Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Laskavý

Nalezeno 115 příspěveků, 1 IP adresa

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

01.09.2009 22:23

Janouškův hřebík

RE: vyzenme DOBYTEK od koryt-jak?

Laskavý 88.?.?.?

Pán, Ládík nečestný nejspíše kope za OSA. Česká pirátská strana je především evropská a mezinárodní - ve Švédsku,kde vznikla, má už cca 8% a je v parlamentě a byla úspěšná i ve volbách do EU.
Má velikou podporu v Německu a v dalších státech a je celkem jisté, že se prosadí, protože má právě masívní podporu mladých a vzdělaných lidí! [smích] [smích] [smích]

199313

04.10.2009 23:56

Íránská jaderná hrozba za účelem odvedení pozornosti

Kocourkov v České televizi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Asi už někomu hrabe, nebo oni hrabou s posledního!!!
Dnes v České televizi v hlavní zpravodajské relaci od 19 hodin
"Události" jsem se dozvěděl , že Iránský prezident a Hitler jsou
sebenenávidějící židé!!!!! U Ahmanedinejada byly právě ukazovány
jeho doklady , kde se měl do 4 let jmenovat jinak a má být židovského původu, tak ale bomba!!! - prosím nekecám , je možné najít na záznamu na internetu - Hitlerova babička se spustila
s nějakým židem a tím pádem je Áda také žid, podle ČT 1 !!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

201700

07.10.2009 02:54

Japonsko prověří tajné bezpečnostní dohody s USA

Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

Laskavý 88.?.?.?

Nevím, jak jsou upraveny dohody Japonska a Německa , versus USA, kdy na území obou států jsou umístěny jaderné zbraně.Jak dlouho má být prodlužován právní stav faktické okupace zmíněných zemí?
To je otázka , na kterou když získáme relevantní odpověď , můžeme také posoudit zmíněný článek. Má ještě USA na Japonsko a Německo, jako poražené a okupované státy právní nárok , anebo již nikoliv?
Já sám nemám v této otázce jasno.Kdo podá ze čtenářů přesné informace? Které smlouvy zmíněný stav upravují? [zmaten] [zmaten] [zmaten]

201904

07.10.2009 18:02

Ekonomické zotavení je iluze

Jak je to vlastně s krizí a jejími příčinami

Laskavý 88.?.?.?

Glass-Steagall Act z roku 1933 je soubor nařízení a regulací bankovního odvětví zavedený po Velké hospodářské krizi. Od 80. let 20. století bankovní sektor neodbytně loboval za zrušení tohoto zákona, v roce 1998 padlo 200 milionů dolarů na lobbying proti tomuto zákonu. Postupná deregulace systému vyústila v roce 1999 v definitivní zrušení tohoto zákona. Mimo jiné umožňovala bankovnímu sektoru obchodovat s novými finančními instrumenty jako jsou MBS (mortgage-backed securities), CDO (collateralized debt obligations) a umožňovala zřízení SIV (structured investment vehicles). Všechna tato písmenka jsou zjednodušeně balíčky různých půjček a jsou obchodovány po celém finančním sektoru v globalizované ekonomice celého světa.
Zde je počátek - v roce 1999 konečně bankéři zlomili regulaci a hlavně investiční banky, které do té doby nesměly na burzu, se mohly pustit do zhoubného díla!!! Začíná období "kasínového" kapitalismu , kdy bez regulace je vše dovoleno!!!
Další vývoj je jasný , hry bankéřů na Wall streetu nesou svoje jedovaté ovoce!Nejhůře postižený je hypotéční trh, který posléze sebou strhává všechny další segmenty.

Zde zkopíruji s článku:
Financial Times oznámily, že William White, bývalý hlavní ekonom BIS, také „tvrdil, že po dvou letech vládní podpory finančního systému máme nyní řadu bank, které jsou ještě větší – a nebezpečnější – než kdy předtím“, což také „tvrdil Simon Johnson, bývalý hlavní ekonom Mezinárodního měnového fondu“, který „řekl, že odvětví financí má vliv na americkou vládu“ a jízlivě uvedl: „Zotavení nebude, dokud nezničíme finanční oligarchii, která blokuje základní reformu“.

Prosím všechny , přečtěte si pozorně ještě jednou poslední větu!!!!

A blbému Vojtovi 49 vzkazuji, aby si šel někam do koutka nafackovat za všechny provokační bláboly, které zde vybleje!!!

201961

07.10.2009 18:45

Japonsko prověří tajné bezpečnostní dohody s USA

Nová levicová vláda v Japonsku především přemýšlí o daleko užší spolupráci s Čínou

Laskavý 88.?.?.?

Amerika je už pomalu ekonomicky chcípající kobyla a Japonsko nabité špičkovými technologiemi přemýšlí, kde by se mohlo uplatnit a najednou nachází zcela "našlápnutou" a připravenou Čínu! Proto se chce zbavit neperspektivního souputníka - USA!
Pokud se opravdu spřáhne Čína s Japonskem, tak nám všem Pámbů pomáhej!!! To už potom můžeme zavřít všechny fabriky a všechno se bude v prvotřídní kvalitě a za malé ceny vyrábět v tomto koutě světa a ostatní jenom budou čumět a sbírat nějaké drobky!!!
140 milionů Japonců a miliarda 300 milionů Číňanů budou velet světu a to bude teprve fičák!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

201966

10.10.2009 12:21

Kolaps dolaru? Čeká jej „arabský naftový šok“?

Základní problém dolaru je každoroční těžký deficit zahraniční ho obchodu , hlavně s Čínou.

Laskavý 88.?.?.?

Když přijdete v USA a dnes nejenom v USA do některého obchodu,cca 90% zboží je vyrobeno v Číně,Vietnamu a dalších zemí regionu.
Každoroční deficit zahraničního obchodu USA je více jak 200 miliard USD a stále stoupá. Každým rokem se zvyšuje zadlužení USA a tento trend není možné udržovat do nekonečna.Věřitelské země řeknou dost i za cenu ztráty odbytu, protože neustále vyrábět na dluh není možné!Nehledejte za těžkým až katastrofálním propadem dolaru nějaké záhady! Prostě USA "žerou" na dluh a už přehnaly míru! USA dluží obrovské sumy také Japonsku a jak se zdá , dochází po zvolení levicové vlády v Japonsku sblížení s Čínou a takový politický a ekonomický tlak by USA nemusely ustát. Ve hře je také Rusko, které sice nepředstavuje tak silného obra v ekonomice, ale má karabáč na USA , jaderný potenciál, takže se USA budou muset chovat slušně.
Fakt, že se producenti ropy a další státy domlouvají na odchodu z dolarové zóny je pouze důsledkem astronomického dluhu, který USA vytvořily a teď nikdo neví , a myslím , že i v USA, jaké zvolit východisko k řešení situace.Dluh narůstá každým měsícem a není nikoho , kdo by řekl dost v USA.Když se nenajde nikdo v USA,nastane odchod světa od dolaru s málo předvídatelnými důsledky.Vůbec si nedovedu představit , co všechno je na dolaru závislé.Doufám, však , že má svět dostatek rozumu,aby takovou změnu uskutečnil postupně, bez politických a sociálních otřesů,které by pocítily ekonomiky všech států a zaplatily tak za neodpovědnou politiku USA! Myslím, že v současné situaci, ani vyvolání nějakého většího válečného konfliktu USA nezachrání.
Budou se muset Američané uskrovnit a také začít něco vyrábět a přestat válčit, jiná cesta není! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

202159

11.10.2009 23:54

Ekonomické zotavení je iluze

RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby

Laskavý 88.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=YDXPBdQkDUs&NR=1
Vynikající video od analytika z Argentiny - české titulky!!!!! Nemusím se vším souhlasit, ale názory velice jasné! Autor tvrdí, že krize není u konce a především její konce nemusí být tak veselé!

http://www.youtube.com/watch?v=YDXPBdQkDUs&NR=1

[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

202249

12.10.2009 00:06

Ekonomické zotavení je iluze

RE: Bankovní krize vs. krize z nadvýroby

Laskavý 88.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=YDXPBdQkDUs&NR=1

202250

12.10.2009 13:03

Michael Moore píše Obamovi

Obama si cenu zaslouží

Laskavý 88.?.?.?

Celá velmocenská politika má také nějakou setrvačnost! Buďme rádi i za nějaké změny , i když malé. Za politikou v USA stojí mnoho zájmů nadnárodních korporací,zbrojařů , kapitálu, bank a dalších mnoha institucí a Obama si nemůže jenom tak dělat co chce!!! Nakonec v rámci demokracie zastupuje všechny , jak ty bohaté, tak ty chudé, takže se musí ohlížet na všechny. Třeba ukončit válku na ráz v Afganistánu také nejde - USA zabředly do stejné politické a vojenské šlamastyky jako ve Vietnamu a bude stát mnoho úsilí jednou rozpoutaný válečný konflikt zastavit. Každý dnes ví, že je "válka" v Afganistánu "prohraná" a bylo by na místě poctivě říci - zde nejde vnucovat celému národu naše demokratické hodnoty, když o ně převážná část společnosti nestojí a jediná cesta je postupný vývoj, který bude ještě hodně dlouhý. Stejný vývoj čeká KLDR a Kubu , kde už jsou na cestě k jiné lidštější společnosti.Cesta je jasná, velkým příkladem je právě "komunistická" Čína , která se mění před očima a kde zcela jistě dojde po změně ekonomiky i k postupným změnám politickým, které jsou již patrné!Svoboda je velmi křehká květinka a zatímco paradoxně svobod v těchto zemích pro občany přibývá , v USA se vláda až do teď snažila svým občanům svobody zkrátit!!! Nic netrvá věčně, ani láska k jedné slečně , jak se zpívá v jedné písni a všechny změny podobného charakteru potřebují svůj čas a vývoj. Proto také nemůžeme chtít po Obamovi, aby se všechy změny staly přes noc!!! Cesta je nastoupená dobře, teď jenom doufat, že se mezitím USA nezřítí do nekontrolovaného ekonomického kolapsu a ten by znamenal daleko větší katastrofu pro celý svět, než jsou nějaké "pomalé" změny prezidenta Obamy. [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích]

202274

14.10.2009 00:09

Disidentská rodina proti české státnosti. Kdo zastaví Havla, Uhla, Urbana?

Jenom se divím naprosté neinformovanosti a doslova kecům především pana 85

Laskavý 88.?.?.?

Především je nutné si jasně říci, že žádné "dekrety" prezidenta Beneše nejsou rozhodující!
O odsunu a zabavení majetku 3,5 milionu sudetských Němců rozhodli vítězné mocnosti, USA, SSSR, Británie a Francie na konferenci v Postupimi!!! Ukažte mně nějakého blbce i nejblbějšího historika, který bude tvrdit ,že Beneš mohl po válce rozhodnout o odsunu 3,5 milionů Němců bez majetku z území ČSR do okupačních zón Německa!!! Takže pokud si Němci na někoho stěžují , tak na vítězné mocnosti a nikoliv na prezidenta Beneše!Ten nemohl o jejich odsunu rozhodnout!!!!!!!!!!
Zároveň bylo dohodnuto, že těchto 3,5 milionů Němců bude odškodněno z reparací, které měla ČSR čerpat od Německa, což se také stalo!!! V rámci propagandy "sudeťáků" se tiše zamlčuje, že všichni odsunutí Němci z ČR byli v Německu postupně odškodněni/a dobře odškodněni!/ a byli jim vyplaceny náhrady za ušlý majetek , který byli nuceni zanechat v ČSR! Jistě byl trochu rozdíl mezi východní a západní zónou Německa, ale to již nebyl český problém! Takže rozhodující započítatelná část válečných reparací , které ČSR obdrželo po válce , je právě majetek odsunutých Němců!!!
To , co jsem zde popsal jsou holá fakta, všechno ostatní je úplně blbá propaganda tzv. "vyhnanců"!!!
Ještě k těm "vraždám", které se skutečně děly, ale nelze na ně koukat prizmatem dnešního pohledu.Vím hodně a dal jsem si práci při studiu těchto jevů! Těžko lze soudit člověka, kterému se vrátila z koncentráku 35 kg troska člověka - máma, táta, bratr apod., že mu "prdlo" v bedně a šel se psychicky ukojit na jiném Němci!!! Je to strašné, ale válka nebyla procházka růžovým sadem a kdo seje vítr, sklízí bouři!!! Tím ale neomlouvám opilé sadisty, kteří třeba v Pohořelicích u Brna se v hospodě ožrali a potom šli do sběrného tábora a tam umlátili několik Němců lopatama!! Je dobře, že už mládež jak v Německu, tak u nás, má úplně jiné zájmy a starosti a také mnoho starých vyhnanců se přijede do Česka podívat a ze svými starými sousedy se obejmou a zavzpomínají na časy , kdy byli mladí a chodili spolu tancovat!!!
To jenom takové hyeny jako je Posselt a další, jitří staré rány a to především kvůli majetku! Proto také tak kvičí, když jim chce Klaus navždy zavřít kohoutek!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

202385

15.10.2009 23:14

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

H.Linek má vzláštní poruchu - profesionální papouškování masmédií, vzláště naší ČT!!!

Laskavý 88.?.?.?

Tak nevím, čím je H.Linek zainteresován, že nám zde opakuje oficiální propagandu masmédií, což jsou povětšinou nekonečné a stále stejné bláboly! Nemusel by si dělat škodu a zabíjet čas, pokud snad takovou činnost nemá v popisu jeho "vedlejšího" trollového zaměstnání!!! Lidově se takovému úkolu říká "obecný nasírač", anebo Pepek Vyskoč!!! A teď k věci!
Velmi dobře zde popisuje záležitosti Méďa Béďa, ale ještě bych dodal, že se věci mění a pokud se přihodí, že USA jako hlavní protektor Izraele postupně ztratí svou moc , budou muset také "jestřábi" v Izraeli pěkně pokorně přilézt ke křížku a složit účty ze svých zločinů !!! Dokonce si myslím, že bychom se opravdu už konečně mohli dočkat i mírového uspořádání, protože některé zásadní "levárny", které Izrael napáchal a které už nejdou mediálně do nekonečna hájit, musí najít nějaké brzké řešení.Příkladně je to třeba okupace Golanských výšin, otázka uspořádání Jeruzaléma a další záležitosti. Obama je obezřetný politik, ale přeci jenom na Izrael bude tlačit, aby byly nejkřiklavější nepravosti napraveny a mírový proces mohl pokračovat. Prostě Izrael začíná být nepříjemný problém pro celou světovou politickou scénu a čím dříve si to židé uvědomí, tím lépe pro ně, i pro ostatní zainteresované státy!!! [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

202588

17.10.2009 20:12

Váleční zločinci se stávají rozhodčími ve věcech práva

Pražák by mohl být trestně postižen za šíření rasistických nenávistných bludů!!!

Laskavý 88.?.?.?

Zajímavý text z Halonovin - prostě budeme se "modlit" k holokaustu - trochu už mne to připomíná budhistické modlitební mlýnky!!! Fakt je to otrava - židé za války trpěli, ale pořád dokola - holokaust a židé - každý den ve zprávách, hlavně na ČT, to už i ta NOVA je normálnější!!!

"Informační válka je postavena na dvou principech. Především je to vnucování světovému veřejnému mínění představy Izraele jako oběti arabského terorismu (pro legalizaci trestných expedicí proti Palestincům, Libanonu a Sýrii). Druhým principem je trvalé připomínání holocaustu, což má Izraeli dovolit udržovat lidstvo ve stavu věčného pocitu viny - aby byl jednou provždy považován za stát, který nejvíce utrpěl ve světové válce a je proto hoden největších morálních i materiálních kompenzací. Zamlčuje se skutečnost, že v době holocaustu byli Židé občany Německa, Rakouska, Maďarska, Slovenska, Chorvatska a dalších států, které se dobrovolně podílely na jejich vyvražďování. Zdravý rozum nám vnucuje představu, že kompenzace by měly platit zejména tyto státy. Zatím však nepřetržitým přetřásáním tématu holocaustu se záměrně vytvořila virtuální situace, ve které se zapomnělo na oběti SSSR, Rudé armády a evropských komunistů, kteří bojovali proti likvidaci Židů od počátku nástupu Hitlera k moci a zabránili ještě větším masakrům." [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

202738

21.10.2009 18:18

Bohatí vytunelovali ekonomiku

RE: To v Maďarsku:

Laskavý 88.?.?.?

"Maďarská ekonomika je projedena. To je veřejným tajemstvím. A kupodivu ji neprojedly elity, leč prostí lidé. Teď si budou muset hodně, ale opravdu hodně utáhnout opasek. Není zbytí."

Zde se můžete všichni přesvědčit, jak Vojta 49 nekonečně kecá!!!
Oni ty elity , ty oslíku Vojto 49 tu zemi řídily - 20 let "demokraticky" podle tržních kapitalistických metod a nadělali takový "záser" a takový dluh, že už jim ani MMF nechce dát ani vindru, protože to zase nalejou do bezedného hrnce!!!!
Prostí lidé se chovali tak, jak je elity obelhávaly a okrádaly!!!!
Stejně jako v Lotyšsku, kde k tomu měli ještě zavedenou rovnou daň, kterou chce u nás aplikovat ODS, další podobný prolhaný ,"demokratický" , tržní zloděj!!! A za těmi elitami jako hák ze zdi čumí taková numera, jako je Soros a jiné "nepostradatelné" zlodějské veličiny, právě z toho vyvoleného etnika!!!! Skoro za vším je lze najít, takže Vojta 49 nelži a přestaň nasírat!!!!
Máš tady svojí trollovou službu v nasírání!!!! Proč píšeš tak prolhané komentáře? To už je lepší poslouchat ČT1 a NOVU, tam alespoň mají lži nějakou úroveň!!!! Vojta 49 je jenom slabý ucintaný odvárek!!!!!!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

202951

25.10.2009 22:29

Vakcína je možná nebezpečnější než samotná chřipka

H.Linek má vzláštní poruchu - profesionální papouškování masmédií, vzláště naší ČT!!!

Laskavý 88.?.?.?

Nebudu se příliš rozepisovat - velká část našich lékařů se nedá očkovat!!! Přesně to řekl prezident lékařské komory ČR MUDr.Milan Kubek,že je velmi podezřelé, když firma , která vyrábí vakcínu se
distancovala od vedlejších účinků a také si dala jako podmínku do smlouvy, že nebude za škody z vedlejších účinků ručit, ačkoliv jiné standardní smlouvy jsou s ručením!!!!!!!!!!!!!!
Takže H.Linek zase kecáš, jako obvykle!!! Hele , já ti poradím!!!
Pusť si televizi,nejlépe když vysílá NOVA, uvař si kafe a vlez si do ní a bude ti dobře a tady přestaň otravovat!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

203221

27.10.2009 02:52

Evropě hrozí sociální rozklad

H.Linek je zářným příkladem,jak se lze zaseknout a kecat rétorikou před 30 lety!!!

Laskavý 88.?.?.?

Nesmysl z komunistického bulváru - je smutné zjištění, že ruská Pravda je dnes serioznější zdroj informací, než leckterá americká média, hlavně televize!!! Lhát a oblbovat občany, hnát je do vražedných válek pod záminkou prolhaných důvodů /potom se trapně omlouvat, ale kdo se omluví těm mrtvým / je zcela specifická americká záležitost!!! Politruci z Fox News lžou a bubnují do války neustále!!!
Zadluženost u nás je na obyvatele cca 120 000 korun , ale v USA činí dluh na obyvatele v přepočtu na koruny astronomické číslo cca 2,5 milionu korun a stále stoupá!!!
Práce "odešla" na "východ" a už se hned tak nevrátí a tak je v USA skutečných nikoliv 10% nezaměstnaných, ale spíše 20% , když bychom vzali naše evropská kritéria!V USA po pár měsících "vypadne" nezaměstnaný ze statistiky a tím je nižší směrné číslo.
On sice hlad v EU a USA není, ale co se stane až někdo řekne dost
a dál se není možné zadlužovat a taková chvíle se blíží rychlým tempem!!!
Bohužel krize teprve začala,protože ten hlavní náraz přijde, až se budou muset začít splácet dluhy! To se to žere, když to někdo platí, jak stojí ve Švejkovi!
V Rusku je dnes příkladný kapitalismus, ale bohužel v Americe je dnes zhoubný nádor bankovního komunismu , který se jako infekce roznesl po celém světě! Proč lžou o tržním hospodářství a potom "nalejou" do bank cca 700 miliard USD z daní!!!!
Prostě Amerika je dnes úplně v prdeli a stojí před pádem do propasti - nevím , jak by se mohla zachránit, před prudkým otřesem a sociálními kravály!
Evropa má také jako celek hodně problematické finance, ale není na tom tak špatně jako USA!
Rusko nemá úplně dobrou životní úroveň, ale tam je rok od roku vidět nějaký pokrok, hlavně ve městech, oproti tomu se Amerika postupně propadá a nějaké pomyslné dno je zatím v nedohlednu!
Krize v Evropě ani zdaleka nekončí,musí opustit trh ještě mnoho kapacit, jenom v automobilovém průmyslu jde asi o 30% výrobní kapacity nad spotřebou, takže se bude "řezat", ale Linek má asi nějakou krizi v kalhotech, když tak nehorázně kecá!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

203320

27.10.2009 15:02

Irák: Katastrofální a šokující oficiální statistika

Americké

Laskavý 88.?.?.?

Možná by teď americká prolhaná a zlodějská soldateska hrozně ráda špendlíčkem hrabala, aby našla nějakého nového "diktátora" jako byl Sadám, za kterého byl Irák relativně velmi spořádaná země a kterého USA naprosto plně po mnoho let podporovaly i když "plynoval" Kurdy a dopouštěl se dalších lumpáren. Američtí okupanti ale Sadáma ve všech parametrech překonali, také v mučení a vraždění!!!
Musíme oslavit slavné "vitězství" USA v Iráku , po kterém zůstává rozvrácená země na pokraji občanské války, kde nic nefunguje a kde se vraždí na potkání, každý s každým.Časované bomby v podobě Kurdů,kteří jenom čekají na příležitost, se také dočkáme!!!
Teď jsou američtí okupanti zalezlí jako psi v betonových kasárnách a nesmí ani vystrčit nos a už se každý okupant modlí, aby mohl irácké peklo velice rychle opustit!Takové je "vitězství" a lá USA v Iráku! Myslím, že už ani ta ropa za takový kolosální mezinárodní bordel nikomu nestojí!!! Tak si zase šlápli USA do hodně velikého a smrdutého lejna!!!
Amerika poslední dobou připravuje světu samé pěkné věci - celosvětovou ekonomickou krizi,válečné vředy na těle planety v mnoha místech!!! Kam vkročí posledních 20 let nějaký okupant z USA, zavládne jenom chaos a zmar! Afganistán si chlapci z USA ještě řádně "vymlsají", protože z Iráku potupně zdrhnou, ale v Afganistánu se celkem nepokrytě schyluje k dalšímu Vietnamu - to není můj názor, ale mnoha čelných vojenských expertů z USA!!!

(Cenzurováno. Osobní výpady a urážky jiných diskutujících jsou zde zakázány. Editor)

A protože naši "kamarádi" z USA blbnou na kvadrát, budeme také my platit za zločinná rozhodnutí Bushe a jeho party v Iráku a Afganistánu!
Tak už máme co jsme chtěli a od takových některých amerických šmejdů už nechci žádný radar ani nic podobného! Budou si muset nejdřív pěkně udělat pořádek doma a potom se mohou "sr@át" do světa!!!Fuj, fuj, fuj, pryč s americkým fašismem! Kam se to USA dostaly? To už snad i v Albánii mají dnes lepší lidská práva , než v kolébce demokracie USA ! Modlím se a doufám, že se v samotných USA najde nějaký nový Abraham Lincoln a vrátí tuto zemi nazpět ke kořenům! Pokud se tak nestane , čeká celý svět kolosální prů@ser nekonečných rozměrů!!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

203353

27.10.2009 21:22

Irák: Katastrofální a šokující oficiální statistika

Právě,že to jsou Američané, kteří mučí a zabíjí!!!

Laskavý 88.?.?.?

Ale abychom byli přesní a objektivní, na většinu této špinavé práce si válečná svině Bush a jeho partička najala soukromé
hrdlořezy, se kterými se šábovala o tučné provize!!! Třeba jako byla společnost Blackwater, která "vycucala" na zakázkách cca půl miliardy USD a po provalených skandálech se raději přejmenovala, ale působí v Iráku nadále!!! Takže ,abychom všechno svinstvo neházeli na US ARMY!!! Armáda musí mít ještě známky legality a zachovávat nějaké předpisy a protože armáda přeci jenom také zachází s velmi drahou a nebezpečnou technikou, musí v ní panovat pořádek, protože "bordel" v armádě znamená také v mnoha případech vlastní ztráty. Kolik vojáků padlo ve Vietnamu vlastní palbou?
Vraždění a mučení Iráčanů prováděli z velké části právě příslušníci těchto "soukromých" "ochránců"!!! Myslím,že na takovou ochranu nezapomenou Iráčané po několik generací!!!
Také čtyři vykuchali za živa a pověsili na most do Falůdži
a tady se proamerická světová propaganda mohla strhnout, že ti zlý Iráčané umučili a zabili čtyři "hodné" a nebohé Američany, kteří jim přišli pomoci!!! Z toho by se jeden pozvracel!!! [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

203393

28.10.2009 00:02

Irák: Katastrofální a šokující oficiální statistika

Pozor,pozor , H.Linek vede boj za demokracii!!! Ať se nazadýcháš!!! To je fuška!!!

Laskavý 88.?.?.?

(Vymazáno včetně návazných příspěvků. Máte varování. Pokud nepřestanete osočovat a urážet diskutující, budete vyloučen. Bude to vaše nejméně čtvrté vyloučení. Editor)

203407

28.10.2009 03:45

H1N1: Genocida v přímém přenosu nebo omyl?

Velká část lékařů a zdravotníků v ČR očkování proti prasečí chřipce odmítlo!

Laskavý 88.?.?.?

Výrok prezidenta lékařské komory MUDr. Milana Kubka byl jasný a přímočarý - nemáme důvěru v očkovací látku, jejíž výrobce odmítl nést záruky a škody za vedlejší účinky!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

203427

28.10.2009 05:06

Jsme chabí vlastenci, natož čeští nacionalisté

Rozmíšky mezi Čechy a Němci v ČSR - zásadní důvody a ty byly především sociální!

Laskavý 88.?.?.?

Je pravdou , že se část Němců ocitla v ČSR nějakým nedopatřením, ještě v roce 1919 byl třeba střet v Kadani za účasti armády, ale potom jak se ČSR vyvíjela, byli Němci rádi, že jsou v ČSR, protože po válce byla hospodářská situace v Německu zoufalá a jejich životní úroveň byla o hodně lepší!
Zvrat nastal po krizi 1929 a v několika následujících letech, kdy třeba v roce 1931 dosahovala nezaměstnanost v Sudetech více jak 50% , protože lehký průmysl - textil, sklo, byl daleko více zasažen krizí, než v jiných částech republiky a německé obyvatelstvo v Sudetech hodně trpělo bídou a hladem.
A to byl ten hlavní důvod, proč se Němci ze Sudet politicky posléze po roce 1935 houfně přidali k Henlainovi a Hitlerovi!!! Prostě tyto nacionálně socialistické strany slibovali práci a prosperitu! Většina jevů ve společnosti je daleko jednodušších, než se zdá a není nutné za vším hledat vypjatý nacionalismus!
Mnoho Němců ze Sudet bylo také tradičné sociálními demokraty a tyto strany a jejich voliči byli proti rozbití republiky, ale byli překřičeni násilnou lůzou hnědokošiláčů a ordnerů!!!
Že se na zábavách a při sportovních utkáních Němci s Čechy prali, to byl takový folklór - v sobotu se poprali a v pondělí už zase byli kamarádi, třeba v Liberci, kde takové půtky byly skoro každý týden a na zábavě se tehdy poprat patřilo k dobrému sousedskému tónu! Celá společnost byla dvojjazyčná a každý se uměl v českém a německém prostředí pohybovat, třeba i v Praze,kde byla velká židovská obec a ta měla ještě další jazyk - jidiš, i když převážně hovořili židé německy!
Skoro každý Němec se dokázal s Čechem domluvit a nikomu to nedělalo veliké obtíže a kdyby nepřišel Hitler, mohla taková společnost vedle sebe žít v poklidu další stovky let!!!
Možná, že teď všechny překvapím, ale Němci ze Sudet nebyli špatní lidé a měli se s Čechy docela rádi a měli na sebe za ty roky soužití návyk, pokládali druhé jinak hovořící sousedy za naprosto normální přirozenou součást jejich života, až do cca roku 1936 kdy začal pronikat z Německa jed fašizmu! Je hrozné , jak jedna zrůda, jako byl Hitler, dokáže rozvrátit společnost a napáchat tolik zločinů!!! Je dobře znát historii a nenechat se od nějakých diletantů a pisálků opíjet rohlíkem a zase jim skákat na jejich nacionální hrátky!!! Posselta bych nechal veřejně vymrskat z Česka - ten by se tady nesměl ani ohřát!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

203436

28.10.2009 23:51

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Na obranu Strigy

Laskavý 88.?.?.?

Nevím, zda má pan Buřič úplně pravdu. Už jsem zde o tom mluvil, že se opravdu dostali Němci do ČSR tak trochu z leknutí, ale když se ČSR po roce 1920 stabilizovala , byli rádi , že zde jsou , protože vedle v Německu, když si šel koupit člověk chleba, musel přinést marky v prádelním koši, jaká byla strašlivá hyperinflace!!! Výplata se dávala každý druhý den,aby nedošlo ke znehodnocení peněz!!! Takže mezi roky 1920 až 1930 byla mezi Němci v Sudetech s Čechy velká spokojenost.Pak přišla krize a obrovská nezaměstnanost, hlavně v Sudetech a potom začala bubnovat vábnička Hitlera a "nácků" a bylo po soužití!!!
Jsem přesvědčen, že za normálních ekonomických a politických poměrů,svazek Čechů s Němci v jednom státě by v pohodě fungoval až dodnes. Nelze tedy apriorně vinit jednu nebo druhou národnost z nějakých zásadních špatností a vlastností!!! To je zásadní hloupost!!! Blbý a zlý Čech nebo Němec zůstane tím blbým a zlým hovádkem s Hitlerem nebo bez něj, ať již je vyhnaný nebo "jenom"
odsunutý!!!! Pouze okolnosti umožnili, aby se špatné vlastnosti některých jedinců ukázali v plné nahotě a "kráse"!!! Je velice dobře známo, že převážná část dozorců a hlídačů v koncentračních táborech za války, byli naši blízcí a "bodří" Rakušáci a jaká
dokázali dělat svinstva a kurestva a po válce se nějak dokázali
dobře "schovat",protože vlastně ti nejhorší byli přeci Němci!!!
Žádný soud nemůže být černobílý a paušální ,který poukazuje jenom na jednu národnost!! Vždy jsou za vším konkrétní lidé, u Němců snad o to horší, že se nechali nacistickou propagandou dokonale zblbnout!!! To je veliké nebezpečí dnes třeba v USA nebo i u nás, že jsme jako ovce zpracováváni každý den zase jednostrannou propagandou ke stále krásnějším kapitalistickým zítřkům k úplně blbému konzumu bez pravidel a společnosti o které zpívá Kryl, kde mají lidé místo duše tlamu!!! [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč] [pláč]

203532

29.10.2009 01:52

Irák: Katastrofální a šokující oficiální statistika

RE: Ani tito ludia su obeti islamskeho fasismu

Laskavý 88.?.?.?

(Zrušeno, osobní výpady. Máte druhé varování. Editor)

203546

29.10.2009 02:00

Jak to vidí naši němečtí sousedé

RE: Tak nevím

Laskavý 88.?.?.?

Nálepkovat může pouze hloupý člověk a nejhorší je "nálepka" všeobecná - jsi Němec, tak musíš takové vlastnosti, jsi Čech, tak musíš mít zase jiné všeobecně uznávané vlastnosti!
Tady začíná a končí celý problém a také začíná a končí každá smysluplná diskuze!!!

203547

30.10.2009 22:02

Zbraně s ochuzeným uranem: Mrtvé děti v Iráku a Afghánistánu jsou smutnou skutečností

Chyby v překladu nejsou vůbec důležité

Laskavý 88.?.?.?

Spíše bych uvítal , kdyby se nějaký odborně zdatný diskutér, pokusil odpovědět na právní souvislosti použití DU a právní řešení!
Při prohlášení o vyhrané válce v Iráku se musím silně pousmát - je to takové Pyrrhovo vítězství, kdy jsou nuceni okupanti z USA "smrdět" v betonových pevnostech,ze svěšenými ocasy a nesmí vystrčit ani nos, protože se jako okupanti chovali jako slon v porcelánu několik let a pokud by zase vyrukovali na veřejnost, stávající politická garnitura , která je instalována v Iráku , by to politicky nemusela přežít! Irák je už hodně unaven z násilí, zabíjení statisíců, které má na svědomí US ARMY a také ještě z větší části privátní zabijáci, kteří jsou placeni vládou USA!!!
Společnost je záměrně rozvrácená, podle vzorce, rozděluj a panuj, kde dnes v Iráku proti sobě stojí a nevraží , každý s každým! Samostatnou kapitolou jsou Kurdové, kteří jenom čekají na příležitost, protože budou chtít uplatnit svoje nezadatelné mezinárodní právo na sebeurčení a jejich požehnaně, cca 30 milionů a takové množství obyvatel není možné jenom tak přehlédnout. I když tady si myslím, že by tenhle proces mohl proběhnout nenásilnou cestou! Takového vývoje se ale bojí USA jako čert kříže, protože se může stát,že se všechny frakce v Iráku spojí a prvního koho vykopou ze hřiště bude USA a až potom se budou dohadovat spolu a to opravdu dohadovat, protože mrtvol a vyhnaných občanů z Iráku je už přespříliš! Politicky v Iráku
prohráli USA na celé čáře a už jsou jenom takovou smutnou odcházející stafáží! Hromady pobitých a umučených Iráčanů budou hovořit ještě za desítky let a budou těžkou politickou zátěží v celé oblasti a myslím, že i na celém světě!! Napadat státy,vraždit a mučit jejich občany na podkladě vylhaných a prefabrikovaných důvodů se nevyplácí a USA budou muset přijmout účet i bez hostinského!!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

203734

02.11.2009 02:21

Japonský koaliční partner odmítá návrhy na zachování americké základny

Japonsko se začíná sbližovat s Čínou, jak upadá vliv USA v oblasti.

Laskavý 88.?.?.?

Nelze se divit, že se levicovější vláda v Japonsku začíná "kamarádit" s Čínou, která především drží KLDR na obojku a zaručí Japonsku bezpečnost, lépe než USA! Také se zvyšuje spolupráce v hospodářské oblasti mezi Japonskem a Čínou, jak přímou, kdy japonské firmy dostávají v Číně veliké zakázky, tak i v oblasti investic, kdy Japonsko jako druhá světová ekonomika si přeci nemůže nechat v Číně utéci příležitosti.Je možné předpokládat, že dojde brzo k nějaké změně režimu v KLDR a tím také vlastně zanikne důvod, proč by USA měly ještě v oblasti setrvávat, protože mezi Japonskem, Čínou, Jižní Koreou a Ruskem dochází v této oblasti světa k velikému sblížení, jak na poli ekonomiky, kdy Japonci silně investují na Sibiři do zdrojů surovin a energií a posléze s Čínou, kde najdou velké uplatnění svých vysokých technologií ve výrobě a službách, tak v politice.Nikdo pro nikoho již nepředstavuje nějaké nebezpečí,jako za doby studené války a tím také začne být vojenská přítomnost USA v oblasti zbytečná.
Jenom se děsím doby, až se celý tenhle technologickoekonomický "čínskojaponskokorejský" kolos zvedne a vyrazí na poslední hospodářskou zteč ostatního zbytku světa!!!
Do států, které se začínají v této oblasti ekonomicky zvedat a budou také postupně expandovat do světa po vzoru Číny, je možné přiřadit též Vietnam,především výrobou potravin.Jenom pro zajímavost uvádím, Vietnam má největší zásoby kvalitního černého uhlí na světě, zatím skoro netěžené! [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

203857

02.11.2009 03:35

Co jsou to vlastně peníze?

Moc hezký článek - bude asi potřeba už brzo vytvořit mezinárodní platidlo mimo dolar.

Laskavý 88.?.?.?

Jenom drobnosti k překladu - ...dolary, !šterlinky! nebo eura ...
šterlinky není slovo, které se používá - mělo být myšleno libry šterlinku - dnes se používá jenom slovo libry, popřípadě britská libra, protože je také skotská libra a další.
V doplnění překladatelky je ...Nezávisí ekonomičtí ekonomové projektu Proti zradám společnosti elitami.) ... tam nějaká slova chybí,nebo tam úřadoval tiskařský "rarach"!
Jinak článek je výborný a myslím, že vlastně již popisuje současný stav, kdy se některé silné státy světa začínají domlouvat, že vytvoří mezinárodní směnou jednotku / mezinárodní peníze, které by měly především sloužit v mezinárodním obchodě, který trpí nestabilitou dolaru, jako rezervní měny/ - Čína,Rusko, Brazílie,ropné státy a další země.
Tady již není ani tak snaha útočit na dolar, který se sám potácí
nad propastí, zásluhou obrovského dluhu USA, ale mít k placení na světě spolehlivou měnu, která není závislá na dolarových turbulencích, které nelze v poslední době ani předvídat a které
světovou ekonomiku poškozují nebývalou měrou. Myslím, že již samotné USA chápou , že dny dolaru, jako světové rezervní měny jsou sečteny a je nutné zavést jiný finanční světový instrument - nadnárodní měnu , která bude všude uznávaná a která v plné míře převezme roli globálně zúčtovatelného všeobecného platidla!
Nemám tušení jak budou řvát americké privátní banky sdružené ve FED, ale to si měly uvědomit dříve, když svojí rozežraností zavinily dnešní světovou krizi!
Banky a především ty investiční mají sloužit zákazníkům a nikoliv se svěřenými penězi hrát na burze "ruletu" a dělat z burzy kasíno, kde také burza nemá primárně posluhovat a sloužit "spekulaci" s penězi, nýbrž k alokaci kapitálu , pro potřeby národního hospodářství a firem na burze kótovaných.Proto je nutné postupně zavést mezinárodně kontrolovatelnou měnu, mimo dolar a bez dominance jedné měny národní. Krize, která zdaleka není u konce, nás dostatečně na celém světě "vyškolila" a je téměř jisté, že k vytvoření "světové" měny zcela jistě dojde! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

203859

03.11.2009 22:15

Prezident podepsal

Já si myslím, že LS je nejenom protiústavní , ale je docela obyčejně hloupá !

Laskavý 88.?.?.?

Dal jsem si práci a LS jsem si přečetl,spíše se jí "prokousal", protože ona ke čtení moc není!Je jasné a nechci se tady rozepisovat,jaká jsou jsou tam všechna zvěrstva / už o tom bylo napsáno dost/, především tím,že je možné přehlasovat menší státy , i když ty mají také možnost se sdružit, ale je to takové celé těžkopádné a jsem přesvědčen, že se brzo bude legislativa EU měnit, protože pod LS nebude fungovat! Stojíme teprve na počátku krize a je dost dobře možné, že Klaus odpískal svojí neochotu podepsat paskvil LS, protože kdyby nepodepsal, mohli by na něj eurokrati jako na záminku potom svádět případné těžké ekonomické propady, které EU čekají!Jsem velmi zvědav, jak se zhostí Brusel řešení vysoké a stále stoupající nezaměstnanosti, skoro neřešitelného problému zemědělských dotací /Francie se brzo prostávkuje k světlým zítřkům!!!/, imigrace,propadu produkce ve všech ukazatelích / Čína začne masivně vyrábět auta a my půjdeme vyrábět dřeváky! / - některé státy již úplně vypadly z udržitelného bankovního systému jednotné měny - Řecko - Itálie a Španělsko má veliké problémy.Z nových států je ekonomicky v řiti celé Pobaltí, Maďarsko a my máme také dobře našlápnuto k neřešitelnému státnímu dluhu! - Zde bych učinil poznámku, že za 20 let demokracie jsme si "vybudovali" více jak bilionový státní deficit, který stále narůstá a od nikoho rozumného v politice jsem neslyšel , jak ho budeme splácet! Asi ho za nás "zatáhne" EU!!! / Není vyloučeno, že se některý stát EU při takovém bordelu v hospodářství rozhodne a z EU bude chtít vystoupit! Potom se začnou teprve eurokrati chytat za hlavu , co vymysleli za blbost, jako je LS! Malému dítěti, také můžete horem dolem říkat, nesahej na ty kamna, spálíš se a stejně jde a sáhne si! Podobně dopadne LS! EU z LS jsou také velmi horká kamna, ale ty puchýře budou hodně bolet!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

204022

08.11.2009 00:05

O lidech a bramborech

Je to trochu od tématu , ale jak bylo za bolševika a zdali také s vaničkou nebylo vylito dítě!

Laskavý 88.?.?.?

Každý soudný člověk měl v roce 1989 bolševika už plné zuby a poslouchat ty kuní držky, Jakeše a Bilaka, co měli místo mozku rudou hvězdu, bylo za trest!!! A proto šel "bolšán" od válu, ale nějak se nám zadními vrátky v jiné podobě vrátil!
Jenomže jsme zapomněli na druhou stránku věci a tou byla část
"socialistické ekonomiky" , která měla být zachována. Všechno privatizace nezachrání a také plán není úplně k zahození.Už se dnes zase mluví o plánu, protože mít rozpočet jenom na jeden rok u mnohých ekonomických záměrů nepostačuje - velké liniové stavby, energetika a další věci.
Třeba příkladně,když budu konkrétní , od roku 1970 do roku 1989 bylo postaveno více jak 2,5 milionů bytů a v těch posledních letech se již naučili stavět,takže jsou dodnes tzv. "paneláky" předmětem velkého zájmu a na realitním trhu především v Praze velmi žádané,jako laciné bydlení! Proč nemohla být tato státní výstavba alespoň v nějaké míře zachována? Ostatně je to tak v celé Evropě, že se staví laciné sociální a startovací bydlení s podporou státu, nebo obcí, ale u nás máme neviditelnou ruku trhu a tisíce bezdomovců v Praze na ulicích!!! Prostě jsme pitomci!
Trh vyřeší vše, tak máme vyřešeno!!! A když budu hodně protivný, tak za 20 let demokracie a privatizací, jsme nahospodařili státní dluh ve výši cca 1 bilion 200 miliard korun!!!!!!!!!!
To nemusím vůbec komentovat!!!! Splácet budou vnuci, nebo svatý Petr! A po 20 letech máme premiéra starého bolševika!!! To je pro ostudu!!! To se nenašel jeden slušný a schopný člověk, který za sebou nemá minulost s příslušností v KSČ a ten je jmenován do tak výsostně politické funkce jako je premiér!!! To je stejné, jako kdyby po válce jmenovali v Německu do čela vlády starého esesáka!!!! Jenomže on slaví Mojžíška a má tu správnou chlupatou legitimaci!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]
Píšeš, že lidi měli "hovno", ale to není úplně pravda!!! Životní úroveň nebyla špatná a jenom abychom ještě špendlíčkem nehrabali! Je nutné si také uvědomit, že jsme o 20 let dále, ale co se týče právě vztahů mezi lidmi,někde se něco zadrhlo!Dost se stýkám s mladými lidmi a snad tam je nějaká naděje, že z nich nevyrostou karikatury na člověka, které jsou ve velké míře ve starší generaci, která je "zkurvená" bolševikem v mládí a zlodějským kapitalismem v pozdějším věku, ukradni a urvi co můžeš, přes mrtvoly!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] Tak už máme co jsme chtěli! Ale demokracie a svoboda to příliš není! Demokracie a svoboda, ale taková kulhavá, takový mrzáček!!! A kdo za to může?

204362

08.11.2009 15:16

O lidech a bramborech

RE: Je to trochu od tématu , ale jak bylo za bolševika a zdali také s vaničkou nebylo vylito dítě!

Laskavý 88.?.?.?

Tlachat o ničem ti jde Linek náramně! Kde jsem napsal, že chci všechno plánovat a že věřím komunistům!!! Ty snad lžeš i když spíš!!! Žádám editora, aby se nekompromisně zbavil a deratizoval stránky Zvědavce od všech podobných přispěvatelů!!!
Tlachavých,provokujících štěnic je nutné se zbavit zásadně a jednou pro vždy!!! Přijmu jakoukoliv kritiku, může někdo napsat třeba že jsem blbý a píšu blbé příspěvky, ale musí napsat proč a kde jsem něco podobného napsal.A docela je člověk rád, když ho někdo věcně utře, protože se chytne za zobák a podruhé takovou kravinu nenapíše!!!
Když mne však provokatér Linek napíše, že za to mohu já, ale už nenapíše za co,vymyslí si, že věřím komunistům a chci všechno po socialisticky plánovat, je zralý na pár facek!!!!!
Víš co Linek,já ti to řeknu jednou pro vždy!!!
Jdi už konečně se svými kecy, které jsou pouze uslintané a nasírací, do řitě!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nikam jinam tě poslat nemohu!!!!!!

204373

08.11.2009 21:54

Prezident podepsal

Velmi důležité informace v článku Václava Žáka!

Laskavý 88.?.?.?

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/vaclav-zak.p...

Ukázka z článku , kde se hovoří o poválečných nepořádcích v evidenci majetku, který nás ještě může přijít draho!!!

Všechen politický cirkus však po léta pomíjí nejslabší článek v obraně „národních zájmů“ – a tím jsou domácí soudy. Parlament, který se vyčerpával v politických hrách, si nevšiml, že na českých soudech tiká časovaná bomba. Leží na nich stovky žalob na určení vlastnictví, které vycházejí z prostého faktu, že vlády poválečného Československa se neobtěžovaly tím, aby převzetí vlastnictví řádně „zúřadovaly“. Bez toho, že by se zpochybňovaly prezidentské dekrety, nejrůznější fyzické i právnické osoby tvrdí, že majetek jejich prostě být nepřestal. Takto žádá o vydání majetku v hodnotě přesahující 4 mld Kč např. bývalý Řád německých rytířů. Kauza Kinský je jenom jinou variantou téhož. Ukazuje se, že české soudy jsou schopny rozhodovat naprosto protikladně. Jistou pojistkou je nález Ústavního soudu, který zakázal obcházení restitučních zákonů.

204383

09.11.2009 14:06

O lidech a bramborech

H.Linek zase lže jako prase!!!

Laskavý 88.?.?.?

Já sám nejsem expert na plánování, pouze jsem zde prezentoval názor,který se začal diskutovat v odborné ekonomické veřejnosti!
Jednak jde o fakt, že je mnoho investičních akcí, kde interval ročního zúčtování vůbec nestačí!!! Je nutné zajistit takovou investici na mnoho roků dopředu! Dokonce je veliký problém čtyřletého volebního období, protože jedna politická garnitura něco začne a přijde druhá po 4 letech a záměr zruší a škody zaplatí daňový poplatník!!!! Příkladně všechny velké liniové stavby /dálnice,železnice ale i třeba rozvoj letiště/ je nutné dlouhodobě naplánovat!!! a zajistit investice, protože se může stát, že uprostřed stavby dojdou peníze a co potom z rozestavěnou stavbou, jejíž konzervace je v průběhu roků někdy dražší, než její včasné dohotovení!!!
Zrovna tak energetika a její rozvoj se musí naplánovat na mnoho let dopředu! Dokonce i v průmyslu a to nemusí být jenom ten těžký a veliký, ale i ten spotřební! Je všeobecně známo, že je nadbytek kapacit v automobilovém průmyslu o 20 až 30% a někdo bude muset jít z kola ven, což se nás Česka bytostně dotýká, protože vyrobíme cca 1 milion aut ročně a na své trhu prodáme
s bídou desetinu vyrobeného množství! Jistě namítnete, že trh a konkurence vše vyřeší, ale jaké budou celospolečenské ztráty, to již nikoho nezajímá! Kdo bude platit podpory v nezaměstnanosti?
Majitelé automobilek jistě ne!Na jednoho pracovníka v automobilce je navázáno cca 10 pracovníků v dodavatelském průmyslu!!! Takže i zde je nutné najít systém, který nebude rušit volný trh a přitom zamezí plýtvání zdroji! V plánování jde o formu regulace trhu, kdy je nutné citlivě nastavit míru regulací! Ekonomika bez regulace se posléze dostává do neřešitelných situací, jako třeba v USA, kde doplácí daňový poplatník na džungli v bankovním sektoru astronomickými částkami / cca 700 miliard USD / a přitom, lidé ,kteří škody zavinili jsou nepostižitelní a volně přecházejí do jiných příbuzných oborů a tam škodí dále!!! Zde jsou bohužel i ve vleku s politiky, takže potom se škody zametou pod koberec a nic se nikomu nestane, jenom daňový poplatník zapláče!!!!!!
Rozumný způsob plánování souběžně s působením tržních sil je potřeba jako sůl!!! Příkladem může být Čína, kde nechali velkou část ekonomiky trhu, ale zásadní věci si musí stát ponechat!!!
Je odbornou otázkou, kolik plánovat a kolik nechat trhu, ale současný model celosvětové tržní žumpy je dlouhodobě neudržitelný a ve finále zaplatíme všichni, třeba válkou a hlavně válkou o zdroje, která šmahem vyřeší všechny nevyváženosti trhu!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

204411

12.11.2009 05:16

Iluze demokracie v moderním světě

To sedí jako zadek na nočník!

Laskavý 88.?.?.?

Jenom bych tam měl k tvrzení o penězích malou a důležitou poznámku! Od určité hodnoty finančních částek už ani nejde o peníze jako takové, ale o "krystalickou" moc,kterou tyto sumy jsou schopny ovlivňovat. Ještě možná miliony se nechají spotřebovávat, ale miliardy slouží už jenom k moci!!!!!!
Jinak je článek dokonalý,v jednoduchosti a přímočarosti použitých slov a vět! Žádné dlouhé okecávání, co věta, to břink!!!!
Jednoduchá a krásná věta a řekne vše:
"Americký prezident je toliko mluvící hlava vybraná vládnoucí elitou."
Žádné dlouhé články!
Je nutné na margo pravdy připomenout, že bombové útoky nejsou nástrojem pouze zmíněných organizací, ale v době studené války i naše rozvědka měla některé zákroky,které lze popsat stejně!
V knize "Špion vypovídá" je popsán záměr bombového útoku na francouzského prezidenta v Libanonu při jeho státní návštěvě!
Je znám též pokus bombového útoku na papeže ze strany bulharské tajné služby a mohli bychom pokračovat!
Takže platí, kdo je bez viny ať hodí kamenem, ale bohužel co předvedli jmenované tajné služby v poslední době, jde vysoko nad rámec všeho,co bylo kdy použito! Ještě snad chybí útok jadernou zbraní,nebo jinou ZHN, aby byl repertoár úplný!!! Když jim poteče do bot,tak zkusí i takovou variantu! Jsem o tom hluboce přesvědčen! Kdo jednou kradl a vraždil, bude to dělat dál a kolik to bude stát lidských životů , nikoho nezajímá!!! To jsou jenom obětovaní pěšáci na světové šachovnici v boji o moc!!!! [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

204582

22.11.2009 19:35

Bez velkých fanfár zahájila Čína sériovou produkci ruských bojových proudových letadel

Čína bude produkovat i velká letadla

Laskavý 88.?.?.?

Peking - Čína otestovala vlastní tryskový letoun. Létající Fénix ARJ21 se poprvé vznesl do oblak na letišti nedaleko Šanghaje.
Čína tak učinila důležitý krok ve svém ambiciózním leteckém programu, který počítá i s výrobou obřích letounů konkurujících letadlům Airbus a Boeing.
Podle průzkumu čínské letecké asociace totiž bude Čína v nadcházejících dvaceti letech potřebovat dalších 6600 letounů, takže výroba vlastních strojů je na místě.
Letadlo se vyrábí v šanghajské továrně divize letecké společnosti AVIC a za rok a půl by mělo být připraveno pro komerční lety. Přepravit by mělo 70 až 110 cestujících a jeho dolet činí 3 680 kilometrů.
"S nižší spotřebou a s delším doletem ARJ21 sníží cenu letecké dopravy o 8 až 10 procent," ocenil výhody letounů generální manažer vyrábějící firmy Ťin Čuang-lung.
Projekt Létající Fénix byl schválen v roce 2002 a čínská vláda do něho investovala v počáteční fázi vývoje pět miliard jüanů (asi 14 miliard korun). Vývoj vlastního letadla byl loni v Číně označen za jeden z 16 hlavních projektů v rámci vládního programu pro vědecký a technologický vývoj.
Čínské letecké společnosti Shanghai Airlines, Shandong Airlines a Xiamen Airlines a leasingová firma Shenzhen Financial Leasing si již objednaly celkem 41 těchto letadel.

http://aktualne.centrum.cz/finance/penize-a-investice/clanek.phtml?id=623380

Musíme se připravit na čínskou výrobní a obchodní globální ofenzívu! Čína bude produkovat letadla,auta a další výrobky vysoké technologie a západ nebude konkurence schopný.
Potom už bude potřeba jenom si přeoperovat oči a naučit se čínsky, aby byl člověk náležitě in!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

205458

27.11.2009 13:57

Katastrofálny stav spoločnosti a hľadanie východísk z neho

A jak je to vůbec s "demokracií" u nás a ve světě všeobecné stejně, anebo hodně podobně!

Laskavý 88.?.?.?

V HN vyšel článek, který zapadl, ale je naprosto unikátní a vypovídá o stavu společnosti a "demokracie" u nás a potažmo i obecně jinde ve světě.
Kdo vlastně tahá za drátky a kdo má skutečnou moc - již to u nás nejsou politici, ale takzvaní "gubernátoři", kteří ovládají politickou scénu, a je jedno zda jde o politiky ODS, v každé další straně je to stejné, nebo velmi podobné! Píšou HN:
V Hluboké nad Vltavou se odehrálo zajímavé setkání.Schůzku si tam dali vlivní zákulisní hráči z ODS,kterým se někdy také s nadsázkou říká gubernátoři.Kvůli kongresu strany se na Hluboké potkaly mimo jiné šedé eminence severních Čech Patrik Oulický a Alexandr Novák, podnikatel Ivo Rittig či plzeňský byznysmen Roman Jurečko. Hostitelem měl být hlubocký místostarosta Pavel Dlouhý, jinak skutečný vládce českobudějovického regionu.Že jednání krajských "kmotrů" proběhlo, potvrdilo HN několik na sobě nezávislých zdrojů. Dobře to ilustruje kondici, ve které se ODS momentálně nachází, vedle oficiálních funkcionářů ještě existují paralelní struktury,s větším vlivem, než politici.. S něčím podobným musí bojovat i jiné strany.Byl to přitom Topolánek, kdo nechal šedé eminence v posledních sedmi letech, vyrůst. Právě jeho přítel a rádce Marek Dalík se stal spolu s Romanem Janouškem, legendami opředeným podnikatelem blízkým Pavlu Bémovi, jejich symbolem.Dalík mimo jiné vyjednával povolební spolupráci se sociálními demokraty a účastnil se s Topolánkem klíčových politických jednání. Náměstek ministra financí Ivan Fuksa (ODS) zase v rozhovoru z roku 2007 připustil, že Dalík, majitel malé reklamní agentury New Deal Communication, měl vliv na ekonomická rozhodnutí vlády.A tentýž Topolánek chce nyní ODS vyčistit a zlepšit její jméno."Kromě Prahy, kterou ovládají Janoušek se svým spolupracovníkem Tomášem Hrdličkou, je pro nynější ODS nejpříznačnější severočeský kraj. Ústecko "řídí" stavitel Patrik Oulický, který pomáhal do křesla místopředsedy ODS Petru Gandalovičovi, Chomutovsko pak zase bývalý senátor Alexandr Novák. Ten zase stojí za chomutovskou primátorkou Ivanou Řápkovou. Oba muži navíc vyjednávali po loňských krajských volbách velkou koalici na hejtmanství a naproti nim seděla jejich sociálnědemokratická obdoba - teplický realitní magnát Petr Benda. Zákulisní hráči, kteří ovlivňují ODS

Patrik Oulický

Ústecký podnikatel, má blízko k Petru Gandalovičovi.

Alexandr Novák

Chomutovský exsenátor

Roman Janoušek

Pražský podnikatel napojený na primátora Pavla Béma.

Tomáš Hrdlička

Radní z Prahy 10, obchodní partner Janouška.

Roman Jurečko

Plzeňský restauratér, spolupracovník Jiřího Pospíšila.

Pavel Dlouhý

Místostarosta Hluboké, šéf Jihočeské agrární komory.

Ivo Rittig

Podnikatel v klenotech a kamarád Petra Bendla.

Pavel Drobil

Šéf dozorčí rady Lesů ČR.

205849

27.11.2009 18:13

Britský premiér utajoval přípravu invaze do Iráku

Invaze do Iráku byl omyl Západu a čím dříve vyjde pravda na veřejnost, tím lépe!

Laskavý 88.?.?.?

Invaze do Iráku bude ještě stát Západ mnoho úsilí a prostředků, aby se věci dostali do normálních kolejí a vzhledem k mnoha usmrceným a mrzákům, nejen na těle , ale především na duši, spíše půjde o proces několika generací, jako po válce v Evropě!
Nejhorší je, že situace v Iráku zdaleka není stabilní a světové společenství může zaplatit ještě mnohem více.
Sunitsko - šíjitská a kurdská animozita může snadno vzplanout v otevřeném konfliktu a přenést se i do sousedních zemích.
Vojenská mezinárodní přítomnost by měla zůstat v Iráku / teď ale na bázi OSN/,protože nechat na pospas "výbušný kotel" v Iráku, by byla holá nezodpovědnost světového společenství.
Naskýtá se ale otázka, zdali někdo nechce neklid v Iráku, pod heslem , rozeštvi a panuj!

205870

14.12.2009 02:49

Podle ministerstva zemědělství dostává 37,2 milionu Američanů poukázky na jídlo

Měli jsme představu, že potraviny z USA jsou v pořádku a kontrola FDA je 100%!

Laskavý 88.?.?.?

Rusko rozšířilo zákaz dovozu vepřového masa ze Spojených států, a to kvůli zjištění, že maso obsahuje stopy antibiotik.
Úřady navíc nevyloučily, že dovoz vepřového z USA zakážou úplně, pokud Washington nebude brát ohled na požadovanou kvalitu. Rusko patří mezi pět největších vývozních trhů pro americké vepřové, v otázce kvality masa ale spolu obě země v posledních letech vedly už několik sporů. Rusko už začátkem prosince zakázalo dovoz vepřového ze sedmi zpracovatelských závodů v USA.
Šéf ruské veterinární a fytosanitární správy Rosselchoznadzor Sergej Dankvert agentuře Reuters řekl, že nový zákaz začne platit 18. prosince a dotkne se dalších čtyř závodů. Šéf ruského sdružení producentů masa Sergej Jušin uvedl, že pokud američtí producenti nebudou schopni v dohledné době přistoupit na pravidla certifikace svých výrobků, může se stát, že Rusko na svůj trh nepustí vůbec žádné vepřové z USA.
Rosselchoznadzor sdělil, že ve vzorcích vepřového masa z USA objevil antibiotikum oxytetracyklin. Přítomnost této látky v mase byla i důvodem k zákazu dovozu z uvedených sedmi zpracovatelských závodů v USA. Dankvert řekl, že američtí dodavatelé masa obecně nesplňují ruské normy.

A tak jsem se bláhově domníval, že v USA je ohledně potravin vše pod kontrolou, kde vládne všemocná a nekompromisní FDA, /US Food and Drug Control - US Food and Drug Administration / ale už se není možné spolehnout na nic! I to žrádlo stojí dneska v Americe za hov@no! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

206930

20.12.2009 03:40

Klima mění člověka

RE: Poslední moudrost Josefa Velenovského

Laskavý 88.?.?.?

Spojené státy americké získaly loni ještě dominantnější pozici na světovém trhu se zbraněmi. Podle zprávy amerického Kongresu uzavřely zbrojní kontrakty v hodnotě 37,8 miliardy dolarů (zhruba 670 miliard korun), což představuje více než dvě třetiny celosvětových obchodů. Informoval o tom dnes na svých internetových stránkách list The New York Times, podle něhož byl loňský celosvětový obchod se zbraněmi nejnižší za poslední tři roky. Na druhém místě v roce 2008 skončila Itálie, která prodala zbraně za 3,7 miliardy dolarů.
Takže bude dobré se nejdříve trochu informovat pane Karle z Čech , než napíšete naprostou pitomost!!! Stačí zajet na GOOGLE!!!!
[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

207535

21.12.2009 02:13

Klima mění člověka

RE: Clovek je schopen zmenit klima

Laskavý 88.?.?.?

Je velkou otázkou, zdali světové mocnosti již nemají ve svých zbrojních arzenálech prostředky, které alespoň na lokální bázi mohou vyvolávat zemětřesení,bouřky a hurikány a další velké poruchy magnetické, elektrické a jiné fyzikální povahy,jenž jsou schopny masivní destrukce a svým účinkem je můžeme zařadit mezi zbraně hromadného ničení!!! Moc bych za to nedal!Nejspíš asi ještě nebudou mít tak velikou sílu, ale co dnes není, za pár let bude hračkou!!! Stačí si přečíst odbornou literaturu a tam je podobných zbraňových systémů uvedeno velké množství, i když není nic oficiálně potvrzeno!!! Jenom vzpomenu, co všechno měli v arzenálech připraveni Němci za války a stačilo málo, aby podobné zbraně byly použity!!! Proto také všechny dohody o klimatu jsou velice důležité - myslím, že už je životní prostředí na Zemi katastrofálně poničeno a je dobře, že tyhle otázky se stávají zásadními mezinárodními problémy, i bez toho, zda člověk a jeho činnost přispěla ke změně klimatu málo , nebo hodně! Máme jenom jednu Zeměkouli a žádnou náhradní jako lidstvo, nevyfasujeme!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

207594

29.01.2010 02:46

Zvrácený svět

Vykašlete se na Emila 22 - zase provokatér!

Laskavý 88.?.?.?

A tak jsme dobře hospodařili od roku 1990, až jsme nahospodařili
"ránu" 1,3 bilionu dluhů a to není konec, zadlužení bude dále stoupat!!! Ale "robot" Emil si nasadil růžové brýle a kecá jako Palacký!!! Asi kecá za prachy - on je vlastně taková "roztleskávačka", možná i "rozkuřovačka" na obecním grupáči s modrou prolhanou a zlodějskou svoločí!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

210924

11.02.2010 16:55

Izraelská bojová letadla napadla letiště v Gaze

Myslím, že někteří samotní židé chápou, kam je sionisté tlačí!

Laskavý 88.?.?.?

Ortodoxní židé a holocaust I
10.3.2008
Projev rabína Yisroele Feldmana (Neturei Karta) na Mezinárodní konferenci o holocaustu
Teherán 11.-12. 12. 2006
Vážení přátelé a kolegové. Shromáždili jsme se tu, abychom debatovali a uvažovali z různých úhlů o nesmírně závažném problému tragických událostí druhé světové války, problému, který se stal známým jako ‚holocaust‘. Jak je známo, jde o záležitost politiky a činů nacistického Německa proti židovskému lidu, zapadá to však do kontextu mnohem rozsáhlejšího vraždění, k jakému v té době došlo. Mým úkolem je pokusit se přiblížit vám názor ortodoxních židů na tuto otázku.
Nejprve mi dovolte, abych poděkoval váženým organizátorům tohoto užitečného setkání za příležitost, kterou poskytli mně i mým kolegům, abychom vyjádřili svůj názor, neboť tuto možnost považujeme za velké privilegium.
Já i mí kolegové jsme známí jako ortodoxní židé, tedy židé, kteří se snaží prožít celé své životy v souladu se starým židovským náboženstvím a způsobem života známým jako judaismus. Přišli jsme sem pod praporem skupiny známé jako Neturei Karta, která není samostatným hnutím nebo organizací, jsme však hlasateli filosofie vyjadřující opozici ortodoxního židovstva proti myšlence zvané sionismus – sekulárnímu nacionalistickému hnutí, které chce v Palestině vytvořit sektářský stát. Jak je dobře známo, sionismus a holocaust se během let velice propletly a sionisté udělali z holocaustu velký problém, aby tak mohli prosazovat svou protiprávní filozofii a záměry. Rád bych krátce pohovořil o obou těchto tématech a vztazích mezi nimi.
Snažíme se využít tuto příležitost, protože cítíme, že máme náboženskou a na náboženství založenou lidskou povinnost naše poselství co nejvíce šířit. Proto se modlím, aby naše diskuze a závěry této konference byly v každém ohledu správné a pravdivé.
Nejprve bych rád krátce zopakoval všem přítomným, protože je to v otázce holocaustu důležité, fakt, že judaismus a sionismus jsou zcela odlišné a diametrálně rozdílné pojmy. Judaismus je po tisíce let trvající stará Boží cesta života plná morálního, etického a náboženského obsahu. Sionismus je poměrně nový – něco přes sto let – sekulární nacionalistický pojem zcela zbavený etiky a morálky. Je ovšem třeba říci, že mezi židovským lidem existují náboženské skupiny, které jsou ovlivněny a nakaženy sionistickou nacionalistickou filozofií, které zaměňují sionismus a judaismus a nesprávně a falešně jednají proti učení judaismu, jak bylo po celé generace předáváno.
Judaismus učí, že židovskému lidu byla sice slíbena Svatá země, známá nyní jako Palestina, ale pouze za určitých podmínek, tj. především, že zachováme nejvyšší morální, etické a náboženské zásady. Naše náboženské učení a literatura – naše Tóra – jsou plné varování, že pok...

Automaticky kráceno

212290

11.02.2010 16:58

Izraelská bojová letadla napadla letiště v Gaze

Myslím, že někteří samotní židé chápou, kam je sionisté tlačí!

Laskavý 88.?.?.?

Naše náboženské učení a literatura – naše Tóra – jsou plné varování, že pokud tyto podmínky nesplníme, bude židovský lid rozptýlen v Bohem nařízeném exilu.
O to právě jde. Podmínky nebyly jak náleží splněny a židovský lid byl rozptýlen do čtyř koutů světa, jak potvrzuje historie. Až do dnešního dne je židovský lid v Bohem nařízením exilu, v němž jsme povinni být loajálními občany zemí, v nichž žijeme a je nám pod přísahou zakázáno snažit se vlastníma rukama z tohoto exilu dostat. Pod přísahou je nám rovněž zakázáno pokoušet se o vytvoření svého vlastního státu v Palestině. Protivení se těmto zákazům by znamenalo odpor proti vůli Nejvyššího a před následky takových neblahých snah jsme varováni.
Filozofie sekulárního hnutí sionismu úplně ignoruje a přestupuje jasné židovské učení, a proto byl sionismus hned od počátku odsouzen velkými židovskými náboženskými autoritami.
Kromě toho, sionismus už od svého počátku úplně ignoroval skutečnost, že v Palestině žila původní populace, skládající se převážně z Palestinců. Sionisté zahájili politiku, jíž zbavují Palestince práv na sebeurčení v zemi, v níž žili po staletí. Připravují Palestince o domy, obživu i životy. Tím se dopouštějí strašlivého porušování lidské spravedlnosti založené na náboženství.
Judaismus však káže soucit a pochopení pro zajištění života a majetku každého člověka.
Z výše uvedeného je ovšem jasné, že sionismus nereprezentuje židovský lid jako celek, a dále, že antisionismus je třeba vítat a neplést si ho s prastarým bigotním antisemitismem. To je něco, co je velmi dobře ceněno tady v Íránské islámské republice, kde židovská komunita žije v míru s plnými občanskými právy, a to už po tisíce let.
Teď se jedním z pilířů ospravedlňování sionismu stal holocaust, protože sionisté tvrdí, že židé musí mít svůj vlastní stát, aby zabránili (jak tvrdí) jeho opakování. „Už nikdy“ je jejich heslo. Proto bych rád vyložil názor ortodoxních židů na holocaust.
Nejdřív fakta. Není pochyb, že během druhé světové války došlo k hrozné a katastrofální politice a genocidě nacistického Německa vůči židovskému lidu, potvrzují to nesčetná svědectví přeživších a je to znovu a znovu plně dokumentováno. Já osobně jsem byl nejhorších následků války ušetřen, protože jsem žil v Anglii, která naštěstí nebyla nacistickým Německem okupována. Nicméně jsme já a mnozí další ztratili nespočet přátel a příbuzných, kteří zahynuli v důsledku nacistického záměrného vraždění a genocidy. Tři miliony židů zahynuly v Polsku, více než půl milionu v Maďarsku, několik desítek či stovek tisíc v Rusku, Slovensku, Francii, Belgii, Holandsku a v dalších zemích.
Obvykle se uvádí celkem šest milionů. O tomto čísle je možno debatovat, ale zločin zůstává stejně hrozný, ať bylo obětí šest, pět n...

Automaticky kráceno

212292

11.02.2010 17:01

Izraelská bojová letadla napadla letiště v Gaze

RE: Myslím, že někteří samotní židé chápou, kam je sionisté tlačí!

Laskavý 88.?.?.?

Obvykle se uvádí celkem šest milionů. O tomto čísle je možno debatovat, ale zločin zůstává stejně hrozný, ať bylo obětí šest, pět nebo čtyři miliony (a ony to byly miliony). Také způsob vraždění není důležitý, zda k tomu docházelo v plynových komorách (a na to jsou očitá svědectví), před popravčími četami či jinak. Zlo zůstává stejné. Jakékoli bagatelizování zločinu by bylo hroznou urážkou památky těch, kdož zahynuli.
Nicméně podle ortodoxního židovského učení a názoru by pachatelé zločinu, ač plně odpovědní za své činy, nikdy nemohli zlo páchat, kdyby v tom nebyla vůle Nejvyššího. Oběť či oběti se ovšem mohou pokusit zlu předejít, ale není-li to možné, mají přijmout vůli Nejvyššího. Podle našeho učení o Bohem stanoveném exilu je, že není úkolem židovského lidu předat naše pronásledovatele spravedlnosti. To je úkol Nejvyššího. Naším úkolem je přijmout vůli Nejvyššího a snažit se zdokonalit, zbavit se chování, jehož skutky by mohly být příčinou utrpení. Takový byl židovský postoj během celé dlouhé historie židovského utrpení.
Nijak se nesmíme odvažovat bránit se vůli Nejvyššího a domnívat se, že jsme schopni jí zabránit. To by bylo kacířství.
Sionisté svým sekulárním nafoukaným způsobem chování naprosto odporují filozofii a odvažují se říkat „Už nikdy“. Mají odvahu myslet si, že mohou zabránit Nejvyššímu v opakování holocaustu. To je kacířství.
Kromě toho, jak všichni dobře víme, dovršují zlo tohoto přístupu tím, že sami jednají nejhorším a nejkrutějším způsobem s lidem Palestiny.
Musím dodat, že využívání holocaustu sionisty k dalšímu budování sektářského státu je vrcholem licoměrnosti, když si uvědomíme, že sionisté obrátili každou fázi nacistického útlaku ve svůj vlastní prospěch. Je dobře zdokumentováno, že ve 30. letech, kdy nacistická politika vyhnala židy z Německa, spolupracovali sionisté společně – ano, společně – s nacistickými představiteli na evakuaci „vhodných“ židů, tj. mladého, zdravého průkopnického materiálu, z Německa do Palestiny. Potom během války, když zabíjení pokračovalo, je opět dobře zdokumentováno, jak bezohledné bylo jejich rozhodnutí nepomáhat, ač pomoci mohli a byli toho schopni. Potřebovali utrpení a smrt, aby po skončení války mohli žádat svůj stát. A nakonec po válce zneužili celý holocaust a soucit a sympatie, které vyvolal, s cílem zajistit si co největší zisk pro svůj stát. Prohlašovali, že účelem sionismu je zabránit dalšímu holocaustu, zatímco ve skutečnosti je sionismus o desítky let starší než holocaust. Pak pokračovali stejným způsobem v ospravedlňování svých zločinů proti Palestincům.
Názor ortodoxních židů lze shrnout takto: ano holocaust byl v každém případě hrozný, ať byl jeho rozsah jakýkoli. Ale nikdy nesmí být zneužit k ospravedlňování nelegálních a zločinných činů si...

Automaticky kráceno

212293

11.02.2010 17:03

Izraelská bojová letadla napadla letiště v Gaze

RE: Myslím, že někteří samotní židé chápou, kam je sionisté tlačí!

Laskavý 88.?.?.?

Názor ortodoxních židů lze shrnout takto: ano holocaust byl v každém případě hrozný, ať byl jeho rozsah jakýkoli. Ale nikdy nesmí být zneužit k ospravedlňování nelegálních a zločinných činů sionismu.
Přátelé, rád bych zakončil úpěnlivou prosbou, aby konflikty a krveprolévání na Blízkém východě, jmenovitě ve státě zvaném „Izrael“ byly definitivně vyřešeny mírovou cestou. Aby byly vystřídány režimem, který by naplňoval tužby Palestinců. Kde budou Arabové a židé moci žít v míru vedle sebe tak, jak žili po staletí.
Pak si zasloužíme, aby nastal čas, kdy sláva Nejvyššího bude zjevena všem a celé lidstvo bude žít v míru.

212294

11.02.2010 18:01

Izraelská bojová letadla napadla letiště v Gaze

Jistá chyba pilota

Laskavý 88.?.?.?

Tady byla chyba pilota, že zamířil přímo do ohniska bouřky a protože byl nízko, i blesk může být nebezpečný. Přeci jenom letadlo má "černé" skříňky a na nich je jasně patrné, jak k havárii došlo! Nechci ospravedlňovat Izraelce, jsou to pěkní kanci a to co natropili v Gaze při akci "Lité olovo" se nechá srovnat s náletem na Drážďany za války, ale tady je jasné, že letadlo šlo dolů po zásahu bleskem a velkým poryvem bouřky! Jiná varianta není! Za Gazu bude Izrael hodně dlouho a silně popotahován na mezinárodní scéně a už teď "lituje"!!! Bohužel 1400 mrtvých,5000 raněných a škody za více jak 4 miliardy USD hovoří jasně!!!!Dnes si před Izraelem každý slušný člověk jenom odplivne! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

212303

15.02.2010 18:39

Olympiáda z pohledu laika

RE: Velké zklamání - dvojí metr na Zvědavci

Laskavý 88.?.?.?

Arafat jistě nebyl ideální , jako skoro nikdo v té oblasti, ale byl po několika letech spolu s Rabinem velmi blízko k dojednání nějakého i když jistě hodně křehkého míru mezi Izraelem a Palestinci!!! Arafat byl za svojí činnost také nositelem mnoha
mezinárodních vyznamenání včetně Nobelovy ceny míru!!!
Je dobře vědět, kdo nechce mír v oblasti - Rabin byl ultrapravými sionisty zákeřně zavražděn a celá mírová smlouva šla pod stůl!!!!
Taková je pravda pro Vojtu49, který patří také k pravidelným nasíračům a rozvracečům diskuzí!!!! Jakmile se diskuze stočí k tématu Izraele, Palestiny, ihned vyskočí jako čerti s krabičky Vojta49, Xman a další "placené" síly a začnou svoje rozvracečské
dílo!!!!!
[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

212629

16.02.2010 13:12

Co znamená být Indiánem v Kanadě

Nelze soudit skutky, které označujeme jako indiánský "holokaust" očima člověka 21.století!!!

Laskavý 88.?.?.?

Když přišel Evropan do Nového světa, byl především "křesťan", a podle toho se musel chovat a původní obyvatelé byli pohané, tj.
lidé nehodní zřetele,kteří nejsou pokřtěni a skončí v pekle!!!!
Takže nadřazenost nad indiány, pramenila především z tohoto modelu chování!!!Ještě v 19.a i částečně ve 20. století "pohanský" předsudek byl nosný, při jednání s "rudochy"!!!!
Tímhle směrem je nutno chápat genocidu indiánů.Těch zločinů na nich bylo jistě daleko více i z pohledu našeho práva, protože s nimi USA uzavřely smlouvy, které potom nedodržely.
Dnešní stav je už pouze důsledek jejich vykořenění a je pravdou, že pozitivní diskrimanace nic neřeší, spíše vede k totální degeneraci tehoto etnika!!!!

212691

17.02.2010 23:09

Kolonialistické pohnutky za operací v Mardžá

RE: Morálka?

Laskavý 88.?.?.?

Kecy značky Antoninus se snad ani nedají číst!!!Ty rozumbrado,
když tak US army slavně vítězí, tak bych rád věděl, proč se naprosto veřejně diskutuje o tom, že se bude muset Taliban podplatit a koupit ho, by si sedl s "vítězi" ke společnému stolu a konečně si řekli, jak dál v Afganistánu! Zatím dostávají síly NATO pěkně na díru a hlavně Talibanu je to jedno, ten je v Afganistánu doma,ten tam může být dalších 150 let, ale okupanti zakrátko zvednou kotvy a se svěšenými ocasy odtáhnou domů, někteří v černých pytlích a že už jich bylo!!!!V unavovací válce nemohou uspět!!!! Jenom teď musí namluvit západní veřejnosti, že v Afganistánu slavně "zvítězili". Hitler , když dostal na díru u Stalingradu, tak také jenom měnil pozice! Také "vítězství" v Iráku je docela jasný malér!!! Co se bude dít, až okupanti odtáhnou, nikdo neví!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

212813

18.02.2010 00:54

Kolonialistické pohnutky za operací v Mardžá

RE: Morálka?

Laskavý 88.?.?.?

Okupanti z USA už "vítězí" v Afganistánu 7 let a slavně "zvítězí"
stejně jako ve Vietnamu!!!! Jdou od "vítězství" k "vítězství" a to tak , že ovládají stále menší území Afganistánu a v některých provinciích už tak slavně "zvítězili", že jenom strachy prdí do hlíny na svých základnách a nevystrčí ani nos!!!! Už i v samotném Kábulu "zvítězili" tak,že jim Taliban zatápí, kdy si vzpomene!!!!
Holt okupanti z USA v Afganistánu jenom "vítězí", jako ten Hitler, ale hubou v televizi!!!! Tam jim to jde nejlépe!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

212827

18.02.2010 11:09

Demogratůru si rozvrácet nedáme!

RE: Zvedavec..

Laskavý 88.?.?.?

Pane Skara, když napíšete Masarika, tak jste pohovořil celkem jasně a každý už bude vědět! Masaryk , jinak to opravdu tahá za oči!!!!!
Šel jsem se podívat na několik shromáždění DS a jsem hodně na vahách, co si mám o nich myslet. Na jednu stranu je program, který když se čte, tak s ním musí člověk souhlasit a na druhou stranu , všichni ti holohlavý "týpkové",vlajky a jiné fangličky,vůdce Vandas, také není žádný lumen - prostě , moc se mně "soudruzi" dělníci nelíbí,ale zakazovat je jako stranu není dobré - stejně se přejmenují a budou působit nadále a stát jenom vyhodil peníze za Sokola, soud a k ničemu!!!!! Když tady byl Sládek, alespoň byla v parlamentě nějaká sranda a ona asi politika potřebuje nějakou "kanalizaci" , jak na pravo i na levo, kde se soustředí část nespokojených voličů a je jinak klid!! Jako v Německu, kde jsou podobné strany i v parlamentě a nikomu to příliš nevadí,jde o takový německý politický folklór!!! Skutečná demokracie musí mít sílu vypořádat se s politickými odpůrci, politickými nástroji, ale bohužel , když tady žádná skutečná demokracie není, potom se uchyluje moc "demogratury" k násilí a mocenským zásahům!!!!!
Zákaz nějaké politické strany ukazuje na slabost demokracie, na její zásadní popření!!!! To si potom můžeme říci, ať za nás zase rozhoduje jenom ta jedna strana / nebo uskupení stran/, "osvícená" a "vyvolená" strana, která bude mít "vedoucí úlohu ve státě a společnosti" a jsme zase ve stejných kolejích, jako za totality!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

212862

18.02.2010 21:28

Demogratůru si rozvrácet nedáme!

RE: Neuvěřitelné amatérství??

Laskavý 88.?.?.?

To nikdo neví, kým jste řízen,možná, že vám našeptávají ufoni!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] To je legrace, ale vše v dobrém!!!
Ale DS je fakt divná parta!!! Hodně se zajímám, co se kde v Praze šustne a tudíž i DS neunikla mému zájmu a byl jsem se podívat na několika jejich pouličních vystoupení , ale mám z nich špatný dojem!!! Vandas je Vandas , to je podobné numero jako Sládek, ale hloupější, se Sládkem byla alespoň sranda - musím vzpomenout jeho dnes již světoznámý výrok, že cikán je vinen už tím , že se narodil, Vandas je proti němu suchar!!! A teď všechny ty vlajky - ozubená kola se znakem DS, černé oblečení , holé lebky a další fangličky - docela se mně zdá , že je to nějaká "zaplacená provokace", i když se mohu mýlit!!! Nedovedu se představit, že tahle "partička" vznikla nějakou spontánní cestou, jako jiné politické partaje!!!
Ale v každém případě jsem proti zákazu jakékoliv strany - tím je popřen sám základ politické demokracie a současná "věrchuška" udělala osudovou chybu, protože to je precedens, který se jí vrátí!!! Politické pohyby ve společnosti musí být veřejné, jinak dojde na ilegální struktury i násilné povahy, které se při dopadení mohou oprávněně právně bránit, že jim nebylo umožněno se politicky projevit a proto se uchýlily k jiné formě destrukce zavedeného právního systému!!!!
Zásada je prostá,ať se blbci raději vykřičí na ulici, než když budou potajmu škodit!!!! Tady se vyčítájí nějaké kravály DS, ale kdo měl možnost třeba vidět skoro pouliční války třeba v Paříži,nebo v Berlíně,Drážďanech, tak to v Praze je dlouhá léta ledový klid!!! A Francie a Německo s tím umí žít, jsou na to zvyklí,nic se tam se systémem společnosti nestane a tady se místo toho zakazují politické strany!!!! A podobné strany jako je DS, jsou v Německu v parlamentu a nikdo se nehroutí!!!!
Naprosté politické diletanství ze strany blbé současné vlády v ČR je zákaz DS!!!!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

212921

18.02.2010 22:06

Demogratůru si rozvrácet nedáme!

Pánové, jděte laskavě se vším tím obviňováním z nacismu do řitě!!!

Laskavý 88.?.?.?

Já vám řeknu naprosto přesně, co se zde mezi mladými děje!!!!
Mládež a hlavně ta hloupější, je odjakživa vždy nekriticky proti "starým" a dělá přesně to, co je zakázané, protože to je in, potřebuje "starouše" pořádně nasrat a vytočit!!!! Když povolíte hajlovat na veřejnosti, tak s hajlováním většina z nich přestane, protože proč bych to dělal, když to dělat mohu!!!!!
Když budete slyšet na Spartě pokřik - Slávističtí židi do plynu!!!, tak je vám také jasné, o co jde!!! Ten povětšinou duchovně vypatlaný fotbalový fanoušek nikdy ani žádného žida v životě neviděl a když se ho potom někde v klidu potajmu zeptáte, kdo je to žid , tak na vás kouká jak umučené neštěstí,nic o židech neví, protože jeho blbost a ignorance je nebetyčná a on se jako člověk může realizovat mezi svými stejně nablblými řvouny jenom na fotbale!!! Nechci tvrdit, že by snad mezi mladými nebyli nějací "náckové", ale většina z nich jsou duševní proletáři, kterým někdo něco nakuká a oni budou hajlovat a řvát židi do plynu a přitom vůbec neví, co řvou!!!! Hlavně když řvou proti něčemu a ještě zakázanému!!!! A tyhle velmi nebezpeční "antisemité" jsou zavíráni a jsou zájmem policie a justice, která je placena z našich daní a já otevřeně říkám, že se zde účel mine prostředkem!!!! Ze stejné líhně pocházejí členové DS!!!
Tam je pár relativně normálně uvažujících mladých lidí a zbytek jsou stejní "kraválisti" jako na fotbale!!!!!!
Několikrát jsem je viděl,jak Vandas řečnil a je mně celá DS jasná a řekl bych, že i dost průhledná! Ti mají k nacistům ale hodně daleko!!! Spíše by se měli vrátit do školy a naučit se psát a počítat, protože se vsadím, že DS je mucholapka na mladé voly všeho druhu!!!! Obávám se, že když mladému "dělníkovi" z DS necháte přečíst jejich program na hlas , tak pochopíte při jeho koktání přesně , co za druh člověka máte před sebou!!!!!
A tyhle "nepřátele" státu jsme nechali zakázat úředně jako politickou stranu!!! Prostě v Kocourkově nad Vltavou je možné všechno [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

212924

22.02.2010 02:40

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

Velmi krásný článek, především naprosto přesnou formulací popisovaných dějů ve společnosti!!!

Laskavý 88.?.?.?

Některé bych vypíchl, protože stojí za to, je zdůraznit!

Fiktivní a virtuální svět mediálních lží a manipulací se tak zásluhou volební frašky ke zděšení mnoha lidí zhmotňuje do reálného světa, kdy to, co ještě včera bylo jen zločinem slov, se stává zcela reálným zločinem činů.

Kontrola nad myšlením lidí je také skrze média nepoměrně důkladnější a agresivnější, žijeme v de facto permanentně probíhající psychologické válce, kterou je společnost tvarována do podoby nemyslící a tupě lhostejné masy, schopné lhostejnosti, ba souhlasu s jakýmikoliv zločiny.

Zábava, nekonečný proud krve, který se valí z filmů, hory krámů v hypernákupních centrech, to všechno z člověka vytváří poslušné a netečné dobytče, proti kterému byli občané někdejšího socialistického Československa, v němž se ovšem ve finálním stadiu také prvky konzumerismu začaly vydatně prosazovat, velmi počestnou a velmi občansky odpovědnou společností.

Z ČLOVĚKA SE VYTVÁŘÍ POSLUŠNÉ A NETEČNÉ DOBYTČE !!!!
Do kamene tesat!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

213149

22.02.2010 23:32

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Laskavý 88.?.?.?

Jak to bylo v roce 1970 ví každý, bylo to období totality, ale ty jsi asi zaspal, teď se píše rok 2010 a právě proto jsme si v roce 1989 vycinkali při velkém sametovém podvodu "svobodu" a "demokracii"!!!!
Po 20 letech máme v republice cca 600 000 nezaměstnaných a státní dluh dosahuje cca bilionu a 300 miliard korun!!!!
Kapitalismus znamená především volnou a svobodnou soutěž, který je u nás zahuben korupcí,bez možnosti soutěže, kdy lepší na trhu vítězí a zlodějnami všeho druhu, takže u nás dnes hovořit o kapitalismu je svým způsobem jistá nadsázka!!!!
Demokracie kulhá na všechny čtyři a spíše je dobré ten stav ve státě nazývat mediokracií,ale u nás jde dnes již o neskutečný bordel, kdy si každý říká co chce a nikdo ho neposlouchá,dělá si co chce a ti, co jsou momentálně u lizu, kradou i nohama!!!!!
Je nutné jasně označit současné viníky světové krize, což je jednoznačně zlodějská,prolhaná a rozežraná bankovní mafie z USA,která když rozkradla miliardy, natáhla jako poslední somrák ruku a řekla státe dej!!!!! A stát nasypal 700 milard a "šmejdi",
kteří mohou za světovou krizi si zase rozdělili tučné odměny a svět se točí dál a teď nás světová "věrchuška" nutí, abychom platili zlodějny, které jsme nazavinili!!!!!! V Německu jim na to prdí a piloti šli do stávky a bude zrušeno 3 200 letů a to je hodně velká ztráta a piloti v Británii je mají následovat!!!! Doufám,že se mocným "oblbovačům" rozsvítí v palicích a přestanou hrát s lidmi v Evropě hru na demokracii a kapitalismus!!!! Také Lisabonská smlouva je paskvil první třídy a jsem zvědav, jak dlouho vydrží!!! Je na pořadu dne otázka Řecka,Španělska,Itálie,Portugalska, ale také jasně Lotyšska,Maďarska a dalších zemí, které jsou těžce zadluženi a momentálně není dobrého východiska!!! Je to veliké politikum - lidé by se v těchto zemích uskrovnili a "utáhli" opasky , ale proč , když vidí jak mocní kradou a posmívají se jim do "socek", což je konkrétně velký mediální sport u nás!!!! Myslím, že jim mohou docela brzo "socky" ukázat, co umí!!! A může téci krev!!!! V Řecku už to okusili. Tenze ve společnosti narůstají a není žádný ventil!!! Hry možná jsou a začíná docházet "chléb" a to dobré není!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

213231

23.02.2010 17:14

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Laskavý 88.?.?.?

Všechny grafy si můžeš strčit kamsi!!! Zapomněl si říci, že Zeman sanoval banky cca 600 miliard , které byly rozkradeny za vlády Klause, takže docela obyčejně lžeš!!! A co třeba Konsolidační agentura, kde byly také tlačeny dluhy z 90.let!!!! A co Klaus, když ukradl peníze, které byly určeny na konverzi důchodů a on je nacpal do rozpočtu , aby byl "hezký" a měl vyrovnaný rozpočet!!!!
Lžeš, až si ti od huby práší!!!!!!!!!!!!! Ale to lže a krade celá pravicová lůza, nejsi vyjímka!!!!
Jenom drobný dotaz, jakým způsobem vznikla převážná část opravdu velkým majetků, našich současných velkopodnikatelů, kteří korumpují politiku? Odpovím sám, protože ty by jsi zase lhal a vykrucoval se!!! Docela obyčejnou zlodějnou!!!!!!!!!!!!!! A kolik z nich platí poctivé daně? Možná mimo Babiše nikdo!!!!!
Taková je skutečnost!!!! Do grafu si nalžu, co budu chtít!!!!!!! [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

213312

23.02.2010 19:37

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

Krize monopolního kapitalismu

Laskavý 88.?.?.?

Amerika je o pár krůčků vpředu před Českou republikou, a to v dobrém i zlém, teď hlavně ve zlém.Proto je zajímavé pokusit se získat z USA zkušenosti a z nich vyvodit, jak se pravděpodobně bude vyvíjet situace v České republice.
Díky strojům, které nahrazují fyzickou i mentální práci, právě obojí typ práce chybí. Přesněji řečeno, chybí placená práce. Už od dob parního stroje přes dieselový motor a silné stroje ubývalo potřeby platit za manuální práci. Totéž se děje i s intelektuální prací, která je kromě vrcholných výkonů nahrazena silikonovým mozkem. Z práce zůstalo asi 40 % dobře, tedy předkrizově placené práce, pak dalších 30 % podstandardně placené práce a dalších 40 % placené práce už úplně chybí. Čísla o nezaměstnanosti ukazují, že jsme v hluboké krizi, a to jsou přitom čísla velmi nepřesná a podhodnocují skutečný stav nezaměstnanosti. Na každé dva nezaměstnané existuje třetí, který úmyslně není evidován mezi nezaměstnanými. Tudíž pokud je hlášena 10procentní nezaměstnanost, tak skutečná nezaměstnanost se pohybuje okolo 15 % a často i toto číslo převyšuje. Je jasné, že krize číslo 1 (krize je třeba začít číslovat) ještě naplno nedospěla do České republiky, zatímco v USA začíná krize číslo 2. Nezaměstnanost, skutečná, pokud by evidovala lidi, kteří již z oficiální evidence vypadli, se pohybuje okolo 20 %.
Prosím, neplést si práci se slušně placenou prací. Základem definice slušně placené práce je taková práce, za kterou zaměstnanec dostane tolik, aby on a jeho rodina mohli bydlet a jíst.
V USA vznikají města za městy, města stanů, města, kde lidé, i třeba velké rodiny, bydlí v autech. Česká republika se zatím této fázi krize vyhýbá, nicméně i pro Česko platí zákony monopolního kapitalismu. A je zločin říkat, že krize už končí, nebo že není děsivá. Falešný optimismus je stejně vražedný jako ten, který zabránil vybavit Titanik dostatečným počtem záchranných člunů.
Důvody krize leží hlavně v sobeckosti bohatých kapitalistů, kteří odsáli kapitál pro své osobni účely. Řešení je jasné, je to odebrání kapitálu ze soukromých rukou. Kapitál v soukromých rukou se ukázal nebezpečný. Jelikož netolerujeme atomové bomby v soukromých rukou, nesmíme tolerovat ani kapitál, který se ukázal být také zbraní hromadného ničení.
Další důvod je systematický nedostatek placené práce, tedy nedostatek zájmu, který by zaměstnavatele donutil k rozumnému vyplácení pracujících. Je to systémový problém, na který našel řešení jen předlistopadový režim, a to tím, že snížil požadavky na výkonnost pracovníků. Jinými slovy, nedřel je z kůže. Nelidské podmínky, které existují dnes, přinášejí sice zvýšení výkonnosti na osobu, ale také napomáhají k úbytku pracovních míst.
Řešením je snížit produktivitu, ať již zkrácením pracovního týdne, pracovního dne anebo ...

Automaticky kráceno

213327

23.02.2010 19:40

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

Pokračování - Krize monopolního kapitalismu

Laskavý 88.?.?.?

Řešením je snížit produktivitu, ať již zkrácením pracovního týdne, pracovního dne anebo jen uvolněním nesmyslných a často krutých požadavků. Touto aplikací by vzniklo více placených míst a současně by se zlepšil celkový zdravotní stav lidi, kteří dnes obětují svoje zdraví a životy jen proto, aby vydělávali více dolarů a korun svým »chlebodárcům«.
Zprávy o konci krize jsou lží, která vede k dalšímu odstraňování záchranných člunů na Titaniku. Monopolní kapitalismus je nepřetržitý řetěz krizi, které brzy dosáhnou obludných rozměru. To, čemu se nepřesně říká krize, je série krizí, které vznikají jako malé víry okolo velkých vírů. Ekonomika padá dle schodového modelu, kde za zdánlivě vyřešenou krizi začíná další, která vzniká odsátím zdrojů pro řešení předchozí krize.
Řešením je skutečně jen vyvlastnění kapitálu, který v soukromých rukou není používán optimálně. Dále snížení vykořisťování lidi, vykořisťování, které vede k zhoršujícím se zdravotním podmínkám a k nedostatku placené práce.
Nahromadění bohatství v rukou pár lidí vede k zničení demokracie. Pár lidí rozhoduje o věcech, které se týkají všech. Kapitalismus ničí demokracii a způsobuje vznik plutokratického zřízení. Dochází k masivnímu třídnímu rozdělení podobně jako ve starém Římě.
Jediným východiskem je demokracie, lidé by měli mít přímou možnost hlasovat formou plebiscitu o důležitých věcech, mezi které se počítá zdanění a vlastnění kapitálu.
Oběť je Demokracie. Řešení je Demokracie. Máme republiku, pokud si ji dokážeme udržet. Většina lidi nechce, aby republika padla a změnila se v oligarchii. Řešením je přímá demokracie, kde lidé formou referend přímo rozhodují i o zákonech. Lidé si mají právo říci o to, co chtějí, a to formou zákona, ne žebráním.
Situace v USA se odráží v Moorově filmu Capitalism: A Love Story. Moore je jeden z mnoha, kteří chápou krizi monopolního kapitalismu. Česko se může poučit anebo pokračovat dále ve schodovém sešupu zpět do středověku.

23. února 2010, George MANSFELD, ekonom, USA

213328

23.02.2010 22:55

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Laskavý 88.?.?.?

To je právě ten kardinální problém - před 20 lety na startu bylo pár opravdu poctivých podnikatelů - dokonce znám některé - kamarád začal jako malinký tiskař , s jedním tiskařským strojem v garáži a dnes má majetek , možná převyšující miliardu korun.Takových je ale mezi velkopodnikateli hodně málo!!!!
Tady se ale bavíme o něčem úplně jiném!!! Podle seriozních zahraničních pramenů vzniklo cca 70% velkých majetků / nad cca 15 milionů korun / zlodějnou,tunelováním, podvody na bankách!!! Taky "podnikatelé" si vzali obrovské úvěry v bankách, zkrachovali a potom si "svoje" majetky nakoupili zpátky přes nastrčené figurky za cca 10% ceny z Konsolidační agentury. Nebo vůbec Fond národního majetku nemá dodnes doplaceno a dluhy se potáhnou, i když dnes už jsou jakoby kapitalizovány!!!! Já nemluvím do větru, jenom o nějakých fiktivních případech!!!
Co třeba LTO, kde jsou miliardy , které vznikly na daňových únicích!!!! Jak je možné , že opencard v Praze stojí cca 2000 korun, když všude jinde obdobný platební nástroj přijde na cca 500 korun, primátor Bém si nechá udělat tři audity a všechny říkají jasně , že se krade a Bém sedí v primátorské židli i nadále!!!! To je obraz politického a podnikatelského prostředí v našem Kocourkově, kde není jedna státní zakázka "rovná",to už bohužel ani není kapitalismus , ale normální finanční cochcárna, kde stát obchoduje s někým a vůbec ani neví s kým / akcie na doručitele, které jsou už zakázané i na Ukrajině a v Rusku, ale u nás není "politická"!!!! vůle něco změnit - ono by se obtížněji kradlo!!!!!/ Do státních tendrů se už ani "normální" podnikatelé a firmy nepřihlašují, protože pokud nejsou ty předem vybrané, rozuměj nedali všimné, tak nemají vůbec možnost uspět a tudíž ani nemarní čas!!!
Podnikatelské prostředí je u nás zcela zdeformované,všechno skoro "zprivatizované", rozuměj rozkradené!!!! Privatizace má smysl, když začne zprivatizovaný podnik lépe sloužit, ale jak nás třeba odírají "zprivatizované" banky , to si ve svých mateřských zemích nedovolí, v Kocourkově jde všechno!!!
A co Kožený,Pitr,Krejčíř a kolik jich ani neznáme jmény, jenom jsou po nich pomníky,které dají dohromady značnou část toho státního baťohu bilionu a 300 miliard dluhů!!! Jednu nakonec - slovutný podnikatel Charouz si "půjčil" z IPB cca 9 miliard a za tyhle peníze si nakoupil akcie té banky IPB, u které si půjčil , IPB nechal zkrachovat a slušné penízky byly doma, které jsme museli všichni zacálovat!!!!! Kdyby takovou operaci udělal na "západě", dostal by místo 9 miliard , 20 let na tvrdo, v USA zcela jistě!!!!
Tak tolik o podnikání naší "pravice", "elity" národa, podnikavě uvažující mozky !!!!! 70% je u nás zlodějů,které ovládají politiku - třeba kauza kmotr Mrázek a těch je daleko více, proto to také u nás tak "dobře" vypadá a dopadne!!!!

213343

24.02.2010 02:38

Dnešní režim je kriminální, mnohem zločinnější než normalizační socialismus

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš?

Laskavý 88.?.?.?

Jaká levá propaganda,určitě nebudu podporovat tu modrou pravičáckou,zlodějskou lůzu, které nejde o podnikání,pouze o zlodějny všeho druhu.
Samotný monopolní kapitalismus je v těžké krizi, systémové krizi,která vede k nezvládnutelným počtům nezaměstnaných,
zadlužení státních rozpočtů a degradace demokracie.
Nakonec , co se budeme dohadovat,ve volbách dostanou pravičáci tak na díru,že si budou lízat rány několik volebních období!!!!
Levicových voličů je stále více a již prohlédli všechny zlodějny modré prolhané lůzy a také výsledky voleb budou vypovídající!!!!
Je sice pravda, že v našem Kocourkově je skoro jedno,kdo je u vesla, ale alespoň ti největší zloději budou odstaveni!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

213354

26.02.2010 05:48

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

Japonsko vystřídalo Čínu jako největší věřitel USA

Laskavý 88.?.?.?

Čína musí do USA vyvážet i na dluh, když si chce udržet dynamiku růstu HDP. Oproti tomu Japonsko vyváží do celého světa a také silně do Asie, kde je čím platit a proto má možnost postupně "potopit" dolar a poslat celou ekonomiku USA tam, kam podle ekonomických ukazatelů a vysokého zadlužení patří.Jak jsem zde již jednou citoval z článku, když není možné mít jako soukromník jaderné zbraně, tak stejné opatření čeká na veliký kapitál, který v některých rukách je také "zbraní hromadného ničení"!!!! Světová ekonomická krize je toho jasným příkladem, kterou zavinila prolhaná, zlodějská,rozežraná bankovní mafie z USA!!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

213528

26.02.2010 06:43

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

RE: Japonsko vystřídalo Čínu jako největší věřitel USA

Laskavý 88.?.?.?

Toyota jako největší výrobce automobilů na světě hraje a plní i svoje další role, na poli vnitro- a geo-politickém. Boj na těchto polích je do značné míry a především v době globalizace a na začátku de-globalizace ovlivňován kvalitou poválečných vztahů. Tato kvalita byla pozitivní při analýze prvotního neúspěchu Toyoty, a při stavbě základu úspěchu. Americké know-how a finance sehrály klíčovou roli. Prvopočáteční pozitivní kvalita se ale s postupem času mění. V případě Toyoty se již změnila v negativní kvalitu. Ta se projevuje neúměrným financováním deficitu USA, tj. přidělením role největšího věřitele USA ne Číně, ale Japonsku, které se toho času nemůže efektivně bránit tomuto procesu. Nedávně zveřejněná data potvrzují, že Japonsko se této role ujalo. Čína je a bude v tomto případě s největší pravděpodobností i nadále spokojena se stříbrnou medailí.
Druhá část druhé odpovědi se vztahuje ke konkurenci a pomalému vytěsňování konkurentů z trhu. Kvalitním a poučitelným příkladem pro přeměnu kvalitního auto–produktu na nekvalitní auto–kamikadze je z pohledu konkurenčního boje a znalosti lokality, na které se vede konkurenční boj, znalosti závisti velkých a údajně silných k úspěchu malých a slabých, zvolená taktika amerického kongresu. Pozvat si na koberec vedle řidičky, které se Toyota rozjela sama od sebe až do 160 km za hodinu, také Toyotu v zastoupení Toyody, Masová vražda bez pomoci chemie nebo bomb.
Nevím, zda řidička bude konfrontována otázkou koberečku, který si mohla jako mnozí jiní zaměnit za jiný – podle svého vkusu. Nevím zda někdo z členů komise jel sám v takovém auto–kamikadze a nebo má vlastní zkušenost z jízdy ve svém rodném Fordu po ruských cestách. Kdyby někdo v komisi měl takovou zkušenost, mohl by scénář zpovědi obohatit vyprávěním. Jaké to je, když máte jako řidič při jízdě 150 nebo 180 km/hod pocit hráče ve hře, ve které auto řidiči vůbec nepatří.
Možná, že to kongresované slyšení a teatrální mediální představení skončí vesele. Pro členy komise. Určitě, a to bych se rád pletl… Slyšení skončí úsměvem pana Toyody. A ten třetí ve hře se bude smát tiše – FRD (Federal Research Division) pošle totiž dolary do Tokia, aby se Toyota a Toyoda mohli v domácím prostředí zotavit z návštěvy, z kvality 3D (dalšího dolarového dárečku) a konečně porozuměli tomu, že auto–kamikadze bylo vyrobeno v USA a Evropě, certifikováno také v USA a Evropě a prodáno na obou kontinentech v téměř stejném množství. Celkově cca 4 milióny vozů, v ostatních zemích kolem 745 tisíc a u sebe doma v Japonsku se jich našlo jenom 220 tisíc… Styďte se Japonci, že sami kupujete své výrobky tak málo! Ale přijeďte opět na návštěvu ke svému zámořskému strýci, jakmile vám bude dobře.
Já osobně se budu veselit, smát a potom klidně spát, až Kongres zakotví požadavek instala...

Automaticky kráceno

213532

26.02.2010 06:49

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

RE: Japonsko vystřídalo Čínu jako největší věřitel USA

Laskavý 88.?.?.?

Já osobně se budu veselit, smát a potom klidně spát, až Kongres zakotví požadavek instalace černé skříňky do všech automobilů určených pro jízdu v USA, podobné té v letadle, anebo až se odhodlá pozvat na slyšení vlastníky a nebo presidenta ruského Avtovazu po smrti 9 Američanů během roku v jejich vozech… Až o tom dá vědět celému světu… a oni přijedou, pobydou …a odjedou z USA. S úsměvem na tváři.
Mezitím se těším na vstup mladých a nových herců na automobilovou scénu USA, kteří se kostýmují v Indii ve studiu „TATA“ a v Číně ve studiu „San ge héshang méi shui hé“, česky „Tři mniši nemají co pít“.
http://www.blisty.cz/2010/2/26/art51384.html

213533

26.02.2010 16:45

Amerika vypověděla Japonsku ekonomickou válku

Copak Japonsko, ale kruh se uzavírá i v EU a kasínový kapitalismus končí!!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Krizový stav přitahuje parazity všude na světě!!!!

Řecko není jediným státem balancujícím na okraji propasti. Portugalsko, Itálie, Španělsko, Irsko a Belgie mají podobnou vysokou úroveň dluhu. Problémy má i Rakousko, kde pokračuje bankovní krize. Dokonce i údajně »silné« státy Francie a Německo nahromadily rekordní deficity svých rozpočtů, kvůli financování dluhů svým bankám, které vytvořily spekulativními operacemi, aby jim pomohly obnovit nynější zisky. Banky, které si vypůjčily finance od ECB za téměř nulový úrok, je nyní půjčují státům jako Řecko (ale i ČR) za lichvářské úroky, které zdůvodňují rizikem možného státního bankrotu. Řecko, jehož dluh přesahuje 110 % HDP, je hnáno do víru finančních spekulací, které zpětně zintenzivňují rozpočtovou krizi. Jen počátkem minulého týdne vsadili spekulanti osm miliard USD na pokles eura. Je to dosud největší částka, která kdy byla investována na pád měny. Zatím Řecko odmítá, v souladu s ECB, dolarovou půjčku od MMF z obav ze spuštění inflačního trendu. Řecká krize přitahuje všechny parazity představující finanční kapitál. Jejich metody odpovídají postupům mafie.
V důsledku spekulací pokleslo euro vůči USD od prosince o devět procent. Řecký bankrot a spekulace o možné pomoci vlád členských států vyvolal vlnu nacionalistického odporu v Holandsku a Německu. Holandský parlament usiluje o prosazení rezoluce zakazující vládě finančně pomoci Řecku. Německý Bundestag rovněž diskutuje o nezákonnosti podobného projektu.
Politické a finanční kruhy EU se obávají, že jejich plány omezování sociálních vymožeností povedou nakonec k masovým protestům pracujících v celé Evropě. Výbušná situace, umocněná rostoucí nezaměstnaností (např. Španělsko 18,8 %, celá eurozóna 10 %) a zvyšováním politického napětí, podtrhuje význam otázky, jaká je budoucnost společné evropské měny, jestliže třetina členských států není schopna trvale dodržet podmínku pouze tříprocentního deficitu státního rozpočtu. Evropský a globální kapitalismus stojí tváří v tvář bezprostřední hrozbě druhé fáze ekonomického kolapsu. Multimiliardové dotace, poskytnuté vládami soukromým bankám a globalizované ekonomice, neodvrátí hrozbu globální recese. Představují pouze transfer ztrát světového bankovního systému na lokální vlády, které - snadno zranitelné - jsou znovu zatahovány do uzavřeného kruhu úvěrů, dluhů a podrobovány diktátu nadnárodních monopolů mocnějších imperialistických zemí. Pracujícím hrozí rychlý růst nezaměstnanosti, bídy a sociálního vyloučení.
V období tzv. velké deprese nevyvedla kapitalistickou ekonomiku z krize politika prezidenta Roosevelta, ale druhá světová válka. Jaká východiska nabídne světu kapitalismus, kromě omezování sociálních vymožeností a válek, nyní? [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

213558

27.02.2010 21:45

Řecko jako zástěrka?

Základní příjem je hodně odvážná teorie, ale také nikoliv bez šance!

Laskavý 88.?.?.?

Především Stana vyzývám, aby si film "Základní příjem" prostudoval - je zde mnoho podnětů k zamyšlení!
Ten základní, bohužel stále bude ubývat pracovních míst
a to ještě vymýšlejí další kontraproduktivní opatření, jako je pozdější odchod do důchodu!!! Tím opět ubydou pracovní místa a zvýší se nezaměstnanost,která je už v mnoha oblastech hrozivá a může snadno přerůst v sociální bouře!!!!
http://mustwatch.hztz.cz/film/zakladni-prijem-grun...

213628

28.02.2010 02:56

Řecko jako zástěrka?

Vidím, že jsem se k úvaze o základním příjmu vyjádřil nedostatečně!

Laskavý 88.?.?.?

Především tato dnes jistě zatím teoretická úvaha platí pro rozvinuté západní státy, protože pro takovou úpravu sociálního systému je potřeba mít jistou míru kapitálové přiměřenosti - chudý stát si takové řešení svých sociálních problémů nemůže dovolit. Celé řešení je také podmíněno precizním propočtem,kdy je nutné zjistit, co by takový systém přinesl pozitivního a kde jsou jeho možná negativa.
Bohužel,jak vidíme, euroamerický model "tržní" dravé globální ekonomiky se propadá do stále hlubší a systémové necyklické nezaměstnanosti! Stále větší procento obyvatel v produktivním věku je pro ekonomický výkon společnosti zbytečný! Racionalizační opatření ve výrobách i službách, vedou k tomu, že ke stejnému i často časově vyššímu výkonu je zapotřebí stále méně pracovních sil a tento trend se bude dále zvyšovat s nástupem nových technologií/robotizace a kybernetika/ a výrobních postupů. Dnes je to cca 10 až 20% obyvatel trvale bez práce, která prostě není a jak je možno prognózovat do budoucnosti, nebude. Právě ekonomická krize jasně odhaluje v některých segmentech ekonomiky tuto disproporci -třeba pro Česko není dobré zjištění, že světová potřeba automobilů je cca o 30% nižší, než jsou současné výrobní kapacity, takže někdo půjde s kola ven a to jsou ve finále další statisíce pracovních míst!Obdobná situace je i v ostatních výrobních oborech a službách! Světový kapitál, kterého je také přebytek, řešil zatím nedostatek koupěschopnosti,"naléváním" peněz do nekrytých půjček a hypoték a důsledky právě teď prožíváme!
Nevím, jak "nafouknout" trh, aby spotřeboval vše, co dokáže ekonomika vyprodukovat! Ale tím vzniká klasická krize z nadprodukce,tak jak je popsána především Marxem, ale u Marxe chybí přijatelné společensky únosné řešení!
Jedna z možností, jak zajistit alespoň přijatelnou variantu dalšího rozvoje společnosti, je základní příjem pro každého - spravedlivá forma, kdy část nadprodukce prostě rozdám,abych udržel zdravou část ekonomiky v pohybu! Je největší paradox, že k takovému sociálnímu transferu dochází již nyní,jenomže značná část financí "zahučí" na samotnou obsluhu celého sociálního systému - moloch žádostí o sociální podpory všeho druhu - úřady práce,sociální odbory,ministerstvo práce a další úřady!!!
V České republice pobírá cca 50% všeho obyvatelstva nějakou formu sociální dávky a v západních zemích číslo není lepší!
Nevím, zda není férovější zavést "základní příjem" pro každého, který by sociálně pokryl bazální potřebu na nějaké nízké úrovni každého občana a mohl by být z velké části zrušen celý sociální systém, v podobě ,jak je dnes provozován! Také by se uvolnila pracovní legislativa, kde by nemusela být tak silná ochrana pracovníka v závislé činnosti,pracovní trh by se rozpohyboval a zracionalizo...

Automaticky kráceno

213653

28.02.2010 03:00

Řecko jako zástěrka?

Pokračování - Vidím, že jsem se k úvaze o základním příjmu vyjádřil nedostatečně!

Laskavý 88.?.?.?

Pokračování -

Nevím, zda není férovější zavést "základní příjem" pro každého, který by sociálně pokryl bazální potřebu na nějaké nízké úrovni každého občana a mohl by být z velké části zrušen celý sociální systém, v podobě ,jak je dnes provozován! Také by se uvolnila pracovní legislativa, kde by nemusela být tak silná ochrana pracovníka v závislé činnosti,pracovní trh by se rozpohyboval a zracionalizoval - nedocházelo by k nadlimitnímu zaměstnávání a tím vlastně k ekonomickým ztrátám! Do značné míry by se vyřešil i nárůst starobních důchodů. Kardinální otázka nastává,
co by celý systém stál, a zda a v jaké míře si ho může společnost dovolit.
Ale to je stejný početní úkol, jako je pojistná matematika,
kdy zjistím míru škod a podle toho mohu vyplácet benefity!
Je už dnes velká skupina odborníků, kteří tvrdí, že takový model společnosti je dlouhodobě únosný, dokonce nezbytný!!!!!!

213654

02.03.2010 18:37

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

Kapitalismus je v současné podobě rakovinou lidstva!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Našel jsem zajímavý / lidový / článek na Halonovinách, ke kterému bude směřovat můj komentář!

Co by si »úspěšní« počali bez »líných«
Také vás tak vytáčí denně opakovaná věta »Chcete trestat chytré a pracovité, a proto úspěšné a bohaté«,sotva se někdo zmíní o progresivní dani nebo zrušení stropů na odvody? Mohl by mi někdo z těch úspěšných a bohatých majitelů podniků a jejich manažerů říci, kde by byli bez těch »líných a hloupých« dělníků? Kde by byli majitelé luxusních hotelů i obyčejných hospod bez »hloupých a líných« kuchařů, číšníků a pokojských? O různých obchodech a marketech bez prodavaček a prodavačů ani nemluvě? Celá jejich chytrost a úspěšnost je založena na schopnosti využívat práce jiných ve svůj prospěch.
Dalším takovým »dobrým kšeftem« je lákání investorů za účelem vytvoření pracovních míst. U nás se to dělá ve stylu »My ti postavíme pískoviště, aby sis měl kde hrát. Když si píseček vyházíš, tak ti přivezeme nový a ještě ti koupíme hračky, aby sis neodešel hrát do jiného parku«. Fakt, že má taková firma sídlo někde v Horní, Dolní v Tichém oceánu a tam také odchází veškeré zisky a daně, nikdo neřeší. Časem se firmě začnou zdát zisky malé a jde o dům dál. Státu pak zůstanou akorát výdaje za pískoviště a hromada nezaměstnaných na úřadech práce.
Úplně samostatnou kapitolu u nás tvoří soukromě hospodařící zemědělci. Místo toho, aby si pohlídali naši vládu, když vyjednávala podmínky pro vstup do EU, tak handrkovali se o to, čí děda měl jaké pole a kterou mez, a likvidovali prosperující družstva a statky. Přetahovali se o krávu a druzí jim zatím ukradli kravín.
Když pak našim »úspěšným a bohatým« začne přetékat koryto, tak kolem něho smetou, co vypadlo, a s velkým humbukem a slávou to darují »těm ubohým«, které sami vytvořili.

Je to neveselé čtení a hlavně ať mně všichni zde přítomní rozumbradové doloží, kteří hájí ten dnešní bordel, co se jmenuje "tržní hospodářství", co bude dělat cca 700 000 nezaměstaných u nás - v EU už 23 milionů!!! a jak jim najít uplatnění - nikoliv kecy !!!, chci konkrétně a na tvrdo, kde vzniknou nová pracovní místa!!!, kdo zaplatí neskutečný dluh bilion a 300 miliar, které "demokraté" za 20 let budování rozvinutého kapitalismu nahospodařili / běžní pracující za dluh nemohou a nedali vládám žádný mandát k zadlužení státu!!!!!!/ a proč se máme kamarádit s prolhanou a zlodějskou bankovní mafií z USA, která zavinila celosvětovou ekonomickou krizi, svojí nenažraností a zlodějnou!!!
Z USA na věčné časy a zlodějnám všeho druhu čest!!!!! To je nové heslo, které razí modrá lůza s ODS!!!!! Vůbec se nedivím , že chtějí lidé stávkovat, ale asi dojde i na horší věci!!! Bohužel!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

213927

02.03.2010 20:07

Demokracie nebo demokratura? Čast 1.

RE: Kapitalismus je v současné podobě rakovinou lidstva!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Našel jsem ještě jeden exelentní článek na Halonovinách, který také souvisí s "tržním hospodářstvím"!!!! Spíše , co si kdo utrhne, rozuměj ukradne!!!!

Banky si berou i za to, že jim dáváme

PRAHA - Vítězem 5. ročníku ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek je platba za vklad na přepážce na vlastní účet.

Podle Patrika Nachera ze serveru www.bankovnipoplatky.com, který soutěž organizuje, tentokrát hlasovalo celkem téměř 65 tisíc bankovních klientů. »Je vidět, že bankovní klienti jsou ve svém pohledu na poplatky zcela konzistentní. Tento poplatek totiž patří do řady těch, které klienti dlouhodobě kritizují - bankovní poplatky za příjem peněz na účet a to jakýmkoliv kanálem,« uvedl Nacher.

Pro platbu za vklad na přepážce na vlastní účet jako vítěze ankety se ve finálovém kole vyslovilo kolem 44 procent hlasujících, druhý skončil se zhruba 20 procenty poplatek za připsání úroku, jako třetí nejabsurdnější byl vyhodnocen poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou - pro něj hlasovalo 12,14 procenta. Jen těsně za ním - s 12,02 procenta - skončil poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat a na pátém místě je poplatek za předčasně splacený úvěr, pro který hlasovalo 11,35 procenta účastníků ankety.

Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek se konala už popáté, hlasovalo se opět i na Slovensku. V předešlých letech klienti bank dali nejvíce hlasů poplatkům za příchozí platbu, za výběr z bankomatu vlastní banky, za vedení běžného účtu a poplatku za nadměrný vklad. Předchozí vítězové v 5. ročníku soutěžit nemohli, »aby měly šanci vyhrát i jiné absurdní poplatky,« uvedl Nacher.

Nejlepší na celé věci je fakt, že všechny naše banky jsou v zahraničních rukách a ve svých mateřských zemích / Německo, Rakousko, Francie / by si takové chování vůbec nemohli dovolit!!!! V Kocourkově jde všechno!!!!
Neumím si vůbec představit, že by třeba nějaká americká banka vybírala poplatek za vložení peněz do svého účtu!!!!
Jde opět o anomálii "tržního hospodářství", kde bez regulace je vše dovoleno a subjekty si tzv. kapitalistické , rozuměj zlodějské!!!, "svobody" na trhu maximálně využívají a zneužívají!!!! V postbolševickém prostoru je banka "svatá" a za podpory překábátěných bolševiků může krást, jak je jí libo!!!![oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

213930

04.03.2010 13:20

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

Španělská vesnice

Laskavý 88.?.?.?

Přidávám velmi příhodný článek od profesora Jana Kellera, který krásně s nadsázkou popisuje naši "Španělskou vesnici"!!!!


Je to už nějaká doba, co jsem se při výuce v Barceloně dostal do velké tísně.
Jen tak na okraj jsem studentům zmínil, že náš stát v průběhu devadesátých let ve velké a malé privatizaci rozprodal zájemcům tuzemským i zahraničním téměř vše od malých venkovských obchůdků, přes pivovary a potravinářství až po doly a hutě. Studenti bez dechu zírali: Tak to musí být teď váš stát nejbohatší z celé Evropy.
Nedokázal jsem jim vysvětlit, že i když naši šikovní politici všechno obratně prodali, dokázali přitom astronomicky zadlužit celou zemi a každého občana zvlášť. Společně jsme usoudili, že se to rozumně vysvětlit nedá.
Probírali jsme potom různé evropské systémy sociálního zabezpečení. Katalánští studenti si až dosud mysleli, že Španělsko dává z celé Evropy na sociální výdaje nejmenší díl svého hrubého domácího produktu. Byli překvapeni, když zjistili, že ČR dává na sociálně potřebné lidi ještě méně. Jakmile jsem jim sdělil, že podle exministra Nečase je to pořád ještě trestuhodně mnoho a naše země takové sociální plýtvání prostě utáhnout nemůže, přestali tomu úplně rozumět. Poměry v srdci Evropy se i pro Španěly staly španělskou vesnicí.
Bylo velké štěstí, že se to odehrálo ještě před zavedením rovné patnáctiprocentní daně. Musel bych vysvětlovat, že bohatým snižujeme daň jednak proto, jak vysvětlil exministr Kalousek, abychom je netrestali za úspěch. Ale hlavně proto, jak moudře dovysvětlil expremiér Topolánek, že oni potom začnou platit do státní pokladny o to více. Tři roky nám to takhle každý den servírovali. Astronomický státní dluh zatím dále nakynul.
Raději zaplatit sto korun a nechat si vystavit nemocenskou než o poměrech v Česku jet něco vykládat lidem do Evropy. Jak jim jen vysvětlit, že bohatí nezačali z nižších daní platit více, i když krize se nás podle posledních zpráv dotkla na kratší dobu a méně hluboko než sousedů, kde bohatí platí? Jak objasnit, že zoufale chudý sociální stát je vydáván za nemístně rozmařilý? A jak vysvětlit, že z toho všeho nás pevně hodlají vyvést titíž politici, kteří to takhle zřídili?
I prváci by se tomu ve škole vysmáli. To jen český volič drží, drží a drží. [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

214025

04.03.2010 18:51

Demokracie nebo demokratura? Čast 2.

Slovensko bude zkoumat majetek lidí - kdy se bude zkoumat a zabavovat u nás!!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Slovenský parlament ve čtvrtek schválil zákon o prokazování původu majetku. Pro zákon hlasovalo 116 ze 132 přítomných poslanců. Návrh předložil premiér Robert Fico. Pokud zákon podepíše prezident Ivan Gašparovič, bude platit od prvního ledna 2011.
Pro změnu ústavy bylo potřeba minimálně 90 hlasů, jimiž koalice nedisponuje. Návrh podpořila také opozice.
Naopak proti hlasovalo několik poslanců Lidové strany HZDS Vladimíra Mečiara. Bývalý slovenský premiér zákon kritizoval. „Nebudu tento zákon využívat v politickém boji,“ slíbil Fico.
Podle zákona hrozí osobám nebo firmám propadnutí nelegálně získaného majetku ve prospěch státu. Finanční policie bude podávat návrh prokurátorovi v případě majetku, který přesahuje prokazatelné příjmy o 1500 násobek minimální mzdy, co je 450 tisíc eur.
Prokurátor následně vyzve podezřelého, aby do 30 dní vysvětlil nebo dokázal, jak majetek získal. O jeho případném propadnutí státu rozhodne soud.
Zákon umožňuje zásah proti lidem, kteří prokazatelně žijí nad své poměry, u nichž je důvodné podezření, že podstatná část jejich majetku pochází z nepoctivých zdrojů.
„Slovenskou společnost dlouhodobě traumatizuje a demoralizuje skutečnost, že státní orgány nemohou účinně zakročit proti takovýmto osobám,“ uvedl Fico.

Slováci jsou jasné špičky!!!! Takhle na zloděje a korupčníky!!!!
Už se klepejte hovádka, že po volbách přijde levicová vláda a ta si udělá pořádek i u nás!!!! Už mají modrá zlodějská hovádka stažené řitě a klepou se strachy!!!! To slyším až sem!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

214046

05.03.2010 19:14

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

Co to tady zase Vojto49 plácáš? Jak můžeš tak nestydatě lhát!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Marx se vyučuje v míře neobvyklé , jak v minulosti, na všech universitách, kde jsem byl. I tak slovutný Oxford má katedru marxismu - stačí zavítat na jejich stránky!!! O Marxe začíná být veliký zájem na západě mezi mládeží , je znovu vydáván a hojně diskutován!!! Takže Vojta49 lžeš jako prase, zcela prokazatelně!!!!
Marx velmi precizně popsal a doložil ekonomické problémy kapitalismu, bez toho, že by se dobral jejich zdárného řešení!!!
Nakonec nemusíme chodit k žádným teoriím , za 20 let našeho kasínového kapitalismu máme "sekyru" bilion a 300 miliard, s prognózou dalšího zvyšování dluhu, těžkého propadu ekonomiky,vysoké nezaměstnanosti a dalších průvodních jevů systémového ekonomického kolapsu,nejenom našeho hospodářství!!!
Najednou slyšíme, že z krize zdaleka nejsme venku a přijde druhá vlna, která teprve pořádně "vyvětrá"!
Je ale otázkou zdali ekonomický "bordel", který ani Marx nemohl předpokládat, kdy zisky jsou soukromé a ztráty veřejné
/ příklad je bankovní "komunismus" v USA, kde když bankovní prolhaná a zlodějská mafie dostala banky na kolena, obdržela 700 miliard USD z peněz daňových poplatníků!!!! - to by Marx kulil oči, co je možné!!! - o takovém kapitalismu se mu před 150 lety ani nesnilo!!!!/ je ještě kapitalismus, nebo bychom celé období mohli nazvat "chlívem" plutokracie / pro neznalé - plutokracie je vláda bohatých/! Amerika nás stejně asi brzo překvapí, co si vymyslí a udělá, aby se plutokraté zachránili, před oprávněným hněvem občanů!!!! To nemá co dělat s třídním bojem - stav bych nazval jako všeobecné "nasrání" na vládu, které momentálně probíhá v Řecku,kde místo propadu 12,7% HDP, oznámila vláda propad pouze 6% a také "občůrala" podmínky pro přijetí eura!!!!
Neutěšená správa věcí veřejných je bolavou patou všech západních zemí a pokládám si otázku, zda nejde o nějaký dlouhodobý a promyšlený podfuk na občany, které již nebylo možno efektivně ovládat a proto je nutné nasadit nějaký nový, moderní chomout,protože další kecy o demokracii a svobodách nezabírají - máme mít všichni stejnou poruchu čivů, respektive spojení mezi uchem a okem,jako před rokem 1989, kdy něco jiného vidíme a naprosto něco jiného slyšíme z médií!!! Už nám zase stádovitě nafukují hlavu a ani se přitom moc nestydí, každý večer se můžete přesvědčit sami, hlavně dnes Česká televize vede ve lhaní a zamlžování, ani sedmilháři nebyli tak úspěšní!
Racionalizace a především plošná automatizace zaváděná do výrob má velmi neblahý ekonomický efekt. Nejde jenom o úbytek pracovních míst, ale "automaty" nemají spotřebu - nejí,neodívají se, nemají děti - problém , který se začal masivně projevovat v Japonsku, kde nasadili automatizaci, třeba 40% pracovníků nahradili, ale o 40% jim klesla spotřeba služeb v místě a tím výpadek daní ze spotřeby a další negativní efekty! N...

Automaticky kráceno

214148

05.03.2010 19:17

Návrh postupu pro likvidaci státního dluhu aktivitou občana

RE: Co to tady zase Vojto49 plácáš? Jak můžeš tak nestydatě lhát!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Nic se nejí tak horké,když budu mít automatickou výrobu aut a jiných výrobků, což není nemožné,budu sice vyrábět vysoce racionálně a za malé náklady, ale kdo a za co bude vysoce efektivně automaticky vyrobené zboží nakupovat! To je had, který požírá sám sebe! Takovou situaci, která bohužel nastává, nemohl ani Marx prognózovat a nevidím dnes nikoho ze slovutných světových ekonomů, aby ukázal cestu ven!Možná přijdou ještě daleko převratnější technologie a ty svět vytrhnou z krize, ale momentální stav je velmi tristní! V EU je 23 milionů nezaměstnaných , to jsou dvě Česka a ještě něco navíc, ale poslouchat ty bláboly o tom jak zvýšíme věk odchodu do důchodu, aby bylo na důchody , to může prohlásit jenom totální ekonomický debil! Když máme místně více jak 20% lidí bez práce, tak zvýšíme věk odchodu do důchodu,aby bylo efektivně pracovních míst ještě méně! Takový blábol jsem slyšel v ČT!!! Někdo nám zde plánovitě vraždí státní ekonomiku! Kdopak to asi bude? [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

214149

11.03.2010 12:24

Na horizontu se vynořují nové balkánské války

Kosovo je nejspíše drogová cesta a hlavně obrovské bezpečnostní riziko pro celou Evropu!!!

Laskavý 88.?.?.?

V Afganistánu se dnes vyprodukuje přes 90% světové spotřeby drog, především heroinu a ten se musí někudy z Afganistánu dostat.
Jde o objem, který bez podpory okupantů z USA nelze legálně z Afganistánu vyvézt. Proto se nabízí jasná alternativa Kosova jako drogového překladiště dále do světa.Současný obchod s drogami je tak výnosný, že nějaká politika jde stranou a na Kosovu zvítězí ta správná strana, která vydělává a která si celý ten cirkus může zaplatit a podplatit!!!! Jak je možné, že se OSN a celá světová veřejnost nezabývá faktem , že jsou vedle sebe dva albánské státy a o sjednocení s Albánií se příliš nemluví! Proč asi?
OSN se dostalo na scestí a na Balkáně to opět smrdí válkou.
Vyhlášení Kosova samostatným státem je světovou ostudou!!!
Nechci se pouštět do nějakých zasvěcených soudů - on totiž nikdo nemá potřebné informace,co se tam děje - mluvil jsem s lidmi tady v Česku, kteří v Kosovu byli a jejich informace je pokrčení rameny a prohlášení, že tam se budou ještě rovnat poměry samopaly i mezi samotnými Albánci.Až vystřílejí Srby, pustí se do sebe!!!!
V Kosovu není žádná práce, potulují se tam tlupy různých ozbrojených albánských band, kteří se dají najmout za malé peníze k jakémukoliv zločinu i v rámci Evropy!!!!! Kosovo je dnes nebezpečný politický nádor a bezpečnostní riziko pro celou Evropu i kdyby bylo zítra Kosovo uznáno Srbskem jako samostatný stát!!!! Je to území bez práva, kde je normou zločin a násilí!!!! Albánci z Kosova jsou vycvičení vrazi a svojí přirozeností zločinci, možná již od pohledu.Pokud odejde KAFOR, je z Kosova sud střelného prachu!!! A o to asi "politikům" z USA jde!!!
Rozděluj a panuj. Když nebude Evropa poslouchat, vypustí na ně krvežíznivé Albánce z Kosova, kteří nemají co ztratit! Tady máme jasné bezpečnostní riziko pro Evropu, nikoliv v Afganistánu, honit nějaké pasáky koz,se kterými okupanti NATO válčí už 8 let a pořád je situace horší a horší!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

214568

14.03.2010 16:59

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

Současný kapitalismus je rakovina společnosti a čím dříve bude poražen,tím lépe!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Ustavičný růst a na něm založený růst zisku není možný!!!!
24 miliony nezaměstnaných v Evropě a u nás "jenom" 700 000 ,je toho důsledkem!!!
Zadlužené a předlužené státy a kdo zavinil dluhy třeba v Řecku?
Svinské a prolhané vlády, v područí bankéřů a odporných kapitalistických tasemnic a pijavic!!!! Nebo kdo vlastně zavinil celosvětovou krizi? Táži se a odpovím si sám! Prolhaná, zlodějská bankovní mafie z USA zavinila celosvětovou krizi a za to bude brzo pykat. Žádné stromy nerostou do nebe.
A nechci slyšet nějaké kecy od "Chromozoma", nebo jak se ten pitomec jmenuje!!!! Můžeš si s Hájkem a dalšími oblbovači akorát tak políbit pr@del!!!!!
Tady už dávno není demokracie, ale plutokracie / nadvláda bohatých/, která v posledním období zahájila destrukci planety, pod průhlednou záminkou, jak se zmocnit zcela nekontrolované nadvlády nad vším!!!!!
Začne boj, válka a řežba, že bude Země vykloubená ze samé podstaty!!! Jiná možnost není, protože kapitalistická prasata od koryt jenom tak neodlezou!!! Už brzo dostanou přes rypáky a zase budou kvičet, že je jim ubližováno!!!!
Nevím,ale v současné době jinou, než násilnou cestu k ozdravění a záchraně společnosti nevidím. Možná, že se mýlím,je zde snad nějaká nová technologická cesta, ale jsem skeptik, tu si zase budou osobovat kapitalistická prasata jenom pro sebe, aby si udrželi moc!!! Už brzo potřebují klackem seřezat po svých nenažraných rypácích, jinak klid nebude!!!! Nejsem ekonom, ale když nějaká vládní nula bude v televizi vykřikovat, jak nebude na důchody a bude se zvyšovat věk odchodu do důchodu,tak si říkám,to na těch místech budeme držet důchodce, aby volných pracovních mít bylo ještě méně a mladí ze škol půjdou rovnou na podporu!!!! U nás v Kocourkově je možné už úplně všechno!!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

214921

14.03.2010 20:26

Od feudalismu přes bolševismus k demokracii a zpátky

RE: Současný kapitalismus je rakovina společnosti a čím dříve bude poražen,tím lépe!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Tak "Chromozome",ať se nemusíme dlouho tahat za pytlík, dej na stůl jasný návod jak chceš sehnat práci pro 24 milionů lidí v EU , u nás jenom cca 700 000!!! Žádné kecy , žádný Hájek, přesně a konkrétně!!! Potom se můžeme o něčem začít bavit!!! Salónní kecy si můžeš nechat k vám do hospody!!!!
A když chceš začít pindat o kapitalismu, tak mne pouč proč v USA, když se jim položily po "kapitalisticky" banky a způsobily světovou krizi, vzali ze státního rozpočtu,z daní občanů cca 700 milard USD a narvali je do bank, aby ochránili "kapitalisty" , ale spíše zloděje a spekulanty od ztráty!!!! Tak na takový kapitalismus se mohu akorát tak vy@srat z vysoka - to je kapitalismus mezi nohama, nebo spíše bankovní komunismus a lá USA, ty uslintaný dovedo!!! To musí Marx smíchy rotovat v hrobě - to v životě ani neviděl, aby zisky byly soukromé a ztráty veřejné!!!!
Kecy o kapitalismu si nech pro Čuka a Geka a možná i Odvážná školačka by ti podobné bláboly žrala!!! Kapitalismus je dnes jenom slovo pro různé světové zlodějny a všivárny všeho druhu
a dárečkové jako jsi sám, jim dělají stafáž ve formě užitečných idiotů - možná by ses našel i v roli kadeta Bieglera ve Švejkovi!!! Ten také radil rakouským generálům jak nejlépe útočit a vítězit na všech frontách mocnářství!!!!!
Kapitalismus také na celém světě vítězí, ale hubou a propagandou takových cukroušků, jako je u nás ministerská bukvice, Gustav Slámečka! Nejsi náhodou ze stejné stáje?
No a když necháš dělat důchodce déle, tak nebudeš mít pracovní místa pro mladé. V matematice se tomu vždy říkalo, úměra přímá, ale ta tě také jak vidím příliš nenavštívila!!! Raději budeš plácat Janotovy nesmysly, kde vezmeme na důchody? Vždyť je přeci jedno, když je omezený počet pracovních míst, kdo pracuje, zda staří nebo mladí, protože každé pracovní místo generuje jenom jedny sociální peníze na penzijní systém a když držím staré v práci,musím mladým platit sociální dávky, ze vzduchu nevyžijí!!! To je zase pro změnu trojčlenka, ale to si asi ve škole chyběl!!!! Jenom mě jímá tichá hrůza, že jsou ve společnosti exoti, kteří jsou schopni potom, když se fakticky "kapitalismus" na světě zhroutil, ještě pořád vykládat poučky a moudra zkrachovalé ideologie,v době kdy se celá odborná veřejnost snaží najít nějaké východisko z celosvětového průseru, který smrdí těžkou sociální revoltou a válkou každého s každým!!!! Také to může být záměr, rozeštvat a opanovat svět, ale to je trochu jiná opereta, nejspíše některých našich oblíbených vyvolených obřezanců z bankovního humusu USA.Ještě že máme tu komunistickou Čínu a putinovské Rusko, aby bylo na co nadávat!!!! [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [vyplazený jazyk] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

214936

16.03.2010 02:42

Dopis prezidentovi

Zásadní systémová chyba jsou tajné daně a stále pouze slibovaná majetková přiznání!!!

Laskavý 88.?.?.?

Když to jde ve Švédsku,kde je výběr daní veřejný, proč ne u nás!!!
Daňové přiznání by měla být veřejná listina, tím také se lze dopočítat, kolik stát skutečně vybere na daních a jak s našimi penězi nakládá.
Také majetková přiznání jsou jasným protikorupčním opatřením, ale to bychom nesměli být u nás v Kocourkově, kde se již drahná léta
o majetkových přiznáních jenom kecá, vždy před volbami.
Na Slovensku se již pochlapili a majetky nad 450 000 euro podléhají možnosti justičního přezkoumání a nemožnost doložení nabytí majetku může skončit u soudu a také v krajním případě zabavením majetku soudním výrokem.
Také je již možné postihnout účelové přiznání daně mimo republiku v daňovém ráji.Jenom u nás v Kocourkově budeme mít stále vysoce nadbytečnou poslaneckou imunitu, která se má vztahovat na výroky ve sněmovně a nikoliv na lumpárny všeho druhu, kterých se poslanci dopouští a ryba smrdí od hlavy!

215057

02.04.2010 22:05

Přestaňme těžit přírodu

"Chromozom" zase plácá svoje obvyklé nesmysly o samospasitelnosti trhu!!!

Laskavý 88.?.?.?

Pravidla, která jsme vytvořili, můžeme také měnit. Pod vývěsním štítem s nápisem KAPITALISMUS se sice tvrdí, že k té hře o třech vrstvách platí jediná neměnná a věčná pravidla, ale to je velká lež. Představa, že současná pravidla jsou dána jakousi tajemnou vyšší mocí a dospěla k dokonalosti, je dalším velkým úspěchem kněží a věrozvěstů současného společenského a hospodářského uspořádání. To oni pro tato pravidla uzurpovali termíny jako svoboda a demokracie, přesto, že s nimi mají jen málo co společného. Pravidla měnit nejen můžeme, ale i musíme, protože potom by se hra začala okoukávat. Nové statky budeme sice tvořit pořád podobným způsobem, ale to, co se může principiálně odlišovat, jsou například pravidla toho, kdo má ke hře přístup a jak se v ní rozdělují statky. Nic se přitom nebude měnit na podstatě té hry, na jejím smyslu, který spočívá v umožnění co nejširší účasti lidí na tvorbě nových statků, tudíž na jejich největší variabilitě, která také vede k nejširším možnostem jejich směny a potažmo i spotřeby. Dnešní realita je taková, že si stále více těch, kterým je dáno, myslí, že druhým dáno být nemusí a nemá a že mají čekat, co na ně zbude. Je to zřetelný rys totality, protože podstata totality není ani v socialismu, komunismu, feudalismu ani v kapitalismu či v jiném -ismu, ta je v donucení většiny společnosti k pasivitě a k pouhému očekávání odměny za poslušnost. Proto se tolik a úporně v reálném socialismu zapomínalo na Marxovu představu budoucího společenského uspořádání jako sdružení, ve kterém je svobodný rozvoj jednotlivce podmínkou svobodného rozvoje všech. Nic nebylo reálnému socialismu vzdálenější a priorita osobních svobod byla zakázaným tématem. Kolektiv dokáže mnohé, skoro všechno a je spousta věcí, které jednotlivec nedokáže. Ale hodnotovou představu nového statku, nápad, ideu, tu může mít prvotně jenom jednotlivec, protože kolektiv prostě svůj mozek nemá a pokud už ke kolektivnímu myšlení dojde, výsledky jsou spíše tragické. Ideologové současného kapitalismu tvrdí, že jsou někteří, kterým je dáno tolik, že údělem ostatních je navždy pouze čekat na almužnu, protože tak je to nejefektivnější, protože přece není pro všechny dost a tak je lépe mít pár opravdu spokojených a potom ohromnou skupinu rovnoprávných v chudobě. Pokud bych to měl přirovnat k dopravě a její infrastruktuře, tak je to dnes s našimi pravidly podobně, jako když jezdí vlaky, ale jen pár lidí ví, jak sehnat lístky a spousta lidí na vlak nesmí vůbec a další spousta ani neví, že existuje.
http://blisty.cz/2010/4/2/art51902.html

216251

15.05.2010 18:27

Nůžky se rozevírají

Kdyby jsi měl znalosti profesora Kellera ,tak bys tak blbě nekecal!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Jenom kecáš, celý tvůj příspěvek jsou jenom nálepky a žvásty, žádný argument! Kousni se vzteky do prxxle, ale komunisté mají bohužel pravdu!!! Přečti si třeba www.halonoviny.cz a najdeš tam mnoho článků, se kterými je možné jenom souhlasit!!!

Něco málo z Halonovin:
Fiktivní složenky, které v rámci volební kampaně rozeslala TOP 09 do českých domácností, vzbudily bouřlivé reakce a u stovek, možná i tisíců občanů, vyvolaly paniku. Kampaň TOP 09 včera za »krajně necitlivou a nezodpovědnou« označil také tajemník prezidenta republiky Ladislav Jakl. »Podobné vtipy fungují třeba na internetu, mezi mládeží z měst. Oslovovat tímto způsobem třeba starší lidi na venkově je nejen neúčinné, ale dokonce hrubě necitlivé a nezodpovědné,« míní Jakl.

Bedřich Ludvík, dramaturg hrané tvorby ČT, autor i režisér řady dokumentů a spisovatel, mj. napsal: »To není dluh nás občanů, to je VÁŠ dluh! Tento dluh jste vyrobili a rozjeli VY. Dělejte si s ním, co chcete, a neobtěžujte nás údaji, které nemůžeme nijak ovlivnit. Země se zadlužuje rekordním tempem, ale já ne. Já na dluh nežiju, naopak, snažím se mít na kontě neustále nějakou rezervu v násobku několika měsíčních platů. Nikdy v životě jsem nikomu nic nedlužil. To bych raději umřel hlady! A běda, dozvídám-li se, že ten VÁŠ nesplatitelný dluh máme teď splatit MY,« a dodává: »Varuji vás, vzpamatujte se, vezměte rozum do hrsti a začněte pracovat na změně. A až budete mít situaci pod kontrolou a budete nám moci oznámit, že Česká republika snižuje své zadlužení o jeden milion korun za hodinu, pak se pochlubte. Do té doby nás neobtěžujte stresujícími zprávami o vaší kolosální neschopnosti.«

»Lepší drzé čelo, než poplužní dvůr. Toto přísloví se mi vybavilo, když jsem na ČT24 poslouchal pana Kalouska v Událostech a komentářích. Tím, jak obhajoval zasílání složenek na 121 000 Kč občanům, aby je upozornil na dluh, který údajně všichni mají. Musím se ohradit. Žádný z občanů tento dluh nemá. Občan neodpovídá za dluhy státu, stejně jako stát neodpovídá za dluhy občana. Za dluhy odpovídá ten, kdo je udělal. A podle mého názoru, jsou to ti politici, kteří se střídali ve vládě uplynulých dvacet let,« napsal Ivan Jordák z Letohradu.

219388

15.05.2010 18:39

Nůžky se rozevírají

Hněv na elity

Laskavý 88.?.?.?

Elity jsou v obležení po celém světě, píše přední britský analytik Ian Buruma v deníku The Guardian a dodává: Aktivisté z hnutí Tea Party, hlásící se k historickému odkazu protibritské vzpoury amerických osadníků známé jako bostonské pití čaje (1773), spílají a zlobí se na takzvané liberální elity z New Yorku, Washingtonu a Hollywoodu.

V Evropě jsou to zase populističtí demagogové jako nizozemský Geert Wilders a jeho hněv proti elitářským usmiřovatelům s islámem. V Thajsku demonstranti, pocházející z venkova na severovýchodě země, oděni v červených košilích, láteří a jsou rozhněváni na vojenské, sociální a politické elity z hlavního města Bangkoku.

Prvním principem demokracie je skutečnost, že vláda musí být založena na lidovém souhlasu, a to i tehdy, když je složena ze stran, které mnozí voliči vůbec nevolili. Z celosvětového hněvu proti zvolených vládám je jasné, že tento souhlas se stává nebezpečně opotřebovaným. Stále více lidí se v demokratických zemích cítí být plni úzkosti, rozzlobeni a bez zastoupení. A z toho viní elity.

V Evropě moc Evropské unie, často nekontrolované přistěhovalectví a ekonomická globalizace, naleptávají pocity národního ukotvení - tedy být reprezentován národní vládou či sdílet národní kultury. Demagogové, kteří odmítají multikulturalismus a varují před »islamizací« Západu jen využívají následné obavy ze ztráty národní identity.

Pocit, že globalizace vytváří nové třídy majetných a nemajetných, je faktorem, který rozhořívá většinu současných forem populismu bez ohledu na národní odlišnosti. Nové technologie, bez kterých by globalizace nebyla možná, jsou také používány k mobilizaci agendy populistů.

Sarah Palinová, neúspěšná kandidátka na viceprezidentku a hrdinka amerického hnutí Tea Party, je stejně tak, a možná mnohem více, výtvorem krátkých komentářů na Twitteru a nové blogosféry na internetu, než jen produktem televize a rádia. Posun veřejné debaty z tradičních médií na internet pomohlo zlomit autoritu tradičních elit - tedy šéfredaktorů novin, politických komentátorů, akademiků, politiků. V kyberprostoru může každý mít své slovo. To je bez debaty demokratičtější, ale pro lidi se stalo mnohem obtížnějším, aby dokázali oddělit hlouposti od pravdy, nebo demagogii od racionální politické debaty.

Tón udávaný populisty, ať již v Evropě, Asii či Spojených státech, by naznačoval, že elity jsou přespříliš silné, že dominují obyčejným lidem, jejichž hlas je tak utopen liberály, multikulturalisty, a chytráky z velkých měst. Toto je častá forma populistické paranoie, podporovaná ve Spojených státech moderátory rozhlasových stanic, televizí FoxNews a v Evropě lidmi jako Wilders. To, po čem lidé dychtí v časech nejistoty, je silné vedení charismatickými osobnostmi, které slíbí »vyčištění stájí«, skoncování s korupcí s tím...

Automaticky kráceno

219390

15.05.2010 18:40

Nůžky se rozevírají

RE: Hněv na elity

Laskavý 88.?.?.?

Tón udávaný populisty, ať již v Evropě, Asii či Spojených státech, by naznačoval, že elity jsou přespříliš silné, že dominují obyčejným lidem, jejichž hlas je tak utopen liberály, multikulturalisty, a chytráky z velkých měst. Toto je častá forma populistické paranoie, podporovaná ve Spojených státech moderátory rozhlasových stanic, televizí FoxNews a v Evropě lidmi jako Wilders. To, po čem lidé dychtí v časech nejistoty, je silné vedení charismatickými osobnostmi, které slíbí »vyčištění stájí«, skoncování s korupcí s tím, že se zavazují zastávat se »malého člověka« proti sobeckým politikům a cizincům, kteří nás ohrožují podivnými zvyky a náboženstvím. Takové časy jsou pro demokracii nebezpečné, protože ohrožují legitimitu demokratických vlád na základě souhlasu lidu.

Pro znovuzískání úcty musí naši zvolení politici předvést více autority, nikoliv méně. Americký prezident Barack Obama má pravdu, pokud volá po větší regulaci na finančních trzích. V Evropě se musí Evropská unie buď stát více demokratickou, což si vyžádá hodně času, nebo národní vlády musí delegovat byrokratům v Bruselu méně pravomocí.

219391

16.05.2010 15:13

Nůžky se rozevírají

Nechte Vojtu49, nějak si musí přivědělávat,když hájí "hřebíčkování"!!!

Laskavý 88.?.?.?

To je nový druh podnikání v Česku a tomu fandí zaplacení, prolhaní a plkající poštěváci typu Vojta49 a Malčik!!!
Vesele bude po volbách, už se těším - Klaus se nechal slyšet , že vládnout bude ten, kdo mu přinese 101 podpisů nekomunistických poslanců!!! A Paroubek bude otloukánek.
Zde uvádím jeden velmi zajímavý komentář z www.denikreferendum.cz


Jiřímu Paroubkovi věru není, co závidět. Pokud bude chtít vládnout menšinově s podporou KSČM, bude se říkat, že vrací komunisty k moci. Pokud sestaví velkou koalici, bude se říkat, že jde o vládu kmotrů. Pokud se spojí s TOP a s lidovci, bude se říkat, že zradil program a jde mu jenom o koryta, a pokud ČSSD volby nevyhraje, bude se říkat, že je to hlavně jeho vina.

Zbývá už jenom možnost, že po volbách překvapí - že bude složitě a se všemi vyjednávat. Pak se mu ale vyčte, že hledá přeběhlíky, destabilizuje situaci a ohrožuje ekonomickou pohodu země. A kdyby náhodou udělal totéž, co v Británii Gordon Brown (tedy odstoupil), vsadím diamanty proti ořechům, že se bude psát, že utíká od odpovědnosti.

A přitom budeme stále ujišťováni, že si za všechno může sám. [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]

219432

16.05.2010 15:33

Svoboda a moc

RE: Svoboda = Zodpovednost

Laskavý 88.?.?.?

Je to správný názor, ale jaká je skutečná realizace.
Vždyť to krásně známe z doby minulé, kdy měla KSČ vedoucí úlohu ve společnosti, ale jak byl nějaký prů.er, tak se k tomu neznala!!! Stejné jako dnes - ODS u moci, ale za megazlodějny a levárny všeho druhu a na všech úrovních nenese žádnou, ani politickou odpovědnost!!!!

JENOM NÁS ZVOLTE A MY SI PO VOLBÁCH BUDEME STEJNĚ DĚLAT CO CHCEME A NA KAŽDÉHO BLBÍNKA, KTERÝ NÁS VOLIL, SE ZVYSOKA VYKAŠLEME!!!!
VOLIT JE V ČESKU OD SLOVA VŮL !!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

Nejlepší případ je věčně ožralý Kalousek!!! Ten lže tak přesvědčivě, že už si věří sám!!!! To je opravdu česká politická jednička!!!! Kde je potom svoboda , zodpovědnost, demokracie?
Myslím ,že v zadeli!!!!

MUSÍ PŘIJÍT NĚJAKÁ NOVÁ FORMA REVOLUCE, JINAK TO NEPŮJDE!!!
SAMI OD KORYT NEODTÁHNOU!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

219433

17.05.2010 03:00

Nůžky se rozevírají

RE: Bohatší bohatnou, chudší chudnou?

Laskavý 88.?.?.?

Hele Vojta49, ty si vážně trochu natvrdlejší.V Evropě je v současné době bez práce cca 25 milionů lidí a jejich problém začíná být velmi palčivý, protože jejich práce z velké části "zmizela" právě v té Číně a jiná nebude. Kvůli globálním ziskům různých nenažranců,které ty svými blbými kecy obhajuješ, se v našem západním ekonomickém okruhu ocitá cca 20% lidí v pozici zbytečných,vyloučených osob a tenhle stav je trvalý a bude se ještě zhoršovat! Jinak , aby jsi byl úplně v obraze, u nás v Česku se začíná nazývat podnikání "hřebíčkováním", podle známého zloděje z ODS, který je velkým vzorem! Máme cca bilion a 200 miliard státního dluhu, který je také na triku těch schopných, ti neschopní jsou dole, řízeni těmi všeho schopnými,takže neschopní to neukradli!!! To je velká sekera za 20 let budování kapitalismu!!! Co je nejhorší na těch všech zlodějnách , které napáchali ti tvoji schopní, že oni svými penězi dokurvili totálně i ten zbytek demokracie,který zde někdy snad byl po roce 1990!Úhelným kamenem tě asi někdo pořádně praštil do hlavy, jinak by si přestal tady tapetovat ty svoje bláboly!
Nejlepší je dnes USA, náš vzor, kde jsou ve všem napřed!!!
Tam už rovnou přešli na bankovní "komunismus", kde zisky jsou privátní a ztráty veřejné, placené z kapes daňových poplatníků!To je úplně nová ,zatím neznámá avantgardní forma podnikání - tak podnikají opravdu ty úplně nejschopnější - jeden z nich Madoff, už asi nebude nic dělat, má zařízený fešácký kriminál, ale už na furt, do konce jeho dnů!!!Ukrad jenom cca 60 miliard USD a "opucoval" i svoje soukmenovce,příkladně NY židovskou obec, která u něj měla uložené peníze určené na penzijní fond!!! To je opravdu nemravná ideologie krádeže,kterou Vojta49 obhajuješ, takže si vlastně spolupachatel, protože,kdo podporuje zlodějny, je i sám zloděj!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

219487

17.05.2010 15:46

Zabte bílé!

RE: za 90 procent problémů afriky můžou běloši

Laskavý 88.?.?.?

Velmi přesně pan Aristokrat popsal děje, které dovedly JAR, tam kde se dnes politicky i ekonomicky nachází.
Máme vůbec nějaká práva zasahovat do území a společností, kterým nerozumíme a jejichž "primitivní" úrověň jenom zhoršíme a poškodíme přirozené pletivo vztahů a kulturních vazeb, které jsou někdy na lepší sociologické úrovni, než je naše nabubřelá a všeho schopná "bílá" kultůra!!! Zatím už jsme stačili celou planetu natolik "zkurvit", že vůbec netušíme, zda naše počínání vůbec Země ve zdraví přežije. Stačí jenom když bude chtít každý Číňan vlastnit jenom motorku , o autu ani nemluvě!!! Zde končí třeba surovinová dostupnost a zase bude potřeba o něco válčit!!! Vést dobyvačné agresivní války nám jde dobře - Irák,Afganistán!!!
Prolhaný,zlodějský běloch už ukradl a zničil na Zeměkouli , co se dalo, takže se nelze divit, že se barevní zdravě naštvou a pár bílých dostane tzv. JAR náramek na hlavu , tj. hořící pneumatiku kolem krku!!! Kdo s čím zachází, tím také schází! A stále je v USA v běhu právní proces na odškodnění otroků! Když mohou být do nekonečna odškodňováni židé, proč ne unesení černoši z Afriky! Rozdíl je pouze nějakých 100 let.Nebo snad genocida židů byla jiná , než černochů z Afriky!
Nebudu se rozčilovat, je vidět,že si příroda od těch různých hovad brzo pomůže sama! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

219527

18.05.2010 16:37

Nůžky se rozevírají

RE: Kdyby jsi měl znalosti profesora Kellera ,tak bys tak blbě nekecal!!!!

Laskavý 88.?.?.?

Kašpárek na niti všeobecné propagandy jsi jenom sám!
Doporučuji všem velmi poučný a vše vysvětlující film:

Peníze jako dluh - zde jsou všechny aspekty , o které se přete!!!
http://mustwatch.hztz.cz/film/penize-jako-dluh/
[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

219612

19.05.2010 16:36

Malé zamyšlení nad státním dluhem

Proč volit komunisty? Snad kvůli cestě ke spravedlivější společnosti.

Laskavý 88.?.?.?

I když je volit nebudu, mám jiné koně. Možná KDU,ale to je jedno.
Když se zde bavíme o státním dluhu, tak jste ale všichni přehlédli zásadní politický postoj,a to je způsob, anebo cesta , jak se dostat ke spravedlivější společnosti. To je základní otázka!!! Máme státní dluh, ale najednou jsou zde strany , kteří chtějí , aby dluh platili ti občané, kteří jsou "ovládáni" a kteří jistě žádný dluh státu nezpůsobili. To je krajně nespravedlivé, i když je možné postihnout a dohnat "škůdce", kteří dluh zavinili. Jeden příklad za všechny. Československo mělo poměrně velkou námořní flotilu,vzhledem k velikosti ČSFR,která vydělávala i v tvrdém tržním prostředí. Kdo zavinil, že tyto lodě byly rozkradeny a podnik rozkulačen!!! Máme na Hradě osobu, která vykřikovala "více Kožených" a my jsme ho ještě zvolili za prezidenta. Tady se začíná odvíjet příběh, který vedl k dnešním dluhům!!!Hlavně "oposmlouva" vedla k tomu, že se dvě partičky zlodějů daly dohromady a tak to tady v našem Kocourkově funguje do dnes!!! Máme před volbami, ale kdo má paměť, tak si jistě vzpomene na plakáty - s Klausem nebo do leva!! A za tři neděle už si se Zemanem leželi v náručí!!!! To vedlo k naprostému politickému a ekonomickému marasmu!!! [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji] [bliji]

219678

19.05.2010 16:45

Malé zamyšlení nad státním dluhem

Nepředběhl Mistr Jan Hus dobu?

Laskavý 88.?.?.?

Úryvek z jeho kázání:
Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi, aby
vyklovali každé zrnko zlata a stříbra.
Nemají slitování. Jejich srdce zjedovatěla touhou po
bohatství. Se vším kupčí, všechno prodávají.
Chceš pokřtít dítě? Zaplať! Chceš loupit a vraždit? Zaplať a bude ti odpuštěno.
Ale pak, kdyby sám ďábel zaplatil, vstoupil by na nebesa?
A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají, čeleď
nepotřebnou drží, v kostky hrají a na své kuběny kožichy drahé věší,
zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil.
Však poznejte se, vy zloději chudého lidu neboť Bůh i lid vás vidí.


Taky ho za to upálili ........

219680

Je nutné se soustředit na podstatu bytí a jeho smysl, pokud se vůbec smysl bytí nechá o svojí "tajemnost" okrást!
Je nutné začít postupně přehodnocovat všechna kritéria současného "poznání" a vrátit se zpět ke kořenům smyslu lidského života na této planetě!!!
A hlavně naslouchat každému, kdo se snaží současný lidský celoplanetární marazmus povznést z bláta lidské pošetilosti a ničivé prázdnoty "rozumu"!!! [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích] [smích]

219798

24.05.2010 19:44

Německo, Řecko a východ z eurozóny

Konec kasínového kapitalismu!

Laskavý 88.?.?.?

Na řecké krizi zatím vydělávaly bezostyšně hedgeové fondy. Denně obchodují podle odhadů s objemem peněz 3000 miliard USD. Značná část toho jsou cizí vypůjčené peníze bank. Základní formy hry jsou spekulace s deriváty. Dále spekulace se změnami kurzu měn, akcií, dluhopisů. Původ »svého« kapitálu hedgeové fondy neuváděly. Nyní budou zregulovány a musí tak přiznat, kolik činí jejich kapitál a kolik kapitál vypůjčený, pokud by chtěly podnikat v Německu a EU. Půl roku již trvá Řecká krize od prosince 2009, teprve od začátku května 2010 začala EU obranými opatřeními. Reakce kapitálu USA a jejich administrativy ukazuje podstatu mocenského souboj mezi EU a USA. Německo bylo nuceno přistoupit k regulaci velkokapitálu zákonem. Řecká krize však také ukazuje nemožnost a naivitu představ o reformovatelnosti kapitalismu či jeho lidské tváři.
Výňatek z článku v Halonovinách. To zase budou "pravičáci" kvičet a nadávat na komunisty! Bohužel pravice v EU a bankovní zlodějská mafie v USA má na svědomí světovou krizi,takže bude muset platit! Krize zdaleka není u konce a veřejnost se již nenechá stále opíjet rohlíkem! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

220005

28.05.2010 22:49

Izraelská armáda humanitární flotilu do Gazy nepustí, pomoc slíbila doručit

Falešná propaganda Izraele

Laskavý 88.?.?.?

http://www3.halonoviny.cz/articles/view/202374

Zajímavý přeložený článek o falešné propagandě Izraele,který se prezentuje jako oběť a přitom krade a vraždí!!! Asi někteří sionisté "studovali" u Dr. Goebbelse - šéfa propagandy třetí říše!!!!

220471

28.05.2010 23:14

Řekové to chápou

Řecko je v ohnisku cílené propagandy a skutečnost je jiná

Laskavý 88.?.?.?

Kdopak dával Řecku nejlepší, ale podvodná hodnocení o jejich hospodářství ,když Řecko podvodem vstupovalo do eurozóny? Zdali to právě nebyly americké banky a ratingové agentury? Takže , kdo je vlastně na vině?
A co se týče hospodaření Řecka - je velmi zajímavé, že vojenský rozpočet Řecka je přes 4% HDP, ačkoliv průměr v eurozóně je kolem 1,5%!!! Řecká armáda má ve zbrani 170 000 vojáků ,při 11 milionech obyvatel!!! Jenom pro srovnání , Československo v době vrcholné studené války mělo cca 200 000 vojáků na 15 milionů obyvatel!!! Dnes má Česko cca 35 000 vojáků na 10 milionů obyvatel! Řecko nakupuje nesmyslná kvanta zbraní , ponorky a další vojenský materiál, hlavně z Německa a Francie.
Sarkozy se nechal slyšet, že pomůže Řecku jenom tehdy, když Řecko dodrží kupní smlouvy na zbraně a nakoupí ve Francii nasmlouvaný počet vojenského materiálu!!!! To jsou panečku úsporná opatření řecké vlády, jako noha!!!!
Dluhová služba MMF a EU, která "pomůže" Řecku z velké části "sežerou" německé a francouzské banky,takže Německo a Francie pomáhá vlastně samo sobě, respektive vlastním bankám!!!!
Vůbec se nedivím odborům a jiným organizacím v Řecku, že stávkují a chtějí znát, kdo za celým kolosálním finančním podvodem stojí!!!
A celá fraška pokračuje!!!!!
Dnes byl snížen rating Španělsku a jedeme na stejném kolotoči - Soros a další sionistické pijavice a tasemnice se budou mít dobře!!!!

220476

30.05.2010 19:35

Volby zla

Volby nedopadly špatně

Laskavý 88.?.?.?

Volby nedopadly špatně
Jan Keller

Volby skončily a jak se zdá, velká část levice nepochopila, že dopadly v zásadě na výbornou. Vládu nyní sestaví výhradně pravicové strany a za veškeré dění v příštích několika letech budou odpovídat právě ony a pouze ony. To je mnohem lepší, než kdyby další patová situace umožnila každému vymlouvat se na toho druhého, jak jsme toho byli svědky doposud. Z výsledků svého vládnutí se nyní již pravice tak snadno nevykroutí.

V podstatě jsou zde dvě možnosti dalšího vývoje. Tou první je, že pravice splní všechny své sliby, které voličům a celé společnosti dala. Zatočí rázně s korupcí (zodpovídá: Radek John, termín: pokud možno okamžitě). Výrazně sníží zadlužení státu a dá základy k vyrovnanému rozpočtu (zodpovídá: Miloslav Kalousek, termín: do příštích voleb). A konečně zprůhlední daně, podpoří domácí firmy, zvýší kupní sílu obyvatel, zaručí, aby se vyplácelo pracovat (zodpovídá: Petr Nečas, termín: v horizontu spíše měsíců než let).

Pokud se toto všechno pravicí podaří – a měli bychom jí k tomu upřímně držet palce – pak budeme patrně jedinou zemí v Evropě, která vyjde ze světové hospodářské krize posílena. Jenom naprostý hlupák by si něco takového nepřál.

Je v zájmu pravice samotné, abychom všichni velice bděle dohlíželi na to, jak rychle se jí její sliby podaří naplňovat. Nesmí se již opakovat situace, kdy Topolánkova ODS pošlapala prakticky všechny body své slavné „smlouvy s občany“.

Druhá možnost je, že pravice voliče obelhala a není schopna, či dokonce ani ochotna dané sliby plnit. V tom případě, jak jsem předznamenal, budou všichni moci dosvědčit, že pravice voliče sprostě podvedla. V tom případě bude mít levice našlápnuto k bezkonkurenční výhře v příštích volbách. [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

220590

30.05.2010 20:37

Flotila do Gazy vleče Izrael do moře stupidity

Izrael proti humanismu

Laskavý 88.?.?.?

AŠDOD - Izraelští vojáci v přístavu Ašdod postavili tři velké stany, do nichž budou svážet aktivisty z lodí blížících se k pásmu Gazy.

Na jejich palubách je 10 000 tun humanitárních potřeb pro Palestince, ale Izrael je nehodlá k pobřeží Gazy pustit. Na osmi lodích připlouvá až 700 odpůrců blokády Gazy. Izraelci je chtějí deportovat nebo uvěznit. Plavidla mají být zastavena na moři a odtažena do Ašdodu.

Tady má být zboží z nich údajně vyloženo a po prohlídce předáno agenturám OSN k distribuci Palestincům v pásmu. Aktivisty ve stanech prý prohlédnou lékaři. Připraveno je 40 autobusů, které pak mají dotyčné odvézt na mezinárodní letiště. Ti, kdo se budou bránit, skončí ve vězení. Kde skončí izraelští zločinci z Gazy, není známo...
http://www3.halonoviny.cz/articles/view/202434

220599

30.05.2010 21:19

Flotila do Gazy vleče Izrael do moře stupidity

Falešná propaganda Izraele

Laskavý 88.?.?.?

(Zrušeno. Prosím, abyste tu nevkládal celé články. Děkuji. Editor)

220602

12.06.2010 00:17

Kravská úvaha

Kdyby jenom krávy na slunci?

Laskavý 88.?.?.?

Nechci zde popisovat všechny útrapy, které musí absolvovat hospodářská zvířata ve velkochovech v rámci zvyšování "užitkovosti". Kráva je stroj na mléko a způsob jakým je s ní po celý "život" nakládáno, je otřesný. Běžně se kráva dožívá 15 až 20 let při selském použití, ale v průmyslovém koncentráku se dožije cca 5 až 7 let a jako neužitečná skončí na jatkách.
Zdali opravdu existuje velká Prozřetelnost a karmická závislost, tak nám všem tyhle zvěrstva, která provádíme s hospodářským zvířectvem budou pěkně spočítána a ocitneme se znova na světě jako sarančata!
Nejsem nějaký úzkoprsý, ale při troše dobré vůle by se nechalo
s hospodářským dobytkem zacházet daleko přirozeněji, vzhledem
k jeho biologickým potřebám a nakonec i na jatkách by nemusela zvířata tak trpět.
Předesílám, že se již dost dlouhou dobu snažím vyhýbat masu jako potravině a to také z uvedených důvodů. Maso není dobrá
potravina ani z hlediska ekonomiky - na výrobu jednoho kilogramu živé váhy jatečního zvířete potřebujete 8 až 12 kilogramů obilovin a to zrovna není dobrá bilance.
Pokud budou Číňané při zvyšující se životní úrovni
pokračovat v navyšování konzumace masa a měli by se dostat na
cca 30% spotřeby masa v Evropě, je konec s trhem obilí, protože všechnu produkci "sežerou" hospodářská zvířata v Číně chovaná na maso! To je také odvrácená strana pokroku a rostoucího HDP v Číně a v dalších asijských ekonomikách!
Další znásilňování přírody pro zisk, také nemusíme jako lidstvo přežít! Provaz, na kterém jako civilizace "visíme", se začíná povážlivě ztenčovat! [pláč] [pláč] [pláč]

221815

26.06.2010 11:24

Centrální bankovnictví v krizi: Zhruba dvacet zemí na pokraji platební neschopnosti

Je zajímavé, že tolik zemí najednou - jakoby někdo švihl kouzelným proutkem.

Laskavý 88.?.?.?

Zadlužený subjekt se lépe ovládá! Když nechce poslouchat, snížíme mu rating a to by v tom byl čert, abychom ho nedostali na kolena suchou cestou. Jaké války? Tenhle způsob ekonomického kolonialismu je daleko účinější a efektivnější. Celý projekt EU je také vlastně válka o trhy. Je otázkou, co bude další krok a jaká jsou východiska. [smích]

222843

11.07.2010 18:08

USA cvičí íránskou opoziční Organizaci lidových mudžáhidů

Tak nevím, zdali jim to bude co platné.

Laskavý 88.?.?.?

Z Iráku se budou muset okupanti rychle stáhnout,politická situace je v Iráku velmi špatná a výhled není radostný, vzhledem k rozhádaným Kurdům a frakcím v "parlamentě" - dávám do uvozovek, protože zatím opravdu svobodné volby v Iráku nebyly.
Afganistán je pro okupanty ztracen, tam se pouze hraje o důstojný odchod okupantů.
Pakistán je doslovně politicky i mocensky "rozesrán" a je zde malér, že má jaderné zbraně. Teď se ještě podařilo zásluhou vrahů z Izraele "zvednout" Turecko, které až do teď bylo oázou klidu a kde se také derou islámská militantní uskupení k moci.
Je otázkou dalších voleb, kdy se Turecko stane militantní a islámské.
Irán se nejspíše promění vnitřně, ale že by zde zvítězili proamerické síly,o tom silně pochybuji.
Takže suma sumárum,americká politika v tomto kousku světa je hodně na "kýblu" a vzhledem k dalším globálním ekonomickým potížím nestojí před USA v tomto regionu,žádná veselá budoucnost.
Čína s Ruskem si vesele v klidu brousí zuby na to, jak ji spadne region do kapsy a USA odtáhne se svěšeným ocasem!Nakonec Turecko má již s Ruskem bezvízový styk a ruský vliv v Turecku je velmi silný.Když jsme nevzali Turecko do EU, najde si v regionu nové ekonomicky silné kamarády.
Izrael se půjde "oběsit", nebo bude muset udělat ve své sgresivní politice ,veliké čelem vzad, aby si vůbec uhájil postavení a holou existenci. Jaderné zbraně budou Izraeli na nic,pokud ztratí podporu USA.Už tak se dostává do čím dál větší mezinárodní izolace a to může být pro Izrael hrob.Ani snad nemyslím nějakou likvidaci Izraele, na to není doba, to možná šlo někdy v roce 1947, ale dnes je z mezinárodního práva něco takového nemyslitelné.
A USA si nedá pokoj a dále si "vyrábí" proti sobě teroristy, kteří mají velikou chuť nějakého Američana "usmažit" v bombovém výbuchu a příjemně "rozptýlit" na malé kousky.
Možná, že je to i někoho záměr, nechci zde spekulovat,ale okolnosti nasvědčují tomu, že USA dělá vše pro to, aby v regionu klid nenastal! Nakonec sklidí plody své vrahounské činnosti a dostane konečný účet.Irán není malá země a dnes není doba příhodná k napadení jiného státu bezdůvodně, jako v případě Iráku.Prorok nejsem, ale pokud se zde něco semele, je možné počítat s globálnějším konfliktem,o který asi některým lidem v USA jde, protože je pro ně lepší válka, než totální ekonomický bankrot!

223875

11.07.2010 18:53

Průhledné lži

RE: Můj názor

Laskavý 88.?.?.?

Je pravdou, že za posledních 20 let udělala vojenská technika obrovský skok dopředu, především va vývoji "kyberzbraní", kde již není voják tak úplně potřeba. Příkladně USA má dnes daleko více operátorů letadel bez pilota, než skutečných vojenských pilotů! A trend jde především tímto směrem i v pozemních operacích. Neznám poměr ceny, mezi vojákem a robotem, ale čas hraje pro roboty.Nakonec už dnes je celé "bojiště" stejně elektronizované, takže zdali budou válčit lidé, nebo chytré stroje, je celkem jedno.
Sekundární vliv tohoto pokroku se bude velmi brzo promítat i do běžné ekonomické produkce, protože když budou moci "chytré" stroje válčit, budou moci snadno a velmi brzo zastávat všechny další funkce lidské - ve výrobě a službách.Stejně tak se stalo po druhé světové válce, která katapultovala pokrok v technologiích a zároveň ale přinesla spoustu do dnes nevyřešených konfliktů a sporů ve světové obci.
Naskýtá se jasná otázka a co potom s lidmi? Nebude přemíra lidí zbytečná? Máme se na co těšit, protože pokrok nejenom v technice, ale především v biotechnologiích nabývá velikého tempa.
Svět se někam řítí a nevím, zda je někým řízen. Nejsem si jist, zdali "auto" světa je neodbržděno a jede si kam chce!
[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

223877

12.07.2010 03:56

Rusko-německý strategický severní plynovod

Nejde ani tak o politiku, jako o obchod!

Laskavý 88.?.?.?

Severní plynovod po dně Baltského moře má mít po dokončení v roce 2012 kapacitu přesahující 55 miliard m3 plynu ročně a Gazprom se vyjádřil jasně,že uspokojí kteréhokoliv zákazníka v Evropě.Chce tak objemem a cenou vytlačit z trhu s plynem v Evropě ostatní dodavatele, třeba i z Norska a ostatních zemí,odkud EU plyn dostává.

223899

14.07.2010 01:44

Americká ekonomika padá - 2. část

Zajímavý názor z debaty na IHNED.CZ

Laskavý 88.?.?.?

A kdopak vlastně způsobil světovou krizi?

Odpověď je až trapně jednoduchá - prolhaná a zlodějská bankovní mafie USA! A jak byla potrestána? Nijak - ještě dostala k dalším loupežím z peněz daňových poplatníků cca 700 miliard USD! Jde o zvláštní ekonomický jev - takzvaný "bankovní" komunismus dle USA, kdy zisky jsou soukromé a ztráty veřejné!!! Ani v proslulém Kocourkově nebylo možné podobně "hospodařit" - jde o naprosté popření tržního hospodářství - kapitalismus naruby! Základem tržního hospodářství je zánik neprosperujících společností a vznik nových,úspěšnějších,kdy se tímto efektem dociluje zvýšení ekonomické prosperity národního hospodářství ve volné a svobodné soutěži! Majitelé a akcionáři "špatných" bankovních ústavů musí prodělat,jinak se jedná o ten zmíněný Kocourkov! A další těžká ekonomická globální porucha nás čeká, protože "nalití" peněz do bank, jenom konkrétní ekonomické problémy pouze přesunulo na pozdější dobu. Těžký deficit rozpočtu,stále rostoucí nezaměstnanost,stále působící vražedné bankovní spekulace a hlavně neschopnost zastavit trend sebevražedného propadu hospodářství. USA je dnes jako Titanik - trup nabírá stále více vody a na horních palubách se hraje a tančí!!!

224011

14.07.2010 02:42

50. léta zpátky aneb fakta k blížícímu se politickému procesu Vondrák a spol.

Nový pan ministr vnitra by si jistě rád početl,když tak propaguje novou cestu práva a spravedlnosti!

Laskavý 88.?.?.?

Jsou zde úplně trapné souvislosti s minulým předlistopadovým režimem, který se také vyznačoval tím, že překrucoval a nedržoval vlastní zákony a tím se choval ostře totalitně!
STB si také dělala, co se jí zachtělo! Jak krásná souvislost se nachází v článku, kdy si zřejmně orgány činné v trestním řízení dělají co chtějí, vůbec nedbají nějakého trestního řádu a předpisů souvisejících. STB také "držela" delikventa 48 hodin a potom ho jako propustila a hned na chodníku před "barťákem" ho znovu zajistila a pokračovalo dalších 48 hodin nezákonného zadržování a týrání! Podobnost čistě náhodná. A fakt mně nejde o Národní odpor - jsem přesvědčen, že jde o celkem úplně zanedbatelnou skupinu "pitomců", kteří si honí triko řvaním, když mohou dělat něco zakázaného a vzývat Hitlera, dnes naprosto politicky "prázdnou", nepodstatnou a spíše "veselou" figurku, která je se svým knírkem dobrým terčem vtipů všeho druhu a ještě dlouho bude! Chtěl bych v této souvislosti upozornit na soudní verdikt, kde byl nakladatel " Mého boje" Adolfa Hitlera osvobozen, policie mu musela několik desítek tisíc zabavených výtisků vrátit, aby si je mohl se značným ziskem prodat, protože "soud" zařídil vysokou publicitu a zájem o knihu, jinak by o ní byl pramalý zájem,snad nějaký historik a pár pomatenců a pošahanců z Národního odporu!
Tak mně v této souvislosti také napadá zdali nejde vlastně o vybuzení zájmu o problematiku antisemitismu a holokaustu a dalších věcí, protože by jinak již upadla v zapomenutí.
Nejde snad o výrobu protivníka za každou cenu. Komu vadí, když se cca 150 podivných existencí sejde někde v hospodě, tam se zavřou a "propagují" nacismus! Snad by měla mít policie, státní zastupitelsví a soudy jinou práci, když objasněnost obecné kriminality / krádeže,přepadání,kapsářství a další trestná činnost/ klesla pod 20% a to je dnes trend, ani třeba vykradené auto nehlásit, protože je to ztráta času, policie stejně nic nezjistí! Za to se "vyřádí" na Národním odporu,kdy "zločince",co prodávají "výšivky" na rukávy, zatýká zásahová jednotka a převáží vrtulník! Český "Kocourkov" v praxi. Z toho si už člověk může dělat jenom "smutnou" legraci!

224012

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 64 čtenářů částkou 16 204 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 1

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Další krůček k otroctví11.01.21 11:42 Česká republika 3

Jaroslav Turánek 1. díl: Všichni nereagují na vakcíny stejně, část populace bude reagovat negativně09.01.21 17:58 Česká republika 1

Američtí manažeři sjíždějí fotky z obsazení Kapitolu. Když najdou svého zaměstnance, má padáka09.01.21 11:15 USA 3

Noc dlouhých nožů v USA09.01.21 10:28 USA 2

Zpěváka vyhodili ze soutěže, protože kritizoval opatření proti kovidu. 08.01.21 11:34 Německo 2

Na web Badatel bylo podáno trestní oznámení za "šíření poplašné zprávy"08.01.21 11:27 Slovensko 2

A další BLM/Antifa demonstrant v Kapitolu - Adrian De Los Dios08.01.21 07:16 USA 0

Měnové kurzy

USD
21,68 Kč
Euro
26,19 Kč
Libra
29,46 Kč
Kanadský dolar
17,06 Kč
Australský dolar
16,66 Kč
Švýcarský frank
24,32 Kč
100 japonských jenů
20,88 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,77 Kč
100 maď. forintů
7,27 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
29,49 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 619,31 Kč
1 unce stříbra
537,07 Kč
Bitcoin
778 419,12 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 59 678 510