Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Josef Novák

Nalezeno 11 příspěveků, 11 různých IP adres

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

06.04.2014 12:18

Západ, Rusko, Ukrajina – historie a dnešek

Pilot

Josef Novák 109.?.?.?

...prý doktorka marxismu-leninismu Rajsa Gorbačovna létala každý měsíc soukromým letadlem na nákupy do Paříže a utrácela tam do 50 000 t€uro za modní oblečení, její choť prý dostal Golden Card s neomezeným finančním objemem na nákupy všehomožného v N.Y. Co je NATOm pravdy, když o jejich nenažraných výletech psal pobaveně a posměšně západní tisk?

308023

22.09.2006 19:25

Výroky amerického prezidenta, které stojí za zaznamenání

Kdo vládne v USA

Josef Novák 82.?.?.?

Kdo vládne v USA?
V tomto krátkém článku bych chtěl objasnit jak je to s Georgem Bushem. Někteří lidé se domnívají, že Bush je vůdcem světového židovstva , který má plány na ovládnutí světa. Většina lidí, kteří nesouhlasí se zahraniční politikou USA věří, že za všechno může Bush a až bude v bílém domě někdo jiný vše se o sto procent zlepší. Sám jsem míval také podobné názory, nebyla to však pravda.
Bush především není Žid, je to typický bílý anglosaský protestant. To však není tak důležité. Jeden můj americký známý mi tvrdil, že nezáleží na tom, jestli některý politik je nebo není Žid, protože všichni politici jsou financováni sionisty a proto musí jednat v jejich zájmu. Politik, který hájí zájmy svých voličů a ne svých sponzorů není v dalších volbách zvolen.
Za druhé, Bush má podle názorů některých autorů IQ pouze něco přes 90. Bushovy výroky uvedené výše nasvědčují že je to pravda. Člověka, který si myslí, že v Mexiku se mluví mexicky a tvrdí že USA a Japonsko jsou věrnými spojenci už 150 let, není možné podezírat z nějakých světovládných plánů.
Jakou roli tedy Bush hraje v americké politice? Setkal jsem se s názorem, že je, řečeno slovy Lenina, užitečným idiotem. Bush je užitečný idiot, který udělá za židy špinavou práci a bude muset jít. Tím se vysvětlují všechny nejasnosti:, především proč se demokratická strana nesnažila vyhrát volby v roce 2000 ani v roce 2004. Vše nasvědčuje tomu že demokraté tajně chtěli aby Bush obě volby vyhrál, proč by jinak nasadili proti němu tak slabé protikandidáty. V roce 2000 kandidoval za demokraty sionista Al Gore což je člověk bez jakéhokoliv charizmatu a schopnosti přesvědčit voliče, což je ovšem Bush také. Gore však měl za vicepresidenta ortodoxního judaistu Josepha Liebermanna. Liebermann by jistě nebyl prvním židem v takto vysoké funkci, ale všichni jeho předchůdci, nebo už jejich rodiče, konvertovali k protestantské víře. Ortodoxní judaista ve funkci vicepresidenta, to už je moc i na Američany. Navíc v jižních státech USA před volbami sebrali volební právo černochům, kteří z 90% volí demokraty. Udělali to tak, že odejmuli volební právo vězňům a to i bývalým, a protože téměř každý americký černoch někdy seděl, tak se nemohli zůčastnit voleb. Prezident Clinton proti tomu nic neudělal. Gore dostal přesto o tři sta tisíc hlasů víc, ale systém volebních obvodů zajistil Bushovi „vítězství“. Tohoto vítězství by nemohl dosáhnout bez prokazatelného falšování volebních výsledků na Floridě. Josif Visarionovič Stalin kdysi řekl, že ti, kdo hlasují ve volbách nerozhodují. Rozhodují ti, kteří hlasy sčítají. Tento výrok je zcela pravdivý. Gore sice protestoval proti falšování voleb, ale zůstal osamocen. Nikdo ho tehdy nepodpořil. Sionistický nejvyšší soud USA falšování voleb posvětil. Senát sice mohl volb...

Kráceno (Editor)

117368

29.09.2005 22:23

Sudety byly a budou navždy české

neuvěřitelné

Josef Novák 217.?.?.?

Takový účelově zkreslený článek může napsat jen (cenzurovano) ! Bravou soudruhu Kohoutku !

72847

23.01.2005 15:23

Na obranu České republiky

Na obranu České republiky

Josef Novák 212.?.?.?

Ty národnostní žvásty a z nich vycházející pseudoproblémy mi již lezou krkem. Stát jedné národnosti se již dávno přežil. Stále se najde někdo, kdo žije neustále v minulosti, který rozumuje o národu. Kdy konečně těmto rozumbradům dojde, že ne národ, ale občanství je důležitější. Největší svinstva se děly právě ve jménu národa. Diskriminace podle etnického původu uvedeného v osobních dokladech.
Ta prasárna s etnickým původem by konečně měla být za námi. Neboť v civilisovaném státě nikomu nic není do etnického původu. Kromě toho český stát nebyl jenom monolitem české národnosti. Od pradávna zde byly jiné národnosti v hojném počtu. Čistě národní stát je nesmysl. Nesmyslné jsou i úvahy o charakteru národa. A to z mnoha důvodů. Příkladně Praha je plná Němců. Již Žiška měl s nimi problémy.

41214

13.12.2003 22:49

Privatizace není legrace

RE: Privatizace není legrace

Josef Novák 212.?.?.?

Pane Táborský,
to jste skoro uhodl. Jedna naše známá měla po válce malou slepičí farmu. Jezdili jsme k ní dítka matky Prahy na prázdniny. Měla dokonce i elektrickou líheň.. Mělo to i své nevýhody všechno kam oko dohlédlo bylo posrané od slepic. Vzpomínám si jak jedna dáma z Prahy loudila . Chtěla kuře. A naše hostitelka byla specilisovaná je na vejce a nikoliv na maso. A nedala jí nic. To bylo po válce. Kuře jako něco zvláštního. Dnes bych mohl mít na každém rohu grilované kuře a nemohu to již ani vidět.
S tím tunelováním slepičárny opatrně. Můžete narazit na schopného berního úředníka, který Vám i podle počtu záprdků odhadne kolik slepic máte a je po ptákách.

Majitelce slepičárny s příchodem komunistů po roce 1948 se stala hrozná věc. Nedostala od komunistů krmení a musela vše zlikvidovat. Soukromé podnikání nebylo již v módě..... [smích] [smích]

22814

11.12.2003 20:55

Privatizace není legrace

RE: Privatizace není legrace

Josef Novák 212.?.?.?

Tak pane Táborský, Vy máte třicet let soukromý podnik? Že nám neprozradíte o co jde. Dovolím si hádat, takovou střední slepičí farmu? Jestlipak víte, že slepice, když sedí na vejcích, tak je pod sebou obrací a navlhčuje? Tedy mimo ohřevu.
Ten konzentrační tábor pro slepice Vám přímo závidím. Poslouchají Vás ty pipky na slovo? Můžete se cítit v mezi slepičími exkrementy jako vůdce v hlavním stanu. Až na Vás přiletí berňák, tak můžete krásně tu slepičárnu vytunelovat, t.j. slepice prodat a berňáku nechat jenom ty záprdky a slepičí hovínka...

22718

10.12.2003 19:42

Privatizace není legrace

RE: V Moskvě´s nebyl, tak nekecej,

Josef Novák 212.?.?.?

Tak tedy pane Táborský, okecat se dá z dálky skoro všechno. Radit Vám je blbost, proto beru mé rady zpět. Pište si co chcete. Ale nedivte se když Vám někdo vytkne chyby. Že se privatizace v Čechách neobešla bech chyb a podvodů by Vás nemělo překvapovat. Bydlíte v USA a to je přímo ráj podvodníků.
Privatizaci v ČR dělali povětšinou osobnosti bez zahraniční zkušenosti. Pakliže přímo ty podvody neplánovaly, nemohly ani předvídat co všechno je možné a co se může stát. Po bitvě každý generálem

Pro mou maličkost je důležité, že ten cetralisovaný, moskevský,mongoloidní, státní monopol s celým, svým hovadským systémem je od válu!

To ovšem neznamená, že Klausův kapitalismus je rájem na zemi. To očekávat by bylo opravdu pošetilostí. Při privatizace nemohl zbohatnou každý občan. I kdyby se nějaký "správný" model našel, tak by to byl zase nějaký odvar socialistického vlastnictví. Který jak notoricky známo nefunguje. A kromě toho by nám to dogmatici západního kapitalismu nedovolili.

A nyní k mašinám. Číslicove a mamuelně a nebo jenom manuelně obsluhované mašiny? To je otázka pro podnikatele. Musí se rozhodnout, co pro svou výrobu a zisk potřebuje. Na to existují jednoduché vzorečky, které jsou nutné ke kalkulaci, aby věděl co ho stojí hodina práce na mašině. Číslicově řízené automaty jsou pochopitelně dražší. Číslicově řízená mašina je něco jako kopírovací automat, kde šablona je program, podle kterého se jede. Ta technika je u nich přímo kouzelná. Pochopitelně čím větší série tím lépe. Práce je nesmírně zracionalizovaná, část se jí přenese na programování a část zcela zmizí v nenávratnu.

To jenom kousek racionalizačního procesu. Začíná již v konstrukci, kdy se dnes konstruuje na PC při použití AutoCaD a jiných programů. Kdy již konstruktér je zracionalizován a zmizelo povolání technického kresliče. Výkresy dílů dostává technolog a programátor také elektronickou cestou.

Dílna nějakého výzkumáku a dílna nějaké UNI nedávají možnost srovnání s moderní fabrikou.
Otázkou zůstává, kam s lidmi, které jsme odracionalisovali?

Ještě od mašin k socialistickému stavebnictví. Kdy byly na každou maličkost státní ceníky, za kteréžto ceny se nadalo stavět. Byly plné kriminály stavbyvedoucích, kteří přešvihli rozpočty staveb. Podvádět se muselo na každé stavbě a riskovat vězení a to i bez kradení a obohacování se. Již ten důvod mi stačil celý systém plánovaného hospodářství z důvodu nesmyslnosti a nebezpečnosti zrušit.>to je přesně ta reakce, jakou jsem od Vás mohl očekávat, pane
>Nováku. Víte, abyste se dozvěděl něco o sebevraždě, na to
>nemusíte nutně sebvraždu spáchat. V Čechách sice od šedesátého
>osmého (minulého století minulého tisíciletí, chcete-li moji
>odtrženost od "reality" zdůraznit) jsem sice nežil, ale na rozdíl
>od mnoha "dobře informovaných" v Čechách jsem měl dalších dvacet
>let volný přístup k nejrůznějším informacím; i jejich Rudé Právo
>bych si byl mohl objednat. Ale vůbec se nesnažím předstírat, že
>ekonomie nebo dokonce strojírenský nebo chemický průmysl je moje
>parketa, to jste si můj komentář špatně vyložil. V

Kráceno
(Editor)

22657

06.12.2003 20:46

Privatizace není legrace

RE: Privatizace není legrace

Josef Novák 212.?.?.?

Pane Táboský,
jak dlouho jste již venku v USA? Že mluvíte o privatizaci tak zasvěceně, jako byste byl u toho? Vy víte zatraceně málo! Podle toho ten Váš příspěvek, a nejenom Váš, vypadá.
Předně privatizace je velká, velmi komplexní akce, která se nedá posuzovat z úzkých hledisek někoho, kdo u toho nebyl. Kromě toho vyhmatáváte jenom něco a to"všechno," mám na mysli celý komplex, Vám zákonitě uniká.

Havlovo blouznění se zbrojním průmyslem je jenom jedna z mála politických chyb, co postihly ekonomii. A to ještě jen částečně.
Ostatní export se nemůže řídit politickými bláboly. Trhy jsme nikomu dobrovolně a z politických důvodů nepřenechali. Naše, některé, bývalé trhy se zhroutily samy. Vy vůbec nevíte, že náš největší odběratel SSSR se v té době nejenom politicky, ale i ekonomicky zhroutil spolu s ostatními státy "Tábora míru." Prostě neměli čím platit. Cpát jim dál všechno by zmanalo dodávat do bezedného sudu a zvětšovat ruský dluh vůči ČSSR.
Já si pamatuji, že dodávky do Ruska v té době byly jen proti zaplacení předem. A i Němci si zajišťovali export garancemi Spolkové vlády. Takové sumy by pravděpodobně žádná česká vláda neriskovala.

Potom ty řeči zde i od jiných autorů o kvalitě českých výrobků a strojů a pod., ti pánové si nevidí na špičku nosu a zřejmě nepracovali v žádném větším národním podniku alespoň v technickém rozvoji, aby viděli ty důvody proč česká technika zaostávala. Předně podniky neměly na vývoj žádné vlastní peníze. O každou investici musely žebrat u nařízených orgánů. Kde nedostaly nic a nebo to trvalo pět let. To potom sebelepší firmě nic jiného nezbyde než podvádět a držet se jenom té techniky co mají a nic nového nevyvíjet. Pak dnes přijdou blbci, kteří tu situaci národního podniku viděli jenom z ponorky a chtějí zde vyvozovat duchaplné závěry. Ten systém byl prohnilý, musel pryč!

Ty negativní, neodborné kecy o privatizaci mi lezou krkem. Privatizace byla nutným chirurgickým zásahem, změnou plánovaného na tržní hospodážství. Národní podniky byly , ne všechny, ale mnohé neschopny přežít a reagovat v nových podmínkach. Po rozpoadu ruského impéria se realista nediví, že ten proces v Rusku měl ekonomický dopad na jeho satelity. Klaus se pokusil zachránit co se dá.
Ještě poznámku k velkým majetkům, co měly byýt rozkradeny. Předně při prodeji podniku se vychází v civilisovaném světě jenom z tržní ceny, nikoliv z účetní hodnoty. Některé podniky jsou tak vnitřně zadlužené a i jinak neperspektivní, neboť potřebují jen do rozjetí obrovské sumy peněz, že je dostat darem i bez zaplacení ceny jedné koruny, by byly danajským darem.
Já vím, že Vám se nedá radit, ale udělal byste lépe se držet pořekadla: "Ševče drž se svého kopyta!" To ve Vašem případě zanmená psát nadále ty Vaše humoresky a neplést se do ekonomie a problémů národních podniků.do
[cool]

22526

15.11.2003 19:49

Cenzůra v cyberspace

Cenzůra v cyberspace

Josef Novák 212.?.?.?

Pane Vycpávka potažmo Táborský, to Vám to ale trvalo dlouho než jste přišel na to, že do Sprchy nepatříte. A to jste dělal tak chytrého v BL a vysmíval jste se mi a když jsem jednou napsal do Sprchy já, tak jste naprosto sviňsky reagoval úmyslně pravopisně špatnými větami.
K tomu Vám musím sdělit, že já jsem věděl hned, že není možné, abyste u Klabačky mohl jeho censuru vydržet. Vám to nedošlo vůbec a divil jste se, že nemáte najednou přístup.

Na to, že jste emigrant, jste velmi nezkušeným průserářem. A ke všemu velmi naivním pisatelem, který spolknul Klabačkovi udici i s navijákem. Zde jsem mnohem opatrnější. Nechápu, že při Vašich zkušenostech s STB jste věřil Klabačkovi, že Vaše osobní údaje nebudou zveřejněny nebo zpřístupněny třetím osobám. Když někdo něco takového tvrdí, tak mu automaticky nevěříme. Voni chytrej. To byste již mohl vědět, že podobné internetové noviny může financovat tajná služba k rozkrytí pseudonymů štvavých autorů. Mohla a nemusela, ale preventivně musíme si dávat bacha. Nebyl by to první trik špiclů olacených státem.

Pak je zde principielní záležitost. Autor Vašeho typu se nemůže podřizovat nějaké sebeinteligentnější cenzuře.Na to jste moc nadaným autorem a ne nějaký machr co opisuje naučné slovníky a pod..Kromě toho byl jste v BL zvyklý psát bez cenzury do té doby než prolhaní pánové z redakce BL přišli se svou připitomělou cenzurou.(Prolhaní proto, neboť lhali, že v září tohoto roku budou fóra obnovena, jen co to Pantůček naprogramuje.)

Ponechme otázku zda Klabačka je špicl vedle. Jeho hloupé představy o tom jak mají jeho noviny vypadat vedou k nivelisaci a ztratí šťávu. Zcela zákonitě všechny hlavy které přečnívají budou useknuty. Měl byste si to pokládat za čest.

21680

15.11.2003 12:28

Aféra generála Günzela

Aféra generála Günzela

Josef Novák 212.?.?.?

Připojuji se k správným názorům, které zde ojediněla také zazářily. Německá televize si dala práci ostrý postup proti Hohmanovi a Guenzelovi vysvětlit. Názorová svoboda a svoboda projevu je zaručena. Ale poslanec a generál nemohou řádění Bolševiků přenášet a aplikovat na celé židovstvo. To jsou známé demagogické mustry, podle kterých se pracovalo v době velkého Adolfa. A to se dnes v armádě a nebo v parlamentu neobejde bez sankcí. Hohman byl vyhozen ze své frakce. Pravděpodobně vyletí i z partaje. Ale to trvá déle. Proti tomu se s partají může i soudit. Pan generál vyletěl z armády. Z toho je vidět jak demagogie ze včerejška je nakažlivá a působící ještě dnes i na vysokoškolsky vzdělaného generála. Že pár vedoucích Bolševiků bylo židovské víry, neznamená,že celé židovstvo je také národem pachatelů. Tak to žvanit a být v armádě a v poslancem Bundestagu, tak to dnes v Německu nejde. Z druhé strany nelze nevidět, že vládě přišel tento skandál vhod, aby odvrátila alespoň na čas pozornost od vlastních problémů k zamlčovanému problému opozice, latentnímu antisemitismu, který je to poslední co Němci mohou potřebovat.
Kritizovat nynější stát Israel není v Německu žádným hříchem a nikdo to nezakazuje. Za to by generál Guenzel a poslanec Hohman neměli žádné problémy.

21667

01.09.2003 21:42

Jak pokořit zmrda

Jak pokořit zmrda

Josef Novák 212.?.?.?

Článek je objevný a dobře napsán. Jeho význam snižuje použití vulgarismu zmrd. Vtahy na pracovišti patří do oboru psychologie práce. Mají mnoho společného s mobingem. Kde je třeba zcela jasně vysvětlit a poradit lidem v podobných situacích, jak mají jednat k uchování svého duševního zdraví a schopnosti pracovat a v neposlední řadě i uchování si pracovního místa.

Překotné omlazování podniků a pracovišť je nešvar dnešní doby, kdy neschopní ve vedení firem hrubě podceňují odborné a životní zkušenosti starších spolupracovníků a vysloveně tím ničí lidský potencionál. Stává se pak, že firmy ztratí schopnost včas dodávat a jejich výrobky mají závady a často nefungují.

Tato chyba se traduje z překotného vývoje na poli software a PC, kdy byli "mladí" na výši a staří zaostávali. Zde ovšem neschopný management zapoměl, že ti mladí měli také za sebou delší učební dobu u svého PC doma. Učili se s ním pracovat již od dětství.

To, co šlo u PC a software, nelze jednoduše převzít a uplatňovat v jiných oborech, kde mladí tu předcházející praxi nemohou mít.

Další, trapný nešvar, jsou krátkodobé-dvouleté smlouvy pro nižší management. Které umožňují managerovi hloupnout a pak utéci od rozdělaného zase jinam.

V německém jazyce se zmrdovi říká také Schleimer. To jsou bezpáteřní kariéristé, neskonale hodní k svým nadřízeným, odborně neschopní a tím jsou predestinováni k řídíci funkci. Ke konkrétní, odborné práci se nesmějí pustit, jinak všechno skazí.

Válka proti Schleimerovi ve vedoucí funkci je téměř nevyhratelná, stojí za ním celá pyramida managentu. I to existuje, mobbing od zdola. Ale inteligentně vedené větší firmy mají závodní radu, kde odpovědný vedoucí může dostat pořádně do trika, pakliže si někdo stěžuje. Případy se řeší a podruhé si podobní dají pozor. Při nejbližší reorganizaci to pak stěžovatel pocítí, pakliže není členem závodní rady.

Napětí na pracovištích, kdy lidé vnitřně dají výpověď a jenom vegetují a nebo jsou soustavně nemocní, řeší i personální oddělení. Mají své sociální poradce. Pochopitelně jenom větší firmy. Ale i to selže, pakliže firma musí propouštět. Pak začíná válka proti všem. Obyčejně se prosadí sociální plán, kdy odejdou ti co jsou nejkratší dobu u firmy. A tím je pak omlazování postaveno na hlavu.

Snesitelné klima je u oborů kde se výsledky práce materializují ve výrobky, které musí fungovat. Tam i Schleimer potřebují spolupracovníky co něco umí. Horší je to u oborů, kde ta práce není vidět. To je pak absurdní blázinec a paranoidními situacemi.
Ale pozor i v průmyslu kradou Schleimer zásluhy a myšlenky a dokonce si vynucují podíly na patentech z titulu vedoucího!

18946

Káva pro Zvědavce

63

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 22 170 korun, což je 63 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 5

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 1

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 2

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Měnové kurzy

USD
21,90 Kč
Euro
26,20 Kč
Libra
29,14 Kč
Kanadský dolar
16,86 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,03 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,78 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 175,25 Kč
1 unce stříbra
496,96 Kč
Bitcoin
389 478,80 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 870 150