Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Vodník

Nalezeno 1066 příspěveků, 57 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

03.04.2008 16:34

Rabbi Shmuel Eliyahu: „Pověste děti teroristů na stromy!“

RE: Rabi má úplnou pravdu

Vodník 82.?.?.?

>Deti a zeny z Lidic
>skoncili v plynovych komorach.
Jak to víte? Zemřeli za války, nejspíš v koncentračních táborech, ale jak víte, že zrovna v plynových komorách?

158048

03.04.2008 16:05

Rabbi Shmuel Eliyahu: „Pověste děti teroristů na stromy!“

RE: Jak se věci mají?

Vodník 82.?.?.?

>Většina studentů "Yeshiva" - v učebnách Merkaz - jsou
>současně aktivně zapojeni v IDF - izraelské armádě, pokud
>jim ještě povinná služba neskončila.
Jak je tohle přesně v Israeli? Mně někdo tvrdil, že orthodoxní rabíni a žáci těchto ješiv na vojnu jako jediní nechodí...??? Jinak je známo, že tahleta mešita je ultrasionistická a podporuje výstavbu nelegálních osad, takže se zas dostáváme k debatě, kdo je tam v té oblasti v daných poměrech vlastně "nevinný".

158051

10.04.2008 15:47

Jak nám naši politikové upekli smlouvu

Nesouhlasím s návrhem koupit si politiky!

Vodník 82.?.?.?

Jednak bych těm hajzlům nedal ani groš, druhak nemáme (-te) šanci přeplatit jejich momentální zaměstnavatele, kteří by jim v takovém případě mohli okamžitě nabídnout dvojnásobek, ale i desetinásobek vámi nabízeného obnosu. Vám by pak mohli nabídnout stonásobek, zanecháte-li pokusů kupovat si politiky. Vsaďte se, že hodně z vás by to vzalo!

Proto bych se přiklonil k návrhu pana Googla: nechodit k volbám. Nebo - máte-li tu možnost jako my v Holandsku - chodit a volit "blanko". Mandát pak nebudou moct ani předstárat! [chechtot]

158774

14.04.2008 16:54

Tibet a Palestina

RE: Tibet a Palestína

Vodník 82.?.?.?

>Na druhej strane zase Tibeťania nepáchajú samovražedné
>atentáty v autobusoch, nestrieľajú po čínskych dedinách
>rakety a v budhistických chrámoch nekážu o opiciach a
>prasatách.
Oni si zase Číňania nespravili z Lhasy svoje hlavné mesto a ak stavajú po Tibete čínske dediny, jednak na to majú plno miesta a zároveň neprekážajú Tibeťanom napríklad v ceste z domu na pole apod.

>To je dôkaz, že odpor sa dá klásť aj kultivovane. Preto
>majú aj sympatie.
Aj moje. To nič nemení na tom, že tento druh odporu je - až na výnimky (Ghándí + historická situácia) - na hovno. Chápem, že by ste si želali, aby Palestínci praktikovali iba takýto odpor - to by už o nich dnes nikto nepočul...

159101

20.04.2008 01:15

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: mam navrh pan Stwora,

Vodník 82.?.?.?

V niečom máš samozrejme pravdu. Ale ak niekdo napíše, že Američania sú primitívny kovbojovia, Rusovia mužici, zdegenerovaní alkoholom alebo cigáni zlodeji, tak dáva punc celému národu a vytvára (pomáha vytvárať) negatívne sentimenti voči nemu. A to proste nie je dobre, aj v prípade, keď je značná časť príslušníkov toho národa naozaj taká.

Článok navrch naozaj celkom zamenil pojem "sionista" pojmom "Žid", čo spolu so svrchu napísaným proste nie je pravda. Nehovoriac o vyslovených kokotinách, ktoré tam uvádzajú.

Sumasumárum, myslím, že to pán Stwora nemal otisknúť a že je dobre, že to stiahol. Je škoda, že tak urobil až po útoku z Eretzu, lebo to teraz naozaj vyzerá, ako keby Eretz rozhodoval o tom, čo bude obsahom Zvedavca. Prirodzene keby sa takýto hlúpy, nepravdivý a ohováračný článok napísal o ktoromkolvek inom etniku, nikto by sa neozval, v tom s tebou súhlasím...

159460

20.04.2008 03:47

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: mam navrh pan Stwora,

Vodník 82.?.?.?

>samozrejme, ze to nie je dobre.
Tak potom aj nie je dobre také články publikovať.

S internetovou spodinou mám bohaté zkúsenosti - Pes, Sprcha a Nezvědavec (kde má chruňovia ohovárali bez toho, aby som tam čokoľvek napísal). Čo by sa malo alebo nemalo smieť povedať, to je na dlhú diskúziu, ale ako som napísal, je celkom zrejmé, že o jednej nemenovanej skupine sa proste nesmie písať negatívne whatsoever, a tzv. "verejný prostor" je monitorovaný 7/24, aby sa - keď by sa tam náhodou niečo také objavilo - ihned taký zločin podchytil, zlikvidoval, potrestal...

159465

20.04.2008 22:17

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: mam navrh pan Stwora,

Vodník 82.?.?.?

Tak ináč: Zvědavec bude jedného dňa zrušený a pán Stwora pokutovaný alebo priam zavretý, aj keď bude otiskovať iba dobré a pravdivé články, ktoré mu nebude prekladať neonacista Sedláček. Prečo jim to teda uľahčovat tým, že tu zverejňuje aj kokotiny a nechá si ich navrch prekládať od známého neonacistu?

159506

21.04.2008 11:11

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: mam navrh pan Stwora,

Vodník 82.?.?.?

Semerád Vám odpověděl, Mirdo - pan Erik Sedláček je českým neonacistou a já ten termín nemyslel jako nadávku nýbrž jako skutečné "technické" označení. Každý má právo na názor, ale pokud se někdo aktivisuje v hnutí, které má v programu skutečné šíření nenávisti a násilí proti skupině/skupinám obyvatel, nevadí mi, je-li takové hnutí postaveno mimo zákon.

Souhlasím s Reném, že Eretz je extremistický web, některé články se pohybují na hraně toho, o čem píšu nahoře (to ale platí i pro Zvědavce). Na druhé straně jsou na Eretzu i např. články, které kritizují nezákonný postup plzeňské radnice, když zakázali pochod neonacistů Plzní. Pana Kleina bych s jeho censurními tendencemi nazval novodobým bolševikem (ve smyslu nikoli "marxistou", ale byrokratickým diktátorem).

V diskusích správce sprdnul mikina, který mě obvinil (bez důkazů) z popírání holokaustu, antisemitismu a neonacismu a rovněž se zastal p. Stwory, když byl nějakým nezvědavcem nařčen z pedofilie. Myslím, že diskuse jsou co do kvality srovnatelné se Zvědavcem, pochopitelně bera v úvahu opačnou politickou orientací webu.

159537

Mně taky ne. Zůstávám vždy zcela omráčen skutečností, kolika slov se dostává těm, kteří toto jednání obhajují, všechnu vinu svádějí na teroristy a nepřestávají omílat kydy o tom, jak je na tom Irák po svržení zlého diktátora lépe, takže to stálo za to. Všichni ti "prostí občané", kteří z blbosti či jinak souhlasili s vpádem do Iráku, by si měli rvát vlasy do konce života.

159540

21.04.2008 12:16

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: mam navrh pan Stwora,

Vodník 82.?.?.?

Pokiaľ viem, pán Sedláček sa hlási k Hitlerovi. Potom už je fuk, či by sa sám označil za neonacistu. Na tom nemení nič ani srovnávanie so zločinami izraelského štátu, ktorého niektorých predstavitelov by som neoznačil za "neonacistov", ale skôr "sionacistov". Že sa to nesmie, zatial čo pán Sedláček (ale i pán Stwora) môže byť označovaný za neonacistu podľa ľúbosti, to je zas iná rozprávka...

159544

21.04.2008 17:11

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: mam navrh pan Stwora,

Vodník 82.?.?.?

Neviem, koho mas na mysli tym mladym zidom, nechodim sem tak casto, ako o mne moji nepriatelia roztrusuju, lebo by chceli, aby som bol za skalneho Zvedavca=nacistu/antisemitu/rasistu/komunistu. Pravda je, ze Zidia v debatech raz narodom su, raz nie su, podla toho, ako sa jim to hodi.

Myslim, ze nie sme fungujuca, schopna, slobodna spolocnost, kde si kazdy moze zastavat politicke alebo filozoficke nazory ake chce a naozaj nedokazeme ako spolocnost stravit politicky, filozoficky alebo curacky nazor. Ani sme nikdy naozaj neboli. A tato spolocnost sa zruti, pravdaze, aj ked to bude hlavne z inych dovodov

>neviem ci si poznal Osha?
Trocha. Podla vsetkeho podvodnik najvyssieho kalibru. Ale indicku kulturu by myslim navzdory tomu sam neznicil. Je ale pravda, ze nicit je ovela snadnejsie ako budovat. Katedralu vystavat trvalo desatrocia alebo storocia, spojenecka bomba za druhej svetovej vojny z nej urobila kopu kamenov za par sekund. Vychovat slusneho cloveka je pre rodicov full-time job po celu dobu dozravania, skazit ho na sopliaka a loptosa - to je na to tata a ziadnu pracu to neda.

159573

21.04.2008 22:32

Obyvatelé Gazy umírají hladem, říká Carter

RE: Je to chlap!

Vodník 82.?.?.?

>No keďže Carter sprostredkoval mierovú dohodu medzi Izraelom a
>Egyptom, asi má tých Židov aspoň trochu rád, nemyslíte?

>Neviem aký zmysel malo jeho prosíkanie teroristov, akurát sa
>tým ponížil.
V týchto dvoch vetách je celé Vaše (a nie len Vaše) neporozumenie celému svetu: Carter je kresťan, človek a má rád ľudí, nie iba jeden druh (ten svôj). Mier on zjednal pre Židov aj pre Arabov. A on sa neprosíkal teroristov, ale navštívil ľudí. Až toto raz pochopíte, pochopíte možno celý ten váš sionistický problém.

159582

22.04.2008 00:39

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: mam navrh pan Stwora,

Vodník 82.?.?.?

Hej, iba ma prekvapila Tvoja dôvera v človeka a ľudí vôbec, to ja som paradoxne väčší misantrop ako Ty.

V názoru na Osha sa neshodneme. Ja som pravoslávny kresťan s respektom k tradičným doktrínám. K tomu, čo som čítal od Osha, som mal zásadné výhrady (nevraviac o jeho osobe ako "guru" jednej okcidentálnej generácie, jeho správaní sa, drogy apod. - nič, čo by ma mohlo osloviť...)

159590

22.04.2008 01:12

Pan Klein má tentokrát pravdu

RE: mam navrh pan Stwora,

Vodník 82.?.?.?

>A jak takova stabilni obcanska spolecnost muze vzniknout?
Nevím. Myslím ale, že ji nelze zkonstruovat pomocí nějakého sociálního inženyrství a že ji necharakterisuje bezbřehý liberalismus na všech frontách. Osobně se domnívám, že základem takové společnosti je náboženský rozměr s živým ethosem a platnou metafysickou doktrínou. Islámské země takovou společnost IMHO mají (na rozdíl od postkřesťanského Západu), přesto tam žádná neomezená svoboda slova ani názoru rozhodně nepanuje.

>To me vede k tomu, abych
>se s nejakym eretz.cz apod. prilis neparal a rikal svoje nazory
>hezky na plna usta. A jestli kvuli tomu pujdu do basy, prosim ja
>to dam. Futr lepsi nez se rano podivat do zrcadla a mit si chut
>plivnout do ksichtu.
To oceňuju. Já si taky nemyslím, že p. Stwora by se měl v provozování Zvedavce řídit tím, co říká Eretz. Ale jak jsem napsal, Zvědavce a jeho editora čekají nelehké chvíle tak jako tak, i když tu budou jen kvalitní a pravdivé články. Proto je IMHO dobře omezit publikování blbin na minimum.

159592

06.05.2008 15:45

Spin doktoři nasadili nejtěžší kalibry

Mne to celkem překvapilo

Vodník 82.?.?.?

Max Blaustein napsal onehdá celkem rozumný článek, kterým kritisoval nezákonné kroky byrokracie (tuším plzeňské) vůči neonacistům. Tentokrát myslím šlápl do hovna.

160521

22.05.2008 01:50

Česká vláda uznala nezávislost Kosova

Uznání Kosova...

Vodník 82.?.?.?

...považuji za nejostudnější moment v moderní české historii. Takový z hanby kabát, jako Topolánkova vláda, tomuto národu neušil snad ani Jakeš a jeho parta gerontů. Bravo Slováci!

161618

29.05.2008 00:14

Osobní zkušenost z demonstrace před Úřadem vlády dne 21.5.2008

RE: Tady už intelektuální diskuse nepomohou.....

Vodník 82.?.?.?

>ozbrojení zemědělci
Nevymyslel termín wehrbauer Heinrich Himmler?

162071

06.06.2008 12:25

Nedovolme vyklizení kóty

RE: Jestli se ti nelíbí práce Vojenské policie,

Vodník 82.?.?.?

Vy jste Ben Hur? Nebo se Vam libi Nezvedavec a chcete zde zavadet tamejsi jazyk a vyjadrovani? To by me mrzelo. Nechodim sem zas tak casto, ale cist diskuse me bavilo, nechtel bych o to prijit...

162637

06.06.2008 12:45

Nedovolme vyklizení kóty

RE: Zdá se,

Vodník 82.?.?.?

>Ti na kótě
>jsou pro mnbe titíž, kteří před 70 lety povykovali, jaký
>že je Adolf mírotvorce a válka proti němu je svinstvo.
To jste nejen prehnal: to jste postavil na hlavu, svou kausu jste znevazil a tezko Vas muzeme brat vazne...

162638

15.06.2008 16:27

Zbigniew Brzezinski: svědecká výpověď v americkém senátu

RE: endgame

Vodník 82.?.?.?

První půlka o.k., pak už tam jsou věci, které jsou dost nepravděpodobné, jako třeba ty pokusy na obyvatelstvu s radioaktivitou nebo rtutí (a už vůbec nevěřím, že by to dělali Israelci na Židech). To, že princ Bernhard byl členem SS, je pak vyslovená lež. Škoda, začal ten film docela slibně a Bilderberg Group zůstává zowie zo zlověstným seskupením.

163231

16.06.2008 02:07

Zbigniew Brzezinski: svědecká výpověď v americkém senátu

RE: endgame

Vodník 82.?.?.?

Nemyslím. Ale - jak píše Leon Kreutzfeld Ve zkratce ("Dokument,..." ) - ta fakta můžou být vesměs pravdivá, nicméně jejich sesumírování a smetení na hromádku ještě žádné spiknutí nedokazuje. To naopak smrdí z té první půle: pokud se desítky největších světových hlavounů scházejí potajmu a za zavřenými dveřmi, čichám čichám čertovinu!...

163272

17.06.2008 12:44

Štěkající Neff

Pro Vás, Reachi...

Vodník 82.?.?.?

...je evidentně darebácký stát ten stát, který za takový označí USA. USA = dobro, označené "darebácké státy" = zlo (ovšem bacha! Rusko zatím tak označeno nebylo!) Čtyři nohy = dobře... Vy to máte v životě dost jednoduché, z takových jako Vy se rekrutovali skalní soudruzi... [pláč]

163380

21.06.2008 03:02

Proč je dobré poslat politickou korektnost k čertu

Výborný článek.

Vodník 82.?.?.?

Výborný blog. Jakkoli se neshodnu s p. Šlechtou na všem, jeho texty se mi velmi líbí a stojí vždy za přečtení.

163619

21.06.2008 10:54

Brzezinski obviňuje židovskou lobby z mccarthismu

RE: fakt o antisemitismu

Vodník 82.?.?.?

To máte sice celkem pravdu, nicméně zrovna příspěvek, na který reagujete, má nepochybně něco do sebe.

163631

27.06.2008 09:05

Anarchie a řád

S autorem vcelku souhlasím

Vodník 82.?.?.?

V hledání příčin tohoto procesu musíme jít ovšem mnohem dál do minulosti. Autor zde kdysi zmínil René Guénona a tak bude asi vědět, že zárodky tohoto rozkladu vypukly naplno už v renaissanci.

164026

17.07.2008 10:45

Kdo řídí naše životy

RE: Těžko to jednoduše komentovat,

Vodník 82.?.?.?

Máte pravdu, že tyto důsledky jsou už v samotných základech kapitalismu. Přesto je článek kvalitní analysou, s novou, leč odpovídající terminologií, Bondy by z něj měl radost! [mrknutí jedním okem] [smích]

165560

25.07.2008 15:53

Neokonzervativci nejsou typickými představiteli amerických Židů

On se brzy najde nekdo, kdo to zpochybni

Vodník 82.?.?.?

Nejaky Dershowitz prijde na to, ze anketa byla diletantska a vysledky jsou nerepresentativni. Vsak se podivejte, jak zastanci radaru v CR o stosest zpochybnuji vysledky pruzkumu, ktere - opakovane! - doakzuji, ze vetsina obcanu (az 70%) je proti.

166103

29.07.2008 17:54

Konečně nějaká pravda o Iráku a Afghánistánu

RE: Nojo

Vodník 82.?.?.?

Co má víra v pravost Protokolů co dělat s kommunismem?? [překvapení] [překvapení] [překvapení]

166342

14.08.2008 21:19

Válka v Gruzii: izraelská spojitost

RE: Цхинвали

Vodník 82.?.?.?

Co tam proboha dělá ta satanská rudá hvězda v pravém horním rohu obrazovky??? [překvapení] [naštvaný]

168068

21.08.2008 11:45

Před 40 lety...

Mám na to rovněž jiný názor

Vodník 82.?.?.?

Myslím, že to Pražské jaro vidíte moc růžově, i když jistě zaplať Pán Bůh za něj. Ovšem ti politici, které jmenujete, to byli všechno bolševici, bojující o moc, kde Dubček byl nastrčená loutka. Ty dekadentní západní proudy tehdy ještě nebyly tak agilní a živé a později nás zasáhly stejně, byť v poněkud utlumené podobě. Nás to spíš sralo, že na rock'n'rollovou dekadenci (film s Led Zeppelin) jsme museli jezdit do Budapešti a LPíčko na burse stálo desetinu průměrného platu. Porno se šířilo pokoutně a zakázaná dekadence byla o to víc "in". Jak pokračoval vývoj v 80. letech vím už jen zprostředkovaně, ale dekadentní proudy se ČSSR naprosto nevyhnuly!

Za invasi není zodpovědný jen Brežněv, ale celé sovětské vedení a vedení dalších socialistických stran (Walter Ulbricht a další).

Nicméně je hezké, že jste to tak upřímně napsal. Taky obdivuji, jestli jste bolševikům opravdi odpustil - to já si za sebe nejsem jist, i když bych asi nebyl s to nějakému Jakešovi nebo Brožové-Polednové nafackovat, kdybych je potkal na ulici. Onehdá jsem seděl v Café Imperial s Havlem a taky jsem neměl chuť ho napadnout (nemluvě o tom, že tam měl gorily), ba ani si před ním uplivnout. Tak jsem jen šomral, že mi skazil odpoledne v kavárně...

168553

15.09.2008 11:23

Bojuj proti rasismu. Buď rasista

RE: Steigerwald ma pravdu

Vodník 82.?.?.?

Není pan Vrba člen Národní strany? Pak bych jeho rozčilení chápal, Steigerwaldův článek je totiž o ní. A já neznám její program natolik, abych se k tomu mohl vyjádřit.

170609

26.09.2008 19:40

Už zase hoří hranice

RE: Ukazka zidovskej vselasky k svetu. z erecu

Vodník 94.?.?.?

Nie všeci na erecu sú takí! Mňa tieto výroky pobúrili tak, že som sa do tej debaty zapojil a niektorí účastníci mi dali za pravdu. Ostatne Tebe známy Magnus Maximus sa vyjadruje rovnako a nie len o Rusoch.

171733

26.09.2008 20:08

Už zase hoří hranice

RE: Ukazka zidovskej vselasky k svetu. z erecu

Vodník 94.?.?.?

Je tam směs všeho možného, samozřejmě převažují sionisté. Ale jsou mezi nimi i slušní lidé a správa webu je rovněž v rukou slušných lidí. Samozřejmě to není web nezaujatý, ale to není ani Zvědavec. O to přeci nejde. Jsou tam i náboženské debaty, kultura, recepty atd. Já to nesjíždím všechno - o Israeli nedebatuji vůbec, bavím se na téma svobody slova, censury a o náboženství.

171736

27.09.2008 01:10

Už zase hoří hranice

RE: Ukazka zidovskej vselasky k svetu. z erecu

Vodník 94.?.?.?

Podle mě se s Nilbertem vůbec mluvit nedá. Ať si hlásá co chce, ale pokud je v zemi zákaz šíření nenávisti ap., tak se Nilbert dopouští permanentně trestných činů. Na Eretzu se mluvit dá a nevím, kdo odtamtud píše i na Nilberta; Nilbert na eretz nepíše, nevím, jestli ho nevyhodili...

171759

11.10.2008 14:22

Dopis z Ne násilí

RE: nenasili

Vodník 94.?.?.?

>Proc Havel nelobuje proti radaru??
Asi chystá nějaké humanitní bombardování a nemá čas...[bliji]

172799

14.10.2008 18:46

Dopis z Ne násilí

RE: Děkujeme odejděte

Vodník 94.?.?.?

Počuj google, keď tuná urážaš diskutérov, to je vec Tvoja, ich a admina. Ale ak urážaš tých milých bonobov, čo všetky problémy vedia vyjebať, tým, že nazývaš toho vraha Cheneyho "bonobo", tak sa musím ozvať.

173013

15.10.2008 00:17

Dopis z Ne násilí

RE: Děkujeme odejděte

Vodník 94.?.?.?

>podla najnovsich vyskumov je neagresivita bonobobov len
>urban legend
Naozaj? Nemáš voľáky odkaz? To by aj tá Jarmila mala vedieť!...

No aj tak je to pre bonobov urážka, ktorú si nezaslúžia.

173048

07.11.2008 20:02

Hrobařům Lisabonské smlouvy patří náš dík

RE: Pripajam sa k tvojmu nazoru.

Vodník 94.?.?.?

Ne tak xenofobně, Igore! Kdyby všichni "mohamedáni" byli jako starosta Rotterdamu Aboutaleb, tak nám všem bude líp! [cool]

175306

08.11.2008 16:28

Kataklyzma liberální plutokracie

Nejsem astrolog, ale...

Vodník 94.?.?.?

Proti panu Lhotákovi zde nedávno proběhlo tažení, takže dokonce nějaký čas zde nic od něj nebylo. Toto je teprve druhý článek, který od něj tady čtu (třetí jsem četl na Délském potápěči) a musím říct, že patří k tomu nejlepšímu, co jsem na Zvědavci četl. Ačkoli nejsem astrolog, jeho obsah podepisuji. Problémy naší doby vyjadřuje v nejobecnější metafysické terminologii, neplete do toho Židy ani zednáře (bez ohledu na to, jakou roli v tom ti neb oni skutečně hrají) a zůstává nad politikou i ekonomií.

175347

08.11.2008 17:58

Hrobařům Lisabonské smlouvy patří náš dík

RE: .

Vodník 94.?.?.?

Tak to je skutečně mimořádná dávka, taky jsem se zakuckal... [chechtot]

175352

09.11.2008 15:32

Sláva šéfovi prezidentské kanceláře

RE: kabalista a mafiozo sefom prezidentskej kancelarie

Vodník 94.?.?.?

To je Česká republika zase na čele trendu: tam sa títo mafiosi-priatelia najvyšších politikov strielajú po hospodách. [chechtot]

175398

09.11.2008 20:08

Sláva šéfovi prezidentské kanceláře

RE: kabalista a mafiozo sefom prezidentskej kancelarie

Vodník 94.?.?.?

Pravdaže nerozmazávajú - to by bolo opätovné posielanie Židov do plynu a príprava ďalšieho holokaustu. Že práve Vy to neviete?!... [oči v sloup]

175414

12.11.2008 01:06

Anti-sionismus je ve skutečnosti skrytý antisemitismus, říká belgický premiér

Směs vyšeptalých frází...

Vodník 94.?.?.?

Myslel jsem, že už jim došlo, jak se shazují a zprotivňují tou vnucovanou rovnicí, že antisionism je vlastně skrytý antisemitism. Nedošlo. Čeho bude ještě třeba, aby se jim v hlavách rozsvítilo? [zmaten]

175583

20.11.2008 01:14

Poučení z Neználka

Četl jsem v knize o Led Zeppelin...

Vodník 94.?.?.?

...že mezi oblíbené zábavy bubeníka Johna Bonhama patřilo ožrat se s partou bedňáků a pak vyhazovat televisní přístroje z okna hotelu. Jednou po takové noci se majitel hotelu loučil s jejich managerem Peterem Grantem a při placení objemného účtu za zničené zařízení si posteskl: "Hm, taky bych si někdy chtěl vyhodit televisi z okna!" Grant bez mrknutí oka vyplnil šek, podal mu ho a povídá: "Na. Tady máš jednu na nás!"

176297

30.11.2008 01:10

Ruská třetí cesta

RE: ???????????

Vodník 94.?.?.?

>Autor se mi jeví jako naprosto nezmanipulovatelný
Mně taky... [mrknutí jedním okem]

>Z článku jsem nabyla dojem, že Rusové jsou hodní,
>socialismus se jim přihodil tak nějak omylem, chudákům, na
>západě jsou zlí otrokáři a teď stejně nikdo nedbá na
>dostatečně filozofický přístup k životu, málokdo má
>vůbec nějakou koncepci svých vlastních postojů, všichni si
>hledí jen konzumu a jako civilizace spějeme stejně k zániku.
>Lidi se zajímají jen o jídlo, sex a prachy.....
O těch "hodných" Rusech jsem to tam nenašel, ale nebudou hodnější nebo zlejší než my nebo Němci nebo Američané. Zbytek Vašeho dojmu je IMHO v hrubých obrysech správný. Myslím si, že v tom má autor pravdu.

177122

01.12.2008 13:09

Temný týden

RE: Nová Česká hymna

Vodník 94.?.?.?

>Židé Genzer a Šteindler a politicky nekorektní humor? Vůči
>ovčanům možná, do vlastního hnízda nevystřelili ani
>jednou, střelci se slepou patronou ....
Genzera ani Suchánka neznám, ale Šteindler se Čtvrtníčkem to šili na všechny strany, do židů i do katholíků, do Klause i do Bendy, do Rakušáků, nácků, cikánů, invalidů, celebrit, Palacha, zkrátka všude.

177262

08.12.2008 10:27

Strasti švédskeho školstva

Podepisuji doplněk editora...

Vodník 94.?.?.?

...pro situaci v Holandsku. Někdy v r.1984(?) jsem mluvil s nějakým vysokým odborníkem z Ministerstva školství, se kterým jsem se náhodou seznámil, a ten mě informoval (nadšeně), že holandská školská reforma je založená právě na té švédské. Moje reakce, téměř doslovně shodná s editorovou, o naprosto zásadních neznalostech dětí, opouštějících základní školu, byla kvitována blahosklonným úsměvem nad zaostalostí ostblokového (něco jako "ruského" ) magora, ktertý tomu nemůže rozumět už proto, že se tady nenarodil a nevyrostl... [pláč]

177794

09.12.2008 14:51

Strasti švédskeho školstva

RE: Jak je na tom

Vodník 94.?.?.?

>vedle absolventu gymnazii z
>prvni republiky so pripadam jako naprosty nedouk. Ono i lidi o
>10-20 let starsi meli podle vseho tvrdsi pozadavky na vzdelani
>behem realneho socialismu.
Ano, tatáž zkušenost. Ročníky '46 - '47 jsou dodnes oproti nám, o 10 let mladším, daleko vzdělanější a kulturnější; o prvorepublikových gymnasiích skutečně raději nemluvě... [pláč]

177867

18.01.2009 14:57

Jak na sionisty

RE: To by nefungovalo.

Vodník 94.?.?.?

>Židé a umění? Povětšinou deformace, destrukce, obscénnost,
>a hlavně potírání a rozleptávání tradice.
Podívejte se, že je Černý postmoderní pseudoumělec a recesista, to bych nevyvozoval z jeho židovství. Deformace a destrukce - to byl snad už impressionismus, bezpečně pak Van Gogh, Gaugin nebo Cézanne. Židé? Pokud vím, tak snad Pissaro (mám ho velmi rád). No a v tom "rozleptaném" a "obscénním" umění mám svoje oblíbence: Chagall, Pascin, Soutin - ano, Židé. WTF?

>Umění v
>židovských rukou v obecné rovině znamená totéže jako
>nahradit máslo margarínem - vznikne bezcenná náhražka
>vhodná akorát k vyhození.
To myslíte třeba Yehudi Menuhina? Nebo Isaaca Sterna? Nebo Gilada Atzmona?

>Ultra-moderna je útok na
>tisícileté umění Evropy nesené tradicí (tradice ve smyslu
>všudypřítomného součinitele).
Cha cha - ten útok začal už v pozdní gothice! [velký smích] Ultramoderna je poslední slovo poslední řádky poslední kapitoly hodně dlouhého románu! [smích]

>Jestli je Černý žid, tak to
>jen opět dokládá tuto skutečnost.
Nechci Vás zklamat, ale myslím, že to nedokládá vůbec nic...

181337

18.01.2009 16:47

Jak na sionisty

RE: To by nefungovalo.

Vodník 94.?.?.?

Osobní offtopic: Vás bych - opět - poprosil, abyste se zdržel používání občanských jmen, o nichž se domníváte, že patří nějakému nicku. Co kdyby to tak skutečně bylo? Chápu, že když se chodíte ráchat do té žumpy, že to k tomu svádí, ale nedělejte to! Je to hanebnost.

181345

18.01.2009 20:17

Jak na sionisty

RE: To by nefungovalo.

Vodník 94.?.?.?

S tím impressionismem máte do jisté míry pravdu, řada autorů ho skutečně ještě nezařazuje do moderního umění. Aspoň ve výtvarnictví. Debussy bezpochyby moderna je, chvílemi skoro jazzová (The Little Negro). Pak ještě přišla téměř "tradiční" secese. Expressionismus nebo kubismus už jsou zcela mimo, a ač jsou vynášeny zastánci moderny do nebe, neřekl bych, že je to specificky "židovská" doména. Že se Židé v originálním, netradičním moderním umění hodně angažovali, to je celkem vysvětlitelné.

Nevím, proč interpreta nepovažujete za umělce. Ale chcete-li tvůrce, tak Menuhin také skládal. Mahler, Mendelssohn-Bartholdy, Bernstein, Gershwin...

Vkus je zcela osobní záležitostí. Nejsem příznivec moderního umění a líbí se mi tam věci jen sporadicky. Že jsou mezi tím i Židé, za to opravdu nemůžu...

O vývoji umění a jeho funkci, resp. ztrátě této funkce, kterou považuju za podstatnější, než modernistické přemety posledních 100 let (ty jsou toho jen logickým důsledkem) nemá cenu zapřádat debatu, to je na celou knihovnu.

181371

18.01.2009 22:58

Jak na sionisty

RE: To by nefungovalo.

Vodník 94.?.?.?

> Cezanne, Vah Gogh nebo Gauguin nejsou
>(klasičtí) impresionisti jako Monet nebo Pissaro.
Ne. Jsou to tzv. postimpressionisté a ve svém prvním příspěvku v tomto vlákně je proto dávám apart.

181379

19.01.2009 11:48

Jak na sionisty

RE: To by nefungovalo.

Vodník 94.?.?.?

Nemá cenu se pouštět do hudebních analys. Osobně nemám rád ani Mahlera (ani Wagnera [mrknutí jedním okem] ), od Schönberga mám jen dvě velmi rané věci z Vídně, jinak ho neposlouchám rovněž. Ale mám rád Hindemitha nebo dokonce někdy i Aloise Hábu, a to je nějaká moderna! A jistě: reklama udělá hodně, aby snobové obdivovali a kupovali právě určité umělce. (Například nechápu, proč se symbolem české/pražské literární scény stal německý Žid Kafka) Jen mám poněkud problém s tím názorem, že Židé (nebo kdokoli jiný) umění rozkládali a jsou pouhým margarínem vedle másla.

181424

20.01.2009 01:26

Jak na sionisty

RE: To by nefungovalo.

Vodník 94.?.?.?

Ad Hába: ano, měl jsem na mysli některé skladby pro čtvrttónové piano.

Děkuji za link. Podobných zpráv dostávám habaděj už přes čtvrt století. Samozřejmě, že na tom "něco je". Ale chtěl bych Vás upozornit, že jsem pravoslavný křesťan a věřím, že modernismus je poslední kapitolou procesu, který do Církve vnesl Řím a západní mentalita; je důsledkem odpadení Říma od jediné apoštolské a vpravdě katholické církve. Protokoly považuju za padělek - možná židovský padělek, ale každopádně padělek.

181485

21.01.2009 22:57

Jak na sionisty

RE: To by nefungovalo.

Vodník 94.?.?.?

To je všechno na dlouhé lokte. Podle mě Řím odpadl v r.1054 od Církve a nastoupil cestu apostase, která začala scholastikou, a pokračovala před devotio moderna, reformaci, protireformaci, Osvícenství, průmyslovou revoluci, kolonialismus až k Nietzschemu & fašismu ne jedné straně a Marxovi & kommunismu na straně druhé. Takže když dnes ultrakonservativní římští katholíci brblají proti modernismu (a svádějí všechno na židy), mám pro ně radu: vraťte se do pravé Církve, přijměte pravoslaví!

Na tu literaturu se časem podívám. Myslím, že něco (spousta?) z toho bude pravda, ale byv smíchaná se lží je taková pravda na hovno. Protokoly jsou obšlehnutý pamflet z doby Napoleona III., kdo a proč to udělal, nevím; hodili to na carskou ochranku, kterou, pravda, nelze vyloučit, ale tutovka to není.

181692

24.01.2009 20:33

Podivné stránky

RE: .-*-.

Vodník 94.?.?.?

Tento text vyšel původně na serveru Sprcha, odkud ho Nilbert převzal. Jedná se o "humor" přispěvatele, vystupujícího pod nickem "max". V textu útočí na konkrétní přispěvatele, stálé kommentátory Zvědavce, mezi něž zcela účelově zařadil i mne, ač se tu vyskytuji dost sporadicky.

182010

26.01.2009 16:56

Svět musí židovskému nacismu říci Ne dřív, než bude pozdě

RE: Vsichni jste vedle

Vodník 94.?.?.?

>Izrael udelal vsechno pro to, aby
>zabranil zbytecnym obetem mezi civilisty.
To jsou tedy Židé naprostí žabaři ve srovnání s Hamásem! Ale naprostí! Hamás zabil 13 Israelců, z toho 10 vojáků (pardon, pár si jich zabili ve friendly fire Israelci sami), IDF zabila 1300 Palestinců, z toho asi 400(?) hamásníků (předpokládejme, že všichni byli terroristi, ačkoli to není totéž). Procento effektivity si spočítejte sám.

>Podle meho nazoru mel
>Izrael plne pravo pouzit namisto nesmirne drahych chytrych bomb a
>raket kobercove bombardovani a tezke delostrelectvo.
Váš názor Vás staví po bok nacistů, kommunistů a jiných genocidálních zločinců. Je to názor vyvrhele lidstva! [naštvaný]

>Jestli si nekdo zaslouzi srovnani s nacisty, tak je to prave
>Hamas. Pochybuji ovsem, zeby nacisti byli tak blbi a pousteli se
>do valky ktera je predem prohrana a pak si stridave stezovali a
>stridave se chlubili vitezstvim.
Nikoli. Nacistické manýry vykazuje ve svém výsledku počínání Israele, i přes ujišťování, že se snaží civilisty šetřit. A jakkoli je válka Palestinců proti Israeli zatím stále předem prohraná, začíná to israelské vítězství stále víc a víc připomínat vítězství Pyrrhovo...

182180

26.01.2009 18:28

Jak na sionisty

RE: To by nefungovalo.

Vodník 94.?.?.?

Jinak o Protokolech už tady byla řeč.

182186

27.01.2009 21:15

Svět musí židovskému nacismu říci Ne dřív, než bude pozdě

RE: Vsichni jste vedle

Vodník 94.?.?.?

>Myslim, ze to nejsem ja kdo si
>zaslouzi postavit poboku nacistu a komunistu, ale naopak vy.
Mám na to opačný názor. K situaci Israel vs. Hamás konkrétně s Vámi nehodlám ztrácet dalších slov.

>Nejsem ani zid ani sionista, ale ocividne dezinformace, lzi a
>jednostrannost nesnasim.
Co nejste, je mi fuk. Já jsem si udělal obrázek o tom, co s největší pravděpodobností jste. A ten byste si věru nedal za rámeček! [naštvaný]

182271

14.02.2009 17:54

Biskup hájí své právo zpochybnit holocaust

RE: Holocaust

Vodník 94.?.?.?

>Deborah Lipstadt ... ve své knize o
>popírání holocaustu ... tvrzení A.Butze celkem snadno
>vyvrací
Nevyvrací. Nadává mu do antisemitů, obviňuje ho ze zastávání spikleneckých theorií, podsouvá mu nejrůznější úmysly a cíle, ale jediné solidní obvinění je, že Butz pro většinu svých tvrzení nemá (solidní) důkazy. To by se ale dalo říct i o jejím tvrzení. Tyhle diskuse "popírači vs. zastánci" se na nejvyšších úrovních stejně mlátí argumenty, které si řadový čtenář nemůže ověřit.

183707

25.02.2009 02:20

Prý je zamilovanost choroba

Tomu nerozumím

Vodník 94.?.?.?

> Život v neustálé zamilovanosti by se změnil v peklo. Lidstvo by patrně ještě neslezlo ze stromů.

Proč v peklo? Nebylo by nám na těch stromech líp?

184511

23.03.2009 10:06

Záhada tenisového lokte

Je to o dost složitější

Vodník 94.?.?.?

Za prvé: jen 8% tennisových loktů pochází od tennisu. Zbytek je z jiných zátěží, najmě domácích prací (šroubování). Nemůžete dostat tennisový loket z toho, že se do něj opakovaně uhodíte.

Za druhé: minimálně polovina diagnos "tennisový loket" je chybná. Často jde o vegetativní dysregulaci, jejíž příčina je v krční a/nebo hrudní páteři.

Za třetí: může jít o kombinaci obojího nebo je bod dva zvláštním případem RSI, tedy se jedná o pracovní postižení.

Za čtvrté: fysiotherapie (mimo jiné) vyléčení velmi pomůže, i když ne ve všech případech.

187028

30.03.2009 13:35

Hloupost jako nová ctnost

Článek je v řadě ohledů úplně mimo

Vodník 94.?.?.?

Ačkoli většinou Lhotáka čtu rád a ve většině ohledů s ním souhlasím, tentokrát střílí mimo.

Není možné dávat slovům svůj vlastní význam. Už samo slovo "intelligence" autor nijak nedefinuje. Ale myslím si, že ti, kteří jsou schopni uchopit moc, vládnout, vydělat peníze, prosadit se atd., určitý druh "intelligence" (přes očividnou hloupost a tupost v jiných, důležitějších oblastech) nepochybně mít musí a mají.

Rovněž tam, kde se RL odvolává na "moudrost", jak ji znali a ctili staří, zapomíná na její vůbec nejzávažnější rozměr - rozměr mravní!! Z této perspektivy pak je jeho doměnka, jak křesťanství "zničilo intelligenci" tím, že ji převedlo na nejmenšího společného (čti: nejhloupějšího) jmenovatele, naprostým plácáním! Jestli se křesťanství na sklonku antiky tak massově a bleskově rozšířilo do všech vrstev společnosti, pak to bylo mj. proto, že intelligence a vzdělanost pohanských filosofů už byla tehdy taky jalová a ne-moudrá.

A odkdy, proboha, patří jakobinism, nacism nebo kommunism mezi liberalismy?? [zmaten]

Podobně nelze souhlasit s definicí hlouposti, která se omezuje na trávicí trakt. Úspěšný hlupák se na své cestě k pitomým metám rozhodně nepřejídá a je ochoten nejíst vůbec, pokud je to možné, nespat a nesouložit. Leckterému asketovi by mohl být vzorem.

Ženy, přestože něco na tom, co o nich RL píše, je pravda, rozhodně nelze nálepkovat jako "hloupé" nebo "hloupější než muži". Pan neopohan Lhoták by si měl připomenout roli ženského principu ve všech pohanských náboženstvích. Rozhodně není tomu mužskému inferiorní nýbrž komplementární.

Souhlasím téměř beze zbytku s autorovou kritikou současné doby.

187522

30.03.2009 17:34

Hloupost jako nová ctnost

RE: Článek je v řadě ohledů úplně mimo

Vodník 94.?.?.?

>otázka zní co máte na mysli tím sklonkem antiky,
Období cca od vlády "vojenských císařů".

>křesťanství bylo do příchodu Konstantina naprosto
>minoritní záležitostí odhaduje se že tvořilo max 5-10%
>společnosti
Nevím, odkud čerpáte, ale jestli si vynutilo legalisaci, tak zas až tak zanedbatelné jistě nebylo.

>obrat přišel až mnohem později kdy bylo pohanství
>trestný čin pod trestem smrti, a to nejen pro "zločince" ale i
>pro tolerantní administrativu.
To už ale nebylo v antice (ostatně nevím, kdy byl zaveden trest smrti za pohanství).

>Tehdy započala masová nesmírně brutální Christianizace
>Konec antiky byl brutální podnik a křesťanství tuto
>brutalitu stvořilo.
To je absolutní nesmysl. Brutální doba to byla, brutální byli všichni, barbaři ještě víc než Římani a křesťanství právě pracovalo na obrušování těch nejostřejších hran.

>Pokud vezmu vaše nesmysly o "jalovosti a nemoudrosti"
>pohanských filosofů tak i zde máte problém novoplatonismus
>(filosofie konce pohanské antiky)
Ano, to je čestná výjimka, a to proto, že to nebyla jen filosofie, ale i metafysická doktrína. Křesťanství taky to nejlepší z novoplatonismu přebralo nebo tím bylo formováno.

>Křestanství je náboženství fanatické lůzy.
>Každý křestan je žid nic víc navíc totálně neschopný
>žid jehož jediná funkce je otročit chazarům, to je mimo
>jiné problém lidí na tomto webu neschopnost pochopit že
>křestan je otrok žida, dříve spirituální dnes i fyzický (a
>to jakéhokoliv žida)
>Dříve v dobách pohanského Říma byl žid lůza vhodná
>akorát tak na trénink legiím nic víc dnes kontrolují svět
>díky křesťanům
S tímhle Vám nepomůžu, obraťte se na odborníka.

187530

30.03.2009 23:45

Hloupost jako nová ctnost

RE: Článek je v řadě ohledů úplně mimo

Vodník 94.?.?.?

Poněkud si nerozumíme. Já jsem reagoval na to Jacobovo tvrzení, že křesťanství bylo brutální a k brutalitě doby přispělo - to prostě není pravda. A dějiny v té době nepsali jen křesťani (na tom sklonku antiky s tím teprv začínali). Při vší tvrdosti té doby byla spousta věcí lepších než dnes, o tom žádná. A ty bláboly o tom, že křesťani jsou vlastně židi, nemůžu jako křesťan brát vážně.

>Křesťanství mimochodem není nic nového, pouze opakuje to, co
>bylo vždy NORMÁLNÍ...
To na věci nic nemění. Naopak: protože ZNOVU muselo přinést to, co bylo "normální", je to důkazem toho, že to před tím - to tolik oslavované pohanství - už normální nebylo, nebylo už k ničemu. Jinak by muselo přece křesťanství už v zárodku antickému pohanství podlehnout, tak jako se nijak významně neuchytilo například v Indii (i přes "brutální" tlak).

187553

30.03.2009 23:54

Hloupost jako nová ctnost

RE: Článek je v řadě ohledů úplně mimo

Vodník 94.?.?.?

>U jakobinismu je
>to myslím jasné
??? Co je jasné? Že je to liberalism? [zmaten]

>Marxův otec právník Heinrich Marx byl velký
>obdivovatel Rousseaua a Voltaira a je možné že to mělo vliv i
>na samotného Marxe.
To je možné, ale tím se kommunism nestává liberalismem.

>Nacismus bych sem neřadil to je spíš
>novopohanství říznuté zvulgarizovaným darwinismem.
Whatever - není to liberalism.

>Takže v průměru je ženská a mužská inteligence
>plus minus stejná.
Ano - ve smyslu stejně vysoká. Ale je jiná kvalitativně. Paradoxně - a to si RL, zdá se, neuvědomuje - je ta mužská intelligence právě spíš tou "intelligencí", tedy vychytralým, podnikavým, utilitárním a dobyvačným kalkulem Lhotákových hlupáků, zatímco ta ženská má blíž k Intuici a lze v tomto ohledu souhlasit s Machovcem, že kdyby nepadl matriarchát, neměli bychom přinejmenším tu ekologickou krisi.

187554

31.03.2009 17:13

Hloupost jako nová ctnost

RE: Článek je v řadě ohledů úplně mimo

Vodník 94.?.?.?

>Aha tak to je jasné "jako křestan" to netřeba dále komentovat
Bude věru ve Vašem zájmu to dále nekommentovat... [chechtot]

187595

31.03.2009 17:17

Hloupost jako nová ctnost

RE: Článek je v řadě ohledů úplně mimo

Vodník 94.?.?.?

Podívejte se, vážený, Vy si pletete tolik věcí dohromady, že jejich uvádění na pravou míru by mě stálo příliš mnoho drahoceného času. Arogantnímu náfukovi, jako jste Vy, ho věnovat nehodlám. Ověřte si aspoň (v soukromí), kdo kdy napsal C.I.C. a co v něm přesně stojí, odborníku...

187596

01.04.2009 18:47

Hloupost jako nová ctnost

RE: Článek je v řadě ohledů úplně mimo

Vodník 94.?.?.?

>"Kdyby civilizace byla ponechána v
>ženských (female) rukou, žili bychom stále v rákosových
>chatrčích." Takže nevím jestli to je nějaký ideální stav
Ideální stav - pokud něco takového v této realitě existuje - nevytvářejí chatrče, ale stav mysli. Proč by tedy nemohl být i v rákosových chatrčích? Na druhou stranu je jisté, že stav mysli, který nás dostal z chatrčí do vytápěných garsonek, se postaral o to, že ten dnešní stav má do ideálu opravdu velmi daleko.

S vrahy mne nespojuje nic, anarcho-primitivové to sice myslí dobře, ale je to samozřejmě nesmysl: žádný "návrat do chatrčí" se konat nemůže a kdyby, tak žádný ideální stav tím nenastolí, protože - jak jsem uvedl - samy chatrče nejsou zárukou vůbec ničeho...

187627

01.04.2009 19:54

Hloupost jako nová ctnost

RE: Článek je v řadě ohledů úplně mimo

Vodník 94.?.?.?

Četl jste ty Jacobovy nesmysly v jeho posledním příspěvku? O jaké "pravdě" je tu řeč?? [překvapení]

187635

14.04.2009 22:05

Pořad Ďáblův advokát v holandské televizi možná přispěl k hledání pravdy

RE: Je zajímavé, že se Bin Ladin k útokům sám přihlásil

Vodník 94.?.?.?

>Bin Ladin se přihlásil k téhle akci hned po výbuchu, ještě
>v době, kdy v televizi běžel přímý přenos z požáru
>"dvojčat".
To není pravda. Naopak to popřel a dosud z toho nebyl officiálně obviněn.

>Posléze se našly i poslední vůle atentátníků, které
>obsahovaly mj. přesné požadavky, jak má být naloženo s
>jejich těly (že se jich nesmí dotknout žádná žena atd.).
Jo. A našlo se auto s arabskými instrukcemi "Jak řídit Boening". A Attův pas v suti zřícených budov (kde je u čerta černá skříňka?)

>Šlo o klasickou islámskou ďábloslužbu, kdy se uctívači
>zla, je lhostejné, zda ho pojmenujeme ďábel, démon, alláh
>nebo zloboh, obětují a současně zlu předhodí co nejvíce
>nevinných obětí. Jiná náboženství kromě islámu, snad
>mimo nějakých pochybných minoritních kultů hluboko v
>pralesích, takovéto oběti už neprovozují.
Bláboly islamofoba.

188408

15.04.2009 00:08

Pořad Ďáblův advokát v holandské televizi možná přispěl k hledání pravdy

RE: Je zajímavé, že se Bin Ladin k útokům sám přihlásil

Vodník 94.?.?.?

Já přece neomlouvám Bin Ládina. Jistěže je to terrorista a vrah. Ale 9/11 na svědomí nemá. Nepřiznal se k tomu a pokud by se i přiznal, tak podle všech dostupných faktů byl k tomu on nebo jeho lidé použiti někým jiným - tím, kdo umístil ty trhaviny předem do všech tří budov.

188414

15.04.2009 00:13

Pořad Ďáblův advokát v holandské televizi možná přispěl k hledání pravdy

RE: Je zajímavé, že se Bin Ladin k útokům sám přihlásil

Vodník 94.?.?.?

1. Viz mou odpověď Dale Cooperovi
2. No a? Nikdo přece netvrdí, že do WTC žádná letadla nevletěla! Možná i u kniplu seděli nějací muslimští magoři. Možná jim pomohli nějakým automatickým pilotem (na ten manoeuvre, který provedlo to druhé letadlo, prý nikdo z nich neměl) a nebo taky ne. Podstatné je, že náraz těch dvou letadel nestačil na to, aby zničil ty tři budovy. Bylo to připraveno předem, včetně těch trhavin (to je teď horký důkaz), letadla fungovala jen jako zdánlivý důvod kolapsu.
3. To by bylo ve Vašem případě na dlouhé lokte...

188415

15.04.2009 00:17

Izraelský bestseller prolamuje národní tabu

Já jsem se o té knize dozvěděl už před delší dobou.

Vodník 94.?.?.?

Dokonce si myslím, že to bylo z oficiálních českých zdrojů (ale za to neručím). Překvapuje mě, že jste to objevil až teď...

188416

06.05.2009 23:48

Krátky rozhovor s Petrom Fussom o jeho výstave „Achtung!“

V Jihlavě nedávno nějací radikálové...

Vodník 94.?.?.?

...prudili na výstavě o holokaustu. Nevím, zda nějaké exponáty zničili (myslím, že ano), ale česká veřejnost byla pobouřena a média se vyslovila jednoznačně kriticky. Kontrast s postojem médií vůči této židovské akci opravdu bije do očí. Možná i proto, aby ta podobnost židovských extremistů s českými neonacisty nepřišla lidem tak nápadná... [mrknutí jedním okem]

190546

07.05.2009 16:26

Krátky rozhovor s Petrom Fussom o jeho výstave „Achtung!“

RE: Billboard s 56 Židy!

Vodník 94.?.?.?

Proboha, jestliže má ten Fuss takovouhle "history", tak jak to, že se PŽO neozvala dřív?? Oni sice mají právo nechtít vystavovat to neb ono (v tomto případě kritiku jich samých), ale když už to povolení - z nedbalosti patrně (censor flámoval?) - vydali, tak by nemělo být tak jednoduché tu výstavu zrušit, "tak to né, panové, my jsme se spletli, tohle vám vlastně nedovolujeme, ven!" Ovšem beze slova přijít, začít nadávat a ničit - to už je chování fašistů a jako takové by mělo být i označeno, stejně jak se to stalo u těch jihlavských radikálů.

190601

12.05.2009 00:59

Prozrazený dokument skupiny Bilderberg z roku 1955 načrtává plán jednotné evropské měny

European Economic Community (EEC)...

Vodník 94.?.?.?

...se do čestiny překládá jako Evropské hospodářské společenství (EHS).

190919

15.05.2009 00:31

Cesta národní obnovy

To je bohužel všechno dost mimo.

Vodník 94.?.?.?

Víte, já mám v podstatě určité sympathie pro tyhle různé patrioty a národovce, pokud nesklouzávají do vysloveného nacismu. Jistě i proto, že jsou takovou pain in the ass politicky korrektnímu Systému. Sám se za takového soft patriota českého i slovenského (a posledních pár dekád i utrechtského) považuji. Ale je to jen moje osobní (kulturní) orientace a vůbec nehledám v nějakém oživení národa, krve, rasy atd. východisko.

Pojem "národ" nahradil v průběhu 18. a 19. stol. kategorii vyšší, kterou byla "víra". Nyní je "národ" nahrazen "občanstvím" nebo zcela prázdným "evropanstvím", popř. "světoobčanstvím". Nic proti občanství, pokud není naší nejvyšší hodnotou, naším hlavním identifikačním prostředkem. Totéž platí i pro národ. A proto nemám zájem se k tomuto pojmu upínat jako ke spásonosnému. Je to jako když jsme seběhli 20 kroků do propasti, zjistili jsme "aha, tudy ne", a chceme se vrátit - jen o jeden, dva kroky...

191188

15.05.2009 08:05

Cesta národní obnovy

RE: To je bohužel všechno dost mimo.

Vodník 94.?.?.?

Ano, s tou rodinou s ním souhlasím. Moje námitky se týkaly výhradně upnutosti (nejen Lhotákovy) k národu, na které, opakuji, do jisté míry nevidím nic špatného, ale rozhodně nic spásonosného.

191204

16.05.2009 22:05

Papež není v Jeruzalémě vítán

RE: Církve?

Vodník 94.?.?.?

>nicméně vím dost o tom, jak veškeré lidské organizace a
>tradice degenerují
Máte pravdu. Ale Církev Kristova - a tou je, jak správně upozornil nick "xml", církev pravoslavná - není žádnou lidskou organisací. Je mystickým Tělem Kristovým, její Hlavou je sám Kristus a jejími ústy mluví Duch svatý. Tato Církev, podle svědectví samotného Pána, nepodléhá rozkladu či degeneraci, nýbrž "brány pekel ji nepřemohou"(Mt 16:18). Samozřejmě v průběhu historie od ní čas od času odpadali heretici nebo schismatici, ale ty záhy poznáte po plodech.

191310

18.05.2009 18:58

Papež není v Jeruzalémě vítán

RE: Církve?

Vodník 94.?.?.?

>Určitě se tam najdou výjimeční lidé (kteří by se dali
>najít i v KC), ale i PC bude vždy trpět tím, že se skládá
>z lidí a nikoli z andělů.

>Ale to už jsme docela dost OT.
Jo jsme, ale poslední poznámku: podstata pravé, tedy pravoslavné církve, není o lidech. Ti jsou všude všelijací. Církev dělá církví Duch svatý, nikoli lidé. Proto ŘK takhle dopadla, ač tam lidé jistě nebyli "hříšnější" než na Východě.

191407

19.05.2009 13:55

Papež není v Jeruzalémě vítán

RE: Církve?

Vodník 94.?.?.?

Vanguarde, papež byl až do r.1054 pravoslavným římským patriarchou. R.1054 odpadl Řím a západní biskupové od jediné svaté katholické a apoštolské Církve a s ním se svezly i naše země (s malým časovým skluzem, neboť Sázavský klášter pod patronací Vratislava II. udržoval pravoslavnou tradici ještě 40 let). Takže Bohu děkujeme za vše, ale vítězství latinské Církve v našich zemích bylo spíše Boží dopuštění...

191462

19.05.2009 18:56

Papež není v Jeruzalémě vítán

RE: Církve?

Vodník 94.?.?.?

>nechci se puštět do teologických diskusí, na to
>opravdu nemám.
O.k. Mám na věci zcela opačný názor (strnulý totalitní Východ, Petr Veliký atd.)

191482

19.05.2009 23:47

Papež není v Jeruzalémě vítán

RE: Církve?

Vodník 94.?.?.?

Já přece nikde nepíšu, že římští katholíci, resp. všichni římští katholíci jsou naši nepřátelé. Jak jste na to přišel? Já jen píšu, že oni nejsou Církví Kristovou, byť mezi nimi nepochybně lze najít řadu úctyhodných duchovních lidí.

"Terčem jejich útoků" jsou všechny církve nebo náboženství, které jim nejdou na ruku. Na římské katholíky jdou jinak než na pravoslavné - ty se prostě pokusili vyhladit (aspoň v jedné zemi). Z protestantů (některých) zas nadělali svoje oddané sluhy. A tak dále...

191498

29.06.2009 20:00

Trestní stíhání vydavatele Zvědavce zahájeno

RE: Jak pan

Vodník 94.?.?.?

Čulík to tentokrát napsal výborně, podepisuju.

Jinak se hlásím k těm "velkým demokratům": s panem Stworou mnohdy nesouhlasím, ale jeho stíhání považuji za zrůdný projev bolševismu a pokud to bude v mých silách, podpořím ho.

194370

11.07.2009 23:25

Co čtete?

Pozítří odjíždím na Ukrajinu...

Vodník 83.?.?.?

...takže Nikolu Šuhaje a Golet v údolí... [smích]

195472

19.08.2009 08:51

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

Pokud se v článku píší takové kraviny...

Vodník 83.?.?.?

...jako: "Když car zemřel, nastoupil jeho syn, car Nikolaj II, který zavedl antisemitské pogromy, diskriminaci židů...", tak to dál nečtu. Jestli jsou tam ještě taky jiné, pravdivé informace, tak mám holt smůlu. [oči v sloup]

198148

20.08.2009 00:47

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Pokud se v článku píší takové kraviny...

Vodník 83.?.?.?

Nejsem žádný klon Josepha a odpovím Vám byť jen stručně.

Obvinit svatého cara Mikuláše II. z toho, že "zavedl antisemitské pogromy", představuje takovou nehoráznost, že ten článek prostě dál číst nebudu, byť se tím v tento moment připravím o řadu jinak pravdivých faktů (a nebojte se: mám-li se ta fakta dozvědět, sama si mne najdou [mrknutí jedním okem] ). To je ptákovina na úrovni, že "Karel IV. u nás zavedl mor". [bliji]

198211

20.08.2009 00:53

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Pokud se v článku píší takové kraviny...

Vodník 83.?.?.?

Nejsem expert na ruské dějiny a tak Vám toho moc nepovím. Car rozhodně žádné pogromy neorganisoval a Církev je velmi ostře odsoudila. Přesto se jim nasazuje psí hlava - těmi samými lidmi, kteří neustále obviňují papeže a římské katholíky z holokaustu, ačkoli ti za války zachránili pravděpodobně víc Židů než kdokoli ostatní, včetně samotných sionistů. O tehdejší protižidovské náladě v Rusku není třeba disskutovat; jestli to byla vina Mikulášova otce, to nevím, ale ani v tom se Rusko moc nelišilo od Rakouska-Uherska nebo Německa.

198213

20.08.2009 20:53

2. díl - Vznik amerického impéria: revoluce, světová válka a NWO

RE: Pokud se v článku píší takové kraviny...

Vodník 83.?.?.?

Pane hestroyi, Vámi odkazované linky netvrdí, že "car zavedl v Rusku antisemitismus". Já jsem Vám přece psal, že není sporu o tom, že v Rusku byly silně antižidovské sentimenty; není překvapivé, jestliže byly přítomny i v nějaké nacionalistické organisaci, které byl car patronem. Ale vinit z nich cara nebo tvrdit, že je zavedl, to je nehoráznost. Ano, v době jeho panování mu jeho administrativa předložila padělek (jehož autor dodnes není znám), zvaný Protokoly sionských mudrců. Car uvěřil, že je to pravé - tehdy! Kdo mu to bude vyčítat, jestliže tomu ještě dodnes věří celá řada těch, kteří tomu věřit chtějí?

198281

27.08.2009 11:29

Nadávka „bílá svině“ nemá rasový podtext

RE: Logika soudce

Vodník 83.?.?.?

A co oslovení "svině puntíkatá"? To je o.k.?

198787

27.08.2009 12:58

Nadávka „bílá svině“ nemá rasový podtext

RE: Logika soudce

Vodník 83.?.?.?

Já si taky nemyslím, že ten čin byl motivován rasisticky, vypadá to na nějaké třenice mezi podnikatelskou mafií. Když sejmete zloděje, kterého načapáte doma při krádeži, je to sice trestný čin, ale teprve když mu řeknete "ty svině černá" (je-li to cikán), dostává Váš trestný čin ještě rasový podtext nebo snad ne? Myslím, že tak se měl hodnotit i tenhle případ.

198800

27.08.2009 14:27

Nadávka „bílá svině“ nemá rasový podtext

RE: Logika soudce

Vodník 83.?.?.?

Aha, myslel jsem, že "rasový podtext" je nějaký terminus technicus, odlišující od "rasový motiv".

Ono je totiž těžko říct, když se pobijou cikáni se skinama, zda se jednalo z té či oné strany (popř. obou) o "rasový motiv", jako takový ho ale pravidelně hodnotí soudce, když dostane na budku Rom. Naopak přepadení bílého cikány je víceméně vždy "jen" loupežné přepadení (a to jsem ochoten věřit, že v obou rtěchto situacích to většinou tak je).

198807

28.08.2009 17:35

Kouzlo magického trojúhelníku

Nevím...

Vodník 83.?.?.?

“Duch hlubiny nikdy neumírá” je nejtajemnější verš Tao Te ťingu. “Duch” a “hlubina” prý zde znamenají “jin” a “jang”. Ano, jedná se o něco jiného, ale není to jen zdánlivé? Nemá snad žena v sobě taky dva póly mezi kterými osciluje? Nemáme snad - kromě “Apollon/Dionysios” nebo “duch/hlubina” - ještě celou řadu dalších polarit, jimž je jin/jang společným symbolickým vyjádřením? Není pak ve vztahu muže a ženy výsledek závislý na posici mezi oběma póly různých polarit u OBOU partnerů? Ta redukce na trojúhelník mi připadá zjednodušující.

Sohlasím ovšem s p. Lhotákem, že moderní věda o vztazích mezi lidmi zná pouze povrchnosti a projevy, nezná principy a vztahy s universaliemi a proto nic nevyřeší.

198885

28.08.2009 18:33

Memorandum prvej ponovembrovej generácie slovenskej mládeže

RE: Memorandum cz

Vodník 83.?.?.?

>Polistopadová česká mládež podporuje mafiánskou modrostranu
>a je spokojena

Tak to prostě není pravda!

Bylo by také zajímavé vědět, za jakou část slovenské polistopadové mládeže to memorandum mluví.

198891

28.08.2009 19:50

Kouzlo magického trojúhelníku

RE: Nevím...

Vodník 83.?.?.?

No víte, ono "moderně formulovat" ještě neznamená rozumět. Nicméně můžete mít pravdu, já v jungiánské psychologii nejsem doma... [zahanbení]

198902

03.09.2009 12:08

Jsem extrémista

Oceňuji autorovu osobní statečnost...

Vodník 83.?.?.?

...a ačkoli s některými názory souhlasím a jiné považuji za naprosto nepřijatelné, přesto trvám na tom, že má svobodu je hlásat. Snad s výjimkou tam, kde omezuje náboženskou či sexuální svobodu ostatních. V žádném případě bych nedovolil, aby se dostal k moci a ze státu, ve kterém by on a jeho strana zvítězili v demokratických volbách (popř. se chopili moci putschem) bych okamžitě emigroval!

199459

15.09.2009 10:00

Děkuji České televizi

Člověk nemůže chtít všechno

Vodník 83.?.?.?

Já jsem slyšel, že je lepší nedávat nikdy a za žádnou cenu souhlas k nějaké reportáži! Vždycky to zmanipulují podle svých potřeb. Nakonec jsme toho svědky v drobnější formě dnes a denně na internetových diskussních forech.

Na druhou stranu je nejen dobře, že je širší veřejnost o případu vůbec uvědoměna, ale nedali si dobrý pozor (nebo že by sabotage? [mrknutí jedním okem] ) a použili zcela bezelstně termínu "myšlenkové zločiny". Každému čtenáři Orwella musela v tu chvíli v hlavě zablikat červená lampa. [velký smích]

200369

15.09.2009 15:42

Děkuji České televizi

RE: PRODEJ TRIČEK

Vodník 83.?.?.?

Naopak: nosit tričko "NEPOPÍRÁM HOLOKAUST" Na to by nikdo nemohl nic říct, ale kdyby jich bylo příliš, tak by je možná museli začít zakazovat. [chechtot]

Spíš bych zkusil tričko "GULAG JE VÝMYSL" - předpokládám, že byste to přežil ve zdraví mnohem déle, ba úplně. [mrknutí jedním okem]

200401

15.09.2009 20:40

Děkuji České televizi

RE: ústava na toaletním papíru, popření základních práv člověka

Vodník 83.?.?.?

Rovnice "squateři = smažky = parasiti" je stejně debilní jako "kritici Israele = antisemiti = nacisti". Ano, často se to kryje, ale není to totéž. Navrch jsem si všiml, že hulení trávy s železnou pravidelností kritisují periodičtí ožralové a téměřalkoholici - že bychom z toho taky udělali rovnici? Co říkáte? Za svou osobu radši kommunikuji s lidmi, co občas hulí, než s vychlastanci.

Ta slečna je hezká a to, čím se živí/živila, nemá s pointou článku co dělat. Pokud jste ji tím chtěl shodit, tak u mě se Vám to nepodařilo.

200418

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,02 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,40 Kč
Kanadský dolar
16,91 Kč
Australský dolar
16,19 Kč
Švýcarský frank
24,15 Kč
100 japonských jenů
21,05 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,14 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 714,14 Kč
1 unce stříbra
510,34 Kč
Bitcoin
424 563,87 Kč

Poslední aktualizace: 24.11.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 718 930