Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Etheral

Nalezeno 230 příspěveků, 31 různých IP adres

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

20.10.2010 19:30

Stávky přerůstají v násilí, Francie hoří

Standard

Etheral 77.?.?.?

....to je tam už takový folklór. Nepochopí, že jestliže se průměrný věk zvyšuje a systém je stále náročnější a mnoho lidí musí studovat VŠ a další, aby mohl v systému fungovat, tudíž do systému odevzdává prostředky déle, nežli před dvaceti lety, tak se také do důchodu půjde třeba v 68 letech. Problém je ale zejména v tom, že staré lidi nechce nikdo moc zaměstnávat a to ani na tzv.západě. I když i to se dá vyřešit a vyřešit se to bude muset. Ve švédsku se to řeší legislativně tak, že firma musí zaměstnávat určité procento stařších lidí, jinak platí sankci. To samé bude řešit za deset let čína, z které se v českých médiích dělá bůhvíco (její export osciluje kolem exportu pouhého německa). Vypadla ji jedna generace lidí a krutě stárne, plus má handicap, že potřebuje pro své prosté uživení cca 700 milionů lidí v zemědělství, takřka 50% populace...... [cool] Ono chodit do fabriky na osm hodin, mít nový dům a dvě auta, manželku doma starající se o děti fakt nejde už ani v německu.... systém ze změní, akorát je otázkou jak rychle a v co, ale změní. Nemůže toto fungovat donekonečna, protože současný systém je založený na parazitování na druhých-chudších národech, jednotlivcích atd. a to nejde donekonečena v uzavřeném systému (na uzavřené planetě...)Samozřejmě se změní za cenu například poklesu životní úrovně, ale nebude to tak drastické. Je logické, že mnoho lidí by si přálo nějaké megaočistné procesy, asi budou, ale nemyslím, že nějak velké. Válka je v současné době drahá věc a musí vést k velkému zisku a vše rozmlátit nikomu neprospěje, svět je již natolik ekonomicky provázaný, že toto je nesmysl-globální válka. Možná zhroucení ekologického systému....ale ekologie na tom tak zle není, jak se píše, kdo se o tuto problematiku zajímá, ví, že tomu tak je. Nebo meteorit??? Ale to si spíše podvědomě přejí lidé, kterým ten život tak nějak nevychází podle představ a jsou v problémech a meteorit by byl vlastně takové řešení jak ven z bezútěšného ekonomického shitu, nebo něčeho podobného... [chechtot]

230342

....problém je spíše v tom, že pokud klekne US Dollar, tak to odnesou všichni a to ne málo. Malinko se to zaklepe a zjistíme, že mírná recese co byla nazývána velkoústými slovy hospodářská krize, která pomalu prý končí, bylo jen takové lehké zahřívací kolo, resp.kolečko oproti tomu, co bude následovat až se US Dollar zhroutí. Svět je příliš moc provázán.

230450

....to nevím, ale myslím si že to klekne relativně brzy, tak do půl roku až roku. Tohle co se děje je fakt sytémově neudržitelné. Jedině, že by se nějak přestaly zveřejňovat ty dluhy, jako kdysivá Index M3 o objemu US Dollars v oběhu......jedině tak nějak by to šlo vyřešit. Jako, že by se na dluhy tak nějak ,,zapomnělo,,.Pravdou je, že lidé kolem FEDu spoléhají na to, že se svět nechá vydírat a bude neustále sponzorovat nákupy dluhopisů systém USA, protože pokud to dělat nebude, tak se to položí. Spoléhají na to, že toto je menší zlo pro všechny. Vlastně tak jakoby parazitují. Krásně je to vidět na cenách zlata, trhá rekordy, lidé, banky, ale i vlády nakupují zlato neuvěřitelným tempem, obzvláště posledního půl roku.....proč asi????

230489

...nemá chybku [smích])

230524

22.10.2010 09:08

Energetická poptávka se dotýká nedostatku vody

Nesmysl

Etheral 77.?.?.?

Války o vodu jsou blbost. http://www.sekuritaci.cz/nedostatek-vody/cs/ bod 2.4 je celkem přesný: Výstižně to vyjádřil analytik izraelské armády: „Proč jít do války o vodu? Za cenu, kterou by stál jeden týden bojů, by se dalo postavit pět odsolovacích zařízení. Beze ztrát na životech, bez mezinárodního tlaku a se ziskem spolehlivé dodávky, kterou není nutné bránit na nepřátelském území.“ Proto lze předpokládat, že pokud se bude blížit možnost vyčerpání vodních zdrojů, stát začne uvažovat spíše o lepším hospodaření s vodou.
Válčení je v současné době k souvztažnosti ke kupní síle a produkci lidí několikanásobně dražší nežli kdykoliv v historii. Jedna střela s plochou dráhou letu stojí to, co několik rodinných domů a dokáže zničit relativně málo. Jeden náboj do tanku Leopard má cenu od 100 do 230 tis. Takto by šlo pokračovat donekonečna.
Dobře bylo popsáno v ATM čísla 3 a 4/2004 v článcích pana Lukáše Visingra, citace: Zbraně se složitějšími systémy navádění jsou ale ještě dražší, např. protitanková raketa Hellfire (navádění laserové) stojí cca 100 000 dolarů, protizemní střela Maverick (infračervené) vyjde na 150 000 dolarů, puma GBU-15 (televizní) už na 275 000 dolarů a protiletadlová raketa AIM-120 AMRAAM (aktivní radarové) stojí přes 485 000 dolarů. Nejdražší jsou střely s plochou dráhou letu a protilodní střely, protože využívají více systémů navedení. Už během války v Zálivu v roce 1991 stála řízená střela Tomahawk rovný milion dolarů, takže dnes už její cena musí přesahovat 1,6 milionu. Dále tamtéž: S nárůstem cen vojenské techniky ovšem souvisí i problém tzv. ekonomie ničení. Jeho podstata spočívá v tom, že zbraň mívá leckdy větší hodnotu než cíl. Lze polemizovat o tom, zda má smysl ničit střelou AMRAAM letoun MiG-21, jehož bojová hodnota je dnes prakticky nulová a jehož reálná cena se rovná ceně materiálu, z něhož je letoun vyroben. Podobně sporné je např. odpálení střely Hellfire na tank T-55, což je z vojensko-technického hlediska 36 tun železného šrotu zhruba za 5000 dolarů.

230534

22.10.2010 10:30

Energetická poptávka se dotýká nedostatku vody

RE: Nesmysl

Etheral 77.?.?.?

...není za co, lidé si rádi zjednodušují. Získat objektivní náhled na cokoliv je sice trochu někdy pracné, ale vyplatí se to, poněvadž se člověk nestává loutkou.

230541

22.10.2010 20:04

Energetická poptávka se dotýká nedostatku vody

RE: Nesmysl

Etheral 77.?.?.?

....ono to není tak horké. Munice které končí životnost se recykluje. Na tyto recyklace jsou navázané většinou ty samé firmy co ji vyrábějí a to z důvodu odbornosti a mají za to opět peníze. A ne malé, plus hodnota zpětně získaného materiálu. To není již jako dříve, kdy se vyndala například jen roznětka z granátu a hotovo. A samotné použití té před koncem expirace není jen o ceně munice, ale o celé logistice a asistenci živé síly kolem této munice a ta se již platí a to více, nežli jen při prostém výcviku. Voják v míru je docela levný. Takže argument nutnosti válčení kvůli plným skladům není argumentem. Další věcí je to, že při válečném konfliktu se toto prakticky opravdu nezohledňuje a upřednostňují se spíše logistické parametry, které jsou důležitější. Což je dostupnost munice pro určenou jednotku, rychlost jejího doručení jednotce, resp.dovybavení na stav při aktivní činnosti a zejména snadnost-rychlost celého zprocesování. Pravdou je, že po nasazení se může počítat s nasazením munice starší, ale není to vždy a je to velmi specifické. Opravdu tento faktor není rozhodující, neboť nikoho a nic netlačí k tomu ji použít. Recykl je fakticky výhodnější.

230605

22.10.2010 21:55

Energetická poptávka se dotýká nedostatku vody

RE: Nesmysl

Etheral 77.?.?.?

....ale to nikdo netvrdí. Nicméně vždycky se musí na válce vydělat, jinak se nerozputává. Válka se vede vždy za účelem zisku. Získání území, surovin, otroků....apod. Pravdou je, že v současné době se mohou rozpoutat války jen na nátlak zástupců vojenskoprůmyslového komplexu, aby byly tržby, resp. v USA je toto již chronické.....a co se týká válek o vodu ještě...pokud trochu zapátráme po technologiích odsolování vody, tak zjistíme zajímavé věci. Tyto technologie se celkem solidně vyvíjejí a jsou v současné době finančně již pohodlně dostupné a stávají se nedílnou součástí zásobování mnoha států nejen Středního východu.

230610

23.10.2010 08:42

Tajemství peněz

Hezký

Etheral 77.?.?.?

Velmi pěkně napsané.Ano kapitál je kumulován u několika málo jedinců, nicméně si nemyslím, že to nějak zásadně blokuje možnost vlastního rozvoje a zvýšení uplatnění sebe sama např. na trhu práce.Nemyslím si, že by lidé byli chudší, nebo se měli hůře nežli před dvaceti, padesáti lety.Máme se lépe, nežli naši otcové a dědové.To, že kolem sebe vidíme mnoho lákadel a chtěli bychom si je koupit t.j. 90% věcí které nepotřebujeme a na které třeba nemáme, je čistě problém naší zralosti.Neustálé žehrání na to, jak je pár lidí bohatých a většiny strádají spíše zavání léčením si vlastního neúspěchu v životě.Hezky se z toho alespoň vypsat a pohoda [chechtot] Toto se táhne lidstvem stovky let, syndrom házení viny na druhé za své neúspěchy.Lépe na nespravedlivý systém...Lidská společnost nebyla a nebude nikdy rovnostářská, dokud budou existovat peníze.A dokud budou lidé majoritně v té vývojové-vyspělostní úrovni v které jsou.Není zatím v síle nikoho toto změnit.Mohou zde existovat systémy spravedlivější a méně spravedlivé, nicméně každý může a měl by udělat vše pro to, aby se měl dobře on sám.Potom až bude spokojený a v klidu, může třeba vychovat své potomky ve slušnosti,skromnosti,úctě ke stáří a v umění si vážit sebe sama.Naučit své děti třeba i tomu aby se nad nikým nikdy nepovyšovali, ale také se před nikým neponižovali a zejména aby měli zdravé sebevědomí.Postarat se o sebe a zodpovědně i o své blízké v rámci svých možností, pokud je třeba.Srovnat si svoje vztahy v rodině a zejména vztah k sobě.Žít zdravě a zbytečně si neškodit ničím a také neškodit druhým.Mít rád sám sebe a vážit si sebs sama.A věřte, že pokud by toto udělal každý z nás, tak se systém změní sám a bude nám všem lépe, protože v těchto změnách nám žádný systém nebrání.Rozhodně ne ten, v kterém žijeme nyní.To, že toto většina lidí nečiní je tím že je pohodlnější vše hodit na okolí.Nemám na nájem tak a bum!Kdopak za to může?Já ne...to oni...temné síly kapitalistů.Nestíhám splácet půjčky...za to já nemohu, za to můžou oni, neměli mě půjčovat, měl být systém registrů, aby věděli že už si nemůžu dovolit splácet.Oni, oni, oni, já být jen ta oběť.Nemám práci, za moji nízkou kvalifikaci může také systém, možná škola, dokonce.Ano, škola!Vždyť naše školství funguje jako za Rakouska-Uherska, v této moderní době!Tak za to může škola.... [překvapení] fakt se bavím...Netvrdím, že svět je v pohodě, naopak, ale proč lidé nepíší o sobě? O tom jak oni konkrétně se zlepšili a co jim to přineslo?Příklady táhnou, jak se říká a kdyby bylo příkladů svých drobných úspěchů a vítězství všude dost, zase by se něco změnilo.Lidé čtou a předávají druhým i sobě....tak to je.Opravdová ZMĚNA nezačne revolucemi, ani válkami.ZMĚNA musí začít v nás samotných, potom pišme o druhých a o systému.

230634

23.10.2010 08:53

Od globální krize ke globálnímu vládnutí

no....

Etheral 77.?.?.?

...ono to zase tak horké nebude. Trošku se to zaklepe, malinko možná zchudneme (relativně) a pofrčí to dál. Žádný strach, žádné apokalypsy nebudou. Buďme optimisté, tím nebudeme tolik ve stresu, přeci. A stres není dobrý pro nikoho, na tom se snad shodneme. A z čeho brát optimismus? Přeci z radosti kolem sebe. Z úsměvu potomka, blízké osoby. Z toho, že je venku hezky a dnes je sobota a mohu číst články na Zvědavci třeba.... [cool] Systém se přeci nezhroutí kvůli nám, že? Zákony akce a reakce fungují vždy, takže pokud já dostojím svým závazkům, čeho se od systému bát? Mám zaplacený leasing? Mám. Sociální a zdravotní pojištění? Mám. Mám finanční rezervy na přežití, kdyby to nějaký rok haprovalo? Mám. Tak čeho se bát? Jsem přeci k sobě a ke své rodině zodpovědný, tak proč mít obavy? Nemám snad splněné své závazky vyplývající z mé samotné existence zde? Tak by bylo dobré hledat chybu nejdříve u sebe. Ale jelikož je vše v pohodě, tak se přeci nebojím. CO to je za stav, kdy můj život řídí strach? No fuj...... [mrknutí jedním okem]

230636

23.10.2010 11:20

Tajemství peněz

RE: Hezký

Etheral 77.?.?.?

...je to velmi hezký web, pěkně propracovaný a s aktuálním tématem. Držím palce. Ovšem vzhledem k tomu, že podobných projektů zde již bylo mnoho, nevím, nevím. Snad za tím stojí opravdu lidé, kterým o něco jde. Většinou to ale skončí tím, že při získání jakéhokoliv postu, grantu (nebo přisátí se na rozpočet státu, popř.státem ovládané instituce) dojde k realizování klasického scénáře zajištění sebe a okolí. Opravdu ale držím palce, i přes obrovskou naivitu (nevylučuje ale správné pojetí věci), která je na webu svým způsobem prezentována.Málokdo vydrží jít opravdu dále v čemkoliv. Povětšinou postačí si najít svoji mikrokomunitu a človíček je spokojen. Častým jevem je také to, že tato skupina, nebo o.s., o.p.s apod. vytáhne z reformátora-nadšence-nespokojence, pravidelně částku, kterou lze oželet a klídek. Pár lidí má na živobití a většině lidí stejně stačí si najít ty své a občas něco málo udělat, nebo stačí když se naservíruje, jako že uděláno......tak tedy HODNĚ ŠTĚSTÍ a pevně věřím že o vás uslyším(e) i za rok, dva, pět jako o silných reformátorech, kteří reformují naši společnost a jdou proti tomuto klientelistickému a zkorumpovanému systému, který jsme si zde my lidé vytvořili.

230651

23.10.2010 12:36

Tajemství peněz

RE: Hezký

Etheral 77.?.?.?

.....není to trochu utopie? CHtělo by to spíše opatrněji a popořadě....

230668

24.11.2010 09:32

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

Je to jedno

Etheral 77.?.?.?

.....a není to jedno? Proč se tady pořád řeší USA? Existují zde zákony řekněme třeba přírodní a podle těch se to vyřeší samo. Říše vznikají a zanikají. Mnozí zde by měli místo energie do diskuzí a vypisování se, soustředit tuto energii na zajištění vlastního blahobytu a své spokojenosti a to nemyslím jen v rovině materiální. Ale chápu, že je pohodlnější se vypisovat ze svých problémů a viníky nacházet všude možně. Jen si nepřipustit svůj neúspěch v životě svém vlastním. Takže antikristem bude žid, nacista, Bush, Gándhí, Husajn, Havel, Brežněv, soused, manželka, rodiče a vše okolo. Já ne, já jen oběť a chudák [chechtot]

232905

24.11.2010 12:07

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Etheral 77.?.?.?

...každý člověk čerpá ze zkušeností a já beru z té své. Mám životní zkušenost takovou, že lidé hledají v okolí zástupné problémy svých vlastních problémů, nebo svého nenaplnění v jakékoliv rovině. Chápu ,,poslání,, tohoto webu, resp. to jak se tváří, dokonce chápu, že může někdo svůj životní neúspěch o kterém moc dobře ví kompenzovat čímkoliv, třeba založením radikální strany, nebo podobně. Nicméně se snažím jen upozornit na to, že je i jiná cesta, nežli se vysilovat psaním pořád dokola na podobná témata kdekoliv, nejen zde. S tím, že např.USA způsobují nerovnováhu ve světě souhlasím, ale nebýt jakékoliv nerovnováhy, nemůže být následně rovnováha. Tento svět je příliš nevyspělý na to, aby dosáhl rovnovážného stavu. Tedy zatím. Ale vyvíjí se, dospívá. Právě proto by člověk měl k tomuto vývoji přispět svým vlastním vývojem. a najít si vlastní vnitřní blahobyt, dle povahy a chuti. Pro někoho to může být radost z dětí, které má, pro jiného cestování, vztah s kýmkoliv....nebo třeba sebevzdělávání....cokoliv vyhovuje a hlavně naplňuje. A s názorem, že přírodní zákony fungují až za tisíce let nesouhlasím. Stačí se zamyslet a každému dojde jak dokonalé jsou a fungují bezchybně a celkem i rychle. Je potřeba nezapomínat, že toto je svět iluzí a zrcadel, proto mají tyto zákony také jisté, někdy i nemalé setrvačnosti, ale to má důvod. Člověk nachází a chápe a to je složité a tak ten systém to tady trochu ,,maskuje,, tou setrvačností, aby to nebylo tak snadné a ,,vývoj,, byl za úsilí, ne zadarmo. Ale je to spravedlivé, čím vyspělejší jedinec, tím rychleji se vše vrací, je to bonus, má možnost vidět ty souvztažnosti rychleji a celistvěji. Čím méně vyspělá bytost, tím jsou setrvačnosti větší adá ji více ,,práce,, nacházet souvztažnosti mezi svými myšlenkami, činy atím co se jí děje a co jí obklopuje. Ale aby toto člověk pochopil zcela, musí to zde vnímat na reinkarnačním pozadí jinka to tady moc nedává smysl. Ale připustíme-li byť jen možnost, že se převtělujeme smysl to zde začne dávat a nemalý.

232913

24.11.2010 12:39

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Etheral 77.?.?.?

A co s tím uděláte? Začněte u sebe (tím netvrdím že se sebou nic neděláte). Já to udělal a jsem zcela v pohodě. Nic mne netrápí ani netíží, mám vše co jsem si přál a mohu teď přemýšlet čím se zabavit dále v životě a čím být prospěšný. Chce to hlavně začít u sebe a tím se ten systém změní sám, tomu věřte. Společenské klima vytvářené lidmi dokáže vše. Ale pokud budou lidé jako ovce a budou sloužit systému, potom se nic změnit nemůže.....příkladem budiž žít v neustálém dluhu. Není to pravda. Pokud produkuji dostatečně-uživím se, nemusím se zadlužit ani na pořízení bydlení. Tím, že si beru půjčku posloužím systému, nikoliv sobě, sebe okradu. Samozřejmě, že se najde mnoho jedinců kteří budou kvičet, že oni s nízkým dělnickým přijmem se neuživí. Souhlasím. Neuživí a musí být v dluzích z kterých nevybřednou. Je jednoduší kvičet a nadávat nežli se sebou něco udělat. Ve svém okolí mám mnoho lidí kteří ve třiceti letech mají v čistém 4-5x více nežli je celorepublikový průměr v hrubém. Ani jeden z nich neměl vlivné, nebo bohaté rodiče a všichni se k tomu dopracovali pílí a vlastním úsilím. Ano, mají to třeba až poslední rok dva, takový příjem, předtím to bylo dost o odříkání, ale teď je pohoda. A o tom to je. CHtít vše hned a půjčit si na to je pouze znakem těžké nevyspělosti jedince. A tím že se žije na dluh se velmi podporují nejen korporace, ale i jiná ,,zla,, proti kterým se potom bojuje. Banky by fungovali i bez půjček soukromým osobám, bohatě by je uživil švindl s mezikurzovními operacemi a firemní klientela. Lidé by bez dluhů byli méně ve stresu a tím i méně nemocní. Byli by tudíž spokojenější a to by se pozitivně odrazilo všude. A to jsou ty změny co něco změní. A nejsou to jen dluhy. Každý si může dosadit co chce, věcí co by to tady zlepšili v tom mikro je mnoho.

232914

24.11.2010 12:47

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Etheral 77.?.?.?

Omyl. Nikdo nikam neutíká, měl jsem dosti drsný život, ale naopak mne posílil a získal jsem nadhled a začal to trochu jinak vnímat. Pokud někdo nevěří na tyto věci je to jedno, cíl nelze minout a všichni dospějeme dříve-či později do stejného bodu vývoje. A to že je teď a tady je super , v přítomnosti se nechá nejvíce tvořit budoucnost. Již to zde popisuji co udělat pro to, aby bylo lépe. Začít u sebe. Třeba tím, že se otevřu i jiným názorům a nebudu slepě lidi škatulkovat. To nesvědčí o vyspělosti jedince, naopak.

232916

24.11.2010 12:52

Australan Assange a švédský sexuální skandál

Je to otázka

Etheral 77.?.?.?

....utíká před průšvihy, nebo po něm jdou? Věřím tomu, že ho pronásledují, teď ho vyřadí třeba vazbou a získají čas na likvidaci serveru. Na 99% se u soudu nic neprokáže, pokud ho ,,neudělají,, jen na svědectví.....ale je vidět že je potřebnou figurkou, nezmizel. Každý totalitářský stát potřebuje nepřítele, pokud ho nemá ztrácí půdu pod nohami. V ČSSR to byl V.Havel, USA mají mimo jiné tohoto pána... [smích]

232917

24.11.2010 20:01

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Etheral 77.?.?.?

Super, díky....vždycky se najde jeden podobný, nebo stejný člověk. Děkuji, pochopil jste asi jako opravdu jediný. Je vždy jednoduší řešit ostatní, nežli sebe. A přes svoje zdokonalení dojde i ke zdokonalení ostatního. Tak to je. Ale jak správně píšete je to běh na dlouhou trať a to zkousne málokdo. Většina lidí žije z týdne na týden, v lepším případě z kvartálu na kvartál, tak co čekat, že....

232933

24.11.2010 20:16

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Etheral 77.?.?.?

Zdroje pro všechny? Vy jste uplně mimo......Zdrojů zde je pro všechny, pane, mnoho mnoho....myslet si, že pokud by si k nim v dostatečné míře zajistil každý jedinec přístup, tak dojde k tomu že to planeta ,,neukrmí,, je hluboký omyl. Stejně jako strašení tím, že dojde ropa apod.Nemluvě o nesmyslech jako je globální oteplování. Když pominu zcela elementární fakt, že jde jen o kšeft a hru s ekologií podobně jako u elektroautomobilů atd. tak mimo toto vřele doporučuji přečíst si jakékoliv dílo od pana Lmborga, bývalého letitého šéfa Greenpeace, který i pro laika srozumitelně vysvětluje věci o ekologii z trochu jiného pohledu....jeden z mála příkladů je holý fakt, že například na území ČR a SR je více stromů, nežli v roce 1924, to samé v celé Evropě. Děje se to mimo jiné jako protiváha ke kácení deštných pralesů. Zalesňuje se a ne málo...a další a další. Dalším příkladem je i to, že je jasně prokázané, že ropa je biotického původu nikoliv abiotického...ale komu to masově sdělovat, nešlo by potom šroubovat ceny dle potřeby nahoru a dolů....je to založené na strachu a manipulaci, stejně jako již zmiňované globální oteplování. Úzká skupina bankéřů apolitiků si z přirozeného cyklu aktivity sluníčka udělalo kšeft. Zkuste se zamyslet nad prostým faktem: jak mohou lidé předpovídat tak dlouhodobé změny, podmíněné velmi složitými mechanismy na roky dopředu a strašit lidstvo, když ti samí lidé neumí pořádně předpovědět počasí na tři dny dopředu????

232935

24.11.2010 20:21

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Etheral 77.?.?.?

Vážený pane, já pomohl mnoha lidem a mnoha lidem ještě pomohu, to jest mojí cestou a volbou. Konkrétním jedincům. Připadá mi to prospěšnější než se vypisovat ze svých strachů a obav kdekoliv. O sobectví bych nehovořil, je to zjednodušené vnímání.Pohodlné a jednoduché....

232937

24.11.2010 20:26

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Ad:Etheral

Etheral 77.?.?.?

Ale naopak pane, pokud vyřeším sebe sama v hmotné rovině a i v dalších rovinách mohu fungovat. Bez stresů a v klidu a být prospěšný právě pro ty slabší. A opravdu to jde vyřešit a být zde užitečný ještě desítky let. Právě pro ty druhé.

232938

24.11.2010 20:34

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Etheral 77.?.?.?

Souhlas, naprosto. A jedno by nám nemělo být především naše tělo a náš život. Poněvadž sám sobě se budu na konci své cesty zde zodpovídat. jen sám sobě, nikomu jinému. Jak mohu být prospěšný druhým, když sám nebudu ,,pořešen,,? To je silně nezodpovědné...Začnu pomáhat a díky nějakým svým nedorazům třeba při pomoci druhému/druhým selžu??? To snad je lepší nepomáhat, než ty druhé, slabé vystavit takovému riziku.

232940

24.11.2010 20:58

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Poslední americký president,

Etheral 77.?.?.?

...super, máte docala pravdu, jen se to o něm nikde moc nepíše....jojo nic není tak jak se zdá...

232941

24.11.2010 22:49

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Etheral 77.?.?.?

Dnes ano, ale jinak se tady moc nevyskytuji [chechtot] A nějakou dobu asi nyní budu, mám nyní dost čas a klid to mimo jiné zde koumat....a čtu vše a pravidelně. A nikam jinam nepíši jen sem, na to tady jsou jiní odborníci, kteří jdou dohledat na mnoha webech. Píší a píší celé dny....ale zase to je positiv, vypíší se, neškodí a uleví se jim [velký smích]

232947

24.11.2010 22:56

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Etheral 77.?.?.?

Zdroje jsou a budou. Lidé si jen neumí zajistit přístup k nim....to je o technologii. Začít lze třeba sebevzděláváním. Dobrá cesta k tomu jak si odemknout přístup k těm zdrojům. Mě to trvalo sedm let a vyplatilo se. Ale je to tvrdá práce na sobě. Ale to musí každý sám. Já jen tvrdím že to jde. Šel jsem z domu s holým zadkem v 21 letech s výučním listem a nyní pohodička. Naprostá. Jde to a nejsem zajisté jediný kdo je v pohodě. Mnoho lidí se má po všech stránkách dobře. Mnoho.

232949

25.11.2010 12:21

Válka o \"svobodné\" mozky

RE: Válka o svobodné mozky

Etheral 77.?.?.?

...souhlas, nosí kůži na trh.

232985

25.11.2010 16:02

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Etheral 77.?.?.?

V klidu, žádné kaatstrofy nebudou, Vaše realita bude stejná do té doby, nežli ji změníte Vy sám. Jde to. [cool]

233002

25.11.2010 16:16

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Etheral 77.?.?.?

Tohle nechápu. proč by člověk nemohl třeba ve třiceti letech vydělávat 80-90 tis.Kč čistého ? A proč by se měl k tomu výdělku dopracovat jen tím, že poleze po zádech jiných? CO TO JE ZA NESMYSLY ? Vůbec tomu nerozumím. Například v technických oborech toho lze dosáhnout i bez VŠ a není to až zase tak těžké. Naopak těchto lidí je nedostatek.Konstruktéři mají běžně fakturačně kolem 30-35 EUR za hodinu u nás, v německu 45-60 EUR, elektroinženýři na HPP po pár letech praxe 7-8 tis. EUR. Znám i několik servisních techniků co dělají pro tchajwanské a americké firmy zde v ČR v oblasti IT a mají normálně kolem 60-70 tis. čistého i bez VŠ. Dále není problém po trochu času praxe jít dělat do Kataru, nebo SAE a tam se nedaní, platy jsou v těchto oborech kolem 12-16 tis. USD měsíčně. A když už píšete o ,,přej a bude Ti přáno,, , tak to těm lidem přejte, třeba to samé bude někdo přát Vám. A bude pohoda. Kdyby toto nebyl web a já se mohl rozepsat o tom co mne celý život provázelo a o svém dětství, tak by jste pochopil, že to nebud eani tolik o startovacích podmínkách. Je to celé jen o píli a sebevzdělávání.

233003

25.11.2010 16:21

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Etheral 77.?.?.?

To je hotovo toto....zajistěte se a potom koumejte jak pomoci ostatním. Pokud tak neučiníte, budete ve stresu a ten budete přenášet na ostatní a moc jim nepomůžete.

233005

25.11.2010 16:31

Policejní stát USA: Říše Gestapa TSA

To je ale hezká země

Etheral 77.?.?.?

....no ty jsou už fakt v p...li [překvapení] Tam se musí báječně žít....teď se vrátil kamarád z Bostonu a byl uplně v šoku. Byl tam po devíti letech a prý propad životní úrovně zcela hmatatelný....halt se uzbrojili, no [chechtot] A jestli to te´d rupne v koreji tak to je jejich konečná. Z toho severu nic nekouká, ani neteče tak to bude mínus. Jedině že by to tam nějak zotročili do fabrik, ale myslím si že i to novodobé ,,otroctví,, by leckdy bylo lepší, nežli ta nynější realita těch lidí tam.

233007

25.11.2010 16:39

Válka o \"svobodné\" mozky

Souhlas

Etheral 77.?.?.?

...se závěrem článku fakt souhlas. Alternativní informace mizí a lidé propadají novým dogmatům, která přijímají za reál. Viz.docházení ropy (ta permanentně dochází již cca 40 let [chechtot] ), globální oteplování ( http://www.21stoleti.cz/view.php?cisloclanku=2007061906 ).....(http://www.ourcivilisation.com/aginatur/swindle.htm)...

233009

25.11.2010 23:02

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Etheral 77.?.?.?

...souhlas, pan Mašek si z toho udělal dobrý kšeft[smích]Ale co má dělat? Nic jiného asi neumí, jinka by neprudil polosektou...Ostatně i tady se dá hovořit o výdělku. Myšleno zvedavec.org.Ikdyž je udáváno, že jako nepokrývá ani náklady apod....nicméně není-li jiný zdroj i to málo postačí. Na druhou stranu je to unikátní web a ctím pana Stworu zejména za odvahu. Moc takových není. Pravda slézá se tu různá antisemitská chátra, nemyslím tím lidi, kteří chtějí objektivní náhled na Izrael, ale lidé různě polozkrachovalí, kteří druhým píší že: "pozor na jazyk a ne jen na něj" prakticky při jakémsi vychloubání se blahobytem z jejich omezeného pohledu (podle mne není blahobyt 4-5x více na čistém za měsíc, nežli je celorepublikový průměr, obzvlášť, pokud si to vydělám poctivě), to jako že myslí: "my s vámi jednou zatočíme po bolševicku, pupkáči/kulaci?" Zkrachovalci....nešťastní lidé a je jich tu mnoho. Jednou nevyšl vztah....jednou škola...jednou otec hodně pil...nebo máma málo hladila...smutné....každý měl možná něco, ale nejhorší je na tom skončit a pak vyhrožovat druhým....na druhou stranu se mi líbí pozorovat jejich reakce a profil. Učím se z toho. Možná na první pohled není co, ale je....a hlavně přemýšlím jak jim pomoci....snad mé texty trochu napomohou...možná...věřím....

233029

25.11.2010 23:10

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Etheral 77.?.?.?

...nechápu....proč pííp? Já jsem otevřený Vašim názorům a přemýšlím o nich. Udělejte totéž a neodsuzujte. To, že zde píši svoje závěry proč a kdo zde navštěvuje tyto diskuze je můj subjektivní dojem vycházející ze zkušenosti z práce. Mnoho desítek ba stovek lidí jsem měl možnost poznat a všichni co byli v problémech a radikální a odsuzující a bojující tak psali na net do diskuzí a někdy i roky......vlastní projekt mám. Svými názory a texty se budu snažit o ne zcela standardní pohledy na věci kolem nás. A o tom snad tento skvělý web je, ne??? Já se nestarám o to, jestli jste, nebo ne zajištěn, Váš problém. Pokud jste, upřimně gratuluji, jen více takových.Alespoň více rozumných lidí bez tlaku a deformací z vnějšku. Jen píši názory a i zde nacházím pozitivní odezvu. TAK PROČ NE???

233030

25.11.2010 23:22

Moc Izraele ve Spojených státech - James Petras

RE: Je to jedno

Etheral 77.?.?.?

....ach jooo, tady bude práce....člověk který třeba dělá pro zahraniční firmu 6 let práci v oblasti vývoje sw za 100 tis. čistého, zdaněného měsíčně si našetří na pár let dopředu, pořídí domek a nové auto, založí rodinu.....tak takový je ten který nikdy nic užitečného nevytvořil??? A to jako jak nevytvořil??? Umožnil dvěma, třem, jednomu dítěti vstup do rodiny bez stresů o prachy? Nevyroste další frustrovaný jedinec dívající se na to, jak rodiče bojují se složenkami, třeba, a to je nevytvoření??? Okradl někoho, takový člověk??? Odvádí daně ve výši desítek tisíc měsíčně do systému na nemakačenka a pro potřebné ne tak úspěšné a tím je zločincem, co tvoří krizi? Parazitem? Naopak přispívá do systému na parazity.....to si mohu myslet. Chápu, asi jste se upsal a nějak spletl. Tohle nemyslíte vážně.....každý má slabé chvíle, chápu, promiňte. Chápu...i já býval impuzivní, nežli jsem pochopil, že tím nic nevyřeším...

233032

25.11.2010 23:56

Australan Assange a švédský sexuální skandál

RE: teprve bude vítr

Etheral 77.?.?.?

...odstraní ho, jestli je to pravda, to co píšete...tohle neunesou.

233036

...jde to podle plánu, koukám. Za deset, dvacet let nebude již hotovost, vše bude dohledatelné, soukromí přestane existovat. Dále vymizí alternativní zdroje informací a bude to tady těžce korporátní záležitost. Lidé jsou již dnes dostatečně utvořeni do gumové podoby a mladé nic nezajímá. Tak to je. Na druhou stranu bych to zatím neviděl se zdroji informací až zase tolik černě, zatím tedy. V anglickém jazyce jich je nestíhatelně [chechtot] A že někdo neumí jazyk? To je jeho problém, stěžovat si může tak akorát u sebe doma před zrcadlem. Znám lidi, kteří se naučili i dva jazyky v padesáti. Museli, aby obstáli lépe na trhu práce. Vím i o jednom pánovi co se naučil obstojně francouzsky v šedesáti osmi letech. A jde to. Jen se dokopat k té půlhodině denně [chechtot] [chechtot] [chechtot] To je problém. Zvědavec nezanikne, co by pan Stwora asi tak dělal? Je to pro něj svým způsobem past. Něco tvoří mnoho let, dokonce kvůli tomu skončil před soudem, má zde stabilní zázemí svého ,,mikrosvěta,, a najednou tma? Prázdno? Sleduji Zvědavce již od začátku jeho vzniku a je to unikátní projekt, který prostě nezanikne. Dokud bude pan Stwora zdráv, bude i Zvědavec, tím jsem si jistý. [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

233069

....s tím shopem to je pravda, ale na druhou stranu to je o investici ten eshop ale pokud není peněz nazbyt, bud eproblém to rozšířit. Nicméně by to něco mohlo vydělat. Mohlo píši proto, že také nemusí. Podle mého názoru sem chodí mnoho lidí, kteří na tom nejsou ekonomicky nejlépe a ti si nebudou kupovat tričko za 300 Kč (aby Zvědavec vydělal třeba 150 Kč)například s logem webu nebo něčím podobným, ale dojdou si koupit tričko za 40 Kč na tržnici [chechtot] Ale šlo by dát do nabídky mnoho levných a potřebných věcí s logem třeba za pár korun s dostatečným ziskem. Jde zejména o různé populární ,,gadgety,, Ale jak píšu, je to investice. Například já jsem objednával 1000 kusů propisek a zadával logo na ně. Tampónový tisk a propiska vyšla na 4 Kč při odběru 1000 kusů. Vše zařízeno ,,od stolu,, tudíž by šlo i z Kanady. Zaslal jsem logo v .jpg formátu, firma obratem vyhotovila několik variant umístění na tužku a zaslala zpět. Já si vybral místo a obratem přišla kalkulace. Poslal jsem peníze (to je jen poprvé, potom to jde i dobírkou na dalších zakázkách)a balíček přivezlo DPD za tři dny. Kdyby ji zde nabídl za 29 Kč třeba má 25 Kč doma. Poštovné z ČR (možná by to byl problém, pan Stwora žije v Kanadě)není tak hrozné....a těch věcí je mnoho, kde jde vydělat. Další mohou být zapalovače atd.atd.

233078

....jak zde psal Luxor i knihy jsou dobrý bussines. běžně se za prodej do distribuce platí 42% z ceny a každý to dá, pokud chce prodat. 50-70 Kč na knížce no problem, pokud by byl pan Stwora konečný prodejce....stačilo by kontaktovat pár nakladatelství se zajímavými tituly, každý rád zašle do prodeje 10 knih, mám to z praxe ověřené. Zvlášť nyní kdy náklad 1500 výtisků je už slušný a prodává se vše maximálně po stovkách. Nakladatelé jsou v tomto vstřícní. A pokud by zde byla nabídka stabilně 5-7 zajímavých titulů...já to odhaduji na přivýdělek možná i pár tisíc měsíčně ty knihy. Ale je to otázka.

233080

26.11.2010 20:41

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

Zvědavec neskončí

Etheral 85.?.?.?

....Zvědavec bude dál, tohle málokdo dokáže, pohřbít vlastní dítě.....a asi si majitel neriskne přijít i o těch pár tisíc co mu tento web ,,vydělá,,....mohu si to myslet, nezvěřejňuje hospodaření...ano, pokud na provoz nebude, nepůjde to, ale nevěřím tomu. Pravdou je, že také trochu nechápu, proč si pan Stwora nepřekládá sám. Když pominu ,,hlídání,, diskusí, což mužou dělat i dobrovolníci v určené časy a zdarma na 100% , tak přeložit dva články za den zabere tak hodinu a půl, když by hodinu vyhledával a 2-3 hodiny překládal, tak ty tři kvalitní články zde být mohou každý den. Plus tak hodina na tvoření zásob-články na dobu, kdy má člověk volno apod. Nicméně je to každého věc. V obecné rovině je pravdou, že placený web je průšvih a vabank, ale vše něco stojí....znám pár lidí co mají weby s nějakým zaměřením, vesměs jde o jejich koníčka. Normálně se něčím živí a večer u webu tráví tak dvě hodiny a ráno tak hodinku, než jdou za obživou a funguje to. Zbytek trochu více o víkendech....a také tam jsou diskuze apod. Neříkám že to je totožné, ale hodně podobné. A ze svého platí provoz. Ono to zase tak drahé není. A dělají to ze zájmu o ,,věc,,. Myslím si, že kdyby si pan Stwora našel něco na 4 hodiny denně při Kanadských platech by těch 20 tis. měsíčně v Kč taky vydělal...plus čtyři, pět hodin dát webu a ještě bude mít dost času na ostatní věci.. Tedy pokud má co nabídnout na trhu práce. To já nevím. A na závěr: SÁZKA NA ZVĚDAVCE BYLA LEPŠÍ, NEŽLI TENTO SYSTÉM PŘEDPLATNÉHO. Asi je pravdou, že to teď moc nefunguje. Zrušte předplatné a všechna omezení a pokuste se Zvědavce zachránit. Já nabízím a zavazuji se k pravidelnému příspěvku každý měsíc ve výši současného předplatného a občas nějaký ,,bonus,, navíc. Ale zrušte předplatné a omezení v diskuzích. To mi vadí, byť já omezený zatím nejsem......každopádně to tady upadá, to je pravda. pokud si projdu diskuze, tak sem píše pravidelně tak cca 20 lidí, to je špatné....pane Stwora, skláním se před odvahou publikovat ,,veřejně,, mnoho článků tady a neskrývat se za anonymitu internetu, ale i já cítím, že by to chtělo změnu. A poslední věc: Nezveřejňování příjmů a výdajů Zvědavce je krajně nedůvěryhodné !!!!

233138

26.11.2010 20:58

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

juchůůůů.....poslat praaachchchyyy ! ! ! !

Etheral 85.?.?.?

....klídek a pohodu všem i Zvědavci [velký smích] Budou Vánoce ! ! ! A jelikož se na ně těším tak doufám, že se budou nějak hezky slavit i zde na Zvědavci. Co takhle lehká změna grafiky....vánoční větvička by potěšila....Lidé jsou v tomto nadcházejícím období trochu milejší a hodnější. A třeba přispějí panu Stworovi na hezkého Ježíška. Zaslouží si to. Já mu na Vánoce určitě pošlu nějaké peníze navíc. Udělejme to všichni, vždyť budemem mít radost, když bude mít někdo druhý radost!!!! Navrhuji 200 Kč od každého. Já pošlu na svátky za dva. OK? Pojďme do toho!

233141

26.11.2010 21:56

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: juchůůůů.....poslat praaachchchyyy ! ! ! !

Etheral 85.?.?.?

OK no problem, pan Stwora si to může potom zkontrolovat. Pošlu 2000 Kč do půlky prosince, aby mu to Paypal ještě zúčtoval a připsali mu to na účet do 24.12.2010. A ničím se nechlubím a o svém příjmu se nezmiňuji. To jste si nějak špatně vyložil a vydedukoval. Koukám že jakmile se někdo má ve hmotě lépe, automaticky je dobré ho podojit, nebo hecovat aby se vydojil více sám....jo, tak to halt funguje. Desítky tisíc odvodů měsíčně od těch bohatých konstruktérů, inženýrů apod. končí u potřebných. Hajzlíci vykořisťovatelský, fuj! To je systém, i lékaři co mají stopade měsíčně jsou asi parazité....do nich a po bolševicku, soudruzi!!!! Pojďme do toho všichni, jde nám přeci o zachování webu a podpoříme dobrou věc, pošleme co nejvíce peněz panu Stworovi!!!!!

233156

26.11.2010 22:05

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

NO TAK, DALŠÍ ! ! ! ! !

Etheral 85.?.?.?

...kde jste další? Můj nápad s posláním peněz alespoň 200 Kč na provoz webu na svátky už teoreticky panu Stworovi vynesl 4200 Kč 2000 Kč ode mne a 2000Kč od Anonymus(e) (dobrý hecovník obecný) a 200 Kč asi od Luxor (a). Tak kdo dál pánové a dámy????? Ještě pro Anonymuse: 50% mé klientely nehradí mé služby, poněvadž na ně nemá a jim to v podstatě hradí těch druhých 50%. Pro mne to je 50% práce navíc gratis, byť by nebyl problém je nahradit movitými. Toto pravidlo držím již sedm let. Předtím jsem se živil někde jinde a tam to nešlo takto zařídit.

233157

....kde jste? Dáme si cílovku 20 tisíc? To by se tady mohlo sejít......4200Kč už máme....jupííí budou Vánoce!!!!!

233161

26.11.2010 22:37

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: NO TAK, DALŠÍ ! ! ! ! !

Etheral 85.?.?.?

Z toho co ti kdo hradí a nehradí?

...tomu nerozumím, ale fakt se snažím se tak nějak dělit, chlape. Co dělám, nebo nedělám je jedno, já to nechci nějak dopodrobna ventilovat každý není tak v pohodě jako my dva a závistivců všude mnoho...a začnou vyhledávat a dohledávat ale to by nevadilo, ale mnoho lidí ze závisti potom škodí to je taky zkušenost...nene, proč si komplikovat život, že....Já tím třeba jen něco vracím, ale to sem nepatří. Na dítěti bylo již vráceno. A je to super potomek [cool] Pomůžeme tomuto webu alespoň před svátky. Již jsem psal panu Stworovi o sdělení mailu, který má spojený s Paypal účtem.Zavázal jsem se mu poslat 2000 Kč do 10.12.2010.

233165

26.11.2010 22:49

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: NO TAK, DALŠÍ ! ! ! ! !

Etheral 85.?.?.?

SUPER!!! Díky i za pana Stworu. Tento web nesmí padnout! On nepadne, ale proč mu nepomoci, aby měl hezký svátky taky jako budu mít já i ostatní zde zajisté. Mám radost, už to ,,hodilo,, pět litrů, pokud Anonymus zaplatí...super je to pozorovat, jestli ten článek pan Stwora sem dal aby si na svátky přilepšil, podařilo se...ale to je hra...a mě baví...nehledě k tomu, že odvedl kus práce, za kterou si zaslouží odměnu od spokojených čtenářů. A tím já jsem.

233170

....máme 5.000 Kč, kde jsou další???? Já jdu chrnět, ráno se nechám překvapit, kdo bude další a přispěje. Napište, kolik dáte na svátky na provoz, nebojte se.....no tak....!!!! Navrhnul jsme cílovou částku 20.000 Kč, s tím, že od každého tak 200 Kč. To se to nesejde ?????

233171

26.11.2010 23:19

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Předem děkuji za slíbené velké příspěvky, ale...

Etheral 85.?.?.?

...nedá mi to, musím reagovat. Tzn. ZVĚDAVEC má 150 předplatitelů!!!! Sakra, to se musí zvýšit, když už nás je 150.....pane Stwora ten refreshovaný eshop by fakt pomohl....lidi piště a přemýšlejte.....návrhy.....a kecy o sektě si nechte od cesty. Tady to není sekta, jen skupina lidí co nechce nechat chcípnout dobrej web a hlavně ty prachy jsou výdělek pana Stwory, kterej si to zaslouží. Roky tvořil tento web bez koruny odměny a náklady táhl sám, to nikomu asi nedochází.....I když by mohl více třeba překládat, dle mého názoru.....ale nevím co dělá, když nepřekládá, jeho věc....to musí vědět sám, co jde, nebo nejde udělat ještě pro udržení tohoto webu. Sakra lidi budou Vánoce, tak pište...kdo kolik pošle??? Závazně a bez keců! Ne, nejsem blázen, co propadl dalšímu ,,žebrání,, vydavatele. Takto to neberu. V žádném připadě. budou svátky a je dobré udělat někomu radost a proč ne tady??????

233179

26.11.2010 23:30

Alternativních zdrojů v češtině a slovenštině ubývá – všiml si někdo?

RE: Předem děkuji za slíbené velké příspěvky, ale...

Etheral 85.?.?.?

...já jsem trochu zmaten...vždyť to půlroční je jen o 20% horší....rozumím tedy dobře, že na provoz potřebujete 700 předplatitelů po 100 Kč měsíčně??? A těch 700 lidí je méně nežli jedno promile návštěvníků??? Takže když je promile 1/1000 z celku tak návštěvníků Zvědavce je 700 tisíc??? CElkem, nebo snad MĚSÍČNĚ???? A na zajištění provozu je potřeba tedy 70.000 Kč každý měsíc?

233181

27.11.2010 09:43

Etno-nacionalismus a otázky lidské identity

No nazdar

Etheral 85.?.?.?

....to je ale zvláštní článek....já sice chápu co tím chtěl tak nějak autor říci, nicméně jsem nepochopil jak se máme kam vracet....jako že přestaneme fungovat v systému státu, dělat si co chceme a zakládat nezávislé rody někde mimo, kde bude naším vyspělostním znakem řád a pravidelné kázání, místo znaků FAKTICKÝCH jako je tolerance k odlišnosti jedince v rodu, tolerance k odlišným názorům, tolerance k odklonu od rodových dogmat, když nevyhovují a nakonec i schopnost se o takto odlišné postarat v nedostatku a nouzi ???? Ještě na úvod jeden malý soukromý postřeh: v mnoha státech EU a vůbec i mimo EU, prostě v Evropě je rodová a rodinná soudržnost na vysokém stupni. Viděl jsem to ve Švédsku, Norsku, Finsku, Španělsku,Portugalsku i Německu a Francii. V Holandsku jsem pobýval skoro dva měsíce a zaregistroval jsem to také. Nechce se mi vypisovat kde všude to ještě je a kde jsem toto pozoroval. Naopak, myslím si, že třeba v severských zemích a na jihu Evropy jsou tyto vazby velmi, velmi silné. A to i k národním tradicím. Co se týká jiných národností, které v těchto státech žijí, tak většinově jsem viděl buď plné začlenění do společnosti, nebo vzájemnou toleranci. Těch problémových je drtivá menšina. Ale jsou vidět a slyšet, tudíž vytvářejí iluzi megaproblému..... Z celého článku na mne sálá touha po opětovném nastolení pořádku a jasné struktury do společnosti, která se jakoby napůl obrodí asi z nepořádku a chaosu.. [velký smích] Autor je asi stádní konzervativní typ s čínskými rysy mentality. Soudruzi šup! Do čtyřstupu a s písní na rtech všichni ve stejných dlouhých hnědých kabátech a placatých čepicích pochodovati budem, lalala...a všechny jiné z našeho rodu, neposlušné a odlišné zavřeme do táborů a zbude jen ,,zdravé,, jádro....fuj....Ale pane autore společnost v Evropě není v žádném chaosu a řád věcí se neztratil. Je to jen rozmanitější a hůře identifikovatelné, ale chápu že mnoho lidí má pocit ztráty řádu a jistot. Tím jak tělo stárne, stárne i mozek a člověk se stává méně sebejistý a částečně je dezorientovaný. Čeká to prakticky každého, včetně mě [smích] Takže potom jsou z toho tyto pocity obtisknuté do článku o návratu ke kořenům. Ale je to logické. Čas vrátit nejde a odkaz na staré principy a řády byť sebelépe myšlen spíše zavání nostalgií nežli čímkoliv racionálním. Je to jen další iluzorní idea, která nedojde bohudík naplnění [cool]

233213

....hezké, jen by mne zajímalo kdo bude vyrábět pro amíky 80% spotřebního zboží leckdy nutného k přežití a také tak 30% komponent do jejich skvělých zbraní až ovládnou tu čínu...Nebo jako že by ji dobyli a udělali si z ní výrobní area? A kdo by kupoval jejich dluhopisy? To by se nejdříve musel podělat celý finanční systém svázaný s USD....nebo možná to je dlouhodobý plán, ne? nejdříve položit finance celosvětově a potom dobít čínu??? Dost fantazírování...do jaderné mocnosti nikdy USA nepůjdou a i kdyby kde vezmou vojáky? Jedině že by zavedli mobilizaci...ale to je už vše komplet jiný level. A Rusko? Rusko se rozkládá samo, především demograficky atd. Udělali si to sami a s jejich ohrožováním to tak horké nebude. Evropa potřebuje Ruské suroviny, které se šikovně přeprodávají do zbytku Evropy přes vychytralé němce....já už s evysilovat nebu komentováním takovýchto bubububu apokalypsa a ovládnutí světa antikristem USA.Tím neříkám že to není militaristické impérium, které má velké ambice a napáchalo dost negativního v celém světě, ale má to své limity.....k žadným hrůzám docházet nebude a USA se pomalinku již ztrácejí v mlze, resp. se připravují na vlastní pohřeb a ví to.

233217

28.11.2010 00:08

Konflikt ve Žlutém moři

Bude veselo

Etheral 85.?.?.?

...je to těžko pochopitelné,byli jasně varováni ať to cvičení nespustí.Kdyby byli takovými mírotvorci,jak pořád hlásají, stáhnou se a začnou vyjednávat...nový jihokorejský ministr obrany je tvrdý militarista a zastánce okamžitých reakcí, ten starý chudák musel odstoupit kvůli nedostatečné odpovědi na útok sousedů, tzn.že byl odsunut za to, že neuvrhl zemi do války [chechtot]

233250

02.12.2010 13:06

WikiLeaks – nastrčená organizace americké tajné služby

RE: Co je víc pravděpodobné?

Etheral 85.?.?.?

...a bude se údajně skrývat poblíž nějaké země, kterou třeba obsadit spojenci spojenými....

233622

01.01.2011 19:59

Na přelomu roku

Pěkné vyhlídky

Etheral 77.?.?.?

....s článkem naprosto souhlasím. Myslím si, že to neustojí ten systém ekonomicky. A potom až se to zhroutí zcela teprve budou problémy. Právě po tom sesypání. Ale tlaky na sešněrování lidí jsou hmatatelné již nyní. Zanedlouho (10-15 let) dojde ke zrušení peněz, platby půjdou z mobilu na mobil, tím se ,,zefektivní,, ekonomika resp.výběr daní.....to nejsou bohužel věci daleké.....v ČR vím o firmě kterou spoluvlastní jedna banka (cca 40% zatím partner)a ta firma od dubna tohoto roku startuje celorepublikově platby z mobilu za nákup již za 400 Kč kdekoliv. Na spolupráci přistoupili všichni operátoři v ČR.....nahrají vám software na SIMku kdekoliv na pointu operátora a hotovo.V případě ,,chytrého,, telefonu se jen stáhne prográmek do mobilu. Přijdete na kasu, pošlete jen vygenerovaný kód z pokladny na ,,číslo,, supermarketu a hotovo.....zakladatelé firmy jsou z ČR a plán je jednoduchý. První rok obrat 300 mil. Kč a dále růst a poté prodat. Banka coby spoluvlastník se vyjádřila pozitivně a při jednáních o plánech rozvoje nastínila možnost, že v případě úspěchu by mohl mít zájem jeden ze dvou největších vydavatelů platebních karet....za pár let to bude určitě atraktivní i na mikroplatby třeba v řádech desetikorun třeba na třžnici při nákupu rajčat...Systém slev na povinné ručení podle nájezdu km už také víceméně funguje a zažije boom jen co se spustí Galileo coby protiváha dosluhujícímu systému GPS......Renault zcela vážně prosazuje myšlenku u elektrovozidel v tom smyslu, že baterii bude vlastnit automobilka....prý kvůli servisu a zárukám...jako že to bude lepší pro zákazníka...předběžně se vyjádřil pozitivně k tomuto nápadu i Mercedes a BMW....jojo ovce třeba stříhat, dokonalé.... [chechtot]

235299

12.01.2011 10:03

Zakrývání krize: Jak to americká vláda provádí

To je hotovo

Etheral 77.?.?.?

...že se vůbec rozčilují....desítky let žila celá tato země z velké části na úkor zbytku světa a pokračuje v tom i nyní, akorát už to není tak snadné jako dříve a dolehlo to v plné míře zřejmě na většinu populace. A co jako? Jestliže (v obecné rovině) žiji na dluh nebo nad poměry tak si to své prostě jednou vybere (v konkrétní rovině např.). Samozřejmě že se jim to nelíbí.....pokles životní úrovně by se nelíbil nikomu. Dobře už bylo a je dobré to přijmout nebo se sebou něco dělat (pokud to jde) a zkusit se uplatnit na trhu práce v žádaných oborech, prostě prorazit. Ale to zase budou kvičet jiní, to je těžší cesta a lidé jdou většinou tou snažší, je to totiž pohodlnější.......ale tím pádem je to něco za něco jako u v jiných oblastech života. [cool]

235886

12.01.2011 10:13

Kritická analýza trhu a ekonomické krize

no asi autora článku něco trápí.......

Etheral 77.?.?.?

...tak se hezky vypsal....netvrdím že v něčem nemá pravdu, ale po přečtení tohoto obsáhlejšího dílka se nemohu ubránit pocitu, že autor je v pěkných osobních problémech. A pod tímto vlivem publikuje. To neí moc profi.....vše je černé, nebo bílé.....my dole, oni nahoře......okradená většina menšinou.....všude dluhy, nikde peníze.....asi odraz autorova světa. takový zjednodušené přijatelné vidění okolí a světa..... [chechtot] [chechtot] [chechtot]

235887

12.01.2011 10:38

Ropu se ukrýt nepodařilo

...je to smutné

Etheral 77.?.?.?

...ale obávám se, že i kdyby se do sanace následků této tragédie dalo hodně peněz, tak se to stejně moc pozitivně pro přírodu nevyřeší, není moc jak.....a že se zkresluje pravda to je standardní, je dětinsky naivní si myslet, že by to bylo jinak. Děje se to tady již prakticky od doby co lidstvo vzniklo a dít se to bude dál. Je to přirozená vlastnost vládců a mocných. Stejně tak je přirozená vlastnost většiny lidí se mít hmotně dobře a lépe a lépe. Každý se snaží v tomto směru, každý je to skoro jako pud (tedy pokud nejde o člověka co to vzdal, nebo jen dočasně nevidí možnosti). Tudíž jdou za ziskem. Je to díky systému který zde je. Dokud bude existovat možnost něco vlastnit (nejen fyzicky) a za to zaplatit, půjdou lidé (firmy) za ziskem. Krize co byla (nebo je- jak u koho) byla jen důsledkem toho, že země (USA) která díky celosvětové fixaci finančních trhů na dolar něco těžce nezvládla a to i z důvodu toho, že přestala za posledních patnáct let vyrábět (tvořit hmatatelné hodnoty, které by podpořily tisk jejich peněz). Výrobní útlum vznikl díky touze po zisku ve větším (jako u jedince, akorát že celek-firma) a ten šel za levnější pracovní silou, tím zvýšil zisk. Drtivá většina firem má akcie na burze (firmy tvořily zisk-akcie rostly) a šlo je koupit a na tomto vydělat. Nikdo nikomu nebránil i na tomto zbohatnout a tím vyvážit u sebe dopad který nyní třeba přišel. Každého věc. Pokud někoho současný systém zlobí je to logické. V kapitalismu to není lehké a je to systém nedokonalý. Ale čistý kapitalismus stejně v žádné zemi není. Kdyby byl, nejsou nikde poukázky na jídlo, neexistují sociální dávky apod. Chápu že pro mnohé jedince je nesnadné pochopit a přijmou realitu, že sociální dávky jsou na holé přežití. Nedá se za ně žít na úkor ostatních. Horší to je v oblasti postarání se o potřebné jako jsou například invalidé, ale ani v této oblasti to není zase tak špatné. Samozřejmě že například invalida bez svého bydlení s půjčkami na krku spadne do exekucí jako mnoho podobných lidí co mají zde například rozhozený řadič, ale dluhy nikdo mít nemusí (vyjma třeba hypotéky, ale to je jasná priorita ukrmit hypo a zbavit se ho, abych měl kde přespat....). Jedině změnit systém.....jiného východiska z toho co zde je, není. Třeba se to podaří. Zrušit vlastnictví, peníze a korporace.....vlády, korupčníky, finančníky...a zavést vládu lidu. Ale to by se nejdříve museli změnit ti lidé. [chechtot]

235889

13.01.2011 08:22

2011: báječná, nová dystopie

...to je zase bída

Etheral 85.?.?.?

...no dobrá, USA se chovají již desítky let stejně a teď na ně přišla bída. Věznění bez obvinění tam také naní poprvé.To že to jde směrem k ještě větším nesvobodám také nic nového, ta země nebyla nikdy moc svobodná, jen si to lidé mysleli, ale po druhé světové válce se to začalo dosti měnit ještě více k horšímu. Ale lidé se měli dobře, tak postupné ztráty různých svobod nevadily. Teď se tam již tak dobře nemají tak budou dělat VŘSR. Tedy budou....nebudou, vše se tam jen trochu zahustí a ještě zhorší a nic víc. Revoluce jsou v této době mýtus. Ani dost dobře nejdou, lidé nejsou zase tak připokakaní ze systému a nechybí jim nějaký sjednocující prvek (ten se vždy najde), jen jsou otupělí a pohodlní a líní cokoliv dělat. Systém který je nyní zrušit nelze, to by se musely zrušit asi peníze a omezit soukromé vlastnictví, regulovat honbu za ziskem a učinit další desítky regulačních kroků což je blbost. Takový stát by v dnešním systému skončil dříve nežli by začal. Ale hezky se to čte. Tento článek má dobrou vypovídací hodnotu z pohledu faktického popisu a pokusu o srovnání, ale jinak je jen dalším z mnoha tisíců nářků nad rozlitým mlékem. Každý ať začne u sebe a možná se i něco změní. Dokud budou lidé čekat na někoho, nebo něco tak se učekají. Ale je to pohodlné tudíž čekají......a jak tak čtou ty články o tom jak už to někde vře tak už si myslí že už je ta změna k lepšímu blízko a ono stále nic a nic, ale mají ty pocity jako že už se to chystá a jsou spokojení......ale začít u sebe a od sebe to ne, to je ta těžší cesta. Pohodlnější je čekat na vůdce až zavelí.......jenže on je každý svým vůdcem, to je ta největší sranda.... [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

235940

13.01.2011 08:52

Podvod zvaný úroky

...super

Etheral 85.?.?.?

...velmi hezký článek. I web autora je pěkný. Ale zase ty obraty a revolucionářské vize....například ,,vysávání peněženek,,....nebo ,,novodobí nevolníci,,.....to je hotovo. ,,Bankovní systém parazituje na ekonomické podstatě,,....to je taky dobrá hláška [chechtot] Nikdo nikoho nenutí žít na dluh, to je sebeklam. To že je kolem mne nabídka hodně lákavých věcí a já je chci a zadlužím se to je možná taky chyba systému ne? Že ten ,,zlý,, systém umožnil to, že ty hezké zbytečnosti existují, ne??? A já chudák v exekučkách měl být ochráněn systémem. Měli mi zakázat si ty půjčky brát sákryš..... [naštvaný] Co teď s tím? Před sebou pár let pakárny v nouzi...jejeje, ssytéme ošklilvý, fuj....pryč s tebou. A co se týká úroku....no, můžu si půjčit peníze na 12% (např. lze i za méně, ale 12% už je reál)a investovat je a vydělat třeba 20% to lze a z praxe vím, že to není nic složitého a v podstatě i bez rizika a poslouží to k mému prospěchu a nebo z vytvořené nadhotnoty mohu konat dobro. Podpořit potřebné. Úrok je přirozená věc, na systému úroku to tady frčí už tak dvě stě let. A pojede dále. A co se týká dluhů a žití na dluh států...no, zkusme se na to podívat z jiného úhlu pohledu. USA jsou mimo, ale ty to srovnají. Nevím sice jak, ale opět něco vymyslí, není v ničím zájmu je nechat padnout, ani to dost dobře nejde ve skutečnosti. V Evropě to je nastavené nyní celkem udržitelně. Drtivá většina států již své dluhy nezvětšuje, dokonce některé státy je začaly snižovat. Pokud to vydrží a vezmeme v úvahu 1,5% růstu ekonomik a faktickou tak čtyřprocentní inflaci, tak za deset let jen díky těmto faktorům je zadlužení v reálných penězích v té době již jen poloviční. Jižní korea a Japonsko má za sebou již také bankroty. Dluhy se vymazaly a funguje to zase a stále....a teď to je třeba zase před redukcí, ta proběhne a začínáme zase.....je to taková trochu hra. jiný systém zatím k dispozici není......tedy byl zde, ale to si každý musí zhodnotit jaký byl....ale i komusnismus měl ekonomiku a ta fungovala na stejných principech jako ta kapitalistická..... [chechtot] [chechtot]

235943

13.01.2011 09:36

2011: báječná, nová dystopie

RE: Pane Stora, to snad nemyslíte vážně ?

Etheral 85.?.?.?

...tak to je drsné....ale efektivní a praktické z pohledu majitele webu [chechtot] A to jsem tady před vánoci organizoval sbírku v jedné diskuzi a sám posílal peníze navíc.....to není fér toto, pokud to tedy není chyba.

235947

13.01.2011 09:56

2011: báječná, nová dystopie

RE: Pane Stwora, to snad nemyslíte vážně ?

Etheral 85.?.?.?

...uvidíme.

235951

13.01.2011 18:02

Podvod zvaný úroky

RE: ...super

Etheral 85.?.?.?

...no jo, to je potom už těžko řešitelné pokud je kdokoliv na tom tak že musí volit mezi hangárkem Lidl a nepřijímáním potravy. Já měl tedy asi štěstí poznal jsem mnoho takových lidí v nehezkých koncích a posloužili mi jako příklad jak co v životě nepodělat a zafungovalo to. Neberte to osobně každý sám musí vědět kde dělal chyby. A nechápu proč by bylo něco špatného na tom že člověk vydělá na burze. Může každý. Za ten komunismus se omlouvám, nicméně systém úroků fungoval i za socialismu a to zcela stejně jako nyní. Obzvláště když se nakupovalo ze ,,západu,,. Ale fungovalo to i uvnitř RVHP normálně po kapitalisticku.

235967

13.01.2011 18:39

Podvod zvaný úroky

RE: Úrok platíte, i když si nepůjčíte vůbec nic....

Etheral 85.?.?.?

....hybatelem zániku je úrok...to nemá smysl komentovat, promiňte. Už aby přilétl ten meteorit a ta děsivá realita skončila......Lidé se mají ve hmotě na této planetě nejlépe za celou její zmapovanou historii. Vím že je to těžké si to připustit. Pravdou je, že dokud budou mezi lidmi hmotné rozdíly ať už ve vlastnictví majetku nebo v příjmu, budou lidé kteří mají málo (je jedno zda-li objektivně, nebo subjektivně) neustále chtít změnu. Kdo se má špatně tak křičí a je schopen i z té své bolesti ve které je i ublížit ostatním. Málokdo si sám přizná že v životě udělal sérii chyb které ho dovedly nebo naopak nevyvedly z problémů. Jestli lidé něco umí exceletně tak to lhát sami sobě.....Dokud bude kapitalismus budou někteří lidé proti němu. Kdyby mohl existovat komunismus, bude také skupina lidí proti. Je to halt svět polarit [chechtot]

235970

13.01.2011 18:42

Podvod zvaný úroky

RE: ...super

Etheral 85.?.?.?

...jasně někoho oškubu. A důkazem je to, že to tady plošně ta planeta bohatne. Jenže to si připustit, to by byla pro některé lidi konečená. Vždycky to zavání revolucemi, když se má lumpenproletariát dobře. Když ne, je klid.

235971

14.01.2011 08:19

Několik poznámek ke zvířatům

Zpátky na stromy?

Etheral 85.?.?.?

...je to někdy opravdu otřesné pozorovat jak se zachází se zvířaty. Je pravdou, že by za takové chování měly být i větší tresty, nicméně v článku je opět něco co také vede k zamyšlení.....citace:

"Zkažená a zpustlá forma života drží v zajetí jiné, nezkažené formy života. Proč Bůh dopustil, aby zlí dominovali nezlým?"

...jestli tento názor někdo v sobě nosí, jako názor na lidi tak to musí být opravdu člověk v neštěstí. A hlavně, nevážím-li si druhých těžko si mohu vážit sama sebe. Autor popisuje že člověk má rozkoš ze zabíjení. Myslí tím v kontextu článku, že pokud lovci zabijí mnoho zvířat, dělají to pro potěšení. Tomu bych rozumněl. Jsou-li někomu zvířata lhostejná, nebo je nenávidí jde je zabíjet a prožívá rozkoš. Ale myslím si, ŽE AUTOR ČLÁNKU MÁ STEJNOU NENÁVIST K LIDEM DLE JEHO OBRATU VIZ. VÝŠE. Co z toho vyplývá? Myslím si, že tento jedinec má blížeji k tomu jít třeba do školky postřílet pár lidí v zájmu toho, aby z nich jednou nevyrostly zkaženci a zpustlíci, nežli ten, kdo zabíjí zvířata. Nenávist k lidem rovná se nenávist k sobě. A proč to Bůh dopustil? Abychom si uvědomili pár věcí, jako například to, že je zde nerovnováha......a kdo to asi tak odnese pokud se nevzpamatuje? No ten kdo ji dopustil, jen ten a to je člověk. Ale existuje i jiný náhled.....třeba je vše v rovnováze......ubývá zvířat a stromů, přibývá lidí.....dokonalé????

236021

15.01.2011 08:40

Média v Americe: Prodávají názory, nazývají to zprávami

RE: Hlubsi psychologie

Etheral 85.?.?.?

....pro kapitalismus to je ale super. Lidé gumovatí a tykvovatí a jsou hloupí, tudíž více nakupují a ještě jim na to půjčí. tudíž se z nich vytvoří zadlužená poslušná tupá masa a je to v pohodě [chechtot]

236086

....některé zákony zde fungují bezchybně byť je lidé nechtějí vidět, resp. si jejich existetnci připustit a až to zafunguje tak bude mít co přehodnocovat. Jeho věc. Jestliže ale na druhou stranu došlo k něčemu jako důsledek projevení svobodné vůle dvou lidí, není co řešit a dopad to nemá. Jejich věc [cool]

236241

17.01.2011 11:34

Včelaři se vztekají kvůli souhlasu Asociace se zhoubnými insekticidy

....no jo no....

Etheral 85.?.?.?

...členstvo tlačilo na vedení....a ono nic? Potom tedy jako trochu otočili, ale nechali si otevřená vrátečka....to je klasické. Dokud existují peníze, tak je možnost jednotlivce ovlivňovat. Nebo potom je ještě druhá možnost, zavést přísné tresty za ovlivňování kýmkoli kdekoli.... [chechtot] A to v zájmu spravdlnosti. Ale spíše to bude tím, že má asociace takové podmínky jaké si udělala. A když tedy tolik toho členstva tlačilo, tlačilo, proč to satanské vedení neodtlačilo???? Takže asi nějaké divné souvztažnosti....třeba při zakládání asociace si sami zakladatelé odhlasovali stanovy které fakticky umožňují neomezené vládnutí jednou zvolených [chechtot] [chechtot] [chechtot] Tak to je potom jejich problém, že jsou zcela hloupí....nebo to taky může být o tom, že dostal napapat jen někdo a ten kdo ne, tak kvičí a píše a píše a podívejte se, jaká se nám děje křivda......Vždyť o nic nejde. Včelaři to všichni vědí co to je za nespravedlnost a korupčnictví, tak si ty chemikálie s logem asocie přeci nekoupí a tudíž nebudou ohrožené včely a o nic nejde. Naopak to je super, tohle se tomu zlému neodvolatelnému vedení přeci vymstí....chemičky nebudou mít odbyt a celé to ztratí smysl.... [cool]

236245

18.01.2011 07:42

Totální selhání volného trhu

...božínku

Etheral 85.?.?.?

...no tak se to tam přepálilo a kleklo to. Asi si žili nad poměry. Chvíli to fungovalo, zvykli si na vyšší životní úroveň a potom si to vzalo svoje zpátky. Jak prosté. Chápu, že si lidé v době růstu nabrali závazky a nyní je třeba nemohou splácet a tak se hledá viník. Stačí žít tak nějak pořád stejně růst nerůst a klid [chechtot] Pravdou ovšem zůstává a to je holým faktem, že kapitalistický systém tyto vlny růstu a poklesu má. A kdo si myslí, že nejsou a neexistují tak potom zažívá bolestné propady a zklamání.

236280

18.01.2011 07:43

Malé vítězství rozumu

Každý ví

Etheral 85.?.?.?

Každý člověk musí vědět co je pro jeho tělo dobré a co ne a každý si to jednou bude moci přehodnotit. To jest tak [cool]

236281

18.01.2011 13:08

Totální selhání volného trhu

RE: V kapitalizme

Etheral 85.?.?.?

Jedině ten kapitálizmus zrušit. Ale co místo něj? Zrušit ty banky i s jejich úroky, potom vlastnictví osobního majetku, aby ho nikdo nemohl mít více nežli druhý a ve finále i peníze. Ty jsou přeci původcem všeho zla......a kdo bude proti??? Vyhostit. Kam? Někam za hranice......A proti nepříteli budovat obranu (to je ten za hranicemi, ten co je proti). A že to takhle nejde, proč mít nepřátel? Tak dobrá ty co nesouhlasí rovnou ke zdi a zastřelit. Na závěr můžeme pěkne ve čtyřstupech pochodovat v hnědých dlouhých kabátech s placatými čepicemi na hlavách do moře. To až se ze samého štěstí jaký to máme skvělý systém přemnožíme. Tak, howgh [smích]

236307

18.01.2011 15:00

Totální selhání volného trhu

RE: V kapitalizme

Etheral 85.?.?.?

...já netvrdím že to je v pohodě, to ani náhodou, jen mne nenapadá co jiného místo tohoto zřízení když je člověk takový jaký je, resp. dokud tady bude tolik nevyspělých jedinců tak k tomu bude i odpovídající systém. Proto budu věřit na změny až uvidím změny ve vývoji lidí a ty nevidím moc. Ale to je logické, vývoj jedince trvá dlouho, včetně společenských celků. A jelikož vím, že jedinci se mění dlouho a pomalu a systémy taky a nemyslím si, že nějaké skoky ve vývoji budou tak občas zde polemizuji, nebo si dělám legraci z toho divadla kolem. Stejně se nic měnit nebude. Další věcí je to, že mnoho lidí zde i mnoho autorů článků je dle mého názoru v tíživé životní situaci, nebo tak něco, resp. ekonomické. Z některých vět v reakcích na články, nebo i z článků to přímo čiší. A potom se třeba na ty autory navážou i diskutující pod článkem a to nejde nikomu vysvětlit nic už.....třeba to, že ta planeta na tom tak špatně není, jak to vypadá. Je na tom nejlépe za celou svoji známou historii. Za tím si stojím. Je nejméně válek a ještě méně obětí těch válek. je nejméně žijících lidí v bídě i přes nárůst obyvatel na planetě. Technologický pokrok vpohodě stíhá vzrůstající nároky na nerostné suroviny i přes rapidní nárůst spotřeby lidstva. A další a další...jenže to někdy tady prostě nejde nikomu vysvětlit. Ne třeba úplně fakta o tomto ta jdou lehcce dohledat, ale zejména to, že člověk by neměl remcat a zamořovat třeba jakékoliv diskuze svými katastrofickými vizemi a spíše se sebou něco dělat aby sám nebyl v řiti a neprudil [cool] Jde to. Jen chtít a může se mít dobře každý ve svém mikrosvětě.

236313

18.01.2011 17:16

Totální selhání volného trhu

RE: V kapitalizme

Etheral 85.?.?.?

Vážený pane, my si tykáme? Nevzpomínám si na to.....Jedině jako soudruh soudruhovi to beru, ty to mají v krvi a nerozlišují [chechtot]

236325

18.01.2011 18:25

Totální selhání volného trhu

...a pořád se budu ptát....

Etheral 85.?.?.?

...dobrá, je to také náhled na věc, ono po pravdě řečeno čistý kapitalismus ani nikdy nežil.Ale to je detail, rozumím tomu dobře že tedy by kapitalismus vyhovoval? Pán píše že už je mrtvý, chápu tedy správně že to je jako povzdech, nebo to je konstatování.....nu nic, je to hodně o korporacích, to je také pravdou, mohou dost skoro to co třeba fašisté i svým způsobem mohou brát a asi i ve svém zájmu berou životy (firmy z válečného bussinesu)......centrální bankovnictví je také a je zde nadvláda úzké skupiny lidí....to souhlas.....finanční systém zase tak nemorální není, neboť kdyby byl, tak by nepustil ani korunu do sociálních dávek, invalidních důchodů atd....to velký nesouhlas. Ale beru to, že funguje neefektivně pro masy.......že jsou negativní jevy ve společnosti je pravdou, osobně si myslím, že by se hodně vyřešilo kdyby se do EU a USA ve větším vrátila výroba, vytváření hodnot.....ALE POŘÁD NIKDE NENALÉZÁM ODPOVĚĎ NA TO, CO S TÍM????? JAKÝ JINÝ SYSTÉM???? Nebo jaké změny v současném a kdo to povede a zařídí a kdo bude dohlížet na to, že se to zase nepokřiví????? Jedině zrušit peníze a zakázat moc a zavést zde platformu obecného sdílení všeho všemi. OK, ale na to ti lidé tady ještě asi nemají, jinak by se to dělo. Realita kolem nás (je jedno jestli kolem jedince, rodiny, skupiny lidí státu, světa) je odrazem našeho stupně vývoje. A tím to je dané. Až budeme mít na lepší systém, přijde. Tomu věřte, VŽDY TO TAK V HISTORII BYLO. PROTO JE NEJLEPŠÍ A NEJEFEKTIVNĚJŠÍ PRO VŠECHNY Z NÁS ZAČÍT U SEBE. A pokud budu měnit sebe změní se i moje okolí a nakonec i ten proklatý systém. To je cesta, dle mého názoru. Ostatní pokusy, včetně revolucí jsou jen sociálním inženýrstvým a jak historie ukazuje nedopadají zrovna dobře. Buď vyustí v totalitní režim, nebo se to podělá jinak. Musí to přijít přirozeně jako důsledek našich změn.

236331

18.01.2011 18:37

Totální selhání volného trhu

RE: Volný trh aneb zmatení pojmů

Etheral 85.?.?.?

...je to taková chiméra, že se opakuje každých 5-7 let a to v podstatě po celou dobu co ten systém funguje. Ale já se nepřu, netvrdím, že toto je ideální model. jen se ptám čím to nahradit a co s těmi co nebudou souhlasit, nebo vymyslet dokonalý systém proti kterému nikdo nic mít nebude. Ale dokud budou existovat peníze jako takové a dokud bude existovat osobní vlastnictví a soukromé firmy, podniky a akciové společnosti tak do té doby s tím asi tedy půjde tžko COKOLIV udělat. Jedině to nějak začít kriminalizovat a možná ty lidi co to poruší izolovat...ale to zavání spíše tábory a to snad ne.....Nastavit jinak zákony???? A kdo je nastaví? Na základě čeho? Chápu že třeba vůle lidu je jiná, nežli vůle těch co jsou u vlády....ale zatím co vím většina lidí v ČR volby spíše ignoruje, tak to asi nikdo měnit nechce....kdyby byla většina národa naštvaná, jde k volbám 90% lidí.....nebo zakázat všivé koalice??? To beru, ale nevěřím že by někdo získal mandát 55% a k volbám šlo 79% lidí například....volby by se opakovaly, asi pořád a co by bylo do té doby? Anarchie? Prozatímní vláda? Nebo nařídit všem povinnost volit? Co s tím tedy??? A co takhle začít u sebe? Nežli začnu kázat o morálce a zkaženosti co se zamyslet nad sebou???? KAŽDÝ....jak jednám? jak činím? co dělám? kam směřuji? co očekávám? co dělám pro to, aby zde bylo lépe?????

236333

18.01.2011 18:44

Totální selhání volného trhu

RE: V kapitalizme

Etheral 85.?.?.?

...Netvrdím že se nedějí ve světě svinstva pod taktovkou například USA. Nebo Izraele. USA páchají a páchali mnoho špatného a bylo ubližováno mnoha lidem od jejich vojáků a nejen vojáků. Ale co tedy s tím? Nepřipadá mi, že bychom zde měli více nesvobodný systém, nežli byl, ale také si nemyslím že by to bylo nějak katastrofální. A ta narážka na to, že nechci aby mi zde někdo tykal je proč? Je to snad normální že lidé co se neznají si tykají? Kde??? Vám by to asi nevadilo, že....

236334

18.01.2011 18:46

Totální selhání volného trhu

RE: vsimli jste si

Etheral 85.?.?.?

.....ono to tak hrozné nebude, v klidu....banky se pakují všude. To tak je. Mohlo by pomoci si přestat plošně půjčovat.....a třeba by se to pořešilo... [cool]

236336

18.01.2011 19:48

Totální selhání volného trhu

RE: vsimli jste si

Etheral 85.?.?.?

....proč tak černobíle, pane? nejde o nějaké pseudosvobody, svobodný tento svět v tom pravém slova smyslu NIKDY nebyl. Třeba kdyby těm šmoulům klesla možnost to rozpouštět-nebylo by komu, tak by třeba došlo k něčemu co by to pomohlo vyřešit tu dnešní situaci, která v pohodě není. Ale zase to zopakuji: není nijak kritická jak se zdá.

236343

18.01.2011 20:03

Totální selhání volného trhu

RE: Trh

Etheral 85.?.?.?

...asi kombinace obojího. A ještě opojení z megarůstu který ty lidi tam asi dost dostal a přestali vnímat realitu. To v nich bylo živeno i velkým promo ve stylu Irsko-zázrak a vzor apod. Teď si to žití nad poměry reálu prostě zaplatí. Malinko jim pustí žilou i MMF a podobné vychytané instituce a příště budou rozumnější v rozletu.

236346

18.01.2011 20:14

Totální selhání volného trhu

RE: ...a pořád se budu ptát....

Etheral 85.?.?.?

....super, konečně podobná duše zde....děkuji [cool] Jenže tady to někomu vysvětlovat když si to rozdělí na ,,MY,, a ,,ONI,, to je skoro nemožné. Ale budu se snažit co to půjde to tady nějak naparavit tu zaslepenost některých. Co se týká systému není to fakt tak zlé jak to bylo před dvaceti, padesáti lety, naopak. Ale lidé chtějí přirozeně vše hned a teď a pro všechny apod. a při tom sami páchají a konají činy které jinde odsuzují. Možná v menším, ale dělá to drtivá většina lidí. Odsuzují velké lži a sami používají malé. Odsuzují závist a sami přitom závidí (i to že někdo se má lépe po stránce třeba partnerské pohody, nedejBůh po té materiální), ODSUZUJÍ VÁLKY A SAMI VÁLČÍ a to nejčastěji sami se sebou.....odsuzují ubližování a přitom sami ubližují svému tělu různými látkami KTERÉ DOBROVOLNĚ INHALUJÍ, NEBO KONZUMUJÍ utěšujíce se tím, že to není ještě to největší zlo....je to sranda ty lidi pozorovat [chechtot]

236349

18.01.2011 20:25

Totální selhání volného trhu

RE: Přesně tak

Etheral 85.?.?.?

...souhlas, Peníze jako dluh je trochu zkreslený dokumentík, ale zkuste to někomu vysvětlit. Když ono je to plné těch důkazů a tak hezky popsané.....nebo zkuste zapochybovat, že by to někdo natočil za prachy pro nějakou zájmovou skupinu....no to ne.....to už málo kdo rozliší. Buď je to černý, nebo bílý a ty jsi buď proti nám nebo s náma. Nebo jsi ten ,,dole,, s námi a vyj, né??? Tak to jsi ten od těch ,,nahoře,,. Spekulant a podvodník. Patříš do vrchních 10ti% příjmové skupiny? Tak to jsi podezřelá osoba spřáhnutá s nimi. Jak jsi to vydělal? To nejde poctivě (když to nešlo mě, tak jinýmu to nemůže jít taky, to je jistý), a jednou Tě pověsíme....i toto mi zde bylo napsáno. Ale nebavím se hloupstí druhých, dokonce je i chápu chudáky. Duševní chudáky. Potřebovali by nějak pomoci....ale jak, takhle na dálku?

236350

18.01.2011 20:31

Totální selhání volného trhu

RE: vsimli jste si

Etheral 85.?.?.?

...nebude, babička se nedá a bude kolem sebe střílet [smích] A jestli se to udělá nějak nebo ne je jedno, stejně to tady pofrčí dál tak jak to je, myslím. Ale byla by to sranda kdyby to tady uplně finančně kleklo jak tady mnozí prorokují a očekávají...

236351

18.01.2011 21:46

Totální selhání volného trhu

RE: ...a pořád se budu ptát....

Etheral 85.?.?.?

....super, tohle by mohlo fungovat. Díky za inspiraci. Prostě zabezpečení základních potřeb.....Já bych začal tím, že by se mohlo uzákonit to, že každý má nárok na byt, třeba 1,5 místnosti na osobu, nebo tak něco...tím by se dost vyřešilo. Hodně lidí to trápí si myslím, resp. zatěžuje. A bydlení by bylo státní, resp. města, kraje nebo tak něco. A jídlo by mohlo být v základu hrazené....plus ošacení.

236355

18.01.2011 21:59

Totální selhání volného trhu

RE: V kapitalizme

Etheral 85.?.?.?

...léčit se? Nebo tak nějak myšleno? A z čeho? Proč by neměl člověk začínat od sebe? A nějaké víry v dobro(tu) nezmiňuji, jen konstatuji, že to s tou naší planetou není tak hrozné a že se to zlepšuje v mnoha aspektech.

236357

19.01.2011 07:21

Totální selhání volného trhu

RE: Volný trh aneb zmatení pojmů

Etheral 85.?.?.?

...plácáte nesmysly. Německo nebylo vytaženo z hyperinflace tím, že by někdo někoho praštil přes ústa, ale masivním zbrojením a exportem. Dal lidem práci a ti začali vytvářet hodnoty. Také se dost vyváželo všechno možné a mnoho států kupovalo.....ale nebýt zbrojení těžko odhadovat jak by to tam dopadlo. O Vašem IQ ovšem svědčí i to, že by jste někoho (kohokoliv) posílal do Dachau. Běžte si na poštu pro sociální dávky a vypisujte si ty svoje fašistické názory třeba na novinkách.cz.

236389

19.01.2011 07:29

Tunis: Předzvěst velké krize?

Budiž přáno

Etheral 85.?.?.?

....tak se jim to podařilo. Asi už toho měli fakt dost.....no a nyní tam bude ta demográcie západního typu a s tím i mnoho dobrot s tím spojených....Začne to třeba tím že se to nejdříve pořádně zahamburgeruje, potom se objeví masivní problémy s tvrdými drogami, nakonec dojde k uvolnění kultůry a opčané si začnou masivně brát půjčky. Ale bude to svobodná a demokratická země [chechtot] [chechtot] [chechtot] Tak vítejte na stejné lodi vážení [cool]

PS.: Má to i výhody. Bude co zaplavovat hmotou a systémek zase o chviličku déle poběží [smích]

236391

19.01.2011 08:08

Princip sociálního státu

.....tak se do toho dejme pane.

Etheral 85.?.?.?

No super....už vidím jak toto uspořádání našroubujete na současnou civilizaci a pseudokulturu v ní (již vidím šťastnou mládež jak zakládá cech Facebookový, Gamesový apod. do rady starších bude volen ten kdo dá hulení zadara), tedy pseudo, pardon prostě kulturu......posílení role křesťanství apod. to je mimo. No ono to je tak nějak celkově mimo....pan autor by mohl dělat nového Guru u Amišů.....To jsou pohádky.....pěkně se to čte. Tedy ne že bych se s některými částmi neztotožnil, to ano, ale je to UTOPIE. Ale jak píšu pěkně se to čte....pojďme ale začít od sebe ve svém mikrosvětě kolem. To je fakt humor todlencto [chechtot] [chechtot] [chechtot]

236394

19.01.2011 08:16

Tunis: Předzvěst velké krize?

RE: Srovnani s padem zrudneho krvelacneho perskeho Saha sedi

Etheral 85.?.?.?

....TAK UVIDÍME CO Z TÉ CESTY ZBYDE ZA PÁR LET. OSOBNĚ TO ODHADUJI NA ZDECIMOVANÝ POMALU TLOUSTNOUCÍ NÁROD STOJÍCÍ VE FRONTĚ PŘED OBCHODEM APPLE A SE ŠŤASTNÝM VÝRAZEM VE TVÁŘI UVNITŘ PLATÍCÍ KREDITKOU....... [smích] [chechtot]

236395

19.01.2011 13:08

Princip sociálního státu

RE: .....tak se do toho dejme pane.

Etheral 77.?.?.?

No tak.....já si myslím že se vyjadřuji ještě celkem konstruktivně...tedy vzhledem k tomu co tady lze číst za příspěvky od některých...dokonce ani nepíši bláboly se samým SS apod. které působí jako kdyby je ten tvor psal v pozměněném stavu vědomí po nějaké látce kterou pravidelně požívá nějak. A hlavně tady neposílám lidi do Dachau, nebo jim nevyhrožuji věšením na lampy jako někteří ,,dobráci,, co sem přispívají, ale vám asi nepomůže ani to začít od sebe a je ztrátou času cokoliv vysvětlovat, neboť tvrdíte že chamtivost vede svět do neodvratné záhuby. To je potom těžký. Za prvé žádný svět nic do záhuby natož neodvratné nevede. To spíše lidé tak vidí, poněvadž si tu záhubu buď přejí nebo z ní mají strach.....Pokud si ji přejí (většinou proto aby už skončila hlavně jejich pro ně nepřijatelná realita) tak by nejdříve měli vyřešit ty své problémy, které jim tu neutěšenou realitu způsobují (pokud tedy vidí cestu). Pokud ale je to jen ze strachu o budoucnost (svoji) a druhé tak to také není asi úplně v pohodě, poněvadž logicky inklinují k ovládání sama sebe strachem. Tak tam bych u Vás pane začal v tom svém ,,mikro,,. Začněte se na svět dívat pozitivně a zbavte se strachů. Pomoc může buď psycholog, nebo vhodná literatura (něco o mentálním tréningu, nebo Tao např.) a píle. Dělat na sobě. Nejdříve změnit vzorce myšlení z negativistických na pozitivistické. Až toho dosáhnete dejte vědět, můžeme pokračovat.

236409

19.01.2011 13:15

Princip sociálního státu

RE: *ˇZádná logika ani filozofie na ně neplatí*

Etheral 77.?.?.?

...no tak kdyby jste měl nějaké nehmotné zkušenosti (ať už v meditativním stavu nebo v jakkoli navozeném stavu rozšířeného vědomí), když už tedy píšete o tom že někdo kdo kritizuje mimoidní článek je zažrán do hmoty, tak by jste věděl, že to tady bude v pohodě a nehrozí zde žádné apokalypsy a podobné nesmysly. Kritika článku je hlavně za to, že je zcela mimo mísu k souvztažnosti k vývojovému stupni většiny lidí zde. Ale jinak je to pěkně napsané a dobře se to čte a s mnoha myšlenkami se ztotožňuji. Bohužel to vyznívá moc utopisticky až komicky. [chechtot]

236411

19.01.2011 13:29

Tunis: Předzvěst velké krize?

RE: chlapi

Etheral 77.?.?.?

......byla by to sranda, kdyby se to tam nějak ,,rozrevolučnilo,,....ale asi to nehrozí. Tedy pokud někdo nebude o ty země nějaký zájem. Vážný zájem.....to by potom šlo rychle dokopru i s panem Kadáfí....ale asi fakt nyní ne. Ale netvrdím že se to stát nemůže. Třeba se tam někde objeví něco co někdo nemá a ten někdo si to prostě vezme, tak to tady bohužel chodí. U toho samozřejmě sundá stávající vládce.

236412

19.01.2011 13:47

Princip sociálního státu

RE: *ˇZádná logika ani filozofie na ně neplatí*

Etheral 77.?.?.?

...souhlas.....ponechávám, jen píši že to na mne tak působí, to snad mohu [smích]

236414

19.01.2011 13:55

Totální selhání volného trhu

RE: Jak z toho?

Etheral 77.?.?.?

...ale ano, v Bibli lze najít hodně, souhlas.....jenže bych to neviděl nějak zásadně s tím koncem....nejhorší co se může stát je to, že to tady ty lidi opět zase podělají a zhynou-vyhynou. Nicméně duše se neztratí. tak ty lidi budou prostě fungovat jinde, no. Ale nestane se to, je to tady hodně dobře nastavené na postupné pozitivistické změny. I systému, kdyby to šlo tak nějak nazvat tedy. Takže klid a pohodu přeji.

236417

19.01.2011 15:04

Malé vítězství rozumu

Ale no tak, klídek....

Etheral 77.?.?.?

Viděl jsem stovky lidí umírat v různých zařízeních (často to bylo cyklicky: bolesti-koma-plné vědomí-tlumené opiáty-bolesti-koma) a s desítkami z nich jsem i hovořil mnohdy i několik hodin většinou před jejich koncem, resp. restartem do dalšího putování. Mnoho z nich bylo kuřáky. KAŽDÝ Z NICH KOUŘENÍ PROKLEL, KAŽDÝ. Pravdou je, že někteří si to nechtěli připustit (je to logické, člověk v sebeklamání a obelhávání sama sebe je nepřekonatelný) a trvalo to i den, dva, nežli toho začali litovat. Nebylo to tím stavem v kterém se nalézali, ale tak nějak prostě v bezmoci, a někteří i v bolesti přehodnocovali (proto se to děje). Někteří nebrali kouření jako příčinu svého stavu (typ onemocnění nebyl přímo průkazný se závislostí na tabáku), ale litovali toho, že si do těla přidávali něco co nemuseli a vyhodnocovali to tak, že kdyby to nedělali, tak by mohl ten stav nyní v kterém byli být snesitelnější, třeba. Jinak ještě pro dovzdělání některých: myslet si, že tělesná bolest jde léčivy utlumit je blud. Například u rakovin než dojde k vyčerpání těla tumorem a multiorgánovému selhání jsou ty bolesti tak vysoké že lékaři běžně z humánních důvodů i překračují několikanásobně povolené dávky opiátů a nezabírá to. Dokud nic nebolí tak to je pohodička. To je zase moje zkušenost. Ale zkušenosti jsou nepřenosné, takže si stejně každý musí vším projít sám. [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

236418

19.01.2011 15:09

Tunis: Předzvěst velké krize?

RE: off topic - Albrightovej miliony z Kosova

Etheral 77.?.?.?

...no jo, pokud to tak je tak to je klasika. To co tomu předcházelo.....no asi je to tak vždy: lidé dělají věci pro zisk a ve svém zájmu. A je jedno v jaké jsou pozici, nebo jakou funkci zastávají. Je to lidská vlastnost, no....

236419

19.01.2011 17:14

Tunis: Předzvěst velké krize?

RE: chlapi

Etheral 77.?.?.?

...to je pravda....tam by to mohlo bouchnout již brzy. A vrátit s eto do dob králů, nebo dokonce sultánů [cool] Ale co jsme měl možnost je poznat tak jsou docela v pohodě a spíše si tam dělají z prezidenta srandu. Ale i přesto ho respektují. Nevím čím to je....ptal jsem se mnoha, a vždy se mi dostalo odpovědi že on je vede a tečka [smích] Hodně to tam je o rodinách a to i na nižších stupních řízení státu, tak snad by to proběhlo v klidu [cool]

236423

19.01.2011 20:52

Princip sociálního státu

RE: *ˇZádná logika ani filozofie na ně neplatí*

Etheral 77.?.?.?

....tak myslím si, že pozitivní je už jen snaha mnoha lidem nějak lehce naznačit aby nepropadali nějakým katastrofickým vizím o stavu světa. A aby zbytečně neprožívali nějaká soukromá dramata a nebáli se budoucnosti. Dokud bude lidi ovládat strach tak se to zde nepohne nikam ani o píď. Také je pozitivní to někomu naznačit, aby začal od sebe, nežli se bude snažit poučovat druhé o tom jak a co má být, nebo druhé bytosti posílat do Dachau popřípadě (skryt za anonymitu internetu) druhým vyhrožovat, že je pověsí. Neberte mé neustálé zmiňování o tomto jako důkaz přerostlého ega (i když tento Vámi hojně používaný výraz je trochu zavádějící a nicneříkající), opakuji tento atak na sebe proto, aby se někdo tady zamyslel kdo se zde vyskytuje, co to je za lidi. Dokonce tady dnes byl člověk co napsal, že by měl menší problém postřílet pár lidí, nežli ukrást rohlík v samoobsluze. Ale pod jeho příspěvkem Vaše reakce a odsouzení není....zvláštní.....Bylo by dobré jít příkladem třeba, pane. A že mi některé články připadají mimo realitu a působí komicky, je pouze můj názor a ten zde ventiluji naprosto svobodně. Je to přeci web který se snaží bojovat proti těm ,,nahoře,, co způsobují nesvobodu, nebo se mýlím? Konkrétně snaha pana Lhotáka je jeho věcí a určitě je také chvályhodná, ale je to zatím nerealizovatelné v této době a pochybuji že ten jeho navrhovaný model bude kdy zde fungovat [cool] A že to na mne nějak působí? No působí, ale hlavně že Vás pobaví můj projev a příspěvky. I to je pozitivní někoho pobavit, ne?

236438

19.01.2011 20:57

Princip sociálního státu

RE: Fajn, pane Lhoták.

Etheral 77.?.?.?

Náš život je takový, jakým ho učiní naše myšlenky.

Marcus Aurelius

236439

19.01.2011 21:39

Princip sociálního státu

RE: Fajn, pane Lhoták.

Etheral 77.?.?.?

....tak tak, každý po svém [smích] Ten svět je takový jaký je a samozřejmě je pozitivní ho změnit, ale zastávám názor, že nejefektivnější je začít změnou sama sebe. Narážím tím zejména na jedince zde diskutující z jejichž projevu je patrné že mají své osobní problémy, které jen umocňují jejich až extrémní projev na internetu třeba. A těm se snažím naznačit/sdělit, že je dobré nejdříve ty své problémy řešit a vyřešit a poté se zabývat tím ostatním. Ale rozhozený řadič tady má mnoho lidí, to připouštím je to tedy zcela běžný jev u lidí. Další věcí je to že mnoho lidí utíká od svých problému raději k těm globálním i to zde je zazanamenatelné dosti. Je to jednodušší totiž [cool] Upřímně pane, oni ty globální problémy se těch jednotlivců až zase tolik nedotýkají. Je ovšem pravdou, že mnoho lidí si to ale myslí a svoji neutěšenou (zejména ekonomickou) situaci svádějí na to globálno. Ale tím nejen že nic nevyřeší, ale žijí v hlubokém omylu. Pracoval jsem s lidmi, kteří na tom byli hodně zle, po různých stránkách a věřte mi, že kdož z nich projevil vůli a píli se svým stavem něco dělat, nakonec uspěl a nyní je v pohodě. [cool]

236442

19.01.2011 21:51

Princip sociálního státu

RE: Otázky jazyka

Etheral 77.?.?.?

...neřešte to....pan Lhoták v tom má trochu chaos. Ale to nevadí, myslel to dobře. Já to chápu co tím chtěl sdělit, ale tohle prostě nezafunguje, na to, je to tady fakt ještě jinde a energii je lepší užíti na něco jiného a ne na zbytečné pokusy o nemožné. Pravdu máte ale v tom, že jedním dechem je odsuzováno inženýrství tzv. sociální a na druhou stranu navrhuje to samé [chechtot] [chechtot] [chechtot] A asi by nejraději viděl ženy v jiné pozici zde....chápejte to, asi se mu nějaká blízká ženština přefeminizovala....nebo se mu to jen nelíbí a nejraději by viděl ženy jako mizerně placené, popřípadě u sporáku a pračky s hadrem v ruce [velký smích] Ale chápu ho, třeba se mu tady v tom nějak opravdu špatně funguje, tak se snaží vyjádřit nějak, resp. tu svoji nespokojenost vyjadřuje takto, no [cool]

236444

19.01.2011 21:55

Totální selhání volného trhu

RE: TRH je pouze slovo

Etheral 77.?.?.?

...a jak si mám takového sionistického rozesírače představit? Koho tím myslíte? Začněte u sebe, přidejte se k Amišům a tam Vás toto trápit nebude. Úroky....no fuj [cool]

236446

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 75 čtenářů částkou 17 554 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 1

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 2

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 4

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Měnové kurzy

USD
21,60 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,39 Kč
Kanadský dolar
16,98 Kč
Australský dolar
16,67 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,77 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,25 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 744,27 Kč
1 unce stříbra
545,24 Kč
Bitcoin
785 416,52 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 59 762 870