Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Vopice

Nalezeno 414 příspěveků, 203 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

10.10.2016 12:13

Rusko nemá na Západě spojence

RE: Partneři z reálného světa

Vopice 46.?.?.?

Tak se podívej do atlasu a najdi, kde je Čečna. Zase nic? No nevadí, jaká moudra asi čekat od člověka, který se sotva vyzná v mapě a širší souvislosti jsou pro něj španělská vesnice. Beru to tak, že máš ve všem pravdu, stejně jako v tom, že Čečna není součástí RF. [chechtot]

A teď můžeš zase začít blábolit o ruských nacionalistech, to ti jde dobře a ani u toho nemusíš přemýšlet.

352528

10.10.2016 19:22

Kdy dojde světu trpělivost s USA?

RE: Naivita nebo víra?

Vopice 5.?.?.?

Jak tak vidím, Vojto 49, jde to s vámi rychle z kopce. Já sice chápu, že tyhle věci jste nikdy nepochopil, ale raději se tedy vyhněte tomu, o čem nemáte ani páru, abyste ze sebe zbytečně nedělal naprostého pitomce.

Nicméně vám rád odpovím, abych ukojil vaši hloupou zvědavost. Na první otázku jmenujme například Bhútán. Vím že jste o tom nikdy neslyšel, protože jinak byste nemohl podobně připitomělou otáku položit. Nebudu to rozvádět, ale zajeďte si tam a poptejte se místních, co si myslí o jejich vladaři.

Druhá otázka svědčí o vaší rychle postupující stařecké demenci. Jinak si to nedokážu vysvětlit. Takže jen v rychlosti... S největší pravděpodobností je to pro vás zcela neznámá věc, ale pomýlenému zloduchovi pomoci můžete i tím, že ho potrestáte. Takže pokud potrestáte sviňáky, které jste tu vyjmenoval, dosáhnete nejen toho, že dobří lidé budou spokojeni, ale i toho, že špatní lidé mají šanci se polepšit.

Vaše představa o tom, že dobrý vládce odměňuje všechny stejně, je ohleduplně řečeno zcela infantilní.

352545

11.10.2016 14:57

Kdy dojde světu trpělivost s USA?

RE: Naivita nebo víra?

Vopice 37.?.?.?

[chechtot][chechtot][chechtot] Tak tenle štěk mě ze srdce rozesmál.

>Ste v diskusii, takto diskutovat nemozete.

Jejky! [chechtot][chechtot][chechtot] No, nevím, jestli má smysl reagovat na blábol a vést o něm dlouhé diskuze, ale spíš by mě zajímalo, z jaké pozice tu poučuješ...

352571

17.10.2016 12:45

V Sýrii se strhávají masky

RE: Článek - pár dobrých postřehů, ale ne vysvětlení

Vopice 199.?.?.?

>Fakt je, že neumíme předpovědět budoucnost, neumíme ani plně pochopit přítomnost, ani minulost. Takže nikdo není schopný přesně říct, co a proč se děje v Sýrii a ani zpětně to nikdo přesně nevysvětlí.

Hochu, hochu, to jsi tomu dal. Jen v tomto odstavci jsi pokadil hned několik věcí.

1. Mluvíš za nás. Musím tě zklamat, za mě nemluvíš. Nevíš o mě nic, tak prosím nebuď můj mluvčí.

2. Když jsem ti teď vysvětlil, že nemluvíš za nás, mluvíš jen za sebe. Takže TY neumíš, ne my.

3. Tvrzení, že NIKDO není schopen přesně říct, je velice odvážné, pasuješ se tím na boha, který má přehled o každém. Máš? Prdlajs. Takže se trochu kroť.

4. Pokud nejsi schopen TY pochopit, co se děje v Sýrii, je to jen obraz tvé nedostatečné schopnosti vnímat realitu. Já mám naopak velice přesnou představu, co se tam děje.

>lidskou neschopnost ovládat tak složité a nepředvídatelné děje, jako je mezinárodní politika, války, ekonomické krize a podobně.

To si děláš legraci? Nebo co tím sleduješ? Ty si myslíš, že mezinárodní politika, válka, ekonomická krize atd. nejde ovládat? Pak se nedivím, že v tom máš takový hrozný zmatek. Možná TY to neumíš ovládat, ale ti, co vědí, jak systém funguje, s tím nemají problém.

>A to máme dost zdrojů, velký časový odstup, takže i nadhled a věnovala se tomu řada vědců po mnohem delší dobu, než je na analýzu dění v Sýrii.

Jak to víš? Nikdy jsi neslyšel, že historii píší vítězové? Jsi si jistý, že ty zdroje jsou na rozdíl od dnešní propagandy nestranné?

>Můžeme si tak namlouvat, že mi lidé, máme nad naším lidským osudem mnohem větší moc a kontrolu, než skutečně máme.

Namlouvat? Člověče, vždyť ty jsi v nějakém duševním vězení. Z této pozice chceš něco vysvětlovat?

Tvůj poslední odstavec jen podtrhuje celý tvůj příspěvek. Pokud si myslíš, že mocný je například Obama, pak samozřejmě nemá cenu se tím dále nějak zabývat.

Nechápeš, že SYSTÉM je to, co formuje vše. Včetně těch loutek, které mu slouží.

Přečti si to po sobě ještě jednou, sestup z obláčku své vlastní výjimečnosti, která ti dovoluje hovořit za ostatní a zamysli se nad tím znovu. Místo MY všude dej JÁ a uvidíš, že pokud budeš mluvit jen sám za sebe, obraz světa i ten tvůj příspěvek se zcela změní. Schválně to zkus, uvidíš.

352653

17.10.2016 12:46

V Sýrii se strhávají masky

RE: Morálka křesťanská je falešná

Vopice 199.?.?.?

Skvěle řečeno. Podepisuji každé slovo.

352654

17.10.2016 22:11

V Sýrii se strhávají masky

RE: Článek - pár dobrých postřehů, ale ne vysvětlení

Vopice 171.?.?.?

No vidíš! To už je lepší. Takže ti dám jen další vodítko.

Už jsi někdy dělal třeba střechu na baráku? Nebo jinou specializovanou činnost? Pokud ne, asi ti to přijde dost složité a kdybys to měl dělat sám, tak bys v tom pěkně tápal. Trvalo by to dlouho a udělal bys zřejmě dost chyb. Také by ses potýkal s takovými drobnostmi, jako je různě se kroutící dřevo, sčítajícící se milimetry různých odchylek atd. (drobounké odlišnosti se začnou skládat dohromady a vést k těžko odhadnutelným výsledkům)

A teď si vem člověka, co to dělá 50 let. Pro něj to je naprostá samozřejmost a má podchyceno vše. A s těmi "těžko odhadnutelnými výsledky" dopředu počítá.

Není rozdíl mezi pokrývačem a ředitelem zeměkoule. Je to jen o informacích a o zkušenostech.

A proč padl Řím? Podívej se třeba na českou politiku a politické představitele a hned ti to dojde. V okamžiku, když se na vedoucí místa dostanou debilové pomocí korupce a kamarádšoftů, případně homoloby, tak je vymalováno... Takže pokud v systému převládne korupce, rozkrádačky a debilové, není pak už ani na tu armádu, která by ho mohla bránit. Má ČR armádu? Kdo zabrání hordám primitivů zhroutit sociální systém? Nikdo? Inu, pak nás čeká osud Říma.

Přemýšlíš o tom moc složitě. Ve skutečnosti je to jednoduché jak facka.

352670

17.10.2016 22:17

V Sýrii se strhávají masky

RE: Morálka křesťanská je falešná

Vopice 171.?.?.?

Nevím o co ti jde, podsouváš naprosté nesmysly. Pokud nevíš, co morálka je, těžko ti to někdo vysvětlí. Tu má totiž každý člověk od narození v sobě, jen se časem překrývá tou systémovou, potažmo náboženskou (současný "západní" systém je nerozlučně spjat s tzv. křesťanstvím viz JuDr.).

A pokud blábolíš o těch lidojedech, pak ano jejich přirozená morálka byla překryta systémovou, když nějaký pošahanec ostatním vnutil své přesvědčení, že srdce nepřítele ti dá jeho sílu, atd., atd.

352671

17.10.2016 22:18

V Sýrii se strhávají masky

RE: Článek - pár dobrých postřehů, ale ne vysvětlení

Vopice 171.?.?.?

Velmi správně, kolego. Je vidět, že víš, o čem mluvíš.

352672

17.10.2016 22:22

V Sýrii se strhávají masky

RE: základní výhodou kresťanství

Vopice 171.?.?.?

Pokud člověk chápe, že Ježíš je Slunce, pak proměna vody ve víno není zas takový problém, že? Stejně jako chůze po hladině atd.

352673

18.10.2016 11:24

Pořád ještě nevidíte žádné nacisty?

RE: nevidel

Vopice 85.?.?.?

Zrušeno pro osobní urážky a napadání diskutujícího. Editor

352693

18.10.2016 11:29

Pořád ještě nevidíte žádné nacisty?

RE: A pořád ještě

Vopice 85.?.?.?

Už víš, kde je Čečna? Nebo podle tebe stále není součástí RF?
Putin nic takového nepřiznal. Pokud máš důkaz, sem s ním.
Nějaké důkazy o tom, že ruská armáda zasahuje na Ukrajině máš?
Bež si raději přečíst něco od Fištejna, tady je tě škoda.

352694

18.10.2016 12:04

V Sýrii se strhávají masky

RE: Článek - pár dobrých postřehů, ale ne vysvětlení

Vopice 46.?.?.?

No, jak tak koukám, je to takový tvůj koníček, takže máš rád se v tom nípat a vidět to složitě, možná proto, že rozumět složitému zní lépe než rozumět jednoduchému a člověk se tak nějak cítí lépe, že?

Tvůj poslední odstavec svědčí o naprostém nepochopení toho, co jsem psal, neboť srovnávat 2. sv. válku s dneškem, je mírně řečeno úplná hovadina. Ta okupace totiž byla pokračování Říma, ne jeho konec. On totiž ten Řím nikdy neskončil, když už jsme u toho. Pořád tu máme římské právo a římské náboženství, tedy nezbytný základ systému. To, co se tehdy zhroutilo, byla sociální část systému (tedy fungující dohoda mezi třídami), která prostě nevydržela nápor nevzdělaných, kulturně a sociálně odlišných hord, úplně stejně jako nás to čeká dnes. Samotný základ systému to vydržel a my jsme jeho obraz. V roce 1935 vůbec nešlo o borcení systému, naopak jeho utužování.

> hypotetický ředitel zeměkoule má sice nějaké obecné poučky, ale fakticky skoro vše co dělá, je experiment

Tohle si ale myslíš ty. Člověk je velice jednoduché stvoření, které potřebuje žrát, spát a šukat, nic víc. K tomu, abys ho mohl ovládat, potřebuješ jen strach. Je to něco podobného, jako bys nemohl pochopit, jak může ředitel ZOO zvládnout všechna ta zvířata.

>- zkouší to poprvé, protože ta situace ve které je, je téměř vždy unikátní.

To je jako bys říkal, že pokud jíš nové jídlo, je to natolik unikátní, že to nesvedeš a nevíš, jaký bude výsledek. Přitom výsledek bude vždy stejný - hovno.

> Jednoduché chápání nerovná se pravdivé a použitelné.

Tím chceš říc, že pravdivé a použitelné je chápání složité? Při tomhle přístupu bych se divil, kdybys měl nějakou ženskou. [mrknutí jedním okem]

Neber si to ve zlém, zkus se na to jen podívat z jiného úhlu, než z pohledu malinkatého človíčka ve velkém světě. Neboť vše, co nějak funguje, funguje stejně v rodině, jako v obci, tak i ve státě, tak i na světě.

352697

18.10.2016 12:16

Pořád ještě nevidíte žádné nacisty?

RE: nevidel

Vopice 46.?.?.?

Jestli tohle byly urážky, tak nevím. Bylo to prostě přesné hodnocení Tartuse, že to blbě vyzní, za to já nemůžu.

Tak znova:

> Žádných členov NSDAP som neviděl
Nikdo ani netvrdil, že jsi je měl vidět, takže se nerozčiluj.

> a zial oni byli skutečně bojovníci za samostatnou Ukrajinu.
Oni hlavně chtěli etnicky čistit.

>Viem že sionisti a globalisti nemají rádi suverénní státy, a preto kritizují každého narodniara.
Náckům na Ukrajině se naopak dostává všemožné podpory od západu, platili i celý nacistický puč.

>Ukrajina bola okupovana bolsevikmi
Ukrajina by bez bolševiků hlavně neexistovala, takže tohle tvrzení je slušně řečeno prostoduché.

> a nemcov považovali za osloboditelov.
To na Slovensku taky...

>Současná Ukrajina není suverénní stát.
Samozřejmě že je, jinak by nemohla provádět genocidu Rusů.

>Je to bojisko zahraničních zaujmov.
Je to bojiště západu proti Rusku. Nic víc, nic míň.

352698

18.10.2016 12:21

Pořád ještě nevidíte žádné nacisty?

RE: Mne treba náramne vadí

Vopice 46.?.?.?

Masky? Nevím jak na Ukrajině, ale jinde je policie toleruje hlavně proto, že jsou pod nimi také jejich spolupracovníci, že?

Jinak samozřejmě souhlas, masky na ulici nepatří, pro mě jsou to potencionální zločinci.

Co se týká ukrajinských nacistů, naprosto mě fascinuje, jak se tito "stateční vlastenci" schovávají, místo aby se hrdě ukázali. Spíš mi to připadá, že jsou to normální poserové, takoví ti, co jsou "stateční" jen anonymně v rabujícím davu.

352699

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,02 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,40 Kč
Kanadský dolar
16,91 Kč
Australský dolar
16,19 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,05 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,14 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 714,14 Kč
1 unce stříbra
510,34 Kč
Bitcoin
424 563,87 Kč

Poslední aktualizace: 24.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 716 873