Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané jen tak

Nalezeno 296 příspěveků, 12 různých IP adres

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

26.09.2005 13:33

Chcete se schovat před komunisty?

RE: Komunisti...

jen tak 83.?.?.?

možná je to s těmi sionisty pravda, ale jen za podmínky že za to mohou spolu se sionisty trafikanti a pošťáci, ty (vypusteno, urazka)! Vždyť i poštovní lupič Džugašvili (později ocelovec=Stalin) je likvidoval, tak jaképak sionistické nevímco!!!!!!!!!

72452

25.10.2005 11:10

Paroubek válcuje Topolánka

paroubek neni nebezpecny, parobek je nebezpecny demagog

jen tak 83.?.?.?

Mily pane Krali, je videt, ze opravud rad poslouchatea hlavne demagogy. Pokud byste citil, ze Vas demagogie ovlivnuje, prosim uzivejte pro pdoklady svych komentaru radeji psany text a z nej delejte sve analyzy. tam poznate, ze paroubek neni buldodozer. po precteni cele besidky na siti vsech siti (kam i vy prispivate) jsem usoudil, ze paroubek mozna neni primitiv, ale vystupuje v intencich stranickeho skoleni, ktere jako vedouci pracovnik socialistickeho podniku musel absolvovat. Pouziva primitivni vyrazy, ignoruje oponenta a uziva politicky nejhrubsi slovnik se slovnim zakladem stupid, nebo oblibenymi souslovimi typu ' .. nevim, ale..' Zda se, ze jeho mysleni se ubira smerem prezidenta Novotneho: '.. kdyz tady se soudruhy diskutuji a oni tvrdi, ze maji pravdu a ja tvrdim, že ja mam pravdu, tak kdo ma pravdu jiny nez ja?'
Pak jen je otazkou, zda to co paroubek dela vubec prochazi usty pres mozek nebo jen pres tu cast mozku, ktera ovlada mluvidla. [chechtot]

75415

25.10.2005 11:18

Soudce Košela potvrzen ve funkci

mimo

jen tak 83.?.?.?

Vazeni prispivatele ohlasu na clanky pana Krale,
mam takovy dojem, ze pan Kral Vas vsechny zkousi co vsechno snesete, nebo je exhibicionista grafoman jinymi slovy chova se jako hnup. a protoze se hnupu bojim, zduraznuji jeste jednou, kdyby jim nahodou byl: JAKO hnup.
Ovsem v tomto Paroubove - pardon - Kocourkově jeho slova padaji na urodnou pudu.
Ivo

75417

01.11.2005 10:41

Paroubek válcuje Topolánka

RE: paroubek neni nebezpecny, parobek je nebezpecny demagog

jen tak 83.?.?.?

Rad bych vedel od ochrance slabych mocnych, Honzy, co tedy soudruh paroubek prinesl do své strany nového krome hrubosti a nevkusu? Co prinesl nvoeho obcanstvu, kdyz kazdy tyden uvadi novy motiv sve politicke cinnosti (zacal najemnym (S tou regulaci se musi neco udelat), pak skolstvim, pak zdravotnictvim, pak nevimcojeste)a nikdy nic nedotahne do konce.
jsou to pitomci ti ministri, navic kratkozraci, kdyz nevidi, ze nejlepsi kontrola toku penez je pres nemovitosti, tedy komu platis najem, jak ten to zpetne investuje nebo zdanuje. Proc upraveny zakon o hospodareni energii obsahuje hlavne podstatne casti z predmluvy namisto z hlavniho textu vlastni smernice EU (2002/91/ES) ktery zacina az za textem >> PRIJALY TUTO SMERNICI: <<. Rad bych, aby Honza venoval vice pece cteni predloh zakonu tak, jak jdou snemovny proto, aby si overil hlasovani sveho poslance (take na siti vsech siti) a nakonec svemu poslanci pokladal neprijemne otazky a pripominky k zakonum. Bylo by to lepsi nez branit hnupy a jeste k tomu ukecane. Lepsi maso nez otluceny mozek meho poslance neznam. [chechtot]

76365

16.11.2005 09:36

Devět bodů jak zničit Ameriku

RE: S Lammem souhlasím -FUJ

jen tak 83.?.?.?

takove vyjadreni-no UPLNY SKFOST!, jako z rasistickeho cunete
Doorucuji navstivit bez cestovni kancelare nejakou dobre orientovanou zemi, napriklad Nigerii, nebo dokonce Liberii a tvarit se chude, tedy staci pomackane tricko a realne osoupane kalhoty.
A v pripade, ze se bojis rozdilu barvy kuze, postaci, kdyz se naucis nekolik slov v jazyce zeme kam chces jet, napriklad, co v hebrejstine znamena 'goj', v arabstine 'dgaur', nebo dokonce staci nehlásit se ke znalosti ruštiny a promuluvit několik slov nemecky nebo spanelsky v ruské čtvrti.

78409

14.03.2008 07:17

Pozorování umírajícího dolaru

schodek

jen tak 195.?.?.?

slovo schůdek je komické, používá se schodek... [smích]

156496

04.02.2010 16:43

Zvědavec končí ve formě, jak jste ho znali

RE: Protiřečení si?

jen tak 96.?.?.?

>Ano, já si nemyslím, že 1200,- dolarů je adekvátní za to,
>co editor dělá....1200 dolarů v Česku nemají ani
>středoškolští učitelé s 30 lety praxe! 1200 dolarů nemají
>zdravotní sestry, ani dost podstatná část lékařů, co
>zachraňuje životy.

To jste to tam teda s tím slavným káápitáálismem dotáhli vskutku daleko!!! Hlavně, že tam má několik zlodějskejch kokotů miliardy, že?

>Za žvanící server to opravdu adekvátní odměna není.
>Náhodou spoluprovozuji server o motorismu s vyšší
>návštěvností, než je tady. Nemám za to ANI KORUNU, krom
>toho studuji a pracuji (stejně tak moji tři kolegové). Počet
>nových článků máme denně dvojnásobný, včetně
>zahraničních překladů a články máme srovnatelně dlouhé).

Tak sem nelez, když ti to tady připadá jako žvanění.

211496

07.02.2010 16:25

Komunistický pátek ve sněmovně

RE: 8-P

jen tak 96.?.?.?

>komunisty jo? nenech se vysmát, hnutí které má za sebou sto
>miliónů mrtvých opravdu není pro mě...
Vono to nastolování "demogracie" taky už přineslo hezkejch pár miliónů mrtvejch. A kdoví kolik eště přinese... Máš to jako z "bláta do louže".

211844

08.02.2010 12:24

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Upozorňuji na nějakou poruchu zobrazení textu na Zvědavci!!!!

jen tak 96.?.?.?

Já to mám OK. Bez chyb a navíc souhlas se vším, co jste napsal. Zkuste změnit znakovou sadu ve zobrazení.

211925

08.02.2010 16:46

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

jen tak 96.?.?.?

O tom, kolik smí mít Jágr a nebo vy, či kdokoliv jiný by neměl rozhodovat nikdo. To by měla být vaše soukromá věc. Jinak už by to mělo být, pokud si najmete zaměstnance, kteří budou na vás pracovat. Budete jim ochoten platit podle odvedené práce? Odpovídají dnešní podmínky v kapitalismu tomu,kolik kdo vykoná práce a má za to odpovídající, spravedlivou odměnu? Mají v dnešním kapitalismu stejná práva a povinnosti opravdu všichni? Mohou si dovolit obhajovat svá práva před soudem chudí (při dnes stanovených cenách za právníka) se stejnou šancí jako ti bohatí? Základní podstatou socialismu není nenávist a závist, ale větší spravedlnost mezi lidmi. Že se to téměř vždy zvrhne, je pouze nenažraností těch, kteří si přisvojí výhody z moci jemu svěřené a nedokonalosti kontroly v takové společnosti. Ne všude to bylo jako v Korei. Vemte bývalou Jugoslávii. Tam bylo dovoleno soukromé podnikání, bylo dovoleno cestovat i pracovat venku a svobody tam byly takové, že my z Vých. bloku jsme mohli jen závidět. Možná proto musela být zničena.

211941

09.02.2010 14:56

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

jen tak 96.?.?.?

>
>Pane Jentak, co myslíte? Kdo má určovat spravedlivou cenu
>práce? Zaměstnanec, že? Ale on ji přece určuje. Na trhu
>práce vždy uspějí jen ti, kteří jsou ochotni danou práci
>vykonávat nejlevněji. A ti tu cenu práce určují. Ne
>kapitalista. A to je také jediný způsob, jakým může trh
>rozumně fungovat. Jakmile začne ceny někdo regulovat, jde to s
>ekonomikou rychle s kopce.

>A tu bývalou Jugoslávii nemyslíte vážně, že? Tam panoval
>za Tita takový „blahobyt“, že jugoslávští gastarbeitři
>museli jezdit na zimu vydělávat do celé západní Evropy. A
>nemít Jadran, pracovali by venku celoročně. Pravdu máte v
>jediném. Záviděli jsme jim možnost, cestovat za prací.

Jsem docela překvapen, že tedy ten "všemocnej trh" nás dostal tam kde jsme. [smích] Nenažraností kapitalistů byla vyřazena spoustu pracovních míst pro místní obyvatelstvo tím, že přijímáte co nejlevnější prac. síly z rozvojových zemí. Tím byla de-fakto započata likvidace střední třídy obyvatelstva a způsobena obrovská nezaměstnanost. Co to znamená v praxi pro kapitalistickou společnost vidíme všichni. Nemusím vám doufám vysvětlovat, co všechno je potřeba, aby kapitalismus uspokojivě fungoval, že. Takže ten slavnej "trh práce" přináší veliké obohacení hrstky obyvatelstva, zatímco na druhé straně způsobí armádu nezaměstnaných, chudáků a bezdomovců....

V Jugoslávii jsem pobýval a tudíž vím jak to tam bylo. Neznárodnili = neokradli tam i posledního ševce, naopak drobné podnikání tam bylo povoleno. Mohl jste vlastnit hospodu, benzínovou pumpu, malý výrobní podnik, atd... Nesrovnávám býv. Jugoslávii se špičkovými zeměmi světa, ale s Koreou,(jak jste nadhodil vy), a ostatním soc. blokem, jestli vám neušlo. Dle mého poznání to byla poměrně slušně fungující socialistická země v daných možnostech. Myslím, že právě její politika byla inspirací pro obrodný proces roku 68.

212045

09.02.2010 15:58

Byli komunisté zločinci, nebo nebyli?

RE: Autor má buď krátkou paměť a nebo není duševně zdráv

jen tak 96.?.?.?

[cool] Ano, přesně toto jsem měl na mysli.

212057

10.02.2010 17:16

Ministr Kocáb představil a podpořil projekt Červené tlačítko

Je to průhledná zástěrka...

jen tak 96.?.?.?

Ta pornografie je tam pouhej zastírací manévr pro bonzování čehokoliv dalšího. Vždycky jsem ze srdce nenáviděl systém společnosti, kde kvetlo udávání, nesvoboda a cenzůra.

212171

14.03.2010 21:57

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: Současný kapitalismus je rakovina společnosti a čím dříve bude poražen,tím lépe!!!!

jen tak 24.?.?.?

Takže? Takže nic. Myslíte, že by se položil, nebýt Gorbačova a ustavičné propagandy Západu proti němu? Já jsem přesvědčen, že by živořil klidně doteď. Ne, že bych tehdy nejásal. Jenže co reálně přinesl současný kapitalismus tolik positivního? Trochu víc svobody a banány? Je to adekvátní odpověď na oficiálně registrovaných 600000 nezaměstnaných? A co to novodobý otroctví, to je OK? Proč se nepoložil na Kubě?

214954

07.08.2010 08:40

Katastrofa v Mexickém zálivu – jak to vidí ruský odborník

RE: Ruský

jen tak 96.?.?.?

>
>Ropa se z Exxonu vylila před více než dvaceti léty. Je
>naprostým nesmyslem, aby dodnes vydržela údajně "schovaná
>pod pískem" a ještě k tomu mazlavá. Vše kapalné dávno
>vytěkalo. Jestli tam něco zůstalo, tak jsou to na kámen
>ztvrdlé kusy dehtu. A chtěl bych vidět tu vydru, která se
>dobrovolně nakrmí asfaltem.

To jste si v rámci optimistické odpovědi vymyslel, že? Nesmysl je ten váš údaj. Na kámen ztvrdlé kusy asfaltu z ropy při normální teplotě nikdy nevzniknou. To musíte oddestilovat všechny lehčí frakce a to se provádí při teplotách stovek stupňů. Takže setsakramentsky zahřát a to se v dané situaci jaksi nevyskytuje. Takže pane, zůstane to tam po dlouhá léta, sice ne v podobě kapaliny, ale jakéhosi gelu. Navíc tento gel obsahuje spousty aromatických uhlovodíků a ty jsou velmi jedovaté a karcenogenní. Takže nevylepšujte situaci vlastní nepodloženou úvahou, když stojí za hovno!!!

>údajných "odborníků". Opravdoví odborníci totiž vědí,
>že ropa uniká z mořského dna odpradávna. A příroda si s
>ní až dosud vždy poradila. I bez "odborníků". [velký smích]

Vážně? Tak sem hoďte nějaký údaj kolik té ropy uniká samo od sebe. A i kdyby, tak toto je prostě navíc a způsobeno lidskou nezodpovědností a honbou za ziskem za každou cenu.

225786

07.08.2010 14:27

Katastrofa v Mexickém zálivu – jak to vidí ruský odborník

RE: Ruský

jen tak 96.?.?.?

Tvrdit lze cokoliv, pane Vojto. Otázka je co pravda. Sublimace je blbost. Sublimace je skupenská přeměna, při které se pevná látka mění na plyn, aniž by došlo k tání pevné látky. Takže se zamyslete co píšete, aby to vypadalo aspoň trochu věrohodně.

Zpracování ropy se provádí v rafinériích, a to především kontinuálně frakční destilací. Jednotlivé uhlíkové frakce takto získané na destilačních kolonách můžeme rozdělit takto: uhlovodíkové plyny (uhlovodíky C3 a C4), frakce benzínová (uhlovodíky o bodu varu asi do 200°C), frakce petrolejová (uhlovodíky o bodu varu asi 220 – 275°C) a plynový olej (uhlovodíky o bodu varu asi 200 – 400°C). Destilační zbytek se nazývá mazut.
Tak a teď si vezměte ten mazut, což je lepkavá frakce po tepelném procesu a učiňte pokus za jak dlouho se z něho stane černý kamínek... [smích] Pokud vím, nestane se tak ani za 30 let. Tolik moje zkušenost. Takže asi tak dlouho to bude trvat v přírodě, spíše déle, neboť tam ropa neprochází tou vysokotepelnou úpravou. Nevěřte všemu co kde kdo napíše. Existují vědci a "vědci". Podívejte se jen na fakt zhroucení budov WTC a kolik vědeckých teorií o tom existuje. Věřit můžete čemu chcete a každá strana nalezne vhodné "vědecké" zdůvodnění. [smích]

225792

07.08.2010 18:52

Katastrofa v Mexickém zálivu – jak to vidí ruský odborník

RE: Ruský

jen tak 96.?.?.?

Jistě, je v tom rozdíl, ale ne tak podstatný jak vy se domníváte. Částečně si i sám odporujete. Tvrdíte někde dříve, že se lehké frakce ropy odpařují a máte v tomto pravdu. Tady zase, že nejde o frakční destilaci. Chybu děláte, že se domníváte, že se odpaří všechny při normální teplotě. To neodpaří a ten gel, vypadající jako mazut, ale ještě horší, protože v něm zůstane spousta lehčích frakcí a jedovatých uhlovodíků, které by se v rafinerii odpařily. V přírodě nikoliv a prostě musí tam zůstat. S tím vy ani já nic neuděláme. Otázka je jak a jak rychle si s tím poradí příroda. Víte ono to uniklé množství ropy, pokud neuniká v jednom vrtu v obrovském množství jako zde, se opravdu vstřebá. Rozplyne se, vstřebá do písku, tak, že není na první pohled nic patrné. To ale neznamená, že ve spodních vrstvách písku nenaleznete po létech kontaminaci tím gelem. Fotografie byste chtěl? To vám z pochopitelných důvodů nikdo dobrovolně neposkytne. Ale sem tam jsem viděl videa a někdy to ukazují i na National Geografic. Prostě a jednoduše: Země je obrovská a to relativně malé množství se časem rozptýlí a zlikvidují jej časem i mikroorganismy. Pokud je to velký únik na malém prostoru, jako zde diskutovaná katastrofa, určitě to bude trvat desetiletí a škody budou obrovské. No, ono tady hlavně šlo o to, že vy tvrdíte, že se z ropy stane přirozenou cestou asfalt jako kámen. To nestane. To tak leda, že by se to ložisko ropy vydestilovalo teplotou někde uvnitř Země, lehké frakce by unikly a asfalt byl vyvržen ven. [smích]

225800

14.08.2010 15:57

Hádej, kdo chodí na večeři k Nelsonu Mandelovi

RE: ano

jen tak 96.?.?.?

Zato vy jste asi ten nejúspěšnější ze všech, soudě podle vašich vyjádření. Plácáte naprostý hovadiny a ještě si fandíte! Tím dokazujete pouze to, že vy jste vlastně totéž a chodíte si sem dokazovat svoji pravdu, jen opačného směru. To, co vy považujete za "úspěch" jiní směle mohou považovat za svinstvo, zlodějnu, bezcharakternost atd. Nikdo tady snad nevytváří buňku odboje nýbrž převážně nazývá věci pravými jmény! A to na můj vkus mnohdy velice mírně.
Evidentně pohrdáte chudými lidmi a povyšujete se na BOHA úspěchu. Pouze si neuvědomujete, že jste zrovna tak nicotnej jako spousta ostatních, akorát si hrajete na chytrolína, který ví všechno. Kdybyste trochu přemýšlel, dospěl byste k názoru, že na tomto Světě není místo pro všechny být úspěšnými podle vašich představ. Armáda 600 tisíc nezaměstnaných snad dokazuje jejich vlastní neúspěch? A osobně jsem přesvědčen, že spousta lidí z té, jak vy tvrdíte "neúspěšné lůzy", by dokázala mnohem víc než vy, "veleúspěšní". Nemají pouze šanci se mezi vašimi "veleúspěšnými" prosadit. "Veleúspěšní" je prostě mezi sebe z pochopitelných důvodů nepustí. Jen se podívejte kam až jste to tam v tom Kocourkově dopracovali. Vrchol vykořisťování, stát rozkradenej jak nikdy předtím, nebývalá zlodějna, korupce, lichva, mafiárna a podobně. Tak se jen dál plácejte po ramenách jak jste veleúspěšní.

226289

15.08.2010 14:01

Ropné havárie, fakta a hysterie

RE: otče Giorgio,

jen tak 96.?.?.?

>Odkud víte, že ropa je
>toxická ?
>K "jedovatosti" ropy.
>
>Ropa není jedovatá ani jako celek, ani její destilační
>frakce nejsou jedovaté. Zřejmě budete překvapen, když se
>dozvíte - jestli to vás vůbec zajímá - že všechny krémy,
>od medicinálních mastí po kosmetické krémy všeho druhu jsou
>vytvořeny emulzí parafinových olejů s vodou.
To se hluboce mýlíte. Ropa jako celek je jedovatá pro naprostou většinu živých organismů. Její destilační frakce jsou rovněž jedovaté, dokonce některé silně karcenogenní!!!
To co vy tady tvrdíte o těch krémech to snad ano, ale musíte brát v potaz prostá fakta, a ne tady tvrdit o nulové toxicitě jako celku.
Toxicita stoupá především v závislosti na bodu varu jednotlivých frakcí, čím je ropný destilát prchavější, tím je toxičtější. Nebudu tady vypisovat smtrtelné dávky jednotlivých produktů, ale pokud mi nevěříte, zkuste vypít 20 - 50ml benzínu a pak mi dejte vědět. [smích]

Jinak si o "neškodnosti" ropných průserů přečtěte zde:
http://www.novinky.cz/ekonomika/198800-jedovate-plameny-z-ropnych-poli-v-nigerii-jsou-videt-i-z-vesmiru.html

http://www.lidovky.cz/ropa-meni-potravni-retezec-v-mexickem-zalivu-tvrdi-vedci-peh-/ln_veda.asp?c=A100719_094147_ln_veda_mtr

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/dalsi-ropna-skvrna-ohrozila-velke-solne-jezero_172332.html

226334

15.08.2010 16:38

Ropné havárie, fakta a hysterie

RE: otče Giorgio,

jen tak 96.?.?.?

Samozřejmě máte pravdu a dík za ty čitelné links... [smích]

226339

18.08.2010 15:00

Eva Cironisová

Pravidelný čtenář

jen tak 96.?.?.?

Mám hlubokou úctu k lidem jako byla paní Eva Cironisová. Budiž jí země lehká a upřímnou soustrast její rodině.

226520

21.08.2010 08:01

Renesance etnického separatismu ve „sjednocené Evropě“

RE: Z dnešních zpráv o deportaci romů z Francie

jen tak 96.?.?.?

Chápu vaše svaté rozhořčení nad tím, že by nikdo neměl parazitovat na jiných. Jenže existuje něco jako solidarita, humanismus a Listina základních práv člověka. Jste humanista, nebo barbar? Humanitní společnost se musí postarat o existenci i těch, kteří si to de-facto nezaslouží. Podle toho jak se společnost postará i o nevýdělečné a postižené občany se pozná jak je která společnost vyspělá.
Vy zastupujete typicky současné české stanovisko. Nikomu nic, když nepracuješ, chcípni. Hurá do středověku!
Oni však pracovat nikdy nebudou a ostatně pochybuji, že v dnešní společnosti práci najdou. Takže podle vás, co tedy s nimi? Do plynu? Fuj, to už zkoušel Hitler a jak dopadl. Podle hesla - kdo nepracuje ať nejí? To zkoušeli komunisti a každého kdo nepracoval zavřeli. Takže prakticky nikdo neparazitoval. Jenže to je podle současných pravidel nelidské. Co tedy s nimi. Jsou to lidé a podle Listiny lidských práv mají právo na důstojný život. Co tedy navrhujete? Fyzickou likvidaci neproduktivních, nebo nějaký ten příspěvek na jejich existenci?

226634

25.08.2010 14:20

Renesance etnického separatismu ve „sjednocené Evropě“

RE: Z dnešních zpráv o deportaci romů z Francie

jen tak 96.?.?.?

To mi došlo ihned, že nejste humanista. Že toto slovo někdo zprofanoval, neznamená, že je symbolem sprostoty, ačkoliv vám se to tak jevit může.
EXISTUJÍ různé mezinárodní dohody o právech a povinnostech člověka a každý vyspělý stát je více-méně respektuje. A to i v přístupu k národnostním menšinám. Že vám se to jeví jinak a toužíte s nimi naložit podle vašich představ, je váš osobní názor, nicméně v současnosti nerealizovatelný. To co tady často presentujete je vážně hodno Středověku.

Každý stát má svou soc. politiku a nejdůležitější v soc. polit. je sám stát. Stát má moc(může vyžadovat poslušnost), má povinnosti(zajištění soc. ochrany a lidských práv v rámci mez. dohod), má peníze(financování). Stát prostřednictvím soc. pol. pomáhá těm subjektům, jenž se momentálně nacházejí v tíživé životní situaci a nemohou ji vyřešit sami. Soc. pol. je boj s nezaměstnaností, nevzdělaností, nemocemi, nouzí a soc. patologií.
Jsou tři pojetí v přístupu k sociální politice.:

1. Paternalistické pojetí. To fungovalo za socialismu a ve státech např. Švédsko, Holandsko, Norsko, Finsko. Mimochodem, státy s nejvyšším standardem života.

2. Liberální pojetí. Uplatňují liberálové, hlavním symbolem je trh, od kterého se vše odvíjí. Podmínkou je „vydělej peníze, pak pomož“. Stát nemá hlavní úlohu. Např. v Anglii, USA.

3. Institucionální pojetí. Snaha o kompromis, soc. polit. součástí společnosti, pomoc všem, potřebují-li. Dávky součástí přerozdělování ve společnosti. Člověk má na soc. pomoc právo. Např. ČR, Německo, Švýcarsko, Francie.

Jakmile se stát přestane zajímat o sociálně slabé a "nepřizpůsobivé", začnou si opatřovat živobytí kriminalitou. Proti nim bude nutno vytvořit represivní opatření. Např. USA dnes vydávají na kriminální represi desetkrát více než na sociální pomoc.
Je to vcelku logické, protože lidé, kteří zcela propadli řídkou záchytnou sítí sociálního systému, popřípadě jim byla možnost sociální solidarity upřena úplně, nemají často jinou možnost, než se uchýlit ke kriminálnímu jednání. Stát pak musí reagovat tak, že kriminalizuje chudobu. To je ovšem docela nákladné. Takže asi uspokojivé řešení nikdy existovat nebude. Paradoxně asi nejlíp toto vyřešili komunisté. Povinnost pracovat a když ne, šup do kriminálu! a ne otravovat spoluobčany žebráním a kriminalitou.

226756

25.08.2010 17:57

Renesance etnického separatismu ve „sjednocené Evropě“

RE: Z dnešních zpráv o deportaci romů z Francie

jen tak 96.?.?.?

>Existuje úplně jednoduché řešení. Stejná práva a
>povinnosti pro všechny. Nemakáš? Kradeš? Pak jdeš do basy.
>Ale my tě živit nebudeme.
Ale ano, mě se to řešení taky zamlouvá ze všeho nejvíc. Proto ten poslední odstavec mého vstupu. To přeci komunisti měli dávno vyřešeno. [smích] Jenže to je podle dnešních měřítek nelidské a de-facto neproveditelné.
>Je spousta práce například v
>dolech atd...
>To je řešení pro zloděje.
Zloděje bych asi rozlišoval víc. Nakradls miliony a miliardy na úkor chudáků - jsi schopný, budeš dělat vysokou politiku!!! Ukradls z hladu chleba - do kriminálu s tebou, darebo!!! Tak jste to myslel? [chechtot] Doufám, že ne. Myslím, že ti co přes noc "zbohatli" jsou větším nebezpečím společnosti, než chudáci páchající kriminalitu kvůli záchraně holého života.
>
>Ti, co nemají práci, můžou vždy nějakou dostat.
Vážně? O tom tedy silně pochybuji. Zejména v dnešním uspořádání světa a možnosti najímat otroky ze zemí Třetího světa.
>
>Ale pokud se asociálním nemakačenkům bude ustupovat, za
>chvíli padne i systém, který se o ně má starat. Stačí,
>když počet asociálních vyžírků přesáhne počet lidí, co
>na ně mají makat. Pak se vaše hezké řeči o sociální
>společnosti rozplynou jak pára nad hrncem, ale to je vám, jako
>humanistovi, zcela jistě jasné...
To jistě, ale zatím to nikde tak nedopadlo. Já nemíním sociální vyžírky, ale lidi opravdu potřebné.
>
>Stačí se podívat do USA, jak se barevní šmejdi posunují
>blok od bloku a bílí před nimi utíkají. Místa, kde žila
>bílá komunita a byly obchody a čisté ulice, se během chvíle
>stávají hrůznými smetišti, kde nejen že nejsou už žádné
>obchody, ale také už se tam neodváží ani policajti.
Konkrétně kde?
>Integrace barevného šmejdu je obtížná, neboť oni bílé
>nenávidí a rozhodně nemají sebemenší snahu se začlenit.
>Pracovat pro bílé je pro ně nepřístojné.
S tou integrací barevných menšin souhlasím, že to není jednoduché. Proto píšu, že neexistuje uspokojivé řešení. Jsou nastavena špatná pravidla a často dochází k diskriminaci bílých.

226766

26.08.2010 08:32

Chce někdo 6 milionů liber?

RE: Hra

jen tak 96.?.?.?

>Já si jednou hrál s podobným odesílatelem.

Tak to já taky. Zcela vážně jsem na jeden takový bullshit, kterých mi do pošty přichází několik za týden od různých darebáků napsal. Po výměně několika e-mails mi sdělili, že musím zaplatit jakýsi poplatek ve výši (už nevím přesně) asi 500 US dol. a že po zaplacení mi kurýr donese šek na 30M dolarů. Tak jsem jim s vážnou tváří odpověděl, že ať si to strhnou z toho obnosu co mi mají údajně doručit. Tím to pochopitelně skončilo. No a mezitím co to píšu jsem našel další...

Valued contract ammount ($US32.7M)
MR. BAN KI-MOON to you (bcc) - yesterday
With the recent instruction from International Community and the World Bank on
your contract payment Do forward to us your informations for the urgent
transfer. Please, reply to:info.unitednations1998.2010@gmail.com
CONGRATULATIONS!
MR. BAN KI-MOON,SECRETARY GENERAL.
UNITED NATIONS,
NEW YORK

226788

26.08.2010 17:14

Renesance etnického separatismu ve „sjednocené Evropě“

RE: Z dnešních zpráv o deportaci romů z Francie

jen tak 96.?.?.?

Ale ano, po mezinárodní dohodě všech zůčastněných, to jest všech, kterých se tyto problémy týkají, to bych s takovým řešením souhlasil. Jo, ale podívejte se jak třeba Sarkozy dopadá, když začal jednat na vlastní pěst. Toto mám od začátku na mysli. Celý problém stěhování a přesouvání menšin se musí řešit citlivě, jinak to dopadne jako třeba v bývalé Jugoslávii. A takové řešení je podle mě v nedohlednu a vy i já na tom pramálo změníme. Já taky vidím ty problémy co způsobuje soužití normálních lidí s cikány.
To si mylně vykládáte, že jsem pro to, pěstovat si je. Nicméně násilné stěhování někoho někam v žádném případě neznamená lidumilnost. To si pletete pojmy. To je pouhá jednostranná snaha vyhnat je ze společnosti. Já osobně se tomu ani moc nedivím a chápu to. Jenže lidstvo si stanovilo dohody o lidských právech... Proto považuji za nereálné a středověké jednání, když nějaký tmo, nebo Sarkozy, či kdokoli jiný si usmyslí realizovat přesun nepohodlných spoluobčanů tam a tam, bez ohledu na tyto dohody... A to ten Sarkozy vlastně jen vyhání ty, co mu tam vlezli nelegálně.

Takže je vcelku pokrytecké od lidstva stanovit si určité dohody o lidských právech, když je nejsme jako lidi schopni vůbec dodržovat a už vůbec ne uskutečnit. Dokonce věci které v min. režimu byly vcelku uspokojivě vyřešeny se prohlásí za nelidské a za lidské řešení se prohlásí sociální dávky nepřizpůsobivejm. To se nelíbí vám. Já jim to rozhodně nezávidím, ale za správné to taky nepokládám. Je to demotivující pro poctivé lidi, v tom se shodneme. Takže ve věci žádný pokrok, spíše krok zpět.

226802

30.08.2010 17:18

Více imigrantů pro Evropu, říká Brusel

RE: Len tak dalej

jen tak 96.?.?.?

Světovým "elitám" překážela národní sounáležitost Čechů a Slováků, která zabezpečovala československý silný stát. Proto musel být rozbit. Stejně tak např. Jugoslávie.
Silný československý stát s opravdovými, celému národu oddanými politiky, by společenské nešvary odstranil systémově, pokud by vzniky, ale jinak by je v principu nepřipustil. To však není v plánu světových "elit", které rozbily a tím oslabily suverenitu českého i slovenského státu. Zavlekly je pod diktát nadnárodních organizací, kde mají své komplice pro celosvětovou peněžní totalitu. V ní budou úspěšné jen takové ideologie a jejich prováděcí politiky, které budou služkou světových hybatelů kapitálem. Aby se bývali Čechoslováci uchránili před novodobým otroctvím a diktaturou světových "elit", měli si lépe ochránit své národní ideály a svůj stát. Teď už je, řekl bych, pozdě. Vládnou zaprodanci a lokajové cizí moci.

227025

31.08.2010 13:29

Více imigrantů pro Evropu, říká Brusel

RE: Len tak dalej

jen tak 96.?.?.?

Jo, jo, tak nevim jestli je lepší bejt moc mladej a nebo senilně starej, ale určitě vím, né bejt zpracovanej lokajskými masmédii tak jako vy. Vy fakt věříte tomu co jste napsal? Vy nejste schopen přemýšlet, že pomocí tajných služeb se dá vyvolat národnostní nenávist a pak už je jen krůček k rozpadu státu. Ostatně, nebudu opakovat, co vám zde k tomu napsali jiní. No, nic, pro mně za mně si věřte dál tomu co jste mi sdělil (pravdoláskovým masmédiím) a libujte si v tom. [chechtot] [chechtot]

227120

31.08.2010 17:04

Šílený vrah nebo něco jiného?

RE: SROVNÁNÍ S MAŠÍNY

jen tak 96.?.?.?

Přesně tak! Bezmoc, bezpráví, beznaděj. Logika akce a reakce, když není uspokojivý právní řád. Z větší části i podstata terorismu.

227145

13.09.2010 01:46

A má vůbec smysl šifrovat?

Podivejte jak se chova BIS

jen tak 96.?.?.?

http://zpravy.idnes.cz/lide-z-bis-tlacili-na-podnikatele-ten-si-je-nahral-na-kameru-pnq-/domaci.asp?c=A100912_210704_domaci_mad

Kdyz se takhle chovali estebaci tak si vsichni mohli rozthnout drzky, ze to je porusovani lidskych prav. A co je to ted???

227965

28.09.2010 16:20

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

RE: Nenadávej na zrcadlo, když máš křivou hubu... (z Čech)

jen tak 96.?.?.?

>>99 procent obyvatelstva, s kterým je nakládáno jako s
>dobytkem.

>Je to sice zjednodušující, nicméně: PROČ TO ONĚCH 99%
>DOVOLÍ, ABY BYLO ZOTROČOVÁNO (různými způsoby)?!
Protože touží žít jako člověk. Vymanit se z tohoto kruhu totiž vůbec není jednoduché. Musíte si uvědomit, že člověk musí někde bydlet a za to musí platit. Musí kupovat jídlo, poněvadž nic nevlastní, aby si ho mohl vyprodukovat sám. Tím utratí většinu své odměny za práci, plus musí platit daně. Když si chce pořídit vlastní dům, auto, zařízení ap. už to z platu neutáhne a je nucen si vzít půjčky. Našetřeno nemá, není z čeho.
A tím je dokonale v rukou těch, kdo ho začnou dokonale zotročovat. Jakmile nemá na splácení půjček je ztracen a tak pracuje rád a dobrovolně přesčas, nebo v druhém zaměstnání. V tom lepším případě. V horším případě skončí jako bezdomovec.
Když se rozhodne svoji situaci zlepšit a přestat se nechat zotročovat skončí rovněž. Buď jako jednotlivec je za projev protestu a nespokojenosti okamžitě vyhozen z práce, nebo jako organizovaný nevydrží vzdorovat dlouho. Aby organizovaní pracující mohli svoje požadavky prosadit museli by být organizováni např. v odborech a použít třeba stávku a to po dlouhou dobu. Jenže jakmile jsou ve stávce, jsou prakticky bez finančních prostředků, majíc dluhy, které se splácením nepočkají. A kruh se uzavírá. Nemohou si dovolit delší dobu stávkovat a vítězí ten, kdo je zotročuje. Takže zotročení většinou ustoupí a jaksi dobrovolně dovolí, aby nadále byli zotročováni, není-liž pravda? Tak kdo má větší vinu na jejich zotročování? Nejvíc je totiž potrestán ten nejchudší. Když překlenete stav kdy jste nucen kupovat věci na úvěry, už jste na tom o podstatný krok lépe. Prostě čím je člověk chudší, tím zaplatí víc za to co k životu potřebuje. Navíc, jak píše Jarmila - je s ním nakládáno jako s dobytkem!

228914

30.09.2010 17:40

Fallúdža je horší než Hirošima

RE: Kto to zastaví?

jen tak 96.?.?.?

>DU se ale vážně při bombardování nepoužívá
>nemělo by to žádný smysl

Víte to na 100%? Nebo jen dohady? Já tedy taky nemohu tvrdit opak, nicméně píše se o tom, že:
Ochuzený uran zvyšuje tíhu bomb, a tím i jejich průraznost. NATO přiznalo, že v Kosovu DU nasadilo. Studie zatím jednoznačně neprokázaly rakovinotvorné vlastnosti této munice a experti NATO jakoukoli spojitost s použitím DU opakovaně odmítli.

Italská média ale podle AKI napsala, že z vojáků vyslaných před deseti lety Římem do mise v Kosovu zemřelo už 45 lidí a 515 jich trpí rakovinou. Také další evropské země, včetně Francie, Nizozemska, Španělska, Belgie a Portugalska, hlásily zvýšený výskyt rakoviny v řadách svých vojáků; pro tyto potíže se pak vžilo pojmenování balkánský syndrom.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/160955-v-...


Nejmenovaný mluvčí Hlavního štábu armády USA Monitoru minulý týden prozradil, že koaliční vojska v průběhu válečných operací použila 300.000 průbojných střel pokrytých ochuzeným uranem (DU). „Jelikož běžná bojová směs těchto 30mm střel je tvořena v poměru pět průbojných DU projektilů na jeden tříštivý, zanechaly po sobě spojenci v Iráku 75 dun DU,“ napsal respondent Scott Peterson.


Peterson měřil na čtyřech místech v okolí Bagdádu místa zasažená municí z ochuzeného uranu. Narazil na vysoké úrovně radioaktivního zamoření, avšak jen na mizivý počet upozornění a zcela neinformované obyvatelstvo.

http://fc911.wordpress.com/2010/03/17/skryta-tvar...

229046

02.10.2010 17:44

Ve vyšším zájmu

RE: Budu tam

jen tak 96.?.?.?

>Příjdu - a podpořím žalobu [smích]
Jasně, není nad to jít s dobou a doba si žádá "odvážné" činy, že? Opravdu, projev české "statečnosti"!!!!
[bliji] [bliji]

229199

03.10.2010 15:15

Ve vyšším zájmu

RE: Divadlo

jen tak 96.?.?.?

>Tym ze je Vladimir v Kanade a prevadzkuje tento webzine robi
>omnoho zasluznejsiu vec, ako ist do CR na sud , ktory si ho chce
>podat debilnymi a vykonstruovanymi argumentami schovanymi pod
>akoze ZAKON. Co tym dokaze, ked tam pride, odsudia ho, pripadne
>zabasnu? Zvedavec skonci a zasae nastane obdobie ticha. Nevidim
>dovod, aby som sa napr, ja mal nechat sudit nejakym skurvenym
>systemom, ktory si ucelovo robi zakony ake mu vyhovuju. Ja totiz
>by som takymi nezmyslami odmietol zabijat svoj drahocenny cas.
>Tam nech si sudia tych svojich nosatych zlodejov a vrahov. Ja by
>som ich akurat tak poslal do riti. Vsjo.
To podepisuju! Ten soud je nelegitimní a soudit někoho za uveřejnění překladu článku odporuje mezinárodním dohodám o lidských právech. Za uveřejnění překladu článku by nikoho nesoudili ani v samotný zemi "Satana" - USA. [smích] Vlezdoprdelkové z česka ano.

229235

23.10.2010 21:30

Mexiko – „zkrachovalý“ stát

RE: Drogy a stát.

jen tak 96.?.?.?

>S dovolením svou otázku zkonkretizuji. Byl byste spokojen,
>kdyby bylo těm nejbohatším lidem v USA zestátněno 99% jejich
>majetku a z jeho výnosů by se uměle zvýšily příjmy
>zbývajících 99% amerických občanů tak, aby se medián
>posunul na dvojnásobek jeho současné výše? Zkusil byste
>odhadnout dopad takového opatření? Kam by v takovém
>případě pokročily USA za 5, 10 či 15 let?
Proč tak drasticky? Nestačilo by, aby byla nějaká míra nažranosti těch superbohatých? Ale kdo by ji stanovil, že, když zákony a pravidla určují ti superbohatí, že? A kam by jako měly USA pokročit? Vždyť toho stavu, kdy pracující Američan byl reálnou hodnotou svého platu na dvojnásobku, už bylo dosaženo. Teď už to jde od deseti k pěti. Zkusil jste si zjistit co si mohl dovolit průměrný Američan za svůj průměrný plat před dvaceti lety a co nyní? Ceny téměř všeho několikanásobné a platy tzv. pracující třídy téměř stejné. To proboha nevidíte, že ty pomyslné nůžky propasti mezi superbohatými a obyčejným pracujícím se čím dál víc rozevírají? Kam až si přejete aby to dospělo? To je vám to stále málo?

230708

24.10.2010 18:26

Francouzský vztek v kleci EU

RE: Několik postřehů

jen tak 96.?.?.?

Přesné! Toho si všímám od samého začátku. V tzv. demokracii, kde vláda má zastupovat lid, který ji zvolil, vláda hájí úplně jiné zájmy, koho? čí? Arogance Sarkozyho nezná mezí! Fandím Francouzům.

230796

24.10.2010 21:01

Francouzský vztek v kleci EU

RE: Několik postřehů

jen tak 96.?.?.?

Správná vláda MUSÍ!!! respektovat vůli většiny voličů. Pokud ne, není to vláda pro lidi, ale vláda nad lidmi. A není to demokracie, ale totalita → zvůle jednotlivců ve vládě prosazující své zájmy, proti vůli většiny.

230817

27.10.2010 15:44

Pozvánka na soud

RE: Já si nedělám illuse

jen tak 96.?.?.?

>§ 261a
>Kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží
>ospravedlnit nacistické nebo komunistické genocidium nebo jiné
>zločiny nacistů nebo komunistů proti lidskosti, bude
>potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

>
>Tento zakon Stwora jasne porusil a pokud je CR pravnim statem,
>mel by byt i potrestan. Demokracie ma pravo se branit.
Pokud by byl ČR právním státem, měl by trestat především ty denodenní podvody, zlodějny atd. Měl by se řídit a preferovat Listinu práv a svobod a nikoli vymýšlet a přijímat idiotské zákony na zakázku někoho, kdo se chová ve světě podobně jako nacisté, to je, že kašle na mezinárodní zákony, uchvacuje a okupuje cizí území. Tam žádná demokracie není! V takové společnosti lze zákony ospravedlnit a legalizovat kdejaké svinstvo, stejně jako za totality. Proti čemu se ta vaše "Demokracie" brání? Já jsem ten Stworův článek četl několikrát a nikde nevidím, že by schvaloval, nebo ospravedlňoval genocidum. Navíc je to přebraný a přeložený článek "The Holocaust And The Four Million Variant".

231169

28.10.2010 17:11

Existují materiály o úpravách počasí? Úřady mlčí

RE: Vlny v mracích

jen tak 96.?.?.?

>Jen na okraj, protože nevím, jestli to s tím souvisí,
>protože jsem po tom nepátral. Můj otec, který v práci často
>používá radarové snímky republiky dostupné na webu ČHMU,
>si před nějakou dobou všiml úkazu, který před tím vidět
>nebyl. Tento úkaz je možné vidět jen někdy v době, kdy je
>na republikou hustá oblačnost. Jedná se o díru v mracích, od
>které se táhnou v kruzích "vlny", které připomínají
>kruhové vlny na vodě. Středem tohoto úkazu je meteorologický
>radar Skalky, který byl nějakou dobu před prvním
>pozorováním tohoto úkazu odstaven.

>Jestli někdo víte, o co se jedná, budu rád, když to sem
>napíšete.

Mohlo by to být tím, že svazek mikrovln vysílaných radarem ohřeje mrak a ty kapičky vody se prostě v tom místě vypaří.
Asi k tomu je zapotřebí dost veliký výkon a určité podmínky, teplota okolí a tak. Ale je to čistě teoretická úvaha. [smích] Neznám parametry radaru, ani situaci kdy tento úkaz nastal.

231243

31.10.2010 20:22

Česko Slovensko má talent?

RE: Česko má talent ..

jen tak 96.?.?.?

No to jsou tedy pěkný vydřiduši! V USA koncesionářské poplatky nejsou žádné. To je tedy pěknej bullshit, platit za TV a radio jenom proto, že ho vlastním. A jak jsem si tam v Kocourkově všimnul, zrovna tak je to s poplatkama za bankovní úkony. Za vedení účtu a každý h.... poplatek. [bliji]

231495

01.11.2010 16:57

Česko Slovensko má talent?

RE: Česko má talent ..

jen tak 96.?.?.?

No, to ano. To je pravda. TV kromě Public Stations je kvůli reklamám k nekoukání. Je to vlastně souvislý program reklamy a mezitím útržky jakéhosi programu. Američanům ta sračka nevadí. Já na to téměř nečumím... [smích] Ale taky za to nechtějí aspoň poplatky. [velký smích]

231559

02.11.2010 07:36

Česko Slovensko má talent?

RE: Česko má talent ..

jen tak 96.?.?.?

Počkejte, tady se nejedná o objednané programy TV přes satellite, či kabel. Za to se pochopitelně platí. Tady je řeč o TV jako takové a poplatcích za ní a vysílání éterem. To znamená pokud máte TV a příjem přes anténu. Za to se tady v USA neplatí nic. Kdežto v ČR ano. A dokonce jsem se tam dostal do problémů, neboť jsem tam koupil dům, kde předchozí majitel se neodhlásil z trvalého bydliště, ale právě ty poplatky za TV a Rozhlas neplatil. A kocourkovští to zcela nepochopitelně vymáhali systémem ber kde ber na mně. Nebudu to rozvádět, nakonec jsem se na celej Kocourkov vykašlal a jsem zase zpátky v USA. A zdaleka to nebylo jen kvůli TV. Nepotřebuju žít na starý kolena v debilitě, mafiárně a zlodějně ze všech stran. Tam to tedy dopadlo, řeknu vám.
[bliji]

231661

13.11.2010 22:52

Před summitem G-20: Jakou muziku si objednal FED?

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

jen tak 96.?.?.?

>Všichni mí známí,
>kterých jsem se vyptával na zážitky z USA byli nadšeni.
>Téměř všichni si (k mému překvapení) stěžovali pouze na
>jediné- že v "Zemi Svobody" vládne neskutečná míra
>fízlování (nejen úřadů, ale i lidí vzájemně). Já bych
>jen od někoho rád slyšel, jak se v USA doopravdy žije, bez
>růžové pravicové propagandy a bez škodolibých levicových
>úšklebků. Myslím, že na Zvědavec chodí lidé co v USA
>žijí, moc rád bych si přečetl jejich názor (stejně jako
>bylo zajímavé povídání od lidí ze Švýcarska pod nějakým
>dřívejším článkem)
Já tedy žiji v USA víc než 25 let a pracoval jsem v několika firmách, v té poslední skoro 20 let. Nikdy nikde jsem se nesetkal s "neskutečnou mírou fízlování". To je pro mne tedy překvapení, že vám to všichni, kdo navštívili Státy, tvrdili. Jak se to konkrétně projevovalo? Kdo je konkrétně šmíroval, můžete prosím popsat?
Co já poznal, tak lidé jsou si zde v podstatě lhostejní, ale pokud potřebujete pomoc, jsou vstřícní a usměvaví a ochotni pomoci. Nikde jsem se nesetkal s takovou mírou neúcty k člověku, jako za doby, kdy jsem se pokusil vrátit se na důchod na trvalo do původní mé vlasti. Zajímavé zjištění, protože pokud jsem tam pobýval pouze na návštěvách, tak se mi to nijak zlé nejevilo. Po návratu jsem tam byl nemile překvapen a v konečném důsledku, který zde nemíním publikovat, jsem se s manželkou vrátil zpátky do USA. Zklamán tím, kam až poměry v mé vlasti dospěly.
Zde v USA je soukromý majetek posvátný, nekrade se v takové míře a na každém kroku, zde vymahatelnost práva netrvá roky, zde vám za každou sebemenší nezaplacenou čásku nevyhrožují okamžitě exekucí celého vašeho majetku, ale jsou ochotni s vámi slušně vyjednávat. A to jsem si já trouba myslel, že i tam v ČR se to tomu co je zde, alespoň minimálně podobá a že se s odchodem ''komunismu'' všechno zlepšilo.
Naopak, jak vidím čím dál víc, bují tam pouze svinstvo, korupce a zlodějna, nefunguje uspokojivě nic, je tam obrovská neúcta k člověku, zejména občanovi (zákazníkovi) při jednání na úřadech, úměrně stoupající důležitosti toho kterého úřadu. Hrubost, násilí, arogance, vydírání a plno dalších zhovadilostí se stalo normou i v běžným životě, což člověku nepomáhá a působí na něj negatívně a silně depresívně. Tak to je typický obrázek současnýho Česka jak se jeví mě, to jest v těsném srovnání se situací v USA!
Jinou otázkou je zahraniční politika USA, zdravotnictví, pojištění atd. Tam už tedy USA rozhodně chválit nemohu.

232396

14.11.2010 16:07

Před summitem G-20: Jakou muziku si objednal FED?

RE: g20 (a zejména Čína a Rusko) ukázala FEDu fuckáče - na místě zrůdných činů JůYsEj

jen tak 96.?.?.?

Též Vás zdravím. Vážím si toho, že popisujete věci pravdivě.
[mrknutí jedním okem]

232404

25.11.2010 17:29

Policejní stát USA: Říše Gestapa TSA

RE: jojo to vyebane tsa

jen tak 96.?.?.?

>no jiz koncim s amerckym letanim, fuck´em all!!! [naštvaný] [bliji]

Ani se Vám nedivím. Můj známej měl podobný problém s videokamerou a záznamy v ní. Jo a dneska vás už potupně prohlíží i na blbým výletu, tuhle jsem jel na výlet a musel použít Ferry a znechutil mi to ten Homeland Security Check svýma idiotskýma otázkama tak dokonale, že jsme měli z výletu h.... a na Ferry jsem odmít za těchto podmínek najet. Samozřejmě bez náhrady za už koupený lístek. Co si budem povídat po September 11 žijeme v policejním státě. Já létám z Canady, tam to zatím je lidštější.

233012

26.11.2010 19:10

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

jen tak 96.?.?.?

>Dalším příkladem je i to, že je jasně prokázané,
>že ropa je biotického původu nikoliv abiotického...

To mám nejradši, když někdo tvrdí, že je něco "jasně prokázaný fakt". Co když je to pouhá vaše víra?

http://www.energetik.cz/hlavni3.html?m1=/clanky/p...

233129

>A kde jste sebral, že jediný radar schopný ťuknout letoun s
>nízkou RCS je Tamara?? Nebo snad měli Srbové Tamaru??
Jestli tohle není kec, tak ji možná Srbové měli.
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/northam...

"The radar is believed to be the same Czech-built type used by Serb forces to shoot down a US F117 Nighthawk stealth bomber and seriously damage another during the war in Kosovo in 1999."

233237

04.12.2010 16:23

Cikánská otázka v ČR

RE: Konstatování a návrh řešení

jen tak 96.?.?.?

>Tady v USA je nastaven exekuční zákon civilizovaně, vezmou
>vám nemovitost, auto, hotovost, když ji najdou vybílý
>bankovní konta..Trenýrky a jiné věci osobní potřeby exekuci
>nepodlehají. Pravda dát exekuci na miliónový majetek pro
>nezplacení malé částky z lichvářského denního úroku je
>mnohem zajímavější. To bude asi jeden se základních znaků
>pravdoláskokracie. Stačí jenom trpělivě vyčkat a pak teprve
>konat svou práci. Mno máme justiční mafii, ale kde se hrabe
>na exekutory.

Vezmou vám nemovitost, auto aj. pouze v závažných případech a vždy předchází soud.
Nevezmou vám nemovitost za to, když nezaplatíte telefon, nebo někde blbě zaparkujete a nezaplatíte pokutu ap drobnosti. O úrovni provedení vlastní exekuce ani nemluvě. Konto a majetek vám "vybílí" za kšefty s drogama, daňové podvody ap. Naopak v Kocourkově jsou tací často považováni za elitu národa a mají veškeré výhody.

Tam je exekuce legální byznys a zlegalizovaná zlodějna! A podle toho si exekutoři počínají:

http://www.ct24.cz/domaci/108837-reporteri-ct-exek...

http://domaci.ihned.cz/c1-37656970-podnikatelka-dl...

233738

13.12.2010 16:54

Vyřešte problém s osobou blízkou!

RE: Blbečkové z D-fens zapomněli na jedno naprosto jednoduché řešení - jezdit podle předpisů!

jen tak 96.?.?.?

V USA je větší tolerance v dodržování omezené rychlosti a menší buzerace za malé přestupky. Běžně je tolerováno překročení až o 10 MPH, to je o 16km za hodinu. Za to vás nebuzerujou a jde to bez pokuty. Zato překročení už o pouhých 15 MPH stojí klidně 200 dolarů. (Stát od státu má svoje pravidla). Výrazné překročení rychlosti je považováno za trestný čin a hrozí za to za to i basa! To znamená, že když na limitu 65 MPH (cca100km) pojedete 120 MPH, což je asi 200km za hod. a změří vás policajt, s největší pravděpodobností jdete v poutech do basy a bail je cca 10,000 dolarů. To si potom namyšlení frajírkové v silných autech rozmyslí co dělají. Zrovna nedávno cestou přes stát NH mne předjel agresívním způsobem jeden idiot, kterej mi ukazoval prst a za pár minut jsem ho dojel, jak ho policajt už válel držkou po zemi a nasazoval mu pouta. [smích]

234174

15.12.2010 17:13

Je čas pomáhat

RE: Malá úvaha k tématu

jen tak 96.?.?.?

Myslím, že přesně vystihujete situaci a nazýváte věci pravými jmény. Já ten kocourkovský postskomunistický shit co tam nyní máte nechci nijak komentovat, ale na vlastní oči jsem se přesvědčil po návratu z USA, kde jsem žil přes dvacet let tom, že Vy jste pravdě mnohem blíž než pan veleúspěšný podnikatel. Nevydržel jsem tam ani osm měsíců a okraden a zbaven veškerých ilusí se vrátil zpátky do USA. Díky českým veleúspěšným zlodějům a mafiánům, schopných doslova všeho! Sice zde, po dvou obdobích presidetna Bushe to taky šlo do kolen, ale pořád je to mnohem lepší země k životu pro poctivé a slušné lidi, kteří ctí právo a povinnost...
Díky za vaše komentáře. [smích]

234319

16.12.2010 08:43

Vyřešte problém s osobou blízkou!

RE: Proč ty pejorativní urážky?

jen tak 96.?.?.?

>Od těch, kdo žili v USA vím, že do řp se vkládá bankovka
>10USD. Pokud si ji policista nevezme je problém....
Uplatit ve Státech policajta tímto způsobem? To tedy nevím. Řidičák v USA je kartička formátu bankovní kreditní karty. Navíc pokud jsem informován, při každém přestupkovém řízení s řidičem, je policajt povinen provést zvukový záznam pro případné pozdější problémy. Policajt vám dá pouze ticket, kde se můžete vyjádřit. Buď zaplatit, obvykle do 30 dnů, nebo jít k soudu. Tam máte šanci i vyhrát. Obvykle ale pouze tím způsobem, že policajt se kterým se soudíte nepřijde k jednání. Ikdyž, stalo se mi, že jsem vjel do křižovatky na oranžovou, projel ji už na červenou. Viděl mně policajt a hurá za mnou. Bylo to v zimě, neodklizený sníh a já operoval tím, že kdybych prudce zabrzdil, způsobil bych více problémů. Policajt to neuznal a dal mi ticket na 200 dolarů. Šel jsem k soudu a soudce uznal můj argument a neplatil jsem nic.

234367

17.12.2010 18:27

Je čas pomáhat

RE: Hezky tady hovoříte, ale od začátku mrazů již umrzlo 15 lidí , většinou bezdomovců!!!!

jen tak 96.?.?.?

>Tak si je ty mírumilovný socialisto nastěhuj domů. Poslední,
>za co toužím, aby byly utráceny moje daně, je cpát je do
>homelesáků!
Proč by to dělal??? To, že existují, nezavinil on, ale společnost nenasytnejch kreténů, nemajících špetku slitování a solidarity s druhými!!! Je povinností společnosti se o ně postarat odpovídajícím způsobem a ne je nechat chcípat v podmínkách horších než zbohatlíkův pes. Pokud to společnost nedokáže, stojí za HOVNO. Co jste to za člověka? Co jste to tam za lidi? [bliji]

234442

19.12.2010 13:56

Genetické manipulácie – katastrofa genetického inžinierstva

RE: Také by neškodilo, kdyby autorka napsala něco o urhoních

jen tak 96.?.?.?

No, ono toho bude víc, [smích] stačí připomenout zprávu amerického špičkového chemika Charlese Eliota Perkinse a jeho hlášení o působení fluoru, adresovaného Lee Foundation for Nutritional Research v Millvaukee z října roku 1954, které bylo 31. ledna 1995 odtajněno a přetištěno v časopise „The American Mercury.“
Tento chemik vysloveně prohlašuje, že:
"Fluorid sodný, který je dodáván do vody, zubních past atd., pod záminkou ochrany zubů, se zmíněnou ochranou zubů nemá nic společného a že by se našly daleko účinnější a levnější prostředky."
Prohlásíl, že: "Toto je podle nacistické filozofie přípravek na otupení a omezení svobody lidí, kterým je tato infikovaná voda podávána."
Končí šokujícím poznatkem: "Přípravek otupuje malou areu v mozku která přináší individuelní sílu. Tuto část mozku zvolna otravuje a narkotizuje, až je asi po ročním působení zcela vyřazena. Tyto osoby již nikdy nebudou tím čím bývaly předtím."

234533

20.12.2010 00:00

Rusko by nevyhrálo případnou válku ani s NATO, ani s Čínou

RE: Rusove valku neprohraji

jen tak 96.?.?.?

Já jsem o tom přesvědčen taky, že by to tehdy fungovalo. Já tu dobu pamatuji velice dobře a jugoslávský model byl tehdy pro nás velmi přitažlivý. Navíc tehdejší Západ bylo poněkud něco jiného a byl by se k nám choval určitě jinak, než po Listopadu 89. Západ by byl vděčný, že se mu podařilo vyrvat jednu zemi ze stalinistického bloku a tím ho oslabit, pravděpodobně by se neodehrávala taková svinstva jako dnes. (válka proti Jugoslávii) Je patrné, jak se změnil postoj Západu po zmizení hrozby (konkurence) SSSR. V 1968 byla úplně jiná, příznivější doba a Západ by si tehdy nedovolil s námi jednat jako dneska. Ale je to jen taková úvaha "co by kdyby".... dneska už celkem zbytečná [smích]

234560

20.12.2010 17:33

Rusko by nevyhrálo případnou válku ani s NATO, ani s Čínou

RE: Rusove valku neprohraji

jen tak 96.?.?.?

>Zapomínáte na to hlavní !!!!!
>Jugošku si FAKTICKY osvobodili Jugoši sami...J.B.Tito !!! A
>díky jejich vlastnímu odboji proti Německu ....nemohl velký
>DJDA požadovat neomezený vliv i zde!!! Přečtěte si,jak to
>bylo o Jugošce na Jaltě!!!! Jak Churchil kličkoval!! [mrknutí jedním okem] To
>samé v Řecku!!! [smích] [mrknutí jedním okem]

Ale jistě, o tom by se dalo diskutovat v daleko širších souvislostech. Tady jsme mimo téma. Já jen chtěl naznačit, že situace pro vývoj naší republiky byla příznivější v roce 68, než po pádu socialistického bloku. [smích] To už se Západ začal chovat jinak... [mrknutí jedním okem]

http://czech.ruvr.ru/2010/02/03/4107061.html

234583

25.12.2010 17:59

Symbióza vlád a korporací

RE: Tahle pakáž po dobrém nepůjde

jen tak 96.?.?.?

Výborný postřeh. Samozřejmě, že mafiáni sami dobrovolně od válu nepůjdou. Jenže!!! Proč myslíte, že tak vehementně všichni ti zlodějští zmrdi ihned po rozpadu Varšavskýho paktu narvali naši vlast do NATO? NIKDY! jsem tomu shitu tam neřekl demokracie! Slovo demokracie je pro ně pouhou zástěrkou! Jsou si jisti tím, že kdyby došlo k revoluci, ne k takovýmu sametovýmu shitu jako v 89, tak by NATO zasáhlo v jejich prospěch. A to by nebylo sametový, to vám garantuju.

234872

26.12.2010 04:39

Kauza Drobil? Na každou svini se najde řezník

Já už těch kauz pamatuju....

jen tak 96.?.?.?

No, já těch kauz v ČR už viděl hodně. Obyčejně to dopalo tak, že ten, kdo poukázal na svinstvo, byl odrovnán. Někdy se vším všudy a doplatil na svůj pokus o boj proti mafii i životem. Vše bylo zameteno pod koberec a po čase se zapomělo. Kupř. kauza Zdeněk Janíček. Náměstek policejního presidenta. V roce 2005 ho našli oběšeného. Byl oběšený, na těle měl 29 bodných a řezných ran. Rány ale prý nebyly příčinou úmrtí, tou bylo prý jednoznačně oběšení. Plukovník Janíček po četných bodných a řezných zraněních na těle, se nakonec oběsil na opasku. Tomu tedy říkám logika vyšetřování! To teda musel být motiv skutečně obrovskej, když si dotyčnej způsobil 29 bodnejch a řeznejch ran a pak se jde ještě oběsit! Notabene policejní plukovník, kterej má zbraň. No a kdo si dnes vzpomene a kdo by se tím zabýval za 5 let, že? To by člověk [bliji]

234902

26.12.2010 14:13

Kauza Drobil? Na každou svini se najde řezník

RE: Já už těch kauz pamatuju....

jen tak 96.?.?.?

> Mate recht, jeden by se z nich fakt [bliji]

Ano, toto co se děje je jen pokračování všech těch podvodů, které se tady rozeběhly okamžitě po tvz. Sametové revoluci. Jen zapátrejme v paměti. Kuponová privatizace, kampeličky, IPB, Nomura, podvody s LTO, atd. Díky těmto podvodům se roztočila obrovská spirála korupce a neprůhlednosti financování politických stran. V té době ( psal se rok 1992) byl premier Klaus....

http://www.aktualne.eu/

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10123147075-...

234910

26.12.2010 16:55

Kauza Drobil? Na každou svini se najde řezník

RE: Já už těch kauz pamatuju....

jen tak 96.?.?.?

No, jestli jste si z toho všeho vzal jen toto, tak tedy nevím, kdo je tu tupej. To je jen jeden z mnoha, samozřejmě.

234919

27.12.2010 05:41

Kauza Drobil? Na každou svini se najde řezník

RE: Kapitalismus je bankrot

jen tak 96.?.?.?

Zato vy sám sebe považujete za nejúspěšnějšího a nejslušnějšího ze všech, soudě podle vašich vyjádření. Každého s odlišným názorem nálepkujete sockou a hlupákem a to je podle vás vrchol slušnosti. Plácáte naprostý hovadiny a ještě si fandíte! Arogantně a povýšeně urážíte ostatní s odlišným názorem. Jo, zrovna vy jste ten pravej soudit, vždyť ten váš kocourkovskej mafiánskej kapitááálismus je každýmu soudnýmu člověku ve světě k smíchu, člověče! Proberte se a sem tam přemejšlejte orgánem k tomu určeným a ne tím, čím ostatní chodí močit!

(Příspěvky urážející ostatní přispěvatele nemusí a nebudou zveřejněny. Držte se prosím tématu. Díky – moderátor.)

234970

02.01.2011 03:49

Na přelomu roku

RE: Vice pravicovani, vice Klausu, vice Kozenych...vice egoismu a vymirani

jen tak 96.?.?.?

Myslím, že se názorem na Čínu a kapitalismus poněkud mýlíte. Dopo ručuji přečíst toto:
http://www.cinsky.cz/index.php?page=clanek&id=511&...

235321

03.01.2011 14:28

Monitorování Ameriky

RE: Účel a prostředky

jen tak 96.?.?.?

Steve, to nemá chybu!!! [cool] [cool] [cool]

235453

04.01.2011 16:34

Nárůst rakoviny ve Fallúdže je spojován s americkým útokem

RE: Tohle není nic divného

jen tak 96.?.?.?

>Ochuzený uran je odpad při výrobě obohaceného. Jeho
>radioaktivita je nižší než u přírodního uranu a je akorát
>toxický, podobně jako další těžké kovy.
Jenomže ta toxicita u těžkých kovů je různá. Sloučeniny U mají např. mnohonásobně horší účinky na lidské zdraví, než sloučeniny W, Pb, Hg ap.
> MMCH okr z
>přírodního uranu se léta používal v malířství, obrazy,
>kde byl použit, se normálně vystavují v galeriích a hromady
>mrtvol se před nimi nedělají.

Totéž jako výše. Přírodní okr není téměř rozpustný ve vodě, zatímco jiné produkty vzniklé při hoření U střely jsou. A jakmile se vodou dostanou do potravního řetězce a tím i do lidského těla, škodlivé být mohou. Existují studie, kde je toto objasněno. Např. výborně toto uvádí kompilát V. Zajíce, českého fysika.
http://www.globalsecurity.org/military/systems/mun...

Zajímavé je, že při výrobě DU munice je zacházeno s tímto materiálem jako s radioaktivním s veškerým bezpečnostní zajištěním. Proč tedy? Proč ne jako s ostatními kovy? Proč tedy zaměstnanci kteří přicházejí do styku s DU používají spec. ochr. oděvy a respirátory?

235549

04.01.2011 16:37

Nárůst rakoviny ve Fallúdže je spojován s americkým útokem

RE: Tohle není nic divného

jen tak 96.?.?.?

>Tzv. ochuzený uran je zdroj gama-záření.

Není. Jen pro vaši informaci - je to záření Alfa. Jinak ale máte pravdu.

235550

04.01.2011 16:50

Povánoční až silvestrovské rozjímání o pohádkách, bájích a společenských systémech

RE: Tady máme reálný stav v ČR.

jen tak 96.?.?.?

Ano, to jste nazval správně, Reálný stav. I kdybyste se vyblil z podoby, nic se tam už nezmění... [smích]To je společnost skrz nazkrz prolezlá korupcí, zlodějnou a svinstvem a věřte mi, že vím o čem hovořím. Zkusil jsem tam žít, ale po osmi měsících pobytu jsem raději vzal roha, zachránivše alespoň část toho, k čemu jsem si dopomohl v exilu. [smích]

235552

04.01.2011 19:06

Nárůst rakoviny ve Fallúdže je spojován s americkým útokem

RE: Tohle není nic divného

jen tak 96.?.?.?

Pokud vím, používalo se i to DU z přepracovaného vyhořelého odpadu. V současnosti nevím. Souhlasím s tím co píšete. Já to zmiňuji proto, protože dodnes se najdou lidé, kteří nevěří ve škodlivost DU. Tady je k tomu vyjádření WHO:

http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs257/en...

235556

06.01.2011 17:45

Skutečný zločin Michaila Chodorkovského

RE: Skutecny zlocin

jen tak 96.?.?.?

Demokratické je dnes i Putinovo Rusko. Nezávislá media??? Viděl jste někdy někde něco takového??? Za těžký zločin a špionáž vás dneska označí a odsoudí kdekoliv! V Rusku, stejně tak v Izraeli, USA, Íránu a kdekoliv jinde. Záleží na úhlu pohledu pro daný případ. Míra demokracie s tím nesouvisí.

235661

08.01.2011 19:00

Skutečný zločin Michaila Chodorkovského

RE: Skutecny zlocin

jen tak 96.?.?.?

>Putinovi se podarilo zlikvidovat vsechna prodemokraticka media.
>Dnes on a jeho lide ovladaji vsechny televizni a rozhlasove
>stanice i hlavni noviny. Po vrazde pani Politkovske by si uz
>stejne nikdo uz hubu otevrit nedovolil. Pekna demokracie.
>Prave proti tomu se Chodorovsky postavil. A proto sedi ve vezeni.
Otázkou je, jestli není všechno co vy píšete pouhá spekulace. Pravda je, že Rusko se vymyká a nepodrobuje tak úplně stylu NWO a to mu tudíž nemůže být tolerováno, že? Zkuste se někdy podívat na věci z jiného úhlu, ne jen z pohledu Západu. Třeba zda jejich vláda jedná v prospěch Ruska, tzn. nenechat rozkrást, vytunelovat a rozprodat pod cenou jejich zemi.
Podívejte se, ústava Ruské federace se skládá ze dvou oddílů, z nichž první se člení na devět hlav se 137 články a druhý je věnován závěrečným ustanovením. Ústava charakterizuje Ruskou federaci takto:
Rusko je demokratický federativní právní stát s republikánskou formou vlády (čl.1). Hlava 2 ústavy upravuje široký katalog práv a svobod člověka a občana, včetně práva soukromého vlastnictví (čl.35) a práv sociálních. V soustavě nejvyšších státních orgánů zaujímá vrcholné postavení prezident Ruské federace (hlava 4), který je volen ve všeobecných volbách přímo lidem a vybaven rozsáhlými pravomocemi k výkonu své funkce.
To, že se porušují některá ustanovení, neznamená, že by zrovna Rusko bylo světovou výjimkou. Jinde je tomu stejně tak a tam ta Demokracie podle vás chybu nemá? Vy mně snad chcete přesvědčit, že jinde se nedělají vraždy na objednávku ap. svinstva? Ale dělají! A nemusíme se ani moc snažit to vidět.
Už v roce 1956 byla na příkaz prezidenta Eisenhowera v USA zřízena pod patronací FBI a CIA agentura, která se zabývala sledováním bojovníků za občanská práva a vedla také kartotéky na osoby nepohodlné vládě. Jak vyplynulo při odtajnění vládních dokumentů na základě zákona o svobodě informací koncem 60. a v polovině 70. let, vláda USA dokonce sama naplánovala a uskutečnila několik vražedných atentátů na ochránce lidských práv. Jednou z obětí byl i Martin Luther King.
V naprosté tajnosti a bez informování veřejnosti se Kongres a prezident USA Bill Clinton dohodli založit a vybudovat obludné monstrum, které se jmenuje Národní identifikační centrum. Toto zařízení už stojí ve Virginii a je vybaveno nejmodernějším počítačovým systémem pro totální kontrolu každé stránky lidských životů. Celá věc je držena v tajnosti, aby se občané nebouřili a nepožadovali po svých kongresmanech zastavení tohoto projektu. Atd...

To je ta "pravá" Demokracie co vy na to?

235763

09.01.2011 13:37

Franto, osol to!

Takové množství soli, to je trestuhodné.

jen tak 96.?.?.?

Podle těch fotek je to fakt trestuhodné tolik soli sypat v takovéto formě na silnice ve městě.
Zajímavé, vždyť existují efektnější způsoby odstranění sněhu a ledu z komunikací. Zejména směs soli NaCl s chloridem vápenatým CaCl2.
Účinnost takovéto směsi se ještě zvýší skrápěním. Posypový vůz má zařízení, kde se vytváří vodná směs soli, která snižuje spotřebu soli a také čas nutný k odstranění sněhu a námrazy (ledovky). Tento způsob je rovněž šetrnější k životnímu prostředí. Není vůbec potřeba sypat takové množství soli a navíc účinek je podstatně větší. Tady kde žiju (NY State) se takto ošetřují dálnice, silnice a chodníky a mohu potvrdit, že celkem účinně i bez takového množství posypu.

235773

11.01.2011 16:57

Vymírání zvířat si všímáme díky technologii

RE: Mikrovlny?

jen tak 96.?.?.?

Nemáte tam v blízkosti nějaký úzce směrovaný vysílač mobilního operátora? Ikdyž takovou věc co popisujete, to by musel být výkon dosti značný. Nicméně, popíšu jednu věc. Pracoval jsem v jedné firmě mnoho let a před asi 22 lety tam vysadili kolem parkingu mladé borovice. Ty vyrostly v krásné stromy a poskytovaly stín i příjemné podívání. Před asi 5 léty zde poblíž postavila jedna komunikační firma věž s anténami pro přenos v mikrovlnných pásmech. Během asi dvou let postupně všechny ty krásné stromy zemřely. Postupně, nejdříve ty nejblíže té věži. Tak mne napadlo, jestli to s tím přenosem mikrovlnného signálu nemůže souviset. Vše mne přesvědčuje, že ano. Nikdo se nad tím nepozastavil a stromy už jsou odstaněné.

235854

12.01.2011 16:36

Ropu se ukrýt nepodařilo

RE: Jak snadno usvědčí kupecké počty autorku z alarmismu

jen tak 96.?.?.?

>Buďto udělala autorka (spolu se soudruhy z NDR [mrknutí jedním okem] ) někde
>chybu nebo jde o hloupý alarmismus. [smích]

Sice autorka udělala možná početní chybu, ale pokud jste si z toho vzal jenom tohle, tak jste politováníhodný ignorant. Je to obrovská eko-katastrofa, ač se zrovna vám to třeba nezamlouvá a za každou cenu to musíte zlehčovat. Proč se proboha stavíte do role obhájců bezohlených nenažraných firem ničících naši planetu??? Co vám to přináší???
[překvapení]

235909

12.01.2011 16:44

Ropu se ukrýt nepodařilo

RE: bakterie si pošmáknou

jen tak 96.?.?.?

>Bakterie schopné trávit uhlovodíky v ropě jsou využívány
>při čištění ropných skvrn, na pláže se někdy přidává
>hnojivo, aby se růst bakterií podpořil (např. po havárii
>tankeru Exxon Valdez).

To je sice krásný, ale USA Today měl spíše popsat jak je to "prospěšný" pro ostatní mořské živočichy a rostliny, nejen pro ty bakterie....
To jsou typické uklidňovací články pro veřejnost. Ale aby alarmovali předem na nebezpečné postupy těžařských firem a varovali před vznikem takových katastrof, to je ani nenapadne.
[bliji] [bliji]

235910

13.01.2011 08:49

Ropu se ukrýt nepodařilo

RE: Jak snadno usvědčí kupecké počty autorku z alarmismu

jen tak 96.?.?.?

>Máte problém s NORMÁLNÍM vnímáním psaného textu???
>Poukázáním na obrovskou disproporci mezi realitou a tvrzením
>autorky se Vojta rozhodně nestaví do role jakéhokoliv obhájce
>(on ve svém příspěvku NIC neobhajoval). To spíše vy se
>nepodloženě dohadujete, že Vojta nějaké nenažrané firmy
>obhajuje... a protože to píšete jako hotovou věc, nejen že
>ze sebe děláte kašpara, ale i lháře.
Proč bych měl mít problém? Když někdo napíše o autorovi mj., že "nebo jde o hloupý alarmismus.", tak si v první řadě vybavím, že se věc zlehčuje, ne? Možná jsem to přehnal, ale dalo by se říci, že tím je panem Vojtou nepřímo obhajována ta firma odpovědná za katastrofu. Já si pod pojmem hloupý alarmismus představuji něco hloupě alarmujícího, hloupě zveličeného. Takže v souvislosti s uniklou ropou, něco hloupě a zbytečně přehnaného. A ta katastrofa podle mého názoru (a názorů řady ekologů) nicotná rozhodně není, takže logicky vyvozuji, že pan Vojta toto zlehčuje. Nebo vy si to vykládáte jinak? Takže prosím pěkně proč Kašpar, nebo lhář??? Máte zvláštní logiku a schopnost nálepkovat a urážet diskutéra.
>Zdá se, že jak si KDOKOLIV COKOLIV dovolí na těchto
>stránkách OPRÁVNĚNĚ kritizovat (a i kdyby neoprávněně,
>jen ze svého subjektivního hlediska), seběhnou se zde hlupáci
>a začnou jej osočovat a napadat... jako by zde směli psát jen
>lidé devótní k zdejšímu serveru a jeho majiteli... jakoby
>zde byl povolen jen jeden typ příspěvků.
Co to tady povídáte vy pane přechytralej? Pane, co se zdá je sen a ne realita. Vždyť ten váš příspěvek je zde uveřejněn a nikdo vám nic neupírá. Kritizujete a nic vám upíráno není. Krom toho, jste to vy, kdo se zde pasujete do role nálepkovat někoho hlupákem, lhářem ap. Já nic takováho nenapsal, ráčej si uvědomit.

235942

13.01.2011 09:22

Ropu se ukrýt nepodařilo

RE: Jak snadno usvědčí kupecké počty autorku z alarmismu

jen tak 96.?.?.?

>Je totiž třeba vzít v úvahu, že
>velká část objemu ropy se velmi brzy vypařila do vzduchu
>(obsah lehkých frakcí, a dokonce těkavých),
A co když vůbec ta vyvěrající ropa se vzduchem do styku nepřišla? Ropa má měrnou hmotnost podle druhu a kvality 730 - lehce nad 1000, voda 1000. Takže záleží o jaký druh ropy se jedná. Některá vůbec vyplavat na povrch nemusí! Vy jste si jist, že víte o jaký druh jde, že tak suverenně tvrdíte, že se část velmi brzy vypaří do vzduchu? Prosím, vysvětlete!
>další část se
>rozložila mechanicky
Můžete popsat co si představujete pod pojmem "mechanický rozklad ropy"? Jaké produkty takovým mechanickým rozkladem vzniknou, jejich vlastnosti ap.?
>a roznesla do šíře oceánu, kde si s
>tím bakterie rády a bez prodlení poradily (zkonzumovaly) a jen
>relativně malá část nejtěžších frakcí ropy se usadila, a
>to spíše ve větších shlucích, než v rovnoměrně
>rozprostřeném filmu. Moře obsahuje miliardy bakterií a
>jiných vlivů, které jakýkoliv materiál či znečištění
>degradují a odbourají. I mimo lidskou činnost existují
>výrony ropy z podloží do oceánu, a příroda si s tím vždy
>poradila, a vůbec není celé mořské dno pokryto za celou tu
>dobu pokryto sajrajtem.
Krásná přednáška. Jenže než si s tím ty bakterie poradí, většina živých organismů které přijdou s ropou do styku, zahyne. To jaksi neberete v úvahu. Ano, když je to samovolný výron nic se nedá dělat, ale když taková havárie vzniká nedodržení postupu těžební firmy je to trestuhodná devastace přírody lidmi.

235946

14.01.2011 08:52

Ropu se ukrýt nepodařilo

RE: Jak snadno usvědčí kupecké počty autorku z alarmismu

jen tak 96.?.?.?

>drahý "jen tak", nějak ti to nemyslí logicky. olej (oil)
>skutečně na vodě plave, to znamená že je lehčí než voda
>(sám uvádíš rozmezí měrné hmotnosti 730-1000).
Pokud vím, psal jsem 730 až lehce nad 1000. Tzn., že pokud se jedná o ropu nad 1000 tak asi neplave. A pokud jsem viděl záběry z toho nešťastného vrtu, tak se to tam válelo všelijak. Něco nahoru ke hladině a něco ke dnu, tak nevím. Pravda je, že velká skvrna byla na hladině a zamořila pobřeží.
>dále jsi nějak nezvládl pochopit, že ropa není konzistentní
>hmotou, ale že je tvořena frakcemi - některými těkavými a
>lehčími, které se vypařují a snadno odbourávají, a
>těžšími
Ale ona je konsistentní, je to převážně směs uhlovodíků a malé množství síry a dalších stopových prvků.. Ty frakce tam sice jsou obsaženy, ale zdaleka se neodpařují tak snadno jak vy píšete. A pokud nevystouá na povrch, tak v hloubce 1500m je tlak 150 Atm. a tam už se neodpaří ani ty lehké frakce.
Při normální teplotě se poměrně rychle odpaří plynné složky jako methan a propan. Pomaleji už lehký benzin, ten potřebuje teplotu 30-85°C. Těžký benzin potřebuje 85 - 180°C, aby se frakčně oddestiloval. Petrolej asi 180 - 270°C. Potom následují olejové složky od 270 - cca 500°C. Pak zbyde asfalt.
Jak sám víte, teplota vody v oceánu v místě nepřesahuje 30°C, tak si udělejte úsudek sám. Takže žádný rychlý odpařovací proces na hladině nenastane. Zbyde taklová hustá kaše podobná mazutu, která přetrvá hodně dlouhou dobu a patřičně otráví život mnoha živočichům i lidí. Z dlouhodobého hlediska (věku a proměn planety) ale je to nicotné, to uznávám.
>dotaz není na mě, ale já si pod pojmem mechanický rozklad
>ropy představuji separaci jejích součástí v mořské vodě
>(gravitací, rozdílnou měrnou hmotností součástí ropy) a
>činnost vln a větru. dále se do toho ne-organického, tedy
>spíše mechanického odbourání dá počítat chemická reakce
>se solemi, kyslíkem a dalšími plyny a prvky. a ty jsou
>rozptýleny v moři.
Mechanický rozklad je blbost. Když už hovoříme o ropných uhlovodících tak ty jsou velmi stálé. Proto se používají třeba jako mazadla, kde třením jednotlivých mech. součástí se nerozkládají. Když použijete k mazání ložisek třeba živočišný, nebo rostlinný tuk, dlouho by neběhalo. Tyto tuky se teplem a tlakem rozkládají na mastné kyseliny a ty by jednak porušily ložiskový kov a potom ztrácí mazací schopnosti.
Reakce ropy se solemi? Asi těžko, nebo velmi obtížně, spíše věřím v působením slunečního světla (UV) a oxidací. Potom už zde zmíněnou bakteriální činností. Jenomže podle mně je dost ubohé se spásou hledět na bakterie a přehlížet smrt milionů složitějších organismů a zamořených pláží. Vy to vidíte jinak, prosím. Je chvályhodné, že aspoň tu katastrofu považujete za trestuhodné lidské konání. [smích]

236023

14.01.2011 15:02

Ropu se ukrýt nepodařilo

RE: Jak snadno usvědčí kupecké počty autorku z alarmismu

jen tak 96.?.?.?

Tohle vaše blábolení komentovat nebudu a když tak jedině jedním slovem - BLBOSTI. Takže podle vaší logiky autorka pravdu nemá a jen a jen vy, samozřejmě ano. Ostatní, kteří se té vaší pravdě jaksi "nehodí do krámu" je potřeba zesměšnit, označit patřičnou dehonestující nálepkou a vyřadit z diskuse a případně i ze života.
Tak toto je jedna neblahá vlastnost, (která mi tam otrávila život), velmi rozšířená tam v ČR a byla taky příčinou proč jsem se odtamtud vrátil zpátky do Ameriky.
V Americe jsem mnoho let pracoval v továrně, která vyrábí mj. zařízení pro zpracování ropy. Pro firmu jsem vymyslel i několik zlepšovacích návrhů. Stále jsem pomýšlel na návrat do ČR a nakonec to uskutečnil. Protože mám v tomto směru určité zkušenosti, dostal jsem v ČR nabídku od ředitele jedné výrobní firmy pracovat na projektu zařízení, které využívalo odpadní plasty ke zpětnému zpracování na směs uhlovodíků, čili de-facto ropu. S nápadem přišel jeden český vědec a dokumentaci měli dva polští inženýři. Vyrobili jsme tam funkční miniaturu a skutečně z odpadu, který je odsouzen hnít po staletí nečinně na skládkách, jsme byli schopni vyrobit za pár korun ropu. Využívala se tam vlastnost, katalyzace pomocí určitých oxidů a odpadní teplo při procesu, takže bylo potřeba minimální vstup energie.
Nebudu zde dlouho zabírat místo, ale s českým přístupem k věci, tj. přesně takovým jako tady presentujete udělali z českého vědce magora a podvodníka, kterého nakonec zavřeli do vězení. Poláci to vzdali a já taky. Projekt prostě zhasl na debatách typu vašich, co by kdyby a kdo má pravdu a kdo ne a že to fungovat stejně nebude. No a ten samý přístroj dnes vyrábí a má jej patentována americká firma.... Bez problémů, v pohodě a dokonale funkční.

236041

14.01.2011 17:18

Ropu se ukrýt nepodařilo

RE: Jak snadno usvědčí kupecké počty autorku z alarmismu

jen tak 96.?.?.?

Jednalo se v podstatě o tohle:

http://www.novinky.cz/veda-skoly/179681-ropa-vyrob...

http://www.agronavigator.cz/default.asp?ids=146&ch...

Ta firma se to pokusila patentovat tam v ČR, ale jak to dopadlo přesně nevím. To už jsem se rozhodl vrátit do USA a věc mně přestala zajímat. V poznámkách mám, že se jednalo o název "Laboratorní zařízení pro termokatalytický rozklad plastů a gumy."
Přihlašovatel se jmenoval Stanislaw Heinzinger, Polák. Datum podání 22.8.2008. Číslo zápisu 192027.

Jak to má ošetřeno ta am. firma nevím.

236052

14.01.2011 17:46

Ropu se ukrýt nepodařilo

RE: Jak snadno usvědčí kupecké počty autorku z alarmismu

jen tak 96.?.?.?

>Pokud už to má patentované nějaká firma, není co tajit a
>jistě nám řeknete jméno firmy a číslo patentu ?
>
>Zhodnověrnilo by to celý příběh.
Nevím to jistě, v poznámkách mám,že by to mohl být americký patent 3733255. Učiňte dotaz na výše jmenované firmy. [smích]

236056

15.01.2011 17:40

Ropu se ukrýt nepodařilo

RE: Jak snadno usvědčí kupecké počty autorku z alarmismu

jen tak 96.?.?.?

>je mi jasné, že jsi odborník na petrochemii, když přece
>děláš ta ropná zařízení [velký smích] ale že se benzín odpařuje
>až při 30-85°C (resp. 85-180°C), to mě fakt dostalo [chechtot]
To mi jasné je, jenže vám není jasná skutečnost, že odpařovat benzín v čistém už oddestilovaném stavu je podstatný rozdíl, než ho oddestilovat ze směsi těžkých uhlovodíků (ropy). Jasně, čistý benzín se poměrně lehce odpařuje už při pokojové teplotě. To mně nemusíte snad ani poučovat. Jenže rozpuštěný ve směsi těžších uhlovodíků potřebuje k odpaření podstatně vyšší teplotu, nebo to bude trvat podstatně déle. Zadejte si prosím vás do googlu "frakce ropy" a doplňte si základní vědomosti. Nebo jestli nevěříte ani tomu, učiňte pokus. Smíchejte litr benzínu s litrem oleje a dejte do odpařovací misky. Do stejné misky nalijte čistý benzín a dejte obojí při pokojové teplotě odpařít. Uvidíte sám, že ve směsi s olejem se benzínu odpaří nepatrné množství ve srovnání v misce s čistým benz. Chechtáte se mi, osočujete mně a přitom nechápete základní fyzikální vlastnosti látek, takže se chechtáte svojí, řekněme, nedovzdělanosti v tomto směru. Duníte tady jak práznný barel od ropy. Já nepopírám, že se ty velmi lehké frakce neodpaří v přírodě z té ropy vůbec, nicméně bude to trvat hóódně dlouho. Určitě podstatně déle, než jak vy to demonstrujete na příkladu čistého benzínu. No a stejně, ty těžší frakce jako petrolej a olejovité se neodpaří ani za léta.
>a slyšel jsi o tom, že voda
>se například vypařuje i pod bodem mrazu, tzn. z ledu?
Proč srovnáváte vlastnosti vody v souvislosti s uhlovodíky?. Tam se jedná o naprosto odlišné vlastnosti.
>- vojtu jsi tedy napadl neoprávněně a zcela zbytečně... a
>stejně zbytečně se hádáš se mnou.
Pan Vojta by v první řadě při jeho počtářských schopnostech měl vypočítat jaké množství té ropy se prohnalo trubkou o daném průměru, za X měsíců při přetlaku výronu několika desítek Atm., do oceánu. Pak se můžeme seriozně bavit dál. Jenže - zná pan Vojta či vy tyto parametry?

236129

15.01.2011 17:51

Ropu se ukrýt nepodařilo

RE: Jak snadno usvědčí kupecké počty autorku z alarmismu

jen tak 96.?.?.?

Pravda? Kterou pravdu myslíte? No, že ptám, že? Pochopitelně tu vaši, že. Jenž to, co jste zde v diskusi předvedl s prominutím svědčí o vašich mizivých vědomostech daného problému a to jestli považujete za pravdu, tak to je na pováženou.

Kdo mluví o vynálezu??? Já od samého začátku píši o nápadu realizovat známou věc, ne, že jde o vynález. Ta metoda teplotní pyrolýzy org. látek je pochopitelně známá kdekomu. Už od středověku. Tady šlo o to sestavit fungující stroj a pokud možno za levno a s min. přísunem vnější energie. A potom tento přístroj nechat patentovat. Skonstruovat se ho povedlo, patentovat Čechům asi ne. To je pávě ono. Když do věcí začnou hovořit "na slovo vzatí odborníci" typu vás ,blábolícího rytíře, takových, kteří ze své posice mluví do všeho naprostými hovadinami, ale mají moc rozhodovat ve svých rukou, prostě těm odborníkům otráví život a oni jdou jinam. To si to neuvědomujete? Proč myslíte, že spousta českých vědeckých kapacit je v zahraničí? Nejsou důvodem vždy jen peníze.

236131

15.01.2011 23:48

Ropu se ukrýt nepodařilo

RE: Jak snadno usvědčí kupecké počty autorku z alarmismu

jen tak 96.?.?.?

Máte pravdu, nechal jsem se moc unést. [smích] [mrknutí jedním okem]

236179

17.01.2011 16:22

Média v Americe: Prodávají názory, nazývají to zprávami

RE: Hlubsi psychologie

jen tak 96.?.?.?

V podstatě vám dávám za pravdu, ale na Discovery, Scientist, History chanel, National geografic, Animal planet atd, tak jako tak máte idiotské reklamy, což tedy alespoň mně docela vadí a irituje. Když do celkem zajímavých pořadů Xkrát za pořad vloží reklamu, degradují velkou měrou jeho úroveň a nutí vás na ty reklamní sračky koukat.
Jak píšete dále v příspěvku 236224 o pevných linkách, k tomu mám taky poznámku. O tom, že před tím, než jsem odešel na čas ze Států, měl jsem pevnou linku od společnosti Verizon a celkem byl spokojen. Po návratu, po méně než roce, jsem si ji přihlásil u stejné firmy znovu.
Obrovské překvapení mne čekalo v prvním billu. Vůbec nerespektovali smlouvu, účtovali mi mezinárodní hovory v úplně jiné sazbě, než bylo smluvně dohodnuto (až 6 USD minuta) a spousta všelijakých poplatků a tax navíc. Takže úroveň solidnosti Verizonu za pár měsíců značně klesla. I když bych nikam nevolal, platil bych na poplatcích ca. 75USD.
Zrušil jsem s nima smlouvu a přešel na fy Vonage, kde platím 36 USD za měsíc a mezinárodní hovor mám 5 centů min. na pevné linky a 36c. na mobily. Po Americe, Kanadě a Mexiku je to započítáno v paušálním měsíčním poplatku těch 36 USD a není rozdíl, zda voláte na pevnou či mobil.

236251

18.01.2011 08:18

Média v Americe: Prodávají názory, nazývají to zprávami

RE: Hlubsi psychologie

jen tak 96.?.?.?

Aha, tak v tom bude "pes zakopán." [smích] Já nemám tu HD kvalitu. Takže i poplatek není $160, ale jen 90. Zato každejch pár minut reklama. [naštvaný]
Tedy přesně řečeno já na to koukám velice zřídka a co by přišlo na mně, klidně bych se bez TV obešel. Bohužel nemám ženskou jako vy.[smích]

236285

18.01.2011 16:46

Totální selhání volného trhu

RE: Volný trh aneb zmatení pojmů

jen tak 96.?.?.?

Líbí se mi, že nazýváte věci a stav pravými jmény. [cool]

236319

18.01.2011 17:01

Malé vítězství rozumu

Takhle řeší krizi v Číně - Kuřte víc!

jen tak 96.?.?.?

http://www.novinky.cz/koktejl/167913-cinane-dostal... [vyplazený jazyk]

236322

22.01.2011 15:36

Malé vítězství rozumu

RE: Závěr.

jen tak 96.?.?.?

No, v samotný zemi Satana, USA mi to funguje bez problémů. [smích] To by mně taky zajímalo, kde jsou "papežštější, než Papež".

236621

22.01.2011 17:05

Malé vítězství rozumu

RE: Příčiny chorob

jen tak 96.?.?.?

Nespletl jste se? Konzumace většího množství masa způsobuje kyselost organismu, není-liž pravda?
Ethanol - sice rozkladem vzniknou 3 H2O, ale ten proces je složitější. Rozkládá se na jedovatý acetaldehyd. Ten se pak pomocí fruktózy rozkládá na kyselinu octovou, která je spalována normálními metabolickými procesy. Takže zbytečně zatěžuje organismus. Navíc, ve víně ale i pivu jsou obsaženy i složitější alkoholy a tam je to ještě horší. Ale v malých dávkách to neškodí, to je fakt. [smích]
Rozumné dávky alkoholu působí povzbudivě na psychický stav a motorické funkce, odstraňují strach a úzkost.

236627

22.01.2011 21:48

Malé vítězství rozumu

RE: Závěr.

jen tak 96.?.?.?

Vy, vy! Dyk voni tam prej dokonce volali Madlu na Hrad! No a vy sem dáte vo ní takový vošklivý video... [smích]

236646

23.01.2011 02:11

Malé vítězství rozumu

RE: Příčiny chorob

jen tak 96.?.?.?

Máte pravdu. Tato problematika nelze uspokojivě vysvětlit v omezené míře zde v diskusi a proto vznikají určitá nedorozumnění. Souhlas s tím co píšete. Jsem potěšen, že se zde nachází odborník na tyto problémy. [smích]

236660

26.01.2011 17:16

Špatný jako Bush

RE: NIc proti němu.....

jen tak 96.?.?.?

>...samozřejmě že naivní masa hamburgerožroutů Obamovi
>naletěla. S tím se počítalo, proto tam je.Bylo potřeba
>získat čas a doválčit apod.
Já si myslím, že pokud chce politik prosadit svou vizi, musel by být diktátor. V demokracii jednotlivec neprosadí nic, i kdyby to byla sebelepší, nebo sebehorší myšlenka. Obama není diktátor. Chavez ano. Bush to měl jednoduché, zastupoval ochotně zájmy zbrojních firem a zemičky, která Ameriku ovládá.
Že jsem tak smělý a zeptám se - ona ta naivní masa těch, co zvonila v 89 klíči snad nenaletěla panu Havlovi a spol na krásný řečičky???? [chechtot]

236847

27.01.2011 18:16

Špatný jako Bush

RE: NIc proti němu.....

jen tak 96.?.?.?

No, nevím, zda se má většina lépe. Vy tam žijete, asi víte více. Co jsem tam hovořil s lidmi, většinou mne přesvědčovali, že je hůř. Tedy lépe řečeno, že to jde od deseti k pěti. Nakonec ty sliby po listopadu proklamovaly, že dosáhnout západoevropské živ. úrovně je otázka pár let... A co sliboval pan Havel je zde:
http://www.zpovedka.cz/000264.php
Určitě je tam více svobody. To hodnotím ze všeho nejvíc. Zato právní vymahatelnost a právo jako takové je tam na strašně ubohé úrovni. To není právní stát, ale džungle. Co jsem si však všimnul, za "socíku" bylo na venkově, kde jsem kdysi vyrůstal více možností. Když jsem projížděl známými místy ve středočeském kraji v roce 2008 tak jsem se nestačil divit. Vlakové a autobusové spoje většinou silně zredukované, někde úplně zrušené. V každé vsi co znám tehdy byla prodejna potravin, hospoda a p. Dnes je buď na strašlivě ubohé úrovni, nebo zrušena. Také úrovní silnic jsem byl velmi zklamán. Některá města zkrásněla, venkov celkově upadl. (můj názor) Lidé vesměs zklaman z toho, že za socíku si snáze a bez dluhů dopomohli k bydlení, dnes pro velkou většinu nemožné.

236909

30.01.2011 14:17

Izrael vrací úder

RE: Netvrdím že by za tím nemohli stát

jen tak 96.?.?.?

>....ano platí mne Mossad + CIA a dokonce jedna utajená
>zahraniční divize NSA.
Děkuji, že jste se přiznal.

237101

30.01.2011 17:15

Izrael vrací úder

RE: Netvrdím že by za tím nemohli stát

jen tak 96.?.?.?

Nic proti vám. Jen si neuvědomujete to, co vás učili na škole. [smích] Já vím, že jste reagoval na někoho jiného, ale vážně - vy jste zrovna tak neoblomně přesvědčen o své pravdě a jiné za to samé odsuzujete. Třeba ji opravdu máte, to nesoudím. Jenže tvrdit, že např. Wikileaks je nedůvěryhodná, je podobné, ne-li totéž, jako když o vás někdo tvrdí, že jste agentem Mossad atd... Život mne naučil, že i zdánlivé nemožnosti se staly a nakonec se i dokázalo, že to byla pravda. Myšleno obecně, samozřejmě. Vyslovit názor je pochopitelně OK, ale jak tvrdite jinde, že budete vyloučen z diskuse jen proto, že máte jiný názor než většina zdejších, to se mi jeví jako přehnané a až příliš sebeobranné. [smích]

237111

30.01.2011 23:18

Měl by Zvědavec opustit svou značku „politicky nekorektní“?

Můj názor

jen tak 96.?.?.?

Bílou barvu v podkladu textu bych rozhodně zavrhnul. Přistoupit na to být politicky korektní, to znamená ve významu slova být politicky správný, či politicky nezávadný. To bych rozhodně nedělal. To by znamenalo přistoupit na to, nazývat věci politicky správnými, nikoliv pravými jmény.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Politicky_korektn%C3%...

237141

01.02.2011 17:18

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: povinné (státem dirigované) školství musí skončit

jen tak 96.?.?.?

Docela reálná je srážka Země s asteroidem. Údajně stačí 150 metrů veliký kosmický kámen a lidstvo by čelilo obří katastrofě, zejména pokud by dopadlo na obydlené území. Ale na vážnou a globální destrukci většiny živých tvorů na Zemi by bylo třeba těleso alespoň o velikosti jednoho kilometru.
Vědci tvrdí, že desetikilometrová planetka před 65 miliony let způsobila globální katastrofu, při které vyhynulo mnoho živočišných druhů. Ale nedokázala zničit veškerý život na planetě. Otázkou tedy je, zda se kolem Země vyskytují takoá tělesa. Odpověď = Spousta! Kdy? To nikdo nedokáže přesně předpovědět. V rozměrech Vesmíru je naše Zemička pouhým zrnkem prachu. [smích] To ale neznamená, že k tomu dojít nemůže, spíš naopak.

237357

02.02.2011 08:31

Nejlepší reforma školství: Zrušení?

RE: povinné (státem dirigované) školství musí skončit

jen tak 96.?.?.?

To video je super. Zvláště když jsem si to prohlídl na velký plasmě v HD kvalitě. Něco takového jsem pro názornost hledal. Díky. No, chlastat z toho určitě nezačnu ale strach z něčeho takového určitě mám. Ale co nelze ovlivnit, s tím si moc těžkou hlavu nedělám. [smích] [velký smích]
Ono to takhle zmenšený a zahuštěný na obrazovce vypadá ještě hrozivěji, než je realita. Musíme si uvědomit, že je to sice spousta těles, ale rozložených v obrovském prostoru a navíc těch opravdu velikých je poměrně málo. Rozměr planety Země je docela malinký terčík, takže aby se do ní strefilo něčo většího, není tak snadné. Na druhou stranu hrozba to je zcela vážná. Je to téměř nevypočitatelné, neboť ta tělesa se pohybují po nepravidelných dráhách a při průletu kolem sebe se ovlivní jejich dráhy jejich gravitací, takže nějaké výpočty a předpovědi jsou nereálné. Musíme to brát jako fakt, že jednou to přijde a bude po všem [mrknutí jedním okem]

237437

09.02.2011 18:16

Na každé prase se někde vaří voda

RE: Nejhorsi na tom je...

jen tak 96.?.?.?

Ale pan Moudrostrak přeci nemusel přijít o nic. Na základě čeho jste se dopracoval k tomu vašemu názoru na něj? Já to totiž, jako vzdálený pozorovatel tamní situace, vidím zrovna tak jako on.
Velice zesměšňujete jeho názory a požadujete vyjmenovat potenciální socialistické firmy schopné konkurovat po pádu socialismu na Západě. Pan Moudrostrak vám je vyjmenoval a to s poznámkou, že Slovinci to dokázali vlastními silami. A mohu potvrdit jeho slova - i v USA je vidět v řadě známých obchodů zboží ze Slovinska, české nikde, jedině snad ojedinělí obchodníci zde v NY City. Jak tedy vysvětlíte, že v Českých zemích toto nebylo možne? Čím to tedy, že někde to lze a v ČR nikoliv? Jak to, že v jedné zemi "museli" vše pod cenou rozprodat cizincům a tím pádem se připravit o značnou část zisků pro stát a jinde to šlo pomocí vlastních sil? Že vono to vopravdu bylo tou divokou privatizací, jak tvrdí pan Moudrostrak!

237846

10.02.2011 17:30

Na každé prase se někde vaří voda

RE: Nejhorsi na tom je...

jen tak 96.?.?.?

>Nesarkastická odpověď zní. V době, kdy Václav Havel sdělil
>tuto svou vizi národu, si něco podobného přála drtivá
>většina slušných lidí v ČSR. To nepopřete. Jenže jako
>vždy zvítězila nad mlčící většinou menšina
>všehoschopných, aktivních a prohnaných lotrů. A většina
>slušných lidí jen nevěřícně kroutí hlavou.
Souhlasím naprosto. Já jsem si V Havla v té době velice vážil. Ale pokud měl takovou vizi a sdělil ji národu, měl za ní taky jako nejvlivnější politik té doby bojovat. A nebo protestivně odstoupit! Nezlobte se, ale to co následovalo z jeho strany raději nekomentovat... Vždyť on popřel sám sebe!

237868

12.02.2011 17:39

Mubarak padl. Co bude dál?

RE: včera to bylo v televizi..

jen tak 96.?.?.?

Přesně tak! K těm WL. Já si myslím, že zase tak nicotné to nebude, vzhledem k zuřivosti vlády USA proti těm, co se na tom podíleli.

237968

12.02.2011 19:51

Mubarak padl. Co bude dál?

RE: včera to bylo v televizi..

jen tak 96.?.?.?

>ted jste předvedl učebnicové skákání na špek gratuluji
>[chechtot]
Nemáte k čemu. Já to zase tak s tím skákáním na špek nevidím. Je to jen názor, netvrdím, že všemu bezmezně věřím. To už jsem nevěřil ani komunistický propagandě a nakonec ani tý ze Svobodný Evropy. Je potřeba na základě logických možností se dopracovat k poznání. Mnohdy je to těžké, ale my staří v tomto máme určitou průpravu z několika režimů. [smích]

237977

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 0

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 0

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 1

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 13

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,67 Kč
Euro
26,18 Kč
Libra
29,45 Kč
Kanadský dolar
17,01 Kč
Australský dolar
16,69 Kč
Švýcarský frank
24,31 Kč
100 japonských jenů
20,87 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,26 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,48 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 607,98 Kč
1 unce stříbra
536,92 Kč
Bitcoin
791 436,58 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 59 606 264