Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané wilonix

Nalezeno 185 příspěveků, 3 různé IP adresy

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

23.08.2007 09:34

Jak se rodí New World Order

Jen dodatek

wilonix 213.?.?.?

S většinou souhlasím ale je tam několik "hrubek". Ta nejkřiklavější je ta, že Hitler obdivoval Stalina (a naopak) nebo že se napodobovali je nesmysl. Oba byly naprosto rozdílní a nemohli se vystát. Zatímco Hitler byl rozmazlenej fracek Stalin měl hodně tvrdý dětství a od toho se rozvíjelo jejich další chování (jakkoliv mohlo vypadat podobně). Pakt R-M byla pro oba smlouva z nutnosti a ne vzájemná výpomoc (autor zde naprosto neosvětlil proč k ní vůbec došlo díky zradě Británie), a to že spolu spolupracovali před válkou je víceméně pochopitelné protože německo mělo díky Versailské smlouvě dost omezené pole působnosti a se Stalinem nechtěl nikdo spolupracovat. Zbylo jedině Německo. Rusové kupovali od Němců traktory a za oplátku posílali potraviny. Ale že by se obdivovali ? Spíš neměli na výběr. [smích]

142387

23.08.2007 18:30

Jak se rodí New World Order

RE: Jen dodatek

wilonix 213.?.?.?

Bohužel Suvorov je trochu zklamání. Setkal jsem se s pár lidmi, kteří ho četli (sám jsem ho četl také). On bohužel směšuje osobnosti té doby dohromady. To o čem mluvíte byla Žukovem navržená doktrína preventivního úderu (a to ani není tak "odvážná" jak ta kterou prosazuje nyní USA), ovšem Stalin jí nikdy neschválil. Spousta emigrantů a bejvalejch vojenskejch specialistů má tendenci v novém působišti psát o svém minulém působišti kontroverzně (zvyšuje to prodej knih a většina nelze věrohodně ověřit, navíc většina lidí která změní zaměstnání vám na otázku proč odešli odpoví většinou v tom smyslu že nebyla spokojena atd. ovšem někdy nepravdivě nebo zkresleně), na což v souvislosti právě se Suvorovem upozornuje spousta historiků. Doporučuji třeba knihu Souboj Titánů od D. M. Glantze. Suvorův rozvrh ani časově neodpovídá. Zkuste si sestavit časovou osu.

142442

26.09.2007 19:25

IZRUSA - války v zájmu „Nového světového řádu“

RE: Snůška blábolů.

wilonix 213.?.?.?

Snůška blábolů je předevšim to že Vietnam se dělil na základě konce druhý světový. Proboha proč píšeš o něčem o čem máš jen povrchní znalosti a navíc naprosto mylné. A to že tam snad zemřeli miliony lidí kvůli komunismu? Miliony lidí tam zemřeli kvůli hlouposti jednoho zámořského impéria kterému byla myšlenka sjednoceného Vietnamu zcela cizí a vietnamskej boj za nezávislost si amíci vyložily jako souboj mezi demokracií a komunismem ostatně jihovietnamci je milovali asi jako osinu v zadku (většinu jihovětnamců maj na svědomí nálety a akce najdi a znič). To že Irán odmítá inspektory MAAE si vyčetl kde. Naopak Baradej mnohokrát tvrdil že jim Irán vychází plně vstříc a nechápe americké výroky směrem k Iránu. Koukám že ti media a propaganda důkladně umyli mozek. A to že Japonci snad napadli Amíky bez vyhlášení války? No a co znamenali sankce které na ně uvalili Američani asi půl roku před tím - znamenali defakto vyhlášení války.

144556

04.11.2007 22:44

Udělejte něco pro svou dceru – dvojčátka firmy Merck: Gardasil a Silgard

RE: Pro srovnani

wilonix 213.?.?.?

Bohužel nečetl jste pořádně. nedávno jsem narazil na podobnej článek na Idnesu kde se dušovala jedna maminka že tohle očkování zaplatila své dceři a tak jsem se o tom snažil dočíst trochu víc a co jsem zjistil je víceméně úsměvné. Vakcína má tři dávky a stojí asi 12 000 kč. Její účinnost je omezena pouze na několik typů papilomavirům (popsáno celkem přesně v článku) čili pravděpodobnost předejití nádoru a případné smrti je asi 70%. Ovšem při pravidelné roční gynekologické prohlídce (i bez očkování) je pravděpodobnost předejití nádoru/smrti zhruba 96% a to při ceně nesrovnatelně nižší (alespoň v Čechách). Chce to jen pravidelnou hygienu a skutečně pravidelně chodit na preventivní prohlídky (ne až když už vám něco je).

146437

06.12.2007 20:43

Ježíšek

RE: omyl

wilonix 213.?.?.?

Ve skutečnosti není žádný skutečný záznam toho že by se někdo toho jména narodil. Flavius se narodil až několik let po údajném ukřižování ježíše. Navíc ona část z Války židovské je zpochybňována s poukazem, že se jedná o pozdější vsuvku, jejímž autorem je biskup Eusebius. Existuje několik podobností mezi příběhy Ježíše a příběhy pohanských bohů, jako je Mithra, Apollón, Attis či Osiris Dionýsos, což vede k dohadům, zda raní křesťané nepřevzali pohanské mýty.Benjamin Urrutia tvrdí, že historickým Ježíšem ve skutečnosti byl rabín Ješua bar Aba, který vedl úspěšný nenásilný odpor proti Pilátovu plánu umístit na Chrámové hoře v Jeruzalémě římské orly, symbol Jovova kultu. Tento příběh popisuje Josef Flavius, který jméno vůdce nezmiňuje, ale v zápětí píše o tom, že Pilát nechal ukřižovat Ježíše. Největší zdroj "pravosti" života ježíše jsou evangelia což samo o sobě nestačí.

148638

06.12.2007 20:55

Ježíšek

RE: omyl

wilonix 213.?.?.?

Já to nezpochybňuji. Byla to jen reakce na tvrzení autora že vánoce jsou křestanský svátek. nic víc nic míň.

148639

09.12.2007 22:19

Ježíšek

RE: omyl

wilonix 213.?.?.?

Jenže to jsme opět u toho evangelia. Musíme si v první řadě uvědomit že to je církevní kniha a ne historická křestanství (stejně jako jiné náboženství) bylo v počátku spíš sektou. To že někdo napíše svoji náboženskou (filosofickou) tezy ještě neznamená že je zcela pravdivá. cílem není a nebylo popsat život jednoho člověka ale vytvořit jakýsi soubor příběhů které by lidem ukazovali novou morální cestu. Pokud Ježíš skutečně žil (nevylučuji to ale rozhodně se nejmenoval Ježíš) tak i podle nejnovějších poznatků není jasné kdy se vůbec narodil (odhaduje se rozmezí let 6-8 nového letopočtu) a rozhodně nikdo neni schopen potvrdit že to bylo zrovna v prosinci (pokud přistoupim na verzi že žil). Tohle ale stejně nemá cenu řešit. Křestanství není o tom jestli někdo žil nebo nežil - jeho posleství je v tom že jsme si na této zemi rovni a musíme ctít jeden druhého a brát ho jako bratra. Jinýmy slovy nečin druhým to co nechceš aby oni činily tobě.

148867

27.01.2008 19:56

Všechno je jinak

RE: Všechno jde, když se chce. Když se nechce, tak to nejde.

wilonix 213.?.?.?

"církev není privilegovaná, ale naopak je už několik desítek let okradená o majetek, který jí prostě patřil (dali/odkázali jí ho dobrovolně věřící). ostatně jde o desítky církví, a ne o jednu."
Hlavně ono "(dali/odkázali jí ho dobrovolně věřící)" mě doslova pobavilo. Netušim jestli nejste jeden z církevních hodnostářů ale o tom že by církev získala majetek na základě dobrovolnosti lze s úspěchem nesouhlasit. Ono stačí si přečíst učebnici dějepisu pro základní školy aby se tam člověk leccos dozvěděl. Církev nebyla nic jiného než stát ve státě (možná by bylo lepší použít slovo nadnárodní) s vlastními zákony a vlastním výběrem daní a nucené práce. Cizopasila na úkor už tak odíraných lidí (u nás neomezeně až do roku 1781 poté už musela bejt opatrnější). Jistě může oprávněně požadovat majetek zabavený jí na základě vyvlastnění z roku 1948 ale ona si žádá i majetek zabavený na základě pozemkové reformy z roku 1919/1920.

152838

23.02.2008 20:42

Saddámova tajná válka

RE: Tet

wilonix 213.?.?.?

Mediální stránka věci je věc druhá. Výhodné bylo (především pro vojenskoprůmyslový komplex) vytrvat co nejdéle a nevyhrávat při tom. Kdesi jsem četl že snad sovětské firmy dostavali finance od amerických (židovských) bankéřů na výrobu vojenského materiálu pro NVA ale co je na tom pravdy si říct netroufnu. Jak jistě víte peníze neznaj ideologickou stránku věci.

155068

13.03.2008 15:10

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Mezinárodní měnový fond...

wilonix 213.?.?.?

Pak vás musím odkázat pouze na tuto knihu. Zřejmě jsem to popsal pro vás nepřesně. S tím vám nemohu pomoci. Internet je sice úložištěm informací ale všeho druhu. Je tedy nejen nástrojem k hledání pravdy ale i nástrojem k šížení desinformací. Upřímě budu věřit spíš lidem kteří se kolem dotyčného "problému pohybují celý život než několika nadšencům kteří z několika fotek a videí poskládají sice zajímavej ale poměrně neuvěřitelnej příběh.
takže znovu Při výstřelu prvního torpéda došlo k smíchání peroxidu vodíku a kerosenu a tato směs byla přetlakem v torpédové komoře vytlačena. "Naneštěstí hnací systém torpéda explodoval příliš rychle, roztrhl vnější dvířka torpédometu a vhrnul zbytky zbraně přes palubu. Současně implodovala vnitřní dvířka torpédometu zásluhou exploze a tlaku moře a torpédová komora se rychle začala plnit vodou" jinejma slovama torpédo s prošlou dobou životnosti prosakovalo v palivové části kde došlo k smíchání kerosenu (omlouvám se za Hydrazin) a peroxidu vodíku - což vedlo k nekontrolované řetězově reakci jež způsobila výbuch torpéda jež právě opustilo torpédovou komoru a poškozenej plášť kolem dvířek torpédometu se následně tlakem vody zhroutila dovnitř (proto ty okraje ohnuté dovnitř). Jelikož následkem požáru způsobeným hořením oné směsi došlo k ohřátí zbylých torpéd na 3400 stupňů farenhaita došlo k jejich explozi (coč byla druhá silnější exploze) a ta zpečetila osud ponorky. Jinak pokud budete mít chuť tak si tu knihu alespoň půjčte a přečtěte než začnete kritizovat a zpochybňovat její věrohodnost. pro mě není důkazem několik snímků poškozeného Toleda (mimochodem na místě havárie se nenašel jedinej úlomek patřící americké ponorce) opravovaného v Norsku. Havarovat mohl kdekoliv (Jak už jsem psal ponorky třídy San Francisko nejsou vhodné k plavbě v pobřežních vodách). Pokud vám někdo naboří auto tak ho taky neoznačíte jako viníka jen na základě toho že si zrovna nechává opravit auto.

156456

14.03.2008 17:01

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Mezinárodní měnový fond...

wilonix 213.?.?.?

Máte pravdu sami to nemáme šanci vyřešit a důkazy už byly naneštěstí zlikvidovány. To že se objevilo tolik verzí způsobila především slabá verze ruské vlády (byť se z větší části nejspíš zakládala na pravdě) takže si za to mohou Rusové sami že jim to moc lidí nevěří. Jinak řetězová reakce není moje verze - jde právě o verzi jež předložily tito námořní veteráni (Mezi nimi i onen odstoupivší velitel severní flotily - kterej celou záležitost kolem havárie popsal slovy který se nedaj před půlnocí publikovat - něco ve smyslu že by se rád podíval do tváře těm zmr..m co maj tohle na svědomí - myšleno stav námořnictva a jeho úroveň na kterou ho dostal Jelcin). Nemusí samozřejmě jít jedinou a pravou verzi.

156544

15.03.2008 07:49

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Mezinárodní měnový fond...

wilonix 213.?.?.?

To že vám psal mistře jsem si v textu nevšiml ale je to možné (čily nebyla to z mé strany kopie). Já mluvil o ponorkách všech typů tedy i Dieslových (nehod bylo trošičků více - nejsou započítány požáry).Problém je v tom že Rusové víc experimentovali (zejména různé typy reaktorů s chlazením na tekutý kov byly z tohoto hlediska ty nejnebezpečnější) zatímco Američani se drželi víc konvenčních a osvědčenejch systémů (tlakovodní systémy). Jen samotná K19-tka (chlazení sodíkem) měla alespoň 7 vážnejch nehod (mezi námořníky měla přezdívku loď duchů) než byla v roce 91 odstavena a sešrotována.

156577

16.03.2008 02:17

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Mezinárodní měnový fond...

wilonix 213.?.?.?

Přezdívek tedy bylo povícero. [chechtot]

156612

16.03.2008 14:37

Zvolení Medvědeva naznačuje, že se ruská politika nezmění

RE: Mezinárodní měnový fond...

wilonix 213.?.?.?

Jinak pane Semerád dlouho jsem přemýšlej jestli vám to mám napsat nebo ne (nakonec jsem musel - jsem holt takovej). Totiž jde o to že jsem si nemohl nevšimnout vašeho jednoznačného protiruského zaměření. Nevím o co váš postoj opíráte ale vím že vaše vložky do diskuse jsou tímto pohledem zcela jasně ovlivněny. Mluvíte o primitivní Sovětské technice a přitom to byly sověti kdo poslal první satelit na orbitu. Byly to tehdy ještě rusové kdo použil a upravil letadlo jako bombardér, byly to rusové kdo sestrojil vunkční synchonizaci pro střelbu skrz vrtule byly to sověti kdo poslal do vesmíru první družici s jadernym reaktorem byly to sověti kdo měl první ponorku určenou k odpalování balistickejch raket atd.. Jak už jsem napsal sověti mnohem více experimentovali a byly schopni zajít daleko za morální zákoné rámce (to sice dělali i jiné státy také ale sověti šli nejdál) a proto byl jejich vývoj v určitých oblastech nejpokrokovější (jasným příkladem je třeba jaderný výzkum a výzkum elektromagnetického záření). Sověti byly schopni obětovat lidi pro jakoukoliv situaci a co se týče armády tak byly schopni poslat do akce i loď/ponorku která neprošla žádnými testy a případné chyby se měly vychytávat za chodu. V USA by k tomu nedošlo. To ovšem není chyba techniky ale chyba managmentu. Sám jako konstruktér (i když jistě ne ponorek) vím že ať už vymyslíte cokoliv, tak to obsahuje drobné (i když často podstatné chyby) proto se dělají zkušební vzorky které jsou určené na testování a dolaďování. To ovšem není chyba primitivní techniky nebo konstrukce. Do výroby prostě vstupuje příliž mnoho faktorů a tím nejhorším je netrpělivost a lhostejnost k výrobním chybám.

156624

29.03.2008 22:20

Dvě výročí

RE: Dotaz

wilonix 213.?.?.?

Do teď jste sice neplatil pane Semerad ale od teď už platit nebudete. Hm to má bejt výhružka nebo výmluva?

157532

30.03.2008 01:27

Dvě výročí

RE: Dotaz

wilonix 213.?.?.?

Nevím a netuším. Nezvědavec nenavštěvuji neb nevím proč bych to dělal. Marně přemýšlím jestli jste tímto reagoval na mne nebo na koho vůbec. Já se jen podivuji nad tím že tu pan semerád vyhrožuje tím že už platit nebude když to do teď nedělal. Prostě to nechápu. Má to stejnou logiku jako kdybych do dneška stahoval nelegální hudbu a přitom jsem poslal vydavateli dopis že ode dneška přestávám za jeho hudbu platit neb se mi něco nezdá.

157545

30.03.2008 02:25

Dvě výročí

RE: Dotaz

wilonix 213.?.?.?

Hlavně že s umíte najít výmluvu.

157546

30.03.2008 14:40

Dvě výročí

RE: Dotaz

wilonix 213.?.?.?

Takže pokud zde napíšete že arabové, rusové, atd sou špíny sráčové (a ještě peprnější výrazy kvůli editorovi ani nepíšu) tak je to vpořádku neb je to váš názor k diskusi a je plně v souladu se slušnym chovánim, ale když vám na to někdo odepíše že jste rasistickej xenofobní idiot tak už je to urážka která by neměla bejt publikovaná. Myslel jste to tak ne? Moje mamka vzdycky říkala na hrubej pytel hrubou záplatu a já na tom nevidim nic za co by se měl ten komu je to směřováno urážet spíš by se měl zamyslet.

157582

04.04.2008 16:33

Vzpoura generálů

RE: Šest raket a jedna B 52

wilonix 213.?.?.?

Nechci ti do toho kecat ale na Hirošimu letěl taky jedinej bombardér bez doprovodu.B52 má dolet be dotankování 16000 Km a AGM 129 má dolet 3000 Km takže nevidim nutnost doletět až nad Irán A Vzhledem k povaze úderu by nešlo o masový nálet ale pro utajení je vhodné právě použití několika SPDL s redukovanou RCS a tim minimalizovat možnost prozrazení a provedení protiopatření (odpal raket na Izrael) Víš v praxi je B52 zachytitelná vyhledávacim radarem systému S300 na nějakejch 450Km a pokud by letělo víc letadel tak je to ještě víc ale AGM129 je detekovatelná až na posledních asi 30 Km a to už moc času na protiopatření nedává. AGM 129 je určena právě pro letoun B52 (B2 nosí střely v trupu a proto ji na tento bombardér nelze podvěsit).

158193

04.04.2008 19:13

7.-11.4.2008 Parlament nás neobejde, obejdeme parlament

RE: Vzkaz KSCM

wilonix 213.?.?.?

Mám to chápat tak že jste získal důvěrné informace o demontáži a likvidaji jaderných zbraní v USA? Víte Antirakety a radar je ten štít zatimco meč je v podobě jadernejch střel a raket. Pokud to nedokážete pochopit nepouštějte se do polemiky.

158206

04.04.2008 23:17

Křižák s husitským chorálem

RE: Husiti se bránili až u Baltu

wilonix 213.?.?.?

Tohle vůbec neni jednoduchý rozebírat. Pokud kritizuješ Husity za to če znásilňovali loupily a vraždily pak si musíš uvědomit že se tak chovali všechny armády té doby (vzpomeň si na Čingischána). Křižáci nebyly i nic lepší. Tohle je prostě fenomén vítěze - každej vítěz je vystaven nejen vítězství vojenskému ale je mu přisuzováno i vítězství morální. Prostě se předpokládá že je na rozdíl od poraženého morálně čistej. Když se pak začne ukazovat že neni o nic lepší tak ho historie hodnotí mnohem kritičtěji než jeho protivníka. Vem si třeba Druhou světovou - Němci bojujou na Ukrajině a páchaj tam na sovětskejch civilistech nejhorší zvěrstva který se za druhý světový stali (a zcela v souladu s rozkazy armády), když pak sověti vstoupily do německa dochází k podobnejm i když nesrovnatelně menšim incidentum (a navíc šlo o individuální selhání jednotlivců - čily nebylo to cílené a armáda se s tim , i když zpočátku marně, snažila vypořádat). Jenže Němci prohráli a sověti vyhráli. A dneska už neslyšíš nic o tom jak se chovali Němci na Ukrajině ale zato neustále někdo poukazuje na to jak se chovali rusové v Německu. Oni prostě vyhráli a tak se čekalo že to dělat nebudou - ale dělali to (i když rusové nejsou zrovna ideální příklad neb tam hraje roli i propaganda). V historii bys určitě našel i jiné příklady. Co chceš na válce hledat pozitivního? Válka je nástroj neschopnejch politiků a ne kladivo spravedlnosti.

158235

05.04.2008 14:14

Vzpoura generálů

RE: Šest raket a jedna B 52

wilonix 213.?.?.?

Rockwel B 1B bývá používán jen při vzdušné nadvládě. Za jednu B1 nakoupíte několik B52- jek (navíc opět kratší dolet). B52 je vynikající mašinka a stejně jako třeba TU95 je ve službě už přes 50 let (poprvé oba stroje vzlétly současně v roce 1952) a ještě dlouho budou. Nízké spotřeba, vysoká nosnost, lehce podzvuková rychlost - což je obzvlášť v podání turbovrtulového Tupolevu podivuhodné- a dlouhý dolet jim zajistí (společně s modernizačními balíčky) ještě dlouhou dobu operační způsobilosti. Tyto stroje bývají neprávem považovány za starej šrot ale tohle může prohlásit jen někdo kdo nemá ponětí co před ním stojí. Co se týče radarové neviditelnosti hodně inspirující je kniha Neviditelné vojenské letouny od bývalého radarového inženýra Douga Richardsona.

158290

05.04.2008 22:59

Křižák s husitským chorálem

RE: Husiti se bránili až u Baltu

wilonix 213.?.?.?

HUHUHU že to nebylo podle rozkazu. začínám se obávat o tvé znalosti. Všechny jednotky postupující na východ měli zcela jasnej rozkaz přímo z vrchního velení o zacházení s civilisty a válečnými zajatci. Neměli ho jen některé skupiny ale i normální oddíly a stačí si přečíst cokoliv od Meinsteina abyste to pochopil. keci o tom že se zvěrstev dopouštěli jen "speciální jednotky" jsou mimo obraz. Spousta jednotek se snažila vykroutit z odpovědnosti jenže to jaksi nejde - i když se snažíte co to jde. Své bratry holt nezachráníte.

158343

05.04.2008 23:22

Křižák s husitským chorálem

RE: Husiti se bránili až u Baltu

wilonix 213.?.?.?

Já nevim ale slýchám jen o zvěrstvejch páchanejch na židech. jinak klid po pěšině. pochybuji že šlo o myšlenku iudealismu - spíš mám pocit že už sebou nechtěl kdosi nechat vláčet. někomu to vyhovuje někomu ne. Vám by třeba nevadilo kdyby vám někdo rozkazoval ale jsou lidé kteří to nesnesou.

158344

06.04.2008 11:28

Křižák s husitským chorálem

RE: Husiti se bránili až u Baltu

wilonix 213.?.?.?

Mimochodem einsatzgruppen měla za úkol likvidaci sovětskejch židů. To nemá nic společnýho s SS komandama vyhlazujícíma celé ukrajinské vesnice. V těchto oddílech bylo spousto "vojáků" z pobaltskejch států, Rumunska a Maďarska ale rozkazy vrchního velení byly určeny nejen jim. Mimochodem v rozkazech byla i formulace že brutální chování a zabíjení civilistů na sovětskejch územích nebude bráno jako válečnej zločin. Rád bych věděl kde si sehnal informace o tom že se to snažila německá armáda odbourat. To by bylo dost těžký s ohledem na to že šlo o příkazy vrchního velení. Jsou příklady kdy za to velitelé útvarů vojáky trestali ale není mi znám jediný případ skutečně tvrdého potrestání (navíc si tito vojáci mohli stěžovat na vrchním velení a tim veliteli pěkně zavařit). To že se polní velitelé snažily aby jejich vojáci nejednali v souladu s těmito "rozkazy" je celkem logické protože pokud se v oddílu našlo několik těchto "dobráků" dokázali na sebe upoutat pozornost partizánů a pak bylo po srandě.

158368

06.04.2008 22:30

Křižák s husitským chorálem

RE: Husiti se bránili až u Baltu

wilonix 213.?.?.?

To že se neúčastnili čelní jednotky (v takovém rozsahu) těchto "akcí" bylo jednak dílem toho že ne každej má na to žaludek, ale hlavně proto že německá armáda preferovala rychlej postup a něměla čas ani jednoky a případné "čištění" vesnic by dalo nepříteli čas na zpevnění obrany (a vehnalo by neutrálně naladěné civilisty do rudé armády). Jistě že rozkol mezi vrchním velením a polním štábem existoval ale málokdo si mohl dovolit opakovaně neuposlechnout (napadá mě jen Romel). Problém je předevšim právě v tom že jsou informace jen z jedné strany. Sověti nikdy tyto incidenty neevidovali (což se projevilo i v Norimberku kde si cucali důkazy často z prstů) protože to nepovažovali za podstatné (předpokládali že Německo bude celé jejich a oni se vypořádaj s "viníky" po svém. No nakonec bylo německo na tři kusy a tak přišla fraška v Norimberku. Mimochodem nemohl jsem si po přečtení několika německejch válečnejch deníků nevšimnout jisté neoběktivnosti autorů kteří sice vehementně psali o brutálním zacházení se zajatci ze strany sovětů ale i spojenců zatímco o tom jak se chovali oni ani řádka (většinou). Rusové se bohužel (přestože nedávno otevřeli archivy) k těmto událostem moc nevracej a tak zbejvaj jen propagandistický (většinou) keci z tob stalinismu. Nejspíš už se k minulosti nechtěj vracet.

158410

14.05.2008 22:16

Šedesát let Izraele za námi

RE: Gratulácia Izraelu

wilonix 213.?.?.?

Nemám pocit že by měli Chazaři cokoliv etnicky společnýho s původníma semitskejma kmenama. Snad kromě náboženství. Ale jestli to že jsem od někoho převzal víru znamená že mi automaticky připadne i jeho historické (navíc sporné) území to bych si netroufl tvrdit.

161102

06.06.2008 23:49

Zrušte předměty, které jsou produktem střední třídy

RE: Spousta věcí v osnovách chybí

wilonix 213.?.?.?

Nepotřebuju si brát hypotéku na to abych měl u baráku 3 auta a televizi v každý místnosti. Už to chápeš? Mluvim o nákupu kravin. P.s Bydlet někde musíš ale ani to neznamená že se necháš dlouhodobě okrádat. Prvně bych půjčku žádal od rodiny. Až pak bych zkusil ty lichváře z bank. Mimochodem ztěžuj si státu že odboural veškerý výhody pro novomanžele a mladé rodiny ne mě.

162670

08.06.2008 08:44

Zrušte předměty, které jsou produktem střední třídy

RE: Vyuka na skolach

wilonix 213.?.?.?

Jistě máš pravdu jenže on to není tak problém předmětů a knih ze kterých se žáci učí jako spíš neschopnost učitelů výklad zlidštit. Učebnice obsahují jen to základní minimum a ani toho více obsahovat nemohou (byly by velké těžké atd.). Je zde jistý předpoklad a to ten že učit danej předmět bude jen pedagog vyučenej "v oboru". Bohužel často se stává že dějepis učeji matematici, zeměpis tělocvikáři atd. Pak se nelze divit že se dějepis jen smrskne na opisování učebnic. Sám jsem danou výuku po revoluci zažil a mohu říci že je taková výuka k ničemu. Zlepšení přišlo až na střední.

162740

08.06.2008 09:52

Nedovolme vyklizení kóty

RE: Už jsem si to našel.

wilonix 213.?.?.?

No jestli pracujete s fakty tak o tom silně pochybuji. Tvrdit že snad US vrtulníky vydržej zásak 23 mm kanonem je směšné (Proč se tedy za studené války používalo kanonové PLO v této ráži?). Ano možná přežije několik zásahů tříštivim nábojem jenže třeba už ZSU23-4 používala munici v poměru 3:1 (3 tříštivé 1 průbojnou). Pancéřování se dává jen k ohroženým částem (motor kabina) a dokáže ochránit jen před tříštivou municí. Náboj s jádrem z wolframu (nebo DU, SK) projde tímto pancířem jako by tam nebyl. Cílem je tedy uchránit důležité části před následky tříštivé munice. Průbojná munice tolik škody nenadělá (pokud nezasáhne životně důležitou část) a většinou jen proletí naskrz. Ovšem při současném použití tříštivé a průbojné dochází k narušení pancíře průbojnou a o zbytek se postará tříštivá. (přechod na kanony ráže 30mm je především z důvodu prodloužení účinné střelby - 23mm asi 2,5 Km, 30mm asi 4,5 Km).

162744

08.06.2008 09:30

Nedovolme vyklizení kóty

RE: Už jsem si to našel.

wilonix 213.?.?.?

Ekvivalentem AH64 bude spíš MI28

162746

11.06.2008 15:16

Konec leteckých modelářů v Čechách?

RE: A odpovědnost úředníka za zmetky? Žádná!

wilonix 213.?.?.?

"...úředník si naprosto přesně uvědomuje dopad opatření a je mu to jedno, protože má mnohem vznešenější cíl, kterým je naše známá "bezpečnost". Neumím to celé nazvat jinak než vědomým a cíleným zločinem proti modelářům a modelářství v ČR."
Obávám se že situace je mnohem horší. Nemám pocit že by bylo cílem těchto vyhlášek poškodit modeláře. Prostě jen měli smůlu prozatim oni. Zejtra to můžou bejt rybáři a pozejtří bikeři. Řekl bych že je to prostě jen stahování smyčky kolem "poddanejch". Proto by to nemělo bejt jen problémem modelářů ale měl by se nad tim zamyslet každej.

163000

28.07.2008 10:26

Jak pokračuje vyšetřování Juščenkovy otravy?

RE: Bhopál - Dioxin: 20.000 mrtvých

wilonix 213.?.?.?

Nevím přesné složení chemikálie z Bhopálu ale zde šlo o obyčejný jed na krysy. Nejspíš by smrt mohl způsobit jenže dávky by musela být velmi velká. Nicméně pokud jde o KGB tak ta nikdy nepoužila jed u kterého by nebyla jistota (to nás dostává jen ke kyanidu) a pokud možno v kombinaci se střelnou zbraní. Stejně tak je to s otravou radioaktivnim materiálem (viz Litviněnko). Je to prostě jen politická hra na dobráky (Juščenko, Berezovskyj, Litviněnko, Atd...) a ty špatný (Putin, Lukašenko atd...). Pokud jim to žerete tak fajn pokud ne pak už vás nějak umravněj.

166235

28.07.2008 14:05

Jak pokračuje vyšetřování Juščenkovy otravy?

RE:

wilonix 213.?.?.?

Netušil sem rýči že máš důkazy k případu Litviněnko. Čily pokud je máš bylo by dobré se s nimi podělit i s vyšetřovateli. Jednak už je to z tvé strany až dojemně trapné a jednak je zadržování důkazů trestný čin.

166248

29.07.2008 00:22

Jak pokračuje vyšetřování Juščenkovy otravy?

RE:

wilonix 213.?.?.?

Anti Anti - Jedinej kdo tvrdil že litviněnko označil za viníka putina (potažmo kreml) byla Litviněnkova manželka. Nikdo jinej u toho nebyl - čily nevěrohodný svědectví. Ad důkazy Scotlandiardu - za rok nebyly schopný dodat do ruska jedinej (a to ani nepřímý) oni celkově kromě toho že označily FSB nedali jedinej důkaz. To že se někdo pokusil zavraždit Berezovskýho je zase jen přímo od Berezovskýho (jaká to náhoda zrovna před ruskejma volbama). Sám berezovskej je velmi zajímavá postavička spojená s Čečenskym podsvětim (Kdo že to stál za vraždou Politkovský - Čečenskej extremista - holt s čim kdo zachází ...) a je podezřelej z dodávání štěpnáho materiálu čečenskejm povstalcum (přítomen byl právě Litviněnko). Holt se v něm asi hnulo svědomí a tak musel z kola ven. Vaše tvrzení jsou jen prohlášení země která by vydánim přiznala že na svym území ukrejvala člověka jež spolupracoval s teroristama a je podezřelej z prodeje raioaktivního materiálu (To by se británii hezky vyjímalo hned vedle diplomu vzorného bojovníka proti mezinárodnímu terorismu kterej dostala od USA). Holt zatimco někomu stačej zprávy z Guardienu ostatní u toho i přemejšlej. Bez ohledu na to že Británie se snaží dlouhodobě namočit Rusko do nějakého mezinárodního průseru.

166287

28.07.2008 23:56

Jak pokračuje vyšetřování Juščenkovy otravy?

RE:

wilonix 213.?.?.?

Aha Lidovky - už začínám lecos tušit - Takže experte - Máš recht Polonium je jednak zatraceně drahý a jednak má poměrně krátkej poločas rozpadu a hlavně jeho toxicita není zrovna z největších (Musel by do sebe dostat dost velkou dávku pravděpodobně je však nutná vícenásobná intoxikace). Pokud bych chtěl někoho otrávit radioaktivním materiálem volil bych zcela určitě plutonium - jednak je tisícinásobně (asi 35 000x) toxičtější než Kyanid draselný(kam se se.e polonium) a je mnohem levnější nemluvě o tom že je ho jednodužší sehnat (Mimochodem pokud to nevíte tak polonium se vyrábí i v Británii). To je poslední reakce na vás dokud nezačnete předkládat rozumné argumenty - viz vaše "Nemůžeš nic vědět" - hlavně že vy víte vy experte.

166291

29.07.2008 04:37

Jak pokračuje vyšetřování Juščenkovy otravy?

RE:

wilonix 213.?.?.?

No tak nemůžu nic vědět - alespoň ne to co ty - ty ejnzštejne. Sem rád že tu sem píše někdo kdo mě vždycky tak argumentačně "umlátí". O metodách vražd KGB sem toho přečetl a slyšel dost na to abych ti s klidnym svědomim řekl že pokud by tě chtěli odstranit tak to udělaj za bílýho dne na ulici plný lidí na pár metrů stylem "nikdo nic neviděl a neslyšel" a na to žes byl popravenej se přijde až při pitvě. Tvý nesmyslný tvrzení o tom že to zpackali (ano hezky ukázat stopu až k Putinově posteli a ještě použít materiál jež se dá dobře stopovat) na tom nic nezmění. Ne skutečně ani internetovym Deníkem (další z odnoží Lidovek a MFD) jež jako svý zdroje užívá tyto deníky (ani se občas neobtěžuje to napsat) - nehledě na to že všechny český hlavní deníky používaj jeden zdroj - mě nepřesvědčíš.

166304

29.07.2008 05:07

Jak pokračuje vyšetřování Juščenkovy otravy?

RE:

wilonix 213.?.?.?

pro začátek by ti mohlo stačit.
http://www.blisty.cz/art/35154.html
Ale mám pocit že je to marný tobě to stejně nedojde.

166305

29.07.2008 13:32

Konečně nějaká pravda o Iráku a Afghánistánu

RE: Nojo

wilonix 213.?.?.?

Na tom nevidím nic komunistického. Podle mě by měla každá strategicky důležitá surovina patřit pod kontrolu státu. Zabraňuje se tim kumulaci moci jednotlivce či malé skupinky vlastníků. Stát by měli řídit odpovědní (u nás to zrovna dvakrát neplatí) politici s mandátem voličů a ne pár náhodnejch oligarchů kteří se notabebe dostali k majetku dost podivnejma cestama.

166324

29.07.2008 18:03

Jak pokračuje vyšetřování Juščenkovy otravy?

RE:

wilonix 213.?.?.?

Aha je to ve wiky - tak to teda Shalom. A příště se alespoň podepiš anti.

166343

29.07.2008 17:45

Jak pokračuje vyšetřování Juščenkovy otravy?

RE:

wilonix 213.?.?.?

A ano pokud jde o Litviněnkovo vyhození tak byl vyhozen za padělání důkazů a maření vyšetřování. co s detektivem kterej za úplatek maří vyšetřování? Sice by se možná hodil Kubicemu ale jinak nemá ve státníh službách co dělat.

166344

02.08.2008 14:29

O lepivých melodiích

hudba

wilonix 213.?.?.?

V poslední době jsem se spíš zaměřil na vážnou hudbu a operu. Pravdou je že před takovejma 10-ti lety bych se na to díval jinak - holt jak člověk stárne postupně mění svoje nároky. [smích]

166624

03.08.2008 02:52

O lepivých melodiích

RE: Z Svěrák - radar v Brdech

wilonix 213.?.?.?

Paní Ájo. Stejně tak jako nemění muj pohled na divadlo Járy Cimrmana osoby na Svěráka a Smoljaka tak ani divadlo Járy Cimrmana nemění muj pohled na osoby pana Svěráka a Smoljaka. Z jisté stránky je pro mě velké zklamání že se tito lidé zaprodali režimu nicméně to z mého pohledu nesnižuje kvalitu jejich práce. I o Panu Herci Hrušínském se tvrdilo že to byl straník jak poleno a ostatní herci s ním měli často problémy tak jako herec byl naprosto geniální a jím ztvárněné postavy beru i dnes jako etalon hereckého umu.

166676

03.08.2008 14:28

O lepivých melodiích

RE: Z Svěrák - radar v Brdech

wilonix 213.?.?.?

Pokud vanaguarde vim tak Svěrák se Smoljakem byly zaprdanci i minulýho režimu ne jen toho současnýho. Za druhé ten kdo kdo si bláhově myslí že nás radar ochrání by neapeloval na jakousi vděčnost a dluh američanum. toť vše

166718

05.08.2008 15:35

Astronaut svědčí o UFO - genialita, senilita nebo provokace?

RE: Co je to UFO ... ?

wilonix 213.?.?.?

Jen několik věcí.
Co to znamená nebýt živý podle našich měřítek??
Stopařův průvodce po galaxii je předevšim kniha zábavná a ne vědecká.
vlajka vlaje v důsledku nizke gravitace a silneho slunecniho "zareni (existuje mnoho navrhu slunecnich plachetnic)"
Ano kinetická energie fotonů je skutečně využitelná jako alternativní hvězdnej pohon ale zcela jistě by nezatřepetal vlajkou na měsíci (ta gravitace je jen 6xmenší- i ony plachetnice maj mnohem větší dopadovou plochu). K tomu se váže i další - pokud by byl náraz tak silnej že by roztřepetal vlajku tak by zcela jistě i "rozfoukal" prach na povrchu takže stopy by nezůstali.
A poslední - pokud energie fotonu měl roztřepetat vlajku pak by to muselo bejt na přivrácený straně měsíce (přivrácený ke slunci) jenže pak by tam zase nevydrželi astronauti.

167000

11.08.2008 17:15

Rusko opět na „Temné straně síly“

RE: .

wilonix 213.?.?.?

Ale ono to bohužel funguje a vypovídá to o úrovni lidí kteří se s ním ztotožňují.

167736

11.08.2008 21:08

Rusko opět na „Temné straně síly“

RE: Jižní Osetie vs. Kosovo vs. Čečensko

wilonix 213.?.?.?

Protože pane Koubek jste to byly vy kteří jste svým souhlasem z Kosovem otevřeli onu pandořinu skříňku. Dnes díky našemu(/vašemu/jejich ne) knížeti Švancnbergovi můžem ohledně samostatnosti Jižní Osetie tak akorát držet hubu - stejně tak Francie, Británie a USA. Vypadá to velmi úsměvně že Bush dneska prohlašuje že Gruzie má právo na teritoriální celistvost notabene v situaci kdy před 9-ti lety rozbombardovali Bělehrad a Srbsko celkově a před půl rokem uznali Mafií a drogovejma baronama prolezlý Kosovo.

167761

12.08.2008 00:32

Rusko opět na „Temné straně síly“

pravej důvod

wilonix 213.?.?.?

http://www.blisty.cz/2008/8/11/art42016.html
Zřejmě už začíná na povrch vyplouvat pravej důvod Gruzínské olympijské agrese. nyní už chápu proč se pár dní před útokem stavila Pí Riceová v Thbilisi a co tam tak Sakašvilimu do ouška šeptala.

167771

26.08.2008 21:45

Putin si nemůže dovolit ustoupit

RE: Jaderná převaha je blbost.

wilonix 213.?.?.?

Nejde jen o Arenu - jde i o starší systémy drozd a štora. Pokud si dobře pamatuji tak fotek ruskejch tanků v Gruzii je poskrovnu (abych řekl pravdu nevybavuji si jedinou o které bych mohl s jistotou tvrdit že je to tank ruské armády). Spíš si pamatuji ukázky zničených gruzínských T72 ukazované jako zničené ruské tanky. Pokud ukazovali konvoj ruských tanků tak bylo na videích vidět jen pár BVPček a OTček jinak možná kdesi v dálce. Tohle je holt výhoda používání stejné techniky - múžete tu svou zničenou v rámci propagandy ukazovat jako "ztráty nepřítele". Ostatně Gruzínci tvrdili něco o zničení 10ti letadel a 30ti tanků ale potvrzena byla jen ztráta tří letadel jinak nic tak kde je pravda?

169114

Ano ta slavná opozice sestávající se z fašistickejch nacionalistů, stalinistickejch bolševiků (Žirinovskej) a židama vydržovanejch patolízalů (Gari Kasparov-jehož jedinej cíl je rozkrást Rusko do mrtě a toto předat směrem na západ). To radši bez opozice než takovou. nikdo v Rusku nezavírá ani nerozhání demonstrace normálních občanů ale pokud provolávaj slávu "vůdci" (viz opoziční demonstrace v Petrohradě před volbama - o to smutnější že zrovna v zemi kde maj s Nacismem dost špatný zkušenosti) pak se nelze divit. V Rusku zcela jistě není demokracie ale o ani u nás a dokonce už ani v USA nebo Británii. Navíc kdo si může dovolit vůbec odhadnout jestli je demokracie to pravé pro mnohonárodnostní stát jakym Rusko bezpochyby je. Kdyby jste přestal kritizovat režimy kolem naší země a popřemýšlel jednou také o tom v čem žijem my možná by jste se po těchto "rozumech" co jste pronesl zastyděl. Mimochodem to že někdo má za sebou minulost v KGB pro mě znamená jediné - je to člověk kterého je těžké obelhat jelikož si umí dobře setřídit informace a není to žádnej hlupák. Vim že by jste byl spokojeni kdyby dál vládl ožrala Jelcin ale to už snad nikdy v Rusku nedopustěj.

169248

Putin sloužil v osmdesátejch letech pod KGB ve východnim Německu.

169278

Tak ti nevim ale tyto "ruské pasy" má i asi 40% Gruzínců a ty jim zaručujou že je z pracovních míst v Rusku nevynese cizinecká policie v zubech.
Ad. Životopis - No tys nejspíš objevil ameriku ne?. To že Putin sloužil v KGB ví snad už i každej mentálně retardovanej králík - teda až na tebe.

169542

Holt to má chlapec "srovnaný". Mám pocit že Japonci taky nehodily jedinou bombu na území USA a přesto si odnesly dvě atomovky. Jak praví senilní Havel - musíme najít toho "hlavního" agresora.

169566

Evropa si nepředstavuje svět bez Ruska - Evropa by ráda Rusko škemrající o to nejzákladnější - nedávno jsem četl knihu jednoho britského Historika (tušim že se jmenovala Impérium - vzestupy a pády (o carském a následně komunistickém Rusku) a tam jako perlička zazněla informace o tom že první co se po vynálezu knihtisku v Německu tisklo byla protiruská propaganda. Historicky stálo carské Rusko vždy v cestě Německým, Francouzským a především Britským Imperiálním choutkám. Kapitolou samo o sobě je vztah polského knížectví směrem k ruským knížectvím a posléze i ruskému carství. Každá z těchto "ve své době" velmocí si vždy brousila zuby na bohatství Sibiře či obchodní stezky s perskou říší, Tureckem, Indií nebo Čínou (a vždy také pohořela). Rusko holt stálo v cestě. A stojí i dneska - proto ta nevraživost. Pokud jde o studenou válku tak jde především o britskou záležitost do které se USA dostalo proti své vůly (ale o to rychleji si na to politici ve White House zvykly a naučily se toho využívat ku svému prospěchu).

169567

Stalin pocházel přímo z Gori - ta dřív patřila pod Osetii (jednalo se o hraniční město)

169568

02.09.2008 23:32

Lekce válečných úspěchů a neúspěchů

dovětek

wilonix 213.?.?.?

Pravdou zůstavá že Rusko byť má špičkové vojenské technologie tak jen máloco z nich je skutečně zavedeno v armádě. Buď na to nejsou peníze nebo se prostě vyčkává až bude ta pravá doba (hlavně je to vidět v letectvu a těžké technice). Dále má neustálé potíže se spojovací technikou - ne že by neměli spojovací techniku na úrovni ale opět ji má v tom lepším případě jen pár jednotek. Dále je třeba doplnit potřebné satelity (komunikační, špionážní a satelity řady GLONASS)do plného stavu. Stejně tak přístroje nočního vidění a jiné pomůcky. Ale situace se neustále zlepšuje a nejspíš to nepude dokud neodejdou staré komunistické kádry sedící na vysokých armádních postech. Staříci se holt většinou bráněj novinkám a tak je třeba ještě chvíly počkat. Ovšem jedna věc mě zarazila a to předevšim kecy našich vojenskejch "odborníků" který vedly kolem výcviku ruskejch jednotek. Je vidět že naši "experti" maj ruskou armádu furt za pitomce který jsou určený jen k hromadnýmu odstřelu v první linii. Bohužel pro nás (a naše západní bratry) to už tak 10 let neplatí. Dneska probíhá výcvik v ¨ruské armádě zcela obdobně jako v armádách NATO (jen je mnohem tvrdší - respektive z našeho pohledu). Doporučuji si přečíst nějakou knihu od Marka Chlíbka který se tematu věnuje poměrně podrobně. Porovnávat obě armády je zcela zcestné protože bojů se účastnila pouze 58. armáda - veteráni z Čečenska. Počet jejich příslušníků byl asi 16 000 vojáků a 150 Ks těžké techniky - z toho asi 30-40 tanků, několik samohybnejch houfnic 2S3 Akatsiya, pár BVPček, několik BTRek a do 10-ti kusů BM21 GRAD. To je všechno co se akce účastnilo - vlastně málem bych zapoměl na letectvo - tam bohužel počty nevim ani přibližně tak jen doplnim že šlo o letadla SU25 (ztráta 3ks) a TU22 (v roli průzkumnejch letadel - ztráta 1 kus). Je tedy zřejmé že převahu měli rusové pouze v letectvu - a tam navíc díky absenci rušiček nebylo možno využít potenciál naplno - jelikož v jinejch útvarech byly Gruzínci v početní převaze. Zásah z ruské strany plánován zřejmě nebyl a místama to vypadalo na dost velkou improvizaci. Kecy o tom že se Gruzínci nemohli Rusum ubránit je troch nasnadě - jistě v dlouhotrvajícím konfliktu stěží ale zde měli prostě lepší karty a promrhali je. To že se neudrželi ani dva dny svědčí především o tom že gruzínští vojáci jednak neměli dobrej výcvik ale hlavně jim chyběla motivace - bojovat (až na pár jednotek) prostě nechtěli. US a Izraelští poradci tedy při výcviku - byť ho vedli skoro 4 roky - selhali na plné čáře. A nebo je tu možnost že prostě výcvik NATO taky žádnej zázrak neni.

169587

03.09.2008 00:31

Lekce válečných úspěchů a neúspěchů

RE: dovětek

wilonix 213.?.?.?

Jistě tu najdeš i takový ale mám pocit že hledání (hezky po Havlovsku) "hlavního agresora" je trochu pasé. Z vojenského hlediska šlo o agresi Gruzie proti autonomní republice Jižní Osetie - v tomto šlo o porušení smluv z roku 92-94 kdy se Gruzie zavázala že připojení Osetie, Abcházie a Adžárie (násilně připojena za prezidenta Sakašviliho - čily už tam poprvé porušil smlouvy) nebude násilnou cestou a dohlížet na to měli právě smíšené Rusko-Gruzínsko-Osteské jednotky pod patronací OSN a OBSE - útokem dne 7.8.2008 došlo nejen k porušení těchto smluv ale došlo i k útoku na Rusko-Osetské jednotky pod patronací OSN. Z morálního hlediska vedla Gruzie útok na spící civilisty což je ještě horší zločin než to první. v obou případech bylo právo na straně Ruska - v tom prvnim to bylo napadení jejich vojáků a jednotek OSN (je to stálý člen) a v tom druhém případě jim právo dávala povinost ochránit civilisty na území boje. Neni se čemu divit - po tom jakou bídu předvedla Belgie v Kongu kdy nedokázala sama rozhodnout a OSN se ukázalo jako hašteřící celek neschopnej jakkoliv reagovat až po neskutečně ostudnou roli KFOR v bejvalý Jugoslávii a jejich přihlížení probíhajícím zvěrstvům. Konečně jednou nějaká armáda udělala to co měla udělat a hned je to špatně. Holt plnit dohody se v "demokracii" a západnim světě nenosí. Tim třetim a podle mě tim hlavnim důvodem proč Ruská strana zasáhla bylo prostě jen varování západu "tak tohle ne přátelé - tady vám pšenka nepokvete". Ať už je Ruskej důvod jakejkoliv (a je jasný že v tom neni jen ona proklamovaná pomoc civilistum) tak Rusko dalo NATO (rozuměj USA) jasně navědomí že svý hranice a přilehlí okolí bude bránit i silou bude li to třeba. Rusum už de dneska z jejich hlediska o holý přežití a tak nemaj co ztratit.

169589

03.09.2008 00:37

Lekce válečných úspěchů a neúspěchů

RE: dovětek

wilonix 213.?.?.?

Omlouvám se Belgické jednotky mise OSN pod velením generála Romea Dallaira přihlíželi genocidě samozřejmě ve Rwandě a nikoliv v Kongu.

169590

03.09.2008 01:16

Lekce válečných úspěchů a neúspěchů

RE: dovětek

wilonix 213.?.?.?

Aby to bylo ještě složitější tak se narodil v Holansku.

169592

03.09.2008 02:42

Lekce válečných úspěchů a neúspěchů

RE: dovětek

wilonix 213.?.?.?

Ono pokud jde o konflikt globálních rozměrů tak zde skutečně budou hrát prim jiné faktory. Odhaduji že globální konflikt by z hlediska připravenosti vyhovoval spíše Rusku než USA. Pokud by došlo ke globálnímu konfliktu tak se zcela logicky stane prvním cílem komunikažní, výzvědnej a poziční systém. To je zcela neoddsikutovatelné. A v tomto případě se pravděpodobně celá kostra kolem technické "nadřazenosti" zhroutí a zůstanou zas jen ti lidé a jejich primární bojovej výcvik a odhodlání. problémy popsal dobře ruskej generál v článku nad tímto - ovšem musíme si uvědomit že mluví obecně a především o konfliktech jako je válka v Gruzii a ta má při vší úctě k mrtvejm pouze lokální charakter. Na tyto konflikty skutečně ruská armáda není (a nikdy nebyla) stavěná (ostatně to se ukázalo už v Čečensku a předtim už v Afghánistánu). Rád bych jednou viděl jak efektivně by bojovala americká armáda pokud by musela vést boj ve stejných podmínkách jako ta ruská. Je správné že poukazují i na kritické problémy ovšem jen ukazovat nestačí - je třeba s tím také něco dělat. Pokud jde o morálku a bojové odhodlání - už Napoleon prohlásil cosi o existenci dvou sil - meče a ducha.

169597

03.09.2008 02:53

Události v Jižní Osetii se staly prověrkou trvanlivostí koncepce národní bezpečnosti v Rusku

RE: Ruska armada pouziva americky system GPS?

wilonix 213.?.?.?

No pane Semtex. Jistě vám neuniklo že situace nebyla zrovna růžová ani při druhé válce v Iráku - američtí vojáci si vozily GPS přímače které si koupily sami a využívali pouze civilního kódu (Britové je tradičně pro chamtivost vlády kradly svejm americkejm kolegum - ostatně v tom maj britové praxi - často američané britum půjčovali (aniž by si toho sami byly vědomi) i přístroje na noční vidění. V tom zmatku holt zapoměla US ARMY nakoupit a hlavně rozdělit přímače. Pak byl skuteně tristní pohled na vojáky kteří měli v jedný ruce soukromej GPS přímač a v druhé ruce mobilní telefon aby se s někym domluvily - Je to tak půl roku co ten článek vyšel - tejden využívala USMC civilního GPS kódu a pak po "rozostření" přesnosti CK přešli někteří dokonce na v tu chvýly přesnější GLONASS. Jak teda máte možnost vidět tak ani v nejbohatší armádě světa není situace kdovíjak růžová.

169598

03.09.2008 20:30

Lekce válečných úspěchů a neúspěchů

RE: dovětek

wilonix 213.?.?.?

Stěží - pozemní útok by byl bez zabrání (nebo dohody) Ukrajiny, Polska a Slovenska nemžnej. U leteckýho jsme opět stejně jako u pozemního odkázáni na schopnosti našich sousedů. Byť by byly jistě použity letadla typu SU 24 (nebo SU 34). Tak naši sousedé maj poměrně hornatý oblasti (přízemní let který je nutností pro utajení před radary) a tak je dost těžký dostat se k nám bez prozrazení. Někdo může namítnout že letoun TU22 (sestřelen nad Gruzií) byl také dělán s tím aby se procpal PVO nepřítele bez prozrazení a nedokázal to - ovšem musíme si uvědolit že letěl (a byl sestřelen) ve vejšce kolem 13 000 m nad mořem což neni obvyklá vejška průniku) kde se prostě před radarem s takovou krávou skrejt nedá. Zde byl největší faktor předevšim selhání vojenské rozvědky která nezjistila že Gruzie sehnala Systémy schopné útočit i do těchto výšek.
AD Pan Bartošek. Vycvicěné nebo nevycvičené piloty - To máte u PVO celkem jedno. SU25 (nejčastějšim cílem Gruzínské PVO) útočily ve výškách ve kterých na ně bylo možné vést palbu i z přenosných PVO. Pokud na vás poletí jedna střela tak se jí nejspíše vyhnete ale pokud na vás letí 5 tak spíše ne. Američané v Iráku a Afghánistánu maj/měli situaci o to lehčí že tyto prostředky (byť v Irácké armádě značně rozšířené) používány nebyly. Povstalci jsou proti leteckým úderům bezmocní ale pokud by Rusko vzalo vyzbrojování Gruzie těmito prostředky osobně (a že se o to aby se to povedlo někteří US senátoři snaží) pak by mohlo také dodat Iráckejm partizánum "pár" systémů IGLA-S a US piloti maj po srandě. A první dny by byly značně tvrdé - Vzhledem k tomu že američani nad irákem lítaj s vědomim že je nemá co ohrozit tak dost zanedbávaj využívání ochranejch prostředků při letu nad nepřátelskym územim. Všimněte si při nějakém videu z leteckého útoku (pokud se k ná dostane) ani nepoužívaj světlice. Přitom jde o nejnebezpečnější (pokud jde o ohrožení těmito systémy) část letu.

169706

03.09.2008 21:00

Hitlerův zákaz kouření

RE: Kuřáci prostě smrdí

wilonix 213.?.?.?

Ne snad ani to že smrděj (i když je to pravda) ale předevšim mi smrdí samotnej kouř. A také dráždí oční sliznici. Co mě ale štve je když někomu řeknete aby si nezapaloval cigaretu (řekněme proto že se chcete v hospodě naobědvat - než se najíte - ono to nic příjemného není když vám někdo funí kouř do jídla) tak on nejen že si zapálí 3 cigarety najednou ale ještě s ním dalších 10 lidí - prostě natruc - my ti ukážem kdo je pán[velký smích] .

169713

04.09.2008 03:03

Lekce válečných úspěchů a neúspěchů

RE: dovětek

wilonix 213.?.?.?

Pokud vim tak Hitler Maginotovu linii neobešel ale naopak zaútočil na její klíčovej bod - pevnost Eben Emael. Netušim kde jste sebral že snad věřím v nějakou podporu NATO. Zrovna já proboha.

169758

04.09.2008 03:24

Lekce válečných úspěchů a neúspěchů

RE: dovětek

wilonix 213.?.?.?

No pokud vim tak TU22 prováděl to co by mělo bejt na systémech AWACS (v Rusku spíš A50 Mainstay). SU 25 ztratili v malejch vejškách - lze tedy předpokládat že věděli že nepřítel disponuje technikou která může v omezeném rozsahu působit proti bitevníkum - zde se jedná o klasický případ podcenění nepřítele. Ovšem pokud jde o systémy útočící i do velkých výšek - tak tady se přikláním skutečně k selhání rozvědky. Pokud jde o satelitní snímky atd. tak důkazy jsou podle mě v oněch Humrech co zabavily. Spíš se tedy opět přikláním k názoru že ještě nenastal vhodnej čas na konfronteci - z ruského pohledu (z toho amerického je vidět že američanum začíná ujíždět vlak). Mám pocit že ani tak nejde o snahu vyhnout se konfliktu (kterej je zřejmě nevyhnutelnej protože pochybuji že zrovna USA upustí od pokušení ovládat většinu zdrojů světa) ale o snahu každé strany naverbovat a zalarmovat co nejvíc spojenců. Pokud jde o vyřazení PVO Iráku tak Irák selhal z hlediska taktického - nejen že před útokem nenařídil radiovej a radarovej klid (tak jako to bylo v Srbsku - což mělo za následek že srbské PVO bylo útokem jen lehce poškozeno a představvalo problém po celou dobu bombardování) proto byly veškerý jeho hlavní složky PVO zničeny hned nazačátku a tim druhym faktorem byl absolutní zahlcení jeho systémů - na ně neútočilo 20 letadel jako na Gruzii ale stovky s elektronickym krytim. irácká PVO byla při vší úctě na úrovni max 70-tejch let a předevšim špatně rozmístěná. palebný posty se nepřekrejvali a větší seskupení bylo jen kolem Bagdádu ale opět mizerně rozestavěné. Díky satelitním snímkům znali amíci přehled stanovišť nazpaměť. Naopak Gruzie radary vypnula a používala jen mobilní - druhej problém byl v tom že gruzie k vojenskejm účelum používala i radary procivilní letectví a to se rusum moc nechtělo ničit. třetim faktorem bylo ono dodávání informací třetí stranou.

169761

04.09.2008 03:33

Lekce válečných úspěchů a neúspěchů

RE: dovětek

wilonix 213.?.?.?

No protože Čína by byla hloupá pokud by zaútočila v době kdy je na scéně třetí (notabene nejsilnější) hráč. V Číně si velmi dobře uvědomují že by na USA sami stačit nemuseli ale ve spojení s Ruskem je situace jiná - právě ono Rusko je faktorem který spojuje Čínu, indii, Kazachstán, Irán (prakticky celou euroasii) do jednoho celku - ať se nám to líbí nebo ne tak Rusko je pro všechny tyto země klíčovým partnerem a napadnout ho by znamenalo jednak roztříštění euroasie a potom velkou šanci pro USA - Jistě v budoucnu je možné (spíše provděpodobné) že mezi Ruskem a Čínou ke konfliktu o území dojde ale momentálně by to bylo pro oba sebevražda - a nemyslete si - oba to vědí a jistě se připravují.

169762

04.09.2008 09:53

Lekce válečných úspěchů a neúspěchů

RE: dovětek

wilonix 213.?.?.?

chybou bylo že na leteckejch základnách RF ze které startovali ony bitevníky nebyly kontejnery REB.To by měla bejt samozřejmost navíc v situaci kdy máte letiště jen pár kilometrú od horké zóny. SU25 je může nosit tak to nechápu o to více. Nevim jestli to tak autor článku zamýšlel ale rozhodně ta kritika není myšlena zle a podle mě měla bejt ještě tvrdší - předevšim v oblasti těžké a letecké techniky. Je pro mě skutečně nepochopitelné v době kdy se RF chlubí tanky T95 a T2000 aby měla v aktivní výzbroji ještě kousky ze 60tejch let (ať už byl T64 seberevolučnější tak už je dávno za zenitem). Bral bych jako nejhorší tank T90 poté T80UM a klidně pár T80UM2 (T2000) a T95 - nikdo neříká že to musej bejt stovky nejmodernějších tanků ale proboha 1 ukázkovej prototyp? Letectvo to samý - proč proboha ještě nedošlo k modernizaci Migů29 na standart Mig35 stejně tak SU27/35. Jeden letoun SU37?? Na co Rusko proboha čeká. Co ještě potřebuje jako důkaz aby začalo brát své obkličování vážně a začalo se připravovat. Další složkou je PVO - špičkové PVO + velmi dobré rozmístění ale velmi málo nejmodernějších systémů. Námořnictvo Podle američanů je Ruské námořnictvo velmi dobř vycvičené ale opět je v porovnání s rivalem nicotné - jistou vyváženost přinášejí těžké křižníky třídy Kirov (podle některých dokonce nejlepší a nejsilnější hladinové plavidle které kdy bylo postaveno) jenže ty jsou v činé službě 2!!! to je málo. Pěchota bych řekl přežila rozpad nejlépe - došlo k zeštíhlení a zkvalitnění výcviku a zde skutečně lze vytknout jen absence oněch přístrojů NV a dalších technickejch hraček (který ale podle mě maj na funkčnost pěchoty jako celku jen malej vliv). Je lepší jedno kopnutí směrem ke generalitě v podobě "nelíbivého" článku než se koupat ve vlastní krvy abych přišel na to samé.

169791

04.09.2008 10:14

Lekce válečných úspěchů a neúspěchů

RE: dovětek

wilonix 213.?.?.?

"Rusko...teda ZSSR prehral vojnu v Afganistane...prečo? Lebo USA poskytli mudžahedínom Stingery...."
To je značně nepřesné - Rusko v Afghánistáně prohrálo ze stejného důvodu jako Američani ve Vietnamu - naprosté selhání bojové morálky a proto že válka byla čistě politickým aktem a nikoliv vojenskou nutností - možná že to vypadá hezky ale v praxi je jedno jestli bráníte cizí zem před imperialismem nebo bráníte na cizim území expansi komunismu. Možná vám to zajistí body na domácim kolbišti ale ti vojáci co tam přijedou jsou hned konfrontováni se skutěností že tam o jejich pomoc před tím či oním nikdo z místních nestojí. Doma o ně taky nikdo nestojí protože se válka stává automaticky nepopulární - zvláště když se nedaří. A pak se jen hledá cestička jak ven - nebo se rozšiřujou fráze o tom jak jsme mohli vyhrát kdyby do toho nekecali politici atd...
Pokud jde o ony Stingery tak i spousta pilotů z AFG potvrdí že mnohem větší strach měli z oněch hor než z toho že budou sestřeleni (hlavně piloti vrtulníků). Hodně sestřelů bylo předevšim pár dní po tom co USA dodala přes Britskou MI6 a pakistánskou ISI rakety Stinger. Poté co bylo několik těchto systémů při bojích "zajištěno" byla k dispozici prakticky do měsíce připravena účinná protiopatření v podobě kontejnerů nebo konstrukčních návrhů u výtokovejch trysek motorů a připraveny nové typy světlic (údajně meli zvýšit pravděpodobnost přežití o 90%). Dále u vrtulníků doházelo k používání vysokého stupně manévrování a speciálních manévrů při útoku - část těchto manévrů má ve svém repertoáru přerovská tygří letka (pozor je to stále ještě dost slabý odvar).
Ps. Rusko dejme tomu zase dodávalo systémy PVO Vietnamu atd... Takhle to nejde brát - ty tohle já tamto - to je jak chování malejch dětí.

169794

04.09.2008 10:22

Lekce válečných úspěchů a neúspěchů

RE: dovětek

wilonix 213.?.?.?

NATO nikdy obranym paktem nebylo. NATO už dneska slouží jen jako servisní organisace USA - kdykoliv už na něco USA nestačí tak do toho zatáhne koalici ochotnejch pitomců, kterejm vykládá něco o tom že nejde jen brát ale je třeba taky dávat. Zkuste hádat proč se nato rozšiřuje směrem na východ - především z toho důvodu že starý členové (s vyjimkou poslušnýho psíka GB) už maj spolupráce v NATO plný zuby a jsou tam jen proto že tam jsou. proto musí NATO na východ - nikdo jinej než ty zpitomělí postbolševický regiony už jim na to pohádku o šíření demokracie a lidskejch práv (někdy též pravdy a lásky) nechtěj věřit a místy dokonce ani tolerovat. Jen pitomci typu Švancenberg, Vondra, Parkanová, Topolánek, Havel a naši Polští sousedé kteří se do svejch pozic dostali ve většině případů díky Sorosově nadaci nám furt hlásaj svět plnej blahobytu pod starostlivim příkrovem USA.

169796

04.09.2008 14:56

Lekce válečných úspěchů a neúspěchů

RE: dovětek

wilonix 213.?.?.?

Ano demografický problém je to nejhorší čemu dnes musí Rusko čelit (ovšem přiznejme si - stejně tak Evropa - pokud nechceme za pár let bejt jednou velkou "štastnou" arabskou populací). Těžko říci jestli je na vině více přirozené vymírání nebo jen odchod velkého množství (především mladých lidí) z postsovětského a jelcinovského Ruska. Nicméně pokud se podaří tento stav obrátit pak bude mít Rusko jednu nespornou výhodu - ono se v případě populační expanze nemusí bát že by pro jeho lidi nebylo v jejich zemi místo - nicméně dovolím si takovou jednu fantasii (ne však nereálnou) - je docela dobře možné že pokud se nepodaří zarazit populační expanzi v Číně tak dojde k tomu že tito budou ve velkém emigrovat do Ruska a zabydlovat se na Sibiři (což je trochu lepší verze budoucnosti než válka obou). Sibiř je bohatej kraj (co do nerostů a primárních surovin - dřevo, zvěř, potraviny v podobě lesních plodů) a navíc jsou jeho jižní části velmi úrodné - většinou jde o černozem v povodí toků - čily hlady by tam nikdo netrpěl. otázka je nakolik by Rusko tolerovalo že spoustu jeho občanů vlastně tvořeji číňani.

169825

05.09.2008 12:57

Lekce válečných úspěchů a neúspěchů

RE: dovětek

wilonix 213.?.?.?

Měl jsem za to že je součástí tohoto obraného valu - ale mohu se mýlit.

169924

05.09.2008 18:13

Lekce válečných úspěchů a neúspěchů

RE: dovětek

wilonix 213.?.?.?

Tak se omlouvám šlo o klíčový bod belgické linie budované kolem Albertova kanálu. tvrdilo se o ní že je konvenčním pozemním útokem nedobytná. Při jejím obsazení bylo použito speciálních výsadkových oddílů a poprvé v historii byly použity nálože s kumulativním účinkem. pevnost padla především z důvodu naprostého selhání jejich obránců.

169958

08.09.2008 00:53

Jste připraveni na jadernou válku?

RE: jsme připraveni na jaderný úder?

wilonix 213.?.?.?

Abych ti řekl tak z Eboly bych na Evropskym území (nebo dokonce na území chladné Rusi) strach neměl - pokud jde o španělskou chřipku tak tu bych dostal snad radši než tu obyčejnou - proboha když už si vymyslíš nějakou hovadinu tak si alespoň ověř základní fakta - Ebola se v chladném a suchém prostředí šíří velmi obťížně a ztrácí hodně ze své síly a španělská chřipka neni svou 2-5% mortalitou příliš obávaná.

170080

12.09.2008 10:40

Dočasné zpomalení trvalého pádu

RE: Výhledy:

wilonix 213.?.?.?

Mig - Mikojan-Gurievič, Mil - Milov OKB. Tyto dvě kanceláře nemají nic společného proto netuším kde jste sebral Mig-Mil-24. Pokud jde o váš argument "(o tom, že sovětské bitevní pevnosti MIG-MIL 24), se kterými mají odletět do Avghánistánu naši výsadkáři nejsou technicky schopné letu v pouštních podmínkách raději ani nemluvím)" To že nejsou schopny letu v poušti jste sebral kde??
Pokud máte pro své tvrzení nějaké konkrétní důkazy sem s nimi jinak takové nesmysly nepište. Mi24 používají armády jak v Sýrii tak v Egyptě, stejně tak v Iránu - což jsou podle mě země s rozsáhlými pouštními oblastmi. Důvodem proč naše vrtulníky nejsou nasazeny v Afghánistánu (fakt netušim co je Avghánistán) je ten že motory v základních verzích jsou omezeny dostupovým limitem do 3500 metrů což je vylučuje z použití v hornaté Afghánské oblasti.

170408

25.09.2008 01:50

Operace přinucení Ruska k misi

RE: Předčasný pesimismus

wilonix 213.?.?.?

Kosovo, Afghánistán, Irák, Gruzie, pořady kolem radaru atd.atd. Ostatně stačí si zapnout každou neděli v poledne čt1 a je prostoru pro příklady dost a dost. ČTčko nám dokazuje že opět (jako za komančů) neni nástrojem k šíření ověřenejch informací ale pouze ideologickou pomůckou k vymejvání mozků a prosazování zájmů těch nahoře. A to vše za naše peníze.

171550

29.09.2008 11:44

Čas na zlatý rubl?

RE: Podložení měny mocí - dokončení

wilonix 213.?.?.?

Průmyslová výroba zlata??? - to jako že štěpěj atomy olova nebo co?

171944

07.10.2008 20:03

Chávez ohlásil rusko-venezuelské námořní manévry v Karibiku

RE: A taktiež

wilonix 213.?.?.?

Na to se ho měl ruskej diplomat zeptat co proti tomu AS Army udělá - jestli je náhodou nechtěj umlátit dluhopisama což je jediný co po současnym USA zbude.

172563

08.10.2008 10:08

Irák nehodlá dát v rozvoji ropných polí přednost americkým firmám

RE: Omezená možnost Iráku nakládat s ropným bohatstvím.

wilonix 213.?.?.?

Mám pocit že by to tak zhruba mělo bejt ale nejedná se jen o americkou kuratelu ale o americko-britskou (jen pro doplnění)

172595

06.11.2008 18:50

Hrobařům Lisabonské smlouvy patří náš dík

RE: .

wilonix 213.?.?.?

Příště mi tohle nedělej - 3 články a já málem nepřežil. Bohužel i tohle se mezi námi pohybuje. [naštvaný] [chechtot]

175182

Moje Babičky ty šmejde v koncentráku byla a před plynem jí zachránili až postupující sověti. A kupodivu to nebyla židovka (ani nikdo z rodiny). Měla prostě jen tu smůlu že se narodila na ukrajině. Kdy už vy sráčové sionistický konečně přestanete dělat z 6ti milionů obětí koncentračních táborů samý židy. Z utrpení cizích jste si udělali dojnou krávu a symbol vaší nadřazenosti.

175729

13.11.2008 16:59

Těžký život státního úředníka

RE: Pro autora.

wilonix 213.?.?.?

To není lež - to je bohužel tvrdá realita. Vy mluvíte třeba o řemeslnících. Ale proč by se proboha někdo dával na řemeslo - projděte si jednou statistiky o tom kolik dětí se přihlásilo na jakou školu - školy na kterých se vyučuje řemeslo pomalu zanikají protože o ně není zájem ani ze strany dětí (proč bych dítě nutil na kovařinu když může bejt v klidu za 30 bruto na úřadě) ani ze strany státu. Jak už jste napsala (ovšem zaměnila jste příčinu a následek) neni problém aby tyto práce dělali ukrajinci a to za podstatně menší platy. Dokud bude náš stát podporovat otrokářské způsoby našich rádobypodnikatelů (Ukrajinec dělá celej den za málo peněz narozdíl od čecha kterej musí taky občas domu k rodině) tak se situace nezmění. A mezitim se tu bude vršit skupinka vysokoškoláků s ekonomickym vzdělánim kteří sice budou těžce sebevědomí a drzí ale samy nedokážou vyměnit ani žárovku. Fyzicky náročná práce je třeba prostě ocenit jinak ji nikdo dělat nebude (s vyjimkou ukrajinců)

175736

Nevim - nikdy sem se jí na to neptal a ani sama o tom nikdy nechtěla mluvit. Pro ní to prostě byla mrtvá kapitola života a už se k ní vracet nechtěla. Tehdy sem byl ještě mladej cafart ale stačilo se zeptat na to tetováný číslo na ruce a už se jí dělalo zle. V Terezíně kde byla začali takhle němci šílet až prakticky po válce a začali likvidovat vězně - ty co nestíhali trávit tak je stříleli u zdí. Teprve až když se začala ozývat střelba od postupujících rusů tak vzali němci do zaječích. Jelikož Už bylo stejně fakticky po válce tak nechápu proč k tomu ještě docházelo.

175912

No mám takovej zážitek. Když se po revoluci rozhodla babička vrátit se do Terezína (za to ji obdivuju - málokdo by měl odvahu vrátit se na takový místo) tak se při prohlídce rozčílila na průvodce za to že z plynový komory udělali umejvárnu.

175924

To netušim. Tvrdila to ona. Nevim proč by lhala. Pokud jde o terezín tak ten sloužil jen jako překladiště do jinejch táborů takže to že tu komora nebyla (alespoň v plánech) je logické ale mohlo jít i o komoru improvizovanou. To že z odvšivovací komory uděláš lehko i komoru plynovou je nasnadě. Jinak nechápu z čeho usuzuješ že sem snad žid. Nikdy sem se tady tak neprofiloval. To že na konci války němci osazenstvo táborů likvidovali to neokecáš ani ty (a bylo jedno o jaký šlo tábory - jestli konečný nebo jen "překladiště"). Opět říkám - proč by mi lhala - nikdy nechtěla ani reparaci ani nikdy nepoukazovala na to že by jí bylo někde ublíženo prostě na to chtěla zapomenout.
Jinakj do karet zřejmě nevidíte ani sobě tak netušim jak můžete do nich vidět zrovna mě. Mimochodem jen během prvního roku války padlo do německýho zajetí na 7 milionů vojáků kteří byly rozházeny mezi koncentrační tábory a byly nasazeni k otrockejm pracem pro reich. Tento počet se rozrostl do konce války na 12 milionů a schválně kolik sovětskejch zajatců v německu přežilo do konce války. Těch 6 milionů neni nakonec zas tak velký číslo co?

176027

No tak to video mě přesvědčilo [chechtot]
Takový snímky mohli točit i v Gulazích nebo třeba na Quantanámu.
Pak už jen napsat že že šlo o letní oddychové tábory a že vlastně všichni Němci s pravou arijskou krví těmto "výletníkum" závidí.
Je úžasný jak tady odsuzejete propagandu a pak mě na jednu takovou odkazujete.

176040

A co proboha má souviset s Ziklonem B?. Vy tvrdíte že je nemožný aby v koncentračních táborech zemřelo na 6 milionů lidí a já tvrdim při pohledu na počty zajatejch a navrátivších se vojáků RA že to možný je. Ono v koncentrácích nebyli jen židi !!! To že potom někdo prohlásil všechny oběti za židy je zcela jinej případ. Pokud vím tak většina zajatců RA byla vedena pod stejnou správou do který spadali i koncentráky. Odtud byly rozesíláni na různá místa kde byly (většinou až do smrti vysílenim či vyhladověnim) využíváni jako "levná" pracovní síla při budování podzemních krytů pro německej průmysl.
Prakticky po válce se likvidovali důkazy - a svědci. Z toho se nevykecáte.
Je mi záhadou, když se mírumilovní obdivovatelé ády hitlera k lidem v táborech chovali tak krásně a přátelsky že pak toto kamarádské chování nezkusili využít k obhajobě před norimberskym tribunálem.
Pokud jde o "prakticky po válce" - co si pod tim představujete?
Podle mě válka jako taková skončila už na začátku dubna 45 tak proč stahovali Němci osazenstvo táborů před postupující frontou ještě na začátku května 45 (poslední transport do Terezína tušim 6. května)? Válku už zvrátit nemohly. Mimochodem příměří platilo od 2. května takže prakticky po válce.

176070

Chápu co chcete říci ale pořád platí to co jsem napsal níže
"Pak už jen napsat že že šlo o letní oddychové tábory a že vlastně všichni Němci s pravou arijskou krví těmto "výletníkum" závidí."
Vždy se najde někdo kdo chce z příběhu druhých profitovat. Ale mám snad přijmout fakt že vězni v lágrech byly vlastně jen na prázdninách proto že se najde pár magorů kteří pro svejch 5 minut slávy využijou cizího neštěstí? Netušim jak se měli v táborech židi (i když to selanka určitě nebyla) ale pokud jde o ukrajince a rusy tak ty na tom byly mnohem hůř než židi. Pro němce nebyl slovan z východu ani člověkem. Museli dělat práce kterou by nedistali dělat ani židé a v podmínkách který si ani židi neuměli představit. Pokud jde o zákon akce a reakce jak jste napsal pak se asi nebudete divit tomu proč i přes to že ukrajinci vítali němce jako osvoboditele postupem času změnili názor.

176073

24.11.2008 14:57

Byla jsem na Národní třídě 17. listopadu 2008: několik úvah

RE: Bolševik a kolaborant Havel...

wilonix 213.?.?.?

A co je vůbec nejhorší tak to že tenhle všivák dostavá každej měsíc z peněz daňovejch poplatníků 100 000,- rentu. [bliji]

176637

27.11.2008 19:32

Pokus o poučení z historie

RE: Článek je to hezký

wilonix 213.?.?.?

Hm a pak ji hned hodí na Evropu a proto je tu třeba mít radar a podporovat útok na Irán že?. No je vidět že se přece jen pár jedinců nechalo Klvaňou a spol. ovlivnit

176963

06.12.2008 00:50

Bravo, pane prezidente!

nevim nevim

wilonix 213.?.?.?

No jsem rád že je vypoklonkoval ale jedna věc mi vadí. On sám se opřel o Irské referendum a že pan Crowny nerespekutje vůli vlastního lidu ale v závěru na otázku radaru tvrdil že je to pouze naše věc a jelikož lidé si uvědomují transatlantickou vazbu tak je potřeba ho co nejdříve podepsat ("K radaru chci říci to, že i o něm by Česká republika měla svobodně rozhodnout a sama zvolit to, co považuje za relevantní. Pro řadu lidí u nás i pro mě je to otázka podpory transatlantické vazby. Očekávám, že v dohledné době bude příslušná smlouva ratifikována"). Pak ovšem nechápu Klausovu drzost poukazovat na irského předsedu "měřitelná data o jejich postoji, která přineslo referendum" a přitom tyto data ignorovat v případě radaru u nás. Z toho mi jasně vyplývá že není o nic lepší než hyeny z Bruselu a důvod proč nepodporuje LS není v tom že omezuje naše svobody a možnost rozhodovat o budoucnosti ČR samostatně (což si myslím já) ale proto že by případné těsnější provázání Evropy by omezovalo zrovna tyto "transatlantické" vazby.

177603

06.12.2008 04:23

Bravo, pane prezidente!

RE: nevim nevim

wilonix 213.?.?.?

No já vim že referendum nebylo ale i z dlouhodobejch průzkumů je snad jasný co si o něm lidé myslí. Já nenarážel na referendum ale na to že se VK ohání podporou lidí kterou v dané věci nemá zvláště když to samé vyčítá irskému kolegovi.

177615

06.12.2008 21:45

Bravo, pane prezidente!

RE: nevim nevim

wilonix 213.?.?.?

No pokud jde o onu informaci tak tušim byla minulý týden v novinkách na ATM. Šlo o testy střel SM3 systému Aegis kdy dvě ze tří odpálenejch antiraket minuly svuj cll.

177683

06.12.2008 22:06

Bravo, pane prezidente!

RE: nevim nevim

wilonix 213.?.?.?

No nejsem si jist - V době kdy byl od malička vštěpován strach z balistických raket nežily jen naši politici ale všichni starší 40-50 let a přesto má radar podporu jen u oněch politiků. Argument o přirozené negaci vůči nadřízeným je nepravděpodobný. Puberťákem se člověk cítí do dvaceti ale ne v padesáti. Nevim proč prostě nikdo nechce uznat že na světě žijí většinou lidé kteří jsou alespoň částečně zodpovědní a uvědomují si souvislosti. Umístit si na dvorek systém jež naopak onu křehkou stabilitu ničí rozhodně není znakem zodpovědnosti. A strach není a nemůže být tím co má tento čin ospravedlnit. Z vojenského hlediska nemá dostatečné schopnosti proti plnému (ani omezenému) útoku a jediná situace kdy by mohl něco řešit je při odražění omezeného odvetného útoku a proto bude sloužit pouze k vydírání protivníka což si samozřejmě druhá strana uvědomuje a rozhodně se s tim nesmíří. Tohle ovšem k stabilitě nikdy nepovede - to povede pouze k větší pravděpodobnosti oně jaderné války.

177685

07.12.2008 04:15

Bravo, pane prezidente!

RE: nevim nevim

wilonix 213.?.?.?

No pokud by to tak skutečně zamýšlel (což by zase tak velký překvapení nebylo - přece jenom VK patří k těm co viděj trochu dál narozdíl od zbytku politické reprezentace) pak taková hra stejně vyžaduje poměrně železné nervy. Přece jenom neznámých je tam hodně. SSSR také neváhal investovat do nesmyslných projektů (např. projekt Buran) i přesto že se ekonomicky hroutil. Byl bych rád pokud by Gewowa předpověď vyšla a americkej moloch se zhroutil v poklidu. Většinou to tak ovšem nebejvá. Impéria mívaj bohužel ve zvyku zakončit svou existenci válkou.

177698

02.03.2009 02:45

Odvrácená tvář Měsíce

Občas by se měli zastánci těchto teorií zamyslet nad argumenty

wilonix 213.?.?.?

Aby bylo jasno nepatřím ani k jedné skupině (ani zastánci ani odpůrci) respektive domnívám se že přistáli ale materiál byl předtočen (proto ty rozpory na filmech).
Taktéž mám pochybnosti že touto argumentací někoho přwsvědčí. Stěží věřit tomu že někdo kdo dává dohromady nosnou raketu neví že k šíření zvuku je třeba prostředí ve kterém dochází k přenosu zvuku (respektive tlakové rezonance na kmitočtech od 20Hz do 20KHz). Pokud budou používat tyto argumenty tak jen naženou lidi do klícky oponentů.

185110

02.03.2009 12:04

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Nevím jak to slušně nepsat

wilonix 213.?.?.?

"Oni totiž ti sovětští soudruzi měli ohledně výzkumu vesmíru taky celou tunu másla na hlavě"
To by si snad i zasloužilo vysvětlení.
Nějak mě nenapadá co by (kromě všeobecně známejch průserů s lunární raketou N1 a prvníma nosnejma raketama) měli za máslo na hlavě.

185180

02.03.2009 14:48

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Nevím jak to slušně nepsat

wilonix 213.?.?.?

No tak jste nic neuvedla - jak jsem čekal. Z vtipu extrahovat to že někdo lhal o vesmíru je i na mě moc.

185198

02.03.2009 14:55

Odvrácená tvář Měsíce

RE: přistání na Měsíci

wilonix 213.?.?.?

Nechci se hádat ale měsíc má 6x nižší gravitaci než je na zemi - čily tento argument o písku nechápu - čily I na měsíci působí gravitace - ta ostatně ovlivňuje i samotnou zemi.

185199

02.03.2009 17:29

Odvrácená tvář Měsíce

RE:

wilonix 213.?.?.?

No je to velmi jednoduché - říká se tomu spektrální analíza.
Každej prvek v našem vesmíru (ano oněch 92) má charakteristické záření (více by vám o tom jistě napsali lidé zabývající se topologií a topografií vesmíru). Tato metoda se tu objevila před více než 100 lety a vedla jednak k rozvoji poznání o vesmíru a jednak měla i vliv na právě vznikající kvantovou fyziku. Díky této metodě je možné určit poměrně přesně složení kteréhokoliv vesmírného objektu jež je ze země pozorovatelný - tudíž si můžete být jist že vědci na zemi velmi dobře znají složení prvků a jejich procentuální zastoupení na povrchu měsíce. Proto je téměř nemožné vzít úlomek z dopadu nějakého bolidu a vydávat ho za měsíční kámen (nehledě na "tepelnou stopu" která zůstane po průletu onoho bolidu atmosférou). Ostatně v civilním životě by jste se mohl setkat s tímto přístrojem třeba ve strojírenství kde se často používá ke kontrole jakosti materiálu.

185215

02.03.2009 20:46

Odvrácená tvář Měsíce

RE: Nevím jak to slušně nepsat

wilonix 213.?.?.?

[chechtot] [chechtot] [chechtot]

185246

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

55

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 19 409 korun, což je 55 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 9

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 7

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
26,08 Kč
Libra
29,47 Kč
Kanadský dolar
17,00 Kč
Australský dolar
16,66 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
20,74 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
29,05 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 031,68 Kč
1 unce stříbra
553,24 Kč
Bitcoin
668 425,07 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 59 872 986