Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Viny

Nalezeno 353 příspěveků, 42 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

Odpoveď tu:

http://www.sciencedaily.com/releases/2009/02/090203130708.htm

310022

Skúsim jednoducho, na príkladoch, lebo tu nič iné nemáme. Začnem od základu - od bodu.

Pri existencii jediného bodu nejestvuje čas. Problémom existencie jediného bodu je primárny konflikt, že čokoľvek čo jestvuje, jestvuje len vtedy, ak to má (môže mať) pozorovateľa. Ak je však bod pozorovaný, je tu dualita pozorovateľa a pozorovaného bodu. Potom ale neplatí existencia "jediného bodu". Primárny paradox.

Tam vzniká čas a to je počiatok ilúzie vyplývajúcej z dojmu oddelenosti - "ja pozorujem to". Ani "ja", ani "to" však v skutočnosti nejestvuje, avšak vedomie zmätené vnímaným stvorí dva body a tým i čas a následne množstvo ďalších bodov. Ako dôsledok možnosti pohybu medzi týmito bodmi, vzniká pozornosť. Je to však túžba, ktorá dáva pozornosti silu k pohybu. Takto sa roztáča kolobeh prejavov vedomia, ktorý sa postupom "času" stáva stále viac komplikovaným, vrství sa a stále viac zhusťuje. Nakoniec sa vedomie spýta - ako vyzerám z pohľadu prejavu, na ktorý sa teraz pozerám? To je moment skúsenosti oddelenia, ktorý je však rovnako ako všetko ostatné, len zdaním - všetko je totiž neprestajne jedným. Momentom "pohľadu" na "seba" z "druhej" osoby, prichádza k akoby oddeľovaniu "častí" vedomia, ktoré v ilúzii autonómnosti zažívajú skúsenosť zdanlivej oddelenosti a toto oddeľovanie narastá geometrickým radom do bodu, než "oddelené časti" vedomia zabudnú na pohľad celku na "časť" a uplatňujú už len pohľad "časti" na "inú" časť. Tak prichádza ku prvým iluzívnym obmedzeniam "časti" prejavu. Vesmír, planéty, energie, častice, bytosti....sú len vyjadrením túžby "častí" po skúsenosti oddelenosti a jej nespočetných prejavoch, vrátane umelých obmedzení.

V "čase" príde moment, kedy "časti" vedomia podľahnú zdaniu oddelenosti a iluzívnych obmedzení natoľko, že stratia aj posledné zbytky povedomia o celku, ktorý však nikdy neprestal transcendovať zdanie oddelenosti. Potom prichádza opačná fáza, keď si "časti" vedomia, stratené v zdaní začnú byť stále viac vedomé iluzívnosti ich skúseností oddelenosti a začnú toto zdanie transcendovať....než realizujú skutočnosť jednoty všetkého. Vtedy sa "vesmír mien a foriem" rozplynie, "pred" ďalším potenciálnym odelením.

Slovo "pred" je v uvodzovkách, keďže čas v tejto fáze nejestvuje....

310023

"Kdo nás do tohoto snu uvedl? My sami?" - kto je to "my"?
"Je to tedy 100% lucidní snění?" - nie.
"Jak se podle vás nazývá stav, když jdeme večer spát?" - konkrétne kto keď ide spať v akom presne je stave - nasleduje mentálne kocepty; potrebuje jeho pozornosť oporu v priestore, čase....a t.d.? Inak nieje možné otázku zodpovedať.
"Co je naše skutečná podstata? Nic?" - číre vedomie bez atribútov, transcendujúce všetky prejavy.
"Jak je tedy možné z ničeho tvořit sny?" - z ničoho nieje možné tvoriť sny rovnako, ako nieje možné si želať niečo, čo už predtým nepoznáte

310024

Pre mnohých to ale zhluk slov nieje a to je podstatné a dôvod tejto skutočnosti je v tom príspevku tiež [mrknutí jedním okem]

Paradox spočíva v našej snahe o linearitu vyjadrovania ako požiadavka pre linearitu chápania (neschopnosť nelinearity), čo je ale problém, keďže sa snažíme chápať bez-časovosť prostredníctvom pochodov a nástrojov v čase - to je ako uznáte scestné.

Kedysi som ako analógiu hovoril príklad s polievkou. Na polievku potrebujete napr: hrniec, vodu, soľ, hrášok, mrkvu, petržlen, celer, cibulu, korenie, mäso, oheň a t.d.... Bežný prístup lineárneho chápania je: ochutnať hrniec, potom vodu, potom soľ, potom hrášok, potom mrkvu, potom petržlen, potom celer, potom cibulu, potom korenie, potom mäso, (všetko surové) a pichnúť prst do ohňa. Dostanete tak chuť polievky? Nie. Aby sme realizovali chuť polievky, je naopak potrebné to všetko nahádzať do vody v hrnci a variť na ohni. Nakoniec zoberieme lyžicu a v jedinom dúšku (a okamžiku!) máme chuť polievky. To je to čo nám chýba, zatiaľ, ako už som písal vyššie. Tiež jestvuje problém v jazyku ktorý používame a ktorý neumožňuje lepší popis.

Ako popíšete chuť tej polievky niekomu, kto nieje aktuálne schopný dať si dúšok uvarenej polievky a chutná to všetko surové a postupne? Nijako...

To, čo nazývam "čiré vedomie bez atribútov" môže viesť k dojmu, že je to objekt, ktorý je možno pozorovať a preto jestvuje akoby mimo pozorovateľa, čo je samozrejme nezmysel. Dám príklad: ak spíte a zdá sa Vám napríklad o záhrade s vtákmi a jazerom s rybami a vy sa prechádzate po tráve a cítite rannú rosu a zrazu vybehne pes a pohryzie Vás. Kým v tom sne, ste Vy resp určite prosím jediný bod toho sna, ktorým nieste Vy. Kde je paradox teraz?

310172

To myslím že nie - skôr sa Vás snažím primäť k uchopeniu toho problému v celku. [mrknutí jedním okem]

"Pýtal ste sa: "Jak může někdo postavit teorii na primárním paradoxu? Je to zcestné."

Ja sa Vám snažím ukázať, že práve ilúzia duality vytvára primárny paradox, ktorý ale vzniká momentom podľahnutia ilúzii duality a je preto tiež len súčasťou toho istého zdania.

Vedomie je ako jazero. Predstaviť si jazero - to je relatívne ľahké. Predstaviť si bezodné jazero je trocha ťažšie. Predstaviť si bezodné jazero bez brehov je ešte ťažšie. Predstaviť si však bezodné jazero bez brehov a hladiny je prakticky nemožné...

Ak sa vrátite k tomu príkladu o sne so záhradou....viete teda určiť jediný bod, ktorým nieste Vy? [mrknutí jedním okem]

310519

No, k popisu čohokoľvek je najdôležitejšie jasne zadefinovať pozorovateľa, nástroje pozorovania a oblasť pozorovania. Je to totiž práve táto definícia, bez ktorej je všetko odtrhnuté od reality. Ak je všetko len zdanie, tak akákoľvek snaha o "realitu" v rámci zdania a prostredníctvom nástrojov pozorovania pochádzajúcich zo zdania, nemôže priniesť ovocie [mrknutí jedním okem]

Záleží na tom, či radšej čítate vedecké state, koány, alebo popisy toho istého vo védach, zobrazenia v yantrách, alebo máte radšej príbehy.

310520

30.06.2014 14:36

USA začnou v zoufalství vyvážet svou vlastní ropu

RE: Starý vtip o dolárovej ekonomike! & Za všetko môžu grafy!

Viny 77.?.?.?

Na niečo ste zabudol - všetci aktéri, okrem turistu, skončili po tomto kolečku v base [mrknutí jedním okem]

Zabudol ste totiž na to, že z tých 100$ musel každý zúčastnený zaplatiť daň a keďže tam bolo len 100$ a turista už odišiel, nieje ich z čoho zaplatiť.

Práčovňa za zisk z prania obrusov,
opravňa dodávok za zisk z opravy,
sexuálna horizontálna pracovníčka za zisk zo šuku a
majiteľ hotela za zisk z nájmu.

Na zdravie.

312455

18.09.2014 13:01

Dnešní literatura a film mladé generace

Čo je cieľom

Viny 188.?.?.?

Na okraj len jedna otázka, ktorá však v článku ani v diskusii nezaznela - čo je cieľom tejto veľmi konzistentnej "kultúry", či ako to nazvať?

Umenie je také a onaké, politika sa vymkla z kĺbov a popiera už nielen elementárnu slušnosť, etiku či nebodaj múdrosť, aje aj logiku, neuveriteľný vzostup násilia a t.d.

To, že sa to deje vieme, to už vieme. To, čo nemusí byť zrejmé je PREČO sa to deje takto konzistentne, plánovite, naprieč úplne celou škálou aspektov ľudskej spoločnosti a života jednotlivcov?

Čo SKUTOČNE táto "kultúra" spôsobuje a čo je jej cieľom?

317658

18.09.2014 13:11

Proč jsem oficiálně nepodpořil projekt Rekonstrukce státu

Na liste

Viny 188.?.?.?

Pán Stwora, bude pre Vás dôležité si uvedomiť, že akonáhle sa so svojim zameraním, otvorenosťou a postojmi priblížite k politike, ste z kolónky LVT presunutý do HVT a to so sebou nesie veľkú straostlivosť nielen zo strany spravodajských služieb, ale aj zo strany rôznych "nezávislých" organizácií, ktoré sa budú všetkými prostriedkami snažiť Vás buď získať, skorumpovať, či zdiskreditovať.

Profilovanie, ktorého ste bol svedkom, je len taký malý nástrel...

Buďte pripravený na tlak o ktorom sa Vám doteraz ani len nezdalo. Veľa šťastia [mrknutí jedním okem]

317661

22.12.2014 12:38

Na pokraji války a ekonomického kolapsu

Jadrová vojna

Viny 188.?.?.?

Nebolo by to prvý raz ani naposledy, čo sa na Zemi odohrala jadrová vojna. Teda nieje správne sa chlácholiť úvahami o jej nemožnosti.

Teraz sa hrá o to, kto skôr triumfuje - či USA pri jej rozpútaní, alebo Rusko a spol pri kolapse ekonomiky založenej na zelených papierikoch krytých armádou USA.

Druhý prípad vytvorí tak ohromné množstvo problémov USA, že na vojnu nebudú mať....

Preto držím Rusku palce i keď kvôli chrápajúcej väčšine bude "prerod" ZNOVA bolestivý a t.d. [bliji]

323842

24.12.2014 18:52

Na pokraji války a ekonomického kolapsu

RE: Jadrová vojna

Viny 95.?.?.?

Ak hovoríme o tej, o ktorej sa možno aj dnes dočítať, tak relatívne dobre je popísaná v Mahabharate.

323982

Prepáčte, ale ja v USA či EU žiaden kapitalizmus nevidím. Vidím len prekvitajúci socializmus so známkami fašizmu - ako NSDAP. Vidím korporácie prisaté na socialistickú, všeobjímajúcu štátnu bradavku, ktorá svojimi reguláciami a zásahmi do elementárnych obchodných vzťahov občanov, žiaden skutočný kapitalizmus, ktorý by bolo možné kritizovať, neumožňuje. Štátna bradavka dáva týmto korporáciám, neziskovkám...mlieko, ktoré tvorí z neprestajne sa zvyšujúcich daní a odvodov všeho druhu, ktoré nakoniec socialisticky tak akosi súdružsky, spoločne rozstrieka.

Nieje preto možno obviňovať kapitalizmus za stav spoločnosti, ak ten dnes vôbec nejestvuje. Je to naopak ten šialený sociálny štát, ktorý sa utešene rozrastá okolo nás a podporuje parazitov, neprispôsobivých, parazitické korporácie, neziskovky, ktoré by bez dotácií (iný názov pre nekalú súťaž a korupciu) neprežili ani deň. Umožňuje im sať plody tvorcov hodnôt prostredníctvom skorumpovaného socialistického štátneho cecku.

O akom kapitalizme sa tu teda hovorí??

325552

"Ano žijeme ve světě,kde téměř polovina světového bohatství je ve vlastnictví 1 procenta obyvatel." Naprostý súhlas - viď moje pojednanie o štátnom cecku vyššie...

325557

O skreslenosti predstáv môžme pohovoriť [smích]

Ak hovoríš o cecku a sosákoch podstatnejšie je, kto alebo čo je to, čo umožňuje ten tok cez tie cecky a sosáky. Takže v prvej rade sú to zákazníci, ktorí tie produkty a služby tých zlých, hnusných, nenažraných korporácií kupujú. Sú to občania? Výborne - tak potom nemajú právo si sťažovať, nech to nekupujú. Niesu to občania, kto tie služby a produkty kupuje, ale štáty? Potom platí téza o štátnom cecku.

A teraz to najdôležitejšie: sú to občania, ale nerobia to dobrovoľne, ale majú to príkazom/reguláciou/nariadením....štátu/tupej EU/....?? Potom však znova platí téza o štátnom cecku, ktorý zákonmi, reguláciami, vyhláškami, nariadeniami umožňuje korporáciám, aby bohatli na občanoch donútených im tým či oným spôsobom platiť. V tomto prípade prostredníctvom zákonných nariadení. Bez toho štátu resp EU a ich zvráteného sociálneho cítenia, podporujúceho neživotaschopné celky, by tie korporácie naprosto nemali možnosť uplatniť svoje plány a vplyv nad občanmi plošne, čo im tie štáty a EU a spol samozrejme naopak umožňujú.

Takže tak. Ale je samozrejme jednoduchšie hovoriť že TESCO, Bayer, Billa, VW.... sú zleeee a bakaneeee a tučnééé a nechutne bohatééé a súčasne tam ako kkti chodiť nakupovať. [chechtot] To je však už znak demencie. Podpora parazitov (vrátane tých korporácií) je vizitkou sociálneho štátu a EU. Vedená neomarxistami a maoistami to ani inam viesť nemôže. Bez nich by totiž všetky druhy tých parazitov, vrátane tých korporácií, neprežili.

Kto tu má teda skreslené predstavy?? To čo tu hovoríš, je naozaj výsmech všetkému zdravému rozumu. Otázka je či zámerne, alebo len z dôvodu obmedzenosti a neschopnosti (neochoty?) vnímať súvislosti. Vlajočku prehliadam, lebo na to už nemám pomenovania [oči v sloup] [zmaten]

p.s. Oligarcha Babiš, ktorý zbohatol na repke pod záštitou sociálneho štátu, ktorý vlastní obrovské množstvo pôdy, je dnes vo vláde, kde si poisťuje svoj vlastný biznis. Okrem toho vlastní médiá. Takže tu máme spojenie korporátnej, štátnej a dokonca mediálnej moci v jedných rukách. Nieje to náhodou definícia fašizmu? No je. A vadí to niekomu? Kdepaaaak.....

325590

S týmto sa nedá než súhlasiť. Osobne nerozlišujem medzi štátom a korporáciou, keďže majú rovnakú štruktúru. V korporácii však tečie zisk do rúk vlastníkov. V štáte tečie paradoxne do rúk správcov majetku, rozumej politikov, resp do konkurenčných korporácií.

Čia je to chyba? No tých vygumovaných debilov, rozumej občanov, ktorí niesu ochotní sa o ten majetok aktívne starať. Ale je to pochopiteľné. Ak sociálny štát podporuje svojim konaním parazitov na úkor tvorcov hodnôt, nemožno sa čudovať že sa títo budú množiť až do bodu, keď už viac nieje možné účinne kontrolovať z pozície väčšiny svoj majetok, ktorý ale paradoxne tí paraziti vôbec nebudovali - v tomto prípade štátny majetok.

Akcionári/občania umožnili svojou pasivitou správcom/politikom rozhádzať svoj majetok a keďže je dnes, vďaka sociálizmu v ktorom žijeme viac a viac parazitov, ktorých si ten štát chová a vie dobre prečo a aktívnych občanov je len naprostá minorita je nepravdepodobné, že sa situácia zmení.

Platón nám to hovoril a my sme ho už zasa nepočúvali....

325592

Jediná otázka - prečo sa tí ľudia, občania....proti tomu nebránili, kľudne so zbraňami v rukách? Lebo sú slniečkoví a zbrane, ako každý predsa vie, sú zlé? Hmm.....potom sorry, ale dobre im tak. Ak k vám do domu príde zlodej a začne vám vynášať veci z baráku a vy si namiesto ochrany vlastného majetku sadnete k telke, dobre vám tak......

Prečo sme sa my nebránili? Vlci boli, sú a budú a nezmiznú keď pred nimi zavrieme oči. Ak toto populkácia pochopí, je nádej. Ak nie, sorry.

325593

aha....a môžte mi prosím popísať ako by ten "volný trh" bez toho kapitalizmu približne fungoval? Niečo ako že by sa mávnutím čarovného prútika už ľudia nesnažili hromadiť kapitál, majetky, statky a rozdávali by si zvájomne všetko všetkým a paraziti by tiež zmizli a tiež otrokári by zmizli, aj náboženskí dementi by zmizli, aj mocichtiví ľudia by zmizli, aj zločinci by sa vyparili.....a vôbec by všetci žili šťastne až do skonania vekov?

Prosím o GPS koordináty spomenutého prútika. Ďakujem... [pláč]

To robíte schválne, alebo nechápete súvislosti? [zmaten]

325598

21.01.2015 15:08

Neokonzervatívci: „anti-realisti“

RE: nadpis je správny a výstižný

Viny 188.?.?.?

Poznáte ešte nejaký iný organizmus na planéte, ktorý naopak inému primeraný životný priestor necháva?

Predpokladám, že to "nechávanie" ste myslel akosi prirodzene, bez boja, z čírej lásky a t.d.

Ďakujem za odpoveď a budem dúfať, že nebude anti-realistická.

325615

Nazval by som to skôr čiastočne zúčastnený, ktorý to ale pozoruje na rozdieľ o tých o ktorých píšem a ktorí to namiesto pozorovania veľmi úspešne ignorujú.

Ak by ste si prečítal pozorne môj príspevok zistil by ste, že si pri všetkej snahe nemôžem priznať, "že situaci vyřešit nebude nijak snadné", lebo o tom v tom príspevku už píšem a to takto:
Akcionári/občania umožnili svojou pasivitou správcom/politikom rozhádzať svoj majetok a keďže je dnes, vďaka sociálizmu v ktorom žijeme viac a viac parazitov, ktorých si ten štát chová a vie dobre prečo a aktívnych občanov je len naprostá minorita je nepravdepodobné, že sa situácia zmení.

Je na mieste si priznať, že ste môj príspevok nečítal, či nepochopil, neviem. Spojiť sily, naštartovať a realizovať sú krásne méty vždy, ale chýba Vám tam jeden zásadný prvok a to je ten niekto, so schopnosťou to urobiť, ktorá vyplýva z ochoty to urobiť a tá....nakoniec vyplýva z toho, že to ten dotyčný adept na tie méty aj reálne vidí a chápe a t.d. a tých je obávam sa ako maku. Dôvody tohto neutešeného stavu som tiež popísal v tom príspevku vyššie v kurzíve. Viď časť o pasivite a o tom chove parazitov.

Čo sa týka uznávanej autority, prešiel mi mráz po chrbte. Ak totiž bude aktuálna populácia s aktuálnymi kvalitami, schopnosťami, rozhľadom....hľadať uznávanú autoritu, koho myslíte že nájdu, aby ich reprezentoval? Ale to je predsa jasné, vôbec netreba premýšľať - tá populácia už predsa hľadala a našla, napr toho Babiša. Volá sa to voľby. [oči v sloup]

Opakovanie toho istého stále dookola??

Ale cvične prijmime postulát o uznávanej autorite, ktorá by "nás" dokázala spojiť, nezištnej, nebažiacej po moci....resp postrádajúce akékoľvek negatívne ľudské kvality, ktoré ako vieme moc znásobí - nejaký svätec. Ok. Už je tu, už nás spojil. Čo ďalej, ale konkrétne prosím.

325644

Naopak som bohužial nútený " s realitou a tou je myšlení obyčejného člověka". Jej výsledky predsa vidíme všade okolo seba a snažíme sa z toho dostať von. ??

Niesom stúpencom tržnej teológie, ani rakúskej školy, ale som stúpencom elementárnej logiky. Naopak vidím kapitalizmus, socializmus, čokoľvekizmus v tom svetle, v akom skutočne sú.

Súhlasím s časťou o popise štátnych zásahov, ktoré tvoria problémy a tie generujú potrebu ďalších zásahov generujúc ďalšie problémy a tak množstvo problémov a zásahov rastie (či geometricky či exponenciálne o tom možno diskutovať) a tak logicky aj aparát na udržanie tohto evidentného šialenstva musí rásť a s ním aj náklady na jeho údržbu a s tým súčasne rastie aj korupcia a nabaľovanie nekonečných ďalších nemyslov, ktoré je treba udržiavať a t.d. Potiaľto súhlas.

Ostáva mi však absolútnou záhadou, ako po tom a aj predtým, čo naozaj veľmi dobre popíšete problém vonkajšieho zásahu do prirodzeného procesu a jeho ničivé rastúce negatíva (veľmi presné), ste schopný napísať toto. Dám vám to sem celé a vysvetlite mi to prosím:

- problém je v tom že to co navrhuješ je utopie která bez státních zásahů nefunguje a
- ty státní zásahy vytvářejí zase další problémy které správně popisuješ vynucují si ještě větší státní zásahy atd atd
- prostě problém není ani tak v tom jestli se přerozděluje a jestli stát zasahuje do ekonomiky ale spíš v základních pilířích systému jako je třeba soukromé vlastnictví apod

Písal ste to vy, alebo to tam dopísal niekto iný?? čo z toho si teda myslíte? Budem skromne dúfať, že si nemyslíte obidve naraz, lebo týmto momentom končí akákoľvek možnosť sa z týchto sračiek nejako dostať, keďže doublethink už je zakorenený. Nieje predsa možné, aby ste v jednej vete niečo napísal a v tej za tým to poprel a následne poprel aj to. Ostávam teda optimistický s vierou, že to bol len preklep. [překvapení]

325647

A bráni Vám niekto aby ste založil firmu a praktikoval to? Win-Win je bežne používaný model. Nerozumiem.

325648

- prečo majú tie korporácie ten obrat či zisk, kto ho zaplatil?
- kto tie " bail outy po hypotéční krizi 2008" kompenzoval? Kto to celé zaplatil a prostredníctvom koho?
- prečo sa "přes všechna opatření a veřejné soutěže každý dodavatel napakuje s daleko větší marží než v soukromém sektoru"? Kto mu to napakovanie umožňuje a kto to celé zaplatil?

Posledná otázka - viete že sa to deje a preto chcete viac toho istého?

325651

22.01.2015 09:55

Neokonzervatívci: „anti-realisti“

RE: nadpis je správny a výstižný

Viny 188.?.?.?

Obmedzenci sú relatívne ľahko predvídateľní a argumentum ad hominem je len prirodzená čerešnička na torte plnej hlúpostí. [bliji]

Metafyzické kecy, za ktoré je možné schovať, všetko, vždy a za každých okoľností, v snahe uniknúť pred realitou, nechajte prosím ohlupovacím korporáciám s názvom náboženstvá. Mám imunitu. Pretože ak s tým začneme použijem argument advaita a keďže všetko jedno jest a mená a formy sú len ilúzie, nič nejestvuje, ani priestor a čas a preto nieje o čom diskutovať tak.....a zlodej si mne ruky a môže ďalej pokračovať v plienení domu, zatiaľčo sa magor pozerá z okna a sníva...

Prosím týmto o popis môjho symbiotického vzťahu s týmito bytosťami: https://www.youtube.com/watch?v=htjlPz0Ofj0, bez ktorého by môj život, v rámci komplexnosti prírody nebol možný.

Tiež by som sa rád skromne spýtal, či to o čom tu hovoríme nieje náhodou ten prípad, "kam strčil své tupé prsty člověk a vychýlil ho z rovnováhy" a prááááve preto sme tam kde sme. Niesu to náááhodou tie vonkajšie strkania tupých prstov do prirodzeného behu vecí a ktorých tu diskutujeme? [chechtot]

325653

22.01.2015 10:15

Neokonzervatívci: „anti-realisti“

RE: nadpis je správny a výstižný

Viny 77.?.?.?

Vy ste však hovoril o nejakom vyvolenom národe, tak prosím neutekajte od témy, ktorú ste začal a neskĺzavajte k mačkám. Alebo snáď mačky poskytujú životný priestor myšiam, vlci ovciam a sekvoje dubom? Ten vodca vlčej smečky poskytuje priestor svojim podriadeným tak, z čírej lásky a toľko koľko oni chcú, alebo je to naopak tak že im on jasne z pozície sily stanoví hranice a ak si tam chce niekto vybojovať vyššiu pozíciu, tak len bojom? A baran sa ako stane alfasamcom - ostatní mu z lásky poskytnú priestor? A sekvoja keď vidí dub, tak spomalí svoj rast aby aj dub mal svetlo?

Moja otázka na Vašu tézu o vyvolenosti akéhosi národa ktorého chovanie popisujete ako "mentálny vírus, deformácia, degenerácia, nenechať inému primeraný životný priestor" smeruje rovnakým smerom, nie individuálne. Chcem vedieť od akého štandardu v prírode sa deje tá "deformácia, degenerácia", viď vyššie vlk-ovca, sekvoj-dob....

Ak totiž chceme popisovať deformáciu, degeneráciu, niečoho, je prv potrebné ukázať kde to jetvuje nedeformované, nedegenerované a nezavírené. Aby sme ale nakoniec nezistili, že ten "mentálny vírus, deformácia, degenerácia" je naopak ilúzia o tom, že je prirodzené poskytovať inému primeraný životný priestor. Slovo primeraný je kľúčové [chechtot]

p.s. pokiaľ sa nemýlim, tá tlupa o ktorej sa asi bavíme sa vzájomne rešpektuje, či nie??

325655

22.01.2015 10:19

Neokonzervatívci: „anti-realisti“

RE: nadpis je správny a výstižný

Viny 77.?.?.?

Súhlas. Obávam sa, že tento vírus, táto degenerácia a deformácia sa tu naozaj rozšírila a rozhodli sme sa poskytovať svoj životný priestor komusi inému. Dôsledky tohto vírusu už začíname vidieť a onedlho ich budeme pociťovať natoľko intenzívne, že nebude pochýb o tom, čo je prirodzené [chechtot]

325656

Nemôžem súhlasiť s "občané nemají možnost, jak zasáhnout do konání vlády". Ak do rovnice vložíte atribút uvedomelý a odhodlaný občan a pojem "akékoľvek nástroje zmeny" , môže občan naopak čokoklvek a má k tomu nespočet nástrojov. Bráni tomu skutočnosť, že občan nieje uvedomelý (jemnejšie pomenovanie pre vygumovaného debila) a medzi Farmou a futbalom sa ide vyčurať a otvoriť ďalšie pivo, takže nemá čas na zbytočnosti typu správa vlastného majetku alebo nebodaj politiky. Takto vybavený občan, je mokrým snom každého "demokrata".

Švajčiarsko je métou mnohých snílkov, ale to je rovnaké ako dať Jankovi Hraškovi z dedinky v Afghanistane či Nigérii demokraciu a úplnú slobodu. Tvrdíte, že tam bude za 10 rokov mier a prekvitajúca krása nebeská? Obávam sa, že uvedomelosť a angažovanosť švajčiara je s našincom neporovnateľná. Ak by sme mali dostatok uvedomelých občanov, nepotrebovali by sme referendum a zvládali by sme aj aktuálny stav. Občania sa môžu o svoj majetok starať aj teraz, ale jebú na to...

325692

Ja om to čítal a mám pocit, že šľahnuté máš ty a obávam sa, že si to nejako zle namiešal.

Ja sa ti (a nielen tebe) snažím vysvetli, že je to presne naopak - kapitalizmus nemôže fungovať SO štátnymi zásahmi, keďže už to potom nieje kapitalizmus, ale regulovaný soc trh, ktorý je zameraný na maximálnu možnú mieru prerozdeľovania MIMO trh, akýmsi vševedúcim byrokratom. Za súčasné problémy teda nemôže kapitalizmus, lebo tu žiaden kapitalizmus nieje. Namiesto toho je tu prekvitajúci hyper preregulovaný, maoisticko-marxo-soc fašizmus, ktorý chce kontrolovať všetkých a všetko a všade a vždy a úplne. Vidíš tu snáď niekde skutočne voľnú výmenu tovarov, služieb, olsôb, práce. Kde?

Odpoveďou je Nolanov diagram - kam radíš naše zriadenie, do ktorého kvadrantu? Bacha aby si si ale nenarazil hlavu o Gándího, Hitlera aj EU...ktorých, ak to spravíš poriadne, tam v tom kvadrante bez pochyby stretneš.

325693

23.01.2015 12:55

Neokonzervatívci: „anti-realisti“

RE: nadpis je správny a výstižný

Viny 37.?.?.?

Ja som si všimol pozotnejšie a preto sa pýtam, či ste túto časť svojho príspevku napísal Vy, alebo Vaše druhé ja?

"... prečo má byť jeden národ vyvolený iný nie..." - kto to napísal?? Sústreďte sa na slovo "národ".

Ani u vlkov, ani u stromov to nieje na debatu - je to permanentný boj, bodka.

Nikdy som nepovedal, že to čo potrebujeme je "hromada alfasamcov požerúcich všetko". Tvrdím len, že snaha stať sa alfasamcom je prirodzená snaha živočíchov, človeka nevynímajúc. Preto nech už je zriadenie akékoľvek, vždy budú na vrchole alfasamci, alebo alfasamice. Volím variantu, v ktorej neplatím alfasamcovi drvivú časť svojho príjmu za sľuby. Tiež je potrebné si uvedomiť, že alfasamcov bude presne toľko, koľko bude jestvovať životaschopných tlúp. A stane sa to kupodivu úplne samovoľne, bez regulácií a nariadení štátu - ako to? Nik nebráni nikomu vznikať a zanikať, ak sa ubráni. Preto rastú tigrom pazúre a gazelám rohy. Ak sa gazela odmietne brániť, je to jej rozhodnutie, ktoré treba rešpektovať.

Snaha o hromadenie čohokoľvek kýmkoľvek je limitovaná len ochotou ostatných mu to poskytnúť v prípade, že dôjde ku konfliktu záujmov. Napr chcem hentú ženu, ok, a hentú, ok a tvoju chcem tiež....not ok. Ak ochota preváži, vznikne megacentralizácia, ktorá je výsledkom súčtu ochôt, ktoré prevýšili odpor.

325695

25.01.2015 20:21

Neokonzervatívci: „anti-realisti“

RE: nadpis je správny a výstižný

Viny 82.?.?.?

Nič také som nenapísal. Neviem čo chápete pod pojmom Leviathan a preto sa mi ťažko odpovedá. Biblický popis mýtickej bytosti? Alebo Lévi-athan? Alebo....?

Suverén sa presadí, ak mu to ostatní dovolia a v žiadnom prípade to nieje jediné možné usporiadanie. To záleží na kvalite a schopnostiach populácie. Ak tu bude iná populácia, ktorá sa bude chovať inak a mať iné kvality, môže to byť úplne iné. Aktuálna populácia sa však chová tak, že umožňuje suverénom sa presadiť. Ak to bude suvrénovi vyhovovať a ak mu to populácia umožní, môže vzniknúť napr ten štát. Záleží na suverénovi a na tej populácii.

Nieje preto rozpor v tom čo píšem. Ako už som napísal inde - je to na kvalite populácie a na tom, kam až to či ono nechá zájsť. Nechala to zájsť až sem...

325833

23.03.2015 09:53

TOR sponzorován americkou vládou

TOR a spol

Viny 46.?.?.?

Tak len trocha upresním informácie ohľadom siete TOR. Autor má zjavne problém s čítaním. Skutočnosť, že TOR je výsledkom výskumu vo vojenskom priemysle a vznikol pre potreby spravodajcov a t.d., je naprosto známa vec a vie o nej každý, kto sa dostal ďalej než na "Download Tor" rovnako, ako sa väčšina technológií, ktoré dnes používame v civile, objavila alebo aspoň posunula dopredu počas vojen. Sú teda deťmi vojny. Spomeniem len genetiku, farmáciu a ľudí ako Mengele alebo Fritz Ter Meer.

Pri hodnotení akéhokoľvek systému bezpečnosti je treba zvažovať transparentnosť a otvorenosť, resp možnosť preveriť zdrojový kód. TOR je open source, podmienka splnená. Ktokoľvek sa môže pokúsiť TOR cracknúť, tak do toho.
Ďalším bodom je matematika, výpočtový výkon, energia, hardware a ľudské zdroje. Nejestvuje 100% bezpečnosť a nikdy jestvovať nebude. V prípade, že budete používať TOR na zabezpečenom počítači, alebo prípadne použijete TAILS, k čomu by sa autor prepracoval keby čítal, je extrémne nepravdepodobné, že vás niekto crackne. Naprosto drvivá väčšina crackov zabezpečenia pochádza z chýb úžívateľov. Samozrejme, najznámejšie sú:

- používanie slabých hesiel. Tam nepomôže ani svätená. Ak niekto nevie čo to je slabé heslo a čo je silné heslo a ako ho tvoriť, napíšte koment, vysvetlím. Fakt nemusíte dokazovať svojim deťom že ich milujete tým, že.... [velký smích]
- obchádzanie NoScript, lebo "ja chcem vidieť hento videoooo a on to blokujeee". On totiž nieje kkt a vie, že to blokovať musí, lebo sa to s vami snaží vydrb@ť. Ak ale fakt musíte vidieť to videeo s mačičkou a spustíte Flash, tak sa potom nedivte.
- otváranie .pdf priamo na sieti z umiestnenia. Ak chcete otvárať .pdf tak stiahnuť, pretiahnuť na iný komp s odpojeným internetom a až potom (!) otvoriť. Nechce sa vám? Tak sa nedivte.
- nemeníte čas od času identitu? Tak sa nedivte.
- download bez PGP, GPG s overenými certifikátmi? Nie? Fakt nie? MITM paradise

Enkrypcia so silným heslom je nepriestrelná. Ak máte silné heslo (myslím tým naozaj silné), tak v tomto solárnom systéme nieje dostatok energie a hardwaru na dekrypciu. Je jedno či použijete AES, Twofish, Serpent samostatne alebo v kaskáde a hash SHA-512, alebo Whirlpool, je to fuk. Jednoduchá matematika platí vždy. Všetci sa musia riadiť ekonomickými, matematickými a fyzikálnymi zákonmi.

Je TOR 100% bezpečný? Nie, nikdy nebudee nič 100% bezpečné. Je to však dnes najbezpečnejší systém. Používajú ho kriminálnici, vojsko, spravodajci? Ano, rovnako ako autá a mobily.

p.s. pre top zabezpečenie, go TAILS [mrknutí jedním okem]

329663

25.03.2015 14:08

Operace „Atlantické odhodlání“

RE: Příliš malá planeta

Viny 37.?.?.?

Nechcem Vám rúcať ilúzie, ale vždy vyhrá ten silnejší. Vitajte na planéte Zem. Môžte túto skutočnosť ignorovať, alebo s ňou nesúhlasiť, ale to je asi tak všetko čo s tým môžte urobiť.

Dôležité je pochopenie, prečo sú tí ktorí mrdkovia aktuálne pri moci. A vyjde Vám, že je tu jeden jediný dôvod, prečo to tak je. Lebo im to ostatní dovolili. Niektorí zo strachu, niektorí kvôli podielu na moci, niektorí kvôli peniazom a iným výhodám. No väčšina kvôli svojmu vlastnému nezáujmu, apatii a ubohosti.

Preto kritika predátorov nieje na mieste. Tieto osobnosti tu boli, sú a asi aj budú. Je im prirodzené, že sa budú svoju moc a tendencie snažiť uplatňovať. Kritiku zaslúžia nie tí predátori, ale tí ostatní, lebo im to dovolili. Problémom je, že sa ten zbytok odmietol brániť a namiesto aby sa vzchopili a začali sa tiež chovať prirodzene a bránili sa, tak pičujú na predátorov, ktorí sa správajú prirodzene a preto sa počet predátorov úmerne tomu zvýšil....

Kam to povedie? No, to záleží nie na predátoroch, ale na nás ostatných, chápeme? Ak dáme predátorovi priestor, ak sa nebudeme brániť, tak proste bude zabíjať, bude ovládať a bude uplatňovať svoju moc, lebo tak je stavaný. My sme stavaní na obranu, na účinnú obranu, ale tento pud je vypnutý či čo, zdegenerovaný. Viete ako v prírode dopadne organizmus, ktorý sa prestane brániť?

329843

26.03.2015 11:50

Operace „Atlantické odhodlání“

RE: Příliš malá planeta

Viny 95.?.?.?

Adaptujte sa tak, aby vás medzi seba pustili a začnite ničiť.

Pri prístupe "ja som obeť a na nich aj tak nemám" máte pravdu. Zmeňte prístup. Adapt or die.

Vzdelanie nieje priorita ani podmienka. Nereflektuje schopnosti, ktoré jediné sú dôležité. Predátorov je z logiky veci menej, než ich potenciálnych obetí, preto stačí relatívne malé množstvo schopných a predátorov môžu zničiť.

Tí, ktorí chápu o čo ide, vedia čo majú robiť už teraz a robia to, resp na tom pracujú. Ostatní sú len diváci. Tí naši predátori, ktorí sa tu rozťahujú, totiž niesu alfami. Aj ich niekto môže loviť, nezabúdajte.

Rozdiel medzi skutočnými alfami a predátormi, ktorých tieto alfy lovia je ten, že predátori zabíjajú ovce, alebo jeden druhého - kvôli ovciam. Ich záujmom je stabilná kontrola nad ovcami, to je ich hlavná priorita, záujem, potešenie.
Alfy, ktoré predátorov lovia ich však lovia preto, lebo ich to baví, lebo to milujú a sú tak nastavené/vytvorené. Ovce ich nezaujímajú. Začnú sa objavovať v momente, keď počet predátorov prekročí kritickú medz (kvôli apatii oviec) a to sa práve deje. Keď je rovnováha na mieste, dožijú si svoje a začnú sa rodiť zasa až vo momente ich premnoženia. Prirodzený proces ktorý tu trvá a neprestajne sa opakuje.

329882

26.03.2015 11:53

Operace „Atlantické odhodlání“

RE: Příliš malá planeta

Viny 95.?.?.?

Aj tiger si môže potenciálne vybrať, že neuloví anitilopu a uhynie, inak žiť nevie, než loviť a zabíjať. Ľudský predátor je na tom rovnako, tiež nevie inak žiť.

Pravidlá vždy určuje ten silnejší. Ostatní sa buď podvolia, alebo sa sami stanú silnejšími a nastavia iné pravidlá.

329883

26.03.2015 11:58

Operace „Atlantické odhodlání“

RE: Příliš malá planeta

Viny 77.?.?.?

To "srdce, svědomí, zdravý rozum, vnitřní hlas" je malou výhodou a veľkou nevýhodou pri ceste za mocou.

To isté je veľkou výhodou keď už človek hore je, no nie pri jednaní s psychopatom (tam je to malá nevýhoda). Jemu stačí na pochopenie jeho pozície (a tým jeho eliminácii) len to, že vy ste ochotný zájsť neporovnateľne ďalej, než on kedy uvažoval že je možné bez mihnutia oka.

Na iné vnímanie nemá vyvinuté mozgové centrá. To myslím doslovne, tie centrá fyzicky chýbajú.

329885

26.03.2015 12:02

Operace „Atlantické odhodlání“

RE: Příliš malá planeta

Viny 77.?.?.?

Nazvite ich ako chcete, kľudne kajsdwdasklnewdf. Na skutočnosti že lovia ľudí a zotročujú ich (vytvárajú platformu pre nerušený lov) nič nezmeníte.

Parazitovi dovolil infikovať telo jeho hostiteľ, keďže nepodnikol nič účinné, aby sa to nestalo. Parazit sa chová prirodzene, prečo sa potenciálny hostiteľ nechová rovnako prirodzene a nebráni sa či už preventívne, alebo následne a hlavne účinne?

Spôsob liečenia je naprosto všetko, čo umožní účinnú obranu, liečbu. Sústreďte sa na slovo "naprosto".

329888

26.03.2015 12:04

Operace „Atlantické odhodlání“

RE: Příliš malá planeta

Viny 77.?.?.?

Vyčítam zajacom, že sa kolektívne rozhodli prestať pred tou líškou utekať a namiesto toho sedia a dúfajú, že až na nich príde rad, tak ich olíška nezožerie. Čo myslíte, ako to dopadne?

329889

27.03.2015 11:28

Operace „Atlantické odhodlání“

RE: Příliš malá planeta

Viny 18.?.?.?

My na výber máme, ano.

329941

14.04.2015 14:30

Vláda morální spodiny

Ako to?

Viny 188.?.?.?

Ak vládne spodina, tak preto, lebo jej to väčšina dovolila a dovoľuje, či ju dokonca podporuje.

Ak plačete nad monarchiou, osvieteným panovníkom, je možné že Vám unikla podstatná časť histórie ľudstva s výjavmi "osvietenosti" panovníkov.

To čo "opravdu hýbe trhem, tak jsou to emoce, sentiment, špatné sklony, klientelistická a elitářská uskupení, kupecká morálka a především boj o maximalizaci tržního podílu, o finanční převahu a hmotnou zajištěnost..." je tak preto, lebo ľudia, tá populácia, je taká že to väčšina dovolila a dovoľuje, či to dokonca podporuje. Takže čo?

Trh bude fungovať vždy rovnako a bude riadený stavom ľudí, ktorí na ňom participujú, navzdory všetkému. Ak niečoho bude málo, bude to cennejšie než to čoho je dostatok. To je základný princíp, od ktorého sa odvinie všetko ostatné. Chcete viacej centrálnej kontroly, regulácií...ktoré budú tieto prirodzené javy a tendencie ľudí reguľovať a riadiť? Tak to sa v dnešnej preregulovanej dobe pod taktovkou centrálnych kontrolórov musíte cítiť ako v raji. Ale Vy a to nielen Vy si sťažujete...nechápem.... Ste asi fanatik, ktorý rezignoval na realitu.

Čo je to "spravedlivá směna hodnot"? Kto určí čo je "spravodlivé", kto bude ten regulátor - Vy?

Už je to unavujúce, ale znova:

Na tejto planéte platí jediné právo a to je právo silnejšieho. Všetko ostatné je len jeho derivátom. Na špicu akéhokoľvek zriadenia, soc, kap, anarch, štát, neštát, tlupa, indivindi, komunita....sa dostanú vždy tí najsilnejší predátori, ktorí si okolie prispôsobia podľa svojho aktuálneho nastavenia. Lebo tak prirodzene fungujú. Zotrvajú tam dovtedy, dokiaľ ich nevystrieda iný, silnejší predátor. Ak bude mať ten predátor rád mozgy a pečene novorodeniat, tak ich bude jesť a nič s tým nenarobíte. Ak bude mať rád umenie a prírodu, budete počuť hudbu a kochať sa krásou.

Takže sa buď prispôsobte, alebo sa staňte najsilnejším predátorom a zahrňte všetkých všetkým a všetko všetkým spravodlivo rozdeľte. Tento koncept však odhadujem tak na týždeň života. Začne to tak, že Vás niekto obviní, že Vaše rozdelenie je nespravodlivé. Pane bože, furt dookola, neprestajne to isté...

331132

11.05.2015 16:23

Náhrada za Skype? Existuje!

Tox + Tor < Tails

Viny 109.?.?.?

Pros: Tox sa zdá byť dobrá alternatíva. V kombinácii so sieťou Tor vyzerá veľmi dobre. Výhodou je, že sa "bezpečná komunikácia" nemusí nikde zapínať a je primárne nastavená, resp je jediná možná. Teda cez Tox nieje možné komunikovať nekryptovane.

Používa sa PGP, len som nikde nenašiel (nepoužívam) koľko bitové kľúče používa. Dnes je odporúčané 4096 bits, 2048 sú už pasé. Pri silnom hesle neprelomiteľné. Ďalšia vrstva bezpečnosti je v komunikácii kde je použitá varianta OTR, teda napr kľúče sa menia každé 2 správy. To celé zabalené do enkrypcie v sústave nodov Tor.

Cons: Bohužial nikde nevidím, akú enkrypciu používajú AES, Twofish, aký HASH a t.d. Nikde nevidím akým spôsobom prebieha autentifikácia uživateľov medzi sebou (ochrana proti MITM útoku). Jediné čo je jasné je, že tento program používa crypto knižnice. To je celé. Bez nezávislého auditu nieje jasné, či sa pri generovaní PGP kľúčov nebuguje a podobne. Nieje jasné, či môže používať napr PGP kľúče vygenerované externou aplikáciou. Nieje jasné čo všetko sa prenáša so správou a pod.

PS: Pamätajte, že môžte mať najlepší bezpečnostný soft na planéte, ale je vám k hovnu, ak vám beží na deravom operačnom systéme, typu Win, Mac a spol, či na cracknutom kompe, prípadne na kompe, ktorý prepúšťa dáta mimo bezpečnej siete. Pre všetkých, ktorí to so súkromím a anonymizáciou myslia úprimne vážne, tu: https://tails.boum.org/about/index.en.html Aktuálne bezkonkurenčné. Plný amnezický operačný systém bežiaci z karty alebo USB, so všetkými plnohodnotnými aplikáciami ktoré človek potrebuje.

332616

11.05.2015 16:42

Páni a otroci

RE: Zase falešný obraz světa

Viny 81.?.?.?

A to celé pod záštitou koho? A ten pracuje pre koho/čo a čo je cieľom?

Potom 1*

[oči v sloup]

332620

11.05.2015 16:50

Páni a otroci

RE: Zase falešný obraz světa

Viny 176.?.?.?

Buckingham Palace podlieha City; City podlieha Korune; Koruna podlieha komu? On podlieha komu/čomu?

Cieľom je čo?

332621

02.06.2015 12:10

Začne šílený Míša další válku?

RE: Putin je geniální

Viny 176.?.?.?

Ak tvrdíte, že "nedělá nic", kam až dovidíte? Viete čo sa deje na úrovni sekcií tajných služieb, rozviedok, kontrarozviedok, špeciálnych síl? Nemyslím si. Alebo tu snáď niekto verí tomu, že štát ako RF koná, reaguje a vyhodnocuje situácie treba aj v tom Podnestersku, popisované na zvedavec.org, v rovnakom časovom rámci ako to tu čítate?

Ten plán ktorý sa tu odohráva, je im známy už roky a roky dopredu a všetko čo vidíme my, sú len folklórne tance bez väčšieho významu. Dôležité sú extrémne komplexné súvislosti a stratégie v pozadí, kam bežné oko nedohliadne a ktoré skutočne hýbu svetom aj v prípade tohto malého konfliktu na Ukrajine.

Nezabúdajte, že je to šachová partia, kde ak chcete hrať vyššiu ligu, musíte mať premyslené ťahy na mnoho ťahov dopredu, so všetkými kombináciami a permutáciami s niekoľkonásobným krytím na šachovnici, ktorá nemá len dva rozmery a 64 polí.

Preto si navzdory všetkému myslím, že za kratší koniec ťahá bohužial západ. Bohužila preto, lebo sme jeho súčasťou, ako vazalský štát USA prostredníctvom molocha EU a ten pád nás bude bolieť, lebo nemáme politickú reprezentáciu, ktorá by bola schopná tento trend zvrátiť.

To o čo sa tu hrá, nieje prevaha RF a USA, to už sa stalo. Už je to hotové a RF, resp euroázia už vyhrala. USA už skončili, už niesu svetovým hegemonom. Teraz sa to len začína prejavovať a prejaví s väčou silou než kedykoľvek predtým. Hrá sa o to, aby mohli USA odísť so vztýčenou hlavou a nestratili tvár. V opačnom prípade by im ostávala jediná možnosť - ak nemáte čo stratiť, ostáva násilie. Tomu sa chcú nové sily u moci vyhnúť a darí sa im to.

Teda je to inak, než sa môže zdať. Hodvábna cesta beží na plné obrátky, bez USA.

333901

03.06.2015 09:08

Začne šílený Míša další válku?

RE: Putin je geniální

Viny 77.?.?.?

Áno, je možné že prídete o 4 pešcov, vežu, strelca, koňa....aby ste nakoniec dal protivníkovi šach mat. To sú šachy. Kto nechápe tie, nechápe nič. Princíp totiž ostáva rovnaký.

333934

03.06.2015 09:16

Začne šílený Míša další válku?

RE: Putin je geniální

Viny 77.?.?.?

- "USA potrebujú nielen porážku" Stalo sa, len s ato ešte naplno neprejavilo.
- "predovšetkým celosvetovú hanbu" Stalo sa a bude to už len horšie a horšie. Práve vďaka NEreagovaniu RF a spol, práve vďaka tomu že to je teraz vidieť kto je kto.
- "aby všetci vedeli, že si na tento agresívny paštát za každých okolností, bez ohľadu na sladké reči tamojšieho vedenia treba dávať pozor." Stalo sa a bude to už len horšie a horšie.

K poslednému odstavcu. Tu musíte povedať, čo to je "USA". Aktuálna vládnuca ganrnitúra? Finančné kruhy na pozadí? Alebo tí obyčajní ľudia, ktorí sú v klinči arogancie moci? USA nieje treba rozdupať a pokoriť. Stačí len ukázať svetu naprosto jasne a dlhodobo ich skutočnú tvár a nechať, nech sa ich aparát a plány zrútia pod svojou vlastnou váhou.
Opačný prístup znamená totálnu jadrovú vojnu.

333936

03.06.2015 09:30

Začne šílený Míša další válku?

RE: Putin je geniální

Viny 77.?.?.?

Je zaujímavé, že väčšina skočila na špek USA propagande v tom, že primárny útok je vedený na Rusko, čo samozrejme nieje pravda. Primárny útok USA je totiž vedený na Európu.

Pozrite kto najviac z triády USA, RF, EU stratil na sankciách. RF ani USA to neboli, aj v strednodobom horizonte, v dlhodobom už vôbec nie.
Pridajte brutálnu inváziu islamistov do EU, z ktorého tu so 100% istotou prepukne násilie, ktoré si dne väčšina nieje schopná ani predstaviť, ako priamy dôsledok zničenia Libye a všetkých ostatných vojen pod taktovkou USA.
Na to pridajte TTIP. A to sú len tie viditeľné cukríky.

Rusko je až sekundárny cieľ. Primárne je treba zničiť Európu, ako už dva krát predtým s rovnakým cieľom - zamedziť hlbšiemu hospodárskemu spojeniu Nemecka a RF.

Nenechajte sa klamať! Iluzionista na pódiu robí všetky triky prostredníctvom jediného princípu - odvedie pozornosť publika od skutočného cieľa.

333937

03.06.2015 10:30

Five Eyes a barevné revoluce

Čítať o veciach nestačí

Viny 93.?.?.?

Odpoveďou budiž:
Pre komp:
https://www.torproject.org/
https://pidgin.im/ ............. nastaviť účet, aktivovať OTR a nastaviť
https://tails.boum.org/

Pre mobil:
https://guardianproject.info/apps/
Ďalej Redphone na telefonovanie

Používajte na všetku komunikáciu s priateľmi, presvedčte ich a používajte spolu. Odporúčania Snowdena sú jasne v tomto duchu. Nestačí len čítať o niečom, ale aj konať a toto je aboslútne minimum, jednoducho aplikovateľné.

Veľa zdaru

333941

03.06.2015 10:40

Začne šílený Míša další válku?

RE: Putin je geniální

Viny 93.?.?.?

"...než si tyto pohledávky přetransformují, do jiných aktiv."

To už sa deje, viď ich nákupy drahých kovov a ostatné investície s vylúčením USD. Kolaps môže dôsjť v momente, keď zisk z kolapsu USD bude väčší než potenciálna strata z jeho ďalšieho udržiavania, či držania.

333944

04.06.2015 09:29

Sebevražda v přímém přenosu

RE: Rád bych, v této souvislosti, věděl několik věcí.

Viny 188.?.?.?

1. Švajčiarsko má nedávno schválené prísne imigračné zákony a nebude prijímať nikoho. U Rakúska to je o tom, či ostanú v EU alebo nie.
2. Austrália vracia lode na more, rovnako ako Malajzia, neprijímajú žiadnych nelegálnych imigrantov. Žiadajú a tlačia na muslimov už v Austrálii žijúcich, že sa MUSIA prispôsobiť majoritnej spoločnosti a ak sa im to nepáči, nech idú žiť inde.
3. USA má na hranici s Mexikom vysoký plot a na hraničných prechodoch protitankové zátarasy.

333994

04.06.2015 09:40

Sebevražda v přímém přenosu

RE: Budete se divit ale,

Viny 94.?.?.?

....a toto si hovorili všetci tí kresťania v Sýrii, ktorí sú dnes podrezaní po tom, čo sa museli pozerať na to, ako ako stredoveké hordy znásilňujú ich dcéry, matky a manželky. Asi začali sami u seba.

Ktorého Boha máte na mysli? Ktoré pravidlá zasa? Niesu to náhodou presne tieto isté argumenty, kvôli ktorým sa deje to čo sa deje? Nevraždia tie hordy idiotov ostatných ľudí náhodou práve preto, lebo tí ostatní zabudli (neuznávajú) ich Boha a jeho Vesmírne pravidlá? Ktorý výklad máte na mysli - ten jediný správny? Čo mi to len pripomína..

Tento svet nieje v sračkách kvôli nejakým islamistom, ale kvôli ľuďom ktorí blábolia o blbostiach a bohoch a pravidlách (tých ich jediných správnych) a radia "začať sám u seba" a podobné dristy v čase, keď by mali dávno stáť a so zbraňou v ruke brániť elementárne hodnoty, kvôli ktorým zomieraly generácie a generácie ich predkov.

333997

04.06.2015 10:00

Sebevražda v přímém přenosu

RE: Dobrý článek

Viny 176.?.?.?

"Za předpokladu, že “loutkaři” existují, by přeci logicky těmto skrytým vládcům mělo záležet na tom, aby ti ovládaní prosperovali a byli relativně spokojení. Jakékoliv bouře, nestabilita či dokonce chudoba jsou proti jejich zájmům." Presne naopak - toto je v ich záujme.

V tom tkvie zásadná chyba tej úvahy. Vy totiž predpokladáte, že to tí vládci robia z rovnakých pohnútok, ktoré vy vydíte okolo seba, teda že ide o zisk. A to je chyba. To čomu čelíme nieje boj o zisk. Je to snaha zatiahnuť celý svet do zničujúceho konfliktu, na konci ktorého tu bude na planéte Zem len 5-7% dnešnej populácie. Je treba nahnať ľudí proti sebe, aby sa pozabíjali.

Aktuálny technologický rozvoj dosiahol bodu, kedy je možné všetky služby a výrobu zabezpečiť prostredníctvom robotiky, bez nutnej účasti ľudí. Je tu teda 7mld ľudí naviac a tí dobrovoľne sebevraždu nespáchajú, treba ich vybiť.

Posledné vyskumy hovoria o tom, že za relatívne krátky čas 15 rokov, by malo byť možné ľudské vedomie preniesť do digitálnej formy. Jediné čo tomu bráni, je dosť silný počítač, ktorý bude schopný simulovať všetky neurálne prepojenia. Chcem tým povedať, že elity ktoré ten holokaust prežijú môžu žiť naveky. Keď bude telo staré, tak prenesú to vedomie do nového tela, k tomu účelu vypestovanému.

Prečítajte si Limits of growth; Grand chessboard; preštudujte si Snowdena, Assangeho; pozrite na Codex Alimentarius. Už by to malo byť vidieť.

334000

04.06.2015 12:27

Sebevražda v přímém přenosu

RE: Budete se divit ale,

Viny 77.?.?.?

Z mobilu sa blbo píše [velký smích]

334014

04.06.2015 12:31

Sebevražda v přímém přenosu

RE: Dobrý článek

Viny 77.?.?.?

- šialená myšlienka? Rovnako ako Hitlerova, Stalinova, Maoceho myšlienka? No a čo keď je šialená?
- čo im dáva záruku? Napr podzemné bunkry a mestá, ktoré sú schopné prežiť izolovane desaťročia.
- prostredníctvom delenia informácií má prístup ku kumplexnému prehľadu o cieľoch a východiskách a plánoch len hrstka ľudí, tým sa minimalizuje nebezpečie na nulu.

334015

01.07.2015 12:48

Návštěva na kriminálce

Podání vysvětlení

Viny 37.?.?.?

Pán Stwora, som dosť prekvapený Vašou reakciou na zdvorilé pozvanie od polície, mimo zákonom definované hranice, po tom všetkom čo ste zažil, po tom čo ste mal možnosť vidieť právny mlynček na mäso zvnútra. Som prekvapený tým, že ste si dotyčného mladíka pozval dovnútra.

Čítal som Váš predošlý článok, kde Vám dotyčný pán dôstojník na Vašu otázku či ide o podání vysvětlení odpovedal záporne, mladík takisto. Teraz píšete, že ste bol podat vysvětlení. Ako to teda je, zmenili názor a pozvali Vás podat vysvětlení či nie?

Polícia si ľudí nepozýva na priateľský pokec len tak. Niečo majú za lubom a to voči Vám. Inštitút podání vysvětlení Vás totiž chráni. Pri rozhovore sa Vás totiž vyšetrovateľ za účasti právnika môže pýtať len vo veci definovanej v subjekte podání vysvětlení. Ak napr podávate vysvetlenie ku dopravnej nehode, nemôže padnúť otázka k Vášmu vzťahu k Božene Nemcovej. Preháňam aby to bolo zrejmé. Ostatné mu právnik zatrhne. Ak tam ale vleziete bez tohto inštitútu a vypovedáte, nemáte hranice. Priateľský pokec. Premietnite si presne na čo sa Vás pán pýtal. Bolo to 100% k tomu účtu v banke? Určite? Niekedy stačí jediná blbo formulovaná veta, ktorá Vám môže zavariť na zbytok života, ale to Vy už predsa viete, už ste to zažil.

Budem Vám držať palce, i keď si myslím, že v súvislosti s tým čo tu publikujete, ste v hľadáčiku a keď k tomu pripočítam Vašu zjavnú naivitu, tak Vám niekto práve na Vašom vlastnom sporáku varí Váš vlastný prúser.

335825

Stránka: 1 2 3 4

Káva pro Zvědavce

40

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červen přispělo 84 čtenářů částkou 13 857 korun, což je 40 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Fínsky parlament 9/06/21- Vakcína Covid je maskovany toxín, pokus na ľuďoch18.06.21 19:21 Finsko 1

Matka dvou dětí zemřela den po vakcinaci, u nás už 82 oficiálních úmrtí po vakcíně17.06.21 22:57 Slovensko 9

Ovce v řadě. Je discount nakupování smyslem našich životů?17.06.21 19:30 Česká republika 1

Mýto za vjezd do Prahy? Piráti budou chtít ročně až 36000Kč!16.06.21 21:32 Česká republika 1

Němci nebo nacisté? A přechylování. Plíživé přepisování historie. Média, školy, církev, politici16.06.21 18:11 Česká republika 1

Policista byl potrestán za bití člověka bez náhubku16.06.21 07:52 Česká republika 1

Smrtnosť na kovid v UK po vakcinácii 9x vyššia ako u nevakcínovaných15.06.21 15:20 Británie 1

Lidi umírají a vláda neví proč. Haha15.06.21 15:04 Česká republika 1

Oficiálně začíná být důvěryhodnost vakcíny Astra Zeneca v ohrožení14.06.21 21:26 Česká republika 5

Policejní brutalita - muž byl přepaden a surově zbit policií ve vlastním bytě12.06.21 12:52 Česká republika 3

Volby by vyhráli Piráti se STAN, tvrdí průzkum. Opravdu?11.06.21 11:32 Česká republika 6

Matka nechala zmrzačit malou dceru očkováním10.06.21 22:52 Slovensko 6

Prezident Guatemaly obvinil Bidena z rozpoutání migrační krize10.06.21 10:12 Guatemala 0

Indie: Zavádění mezinárodního vakcinačního pasu je pro rozvojové země diskriminační. Máme proti Covid-19 plně očkované jen 1% obyvatel10.06.21 09:30 Indie 0

Covidová Indie: Titulková manipulace Seznamu10.06.21 09:18 Indie 3

WHO: Koronavirová omezení už navždy10.06.21 01:13 Evropská unie 2

Evropská komise obvinila Česko a Polsko z diskriminace cizinců. K Soudnímu dvoru byla podána žaloba10.06.21 00:41 Česká republika 1

Poslanci odmítli zrychleně projednat změnu zákona o covid pasu09.06.21 22:46 Česká republika 2

Francouzi se zlobí na Itálii, že nemá ve fotbalovém týmu černochy09.06.21 21:00 Itálie 3

Případy Covidu v Británii dnes vzrostly cca o 70 %07.06.21 22:06 Británie 0

Měnové kurzy

USD
21,55 Kč
Euro
25,59 Kč
Libra
29,77 Kč
Kanadský dolar
17,33 Kč
Australský dolar
16,16 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,55 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,79 Kč
100 rublů
29,62 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 233,15 Kč
1 unce stříbra
560,71 Kč
Bitcoin
784 853,54 Kč

Poslední aktualizace: 18.6.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 67 438 743