Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané kluzo

Nalezeno 11 příspěveků, 5 různých IP adres

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

29.03.2011 07:59

Co zapomněla japonská vláda sdělit svým občanům a potažmo světu

Ví autor článku, kromě doměnek i nějaká fakta?

kluzo 194.?.?.?

Vyhořelé palivo... u nás se už používá termín opotřebované palivo. České elektrárny dokáží z jaderného paliva "vyždímat" 3% energie v něm obsažené, tzn., že v uloženém opotřebovaném palivu je 97% energie potencionálně využitelné v budoucnu, až na to bude technologie. Proto je logické, že jako takové se skladuje v prostorách jaderné elektrárny. A opotřebované palivo je sice radioaktivní, stejně asi jako třeba rentgen, ale vyzařuje radioaktivitu jen do nejbližšího okolí (a to i v případě toho "pravděpodobného" poškození bunkrů (bazénů)). Takže jsou ohroženi "jen" lidé v bezprostředním okolí a globální katastrofa nehrozí. S nevypnutým reaktorem to už je jiné, proto se mluví jen o něm. Je to podobné, jako při záplavách v Troubkách se řešily zbořené domy a ne to, že se někdo pořezal o rezavý drát.
Autor článku celou "aféru" postavil na slůvku "pravděpodobně". To, že je jaderná energie nebezpečná, je pravda. To, že se dělá vše pro to, aby nevznikly mimořádné události při využívání jaderné energie je taky fakt. To, že ropa a uhlí dojde za 20 až 30 let (při současné spotřebě) je taky pravda (pokud bude Čína rozvíjet automobilový průmysl jako dnes, tak ty neobnovitelné zdroje dojdou ještě mnohem dříve). To, že USA spotřebovávají 1/3 světových zásob neobnovitelných zdrojů, přičemž vytvářejí 1/3 světového odpadu je taky fakt. To, že solární elektrárny jsou jen bouda na daňové poplatníky, kteří platí podnikatelům jejich nerizikový byznys je taky fakt. To, že až dojde ropa, stane se z blízkého východu nejspíše ohnisko globálních válečných konfliktů je taky fakt. Takže jak s těmi fakty naložit?
Nejspíše si musíme sami rozhodnout, jestli chceme elektřinu - počítače, internet, mikrovlnky, myčky na nádobí, televize, auta, samopaly, rakety, solární elektrárny, HAARP atd.
Jaderné elektrárny a neštěstí v Japonsku je jen uměle nafouknutá zástěrka pro daleko větší problémy všech lidí na celé planetě, které působí relativně hrstka vyvolených.

240651

Vždycky mě zarazí u článků v tisku, které se týkají událostí a poznatků, o kterých něco vím, jak to dokážou novináři neznalí problematiky překroutit a někdy napsat (doufám, že neúmyslně) i vyložené nepravdy.
Stejně tak se dívám i na články k problematice, kde jsem naprostý laik.

240655

29.03.2011 17:20

Téměř ubitý Patrik je proti popálené Natálii člověkem druhé kategorie

RE: S IQ=45 se mluví o Hitlerovi? Vítkov – jak to taky klidně mohlo být, aneb žádný rasismus nebo úmyslné žhářství

kluzo 89.?.?.?

Tarantino a béčkový krvák? To teda nesouhlasím [velký smích]

240678

29.03.2011 19:48

Daně, daně a zase daně

regresivní zdanění podnikatelů?

kluzo 89.?.?.?

To může snad chtít jen slabomyslný, nebo velkopodnikatel.

Je známá historka, jak se vypíše výběrové řízení na stavbu plotu kolem úřadu. Přihlásí se Český podnikatel, že to udělá za 5 miliónů, Ukrajinec, že to udělá za 3 miliony a pak nějaká velká firma, že to udělá za 10 milionů (4miliony pro sebe, 3 miliony na úplatky a udělat to dají tomu Ukrajinci). Hádejte, kdo vyhraje zakázku?

Velkopodnikatel dostane u nás 2x více peněz za stavbu dálnice, než např. v Německu. Navíc u něj pracují čeští zaměstnanci, kterým platí 1/3 mzdu, než by musel zaplatit v Německu. Takže ono se to hezky poslouchá, že podnikatel zaměstnává lidi a proto by měl mít nižší daň, ale on si vydělá dost na těch předražených zakázkách, které zaplatí stejně ten jeho zaměstnanec v daních. A jak už tady někdo napsal, při příjmu nad 150.000 měsíčně nemusí platit žádné sociální ani zdravotní pojištění a má jen 15% daň. To je fakt spravedlivé zdanění.

Už tak v našem státě není střední třída. Jsou jen bohatí a chudí a tak jak je to dnes nastaveno, tak se bohatí od chudých vzdalují mílovými kroky.

O drobných podnikatelích (živnostnících) bych se ani nezmiňoval, protože o ty tady nejde. Málo kdo z nich má takové zisky, aby je nějaké progresivní zdanění trápilo a valná většina jich jen přežívá. Ti budou rýt držkou v zemi spolu s námi.

Že ve středověku byli všichni podnikatelé, to už je čirý nesmysl. Podnikateli byli např. statkáři, ale bylo plno nádeníků, žoldáků a byli i úředníci, kteří pro panovníka spravovali jeho majetek a které si on velice dobře ohlídal, aby mu nekradli. O dvorních příživnících ani nemluvě.

Tak jak je článek napsaný, bych se pod něj mohl klidně podepsat.

240685

30.03.2011 15:11

Daně, daně a zase daně

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

kluzo 89.?.?.?

Jako správný podnikatel a živitel mnoha lidí jistě při tom, že ceny jsou u nás srovnatelné např. s Německem, platíte své zaměstnance stejně jako v Německu, tzn. 3x více, než je ve zdejších končinách zvykem a tak jak to znám ze své praxe já. Já jsem slušně vydělávající zaměstnanec, nicméně na mém postu v Rakousku bych bral 2,5x vyšší mzdu.
To, že jste zatím nenarazil na předraženou zakázku jen svědčí o tom, že nemáte kamarády na správných místech.
A mimochodem svalovat neúspěchy na motivaci živnostníků v důsledku vyšších daní je už zcela mimo realitu, vždyť dnes je přeci nějaký pátek "rovná" daň a od 150.000/měsíc nemusí platit sociální a zdravotní daň, takže motivaci zcela jistě má. Také jsem delší dobu živnostničil a vím, o čem to je.
A nevěšte hlavu za současné vlády až budete mít tu správně velkou firmu a budete vědět, která kolečka namazat, i ta předražená zakázka, kterou vám doplatí ti vaši zaměstnanci z daní, jednou vyjde.

240737

30.03.2011 22:16

Daně, daně a zase daně

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

kluzo 89.?.?.?

Hmm, pane Vojto49, pěkně jste to napsal, ale v podstatě zase mimo...
Nakupovat levnější práci... K tomu dochází už dnes bez ohledu na téma článku i diskuse, tj. výše daní. Nákup levnější práce ze zahraničí (mimo EU) by měly regulovat zákony a jejich dodržování kontrolovat úředníci státní správy tak, jako je tomu i jinde v civilizovaném světě.
K vámi uváděné ceně práce... Ano, práce je zboží, ale vy sám píšete, že za 200,-/h Vás nikdo nezaměstná. Kdežto ti Vaši zaměstnanci jsou donuceni kupovat Vámi vyráběné zboží za ceny nastavené při ceně práce v Německu, zatím co Vy platíte za tu práci 3x méně, čili máte pro jednoduchost 3x nižší náklady, tedy 3x rychleji bohatnete a Váš zaměstnanec přibližně stejně rychle chudne. A to má být podle Vás v pořádku??? Jistě, v pořádku to je, ale jen pro Vás.
Zároveň píšete, že při nastavení ceny práce na 200,-/h velice brzy zkrachujete... No asi by Vám to patřilo, když nejste tak schopný podnikatel jako ti v Německu, když si mohou dovolit své dělníky takto platit. Nebo byste si musel asi trošku odtrhnout od úst, ale proč byste to dělal, že? Když se najde dost blbů, kteří Vám dělají za 50,-/h. Vy jste v podstatě ten, který určuje cenu výrobků i cenu práce. Váš zaměstnanec to ovlivnit nemůže, neb, jak jste napsal, nezaměstnal byste ho. Tady musí přijít stát, a postarat se o ty, kteří toto udělat ze své podstaty nemohou. A to je oč tu běží... Stát tuto situaci pro zaměstnance ještě více zhoršuje. Mimochodem se svými zaměstnanci se živíte navzájem, není to tak, že vy živíte je. Otázka je, jak z té symbiozy vyjde zaměstnanec, a jak z toho vyjdete vy.
Kdysi ve 48 komunisti vyhráli volby (nebyl to žádný puč, jak se dnes osvícení samozvaní historici snaží překroutit) na základě šíření myšlenky vykořisťování dělníka továrníkem. Při dnes nastavených pravidlech je otázkou, ne tak vzdálené budoucnosti, kdy tato otázka bude opět na pořadu dne. Pokud číslovka u Vašeho nicku je letopočet Vašeho narození chápu, že Vás to už netrápí. Nicméně je zde spousta dalších lidí, kteří by ocenili, kdyby mohli žít tak, jak se jim v 89 roce slibovalo, a jak to je běžné v civilizovaném světě. Tak jak je to nastaveno dnes, blížíme se spíše někam k třetímu světu.

240760

31.03.2011 07:24

Daně, daně a zase daně

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

kluzo 194.?.?.?

"To už tady jednou bylo, pane Kluzo. Stačí opět vztyčit železnou oponu. A budeme se mít tak dobře, jako se dnes mají lidé v KLDR či jako se měli v Číně před rokem 1990."
Ke KLDR to nakonec dopracuje tato vláda, která nakonec svými opatřeními, která odskáče jen ta pracující "lůza", která se ze svého spánku může probudit. A podle vás je normální zaměstnávat na černo lidi, kteří ani neplatí daně? Všude v civilizovaných zemích si to hlídají. U nás se zvyšují daně.
"Už Vás někdy někdo DONUTIL si něco koupit? Jistě ne, že? "
Chleba, rohlíky, mléko, benzín... Vy asi žijete ze vzduchu a jezdíte na vodu, ale normální člověk ne. A je otázkou času, kdy nám vládní odborníci zavedou daň i z toho vzduchu. Co zvýšení DPH? Není to snad bič na nejnižší příjmovou skupinu, které tato daň tvoří percentuálně daleko vyšší část z příjmu, než u bohatých. Nehledě na to, že podnikatel si může u spousty spotřebních věci DPH odečíst a celou tuto pak odepsat z daní. Tuto možnost zaměstnanec nemá.
"Promiňte, ale to je jeden z nejhorších plků, které pravidelně slýchám. Znáte alespoň 5 pracujících lidí, kteří za poslední rok zchudli?"
Ano, znám je to většina lidí v okolí. Nebo snad chcete popřít inflaci? Kdy jste naposled svým zaměstnancům vyrovnal inflaci v platu? Opět tady je opatření vlády o zvýšení DPH (viz výše)
"Výši průměrné mzdy v libovolné zemi ovlivňuje pane Kluzo především produktivita práce. A tu zase ovlivňují především kvalifikace pracujících a úroveň kapitálového vybavení práce."
To je taky dost rozšířený plk. Ve svém oboru jsou při srovnatelném počtu zaměstnanců podávány obdobné výkony jako třeba v Německu. A na příkladu dálnic bych to uvedl rovněž. Staví se stejně rychle jako i v tom Německu. To, že se u nás staví dálnice nekvalitně, za to nemůže zaměstnanec. Za to může podnikatel, který si zadá nekvalitní projekt, aby měl ještě vyšší zisky.
"Komunisti vyhráli parlamentní volby v roce 1946. Ovšem získali jen 40% hlasů. Co to znamená?"
A kdo vyhrál volby u nás dnes a kdo sestavoval vládu? Komunisti měli 40%. Kolik měla ODS v posledních volbách? To už ale puč není, je to demokratické, že?
Pane Vojto49, Vaše znalosti života jsou za 5, co s tím uděláte? Asi nic. Nemáte totiž důvod. Stačí, že máte dost pohunků, kteří Vás při dnes nastavených parametrech snadno uživí. To už se ale zdaleka nedá říct o zaměstnancích, ti se tak snadno uživit nemohou, a hlavně musí se živit sami a ještě ze svých daní přispívat na Vás a Vaše děti, abyste měl "zdarma" zdravotnictví a vaše děti školy. Zatím co Vy si z daní odečtete klidně auťák za 3melouny, vždyť ho přeci potřebujete k práci, ne?
Je mi smutno, že 80% lidí v této zemi je závislých na takových lidech jako jste vy, kteří mají takové názory. Zkoušejte to dál a intenzivněji a jednou můžete zas nadávat ...

Automaticky kráceno

240791

31.03.2011 07:26

Daně, daně a zase daně

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

kluzo 194.?.?.?

jak Vám zlí komunisti znárodnili Vaše výnosné podnikání. A bohužel se Vám vyplní Vaše přání a budeme se tady mít jak v tom Vašem oblíbeném KLDR. Máte štěstí, že právě ti komunisti zdecimovali psychologicky zdejší národ tak, že jen u piva je každý generál. V Německu byste si už dávno neškrtl.

240792

04.04.2011 08:10

Daně, daně a zase daně

RE: regresivní zdanění podnikatelů?

kluzo 194.?.?.?

Pane Vojto49,

to co jsem soudil o Vás, za to se skutečně omlouvám, diskutoval jsem původně s Waterfall, a nevšiml jsem si, že jste se do diskuze připojil. Ten původně psal, že zaměstnává hodně lidí.

"Vy skutečně nepatříte k příliš majetným. Podvědomě cítíte, že důvodem Vašeho postavení by mohlo být Vaše nepříliš kvalitní vzdělání. Utěšujete se však myšlenkou, že formální vzdělání je jen zbytečnou fasádou." Toto Vaše tvrzení mne opravdu ale opravdu velice pobavilo [velký smích]. Vy jste tedy prognostik jak z hradu... Doporučuji vyčistit křišťálovou kouli.

Netahal bych to sem, ale jen pro vaše ukojení... Jsem vysokoškolsky vzdělaný a vzhledem k tomu, jakou profesi celý život vykonávám, musím se neustále učit. Možná Vás to překvapí, ale takhle to musí dělat většina národa, a to ne jen vysokoškolsky vzdělaná.
Co se týká majetnosti...
Nemohu si na nedostatek peněz stěžovat (děkuji za optání), zvláště pak v kontextu toho, co vidím kolem sebe.

Pane Vojto49, jste buď lidský ubožák nebo blb, který si myslí, že sežral všechnu moudrost světa, a který to má notabene potvrzené svou "úspěšností" a vzděláním. V tomto kontextu působí humorně až absurdně, že se necháte dobrovolně okrádat. Víte, k tomu člověk nemusí být nijak přehnaně vzdělán, aby poznal, že ho někdo okrádá. A jak vidno, někomu k tomu nepomůže ani 5 VŠ.

Celý ten spor, což jste evidentně nepochopil, není o závisti, nebo o tom, že někdo vydělává hodně peněz. Celé je to o daních, a kdo je vlastně platí. Tak jak to dnešní vláda nastavila, není to dlouhodobě udržitelné a navíc to nic neřeší. Peněz bude ve státním rozpočtu stejně, jen se vezmou od většiny (rozuměj od méně majetných). Je to krátkozraké, ale tato vláda evidentně nemá ambice něco dlouhodobě řešit, jen si nahrabat a čau pipi. Je to ale snaha pochopitelná (v kontextu Vašeho, a Vám podobných, uvažování), svobodná matka se třemi dětmi jistě panu ministru, poslanci nebo senátorovi neponese úplatek, aby vyhrála předraženou státní zakázku, že? Tak když už platí, měli bychom mu za to něco dát. Vždyť zaměstnává ty lidi, ne?

Smutné na tom je, že se i někteří Vám podobní nechají dobrovolně a zbytečně odírat, jen v zájmu jakési paličatosti, zkostnatělosti nebo snad hlouposti. V důsledku jmenovaného nechtějí vidět fakta, a co víc, tato fakta si přizpůsobují pro zdůvodnění svých názorů. Vždyť je lepší být bohatý, tak proč aspoň nemít jejich názory, že?

Možná Vám prozradím novinu, ale změnit názor není ostuda.

No dost už bylo házení perel sviním...
Nebo chcete-li hrachu na zeď.

Pěkný den.

241065

12.07.2011 22:16

Drzost OS Romea je ohromující

RE: Do prkna.

kluzo 89.?.?.?

jsou normální. To by přeci udělal každý zloděj.

247818

17.02.2015 08:20

Protokoly jsou nyní přepisovány

Souhlasím s tvrzením,

kluzo 90.?.?.?

že je irelevantní, zda jsou či nejsou protokoly falsem.

327254

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 75 čtenářů částkou 17 554 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 2

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 2

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 4

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Měnové kurzy

USD
21,60 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,39 Kč
Kanadský dolar
16,98 Kč
Australský dolar
16,67 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,77 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,25 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 744,27 Kč
1 unce stříbra
545,24 Kč
Bitcoin
785 416,52 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 59 763 044