Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané jansmith1984

Nalezeno 1572 příspěveků, 212 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.01.2009 12:17

Podivné stránky

RE: Snad tomu nevěříte...

jansmith1984 193.?.?.?

Velmi přesně řečeno anonyme 194.?.?.?

Takový příspěvek vydá za 10 sáhodlouhých analýz a polemik, protože nekompromisně odkrývá PODSTATU beroucí vítr z plachet různým placeným nebo pouze vnitře přesvědčeným ideologům nebo náboženským fanatikům.


jansmith[smích]

182334

28.01.2009 16:28

Absurdistán se představil entropou

RE: černého tvorba nutí k zamyšlení a dráždí zkostnatělé mozky

jansmith1984 193.?.?.?

Takže ještě jednou.[smích] Možna by se ti dalo věřit anonyme 89.?.?.? (stejně jako úmyslům kontroverzního D. Černému). Něco mi tady ale nehraje.

Svým popisem plastiky se podle mne jen pokoušíš o DODATEČNOU obhajobu a vysvětlování nečeho, co vyznělo nakonec úplně jinak a hlavně vyvolalo nečekaně odmítavou reakci.


A za druhé, tvé řádky anonyme 89.?.?.? přesně dokazují, jak je snadné ohýbat významy slov, měnit fakta k obrazu svému a pokoušet se zpětně rehabilitovat to, co se samo prve nevědomě zdiskvalifikovalo.


Kdybych chtěl parafrázovat tvou obhajobu (jak píšeš) "pravdivého díla", tak bych mohl použít větu: "Z lejna původní produkt zpětně nevytvoříš". Černý podobné výrazové prostředky (záchody, řitní otvory, topořící se penisy apod.) rád zobrazuje, což odpovídá i úrovni jeho vnitřního pohledu na svět.


Aby bylo ale mezi námi JASNO.[smích] Tady v diskuzi bylo opakovaně zdůrazněno, že umění p. Černého je většině lidí šumafuk. Ať si jeho díla obdivuje kdo chce jak chce, ať si tito lidé opěvují i samotného autora. Podstané je, že pokud nějaký autor reprezentuje svůj stát před ostatními státy (a dostane za to zaplaceno), měl by to brát v úvahu, měl by se zamyslet jestli tím pomáhá vytvářet lepší svět a nebo jen brnká na animální lidské pudy.

A pokud je pravda co píšeš, že je odvážným "umělecem" který se rozhodl na zakázku karikovat (jak píšeš) zkostnatělé zednářské myšlenky "spojených států evropských" jak jej prezentují proevropští patolízalové a evropští byrokrati, potom by tak měl učinit do důsledků a se VŠEMI důsledky a nikolivěk tak, jak se vše událo. Až tehdy by byl důvěryhodný anonyme.

Nejlepším příkladem je to, co jsi sám napsal: měl být drsnější na západní evropu. Samozřejmě. Velké země Británii, Francii, Itálii, Řecko dokonce i ČR nijak zvlášť nekarikoval. Dokonce i to Německo jen tak lehce polechtal. A to co píšeš o údajné narážce na holocaust industry židovských médií, tak to by mohla být pravda až potom, co by do těch dálnic zakomponoval třeba izraelskou vlajku nebo hexagram, když to tedy neměla být kritika minulosti Německa. Stalo se tak anonyme???


A pár dotazů na závěr. Můžeš mi odpovědět proč se vše událo jak se událo, jestliže je pravda, že mu šlo o vyjádření toho co VIZ: "přání je otcem myšlenky" popisuješ?

Proč musel lhát o spoluautorství ostatních tvůrců, k vůli kterému musel následně vracet honorář a proč se nakonec zbaběle omlouval???

Proč nedokázal unést fingovanou mystifikaci MFDnes? Proč světu ODVÁŽNĚ jako svobodný umělec nevysvětlil svůj úmysl karikovat židovská média a zkostnatělé myšlení Evropy??????

Pokud nejsi Černého PR anonyme[smích], tak sám musíš přiznat, že NIC z toho se NESTALO a tudíž tvé vysvětlování a obhajoba je pro mne jen alibismus a snaha obhájit neobhajitelné.jansmith[smích]

182351

28.01.2009 16:53

Absurdistán se představil entropou

RE: Politikův úmělec

jansmith1984 193.?.?.?

Díky za doplnění. K Bakalovi jen, že ty obyčejné lidi možná dusí hlavně proto, že později jim bude moci ty byty LEGÁLNĚ prodat za tržní ceny.

Původně jim totiž SLÍBIL, že jim je prodá ks cca. za 40tis, tj. způsobem, jak to slušná městská zastupitelstva jinde běžně prováděla.

Ceny za bytovou jednotku si stanovovala samozřejmě podle mistních poměrů, ale až na Tábor (Sezimovo Ústí myslím), kde se také pokoušeli lidi oškubat nadsazenou cenou, byly ceny bytů pro původní nájemníky výhodné a hlavně dostupné. A proč ne, když ty domy, kde se byty prodávaly byly (stejně jako na té sev. Moravě) v dost špatném stavu, nezateplené apod.


Pokud vím, tak lidi od p.Bakaly tvrdí, že před prodejem do vlastnictví chtějí dát domy nejdříve do pořádku. Už ale nehovoří o ceně za bytovou jednotku, která se 40tisícům bude blížit velice těžko, spíše vyskočí na tzv. tržní. Jsem zvědavý, jak si vdovy po hornících budou brát výhodné hypotéky.[smích] Uvidíme, budu to sledovat.


Že jsou ti lidé roky ve stresu (někteří už investovali do rekonstrukce svých bytů) a pořád neví co se chystá, p. Bakalovi asi nevadí. Důležitější je sponzoring "umění" p. Černého a Alxandra Vondry.


jansmith[smích]

182354

28.01.2009 18:42

Absurdistán se představil entropou

RE: černého tvorba nutí k zamyšlení a dráždí zkostnatělé mozky

jansmith1984 193.?.?.?

V jiné diskuzi se probírá kvalita příspěvků některých "taky" Zvědavých diskutujících a tvůj počin anonyme 77.?.?.? přesně zapadá do diskutované kategorie těch, kteří nemají co říci a jen vlastně tzv. zaplavelují.

Nevadí, klidně pokračuj. Jen by ses možná měl zamyslit nad tím, že tím co jsi napsal nic podnětného neprezentuješ a pokud něco prezentuješ, tak jen souhlas s něčím, co bylo již mnohokrát mnohými lidmi a nejen zde na Zvědavci na faktech (nikoli pocitech nebo emocích) zpochybněno a v konečném důsledku ukazuješ i úroveň vlastní schopnosti diskutovat.

Mě osobně jsi ale svým počinem v souvislosti se zmiňovanou debatou o "plevelných rybách" na net četech rozesmál, za což ti děkuji. Smích prodlužuje údajně život.[smích]A teď to zkus ještě jednou, prosím.

Přečti si znovu předchozí příspěvky, několikrát se zhluboka nadechni - ZAMYSLI se až POTOM, protože okysličení mozku podporuje pozitivně myšlenkové pochody a následně mi odpověz na VŠECHNY dotazy položené anonymovi 89.?.?.?. Pokud odpoví i ON, budete na to dva, bude vás víc, nebudete se musit bát vlka nic.[smích]

Je škoda, že jsi zmíněné otázky svým plácnutím a pouhým souhlasem s anonymem 89.?.?.? IGNOROVAL a byť máš jinou IP, docela bych se nedivil, kdybys byl jeho klonem.[smích] A poslední poznámka, pokud by ses (ihned při svém prvním pokusu) vybičoval k vyjádření vlastních argumentů, mohli jsme mít již nyní ve výměně názorů jasněji.


Takže čekám a těším se na tvé odpovědi. S pozdravem krok vpřed, zpátky ni krok,

tvůj jansmith[smích]

182363

28.01.2009 21:18

Svět musí židovskému nacismu říci Ne dřív, než bude pozdě

RE: srovnání

jansmith1984 193.?.?.?

Je fajn, že jsi se zde zase objevil Vojto49 a že mám příležitost navázat tam, kde jsme skončili v jiné diskuzi a případní čtenáři mají díky tobě a naším reakcím opět možnost dále korigovat svůj pohled na "věc".


Něco už vyjádřil ve svém příspěvku k tobě mirda a já bych si dovolil něco přidat.[smích]

Už v našich dřívějších diskuzích jsi se od některých Zvědavců dozvěděl, že v debatě pouze kloužeš po povrchu (viz. hestroyovo přirovnání) a přímému střetu se vyhýbáš. Je pravda, že diskutuješ kultivovanou formou, což je ti ke cti. Místo oficialit se pojďme ale raději bavit konkrétněji.


Opakuji, že oceňuji, že jsi konečně pod nátlakem přestal RELATIVIZOVAT zlo, které si Izraelci a Palestinci (nikoli národy, ale konkrétní lidé viz. zneužívaný princip kolektivní viny) navzájem způsobují a že jsi uznal, že Izrael NEZPOCHYBNITELNĚ a s obrovským náskokem v zabíjení a ponižování druhých (zejména civilistů - např. dětí viz. 400 mrtvých) VEDE. Máš malé bezvýznamné plus Vojto.[smích]


Pojďme tedy k několika konkrétním dotazům:

Otázka 1. Jak dalece je legitimní režim (stát), který pro svůj vznik využívá terorismus tj. krvavé násilí VIZ. Izrael a židovská teroristicka organizace Irgun aj. viz. jejich krvavé akce? A pokud tak činí v osvíceném 20.st a pokud takový režim/stát bez uzardění o sobě vyhlašuje, že je demokratický a že věří v Boha, tudíž by měl o to striktněji (aby byl důvěryhodný) dodržovat přikázání "NEZABIJEŠ) a pokračuje takto ve stejných kolejích i ve století 21.???

Otázka 2. Co si myslíš o starém, ale nikoli ojedinělém incidentu ze strany izraelských IDF viz. CÍLENÉ a naprosto VĚDOMÉ zničení pozorovacího stanoviště UNIFIL 25. července 2006 v jižním Libanonu???

Přidám podrobnosti:

Při tomto incidentu zahynuli 4 NEOZBROJENÍ vojenští pozorovatelé OSN: Kanaďan, Číňan, Fin a Rakušan.

TO BE CONTINUED:

182369

28.01.2009 21:18

Svět musí židovskému nacismu říci Ne dřív, než bude pozdě

RE: srovnání

jansmith1984 193.?.?.?

DOKONČENÍ:

Velitel pozorovacího stanoviště komunikoval vysílačkou MNOHOKRÁT několik hodin před dopadem smrtící pumy (nebo granátu, což je jedno) s izraelským velením a upozorňoval jej na přibližující se bombardování, které stále více ohrožovalo bezpečnost jeho stanoviště.

MARNĚ. On i jeho 3 kolegové byli nakonec při dopadu bomby usmrceni. Údajně se kolem stanoviště mohli pohybovat bojovnicí Hizbaláhu a IDF tím odůvodňovala útok.


UPOZORNĚNÍ pro laiky. Tento druh letecké pumy nebo dělostř. granátu je velmi přesný, obvykle u let. pumy naváděn laserovým paprskem. Náhodný dopad je podle odborníků vyloučen, zvláště po mnohahodinové palebné přípravě.


Dotaz Vojto. Je správné a ospraveditelné (i kdyby se Hizbaláh kolem opravdu pohyboval, což nelze prokázat!!!), aby to bylo důvodem k usmrcení neozbrojených vojenských pozorovatelů, kteří plní úkoly pod mandátem OSN? Není to projevem zbabělosti a arogance nejvyššího kalibru???

Generální tajemník OSN Kofi Annan vzápětí vyjádřil své rozhořčení nad incidentem, který označil za "záměrný zásah". Izrael vyjádřil nad smrtí čtveřice pozorovatelů OSN hlubokou lítost, kategoricky se ale ohradil proti Annanově výroku. Podle Izraele šlo o "NEÚMYSLNÉ ZABITÍ" a "politováníhodný OMYL".?!?!?

jansmith[smích]


PS:

Otázka 3. Škola s dětmi v Gaze může být také zasažena pumami s BÍLÝM FOSFOREM z F-16 jen proto, že se kolem mohou motat bojovníci Hamasu a je normální, aby při tom bylo usmrceno X civilistů????

A co říkáš na případy, kdy byli palestinští civilisté usmrceni Izraelci potom, co byli izraelskými vojáky instruováni, aby vyšli z budovy do otevřeného prostoru (viz. svědecké výpovědi)???

Mezinárodní mise: Izrael v Gaze hrubě porušil humanitární právo
http://www.novinky.cz/clanek/159789-mezinarodni-mise-izrael-v-gaze-hrube-porusil-humanitarni-pravo.html


Stále kličkuješ, ale nyní odpověz PŘÍMO Vojto49.

Otázka 4. JSOU tyto zbabělé činy nebo NEJSOU válečnými zločiny pro Mezinárodní soudní dvůr (ICJ) v Haagu???

Otázka 5. Zaslouží sionistický režim, který takto brutálně postupuje, politování nad tzv. holokaustem, který tak rád stále připomíná.

182370

29.01.2009 11:56

Svět musí židovskému nacismu říci Ne dřív, než bude pozdě

RE: srovnání

jansmith1984 193.?.?.?

Díky za reakci Vojto a pojďme si to projít postupně.


Add 1. Souhlasím s tvou tezí, že Izrael je dle mezin. práva legitimní stát. O tom, ale nebylo pochyb. Že ale prosadil svou legitimitu nečestným a nesportovním způsobem (viz. historická fakta) není důležité??? Odpovíš na dotaz?

Je zajímavé sledovat, jak byla Británie spočátku proti vytvoření státu Izrael, ale postupně svůj názor změnila. Nestalo se tak náhodou zejména pro vzrůstající vliv rodu Rotschildů, který svými (vyspekulovanými) penězi vše postupně v Británii na úkor Arabů a původních obyvatel Palestiny v Británii a OSN proloboval? Odpovíš na dotaz?

Abychom si rozuměli Vojto. Mě totiž zajímal tvůj názor na to, zdali je Izrael legitimní stát z MORÁLNÍHO hlediska (kterému rozebrání se TY ale STÁLE VYHÝBÁŠ a vždy sklouzneš do zobecňování). A to zejména proto, co bylo zmíněno výše a dále pro fakt, že vznikl za pomoci metod teroru a násilí (Irgun aj.) a a že i ve 21.st terorizuje mnohem slabší, stejně jako tak ve své době činilo hitlerovské Německo vůči ostatním porobeným národům.

Teror, který v boji za svou nezávislost a právo na sebeurčení vůči Izraeli páchají Palestinci je (jak jsi přiznal) nesrovnatelně menší než opačně.Add 2 až 4. Je potěšitelné, že souhlasíš s potrestáním všech viníků válečných zločinů mezinárodním soudem.

Co si ale myslíš o tom, že Izrael potřebné smlouvy, které by to umožňovaly pokud vím nepodepsal? Nasredin, mirda nebo hestroy by možná přihodili i nějaká fakta. Odpovíš na dotaz?

Nepodělil jsi se o názor ohledně přístupu a morálky izraelského sionistického režimu ve věci usmrení 4 neozbrojených vojenských pozorovatelů 25. července 2006 v jižním Libanonu. To je to kličkování v praxi Vojto. Byl to čin hodný demokratického (moderního) izraelského státu, který vyhlašuje, že Protokoly sionských mudrců a tajné pasáže Talmudu jsou padělky a že se Izrael se podle nich nechová??? Odpovíš na dotaz?

Co si myslíš o tom, že režim cestou rabínů a politiků nejen tyto, ale i další zbabělé činy viz. GAZA schvaluje a přímo své lidi k nim PODNĚCUJE??? Nemáš pocit, že největším vyníkem válečných zločinů ze strany Izraele nejsou pěšáci na šachovnici, ale mocenské a náboženské špičky, které jsou ale s US za zády nepostižitelné? Myslíš si Vojto, že termín "Státní terorismus" odpovídá Izraelské politice nebo ne? Odpovíš na dotaz?

TO BE CONTINUED

182410

29.01.2009 12:01

Svět musí židovskému nacismu říci Ne dřív, než bude pozdě

RE: srovnání

jansmith1984 193.?.?.?

DOKONČENÍ:

Add 5. Máš pravdu, za vším stojí lidé a režim jsou také lidé. Má otázka ale nebyla nesmyslná.

Ptal jsem se, zdali sionistický režim, který takto brutálně postupuje, zasluhuje politování nad tzv. holokaustem, který tak rád stále připomíná. Odpovědi jsi se VYHNUL Vojto a ironicky jsi navrhnul vše řešit vyfackováním předáků obou stran.[smích]

Proč nám (světoobčanům) ale předáci sionistického izraelského vedení cestou ZPŘÁTELENÝCH či VLASTNĚNÝCH korporátních médií stále dokola podsouvají pocit viny a odpovědnosti za strasti, které byl židovský národ nucen v minulosti vytrpět (viz. např. tzv. holokaust) bez toho, aby hovořili o VŠECH souvislostech s tím spojených? Odpovíš na dotaz?

Proč nezdůrazňují mnohem vyšší počty zavraděných na straně ostatních porobených národů než bylo diskutovaných 6mil evropských Židů? Odpovíš na dotaz?

Proč každou snahu zkoumat, jak to tehdy opravdu bylo a CO K NĚMU VEDLO označují za antisemitismus a dokonce by vědecky podložené zkoumání historie holokaustu nejraději na celém světě legislativně ZAKÁZALI???? Odpovíš na dotaz?


A na závěr, co se týče tvého dotazu, jaký postup bych navrhoval, tak rozhodně by to nebylo nahnání někoho do moře.

Pokud něco takového někdo navrhuje, vždy se jedná o náboženský nebo politický extrémismus a normálně uvažující člověk (kterých je nejen v Palestině, ale na celém světě většina) s tím nesouhlasí. Dokonce ani prezident Iránu Ahmadinežád nikdy neřekl co je mu sionisty podsouváno o vymazání Izraele z mapy světa. Ve skutečnosti prohlásil (zpřátelený tisk to z nějakého důvodu překroutil[smích]), že z mapy světa bude vymazán sionistický režim v Izraeli, zodpovědný za genocidu Palestinců.A pokud jde o můj vlastní nástin řešení problému mezi Izraelem a Palestinci, tak ten jsem již vyjádřil v předchozích příspěvcích i na jiných vláknech.

Pokud jsi je četl, odpověď jsi již OBDRŽEL. Pokud ne, dohledej si ho a dej vědět, co si o něm myslíš.


jansmith[smích]

182412

29.01.2009 19:35

Absurdistán se představil entropou

RE: černého tvorba nutí k zamyšlení a dráždí zkostnatělé mozky

jansmith1984 193.?.?.?

Pořád si nerozumíme Jindro. Podobně jak píše Nasredin i mě umění D. Černého (narozdíl od tebe) nechává v klidu.


Nijak jeho řitní otvory a penisy neprožívám a jalikož za umění může být prohlášeno cokoli (i z moduritu do spirály zatočené hovínko), tak netvrdím, že výsledky jeho snažení nejsou uměním.

Třeba mu naší potomci po jeho smrti postaví sochu a budou o něm skládat básně a písně jako o jiných velikánech umění. Všechno je možné a je mi to upřímně buřt.

Batolata na vysílači v nadživotní velikosti mě ve své době dokonce zaujala a bylo mi jedno jestli je autorem D. Černý nebo Michelangelo Buonarroti.[smích] Růžový tank a co se kolem toho dělo je už jiná písnička.


Rozpor, který ale dokola řešíme (a proč ne, o tom je diskuze) se netočí o schopnosti D. Černého uměním něco na soukromé úrovni sdělovat. Výtka, kterou ty jako výtku ani proti názorům důvěruhodných lidí, kteří nemívají "pomýlené" názory nevidíš spočívá v tom, že David Černý svým dílem neprezentoval SVÉ soukromé pojetí Evropy vloženého do Entropy, ale prezentoval tím názor a obraz českého národa (jak píše pí.Jarmila 10ti mil. českých občanů) jako předsedající země Evropského společenství.


Názor na Evropu jak jej prezentoval Entropou Černý možná zastává nějaká množina Čechů. Dost ale pochybuji, že jich je více jako v případě souhlasu s US "mírovým" radarem v Brdech tj. 30%. Podle srovnání reakcí zde ve fóru odhaduji, že je jich ještě méně.


Nemělo by zadání Entropy zohledňovat zmíněný poměr? Nemělo by dílo takového významu vysílat signály transparentnosti, férovosti a snahy o porozumění mezi národy, o které se paradoxně tady na Zvědavci většina diskutujících svými příspěvky upřimně snaží?

Není Entropa na sebe sama rálně ukazující popřením zásad, které tady hájíme Jindro?

Navíc je legrační jak své přesvědčení hájíš ironizujícím útokem vůči mně a pokoušíš se mě popisovat jako inkvizitora, který potírá svobodné umění a svobodný projev nezávislých autorů a dokonce do toho zapojuješ i přístup nacistického Německa.[smích][smích]


V klidu Jindro, neboj, neberu to osobně a jen dodám, že D. Černý tím, že přijal státní zakázku se své nezávislosti ve prospěch vyšších hodnot vzdal a pokud narazil, měl své úmysly i odpovídajícím způsobem přesvědčivě vysvětlit.

Je mi líto, nic takového se NESTALO. Jako v případě diskuze s Vojtou49 ve věci sionismu i v tomto případě již zazněly takřka všechny argumenty a už jen záleží na tom, zdali jsi ochoten je uznat nebo ne.


O nic nejde, předpokládám že nás tento rozpor nerozhádá[smích], ale stejně nemám v úmyslu v diskuzi s tebou postupovat jinak, než postupuji v diskuzi např. s Vojtou, tedy přátelsky, ale zároveň nekompromisně dle svého nejlepšího vědomí a svědomí.


S pozdravem, make love, not war,

tvůj jansmith[smích]

182441

29.01.2009 20:36

Svět musí židovskému nacismu říci Ne dřív, než bude pozdě

RE: srovnání

jansmith1984 193.?.?.?

Díky mirdo za oba tvé velmi zajímavé příspěvky, které na faktech, podrobnostech a zejména historických DůKAZECH doplňují to, co jsem se Vojtovi a přeneseně i ostatním čtenářům diskuze snažil sdělit i já.

Vazba Rotschildů na dění v Británii před WW2 a po ní je jeden z demaskujících příkladů. Historie bitvy u Waterloo a jak díky ní k majetku židovský bankéř Nathan Mayer Rotschild přišel také o něčem vypovídá.


Úžasný příklad toho, že když se lidé dobré vůle (nejen) v hledání a interpretaci zastrčených informací spojí, jejich potenciál se několikanásobuje a schopnost blížit se podstatě akceleruje.


Je tady několi Zvědavců jako ty, hestroy, Montaznik, Rene, Nasredin i další, kteří mají dar a schopnost vyhledávat informace a umějí je brilantně a v pravou chvíli dávat do srozumitelné souvislosti.

I díky vám Genius loci tohoto webzinu stále silněji rezonuje do prostoru.

jansmith[smích]
PS:

Předpokládám Vojto49, že si tyto řádky také přečteš a na tvůj příspěvek č. 182433 odpovím tedy rovnou zde.


Tedy, do doby, než mi odpovíš na mé KONKRÉTNÍ otázky (viz. mé předchozí příspěvky tobě) nemá smysl, abychom se dále přetahovali.

Neodpověděl jsi mi na několik jednoduchých dotazů a do chvíle než tak učiníš je míč na tvé straně hřiště. A to ať už se budeš snažit odpovědím vyhnout nebo vykrucovat jakkoli.


Nejen mne zajímá tvůj názor, ale věř mi i spoustu dalších čtenářů této diskuze a obraz, který si o sobě zde svým kličkováním nebo naopak rovným postojem domaluješ je plně v tvých rukou.


Neber to jako nátlak. Vím, že odpovědět v intencích toho co zde prosazuješ bez toho, abys přímo označil sionistický Izrael jako nemorální a nehumánní režim (navíc schovávající se za klišé o moderní demokracii) prakticky nelze, ale pokud neodpovíš, přesouvám tě do "šuplíčku" férové diskuze neschopných a k jako takovým změním druh energie, kterou do diskuze s takovými lidmi investuji.

Už v naší "dávné" debatě o podjatosti oficiální (bushovy - NIST) verze vyšetřování útoků z 9/11, kdy ty jsi jakékoli pokrytectví bushovy administrativy popíral, k tomu došlo. Později jsem tě tolerantně rehabilitoval, dokonce se tě zde poslední dobou zastával a věřil, že se situace nebude v budoucnu opakovat. Uvidíme.

jansmith[smích]

182446

30.01.2009 10:34

O Slovanech úplně jinak

RE: Čeština je velký lingvistický poklad

jansmith1984 193.?.?.?

Když tady tedy padly některé nelogičnosti češtiny, tak mě napadlo významové popírání zákona "negace negace".


Příklad:

NIC NEVLASTNÍME - chápeme v češtině významově, že jsme švorc
Ve větě jsou, ale obsaženy dva zápory, tudíž podle zákona negace negace se logický význam mění na kladný tj. že máme všechno.

nebo

NIKDY TAM NECESTOVALI - chápeme, že stále seděli doma
Podle zákona negace negace se logický význam mění na kladný tj. cestovali tam.

Angličtina má toto vyřešeno. Naopak souhlasím, že čeština je mnohem přesnější.


Jak tuto záležitost vidíte vy, milí lingvisti?[smích]


jansmith[smích]

182506

30.01.2009 12:15

Svět musí židovskému nacismu říci Ne dřív, než bude pozdě

RE: srovnání

jansmith1984 193.?.?.?

Pro snažší orientaci a návaznost odpovím Vojtovi49 pod příspěvkem mirdy.


Víš Vojto, narozdíl od mirdy jsem já od okamžiku co jsme se poprvé střetli cítil, že nejsi žádný řadový provokatér a tudíž ani za "žold" zde fungující sionistický diskutér.

Nechci tě soudit ani nálepkovat a vždy budu věřit, že jsi v jádru slušným a čestným člověkem, který se snaží hledat ve světě SOBĚ vlastním způsobem pravdu. Dokonce některé tvé úvahy považují za podnětné, a to jsem zde i v diskuzi nejednou vyjádřil.


Problém našeho světa není ale v nevyhnutelnosti platnosti přírodních zákonů, lidských pudů a instinktů, které ty stavíš nad VYŠŠÍ principy humanity, k jejichž chápání se lidská rasa za dlouhého evolučního procesu postupně dopracovala. Dává ji to konečně ŠANCI si uvědomit vliv animálních pudů na její myšlení a konání (viz. MUDr. Koukolík) a změnit Systém (nikoli vytvořený Bohem, ale konkrétními lidmi), který toto vše negativně podporuje v NĚCO finálně hodného LIDSKÝCH BYTOSTÍ.

Ano Vojto, je to lidský Spirit a nepokroucené a nezneužité duchovní principy mnohdy málo známých duchovních učitelů, které pokud se správně uchopí, mohou podle mne jako jediné tuto MANIPULOVANOU, tragikomickou, sebestřednou a nevědomou civilizaci humanizovat.

Lidstvo jako celek se nechová TAK JAK SE CHOVÁ k vůli daným přírodním parametrům, ale chová se tak na základě výchovy k bludům, dogmatům, mýtům a dalším ovládacím programům samozvaných elit, které tyto nástroje vládnutí vůči nevědomým, vystrašeným, podřízeným a opakovaně decimovaným masám, z pozice těch kdo mají virtuálněskutečnou moc a patent na pravdu od Boha, historicky aplikují. To je informace, kterou jsi TY Vojto, podle toho jak se vyjadřuješ a jaké hodnoty prezentuješ, stále nedotčen.[smích]


Něco se ale mění. Stále více (a nyní i díky fenomenu zvanému internet) přibývá lidí, kteří se z těchto ovládacích programů vládnoucích elit vyvazují a začínají vidět stále jasněji za oponu.

Jedním průvodním znakem těchto lidí je, že přestávají společenské děje RELATIVIZOVAT, ale začínají nazývat věci PRAVÝMI jmény a také že začínají jasně deklarovat na čí straně stojí.


Všimni si Vojto, že tohle jsi Ty za celou dobu nedokázal a dokonce i ve věci tak do očí bijící historické nespravedlnosti Izraele vůči Palestincům zůstáváš tak nějak NAD TÍM a raději v bezpečné vzdálenosti filozofuješ o ZLU a Židech.

Svými vyjádřeními zde jsi nepřesvědčil nejen mne, ale myslím že ani ostatní na propagandě NEZÁVISLÉ čtenáře a protože jsi se jako tradičně a navíc DOTČENĚ vyhnul odpovědím na několik cíleně KONKRÉTNÍCH otázek, které by jasně ukázaly co pro tebe znamenají pojmy MORÁLKA či ETIKA a umožnily ti jasně deklarovat na které straně stojíš, tvůj obraz zde se ti zdárně domalovat nepodařilo.

jansmith

182516

31.01.2009 12:15

Svět musí židovskému nacismu říci Ne dřív, než bude pozdě

RE: srovnání

jansmith1984 193.?.?.?

Díky Vojto za odpověď, která opět potvrzuje můj názor, že tvé příspěvky patří mezi podnětné. Pojďme tedy diskutovat o jednotlivých myšlenkách.


Za ztěžejní bych vybral tu, ve které říkáš, že pokud chceme změnit svět, musíme věcem, vztahům, emocím, myšlení apod. dokonale porozumět a porozumět i tomu jak vše funguje.

Jako "B" je ale nutno dodat, že pokud hodláme měnit svět, jako první věc musíme pochopit a změnit SAMI SEBE. Měli bychom se jej naučit vnímat a dění na něm ve VŠECH jeho souvislostech a zejména se osvobodit od závislosti na všech formách PROPAGANDY a IDEOLOGIE. I náboženské ideologie a propagandy, která NENÍ totéž jako VÍRA v lidmi vymyšleného Boha.

Všimni si, že tento proces probíhá od doby, co si člověk uvědomil své "JÁ", čímž se ale zároveň dostal do područí JÁ EGA jako sice dočasně nutného principu pro přežití, ale pokud není EGO nositelem pochopeno a zvládnuto, mění se na princip negativní a destruktivní. Ego nevědomého člověka dokáže zničit nebo minimálně zotročit jak svého nositele, tak skrze ty MOCNÉ, vládnoucí individuality i všechny ostatní.

A dostávám se k "výchově", nikoli "převýchově", jak jsi tento proces pojmenoval ty. Převýchova lidí k obrazu vychovatelů, kteří sledují takovou převýchovou pod pláštíkem VELKÝCH slov jen své sobecké cíle a o tom co se skrývá za pojmem "výchova k humanitě" buď nic neví nebo přesněji nechtěji vědět, je logicky odsouzena (viz. historie) k neuspěchu.

Nejen v historii, ale i v naší "moderní"[smích] společnosti tyto snahy běží vedle sebe paralelně. O převýchovu lidí k obrazu svému se cestou teze "chléb a hry" a přímé nebo podprahové manipulace podvědomí nevědomého občana stále sofistikovaněji snaží tzv. mocenské (náboženské) elity a naopak o výchovu lidí k humanitě se snaží ti, kteří jako moudří DUCHOVNÍ UČITELÉ už POCHOPILI jak vše funguje nebo jako my se k porozumění blížíme.

(Co je zajímavé, MUDr. Koulík je jistě velmi schopný vědec a z vědeckého (materiálního) hlediska posouvá porozumění lidí hodně kupředu, ale i on (pokud jej studuješ pečlivě) se duchovních aspektů chápání světa příliš nedotýká. Důležitá poznámka: Duchovno není myšleno jako totéž co víra.[smích])


Pokračuji. Problém je, že první tzv. mocenská skupina má k dispozici k dosahování svých cílů všechny materiální (mocenské) instrumenty (bankovní a peněžní systém, tisk, zábavní, sportovní průmysl, média!!! apod.), zatímco druhá měla dříve k dispozici jen ty duchovní a materiální okrajově. POZOR: Až do dnešní doby, kdy internet (kouzlem nechtěného) VYTRHL mocným MONOPOL na informace a mezi lidmi se začínají stále rychleji šířit nejen duchovní myšlenky vedoucí k humanitě, ale i tomu odpovídající relevantní informace.

TO BE CONTINUED

182597

31.01.2009 12:16

Svět musí židovskému nacismu říci Ne dřív, než bude pozdě

RE: srovnání

jansmith1984 193.?.?.?

DOKONČENÍ:

A dostáváme se k informacím a faktům.

Nejen ve věci konfliktu na blízkém východě, ale i v jiných souvislostech se mezi běžnými lidmi, a to je ta výchova k humanitě (mimochodem probíhající i na Zvědavci), stále více šíří NEZDEFORMOVANÉ informace, které by mocní rádi udrželi buď navždy k obrazu svému zdeformované nebo raději je po vzoru Orwella z paměti lidí úplně vymazali.


Ohledně konfliktu mezi Izraelem a Palestinou takových pro jisté mocenské lobby nepříjemných (a nejen historických) informací zde na Zvědavci i jinde zaznělo MNOHO a jejich smyslem nebylo ukázat na absolutního viníka konfliktu, protože každá strana se nějak zúčastnila, ale upozornit na historické pokrytectví Sionismu a zejména na KONKRÉTNÍCH příkladech dokumentovat, že tento režim ZPROFANOVAL všechny hodnoty, které tak okázale a s pocitem oběti propaguje.

Opakovaně zdůrazňuji, že nepopírám, že i Palestinci páchají zlo vůči Izraelcům (byť v opravdové sebeobraně a neporovnatelně menší).

Narozdíl od mne ty se na akty násilí, které Izrael vůčí bezbranným užívá konkrétním názorem reagovat NEODVAŽUJEŠ (VIZ: arogantně zničené pozor. stanoviště a 4 mrtví neozbrojení voj. pozorovatelé UN nebo používání fosforových a cluster bomb vůči civilistům v Gaze nebo vraždy dospělých i dětí před domy, kde byly dříve ukryty apod. apod.) To je pro mne Vojto signálem, že i ty jsi stejně jako sionistický režim nedůvěryhodný nebo jak říká hestroy: kloužeš po povrchu.


Navíc se opakovaně snažíš PODSOUVAT názor (a zajímalo by mne proč?), že lidé, kteří vystupují proti pokrytectví sionismu viní za páchané zlo Židy jako národ, přitom se jasně bavíme o sionistech a obyčejných zločincích. Stále se někdo pokouší tahat do problému emoce viz. např. pokus o ZÁKAZ historického studia dějin tzv. holokaustu a všechny potencionální kritiky sionistického režimu, a zejména ty OPRÁVNĚNÉ viz. historická a současná fakta, OBVINIT z antisemitismu a tím UMLČET.


Víš Vojto, pokud bys alespoň jasně odsoudil sionistický režim, pro který (VIZ. důkazy) elementární zásady MORÁLKY, ETIKY nebo VÁLEČNÉHO PRÁVA nejsou důležité a arogantně a dokonce pokrytecky z pozice oběti je ve 21.st pošpalává, mohl bych tě (přesto že neuznáváš historické okolnosti zneužití OSN k založení státu Izrael) chápat.


Dokonce i motivace Palestinců, potažmo Hamasu zde byla v diskuzi mnohokrát vysvětlena. Četl jsi ty argumenty? Dokonce i fakt, který tak rádi vyzdvihují a kritizují PROsionističtí diskutéři o tom, proč populace Palestinců neklesá, ale narůstá byla zde racionálně vysvětlena.

Vidíš Vojto? Nic z toho NENÍ, jak se snažíš podsouvat, TABUIZOVÁNO a přesto se s tímto argumentem snažíš operovat.

Bohužel zvláštní, přesto v jistém smyslu hodné soucitu.


jansmith[smích]

182598

31.01.2009 19:18

Svět musí židovskému nacismu říci Ne dřív, než bude pozdě

RE: srovnání

jansmith1984 193.?.?.?

Plný souhlas mirdo. Jsem zvědav, jestli Vojta překročí svůj stín a konečně se vyjádří. Toto vlákno je za zenitem, ale nevadí. Určitě je to přemýšlivý člověk a chápu, že na některé dotazy se mu odpovídá (přímo, nikoli obloukem[smích]) velice těžko. To, že nedokáže čestně a bez vytáček odsoudit zločinné chování sionistického režimu v Izraeli vůči civilistům je jasným důkazem.

Navíc, svět se zatřásl po tom, co si vůči sionistům "dovolil" Turecký premier v Davosu při roztržce s Peresem a moderátorem. Uvidíme, jestli se najdou další odvážní politici.


Že se Vojta vyjádří k věci, ale po dosavadních zkušenostech dost pochybuji a pokud se sem ještě vrátí, předpokládám, že bude dále dotčeně kličkovat.


Nevadí. Pokud se mne týká, tak si myslím, že Vojta díky naší výměně názorů hodně POMOHL k zaujetí vlastního stanoviska mnoha zatím se neorientujícím Zvědavcům a pokud nepřestane, jsem ochoten mu v jeho nevědomém poslání dále pomáhat.

Nemám s tím problém, nakonec je to zábava a jeden má aspoň příležitost dále tříbit a dohledávat informace.


Také se těším až se Vojta49 se svými úvahami NAD VĚCÍ zase objeví v nějakém jiném vlákně a budu mít příležitost mu znovu položit VŠECHNY dříve jím dosud nezodpovězené (a možná i nové) otázky. A to i proto, že přiložím patřičný vysvětlující komentář a to se mu bude kličkovat velmi, ale opravdu velmi[smích] obtížně.


Tobě díky za spolupráci.


jansmith[smích]

182643

01.02.2009 20:20

Nabucco přenechme Verdimu

RE: Tohle vypada jako zajimava vecicka.

jansmith1984 193.?.?.?

Je legrační přátelé sledovat, jak lidský druh (jako primitivní termiti) hledá soustavně nějaký zdroj energie, od fosilních zdrojů, jádra, geotermálních, gomagnetických i těch tzv. obnovitelných a přitom na vyjímky přehlíží ten nejlogičtější, nejbezpečnější a tudíž nejideálnější zdroj a který je navíc relativně Z A D A R M O k dispozici.

Slunce a sluneční energii.

Mohl bych se rozepsat, ale zkráceně jen dodám, že při dnešních vědomostech a vědeckých i jiných kapacitách by bylo podle mne nejrozumnější maximum výzkumných kapacit nasměrovat směrem ke Slunci.[smích] Možná na to ještě nemáme dostatečně dobré technologie, ale tímhle tempem se jich možná ani nedočkáme.

Konečně, proč ale naplno bádat, když dobře sype něco jiného, že?[smích]


Odvažuji se předpovědět (bez sázky, protože při současném přístupu této jak občas říkám "tragikomické civilizace" to bude běh na dlouhou trať a jak se říká v jedné "etické" reklamě tchýni: "abychom se přesvědčili už tady nebudeme")), že jiná tak čístá a zároveň logická možnost pro VĚDOMÉ lidstvo do budoucna ani není.


jansmith[smích]

182719

02.02.2009 09:29

O Slovanech úplně jinak

RE: historia

jansmith1984 193.?.?.?

Zajímavý příspěvek riavao. Ukazuje to, co už naznačili někteří jiní diskutující (janko?), že slovenština a čeština jsou unikátní jazyky.

Může někdo porovnát uvedený příklad s kysličníky v cz/sk s tak složitými a starobylými jazyky jako je např. činština? Může nebo nemůže čínština tyto koncovky svými znaky vyjádřit?


jansmith[smích]

182789

02.02.2009 09:56

Nabucco přenechme Verdimu

RE: Tohle vypada jako zajimava vecicka.

jansmith1984 193.?.?.?

Myslím, že je to tak, jak popisuje mirda. Rene má pravdu, že výroba solární energie není v současnosti ekonomická, což je rozhodně pravda - tedy "A", ale je třeba za tím dodat proč není ekonomická - a to je to "B", které doplnil mirda. Vlastně jsem se to pokusil naznačit i já ve svém předchozím příspěvku.


A tyto okolnosti se mi jeví jako kostička do puzzle, které postupně skládají nezávislí lidé po celém světě a tudíž i tady na Zvědavci.


Stěžejní OTÁZKU této diskuze položili mirda a já ji lehce upřesním:
Vládnou nám psychopati (deprivanti) a jejich varianta chamtivci NEBO pouzí pitomci???

Je to opravdu ZÁMĚR nebo jen neschopnost překročit svůj stín a začít konečně tvořit rozumnou, humánní společnost?


A to je myslím to, oč tady běží. Nevím, která varianta je pro lidstvo horší, ale usvědčit inteligentního psychopata/chamtivce a změnit systém je podle mě komplikované a tím pádem méně pravděpodobné. Ti "taky" lidé mají historicky v rukou všechny trumfy a za sebou navíc armádu dychtivých taky chamtivých lokajů.

Naopak odstavit od vesla pitomce by mělo být snadnější za předpokladu, že se najdou moudří, kteří to dokážou. Cesta k tomu je možná přístup k necenzurovaným a neupraveným informacím a jejich sdílení a rozhodně správná výchova jedince od prenatálního věku.


jansmith[smích]

182793

03.02.2009 10:52

Výrobky, výrobci, prodejci..a kam to povede

RE: Snazte se jit s dobou

jansmith1984 193.?.?.?

Hodně zajímavá úvaha Oli63. Pokud by se ke kvalitě výrobků přistupovalo jak popisuješ, tento náš (stejně dlouhodobě neudržitelný) konzumistán by se sesypal. A vsichni ti různí Prazaci s ním.


I když takoví jako oni možná ne. Tenhle druh lidí vidí vždy a za KAŽDÉHO režimu jen sebe a své potřeby a vždy udělá všechno proto, aby si v uvozovkách "užival".

Dokud budou lidé s jejich způsobem vnímání reality na této Zemi převažovat, rozumná a spravedlivá společnost vhodná pro všechny zúčastněné nevznikne. A pokud by se díky moudrým vizionářům náhodou stalo, tak dlouho nepřežije. Povstanou totiž noví malí rotschildové a v závěsu za nimi jejich systém živící lokajíčci.[smích]

Sobecké, nevědomé a většinou navíc zmatené EGO lidí jež (jak to vypadá) nosí i zdejší Prazak (viz. i jeho názory na jiná témata Zvědavce) svému nositeli vždy zdůvodní, že jeho názor je správný.[smích] Dokonce může takový člověk tam někde uvnitř i slabě cítit, že to tak není, ale ten pocit je tak slabý, že nestačí, aby ho probudil. Navíc, když pozlátko "zlatého telátka" je tak lákavé.


Závěrem. Taky si myslím, že kvalita by měla být vždy bez ohledu na cenu maximální a pokud náhodou není, neměla by se snižovat záměrně a pro benefit "zlatého telete".

jansmith[smích]

182922

03.02.2009 11:47

Nabucco přenechme Verdimu

RE: Tohle vypada jako zajimava vecicka.

jansmith1984 193.?.?.?

Zase s tebou souhlasím mirdo. Systém je podle mne nastaven tak, aby ÚČINNĚ podporoval jen aktivity, které vytvářejí ZISK do těch správných kapes. Zisk, na kterém je vše (až na altruistické vyjímky) v tomhle legračním lidském světě založeno, bez ohledu na negativní dopady a neradostný výhled do budoucnosti.


Tam kde NENÍ zájem těch, kteří financují výzkum a vlastní výrobní prostředky ani smrt nebere a nebo se pokusům o vybočení zamezí.[smích]


Čeho jsou schopny různé korporace potažmo vlády různých států, aby dosáhly svého nebo aby vyhověly ovčákům za oponou vidíme dnes a denně kolem sebe nebo, pokud nás zajímá co bylo, mohli jsme si to přečíst i díky internetu z necenzurovaných zdrojů.

Stačí sledovat cvrkot a díky nezávislosti a zdravému rozumu nepodléhat ŽÁDNÉ propagandě nebo demagogii a okolnosti začínají hned vypadat jinak.


Viz. peníze "rotované" z ničeho a finanční systém založený na rostoucím a nesplatitelném DLUHU (že by šlo o druh "židácké" lichvy?), který všechno drží v chodu a jen se snaží udržet balanc nad pádem do propasti, který pokud k němu dojde lehce přežijí ti ZA VODOU (mnohdy ti, kteří pád iniciují!), ale který drsným způsobem odskáčí ti tzv. OBYČEJNÍ, ti bez relevantních informací a v žádaném směru zmanipulovaní (viz. poučení ze stále se opakující historie).


Co třeba tohle???

"Dejte mi kontrolu nad měnou státu, a nebudu se muset starat o to, kdo tvoří jeho zákony."
- Mayer Amschel Rothschild (1743-1812)A zase jsme u podstaty. Jedná se o ZÁMĚR mocných z chamtivosti nebo jen o PITOMOST? A tady si už musí každý odpovědět sám.


Palačinky[smích]/košile jsou pro lidi určitého druhu vnímání reality bohužel vždy bližší než kabát.

jansmith[smích]

182924

04.02.2009 09:28

Nabucco přenechme Verdimu

RE: Tohle vypada jako zajimava vecicka.

jansmith1984 193.?.?.?

Jasne mirdo, taky díky za tvoje příspěvky a navi někde jinde.

jansmith[smích]


PS:

A pokud jde o 1000x zpochybněný "palačinkový efekt", který nám bush potažmo NIST stále vnucuje, tak tady by si asi TS mohl podat ruku s Vojtou. Vojtu také nic z toho co dost drsně zpochybňuje verzi o "nevinnosti a překvapenosti" tehdejší US administrativy nezarazilo.

Příznačné. Přesně to odpovídá i stylu jeho názorů, které nyní prezentuje ohledně Gazy.

182999

06.02.2009 19:47

Delegace Hamásu přijela do Teheránu

RE: Delegace Hamásu...

jansmith1984 193.?.?.?

Skvělý výklad v souvislostech, o kterých není obvykle "košer mluvit" Nasredine, tentokrát pojmenovávající politiku některých křesťanských vůdců a ideologů.


Většina ublížených nevědomě nebo cíleně zapomíná na historii a na souvislosti a na to, že následky, které si za své činy nesou si někdy dříve sami (pro vlastní chamtivost nebo sebestřednost) vyvolali a že čelí pouze následkům. Že by kauzalita?

Nemluví o znásilňování zdravého rozumu a humanity, ale záměrná nebo nezáměrná lidská "pochybení" omlouvají (pro peníze, moc nebo z nevědomosti) lidskou přirozeností, evolucí, genetikou, pudy, instinkty nebo jiní naopak Boží vůlí. Dělo se dříve a děje se (pro peníze, moc nebo z nevědomosti) i v "osvíceném" 21.st.

Zásadní otázkou pro lidi na této Planetě by mělo být: jak dlouho ještě?


Připomnělo mi to tvůj příklad Avghánistánu a roli USA/CIA při vyzbrojování Talibánu PŘED a v PRŮBĚHU války se SSSR. Nyní US a celá koalice sklízí ovoce své práce. Pro válečné/mocenské inžinýry je ale vše v pořádku. Vždyť trpí jen tzv. obyčejní lidé a to není v porovnání s jejich zájmy (těch obyčejných) a vyššími zájmy důležité.[smích](Uzpozorňuji, že ve větě použitý výraz "košér mluvit" nemá žádný náboženský podtext. Místo něj jsem mohl použít výraz jako "pohodlné", "vhodné", "někomu milé", politicky korektní apod.)


jansmith[smích]

183255

07.02.2009 22:31

Falk přirovnal Gazu k Varšavskému ghettu

Valčík s Bašírem/Waltz With Bashir

jansmith1984 193.?.?.?

Chystám se shlédnout anymovaný film, který běží momentálně v naších kinech: "Valčík s Bašírem" o masakru Palestinců v libanonských uprchlických táborech Sabra a Šatíla, který se udál v roce 1982.


Zajímalo by mne, co si o něm myslíte. Natočil jej izraelský režisér, což evokuje podezření, že bude podprahově nahrávat oficiální izraelské verzi těchto hrůzných událostí, ale údajně tomu tak není. Divné je, že promítání tohoto filmu údajně podporuje i izraelská vláda.[smích] Že by Talmud/Protokoly S. mudrců v praxi nebo opravdu snaha o sebereflexi?

V jedné recenzi se dokonce píše:
(Při podrobnějším, nesymbolickém a věcnějším pohledu se nakonec rozebírá hlavně to, nakolik byl tehdejší ministr obrany Ariel Šaron osobně či nepřímo zodpovědný za tolerování genocidy, kterou prováděli libanonští spojenci - fanatičtí křesťanští falangisté a příznivci zavražděného prezidentského kandidáta Bašíra Džamáíla.)

Že by byl zmíněn přímo Mossad, samozřejmě ani náhodou.


Recenze např.:

http://filmpub.centrum.cz/kino/176039-recenze-valcik-s-basirem.aspx

http://www.nekultura.cz/film-recenze/valcik-s-basirem.htmlPro úplnost DVDRip + české titulky:

http://czshare.com/514718/3lR7/Waltz.with.Bashir.2008.DVDRip.XviD_ItzikGur.avi

http://www.edisk.cz/stahni/53320/Vals_Im_Bashir.srt_59.99KB.html

jansmith[smích]

183310

08.02.2009 20:58

Falk přirovnal Gazu k Varšavskému ghettu

RE: Nacista Falk zase boduje:

jansmith1984 193.?.?.?

Obávám se přátelé, že tyhle Pergilly nebo Sidy apod. to jen tak lehce nepřejde. Dokonce ani Vojta49, o které si myslím, že je přemýšlivý a upřímně hledá, si stále nechce přiznat NEZPOCHYBNITELNÉ souvislosti a srovnat indicie, které už ani indiciemi nejsou, jelikož se mezitím změnily na fakta. Dokonce i v TV a tisku to říkali.[smích][smích]

Jedními z nich jsou nepochopitelně a v rozporu s mezin. právem v husté zástavbě GAZY plné civilistů Izraelem používané zbraně na bázi bíleho fosforu nebo ochuzeného uranu.

POZOR. Nejde o tyto konkrétní zbraně, protože každá zbraň vraždící lidské bytosti a zvláště ty bezbranné zaslouží odsouzení (přesněji ten, kdo ji ovládá), ale tady jde o styl, přístup a chápání morálky lidmi majícími peníze, moc a podporu na druhé straně Atlantiku a souběžně s tím zaštiťujícími se sionistickou ideologií.


Lidi s mentalitou Pergilla apod., kteří raději dokola řeší zvýšenou porodnost v Gaze, podobná FAKTA ani netrknou a pokud netrknou někoho, kdo jako Vojta má schopnosti analyzovat, jak mohou trknout ty ostatní a asi i mentálně jednodušší.

(Samozřejmě za předpokladu, že svou jednoduchost a opakovaně prezentovanou prosio argumentaci, viz. metoda přeskakující gramofónové desky, jenom nepředstírají.)


V konečném důsledku je to jedno a mnohokrát jsem to již dříve zmínil, že (možná nevědomě, každopádně nepromyšleně) jen v jakkoli z jejich strany sofistikovaných diskuzích s antisio oponenty naopak paradoxně POMÁHAJÍ nevyhraněným čtenářům chápat, kde asi leží jádro pudla.[smích]

Samozřejmě bez zdatných oponentů by prosio skupina byla mediálně na koni. Takový stav, zdá se, zde ale zatím, pro benefit všech zúčastněných, bohudík nehrozí.


jansmith[smích]

183357

10.02.2009 22:43

Falk přirovnal Gazu k Varšavskému ghettu

RE: Nacista Falk zase boduje:

jansmith1984 193.?.?.?

K tomu co napsal mirda přidám zamyšlení na téma NÁSILÍ jednoho nejmenovaného světového učitele. Rozhodně doporučuji všem, aby si jej pozorně přečetli a raději opakovaně, a to bez ohledu na názorovou pozici, kterou zde v diskuzích zastávají.


Cituji:

Někteří možná namítnete, že byste se problémem násilí rádi zabývali, ale co že je to platné: dokud jej nebudou brát vážně i všichni ostatní, nedá se stejně nic dělat. Mě ale nezajímá, jak se na to dívají ostatní. Já sám to vážně beru a to stačí. Nejsem hlídačem druhých. Pro mě, jakožto lidskou bytost, je otázka násilí neobyčejně důležitá a pouštím se do ní, abych s násilím provždy skončil. Nemohu za někým jít a říct mu: Hele, přestaň s tím násilím! To nemá význam. Význam má, zda to chcete vy. Jestli vy sami si přejete porozumět problému násilí, pokračujme ve společném zkoumání.

Násilí není jenom zabíjení druhých. Je i v ostré mluvě, v gestu, jímž jsme někoho smetli, a také v tom, když jsem pěkně poslušný, protože se bojím. Násilí nejsou jen organizovaná jatka ve jménu boha, národa anebo státu. Násilí je něco mnohem subtilnějšího a hlubšího a mně jde o to, abych prozkoumal jeho hlubiny.

(Tento odstavec se dotýká myšlenek pí. Jarmily.)
V otázce násilí existují v podstatě dvě názorová hlediska. Jedno tvrdí, že je člověku vrozeno, druhé říká, že je to výsledek společenského a kulturního dědictví, kterým člověk žije. Nás však nezajímá, ke kterému z těchto hledisek patříme - názorová hlediska nejsou vůbec důležitá. Důležitý je fakt, že jsme násilní, a ne nějaké důvody.


Abych se dostal mimo násilí, nemohu je pouze popřít a potlačit, ani prohlásit, že je to něco lidského, anebo že s tím nechci nic mít. Musím se mu podívat do očí, musím násilí studovat, musím se s ním sblížit. A to nelze, když je zavrhnu anebo odsoudím. My však odsuzujeme a zavrhujeme neustále. Nechme toho aspoň na chvíli.

Jestliže chcete, aby se násilí zastavilo, aby skončily války, kolik ze sebe sama, kolik své životní energie jste tomu ochotni obětovat? Je pro vás bez významu, že zabíjejí vaše děti, že vaši synové půjdou do armády, kde je budou šikanovat, aby je odtamtud poslali na lidská jatka? Nezajímá vás to? Proboha, a co vás pak zajímá? Nahrabat si peníze? Mít se dobře? Drogy? Nevidíte, že násilí ve vás ničí vaše děti? Nebo to vidíte jenom abstraktně?

jansmith[smích]

183484

11.02.2009 11:49

Thajsko - díl I.

RE: Za ta vsechna opatreni

jansmith1984 193.?.?.?

Když tady hestroy vzpomenul kauzu 9/11, kde je označován hlavního vyníka islamský fundamentalismus se základnami v Avghánských jeskyních, zajímalo by mě, kdy se konečně zastánci bushovy (NIST) oficiální verze vyšetřování útoků zarazí nad nezávislými zdroji tolik zdůrazňovanými velmi ZVLÁŠTNÍMI okolnostmi, které upozorňují na pravděpodobnou účast US vlády a tajných služeb.


Jsou jich mraky, ale mě napadly dvě. První v souvislosti s útokem na Pentagon:

Je zvláštní, že unesený dopravní letoun zasáhl (mimo jiné) budovu Pentagonu po dosti složitém manévru (různých obratech a prudkém změnách výšky) po několikaset metrů dlouhém přízemním letu PŘESNĚ do právě rekonstruované zadní části budovy, kde bylo tehdy přítomno minimálně lidí a letoun NENARAZIL do opačné části, která byla lidmi plná a měl v ní dokonce kanceláře i ministr obrany Donald S. Rumsfeld.[smích]

Otázka: Proč pilot atentátník (mimochodem měl údajně na podniknutý manévr minimální letecké zkušenosti a i profík by měl co dělat) nenaletěl do Pentagonu přímo a do místa, kde mohl způsobit opravdové škodu. Třeba i shodit Rumsfeldovi z popelníku cigáro. Proč tak kličkoval, aby byly škody a oběti armádního personálu minimální?

Ale dejme tomu. Proč ale agenti FBI a tajných služeb chviličku po útoku??? zabavili všechny záběry bezpečnostních kamer v okolí a že jich tam byly údajně mraky (bodejť by ne, kdy se jedná o jednu z nejstřeženějších budov světa) a uvolnili po dlouhééé době pouze jeden záběr (opakuji JEDEN), kde není prakticky nic pořádně vidět?


A druhý zajímavý fakt se týká NEPORUŠENÉHO pasu Muhammada Atty, sebevraždného pilota jednoho z letounů, který nalétl do dvojčat, který zpravodajské agentury nalezly dole na ULICI nedaleko od napadených budov. To měl Ata tolik času a smysl pro černý humor, aby při několika sekundovém příblížení k budově se smrti v očích otevřel okénko a pas vyhodil z okna letadla? Asi to jinak být nemohlo, protože po nárazu do mrakodrapu všechno v mžiku zhořelo.


Dávám to sem jenom jako perličku a pro zamyšlení všem, kteří vidí za vším AlPajdu[smích] a už se nezamýšlejí nad vlivy tajných služeb a zájmy, které prosazují, kdy např. Mossad je mimochodem údajně nejlepší tajná služba na Zemi (jak uvedl Bývalý náčelník vojenské zpravodajské služby Andor Šándor v TV - v pořadu před polednem).

jansmith[smích]

183516

12.02.2009 00:48

Falk přirovnal Gazu k Varšavskému ghettu

RE: Pergill, Achtung! Achtung! Achtung!

jansmith1984 193.?.?.?

Nasredine, jak se to říka lidově: Ty si můj kluk[smích] a rád tě tady vidím. A zajímavé jsou i tvoje příspěvky.
Někdo jako ty na tomto webzinu chyběl a doufám, že se s tím p.Stwora časem srovná.[smích]

jansmith[smích]

183568

13.02.2009 18:11

Thajsko - díl II.

RE: buddha

jansmith1984 193.?.?.?

Tady bych byl opatrnější anonyme 82.?.?.?.

Právě proto, že Siddhárta - Buddha drastickou askezi praktikoval a údajně málem umřel, tento asketický přístup cesty k poznání (k osvícení) později zavrhl.


Pokud vím, tak jeho pojetím je pojetím harmonie/rovnováhy - ať tělesné, tak duševní. Navíc duchovní cesta není o tom stát se Buddhou, tedy následovát nějaký ideál, ale o něčem jiném.

Tudíž není přesné, jak píšeš, ža Buddhou se stane ten, kdo splní požadavek (zpravidla[smích]) až na práh vedoucí askeze. Takže skromnost ano, nikoli extrémy, které diktuje ego.

Například Mahátma Gándhí si drsné hladovky vyzkoušel mnohokrát, ale že by se stal Buddhou pochybuji.[smích]


jansmith[smích]

183653

13.02.2009 19:16

Biskup hájí své právo zpochybnit holocaust

RE: Holocaust

jansmith1984 193.?.?.?

Hezky jsi se rozohnil Van Gulde.[smích] Čím nás obdaříš příště?


Když už píšeš o demokratických společnostech, tak mám malý dotaz.

Počítáš mezi ně i stát Izrael, který o sobě prohlašuje, že je demokratickou společností a přitom se v boji proti svým oponentům, kteří jej raketkami Kasam nebo zoufalými živými bombami ohrožují spíše symbolicky než fakticky, snižuje k používání zákázaných zbraní a k NEMORÁLNÍM postupům??? Vždyť je vojensky 1000x silnější, tak proč mu stojí za to se tak chovat??? Můžeš mi odpovědět, jestli rabíni v Izraeli vůbec četli Mojžíšovo desatero?

Co je to za demokracii, která z pozice síly používá v husté zástavbě plné civilistů zbaběle zbraně, které jsou takto válečným (mezinárodním) právem zakázány? A nejen že v honbě za bojovníky Hamasu vraždí sionista civilisty (400 bezbranných dětí je pro tebe Van Gulde málo?), ale decimuje zbytečně i infrastrukturu tam, kde by nemusel!!!


Píšeš cituji: Co takový vrah co zabije člověka. Zloděj co okrade jiného člověka. Člověk co hlása otevřenou nenávist k jiné rase. Uvědomuješ si vůbec Van Gulde, že jsi svými větami PŘESNĚ pojmenoval oficiální praktiky izraelského státu???

To jsou ty paradoxy, jak o nich mluví Havlův sládek (Landovský?) v Audienci. Humanitární bombometčík ve věci Kosova nepřehlédnutelný a ve věci Gazy mlčící Havel vlastně tyto paradoxy sám vytváří.


Aha, teď jsem tě Van Gulde konečně pochopil.[smích]

Izrael válečné právo, morálku a etiku zbaběle NEPORUŠUJE, protože tyto úmluvy NEUZNÁVÁ (nepodepsal je, dodržovat je nemusí) a tudíž je z obliga.[smích] Je to tak???

Zvláštní je, že dokonce i taková demokracie jakými jsou údajně USA musí dohody, které mají chránit nevinné civilisty (na okupovaných územích Avghanistánu, Iráku) v boji za demokracii (nikoli např. pro ropu, že?) porušovat a některé nepohodlné úmluvy také nepodepsala.

Proč??? Čeho se tyto demokracie se svými nejmodernějšími zbrojními arzenály BOJÍ, že se ve 21.st chovají brutálně a stejně zbaběle jako španielský conquistador v Novém světě ve středověku?A to ve věci posledního konfliktu v Gaze pominu historické souvislosti, které pro sionisty nejsou důležité a u každé námitky pobrekávají o tzv. antisemitismu.

jansmith[smích]

183659

14.02.2009 11:57

1929: znovu po 80 letech

RE: je to trochu jinak

jansmith1984 193.?.?.?

Souhlasím s vámi paní Jarmilo. Váš předřečník se uchyluje ke klasickémů ZEVŠEOBECŇOVÁNÍ.

Otázkou je, jestli to dělá z pouhé nevědomosti nebo je tak byzy[smích], že nestíhá věci nazývat pravými jmény. Nebo se v horším případě shlédnul v těch, kteři v médiích z pozice tzv. lokajů systému říkají běžným občanům v 99% opak toho, co je realita.[smích]


Takže. Je jasné, že NĚKTERÉ spekulanty a často i lumpy a podotýkám VELKÉ spekulanty tato krize určitě také dostihne. Zkrachují a někteří budou reagovat i zkratově třeba sebevraždou. Už se stalo a dělo se tak i za Velké hospodářské krize. Tento druh "lumpů" ale nepatří k té pravé "ELITĚ".


Největší lumpové patřící k elitě a trhy OVLÁDAJÍCÍ jsou nad tím vším. Jako v čase Velké "hospodářské" tito tzv. "největší" (navíc ti, kteří svými machinacemi krizi tehdy sami vyvolali) nejvíce vydělávají a podrobnosti, o které lidi (rody) se jmenovitě jedná si každý může dohledat sám.

(Pamatujete na "chudého" Rotschilda a jak k bohatství přišel díky spekulacím na bitvu u Waterloo?) Ten sice v té době ještě trhy neovládal, ale měl ve správnou dobu ty správné informace a na jejich základě vlastně podvedl ostatní investory. Pardooon, v jeho pojetí morálky to podvod nebyl, nýbrž se jednalo o úspěšný podnikatelský záměr.[smích][smích]Prostě a jednoduše jako tzv. insideři využívají základní pravidlo tržní spekulace (zmiňuje ho i pí. Jarmila) tj: NAKUPUJ DOLE, PRODÁVEJ VYSOKO a protože mají informace z první ruky, rozdíl mezi high a low a tudíž i zisk je největší.

A pokud se bavíme o krizi v r. 1929, aby se trhy takto pro jejich záměry výhodně rozkolísaly, učinili v pravou dobu konkrétní faktické i mediální kroky a ty vedly u investorů k panice, dominovému efektu a k drastickému dopadu na životy běžných (tzv. obyčejných) lidí. Jak poznamenávám výše, informace si každý může dohledat sám. Na netu se podrobností (kupodivu už ne v oficiálních zdrojích informací!!) nachází kvantum.


Nedivil bych se, kdyby zde lidé jako Vojta49 reagovali námitkou, že se jedná o konspiraci a že to tak nebylo a že trhy takto reagují přirozeně a bez šance je ovlivňovat, ale už jen můj příklad se "starým dobrým" Rotschildem je usvědčuje z pokrytectví. Nebo nevědomosti nebo nerad to říkám, možná i z prosté lidské hlouposti.


jansmith[smích]

183687

15.02.2009 14:24

1929: znovu po 80 letech

RE: je to trochu jinak

jansmith1984 193.?.?.?

Mám na tebe 2+ otázky Stane.

- 1 -. které konkrétní mé bláboly, viz. můj předchozí příspěvek, nehodláš komentovat?[smích][smích][smích]

Píšeš, že tato krize není kontrolovaná akce elit. To ale není novinka. Samozřejmě že VŠE elity kontrolovat nedokáží a pochybuji, že by se pokoušeli jít tak daleko. Je totiž rozdíl snažit se krizi kontrolovat nebo pro ní pouze vytvořit předpoklady, vyčkat až čas dozraje a dojde k SAMOVZNÍCENÍ a posléze na ní pohodlně a extrémně vydělat.


A nyní ten - 2 -. dotaz. Velká hospodářská krize 1929 podle tebe nebyla vyvolána bankovními elitami???

Vždyť se stalo přesně to, co popisuješ. Totiž, že elity následkem vlastní nepředstavitelné arogance, chamtivosti a ve spojení s diletantismem a lidskou chamtivostí těch na nižších úrovních využily v r. 1929 nastavení (tohoto jak píšeš) kolosu na hlíněných nohách a TĚŽCE na tom v konečném důsledku vydělaly.

Ty máš Stane pocit, že se dnešní realita (a lidská greed psychika) od té minulé, kromě toho že pokročila technika, nějak ZÁSADNĚ liší? Někdo prosadil založení FEDu a ostatních centrálních bank, které měly tyto krize vyloučit. Stalo se tak Stane nebo tyto instituce ve spojení s tím, co jsi tak barvitě popsal selhávají??? Copak za zmíněnými bankam nestojí konkrétní lidé, konkrétní SOUKROMÍ vlastníci? Poděl se o svůj názor na složení FEDu. Jedná se naoko o státní/federální banku nebo je FED ve skutečnosti složeninou soukromých společností? Kdo tiskne na rotačkách fyzicky peníze Stane? Státní tiskárna nebo soukromé tiskárny, které stát za tuto službu platí?


Je jasné, že tento byznys "zlatého vejce" v rukách elit se bude stále cyklicky opakovat do doby, než budou tyto elity pojmenovány a systém, který jim to umožňuje překonfigurován. Je jasné, že lidé, kteří toto "zlaté vejce" mají v rukou udělají i cestou svých lokajů propagandy vše pro to, aby v tzv. běžných lidech udrželi dojem, že konkrétní zodpovědnost neexistuje a že si trh bohuže řídí vše sám. A že sanováni ztrát bank (které jsi i ty jmenoval) z veřejných peněz nakonec patří mezi PŘÍRODNÍ zákony[smích].

Jedno rčení na závěr pro tebe Stane. Toto rčení lecos o mechanice peněz, který se tady diskutuje vypovídá, i když pochybuji, že tvou teorii rozpliznutí odpovědnosti konkrétních lidí za oponou do stracena nabourá:

Zní: ZISKY jsou soukromé a ZTRÁTY jsou veřejné.


jansmith[smích]

PS: Teď jsem si vzpomněl na strejdu[smích] finančníka G. Sorose. Pamatuješ jak vypumpoval britskou libru blahé paměti? Myslíš Stane, že neexistují mnohem větší hráči (a mimo zájem soukromého mainstreamu) s mnohem delšími prsty a větším záběrem než George, pro které jsou moc, peníze a majetky ostatních smyslem života?

183751

15.02.2009 20:23

1929: znovu po 80 letech

RE: je to trochu jinak

jansmith1984 193.?.?.?

Aha, máme posun Stane. Už to nejsou bláboly nýbrž mlácení slámy, kterým jsi mé úvahy onálepkoval.[smích][smích] Vidím, že se doplňujeme. Já nejsem schopen pochopit "jednu" věc a ty, jak vyznívá tvůj tón, naopak chápeš nejen tuto, ale i všechny ostatní.[smích]

Dobře, budiž ti to přáno, užij si to.[smích]


Každopádně jsem potěšen, že uznáváš existenci šedých eminencí, které (jak píšeš) se pokoušejí dostat VŠE pod kontrolu a že to tedy nejsou přírodní zákony, které hýbou ekonomikami a monetárním systémem obecně.

Takže jsme se od něčeho neurčitého a neuchopitelného dostali ke shodě, že trhy jsou ovlivňovány někým, kdo má vliv, nástroje a moc je ovlivňovat a jediný rozdíl mezi námi je v názvu. Ty je nazýváš "šedými eminencemi" a já je pracovně nazývám "elitami". Přesněji Elitami s velým "L", protože ty s "malým" se těm s "velkým" nemohou rovnat, byť se v porovnání s tzv. běžnými lidmi o pseudo elity samozřejmě jde.


Co se mi na tvém názoru, podle kterého je můj pocit (protože důkazy jsou za oponou) o existenci Elit (nebo finačněmocenských mafií chceš-li) blábol líbí, je jedna úsměvná okolnost.

S jakou jistotou tady prohlašuješ - CITUJI: "že lidé, kteří tuto krizi svoji tuposti a aroganci zpusobili,zcela jedno zda oficialni politika nebo sede eminence, jsou na hony vzdaleni od toho neco celosvetove kontrolovat, protoze na to intelektualne nemaji, jen idiot si reze vetev na ktere sedi. - Konec CITACE.

Ty máš opravdu Stane jistotu, že lidé na špicce pyramidy, přesně ta sorta, která vědomě nastartovala Velkou hospodářskou krizi 1929, lidí kteří měli od té doby spoustu času na to svůj vliv a nástroje k ovládání trhů posilovat jsou TUPÍ, arogantní IDIOTÉ, kteří na to INTELEKTUÁLNÉ nemají a řežou si pod sebou větev???[smích][smích] Ty si opravdu myslíš, že lidé, kteří prosadili FED, kteří protlačili nebo naopak neodsouhlasili určité klíčové zákony jsou IGNORANTI s 5-ti třídami měšťanky a kteří nevědí, která bije????

Jak jsem se doposud upřímně snažil v tvých příspěvcích nalézt znalosti a racionalitu, tak tímto tvrzením si mě dostal.[smích]


Chtěl bych ty idioty, jak si je nazval, vidět, jak si tvůj odsudek o nich čtou a jak se za břicho popadají.

Určitě při tom vzpomněli na své předky či prapředky či praprapředky, jak si pod sebou např. v r.29 podřezali VĚTEV a jejich smích se násobuje.[smích] Takže ten obrovský přesun majetku a peněz, který znásobil jejich moc skrze money se jim tehdy podařil čirou NÁHODOU a znamená to, že to co se děje nyní je v bledě modrém opět nechtěným důsledkem ve stylu "teorie her"?


To už zní lépe jiný názor, že Elity jsou vlastně altruisté, kteří se snaží fin. systém a vše ostatní vyladit co nejlepe pro dobro všech a že se jim to pouze tak nějak pořád nedaří, protože jim ti tzv. běžní lidé ke své škodě stále háží klacky pod nohy.[smích]

jansmith[smích]

183780

15.02.2009 23:28

1929: znovu po 80 letech

RE: je to trochu jinak

jansmith1984 193.?.?.?

Ten taky? Mi se zdálo, že to byl anonym 85.?.?.? Ať tak či onak, je to zajímavá teorie a jsem zvědavý jak ji ohodnotí kolega Stan (a sakriš, teď nevím jestli jsem se jej jako odborníka tímto oslovením eléva nedotkl).[smích]


Co se týče Jana Trexlera, tak napsal zajímavou větu:

CITUJI: (Ve tricatych letech postupoval Fed (i ministerstvo financi) presne opacne - omezovani vladnich vydaju, omezovani nabidky penez, krachy bank (tisice bank), zvysovani dani, uvaleni dovoznich cel... atd. atd. Spousta chyb.)


Tak ony to byly od FEDu (soukromých bankéřů) CHYBY???

Když jsem se přestal smát, tak mě hned napadlo, že se jim ty chyby tak nějak královsky VYPLATILY. Jak už jsem psal dříve, dosáhnout chybou tak obrovského přesunu cizích peněz/majetku do vlastní kapsy, to už musí být jeden opravdu pořádný chybující jeliman.[smích][smích][smích]

Tak nějak jsem neslyšel, že by to potom "tak nějak"[smích] sebekriticky vrátili.[smích][smích][smích]

Už dlouho mě tak nebola bránice. Tohle vlákno mi prodloužilo život minimálně o 10min.[smích]


Tady Jan Trexler píše:

CITUJI: (Ano, GD ve tricatych letech polozila zaklady pro WW II. Mozna prijde i WW III. Ale ta se kdyztak zrodi z rozlozeni moci ve svete nez z ekonomicke situace, ackoliv ta priklada drevo do ohne. Doporucuji: Konec ery absolutni nadvlady USA.)

Tak podle něj možná přijde i WW3. Hmmmm, asi zase náhodou nebo ne?


Předposlední postřeh Jana Trexlera:

CITUJI: (Je mi jasne, ze se pohybuji na webu, kde vsichni za vsim vidi Rotschildy, zednare a sionisty a kde si vsichni preji krach USA. Ale uvedomte si, ze zde subjektivne popisujete sva prani, ne objektivni realitu.)

Tady nevím, jak přišel na to, že si všichni přejeme krach USA. Že by vlastní přání otcem myšlenky?


No a poslední postřeh:

CITUJI: (Prochazime normalni ekonomickou recesi.)

Uvidíme, ale jak to podle zkušeností vždy v praxi s prognózami různých odborníků na trhy, finance a ekonomiku ve srovnání s pozdější ralitou bylo, tak nevím nevím - a bojím bojím[smích]. Doufejme, že bude mít tentokrát pravdu a nepadneme všichni na h-bu. Jestli k tomu nedejbože dojde, tak podle historických reálií dost pochybuji, že na hu-u padne i Rotschilld & CO.


jansmith[smích]

183798

16.02.2009 12:42

1929: znovu po 80 letech

RE: jasne, vira hory prenasi, jenze nekdy taky ne,

jansmith1984 193.?.?.?

Ne, že by mi to nebylo jedno Stane, ale musím tě OPRAVIT, že vystupoval.[smích] Jako pan Veliký jsi vystupoval například v debatě s jansmithem elévem[smích] a tady na příkladu tedy vidíš, že si sám nepamatuješ co říkáš. Pokud v tomto kontextu nejsi přesný nebo vědomý, jak můžeme brát za přesné a vědomé i tvé ostatní názory a rozbory?


Ostatně byla to legrace a v některém z příspěvků popisuji, jak mi prodloužila život a tak ti s úsměvem na rtech navrhuji mír do příští valky[smích]. Souhlas? Podobný styl komunikace máme i s Vojtou a celkem nám vyhovuje. Poskytujeme si navzájem zrcadlo a mezi porovnáváním vlastních argumentů zažijeme i legraci.[smích]


Jedna hluboká pravda od tebe, ale zazněla, kdy jsi přiznal, že po 30leté praxi víš že nic nevíš!!!

Mě by ale zajímalo, jestli to byl záblesk sebereflexe nebo jen projev sebelítosti.

Za tímto tvrzením mělo ale následovat i uznání, že nemůžeš vyloučit ani něco tak oblubného, že se to průměrné lidské mysli nezdá vůbec REÁLNÉ a proto takovou myšlenku vzhledem k podvědomému strachu z budoucnosti taková mysl (klidně nadprůměrně inteligentní, což není to samé jako moudrá) vehementně odmítá.


Už jsem naznačil dříve, že nevím co by bylo pro lidstvo za současného nastavení karet horší. Jestli paradoxně tvoje varianta, se kterou dlouhodobě rezonuje i Rene Bartosek nebo názor vaších oponentů o lidech za oponou, které SOUSTAVNOU, stále sofistikovanější mravenčí prací nejen, že stále (nejčastěji v době velkých krizí) opakovaně KUMULUJÍ velmi úspěšně MOC a MAJETEK, ale možná i budují předpoklady k nějaké variantě NWO, jak před ním varuje mirda a někteří další diskutující.


Bohužel, spousty indicií, které lidé jako ty nevidí tomu nasvědčují a jen budoucnost ukáže co nám např. zmíněná (dříve ilegální, později díky investigativním a nezávislým novinářům profláknutá skupina Bilderberg.group) nebo ty ještě stále ilegální, připravují.


Nad jednou věcí byste se ale s Renem měli možná zamyslit. Pokud se ve své Velikosti[smích] (ber to jako legraci Stane[smích]), MÝLÍTE, tak vlastně těm lidem za možnou oponou nevědomě pomáháte v krytí a byť tady proti nepravostem vystupujete, v reálu pomáháte jejich původce udržet veřejnosti nepoznané nebo aspoň mimo riziko, že by se museli aspoň z NĚČEHO dříve nebo později opravdu zodpovídat...

Jak víme, tak Zákony píší bohatí a píší je tak, aby jejich "tahy" byly nenapadnutelné a oni byli vždy z obliga nejen legal kodexu, ale i nazírání nevědomé většiny na to, jak dalece se na Elity vztahují principi elementární lidské etiky a morálky. To co bylo kdysi v mezilidských/obchodních vstazích normální (odpovídalo to většinovému - naučenému koncenzu) dnes už normální/morální NENÍ a to co je normální dnes by mělo být v budoucnu považováno za minimálně AMORÁLNÍ.


jansmith[smích]

183866

16.02.2009 17:47

1929: znovu po 80 letech

RE: je to trochu jinak

jansmith1984 193.?.?.?

Ó děkuji Stane Veliký[smích], že jsi ještě jednou a naposledy sestoupil se svého piedestalu a znovu se polopaticky podělil o své 30leté, usilovnou praxí získané znalosti. ÓM, ÓM, ÓM.[smích]

Ne ne, nepřesvědčuj mne, že nejsi Veliký a že jsi to nikdy ve své skromnosti netvrdil. Vím, že to není pravda, protože svou Velikost jsi prokázal i svou velkorysou schopností se zde v diskuzi blahosklonně podělit s laymeny o tvé letité a tvrdě nabyté znalosti. Uědomuji si, jaký to musí být pro tebe frustrující pocit Ó Veliký vidět, jak málo jsou tvé lekce uznávány jako jediné relvantní a o to více si tvé snahy zde cením.[smích]


Problém je ale Stane, že ti je nikdo nebere a že nejde ani o to jak hodně do hloubky se snažíš sondovat zákonitosti monetárního systému nebo idiotismu p. Bernanka.

Podstata diskutovaného problému tkví v něčem JINÉM a ty ji stále z pozice Velkého učitele (to mám z Návštěvníků[smích]), vykladatele grafů a exponenciálních růstů necítíš.


Stále zde totiž působíš jako obhájce nekompetentnosti Elit s Velkým "E", o které se primárně jedná a které podle tebe společně s elitami s malým "e" mají sice hlavní zásluhu na krizích a s tím spojených gigantických přesunech majetku do těch SPRÁVNÝCH kapes, ale ve skutečnosti podle tebe na nic fakticky vliv nemají.


Já ti tedy Ó Veliký s dovolením předložím jiný pohled. Co jiného než NASTAVENÍ vstupních parametrů, za kterých trhy následně fungují, stojí za vývojem, který poté následuje???

A jestliže se z pozice Elit s "Velkým", které mají možnost skrze MOC vliv na politiku (neomezené finanční zdroje a nástroje ke korupci nebo zastrašení) tyto vstupní parametry URČOVAT (sám jsi Ó Velký zmínil mechanismus založení FEDu apod.), jak malá je pravděpodobnost, že tyto Elity s "Velkým", mající veškeré dostupné poznatky/analýzy nedokáží velice přesně predikovat, jaké konsekvence svými zásahy v budoucnu nastanou? Poté se na ně připravit a finálně je využít na úkor NEINFORMOVANÝCH k obrazu svému?

Já si dovoluji Ó Veliký nesměle podotknout, že si myslím, že to bude velmi malá pravděpodobnost a že tzv. Elity velice přesně vědí jak se trhy budou v čase v ZÁSADĚ!!! chovat.

Samozřejmě tyto Elity s Velkým "E" nedovedou řídit a předpovědět VŠE do detailu, ale to není (jak jsem si Ó Veliký dovolil zmínit již dříve) ani potřeba. Důležité je trhy vhodnými předchozími zákony - zásahy - vhodnou konfigurací připravit k rozkolísání a až přijde (vzbudit tím v investorech nedůvěru/strach - tj. krizi důvěry) a být ve správnou dobu na správném místě. A čas, kdy ke kolapsu konkrétně dojde? Ten nehraje roli, kdo si počká, ten se přeci dočká, ne?.[smích]


TO BE CONTINUED:

183903

16.02.2009 17:49

1929: znovu po 80 letech

RE: je to trochu jinak

jansmith1984 193.?.?.?

DOKONČENÍ:

Variant je mnoho, ale jako ve 29. je možno si např. počkat až nemovitosti/akcie padnou na dno nebo včas před příchodem tsunami nakoupit např. relativně levné zlato a v době krize při max poptávce jej nabuzeným a vystrašeným býkům, dříve než se to otočí a začne klesat, na vrcholu prodat. Čistě příklady - připomínám, aby mne někdo nebral za slovo, protože toto je parketa spíše elit s malým "e".

A pokud se bavíme o p.Greenspanovi nebo nyní Bernanke, tak ačkoli patří k elitě, je to podle mne jenom výkonný panák a tzv. lokaj Elit s "E", které sedí za Oponou na vršku pyramidy. Tyto Elity jsou ONY, o kterých jsem psal, že bych je rád viděl jak se smějí, když by náhodou četly tvé odsudky o idiotech mezi elitami.


Co dál Stane? Třeba, že tvůj příměr s přehazováním výhybky je irelevantní, protože žádnou výhybku přehodit ani nelze a ani není důvod, aby se přehazovala... Žádná podobná vyhýbka připravena NENÍ - neexistuje Stane. Chod systému jede podle PRVOTNÍHO, záměrně z pohledu zdravého rozumu CHYBNÉHO zadání a toto zadání s žádnou pseudovýhybkou nepočítalo.

Proč taky, že? Navíc, když v případě Elit s Velkým "E" Ó Veliký[smích] možná přistupuje do úvahy ještě jeden faktor a to je jejich smysl pro zábavu a zaujetí pro hru. Jak správně někdo poznamenal, tito lidé už získali na této Planetě z pohledu materiálních výdobytků vše po čem zatoužili a peníze pro ně přestávají být afrodisiakem. Je jim MOC a GAME.[smích] A že to není fantazie snílka dokazuje historie lidstva a čeho se pro zábavu a hru dopouštěly tehdejší Elity.

Přirovnal bych to (velmi volně, aby mne někdo nechytal za slovo) k pocitu exota, který rozbourá mraveniště a se zájmem sleduje, jak se prďolové dole snaží bojovat a opravovat. Exot, ale nabydlí v mraveništi, bydlí mimo, v bezpečí a komfortu za vysokou zdí a ať se v mravništi děje cokoli, on není na dění v něm v podstatě závislý. Proto si také myslím, že žádná GLOBÁLNÍ jaderná WW3 se konat nebude (jedině snad, pokud by se nějaký prďola u tlačítka přehmátl), protože tím by se Elity postavily na úroveň prďolům z mraveniště a proč by měly takto riskovat a dobrovolně tím ukončit život faraonů přechodem na GAME OVER???

I v případě, že směřují k NWO (což vědí pouze ony) by globální armagedon těžce rozcházeli[smích] a pokud tedy Ano, tak k dosažení NWO použijí pro životní prostředí, podotýkám podle mne, pro Planetu méně destruktivní řešení.


A jestli jde v současné době o cílenou demolici finančního systému směřující ke globální ZMĚNĚ viz. např AMERO či NWO nebo pouze jen o další pro NĚKOHO příjemnou krizi v řadě, vhodnou pro notoricky známé přesuny majetků do těch správných kapes (viz. 1929) ukáže budoucnost. Čas ukáže, jestli dojde na slova Jana Traxlera nebo se bude dít něco výživnějšího.

jansmith[smích]

183904

17.02.2009 21:21

1929: znovu po 80 letech

RE: je to trochu jinak

jansmith1984 193.?.?.?

To co napsal rataj a informace v linku, které postnul odrážejí myšlenku, která se nese i v tomto vlákně.

Oponuje názoru Stana, Rene Bartoska a některých dalších diskutujících, kteří jsou si jisti, že s finančními trhy a globální ekonomikou není manipulováno do takové míry, aby se ubírala žádaným směrem. Že to co se děje je proces přirozený a že žádné mocensko-finanční síly, byť mají historicky NEOMEZENÉ prostředky, vliv a snahu určovat vývoj, neexistují.[smích]


Článek jasně dokazuje to, na co upozorňuje rataj a co si myslím i já, že pokud se spojí znalosti vstupních dat (fakta), které běžné elity a tzv. běžní občané nemají k dispozici + znalosti tzv. insiderů s možností ovlivňovat zákony a tím konfigurovat systém k obrazu svému, potom není problém budoucnost trhů a ekonomiky v krátkodobém i dlouhodobém horizontu VÝZNAMNĚ ovlivňovat.

Vše se 100% predikovat nedá, ale stěžejní směr vývoje viz. zákon akce a reakce určitě. Je to jako s obchodníky na finančních trzích. Začátečníci nebo obchodníci s velkým egem, naivní sebedůvěrou a nedostatečným Money Managementem brzy končí bez ohledu na velikost vstupního kapitálu.

Zkušený, ostřílený "kozák", který ví, která bije a splňuje podstatnou PODMÍNKU, že je v pozici insidera (nikoli běžného obchodníka nebo tzv. malých elit) a má možnost stanovit důležité zákony a tím budoucí chování trhů významně ovlivňovat a pokud je systém tím nastaven podle jeho pravidel, potom si může dovolit takřka všechno všechno (např. zahájit lokální válku nebo klidně globální-jadernou) a limitem je jen jeho chamtivost, pud sebezáchovy nebo snaha zůstat ještě za oponou.


Například George Soros mezi velké Elity myslím nepatří a přece z pozice zkušeného znalce trhů dokázal tak zacvičit s britskou librou, že to rozdychávala hooodně dlouho.

Je dobré si uvědomit, že Velké Elity nemají pod palcem jen finanční systém nebo ZKUŠENOSTI, ale cestou prověřených politiků ovládají i systém vládnutí a pokud by opravdu chtěly, mohou takřka všechno a limitem je (jak jsem zmínil prve) jen jejich chamtivost nebo pud sebezáchovy. Na příkladu JFK je vidět, že pokud se někdo vymkne kontrole, není problém jej nahradit za někoho loajálnějšího. A příklad chamtivosti je možno vidět v tom, co se dělo v r.1929.

Hledat zde altruismus nebo naopak nekompetentnost je podle mne silně naivní. Rozhodují globální zájmy a možná i smysl pro game.


Dobře to vysvětlil Mirda: CITUJI: (Smyslem příspěvků, které zde hovoří o NWO není v tom, abychom se navzájem zastrašovali a udržovali věchny v paranoi. Smyslem diskuze je upozorňovat ostatní, co se děje, co se připravuje a k čemu to (možná) povede. Připouštím, že polovina informací na netu jsou dezinformace, ale právě proto tady diskutujeme. Rozpoznat co je blaf, co je poloblaf a také se ujistit, co se tváří vážně.)


jansmith[smích]

184013

19.02.2009 12:10

Jak český stát pečuje o své děti

RE: RE.

jansmith1984 193.?.?.?

Oli63, mám pocit, že se snažíš probourat do otevřených dveří.[smích] Původně jsem si řekl, že to nechám být, ale nakonec si pomyslel, že conciliator by se hodil.


Paní Jarmila velmi srozumitelně popisuje realitu ze své vlastní životní zkušenosti (a nikoli to, co nás zprostředkovaně učí různé i pochybné "autority")) a je dobré a moudré takovým lidem POZORNĚ naslouchat.


Ta nejdůležitější informace zní, že v historii byly (i díky pokřiveným a zneužitým oficiálním náboženstvím a je jedno jestli se bavíme o křesťanství, hinduizmu nebo islámu apod.) ženy CÍLENĚ postaveny do PODŘADNÉ role vůči mužům. Nesměly do ničeho mluvit (minimum vzdělání), později si musely težce vybojovat takovou samozřejmost jako volební pravo a přesně jak píše pí. Jarmila, pro vládnoucí elity nebyl v takovém patriarchátu (plném cílených předsudků) problém zpacifikovat i tu jim podřízenou nebo zblblou mužskou část.

Zblblou proto, že průměrnému muži (propagandou řádně posíleným egem) takový systém ve své podstatě velmi vyhovoval a s mozkem plným demagogií o lidských rolích a bohu, který to tak určil, toho ve většině případů sobecky ZNEUŽÍVAL.

Jaké podmínky mají ženy v některých muslimských zemích i dnes hovoří za vše.


Vše co se kdy v historii dělo (a opravdu dobrého pro VŠECHNY toho bylo jak víme poskrovnu) je pouze důsledek a dalo by se o tom dlouho diskutovat.


Ta druhá nejdůležitější informace zní, že pí, Jarmila NENÍ proti tomu, aby byly ženy v dománosti. NAOPAK Oli63. Nesmí se tak ale dít vynuceně a vždy to musí být jejich SVOBODNÁ volba.


Třetí informace zní: že pokud jsou ženy nuceny svěřit malé děti do různých zařízení a jít regulerně pracovat, v 99% tak tomu je z ekonomických důvodů. Je to tak proto, že jsou buď s dětmi samy a musí se starat o přežití nebo žijí v manželství, ale vzhledem k nastavení Systému (i díky propagandou nastaveným konzumním standardům) výdělek manžela potřebám rodiny nestačí. Normální spokojená žena, která netrpí nějakou poruchou deprivace se o rodinu a dománost stará obětavě a ráda za každého režimu a nemá podle mne důvod být vlastnímu muži protivníkem nebo manipulátorem.


Máš pravdu, že muž a žena mají v zásadních věcech rozdílné poslání a dispozice. To ale nevylučuje, že jsou dvěmi rovnocennými částmi jednoho celku a CELEK tvoří jedině společně. Vše s čím v životě přiházejí do styku je věcí spolupráce, která může fungovat jen na principu DOBROVOLNOSTI, POROZUMĚNÍ a ROVNOSTI!!!


jansmith[smích]

184134

19.02.2009 12:21

Jak český stát pečuje o své děti

RE: TV Nova Na vlastni oci.

jansmith1984 193.?.?.?

Máš Link Paneláku? Ušetřil bys mi hledání, kdybys jej sem postnul.[smích] Byl jsem v divadle a pořad o trampovi online v TV neviděl, takže bych jej rád shlédnul takhle na PC.

Jestli by to šlo, tak díky,

jansmith[smích]

184136

19.02.2009 14:35

1929: znovu po 80 letech

RE: je to trochu jinak

jansmith1984 193.?.?.?

Tvoje názory jsou zajímavé Rene a souhlasím i s tím co píšeš tady.


V názoru, že se Systémem je možno NEJSILNĚJI/NEJÚČINNĚJI manipulovat pouze mimo obdobi krize se myslím shodujeme.

To co jsem napsal zde to potvrzuje:
(Pokud se spojí znalosti vstupních dat (fakta), které běžné elity a tzv. běžní občané nemají k dispozici + znalosti tzv. insiderů s možností ovlivňovat zákony a tím konfigurovat systém k obrazu svému, potom není problém budoucnost trhů a ekonomiky v krátkodobém i dlouhodobém horizontu VÝZNAMNĚ ovlivňovat.)

nebo

(Pokud je někdo v pozici insidera (nikoli běžného obchodníka nebo tzv. malých elit) a má možnost stanovit důležité zákony a tím budoucí chování trhů významně ovlivňovat a pokud je systém tím nastaven podle jeho pravidel, potom si může dovolit takřka všechno všechno (např. zahájit lokální válku nebo klidně globální-jadernou).)

Sám někde píšeš, že chování trhů je možno manipulovat válkami, takže potvrzuješ co jsem napsal.


Je jasné, že trhy manipulovat i v dobách krizí lze také. Rozdíl je v tom, že narozdíl od období před krizí se chování trhů v době krize predikuje a ovládá mnohem obtížněji. To je ta neschopnost ovládat VŠE na 100% a Elity podle mne takové ambice ani nemají. Ony potřebují tu vlnu, kterou predikovat dokáží (už tím, že ji vyvolaly) a nebo možná primárně VYDĚLAT není záměrem.[smích]

Cílem jsou geopolitické změny, přístup ke zdrojům a posílení vlastního centalizovaného vlivu na světové dění = Globalizované MOCI.

Že by něco jako NWO, o které mluvil i Bush starší a nejen on?


V podstatě se lišíme jen v názoru, jestli je (PŘED KRIZÍ!!!) vývoj ekonomik, finančních trhů apod. řízen Elitami s velkým "E" s nějakým záměrem, kterým může být i vyvolání krize, aby potom na tom v situaci, kdy se přerozděluje majetek profitovaly. Nebo k výkyvům ekonomik a krizím dochází NÁHODNĚ jako důsledek NEKOMPETENTNOSTI, roztříštěnosti těch u politických a finančních kormidel.

Řekl bych, že to je to, oč tu v diskuzi běží a kde se v názoru lišíme. Pokud se týká Stana, kterého bys tady v diskuzi jako informační zdroj rád měl, tak mám pocit, že člověk s jeho přístupem a agresivní rétorikou není jako vědomý informační zdroj důvěryhodný a pokud jsou jeho názory a informace na stejné energetické vlně jako jeho chování a emoce, tak bych byl ještě ostražitější.


Závěrem. V diskuzi to někdo myslím dobře vyjádřil. Viz: Nelze všechno přepočítávat přes peníze. Jsou i jiné hodnoty a vazby a proto názory lidí, kteří nemají vnímání světa chyceno v kleci kreditů a peněz mají možná díky intuici k pravdě a realitě blíže než různí ekonomové, analytici a komentátoři.


jansmith[smích]

184143

19.02.2009 17:29

Mattoni už není

RE: Diky za pripomenuti

jansmith1984 193.?.?.?

Ten co krade víka kanálů popsal důležitý fakt.


Nejsou to Češi jako národ, kteří mohou za před a polistopadová v uvozovkách "zvěrstva". Ti se jak předtím, tak potom jen přízpůsobili nastavené konfiguraci Systému, který mohl tzv. běžný člověk ovlivnit jenom iluzorně.

Za konkrétní změny zákonů a změny pravidel, které mafiánské praktiky legalizovaly mohou konkrétní lidé v establishmentech jak doma, tak v zahraničí. Co je ale DůLEŽITĚJŠÍ, tito lidé mohou také za vyslání (občany očekávaného) signálu, který určil následnou podnikatelskou a právní atmosféru v tehdejším československu. Signál, že právo a spravedlnost je až na X-tém místě, že sobecká individualita a zisk za každou cenu bez ohledu na pozdější důsledky je cool a že nikdo z těch, kteří rozhodovali a z chaosu mocensky a materiálně těžili nebudou nikdy v budoucnu fakticky ani morálně odsouzeni.

Ti, kteří narazili jsou jen obětované figury, a to hlavně proto, že se přecenili, nekryli si záda, něco řádně nedomysleli nebo mlaskali více než bylo normálně "košér".[smích]


Každý pisatel, který zde i jinde zatracuje tuto zemi a její obyvatele opět jen nevnímá tak dobře a často použitý mocenský nástroj, kterým je využívání principu "kolektivní viny".


Neexistuje vina Rusů a dalších sovětských národů za bolševickou revoluci a jak byla zneužita. Neexistuje vina Němců jako národa za nacistické zločiny jako neexistuje kolektivní vina Židů za to, co se dělo a děje na blízkem/středním východe a jinde.

Vždy za těmito událostmi stály síly, které jen zneužily manipulovatelnost, chamtivost a strach průměrné lidské povahy. Síly a zájmové skupiny, které za použití vhodné propagandy a ideologií vždy jen injektovaly do emocí a vnímání podřízené masy ty "správné" postoje a následně je využily pro své cíle. Historie je toho plná, stačí se jen zbavit předsudků a naučeného způsobu vnímání ovce a konečně otevřít oči.

Je mi jasné, že Vojta49 a jiní budou pravděpodobně oponovat a argumentovat lidskou povahou, evolucí a přírodními zákony, které máchají tuto civilizaci po věky stále dokola v bolesti a egoismu, ale myslím, že historie, nové poznatky a vývoj je usvědčují z nepochopení podstaty.


Naštěstí je hegemonie jakékoli propagandy v dnešní době narušena moderními informačními technologiemi a i když brainwashing pokračuje o to sofistikovaněji, není možné úplně filtrovat nepohodlné a nezávislé informace. Druhá strana může naopak na faktech usvědčovat z porušování humanity, práva a morálky, z jejich zlo-činů nikoli národy, ale konkrétní ovčáky před a za OPONOU.


Vždy tedy, když máme tendenci ZEVŠEOBECŇOVAT, vzpomeňme si na historii a poskládejme věci do souvislostí a až potom zaujímejme stanoviska. Nehrejme stále dokola hru, která nam byla vnucena a dlouhodobě z nich těží tvůrci pravidel.


jansmith[smích]

184160

20.02.2009 16:16

Mattoni už není

RE: Diky za pripomenuti

jansmith1984 193.?.?.?

Díky za laskavé zhodnocení Mirdo[smích] a za sebe i ostatní běžné návštěvníky diskuze doufám, že jak tvoje veleobsažné příspěvky a názory, tak i hodnotné příspěvky a názory některých dalších ctěných diskutujících budou navyšovat úroveň Zvědavce a jeho vypovídací hodnotu ještě hodně dlouho.

Nenechat se vyvést z rovnováhy a diskutovat k věci, slušně a s nadhledem je hlavní devizou všech těch tady, kteří získali rezistenci na korporátní propagandě a nemají důvod se v diskuzi snižovat k sebestřednosti a strachem ega živené aroganci.

jansmith[smích]

184230

21.02.2009 02:06

Jak český stát pečuje o své děti

RE: RE.

jansmith1984 193.?.?.?

Řekl bych, že to je tím, paní Jarmilo, že oba vyjadřujeme názory a pocity, které jsou podložené exaktním pozorováním života a mezilidských vztahů a že na zkušenostech s lidským vědomím a psychikou a historicky dávkovaným brainwashingem dokážeme rozlišit, co je ve vztazích mezi muži a ženami realita a co podsouvaná fikce.

To, že se naše názory shodují je jen kouzlo nechtěného, které buď realitu přímo potvrzuje nebo se jí velmi, opakuji VELMI blíží.


Jako "male" chápu argumenty pánů zde (kozoroha apod.) a podobně jako v případě Oli63 bych jim doporučil, aby se nesnažili probourávat do otevřených dveří.[smích] Vědomě se oprostili ode všech dogmat a Systémem podprahově podsunutých polopravd tzv. Autorit a na celý problém sociálních a partnerských vztahů mezi lidmi (zde mezi muži a ženami) se podívali stejným způsobem, jaký (jak se zdá) aplikují i v jiných zde na Zvědavci diskutovaných tématech.

Tj. pokud možno bez emocí a nezávisle na všem, co jim bylo jejich "zpracovanými", pravděpodobně nevědomými rodiči a jinou výchovou (ovlivněnou nejen náboženskými a jinými "autoritami")) v minulosti dříve po léta zapisováno na jejich mozkový HDD.


Dále bych jim doporučil, aby si našli čas a pozorně prostudovali dostupné a na Systému nezávislé!!! informace a hlavně si vyjasnili rozdíl mezi NĚKÝM zprofanovaným feminismem a opravdovou realitou, která má stejný základ, ale jiný výklad.

Militantní feminismus, který se odklonil z důvodu vlivu ega některých jeho emisarů a emisarek a možná jimi nechtěného, možná cíleného NEPOCHOPENÍ podstaty nemá s tím, co se ve své době pravděpodobně snažil ostatním sdělit i Gándhí (nyní po létech je to i naší snahou) nic společného. Paradoxně i Gándhí byl jedním z těch, kteří VELMI pomohli ženám blahé paměti v Indii v jejich snahách za dosažení rovnoprávnosti a mohl by tudíž být vlastně také onálepkován jako "feminista".[smích]


Rene Bartosek v jiném vlákně v jiné souvislosti píše o to, že jsme postupně ztratili zchopnosti, které jsme měli jako děti. Píše sice primárně o fantazii, ale já dodávám, že to je i o schopnosti dívat se kolem sebe bez předsudků a s nepředepraným způsobem vnímání opravdové reality. Tuto schopnost máme jako děti údajně zhruba do 12ti let věku a pak ji změnami aktivity mozku, přechodem z tzv. Alfy do Bety se všemi důsledky přirozeně a k naší škodě ztrácíme.


Pokud nepochopíme deformace, které vznikly v mezilidských vztazích (i mezi muži a ženam), jak evolučně v průběhu věků v rámci přeměny animálního vědomí na vědomí lidských bytostí (tzv. rozumové), tak nevědomě či cíleně sociálním inženýrstvím ega tzv. historicky Vyvolených, těžko můžeme být věrohodní i v ostatních zde na Zvědavci tak často diskutovaných společenských, finančně-ekonomických a jiných pro humanitu tak tragických deformacích.

jansmith[smích]

184271

21.02.2009 13:10

Mattoni už není

RE: Diky za pripomenuti

jansmith1984 193.?.?.?

Lecos z toho co jsi napsal anonyme 85.?.?.? je z určitého pohledu pravda, ale jak to už bývá, jen z URČITÉHO pohledu, který nebere v úvahu (jak by možná řekl janko[smích]) vyšší datové toky a tudíž míjící podstatu.

Předně, moje řádky intrepretuješ jinak než byly myšleny a pojďme si to tedy zkusit uvést na pravou míru.


O tom, že i tzv. běžní lidé mají "máslo na hlavě" a že bez jejich přímé spoluúčasti by se prakticky žádná nepravost (která se jich v konečném důsledku vždy bytostně dotkne) nekonala NENÍ pochyb. Podotýkám, že samozřejmě se Život lidský neskládá pouze z křivd a nepravostí, ale v této diskuzi svou pozornost zaměřujeme na ty nepravosti.[smích][smích]


Jsou to tzv. běžní lidé, kteří v první řadě jako výkonné prvky - fyzicky realizují zadání Systému (jinými slovy vůli a plány těch, kteří z pozice vládnoucích Elit/elit historicky o těchto záležitostech buď naplno absolutisticky nebo v tzv. demokraciích skrytě skrze penězi a korupcí manipulovaný zastupitelský mechanismus rozhodují).

Jsou tak přímo podněcováni k ralizaci NÁSILÍ na jiných (viz. válečné útoky na jiné národy a ideologická ospravedlňování takových skutků ponechávám stranou) nebo jsou tito totožní (tzv. běžní) občané v druhém případě sami nevědomými obětmi a cílem vládnoucími E/elitami nakonfigurovaného systému. A to buď jako kanonenfutr viz. války nebo v tomto případě jako tzv. "kavky" nějak nastaveného monetárního systému a s ním souvisejících zákonů a pravidel výhodných HLAVNĚ pro zmíněné Elity/elity.


Uvědom si anonyme 85.?.?.?, že tebou zmiňovaná VŮLE tzv. běžných lidí (národů) je v pravdě SVOBODNÁ jen iluzorně a tudíž i v tzv. demokraciích plně poplatná všem druhům přímé či podprahové propagandy či komerční reklamy. A co je důležité, že jen OMEZENÝ počet na propagandě a reklamě nezávislých jedinců je na ní rezistentní - jsou neovladatelní!!!

V uvozovkách genialita kořistnických Systémů, kterou západní plutokracie dovedla (před dříve či pozdějí přicházejícím pádem do propasti, protože neomezený růst je logický i faktický nesmysl) k "dokonalosti" je v tom, že nevědomí otroci mají pocit svobody a na veškerá lákadla, která jsou jim nabízena a která pomáhají roztáčet pyramidu konzumu reagují DOBROVOLNĚ a většinou i s nadšením.

Pokud se k tomu přídá brnkání sofistikovaného systému propagandy (a komerční reklamy) na běžné lidské závislosti (v myšlení průměrného člověka přetrvávající animální instinkty a pudy), potom se ta nevědomá VĚTŠINA vždy chová předvídatelně a v souladu s nastavenou konfigurací Systému.


Jak dalece se jedná přímo o NĚČÍ spiknutí vůči NĚKOMU nebo jde-li v uvozovkách JEN?!? o sobecké či chamtivé ZNEUŽÍVÁNÍ lépe rozdaných karet je i diskuzním tématem tady na Zvědavci.

TO BE CONTINUED

184286

21.02.2009 13:13

Mattoni už není

RE: Diky za pripomenuti

jansmith1984 193.?.?.?

DOKONČENÍ:

Co je ale evidentní? Systém se historicky točí směrem jakým se točí zejména díky způsobu, kterým přímo nebo podprahově VÝCHOVOU (memy) ovlivňuje vnímání a názory VĚTŠINY a většina své chování VŽDY přispůsobuje zadání bez ohledu na dlouhodobé důsledky.


Abychom si rozuměli. Ono vlastně v konečném pohledu nejde ani tak o hledání jediné VINY, protože slovo "vina" bývá nesprávně používáno pro usnadnění chápání v nižších rovinách vnímání. Je jasné, že účast na nepravostech mají ve větší či menší míře všichni zúčastnění. Jen je třeba dobře a se zvednutými klapkami rozlišovat PŮVODCE toho všeho a jak si správně dříve napsal anonyme 85.?.?.? - hýbatele -.


A na závěr ke tvé poznámce o zodpovědnosti rodičů.[smích]

Rodiče jsou zodpovědnými vychovateli svých potomků v přímé úměře s tím, jak byli sami dříve někým vychovávání, a tak se vracíme generačně do stále vzdálenější minulosti. Vždy to přímo koresponduje se systémem výchovy, který na základě tehdejších poměrů, zvyků, vnímání etiky a morálky obdrželi.

Pokud výchova cestou propagandy/reklamy nebo pseudokultury zmíněné hodnoty ponižuje/znevažuje a lidem skrze komerci, konzum a honbou za stále vyšším HDP vtlouká do hlavy JINÉ hodnoty, potom je vývoj dán takovým ovládáním a je jedno, jestli se jedná o něčí celosvětové spiknutí nebo je to jen projevem chamtivosti/strachů těch, kteří používání těchto nástrojů ovlivňují.


Ovládací nástroje myšlení masy jsou od nepaměti stejné a mění se jen doba a sofistikovanost s jakými se po/zneužívají.

Pokud by byl zájem u TĚCH, kteří je mají celosvětově v rukách a docházelo by cestou nesobeckého vlivu na způsob chování a vnímání nevědomé většiny k postupnému narovnávání etických, morálních, sociálních a jiných kodexů, lidská rasa by na tom v dlouhodobém horizontu jedině "vydělala".


Tento zájem změnit systém výchovy masy a jejího ovládání směrem k altruismu ale jednoznačně N E N Í (stačí se nezaujatě rozhlédnout kolem sebe). A je to hlavně proto, že se neslučuje se zájmy E/elit uschovaných dříve za otrokářstvím či feudalismem/poddanstvím, nyní za plutokracii s její honbou za nekončícím ziskem a stále většími dráždidly na všech úrovních.

Pokud by ke změně konfigurace Systému (viz. zdravý selský rozum) nastalo, vedlo by to nejen ke zlepšení podmínek pro všechny, opakuji VŠECHNY zúčastněné a nepochybně i ke srovnání sociálních rozdílů a nespravedlnosti v mezilidských vztazích, ale mělo by to jako VEDLEJŠÍ produkt i devastující účinek na nevědomé lidské ego, a to jak těch nahoře, tak i těch dole.

Je logické, že ego těch, kteří mají MOC nedopustí, aby přišlo o nadstandard, kterým se může poměřovat s ostatními a že svůj vliv na ega těch ostatní dobrovolně neomezí.

jansmith[smích]

184287

21.02.2009 14:07

Jak český stát pečuje o své děti

RE: RESPEKT....

jansmith1984 193.?.?.?

Máš pravdu mirdo, nepřipsal jsem tě tam záměrně, poňáádž máš u mě jako kámoš protekci[smích][smích]


Jinak máš pravdu, že to přirovnání o "probourávání do otevřených dveří" platilo hlavně na Oli63, a to ještě před tím, než si to s pí.Jarmilou (dříve než se můj příspěvek objevil) v klidu vyjasnili.

U kozoroha a ostatních[smích] jsem se použitím výrazu o probourávání nevyjádřil přesně. Spíše by se hodilo vyjádření, že jejich pohled je v pořádku za určitých pravidel a chápání lidské podstaty, ale z nějakého důvodu nechtějí přijmout i něco NAD TÍM, co pí.Jarmila tady i na jejím webu, za občasného "přicmrdávání" mojí maličkosti/velikosti[smích], prezentuje.


Se závěrem, který jsi k tomu dodal plně souhlasím a jen pro kozoroha dodám, že pohled skrze dualismus (pohled, který bývá až na ten dualismus v zásadě správný) může občas zastřít skutečnosti, které nejsou na první pohled úplně zřetelné.

Navíc, dávat vinu za deformace, které se v mezilidských/partnerských vztazích historicky děly a dějí i dnes všem ŽENÁM je stejný princip "kolektivní viny" jako ve všech jiných na Zvědavci diskutovaných případech.


Tzv. běžné ženy jsou stejné oběti historického nastavení Systému jako tzv. běžní muži, i když je třeba dodat, že mu oba tyto v uvozovkách subjekty ve své většině svým nezvládnutým egem a dosud nepřekonanou nevědomostí (doposud se prosazujícími animálními pudy a instinkty) a záměrně nedostatečnou společenskou výchovou plně sekundují.

To je ten nezájem těch u kormidel na prosazování správné výchovy k duševně zdravé a na lákadlech konzumu nezávislé populaci. Výchovy, která by se mohla stát brzdou dlouhodobě neudržitelného pseudopokroku (realizujícího se skrze zisky E/elit-plutokracie a bolest zneužívané většiny), o které se zmiňuji v jiném vlákně.

jansmith[smích]

184289

21.02.2009 20:13

Jak český stát pečuje o své děti

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

jansmith1984 193.?.?.?

Bude to zhruba asi tak jak píšeš Rene. Já bych jen dodal jednu věc k zamyšlení.


Dokud byl člověk více zvířetem než myslící bytostí, tak jeho přežití přímo záviselo na genetických predispozicích, přirozenem výběru, polozvířcích instinktech a pudech bez ohledu na VYŠŠÍ hodnoty, které můžeme pojmenovat jako Etika, Morálka, Altruismus, Soucit, lidská Synergy a dalo by se pokračovat.

Nic z těchto pojmů ve zvířecí říši není potřeba a vše běží na přírodním/přirozeném výběru, který se nezatěžuje a nezná výše zmíněné pojmy nebo rozdíl mezi DODREM a ZLEM nebo pojmem jako bezpodmínečná LÁSKA.


Okolnost, kterou někteří lidé ve svých filozofickoprávněekonomickosiciálněsexuologických úvahách nevnímají, která Člověka rozumného - Homo sapiens sapiens od předchozích vývojových stupňů zásadně odlišuje je ta, že Člověk rozumný získal oproti zvířatům schopnost si uvědomovat sám sebe, myslet abstraktně a začít sebe i své okolí v PŘÍPADĚ OPRAVDOVÉHO ZÁJMU zvláště dnes OKAMŽITĚ kultivovat v souladu s výše uvedenými PRINCIPY.Závěr, který z toho plyne je jednoduchý a pro lidi, kteří inklinují ke komplikovanému způsobu vnímání rality pravděpodobně natolik, že jej odmítají přijmout jako vědecký. Často je to i o chybně směrovaném (podvodném[smích]) vzdělání, jak se jej pokusil parodovat ve svém článku WL. Hodně vzdělaných lidí se zabývá vzděláním pro vzdělání, nikoli proto, aby jej využili pro chápání reality a pro dobro nejen své, ale i VŠECH zúčastněných.


Vše, co člověk ve vztahu k sobě a kolem sebe vytváří, jak vnímá sám sebe i ostatní (pozor: nejen ostatní lidské bytosti) a jak následně reaguje je plně v JEHO moci. Od jisté chvíle se v jistém smyslu vyvázal na podřízenosti vůči evoluci, geneticky dané cestě a minimálně ve věci organizování celospolečenských a mezilidských vztahů může různě rychle provádět jakékoli změny, které uzná za vhodné a pro lidskou rasu potřebné.


Otázka zní: Využívá Člověk tuto možnost na uroveň, po které voláme nejen někteří z nás tady na Zvědavci, ale i světově renomované humanitární a duchovní (pozor: nikoli náboženské) organizace či někteří světoví učitelé???

Ano nebo Ne??? Pokud si poctivě odpovíme, že NEVYUŽÍVÁ, tak musíme ihned hledat odpověď na další otázku, která zní: PROČ NE, když ten potenciál skrze vědomí a svobodnou mysl - vůli má???


A nyní jsme se ve smyčče vrátili tam, kde jsme zde na Zvědavci v různých vláknech v diskuzi již několikrát byli. Stačí se vrátit a tentokrát jako skoro 12ti leté dítě znovu si vše důležité pročíst a tentokrát nezávisle (se zkušenostmi dospělého) zamyslet.

jansmith[smích]

184299

22.02.2009 12:49

Mattoni už není

RE: Diky za pripomenuti

jansmith1984 193.?.?.?

Diskuze (a nejen v tomto vlákně, ale na Zvědavci celkově a kdekoli jinde) je o MÍŘE působení (ovládání) většinové masy těmi z našeho lidského druhu, kteří bojují historicky o moc. Tedy o možnost vládnout jiným a jak dokazují stále dostupnější a díky www dopřesňované informace, svou moc i majetky dokáží tito lidé v čase velmi efektivně a stále více koncentrovat do menšího počtu rukou.

Základní informace, že ovládací programy pro nevědomou lidskou mysl existují a fungují, je myslím nezpochybnitelná. Nebo ne anonyme 85.?.?.?[smích]

Vedlejším produktem moci a ovládání ostatních jsou privilegia a různě velké nadstandardy, které se liší pouze velikosti vlivu neboli jinak řečeno velikostí E/e ve slově elity a vedle pocitu hráče (viz. vášeň pro GAME) se podle mne jedná o hlavní MOTIVACI. Projevy altruismu u těchto našich většinou egem plně ovládaných spoluobčanů[smích] jsou ojedinělé a na dění ve Světě mají z pozitivního hlediska menší vliv.


Co se týče tvého případného polichocení nad obsažností mé reakce na tvůj příspěvek anonyme 85.?.?.?, tak je dobře, že nepodléháš sebedůležitosti a k polichocení u tebe (jak píšeš) nedošlo. To, o čem jsem psal patřilo totiž tobě jen okrajově a má snaha o vyjádření vlastního pohledu na věc mířila více k ostatním ctěným čtenářům diskuze.

Navíc tvá odpověď ironizující můj příměr o "datových tocích" a jiné, by mohla naznačit, že tvé ego bylo dotčeno a místo seriozní debaty se uchyluje k sebezáchovným odbočkám...[smích]


Možná bych se mohl zmínit o jedné tvé námitce, ve které píšeš, že nebudeš podrobně rozebírat mé vývody (výmluvy) pro zdůvodnění iluzornosti svobodné vůle národů i běžných jednotlivců a že vůle není od slova vůl. Hezky napsané.[smích][smích]

Už zde totiž mírně ujíždíš od podstaty myšlenky, kterou jsem se pokoušel vyjádřit. Ta podstata nezpochybňuje svobodnou vůli lidí na Zemi jako takovou. Jako lidské bytosti ji jistě máme a tím se zásadně odlišujeme od svých animálních předků, jen je s ní manipulováno!!

A pokud jsi nabyl dojmu, že CITUJI: (možná to okecávání, že proti nastavení Systému nejde nic podstatného dělat, Vám (nám) přinese spásu) a že jsem myslel, že jsme bezbranní, tak to je další odklon od podstaty informace.

Přesto, že je Systém historicky nastaven tak, aby vyhovoval mnohem více ovčákům (a podívej se anonyme 85.?.?.? na ilustrativní fotku Trevora a stáda ovcí z první stránky Zvědavce), přesto nemá šanci kontrolovat úplně VŠE. Tedy ani snahy těch tzv. vědomějších z nás o osvětu směrem k vnímání rality tzv. běžnými občany - a to je šance. Dokonce ani v případě realizace NWO tyto snahy nezlikviduje, ale pouze by je pravděpodobně na dlouhá léta, za křivd a bolesti pro ovce a neposlušné (jako v minulosti) pro svůj benefit, moc a nadstandardy pro E/elity utlumil.

jansmith[smích]

184327

22.02.2009 14:04

Jak český stát pečuje o své děti

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

jansmith1984 193.?.?.?

Zdravím tě Vojto. Zde je základní rozpor, který spolu na Zvědavci řešíme. Ty tvrdíš, že se Člověk z podřízenosti vůči evoluci, geneticky dané cestě NEVYVÁZAL a já tvrdím, že VYVÁZAL. Co je ale podstatné dodávám: pouze si to doposud v potřebném nadkrytickém množství populace NEUVĚDOMIL.


To je také ten hlavní důvod, proč je většina zásadních a pozitivních změn při budování lidské společnosti uváděná v život velmi pomalu, v bolestech a s nepochopením. Nemohou za to geny jako takové nebo evoluce. Ty nás do tohoto stádia pouze skrze přírodní zákony dovedly.

Z obavy o oslabení MOCI nad jinými a snížení vlastního standardu, který je tak příjemné poměřovat s ostatními neexistuje totiž UPŘÍMNÝ zájem E/elit, aby se tyto změny děly rychleji a účinněji.

Tyto E/elity skrze své lokaje dělají vše proto, aby se osvěta děla KONTROLOVANĚ a když už, tak aby to vyhovovalo chamtivé snaze se skrze dualismus odlišovat a cítit vyjímečně. Proto také podporují POUZE takové změny, na kterých mohou profitovat v první řadě ony a na všechno ostatní se potom logicky (a vidíme to denně) prostředků nedostává!!!!


Ano, souhlasím, že geny a evoluce nás přivedly tam, kde se nacházíme jen dodávám, že míč je v tomto stádiu (při pochopení všech souvislostí, závislostí, strachů a lidských vášní) již na straně lidských bytostí.Od jistého momentu již Člověk totiž není bezbrannou hříčkou evoluce, byť jsou jeho animální predispozice stále VELMI silné a jeho předsudky bombardované myšlení jej ve své většině stále (většinou negativně) ovlivňují.

Člověk (to zní hrdě, že?[smích]) se stal změnou konfigurace mozku MYSLÍCÍ - ROZUMNOU bytostí, která skrze nedeformované vědění, zkušenosti a velice důležitý nástroj, kterým je VHLED může sebe i své okolí podstatně (a rychle) měnit.

Jak v tomto smyslu lidská rasa mění své okolí po materiální stránce (viz. dualismus, protože se skrze, velice často, cíleně deformovanou VÝCHOVU domnívá, že je od okolí oddělena) vidíme na stavu, ve kterém se Planeta v současnosti nachází a kam evidentně spěje.


Kde ale vývoj ustrnul je oblast lidského myšlení a vnímání reality, která přes obrovské množství poznatků vědy, ezoteriků, světových duchovních učitelů zůstáva stále ve své většině nerozvinuta.


A nyní se Vojto položme na otázku[smích] PROČ???

A má odpověď zní, že je to proto, že negativní ovládací programy (komerční reklama, propagace hrubozrných pudů a nezvládnutých emocí, glorifikace konzumistánu pro ZISK a stále vyšší HDP apod.) cíleně převládá nad určitými snahami vychovávat lidskou rasu ke spolupráci, udržitelnému rozvoji a soucitu se všemi ostatními. Dnes tedy nikoli geny, ale přetrvávající animální pudy (strach, chamtivost, egocentrismus apod.) udržují v chodu nastavená pravidla.

jansmith[smích]

184334

22.02.2009 20:23

Jak český stát pečuje o své děti

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

jansmith1984 193.?.?.?

V čem konkrétně má podle tebe Vojta anonyme 82.?.?.? pravdu a jak můžeš vědět, že je ta pravda větší než jiná???[smích]

To co tvrdíš je pouze tvůj subjektivní pocit, stejně jako to, co prezentuje svým pohledem Vojta nebo co říkám já.


Svou úvahou se dostáváš do úrovní, které podle mne již přesahují schopnosti lidské mysli chápat nepochopitelné a dostáváš se tím na teritorium víry (zeptej se Vojty na víru a jeho názor na ni[smích]) nebo možná metafyzična, tedy to co Člověka přesahuje a co JEDNOU možná pochopí, ale jedině pokud jsou splněny nezbytné předpoklady.

Nezbytným předpokladem je, že záležitosti, které uvádíš opravdu v našem Vesmíru existují a nejsou pouze výtvorem fantazie tvořivé a hravé lidské mysli. Jak se to podle všech indicií týká lidmi vytvořené interpretace Boha - (nyní v arzenálu světových náboženství).[smích]

Takže, pokud platí první nezbytný předpoklad, tak člověk může (podotýkám na základě některých interpretací) pochopit jak to JE v okamžiku své SMRTI (není důležité, jestli se pak reinkarnuje nebo přejde navždy do království nebeského či např. očistce) nebo na základě jiných (opakuji lidským mozkem vytvořených) interpretací pochopí jak to JE ještě za svého Života ve chvíli tzv. Osvícení nebo Realizace.


Já bych tak vysoko nemířil anonyme 82.?.?.?[smích]

Podle mne není třeba usilovat o změnu genové struktury vůlí nějakým uvědomováním (cestou za pomyslným světlem), navíc, když jde zase jen o další interpretaci, ale raději bych se zamyslel nad nástroji, které jsou k dispozici tzv. běžným lidem už nyní.


Navíc Uvědomování, které máš na mysli ty není totožné s procesem uvědomování si REALITY a umění ji rozlišovat od té virtuální (podsunuté, naučené, vnucené - vyber si co chceš), o které jsem psal já.

Výraz UVĚDOMIT si, se dá zaměnit za výraz správně, nedeformovaně POCHOPIT a zde leží kámen úrazu nebo bludný kořen, který stále dokola každá nová člověčí generace na této Zemi překračuje. Překračuje jej bez vyjímek, protože je přes něj vedena v HOUFU a za masové propagandy o "jediné" možné cestě a jen malý počet lidských jedinců je na takové PROPAGANDĚ a jejích pozdějších následcích imunní.


To BE CONTINUED:

184355

22.02.2009 20:23

Jak český stát pečuje o své děti

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

jansmith1984 193.?.?.?

DOKONČENÍ:


Tedy opakuji. Nikoli (jak píšeš) diktát genů (protože ty nás do stávajícího stavu pouze v rámci evoluce přivedly), ale diktát společenských dogmat, konvencí a demagogií (mezi které patří i demagogie o diktátu genů[smích][smích]) ve spolupráci s přetrvávajícími animálnímy pudy, instinkty a uměle živenými závislostmi způsobuje, že se lidská rasa nedokáže zastavit, svobodně zamyslet a tím POCHOPIT propagandu, kterou věky cestou brainwashingu (až na osvícené vyjímky) konzumuje a nakonec bludný kořen OBEJÍT.


Nějaký závěr?

Není třeba roky studovat psychologii, sociologii, sexuologii, ekonomii (hle, oslí můstek na článek Wenzela Lischky - Odhalené podvody: Vzdělání) a jiné vědy na to, abych s otevřenou myslí pochopil, kde leží bludný kořen uschovaný v mlze uměle vytvořené virtuální reality. Stačí si uvědomit SOUVISLOSTI (k tomu dobře napomáhá i webzin jakým je Zvědavec) a nejprve začít pracovat na vlastní přeměně od ovládaného "bezducha" ke svobodné, nesobecké, egofree lidské bytosti a tím napomáhat tomu, aby tato civilizace jednou překročila pomyslné nadkrytické množství a konečně si vynutila na E/elitách (které mají všechny nástroje historicky v rukou) změnu statusu quo.


Propaganda těch (kdo jí od nepaměti do nevědomých lidských hlaviček implantují) se v takovém okamžiku stane neúčinnou a bude nuceně vypnuta. A pokud se SÍLY za i před OPONOU, které ji neustále cestou ochotných lokajů a za spolupráce nevědomé masy zdokonalují a přizpůsobují momentálním podmínkám nevzdají a budou ji umocňovat nebo její dogmata začnou přímo VYNUCOVAT (viz. opakované příklady v historii), nezbyde jim stejně nic jiného než jednou rezignovat.

Vývoj, a to i vývoj lidského přístupu k realitě se nedá zastavit, maximálně trochu nebo hodně spomalit.

Oblbovat lidi tzv. VĚDOMÉ nelze, stejně jako žádná forma otevřené tyranie menšiny vůči většině neměla a nemůže mít nekonečného trvání. Buď se lidská rasa poučí nebo se vráti do doby kamenné nebo riskuje dříve nebo později svůj úplný zánik.

jansmith[smích]

184356

22.02.2009 21:42

Jak český stát pečuje o své děti

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

jansmith1984 193.?.?.?

Je mi líto Vojto. Už v první větě jsi se dopustil nikoli jen nepřesnosti, nýbrž přímo omylu.[smích]

Ve věci existence "negativních ovládacích programů lidské mysli" se bohužel mýlíš a divil bych se, kdyby je ostatní čtenáři tohoto vlákna nezačali tady vyjmenovávat.

Občas se dokonce objeví (samozřejmě nikoli oficiálně[smích]) informace, které uvádějí, že postupy a programy jak ovládat lidskou mysl jsou jedním z hlavních tajných programů zejména armádních výzkumných týmů a specialistů tajných služeb a soudný člověk by se divil, kdyby tomu tak nebylo.... Zvlášť, když vidíme realitu, která nás každodenně obklopuje.


Já uvedu jeden z civilního života, kterým je podprahová reklama. Upozorňuji, že na podobném principu pracují i armádní varianty.

CITUJI: Podprahová reklama je velice nebezpečnou formou reklamního působení, protože využívá podnětů, jejichž intenzita je pod úrovní smyslového vnímání, a tudíž na nás působí, aniž bychom si něčeho všimli.


Zajímalo by mne Vojto, jestli podle TEBE tento druh podprahového ovlivňování lidského podvědomí (člověk si neuvědomuje, že je ovládán) patří do kategorie negativních ovládacích programů nebo pozitivních ovládacích programů.

Můžeš přímo odpovědět?


Jinak, pokud tě mnou uváděné informace zaujaly a chceš se dovědět něco více, tak jsem ve 3min vygooglil nějaké linky k samostudiu a zde je máš:

Podprahový signál
http://cs.wikipedia.org/wiki/Podprahový_signál
Podprahová manipulace - hrozba nebo všelék?
http://st.vse.cz/~XPAIT01/texty/podprahove_vnimani.htm
Ovládání mysli
http://www.putnici.sk/newsread.php?newsid=3553A co se týče p.Bati, tak je mi líto, ale domnívám se, že to s podstatou diskutovaného tématu nemá takřka žádnou souvislost a jako tradičně to je od tebe Vojto jen snaha "odklouzat" jinam. Tímto zdravím hestroye.[smích]


jansmith[smích]PS: Poznámka: Tvoje reakce byla na Zvědavci uveřejněna dříve (16:55hod), než moje později uveřejněné odpovědi č.184355 a č.184356 (20:23hod), tak na ně mrkni. Možná, že tam najdeš nějaké odpovědi na otázky, které by si mi případně chtěl adresovat.

184363

23.02.2009 09:47

Jak český stát pečuje o své děti

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

jansmith1984 193.?.?.?

Je fajn Vojto, že jsi PŘESTAL zpochybňovat existenci "negativních ovládacích programů lidské mysli"[smích] a že to tedy nebude až taková stupidita, jak jsi se snažil ve svém dřívějším příspěvku podsouvat.

Všechny druhy, které jsi Vojto popsal - CITUJI: (nepřeberně reklamních strategií, politici užívají brutální propagandu, u intelektově slabších jedinců lze dokonce uspět i s indoktrinací mysli) totiž patří mezi programy k ovládání lidské mysli (a že na nich NENÍ nic pozitivního a ku prospěchu lidí, tudíž jsou negativní už NYNÍ asi potvrdíš i sám) a to by se jistě dalo vyjmenovávat dál.Od tohoto faktu bychom měli mít šanci se v debatě posunout kupředu, ale ono vlastně není kam.[smích]

Jak můžeme debatovat o nějakém fenomenu v návaznosti na zde diskutované globální souvislosti, když TY existenci takového fenomenu a tím pádem i jeho korporátní ZNEUŽITELNOST vůči populaci (což se s různou intenzitou dle každodenních důkazů děje) v podstatě neuznáváš nebo jeho účinnost zpochybňuješ.

Tvůj přístup vlastně odráží i tvůj postoj k HLAVNÍMU názorovému rozporu, který tady (a nejen my dva) na Zvědavci průběžně vedeme, a to jak to tedy asi ve skutečnosti JE. Nezbyde než pokračovat a jak to tedy JE se pokoušet zjistit dalším studiem a dalším rozvíjením vlastních současných zkušeností.


V jiném vlákně se pokouším akcentovat důležitost pochopení jednoho faktu. Totiž, že VŠE co se v lidské splečnosti ve vzájemné interakci děje se odvíjí od nastavení podmínek za kterých Systém historicky funguje a že děje by se odvíjely jinak, pokud by vstupní nastavení bylo jiné.

Pokud bych si chtěl dělat legraci (a možná to ani tak velká legrace nebude), tak bych řekl, že to je taková malá evoluce, ale sociálně, nikoli geneticky, režírovaná.[smích]


Ten fakt, který akcentuji dále říká, že hlavním rešisérem těchto dějů nejsou geny apod., ale deformovaná, sobecká a často chamtivá lidská mysl, která jen na základě lepších karet a nepochopení PODSTATY vede (doposud bohužel s lepšími výsledky) "boj" s opačnými, řekněme altruistickými snahami lidí opačného založení.

Změna animální genetické informace na lidstvím (etikou, morálkou, soucitem) obtěžkanou je v evolučním procesu Vojto běh na dloooouhou trať a pokud se na to budeme (i s tvým přispěním zde) jako lidská rasa stále vymlouvat, máme před sebou další deseti/statisíce let v chaosu, sobectví a bolesti. Samozřejmě, pokud se dříve nevrátíme "na stromy".

Ať se ti to líbí nebo ne, potenciál učinit změnu lusknutím prsty je v každém z nás a zejména v těch, kteří mají z pozice ovčáků tyto změny výchovou a řekněme altruistickou "propagandou" možnost masově rozšiřovat do podvědomí ostatních spoluobčanů.

A to se z jejích strany pro ZISK, vyšší standardy a vyšší HDP[smích] NEDĚJE Vojto.


jansmith[smích]

184392

23.02.2009 10:02

Odhalené podvody: Vzdělání (Hrozný humor)

RE: Připomenutí

jansmith1984 193.?.?.?

Hezky napsané WL. Tento krátký příspěvek, který na příkladu chápání rovnice 1+1=2 plně odráží Podstatu takřka všeho, o čem se tady na Zvědavci diskutuje. Zase příklad, že VELKÉ věci bývají jednoduché.[smích]

Vše je o schopnosti umět odlišit realitu od té virtuální a o schopnosti zamyslet se (klidně s využitím zkušeností dospělého člověka) nezávislé a nepodjatě nad SEBOU samým a světem kolem, jako zdravé dítě v alfě do 12let věku.


jansmith[smích]

184393

23.02.2009 22:09

Jak český stát pečuje o své děti

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

jansmith1984 193.?.?.?

Nemá smysl, abychom se přetahovali anonyme 82.?.?.?. Nejsem tvůj nepřítel, a to ani ten názorový.[smích]

Mohl bych s tebou nyní začít podrobně rozebírat, kdo z nás co řekl a jak to vlastně myslel, ale chybí základní předpoklad, abychom si porozuměli.


Ani já, ani ty nemáme patent na rozum a vlastně jen (jak jsem uvedl) interpretujeme názory nebo učení někoho jiného. Zamysli se nad tím, co z toho, co jsi napsal je pouze z tvé hlavy a nebylo to převzato.

Ty čerpáš pravděpodobně z buddhismu nebo jiné východní nauky (duchovní filozofie) a já mám tuto etapu již podle všeho za sebou.


Než ti poděkuji za vzájemnou výměnu informací, zdůrazním jeden důležitý apekt, který se týká tzv. uvědomování (klidně fyzického tělo od chodidel nahoru).

Tyto jogínske metody jsou společně s kontrolovaným dýcháním výborné a mají za cíl, zejména na počátku hledání, sklidnit mysl. To je cesta jak ji později v ideálním případě úplně zastavit, což je podle určitých duchovních i jiných učení základním předpokladem pro osvícení, realizaci, "smrt ega", fire from within atd...

Je zde ale jeden zádrhel, o kterém se normálně nemluví a připrav se na to, že to pro tebe bude asi nyní nestravitelné. Tyto aktivity nejsou mnohdy právě ničím jiným než projevem ega, které se pokouší probouzejícího se jedince ovládat skrze nové vědomosti a praktiky a tudíž mohou paradoxně ego posilovat, místo aby jej oslabovaly.

Proto celosvětově tak obrovské množství lidí, kteří hledají a praktikují KDE CO nakonec cíle, za kterým tak úporně roky jdou (mnozí v nesmyslné askezi) nedosáhnou. Jen jejich guru nebo učitel, kterého mnohdy nekriticky adorují a hmotně podporují to dokázal (opravdu nebo to jen tvrdí?), ale oni ne.


Nechci ti radit jen snad, abys s OTEVŘENOU myslí pokračoval v hledání a neuzavíral se do žádných dogmat, ať už se tváří sebelépe. I v této oblasti lidské cesty za poznáním není všechno úplně tak, jak je to skrze NEPOCHOPENÍ nebo záměrně, někým interpretováno. Bývají Velké věci jednoduché nebo ne? Takže díky a hodně síly a energie.[smích]

jansmith[smích]

184434

24.02.2009 11:29

Jak český stát pečuje o své děti

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

jansmith1984 193.?.?.?

Není třeba se omlouvat Vojto.[smích] Možná v jednom jsme si podobní. Oba jak se zdá nepodléháme sebelítosti a egocentrické ublíženosti.

Z toho vyplývá, že si tvůj příměr o stupiditě neberu osobně a naopak se tomu zasměji, stejně jako to vypadá, že i ty některé mé v uvozovkách burcující invektivy bereš s nadhledem a nijak emotivně nereaguješ. Otázka je, jak to prožíváš vnitřně, ale to víš už jen ty sám.[smích]

Možná i proto se mi diskuze s tebou líbí a zajímá mě CO a PROČ se pokoušíš ostatním sdělit. Že se názorově neshodneme je druhá věc a vyplývá to z úrovní, na kterých se ve svém způsobu myšlení a vnímání rality nacházíme.


Z mého pohledu se mi prostě tvé názory o vlivu genů a evoluce na chování dnešního Člověka jeví jako VĚTŠINOVÉ, obcházející další možné úrovně chápání reality a poplatné tisíciletému způsobu výchovy - viz. státní a náboženská (jedno jestli cílená nebo nevědomá) propaganda. Tyto názory doposud hrají ve společnosti prim, protože jsou velmi výhodné pro přežití a životní standardy E/elit a je jen otázkou času, kdy lidstvo buď vědomě nebo nuceně postoupí do dalšího levelu.

Postoupí tak, že pochopí, že se chovalo nevědomě (jako v případě jiných dřívějších dogmat, která se tvářila jako jediná možná) a nakonec se díky minoritě nezávislých a moudrých ukázalo, že to byl buď záměrný nebo nevědomý OMYL.

Pokud se lidstvo nepoučí a nezbaví dogmat, stane se to o čem jsem psal jinde. Bude dalších 10/100tisíce let v bolesti a chaosu nebo se vrátí sebedestruktivně na stromy. Tak jednoduché to podle mne Vojto je a pokud převládne přístup, který propaguješ i ty, pravděpodobně to tak dopadne. Nevědomost a sobectví v Člověku přivede tuto Planetu a civilizaci nakonec ke kolapsu, tedy nikoli geny či evoluce samotná, která žádné Lidské mravní a etické hodnoty nezná.


A co se týče mých ambicí? Nemyslím, že mám (jak píšeš) ambici lidem mysl "srovnávat", i když to tak ti nevědomí asi cítí. Jediná má ambice je předkládat jim (i cestou mých úvah a názorů) neodbytné OTÁZKY, které je mohou vytrhnout ze závislosti na propagandě různých uznávaných "Autorit".

Jak nás poučila na faktech historie, ve skutečnosti byly ve své většině takové náboženské, vědecké, mocenské a jiné Autority pouhými pseudoAutoritami, které pro své EGO, svou slávu, moc nebo pouhou nevědomost lidmi tragicky manipulovaly a zneužívaly je. Tedy žádné geny, ale konkrétní zájmy lidí u kormidel řídily a dále řídí tuto civilizaci a manipulativní techniky a zneužívání lidskch animálních pudů a instinktů jsou jen prostředkem jak toho dosáhnout. To ostatní jsou jen výmluvy jak přesunout odpovědnost na evoluci, genetické predispozice apod.

Takže Vojto, ukončíme to stylově, co říkaš?[smích] Ber nebo nechej být, ale každopádně ti přeji vše dobré...

jansmith[smích]

184465

24.02.2009 11:45

Jak český stát pečuje o své děti

RE: To není rodinná tragédie,to je v podstatě tragédie vymírajícího národa.

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře anonyme 82.?.?.?. Docela hezky a v míru jsme si vysvětlili svá stanoviska a já zopakuji, co jsem napsal prve, že nemá smysl, abychom se nadále přetahovali.

Vypadá to, že máme k sobě blíže než se z tvých formulací jeví a jestli nám ve vzájemném koncenzu brání jen nepochopení (cítíš jakou má to slovo moc?) nebo něco jiného, nemá smysl rozebírat.


A ještě jednu myšlenku zopakuji: Abychom měli šanci chápat podstatu a dostat se do hloubky, k tomu nám žádné praktikování čehokoli nedopomůže. Základem je přestat vidět svů názor jako jediný možný, omezit závislost na autoritách, pochopit a tím eliminovat osobní dotčenost čili projevy egocentrismu a pustit do svého vnímání tzv. klid, nezávislost nebo klidně jinými slovy to pomyslné světlo. Jestli se u toho budeme usmívat nebo nebudeme není důležité, protože úsměv nebo emoce o stupni našeho chápání nic nevypovídají.


Měj se hezky a ať se ti na tvé cestě daří.

jansmith[smích]

184466

24.02.2009 19:43

Strana svobodných občanů

RE: Stále čekám, značně naivně, že

jansmith1984 193.?.?.?

Zdravím tě ájo. Sleduji tvoji rozpravu s Josephem a líbí se mi, že se nenecháš "uargumentovat" předkládanými pseudoargumenty a že (jak je to v diskuzích s podobnými lidmi jako Joseph nejlepší) v klidu, s nadhledem a asertivně dopřesňuješ svá, podle mne velmi lidská a informačně hodnotná stanoviska.


Osobně vedu už nějakou dobu na podobné téma debatu s Vojtou49 (ahoj Vojto[smích]), a tak vnímám poselství, které se snažíš oponentovi předat a které on/oni vzhledem ke svému materiálně založenému a pseudovědeckému názoru na Svět (mezilidské/společenské vztahy) "těžko" rozdýchávají...

No, aby mě Joseph nebo Vojta nechytali za slovo[smích][smích]. Přinejmenším nejsou ochotní brát v úvahu argumenty, které staví Člověka od jisté doby, kdy mu bylo evolučně dáno začít lidsky MYSLET (tj. používat rozum, abstraktno a zejména chápat vyšší ETICKÉ, MRAVNÍ hodnoty), argumenty, které jej staví na vyšší intelektuální úroveň. Nechtějí pochopit, že tato úroveň je kvalitativně jiná než ta, kde se nachází zvířecí říše řízená v souladu s evolučními procesy pouze instinkty, pudy a animálními emocemi a že hlavní problém nezmenšujících se, ale naopak posilujících se deformací v chování LIDSKÉ rasy tkví právě v UMĚLÉM posilování těchto v lidech ještě stále přítomných animálních pudů a instinktů, a to ať již nevědomou nebo CÍLENOU náboženskou, korporátní či mocenskou PROPAGANDOU.

V této souvislosti jsme s Vojtou narazili i na fenomen zneužívání ovládacích programů lidké mysli, které jsou E/elitami a jejich lokaji vůči nevědomé populaci celosvětově aplikovány a bylo legrační sledovat, jak se jejich negativní účinek snáží Vojta zpochybňovat, jako by naše realita a kam jako civilizace spějeme nebyla jasným důkazem.

Tito oponenti to pravděpodobně lidově řečeno myslí dobře, což ale neznamená, že je správné jejich výchovou převzaté názorové deformace a omyly pasivně nechat být.


Paradoxem argumentů těchto lidí je, že je na nich z určitého pohledu i hodně racionálna, které ale nikdo nezpochybňuje. Záleží totiž právě na tom ÚHLU pohledu a na umění jasně deklarovat PODSTATU a v tom mají oba diskutující podle mne a jak je vidět i podle tebe, rezervy.

Zmíněná Podstata sdělení (která se narozdíl od jejich výkladu stále jen na něco evolučně nevymlouvá), totiž vykresluje i nástin řešení, která nejsou lidem s tendencím k pseudovědeckému pohledu viditelná a tudíž mentálně k dispozici. Už se těším (pokud k tomu dojde), až se mě oba pánové na ta řešení zeptají a hlavně jak to zformulují.[smích]


Závěr. Jsem rád, že je tady více lidí jako ty, kteří to o čem se bavíme cítí nezkresleně, a že to dokáží i kultivovaně předávat dál.


jansmith[smích]

184483

25.02.2009 18:18

Strana svobodných občanů

RE: Ad

jansmith1984 193.?.?.?

Dobrý závěr Gibi. Je jasné, že Joseph chápe věci jinak než lidé, kteří v sobě mají, kromě běžných znalostí i jistou dávku empatie a schopnosti vidět dění kolem více v souvislostech a možná z nadhledu, který převyšuje zlaté tele ve vnímání většinově nevědomé lidské rasy - tj. materiálno.


Názory takových diskutérů jsou zajímavé ze studijních důvodů a každá polemika, která se s lidmi jako Joseph, kteří nejsou v jádru křiváci nebo pokrytci, ale jsou věřím na upřímné cestě hledání pravdy, je přínosná nejen jim, ale HLAVNĚ všem ostatním návštěvníkům, kteří takovou diskuzi čtou a také hledají.Joseph se dialogu se mnou ve svém předchozím příspěvku vyhnul[smích], ale jako v parlamentu ČR bych mu rád skrze tebe (jako v PČR skrze předsedajícího[smích]) rád připomenul ve věci eugeniky jednu okolnost k zamyšlení.


A to tu, že ája ji ve svém příspěvku pravděpodobně použila jako nepřímou narážku na jeho argumentace, které jako by s eugenikou v jistém smyslu koketovaly.

Joseph se samozřejmě dotčeně ohradil. Že o eugenice z jeho strany žádná zmínka nepadla, a to paradoxně aniž by postřehl a uvědomil si, jak to ája, jak to já chápu, myslela.Dodám k tomu jen jednu věc. Joseph vypsal definici eugeniky ze slovníku a Wiki jako přínosné vědy pro lidstvo a že ON nic neučí a jen - CITUJI: (POUZE POPISUJE REÁLNÝ STAV, UPOZORŇUJE NA NEPŘEKONATELNOST NUTNÝCH A PŘIROZENÝCH ZÁKONŮ A MOMENTŮ V LIDSKÉM JEDINCI A MEZILIDSKÝCH VZTAZÍCH.)

V pořádku, proč jeho tvrzení o jeho motivaci neakceptovat, jen by měl být možná ve střehu a ujasnit si jaký podtext a podprahový účinek svými výroky a argumenty ostatním podsouvá a jestli realita, kterou popisuje není z historických důvodů možná i cíleně deformovaná a vlastně nepravdivá. A o tom je ten cit pro empatii a nutnost chápat etiku a morálku (vyšší hodnoty) v lidském myšlení a konání jako nadřazené všem mnohdy pseudovědeckým genovým a evolučním teoriím.

Vždyť i ta eugenika je v rukách nevědomých a pokřivených lidských myslí tragicky zneužitelná a často technikami PROPAGANDY použitá jako výmluva pro lidské skutky, které s genetikou nebo evolucí nemají NIC společného. Prokázali to nacisti, kteří ji měli jako základ pro svou ideologii rasové nadřazenosti. Zajímalo by mne, jestli Joseph tuto okolnost někdy studoval.

jansmith[smích]

184643

25.02.2009 19:46

Monsanto využívá různé cesty, jak znemožnit používání nemodifikovaných semen

RE: Problém je jednoznačně v legislativě

jansmith1984 193.?.?.?

K tomu co napsal Rene a před čím ve věci nových produktů GMO varuje bych rád (nikoli pro Reneho, protože to by bylo nošení dříví do lesa, ale pro ty tzv. z druhé straný barikády[smích]) něco zdůraznil.


První velmi důležitý a podstatný fakt, který se v jiných souvislostech nese v mnoha vláknech na Zvědavci a který pro mnoho tzv. materiálně uvažujících diskutujících není relevantní je okolnost, že tyto výzkumy a změny, které mohou spustit nevratné ODPOČÍTÁVÁNÍ jsou primárně motivovaný, jako v jiných případech, ZISKEM zainteresovaných.

Pro jasnější zápis do neuronových polí případného čtenáře ještě jednou ZDŮRAZŇUJI, že NIKOLI tedy snahou prospět hladovým nebo posunout tuto civilizaci do "vyššího" levelu (a pokud přeci jen, tak jako VEDLEJŠÍ produkt), ale pro zbohatnutí, potažmo možnost ovládnutí jiných!!!

A můžeme dloooouze diskutovat o tom, jestli se tak děje z důvodu globálního spiknutí směřujícího například k NWO nebo se tak děje jen z nevědomosti nebo přesněji CHAMTIVOSTI těch "rovnějších" zainteresovaných.Druhou podle mne veledůležitou informací, která mám pocit tady ještě nezazněla a týká se ohrožených včel je následující:

Včely jsou nenápadným, ale pro přežití lidské rasy nenahraditelným živočišným druhem, který se stará skrze opylování o úrodu.

Lapidárně řečeno, jestli bude co sklízet nebo ne. Armáda lidských dělníků se štetečky, kteří by včely nahradili manuálně a zvládli by to, patří myslím do pohádek.[smích]

A ta druhá informace tedy zní, že pokud by včely hromadně na Zemi uhynuly, lidská civilizace by přežila údajně max. několik let. Některé prameny uvádějí, že by to trvalo 3 roky, což ale není důležité. Znamenalo by to dříve nebo později SMRT hladem pro většinů lidí na Zemi.

A teď se položme na otázku.[smích] Kolik lidí by na Zemi dokázalo přežít i za takových podmínek? Nebyl by to zhruba ten počet, který uvádějí tzv. konspiratisté, kteří varují před možným scénářem, kterým je umělé snížení současné lidské populace na počet, který se uvádí jako pro udržitelný život na Zemi odpovídající????

Podotýkám, zatím pouze podnět k zamyšlení.

jansmith[smích]

184656

25.02.2009 20:21

Morganatická společnost

RE: Wow!

jansmith1984 193.?.?.?

Souhlasím plně s tím co jsi napsal hestroyi. K vlastnostem Systému na kterých je bohužel naše společnost VĚTŠINOVOU nevědomostí masy založena a které jsi Vojtovi vyjmenoval bych přidal ještě jednu důležitou vlastnost, a tou je nepřehlédnutelné POKRYTECTVÍ - z anglického "hypocrisy".


Vojta ve svých příspěvcích průběžně jako příčinu takového pro lidskou rasu destruktivního chování uvádí vliv evoluce, přírodního výběru a genů a mnohokrát mu i jemu podobným zde bylo naznačeno, že tomu tak může být pouze zástupně.

Že to je jen výmluva, která napomáhá historicky udržet tzv. běžné občany v podřízenosti na negativních (uměle pro ZISK a stále vyšší HDP přiživovaných, v lidských bytostech po zvířecích předcích přetrvávajících) emocích, animálních pudech a instinktech, je evidentní.

Kde jsou vyšší hodnoty a kodexy, které lidská rasa získáním rozumu začala chápat a postupně aplikovat a proč jsou tyto hodnoty propagandou a pro ZISK masově mediálními prostředky i jinak znevažovány a potlačovány???


Ono nejde jen o tuto v článku ve světě stresem zmatenou a mezi davy ztracenou paní, což Vojta asi, tak nějak[smích], nepostřehl. Jedná se jen o příklad, který má na stav upozornit a přivést k hlubšímu (zejména k nepodjatému, na pokrytectví nezávislému) zamyšlení.

jansmith[smích]

184659

25.02.2009 21:41

Prý je zamilovanost choroba

RE: No, já myslím

jansmith1984 193.?.?.?

Já se přídávám k mtk a jsem zvědav co přinese další diskuze.[smích]

Evidentně se zde NAPLNO projevil názorový rozpor, který se jako červená nit táhne tímto webzinem.

A to jestli jsou lidé (lidská rasa) historicky hříčkou evoluce či genů a své sociální, partnerské, byznys a jiné vazby nemohou kvalitativně v zásadě ovlivnit (maximálně dalších 10/100-tisíc let počkat, jak se to v lepším případě vyvine) nebo mají v případě včasného pochopení skrytých SOUVISLOSTÍ, které stojí nerozpoznány v pozadí společenských dějů k dipozici nástroje, jak společnost od deformované a sebedestruktivní relativně rychle změnit na společnost v pravém (nikoli pokryteckém) slova smyslu humánní.

A to se všemi důsledky vůči dosavadně mediálně či jinak upřednostňované přímé, či skryté sobeckosti, chamtivosti a dualistické nevědomosti některých jejich, většinově pravidla udávajících a takového výsledku se logicky obávajících, jedinců.

jansmith[smích]

184669

26.02.2009 08:26

Monsanto využívá různé cesty, jak znemožnit používání nemodifikovaných semen

RE: Problém je jednoznačně v legislativě

jansmith1984 193.?.?.?

Takže jestli tvůj příměr o pyramidě dobře chápu, tak v případě, že by opravdu došlo k potravinové krizi, řekněme ze zmíněného důvodu vyhynutím včel vzhledem k nezvládnutým experimentům s GMO, tak by to postihlo daleko tvrději špičku pyramidy než tzv. běžné lidi. Chápu to správně?


Rovnám si myšlenky, protože přesně tak tvůj příměr jako odpověď na můj příspěvek o včelách vyznívá.


Variant je několik a můžeš upřesnit, kterou variantu jsi měl na mysli, jestliže jsi psal o splasknutí přerostlého ega pradátorů, pokud by došlo k nastolení drsnějších vnějších podmínek?


Zajímalo by mne v jakém smyslu tvrději by podle tebe špičku pyramidy v porovnání s běžnou populací tyto drastické změny postihly. Myslel jsi fyzicky tím, že by také lidé na špičče začali hromadně (že by i více?) umírat na nedostatek potravin jako masy (což je vzhledem k historickým zkušenostem dopadů krizí na E/elity nepravděpodobné[smích]) nebo jsi myslel dopad psychický/psychologický na jejich ego, protože by se museli logicky začít uskrovňovat?

Dávalo by to smysl, protože ego těchto "rovnějších" skupin spoluobčanů na něco takového není pravděpodobně běžně připraveno a nutnost uskrovnit se (a připomínám, že to nebude to samé jako hlady umřít) by pro predátory (E/elity) musela být pravděpodobně velmi frustrující.


Všechno doposud zmíněné ale míří k jednomu zamyšlení. K zamyšlení nad něčím, co se v diskuzích tady opakuje. A to jestli jsou (upozorňuji NEJEN) tyto GMO velmi nebezpečné experimenty (pokud se to jako např. v případě DDT apod. vymkne kontrole) pouze jen evoluční, geneticky podmíněnou snahou lidské rasy po POKROKU nebo se jedná o obvyklý projev získané lidské vlastnosti tj. chamtivosti některých zájmových skupin jak na GMO, bez ohledu na riziko, vydělat (podotýkám, pokud to člověk jako v jiných případech v minulosti opět neukočíruje).

Varianta, že by experimenty s GMO měly za cíl v dlouhodobém měřítku v souladu s tvrzením tzv. konspirátorů (protože někdo může plánovat rozklad biovazeb) vést ke snížení velikosti populace na Zemi bude asi nejen obludná, ale asi i nereálná, protože by to bylo stejné jako by Elity (nikoli ty v tomto případě méně vlivné elity s malým "e")) pro tento cíl použily rozpoutání jaderné WW3, a tím samy sebe také fatálně ohrozily. Samozřejmě pokud chamtivé a sebestředné Elity se stále koncentrovanější mocí na Zemi vůbec existují, protože tady je tvůj skeptický názor myslím dlohodobě zřetelný.

jansmith[smích]

184716

26.02.2009 12:12

Irák: šokující lidské utrpení

RE: Nedivil bych se

jansmith1984 193.?.?.?

Podle mne se nestane nic, nikdo nikoho odpovědného z US establishmentu oficiálně soudit nebude a vše vyšumí jako i v jiných případech. Pokud by se tak stalo, byl by to tak velký signál ZMĚNY, který ani v největším optimismu za současné konfigurace Systému nepředpokládám.

Myslíte, že bude někdo soudit a oficiálně odsoudí izraelské sionisty za prokázané VÁLEČNÉ zločiny v Libanonu nebo v Gaze?


Tato současná KRIZE totiž není hlavním proudem prezentována jako důsledek historicky CHYBNĚ (z velkou pravděpodobností pro moc a zisky záměrně chybně) nastaveného SYSTÉMU, nýbrž je prezentována jako "nezbytná" daň za demokracii, svobodu a volný trh, jak je ovečkám na chaotických burzovních grafech za peníze ochotnými lokaji zejména v dobách propadu a přerozdělování majetků vysvětlováno.[smích] Označí se zástupní viníci, posléze se Systém otřepe - přesun majetků již totiž proběhl a jedeme dál.


Pokud je někdy někdo za válečné nebo jiné pochybení souzen, tak vždy jen ti slabší a poražení a ti kteří přestali nebo odmítli s ovčáky spolupracovat (příklad: Saddam, Miloševič).

Severoameričané jako z Evropanů a jiných přistěhovalců novodobě vzniklý národ mají navíc (možná i díky Holywoodu) jednu propagandou vytvořenou vlastnost. Každý průser, kterého se kdy historicky dopoustili, každou křivárnu nebo pokrytectví, které ať již z jakéhokoli důvodu spáchali dokázali vždy OMLUVIT a otočit (zejména mediálně) ve svůj prospěch.

Pokud by začali soudit Bushe a ostatní lokaje, popřeli by tím podprahově vše, co před světem stále dokola pro moc, ropu, peníze a tzv. západní demokracii hlásají a přiznali by, že jsou úplně stejní neokoloniální mafiáni jako jejich předchůdci Španělé, Portugalci, Holanďani, Britové, Němci a pod. (Upozorňuji, že lidé jmenovaných národů, jen zblblí propagandou a vlastní chamtivostí plnili ve své době zadání svých E/elit, jako tak činí i občané národů současných.)


Někteří zdejší diskutující se na tento fenomen (záměrného pošlapávání elementárních lidských hodnot) snaží upozorňovat s tím, že jde o jedno velké historicky pokračující POKRYTECTVÍ, které naopak jiní diskutující omlouvají evolucí, geny nebo zákony přírodního výběru. Podle mne jde o nepochopení PODSTATY a vlastně o mentální či verbální kolaboraci se vším co humanitu lidské rasy nevědomě nebo cíleně potlačuje.


Dokud tohle masy (tzv. běžní občané) ve vlastním zájmu nepochopí (jak by ale mohli, když jsou trvale a sofistikovaně pro peníze, stále vyšší HDP a MOC E/elit k uctívání zlatého telete manipulováni), tak se nic pravděpodobně nezmění. Nebo možná změní, ale až po uplynutí dalších tisíců let evoluce. Či možná také skokem, a to po nějakém velkém průseru, kterým může být nezvládnutý experiment s GMO nebo globální konflikt, který semele všechny.


jansmith[smích]

184744

26.02.2009 14:31

Prý je zamilovanost choroba

RE: Já z Vás taky Strigo

jansmith1984 193.?.?.?

To, co jsi Alexo napsala o emocích je určitě opodstatněné a dá se s tím souhlasit.

Jednu věc jsi ale nepojmenovala úplně přesně. Spor, který se tady vede (viz. pomyslná spojnice mezi zvířetem a člověkem coby "dokonalou" bytostí) je jen jeden ze sporů a navíc není ten zásadní.


To, co se zde snaží pí.Jarmila a s ní další akcentovat, je fakt, že ve společnosti existují historický síly (žádné imaginární geny, ale konkrétní lidé), které mají naakumulované prostředky a moc na to, aby právě ty zvířecí emoce a pudy v lidské, nevědomé mase využívaly pro ZISK a životní nadstandardy ve svůj prospěch.

Ať již dříve (ale i dnes) náboženská nebo mocenská (nyní korporátní) propaganda, která ja plně v rukou E/elit ovlivňuje a manipuluje lidským vědomím a podvědomím. Tyto síly mají k ruce armádu mediálních a jiných lokajů, kteří naplno buď cíleně ta "správná, korektní" fakta upřednostňují (nechají je zaznít vždyť HDP musí růst, že?) nebo jiná fakta klidně ze strachu o místo, tj. výdělek, klidně autocenzurou úplně vynechávají.


To je ta informace, na kterou se zde podle mne snaží pí.Jarmila skrze příklad s panem Weissem upozornit a to je ta příčina, proč je lidská populace ve své většině tak zranitelná vůči demagogiím. A je jedno jestli se jedná o nevědomé nebo přímo cílené deformace a nepřesnosti.

P.Weiss popularizuje věcí v souladu s obecným koncenzem poznání, byť jsou k dispozici informace, které jej jako sexuologa a mediálně činnou osobnost usvědčují z nepřesností až podjatosti.

Tento a jiní jemu podobní lidé mají skrze volný přístup do médií (a to pomíjím jak tady někdo upozornil, že p.Weiss patří údajně mezi příslušníky vyvoleného národa) možnost velmi účinně formovat a podprahově ovlivňovat většinové názory tzv. běžného občana. Sleduj Alexo co říká v současnosti na TV běžícím dokument.seriálu s modrátorkou Š.Kubelkovou a zjistíš přesně to, co popisuje pí.Jarmila.

Už jen jeden fakt, který pseudovědecky hlásá je neoddiskutovatelný a tebe jako ženu by mohl zarazit. Podprahově totiž šíří dojem (který je cítit i z křesťanského náboženství), že mužská promiskuita je v pořádku a cool (samozřejmě, jde o evoluci a geny, že?), zatímco ženská je nepřirozená.

Proto jsou ženy po věky v podřadné roli vůči mužům a proto jsou dodnes nejen v zaostalých zemích muži zneužívány.

Neexistuje totiž rovnost a už to jinde zmínil hestroy: viz. rozděl a panuj.


Závěr. Není tudíž pravda, co tvrdíš, že oponenti p.Weisse nechtějí přiznat přítomnost animálních pudů, emocí a instinktů v člověku. Mnohokrát jsem na tento fakt osobně v diskuzích už upozornil. Jde o to, si je UVĚDOMIT a nenechat je v sobě skrze lokaje mainstreamu nevědomě posilovat. A že se tak děje vidíme na příkladech kolem sebe a kam tato civilizace dlouhodobě spěje.

jansmith[smích]

184761

26.02.2009 17:43

Monsanto využívá různé cesty, jak znemožnit používání nemodifikovaných semen

RE: Problém je jednoznačně v legislativě

jansmith1984 193.?.?.?

Předpokládám sataji, že ti Rene Bartosek odpoví po odborné stránce, ale než tak učiní něco přihodím.


Podle mne je GMO oproti přírodnímu vývoji nebo umělému šlechtění velice riskantní. Jak to chápu já, tak nejen, že GMO má UMĚLE v laboratoři změněnou genetickou informaci (to jedna věc), ale k této změně dochází skokem, takže ostatní přírodní druhy nemají čas na ní reagovat a pokud je taková změna nedomyšlená, chybná a fatální (zničující), tak může dojít k devastující řetězové reakci na ekosystém.

A i když má hodně lidí této Planety (a hlavně ti, kteří by si pro dolárek nebo jinou měnu nechali vrtat koleno[smích]) pocit, že jsou něco více než ostatní příroda a dualisticky se od ní pyšně oddělují, tak tomu tak není a dojet na to můžeme jako lidská rasa nakonec všichni.


Někdo tady přihodil příklad DDT, což byl také lidmi vedený experiment, který měl vyřešit problémy. Jaký byl ale výsledek sataji???

Obrovská zničující zátěž pro přírodu a lidi a pokud by se s tím rychle nepřestalo, možná jsme my všichni dnes už měli dvě hlavy.


Navíc znovu zdůrazňuji, že hlavní motivací pro GMO není nasytit hladovějící (a když, tak jako vedlejší produkt), ale VYDĚLAT na tom. A to je přesně ta vlastnost sebestředného lidského ega, která tuhle civilizaci tlačí historicky do sebedestrukce.


Proto ta obezřetnost a nedůvěra v lidech, kteří dokáží domýšlet možné důsledky, ale bohužel nemají jinou možnost než důvěřovat, že lidé u kormidel a VĚDCI vědí co činí.

Bohužel historie nás učí, že lidé u kormidel stejně jako mnozí vědci často buď neví čeho činí nebo v horším případě páchají chybky pro peníze a MOC záměrně.

Bereš to tak sataji?


jansmith[smích]

184793

26.02.2009 18:50

Prý je zamilovanost choroba

RE: Já z Vás taky Strigo

jansmith1984 193.?.?.?

Jé, to je od vás milé paní Jarmilo[smích]. Já jsem emočně obecně indiferentní[smích], ale zároveň si vás vážím a vážím si i toho, že mám díky vám přístup k informacím, které zde v diskuzích i ve své internetové knize (na téma mezilidské vztahy a generacemi předávané bludy, mýty a omyly) poskytujete a že tím nejen mně, ale i ostatním čtenářům dáváte příležitost hodně věcí porovnat a pochopit v historických i jiných souvislostech.


To je přesný opak bulvárních a korporátních médií, které poskytují ve své většině informace cestou svých úplatných lokajů deformovaně a poplatně nejen dobovým mýtům, ale i právě vládnoucímu politickému establishmentu a samozřejmě vyšším zájmům.

Že se zde zvedne vlna oponentů, kteří ve své většině ani vaše argumenty pořádně nestudovali, někteří ani pořádně neví co p.Weiss podprahově sděluje a přitom místo aby se nejdříve vzdělali, tak podléhají vlastním představám, které o problematice od někoho převzali, se dalo čekat. A výsledek, co se týče počtu příspěvků v této diskuzi potvrzuje, že téma je velmi aktuální.

Jinak klasika. Historie se stále, byť v jemnější formě opakuje. Přesně tentýž typ lidí, naočkovaných době poplatné ideologii, demagogii, propagandě upaloval kdysi velikány vědy nebo kritiky zprofanovaného náboženství. A vy a vám podobní jim jen nabouráváte zažité koncepty vnímání světa a mzilidských vztahů a to ego, byť to dobrovolně nepřízná, dost bolí.


Jedině svobodná mysl a umenšené ego může lidem otevřít oči, aby si uvědomili, jak dlouho a tragicky jsou historicky pro peníze, moc či jiné závislosti manipulováni. Ovce budou vždy hájit svého ovčáka bez ohledu na fakt, že jím byly již tolikrát dříve prokazatelně oklamány a Trevorovi uvěří až tehdy až jim to (že to tak je) potvrdí v TV nebo napíšou v novinách nebo jim to sdělí mediálně známý popularizátor.[smích]

Což se samozřejmě nestane, takže hurá do další finanční, mezinárodní, partnerské nebo jiné KRIZE. Však sme ludéééé a navíc za to nemůžeme, protože v TV a novinách říkali, že za naše závislosti, úchylky a zabedněnost (jedním slovem NEVĚDOMOST) jsou odpovědné geny a přírodní výběr.[smích][smích][smích]

jansmith[smích]

184801

26.02.2009 20:25

Prý je zamilovanost choroba

RE:

jansmith1984 193.?.?.?

Josephe, dovol, abych tě trochu upřesnil. Místo dlouhé polemiky s tebou (zvláště potom, kdy po neodbytných protiargumentech, aspoň v mém případě, nereaguješ a zaujímáš postoj mrtbrk) musím "maličko" zareagovat.[smích]


Jen tedy pár poznámek.

Tvá definice lásky je bohužel nepřesná a jelikož nejsi přesný tady znamená to, že i vůči tvým ostatním argumentům by měl být jeden "ve střehu".

Rozpor je v tvém kategorickém tvrzením, že z Lásky je možno vraždit a jsem rád, že jsi svůj výrok nakonec zjemnil.

Vraždit se v partnerských vztazích může z různých důvodů/úchylek, mezi které patří například závislost (a to klidně na odepíraném partnerovi), ale NIKOLI z Lásky. Stejně jako jakýkoli stupeň žárlivosti není projevem Lásky, ale různě silným stupněm závislosti na partnerovi nebo strachu ze ztráty jistot nebo potěšení, které tento, takto postiženému partnerovi, poskytuje.


Asi se shodneme, že Láska je totiž ve své ryzí podobně tzv. bezpodmínečná. To znamená, že svou existenci NIČÍM a NIKÝM nepodmiňuje, JE BEZ PODMÍNEK!!! a týká se všeho, co nás jako lidské bytosti obklopuje - tudiž nejen lásky milenecké...

I v tom je p.Weiss minimálně nepřesný. Zamilovanost, pokud je to předstupeň opravdové Lásky, nemusí po čase vymizet (pouze se transformuje) jako nezmizí ani skutečná láska, po které každý normální člověk sice bytostně touží, ale plete si jí velice často se závislostí na partnerském sexu nebo jiných uspokojeních a někteří sexuologové/gynekologové tomu mediálně aktivně příspívají.


Někdo tady dříve napsal, že jeho vnímání lásky se k jeho partnerce věkem stupňuje (inn-ocean?), tedy jinými slovy se nezmenšuje. I to je možné a lidé, kteří to zažili/zažívají to jistě potvrdí. Takže Mr.Weiss neříká tak nějak vše co by říci mohl.

Stejně jako přímo ve svých výrocích nepodotkne, že promiskuitní chování mužské části populace je sice evolučně podmíněné, ale není vůči partnerce eticky, morálně i jinak správné. A je jedno, jestli se jedná o manželku nebo blízkou přítelkyni. Proč to nezdůrazní Josephi, když musí vědět jakým vlivem na nevědomé a lehce zblblé lidi působí? Proč z nich snímá osobní zodpovědnost a podsouvá jim výmluvu ve formě evoluce a genů?

Nebo to někde řekl? Pokud ano, tak mne oprav a když to exaktně doložíš, tak se rád omluvím za nepřesnost...


To, že ty pravděpodobně chápeš Lásku nebo zamilovanost podobně jako p.Weiss hlavně skrze feromony a chemické procesy v těle je jen půl pravdy. Jistě, tyto procesy se v těle dějí (člověk je živý organismus), ale nad tím je něco, co lidská mysl těžko dokáže pochopit a popsat (viz. bezpodmínečnost) a je ke škodě všech, že to někteří renomovaní umělci, bulvár a v neposlední řadě i komerční pseudoumění popisují (opět pro ZISK a zvyšování HDP) deformovaně.

jansmith[smích]

184811

26.02.2009 21:07

Monsanto využívá různé cesty, jak znemožnit používání nemodifikovaných semen

RE: Problém je jednoznačně v legislativě

jansmith1984 193.?.?.?

Tak s tím DDT se mě sataji dostal. Zkusím popátrat, jak je to s jeho neškodností, ale že se už nesmí používat myslím nepopřeš. Nebo ano?

Jo, jestli jsou pro tebe 2 hlavy fikce (samozřejmě šlo z mé strany o nadsázku), tak si zkus představit jiné možné fyzické i PSYCHICKÉ anomálie.


Podle mne necítíš to riziko, o které se tady bavíme a podobně jako jiní materiálističtí vědátoři trpíš předsudkem, že věda je všemocná a má vše pod kontrolou a že se to vždy nějak nakonec udělá.

Podle mne (jak píše Bartosek) v případě dominového efektu NEUDĚLÁ (mohou opravdu vyhynout včely a co pak?) a právě proto by se tyto věci měly, když už, tak testovat s maximální obezřetností.


Doufám, že ti je jasné, že v systému zlatého telete a honění ZISKU za každou cenu je takový obezřetný přístup iluzorní a o opravdové (komerční) motivaci ke GMO to vypovídá naopak hodně.

Máš pravdu, že nůž může jak řezat, tak zabít nebo sanitka někoho přejet, jenže to nemůže logicky vést k dominovému efektu a případně ke globální devastaci ekosystému. Osobně doufám, že lidi, kteří s tím zacházejí vědí co dělají, protože pokud ne, tak bojííím bojííím.[smích] A vvvoooo tom to všechno podle mě je sataji.

jansmith[smích]

184827

27.02.2009 08:40

Prý je zamilovanost choroba

RE:

jansmith1984 193.?.?.?

Je to tak paní Jarmilo. Lidé by se divili, kdyby sňali z očí klapky a zjistili co všechno zvyšuje HDP (hrubý domácí produkt), tedy to, podle čeho se posuzuje výkon ekonomiky a úšpěšnost politiků na funkcích.


Nikoli tedy růst ekonomiky v souladu s lidskými principy, s posilováním morálky, etiky, zákonnosti a dobrých podmínek k životu (bezpečnost, čistota měst, levná a ekologická veřejná doprava apod.), ale růst ekonomiky za KAŽDOU CENU, i za podpory takových komodit jako tabákové výrobky, alkohol, gamblerství (nyní se rozjíždí na internetu), které mají v konečném důsledku destruktivní účinek, ale hlavně že plní státní pokladnu.

Dokonce i vedení válečného konfliktu (samozřejmě jinde než na vlastním území - viz přístup USA ve světě) pomáhá ekonomice a zvyšuje HDP.[smích] A něco o tom vypovídá o podprahová i faktická podpora prostituce a vámi uvedených nevěstinců viz. Mr.Weiss..


Státy a lidi v jejích čelech zajímá přednostně růst HDP. Ale za jakých podmínek je dosahován, jakými mnohdy mafiánskými metodami, už neřeší nebo s donucením ex post.

A informovanost občanů o pozadí těchto stěžejních záležitostí oficiálními médii???Je mizivá a když něco, tak bulvárním způsobem, kde se věci vytrhávají z kontextu a míchají hrušky s jabkama.[smích]

Proč? Protože vše je provázané a na těchto aktivitách profitují i různé kriminální a byznys mafie a to je vysvětlení i pro korupci, která není velká pouze (jak se rádo mediálně zdůrazňuje) v tzv. postskomunistických zemí, ale světe div se i v těch tzv. vyspělých západních.


Tyto problémy vytvářejí lidé ve své chamtivosti a závislostech nikoli na základě evoluce a genů a podobných Weissovských výmluv (to je pouze nevědomý předpoklad), ale na základě konfigurace SYSTÉMU, ve kterém historicky žijeme.

jansmith[smích]


PS:
Kdo se chce mrknout jak to je s HDP a kdo nám lže, tak tady opakuji ZAJÍMAVÝ link, který se na Zvědavci už objevil:

Podpáľ svoj dom a pomôžeš ekonomike!
http://www.paradigma.sk/redakcny_system/clanok.php?id=210

184869

27.02.2009 09:31

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

jansmith1984 193.?.?.?

Zdravím tě anonyme 85.?.?.?. Koukám, že si se tady zase objevil a nedivil bych se, pokud bys jako 85.?.?.? nebyl ten, se kterým jsem již dříve velice plodně[smích] diskutoval.


Dovol tedy, abych tě upozornil na jednu okolnost.

Pochybuji totiž, že tady pí.Jarmila někomu kopá jámu a už vůbe ne p.Weissovi. To sis ve své představě reality a chápání souvislostí vydedukoval poněkud jinak.


Lidé, kteří zde podobně jako pí.Jarmila upozorňují na záludnosti mediální anagažovanosti některých sexuologů/gynekologů nemají v úmyslu těmto aktivistům kopat jámu, ale pouze UPOZORNIT na souvislosti, které ač to na první pohled nevypadá, jsou stejně důležité jako teze zmíněných popularizátorů, ale z nějakého důvodu NEBÝVAJÍ veřejnosti připomenuty.

A vliv rodiny, který akcentuješ? To je jistě pravda, jenže POLOVIČNÍ. Přesně jako Mr.Weiss říkáš A a neřekneš B. Jak může rodina/rodiče jako správný vychovatel fungovat, když jsou budoucí vychovatelé od malička masírování konzumními polopravdami nebo vyloženými lži?

Chápeš tu podstatu anonyme 85.?.?.?. A změnit se to může jedině tak, že se k lidem dostanou (i díky internetu) informace, které je donutí se zamyslet a snad i osvobodit nejen na korporátní propagandě.


A tvá naražka na E/elity a na Trewora?

Ta přesně zapadá do balíku zde (a nejen zde) diskutovaných problémů. Tedy, jak dalece je lidská rasa bezbranná vůči genetickým, evolučním vlivům v návaznosti na své sociální chování a jestli je s jeho stavem většinově spokojena.


Vidíš sám anonyme 85.?.?.?, že není a že tudíž logicky pomocí těch vnímavějších hledá cesty jak tyto záležitosti POCHOPIT a pokud možno dát do pořádku ve prospěch VŠECH zúčastněných.

Tento preces probíhá historicky průběžně a vždy ve společnosti existovaly setrvačné síly (za enormního přispění těch, kteří na tom měli zájem - tj. např. tebou zmíněné mafiánské E/elity), aby věci zůstaly většinově nepochopeny a aby VĚTŠINA byla tudíž pro peníze, MOC a nekončící růst HDP[smích] snáze OVLADATELNÁ.

Tak a teď se zastav a zamysli, na které straně barikády stojíš. Ať je to tak či onak, každopádně i díky tobě, Josephovi, Vojtovi, Strize apod. diskuze na tato témata (protože jinak by se o nich mluvilo mnohem méně - pokud vůbec) pokračuje.

A vvoooo tom to je.

jansmith[smích]

184874

27.02.2009 10:20

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

jansmith1984 193.?.?.?

Bohužel milá Strigo, mám pocit že si angažovanost p.Weisse idealizuješ.

Zkus se oprostit od předsudků, které jsi v sobě za roky života nastřádala a představ, které do motivací p.Weisse vkládáš a nezávisle porovnej, co tento popularizátor (a nejen on) většinovému občanu sděluje a HLAVNĚ, jak to může podprahově na nevědomou tzv. běžnou lidskou mysl v dlouhodobém časovém horizontu působit. Vždyť rozpad hodnot, vztahů a postupující destrukce společnosti za posledních 20let asi nepopřeš.


To je totiž problém, který leží v pozadí této diskuze. P.Weiss jistě spoustu poznatků popularizuje správně v souladu se současnými tzv. vědeckými poznatky (jinak by nebyl tím čím je, že?), ale jde o to, do jakého obalu je pro většinovou veřejnost mediálně zabalí.

Dobře to vystihl ve svém příspěvku mirda. Nejde až tak o dospělou část populace (byť je také podmíněná a nevědomá), která už má určité životní (většinou bolestnou metodou POKUS-OMYL) nabyté zkušenosti, ale jde o mladou generaci, která ví o životě tzv. "prd" a jak bylo trefně napsáno, nasává všechny "rady" i tzv. poznatky od mediálních autorit.


Nejde o to, aby byl pan Weiss moralistou. Stačilo by, aby z pozice mediální autority nepopularizoval v mezilidských (sexuálních) vztazích pouze materiální aspekty života (geny, evoluci, přírodní výběr, animální instinkty a pudy v lidských bytostech), ale využil svůj vliv a upozornil i na aspekty, které stojí nad tím a ve svém důsledku skrze MEMY utvářejí názory a pozdější chování lidského jedince a konečně celé většinové společnosti.

A to se nejen v jeho případě neděje. Navíc používá výrazy, které místo aby věci nazývaly pravými jmény, tak je ještě zamlžují nebo vyvolávají v nevědomé lidské mysli nesprávný dojem. To jsou ty mediální bláboly o zamilovanosti jako o nemoci apod.


Závěr? Žádné menší nebo větší zlo milá Strigo nebo jestli je lepší (nebo není lepší) chodit za prostitutkami.

Nejlepší je pochopit proč se člověk chová jak se chová, nikolivěk pouze z pohledu genetiky nebo evoluce, ale i z ostatních NEODDĚLITELNÝCH hledisek, jakými jsou historické nastavení společnosti a Systému (které neurčují tzv. běžní občané, ale E/elity), v návaznosti na vyšší hodnoty, o kterých lidstvo rádo vzletně píše a skládá písně a básně, ale ve své většině se jimi stále dokola NEŘÍDÍ.


Máš pocit Strigo, že p.Weiss svými aktivitami nejen v novinách, ale i TV pomáhá tomu, aby se společnost z hlediska lidských a společenských (morálních, etických) vazeb uzdravovala nebo jako správný "lokaj" Systému postrkuje (za peníze z honorářů aj.) rozjetý vlak do nowhere????????


jansmith[smích]

184883

27.02.2009 10:52

Prý je zamilovanost choroba

RE: Já z Vás taky Strigo

jansmith1984 193.?.?.?

Za prvé jsem rád Alexo, že jako žena nesdílíš v diskuzi podobná stanoviska jako někteří zdejší mužové (ale i ženy) a cítíš, že pí.Jarmila svým článkem napíchla něco, co je ve vztazích mezi muži a ženami velmi důležité až zásadní, ale opakovaně historicky zkresleně podávané.


Druhá věc je forma nebo jak píšeš mlácení slámy. Co se týče opakování některých argumentů, tak to je přeci přesně ta zásada, o které se tak často ve výchově a učení mluví.

Tedy, že opakování je matkou moudrosti a historicky se to využívá jak pro pozitivní, tak pro negativní cíle. Už Goebels udájně prohlásil, že 100x opakovaná lež se stává pravdou a možná proto jsou tzv. běžnými lidmi přijímána historicky dogmata a demagogie, které nejen, že mají k pravdě daleko, ale navíc jimi pro ZISK, MOC nebo nekončící růst HDP[smích] někdo masou záměrně manipuluje.


Pokud se týka p.Weisse, tak si přečti, co jsem odpověděl Strize na její příspěvek a možná tam narazíš i na výklad odpovědnosti těch, kteří mají prostředky a nástroje jak ovlivňovat vědomí a podvědomí tzv. běžné populace. Jde o to, že i tak často připomínaná odpovědnost rodiny je již z hlediska souvislostí nepochopena, protože jak může vychovatel správně vychovávat, když je sám vnějšími vlivy permanentně uváděn do omylu a výchovných chyb.

Ono i ta výchova jiných se musí učit (viz. memy) a kam spěje společenské klima a výchova k dobrým partnerským a mezilidským vztahů v posledních letech napovídá, že popularizátoři jako p.Weiss a další dobrou práci pro zdraví vztahů ve společnosti neodvádějí. Spíše naopak.


Něco je shnilého ve "státě dánském" a o tom, aby se lidé nad tím nepodjatě a nezaujatě zamysleli jsou i příspěvky pí.Jarmily.


Nakonec tvá věta, se kterou se stotožňuji - CITUJI: [Dobře víš, že na jakoukoliv manipulaci musí být nejméně dva: manipulátor a manipulovaný. Řešení málokdy spočívá v omezení manipulátora, ale v tom nepřevzít roli manipulovaného.] hovoří jinými slovy o tom samém.

jansmith[smích]

184886

27.02.2009 11:23

Hnutí Nenásilí v Bruselu

RE: Podekovani

jansmith1984 193.?.?.?

Suhlasím s tebou Panelaku. Ten CHLAP, starosta Trokavce p.Neoral, navíc dělá přesně to, co jako volený zástupce lidu před volbami slíbil svým voličům.


Tedy přesně opačný přístup, který ve svém pokrytectví a v boji o peníze, moc a požitky deklarují jiní čeští politici (i politici jinde ve světě).

Navíc je, jak se zdá, nezkorumpovatelný a NEBOJÍ se E/elit. Věřím tomu, že mít takového člověka za premiera nebo prezidenta ČR, celá naše společnost by se začala měnit k lepšímu, pokud by jej místní nebo zahraniční politické a jiné mafie nějak neodstavily.

Sám by to samozřejmě nedokázal, ale jistě by si našel spolehlivé kolegy a národ by ve své většině šel věřím za nimi. Nikoli ten paskvil, kterým nás (na vyjímky) obšťastňuje současná vládnoucí garnitura.

jansmith[smích]

184891

27.02.2009 11:43

Monsanto využívá různé cesty, jak znemožnit používání nemodifikovaných semen

RE: Problém je jednoznačně v legislativě

jansmith1984 193.?.?.?

Cituju z Osla: (Návrat DDT neznamená rehabilitaci masového užívání tohoto insekticidu z let 1940 až 1973, kdy se do přírody dostalo asi 2 miliony tun této látky. V některých zemích ale nelze chránit obyvatele před přenašeči malárie jinak než postřikem vnitřních stěn jejich obydlí malými dávkami DDT.)

Takže je to více méně jasné. DDT se v hromadném měřítku jako v minulosti používat NESMÍ, ale když už, tak umírněně a cíleně, aby se zamezilo hromadným devastujícím účinkům.

A o tom sataji je i naše debata.


My pořád ještě s jistotou nevíme, jestli nemůže GMO něco z hlediska dominového efektu nežádoucího způsobit a přesto je někým, (byznysem) komerčně pro ZISK prosazováno a navíc na velkých výměrách, kdy v případě problému je diskutabilní (jako to bylo možné v případě DDT) vzít věci zpět. Návíc zátěž pro lidi a přírodu z tehdejší doby zůstala.

A to je jádro toho, vvvoooo čem se tady celou dobu bavíme.


jansmith[smích]

184893

27.02.2009 11:49

Krize

RE: klam

jansmith1984 193.?.?.?

Přesně tak Kyklope. Krást, hlavně ve velkém je v takovém Systému normální a zloději zákonem chránění.

Vždyť ovce ty ztráty později a ještě rády a s potleskem zaplatí z tzv, veřejných financí. Stačí jim maličko propagandou proprat mozek a těch pár co pochopili jak to je, ať si kříčí nebo upozorňují jak chtějí. Lokajové Systému a ostatní ovce z nich udělají paranoiky a "konspirátory". Viz. Trevor.[smích]


jansmith[smích]

184895

27.02.2009 14:53

Morganatická společnost

RE: Wow!

jansmith1984 193.?.?.?

Krásně jsi to pro Vojtu shrnul Jindro a v podstatě vystihl nejen to, na co se ptal, ale i mnohem víc.

Díky a těším se na další tvoje příspěvky.

jansmith[smích]

184930

27.02.2009 16:13

Prý je zamilovanost choroba

RE: Jak to vlastně psali v Mladé frontě:

jansmith1984 193.?.?.?

Ale no tak Strigo.[smích]

Vypadá to, že budeš pana Weisse, koukám, hájit až do roztrhání těla a to až tak zaujatě, že začínáš používat MUDr.Koukolíkovo nálepkování viz. Jarmilin "duševní stav".[smích]

Pí.Jarmila je možná trochu prudší a impulzivnější (zejména, když se setká s oponentem, který se nechce v klidu a nezávisle zamyslet na dogmatech, které zamlžují PODSTATU sdělení), ale upírat ji analytické schopnosti plus pochybovat o jejím duševním stavu? No nevím nevím.[smích][smích][smích]


Jedno přísloví říká: podle sebe soudím tebe a nepřípomínám jej pro tebe zde proto, že naprosto v rozporu s logikou (tématem) diskuze a podstatou, kterou tady společně hledáme odklouzáváš do úrovní, které určitě neopovídají stupni tvého vzdělání, charakteru a možná ani úrovni empatie.

Co tě tedy tak rozhodilo? Názory pí.Jarmily, které ostatně můžeš těžko popřít (maximálně z toho bude tvrzení proti tvrzení) nebo je to proto, že se někdo dotkl autority, kterou uctíváš? Že Mr.Weiss (a jiní) popularizuje některé poznatky zjednodušeně a nebere v úvahu a zejména veřejnost neupozorní na některé další pro pochopení celého obrazu DŮLEŽITÉ souvislosti, které by postavily problém do poněkud VYŠŠÍ (od genetiky, evoluce, pudů odmaterializované) polohy a tím ovlivňuje většinový názor je jasné. A pokud si pročteš pozorně a bez přeskakování tuto diskuzi, najdeš je tam vyjmenované.


Pokud se rozhodneš reagovat (pokud si ještě nečetla) přečti si znovu pozorně mou odpověď tobě č.184883 (10:20hod) a zamysli se nad ní. Je to o PODSTATĚ sdělení, kterou ty ani Joseph a někteří další zde doposud nepochopili, natož aby se nad ní nezaujatě a nepodmíněně zamysleli.[smích]Zde je krátky výtah:

(Závěr? Žádné menší nebo větší zlo milá Strigo nebo jestli je lepší (nebo není lepší) chodit za prostitutkami.

Nejlepší je pochopit proč se člověk chová jak se chová, nikolivěk pouze z pohledu genetiky nebo evoluce, ale i z ostatních NEODDĚLITELNÝCH hledisek, jakými jsou historické nastavení společnosti a Systému (které neurčují tzv. běžní občané, ale E/elity), v návaznosti na vyšší hodnoty, o kterých lidstvo rádo vzletně píše a skládá písně a básně, ale ve své většině se jimi stále dokola NEŘÍDÍ.


Máš pocit Strigo, že p.Weiss svými aktivitami nejen v novinách, ale i TV pomáhá tomu, aby se společnost z hlediska lidských a společenských (morálních, etických) vazeb uzdravovala nebo jako správný "lokaj" Systému postrkuje (za peníze z honorářů aj.) rozjetý vlak do nowhere????????)


jansmith[smích]

184937

28.02.2009 01:10

Prý je zamilovanost choroba

RE: Jak to vlastně psali v Mladé frontě:

jansmith1984 193.?.?.?

Nemyslím si Josephi, že diskuze zde je bouře ve sklenici vody a ani, že to je plýtvání časem.

Mám pocit, že si nemůžeš upřímně myslet, že diskuze tady je stráta času (byť deklaruješ z nějakého důvodu emotivně opak), protože jsi sám osobně zde spoustu svého času doposud strávil. Nebo nestrávil Josephi?

Samozřejmě, že ano a pokud se to pokusíš zpochybnit, tak podle mne jen naplno přiznáš, že některé věci nemáš tak úplně ujasněné a pokud nemáš ujasněné tyto elementární logické pojmy, jak mohu jako tvůj oponent za relevantní považovat i ostatní tvoje úvahy a názory?[smích]


A pokud jde o tvé další tvrzení o bouři ve sklenici vody, tak pokud to tak cítíš, tak ti blahopřeji. Samozřejmě s nadsázkou, abys mě nebral za slovo.[smích]


Podle mého mínění debata tady není ani bouří ve sklenici vody ani jiná MALICHERNOST, protože jak je JASNĚ vidět, téma zaťalo přesně do něčeho, co historicky obě lidská pohlaví na této Zemi bytostně zajímá. A že zajímá HODNĚ dokazuje i debata pod článkem pí.Jarmily, protože jestli se nemýlím, tak aspiruje na Zvědavci na dlouhodobý rekord v počtu reakcí pod jedním článkem a pokud není už nyní v počtu rakcí na prvním místě, tak počítám, že obsadila minimálně první desítku.

A pokud zjistíš Josephi, že jen za letošní rok bylo na Zvědavci uveřejněno přes 90 článků a zamyslíš se kolik je jich zde od jeho založení v r.99, tak to něco (ať to sobě vlastním subjektivním způsobem okomentuješ jakkoli) o tématu a jeho důležitosti VYPOVÍDÁ. Nebo myslíš, že nevypovídá Josephi?


A jestli se nakonec zastavím u tvého tvrzení, že zde pí.Jarmila za něco bojuje, tak proto, abych ti dal za pravdu. Opravdu zde svým způsobem za něco bojuje, ale nikoli za to aby ostatní přesvědčovala o své jediné možné pravdě, i když samozřejmě své vědomosti a názory energicky obhajuje.

Ale bojuje (a v některých individuálních případech čtenářů zdejší diskuze samozřejmě zbytečně - šak sme ludééé, že?[smích][smích]) za to, aby si lidé (obecně) uvědomili, jak hodně jsou vystaveni mediální a jiné propagandě a jak je tato (možná cílená, možná nevědomá propaganda) SKRYTÁ nejen do přímých lží a pokrytectví, ale i do podprahových, na podvědomí lidské bytosti působících pseudoinformací!!!


A ještě v jednom máš pravu Josephi. Paní Jarmila si podporu nezaslouží, a to z jednoho prostého důvodu. NEPOTŘEBUJE ji. Proč? Protože vůčí těm, kteří jako ty její sdělení, ať již z jakéhokoli důvodu, nepřijímají je ji stejně zbytečná a v diskuzi s těmi, kteří cítí o čem se tady OPRAVDU bavíme a dovedou to písemnou formou vyjádřit je slovo podpora nadbytečné.

jansmith[smích]

184980

28.02.2009 02:25

Prý je zamilovanost choroba

RE: Jarmilo, nedejte se! -pokračování

jansmith1984 193.?.?.?

Dobrý příspěvek anonyme 24.?.?.?. Doufám, že si jej kromě Josepha přečte zejména Striga, protože to by ji osobně (pokud není již nevratně uvězněna v pravděpodobných pocitech sebelítosti) mohlo pomoci POCHOPIT, kde je bludný kořen jejího vnímání světa, jejího odhaduji sebepodceňování, které nevědomě naznačila i použítím svého nicku.

Pro úplnost, Striga v překladu ze slovenčiny znamená čarodějnice a v našem CZ/SK chápání toto slovo ma k pozitivnímu náboji -viz. pohádky- hodně málo.


Já k tomu co jsi napsal, pokud jde o p.Plzáka, jen přidám něco k zamyšlení.

Pan Plzák je totiž podobný typ mediálně známého popularizátora "vědecké" osvěty kolem mezilidských a partnerských vztahů (nezapomeňme, že samozřejmě s velkým mediálním vlivem na názory tzv. běžného občana), který se nijak zvlášť, i podle toho co jsi uvedl, nepřičinil o to, aby se mezilidské a zejména PARTNERSKÉ vztahy po stoletích průplachů polopravd, mýtů a vyložených náboženských a jiných demagogií smysluplně NAROVNALY.

Snažil se zviditelňovat různě a dokonce si budoval i hereckou kariéru. V této souvislosti je zajímavé si uvědomit, jak hodně jsou mu ve snaze proniknout zejména do "vizuálních" médií podobní i pánové Uzel a Weiss.[smích]

Jak je někde v TV nějaká estráda nebo naučný pořad o sexu či gynekologii, šup šup a už se s úsměvem od ucha k uchu zmíněná dvojice (samozřejmě jednotlivě[smích]) zviditelňuje. V pořádku. Když je to baví a mají rádi lidi proč ne. V pořádku už ale není, co svými názory podprahově, tzv. běžné a silně NEVĚDOMÉ a tudíž zejména zranitelné (viz. mládež) populaci, sdělují.


Nebudu to opakovat, protože to bylo v diskuzi již rozebráno dostatečně, ale je zajímavé a legrační zároveň, že příspěvky, které tady o tom hovoří, lidé jako např. zmíněná Striga nebo Joseph zřejmě ještě nečetli. Nečetli proto, poněvadž jinak by totiž svou rétoriku museli minimálně aspoň o píď upravit.

TO BE CONTINUED

184988

28.02.2009 02:26

Prý je zamilovanost choroba

RE: Jarmilo, nedejte se! -pokračování

jansmith1984 193.?.?.?

DOKONČENÍ:

A pokud se bavíme o p.Plzákovi, tak fakt, že tento psychiatr dovedl psát poutavé knížky, hezky hrát ve filmech a poučovat populaci o mezilidských vztazích nijak nepotvrzuje to, jestli své vědomosti dovedl také sám aplikovat ve svém životě...

Netvrdím, že v jeho pracech není obsaženo i mnoho dobrého. Založil údajně i linku důvěry, což je pravděpodobně prospěšné, ale celkově se mu jeho vlastní vztahy moc nevyvedly. Nejen, že byl údajně promiskuitní a podle všeho proto neudržel své první manželství, ale zřejmě nezvládl ani výchovu svého vlastního syna, který před maturitou spáchal s nevyjasněným motivem sebevraždu.

Nestojí tyto okolnosti za úvahu o teorii pro ovce a zeleném stromu života???


Pokud máte zájem, můžete si přečíst "moudra" tohoto psychitra/psychologa v rozhovoru pro LN sami.

Plzák: Pravda a láska? Nesmysl
http://www.lidovky.cz/ln_zabava.asp?r=ln_zabava&c=A051010_160051_ln_zabava_vvr


Závěr? Lidová tvořivost říká, že kdo neumí tak učí.[smích] Což je jistě přehnané a opět polopravda, ale evokuje to úvahu, že dříve než přijmeme za své rady na život nějaké autority je dobré si všimnout i toho, jak tyto rady konkrétní autorita sama v životě realizuje.

jansmith[smích]

184989

28.02.2009 17:37

Prý je zamilovanost choroba

RE: Jarmilo, nedejte se! -pokračování

jansmith1984 193.?.?.?

Víš Josephe, klidně si zde piš nebo říkej co chceš, máme demokracii. V jednom jsme si ale podobní.[smích] Oba dokážeme poměrně dobře argumentovat a převádět své názory do písemné formy.

Tím ale veškerá podobnost mezi námi KONČÍ. Mnohokrát jsem v diskuzi reagoval argumenty a nezávislými fakty na tvé příspěvky, zato TY na mé minimálně.

Nyní jsi zareagoval, ale víš co je zajímavé??? Udělal jsi to ve velmi podobném stylu, který tady (i v oponentuře se mnou) používá velmi často tvůj názorový kolega Vojta49. Absolutní absence debaty k podstatě tématu a o čem je řeč, ale naopak dlouhé věty a nic neříkající osobní pocity a domněnky a pokus o odvedení pozornosti na osobu oponenta. Samozřejmě se slovní argumentací, která to má zamaskovat. Nezamaskovala Josephe.[smích]


Jak jsem uvedl. Klidně si piš co chceš. Existuje zde totiž jeden faktor, který ani svou demagogií, ani klouzáním po povrchu (zdravím hstroye[smích]) ani prvky své propagandy při podpoře pseudopravdařů nemůže ovlivnit ÚSUDEK, který si z naší vzájemné debaty (Joseph-jansmith a opačně), pokud si s otevřenýma očima a otevřeným srdcem porovná VŠECHNY naše názory a argumenty, učiní nezávislý čtenář Zvědavce.

Je totiž pouze na NĚM, jaké stanovisko zaujme a který z našich názorů jej osloví a to je kromě SMRTI Josephe jediná opravdová spravedlnost tohoto Světa ve kterou osobně věřím a která jak také věřím (u čtenářů s lidskými názory, zdravým rozumem a intuicí) hraje v můj prospěch.[smích]

Pokud si ty myslíš, že tomu je naopak, tak na to máš ve skutečné demokracii plné právo a já ti k tomu blahopřeji.


Měj se jak umíš Josephe a těším se na případné další naše vzájemné polemiky.


jansmith[smích]

185026

28.02.2009 17:57

Morganatická společnost

RE: Wow!

jansmith1984 193.?.?.?

Taky díky Mirdo. Musel jsem se mrknout do googlu, abych si díky tvé poznámce osvěžil a ujasnil, jak to je přesně se slovem "hypokrat" a bylo mi to k užitku (viz. Hippokratova přísaha, která mi docvakla až ex post).

Ahoj,

jansmith[smích]

185028

28.02.2009 18:03

Morganatická společnost

RE: Wow!

jansmith1984 193.?.?.?

Taky díky Mirdo. Musel jsem se mrknout do googlu, abych si díky tvé poznámce osvěžil a ujasnil, jak to je přesně se slovem "hypokrat" a bylo mi to k užitku (viz. ex post Hippokratova přísaha).

Ahoj,

jansmith[smích]

185029

01.03.2009 14:27

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

jansmith1984 193.?.?.?

Také tě zdravím anonyme 85.?.?.?. a oceňuji čas a energii, kterou jsi ve své reakci na mne do svých posledních příspěvků věnoval.

Mohl bych si podobně jako ty dát záležet, začít postupně procházet jednotlivé naše vzájemné argumentace a analyticky se pokoušet (podobně jako ty) subjektivně a zaujatě rozebírat, KDO jak co myslel a KDE nechal nebo nenechal tzv. "tesař" díru.[smích]

Zvolím ale jestli dovolíš jiný přístup.

A to zejména proto, že pokud jde o nás dva, zabředli bychom do nekončící polemiky, která by vzhledem k naším postojům s největší pravděpodobností žadné rozřešení nepřinesla a navíc, pokud někdo s nezávislých čtenářů naší vzájemnou diskuzi sleduje, jistě si čas na její podrobné studium nalezne a bez ohledu na doposud uvedené mu bude jasné, že odpovědi na tvé otázky již zazněly. A jestli si utvoří názor, jak to tedy asi v naší polemice je, již bude záležet jenom na něm.


Číst pečlivě a nezaujatě příspěvky a odpovědi svých oponentů je velice důležité a je legrační, že někteří zapálení diskutující, jakým je kupříkladu Joseph, nedokáží ani to (viz. jeho sebestředné přiznání). To těmto diskutujícím ale vůbec nebrání, aby vše autoritativně posoudili, dokonce své oponenty i pomocí stupnice jako na dostizích oznámkovali[smích][smích] a tím (přesně jak píše jinde mirda), se snažili přehozením výhybky "vlak" této diskuze odklonit na vedlejší kolej.

Mně připadá, že ty osobně se až tak dalece, z tohoto pohledu v uvozovkách legračně, nechováš, což tě ctí a přesto, že s tebou ve většině, vzhledem k tvým (z mého pohledu jednostranným a podjatým) názorům nesouhlasím, zůstáváš pro mne, např. narozdíl od Vojty49 (který neváhal ve svých argumentech dokonce poukazovat na údajně nedobrou ekonomickou situaci pí.Jarmily), respektovaným spoludiskutérem.


Pokusím se tedy nyní vypíchnou dřeň toho, co by zaznít pro pochopení celku myslím mělo.

Jednou z největších myšlenkových vyhýbek je tvá teze o tom, že se zde v diskuzi snažíme svými názory a argumenty lidi rozeštvávat nebo mezi ně vrážet klín. Nikolivěk.[smích] Důkazem, že tomu tak není je konec konců fakt, že termín "nepřítel" do diskuze přinesl/použil Joseph s tím, že ukázal demagogicky na druhou stranu, která měla podle něj tim pádem vnímat oponenty, kteří mají shodné názory jako on, za nepřátele.

Kdepak anonyme 85.?.?.?. Za sebe, protože dělat mluvčího ostatním nemohu, můžu s klidným svědomím říci, že nikoho z účastníků zdejší ani jiné diskuze neberu jako svého nepřítele a může se projevovat arogantně, útočně, demagogicky či pokrytecky jak chce.

TO BE CONTINUED

185073

01.03.2009 14:31

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

jansmith1984 193.?.?.?

DOKONČENÍ:


Vždy jej bez ohledu na jeho názory respektuji jako oponenta (pokud respektuje normy slušnosti tím lépe) nebo, pokud překročí meze, které by pravdu upřímně hledající lidské bytosti neměly překračovat, přistupuji k němu v dalších polemikách více se SOUCITEM (pozor: nesměšovat s pojmem pohrdání).

Je to proto, že lidskými bytostmi jsme VŠICHNI bez rozdílů, jen se někteří podle toho (protože si to neuvědomují) ve vzájemné interakci s jinými nechovají. A není to o tom, že někdo sklouzává emotivně k vulgaritám a někdo diskutuje uhlazeně. Hovořím o podstatě, která tkví v něčem jiném - abys mne doufám správně pochopil.

Vše ostatní, co jsi ve svých posledních příspěvcích tak pečlivě rozebíral souvisí úzce s tím, co jsem se nyní pokusil zjednodušenou formou vyjádřit a věřím, že sdělení, o které mi šlo, do tebe (nikoli jen k tobě) proniklo.


A pokud je pro tebe anonyme 85.?.?.? diskuze a polemika (i když mnohdy nadměrně emotivní a se zbytečnými vulgaritami, což přiznávám) na anonymním webzinu rozeštváváním lidí, tak to podle mne vnímáš příliš zjednodušeně, prvoplánově až bojovně. Tedy skrze nezvládnuté ego (a upozorňuji, že pojem "nepřítel" v mém slovníku a troufám si říci i v případě mirdy a dalších, tak jak jej chápe Joseph, neexistuje).


Chápu, že lidé, kteří věří "v uvozovkách" jedině ve svého jediného boha nebo v někým PŘEDEŽVÝKANÝ výklad Světa (viz. výklad partnerských a jiných mezilidských vztahů či finančních vazeb nebo ekonomických souvislostí atd.) mají silný problém.

A to tehdy, pokud v takovém případě narazí na JINÝ (navíc nezávislý a co je horšího - K PODSTATĚ souvislostí, o kterých není "košér" nebo jinak hovořit mířící) názor či argument. Je to k jejích škodě, že mají tendenci takový názor tzv. AUTORITY/AUTORIT mnohdy velmi vehementně a zejména bez ohledu na HLUBŠÍ souvislosti NEKRITICKY obhajovat, ale takový je už život.


A v tom leží zakódovaná podstata VŠEHO co bylo v tomto i jiných vláknech kdy řečeno a co diskutující shromážděni kolem Josepha, ke kterým jak to vypadá (předpokládám) řadíš i sebe (nebo ne?) nechtějí vzít v úvahu. Natož, aby se nad touto podstatou nepodjatě zamysleli a zkusili z toho pro sebe něco vytěžit.

A to vytěžit pro sebe (v nejlepším případě) změnu v chápání reality, protože jinak, i díky jejich úsilí, které generují v internetových diskuzích, Trevorů[smích] a sdílení nezávislých zdrojům informací celosvětově přibývá a čím více budou obhajovat neobhajitelné, tím více dle zákona akce a reakce paradoxně pravdě (nikoli virtuální ralitě), na jejím pomyslném závodě s pokrytectvím, pomohou.


jansmith[smích]

185075

01.03.2009 16:54

Prý je zamilovanost choroba

RE: Jarmilo, nedejte se! -pokračování

jansmith1984 193.?.?.?

Zdravím tě Josephe. Možná si tou podobností o naších oboustranných schopnostech se psanou formou vyjadřovat zase ani tak nefandím. [smích] Vědomě jsem totiž použil výraz "poměrně dobře" a intuice v tom, že sebestředně zareaguješ (ale přitom to zjemnění ve svém zaujetí pro VĚC[smích] pravděpodobně přehlédneš) mne nesklamala. Chápu to správně, že tebe se výraz "poměrně dobře" netýká, tvé schopnosti jsou dokonalé a naopak se musíš přemáhat, abys ve své stylistickonázorové osvícenosti zde nestrácel čas???

Nepsal jsi náhodou v jednom svém příspěvku o tom, že je tato diskuze bouří ve sklenici vody a že je to ztráta času???

Možná proto, že se jedná o ztrátu času jsi zde velmi aktivní a neúnavně se snažíš docílit (jak trefně poznamenal mirda) přehození vyhýbky pomyslného vlaku debaty od polemiky týkající se negativního mediálního působení některých známých sexuologů/gynekologů/psychiatrů na podvědomí tzv. běžné populace (a hlavně mladých lidí) k podružnostem.


V naších diskuzích se v podstatě opakuje to samé. Ty sám příspěvky svých oponentů, pravděpodobně abys jim LÉPE POROZUMĚL (jak povýšeně uvádíš) pozorně NEČTEŠ.[smích][smích] Na druhou stranu ti ale nic nebrání v tom, abys je komentoval, hodnotil jejich stylistickou a jinou úroveň nebo je označil za (jak píšeš) argumentačně vadné a slabé a dokonce jdeš tak daleko, že své oponenty jako na dostizích (pravděpodobně s pocitem pravicově zaměřeného pseudomajitele stájí) známkuješ.[smích]


Je to legrační, protože jedině tak, že svému oponentu POZORNĚ a zejména NEZAUJATĚ (egofree) naslouchám naplňuji princip a zásadu komunikační činnosti, které se jak v odborných kruzích, tak mezi dělným lidem říká diskuze. A vlastně se jedině tak mohu něco o argumentech druhého dovědět a zejména porovnáním svých názorů s jinými se možná později dobrat podstaty.

Možná ti to tak nepříjde Josephe, ale pokud bys těm, se kterými komunikuješ důkladně naslouchal a zejména si (klidně pro lepší pochopení opakovaně) přečetl jejich příspěvky a názory, dalo by se ti věřit, že jsi připraven pro oboustranně prospěšnou debatu.

Místo toho ve svých větách raději argumentuješ pojmy jako nepřátelé nebo v pochybné sebeobraně šermuješ dojmy, že se druhá strana snaží někoho zesměšňovat. Mě by Josephe tudíž logicky zajímalo, co tě k takovému jednání vede a je mi jasné (že by opět intuice?[smích]), že se, jak to je opravdu, asi nedovím...

TO BE CONTINUED

185080

01.03.2009 16:54

Prý je zamilovanost choroba

RE: Jarmilo, nedejte se! -pokračování

jansmith1984 193.?.?.?

DOKONČENÍ:

O čem se tady chceš seriozně bavit, když například na argument, že tvá definice Žárlivosti jako projevu Lásky nezareaguješ? Jak chceš tudíž polemizovat o faktu, že se v tomto případě jedná jen o různý stupeň emoční, či jiné ZÁVISLOSTI na partnerovi a že tvá definice je v zásadě chybná???

Místo toho přecházíš na další z arzenálu uhýbných manévrů, kdy o svých oponentech prohlásíš, že jsou zřejmě levicově zaměření a nižší inteligence (nemáš tohle od Strigy[smích]) a že se podle názoru vidoucího (do kterého se skromě pasuješ) směšně shazují.[smích]


Víš, do chvíle, kdy jsem si TO přečetl jsem podobně jako v jiném případě u Vojty49 myslel, že i tobě jde v zásadě o snahu hledat odpovědi na otázky, které pí.Jarmila svým článkem na Zvědavci nastínila.

Do uvedené chvíle jsem se při čtení tvých příspěvku jen občas usmíval, ale tím jak jsi, s cílem vynutit si zde respekt ke svým (podle mne podjatým) názorům vygradoval svou rétoriku, jsi mě v pravém slova smyslu (jako roční dobrovolník por.Dub ze Švejka) donutil k smíchů - nebo to bylo v Dubově výroku až k pláčí???[smích]V jedne věci s tebou Josephe ale plně souhlasím. Moudře jsi prohlásil, že CITUJI: "Změna je možná jedině změnou každého z nás".

Je to přesně tak. Už věky se tuto zásadu snaží lidstvu předat mnoho velkých filozofů nebo duchovních a jiných učitelů, ale je s podivem, že se pořád většinově nedaří.

Vyřkl jsi "A", které není ostatně z tebe, ale pouze jsi jej pro umocnění svých názorů (které logicky také nejsou v 99% tvé vlastní, ale pouze papouškované) převzal.

Možná, kdyby jsi doplnil i "B", tedy jak toho docílit, aby se lidé každý sám za sebe konečně začali měnit, napravil by sis (aspoň u mne) trochy reputaci[smích].

Nestalo se. Místo toho hraješ legračně na ublíženou strunu vykání, kterého se ti jako vidoucímu tady na anonymním webzinu nedostává.

Nebo ano??? Navrhuješ nějaké řešení k tomu, aby lidé ve své většině už konečně přestali být snadno manipulovatelnými ovcemi a podobně jako Trevor si uvědomili jak mnoho jsou pro svou nevědomost a závislosti MANIPULOVÁNI? Navíc toto vše z evoluce a genů pouze vychází, ale je udržováno a co je horšího ve jménu nekonečně vzrůstajícího ZISKU, životních nadstandardů E/elit a také stále rostoucího HDP záměrně mediálně i jinak (i pseudoautoritami jakými byl p.Plzák nebo jsou dnes p.Weiss a p.Uzel) POSILOVÁNO.

Tvé řešení je zřejmě nědělat nic a nechat to na evoluci. Vždyť ovce mohou být rády, že mají co do žlabu a navíc zde exisuje riziko, že by se tento skvělý Systém mohl zhroutit a neměly by ani to.


Je to tak? Poděl se s námi tedy o svůj názor na řešení co s tím a pokud jej ještě nemáš dostatečně vyprofilovaný, tak se mě zeptej na můj. Rád ti odpovím.


jansmith[smích]

185081

01.03.2009 17:23

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

jansmith1984 193.?.?.?

Tak tohle se vám povedlo pí.Jarmilo. Tohle je hmotný (nikoli virtuální) důkaz o manipulacích mainstramu jako "Brno" a jsem velmi zvědavý, jak se k němu horlivá zastánkyně p.Weisse Striga a další postaví.

Odhaduji, že nijak. Zaujmou postoj mrtvého brouka, Joseph ostatně příspěvky oponentů nečte a nebo ti odvážnější zkusí ještě nějako divadlo.[smích]

Jsem na ně zvědavý a vám blahopřeji, protože tady je na příkladu jasně vidět, jak lokajové Systému podprahově OBLBUJÍ tzv. běžné lidi (a zejména ty nejmladší) a jak to ani ti akademicky vzdělaní nebo jinak podle svých měřítek inteligenčně vysoko nevidí.

Tedy závěrem. Žádné uvozovky, žádný nadhled sexuloga p.Weisse, ale pouhý mediální kalkul s lidským podvědomím.


jansmith[smích]

PS:
Být vámi, tak bych si to uschoval a vždy v budoucnu v podobných diskuzích Strize i novým Josephům asertivně a v klidu zopakoval.

185083

01.03.2009 17:59

Prý je zamilovanost choroba

RE: Josephe nedej se a bojuj (!!!)...

jansmith1984 193.?.?.?

Josephe, nedá mi, abych k tomu co napsal mirda něco nedoplnil. Tímto svým příspěvkem jsi mě definitivně naplno rozesmál a samozřejmě si se i definitivně odkopal.[smích]

Rádoby kultivovaný diskutující, ve skutečnosti ale úplný opak. Jaký má asi charakter člověk, který ostatní v diskuzi stále umravňuje, slovo nepřítel je jeho brácha, navíc reakce oponentů pro jistotu nečte, je stále dotčený (dokonce se mu tady na anonymním webzinu tyká[smích]) a o konkrétních aspektech diskutovaného problému se raději nebaví???


Víš hochu, nejsi první zde na Zvědavci s tímto stylem a nemá smysl spekulovat jestli jsi zde nový nebo jen tzv. stará "páka" se změněným nickem.

Ono je to totiž jedno a já jsem za tvou přítomnost zde rád.

Pomohl jsi rozproudit diskuzi (pí.Jarmila patří mezi dlouhodobé rekordmany v počtu reakcí na jeden článek), mnoho čtenářů Zvědavce se díky tobě, ale HLAVNĚ díky tvým oponentů věřím hluboce zamyslelo a to bylo smyslem.

Měj se jak umíš a pokud píšeš o tom, že by lidé měli začít se změnami sami u sebe, tak TY máš hochu (bez ohledu na tvůj kalendářní věk) nejvyšší čas.[smích]


jansmith[smích]


PS:
A pokud tě to zajímá, o čemž pochybuji, tak podle mne ses vlastním úsilím naplno zařadil mezi ty nevědomé lidské bytosti (mimochodem všiml sis vůbec, že zejména o nich se zde diskutovalo?), které zaslouží jeden z nejhumánnějších emocí, tedy soucit.

185088

01.03.2009 20:57

Prý je zamilovanost choroba

RE: Jarmilo, nedejte se! -pokračování

jansmith1984 193.?.?.?

Milá Strigo. Jistě ti je jasné, že my dva nejsme tady v diskuzi na Zvědavci v názorovému rozporu poprvé.

Co myslíš, vypovídá to o něčem?


Naše vzájemná neochota dobrat se např. v diskuzi nad článkem medialisty[smích] p.Weisse smíru tedy nepramení z toho, co tady následně nad článkem pí.Jarmily diskutujeme, ale je obecně zakódovaná v našich životních postojích.

Nebudu investovat energii do dalšího rozboru, protože si to podobně jako Mr.Joseph zřejmě ani nepřečteš a pokud by se nakrásně stalo, stejně to tvé vnímání reality a umění rozlišit (která realita je skutečná a která virtuální) pravděpodobně nijak neovlivní.

Možností si nejen tady měla doposud několik a je zřejmé, že si je nevyužila.


Nevadí, život jde dál, a tak jak je jasné, že vzdělání a akademické či jiné tituly neposkytují z hlediska životní moudrosti a schopnosti chápat život a jeho děje v SOUVISLOSTECH je jasné i to, že prohlédnutí může příjit kdykoli a tudíž naděje, že se člověk osvobodí z područí ohlupování cizími povětšinou zištnými názory nikdy neumírá...


Měj se jak umíš a pokud ti předzdívka "Striga" dává sílu zvládat lépe životní situace a proto by si na tebe měli dát ostatní pozor[smích], tak ti k tomu (tentokrát nikolivěk ironicky) blahopřeji.

Dodatek "užij si to" už ale nedoplním, protože vím, že si to s mírem v srdci užít není možné a že lidé s podobným přístupem k sobě a k ostatním jako ty si to užívají vždy jen DO ČASU.


jansmith[smích]

185101

01.03.2009 21:37

Prý je zamilovanost choroba

RE: Josephe nedej se a bojuj (!!!)...

jansmith1984 193.?.?.?

Já ti rozumím Mirdo a asi máš i hodně pravdu, ale já mám stále pocit, že pokud bychom s těmito tzv. oponenty nediskutovali, dávali bychom jím tím zapravdu a umožnili bychom jim, aby se lidově řečeno NEodkopali.[smích]

Vždyť to sám sleduješ. Jak tito zprvu rádoby asertivní a kultivovaní diskutéři postupně ztrácejí nervy a jejich charakter a povaha se stále zřetelněji obnažuje.[smích] Dokonce i stále velmi kultivovaný a přemýšlivý Vojta nakonec projeví svou pravou podstatu, jak se stalo ve věci jeho směšného poukázání na údajnou ekonomickou situaci pí.Jarmily. Není to kouzelné a nemyslíš, že si toho případní nezávislí čtenáři Zvědavce nevšimnou???


Dovedeš si představit ty vlny negativních emocí a pudů, které s nimi pravděpodobně clomají a které jsou nuceni tak dlouho bolestně zadržovat? Není to nakonec z jistého pohledu i studium Života sledovat, kdy dojde ke zlomu a vše co je v takových povahách naakumulováno naplno "vyejakuluje" na povrch?


Nejde o to se tím bavit. To není smyslem ani správné. Nakonec jsem psal o soucitu (nikoli výsměchu), který jim patří a že strachy v nich, které je vedou uvažovat o jiných jako o nepřátelích jsou kontraproduktivní.

A v tom je podle mne i deviza tohoto webzinu. Dát lidem možnost se projevit a hlavně hlouběji zamyslet a tím získat v diskuzi s oponentem příležitost si naplno UVĚDOMIT jak křehkou nádobou emocí, pudů a instinktů jsou a že nikoli evoluce a genetická informace jsou zodpovědné za jejich reakce a chování, ale od jisté chvíle pouze, primárně a jedině ONI SAMI a lidé, kteří je v minulosti formovali (viz. memy).

A že pokud tuto příležitost nastaveného zrcadla vlastní nevědomosti a závislostí POCHOPÍ, získají unikátní možnost začít chápat i ostatní děje probíhající v mezilidských vztazích a ve společnosti obecně a následně se klidně vyvázat i ze všech vlivů jakéhokoli mediálního či jiného OHLUPOVÁNÍ a manipulace tzv. Autorit s lidským podvědomím.Joseph to napsal dobře. Pro zlepšení Světa nejde na ostatní tlačit, aby se změnili. Začít musí každý sám u sebe, ale bez pochopení pochodů vlastní mysli a jak a proč vznikají naše závislosti a podmíněnost a bez někoho, kdo nám pomůže si to uvědomit na tuto cestu nikdy nevykročíme.

Dík za tu možnost patří nejen všem, kteří se diskuzí zde účastní, ale zejména panu domácímu, který to zastřešuje.[smích]jansmith[smích]

185102

01.03.2009 23:04

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

jansmith1984 193.?.?.?

Takže je to tak, jak jsem předpokládal. Divadlo pokračuje a Joseph v něm má svou "životní" roli.

Dobře popsal praktiky médií a těch, kteří je vlastní nebo píšou do těch tištěných ve svém posledním příspěvku Antiseptik.


S tebou Josephe ale jak je vidět nepohne nic[smích] a jak by také mohlo, když vydržíš obhajovat neobhajitelné přesto, že se podle tebe jedná o bouří ve sklenici vody a ztrátu času, až do roztrhání těla.[smích][smích][smích]

Zprvu to tak nevypadalo, ale ty jsi asi vážně komik, který si přesto, že se snaží vyjadřovat sofistikovaně ani nepamatuje co prve napsal a už se těším na to, čím dalším nás tady případně zase rozesměješ. Pořád jsem nevěřil tomu, co říká Mirda, že za počet příspěvků je možno dostávat šekely, ale v tvém případě tomu již začínám upřímně věřit.


A když už jsi zahájil další divadelní dějství[smích], tak byl bys tak hodný, vrátil se a odpověděl na těch několik otázek, které jsem ti průběžně položil?

Abychom se drželi tématu p.Weisse, stačí když zopakuješ svou definici Žárlivost a okomentuješ můj výklad. Připrav se ale na to, že jakékoli tvé kličkování nebude odpuštěno a že se vykání v anonymní diskuzi přes své námitky a z toho vznikající pravděpodobnou depresi nedočkáš.

jansmith[smích]

185106

02.03.2009 11:04

Prý je zamilovanost choroba

RE: článek znám

jansmith1984 193.?.?.?

Taky tě znovu zdravím anonyme 85.?.?.? Na to, že máš (jak píšeš) málo času, jsi zde docela aktivní a odpovídá tomu i délka tvých příspěvků. Hezký výkon, blahopřeji.

Uvažuji, jestli na tuto tvou poslední řadu reakcí na mne vůbec odpovídat. Sám píšeš, že tady končíš a že psát do archivu takové skvosty je škoda (přesně jako zmíněný Joseph se svým výrokem o ztrátě času, ale přitom jeho stále nekončícími, klasicky většinou mimo téma, reakcemi o blábolech nebo chybách jiných[smích]).

Mám tudíž psát odpověď s pocitem, že si to možná přečte někdo další koho to může zajímat? Asi ano, nějaký závěr by to asi chtělo.


Na úvod snad, že vidíš sám, že se stalo přesně to, před čím jsem prve nepřímo varoval. Jsme přesně v té nekončící polemice, která naše pohledy podle všeho nezblíží ani nevyjasní a jsem rád, že jsi uznal, že je na případném čtenáři, jaké stanovisko po jejím přečtení ZAUJME.

Naše debata je již drahnou dobu na míle vzdálena od tématu a stalo se přesně to před čím varuje v jednom se svých příspěvků v rámci hodnocení kvality zdejší diskuze mirda. Vývoj debaty tomu přesně odpovídá. Debata se odkloní od podstaty diskutovaného problému a neodvratně přejde do podružností, mezi které patří zejména pitvání osobnosti a stylu oponenta. Navíc chytlavým a ublíženým způsobem (vyz. iritující pocity a upozorňování na tykání) nebo rádoby ironií.

Diskuze s tebou je přesně ten případ a přesně tak, jak ti to zdůvodňuji ve svém předchozím příspěvku, v tomto malicherném stylu nemíním pokračovat.[smích] Nemá to smysl i proto, že systematicky a cíleně (stylem obehrané nekončící desky) překrucuješ a manipuluješ napsané a ať napíší cokoli, snažíš se to vyložit ve svůj pseudoprospěch.


A pokud se týká tvé poznámky o tom, že CITUJI: (Metoda podrobného rozboru je právě ten bolestný způsob diskuse, kterému se chcete vyhnout, který nutí aby dotyčný mluvil k téže věci - t.j. k prokazatelně k tomu samému problému), tak je to pěkné, i když velmi nepřesné "A", kde samozřejmě ale klasicky chybí "B".

To "B" totiž zní tak, že podrobný rozbor je sice základ diskuze, ale v tvém případě se nejedná o podrobný rozbor jendnotlivých názorů k probíranému tématu, ale o podrobný rozbor stylu a osobnosti nebo neosobnosti oponenta.

A do toho se anonyme 85.?.?.? může dobrovolně pouštět pouze grafoman, který píše spíše pro adrenalin ze psaní nebo někdo, kdo přesně jak píše mirda má SNAHU diskuzi rozdrobit a tak znepřehlednit, že přechází do řečeného nowhere.


Takže toho, jak sám píšeš necháme a dáli panbůh, můžeme to zkusit příště. Věřím ale, že to už bude v jiném stylu, než v tom, který zde (a nejen ty) na Zvědavci pravidělně ostatním vnucuje.

Takže naviděnou anonyme a měj se jak umíš.[smích]

jansmith[smích]

185164

02.03.2009 11:50

Prý je zamilovanost choroba

RE: Josephe nedej se a bojuj (!!!)...

jansmith1984 193.?.?.?

Díki Mirdo za jako vždy hodnotnou zpětnou vazbu.

Znovu jsem se zamyslel nad tvými velmi rozumnými argumenty, které ve věci snah o rozmělňování diskuze uvádíš a zejména potom, co jsem si dnes přečetl další řadu příspěvků (na mne) anonyma 85.?.?.?, tak mi začíná být jasné, že máš jako zkušenější bloger v mnohém velkou (jestli ne úplnou) pravdu.


S těmito lidmi se opravdu nedá diskutovat přijetím jejich stylu, jehož prvotní zájem je odklonit pozornost od tématu na osobnost oponenta, začít podrobně (co možná nejvíce sofistikovaným způsobem) rozebírat podružnosti, pocity a emoce a nakonec jak to předvedl Joseph, ostatní onálepkovat jako "soudruhy" (což mělo podle mě ale podprahově znamenat bolševiky[smích]), kteří jako sekta píší jen bludy nebo omyly a čeká je čistka. Je zajímavé, že přesně tímto stylem a za použítí stejných výrazových prostředků píší i na jiných diskuzních serverech proti svým oponentů tzv. "pravicoví" diskutující, pro které je pravicovost jen dalši krytí.

Rozděl a panuj. Přesně jak napsal hestroy o snahách tzv. Systému a lokajích, kteří mu, ať už nevědomě nebo cíleně, posluhují.


Je to přesně ten styl, se kterým pracují (těmito Josephy bráněná) korporátní média a o které píše MUDr. primář Koukolík ve svých přednáškach. Pokud něco takového čte tzv. běžný člověk, který nálepkování a propagandě naplno podléhá, tak se s tím nedá mnoho dělat, jen věřit, že všeho dočasu.


Osobně vidím jediné řešení. Pokud tyto rádoby oponenty přímo neignorovat (stále mám pocit, že mlčení znamená souhlas), tak se v debatě s nimi držet striktně jádra diskuze, na nic z toho k čemu se ve své podjatosti a nedostatkem charakteru uchylují nereagovat a pouze trpělivě opakovat a upřesňovat fakta a nezávislé informace, které je samotné usvědčují se zmíněné podjatosti nebo z pokrytectví.

Nakonec jen pokračování diskuze usvědčilo (nejen) Vojtu z opravdového charakteru a jak hodně jim jde o diskuzi a dobrání se nějakého společného závěru či POZNÁNÍ. Podobně jako ty si myslím, že se v diskuzích učíme jeden od druhého (tedy i od Josephů, Vojtů atd.) a mám radost a vážím si toho, že mám v tomto procesu tebe za parťáka.


Souhlasím s p.Stworou nahoře, že tito lidé nepatří mezy nejkvalitnější protihráče, protože ti v uvozovkách nejkvalitnější působí jinde[smích], ale i tak je debata s nimi nakonec i zábava a člověk se občas nad jejich počiny i hodně zasměje. Navíc, pokud je pravda tva narážka o "šichtě", tak se jim, že po takovém náporu emočně ujedou, ani nedivím.[smích]

Měj se fajn, jansmith[smích]

185177

02.03.2009 12:13

Prý je zamilovanost choroba

RE: Josephe nedej se a bojuj (!!!)...

jansmith1984 193.?.?.?

Osobně si Jindro myslím, že tihle lidé si mohou říkat co chtějí a stejně jim to nebude nic platné.

Svůj charakter a pohled na Svět někteří z nich projevili i zde naplno a lidem, kteří se nenechají opíjet slovy a řečmi a klouzáním po povrchu[smích] je to jasné, byť se zde do diskuze třeba nezapojují.

A co si tito tzv. "spoluobčané" říkají mezi sebou je jen jejich projevem vnímání rality a mezilidských vztahů, o kterých zde bylo pod článkem pí.Jarmily vlastně přeneseně hovořeno a pokud existuje karma nebo kauzalita, tak je na ně třeba se soucitem nahlížet jako na adepty neuprosně se blížící školy "osudu"...

jansmith[smích]

185181

02.03.2009 13:23

Prý je zamilovanost choroba

RE: Jarmilo, nedejte se! -pokračování

jansmith1984 193.?.?.?

Abychom se v úvodu naladili na stejnou vlnu Strigo, tak má narážka na vzdělání neměla znamenat, že vzdělání není dobré nebo v případě mnohými nepochopeného článku W.Lischky "Odhalené podvody: Vzdělání (Hrozný humor)" že je nadbytečné. Nebo že tzv. NIC neposkytuje. To všechno sis z mých řádků nesprávně (tzv. podmíněně) vydedukovala a nyní se to pokusme upřesnit.

Nejde totiž o vzdělání jako takové, ale zejména o to KDO, JAK, za JAKÝM účelem a s jakým VÝSLEDKEM jej poskytuje. A kontroverzi toho všeho měl ve svém článku podle mne na mysli i WL a je zakódována i do toho, co se snažím sdělit já...[smích]


Já měl navíc na mysli, že vzdělání není samospasitelné. Že svět je plný vysoce studovaných lidí, kteří jsou ale pro samostatný Život, přehnaně řečeno, nepoužitelní (bez civilizačních vymožeností a ohrany by brzy zahynuli) a dál jsem měl na mysli, že lidská rasa je bohužel plná vysoce vzdělaných a studovaných lidí, kteří pravě tím, že ale nepochopili o čem Život je a k čemu má vzdělání sloužit, páchají nejen na jiných (z filozofického pohledu cestou zneužité vědy a zprofanované politiky i na sobě) neuvěřitelná zvěrstva.

Vlastně o tom je i debata pod článkem pí.Jarmily. Tedy jak někteří naší "spoluobčané" dokáží (klidně cestou zneužívaných médií) působit pro peníze do těch správných kapes, MOC a o reálném stavu společnosti nic neříkající uctívané a všude uváděné HDP na tzv. běžné spoluobčany.


No a pokud jsem někde ve větě vynechal tečku nebo mi úlítlo slovíčko, absence kterého pro pochopení smyslu sdělení nevadí, tak se tvé citlivosti na formu psaného textu omlouvám. Vlastně tím nepřímo dokazuješ, že to, co jsem napsal o vzdělání a schopnosti se jím nenechat svázat do kozelce symboliky a místo toho se umět zaměřit na podstatu (zde podstatu diskuze) je pravda.

Podle toho, co píšeš, tak si od malička týkáš s vysoce postavenými a studovanými lidmi a pravděpodobně jsi také vysoce vzdělána v mnoha oborech lidské činnosti. Ani to ale podle mne neznamená, že člověk získal automaticky vhled do reality (nikolivěk virtuální) a že dokáže rozlišit, která tvrzení jiných lidí má obhajovat a na která minimálně, jako na nepřesná nebo z pohledu vyššího principu mravního přímo zavádějící, upozornit.


A i o tom byla Strigo tato debata pod článkem pí.Jarmily. Tudíž i o p.Weissovi s jeho účasti na ohlupování tzv. většinové populace v médiích z hlubšího, nikoli povrchního pohledu. A svým výrokem na vzdělání oponentky (dříve duševní poruchy) jsi se bohužel v mých očích postavila vedle Vojty49, který neváhal argumentovat její ekonomickou situací.

Závěr: Lidem jako Joseph, Vojta i ty Strigo nejde o dobrání se jádra diskuze, nýbrž o její odklon jinam. Jak napsal přesně mirda: přehodit výhybku a jak se s tím srovnáš je na tobě.

jansmith[smích]

185190

02.03.2009 15:16

Prý je zamilovanost choroba

RE: Josephe nedej se a bojuj (!!!)...

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře jsi to shrnul Jindro.

Průběh diskuze a vyprofilované názorové spektrum se dalo předpokládat a že hodně diskutujících nebude klasicky schopno překročit svůj pomyslný stín vnímání a chápání souvislostí se dalo předpokládat taky.


Přirovnal bych to analogicky ke středověku, kdy zblblá většina až na vyjímky oddaně a POKORNĚ (protože cílem Systému byla tehdy náboženská pokora ovcí) cestou neochvějné víry důvěřuje AUTORITÁM a to bez ohledu na fakt, jak jsou těmito "Autoritami" a jejich lokaji stále opakovaně tragicky zneužívány. Nakonec jedna z metod byla obvinit a poštvat ovce proti sobě, aby skutečný "hýbatel" zůstal mimo odpovědnost.

No a pokud se našel někdo, kdo pochyboval (navíc veřejně, tudíž působil z pohledu autorit negativně na ovce) byl prohlášen za kacíře, jinými slovy nepřítele Systému (hle, máme zde Josephovo slovo "nepřítel")) a eliminován (příklady: Bruno, Hus a mraky dalších).


Co je na tom legrační a tragické zároveň, že doba se změnila, zkušenosti přibyly, ale podřízenost ovcí na zprofanovaných autoritách nikoli.

Opět jako tehdy jsou tzv. běžní lidé tzv. Autoritami (v jiné terminologii E/elitami) ohlupovány, mateny a zneužívány. Jsou průběžně vystavováni uměle vytvořeným hrozbám a strachům a přesně v dikci, kterou jsi dříve uvedl: ROZDĚL A PANUJ pokračují tyto tzv. Autority v historicky započatém díle. Samozřejmě za pomocí nezbytných lokajů, kteří je mediálně či jinak za mrzké výhody (s pocitem výlučnosti a oddělenosti) podporují...


Samozřejmě, že doba se mění a s ní i spousta metod a technik jak toho dosáhnout. Podstata ale zůstala stejná.

Všimni si, jak v mé polemice se Strigou tato žena z pozice vystudovaného a vzdělaného člověka argumentuje pojmem vzdělání, aniž by se opravdu a upřímně do hloubky zamyslela nad tím, co to vzdělání skutečně je, proč tady je a jak by jej lidé měli správně ke všeobecnému prospěchu využívat.


Z toho je patrný zásadní problém, který před lidstvem stojí. Jde o to POCHOPIT nejen rozumem, ale i tím co je nad tím, jak společenské, ekonomické a jiné mechanismy fungují a jak by ve skutečnosti, nikoli virtuálně, pokud by nebyly cíleně deformovány fungovat měly. A dále jejich RAZSAH a kdo za nimi a s jakým vlivem konkrétně stojí.

A to je podle mne i smyslem diskuzí na Zvědavci a na spoustě jiných míst, která hostí nezávisle uvažující lidi na Zemi.

jansmith[smích]

185202

02.03.2009 17:30

Prý je zamilovanost choroba

RE: Josephe nedej se a bojuj (!!!)...

jansmith1984 193.?.?.?

Josephe, na to jak je podle tebe tato diskuze bouří ve sklenici vody a ztráta času, se zde opravdu překonáváš.


Když je to pro tebe taková ztráta času, tak jsem si dal tu práci a v několika vteřinách spočítal, kolik máš zde ve vlákně příspěvků.

Zajímá tě tato statistika? Myslím, že pro člověka, který tyto argumenty VYTÁHL do boje (předpokládám, že za pravdu a lásku - nebo se mýlím???) je osobní čas, který něčemu věnuje pro něj jistě prioritou a zajímat by ho to mohlo. Nebo je to tak, jak napsal Mirda a tvá "šichta" tě tak zmáhá, že ztrácíš přehled?

Je jich zhruba - 42 - a tím je naplno zřejmé, že jsi přesně ten typ člověka, který něco říká a něco jiného koná. Jinými slovy bych toto tvé jednání mohl nazvat farizejstvím nebo pokrytectvím a nepřímo tě tím onálepkovat za někoho, kdo zapadá do popisu vyvolného národa PSM a tak to raději naudělám. Už tak si snadno dotčený, a to z jiných mnohem malichernějších důvodů, jakým je např. mé tykáni tobě.[smích]


Víš co je ale největší legrace Josephe??? Ačkoli jsem jako ty o této diskuzi jako o ztrátě času nikdy nemluvil a mohl bych zde jako v této věci morálně čistý člověk tudíž psát do alejuja, můj počet příspěvků v tomto vlákně je HLUBOKO pod tvým.[smích][smích][smích]

To je bžunda, co říkáš??? Schválně si je spočítej chlapče.


Ostatně, každý čtenář této diskuze si může, na základě mé exaktní informace o počtu tvých příspěvků tady a v jakém časovém rozpětí se nacházejí učinit vlastní názor, jestli jsi nebo nejsi mluvka či pokrytec.


Měj se jak umíš Josephe a můj pocit soucitu s tebou se posiluje už i proto, že každým dalším svým příspěvkem jen více potvrdíš, co jsem výše pojmenoval.

jansmith[smích]

185216

02.03.2009 17:47

Prý je zamilovanost choroba

RE: Jarmilo, nedejte se! -pokračování

jansmith1984 193.?.?.?

Strigo, necháme toho. Co říkáš? Zaprvé termín "špatný duševní stav" může klidně znamenat i duševní poruchu, ale hlavně se mi zdá zbytečné pomáhat ti dalšími příspěvky v posilování tvého evidentního pocitu sebedůležitosti a sebelítosti.


A tvé pitváni se v titulech nebo poukazování na testy znalostí IQ?

Nerad to říkám, ale definitivně jsi mne přesvědčila, že jsi ženská varinta Josepha se všemi "klady" i nedostatky a že ti v současné době není pomoci.

Chtěl jsem připsat - neber to osobně, ale uvědomil jsem si, že to v tvém případě není možné a tak to (a předpkládám, že to oceníš) nepřipíši.


Měj se jak umíš Strigo a stejně jako Joseph zasluhuješ upřímný a bezpodmínečný soucit. To ale neznamná, že se s tebou počase a pokud v lepším případě maličko zreviduješ svůj přístup k sobě i k ostatním (protože jsem přsvědčen, že jsi v jádru dobrý člověk) rád znovu v nějaké diskuzi nesetkám.

jansmith[smích]

185219

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,02 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,40 Kč
Kanadský dolar
16,91 Kč
Australský dolar
16,19 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,05 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,14 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 714,14 Kč
1 unce stříbra
510,34 Kč
Bitcoin
424 563,87 Kč

Poslední aktualizace: 24.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 718 852