Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané udo

Nalezeno 319 příspěveků, 109 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.10.2010 16:21

Odešel člověk a kamarád

RE: Musím reagovat

udo 91.?.?.?

Žiadnu paniku prosím K. [smích]
a) Treba chápať, aké sú ciele toho systému a ako pracuje, aké používa metódy táto "temná" moc. Neexistuje v tomto zmysle žiadne vudu, ezoterika, či metafyzika. Na tejto úrovni vlády a vojny existuje iba umenie práce s matricami, ich projektovanie, nabíjanie, spúšťanie kontrola a riadenie. Najvyššia úroveň vedenia vojny. Kamennou sekerou kovový stožiar nezotneš a mrakodrap nepostavíš.. [smích] S priamymi direktívami, rozkazmi sa pri identifikácii štruktúry ich riadenia nestretnete. V štátnom aparáte, "tajných" službách a ani vo firmách. Aj vraždy jednotlivcov a celých kolektívov sa v drvivej väčšine robia týmto spôsobom. Ak si niekto evidentne sám strelí guľku vôbec to nemusí byť sebevražda. Takisto, ako nie je podstatné, či lietadlo zničia teroristi, technické nedbalosť, ľudský faktor u pilota, alkohol, či raketa. Aj tak vražda zostane vraždou s príslušnými automatickými dôsledkami pre zúčastnených. Krásne z pohľadu špičiek projekčného aparátu je, že sa potom plebs donekonečna háda a bije o možných variantách priebehu týchto udalostí. Sekundárny nádherný efekt.. Pri väčšine operácii sa spravidla používajú matrice. Kto nechápe, ako fungujú, aké sú pravidlá a ako môže bojovať jednotlivo a kolektívne v tomto tisícročia trvajúcom informačnej konflikte, bude mať pocit, že sa daná udalosť odohrala sama sebou, božie dopustenie, vlastné zlyhanie,..blabla.
A bábkari za oponou s obľubou simulujúci boha, či prírodu sa smejú do popuku..
Príde, zrejme nastal ten čas, že ich smiech prejde. Majú naozaj problém s internetom. Je ideálnou zbraňou v rukách "dobytka" na sledovanie, prevracanie a ničenie ich matríc a vytváranie vlastných aj pri minimálnom rozpočte a skúsenostiach.
Prvé je naozaj pochopiť reálne fungovanie, ciel a pravidlá najvyššieho systému. Ich systém iba simuluje najvyšší, pričom je pod ním a platia príslušné dôsledky. Len tak sa dostanete mimo neho a môžete sa naozaj slobodne rozhodovať a konať. Do lesa neujdete, pretože objektívny subjektívne riadený proces globalizácie bol zavŕšený.

b) Za tejto situácie sú rôzne formy samovrážd od kardiovaskulárnych chorôb, rakoviny, alkoholu, narkotík, až po slučku, či guľku svojim spôsobom prirodzenou súčasťou dnešného stavu. U ľudí a zvlášť u detí a mladistvých je samovražda normálnou reakciou. Keď niekto nedýcha, neje a nepije, zomrie. To isté platí, ak netvorí a nenapĺňa svoj potenciál. Ak zavriete zviera z voľnej prírody do klietky, či psovi zomrie jediný kamarát, väčšinou prestanú prijímať potravu a zomrú. Ten stav nie je normálny, je chybný. To, čo sa ale javí pre nás v rámci riadenia spoločnosti ako chyba, môže byť pre niekoho iného cieľ. Na zaplakanie je, že aj systémom vychovaní psychológovia a psychiatri sa zaoberajú špekuláciou nad príznakmi a príliš často sa ani nezamyslia nad podstatou. Vzdelávací, ideologický, "nábo...

Automaticky kráceno

229528

07.10.2010 16:24

Odešel člověk a kamarád

RE: Musím reagovat

udo 91.?.?.?

dokončenie..
...Vzdelávací, ideologický, "náboženský", zákonodárny, výkonný, súdny a ostatné aparáty zákonite väčšinou podvedome pracujú pre koncept systému, ktorý ich vytvoril.

Podrobnosti, zdroje, analýzy a metódy som tu neraz podrobne popisoval aj s linkami na knižnice dokumentov, video a mp3 záznamov..

229530

12.10.2010 11:53

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Mnohojazycne

udo 91.?.?.?

Treba niečo nájsť, alebo vytvoriť, za čo bojovať.
Bojovať proti niečomu je dlhodobo demotivujúce.
Myšlienka, cieľ áno. Diktátor-i nie.
Vláda, koordinačné centrum vždy zodpovedá stavu(chápaniu a postoju) spoločnosti.
Jean má pravdu v tom, že alternatíva sa tvorí v diskusii na báze dialektiky. Myslím, že na hlavných cieľoch a ich hierarchii sa nie je problém zhodnúť. Nasleduje diskusia o metódach ich dosiahnutia. Najprv názory ľudí, ktorých odboru sa problém v prvom rade týka. Ďalej príspevky laikov a amatérov nezaťažených systémovým odborným zmýšľaním. Formulácia gramotných otázok a následných vecných odpovedí. Prvá časť reakcie sa týka návrhu riešenia a druhá, tak isto dôležitá vždy hodnoteniu psychiky autora otázky, či odpovede. Je to starý známy autokorekčný algoritmus hľadania riešení v dialógovom režime používaný riadiacou štruktúrou elít. Mali by sme ho použiť v náš prospech. Mnohému sa od nich môžeme a máme učiť a mnohému zas oni od nás, ak znova chcú byť ľuďmi.
Žiadne revolúcie. Vždy ich riadiaca štruktúra elít dostala pod kontrolu. Že by tomu teraz bez masovej chápajúcej podpory zdola bolo inak, je vysoko nepravdepodobné.
Tichá postupná zmena v myslení más.. Nie nadarmo je systém Hierarchicky najvyššieho riadenia, Prírody,.. takto nastavený. Má to svoj hlboký zmysel, dlhodobé ciele. Je nadradený konceptuálnej moci GP-Globálneho prediktora.
Mali by sme sa ako ľudia viac vedome zhostiť svojej úlohy, role. Je nezdravé nenapĺňať svoj potenciál. Primárna stratégia GP je zamedziť všetkými možnými prostriedkami rozvoju jednotlivca a kolektívu. V tom je ich hlavná zvrhlosť a nebezpečenstvo pre ľudstvo. Snaha o monopol na kľúčové vedomosti a z toho plynúce zachovanie vražednej kamikadze pyramídy. Ateizmus, teda viera v boha, namiesto viery Bohu (HNR) a osobná nesprostredkovaná komunikácia s ním.
Hmm.. asi to zase príliš rozvádzam na podstatu .. [smích]

229868

12.10.2010 20:52

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Mnohojazycne

udo 91.?.?.?

1. Ide o to, snažiť sa stať sa ľuďmi a pomôcť v tom ostatným. Čo je v tomto ponímaní človek, o tom sme sa tu už neraz bavili.
2. Cieľ ekonomiky a vzdelávania je ďalej pokryť základné fyzické a psychické potreby obyvateľstva. Aké to sú, sme tiež rozoberali.
3. Umožniť jednotlivcom a celému ľudstvu zároveň hľadať a napĺňať svoj potenciál v koordinácii s HNR.

toť v skratke..

Celý koncept v hrubom a aj s podrobnosťami má Vladimir od januára 2010 k dispozícii. Časť je v angličtine, veľa v ruštine a niečo v španielčine. Základ má myslím nejakých 2500 strán. Na ďalších stovkách, resp. tisícoch strán sú podrobnejšie rozpracované jednotlivé oblasti ekonomiky, sociológie, filozofie,.. a varianty riešení.
Materiál sa volá Koncepcia sociálnej bezpečnosti.
Dielo vytvoril kolektív autorov myslím od roku 1985 až do teraz.
Zástupcovia fakúlt jednotlivých univerzít a akadémii býv. Sov.zväzu navrhli komplexný analyticko-prognostický elaborát.
Ako som spomínal, mnohé z neho je určite použiteľné aj do našich podmienok. Nie všetko..
V U.S. existuje okrem iného napr. stále platná doktrína z roku 1948(tzv. Harvardský projekt), ktorá má niektoré podobné črty. Kvalitatívne ale na spomínaný koncept myslím nedosahuje. Niektoré ďalšie krajiny majú tiež rôzne pohľady a stratégie, čo sa týka budúcnosti. Tak isto aj tzv. Globálny prediktor. Ten má v tejto oblasti asi najbohatšie skúsenosti. Nevyužíva ich ale evidentne pre obecné blaho.
V určitých kruhoch sú tieto koncepty známe a sú základom reálnej politiky. Preto sa vždy noví poslanci a senátori po istom čase začnú správať mierne povedané čudne potom, ako niečo iné v predvolebnej kampani nasľubovali [smích]
V tejto oblasti nie je moc priestoru na humor.
Je to najvyššia forma interakcie kultúr, národov, či štátov, alebo vedenia vojny. Je to 1. stupeň informačnej vojny. Ostatné (ideologické, h-is-toriografické, finančné,..)sú na nižšej priorite. Klasická agresia konvenčnej vojny je až na 6. mieste a je výnimočná. Z tohto pohľadu žijeme v permanentnom globálnom plnoštábnom vojenskom konflikte min. posledných 200-300 rokov. (Niektorí odborníci tvrdia 3000 a viac rokov..)
Ak chceme hľadať reálne riešenia našich problémov, je myslím nevyhnutné prejsť si tieto základy fungovania a riadenia globálneho dejinného procesu. Viac ráz som tu popisoval dotyčné príklady a stratégie. Vraj sú tie dokumenty preložené aj v slovenčine. Ja ten preklad ale nemám.

To je zhruba základný náčrt ďalšej práce z môjho pohľadu.
Kto chce riešiť budúcnosť, musí sa zamyslieť nad otázkami kto je? kde je? prečo tu je? a čo stým chce spraviť?
Ďalej nie je na škodu vedieť, aké s ním má plány jeho mocné blízke a ďaleké okolie.

229892

12.10.2010 21:12

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Mnohojazycne

udo 91.?.?.?

Poslal som Vám aj 2 mejly s nejakými materiálmi a odkazmi Jean, ak ich Vladimir náhodou u seba zmazal.. [smích]

229894

15.10.2010 22:01

Zajímavý nápad jean.larouxe

RE: Mnohojazycne

udo 91.?.?.?

hmm.. Jung..
prečo sú práve jeho myšlienky tak propagované?
Lebo sú také dobré?
Pozor na tzv. "autority".
Máte vlastný rozum 78.., tak uvažujte.
Nepovažujem Junga za merítko, či dokonca autoritu, aj keď má aj pár zaujímavých myšlienok.

"ke změně vědomí dochází výhradně prostřednictvím emocionálních konfliktů "
tú myšlienku treba správne pochopiť..
čo je emócia, dobro, "zlo", konflikt,..sme si tu neraz vysvetlovali.
Treba hlavne umožniť, aby ľudia vôbec mali možnosť sa rozvíjať. Na to by mala slúžiť ekonomika a nie na obohacovanie elity. Zabezpečenie základných fyzických potrieb.
Následne je dôležité, ako vnímate svoje okolie. Ako vzájomne príčinno-dôsledkové väzby=spomínaná mozaika, alebo ako sériu náhod. Ak je to podľa Vás mozaika, sú tu pravidlá, ktoré nie sú bez cieľov a tie niekto musel vytýčiť. Tam začína viera Bohu na rozdiel od ateistikých náboženstiev (viera v boha je ateizmus, ako iste chápete). Každý tu máme svoju špecifickú úlohu. Treba sa snažiť komunikovať s Bohom(Prírodou, či HNR,..). O metódach spolupráce (najmä 2 hlavných) sme sa tu tiež neraz bavili. Obyvateľstvo sa z tohto pohľadu delí na Bohocentrikov a egocentrikov. Ak sa budeme snažiť napĺňať svoj potenciál egocentricky, bude problém. V tom máte pravdu a plne s Vami súhlasím. Tudy cesta nevede, ako za Moravou vravíte [smích]
Dôverujme teda pri svojom rozvoji Bohu, nebojme sa a buďme vnímaví k svojmu okoliu. Stále ku nám hovorí rečou životných situácii. Rozum + intuícia(vnímanie obecnej miery)+ svedomie(postoj) = človek, božie dieťa, tvorca, námestník Boha na zemi, ktorý koná v jeho mene. Aj keď občas s chybami [smích]
Buď vôľa tvoja ako v nebi, tak aj na zemi. Už tu sa máme mať dobre a nie až po smrti.
Buď ticho, nerieš, poslúchaj, dodržuj zákony(akokoľvek absurdné), nemiešaj sa do zlej zlej politiky a keď zomrieš, pojdeš do neba = najväčší zvrhlý podvod
Tak v kresťanstve, ako aj v iných "náboženstvách", či ideológiách treba rozlišovať a hodnotiť.
Nie sme predsa žiadne ovce.
Tak aj vy 78..

230069

19.10.2010 20:07

Malá úvaha o pyramidách

RE: subjektivita

udo 91.?.?.?

Áno ide o výber pravdivých informácii indivíduom. Nečakať, kým mu ich niekto predostrie, spoliehať sa na válov, "autoritu", "pozitívneho cenzora".
Ide o METÓDU SPOZNÁVANIA PRAVDY, nie fakt momentálnej dejinne objektívnej pravdy. Inak sa budeme na mož
ných variantách donekonečna hádať. Metodiky sme tu neraz podrobne preberali (pre jpg,oracle,larouxe,..).
Každý tu má jedinečnú rolu, isté ideálne predurčenie v rámci tej-ktorej situácie.
Dôležitá je ale vždy dlhodobá tendencia, nie dosiahnutie ideálu ako takého, s následným rizikom sklamania. Robiť veci na 80%. Nechať niečo aj na HNR. Dôverovať mu a vnímať ho. Netreba sa báť chýb. Vôbec to nie je zložité. Otec nikdy nedá svojmu dieťaťu zámerne nesplnitelnú úlohu nad jeho sily. Chce ale zároveň aby vyrástlo a on s ním..

GP(globálny prediktor) sú, ako bolo správne podotknuté, oddelení od pyramídy. Stále sa snažia vyzerať ako Boh(HNR, Príroda,vesmír,..). Je to stará známa stratégia elity elít. Evidentne ale vzhľadom na globálne problémy nenapĺňajú rolu, ktorú kedysi dávno na seba vzali.
Laroux a Jpg. majú pravdu, že treba myslieť globálne a konať lokálne. Kto nechápe systém ako celok, robí v najlepšej viere a ideálnom postoji neustále lokálne prúsery. Je to na každom jednom. Mierou chápania masy sa pyramída zruší sama. Je to jeden z cielov, nevyhnutných tendencíi nastavenia systému z dielne HNR(Boh,..). 2D trojuholník, či 3D pyramída vôbec nie je ideálnym tvarom. Je fatálne nebezpečná, nestabilná hlavne v extrémnych situáciách.

Existuje prastarý príbeh o posledných dňoch jednej veľkej civilizácie..
Vrchný žrec, ktorý sa volal Mu, povedal pred zúfalým davom rútiaceho sa takmer dokonale absurdného systému:
"Zomriete všetci a ďalšie civilizácie, ktoré prídu po vás zahynú tiež, ak nepochopia to, čo ste neboli schopní pochopiť vy.."

Náš genetický potenciál sa mení s naším okolím, ktoré z veľkej časti vytvárame my samy. Je z istého pohľadu nositeľom aj negenetických informácii, ako bolo v diskusii správne naznačené..
Preto je tak dôležité chápanie riadenia kľúčových parametrov kultúry, ako základu podvedomia más a základných dlhodobých procesov zmien v rámci sociálnej psychológie.

230263

19.10.2010 21:08

Malá úvaha o pyramidách

RE: subjektivita

udo 91.?.?.?

Ešte jedno k predchádzajúcim diskusiám..
SPRÁVNE CHÁPANIE POJMU HIERARCHIA,
s ktorým sa tu často operuje..
Pri mozaikovom spôsobe vnímania okolia, kde všetko so všetkým PRIMERANE súvisí, existuje aj istá hierarchia v ovplyvňovaní, moci systémov. Napr. klasické: ..vákuum?..-atóm-molekula-bunka-orgán-človek-spoločnosť-zem-slnečná sústava-galaxia-vesmír-príroda=Boh?..

Jednotlivé systémy sa navzájom doplňujú, sú z časti, či celkovo podmnožinami iných systémov, alebo sú dokonca antagonistické..
Ak som na urćitej úrovni systému, mám problém a neviem ho riešiť, treba ísť v miere chápania min. o úroveň ďalej a riešiť ho tam. Ak to nejde ani tam, ísť ešte ďalej.. Najlepšie priamo na najvyššiu inštanciu (sociologický termín HNR - Hierarchicky najvyššie riadenie - Boh, príroda..). Máme na to predispozície. Z tohto pohľadu neexistujú klasické spoločenské, či vedecké,.. "autority".

Každú "autoritu" treba podľa miery chápania dlhodobých objektívnych procesov, subjektívných zámerov riadenia nadradených systémov a osobného postoja hodnotiť. V čom asi tak môže mať pravdu, prípadne kde metódy hľadania objektívnej reality z pohľadu HNR signalizujú podvedomú, či zámernú deformáciu?

230264

20.10.2010 20:46

Malá úvaha o pyramidách

RE: Výborný postřeh

udo 89.?.?.?

navrhnite Váš Koncept brozkeff.

230347

21.10.2010 09:35

Malá úvaha o pyramidách

RE: Výborný postřeh

udo 91.?.?.?

Re: brozkeff 81..
"moudří jedinci" = (lat.)inteligentní = chápajúci jedinci.
Vzniká otázka: Čo majú chápať tí jedinci?

"Jak jedno, tak druhé vzniká, a o tom jsem prakticky přesvědčen, jen tak, že se tyto kvality předávají z generace na generaci"
Áno, a každá generácia pridá to svoje, svoju zmenu vzhľadom na meniace sa okolnosti, spoločnosť. To je ten spomínaný ideálny liberálny konzervativizmus [smích]
Bez tradície a zároveň zmeny, aktualizácie udržateľný rozvoj nie je možný. Prečo si potom dávajú niektoré "politické strany" do názvu: konzervatívny, liberálny, pravica, ľavica a podobné marginály?

"Tedy musí existovat nepřerušená linie předání."
Nie je to nevyhnutné. V kolektívnom podvedomí sa toho mnoho uchováva. Tak isto aj v najvyššom známom systéme. Informácie sa nestrácajú. Pravda vždy víde na povrch. Skôr, či chvíľu neskôr.. Na tom stojí svet [smích]

"Ta metaintelektuální už se prakticky bez gurua neobejde."
Áno, treba konzultovať s okolím. Je to dôležitá forma príjmu informácii a autokorekcie.
Guru, kňaz, politik, či profesor v obecnom ponímaní, je ale neprípustný ako autorita. Musí byť hodnotený. Nikdy nemôžeme apriori bez diskusie od niekoho prijímať všetko, aj keď si myslíme, že sa od neho čosi môžeme naučiť. Síce to môže myslieť dobre, ale vždy bude pod kontrolou štatútu systému daného "náboženstva", nejakej formy výkonnej moci, či "vzdelávacieho" aparátu. Akékoľvek "náboženstvo" musí byť z pohľadu riadiacej elity
a)hierarchické,
b)ateistické.
Potom má podporu. Inak ho nepodporia a ak prežije, preregulujú ho, zavedú do absurda..
Otázka je, nakoľko boli elity v týchto snahách v priebehu stoviek a tisícov rokov, pri svojich skúsenostiach, čase, odhodlaní a v podstate neobmedzených prostriedkoch, úspešné?

Na komunikáciu so svojim Otcom nepotrebujeme sprostredkovateľa. Hovorí ku nám stále vo forme životných okolností. Stačí vnímavo počúvať a pýtať sa. Vždy odpovie. Cez deň a aj v snoch v príbehoch. Je zdravé byť s ním v kontakte. Kto sa opája iba intelektom a je pritom egocentrik, nikdy nemôže dopadnúť dobre, pretože nekooperuje s HNR a jeho cieľmi a nenapĺňa svoj potenciál. Zahynie psychicky a aj fyzicky. To je jedno s nemnohých hlavných pravidiel života.

230394

21.10.2010 22:42

Malá úvaha o pyramidách

RE: subjektivita

udo 91.?.?.?

re:mazz..
Dik za podporu [smích]

230499

25.10.2010 01:45

Malá úvaha o pyramidách

RE: Totéž už jsem tu psala

udo 91.?.?.?

re: Jarmila
"Zde je taková krásná pyramida moci.."

Jarmila, prečo ale má niekto (v tomto prípade kráľovná) aj v tvojom obrázku nad hlavou oko ODDELENÉ od pyramídy?

Je s ňou spojené akurát krížom na jej korune, ktorú jej udeľuje. Kríž je starý symbol kolobehu života, znovuzrodenie. Nie preto, že ako na ňom mal zomrieť chudák dobrák Ježiš. Symbol kríža sa vyskytoval tisíce rokov pred prvými h-is-torickými zmienkami o kresťanstve. Je to jednoducho vodorovná čiara, symbol horizontu a zvislá je klesajúce, resp. stúpajúce slnko. Zánik svetla a znovuzrodenie svetla, energie(hmoty), života. Cyklický chaos, preskupenie a znova poriadok a tak dokola. Pohyb, kmitanie. Ves(ť)mir, kde niet statiky. Proces Tvorenia. Boh. Oni sa ho vždy snažili, snažia a aj budú snažiť imitovať. Pokiaľ si to dostatočné množstvo ľudí neuvedomí.. Je to z ich pozície celkom pochopiťeľa stratégia. Rozoberali sme to tu. Byť na mieste akože absolútnej moci, určite by som nechcel byť identifikovateľný. Iba hlupák, kto nemá moc, alebo vie, že ju môže hocikedy stratiť, sa ňou vystatuje. Kto ju má dlho (veľmi dlho) a je si hodne istý, že ju bude mať ďalej, je vždy rozumne ticho, ak si ju chce ponechať.

Otázka je teda, kto je(sú) to oko moci?

Aj preto ma kedysi znova zaujala roz-Pravka Pán prsťenov a podobné ďalšie a ďalšie príbehy a folklórne námety [smích]
Bavíme sa o staaaarych známych veciach ..

230836

25.10.2010 12:43

Malá úvaha o pyramidách

RE: Totéž už jsem tu psala

udo 91.?.?.?

re: Jarmila
"Ve filmu Prsten moci..V té době vedle faraonů vládli i mocní kněží."
Nie vedle, ale nad Faraónmi..
Min. raz, niekedy okolo roku 1340 B.C. sa im ale jeden vážne vzoprel a zvolil alternatívu..
Ako dopadol on a mnohí ďalší, vieme..
Vieme ale aj kde pravdepodobne urobili chyby a ako mali postupovať. To je poučenie ozajstných pradávnych dejín, magistra vitae.
Bez toho nie je možná zmena.

Myslím inak, a nie len ja, že v niektorých vašich vyjadreniach sa pohybujete hodne blízko objektívnej reality globálneho h-is-torického procesu koncentrácie moci [smích]

V určitých úzko odborných kruhoch by Vám bolo odpovedané asi podobnou terminologickou formuláciou..

Všetci by mali vedieť, kto tu má reálnu moc na tejto úrovni a aké sú ich ciele a metódy jej výkonnej zložky.
Zároveň treba však formulovať, čo chceme a nie, čo nechceme.

230881

30.09.2013 22:51

Nyní je čas odebrat Izraeli jeho ZHN

RE: No, to by bola chyba pre koho?

udo 85.?.?.?

Asi nechápem.
Vy myslíte islam?
Čo majú ksakru spoločné arabi s islamom?
To akoby ste tvrdili, že dnešné cirkvi sú kresťanské?!
No to snáď nie. To by ma osobne ako kresťana urazilo.

Isto, ak to myslíte tak, že kedysi dávno sa nejakí semiti (arabi so starými hebrejmi) snažili žiť v objektívne čo najspravodlivejšej spoločnosti, potom áno, sú fundamentálni islamisti. Tak, ako ja kresťan. Je to doslovne to isté.

Dnešní mulietnickí konvertiti na rasistický judaizmus nemajú najmenšie právo na pôvodné semitské územie, ktoré násilím obsadili. Fašistickú segregačnú politiku a genocídu, ktorej sa morálne zvrátení judaisti v Ka-naane dopúšťajú na pôvodnom, zväčša semitskom obyvateľstve, nie je možné z civilizačného a demokratického hľadiska tolerovať.

Ak tu na verejnosti propagujete Osel politiku či už
1.na rasových princípoch nejakého mýtického "vyvoleného národa", alebo
2."exkluzívnej elitárnej ideológie najstaršej finančnej mafie" dopúšťate sa veľmi závažného trestného činu.
Minimálne sadzby, ktoré určuje zákon, snáď poznáte.
Spoliehate sa azda, že na Vás osobne "asymetricky" nebudú aplikované?
Dvojí metr už neexistuje.
Je ráno.

No snáď som Vás len zle pochopil a nechcete propagovať heslo:
"Nazi Übermenschen sind uns Überlegen".
V zásade je jedno, či obľubujete, vyvolujete internáckov, či sionáckov, alebo ste len fascinovaný "rovnejšími elitami".
Proste fasci, fašisti nemajú viac v dnešnej spolocnosti miesto, ak chápete. Správajte sa teda prosím občiansky, ľudsky a zodpovedne a nesnažte sa tu roštvávať.

Ďakujem.
u.

297078

04.10.2013 08:17

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Krásne výsledky

udo 85.?.?.?

Nevkladaj mi do úst, čo som v kontexte nepovedal.
"Trh" je dobrý no koncovú distribúciu.
Základné ekonomické toky sú vždy a všade v každom ako-tak funkčnom hospodárstve plánované, "samo"riadené podľa definovaného, alebo oficiálne nedefinovaného(tichého) konceptu, "trustu".
Riadené nepriamo a občas aj priamo.
Naštuduj si prosím aspoň niečo o nepriamom(bezštruktúrnom) riadení. Štruktúrne(direktívno-adresné) vzniká až sekundárne.
Presne opačne, ako tvoja šialená ilúzia o fungovaní sveta.

Tebe asi pojem makroekonomika nič nehovorí?
A k čomu inému podľa teba vedie "voľný trh", ako k oligarchickej monopolizácii, "trustom"(oligarchickému fašizmu).
T.j. samozrejme, pokiaľ si to dostatočne gramotní občania medzi sebou neustrážia.
Preto je nevyhnutná snaha globálnych kápo-rakov o debilizáciu plebsu a diskreditáciu štátu. Ide o predpoklad zachovania dnešného otrokársko-fašistického globálneho režimu a jeho lokálnych pobočiek.
Som presvedčený, že to myslíš dobre, no prečo mierou hĺbky svojho nechápania reality diskredituješ "pravicu".

Asi nechápem..
Ty fakt žiješ vo svete, kde existuje nejaký "neriadený systém"? Nič podobné sa nikde vo Vesmíre, v prírode a ani spoločnosti nenachádza a ani nachádzať nemôže. Odporuje to princípom praktických socio-naturálnych vied. Ak nevieš, kto systém riadi, hľadaj aspoň koncept jeho samoriadenia. Či už śtatistickým vyjadrením "chaosu", alebo "intuitívne". Najlešie kombináciou oboch prístupov.
Jedna z najefektívnejších manažerskych technológii je konšpirácia o existencii "náhody", alebo japonského geniálneho všeumelca, kybernetika menom "Samosato". A´la český Jára Cimrman. Stolár.
Ľudovo po selsko-Lovensky:
"Negácia, chymérizácia nosa medzi očami."

Politické strany, prúdy, ideológie v tomto zmysle nikdy neexistovali. Sú len koncepcie a tie sú v zásade 2.
Pravdu máš, že ide v istom kontexte o "pravicu a ľavicu", no úplne inak, ako si myslíš. To sme tu už rozoberali do aleluja..

Prestaň prosím ťa robiť zo seba aj ostatných idiota.
Aj keď isto dobromyseľného.
Opakujem, máme už 21.storočie a z týchto sprostostí "O skoršej sliepke a neskorsom vajci=WTF???" sme už dúfam vyrástli. Znovu sa ospravedlňujem za hrubší tón, no tiež mám asi len jedny nervy a boj s neľudskou hlúposťou je náročný.
Drž sa (a) mysli.
Neboj sa prehodnocovať.

297320

04.10.2013 08:25

Kam kráčíš Slovensko? Kam kráčíte Čechy?

RE: Krásne výsledky

udo 85.?.?.?

Svet je fajn a viem, že "sa nedá vyhovieť všetkým".
Parafráza veľkého slovenského mysliteľa súčastnosti Riťmausa [smích]

Ak sa mýlim, v čom prosím, bo paušalizácia v tomto zmysle je príznakom dochádzania argumentov, hraníc aspoň priemernej gramotnosti.
Pritom viem, že ty sa za obecne gramotného isto považuješ.
Tak sa to neboj pre-myslieť.. mňa sa nemusíš a snáď ani seba.

Všetko dobré Viny (bez viny?)
u.

297321

30.01.2016 14:56

Epizoda 12. Proč si Británie a Spojené státy nepřály zabránit druhé světové válce? (1)

RE: To postrčení Dolfka k moci.....

udo 78.?.?.?

Tak to už áno! [velký smích][velký smích][velký smích]

udolfito

344986

30.01.2016 18:41

Epizoda 12. Proč si Británie a Spojené státy nepřály zabránit druhé světové válce? (1)

RE: Budoucnost lidstva může být předmnětem dohody

udo 78.?.?.?

Prestať fetovať, alebo začať fetovať?
Toť otázka..[smích]
A ty, FOMO?

344994

22.11.2016 14:50

Prastaré spirituální kořeny rusofobie

RE: Náboženstvo, ideológia, dejiny a ekonomika sú len sprostredkovaním základnej Koncepcie

udo 95.?.?.?

Omyl!
Tam hore v pekle naozaj O PENIAZE NEJDE.
Jelitám ide o moc. (Ich tupým besným zverom, poskokom možno)
Peniaze sú len jedným z prostriedkov,
navyše veľmi neefektívnym z dlhodobého hľadiska,
bo lákajú iba ku ovcí-biorobotov si kúpeniu.

Sú efektívnejšie metódy:
3) náboženstvá, ideológie, filozofie,
2) zmena dejín a..
1) Základný kulturologický Koncept,
určujúci cez riadenie, dlhodobé programovanie kolektívneho podvedomia
masovo-štatisticky pravdepodobnostne predurčene
s prijateľnými odchýlkami psychiku jedinca.

(a)sociálne inžinierstvo tu je pod rôznymi názvami minimálne 4500 rokov.
Už v starom Egypte sa jeho jablká veselo užívali..

Vždy a všade funguje 95% riadenia nepriamo, bezštruktúrne.
Cez metodológiu zmien informačného prostredia,
formovanie informačného poľa, kde sa objekt riadenia nachádza.
Priame, direktívne riadenie je veľmi neefektívne.

Opice si predstavujú, že niekto sedí za stolom
a odtiaľ rozkazuje.

Aký to paradox pre inžiniera technickej psychológie a sociológie.
(History of higher industrial psychology)

Moderní šialení "dekonšpiratológovia" sa snažia dokázať neexistenciu konšpirácie (praktickej politiky) a existenciu náhody,
neexistenciou štruktúru riadenia.
Pozná ich debilita, amaterizmus hranice?
Nutne spozná!
Chudáci tieto verno(p)oddanné dozorčie opice..

Riadiaca štruktúra v každej normálnej inštitúcii, firme sa
využíva iba v prípade zlyhania normálnych postupov nepriameho riadenia.
Zároveň je v danej situácii nutne vymieňaný samotný aparát, keďže prezradil svoju existenciu.

Viď základy formovania korporátnej kultúry (samoriadených systémov) pre vyšší manažment.

353488

Stránka: 1 2 3 4

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 3

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,76 Kč
Euro
26,28 Kč
Libra
29,20 Kč
Kanadský dolar
16,81 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
24,20 Kč
100 japonských jenů
20,85 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,68 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 381,06 Kč
1 unce stříbra
515,46 Kč
Bitcoin
403 089,46 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 57 010 565