Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané udo

Nalezeno 319 příspěveků, 109 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

21.02.2010 23:41

Stepan Bandera - fašista alebo hrdina?

RE: Otroctvo

udo 213.?.?.?

Áno, pán ABC, zákon času je mocný. Podĺa zákonu času bude raz táto prekliata pyramída so všetkými "náboženstvami", ideológiami a ostatnými svinstvami rozrušená.

Je dobré vnímať ju ale pozitívne v zmysle motivácie (pre každého osobne) sa učiť naozaj chápať svoje okolie a vedome ho pretvárať. Svet sa nedá zmeniť, pokiaľ mu nerozumieme. Tak sa pyramída pri sociologicky kritickom množstve informovaných neovčanov zruší sama.

Ideológie a náboženstvá bránia plnému rozvoju človeka, teda naplneniu jeho duchovného potenciálu a jemu Bohom daných budúcich úloh. Tým pádom sú proti hierarchicky najvyšším zámerom a podľa zákonu času odsúdené na zánik. Toť PRAVDA.

213143

03.03.2010 02:19

Karel Kryl – první mučedník 4. odboje!

RE: Potvrzuji dojem , i se slzou v oku

udo 213.?.?.?

Áno .. Veľký Človek .. zaňho vďaka ..

Ešte mám dosť rád z Vašich, Našich súčastných umelcov Nohavicu ..
Hmm Našich .. máme spoločné korene kdesi v ďalekej
a aj blízkej minulosti. Musíme kooperovať,
napriek tomu, že boli občas aj vážne problémy ..
Vy si to vždy zlíznete v prvej línii a máte vždy s "novotami" západného konceptu skúsenosti skôr - dobré a zlé.
My zasa priamy základ - zdravú jednoduchosť v pohľade na veci.. Aspoň, čo ma prvé napadá. Je to hodne dejinne podmienené.

Každý národ má svoju kultúru a je potrebný.
Utrpenie, zneužitie, či eliminácia ktoréhokoľvek
je nenahraditeľná strata. Takisto ale nesie každý národ,
ako aj jedinec, zodpovednosť. Pomenovanie "kolektívna"
vyvoláva isté klišé.. Možno by sa dalo modernejšie povedať "systémová".

Kryl mal tiež svoj vývoj, ale myslím, že patrí k tomu najlepšiemu, čo vzišlo z Vášho národa.. Všetka česť..

213950

17.03.2010 23:30

Peníze a dluh

RE: nééé zlato v žádném případě

udo 213.?.?.?

PENIAZE treba kryť ELEKTRICKOU ENERGIOU. Napriklad 1CZK = 1kW, či jeden Watt - jak je libo. Keď nechceme infláciu, musi byť pomer tovarov+služieb = objemu peňazí.

Pri prebytku (inflácii) sa tieto zákonite podľa skúseností kumuluju v rukach "elity". Pri stabilnom množstve obeživa a zvýšení efektivity výroby je možné takto celoplošne znížiť ceny, čo rieši efektívne sociálnu, aj demografickú situaciu a zvyšovať životnú úroveň zdola. Je možné v kľude plánovať rodinu a budúcnosť a zaroveň reálne zodpovedne dlhodobo motivuje nielen zamestnancov súkromného sektoru, ale aj štátnych zamestnancov.

Zvýšenie produkcie energie umožňuje zvýšiť a rozšíriť vyrobu a rozvíjať služby. Zároveň sa tak vyrobia peniaze, keďže sú kryté el.enrgiou. Nebrzdí sa tak rozvoj, ako pri obmedzenom množstve zlata, ktoré k reálnemu životu v podstate v súčastnosti takmer vôbec nie je treba.

Peniaze ako odpracované časové jednotky (časové banky, LETSystémy a pod. aj kvalitatívne špecifikované už tradične overené existujúce funkčné modely) majú istý zmysel v lokálnych komunitách pri určitom objeme výmeny. Globálne ale asi najlepšie už spomenutá el. energia. Aj kvôli nutnej regulácii výroby. Trh je prostriedok k dosiahnutiu cielov, nie cieľ. Absolútna deregulácia má už známe dôsledky - koncentraciu moci v rukách "elity", devastáciu životného prostredia, atď.

V žiadnom prípade peniaze=dlh v dnešnej forme a k tomu ešte aj úrok akcelerujúci infláciu a likvidujúci sociálnu štruktúru. Nenadarmo bol po stáročia zakázaný, v mnohých oblastiach ako ťažký zločin trestaný smrťou.

Je to o miere chápania tohto podstatou jednoduchého procesu sociálno-psychologicky kritickým množstvom obyvateľstva a prijati zodpovednosti jednotlivcami. Keď sa bude dobre dariť ostatným okolo mňa, bude sa dobre dariť aj mne. Vôbec to nie je zložité, ako sa nám snažia nahovoriť "slobodné média", zložky zvráteného "vzdelávacieho" systému a ďalšie organizácie riadiace verejnú mienku. Ten problém je tu aj preto, aby motivoval ĽUDÍ na ňom vyrásť.

215234

20.03.2010 21:32

Peníze a dluh

RE: nééé zlato v žádném případě

udo 213.?.?.?

Súhlasím. Rozviňme to.
Ano, banky sa zmenia na distributorov financnych prostriedkov vo forme priamych investicii a zisk mozu mat iba z podielov na realnej produkcii. Nikdy nie na pausalnych urokoch, ako je to teraz. Je to absurdna situacia. Aj ked sa to na prvy pohlad nezda, zisk z investicie a z uroku je obrovsky rozdiel.

Urok sa musi zakazat. Malo by sa to tu rozobrat podrobnejsie preco. Zakladne priciny su ale kazdemu aspon trochu triezvo uvazujucemu cloveku jasne. Banka ako investor tym berie zodpovednost a za toto riziko ma byt aj odmenena. Takto funguju scasti banky napr. v japonsku, ci libanone a niektorych dalsich statoch (hlavne moslimskych).

Myslim vsak, ze celkovo by mali byt peniaze kryte el.energiou minimalne nejaku dobu. Neskor pridu dalsie, lepsie modely. Tento dava ale urcitu garanciu bezpecnosti a nebrzdi celkovy rozvoj. Dovody som uviedol v minulych prispevkoch. Preto sa aj tak agresivne snazia dostat pod kontrolu energetiku. Vedia, ze k tejto situacii skor, ci neskor minimalne docasne (na dlhsiu dobu) pride a s terajsimi prostriedkami sa snazia na to pripravit.

Zlato ako invariant preskurantu je velmi kratkodobe, nekoncepcne riesenie, ale samozrejme urcite lepsie, ako sucasna situacia.

215481

05.04.2010 13:51

Několik ekonomických návrhů na řešení krize

RE: Bez vysvětlení

udo 91.?.?.?

A ja mám zasa vážnu obavu o Vaše zdravie pán 88 [smích]
Nepleťte si Boha s naboženstvom.
Apokalypsu, hriešnosť človeka, čakanie na spasenie, riešenia "zhora" a podobný satanizmus si niekam strčte.
Aj keď to asi myslite dobre, komu vlastne slúžite?
Vzdelávajte sa a potom nebudete mať takéto ilúzie a nevedome kolaborovať na vymielaní svojho okolia.

216444

05.04.2010 14:35

Několik ekonomických návrhů na řešení krize

RE: Autor by mal viac listovať

udo 91.?.?.?

Áno, burza v súčastnej forme je samozrejme zloba. Je to v princípe podvod, kasíno. Presne ako hovoríte. Je ale dôležitá. Musí však zmeniť formu. Tak, ako pri globalizácii, je otázka, čo je jej cieľom.

Úroky sú ale jedným z hlavných problémov. Priamo, aj nepriamo hrajú svoju ničivú rolu pri v podstate všetkých hlavných ekonomických, politických, sociálnych, atď. problémoch. Je to jeden z kľúčových prostriedkov riadenia zo strany "elity".
Musia byť z princípu odstránené a banky fungovať ako investičné spoločnosti. Samozrejme nie cez burzu, ale priamo a podľa daných pravidiel.

Štátny byrokratický aparát je obrazom spoločnosti. Zmena, tlak musí prísť zdola v úrovni chápania reálnej situácie obyvateľstvom. Potom bude aj situácia pre rozklad, nedôveru a korupciu neudržateľná. Vzniknú nové okolnosti, s ktorými automaticky prídu spomínané zmeny.

Je to motivácia pre všetkých. Kto sa o to nezaujíma, kolaboruje s "elitou". Je jedno, či vedome, alebo nevedome.

216447

23.04.2010 02:19

Syn člověka

buducnost

udo 91.?.?.?

tak tak, mierou svojho chapania pracujeme na seba a mierou svojho nechapania (s dobrym zamerom [smích]) pracujeme na toho, kto chape viac.

217731

23.04.2010 10:53

Syn člověka

RE: buducnost

udo 213.?.?.?

Ked myslite inteligenciu ako chapanie, ako pojem, tak sa mylite vo svojom vyjadreni. Ak ju zosobnujete, tak suhlasim. V akom zmysle chapete v druhej casti vety slovo "chudoba"? Ak ako nedostatok, nesuhlasim na tejto urovni, ak ako stav v ramci miery, suhlasim.

217769

25.04.2010 22:50

Syn člověka

RE: buducnost

udo 213.?.?.?

Keď chcete niečo zmeniť, tak nepite.

217930

26.04.2010 16:19

Syn člověka

RE: Socrates

udo 91.?.?.?

Hm, to fakt nie je pre Vás moc dobré. Sokrates a niektori jeho krajania tiež zohrali v dejinách svoju rolu. Učili sa poväčšine v Egypte a odtiaľ fúka vietor.

217985

27.04.2010 21:32

Syn člověka

RE: buducnost

udo 89.?.?.?

Nemyslím si, že by sučasná situácia bola božím úmyslom pre nás.
Nemáme sa tu trápiť a čakať na nejaké fiktívne vykúpenie. Všetky prostriedky na zmenu k lepšiemu nám boli dané a zodpovednosť je na každom z nás osobne.

Relativizácia a nadmerné špekulovanie je cestou do ozajstného pekla na zemi. Mám pocit, že Wenzel svojimi článkami k tomu prispieva. Nechce diskutovať o riešeniach, zahmlieva. Mal by si uvedomiť, že tým, že svojimi článkami ovplyvňuje mnoho ľudí, rastie proporcionálne jeho osobná zodpovednosť a s tým aj budúcnosť jeho rodiny a okolia.

Také sú najvyššie pravidlá. To platí pre každého.

218144

29.04.2010 02:30

Syn člověka

RE: Socrates

udo 91.?.?.?

Čoho sa vlastne bojíte Wenzel?

218254

29.04.2010 23:23

Syn člověka

RE: Socrates

udo 89.?.?.?

Áno, sranda musí byť. Horšie je keď dojde, ako sa u nás hovorí. Nechcem aby došla. Sebairónia má byť tiež tvorivá. Nihilizmus je záverečná.

218361

06.05.2010 22:12

Židé proti sionismu zahájili reklamní kampaň ve Washington Postu

RE: Nevěřím, nevěřte!

udo 213.?.?.?

Ano, sionistická ideológia vychádza z judaistickej, čo je v podstate formou fašizmu so zvrátenou ideou nejakej fiktívnej nadradenej rasy. To tu už pár krát bolo. Vytvorené kedysi dávno "elitou" pre bývalý a sčasti aj súčasný riadiaci aparát.

Poniektorí to považujú, pokud se nepletu [smích], za náboženstvo a snažia sa tomu spolku dať po niekoľko storočí dokonca punc národa. Strejda Adolf tiež pohorel hlavne na tomto omyle.

Ako sa u kolegov za oceánom zvykne hovoriť: "Je to podstatou úchylný brainwash". Na trochu iné ciele použili potom aj pár ďalších "náboženstiev". Z ich pohľadu hold skvelá prácička. Z politického marketingu by som im dal za túto prácičku tak 1-

218842

08.05.2010 01:07

Židé proti sionismu zahájili reklamní kampaň ve Washington Postu

RE: Ono je to složitější

udo 213.?.?.?

Mierou svojho chápania pracuješ nas seba Pergill, či na niekoho druhého? Rozhodni sa ...

218925

10.05.2010 23:48

Rabi Kestenbaum: Židé za holocaustu umírali kvůli sionistickému rabínovi Stephenu Wiseovi

RE: Dnes je situace jina,dnes ,krestane umiraji za sionisticky Israel.

udo 91.?.?.?

Kestenbaum dobrý policajt, Wise zlý policajt. Co tak riesit rotného, či plukovníka?

219077

19.05.2010 23:06

Malé zamyšlení nad státním dluhem

RE: Nejde o napravu

udo 91.?.?.?

Čo a komu vlastne dlžíte?
Požičali vám váš vlastný dlh [smích][smích], ktorí vyjadrili vo svojich vlastných ničím nekrytých zmenkách. To je pre každého triezvo rozmýšľajúceho človeka absurdné.

Proste to neuznať a postaviť mimo zákon ako podvod a zločin proti ľudskosti. Presne podľa ústavy. Ak to len jedna krajina urobí, budú humanitárne bombardovať. Ak sa na tom dohodnú reprezentanti viacerých krajín, je ten prístup plne reálny.

Nie len u nás, a u vás je hodne politikov, ktorí plne chápu situáciu a chcú to riešiť. Je ich stále viac. Nie sú všetci zlí. Sú v podstate vo všetkých stranách a rozprávajú sa o tom v "kuloároch". Potrebujú ale podporu zdola. Keď to občania nechápu a nepodporia, oni nemôžu nič urobiť. Či chcete zase raz "novú" krv do politiky, čo sa bude ďalšie 4 roky snažiť porozumieť ako reálna globálna politika funguje? [smích] Keď očakávate od vašich zástupcov podľa médii zlo, tak ho úspešne vyprojektujete. Znova: Qui bono?

Zodpovedné osoby sa cez "slobodné" média prihovoriť nemôžu. Viď poslednú sériu leteckých, automobilových a iných nehôd, samovrážd a podobne s následnou exemplárnou denunciáciou odvážlivcov pomocou "mienkotvorných" kolaborantov. Posledne likvidácia celej vlády v priamom prenose, čo chcela prave o tomto rokovat. To si nedovolilo ani Gestapo, Čeka, ci NKVD za totálnej vojny. Zúfalý čin.

Vôbec to nie je také zložité. Vždy sa udeje vzhľadom na morálku a chápanie situácie jednotlivcom a tak isto spoločnosťou objektívne najlepšia možná varianta (jedno z hlavných pravidiel). Túto situáciu treba chápať ako skúsenosť a výzvu na osobný a tak isto kolektívny rast. Aj od toho sme tu .. Isté veci sa máme od nich učiť. Tiež tu nie sú len tak. Vyberať, hodnotiť, každý jeden. Netreba sa báť. Myslím, že to dopadne dobre. Ide o to, či chceme budúcnosť pre nás a naše deti a akú. Tak sa aj stane.

Ďalšie sociálne, finančno-ekonomické, atd. kroky sme tu už pár krát preberali.

219700

20.05.2010 08:40

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: No výborně

udo 91.?.?.?

Technológie, šmírovanie, majú ako minca, tiež dve strany. Je to mocná zbraň pre jedných, aj druhých. Závisí od rebríčku hodnôt.

Nemyslím inak, že by "elita" bola tak rozhádaná, ako to tvrdí pán Brzezinsky. Ich riadiaca štruktúra s dlhodobo prepracovaným systémom pravidiel je dostatočne robustná. Problémy majú, ale skôr z iných dôvodov.

Pán B., tak ako Rockefeller a ďalší verejnosti známi činitelia majú ledva úlohu strelca, či pešiaka pri tejto hre. A to naozaj preceňujem. Hocikedy môžu byť pri gambite obetovaní a poväčšinou sú si toho už vedomí. Vyjadrenie pána B. považujem za kamufláž. Ako dobre platený skúsený profesionál by nepodal informáciu, ktorou by zhoršoval pozíciu svojich chlebodárcov.

219730

21.05.2010 00:39

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: No výborně

udo 91.?.?.?

Áno, a aký je ciel? [smích][smích]
nebojte sa

219795

21.05.2010 00:50

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: No výborně

udo 91.?.?.?

To tu fakt prosim neríešte abcd... Dajte sa dokopy.

219796

21.05.2010 10:46

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: Rozeberu tady dohromady trochu vice spolecnych temat.

udo 91.?.?.?

Súhlasím Hestroy, až na "pokud obhajují jednu jeho část, obhajují ho jako celek". Treba vyberať, hodnotiť a aj ich veci použiť ak sú dobré. Niečo apriori celé odmietnuť, zahodiť je chyba. Presne opačne, hladať to spoločné, dobré, aj s nimi. Dlhodobo je to oveľa efektívnejšie. V zvrátenej forme (imitačno-provokačná činnosť) používajú ten postup aj oni. Mnohí z ich aparátu prehodnocujú a prehodnotia svoj prístup a možno aj niektorí z nich samotných. Sú to veľmi vzdelané a skúsené osoby.

Aj biblia je z veľkej časti v poriadku. Iba odstrániť pár podstatných detailov a tiež cirkev by v istej forme mohla fungovať ďalej a veľmi pomôcť. Má obrovský potenciál a oosobne im fandím. To isté sa týka napr. aj bánk, globalizácie a pod. Nie zrušiť, ale pretvoriť existujúce. To sa dá iba pri pochopení fungovania systému. Na tej úlohe máme my všetci vyrásť.

219818

Áno zvyšovať všeobecnú informovanosť, klásť dobré otázky, prehodnocovať. Používať správne starú dobrú dialektiku. Žiaden boj protikladov, ale spoznávanie Pravdy ako celku, spájať nie rozdeľovať. Úprimnú snahu a neustále zvyšovanie miery chápania každého pri adekvátnej mravnej-hodnotovej stupnici. Bez toho to nejde. Potom je možné veci meniť cielene rýchlo, v súlade s najvyššími pravidlami a zámermi. Pri morálnom intuitívnom vnímaní pravidiel (Miery) spoločného vedomia (Svedomia).

Čo a komu vlastne dlžíte som sa aj ja už par krát pýtal.

P.Zelenka myslím načrtol riešenie..
Tzv. Finančnú energiu najlepšie priamo kryť reálnou energiou=elektrickou ako invariantom a prostriedkom zmeny, čo zamedzí nešťastnej inflácii. Drvivá väčšina všetkého sa vyrába a dopravuje na báze el. energie. Koľko je elektriny, toľko je tovarov a služieb. "Vyrobenie" jej väčšieho množstva znamená viac peňazí a viac tovarov a služieb pri nulovej inflácii. Ak je výroba tak, ako v súčastnosti zefektívňovaná, je možné znížiť celoplošne ceny, čo reálne zvýši životnú ˇuroveň zdola pre všetkých a nielen "elity", ako pri inflácii.

Inak hmota a energia sa naozaj nedajú oddeliť. V tom mal Einstein pravdu. Energia je len zmenou formy hmoty jedného stavu na druhý. Napr. keď topim ľad spotrebujem energiu (teplo). Opačne, keď ho odoberiem, mám nazad z pevného skupenstva tekutý.

p.Zelenka:"Pokud jsou tyto teorie platné, tak se z nich dá vyvodit, že všechny jevy lze v podstatě redukovat na energetické procesy. V obecné myšlenkové konstrukci se dá v redukci pokračovat tak, že vše je pouze procesem výměny informací."

Zase súhlasím - hmota a energia je procesom výmeny, či usporiadania informácie v časo-priestore (znova Einstein [smích]). Keď ideme týmto smerom ďalej, príde automaticky otázka: A čo je čas a čo je priestor? Korán: "Boh stvoril rôzne veci a nadelil ich mierou (usporiadanosťou= pravidlami=zákonmi,)". Je to o úroveň vyššie spoločným slovom Miera. Ďalej Biblia: Genezis = Stvorenie (hmoty) "Na počiatku bolo slovo (kód=informácia), to slovo bolo od Boha a to slovo bolo Boh (celá, kompletná informácia nadelená celou mierou=zhmotnenie)". Tak vznikol obrazne povedané svet. Každý hmota, obraz je teda miera informácie. To je podstata tzv. svätej trojice, či ak chceme tvorenia.

Všade je kus pravdy, len ho treba nájsť a deformáciu(lož) odstrániť, naPraviť.

Hmm .. trochu nahustené ..

219823

22.05.2010 00:14

Energetická podstata všech procesů včetně ekonomických, současné situace a příčin ekonomické krize

RE: energia, zotrvačnosť, hybnosť, pohyb

udo 91.?.?.?

Nie hmota, energia, čas, priestor(4), na čom sú postavené (zvrátené) humanitné, aj prírodné vedy. Základný omyl.. Hmota (zároveň energia-nerozlučné), miera = usporiadanosť = pravidlá = zákony = vzorce (čas a priestor v merných jednotkách) a informácia (kód) = 3. To sa javí byť pravou podstatou filozofie a tzv. vedeckého prístupu ako takého. Nechať to sadnúť a zrazu sa vyjasní a môžeme ísť ďalej

219879

23.05.2010 15:39

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: Brezinski varuje, zvedavec raduje, že Lin.

udo 91.?.?.?

Ako teda, linearita, či nelinearita, prípadne cyklus, či niečo iné? Aký je v tomto Váš názor Oracle? Keď sa dá aj s odôvodnením.

Čo sa týka ľudských(sociálnych) systémov, by som povedal, že sa linearizujú vzhľadom na zmenu logiky sociálneho správania. Kedysi (cca.do začiatku 1.pol. 20. stor.)bola perióda zmeny vývoja nových technológii (pästný klin, koleso, kladka, parný stroj,..) oveľa dlhšia, ako perióda zmeny generácii (dlhodob štatist. priemer cca.4 za storočie). Subjektívne teda celé generácie mali pocit, že naozaj žijú v cykle a nič sa nemení. Keď sa človek narodil a zomieral, videl to isté. Čo sa naučil od starejších, bolo po celý jeho život použiteľné. Teraz je situácia kompletne iná (pocit linearity, či intenzity vektora zmeny), s mnohorakými vážnymi sociálnymi dôsledkami. V 1.pol.20 stor. nastala rezonancia (viď. fyz.- dôsledky rezonancie 2.systémov)- 2.svet. vojny, generačné konflikty 60.,70.,80.,90.rokov, atď. - nenastalo zničenie, ale zmena obidvoch systémov = odovzdanie informácii, zmena štruktúry a čiastočne pravidiel.

Z hľadiska sociálnej psychológie bola táto situácia prognostikovaná podľa záznamov z kňazských hrobiek už pred cca. 3. tisícročiami. Bola ne-pochopená ako apokalypsa [smích].

To je jedna úroveň. Dá sa isť aj o úrovne ďalej ..(opodstatnenosť a dôvody politickej propagácie teórie veľkého tresku hlavne v posledných 50 rokov a z nej vyplývajúceho skresleného chápania linearity)..

Poprípade ešte ďalej, pretože toto sú kľúčové otázky, na skreslenom chápaní ktorých je zablokovaný ďalší možný rozvoj ľudí. Vytvárajú zároveň mocné spoločenské stereotypy a sú jednou z hlavných príčin súčasnej trochu skomplikovanej situácie. Nechcem sa tu teraz vyjadrovať k autorom a ich motívom. Je to ale znova prvotriedny polit. marketing, či ako to súčasnosnou terminológiou nazvať. Vždy, keď sa daný problém javý na istej úrovni neriešiteľný, treba sa snažiť ísť o úroveň ďalej, resp. hlbšie.

Prírodné a humanitné vedy sa nemôžu rozdeľovať. Deti treba učiť celoobraznosti, mozaikovému vnímaniu súvislostí a metodológii spracovania informácii z takéhoto pohľadu. Tak sa súčasný pyramídový systém postupne rozruší sám

219944

24.05.2010 03:27

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: Brezinski varuje, zvedavec raduje, že Lin.

udo 91.?.?.?

Začnem od konca.. V biblii, koráne, védach a ďalších podobných knihách je mnoho dobrých myšlienok a pravdy. Možno niektoré z týchto diel neboli od začiatku protiľudsky koncipované. Že by ale pri tom obrovskom riadiacom potenciále na obyvateľstvo odolali dlhodobo tlaku, skúsenostiam a možnostiam elít, považujem za vysoko nepravdepodobné. Zakladajú sa zrejme aj na nejakom type najvyšších vnuknutí v súhlase s príslušnými pravidlami. Inak by ostatne boli s pohľadu možností penetrácie cieľových skupín nepoužiteľné. Musia proste obabrať prirodzený intuitívny a morálny kompas ľudí. Jadro týchto kompilácii je samozrejme problém. Dá sa z nich ale vyskladať pri použití zdravého sedliackeho rozumu mozaika blízka objektívnej realite.

Tzv. apokalyptický pohľad má viacero príčin z rôznou váhou. Zmenu logiky sociálneho správania ako príčinu som už spomínal. Ďalší ste Oracle naznačili ako koniec civilizácie, ktorej stopy vidíme tu-tam po svete v stavbách, bájach, záznamoch. Možno aj v stereotype potomkov tých zodpovedných, ktorí to prežili a nepoučili sa.

Mohli by sme sa dohadovať o možných príčinách jej konca.. Tak, či onak pravdepodobne nebola v súlade s najvyššími zámermi. To čaká aj ostatné, ktoré sa o to nebudú snažiť. Je to na nás. Ak budeme apokalypsu projektovať, tak sa možno naozaj stane. Osobne si to ale nemyslím. Poďme radšej hĺadať reálne riešenia problémov, ktoré tu sú. Samozrejme aj primerane zdravo dôverovať Bohu. Nie veriť v neho, či niečo. Proste náboženstvá s tým nemajú podstatou nič spoločné. Len zneužívajú spomínaný základný ľudský kompas. Fandím inak tím členom týchto systémov, ktorí to chápu a chcú zmeniť. Je to veľmi, veľmi ťažké.

Cykly a linearita
Prírodné cykly hrajú svoju rolu, ale netreba ich preceňovať. Skôr by som ich z dlhodobého hľadiska vnímal ako špirálu, ak chápete. Niečo ako priestorová linearita s potenciálovým vektorom (ťahom na nejaký-e ciele, vývojom, či tendenciou). Tým nechcem tvrdiť, že by vesmír musel mať nutne počiatok a koniec. Ľudské dejiny vnímam dlhodobo tiež skôr lineárne. Znova by sme mohli ísť o úroveň ďalej a baviť sa o vnímaní času (trebárs aj ako podmnožiny Miery). Čo to vlastne je a či vôbec objektívne môže existovať. Sú to inak veľmi podstatné veci pre každodenný jednoduchý život. Na myslenie ľudí a rozvoj ich potenciálu majú tieto stereotypy obrovský vliv.

219967

26.05.2010 02:22

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: Brezinski varuje, zvedavec raduje, že Lin.

udo 91.?.?.?

K abcd..
Neplette si prosím Boží pohľad na veci s bibliou. Skúste nad vecami trochu porozmyšľať a prestante byť zombi verklíkom. Základné parametre objektívnej reality môže každý psychicky zdravý človek bez problémov obsiahnuť. Keď ste na to lenivý, alebo Vám niekto tvrdí, že to nejde a vy mu veríte, je to Vaša vec. Samozrejme aj zodpovednosť za toto rozhodnutie ponesiete vy a Vaše okolie.

K Oracle:
Súhlasím sa Vami, až na to, že v boha veria iba ateisti. Treba veriť Bohu, svojmu otcovi. To je obrovsky rozdiel. Veriacich v Boha zasekli a je ich povinnosťou ísť ďalej a žiť s otcom.

K Mojžišovi:
Či bol agent, ako Pavol, neviem. Sú k tomu chabé záznamy. Skôr by som povedal, že to myslel s tým kmeňom dobre. Mal výborné vzdelanie a poznal ten systém z prvej ruky. Boli však infiltrovaní profesionálmi od projektantov z egyptských chrámov. Schovali sa u levitov a dotiahli misiu do konca. Vytvorili postupne biblickú doktrínu opierajúcu sa ekonomicky o jasne sformulovaný tzv. 2.izaiášov zákon. V jednoduchosti je krása, aj keď smrtelná.

220133

27.05.2010 17:07

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: Brezinski varuje, zvedavec raduje, že Lin.

udo 91.?.?.?

Hmm .. Mojžiš sa ale Kanaanu nedožil... Skôr to vidím tak, že tam prebiehal boj. Z tohto pohľadu možná vražda, keď bol na dohľad. Mojžiš bol určite ovplyvnený Achnatonovým monoteistickým učením. Tento faraón so svojimi ľuďmi pochopil situáciu. Odporúčam pre zaujímavosť porovnať jeho zachovaný hymnus na Atona s obsahom a hlavne rytmom veršov koránu napísaných o cca. 2000r. neskôr.. Nejakých cca. 200 rokov pred exodom sa teda vzoprel kaste Erofantov, za čo všetci aj s rodinami zaplatili životom. Zakončilo sa to zavraždením jeho potomka premenovaného na Tutankhamona.

Achnaton chcel urobiť revolúciu-korekciu zhora, čo je v takej situácii problém. Najmä s natoľko skúseným nepriateľom, čo má navyše obrovské prostriedky, čas (plánuje v tisícročiach) a je ochotný obetovať všetko. Musí to ísť zdola, z masy. Zvýšovaním miery chapania situácie obyvateľstvom ako celkom. To sa týka aj súčasného stavu. Asi chápete prečo. Čiastočne na tom pohorel aj Ježiš, Mojžiš a mnohí ďalší. Navyše v tej situácii moc láka dotyčného (viď vnímavého Tolkiena a jeho príbeh [smích]). Podobní ľudia sa objavovali vždy znovu a znovu. Sú tu totižto spomenuté najvyššie ciele a zásahy.

Elita inak nie je sionisticky zameraná. Tzv. sionizmus bol vytvorený pre istú cieľovú skupinu v rámci vyznávačov judaistickej ideológie. Je to inštitucionalizácia jednej tendencie s jej následným využitím na svoje ciele. Klasický politmanažérsky koincidenčný manéver (mohli by sme hlbšie rozobrať jeho jednotlivé zaujímavé aspekty).

Je v podstate proti ich záujmu, aby sa riadiaci, výkonný aparát (postavený na judaistickej ideológii) koncentroval na jednom území. Treba, aby bol rozptýlený. Preto nemôže byť na blízkom východe pokoj. V podstate je to veľmi jednoduché. Stačí v takých situáciach na chvíľu rozmýšľať z ich pozície a hneď ste hodne blízko realite. Toť jedna úroveň ..

"Tento postup je popísaný v Biblií v príslušnej pasáži nájdeme niekoľkokrát slovne spojenie "... nechal ich povraždiť ako klatých.", neskôr podobný postup použila cirkev proti kacírom počas inkvizície"

H-is-toricky zložené kresťanstvo (pavlianizmus, či ak chcete Nicejský koncenzus) je len odnožou judaistickej ideológie, tak je zbytočné sa nad podobnými metódami pozastavovať. Tak isto h-is-toricky zložený a zvrátený islám a pod. Proti pôvodnému kresťanstvu, islamu, či budhizmu,.. v princípe nič nenamietam.

Súhlasím, že majú poslednú dobu vážne problémy. Je to ale prirodzené. Na istej úrovni ide čas proti nim. Stíhajú už len z časti korigovať. Predikcia sa v podstate vytratila. Jeden z dvoch hlavných tak trochu stratil džob [smích][smích] Objektívne sa totižto vážne zmenila celková situácia. Nastali okolnosti s ktorými nemajú za tie tisíce rokov žiadne skúsenosti (viď hlavne spomínaný postrezonančný stav sínusových chrakteristík zmeny logiky sociálneho správania).

220328

28.05.2010 16:36

Brzezinski varuje před globálním politickým probuzením

RE: Brezinski varuje, zvedavec raduje, že Lin.

udo 89.?.?.?

Achnaton a jeho ľudia pochopili situáciu.
možno ako prví v sučasných dejinách.
Pravdepodobne, usudzujúc podľa hymnu,
bolo aj dáke vnuknutie..

Ano Mojžis bol jedným z nich.
Myslim si ale, a nie som sám, ze sa pravdepodobne
postavil proti nim.
Ak to tak bolo, sám aj tak moc realnu sancu nemal.

"Najväčší úspech diabla je to, že presvedčil ľudí že neexistuje"

Súhlasím, toto vyjadrenie je tiež jedným z predpokladov k úspechu
ich pozície a cieľov. Ďalšia varianta: ak som už známy,
vyrobiť zdanie, že som neporaziteľný. Ďalej ..
.. reálna opozícia neexistuje. . Ekvivalent s predchádzajúcim:
ak sa už nedá zamlčať, dostať ju známymi elegantnými
prostriedkami pod kontrolu.
Prípadne preventívne nejakú kontrolovanú opozíciu sám vytvoriť,
atď..
Potrebujem len kontrolu financii - bánk (spomínaná jednoduchá jasná mocná doktrína
2. izaiiášovho zákona - nedáš na úver bratovi (v ideológii) svojmu),
ďalej ovládanie "slobodných" médii
a už vytváram verejnú mienku.
Kto naoko "demokraticky" zvolený vládne, nie je podstatné.
Hocikedy ho možem zlikvidovať, pričom ja, reálna moc, zostanem v úzadí.
Viď krása ďalších a ďalších operačných možností
oligarchicko-plutokratickej totalitnej "demokracie"
nielen posledných 200 rokov.
Preto bol nimi odobrený tento efektívne kontrolovateľný
staronový model vlády.
Definitívne rozhodnutie padlo po opätovných problémoch
s rôznymi formami monarchii cca. v rokoch 1788-89.
Priebežne sa samozrejme testujú ďalšie a ďalšie modely.
Na špeciálne cielové skupiny a ich úlohy slúžia pyramídové stereotypy,
matrice a bloky cirkevné, slobodomurárske, sionisticke, .. či posledne scientologické.
Mnohokrát bez vedomia samotných hierarchov týchto organizácii.
Hmm, keď sme pri scientológii ..
Jedna frakcia sa inak snazí nahradiť judaistický riadiaci aparát scientologickým.
Poupravili Hubbardov model kvôli efektívnejšej zombifikácii [smích][smích]
Akože je vhodnejši na súčasnu situáciu.
Trochu majú sami guláš.
Ich ciele ale zostávajú tie isté.
To "top elitu" stále ešte spája.

toť, čo ma k temu napadlo ..

220442

31.05.2010 23:08

Řecko vyzýváno, aby se vzdalo eura

RE: Euro-hujeři se lehce nevzdají

udo 91.?.?.?

"Na společné měně totiž stojí a padá plán euro-federalistů na další a užší integraci."

Dovolím si poopraviť ..
Nie euro-federalistov, ale euro-fašistov. Proti EU v princípe nič nemám a ani proti globálnej vláde. Aj tak tu raz bude. Nie však ako nejakú 4.ríšu. Také "srandy" sme už pár krát mali. Kto také niečo vedome, či nevedome propaguje, ponesie za to zodpovednosť. Aj jeho rodina a okolie. Či chce, alebo nie. Nebude musieť na to ani zvlášť čakať. Ozajstní fašisti kričia na deti čo si tetujú hákové kríže a sú trochu uletené "Hľa fašista". Mega zlodej kričí "Chyťte vreckára". "Slobodné" média kričia "Vaši volení zástupcovia kradnú-neviete si sami vládnuť". O hlavnej krádeži samozrejme politicky korektne mlčia. Nechcel by som byť ani vzdialený príbuzný týchto "novinárov".

220743

05.06.2010 17:53

Za příklonem k TOP 09 neznalost a neinformovanost

RE: Dluhy podle pana Kalouska

udo 91.?.?.?

Máme tu trochu šťastie, že staršia časť populácie je očkovaná "slobodnými" médiami predposledného totalitného režimu. Mali by viac prízvukovať mladším so svojich skúseností, aby títo brali dnešnú propagandu so zdravým sedliackym rozumom a nenechali sa zblbnúť.

221291

13.06.2010 12:00

Školné je správné

Správna otázka je: Čo a ako by sa malo učiť?

udo 89.?.?.?

Školné áno, či nie .. je chybná otázka. Škola je v poriadku, ale nie v dnešnej forme. Má učiť najzákladnejší mozaikový prehľad a metodológiu práce s informáciami. Je to v záujme spoločnosti. Treba proľudský konsenzus o vzdelaní, ktorý umožní rozvoj duchovného potenciálu jednotlivcov a kolektívu zároveň. Samostatné vzdelávanie cez inet a pod. môže byť, ale deti musia mať slušný základ, aby chápali obecný chod vecí, vedeli ich reálne hodnotiť a meniť.

Posledných pár storočí vzdelávanie slúži elitám na vytváranie spoločenských stereotypov a príslušných matríc správania. Situácia sa priostrila najmä počas obdobia humanizmu, renesancie a po reformácii. Strata funkčnosti ovládania pomocou tzv. náboženstiev vyvolala potrebu kontroly nad bádaním ľudí, nad rodiacou sa vedou. Preklopili preto zrkadlovo okultistickú hierarchiu zasväcovania do školských štruktúr (Mgr.,Ing.,Dr.,Doc.,Prof..). Vytvorili tým zároveň tzv. autority a marginály - hranice, za ktoré sa nejde..

Jednoducho povedané autoregulačný systém s elegantnými riadiacimi parametrami z ich pohľadu. Postupne sa im podarilo pre nich nebezpečnú základnú ľudskú potrebu po vedomostiach a tvorivosti z podstatnej časti (norm.stat.rozd.) neutralizovat a kontrolovať vo svoj prospech. Mali by sme to tu inak hlbšie analyzovať - ako a prečo prišlo k takému vývoju .. Úroveň po úrovni až po základ. Následne vyvodiť možné riešenia pre naše podmienky, aj keď viac-menej funkčné modely už dlho existujú. Svojim spôsobom to má myslím väčší zmysel, ako ísť za tejto situácie voliť [smích]

221891

13.06.2010 16:20

Školné je správné

RE: Správna otázka je: Čo a ako by sa malo učiť?

udo 89.?.?.?

Deťom dať správny, nedeformovaný obraz. Ostatné príde automaticky samo:

Učiť ich hľadať vzťahy medzi odlišnosťami, nie boj protikladov (divide et impera ich vlastných mozgov). Poukazovať na to spoločné, dobré a negatívne ignorovať - ono potom samo zmizne. Dnes sa to robí žiaľ cielene opačne s príslužnými dôsledkami ..

Dejiny vnímať s pozície objektívneho procesu koncentrácie riadenia. Využiť ho v obecný prospech a nie prospech jednotlivcov. Riadiace centrá áno, ale nikto nemá právo na zadržiavanie informácii vo svoj prospech. Keď bude ostatním a tvojmu okoliu dobre, budeš aj ty v poriadku.

Vysvetliť reálne dejiny ekonomiky a sociálnu vražednosť úročenia.
Nestavať proti sebe plán a trh ako prostriedok dosiahnutia cieľa.
Ako "vznikajú" peniaze.

Dávať v rámci chápania správne otázky - pochopenie ozajstnej podstaty dialektiky ako metódy poznávania.

Hmota, Informácia a Miera ako základ humanitných a prírodných vied a zároveň ich spojiť. Prestať vnímať okolie cez deformovaný pohľad na osnove Hmota, Energia, Čas a Priestor.

Pochopenie a tlak musí ísť zdola. Je hlúpe čakať na zázraky a riešenia zhora. Každý má zvyšovať svoju mieru chápania a riešiť vo svojej pozícii. Tak pyramída sama padne. Je to motivácia.

Úplne zbytočné diskutovať o treťoradých otázkach typu platiť, či neplatiť, pravica, či ľavica, socializmus, či kapitalizmus, naboženský, či materialisticky ateizmus a pod. Qui bono do prdele?

221917

15.06.2010 12:26

Školné je správné

RE: Správna otázka je: Čo a ako by sa malo učiť?

udo 91.?.?.?

Celkom zaujímavé otázky pán Lischka..
1.Nic ve zlém, ale problém v první větě: "Deťom dať správny, nedeformovaný obraz."
Mezi správným vnímáním reality a obrazu je rozdíl. Kdo určí, který obraz (kopie reality) je správný atd.?


Mierite správne. V tom je práve To. Obraz reality (informácia o realite) by sa mal podľa možnosti čo najviac približovať objektívnej realite. To je tendencia, smer. Úplne ju pozná iba Boh, Priroda, najvyššie Wudu, či ako to nazveme. Ten, či To, zadalo pravidlá (Mieru), ktoré má každý v sebe. Trebárs ako ZSR (Zdravý sedliacky rozum) - zabiješ=nedobre, pomôžeš=dobre atď.. Obecne krížom, cez všetky kultúry. Znova v rámci Gaussovej krivky, ako všade, čo sa u nás na dedine v preklade povie: Výnimka potvrdzuje pravidlo.

Metódy zisťovania objektívnej reality sú myslím obecne známe, ale ak chcete môžeme to rozobrať. Ďalej ide o POSTOJ KU NEJ, ktorí závisí od dotyčnej osoby. V princípe, či žijem len podľa základných pudov, riadených kultúrnych stereotypov, sebecky podľa "inteligencie", alebo používam intuíciu "vedomé a podvedomé vnímanie Miery" a snažím sa kooperovať s Ním a čo možno najviac pochopiť - Ecce Homo

Problém, je, ako myslím naznačujete, v cielenej dlhodobej deformácii týchto pravidiel. Kamufláž, vyhlasovanie dobra za nedobro a nedobra (konania mimo Miery) za dobro. Viď poniektoré "sväté" knihy - Nekradni, ale keď kradneš, tak jemne a kultúrne (cez úrok) a pod.. Či v súčasnosti pomocou zvrátenaj mašinérie filmového priemyslu a medii, ktorých jedna z prvoradých úloh je práve toto. Peniaze sú min. treťoradé, aj keď oni si hovoria 1.účtovníci [smích] Jedno hovoria a druhé konajú ..
Každý má teda poznanie pravdy hlboko v sebe.
Ako sa hovorí: Pravdu poznajú všetci okrem Vybraných.

2.A on ten špatný a deformovaný obraz (např. demokracie, vědy, školy atd.) je možná lepší a správný. Ze špatného snu se probudí člověk snáze...

Ano, to je na Vás, ak chce niekto žiť v zlom obraze, je to jeho slobodná volba, ako sa hovorí. Nemal by sa ale potom čudovať dôsledkom. Keď nechcete Vy a Vaše okolie žiť v peknom "sne"=objektívnej realite, je to takisto na Vás. Myslíte, že najvyššie Wudu [smích] to s nami myslí zle a chce, aby sme sa trápili? Jeden Váš politik mal na to myslím dobrý výraz: "To je hluboké nedorozumení". Je ale fakt, že z niektorých prominentných publikácii idealistického ateizmu môže človek dostať tento pocit.

Antiseptik:
Hlavně jde o to aby byl ten obraz správně deformovaný. Neboli nebyl nesprávně deformovaný.

Ano, môžeme všetko relativizovať, negovať pravidlá. Vnímať svet ako kašu, či kaleidoskop. Znova s píslušnými dôsledkami. Tam sa to začína. Dobrý komentár..

222047

17.06.2010 03:05

Školné je správné

RE: Skvělý článek!

udo 91.?.?.?

Tak ako pan Liszka? Som myslel, že sa niečomu podučím. Sa neozývate. Možno nemáte čas .. Ja tiež, my všetci potrebujeme korekciu. Čo vy na to? Nie je záujem?? Návrh riešení .. Vy ešte slovensky rozumiete bratre .. V dobrom [smích]..

222205

17.06.2010 03:18

V Maroku se rozhoduje o budoucnosti velryb

Rybky, cicavce, a čo ľudia? ..

udo 91.?.?.?

Keď budú ľudia ľuďmi, ako sa spieva, potom aj rybky budú mať svoje miesto na tomto svete

222207

18.06.2010 04:28

Netanyahuv psychiatr spáchal sebevraždu

Pýtam sa

udo 91.?.?.?

Čo, alebo Kto tak vymlel hlavu Netanyahuovi? Že by Konceptuálna moc? Mýtus, alebo realita? Ja by som ich nazval Globálny prediktor, či teraz hlavne korektor. Čo vy na to? Sedí, nesedí? Otázky ..

222264

19.06.2010 13:01

Netanyahuv psychiatr spáchal sebevraždu

RE: Pýtam sa

udo 91.?.?.?

Či je tento článok hoax, alebo nie, je jedno. Ide o podstatu.
Koľko že to bolo tých holohoaxov za posledných 3000 rokov - priemerne každých 50 rokov jeden - vždy ob generáciu .. hmm .. to dáva nejakých cca.60. Čiže šanca 1/60, že sa to nestane znovu. T.j. 1,6%. 100% - 1,6% = 98,4% pravdepodobnosť, že sa to v najbližšej dobe zopakuje. Opravte ma prosím, ak tam sú chyby .. Tá sekta, či ideológia správanie nezmenila, skôr zradikalizovala. Z toho vyplýva .. hmm

Na ich mieste by som sa snažil pochopiť situáciu a prehodnotiť svoje správanie, ak majú ešte vôbec na to čas. Kto ich využíva, kto a načo vytvoril ich ideológiu? Na základe akej koncepcie? (právne je 5 foriem moci, nie 3) Ich zákony vytvarajú koridor smerom do akej budúcnosti pre nich a ich potomkov..?

Nie sú tak blbí. Mohli by aj ostatným hodne pomôcť, keby správne použili svoju kapacitu. Svojim spôsobom tak dostanú svoju h-is-torickú úlohu, či "osud", ktorý tak ospevujú. Je to z veľkej časti na nich. Keď to nepochopia, tak to bude leľmi zlé a dôkladné pri dnešných možnostiach. Pokiaľ to len trochu dovoľuje situácia, treba to urobiť bez krvi. Krv má svoje dôsledky pre všetkých zúčastnených a ťahá sa cez generácie.

222347

21.06.2010 02:53

Kapitalisté katastrof: Halliburton profituje na úniku ropy

RE: Testují, nebo šetří?

udo 89.?.?.?

Takéto operácie majú vždy viacero cieľov s rôznou váhou. Sú hierarchicky rozdelené podľa priorít. Prvý sa opúšťa ako posledný. Zvykne sa o nich dlho diskutovať v riadiacom aparáte. Hlavne či sú riziká (taktiež hierarchicky usporiadané) vzhľadom na ciele prijateľné.

Pri najdôležitejších rozhodnutiach sú dva top tímy po 10 ľudí + 1 "hovorca". Následne vedú "hovorcovia" oboch tímov dialog a urobia rozhodnutie. Majú tandemný spôsob riadenia. Kľúčové operácie sa však veľmi zriedka vykonávajú pomocou priamych direktív.

Súčasná udalosť v Mexickom zálive vyzerá podľa uvedených dokumentov skôr na priamo riadený zákrok so zvýšeným rizikom. Z toho usudzujem, že to je dôležitá, ale nie kľúčová operácia. Môže to byť ale aj projekt nejakej profesionálnou firmou lokálne vytvorenej a nabitej matrice s časovým obmedzením, či nejakého komplexnejšieho systému v rámci vyšších foriem riadenia. (Napr. niektore top "reklamné" agentúry s dlhou tradíciou, zodpovedné za riadenie trhu, verejnej mienky a pod. majú v portfóliu tímy vyškolené v týchto technikách)

Nevenoval som tejto udalosti moc času. Uvedené je iba prvý dojem. Bolo by to na diskusiu. Je to zaujímavý príklad na hlbšiu analýzu pre skupinu o viacero ľuďoch, čo s tým pracujú, resp. pracovali, alebo koordinovaných nadšencov. Veľa roboty na ktorej sa dá hodne naučiť.. Podĺa môjho odhadu treba tak min. 10 - 15 šikovných analytikov. Tu na Zvedavcovi ich však je, aj vďaka Bohu, viac než dosť .. [smích]

222434

21.06.2010 11:28

Kapitalisté katastrof: Halliburton profituje na úniku ropy

RE: Testují, nebo šetří?

udo 89.?.?.?

Nečakať na Godota, na zásah "zhora". Zvyšovať mieru chápania situácie(študovať) a konať. Každý osobne podľa svojich možností.
Mať názor = byť v politike (poly tykos - st.gr. veľa názorov), korigovať ho podľa cieľa a ten závisí od svedomia (osobného a spoločného pod-vedomia - vnímania obecnej miery - pravidiel a postoja ku nim)

Aj osoba ako narkoman, či konzument má svoje ciele..

Zásah zhora znamená, že sme nedospeli a nevieme problémy, ako Jeho deti a námestníci, riešiť samy. Prečo otravovať Otca, keď vieme čo a ako máme robiť. Je dobrák, ale potrebujeme od Neho ďalšiu príučku? Načo nám dal gebule?

222454

21.06.2010 21:32

Kapitalisté katastrof: Halliburton profituje na úniku ropy

RE: Jeno pro pripomenuti

udo 91.?.?.?

Vojta49, mali by ste sa rozhodnúť, či veríte v náhodu, alebo že všetko spolu PRIMERANE súvisí a existujú obecné pravidlá aj v ekonomike. Náhodu osobne považujem za konšpiráciu.

Ak systém nevnímate z pozície riadených procesov a je Vám to jedno, môžete si byť istý, že budú a sú osoby, ktoré to tak vnímajú. Lokálne, aj globálne. Čím väčšie vedomosti, generačné skúsenosti, prostriedky a odhodlanie majú, tým sú "úspešnejší". Zároveň mierou svojho chápania robíte na svoje ciele a mierou nechápania na ciele toho kto chápe viac a chce riadiť.

Možno ste ale iba priamo, či nepriamo školený a platený. V tom prípade sa choďte spýtať na pobočku, ako gramotne reagovať na objektívne fakty.

Chcete azda povedať, že napríklad riadenie verejnej mienky cez lokálne médiá nemá veľký potenciál vplyvu na miestnu ekonomiku? Chcete tvrdiť, že globálny mediálny boj a snaha o kontrolu neexistuje?

Politológia (elit.univ.): rozdelenie 6. zákl. kategórii všeobecných prostriedkov (vedenia vojny): 1.klasické zbrane (pre debilov), 2.tichá genocída (alkohol, drogy), 3.ekonomika (napr. globálne riadenie úrokoveho systému, riadenie burzy aj cez spomenuté médiá,atď..). Ďalej kategórie informačnej vojny: 4. ideológie a náboženstvá (projektované spoločenské stereotypy, zmena kultúry a zachovanie tlupoelitarizmu) 5. likvidácia a prepísanie dejín (x-krát používané počas h-is-torie) 6.konceptuálna vojna (analýza, projektovanie a nabíjanie matríc v rámci plnej funkcie riadenia).

Aj keď ideológie sú vlastne sprostredkovaním konceptu (za, alebo proti Bohu). Zásada: Keď nemôžeš vyhrať na jednej úrovni, choď o úroveň vyššie, ako nás účili. Zvýšiť mieru chápania. Bez pochopenia parametrov a pravidiel úrovne, nemôžeš v nej operovať.

Samozrejme, že to ale nie je objavom nejakých posledných 100 rokov, ako sa píše v článku. Tieto techniky sú známe a používané už veľmi dávno.

222505

22.06.2010 09:46

Kapitalisté katastrof: Halliburton profituje na úniku ropy

RE: Jeno pro pripomenuti

udo 89.?.?.?

Pan Vojta49, ak sa tým aspoň trochu zaoberáte, tak musíte vedieť že testovanie, reakcie a prognózy v rámci riadenia technických a samozrejme aj sociálnych systémov sa hodnotia v rámci tzv. Normálneho štatistického rozdelenia (t.j. Gaussovej krivky).

Hrá sa na pokrytie väčšiny - cca. 80% = 30% rezerva. Následne sa kontrolujú tendencie zmeny a spomínanými mechanizmami sa prevádzajú korekčné krátke a dlhé manévre vzhľadom na príslušnú hierarchiu cieľov. To je jedna z hlavných príčin, prečo prijali súčasný model "demokracie", ako veľmi elegantnú a efektívnu formu totality.

Marginály jednej a druhej strany sa ošetrujú špeciálnymi procedúrami. V zásade pokiaľ je nájdená potenciálna koincidencia cieľov, nasleduje podpora, inak antikampaň postupne všetkými dispozičnými prostriedkami ("slobodné" média, separácia, akvizícia, tzv. lobbing v rámci jurisdikcie, aź po fyz. likvídáciu-samovražda, nehoda v prípade potreby s následnou verejnou denunciáciou). Väčšinou ale stačí proste to, že podporia svojimi neobmedzenými prostriedkami iné tendencie. Terminologicky je na to názov "Imitačno-provokačná činnosť a podporá súhlasných tendencii".

Dokument spomínaný pánom Mkadlec-om má niečo do seba, aj keď pár vecí by som poopravil a s niekoľkými podstatnými konštatovaniami, rozdeleniami nemôžem súhlasiť.

222558

22.06.2010 23:23

Kapitalisté katastrof: Halliburton profituje na úniku ropy

RE: Jeno pro pripomenuti

udo 89.?.?.?

Čakal som od Vás pan Vojta49 niečo podobné. Otázka, či to je naozaj iba Vaša nevedomosť .. [smích] Hovoril som: podľa možnosti GRAMOTNÉ otázky.

Sám dobre chápete, že keď nesedíte za riadiacimi pákami, tak odpovedať na túto otázku nie je možné. Môžete špecifikovať z Vašej pozície jednotlivé varianty vývoja s možnými kvalifikovanými a kvantifikovanými pravdepodobnostnými odchýlkami, chybami. Podľa typu úlohy časovo (min. perióda vzorkovani - s, ms,..) môžu rásť exponenciálne pri silných manévroch.

S príslušnou analytickou kapacitou (školený tím napr. z jednej z firiem, organizácii ktoré túto činnosť vykonávajú, hard- a softvérom a nemalými prostriedkami) môžete podať použiteľné výsledky pre riadiacu centrálu. Tá po zadaní úloh z podkladov od Vašeho a iných podobných tímov urobí rozhodnutie o ďalšom vývoji. Samozrejme na základe dlhodobých cieľov a krátkodobých priorít.

Použitím spomenutých "pák", alebo ak chcete manévrov situáciu udržiava, koriguje, poprípade daný nevyhovujúci stav, proces likviduje. Rozhodnutia považované nimi za kľúčové, sú riešené v starom známom dialógovom režime hovorcov 2 top riadiacich tímov. Otázka-odpoveď .. Na elimináciu subjektívnych emócii. Aj u nich sú rôzne názory a tendencie. Vedia ale zo skúseností, že sa proste musia dohodnúť Ich najvyšší cieľ je jasný: "Globálna svetovláda v ich prospech" T.j. využitie objektivity procesu koncentrácie riadenia a výkonných síl spoločnosti.

Hádam nechcete tvrdiť pan Vojto49, že potenciál na takéto snaženie tu podľa dejín nejakých pár tisíc rokov neexistuje? Egypt, Chetiti, Asýria, Alexander, Kartágo, Rím,.. Británia, USSR, US.. Že by niekto dávno nebol došlo na to že klasická vojna je veľmi neefektívna, považujem za vysoko nepravdepodobné.

Model v pánom Mkadlecom spomínanom článku je určite z časti použiteľný. Je pravda, že v rámci objektívnej reality nie je možné oddeliť humanitné vedy od prírodných. Z ich pohľadu bol tento krok v priebehu posledných storočí urobený cielene a je hlboko opodstatnený. Má mnoho dôsledkov. Mimo iného aj to "nedorozumenie" o ktorom sa tu bavíme, nepochopenie spoločnosti a podstaty príčin jej súčasného stavu a možných variánt vývoja. Ďalej ignorovanie tak závažných faktorov, ako v minulých diskusiách spomínanej zmeny logiky sociálneho spravania, atd., atd..

Jeden z vážnych problémov článku "Tiché zbrane pro klidné války" je, že nespomína neprípustnosti úročenia v akomkoľvek modeli, ktorý sa chce zdať aspoň trochu udržateľný. Ďalši je napr. nepopísanie termínu zákl. potrieb populácie, riešenia daňovo-dotačnej politiky a vyváženosti jednotlivých hospodárskych odvetví, funkcie a ciele trhu, ktorý bol, je a VŽDY bude riadený.

Keď sa niekto "múdro" tvári, a tvrdí, že niečo neexistuje, to ešte neznamená, že tomu naozaj tak je. Len politekonomický...

Automaticky kráceno

222606

23.06.2010 00:15

Kapitalisté katastrof: Halliburton profituje na úniku ropy

RE: Jeno pro pripomenuti

udo 89.?.?.?

Keď sa niekto "múdro" tvári, a tvrdí, že niečo neexistuje, to ešte neznamená, že tomu naozaj tak je. Len politekonomický diletant môže proti sebe stavať cieľ a prostriedok k jeho dosiahnutiu - trh versus plán, či principiálne neoddeliteľné súčasti jedného celku - liberalizmus v. konzervativizmus, pravica v. ľavica - blabla, blabla, blabla .. Nad tým sa už dnes hádam žiadny aspoň trochu triezvo uvažujúci človek ani nezamýšľa.

Len to zbytočne provokuje, keď s takými sprostosťami zasa nejaký pseudointelektuálny novinár, či politik otravuje.

222612

23.06.2010 23:16

Kapitalisté katastrof: Halliburton profituje na úniku ropy

RE: Jeno pro pripomenuti

udo 89.?.?.?

Nesúhlasím so všetkými zákonmi fyziky. Ale ..
O nejakú tú úroveň ďalej sa HMOTA = INFORMÁCII NADELENEJ MIEROU

222679

24.06.2010 00:23

Kapitalisté katastrof: Halliburton profituje na úniku ropy

RE: Jeno pro pripomenuti

udo 89.?.?.?

HMOTA = INFORMÁCIA NADELENÁ MIEROU
U = Informácia = nevyplnené napätie
I = Prúd = miera = vyplnenie, zobrazenie napätia
R = rezistor = zostáva = hmota
alebo teda klasické URI
to je jedno, 3V1
To je tvorenie, jedna z najprimárnejších ľudských potrieb a úloh

222681

24.06.2010 12:54

Kapitalisté katastrof: Halliburton profituje na úniku ropy

RE: Jeno pro pripomenuti

udo 91.?.?.?

V podstate plne súhlasím pan MKadlec.

Na konci ste uviedli pekný príklad z praktického nepriameho riadenia. Ako zo skrípt. Navodenie situácie, kde cieľová skupina s kvantifikovateľnou štatistickou pravdepodobnosťou urobí presne to, čo sa chcelo docieliť. Riadenie más, verejnej mienky a trhu sa z 99% prevádzkuje práve takto. Iba cvok by si myslel, že tam niekto sedí za stolom a hierarchicky vydáva priame globálne rozkazy pre riadiaci aparát.

Tanker sa tam a tam dostal do problémov, nepríde v termíne a strategické zásoby na letnú sezónu sa stenšia = mierne rozkolísanie burzy .. Či sa tá udalosť vôbec stala a aký reálny vplyv má na trh s pohonnými hmotami v US, je nepodstatné. Funguje to v malom, aj vo veľkom. Presne ako s tým kečupom. Pracuje sa s kolektívnym podvedomím más. Od riadenia burzy až po autocenzúru novinárov.

Vždy sa najprv urobí dôkladná analýza psychiky cieľovej skupiny ako celku a zároveň sa vytvoria charakteristiky profilu jej členov. Dejiny, kultúra, stereotypy, tendencie vývoja,.. Nič sa nenecháva na "náhodu". Majú s tým obrovské mnohogeneračné skúseností. Ten proces je samozrejme zväčša zautomatizovaný. Oni nás berú ako nepriateľov, ako dobytok, doslovne. Spomínanú procedúru vnímajú ako nekonečnú vojnu. Ak chceš vyhrať, musíš čo najdokonalejšie poznať svojho nepriateľa. Týto potomkovia bývalých kňažských siekt nás študujú už nejakých tých pár tisíc rokov a doteraz boli pomerne úspešní.

Aj v primárnom výskume napr. v Kvantovej fyzike sa počíta vždy s istou pravdepodobnosťou. Nemôžem naraz zistiť presne polohu aj rýchlosť častice a pri pozorovaní ju zároveň ovplyvňujem. Tak isto v kozmológii mám istú neurčitosť. Veci treba vnímať práve z tejto pozície. Je to veľmi mocná zbraň. Preto sa aj volá Normálne štatistické rozdelenie. NORMA.
Hore uvedený vzorec(mat. = inf./miera) je ďalšou zo základných noriem vyslobodzujúcich zo slepej uličky deštruktívneho stereotypu hmota, energia, čas a priestor, ktorý študentom niekde bohužial stále ešte vtĺkajú do hláv s príslušným efektom.

Ešte k Vojto49:
Globální světovládě se můžeme věnovat později. Mimochodem už ten pojem samotný je také pěkný nesmysl.

Ano, skôr na to sedí pojem Globalizácia. Opakujem, je to objektívny proces, ktorý kľúčovo súvisí s tým, čo tu rozoberáme pán Vojta49.

222712

24.06.2010 13:04

Kapitalisté katastrof: Halliburton profituje na úniku ropy

RE: Jeno pro pripomenuti

udo 91.?.?.?

K Vojto49:
Ekonomika je výhradně produktem lidských emocí, pane Udo. To je neoddiskutovatelný fakt. A lidské emoce se rozhodně neřídí stejnými zákony, jako elektrické obvody. [smích]

EMÓCIA vzniká pri súhlase, resp. nesúhlase s niečím.
POSTOJ zasa na základe chápania, príp. nechápania obecného chodu vecí a jeho súvisu s momentálnou lokálnou situáciou. Kľúč potom zohráva TYP PSYCHIKY = prevládajúci algoritmus spracovania týchto informácii. O tom sa tu už diskutovalo.

Keď teda deformujem chápanie a hodnotový sýstém jednotlivca, alebo cieľovej skupiny, kontrolujem ich emócie. Platia tam teda aj vyššie spomínané pravidlá.

Mám pocit, že skoro až nasilu obhajujete neobhájiteľnú pozíciu, pán Vojta49.
Otázka je prečo to robíte?

222713

24.06.2010 13:22

Kapitalisté katastrof: Halliburton profituje na úniku ropy

RE: Jeno pro pripomenuti

udo 91.?.?.?

Pomocou tohto vzorca by malo byť možné namodelovať ľubovoľnú situáciu. Javí sa ako jedno zo základných pravidiel. Snáď To základné .. hmm .. Tiež sme sa tu už o tom bavili .. Možno ale niekto príde aj na niečo lepšie [smích]

222716

25.06.2010 12:31

Kapitalisté katastrof: Halliburton profituje na úniku ropy

RE: Jeno pro pripomenuti

udo 89.?.?.?

Potom je to možno naozaj nedorozumenie. Čo teda Vy, pán Vojta49, chápete pod "argumentami"??

O veciach, o ktorých teraz diskutujeme, sme sa tu už mnoho krát bavili. Stále sa chcete k tomu dokola vracať a riešiť zle postavené otázky. Ako sme spomínali, ak niečo podstatné neviete vyriešit na danej úrovni, treba prehodnotiť formuláciu otázky, poprípade ísť o úroveň ďalej, hlbšie. Ja Vám veľmi konkrétne a presne odpovedám na PODSTATU Vašich otázok. Zamyslite sa nad tým prosím.

Naposledy sme problémy tohto druhu rozoberali napr. aj pri článku pána Lischku "Školné je správné". Bavili sme tu mnohokrát o riadení verejnej mienky pomocou mechanizmov zabudovaných do vzdelávania, cez média, posledné desiatky generácii pomocou tzv. "biblickej" kultúry, infiltrácia a kontrola zákl. parametrov náboženstiev, projektovanie ideológii na báze podpory koincidentných tendencii a veľa ďalších spôsobov.

Konkrétne teda napr. Biblia: Dobrom maskované príbehy, ktoré ľuďom stovky rokov od mala dávajú do hláv.. divadlo, filmy, umenie všade nájdete tieto mocné symboly, z ktorých vychádzajú stereotypy. Pozrite sa vnímavo okolo seba. Vplyv umenia a prevládajúcej filozofie, či náboženstva na podvedomie más je obrovský. To vedeli už Gréci (Oraculy nepredpovedali, ale programovali budúcnosť; starogrécka filozofia, ktorá z veľkej časti vznikala na tejto báze), helenizmus, samozrejme Egypt, kde sa chodili učiť.. Kedysi sa ľudová múdrosť, pohľady, prístupy, tiež odovzdávali deťom hlavne cez rozprávky.. Niečo ako staronový Kulturkampf v pôvodnom zmysle..

Pozrite si prípadne moje konto, alebo kontá ďalších pripojených k dialógu, ak Vás to naozaj zaujíma. Všetko je tam k dispozícii. Nebudem to tu znova rozpisovať. Hladajte aj inde, porovnávajte, hodnoťte. S dobre postavenými otázkami sa potom vráťte do diskusii a budete prínosom pre všetkých. Ste vítaný.

"Opravdu víte, jak "deformovat chápání" či dokonce "ovlivňovat hodnotový systém" jednotlivce, najmě celého národa? Neuvěřitelné! Tuto svou schopnost jste měl nabídnout před volbami některé z politických stran."
Toto dlhodobo veľmi reálne prebieha, ale nie na úrovni strán. Každá hrá svoju rolu so svojou cieľovou skupinou na šachovnici. Strany sú divadlo. Ako sa hovorí á la fourchet. Dlhodobo v takejto forme nemajú opodstatnenie. To, čo navrhujete, je kolaborácia v zmysle Protektorátu.

Ešte krátko: Myslíte, že tí, ktorí sa po generácie snažia o absolútnu moc, by sa zbrane s takým potenciálom nesnažili použiť vo svoj prospech a boli by s ich skúsenosťami a prostriedkami po stovky, tisíce rokov neúspešní? Všetky tieto mocné nástroje sa pokúste vnímať z ich pozície (bez toho, aby ste sa nechali vtiahnuť do ich pohľadu) a následne ľudsky zhodnoťte. Budete blízko prebiehajúcej objektívnej realite.

222797

26.06.2010 09:27

Kapitalisté katastrof: Halliburton profituje na úniku ropy

RE: Jeno pro pripomenuti

udo 89.?.?.?

Viacero príkladov z dejín som Vám hore uviedol. Svet z tohto pohľadu vôbec nie je tak zložitý.

Na tejto úrovni môžete nejakým štatistickým príkladom, či prieskumom dokázať čo chcete a aj vyvrátiť čo chcete. Sa tu budeme teraz zacyklovať? Ide Vám o to? Dával som tu linky na celé knižnice analytických prác na tieto témy. Školské univerzitné práce, dokumenty analityckých a prognostických organizácii a firiem,.. Pozrite si to a môžeme diskutovať v princípe do nekonečna [smích] Ja tam tiež s mnohými vyjadreniami, argumentami, štatistikami, nesúhlasím. Aj vy by ste mali určite mnohé obohacujúce postrehy. Tak sa dajte do toho. Treba mať ale vždy ťah na podstatu problémov a ich možných riešení a nie ulietať si v nejakom kabinetnom filozofovaní. To ide do stratena. Do toho ma prosím neťahajte.

"Kdo jsou TÍ? Skutečně existují lidé, kteří žijí po generace? Snaží-li se o něco člověk, může se snažit nanejvýš do své smrti. Ale "po generácie"? Takové lidi neznám."

Opäť, už sme tu tieto osoby viac krát popisovali. Či žijú cez generácie, alebo sú to iba ich potomkovia, nie je podstatné. Dôležité je, že robia všetko preto, aby zachovali status quo vo svoj prospech, pričom bránia ostatním v rozvoji. To je proti najvyšším cieľom. Ďalej riskujú tým, že vymedzujú ostatných z akýchkoľvek dôležitých rozhodnutí, pričom viac hláv-viac rozumu. K tomu ešte pár ďalších vecí..

Palestínsky, ako aj cigánsky problém sú v ich záujme a preto je tak ťažké ich riešiť. Znova, toto sme tu už tiež veľmi podrobne neraz rozoberali, takže sa nebudem opakovať. V skratke: konflikt v Palestíne - anihilácia tendencie výkonného aparátu na báze judaistickej ideológie=biblickej koncepcie, vymknúť sa zo svojej role a nájsť kľud. Stále ešte potrebujú aby boli v "diaspore". Cigánsky problém - podpora akýchkoľvek chybných krokov za cieľom narušenie miestnej kultúry, sociálnej štruktúry a demografického vývoja s potenciálom občianskej vojny, ak sa uzná za vhodné, že ju v tom regióne treba.
Snáď si nemyslíte, že nepokoje a vojny vznikajú tak isto len tak samy od seba [smích][smích]

"Obávám se, pane Udo, že naše pohledy na tento svět jsou naprosto neslučitelné. Je mi líto. Proto se vzdávám další diskuze a přeji Vám mnoho úspěchů v odhalování toho, jak Vám někdo deformuje chápání a mění Váš žebříček hodnot. Já si něco takového rozhodně nenechám líbit." [smích]

To, že si to "nechcete nechat líbit" a pri tom si to neuvedomujete, nie je dobrý znak pre Vás. Môžete sa tieto fakty pokúsiť ignorovať, žiť e riešiť veci v ilúzii. Vaše sklamanie bude ale v konečnom dôsledku plne reálne. To my môžete veriť.

222838

26.06.2010 09:29

Kapitalisté katastrof: Halliburton profituje na úniku ropy

RE: Jeno pro pripomenuti

udo 89.?.?.?

Na záver:
Opakujem, ide o to ako chápete veci a aký máte k nim postoj.
Vy sa proste buď nechcete, alebo nemôžete skúsiť zamyslieť nad iným dobre podloženým pohľadom. To ja za Vás nevyriešim. Aj zodpovednosť za to ponesiete aj s Vaším okolím. Či už tak, alebo onak. To ostatne platí obecne .. Máte hlavu, zmysly a hádam aj niečo ako svedomie.. Prosím berte to v dobrom..

222839

27.06.2010 09:42

BP vás vítá do apokalypsy

RE: neobvykly

udo 89.?.?.?

Mne to trochu pripomína pána Lischku, pokud se nepletu [smích]
Akurát, že on je trochu viac .. hmm .. ako sa to hovorí .. dobrý výraz na to je myslím witty .. niečo ako snaha byť ešte trochu vtipnejší pri tom istom nastavení..

222883

28.06.2010 04:33

Kapitalisté katastrof: Halliburton profituje na úniku ropy

RE: Jeno pro pripomenuti

udo 89.?.?.?

Hmm .. pán Vojta49 .. začnem od konca .. ak náhodou pod zapáleným veriacim chápete mňa [smích]..

1. otázka: V čo, koho, či komu teda podľa Vás verím? Následne to isté pre Vás: V čo, koho, alebo komu veríte vlastne Vy?
Návrh na odpoveď: nikomu, sebe, nejakej osobe, príp. osobám,..?

Zde bychom byli s takovým tématem poněkud OT
Nemyslím, že by na tomto portáli bola táto téma OT a nechajme to prosím na editora. V poho mi ale napíšte. Môj email máte.

"zodpovednosť za to ponesiete aj s Vaším okolím."
To neberte prosím ako vyhrážku. Som to tam aj poznačil. Ten výrok sa týka každého, aj mňa. Každý zodpovedá za svoje činy. Samozrejme aj so svojím okolím a najviac rodinou. Ak sa to chcete pokúsiť ignorovať, ako som povedal, to je Vaše rozhodnutie.

Proč lidé, kteří v něco hluboce uvěří (reinkarnace, chemtrails, socialistická ideologie, peklo, úrok jako hlavní příčina ekonomických nesnází, numerologie, čarodějnictví, možnost zmanipulovat hodnoty člověka v jejich pravý opak, hvězdopravectví, kreacionismus, ...) náhle jakoby oslepnou a ohluchnou?

Bolo by inak zaujímavé rozobrať, čo pod tými jednotlivými pojmami chápete a akú im dávate váhu. Myslím ale, že minimálne úrok a manipulácia do tej skupiny nepatria.

Zcela ignorujete uváděné argumenty o tom, že se nikdy nikomu žádná skutečná větší manipulace mysli nezdařila (sedmdesát let té nejbrutálnější komunistické propagandy v SSSR se rozplynulo, jako pára nad hrncem) a vidíte jen to, co vidět chcete.

Hmm.. celkom dobrý príklad .. ďakujem .. cca.70 rokov manipulácie. To sú skoro 3 generácie. Podľa mňa celkom slušný manipulačný úspech. Myslíte, že to je počas ľudských dejín, či (h)is-torie, ojedinelý manipulačný ne-úspech? Dnešné obecne známe mienkotvorenie tzv. "slobodných" médii , lobbingu, reklám,atd.,atd. sú teda marginálne a v súčte nepodstatné? Podĺa Vás potenciál možnosti ich koordinácie zostáva dlhodobo nepovšimnutý. Tak isto potenciál "náboženstiev", financíí,..

[i]Já se domnívám, že věci a jevy objektivně existují bez toho, JAK (AKO) my je chápeme.

Plne súhlasím.

Pokusíme-li se pak věci a jevy zkoumat jako Vy, tedy s předem zaujatým postojem k nim, ovlivní to naše vnímání. Možná až tak dalece, že uvidíme namísto objektivní reality jen to, co vidět chceme. A to asi nebude dobré.
Aj môj, aj Váš postoj, je subjektívny. To je jedna vec. Myslím ale, že čo sa týka chápania obecného chodu vecí, treba sa snažiť blížiť k aj Vami spomínanej objektívnej realite. To je tendencia pre nás, ako jednotlivcov a zároveň aj ako kolektívu. Keď ideme opačným smerom, ťažko niečo podstatné reálne ovplyvníme. Hráme slepú babu, ako sa hovorí [smích].

222928

28.06.2010 11:28

Kapitalisté katastrof: Halliburton profituje na úniku ropy

RE: Jeno pro pripomenuti

udo 91.?.?.?

"To je ale v příkrém rozporu s poznatky současné vědy, konkrétně kvantové fyziky. Pozorovatel vždy ovlivňuje výsledek pokusu?"

Tu by som pán Smoke inak pána Vojtu49 trochu obhájil [smích]
Skúsme v ňom podporiť to dobré, aj keď je to niekedy ťažké..

Znova ide o MIERU ovplyvnenia.
Keď na niečo len tak pozerám, tiež to trochu ovplyvňujem svojou prítomnosťou - napr. zmenou teploty, vlhkosti, tlaku, atd..(prípadne ich gradientov)a aj psychologickými parametrami na ľudí (svojim výzorom, rečou,..). Môžeme to hlbšie a hlbšie rozpitvávať. Ide o to, nakoľko to má na nami pozorovaný proces vplyv, váhu. Či je významný, alebo zanedbateľný. Myš na zrno, ktoré konzumuje, myš na slona, ktorý ide okolo nej, slon na našu planétu,..

Pri pokusoch v primárnej fyzike býva ovplyvnenie pokusu pozorovateľom (podľa metódy) veľké. Až tak, že pozorované objekty jeho činnosťou "vznikajú a zanikajú".. Veď človek je koniec koncov tiež tvorca [smích] Obecne by tu svet bol aj bez mňa, nás všetkých, aj keď málinko iný. Keď viac a viac poznáme napr. aj pravidlá primárnej fyziky (či iných zákonov objektívnej reality), dáva nám to možnosti oveľa viac ovplyvniť, tvoriť veci okolo nás. Potom ide už iba o to, ako tie vedomosti použijeme- čo sme za ľudia.

222937

28.06.2010 15:43

Kapitalisté katastrof: Halliburton profituje na úniku ropy

RE: Jeno pro pripomenuti

udo 91.?.?.?

"čas je iluze, nebyl a nebude, všehomíra je jedna obrovská všudypřítomná a věčná hromada nějakého stupně uvědomění."

S týmto Vašim výrokom v podstate súhlasím.

hmm.. v podstate súhlasím s celým Vašim výrokom, ak chápete svet egocentricky, ak ignorujete hmotu(či energiu), informácie z ktorých pozostáva, fyzikálne a všetky ostatné pravidlá, ktoré sú tu podľa Vás asi samy od seba. Čo, alebo kto ich vytvoril? Ľudia? Keď tu sme a vnímame, sú tu a keď tu nebudeme zmiznú? [smích]

222949

k Anonymovi:
"V případě "objektivní reality" nemám na mysli jen svět tzv. fyzikálních zákonůsvět tzv. fyzikálních zákonů"
Či zákony fyzikálne, alebo akékoľvek iné vnímame správne, alebo skreslene, môže byť samozrejme na diskusiu.

Otázka, ako som povedal, znie:
"Sú tu nejaké nie nami dané zákony (tým pádom automaticke ciel-e, lebo neexistuje zákon bez ciela) , alebo nie?"
Čo je podľa Vás subjektívne pravdepodobnejšie:
Má to tu nejaký zmysel, alebo je všetko iba ilúzia, náhoda, čistý chaos, neexistujú pravidlá a ciel-e a my vlastne tiež nie?

To je 1.ROZHODNUTIE. Od toho sa odvíjajú všetky Vaše ostatné pohľady, postoje, skutky. Ak vravíte: "Skôr pravdepodobne niečo existuje", môžeme sa snažiť zistiť čo to je, premýšľať, diskutovať,.. Ak vravíte, že všetko skôr je náhoda bez nejakých pravidiel, zámerov ..ilúzia.. je to Vaše voľ(b)a .. Koniec koncom aspoň tú slobodnú voľ(b)u máme .. Alebo aj to je iba ilúzia??

Jak víte, že vaše "objektivní realita" je totožná s mou "objektivní realitou"?
Vychádzam v podstate z teórie systémov. Každý je systém sám o sebe. Je zároveň súčasťou viacerých systémov, ktoré majú svoje pravidlá, zvyky.. - napr. rodiny, kolegovia v práci, miestna kultúra, národ, celkové obyvateľstvo planéty(min. tam patríme hádam obaja [smích]),..ďalej, ak chcete vesmír .. Tieto systémy sú vzájomne do seba vložené, antagonistické, prípadne sa z časti prelínajú a pod. Ako som naznačil, existuje u nich istá štruktúra, hierarchia nadradenosti, príp. aj moci . Najvyšší stupeň niektorí volajú Vesmír, Príroda, Boh a pod. Ak by sme vyšli za Jeho hranice, možno by sme došli na to, že tam je ešte niečo. Zatiaľ to ale vnímame ako TOP a máme preto rôzne spomenuté pomenovania.

222956

Jaký "objektivní" aparát používáte k tomu, abyste se "blížil objektivní realitě"? Co podle vás ona "objektivní realita" vlastně je, kterým směrem se nachází (když je podle vás možno jít "opačným směrem" ), a z jakých "objektivních" pramenů čerpáte?

S kompasom sme sa v podstate každý už narodili.
1. Hore spomínané každého osobné ROZHODNUTIE o pozícii z akej vnímam svoje okolie, svet. Je, sú tu nejaké najvyššie ciele, chcem ich pochopiť a kooperovať? V tomto zmysle hľadať, pýtať sa na svoju rolu. Dôverovať. Nie veriť v To, Jeho ale Tomu, Jemu.
Je to otec, nie tyran. Nemyslím si, že chce, aby sme sa tu trápili, ale naberali skúsenosti, riešili veci za Neho ako Jeho Deti, námestníci, každý jeden osobne. Obracať sa priamo na neho osobne. Nikdy nie cez niekoho, kto má akože kľúče od miešačky (tzv. náboženstvá, nejakí guru a rôzne ďalšie ateistické ideológie)
2. Úprimná snaha o pochopenie fungovania sveta okolo seba, štúdium..
3. Primerané vnímanie okolností. Ak vznikajú stále problémy, niečo nie je v poriadku. Porozmýšľať, prehodnotiť, netlačiť príliš nasilu. Vždy sa stane to čo naozaj veľmi chceme, si prajeme, ale poväčšine za to zaplatíme niečim hodne zlým, čo s tým zdánlivo nesúvisí. Efekt a príučka z egoizmu..
4. Z klasickej psychológie napr. známa analýza snov. V sne sa zlaďuje vedomie(čo sme dnes prežili) s podvedomím (vecí prežité v minulosti, rodinné, kultúrne stereotypy,..). Zároveň do toho, ako všade zasahuje Toho, Jeho úmysel a korekcia. Príbeh vo sne je vždy v symboloch. Ak mám zložitý problém, spýtam sa. Ráno stačí nechať zavreté oči a zapamätať si to. Následne porozmýšľať čo mi chcelo byť povedané. Ak to aplikujem a situácia sa dlhodobo zlepší, bol výklad pravdepodobne správny. Ak nie prehodnotiť a zanalyzovať pár ďalších snov. Najmä také, čo sa opakujú.

To sú základné body, ktoré ma momentálne napádajú a sú zo skúsenosti použiteľné na spoznávanie a posudzovanie objektívnej reality. Je ich samozrejme viac, no to by bolo na dlhšie..

Zdroje, linky na príslušné online knižnice, analytické a prognostické práce som tu už viac krát uvádzal. Ak Vás to naozaj zaujíma, kliknite na moje meno a vylistujú sa Vám moje staršie príspevky s odkazmi. Môj email máte tiež k dispozícii v prípade ďalších dotazov.

hmm.. ešte jedna vec ma napáda o úroveň ďalej, aby neboli zase nedorozumenia..
V pravidlách môže tiež existovať vývoj, tendencia v zmysle cieľa.
Nič nie je statické, život, vesmír nikde nie je statický. Tzv. chaos je jedna časť tohto celku. Pre absolútne nemenné pravidlá a absolútny chaos tak isto, ako pre všetko ostatné platí Gaussova krivka(norm.stat.rozdelenie) so všetkými dôsledkami. Hádam chápete.
To sme tu už ale tiež myslím spomínali..
Pekný zvyšok dňa prajem

222957

28.06.2010 19:41

Kapitalisté katastrof: Halliburton profituje na úniku ropy

RE: Jeno pro pripomenuti

udo 91.?.?.?

Zaujímavý pohľad 85. Ide o to na akej úrovni sa nad Vašimi vyjadreniami zamyslíme, hlavne tým posledným .. "splynutie"..
Je možné že je to jeden z cieľov, dokonca možno ten cieľ.

Otázka je načo nás potrebuje? Nekoná bez cieľa, bez zmyslu. Je azda sám, je mu smutno, potrebuje cez nás prežiť svoje vlastné dielo, seba? Je on konečná? Nad ním nie je už nič? Je cieľom nejaký konečný stav, statika, keď statika podľa dnešných poznatkov neexistuje? Aké sú Jeho, naše úlohy, keď sme vlastne jeho súčasťou? "My sme on", nie "ja som on"? Možno sa iba cez nás snaži nebyť príliš egocentrický [smích]..

"Jen si myslím, že subjekt (část) je jen "podmnožinou" nějakého "objektu, celku"

Ak subjekt pochopí objekt a víde za jeho hranice, môže ho riadiť.. základy teórie riadenia.. Sme zatiaľ niečo ako kukly? Máme sa stať malými Bohmi? .. každý sám, alebo skôr spolu? Je to jeho prerodenie, obnovenie, pulzácia, prejav Jeho života? Alebo sa iba snažiť naplniť svoj potenciál, snažiť sa ním nechať viesť a dôverovať mu? Je to potom v jeho podaní test samého seba? atď..

Treba dať hlavy dokopy a hladať odpovede. Myslím že závažného materiálu na diskusiu, hľadanie pravdy a riešení máme dosť. Na pravde stojí svet. Koniec koncom vždy víde napovrch. Viac hláv = viac rozumu [smích][smích]

222965

"Pan Vojta je zapřisáhlým materialistou, takže mám pocit, že v případě souhlasu s tímto jeho vyjádřením poněkud popíráte sám sebe."

Keď aj s celkovým postojom niekoho možno nesúhlasím, môžem súhlasiť s tým čo povie, alebo koná správne. To je veľmi zásadný postoj. Treba hľadať to, čo nás spája, nie čo nás rozdeľuje. Vo fyzike prúdení existuje na to myslím pojem POZITÍVNY ATRAKTOR. Bohužial deti v škole učia od mala hľadať rozdiel. Toť program.
To sme ale tiež už rozoberali.

Inak materialista, idealista,.. hlavne byť ateistom a v "náboženstve" zachovať hierarchiu. Potom je všetko v poriadku pre niekoho.

Hmm.. "mágia"..čo si pod tým predstavujete?

"mysl je mysl, hmota je hmota, a přechod od mysli k hmotě není snadná, natož automatická věc"

Prechod od myšlienky (informácie) k hmote je cez usporiadanosť myšlienky. Poznanie pravidiel, vzťahov medzi holými informáciami.
Ten prechod je myslím plynulý. Tie pojmy samy o sebe abstraktne jeden bez druhého a tretieho hádam ani neexistujú. Treba sa učiť s nimi pracovať = tvoriť. Niečo ako parafráza na tzv. "svätú trojicu" a vyhlasovanie, propagáciu nemožnosti jej pochopenia. Je to len iným slovom zamedzenie schopnosti tvorenia "obyčajným" ľuďom. Zachovanie nejakého patentu, kľúča od miešačky v rukách našej starej dobrej elitky. Kto to pochopí, ocitne sa zrazu na ich úrovni. Pyramída zmizne. Potom už ide iba o to, či to využije vo svoj osobný prospech a zostane v ich leveli, alebo vníma nejaké vyššie ciele a chce sa stať naozaj človekom.

222969

Vysvetlím ..
Jedna vec je počúvať, ďalšia komunikovať, viesť dialóg. Ja nemusím súhlasiť s jeho celkovým postojom. Keď začnem komunikovať s niekým s tým, že ja s tebou v celku nesúhlasím, automaticky sa u dotyčného spustí séria blokov. Vlastných a cudzích. Rozhovor je v podstate zbytocný. Neprejdem k nemu. Ak, ale poukážem na to, čo je podľa mňa v poriadku, mám ku nemu cestu a možno sa aj ja poučím. Toť základ dialógu, cesta k poznaniu pravdy, vzájomná korekcia, dialektika. Opakujem: Hľadanie spoločného, nie rozdielov. To je jeden z principiálnych postojov k životu..

Čítal som pár výrokov pána Greena. Normálne by som povedal, že nesúhlasím [smích]. Nájdu sa ale aj u neho vyjadrenia, na ktorých by sme sa mohli po hlbšom vysvetľovaní zhodnúť. Väčšina konfliktov pramení z nedorozumení a rozdielneho terminologického(pojmového) aparátu.

Drvivá väčšina ľudí je dobrých a myslí to dobre. Na to netreba zabúdať. To je ľudská podstata. Žiadny "Prvotný hriech" a podobné infekčné zvrhlosti z dielne projektantov.
Osôb, ktoré to myslia s ostatnými vyslovene zle je podľa spomínaných hĺbkových sociologických analýz do 5%. Problém je, ak sa ostatných trebárs 90% nezaujíma, nechápe prebiehajúcu situáciu a nič pre obecné zlepšenie nerobí. Ak je potom 5% ľudí čo to chcú riešiť pre obecné dobro, nemajú šancu. Tento starý známy princíp zo sociálnej psychológie a riadenia kolektívneho podvedomia je už nejaký ten rôčik používaný na ovládanie más..

Ďalšia vec je, že ako sme sa bavili, treba stále zlepšovať chápanie situácie.
Keď to myslím dobre a nechápem situáciu, reálne nič neovplyvním a poprípade narobím ešte aj paseku. Za to ponesiem zodpovednosť, pretože nám zhora bolo dané niečo ako rozum a sme povinný ho používať. Výrok "Nevedomosť neospravedlňuje" tu naozaj sedí, aj keď niektoré tzv. náboženstvá tvrdia niečo iné: "Počúvajte autority, hierarchiu, oni vedia čo a jak". Znova.. Kto asi tak kedysi dávno projektoval, či ovládol sociálne systémy s takým potenciálom kontroly más?
QUI BONO? A voi-lá sme bližšie objektívnej prebiehajúcej realite ..


.. Stačí nadpolovičnú (tzv. demokratickú) väčšinu presvedčiť, že všetko je v prdeli, nemá zmysel čokoľvek riešiť a máte ako "elitka" vyhraté. Potom iba všetkými dostupnými prostriedkami udržovať tento stav. Viac Vám v princípe netreba. Asi chápete. Vôbec to nie je zložité.
Inak hlavne elitky využívajú spomínanú prapodstatu dialektického princípu. Vedia, že napriek mnohým nezhodám, musia hľadať to spoločné a kooperovať = snaha o MOC. Inak ich zhodíme. Tento principiálny pohľad sa môžeme od nich učiť. Nemyslím tú ich snahu o moc [smích] To by sme skončili na ich úrovni a my máme predsa iný, vyšší cieľ ..

222994

30.06.2010 00:50

Kapitalisté katastrof: Halliburton profituje na úniku ropy

RE: Jeno pro pripomenuti

udo 91.?.?.?

K pán 85:
Možná, někdy, mohu celek "cítit" - tento zážitek se ale nedá řečí vyjádřit, a je skutečným předmětem a obsahem "víry".

Len pozor, skúste ísť ďalej .. "víry" Komu?, nie V koho? Verím otcovi, nie v otca. To je obrovský rozdiel ..

Teórie sú na to, aby, sa snažili popísať realitu. Teória riadenia je hodne univerzálne použiteľná či v prírorných, humanitných, alebo technických vedách. Úprimne si neviem predstaviť oblasť kde by nebola použitelná. Poskytuje univerzálny pojmový aparát na interdisciplinárnu komunikáciu, čo je jeden z hlavných kľúčov k riešeniu našich problémov. Ak máte niečo lepšie, dajte prosím vedieť.

Musíme sa snažiť popisovať symboly, obrazy, veci, pocity, aby sme s nimi vedeli pracovať. To je princíp tvorenia. Aj On predsa riadi. Svojim spôsobom inak tiež subjektívne (má vôľu), aj keď sú mu k dispozícii pravdepodobne plné objektívne informácie a plné vedomosti o pravidlách, vzťahoch medzi informáciami. Navyše zrejme môže aj tvoriť pravidlá. Nie nadarmo sa niekde volal aj vševesmírnou mierou, alebo proste MIERA. To by mu dávalo možnosť neobmedzene tvoriť. Otázka je, ako sme sa bavili, aké má ciele?


Toto všetko, čo popisujem je tiež z teórie riadenia. Každý má nejaký cieľ, aj trebárs alkoholik. Keď teda pripustíme cieľ chceme sa k nemu dostať. Teda prichádza vedome, či podvedome u každého k analýze momentálnej situácie, vyjadreniu cieľovej situácie a hľadaniu, popisu možných spôsobov jej dosiahnutia. Ďalej máme vytvorenie aparátu, či procesov (metodológie = série metód, spôsobov) meniacich situáciu smerom k želanému stavu. Následne dozeranie nad riadiacim procesom - podporu riadiaceho aparátu, analýzu chýb riadenia, korekciu, či prípadne pri dosiahnutí cieľa, alebo prehodnotení priorít líkvidáciu aparátu. To je zhruba popísaná tzv. plná funkcia riadenia. Platí vo všetkých vyučovaných odboroch, pretože vždy chcem dané vedomosti (informácie s pravidlami) nejako použiť. Či už je to psychológia, fyzika, politológia, pedagogika, hudba, filozofia,.. platí proste pre všade..

223029

30.06.2010 01:01

Kapitalisté katastrof: Halliburton profituje na úniku ropy

RE: Jeno pro pripomenuti

udo 91.?.?.?

Dodatok k 85..

Naučíte sa pár informácii, pravidiel a hneď môžete uspokojovať jednu zo základných potrieb človeka = TVORIŤ. Treba to učiť od prvého stupňa na základných školách. Prichádza k tomu. Možno plne nechápete dôsledky, ale nastane obrovská zmena. Uvoľní v deťoch doteraz nepochopený potenciál. Pre učiteľov to bude ťažké, ale budú musieť urobiť to isté so sebou. Inak nebudú s deťmi stíhať.

Volá sa to učenie metodológii (spôsobu pracovania s informáciami). Týmto je možné veľmi efektívne skrátiť školskú dochádzku, namiesto toho, aby ju stále predlžovali a učili stále viac a viac holých neprepojených informácii. Deti majú potom v hlave kašu bez súvislostí. Vidia, že to, čo ich učia je prinajmenšom zastaralé a odtrhnuté od reality, útočia na učiteľov, lebo títo nemôžu mať za takej situácie rešpekt, stúpa napätie. Vlastne z tej dezorientácie a nenaplnenia svojich základných ľudských potrieb začnú chlastať, brať drogy,(za takej situácie nastáva nevyhnutná autogenocída jednotlivca, aj spoločnosti).. Ešte sa to aj im, ich rodičom, prípadne učiteľom (tí chudáci majú smernice) dáva za vinu.
Vinu nesie niekto iný ..

Pri použití týchto starých známych techník sa im zrazu vyjasní v hlave, separátne informácie sa poskladajú do mozaiky a môžu ich okamžite otestovať pri tvorení a napĺňaní svojho ľudského potenciálu. Bude, je to ozajstná tichá revolúcia. Nepoznám lepšiu cestu, ako riešiť súčasnú situáciu.

Dnes nestačí povedať: "Toto sa mi nepáči, je to zlé", ale definovať čo sa mi tam presne nepáči, prečo a dať alternatívu. Potom môžeme o tom ďalej diskutovať.

Myslím inak, že nie sme OT, lebo toto je časť podstaty, z ktorej vychádzajú všetky súčasné problémy.

a.. neznervózňujte sa prosím nad Vojtom49..buď je proste len trochu chápajúci egoista, alebo je platený.. To tu vedia všetci..
Pozor skôr na toho Greena, čo ste popisovali.. Nezdá sa mi..
preto som sa pýtal, čo Vy osobne chápete pod mágiou..

Taktiež ďakujem za diskusiu.
S posdravom
Udo

223030

01.07.2010 07:06

Volby – zpráva o stavu společnosti

RE: To chce klid.

udo 91.?.?.?

Stretol som sa s viacerými názormi na to, čo a ako ďalej..
Náboženstvá-sekty, filozofie,..
Ako som tu už raz dávnejšie spomínal, asi najlepšie prepracované, na čo som narazil bola tzv.
Teória všeobecnej bezpečnosti.
Jej mnohé časti sú myslím v podstate univerzálne použiteľné aj pre nás. Treba z toho vyberať. Vyvíjali to tesne pred rozpadom Sov.zväzu zástupcovia jednotlivých univerzitných fakúlt, akadémie vied a ďalších zložiek. Koncept a ciele ďalšieho vývoja pre ich krajinu, ale z ich pohľadu aj pre svet. Z časti sa myslím podľa toho riadia aj v súčasnosti.

Základný dokument má nejakých 220 strán. Je to úvod. Volá sa krátky kurz. Stručne sa rozoberajú dejiny, ekonomika, financie, politika, ekológia, filozofia, náboženstvo,..

Ďalej sú potom v knižniciach na tejto a ďalších prepojených stránkach tisícky strán dokumentov podrobnejšie rozoberajúcich jednotlivé spomenuté problematiky a ciele do budúcna.
Američania a Číňania majú napr. tiež v niečom podobné stratégie. Sú tam na to odkazy a komentáre. Ako som hovoril, niektoré veci treba brať s rezervou. Mnohé pohľady a analýzy sú veľmi zaujímavé. Všetko je ale v ruštine.

Tu je link na pár analýz preložených do angličtiny. Ďalej sú tam na prepojených stránkach odkazy na jednotlivé fakulty, katedry a organizácie.

223130

01.07.2010 11:04

Volby – zpráva o stavu společnosti

RE: Za třetí - líčením takové budoucnosti, která je do určité míry plánována,

udo 91.?.?.?

Byzon: "Jediný způsob, kterým můžeme něco změnit, myslím skutečně změnit, je změnit nejdříve sami sebe. A změně sama sebe musí předcházet poznání sama sebe."

Plne súhlasím. Ešte by som dodal, že sa treba snažiť o poznanie nielen samého seba, ale aj fungovania spoločnosti a sveta. Inak ťažko niečo zmeníme. Následne začať od seba a svojho najbližšieho okolia. So sebou samým je to asi najťažšie. To poznám z vlastných skúseností [smích].
Nečakajme na pomoc zhora, že to za nás niekto vyrieši. Stále: "Oci pomôž!" Na jeho mieste by som už bol na to nahnevaný. ONI zase nič iné na základe svojho postoja a činnosti nepoznajú, ako Apokalypsy, tak ich veselo programujú ďalej ..

Je to na každom z nás osobne, aby sa snažil celkovú situáciu pochopiť a pridal v rámci svojich možností ruku k dobrému dielu.
Nemáme sa tu trápiť. To určite nie je cieľom. Žiadny otec nie je cvok, aby toto chcel pre svoje deti. Veci dáme do poriadku. O tom nepochybujem. Táto situácia je motivácia, výzva, na ktorej máme vyrásť a nabrať skúsenosti ako jednotlivci a aj ako celok.Pre ďalšie úlohy, ktoré máme pred sebou a budeme ich spolu s Ním objavovať. Je to pre naše dobro. Treba mu aj trochu v rámci takéhoto postoja dôverovať. Neuvažovať, ako sme to od mala naučení, negatívne apokalypticko fatalisticky. To nie je jeho program.

223143

05.07.2010 14:16

Globální politické probuzení a nový světový řád, dil 2.

TENTO ČLÁNOK JE KONŠPIRÁCIA!!! : )

udo 89.?.?.?

Podľa Vojtu49 a spol. je toto predsa absurdné. Ničím nepodložená špekulatívna myšlienková konštrukcia!! [smích][smích]
Chalani, baby, hor sa na školenia na pobočku a naučiť sa, vymyslieť aspoň trochu udržateľné argumenty na popis a obhajobu súčasnej situácie. Alebo má azda aj Houston problém??

223346

13.07.2010 02:39

Americká ekonomika padá - 1. část

Analýzy, analýzy, analýzy ..

udo 89.?.?.?

A čo tak návrhy reálnych riešení?
Nie kozmetické úpravy snažiace sa naoko niečo riešiť, pričom ich úlohou je kryť podstatu problému.

Hodnota obeživa sa rovná množstvu, hodnote tovarov a služieb. Nadmerné množstvo peňazí znamená infláciu, kumuláciu "prostriedkov" v rukách elít-y a nemožnosť plánovania budúcnosti rádovým obyvateľstvom. Spĺňajú sa tým zároveň ďalšie ciele elít-y, ako napr. zamedzenie rozvoja potenciálu obyvateľstva s následkom konzervovania podstatou totalitárneho fašistického pyramídového systému, ktorému niekto raz dal krásny eufemistický názov demokracia [smích]

Reálne drvivú väčšinu práce vykonávajú stroje na báze el. energie, či energonosičov .. priama úmera ..
Nadmerné obeživo "vzniká" na bázi DLHU a ÚROKU = pôvodca inflácie .. priama úmera ..

"Banky" môžu fungovať ďalej, ale ako investičné spoločnosti na báze podielu na zisku z vytvorenej produkcie. ŽIADEN PAUŠÁLNY ÚROK. To je malý, OBROVSKÝ rozdiel (viď čiastočne niektoré muslimské krajiny, Libanon, Japonsko). Riadiaca a regulačná funkcia "Bánk" vzhľadom na trh zostane zachovaná. Úrok musí byť postavený mimo zákon, byť trestný ako zločin proti ľudskosti, velezrada a pod. Potom môžeme ísť reálne ďalej. Keď sa nebude riešiť podstata, budeme naďalej v ilúzii kabinetnej filozofie kváziekonomickej hantýrky podobných článkov.

223940

13.07.2010 19:51

Americká ekonomika padá - 1. část

RE: Šance na změnu

udo 91.?.?.?

Osobne a aj nepriamo poznám mnoho ľudí, ktorí sú evidentne výborne informovaní. Diskutujú a ponúkajú reálne varianty riešení. Ich množstvo stúpa exponenciálne za posledné roky hlavne vďaka internetu. Mnoho ich je aj v politike a v iných kľúčových pozíciách. Každý z nich sa osobne rozhoduje. Väčšina postupne správne. Chýb sa netreba príliš báť. Bez chápania a podpory zdola nemôžu pochopiteľne nič riešiť. Vôbec nie som skeptický. Elitka má obrovský problém. Naraz i-net zastaviť nemôže.

Zmena musí mať širokú podporu zdola. Ak to spraví osamotená skupina, nemá dlhodobo šancu. Toto nastavenie má aj svoje veľké pozitíva. Miera chápania reálnej situácie masami sa neustále zväčšuje až dosiahne kritický bod. Je to prirodzená tendencia jednotlivcov, aj kolektívov. Nedá sa dlhodobo zadržať, pretože systém je tak obecne nastavený. Snažia sa to všemožne brzdiť, ale my na tom rastieme. Osobne som veľmi optimistický, aj keď je situácia momentálne prezentovaná zámerne neprimerane negatívne. Zatiaľ ich to chráni, ale nie na dlho. Aj medzi nimi mnohí zmenia názor a pomôžu. Tiež ich netreba hádzať vždy do jedného pytla. Nech vedia, že sú vítaní ak prejavia úprimnú ľudskosť.

223995

14.07.2010 11:12

Americká ekonomika padá - 1. část

RE: Šance na změnu

udo 89.?.?.?

Práve naopak. Vôbec nie je problém sa dohodnúť, zjednotiť na spoločných cieľoch. To vidno aj z tejto diskusie.
Všetci chcú, aby bolo dobre a 95% aj neegoisticky, aby sa všetkým viedlo lepšie. Tie detaily sú poväčšine len ľahko vysvetliteľné nedorozumenia vychádzajúce z rozličnej miery chápania situácie a stereotypov vyjedrovania.

Prevodovka vs. motor, baterka vs. alternátor, pravica vs. ľavica, konzervativizmus vs. liberalizmus, ako sa hovorí blabla, blabla, blabla..

Toto už naozaj dávno nikto a zvlášť medzi politikmi neberie vážne. V kuloároch a kluboch, keď s niečím taký prídete, budú na Vás pozerať ako na úplného idiota (známe MIPS-mladý idiot plný sily - absolvent vygumovaný "vzdelávacím" systémom a obecnou klasickou indoktrináciou).


Myslíte, že politici nemajú net a poradcov z viacerých názorových prúdov. Dávno všetci vedia. Divadlo hrať musia, pokiaľ väčšina populácie verí extrémistickej globálno-fašistickej propagande našich "slobodných" médii. Keby sa náhodou niečo odvážili povedať, v médiách bude pár článkov a "verejná" mienka bude žiadať ich abdikáciu. Inak budú mať oni, alebo niekto z ich rodiny nehodu. Na ich mieste by som sa tiež do niečoho nehrnul. Je to naozaj už len na obyčajných ľuďoch.

Naša výhoda oproti napr. Nemcom a Rakúšanom je v tom, že oni svojim médiam naozaj veria a u nás je celý široký sloj spoločnosti, 2 generácie očkované bývalým režimom a berú podobné agitačno-propagačné úchylky Nového Globálneho Režimu s rezervou a úsmevom. S tým má režim problém.
To je aj jednou z úloh týchto starších generácii - zaujímať sa o situáciu a byť schopnými mielen nadávať, ale min. aj pomenovať tie zakrývané svinstvá, aby to ďalším generáciám vedeli jasne vysvetliť a ich deti sa nenechali ojebabrať. Všetky podstatné tromfy sú v naších rukách, len ich správne použiť. Opakujem situácia je v tomto zmysle oveľa lepšia, ako je navonok prezentovaná.

224035

14.07.2010 15:56

Americká ekonomika padá - 1. část

RE: Šance na změnu

udo 89.?.?.?

Začnime od podstaty..
To vy ako vychádzate z toho, že trh je samoregulovaný?
Aký je podľa Vás súčasný cieľ trhu a finančného systému a aký by mal byť?
Zamyslite sa prosím nad dôsledkami Vašich návrhov.
Dávate navrhy z jedného, aj druhého súdku.
Rozhodnite sa najprv Vy, aký je Váš cieľ a potom prídite pomôcť,
alebo teda kaliť vodu.

224051

14.07.2010 21:08

Americká ekonomika padá - 1. část

RE: Šance na změnu

udo 89.?.?.?

Vy asi ako máte cieľ, či úlohu dokázať, že sa nedá dohodnúť..
S takým postojom je to potom naozaj ťažké [smích]

Môžeme ísť krôčik po krôčiku s ktorými vašimi návrhmi ja, resp. ostatní súhlasia a s ktorými nie. Nesúhlasné sa pokúsite argumentáciou obhájiť. Ak ich pri našom spoločnom rovnakom cieli obhájite, budú prijaté, ak nie, prijmete lepší argument. To sa týka všetkých, aj mňa. Je to dlhá cesta, ale myslím že reálna.
To je podstata dialektiky. Otázka - odpoveď. Eliminujeme tak emócie, ktoré v takýchto situáciách nemajú miesto. Každý sa učí a zvyšuje svoju mieru chápania, aby mohol lepšie argumentovať. Zároveň všetky karty na stôl.
Rozumieme si, DOHODNEME sa, súhlasíte?

224071

15.07.2010 02:30

Americká ekonomika padá - 1. část

RE: Šance na změnu

udo 89.?.?.?

"To bychom sice mohli ale já to nepovažuji za smysluplné. Projděte si historii, kdy udělala revoluci parta diskutujících intelektuálů? Nikdy. Vždy to byl charismatický vůdce vyzbrojený jednoduchou pravdou a za ním stádo."
Ako provokácia je to fajn [smích] Ja ale naozaj moc nemusím fašizmus. Neumožňuje vo svojej podstate naplnenie potenciálu jednotlivca a tým pádom ani kolektívu. Je teda objektívne neudržateľný, ak chápete, čo myslím. Ak ste chcete byť faśistom, je to Vaśe rozhodnutie s prísluśnými následkami.

"Potíž není ani v mých, ani ve Vašich představách o řešení. Potíž je, že nikoho nezajímají. Aspoň ne dost lidí na to, aby vyvolali změnu."
Myslím, som presvedčený, že viac ako hodne ľudí zaujímajú tieto problémy a aj ich riešenia. Je to zabudované hlboko v podstate ľudskej psychiky, potrieb.

"A o to mi šlo od začátku. Nemůžete vyvolat změnu tím, že budete přesvědčovat jednotlivé oponenty. Musíte zblbnout ovce."
Práveže keď bude každý komunikovať iba so svojim najbližším okolím o svojich poznatkoch a riešeniach, bude to v súčasnej situácii viac než dostačujúce. Na tejto situácii má vyrásť celá populácia (samozrejme taktiež v rámci Gaussovej krivky [smích])
Opakujem .. Globálny fašizmus, ku ktorému to tvrdo smerujú, je nielen že nežiadúci, ale pre nich samých z akejkoľvek pozície neobhájiteľný.

224087

15.07.2010 02:37

Americká ekonomika padá - 1. část

RE: Šance na změnu

udo 89.?.?.?

V podstate s väčšinou súhlasím. Nie je ale potom, ak ideme hlbšie, riešením nejaká forma ľahko financovateľného základného platu, ak to máte trochu naštudované .. Ostatné sa od toho v podstate automaticky bezproblémovo odvíja

224089

15.07.2010 02:58

Americká ekonomika padá - 1. část

RE: Šance na změnu

udo 89.?.?.?

"Dobře, pokusím se tedy toto poněkud tajuplné místo rozklíčovat. Obecně je pohyb zboží, lidí a nějakého druhu hodnot nejlépe regulován trhem."
Znova opakujem .. Dúfam, že je to nedorozumenie .. Hádam nechcete tvrdiť, že trh sa riadi sám?
A áno, je to veľmi elegantný prostriedok na distribúciu tovarov a služieb. V tom plne súhlasím ..

To ďalšie, čo popisujete je klasická Ponziho schéma, či pyramídová hra.
Vy si azda myslíte, že okrajové skupiny (postihnutí, homosexuáli a pod.) nemajú voči jadru populácie potenciál kľúčových korekčných funkcii hlavne v kritických situáciách?
To je vrchol politickej nekorektnosti, pokud se nepletu [smích][smích]

224091

15.07.2010 03:37

Jedinečná moc izraelské lobby

Kde je vlastne jadro problému?

udo 89.?.?.?

Je to hlboká fašistická podstata judaistickej ideológie?
Fašizmus v podstate ani nie je ideológia. Zaujímavé je to spojenie. Judaistická ideológia (nie je to "náboženstvo" a takisto ani národ v pravom slova zmysle) je v podstate ideológia najstaršej mafie. Tá potrebuje nepriateľa, aby mohla, mala aspoň fiktívny dôvod prežiť. Parazituje a spĺňa svoje funkcie. Na tom je založená. Kombinácia jednoduchých ľudí (tlupy) a ich vodcov, vodcu v zväzku s ozajstnou ideológiou nadradenosti a jednoduchými metódami vládnutia(doktrína 2. Izaiášovho zákona - úročenie)je svojim spôsobom jedinečná.
Je to asi jeden z prvých takýchto komplexných modelov, možno prototyp.
Hmm.. Kto je autorom?

224092

15.07.2010 10:23

Americká ekonomika padá - 1. část

RE: Šance na změnu

udo 89.?.?.?

Treba riešiť v prvom rade seba a svoje blízke okolie. Zmena musí ísť zdola, od podstaty, základne. Zhora je to nemožné. Aká je základňa, taká bude verchuška. Nikdy nie opačne. Tento prirodzený model má svoj zmysel. Je to jedno zo základných pravidiel.
Následne bude situácia pre ktoréhokoľvek politika robiaceho sprostosti jednoducho neudržateľná. Ak bude úroveň jeho chápania nižšia, ako úroveň chápania a postoja jeho voličov, buď sa zmení, alebo sám proste odíde. Ani najtvrdší despota neznesie to, keď je obecne na smiech všade kde príde. Voliči mu budú klásť otázky a on bude vyzerať ako úplný idiot.

V podstate je to jednoduché. Postupná jednoduchá zmena priamoúmerná myšlienkovému stavu nás jednotlivcov a kolektívu, národa. Žiadni vodcovia a podobné blbosti. Ako Nohavica spieva v tej pesničke: To tu už bylo ..
Dôležité sú vždy myšlienky a nie osoby. Myšlienka, keď je použiteĺná, žije dlho. Osoby sú vždy vymeniteľné.

A súčasné tzv. politické strany .. Kalousek .. to je bezpredmetné .. riešte spomenuté podstatné veci .. nezaoberajte sa divadlom, ale reálnym životom ..
V dnešnej dobe obecne jasné, že strany tu nie sú pre ľudí, ale preto, aby si členovia pyramídovo zarobili. Či to maskujú takým, alebo onakým programom, ideológiou to nechajme zábavke "novinárov". Koncept je stále ten istý. Veď chudáci jedni, ani druhí vlastne stále ešte pomerne často ani nevedia pre koho pracujú a aká je v rámci nastavenia a riadenia systému ich úloha. Konajú ako priamo a nepriamo riadení ZOMBI. Za tej situácie sú to vlastne kedykoľvek vymeniteľné hoviadka bez reálnej moci [smích]

Miera chápania reality ale aj u dvoch spomenutých skupín rastie veľmi rýchlo. Špecifický problém majú novinári, keďže spĺňajú funkciu žoldnierov v prvých radoch. Tí s princípu nemajú dovolené rozmýšľať.
Heslo "ARBEITEN, NICHT DENKEN" platí v ich práci zvlášť tvrdo. Paradoxne, či azda samozrejme, ako celý systém, pre ktorí pracujú, vyhlasujú presný opak toho, čo konajú.

Keď niečo proste ignorujete, prestáva to byť živené vašimi emóciami a zaniká to samo. Nestrácajte tým vôbec čas. Ak ale niekde náhodou nájdete niečo obecne prospešné, s kľudným svedomím to podporte u hocikoho. To úplne stačí.

224119

15.07.2010 23:32

Americká ekonomika padá - 1. část

RE: Šance na změnu

udo 91.?.?.?

"Celou tou debatou chci říct, že věřit v nějakou revoluci zdola, která nás uvede do nového, lepšího a spravedlivějšího světa, je prostoduché."

Pán DavidZ, nepoučili ste sa z dejín? Prosím aspoň o jeden príklad, keď niečo také bolo dlhodobo úspešné. Baví Vás tĺcť hlavou o múr? Pochopte pravidlá a ich príčiny. Majú hlboký zmysel. Vy asi naozaj odmietate používať, čo Vám bolo dané. Prečo? Máte strach ísť ďalej?
Niet cesty späť. Kto stagnuje a neprináša ovocie, automaticky prestáva existovať - v biblii je veľmi mnoho vecí, ktoré sú pravdivé, resp. sa dajú správne pochopiť.

Jadro, podstata, koncepcia biblie je ale samozrejme protiľudská ..
Boh nikoho nútiť nebude. Stále sa môžeme slobodne rozhodnúť: život, alebo smrť. Myslím, že je nerozumné ísť proti hierarchicky najvyššiemu systému. To je ďalšie z obecných pravidiel. Každá osoba-človek by mal čo možno najviac naplniť svoj potenciál, úlohy ako Jeho dieťa, námestník v tomto svete. Zároveň všetci spolu. Kto im v tom bráni, nemá závideniahodnú pozíciu. Zodpovednosť padá aj na jeho okolie. Je horší ako ZOMBI.

224179

16.07.2010 11:00

Americká ekonomika padá - 1. část

RE: Šance na změnu

udo 91.?.?.?

Pan Tmo:
Jsem si prakticky jist, že bohatí, elity budou opět ve vedení i v příštím systému. Včas zareagují a dostanou se do čela, stanou se určovateli pravidel a dalšího vývoje.

Myslím reálnu zmenu, nie fiktívnu. Samozrejme, že sa elitka bude zase raz pokúšať o zmenu fiktívnu. V tom máte pravdu. Je zase len na obyčajných ľuďoch, či im to zožerú.

ďalej ..
Ako sa hovorí: "Človek, ak má produkt, či službu, zlato nepotrebuje".
Bez elektriny, ale službu, ani produkt v dnešnej dobe nevyrobíte.
Hádam chápete, čo tým myslím.

Zlato je iba obyčajná komodita. Ako invariant preskurantu je dlhodobo nepoužiteľné. O tom panuje obecná zhoda. Diskusia o zlate je v kluboch a kuloároch reálne pasé min. už od začiatku 90 rokov min. storočia. Boli by ste na smiech.
Neni to ale až tak Vaša vina. Meinstrím ľuďom tvrdo mele mozgy a pokiaľ ho neviete čítať, tak sa nijaké relevantné informácie o variantách vývoja dozviete len ťažko. Diskusia o zlate slúži čisto ako kamufláž. Hlavne na získanie času v krutom boji o energetiku a vodné zdroje.

ďalej ..
Vždy sa stane vzhľadom na chápanie situácie a morálku, svedomie obyvateľstva najlepšia možná varianta. To je tiež jedno z najzákladnejších, objektívnych pravidiel. Vzhľadom na tzv. obecné prostriedky, či inými slovami vedenie vojny, sa týka najvyššieho, konceptuálneho-matrićného spôsobu vedenia vojny. Preto je kľúčove na tejto úrovni rozbíjať sociálnu štruktúru, pravidlá spoluźitia cieľových skupín, ktoré z ich pohľadu obmedzujú operačné pole. Asi chápete .. Následne to dáva elitám široké možnosti vysoko efektívnych matricových spôsobov riadenia. V súčasnosti hlavne cez médiá, filmy a čiastočne rádiá, net. Kedysi cez náboženstvá, oraculy a umenie (hlavne výtvarné, literárne, hudba). Tzv. matrice (podprahové vzorce správania založené na symboloch) sa takto profi skupinami, firmami vytvoria a následne sa vo vypočítaných termínoch nabíjajú. Majú svoju štruktúru(pravidlá) a energiu-sú teda hmotné, reálne existujúce. Členovia cieľovej skupiny fungujú ako baterky. Do "služieb" príslušných matríc(ich strojcov) sa potom dostávaju napr. hlavne cez série tzv. blockbaster filmov.
Inak aj ten názov je zaujímavy. Od úrovne na ktorej to chápete .. Niektoré filmy sú z tohto pohľadu rozobraté ako cvičebné študijné materiály.

Ďalším zo základných pravidiel z pohľadu elity je vystupovať navonok ako HNR(Hierarchicky najvyššie riadenie-odb.tech-terminologický pojem na to, čo sa niekde nazýva Príroda, Boh a pod.). Nimi vytvorené matrice v tom hrajú vzhľadom na nechápajúcu cieľovú skupinu často kľúčové role.

Čo tu popisujem, sa bežne učí na špeciálnych elitných kurzoch a niektorých školách. Nie je to nič nové .. linky na knižnice som dával ..

224222

16.07.2010 12:04

Americká ekonomika padá - 1. část

RE: Kauzalita.

udo 91.?.?.?

Nerozumiem reči vášho kmeňa ..
Ten urán myslíte ako analógiu na niečo?
Ak áno, dajte prípadne jednoduchší príbeh s bežnými, jasnejšími symbolmi.
Čo, kde, kedy, kto a ako? S tým súhlasím.
Skúste ale prosím bližšie špecifikovať, dať konkrétnejšie otázky.

224228

16.07.2010 12:22

Americká ekonomika padá - 1. část

RE: Šance na změnu

udo 91.?.?.?

Buďte si jist, že to nebude strejda z horní-dolní, kdo na posledním zapumpování bude profitovat. Bude to pan Rothschield, Rockefeller a jiná tichá esa z jejich elitní party.

R&R sú príslušníci elity, ale nie top elity. To by ste ich mená nevedeli. Ostatne.. mená nie sú podstatné. Dôležité sú ciele a metódy ich dosiahnutia-technológie. Rockyho, či Rothiho hocikedy obetujú. Ako sa hovori poslúžil ako živý, poslúźi aj ako mŕtvy. To platí aj pre tzv. disidentov, židov a pod. Čas R&R v tomto zmysle príde, aj na ich klany. Oni to samy dobre vedia. Veď sú tu len pár storočí a pracujú v podstate na verejnosti mimo centra. To v klube moc nezaváži.

224229

17.07.2010 02:35

Americká ekonomika padá - 1. část

RE: Kauzalita.

udo 89.?.?.?

Hra na slepú babu?
Tak to už áno [smích][smích]

224266

17.07.2010 02:42

Tajná výměna zlata vystrašila trhy

RE: Zlato a devizové měny

udo 89.?.?.?

Načo je komu zlato? Treba energiu, elektrinu ..
či dokonca technológie?
O krok, alebo aj o dva, tri ďalej.
Dnes to ide rýchlo

224267

21.07.2010 23:08

Do války proti terorismu je zapojeno 3,100 firem a agentur, uvádí zpráva

RE: Mimo téma, ale....

udo 89.?.?.?

Ak má Zvedavec.org dlhodobo úspešne spĺňať svoju pozitívnu rolu, je nevyhnutné zverejnenie všetkých podstatných informácii. Na zváženie je teda aj otázka financovania. Mala by byť zároveň možnosť otvorenej diskusie na túto tému s cieľom optimalizácie. Zvedavec by mal ísť v tomto postupne príkladom. Všetky karty na stôl. Toť stratégia obrany. Viac hláv, viac rozumu. Podstatné sú myšlienky, nie mená. Hľadať postupne alternatívy financovania mimo obmedzovania prístupu širokej verejnosti k informáciám.
Zároveň treba zohľadniť aj ďalšie bezpečnostné hľadiská vzhľadom na situáciu. To sú zhruba mantinely kde sa nachádzame. Kľud a postupné zvyšovanie tlaku cez informovanosť. Čas hrá pre Ľudí. Obecné ciele, tendencia je tiež hádam jasná..

Zákony sú podstatné iba v prípade, ak ich zmysel aspoň zhruba zodpovedá stavu momentálnej objektívnej reality a tendencii vývoja vzhľadom na Hierarchicky najvyššie zámery.
Presne ako sa zvykne hovoriť:
"Miera komplikovanosti zákonodarstva je mierou nedôvery spoločnosti v samu seba"
Tam niekde sa nachádza adekvátnosť a akceptovateľnosť zákonov, pravidiel. Nevznikajú predsa samy sebou, ale ich navrhujú skupiny, občania, poslanci na báze svojej kultúry a stupňa osobného rozvoja. Vychovávaní svojou kultúrou sú riadení koncepciou pod ktorou sa rozvíjala. Tá sa sprostredkováva cez vzdelávanie (napr.pohľad na dejiny,..), ideológie, či "náboženstvá". Tak vzniká Právo, zákony.

Ergo: Je teda naša kultúra v poriadku?
Ak nie, čo na nej nie je v poriadku
a ako by to malo byť?
Tak sa dostaneme k adekvátnym a použiteľným Pravidlám.

Obecne je 5 druhov moci, nie 3, ako sa učí na právnickej fakulte..
Tam je jedna z podstát nášich problémov a pri jej pochopení ich elegantné riešenie.

224666

22.07.2010 09:54

Do války proti terorismu je zapojeno 3,100 firem a agentur, uvádí zpráva

RE: Mimo téma, ale....

udo 89.?.?.?

Astrid, ide o spôsob a rýchlosť šírenia informácii, čo je jednou z podstát vedenia informačnej vojny. Tzv. vojna proti terorizmu je iba zásterkou oveľa širšieho globálneho konfliktu, ktorý prebieha. To je obecne známe. Otvorenosť, aj napr. vo financovaní, by bola z tohto pohľadu jedna z možných metód rozvoja a ochrany pre Zvedavca v zmysle príslušnosti v tomto konflikte, ak chápete.

224678

22.07.2010 09:55

Do války proti terorismu je zapojeno 3,100 firem a agentur, uvádí zpráva

RE: Mimo téma, ale....

udo 89.?.?.?

Myslím, dúfam, že Zvedavec má vyššie ciele, ako len peniaze. Tie sú samozrejme tiež dôležité. Je to len návrh. Skúste sa ale Lin prosím zamyslieť nad dlhodobým efektom a podstatou tohto návrhu. Mimo "zákonných" stereotypov.

224679

22.07.2010 16:02

Do války proti terorismu je zapojeno 3,100 firem a agentur, uvádí zpráva

RE: Mimo téma, ale....

udo 91.?.?.?

Snažil som sa vysvetliť viac úrovní tohto problému naraz.
Možno sa mi to teda úplne nepodarilo.
Tiež sa učím .. aj vo vyjadrovaní ..
Asi idem moc rýchlo a príliš prehusťujem informácie..
Najlepšie ak popíšete, čo presne nerozumiete.
Ak Vás to zaujíma, kontaktujte ma napr. emailom a rád Vám podrobnosti vysvetlím.

"Copak nechápete, že tento web je komerčním podnikem pana Stwory?"
Opakujem.. Aj komerčný projekt musí mať svoje vyššie ciele, inak nemá budúcnosť.
Samozrejme by mal mať tendenciu byť samofinancovateľým s patričnou odmenou pre organizátora, spravcu, technikov,.. to je samozrejmé ..
Tak fungujú aj naše "slobodné" mienkotvorné média.
Ich pozícia je ale z pohľadu základného postoja principiálne opačná .. ak chápete .. nejde im o skutočný rozvoj jednotlivcov a spoločnosti.. ich úlohu v rámci cieľov ich skutočných majiteľov sme tu už neraz rozobrali..

Tiež to riešim ako Vy pán Hestroy. Ak ma niečo zaujme, hľadám pôvodný zdroj. Zároveň súhlasím s Vami aj v tom, že súčasné riešenie financovania Zvedavca nie je zďaleka optimálne. Treba to dotiahnuť. Zatiaľ ale nikto nenavrhol lepšie. Je to na nás všetkých. Malo by sa to znova nadhodiť ako téma. Ak osobne k niečomu prídem, dám obratom vedieť. Pracujem ešte na pár ďalších veciach.

224692

22.07.2010 21:24

Do války proti terorismu je zapojeno 3,100 firem a agentur, uvádí zpráva

RE: Mimo téma, ale....

udo 91.?.?.?

Vy Kid Lomihnát azda nevidíte súvislosť medzi jedným z hlavných stredoeurópskych mimomainstreamových periodík, jeho financovaním a lokálnou a globálnou politikou? Chceme tu kabinetne filozofovať, alebo ísť na podstatu a hľadať riešenia?
Skúste prosím trochu porozmýšľať.

224711

23.07.2010 03:57

Do války proti terorismu je zapojeno 3,100 firem a agentur, uvádí zpráva

RE: Mimo téma, ale....

udo 178.?.?.?

Naozaj nechápem, z akej pozície vychádzate KL. článok je v prvom rade impulz. Diskusia nemusí byť nutne striktne prvopohľadovo o ňom. Má ísť do hĺbky. Je motiváciou polemizovať o objektívnej realite z viacerých strán a učiť sa na tom.
Ostatne aj od toho sme myslím tu..

224718

24.07.2010 01:19

Do války proti terorismu je zapojeno 3,100 firem a agentur, uvádí zpráva

RE: Mimo téma, ale....

udo 89.?.?.?

"Možná máte na mysli rámcové informace, v souvislosti s hledáním možnosti zpřístupnění širší veřejnosti, což by bylo smysluplné."

V podstate nemám čo dodať KL ..
Dobre ste to vystihly ..
Rámcové, podstatné informácie sú vzhľadom na hľadanie spomenutých riešení plne dostačujúce.
Samozrejme, že netreba ísť nutne do hlbších detailov.
Na to je väčšinou spôsobilý aj užší okruh správcu.

224771

24.07.2010 01:59

Do války proti terorismu je zapojeno 3,100 firem a agentur, uvádí zpráva

RE: Tertorizmus- dieťa expanzívnej politiky USA

udo 89.?.?.?

Treba správne pochopiť rolu U.S. v globálnej politike.
Žiadnu vlastnú nezávislú politiku v podstatných otázkach evidentne nemajú.

Ako je obecne známe, okrem iného hrajú momentálne aj policajta spolu s niektorými inými funkciami výkonného aparátu globálnej elity.

Tak isto ako ďalšie role dlhodobo vypĺňajú napr. zástanci tzv. judaistickej ideológie, slobodomurári, scientológovia, marxisti, jednotlivé "náboženstvá", atď..
Všetko samozrejme v rámci nepriameho riadenia.
Tzv. GLOBÁLNA KONCEPTUÁLNA MOC totižto nikdy neriadi priamo - to sme tu už riešili.

Chudák obyčajný občan U.S. nechápe pre koho vlastne jeho syn, či dcéra bojuje a zomiera. To je tragédia tohto novodobého národa, kultúry, či ako ich nazvať.
Mali by sme sa snažiť brať ich s pochopením a navzájom si pomôcť.
Máme spoločnú budúcnosť a spoločného nepriateľa.

224772

24.07.2010 02:22

Soud se Zvědavcem, aktualizace, červenec 2010

Autodiskreditácia zákonodárnej a súdnej moci

udo 89.?.?.?

Blbé je, že sa naša zákonodárna, výkonná a v tomto prípade hlavne priamo súdna moc sama diskredituje pred obyvateľstvom.
Sami zástupci týchto zložiek by sa mali posnažiť zachovať si aspoň tvár, aby neboli na obecný posmech.

Z druhej strany našťastie mnoho predstaviteľov aj u nás chápe situáciu a berie takéto nám cudzou koncepciou nanútené zvátenia pravidiel fungovania spoločnosti z normálnej ľudskej pozície.

Vzniká pritom samozrejme aj ďalšia otázka:
"Kto a ako z toho profituje, ak sú občanom jednotlivé aspekty vlastnej štátnej moci, spoločnosti na smiech?"

224773

26.07.2010 15:49

S mezinárodním právem je konec, podmínky diktují USA!

RE: Knížecí názor

udo 89.?.?.?

Myslím, že jeden iný Karel raz spieval o nejakom knížeti.. [smích]

Po X+1. krát sa zhovadili.
Jedna za druhou sa "medzinárodné inštitúcie" verejne autodiskreditujú.

Naivne som sa domnieval, že komisia udeľujúca Nobelove cený je v tomto neprekonateľná .. človek sa stále učí a pritom dobre baví .. To sa mi na tom páči [smích][smích] ..

Opäť otázka: Qui bono z pohľadu elity?
Myšlienkový pochod našich ovečiek:

Tým našim inštitúciám to nejak neide ..
My, ovčania chceme tvrdšiu, najlepšie centrálnu kontrolu všetkých inštitúcii .. (ergo globálny tvrdý fašizmus) ..
Vox poluli, vox dei ..
Ľudia musia nový režim chcieť, inak ho neprijímu ..
Aké je to jednoduché .. double impact .. pokrytie 2 cieľových skupín naraz: zvieratok(nerozmýšľajúcich) a zombi-konzumentov(rozmýšľajúcich max. o krok ďalej)..

Neviem, či sa dá vôbec spočítať, koĺko krát sa už počas h-is-torie tento model použil ..

"Zurückschauen, Vorausdenken und heute handeln",
alebo staré známe "mysli globálne a konaj lokálne".

224922

26.07.2010 19:36

S mezinárodním právem je konec, podmínky diktují USA!

RE: Mezinárodní právo diktuje Židovstvo!

udo 89.?.?.?

aristokrat 85..:
"jen katolická církev jako jediná hrdinně vzdoruje židovské konspiraci!"

Vyznávači ideológie h-is-torického kresťanstva (nemyslím učenie chudáka Ježiša) = otroci
Vyznávači judaizmu = riadiaci, výkonný aparát elity

Úprimne prajem aj katolíckej cirkvi, aby sa podarilo jej vnútorným prúdom očistiť od toho svinstva, ktoré je zakorenené v jej podstate a pomohla ľuďom stať sa Ľuďmi. Inak zanikne.

224940

26.07.2010 22:52

Technologická revoluce a budoucnost svobody, 4. část

RE: Milostivy Boze.

udo 89.?.?.?

Rene Bartosek 75..
"Hvezdne nebe nade mnou a mravni zakon ve mne!! "
"A co s tim bude delat "elita lidstva"? Bude vrazdit genie? "


Má snáď Houston problém??

Holmes a Watson na výlete sa v noci zobudia a pozerajú na hviezdy..

Holmes: "Watson, čo Vám hovoria tie hviezdy?"

Watson (kombinuje):
"Planéty obiehajú okolo hviezd, hviezdy okolo stredu galaxie, tzv. čiernych dier.. Presne ako elektróny okolo jadra atómu .. všetko je v neustálom pohybe, mení sa .."

Holmes: "Hej, Watson, ukradli nám stan.."

224949

27.07.2010 15:46

S mezinárodním právem je konec, podmínky diktují USA!

RE: Mezinárodní právo diktuje Židovstvo!

udo 89.?.?.?

85.. : "Krestanstvo je pokracovanim judaizmu a pravdepodobne ho stvorili sami zidia na ovladnutie mas.Tj,krestanstvo nema sancu na odputanie od svojich korenov a je nepriamo podriadene judaizmu."

Myslím, že prvotný impulz kresťanstva(pôvodné učenie Človeka Ježiša) bol v poriadku. Bolo však postupne infiltrované a dostané pod kontrolu. Vyzerá, že z počiatku hlavne istým P.z Tarzu. Bol to šéf bezpečnostnej zložky Synedrimu(židovskej veľrady).

Aj v katolíckej cirkvi je väčšina ľudí, ktorí to naozaj myslia úprimne. Možno dokonca všetci, aj v rámci hierarchie. Ten systém bol ale kedysi tak podprahovo nastavený, že pre niekoho, kto koná v jeho rámci a nechápe jeho podstatu, je takmer nemožne ani pri najlepšej snahe konať niečo dlhodobo obecne prospešné.
Elitou bolo tzv. h-is-torické kresťanstvo koncipované ako otrocký systém so všetkým, čo k tomu prináleží.
Princípom je ateistický, ako všetky ostatné "náboženstvá" a zároveň pyramídový.

(Judaizmus bol zostavený podobne, ale má trochu iný cieľ. Je to výkonný aparát, ktorý je otrokom na očiach a v prípade problémov je možné ho dokola obetovať pre ukľudnenie davu).

To je charakteristika všetkých následných systémov v rámci tzv. BIBLICKEJ KONCEPCIE, až po dnešné časy.
Na nej je postavená hlavne naša západná kultúra, jej ideológie, vzdelávanie, zákonodarstvo, atď..
..až po hore spomínanú SÚDNU MOC.
Tá vlastne len chráni tento BIBLICKÝ PROJEKT.
Preto sa nemôžeme ani čudovať, že koná v jeho rámci a jeho skryto protiľudskom záujme.

Pokiaľ sa toto nebude chápať a riešiť, budeme stále mať iba ilúziu, že niečo meníme.
Vytriezvenie z tejto ilúzie bude však plne reálne.
Je preto zbytočné nadávať na sudcov, ktorí konajú iba tak, ako boli vychovaní kultúrou v ktorej žijú.
Ani v najvyšších kruhoch riadiaceho aparátu neexistujú v tomto zmysle žiadne priame direktívy.
Buď sudca sám pochopí, čo sa od neho v rámci podprahových cieľov žiada, alebo tam nemá čo hľadať.
Ak pochopí, vie zároveň na príkladoch, aj z blízkej minulosti, čo ho čaká, ak neposlúchne.
To platí aj pre novinárov, politikov, atď..

BIBLICKÝ KONCEPT je postavený tak, aby bol skrytý a priamo nedokázateľný.
Môžeme ho dokázať iba nepriamo.
Kultúra, v ktorej žijeme, je dobrá, či zlá?
Ak je v niečom zlá, v čom to presne je a aká by mala byť?

224983

27.07.2010 21:07

S mezinárodním právem je konec, podmínky diktují USA!

RE: Mezinárodní právo diktuje Židovstvo!

udo 89.?.?.?

Obama asi ťažko [smích][smích].
Je to globálny projekt.
Nepozná národy a národnosti.
Jednou z charakteristík tvorcov tohto "PRÁVA" je, že nikdy nevystupujú na verejnosti a prakticky nemáte šancu sa s nimi stretnúť.

Ďalšie z ich sociálnych charakteristík sú popísané v rámci sociológie elít napr. aj minule niekým spomínaným prof.Kellerom a nielen ním.
Majú dlhú tradíciu, skúsenosti, presne popísaný systém riadenia, v podstate neobmedzené prostriedky, čas a sú ochotní obetovať všetko.
To sú ich charakteristiky v rámci zákl. parametrov riadenia a jeho úspešnosti.

Politici, CEO, manažeri korp... a rôzne "tajné" organizácie typu, slobodomurárov, sionistov, bilderberg group, scientológov, OSN, Nobelova komisia, "MEDZINÁRODNÝ" SÚDNY DVOR V HAAGU atď.. hrajú v rámci tohto centrálne NEPRIAMO riadeného systému príslušnú rolu.
Bol vyvíjaný stovky, .. tisíce rokov.

225011

27.07.2010 23:38

S mezinárodním právem je konec, podmínky diktují USA!

RE: Mezinárodní právo diktuje Židovstvo!

udo 89.?.?.?

Ljoša Shemoneh Esreh 204..
Odvádzate od podstaty a zavádzate do absurdít.

Pápež a cirkev by mohla pomôcť.
Ťažko však v súčasnom stave.
Prajem im, aby sa im to ZLO v biblii podarilo identifikovať a materiál prepracovať do podoby prospešnej pre Ľudí.
99,9..% tejto knihy je v poriadku.
Inak by bola u ľudí nepriechodná.
Človek totižto prirodzene hľadá dobro a treba ho hľadať aj v ňom, nie opačne..
Teda žiaden prvotný hriech a podobné cielené zvrátenosti reality..
Stačí iba zmeniť základné nastavenie a vrátiť projektu ľudskosť pravých pôvodných Ľudských Prírodných, či Božích vnuknutí.

Medzinárodné právo nediktuje v tomto zmysle židovstvo, ale niekto iný.
Ono ho len vykonáva, za čo si berie svoj profit a zároveň platí strašnú daň.

Ostatne, ako sa hovorí .. nič nie je zadarmo.
Aj tzv. židia, osoby vyznávajúci túto ideológiu, resp. riadiaci sa podľa nej, môžu pomôcť, pokiaľ zmenia svoj postoj, svojho "Pána", resp. Otca.
Ak to nebudú reflektovať, ich situácia sa podstatne zhorší a nimi projektovaná apokalypsa sa môže stať realitou.
Nemôžeme za nich riešiť ich problém.

Osobne som však optimistický čo sa týka jednej, aj druhej ideológie.
V oboch je mnoho tých, čo chcú zmenu v zmysle práva Najvyššieho vudu guru [velký smích], Otca, Prírody, či Vesmíru,..

225025

28.07.2010 01:36

Střední třída v USA se rychle zmenšuje. A zde jsou statistiky, které to dokazují

RE: Veskere zlo prameni z moznosti kumulovat moc

udo 89.?.?.?

Oracle 178..
"Tá sila momentálne robí projekt "lepší svet pre každého", nielen pre nás.(Myslím to bez akýchkoľvek sarkastických atď prízvukov)"

Úprimne by som prial aj GLOBÁLNEMU PREDIKTOROVI elít, aj nám, aby to tak bolo.
Určite sa aj v ich vedení vyskytnú občas tendencie typu:
"Čo keby mohlo byť všetkým dobre?",
príp. "Skúsme popustiť opraty",
"Zlepšime aspoň na chvíľu situáciu pre masy"
"povoľme trochu ventil".

Tlak na nich je bezpochyby veľký a tým aj ich strach z neznáma..
"Veď naše miesto prevezme niekto iný v rámci objektívneho globálneho procesu koncentrácie prostriedkov a moci.."
Vždy sa budú snažiť nechať si zadné dvierka a možnosť spätného prevzatia kontroly.

Ako bolo v Pánovi prsteňov:
"Moc je najväčšia droga" a je skoro nemožné pre nich,
čo i len pomyslieť sa jej vzdať.
Ospravedlňujú to okrem iného aj potrebou koordinačného centra,
zodpovednosťou za svoju pozíciu, nutnosťou akumulácie prostriedkov riadenia
a v neposlednom rade aj nutnou odmenou pre seba a svoj aparát ..
Pritom hľadajú nejaké aspoň dočasne udržateľné riešenie ..


Otázka znie: Prečo je také niečo dopustené od HNR?

GLOBÁLNY PREDIKTOR elít mal a stále ešte má istú regulačnú funkciu, ale za akú cenu?
Myslím, že ľudia majú na tejto situácii vyrásť.
Elita sa bude snažiť svoju pozíciu brániť a za každú cenu zdržať rozvoj jednotlivcov a aj ľudstva ako celku.
Ideálne by bolo, keby úprimne zmenili svoje ciele, otvorili sa a svojim potenciálom začali pracovať pre ozajstné obecné dobro.
Obávam sa ale, že pokušenie je pre nich priveľké.

Je to teda znova na každom jednom z nás.
Ak nám je jedno, že v takejto situácii budú žiť ďalšie generácie našich potomkov,
nerobme nič, konzumujme a spoliehajme sa na pár jednotlivcov,
že všetko za nás vyriešia.
Výsledky myslím vidíme všade okolo seba.

Môže sa však potom stať, že HNR stratí trpezlivosť a naozaj vyhynieme ako iné druhy,
ktoré nenaplnili svoj potenciál, úlohy, ktoré tu mali..


.. Trochu sme s Oraclom odbočili, ale myslím že to ide do hlbokej podstaty diskutovaného článku..

225027

28.07.2010 20:12

Střední třída v USA se rychle zmenšuje. A zde jsou statistiky, které to dokazují

RE: Veskere zlo prameni z moznosti kumulovat moc

udo 89.?.?.?

Oracle 178..
"Z toho vyplýva že chlapci ako Brezinski, Rothshild, Rockefeller a spol sú zameraný na vytvorenie NWO no nevšimli si že Voldemorti
prešli na stranu anti-NWO, preto pokračujú v tomto pláne, čo z hora uvedených dôvodov je odsúdené na stroskotanie."

"Podľa mňa dobre že to urobili, nech bol dôvod akokoľvek komplikovaný či triviálny, podľa mňa chceli len aby na nich pravnuci spomínali s láskou, občas aj stačí aj taká triviálna vec na zmenu chodu dejín."


S tým, že sú to podľa všetkého potomkovia.. práve egyptského kňažstva v podstate súhlasím. Dalo by sa o tom dlhšie baviť..
Mnohé z nimi používaných techník, technológii a aj ich štruktúra sú inak veľmi dobre popísané v obecne známych publikáciách.
Linky som tu dával.. Čiže žiadne vudu prosím.. [velký smích]

Využívajú sa bežne komerčne napr. aj vo vyššom politekonomickom marketingu, v dnešnej informačnej(matricovej) vojne.
Sú na to bežne už štandardné školenia od určitých pozícii.
Cisár samozrejme je nahý.. stále ale bude nejaké to percento pochybovačov.. [velký smích]
S iným podkladom by som do klubu ani nešiel.
Už raz tam, by som sa s blbým úsmevom ako ostatní "politici" zúćastňoval hry na pódiu
a čakal na reakcie publika odhliadnuc od osobného názoru ak chápete [velký smích][velký smích]
Tiež súhlasím, že chlapci B,R&R a spol.. sú neni zas až tak veľké rybky v tom našom akvárku.
To je tiež myslím obecne dávno známe.

Na základe čoho ale prosím usudzujete Oracle,
že GLOBÁLNY PREDIKTOR (Voldemorti) prešli na stranu anti NWO?
Po nejakých tých pár tisícoch rokov práve teraz? hmm..
Teoretické dôvody sa vždy dajú nájsť..
Myslíte ako, že vĺčok sa zmenil na ovečku, alebo skôr zase iba zmenil pod tlakom taktiku?

Fungujú momentálne skôr ako nejaký programovo adaptívny modul,
maximálne ako korektor.
S predikciou majú evidentne problém.
Azda sa nám nebodaj vráti aj tá naša diskutovaná stredná trieda?? [velký smích]

Naozaj by som aj v GP chcel hľadať to dobré,
je to ale hodne ťažké, keď sa pozriem vnímavo okolo seba.
Hodnotíme po činoch.


Btw. védske znalosti.. neviem, či sú védy aź tak indické..
je to inak v bájach + - po celom svete od grécka cez mexiko, peru, pacifik, austráliu, aź po sibír a spomínaný sumer, či egypt.

225061

28.07.2010 20:48

S mezinárodním právem je konec, podmínky diktují USA!

RE: Mezinárodní právo diktuje Židovstvo!

udo 89.?.?.?

NWO je sprofanovaný názov, ako židoboľśevici, nacisti, atď..
Ide o to, čo si pod tým predstavíte.

Jedna svetová vláda, resp. koordinaćné centrum bude, ći chceme, alebo nie.
Otázka je iba aké bude a či dá všetky info k dispozícii, alebo nie.

Súčasnému systému, resp klasickému NWO treba dať alternatívu.
Vieme čo je na ňom zlé, aké by to malo byť a tak isto ako to dosiahnuť.
Politicky, filozoficky, ekonomicky, sociálne.. Nevidím teda problém. Vy snáď áno?


Snáď sa zhodneme na tom, že ĺudia by sa mali stať Ľuďmi,
snažiť sa pochopiť najvyššie ciele, kooperovať s nimi a naplniť svoj potenciál.
Ono komunikuje s každým osobne. Žiadne ateistické "náboženstvá", "guru", "vodcovia".
Stačí poćúvať, vnímavo sa pozerať okolo seba a Človek postupne vhupne do svojej role.
Takisto aj spoločenstvo Ľudí. Iba trochu dôverovať. Robí to "zázraky".

Veriť Jemu, nie v Neho a vzdelávať sa, keď už nám dal aj tú gebulu
a konať vo svojom okolí z pozície chápania celku.
Vôbec sa tu nemáme trápiť.
Je to krásny postupný proces pre nás všetkých.
Môžeme ho nazvať ako chceme..

225066

28.07.2010 21:34

S mezinárodním právem je konec, podmínky diktují USA!

RE: Pravo ma vitez , ktereho dosahl bezpravim, porazeny je bez prava

udo 89.?.?.?

Ljoša Shemoneh Esreh 85..
k tomu Vašemu blúzneniu..

Keď je niekoho oco v nejakej sekte, nemusí byť nutne aj dotyčný v tej sekte.
Ak aj náhodou tato bol zástancom judaistického svetonázoru, malý Jožko sa z toho evidentne nadosmrti poučil.
Bol tak hlboko oboznámený s najhlavnejśími vtedajśimi ideológiami.
Marxizmus vychádzal takisto len a len z ateistickej Biblickej koncepcie, pričom je jasné,
že Stalin hlavne podľa jeho posledných publikácii
(napr. Ekonomické problémy marxizmu) rozhodne žiadnym marxistom nebol.
Používal iba vtedajšiu terminológiu.
Podľa marxizmu sa nedá riadiť ekonomika.
Dôležité je aj nepliesť si marxizmus s komunizmom.
Common=spoločné=obecné=katolikos.
Spoločný princíp, akurát z jedného, aj z druhého GP odstránili Prírodu, Boha..

U Marxa:"Boh neni" a snaźili sa z toho urobiť podklad k tzv. komunizmu.
U cirkvi: "Boh je, ale taký, taký a taký.. Ak neveríš, tak si ateista [velký smích] a pôjdeš tak najskôr do pekla atd.."
Judaizmus tu ani radšej nebudem znova rozoberať..
..úchylná ideológia fiktívnej aparatčitskej "Übermensch" rasy..
Strejda Adolf ich chcel len nahradiť svojimi.
Na tomto v podstate aj pohorel.
Nebola to samozrejme jeho myšlienka.

Pre Putina a Medveďeva je určite pokušenie kolaborovať veľké.
Snáď sa rozhodnú správne.
Ich problém je, ako u Stalina, v riadiacom aparáte.
Všetko je teda zas a znova,
aj čo sa týka medzinárodného práva [velký smích]
na obyčajnom jednoduchom človeku.
"Akí ľudia, taká vláda", či ak chceme moc, stále platí.
Čo sa týka Súdnej, Výkonnej, Zákonodárnej, Ideologickej a samozrejme hlavne Konceptuálnej.

225072

Stránka: 1 2 3 4

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,02 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,40 Kč
Kanadský dolar
16,91 Kč
Australský dolar
16,19 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,05 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,14 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 714,14 Kč
1 unce stříbra
510,34 Kč
Bitcoin
424 563,87 Kč

Poslední aktualizace: 24.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 719 279