Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané MedaBeda

Nalezeno 2368 příspěveků, 142 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

15.08.2010 23:11

Kdo je autorem Protokolů sionských mudrců?

RE: Jde o obsah, ne?

MedaBeda 77.?.?.?

Evidentně jste v koncích. Dobře Vám tak, katolíku-nekatolíku. [cool]

226355

16.08.2010 07:38

Kdo je autorem Protokolů sionských mudrců?

RE: Jde o obsah, ne?

MedaBeda 62.?.?.?

No, máte to pěknou odbočku, od poznámky o Chazarech a jejich údajné inflitraci (na ohodnocení tohoto Vašeho výroku použiji nyní Vaše slova: "balast", "tzv. fakta" ) k rozboru toho, co mají náboženství Knihy společného či nikoliv.

"Mojžíš, je v Koránu uvedena více než stokrát, zatímco o Ježíšovi jsou pouze čtyři zmínky."

Vy studujete Korán? Zajímavé. To byste si mohl pamatovat, že Ježíš a Marie se v něm těší zvláštní úctě. I s vírou v Ježíšův druhý příchod.

"měli- společně s muslimy- silné pochybnosti o křesťanství"

To já mám taky, a jsem Slovan [smích] Dokonce ani nevěřím, že je křesťanství vytvořeno na bázi tzv. Bible, resp. Nový zákon (a posléze i Talmud) vidím jako konstrukt k ovládnutí Tanachu, přizpůsobení jej cizorodému (duálnímu) myšlenkovému úzu. V tomto s karaitskými židy odmítajícími Talmud souhlasím.

"tak se tu Méďo mějte s Pánem Bohem. Ne s tím Trojjediným, ten vám, stejně jako muslimům, nic neříká."

Trojjedinost je koncept, model pro jistý úzus myšlení, rozvinutí jistých kategorií pro jisté cíle. Nikoliv daná realita. Takže mi je to srdečně jedno.


"Stačí se podívat na zásadní protiklady těchto náboženství."

Pro mocné žádný protiklad neexistuje, neboť je jimi vytvářen. Čistě účelově, pro ovládání mas.Mám se tu nicmnéně dobře, abych Vám odpověděl na Vaše přání v předposlední větě. Pan editor vytvořil solidní web na výměnu informací. Obsahově bych to sice do značné míry vyměnil, jsou často zdrojovány pochybné weby, ale jinak perfektní. Co do formy i do nástrojů.

226366

Posuňme to ještě dále: Ve WTC dne 9.11.2001 nikdo nezemřel. Předem vyklizený prostor řízené demolice, dotvoření letadel na snímcích v animátorských studiích, neexistence pozůstalých po údajných obětech, o to více snaživé herecké výkony těch, kteří jsou za ně vydáváni...

SEPTEMBER CLUES. The Central Role of the News Media on 9/11

předtočená katastrofa - snímky různých TV vysílané ve stejném čase ze stejného úhlu (špatná časová synchronizace - kouř se liší)
Vložený obrázek

a mnoho dalšího...Vítejte ve virtuální realitě. [cool]

226374

16.08.2010 13:56

Kdo je autorem Protokolů sionských mudrců?

RE: Priama demokracia vs. priama teokracia.

MedaBeda 62.?.?.?

"V Německu byla společnost "Watch Tower Society", zastřešující přes 25000 svědků Jehovových, zákonně uznána jako korporace v roce 1921. Ale již v dubnu 1933 zabrala policie její majetek v Magdeburku a uzavřela její kancelář. Důvodem bylo udání, že se zde provádí komunistická činnost s cílem svržení nacistického režimu. Prohlídka zabaveného majetku však neposkytla žádný důkaz k obviněním a majetek byl po třech dnech (28.dubna) navrácen a 3. května bylo stíhání zastaveno. Již 28. června byli ale svědkové opět zakázáni,jejich majetek znovu zabaven a "odbočka" (německé ústředí svědků Jehovových) na příkaz ministerského předsedy Hermanna Göringa uzavřena. Jako důvod státní orgány uvedly pobuřující propagandu proti církvi a státu, která se zde měla konat pod pláštíkem vědeckého a biblického bádání.

Na tuto událost reagoval tehdejší prezident světové "Watch Tower Society" Joseph Franklin Rutherford tím, že říšskému kancléři Adolfu Hitlerovi odeslal po sjezdu svědků Jehovových v Berlíně ve dnech 25.-28.6.1933 dopis. V něm ho oslovuje "Velevážený pane říšský kancléři" a píše, že "Badatelé Bible usilují o tytéž mravní cíle a ideály, které proklamuje vláda nacistického Německa". Zároveň Hitlera ujišťuje, že "náboženské cíle Badatelů Bible jsou v plném souladu s náboženskými cíli Německé říše". Rutherford se také odvolává na 24. programový bod NSDAP , který zaručuje svobodu vyznání, a žádá Adolfa Hitlera o navrácení majetku a budov v Magdeburku."
zdroj

[cool]A.H. a křesťané- dokonalá fraška:

"That there was an understanding between Cardinal Innitzer and Hitler, who made his usual glib promises to respect and protect the Church, nobody denies. When Hitler marched into Vienna on March 13, 1938, all the church-bells in Austria rang, and a Swastika flag waved over the ancient Cathedral. Two days later Innitzer had a cordial interview with Hitler, and the cardinal and four of his leading bishops issued a manifesto summoning all Austrians to vote for Hitler in the coming plebiscite. The cardinal wrote "Heil Hitler" after his signature."

"Hitler expressing his Christian beliefs on signing the Concordat Between the Holy See and the German Reich"


Vložený obrázek
The signing of the Reichskonkordat on 20 July 1933. Left to right: German Vice-Chancellor Franz von Papen, representing Germany, Giuseppe Pizzardo, Cardinal Pacelli, Alfredo Cardinal Ottaviani, German ambassador Rudolf Buttmann
zdroj

Čím více do toho pronikám, tím více se bavím [velký smích] (o nějaké hledání viníků na rozdíl od řady čtenářů Zvědavce mi nejde, už jen čistě o zábavu) [chechtot]

226377

16.08.2010 16:57

Kdo je autorem Protokolů sionských mudrců?

RE: Priama demokracia vs. priama teokracia.

MedaBeda 77.?.?.?

"J. F. Rutherford, prezident Watch Tower Society, poslal 9. února 1934 Hitlerovi protestní dopis"

Ten pán měl docela pěkné názorové veletoče. Nejdřív podlézal, pak vyhrožoval. Dnes se tomu říká převlékač kabátů [smích]

226384

16.08.2010 18:49

Kdo je autorem Protokolů sionských mudrců?

RE: Priama demokracia vs. priama teokracia.

MedaBeda 77.?.?.?

"Jehovoví svedkovia sú na celej zemi jediní, schopní sa postaviť proti totalite, pretože zastupujú zvrchovaného Boha Jehovu."

A kdo se postaví proti totalitě Jehovy? Na jednu stranu pláčete nad Chazary, na druhou stranu byste tu stavěl jehovistické NWO. Vaše příspěvky jsou tím nasáklé až po okraj. Že se uváděný koncept navenek staví humanisticky, na věci nic nemění [smích]

226392

Se mnou? Skrmit, k ničemu jinému se evidentně nehodím, soudě reakcí kř. plebsu [velký smích]

226393

16.08.2010 18:54

Kdo je autorem Protokolů sionských mudrců?

RE: Priama demokracia vs. priama teokracia.

MedaBeda 77.?.?.?

Mají stejné kořeny. Je jedno jestli to táhne papež na římském trůně, nebo jiný následovník fascinovaný vizí celoplanetárního křesťanství. Obojí potřebuje zahrabat na tři dny po krk pod zem a nechat o hladu. [cool]

226394

16.08.2010 19:21

Kdo je autorem Protokolů sionských mudrců?

RE: Priama demokracia vs. priama teokracia.

MedaBeda 77.?.?.?

emo doprovodem... za zády [velký smích]
Vložený obrázek

PS: troška humoru neuškodí, likviduje veškeré vzorce strachu, z chazarů, sionistů, róčildů i jezovitů [smích]

226396

„Globální válka proti terorismu“ (GWOT) namířená proti Al-Kaidě a započatá po 9/11 se vyvíjí směrem k plnohodnotné „válce náboženství“, „svatému křižáckému tažení“ namířenému proti muslimskému světu. Říká emeritní profesor ekonomie na katolické University of Ottava, Michel Chossudovsky, hojně na zdejší platformě přebíraný.

Nezbývá, než se usmát a klasifikovat tento článek spolu s dalšími jako šíření poplašné zprávy, jenž lze v klidu zařadit mezi novodobou válečnou propagandu, ne nepodobnou tomu co známe z běžných médií.

Mainstream i alterstream jsou opět dvěma stranami téže mince. A je úplně jedno, na které straně kdo stojí. Dělají pro stejného pána - lidskou hloupost.


To už by si pan editor měl konečně uvědomit. Soudě obsahu článků za poslední měsíc, paranoia prudce narůstá. Dokud to sype, není se čemu divit, dav čtenářů dychtí po emocích a rád si za ně připlatí. Ovšem kde jsou emoce, mizí argumenty. A nastupuje bulvár.

[cool]

227210

01.09.2010 14:28

Šílený vrah nebo něco jiného?

RE: Jak je to ve skutečnosti s cikány?

MedaBeda 62.?.?.?

>"Žádná integrace není možná!!! Až tu toho šmejdu bude víc než nás, co se bude dít? Necháme si rozvrátit zemi, kde žijeme již po tisíce let?"

"Od první čtvrtiny 15. století se podle dochovaných zpráv začali Romové objevovat ve střední a západní Evropě. Mnohdy byly při svém putování romské skupiny vybaveny ochrannými glejty vladařů. Jedna z těchto listin vydaná císařem Zikmundem na Spišském hradě v roce 1423 zaručovala "vojvodovi" Ladislavovi a jeho lidem svobodný průchod zemí a dávala Ladislavovi právo na souzení sporů uvnitř komunity. Jiná listina, vydaná ve Španělsku v roce 1425, zaručovala volný pohyb skupině hraběte Michala a osvobození od placení cel a poplatků."
zdroj

"Nejvyšší nárůst počtu Vietnamců v ČR můžeme zaznamenat mezi lety 1979 a 1985, kdy na základě mezinárodní dohody do Československa přijelo kolem 30–35 tis. vietnamských občanů, z toho dvě třetiny pracovaly v dělnických profesích. Jednalo se o především o žáky středních odborných učilišť, stážisty a praktikanty."


Romové jsou tedy u nás již 600 let.
Vietnamci 30 let.

A rozdíl? Markantní. Kolik máme v ČR romských večerek? Tržišť? Kamenných obchodů? S dlouhou otevírací dobou jako u Vietnamců?

"Vietnamští rodiče vždy chtějí, aby jejich děti studovaly. Dosažené vzdělání dítěte silně posiluje prestiž celé rodiny. Starší válečné generace měly těžký život a málokdo mohl studovat na vysoké škole, proto teď vkládají do svých dětí naděje a jsou ochotny se obětovat a věnovat se jim ze všech sil.

Romské děti jsou vytíženy rodinnými povinnostmi, jak ještě uvidíme dále. Např. starší sestra v rodině dělá téměř vše za své sourozence, na sebe má mnohem méně času. Nezřídka se tedy stává, že má ve škole horší prospěch. Přesto platí, že romské dívky, více vedené k poslušnosti i v rodině, jsou ve škole většinou úspěšnější než romští chlapci."
zdroj


Souhlasím tedy s Tebou přinejmenším v tom, že s integrací Romů (Cikánů) je velká potíž. Fungují na principu rodových klanů.(viz také profláklá hláška "Je ti dvacet, nás je taky dvacet." [velký smích] )
Jako jedinci nejsou na rozdíl od Vietnamců plnohodnotně fungovat. Vzdělání jim navíc nic neříká, čest výjimkám. Tyto však už často neumí svoji původní řeč, nedodržují zvyky atd., takže za svoji integraci platí ztrátou národní identity. Zda to jde řešit jinak, aby Cikán uměl např. česky, romsky a anglicky, udržoval rodinné tradice, přitom se cítil českým občanem, měl práci a třeba o víkendech muzicíroval.. nevím.

Co však jinak? Jít francouzskou cestou?

Vložený obrázek

227244

01.09.2010 15:34

Americké svaté křižácké tažení proti muslimskému světu

RE: :)

MedaBeda 62.?.?.?

"Je pak lidskou hloupostí když hrají své role v divadle a vůbec si neuvědomují, že hrají nějaké divadlo?"

Vložený obrázek

"Je pak lidskou hloupostí když hrají své role v divadle a vůbec si neuvědomují, že hrají nějaké divadlo?"

Vložený obrázek

"Je pak lidskou hloupostí když hrají své role v divadle a vůbec si neuvědomují, že hrají nějaké divadlo?"

Vložený obrázek

"Je pak lidskou hloupostí když hrají své role v divadle a vůbec si neuvědomují, že hrají nějaké divadlo?"

Vložený obrázek

"A není to také třeba o tom, že akce vyvolává odpovídající reakci?"

Je-li programová idiocie odpovídající reakcí, pak jste se trefil.
Buď jsme svobodní - schopní reakci adekvátně usměrnit, anebo jsme jen připitomělé automaty, z kterých vyleze to, co do nich podle plánu hodíme.


"Jak nebýt hloupým?"

Stát se skutečným disidentem ducha, ochotným znovu a znovu přehodnocovat informace. Nevkládat emoce tam, kde mají padat pádné argumenty. Neplácat si po rameni tam, kde nikdy nebyly.

Nenávist a strach musí zmizet. A co vidím zde?

"Je pak lidskou hloupostí když hrají své role v divadle a vůbec si neuvědomují, že hrají nějaké divadlo?"

...žaluje...
...mlčí o střelbě...
...trvá na výstavbě ilegálních osad...
...Talmud...
...dostanou náramky...
...chystá se napadnout...
...útoky mají zmařit...
...Joch...
...Nečas...
...šest mrtvých a 40 zraněných...
...vystřelil raketu na dům plný žen a dětí...
...prošlé léky...
...bombardér...
...masivní manipulace sionistických lobby americkým tiskem...
(Rubrika ve zkratce)


"Co s tím chcete dělat ? Nevěřit nikomu a ničemu ?"

Věřím tomu, kdo nerozděluje svět na černou a bílou. Věřím tomu, kdo zvenčí nepřilévá olej do ohně tam, kde je napětí. Věřím tomu, kdo je ochoten pochopit druhého.
Kritické myšlení. Vím, přes noc se to naučit nedá.


"Vzdát se odpovědnosti za ty, kteří jsou na Vás závislí a které musíte coby kolečko v soukolí živit?"

Typická česká bolístka. Žrádlo a "odpovědnost" versus tvrdá realita. Na to si ale musí odpovědět každý sám.

"Řekněte nám, kde je tedy Vaše místo?"

Rovnováha. A její stálé testování na obou stranách. Nutit myslet a argumentovat. Respekt k druhému. Hledat obsah, nikoliv formu. Stačí?


"Je otázkou jestli není ovšem akce i reakce pod kontrolou jedněch a těch samých."

Lidské hlouposti, vyvolávané antagonismem různých zájmových skupin. A také autocenzury. Nikdo hmotný za tím nestojí.

227254

01.09.2010 15:54

Socialismus a filmová kultura

RE: Opravdu nevim o jake socialisticke kulture zde jedname,pravda je jina.

MedaBeda 62.?.?.?

Slovo: kádrovák

Význam:
Úředník v továrně, zemědělském družstvu, na úřadu... Udržoval a doplňoval tzv. osobní kádrové materiály. Spolurozhodoval o přijetí do zaměstnání, o studiu na škole, vydání devizového příslibu apod. Kádrovák byl spolehlivým členem KSČ.

zdroj

"Klasickým příkladem kádrování je zjišťování původu: nejprve rasového, později třídního. Obojí má srovnatelnou závažnost."
zdroj

"Kádrový pracovník byla osoba, vždy člen KSČ, pověřena najímáním a propouštěním zaměstnanců v běžných (nevojenských) organizacích. Byl civilní obdobou vojenského politruka. Většinou měl titul Zástupce ředitele pro kádrovou práci apod."
zdroj

"Politický komisař (též osvětový důstojník či politruk) byl zástupce velitele útvaru (nebo jednotky) pro politickou práci. Byl to důstojník (původně zpravidla nevoják), který dozíral na velitele i celou jeho jednotku. Původním smyslem této funkce byl dozor nad bývalými carskými generály přijatými do Rudé armády, plné podřízení této armády stranické kontrole a udržování vysoké úrovně patřičného ideologického uvědomění mezi vojáky."
zdroj

227257

"Očitým svědkem jsem samozřejmě nebyl, sledoval jsem to v práci na televizi."

No vida. Docela jste mě zklamal, měl jsem o Vás vyšší mínění.

227274

01.09.2010 18:59

Americké svaté křižácké tažení proti muslimskému světu

RE: :)

MedaBeda 77.?.?.?

"Tito mudrci se rozhodli dobýt svět pro Sión lstí symbolického hada."

Kdybyste raději studoval Védy, jak jsem Vám radil...


-
Ale když Vás mermomocí fascinují hadi (mohl byste se stát třebas śivaistou, tam byste dostal řádnou školu života, žadné mazání medu kolem úst), tak uroborosa bych tu měl, je na pamětní minci papeže Řehoře XIII.

Vložený obrázek


Mudrci se Siónu jsou výtahem z dobové beletrie s nádechem fantastična a katolické dobové propagandy. Dělat z nich fakta vyžaduje buď hloupost, nebo cílevědomé ovlivňování diskutérů žádaným směrem. Na jeho konci, věřte mi nebo ne, budou stovky, tisíce, možná více mrtvých.

Takže nechcete-li mít na svědomí spoluvinu, kterou nikdy nesmyjete, radím Vám dobře míněným: zanechte toho. Ten čas už je blízko. Z diskuse se mnou vycouvat lze. Se svědomím už těžko.


[cool]

227276

02.09.2010 08:19

Americké svaté křižácké tažení proti muslimskému světu

RE: :)

MedaBeda 62.?.?.?

"Méďo jestli Vy nejste tak trochu popíračem [velký smích] "

Byl jsem snad za ta léta, co tu jsem, snad něčím jiným?


Nároky na Izrael?

Gándhí to řekl jasně: Nechť každý učiní svojí vlastí zemi, ve které se narodil. S ním v tom do jisté míry souhlasím.

Což v případě židů a jejich politické odnože zvané sionismus není kvůli historickému křesťanskému antisemitismu prostě možné. Také bych se nenechal zabít a bránil se zdivočelým tendencím.

Co ale s tím? Řada židů jsou konvertité či jejich potomci. Tedy bez historického nároku na Izrael. Řada židů jsou bývalí dobyvatelé Palestiny. Tedy opět můžeme pochybovat, či přímo jejich nárok zpochybňovat.

Malá odbočka: proč sakra řešíme stále jen Izrael? Vzdálený tisíce kilometrů? Nesnažíme se tak zastřít problémy ve vlastním prasečáku? Nebo alespoň lépe reflektovat situaci např. v Kosovu (je pro nás mnohem aktuálnější) Chápu že téma je dráždivé, s pikatní příměsí všeho možného (novodobá antižidovská scifi, která se dobře čte a o to lépe platí, a ještě přináší pocit jisté výlučnosti, že máme informace, které jiní nemají; iluze že vidíme "šedým eminencím" za oponu), ale ruku na srdce: směřuje pouze k obviňování.
Nikoliv k řešení problému. Naopak, jeho zhoršování.

Řešení existuje jediné. V případě Izraele se židé i muslimové musí prostě dohodnout. Neexistuje alternativa. Některé státy či jednotlivci ale mír na BV nechtějí. Proto přilévají olej do ohně. Stupňují napětí na obou stranách (mainstream i alterstream). Neumějí zprostředkovat dialog, řešit situaci.
Úvahy o historicitě Izraele, Davida, Ježíše jsou pro argumentaci o současné situaci liché. Ti lidé v ně prostě věří. A s touto vírou, nikoliv s historicitou daných jevů, se musí zacházet jako s faktem. Já také nepřesvědčím pana Quida, aby studoval Védy, když tu o nich neustále žvatlá. Protože jemu stačí víra, v interpretátora a cenzora těchto textů, zakladatele sekty, jejíž ideje jsou panem Quidem nekriticky šířeny. Případně také překladatele do češtiny (i překlad je totiž výklad). Argumenty zde nehrají roli. Víra ano.


Klíč je v dialogu. Pokud má editor tohoto webu kuráž (když je ochoten si jít za své názory podle svých slov sednout) ať zprostředkuje dialog (ev. spolupráci) mezi Palestinci a Izraelci, pro začátek v malém - v ČR. Mnozí další mu v tom mohou pomoci. Jedině tak mi dokáží, že mají vůli a záměr problémy řešit, nikoliv je stupňovat.
Nebo není-li editor antisemitou, z čehož jej obviňují jeho oponenti, ať se stane členem Ligy proti antisemitismu. Může tak uplatnit svůj přímý vliv a erudici v této organizaci. Pokusit se pochopit i druhou stranu. Případně usměrnit některé její tendence vlastním pohledem.
S nenávistí a strachem to jde však těžko.

227316

02.09.2010 08:26

Socialismus a filmová kultura

RE: Sovák. Dietl

MedaBeda 62.?.?.?

"Je videt ,ze o zidech a zidovstvi noc nevite"

Kolik jich osobně znáte Vy, pane Nohejle?

227317

02.09.2010 13:24

Americké svaté křižácké tažení proti muslimskému světu

RE: :)

MedaBeda 62.?.?.?

"I Vy sám cíleně ovlivňujete diskutéry určitým směrem. "Vyvoláváte emoci vůči sionistům. Já vím, že sionisté nejsou židé."

To je problematické. Někteří židé sionisty jsou, nenechte se mýlit. Stejně tak jsou některými sionisty i muslimové, a křesťané. Jde o ideologicko-politický postoj, ke kterému jeho kritici přimísili účelovou aroganci jeho představitelů, či zastánců. Takže to tak jednoduché není.
Co se týče mě - vyvolávám, či jsem vyvolával. ANO. Ale s odstupem času si uvědomuji, že jsem udělal chybu. Zdali je odpustitelná (nebo ještě lépe - napravitelná) či nikoliv, si nejsem v důsledcích vědom. Třebas jsem nevědomky už nějaký zločin zavinil. Necouvám před tím. Třeba to tak je. Jediné, co si z tohoto mohu odnést jako ponaučení, je odmítnout tak dále jednat. K tomu jsem dozrál po delší době řešení gordického uzlu zvaného MY a ONI. V posledních dnech.

Odmítnu tak dále jednat, bez ohledu na to, zda adresát bude sionista, žid, či můj oblíbený katolík nebo jezuita.

Proto se snažím alespoň nějak svá tvrzení dokládat. Odkazovat na zdroje. Existující, a dohledatelné. Dát věci do souvislosti.

Z té mi vypadlo, co už jsem napsal. Že nic jako ONI neexistuje. Jsme to MY, se svou nenávistí, strachem, autocenzurou a kádrováním (generalizací).

I se sionistou se dá domluvit. I s ním můžete jít na sklenku vína. On má své motivy, zájmy, Vy máte také svoje. Stačí podiskutovat o tom, v čem se shodují, a v čem liší. A v závislosti na tom se eventuálně dohodnout, co dál.

"Jste pro ně antisemita a můžeme debatovat nad slovem antisemita jak chceme."

Tím bych si nebyl jist. Někteří jistě takoví, jak píšete, jsou. Ale mám za to, že jinak budou na toto téma reagovat s někým cizím, a jinak, když to uslyší od někoho, koho nějaký ten pátek znají osobně. Prostor diskutovat se otevírá i tam, kde se člověk často domnívá, že není. Vše je o zájmech a dohodě. Máte už Vy sám definované ty svoje? To dle mého zjištění často bývá kámen úrazu - neschopnost definovat svoje vlastní (třeba i jen osobní) zájmy, vede k hospodským řečem a útokům na ty, kteří této definice byli schopni. Zástěrka vlastní neschopnosti. Ať už myslet, či prostě jednat.

"Možná, že jsou důkazy o původu Izraelců a o nároku na Izrael mnohem relevantnější než nějaké "pohádky" o sionských mudrcích". O tom to ale není. Jde o efekt, který svým prezentovaným názorem vyvoláte."

Kdo seje vítr, sklízí bouři. Kdo zaseje bouři... to aby byl okem hurikánu...

Ne, skutečně navím, nakolik moje vyřčené znamenalo slyšené, nakolik toto slyšené znamenalo pochopené, a nakolik toto pochopené znamenalo přijaté. Ať již ve věcech negativního, či pozitivního charakteru.

227342

02.09.2010 13:25

Americké svaté křižácké tažení proti muslimskému světu

pokr.

MedaBeda 62.?.?.?

Avšak, nemusím tak činit dál. Ani obviňovat, ani diskutovat. To první pomalu mizí. To druhé mi ještě možná nějaký čas vydrží. I když jsem hůl nad směrováním Zvědavce lámal už několikrát.


U Vás si Vážím, že moje myšlenky skutečně čtete, a jste schopen je věcně neideologicky reflektovat. Děkuji Vám za to, dlouho jsem čekal na takovouto diskusi. [smích]

227343

03.09.2010 07:35

Socialismus a filmová kultura

RE: Sovák. Dietl

MedaBeda 62.?.?.?

neodpověděl jste mi

227419

03.09.2010 07:57

Americké svaté křižácké tažení proti muslimskému světu

RE: :)

MedaBeda 62.?.?.?

Díky za odpověď. Zareaguji takto:

"neměli bychom se pacifikovat argumentací, že my na jejich místě bychom jednali stejně"

My už tak jednáme.
Máme mediální moc. Manipulujeme davy. Vytváříme pro ně mytologizovaný obraz nepřítele. Vnášíme emoce strachu a nenávisti. Brojíme k aktivizaci proti .... (dosaďte si sám) A přitom si sami nejsme schopni vyvézt vlastní prasečák. Změnit sami sebe. Ouha.

"Nesouhlasím tedy s tvrzením, že ONI neexistují. Existují a zcela prokazatelně. Mají peníze, moc a vliv a logicky je využívají. My je nemáme. MY nejsme tedy ONI."


Víte kdo dělí svět na MY a ONI? (jsme to my sami).
Tady nejde o peníze. Ale o moc informací. A tu má každý jednotlivec, zejména na internetu. Tu moc mám já, Vy, kdokoliv jiný. Nezdá se to, ale má. A co se stane, když vytvoříte pojem ONI. Něčím už se naplní, při troše schopností. A to je problém - vytváří se umělé mýty, nafukují emoce, a poté už jen šijí uniformy. Příkladů bych zde našel dost, osvětových důstojníků se "správně" zdůvodněnými verbálními agresemi. Proto jsem už opatrnější při jakémkoliv dělení.

Divide et impera je v tomto ohledu nesmrtelné.Rozumíte mi?

PS: Máte definovány svoje zájmy? Lecjak by to mohlo pošoupnout řešení situace.

227421

03.09.2010 08:22

Americké svaté křižácké tažení proti muslimskému světu

RE: :)

MedaBeda 62.?.?.?

Hra na zlýho a hodnýho policajta. Fuhrer měl také svoje idoly.

Vložený obrázek
Vilém Pruský německý korunní princ (rod Hohenzollernů)


(v této souvislosti se zamýšlím nad skutečným účelem těchto mužů na svých postech: Adolf Hitler, Benito Mussolini, Francesco Franco, Ante Pavelić, Jozef Tiso, Miklós Horthy, Philippe Pétain, Juan Domingo Perón... ideologicky se patří i Oswald Mosley či Gerald L. K. Smith...)

Mají společného jmenovatele.

227423

03.09.2010 15:09

Americké svaté křižácké tažení proti muslimskému světu

RE: jean

MedaBeda 62.?.?.?

Ne každá ovce je spokojená se svým košárem. O to víc potěšující je zjistit, že existují i takové, které jsou ochotny ho bránit do posledního dechu.

"Aby člověk mohl rozvinout svou inteligenci, musí na začátku pochybovat. Pochybování není ale na místě..."

Tím je řečeno vše. Sváhá!

227442

07.09.2010 15:42

Socialismus a filmová kultura

RE: Sovák. Dietl

MedaBeda 62.?.?.?

mám dojem, že pokus o diskusi s robotem mi jen bere čas [oči v sloup]

227693

07.09.2010 15:51

Spravedlivý stát

RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*

MedaBeda 62.?.?.?

"Tisíciletími ověřený řád pro štastný život lidských bytostí je popsán ve Vedách."

Např.? [smích]


"Dále čtyři Védy:Rg,Jadžur,Sáma a Atharva"

Tak schválně, která pasáž z některé z nich se Vám nejvíce líbí? [cool]


"Současná civilizace tedy se zalíbením naslouchá dekadenci všeho druhu, a dostatečně si neuvědomuje, že za svoje chyby bude tvrdě platit, podle nesmlouvavých a tvrdých zákonů hmotné přírody."

Prorocká slova pane Quido, co se jimi pro změnu začít řídit a neplácat hovadiny?: "Aby člověk mohl rozvinout svou inteligenci,musí na začátku pochybovat. Pochybování není ale na místě, jsou-li informace přijímány ze správného zdroje.Krišna říká v Bhagavad-gítě,že pochybování o slovech autority je příčinou zkázy."

227695

07.09.2010 17:22

Spravedlivý stát

RE: Svet jde uplne jinou cestou, nez jakou bychom si prali, zlo vitezi, kam jen pohlednete.

MedaBeda 77.?.?.?

musíš změnit lokál aristokrate, řada loupežníků z kopců už předvedla lepší průvod, než amatéři koukající lačně po holubech, padajících "mocným" z nosu [velký smích]

227703

07.09.2010 18:58

Židé v Íránu jsou na tom mnohem lépe, než Palestinci v Gaze

RE: Zřejmě bude nezbytné

MedaBeda 77.?.?.?

"No to mě povalilo!!!!!!"

Nedělejte se, svoji pravidelnou dávku emocí jste dostal, tak buďte spokojený [velký smích]

227710

08.09.2010 00:23

Spravedlivý stát

RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*

MedaBeda 77.?.?.?

Obecné věci máte nabiflované nazpaměť tam i zpět. K věci už ochoten diskutovat nejste.

Dharmašástru nějakou přečtenou máte? V tom mám mezeru (mimo tematicky související Kautiljovu Arthašástru, která mi bydlí v knihovničce), aspoň bych se od Vás konečně něco relevantního dověděl, ale tuším, jaká by od Vás asi byla odpověď po sebrání zbytku sebevědomí na nadatlení několika řádků pro mě.


"nesmysly o duchovní vědě plácáte vy"

Věda a víra jsou dvě různé věci. Vy propagujete slepou víru a zašťitujete ji vědou. Humorné. Věda není víra. To si prosím zapamatujte.

Žádnou Védu (či alespoň nějakou její jednotlivou bráhmanu, áranjaku či upanišadu) jste pochopitelně nečetl, jinak byste mi odpověděl na otázku, na což marně drahnou dobu čekám. Gramatika sanskrtu, texty v původních jazycích, nezávislé hloubání, ... nic z toho Vám nic neříká. Ale nekriticky papouškovat cizí jednostranně prezentované a sektářsky deformované myšlenky... to je terno.

Pouze tu donekonečna omíláte Bhágavadgítu jako součást eposu Mahábhárata a Bhágavata puránu čili Šrímad Bhágavadatam. To Védy nejsou. Ty jste zdařile vyjmenoval jednotlivými názvy (učivo střední školy - literatura), ale nic bližšího k nim nesdělil. Natož ocitovat nějakou pasáž, a vyjádřit k ní svůj názor.
Papouškovat umí i cvičená opice. Já hledám Člověka.

"Pro mě vaše názory, týkající se duchovního vývoje nemají vůbec žádnou cenu"

Slepá víra se potřebuje utvrzovat, já jsem pouze nástrojem.
Ve výsledku jsem jak vidno kontaproduktivní k svému původnímu záměru, ale když už, tak se vším všudy. Ke Krišnovi už se ale nedostanete. Zvědavec Vás pevně upoutal u světských záležitostí [velký smích]

"Nechtěl jsem a nechci s vámi diskutovat".

Krčit se u zdi, to by Vám šlo. Až dojde na "horší" věci než je diskuse, co budete dělat potom? Teď přijdete o bábovičku, kterou stejně vezme vítr (životnost krišnovských konvertitů je dle mých rozhovorů s nimi cca 3 roky) . Co až dojde na reálné hrozby či životní překážky? Sesypete se?

"Povyšuje se i nad slova Bhagavad-gíty."

V čem konkrétně? Nezaměňujte prosím Prabhupádu s Bhágavadgítou. Máte v tom zmatek.

Jde-li o povyšování se nad slepou víru, tak na to vemte jed.

Jsem učitel asurů i vétálů
z lebky popíjím nápoj nesmrtelnosti,
zkrvaveným mečem stínám vaišnavy
okovanou botou dupu po jejich květinách,
modrého boha upoutal jsem k pluhu,
by zoral to, co jeho ovečky nebyly schopny,
milenky jeho svedl jsem do jedné,
však žádná neměla v sobě Život,
jak moje milá MaháKálí...


[cool]

227733

08.09.2010 00:29

Šílený vrah nebo něco jiného?

RE: Nejspíš potkali jak

MedaBeda 77.?.?.?

Tesat! Do mramoru, ne do pískovce pochopitelně [cool]

227734

09.09.2010 00:34

Spravedlivý stát

RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*

MedaBeda 77.?.?.?

"O sesypání přemýšlejte raději vy. Je mi 72 let a nikdy jsem se u zdi nekrčil a šel jsem v životě rovně. Díky Bohu Všemohoucímu, mám i v tomto pokročilém věku ještě dostatek energie."

Měl jste tedy dost času si to, o čem tak navenek básníte, přečíst. Kriticky. Ale žádnou pasáž z toho, o čem tak navenek básníte, z Vás nemohu dostat. To je problém. Vy jste ty věci totiž nečetl. Vy pouze citujete osobu, která je četla za Vás (a vyložila tak, jak se jí hodilo, pochopitelně) [velký smích]
Jakou hodnotu má pak její papouškování, když jste za celý svůj požehnaný život nedal své škole žádný přínos? Komentář, komentovaný překlad, cokoliv... Ani mi nejste schopen říct, co se Vám líbí z nějaké ze 4 Vámi jmenovaných Véd. Jakou má pak hodnotu pouhé vyjmenovávání jejich názvů?

"Díky Bohu Všemohoucímu"

To je křesťanský výraz. Máte to nějaké synkretické. Nejste náhodou secret catholic? [smích]

"každý z těchto rišijů zastává odlišný způsob filozofického nazírání"

Jaký? Stačí mi to stručně.

"autorizované literatury v systému parampary"

Prabhupáda žádnou doloženou paramparu nemá. Její stopa se ztrácí kdesi u podvodníka Čaitanji. A jeho studia na Scottish Church College v Kalkatě, kde načichl křesťanským misionářstvím. A pak ztotožnil Krišnu s Kristem, vtipálek [velký smích] ("Actually, it doesn’t matter — Krishna or Christ — the name is the same." zdroj)

Vložený obrázek

Nebo jste snad schopen vyjmenovat celou nepřerušenou linii učitelů Prahupády až k rišiům? [velký smích]

"Komentář Prabhupády odpovídá skutečným výrokům Křišny."

Vy jste s Krišnou hovořil, aby Vám tuto informaci verifikoval? Nebo opět spoléháte na slepou víru? [mrknutí jedním okem]

"Budu vám tedy velmi vděčný, když se ve své velikosti budete obracet na sobě rovné a ponecháte moji maličkost bez povšimnutí."

Copak copak, slepá víra se otřásá v základech?

227802

09.09.2010 00:41

Židé v Íránu jsou na tom mnohem lépe, než Palestinci v Gaze

RE: Ve vašem šestijmenném výčtu vidím 1-2 ks blbců

MedaBeda 77.?.?.?

[chechtot] Vložený obrázek

227803

09.09.2010 01:19

Více imigrantů pro Evropu, říká Brusel

RE:

MedaBeda 77.?.?.?

politický program katolíků je obsažen již v jejich názvu

řecky KAT - HOLÓN - KOSMÓN, zkráceně latinsky KATHOLIKÉ tedy "po celém světě rozšířená"

Takové ambice nevyjádřili tak ostrým způsobem ani židé, ani muslimové [velký smích]

A když věc dostala římský nádech (včetně titulu pro papeže: pontifex maximus, tedy římský pohanský velekněz), který trvá dodnes (římské právo je základem práva na celém západě, latina jazykem lékařů a přírodovědců, Hitlerova Třetí Říše touhou obnovit Svatou říši římskou národa německého, Napoleon se korunoval jako císař v duchu římských tradic za přítomnosti biskupů - prý republika cha cha, římské fasces(odtud fašismus) najdeme ještě dnes v americkém senátu, český státní znak obsahuje symboly nadvlády německých a rakouských císařů nad naší zemí jimi - asi zejména Barbarossou rozdělenou na tři části - divide et impera - kteréžto pokračování této politiky je rozdělení naší země na kraje, nerespektující okresy, historické dělení ani nic jiného - a tím pádem oslabení centralizované moci Prahy, i titul car je poruštěný římský císař, přechodem nároku na titul byzantský, tedy východořímský císař přes manželku na Ivana IV. Hrozného, prvního, kdo jej užíval...), není se čemu divit, když se navenek Češi tváří jako ateisté, a přitom žijí v systému definovaném římsko-katolickými parametry (čas -gregoriánský, letopočet -křesťanský, písmo - latinka, kostel v každém městě, boží muka, kříže a kapličky na každém rohu - tomu říkám dobře mocensky strukturovaný prostor-, církevní školství, armádní kaplani, miliony ohňostrojů 31.12. pro papeže Silvestra I. v předvečer římského Nového roku, 25. prosince ubíjení kaprů a dárečky na počest křesťanského Boha, ...) ale furt si budeme nalhávat, jak jsme se to panečku vyrovnali s odkazem minulosti, která nám byla vnucena. Jako zbraň si na to vezmeme katolíka Husa, nebo katolíka Jana Žižku z Trocnova nebo budeme doufat, že vyjedou blaničtí rytíři, družina křesťanského svatého, katolíka Václava.
Tragikomedie. [pláč] [velký smích]

227804

09.09.2010 01:46

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: Odporucam Vam - urcite si

MedaBeda 77.?.?.?

"plán na druhý příchod spasitele"

= Druhá vlna christianizace.

U nás už to běží na plné obrátky. Potichu.
Plebs si toho nevšiml a řeší židy, starodávného protivníka křesťanů, jejichž dílem je antisemitismus i holocaust (Hitler byl křesťan, Mussolini rovněž-člen řádu maltézských rytířů, a schvalovatel vzniku Vatikánu lateránskými smlouvami v roce 1929, maltézským rytířem je i současný papež Benedict XVI.). Jsme v ohnisku toho, co se dělo již před téměř 400 lety (pobělohorská doba, rekatolizace).

227808

11.09.2010 20:29

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: Odporucam Vam - urcite si

MedaBeda 62.?.?.?

Zdá se Vám.

Kde je však ta nenávist? Pouze vypisuji události, fakta. Původní nenávist nyní otáčím v lhostejnost. To mi však nebrání uvést věci do jiného světla.

227922

11.09.2010 20:33

Více imigrantů pro Evropu, říká Brusel

RE:

MedaBeda 62.?.?.?

Jen dávám dohromady fakta. Hodnotit chci už jen dopady jednání. Když jsme jako národ hloupí a snažíme se o změnu takovým způsobem, který naopak nahrává jejímu neúspěchu, ani stádo slonů nás nepřinutí ke změně. Ta logicky nemůže být povrchní, kosmetická.

Dokud si to neuvědomí lidé schopni otáčet kolem času, jakékoliv volání po revoluci je kravina.

227924

11.09.2010 20:42

Spravedlivý stát

RE: *O avantgardě,vědcích a elitě*

MedaBeda 62.?.?.?

Tisíciletími ověřený řád pro štastný život lidských bytostí je popsán ve Vedách. Před naší civilizací existovaly, a to statisíce let, jiné civilizace, které žily v souladu s tímto řádem. Počátek je popsán ve šruti-původních védských písmech. Základní a nejdůležitější knihou je neznečištěná Bhagavad-gíta. Dále čtyři Védy: Rg,Jadžur,Sáma a Atharva.

zdroj

"Vaše naléhání, abych konečně sdělil něco z Véd, pochopitelně nevyslyším. Takové laické studium totiž zastavuje duchovní vývoj a jsme před takovýmto přístupem varováni."

[velký smích] [velký smích] [velký smích]


Tímto s Vámi diskusi na Vaši žádost končím. Nemá to cenu. Tragikomedie.

227925

12.09.2010 00:41

Nežít se lží!

RE: 200 let pospolu

MedaBeda 77.?.?.?

psancem ani tak ne, záleží na úhlu pohledu

Vložený obrázek

Vložený obrázek

"Od rána do budovy Ruské akademie věd, kde byla vystavena rakev s ostatky bývalého disidenta, proudily stovky lidí. Smuteční ceremoniál byl vystrojen v duchu pravoslavné církve, jak si zesnulý přál, ale měl znaky státního pohřbu.

(...)

Kolem otevřené rakve, která stála na katafalku pod velkou černobílou fotografií Solženicyna, stála vojenská čestná stráž. Na stěně visela ruská státní vlajka.

"
zdroj

Vložený obrázek

"Dopoledne se zesnulému přišel poklonit i předseda ruské vlády Vladimir Putin. Dorazil sám s velkou kyticí rudých květů. Přistoupil k otevřené rakvi, pokřižoval se a drobným skloněním hlavy vzdal zesnulému poslední poctu. Pak objal a políbil vdovu, jíž řekl pár soustrastných slov. Příchod Putina do smuteční síně vysílala ruská televize v přímém přenosu".


Ale tu knihu skutečně už asi sehnat nejde. V českém kapřím chlívku není o intelektuální sumce zájem.

227935

12.09.2010 11:22

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: Odporucam Vam - urcite si

MedaBeda 77.?.?.?

...ani nechce, o tom to je...


Snažší je obvinit MeduBedu z předpojatosti (ad hominem), či přímo nenávisti a zamést tak téma pod koberec. Ty, kteří nenávidí židy či sionisty pochopitelně nenapomínat, nezmiňovat (a že je jich tu celá řada).

Má to podle mě jednoduchý důvod - téma staví problém židů úplně do jiného světla, a současnou antisemitskou a antisionistickou linii na hlavu úplně... pohodlnější je pochopitelně pokračovat v ní, než začínat opět od nuly, radikálně redefinovat přechozí postoj.

Nehledě na to, že řada těch, kteří se na této linii podílí, jsou latentní katolíci, hrající si na ateisty navenek. Autocenzuru směrem k jakémukoliv zhodnocení katolického pozadí ("Ti o kterých se nesmí mluvit") za tématy jako je snaha o světovládu, antisemitismus či holocaust si velmi pečlivě udržují, ač se navenek ke křesťanství nehlásí.

Ty co jsou hardcore, ani zmiňovat nemusím, ti se už demaskovali dávno.

A vzhledem k tomu, že fašismus a jeho národní odrůda nacismus pochází z Říma, je období 1914-1945 zvané také jako druhá třicetiletá válka (má opět charakter rekatolizace), jenž poznamenalo osudy našeho národa značným způsobem, vhodné radikálně přehodnotit, a vyvodit důsledky či opatření vůči těm, kteří tuto válku mají na svědomí. Jelikož většinou už nežijí (jako např. architekt této války), zvážit, nakolik mohou být nebezpečné ideje, které nesou jejich následovníci.
Nepíšu to jen tak. Renesance fašismu je na pořadu dne. A všechny cesty vedou do Říma, jak hlásá latinské přísloví.

Vložený obrázek
na pozadí socha papeže Inocence X., vlajka EU je mariánské zobrazení 12 hvězd kolem hlavy, jak dokládá její tvůrce, inspirovaný biblí (Zjevení Janovo, 12:1 "Na nebi se objevil nápadný úkaz: Žena oděná sluncem, s měsícem pod nohama a korunou z dvanácti hvězd na hlavě.")

"The Treaty establishing a Constitution for Europe was signed in Rome on 29 October 2004 by 53 senior political figures from the 25 member states of the European Union."zdroj

Proč ne třeba v Bruselu? To si ale určitě nějaký osvětový důstojník zdůvodní po svém. [velký smích]

227944

12.09.2010 21:56

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: Odporucam Vam - urcite si

MedaBeda 62.?.?.?

Psal jsem Vám jako odpověď rozsáhlý elaborát, systém nefungoval, takže jsem o něj přišel, ale nyní to zkrátím na to nejpodstatnější

1) Nečtete mě v kontextu, mezi řádky asi také ne. Neakcentujete možnost mého vývoje, a už vůbec ne možnost provokace druhých záměrně tendenčním příspěvkem (člověk tak zjistí mnohem víc).
K svaté válce proti katolicismu nicméně nevyzývám. Jen ho chci vytlačit mocensky (to podtrhuji, klidně ať u nás křesťané jsou, ale netlačí nás do svého systému, v jakékoliv podobě) mimo náš prostor. Tam ať si existuje jak chce. Má svoje poklady, ducha a mnoho dalšího. Ale ať si nedělá nároky na cokoliv, co mu nepatří.

2) Až budu lhostejným analyzovat situaci a zprostředkovávat pro druhé úplně, začnu tam, kde radíte - u sebe. To už se ovšem k tomuto národu nebudu hlásit. Někde na samotě, v poklidném rozjímání v tichu lesních samot, o tom, že informace pro druhé zapadla díky nezájmu.

3) Kam jste situaci posunul Vy? Do osobní roviny. Bez analýzy toho, co se děje, však těžko pochopíme chyby, kterými jsme to umožnili. Historická perspektiva hovoří jasně. Ignorujete-li ji, pak můžete na osobní rovinu apelovat jak chcete. Situace má svůj kontext. Vyrváním z něj ji nepochopíme. Co když bych nyní začal v osobní rovině u Vás? Co bych se dověděl?

Možná jste mezi křesťany. To bych potom zmíněné ad hominem chápal více. Pokud ne... nevím co napsat. Situace stojí a padá na tom, zda jsme lhostejní k tomu, co se děje.
Vy na mne působíte, že takový jste. Do sebe usebraní lidé takoví bývají. Nezajímá je tento svět.

Já jsem však z těch, které zajímá. Nejsem orientován na smrt jako křesťané, ale na život. Nejsem orientován na osvícení a různé typy útěků ze samsáry jako hinduisté, či buddhisté. Můj život je Zde. A pro sobě podobné chci adekvátní podmínky pro toto Zde. Ne neviditelná pouta od cizích systémů. To není věc nenávisti nebo obdivu. To je věc praktického jednání. Emoce zde nehrají roli. Fakta však ano. Nějaká jsem uvedl. Nějaká je třeba dohledat. A pak podle toho jednat. Pokud ne, moje volba bude jasná. Sám za druhé jednat nebudu.

227958

12.09.2010 22:00

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: PS

MedaBeda 62.?.?.?

"Možná žádná změna ani není na pořadu světelného roku."

Chajdu mlékem a medem oplývající však postavit můžu ne? [mrknutí jedním okem]

227960

12.09.2010 22:03

Nežít se lží!

RE: 200 let pospolu

MedaBeda 62.?.?.?

první díl mám, dvojku snad prý má známý... ale tematicky jsem s běžnou četbou úplně jinde, tak snad jen jako zajímavost

227961

15.09.2010 08:49

Nežít se lží!

RE: 200 let pospolu

MedaBeda 62.?.?.?

"Druhý díl, který pojednává o Židech v politice až téměř do současné doby sehnat nelze, alespon zatím."

Já bych uvítal nějakou knihu o muslimech a zejména křesťanech v politice (kvůli procentnímu zastoupení této víry v Evropě oproti muslimům a jiným vyznáním), přeloženou do češtiny.

V angličtině jich o katolících pár je(v tomto ohledu jsem co se týče pravoslaví dosud příliš nepátral). Otázkou je, nakolik jsou tendeční jako literatura o židech, a nakolik věcně pravdivé.

Dokonce i o muslimech se cosi dá najít:

Muslim Europe or Euro-Islam: Politics, Culture, and Citizenship in the Age of Globalization
Islam and Politics (Contemporary Issues in the Middle East)
Islam, Politics, and Social Movements (Comparative Studies on Muslim Societies)
The Many Faces of Political Islam: Religion and Politics in the Muslim World

228124

15.09.2010 09:09

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: Odporucam Vam - urcite si

MedaBeda 62.?.?.?

"Tento princip podle mne ti, co to tu řídí, docela dobře chápou a využívají proti nám. "

Nikdo takový podle mě neexistuje. Existují pouze konkrétní skupiny, které se o to se střídavým úspěchem pokouší. Způsobem, který moc dobře chápete jak Vy, tak já.


"A naše nezvládnuté vlastní "já" nás přesvědčuje, že tentokrát už je ten nepřítel skutečně tím posledním pravým ořechovým, protože naše já přeci jen tak někdo neoblafne."

Máte-li na mysli moji osobu, pak jste zjevně moje příspěvky nečetl všechny. Již před nějakou dobou jsem právě k tomuto psal, že katolicismus jako politickou ideologii nechápu jako poslední mocenskou instanci, a že jsem ochoten hledat další roviny (vrstvy). Židovská už byla omletá až na krev (doslova), o křesťanské (zejm. katolické) se tu prozatím s několika výjimkami (mezi které patřím) příliš nehovoří (proč asi?). Jistou stopu do další roviny mám, ale na to je zde příliš brzo. Antižidovská katolická propaganda (s využitím dobové fantasy) zde pevně zapustila kořeny. Dokud nebude nahlédnuta jako propaganda, nemá cenu se pouštět dál. Já mám času dost.

"Nepředhazujte mi nezájem k tomu, co se děje, mám prostě jen jiný názor na to, jak a proč se to děje a jiný návod na to, jak to změnit."

Jak a proč se tedy co děje? Návod už jste uvedl v předchozích příspěvcích.

[mrknutí jedním okem]

"A pokud se chcete i vy domluvit, budete muset ke křesťanům (a ke všem ostatním) přistupovat tak individuálně, jak to nyní sám požadujete vůči židům, které si někdo plete s militantními sionisty."

Ke křesťanům jako jednotlivcům přistupovat problém nemám. Jsem na štíru s ideologií (a jí inspirovaným nábožensko-mocenským systémem), nikoliv jednotlivci. Ale ti jsou jejími nositeli, šiřiteli, či vylepšovateli. Na tom se pak člověk zapotí [zahanbení]
Zde je kořen problému, který diskutujeme, prosím Vás tedy o bližší zřetel na toto téma ve Vaší případné odpovědi.


"Já sám bych v tomto procesu dobře míněnou kritiku "zvenčí" uvítal, protože na mnoha příkladech ze svého okolí vidím, že málokdo má tolik sebereflexe, aby se viděl takovým, jakým skutečně je, a je mi jasné, že to asi platí i pro mne."

Momentálně mě nic nenapadá, možná by to pro začátek chtělo ten nick [velký smích] [mrknutí jedním okem]

228126

16.09.2010 00:38

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: Evropské banky jsou totálně v rukou Židů

MedaBeda 77.?.?.?

Buďte si jista, Jarmilko [smích]


Athanasius Kircher
Vložený obrázek

a jeho kabalistický diagram

Vložený obrázek

včetně díla Cabala Hebraeorum

Francis Xavier
a jeho vliv v Asii

Matteo Ricci
a jeho vliv na čínského císaře (stal se dokonce mandarínem)

Wlodimir Ledóchowski
architekt 1. a 2. světové války

a mnoho dalších... celé generace, stavějící svůj vliv na těch předchozích, putující po celé Zemi za jediným účelem... zpovědníci králů a knížat a tak jejich ovlivňovatelé...v přímé linii jsou pak pokračovateli dominikánského řádu specifickou cestou... obdivuhodné dílo vykonali, ale zda ku prospěchu či neprospěchu... to není na jeden dva příspěvky, ale na řadu knih...

jejich hlavními obory jsou psychologie, a morální teologie... proč asi? [mrknutí jedním okem]


"Takové společnosti v lidských dějinách ještě nebylo. Ani starý římský senát neosnoval plány na dobytí světa s větší jistotou. Ještě nikdo nepomýšlel s větším pochopením na uskutečnění velké ideje.
Tato společnost bude navždy vzorem pro všechny společnosti, jež jsou vedeny nejvnitřnější touhou
nekonečně růst a trvat bez omezení - ale vždy to bude též důkaz, že čas nelze uhlídat a ten zmarní
i ty nejchytřejší podniky, a přirozený růst celého rodu nezadržitelně potlačí umělý růst části."


Novalis: Philosophical writings. Christendom or Europe.


A jedna kniha v češtině k zamyšlení. Toto je pak naprostý základ.

228176

16.09.2010 00:45

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: Evropské banky jsou totálně v rukou Židů

MedaBeda 77.?.?.?

Se stejně velkým odhodláním jako předtím se však "lehká kavalerie" papeže obracela i proti svobodným zednářům; muselo jí přece připadat, že jsou stejní jako liberálové. Neboť i když si svobodní zednáři neosvojili hospodářsko-politický program liberalismu, jejich etické předpoklady a cíle se dlouhou dobu shodovaly s cíli liberálního hnutí: oba směry usilovaly o "toleranci", o "osvobození jednotlivce" a o deistické humanistické náboženství."
[...]
"Jistě proto nepřekvapí, že papež Pius VII., nakloněný příznivě jezuitům, vydal ve stejném roce, kdy obnovil jezuitský řád, bulu namířenou proti svobodným zednářům; mluvilo se v ní o "vražedném spiknutí" a o "pekelných schůzkách" spolku, který se šíří jako zhoubný požár. Stejně energickou řeč volil i Pius IX., který během svého dvaatřicetiletého pontifikátu vydal ne méně než osm odsuzujících dokumentů proti zednářství a označoval je za "synagogu Satanovu"; k protizednářské "Allocutio" z roku 1865 prý sepsal návrh jezuitský generál páter Beckx.
Jako obvykle i tentokrát jezuité zajistili, aby vyjádřená vůle kurie byla i náležitě propagandisticky zpracována. A tak se brzy objevil celý zástup jezuitských spisovatelů, kteří si vzali za úkol potírat zednáře všemi zbraněmi polemiky. Prudkými útoky proti svobodným zednářům se vyznamenal především páter S. H. Pachtler; ve svých dílech Tichá válka proti trůnu a oltáři a Modla humanity se snažil dokázat, že zednáři nejsou ničím jiným než "odporným systémem ke zhoubnému poblouznění ducha i srdce".

Moc a tajemství jezuitů, str. 552

Luther byl totiž vášnivě přesvědčen, že rozum nemůže o pravdách víry říci nic, že katolická církev se právě paktováním s lidským rozumem dopustila osudového bludu a že právě úkolem reformátorů je osvobodit víru od jakékoli teologické spekulace. Proto viděli jezuité v Kantově filozofii stát proti sobě opět dědičného nepřítele, ducha protestantismu, jenž se bouřil proti jezuity postulovanému sjednocení víry a rozumu v "katolicitu myšlení" a jenž chtěl rozum z hájemství náboženství vykázat.

Moc a tajemství jezuitů, str. 537-538

"Kantovu autonomii mravního zákona," píše člen řádu Otto Heinichen, "můžeme přímo označit za základní myšlenku všech základních myšlenek zednářství. Tomuto tajemství vděčí za své úspěchy i za své nepřátele."

tamtéž, str. 553

228177

16.09.2010 01:06

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: Evropské banky jsou totálně v rukou Židů

MedaBeda 77.?.?.?

A víte kdo povýšil Rotschildy na barony? Udělil jim erb? Kdo byl jejich panovníkem? A za koho se z běžných obchodníků stali v Německu finančníky, touto osobou vyvázanými z jurisdikce rabínů a tak osvobozenými z ghetta?

Jádrem London City jsou dva katolické temply.

Vložený obrázek
Latinské heslo City: Domine dirige nos, znamená „Pane, veď nás“.


Zvláštní je, že stejné heslo lze najít na Maltě, u policie
Vložený obrázek

Ale za vším jistě číhá velký žid. Napadá mě jediný. Ježíš Kristus [velký smích]

228178

16.09.2010 15:25

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: PS

MedaBeda 77.?.?.?

je to znamení k pojmenování se (ale já to nebyl, namouduši!) [mrknutí jedním okem] [velký smích]

228202

16.09.2010 15:53

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: A PPS

MedaBeda 77.?.?.?

Když chytíte silnou stopu, ty slabší bývají upozaděny. To se stalo v mém případě. Tendence jsou. O to více, o co více žijeme spíše v křesťanském než židovském světě. Křesťanském nejen ve smyslu, tak jak je vnímán, ale i v křesťanském před údajným Kristem, mnoho tisíc let dozadu. Argumenty ohledně tohoto názoru jsem už několikrát uváděl na letopočtu, časoprostoru, vlivových kat. institucích a podobně. V tom emoce roli nehrají. Je to prostý výčet fakt, ať se na to člověk dívá všelijak. Na ta jste se v reakci na mě vůbec nezaměřil, nereflektoval jste je.
Emoce mohou nastoupit až ve chvíli, kdy se tato fakta zhodnocují. V tom problém je, a souhlasím s vámi.

Navíc, svoji roli hraje i to, že do antižidovského (antisionistického) postoje jsem byl dříve v podstatě zmanipulován (a nechal se zmanipulovat, podtrhuji) katolickou propagandou a lidmi, kteří ji zdrojují. O důvod víc, proč se jí podívat na zoubek hodně zblízka. Protože to není jen tak, změnit názor. Musí být dostatečně silný důvod. V mém případě se tak stalo.

Vy na mě ale v odpovědi na můj poslední příspěvek pro Vás reagujete tak, že pouze Vaše řešení je řešením. To si ale pouze měníme role, bez tahu na branku.

Pan mtk problém popsal jasně - jedinec srostlý s ideologií.
CO S TÍM? Víte, já bych se strašně rád pustil do problému Vaší metodou. Ale to by muselo k tomu oddělení jedince a ideologie nějak dojít.

Jinak s tím problém mám. Protože kř. ideologie, zejm. katolická, hlásá v ideálním případě christianizaci (katolizaci) celé planety (a abych nevynechal pravoslavné, ti bývají ještě větší fundamentalisté, ale aspoň se příliš nevnucují). Apriori vás považuje za hříšníka, nejste-li členem týmu. Apriori jí nejste roven. Apriori má nutkání vás změnit k obrazu svému, nerespektuje vás, respektuje výhradně vlastní ideologický náhled na svět. Sugeruje lásku, ale je to jen sugesce. Realita je jinde: v politicko-náboženském mocenském strukturování okolního světa. Její bůh se pak jeví jako kolektivní bytost (Kristus?) se specifickými dogmatickými parametry, nikoliv jako Absolutno, Zdroj, Stvořitel.
A jedinec, který tuto nauku vyznává a žije, s ní je v rozporu, má-li s vámi jednat nezaujatě. Klidně i jen v podvědomí. Ale je to tam. Já s nimi přímou zkušenost mám a jejich podvědomé i vědomé reakce vypovídají jednoznačně. Raději mám ateisty, ti dokážou vycházet jako rovný s rovným bez problému [cool]

228205

16.09.2010 23:26

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: A PPS

MedaBeda 77.?.?.?

Já s Vámi nemám problém. Jen se v něčem míjíme. Napadla mě syntéza těchto pohledů, rovina osobní a rovina obecná, když to zjednoduším.

Rozmazávám jen ty, kteří si o to takříkajíc koledují. Nemá to co do činění s upřímnou snahou řešit problém, a nezatahovat do toho nějaké ideologie či osobní fanatismus. Takové oproštěné lidi cením.

Vaše vyznání pochopitelně zahřeje. Děkuji [smích] Pochopil jsem kam míříte, a je mi to sympatické. Mám však svůj, doufám dostatečně odůvodněný postoj (zhodnoťte sám). Věřím, že Vy jste pochopil ten můj. Tím bych to asi ukončil, napsáno nejspíš bylo vše podstatné. [smích]

228223

17.09.2010 13:16

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: PS

MedaBeda 62.?.?.?

máte iniciály J.R.? [smích]


Vložený obrázek

228245

18.09.2010 13:52

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: PS

MedaBeda 77.?.?.?

Pak asi moc nevíte o historii misií a likvidaci nativních kultur ve jménu kř. univerzalismu. Tam se zrodila nenávist.

228280

19.09.2010 00:54

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: PS

MedaBeda 77.?.?.?

"Křesťanství tak, jak je chápete vy, je ideologie založená hlavně na duchu judaistického Starého Zákona"

Židé nikdy nic jako misie nepraktikovali. [oči v sloup]


"Vy se prostě chcete proti něčemu vymezit"

Vy se vymezujete pro změnu proti Starému zákonu.
Nad zbytkem pouvažuji. [mrknutí jedním okem]

228337

19.09.2010 05:11

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Zase to zustalo na mne?

MedaBeda 77.?.?.?

"Ale co me fascinuje, tak ten chlapik musi byt strasne chytry, protoze jeho blizkym a milovanym se nic nestalo. Ani zadna nehoda!!"

Mainstream i alterstream jsou dvě strany téže mince, zlý a hodný policajt. Žádná chytrost, prostě je jen součástí hry. To že se mu nic nestalo, mě upřímně nepřekvapuje, naopak, celé moje podezření podtrhuje [cool]

228346

19.09.2010 14:47

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

RE: Zase to zustalo na mne?

MedaBeda 77.?.?.?

Když chceme najisto vyhrát dostihy, koupíme všechny koně. Toto tu už na Zvědavci zaznělo, stačí si to jen uvědomit na případech, jako je Zeitgeist, Pilger, Ron Paul či kterákoliv jiná ikona alternativy.

Útok na víru mívá u kovaných věřících opačný efekt. Posiluje ji, eventuálně radikalizuje. To také může být (ale nemusí být) záměr.

[cool]

228370

19.09.2010 15:29

Dopis prezidentovi od jednoho z nás

nač dopis prezidentovi

MedaBeda 77.?.?.?

a politikům. Pyramida se staví ZDOLA! Rozkládá SHORA!

Ať pisatel založí ekonomicky výkonnou firmu, vlivný think tank, ovládne politicky svoje město a okolní vesnice, stane se mezi svými lidmi většinově oblíbeným. Know how ať předá dále. Ti nahoře od svých koryt neustoupí, leda by k tomu byli donuceni.

Je to jako žádat prasátko, aby odstoupilo od žlabu: "Moje milé prasátko, mohlo bys prosím odstoupit od žlabu? Dát věci do pořádku? My nechceme tvůj šrot už platit. Chrocht: ne. Za několik let: milé prasátko, mohlo bys už odstoupit od žlabu? Chrocht: ne. Za několik let: milé prásatko, národ je v bídě, mohlo bys už prosím odstoupit od žlabu a dát věci do pořádku? Chrocht: ne. Za třicet let to samé. Za sto let to samé."

Prasátka se totiž od žlabu vyhání násilím, nebo se žlab přestane plnit šrotem, anebo se přistaví žlab jinde, s lákavějším obsahem. Jiné způsoby neexistují, leda by svině metamorfovala zpět do člověka.

Tento problém však není jen v politicích. Ale i v těch, kdo vykonávají jejich vůli a svoji zvůli. Úředníci, soudci, novináři. O těch se dosud hovoří jen mlhavě, obecně (byrokracie), ale nikoliv konkrétně.

A základ problému je v nás samých. V myšlení, že někdo udělá něco za nás. N E U D Ě L Á!!!. To je omyl komunismu. Takže psát dopisy politikům je dobré jen pro vzájemné poplácávání se po rameni. Pro nic jiného.

[zahanbení]

228372

20.09.2010 11:37

Príhovor Fidela Castra pri prezentácii knihy „Strategická kontraofenzíva“

RE: Príhovor Fidela Castra

MedaBeda 77.?.?.?

"A co sa tyka napr. ruskych vojsk u nas, tak mam taky pocit ze "miestna vlada" mala asi poziadat o ich "pomoc" aj v 1989 "

K tomuto ale v jistém smyslu došlo, pane Canario. Dle knihy "Utajená zákulisí" od Miloslava Polreicha naši disidenti v Milovicích vyjednávali (s vědomím V. Havla) v 89. se sovětskou armádou se žádostí o ochranu Prahy. Důvod byl nasnadě. U Slaného se československá armáda (1. tanková divize, velitel plk. Ing. Zdeněk Zbytek) chystala k úderu proti demonstrantům. Pokyn zhora nakonec pod hrozbou sovětského řešení situace nepřišel.

viz také
"Velitel 1. tankové divize plk. Zbytek, který osobně připravoval zásah tanků v Praze a instruoval prý vojáky základní služby, jak mají střílet proti demonstrujícím, nejdříve do vzduchu a potom "pouze do spodní části těla", byl nakonec v květnu 1990 povýšen na plk. ..."zdroj (dnes milionář, který dělal kampaň Zemanovcům v jižních Čechách, jejich sponzor a blízký známý Miloše Zemana)

článek V roce 1989 vyhrožoval tanky, nyní je z něj nový Zemanův Šlouf

a ještěKocáb ani ostatní rádobydisidenti si ani neškrtli. V zákulisí dle autora působili jiní lidé, rozhovory měl na starosti diplomat Jiří Hájek.

Z politicko-ideologických důvodů (čecháčkovské informační akvárium) se ale podobné informace získávají obtížně, protože jsou v rozporu s oficiálním výkladem dějin. I ti, kteří u toho byli, většinou mlčí.

V této knize boří více závažných politických mýtů, krásný je jeho postřeh, že jestliže Reagan údajně uzbrojil SSSR, jaktože neuzbrojil Kubu [velký smích][velký smích][velký smích]

228401

20.09.2010 13:07

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

HEURÉKA!!!

MedaBeda 77.?.?.?

Doufám, že jsem našel správně:

"Paulismus

Dalším bludem – spíše však blábolem – je přesvědčení křesťanů (myšleno hlavně těch západních), že jsou křesťané, tedy následovníci Krista. Omyl. Jsou to následovníci Pavla z Tarsu a jejich učením je paulismus. Tak je totiž třeba nazývat to, co z Kristova odkazu učinil sv. Pavel, před svým obrácením Šavel, celník ve městě Tarsu.

Pavel, zřejmě neschopen opustit své celnické kořeny, pojal Kristovo učení doslovně, a tím jej v některých aspektech důsledně pervertoval. Subtilní Kristovu nauku, založenou na esejské (též nazarejské – odtud Nazarejský, nikoliv z Nazaretu, což je oblíbený omyl) spiritualitě zmaterializoval. Z nanebevzetí se tak stal transport masa, kostí a pajšlu z Ježíšova těla vzhůru na nebesa a z panenskosti Ježíšovy matky Marie, odkazující na stupeň jejího zasvěcení v nazarejské sektě, se stala nedotčenost mužem. S tím, jak to uvést do souladu s existencí starších Ježíšových bratří, si nikdo hlavu příliš nelámal – prostě se o nich přestalo mluvit.

Tímto Pavlovým „uzemněním" Ježíšova učení jsme poznamenáni dodnes, protože se stále potýkáme s nesmyslnou kombinací duchovna a tělesna, například v uctívaní svatých ostatků, či v důrazu, kladeném na pohřeb (američtí vojáci by mohli vyprávět, kolik obětí přinesli jen proto, aby na nepříteli vybojovali mršiny svých padlých kamarádů)."
Zdroj

[mrknutí jedním okem]

228402

21.09.2010 15:42

Príhovor Fidela Castra pri prezentácii knihy „Strategická kontraofenzíva“

RE: Príhovor Fidela Castra

MedaBeda 77.?.?.?

"Zaujímavé, že toto právo, ba povinnosť, nikto nespochybňuje."

Měl by, protože žádná taková povinnost (závazek) neexistuje. Jsme systematicky obelháváni!


Článek 5

Smluvní strany se dohodly, že ozbrojený útok proti jedné nebo více z nich v Evropě nebo Severní Americe bude považován za útok proti všem, a proto odsouhlasily, že dojde-li k takovému ozbrojenému útoku, každá z nich uplatní právo na individuální nebo kolektivní obranu, uznané článkem 51 Charty Spojených národů, pomůže smluvní straně nebo stranám takto napadeným tím, že neprodleně podnikne sama a v souladu s ostatními stranami takovou akci, jakou bude považovat za nutnou, včetně použití ozbrojené síly, s cílem obnovit a udržet bezpečnost severoatlantické oblasti.
Každý takový útok a všechna opatření učiněná v jeho důsledku budou neprodleně oznámena Radě bezpečnosti. Tato opatření budou ukončena, jakmile Rada bezpečnosti přijme opatření nutná pro obnovení a zachování mezinárodního míru a bezpečnosti.jediný závazek je v článku 1

Článek 1

Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě Spojených národů, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být zapleteny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost a zdržet se ve svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli Spojených národů.

zdroj

a dodatečně v článku 8

...zavazuje se, že nepřijme žádný mezinárodní závazek, který by byl s touto smlouvou v rozporuBezpečnostní záruky žádné.

Jedinou výjimkou byla ovečkám v ohradě v podstatě neznámá Západoevropská unie, která vzájemnou pomoc mezi napadenými státy deklaruje.
Oficiální stránky

Ta však letos zanikla vypršením smlouvy dne 31. března a její pravomoce a funkce se převádí přímo pod EU (tedy i díky Lisabonské smlouvě dochází k vzniku superstátu) nejpozději do roku 2011.

A nikdo nikdy také v češtině ještě neviděl smlouvu NATO-Rusko ("Zakládající akt o vzájemných vztazích, spolupráci a bezpečnosti mezi Ruskou federací a Severoatlantickou aliancí" ), podepsanou 27. května 1997 v Paříži.

V anglické verzi:

Founding Act on Mutual Relations, Cooperation and Security between NATO and the Russian Federation signed in Paris, France


NATO má jediný závazek: řešit konflikty mírumilovnými prostředky a nepřijímat závazky v rozporu se smlouvou.

Zbytek jsou svévole, právně neobhájitelné a tuna lží.

228442

21.09.2010 19:28

Evropské banky stále na pokraji kolapsu

RE: HEURÉKA!!!

MedaBeda 77.?.?.?

Dosud ne, ač jsem už o něm něco zaslechl. Zajímavé.

Pisatel je však v pasti dualismu (Slunce vs Měsíc, indický vs židovský, ap.), tak pozor na jeho interpretace. I hlouběji nerozvedené vsouvání indických metafyzických prvků do údajných Ježíšových výroků není pro mě to pravé, i když s ním do jisté míry souhlasím.
Nicméně jinak je to fajn počtení, a díky za něj.

228464

23.09.2010 17:08

Príhovor Fidela Castra pri prezentácii knihy „Strategická kontraofenzíva“

RE: Príhovor Fidela Castra

MedaBeda 62.?.?.?

"Mozme sa podakovat Gorbacovovi, ze nas vsetkych zapredal kapitalizmu"

Pan Polreich v té knize tvrdí, že postoje Gorbačova do značné míry ovlivnil jeden z jeho blízkých přátel... a ten byl z Československa...
Jinak fakt, že ten tankový velitel se dnes topí v penězích a dělá pucfleka Zemanovi, dokládá, kam dalece situace klesla. Vím, že není dobré hledat jen negativní věci, a poukazovat také na ty dobré, ale občas to prostě nejde....

[pláč]

228560

25.09.2010 14:40

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

RE: Se zrušením ROZUMU souhlasím (Zn.: nemám co ztratit, mohu jen získat)

MedaBeda 77.?.?.?

"Židy tu máme minimálně poslední rok leda na zdi"

To se těžce mýlíte. Anebo si některých příspěvků selektivně nevšímáte.

Mimoto, toto foto nedávno viselo na titulní stránce, s popiskem "Hrdinný izraelský voják". To tam mohl dát pouze editor, nebo někdo oprávněný editovat.

http://seeingredradio.podbean.com/mf/web/38zbzy/ID...

228712

25.09.2010 16:16

„V zájmu Izraele“: Proč Rusko neprodá raketový systém S-300 Íránu

Už zas Chossudovski

MedaBeda 77.?.?.?

[oči v sloup]

Moskva do aliance se západem nepřešla, ona je v ní dlouhodobě.

Rozdělení římské říše na západní a východní část(Byzanc) roku 395
Vložený obrázek

1453 Turci dobíjí Konstantinopol, hlavní město Byzantské říše. Práva na titul byzantského císaře přechází
1) na Ivana Hrozného (tyto nároky formálně vycházely z manželství Ivana Velikého (Ivanova dědečka) a Sofie Palaiologovny, jejímž strýcem byl poslední byzantský císař Konstantin XI.)
2) koupí titulu a složitou cestou (např. ho měl Císař Svaté říše římské Karel V.) na současného španělského krále Juana Carlose I.

Ruský výraz car = císař.


Hrozná studená válka to byla
Sojuz / Apollo
SALT
Schůzka Johnson-Kosygin v Glassboro.
Reagan, který údajně uzbrojil SSSR, naopak krátce po svém zvolení zrušil obilné embargo na SSSR (24. dubna, 1981)
START a další smlouvy

2010 Moscow Victory Day Parade
"For the first time, the 2010 parade also included military units from foreign countries who were allied with the Soviet Union during World War II, with representation from France, Poland, the United Kingdom, the United States and members of the Commonwealth of Independent States.

The United States was represented by the 2nd Battalion of the 18th Infantry Regiment and the Naval Forces Europe Band.
zdroj
"


Americký státní znak
Vložený obrázek


Ruský státní znak
Vložený obrázek


European Union military staff
Vložený obrázek

kotva = křesťanský symbol naděje (také sv. Petra - rybáře lidí, na jehož primát se odvolává Vatikán)
andělská křídla snad rozklíčuje i nedouk


HELBROC (The Balkan Battlegroup, it consists of military units from Greece, Bulgaria, Romania, Cyprus, and Slovenia)
Vložený obrázek

s holubicí - duchem svatým
Státní znaky členů EU
Vložený obrázek

O čem vypovídají???!!! O židech, že jo?!!! [naštvaný] [bliji]

228718

25.09.2010 16:23

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

RE: Se zrusenim rozsudku souhlasim

MedaBeda 77.?.?.?

Rozumím Vám, a v něčem Váš pocit začínám sdílet.

Panu Stworovi jsem před časem psal jasně: snažte se více lidi spojovat, a ne rozdělovat. Souhlasil se mnou, alespoň navenek. A co vidím dnes?
Přehlédnu témata článků, jak velkých, tak těch ve zkratce, dýchá na mě v drtivé většině pouze NEGACE.

1)Ti za to můžou, tamti za to můžou, proces s editorem o kterém se píše v tomto článku je účelově spojován s Izraelem a jeho okupací palestinských území (aniž by byl někdo ochoten připustit, že to může být čistě vnitřní česká zákulisní politika),
2)o židech se zde píše stále stejně, a cenzor už se ani nenamáhá to třídit (jak se dělo okolo posledního soudního líčení, proč asi?)ani rozlišovat (židé, nikoliv sionisté vyznávají Tóru a Talmud, s výjimkou Chazarů-karaitů, kteří Talmud neuznávají, sionismus je politická ideologie, a jeho arogance je nadstavbou, nikoliv pevnou součástí této ideologie, ale zde se to smíchává do jednoho účelového slepence).
3)Zdrojování problematických autorů antisemitského ražení z katolického a filokatolického prostředí, přes má opakovaná upozornění neustalo. Křesťanští fanatici na tomto webu nebyli odstřiženi, i když byli editorem na to upozorňováni.
4)Pozitivní zprávy jsou publikovány minimálně (záměr? cílená evokace strachu a nenávisti u čtenářů?).
5)Chybí analýzy situace nahlížené z více stran,
6)převládají pocity, emoce, oslí můstky (téměř nic, pod co by se nějaký odborník podepsal).
7)Rozdělování lidí na nesmiřitelné tábory na Zvědavci pokračuje, v duchu římské politiky. S agitkou, za kterou by se nemusel stydět jak Goebbels, tak normalizační politruci.

Poučení? Člověk sklízí co zasévá. Platí to pro Američany, platí to pro Izrael, platí to pro katolíky, platí to i pro pana Stworu, platí to pro každého. Říká se: nemyslíš, zaplatíš.(první pokus o přidání tohoto příspěvku byl cenzurován, pokud se tak stane ještě jednou, nebudu už mít důvod považovat editora za to, za co se vydává, se všemi důsledky)

228719

26.09.2010 00:24

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

RE: Se zrusenim rozsudku souhlasim

MedaBeda 77.?.?.?

"nevzpomínám si, že by někdy přispěl jeho provoz"

Paměť není Vaší silnou stránkou.Ostatní máte shrnuté v emailu. [cool]

228749

26.09.2010 00:48

Krajský soud zrušil osvobozující rozsudek. V neveřejném zasedání

RE: Se zrušením ROZUMU souhlasím (Zn.: nemám co ztratit, mohu jen získat)

MedaBeda 77.?.?.?

"Takový člověk pak fotografie s popisem "Hrdinný" izraelský voják nebo "Hrdinný" voják Německa 33-45 (podle toho na které straně barikády si chce zahrát [smích] ) s přejde s klidem lorda. Jako toho kocoura, který zavazí, když si brousí drápy o zábradlí."

Ne.
Udržuje to spirit Zvědavce tam, kde je ho třeba mít. U strachu, nenávisti a paranoie.
S železnou pravidelností se čas od času objeví obrázek, článek, příspěvek s touto tematikou. Udržuje to zvědavé ovečky v kondici, nasměrované stále "správným" směrem. Lidé mohou být osobnostmi jak chtějí. Ale když dostanou pravidelně servírované to samé, zvyknou si, přizpůsobí svůj pohled. Přijmou předkládanou paranoiu, zesílí pocit strachu ze zlých óbrboháčů, zakuklených Róčildů, zlých Bilderbergů a čistě iluzorních Voldemortů z Harryho Pottera. Z něj pak vypramení nenávist. Další série obrázků, článků a příspěvků pak už jedince udržují v této kondici. A jelikož daný výklad světa přijal za svůj, stal se mu svého druhu vírou, je ochoten za něj i platit. Některé typy si jít i za svou "pravdu" sednout. A některé i zemřít.

Tak to vidím já.

Jelikož však evidentně moje příspěvky na tento druh víry nestačí, je třeba se rozloučit. Naznačil mi to koneckonců i editor. A nezájem diskutujících na mě reagovat.

Editor ze své linie neuhne, živí ho to.

Myslím, že jsem sdělil dost. Věřím, že pro někoho i dost podstatného. Na to ostatní už si každý musí přijít sám, je-li k tomu vnitřně ustrojen. Já se už namáhat nebudu.

Bylo mi ctí, Vladimíre, i ostatní.

228751

08.05.2011 00:49

Třetí obhajovací řeč

RE: Hlavně se nenechte k ničemu vyprovokovat.

MedaBeda 93.?.?.?

šplhat nemusíte, snad jste tu sám za sebe. Nebo snad ne?

243684

08.05.2011 00:52

Třetí obhajovací řeč

RE: Já osobně už nepochybuji.

MedaBeda 93.?.?.?

Je to snadné: podejte trestní oznámení. Státním zástupcům jde o nekončící soudní proces. Více peněz. O židy nejde.

243685

08.05.2011 01:03

Třetí obhajovací řeč

RE: Politik vyjádřil názor ?

MedaBeda 93.?.?.?

Joch je katolík.

"celá Pravda nesmíchaná s omyly je jen v Církvi katolické."
Roman Joch

zdroj

243686

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Káva pro Zvědavce

56

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 120 čtenářů částkou 19 700 korun, což je 56 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 1

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 1

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 1

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 3

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,93 Kč
Euro
26,15 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,21 Kč
100 japonských jenů
21,10 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,84 Kč
100 maď. forintů
7,24 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,98 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 642,06 Kč
1 unce stříbra
508,58 Kč
Bitcoin
374 951,67 Kč

Poslední aktualizace: 27.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 796 124