Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Oracle

Nalezeno 1417 příspěveků, 380 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

14.10.2012 18:38

Proč je kysličník titaničitý v naší potravě?

RE: A už je to tady zase?!

Oracle 95.?.?.?

Prvá vec je, odporúčam aby ste pozreli film (ešte raz ak ste už to pozreli).
Druhá vec najmodernejší traktor je Vám na nič, pokiaľ nemáte palivo.
Tretia vec, prečo by som mal ísť proti prirodzeným procesom (ako to robí "moderné" poľnohospodárstvo), keď môžem tie isté procesy aj využiť, a na to už nie je potrebná žiadna drina.

Toto sa stalo na Kube: nebola ropa, takže nebolo palivo, pesticídy, hnojivá a cement. Takže od 90. rokov mešťan farmárči, a masovo sa používajú postupy organického farmárčenia, organické hnojivá a pesticídy. Väčšina ľudí teraz farmárči, a celá Kuba je teraz lepšie živená a zdravšia ako pred cca 20 rokmi. Treba poznamenať, že prechod bolo poznačené prídelovým systémom, výpadkami energie a štátnymi investíciami do týchto alternatív.
Majú teraz 50 univerzít, nadbytok lekárov, bohatý komunitný život, racionálnejšie využívanie energie, využívajú 21 krát menej pesticídov a majú potenciál k tomu, aby sa utečenci z Floridy vrátili keď to rachne. [mrknutí jedním okem]

Kuba poskytuje lekárske služby Venezuele a na oplátku dostáva ropu (neviem čo z tej ropy robia, ale niečo my našepkáva, že nie sú to lieky, pesticídy a hnojivá). Kuba ešte exportuje organické potraviny, organické pesticídy a hnojivá všade kde môže (okrem tých tradičných exportných produktov). Z Číny zas kupuje okrem riže (to je môj súkromný názor) hlavne prostriedky na výrobu obnoviteľnej energie, autá a lacnú elektroniku.

277118

14.10.2012 19:22

Proč je kysličník titaničitý v naší potravě?

RE: Chemickotechnologická pitomost.

Oracle 95.?.?.?

Zlá správa je pre Vás, ono sa to aj deje:
1) niekde (asi v EU) zakázali to aby sa na balených vodách uvádzalo, že pitie VODY zabraňuje dehydratácií bola o tom správa,
2) kodex alimentarius- odporúčania od WHO koľko živín (vitamíny a minerály) musí obsahovať zdravá strava- hodnoty "toxicity" pre jednotlivé vitamíny sú tak nízke, že skôr dôjdete na avitaminózu, ako na otravu s vitamínmi, všetko aby farmácia mohla zarobiť,

a mohol by som tým pokračovať do skonania sveta, jedno je ale isté, veda už nehľadá pravdu (pre mnohých ako aj pre Vás to bude šok), ale sa z nej stala akési náboženstvo, propaganda a nástroj pre neprimerané zisky (vedecky odôvodniť všelijaké idiotizmy).

277121

14.10.2012 20:08

Morální degenerace Ameriky

RE: Jak

Oracle 95.?.?.?

Ja som zatiaľ pri zmysloch, Vy asi už začínate vidieť veci do červena (súdiac podľa reakcie).

Jedna štátna firma je určite manažovaná ako súkromná firma, a to je Singapurská letecká spoločnosť, prečo by štátne a národné firmy by nemohli byť manažované týmto spôsobom, nevidím dôvod, žiaľ ono sa to nedeje takto je druhá vec.

Štát nie je nutne "trojský kôň zahraničného kapitálu", ale parlamentná demokracia určite ním je.

>
>ty vymýšlíš jak zachránit současný systém postavený na
>tržní směně a měštácké "morálce" což je od začátku
>chybný postoj na tvé straně pokus se na to podívat z
>většího nadhledu a třeba pochopíš že nelze najít
>řešení které zároven umožní zachovat to "dobré" z
>kapitalismu na to se naroubují nějaké sociální jistoty a
>navrch ještě to udělat tak aby byli všichi spokojeni to je
>prostě utopie

Dávate mi do úst to, čo som ani nenaznačil.
Vy ste (aspoň si to tak pamätám) na tejto stránkach oháňali s tým že kapitalizmus nutne potrebuje úročený dlh, vynecháme úročený dlh a kapitalizmus zanikne. Bezúročný štátny dlh a pevný poplatok na chod bánk (v systéme JAK-forma družstevnej banky-je to 1,7% z požičanej sumy) sa dá akceptovať.

>problematická je celá rozvinutá dělba práce at už formou
>předávání kompetencí státu v řízení občanského života
>nebo ekonomiky nebo ve výrobě potravin apod

To by nemal byť problém, potraviny pestovať lokálne (na malých súkromných farmách) a hromadný transport by mal byť štátny (ako všetko čo ma nejakú spojitosť s infraštruktúrou, ktorá potrebuje nákladnú údržbu), údržba pamiatok a divadelných budov, či podpora knižníc nie je teoretický problém (minulý režim to hravo zvládol), problém je keď sa začnú miešať ideológiu aj tam kde nepatrí (ako veda, kultúra je istých podmienkach nosičom ideológie).

277123

15.10.2012 23:56

Morální degenerace Ameriky

RE: Jak

Oracle 95.?.?.?

Silná ruka štátu? Nuž stačí len vymáhateľnosť práva, jednoduché a férové pravidlá. Mimochodom netreba silný štát, len to aby ľudia si uvedomili dve veci, svoju silu a to, že pokiaľ nebudú o svoje záležitosti starať, tak nič sa nevyrieši.

>co tím chci říct v současném systému existují 2 strany
>téže ......


Ale prosím Vás, čo to trepete, sú dve veľké skupiny: my a sviniari pri moci (ktorý si pustia pre pár drobných do šarvátok, ale nikdy nedopustia aby sme sa proti nim zjednotili).


>to se stalo v sovětském typu socialismu kdy se stal stát...


Čo ste čakali od systému ktorý vyžadoval stranícku príslušnosť a posranosť pred ŠTB, aby človek mohol dostať na vedúcu pozíciu. Druhá vec je, súdruhovia kopírovali, ale dôvodom nerozumeli (to som už napísal), tak to dopadlo ako to dopadlo. Tretia vec je národné firmy v roku 1988 sa protiústavne sa zoštátnili, aby sa mohol kradnúť, ergo nikdy sme nemohli zažiť skutočnú slobodu ani demokraciu Švajčiarskeho typu.

>stejně jako v současné době je nadnárodními společnostmi
>podkopáván stát a korporace ho a jeho občany využívají
>jako pouhý zdroj zisku což je taky špatně

Znova je to len naša blbosť, lenivosť a pocit bezmocnosti.

>jediná možnost jak by mohl současný systém fungovat je ...

Súčasný systém dosiahol bod nereformovateľnosti, pred 23 rokmi by sa mohol reformovať na oboch stranách "barikády", ale kvôli istým ľuďom a ich poskokom k tomu nedošlo.

>keynesiánství by mohlo fungovat jedině kdyby se z celé ...

Globálna svetová vláda je to čo nenávidíme v EU, len aspoň 10 zväčšené, v jednej centrále sa rozhoduje o tom, že v hornej dolnej nemôžu vyrábať bryndzu na export, lebo výroba bryndzi je "nehygienická" (presne prípad Slovenska), alebo zakážu výkonné grafické karty, či predpíšu guľatosť paradajok, maximálne ohnutie uhoriek a banánov atď.

>vymysli systém ve kterém bys nemusel nic zakazovat a regulovat
>aby to fungovalo

Prečo by som vymýšľal taký systém, aby som sa napísal na dlhý zoznam snílkov?

>to s tím dluhem si myslím víc tvrdit nemůžu sázím ...

Bezúročný dlh je OK, banka s fixným úročením na prevádzkové náklady je OK.
Čo by donútil jedinca aby založil družstvo (je to zoskupenie 5 a viac ľudí)? Nutnosť prežitia jedinca, komunity, rodiny atď (vyberte si).

>můžeme vymyslet další věci co třeba podřídit ...

Občina fungovala po stáročia, každý mal svoj kúsok pôdy, a zvyšok sa rozdeľoval medzi rodiny obce.

Čo sa týka slobodného trhu (tá vec s čím tam dole oháňate), tá nikdy neexistovala. Trh nie je vec, ale nástroj na distribúciu prebytkov, hodnôt, bohatstva a práce. Keď niekto získa príliš veľkú moc, tak veci sa dopadnú ako dopadnú (pošiel na to Rím a ďalšie civilizácie, možno vrátane našej).

277235

V mene HAARP je auroral reaserch, ergo vysiela v pásmach na ktoré sú citlivé elektróny ( a iné nabité častice) v ionosfére, druhé pásmo kde dokáže vysielať sú je dlhé pásmo (extrémne nízke frekvencie okolo 1 až 8 Hz sa používajú na komunikáciu s US ponorkami, lebo prenikajú cez väčšinu prostredí aj keď stratami). Krátke vlny sa samozrejme sa dajú ľahšie zamerať ako dlhé a tým vytvoriť "dieru" do ionosféry.
Druhá vec je, že všetko fyzikálne má svoju rezonančnú frekvenciu, či to je atóm, väzba, molekula (toto sa využíva pri spektrálnych metódach ako NMR/MRI, infračervená/UV VIS absorbčná/emisná spektrometria) či sklenená tabuľa.

Slnečná aktivita ovplyvňuje frekvenciu zemetrasení, je to empiricky potvrdené, kto hľadá nájde o tom štatistiku. Málo známa teória to vysvetľuje tým, že rôzne horniny majú rôznu vodivosť, rôzne piezoelektrické vlastnosti a správajú sa ako polovodiče. Táto teória ďalej predpokladá existenciu podzemných elektrických prúdov.

Takže teória hovorí, že prítomnosť väčšieho množstva kladného náboja v blízkosti zemského povrchu spôsobí cez tranzistorový jav odklon a zmenu v podzemných elektrických prúdoch (to by vysvetľovalo zmeny v zložení spodných vôd, správanie hadov a pravdepodobne i morských medúz), spôsobí narušenie rovnováhy a vypuknutie zemetrasenia. Keďže posun v zemskej kôre na jednom mieste spôsobí posun na inom mieste, tak to vyvolá sériu ďalších zemetrasení.

Keďže vieme že všetko má svoju frekvenciu, HAARP vysiela v určitých vlnových dĺžkach a pravdepodobne existujú podzemné elektrické prúdy tečúce v rôznych typoch hornín a minerálov.
Tak sa pýtam nezaujatého a uvažujúce čitateľa je také ťažké vyvolať zemetrasenie s tým HAARP-om?

PS: Zem je vodivá a v akej miere to záleží od mnoho faktorov, takže prinajmenšom existujú medzi miestami potenciálové rozdieli.

277287

Ako sa podáva odborný text laikom? Použijete slová ktorým rozumie, nutno dodať predchádzajúci príspevok nebol určený priamo pre Vás, keby som použil "vysielanie vo frekvencií cyklotrónovej rezonancie voľného elektrónu", tak väčšina čitateľov má temnotu pred očami.

Takže k veci, každý pozná pokus s kryštálovým pohárom a ako sa rozbíja pomocou zvukových vĺn, na to stačí 40 W reprosústava, otázna je intenzita a trvanie zvuku, ale rozbije sa.

Druhá vec je HAARP je séria vysielačov (od Aljašky, cez Kanadu až do Grónska), ktorá dokáže vysielať od 20-1800 KHz, a na to namodulovať 1-8 Hz signál nie je problém. Výkon najväčšej stanice kľudne môže byť viac než 3 MW (3 MW vysielač na obrázku zmestí do kontajnera), koľko je súhrnný výkon nevieme.

Tretia vec je, Zem "zvoní" pri frekvencií okolo 7,8 Hz, blesky vytvárajú EM vlnu, čo odráža od pôdy a ionosféru a tím vytvára konštantnú rezonanciu. Manipuláciou ionosféry dá sa meniť lokálne túto frekvenciu, naladiť túto sústavu na frekvenciu nejakého zlomu a tým vyvolať zemetrasenie nie je problém. Takže tvrdenie že HAARP je na mozog nie je od veci, ale tiež nie je pravda.

Štvrtá vec, vysielač s iskriskom, pár "ton" feritu a 10 m vysoká anténa (či jedno 100km dlhé vedenie-"pár" stĺpov tváriace sa ako elektrické vedie a je to) stačí na vysielanie 1-8-16 Hz vysielania, síce nie je nutné aby to bolo rádovo MW, ale stačí na vyvolanie problémov aj menší výkon.

Podľa všetkého HAARP má tieto funkcie:
-komunikácia na extra dlhých vlnách
-za-horizontový radar na detekciu balistických rakiet
- ochranný protiraketový štít (ohreje sa správne miesto ionosféry a hlavica sa buď odrazí alebo zhorí)
-geofyzikálna zbraň
Pozrite na tento patent, a hneď to nebude až tak od veci.

277360

18.10.2012 11:21

Karibská krize

RE: Ruska Pravda 11.5.2012

Oracle 95.?.?.?

Zachytil, dokonca to bolo v rubrike ve zkratce/zaujímavé adresy.
Tak to znamená, že Američania s tým Českým radarom by dívali zlým smerom. [chechtot]

277404

Vyjadril som síce nejasne, ale neviem čo mi vytýkate.

Nevadí, budem vecný:

- Ktovie aké nekomerčné feritické materiály boli vyvinuté, pre US armádu, čiže tie zatiaľ tajné materiály nielenže nie sú dostupné verejnosti, ale sú pravdepodobne výkonnejšie ako komerčné materiály, tým pádom potreba kilotonové množstvo nie je potrebné.
- Čo sa týka HAARP-u, skutočne si myslíte že HAARP je len ten "les antén" čo sa verejnosti prezentuje (projekt je financovaný priamo či nepriamo ministerstvom obrany USA)? Keď áno, tak ste naivka.
-Viem čo je nosná vlna a čo je modulačná frekvencia, pre Vás žiaľ. Modulovať Hz signál nie je problém,
stačí mať niečo na tento spôsob.

Dokonca môžete nájsť aj animáciu ako funguje Marconiho vysielač (a ostatné vysielače s iskriskom vysielajúce Morseovým kódom).

Samozrejme na vysielanie a príjem správ okrem vysielača a prijímača potrebujete aj počítač, ručne vyklepať a dekódovať morzeovkou správu pri takej prenosovej rýchlosti by bolo týranie telekomunikačných dôstojníkov. [mrknutí jedním okem]

Samozrejme ten "les antén" nevyzerá na to, že je schopný vysielať v Hz pásme (ale ktovie ako ju upravili), ale
okrem priameho vysielania v Hz pásme je ešte aj možnosť nepriameho vysielania, mám na mysli tento mechanizmus (fyzikálne to nie je nemožné, len je to technicky komplikované):
-ohreje sa časť ionosféry, tá časť sa stane plazmou (v akom móde to je otázka sily žiarenia/nosnej frekvencie), dokonca sa to môže rozžiariť polárnou žiarou v závislosti od zemepisnej šírky-HAARP to dokáže
-ohrievacie žiarenie sa začne modulovať tak, aby vzniknutá plazma vysielal v Hz pásme, buď tú správu alebo nemodulovaný signál na vyvolanie zemetrasenia (asi sa použije nejaká FM modulácia nosnej frekvencie)

HAARP je vojenský projekt, celistvé pravdivé informácie na verejnosť ťažko preniknú.

Prestaňte ma považovať za hlupáka, ktorý nevie čo hovorí.

277440

Najjednoduchšia modulácia EM signálu je zapnutie a vypnutie rezonančného obvodu (morzeovka pre fach idiotov), čo je podstate vysielač s iskriskom- to používal aj Marconi. Čo zhodu okolností funguje prakticky pre každé vysielanie. Pre Hz pásmo sú značné obmedzenia čo sa týka prenosovej rýchlosti, preto ododsielanie správ v takomto pásme môže trvať aj niekoľko hodín a musí sa použiť morzeovka.

Takže trepete úplné nezmysli keď tvrdíte, že sa nedá vysielať modulovane v Hz pásme.

Čo sa týka plazmy, plazma je EM aktívna (v závislosti od podmienok od tepelného žiarenia až po gama žiarenie), potvrdí to každý rádioastronóm, ba dokonca aj Vy, keď vyjdete von a pozriete na Slnko.

Plazma je dobrý vodič, hoci má určitý odpor (je ďaleko od supravodivosti).
Ďalšia vec je ionosféra má oproti zemskému povrchu (a vrstvám pod ním) kladný náboj, záporný oproti van Allenovým pásom, pekných zopár kV (analógia cibule vonkajšie vrstvy sú kladnejšie ako tie vnútorné, tým pádom medzi každou vrstvou je potenciálový rozdiel).
Stačí vytvoriť vysoko-vodivý vodivý kanál nad príslušným miestom pomocou HAARP, a vhodnou moduláciou meniť vodivosť toho kanála. Týmto spôsobom mení sa napätie a pretekajúci prúd, zmena pretekajúceho napätia a prúdu indukuje EM žiarenie. Keďže HAARP vysiela v na frekvenciách cyklotrónovej rezonancie (píše sa to v patente z predchádzajúceho príspevku) tak vhodnou moduláciou tohoto signálu sa dá docieliť aby plazma vysielala v Hz pásme. Samozrejme má to vedľajší efekt, vytvára sa polárna žiara nad daným miestom, ako na tomto videu (nie je to dúha, neodpovedá tomu ani tvar ani poloha Slnka).
Miestny efektom je to povestné zemetrasenie, EM vlna v Hz pásme sa nešíri za horizont len preto, že okrem okolia 7,8 Hz, nie sú na to vhodné podmienky.

Čo sa týka vysielania HAARP-u (je jedno ktoré pásmo), každá vláda ktorá to detekovala, buď o tom mlčí z pochopiteľnej priposranosti a robia všetko aby civilistov umlčali (záznamy s online dostupnými dôkazovým materiálom miznú-a občas aj ich autori), či to pripíšu napr. signálom z Jupitera (v podstate každý plynový obor vysiela nejaký signál kvôli úderom blesku z tamojších búrok), alebo vyjadruje hmlisto a bez konkrétnych detailov napr. Putin.

277493

Stále trepete nezmysli, lebo sa dá vysielať modulovane v Hz pásme. A to spôsobom ako to robil Marconi pri prvom vysielaní cez Atlantik, a tiež som povedal, že prenosová rýchlosť je značne obmedzená, pokiaľ ide o Hz pásmo.


Cyklotronická rezonancia je v kHz pásme, to som vybral z toho patentu, čo som tu uviedol. Vysielanie HAARPu je zhodou okolnosti smerovaný na ionosféru nad Pacifikom a USA. Mimochodom opísal som možný postup ako pomocou ohrevu ionosféry vysielať v Hz pásme. Len tak dodávam lúč z HAARP je smerovaný a sústredený, takže na to aby ste zaregistrovali vysielanie musíte stáť v ceste toho lúča (námietku, "že prezentované zariadenie nie je schopné vysielať smerované lúče" neberiem, lebo to čo sa prezentuje verejnosti a čo je skutočnosť môže značne líšiť). (Ešte raz to napíšem aby ste to pochopili, HAARP vysiela modulovaný signál v kHz pásme, ohriata ionosféra-vzniká plazma čo je vodič/vysielacia anténa-produkuje EM vlny v Hz pásme.)

Koho zaujíma Slovensko, a čo USA, tam sa situácia rádioamatérov značne sťažuje, tuším to už podlieha tvrdým federálnym reguláciám.

Ad hvizdy (Jupiter som použil len ako príklad), HAARP nemusí bežať neustále a na plný výkon, a čo zabráni "dobrým chlapcom" aby svoje vysielanie kamuflovali ako hvizd z búrok.

...Vás vycvičili na tej vysokej škole na fach idiota, ktorý žiaľ už nie je schopný rozmýšľať v širších súvislostiach.

277567

22.10.2012 21:55

Pro koho zemřeli ubozí františkáni

RE: ovsem na

Oracle 95.?.?.?

Katolizácia prebiehala bez násilia? Vtip dvoch milénií, malí víčet násilností katolíkov:
-násilná katolizácia pohanov z Rímskej ríše
-násilná katolizácia nerímskych pohanov (zväčša sľúbili miestnemu vladárovi väčšiu moc, nad ovečkami a ten hlupák na to aj skočil, dopadlo to potom možnosťou vyobcovania vladára)
-násilná katolizácia dobytých území počas križiackych výprav, vrátane Byzantskej ríše
-násilná katolizácia Česka
-násilná katolizácia Španielska
-násilná katolizécia Južnej Ameriky

Pozor istým spôsobom je aj násilím to, že živobytie a výkon určitých povolaní bolo viazaných na Rímskokatolickú vieru.

277628

Zabúdate na jednu vec, 5p je "moderný vedec", to je jedno aký veľký blud je to, pokiaľ je to "matematicky potvrdené" (ako matematické potvrdenie paralelných svetov), "moderným vedcom" to stačí. Pokiaľ kritizujete nimi podporovanú teóriu ste "idiot" (alebo antisemita), ktorý nechápe tú genialitu; pokiaľ pozorovania nesúhlasia nesúhlasia s "ich" predpokladmi tak nastanú 23 situácie:
-prehlásia, že pozorovania sú zlé a tvrdošijne trvajú na svojom
-"jemne modifikujú" svoju teóriu
- modifikujú "upresnia" svoje dáta

Na všetky typy chovaní môžem uviesť príklad, žiaľ:
-Einstein okrem toho, že plagizoval teóriu relativity (preukázateľný fakt-napr. neuvádzal zdroj Lorentzovej transformácie), kritikov svojej teórie umlčoval tým, že ich ohováral z antisemitizmu (a bolo ich dosť)
-červený posun niekoľkých kvazarov mení niekedy až 5krát za deň a u niektorých aj do modra-pre tých čo nevedia pokiaľ svetlo ide do červena, tak to znamená, že zdroj sa vzďaľuje, pokiaľ ide do modra, tak zdroj svetla sa približuje-stále trvajú na tom, že červený posun je znakom "relativistického červeného posunu", kvôli tomu zaviedli aj špeciálne koeficienty
-hviezdy sa nesprávajú ani podľa Newtonovskej ani podľa relativistickej fyziky, preto astronómovia prišli s temnou energiou (antigravitácia) a s chladnou temnou hmotou, ktorá interaguje len gravitáciou a svetlom nie, nakoniec museli tú temnú hmotu ohriať, lebo to neodpovedalo pozorovaniam mini-galaxií v okolí Mliečnej cesty
- okrem toho tvrdenie, že hodiny idú pomalšie na rýchlo idúcich sa prostriedkoch je nelogické, z hľadiska pozorovateľa na dopravnom prostriedku tie na zemi idú pomalšie (Einšteinov príklad s dvojčatami je preto hlúposť), je aj nepreukázané, dáta z experimentu s lietadlami majú relevantnosť len 30%-po analýzy dát, dodávam niektoré dáta boli pozmenené bez udania dôvodu

To sú len vybrané príklady produktov "modernej vedy/fyziky", a to som ani neobul do čiernych dier a neutrónových hviezd.

Veda už nie je hľadanie pravdy ale podpora byznisu a divné náboženstvo.

277662

23.10.2012 19:48

Nord Stream nabývá celoevropského věhlasu

RE: Jde o čistý obchod,o ruské propagandě lze úspěšně pochybovat

Oracle 95.?.?.?

Dodávam len 2 veci:
-je to politický projekt, postavili ju preto, aby poskokovia USA v Ukrajine, v pobaltí a v Poľsku, proste nerušili zahraničnú politiku založenú na sur. zdrojoch a zbližovanie Ruska a EU (EU bez Ruska je jednoruký obor),
-síce obchodovať atómovými hlavicami sa nedá, ale dosť dobre znižuje chamtivosť "obchodného partnera" [mrknutí jedním okem]

277691

23.10.2012 20:46

Pro koho zemřeli ubozí františkáni

RE: ovsem na

Oracle 95.?.?.?

Otázka, keď jedna alternatíva je prijatie katolicizmu a druhá je smrť, čo vyberie väčšina populácie?
Druhá otázka, keď hovoriť pravdu a kritizovať katolícku cirkev je hriech a protizákonné (možné je trestať smrťou) i napriek tomu, že cirkev pácha neprávo a ide proti princípom ktoré hlása, čo robí populácia?

Príjme katolicizmus, mlčí a čaká na niekoho kto otvorí hubu.

>Jedine kresťan je slobodný, lebo vie ako a kto ho môže zbaviť hriechov.

Hriechu sa človek nezbaví, ale môže dosiahnuť vykúpenie, ale nie cez spoveď, nie cez niekoľko otčenášov a už vôbec nie cez dary do kostolnej pokladničky ako to myslia katolíci (kvôli tomu je medzi mnohými katolíkmi toľko falošu a jedu).

277694

24.10.2012 20:10

Z japonského blogera českým prezidentem?

RE: závěr se nepovedl

Oracle 95.?.?.?

Pokiaľ dobre viem (som na 95% istý), tak Kunfucius bol počas šógunátu ( a pred ním) bol zaradený medzi veľkých čínskych klasikov a ako taký bol povinný predmet pre budúcich úradníkov šógunátu ( v podstate každý učenec/filozof poznal aspoň z časti jeho učenie).

Keďže Meidži reštaurácia bola len výmena vládnych klanov u moci (2. svetová vojna a porážka v ňom len zmenila pravidlá, stále sú pri moci tie isté klany), a Japonci sú veľmi tradicionálny, tak vplyv Konfúcia je stále veľký.

277764

Vidím, že "perlíte" ako o život, ale pred tým trochu porozmýšľajte nad 2 vecami:
-USA proti Japonsku a následne proti Nemecku vstúpili do vojny podľa oficiálneho odôvodnenia po "zákernom a prekvapivom útoku na Pearl Harbour", ale aký je to zákerný a prekvapivý útok ktorý ste naschvál vyprovokovali so svojím správaním a o ktorom ste vedeli aspoň 2 týždne dopredu (a Hawajské noviny o tom písali týždeň dopredu)?
-podľa americkej ústavy vojnu vyhlasuje prezident USA a najneskôr do 60 musí ju potvrdiť kongres, ale proti vojne bola americká verejnosť, ktorá nechcela vstúpiť do vojny na strane Sovietskeho Zväzu, ten "zákerný a prekvapivý útok" poskytol dosť politického kapitálu na vstup do vojny USA.

277777

25.10.2012 08:43

Pro koho zemřeli ubozí františkáni

RE: ovsem na

Oracle 95.?.?.?

Však to údajne by Vás mal trtknúť kvôli 2 veciam:
-Kyjevska Rus bola vtedy nekresťanská zem, napísať o nich niečo dobré a uznať ich veľkosť pre Rímskokatolíckych kronikárov (a pre kresťanov obecne) bolo kvôli imperiálnych chúťok nemysliteľné-opis cudzích národov bola služba pre imperiálnu propagandu (ešte aj teraz je chválenie a vyzdvihovanie Ruska v niektorých krajinách/kruhoch nemysliteľné)
- obdobie medzi 6. a 14. storočím bolo obdobím rozkvetu, kvôli teplejšej klíme a z toho vyplývajúcich vyšších poľnohospodárskych výnosov, vtedy boli ľudia pomerne lepšie živený a bolo ich viac, celý ten rozkvet ukončil prudké ochladenie a následné morové vlny

277806

Iste Japonci sa v 30. rokoch sa militarizovali ako o život, takže bolo to Keynesiánstvo. Keynesiánstvo bol aj celý projekt New Deal, v rámci ktorého nielen vystavali Hoowerovu priehradu ale aj kostru amerického dialničného systému, čo bolo navrhnuté tak, aby umožnil americkej armáde presun (z toho vyplýva že aj americké vedenie plánovalo vojnu aspoň o jedno desaťročie dopredu, ako vypukla 2. svetová vojna). V podstate aj Nemecko a Sovietsky Zväz robil Keynesiánstvo ( v tom zmysle, že to boli masívne štátne investície, nie vždy nutne na vnútorný alebo vonkajší dlh).

Druhý fakt je, v roku 1937 začali obsadzovať Čínu, konkrétne Mandžúrsko a tým de fakto začala WW II, nie s tým fingovaným poľským útokom (hoci nebol by som taký istý, že to bolo fingované).

Tretí fakt je, keď vyhlasujete neutralitu a staviate sa do pozície Švajčiarska, tak nemáte dôvod odoprieť právo obchodovania s cudzou zemou, iba ak vaša neutralita je fingovaná a v tichosti sa nepripravujete na vojnu aj s tou zemou. Opravte ma ak sa v tomto mýlim. (Napr. Švajčiari vedeli že nemci sa zbroja ako o život veď platby šli cez Švajčiarsko- i napriek bankovému tajomstvu čo-to sa dostalo na verejnosť, a z tohoto dôvodu mohli tušiť budúcu vojnu, ale napriek obchodovali s nimi.)

277821

>lisabonská smlouva je maják na pitomce který vůbec nic
>nezměnil

>pouze umělě vytvořený strašák určený k tomu aby se od
>něho různí vykutálenci jako třeba klausík (samozřejmě
>pouze slovně) distancovali a tím si vytvořili podporu u
>pitomců kteří tomu uvěří


Ale no tak, aristokrat, nazývať legalizovanie fašizmu, zločinov proti majetku a ľudskosti (tie prídu, nebojte sa) pomocou gumových zákonov nazývať umelým strašiakom a majákom na blbcov. To si myslíte vážne (v tom prípade Vám totálne hrablo) alebo si robíte srandu?

(Čo sa týka Klausa máte pravdu, žiaľ aj on hovorí pravdu-aspoň z veľkej časti.)

278032

05.11.2012 23:13

Americké volby: Budou mrtvé duše a hacknuté volební stroje?

RE: Volební realityshow

Oracle 178.?.?.?

No ono je v tom háčik, ide o to že chudobný a stredná trieda bude platiť tieto dane a nie tí bohatí.
Pointa je v tom, že bohatí využijú legálnu medzeru v zákone a tá daň bude buď minimálny (symbolický), alebo nebudú ju platiť vôbec.
Plebs nebude tak celkom spokojný, lebo bude cvakať nehorázne peniaze, ale nebude príliš remcať lebo si bude myslieť ako dobre ošklbala vláda boháčov (žiaľ opak bude pravdou). [cool]

Poznámka, aj ja by som urobil všetko preto aby som nemusel legálne platiť tieto nezmyselné dane, keď nemôžem odvolať takýto blbí zákon a nemám dosah na vládu,tak aspoň sa tomu snažím vyhnúť.

278465

05.11.2012 23:34

Sir Winston Churchill: sionistický hrdina

RE: Sir Winston Churchill

Oracle 178.?.?.?

Ono ja by som Stalina neoznačoval ani za žida a už vôbec nie sionista, lebo keby ním bol, tak ako židovský štát nebol na území Palestíny ale na Krimskom polostrove.

Predstavte si po 2. svet. vojne židia chceli založiť svoj štát na Krimskom polostrove po tom čo sa tam všetko obnovilo, čo je jedna z mála častí kde v Rusku je mediteránna klíma (vtedy to patrilo k Rusku), Stalin im ponúkol Špicbergy, čo je za polárnym kruhom. [cool] [velký smích]

Poznámka: v Ruske existuje Židovská republika.

PS: Ospravedlňujem sa kvôli nedostatkom v skloňovaní, písal som predchádzajúci a tento príspevok v polospánku.

278470

06.11.2012 18:04

Ropa, uran, apokalypsa

RE: Začal oficiální prodej 1MW E-CAT

Oracle 178.?.?.?

Alebo z biológie, kde nejaký vedátor napísal aký mal vplyv temná hmota ľudskú evolúciu.

Temná hmota je v skutku zázračná substancia, občas chladná občas horúca, niekedy vybuchuje, interaguje s hmotou len cez gravitáciuale nie cez svetlo/fotóny, a formuje nedetektovateľnú obruč okolo Slnka a hviezd presne tak ako vedátorom hodí do ich rovníc alebo ako najnovšie "nemožné" pozorovania to "potvrdzujú".
Dôkaz temnej hmoty existuje len na papieri, vychádza z rovníc a predpokladov, asi tak ako Higgsov bozón a Higgsovo pole (čo smrdí po znovuzavedení éteru, bez toho aby to nazvali éterom), či paličkovací efekt alebo roztápanie pár-stotonových chránených oceľových nosníkov.
Ďalší dôkaz, že papier znesie všetky hlúposti. [cool]

Čo sa týka "argumentov" 5p, nuž to sú argumenty človeka, ktorý pri získaní diplomu stratil schopnosť myslieť v širších súvislostiach.

278541

06.11.2012 18:38

Jak demokracie umírají

RE: Zatím, v historii, každá demokracie dopadla špatně.

Oracle 178.?.?.?

Ja by som to netvrdil, to čo vyčíta, je pravda, Aténska demokracia padla na nenažranosti a hlúposti Aténčanov (hlasovali neustále nové a nové vojnové výpravy-potom narazili na +- rovnako silného oponenta), Rímska republika padla tiež z podobných dôvodov-tiež tam zaviedli tyrana na neobmedzené obdobie, hoci ho volali dosť dlho princepsom/prvým občanom a pri vzniku parlamentov v "modernej"dobe plebs tiež zvolil silných vodcov napr. Hitler.

Ostatne pri parlamentných voľbách volíme tak akurát komparz a škaredých hercov, málokedy režisérov. Ostatne to potvrdzujú voľby na Slovensku a voľby v Česku (nie terajšie, ale predchádzajúce). Režiséri sú zväčša rôzne finančné skupiny, lóže a hnutia financované zo zahraničia.

Čo sa týka EU nuž krik zo strany ODS sa dá charakterizovať asi takto: malý zlodej kričí chyťte veľkého zlodeja.

278543

09.11.2012 09:34

Jak na ně

RE: takto -

Oracle 178.?.?.?

Keď Česi padnú na hubu, lacnejší chlieb Slovákom z toho nebude. [mrknutí jedním okem]

Na druhú stranu, zbavíte sa takých sebaklamov a ilúzií typu "sme veľký hrdý národ, ktorý má rovnú chrbtovú kosť a nenechá sa nikým terorizovať ani balamutiť".

Slováci a ani valná väčšina Maďarskej menšiny také ilúzie nerobí.

278771

10.11.2012 17:01

Jak na ně

RE: Tenhle clanek jde asi na hranici

Oracle 178.?.?.?

I ja som proti násilným riešeniam, lebo to jednak odskáču nevinný občania (papaláši zväčša utečú) a jednak sa etablujú väčšie svine viď Ruská revolúcia, Francúzska revolúcia atď.
To netvrdím, že v Česku nebude krviprelievanie, lebo to je prvá vec, keď varovanie zo strany ľudí režim neberie vážne. Faktom je, že papaláši robia srandu z Českého národa, a nielen z Vás, to je tá lepšia správa.

Otázka je čo odštartuje revolúciu, zabitie Kalouska, Nečasa či iného pravicového vtáka? Neviem, viem len to, že ľudia sú zúfalí.

Čo sa týka režimu, nuž oproti nim komunisti boli zlatý a slušný, i tými justičnými vraždami, pretože tento režim privodil smrť síce "len" nepriamo bezmenným tisíckam pomocou nekvalitných potravín, exekúcií až po vyhodenie zo zamestnania.

278853

11.11.2012 17:09

Benjamin Netanyahu čelí po vítězství Baracka Obamy riziku „odplaty“

RE: Nedavno psali

Oracle 178.?.?.?

Odkaz na inkriminovaný článok by bodlo.

278889

13.11.2012 09:15

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Oracle 178.?.?.?

Tu nejde o svine z parlamentu/senátu/vládu, tí sú nepoučiteľný.
Tu ide o lidlujúceho Pepíka a Merienku z hornej-dolnej, kedy pochopia, že voľby do parlamentu (a senátu) sú gigantický ojeb, vychádzam z tejto logickej postupnosti:
-kampane na voľby sú reklamnou kampaňou
-takáto reklama stojí majlant (modeli a modelky sú zväčša škaredé ako noc)
-peniaze na voľby zväčša pochádzajú od finančných skupín a oligarchov (napr. Penta, J&T, Babiš a spol.) ako "dary"
-tieto "dary" finančné skupiny a oligarchovia považujú za investície
-investície potrebujú mať nejakú návratnosť a preto napr. sa stavajú predražené diaľnice, kupujú gripeny a pandúri za predražené ceny či sa ohlasuje obskúrny gumový zákon plný dier a nedostatkov ako napr. český zákon o cirkevných reštitúciach proti vôly voličov

Toto je pravda o 95% parlamentných demokracií.


Preto nechodím k parlamentný voľbám, viem že ma len ojebú, pretože nemám dosah na poslancov. Na druhú stranu snažím veci riešiť, podľa možnosti nenásilným spôsobom.

PS: Neuveriteľne ma vytáča Jansmith (ten obzvlášť, lebo sa obúva do "volebných" disidentov) a pár tých anonymov ktorý tu robia predvolebnú agitáciu.

278988

14.11.2012 08:35

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Oracle 178.?.?.?

Dobre tak trochu matematiky na Vašu podporu:
- jeden vertikálny oceľový nosník mal cca 110 metrov, hrúbka jedného celového plátu bola cca 5 cm, pôdorys bol 96x137 cm, hustota ocele je cca 7,5 g/cm^3 to je 11330000 cm^3 ocele na jeden nosník, to je asi 85 ton ocele na jeden nosník
- chrbticu/jadro budovy tvorilo 48 nosníkov, to je 4080 ton ocele, ohriať len desatinu tejto hmotnosti s cca 5000 galónmi leteckého benzínu nad bod mäknutia i za ideálnych podmienok je prakticky nemožné, nie to ešte v podmienkach požiaru
-4080 ton sú len vertikálne nosníky, treba poznamenať aspoň 3 veci:
1) celá budova bola z ocele, áno aj tie podlažia z ocele
2) budova mala, vlastne jej nosníky mala protipožiarny ochranný náter, síce nepríliš kvalitnú ale mala
3) celá budova (obe veže), boli projektované na viacnásobný náraz Boeingu 740 (čo je 1,5 násobne menší príbuzný 747), a narazili do nich 2 lietadlá

Oficiálna verzia čo podporuje aj 5p je blud, každý kto pozrie na tieto fakty, má sedliacky rozum a uvedomí si že oheň sa šíri skôr hore (tým chcem povedať, že pod poškodenou časťou ohrev bol minimálny).

279050

15.11.2012 09:23

Vojenské obkličování a globální nadvláda: Rusko kontruje proti americkému raketovému štítu z moře

Napadla ma myšlienka o Nikaragujskom kanály

Oracle 178.?.?.?

Prebehla tu správa o plánovanom Nikaragujskom kanály a niekto pod to napísal, že Rusy do toho nezainvestujú, lebo rozvíjajú infraštruktúru na severe a na ďalekom východe, s týmto názorom som nemohol súhlasiť, ale nevedel som prečo.

Teraz už som to dokázal odôvodniť, tento článok mi poskytol informácie. Rusko rozvíja svoj ďaleký východ kvôli dvom veciam, kvôli prístupu k Pacifiku a kvôli obchodu s Čínou. Na základe tohoto článku súčasť Ruska na Nikaragujskom kanály, už nie je obchodná investícia ale vojenská potreba a tým pádom som si na 90% istý, že Rusy budú na zozname investorov Nikaragujského kanálu.
Pre istotu dodám, umožní to preplávať vojenským a zásobovacím lodiam na Kubu bez zbytočných obchádzok.

279165

15.11.2012 21:24

Vojenské obkličování a globální nadvláda: Rusko kontruje proti americkému raketovému štítu z moře

RE: Napadla ma myšlienka o Nikaragujskom kanály

Oracle 178.?.?.?

Nie, lebo keď sa niečo zomelie tak:
-z Baltického mora nemôžu vyraziť lebo budú ich blokovať pobaltské štáty-členovia NATO
-z Tartusu/Čierneho mora tiež nemôžu je tam Bospor a Gibraltár, tiež na rukách členov NATO a Suezský prieplav tiež je otázne

Takže zostáva cesta Sibír -> Panamský/Nikaragujský prieplav, čo sa dá použiť Ruskou námornou flotilou.

279207

16.11.2012 19:48

Barevné revoluce: Argentina další na řadě?

RE: divím se,že tady není...

Oracle 178.?.?.?

Ani nie, keď pán Stwora oznámil, že sa doména sťahuje a môže sa stať, že nový príspevok počas sťahovania neprekopíruje sa.

Vyslovene povedal, že hodinku pred sťahovaním, to je pred polnocou stredoeurópskeho času, nech nikto nenapíše príspevok, lebo nemusí sa to prekopírovať počas sťahovania.

279270

17.11.2012 17:31

Vysoké sázky u represí v Bahrajnu

Mne to celé pripomína obdobie pádu Rímskej ríše.

Oracle 178.?.?.?

Ríša sa začala hniť v strede, v podstate sily ktoré držali ju pokope buď sa vytratili, alebo začali pracovať proti ríši. Celý rozpad sa dá rozdeliť na 2 veľké obdobia:

1)Rozpad mocenského centra, moc sa stáva samoúčelným, jednotlivé mocenské skupiny bojujú o moc a životne dôležité úkony sa postupne delegujú na čoraz nižšie mocenské priečky. Toto sa nedá robiť do nekonečna, jednak nie je dostatok nižších šarží a jednak vzniknú menšie strediská ktoré sa snažia o odtrhnutie. Toto obdobie u Rímskej ríši trvalo približne od roku 193 až po rok 313 n.l.-nie že by neboli tu snahy o nápravu, ale opatrenia boli len dočasné a občas kontraproduktívne.

2)Samotný rozpad ríše, keď sa jednotlivé menšie mocenské centrá sa snažia odtrhnúť, a niektorým sa to podarí, po istom čase. V prípade Rímskej ríše to trvalo približne od 313/395 až po jej efektívny rozpad v roku 476n.l.- 313 je uzákonenie kresťanstva ako štátneho náboženstva, kresťanstvo vtedy malo dve vetvy a niekoľko smerov-takže ako zjednocujúca sila bola nanič (vznikli politicko-náboženské výboje), 395 bolo rozdelenie ríše na západnú a východnú.

USA sa rozpadá, nie je tu už americký ľud-ideologická základňa, ale rôzne náboženské, názorové, etnické, politické a finančné skupiny, ktoré zápasia o moc; niektoré štáty sa snažia vystúpiť z únie a čo je najhoršie na juhozápade/západe krajiny vznikli černošské a hispánske gangy v podstate polovojenské útvary ktoré buď sa snažia vytvoriť svoj štát, alebo pripojiť Kaliforniu a Texas k Mexiku.
Druhá vec je, že periféria ich pekne opúšťa, od niektorých krajín Južnej Ameriky, Ázie až po Blízky východ-o čom je čiastočne aj tento článok.

279292

19.11.2012 22:39

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Oracle 178.?.?.?

Ďakujem za dnešnú dávku demagógie, už som mával abstinenčné príznaky. [smích]

Teraz vážne, povedal som:
-oheň zväčša sa šíri hore, čo sa týka kotlov na agrokomplexe, tí využívajú ťah komína (viete, je to tá zvislá rúra otvorom na hornom konci- keby ste to nevedeli [smích] )
- meter dĺžky aspoň 36 nosníkov zo 48 stredných nosníkov a niektoré boli prakticky v strede budovy , aby bolo jasné podľa mojich výpočtov spoločná hmotnosť 1 m tých 48 nosníkov bolo cez 37 ton (veľa šťastia s ohrievaním tejto hmotnosti ocele na "táboráku" z leteckého benzínu a kancelárskeho vybavenia nad teplotu mäknutia)
-celá budova bola, oceľová konštrukcia, takže podlažia som do svojich výpočtom nezahrnul
- nosníky boli duté a mali na sebe protipožiarny náter z azbestu i keď na niektorých miestach nebol na 100%
-tepelná kapacita oceľa je väčšia ako spalín/vzduchu
-WTC 1 a 2 bola skonštruovaná tak aby vystálo viacnásobné nárazy Boeingov 740 v plnej rýchlosti, preto nemohla budova zrútiť kvôli oficiálnym dôvodom, čo potvrdzuje aj tie nezávislé štúdie ktorých validitu neuznávate (zaujímavé je že z oficiálnych miest som nedopátral príčinu pádu, len proklamujú, že budovy neboli strhnuté, hoci bližší pohľad na videá potvrdzujú opak).

279365

20.11.2012 17:59

Bude se Zvědavec stěhovat podruhé? Bohužel ano

RE: Vladimíre sdílím lítost

Oracle 178.?.?.?

EU a USA sa fašizuje (nemýliť to nacizmom a holohlavými dementmi), keď ste pozorný tak máte varovanie vo forme od zákonv/zmlúv SOPA/PIPA/ACTA, cez neobmedzené odposlúchanie až po čipovanie občanov.

Tak jedine mimo EU a USA má Zvedavec šancu prežiť.

279382

22.11.2012 16:59

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Oracle 178.?.?.?

Pripomeniem zopár nepríjemných faktov a hneď som demagóg. [oči v sloup]

Ide o toto:
- spoločná hmotnosť 1m 48 stĺpov je viac ako 37 ton
- vzduch je skôr izolátor ako vodič tepla
- tie stlpy boli rozostavané 5-6 m od seba
- prenos tepla zo vzduchu na oceľ je limitovaný, oceľ sa nezahreje nad teplotu vzduchu(1. termodinamický zákon funguje)

Takže keď kov nemal priami styk s ohňom, neexistuje aby sa zohrial nad bod elasticity, zabraňuje tomu vzduch a izolácia aj po (budovy s horšou konštrukciou bežne bežne vydržia aj 15+ hodín ohňa bez kolapsu).
Len tak na margo, v roku 1975 vo WTC 1 vypukol oheň, trval viac ako 3 hodiny (oheň vo WTC pri 9/11 trval 85-103 minút-zdroje o tom rozchádzajú), podľa Vašich slov kancelárske ohne dosahujú teploty rádovo 1000°C, porovnateľné s leteckým benzínom, tak prečo sa nezrútil ihneď? [zmaten]

ad letecký benzín:
Výhrevnosť látok sa meria v špeciálnych kalorimetroch, kde sa látky spaľujú v atmosfére čistého kyslíka. Inými slovami je to ideálny systém (či skôr idealizovaný), v reálnom systéme treba rátať aj s tým že sa ohrieva aj dusík, čo je balast.
Druhá vec,nedostatok kyslíka v zóne horenia dochádza k nedokonalému horeniu čo sa prejavuje dymením (a WTC dymilo a dosť, je na to aj fotografický dôkaz).
Tretia vec, každý konštruktér ohnísk/kotlov potvrdí, zužitkuje sa nanajvýš 50% tepla (pokiaľ to dosiahnete ste pašák), lebo väčšina tepla je odvedená spalinami a odchádza cez komín.

Mimochodom odskúšajte si svoju teóriu, polejte 500 kg ocele/železa 5l benzínu a zistite či oheň rozžeraví nad bod mäknutia tú oceľ/to železo (simulujete prípad WTC-rozliaty letecký benzín na oceľovej konštrukcií).

279475

23.11.2012 13:50

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Oracle 178.?.?.?

Čítať tie Vaše nezmysli nie je žiadna výhra.

ad1: bola by to pravda, keby WTC (a väčšina moderných výškových budov cca od 60. 20.) nebola projektovaná na túto eventualitu, totiž WTC bol projektovaný na viacnásobný náraz Boeingu 740

ad2: zabúdate, že ten vzduch a to palivo treba aj zohriať, dodať molekulám potrebnú energiu (tu prichádza do úvahy zlučovacia entalpia a aktivačná energia-či daná reakcia bude sebestačná), no zapáliť takú istú zmes priložením horieceho horáka nie je problém, otázkou je, či iná zmes sa zapáli z tohoto horáku

ad3: iste pravda, ale (pravdepodobne narážate na vyparovanie sublimáciu a následnú desublimáciu nejakej látky) tento dej odvádza značnú energiu narážam konkrétne na ohrev a fázovú premenu látok (tá obzvlášť konzumuje energiu)

ad4: účinnosť horenia je polovica príbehu, druhá polovica príbehu je ale prenos toho tepla a kam to teplo ide a v prípade WTC krásne vidieť, že väčšina toho tepla išlo viac menej smerom hore (komínový efekt), ten požiar mohol mať neuveriteľnú intenzitu (čo podľa Vás mal, podľa očitých svedkov a fotografického materiálu nemal tieto parametre), ale pokiaľ nepoškodil vážne nosné stĺpy pod ním tak je to na nič

ad5: nepodsúvam nezmysel, Vy ste zabudli na podmienky pri 9/11 totiž, je tu rozdiel medzi volným horením paliva (rozliaty benzín ako pri WTC, kde časť tepla z ohňa sa spotrebuje na ohrievanie celého objemu paliva) a medzi horákom (napr benzínový varič, kde sa časť tepla využíva na odparovanie malého objemu paliva), takže rozliate 5l benzínu nad/pod oceľovým nosníkom a zapálite, ten nosník nerozpálite na teplotu mäknutia, ale ak použijete horák to, už je iná otázka, tak vtedy dokážete rozpáliť časť nosníka aj do žlta.

3 poznámky:
-tak to prosím uveďte ako ste to mysleli ten pomer benzínu ocele
-kritické miesta, tých je v každej budove dosť, v prípade WTC boli zasiahnutú len horné kritické miesta, tým pádom horná časť sa mala nakloniť na bok v najhoršom prípade padnúť na bok a nie strhnúť celú budovu, lebo budovy sa projektujú na vydržanie 2 záťaží, jedna pochádza zo samotnej hmotnosti budovy a tá druhá pochádza z pôsobenia vonkajších síl,
-nižšie podlažia prakticky boli nepoškodené, konceptuálne WTC 1/2 boli 3 výškové budovy postavené na seba. V prípade WTC obe zložky boli predimenzované tak aby aj pri poškodení cca 75% nosných stĺpov budova zostala stáť (čím vyššia budova, tým väčšie poškodenie musí zniesť-WTC 1/2 boli svojho času najväčšie budovy).

279511

02.12.2012 16:23

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Oracle 178.?.?.?

Sú to nezmysli, lebo trpíte profesionálnou slepotou, vymenujete kopu faktov, ale zamyslieť sa nad nimi a zapojiť do toho zdravý sedliacky rozum z nejakého dôvodu Vám nejde.

Zaujímavé je, že v ostatných oblastiach (napríklad čo sa týka cestnej premávky -tento príspevok ), problémy s použitím zdravého sedliackeho rozumu nemáte. Chcem tým povedať, že úplne stratený prípad nie ste.

Čo sa týka môjho písomného prejavu, z diktátov som mal vždy 5-ku, a čo sa týka použitia odborných výrazov, šokovať laickú verejnosť nemienim.

279865

04.12.2012 11:43

Americký GULAG jako nejnovější forma kapitalismu (II)

RE: Tak to je koniec.

Oracle 95.?.?.?

Vy demagóg jeden zlatý. [velký smích]

Síce hydraulické krakovanie je stará technológia, ktorá sa používala na krakovanie ropných nálezísk aj v Československu, ALE krakovať ropné náleziská a krakovať uholné/bridlicové náleziská je veľký rozdiel.

Totiž podzemné ropné náleziská sú chránené nepriepustnou vrstvou, ktorá je zväčša neporušená (inak by bola ropa všade). Čo sa týka plynových bridlíc a hnedouhoľných slojov, tam zväčša chýba (neporušená) nepriepustná vrstva, inými slovami je tam podzemná voda a preto sa nedá zaručiť 100% bezpečnosť tohoto procesu pri dolovaní uhoľného a bridlicového plynu. Poznámka: plyn je uväznený v malých dutinách bridlice či uhlia, hovorím to preto, aby nevznikla mylná predstava.

ČO sa týka VW, ten sa tuneluje, eufemistický výraz je v tomto prípade "odvod zisku (do daňových rajov)" kedy sa využívajú medzery v daňových zákonoch, vtedy sa využívajú operácie na hrane zákona. Tieto peniaze sa končia na účtoch vlastníkov, ale keď sa firma dostane do fin. problémov tak sú taký bezočivý aby požiadali o štátnu dotáciu.

279970

05.12.2012 11:20

Dočkáme se zákazu psychotronických zbraní?

RE: Informační vrstvy a nová fyzika

Oracle 78.?.?.?

Jemu možno nie, mne áno.
Problém s kvantovou teóriou je, že je to teória, ktorá predpovedá určité veci, ktoré v urýchľovačoch sa skôr nepotvrdia ako áno.

Napr. pred nedávnom pri pátraní po Higgsovom bozóne "vedci boli šokovaný" keď zistili asi po 5 miliónoch kolízií to, že teória supersymetrie neplatí, hoci Higgsov bozón-"božská častica" ktorá dáva všetkému hmotnosť to mala potvrdiť. Nič to, teraz do svojich teórií zaviedli tzv. Higgsovo pole ktoré sa dá detekovať len pri supersilných kolíziách, celé to zaváňa éterom (logické je, že to nechcú nazvať éterom, lebo je to "nevedecké" ).

Druhý príklad, bola správa o nad-svetelných neutrínach, čo nakoniec bola údajná chyba pri sinkronizácií 2 atómových hodín. Logická otázka je prečo sa používajú 2 atómové hodiny, keď vieme že to komplikuje všetko?

Takže veci nemusia byť tak, ako moderná veda tvrdí, ktorá sa vďaka autoritatívnemu systému sa pretransformovala na nejaké divné náboženstvo, kde má vyššie postavený akademik automaticky pravdu (ako by ste nazvali vec ktorá uznáva výsledky experimentu s výpovednou hodnotou menej než 30%-test Einsteinovej teórie relativity atómovými hodinami-konkrétne boli urobené vážne procedurálne chyby).

280040

06.12.2012 09:47

Janečkova pozitivní evoluce – raz dva tři, show dva tři

RE: Janeček? Proradný šmejd-Keby len to!

Oracle 78.?.?.?

Niektoré kruhy chcú využiť nespokojnosť ľudí aby dosadili svojho človeka, ako svojho času Havla či Hitlera.
Obaja títo "chlapci" nastúpili po tom čo vzrástol nespokojnosť ovčanov so systémom (či to bola prirodzená alebo umelo vyvolaná nespokojnosť je druhoradé).

No a Janeček je "ich" človek, to znamená keď dostane k moci nastolí otvorený fašizmus (teraz máme skrytý fašizmus) a tí blbci ktorí ho dostali k moci budú mať oči pre plač. Ja len dúfam, že toho diktátora zbavia moci a nastolia nejaký normálny systém (ono ovčania musia padnúť viackrát na hubu aby sa poučili).

280104

06.12.2012 13:57

Janečkova pozitivní evoluce – raz dva tři, show dva tři

RE: Nechápu pivní Pepíky a lídlující Mařen/ky

Oracle 78.?.?.?

Aj Česká vláda prerozdeľuje všetko, ba aj viac než vyberie na daniach. Problém je, že väčšina tých peňazí končí na účtoch kmotrov v daňových rajoch. O tom hovorila aj pani Švihlíková.

Nechajme teraz bokom daňové zaťaženie, problém je nemožnosť kontrolovať a rozhodovať o tom na čo koľko bude ísť, vždy sa to ľudia dozvedia ex-post a potom vždy je z toho nejaká kauza, ktorá sa po istom čase vyšumí. Takže pri takomto systéme čo máme sa neoplatí mať vysoké dane lebo sa to ukradne.

Jediný dôvod prečo to funguje v Škandinávií a Švajčiarsku (nie som si istý koľko je tam daňové zaťaženie) je to, že ľudia sú informovaný a zapojený do procesu rozhodovania.

Čo sa tíka Fica, nebuďte z neho tak nadšený, aj ten kradne, len ticho a rafinovane, totiž pribral do vlády obe veľké finančné skupiny.

280124

10.12.2012 01:02

Janečkova pozitivní evoluce – raz dva tři, show dva tři

RE: Nechápu pivní Pepíky a lídlující Mařen/ky

Oracle 95.?.?.?

Však pána Stworu zopárkrát popohnali pred súd, lebo sa opovážil preložiť a uverejniť jeden článok, ktorý sa pýtal na presné číslo obetí holokaustu.

Mám podozrenie, že na nič iné ani nemohli siahnuť, zatiaľ je ako taká sloboda slova.

280348

16.12.2012 11:21

Trh s finančními deriváty, časovaná bomba

RE: Kto donútil grécku vládu (nie napríklad albánsku) si požičiavať?

Oracle 95.?.?.?

>Odmietali žiť skromne, nič nevyrábali, aby úvery splatili,
>ale je to vina židobankárov?

Môžete brať na to jed, že je, ono totiž Grékom sa ani nevyplatil vyrábať nič z jednoduchého dôvodu, vďaka € Nemecká nadprodukcia sa stala ľahko dostupnou (poznámka-pre Nemcov € je podhodnotená, pre južanov a Írov nadhodnotená mena).

Ako do toho celého ten "zlý židobankár"?
Odpovedzte mi na otázky:
-kto má dosť peňazí kupovať politikov Európskeho formátu a tímto presadzoval politikov pre nich výhodnú?
-kto má dosť peňazí na financovanie výskumných inštitútov a na kupovanie odborníkov?
-kto zamestnáva psychopatov ako CEO pre ktorých kvartálny zisk je najdôležitejší?
-kto vlastní najdôležitejšie a najväčšie nadnárodné firmy?
-kto vlastní média a nadnárodné spravodajské agentúry?
-kto kupuje tajné služby?

No, je to ten "zlý židobankár", ktorý už nie je ani tak žid, lebo de jure je katolík, ale stále sa cíti byť vyvolený aby vládol "hovoriacim zvieratám".

Čo sa týka Grékov, Španielov, Portugalčanov a čiastočne aj Talianov tí sa prebrali z toho médiami indukovaného sna o blahobyte a prosperity, čo ešte stále tlčú nám do hlavy tie "naše" média. Súdiac z reakcií budíček a realita nebol príliš príjemný.

280657

16.12.2012 12:40

Proč vláda tají statistiku o Romech?

RE: a už je to tady zase

Oracle 95.?.?.?

No kolega P, má čiastočne pravdu, lebo Nemci v inkriminovanom období boli zbedačovaný vojnou, hyper-infláciou a reperáciami vyplývajúce z Versaillskej zmluvy.

Versaillska zmluva dala Francúzom možnosť invázie oblasti Ruhr, čo bolo vtedy hlavnou priemyselnou oblasťou Nemecka, invázia sa nastala tuším v roku 1924, asi v roku 1925 bol zabitý jeden Franzúsky vojak v tejto oblasti. Počas dopravy tela naspäť do Francúzska Francúzsky vojaci zmlátili každého Nemca, ktorý nedal dole klobúk pred prechádzajúcim kočiarom na ktorom bolo telo.

Po takýchto činoch a pri zlej ekonomickej situácií bolo logické, že sa k moci dostane k moci beštia typu Hitler, ktorý hlásal že zatočí s židmi, reeviduje Versaillsku zmluvu, vytiahne ľudí z biedy a skolonizuje Rusko.

Odkiaľ na tie veľké a malé mítingy pred svojim zvolením mal peniaze a kto ho naučil rečniť a kde bol v tých rokoch o ktorých nie sú záznamy nikto nevie naisto (podľa niektorých v Anglicku-to by aj bolo logické vzhľadom na ďalší vývoj).
Potom čo sa dostal k moci dostal podporu od Forda, IBM, rodinu Bushových a ďalších boháčov a hlavne od pohlavárov sídliacich v Bazilei (tzv. Bazilejská veža-banka národných bánk).

280662

16.12.2012 20:15

Proč vláda tají statistiku o Romech?

RE: a už je to tady zase

Oracle 95.?.?.?

1. vec je, tú vojnu začali Rakúšania, a nejak (podľa určitého plánu) sa to eskalovalo. Tá vojna sa pripravovala aspoň 20 rokov pred jej vypuknutím.

Prvým krokom bola industrializácia Nemecka a modernizácia jej armády, to nepáčilo ani Francúzom ani Angličanom. Industrializácia potrebuje investície (infraštrukturálne investície išli od občanov Nemecka), všetko ostatné boli súkromné investície od Róčilda a spol. Poznámka-vtedajšie mocnosti podpisovali rôzne vojenské pakty od rokov 1880.

Druhým krokom bola vybudovanie modernej Nemeckej armády a námorníctva, ani to sa nepáčilo Francúzom a Angličanom. Nehovoriac o tom, že to bola tiež z peňazí Róčilda a spol.

Tretím krokom bola poskytnúť zámienku k vojne, to bola vražda Ferdinanda. No a tá bola dosť dobre zosnovaná, člen tajného spolu Čierna ruka zastrelil dediča trónu po tom, čo šofér zabočil do nesprávnej uličky, čisto náhodne. Keď v tom nebola ruka bankárov/slobodomurárov tak neviem v čom, lebo niekto to musel zorganizovať a financovať.

Čo sa týka vojny, bankárske klany nielen financovali obe strany, ale dostali do rúk aj vojnové reparácie, vojna je biznis. Pikoška vojnové dlhy z 1. svetovej vojny Nemecko splatilo spred niekoľkými rokmi.

Čo sa týka Versaillskej zmluvy, ten bol napísaný vyslovene na to aby ponížil Nemecko a Nemcov (vygooglujte si detaily).
Takže bola to len otázkou času, aby sa po finančnom krachu (Nemecka a sveta) a po invázií Francúzov že sa objaví hajzel typu Hitler (vyškolený slobodomurármi a financovaný bankármi), vyslovene na to aby uvrhol Európu do ďalšej vojny a podrobil Rusko. Rusko-nuž tú zem zas bolševici vďaka Stalinovi nedokázali potopiť vo vlastnej krvi. Mimochodom bankári ju rabovali za cára (lebocár Mikuláš II. bol hlupákom), za republiku (lebo šéfoval mu slobodomurár) a počas bolševického (Bronštejn-Trockij,Lenin-Uljanov-jeho dedo sa volal Bronštejn, vodcovia tej revolúcie boli židia a slobodomurári) teroru, lebo profesionálny revolucionári vraždia a rabujú (na revolúciu potrebujete peniaze, veľa peňazí a pár vycvičených ľudí ktorý to zorganizujú).

280675

16.12.2012 22:08

Proč vláda tají statistiku o Romech?

RE: a už je to tady zase

Oracle 95.?.?.?

Nuž tie bábky buď boli podriadený priamo Róčildovi a spol alebo rovno slobodomurári škótského rítu, tí sú administrátori. Druhý rítus, Memphiský to sú revolucionári a do toho celého veľmi dobre zapadá Kysučnova a udova teória tandemového riadenia, keď pri riadení situácie na pokyn z hora asi od nejakého potomka Amonovho kňaza sa tam prepína medzi nimi, a sme znova pri Egypte.

Kedysi v časoch pred vybuchnutím sopky Santoríny, boli tam 2 chrámové centrá Heliopolis a Théby. Heliopolis bol centrom uctievania Slnka, ale Théby boli centrom Amona, pre Egyptológov Amon je záhadou nevedia na určito odkiaľ pochádza, podľa niektorých neoficiálnych zdrojov je to personifikácia smrteľnej sily Slnka (v mnohých prípadoch ani oficiálne zdroje nie sú dôveryhodné), teda ničenia a tým pádom je to dobre ututlaný boh ničenia Set.

Zaujímavé je, že Théby sa stanú centrom všetkých chrámov kde sa predpovedá budúcnosť (chrámová holubica bola vypustené v Thébach a ľudským hlasom prehovoril v Delfách) a Amonove kňažstvo (pôvodne kňazstvo bezvýznamného boha, po a počas sociálnych búrok s stane vedúcou silou) sa dostane k moci.

Tretia zaujímavosť je podobnosť slova Amon a Amen (Amenhotep znamená [ur=http://www.behindthename.com/name/amenhotepl]"Amonov mier"[/url] ), dá sa potom špekulovať o tom, koho v skutočnosti uctievajú kresťania.
Čo sa týka židov, ich YHWH (jehova- akronym "od som kto som" ) má troj-písmenové meno, ktorú poznali len vrchný kňazi, dá sa po tom špekulovať či to nebol náhodou Set.
Mohamedáni uctievajú Alláha-v preklade znamená boh, zas anonym. Na margo treba povedať že majú za úlohu vzkriesiť náboženstvo Abraháma, a Abrahámov boh zrovnal so zemou 2 mestá, údajne za to, že páchali hriechy.

Máme 3 anonymných, ktoré sú uctievané miliardami ľudí a pri tom v podstate tou istou osobou, ktorá vystavuje rysy psychopata a masového vraha.

280682

19.12.2012 16:14

Rusko mění u Sýrie směr

RE: Ruska strategie je genialne jednoducha

Oracle 95.?.?.?

>Vyčuránci z Evropy, kteří nemají žádné nerostné bohatství

chcú ukradnúť Ruské, lebo nechcú platiť, takže smiech nie je na mieste. A keď Rusi nezačnú dávať pozor, tak zaniknú a spolu s nimi aj my.

280819

20.12.2012 17:57

Jak Trocký předpověděl balkanizaci Evropy

RE: Článek jen ředí realitu - MY CHCEME VÁLKU, MY CHCEME VÁLKU!

Oracle 95.?.?.?

>Proto musí být EU ponížena, rozebrána (i za pomoci českých
>zinkajících a pravicujících anti/EU/ro Hujerů).

Štekáte na zlý strom.
EU sa ponižuje sama keď, keď zradzuje princípy okolo ktorých bol vytvorený, na to nás "anti-eurohujerov" netreba. Z EU sa stal globalisticko-multikultúrny kolos na hlinených nohách, ktorý sa chystá rozpadnúť. A my "anti-eurohujeri" na to upozrňujeme a hovoríme, že treba zadať spiatočku a vrátiť sa k pôvodným hodnotám EU (tí realisti hovoria, že treba začať odznova).

Čo sa týka ODS a spol., tí sú v pozícií "malí zlodej kričí, chyťte veľkého zlodeja".

280904

20.12.2012 22:20

Rusko mění u Sýrie směr

RE: Skvělá příležitost

Oracle 95.?.?.?

>Sice se mi to nelíbí, ale jsou to sráči, Putin dneska na
>konferenci prohlásil, že Sýrie potřebuje změnu, za Asádem
>prý nestojí že v Sýrii Rusko žádné zájmy nemá. Proč
>kurňa lže, a chová se jako malý kluk, který se krčí před
>větším borcem? Místo aby řekl, co všichni ví, že Rusové
>mají v Sýrii námořní základnu, bez které se nehodlají
>obejít, a kdo tam vleze, tomu urazí pracky u samé prdele.


Sem s tým videom, inak neuverím.

>
>Kdyby sami Rusové do Sýrie napochodovali, pod nějakou
>záminkou, třeba ochranou svých občanů, osvobození
>rukojmích nebo tak něco, trochu to tam vyčistili, Amerika a
>Evropa by trochu prskala, asi jako po válce v Gruzii, ale to je
>všechno.

Pokiaľ dobre viem Rusi tam už sú.

280919

21.12.2012 10:20

Rusko mění u Sýrie směr

RE: Skvělá příležitost

Oracle 95.?.?.?

Emil Robot má pravdu, Putin nič také nepovedal, povedal len, že:
-Sýria potrebuje zmenu len nepovedal aké
-udržanie Assáda je druhoradá priorita
-má starosti o Sýrsky národ

280950

21.12.2012 13:44

Evropské feministky se spolčují proti dětským pohádkám

RE: Fiktivní svět pseudožen

Oracle 95.?.?.?

Ono je to vedecky dokázané, že chemické opojenie z lásky (aka búrka hormónov v mozgu) trvá 5 rokov, manželstvo má kritické obdobie v 4. roku (človek sa trochu vytriezvie z eufórie manželstva).

Takže haban bol nešťastný a naďabil na vyfiflenú egoistku s mentalitou 9. ročného decka (to je také obdobie kedy ľudia chcú všetko mať), zobral ju za ženu (neviem čím vtedy rozmýšľal ale hlava to nebola-len konštatujem) a keď dobre rozumiem mali spolu aspoň jedno dieťa, medzi tým haban bol prekvapený aká je mrcha tá jeho žienka a nasledovalo rozvodové konanie (asi to bola tá mrcha ktorá iniciovala rozvod).

Ako býva zvykom, české súdy prisúdili deti tej mrche, ktorá teraz jednak hucká svoje deti proti nemu, jednak žaluje kde sa dá.

A potom čudujete, že z habana sa stal mizogýn (nehovoriac o tom, že mu to aj vyčítate).
Ja osobne habanovu všeobecnú mienku o ženách nezdieľam, ale má pravdu v tom, že niekto nastavil systém tak, že sa zo žien stavajú vyfiflené mrchy oveľa ľahšie ako by to bolo adekvátne.

280968

26.12.2012 12:18

Trh s finančními deriváty, časovaná bomba

RE: Tahle financni masina vykolejila a riti se z naspu dolu.

Oracle 95.?.?.?

"Nuž dlhové otroctvo na večné časy a nikdy inak", to by mohlo byť heslo súčasného finančného systému.

Elity sa snažia Tibetský systém dlhového a skutočného otroctva opísaný v tomto článku, síce článok sa venuje hlavne školstvu v Tibete, kde kvôli nedostatku výrazov Tibeťania sú nútený učiť matematiku, fyziku a chémiu po Čínsky, ale dáva nám priblíženie o skutočných pomeroch v Tibete pred rokom 1951 (myslím si, že tu niekto uviedol aj podrobnejší článok, ale nechce sa mi hľadať).

281075

28.12.2012 10:54

Derivátová tsunami a dolarová bublina

RE: Skončí FED?

Oracle 95.?.?.?

K vašej poznámke k 5p, on má čiastočne pravdu. Stačí si len spomenúť masáž médií pred vstupom do EU, kde z každého mediálne kanála lialo na nás to, aby sme vstúpili do EU a ako dobre nám tam bude dokonca boli na to stredoškolské učebnice (keď vtáčka chytajú spievajú mu sladko), na Slovensku bola len 1 medializovaná "proti-európska" akcia v réžií komunistov a aj tá v reportáži vyznela ako reakcia "reakcionistov".


Na to aby priama demokracia fungovala musíte mať aktívnu, vzdelanú a informovanú spoločnosť, tá vo Švajčiarsku existuje (vďaka jednej štátnej stanici a brožúrkami, kde okrem argumentov je aj analýza dopadov rozhodnutí, alebo aspoň muselo byť-to ste hádam spomínali Vy)-nie pre nič za nič odmietli 80? dňové dovolenky a vstup do EU dvakrát, lebo bolo viac argumentov proti ako pre.


Takže chcem povedať, že súčasťou priamej demokracie sú aj nezávislé informačné kanály a tie v súčasnosti chýbajú, nehovoriac o tom, že naše populácie sú naštvané (pôvodne myslený výraz by sa muselo cenzurovať) a vedú LEN pivné reči. Takže aby sa naša populácia sa rozhýbala musí sa padnúť na hubu, a aby bola vzdelaná musí sa popáliť rôznymi "veľkými vodcami" (typu Janeček) a zlými rozhodnutiami v priebehu 1 generácie. Znie to možno hrozne a možno mnoho ľudí príde o život, ale inak to ide veľmi ťažko.

281117

28.12.2012 13:42

Izrael je nyní papírovým tygrem

RE: Izrael je v této podobě na konci své existence!

Oracle 95.?.?.?

No USA ich už nemôžu podporovať, majú viac problémov doma než mali pred rokom.

Ide o obrovský nepomer medzi pracujúcimi a vlastníkmi korporácií(v priemere na 1$ zárobku pracanta pripadá 475$ zárobku CEO/vlastníka, v Mexiku a v latinskej Ameriky je to pomer približne 1:20/40/50), do nástupu reagenomiky korporácie a ich vlastníci mali možnosť buď zaplatia obrovské dane z príjmu, alebo to dajú svojim pracovníkom. Teraz si to môžu beztrestne vyzdvihnúť a zaplatiť minimálne dane, Buffet "sťažoval" že platí nižšie dane ako jeho sekretárka.

Stačí malá iskra a vypuknú také nepokoje, že každý bude kukať, a ich "elity" budú sa snažiť odviesť pozornosť nejakou tou vojnou (už teraz viem, že to im nevyjde).
tak či onak Izrael padne, resp, bude obetovaný.

281121

28.12.2012 16:13

Derivátová tsunami a dolarová bublina

RE: Skončí FED?

Oracle 95.?.?.?

Ono je tu problém, niektoré dôsledky chýb sa ťažko žehlia a nie vždy sa dajú spozorovať.

Ja som sa snažil poukázať na to, aby fungovala priama demokracia a chyby boli minimálne, je potrebná aj informovaná aktívna a vzdelaná spoločnosť, nie hlúpe tupé stádo ako z nás snažia urobiť "naše elity".

Čo sa týka EU, Švajčiarov by to nepustilo (nikoho nepustia), aspoň nie po dobrom, na to aby EU rozpadla alebo niekoho pustila musí sa stať veľký "prúser", čo sa na nás valí, len málokto to uvedomuje-nechcem to teraz rozvádzať.

Takže som zástancom Švajčiarskeho systému organizácie štátu, a územné členenie, ale chcem aby to bolo doplnené o nejaký strategicko-predikčný orgán, ktorý okrem toho že je na každej úrovni štátnej správy, určuje aj smerovanie krajiny a robí scenáre možného vývoja, ktoré sú predkladané vláde a následne verejne sprístupnené.

Neviem či vo Švajčiarsku majú takýto oficiálny či neoficiálny strategicko-plánovací orgán, ale predpokladám že majú, lebo inak je to len kopenie nesúrodých rozhodnutí, čo zväčša skončí zle.

281125

29.12.2012 12:34

Nejlínější generace

RE: Pravdou je ze novodoba elita tlaci na pilu, ale

Oracle 95.?.?.?

Krásne ste to povedali (aj Vy aj Mou), pokiaľ ľudia majú čo jesť, piť, dostatok "hier" a pocit, že majú čo stratiť nič sa neudeje.

Akonáhle ľudia budú mať pocit, že nemajú čo stratiť či už kvôli exekútorskej mafie, cirkevným "reštitúciám", podvodom na katastroch atď alebo "Lidl" bude zívať prázdnotou potečie krv. Prvé 3 kategórie sú Českým špecifikom, ale v krajinách ako Maďarsko, kde ľudia zobrali počas 1. vlády Orbaná zobrali pôžičku v cudzej mene, teraz keď hodnota forintu padá (1€ je okolo 300 forintov), rastie inflácia, strácajú zamestnanie,vláda berie peniaze odvšadiaľ a finančne zachraňujú "svojich" ľudí, tam ľudia začínajú byť naštvaný-tieto kroky až na pôžičky v cudzej mene boli-sú viac menej všade prítomné, tým pádom budú krajiny kde ľudia budú mať pocit, že nemajú čo stratiť ergo budú sa búriť.

Čo sa týka prázdneho "Lidlu" sú viac menej možné 2 scenáre:
- zásobovanie zlyhalo buď kvôli nedostatku paliva (pri ekonomických kolapsoch bežný jav-stačí si spomenúť na argentínsky kolaps) alebo kvôli vzburám
- "elity" kvôli svojej nenažranosti sa rozhodli, že dostávame priveľa, tak rozhodli že nás trochu priškrtia-síce menej pravdepodobný ale reálny scenár.

281152

30.12.2012 19:42

Rusko vyrobí dvě nové super rakety, silnější než Satan

RE: To je odborníků

Oracle 95.?.?.?

Tak čiastočne máte pravdu. Nosnosť rakety časti záleží od výkonu a efektivity motorov, efektívnejší motor novej nosnej časti znamená menšiu štartovaciu váhu rakety (málo známy fakt je, že 90% hmotnosti medzikontinentálnej/vesmírnej rakety je tvorené palivom, 9% sú prístroje/telo a 1% je užitočná hmotnosť).

Čo sa týka hlavíc bojových hlavíc, medzi nimi sú obrovské rozdiely ktoré sú podmienené typom nálože a výkonu, takže 500 kT nálož môže mať hmotnosť 250kT len kvôli tomu, že jedna je plutóniová a druhá termonukleárna (bol to ad hoc príklad).

281202

31.12.2012 11:16

Každá lidská emoce je nyní klasifikována jako duševní porucha

RE: Nová duševní nemoc: odmítání chodit do školy

Oracle 95.?.?.?

Čo by som nedal keby blbosť bola klasifikovaná ako nemoc, dokonca aj psychiatri a farmaceuti by museli brať tie jedy. [smích]

Teraz vážne, vynára sa otázka, kto potrebuje bez-emočných mrzákov, lebo v tomto prípade psychiatri sú v roli užitočného idiotov, ktorí masírujú svoje ego a "liečia" svoje mindráky. Možno mi niekto začne tvrdiť, že som paranoik, ale čo sa deje je systematické zotročovanie, mrzačenie a zabíjanie ľudí. Tvrdím to na základe toho, že niekto na tom neskutočne zarába.

Pre anon 37: nezhadzujte dôležitosť zdravej výživy, väčšina problémov pochádza z nedostatku alebo prebytku jednej zložky potravy. Čo sa týka ťažkých kovov a hliníka, tie sú známe okrem iného aj tým že majú veľkú afinitu k nervovému tkanivu (olovo, ortuť a hliník), takže "šialenstvo" môže byť aj prejavom otravy ortuťou, olovom či hliníkom a tí "naši doktori" začínajú pchať do nás nebezpečné drogy.

281221

01.01.2013 18:19

Jak Trocký předpověděl balkanizaci Evropy

RE: Dokonce i HAARATZ otiskl clanek o nejvetsich vrazich sveta.

Oracle 178.?.?.?

Píšem to tím, ktorý nemajú v tom jasno a sú ochotný rozmýšľať.

"Takzvaný žid/Žid" je pošahaný potomok náboženskej skupiny ( táto náb skup. si o sebe myslí, že je bohom vyvolený na to aby vládol pri čom aj on je len otrok boží), ktorý si o sebe myslí že je národ alebo rasa ktorá sa vyselektovala na vládnutie, pričom nemá žiadne spojenie s biblickými Židmi.

Ešte väčší pošahanec je ten ktorý im toto aj "žerie".

281300

01.01.2013 20:16

Jak Trocký předpověděl balkanizaci Evropy

RE: Dokonce i HAARATZ otiskl clanek o nejvetsich vrazich sveta.

Oracle 178.?.?.?

Pokiaľ som dobre vyrozumel Nohejlovmu a zoznamu odkazu na zdroj, tak ten zdroj bol uvedený niekde na stránke izraelského periodika Haaretz no a tí zas raz sa považujú za národ inokedy za rasu, ani čert sa v tom nevyzná. Potom to prevezme nejaký pošahanec a som nútený používať dvojicu žid-Žid, aby bolo jasno.

Čo sa týka biblie, ten je pochybný historický zdroj, hoci je v tom kus pravdy. Čo sa týka židov, tých môžeme považovať skutočne za národ až do 70 n.l.-potlačené povstanie v provincií Judea, potom čo Rimania a odvliekli značnú časť miestneho obyvateľstva do otroctva započala transformácia národa na sektu (strácali jazyk a časť svojej kultúry) ktorá skončila niekde asi v 11. storočí keď vedenie Chazarský kaganátu prijal židovské náboženstvo.

Čo sa týka dedičnosti členstva v náboženskom zoskupení, tak jedným príkladom je židovské náboženstvo (dedičnosť po matke) a druhým zas moslimské náboženstvo (dedičnosť po otcovi) a ani kresťanstvo nie je výhra, lebo tam zväčša niekoľko dní po narodení na vás vylejú "svätenú" vodu kňaz niečo zarecituje a ste kresťanom. Mimochodom nie ja som ten kto určuje pravidlá ostatných náboženstiev, ono na to sú pošahanci vo vnútri týchto kruhov.

281305

01.01.2013 20:20

Nejlínější generace

RE: Kolik, toho lidsvo dosahlo za 500 roku, revoluce,obcanske valky a jine.

Oracle 178.?.?.?

No keď nás "elity" nepovažovali za dobytok dobrý tak akurát na prácu na ich obézny zadok, ale za ľudského tvora a využívali by sme naplno nás potenciál naplno a správnym smerom, tak ten raj dávno máme nielen tu na Zemi ale aj na iných planétach ktoré by obývalo ľudstvo.

281307

14.01.2013 09:54

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: Takto to není

Oracle 178.?.?.?

V článku je napísané vyslovene toto (zvýrazním to aby to všimol aj slepec):

Volebné okresy posielajú svoje čísla a dostávajú o tom spätnú väzbu od centrály, ale dohľadať to môžete len na úrovni krajov.

Mne z toho vychádza, že pripísať mŕtve duše (nemusia byť tak mŕtve, skôr nemuseli ísť k voľbám) na úrovni krajov nie je problém-pripomínam jednotlivé okresy volebné nevedia aká bola volebná účasť ostatných okresov. Čo sa týka Slovenska tiež si nerobím ilúzie.

Čo sa týka PSM, ten je naozaj len cestovným poriadkom, ALE na to aby ste napísali takéto dielo musíte mať tisícročiami overené praktické vedenie o ľudskej psychológie a sociológie.
Mne z toho vychádza, že chlapci obrezaný napísať to nemohli, lebo boli príliš zaujatý hrabaním majetku a moci.

Skôr to bolo napísané niekým kto má v "malíčku" bez-štruktúralne štatistické riadenia (ľudskej) spoločnosti. Treba povedať že štatistické riadenie je trochu zavádzajúci pojem, lebo "štatistika je presná veda o nepresných číslach", ALE štatistické riadenie spoločnosti využíva tendencie správania jednotlivých soc. skupín (aj národov) a vhodnými technikami sa dali nepresnosti v číslach vykompenzovať a dosiahnuť požadovaný výsledok.
V dnešnej dobe technických vymožeností ako platobných kariet (okrem zakrývania nesolvetnosti fin. systému slúži aj na zber dát), sr@čkometov a výkonných počítačov ovládanie spoločnosti sa len spresnilo, preto výčitka 5p k udovmu príspevku spred pár mesiacov (niečo hovoril o potrebe počítačov) je neplatné.

282280

15.01.2013 11:55

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: Takto to není

Oracle 178.?.?.?

Pokiaľ si dobre pamätám Vy (alebo možno Kysučan [zmaten] ) ste napísali o tom, že štatistické riadenie spoločnosti je staré, na to 5p prišiel s argumentom že štatistické riadenie bolo možné len v Sovietskom zväze a aj to len od čias Gorbačova, lebo len od vtedy existovali výkonné stroje.

Čo sa týka tých čo sedia na vrcholku pyramídy moci je úplne jedno čo sa konkrétne píše v novinách alebo kto konkrétne je pri kormidle, ide im len o všeobecný stav vecí a informácií, lebo majú také znalosti, že dokážu posunúť celok tam kde oni chcú.

Čo sa týka nižších vrstiev v pyramíde moci, tí majú na starosti denní chod tohoto obludného systému. Oni už potom musia mať detailnejšie štatistiky a majú na starosti dennú tlač.

282418

17.01.2013 09:36

Tajná podpora USA Al-Káidě v severním Mali, Francie „přichází na pomoc“

Spätný ráz týchto činov aj pre "elity" bude značne nepríjemný.

Oracle 178.?.?.?

Vieme, že o takýchto "denných záležitostiach" sa rozhoduje v "politbyru" (Bilderberg, CFR, Trilaterálna komisia atď).

Problém je, že tieto záležitosti majú hlavne zastierací charakter pre verejnosť -tzv. hry- (netvrdím, že tu nie sú druhotné ciele ako suroviny, odbytište pre zbrane atď), ako môžeme predpokladať tieto manévre fungujú len pokiaľ je "chlieb".
Problém je, že "chleba" vo Francúzsku a USA bude nedostatok ako v Španielsku, Portugalsku, Taliansku či v Grécku no toto aj napriek mediálnej masáže môže vyvolať rekciu typu "Prečo sa montujú do tramtárie, keď doma sú oveľa väčšie problémy".

282575

17.01.2013 11:36

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: ŽIDÉ NA VRCHOLU PYRAMIDY MOCI JSOU..!

Oracle 178.?.?.?

To že vieme o PSM, je len náhoda, pretože podľa niektorých indícií tento cestovný poriadok získala cárska tajná služba a následne došlo k úniku tohoto dokumentu na verejnosť (či to ČEKA nechala uniknúť neviem).

Síce prehlasuje o ňom že je to "antisemitský podvrh", ale kto sleduje dianie vo svete, pozná tieto protokoly a premýšľa tak zisťuje, že podľa tohoto cestovného poriadku sa pracuje od podpory médií k "sexuálnym menšinám", cez multikulty, prehlásení typu "to big to fail", cez vojnu s terorizmom až po juvenilnú justíciu.

Všetko má viacero funkcií a len jediný cieľ, aby sme boli jednotvárna masa tupých oviec či dlhových otrokov.

282583

17.01.2013 17:22

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: Píseň k danému tématu:

Oracle 178.?.?.?

Čo sa týka podsúvania vecí, mne sa tak vybavilo, že ste to boli Vy kto robil námietky.

Čo sa týka monarchie ani to nie je výhra, hlavne podľa tohoto článku , lebo odvtedy málo sa zmenilo.

Čo sa týka anonymizácie vládnutia, to sa deje aj teraz, dajú nám pred nos politika ktorého chvália od rána do večera a potom ho národ zvolí. Potom urobí kroky proti vôle národa ktorý ho zvolil, len kvôli tomu že tí čo mu dali zdroje na kampaň mali to na čom sa dohodli.

Čo sa týka priamej demokracie vo Švajčiarsku to funguje aspoň 200 rokov, lebo okrem toho že sú vzdelaní, sú aj informovaný na špeciálnych TV kanáloch a na brožúrkach, takže Váš argument je čiastočne neplatný.

282606

18.01.2013 09:29

O Schwarzenbergově prezidentství bylo možná rozhodnuto už v roce 2008

Tomas Klus-Panu Bohu Do Oken

Oracle 178.?.?.?

Výborná pesnička páči sa my jej refrén:
"Za co Pane Bože, za co trestáš tento prostý lid?
Za co Pane Bože, za co nechál nás napáliť?
Za co Pane Bože, za co za 4 roky v prdeli?"

No odpoveď je jednoduchá: Karma je sviňa keď si sviňa. (Karma is bitch, if you are bitch.)

Podľa mňa nie je problém to, že "švejkujete" pred "elitami" (to je predsa chvályhodné), problém je že to robíte navzájom a to všade (od monsterprocesov, cez privatizácie a kaúz až po exekúcie).

Ja osobne si to nepamätám, ale pred cca 20-30 rokmi bola v dosť populárna veta:
"My deláme na Slováky."
Teraz ale národ Český zisťuje, že jedine svoju hlúposť a lenivosť môže obviňovať z nezdarov a nie niekoho s ktorým zdieľa svoj štát (nechcem teraz chváliť Slovákov, lebo aj my si to vyžerieme, ale momentálne sme na tom lepšie ako vy).

282674

18.01.2013 16:06

USA se poutají do okovů

RE: Nejucinnejsi zbrani na lidstvo je hlad, vzpomente Ukrajiny.

Oracle 178.?.?.?

vtip je v tom, že každý historik a rádoby-historik obviňuje Stalina z týchto zverstiev, skutočnosť je taká, že Stalina väčšina z nich maľuje ako všemohúce zosobnenie zla.

Osobne som ho nepoznal a určite nebol svätec, ALE Sovietsky Zväz bol obrovský a skutočnú moc v tých časoch mali trockisti, hoci Trockého (jeho pôvodné meno bol Bronštein) Stalin odsunul z vrcholu, veľa jeho ľudí zostalo na nižších kádroch (na miestnych zastupiteľstvách)tým pádom pre nich zorganizovať umelý hladomor nebol problém.Poznámka skutočná moc nie je niekde za humnami, ale tam kde na vás môžu siahnuť, to je na dosah ruky.

282712

18.01.2013 18:32

O Schwarzenbergově prezidentství bylo možná rozhodnuto už v roce 2008

RE: Já vzpomínám na jiného umělce

Oracle 178.?.?.?

Iste Kryl bol svedomím Českého národa, a videl odvrátenú a nevábnu tvár Českého národa (každý národ má takúto tvár nielen Český).

Myslím si nielen poznal čo je v skutočnosti na západe (my sme videli ako tak pozlátko na tom hovne), ale veľmi dobre vedel kam bude Česko smerovať po plyšáku.

Úprimne si myslím na to aby Česi zmenili svoje správanie a precitli z tohoto sna musia padnúť na hubu, a to poriadne (žiaľ), po tom môže začať očistný proces, pokiaľ nezmenia svoje správanie tak žiaľ zaniknú ako národ.

My Slováci to tiež musíme "vyžrať", karma je predsa karma s tým nič nenarobíme, ale my (pokiaľ to dobre vnímam) nie sme takí cynici a po krk v tom.

282727

18.01.2013 20:14

Židé nejsou na vrcholu pyramidy moci

RE: ŽIDÉ NA VRCHOLU PYRAMIDY MOCI JSOU..!

Oracle 178.?.?.?

Kto sedí vo vládach? Samí sionista, slobodomurár, zločinec či iný výkvet; títo chlapci spolu držia basu, tak potom čo sa tu čudujete.

Počas 2. svetovej vojny kopa židov slúžil ako admirál v nemeckom námorníctve (žiaľ sa to zamlčuje až tají), mnoho židov pracoval ako SS-ák a mnohí rabíni a sionisti vítali Norimberské zákony ako záchranu židov.

Takže holokaust industri je dobrý generátorov príjmov a politického kapitálu..

282738

24.01.2013 11:58

Agenda vítězí nad pravdou

RE: Perfektní propaganda v USA vítězí nad pravdou

Oracle 178.?.?.?

Myslím si že Thomas Jefferson povedal:
"Dá sa klamať malé množstvo ľudí nekonečne dlho, dá sa klamať veľké množstvo ľudí krátky čas, ale nedá sa klamať veľké množstvo ľudí nekonečne dlho."

V súčasnom období sa pravda začína vychádzať najavo.
Spočiatku to boli ľahko paranoidný jedinci, ktorý videli za každým rohom niekoho či niečo. Spočiatku "normálny" jedinci to ignorovali, no ale keď niektoré predpovede a scenáre sa začali naplňovať, tak čoraz viac to začal zaujímať ostatných. V súčasnosti sa deje to, že čoraz väčšie množstvo ľudí pátra po pravde, onedlho bude to nad-kritické množstvo ľudí (hlavne po tom, čo sa niektoré ekonomiky zosypú-napr. v Česku, Maďarsku, Španielsku atď) a čoraz viac ľudí uvedomí že ich neskutočným spôsobom podviedli.

Myslím si že internet ako ohromný informačný nástroj umožnil toto, v predchádzajúcich dobách museli ste spoliehať na JPP a samizdad, ale teraz stačí Google alebo niektoré programy či doplnky k prehliadaču napr. TOR a nielen dokážete šíriť pravdu ale aj po nej pátrať.

Táto rýchlosť šírenia sa (pravdivých) informácií umožnilo rozhodiť plány na elitárske NWO (pavúk zamotaný vo svojej pavučine).

283349

24.01.2013 18:40

Více k pláči, nežli k smíchu

Ktokoľvek bude Českým prezidentom, na Slovensku chlieb nezlacnie.

Oracle 178.?.?.?

Hoci ktovie.

Podľa toho čo čítam viem povedať len 2 veci, hociktorý kandidát to bude, Česi si to "užijú". Druhá vec je, väzy toho proti-českého režimu čo tam máte (obe kandidáti sú v podstate proti-český) zlomí jedine krach a hromadný exekútorský nájazd.
Nerobím si ilúzie Slovenský režim ni je pronárodný, ale nie je ani vyslovene proti-slovenský a myslím si, že v tej brinde ste kvôli tomu švejkovaniu a namyslenémú ignorantstvu (čo praktikuje každý druhý Čech).

283391

26.01.2013 21:24

Tak tedy Zeman

RE: takto

Oracle 178.?.?.?

Ani ja som sa nezúčastnil voľby Českého prezidenta, ale ja mám dobrú výhovorku, nie som český občan. [vyplazený jazyk]

Čo sa týka volieb z dvoch ziel, Zeman je ten menší.

Schwarzenberg by znamenal koniec Českej štátnosti a následne aj národa, kým Zeman znamená pre český národ a štátnosť delirium tremens a možno tie najhoršie abstinenčné príznaky.

Tým chcem povedať, že národ Český má ako také inštinkty prežitia.

283582

29.01.2013 09:27

Nová Bílá hora? Odkládá se!

RE: K článku

Oracle 178.?.?.?

No otec Schwarzenberga a strýko Havla kolaborovali s nacistami (jeden mal pracovný tábor Letech a ten druhý udal gestapu spoluvlastníka štúdia len aby bol jediným vlastníkom) a z toho dôvodu ich majetky boli zabavené na základe Benešových dekrétov o zradcoch a kolaborantov z roku 1945.
Takže Havel a "knieža" skorumpovali súd (knieža sa k tomu aj verejne priznal) aby získali späť svoje majetky nezákonne ergo kradli.

Čo sa týka EU a jej inštitúcií tí sa stali samoúčelnejšími ako ÚV KSČ a ostatné podobné orgány vo východnom bloku (a to je veľké slovo, lebo tí aspoň starali o to aby veci ako tak fungovali), podjebujú ľudí nezmyselnými nariadeniami typu zakrivením uhoriek a banánov, guľatosťou paradajok, nemožnosťou predať kosti na žrádlo pre zvieratá atď.

Čo sa týka volieb do parlamentu EU, tam sa dostávajú len politické mŕtvoly ktoré nerozhodujú prakticky o ničom, lebo EU úradník vydá nariadenie ktoré sa ťažko odvolajú.
Keď naozaj chcú presunúť právomoci na nižšie územné celky tak treba na to zrušiť 80% EU byrokracia a ostrúhať jeho právomoci, inak tu bude kocúrkovo, nehovoriac o tom že zbaviť sa byrokracie je takmer nemožné, lebo byrokracia má v sebe zakorenené bujnenie.

283891

29.01.2013 09:38

Nová Bílá hora? Odkládá se!

RE: Bohužel probuzení přichází pozdě

Oracle 178.?.?.?

Nuž Islanďania svojimi protestmi prinútili 2 po sebe idúce podať demisiu a vypísať predčasné parlamentné voľby, kde zvolili prechodnú vládu a parlament ktorý má/mal okrem iného aj schváliť novú ústavu, ktorú spíšu/spísali ľudia.

U nás vlády nepodajú demisiu ani keby bolo na "václaváku" 200 000 ľudí (na to sú príliš bezočiví), preto hovorím že tento cirkus skončí dosť krvavým pokusom o prevrat možno aj lynčom nejakého papaláša.

Vy ste povedali A, ja B.

283892

03.02.2013 11:53

Světová válka tiskařských strojů

RE: A co se divíme?! JůYsEj má velký problém, tak bude řešit svět:-)

Oracle 178.?.?.?

No to podrezávanie lán nie je cieľom ale nástrojom, tak ako nahradenie skutočného Boha s obrazom psycho- a sociapata.

Otázka je, čo chce tento "výkvet" týmto krokom dosiahnuť. Odpoveď je: chcú aby spadla im do klina svetová vláda tzn totálna vláda nad všetkým tzv NWO. Pre naše šťastie stredné a niektoré nižšie kádre "elít" zrátali (okrem východných veľmocí-Rusko, India, Čína- kde ešte elita je ako tak nacionálna a nezávislá) že rýchlim kolapsom ekonomického systému a následnými sociálnymi nepokojmi budú len tratiť ("elity" chcú využiť totálny sociálny chaos na zavedenie NWO-z chaosu rád), robia všetko preto aby oni netratili, tým pádom nevznikne východisková situácia na zavedenie NWO (aj tak to bude jazda na horskej dráhe, pre niektorých s fatálnym následkom).

Čo sa týka BRICS, tí sa už pripravili resp pripravujú sa na krach západu a robia všetko preto aby sa spolu so "západom" nepotopili, typujem že okrem "východu" aj Švajčiarsko prežije kolaps "západných" štátov (vo Švajčiarsku nie sú "ovčania" v tak hojnej miere).

284205

03.02.2013 14:38

Světová válka tiskařských strojů

RE: A co se divíme?! JůYsEj má velký problém, tak bude řešit svět:-)

Oracle 178.?.?.?

>ééééé - čo týmto výplodom chcel autor povedať - enem
>toľko

Že celý "veľký plán elít" sa rozpadne na prach a nakoniec po 20-30 rokoch bude tu lepší systém (lepší pre 98% ľudí).

284210

04.02.2013 19:07

Bajky a podpovídky

RE: Lubomír Zaorálek o státní mafii

Oracle 178.?.?.?

Vysokopostavený politici a vysoká mafia je dávno jedno a to isté, ALE len v Česku sú taký namyslení a bezočiví aby sa ukazovali spoločne.

Z tohoto dôvodu je možné povedať, že v Česku bude dosť krvavé povstanie.

284284

08.02.2013 17:54

Demokracie, terorismus a tajný stát - 6.díl

RE: Nesmysl

Oracle 95.?.?.?

Neviem či v staroveku existovalo niečo ako židovský národ, skôr by som povedal že existovalo zväz 12 semitských kmeňov čo vyznávalo to YHVH-ho (jahveho) drbnuté náboženstvo (podstata sa odvtedy nezmenila).
A hlavný problém je to náboženstvo z Thébskej dielne a nielen hlása to že každý kto je mimo ich náboženstva je hovoriace zviera/hmyz, ALE degraduje nasledovníka tohoto náboženstva do role otroka, dôvodom tohoto tvrdenia je prísľub odmeny pre v tomto živote nasledovníka, keď bude sa riadiť prikázaniami svojho boha. Jej deriváty tiež nie sú o veľa lepšie (hlavne kresťanstvo a islam), tie náboženstvá tiež degradujú svojich nasledovníkov do role otroka, kde odmena nasledovníka (trest) čaká až po smrti, zaujímavé je že hlavne stredný a vysokopostavený cirkevný hodnostári kresťanských náboženstiev žijú v prepychu, hoci na ten na koho sa odvolávajú žil relatívne v chudobe-na to ostatne upozorňoval aj majster Hus.
Najsmutnejšie na tom je, že Ježiš (či ako sa ten chlap volal) a Mohamed chceli pôvodne zachrániť svojich ľudí od neslávneho konca ale dedičovia Thébskych kňazov ich prácu natoľko znetvorili, že prakticky nič nemajú už spoločné s ich pôvodným učením.

Poznámky pod čiarou:
-každé náboženstvo slúži na zotročovanie človeka
-Amon ktorého meno má aj druhú verziu Amen(dôkaz meno Amenhotep znamená Amonov mier), bol miestny boh Théb nejasného pôvodu, zosobňoval slnečnú žiaru, ďalší boh kto zosobňoval slnečnú žiaru bol Set-správnejšie Shet (ale ten zosobňoval jej smrtiacu zložku), podľa toho niektorý autori špekulujú o tom že títo bohovia boli jedno a to isté, tomu nasvedčuje i fakt že izraelský vrchný rabíni poznali skutočné meno boha, podľa dochovaných informácií meno je zložení z 3 písmen asi SHT
-kresťania stále vyznávajú boha Amona, veď každú modlitbu končia slovom Amen
-pokiaľ sa dá veriť Biblií z 12 kmeňov Izraela vrátili do svojej vlasti len 2 kmene
-10 kmeňov zmizlo, časť asi odišiel do Afganistanov, na to prišla jedna antropologička na základe analýzy miestnych mien a zvyšok ktovie kam, druhá časť týchto "Židov" čo znova začali nasledovať svoje pôvodné Egyptské náboženstvo obohatené o učenia z Heliopolisu-čo ostatne zavrhol Mojžiš-asi sa odsťahovali do Európy asi na územie dnešného západného Nemecka.

284527

08.02.2013 18:27

Vrtěti psem – 1. díl

RE: Doporučuji všem: Propaganda (2012)

Oracle 95.?.?.?

Skutočne sa dá pochybovať o národnosti autora toho videa, na to je príliš profesionálny a len na konci je pár minút štátnej propagandy (to je moja domnienka).

Čo sa týka obsahu videa vyzerá to byť pravdivé, ba čo viac povedali pár škaredých slov o kresťanoch-fanatikoch a čiastočne aj o kresťanstve.

Mimo téma tohoto článku, asi mtk sa ma opýtal kto je pošuk čo nasleduje náboženstvo a kto určuje pravidlá, ja som vtedy mal len dlhú odpoveď, teraz mám pohotovú odpoveď.

Ten určuje pravidlá náboženstiev má peniaze, skutočnú moc, vedomosti o ľudskej psychike, ciele a vie že náboženstvo je nástroj na ovládanie más, peniaze na stroj a výrobca kanonfutru pre rôzne druhy bojov o moc.

284530

11.02.2013 15:55

Komu důvěřují lidé v Evropě

RE: Dobrý článek,ale problém je přeci jinde!

Oracle 95.?.?.?

Progres určite skončí, otázka je či to bude stagnácia alebo totálny prepad.

284642

14.02.2013 10:05

Za papežským pučem je peněžní skandál

RE: Možno áno, možno nie...

Oracle 84.?.?.?

Iste u "Amerických" autorov je to normálny jav, bohužiaľ aj Satanist má pravdu (predpokladám, že píše z vlastnej skúsenosti). Dovoľte aby som podelil so svojimi osobnými skúsenosťami ohľadom katolíckych kňazov (všetko čo tu teraz vymenujem je z dediny na východe Slovenska):
-vyhlásil, že kňazom prestáva byť po tom čo vyšiel z kostola
-smilnil s vydatými ženami
-"žiadal" od starcov aby prispeli do pokladničky s veľkými sumami, lebo potrebuje nové auto
-zahrabal moju babičku ako psa len preto, že sa ponáhľal na stretnutie klubu Alfa-Romeo
-cirkevné svadby a krsty sa robili mimo, lebo jednak bol taký aký je, a jednak účtoval nehorázne peniaze.

Prístup Satanistu je pochopiteľný, ja mám 80% duchovných RKC za diplomaticky povedané krivý charakter on 110%.
Čo sa týka cirkvi, jeho predstavitelia urobili pre moc a peniaze kde čo (od upaľovaní kacírov a žien až po genocídu), preto predpokladať že za odstúpením pápeža je hlavne pranie špinavých peňazí je logické (je tam určite aj boj o moc a všeličo iné).

Čo sa týka kresťanskej viery tá posúva svojich veriacich do role otroka (ako každé judaistické náboženstvo v otvorenej alebo skrytej forme), inými slovami robia sa z vás ovce.

284831

16.02.2013 12:06

Za papežským pučem je peněžní skandál

RE: EVROPSKÝ parlament, Vatican a Šelma 666

Oracle 84.?.?.?

Tá šikana Vatikánu zo strany EU, nie je kvôli tomu, že by orgány boli čisté ako ľalia, alebo by zrazu začali starať o ľudí či o to aby veci fungovali. Ide jednoducho o 2 veci, jednak EU potrebuje peniaze a zobrať niekoho špinavé peniaze kto nemôže adekvátne sa brániť je jednoduché, a jednak je to mocenský boj na jednom z nižších stupňov pyramídy.

Čo sa týka Vatikánu a kresťanských cirkví vo všeobecnosti (a teraz odpoviem aj pánovi Ponkrácovi) ja ich považujem za satanove synagógy. Dôvod je ten, že týmto inštitúciam ide primárne o moc a peniaze pričom majú pekné reči o tom ako treba slúžiť boha a robia presný opak toho čo hlásajú, druhá vec je že inštitúcie kde sa zhromažďuje veľké množstvo moci a majetku automaticky priťahujú jedince s deprivantským správaním tzv krivé charaktery (a kde-čo iné napr. homosexuálov, pedofilov atď).

Čo sa týka náboženstiev, tie sú zbierky dogmien, stačí aby človek prijal len jednu či niekoľko a už je otrokom napr. žena a muž sa vlastnia navzájom, muž by mal vyberať partnerku, muž môže mať len 1 zákonitú manželku naraz atď.
Vysvetlím prečo sú to náboženské dogmy, hoci sú to už zakorenené v "našej civilizácií":
-prvá je dosť jednoduchá, muž si vyberie partnerku (ktorá donedávna musela poslúchať na slovo) a manželka ho kontroluje cez sex a kde čo iné (ženy z kresťanského okruhu to tak robia, hoci nehlásia sa k žiadnej cirkvi)
-druhá a tretia je tiež jednoduchá, u väčšiny suchozemských stavovcov je polygamia normálna a samice vyberajú otca svojich potomkov podľa nejakého kľúča. Inými slovami nekvalitné samce buď nemajú alebo majú málo potomkov.
Kresťanstvo (a čiastočne aj iné judaistické náboženstvá) spôsobilo to, že kdejaký degenerát, tichý blázon a trpák môže mať deti, tým pádom ľudská evolúcia sa spomalila možno aj zastavila.
Pozor ja chápem evolúciu primárne ako skvalitňovanie populácie a nie ako pôvodcu nových druhov.
Takže pán Ponkrác, kto tu má jednoduché chápanie sveta?

284969

19.02.2013 09:13

Za papežským pučem je peněžní skandál

RE: Možno áno, možno nie...

Oracle 84.?.?.?

Hajzli vždy tiahnu za jeden povraz proti nám a občas aj proti sebe navzájom.
Inými slovami Vatikán a Róčildovská banda je jedna veľká (občas rozhádaná) rodina, nič viac nič menej.

285150

19.02.2013 11:51

Paralelní finanční svět (II)

RE: Čína se zřejmě už poučila

Oracle 84.?.?.?

Teraz reagujem aj na poznámku prekladateľa, odstreliť dlh či pokúsiť sa o to je možné, ale tým vytvoríte kopu nepriateľov a medzi nimi môže byť niekoľko mocných ako je Rusko a Čína (obe sa poučili).
Takže dôsledky takéhoto pokusu môže byť pre USA až fatálne i keby zaviedli novú menu ako to legendárne Amero lebo ich platidlo a dlhopisy budu zle konvertovatelné rozumej nebudú akceptované a zostanú bez surovín importovaných vecí.

285153

20.02.2013 10:29

Přední genetik: Lidská inteligence zvolna upadá

RE: Bílá rasa jako nebezpečí pro Zemi??

Oracle 84.?.?.?

Ale no tak, zapojte svoje závity, odpovedzte my na otázku kto je skutočne vinný obyčajný zblbnutý človek/ovčan alebo ten ktorý dal moc a zbrane zločincom za to, že budú robiť niekoho špinavú prácu?

Skutočný zločinec je ten, ktorý ovláda nie ten ovládaný.

285197

21.02.2013 18:03

Co po kapitalismu?

RE: Kapitalismus?

Oracle 78.?.?.?

>Z článku:
>>Základní předpoklad je neužívat peníze jako zboží, ale
>jako prostředek směny a uchování hodnot.

>Už v tom je rozpor, neboť peníze jako „uchovaná hodnota“
>jsou tím zbožím. Peníze, aby plnily užitečné poslání
>dobře, musí být chápány pouze a jenom jako pomůcka k
>poměřování – tedy jen ten „prostředek směny“. Jakmile
>budou samy „uchovanou hodnotou“, stanou se zbožím -
>předmětem obchodu - předmětem spekulace, což zneužívá, a
>tím i ničí, právě tu jejich poměřovací schopnost (čemuž
>nakonec nezabrání ani ta nejtužší diktatura).

Napísali ste peknú hlúposť, problém súčasnosti je to, že peniaze neuchovávajú hodnotu a to kvôli emisií na dlh a frakčnému bankovníctvu kde inflácia je nevyhnutnosť, preto je výhodnejšie zobrať úver ako sporiť hlavne pre podnikateľov.
Takže peniaze musia mať hodnotu, ktorá sa uchová prípadne rastie to je za X peňazí kúpite rovnaké alebo väčšie množstvo rovnakého tovaru.

285269

22.02.2013 10:14

Co po kapitalismu?

RE: Kapitalismus?

Oracle 78.?.?.?

Po prečítaní Vášho príspevku som došiel k záveru, že niektorí paranoidný diskutéri toho záveru že ste tu nasadený provokatér (ja si to nemyslím, totiž nevidel som Vašu výplatnú pásku [mrknutí jedním okem] ).

>nesmysl peníze jsou měrná jednotka pouhý údaj něco jako 1....

V podstate súhlas s tím, že peniaze musia byť kryté, ale musí sa vybrať nejaká pomerová jednotka a zlato je v tomto zmysle je historicky podložená alternatíva a je alternatívou aj obilie a aj krava.

>zlaté mince jsou výhodné pouze pro stát/panovníka za ....

Čo sa týka zlatých mincí to by bol v dnešnej dobe anachronizmus a z historického hľadiska zlato a zlaté mince neboli vždy akceptované ako platidlo napr. v pred-Kolumbijskej Amerike by s nimi nepochodili.

> jinak po většinu historie a na většině území peníze
>existovaly ve formě dlužních úpisů nebo jako ekvivalent při
>porovnání kolik čeho za kolik čeho je ekvivalentní při
>směně a nebo si lidé vytvářeli peníze vlastní třeba z
>kůže
>peníze v rukou státu/bank byly pro obyčejné lidi vždycky
>průser pokud nešlo jako dnes o inflační peníze které mají
>tu výhodu že nezpůsobují katastrofické deflační vlny

Systém dlhopisov či už štátnych alebo súkromných skolaboval (aj náš súčasný systém je pred kolapsom), bez náležitého dohľadu buď to došlo kvôli nadmernej emisie, lichve či falšovaniu a to ste napísali aj Vy.


>zlatý standard nebo zlaté mince je hovadina která nikdy ...

Blbosť, fungovať môže len treba urobiť jednu/dve maličkosti zatrhnúť úrok v závislosti na času a vyžadovať 100% krytie ( bez ohľadu na spôsob krytia peňazí a s dôslednou verejnou kontrolou).

>uvozovky u slova inflační mám z toho důvodu že tento systém ...

Keby to tak mohlo fungovať bolo by dobré, ale nemôže. Čo zabráni vydavateľovi aby vydával neustále nové peniaze a skupoval služby neustále?! Nič, a toto je jadro súčasného problému, súkromné banky vytvárajú peniaze z ničoho a z umoreného virtuálneho dlhu kupujú úročené štátne dlhopisy ktoré buď skúpi centrálna banka za sumu+úroky alebo nechajú si vyplatiť dividendy z našich tvrdou prácou peňazí, to je z našich daní. Inými slovami pijú našu krv aspoň dvoma spôsobmi.

2 raskolnikov:
Nie je to žiadny zázrak len treba mať 3 základné pravidlá: 1. konečné množstvo peňazí, 2: zakázaný úrok na čas a 3. 100% krytie bez ohľadu na spôsob krytia samotných peňazí.

285298

22.02.2013 17:22

Co po kapitalismu?

RE: Kapitalismus?

Oracle 78.?.?.?

Nekonečný rast kapitalizmu v konečnom svete je šialenstvo a nič sa nemení na tom, že teraz máme systém čo sa nazýva kapitalizmom a má za cieľ nekonečný rast. Proste sa narazí na nejakú limitujúcu hranicu a preto by ekonomický systém mal sa zamerať na uspokojenie potrieb celej populácie nie na uspokojenie chamtivosti 1% populácie.

S takýmto cieľom ekonomiky 100% krytie, obmedzené množstvo obeživa a zakázaný úrok na čas funguje dobre a nemusíme sa obávať kŕčov, ba čo viac hodnota obeživa rastie. Myslím si že tento systém je nejaká obdoba socializmu.

Systém pred 1989 skolaboval kvôli zrade a blbosti papalášov a nie preto, že systém bol nefunkčný.

tento príspevok je odpoveďou aj raskolníkovi.

285312

23.02.2013 10:45

Co po kapitalismu?

RE: Kapitalismus?

Oracle 78.?.?.?

>nekonečný růst je hovadina stejně jako 100% krytí a
>zakázaný úrok

Tak my vysvetlite vo svojej "nekonečnej múdrosti" prečo je 100% krytie a zakázaný úrok na čas (to je úročenie nezávisí od času, ale je fixná) hovadina?


Myslel som, že každému je jasné, keď píšem o ekonomickom systéme čo je zameraný na uspokojenie ľudských potrieb tak automaticky vylučujem "voľný trh". Pre mňa sa stalo evidentným, že nepatríte do skupiny "každý".

Poznámka pod čiarou trh nie je nikdy voľný, vždy je riadený, otázkou ale zostáva kým? (Odpoveď na túto rečnícku otázku sme tu už párkrát povedali, sú to moci- a peniazuchtiví hajzli, ktorí zhodou okolností majú medzi svojimi predkami vyznávačov judaizmu.)

285329

To je môj problém s 5p nielen že je povrchný, ignoruje preňho nepríjemné fakty ale aj ignoruje zdravý sedliacky rozum, proste typický moderný vedec (asi sa riadi heslom veda a zdravý rozum sú 2 rozdielne veci [mrknutí jedním okem] ). Dôkaz nech je výcuc našej diskusie ohľadom pádu WTC 1,2 a 7:
- sústavne ignoroval spôsob a ciele konštrukcie dvojičiek,
- bohorovne tvrdil že rozliati kerozín nielen ohreje oceľ pokrytú s protipožiarnym náterom nad bod mäknutia ale takto ohriata oceľ aj láme namiesto toho aby sa ohla,
- ignoroval aj vedeckú štúdiu, ktorá dokázala, že dvojičky nemohli padnúť,
- ignoroval aj fyzickú nemožnosť zosypania dvojičiek do svojho pôdorysu s približnou rýchlosťou volného pádu atď.

Inými slovami obhajoval nezmysli.

Mimochodom pán a66, píše sa v tej vedeckej štúdie aj niečo organických látkach/urýchľovači zmiešaného do oxidu železitého?

285330

Problémom sú použité metódy, totiž XEDS (používa rentgenove lúče), SEM (skenovací elektrónový mikroskop) a (DSC) diferenčný skenovací kalorimeter, prvé 2 nevidia vodík a 3. zas doslova ničí vzorky. Keby použili HPLC (druh chromatografie) doplnený o UV/IČ/VIS detektor alebo o hmotnostný spektrometer, tak by zistili čo je tá červená organická hmota.

Vzhľadom na to ako vzorka správala v kalorimetri tak je logické predpokladať že vo zmesi boli organické látky ktoré hrali rolu pojiva, výbušniny a rolu urýchľovača.

285390

25.02.2013 09:45

Co po kapitalismu?

RE: snižují na čas ničivé síly kapitalistického hospodářství

Oracle 95.?.?.?

To čo sa dialo v Rusku nebolo dielom socializmu, ale dielom ľudského odpadu skrývajúci sa za ideu sionizmu, bolševizmu, socializmu a nehovoriac o prach-obyčajných zločincoch.
Mimochodom započítali sa do toho čísla vojnové obete?

285391

25.02.2013 20:29

Bolševický převrat (I)

RE: prevrat

Oracle 95.?.?.?

Stalin nebol žid v žiadnom pomere, bol to napolo Gruzínec a napolo Rus (po matke), totiž džuge z mena Džugašvili znamená oceľ inými slovami jeho gruzínske meno znamená "oceľoví človek/muž".

Nevieme naisto koho človekom bol Stalin, ale dôsledne o ňom rozširoval fámy, že má židovské korene tým ho dostal do brlohu revolucionárov-masových vrahov, treba povedať že revolucionári plánovali použiť Rusov ako kanonfutrov pri dobývaní Európy. Stalin ich plány pomocou spravodajských hier nielen prekazil ale dokonca zo zaostalého prakticky poľnohospodárskeho štátu urobil priemyselnú veľmoc, nehovoriac o tom že z vystrašeného negramotného národa vytvoril sebavedomý a gramotný a to za cca 10-12 rokov (treba poznamenať že faktickú moc získal len po 1926-keď si to dobre vybavujem-vtedy totiž sa mu dostal do ruky zoznam kto z ktorých pohlavárov koľko nakradol).
Industrializáciu financoval z 2 zdrojov, jednak zo zhabaných nakradnutých majetkov revolucionárov (za to kupoval západné stroje) a jednak z vnútornej pôžičky (z ktorého financoval všetko ostatné). keby nebolo vojny ktorá bola primárne namierená proti Rusku a jeho predčasne smrti (otrávili ho) tak predpokladám, že západ by skrachoval už v 60. rokoch. Musím pripomenúť 2 veci:
-na tom vyspelom západe zrušili prídelový systém až v roku 1959, kým v Sovietskom zväze v roku 1949,
-že to šlo do kopru môže západ poďakovať Chruščovovi, on systematicky rozbil všetko od zoštátnenia dobre fungujúcich družstiev (nielen kolchozov), nezmyselnému vysadzovaniu kukurice až po podporu komunistických strán v bantuistáne (na čo použil Stalinistické rezervy zlata).

285412

26.02.2013 09:15

Bolševický převrat (I)

RE: prevrat

Oracle 95.?.?.?

> Stalin v
>prvé řadě hájil ruské (své?) impérium.

Práve tento fakt by mal poskytnúť nápovedu o jeho pôvode, totiž Trockij, Lenin a ostatný boľševický revolučný odpad neustále vyhlasoval, že utopia Ruský národ vo svojej vlastnej krvi a takmer sa im to podarilo nebyť Stalina.

Stalin Rusov pozdvihol, vytvoril z poľnohospodárskeho štátu skutočnú priemyselnú a vojenskú veľmoc, ktorá úspešne čelila nepriateľom počas 2. svetovej-ruský názov je veľká vlastenecká vojna.

To, že na začiatku vojny mali obrovské straty, nebola jeho chyba, totiž po vojne keď sa to celé vyšetrovalo, vyšlo najavo že zradcovia vo vojenských kruhoch udávali nižšie čísla potrebných vojenských koňov a múl (použitých na ťahanie vozov-Verhmacht nebol na tom oveľa lepšie), prieťahy pri výbere vojenských diel, púšťanie domov vojakov a rozobratie tankov v predvečer útoku. Inými slovami nevystrieľal dostatočne účinne zradcov z dôstojníckeho zboru.

285433

26.02.2013 15:18

Boj o ruskou centrální banku

RE: Pěkné

Oracle 95.?.?.?

Iste priemerný Rus nie je zahľadený do seba natoľko aby nezistil ktorá bije (ako "našinec" čo by volil Karla alias knieža s čírom), len nevie čo urobiť.
Ale po tejto reportáži bude vedieť čo robiť, a keď ten zákon neprejde teraz či bude bezzubá, tak papaláši budú mať horúce chvíle.
Keď ale odrovnajú Putina ako svojho času Kennnedyho, tak namiesto vyriešenia problému vytvoria x ďalších problémov, nehovoriac o tom, že sa objavia aspoň traja ďalší "Putinovia".

Jediný možný spôsob priviesť populáciu Ruska k "rozumu" by bolo humanitárne bombardovanie ala Juhoslávia, ale to by nepožadoval ani Havel v delíriu [mrknutí jedním okem] , lebo Ruská odpoveď by bola devastujúca.

285464

28.02.2013 08:36

Znečištěná Amerika

RE: Glyfosáty

Oracle 95.?.?.?

A to tvrdí výrobca toho produktu, že?!

Totiž Monsanto zo svojho produktu Roundup (je to glyfosátoví herbicíd) musel odstrániť označiť biologicky odbúratelné kvôli tomu, že nebol biologicky odbúrateľný (to sa týka území EU). Inými slovami hromadil sa v pôde.

Takže buď máte zastarané informácie, alebo klamete. Dúfam že tá prvá možnosť je správna.

285525

28.02.2013 08:49

Diskriminují muži ženy nebo ženy muže?

RE: Zrudna

Oracle 95.?.?.?

Ani ja nič nemám pracujúcej žene, ale pracovať len preto, že je to znak emancipácie je blbosť, lebo sa to dopadne nejak takto:

Vložený obrázek

Žiada rovnaké zaobchádzanie ako s mužom, ale keď to dostane tak má problém a začne vyhovárať na to že je žena.

285527

28.02.2013 19:12

Případ „bestie“ z Frenštátu pod Radhoštěm

RE: Agenda

Oracle 95.?.?.?

>Potvrzuje to hypotézu, že jejich vysoká "logická inteligence" je na druhé straně vykoupena katastrofální "sociální demencí".

Len u niektorých populácií je to pravda, lebo inak obe sa dajú rozvíjať rovnako a naraz.

Inak súhlas, odstránenie týchto bezpečnostných ventilov privedie výbuch.

285578

03.03.2013 17:10

Božská fraška

RE: Čím prispela cirkev pre vývoj spoločnosti?

Oracle 178.?.?.?

No v podstate súhlas, každé náboženstvo zotročuje myseľ človeka a žiada od neho aby slepo veril (veril aj hlásateľom "zaručených právd" ) odvádzal desiatok bohu všemohúcemu rozumej cirkvy a nerozmýšľal, lebo otrok to nepotrebuje k životu.

Na Vašu poslednú rečnícku otázku odpoviem ja, náboženstvo nám dáva otroctvo, chudobu, nevedomosť a dôvod na nezmyselnú nenávisť a vzájomné vraždenie.

Slobodný človek nepotrebuje ani pána, ani náboženstvo, ale potrebuje vedomosti ako funguje svet (a pevný vnútorný kompas).

285690

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Káva pro Zvědavce

52

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 111 čtenářů částkou 18 231 korun, což je 52 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 1

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,95 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,96 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 739,34 Kč
1 unce stříbra
512,79 Kč
Bitcoin
417 079,51 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 757 944