Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané jansmith1984

Nalezeno 1572 příspěveků, 212 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

04.09.2008 22:10

Hitlerův zákaz kouření

RE: Sebeklam.

jansmith1984 85.?.?.?

Já bych k tomu co napsal janko jen přidal, že je dobré, pokud se týká smrti, ale i jiných věcí mezi nebem a zemí, poučit se např. z filozofie Toltéku nebo starých indiánských kmenů v Mexiku a vše začne opět vypadat poněkud jinak.

Doporučuji např:

http://elbrujo.blog.cz/
nebo
http://www.dreamingwolf.sk/Tol/literatura.htm
nebo
http://www.matrix-neo.cz/carlos-castaneda/uvod-carlos-castaneda.htm
nebo
http://www.volvox.cz/knihy/castaneda/castaneda.php

jansmith[smích]

169857

04.09.2008 22:28

Hitlerův zákaz kouření

RE: Podání statistik

jansmith1984 85.?.?.?

Vše, co zde doposud ortodoxní obhájci kouření a zvláště cigaret uvedli je podle mne jasný příklad lhaní si do vlastní kapsy.


Není třeba mnoho slov. Stačí zdravý rozum a být upřímný sám k sobě.
Mám se pokoušet o nějaké rozbory a předkládat důkazy?


Nač. Každý ať si dělá se svým tělem co chce a pokud je za to ochotný ještě platit, v pořádku.

Snad jen, malý rozhovor a Michaleme Dočolomanským nebo Věrou Galatíkovou, dokud to ještě šlo, by mohl člověka přivést k zamyšlení.

Jasné je, že velkou neznámou v odolnosti vůči negativním vlivům kouření na zdraví je tzv. genetický kořínek. Jak silný ho kdo má, hlavně v dnešní době plné škodlivin kam se podíváš, si už musí zodpovědět každý sám.


S alkoholem a dalšími návykovými látkami je to přes kopírák.[smích][smích]
jansmith[smích]

169859

04.09.2008 23:42

Mráz přichází z Denveru

RE: Dovolim si uctive nesouhlasit s vasim nazorem:

jansmith1984 85.?.?.?

Ale ano Alexo, nijak zvlášť se v názoru na systém US prezidentských voleb nerozcházíme viz moje předchozí: Nechci tvrdit, že Obama bude jiný než jeho předchůdci, viz. údajná účast na Bilderberg group.


Jen sem chtěl zdůraznit, že z Obamovy kandidatury je dle všech indicii cítit svěží vítr a jaká bude realita uvidíme (pokud jej zvolí) až potom co nastoupí do úřadu. Možná se toho změní hodně, možná málo a pokud je to jenom hra pro lidi a patří do klubu nezmění se možná nic. Jak to bude jsou jen naše současné, více či méně subjektivní, odhady. Že ale McCainova volba posílí současnou bushovu vnitřní i zahraniční politiku je docela jasné už dopředu a pochybuji, že lze nějaký posun k lepšímu očekávat.


A na závěr snad poznámku k té sektářské autoritě. Není to právě ten druh nálepkování viz. prezumpce viny jaká patří do kategorie zevšeobecňování?

Do doby než se tak stane, přece nemohu člověka do žádné škatulky zařadit. Proto říkám znovu. Uvidíme a doufám, že nás mile překvapí. Pokud ne, tak "na Bělehrad, paní Mulerová".
jansmith[smích]

169865

05.09.2008 19:28

Mráz přichází z Denveru

RE: .

jansmith1984 193.?.?.?

Nejednalo se o tebe janko. Nemam pocit, že si někde přestřelil a o varování nešlo. Pouze sem využil tvůj příspěvek a navázal na něj s upozorněním pro ostatní čtenáře, aby nepodceňovali sílu a význam slov, protože ta mají i svůj, na první pohled málo zřejmý, podprahový význam a jak často opakuji, dokáží se (bohužel velice často negativně) zhmotňovat.


Já osobně vidím tvoje příspěvky jako příspěvky burcující navyklé soubory poznání a pokud je člověk nezmění, nemá šanci takové informace ani správně pochopit.

Ono, mezi náma, pokud by zde začal odborně přispívat třeba Einstein, kolik diskutujících by s ním polemizovalo na stejné úrovni chápání? Na druhou stranu, pokud by Einstein chtěl, aby jej druzí pochopili, musel by svůj výklad tomu asi nějak přizpůsobit.

PS:
Jsem zvědav, pokud je bod zlomu už za námi, co nás všechny v dohledné budoucnu čeká.
jansmith[smích]

169959

05.09.2008 20:39

Mráz přichází z Denveru

RE: JANKOvitá chucpe ezoterika

jansmith1984 193.?.?.?

Děkuji paní Jarmile, že podstatu mé úvahy na téma NEZEVŠEOBECŇOVÁNÍ dopřesnila viz. příklad uznání Kosova a tvrzení, že Češi/Česko uznalo Kosovo. Pisatel 85.?.?.? můj příspěvek zevšeobecnil [smích] přesně tím způsobem, na který jsem se snažil jako na manipulující, upozorňovat.

Takže. Jasně že Kosovo uznali Češi, ale pouze těch několi figur ve vedoucích mocenských funkcích, do kterých někteři ani nebyli občany zvolení viz. delegovaný kníže Trautnberk.[smích] Co ostatní občané státu (údajně až 75%) je nezajímá už proto, že to ve svém hlubokem předklonu před neocony/liberály v usraeli (vyberte si) nevidí.


Sledujete přátelé, co se právě děje kolem sjezdu Zelených? Jen ovečky si neuvědomují jaké je pozadí pro všechno toto divadlo a působení na emoce (viz. Topolánkův projev na sjezdu a následný útěk, aby nemusel nic vysvětlovat).

Právě TEĎ se bojuje o zradar přátelé, Julínkovu reformu zdravotnictví (SiCKO), restituce pro církev (víte že Ježíš hlásal chudou církev?) a další legální tunely, které byly na chvíli, i díky skupině kolem Tlustého nebo Kuchtové, pozastaveny. Proto ten frontální útok na poslance Tlustého, který vlastně podle tvrzení prostředničkového premiera může za činy následně pro média plačícího a popel na hlavu si sypajícího poslance ODS Moravy a proto Bursíkem svolaný sjezd, aby se mohl pokud mu to zpříznění delegáti dovolí zbavit opozice ve straně. Úžasné.

Zelení a hlavně současný předseda Zelených jsou pro udržení promodralé vládnoucí koalice totiž klíčoví, Zradar se musí protlačit sněmovnou. Jsem zvědavý, jak hodně jsou členové strany Zelených už zakolaborování[smích] "do modrého klubu" a jejich volba mezi Kuchtovou a Bursíkem to ukáže naplno.
jansmith[smích]

169963

06.09.2008 18:12

Mráz přichází z Denveru

RE: JANKOvitá chucpe ezoterika

jansmith1984 85.?.?.?

Máš pravdu 80.?.?.?. Ježíš bohatství nezavrhoval, naopak jej hlásal, ale zapomněl jsi dodat, že mluvil o bohatství DUCHA nikoli o bohatství hmotném. [smích]

Z projevu TGM ve Valašském Meziříčí r. 1907 si můžeš přečíst následující úryvek:
"Ježíš cítil s lidem. Vedl boj proti farizejům, kněžím a zákoníkům. Na tento boj zemřel. Ježíš zná bídu lidu. Stojí proti boháčům. Ví, že nelze zároveň sloužit bohu i mamonu. Říká: „ Kde jest poklad váš, tam i srdce vaše.“ „ Jak nesnadně ti, kteří statky mají, vejdou do království božího.“ Ježíš byl socialista."

Nebo co říkáš na následující text:
"(Lk 2, 6-12) Svědky Spasitelova příchodu na svět se z jeho vůle hned po Marii a Josefovi stali chudí pastýři. Právě oni zde zastupují celé lidstvo, lidstvo stižené strašlivou chudobou, lidstvo, které potřebuje spásu. Především však, společně s Marií, symbolizují chudobu Božích služebníků, která se projevuje jako pokora, důvěřivá odevzdanost a schopnost být obdarován. To je důležité poselství betlémské noci: Bůh si vyvolil chudobu a vyvolil si chudé."


Pokud vím 80.?.?.?, tak Ježíš hlásal slovo Boží, tudíž nehlásal shromažďování majetku, zlaté tele a mamon, se kterým církev započala až za vlády Konstantina I (ten přichází k moci r. 312 a r. 320 církev jako organizace získává právní subjektivitu, stává se tedy právnickou osobou. To je významné zejména s ohledem na církevní majetek, kdy se příslušnost k církvi stala velmi výhodná. Do té doby byla prvotní církev utlačována a na základě Ježíšova kázání chudá a pro chudé.

A pokud zmiňuješ pokladničku s penězi od různých dárců, tak tu neměl Ježíš a jeho následovníci pro sebe, ale právě pro ty chudé viz: After Jesus (http://transcripts.cnn.com/TRANSCRIPTS/0612/20/cp.01.html)


Zmíněný dokument by mohl zajímat i paní Jarmilu, protože hovoří o úloze žen v začínajícím křesťanství viz. Máří Magdaléna, kterou se pozdější církevní činovníci z Ježíšovy blízkosti pokoušeli vymazat, onálepkovali ji jako prostitutku a z prvotního křesťanství, kde si byli muži a ženy rovni si udělali stroj na peníze a moc, což funguje ve spolupráci se světskou mocí úspěšně do současnosti.

Věděli jste přátelé, že Vatikán obchoduje na burze jako kterýkoli jiný makléř? Tak teď už to víte.
jansmith[smích]

170022

07.09.2008 20:37

Otřesná devastace Gazy

RE: Lež - Za devastaci si můžou Palestinci sami !

jansmith1984 193.?.?.?

Mě ve Felixově příspěvku zaujala tato věta:

- za devastaci Palestiny si můžou především sami tzv.Palestinci, kteří zde žijí a povětšinou nepracují a pracovat nejspíš ani nechtějí! -


Zajímalo by mne, pokud to je u Palestinců s chutí pracovat tak jak Felix popisuje, proč jich tak obrovské množství pravidelně cestuje za prací a živobytím do Izraele nebo i jinam a navíc za velmi obtížných podmínek. Že by to bylo proto, že u nich doma není ze známých důvodů dostatek pracovních příležitostí? Nebo že by to bylo proto, že je baví cestování, Felixi???
jansmith[smích]

170067

07.09.2008 21:13

Jste připraveni na jadernou válku?

RE: jsme připraveni na jaderný úder?

jansmith1984 85.?.?.?

Proč A.S. Pergilli meleš o Ruském jaderném útoku, když jediný stát, který kdy historicky použil jadernou zbraň proti civilům byly za pravdu, lásku a demokracii[smích] bojující USA? Není ti to nějak divné?

Navíc se zkus zamyslet, kdo koho geograficky obkličuje vlastními základnami na územích zpřátelených režimů a která mocnost vedla od konce WW2 více expanzivních konfliktů na cizím území.

Porovnej si, kolik jich vedl Sovětský svaz neboli nyní Rusko a kolik USA (a pěkně daleko od Ameriky) a dojdeš k zajímavému poměru.
jansmith[smích]

170072

11.09.2008 00:58

Jára Cimrman ve službách ďábla

RE: ...

jansmith1984 85.?.?.?

Přidám se k Renemu a to hlavně proto, abys věděl, že i přes obrovskou ztrátu, která tě postihla jsou na světě lidé (i mimo vlastní rodinu), kteří s tebou cítí a přejí ti všechno dobré...
jansmith[smích]

170286

12.09.2008 16:57

11. září si vybralo další oběť

RE: Včerejší online průzkum na aktuálně cz

jansmith1984 85.?.?.?

Skvělá odpověď Jane X a další. Je legrační a už to tady ve vláknech několikrát zaznělo - jak se anti-anti a jemu podobní vždy znovu odněkud vynoří a zahájí sérii několika rádoby sofistikovaných příspěvků, kterými obhajují oficiální (tzv. bushovu) vyšetřovací zprávu NIST o útocích z 11/9 a pokoušejí se vyvracet námitky nezávislých oponentů.


Tady na Zvědavci k tomu dochází periodicky, že anti-anti a jemu podobní vždy následně narazí na schopné oponenty (aspoň doposud tomu tak bylo), kteří umějí mimo jiné egofree a bez emocí jasně argumentovat a zahrnou jej nezpochybnitelnými fakty a odkazy, které bushovu/cheneyho verzi o NIČEHO si vědomé a PŘEKVAPENÉ US vládě nemilosrdně cupují, až se milý anti-anti po chvíli opět stáhné do ústraní, aby si následně lízal rány a připravoval se na další strike v pořadí. [smích] Zajímalo by mne, kam tito anti-antiové chodí pro tu "svou" medecínu a inspiraci, ale odhaduji, že to bude na veselý plátek jménem Nezvědavec nebo Eretz [smích]


Co chci ale zdůraznit. Jsem osobně rád, že se doposud vždy našel někdo takový, kdo odpověděl a nenechal propagandě a demagogii poplatné příspěvky anti-antiho a jemu podobných bez reakce. Před časem zde proběhla diskuze na téma, zda-li provokatéry ignorovat či nikoli. Zde je důkaz, že nereagovat by znamenalo s těmito "přesvědčenými" lidmi mlčením souhlasit a co je horší, nové, ještě neotrkané návštěvníky Zvědavce těmto novodobým goebelsům přenechat napospas.


Není tedy přece jen lepší přístup reagovat a fakta o neudržitelnosti oficiální propaganady znovu a znovu v reakci na propagandu mocných a jejich lokajů opakovat? Nikdy nevíme, kdo nový nebo ještě váhající si je přečte a komu mohou posunout jeho "slučovací bod" vnímání správným směrem.
jansmith[smích]

170442

12.09.2008 19:38

11. září si vybralo další oběť

RE: Včerejší online průzkum na aktuálně cz

jansmith1984 193.?.?.?

Anti-anti, není to poprvé co se tady ve vláknech názorově setkáváme a podle mne plně platí zhodnocení, které uvádím o něco dříve.

Každopádně tvůj poslední příspěvek, na který tímto reaguji, mi poskytl takový zážitek, že ti za něj chci upřímně poděkovat.


Opravdu jsem se na tvé větě - !!!Bůh miluje i dementy jako jste vy Zvědavci!!! - hodně zasmál a už se těším na další tvé počiny. [smích]Jeden dotaz k věci. Pokud tedy tak vehementně operuješ fakty, které mají potvrzovat oficiální (bushovu) verzi vyšetřování a např. nemožnost leteckého průniku do blízkosti P-ntagonu vzhledem k tamnímu extrémnímu zabezpečení (který ti nastínil Jan X) nebereš jako relevantní, můžeš mi vysvětlit proč tajné služby a FBI zabavily ihned po útoku všechny záznamy kamer v okolí P-ntagonu (a že jich tam bylo mraky) a z jakého důvodu je vláda doposud odmítá uveřejnit?

Proč by tyto materiály, které by aspoň potvrdily nebo vyvrátily typ letounu nebo toho co do jedné z nejchráněnějších budov na světě udeřilo, nemohly být zveřejněny? Navíc po tolika letech, kdy to už nemá vliv na tehdy probíhající (a podotýkám rodinami po pozůstalých a aktivisty na vládě VYNUCENÉHO) vyšetřování.

Víš, že bushovci byli zpočátku proti jakémukoli vyšetřování? Víš, jak rychle byly trosky z graund 0 a jinde uklizeny, a to bez jakékoli expertýzy?

Víš, že lidé, kteří vyjádřili svůj vládě nepohodlný názor byli propouštění z úřadů nebo armády?

Víš, kdo si budovy WTC pronajal a za zvláštních okolností pojistil a po kolapsu na nich značně vydělal a kolik? Víš, že několik dní před útoky probíhaly na burze oproti normálu neobvyklé transakce s akciemi později dotčených leteckých společností a jak tyto aktivity těm informovaným zajistily po útocích značné zisky? A dalo se by se dále pokračovat.


Tohle je typ demokracie, za který svými příspěvky bojuješ??? Proč anti-anti? Můžeš se svěřit jakou máš pro to všechno osobní motivaci???


Tobě anti-anti ani po tolika námitkách není opravdu nic divného ve státě dánském nebo si tady úkolován řídicím důstojníkem chodíš jenom hrát se slovíčky? A to nerozebírám kauzu WTC7, která patří mezi další chuťovky.

Předem díky za odpověď a připrav se, že pokud budeš jako obvykle kličkovat, budu tvé odpovědi urgovat.
jansmith[smích]

170462

13.09.2008 21:38

11. září si vybralo další oběť

ZERO

jansmith1984 85.?.?.?

ZERO. Tento film, který zpochybňuje oficiální verzi událostí 11. září 2001 - tj. zničení tří mrakodrapů World Trade Center a poškození Pentagonu natočil eurposlanec Pan Giulietto Chiesa a promítal jej v belgickém parlamentu.

Film a diskuzi po něm odvysílala čerstvě a v HLAVNÍM čase jedná velká Ruská TV (údajně jej mohlo vidět nějakých 30mil lidí) a zde je k tomu zajímavý komentář:
http://insidejob.blog.cz/0809/debata-o-11-zari-v-ruske-televizi

Film je možno již shlednout zde:

Zero An Investigation Into 9/11
Part 1: http://video.google.com/videoplay?docid=-2552272004544976567
Part 2: http://video.google.com/videoplay?docid=-6448452933753229616
Part 3: http://video.google.com/videoplay?docid=-6424698608092160376
Part 4: http://video.google.com/videoplay?docid=-7188783291334086756

nebo stáhnout zde:

ZERO di Giulietto Chiesa avi na
http://www.mininova.org/tor/1435912

Zatím v angličtině bez českých titulků. Velmi šokující souhrn, doporučuji zejména anti-antimu, Vojtovi47 apod...


Zde je článek o tom, jak se tento film promítal v belgickém parlamentu:
BRUSSELS, European Parliament, 26th February 2008.
http://www.911blogger.com/node/14103

Ron Paul stranky:
http://www.dailypaul.com/node/60998

jansmith[smích]

170526

13.09.2008 21:43

11. září si vybralo další oběť

ZERO_2

jansmith1984 85.?.?.?

Oficiální stránka filmu ZERO se 14min trailerem:

http://zero911movie.com/site/

jansmith[smích]

PS: Přeji ostrý obraz a dobrý zvuk.

170527

13.09.2008 22:59

11. září si vybralo další oběť

ZERO_3

jansmith1984 85.?.?.?

Upozornění, ZERO di Giulietto Chiesa avi na
http://www.mininova.org/tor/1435912 je v originále a tudíž v italštině.
jansmith[smích]

170529

14.09.2008 10:11

11. září si vybralo další oběť

ZERO_kvalitní DVDRip anglicky

jansmith1984 85.?.?.?

==================================
ZERO: An Investigation Into 9/11
==================================

Size.........: 701MB
Video Codec..: XviD
Frame Size...: 640x360
Bit rate.....: 793 Kbps
FPS..........: 29.97
PlayTime.....: 1h 45mn
Audio........: MP3, 128 Kbps, 2 channel, CBR
Ripped by....: SectoR

Please support authors by purchasing DVD.

http://www.mininova.org/tor/1599583

jansmith[smích]


PS:

Landmark Russian TV Debate on 9/11
Gen. Leonid Ivashov, Thierry Meysan, Giuletto Chiesa join Russian Experts
by Webster G. Tarpley
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=10130


Filmmaker Urges International Tribunal to Probe 911
DEUTSCHE WELLE

Italian film-maker Giulietto Chiesa, who was in Berlin for a screening of his documentary which questions the official US version of the 9/11 terrorist attacks, has called for an international tribunal to probe events.
http://www.dw-world.de/dw/article/0,2144,3626100,00.html

170537

15.09.2008 16:28

11. září si vybralo další oběť

RE: Včerejší online průzkum na aktuálně cz

jansmith1984 85.?.?.?

Už se to stalo ksiphiasi.

V 50. letech minulého století narazil do věžáku Empire state building (new yorský mrakodrap z 30. let) za mlhy bombardér B-52. Následoval obrovský požár, trvající několik dní. Přesto se Empire state building nezřítil a po rekonstrukci dodnes stojí.

Že by vydržel proto, že ho neměl pojištěný pan Silverstone, jako v případě WTC?[smích] Zajímavý je údaj, kdy a za jakých okolností WTC pojistil a kolik z této pojistné události po útocích získal. Tyhle věci se v Lidovkách ale samozřejmě nedočteme.


Jinak, výškové budovy jsou konstruovány na odolnost proti zemětřesení a v minulosti byly případy rozsáhlých požárů výškových budov. Žádná se nezřítila. Stalo se to jenom ve 3 případech, a to u WTC1/2/7.

A pokud by nějaká výšková budova z nějakého důvodu přece jen zkolabovala ksiphiasi, těžko by k tomu mohlo dojít tak strojově jako tomu bývá u řízených demolic. Pravděpodobně by se vychýlila do strany a nikoli přesně do svých základů. Ostatně dostatečně odborně to rozebírá Architekt Richard Gage ve své analýze kolapsu 3 budov WTC (české titulky) viz: http://video.google.com/videoplay?docid=-3219629169575348946

jansmith[smích]

170632

15.09.2008 17:03

11. září si vybralo další oběť

RE: Včerejší online průzkum na aktuálně cz

jansmith1984 85.?.?.?

Dva dotazy anti-anti, protože jinak je to pořád dokola. A čekám na jasné odpovědi.[smích]


1. Viděl jsi videozáznam pádu WTC7? Viděl jsi jak nejdříve poklesne střed budovy a za ním kolabuje celá budova do svých základů přesně jak se to děje při CÍLENÉ řízené demolici? Byl nebo nebyl to symetrický kolaps?

Nevadí ti, že do této budovy zádný letou nenarazil a tudíž nemohl (jak oficiální verze uvádí u WTC1/2) přeřezat nosníky a ani žádné letecké palivo nebylo přítomno, aby hořením případně oslabilo ocel?

2. Viděl jsi videozáběry WTC1/2, kde z boku budovy vytéká hořící materiál a podle expertů je to důkaz použití termitu? Že svědci popisují detonace jako při řízené demolici a že vláda nedovolila provést chemické expertýzy požářiště tě asi taky nevzrušuje.


Co se týče pahýlů nosných sloupů s jasnými šikmými řezy jak se to při řízené demolici budov běžně provádí proto, aby budova zkolabovala přesně do svých základů a minimálně poškodila okolí, tak doporučuji následující článek: http://blisty.cz/art/33042.html

jansmith[smích]


PS:
A také ti doporučuji znovu pozorné shlédnutí ZERO: An Investigation Into 9/11.

170636

15.09.2008 17:46

11. září si vybralo další oběť

RE: Včerejší online průzkum na aktuálně cz

jansmith1984 85.?.?.?

Je to tak. Pořád existují tzv. nepoučitelní, kterým oficiální moc historicky opakovaně lže, pro moc a peníze je zneužívá a posílá na smrt ve vylhaných válkách (příklad Irák a Saddámovy ZHN) a bushovy/cheneyho události 9/11 jsou historicky jen jedny z mnoha.

Kdo chce vidět vidí, nepoučitelní nevidí a tudíž dokud nepochopí, budou své omyly nuceni stále opakovat.
jansmith[smích]

170642

15.09.2008 21:51

11. září si vybralo další oběť

RE: Včerejší online průzkum na aktuálně cz

jansmith1984 193.?.?.?

Nemusím být zaměstnancem vlády USA milý 192.?.?.?, abych po zvážení všech informací pro a proti dokázal zdravým rozumem posoudit jestli mi a všem ostatním kolem establishment jako už tolikrát v minulosti lže nebo ne.

Důležité je věci posuzovat v souvislostech a nejen odděleně jednotlivé segmenty. Posuzovat příčiny a následky a zejména KOMU CO prospělo a k ČEMU!


Pavel -Čert- Němec ve svém příspěvku už lecos naznačil. Já jen dodám, že námitky proti postupu NORADu nemají pouze laici a pozůstalí po obětech, ale co je DŮLEŽITÉ i profesionální civilní, ale i armádní (USAF) piloti.

A jestliže mi odborník, který VÍ o čem mluví na faktech zůvodní, že verze, kterou bush/cheney krmí většinové obyvatelstvo je z pohledu pilotů a systému řízení letového provozu NEUDRŽITELNÁ (a to nemluvím o dalších chuťovkách), tak nemám důvod studovat letectví a kosmonautiku, abych jim věřil.

Zdroj těchto nezávislých a vysoce profesionálních informací je ZDE:
Pilots for 9/11 Truth
http://pilotsfor911truth.org/


Souhrny těchto námitek jsou i v češtině v různých psaných i video dokumentech. Stačí se jen odpojit od vládního Matrixu, začít nezávisle přemýšlet a lecos začíná vypadat jinak.

To, že USAF je schopna postihnout hotovostními letouny do 10min od vyhlášení poplachu jakékoli místo na území US je fakt a je celkem jedno jestli by to s dopitím kafe na stojánce před startem trvalo 15, 20 nebo 30min, protože ta unesena letadla létala bezprizorně více jak hodinu.

Proč NORAD vůbec nevyslal hotovostní stíhačky, aby podezřelá letadla aspoň monitorovaly? Proč NORAD v rozporu se všemi předpisy a instrukcemi neudělal vůbec NIC????

"Jak je to možnééééé", zeptal by se major Borovička s Tankového praporu.

Vše co oficiální moc a její lokajové tvrdí jsou jen výmluvu a kouřová clona tisíckrát zpochybněna experty a odborníky, které ale nikdo při (na vládě VYNUCENÉM) vyšetřováni NEVYSLECHL. Víš, že bushovci nechtěli nejprve připustit žádné vyšetřování??? Proč, čeho se báli, když měli čisté svědomí???


Ještě před cca 600lety církve a světská moc ovečkám tvrdily, že je Země placatá. [smích] Někteří, kteří tvrdili opak, byli za svůj názor dokonce fyzicky odstraněni - oficiální verze vyšetřování útoků z 9/11 je mimo zapálených hranic se dřevem analogie.
jansmith[smích]

170671

15.09.2008 22:10

11. září si vybralo další oběť

RE: Včerejší online průzkum na aktuálně cz

jansmith1984 193.?.?.?

Dobře anti-anti. Ty a tobě podobní si napište hadice a my a mně podobní si napíšeme matice. Souhlas? [smích] Stejně je jasné a i z minulých našich vzájemných oponentur, že se nemůžeme ani náhodou ve svých stanoviscích přiblížit.


Všem ostatním čtenářům nejen tohoto vlákna bych doporučil, aby byli ve svých úsudcích velice opatrní a dříve než přijmou nějaký názor za svůj věnovali určitý čas a energii ke studiu max množství dostupných informací a co je nejdůležitější, nejen z těch na establishmentu závislých oficiálních zdrojů!!!


Poznámka na závěr? Pokud by mně osobně jako i všem ostatním běžným občanům mocenské špičky a nejen US tolikrát prokazatelně v různých věcech nyní i dříve nelhaly (důvod instalace zradaru v Brdech je jeden z X příkladů), možná bych při přijímání jejich evengelia byl také méně pozorný.


Po zkušenostech a nejen těch historických může těmto "lidem" nekriticky důvěřovat jen opravdu velmi kvalitně ZPRACOVANÝ jedinec a protože je takových společně s lokaji systému na této planetě pořád hodně, vypadá naše realita a zejména vyhlídky do budoucna, tak jak vypadá.
jansmith[smích]

170678

16.09.2008 08:47

11. září si vybralo další oběť

RE: Včerejší online průzkum na aktuálně cz

jansmith1984 85.?.?.?

Máš pravdu 192.?.?.?. S tím letounem do Empire jsi to dopřesnil správně. Chybička se vloudila, protože jsem ty info jenom v rychlosti překlopil z nějakého blogu a nezkontroloval.

Poučení pro příště. [smích]

Každopádně jinak se nic nemění, podstata zůstává stejná. Jednalo se o velký letoun plný paliva, budova hořela velmi dlouho a přesto nespadla.
jansmith[smích]

170709

16.09.2008 22:40

Cenzurou k lepšímu světu

RE: Názor jedné škaredé slepice

jansmith1984 193.?.?.?

Všechno se dá naučit strigo, i to ignorování zblblé reklamy. Stačí být vědomý a nenechat sebou ani podprahově manipulovat.

Příkladem je nářek zadavatelů reklamy na internetu, kde po počátečním bůmu (než lidi pochopili o co go a zvykli si), nyní návštěvníci internetu klikací banery apod. dle průzkumů podvědomě ignorují.


Pro mě osobně jsou reklamy v TV atd. důvodem tyto přednostně IGNOROVAT. Nedovedeš si představit jaká to je slats od těch "židáků" nic nekoupit??? [smích]

Upozorňuji, že vyráz "židáci" jsem si vypůjčil z historie, kde platil pro lidi, kteří pro osobní zisk manipulovali jinými nebo je zneužívali (lichva apod.). Osobně si myslím, že by se tato nálepka neměla týkat židovského národa jako celku, ale určité skupiny lidí s dolárky místo očí obecně, a to bez ohledu na národnost, rasu, stranickou knížku nebo krevní skupinu.
jansmith[smích]


PS: Jeden dotaz strigo a neber ho prosím osobně. Ten nadpis: Názor jedné škaredé slepice si použila proč? Náhodně nebo měl něco vyjadřovat?

170792

16.09.2008 23:16

USA prověří Krym

RE: Hřiště

jansmith1984 193.?.?.?

Nejen tobě janko připomíná dění ve světě mládí a situace v partách a školních třídách.

Zase s tebou rád souhlasím, opět mě tvé názory zaujaly a dovolím si přidat něco do placu.


I mně totiž chování mocností (lidí v jejich čele) evokuje chování jedinců v lidských formálních nebo neformálních skupinách.

Jeden egoistický, prolhaný jedinec (třeba i tzv. deprivant viz. přednášky MUDr. Koukolíka) s ostrými lokty dokáže strhnout na svou stranu spousty normálních dětí kolem a společně dokáží ty ostatní méně průbojné a třeba nesmělé pro vlastní zábavu nebo kořistění vyčlenit a poté zneužívat a šikanovat.

Samozřejmě, že jakoukoli námitku vychovatele nebo učitele dovede takový vykuk ukecat a otočit proti oběti. Pokrytectví, manipulace a lež je jedním z nástrojů, jak si své postavení v tlupě na úkor jiných udržuje nebo i posiluje.


Mně osobně se takto (jako analogie) jeví dnešní chování US a spojenců. Arogance, ale zaštítěna projevy o spravedlnosti, pravdě, lásce a demokracii vedoucí k násilí až okrádání těch co se jim nedokáží postavit, a mající navíc to, co Sam potřebuje pro sebe a své ovečky. Do toho stejné metody vyvolávání strachu jako za goeblse a hledání nepřítele plus poměřování všeho ziskem (viz. money talks, že?) hovoří také jasně.

Dříve se takto chovala i jiná impéria a nakonec na to vždycky "dojela". Doufám, že nás pánové a dámy z usraele, Bilderberg group, FEDu a další nevezmou po cestě sebou.[smích]


Protože se lidská civilizace z historie jak vše nasvědčuje opět poučit nedokázala (a jak by mainstreamem brainwashed vůbec mohla), vypadá to, že pokud se něco zásadního v jejím přístupu urychleně nezmění (a my bez klapek na očích jsme bohužel její součastí), bude nucena si historii zopakovat.
jansmith[smích]

170795

17.09.2008 11:06

Cenzurou k lepšímu světu

RE: Názor jedné škaredé slepice

jansmith1984 141.?.?.?

Myslel sem si, že to bylo schválně a chápu proč.

Docela s tebou strigo souhlasím i v tom jak hodnotíš vliv kontroverzní reklamy na určité kategorie lidí a jak tvůrci pro to, aby pro zisk z prodeje, tedy peníze do té SPRÁVNÉ kapsy (nebo jiný cíl) zaujali ty nevědomé zneužívají tzv. lidskou přirozenost, tudíž některé instinkty, které náleží evolučně nižším živočišným druhům.

Žijeme v systému, který je v područí oběživa, které přeci nesmrdí[smích] a tomu je podřízeno (zejména v soudobém kořistnickém kapitalismu, který funguje na dluh a pokrytecky) takřka všechno.


Co bych rád ale zdůraznil. Tyto vnější podněty a nejen ony můžeme brát TAKÉ jako zkoušku vlastních schopností chápat souvislosti našeho světa v celku a trénovat na nich svou odolnost vůči vnější manipulaci, ale i vlastním nedostatkům.

Jak jinak bychom zjistili, že podléháme sebelítosti, sebedůležitosti a dalším negatovním emocím, pokud by neexistovaly podněty, které je v nás (pokud je ve své povaze ještě máme) vyvolávají?


Toto je jedním z možných přístupů jak postupně získat rezistenci nejen proti manipulativní a neetické reklamě, ale i jak dále pracovat na sobě, což je nakonec již zde několikrát zmíněná "cesta osobního růstu".

Tedy možný závěr: Pokud mne reklama potká, tak ji buď registruji nebo také ne. Neprchám ale před ní, protože to je znakem závislosti, ale plně si uvědomuji co je zač a kdo a za jakým účelem ji vytvořil. Dále mám soucit s těmi, kteří nejsou tak v obraze jako já a sami nevědomě podléhají jejím nástrahám a pokud to má smysl, pokusím se jim naznačit o co jde.

No a protože mne se reklama nijak emočně nedotýká (jsem na ní indiferentní) necitím žádne negativní ani pozitivní pocity, nemám ani důvod se k vůli ní jakkoli vzrušovat nebo rozčilovat a výsledkem takového postoje je vnitřní nezávislost a nadhled...
jansmith[smích]

170820

19.09.2008 11:29

Všichni občané Ruska se stali občany Abcházie

RE: A znovu1938

jansmith1984 85.?.?.?

Ano, je to tak. Vše nasvědčuje tomu, že za mír ve světě, pravdu, lásku a demokracii bojující USA, spolu ze svými "řídicími důstojníky" a lokajskými spojenci, podnikají kroky jak konečně dostat zbrojní systémy (a legálně) na oběžnou dráhu.

Legrační je, že je snaha realizovat to, co jako scifi prezentují filmy o Terminátorovi viz. SkyNet. Jestli k tomu dojde a postupy budou tudíž zautomatizovány a u tlačítka ke spuštění SkyNetu budou sedět magoři, tak teprve začne to pravé odpočítávání pro tuto "legrační" a egoistickou civilizaci. To, že za vším stojí jen určité velmi mocné a prachaté zájmové skupiny tj. jen promile lidské populace je irelevantní, protože "jak dole, tak i nahoře".


Co k tomu dodat? Asi nic.
jansmith[smích]

171059

19.09.2008 12:07

Cenzurou k lepšímu světu

RE: zensky pleme zkroti..

jansmith1984 85.?.?.?

Jen bych dodal pane Kramáři, že existuje reklama a reklama.


V tomto našem "vyspělém" západním pokryteckém systému, kde se bílá pokud se to hodí prezentuje jako černá a naopak a peníze přece nesmrdí (a když tak jenom trošku[smích]) je reklama opravdu VELMI důležitá a věděl to už pan Ford i vámi uváděný nejspíše zplynovaný židovský vinopalník.

Dejme tomu, že se jedná o tzv. normální reklamu, která upozorňuje na nějaký výrobek/službu, který je potřebný a celku užitečný, potom to je z jistého pohledu v pořádku.


Co ale v případě, že se jedná o druh reklamy, na který upozorňuje striga a pí. Jarmila. Tedy o reklamu neetickou, brnkající na hrubé emoce, pudy a skryté závislosti občana/občanky, reklama která pro peníze do těch správných kapes nebo JINÉ CÍLE a velmi často PODPRAHOVĚ manipuluje podvědomím nevědomého občanstva?

Také je to tzv. košér? Vždyť máme svobodu v podníkání a tržní hospodářství bez přívlastku, ne?


Znovu se tedy vracím k úvodu svého příspěvku. Není reklama jako reklama a o to (mimo jiné) tady GO.
jansmith[smích]

171061

19.09.2008 23:36

Cenzurou k lepšímu světu

RE: zensky pleme zkroti..

jansmith1984 85.?.?.?

Hezká odpověď pane Kramáři a zase jen dodám, že si osobně také nemyslím, že všechny nekalosti našeho světa nebo všechny neetické reklamy slouží k ovládnutí světa apriori.

Hodně pravdy bude na vašem příkladu reklamních "kreativců". To vše patří k věci.


Já ale spatřuji podstatu problému někde jinde. Vše o čem se bavíme jsou jen průvodní jevy Systému, který tak jak je nastaven a historicky spravován někomu/některým velice vyhovuje, protože zneužívá negativní vlastnosti průměrné lidské povahy. Místo aby byly poměry ve společnosti nastaveny směrem k etice, morálce a humanitě, Systém (např. určitá reklama) v lidech posiluje přesně opačné hodnoty. Cílem je ovládat masy a při tom kumulovat pro ego a život v luxusu vyvolených finanční prostředky. Systém, který k tomu používá neetické, nečestné a nesportovní prostředky správně zaslouží označení pokrytecký. Někdo říká, že konečným cílem je NWO, RFID čipy pod kůží apod.

Když pozorujeme politický a technický vývoj posledních let, nemáte pocit, že to přesně tímto směrem postupuje? Jestli ano, tak asi na tom něco bude nebo ne?


Píšete, že dříve než bude pozdě, musíme změnit neetické podmínky ve společnosti, neboť je to právě ona, která takovou reklamu vyžaduje nebo jen připouští.

Kdo je ale ta společnost? Jsou to všichni její jedinci nebo jen určitá její skupina, která správně brainwashed na takovou reklamu reaguje a asi ji i vyžaduje. Co ti ostatní, ti neexistují?

Proč lidé, kteří mají nástroje tyto věci usměrňovat naslouchájí ve věci reklamy jen té "určité" skupině povolných a tu druhou, která takovou reklamu nemusí ignorují??? Nejsme opět v kruhu u peněz do těch správných kapes?


Jak ale změnit podmínky ve společnosti pokud nezměníte od základu systém založený na pokrytectví a neodstavíte od opratí lidi před i za oponou, kteří jej historicky řídí a kteří jsou tím pádem za jeho chod (proti nebo pro dobro VŠECH zúčastněných) ODPOVĚDNÍ. Lokajové a kolaboranti, kteří takový systém zavlažují by jako plevel bez vláhy bez svých pánů brzy uschli.


Podle mne změny nejde dosáhnou jinak než výchovou od spodu, aby si stále větší počet lidí začal uvědomovat jak a proč je s nimi manipulováno a postupně tato síla vědomých začala měnit systém tzv. k lepšímu.

I webziny a diskuze jako je tato plní účel osvěty a nositele informací, které by ti rovnější raději udrželi pod pokličkou. A je jen otázkou jestli to stačí nebo jestli zbývá dost času, aby to tímto tempem přineslo žádané ovoce dříve, než bude pozdě. Necenzurovaný internet je protiváhou pokryteckým snahám mocných před, za oponou i jejich lokajům a je možná i nadějí lidstva do budoucnosti (viz kontroverzní RFID ve všem a v každém nebo mírové zradary budované ve jménu pravdy, lásky a demokracie - s výhledem na SkyNet).
jansmith[smích]

171095

23.09.2008 16:11

Bombový útok v Islamabádu

RE: Pár střípků info...

jansmith1984 193.?.?.?

Ještě bych dodal himlhergote, jak sám sebe nechal zastřelit Martin Luther King jr.

Viz: http://cs.wikipedia.org/wiki/Martin_Luther_King

Asi psychicky neunesl, že je velmi nepohodlný mocenským a mafiánským strukturám, a tak sám na sebe zorganizoval atentát, že.[smích]

Je legrační, že ani tolik špinavostí, co se historicky v réžii těch za oponou udály, nepřesvědčí ovečkoidní spoluobčany, že je něco velmi smrdícího ve státě "dánském". O lokajích systému nemá cenu hovořit, protože ti by pro své malé domů prodali i vlastní babičky.
jansmith[smích]

171367

25.09.2008 18:43

Kolik by bylo rybářů, kdyby kapři křičeli?

RE: Další neonacistická zrůda sedí v Base

jansmith1984 85.?.?.?

Dobrá úvaha od Mškapa. Já bych jen přidal co ve věci rozdílu mezi židy obecně a sionisty prohlásil na CNN včera v 11hod dopoledne CET, právě usraelem kritizovaný president Iránu Mahmoud Ahmadinejad, v pořadu CNN LARRY KING LIVE (September 23, 2008 - 21:00 ET).


Výňatek z textu:

KING: You do not wish the Jewish people harm?

AHMADINEJAD (through translator): No. You see, we have no problems with Jewish people. There are many Jews who live in Iran today. In Iran, for every 150,000 people, we have one representative at the parliament, or the Majles.

For the Jewish community, even though there are only 20,000 in Iran, they still have one independent member in parliament who has the same prerogatives as the other members of parliament.

But please pay attention to the fact that the Zionists are not Jewish people. They have no religion. They have no religion. They're neither Jews nor Christians nor Muslims. They just have -- wear masks of religiosity. How can you possibly be religious and occupy the land of other people? How can you call yourself a religious person and kill women and children?
--
Vezměte prosím na vědomí, že sionisté nejsou židé. Nemají žádné vyznání. Nejsou ani Židé, ani Křesťané ani Muslimové. Mají pouze nasazenu náboženskou masku. Jak můžete být zbožný a přitom okupovat zemi jiných lidí? Jak můžete sám sebe nazývat zbožnou osobou a přitom zabíjet ženy a děti?Pozorně si prostudujte zvýrazněný odstavec, který hovoří jasně a jinými slovy zdůrazňuje to, co již tolikrát naznačili různí přispívatelé i zde na Zvědavci. Tedy, žádný princip kolektivní viny, ale konkretní lidé a zájmové skupiny před a za oponou.

Celý transcript interview je zde:
Interview with Iranian President Mahmoud Ahmadinejad
http://transcripts.cnn.com/TRANSCRIPTS/0809/23/lkl.01.html

jansmith[smích]

171615

25.09.2008 20:45

Kolik by bylo rybářů, kdyby kapři křičeli?

RE: Dík

jansmith1984 141.?.?.?

Víš co si myslím já Beto? I já jsem podobně jako ty optimista. [smích]

A víš proč? Protože se přes veškerý marasmus, brainwashing a násilí, kterých se mocní a mocnější tedy ti "rovnější" HISTORICKY!!! celosvětově na svých bližních pro moc a peníze dopouštějí, přes současné mediální upřednostňování různých úchylek a lidských negací, nedaří manipulované a zneužívané lidi úplně přetvořit tak, jak by to jeden mohl předpokládat.


Pořád ve své většině tzv. běžní lidé všech kontinentů, i když mnozí jenom podvědomně, tíhnou k lidským hodnotám jako je pravda a spravedlnost i k té "zprofanované" lásce a přes veškerou (a narůstající) mediální a reklamní masáž si svoje hodnoty, i když to na první pohled nevypada, většinově dále drží...

Jedná se o velké pozitivum a znamení, že to s lidskou civilizací po tolika staletích(+) obelhávání tak špatné zase není a že ji těch několik promile DEPRIVANTŮ a mafiánů, kteří tahají za nitky a armáda jejich lokajů, úplně a podprahově ovládnou nedokázala.

Bylo by to, ať si to přiznáme nebo ne, přes všechny pasivní a pesimistické proklamace, PROTI lidské přirozenosti a v tom je naše NADĚJE jako lidského rodu do BUDOUCNA.

Žádný strom neroste do nebe a všeho dočasu jak by řekl klasik, i když je pravda, že boží mlýny melou bohužel pomalu a někdy to co se děje zejména nevinně zúčastněné hodně bolí. I když, jedná se opravdu o nevinně zúčastněné, viz. karma, problém lidského ega apod.???
jansmith[smích]

171619

26.09.2008 21:11

Kolik by bylo rybářů, kdyby kapři křičeli?

RE: Dík

jansmith1984 193.?.?.?

Asi nejsme jediní dva arafate, kteří mají na tyhle věci podobný náhled.

Nadvláda ega a podléhání sebedůležitosti nebo sebelítosti patří podle mne mezi základní příčiny udržující tzv. běžné lidi v nevědomosti a závislosti nejen na vlastních zotročujících nedostatcích, ale i v neschopnosti se vyvázat ze sítí manipulátorů, ať se jedná o kohokoli a na kterékoli úrovni...

Vše je o výchově od mala a o práci na sobě. Práci, které ti moudří říkají "Cesta osobního růstu" nebo také "Ztezka, která má srdce". [smích]


Žádný mesiáš nebo žádná nová úžasná změna společenského nebo volebního systému nemůže na této Planetě zajistit TRVALOU změnu k lepšímu pro VŠECHNY zúčastněné, pokud nedojde ke změně myšlení a přístupu nadkritického množství lidské populace.

Každý systém i ten tzv. nejdokonalejší (jako např. idea nedeformované demokracie nebo komunismu) bez dodržení této základní podmínky časem sám do sebe zkolabuje nebo mu někdo ke kolabsu pomůže. Zkrachuje na lidské vypočítavosti, egoismu, egocentrismu nebo vyčerpání zdrojů notabene pokud jsou tyto a další negativní lidské emoce a vlastnosti silami před i za oponou, které navíc masy dlouhodobě vychovávají a manipulují jimi, pro vlastní výhody, moc a peníze protěžovány a různými kanály přímo nebo podprahově posilovány.


Ať už si to příznáme nebo ne, každý člověk na této planetě má změnu k lepšímu ve SVÝCH rukou a všechna ostatní vysvětlení jsou jen výmluvami ega a projevem sebelítosti.
jansmith[smích]

171739

26.09.2008 22:03

Už zase hoří hranice

RE: Jen několik poznamek....

jansmith1984 193.?.?.?

Kdepak baterie. [smích] Problém je, že RFID chipy žádný zdroj energie nemají a ani jej nepotřebují. Fungují naprosto spolehlivě a bez jakékoli baterie, proto je jejich implantace a následné využívání velice praktické a relativně velmi levné.

V US jsou již lidé, kteří tyto chipy pod kůži dobrovolně a hrdě testují.

Bližší info např. v dokumentu Zeitgeist nebo třeba zde: http://www.blisty.cz/2006/2/22/art27187.html

jansmith[smích]

171743

27.09.2008 11:32

Kolik by bylo rybářů, kdyby kapři křičeli?

RE: Další neonacistická zrůda č.213

jansmith1984 193.?.?.?

Také si to myslím mirdo. Tento univerzitně vzdělaný člověk dokáže mluvit z patra a klidně i s humorem reagovat na jakoukoli otázku. Opakovaně zve US politiky k dialogu před novináři a světovou veřejností, ale tito bojovníci za pravdu, lásku, mír a demokracii se přímého rozhovoru EVIDENTNĚ bojí.

Proto také při projevu pres. Ahmadinejada na nedávném valném shromáždění OSN bushovci jednací sál opustili, zatímco Ahmadinejad byl při projevu Bushe v sále přítomen až do konce.

Tak kdo je tady pokrytec a komu jde o navázání dialogu???


Navíc M.Ahmadinejad jako jeden z mála politiků světa přímo říká, že nepopírá holokaust (nebo jak si jej nazvali sionisti) jako takový, ale že by se genocida židů nacisty v Evropě měla historicky zkoumat NEZÁVISLÝMI týmy odborníků a jejich závěr přijmout jako oficiální verzi. Žádný seriozní vědec přece nemůže prohlásit, že výzkum je u konce a žádné nové poznatky nelze objevit, jak se o to ve věci holokaustu snaží sionismus.


Řekl bych, že tato prohlášení pres. Ahmadinejada, plus aktivity Iránu ve spojení z přechodem obchodování ropy z dolaru na euro jsou hlavními důvody útoků usraele a jeho satelitů na jeho adresu.

Ještě bych si dovolil na závěr doplnit, že podle mne není správné, aby verze sionistů byla jediná možná a každé její zpochybňování a snaha o hledání historické pravdy označováno za antisemitismus. Navíc tzv. holokaust se netýkal jen židů v Evropě za WW2, ale historicky i spousty jiných národů a etnik, takže židovská exkluzivita tohoto pojmu je v tomto smyslu neobjektivní a manipulativní.
jansmith[smích]

171783

27.09.2008 11:44

Kolik by bylo rybářů, kdyby kapři křičeli?

RE: Další neonacistická zrůda č.213

jansmith1984 193.?.?.?

Asi tak jak píšeš Ajo. McCain ma zvláštní dar prozřetelnosti a jeho ideový a stranický kamarád Bush údajně zase prý hovoří s Bohem.[smích]

No, nevím. Že to ale není vidět na jejich politice, když jsou tak osvícení?


Navíc McCain nechtěl TV debatu ani s Obamou, ale nakonec byl dotlačen se zúčastnit. Je úžasné sledovat kolik je stále na světě oveček, které opakovaně nechtějí vidět pokrytectví a zřejmé rozpory v chování a rétorice bushovců a bez přestání jejich politiku obhajují.

Podobné je to v ČR, když člověk sleduje rétoriku a chování některých českých politiků a zejména exponentů z tzv. modré strany. Jedna lež nebo pokrytectví za druhou, ale stádo lokajů nebo oveček, které je obhajují je stále početné.
jansmith[smích]

171784

27.09.2008 14:47

Falešná božstva

RE: Neni to jednoduche jit svou cestou.

jansmith1984 193.?.?.?

Souhlasím s názorem, že je v moci rodičů a vychovatelů efektivní a odpovídající VÝCHOVOU působit na děti tak, aby se nenaučily brzy sebe, své principy, víru a ideály prodávat.

A dodávám, že je v jejich moci probudit v nich i schopnost od počátku rozeznávat pokrytectví a manipulaci médií a neetické reklamy, schopnost kritického pohledu a nezávislosti na jakékoli propagandě.

Podmínkou ale je, aby rodiče a vychovatele měli sami možnost přístupu k informacím, které jim mohou otevřít oči a tady je pole působnosti pro nezávislé články a diskuze i zde na Zvědavci.
---

Už sem to napsal do jiného vlákna, ale osobně jsem optimista, protože přes veškerý dosavadní marasmus, brainwashing a násilí, kterých se mocní a mocnější tedy ti "rovnější" HISTORICKY!!! celosvětově na dětech i dospělých pro moc a peníze dopouštějí, přes současné mediální upřednostňování různých úchylek a lidských negací, se jim ani jejich lokajům nedaří manipulované a zneužívané lidi úplně přetvořit tak, jak by to jeden mohl po tolika letech cíleného pokrytectví předpokládat.


Pořád ve své většině tzv. běžní lidé všech kontinentů, i když mnozí jenom podvědomně, tíhnou k lidským hodnotám jako je pravda a spravedlnost i k té "zprofanované" lásce a přes veškerou (a narůstající) mediální a reklamní masáž si svoje hodnoty, i když to na první pohled nevypada, většinově dále drží...

Jedná se o veliké pozitivum a NADĚJI, že to s lidskou civilizací po tolika staletích(+) obelhávání tak špatné zase není a že ji těch několik promile DEPRIVANTŮ a mafiánů zlatým teletem úplně ovládnou nedokázalo.


Přes všechna hodnocení a pesimistické výhledy do budoucnosti některých i zdejších pisatelů by to bylo PROTI pozitivním tendencím lidského ducha a v tom je naše NADĚJE.

jansmith[smích]

171796

27.09.2008 18:20

Kolik by bylo rybářů, kdyby kapři křičeli?

RE: Další neonacistická zrůda č.213

jansmith1984 85.?.?.?

Oni ti dva, jak Bush, tak McCain jsou možná "osvícení", ale maximálně tak ledlampou.[smích][smích][smích]

McCain nemůže překročit stín bushovy neocon hegemonistické a konfrontační politiky a pochybuji, že si tito lidé dobrovolně někdy přiznají, že jim svět ty jejich snahy přestává papat. Tihle lidé neuvidí slepou uličku, do které sebe, své věrné a ostatní nevědomé ovečky dlouhodobě vedou do chvíle, než se jim zúží natolik, že v ní uvíznou. A řekl bych, že si pravděpodobně zrcadlo nenastaví ani potom.


Mají přece mandát od Boha a ve všem co činí, dobře činí, nebo ne?

Navíc si nikdy nepřiznají, že se jim a ostatním zúčastněným násilí, které ve jménu pravdy, lásky, demokracie a boje proti tzv. terorismu iniciují dříve nebo později vrátí zpět jako bumerang (a historie to potvrzuje). A možná jim to ani nevadí, protože takovým konáním (asi s plným vědomím) pomáhají těm "rovnějším" organizovat ty správné obchody a sobě a svým klanům navíc zabezpečují velmi nadstandardní životní úroveň. A o peníze, které přeci nesmrdí jde v tržním kapitalismu přeci až na prvním místě, že?[smích]

No, a když už se ta kára tímhle způsobem dál tlačit nedá a dojde jako už tolikrát v minulosti k obrovskému možná chtěnému možná nechtěnému finančnímu propadu, vše pomocí tzv. regulací nejen FEDu penězmi daňových poplatníků zasanují. Mediální přetahování, které s tím paralelně probíhá je jen divadlo pro masy a důležitý je výsledek: Tj. zisky patří do kapes soukromých skupin, ztráty zaplatí občané. U nás v ČR na to máme nový termín: legální TUNELOVÁNÍ.

Teď mě napadla Zápotockého měnová reforma v 50.tých letech. Nebylo to tehdy pro běžné, neinformované československé občany v bledě modrém to samé?


Znovu doporučují dokument Money As Debt, který money flow názorně popisuje.

A co se týče Obamy? Jeho rétorika naznačuje jistý oklon od neokonzervativních postupů usraele už tím, že vyjádřil ochotu s druhou stranou pohovořit, i když jak správně řekl pres. Ahmadinejad: V rámci předpolební kampaně kandidáti řeknou cokoli, ale důležité je jen to, jak začnou fakticky konat až po nástupu do úřadu.

Jedno je podle mne jasné, Obama je narozdíl od McCaina (Palinové) maličké světýlko naděje na konci tunelu. Nic více a nic méně.

jansmith[smích]

171810

28.09.2008 18:24

Už zase hoří hranice

RE: Ukazka zidovskej vselasky k svetu. z erecu

jansmith1984 85.?.?.?

A stali se zásadním ohrožením pro elementární lidskost a svobodu.
--
>ano, ale len tak sa mohli stat nasou sancou na dalsi rozvoj,
>samozrejme len vtedy, ked sa nedame nakazit nenavistou.


Ano, tady mi google mluví z duše.[smích] To co se kolem nás v našem světě děje je vlastně výzva k hledání změny vlastního přístupu k životu a zejména ve způsobu myšlení. Bohužel jenom ti na určitém stupni vědomí, narozdíl od těch naplno připojených k Matrixu, si tuto výzvu (viz. výzva ukrytá v googlově židovském dynamu) dokáží uvědomit a vydat se po ní.


V tomto smyslu každé verbální nebo fyzické napadání židovského etnika, přes veškeré příčiny, které k němu svým konáním cestou údajně tajných pasáží Talmudu a dnešní reálné sionistické demagogie novodobě i historicky vytváří, je jen projevem nadvlády EGA běžné populace a jak jsem již napsal jinde, podléhání vlastní sebelítosti.


Strach a nenávist je přesně to, co Matrix a manipulátoři před i za oponou potřebují v tzv. obyčejných lidech posílit a společně s principem kolektivní viny následně využít k jejich zblbnutí a zneužití k dosažení vlastních sobeckých cílů viz. historicky metodou vládnutí rozděl a panuj.

Každá nenávist a zlo vyvolává dříve nebo později další zlo a to je hlavní důsledek, který neonacisty a podobné rasistické a xenofóbní skupiny usvědčuje z nepochopení podstaty a pokud nepracují na něčí objednávku, tak i z vlastní nevědomosti. I kdyby tito lidé měli v určitých svých tvrzeních pravdu, celkově jejich činnost, tak jak je organizována a projevuje se navenek, působí kontraproduktivně a paradoxně přilévá vodu na mlýn druhé strany.
jansmith[smích]

171892

14.10.2008 20:27

Je kapitalismus u konce s dechem?

RE: Dilema

jansmith1984 193.?.?.?

Díky mirdo za obě videa. Hooodně zajímavé. Jsem teď trochu busy jinde, tak tě zdravím aspoň takhle.
jansmith[smích]

173030

03.11.2008 12:06

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Je to az neuveritelne

jansmith1984 85.?.?.?

Ano. Myslím, že hestroy přesně pojmenoval to, o čem se nahlas a oficiálně nemluví, ale co všichni lidé se zdravým rozumem a intuicí tuší.

Světová náboženství, přesnějí lidé v jejich čele napojeni na světskou moc, tradičně historicky zneužívají dobrou myšlenku prvotních křesťanů (Ježíše) k ovládání a brainwashingu mas a kdo jejich pokrytectví nesdílel a kritizoval, toho jako např. Gnostiky lokajové systému umlčeli. Jiná světová náboženství na tom nejsou při chápání CO nebo KDO je Bůh (vyšší inteligence) a jaký je smysl života člověka na Zemi o nic lépe.

Je to jako cokoli jiného našeho světa jen komerční propaganda, která ke svým zištným cílům zneužívá negativní prvky NEVĚDOMÉ lidské povahy a lidského EGA a ruku v ruce (jak říka paní Jarmila) s óbrboháči, s ústy plnými pravdy a lásky (nyní demokracie) překrucuje principy, které opravdoví duchovní myslitelé lidstvu pro jeho dobro v minulosti sdělovali a nadále sdělují.

Naštestí lidský duch se ve svém celku tak snadno zlomit nedá a byť velice pomalu, zato neochvějně tyto vazby a souvislosti rozkrývá. Možná proto také vznikají nezávislé dokumenty jako např. poslední Zeitgeist Addendum atd. atd.
jansmith[smích]

174668

03.11.2008 17:04

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Je to az neuveritelne

jansmith1984 85.?.?.?

Tady bych byl opatrnější Ozmare. Za čarodějnictví byly upalovány nejen ženy, ale i mužové, tudíž práva žen a mužů jsou z tohoto pohledu irelevantní...

Za upalováním lidí nestálo jen tmářství a pokrytectví církví, ale zejména snaha konkrétních mocných deprivantů dostat se k majetku bohatých objetí. Chudí se jen svezli se systémem.

Příklad? Inkviziční aktivista František Jindřich Boblig a jeho působení na Śumpersku. Zajímavé je, jak tento církevní zločinec ve smyslu spravedlnosti dožil svůj život. Zajímalo by mne co si o tom všem myslí a z hlediska věčného života (nahoře nebo dole), tudíž o jeho následném posmrtném životě myslí současní katoličtí věřící.
jansmith[smích]

174707

03.11.2008 17:12

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Je to az neuveritelne

jansmith1984 85.?.?.?

Tak nějak to bude, jak píšeš, janko a díky za zajímavý příspěvek k zamýšlení.
jansmith[smích]

174708

03.11.2008 22:23

Cenzura internetu v USA je za rohem

RE: Je to az neuveritelne

jansmith1984 85.?.?.?

(Odhaduje se, že hony na čarodějnice stály život 4.000.000 lidí v Evropě. Takže bych za tím neviděl jen zisk, Jane...)


Máš pravdu, proto jsem jsem použil větu viz: "Za upalováním lidí nestálo JEN tmářství a pokrytectví církví, ale i ....."

Všechno souvisí se vším a podle mne to platí i zde a Boblig je toho jasným příkladem.


Každopádně bych všem, kteří si dříve našli čas a shlédli ZEITGEIST Duch doby, doporučil shlédnout i nový Zeitgeist - Addendum. Trochu jinak, ale opět hovoří mimo jiné o úloze náboženství v korporátním systému založenému na uctívání zlatého telete.

Link pro ty, co ho ještě nemají je tady:
Zeitgeist Addendum (slovenské/české titulky)
http://video.google.com/videoplay?docid=4642167330989213588

nebo
http://www.mininova.org/tor/1900850
jansmith[smích]

174748

08.11.2008 22:39

Tak tedy Obama

RE: Zacinam mit husi kuzi-jak to tedy vlastne je?

jansmith1984 85.?.?.?

Dobře jsi to shrnul Hade a je jasné, že kdo z nějakého důvodu nechce porozumět jádru problému, neporozumí, i kdyby měl fakta na zlatém talíři před sebou.


Nejen Zeitgeist Addendum popisuje mechaniku peněz a finanční systém založený na tištění peněz rotačkami nebo stisknutím PC klávesnice, tedy na dluhu a "židáckém" úroku. Je to i dokument Money As Debt, který je také k dispozici počeštěný na netu.

Tento nám vnucený finanční systém se tváří jako jediný použitelný, přitom se jedná o skryté vykořisťování a vyvolávání nerovnováhy, která vždy (viz. historické reálie) opakovaně způsobuje bohatnutí úzkých zainteresovaných špiček na úkor zblblé většiny. Říká se tomu globalizace. Prostředky se v průběhu často uměle vyvolaných krizí soustřeďují do rukou stále menšího počtu mocných a nevypadá to, že by to většině lidí na této planetě prospívalo.[smích] Nebo zde může někdo prohlásit, že se poměry na naší planetě zlepšují k dobru pro VŠECHNY zúčastněné??? Války se stávají minulostí nebo naopak??? Žijeme více v klidu a bezpečněji nebo naopak???


Je dobře, že dokážeš zarputilým oponentům na faktech doložit o co tady opravdu jde a je na čtenářích, aby si vybrali čemu dle toho co se kolem nich děje a na základě svých vlastních zkušeností chtějí věřit.
jansmith[smích]

175361

13.11.2008 08:08

Těžký život státního úředníka

Zevšeobecňování

jansmith1984 85.?.?.?

Tento článek je klasickým příkladem zevšeobecňování. Ve st. správě jsem nedělal, ale znám lidí, kteří tam pracují a vím velmi dobře, že tam jsou úředníci, kteří mají tzv. leho a stejně tak jsou úředníci, kteří se nezastaví a žijí v permanentním stresu z návalu práce. Pracují tam lidé málo ochotní a málo zodpovědní stejně jako lidé, kteří se snaží dělat svoji práci co nejlépe a že by je systém přeplácel pochybuji.


Asi je to různé od rezortů a od oddělení a tudíž házet všechny do jednoho pytle je přinejmenším neobjektivní. Možná by se autor mohl zaměřit na poměry v megafirmách (byť soukromých), kde to bývá v bleděmodrém podobné.

Lidé se dělí na chovné a tažné, ale to není proto, že by z toho měli bůhví jak velkou osobní radost.
jansmith[smích]

175685

17.12.2008 22:32

Pravda o brněnském zdravotnictví

RE: Můj názor

jansmith1984 193.?.?.?

Vratislave, díval si se dneska na přenos z parlamentu, kde se diskutovaly poplatky??????


Mimo jiné tam jasně poslanec Rath (a to je doktor, který narozdíl od některých politických lokajů ví o čem mluví) jasně na adresu Julínkem opěvovaných poplatků řekl, že rozbory zdravotních pojišťoven založených na exaktních přehledech dokázaly, že se návštěvnost zejména u ambulatních lékařů po zavedení REGULAČNÍCH poplatků NESNÍŽILA!!!!!

Jestli si tudíž poslanec Rath nevymýšlel, o čemž dost pochybuji, protože tyhle věci se dají zpětně dohledat, tak to znamená, že zdůvodnění prostředníčkového premiéra (nyní nově i prostředníčkového Kalouska - viz. živě v přenosu), Julínka a dalších lokajů soukromých lobby o tom, že poplatky odbouraly z ordinací simulanty bylo a je VLÁDNÍ FINTA a navíc lež nebo minimalně manipulace vůči ovčanům.

Je to jasné Vratislave nebo ještě pořád ne?

jansmit[smích]

178383

17.12.2008 23:14

Nebezpečí světové vlády existuje

RE: jak to vlastne

jansmith1984 193.?.?.?

Nope tora85, I'm afraid they can't.

jansmith[smích]

178384

29.12.2008 18:29

Izraelská vánoční nadílka

RE: Těm, kteří se pokoušejí zpochybnit a rozvrátit zdejší diskuzi

jansmith1984 193.?.?.?

Díky za odkaz na starší článek "kybernetovi vojaci pro izrael" pane Stworo.

V době jeho vydání jsem jej nečetl. Ještě jsem o Zvědavci nevěděl, do komunity jsem vstoupil někdy ke konci roky 07[smích] a tudíž jsem si jej společně s obsáhlou diskuzí se zájmem prošel až dnes.

Zejména diskuze je velmi zajímavé čtení a to zvláště v kontextu událostí probíhajícími v těchto dnech v Gaze a jak o nich a v čí prospěch komentují hlídací psi "demokracie" mainstreamu.[smích]

jansmith[smích]


PS: Zdravím všechny diskutující a přeji v rámci možností klidně sváteční období.

179139

29.12.2008 21:06

Izraelská vánoční nadílka

RE: Poľovačka na pakáž

jansmith1984 193.?.?.?

Souhlasím s Montaznikem a jen dodám, že mě těší jedná důležitá věc.

V diskuzích na Zvědavci, zdá se mi, stále více ubývá příspěvků, které zejména ve věci konfliktů mezi národy a etniky, ať už vědomě nebo nevědomě, ZEVŠEOBECŇUJÍ.


Postupně ubývá emotivních příspěvků, kde se háží všichni lidé do jednoho pytle a přibývá těch, kde je jasně a konkrétně poukázáno na ty, kteří jsou strůjci problémů nebo minimálně je přiživují.

Např. je zdůrazňováno, že za konfliktem v Gaze nestojí všichni židé jako národ, ale hlavně určité skupiny v Izraeli a to zejména ty finančněidelologické jako např. sionionisté a to je dobře. A abych byl objektivní a zmínil i druhou stranu, tak ne všichni Palestinci střílejí rakety na druhou stranu, ale jde o militantní Hamas, který se nedokáže domluvit s bratry z Fatahu.

Zevšeobecňování, propaganda a podněcování vášní v občanech, které vede k horkým konfliktům pro benefit těch ZA OPONOU není na první pohled vidět. Mistrně se maskuje za bonmoty o pravdě, lásce a demokracii nebo o svém jediném Bohu.


Jsem za sebe i ostatní rád, že si tento fakt i díky diskuzím na internetu začíná uvědomovat stále více lidí této Planety a že toto rozkrývání pravých motivů těch u opratí a dějů z toho vyplývajících bude (viz. jako např. příspěvek Gibi z Wilsonova) stále akcelerovat.

jansmith[smích]

179168

05.01.2009 23:34

Předseda židovské obce v Římě omylem vyzradil sionistický trik

RE: Neuvěřitelné

jansmith1984 193.?.?.?

Když už jsme u výrazu "pokrytec", který zmínil hestroy.[smích]


Angličtina zná pro český výraz "pokrytectví" slovo "hypocrisy".

Pokud si slovo "hypocrisy" zadáte do EN/CZ překladového slovníku (http://www.slovnik.cz), tak mezi různými českými ekvivalenty tohoto slova naleznete i výraz "farizejství".


Pokud si slovo "farizejství" zadáte do slovníku cizích slov dostanete tento výsledek:

- pokrytectví, dvoutvářnost


Pokud si do slovníku cizích slov zadáte výraz "farizej, farizeus", obdržíte tento výsldek:

1. stoupenec starožidovské náboženské sekty
2. licoměrník, pokrytec, člověk dvojí tváře


Nevěříte? Presvědčte se sami:
http://slovnik-cizich-slov.uzdroje.com/?s=farizej-farizeus


jansmith[smích]

PS:
Nevím, možná to nic neznamená, ale rozhodně to stojí za zamyšlení. Teď mě napadlo, není to od těchto (i jiných, nejen online) slovníků propagace antisemitismu?[smích][smích]

179764

06.01.2009 21:39

Předseda židovské obce v Římě omylem vyzradil sionistický trik

RE: Neuvěřitelné

jansmith1984 195.?.?.?

Pokud se týka účasti Piláta Pontského na ukřižování Ježíše (+ dalších dvou odsouzených), možná by bylo dobré zmínit 2 věci.


1. Pilát Pontský, který nebyl nakloněn popravě Ježíše, hledal cestu jak z toho ven a nabídl tudíž davu (Kaifášovcům) na výběr mezi odsouzením Ježíše nebo Barabáše.

VIZ:
[Pilát Ježíše vyslýchal a nenašel žádné provinění. Chtěl ho propustit, ale dav stále křičel: "Na smrt! Na smrt!"

Pilát tedy učinil poslední pokus. "Je zvykem, že o Velikonocích propouštím na svobodu jednoho vězně. Chcete, abych propustil Barabáše, nebo tohoto Ježíše?" Barabáš byl vrah. Ale dav, tak jak mu našeptávali starší, křičel: "Barabáše! Ježíše na kříž!]
http://www.vira.cz/knihovna/tisk-kapitola.php?sel_kap=313

2. Na základě toho Pilát Pontský pronesl dle evangelií a údajně i historicky doložený výrok: "Myji si ruce".


jansmith[smích]


PS:
Všimněte si poznámku o tom, že dav křičel to, co mu NAŠEPTÁVALI "starší", tedy kněží (ať už to byl Kaifáš nebo kdokoli jiný z tehdejších náboženských elit).

Pamatujme na to vždy, když máme snahu zevšeobecňovat. Je to tak i v dnešní době. Dav, tedy běžní lidé nepáchají zlé skutky sami o sobě. V 99% případu jsou zmanipulování, vystrašeni a vyprovokováni "zainteresovanými elitami" nebo charizmatickými deprivanty, kterých je v každém etniku, národu velmi malé, ale velmi nebezpečné procento (podrobnosti viz. přednášky neuropatologa primáře MUDr. Koukolíka - k dispozici i na netu).

179890

07.01.2009 00:47

A kdy nám řekne Schwarzenberg pravdu?

RE: Šwarcumperk?

jansmith1984 193.?.?.?

K tomu omylem zasaženému pozorovacímu stanovišti OSN malá poznámka. Je reálné, aby bylo stanoviště UN zasaženo omylem laserem naváděnou (tzv. smart) pumou???
---

Při tomto incidentu 25. července 2006 v jižním Libanonu zahynuli 4 vojenští pozorovatelé OSN: Kanaďan, Číňan, Fin a Rakušan.

Velitel komunikoval vysílačkou opakovaně několik hodin před zásahem s Izraelským velením a upozorňoval jej na přibližující se bombardování, které stále více ohrožovalo bezpečnost jeho stanoviště.
Marně. On i jeho 3 kolegové byli nakonec při dopadu bomby usmrceni. Údajně se kolem stanoviště mohli pohybovat bojovnicí Hizbaláhu.


Je správné a ospraveditelné (i kdyby se Hizbaláh kolem opravdu pohyboval), aby to bylo důvodem k usmrcení neozbrojených vojenských pozorovatelů, kteří plní úkoly pod mandátem OSN?
Nebo ano???

Dotaz směřuji na všechny bojovníky za pravdu, lásku a demokracii a zejména na ty, kteří propagují humanitární bombardování viz. slovník exprezidenta Havla.

Generální tajemník OSN Kofi Annan vzápětí vyjádřil své rozhořčení nad incidentem, který označil za "záměrný zásah". Izrael vyjádřil nad smrtí čtveřice pozorovatelů OSN hlubokou lítost, kategoricky se ale ohradil proti Annanově výroku. Podle Izraele šlo o "NEÚMYSLNÉ ZABITÍ" a "politováníhodný OMYL".?!?!?

Kdyby to nebylo tak tragické, tak bychom společně s docentem Chocholouškem mohli humorně poznamenat, že podobné omyly se IDF stávají jednou, maximálně dvakrát za 10 let.


Škola s dětmi v Gaze může být také zasažena pumami z F-16 jen proto, že se kolem mohou motat bojovníci Hamasu????

jansmith.

179906

11.01.2009 14:42

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Pane Stworo

jansmith1984 193.?.?.?

Diky Sašo za zajímavá videa. Mě osobně zaujal mimo jiné Pat Condell a pro zajímavost zde přidám další dvě jeho videa (opět s českými titulky).

V prvním hovoří o vztahu mezi politikou a náboženstvími:
1. Pat Condell - Politics and Religion - Czech subtitles
http://www.youtube.com/watch?v=G9HvBcgO_Co&feature=related

A druhé by mohlo zajímat mimo jiné i příznivce paní Jarmily, protože v něm rozebírá rasismus a vztah náboženství k ženám:
2. Pat Condell - Am I a Racist? - Czech subtitles
http://www.youtube.com/watch?v=bnbcZcd_Ltc&NR=1


Mohl bych přidat linky na další, ale věřím, že kdo bude chtít, vyhledá si je na youtube sám ve sloupci po pravé straně.

Tedy aspoň malý seznam (mé díky patří anonymnímu překladateli, který všechna videa opatřil kvalitními českými titulky):

Pat Condell - Was Jesus gay? - Czech subtitles
Pat Condell - What do I belive? - Czech subtitles
Pat Condell - Islam in Europe - Czech subtitles
Pat Condell - United states of Jesus - Czech subtitles
Pat Condell - In Jesus name - Czech subtitles
Pat Condell - Miracles and morals - Czech subtitles
Pat Condell - Vezměte boha a zahoďte ho! (CZ subtitles)
Pat Condell - Politics and Religion - Czech subtitles

jansmith[smích]

180571

12.01.2009 23:25

Objasní nám Člověk v tísni záhadu, kam zmizelo 220 dětí?

RE: Není se co divit

jansmith1984 193.?.?.?

Ale no tak, anonyme 82.?.?.?.[smích]

Možná by bylo dobré sklidnit hormóny a jako první počin přestat zde na Zvědavci jitřit národnostní, etnické vášně.

Nebo to měla být z tvé strany záměrná provokace jak od Zvědavce odradit rozumné a nezávislé čtenáře? Takový malý inside job???[smích]


Aby bylo tedy jasno. Nezávislí čtenáři Zvědavce dokáží rozlišovat mezi pojmy jako militantni sionismus a židovstvím/Židovstvím jako takovým.

Běžní lide jsou na celém Světě v zásadě stejní a pokud souhlasí s násilím, agresí proti jinému národu/etniku, děje se tak vždy jedině z nějakého strachu nebo koplexu živenému mocenskými/náboženskými předáky, kteří burcují jejich animální pudy jako je strach, závist, chamtivost, agresivita, nacionalismus, rasismus, bigotnost atd. atd.

Sebevědomí, zdravě uvažující lidé těmito negativními emocemi netrpí a pokud ještě ano, dokáží je kontrolovat, stejně jako odolávat nástrahám vlastního EGA...

Věřím, že i ve svých vyjádřeních možná občas zbytečně prudký hestroy by ti zde klidně a na faktech zdůvodnil, že princip kolektivní viny je přesně ta páka, kterou využívají/využívaly náboženské a mocenské struktury ať zleva či zprava ve svých snahách o manipulování nevědomých spoluobčanů, kteří jsou potom jako stádo schopni činů, ke kterým by se za normální situace nikdy nesnížili (příklady si najdi v historii).


Tvoje řádky 82.?.?.?., které napadají židy/Židy nebo Američany jako národ se přesně hodí do krámů těm, kteří potřebují lidi rozdělit a pak jim pro peníze a svoje požitky bezpečně vládnout zatímco jiní trpí. Lidé, kteří mají peníze (zlaté tele) jako smysl života, podvádějí druhé, manipulují nebo z pozice objeti páchají zlo jsou zastoupeni v každém etniku, v každé národnosti a jen dobrý příklad a správná výchova od mala může postupně tento fenomén z lidské povahy vytěsnit. MUDr. Koukolík je nazval "deprivanty" a pokud tě zajímají podrobnosti, na netu je lehce najdeš.

Závěrem. Vědci začínají postupně studiem DNA zjišťovat, že jsme jako lidská rasa všichni navzájem bratry či sestrami a pocházíme z jednoho prazákladu a teď nemám na mysli biblického Adama a Evu a tudíž rozdělovat lidi na rasy nebo etnické skupiny a hledat rozdíly je v podstatě jen výsledkem stupidity a analýzy nevědomé lidské mysli.

Mysli na to až budeš příště přispívat.


jansmith[smích]

180732

13.01.2009 00:35

Objasní nám Člověk v tísni záhadu, kam zmizelo 220 dětí?

RE: Žádné překvapení

jansmith1984 193.?.?.?

Durabo, jak tak sleduji tvoje příspěvky v tomto vlákně, tak mám pocit, že i tobě byl určen můj příspěvek č. 180732 pro anonyma 82.?.?.?. o zevšeobecňování a kolektivní vině viz. níže.[smích]


Nechci mentorovat, ale pokud si tak ještě neučinil dobře si jej přečti a zamysli se.


Pokud ti jde v jádru o dobrou věc, jistě jej shledáš k zamyšlení a možná pak uznáš, že je dobré změnit výrazové prostředky na méně nábožensky, etnicky a národnostně konfrontační.

Pokud ne, usvědčuješ sám sebe z netolerance a jako pátá kolona jdeš svými emotivními a útočnými výroky na ruku těm, kterým takový tón diskuze mezi lidmi/národy (ať už tak pisatelé činí záměrně, či nevědomě), historicky vyhovuje.

Chci věřit, že to nebyl z tvé strany záměr a myslím, že si Zvědavec a "Spirit", který se zde snaží hledat pravdu takové příspěvky nezaslouží. Pokud by měl takový styl zde ale převládnout, moc bych za to nedal, že pisatelů/čtenářů, kteří mají snahu bez emocí hledat pravdu a návrhy řešení problémů zde ke škodě Zvědavce znatelně ubyde...


Mysli nato, až budeš příště přispívat.

jansmith[smích]

180746

13.01.2009 14:46

Objasní nám Člověk v tísni záhadu, kam zmizelo 220 dětí?

RE: Pan

jansmith1984 193.?.?.?

Víš Gibi, myslím, že není nutno nikomu nic adresovat. Jedno přísloví říká: moudrému napověz, hloupého kopni.[smích]

Já si myslím, že násilí v jakékoli formě je kontraproduktivní a že každý si z podobných debat (jako zde) vezme to, čeho je na své úrovni schopen.

I ten militantní sionista, i když je samozřejmě těžké předpokládat, že by na vědomé úrovni změnil názor pro dobro VŠECH zúčastněných. Tihle lidé jsou nejen dobře ideologicky vychováni (týká se i extrémistů jiných stran různých jiných konfliktů), ale mnohdy sami na statusu quo hmotně i jinak zainteresováni. Týká se jak mocenských špiček, tak lokajů, kteří jim např. mediálně, finančně či jinak pomáhají.

jansmith[smích]


PS:
A jestli jsou gojímové zlí pokud napíší svůj názor???

Pokud je to názor, který argumentuje principem kolektivní viny, je arogantní a útočný i vůči těm, kteří jsou pouze nevědomými pěšáky na šachovnici mocných, potom se minimálně staví na stejnou úroveň jako protistrana.

Příklady jak argumentuje protistrana je možno např. vidět na Nezvědavci. Ty se chceš snížit na jejich úroveň? Chceš jako ONI sám na SEBE ukázat jako na člověka plného strachu, náboženské a mocenské ideologie a různých komplexů, které potom (možná nevědomě, možná úmyslně) ventilují ve svých útočných a pokřivených komentářích?

Pochybuji.


Pamatuj, že na tyto stránky přícházejí i noví čtenáři, kteří nemusejí mít ještě jasno a kteří hledají spravedlivé komentáře a moudré a kultivované názory. Čtenáři, kteří zase odejdou, když naleznou stejný konfrontační tón jako jinde....

180811

13.01.2009 20:35

Objasní nám Člověk v tísni záhadu, kam zmizelo 220 dětí?

RE: Pan

jansmith1984 193.?.?.?

Ano Jindro, dobře jsi to shrnul a díky ti za to.

Máš pravdu.[smích] Měl jsem dnes mentorskou chvilku a ačkoli nepatřím v diskuzi mezi nejaktivnější, po přečtení některých posledních příspěvků jsem si uvědomil, že takhle NE a nastal čas to říci nahlas.

Schválně jsem použil v jedné větě i tvůj nick, a to proto, že tě beru jako autoritu, která má co říci. Cením si toho co píšeš a jsem rád, že je zde někdo takový, kdo dokáže v diskuzi na faktech a přímými vyjádřeními odhalovat různé pokrytce, zmatence nebo přímo provokatéry a dávat věci do souvislostí.

Pokud by zde nepřispívali lidé jako ty, paní Jarmila, mirda, mtk, janko, google, Saša, Rene, Takyjeden a další, z tohoto webu by se postupně stala nomans land nebo pouhá tlachárna, jako je to vidět často jinde.


Musím ale poznamenat, že si na druhou stranu vážím např. Vojty49 a i když jsme se spolu několikrát v dřívějšku "popasovali" viz. problematika 9/11, jeho příspěvky řadím mezi kultivované, s vypovídací hodnotou a rozhodně hodné zamyšlení.

jansmith[smích]


PS:

Závěrem bych chtěl ještě jednou zopakovat svůj názor, že tzv. běžní lidé jsou všude na světě stejní. Nechtěji apriori válčit a vyvolávat třenice s ostatními. Chtějí žít normální (klidně obyčejný), pokud možno harmonický život, ale protože jsou bohužel lehce manipulovatelní a využije-li někdo jejich skryté animální ďasy, přiživí jejich strach, chamtivost nebo závist, zapomenou na to, že jsou lidskými bytostmi a jsou schopni v davu nebo komunitě takřka všeho.


Pozor. Ne úplně všichni, ale za jistých okolností většina což stačí, aby malé promile charizmatických, možná deprivantů, možná jen mocných vyčůránků (tzv. "elit")), mohly se slovy o vyvolenosti nebo pravdě a lásce (či demokracii) organizovat svůj boj o moc, území, energetické zdroje, suroviny, oběživo, neskutečné požitky atd. atd. Je to pořád dokola.

Tyhle síly se řídí historicky heslem "rozděl a panuj" (kolektivní vina - NEPŘÍTEL) a že je to velmi efektivní dokazuje nejen historie, ale i naše současnost v mezinárodní politice. A pokud nepřítel není nebo není dostatečně aktivní, tajné služby, různí ideologové či náboženští předáci se postarají aby se zrodil a bylo proti komu ve jménu boha, MÍRU, pravdy a lásky bojovat.

180841

15.01.2009 12:15

Spravedlivý hněv Izraele a jeho oběti v Gaze

RE: PERGILL, dopouštíš se trestných činů - hanobení a potlačování práv a svobod!!!!

jansmith1984 193.?.?.?

Moudře napsané, Montážníků, díky.

Jen dodám, že každý přispívatel do těchto diskuzí, který nesouhlasí se sionistickým pokrytectvím by měl mít na paměti fakt, že pokud používá stejně urážlivý, konfrontační, mnohdy nepříměřeně emotivní přístup jako PROTISTRANA, staví se na její úroveň a paradoxně deklasuje svoje vlastní snahy o dialog a hledání pravdy.

A ač to nemá obvykle v úmyslu[smích], pomáhá v myslích těch nevědomých živit aroganci, nenávist, oddělenost od celku a různé strachy VIZ: politika ROZDĚL A PANUJ, což je velmi efektivní ovládací instrument mocenských a náboženských struktur vůči nevědomým a na autoritách závislých občanům - a to od historie do současnosti.

jansmith[smích]

181085

15.01.2009 13:33

Jana Bobošíková - projev k předsednictvu

RE: Bobošíková jen cítí další šanci jak se zviditelnit

jansmith1984 193.?.?.?

K tomu co napsal Pete bych jenom dodal, že pokud jde o názory, charakter nebo motivaci J. Bobošíkové, vzhledek k tomu jak se jako ředitelka chovala a co prosazovala v době vzpoury redaktorů České TV (pamatujete co se tehdy dělo?), byl bych velmi ve střehu a nenechal na sebe působit její slova bez zamyšlení se nad souvislostmi a také nad jejím backgroudem.

Problém je, že lidé obecně rychle zapomínají a rádi se nechávají opíjet propagandistickým rohlíkem.

jansmith[smích]

181092

16.01.2009 23:35

Jak na sionisty

RE: To by nefungovalo.

jansmith1984 193.?.?.?

Ačkoli si nemyslím, že jsem konzervativní[smích], v diskuzi o Plastice bych se přidal k mirdovi a pí. Jarmile.

Problém plastiky v Bruselu je podle mne ještě v jedné rovině. Obecné důvody už zde (i jinde) byly rozebrány, ale podle mne zde hraje roli i etický rozměr.


Každý moudrý člověk by měl přeci při komunikaci s jiným člověkem dodržovat elementarní zásady slušnosti a k tomu velice dobře slouží např. empatie.

O to více by se této zásady měla držet vláda jedne země vůči jiné, potažmo vláda země, která předsedá Radě EU. Pokud jsem slušný a empatický člověk, tak řídím své kroky tak, abych jiné neuváděl do zbytečných rozpaků, a to ani tehdy, když je to myšleno žertem. Pokud jsem sobec nebo zakomplexovaný jedinec, který potřebuje šokovat, aby se zviditelnil, bude mi to asi jedno.


Z jistého pohledu "incident" s Plastikou bych možná chápal jinak, pokud by jej instalovala vláda, jejiž předseda (i ostatní členové) jsou slušní a empatičtí lidé a dá se jim vzhledem k jejich dosavadnímu působení věřit.

Myslíte přátelé, že členové české vlády jako prostředníčkový premiér Topolánek (nově i prostředníčkový ministr Kalousek) a propagátor US radaru v Brdech, člověk napojený na AMI Comm. a US lobbing Saša Vondra tyto elementární parametry slušnosti a důvěryhodnosti splňují?

V uvozovkách "šokovat" uměním, dělat si legraci z jiných a hlavně ze SEBE podle mne lze i na mezinárodní a diplomatické úrovni. Jen je třeba myslet na hranice, které se mezi slušnými partnery nepřekračují a tyto hranice potvrdil ve svém vyjádření i velvyslanec v Bulharsku Klepetko, který údiv nad neomaleností, rozpaky a znechucení nyní v Bulharsku pravděpodobně má z první ruky.


Může mi někdo vysvětlit, jak lze srovnat mezi sebou úroveň legrace plastiky např. ČR, Itálie a zmiňovaného Bulharska? Nebo čurajícími panáčky?

Plastika ČR žádnou karikaturu ČR podle mne nevyjadřuje. Nějaký běžící nápis je legrace srovnatelná s buřtem nebo záchodem??? Ano, pokud by tam byl TUNEL nebo Švejk, tak to by byla šupa a hlavně pravda.[smích] Plastika Itálie s fotbalisty je opravdu obrovská karikatura Itálie a nedivím se, že Italové neprotestují. Prázdná plastika Británie je také těžká legrace.[smích] Že by proto, že se jedná o velmoc???

Legrační na tom je, že řůžový malíř p. Černý vlastně kouzlem nechtěného prezentoval a odhalil Evropě charakter lidí, zastupující ČR v Radě Evropy. Charakter, který my domácí máme možnost sledovat od doby Kubiceho. Arogance, povýšenost a nulová empatie.

jansmith[smích]

181250

17.01.2009 00:06

Jak na sionisty

RE: To by nefungovalo.

jansmith1984 193.?.?.?

Ke svému předchozímu příspěvku o Plastice přídám dovětek z diskuze na iHned.cz. Pisatel Autor: Arnošt tam umístil příspěvek VIZ:


Česká vlajka v hajzlu

Český velvyslanec v Bulharsku Martin Klepetko dostal dnes při diskusi o českém předsednictví EU v hotelu Sheraton v Sofii neobvyklý dárek. Mládežnická organizace bulharských socialistů mu věnovala záchod zabalen do české vlajky.
--

Nevím jestli to je od autora pravda nebo mystifikace, ale pokud pravda, tak jsem zvědavý co na to český mainstream. Pokud si to pisatel vymyslel, tak má smysl pro humor a mohl by jít dělat plastiky.[smích]

Topolánek a Vondra by se ukázali jako formáti, pokud by záchod zabalený do české vlajky vyměnili v Bruselu za dosavadní českou plastiku. To by byl důkaz, že si umí dělat lagraci sámi ze sebe jako BRNO.[smích]
jansmith[smích]

181251

17.01.2009 10:58

Jak na sionisty

RE: To by nefungovalo.

jansmith1984 193.?.?.?

To co jste dobře popsala paní Jarmilo přesně zapadá do mého pojetí etiky a osobní odvahy.


P. Černý si dovede dělat legraci a karikovat jen ty, kteří nejsou dostatečně mocní a nebezpeční, aby mu to dříve nebo později vrátili jako bumerang.

Pokud by přestříkal tank na růžovo v 80tých letech za Bilaka a přihlásil se k tomu, pak by to byla odvaha. Udělat to po "něžné", kdy sověti už byli na odchodu je jen exibicionismus a lokajství vůči pravdoláskovcům.


Stejné je to nyní. Pokud by, jak přesně píšete, někde oficiálně (a klidně jen za sebe) karikoval sionistický Izrael, pak by měl mravní a charakterový kredit karikovat i ostatní státy. Pokud by na Plastice v Bruselu karikoval všechny státy stejně silně (i mocnosti a ČR), potom by to bylo v pořádku a člověk by mu mohl věřit i tu mystifikaci s neexistujícími 27 spoluatory, za které potom vracel peníze.

Pokud by plastiku Bulharska se záchodem vytvořil bulharský umělec a nikoli Čech, možná by měl Vondra s Černým aspoň malý argument.

Nic z toho se ale pokud vím nestalo. Tento rádoby umělec jen pracuje na objednávku někoho, kdo má sám s kulturou problém (Topolánek dokonce kličkuje s výrokem, že umění nerozumí?!?!) a pokud to není na přímou objednávku, tak je p. Černý zářným příkladem jak funguje (za peníze, kariéru nebo výhody) autocenzura lokajských umělců, novinářů, polit. komentátorů apod.


A na závěr postřeh k disidentovi Havlovi. Je veřejným tajemstvím, že byť byl režimem naoko perzekuován (dokonce kutálel sudy v pivovaru[smích]), ve skutečnosti měl velmi nadstandardní podmínky. Pamatujete jak se zacházelo s opravdu nepohodlným bojovníkem proti režimu Pavlem Wonkou a jak byl nakonec ve vězení umučen? Proč se k němu režim nechoval ve vězení stejně jako k Havlovi? Proč mohl mít Havel relativně fešácký kriminál, ale Wonka nikoli?

http://cs-club.blogspot.com/2007/01/posledni-dopis-pavla-wonky.html


Na těchto příkladech (jak na Plastice, tak na rozdíl v zacházení mezi disidenty Wonkou a Havlem) je možno vidět odkud vítr fouká a o jaké pokrytectví (farizejismus) se jedná.


jansmith[smích]

181265

17.01.2009 11:53

Jana Bobošíková - projev k předsednictvu

RE: Bobošíková jen cítí další šanci jak se zviditelnit

jansmith1984 193.?.?.?

Pokud se týká pozadí krize v ČT, mrkni na tohle Nasredine:

Děsivý příběh zásahů do České televize
http://www.blisty.cz/files/isarc/0102/20010209j.html

Z krize v ČT nakonec přece jen vznikl komplot ODS
http://www.blisty.cz/files/isarc/0102/20010209j.html


Všímni si, která strana Bobošíkovou podporovala a čeho ta strana byla schopna v pozdějších letech.

O to, že Bobošíková nahrávala i zájmům Železného a TV Nova je také zmínka.

Nesedí náhodou nyní Železný a Bobošíková (jako poslanci evropského parlamentu) na lukrativních místečkách v Bruselu???


jansmith[smích]

181269

18.01.2009 20:07

Válka a zemní plyn

RE: Jak je to stejné - Irák,Gaza

jansmith1984 193.?.?.?

Tohle se mi na hestroyovi líbí. Jasné, bez emocí, protistranou těžko zpochybnitelné, do ironické polohy lehce položené, fakty podložené argumenty.

Dobře se to čte, člověk se nejen poučí, ale i pobaví zatímco (byť to oponent nepřízná) při hledání materiálu pro další debatu mozkové závity těžce protáčející lapá po dechu.[smích]

Keep going Jindro!

jansmith[smích]

181368

18.01.2009 20:40

Válka a zemní plyn

RE: Jak je to stejné - Irák,Gaza

jansmith1984 193.?.?.?

Víte kolegové, někde v diskuzi jsem napsal, že Vojta49 je jeden z MÁLA oponentů vystupujících proti našim antisionistickým názorům, kteří zde dokáží kultivovaně vyjádřit svůj názor, jejich pohled stojí za zamyšlení a má určitou vypovídací hodnotu a za tím co jsem napsal si stojím i nadále.


Tímto svým přízpěvkem Vojtu nehájím.

Zodpovědnost před svým svědomím nebo "dědou nahoře" si každý (ať chceme nebo nechceme) za svůj způsob vnímání reality a její prezentaci neseme každý sám, ale Vojta49 je podle toho (jak to cítím) aspoň "protivník", který nepatří do bratrstva vyvolených a jejich lokajů, snaží se zamýšlet dál, než jak to v rámci své kolaborace předvádějí zdejší sionističtí diskutéři a zdá se mi, že je stále sám na cestě poznání. Nikdy není pozdě. Je hodně pravděpodobné, že si to samé (o tom, že nikdy není pozdě) myslí on o nás, ale tak už to na tom Světě chodí.[smích]


Je dobré si vážit oponentů, i když mají podle nás nesmyslné a podjaté názory, protože nám pomáhají tříbit naše vnímání a raději se je snažme slušně verbálně a na faktech přesvědčit, že realita a tzv. pravda je na naší straně. U Vojty je narozdíl od "skalních" naděje.


Jedině tak se nesnižujeme na úroveň sebestředných a arogantních mentorů, kteří by nejradějí oponeta ukřičeli nebo naopak pro absenci argumentů (jak faktických, tak etických) utečou, jak to vidíme na jiných fórech.


jansmith[smích]

181372

19.01.2009 11:25

Válka a zemní plyn

RE: Jak je to stejné - Irák,Gaza

jansmith1984 193.?.?.?

Saša odpověděl Vojtovi pěkně a jasně na jeho dotaz o smyslu palestinského odporu vůči sionistickému (a terorismem svůj vznik startujícímu) Izraeli...

(VIZ: Židovska teroristicka organizace Irgun, která na příkaz Menachena Begina, pozdějšího premiera Izraele, vyhodila do vzduchu hotel King Davis (22. července 1946), zavraždila 91britů a tím dosáhla stažení Britů z Palestiny).

A pokud jsme u terorismu a genocidy vůči Palestincům ze strany sionistického Izraele, tak pamatuješ Vojto, co se dělo v uprchlických táborech Sabra a Šatíla??? LINK: http://www.sweb.cz/svet_islamu/obsahy/politika/palestina/sabrasatila.htm !!!


Chci věřit, že Vojtovu vyjádření VIZ: "Je mi nesmírně líto každého zmařeného lidského života. I palestinského.", bylo z jeho strany jen stylisticky neobratné a Vojta to nemyslel, jak to vyznělo. Chci věřit, že opravdu nerozlišuje mezi hodnotou lidských životů na základě příslušnosti k nějaké rase, národu nebo etniku.

Možná, kdyby napsal Např: "Je mi líto všech zmařených životů, jak palestinských, tak izraelských" jeho lítost by vyzněla jinak. [smích]


Aby byl Vojta důvěryhodnější, musel by ale zároveň dodat, že si uvědomuje obrovský rozdíl v počtu obětí a zraněných mezi jednotlivými stranami posledního konfliktu (i předešlých konfliktů) pokud se bavíme o civilistech.

Nevím kolik smrtelných obětí z řad DĚTÍ utrpěl po dobu trvání konfliktu v Gaze Izrael, ale palestinských DĚTÍ zahynulo podle posledních zpráv 400.

Speciálně pro tebe Vojto napíši počet mrtvých palestinských dětí jako na složenku tj. slovy: Čtyřista!!! Celkový počet mrtvých Palestinců je přes 1200 a zraněných přes 5000!!!


Aby byl Vojta důvěryhodnější musel by také projevit rozhořčení nad izraelským pokrytectvím a válečnými zločiny v Gaze. Jako příklad vypíchnu např. jak Izrael dlouho popíral použití zbraní na bázi bílého fosforu.

Až po důkazech od Human Rights Watch a svědectvích o hrůzných zraněních z nemocnic nakonec přiznal, že tyto zbraně v Gaze používá. Jedním dechem, ale dodává, že to jsou zbraně povolené. Pozapomíná ale doplnit, že mezinárodními úmluvami k osvětlování a maskování kouřem sice povolené jsou, ale nikoli proti živým cílům a už vůbec ne v hustých zástavbách namačkaných civilistů, jak je notoricky známý případ území Gazy.


Možná si nyní Vojta uvědomí sílu a významu slova a skladby věty a bude při tvoření svých úvah v budoucnu přesnější. Možná jej to přivede i k revizi vlastního vnímání historického dění nejen na blízkém východě, ale i to, co se dělo před, v průběhu a po útocích 9/11. A hlavně KOMU to všechno prospělo!!! Možná do jeho podvědomí vklouzene i slovo ETIKA a HUMANITA.

Uvidíme.

jansmith[smích]

181421

19.01.2009 20:53

Válka a zemní plyn

RE: Jak je to stejné - Irák,Gaza

jansmith1984 193.?.?.?

Možná máš pravdu mirdo a já jsem vůči Vojtovi49 příliš shovívavý.

Nevím, možná po vzoru biblického Ježíše[smích] chci věřit lidem a nezatracuji ani ty největší pokrytce nebo darebáky (a zatím si pořád myslím, že Vojta mezi ně nepatří)... Mnoho z nich se tak chová ne proto, že by za to mohly deprivantské geny, ale na základě výchovy, která jim předeprala mozek a kterou nemohli jako děti ovlivnit.

Čas ale dokáže divy a mnoho z nich nakonec pochopilo. Příkladem je opět biblický Pavel z Tarsu - farizej židovského původu (též Saul -hebrejsky Šaul). http://cs.wikipedia.org/wiki/Pavel_z_Tarsu


Každopádně jedním znakem serióznosti v debatě je schopnost neodbíhat od tématu a na konkrétní dotazy nebo námitky bez kličkování odpovídat. Mnoho sionismus a jeho zvěrstva bránící diskutující, když nemají konkrétní odpověď na nepříjemné námitky z diskuze zmizí, aby se později u jiného tématu nebo pod jiným nickem opět objevili. Mám pocit, že Vojta49 nick nemění, i když občas pod tíhou argumentů protistrany na čas vysublimuje.

Uvidíme, jestli Vojta odpoví na mé nepřímé otázky v tomto vlákně a pokud tak učiní, jaké stanovisko zaujme ve věci bílého fosforu v Gaze a teroristické minulosti židovských organizací viz. Irgun nebo události v uprchlických táborech Sabra a Šatíla.


Ukecat se dá všechno. Záleží na motivaci, inteligenci nebo absenci svědomí. Některé věci se ale ukecat nedají a dříve nebo později vyplynou na povrch.

jansmith[smích]

181466

19.01.2009 23:11

Život ve vypůjčeném čase v ukradené zemi

RE: Od špatných lidí nelze očekávat nic, než zlo

jansmith1984 193.?.?.?

Takové výmluvné citáty jsou skvělé hestroyi. [smích]

A zejména, když je někdo jako ty dokáže SEŘADIT ve správnou chvíli na správné místo.
Mají potom mnohem větší vypovídací hodnotu a tzv. správně "tvrdí muzyku", než když jsou někde osamoceně zabořené často ve zmateném textu.


Když se takové demaskující výroky použijí při výkladu souvislostí, které prosionističtí diskutéři neradi vidí, hůře se takovým farizejům pak fabrikují jejich vlastní pokřivené souvislosti a hledající čtenář si snadněji uvědomí jak se věci ve skutečnosti mají.


Proto je dobré občas připomenout i výroky exponentů bankéřských židovských rodů Rockefellerů, Rothschildů nebo Wartburgů, zvláště v době, kdy právě zažíváme světovou finanční krizi a sanaci SOUKROMÝCH bank penězi daňových poplatníků, navíc bez trestněprávních a morálních postihů těch, kteří v "kožených[smích] fotelech" svou chamtivostí krizi rozpoutali.

Člověku pak lecos dojde.


jansmith[smích]

181477

20.01.2009 10:46

Válka a zemní plyn

RE: Jak je to stejné - Irák,Gaza

jansmith1984 193.?.?.?

Vypadá to, že Vojta49 už neodpoví.[smích]

Rozhodně ale přístup, který zde v diskuzích společně s hestroyem používáš patří mezi nejúčinnější a nejsrozumitelnější.


Prosionistický diskutující může těžko oponovat jasným faktům nebo úspěšně diskutovat, pokud použiješ, jak píšeš, fakta ze "seznamů kriminální činnosti izraelských teroristů".


Jestliže se debata vede v OBECNÉ rovině, tak tam je obvykle sympatizant izraelských násilných praktik k nezastavení a stále své ideologické konstrukce opakuje.

Co ho zastaví a má většinou za následek, že na čas usvědčen z diskuze zmizí, jsou jasná fakta, srozumitelné komentáře a nabídka nezpochybnitelných souvislostí.


Žádné emoce, napadání apod. ale bez nadbytečných emocí (klidně s humorem nebo ironií) podaná fakta, srozumitelné komentáře a nezpochybnitelné souvislosti bývají to pravé ořechové. Nebo výčet demaskujících citátů/výroků, které nedávno použil např. hestroy.

Tady manipulativní schopnosti a "deprivantská" inteligence, se kterou prosionističtí oponenti fabrikují svůj výklad historie nebo současnosti selhává a návíc bývají jejich snahy nemilosrdně svlečeny "do naha".[smích]


Asi nejlepší přístup jak s nimi komunikovat.


jansmith[smích]

181523

20.01.2009 11:18

Zhanobili naši morálku

RE: Ano, je nanejvýš potřebné se vymezit.

jansmith1984 193.?.?.?

Zajímalo by mne, jestli Cynik pochopí, co si se mu svým krátkým a jasně formulovaným sdělením snažil sdělit hestroyi.


Já mám pocit, že narozdíl od několika zdejších "skalních", možná i honorovaných prosionistických diskutérů, většina ostatních sympatizantů s praktikami izraelského režimu jen pro stromy NEVIDÍ les a to je v kombinaci s neznalostí necenzurované historie a neschopností se vyvázat ze závislosti na propagandě podjatého mainstreamu tristní situace.


Možná je prozřetelnost přivedla na tento web právě proto, aby si protřeli oči a zároveň s tím si sami mohli nezávisle vygenerovat zárodky pochybností v korektně podávanou realitu, která je jim "někým" stále dokola podprahově podsunována.


Už fakt, že by to v nich mohlo vést k vnitřnímu konfliktu a názorové rebelii proti mediálním autoritám je potěšitelný.

Pokud to u nich povede i k zamyšlení nad tím, že výše použitý výraz LES je možno zaměnit za výrazy ETIKA, MORÁLKA a HUMANISMUS, tak to markantně zvýší naději na přežití nejen pro utiskované, ale i pro naší pořád ještě nedospělou civilizaci jako celku.

Úzce s tím souvisí i schopnost nepokřiveného chápaní SPRAVEDLNOSTI, která je tak často pro vyšší cíle nebo nevědomost nejen mainstreamem relativizována.

jansmith[smích]

181527

20.01.2009 16:49

Zhanobili naši morálku

RE: Ano, je nanejvýš potřebné se vymezit.

jansmith1984 193.?.?.?

Víš Cyniku, prve jsem naznačil, že si nemyslím, že zde v diskuzi publikuješ jako "skalní sionista" a dodal jsem, že většina prosionisticky uvažujících pisatelů tak činí pouze z důvodu, že pro stromy NEVIDÍ les v kombinaci s neznalostí necenzurované historie a neschopností se vyvázat ze závislosti na propagandě podjatého mainstreamu.


Mám pocit, že ty jsi přesně ten případ a proto věřím, že se nad tím, co tady rozebíráme, znovu bez předsudků ZAMYSLÍŠ. Nerad bych, aby to že jsi "přesně ten případ" vyznělo jako škatulkování[smích], ale musel jsem to tak formulovat, protože jinak by nedávalo smysl to, co píši dále.

Je totiž legrační, jak ses sám chytil na slovenské rčení "trafená hus zagágá", navíc i proto, že v mých nebo hestroyových řádcích žádné přímé poučování tvé osoby, kromě nesouhlasu s tvými názory, obsaženo není.


Je zajímavé jak píšeš o své schopnosti chápat (zřejmě máš na mysli souvislosti, je tak?) a přitom uvádíš ve svém příspěvku dvě nepravdy.

V první píšeš o naší nenávisti vůči Izraeli a Židům přesto, že nic takového z naších úst (klávesnice) nikdy nepadlo. Já osobně nemám nic proti Židům, ať již z Izraele nebo jinde na Zemi a dokonce varuji proti používání manipulativního nástroje propagandy mocných o KOLEKTIVNÍ VINĚ viz: Rozděl a panuj. A pokud se týká Izraele, tak pouze nesouhlasím se 60ti letou brutální, teroristickou a zbabělou politikou jeho sionistických vůdců. Tak co Cyniku, čteš z mých řádků nenávist proti Izraeli, Izraelcům nebo Židům obecně? A tento názor mám zejména proto, když si uvědomíme, že Židé jsou stejně zneužívání a brainwashed jako obyčejní lidé kdekoli na Světě.


A druhá nepravda nebo možná jen účelová mystifikace pramenící zřejmě z nevědomosti se týká tvého tvrzení CITUJI: Češi to vyriešili po porážke Nemcov odsunom "Sudeťákov"..... KONEC CITACE.

Ono s účasti Čechů na poválečném odsunu Němců to bylo trochu jinak a jak to bylo si můžeš přečíst např. zde.

VIZ:
Obecně se opakuje omyl, že sudetští Němci byli odsunuti z Československa na základě tzv. "Benešových dekretů". Tak tomu vůbec nebylo. Domácí československá legislativa neměla totiž pravomoci odsunovat osoby na území okupovaného Německa. Určité Benešovy dekrety vedly ke konfiskaci německého majetku a retroaktivně odebraly Němcům jejich občanství. Německé obyvatelstvo však mohlo být odsunuto pouze s explicitním souhlasem válečných mocností, které ho poskytly na konferenci v Postupimi. Schválila je Komise spojenecké kontroly (Allied Control Commission) na svém dvanáctém zasedání 20. listopadu 1945.

Podrobnosti zde:
http://www.blisty.cz/2003/9/1/art15204.html


Takže: Paece s Tebou Cyniku a těším se s čím dalším se sem příště přihrneš.[smích]

jansmith[smích]

181559

20.01.2009 17:05

Zhanobili naši morálku

RE: Ano, je nanejvýš potřebné se vymezit.

jansmith1984 193.?.?.?

Velmi zajímavý příspěvek anonyme 194.?.?.? a díky za něj.


Možná bych jen upřesnil, že Izrael podle mne MÁ nárok na existenci jako stát, ale ne metodami, kterým byl prosazen.

Pokud by Izraelský stát vznikl za koncenzu Arabů a Palestinců, kteří by v OSN souhlasili se SPRAVEDLIVOU nabídkou mocností a židovský a palestinský stát by vedle sebe od počátku koexistovali v míru a klidu, potom by bylo vše v pořádku.


Tak jak izraelský stát ale vznikl a zejména jak se např. osadníci, kteří přišli do země zaslíbené ze zahraničí nechutně chovali k původním Palestincům (svým potenciálním sousedům) je neakceptovatelné a nedivím se, že tam 60 let není klid.

jansmith[smích]

181563

20.01.2009 20:29

Zhanobili naši morálku

RE: Ano, je nanejvýš potřebné se vymezit.

jansmith1984 193.?.?.?

I mně se zdá divné zakládat státy podle náboženské příslušnosti Jindro, i když na druhou stranu z filozofického hlediska, pokud se nějaká skupina lidí rozhodne spojit dohromady, vytvořit společenství a legalizovat jej jako stát, tak pro mne není rozhodující podle jakého klíče tak učiní za předpokladu, že dodrží pravní, ale zejména etické a mravní předpoklady.


Co je tedy podle mne podstatné jsou podmínky, za kterých takový stát má vzniknout.

Pokud vznikající stát ale porušuje tezi o tom, že "Svoboda jednoho národa končí tam, kde začíná svoboda jiného národa" a při svém vzniku jako v případě Izraele využívá teroristické metody (zajímavé je, že USA vznikaly v zásadě podobně násilím kolonistů vůči domorodým obyvatelům) a využívá protekci mocností jako tomu bylo po WW2 (plus lobbing bankéřských rodů), potom se vždy jedná o neospravedlnitelné porušení lidských norem nejen práva, ale i humanity jako takové a elementární spravedlnosti.


Dávná historie je podobného násilí při vzniku lidských společenství (státních útvarů) plná a je plná i pozdějších omluv za takové jednání. [smích]

Jeden by řekl, že se tak dělo proto, že lidé tehdy ještě nedokázali ovládat své animální pudy či instinkty a samozřejmě lidskou chamtivost, ale pokud se podle takové šablony postupuje i ve 20. a na začátku 21.st, potom při zkušenostech a vědomostech, které jako civilizace máme to je na pováženou.


Proto opakuji. Pokud by zakladatelé státu Izrael dokázali založit vlastní stát po DOHODĚ se všemi zúčastněnými a nikoli podfukem bez toho, aby si násilím zabrali půdu, která patří VŠEM kdo na ni historicky hospodařili, potom by jeho vznik byl podle mne v pořádku a věřím, že by v regionu takový stát ani žádné problémy nevytvářel.

Nestalo se. Možná to za konfigurace, která byla tehdy na blízkém východě a ve světě k dispozici ani nebylo možné, ale to je druhá věc.


Nyní se doba mění a nástup pres. Obamy do funkce je možná mezníkem, který ukáže nakolik se lidstvo dokázalo poučit z historie a zdali začne cestou svých vůdců konečně hledat jiné způsoby komunikace mezi národy, náboženstvími a společenskými systémy než předvádělo doposud.

Cestu k tomu má v rukách každý člověk a to i zde na Zvědavci. Změnou vlastního způsobu myšlení a vnímání reality, změnou způsobu myšlení který žije obvykle v dualismu, egu, strachu a netoleranci.

Idealismus? Možná. Možná naopak jediny možný přístup vedoucí nakonec k dosažení spravedlivé společnosti, přístup jaký hlasal biblický Ježíš a po něm zástupy dalších moudrých duchovních učitelů. Pokud se tato naše tragikomická civilizace nechce zničit, jinou možnost podle mne ani nemá.


jansmith[smích]

181577

20.01.2009 21:15

Život ve vypůjčeném čase v ukradené zemi

RE: Od špatných lidí nelze očekávat nic, než zlo

jansmith1984 193.?.?.?

Vojto, možná by to byla legrace, ale opakuje se situace s naší diskuze ve věci 9/11 blahé paměti.

Mnohokrát jsem ti tehdy v debatě položil konkrétní dotazy a velice často, jako i nyní, konkrétní odpověď nepřišla a pokud, tak vyhýbavá.


Ve vlákně "Válka a zemní plyn" jsem se tě ptal jaké stanovisko zaujmeš ve věci použití bílého fosforu v Gaze a teroristické minulosti židovských organizací viz. Irgun nebo události v uprchlických táborech Sabra a Šatíla. Z tvé strany bez odezvy.

Dodávám, že pokud se bavíme přímo o použití zbraní na bázi bílého fosforu, tak je třeba zdůraznit, že Izrael cestou mluvčí IDF zpočátku použití těchto zbraní vehementně popíral.

Až po důkazech od Human Rights Watch a svědectvích o hrůzných zraněních z nemocnic nakonec přiznal, že tyto zbraně v Gaze používá. Jedním dechem, ale dodával, že to jsou zbraně povolené. Pozapomínal ale doplnit, že mezinárodními úmluvami k osvětlování a maskování kouřem sice povolené jsou, ale nikoli proti živým cílům a už vůbec ne v hustých zástavbách namačkaných civilistů, jak je notoricky známý případ území Gazy.

Podle mně to je znak max. arogance a zbabělosti používat tyto nejmodernější a ničívé zbraně tam, kde je velké množství bezbranných civilistů a proto mě zajímalo, co ty nato.


Po přečtení tvé poslední reakce se nedivím, že odpověď nepřišla a vlastně se dalo předpovídat, jak by tvá odpověď vypadala viz. tvá poslední argumentace FAO statistikou.

Zase si nepřekvapil, a i když za ocenění stojí aspoň určitým způsobem kultivovaný styl, který píšeš, a který je vždy lepší než arogance a povýšenost. Na druhou stranu i MUDr. Koukolík ve svých statích o deprivantech píše, že se velmi často jedná o značně inteligentní lidi (inteligentní se nerovná moudrý), kteří vystupují slušně a od většinové tzv. normální populace se navenek do chvíle než způsobí někomu bolest či jiné zlo nijak neliší a o to jsou nebezpečnější.


jansmith[smích]

181579

21.01.2009 13:20

Život ve vypůjčeném čase v ukradené zemi

RE: Od špatných lidí nelze očekávat nic, než zlo

jansmith1984 193.?.?.?

Zdravím tě Vojto a oceňuji tvoji snahu o kultivovaný a k zamýšlení podněcující příspěvek.


S tvou definicí zla viz: ZLO=LIDÉ nikoli ZLO=ŽIDÉ se dá souhlasit.

Problém je ale v tvém vnímání kvality a kvantity ZLA a v tom, jakým způsobem jej v případě konfliktu mezi skvěle vyzbrojenými Židy v Izraeli a v podstatě bezbrannými Palestinci RELATIVIZUJEŠ. Upozorňuji, že mám na mysli běžné Židy, zblblými nábožensko/sionistickou ideologií a propagandou, pocitem ublíženosti, možná naučeným pocitem vyvolenosti a různými strachy.


Zlo má mnoho forem a je pravda, že všechny jsou v zásadě ZLO. Už při letmém zamyšlení je ale jasné, že "malé" zlo se z "velkým" zlem po strance kvality či kvantity srovnávat POCTIVĚ nedá.

Rozhodně se nedá postavit na stejnou úroveň rozdílná jednání, kdy každé je v zásadě zlo. Pokud někdo z nějakého důvodu v afektu druhému řekne, že je "hovado" je to zlo. Pokud jej ze stejného důvodu a klidně zase v afektu umlátí tyčí nebo zastřelí, je to také zlo.

Máš ale Vojto pocit, že tyto dva projevy ZLA jsou ve své kvalitě či kvantitě srovnatelné? Pochybuji že ano.[smích]


Bohužel analogická situace se již 60 let děje ve věci konfliktu mezi sionistickými Izraelci a Palestinci. Upozorňuji, že od WW2 je více jak 60let a máme 21.st, nikoli středověk!!!


A na závěr přidám pro ilustraci část příspěvku anonymního pisatele 85.?.?.?, kde ve své reakci na 181546 v tomto vláknu VÝMLUVNĚ píše:

(někoho zabít a říct: no co, to je toho... jenom jeden člověk. víte, kolik jich umře při autonehodách nebo na hlad? mnohem víc... takže o nic nejde, to může jenom pitomec... nezlobte se. a to tím spíš, že zde je naprosto jasné, kdo je tím agresorem, kdo koho vraždil (score více než 1350:13 mrtvých, o tisících zraněných nemluvě), a kdo měl k tomu NEPOMĚRNĚ větší prostředky a nelítostně toho nefér využil. Je to sprosté vraždění a zastrašování. Genocida. A to izraelcům nikdo neodpáře... i když si to pozdě uvědomili, že takto to nepůjde a že si dělají ještě horší renomé.)


Zachytil jsi ten rozdíl, o který nejen mně, ale i řadě dalších zdejších diskutujích JDE???


jansmith[smích]

PS:
A lidský mozek? Hodně toho, co o něm píšeš je pravda, jen opět NEPÍŠEŠ o schopnosti lidského mozku (pokud není náležitě brainwashed a nežije ve strachu) zkrze správné myšlení a intuici pochopit co je správné a co spravné není.

A klidně mi tykej Vojto49.[smích] Osobně s tím problém nemám a myslím, že nemáme důvod si na anonymním diskuzním fóru hrát na oficiality. I to je cesta, jak omezovat pocit vlastní sebedůležitosti.

181651

21.01.2009 16:20

Zhanobili naši morálku

RE: Ano, je nanejvýš potřebné se vymezit.

jansmith1984 193.?.?.?

Díky za rakci pane Stworo i za to, že jste můj příspěvek, z pozice zakladatele a provozovatele tohoto na propagandě nezávislého a pravdu hledajícího webzinu, ohodnotil coby zajímavý.

jansmith[smích]

181668

22.01.2009 11:44

Život ve vypůjčeném čase v ukradené zemi

RE: Od špatných lidí nelze očekávat nic, než zlo

jansmith1984 193.?.?.?

Hezky jsi to shrnul anonyme 85.?.?.? a já jen doufám, že ten, komu byly naše příspěvky primárně určeny - tj. Vojta49, přibrzdí maličko tok svých myšlenek, znovu se (pokud možno nestranně) zamyslí a začne brát v úvahu i souvislosti, které nejsou na první pohled (zvláště pro zastřenou mysl) tak zřejmé.

Uvidíme.


jansmith[smích]

181751

22.01.2009 18:22

Zhanobili naši morálku

RE: hm

jansmith1984 193.?.?.?

Pisatel anonym anonymitě 194.?.?.? je moje krevní skupina.[smích] a jsem rád, že se tady objevil.

Jeho pojetí rezonuje s mým (současným) chápáním diskutované problematiky.

Podle mne s velkou přesností vystihuje podstatu problému sionismu/židovství a jeho historickou interakci se světem a jasně a zřetelně odhaluje fakta a SOUVISLOSTI, které bývají tak často emotivním přístupem, malou trpělivostí a pocitem, že -VÍM- (i s dobrým úmyslem) přehlížena.

Jansmith[smích]

181806

22.01.2009 18:38

Zhanobili naši morálku

RE: hm

jansmith1984 193.?.?.?

Další, podle mne brilantní úvaha anonyma 194.?.?.?


Také si myslím, že cesta spočívá v "boji" prověřenými a relevantními informacemi, tak jak činí (nejen zde na Zvědavci) mnoho pisatelů. Je ale zároveň dobré udržet na uzdě emoce a pochopitelné rozhořčení generované pokrytectvím a cílenou propagandou protistrany.


Je třeba důsledně oddělovat ovčáky od ovcí, i když demaskovat ovčáky je komplikované.[smích] Jejich snahou a cílem je nebýt rozpoznán (být za oponou), infiltrovat se mezi většinovou společnost a nenápadně dovytvořit systém, kde budou ať právně či společensky před oponenty a oprávněnou kritikou nepostižitelní.

Skvěle jim k tomu slouží i psychologický účinek (do myslí běžných občanů sofistikovaně injektované) "teorie" antisemitismu a soustavně opakované masáže o vlastní oběti v době tzv. holokaustu a různých pogromů, kterou byl jejich národ nucen v historii tolikrát (jak tvrdí) nespravedlivě podstoupit.

Snaha je také historické pogromy a násilí, které se děly na jiných než jejich národu obcházet, jako by jen ty jejich vlastní stály za řeč a jen ony měly být soustavně mediálně i jinak připomínány.

Ovčák používá jako "živé štíty" klidně i jedince vlastního národa a s výkřiky a Bohu, pravdě a lásce a třeba boji za demokracii je neváhá s předstíranou lítostí nebo s plným vědomím jako (collateral damages) obětovat...

A proto je třeba často připomínat rčení "cui bono".


Tedy podobně jako 194.?.?.? říkám: Snažme se být přesní ve vyjadřování, nepodléhejme emocím, buďme chytřejší nebo lépe MOUDŘEJŠÍ než druhá strana (protože jen tak dokážeme rozlišit zrno od plev) a nestaneme se figurkami na šachovnici mocných a jejich lokajů, kdy jim zejména rozdmýchávání vášní spojených s uplatňováním principu kolektivní viny už tolikrát v historii při upevňování moci a dosahování "královského" nadstandardu dobře posloužilo.


jansmith[smích]

181809

22.01.2009 19:39

Nové koště dobře mete anebo opravdu změna?

RE: Faktem je, že Obama je silně rozporuplný

jansmith1984 193.?.?.?

Nasredine, líbí se mi co a jak píšeš.
[smích][smích][smích][smích]

I tohle je způsob jak chytře, s ironií, humorem a zároveň slušně komunikovat s lidmi, u kterých musí být jeden hodně napozoru.


jansmith[smích]

181813

22.01.2009 21:42

Zhanobili naši morálku

RE: hm

jansmith1984 193.?.?.?

Asi vím, kam míříte paní Jarmilo a mám pocit, že se dotýkáte podstaty. Ptáte se o co jde a já si bez legrace myslím, že jde o nic.


Pokud bych měl ale něco dodat, tak snad, že je jasné, že v každém náboženství a zejména mezi fundamentalisty je snaha ovečky, jako ty, které fyzicky realizují vůli elit, z různých materiálních i bigotních důvodů OVLÁDAT a k tomu je víra a útoky proti jinověrcům za účelem jejich zotročení nebo získání jejich majetku ideálním prostředkem. U extrémistů jsou i slova, která víru zvěstují etrémní a extrémní jsou i cíle, které se snaží dosahovat.


Židovské náboženství a lidé, kteří je hlásají postupují navlas stejně. [smích]

Stejně jako katoličtí, protestantští, pravoslavní atd. atd. atd. kněží, i židovští rabíni učí své ovečky víře, které možná úpřímně věří, ale stejně tak jim může sloužit jako prostředek k dobrému bydlu a doživotní nadřazenosti. Z neupřímnosti a "pravých" pohnutek jsou usvědčeni tehdy, pokud ve víře v Boha sami páchají zlo a násilí nebo k němu navádějí a nezáleží jestli proti lidem vlastní víry nebo proti všem ostatním.


Nejnáchylnější v nekritickém přebírání jakýchkoli dogmat i víry různých náboženství je člověk v nejrannějším věku a zejména, když i jeho rodina (jeho okolí) cestu víry nekriticky následuje a praktikuje.


K čemu mířím? Že, řekněme z 90%, se názory, žebříčky hodnot a možná i charakter lidí utvářejí VÝCHOVOU, kdy čím dříve se začne, tím větší je účinek.

Ano, jsou tam i genetické predispozice a v extrémním případě i deprivantské úchylky, ale u většiny tzv. normálních lidí je jejich pozdější chování a způsob myšlení obrazem toho, co jim bylo vsazeno do jejich podvědomí a vědomí někým, kdo měl k němu dostatečně dlouhý přístup.

Domnívám se, že průměrný člověk, který nebyl (třeba pro adopci) vychováván židovským způsobem, žije celý život bez problému a stejně jako lidé v jeho okolí a i když má v sobě řekněme "jiné" geny, nic z projevů tzv. židovské povahy se u něj neprojeví. A pokud ano, tak ve statisticky stejném rozsahu jako u jeho nových soukmenovců.

jansmith[smích]
TO BE CONTINUED

181824

22.01.2009 21:53

Zhanobili naši morálku

RE: hm

jansmith1984 193.?.?.?

DOKONČENÍ:

Takový člověk, když se někdy v dospělosti dozví, že má židovský původ, může prožít (pro to, co o Židech slýchával) nepříjemný pocit šoku a nejistoty. Pokud se později zařadí zpátky do židovské komunity a začne měnit své chování v tzv. prožidovské (se všemi návyky, ideologiemi a pokřivenými způsoby chování), děje se tak jedině z důvodu negativní reakce jeho původního (nežidovského) okolí, vlastního strachu a lidské snahy někam patřit.

Jediné co rozhoduje jsou podle mne sociální a společenské vazby, výchova a náboženská či jiná "nalejvárna", kterou se mu v tom určitém etniku, náboženské skupině, sektě apod. dostane.


Toť můj názor. Proto si také myslím, že (jak již bylo někým jinde v diskuzi řečeno) nelze uplatňovat princip kolektivní viny, a to ani vůči Židům způsobem, jak je zde některými pisateli ohnivě prezentováno. I mezi Židy v Izraeli a po světě jsou spousty čestných lidí, kteří se sionistickými metodami nesouhlasí a někteří to i veřejně a odvážně deklarují. Ta prosionistická většina se chová jako lidí všude jinde na světě. Známe jak to bylo za tzv. soialismu. Radši držet hubu a krok a moc nevyčnívat, protože by mohlo zahřmít. Z předepraným mozkem je to o to snažší.


Takový ohnivý internetový židobijec by si měl zkusit představit, že by se dostal do situace, kterou popisuji výše a pak by možná začal uvažovat jinak.


To co je Židům historicky vytýkáno se podle mne nedělo proto, že by tak byli geneticky nastavení, ale vedly k tomu poměry, výchova a způsob vedení jejich předáky.

I poslední pogrom tzv. holokaust zasáhl hlavně ty obyčejné Židy, zatímco ti mocní a bohatí stáli mimo a podle různých indicií k němu pro své zájmy a své peníze sami velmi pravděpodobně přispěli.

Obyčejní Židé (jako lidské bytosti), ať už semitští či konvertiti, jsou v tomhle světě stejné oběti jako všechny ostatní etnika a národy. Všechny jsou viz. historie jen zneužívány pro blaho a benefit elit, které mají k altruismu až na extrémní vyjímky stejně daleko jako Země k Alfa Centauri. Mocenské a náboženské elity Alfu Centauri také viděli a také o ni mohou mluvit, ale to je asi tak všechno.


Jak omezit vliv lidí, kteří zneužívají víru, lidskou vlastnost nečemu věřit, stádnost a neschopnost odolávat brainwashingu, a to nejen v Izraeli, ale i jinde ve světě je na další, pravděpodobně v dohledné době nekončící, debatu.

Mám pocit, že kdyby mocní a bohatí měli opravdu zájem, náš svět by vypadal úplně nebo z velké části jinak a rozhodně by to bylo k lepšímu pro VŠECHNY zúčastněné. Lidský Spirit na to potenciál rozhodně má.


jansmith[smích]

181826

22.01.2009 22:31

Život ve vypůjčeném čase v ukradené zemi

RE: Od špatných lidí nelze očekávat nic, než zlo

jansmith1984 193.?.?.?

Je příjemné Vojto, že přestáváš konflikt a míru ZLA, které si mezi sebou navzájem Izraelci a Palestinci vyměňují relativizovat a že uznáváš, že to, čeho se na palestinských civilistech Izraelci, navíc neporovnatelně lépe vyzbrojeni, dopouštějí je NESROVNATELNÉ!!!

Rozdíl v počtu (nejen) ZABITÝCH dětí obou znepřátelených stran hovoří jasně (400 ku 0) a i kdyby byla hypoteticky pravda na straně Izraele, tento poměr jim bere veškeré MORÁLNÍ a LIDSKÉ právo na zdůvodnění jejich nároků. Ať se to snaží omlouvat jakkoli, oni se ve 21.st chovají velmi podobně jako nacisti za Hitlera, a to o něčem vypovídá, stejně jako po akci fotbal vesele hrající izraelští vojáci!!!

Pamatuješ na můj dotaz na tebe ohledně účasti sionistů na tom, co se dělo v uprchlických táborech Sabra a Šátila? Podělíš se o svůj názor?


A důvod, proč to Palestinci tak dlouho snášejí, byl zde v diskuzích probírán mnohokrát a těžko může ten, který jako já NEZAŽIL, něco dodávat. A z čeho ten, jak píšeš, milion žije lze vysvětlit tak snadno, jak bohatá je lidská představivost a uměni argumentovat.


Souhlasím, že jedině v upřímné diskuzi je možno se přiblížit vysvětlení TOHO VŠEHO, ale neměli bychom v rámci "akademické" rozpravy zapomínat na živé lidi TAM a na to, co po dobu našich rozborů zažívají.

Pokud ze strany Izraele nezazní omluva a upřímná snaha rozpory vyřešit, nikdo soudný a s elementárním smyslem pro spravedlnost jim věřit nebude. Ano, běžní Izraelci jsou v zajetí sionistické demagogie a vlastně také obět propagandy, ale to je bohužel nezbavuje následků za jejich činy/zločiny.


jansmith[smích]

181830

23.01.2009 08:43

Zvědavec má dovolenou

hezkou dovču

jansmith1984 193.?.?.?

Přeji pohodovou dovču pane Stworo, leťte tam "nízko a pomalu"[smích] a take care.


jansmith[smích]

PS:
mirdovi budu ode dneška říkat: Viktor čistič - viz. kde máte koupelnu???[smích][smích]

Pro ty, kdo viděli první verzi Brutální Nikity.

181859

23.01.2009 10:29

Zhanobili naši morálku

RE: hm

jansmith1984 193.?.?.?

Ano, myslím si, že se věci dějí, tak jak popisuji, paní Jarmilo a nebo skromně dodávám, velmi podobně.[smích]


Vážím si toho, že se mnou souhlasíte, protože ocenění od člověka, který má sám velké znalosti, výdrž a schopnost poznatky prezentovat v souvislostech, jako ve vašem případě v internetové knize, má pro mne velkou hodnotu.


Možná bych dodal, že náš Svět je jaký je, zejména proto, že lidé, kteří dokáží soustředit moc nad ostatními do svých rukou, svou moc historicky často velmi deprivantsky zneužívali a moderními a o to sofistikovanějšími (mafiánsko-globalizačními) způsoby tak jejich následovníci činí do dnešnich dnů.

Nevědomé myšlení lehce manipulovatelného "běžného člověka", evolučně zděděné animální pudy a instinkty + podléhání negativním emocem, EGU, sebedůležitosti a sebelítosti takovým mocným manipulátorům (kteří jsou ostatně povahově úplně stejní jako průměr nebo spíše horší) umožňuje ovládat chování "běžného člověka" k obrazu svému.

Paradoxní na tom je, že náboženský mýtus o Bohu je jen lidským mozkem vymyšleným a lidmi opět zneužitým ovládacím nástrojem lidské masy. Tím neříkám, že Bůh, jako něco nadčasového a absolutního neexistuje. Rozhodně ale podle mne není takovým, jak jej masám od minulosti do současnosti prezentují světová náboženství.

Vojta49 má pravdu, že v lidském společenství vítězí ti silnější, chytřejší nebo podnikavější, ale jak je u něj zvykem už nedodává, že to rozhodně nejsou ti nejmoudřejší a že historicky tyto rádoby elity dělají všechno proto, aby se VĚTŠINA nikdy mentálně a názorově úplně osvobodila. A nebo, aby se mezi ně nedostali moudří altruisté, kteří by mohli lidi pozvednout na úroveň LIDSKÝCH BYTOSTÍ.


Jednoduchým příkladem je skladba programů nejmocnější pračky nevědomých lidských mozků TV obrazovka. A zase jsme u VÝCHOVY, která by v případě zájmu mocných mohla být jiná. Už jen změnou poměru vysílané podprahové negativity a skrytých návodů k pokřivenému lidskému myšlení a jednání vůči výchově k lidským hodnotám a altruismu by lecos v hlavách nevědomých lidiček měnilo k lepšímu.

Děje se tak? NE. Není zájem, protože by se omezil kult "zlatého telete" a s ním by elita a její lokajové nejen snižovala svůj životní nadstandard, ale i možnost ovládat ostatní k obrazu svému. Tragikomické je, že tyto tzv. vyvolené elity (jak o sobě většinou smýšlejí) tak činí s pocitem nevyhnutelnosti a že jedině tak se může lidská civilizace vyvíjet a prosperovat.[smích]


Že je něco shnilého ve "státě dánském" je jasné i proto, že pokud se nejvíce vydělává na negativních složkách lidské animální povahy tj. zjednodušeně na strachu, chamtivosti, sebedůležitosti a sebelítosti, pak rozhodně nebude NĚCO v pořádku.


jansmith[smích]

181873

23.01.2009 12:00

Zvědavec má dovolenou

RE: hezkou dovču

jansmith1984 193.?.?.?

Nevadí mirdo, pro mne jsi Viktor čistič[smích][smích] už ode dneška a líbí se mi i tvé novoroční předsevzetí.


jansmith[smích]

181886

23.01.2009 13:59

Život ve vypůjčeném čase v ukradené zemi

RE: Od špatných lidí nelze očekávat nic, než zlo

jansmith1984 193.?.?.?

Píšeš, Vojto, že nemáš žádný důvod, relativizovat utrpení ani jedné strany v konfliktu, ale mně se zdá, že tak v případě posledního útoku Izraele v Gaze (i v jiných případech) činíš.

Hestroy píše, že kloužeš po povrchu nebo že se vyhýbáš přímé konfrontaci s fakty a podle mne to tak v tvých cca. 80% příspěvků velmi pravděpodobně bude.

Nehodnotím tě, pouze konstatuji a vlastně je to tvoje věc, jak se vyjadřuješ. I tvé tvrzení o našem marném pláči nad mrtvými obětmi sklouzl po povrchu. Nemyslím si, že tady v diskuzi někdo z oponentů sionistické politiky pláče. Podle mne jen dáváme zaznít faktům (už proto, kdy nám druhá strana s projevy výrazné sebelítosti stále připomína tzv. holokaust) a tím se snažíme těm, kteří dospěli na tuto úroveň vnímání pomoci hledat to tzv. PROČ.


Na druhou stranu mám ale pocit, že to o čem jsem v tvém případě psal prve, totiž že máš pravdopodobně sám ZÁJEM hledat odpověď na tuto otázku PROČ, platí. Tvé formulace se jako by čas od času ponoří do další vrstvy (tímto zdravím janka[smích]) a snaží se jak tebe samotného, tak i toho, kdo to čte, navést v úvahách někam, kde ještě nebyl.

Dotýkáš se totiž rozporu mezi mechanismem přírodního evolučního tzv. přirozeného výběru a nádstavbou, která je v případě existence vyšších forem inteligentního života, jakým jsou lidské bytosti, nad tím.


Už jsem někde prve psal o běsech lidské animální povahy, která v evolučním procesu způsobuje, že nevědomý člověk po staletí a tisíciletí stále opakovaně páchá zlo skrze násilí nejen jiným živým bytostem, ale zejména svému vlastnímu živočišnému druhu.

Otázka je, jaký vliv na to mají svými ovládacími programy (náboženství, chléb a hry, záměrné vyvolávání různých strachů, rozděl a panuj apod.) vládnoucí mocenské elity a proč tyto mechanismy bez ustání vůči běžným lidem zdokonalují a samozřejmě přizpůsobují novým podmínkám.


Tady se podle mne nejedná o evoluci nebo přirozený výběr.

Jako lidstvo jsme se dostali na vyšší úroveň než za časů viz: "silnější, schopnější sežere slabšího" a naše myšlení a jednání by měly určovat nejen přírodní zákony, kterých jsme (ač si to ve své sebestřednosti nemyslíme) plnou součástí, ale motivovat i vyšší ideály, ideály myslících a cítících lidských bytostí jako je např. etika, morálka a humanita.

Existuje ale velká snaha tyto ideály v lidech RELATIVIZOVAT a nenápadným, mnohdy podprahovým způsobem skrze propagandu dosáhnout v jejich stylu myšlení, za pomoci shora uvedeného, že PRAVOU PODSTATU nemají šanci pochopit.

jansmith[smích]

181904

24.01.2009 18:45

Zhanobili naši morálku

RE: Jsou Palestinci a Palestinci.

jansmith1984 193.?.?.?

Zajímavě napsaný příspěvek Nasredine. Dokážeš tady (mimo jiné) nabídnout čtenáři, podobně jako třeba hestroy, jasně zpracované a sesumírované informace (i z historických a ověřených zdrojů) a umožňuješ každému, aby si sám zvážil jak dalece jsou relevantní a aby si je následně sám mohl dát do souladu nebo nesouladu[smích] se svými vlastními poznatky.

Dobrý přístup. Takový je podle mne podstatou diskuze, která se neředí v emocích a vzájemném napadání a pokud aktéři vydrží dostatečně dlouho, obvykle přináší zajímavé poznatky. Takový přístup může Zvědavci jedině prospívat.

jansmith[smích]

182003

24.01.2009 22:58

Zhanobili naši morálku

RE: Jsou Palestinci a Palestinci.

jansmith1984 193.?.?.?

Zajímavý dovětek Nasredine. Máme podobnou motivaci.

jansmith[smích]

182017

25.01.2009 11:40

Podivné stránky

RE: Dnes již je jenom velmi malá část Židů-sionistů světu nebezpečná,ale o to jsou daleko agresivnější!!!

jansmith1984 193.?.?.?

Ano Montazniku, souhlasím s tebou.

Útoky na Židy jako na národ nebo entitu jsou přesně tím NEPOCHOPENÍM, které zde i jinde horliví bojovníci za spravedlnost cestou uplatňování principu KOLEKTIVNÍ VINY, prezentují.


Neuvědomují si, že svým rozhořčením a emocemi pomáhají uniknout skutečným strůjcům kořenů nepravostí a zločinů proti humanitě, tedy i sionistických.

Lidé za oponou tedy i sionisté, kteří používají židovství jako štít a mnohdy ani Židé sami nejsou si velmi dobře uvědomují tendence lidské povahy ZEVŠEOBECŇOVAT a vědí, že dokud budou schováni v napadané a nálapkované skupině, snáze skrze strach, negativní emoce a podněcování k nenávisti protistranou uniknou pozornosti. Navíc mohou stále dokola a víceméně nerušeně pokračovat ve výchovném působení na své ovečky a zdokonalovat školení svých lokajů. Ovečky, za takového stavu a s předepraným způsobem chápání co se děje potom nemají šanci jejich náboženské, ideologické a jiné propagandě uniknout.[smích]

Použití velké skupiny poslušných lidí jako živého štítu jim zajišťuje nepostižitelnost.


Tato politika se netýká jen sionistických vůdců, ale i jiných ovčáků.


Proto jako montaznik znovu připomínám:
Uplatňování jakékoliv kolektivní viny je zločin, i když v této verbální fázi spíše zločinem na etice a morálce a samozřejmě i na vlastní schopnosti nebýt jako oni.

Vědomý, uvážlivý člověk se pozná i podle toho, že se této chyby nedopouští a v rámci svých možností před ní naopak varuje.


jansmith[smích]

182037

25.01.2009 19:41

Podivné stránky

RE: Vzdyt jde o vtip.

jansmith1984 193.?.?.?

Možná že jsou vodniku007 Protokoly (předpokládám, že jsi měl na mysli "Sionských mudrců"[smích]) fantazií.

Možná, že je někdo sepsal proto, aby ublížil Židům a vystavil je pronásledování za to, že cestou svých náboženských vůdců patřičně zmanipulováni nechali dle evangelií ukřižovat Krista. A nebo je sepsal z jiných důvod, což je jedno.


Co ale říci na to jak se izraelský sionistický režim historicky choval (viz. jeho teroristická a násilná minulost) a choval/chová i dnes ve věci konfliktu v Gaze. Neevokuje to náhodou názor, že tito sionističtí vůdcové vlastně v jistém smyslu tajné pasáže Talmudu nebo Protokolů naplňují v praxi?


Jak mohou tedy nezávislí lidé věřit, že Izraelský stát není ten stát, který lže a rozsévá násilí a aroganci, když se tak vlastně v praxi chová??? Ano, vím, že sami Izraelci trpí strachem z budoucnosti a v pudu sebezáchovy se patřičně zmanipulovaní chovají nehumánně a iracionálně, ale to je přece neomlouvá. Nebo ano?

Proč nepřiznají teroristickou minulost zakladatelů státu Izrael?

Proč neskloní hlavu a jako historicky pronásledovaný národ (dokud je čas) nenapřáhnou pravici ke smíru? Proč, když jsou s US za zády tak vojensky silní a sebejistí neposkytnou slabším veškeré podmínky, aby tito mohli ocenit jejich upřímnou snahu???

Co je tady tedy ŠPATNĚ se ptám.


Je jasné, že po tolika létech vzájemného ničení a zabíjení, kdy ale Izrael ničil a zabíjel (i nepřímo cestou svých tajných služeb) NEPOROVNATELNĚ více, je těžké se smířit. Jiná cesta, ale asi neexistuje s tím, že Izrael se bude muset nejen vrátit k POKOŘE, ale i šáhnout hluboko do vlastní peněženky, aby zničené (viz. civilní infrastruktura v Gaze/Libanonu) finančně nahradil.

Pokud tak neučiní, nikdy podle mne nenabyde vnitřního klidu, a to i kdyby byl na základě nalejvárny svých rabínů a politiků 100% přesvědčen o své pravdě.


Předkládám k přečtení, co na toto téma píše Robert Helebrandt v knize Knížata zloby - Protokoly sionských mudrců:

VIZ:
Z posledních zhruba sto roků, kdy se Evropané začali poprvé seznamovat s Protokoly sionských mudrců, neměla mladá generace Čechů a Slováků po celých čtyřicet let možnost číst tento dokument. Knižní vydání z předválečného a válečného období se systematicky ničila a nové edice byly zakázané.

Spor o autentičnost Protokolů se stal v současnosti úplně bezpředmětným, protože jejich program se krok za krokem uskutečňuje, a je podle židovského názoru před dovršením.
Vnímavý a pozorný čtenář si stejný názor udělá sám, proto jsem se vzdal jakéhokoli komentáře.


jansmith[smích]

182084

25.01.2009 20:33

Zhanobili naši morálku

RE: Jsou Palestinci a Palestinci.

jansmith1984 193.?.?.?

Máš pravdu mtk. Diskuze, jak píšeš, s tzv. jelimany, ale i s drsnějšími názorovými oponenty, rozhodně přispívá a generuje mnoho zajímavých a podnětných reakcí, které by jinak asi nezazněly.

O tom je diskuze. Diskuze není o ignorováni nepříjemných názorů oponenta (a můžu si 100x myslet a zdůvodňovat, že to jsou jen bláboly nebo provokace). Chování mrtvého brouka je podle mne projevem pasivity, možná neschopnost trpělivě vyjadřovat své myšlenky a hlavně psychologická voda na mlýn profi (za žold[smích]) píšícím diskutérům.

Mnohem lepší je takového oponenta dohnat slušnými argumenty a fakty nebo ironickými poznámkami (viz. hestroy, mirda, Nasredin) k útěku z vlákna nebo ho vhodnými poznámkami nasměrovat, aby se zahltil vlastním pokrytecvím.


To je můj názor ohledně cenzury, kterou bych nezaváděl. Zvědavec by byl jinak jako ONI.

Stačí, aby editor dbal na nepřekračování zákona a rozumnou míru kultivovanosti příspěvků a tak jak to dělá poslední dobou závadné pasáže v příspěvku zaměnil za vysvětlující text. Stanovený počet 10 příspěvků měsíčně pro neregistrované, také umožňuje "plácaly" dle transparentních regulí odfiltrovat.

jansmith[smích]

182090

26.01.2009 11:32

Podivné stránky

RE: .-*-.

jansmith1984 192.?.?.?

K tomu co napsal Nasredin bych jen dodal jednu zajímavost.


Sledoval jsem před pár dny nějaký dokument na CNN, který zobrazoval imigraci etiopských židů z Etiopie do Izraele.

Samozřejmě se jednalo o černochy, kteří převzali židovskou víru a protože život v Etiopii byl obecně velice těžký, tak se na základě pozvání izraelské vlády s nadšením rozhodli přestěhovat do nové domoviny.[smích]


Co je na tom nejzajímavější???


Tito černošští Židé (pro ksiphiase připomínám, že to samozřejmě nebyli semitští židé, ale stejně jako evropští židé konvertovali - což zmiňuji jen pro pořádek) se ale po příjezdu do Izraele setkali s tak silnou rasovou i jinou nesnášenlivostí od bílých židů (svých bratrů ve víře[smích] a demokracii), kterou ani v nejhorších představách neočekávali. Dodávám, že jsem dále nepátral, jak se potom v takovém prostředí dále protloukali, ale že byli silně zmateni a rozčarováni bylo v dokumentu jasně vidět.


Proč na to upozorňuji?

Protože, pokud je to pravda a není důvod dobovým záběrům a informacím nevěřit, dost jasně to potvrzuje skutečnost, kterou popsal Nasredin. Ukazuje to na nesemitskou nesnášenlivost evropských aškenázi či jiných Židů (vůči novým soukmenovcům v Izraeli), kteří sami semitskými Židy historicky nikdy nebyli a pouze z nějakého důvodu na tuto náboženskou víru v minulosti podobně jako bratři z Etiopie konvertovali.

Zajímavé to je i proto, že semitští Židé a semitští Palestinci v dávné historii spolu údajně na územích Palestiny žádné zvláštní sousedské problémy (viz. historické reálie) neměli a žili vedle sebe v klidu.


Jak se situace na těchto územích změnila ve 20.st a zejména po vzniku státu Izrael víme všichni a i o tom je myslím Nasredinův příspěvek ksiphiasi. Co ty na to???


jansmith[smích]

182145

26.01.2009 13:09

Zhanobili naši morálku

RE: Jsou Palestinci a Palestinci.

jansmith1984 193.?.?.?

Jasně mirdo. Chápu tvoje argumenty a plně je akceptuju.


Stejně si ale myslím, že si placený provokatér (a těžko si být 100pro jistý, kdo takový je a kdo takový není) moc "něvydělá", pokud narazí na asertivního a schopného oponenta, který jej za každým provokativním příspěvkem na faktech, v klidu i ironicky opakovaně usvědčuje ze lži a pokrytectví.

I kdyby asertivní oponent je krátce zopakoval FAKTA a dodal nakonec jak píšeš: Diskuze s tebou nikam nevede...končím".

Což by znamenalo "končím" pro tuto chvíli, ale jsem nadále připraven ti kdykoli příště nastavit zrcadlo.

Nevím, jestli jsou provokatéři placení od počtu reakcí na své příspěvky nebo zdali jejich ideology a řídicí důstojníky zajímá i to, jaký pocit taková diskuze v myslích čtenářů generuje. Ale pokud je zajímá i schopnost jím řízeného lokaje oponenta umlčet nebo "umlátit demagogií, na kterou oponent nenašel odpověď", potom si myslím, že si v případě, že narazí na asertivního kliďase moc nevydělají.[smích]


A co je podle mne důležité, pokud to pak čtou ostatní a hlavně noví nevyhranění čtenáři, kteří nesledovali celé vlákno, tak jim usvědčený provokatér pouze nechtěně pomůže získat přesnější názor na to o co tady a v celé diskuzi go.

jansmith[smích]

182160

26.01.2009 13:26

Inaugurace 2009: den truchlení

RE: Stálo to 3mld$ a stejne to bylo neplatny:)

jansmith1984 193.?.?.?

Pro 213.?.?.?

BTW Může být černoch židem?
--


http://cs.wikipedia.org/wiki/Židé_v_Etiopii

jansmith[smích]

182162

26.01.2009 13:40

Gaza: „Viděl jsem, jak izraelský voják zastřelil dvě mé malé dcerky“

RE: Co dotat ...

jansmith1984 193.?.?.?

Pokud věříš na karmu lidí i karmu národů Kadliku, tak bys měl také dodat, že podle duchovních učitelů lze Karmu ZMĚNIT.

A to pochopením a změnou myšlení a chování buď k LEPŠÍMU nebo naopak konáním zlých činů a myšlenek také k HORŠÍMU.


Pokud mají duchovní učitelé pravdu, tak Karma není neměnná a definitivně daná a tudiž neplatí to co píšeš, že se ji člověk nebo národ nemůže do konce věkův zbavit.

Stačí snaha o pochopení pravdy a dobrá vůle ke změnám.


Souhlas???


jansmith[smích]

182165

26.01.2009 16:40

Podivné stránky

RE: Vzdyt jde o vtip.

jansmith1984 193.?.?.?

Zajímavý příspěvek anonyme 88.?.?.?.

V každé otázce je podle učení Jiddu Krishnamurtiho skryta i odpověď a tvůj příspěvek to potvrzuje.

Jestli jsou Protokoly podvrhem nebo nejsou je z jistého pohledu vlastně bezpředmětné. Důležité je, jestli realita Protokolům odpovídá nebo je odlišná. Diskuze jinde i zde na Zvědavci tuto věc zdá se rozebírá.


Co je ale zajímavější? Jak se jejich výtisky "někdo" viz: vyjádření Roberta Helebrandta snažil systematicky ničit a nové edice zakázat.

Paradoindní chování inkvizitorů, které je navíc v době internetu díky sharingu odsouzeno k debaklu.


jansmith[smích]

182179

26.01.2009 19:46

Gaza: „Viděl jsem, jak izraelský voják zastřelil dvě mé malé dcerky“

RE: Jen malá technická poznámka...

jansmith1984 193.?.?.?

K tomu co uvedl hestroy a pro ty, které zajímají jednotlivé modifikace útočné pušky M16 jenom přidám pár linků ke samostudiu:


http://cs.wikipedia.org/wiki/M16
nebo
http://www.sweb.cz/matrixmovie/dalsi/m16i.htm
nebo
http://sk.wikipedia.org/wiki/M16_(puška)


Pro fajnšmekry jen upozorňuji, že malorážní munice má mnohem devastující účinek na živý organismus než běžná munice 7.62, kterou mají např. naše české armádní samopaly.

Kulka je totiž laicky řečeno nevyvážená a po dopadu na cíl mění směr dráhy. Sjede po kosti, trhá tkáň a tam, kde by "normální" munice způsobila čistý průstřel a oběť by se relativně brzy zotavila, nedává šanci. Použití se pozná i podle toho, že vstřel je "malá" dírka a na místě, kde kulka opouští tělo (pokud v něm nezůstane) chybí obvykle obrovský kus tkáně.


Dobrou chuť k večeři přeji všem obráncům izraelského demokratického státu v Gaze a také hrdinným izraelským vojákům mnoho úspěšných fotbalových zápasů v rámci relaxace po "mírové misi"...

Stejně jako izraelským pilotům a dělostřelcům odpalujícím z bezpečné vzdálenosti odvážně rakety a granáty na bázi bílého fosforu do hustě obydlené zástavby.


jansmith[smích]

182190

27.01.2009 12:21

Absurdistán se představil entropou

RE: Dobrá reakce

jansmith1984 193.?.?.?

Už jsem někde tady psal, že David Černý není důvěryhodný, stejně jako není důvěryhodná garnitura, která mu umožnila za peníze daňových poplatníků a p.Bakaly zakázku Entropa zrealizovat. Za peníze, které musel nakonec s ostudou kajícně vracet. Pokud tito lidé nejsou důvěryhodní, jak může být potom důvěryhodná jejich provokativně myšlena mystifikace - Entropa???, ptám se.

Možná bych Jindro Černému věřil, že mu jeho dílem šlo o mystifikaci a upozornění na strnulé vnímání Evropy jako takové a že se vlastně jedná o jistý druh "moderního" umění, které konzervativně smýšlející lidé nechápou. Fakta ale hovoří poněkud jinak.[smích]


Legrační na tom celém je, že David Černý se sám usvědčil z pokrytectví a z toho, že není SÁM schopen přijmout mystifikace a nadsázky, kterých toleranci a pochopení automaticky předpokládá u ostatních.

Dobře ho odhalil šefrédaktor deníku MFDnes, který mu nachystal podobnou pastičku jakou on (Černý) uchystal lidem Entropou a pastička sklapla. Zkoušeli jsme jeho smysl pro humor, jako on zkoušel ten evropský, říká šéfredaktor MF DNES.[smích]


Co se stalo? MFDnes vytvořila stylem mystifikace s Černým fiktivní rozhovor a jak na něj Černý reagoval je možno si přečíst zde:

VIZ:
Nejste umělecké dílo, brání se Černý proti fiktivnímu rozhovoru MF DNES

http://zpravy.idnes.cz/nejste-umelecke-dilo-brani-se-cerny-proti-fiktivnimu-rozhovoru-mf-dnes-13t-/domaci.asp?c=A090124_174051_domaci_dp


Co je ale na tom zajímavé? Přístup mainstreamu, který tuto sebeodhalující reakci Davida Černého nenápadně ignoruje (nebo jsem si aspoň nikde ve správách ničeho nevšiml). Komentátoři za žold, kteří komentují kdeco jsou tak nějak potichu.

Ani tento článek se na serveru iDnes dlouho neohřál. Naproti tomu články proti Paroubkovi, Rathovi apod. tam obvykle vydrží neporovnatelně déle - některé exrémně dlouho.

Všimněme si, jak je mainstream aktivní ve věci výroku D. Ratha, který podle ODS údajně schvaloval zbrojní politiku A. Hitlera. Někomu (Langristům apod.) musí být Rath velmi nepohodlný, že?


Aby korporátní média podobným způsobem šlapala na pérka Vondrovi ve věci zpackané a arogantní Entropy, tak to ani náhodou.

Není pravda, že „Strom poznáte po ovoci“.


jansmith[smích]

182243

28.01.2009 11:41

Absurdistán se představil entropou

RE: Politikův úmělec

jansmith1984 193.?.?.?

K tomu, co jsi napsal Tome, bych ještě na závěr něco podotkl.


Za plastiku Entropa a jaký signál toto "umělecké dílo" vysílá do světa není v konečném důsledku podle mne odpovědný D. Černý. Černý je jen umělec, který dostal z "kamarádčovství" bez výběrového řízení státní zakázku. Trochu pomohl i uhlobaron Bakala a Černý tuto zakázku pojal stylem, který odráží jeho vlastní povahu, charakter a pojetí světa (schválně si zjistěte jak tento sponzor umění: p. Bakala "rožní" obyčejné -takřka bezbranné- lidi ve věci koupi bytů do osob. vlastnictví na severní Moravě, které vlastní jeho společnosti)

V plné míře je ale za signál, který Entropa vydává odpovědná česká vláda a lidé zodpovědní za PREZENTACI České republiky v Evropském parlamentu. Kromě ochotných úředníčků tedy v první řadě politické "elity" jako lobbysta AMI Comm. p. Alexandr Vondra nebo p.Topolánek apod.


A opět se dotýkáme jedné důležité okolnosti, kterou PŘESNĚ vyjádřila ve svém příspěvku paní Jarmila.

Pokud se od dotčených zemí vzhledem k necitlivé a nediplomatické plastice snášejí na český národ různé výtky a nebo nějaká bulharská skupina vytvoří stějně arogantní odpověď, tak se tak děje primárně z důvodu NEPOCHOPENÍ souvislostí.


Za plastikou Entropa (jak píše pí. Jarmila) NENÍ totiž 10mil českých občanů ani se s ní až na vyjímky 10mil nestotožňuje, ale je za ní jen jeden nedospělý umělec a s ním určitý počet zprofanovaných politiků.

Politiků, kteří dokazují svou aroganci moci vůči svým spoluobčanům (pramenící nejen z vlastní zakomplexovanosti) už delší dobu na politické scéně v ČR a nyní se stejně chovají i vůči evropským zemím. Bonmoty o "oslazení" jen odrážejí vlastní ramenatost a nedostatek sebedůvěry. Podobně se jako MALÝ psík na vodítku pod ochranou svého pána chovají naší politici vůči VELKÉMU, když s podporou USA ramenatě napadají Rusko.


Tedy NIKOLI ČEŠTÍ OBČANÉ, ale jen přesně vymezený počet lidí ve vysoké politice, kteří dlouhodobě zneužívají důvěru a moc občany jim svěřenou, zaslouží výtky. Pokud mají tedy někteří lidé v Bulharsku snahu ragovat, potom by "jejich" Švejk neměl kálet na mapu ČR, ale na hlavy umělce a představitelů, které jsem jmenoval.

Vidíte ten rozdíl přátelé? Dokud se lidská rasa nenaučí chápat co znamená princip KOLEKTIVNÍ VINY a jak snadno jej lze za určitých okolností někým (mocnými) zneužít pro vlastní zištné, sobecké cíle, do té doby se masy opratí a neschopnosti odolávat manipulaci nezbaví. Proto je důležité se v diskuzích přesně vyjadřovat a přesně formulovat i své myšlenky a názory a napomáhat tím nazývat věci PRAVÝMI jmény...

jansmith[smích]

182330

28.01.2009 12:07

Svět musí židovskému nacismu říci Ne dřív, než bude pozdě

RE: Vsichni jste vedle

jansmith1984 193.?.?.?

Velmi pěkně jsi to shrnul Montazniku a zejména je zajímavá věta "Taliban, je relikt z války a "dítě" CIA a USA ve válce proti SSSR v Afganistánu!!!"


Podobně se CIA angažovala v Chile proti DEMOKRATICKY zvolenému prezidentu Aliendemu viz. Pinochet, jeho junta a zvěrstva, která ve jménu pravdy, lásky a demokracie po zavraždění Aliendeho vytvářela.

Celý svět je toho plný viz. další jihoamerické státy atd. atd. atd.To jsou totiž přesně ty SOUVISLOSTI, které běžný (brainwashed) občan nevidí a když je donucen je vnímat, tak se zuby nechty brání.


jansmith[smích]

182332

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Íránského vědce patrně zavraždil Mosad01.12.20 23:07 Írán 3

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Měnové kurzy

USD
21,76 Kč
Euro
26,28 Kč
Libra
29,20 Kč
Kanadský dolar
16,81 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
24,20 Kč
100 japonských jenů
20,85 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,37 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,68 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 381,06 Kč
1 unce stříbra
515,46 Kč
Bitcoin
403 089,46 Kč

Poslední aktualizace: 2.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 57 010 720