Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Václav Semerád

Nalezeno 218 příspěveků, 21 různých IP adres

Stránka: 1 2 3

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

07.07.2009 08:15

Čtrnáct charakteristik fašismu

Žádný autopilot!

Václav Semerád 194.?.?.?

Víte, tady nešlo o autopilota. Mně to zapálilo hned když jsem poprvé spatřil tu ránu, kterou letadlo do WTC udělalo. Byla totiž našikmo. Co to znamená? Jedině to, že letadlo do WTC narazilo v náklonu - tedy v zatáčce. Co z toho ale vyplývá? Představte si sami sebe na místě hypotetického Muhammada Atty. Umí pilotovat jen trošku (víc nepotřebuje) a chce to napálit do mrakodrapu. Přirozené a logické bude, když letadlo nasměruje už z dálky a pak bude jen vytrvale držet směr - takže narazí rovně! Něco jiného je, když bude letadlo řídit někdo na dálku (žádný autopilot, ale RC aparatura). Pak - pokud neletí přímo za tím letadlem, si nebude jistý směrem a bude muset směr neustále dorovnávat, letadlo bude lavírovat a přibližování nebude přímé, jako u pilota, který tvrdohlavě drží přímý směr. Až nakonec ten chlap s dálkovým řízením zjistí, že letadlo míří vedle, udělá na poslední chvíli zatáčku a strefí se - ovšem v náklonu, jak se i stalo. Je to logické? A to třetí letadlo: když si pasažéři uvědomili, co je může čekat, mohli vtrhnout do kabiny - a zjistit, že je (až na dvě plastikové figuríny) prázdná. Tomu, kdo letadlo řídil na dálku, pak nezbylo než to napikovat do země, aby se nikdo nedozvěděl pravdu. A proto třetí budova WTC 7, pečlivě podminovaná a připravená k pádu, musela spadnout "jen tak" - oficiální vysvětlení je tady naprosto nesmyslné, stejně jako podvržený pilotní průkaz, který oficiálně proletěl celou hořící budovou skrz naskrz a zůstal přitom čitelný a neožehnutý! Příšerné je, jak většina světa ty oficiální hlody zbaštila i s navijákem. Že by nikdo neuměl samostatně uvažovat? Faktem je, že oficiální média ihned začala brojit proti "konspiračním teoriím" a přidávala do nich zjevné nesmysly, aby je mohla lépe vyvracet. Ale samostatně myslícím lidem to snad dojít mělo, ne?

30607

19.12.2008 08:02

Proč se Al-Zaidi omlouvá?

RE: Strach

Václav Semerád 194.?.?.?

Nemohou ho ukázat? Je opravdu otázka, jestli už není v márnici a všechno ostatní je jen divadlo. Palach údajně (v bezvědomí) také odvolal...

178514

13.01.2009 09:45

Zákon a tradice

Neodvolával bych se na staré texty

Václav Semerád 194.?.?.?

Ty staré texty! Bible, Korán, Buddhismus, Taoismus... prý přímo sepsané či aspoň inspirované Bohem. Obávám se, že je tomu naopak, že všechny ty knihy sepsali buď hodně nenávistní lidé, nebo rovnou ďáblové (lidského rodu). Mohl by Bůh sám na sebe nashromáždit tolik pomluv, jako je např. v Bibli? Kde je nazýván spravedlivým, ačkoliv velí svým "věrným", aby nepřátele beze slitování zabíjeli včetně kojenců? Kde bude dokonce prokletým ten, kdo zadrží meč svůj (a proviní se zakázaným (!) soucitem)? Není pokrytecké označování za spravedlivé vyvražďování celého světa (potopa)?

Na závěr (tohle už můžete klidně odstřihnout) mám dotaz na autora článku (e-mail na něho se mi vrátil jako nedoručitelný - asi by si to měl prověřit): ptám se na svolení převzít článek (v plném znění, se jménem autora, jen s jiným CSS formátem) do svého webu?

180769

31.01.2009 09:30

Kurvítka

RE: Kurvitka, to rekl prvni tusim pan krysa?

Václav Semerád 83.?.?.?

Tenhle vtip už mám na své stránce dlouho. Jen v závěru se trošku liší. V mé verzi mají kurvítka ve Windowsech "ústavní většinu", [chechtot] což zjistíte nejlépe přečtením záručních podmínek k Windowsům - záruka se nevztahuje prakticky na nic. Mrtvosoft to jistí tím, že po jisté době (aniž by došlo k úplnému zprovoznění) přestane daný systém (Win3-11, Win95, Win98, Win-XP) podporovat.

182584

19.02.2009 18:25

Platby prostřednictvím SMS? Hm...

RE: starenka na prazskym Hlavaku

Václav Semerád 85.?.?.?

Prosím pěkně, nepleťte si pojmy prostitutka a kurva. To první je totiž zaměstnání, to druhé je vlastnost. [chechtot]

184164

23.02.2009 07:34

Krize

Krize

Václav Semerád 194.?.?.?

Karel Poláček: Bylo nás pět. Péťa Bajza (hrdina knihy) ví naprosto přesně, že Krize je ta obluda na žaludském esu... [chechtot]

184381

25.02.2009 10:08

Morganatická společnost

Kdo nám vládne?

Václav Semerád 194.?.?.?

Jako ateista přiznávám část pravdy křesťanské ideologii. Zemi vládnou ďáblové. Na tom pohledu něco je, jen neuznávám ďábly za odlišný živočišný druh, mimozemšťany, kteří nás okupovali a chovají se k nám jako k poraženým. Jsou to také Homo. Otázka je, zda ještě Sapiens, zda se už nepřevyvinuli (viz Darwin) na druh Homo Diabolus (nebo Homo Morganus?).

Příznaky Syndromu Vyvolených jsou na světě odedávna. Tato nemoc tvrdí, že malá skupinka Vyvolených je něco víc než ostatní, proto je jim dovoleno všechno. Včetně zabíjení podlidí (německy untermensch). Pozor, nevztahuje se to jen na Germány a pádem Berlína to nepřestalo! Podlidem se dnes nenadává jen německy, ale všemi jazyky světa: gójim, gadža, arabáši, kofoly. Syndrom Vyvolených zasáhl v průběhu historie většinu národů. Nikdy jim nezáleží na právu, protože v právu je vždy nadčlověk. Egypťané jako zločin trestali i sebeobranu před Egyptským nadčlověkem, pokračovalo to přes Židy, Římany, na druhé straně světa té nemoci (a rádi!) podlehli Japonci a není div, že to Germánskými továrnami na smrt ani sovětskými gulagy neskončilo, pokračuje to zdárně přes Guantánamo a Gazu. Všimněme si, jak Vyvolení pro sebe tvrdě vyžadují beztrestnost (ani soud v Haagu na ně nemá pravomoc, trestá jen podlidi). Některé národy zasetý vítr sklidily v podobě důkladné bouře, ale že by je to vyléčilo? Kdepak! Germáni dodnes věří, jací jsou ýbrmenš, i ruský člověk se považuje za nejlepšího, Židy to nepustilo ani po tisíciletích a než aby se zamysleli nad nemocí Vyvolenosti, říkají jí (stejně jako korunovaní darebáci) dar od Boha! Ohánějí se křivdami holocaustu, nevidíc, že na nich mají lví podíl, přinejmenším tím, že sami pokračují v křivdách na druhých. Germáni civilisty hnali jako živé štíty před svými tanky, Izraelci palestinské kluky na své obrněnce přivazují. Inu - Vyvolení...

Co s tím? Na tu otázku nenašel za minulá tisíciletí odpověď nikdo. Kdo by ji našel, měl by dostat Nobelovu cenu míru (kterou by asi odmítl, neboť společnost dosavadních hyenických laureátů, jako terorista Jáser Arafat nebo mírotvůrce Chamberlain, není pocta, naopak). Babo, raď!

Obrátil bych to. Což takhle kašlat na pokryteckou Vyvolenou věrchušku a začít si pomáhat navzájem? Vyloučení nemají telefon? Proč nenažhavit svůj a nepomoci jim ve shánění? Byt je dnes větším přepychem než za starého Rakouska? Neměla by tedy pomoci rodina (nejenom s dětmi)? Člověk v nouzi potřebuje málo: postel 2x1m, místo u stolu a židli (po vyštvání z bytu také bydlím u syna). Vyvolení (chcete-li: ďáblové) mají výhodu moci, obyčejní lidé výhodu soucitu. Komu se to zdá málo, měl by se zamyslet, kam sám patří. Syndrom Vyvolených je nakažlivý a imunní není nikdo.

184542

02.03.2009 07:38

Vicepremiér Bursík a Kateřina Jacques napadli petiční stánek Iniciativy Ne základnám

Je to ještě strana Zelených?

Václav Semerád 194.?.?.?

Neměla by se tato strana přejmenovat na Stranu Khaki? To je přece jen jiný (a podle mě výstižnější) odstín zelené. [chechtot]

185130

07.04.2009 03:12

Mesiáš nebo Satanáš?

Nová motoristická nadávka

Václav Semerád 85.?.?.?

Co se sem cpeš, nádhero, seš snad Obama? (Odposlechnuto na R10 u Mladé Boleslavi)

Co se týče naší mánie poklonkovat před cizáky, jeden postarší krizový scénář na Švejnara:
1) Zvolíme Švejnara presidentem ČR
2) Švejnar dostane povolávací rozkaz do Iráku
3) Švejnar začne plnit bojové rozkazy (umístění základen v ČR, posílání našich vojáků do "mírových misí" apod.)

Obamův výrok o "sdílené zodpovědnosti" se ve spojení s vězni na Guantánamo dá přeložit jako "sdílená spoluvina".

187932

24.04.2009 07:53

Zvědavec byl nedostupný

Potěšilo mě to

Václav Semerád 194.?.?.?

Včera jsem se opravdu lekl. Dnes jste mě potěšili, že to pořád ještě funguje. Uvidíme, jak dlouho... (sakra, už bych měl nechat těch špatných proroctví, nejhorší na nich je, že se poslední dobou nějak moc často vyplňují!)... Radši ať to šlape v pohodě... [smích] Držím palce!

189256

15.05.2009 08:42

Cesta národní obnovy

Nic nového pod sluncem,

Václav Semerád 194.?.?.?

ale pravda většinou zůstává.

Proč není ideálem parlamentní demokracie? Malý testík: zkuste si představit PRŮMĚRNÉHO VOLIČE. Máte to? A teď si uvědomte, že VĚTŠINA voličů (ta, co rozhoduje!) je ještě pitomější! Navíc si uvědomte, že naši vladaři - a nemyslím loutky jako je premiér, ale ty, pro které je výstižnější název VOLDEMORTI (podle knihy Harry Pottera Ti-jež-nesmíme-jmenovat) - ovládají média, takže zblbnou tu rozhodující většinu (a kdo něco ví o podprahovém ovlivňování, ten se na televizi raději ani nekouká). Hezky to vystihuje heslo jednoho mně neznámého sprejera:

Kdyby volby mohly něco změnit, už dávno by je zakázali!

Opravil bych velice nepřesnou větu:
...moderní právní stát představuje totalitní moc zákonů, jimiž jsou stanoveny rovnostářské podmínky života pro všechny lidi bez rozdílu...
To se ovšem netýká těch, kdo mají peníze (a moc), neboť nadřazená kasta Voldemortů na nějaké zákony zvysoka kašle. V USA sice neprošel návrh zákona, podle kterého by byl každý s majetkem nad 8 milionů dolarů automaticky absolutně beztrestný, ovšem zdůvodnění toho zákona je pozoruhodné a platí nezávisle na něm: za celou dobu existence USA nebyl odsouzen žádný vrah s tak velkým majetkem, takže soud je jen mrhání peněz (daňových poplatníků, ovšem!). Nač dávat do zákonů, co i beztak platí?

Jsem ale skeptický k názoru, že má smysl bránit se nakupováním dalšího a dalšího území, které by se dalo bránit před cizáky. Možná je to dobrá myšlenka, jenže přišla trochu pozdě. Přesněji - hodně pozdě. Dnes nám v naší zemi nepatří skoro nic, většinu nemovitostí vlastní cizáci (Trautenberkové i jiní), takže je opravdu těžké půdu koupit (vím o čem píšu: syn vlastní 10ha), spíš naopak. Vyvlastňování půdy se stále zjednodušuje. Nedávno byly vyvlastněné cesty, teď náš prodejný Parlament jedná o tom, aby měl zřizovatel kdejakého soukromého letiště pro Voldemorty mít právo nejen vyvlastnit příslušné pozemky, ale také zakázat na sousedních pozemcích všechny překážky - les, stavby... Mluví se o právu státu vyvlastnit půdu "ve veřejném zájmu(!)" pro cizí soukromé firmy - vzpomeňme si na hrubý nátlak včetně anonymního vyhrožování fyzickým násilím těm, kdo nechtěli prodat svou půdu pro Hyundai apod. a navíc nám Evropská Unie brzy zakáže pěstovat neschválené plodiny (schválené budou jen geneticky modifikované, aby byly neplodné a museli jste každoročně nakupovat nové předražené osivo). Indičtí zemědělci už dnes proto páchají sebevraždy, ale tam se to jen testuje, až to spadne na nás, bude pozdě, protože rozhodovací práva právě odevzdáváme Bruselu, odkud nás Voldemorti prostě a bez skrupulí převálcují.

Bible říká, že nám vládnou ďáblové. Já jim říkám Voldemorti. Ti-jež-nesmíme-jmenovat. To slovo doporučuji, zatím (!) není trestně stíhané.

191207

15.05.2009 08:45

Sony oznámila první trátu za 14let

Japonci jsou zřejmě na řadě...

Václav Semerád 194.?.?.?

přesně podle plánů Voldemortů (Těch-jež-nesmíme-jmenovat)... [bliji]

191209

18.05.2009 07:15

Firmy přestaly propouštět, bez práce jsou už všichni Češi

Kdy bude v Čechách dobře?

Václav Semerád 194.?.?.?

Až se Paroubkova vdova půjde do vězení zeptat Topolánka, jestli neví, kdo vlastně na Bursíkově pohřbu zastřelil Kalouska s Filipem... [chechtot]

191357

20.05.2009 07:20

Na židy dojde až pak

Proč odmítám používat slovo Romové?

Václav Semerád 194.?.?.?

Vlastně je to jednoduché. Rom znamená cikánsky člověk. Nerom tedy znamená ne-člověk (cikánsky gádža, německy untermensch). Jsme tedy podlidé? Na to jsem trochu háklivý. Takže tvrdím, že jsem taky rom, ovšem etnicky jsem Čech. Cikán je taky rom, etnicky Cikán. Jak jinak, ne? A pokud se někdo bojí vyslovovat jméno některého etnika, ať používá označení Voldemort - Ten-jehož-jméno-se-nesmí-vyslovit! [zmaten]

191513

21.05.2009 10:21

Ještě jednou k článku Na židy dojde až pak

Austrálie k přistěhovalcům:

Václav Semerád 194.?.?.?

(Je málo věcí, které bychom měli od cizinců převzít, ale tohle stojí za úvahu.)

Muslimové, kteří chtějí žít podle islámského práva Šaría, byli vyzváni, aby opustili Austrálii.

Předseda vlády Kevin Rudd rozhněval australské muslimy prohlášením, že bude i nadále podporovat bezpečnostní agentury ve sledování národních mešit:

"Přistěhovalci, ne Australané, se musí přizpůsobit! Přijměte to, nebo odejděte. Jsem už unavený obavami národa z toho, zda jsme či nejsme ohroženi nějakými jedinci či jejich kulturou. Od teroristického útoku na Bali jsme u většiny Australanů zaznamenali nárůst vlastenectví. Naše kultura se vyvíjela během více než dvou století bojů, pokoušení a vítězství milionů mužů a žen, usilujících o svobodu. Mluvíme převážně anglicky, ne španělsky, libanonsky, arabsky, čínsky, japonsky, rusky, nebo jakkoli jinak. Tudíž, pokud se chcete stát součástí naší společnosti, naučte se náš jazyk! Většina Australanů věří v Boha. Není to žádný politický pravicový nátlak, ale prostý fakt, neboť právě křesťanští muži a ženy založili tento stát na křesťanských principech, což je jasně zdokumentováno. A je tedy vhodné, aby to bylo vyobrazeno i na stěnách našich škol. Pokud vás bůh obtěžuje, navrhuji vám, abyste uvažovali o jiné části světa jako svém domově, neboť Bůh je součástí naší kultury. Vaši víru můžeme akceptovat a nebudeme se ptát „proč“. Vše, co žádáme, je, abyste Vy akceptovali tu naši a žili s námi v souladu a pokojném soužití. Toto je naše země, naše půda a náš způsob života. Dáme Vám veškerou příležitost k tomu, abyste toto všechno mohli užívat. Ale jakmile jste si začali stěžovat, naříkat a remcat o naší vlajce, našich závazcích, naší křesťanské víře nebo našem způsobu života, velmi Vám doporučuji využít další přednosti naší australské svobody - práva odejít. Pokud jste u nás nešťastní, odejděte. Nenutili jsme Vás sem přijít. Požádali jste, abyste tu mohli být. Tak tedy akceptujte zemi, která akceptovala vás."

Takhle dnes reaguje Austrálie. Naopak "hrdá Británie" dala nedávno z učebnic dějepisu pokrytecky a zbaběle odstranit zmínky o holocaustu, aby to neuráželo cítění muslimů... (pominu i úvahu o původním obyvatelstvu Austrálie... [smích])

...no jo, ale Austrálie nemá sousedy ani bruselské ouřady, aby jí nesmlouvavě vyčetli rasismus, diskriminaci a kdovíco ještě!

191622

21.05.2009 10:25

Spojené státy pohrozily vpádem do Eritreje

Kdo chce psa bít...

Václav Semerád 194.?.?.?

hůl (i psa) si vždycky najde.

191623

21.05.2009 17:34

Ještě jednou k článku Na židy dojde až pak

RE: Austrálie k přistěhovalcům:

Václav Semerád 85.?.?.?

Díky za toto krásné vysvětlení současného newspeaku.

Opatrnost = zbabělost,
strategie = pokrytectví.

Připojme to k ostatním termínům newspeaku: svoboda = otroctví, válka = mír... (další viz Orwell: 1984).

No, já raději zůstanu u původních termínů. "Jsem příliš starý, než abych se učil lhát" (Hádejte, odkud to je? Inu, Vyšší princip mravní)...

Lhát o historii se dá buď zločinně, nebo pokrytecky a zbaběle. Čestné lhaní je protimluv, srovnatelný s humanitárním bombardováním. Howgh.

191664

22.05.2009 07:34

Hysterický antirasismus je strachem intelektuálů před přirozeným světem

Stop rasistickým zákonům!

Václav Semerád 194.?.?.?

Je třeba co nejdřív zrušit rasistické zákony, které přijal už i náš Parlament! Jako první je to Zákon o rasově motivovaných trestných činech, který běžné zločiny posuzuje odlišně podle rasy, tedy odporně rasisticky. Stop rasistickým zákonům!

191699

25.05.2009 19:15

Hysterický antirasismus je strachem intelektuálů před přirozeným světem

RE: Stop rasistickým zákonům!

Václav Semerád 85.?.?.?

Oboje podle mě patří do stejné kategorie: pokus o vraždu na bezbranném (již tato přitěžující okolnost by měla vyloučit nízké sazby), ve druhém případě navíc o hromadnou, případně (bude-li prokázáno) s další přitěžující okolností: zločin spáchaný v organizované skupině. Výjimečný trest je tu zřejmě na místě bez ohledu na rasu. Vypadá to spravedlivě?

191910

26.05.2009 08:51

Hysterický antirasismus je strachem intelektuálů před přirozeným světem

RE: milý pane Tomane, vzala jsem si alžírského bezdomovce

Václav Semerád 194.?.?.?

Rasisté v rodině vám zničili život... dlouho jsem o tom přemýšlel, než Vám odpovím. Rasismus je podle mě nepříliš inteligentní zjednodušování problémů na pouhou barvu kůže (atd.). V jedné své knížce (bavím se občas psaním sci-fi) mám velice inteligentní humanoidní mimozemšťany, kteří se nás pozemšťanů panicky bojí. Proč? Podle nich jsme plní zla (těžko jim oponovat!). Mimo jiné nám vyčítají, že na Zemi máme různobarevné rasy. Oni mají jednu (podobají se Cikánům a mám tam na toto téma i marginální konflikt na Václaváku). Dost těžko se jim vysvětluje, že jsme se nepromíchali ne protože bychom se barbarsky od sebe umělými hranicemi oddělovali, ale prostě jsme donedávna neměli ani možnost hromadně se promíchávat (oni měli kosmickou dopravní síť už v době, kdy jsme tloukli kamením mamuty.[smích]) Mám takovou vizi, že pokud se dřív nevyvraždíme, pak se jednou budeme vzhledově podobat právě jim (a našim Cikánům - zastánce čistých ras ať klepne Pepka). Mám mezi kamarády Alžířana, Jemence i Inda, kteří v Praze vystudovali a kterým některé holé hlavy nesahají ani po ponožky. Peruánka Ruis u nás v rodině bydlela, když nemohla sehnat ubytování - dnes je MUDr, žije ve Španělsku, senzační Indiánka. Měl bych být potěšen, že někteří míšenci (Rey Koranteng, Zuzana Tvarůžková a další), evidentně Češi, jen nezvyklé barvy, již začali moji vizi naplňovat.

Klíčová otázka je příčina rasismu, na který si stěžujete. Čím se zabývá Váš bývalý bezdomovec? Pokud dělá něco užitečného, pak je odpor proti takovým neracionální a zřejmě spadá pod projevy oné nižší inteligence, proti níž někdy nechrání ani diplom doktora medicíny. Jestli se ale někde válí a nechá se vydržovat, pak odpor proti němu nemusí být vůbec projevem rasismu. Odpor proti flákačům je totiž racionální barva nebarva. Flákači se obvykle protloukají všelijak, žebrota je pak to nejmenší zlo, většinou se k tomu připojuje parazitismus horšího druhu a obranu proti tomu nepovažuji za chybu. Je stejně špatné diskriminovat poctivé jako podporovat kriminálníky - to jsou ovšem krajní meze, nuancí mezi tím bude víc, to už ale musíte vědět Vy, kam to spadá. Já to nevím, tak nesoudím. Černé i růžové brýle pomáhají leda zlu.

191935

27.05.2009 07:11

Přestárlý muž obtěžován kanadskou policií RCMP

RE: Vystiznejsi nadpis

Václav Semerád 194.?.?.?

Obtěžování - latinsky buzerace. Kdo obtěžuje - buzerant.

192005

27.05.2009 08:10

Hysterický antirasismus je strachem intelektuálů před přirozeným světem

TOLERANCE je dnes příšerně zneužívané slovo!

Václav Semerád 194.?.?.?

Proč nemám rád slovo TOLERANCE? Protože je dnes zneužívané skoro stejně jako rasismus. Abych nebyl jen proti, nabízím lepší hodnocení: nesnažme se o toleranci, ale o SPRAVEDLNOST. Často je to totéž, ale ve spoustě příležitostí jsou tyto dva pojmy ostře proti sobě. Příkladem nespravedlivé tolerance je Havel, když propustil obrovskou amnestií na svobodu smečku, která měla zůstat zavřená. Oni se tam brzy vrátili, ale kolik zla mezitím způsobili! Neměl by se nám za to SPOLUPACHATEL Havel omluvit? Darebáci, zloději, pedofilové a vrazi dnes křičí hlavně po větší toleranci, ale NIKDY ne po spravedlnosti. Proč? Protože podle spravedlnosti je u nich namístě netolerantní trest. Pozor, sama netolerance není ideál, když znamená nespravedlnost (občas se to kryje), ale zkusme každý případ posuzovat spíš podle hlediska spravedlnosti. Je to podstatně lepší hledisko. Toleranci (ve smyslu odpouštění chyb) si nechám pro kluky, kteří mi mičudou prokopli okno (a neudělali to záměrně). Ale spravedlnost se snad v takovém případě spokojí s pouhou domluvou, ne? Na rozdíl od profesionálních zlodějů to ti kluci příště neudělají. Víme? Mezi námi, necítím rovnítko ani mezi spravedlností a zákonností. Že by byly všechny zákony spravedlivé? To ani náhodou! Příkladů na nespravedlivé zákony je plno, však proto se i zákony musí občas měnit (smůla, pokud je to k horšímu, že?). Potěšilo by mě tedy, kdybyste místo po toleranci volala po spravedlnosti. Pokud můžete - bylo by to rozhodně férovější (fér ostatně také znamená spravedlnost, ne?)

192016

31.05.2009 20:15

Spojené státy používají v Afghánistánu bílý fosfor

Něco snad vysvětlím.

Václav Semerád 85.?.?.?

Osvětlovací munice (kde je bílý fosfor trpěný) bývala vybavena padáčkem, aby osvětlovala prostor co nejdéle. Střela, která se probije do kamenného domu, uvnitř exploduje a rozprskne bílý fosfor na lidi, je ale střelou zakázanou a je do důvod zajatce, u kterých je taková munice nalezena, postavit automaticky ke zdi. Za první světové války se to ještě dodržovalo a to i u pilotů (výjimkou byl písemný rozkaz k útoku na upoutaný balón, pak měl zajatec nárok na Ženevské konvence). Vysvětlení, že to slouží k osvětlování, má tedy stejnou hodnotu jako tvrzení dozorců z Oswietimi, že plyn Zyklon B sloužil výhradně k hubení vší. Jistě, mohl být. Skutečnost ale byla jiná.

Připomenu jinou, stejně parádní výmluvu, lemující tuto špinavou válku. Po zásahu raketou civilního domu se často ozvaly dva výbuchy. Americké vysvětlení znělo: explodovala tam munice, což útok zcela jasně ospravedlňuje. Skutečnost je ovšem opět jiná a štve mě, že na to nikdo od novin nepřišel. V těchto zemích se zpravidla vaří na plynu a explodující propan-butan si každý umí představit. Pak ale mohli hrdinní letci zasáhnout kterýkoliv dům a skoro vždycky (!) měli zpětně potvrzenou explozi "munice", čímž byli ještě oslavováni za dobrou trefu. U vařičů ovšem byly vždycky ženské (to tam není chlapská práce).

Abych zchladil kritiky amatéry, jako nadporučík o tom něco vím. Stačí ale správně používat obsah dutiny lebeční, jen chtít.

192448

02.06.2009 09:57

Spojené státy používají v Afghánistánu bílý fosfor

RE: Něco snad vysvětlím.

Václav Semerád 194.?.?.?

Čtvrtá možnost je, že to dostali rozkazem. O rozkazu se nepřemýšlí, rozkaz se vykoná. Chce to jen silný žaludek, ale už v Kosovu si Američané stěžovali na Francouze a Španěly, že mají příliš slabé žaludky, když mají bombardovat jasně civilní cíle. A vybombardovali je za ně, takže ONI to dokáží.

192483

03.06.2009 07:08

Spojené státy používají v Afghánistánu bílý fosfor

RE: Něco snad vysvětlím.

Václav Semerád 194.?.?.?

Svatá prostoto! Odkdy se Voldemorti ohlížejí na veřejné mínění? To by nemohli tu od základů vylhanou válku v Iráku ani v Afghánistánu vůbec začínat! Nesměli by hromadně používat střely s ochuzeným uranem a fosfor? Co třeba Fallúdža? Už tam byl přece hromadně nasazený! Svatá prostoto! Blahoslavení chudí duchem!

192542

03.06.2009 15:20

Spojené státy používají v Afghánistánu bílý fosfor

RE: Něco snad vysvětlím.

Václav Semerád 194.?.?.?

Madeleine Allbrightová: Nač bychom měli tak skvělou armádu, kdybychom ji nepoužili?

Kdo chce psa bít, hůl (i psa) si najde.

Vaše argumenty mi zase připomínají přísloví: Tonoucí se i stébla chytá. [chechtot]

192566

04.06.2009 07:22

Direktor ADL vyhlásil válku svobodě slova

Doba se vrací...

Václav Semerád 194.?.?.?

Budeme mít zase šeptandu, jako za Hitlera a Husáka... Fanatické udavače v každé hospodě... Gumové zákony, umožňující každého patřičně skřípnout a po náležitém zpracování (waterboarding - žhavá novinka už od středověku) bude každý rád, když bude za suchý krajíc hrdinně dolovat uran... Ve výhodě budou ti, kdo ještě nezapomněli na konspirační taktiky proti StB... Sakra, tohle snad mělo být horrorové scifi a ne literatura faktu...!

192613

04.06.2009 08:09

Spojené státy používají v Afghánistánu bílý fosfor

RE: Něco snad vysvětlím.

Václav Semerád 194.?.?.?

Steve, o něho mi nejde. Já chápu, že je to dobře placený, ale ne provokatér, nýbrž dezinformátor. Blahoslavení chudí duchem budou ti, kdo mu na tohle skočí. Takové kydy... že by vojáci v Afghánistánu fasovali jeden jediný fosforový granát (když musí vyplácat celou bednu, přece to nevyhodíme, když už je to těžce zaplacené?). Tady jde ale o to, že jen jedno to svinstvo z celé šňůrky se podařilo aspoň trochu rozmáznout. Ve Fallúdži takové munice vystříleli tuny, protože tam nebyl nikdo, komu by se to rozmáznout podařilo. Úkolem dezinformátorů je udržet zuby nehty naprosto "neposkvrněný štít" těch "rytířů, co za nás čestně a spravedlivě bojují za demokracii!", takže platí: "Zatloukat, zatloukat a zatloukat", a když už ani to není udržitelné, tak "Zlehčovat, zlehčovat, zlehčovat". Osvětlovací granáty jsou samozřejmě naprosto neškodné (i když mají pancéřový obal, místo klidného hoření se po explozi rozprsknou, takže se s nimi osvětlovat vlastně ani nedá, tak je aspoň prohlásíme za kouřovou clonu, ne?). Jako by mohl správný nápis na bedně navonět žumpu uvnitř! Osvědčený vietnamský napalm je dnes bohužel zakázaný, to byl taky príma osvětlovací prostředek, že? Jak ty vietnamské teroristické děti krásně hořely! Tihle strážci mravní bezúhonnosti vrahů prostě nemohou připustit, aby lidé prohlédli, že ta smečka jakoby z oka vypadla esesákům na Ukrajině - ovšem až na modernější zbraně s laserem a brnění, které jim zachrání život, i když jim mina odstřelí nohy - mrzáci ale nejsou mrtví, takže statistika pro "veřejné mínění" vychází maličko lépe, že? Jeden z nejlepších (nejhnusnějších) vtipů je, že "oni se musí ohlížet na veřejné mínění". Jaképak veřejné mínění? To, které tak pracně usmolí jejich mediamachři? No, zřejmě to nestačí, všichni se nedívají jen na Fox nebo Novu a nebaští jim to, proto Voldemorti nasazují své homunkuly Všudybyly (Všudybud a Mámení, známí to průvodci Komenského Labyrintu...) jako záplaty tam, kde to teče. Tihle Všudybylové (mediamachři internetu) dnes s hraným odporem vyčítají Arabům řezání nepřátelských hlav, jako kdyby neexistovaly fotografie amerických tanků, ozdobených uříznutou hlavou vietnamce... Všudybylové ovšem musí mít extrémně silný žaludek, že? Já ne, končím, Howgh!

192616

07.06.2009 20:55

Geneticky modifikovaná semena jsou pro pěstitele nebezpečná

RE: GM potraviny nejsou bezpečné a jejich uvádění na trh je pouze kvůli zisku,nikoliv kvůli potřebě!

Václav Semerád 85.?.?.?

Takže schvalovat používání GM plodin v ČR může pouze ideologicky ovlivněný nebo zaplacený hlupák!!!

Maličkaté podotknutí: Už by ses měl naučit rozlišovat mezi hlupáky a darebáky! [smích]

192794

11.06.2009 07:29

Nejprve si přišli pro „nacisty“...

RE: podpis

Václav Semerád 194.?.?.?

Já se přidám. Světu vládnou Voldemortové. Poslouchat je a plnit jejich příkazy začíná být zločin, směřující k potlačení lidských práv. Pokud něco poslouchat, pak Vyšší princip... ale ten nenajdete v zákonech, on je už v mnoha bodech proti nim...

193043

11.06.2009 08:25

Rasisté za demokracii

Podle Bible je to přece správně!

Václav Semerád 194.?.?.?

Tvrdím, že největším omylem Dänikena bylo, když domov svých "laskavých bohů" umístil kamsi do hodně vzdáleného vesmíru. Je to hodně krutý omyl. Jsou to totiž ďáblové. Z nepříjemně blízkého Pekla... Nejhorší je, že se nevrátili do svých dálek, jak Däniken tvrdí. Jsou pořád tady.

Bible tvrdí, že světu budou vládnout, aby se ukázala jejich špatnost. Je to opravdu krásné (i když se obávám, že nechtěné) proroctví. Ano, už nám vládnou. Jak? Špatně. To už víme.

Jen si nemyslím, že jsou svou podstatou z nějakého jiného a už vůbec ne vzdáleného světa. Potěšilo mě, jak se ujalo (a nejen tady) jejich označení - přesně tak, jak jsem je v jiné diskusi vymyslel. Ano, Voldemorti (Ti-jejichž-jméno-nesmíme-vyslovit). Posedlí mocí tak, že by rozsekali i vlastní duši... (Rowlingová jistě dodnes netuší, do čeho to šlápla).

Voldemorti jsou mezi námi na Zemi. Jsou nejspíš z masa a kostí (Skull and Bones). Jen se nám Zemi pokoušejí proměnit v něco, co by jim samotným vyhovovalo víc: v Peklo na Zemi. Pokud jim to umožníme, budeme živořit v Pekle. Oni tomu budou (jako dosud) šéfovat.

Obávám se, že je nemůžeme porazit jejich vlastními zbraněmi. Penězi? (Mají jich, kolik si jich natisknou.) Vládou? (Plnou prodejných homunkulů a jelimanů?) Zákony? (Gumovými, aby se daly snadno překroutit podle jejich potřeby). Mám ale dojem, že na to můžeme jít úplně jinak. Jak? Dobrá rada zlata dražší (zvlášť když dárcům v hlavě straší)... ale něco snad zmůžeme. Můžeme (a musíme!) si totiž pomáhat. Odspodu, od oblastí nezasažených Voldemorty. Ti se drží nahoře, dole můžeme být silnější my. Pokud ovšem budeme chtít. Jen se obávám, že to dá fušku.

(Křesťané jistě prominou, že tahám jejich terminologii do něčeho tak pří...Zemního. Proč ne, když je to pravda... Proč to nezačít vykládat jinak než oficiálně, když víme, že se i Papež kajícně podrobil Voldemortům?)

193047

11.06.2009 10:31

Nejprve si přišli pro „nacisty“...

RE: Chce to rozum???

Václav Semerád 194.?.?.?

Jakékoliv setkání s právem znamená katastrofu pro každého, ať je již vinen nebo ne. (Francouzský osvícený právník a spisovatel Françoise de Pitaval (*1673 - 1743) - aneb nic nového pod sluncem...)

Člověk, který změní svého advokáta, je na tom podobně jako ten, kdo si přestoupí z jedné paluby Titanicu na jinou...

193059

11.06.2009 21:11

Nejprve si přišli pro „nacisty“...

RE: No jo, pozavírali nám chudáky nácky

Václav Semerád 85.?.?.?

Ukažte mi skupiny cikánů...
Vložený obrázek
Není to sice správně česky, ale to bychom snad chtěli moc...

193117

12.06.2009 12:15

Falošné pravidlá politickej korektnosti a pokrytectvo „liberálnych“ mediálnych elít

Pravda chráněná zákonem...

Václav Semerád 194.?.?.?

Lež, která pomůže revoluci, stává se revoluční pravdou... (Lenin)

Stokrát opakovaná lež se stává pravdou... (Goebbels)

Pravda, chráněná zákonem, se stává nedůvěryhodnou lží...

193179

15.06.2009 07:28

Falošné pravidlá politickej korektnosti a pokrytectvo „liberálnych“ mediálnych elít

RE: Docela mne fascinuje,

Václav Semerád 194.?.?.?

Kdysi jsem byl dávat krev (to už dnes nemohu). Do čekárny vtrhla sestřička a hlaholila: "Čestní dárci mají přednost!" Pak to začala brát jednoho po druhém a u mě se zarazila: "Vy jste přece čestnej? To jste měl jít napřed!" Já na to: "Já nejsem čestnej, já jsem padouch!" (pro neznalé: čestní dárci=bezplatní).

193316

15.06.2009 07:57

Falošné pravidlá politickej korektnosti a pokrytectvo „liberálnych“ mediálnych elít

RE: Politici z dôvodu svojej profesie musia byť klamári.

Václav Semerád 194.?.?.?

Já se na to dívám trochu jinak. Kdysi mi znepříjemňovali život páni od StB (mimochodem nebezpečně inteligentní! - ani se nesnažili nabízet mi "spolupráci" - zřejmě pochopili, že to nemá smysl!). Po sametovce jsem si dlouho říkal: máme se hůř, ale to je cena za svobodu. Zvíře v kleci má plný břich, ale svoboda stojí i za trochu hladu.

Teď se ukazuje, že se sice máme hůř (až na ty, kterým (by) se vedlo dobře i za Husáka), jenže s tou svobodou to jde pěkně s kopce. Rozměry klece se zvětšily, ale klec sama, jak se zdá, zůstala. A pokud bude klecí celý (tzv. svobodný) svět, pak taková klec ani mříže nepotřebuje.

Husáka ale považuji i nadále za darebáka a Dubčeka sice za idealistu, ale taky za politika. A politiku za svinstvo. Staré české selské přísloví říká: Kdo kydá hnůj, vonět nemůže...

193317

29.06.2009 19:17

Oficiální vyjádření vydavatele Zvědavce k jeho stíhání

Myslím, že je třeba protiúder.

Václav Semerád 194.?.?.?

Pane Stworo, když už jste se stal obětí útoku, podejte trestní oznámení na autora trestního oznámení na Vás, (případně na neznámého pachatele, pokud ho neznáte), pro trestný čin pokusu o protiústavní potlačování svobody slova podle Listiny základních práv a svobod (je součástí naší ústavy). Ať to dopadne jak chce, oboje se dá pořádně rozmáznout (ocituji to na svém webu také).

194362

30.06.2009 07:55

Oficiální vyjádření vydavatele Zvědavce k jeho stíhání

RE: Myslím, že je třeba protiúder.

Václav Semerád 194.?.?.?

Můj web je spíš typu "HOBBY" - vstup je sw(tecka)gurroa(tecka)cz. Je tam jen pár úvah typu blogů, ale možná právě proto jsou tam přehlednější než jinde. Podle nadpisů si může každý myslet kdovíco, např. u témat "Proč nepoužívám slovo Romové", "Proč nemám rád slovo Tolerance", "Černobyl po 20 letech", "Návrh matematicky progresivního trestního řádu", "Déja-vu", "Prosaďme logo NON-EU"... chce to přečíst a porozumět (například logo NON-EU není proti EU jako takové, jen proti ouřední šikaně). Hlavní náplní webu je ale sci-fi (jeho fandové si tam smlsnou víc)...

194459

10.07.2009 11:08

Připravuje Gruzie a Západ nový konflikt v kaspické oblasti?

RE: Tam ,kde je olej, tak ,tam nebude klid do doby , kdy hlavní elita to nedostane

Václav Semerád 194.?.?.?

Dnes je moderní tvrdit, že se historie pohybuje po spirále... dříve se tomu říkalo bludný kruh... [chechtot]

195340

23.07.2009 07:27

Internetoví surfaři dostávají plat za šíření izraelské propagandy

Nějak jim to ujelo...

Václav Semerád 194.?.?.?

Když se ale člověk nestranně podívá po internetu, musí přiznat, že se tvůrcům poněkud vymkl z pracek... [chechtot] Ne že by na něm nemohli mít Voldemorti propagandu a třeba i dobře placenou. Ale těch přicmrndávačů je tam, naštěstí, zatím menšina. Sice velice agilní, ale menšina. Aspoň víme, kdo tyhle týpky platí a proč. I to je přece zajímavá informace, ne?

196229

23.07.2009 11:13

Včelí medvídci jsou neonacisté

RE: Ani ten krasnej slovenskej vyraz

Václav Semerád 194.?.?.?

Když ti stačí týden si neholit hlavu, máš to snadné. Ale co si počneme my, tzv. "přirození skinheadi" (česky: plešatí)? [chechtot]

196237

24.07.2009 07:37

Úloha moci

Občas někdo umí současný bordel aspoň pojmenovat

Václav Semerád 194.?.?.?

Je dobře, že občas někdo umí současný bordel aspoň pojmenovat a rozebrat. Horší je, jak z toho ven? Obávám se, že mamon je ve společnosti dost pevně zafixovaný. Ale komunistická říše vypadala také tak pevná, takže naděje snad ještě neumřela...

196281

28.07.2009 09:14

Stane se díky prasečí chřipce z lidstva stádo volů?

Já jsem děti nikdy nechtěl...

Václav Semerád 194.?.?.?

Nevím, jestli je to zrovna to pravé. Až budete v důchodovém věku a důchodový systém se položí (úspory rovněž zmizí v tunelu), pak budou děti jediné, kdo se o ty starší může postarat (pokud se to nevyřeší, jako v jedné pohádce, povinnou euthanasií). Něco podobného je v knize "Trust DE" - celá Francie má muže sterilní a impérium se hroutí...

196473

28.07.2009 09:23

Byl jsem u výslechu

Držím palce,

Václav Semerád 194.?.?.?

ale tady by měl být obviněn pro pokus o porušení ústavy a listiny základních lidských práv někdo jiný - udavač, který s tím začal. Jinak se to bude nejen opakovat, ale množit.

196477

30.07.2009 09:01

Zvrhlá demokracie a nekuřáčtí fašisté

Není to tak jednoduché...

Václav Semerád 194.?.?.?

Soukromé vlastnictví je svato! Tak na tohle rychle zapomeňte! Člověk nemá právo dělat všechno ani doma. Postavte si v garáži linku na výrobu cigaret z pašovaného tabáku, na půdě pěstírnu marihuany - a uvidíte, jak razantně vás vymetou, až to praskne! Mezi námi - právem. Ani na vlastním pozemku nemůžete připravovat soukromou válku. U veřejných prostor je to opravdu těžké. Mohlo by se zdát, že je čistě na vůli majitele, jak se bude chovat. U barů jsem pro - návštěva barů i takzvaných "veřejných domů" (bordely byly vždy soukromé) není nutná, dá se bez nich žít. Ale co na nádražích? (Jsou přece také privatizovaná). Jako študáci jsme kdysi pořádali happenink s plynovými maskami v zahulené nádražní hale, kde se nedalo dýchat, ale kudy musel projít každý, kdo si chtěl koupit lístek. Co tam? Ponechat na majiteli? To je ale kravina! Cestovat načerno? Ale ve vagonech bude taky kouřit kde-kdo! Výsměchem bylo kdysi dělení vagonů na poloviny - zejména těch Bai, jediné kupé po celé délce. Zbývá chodit pěšky, že? Školáci? Také. Měl jsem kdysi jako nekuřák smůlu sdílet pracoviště s chlapem, který za šichtu vytáhl 60 cigaret, pálil jednu od druhé, ale zásadně odmítal větrat, aby "se nenachladil" (zemřel na rakovinu plic). Po půl roce jsem se vzbouřil, že s ním prostě nebudu. Šéf dal k němu kuřáka, ten to nevydržel ani měsíc se slovy, že je kuřák, ale ne sebevrah. Dneska je to každého věc, u soukromníka máme možnost podat výpověď, že? Jděte už k čertu s těmi hraběcími radami! Dneska lidi vezmou práci i kdyby museli nosit na nose zvoneček! Odjakživa byli kuřáci agresívnější než nekuřáci, teď kyvadlo překmitlo, což neznamená, že jsou kuřáci v právu. Fakt je ale jedno: "chce-li Pánbůh velkého vola stvořit, dá mu ouřad" (moudra mé babičky). Bylo by dobré vyházet ouřady, vydávající zjevně nesmyslné výnosy (i zákony!). Kdo dneska volí Zelené, kterým nevadily ani střely s ochuzeným uranem (jak v OSN hlasoval "jejich" ministr Trautenberk - dnes TROP09), je u mě korunovaný! Zákaz kouření na zastávkách tramvají (otevřených ze všech stran, tedy i dýmu z dieselů), dělení restaurací s jedinou místností na kuřáckou a nekuřáckou část (asi jako dělit bazén na poloviny, v jedné se smí močit, v druhé ne). Bohužel, do Bruselu nedosáhneme. A bude hůř! Říkáte, že postačí povinnost vyvěsit v hospodách cedulky, zda jsou kuřácké či nekuřácké a ať si to rozhodnou zákazníci? Svatá prostoto! Zřejmě nemáte potuchy o kartelových dohodách, kdy se všichni (!) hospodští ve městě dohodnou vyvěsit cedulku "Kuřáci" a nekuřáci mají možnost buď kupovat flaškové pivo a bagety v sámošce, nebo si ničit plíce. Vsaďte se, že by to tak dopadlo! Jak říkám, jednoduchá řešení bývají falešná a že by něco ureguloval trh, to je - velice nebezpečná - iluze! [naštvaný]

196670

03.08.2009 07:35

Samota moderní doby

RE: Kamery?Ať si koukají!

Václav Semerád 194.?.?.?

Největší sranda je v tom, že se kamery montovaly údajně za účelem boje proti zlodějům, terorismu etc... [chechtot] Jenže když vás dneska okradou, mají pro vás policajti jednoduchou odpověď: my s tím stejně nic nesvedeme... má cenu to vůbec sepisovat? [oči v sloup] Tak nevím. Kamery jsou dnes sice levnější, ale i kdyby byly za dvacku, podle mě jsou na kočku! Jaký je ale SKUTEČNÝ důvod jejich instalace?

197089

11.08.2009 07:31

Bieli ľudia nehovoria pravdu, pretože sa boja černošskej zločinnosti

Není to jen náš problém...

Václav Semerád 194.?.?.?

To samé platí o našich Cikánech. Člověk by těm slušným fandil, kdyby tu nebyli ti neslušní. Jaká je ale pravděpodobnost, že parta, kterou ve ztemnělé ulici potkáte, jsou zrovna ti slušní?

197614

11.08.2009 11:10

Bieli ľudia nehovoria pravdu, pretože sa boja černošskej zločinnosti

Řešení přece existuje

Václav Semerád 194.?.?.?

Řešení přece existuje: dokopat zákonodárce, aby už konečně vyházeli ze zákonů rasismus a politickou korektnost a nahradili ji stejnou spravedlností pro všechny. Zrušit rasistické zákony (včetně odlišování tzv. rasově motivovaných trestných činů, kde se dodnes drze rozlišuje podle rasy), ale všechny zločiny trestat bez ohledu na rasu, zato důsledně. Je potřeba nahradit toleranci spravedlností, i když se to darebákům všeho druhu líbit nebude.

197626

23.08.2009 21:54

Svaz škaredých žen protestuje

Není ošklivých žen!

Václav Semerád 83.?.?.?

Vložený obrázek

198503

29.08.2009 13:16

Jak jsem si kupoval počítač

Kupujte značkové počítače!

Václav Semerád 83.?.?.?

Kupujete si značkový servis!

Kdysi jsem na to skočil firmě COMPAQ i já. Po půl roce začaly Windowsy padat s hláškou "Chyba paměti". Po týdnu (!) mi volali ze záručního servisu, že je počítač v pořádku, paměti Kingston chyby nemají, chyba je ve Windowsech, na ty se ale záruka nevztahuje, zaplatím tedy za neoprávněnou reklamaci 990.- Kč a basta! Chyba ale zůstala. Koupil jsem tedy no-name paměti a ejhle - chyba zmizela. Značkové Kingston vadné byly a COMPAQ mě podvodně okradl o pokutu, ale dávat to k soudu? Zaplatil bych víc a známe soudy, firma COMPAQ má jistě na lepší právníky! Poznatek: záruční servis dělají u značkových firem (nejen) v Čechách lemplové, kteří na odírání zákazníků dobře vydělávají. Neautorizovaný servis slepě nevěří značkové kvalitě, proto si spíš poradí. Nejlépe je dělat si servis sám. Dnes se díly neopravují, jen vyměňují, no-name jsou levné a servisní technik nemusí znát víc než průměrně zdatný kutil. Když rozpoznáte vadný díl a nahradíte jej dobrým, je vyhráno. Od té doby mám z COMPAQ počítače klábosnici a kastli s pevně přilepenou nálepkou "Intel inside" (uvnitř je AMD) a "Designed for Windows 98/NT" (je tam XP, W98 neznaly USB). I původní zdroj byl slabý, 160W stačilo do přidání disku, pak šlo 12V napětí pod 10V), mechanika floppy odešla také v záruce, ale protože firmě COMPAQ nevěřím ani pozdrav a nesvěřím jim už ani myš, mám tam (dodnes) levnou no-name. Letos jsem koupil jako víkendový počítač další značkový od slovutné firmy IBM. Ojetý, mimo záruku, každá paměť od jiného výrobce, zato levný (v bazaru jich měli za 350.-Kč haldu). Přidal jsem desku USB-2 (originál měl jen USB-1) a šlape jako hodinky. Původní majitelka (firma) totiž provedla na své náklady zahoření, tím se v rámci snižování nákladů žádná značková ani no-name firma nezdržuje.

Podobně je to u softwaru. Pokud to bez Windowsů nejde (některé programy pod jiným systémem nechodí), zakažte automatické opravy a spolehněte se na cizí antiviry. Moduly záplat jsou (možná úmyslně) linkované na vyšších a vyšších adresách, takže volnou paměť půlí. Výsledek? Záplaty při každém startu rozsekají paměť na cucky a po některé automaticky stažené záplatě již nespustíte grafické programy náročné na paměť, neboť nemají dost volné paměti vcelku. Můžete přikoupit další, ale Microsoft má na nákup pamětí svým vývojářům víc peněz a další záplaty ji opět rozsekají. Záplaty se dají přelinkovat na nižší adresy, ale kdo si na to troufne? A navíc je to zakázané! Nejlépe je Windowsy spouštět s odpojeným modemem a ke spojení se světem mít Linux. Neposílá hlášení Velkému Bratrovi, neposlouchá příkazy na dálku. Snížíte nebezpečí, že vám Windowsy nedejpámbu smažou disk. Dvojí systém je dnes nutnost.

198943

31.08.2009 08:29

Jak jsem si kupoval počítač

RE: Kupujte značkové počítače!

Václav Semerád 194.?.?.?

V současné době žádné značkové počítače nekupuji (leda z bazaru) a z původního COMPAQ mi zůstala jen škatule. Takže nevím, jestli je něco legální nebo ne, ale tenkrát na tom ti lemplové trvali. Podle hesla: Obchodní příručí - náš pán. [smích]

199084

31.08.2009 08:43

Nezaměstnaní nad propastí

Nejlépe to řeší německý státní bordel!

Václav Semerád 194.?.?.?

V Německu se pokusili zdanit prostituci. Udělali z ní legální zaměstnání a těšili se na odváděné daně. Bordelmamá ale reagovaly ještě rychleji a podaly si na pracovní úřad nabídku pracovních míst. Výsledek? Která žena odmítne práci v bordelu, přijde o podporu v nezaměstnanosti. Úřednice na pracáku s tím nemohou nic dělat, bordely jsou přece zaměstnání jako každé jiné.

Ať žije státem německy důkladně řízený bordel! [chechtot]

199087

09.09.2009 07:30

Deset měsíců podmíněně s odkladem na dva roky

RE: Hmm.

Václav Semerád 194.?.?.?

Herdek, vy to darebáctví nějak bráníte! [zahanbení] Zřejmě máslíčko na hlavě, což?

199924

11.09.2009 08:09

Ústavní krize se prohlubuje

Být právníkem je výhodné.

Václav Semerád 194.?.?.?

Právník se například nemůže nikdy dostat do pekla. Nemá totiž duši... [chechtot]

Opravdu by mě ale zajímalo, když se Ústavní soud tak bije za ústavu, jestli se za ni bude stejně bít, až přijde na řadu Lisabonská smlouva. Obávám se, že pak naši ústavu nechá zrušit bez náhrady. [zahanbení] Ale co se divím? Právníci přece nemají duši... [chechtot]

200102

15.09.2009 11:19

Děkuji České televizi

Jako študáci jsme se bavili...

Václav Semerád 194.?.?.?

...ale je to už hezky dávno. Vzít známý text, rozstříhat na kousky (tenkrát ještě PC nebyly) a poskládat jinak, aby z toho vznikl text sice obsahující autentická slova, ale úplně jiného význmu. Hitem byla pohádka o Červené Karkulce ve formě televizní reportáže, kde (kontrarevoluční) Karkulka se svou (feudální) babičkou útočily na (socialistického) vlka, kterého zachránil hrdinný (sovětský) myslivec (případně člen Lidových milicí nebo StB?). Ozávorkovaná slova tam pochopitelně nebyla, neb v tom textu nejsou, ale každý si je domyslel. Škoda, že si to pořádně nepamatuji, ale - na dnešní televizi by to sedělo úplně stejně.

Nebo znáte Lipského scénku s Hlustvisihákem, kde při totálním zkomolení věty padlo ono klasické "vysvětlení": "My vozbrojený složky na nějakej slovosled tak nekoukáme?" [chechtot]

Jó - doba se vrací... [pláč]

200378

18.09.2009 08:26

Vzali nám radar

Na ztrátě radaru mě mrzí jen jedno...

Václav Semerád 194.?.?.?

Kolik kolaborantů nad tím pláče... Nemyslím vládní politiky, ti musí strašně smrdět (ryba od hlavy, politik od místa pobytu... [chechtot] ), ale ten národ! 26% dnes brečí pro radar! Jako národ jsme se teda moc nepovedli. Těch 70% proti není špatné číslo, ovcím, kterým je to šumafuk, přeji klidnou pastvu, ale kolaborantů máme víc, než je zdrávo... [pláč]

200641

18.09.2009 12:00

Vzali nám radar

A o co myslíš, že jde od samého začátku?

Václav Semerád 194.?.?.?

Tady šlo především o tu vojenskou posádku! A ta posádka bude chránit. Ne nás, ale vládní kolaboranty proti nám. Pak už se snadno přistaví nějaké to soukromé vězení... [chechtot]

200663

05.10.2009 08:33

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

Patříš k nim, že?

Václav Semerád 194.?.?.?

Tu komedii hraješ, přiznej si to, u čerta! Jen nevím, proč.

K té kuponové privatizaci: "každý má, co si vybojuje..." to je kravina, pohádka pro dospělé (ovce). Jak to tedy bylo s tou kuponovkou?

První kolo: Více takových Kožených! Můj otec, dej mu pámbu pokoj, svěřil své kupony Koženému. Se známým výsledkem: Koženého gang ho sprostě okradl. Takže Kožený si "zasloužil a vybojoval..." přestaň už konečně s těmi kecy, ano? Nazvěme ho pravdivě: ZLODĚJ!

Druhé kolo: zákon, podle kterého smí majoritní akcionář beztrestně odkoupit akcie od minoritních (tak jsem přišel o větší část akcií já). Šlo proti tomu něco dělat? Proti Zákonu? Když žraloci potřebují, jdou Veliké Kydy o "nedotknutelnosti majetku" samosebou stranou. Je šumafuk, jestli bez náhrady jako po Velikém Únoru, nebo za almužnu odhadnutou "podle zákona" spřátelenou agenturou (nebo rovnou majoritním žralokem).

Jinými slovy - CELÁ kupónovka byla podvod, ne že ne! Jediný rozdíl mezi prvním a druhým způsobem je ve způsobu okradení "proti zákonu" a "podle zákona", jenže výsledek je (prakticky) stejný. Toto jsou argumenty! Na tom nic nezměníš ani svým křivením a manipulováním - parchante!

201727

07.10.2009 07:01

Irové: tak jsme vám to pro*$#li

RE: Patříš k nim, že?

Václav Semerád 194.?.?.?

Je mi opravdu smutno, když v rámci multi-kulti přebíráme jen to nejhorší.

ad 1,4) Okradený je si sám vinen, že je hloupý a ti chytří ho okradli - to je přece filosofie Cikánských chmatáků!

Přebrali jsme to od nich, nebo oni od nás? Ono je to jedno, tahle zlodějská filosofie je nejspíš starší než celá naše civilizace.

Ale přiřadil ses k nim sám! [chechtot]

201912

07.10.2009 07:12

Japonsko prověří tajné bezpečnostní dohody s USA

RE: Japonsko a Německo bylo poraženo a okupováno!!!

Václav Semerád 194.?.?.?

O podstatě těchto "dohod" si můžeme myslet své - na základě našich zkušeností se "Smlouvou o pobytu sovětských vojsk na území ČSSR"... [naštvaný] A měli bychom, je to přece totéž!

201913

13.10.2009 09:00

Ti zatraceni Íránci teď vyhrožují, že budou spolupracovat

RE: technicka poznamka

Václav Semerád 194.?.?.?

Pak by přece naším sousedem vůbec nebylo Rusko - nač potom ty obavy? [chechtot] Nebo je soused míněn (jak je tomu obvykle na vesnicích) jako každý, kdo je víceméně dostupný? Není tedy sousedem států spíš každý, kdo je na dostřel?

202322

14.10.2009 07:20

Pod terorem trpaslíků

Přísloví

Václav Semerád 194.?.?.?

Nejlépe podrážejí nohy trpaslíci. Je to jejich zóna. (Stanislaw Jerzy Lec)

202396

16.10.2009 10:42

Necháme si líbit útok na hlavu státu?

RE: Popření demokracie

Václav Semerád 194.?.?.?

Obávám se, že si pletete pojmy. Zaměstnanci bank (možná včetně vrchních manažerů - ačkoliv už o nich by se dalo pochybovat) asi opravdu za nic nemohou, to jsou jen úředníci, nebo chcete-li, stádo bílých koní. Bankéř je ale skutečný (!) majitel banky a to je něco naprosto jiného. A nemusí být nikde uveden, v tom je asi ta největší potíž.

202626

22.10.2009 18:44

Pákistán začíná stále více pociťovat nadvládu Američanů

RE: Překlad anglicky psaných názvů

Václav Semerád 83.?.?.?

Slovo "dozorovat" známe dobře z jednoho starého vtipu:

Proč chodí vždycky dva policajti se psem? No, jeden umí číst, druhý psát a pes ty inteligenty dozoruje... [smích]

Možná to nebylo ve slovníku ČSAV, ale používalo se to, podobně jako dnešní patvary "prohlasovat" (zákon), nebo spojení slov "deficit demokracie" (dříve "státní či policejní zvůle" - nebo ne?)...

203001

23.11.2009 07:56

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

Oteplování existuje, to je prostě fakt.

Václav Semerád 194.?.?.?

Jenže spor je o příčinách. Doporučuji pohled úplně jiným směrem: ne se rozhlížet po Zemi, ale do vesmíru. Za posledních 30 let, co existuje měření z družic, stoupla globální teplota Země o 0,5°C. Ano, ale tatáž globální teplota Marsu stoupla o 0,6°C a u Venuše to dělá 2,8°C (zdroj:NASA). Teplota Země tedy stoupla nejméně! Ano, zmenšuje se severní polární ledová pokrývka Země, ale stejně se zmenšuje na Marsu (zdroj:NASA). A nezpůsobuje to nic menšího než slunce, které svítí víc než předtím. Jenže i to je naprosto normální. Podívejte se např. na http://sw.gurroa.cz/predn/globalw.htm nebo (kdo nevěří) přímo na zdroje uvedené tam na konci. Za globální stav odpovídá orbitální rezonance planet, a pokud k tomu lidstvo přispívá, pak asi jako plivnutím do povodně!

Pak je tu už jen otázka Cui bono... Především jde o "ekologické daně", které platíme všichni. Cenu benzínu, tepla i následné ceny zvyšují z velké části daně. Dále jde o obrovské kšefty s odpustky (pardon: povolenkami emisí), které jdou do kapes těch šikovnějších, kteří se na novém náboženství zdatně přikrmují. A nakonec jde o alternativní paliva. Byla by jistě vysoce žádoucí, kdyby s nimi nebyl spojen největší ekologický zločin planety - vykácení deštných pralesů v Brazílii, kde se dnes pěstuje monokultura cukrové třtiny, zajišťující Brazílii paliva.

Podle všeho jde o ekologické zločiny, ne o záchranu planety. Proto naprosto nesouhlasím s editorem, že je třeba tyto kšefty podporovat, protože ...co kdyby... Není žádné co kdyby, globální oteplování je normální cyklický jev, působený interakcí slunce s planetami, jsme před jeho vrcholem, pak ale bude teplota klesat, což také nikdo nezastaví, protože poroučení větru a dešti už tady bylo, protagonisté této frašky to vědí a jde jim jen a jen o jejich kapsy. Nemá smysl je omlouvat, nebo dokonce za ně agitovat ...co kdyby! Spočtěte si to sami, kdo máte PC a umíte si sestavit program, budete překvapeni! Nepotřebujete tisíce Pišvejcových konstant, jako mají ve svých modelech klimatologové, potřebujete znát jen poměry ve sluneční soustavě (tj. hmotnosti planet a slunce, parametry orbit - vše poměrně přesně změřené) - a z konstant jen gravitační konstantu, která se zpochybňovat dost dobře nedá.

Videant consules!

205483

23.11.2009 08:03

Nový evropský prezident chce celoevropské daně

A je šídlo z pytle venku!

Václav Semerád 194.?.?.?

Daně, nové (a zelené!) daně! Už nestačí příspěvky, které platíme coby členské státy, a z nichž dostaneme nazpět jako milost jen část, navíc s velkou hlásnou troubou o štědrosti EU fondů! Daní se jim zachtělo! Tady aspoň všichni vidíme, zač naši zapálení stoupenci Lisabonu v našem parlamentu tak usilovně bojovali!

205485

23.11.2009 13:08

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

Oteplování existuje, to je prostě fakt.

Václav Semerád 194.?.?.?

Jenže jeho původ není vůbec neznámý, jak se mnohde tvrdí, ale naprosto reálný. Když už jste líní se podívat na odkaz: http://sw.gurroa.cz/predn/globalw.htm
podívejte se na obrázek odtud vytažený:
Vložený obrázek
Ukazuje souběh globálního klimatu (modrá křivka) a vlivu orbitální gravitační rezonance planet na slapové síly na Slunci (černá křivka). Tu černou si nakonec můžete spočítat i sami. Tvar hokejky je v modrém grafu zřejmý, jenže je tam lépe vidět, že to hokejka vlastně není. Gravitační rezonance má podle všeho vliv větší než CO2, nehledě k tomu, že u vztahu CO2 a teplot jde spíš o obrácenou závislost - když je tepleji, uvolní se z oceánů rozpuštěný CO2 - a je ho tam víc než dokážeme vyrobit spálením všeho co obsahuje uhlík. (Proto asi nemají na IPCC rádi hochy z NASA). Dalším zanedbaným vlivem je elektromagnetický vliv planet na Slunce (tam se projevuje především Jupiter). Skleníkové plyny nemají vliv na Mars (kde přesto teplota stoupá o 0,6°C / 30let), ani na Venuši (tam je naopak úplná saturace, ale teplota také stoupla o 2,8°C), polární čepičky se zmenšují na Zemi jako na Marsu a na měsících Jupitera. Zkrátka je vidět, že Slunce je největší král nad počasím. Vliv CO2 je obrovský podvod s děsnými následky. Zahrnuje totiž zločinné ničení přírody ve jménu ekologie (!) - je to sice šílený protimluv, ale už se to děje - viz brazilské pralesy, kácené aby bylo kde pěstovat biopalivo... Nemám rád Klause, ale v tomhle má pravdu!

205530

24.11.2009 08:25

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

RE: Podvod století

Václav Semerád 194.?.?.?

O povolenkách jsem se přece zmínil, ne že ne! Jenomže je nazývám "Odpustky", lépe je to vystihuje... [chechtot]

205595

24.11.2009 08:44

Pro děti jen to nejlepší

Když to nejde jinak, vyhlásí se pandemie!

Václav Semerád 194.?.?.?

Organizace WHO (viz NWO) prosadila vyhlášení pandemie, což je stav, kdy smí na trh nevyzkoušené látky, protože "je nebezpečí z prodlení". Totéž se děje v případě moderních chřipek: ptačí, vepřové, ovčí (ta teprve bude, i když ovčí jsou už ty první [smích]). Pandémie je, když na světě zemře pár desítek lidí, ačkoliv na jiné druhy chřipek umírá až milion. Ať žije byznys! [naštvaný]

205597

25.11.2009 09:06

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

Plutokrati je terminus technicus

Václav Semerád 194.?.?.?

Plutokracie = vláda peněz. Je šuma-fuk, jestli to používal Hitler proti Anglii, je to prostě dost výstižný termín.

Máme snad chodit bosi, protože Hitler chodil obutý? [chechtot]

205665

25.11.2009 09:18

Van Rompuy: muž, který nemá vlast

RE: Dostanem jen to o co jsme se zaslouzili, proto neplacme, kde jsme dnes

Václav Semerád 194.?.?.?

Vložený obrázek
Tohle už, bohužel, přestává být vtip... (Marčák)

205667

25.11.2009 09:26

Politologové oznamují propad pověsti USA ve světě

Podle činů poznáte je...

Václav Semerád 194.?.?.?

Pokud nechtějí být Izraelci obviňováni, že jsou nacisty, tak ať se jednoduše přestanou jako nacisté chovat.

(Norman C. Finkelstein, židovský intelektuál, jehož rodiče se stali oběťmi holokaustu.)

O Američanech (Rusech) platí bez výjimky totéž.

(Vlastně o komkoliv, ani Češi nejsou svatí...) [chechtot]

205669

26.11.2009 08:25

Van Rompuy: muž, který nemá vlast

RE: Něco do pranice

Václav Semerád 194.?.?.?

Když zjistíte něco, co nevyhovuje teorii, je vhodné zbystřit pozornost. Změřte to tedy znovu, pětkrát, desetkrát a pokud pořád dostáváte výsledky odlišné od teorie a jste si jistí, že neděláte v měření chybu, pak jste možná objevili skrytou vadu teorie. Nejste-li schopni to vysvětlit, nevadí, ale NIKDY neupravujte výsledky podle teorie, zveřejněte je tak jak jste je naměřili. On už se někdo najde, kdo to objasní, když na to sami nestačíte...

(Akademik František Běhounek, známý radiolog i spisovatel pro mládež, ke studentům).

Už je to skoro zapomenuté, ale Běhounek se účastnil výpravy vzducholodi Italia k severnímu pólu. Výprava ztroskotala, účastníci prožili nějakou dobu na kře ledové v malém stanu, pak byli zachráněni. Běhounek tam z dlouhé chvíle měřil radioaktivitu. Ke svému zděšení naměřil tak velkou úroveň, jaká tam podle teorie prostě neměla co dělat (voda radioaktivní není, pevnina i mořské dno daleko, tenkrát nebyl radioaktivní spad po atomových pokusech). Zveřejnil to ale a dočkal se pochopitelně posměchu. Až po roce 1960 se mu 162 amerických vědců za ten posměch slavnostním dopisem omluvilo. Toho roku, kdy ztroskotala Italia, byla totiž zvýšená činnost slunečních skvrn a radioaktivita Van Allenových pásů (objevených až družicemi) sestoupila až ke hladině - právě v místech, kde plula ona ledová kra. Tím se potvrdila Běhounkova vědecká poctivost.

Poučení (pro všechny): Když zjistíte nějaký nesouhlas teorií se skutečností, může to být slabina teorie. Hlavně NEMĚŇTE naměřené výsledky podle toho, aby někdo neremcal, nebo aby té teorii vyhovovaly! Poctivost se vyplácí. [smích]

205750

26.11.2009 16:05

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

RE: Slunce sviti vice nez predtim???

Václav Semerád 194.?.?.?

Fyzika z páté pomocné rozhodně nestačí. Ano, Země má ještě (na rozdíl od Marsu, kde mraky nejsou, i od Venuše, kde jsou mraky plně saturované), jakési samoregulační možnosti. Ale pozor! Když slunce svítí víc (a to bude fakt, když se zvyšuje teplota Země, Marsu, Venuše i měsíců Jupitera), pak sice ustojí pomocí mraků rovnováhu, ale na vyšší úrovni než předtím. Buďme rádi i za to, že se Země vlastně ohřívá méně než Mars. Nicméně o té vyšší úrovni nemá cenu pochybovat.

Jenže o to nejde! Tady jde o to, že se toho chytla klika komerčně zaměřených vědců (pokud to jsou ještě vědci), která se rozhodla svalit to na antropogenní (lidmi vyráběný) CO2, což se teď snaží pěkně zpeněžit. Pomocí Odpustků (pardon, povolenek), uhlíkových/zelených/palivových/hovězích daní, jen se jim kapsy mastí. Např. Al Gore, velekněz Zeleného náboženství, na tom sám vydělává miliony. Al Gore se tím přiřadil k držitelům Nobelovy ceny na úrovni Chamberlaina, Arafata a Peréze (o jejich přínosu míru víme své). Fór je v tom, že jde o cyklický jev, jsme poblíž vrcholu a brzy to začne zase samo klesat. A bude to klesat dlouho, asi do roku 2400 (kdy bude menší doba ledová). Jenže to už budou peníze dávno rozfofrované. Žijeme přece dnes!

Je třeba se už konečně tomu podvodu postavit!

205783

27.11.2009 15:25

Van Rompuy: muž, který nemá vlast

RE: Jedinečná kniha

Václav Semerád 194.?.?.?

Jako správný český heretik musím uvést některé věci na pravou míru:

1) Nejprodávanější kniha - budiž. Připomínám zde nesmrtelný výrok: Musí to být pravda, protože to všechny říkáme! (Opice Bandar-Lóg z Knihy Džunglí o vlastním tvrzení, že jsou nejmoudřejší na světě). Podle další nejprodávanější knihy Dänikena za všechno mohou vesmířané! [chechtot]

2) Starý neznamená nutně pravdivý. Musíme si naopak uvědomit, že Bible byla po tisíciletí majetkem jednoho z nejprolhanějších národů starověku. Ačkoliv - nejstarší zachovalý text na jedné sumerské destičce tvrdí: Kamkoliv pohlédnu, všude na tomto světě vidím stejné pitomce! Což je pravda přímo nesmrtelná! Přitom je starší než Bible!

3) Velký vliv na umění měl i nacismus. Co monumentálních soch a staveb nacisté postavili! (Škoda, že většina jich zmizela při bombardování Německa [smích] ). Co to vypovídá o povaze a pravdě nacizmu? Nic. Naše největší socha byla, pokud se nemýlím, Stalin na Letné. Že by to byl nezpochybnitelný důkaz Stalinovy pravdy? To se mi nějak nechce věřit. [chechtot]

4) Nejvíc knih ovšem spálili Jezovité. Pravda, byly mezi nimi i Bible. Zejména ty české, Kralické.

5) Spisovatelé Bible byli čestní muži... hmmm... proč tedy Boha tak soustavně pomlouvali? Z dnešního pohledu jsou tam pasáže, kdy Židům byla Božím jménem (ale jistě ústy kněží) nařizována přímá genocida sousedů (kterou pak ochotně provedli), což se s představou spravedlivého Boha nějak nekryje. Jeden z hlavních hrdinů - král David - je mj. proslavený smrtícím podrazem na svém příteli Uriáši, kvůli Davidovu zálusku na Uriášovu ženu. (Mravnost nade vše!) Za to je dosud oslavován jako největší král! Divný to věru pohled na čest! Čest hrdinů Bible příliš často spočívá v podvodech, které byly podle spisovatelů Bible v pořádku. Podraz bratra (mísa čočovice) i slepého otce (vydáváním se za bratra) vedly k velkolepé oslavě podvodníka, správného to muže. Inu, vrána vráně oči nevyklove!

6) Bible není vědecká kniha. S tím se dá souhlasit. Jeruzalém je určitě skutečné město, ale jako důkaz vědeckosti knihy je to málo.

7) Bible je plná proroctví. Mark Twain je charakterizoval takto: Vezměte rozum do hrsti, odložte stranou v suchu a chladu, potom uvolněte dolní čelist a nechte ji dělat, co ji napadne. Výsledek se nazývá proroctvím. Podle Bible měl být už asi stokrát velice perfektně předpověděný konec světa. Pokaždé, když se k danému termínu nekonal (ale až poté, co ovečky věnovaly majetek chrámům), bylo proroctví odloženo. Vzhledem k tomu, že ani svět nemůže být nekonečně dlouho, proroctví se ovšem musí naplnit. Vy ale zemřete za vaše lži dřív! Tomuto mému proroctví neutečete! [chechtot]

205857

30.11.2009 09:30

Van Rompuy: muž, který nemá vlast

RE: Jedinečná kniha

Václav Semerád 194.?.?.?

Bibli napsali lidé, kteří tvrdili, že je to Boží dílo. První části výroku věřím, druhé ne. Vykládat Bibli Biblí je typický kruhový, logicky nepřípustný důkaz (na tom se asi neshodneme). Je to naopak: Bible si protiřečí, PROTO není stoprocentně pravdivá. Je v ní spousta pravdy, jinak by nebyla udržitelná, ale i rozporů. Proto tvrdím, že ji nenapsal Bůh, ani k tomu lidi nevedl. Shodneme se snad, že Bůh je spravedlivý a pravdomluvný. Tomu chci věřit, ale kdyby platilo, že je Bible od Boha, jak by v ní mohlo být tolik míst, kdy se Bůh (údajně) choval nespravedlivě? I kdyby si Ezau nevážil prvorozenství (asi ne, když je prodal za čočku), je spravedlivé, aby mu Jakob podvodem sebral i otcovo požehnání? To je typicky cikánské: Okradený si za to může sám! Nechme Ezaua, ale podvodník Jakob nezmizel v pekle, byl oslavován jako patriarcha mocného rodu... chce se mi zvracet nad tou spravedlností a na rozdíl od Vás věřím, že to mělo Boha urazit. Co se týče Davida, on se kál... pravda, i nějakého trestu se dočkal, ale podrazáctví mu neodpářete. Odpustit mu Bůh mohl, ale proč si pak pro své záměry nevybral spravedlivějšího? Nebo byli všichni ještě horší? Leda tak. Jiný příklad: potopa světa. Likvidace hříšníků by se dala považovat za akt spravedlnosti, nebýt těch milionů nemluvňat, které ještě nemohly být hříšníky! Jen pro ten první, dědičný? (Neseděla by Potopa světa lépe ďáblům?) Jiný případ: Hospodin nařídil andělu vyhubit Jeruzalém, pak si to rozmyslel a přikázal andělu ušetřit město. Spravedlivé bylo buď hubit, nebo nehubit, ale spravedlivý vševědoucí nemůže měnit názory z minuty na minutu jako politik! Tato pomluva proti Bohu podle mě pochází od Vašeho Satana a tím, že na ni nevěřím, se Boha vlastně zastávám (na rozdíl od Vás, kteří ho tvrdošíjně pomlouváte). Podle mě od Boha nepochází ani příkazy k důsledné genocidě nepřátel (zabiješ muže, ženy i nemluvňata a bude zlořečený, kdo zdrží svůj meč od krve!). Válečné zločiny pochází od lidí, přesněji od Vůdců vyvražďujícího národa a do Bible se to dostalo z jejich, ne z Boží vůle! (Otázku, zda je při tom vedl Satan, nechám milosrdně stranou!). Chcete-li vážně spolupracovat s Bohem, přestaňte obhajovat Satanovy pomluvy! Dvěma pánům nelze sloužit! Pokud jsou v Bibli pasáže od Boha, koukejte je tam hledat, ale nechci slepě věřit tomu, co tam propašoval Váš Satan! Mohlo by se stát, že sloužíte jemu a ne Bohu! [chechtot]

Není smutné, když se proti údajným křesťanům zastává Boha - heretik?

206005

30.11.2009 09:39

Vítej doma, válko! Vytváření „domácího šmírovacího státu“

Lidské štíty tam byly používány!

Václav Semerád 194.?.?.?

Lidské štíty tam byly používány!
Vložený obrázek
Ne že ne!

206006

30.11.2009 12:28

Zveřejněné emaily důkazem konspirace mezi vědci, tvrdí skeptikové

RE: Ještě k editorově poznámce

Václav Semerád 194.?.?.?

Milý Hestroy, difuze opravdu funguje a je schopna dostat CO2 až do stratosféry. Promiň mně, bývalému atomovému fyzikovi (nyní na penzi) ujistit tě, že každý plyn si sleduje něco, čemu se říká parciální tlak a to všude. Může to znamenat, že parciální tlak CO2 rozpuštěného v mořské vodě závisí na teplotě, lidově řečeno, stoupne-li teplota, CO2 vyšumí. Tím se ale může do ovzduší dostat víc CO2 než spálením všeho co obsahuje uhlík.

O tom to ale není. Ani o tom, zda globální oteplování vyvolává CO2, nebo se naopak CO2 uvolňuje z moří díky globálnímu oteplování? Někdo tady psal, že je třeba udělat vědecký pokus a ten pak zabalit do matematiky. Ono to vždycky nejde. Atomový reaktor musíte pečlivě spočítat, než přejdete k pokusům. Mohl by vám při pokusu pod rukama explodovat. Pokusy typu Černobyl - jděte někam! Teorie, vysvětlující zvýšení slunečního záření vlivem planet, je čistě spočítaná a těžko si někdo začne pokusně pohazovat Jupiterem. Což nemusí znamenat, že ji máme ignorovat jako klimatologové. Už proto, že našla potvrzení mimo Zemi, na planetách a ještě více na měsících Sluneční soustavy, kde se otepluje také. Ano, sluníčko víc hřeje. Slapové síly jeho vyzařující povrch na obě strany rozšiřují až o 5000 km, což by vysvětlovalo nejen tyto jevy, ale i mé obavy, že CO2 má na to vliv asi jako plivnutí na povodeň. Jistě to něco přidá. Ale kolik?

Oč tady jde? Především na prvním místě o PRACHY. Upřesním: o NAŠE prachy a o to, jak je přestěhovat do kapes Al Gora a jeho bandy podvodníků. To je, oč tu běží! Tady si myslím, že se editor projevil jako slepý vedoucí slepého. Doufám aspoň, že neúmyslně. [chechtot]

206014

03.12.2009 08:17

Pozvánka na hlavní líčení

Štěstí? Spíš spravedlnost!

Václav Semerád 194.?.?.?

Přeji Vám spravedlnost - pozor, ta není totožná se zákony. Takové Norimberské, komunistické i jiné -istické zákony jsou sice černé na bílém a mnohé dokonce platí, ale se spravedlností (a už vůbec ne se svobodou) nemají nic společného.

Přeji Vám proto Spravedlnost. Myslím, že chápete, kterou.

206199

04.12.2009 11:26

Pozvánka na hlavní líčení

RE: Podpora

Václav Semerád 194.?.?.?

Hanba soudci? Trochu brzy, ne? To může být až podle rozsudku. Hanba podle mě už dnes patří:
udavači, který to předal policii a
policii, že to tomu udavači nehodila na hlavu jako nesmysl (už tak je to dost tristní). [zahanbení]

U soudu se teprve ukáže, komu patří hanba největší! Jestli máme nějakou spravedlnost nebo ne! Nechci předjímat rozsudek soudu (čti: nemohu s jistotou tvrdit, co řekne soudce). Jen jsem přesvědčen, že nic jiného než osvobození nemůže být spravedlivé. Na názor mám snad pořád ještě právo! Nebo už ne? Uvidíme! [smích]

206292

07.12.2009 08:23

Pozvánka na hlavní líčení

RE: Obvinění

Václav Semerád 194.?.?.?

Do takové restaurace chodit = IQ tykve.

206442

07.12.2009 08:26

Jak je to s tou Gruzií, pánové?

Čeština

Václav Semerád 194.?.?.?

Mezi námi, existuje někde počítačová kontrola české gramatiky? Co já vím, všechny kontroly sledují jen slovíčka, nikoliv vazby mezi nimi. Shoda podmětu s přísudkem je pro ně španělská vesnice a text s hrubkami tohoto druhu projde kontrolami jako správný!

206443

07.12.2009 18:00

Oficiální sexuální věda

RE: UNICEF se muze pretrhnout,jak pomoci mladezi sexualnich vedach.

Václav Semerád 85.?.?.?

Tak mám dojem, že se stal kozel zahradníkem a pedofil vyučuje děti sexualitě. [zmaten]

206463

09.12.2009 09:43

Oficiální sexuální věda

RE: v skorom detskom veku

Václav Semerád 194.?.?.?

Nebudu sem dávat narážky na Cikány. Ale celkový smysl Vašeho příspěvku vidím jako vášnivou obhajobu pedofilie. Jestli se mi budete motat kolem mých dětí, očekávejte ode mě protiakci. [naštvaný]
P.S.: obhajuji volné používání karate.

206558

09.12.2009 16:06

Oficiální sexuální věda

RE: v skorom detskom veku

Václav Semerád 194.?.?.?

Pedofilie je nejen provozování, ale i propagace sexu s nezletilými. U nás je to do 15 let, v Anglii 18 a skoro všude na světě je to trestné (s výjimkou muslimů, neboť sám Prorok byl pedofil, ženatý s nezletilou). Pak se stává, že v Africe hulváti provozují sex už s miminky (s následky potrhání rodidel, je to dost otřesný pohled i pro lékaře). Tady jde o dvě věci: zralost fyzickou a zralost sociální. Dítě v 8 letech může být matkou (tedy: může to přežít), ale je naprosto nezralé a nedokáže samo vlastní dítě vychovat. Proto jsou pedofilové jako Vy stíháni, ačkoliv se snaží dosáhnout stejné výsady jako homosexuálové - uznání za normální stav. Takže žádné rudé vidění, ale chladný zdravý rozum.

Pedofilové (jako Vy) patří zkrátka za mříže! [naštvaný]

206575

10.12.2009 15:19

Osvobozen!

Připojuji se.

Václav Semerád 194.?.?.?

Nejsme papoušci ani naprogramovaní roboti.

Jen mě trochu nadzvedlo, co se o tom píše. Podle mluvky soudu je soud víceméně dementní. Nu - i on má právo na názor! [chechtot]

206655

11.12.2009 08:12

Osvobozen!

RE: Ufff

Václav Semerád 194.?.?.?

Bože, chraň nás před právním systémem, kde záleží víc na kvalitě právníků, než na právu!

206765

16.12.2009 10:35

Ateistický národ v banánové republice

Víru mám, ale vlastní.

Václav Semerád 194.?.?.?

Charakterizoval bych ji jako Český Heretik. Pravda je, že lidem chybí biblické poznání - aby se od té knihy odvrátili. Obávám se totiž, že ta kniha pochází od opačného protipólu a mám pro to logické důvody. Nejen ten, že tisíce let patřila nejprolhanějšímu národu světa. Chtěl bych alespoň věřit, že Bůh existuje a je pravdomluvný a spravedlivý (jinak by přece nemělo smysl v něho věřit, ulhaných a nespravedlivých bohů mělo smysl se bát a pokrytecky se před nimi přetvařovat). Beru tedy tyto klíčové vlastnosti jako axiom (tj. výrok, který se nedá vyvrátit ani dokázat, prostě se přijme za platný - takových je plno i v tak exaktní vědě, jakou je matematika). To ale automaticky vylučuje Boha jako autora Bible - pravdomluvný a současně spravedlivý by nemohl pravdivě popsat desítky případů, kdy se sám choval (podle Bible!) nespravedlivě. Tedy - některým to nevadí, ale mně ano - vraždění nemluvňátek při genocidách (údajně nařízených či dokonce i provedených Bohem!) se mi jako spravedlivé nejeví.

Jsem ale ochoten věřit v existenci ďáblů. Nemusí mít ani nadpřirozenou podstatu, stačí, jak nám (světu) vládnou. Dokonce se tu pro ně ujalo mé označení - Voldemorti (jak se zdá, nejsem tu sám)... A jestli Bibli sepsali oni? Možné (a logické) by to bylo. Byla v jejich moci. Je v ní plno pravdy - bohužel tak mistrně propletené se lží, aby lidé uvěřili především těm lžím. Vyvolený národ je jejich vrcholem. A to je, oč tu běží! Jistý břídil Hitler měl od koho opisovat!

Úplný ateista tedy nejsem a trochu víc bych věřil Novému Zákonu. Proč? Chápu to jako pokus vymanit Bibli ze spárů jejich pravých tvůrců a dát jí lidštější tvář (komu to připomíná socialismus s lidskou tváří? mně taky!). Jenže pokus strašně zpackaný - nejenže se ve jménu pravdy a lásky vedly a vedou další kruté války, ale ještě se jim žehná. Ježíš za to ale (jako za celou Bibli) nemůže - on hlásal něco opravdu lidského, zpackali to později (kdo? Voldemorti? nevím! ale nejspíš!).

207133

16.12.2009 10:40

Spiknutí proti umění, část II

RE: Milan Knížák (cenzurováno) likvidující české umění

Václav Semerád 194.?.?.?

Výborně cenzurováno! [chechtot]

207134

16.12.2009 11:02

Ateistický národ v banánové republice

RE: Ateisté a reinkarnace

Václav Semerád 194.?.?.?

Reinkarnaci a karmu nám sem kdosi podstrkuje pode dveřmi až v poslední době. Nemyslím si, že na ni někdo opravdu věří. Také občas o naší kočce říkám, že musela být v minulém životě opicí (je drzá a leze po výškách, vyleze i na ledničku). Ale nemyslím to vážně. Nemá totiž chápavý ocas! A reinkarnace, kdy si nikdo nic z předchozích životů nepamatuje (především minulé chyby) nemá vůbec žádný smysl. Je to jen příkaz: Nereptej, můžeš si za všechno sám, i za to, za co si nemůžeš. Udělal sis to sám v minulém životě, tak teď drž hubu a krok! Buď zkrátka ovce.

207136

18.12.2009 08:27

Ateistický národ v banánové republice

Vítej !

Václav Semerád 194.?.?.?

Vítej mezi námi - Českými Heretiky! (nebo ne, ale názor heretický máš, což je dobře!) [smích]

207355

18.12.2009 08:31

Ateistický národ v banánové republice

RE: Víru mám, ale vlastní.

Václav Semerád 194.?.?.?

Víme přece, že se Kristovo učení zvrhlo a převrátilo. Není to jeho vina. Naštěstí Kristus nezůstal v hrobě, to by tam musel rotovat, co s tím později taky-křesťané udělali!

207356

21.12.2009 21:20

Cigán či róm? Alebo slová, slová slová

Proč odmítám používat slovo Rom?

Václav Semerád 83.?.?.?

Slovo rom znamená v cikánštině člověk. Národ, který považuje za lidi (mensch) pouze sám sebe a ostatní za untermensch (gádža) - to už tu snad jednou bylo, ne? Vrcholem je označení Nerom - česky nečlověk. Myslím, že bychom na to měli být podstatně háklivější! Jednou už jsme byli untermensch, měli bychom si to setsakra pamatovat! Já osobně slovo nerom odmítám jakožto vrcholně rasistické, které mi upírá lidství! A Rom? Jako slovo v cikánštině mi nevadí. Jako rasisticky používané označení "jediného lidského" etnika je prostě odmítám používat!

Pokud se Cikánům nelíbí, jak jsou nazýváni, měli by vědět, že podobnou "nadávkou" bývalo kdysi i slovo Čech. Přeji Cikánům, aby byli hrdí na to, že jsou Cikáni (a hlavně, aby měli nač být hrdí!). Ono by se ledacos našlo už dnes, ale až se ustálí slovní spojení poctivý Cikán, pak teprve mohou být na sebe pyšní.

207640

03.01.2010 11:17

Téma nežádoucí

Článeček s podtextem

Václav Semerád 83.?.?.?

V tomhle článečku musí člověk umět číst mezi řádky. Nějak jsme to zapomněli. Škoda! Ale budeme se to muset znovu naučit, protože už dneska se to do novin může dostat jen skrytě, na plnou hubu to nikdo neřekne (nenapíše). A když ano, cenzor to dál nepustí. Že cenzoři nejsou? Ale kdež! Jen se z Hlavní správy tiskového dozoru přestěhovali přímo do redakcí, obvykle na pozice šéfů. Platí si je sám vydavatel.

Krátce po roce 1989 k nám přijeli Francouzi a aby nemuseli jíst naše socialistické blafy, vezli si s sebou všechno, mraženými kuřaty počínaje. Ve světle dnešních zkušeností to byl nesmysl. Díky Západu teprve dnes máme v potravinách tolik chemie, jako nikdy předtím. Pravda je, že jsme (kupodivu velice rychle) museli odsířit elektrárny, zato nás zamořuje spousta E-ček. A že takové články establišmentu vadí? Že mají raději zfalšovaná data (viz globální oteplování, GMO, vakcíny, které mohou způsobit víc mrtvých než nemoc, jako ve Švédsku)? Nedivme se.

208692

11.01.2010 20:20

Amerika píchá v Jemenu do vosího hnízda

To ještě není všechno!

Václav Semerád 85.?.?.?

Po každém takovém divadle se zvyšují bezpečnostní opatření a pokaždé se na chvíli uvolní, aby mohlo dojít k dalšímu incidentu. [chechtot]

Terorista propašuje výbušninu v botě - a cestující od té chvíle poslušně ťapkají do letadla v ponožkách. [chechtot]

Další terorista byl načapán, jak pronesl do letadla výbušninu na holém těle - a letiště se pro potěšení security pracovníků urychleně vybavují svlékacími detektory. [chechtot]

Modleme se, aby Al Kaidu (nebo někoho jiného - doufám, že nikdo ze zainteresovaných neumí česky!) nenapadlo, že znitrovat se dá prakticky jakákoliv bavlna, tedy i košile, slipy, džíny... Až se další terorista oblékne do střelné bavlny, vsaďte se, že budou cestující nuceni nastupovat do letadel úplně nahatí! (Co kdyby se někdo chystal vyhodit letadlo do povětří svými podvlékačkami!?!) Chcete bezpečnost? Tak šaty dolů! [chechtot]

209423

13.01.2010 08:03

Holandská komise potvrdila nelegálnost irácké války

To snad víme od začátku!

Václav Semerád 194.?.?.?

Je příšerné, že na to někdo přijde až po tolika letech! Hned po začátku invaze bylo pozdě! Ačkoliv - aspoň teď!

209514

13.01.2010 08:10

Mossad spojen s „atentátníkem s bombou ve spodkách“

To není všechno!

Václav Semerád 194.?.?.?

Až někdo přijde na to, že se dá znitrovat prakticky jakákoliv bavlna na střelnou bavlnu, bude odhalení takového "pokusu" možné jedním jediným způsobem:

Cestující leteckou dopravou budou smět do letadel nastupovat pouze a jedině nazí. Co kdyby chtěli vyhodit letadlo košilí nebo třeba kalhotkami! [chechtot]

A budou nastupovat nazí, ale uvědomělí! [zahanbení]

209515

18.01.2010 08:45

Masakr v Račaku a „humanitární“ bombardování Jugoslávie

Vytváření nových slov...

Václav Semerád 194.?.?.?

Vytváření nových neutrálních a nenapadnutelných slov je celkem normální v totalitě, kdy použití původních slov může vést nejen k cenzuře, ale až k policejnímu zásahu (snad si ještě dobře pamatujeme na poslední proti panu Stworovi!). Protože některá slova vedou k zuřivému ataku od postižených, je přímo nezbytné používat náhražky, které (zatím!) atakovatelné nejsou. Že tady totalitu nemáme? Probuďte se! (To není náboženské heslo!)

Vymyslel jsem proto pro jednu entitu název Voldemorti. Ano, hlásím se k tomu. Je vypůjčený z Harryho Pottera (jak jistě každý pochopil) a na výše zmíněnou bandu kupodivu velice přesně sedí, takže se dá pro tento účel skvěle používat. Ten-jehož-jméno-se-nesmí-vyslovit, neboli Pán Zla přímo excelentně splňuje požadavek srozumitelnosti, ale (aspoň zatím!) nenapadnutelnosti. Velice mě blaží, jak rychle se z mého webu rozšířil do ostatních, jak rychle to lid obecný rozluštil, pochopil a převzal a jak někteří mediamachři a věrní sluhové Červíčkové vztekle prskají, když už to konečně rozluštili také. Doufám, že se brzy dočkám hanlivého přízviska "antivoldemortista". Opravdová legrace je, že si někteří potrefení začali sami říkat Smrtijedi - je to krásný příklad sebekritiky, byť ji chápou ironicky. Jenže tahle ironie nějak nezabírá, zatímco nenapadnutelný termín Voldemorti (množné číslo - nejde přece o jedince!) se ujal a úspěšně se rozšiřuje. Jen tak dál!

Na závěr také použiji cizojazyčný citát (slovenský):
Trafená hus zagágala! [chechtot]

209807

19.01.2010 08:18

Masakr v Račaku a „humanitární“ bombardování Jugoslávie

RE: Vytváření nových slov...

Václav Semerád 194.?.?.?

Chovat se v totalitním prostředí tak, jak říkáte, je koledování si o represi. Ano, chováme se, jak se na totalitu sluší - což znamená, že tušíme, že už tady je. Vyšetřování, zastrašování za pouhé verbální prohřešky - kdo za Germánů jen kvikl, že Heydrich dostal co mu patřilo, stál příštího rána u zdi. Provokovat komunisty se také nevyplácelo a dneska? Chcete snad tvrdit, že je čas pěkně se narovnat a z plných plic zařvat, co si o dnešním systému myslíte? To je přece pitomost! Za totality se musí psát mezi řádky, to je prostě jediná cesta k přežití - kromě úplného mlčení.

(Tajná otázka: jak dlouho jste byl u StB? Ti také provokovali, aby člověk pěkně naplno řekl, co si myslí, že se mu nic nestane!)

209899

19.01.2010 08:37

Masakr v Račaku a „humanitární“ bombardování Jugoslávie

RE: Vytváření nových slov...

Václav Semerád 194.?.?.?

Ano, máte pravdu. Používání zástupných jmen vyžaduje větší inteligenci na straně příjemce takových sdělení. Číst mezi řádky je rozhodně obtížnější než číst Blesk.

Tak trochu trknutí: Voldemort neznamená automaticky příslušníka jednoho jediného etnika. Voldemort může znamenat i Hitlera, nebo chcete-li, i pana Genschera. Je to zkrátka příslušník skupiny, která vládne s pomocí totalitních praktik. Kdo je to dneska? Inu, Ti-jež-nesmíme-jmenovat! Ti trochu vtipnější to chápou, naopak komu to nedojde, měl by raději držet hubu, než přes ni dostane. Kdo si za Germánů pustil hubu na špacír, skončil jako Karel Hašler (nebo rychleji). Pustit si hubu na špacír za komunistů? Proč se asi některým vtipům říkalo radioaktivní (člověk se za ně mohl seznámit s těžbou uranu), případně O zlatou mříž? No a že se dneska policejně šikanuje za pouhé verbální zločiny, to už nemůže popřít vůbec nikdo.

Chce to zkrátka trochu inteligence, ale ta se nedá sdělit.

209900

Stránka: 1 2 3

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 20

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,44 Kč
Euro
26,10 Kč
Libra
29,38 Kč
Kanadský dolar
16,88 Kč
Australský dolar
16,59 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
20,66 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 758,72 Kč
1 unce stříbra
548,25 Kč
Bitcoin
716 513,13 Kč

Poslední aktualizace: 25.1.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 60 056 177