Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané jansmith1984

Nalezeno 1572 příspěveků, 212 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

26.10.2009 09:14

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: Stále dokola

jansmith1984 193.?.?.?

Díky za pochvalu HHBB...[smích] Nepsal jsem to zde jen pro tebe, ale vzhledem k tomu, že působíš dojmem, že rád pohlížíš na "věci" z různých úhlů a že jsi schopen se nad věcmi zamýšlet, tak hlavně pro tebe. Ať je ti to tedy k užitku.


jansmith[smích]

203248

26.10.2009 18:38

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: Jak je snadné stát se psychopatem?

jansmith1984 193.?.?.?

Ahoj Van Gulde. Zase jsi si přišel popovídat?..[smích] Tedy zatím to je jenom o podpoře Vojty49, což tě ctí jako parťáka, ale co takhle i něco přidat k věci?

Dlouho jsi tady nebyl, tedy alespoň pod svým nickem, že? a tak by jeden předpokládal, že přijdeš s novým "zásobníkem" argumentů, když předchozí "munici" jsi již několikrát neúspěšně vyplácal...[smích]


Co takhle zavzpomínat. Pamatuješ na naši debatu o válečných zločinech izraelské IDF v Gaze, kde podle tebe ze strany Izraele o žádné válečné zločiny nešlo?

Pamatuješ Van Gulde?

Pokud ne, tak tady jsou TVÉ VÝROKY z vlákna "Dejiny Domu Rothschildovcov" cituji: "Válečné zločiny jsou těžké obvinění o kterém by měl rozhodnou mezinárodní tribunál, ne já nebo ty." NEBO "Jde o úhel pohledu. Ty si myslíš, že šlo o válečné zločiny jen z důvodu tvého pohledu na Izrael, jako na agresora. Ja to tak nevidím." NEBO "Tedy: Nedokážu posoudit zda šlo o válečné zločiny z důvodu neznalosti cílu a možnosti Izraelské armády."

Vidíš Van Gulde, pravdu je možno popírat, i když bije do očí JEN DO ČASU, ale nakonec se stejně prosadí. Někdy to trvá roky, někdy staletí nebo tisíciletí a někdy jenom pár týdnů jako v tomto případě. Tu debatu jsme vedli 25.05.09 a za několik měsíců došlo k tomu, po čem jsi volal. Zločiny v Gaze vyšetřoval mezinárodní tribunál. Ona to sice byla "jen" mezinárodní komise OSN v čele s p.Goldstonem, ale to by ti mohlo stačit, co říkáš? Co říkáš na její výstupy? Uznáš, jak to férově učinil Vojta, zprávu jako relevantní nebo se jako správný farizej přidáš k panáčkům z USraele a odmítneš ji a aby toho nebylo málo, tak se přidáš k sionistům v útocích proti p.Goldstonovi?


Paradoxně se tvá slova v poslední větě tvé podpory Vojty49 obrátila proti tobě, cituji: "To je marnost nad marnost Vojto. Neztrácejte čas s tmáři.[smích]."

Marnost je tvá snaha POKRYTECKY obhajovat zločiny (dokonce VÁLEČNÉ, protože máme 21.st.) sionistického Izraele, kterých se jako výkonný prvek dopouští Mossad a IDF.

Podotýkám nyní již OFICIÁLNĚ DOKÁZANÉ válečné zločiny, i když je USrael nehodlá přiznat a dokonce vyhrožuje Palestincům, že pokud podají obvinění u mezinárodního soudu, tak se jim to vrátí. A abys tady nezačal pobrekávat o spravedlnosti, tak podotýkám že netvrdím, že se zločinů a možná i válečných nedopouštěla i palestinská strana. Jen připomínám, že agresorem a útočníkem na území, které mu nepatří je Izrael a Palestinci se pouze brání okupaci, podobně jako se okupaci bránil československý odboj např. za protektorátu proti Heydrichovi.

Ti parašutisté, které nacisti nakonec v přesile pozabíjeli v pravoslavném chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Praze nebojovali za svobodu svého národa (jak 60 let činí Palestinci) Van Gulde a šlo tedy jako v případě Palestinců jen o teroristy?


jansmith[smích]

203290

26.10.2009 21:35

Hodlá Amerika napadnout do 3, 4 let Rusko?

RE: Tohle s tim take primo souvisi

jansmith1984 193.?.?.?

Maut kousek výše i ty 99ko jste krásně, polopaticky a s humorem popsali O CO TADY JDE a protože mně se přímé, JEDNODUŠE podané a nikoli přip-sraně pokrytecké SLOVO líbí, tak se k vám přidám a pro zamyšlení zdejším "klouzačům", kteří věci rádi pro potěchu ega komplikují nebo pro zamyšlení zdejším lokajům Voldemortů, kteří se stále dokola (byť 1000x usvědčeni z podjatosti, polopravd a vyložených lží) pokoušejí v debatách zastávat USraele např. ve věci sfiňáren v Gaze I JINDE zopakuji (se sobě vlastní špetkou humoru) svůj starší výrok.


Cituji:

Vzkaz pro E/elity: Podle mne vám to nevyjde milí lokajové Voldemortů a pokud ano, tak bohužel pro lidskou rasu to bude tzv. 100%. Tj. že se zakouří i po vaších polobotkách a také prde-ích, kde jste zabořeni a u kterých hostitelů doufáte, že vás ve svých krytech ochrání...[smích]

A Peace s vámi.

jansmith[smích]


PS:
Ten popisek hollywoodských kádrů jako superman, Arnold nebo ranger Walker (kteří budou muset nastoupit s kvéry za současné bojovníky za "pravdu, lásku a demokracii") je úžasně ironizující, ale zároveň přesně vystihující pravé (nikoli virtuální) schopnosti a odvahu propagandou zblblých Rambo oveček, které fungují jen na penězích a na HU HU frajeřině a pokud přijde na lámáni chleba, tak jsou zesr-ní až za ušima. A Peace s nimi.

203304

27.10.2009 20:37

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Odsun

jansmith1984 193.?.?.?

Strigo, to je bžunda.

Že máš "svérázné"..[smích] názory jsi už tady v minulosti prokázala, ale jestli někdo nějak nezneužil tvůj nick k tomuto příspěvku, kde se přes hrůzy, které v době WW2 nacisté, henleinovci (financování a podporováni světovými Voldemorty) potažmo německé, italské, japonské ovce způsobily miliónům jiných nevinných lidí píše že, cituji: "Dobytek jsou Češi", tak Peace s tebou.

jansmith[smích]

203385

27.10.2009 20:49

Hodlá Amerika napadnout do 3, 4 let Rusko?

RE: Tohle s tim take primo souvisi

jansmith1984 193.?.?.?

Já jim také věřím 99ko a protože jsem optimista, tak věřím, že to dopadne vždy dobře, a to ať to dopadne jakkoli.


Generalizace je past ega a mainstreamu pro nevědomé ovečky a proto jsi správně napsal, že nikoli Američané, ale určité mocenské síly tam i jinde po světě těmi Američany jako v Čechách Čechy atd. pro své cíle tj. MOC a peníze do těch správných kapes manipulují.

A doufám, že máš pravdu a že Američané jsou opravdu tou nadějí pro celý svět a že to dají brzy najevo.


jansmith[smích]

203388

27.10.2009 23:34

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Odsun

jansmith1984 193.?.?.?

Přesně tak danielo. Docela by mne zajímalo co na to Striga odpoví, ale pokud ji už nyní někde v ústraní hanba nefackuje, tak ji už asi není pomoci.

jansmith[smích]

203405

28.10.2009 19:56

Irák: Katastrofální a šokující oficiální statistika

RE: Ani tito ludia su obeti islamskeho fasismu

jansmith1984 193.?.?.?

Prazaku, ty jsi neuvěřitelně legrační demagog a pokud vědomě nelžeš, tak .........?


Jediná poznámka k tvým lžím:

Cituji: "tu ma notabene na svedomi Sadam a s ni i vsechny obeti. Ja bych vam zase mohl ukazat, jak jeho jednotky vrazdili a drancovali Kuwait. Jak vyvrazdili nemocnicni perzonal, ktery byl svedkem kradeze inkubatoru z kterych vyhazeli nemluvnata a roslapali je na zemi."


Oprav si materiály Prazaku...[smích] Tu propagandistickou lež o dětech vyhazovaných z inkubátorů do světa rozeslala myslím BBC (nebo co to byl za plátek) na základě srdcevroucí výpovědi dcery jednoho z místních diplomatů v KuvajtCity a tato lež byla později světovými médii oficiálně pod důkazy dementována.

Detaily:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Válka_v_Zálivu

http://blisty.cz/2001/10/5/art8850.html


Takže ještě jednou a česky Prazaku: To děvče lhalo a její lež zneužil Bush a proamerický mainstream k nenávisti a válce proti Saddámovi. Válce o ropu a vliv na stř.východě. To, že Saddám svým útokem na Kuvajt naskočil USraeli na vějičku je jiná věc a mnohokrát zde tento fakt byl již rozebírán.


jansmith[smích]

203513

28.10.2009 20:14

Hodlá Amerika napadnout do 3, 4 let Rusko?

RE: Tohle s tim take primo souvisi

jansmith1984 193.?.?.?

Zase hezký popis 90ko. Jednoduchý a jdoucí na dřeň. O něco výše udělal HHBB z Rona Paula zednáře.


Dobrá proč ne. Pokud je to dokázaný fakt, tak v pořádku. Mě ale více zajímá, jestli je Ron Paul podle HHBB také Voldemortem a pokud ano, tak aby to na konkrétních faktech, jeho výrocích, činech dokumentoval.

Nikoli tzv. klouzacím způsobem, ale opakuji konkrétně na faktech, výrocích a činech, protože tento fakt je u jiných příslušníků tzv. E/elit již dokázán. Jmenovitě např. Rotschilldové, Rockefellerové, Warburgové atd. atd.


Pokud to HHBB nedokáže, tak pouze jako doposud většinou kalí vodu..[smích] a obrací barvy.


jansmith[smích]

203515

29.10.2009 20:38

Hodlá Amerika napadnout do 3, 4 let Rusko?

RE: Tohle s tim take primo souvisi

jansmith1984 193.?.?.?

Takhle se z toho nevyzuješ HHBB..[smích]

Nepotřebuji bonmot jako ten povedený z CapsLockem..[smích] Odpovídat na otázky je projevem sebevědomí a opravdových znalostí. A navíc je to férový přístup.

Takže ještě jednou: konkrétní info, výroky, aktivity Rona Paula. Stačí v bodech.

Máš je nebo nemáš? To co vygoogluji bych si rád porovnal s tvým názorem. Bojíš se srovnání jako v případě definice ega..[smích]? Věřím, že ne a těším se na konkrétní informace.

jansmith[smích]

203638

29.10.2009 20:58

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Odsun

jansmith1984 193.?.?.?

Chápu co Strize vadí, ale neznamená to, že souhlasím s její nadávkou vůči Čechům. Pokud by jej použil Posselt nebo jiný revanšista, dalo by se to pochopit. On to ale bez podpory Hitlera nebo někoho jako on nikdy neudělá. Použije-li tuto nadávku ale příslušník českého národa, něco to vypovídá o jeho chápání reality (nikoli te virtuální..[smích]) a o vlastním charakteru.


Princip kolektivní viny je nefér. V případě sudet je třeba dotaz položit představitelům výtězných mocností, které o odsunu rozhodly. Jestli je o to pres.Beneš požádal nebo ne je irelevantní a pokud je pravda co Striga napsala o Češích a opravdu ji záleží na spravedlnosti, potom zde měla minimálně stejnou nadávkou očastovat i Němce, Italy, Japonce apod.

Udělala to? NIKOLI.

Tudíž je podle mne stejný pokrytec jako sudeták Posselt a další obdivovatelé starých pořádků, kteří se Čechům za spáchána zvěrstva v pohraničí nikdy neomluvili, přesto že lokaj Havel to opačně okamžitě a náležitě v předklonu udělal pět minut po něžné (tj. zinscenovaném a zrežírovaném předání moci a nikoli spontánní revoluci).

A Peace s ní.

jansmith[smích]

203641

29.10.2009 21:27

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: ...ještě dodatek....

jansmith1984 193.?.?.?

K tomu co jsi napsala Lin (mimochodem velmi názorně a dobře) jen dodám, že tomu propagandistickému působení na mysl tzv. běžných lidí se moderně a anglicky říká brainwashing a jediný kdo z toho profituje jsou (přesně jak jsi popsala) Ovčáci, kteří takto s nevědomými a emotivními lidskými ovcemi manipulují.

Sousedi se potom nenávidí, vyhánějí a vraždí (na net chatech se lidi hádají), přesně jak začali nacisti a jejich arogantní a agresivní a po majetku jiných lačnící ovce (předtím mírumilovní sousedi) v Sudetech.

Henleinovci a ti, kteří hrůzy WW2 začali (kdo je FINANCOVALI!!!, protože to je dle kauzality ta PŘÍČINA/podmínka) nezaslouží omluvy objetí, ale pouze a jedině SOUCIT.A Peace s nimi.

jansmith[smích]

203645

30.10.2009 11:25

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Odsun

jansmith1984 193.?.?.?

Prostě je to tak pí.Jarmilo ať si Striga, H.Linek a další říkají co chtějí. Jsou to buď lidé, kteří do toho nevidí a ve své nevědomosti se dopouštějí stejných odsudků jako se týká těch, které sami odsuzují nebo jsou jen tzv. MIMO nebo prostě a jednoduše patří k lokajům, kteří po polobotky zaboření v zadn-cích svých chlebodárců udělají nebo řeknou cokoli, jen aby se za "jidášký" groš zavděčeli a nebo si přivydělali.

Tím netvrdím, že Striga mezi ně patří. Jen se svou rétorikou a nesmyslně nespravedlivou a emotivní nadávkou k ovcím nebo lokajům přidala.

A k tomu ji dopomáhej bůh a Peace s ní...[smích]Závěr. Zase je snaha S HORA (jako se notoricky a periodicky v historii děje přepisovat dějiny a měnit bílou na černou a naopak). Tj. nikoli ze spoda. A tím rozdmýchávat vášně a brnkat na animální budy a instinkty (pro MOC a peníze do těch správných košér kapes) té snadno manipulovatelné části populace, která potom slouží jako zblblý megafon zprofanované pravdy, lásky a dnes třeba tzv. demokracie.

Pokud by to nebylo s tichou podporou Vodemortů a jejich lokajů, nikdy by lidé kolem Posselta nemohli tak sebestředně říkat co říkají, protože by byli Voldemorty a jejich lokaji v diskuzi na faktech okamžitě usvědčení z pokrytectví a skrytých zájmů.

Děje se tak? Udělala něco podobného Merkelová nebo Sarkozi, Blair nebo Havel a novináři, kteří k nim vzhlíží?


Nikolivěk a tudíž si tito pokrytci a jejich LOKAJOVÉ mohou (dokud existují politici jako ve věci LS Klaus a občané kteří nezapomínají) s farizejským úšklebkem říkat co chtějí.


jansmith[smích]

203692

30.10.2009 11:59

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Odsun

jansmith1984 193.?.?.?

Já vám řeknu jaký je plán.

Má podle mne dvě roviny. První, méně důležitá je umožnit lidem, kteří přišli dle BD za kolaboraci s hitlerovským fašismem, aby mohli bez účasti oficiálních vlád svých národních států (které si jako Pilát umyjí ruce, vždyť máme demokracii, že?) vznášet u evropských soudů své nároky.

Tyto nároky jim budou možná přiznány - možná ne (podle mne spíše ano) a náhradu za majetky, které již nemohou být fyzicky vráceny zaplatí český daňový poplatník (nebo že by to uhradila EU??..[smích]). Tedy jinými slovy, česká ekonomika a zdroje budou dále a pořád stejně radostně jako v minulosti v neprospěch tzv. obyčejných daňových poplatníků tunelovány. Zase tady jde (jak zpívá Müller) o prachy/majetky a nacionalismus je jen vedlejší produkt a zástěrka.


Druhá a důležitější rovina je pokus o vznesení nevraživosti mezi národy (rozděl a panuj) byť rétorika tvrdí opak. Pokud by tomu tak nebylo, hlavouni v EU (Merkelová, Sarkozi, Barroso atd.) by jednoduše Klausovy vyjímku (sice jako podle nich zbytečnou) bez reptání, ale jako bezpečnostní pojistku schválil a Posseltovcům a maďarským revanšistům by řekli, aby sklidnili hormóny.

Jak to ve skutečnosti proběhlo není třeba připomínat a vyjímku o neprolomenitelnosti dekterů pres.Beneše pravděpodobně odklepnou až potom, co zjistili, že přes to vlak nepojede. Existují totiž ještě vyšší cíle pro urychlenou ratifikaci kontroverzní LS (o nich se tak nějak ale košér nemluví) než bývalé majetky kolaborujících a mocnostmi (nikoli Čechy) odsunutých sudeťáků.

Jestli do toho Klaus šel z ješitnosti nebo z jiných ambicí nebo se možných následků opravdu obával je z tohoto pohledu irelevantní.


jansmith[smích]

203693

30.10.2009 13:48

Hodlá Amerika napadnout do 3, 4 let Rusko?

RE: Tohle s tim take primo souvisi

jansmith1984 193.?.?.?

Ty si mně nepochopil HHBB?..[smích]

Je od tebe milé, že jsi mi nechal odkaz k samostudiu, kde mohu mimo jiné sledovat kolikrát a v jaké věci RP volil Yes a kolikrát Nope, ale mne zajímala TVOJE argumentace, TVŮJ konkrétní pohled a zejména podložené relevantními podrobnostmi.


Takže jako už tolikrát dříve zase NIC...[smích] a opět potvrzení, že kromě náznaků, které se dají nazvat (jako v případě tvých dřívějších snadno zpochybnitelných ovčích přirovnání) "klouzáním po povrchu" z tebe nic (nebo možná jedině omylem) konkrétního nevypadne.

Je mi jasné, že jsi opatrný. Už několikrát se ti přímé vyjevení tvých názorů a argumentů dle reakcí tvých pozorných oponentů (nikoli neprávem) nevyplatilo a tak si zvolil metodu politiků, tj. hodně a sofistikovaně mluvit, ale nic k věci vlastně neříci.


I tak to jde a k tomu ti dopomáhej řádový maltézák flashnutý jezuitou...[smích]


jansmith[smích]

203697

31.10.2009 19:07

Hodlá Amerika napadnout do 3, 4 let Rusko?

RE: Tohle s tim take primo souvisi

jansmith1984 193.?.?.?

Je to přesně naopak HHBB.

Chtěl jsem po tobě, a to od počátků našich polemik tady, abys k náznakům a jinotajům (které si každý dle výšky své inteligence může vyložit jak chce) doplnil i své NÁZORY a vyložil souvislosti jak jsi k nim dospěl.

O tom je i genius loci a smysl těchto debat na Zvědavci.


Ty se takovémuto (já říkám férovému) přístupu vyhýbáš a jen vytváříš "vlny", které posunu vědění kupředu nepřispívají. To že se "jádru pudla" vyhýbáš problém není. Možná to je tvůj styl a únik a snaha působit dojmem "znalce" je cesta (tvého ega) o seberealizaci.

Problém je, že neodpovídáš na dotazy a své náznaky (dotazy, které tě o to žádají) nedokážeš rozebrat a obhájit. Záměrně píši "nedokážeš", protože pokud bys to dokázal, jistě bys neměl důvod tak neučinit a nesnažil se je ignorovat.


Ale nechme toho. Tímto příspěvkem končím svou debatu s tebou v tomto vlákně (ostatně je to stále dokola o koze a voze..[smích]) a pokračoval bych jedině, pokud bys konečně a sebevědomě začal k debatě přistupovat dle genius loci tohoto webzinu.

jansmith[smích]

203767

31.10.2009 19:46

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: ...ještě dodatek....

jansmith1984 193.?.?.?

Nemyslím Lin, že to bylo napsáno příliš emotivně. Bylo to napsáno upřímně, k věci a to se cení. Co se týče manipulací s vědomím a podvědomím mas, tak lidé jsou od vzniku lidské rasy v průměru + - pořád stejní a navíc se ovládací nástroje stále zdokonalují a sofistikují.

Tj. pokud se neomezí rozšíření a vliv těchto ovládacích programů, povědomí lidské rasy se v průměru nijak výrazně nezmění. Pokud by k tomu ale došlo, tak by to nutně zmenšilo vliv Ovčáků/Voldemortů a proto k tomu dobrovolně nikdy nedojde.

Nadějí je internet, protože ten hegemonii ovládání a monopol na "košér" informace narušuje a pokud se budou nezávislé a nezpochybnitelné informace šířit takovým tempem jako doposud, tak to může někomu hlavu velmi zamotat.


Co se týče odpovědi na úvahu o "zavalení" soudů, tak tu přenechám znalci a odborníků na všechno HHBB.

jansmith[smích]

203770

18.11.2009 11:26

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

jansmith1984 193.?.?.?

xmane, meleš z prominutím voloviny.[smích]


V první řadě nejhorším hospodářem není STÁT, ale konkrétní lidé ve vedení podniků, stejně jako tomu je v politice. Velmi často může být totiž (jak ty píšeš) STÁT naopak velmi dobrým hospodářem - a nyní se ve smyčce vracím zpět na začátek: opět jde o to, jací lidé jsou (chrakterově a z hlediska motivace atd.) v jeho čele.


Možná se tomu budeš divit, ale jako přes kopírák to funguje i v soukromém (privátním) sektoru, kde také záleží na konkrétních lidech ve vedení firem, korporací, správních rad apod. a na tom jak hodně a hlasitě tzv. mlaskají. Jinými slovy, jak hodně si chtějí, většinou na úkor jiných, NAHRABAT.

Rozdíl mezi těmito dvěma systémy je jediný a to ten, že v tom druhém systému jsou očividně ZISKY soukromé a ZTRÁTY veřejné (viz. hosp. krize, které se nám tak nějak v historii periodicky opakují a které vždy o něco dále posunou koncentraci majetku do menšího počtu košér rukou.


Tvé příspěvky v debatě xmane připomínají příspěvky Josepha blahé paměti a pokud jsi jen nezměnil nick, tak tě ctí, že se neschováváš za superanon ajpinu a nick používáš a dále tě ctí, že se jako v případě Josepha nedopuštíš emotivních úletů.[smích]


Závěr? V první řadě se zbav tendence k zevšeobecňování (generalizaci) a snaž se pojmenovávat věci přesně a pravými jmény bez ideologizace a propagandy. Jedná se totiž o tzv. košér přístup zejména mainstreamu, který zevšeobecňováním podprahově blbne hlavy nevědomým (průměrným) občanům a pokud tady v debatách nefiguruješ za stejným účelem, tak bys ses měl této deformace co nejdříve vyvarovat.


Dotaz na závěr. Co si myslíš o roli Izraele v Gaze (dopouštěl se při poslední invazi zbabělých válečných zločinů na bezbraných civilistech, ženách, dětech nebo nedopouštěl?), jak hodnotíš zprávu komise OSN (Goldstonovu) v této věci a co si myslíš o útocích USraelských sionistů proti ní a proti samotnému Goldstonovi?


jansmith[smích]

205143

18.11.2009 23:07

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

jansmith1984 193.?.?.?

Máš pravdu xmane, že lidé jsou pořád stejní (i když to také není úplně pravda a jde také o generalizaci). A položil sis někdy otázku proč tomu tak je??? Dovedeš "krásně" popisovat následky, ale s odkrýváním příčin to v tvém případě a v případě některých dalších zdejších diskutérů již tak růžové není.[smích]

Jinak, zde v diskuzích byl tento rébus některými pisateli opakovaně, docela srozumitelně a podrobně popsán a tudíž jej nebudu opakovat.


Pokud jde o Gazu, neodpověděl jsi na můj dotaz tak jak byl položen a chucpe způsobem ses přímé odpovědi vyhnul. Proč? Nejde ti to do klávesnice?[smích]


Takže ještě jednou: Dopouštěl se při poslední invazi Izrael cestou IDF zbabělých válečných zločinů na bezbraných civilistech, ženách, dětech nebo nedopouštěl? (viz. zakázané zbraně na bázi bílého fosforu atd. atd. atd.)

Že šlo jak píšeš o agresi je evidentní, ale podstata o kterou mi jde je někde jinde. Doufám, že podobně jako nick Vanguard Ltd. nezačneš pobrekávat něco v tom smyslu, že tě někam tlačím a odpovíš jasně a přímo.

Pokud jde o tvůj názor na Goldstonovu zprávu, tak dobře, počkám až si ji přečteš. Upozorňuji ale, že mě primárně zajímá tvůj názor na reakci US a izraelských sionistů na tuto zprávu a na jejich výpady proti Goldstonovi.

Navíc by mne zajímalo co si myslíš o tom, že Izrael s US za zády vyhrožuje palestincům následky, pokud se v této věci obrátí na mezinárodní soud.

jansmith[smích]

205194

18.11.2009 23:28

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

jansmith1984 193.?.?.?

Je to přesně jak píše mirda aristokrate, cituji: "záměrným přesunem pracovních příležitostí do jiných zemí se vytvořila nerovnováha pracovního trhu a současně i potenciální armáda vojáků imperiální mocnosti."

Můžeš to názorně vidět i na náborové kampani do AČR (Armády České republiky), která je v ekonom. krizi na košér postupu. Čim více nezaměstnaných s rodinami a hypotékou (nejraději 10% populace, raději více), tím více zájemců o bojové mise za pravdu, lásku a demokracii, a to v zemích, kde demokratickým agresorům (pro sviňárny, kterých se tam dopouštějí) již delší dobu kouří koudel u prde-e.


Co takhle, kdybyste se dali s xmanem dohromady a v nějakém rekrutačním středisku požádali o přijetí a o vyslání do avghánské či jiné podobné mise? Nebo jste již příslušníky ozbrojených sil některého "demokratického" státu a máte již nějaké bojové mise za sebou????

Pochybuji. To byste se tady způsobem jakým to děláte nezviditelňovali a byli naopak někde v lihu nebo v koutě červení až na prd-li.[smích]


jansmith[smích]

205199

18.11.2009 23:40

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

jansmith1984 193.?.?.?

Zajímavá odpověď xmane...[smích] Že by to byl signál, že jsi narazil na strop svých schopností a na nepříjemné reakce či dotazy začínáš reagovat přesně jako nick HHBB jen bonmoty nebo jinými podobnými úniky blahé paměti?


Nedivím se ti. Udržet krok a vyargumentovat debatu s některými zdejšími Zvědavci není tak snadné jako na iDnes, lidovkách nebo jinde mezi bezduchy.

Tady se propaganda, pokrytectví nebo nevědomost dlouho nepřiživí a většinou se dříve nebo později najde Zvědavec, který podobné snahy s nadhledem a často s humorem (pro poučení a pobavení ostatních čtenářů) tzv. "proflákne".

jansmith[smích]

205201

19.11.2009 11:58

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

jansmith1984 78.?.?.?

Nikde jsem nenapsal xmane, že jsi agentem mossadu. To sis jen ty, jako správně trefená husa sám nesmyslně a vztahovačně doplnil.[smích]


Aristokrat se tě zastává a je to logické, protože i s ním jsem se v minulosti již několikrát názorově střetl a je na ostatních čtenářích, aby posoudili koho argumenty jsou zde v diskuzích relevantnější. Dokonce vytáhl něco o mém povyšování nad tebou a to už je tedy opravdu silná "káva".[smích]

Problém vás obou je v tom, že lidé jako vy vidíte realitu jen ze svého (výchovou, pokřiveným vzděláním, vlivem propagandy) deformovaného úhlu pohledu a že vám oběma stejně jako HHBB, Vojtovi49 a některým dalším uniká podstata. Nebo neuniká a záměrně se ji podle nějakého jen vám známého zadání vyhýbáte.


V mnohém máte pravdu, jen tu pravdu balíte do hávu spousty nesmyslů nebo podjatostí, kterým má těch několik pravdivývh výroků poskytnout podprahově zdání legitimity. Nevím jestli si to co jsem teď napsal uvědomuješ, ale pokud zde nechodíš CÍLENĚ roznášet propagandu E/elit a košér oponářů, tak by ses na tím měl zamyslet.

Přesně s tím koresponduje i mé předchozí upozornění na tvou tendenci k zevšeobecňování a další rys lidí jako ty tj. unikat ve vypjatých debatních situacích bonmoty nebo mlčením od nepříjemných témat nebo dotazů.

Ohradil ses, cituji: "už mě nebaví pořad dokola opakovat to samé." a přitom je toto tvé tvrzení opět zavádějící. Nemusíš stále dokola opakovat to samé, stačí, když budeš reagovat na reakce a dotazy.[smích]


Stále totiž čekám, až mi na jiném místě ve vlákně jasně a stručně odpovíš na můj dotaz ohledně válečných zločinů IDF v Gaze, Goldstonovy zprávy apod.. Podobně jako HHBB produkuješ mnoho sofistikovaných příspěvků, ale když příjde na "lámání" chleba, tak splasknete, jako pouťový balónek.


jansmith[smích]

205240

19.11.2009 12:30

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Hezky napsané p.Kramáři. Přesně jste popsal mechanismus, který má od věků plebs zaměstnat a v pseudopokoře při očekávání lepších zítřků (nebo věčného království na nebesích) udržet v područí těch tzv. vyvolených.

Dnešní doba je sofistikovanější a metody ovládání taktéž, ale podstata se nezměnila. Stále se mediálně i jinak zevšeobecňuje a stále existují síly (jejich lokajové), kteří mění bílou v černou a vice versa. Dokud nedojde ke změně myšlení a vnímání reality většinovou populací zdola, dotud to takto (pro moc a peníze do těch správných košér i jiných kapes) bude pokračovat.

jansmith[smích]

205243

19.11.2009 20:41

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

jansmith1984 193.?.?.?

Ecce homo...[smích], i přítel a sofistikovaný diskuzní "klouzač" a v nouzi bonmotář HHBB se ozval...

Takže další trefená husa na komoru???..[smích]


No, ono je to stejně tzv. "šumafuk" a ačkoli konkrétně HHBB ve svých příspěvcích podle mne často ujíždí od podstaty do rádoby reality, stejně si jej rád přečtu. Na jeho příspěvky (na které se přesně hodí charakteristika několika zajímavých úvah a nezpochybnitelných pravd na spoustu nechtěných nebo záměrných polopravd, matení či dezinformací) totiž často navazují zajímavé reakce mnoha jiných Zvědavců a to už je materiál hodný pozornosti a studia.


Díky ti zato HHBB a i když se ve většině pohledů na to, co se kolem nás a PROČ děje zdá se neshodneme, i tak tě beru jako zajímavého týpka, který se do komunity přemýšlivých Zvědavců hodí a je v ní určitě přínosem.

Možná by ses mohl přidat k xmanovi a aristokratovi a přibrat Vojtu a zkusit to (jak jsem navrhoval xmanovi jinde ve vlákně) v některém to armádním rekrutačním středisku a nasadit k dosažení vítězství nejen slovo, ale v nějaké té košér bojové misi za pravdu, lásku, ropu a demokracii (v případě že se to nepředvídatelně žvejkne) ve jménu našich dětí a dětí jejích dětí hrdinně i život.

Nebo tady nejde o konečné vítězství pokryteckého Systému, který vy všichni výše jmenovaní zde v debatách psanou formou "nenápadně" více či méně suportujete..???[smích]


Ať je to tak či onak, (a jak údajně říkával Ježíš) Peace s vámi.[smích]

jansmith.

205284

19.11.2009 21:44

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

jansmith1984 193.?.?.?

Předně, co naznačoval mirda jde mimo mne aristokrate a ty jsi oslí můstek na mossad použil v debatě se mnou a nikoli s mirdou...

To aby jasno bylo, když už jsem podle tebe ten nejjasnější..[smích][smích] A díky, je to od tebe premilené.A když už jsi zmínil Goldstona a sviňárny Izraele v Gaze, tak zkus zastoupit xmana a na mé dotazy, které jsem mu ve vlákně před časem položil odpovědět místo něj.

Xman (přesně v intencích, které čas od času popisuji) z diskuze místo jasného vyjádření košér způsobem vysublimoval, tak by ses toho (jako třetí "bratr v triku" s HHBB) mohl ujmout - co říkáš?

Máš na to koule jako bratr v triku Topolánek, kterého straně jsi (jak sám uvádíš) v mladické nerozvážnosti dříve fandil? Nebo z diskuze místo vyjádření k mým dotazům odejdeš, a to abys pravděpodobně dohnal xmana na cestě k ARMY rekrutačnímu středisku???..[smích]


Je s váma tady chlapi legrace a já jen doufám, že se tady nebavím sám, ale se mnou mnoho dalších diskuzi monitorujících Zvědavců, se kterými ale s plnou vážností netrpělivě čekáme na vaše odpovědi. Já tedy rozhodně.

Tak co, dočkáme se?

jansmith[smích]Mé PS ke tvému poslednímu PS odstavci:

Zase vedle aristokrate. Nechci se pyšnit (stačilo, že jsi ze mně udělal toho nejjasnějšího..[smích]), ale "střelba" na komoru (tj. odhad oponenta) ti narozdíl ode mne podobně jako cesta na branku PODSTATY (nebo jak se jinak říká "jádra pudla", či jinými slovy toho tzv. PROČ) taky moc nejde...

Ostatně, pokud se ptáš na popis podstaty z mé strany, tak si uvař kafe nebo tea, sedni k archívu diskuze a pokud budeš mít "otevřené" oči, tak tam dříve nebo později můj názor na ni najdeš.

A Peace s tebou.

205287

19.11.2009 22:53

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Nemyslím si Josephe, že p.Kramář psal svůj příspěvek jako (jak píšeš) úlitbu jansmithovi.

Zaprve to nemá zapotřebí a za druhé jansmith nepatří k těm, kteří by po něčem podobném bažili...


A nejen v tomto jsi tzv. mimo, ale i v tom, jak mu podsouváš přenášení odpovědnosti pouze na ty tzv. E/elity. Samozřejmě, že nejen E/elity jsou zodpovědny za stav našeho Světa od starověku po současnost, ale svůj díl odpovědnosti nese i každý jednotlivý tzv. běžný človíček.

Podstata, jak už to bývá, je ale někde jinde. Odpovědnost tzv. běžných lidí nebo v horším případě ovcí je až druhořadá. Primárně ji nesou (ať již se ti to líbí nebo nelíbí) opravdu ty tzv. E/elity nebo jak se ve své sebestřednosti a s pedestalů, se kterých káží vodu jiným rádi označují jako tzv. "vyvolení"...!

Jsou to oni, kteří mají v rukou, narozdíl od zmanipulované, brainwashed a nevědomé většiny, všechny (a instatní) nástroje k pozitivní změně. A jak tyto nástroje (které stále pro moc a peníze do těch správných kapes přizpůsobují situaci) využívají můžeme vidět v popisech historie a na vlastní kůži i v současnosti.


Kdo chce vidět Josephe vidí. Kdo nechce nebo pro přetrvávající a stále překyprovanou nevědomost vidět přes otevřené oči nemůže ten neuvidí, i kdyby mu fakta a důkazy na zlatém podnose pod nos přinesli. Vždy mu jeho vnímání reality nebo cílená podjatost nabízená fakta a info zamíchají tak, že z toho má místo jednoduchého výstupu jen sofistikovaný a deformovaný galimatyáš, který potom paradoxně tak rád agenturně nebo s přesvědčením blouda předává dál.


A nějaký závěr? Snad jen ten tolikrát zde na Zvědavci připomínaný:

Pokud si studiem nezávislých a relevantních informací neučiníme ve věci JASNO (ostatně o tom je i vývoj lidstva a historické poslání jeho duchovních učitelů a často odstraňovaných mučedníků) - nepochopíme opravdové vazby a motivy, které dění ve Světě, bohužel často velmi negativně, ovlivňují (a nenaučíme se odhalovat ty virtuálně podsouvané) - nepoučíme se a nebudeme věci místo tolik obvyklého košér POKRYTECTVÍ nazývat pravými jmény, potud budeme stále zápasit sami se sebou, se svou nevědomostí a z osidel pokryteckých "E/elit" (tj. těch přes peníze či jinak samovyvolených..[smích]) a pro dobro VŠECH zúčastněných se nikdy nevyvážeme.

Důkazem jak se věci mají je i cílená mediální a jiná nalejvárna (tj. jeden z nástrojů mocných jak plebsem manipulovat k obrazu svému), která běžným lidem ve zbavování se nevědomosti a ovčího syndromu nenapomáhá (NAOPAK) a ruku v ruce s propagandou a deformovanou výchovou je stále drží v podřízenosti na nejen historicky zprofanované vrchnosti, ale i lokajích, kteří ji v tom v pro peníze a výhody (a v předklonu) sekundují.

A Peace s nimi.


jansmith[smích]

205296

19.11.2009 23:15

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

jansmith1984 193.?.?.?

Jasně HHBB. Je evidentní, že jsi svého vrcholu již dosáhl a svá "moudra" budeš z bezpečnostních důvodů raději tlačit někde jinde...[smích] Nechci ti radit, ale možná by o ně mohli mít zájem náboroví pracovníci ve dříve zmíněných armádních rekrutačních střediscích..?!?!

A k tomu ti dopomáhej Bůh a abych nezapomněl, Peace s tebou...

jansmith[smích]

205301

19.11.2009 23:32

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře xmane, nepřekvapil.

jansmith[smích]PS:
Mimochodem, neptal sem se tě na IDF, ale na tvůj názor na Goldstonovu zprávu o válečných zločinech IDF v Gaze a co říkáš na útoky sionistů proti němu a vyhrožování Palestincům, pokud s tím půjdou k mezin. soudu.


Je jasné, že odpovědi se od tebe (stejně jako od Vanguarda) nedočkám, tak pokud mi na to neodpoví ani Aristokrat, tak se s ním a s HHBB vezměte za ruce a hurá do toho rekrutačního střediska.

Dej pak vědět, jak to tam probíhalo a jak bylo při obraně "demokracie" v Avghánistánu nebo při obraně zájmů Exxon-Mobil a Royal Dutch Shell v Iráku.

A Peace s tebou.

205303

19.11.2009 23:41

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

jansmith1984 193.?.?.?

Nevím, co bych měl chápat xmane...[smích]

Jsi anonymním nickem, tak se klidně a beze strachu vyjádři přímo do diskuze.


Nebo se obáváš, že by tě za pravdu mohli košér kluci popotahovat? Chápu pokud ano, ale jestliže jsi jen z poloviny tak inteligentní, jak se snažíš svými názory zde působit, tak si se svou IP anonymitou jistě poradíš.

Tím ale samozřejmě nemám na mysli, že změníš nick nebo "ještě lépe" přestaneš nick (jako někteří zdejší legrační Josephové) vůbec používat. Snad si rozumíme.

jansmith[smích]

205304

20.11.2009 13:27

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Je to pořád dokola HHBB..[smích], tím ale neříkám, že to je ztráta času. Naopak, baví mě to a věřím, že i ostatní čtenáře.

Jak jsem psal jinde, jsi zajímavý týpek a občas se v rámci "klouzání", které produkuješ objevují i zajímavé úvahy.


V jiném vlákně VIZ: ("Deset ekonomických chyb, kterých se dopouštíme od roku 1774".), se také v jednom ze svých příspěvků (v reakci na kingpina) zajímavě rozepisuješ, ale "deformací či defektu", na který se tě snažím upozorňovat v podstatě od prvních chvil, kdy jsme se tady začali bavit, jsi se nezbavil.

Maličko jsi možná pod tlakem oponentů omezil klouzání a rádoby filozofování (které mnozí diskutéří a mlžiči sofistikovaným pojetím dokáží vydávat za moudra..[smích]), ale i tak ti stále chybí to, o čem je Zvědavec a debaty na něm.


Víš o čem mluvím HHBB nebo nechceš vědět?

V tom příspěvku rozebíráš vliv půjček na ekonomiku (rakouskou školu) a vlastně se s tebou dá souhlasit. Ano, půjčky, jak jsou do Systému zakomponovány jsou nutnou součástí jeho pokryteckého košér přežití. Podotýkám, že jsou jen jedním kamínkem puzzle, bez jehož složení CELÝ obraz správně pochopit NENÍ MOŽNÉ.

Jejich nastavení a jak to souvisí s lichvou a shromažďováním majetku E/elitami na úkor celku (kde bohatí nebo jak o sobě smýšlejí: vyvolení, díky nastavení monetárního košér systému/Systému, v čase stále radostněji bohatnou a chudí jsou šul-nul nebo chudnou) už raději nerozebíráš.

Nebo rozebíráš? Ostatně, nejsi tady jediný s tímto přístupem a je to logické, protože jen tento přístup umožňuje některá fakta na úkor jiných IGNOROVAT, vyhýbat se "jádru pudla" a vydávat podružnosti za Podstatu. Krásně se to ukazuje v pro někoho velmi nepříjemných debatách, jakými jsou např. útoky 9/11, Gaza, LS apod...


Je až legrační (a to bylo příčinou i polemik z mé strany vůči tobě), jak jsi v tom svém příspěvku použil výraz "B" a přitom se zoufale (i když se sofistikovanou noblesou) vyhýbáš právě tomu "A", o které tady na Zvědavci těm vnímavějším primárně JDE. Pokusíš se to nějakým bonmotem nyní popřít nebo nepokusíš? Pokud ano, tak to jen dokreslí to, o čem mluvím.

Jmenoval jsi mirdu a podsouváš, že patří mezi poblázněné konspirátory. Podle mne je mirda naopak jeden z několika málo zdejších Zvědavců, kteří se snaží (narozdíl od tebe a tobě podobným) hovořit nejen o "B" (což jsou důsledky), ale pro tuto civilizaci, pokud se nechce terminovat se snaží do hloubky hovořit zejména o "A" (což jsou příčiny a KDO a PROČ je historicky vyvolává).

To Be Continued

205349

20.11.2009 13:27

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

DOKONČENÍ:


Mirda jde na dřeň a férovost s jakou se snaží hledat Pravdu z něj narozdíl od tebe a tobě podobným vyzařuje na sto honů. Pomocí historických a jiných faktů (nikoli jak to děláš podjatými přirovnáními a podobenstvími občas ty) rozplétá vazby, které mohou těm vnímavějším pomoci celý problém při troše zájmu a nezávislého úsilí dříve nebo později POCHOPIT a možná také dříve nebo později najít řešení pro dobro všech zúčastněných. Nikoli tedy pro benefit jen těch historických a hlasitě mlaskajících farizejů.

Ty občas, aby se neřeklo naznačíš něco o illuminati, řádech nebo jezuitech, ale tím to vyšumí, protože opravdové "A", které by mohlo vést ke konkrétním lidem a skupinám a tím je demaskovat se u tebe nenosí.

Vlastně celý ten tvůj odkazovaný příspěvek je o tom. Naznačuješ něco o silách (že existují všichni vnímavější pochopitelně vědí i bez tebe), ale abys je adresně pojmenoval, tak to ani náhodou. Nebo je to tak složité, že to ani pojmenovat nejde? Nebo to nemáš to v popisu práce???


Tohle přesně udělal ve své době J.Hus a další velikáni a dopadlo to tak, že lokajové Systému přesně v korelaci se zadáním se již postarali, aby nepohodlní a na masy nepříjemně působící svou adresnou kritiku rychle ukončili. V dnešní době se to takto veřejně již nenosí, ale mossad a CIA apod. by mohly vyprávět...[smích]Ptal ses mě HHBB, cituji: "Jendo, a ty jsi to první? – tedy ta „pokrytecká E/elita“ (co to vlastně vůbec je za blábol) Nebo to druhé? – tedy ta „zmanipulovaná, brainwashed a nevědomá většina“ a mě jansmithe by docela zajímalo, kam patříš ty a tobě podobní.

Pokud tě opravdu zajímá můj názor, tak podle mne ani já ani ty do těchto dvou skupin patřit nebudeme.


Rozdíl mezi námi dvěma je pouze v tom, že u mě jde o cílené pojmenovávání pokrytectví E/elit a těch za Oponou (někdo mě dokonce označil za drakobijce..[smích]) a ty jsi klouzající "filozof", který se pojmenováváním Podstaty cíleně, sofistikovaně a možná agenturně vyhýbá.

Podsouváš ostatním pocit (a nejsi zde sám), že cesta není v hledání Příčin (tedy "A"..), ale že je nutno (když už), tak do nekonečna a filozoficky rozpitvávat bez naději na koncenzus "B" (tj. následky) a tak jak bylo tzv. běžným lidem tlačeno oficiálními náboženstvími od nepaměti do hlavy, moc o realitě nepřemýšlet a soustředit se na sebe a své nitro.

Tohle je ale jen jedna z částí naší cesty osobního růstu a bez toho, co uvádím výše (tj. bez pochopení SOUVISLOSTÍ) k opravdově změně nedojde. Již několik tísíc let tímto jednostranným a ovčím způsobem lidé uvažují a výsledkem je krvavá historie plná POKRYTECTVÍ a násilí na bližních (kdy se samozřejmně s hrdým čelem hlasá OPAK) a ani do budoucna to na pozitivní změnu nevypadá.

Nebo vypadá HHBB?????????...[smích] A Peace s tebou.


jansmith

205350

20.11.2009 15:34

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Máš pravdu Josephe/ne Josephe. Trochu jsem se rozepsal, ale někdy to není naškodu. Přítel HHBB by mohl vyprávět, jak občas kontruji jeho klouzáním nebo bonmotům..[smích][smích]

Každopádně hodně z toho, co bych odpověděl tobě je obsaženo i v mých polemikách s HHBB, a tak věřím, že si z toho univerzální myšlenky vybereš.


Pokud jde o tu tebou zmíněnou debatu, tak jsem ji měl za skončenou, ale uznávám, že by se dala doplnit. Ptáš se, cituji: ("Připustím si aspoň do doby, než dokončím následující otázku, že za tou oponou budou opravdu "ty síly". Jak to potom máte v plánu využít? Vy třeba budete hlavní prokurátor, a mirda hlavní žalobce... Co bude potom následovat?... Jak rozdělíte lidu ty prebendy, kolik zlata připadne na osobu a pod.") a dodávám, že evidentně došlo z tvé strany k nepochopení.


Nejde o to hledat "viníky" mezi E/elitami za účelem nové krvavé revoluce, jak evokuješ použítím výrazu "žalobce" a "prokurátor"...[smích]

Nejsme to ani já ani mirda, kdo ve vláknech podsouvá různé "čistky" (viz. HHBB v jednom z jeho příspěvku) nebo nyní ty se svým žalobcem a prokurátorem. Časy Robespierra jsou minulostí a praktiky té doby stejně prospěly jen těm, kteří v.franc.rev. pro získání MOCI a MAJETKU zosnovali.


Ani mně ani mirdovi nejde o moc či majetek a v podobných debatách jako jsou tyto na Zvědavci se snažíme iluze a virtuální realitu v myšlení nejen tzv. běžných občanů, ale paradoxně i lokajů (byť ty si podle všeho myslíš opak) na logických faktech a dáváním "věcí" do reálných (nikoli virtuálních) SOUVISLOSTÍ narušovat.

A protože vše souvisí se vším, tak do těch PUZZLE, které po jejich složení vytvoří, dáli pánbůh, celkový OBRAZ (a to ať se lidem jako vy líbí nebo ne) patří i tebou zmíněná zvěrstva armád Izraele či USA a v kontextu se vším ostatním to věci a vnímání lidí dopředu naopak POSOUVÁ, nikoli, jak ty se snažíš tvrdit, že opačně.

Samozřejmě, ža farizejům jsou debaty na podobná témata nepříjemná a rádi by je úplně eliminovali (ostatně např. v případě Husa a jeho kritiky církevního pokrytectví se stalo i fyzicky). Proto také sílící snaha tyto námitky nejlépe nálepkou o antisemitismu nebo extrémismu kriminalizovat nebo v případě pokryteckého peněžního a ekonomického systému nálepkou o závidějících "sockách" těm "schopnějším"..[smích]


Vidíš Josephe/ne Josephe jak všechno souvisí se vším?

Takže takto. Doufám, že jsem tě svou odpovědí uspokojil a bylo by od tebe fér, pokud budeš v budoucnu volat po odpovědích i těch diskutujících, kteří se jim často košér způsobem vyhýbají - jako v případě sofisty a bonmotáře HHBB či třeba Vanguarda Ltd. ve věci Gazy a Goldstona. Padni komu padni, co říkáš?[smích]


jansmith[smích]

205356

20.11.2009 15:54

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

jansmith1984 193.?.?.?

Škatulkuješ se sám aristokrate. Já jen reaguji na tvé příspěvky a pokud se ti to nelíbí, tak to je asi jediné, co s tím můžeš udělat...[smích]


Doporučuji nebrat věci osobně a snažit se bavit k věci i v případech, které ti neštymujou. Stejně tak je dobré být opatrný i v přejímání těch dogmat (informací) tzv. od "Boha", protože oficiální náboženství a dogmata, která ovcím poskytují je další velká, pokrytecká a hodnotově převrácená žumpa, která tak na první pohled (jak by svým sloganem "vůbec, ale vůbec" řekl jeden nejmenovaný pan profesor) nevypadá.

Pokud máš na mysli jiného "Boha" (a já myslím, že ano), tak také pozor, protože ne vše je opravdu takové jak se tváří a mysl a lidské ego, které je schopno vyfabrikovat cokoli, je velmi sofistikované. Co ti ale budu vykládat, to ty jistě víš....


V jednom jsme nastejno. Ani já jako ty neobdivuji lháře a navíc ani farizeje (pokrytce) nebo např. "klouzače", protože ti jsou podle mne (ať agenturně či z nevědomosti, kterou působí na názorově zranitelné) ještě o něco destruktivnější.


jansmith[smích]

205358

20.11.2009 19:22

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Co se stalo HHBB, že nereaguješ bonmoty, ale debatuješ???..[smích][smích]


Vím proč. Uvědomuješ si, že styl, kterým se zde prezentuješ (a zvláště potom, co ti někteří Zvědavci nastavili opakovaně zrcadlo) je dlouhodobě neudržitelný.

Polemiky, které vedeme např. my dva si přečte příliš mnoho lidí na to, aby ti bylo jedno jak sofistikovaně zavádějícím způsobem v nich působíš.


Dobře tedy. Přesto, že ty na dotazy podobně jako xman, Vanguard, aristokrat a někteří další notoricky neodpovídáš (pravděpodobně nejsou dostatečně košér), tak já se pokusím na tvé reagovat.

1.
Co znamená košér systém/Systém?

Tak předně výraz košér systém jsem použil ve spojení se slovem monetární a tudíž by ti konotace nyní měly být již jasné. Nebo stále nejsou???

A Systém s velkým "S" je stav, který je pomocí něj od nepaměti až do současnosti na této Planetě dosahován a podrobnosti jsou opět dostupné v debatách a nejen zde na Zvědavci. Že je tento tzv. Systém ve své podstatě jinak řečeno "košér" (to znamená NĚKÝM uměle, nikoli spontánně, nastaven) a že je nutně (jinak by nemohl fungovat a přežít) pro NĚČÍ benefit tak nějak správně POKRYTECKÝ (byť se prsí a tváří jako jediný správný, možný a za pravdu, lásku a demokracii) snad také nemusím rozebírat. Nebo si přeješ nějaké důkazy ze života HHBB?

2.
Napsal jsem ti tu už celé seznamy. K čemu ti to bylo?

K ničemu HHBB. Takových seznamů, které do věci přidávají chaos místo Jasnosti ti vyprodukuji za pár chvil dvanáct do tuctu.

Mě nezajímají seznamy HHBB. Mě zajímají konkrétní vazby, historické souvislosti a důsledky jejich vlivu, které je na relevantních faktech (jak to dokáže např. mirda nebo RB, nikoli ale povětšinou už ty) ROZKRÝVAJÍ.

3.
O třetí skupině jsi nehovořil. Mohl bys ji specifikovat?

Ale hovořil HHBB (možná by to chtělo zapnou pozornost) a patří do ní podle mne diskutéři jako jsi i ty. Tj. jde o množinu klouzajících "filozofů", kteří se z nějakého důvodu pojmenovávání Podstaty cíleně, sofistikovaně a možná agenturně vyhýbají. O to raději však v argumentační nouzi bonmotují...[smích]

No a kam bych zařadil sebe jsem také napsal (zase jsme u pozornosti či chceš-li koncentrace) a řadící klíče si jistě již jistě vydedukuješ sám.

4.
Co je tedy ta Opona a kdo, dle tebe, je za ní.

To myslíš vážně HHBB? Stáhni a pusť si např. něco z řady ZEITGEIST a mnoha jiných na netu stále dostupných nezávislých dokumentů a podobný dotaz již nepoložíš.

Nebo přeci jen ano?

Dobrá. Opona je výraz z divadelního prostředí, který má něco ukrývat před zraky tzv. nepovolaných nebo ukrývat činnost, která nemá být zřetelná do chvíle než bude rozhodnuto, že nadešel ten správný čas, aby k ní došlo. Stačí ti to tak?


To Be Continued:

205369

20.11.2009 19:22

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

DOKONČENÍ:


A kdo je za ní? Špičky pyramidy (tj. konkrétní osoby a skupiny), které nechtějí být z pochopitelných důvodů na očích stále dokola manipulované veřejnosti a pokud se přeci jen zviditelňují, tak přesně v intencích pokrytecké virtuální reality, kterou využívají k ovládání mas k obrazu svému. Dalším důvodem může být i ješitnost a snaha demonstrovat vyvolenost, kterou mají od "nejvyššího" nebo nedotknutelnost z pozice mafiánského Kmotra.

Chceš jména? Mnoho jich zde již např. v souvislosti s R&R Ltd. zaznělo a jejich upřesňování je i předmětem debat nejen zde na Zvědavci. Toto je ale investigativní způsob, který tobě nevoní, přesto že je adresný VELMI a pěkně zapadá i do rozebíraných SOUVISLOSTÍ. Ty radějí mlžící misijní řády a podobenství, viď HHBB?..[smích]


5.
Jaké příčny jsi našel (A). A co tedy navrhuješ, jeli zde nějaké nežádoucí (B).

"A" neboli příčiny "marasmu", který je tato civilizace ve své většině od nepaměti nucena žít vycházejí z dříve popsaného a pokud nejsi "slepý" nebo tzv. navedený, tak víš o čem mluvím.

A co navrhuji? Bingouuu HHBB, první dobrá otázka..[smích]

Navrhují přesně to co činím. Tj. pečlivým studiem, pokud možno bez přítomnosti ega, emocí a podjatosti pracovat na sobě a informacích, které ŽIVOT přináší a o poznatky (přesně jak se to děje např. i zde na Zvědavci) se nezištně dělit s ostatními.

Dále navrhuji být nekompromisní ke lžím a pokrytectvím Systému, který nám je od nepaměti pokřivenou výchovou a cílenou propagandou NĚKÝM (podotýkám velmi konkrétním) VNUCOVÁN a lidi (lokaje), kteří jej obhajují (klidně s humorem, ale s férovým nadhledem) upozorňovat na jejich podjatost nebo v lepším případě nevědomost.


Ty konkrétně HHBB jsi velmi dobrý "studijní" kousek a znovu připomínám, co jsem zmínil jinde, že tvé příspěvky (ať už je to tak či onak) řadím mezi podnětné, byť až reakce ostatních Zvědavců k nim podle mne teprve dotvářejí SMYSL, pro který sem všichni (pokud se nemýlím, že?) chodíme.

Pinpongáč nyní letí k tobě, tak ať jej nemineš... A k tomu nechť ti dopomáha Bůh a Peace s tebou.


jansmith[smích]

205370

20.11.2009 20:32

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

jansmith1984 193.?.?.?

Nestrácím s tebou čas aristokrate. Tady totiž nejde jenom o tebe a pokud bys monitoroval mé debaty např. s Vojtou, už bys to věděl.


Co ale napsat k tomu dalšímu co jsi napsal.....

Historii mých názorů číst nechceš a raději bys nějaké shrnutí.

Dobrá. Nejjednodužší pro mne i pro tebe bude, když si přečteš mou poslední reakci na HHBB ve vlákně "Hodina času".

Je to docela dobré shrnutí a mohlo by tě uspokojit. A Peace s tebou aristokrate.


jansmith[smích]

205374

20.11.2009 20:34

Život po 20 letech kapitalismu

RE: psal to komunista?

jansmith1984 193.?.?.?

Víš jak to je s respektem mirdo...[smích][smích]

Já bych více ocenil, pokud by aristokrat projevil více Vhledu a pozornosti vůči tomu, co se mu snaží ostatní sdělit.


Ostatní mi je "šumák"..[smích] a to se týká i toho respektu.
Jinak, rád tě tady vidím.

jansmith[smích]

205375

20.11.2009 21:34

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře 85ko (tedy Josephe/ne Josephe)...[smích] Vidím, že historie se v tvém případě opakuje, stejně jako tomu bylo v debatě s jinými oponenty, jakými byl např. Joseph, jiné 85ky nebo někteří jiní nickové blahé paměti a asi toho necháme. Co říkáš?

Ne nadarmo zde vystupuješ pod superanon ajpinou. To asi, aby bylo obtížné dohledat tvé diskuzní "kořeny", viď?, ale i tak dobře.


Ve své předchozí reakci jsem se ti snažil objasnit svůj pohled na věc a zejména, že mým zájmem není volat po násilných revolucích nebo se ustanovovat do jakékoli bývalé nebo případně nové..[smích] funkce. Jde mi o výměnu relevantních a na pokrytecké a mlaskající vrchnosti nezávislých informací, ale nic z toho tě evidentně nezasáhlo.


Místo toho rozebíráš mé slovní obraty jako např. výraz puzzle (který je mimochodem velmi příhodný) a označuješ mou odpověď jako vytáčení? a vyhýbavou...

Dobrá, když si to myslíš, tak budiž ti to přáno. Nebudu tě přesvědčovat a ponechám na případných čtenářích, kteří nás možná monitorují, jaké stanovisko k tomu zaujmou.


Před časem jsem napsal, že reakce na superanon ajpiny (které mají vnitřní problém se identifikovat alespoň nickem) budu zvažovat jedině v případě, že to bude mít zvláštní smysl. Třeba v tom, že takovýto diskusní "Joseph" debatuje na úrovni a o věcech "jádra pudla" a je možno se od něj i něčemu přiučit.

To ale není tvůj případ, jak jsi ostatně svou poslední reakcí na mne potvrdil. Funkci žalobce nebo prokurátora si ponech pro sebe (a sobě podobným) a pokud máš potřebu připravovat nějaký "celoplanetární prezidentský dekret", tak vzhůru do něj, ale beze mne.


Možná to jen hraješ, ale pokud jsi nic nepochopil Ivánku (viz. Mrazík a dědeček hříbeček..[smích]), tak Peace s tebou.

A to je slovy Forresta Gumpa asi všechno, co bych k tomu ve tvém případě chtěl říci.


jansmith[smích]

205378

20.11.2009 22:50

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Tak tak HHBB, je to přesně tak jak píšeš. Úžasně jsi nás a hlavně džonsmise odhalil a už se těším na tvá další diskusní "moudra"..[smích]

A Peace s tebou...

jansmith[smích]

205385

21.11.2009 10:50

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Tak dobře HHBB. Ještě jednou a snad naposledy...[smích]


Tady přeci nejde primárně o (jak píšeš) "zvedání opon" nebo "čistky", výraz kterýžto jsi použil směrem ke mně a mirdovi v jednom ze svých starších příspěvků.

Legrační a po debatě toužící 85ka (joseph/neJoseph) v posledních reakcích dokonce podsouval nějaké žalobce a prokurátory...[smích]

Já z toho mám pocit, že se obáváte, že opravdu může v tom nesmyslném (ale bohužel shora pokryteckými E/elitami vedeném) "hnětení" lidstva dojít znovu k nějakému novému revolučnímu pohybu (možná se obáváte přímo pogromů, jako se kdysi dělo vůči židům - proto taková nechuť poukázat na vazby R&R Ltd. a snahy zakázat námitky proti sionistickému násilí), který by mohl při špatné konstelaci smést a od MOCI odstavit nejen špatně maskované Ovčáky, ale i jejich zprofanované a všeho schopné lokaje.

Historie je takových násilných (a následně znovu zneužitých) revolucí plna a nedívím se, že trefené husy s máslem na hlavě dělají všechno proto, aby se "masy" o podstatné věci nezajímaly (aby byly zaměstnány podružnostmi a starostmi o chléb vezdejší) a zůstávaly stále v tak snadno zneužitelném, tj. košér speněžitelném STRACHU, nevědomosti a podřízenosti.Stále nechápeš, že to tzv. zvedání opon je jen doprovodným produktem toho, o čem se ti snažím celý čas povídat? A že k němu dochází mírovou cestou, samovolně a automaticky s postupným nárůstem chápání NĚKÝM stále dokola odpíraných vazeb a SOUVISLOSTÍ?

Pokud se lidé začnou opravdu, bez emocí a podjatosti (pokud možno s minimem vlivu negativního principu mysli, kterým je ego) a ve velkém počtu zamýšlet nad chodem věcí veřejných (a nejen nad svým nitrem), kontury některých dobře zamlžovaných VAZEB a SOUVISLOSTÍ jim začnou vystupovat na povrch a začnou se dříve nebo později chovat tak, aby je parazitující "vyvolení" nebo ty tzv. E/elity (chceš-li bankéřské dynastie) nemohly tak snadno ve válkách a probíhajícím dloudodobě neudržitelném konzumistánu (viz ty diskutované lichvářské půjčky nebo likvidační hypotéky) zneužívat.

Aby k tomu ale mohlo dojít, musejí lidé začít pracovat na sobě, na svém způsobu vnímání reality, na tom jak chápou SEBE a INFORMACE, které jsou jim mainstreamem i jinak podsouvány a to, ať se ti to líbí nebo nelíbí, se děje v debatách nejen zde na Zvědavci, ale akcelerujícím způsobem celosvětově.


To Be Continued:

205406

21.11.2009 10:54

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

DOKONČENÍ:


Vše je o VÝCHOVĚ a podprahových sděleních, které jsou historicky v globále neuvěřitelně pokřivené a zavádějící a snad se shodneme alespoň v tom, že o tom, jaké vlivy a výchova je vůči většinové veřejnosti uplatňována nerozhodují tzv. běžní lidé, ale právě ti Ovčáci (chceš-li E/elity) nebo lidé, kteří pro ně z pozic dobře placených nebo zblblých lokajů pracují.


Všimni si, jak lidé reagují na snahy nenažraných farma koncernů ve věci prasečí chřipky. Pokud by nebylo (zatím) svobodného internetu a sdílení nezávislých informací, nikdy by se v takové míře nezvedl odpor proti vakcinaci (viz. Baxter a záměrné chyby při manipulaci s vakcinou nebo dokázana kontaminace vakciny ptačí chřipkou atd.atd. atd.) a Ovčáci by to s nesmyslnou a košér výdělečnou vakcinací zblblé a vystrašené populace měli jednoduché. Ne nadarmo jede např. Rumsfeld, který stojí za invazemi do Avgh a Iráku v byznysy s Tamiflu.

K tomu, aby lidé mohli věci chápat správně je nutno jít až na DŘEŇ a nazývat VĚCI pravými jmény, a to je to, co zde na Zvědavci dělá jen několik vyjímečných pisatelů (některé jsem jmenoval prve) a je mi z jistého pohledu líto, že mezi ně nemohu počítat i tebe, protože pokud bys chtěl nebo neměl nějaké vnitřní či vnější zábrany, jistě bys to také dokázal.

Ty máš pocit, že tě hodnotím, ale ber to spíše jako snahu tě k takovémuto férovému přístupu vyprovokovat, protože jinak jsou tvé příspěvky plné sofistikovaného filozofování, podjatých přirovnání nebo zavádějících podobenství a bonmotů, tudíž spíše od hledání Podstaty odbíhající-klouzající a v zásadě takřka o ničem.

A Peace s tebou.


jansmith[smích]

205407

21.11.2009 11:11

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Je to asi tak jak píšeš aristokrate.


Pokud se bavíme o Zeitgeist, kteréžto mé narážky na něj se HHBB tak pohotově přichytil....[smích], tak to je pouze něco jako první vrstva cibule.

Jeho smyslem je populární formou (prvotním impulzem) otevřít zapouzdřené vnímání většinového a historicky stále dokola oblbovaného občana a umožnit mu se konečně nezávisle zamyslet nad tím, jak je vyžehlenými nebo naopak hororovými událostmi (propagandou a ideologiemi) pro MOC a peníze do těch správných tzv. košér kapes mainstreamově (nábožensky) držen v nevědomosti.


Nic více a nic méně a jak naznačuje mtk, progres byl započat a bude pokračovat.


jansmith[smích]

205408

22.11.2009 10:22

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Zase je to jinak HHBB.


Je toho mnoho, čeho se dá chytit a čemu se ty vyhýbáš. Navíc, jaké je poslání dokumentů jako např. Zeitgeist jsem popsal dostatečně explicitně výše.

Je to hlavně o tom nabrknout stagnujicí a spící lidské mozky (bezmozky), které si žijí od starověku svou vlastní virtuální realitu, která je jim ale SAMOZŘEJMĚ NĚKÝM?!?! stále dokola v těch mozečcích (náboženskými mýty a "pohádkami", dogmaty, zavádějící propagandou, polopravdami a vyloženými lži) udržována.

Jednou z metod jak náboženští (i jiní) Ovčáci udržují ovce v nevědomosti je nasměrovat je na "zkoumání" svého "nitra". Zaměstnat je něčím mimo REALITU nebo je vystrašit a pak jim nabídnout odměnu za to správné úsilí a je hotovo.

Už jen to jak patriarchát a světová náboženství na dlouhé věky odstavily ze hry ženský element jen dokazuje to hrůzné POKRYTECTVÍ, které se na většinové populaci děje a jak už to bývá, nakonec je za všechny nepravosti a následky vina a v pocitech viny cíleně udržována právě ta většinová populace. A i o tom, pro někoho velmi nepříjemně, jsou např. dokumenty Zeitgeist.

Špatně se modlí nebo špatně poslouchá své vůdce nebo jednoduše jen není tak schopná jako ti, kteří ji od nepaměti v násilí a krvi vladnou, že?


A i o tom je ta DŘEŇ, jejímuž pojmenování se stále dokola vyhýbáš HHBB a kterou ti nastínila ve své reakci i pí.Jarmila.

Co bude následovat? Uděláš to, co jsi udělal v minulosti a odpovíš ji nějakým zavádějícím přirovnáním nebo podobenstvím???


Vždyť i ten odkazovaný J.Hus šel po podstatě pokrytectví (tedy šel na dřeň) a jak s ním esteblihment naložil víme. A nebyl sám, kdo pojmenovával dřeň a dojel na to.


Lidé jako ty HHBB (a stále je to v debatě zřetelnější) jsou přesně ti lidé, kteří dělají všechno proto, aby se o DŘENI nehovořilo, natož aby se zkoumali exponenti establishmentu, kteří ty nepohodlně o dřeni hovořící odstavují pomocí svých lokajů od možnosti otevírat oči ostatním.

I v dnešní době na to jdou často (byť hranice vyšly z mody) krvavě nebo k tomu využívají "armády" o své "moudrosti" a "vhledu" přesvědčených nebo ZAPLACENÝCH sofistikovaných lokajů, kteří to mají tzv. umluvit.


Neumluví HHBB.

Proces již započal a akceleruje a je jen otázka jak dlouho pozitivní změna k lepšímu bude celosvětově trvat. Že košér styl, který razí např. R&R Ltd. (a královsky na něm vydělává) je pro Planetu a civilizaci neudržitelný ví všichni. Teď je třeba tyto pijavice veřejně pojmenovat, chytit za nos a odstavit od MOCI.

Nikoli krvavě, ale třeba nějakou pokojnou růžovou revolucí...[smích] To by ji ale nesměly řídit právě ty (jak jsi jinde mlživě napsal) síly (co takhle spekulant Soros Ltd.?), které je pro MOC a peníze do těch správných tzv. košér kapes tak rády iniciují.

A Peace s tebou.


jansmith[smích]

205437

22.11.2009 13:26

Hodina času

RE: Majetek a moc

jansmith1984 193.?.?.?

Omyl mtk, internet nespustili R&R Ltd.


Internet je reliktem studené války a měl primárně slouřit ke komunikaci mezi centry strategické obrany v případě jaderné války (tj. EMP - elektromagnetického mimpulzu.)

EMP likviduje polovodiče a jinak sofistikovanou elektroniku (nikoli už kupodivu elektronky), a tak vojenští pánové a odborníci (nikoli košér investoři, kteří z odborného hlediska většinou nevědí, která bije) hledali cesty jak toto riziko obejít a učinit komunikaci nezranitelnou.


Později se stalo pouze to, co nikdo ANI INVESTOŘI nepředpokládali, že internet zažije obrovský, z počátku neodhadnutelný, rozvoj (že začne žít vlastním životem) a až zjistili, že není možno je normálními způsoby kontrolovat, BYLO JIŽ na účinná opatření POZDĚ. Nelze zkoupit jako mainstream a nelze podrobit tak účinné autocenzuře.


To neznamená, že kluci investorští..[smích] nestíhají vlak a že se nepokoušejí najít cesty jak pohyb zejména antikošér informací na internetu kontrolovat. Jsou ale ve velkém DILEMATU, protože by jej samozřejmě na druhou stranu ale rádi co nejlépe finančně zužitkovali.

O tom tady na Zvědavci ostatně již nejedna debata proběhla a není to tak dávno, co to v jednom vlákně rozebíral i džonsmith a mirda...[smích]


Takže mtk, žádná školácká chyba. Internet má pro "košér" E/elity i velké výhody a cesty jak jej z hlediska kontroly pro někoho velmi nepříjemných informací postupně okleštit jistě po orwellovsku naleznou. Nepohodlné informace a zdroje, které je poskytují dát třeba na černou listinu, onálepkovat a kriminalizovat. Ostatně editor tohoto webzinu (kde se kupodivu tak rádi zviditelňují i různí Voldemortí lokajové nebo sofistikovaní filozofové jako např. HHBB a další) by mohl vyprávět.

A pokud jde o byznys, tak si možná nedovedeš představit, jak obrovský objem obchodů se skrze internet celosvětově děje a stále narůstají (např. burza, Forex apod.), což jsou, pokud jsi INSIDER, úžasné možnosti jak se instantně napakovat a což je ostatně i podstatou Systému, který je pokryteckými a velmi často košér podvodnými metodami na této Planetě od vynalezení "malých zelených papírků" E/elitami a Oponáři zdokonalován. To je také důvod, proč nelze internet jednoduše vypnout, protože tím by E/elity z vaničky vylily i dítě.


Kam ale tento Systém tuto Planetu a civilizaci vede vidíme při studiu historie a pokud nejsme ovce nebo lokajové a máme otevřené oči, tak i studiu současnosti.

A to jsou ty PUZZLE, které tak dráždí některé superanon 85ky (Josepha/neJosepha, HHBB a některé další nicky) a které se skřiveným úsměvem tak rádí parodují.

jansmith[smích]

205450

22.11.2009 17:34

Drancování irácké ropy

RE: Ještě nutno dodat

jansmith1984 193.?.?.?

Víš co znamená pojem tzv. zevšeobecňování mokele a že jej velmi rádi používají mediální a jiní lokajové našeho tzv. košér Systému, aby zblblé "masy" ještě více zblbli a v případě nutnosti je snáze pro cestu za MOCÍ a penězi do těch správných "košér" kapes podle potřeb Ovčáků zfanatizovali?

I Řehoř do tohoto deformovaného způsobu myšlení svou větou, cituji: "Co jsme to sakra za zrůdy?" částečně sklouzl.


Tak aby bylo jasno. Neexistují lidské "zrůdy" v kontextu, který podsouváte. Když tak, tak určité procento populace, které doc.Koukolík ve svých esejích a přednáškách označuje jako DEPRIVANTY.

Ostatní tzv. lidé, kteří se jako lidské bytosti nechovají jsou jen zmanipulované ovce, které nevědomě podléhají animálním pudům, instinktům a negativním emocím, které v nich "košér" média a pseudoautority cestou propagandy, pokřivené výchovy a POKRYTECTVÍ tak nějak..[smích] a historicky stále dokola a radostněji zabetonovávají.

Proto se tzv. běžní lidí tak obtížně těchto vlivů zbavují a proto to trvá věky než se v civilizaci prosadí nějaká pro celek pozitivní změna.


Pokud by vliv a výchova, kterou mají od věků pod palcem náboženské a jiné tzv. E/elity nebyla cíleně deformována, celkové povědomí většinové populace by bylo úplně někde jinde a troufám si říci, že humánnější. Jen farizej může hlásat bílou a konat tzv. černou, jak historicky činí pro MOC a prebendy některá oficiální světová náboženství, stejně jako E/elity na vrcholcích politických a jiných pyramid.

Už tak je s podivem a vypovídá to o zdravém etickém a morálním základě lidské populace tzv. obyčejných lidí (a nikoli patologických deprivantů), že se lidé, pokud nejsou zneužiti, chovají aspoň tak jak se chovají a nikoli jako totálně bezcitné zvířecí "bestie".


Ještě jednou připomínám přátelé, pozor na generalizaci a pokud hovoříte o lidských zrůdách a deprivantech, vždy hovořte KONKRÉTNĚ nebo mlčte..[smích]

jansmith[smích]

205456

22.11.2009 20:46

Hodina času

RE: Majetek a moc

jansmith1984 193.?.?.?

Zase to pojímáš deformovaně a "klouzavě" HHBB. Slova, slova, slova, ale míjející DŘEŇ jako obvykle. Skoro jako bys nečetl mou reakci na mtk...[smích]


Všemocný vlastník neexistuje, protože po uvolnění této technologie pro civilní účely se stala v uvozovkách majetkem "VŠECH" (což bylo lze, tak jak se to stalo v jeho pionýrských dobách, těžko předpokládat) a ŽIJE VLASTNÍM ŽIVOTEM. Neexistuje někdo, kdo může prohlásit Internet a jeho protokol za MOJE a tudíž vzhledem k jeho strukruře ani nemůže mít pod kontrolou informace (data), která se po něm pohybují.

Může je maximálně (nikoli 100%ně) monitorovat a částečně analyzovat. A zde přichází ke slovu anonymous surfing, různé proxy tunely nebo šifrování, které by nejnabušenější počítače tajných služeb lomily stovky/desítky let apod.


Internet (neboli WWW) jako celoplanetární komunikační prostředek je laicky řečeno unikátní v tom, že ačkoli jsou jeho technická pravidla komunikace (protokoly) nastavena jednoznačně, či jak píšeš striktně danou formou, tak jej není možno (alespoň ve formě v jaké funguje doposud) účinně kontrolovat...

Jedině fyzicky vypnout servery a routery apod. a to jsme si již vysvětlili v jiné reakci, že není za normálních okolností možné a takto vzniklé ztráty by se Voldemortům navíc nevyplatily. Cons by tzv. převýšily Pros...[smích]


Rozdíl je pokud se bavíme o intranetu nebo např. tzv. místních (vojenských, úředních, bankovních) apod. sítích, které jsou od veřejného internetu úplně fyzicky odděleny (tedy nikoli jen softwarově) a tam se z venku dovnitř nic "nepřijatelného" nedostane. Samozřejmě ale za předpokladu, že nezaúřaduje tzv. lidský faktor a někdo tam z venku něco nedonese třeba na přenosném médiu...[smích]Prostě milý HHBB, pijavice jej košér způsobem využívají a na druhou stranu se skřípáním zubů sledují, jak se díky němu dostávají mezi dělný lid INFORMACE, které by se mezi něj v dřívějších dobách v žádné případě nedostaly nebo hlemýždím tempem, archaicky, pomocí cyklostylu nebo šeptandy. Je to něco co se nedá zastavit - Proces již započal, jakkoli se to snažíš okecat.

I ten příklad pí.Jarmily o knihtisku lecos vysvětluje, ale to ti snad slovy Vlasty Buriana - při tvém vzdělání..[smích] jistě nemusím vysvětlovat.


Jinak "pijavice" o jeho omezení neškemrají. Ty na tom cestou svých lokajů (odborníků) velmi usilovně pracují a výsledky jejich práce a snažení se hlavně v legislativě pomalu ale jistě objevují. Nebo ty je nevidíš?

Fyzicky mají ale smůlu (objem je příliš veliký, narůstá a cestičky kudy nezávislé info tečou také) a oni to vědí. Proto to skřípání zubů (viz některé jejich výroky jako ten D.Rockefellera), které je slyšet až k nám dolů. A snaha nepohodlné zprávy a myšlenky kriminalizovat např. nálepkou o antisemitismu nebo popíračství.


A Peace s tebou.

jansmith[smích]

205462

22.11.2009 20:54

Bez velkých fanfár zahájila Čína sériovou produkci ruských bojových proudových letadel

RE: Isteže Čína do toho tvrdo

jansmith1984 193.?.?.?

Ale Gibi, no tak, neber to tak osobně a tragicky. Nic se nejí tak horké jak se uvaří...[smích]


Deprese a poraženectví (i když ty se snažíš působit jinak) je přesně to, co Voldemortí pijavice potřebují mezi lidi dostat. Pak jsou nevědomé lidičky snáze ovladatelní a více otevření různým orwellovským projektům.

Co takhle očkování proti Swine Flu? Už sis byl zamluvit k praktickému lékaři včeličku?


jansmith[smích]

205463

22.11.2009 22:08

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Pěkně ses nám rozmluvil HáBéčko..[smích]

Vidíš, že to jde když se chce.


Co říct na ten tvůj modře proložený konglomerát... V podstatě opět žádná podstatná myšlenka (tedy opět slova, slova, slova a klouzání), který tady v této modré formě již v minulosti byl, ale kupodivu od jiného nicka. Nebyl to náhodou Joseph? Ten takhle pod tlakem také reagoval, ale narozdíl od tebe HHBB přidával více emocí, arogance nebo vulgarismů. Že by se poučil?..[smích]


Když to shrnu, tak se opakuje to, na co jsi narazil u mirdy. Tedy nejasné a nekonkretní mlžení kolem různých řádů apod., kdy tví oponenti ti 100x vysvětlili, že tyto řády byly v čase skrze různé mechanismy postupně infiltrovány a již dávno nejsou tím, čím bývaly. Ty sis nevšiml jak se vše mění, byť to mělo trvat navěky?

Ale nešť. Připusťme, že je to naopak a na špici mocenské a finanční pyramidy není parta kolem R&R Ltd. a různé mafiánské struktury, ale velekněží některých vlivných starověkých řádů, lóží apod..


Zkus tedy překročit svůj stín a být KONEČNĚ konkrétnější. Už jsem se tě na to dříve ptal, bohužel ale neúspěšně.


Kdo jsou tedy ti lidé v jejím čele, jaké jsou vazby, které je spojují a jak se tyto vazby manifestují navenek. Nechci nějaké seznamy..[smích]..(pamatuješ?), ale konkrétní strukturu a tvé konkrétní názory jak funguje. Mlžení a bonmoty si nech na iDnes.

Jak jsem psal jinde, nerad chodíš na DŘEŇ (to je zároveň odpověď, na kterou ses mě ptal jinde: co je to ta DŘEŇ?) a o to raději klouzavým způsobem filozofuješ, produkuješ pokřivená přirovnání a deformovaná podobenství a když nevíš kudy kam, tak se pokoušíš neúspěšně o bonmoty.

Dokonce jsi kromě dřívějšího podsouvání o čistkách..[smích] přidal něco o provokatérovi a to je opravdu již bžunda maximální...[smích]


Závěr. Napadlo tě někdy HHBB, že struktury na které nepřímo a mlhavě poukazuješ by mohly být pupeční šňůrou spojeny s těmi, o kterých přímo a jasně mluví mirda a další tví oponenti (to je o té infiltraci, jak sem o ní hovořil výše) a že to nic nemění na filozofii tvých oponentů, tedy tyto struktury a VAZBY (padni komu padni) nezávisle na propagandě E/elit pro dobro všech zúčastněných souběžně s prací NA SOBĚ rozkrývat???

O tom je i svobodná debata na Zvědavci a jinde na internetu o "jádru pudla", kterou ty bys podle mne raději viděl filozoficky sofistikovaně nepřehlednou a tak matoucí, že by se v ní nevyznal ani ten tvůj Emmanuel Joseph Sieyès.


A Peace s tebou.


jansmith[smích]

205468

22.11.2009 23:31

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

V jiné odpovědi v tomto vlákně jsem ti na podobně modře proloženou otázku: "co je ta DŘEŇ?", ODPOVĚDĚL milý HHBB. Že pochopit nadsázku v podobě cibule bude vytvářet problém tvému souputníku aristokratovi se nedivím. Že to bude ale problém i pro tebe mě udivuje a že jsi to opět použil k odklouzání naopak nikoli..[smích]


Pro tebe je to blábol, pro mne meritum věci a názor jak to je bych nechal na případných čtenářích, kteří naší polemiku možná monitorují.

Přidal jsem ti tam toho k zamyšlení více (dokonce tvé oblíbené řády a lóže), tak si to dohledej a pokračovat můžeme tam.


Stejně si mě ty můj milý klouzači prve obvinil, že odbíhám od tématu a ty by ses jej tak rád držel, viď?, tak naši debatu nebudeme půlit a sejdeme se dáli pánbůh tam, souhlasíš?Snad jen k Husovi. Ty si opravdu myslíš, že z jeho pohledu smrtelného člověka nedojel? Ty si myslíš, že by svou smrt raději nevyměnil za život? Pochybuji, že v ní spatřoval prvek mučednictví, jak jej chápeme my.

On totiž nešel proti katolické církvi a náboženským dogmatům, které hlásala, ale proti POKRYTECTVÍ jejich špiček a způsobům, kterými pro peníze a majetky zneužívala svou MOC a nevědomost oveček.

Opakuji, on nebyl v zásadě proti hlavnímu proudu, ale proti establishmentu (tehdejší náboženské mafii), který jej pro MOC a peníze do těch správných "košér" kapes upravil k obrazu svému a který pokřivil myšlenky Krista. A jako skromný člověk podle mne (ostatně v bolesti na hranici je to již jedno) měl jistě jiné myšlenky.


A kde vidím východisko a jaké jsou cesty z tohoto marasmu? Já už jsem ti na to několikrát odpověděl, ale od tebe v tomto smyslu doposud nikdy NIC kromě filozofování a mlžení např. kolem jezuitů nevypadlo.

Dokonce i ty tvé (jak jsi napsal) drobky, o kterých tak neodbytně jinými slovy jinde v tomto vlákně mluvila 85ka (Joseph/neJoseph) jsem tam rozebral. Na jeho legrační podsouvání (tak jak se o to snažíš nyní ty) jsem mu tam odpověděl v tom smyslu, že ani mě ani mirdovi nejde o MOC ani o nějaké funkce nebo košér peníze.

Pokud jsi to četl a přesto to zde podsouváš, tak to už je opravdu více než bžunda a jen to dokresluje tvou motivaci a myšlenkové pochody..[smích]


Dokonce jsem snahu získat od tebe nějaké odpovědi v jednom z příspěvků parafrázoval na pinpongáč letící na tvou stranu.

Pamatuješ? Kromě modře prokládaného mlžení, odpověděl jsi? I tak je to s tebou tady zábava a doufám, že se baví i ostatní.


jansmith[smích]

205470

23.11.2009 00:02

Hodina času

RE: Majetek a moc

jansmith1984 193.?.?.?

Tedy opravdu výstižná odpověď HHBB. Bonmot ve formě smajlíku. Lepšíš se...[smích][smích]


Je vidět, že jsi nano-odborníkem na "všechno", kde se dá beztrestně mlžit, či jak říká hestroy "klouzat po povrchu", jen ne na KONKRÉTNÍ záležitosti, jakou může být například debata o púvodu a principu internetu, která s majetkem a mocí Voldemortů také velmi souvisí.

Drž se tedy raději řádů a jezuitů, tam je klouzání snadnější a těším se až mi odpovíš na mé konkrétní dotazy na tebe v jiném mnou avizovaném příspěvku.


jansmith[smích]

205472

23.11.2009 10:06

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Tak teď to už neokecáš milý HHBB, zrcadlo ti definitivně spadlo na hlavu...[smích]

Paní Jarmila tvou odpověď shrnula jednou větou a naprosto lapidárně, cituji: "Takže zase nic.".


Celé mé několikatýdenní snažení zde v debatách tě tzv. rozmluvit nebo jinými slovy z tebe dostat něco konkrétnějšího nebo alespoň průkaznějšího než pouhé mlžení a klouzací náznaky zkrachovalo, ale není to krach můj nebo jiných Zvědavců, ale naopak potvrzení všeho, co bylo na adresu tvého stylu zde v minulosti uvedeno.

Mám cenu to opakovat? Asi ne, viď milý HHBB. Nač taky. Ty si stejně dále povedeš ve své spanilé jízdě..[smích] rádoby "moudrého", ale veskutečnosti pouze chytrého filozofa (pamatuješ na tvé bludy v naší debatě o podstatě EGA, které jsi nedokázal žádným mlžením obhájit?) a když je oponent příliš nad věcí a neústupně v debatě vyžaduje FAKTA a JASNÉ informace, tak pokračuješ v odkazech na nepřehledné "Seznamy" nebo v legračních bonmotech.


Možná se někomu tvůj styl jezuitského badatele plný tajemství a po vzoru filmů Dana Browna fantastických náznaků líbí, ale já mu z praktických důvodů neholduji.

Podle mne je to přesně ten styl, který hlásá bílou a koná černou. Tedy varuje proti omylům ve hledání, které PRAVÉ (jak literárně označuješ "dračí"..) hlavy chrání a ve skutečnosti přesně to děláš. Podsouváš pseudoinformace neprůkazných náznaků, aby PRAVÍ a SOUČASNÍ "dráčci" zůstali dále v bezpečí mediální a jiné mlhy.


Důvod může být dvojí. Buď zde v debatách patříš k těm, kteří každou zmínku o špinavostech zejména R&R Ltd. a dalších finančnických a jiných mafií neradi vidí a dělají všechno proto, aby tyto informace odsunuli mimo zorné pole čtenářů nebo to lidé jako ty dělají pro ukojení svého ega a snahy prezentovat (jak to dělají různí "košér" umělci) zábavnou formou svá "moudra" a pokrytectví jiným.

Ať tak či onak, tady na Zvědavci ti to beztrestně neprošlo a bylo by skoro k popukání, jak sveřepě se zde snažíš zviditelňovat, kdyby z toho nekoukalo přesně to, o čem píši výše.

Každopádně názor přenechám lidem, kteří na Zvědavec chodí nejen pro zábavu z vtipných příspěvků, ale zejména pro pramen nezávislých informací a faktů, který jediný jim souběžně s prací na sobě (chceš-li na svém nitru) může pomoci pochopit SOUVISLOSTI a pokud se ještě nestalo, tak je zbavit pro Ovčáky a E/elity tolik potřebného "ovčího" syndromu.


Pochybuji, že se jako v mém případě spokojí s tvým úsměvným tvrzením, kde se snažíš své klouzání omlouvat a vydávat za OCHRANU čtenáře před Pravdou a informační svobodou, která podle TEBE a OVČÁKŮ není pro každého. O jo joj ty můj šibale a dej pozor, aby ses nám v té tvé hlubší vodě, která je jen pro tebe a aristokrata nezakuckal..[smích]

A Peace s tebou.


jansmith[smích]

205497

23.11.2009 10:25

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Čekal jsem, že mé polidštění J.Husa, kterého VELIKOST a ODVAHU v boji proti církevní/náboženské mafii a zejména POKRYTECTVÍ nesnižuji (naopak) se chytne někdo jako 85ka (Joseph/neJoseph) nebo superanon souputník 88ka...

A ecce homo, je to tady...[smích]


Ostatně opravdu VELKÉ osobnosti se nikdy nad tzv. ostatní lidi nepovyšovaly (naopak) a o stavění na pedestal mučedníka jistě netoužily. Asi vás to zase nadzvedne milí diskutéři, ale mučedníky z takovýchto osobností (jakými byl např. Hus a další) opět vytvářejí jen další ideologové a propagandisté, byť možná a pravděpodobně s dobrými, byť nevědomými, úmysly.

To je ale na jinou debatu, kteréžto DŘEŇ byste evidentně pochopili až v okamžiku vlastního zážehu na reálně hořící hranici.
Dobrá přátelé. O márnici jste se vyventilovali a těším se v budoucnu opět na všechny vaše podnětné příspěvky. Je jich zde plno, tak šup šup, ať ještě nějaké přibudou.

A Peace s vámi.

jansmith[smích]

205500

23.11.2009 10:40

Hodina času

RE: Majetek a moc

jansmith1984 193.?.?.?

Jasně HHBB. Ty toho nenacházíš povícero...[smích]

Jeden citát z Forresta Gumpa jsi ode mne v minulosti již obdržel, tak tady máš ještě jeden, který se navíc přesně hodí na tvé legrační bonmoty (nyní na ten o volovi), a ten zní, že pro hlupáka každý hloupý....

Před tím, než budeš "hledat" další smajlíky, tak se na ten film podívej. Nebo ty radši Šifru Mistra Leonarda?

A Peace s tebou.


jansmith[smích]


PS:
Čekám na tvou konkrétní odpověď pod jiným příspěvkem v tomto vlákně. Dočkám se nebo zase odbonmotuješ do nowhere?

205502

23.11.2009 11:33

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Nevím mirdo, proč tady v diskuzi HHBB opravdu je, ale to neznamená, že mu nepřestanu (dáli pánbůh..[smích]) v polemikách nastavovat zrcadlo.

Zaprvé je legrace sledovat jak se kroutí a "klouže" jako hádě a za druhé to může (přesně jako ten zmíněný Zeitgeist) pomáhat ostatním čtenářům Zvědavce k získávání zdravé skepse před jakoukoli ideologií, propagandou, či jak se tak často děje v případě HHBB, rádoby a sofistikovanými "moudry".


Já jsem dokumenty jako Zeitgeist přirovnal k první slupce cibule a mohl sis přečíst, jak toto přirovnání některé rádoby zvědavce píchlo do zátylku...[smích]

Podle mne je z jistého pohledu úplně jedno, kdo za vytvořením podobných dokumentů, kdy Zeitgeist je jedním z mnoha, stojí. Podstatný je jejich účinek na zapoudřené vnímání většinového člověka a že ten účinek v nabrkávání deformovaného chápání takové virtuální reality je díky sdílení na internetu impozantní se dá těžko bagatelizovat.

Filmy jako série Zeitgeist, Money As Debt, SiCKO, USA versus John Lennon, Vietnam-Zvláštní operace, War Made Easy, Endgame, Who Killed John ONeill nebo kontroverze kolem 9/11 atd. atd. viděly milióny+ lidí po celém Světě a rozhodně to většině z nich alespoň maličko nadzvedlo Oponu, kterou měli doposud před očima a která podle sofisty HHBB neexistuje.


Z těmito dokumenty je to podobné jako s internetem. Ovčáci nemají zdaleka všechno pod kontrolou (pokud by měli, ani my bychom se tady takto nebavili) a to znamená, že se mnoho jejich aktivit nakonec nepředvídatelně postaví proti jejím prvotním zájmům.

Internet měl sloužit jako spolehlivý komunikační prostředek v případě jaderné války a nakonec se z něj stalo médium, které mimo balastu umožňuje sdílení i tolika důležitých a nepohodlných informací, že to musí někomu dělat značné vrásky.


Kdo chce, má zde možnost si důležité informace vyhledat a jak s nimi naloží je už na něm. A o tom je i Zvědavec a např. i tvé příspěvky.

Podle HHBB a lidí, kteří stojí od nepaměti v pozadí ohlupování většinové populace by se některé informace neměly plebsu sdělovat. On a oni (podobně jako zednáři s jezuity) ve své sebestřednosti nebo agenturním lokajstvé pravděpodobně nejlépe vědí, které informace to jsou a podobně jako Mr.Mudoff by si na ně pravděpodobně rádi učinili MONOPOL.

Ale TO již 100% NELZE, a to právě pro fenomen zvaný internet, byť někteří mlžiči by rádi zmatené hledající opět vystrašili, jak je nebezpečný a zavádějící. Ano, to je, ale pouze v případě, že na něj chodí bezduši nebo egocentrici, kteří by jej zase rádi nějak zneužili pro benefit ega bez ohledu na Pravdu a Podstatu.

Každému co jeho jest, ale to neznamená, že se má mlčet tam, kde by se mělo jasně říci, jak se VĚCI opravdu mají. A tak to je.


jansmith[smích]

205506

23.11.2009 11:37

Hodina času

RE: Majetek a moc

jansmith1984 193.?.?.?

Jasně aristokrate.

Sorry jestli jsem se tě dotknul (není dobré brát věci osobně) a těším se (dáli pánbůh) na další naše případné polemiky.

jansmith[smích]

205507

23.11.2009 11:55

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Nejsi první mtk, kdo prohlásil že, cituji: "vím, že nic nevím."


Tento výrok se připisuje již Sokratovi nebo Platónovi a ty jsi zde na Zvědavci domnívám se proto, aby ses k tomu Vědění nezávisle na propagandě i ideologiích přiblížil. Jak to uděláš je již na tobě. Na tvé inteligenci, ale zejména na zdravém rozumu, kterého (zdá se) máš vrchovatě.


Stačí jen zůstat v "pozoru" před každou informací, byť se ona a její nositel tváří bůhví jak "moudře" či sofistikovaně, ale zároveň se nenechat zatlačit do defenzívy nebo deprese, která v myšlení většinových občanů tak vyhovuje Ovčákům všech kategorií.

Zdravý rozum, zdravý optimismus, nadhled a intuice je to, oč tu běží a k tomu nám všem dopomáhej "Bůh".


jansmith[smích]

205512

23.11.2009 12:16

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Nejde o D.Browna HHBB. To byl jen tzv. oslí můstek.


Jde o styl, kterým jsou informace přežvýkavány a historicky tzv. plebsu podsouvány.

To jest, tak jak to činíš i ty zde, tj. mlžením a rádoby zasvěceným přístupem.

Ono je to bohužel právě naopak. Jde o nevědomost nebo ryzí POKRYTECTVÍ a pokud by tomu tak nebylo, tato civilizace by se již dávno nacházela na úplně jiném kvalitativním základě.


Vše je ale rádoby "moudrými" slovy bržděno právě těmi Ovčáky (E/elitami, pseudoautoritami), které tady někteří z nás pro dobro všech zúčastněných demaskují a jejíchž styl jsi ty milý HHBB, tak ochotně (pro jeho výlučnost nebo-li jinými slovy VYVOLENOST nebo pokryteckým podsouváním "ochrany chápání" jiných) přejal.

Jejich styl je stylem sofistů nebo farizejů a můžeš si svobodně vybrat ten, který ti více vyhovuje.

Pravda nemůže ublížit. Může pouze pomoci a ublíží pouze ve STRACHU nebo za předpokladu, pokud se jedná o tzv. pseudoPravdu.


Mirda se s tebou pro evidentní ztrátu času odmítá bavit, ale pro mne to tak není. Všichni jsme si zde navzájem učitely a tudíž je tomu tak i v tomto případě. Pokud naše polemiky pomohou na cestě osobního růstu i ostatním, tim lépe.


A Peace s tebou.

jansmith[smích]


PS: Stále čekám na tvé konkrétní odpovědi.

205516

23.11.2009 12:22

Hodina času

RE: Majetek a moc

jansmith1984 193.?.?.?

Někdy se věci vymknou kontrole (byť se o ní permanentně snaží) i vyvoleným, a to je i případ internetu.

Pokud by měli pod kontrolou všechno a vždy, dnes bychom se tady nebavili.

jansmith[smích]

205518

23.11.2009 14:35

Hodina času

RE: Majetek a moc

jansmith1984 193.?.?.?

Čím chceš víc přesvědčit aristokrate než tím, co jsem doposud do tohoto vlákna i jinde vepsal.


Historii mých příspěvků číst nechceš a nedivím se ti, protože to je náročné na čas a POZORNOST a jasnou argumentaci také vidět nechceš.

O to více ale souhlasíš s mlžičem a sofistou HHBB, který je v těcto věcech ještě tajemnější než egyptská sfinga a jeho klouzání a bonmoty tě evidentně uchvacují, přestože narozdíl od mých příspěvků mají vypovídací hodnotu minimální.


On a ty si jistě myslíte opak a tak to tak necháme a půjdeme si každý svou cestou. Také je jasné, že se naše cesty občas skříží tak, jak se tomu děje i tady v debatách, ale o tom je život a buďme za to rádi, protože nás to každého (ať už si to ve své sebestřednosti uvědomujeme nebo ne) doufám formuje k Poznání a možná k lepšímu.

Už jen to, že se o VĚCI zajímáme je velký pokrok a masy doposud spících a nábožensky či jinak zmanipulovaných oveček si o tom mohou jen nechat zdát..[smích]


To, že vám (HHBB nebo tobě) zde v debatách oponuji neznamená, že mám něco proti vám osobně. Naopak a ačkoli to tak nemusí vypadat, jste mi právě o váš zájem o PUZZLE a mnohdy podnětné příspěvky sympatičtí.

Že se občas neshodneme je logické. Každý jsme ke své sumě vědomostí a názorů došel jinými cestami, na každého nějak a jinak působily ty tzv. pseudoautority a každý za svůj život tudíž načerpal jiné zkušenosti a poznatky. Jestli jsou SPRÁVNÉ nebo ne ukazují i naše debaty a debaty jiných Zvědavců zde ve vláknech a pokud nejsem egocentrik a nepodléhám sebedůležitosti a sebelítosti, vždy se z nich mohu poučit.


A k tomu nám dopomáhej "Bůh", HHBB, kozoroh, Mirda, Vojta, amiorka, serpico, Striga, insider, ReneB, pí.Jarmila, mtk, prostej člověk, kubrt, abc, aristokrat, Gibi, kingpin, Vanguard, p.Kramář, Joseph/neJoseph, janko, Korutan, Vladimír Stwora, A.S.Pergill, Oracle, vodnik007, amp, mokele, Laskavý, steve, H.Linek, hestroy, xman, Wenzel Lischka, Karel z Čech, Sam Ting Wong, sxg, trodas, daniela, Václav Semerád, Latinec, Antiseptik, Saša, pietroo, Oli63, cyp, Spytihněv, Igor, Van Guld nebo srdnaté superanon ajpiny a další zdejší diskutující, které nestíhám jmenovat.

A Peace se všemi, které jsem pro dobro všech zúčastněných jmenoval i nejmenoval.


jansmith[smích]

205542

23.11.2009 15:57

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Tohle hodnocení je už lepší Josephe/neJosephe, i když to o márnici bylo taky dobré...[smích][smích]


Užij si to a těším se, až se zase střetneme nad nějakým dalším hlubokomyslným a duchovně ozářeným problémem.

A podobně jako s HHBB a jeho bonmotími smajlíky, kterého sobě "originálním" způsobem kopíruješ, Peace s tebou.

jansmith[smích]

205546

23.11.2009 21:12

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Klobou dolů mirdo, líbí se mi, jak si to tady rozsekl..[smích] Díky za toto přímočaré a k Podstatě jdoucí sdělení, které doplnilo mé předchzí snahy o dotlačení HHBB k "jádru pudla" a opět s nadhledem a nikoli útočně vystavilo lidi kolem něj a jeho samotného pro něj velmi nepříjemnému zrcadlu.

A když si humorem sobě vlastním zažertuji, tak bych dodal, že sám bych to při svém "talentu" a psavosti (jak mě jinde pochválil Joseph/neJoseph) ve své Jasnosti (jak mě někde tituloval HHBB nebo kdo to byl) lépe nenapsal...[smích]Tyto diskuze jsou úžasné v tom, že umožňují přímý střet názorů a myšlenek a jsem přesvědčen, že i charakterů jednotlivých účastníků a co si z toho vyberou ostatní případní čtenáři je již na nich...


Snad stojí za zmínku, že pro klouzače jsou to, protože jinak nemohou kontrovat, plky..[smích], pro mne informace k zamyšlení.

Navíc jejich mlžení a snaha dělat z lidí blbce a ovce, kterým se Pravda pro jejich vlastní dobro říci NESMÍ jsou málo úderné a ve své podstatě NIC nesdělují (tlak se kterým jsou nuceni zde své klouzání obhajovat je velmi nepříjemný) a tak jinak než nálepkami o plkách se bránit nedokáží.

Přítel sofista HHBB se pohybuje v hlubokých vodách..[smích], které jsou přístupny jen zasvěcencům jakým je on a Joseph/neJoseph, ale pro jistotu do těch hlubokých vod nikoho (kdo má vlastní a na jakékoli autoritě nezávislý názor) nepustí, protože pak by se v sebeobraně košér způsobem uplkoval. Proto také pro "jistotu" na mé konkrétní dotazy reaguje košér mlčením. Asi proto, že starší debatu o podstatě EGA musel vypotit a novou polemiku s J.Husem a "plk", který mu tam poskytuji, by také mohl skončit s cukáním oka, jako vrchní inspektor Dreyfus v jedné nejmenované komedii...[smích]

Obrana bankéřských mafií nebo přímo "konsorcia" R&R Ltd. a veřejná diskuze, která je a jejich aktivity zviditelňuje jemu a jeho souputníkům na "ústředí" asi také body nepřidá, tak rychle nějaký bonmot a rychle odklouzat.Mají ale smůlu, protože stejně jako jinde na internetu, kde podobných debat probíhají i v této chvíli online tisíce, i ZDE, jak píšeš, otevírání očí již započalo a jak sem napsal jinde nemůže jinak než gradovat. Ano, může být zastaveno, ale to by se musel zmrazit internet a jak jsme si vysvětlili jinde, není to tak nějak možné.

Závěr? Jako ty i já jsem pro JASNÉ pojménovávání SOUVISLOSTÍ a pobrekávání novodobých koniášů a "hloubkových potápěčů" (třeba výhružkami o antisemitismu apod.) beru jako legrační a nezbytný kolorit.


A k tomu nechť jim dopomáhá "Bůh" a klasicky Peace s nimi.

jansmith[smích]

205564

23.11.2009 22:45

Hodina času

RE: Majetek a moc

jansmith1984 193.?.?.?

Co ti na to to jsi napsal odpovědět aristokrate. Tak už nejsem jen pouhý provokatér, ale dokonce úlisný?..[smích]

Asi bych měl odpovědět to, co jediné má v této chvíli smysl, a to popřát ti mír v duši, což je jinými slovy Peace s tebou.

jansmith[smích]PS:
Nezlob se, ale ještě dovětek. Výrazem "úlisný" si mi připomněl film "Vratné lahve", kde herec Budař měl (byť s krátkým "u"..) v jedné sympatické roli tuto předzdívku. A díky, že jsi mě tou nálepkou rozesmál..[smích]

205565

23.11.2009 23:00

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

To je hardcore dotaz na HHBB aristokrate, ale obávám se, že ti v tvém vlastním zájmu nic neprozradí. Pravda, jak mne přesvědčil, totiž NENÍ pro VŠECHNY.


Je to vlastně ochrana tvého vnímání před zešílením, tak se nediv.

I když vlastně, tobě to jako souputníkovi zašifrovanými kanály možná prozradí...[smích]

Pokud ano, dej vědět jak jsi dopadl. Podrobnosti po tobě nechci, protože pochybuji, že by ti přesun informací mimo komunitu vyvolených HHBB povolil.


Teď mě napadlo, že by ses mohl při té příležitosti i zeptat, kdo jsou tedy ti lidé v čele řádových pyramid, jaké jsou vazby, které je spojují a jak se tyto vazby manifestují navenek. Mně to HHBB nechce v mém vlastním zájmu prozradit, tak snad tobě něco upustí. Tak držím palce.

jansmith[smích]

205567

23.11.2009 23:36

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Co na to říci HHBB. Snad už bylo z mé strany řečeno vše a počítám, že si to opačně myslíš taky.


Opět nula od nuly pojde. Od tebe se kromě "klouzání" a modře proložených rádoby "sofistikovaných" rozborů, co kdo kdy a jak řekl, nic zajímavého a K VĚCI nedozvím, a tak toho tady asi necháme. Co říkáš?

I tak pro mne zůstáváte s Josephem/neJosephem zajímavými studijními objekty a těším se na vaše další příspěvky.


Teď mne napadlo, Nenapadlo vás vyrazit diskutovat na Nezvědavec? Tam by vás s vaším mlžením kolem linek na R+R Ltd. jistě přivítali s otevřenou náručím. Není vás tady na Zvědavci škoda?

Ostatně, jako by se tady některé další superanon ajpiny z tohoto velmi čteného a určitě i navštěvovaného "konkurenčního" webzinu v poslední době na vaší podporu jen rojily. Nebo se mi to jenom zdá a co se zdá, to je sen?

Tím vás samozřejmě ale nevyháním. Je tady s vámi zábava, navíc sofista takového formátu jakým jsi ty HHBB se tady příliš často nevyskytuje a tak zůstaňte. Věřím, že jednou to dáme dohromady a všemu co bylo se společně zasmějeme.

A Peace s vámi.


jansmith[smích]

205570

23.11.2009 23:51

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Hezky jsi to poskládal HHBB (další "náročný" rozbor), nebo to byl 85ka Joseph/neJoseph?

Voláš po srozumitelnosti a ani se nedokážeš srozumitelně podepsat, i když chápu, únava z dikuze s někým, kdo se nedá tak snadno položit na lopatky a stále tlačí směrem k TRANSPARENTNOSTI vyčerpává..[smích]

Každopádně ti zopakuji to, co ti v jiné své odpovědi píši na jinou tvou reakci a tím se asi rozloučíme. Co říkáš?


CITUJI:
(Co na to říci HHBB. Snad už bylo z mé strany řečeno vše a počítám, že si to opačně myslíš taky.


Opět nula od nuly pojde. Od tebe se kromě "klouzání" a modře proložených rádoby "sofistikovaných" rozborů, co kdo kdy a jak řekl, nic zajímavého a K VĚCI nedozvím, a tak toho tady asi necháme. Co říkáš?

I tak pro mne zůstáváte s Josephem/neJosephem zajímavými studijními objekty a těším se na vaše další příspěvky.


Teď mne napadlo, Nenapadlo vás vyrazit diskutovat na Nezvědavec? Tam by vás s vaším mlžením kolem linek na R+R Ltd. jistě přivítali s otevřenou náručím. Není vás tady na Zvědavci škoda?

Ostatně, jako by se tady některé další superanon ajpiny z tohoto velmi čteného a určitě i navštěvovaného "konkurenčního" webzinu v poslední době na vaší podporu jen rojily. Nebo se mi to jenom zdá a co se zdá, to je sen?

Tím vás samozřejmě ale nevyháním. Je tady s vámi zábava, navíc sofista takového formátu jakým jsi ty HHBB se tady příliš často nevyskytuje a tak zůstaňte. Věřím, že jednou to dáme dohromady a všemu co bylo se společně zasmějeme.

A Peace s vámi.)jansmith[smích]

205571

24.11.2009 00:23

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Dobrá HHBB. Vidím, že máš aristokrata jako správný plavčík prokouknutého. Navíc oceňuji tvou starostlivost o mou duši nebo že by tělo? a děkuji ti za ochranu mého sanity. Má matka by to lépe a upřímněji nesvedla.


Abychom tu naší anabázi nějak uzavřeli, spola vážně, spola s humorem jsem ti jisté zakončení ve dvou svých posledních odpovědích (první je takřka identická kopie druhé) navrhl a tak tam mrkni.

Sem to již kopírovat nebudu, protože opakovaný vtip nebývá vtipem a nechci pokoušet trpělivost editora..[smích] Ty si to jistě ale najdeš, takže vše je po americku tzv. ok.


Měj se fajn HHBB a věřím, že se neloučíme navždy.

A Peace s tebou.

jansmith[smích]

205575

24.11.2009 09:55

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Nevím jestli mirda ještě zareaguje, ale pokud jde o mne (byť sem myslel, že toho našeho, jak říkáš, "plkání" již necháme) napsal jsem i, že proti tobě HHBB nebo aristokratovi nebo Josephovi/neJosephovi osobně nic nemám a že si tě klidně rád přečtu.


To, co jsi napsal nyní nevybočuje z řady tvých předchozích příspěvků. Je to opět jen neurčité, hezky sofistikované a podle všeho opět jen mlžícím způsoben napsané vyjádření.

Vykašli se na "kontext" HHBB, tak jak to deformovaně děláš. Neztrácej čas skládáním vět oponentů do různých modrých konglomerátů..[smích]. Přestaň stále opakovat jezuitské lži VYVOLENÝCH o tom, že PRAVDA je jenom pro NĚKOHO (nevidíš, že se chováš přesně tak, jak se historicky chovají ONI?) a buď konkrétní.


Stále opakuješ, že R+R karta je jen záminka a že ti židé ve vysokých politických a bankéřských funkcích nemají takový vliv, jak je někým podsunováno.

Dobrá. Jak to, že v těch pozicích opravdu JSOU (mnoho relevantních debat a dokumentů na toto téma bylo probráno - Soros atd) a jak to, že jejich činy jdou i historicky (FED) přesně v souladu s tím, z čeho jsou těmi na propagandě nezávislými obviňování?

Copak jsou tak hloupí a navedení nebo si to vše, co na ně jako na hlavní (jak píšeš) sílu, která negativně a košér způsobem ovlivňuje ekonomiky a politiku zemí ukazuje neuvědomují?

Kdepak HHBB, hloupí nejsou a uvědomují si vše velmi dobře (navíc mají pod sebou armádu dobře placených lokajů, kteří se starají, aby věci vypadaly na první pohled v pořádku) a historie je z jejich NEMORÁLNÍCH a POKRYTECKÝCH činů ve jménu MOCI a zlatého telete usvědčuje.


Mirda to uzavřel přesně. Lidé jako R+R Ltd., pokud nejsou přímo na špici pyramidy k ní neoddiskutovatelně patří a pokud to je pro TEBE málo a opravdu jen nekloužeš po ego vlně, tak sem JASNĚ a bez výmluv na pseudoochranu džonsmithe napiš, které ostatní skupiny a vazby kromě R+R Ltd. na té špici pyramidy jsou a PROČ.

Kdo je tedy podle tebe ten NĚKDO, který je za Oponou, která podle tebe vlastně neexistuje?


A pokud jde o R+R, tak to, že se o nich mluví není proto, že by se rádi zviditelňovali. Naopak, je to proto, že na Světě existují nezávislí lidé, kteří je pro pojmenování pokrytectví ODHALUJÍ a informují o tom ostatní.

Příklad? Jedním je skupina Bilderberg group Ltd., která by bez investigativních nezávislých novinářů s páteří nebyla veřejnosti známá doposud a jací lidé na špici stáli při jejím založení a figurují i dnes (a o čem a jak rozhodují) jistě víš. Pro koho tedy pracují, když ne košér způsobem sami pro sebe?

Dosť bolo výmluv HHBB, prišiel čas činou.

jansmith[smích]

205604

24.11.2009 11:49

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Dobrá HHBB. Budu na to co jsi napsal (ale i nenapsal) pamatovat a Peace s tebou.

jansmith[smích]

205610

24.11.2009 16:10

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Jak říkal herec Kodet v Pelíškách mirdo: "dávám HHBB týden, maximálně dva",..[smích][smích] aby z něj něco vypadlo.

Tedy Kodet v tom filmu říkal: "dávám mu (sovětům) rok, maximálně dva", ale já tak trpělivý asi nebudu.

Jedno je jasné. Sofista HHBB tlak neustál a pokusil se nějak se ctí z debaty vycouvat. Zkusil to, co již tolikrát v nepříjemných polemikách před tím, tj. buď zabalit svůj odchod do bonmotů nebo (jak jsi poznamenal v tomto případě) do rádoby inteligentního okecávání a vymlouvání se na další své koníčky.


Legrační je, jak za něj ihned zaskočil náš přítel 85ka-Joseph/neJoseph, viz jeho poslední dvojpříspěvkový rozbor směrem k tobě a dokonce zapojil i latinu sine ira et studio, což mohl rovnou přeložit jako bez hněvu a bez vášně.


Co k tomu dodat. Tihle chlapci jsou vážně legrační...[smích]

Nejen HHBB ve své obraně R+R Ltd. podsouval čistky, ale samotný Joseph/neJoseph několikrát zmínil výraz jako "exkomunikace" a v jednom se svých starších příspěvků to na džonsmithe zkoušel i obviňováním z exorcismu...[smích] A nyní, řekněme o pár týdnů později volá po atmosféře klidu a míru jako by neviděl, že naše rétorika je na vnitřním klidu založena.

Přečetl jsem si tu jeho slohovku a je to podle mne slabší a méně sofistikovaný odvar toho, co zde předvádí HHBB a (jak sem poznamenal jinde) o to raději by 85ka diskutovala.


Člověk by s ním i povyprávěl, ale copak se dá na takové klouzání a mnohdy motání rozumně reagovat? Tihle lidé Podstatu vidět nechtějí (je to podobná sorta zmatených nebo agenturních diskutujících jako Vojta, Vanguard, Van Guld nebo xman apod.), notoricky odklouzávají nebo tvrdí, že PRAVDA není pro VŠECHNY nýbrž jen pro VYVOLENÉ a diví se, že zde na Zvědavci příliš pochopení pro své mnohdy cílené MANIPULACE nezískávají. Čím více jim odpovídáš, tím více to šmodrchají a natahují a ještě se cítí dotčení.

Na Nezvědavci je to asi nebaví, protože tam se nehledá, ale zvrací a vulgárně útočí a možná i jim je z těch tamních sr-ček přeci jen šoufl. A tak se pod zástěrkou hledání informací (které ale nechápou, nevidí nebo NECHTĚJÍ vidět) chodí zviditelňovat sem.

Nevadí, budiž jim to přáno, občas z nich vypadne něco zajímavého.


jansmith[smích]

205626

24.11.2009 18:35

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Ty jsi tady nová 86ko (neboli superanonymní Josephe?)..[smích]

Sledoval jsi tu polemiku od začátku a nejen zde, ale i v jiných vláknech? Pochybuji, protože s výrazem "plkal" přišel exkluzivně a jako první HHBB a já jsem jej později pro ilustraci jen parafrázoval.

Navíc, to co jsi napsal je částečně demagogie, která čerpá z ezoteriky, ale Podstatu opět nevidí.


Jak můžeš vědět co známe nebo neznáme ohledně (jak píšeš) posunu OSOBNÍHO VĚDOMÍ nebo rozšíření uvědomování sebe sama? Ty jsi Guru, který vidí do ostatních nebo jsi na to přišel při čtení těch našich černých klikiháků, kterým se říká písmena?

S tím tvůrčím potenciálem máš pravdu, ale podobně jako v případě HHBB a jeho "mouder" pouze poloviční a řádně zamlženou. Nestačí číst nebo studovat duchovní literaturu, ale je nutno se podle jejich myšlenek (pokud není cíleně nebo nevědomě deformovaná) i řídit a jedna z nich je MYSLET, MLUVIT a KONAT Pravdu. A pokud to z nějakého důvodu nelze, tak raději neříkat NIC.

Sofistikovaných mlžení, polopravd a POKRYTECTVÍ, které se z nepochopení sebe sama a matoucích informací generuje nemá s Pravdou nic společného a vidíme ho kolem sebe od historie do současnosti PLNO. Přesně takový přístup, zabalený do EGEM pokřivených duchovních nauk totiž velmi vyhovuje různým Ovčákům v náboženských a světských strukturách a nemůžeme se divit, že zasahují i do těch alternativních.


Pokud rád čteš a zajímají tě duchovní informace, které nejsou cíleně odtrženy od reálného života (nikoli toho virtuálně podsouvaného), tak si kup nebo postahuj knihy, videa a přednášky např. Jiddu Krishnamurtiho. Tam se dozvíš, jak je lidské ego, které je zabalené do mlhy duchovních nauk sofistikované a jak dokáže svého hostitele držet v nevědomosti a často v podřízenosti na E/elitách (pseudoautoritách), ačkoli si jeho hostitel myslí a vnitřně (chybně) cítí OPAK.


Závěr? Díky za tvou radu, ale nejdříve si POZORNĚ projdi tuto diskuzi, zamysli se na Podstatou (HHBBmá rád výraz "dřeň"..[smích]), která se zde rozebírá (nikoli jen info o klucích kolem R+R) a znovu si přečti poslední řádek tvého příspěvku, který by sis měl pro sebe předříkávat před zrcadlem.

A Peace s tebou.


jansmith[smích]

205638

25.11.2009 12:40

Van Rompuy: muž, který nemá vlast

RE: Něco do pranice

jansmith1984 193.?.?.?

Zase omyl z nevědomosti nebo propaganda. Vyber si Erwine...[smích]


Kristus (a pokud je všechno tak, jak se to traduje, kdy to říkají i z historie takřka vymazáni gnostikové a tudíž se tomu dá věřit) nechtěl být nikdy hlavou jakékoli církve a tudíž ji NEMOHL, jak legračně podsouváš ani milovat.

Žádná církev, majetky, žádné paláce a plné sklady zlata, ale pouhá pastorační činnost ve skromnosti a pokoře. Podívej se na oficiální církve, jak to je s jejich skromností a hranou pokorou, kdy její činovníci hlásají vodu, ale od nepaměti ruku v ruce s ostatními světskými E/elitami pijí víno a shromažďují krvavě a intrikami MOC. Všimni si jak se jejich pokrytectví o Pravdě, lásce (a dnes o demokracii) manifestuje na praktických činech. Od historie do současnosti je to skrze války a násilí, zatímco navenek se hlásá opak.


Církev a oficiální náboženství plné předsudků a pokryteckých dogmat z jeho učení o rovnosti mezi lidmi a lásce k Otci "Bohu" (kdy ten bůh nemusí být nutně děda na obláčku) učinili pro MOC, peníze do těch správných kapes a náboženskou dominanci na Planetě až Kristovi následovníci (disciples).

Možná to mysleli dobře a na tehdejší brutální dobu to byl velký pokrok, rozhodně se jim ale nepodařilo vytvořit TO, o čem Ježíš podle gnostiků a možná evangelií kázal a rozhodně to nebylo proto, že by si to tzv. obyčejní lidé nepřáli.

Už tehdy profitovala propaganda a demagogie jako nástroj ovládání nevědomých a vystrašených mas (oveček) a ani do dnešní doby se tento princip ve své podstatě nezměnil.


Stejné je tomu i v případě patriarchátu, který vzešel z judaismu a jeho "dětí" křesťanství a islámu (nikoli z Ježíšova učení, které hlásalo rovnost mezi pohlavími). Nastuduj si z nezávislých pramenů osud Máří Magdalény, kdo to byl a jaký měla vztah k Ježíši (a on k ní) a jak se na to skrze prsty dívali ostatní apoštolové.

Tisíce let byly ženy na základě této účelové deformace vytlačeny z možnosti rozhodovat o sobě a o způsobu života lidských komunit a až poslední doba začíná tyto věci pomalu narovnávat. Samozřejmě často deformovaně (opět jde o MOC a peníze do těch správných košér kapes) a vede to do druhého extrému, kdy se mezilidské vztahy pokřivenými vlivy pseudoautorit a podjatého mainstreamu uvolňují nikoli k lásce a vzájemnému respektu, ale k dalším závislostem.

Příkladem je mediální propaganda např. homosexuality (která je pro 4% populace vrozená a tolerantní normálně orientovaní lidé s tím nemají problém, ze které se ale podprahově stává přirozený životní styl, který má být roven běžným vztahům mezi pohlavími). Že to s přirozeným životem většinové části lidských bytostí nemá nic společného už pseudoautority a sociální inženýři již tak nějak nehovoří..
jansmith[smích]

205679

25.11.2009 17:35

Van Rompuy: muž, který nemá vlast

RE: Něco do pranice

jansmith1984 193.?.?.?

Již talmud, tóra, stejně jako bible a korán je sepsaná propaganda, která farizejsky vytrhává věci z kontextu, manipuluje nevědomými věřícími a tváří se jako jediná pravda a to podobným způsobem, jako se propaganda produkuje i dnes.


V případě křesťanství byl původní Ježíšův (tzv. bohulibý záměr) možná z nevědomosti, možná cíleně postupně deformován a výsledek se pro MOC a peníze do těch správných košér kapes (viz historické reálie) liší od prvotní nauky asi tak (a teď mě neber za slovo), jako slon od mravence.

Podle některých pramenů čerpal Ježíš některé své názory z východních nauk (z budhismu), údajně na východě nějakou dobu pobýval, ale protože byl odkojen judaismem, křesťanství z něho i z důvodu místních podmínek v mnohém vychází.


Všechno se dá zneužít pro benefit E/elit, nikoli pro stále dokola manipulovanou většinu a křesťanství, jak jej známe a jak nám jej tlačí do hlavy církevní činovníci a dogmata, která v rozporu se zdravým rozumem hlásají, je jen jedním příkladem z mnoha. Přes kopírák je to i v případě ostatních oficiálních náboženství.

Tím netvrdím, že vše v křesťanství jak se prosazuje je špatné. Ani nemůže být, protože by to na masy nepůsobilo. Nikoli, většina upřímných lidí učinila v jeho jméně pro své bližní mnoho dobrého, jen je třeba se nezacyklit ve virtuální realitě a vidět věci až na "dřeň" a tímto zdravím HHBB..[smích]


Hestroy ti napsal, jak to je v bibli se slovem "církev" a já dodávám, že slovo církev je v myslích lidí vždy spojeno s nějakou náboženskou organizací. Třeba české právo chápe církev jako "křesťanskou náboženskou společnost". (tj. papež, biskup, farář, věřící ovečka nebo ne?)

Cítíš ty niance Erwine?, které ty sofistikovaně a přístupem ovčáka nebo možná ovce odmítáš? Stejně tak je deformována tvá snaha to použít (viz. tvá slova) jako pomůcku k pochopení či ujasnění vztahů v rodině, kdy patriarchát jako nástroj MOCI jsem již popsal..


Ještě jednou. Ježíš si pod slovem církev (dle myšlenek, které pronášel a pro které skončil podle evangelií na kříži) podle mne nepředstavoval žádnou hiearchickou náboženskou organizaci, ale možná shromáždění lidí, kteří zastávají stejnou (křesťanskou) víru. Ostatně pokud se nemýlím, tak označení "křesťan" bylo ve svém počátku ironickou nadávkou.

Co s touto vírou jako s unikátní duchovní naukou udělali jeho následovníci jsem popsal prve, a o tom je i Podstata sdělení, které zde nejen k tobě směřuji...

jansmith[smích]

205702

25.11.2009 20:16

Van Rompuy: muž, který nemá vlast

RE: Něco do pranice

jansmith1984 193.?.?.?

Je to tak jak píšeš Lin. Ježíš, pokud vše proběhlo jak se to traduje..[smích], se budhismem nebo nějakou jinou východní naukou pravděpodobně inspirovat musel. Stačilo, aby se seznámil např. s učením tibetského duchovního učitele Milaräpy a bylo to.

Mnoho z toho co hlásal se tomu co Milaräpa zosobňoval blíží a je jasné, proč křesťanští farizejové a oficiálně uznávaní pisatelé křesťanských evangelií a bible jeho životopis a myšlenky VYŽEHLILI tak, aby korespondoval s mocenskými cíli nové víry. Ostatně jak to bylo s M.Magdalénou jsem upozornil prve.

Copak se tento pokrytecký a podjatý přístup neopakuje dodnes, kdy událost, která se stala VČERA je DNES podle potřeby popisována jinak? Co se asi dělo se starověkými (nesepsanými) ústními podáními si můžeme živě představit na oblíbené dětské hře "tichá pošta" a tím, co z prvotní informace na konci řetězu vypadne..[smích] a zejména, pokud informaci bez nějaké kontroly zpětné vazby předávají pokrytci.


Jak sem napsal a jak naznačuje i p.Kramář, tak bible (stejně jako tóra nebo korán) je účelově vypracována "kuchařka" k ovládání plebsu (tím netvrdím, že se v nich nevyskytují i správné myšlenky, protože jinak by se zdiskreditovaly dříve, než by na nich "inkoust" doschl) a pokud se Zvědavec chce dostat pod povrch, musí svou mysl před zahájením úvah na toto téma nejprve uklidnit, oprostit od veškeré propagandy a nevědomých nebo účelově deformovaně podsunutých představ a dogmat.


S tím poměrem Pravdivých myšlenek, polopravd a účelových lží jsem si vzpomněl na svého přítele a oponenta HHBB, který také v debatách dovedl sofistikovaně mnoho (z hlediska určitého chápání CELKU) klouzacích polopravd zabalit do hávu několika nezpochybnitelných pravd tak, jak to ostatně činí i náš úplatný a dobře známý český (i jiný) mainstream... A Peace s ním.

jansmith[smích]

205728

25.11.2009 20:45

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Nevěřím, že na tebe bude mirda reagovat Josephe/neJosephe. Jak již víš a přesto že by sis rád povídal, do šuplíku pro ztrátu času nemluví.


Mně šuplík, pokud z něho něco příliš nesmrdí..[smích] nebo nejsem jinak zaneprázdněn nevadí a tak mám pro tebe jednu informaci ohledně těch superanon ajpin a nicků.

Jsi v tehle věci kopií Vojty49, který se čtením a studiem odpovědí ostatních diskutujících příliš nezatěžuje (a o to raději diskutuje), protože pokud bys dřívější vlákna četl, problematiku superanon ajpin a nicků a jak to definuji bys měl již nastudovanou.


Jde o to, že pokud pisatel používá konzistentně jeden nick, debata je přehledná a to zvláště na webzinu, kde se diskuze archivuje.

Z hlediska bezpečnosti je nick nebo superanon ajpina (např. tvá 85ka) stejně bezpečná a hraní si na schovávanou je tudíž legrační.

Nedivím se, že pro některé diskutéry je problém stát dlouhodobě za svými názory. Nemají rádi, pokud je někdo i po čase chytne za nos (témata rozebírající např. kluky kolem R+R Ltd. jsou jim nepříjemná), a proto se pod různými výmluvami tak rádi schovávají jen za ajpinu, a to přesto, že nick není ve své podstatě nic proti ničemu.

jansmith[smích]


PS:
K ostatním tvým (jak si správně poznamenal) OT připomínkám se vyjadřovat nebudu, možná až se zařadíš mezi skalní nicky a raději pokud budou k "jádru pudla". A Peace s tebou.

205729

26.11.2009 10:42

Van Rompuy: muž, který nemá vlast

RE: Něco do pranice

jansmith1984 193.?.?.?

Máš pravdu marpa jun. Bylo otázkou času, kdy to někdo upřesní a díky pozorným čtenářům to ani tak dlouho netrvalo.


Proto jsem také v té větě jako pojistku napsal a ve své neskonalé skromnosti cituji nyní sám sebe..[smích] viz: ("např. s budhismem nebo nějakou jinou východní naukou nebo s učením tibetského duchovního učitele Milaräpy".) Učení kterého bylo na budhismu založeno a nikde v těch větách netvrdím, že se s ním Ježíš mohl setkat nebo, že Milaräpa žil před Ježíšem.


V podstatě mi šlo o to skrze debaty o Ježíšovi upozornit na velmi zajímavou postavu Milaräpy a na s tím souvísející východní nauky, protože je nemožné zpochybnit, že Ježíš (protože se na východě jak zmiňuje i Lin mohl pohybovat) nebyl s největší pravděpodobností těmito naukami inspirován.

Fenomen Budha zná každý, ale Milärepu a jeho lidský a dobrosrdečný přístup k lidem (či postavu Marpy učitele - jinak hezký nick marpo jun..[smích]) už tolik hledajících nezná.


Ježíš se svým přístupem k lidem a jak JIM nesobecky pomáhal Milärepovi podobá (nebo vice versa řečeno Milärepa Ježíšovi) a podstata informace je o tom, že v "kuchařkách" všech oficiálních náboženství je tento přístup (pro snazší ovládání oveček, peníze a MOC) přes mnoho pokryteckých slov o lásce, dobrotě a pokoře zastřen či deformován (mimochodem je také dobré si všimnout, jak brutálně a PROČ byl někým sepsán např. Starý zákon).

A abych dokončil, Podstata (pro přítele HHBB "dřeň"..), je mistrně jak už to bývá (samozřejmě, že Ovčáci tvrdí, že je to pro dobro lidiček, cha chaááá) zaretušována.


Tyto knihy jsou ve své podstatě sofistikovaně matoucí a účelově komplikované proto, aby je bylo lze vždy vykládat podle potřeb Ovčáků a ačkoli se bigotně tváří jinak, podle mne to s Pravdou na rozdíl od Pokrytectví nemá NIC společného.

(Ostatně, kolik lidí je opravdu četlo v originále a kolik si opravdu podrobně přečte jejich ekumenické překlady tak, aby tu Podstatu a jak je s nimi podprahově manipulováno, nezávisle na nesmyslných dogmatech a propagandě, pochopili???)


jansmith[smích]

205757

26.11.2009 10:52

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Ano mtk, "SKORO jak od jednoho autora", i když realita je jiná a tvá věta přesto podsouvá, že za tím stojí jeden člověk nebo skupina.


Ale i kdyby tomu tak bylo, což je nesmysl, tak podstatné JE, o ČEM ty dokumenty jsou, o čem hovoří a o tom, jak nutí většinového občana v rozporu s obvyklou praxí mainstreamu k nezávislému ZAMYŠLENÍ.

To je TO oč tu běží a od čeho je snaha odklouzat jinam. To ale nejde. Jak jsem napsal, ty dokumenty a mnoho jiných shlédlo po Světě kvantum lidí a další přibývají.


jansmith[smích]

205759

26.11.2009 11:10

Hodina času

RE: Majetek a moc

jansmith1984 193.?.?.?

Není to kontraproduktivní a není to o mobilizaci nebo o vyskakování si mtk. Mobilizaci si nech pro meetingy ODS a podobných stran, které je mají v programu...[smích]


Pokud nechceš být pasivní a hrát tu hru s Ovčáky do nekonečna, tak je to jediná cesta, jak pomoci tzv. běžným a nevědomým lidem pochopit virtuální realitu, kterou díky různým pseudoautoritám žijí a jak (dokud je ještě čas) dosáhnout myšlenkové a názorové Svobody na manipulaci, tak pevně spojené s MOCÍ a penězi do těch správných kapes.


Pokud jde Ovčákům (jak píšeš) o redukci lidu, tak tomu lidu pasivita a nevědomost v ničem nepomůže a jediné co by mu před dalšími hrůzami a destrukcemi v řadě mohlo pomoci je SPRÁVNÉ pochopení SOUVISLOSTÍ. Jak s tím pochopením pak naloží je již na něm.


jansmith[smích]

205762

26.11.2009 11:38

Hodina času

RE: Nezapomínejme

jansmith1984 193.?.?.?

Přímo na tvůj příspěvek níže mtk již nemohu reagovat (chybí reply tlačítko) a tak odpovím zde.


Napsal jsi, cituji: "Víš čeho se trochu děsím, Jendo? Že bych měl sdílet "pravdu" s těmi, před kterými bych se asi měl mít velice na pozoru - fašistické a katolické křídlo." a já bych na to (možná jako Forrest) asi odpověděl takhle.


Nemusíš sdílet pravdu s nikým. Zeptej se své intuice a svého srdce, kde ta Pravda je a jestli ten, kdo ji hlásá je dostatečně důvěryhodný.

Samozřejmě, že on/oni ti budou přímo nebo podprahově tvrdit, že ANO, ale to nestačí. Zeptej se například s Donem Juanem od Carlose Castanedy jestli má jejich stezka srdce a pokud ano, jdi po ní, i když z duchovně filozofického hlediska nikam nevede.

Pokud ho nemá, tak asi ani její zvěstovatelé důvěryhodní nebudou a to co hlásají hlásají jen z nevědomosti nebo se skrytými (většinou nepříliš férovými) úmysly. Za MOCÍ a penězi na úkor CELKU se jde různými způsoby a jeden z nich jsou nahlas pronášená slova o pravdě, lásce, spravedlnosti, národu, čistotě rasy nebo demokracii, kdy realita je více či méně opačná.


Pravdu není nutno skrývat nebo motat do pokrytectví a když ti někdo řekne, že NENÍ pro VŠECHNY a že její ukrývání je pro jejich dobro, tak VELMI spozorni.

A k tomu tobě i nám všem ostatním dopomáhej "Bůh" nebo to, co si za tím pojmem představujeme.


jansmith[smích]

205765

11.12.2009 18:53

Podle oficiální zprávy unesla izraelská armáda 6 200 dětí

RE: Nietzsche a židovství. Analýza

jansmith1984 193.?.?.?

Taky bych měl poznámku, která není v kontradikci k řečenému, jen informaci doplňuje.


Mimo uvedené existuje i třetí možnost, kterou může jednotlivec v případě nástupu řekněme represí zvolit (příklady v historii), a to je v přeneseném smyslu slova odchod do v uvozovkách vnitřní "ilegality".

Pozor. Nemám na mysli ilegalitu ve stylu odboje za WW2 nebo ve stylu tzv. disentu za 3.odboje. Obojí je opět jen pokračováním politiky jinými prostředky, tedy dosahování operačních cílů za použití mnohdy násilí a často košér pokrytectví a není smyslem této úvahy zde nyní polemizovat o oprávněnosti tohoto násilí. A i když to není tak patrné, tak dokonce i tzv. 3.odboj se k násilí uchyloval a nebyla to jen skupina kolem bratrů Mašínů, která humánní myšlenky odporu vůči Systému svými skutky zdiskreditovala.

(mimochodem, všimli jste si rétoriku nositele Nobelovy ceny Míru Obamy, který nyní otevřeně hlásá, že násilí, pokud jej provádíme MY, je oprávněné???[smích][smích])

Navíc, nejen, že ničeho faktického tehdy skupiny 3.odb. ve vztahu ke společnosti nedosáhly (tj. pozitivní změny), naopak se po morální stránce (byť tvrdí ideologocky opak) zařadily na úroveň těch, které samy kritizovaly.Ilegalita, o které s nadsázkou hovořím (a tak to prosím berte [smích]), by se dala přirovnat k přístupu toltéckých bojovníků nebo za španělské konquesty perzekvovaných mexických indiánů (cesta Brujos, Nagualů).

Netvrdím, že to je cesta pro současné podmínky. Je to ale cesta jak o změně nikoli jen hovořit, ale pro její naplnění začít v první řadě pracovat sami NA SOBĚ. Seskupovat se s lidmi podobného smyšlení a pokud možno podobných schopností a nenápadně, tak jako neuchopitelný stín, pomáhat i ostatním (dočasně nevědomým), aby pochopili nutnost uskutečnit změnu nejdříve v sobě a až potom se pokoušet měnit ostatní. Změna musí přijít zdola, opačně to nefunguje.

Nebo minimálně v této věci postupovat paralelně a nikoli tak, jak se snaží mnozí profesionální revolucionáři, pseudoguruové, kteří potom jako v Orwellově knize "Farma zvířat" ideje (pro které se tzv. za pravdu, lásku a spravedlnost původně bojovalo) později více či méně zneužijí pro svůj benefit.


Zprofanovaný a dlouhodobě neudržitelný Systém, který je předmětem bádání i zde na Zvědavci, je vlastně odrazem našeho nevědomého ega, které volá po změnách (ale až tehdy, pokud je okolnostmi donuceno), ale fakticky o ně nestojí a udělá vše proto, aby k nim nedošlo.

Změna, o které hovořím spočívá v odchodu do "myšlenkové" ilegality, která vede k ovládnutí ega, pochopení SOUVISLOSTÍ a změny chápání reality, která nám je Systémem, chamtivými voldemortími E/elitami a jejich lokaji po věky úspěšně podsouvána.

My two cents.


Mimochodem, předchozí pietroovy příspěvky jsou pro chápání Souvislostí hodně užitečné.


jansmith[smích]

206804

12.12.2009 11:33

Podle oficiální zprávy unesla izraelská armáda 6 200 dětí

RE: Nietzsche a židovství. Analýza

jansmith1984 193.?.?.?

Právě naopak Vojto..[smích]


Zásadní změna k lepšímu z celospolečenského hlediska (o které zde hovořím) nikdy nepřišla s hora, byť se o její nastartování mnozí moudří duchovní učitelé (jak jsi je vyjmenoval: Buddha, Kristus, Hus, Gándhí) svými kázáními a radami ve své době pokoušeli.

Poznámka kolegy Reneho také leccos vysvětluje, protože většina těch moudrých učitelů byla Systémem (tedy Pokrytci v jeho čele a jejich placenými nebo nevědomými Lokaji) pro MOC a peníze do těch správných "košér" kapes násilně umlčena (J.Hus, Mahátma Gándhí, M.L.King jr. atd.) nebo jak se to děje v dnešních pseudodemokraciích s jejich nástupci ignorována tím, jak jsou cíleně odsunuti na okraj zájmu mainstreamu.


Ti lidé dali ostatním pouze návod na cestu k sebepoznání a hledání cesty osobního růstu k vnitřní svobodě pro DOBRO CELKU (nikoli jak je v DUALITĚ podsouváno toliko ega) a proto trvalo další stovky (tisíce) let než se jejich myšlenky rozšířily natolik, aby to začalo mít nějaký zásadní vliv na reálnou situaci ve společnosti.


Pravda je tedy taková, že ke SKUTEČNÝM pozitivním změnám (nikoli jen verbálním návodům) došlo ve velkém až tehdy, kdy tzv. běžní lidé (mnohdy po tragických zkušenostech s vrchností) tyto "návody" aplikovali na sobě -ZMĚNILI SE- a tudíž začali změny postupně prosazovat i navenek.

Tedy ještě jednou Vojto: ZDOLA NAHORU...[smích]


Ti lidé (jak si je jmenoval), by bez toho, co jsi poznamenal, cituji: ("otevírání očí, nahlížení za opony (a jiné)".) vůči svým nevědomým bližním, žádné markantní pozitivní posuny v dějinách neprosadili. A to ani nepřipomínám, že tvůj příklad -Hitler- (připomínám, že byl někým MOCNÝM z pozadí financován a k moci přiveden) lidem oči neotevíral, ale jim je pomocí demagogie, zneužité ideologie, brnkáním na jejich animální pudy, negativní emoce a po Goebelsovsku rozšiřovaných pokřivených "pravd" pro strategické cíle E/elit naopak ZAVÍRAL.

Dokonce i idea komunismu byla zneužita a odsouzena k zániku, protože ji většinová populace (tak jak zdůrazňuji: Z DOLA) nepřijala a mimo jiné to bylo i proto, že ji byla velmi často násilně a krvavě (S HORA) v rozporu s humánními přístupu a zdravým rozumem naroubována.


Jako ve většině svých názorů na Svět a mezilidské vztahy v něm se i tentokrát Vojto bohužel mýlíš, ale nevadí, přijdou i další pokusy. Navíc si skrze tebe tuto naší rozpravu mohlo přečíst nebo ještě možná přečte mnoho dalších čtenářů Zvědavce a je již na nich, ke které z našich variant se vnitřně přikloní. Mýlíš se tudíž logicky a analogicky i v tom posledním svém tvrzení, že bych zde s tebou snad plýtval energií. A Peace s tebou.

jansmith[smích]

206850

12.12.2009 22:52

Podle oficiální zprávy unesla izraelská armáda 6 200 dětí

RE: Nietzsche a židovství. Analýza

jansmith1984 193.?.?.?

Nevím, nakolik máš pravdu abc, protože nezavrhuji nic, co jsem si svou zkušeností nebo intuicí nemohl ověřit a proto ani tvé, silně na Bibli a Krista náboženskými mýty a ideologiemi orientované názory, které zde v debatách sleduji již delší dobu, nezavrhuji.

Vše je o úhlu pohledu a o úrovni vnímání reality, na které se nacházíme a tudíž každému co jeho jest.Protože ale nejsme na kůru, ale v debatě, je dobré zaměřit svou pozornost na Podstatu a nezabřednout do disputací, které se od ní odchylují.

V mých předchozích příspěvcích nehovořím (jak píšeš) "o POMOCI" (která může pro připravenou lidskou bytost přijít ve své podstatě odkudkoli tedy klidně i s hora), ale hovořím o skutečné "ZMĚNĚ" společenských vazeb a Systémů k lepšímu, která může podle mne nastat ať se ti to líbí nebo ne jedině tzv. " Z DOLA NAHORU".

Pokud většinová populace nepochopí ryzí (tj. egem, demagogy a ideology nepokřivenou) Podstatu myšlenek svých etiku a morálku hlásajících učitelů (a je jedno jestli se jedná o Ježíše Krista nebo další historiky zdokumentované duchovní učitele), nepřijme je za svou (ale nikoli jako bigotně věřící ovečky, ale jako svobodně a samostatně kriticky uvažující lidské bytosti) a nezačne se podle nich ve svých každodenních životech k sobě i jiným chovat, nikdy ke skutečným a co je důležité trvalým společenským změnám k lepšímu nedojde.

Vždy jen dominuje honba za něčím, spojená ruku v ruce se všudypřítomným pokrytectvím (chceš-li farizejstvím), plus strachem a závislostmi (byť se s hrdým čelem nebo hranou pokorou tvrdí opak) a mizérie tzv. běžných lidiček (na rozdíl od těch bohem či kým vyvolených..[smích]), skrze těmi právě jmenovanými v nich podporující nevědomost a ignoranci, stále dokola pokračuje.

Takže jestli ta pomoc přijde od tvého Boha (a je jedno, co si pod touto SILOU kdo představujeme) nebo od vědomých lidských bytostí, tak to ještě neznamená změnu, o které hovořím.


To je ten princip, který já pracovně nazývám: z dola nahoru a který je pro některé hledající a zároveň tápající lidičky z různých a celkem snadno pochopitelných důvodů prozatím nestravitelný.

Věřím [smích], že je to teď jasnější.


jansmith[smích]

206879

13.12.2009 15:58

Podle oficiální zprávy unesla izraelská armáda 6 200 dětí

RE: Nietzsche a židovství. Analýza

jansmith1984 193.?.?.?

Jasně Vojto..[smích]


Nedivím se, protože to je v podstatě jediný způsob, jak uniknout debatě a iritujícím informacím, které nezapadají do tvého konceptu vnímání reality, stejně jako tomu bylo blahé paměti například v případě kolegy a sofisty HHBB ohledně naší polemiky o podstatě ega. Pamatuješ?


Není to tady na Zvědavci takto z tvé strany poprvé a vlastně je to tak dobře, protože to stejně nevypadá, že bys měl snahu se zamyslet nad Světem a lidskými vztahy v něm i z jiného pohledu, než ti diktuje myšlenková úroveň pseudoautorit, ke kterým pravděpodobně vzhlížíš a od kterých čerpáš inspiraci a navíc zde nebudeme alespoň editorovi "nataženými" polemikami zabírat místo.

Jak dokumentuje historie naších názorů na různá zdejší předešlá témata se slovy Janka dodávám, že oba zůstáváme na jiných úrovních (vrstvách) vnímání, takže úsudek ohledně rozebíraného nechť si případný čtenář vlákna, pokud bude mít zájem, učiní sám a my dva "na viděnou" někdy jindy.

Peace s tebou.

jansmith[smích]

206909

14.12.2009 16:28

Podle ministerstva zemědělství dostává 37,2 milionu Američanů poukázky na jídlo

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře a polopaticky napsané i pro finanční analfabety (nebo kanalfabety?[smích])


Doufám, že si to (a hlavně poslední větu) přečte přítel diskutér Vojta49 a sofista HHBB, pro kterého to bude pravděpodobně jen chiméra a snaha chorého mozky hledat nepřítele, který neexistuje, případně snaha evokovat čistky (či pogromy) na nevinných altruistických bankéřích viz. všemi oblíbení a od hlavy k patě pravdou, láskou a demokracií prostoupení R&R Ltd.[smích]

jansmith[smích]

206962

15.12.2009 13:54

Podle ministerstva zemědělství dostává 37,2 milionu Američanů poukázky na jídlo

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

jansmith1984 193.?.?.?

To je právě záměrný nebo nevědomý omyl HHBB. Zvláště tvá poslední věta.


Voldemortí Systém (a je z jistého pohledu jedno, kdo za ním historicky stojí), který je E/elitami a jejich lokaji radostně a s písni na rtu od nepaměti udržován (jak píšeš) v chodu a sofistikovaně vylepšován, potřebuje právě OVČÍ přístup nevědomých, nábožensky i jinak oblbovaných, pasivních a pokud možno vystrašených lidiček, který ty za ovčí pravděpodobně nepovažuješ.

Lidé, kteří začínají vědomým způsobem třeba na netu hromadně voldemortí Systém a jeho POKRYTECTVÍ s jeho škodlivostí a dlouhodobou neudržitelností nezávisle na pseudoautoritách studovat a chápat, by se podle tebe měli zřejmě i s Trevorem vrátit zpátky do stáda a už v žádném případě získaná fakta nesdělovat ostatním...[smích]

Co jiného byl tvůj názor z jedné starší diskuze, že Pravdivé informace NEJSOU PRO VŠECHNY a tudíž jsou podle tebe pravděpodobně jen pro Vyvolené?


Je to tak HHBB? Chápu to správně? Protože co jiného vyzařuje historie tvých příspěvků zde na Zvědavci než snaha pozornost probouzejících se (dříve ve své nevědomosti stále dokola podváděných a pokrytci zneužívaných lidí) odklonit od Podstaty problému a strašit (jak si se pokusil) např. čistkami a pogromy?

Existuje na to bonmot a ty máš bonmoty rád, viď..[smích], který zní: HLAVNĚ NEJMENOVAT!


Pan Plzák, "úspěšný to raditel" lidským duším, psychiatr a psycholog měl na to slogan, kterého autorství údajně později popřel: tj. ZATLOUKAT, ZATLOUKAT, ZATLOUKAT a odhaduji, že podle toho se mu jako "odborníkovi" (asi podobně jako Nietzschemu) dařilo v osobním životě.


Podle tvé filozofie (a ty rád filozofuješ) měl pravděpodobně Hus ve své době držet ústa a Bruno odvolat a všechny novodobé nezávislé zdroje informací by měly umlknout, protože se na té mizérii vlastně podílejí. Je to tak?

Neměl by zavřít krám i p.Stwora a Zvědavec skončit, protože svými články ten antisemitismus a Pokrytectví E/elit vlastně živí a k nápravě Světa podle tebe dojde dříve nebo později jedině tehdy, když se o jeho nepravostech (a ZEJMÉNA PŮVODCÍCH těch nepravostí) NEBUDE otevřeně MLUVIT?..[smích]


Není hledání informací a řešení v reálném čase vlastně kontraproduktivní a nebude lepší nechat se zavřenýma očima a ucpanýma ušima novodobým Voldemortům volnou ruku???

Vždyť oni chtějí pro tzv. běžné lidičky historicky jen to nejlepší a pokud by jim to někteří šťouralové, jak si legračně napsal, cituji: "svou „konspirátorskoupropagandou" nekazili a nenapomáhali tak stejně nevyhnutelnému rozpadu, již dávno by se rozdali a udělali z planety Země (made in diskutér Abc) Ráj na Zemi. Tak co, je to tak příteli?..[smích]

A Peace s tebou.

jansmith[smích]

207025

16.12.2009 21:08

Ateistický národ v banánové republice

RE: Víru mám, ale vlastní.

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře si to napsal Oracle. Jen bych ještě abc a dalším připomenul, jaký byl apoštol Pavel (z Tarsu), dříve než ho osvítil "duch svatý"..[smích] brutální farizej a kolik nových křesťanů mu vděčilo za očistec na zemi než jeho přičiněním zemřeli.

Zajímavá je věta z Wiki, cituji: "s Ježíšem se osobně nesetkal, vyjma zázraku obrácení na cestě do Damašku (to je to osvícení duchem svatým, které parafrázuji výše). Jeho zásluhou se křesťanství začalo šířit mezi pohany a stalo se svět.náboženstvím. Proto je často považován za faktického zakladatele křesťanství."Po zkušenostech s našimi médii a jak perou lidičkám mozky bych za to moc nedal, že se to s milým Pavlem tehdy událo přesně tak, jak popisuješ.

Kluci Vyvolení velmi rychle pochopili, že křesťanskou víru jako nový fenomén a konkurenci nepříliš populárnímu a "násilnickému" judaismu (viz. Starý zákon) nelze pro její humánnost a naději posmrtného života pro všechny již zastrašováním a brutalitou vymýtit, tak ji skrze Šaula a další infiltrovali. Nepřipomíná to někomu paralelu k tomu, co je napsáno v Protokolech Sionských mudrců?


Vím, že se to asi příteli abc a dalším bigotně věřícím nebude líbit, ale to je tak asi všechno, co s tím mohou udělat. Proto byla evangelia následně deformována, Ježíšovo východem ovlivněno učení zneužito k nesmyslným dogmatům a brainwashingu a tím přizpůsobeno požadavkům E/elit. Máří Magdaléna jako Kristova družka zatlačena do pozadí, patřičně onálepkována a s ní demagogicky a v souladu s žádanou propagandou pokryteckého patriarchátu celé ženské plémě a z křesťanství se v rozporu s Kristovým učením stal postupně nástroj MOCI a přesunu peněz do těch správných kapes.


A pro přítele HHBB. Stejně jak bylo ve své době infiltrováno Křesťanství (a nejen tzv. obráceným Pavlem z Tarsu), tak byly později někým, které zde pracovně nazýváme Voldemorty, infiltrovány i vznikající a po věky fungující misijní řády a tajné organizace.

Je to podle mne jediné vysvětlení pro pozdější vývoj a proto, kam se náš Svět po věky v rozporu se zdravým rozumem ubírá. Už to tady na Zvědavci ústy pí.Jarmily, Mirdy a dalších padlo mnohokrát.


Nic se neděje náhodou. Žádná (často krvavá, viz. VŘSR) revoluce nebo VÁLKA nemá naději na úspěch pokud není suportována těmi SPRÁVNÝMI lidmi, lidmi, kteří většinou počítají několik tahů dopředu a mají k dispozici dostatek moci, finančních prostředků a lokajů, skrze které ovlivní nevědomé masy k obrazu svému...

Ne vždy jim to vyjde dokonale, ale času je dost a z hlediska věků je itinerář jednoznačný.

A nebo není? Stejně jako příčiny následků, které lidský druh od nepaměti zažívá, které podle Vojty49 "NIKDO" přímo nebo z poza Opony košér metodami neovlivňuje a které jsou jen výsledkem genů a evoluce.


jansmith[smích]

207184

17.12.2009 11:14

Ateistický národ v banánové republice

RE: Víru mám, ale vlastní.

jansmith1984 193.?.?.?

Z jistého pohledu jsou dobře formulované a k Podstatě mířící "traktáty" užitečnější, než filozofická mlžení, bonmoty a snadno zneužitelná podobenství, jak nás jimi historicky zásobuje např. z velké části lidskými mozky (egem) vykonstruovaná Bible a další tzv. "svaté" knihy a v nové době v podobném duchu přítel hábečko - což lze doložit historií zdejších diskuzí..[smích]


A pokud se bavíme o Voldemortech a podobných podle něj volovinách, což je pracovní výraz pro různé (zdůrazňuji) Pokrytce, vykuky, košér byznysmany a bojovníky za MÍR, spravedlnost, pravdu, lásku a demokracii, bez ohledu na stranickou příslušnost, upřímné či pokrytecky zastávané náboženství/vyznání (podotýkám, kteří v rozporu s tím co hlásají historicky pro MOC a peníze do těch správných kapes stále dokola iniciují krvavé VÁLEČNÉ konflikty a další chuťovky) a který na Zvědavci již zdomácněl, tak zde se nejedná o nějaké imaginární, cituji HHBB: "bubáky", nýbrž o velmi živé a agilní lidi a skupiny, o jejichž původu by se nemělo pro zachování duševního zdraví podle něj raději otevřeně diskutovat.


Vždyť Pravda není pro všechny, jak jsme byli již dříve poučeni, že?.[smích] a takové snahy navíc k poznávání SOUVISLOSTÍ nemohou pomoci, ale naopak, cituji: "dost duševně uškodit". A jak se stalo v případě Husa, Bruna, Gándhího nebo třeba M.L.Kinga jr. je třeba pamatovat i na to, že mohou způsobit i dosti nepříjemná bebíčka na těle...

Je to tak HHBB? Stále zřetelněji se ukazuje, že tobě jde v podstatě o dobro nás všech diskutujících Zvědavců a navrch o přísun jen bezpečných a pochopitelně kvalitních názorů či informací, viď? A tudíž ti díky..[smích]


jansmith[smích]

207228

17.12.2009 11:47

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Zelena

jansmith1984 193.?.?.?

Zajímavě napsané ampe a já jen dodám, že to přesně dokumentuje princip, který jsme v jiném vlákně rozebírali s přítelem Vojtou49, a to, zda-li je možno prosadit zásadní ZMĚNU společnosti (od pokrytectví pro peníze a MOC k porozumění a k udržitelnému rozvoji), tedy DOBRU pro všechny zúčastněné a nikoli jen primárně pro benefit a povyražení E/elit (upozorňuji kolegu Abc, že jeho výraz POMOC -např. nejvyššího- znamená něco jiného a o změnu se ještě nejedná). Tedy SHORA dolů, pokud není pomocí správné a nepokroucené výchovy POCHOPENA, přijata a poctivě aplikována tzv. obyčejnými lidmi, tedy ZDOLA nahoru?

Ano. Doba je lživá (já používám výraz: Pokrytecká), ale pokud se o tom nebudeme bavit a díky z takového rozhovoru generovaným informacím se do rozhodujících pozic postupně nedostanou moudří a spravedliví lidé (a odborníci, kteří nemají v očích jen dolárky a farizejství k prosazení svých vizí nepoužívají), tak jsme jako statisté a ovce donuceni jen doufat, že to myslí dobře a že to nakonec pro nás, přes všechny sviňárny, kterých se historicky ve jménu boha, pravdy, lásky a nyní demokracie dopouštějí, dobře dopadne.


jansmith[smích]

207231

17.12.2009 12:33

Podle ministerstva zemědělství dostává 37,2 milionu Američanů poukázky na jídlo

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

jansmith1984 193.?.?.?

Záleží, co si představuješ pod pojmem "konspirátorská propaganda".

HHBB tuto nálepku použil ve vztahu ke kozorohovi a protože kozoroh tady na Zvědavci (na rozdíl od mého přítele sofisty a mlžiče HHBB) dlouhodobě platí za důvěryhodného diskutujícího, tedy osobně i jeho příspěvky za "konspirátorskou propagandu" nepovažuji.


Pokud si HHBB myslí, že kozoroh čerpá z tzv. konspirátorských webů a že jeho informace jsou tzv. mimo mísu, nechť to doloží. Pokud se mu to povede stejně, jako v jiných sporných případech, tak spojení: kozoroh a "konspirátorská propaganda" je opět jen nálepkou a pocit HHBB, který je generovaný z nedostatku vlastních relevantních argumentů.

Stačí ti to tak? Tím netvrdím, že neexistují weby, kde se podobně jako v oficiálním mainstreamu pravda v rámci propagandy a ideologického boje záměrně a brutálně a košér způsobem nepřekrucuje nebo nezamlčuje. Samozřejmě. A jeden "konkurenční" z názvem nezvědavec nebo web pí. Tidlidi jsou toho názornými ukázkami.

Proto si zdroje informací vybírám a nevěřím všemu, co mi někdo s odpuštěním nablije..[smích]Já myslím, že je to jasné a pokud nemáš něco opravdu závažného k tomuto tématu, tak bych tuto polemiku již nenafukoval.

jansmith[smích]

207237

17.12.2009 17:42

Ateistický národ v banánové republice

RE: husita je na vině

jansmith1984 193.?.?.?

Tady dochází bych řekl k nepochopení 88ko...[smích]


Pokud bys studoval Husa a zejména Komenského, tak bys viděl, že pokud je Husitství něčeho reformou, tak JE snahou o reformu křesťanských hodnot a NEJEDNÁ se skrze něj o popření křesťanství jako takového. Co je popíráno a když to nešlo jinak tak mečem "vyargumentováno" je farizejství a pokrytectví převážně římskými katolíky ukradených a zneužitých křesťanských ideálů, které E/elity a jejich lokajové zvláště v době Husa už natolik zprofanovaly, že někomu došla trpělivost...[smích]

Možná bys stejně tak mohl obvinit národy protihitlerovskou koalice, že vystoupily (když už nebylo zbytí) proti násilnické nacistické ideologii ozbrojeným způsobem a samy také paralelně napáchaly spoustu zbytečného zla.


Tedy ještě jednou. Husitům podle mne NEŠLO o nenávist ke křesťanství a Husitství NENÍ předchůdcem bolševizmu. Jen lidé, kterým leží v žaludku poválečné uspořádání Evropy a role Československa v něm (jako např. p.Posseltovi a lokajům kolem) by rádi husitské tradice v myslích Českého národa zdiskreditovali a proto je možno sledovat, jak se v siovizi poslední dobou různé košér narážky na Husity objevují.

Dokonce nejsou peníze na zachování státní památky Žižkova rodiště v Trocnově, zatímco např. synagogy a různé jiné "příbytky" Páně [smích] se rekonstruují a dotují horem dolem.


A VŘSR a bolševici? Tady se opět jedná o zneužití jedné ideje a o tom bylo na Zvědavci již v minulosti mnohé řečeno.


jansmith[smích]

207277

17.12.2009 18:51

Ateistický národ v banánové republice

RE: Víru mám, ale vlastní.

jansmith1984 193.?.?.?

Ani ty 8-P jsi Bibli v originále nečetl nebo ano? Možná nějaký ekumenický překlad, ale o to teď nejde, tudíž se mi tvá rada, abych si ji přečetl zdá legrační..[smích]


Nepotřebuji číst stále dokola bibli a evangelia, abych srdcem pochopil o co Ježíšovi v jeho kázáních, i díky tomu, že byl údajně ovlivněn východními naukami (pokud opravdu existoval a opravdu prohlásil to, co mu je připisováno), šlo.

Bible a evangelia jsou jen nepřehlednou omáčkou, do které se mezi neoddiskutovatelné Pravdy snadno uschová spousta nesmyslných dogmat, matoucích polopravd, demagogií a pokrytectví, které by Ježíš (pokud byl takový jak se traduje) nikdy neřekl a už vůbec je neučil.

Postup stejný, jak činí sofisté ve dnešním mainstraemu, kdy do balíku zavádějících polopravd nebo vyložených lží vsunou několik nezpochybnitelných pravd a cesta k brainwashingu oveček (pro MOC a peněží [smích] do těch správných kapes) je otevřená.


Dokonce již Mojžíšovo desatero přikázání je interpretováno deformovaně a vadí to někomu z bigotních věřících??

Nikoli. Přijali tvrzení pseudoautorit k obrazu svému a teď nehovořím o tom, že se desatero až na výjimky lidmi nedodržuje, ale o tom, že je minimálně v jednom bodě deformovaně interpretováno.

"NEZABIJEŠ"


Vidíš tam někde 8-P: "Nezabiješ člověka?" Nemůžeš to tam vidět, protože to tam NENÍ. A co na tuto disproporci farizejové a sofisti? No přeci, že to údajně správně znamená: "Nebudeš vraždit". Tudíž většinou brutální zabíjení mnohdy velmi inteligentních a cítící zvířata pro zábavu a pro obžerství lidského jazyka vražda není a je to s bigotně hranou pokorou (pravdou a křesťanskou láskou) v pořádku?!?!

Zamyslil ses nad tím takto někdy 8-Pko?


Křesťanství bylo samozřejmě infiltrováno hříšníky z křesťanského hlediska, ale navíc bylo infiltrováno Pokrytci, kteří jeho ideje v rozporu s Kristovým učením pro potřeby E/elit později patřičně zdeformovali a zneužili.

jansmith[smích]

207286

18.12.2009 14:37

Podle ministerstva zemědělství dostává 37,2 milionu Američanů poukázky na jídlo

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

jansmith1984 193.?.?.?

To je dobrý přístup mtk a v podstatě děláš to, co se snažím i já, tj. postupovat bez klouzání a sofistikovaného filozofování k jádru problému nebo jinak řečeno k Podstatě a být zároveň kritický k udičkám kolem..[smích]


Každý na to máme jiné postupy a jinak vzhledem ke svým zkušenostem chápeme souvislosti, ale to je přirozené, protože se můžeme, pokud budeme postupovat s čistým svědomím a nezaujatě, dopracovat ke stejně relevantním závěrům.

Pokud se týká tvého tvrzení, že jsem neodpověděl přímo, tak máš pravdu. Odpověděl jsem nepřímo (ale i tak myslím jednoznačně) a to hlavně proto, že sem neměl čas ani náladu ten web podrobně studovat a posuzovat. Mám i jiné povinnosti a aktivity, a tak musím svůj čas organizovat úsporně.

Už lehký náhled mi signalizoval, že by studium toho webu v návaznosti na mou cestu osobního růstu byla pravděpodobně ztráta času, a proto sem to zhodnotil jak sem to zhodnotil... Navíc je spousta magorů nebo sofi/sio manipulátorů, kteří nevědomě nebo cíleně generalizují/zevšeobecňují a pro své cíle a ideologie, které zastupují strkají všechny do jednoho pytle. Vždyť to znáš: rozděl, rozeštvi, ukaž viníka a PANUJ..[smích]


Kozoroh čerpá z mnoha zdrojů, ale ve své většině mají jeho příspěvky dobrou vypovídací hodnotu a je už na nás, abychom posoudili, kde je podle nás tzv. objektivní pravda. Co se týče židovské víry a jak je ovečkám vtloukána do hlavy, tak judaismus, tóra, talmud (podobně jako Bible, Korán) je jedna velká manipulace a židé (a nejen oni, protože to není věc vyznání) jsou velcí manipulátoři, a proto bych se neuzavíral nijaké možnosti, a to ani té, kde píšeš o jejich spiknutí proti křesťanství. Vždyť i postava Pavla z Tarsu a kam Kristovy ideály díky jeho následovníků odklouzaly (klidně i díky apoštolům a těm co psali evangelia) lecos evokuje.

Nezvědavec a Tidlidi s tím mají co dělat coby pomyslné kamínky do mozaiky. Nic více, nic méně.


Proto je dobré si zdroje informací vybírat a nevěřit, jak sem napsal minule, všemu, co je kde nablito, ale být nad věcí a zdravě kritický.

jansmith[smích]

207391

18.12.2009 17:09

Ateistický národ v banánové republice

RE: Víru mám, ale vlastní.

jansmith1984 193.?.?.?

Jak dalece studuješ Bibli je tvoje věc. Podle mě to je stejné, jako bys s vírou, že se dozvíš skutečné "Boží slovo" studoval Hollywoodský scénář nějakého náboženstvím prodchnutého VELKOFILMU a myslel si, že jej nedala dohromady skupina placených scénáristů, ale sám Nejvyšší.[smích]

Už sem to napsal prve. Nepotřebuji studovat žádné svaté knihy, abych srdcem nerozpoznal, co je opravdová humanita a nezprofanovaná Pravda a Láska. Svaté knihy studuje po celé Planetě od věků spousta náboženských/církevních činovníků a jejich oveček, ale na zlepšení společenských poměrů a odstranění POKRYTECTVÍ to zafungovalo minimálně.

Právě naopak. Ti, kteří Boží slovo z pozic autorit nejvíce hlásají je velmi často nejvíce porušují (tzv. hlásají vodu, ale pijí víno) a pro MOC a peníze do těch správných kapes manipulují vědomím a podvědomím nevědomých (tudíž bezbranných) k obrazu svému a aby se jim to lépe maskovalo, tak je to "boží slovo" i náležitě sepsáno...


Mimochodem, nenapsal jsem, že Bible je, cituji: "nesourodá omáčka", nýbrž sem napsal, že je "nepřehledná/matoucí omáčka" a to je rozdíl. Proto bylo tak snadné do ní zakomponovat spousty nesmyslných dogmat nebo matoucích podobenství. Jedním z cílů farizejů je obracet význam slov a měnit smysl vět a tím netvrdím, že jsi farizej. Jen se nad tím zamysli, stejně jako se zamysli nad přikázáním NEZABIJEŠ.

Správně jsi napsal: "Thou shalt not kill", kde se slovo člověk nevyskytuje a proto si farizejové toto přikázání upravili na "NEZAVRAŽDÍŠ", aby pravděpodobně omluvili (mnohdy velmi cynické a brutální) zabíjení zvířat, o lásce a soucitu horem dolem hovořícími a bigotně pontifikujícími "křesťany".

Pokud se nemýlím, tak rčení "oko za oko, život za život/zub za zub" je součástí Starého (judaistického) zákona a Kristus jak se traduje nic takového nekázal. Naopak zjednodušeně učil, že je třeba nastavit i druhou tvář a tudíž to opět potvrzuje, jakou je Bible (stejně jako Tóra, Talmud nebo Korán) lidskými egy a nikoli tzv. Nejvyšším zkonstruovanou tzv. matoucí omáčkou, která nemá s Pravdou a Láskou nic společného, byť o těchto hodnotách stále hovoří a farizejsky se jimi zaštiťuje.

Upozorňuji. To neznamená, že Bible a ostatní svaté knihy nejsou konzistentní, velmi sofistikované a že si protiřečí. Naopak, jinak by jim nevěřil ani Budulínek a tímto zdravím přítele HHBB..[smích], jenže konzistence a manipulace jedno bývá.

A nelze se tomu divit, protože byly v čase mnohokrát přepisovány a v souladu s požadavky E/elit zdokonalovány a nepsali je žádní blbci, ale sofisté a lokajové jako nástroj Systému k ovládání oveček. Proto si ji v originále ani číst nemohl, protože originál se nezachoval a byl navíc za dobu přepisování košér upravován.

Také ti přeji hezký den a příjemné svátky 8-Pko.


jansmith[smích]

207403

20.12.2009 19:32

Ateistický národ v banánové republice

RE: 1948

jansmith1984 193.?.?.?

Hezká debat s HHBB mirdo. Jsem rád, že se náš přítel rozmluvil a zase o něco poodhalil svůj způsob uvažování, který rád rozpouští do mlhy matoucího filozofování a podobenství.

Tedy konečně něco hmatatelnějšího, co by mohlo posunout o něco kupředu i vzájemnou debatu o Podstatě.


Přidal bych dovětek, který může být pro čtenáře, nezajíždějícího mimo české weby a diskuze možná zajímavý.

České debaty mohou totiž působit izolovaně od Celku (zahraničních debat) a proto mohou být pro takového čtenáře přitažlivé názory HHBB, který sofistikovaně tlačí diskuzi od bankovních a jiných mafií k různým řádům, lóžím apod.

Proč ne, v podstatě má pravdu, protože i řády mají při dělení světové MOCI i soudobou opodstatněnost a jako s "Katányho" chobotnicí je nutno s nimi počítat. Tzv. E/elity se rekrutují z různých chobotnic, ale stále je třeba (jak to dělá "buňka" kolem Mirdy - tímto zdravím R.Marcinka od SEAL a HAHO: High Altitude High Opening.[smích]) beze strachu a pokrytectví připomínat, KTERÉ jsou v současnosti a PROČ na špici pyramidy a na důkazech je nekompromisně pojmenovávat.


Historie nás poučila, že žádný izolovaný Mesiáš, duchovní učitel nebo čestný politik nikdy nic převratného z celospol. hlediska nezmohl (naopak byl často košér způsoby odstraněn) bez podpory ZDOLA (tímto zdravím přítele Vojtu, se kterým jsme tento fenomén probírali) a tato podpora byla vždy v minulosti natolik SHORA rozdrobena a oslabena (brainwashed lidičky silou, strachem dotlačeni k pasivitě), že byla minim. účinná.

Až naše doba přinesla technologie, které umožňují tzv. obyč. lidem se zájmem o Pravdu (nikoli ovcím) se spojovat a zejména informace sdílet a tento pohyb již není (nebo alespoň doposud nebylo) možno JEDINOU PROPAGANDOU přehlušit, jako tomu běžně docházelo v minulosti.Co tím chci říci? Kdo se pohybuje po diskuzích v zahraničí nejlépe vidí, jaké názory mezi diskutujícími převládají a kam se ubírá hlavní proud. Rozhodně to není k pogromům, kterých se bojí sionisté a ti, kteří mají máslo na hlavě nejvíce (a kterých se obává i HHBB) a ani k jezovitům.

Většinový názor si podle mne uvědomuje a diskutuje viditelnou snahu tzv. E/elit o soustřeďování zneužité MOCI a varuje před nebezpečím něčeho jako NWO či něčeho podobného v bleděmodrém. Tento mozkový trust rozšiřující a probouzející se komunity občanů obrovsky motivovaným a akcelerujícím způsobem analyzuje a syntetizuje informace a názory (viz.SETI) způsobem, který dříve nebo později zrno od plev oddělí.

Už sem o tom psal. Tento pohyb započal, akceleruje a již se nedá legálními způsoby a žádnými voldemortími triky (ó jak krásný eufemizmus pro sviňárny) zastavit a pokud ano, tak jedině tak, že se při tom zahájí odpočet vedoucí ke zničení této naší tragikomické civilizace, jak ji známe.

jansmith[smích]

207575

20.12.2009 20:03

Podle ministerstva zemědělství dostává 37,2 milionu Američanů poukázky na jídlo

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

jansmith1984 193.?.?.?

To je dobrá úvaha s těmi ideologiemi.


Jen mi prosím tě vysvětli, jak se chceš dopracovat k Podstatě a jak chceš nalézt nějaké řešení problému, které nebude jen planým filozofováním, pokud nepochopíš JAKÉ příčiny a KDO konkrétně ty příčiny problémů vytváří a KDO historicky vede Pokryteckým způsobem a PROČ tuto civilizaci směrem, kterým se pohybuje.

Jedna z hlavních snah dezinformačních sil je právě tyto pokusy o pojmenování Podstaty v debatě ODKLONIT a maximálně je zamlžit. Proto existují často i weby, které kolem sebe cíleně "blijí" různé demagogie nebo jiné, které je "blijí" nevědomě a fungují jen jako užiteční idioti.

Jako studium puzzle dobrá, ale Podstata se z nich nevyčte.


Tedy ještě jednou. Je snaha pokud možno o hlavách chobotnice detailně nehovořit a jako v případě sionistů a antisemitismu je snaha tyto snahy postupně dostat do pozice kriminální a kriminalizovat je nebo naopak stylem pod svícnem je největší tma předhazovat udičky, aby si lidé řekli: to přece nemůže být pravda, že by námi tak manipulovali.


HHBB se podřekl svým výrokem, cituji: "Pravda není pro všechny" a od toho inkriminovaného okamžiku je pro mne ještě méně důvěryhodným partnerem v diskuzi než před tím.

Pravda JE z lidského i filozofického hlediska PRO VŠECHNY a všichni KDO VĚDÍ a nejsou farizejové by ji měli nahlas opakovat, aby byly opačné pokusy konečně, pro dobro VŠECH zúčastněných na této Planetě, demaskovány a profláknuty.


Je to podle mne jediný způsob, který může (navíc s pomocí internetu) fungovat, protože všechny ostatní snahy společnost Pokrytectví a Lží zbavit v minulosti selhaly.


jansmith[smích]

207579

23.12.2009 13:18

Jsou Američané zlomení lidé?

RE: Konec demokracie začal už dávno!!!

jansmith1984 193.?.?.?

Vidíš mtk? Tímto svým tvrzením si se ve smyčce vrátil k tomu, co zde na Zvědavci od počátku říká skupina kolem Mirdy.

Tedy nikoli o problémech a voldemortích vazbách mlžit, ale nazývat věci pravými jmény (tzv. padni komu padni) bez ohledu na ideokruhy, politickou stranu nebo vyznání.


Všimni si, že v případě, že zazní v nějako relevantní souvislosti jméno skupiny kolem R&R Ltd., okamžitě se zde ústy lidí kolem HHBB a dalších zdvihne vlna odporu a strachu před pogromy nebo čistkami, jako by tyto R&R skupiny historicky nic zásadního v ekonomice a politice neovládaly a pokud přeci trochu ano, tak jen proto, že jsou loutkami v rukou "jezovitů"..[smích]


A vvvoooo tom to je. Bavit se o těchto vazbách, žádnou z inkriminovaných skupin z hledáčku nevylučovat a dávat dohromady PUZZLE, které nakonec umožní zrození celkového OBRAZU, a to klidně i s myšlenkou na ty případně ještě výše za Oponou.

Podle HHBB žádné takové skupiny s globálním vlivem neexistují a jsou jen výplodem chorého mozku, stejně jako byl zřejmě chorý Brahe se svou teorií, že Země není placatá.


Nebo přijde doba, kdy bude debata o vlivu některých skupin na jádro diskutovaného pudla jako např. R&R Ltd. a podobných mafií stejně jako debata o 6mil variantě označena za antiseminismus a košér zakázána? Uvidíme, ale myslím, že umlčet a zastavit už díky internetu a novým probouzejícím se avatarům nepůjde. Naopak.


jansmith[smích]

207767

23.12.2009 23:08

Climagate – Velký vědecký podvod

RE: Zajimave..:)

jansmith1984 193.?.?.?

Kdo je původcem toho zla aristokrate?


Tak přesně o tom jsou mimo jiné i debaty na Zvědavci. Tyto debaty jsou často monology zdejších účastníků samých se sebou (přestože navenek vypadají jako dialog..[smích]), kdy se v zásadě snaží vyznat jen ve vlastním myšlenkovém a egem podmíněném MITOTE.

Najdou se zde i diskutující, kteří Mitote zvládají a kteří původce voldemortího zla, který většinovou populaci od nepaměti sužuje, dokáží na faktech a souvislostech POJMENOVÁVAT. Vedle nich zde ale působí několik dalších diskutujících, kteří si ale snahy o přímé pojmenovávání někomu nepříjemných Vazeb a Souvislostí z nějakého důvodu nepřejí, bagatelizují je a když to jinak nejde, tak hledají únik v bonmotech nebo klouzavých podobenstvích.


Zvědavec a další nezávislé webziny jsou něco jako novodobá škola života, kde se čtenáři (jak bylo v minulosti mirdou zdůrazněno) učí navzájem od sebe a kde se zájemci učí jak přistupovat k informacím či různým protichůdným názorům. Učí se tak nezávislosti na propagandě, ideologiích a sofi rétorice tzv. E/elit-jejich lokajů, která nemá za cíl hledání Pravdy/Podstaty, ale naopak např. cestou někým vlastněného mainstreamu její zneprůhlednění.

Proto také nechuť některých diskutérů, viz. přítele HHBB..[smích] bavit se o tzv. Voldemortech, protože to je příliš nebezpečné pro ty, kteří z těchto pozic již po tisicíletí manipulují a vysávají většinové (v nevědomosti udržované) obyvatelstvo. Copak koniášovský výrok HHBB-Vyvolených, že "Pravda není pro všechny" znamená něco jiného??


Podle těchto sofistů (kteří zde v debatách vystřídali legrační a možná agenturní dávno profláknuté figurky) zlo a nespravedlnost vůči bližnímu tzv. SHORA vlastně neexistuje a pokud ano, tak si za něj mohou tzv. běžní lidé sami. Je to přesně ten pocit, který do podvědomí lidiček od věků násilím nebo brainwashingem tlačí různé mocenské "autority", zprofan. církve ap.

Tj. nehledat původce nepravostí, POKRYTECTVÍ a vyložených lží v žádném případě i mimo sebe tj. u PSEUDOAUTORIT, ale naopak je hledat JEN v sobě a věřit tomu, že vysvobození z tohoto slzavého údolí přijde (při patřičné pokoře a servilnosti vůči vrchnosti a jejím pravidlům/zákonům) jako odměna s přesunem do věčného Království nebeského..[smích]

Nebo mohou zde sofisté včele s HHBB jasně bez mlžení PŘEDLOŽIT svou představu Podstaty a Původce nepravostí, které určují vývoj naší tzv. rozumné civilizace, když výraz "zlo mocných" relativizují? Vyjádřili se zde již takto někdy nebo hrají hru těch, kteří by rádi Podstatu udrželi mimo pozornost ovládané a po věky zneužívané většiny???


Historie se opakuje, a to i co se týče metod působení na lidské emoce a závislosti. Jen doba, Ovčáci a lokajové se mění a nástroje a sofistikovaná rétorika se přizpůsobuje.


jansmith[smích]

207824

24.12.2009 00:12

Podle ministerstva zemědělství dostává 37,2 milionu Američanů poukázky na jídlo

RE: Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře si to shrnul mtk, i když výrok HHBB "Pravda není pro všechny" chápu přesně tak, jak jej podávali Ovčáci a lokajové mocných v minulých dobách.


Podle mne to byla jen sofi výmluva, jak zamezit šíření Pravdy a pro někoho nepohodlných vědomostí a případně (jak to podle tebe dělá i HHBB) vytvořit v hledajících pocit, že pro Pravdu NEDOROSTLI (ovládání emocí a pocit viny je to, oč tu běží). Mrkni do historie KDO a PROČ omezoval (a nejen vůči ženám) vzdělání většinové populace a jak dlouho trvalo, než se tyto praktiky podařilo odstranit.

Podle mne nejen ze strany HHBB jasné Pokrytectví, protože jen farizej může takto uvažovat a v tomto farizejském duchu se linou celé dějiny této naší tragikomické civilizace, kdy si jen Vyvolení osobují tzv. právo na rozum a vědění a Pravdu ostatním níže v Pyramidě násilím nebo brainwashingem odpírají.

Copak toho nejsou celé dějiny plné a ty máš pocit, že tento přístup má pokračovat i v novodobých dějinách?? KDO na tom může mít zájem?? Jsou to tzv. obyčejní lidé, ti kteří pro MOC a peníze jiným nevládnou, ale vytvářejí hodnoty a svým umem třeba nové technologie?? Copak je málo historických faktů, které popisují, jak byli tito lidé mocnými farizeji okradeni nebo odstraněni a copak není zřejmé, že se snaha o koncentraci MOCI a finančních impérií s globalizací posiluje??

A výrok D.Rockefellera o kontrole internetu? Vždyť ten člověk a jeho soukmenovci udělali maximum, aby v záři reflektorů nebyli (viz. Bilderberg Group), ale díky všímavým, nebojácným a neúplatným lidem s rovnou páteří se nedaří. To je celé, to je to jednoduché vysvětlení, nikoli sofi konstrukce, že je někdo předhodil davům.


Problém HHBB a jeho družiny je v tom, že "mnoho mlžení zajícova smrt". Tobě se nezdá relevantní lidskými příslovími dokázaná varianta, že pod svícnem je největší tma a tudíž jsou R&R Ltd. podle tebe jen nevinné figurky na něčí šachovnici??..[smích]

Já nevím jak přesně to je, ale rozhodně názorům selského rozumu naslouchám, protože ty sofistikovaně mlžící jsou většinou jen únikem od reality. Říká se i, že největší věci bývají jednoduché, byť to na první pohled tak nemusí vypadat a to je další rozpor s přístupem HHBB, který věci se sofistikovaným úsměvem cíleně komplikuje a proč tak činí je na jinou debatu.

Ano věci komplikovat znamená věci znepřehlednit a to vede ke smrti "zajíce", který se je snaží ve svém zájmu, dokud je ještě čas, správně pochopit.


jansmith[smích]

PS:
Ještě v jednom máš pravdu: rozhodně je třeba pochopit a vyhnout se jakékoli košér manipulaci, plus vnější i vnitřní cenzuře.

207828

24.12.2009 11:01

Jsou Američané zlomení lidé?

RE: Konec demokracie začal už dávno!!!

jansmith1984 193.?.?.?

Pokud přejdeme od klouzání a falešného filozofování k život.realitě a k tomu, co se děje v celosv.politice, najednou přicházíme díky příteli HHBB na zajímavé zkutečnosti.

Direktivní vznik státu Izrael před více jak 60lety na území, kde se na to místních obyvatelů a okolních států "vládci vesmíru zapomněli" zeptat a který generuje do dnes mnoho dalších nespravedlností je jedním z příkladů.


Podle teorie HHBB je Netanjahu pravděp. loutkou nebo placeným agentem jezovitů a o to, aby se k moci dostali sionističtí Voldemorti se NEPŘIČINILA skupina kolem R&R Ltd. v OSN a jinde (viz hist.reálie) a pokud ano, tak jako loutky nebo placení agenti "jezovitů" [smích], to aby mohli být v pravou chvíli obviněni a jako oběť předhozeni tzv. lůze k dalšímu pogromu nebo jak napsal prve HHBB, čistkám.

To že v té době měla skupina kolem R&R Ltd. už takový VLIV a majetek, že v podstatě sama mohla skrze své lokaje ovlivňovat svět.politiku se tak nějak v těchto HÁBÉ kruzích nehovoří a pokud ano, tak tento vliv, který skupiny a mafie kolem R&R Ltd. každým dnem soustřeďují jsou vlastně jen zástěrkou pro Vyvolené nad nimi - tj. utajené jezovity...[smích]


Dobře jste to pojmenovala pí.Jarmilo. Ptát se HHBB, co si myslí o Gaze a nyní po uveřejnění Goldst.zprávy o dokázaných vál.zločinech izraelského IDF nemá smysl. Na Vanguarda nebo Van Gulda to stačilo, protože tito diskutéři byli jen "čerty druhé kategorie" [smích], ale HHBB a lidí kolem něj bychom se možná mohli zeptat na názor právě ohledně vzniku Izraele. Tedy KDO za ním stál, PROČ k němu došlo tak jak k němu došlo (a to i v návaznosti na 1.sv.válku) a dále na názor na vliv jezovitů [smích] v sionistickém hnutí od jeho počátku. Oni vlastně i ten Talmud sepsali jezoviti a vnutili jej slaboduchým a po Mesiáši, moci a penězích rozhodně NEBAŽÍCÍM Židům/židům, že?


Tady se totiž bude klouzat po povrchu a filozofovat hůře a docela by mne zajímalo, jak se s tím přítel hábečko nebo třeba MB popasují.

Jsem zvědav, jaký povyk zde nyní nastane, protože byli opět jmenování ti, kteří rádi nepohodlné názory kriminalizují (editor by mohl povídat z vlast. zkušeností), kdy sofisté přijdou s bagatelizací tohoto voldemortího vlivu, který podle nich neexistuje a jaký bonmot vytvoří, aby se z toho vyverbalizovali..[smích]

Osobně si ale myslím, že to ze strany HHBB tentokrát skončí opravdu jen bonmotem nebo přezír.mlčením (zajímavé je, že přesně tak se ve svět.politice, kdy jsou nuceni něco vysvětlovat chovají i Ovčáci a jejich lokajové) a jistě to tak bude, protože hábečko ctí svátky klidu a míru. Bylo dobré zde připomenout, že Izrael zahájil svou mír.misi s více jak tisícovkou mrtvých (mimo jiné žen i dětí) loni v Gaze (na popud jezovitů??..[smích]) přesně v tomto vánočním období.


A proto Peace s nimi a vám paní Jarmilo i ostatním Zvědavcům přeji do nového roku jen vše dobré.


jansmith[smích]

207868

24.12.2009 11:28

Několik vánočních postřehů

RE: ano pravdou jest

jansmith1984 193.?.?.?

Není dobré generalizovat stefane a na Zvědavci se teze o voldemortí metodě ovládání tj. Zevšeobecňování ozývá docela často.


Nejde o davové šílenství CELÉHO českého národa a pokud jsi Čech, tak sebemrskačství je kontraproduktivní a jednou z metod Ovčáků, jak ovládat emoce většinové populace.

Tím neříkám, že se konzumní orgie v Čechách (ale pozor, nejen v Čechách) Voldemorty podporovaném a řízeném Systému Konzumistánu nedějí a rozhodně bych si být tebou neidealizoval soudruhy Američany..[smích][smích], protože tam je to v bleděmodrém to samé jako tady, ne-li ještě horší, protože to sem přišlo od nich.


V každém etniku, národě se najde spousta lidí stojících mimo stádo, kteří prožívají Vánoce a další liturgické svátky s nadhledem, skromně a bez falešného Pokrytectví. Pokud jsi takový i ty, jen tě to ctí a svou energií přispíváš k tomu, aby Pokrytectví nepohltilo i lidi jako ty.

Hezké svátky,

jansmith[smích]

207874

24.12.2009 11:36

Jsou Američané zlomení lidé?

RE: Konec demokracie začal už dávno!!!

jansmith1984 193.?.?.?

Jasně mtk. Nebudeme nezávisle a kriticky studovat Podstatu, ale aby nám to tak nějak správně košér vycházelo, tak změníme optiku...[smích]


Pokud si měl ale na mysli změnu způsobu vnímání reality (od virtuální, někým mediálně i jinak podporované k reálné), tak to souhlasím, protože většina tzv. běžných lidiček ji má přizpůsobenu většinovému (stádnímu) konsenzu a můžeš se mě zeptat, kdo za touto Pokryteckou výchovou a zneužíváním podvědomí většinové populace pro MOC a peníze do těch správných kapes od nepaměti stojí...[smích]

Aha, sorry, teď jsem si vzpomněl na přítele HHBB, tedy vlastně nikdo a pokud přeci jen někdo, tak "jezoviti".


jansmith[smích]

207880

24.12.2009 12:09

Jsou Američané zlomení lidé?

RE: Konec demokracie začal už dávno!!!

jansmith1984 193.?.?.?

Začínáš být stále legračnější Médo..[smích]


Jak chceš aktualizovat Systém, když nevíš kdo jej vymyslel, kdo za ním stojí a jako jediný vlastník vlastní skryté, neveřejné "kódy" k jeho správě?

Tady se nejedná o open-source systém (OSS), ale o něco jako Widle, které jsou zajištěny autorskými právy a každá snaha se do source-kódu dostat je kriminalizována.


Už sem se na to jinde zeptal i tvého souputníka mtk, KDO a PROČ a JAK z toho ven? Ale žádná smysluplná odpověď nepřišla.

Jak by také mohla, když hábečkáři nehledají cesty k Podstatě, ale naopak se urputně a s příchodem HHBB o to sofistikovaněji snaží od hledání Podstaty odklouzat a tak ji zrelativizovat, že tato snaha pro absolutní skepsi zúčastněných Zvědavců tzv. vyhnije..[smích]

Bohužel nevyhnije, a to ani zde na Zvědavci a potažmo ani celosvětově, protože jak s nadsázkou říkám: "SETI" mozek a kvas který generuje ze nedá zastavit a akceleruje.

To je jediná věc, které se Voldemorti opravdu obávají, že se o nich začne veřejně a nahlas hovořit nikoli ideologicky pochvalně, ale naopak nezávisle kriticky a proto i tolik lokajů, kteří se snaží tyto tendence sofi uverbalizovat a pokud to nejde, tak bagatelizovat, označit za konspirační a ve finále kriminalizovat.


A Peace s nimi,

jansmith[smích]

207892

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,96 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,15 Kč
Švýcarský frank
24,11 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,08 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 630,91 Kč
1 unce stříbra
510,23 Kč
Bitcoin
411 870,71 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 719 719