa súhlasiť, síce zahraničný pracovníci nemali všetky sociálne výhody Líbyjčanov, ale ich podmienky boli stále lepšie ako doma alebo v okolitých krajinách.

268909

14.05.2012 19:45

Palestina, čísla prokleté okupace

RE: Neutuchající palestinská propaganda

Oracle 178.?.?.?

Z celého srdca Vám úprimne želám, aby ešte v tomto živote zažil na vlastnej koži to, čo zažije priemerný Palestínčan na okupovaných územiach. [smích]


PS: Viem nie je krásne čo mu želám, ale jeho podpora tej genocídy mne trhá žily.

268918

Zlatý komunisti a tým nemám na mysli tích prospechárov čo po plyšaku zasadli do teplých miest, ale tích z presvedčenia.

Banán u nás nie je základná potravina a sklad s hajzelpapierom vyhorel, a čo sa tíka slobody prejavu to tiež nemáme, namiesto vezenia (pre koho ako-viď prípad pána Stworu) nás čaká sociálne vyhnanstvo a značka "extrémistu", keď nehlásame uzákonené "pravdy".


PS: Keby starším ročníkom povedali, že im bude chýbať predchádzajúci režim, tak by toho dotyčného by mali za blázna.

268944

15.05.2012 12:42

Saif al-Islam Kaddáfí a zákulisní boj o jeho osud

RE: Pres vsechny pravnicke klicky a podrazy,jsou na Kadaffiho kratky.

Oracle 178.?.?.?

Korporátny systém bol na vrcholu koncom 80. a začiatkom 90. rokov potom to šlo dole vodou, síce počas prvých rokov vojny proti terorizmu chytil druhý dych, ale po 2008 to ide zas dolu vodou a po tomto roku to bude padať volným pádom.

Dôvod je ten, že v USA nevzniká toľko pracovných miest ako klesá zamestnanosť, to znamená, že ľudia vypadávajú z databáz úradov, 2,5 milióna občanov USA berie stravné lístky ako podporu od štátu a dostáva lacný palivový olej od Venezuely [vyplazený jazyk].

V Grécku mnoho detí je podvyživených a k tomu spolu s Talianskom a Španielskom je na prahu občianskej vojny, a tá vojna určite vypukne keď za
a) vyhlásia bankrot a prestanú vyplácať sociálne dávky, s tým že nemajú na to peniaze, ale na sanovanie bánk budú ísť nehorázne peniaze (Klausov bankový socializmus na steroidoch)
b) nastane globálny finančný kolaps (nastane keď človek vie čo hľadať, tak dôkazy nájde).
Tak či onak, Francúzi sa k nim pridajú hoci aj zo solidarity. [mrknutí jedním okem]

268959

15.05.2012 13:02

Dopis paní Peckové

RE: ??

Oracle 178.?.?.?

Na Vás stopercentne platí: "Dobrí kresťan, mizerný človek." a na tom nič nemení koľkokrát idete na spoveď, koľko zdravášov odrecitujete či aké veľké sumy darujete cirkvi, lebo správate sa ako posledný chuligán a "zamindrákovaný prudič".

268960

15.05.2012 22:30

Sázka na Zvědavce se vrací

Čo Vám toľko trvalo?

Oracle 178.?.?.?

Mali ste žiadať o dary hneď po zrušení predplatného, treba na úvodnú stránku vyvesiť červený nápis nápisom "Please donate" alebo niečo podobné (červená farba tam byť musí).

268987

16.05.2012 09:51

Sázka na Zvědavce se vrací

RE: Měl jsem dojem, že Zvědavec přešel na život z reklamy

Oracle 178.?.?.?

Pán editor je naivný rytier pravdy, človek by si myslel, že ten kto pamätá (hoci aj z rozprávania) tie monsterprocesy z predchádzajúceho režimu alebo videl tie súčasné s predstaviteľmi bývalej Juhoslávie, tak keď ho zažalujú za uverejnenie prekladu článku ktorý vyšiel inde prejde okamžite do protiútoku, lebo títo mafiáni nehrajú čestne.

Rada pre pána Stworu, keď uverejňujete nejaký článok (hoci aj preklad), ktorý ste nepísali vždy napíšte "Uverejnený článok nemusí súhlasiť s názorom editora". Mimochodom nie ste v situácií keď môžete odmietať sponzorské dary od kohokoľvek(hlavne od Mou, i keď občas pripomína zaseknutý gramofón).

PS: Mou i keď nedá Vám nekonečné množstvo príspevkov, pošlite mu tých 1M. [mrknutí jedním okem]

269019

16.05.2012 22:18

Sázka na Zvědavce se vrací

RE: Mozna muzu pomoci usetrit

Oracle 178.?.?.?

Skúste vysloviť verejne pochybnosti o nejakej uzákonenej pravde, alebo len uverejniť preklad kontroverzného článku, ako to urobil pán Stwora a uvidíte aká je tu sloboda. [cool]

Skúste to isté urobiť vo vymenovaných krajinách, nič sa Vám nestane, kritika režimov "tu" alebo "tam" je tak či onak zakázaná (buď Vás média označia za nepríčetného, alebo Vás odvedie polícia, v konečnom dôsledku je to jedno), takže v tomto zmysle sme na tom rovnako.

269067

17.05.2012 11:04

Palestina, čísla prokleté okupace

RE: Neutuchající palestinská propaganda

Oracle 178.?.?.?

To je fuk odkiaľ pochádzajú, boli tam skôr ako súčasná "majorita", a "majorita" podľa žiadneho skutočne ľudského zákona (nie podľa starého zákona) nemá právo vytláčať (rozumej hnať ich do giet a tam ich zabíjať bielim fosforom, ako počas akcie Liate olovo- len taká pripomienka) čo sa podľa tejto mapy aj deje:
https://pospolitost.files.wordpress.com/2008/06/pa...
Vložený obrázek

PS: Tento príspevok má za úlohu priviesť veci na pravú mieru.

269092

17.05.2012 12:49

Palestina, čísla prokleté okupace

RE: Neutuchající palestinská propaganda

Oracle 178.?.?.?

>Oracle - TAKTO se nesiri ani rakovina !! Jak se teto nemoci rika
>??

Blbosť, sionizmus, politická korektnosť, pravdaaláska, AIDS (či iná pohlavne prenosná alebo virálna choroba), sklerozis multiplex, ja to teda neviem a Vy? [zmaten]

269098

17.05.2012 16:57

Boj o moc ve světě pokračuje

RE: je

Oracle 178.?.?.?

>Tak ale nechapu tohle
>
>http://www.vlastnihlavou.cz/cinska-karta-fedu-juan...

Ale budete, keď Vám to vysvetlím. [mrknutí jedním okem]
Ide o jednoduchú vec, Čína, Rusko a India vedia, že "západ" (Mou to môže potvrdiť) buď infiltruje a uplatí centrá moci alebo ich zničí. Rusy sa vybrali cestou priameho boja (zakazujú protesty za "demokraciu" atď), Čína sa rozhodla, že naoko prijme Vami mienenú ponuku západu (v skutočnosti je to diverzia), ona je najzraniteľnejšia z celej trojice, kvôli jej hospodárstvu postavenej na exporte, preto hrá o čas a snaží čo najlepšie využiť situáciu vo svoj prospech (čo iné by sme mohli čakať od aziatov), India zas sa tvári "ja nič, ja muzikant, u mňa žiadne mocenské centrum nie je".

V skutočnosti tieto tri mocnosti sa dohodli na tom, že čiastočne zaplnia politický vákuum a stanú sa novou chrbtovou kosťou globálnej ekonomiky po krachu západu, sú na to verejné a tajné dohody (čaká sa len na okamžik kedy sa tie dohody zverejnia poprípade začnú podľa toho aj postupovať).

269103

17.05.2012 20:47

Palestina, čísla prokleté okupace

RE: Neutuchající palestinská propaganda

Oracle 178.?.?.?

>demencia?
Skôr Creutzfeldt-Jakobova choroba, známe aj ako BSE u dobytka.

269117

18.05.2012 00:07

Palestina, čísla prokleté okupace

RE: Neutuchající palestinská propaganda

Oracle 178.?.?.?

Palestínčania sú na tom asi ako židia v Terezínskom koncentračnom tábore, s tým rozdielom, že tích židov nikto nesypal bielim fosforom ako počas Palestínčanov počas akcie Liate olovo, a nezmenšovali rozlohu toho tábora viď stavanie stien okolo Palestínskych osád a nedávne vyhlásenie Izraelskej vlády, že rozhodli zvýšiť počet ilegálnych osád (podľa medzinárodného práva je to stále okupované územie zo Šesťdňovej vojne) v pásme Gazy-dajako ste na to zabudli, síce o oboch udalostiach ste boli informovaný. [oči v sloup]

Napriek tomu, že Terezínsky koncentračný tábor patril medzi "luxusné" tábory a bol dobre zásobovaný (aspoň v tom období keď sa to použilo na propagandu), bol to stále koncentračný tábor.
V podobnej situácií sa nachádzajú Palestínske osady, občas nedostanú palivo, kancelárske a školské potreby, lieky, potraviny (sú čiastočne sebestačný) a lekársku pomoc len kvôli tomu že nejaký sviniar s úradnou mocou rozhodne že je to pomoc teroristom a preto to nepustia dnu. (Keď príde na bezprávie, nedokážem uchovať chladnú hlavu).
Vy demagóg jeden zlatý podporujete nacistický režim, lebo nielen Palestínčanov ale aj kresťanov trápia, tiež je tu o tom článok. Prečo mám ten pocit, že po vyriešení "Palestínskej a arabskej otázky", príde na rad "kresťanská otázka"?

Ad České životy, väčšina zomrie na dôsledky svojho jednania ako opitosť, drogy, nepozornosť, nedodržanie pravidiel cestnej premávky atď, a niektorí zas doplácajú na cudziu nezodpovednosť, alebo boli v nesprávny čas na nesprávnom mieste, žiaľ. [pláč]

PS: Čakám že Izrael zaútočí na Sýriu alebo rovno na Irán, niekedy v budúci mesiac (priveľké ticho okolo toho), tentoraz ale nemôže rátať s podporou USA (Mit Romney kvôli tomu aj vyhrá, lebo sľúbi vojenskú podporu pre Izrael, čo je dobré podľa AIPAC-u a dostane kvôli tomu pozitívne mediálne ohodnotenie), totiž USA nemá ani zdroje ani podporu zo strany Ruska a Číny.

269122

18.05.2012 17:04

Boj o moc ve světě pokračuje

RE: je

Oracle 178.?.?.?

Pokiaľ dobre pamätám, Iránsky plyn a snáď aj Ruská ropa ide do Indie cez Ruské potrubie, ktorú postavili Číňania, toľko o konkurencií medzi Indiou a Čínou. [velký smích]

269167

20.05.2012 13:30

Vlastenectví proti euroatlantismu

RE: Demokrat, nebo nacionalista?

Oracle 178.?.?.?

Nie je ďaleko od pravdy, v "demokratických" a starovekých Aténach občania odhlasovali jednu vojenskú výpravu za druhou (zväčša proti susedom), aby si mohli privlastniť nejaký hodnotnejší kus z vojnovej koristi, Rímska republika detto a o USA tiež netreba robiť ilúzie.

269301

20.05.2012 16:51

Palestina, čísla prokleté okupace

RE: Neutuchající palestinská propaganda

Oracle 178.?.?.?

>Nejhorší nesmysly vypustí blábolista, který si myslí, že
>je informovaný, ačkoliv vůbec informovaný není, nebo
>formalista, který hledí na detajly, ignorujíc jádro
>problému.

>
>Tak například v blistech, tuším že včera vyšel článek
>Martina Kunštěka. Nebyl o holokaustu ani o nutnosti hájit
>vlastního hajzla, ale o mentalitě zrádce, takže oba kritici
>článku, Cvek i Dolejší střílejí mimo. A stejně, milí
>Vojto, míjíš svůj cíl i ty sám.

Pekne napísané, snáď len toľko dodať "čím väčší hlupák, tím viac rozumu chce rozdať", takého pred časom pán editor aj umravnil.

>
>Palestina je jediným velkým koncentračním táborem, i když
>více než "modernímu koncetráku", vynalezenému Brity v
>Burské válce a zdokonalenému Carem a fuhrerem, podobá se
>spíš Indiánským rezervacím ve Spojených státech.
>Nicméně, ač forma je odlišná, účel je stejný. Tečka,
>puktum.

Aj zlatá klietka je len klietka, v našom prípade ide o 10 metrov vysoký neprechodný plot okolo okupovaného Palestínskeho územia (odsúdila ju OSN ako protiprávne, Izrael to nerešpektoval a použil znova výhovorku "nutnej obrany" ), ktorá zhodou okolností oddeľuje niektorých majiteľov od ich pôdy (dostane ju nejaký privandrovalec z USA). Ďalší kúsok je búračka niekoľko storočného olivového sadu a prislúchajúceho domu, občas aj majiteľmi občas a pritom zomrie aj nejaký ten ľudskoprávny aktivista z USA a mohol by som pokračovať do úmoru vo vymenovaní kúskov "nadradenej a vyvolenej rasy" pre ktorých sme len hovoriacim dobytkom.

Stále prajem Vojtovy aby zažil na vlastenj koži a v tomto živote to čo priemerný Palestínčan, poprípade zažil obťažovanie zo strany českej exekučnej mafie. Viem, že mu prajem samé "príjemné veci", ale na druhej strane aj on obhajuje samé "príjemné veci". [mrknutí jedním okem]

269306

21.05.2012 15:36

...a ta kráva mléko dává...a dává...a dává...

RE: Sprosta kradez (a vrazda)

Oracle 178.?.?.?

On ten pán nie je ďaleko od pravdy, skúste pozrieť do nejakého priemyselného veľkochovu typu USA(či na mäso alebo pre mlieko) a nie na tých miestnych farmárov s tuctom kráv.
Ide o to, že obaja popisujete inú realitu, vy toho malého farmára ktorý skutočne stará o ten dobytok a on toho majiteľa veľkochovu.

269385

21.05.2012 15:45

Vlastenectví proti euroatlantismu

RE: Demokrat, nebo nacionalista?

Oracle 178.?.?.?

Vedľa ako tamtá bedľa, v príspevku na ktorý reagujete nie je ani slovo na podporu Rímskeho katolicizmu, počas vojny a vlády Franka značná časť kléru bol na strane fašistov (skryto alebo otvorene).

PS: Aténčania neboli len demokrati ale aj náboženský fanatici, Sokrata obvinili aj za to, že presadzuje uctievanie cudzích bohov, hoci chudák sa chcel len dopátrať pravdy.

269387

21.05.2012 23:47

Vlastenectví proti euroatlantismu

RE: Demokrat, nebo nacionalista?

Oracle 178.?.?.?

Frankov režim využíval katolicizmus ako nástroj na donášanie a jeho psycho-techniky ovládania más, ale Španieli stále prahnú po sociálnych istotách, čo bola jedna z hlavných zložiek nacistických režimov, druhá bola skoncentrovanie celej politicko-ekonomickej moci do rúk úzkej skupiny, Hitler a Franko veľmi dobre vedeli balansovať medzi ekonomickými záujmami elity a sociálnymi potrebami obyvateľstva, pričom obaja potláčali (a to dosť krvavo) svojich oponentov. Najhoršie na tom je, že sociálne istoty zmizli v Španielsku (a v celej Európe), ale ten fašizmus zostal.

Čo sa týka rímskokatolíckej cirkvi, ten pod rúškom viery zhromažďoval/zhromažďuje ekonomickú a politickú moc takmer 2 tisícročia, 95% kléru je tam pre moc a pre peniaze. Rímskokatolíckej cirkvi vždy šlo o moc a peniaze do ich kosher vreciek, nech hocikto tvrdí opak, oni boli prví čo zradili učenie Ježiša (vlastne bol to Šaul z Tarzu, ale to je detail).

269412

22.05.2012 11:12

...a ta kráva mléko dává...a dává...a dává...

RE: Sprosta kradez (a vrazda)

Oracle 178.?.?.?

Ja som viac menej reagoval na TENTO PRÍSPEVOK.
> Doporučuji nejdříve číst, pak reagovat.
Vy by ste mali zas zobrať k srdcu svoje vlastné odporúčanie, najlepšie od začiatku aktuálneho vlákna. [velký smích]

269440

22.05.2012 12:13

Vlastenectví proti euroatlantismu

RE: Demokrat, nebo nacionalista?

Oracle 178.?.?.?

>Pavel je smyšlená postava, stejně jako Ježíš a bez
>římské církve byste se o nich nikdy nedozvěděl...

No počkať, väčšina legiend má základ v pravdivých udalostiach, prvé žido-kresťanské sekty museli vzniknúť na nejaký podnet (z ktorých vznikli prvé kresťanské cirkvi ako Kopt, Aureliánci či katolíci)

>postavit "sociální jistoty" na armádě - jak dlouho to asi
>může fungovat... myslete trochu...

Francov režim vydržal takmer 40 rokov, kým ho nezradil Španielský kráľ. Druhá signifikantná vec je, keby Francov režim neposkytoval ako-tak dôstojnú obživu vlastným obyvateľom, tak netrvá asi 40 ale 10-15 rokov (príkladom je celá južná Amerika kde ľavicové režimy a fašistické či pravicové režimy podporované USA sa striedali každých 10-15 rokov), prosím myslite trochu... [mrknutí jedním okem]

>samozřejmě že tu fašismus zůstal, všude kde dominuje
>"parlamentní demokracie" jako způsob vlády, jedná se o
>osvědčený starořímský model...

>a s fašismem se samozřejmě pojí i křesťanský globální
>korporativizmus, který dominuje právě od meziválečné
>doby...
Iste systém zostal, ale je rozdiel, či vedúcu úlohu zohrával cirkev (a tým bolo uzákonená silná dvojitá morálka), alebo banda všetkého schopných karieristov (tiež banda s dvojitou morálkou, ale nikto súdny od nich nečaká nič lepšie).

269443

22.05.2012 20:32

Vlastenectví proti euroatlantismu

RE: Demokrat, nebo nacionalista?

Oracle 178.?.?.?

Ad Ježiš, máte snáď problémy s pochopením písaného textu?
Jasne som napísal "nejaké učenie jedného človeka musel dať základ existencie kresťanstvu", ďalšia vec je, že podľa dokumentárneho filmu "Ježíš v Indií", americký film s Českými titulkami, existujú písomné dokumenty, že muž s menom Ješu (pôvodne meno Ježiša) nielen existoval, ale po ukrižovaní a po údajnom vzkriesení (niektoré drogy dokážu priviesť človeka do kómy napr. extrakt mandragóry) sa vrátil do Indie a tam pokračoval vo svojom učení. Najpikantnejšie na tom je, že Rím o tom vie ale kvôli "peniazom a moci do správnych kóšer vreciek" pravdu za žiadnych okolností neprizná.

Ja som poukazoval na to, že Francov režim využíval klér, samozrejme za niektoré protislužby, ale klér nebol vo všeobecnosti vo vedúcej pozícií(aspoň nie otvorene).

Ad obživa počas Franca ľudia mali čo jesť a nebývali v slumoch (to som mal na mysli pod ako-tak dôstojným životom), lebo veľmi dobre vedel, keby nechal vzniknúť hladomor a slumy, tak má na krku povstanie. Mimochodom nacistické Nemecko počas Hitlera mal podobný "sociálny" systém.
Mimochodom v Maďarsku (je to za rohom), v Česku (ešte nezačala kosiť exekučná mafia) reálne hrozí, že ľudia nebudú mať čo jesť alebo budú žiť v slumoch typu 3. svet, PIGS detto, lebo fašizmus.

269457

22.05.2012 21:38

Operation Unthinkable

RE: Dva se perou a treti se tomu smeje za rohem-dejiny rozdeleneho sveta

Oracle 178.?.?.?

Nacisti a fašisti sa mydlili medzi sebou, a sekundovali im socialisti (podľa mena to boli sovieti, ale to je detail).

269464

22.05.2012 21:40

Vlastenectví proti euroatlantismu

RE: Demokrat, nebo nacionalista?

Oracle 178.?.?.?

Pardon mal to byť Issa namiesto Ješu.

PS: prosím definovať pojem "dobrý kresťan".

269465

22.05.2012 23:46

Vlastenectví proti euroatlantismu

RE: Demokrat, nebo nacionalista?

Oracle 178.?.?.?

Poviem 2 veci, chytrejší to pochopia ihneď Vy asi nie:
1) Váš nik je piktogram pre riť.
2) Nomen est omen.
[velký smích] [vyplazený jazyk]

269474

27.05.2012 22:07

Kalouskův závod ke dnu

RE: Základní chybou článku

Oracle 178.?.?.?

A práve som o tom písal niekoľkokrát, nie tak jednoducho ako Vy, to priznávam.

Iste (použijem Váš obraz), plán elity bol vypustiť tento rybník a presťahovať sa do ďalšieho, ale vďaka internetu (už ľutujú ten fakt, že nechali ju vzniknúť) vzrastá miera informovanosti a dobre osvedčené praktiky typu infiltrácia a ovládnutie, či vytvorenie pseudo-opozície prestáva fungovať, nemajú kam sa preplávať.

Nech aj hocijaký pesimista typu Mou tvrdí opak.[velký smích]

269799

31.05.2012 20:10

Řekové a Srbové se postavili „novému světovému řádu“ (I)

RE: Přeci jenom jsi snílek, jak máš v názvu

Oracle 178.?.?.?

Ja to poviem jednoduchšie ako udo.
Globalizácia (spájanie národov do väčších celkov) je nevyhnutná vec, problém je spôsob uskutočnenia t.j prílišná centralizácia, čo presadzuje elita (všetci vieme v čom sú elitné), jednoducho sa vytvára fašistická supervláda.

Správny spôsob globalizácie by bolo spájať štáty do celkov okolo centrálnej zmluvy zabezpečujúca práva a povinnosti občanov, obmedzí moc centrály a rozšíri moc miestnych samospráv (tím, že o miestne záležitosti sa bude rozhodovať v mieste sa zabezpečí sloboda občanov únie).

270045

31.05.2012 22:58

Řekové a Srbové se postavili „novému světovému řádu“ (I)

RE: Přeci jenom jsi snílek, jak máš v názvu

Oracle 178.?.?.?

Ono tie "katedrály a mosty" sa rozpadnú tak či onak bez nášho pričinenia, takže nemusíme nič rozbíjať.
Problém ale predstavuje jeden fakt s ovečkami to otrasie neskutočným spôsobom, niektorí spáchajú samovraždu (viď Grécko, Taliansko atď), niektorí budú revoltovať, niektorí sa pridajú na stranu fašistov a niektorí sa na to celé vykašlú a začnú sa spájať do komunít, ktorých ekonomickým základom budú výrobné družstvá (workers cooperatives) ako Mondragon, Brukman factory, Fasinpat atď, nakoniec to povedie k zavedeniu demokracie švajčiarskeho typu.

270056

01.06.2012 13:10

Řekové a Srbové se postavili „novému světovému řádu“ (I)

RE: Přeci jenom jsi snílek, jak máš v názvu

Oracle 178.?.?.?

Takže chcete nejakú "hlavu pomazanú", s tými sme sa pochodili v monarchiách, diktatúrach a v zastupiteľských "demokraciách".
Cesta "pomazaných hláv" je prežitok, takže jediná vec odpovedať na otázku
> KDO to všechno zrealizuje?

"My" to je tá najjednoduchšia vec čo môžeme urobiť, stačí vytvoriť platformu, urobiť okolo toho rozruch a budeme mať čo sme chceli, však Islandania napísali novú ústavu cez internet, problematické bude premôcť staré štruktúry, ale začať to treba teraz.
Nemôžeme čakať na "vhodnú príležitosť", lebo tá nikdy nepríde (aspoň nie v takej podobe ako čakáme), takže keď začnú občianske nepokoje budeme mať za čo bojovať.

Takže kto vytvorí stránku a napíše základné body "ústavo-zmluvy"?

270099

01.06.2012 13:21

Řekové a Srbové se postavili „novému světovému řádu“ (I)

RE: Přeci jenom jsi snílek, jak máš v názvu

Oracle 178.?.?.?

Staré katedrály sa stavali spôsobom pokus-omyl-korekcia, problém s tou "katedrálou" je, že každá nová nadstavba na predchádzajúcu úroveň je čoraz väčšia a mizernejšej kvality, preto hrozí, že "pád strechy" (ktorú teraz dokončujú) nielen strhne so sebou vyššie položené nadstavby ale zničí aj základy "katedrály".

No a namiesto "katedrál" budeme musieť stavať niečo plochšie.

270100

02.06.2012 19:38

Je příčinou problémů soudobé společnosti společenský systém nebo způsob vládnutí?

RE: Nejtvrdší režim je momentálně v Česku

Oracle 178.?.?.?

>Prečo úžernícka a ekonomická mafia môže beztresne vyciciavať
>ľudí, národy, štáty...

Lebo ľudia sú príliš zamestnaný zarábaním na denný chlieb na to, aby hľadali pravdu, pravda našťastie nájde aj človeka ktorý ju nehľadá, žiaľ je to vo forme veľkej rany rovno do hlavy alebo pádu na hubu.

Tento systém vďaka ekonomickému kolapsu a následne systematického kolapsu nachystá kdekomu pád na hubu. [velký smích]

270165

02.06.2012 19:44

Řekové a Srbové se postavili „novému světovému řádu“ (I)

RE: Přeci jenom jsi snílek, jak máš v názvu

Oracle 178.?.?.?

>A proč tedy na nás vyplazujete jazyk?
>To jako že my jsme ti idioti a Vy jste ten za vodou?
>
> [oči v sloup]

Alebo len on vie, že myslel desatoro na detektívku. [cool]

Čo sa týka výtvoru toho anonyma škoda slov, je tu len preto, aby robil flame.

270166

02.06.2012 21:07

Je příčinou problémů soudobé společnosti společenský systém nebo způsob vládnutí?

RE: Nejtvrdší režim je momentálně v Česku

Oracle 178.?.?.?

Ja sa vôbec nedivím, ja som len skonštatoval, že tí čo nehľadali pravdu budú jej musieť čeliť, a ten ktorý bol fanatickým prívržencom systému, padne na hubu. [velký smích]

270171

03.06.2012 00:12

Řekové a Srbové se postavili „novému světovému řádu“ (I)

RE: Přeci jenom jsi snílek, jak máš v názvu

Oracle 178.?.?.?

Ono síce píšete krásne veci, žiaľ na to aby to ľudstvo dosiahlo musí zmeniť svoje postoje a systém ktorý sa používa, a to nejde z jedného dňa na druhý.
Veľa ľudí žije v letargií krysích pretekov a myslí si, že všetko je fajn, a preto táto kríza ich preberie a zoberie im ilúzie, vyvolá to príslušné emocionálne presýtené reakcie a niektorí zas začnú klásť gramotné otázky.

Druhá vec je, že každý sa snaží maximalizovať zisky pre seba a svoj "klan" (mienené ako užšie sociálne okolie z rodinných príslušníkov, priateľov, kolegov atď) a preto keď bude mať možnosť brať bez obmedzenia a okamžitej spätnej väzby, tak bude brať (sme v podobnej situácií). Preto ja nie som fanúšikom občianskeho platu, lebo by to ľudia brali z väčšej časti ako pečený holub do huby, a nerobili by preto nič zmyselné, no a z tohoto dôvodu razím heslo "každému by malo dať možnosť postarať sa o seba, pokiaľ mu to jeho/jej zdravotný stav a vek umožňuje" (s čím aj vy súhlasíte).

Nový stav spoločnosti, ktorého priemyselno-ekonomický základ budú tvoriť výrobné družstvá (workers cooperative), bude musieť mať nejaký fixný rámec v písomnej forme aby sa z toho nedalo len tak vykrútiť, a potrebujeme aby samospráva Euroázijskej únie bolo modelované na základe Švajčiarskeho systému, alebo ako sieť navzájom sa podporujúcich výrobných družstiev kde starosta=vrcholný manažér, miestny poslanci=manažéri atď.

270176

03.06.2012 13:19

Řekové a Srbové se postavili „novému světovému řádu“ (I)

RE: Přeci jenom jsi snílek, jak máš v názvu

Oracle 178.?.?.?

Správna otázka znie ako docieliť Vami opísaný stav, ako a kde ľudí na to naučiť a prípadne aj kde začať?
Podľa americkej štúdie, ktorého cieľom bolo zistiť z ktorej formy učenia ľudia najviac zapamätajú veci vyšlo, že ľudia zapamätajú najviac zo simulácií a robenia vecí naostro (95 až 100%) a preto si myslím, že Vami opísaný cieľ sa dá dosiahnuť najlepšie tak, že sa založí výrobné družstvo.
Odpoviem aj prečo, po prvé bude to postup naostro, kde sa naučia to, čo ste už písali, a po druhé to bude simulácia pre starý/nový prípadne staronový systém riadenia spoločnosti.
Ide o to, že výrobné družstvá sú samo-riadiace systémy, kde strategické ďalekosiahle rozhodnutie prijíma predstavenstvo a jeho rozhodnutia odsúhlasí alebo ruší členská schôdza (aspoň by to tak malo byť).
Samozrejme každý podnik bude potrebovať aj manažment, ktorý bude mať na starosti tie denné záležitosti, ktoré zabezpečia jej fungovanie.

270197

05.06.2012 11:30

2% = 49 x nula nula NIC

RE: snaha se cení, ale autor by se měl nejdříve vzdělávat, než něco začne psát

Oracle 95.?.?.?

Začiatok konca tohoto systému sa nastane keď najväčší importér sveta skrachuje, pozrite na ekonomické čísla (koľko nových pracovných miest vzniklo a koľko ľudí bolo registrovaných ako nezamestnaný v USA, koľko ide z federálneho rozpočtu USA na umorenie dlhu a koľko na služby).
Onedlho USA (pokiaľ samozrejme nevyvolajú vojnu čomu zatiaľ sa podarilo zabrániť vďaka Číne a Ruska) vyhlásia platobnú neschopnosť voči federálnym zamestnancom, to povedie ku krachu firiem a k zastaveniu exportu z Číny (na krach USA a BRICS spolu s pridruženými krajinami sa pripravujú už minimálne rok), z ostatných štátov a Nemecka čo bude mať katastrofálny dopad na pracujúcich aj u nás (sme montovne dodávatelia pre nemecké firmy) čo dovedie k postupnému rozpadu systému, bohužiaľ niektorý zvolia prechodne do vlády otvorených fašistov (kvôli nostalgií za "starými dobrými časmi" ), ale rýchlo naučia, že tadiaľ cesta nevedie.
Cesta nevedie cez navolených papalášov, ktorý zastupujú a presadzujú záujem sponzorov (preto mnohý nejdú k voľbám, vedia, že záujem voličov je niekde na konci listu), cesta ale vedie cez aktívny prístup presadzovania záujmov v skupine to je cez tzv priamu "švajčiarsku" demokraciu (žiaľ akákoľvek strana ktorá presadzuje priamu demokraciu je dopredu diskreditovaná, lebo buď sa skorumpuje po voľbách, je skorumpovaná alebo rovno je zložená z imbecilov).
Na to aby nový systém sa presadil, potrebujeme ekonomický základ a miesto kde sa ľudia naučia ako so svojimi právami a povinnosťami zachádzať, takéto miesto je výrobné družstvo tzv workers cooperatve.

270278

05.06.2012 21:44

Pokládání základů pro preventivní jadernou válku proti Íránu

RE: Moc a peniaze.

Oracle 95.?.?.?

Rozoberiem Vás na kúsky:
>Ako ďalej? Kapitalistický pseudotržný a pseudodemokratický
>systém je poraziteľný jeho vlastnou ideológiou.

Akože čo? To čo hovoríte nedáva zmysel.

>Treba
>zrušiť demokratické strany a stranícke kandidátky a zaviesť
>priame voľby odvolateľných a trestne zodpovedných poslancov,
>ktorí budú mať iba jednu právomoc: zabezpečiť vládu vysoko
>odborne zdatných štátnych úradníkov, ktorí nepodľahnú
>návykovým amorálným ochoreniam, moci a peniazom. Títo
>poslanci by predstavovali "Radu starších", orgán kolektívneho
>vedenia spoločnosti, ktorý by historicky samovoľne vznikol
>tým, že ľudia by opakovane volili osvedčených poslancov,
>ktorí svojou prácou dokážu voličom uľahčiť život a
>zvýšiť kvalitu života. Nie možnosti ako zbohatnúť, ale
>KVALITU ŽIVOTA.

Zrušiť strany je nezmysel, v ideálnom svete je to združenie podobne zmýšľajúcich ľudí v tomto pseudo-kapitalistickom a pseudo-demokratickom svete je to len finančno-mocenský nástroj niektorých, kde voliči a členská základňa je len komparz. Druhá vec je, že odkiaľ zohnáte toľko svetcov, totiž hocikomu dáte moc ten sa mu podľahne a bez takmer okamžitej spätnej väzby nastane katastrofa.

>Takéto kolektívne vedenie spoločnosti
>popisuje aj Sidorov u Árijcov v Euroázii a tých neporazili ani
>Chazari ani Hitler. Sidorov pokladá demokraciu za nefunkčnú,
>lebo veľká väčšina populácie je nevzdelaná, amorálna z
>pohľadu závislosti na moci a peniazoch a zaručene sa vo
>voľbách rozhodne zle, vo svoj neprospech!

V zastupiteľskej "demokracie" čokoľvek urobíte je zle či volíte alebo nie, alebo volíte "ľavicu" alebo "pravicu", v konečnom dôsledku je to vždy o vás bez vás. Čo sa týka amorálnosti a nevzdelanosti je to zámer, ale našťastie ľudia budú nútený vzdelávať sa a mať ako takú chrbtovú kosť inak ich svet zomelie.

>Teda dnešná podoba
>demokracie je ideologické svinstvo, ktoré ohrozuje civilizáciu
>ako takú. Prvá "Rada starších" musí vzniknúť v USA, lenže
>na to treba vzdelanú väčšinu, a z toho mám obavy...

Tá "rada starších"-senát (z latinského "rada starších" ) musí mať nejakú civilizačno-politcko-ekonomickú základňu, lebo keby to vzniklo zajtra, tak pozajtra máme na krku 3. svetovú so všetkým čo k tomu patrí, preto podporujem priamu demokraciu švajčiarskeho typu (kde sa rozhoduje o veciach skôr než o ľuďoch) s kombináciou sietí výrobných družstiev ako jej ekonomická základňa, lebo keď sa nedostane okamžitej spätnej väzby zo strany ľudí a dovolíme koncentrovať bohatstvo (a moc) v ruke menšiny dopadneme horšie ako Rímska ríša.

270293

14.06.2012 20:04

Rusko, Čína a WTO (II)

RE: WTO

Oracle 95.?.?.?

Pred pár dňami som pokúšal vložiť článok s názvom "Putin obracia biznis k Číne" kde vlastne sa hovorí o tom ako Rusko nebude zvyšovať objem obchodu so západnou Európou (zatiaľ to platí len o energetických nosičoch), ale zvýši objem obchodu s Čínou.
To v mojom čítaní znamená dve veci "budete naďalej používať proti nás dvojití meter, zatvoríme kohútiky a vystúpime z WTO", "pripravujeme sa na krach západu".

Teraz EU vďaka dementného "vlezdozadku-izmu" si zatiaľ neuvedomuje, že keď Rusov (Číňanov) poštvú proti sebe útokom na Sýriu alebo ďalšími obmedzeniami z WTO, tak nielen potopia "západ" ekonomicky ale môžu zaútočiť aj vojensky (ale to je naozaj krajné riešenie), pre Rusko a Čínu je tam Japonsko a ostatné členské štáty BRICS poprípade aj štáty juhoamerickej ALBA. Iste otrasie to s nimi ekonomicky a politicky, ale budú v skutku intaktné, kým "dobrý demokratický a humanitárne bombardujúci západ" (vrátane nás) rozpadne prakticky na márne kúsky a bude veselo lynčovať politikov a bankárov.

Druhá zaujímavá vec je, že celý "dobrý demokratický a humanitárne bombarujúci západ" je prakticky bankrot, jediná vec čo nás ešte čaká, je vyhlásenie bankrotu.
Myslím si, že Čína a Rusko hrajú práve preto o čas, aby neboli oni tí "zlí", hoci pripravujú sa na aj druhú a tretiu eventualitu(záložný plán záložného plánu). [cool]

270670

17.06.2012 20:35

Rusko, Čína a WTO (II)

RE: Puvodni pisatel je velmi schopny

Oracle 95.?.?.?

> v pripade otoceni zad na WTO, bude BRIC schopny samoexistence?

Zlá otázka, správna otázka znie: v prípade KRACHU západu je BRICS schopná samo-existencie, respektívne s obchodom v minimálnom objeme? Môj názor je iste v prípade Indie, Ruska a Číny (dokážu sa navzájom ekonomicky podporovať) a možno v prípade ostatných členov.

> Dale, dojde-li k tomu co je defacto ekonomickou blokadou >Zapadu, dojde nasledne k finalni svetove valce?

Ekonomická blokáda by bola v prípade útoku na Irán či na Sýriu zo strany NATO/USA, skôr to bude tak, že na Sýriu zaútočí Izrael (tej zberbe netreba ani zámienka) s bohatou podporou zo strany USA, a kvôli tomu sa pripravuje evakuácia vyvolených medzi vyvolenými do Česka (budú tu vítaný ako zápal pľúc).

>Jak vime v minulosti byla valka vzdy planovana a
>provadena za ucelem zisku; to by v te pristi jiz neplatilo. Zda
>se mi tudiz jako alternativa absurdni a to muze byt take duvod
>proz Zapad tolik 'tlaci na pilu'.

No ono tú absurdnú alternatívu západné "elity" aj zvažovali ako reálne riešenie otázky ŠOS/BRICS ale po "teste" nového Topoľa/Bulavy z toho radšej(možno) odstúpili. Dôvodom je asi to, že Rusy s tým "testom" (bola to skôr demonštrácia pred verejnosťou ako utajený test)ukázali aspoň 2 veci:
-majú technológiu ktorá z nedokončeného systému PRO urobil nepotrebnú haraburdu (v prípade preventívneho útoku USA na členov ŠOS by atómové zamorenie na území USA by bolo nad únosnú mieru)
-sú prítomní v oblasti stredozemného mora a monitorujú situáciu, a pravdepodobne je tam toho viac ako jedna stealth ponorka

India a Čína reaguje spôsobom "ako sa do lesa volá, tak sa z lesa ozýva (tak horár fackuje)", ide o to že Čínu a Indiu "dobrý západ" snaží ožobráčiť a vysať demokraticky a slobodne už niekoľko storočí (menšími a väčšími úspechmi), z toho je jasné že majú k "západu" averziu.

270734

19.06.2012 09:32

USA se v Sýrii pokouší začít plnohodnotnou válku v zastoupení

Bude to proxy vojna, aspoň spočiatku.

Oracle 95.?.?.?

Ako to vyvinie ďalej, to je len hudba budúcnosti (ja si myslím, že skôr skrachuje USA ako on aktívne vstúpi do vojny). Ide o to, že ŠOS varoval USA a NATO diplomaticky, raketovými "skúškami" a flotilami aby ani náhodou nešiel "demokratizovať" Sýriu.

Vazalom ktorý zaútočí na Sýriu sa javí Izrael (nazvať ju vazalom je síce silné slovo, ale z vojenského hľadiska ním je), tej zberbe stačí aj to, že Sýria je spojencom Iránu-dajako ten útok odôvodnia asi takto "keďže Irán vyhlásil, že treba zničiť Izrael a Sýria je spojencom, tak..." .
Tento scenár je najpravdepodobnejší, lebo Izraelská vláda rokovala o tom, že X stotisíc samo-vyvolencov v prípade vojny odsunú do Česka.

270775

19.06.2012 09:54

Slovensko má svého Breivika

RE: Súhlas

Oracle 95.?.?.?

Podľa 5p zákony o diskriminácií a "hate crime" sú o ničom a s ním aj súhlasím, hoci motívom môže byť "rasová", náboženská či iná neznášanlivosť ale kvôli tomu robiť špeciálne zákony, je dobré akurát pre ovce a na nasieranie ľudí.

Čo sa týka tej cigánskej čvargy, tá je chovaná takmer 20 rokov to predajnou politickou čvargou z parlamentu (chovajú ich na to aby odvádzali pozornosť ľudí, nielen na Slovensku ale aj v Česku, lebo k nám z nejakého dôvodu imigranti z bývalých kolónií nechodia), nie je to asi z ich hlavy, ale zabúdajú na jeden faktoid, pri riešení "cigánskej otázky" sa bude riešiť aj "otázka politikov". A tých Cigánov snažiacich sa integrovať ľutujem.

Inak súhlasím takéto činy sú priamym dôsledkom toho, že ľudia nemajú zákonné možnosti (blbé zákony, zhovievavé rozsudky voči členom tej čvargy atď) ako zatočiť s tou cigánskou čvargou.

270778

19.06.2012 18:40

USA se v Sýrii pokouší začít plnohodnotnou válku v zastoupení

RE: Proč?

Oracle 95.?.?.?

Ja viem že nič také Ahmedinežád nepovedal, on spomínal sionistický režim z Izraela, následne to pri preklade naschvál skomolili "zničenie sionistického režimu v Izraeli" na "zničenie Izraela", ale tento skomolený výrok náramne dobre poslúži ako zámienka pre tú sionistickú čvargu. [naštvaný]

270798

20.06.2012 22:28

Slovensko má svého Breivika

RE: Multikulturalizmus

Oracle 95.?.?.?

Síce na "cigošov" ( zástupný termín pre Cigánov,Arabov či Afrických emigrantov) môžete ukázať v prípade nedostatku peňazí v sociálnej poisťovni, alebo keď nejaký minister z ODS/VV/ČSSD/FIDESZ/SMER atď má kauzu, vyhrabe sa nejaký aktuálny zločin spáchané "cigošmi" alebo na "cigošoch", na tom sa zgustnú médiá a ministrova kauza sa premlčí, alebo premlčí sa schválenie ESM či cirkevných reštitúcií.

Problém sa nastáva pre miestnu politickú "elitu", keď sa skolabuje ekonomika krajiny, vtedy sa udejú 2 veci:
-urobí sa krátky proces s "cigošmi" (niekoľkokrát)
-ľudia spočítajú "neschopnosť" vlád, to znamená v lepšom prípade žiadajú odchod každého politika, v horšom prípade budú žiadať hlavu a krv politikov
Ono ide o to, že ovce a barany veria v to, že politik sa má starať o jeho záležitosti (v skutočnosti politik stará sa LEN O SVOJE záležitosti, keď nie sú kontrolné mechanizmy v podobe odvolateľnosti, či referendum o spôsobe fungovania miestnej samosprávy či štátu, tak to dopadne zle-však to každý Zvedavec vie), no a keď veci prestanú fungovať nedostávajú sa na platy úradíkom, policajtom, hasičom či lekárom a skrachujú sa podniky a nie je na jedlo, tak ovce a barany sa rozvášnia.
Do tejto výbušnej situácie príde vypasený politik , ktorý nehladuje a má všetkého dostatok a začne kecať o tom, že OBČANIA si majú utiahnuť svoj opasok a potom bude všetko OK, tak ten idiot koleduje o starý dobrý lynč (a keď ho/ju zlynčujú, tak mu treba).

270861

21.06.2012 14:13

Na správné straně historie

RE: Sýrii jako Libyi

Oracle 95.?.?.?

>Tahle zpráva znamená, že Sýrii odepsali, stejně jako prodali
>Libyi.
>
>http://czech.ruvr.ru/2012_06_21/78793636/
>
Nie neznamená, ide len ot to, že sťahujú ruských civilov z potenciálnej vojnovej oblasti, ktorý normálny štát by to neurobil?
Ďalšia vec je, že keď to vyzeralo, že sa na Irán zaútočí USA, Rusi evakuovali civilov z kasární v Azerbajdžane (dobre si pamätám krajinu?).

270894

21.06.2012 18:13

Na správné straně historie

RE: Lavrov to ví, je to mezi řádky...

Oracle 95.?.?.?

No Vojta je ovčan a ako správny demagóg "zabúda" na niektoré základné veci:
-moc je najlepší afrodiziák (aj tá fiktívna)
-fiktívna moc priťahuje narcistické povahy, skutočne mocný nie je narcis
-dobrý klamár povie 90-95% pravdy a 5-10% lži napr: prikáže aby človek nezabíjal "brata svojho" (jedna základných imperatív každého živého tvora, ktorá sa obchádza ťažko, je nezabiť súkmeňovca), žiaľ cirkev či iná "autorita" je ten čo určuje, kto je "brat"-veľmi dobre to bolo vidieť pri križiackych výpravách, keď križiaci vraždili kdejakého civila
-ozaj mocný nesnaží ovládnuť telo, ozaj mocný snaží ovládnuť myseľ, lebo telo robí to čo mu "povie" myseľ, preto moderný otroci nenosia ťažké reťaze, ale okovy z dlhov a zákonov pričom si myslia, že sú slobodný. Keď neposlúchnu alebo budú púšťať hubu na špacír, tak budú vystavený na pranier či zbavený základných životných potrieb napr: česká novela stavebného zákona, exekútorské rejdy, či podobné excesy.

Snáď Vojtu vylieči z jeho ovčianstva, v ktorom zaryte verí že politici sú na svojich miestach sú preto aby urobili všeobecne prospešnú vec (v skutočnosti sú tam aby BEZTRESTNE kradli), snáď ho vylieči fakt keď mu (pra)vnuk/čka povie, že Odpraviť vlastných starých/prarodičov je cool a trendy vec a preto by sa mal odpraviť čo najskôr. [cool]

270905

21.06.2012 18:21

Na správné straně historie

RE: jen tak mimochodem

Oracle 95.?.?.?

Smutná pravda je že priemerný Čech je análny alpinista a málomeštiak (napr. adoruje Klausa), ktorý lieči svoje mindráky na Rusoch.
Tieto choroby sa dajú liečiť, žiaľ liek je obzvlášť horký a páchne po ekonomickom kolapse a revolúciách.

270906

22.06.2012 09:18

Útok na média v Americe

Po prečítaní niekoľkých odstavcov som vedel kam tento článok smeruje.

Oracle 178.?.?.?

Začnem trochu mimo, žiadne médium (noviny, web stránky či televízia) nemôže byť objektívny, dôvod je jednoduchý reportér, redaktor a vydavateľ je postihnutý subjektivitou, reportér je subjektívny, redaktor je subjektívny a vydavateľ má svoje obchodné záujmy.

Čo sa týka americkej tlače, ten zas kvôli zlučovaniu vydavateľstiev a televíznych staníc na začiatku 90. rokov 20. storočia sa vytvoril monopol niekoľkých firiem na informácie.
Z tohoto vyplýva, že redaktori sú je prekádrovaný na na n-tý stupeň (majiteľ mediálnych firiem-majiteľ kontrolných baličiek firiem a zadávateľ lobingov- sa uisťuje, že sa do novín/televízie sa nedostane informácia ktorá by poškodilo jeho obchodné záujmy) a jednak pokiaľ robí (investigatívny) novinár problémy na základe nejakej výhovorky ho vyhodia a dostane sa na čiernu listinu, a nielenže nedostane nikde prácu ale nepublikujú ani jeho články, preto z existenčných dôvodov musí osvojiť novinárske maniere z bývalého východného bloku (v našich končinách nemusí osvojovať také maniere, lebo to už majú osvojené).
Toto je tá slávna sloboda slova a slobodné média v nielen americkej praxi, preto treba hľadať objektívnu pravdu na "konšpiračných" weboch a na Ruských stránkach.

270928

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Káva pro Zvědavce

56

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 120 čtenářů částkou 19 700 korun, což je 56 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 1

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 1

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,93 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,21 Kč
100 japonských jenů
21,10 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,98 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 642,06 Kč
1 unce stříbra
508,58 Kč
Bitcoin
374 951,67 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 797 572