Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané vladuna

Nalezeno 368 příspěveků, 137 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

18.02.2007 14:16

Ocelová pěst sionistů dopadla aneb \"Holocaust si rozvracet nedáme!\"

RE: Palestinští cikáni

vladuna 81.?.?.?

>Bohuzel, jak shledavam je VELIKY problem v
>nasem tribalismu, ktery je tak bohate valecnymi stvaci vyuzivan.
>Kdybychom meli trochu vice otevrene mysleni, ani by si necucli.
>Byl by rychle konec vsem valkam.
>z.a.p

Jen doplním: moderní psychologické trendy poukazují na důležitost vlastního sebepřijetí. Jestliže přijmu sebe jako dítě Univerza se svými slabými i silnými stránkami, jestliže přijmu svou jedinečnost, potom vnitřní puzení ke srovnávání, porovnávání a hodnocení se zmenší. Tak jako já jsem unikátní, tak i ten druhý je unikátní se svými vlastními silnými i slabými stránkami. Jestliže já chci svou svobodu, aniž bych tím omezoval nepatřičně druhé, proč nedopřát svobodu tomu druhému, ale zároveň mu nedovolit, aby nepatřičně omezoval svobodu moji. Žít a nechat žít.

129158

20.02.2007 21:35

Do jaké míry je americký systém protiraketové obrany systémem obranným?

RE: Od konce WW2 Američané bombardovali 21 zemí, dokonceni 2.

vladuna 81.?.?.?

>Podrobnější anglický soupis válečné politiky USA zde:
>http://www.neravt.com/left/invade.htm

Trodasi, nádherný přehled. V detailech naprosto přesný a pravdivý, avšak globálně jste jej nepochopil. To je přece "šíření demokracie"!

[chechtot] [chechtot] [chechtot]

129281

23.02.2007 20:40

Test novomanžela

Souška učitelka

vladuna 81.?.?.?

Pepíček vejde do kabinetu ve škole a říká:
"Soudružko učitelko, chtěl bych se s váma pomilovat!"
Úča mu vrazí facku a říká:
"To je za soudružku. A teď na to pojď, zelenáči!!!"

129444

26.02.2007 19:20

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: letectvo

vladuna 81.?.?.?

Děkuji za linky. Jako malý kluk jsem chěl být pilotem stíhaček. Nepovedlo se, ale touha vzhůru k nebesům, ta zůstala.
Vystudoval jsem teologii » vzhůru k nebesům a dělám paragliding.

129544

01.03.2007 21:11

Genocida v Srebrenici

RE: politicka korektnost

vladuna 81.?.?.?

>kdyz to dela nepritel takzv. zapadu, je to genocida, pokud to
>dela takzv. zapad, je to kampan. hnus.


Prosím, opravte si: nikoliv "kampaň", ale "šíření demokracie" [chechtot]

129762

12.03.2007 21:49

Negroponte jako cestovní ředitel

Trochu osobně ...

vladuna 86.?.?.?

Něco přes dvacet let zpět jsem studoval na Gymnáziu v Bučovicích. Moje třídní profesorka byla paní profesorka Škodíková. Suprová ženská. Ovšem její aprobační předměty byly ruština a občanská nauka. V té době byla matematika, fyzika a chemie skoro jako smysl mého života. Formován Hlasem Ameriky a Svobodnou Evropou jsem ostentativně její předměty nebral v potaz. Občanská nauka neustále za tři. Vždycky jsem to nějak okecal. Ruština? Klasicky za pět a příště vás volám na opravu. Oprava - za jedna nebo za dvě. Věděla, že úplně blbý nejsem. Vždyť jsem jezdil na matematické a fyzikální olympiády a nevedl jsem si zrovna špatně. Od prvního pololetí prvního ročníku jsem měl slíbeno za čtyři z ruštiny na vysvědčení. Dvě, tři trojky a že by mi dala za čtyři z ruštiny? Tak dlouho se do lesa volá, až se ucho utrhne ... Na konci třeťáku jsem ji tam měl jako když namaluje ... Pak přišla maturita. Jména těch, kteří napsali maturitní písemku za jedna. Pak jména těch, co to zmákli za dvě, za tři, za čtyři. Stále jsem své jméno neslyšel. Pak následovalo hrobové ticho. Přečetla jména asi pěti studentů, to moje tam bylo také. Oznámila, že při sebelepší vůli je to - nedostatečná. Pak dodala něco v tom smyslu, že nám nechce a nebude komplikovat život a máme rovněž za čtyři. Při ústní zkoušce jse si vytáhl téme "gostinici", prostě restaurace, jídla, kuchyně atd. Něco jsem jí tam česko-slovensko-rusky povyprávěl. Prošel jsem.

Zpět k tématu: bylo to z oblasti marxismu a dokonce jsme se učili jakési obecné vzorce z ekonomie. To, co mi ulpělo v hlavě bylo, že hodnota vzniká prací. Ne ono židovské přehazování peněz z jedné kapsy do druhé a půjčka, kdy věřitel není schopen splácet ani úroky z úroků, což byla a je ekonomická situace některých jihoamerických zemí.

Navíc teologické téma svého času dosti žhavé v Latinské Americe: jsem katolík a marxista. Kombinace, prolínání a styčné body těchto doktrín.

Ačkoliv teologické vzdělání, poznamenán exaktnímí (empirickými) vědami jsem již zůstal. Systém, který nevytváří reálné hodnoty musí jednoho dne zkolabovat. Před nějakým časem, bych já věděl kdy, se objevil na Zvědavci link na web, který popisoval "polopatisticky" fungování "papírových" peněz. Stále věřím tomu, že je ve světě dost sil, ať zleva či zprava, které nedovolí aby NWO jak politicky či ekonomicky uspěl.

Už dávno nemám na paní profesorku Škodíkovou jakýkoliv kontakt. Ale budiž jí zadostiučiněním, že jako "rozumné" zpravodajství sleduji interfax.ru a moje momentálně nejoblíbenější muzika je ruský střední proud a ruští písničkáři. Takže: děkuji paní profesorko za vše.

130647

09.04.2007 00:14

Írán propustil zajaté Brity

Technické poznámky

vladuna 81.?.?.?

1) Vynucené přiznání se britských vojáků.
Pokud bych se ocitl v cizí, navíc potažmo nepřátelské zemi, měl zavázané oči a někdo by mi zarachotil nabitým samopalem za zády, možná bych si "samou radostí" aj kalhoty na hnědo obarvil.
Prohlášení profesionálního vojáka, navíc "mariňáka", že po týdnu psychického (nijak přesněji ovšem nedefinovaného) týrání, se přiznal k něčemu co neudělal se mi jeví opravdu velmi směšné.

2) GPS
Mám jednu z levnějších GPS - Garmina eTrex Vistu. Pokud zrovna neprocházíte hustým lesem, horskou soutězkou nebo úzkými uličkami města, je její přesnost pod deset metrů. Kdyby Anglíci nebyli v íránských vodách, to bychom hned po seběhnutí se onoho incidentu viděli na většině TV kanálů mapy a tracklog oněch anglických "cestovatelů" jako důkazy proti Íránu. Nic nám nebylo ukázáno. Možná také proto, že by Íránci mohli vytáhnout ten svůj tracklog.

V každém případě blahopřeji Íránu k "husarskému" kousku. Bravo!

132490

12.04.2007 22:07

Fórum proti antisemitismu

Kdo za tím stojí

vladuna 86.?.?.?

Svého času jsem byl členem Apoštolské církve, která je myšlenkově na stejné lodi jako zmíněné Křestanské velvyslanectví. Pokusím se velice stručne načrtnout v čem je "problém".

1) Bůh zaslíbil izraelskému lidu (starozákonní Izrael) Velký Izrael, tuto myšlenku přejal novodobý sionizmus.
2) Tato koncepce je postavena předpokladu, že Boží zaslíbení jsou nezrušitelná, absolutně platná. Z tohoto předpokladu vycházejí mnohá křestanská spolecenství nebo církve, které povetšinou vznikly v 2. polovine 20. století a které jsou oznacovány jako fundamentalistické.
3) Absolutní platnost Božích zaslíbení je základním omylem, na kterém je celá myšlenková konstrukce postavena. Tato konstrukce je navíc podpořena křestanskou myšlenkou Boží vševědoucnosti, která není biblická a která degraduje Boha do jakési statické veličiny, přičemž zároveň defakto popírá svobodnou vůli člověka, ačkoliv verbálně ji uznává.
4) Oproti tomuto stojí koncepce, kterou já považuji za biblickou, která vidí Boha jako stále jednajícího s človekem, tedy dynamickou veličinu: Bůh měl a má svůj plán s člověkem, človek má akceptovat Boží plán a stát se tak spolutvůrcem a realizovatelem Božího plánu.
5) Človek díky své hříšnosti a nepolušnosti toto partnerství odmítá. A jde svou vlastní cestou. Tudíž, neplní a nenaplňuje Boží vůli. Boží vůle je rovna ideálnímu řešení.
6) Veškerá Boží zaslíbení a tedy i vytvoření Velkého Izraele byla podmíněna. Podmínkou bylo: budete-li mně poslouchat a plnit má přikázání. A byla podmíněna rovněž historicky: bylo to Boží slovo v daném čase a platné pro daný čas. Člověk, v tomto případě lid Staré Smlouvy (Starého Zákona, Izraelité, později Judejci) podmínky nesplnili a proto také Boží zaslíbení nebylo naplněno.
7) Bůh jedná v čase. Jestliže jeho vůle, tedy ideální řešení, není naplněna, připraví nové řešení, nové ideální řešení, které může být a často je, naprosto odlišné od původného Božího záměru. Celý tento proces můžeme vidět na příbězích starozákonních proroků.
8) Z tohoto také vyplývá, že vytvoření Izraele (1948) i Velkého Izraele je anachronismus, který nemá s judaismem nic společného. Jedná se o politické zneužití judaismu, tedy sionismus.
9) Jen nepatrná část židů, tzv. ortodoxní židé, uznávají výše uvedený postulát. Tito židé jsou věřící judaisté na rozdíl od převážně ateistického státu Izrael. Tito židé (judaisté) dokonce považují vytvoření státu Izrael za hřích, rozhodnutí proti Bohu a proti Boží vůli.

132772

12.04.2007 22:08

Fórum proti antisemitismu

Kdo za tím stojí 2

vladuna 86.?.?.?

10) S judaismem v dnešním Izraeli je to stejné jako s křesťanstvím v ČR nebo UK. Jedná se o historické, kulturní a náboženské pozadí (backgroud), ačkoliv společnost jako taková je fakticky ateistická a křesťanství resp. judaismus nepraktikující.
11) Kdo za tím stojí? Na tuto otázku lze těžko odpovědět. N čem, tedy na jakém základě je to postaveno? Na toto lze odpovědět daleko snadněji: na nesprávném (misinterpretation) výkladu bible.

POZNÁMKY:
1) Děkuji za příspěvek na který reaguji. Už dlouho se chystám vypracovat elaborát přímo na toto téma:
- Křesťanský fundamentalismus aneb nepochopení Písem. Teze: Boží zaslíbení nejsou bezpodmínečná
- Omyl sionizmu. Teze: totéž
Prací na odpovědi jsem si alespoň vytvořil rámcovou strukturu, takže jak bude čas a chuť, tak to rozpracuji. Časový horizont těžko určit, protože mám rozděláno pár dalších studijních věcí.
2) Omlouvám se těm, kterým jsou tato myšlenková schémata cizí. Prosím, nereagujte na tento příspěvek, pokud mu nerozumíte.

132774

13.04.2007 06:18

Fórum proti antisemitismu

RE: Ad vladuna

vladuna 86.?.?.?

Děkuji. Z Vašich pár vět je patrné, že jste v této problematice v obraze. Navíc mně potěšilo, že sdílíte názor, kterým mám na danou věc. Pokud máte zájem, budu s Vámi rád v kontaktu. Můj mail je Mr.Effendi ((a)) seznam ((tecka)) cz.

132795

14.04.2007 07:34

Fórum proti antisemitismu

Zbrojní pas na hlavu pro pana Stworu ...

vladuna 86.?.?.?

>>Protože ve skutečnosti možná nejde o žádné křesťany,
>ale o zamaskované židy. Tak, jako jinde.

>Heureka! Za tuto jedinecnu mudrost si musite bezpodmienecne
>poziadat o zbrojny pas pre Vasu hlavu. To mi ale vyrazilo dych [cool]

Ono to úplně mimo mísu být nemusí.
Pár technických připomínek:
1) Fundamentalistická křesťanská hnutí, jak jsem poznamenal ve svém předchozím příspěvku vznikla v Americe. Bylo by zajímavé vystopovat, kdo za vznikem těchto hnutí stál. Mohli bychom se i dobrat velice zajímavých výsledků. Odtud se hnutí rozšířilo i do Evropy. Členství v těchto církvích a hnutích je založeno na exkluzivitě a tím je pro mnohé přitažlivé - být mezi nejlepšími, být mezi vyvolenými.
2) Fundamentalistická křesťanská hnutí a církve staví své nauky na Bibli, odmítají křesťanskou tradici a ignorují historické církve jako tzv. Babylon nebo Nevěstku. Jejich zdůvodnění: křesťanství a křesťanská nauka byly proniknuty a znedodnoceny filozofií (helenistickou).
3) Tato hnutí a církve jsou postaveny na ignorantsví. Nereflektují ani historii ani geografii. Zapomínají na to, že na Blízkém východě v muslimských / křesťanských zemích je cca 10-15% místních křesťanů, kteří zde žijí již po dva tisíce let.
4) Nejednou palestinští křesťané, převážně ortodoxní, patřící pod Jeruzalémský patriarchát, žádali vysvětlení od fundamentalistických křesťanů, proč podporují Izrael, který je křesťanství nepřátelský, namísto toho, aby podporovalije, jako své bratry v Kristu.
5) Křesťané v Íránu jsou pronásledováni. Toto občas proběhne tiskem a tato informace je pravdivá. Bohužel, naprosto neúplná a zavádějící. O koho jde? Jde o muslimy, kteří konvertovali z islámu ke křesťansví a připojili se k některé z křesťanských fundamentalistických skupin. Íránec, který doma podporuje Izrael a sionizmus aby neměl problémy, tak daleko tam náboženská svoboda opravdu nesahá.

132870

14.04.2007 07:40

Fórum proti antisemitismu

OPRAVA bod 3)

vladuna 86.?.?.?

3) Tato hnutí a církve jsou postaveny na ignorantsví. Nereflektují ani historii ani geografii. Zapomínají na to, že na Blízkém východě v muslimských / křesťanských - správně: arabských zemích je cca 10-15% místních křesťanů, kteří zde žijí již po dva tisíce let.

132871

03.05.2007 16:12

Zbláznil se Havel?

Převlékači kabátů

vladuna 86.?.?.?

>Dneska bych neměl strach říct, že KSČM je jediná
>parlamentní strana, která říká co si myslí a dělá to co
>deklaruje. A jako jediná se může tvrdit že ve svých řadách
>nemá takzvané "převlékače kabátů [mrknutí jedním okem]" Takže řečeno
>stručně, nazvat někoho komunistou, tvrdíte že ten člověk
>narozdíl od těch ostatních má dobrý charakter a na nic si
>nehraje.

Pod toto co jste napsal se Vám mohu podepsat. "Za bolševika" jsem měl "problémy". Bylo to způsobeno tím, že jsem římský katolík, byl jsem v postpubertálních letech a byl jsem tehdy dost radikální. Slovo KOMPROMIS mělo pro mne téměř stejný význam jako ZRADA. Mnohé problémy jsem si způsobil svou vlastní nerozumností, ale to patřilo k mému věku. Další problémy nastaly po mém neúspěšném pokusu emigrovat. Byl jsem "bonznut" a den před odjezdem si pro mně přišli dva pánové v dlouhých černých pláštích a kloboucích.

O to větší byl pro mně šok, když pán z personálního oddělení, který si mně zval na pohovory a moje šéfová, vedoucí ekonomického úseku, "kovaná komunistka", která "mně neměla ráda" již jen proto, že jsem byl věřící, se stali zakládajícími členy či organizátory Občanského fóra. Paní ing. K. se později dostala do předsednictva jedné banky atd. atd.

Ti kteří zůstali věrni svým ideím i přes nepřízeň doby, mají mou úctu.

134513

05.05.2007 15:24

Rozdělení a krádež

Arabové jako národ

vladuna 86.?.?.?

> Pokud by
>"Palestinci" byli normální národ, jejich stát by existoval
>již více jak 50 let, stejně jako Israel.

Problém:
1) definice národa, jak ji známe my, odráží naši vlastní resp. evropskou historii a naše pojetí, jakým způsobem specifikovat, vymezit, definovat určitou skupinu lidí
2) obsah výrazu Arabové by se dal přirovnat k obsahu výrazu Slované. Potom: Češi, Slováci, Rusové má ekvivalent v palestinští Arabové, saudští Arabové.
3) zásadní rozdíl je ovšem v tom, že z našeho hlediska má větší váhu geografická informace, zatímco pro Araby, také vzhledem k tomu, že po staletí žili kočovným způsobem života, jsou to rodové vazby.

134656

06.05.2007 09:07

Od krize racionality ke kritickému objektivismu

RE: Kde je pravda? ahůůůů

vladuna 86.?.?.?

>1) Jestliže hrajete počítačovou hru, obvykle zároveň
>neskáčete ze skály. Ostatně ZE skály - tedy zevnitř skály
>- se nedá skákat vůbec.
>2) Jestliže v počítačové hře skočíte se skály a zabijete
>se, JE ta skála skutečná - v počítačové hře.

Prosím, opravte si Vaši češtinu. Myš Anony (Anonymouse) má příspěvek po stránce jazykové v pořádku.

134734

17.05.2007 23:03

Z cest po Izraeli a Palestině

RE: Skurvene tendenčné

vladuna 86.?.?.?

>Skurvene tendenčný článok.

Můžete mi, prosím, vysvětlit, proč Váš příspěvek uvádíte výše napsanou větou? Dotyčný popisuje pouze své osobní zkušenosti z cesty do Izraele. A ty budou vždy subjektivní, zaujaté a tendenční. Děkuji.

135541

21.05.2007 23:23

9/11 – zinscenovaný mýtus?

RE: Zásah do Pentagonu

vladuna 86.?.?.?

>Jojo. To viteze jo. Narazila tam nizko letici veverka nacpana
>fazolema. A tyhle lidi mela na palube:

>http://www.cnn.com/SPECIALS/2001/trade.center/vict...

>
>Bezte ze zasmat jejich pribuznym a uvidite jak dopadnete.

Cit.:
American Airlines Flight 77, from Washington to Los Angeles, crashed into the Pentagon with 64 people aboard.

Pokusme si to rozdelit:
1) Let 77 American Airlines
2) z Washingtonu do Los Angeles
3) narazil do Pentagonu
4) s 64 lidmi na palube.

Jedna se o ctyri samostatne informace.
To ze Flight 77 nedoletel, neznamena ze narazil do Pentagonu.

135859

25.05.2007 23:03

V Ženevě hořela synagoga, policie hledá žháře - antisemitu

RE: pozar synagogy v Zeneve

vladuna 86.?.?.?

>Na 100% věřím, Žid bude určitě odesílat zprávu na
>antisemitské stránky [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot] [chechtot]
>Jako fórek oceňuji, dlouho jsem se tak nepobavil, díky "Žide
>Karle" [chechtot] [chechtot] [chechtot]
>S pozdravem.

A pořád někdo nebude a nebude a nebude rozlišovat mezi antisemitismem a antisionismem. Ne všichni židé jsou Židé a ne všichni židé / Židé jsou sionisté
[chechtot] [chechtot] [chechtot]

136185

Nic jste nepochopili, s vyjímkou RICKOVERa. Pan Křoví představuje Absolutní Dobro. Něco jako pánbíček tady na zemi. A těmi zloduchy, kteří usilují o jeho nebytí se to hemží za každým rohem. Co kdyby. Je nutné být připraven.

136882

20.06.2007 21:00

Situace v Gaze a podivný postoj českých politiků

RE: Omyl, pane Lhoťane:

vladuna 86.?.?.?

>A Gaza - ať si tam mezi sebou dělají co chtějí, jako Čecha
>mne to nezajímá a jako křesťana mne zajímá osud 2 000
>tamních křesťanů, kterým Hamás vyhrožuje likvidací. (Snad
>se jim zadaří včas utéci do bezpečí do Israele, nebo do
>Jižní Ameriky, kam utíkají mohamedány vyhánění
>blízkovýchodní křesťané.)


Vážený pane,
to jsme na tom úplně stejně. Avšak jen pro upřesnění:
Írán
- Arménská apoštolská církev
- Asyrská církev východu (Nestoriáni)
- Ruská pravoslavná církev
- Římskokatolická církev - latinského, chaldejského, arménského ritu
» žijí zde svým vlastním životem bez zásahů ze strany státní moci, mají své zástupce i v íránském parlamentu
Irák
- Arménská apoštolská církev
- Syrská pravoslavná církev
- Římskokatolická církev - latinského, syrského, arménského ritu
- Pravoslavná církev - spadající pod konstantinopolský patriarchát
» i za zlého Saddáma si žily svým autonomním způsobem života. Poté, co americké B-52 a F-16 na svých křídlech přinesli demokracii "našeho typu", většina křesťanů emigrovala, kam jen možno.
Sýrie
- Syrská pravoslavná církev
- Arménská apoštolská církev
- Pravoslavná církev pod jurisdikcí Antiochejského patriarchátu
» křesťané tvoří 10-15% obyvatelstva, nejsou zprávy o problémech se státní mocí, jsou Syřané a křesťané

A tak by se dalo pokračovat.

Právě Palestinští křesťané si právem stěžují na fakt, že mnoho křesťanů, nejvíce z letničních či evangelikálních kruhů, podporuje z dogmatických hledisek Izrael, avšak přehlíží své bratry v Kristu - Palestinské / arabské křesťany.

137929

22.06.2007 22:12

Izraelská uroložka na návštěvě USA: „Dali mne do plynové komory“

RE: Ja jsem nekolikanasobny

vladuna 86.?.?.?

>Jelikoz casto cestuji mezi US a mou domovinou (ne Cesko, nybrz
>prekrasna zemicka Latinske Ameriky

Mohu, prosim, vedet o kterou zemi se jedna? Jiz tretim rokem ziji ve Velke Brutalnyji, avsak muj pocit, ze "kdo utece - vyhraje", je stalne silnejsi. Cosi mi nejak rika, ze tady v Evrope bude jeste k*revsky horko ...

138107

23.06.2007 07:46

Problém lidské populace bez servítků

RE: Mám pocit, že autor zešílel.... NE, ON UZ BYL SILENY PREDTIM

vladuna 86.?.?.?

>Vidět v dětech smysl života je pustá tautologie mínění,
>které ztratilo smysly a zůstalo slepé. Je výrazem jalovosti
>člověka, který nedokáže naplnit svůj vlastní život
>ničím tvůrčím ani hodnotným a vše odkazuje na své děti.
>Jde o život pro život tak jako u zvířat.

Tak tomuhle rikam trefa do cerneho! Nase rodice delali vse co mohli, pro nas, sve deti, abychom se my meli lepe. Nezili, zivorili, abychom my na tom byli lepe. My take nezijeme naplno, ale delame vse co muzeme pro budoucnost nasich deti. To stejne budou delat nase deti pro sve deti.

A tak zivot jako takovy se odklada "nazitra", ve smyslu napisu, ktery visel v jedne mlynici: "Dneska melem za penize, zitra melem zadarmo."

138131

23.06.2007 08:05

Problém lidské populace bez servítků

RE: Au...... Mám pocit, že autor zešílel.............

vladuna 86.?.?.?

> tak já ze Zvědavce definitivně odejdu!

A tim bude Zvedavec potrestan.
Mimochodem, zidovstvi, krestanstvi, islam uznavaji neco jako Bozi rad, kde muz a zena maji svou rozdilnou roli. Neexistuje zde zadna emancipace.
Matka priroda si to zaridila stejnym zpusobem. Jsou samci a samice a kazde pohlavi ma svou nezastupitelnou roli.
Novy svetovy rad potrebuje bezpohlavni masu lidi na zpusob MATRIXu. Zzenstile muze a dominantni zeny.
Emancipace a z ni vyverajici feminizmus jsou jen jednim z kroku k snadnejsimu uskutecneni NWO.

138132

23.06.2007 10:26

Problém lidské populace bez servítků

RE: Mám pocit, že autor zešílel... PLUS DOTAZ AUTOROVI

vladuna 86.?.?.?

Takže o božím řádu mi nemluvte, ten boží řád
>nevymysleli bohové, ale bezcharakterní muži. Ježíš hlásal
>něco jiného než Tóra, Bible, či Korán.

Pokud jde o Jezisovo hlasani, Vase tvrzeni byste mi musela trochu vysvetlit, protoze Jezis byl Zid / zid jako poleno a cele jeho pusobeni a hlasani je pevne zakotveno na Tore resp. Starem Zakone. (Prominte, vystudoval jsem teologii.)


>NWO chce nasadit pan Lhoták a jemu
>podobní. Organizované feministky jsou jen loutkami v rukou
>loutkařů a těmi jsou muži, kteří tak jako pan Lhoták
>chtějí zavést totalitu a NWO.

DOTAZ PANU LHOTAKOVI
Pane Lhotaku, prosim, jaky je Vas postoj k NWO. Beru Vas jako filozofa a Vas nazor respektuji. Dekuji

138140

23.06.2007 15:43

Problém lidské populace bez servítků

RE: Mám pocit, že autor zešílel... PLUS DOTAZ AUTOROVI

vladuna 86.?.?.?

>>cele jeho pusobeni a hlasani je pevne zakotveno na Tore resp.
>>Starem Zakone. (Prominte, vystudoval jsem teologii.)

>Presto, ze pisete, ze jste vystudoval teologii, musim se Vas
>zeptat: Jak tohle vite? Zachovalo se snad prime, na ruznych
>koncilech nezmanipulovane, svedectvi o tom, co vlastne Jezis
>rikal?

>Nebo snad cerpate z textu, ktere byly sepsany o 40 (v pripade
>toho nejstarsiho) az 200 let pozdeji?

Správně. Čerpám z těchto textů. Ve srovnání s ostatními starověkými literárními památkami doba mezi vznikem těchto dokumentů a zachovanými rukopisy je jedna z nejmenších. Je věcí literární a textové kritiky, aby se těmto dokumentům podívali "na zoubek" a dokázali z toho vyvodit závěry týkající se autenticity, vrstev, dodatků atd.

138166

23.06.2007 15:57

Problém lidské populace bez servítků

Článek

vladuna 86.?.?.?

Na základě kejhání hus potrefených jsem si znovu přečetl celý článek. Je to opravdu "bez servítků" a hovoří se o lidstvu globálně, jako o živočišném druhu, který lze srovnat s dinosaury. Neřeší se zde osobní osudy jednotlivců, ale osud lidstva.

Vůči tomuto pohledu i jeho závěrům nelze nic namítat.

138167

24.06.2007 01:48

Problém lidské populace bez servítků

RE: DOTAZ AUTOROVI

vladuna 86.?.?.?

Pane Lhotáku, děkuji za Vaši odpověď.

Dovolím si pouze dvě technické poznámky:
1) Užití termínu NWO může být ve Vaši odpovědi, pro ty, kteří Vás budou chytat za slovo, zavádějící. NWO jako terminus technicus má pejorativní význam daný použitím u Orwella. To, že jako civilizace tančíme již na velmi tenkém ledě je mnohým jasné, bohužel ještě více těch mnohých si to začne uvědomovat, až led začne praskat.
Líbí se mi překlad Písma Svědků Jehovových, kteří namísto obvyklého překladu "konec světa" uvádí "konec systému věcí".
Současný systém je neudržitelný a nový se bude rodit v bolestech, protože "po dobrém to nejde".
2) Religiozita je člověku daná a je mu vrozená. Tam, kde se podařilo potlačit náboženskou religiozitu nutně vznikala nová, nenáboženská. Paralely mezi křesťanskými náboženskými obřady občanskými obřady / úkony za socialismu (křest - vítání občánků) jsou evidentní. Pokud tedy dojde jakýmkoliv způsobem ke globální změně systému, bude tato změna v sobě zahrnovat (nebo jí bude způsobena anebo bude jejím následkem) novou religiozitu.

138219

24.06.2007 01:53

Problém lidské populace bez servítků

RE: Au...... Mám pocit, že autor zešílel.............

vladuna 86.?.?.?

Jsem pro naprostou rovnoprávnost mužů a žen.

A víte, kdy budu věřit, že taková rovnoprávnost opravdu existuje? Až budou ženy pracovat jako havíři v dolech [velký smích]

138220

24.06.2007 09:02

Problém lidské populace bez servítků

RE: Mám pocit, že autor zešílel... PLUS DOTAZ AUTOROVI

vladuna 86.?.?.?

>No to je právě ta klíčová informace, že byl Ježíš také
>Žid. On veřejně hlásal, že VŠICHNI LIDÉ jsou si před
>Bohem rovni, nikdo není rovnější. ..... Ale Ježíš svým vlastním >soukmenovcům
>udělal čáru přes rozpočet, když chodil po světě a stále
>hlásal, že žádní vyvolení neexistují, protože před Bohem
>jsou si všichni lidé rovni.

Myšlenka rovnosti lidí je trochu pozdějšího data a je dílem HUMANISMU. V Bibli ani v Ježíšově učení, nic podobného nenajdete. Ježíš nic takového nehlásal.

>Jeden muž mi poslal na můj web vemi zajímavý link o
>podrobném původu Ježíše Krista, a jak to tenkrát všechno
>ve skutečnosti bylo. Článek se jmenuje Ježíš Kristus a
>svatý grál:
>http://www.matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=1539

Snad nechcete brát vážně komedianty, kteří se ve svých dílech odkazují na tajné archívy, které byly přístupny pouze jim. V současné době, kdy církev čelí stále větším sekularizačním tlakům, pokud by takové dokumenty existovaly, byly by použity. Znamenaly by totiž podkopání, resp. naprosté zničení základu, na kterém církve stojí. A to by si mnozí přáli a rozhodně nenechali ujít.

Technická poznámka: i při studiu duchovních věcí je třeba zachovávat naprostou racionalitu. Nelze "plést koše s baňama" jak se říká u nás na Moravě. Nelze syntézou vytvořit učení ze dvou jiných, které mají naprosto odlišné myšlenkové struktury. Lze, ale vyjde potom paskvil.

138234

24.06.2007 09:52

Problém lidské populace bez servítků

RE: Au...... Mám pocit, že autor zešílel.............

vladuna 86.?.?.?

>Za špatný název matriarchát já nemůžu,
>vymysleli ho muži v 19.století. Správný název je Mateřská
>epocha, protože to byla doba dlouhá několik milionů let, kdy
>v tlupě existovaly pouze matky a jejich děti, protože otcové
>díky všeobecné promiskuitě byli neznámí. Ženy nikdy
>mužům násilím nevládly,v mateřské epoše byli muži, ženy
>i děti svobodné lidské bytosti, otroky chcete do společnosti
>zavádět Vy.

Pani Jarmilo, a na toto jste prisla KDE?
Teze pana Lhotaka jsou mi daleko prijatelnejsi nez Vas hystericky postoj k nim.

> Ženy nikdy mužům násilím nevládly

No to by nam tak, pani Jarmilo, jeste schazelo ... [chechtot]

138241

24.06.2007 10:04

Sicko

RE: Hodnoceni zdravotni kvality pece podle podle WHO

vladuna 86.?.?.?

>Anglie? To samé v bleděmodrém.
>Naopak do ČR přijíždí spousta cizinců na operace, ale taky
>k zubnímu ošetření. Kvalita za přijatelné ceny.

Jit k zubarovi tady v Anglii? Doporucuji takovou zkusenost.
Boli vas zub tak, ze ani painkillers nezabiraji, jdete k zubarovi.
Jde jiz o jednou zaplombovany zub.
Platite si pojisteni a jeste jste pripraveni a ochotni platit za preplombovani.
Dentista vam rekne, ze nebude opravovat zub, ktery spravoval nekdo predtim, predepise vam antibiotika, ktere si samozrejme musite zaplatit, a vyhodi vas ven.

Rada kazdemu, kdo se chysta na delsi dobu do UK: bez predchozi navstevy dentisty radeji zustante doma ...

138246

24.06.2007 11:33

Problém lidské populace bez servítků

RE: Výhradně pro pana Lhotáka !

vladuna 86.?.?.?

Vzkaz editorovi: To je skoda, ze jste to nenechal. Uz podle nadpisu to mohla byt fakt sranda [oči v sloup]

138254

24.06.2007 12:54

Problém lidské populace bez servítků

RE: DOTAZ AUTOROVI

vladuna 86.?.?.?

>Přesto by nový duchovní systém velice pomohl. Jak ho ale
>vytvořit navzdory církvi a východním věroukám, to
>netuším.

Pokud dojde ke globálnímu "průseru", prokáže se, že současné náboženské směry byly nenosné a bude se hledat nová spiritualita, jako základ nové religiozity.
Var.2: Nastane hlubší návrat k geograficky původní spiritualitě / religiozitě (nepůjde o vznik nové, globální) neboť postižení oním "průserem" bude vnímáno jako trest za odvrat od víry - namísto duchovnosti zpolitizování víry, namísto charismatu institualizace.

"Čert ví."

138261

24.06.2007 13:05

Problém lidské populace bez servítků

RE: Výhradně pro pana Lhotáka !

vladuna 86.?.?.?

Vypada to, ze zajemcu by bylo asi dost. Primlouvam se za zverejneni v diskuzi. Dekuji.

138263

24.06.2007 13:45

Problém lidské populace bez servítků

RE: DOTAZ AUTOROVI

vladuna 86.?.?.?

Dekuji za odkaz. Kvetoslava Minarika jsem cetl, ale nesedel mi. Memu mysleni (racionalni, matematicke, analyticke) spise odpovidal Frantisek Bardon.

138270

24.06.2007 13:58

Problém lidské populace bez servítků

RE: DOTAZ AUTOROVI

vladuna 86.?.?.?

>Jasně, věštíme tady trochu ze skleněné koule, nicméně
>nemohu se smířit s tím, že by renezanci duchovnosti musel
>předcházet onen "průser". Věřím v duchovní elity. Mohl
>byste upřesnit, co myslíte "geograficky původní
>spiritualitou"? Děkuji.

Návrat ke kořenům (do jisté hloubky, ovšem). Evropa ke křesťanství, Blízký Východ k islámu, indický subkontinent budhizmus / hinduismus apod., k náboženstvím, která jsou v současné době živá, avšak různě (zpolitizováním například) deformovaná.
Do jisté hloubky, neboť Evropa byla kdysi pohanská, Blízký Východ křesťanský a podobně.

Ad duchovní elity: Bylo by to ideální, protože "když se les kácí, lítají třísky" a nikdo nejsme vyjmuti z běhu věcí a jejich důsledků. Domnívám se však, jak ze svých osobních zkušeností, tak i ze své farářské praxe, že člověk zajatý vyjetými kolejemi konzumu potřebuje většinou "negativní" impulz, který ho přivede ke změně. Těch, kteří užívají konzumu "na 100%" a poté zjistí, že tudy cesta nevede a začnou hledat, je nepoměrná menšina.

138271

24.06.2007 15:41

Problém lidské populace bez servítků

RE: Stanovisko editora

vladuna 86.?.?.?

Blahopřeji! Sexuologa, který dokáže pracovat na dálku jsem ještě nepotkal.

138283

24.06.2007 17:45

Problém lidské populace bez servítků

RE: Stanovisko editora

vladuna 86.?.?.?

Rozvedený, ženatý jsem byl sedm let, mám tři syny.
Pouze římsko-katoličtí faráři se nemohou ženit a tím pádem i rozvádět ...

138293

24.06.2007 19:37

Problém lidské populace bez servítků

RE: Stanovisko editora

vladuna 86.?.?.?

Předpokladem pro přežití v tomto zdivočelém světě je nutné být "tak trochu mimo", jinak je velmi snadné stát se částečkou onoho pomyslného davu, krmeného mainstreamem a majícího konzum za prioritu. Takže v tomto Vám dávám za pravdu.

Filozof i teolog by měli být schopni uvažovat v globálních a obecných rovinách a vytvářet úsudky a soudy (=logické závěry) tak jako by se jich to netýkalo, i když vyřčeným soudem vynesou rozsudek i sami nad sebou.

Ad paní Jarmila:
Nevím, kterou odpověď máte na mysli.
138279 - nebyl jsem přihlášen - odpověď na - 138234 - toto jsou z teologického hlediska neskutečné bláboly
138241 jako reakce na 138229 - popisovat sociologické vztahy, jaké vládly v tlupě před miliony let to je opravdu divočina, nehledě k tomu, že příspěvky paní Jarmily na mně osobně působí značně hysterickým dojmem, jak jsem již uvedl.

138315

24.06.2007 20:35

Problém lidské populace bez servítků

RE: Stanovisko editora

vladuna 86.?.?.?

Pane Sodku, děkuji za Vaši odpověď. I k ní nemám co dodat [chechtot] [chechtot] [chechtot]

138320

24.06.2007 20:40

Problém lidské populace bez servítků

RE: Mám pocit, že autor zešílel... PLUS DOTAZ AUTOROVI

vladuna 86.?.?.?

>"..Technická poznámka: i při studiu duchovních věcí je
>třeba zachovávat naprostou racionalitu.."

>Fakt? [překvapení] Vy, jako farář, nevěříte třeba na možnost
>sestoupení Ducha Svatého, který nás může osvítit zcela
>"neracionálně" ?? [překvapení]

Směšujete dohromady dvě věci:
1) Studium, které je věcí rozumu (racia)
2) Duchovní zkušenost, která je většinou iracionální.

Tyto věci se naprosto nevylučují, ale jsou stejnou měrou nezbytné pro duchovní růst člověka.

138322

26.06.2007 19:45

Problém lidské populace bez servítků

RE: Stanovisko editora

vladuna 86.?.?.?

Vaši bohové jsou mi ale úúúplně ukradení.
Co Vám však jen tiše závidím je jedno pořádné točené. Za tři měsíce to budou už tři roky co se vyskytuju v UK a to co zde "točí", to tak jedině, jak se u nás na rodné Moravěnce říkává: "prdelí a ještě pozpátku (=couvačky)"; musel jsem si zvyknout.
Takže pane Sodku, šach - mat, nakonec jste mně stejně dostal [pláč]

138518

30.06.2007 08:31

Patriarchát nebo matriarchát?

RE: Jedině patriarchát

vladuna 81.?.?.?

K tomu nemohu nic dodat, snad jen se pod to podepsat.
Jen nazev puvodniho prispevku byl zbytecne provokujici ci agresivni.
Dalsi nabozenstvi s patriarchalnim modelem je zidovstvi. Toto by zde melo byt rovnez zahrnuto.
Tak jako "upalovani carodejnic" nemuze byt brano jako vazny argument proti krestanstvi, tak sionismus popripade zidovske / sionisticke spicky usilujici o NWO a jejich doktriny ci akce nemohou byt brany jako argument proti zidovstvi. Talmudicke zidovstvi je pouze jednou z myslenkovych odnozi zidovstvi. Mozna nejmarkantnejsi, ale nikoliv myslenkove nejblizsi starozakonni zvesti.

http://www.jewsagainstzionism.com/
http://www.jewsnotzionists.org/
http://www.nkusa.org/

138776

30.06.2007 17:07

Rozloučení se Zvědavcem

Něco je asi špatně ...

vladuna 81.?.?.?

1) Jestliže i Zvědavec podlehl autocenzuře, není to dobré znamení
2) Jestliže lidé, kteří sami sebe považují za nonkonformní ve svém myšlení, nejsou schopni tolerovat "zcestné" názory, něco s jejich "nonkonformním" myšlením není v pořádku.

Několik let již nemám televizi a vůbec mi nechybí. Nemám tedy ani potřebu jakkoliv komentovat co v ní vysílají.
Pokud "nějaký Lhoták" píše něco, co je mi "zcela proti srsti", proč bych to měl číst nebo dokonce ztrácet čas tím, že to budu komentovat?
V několika příspěvcích zaznělo, zda si pan Lhoták dělá legraci či to myslí vážně nebo nás jen testuje. Pan Lhoták nám jen nastavil zrcadlo, abychom viděli svou myšlenkovou nahotu, neschopnost jít ve svém myšlení za horizont denodenního konzumního myšlení, zamýšlet se nad věcmi globálně, jakoby osobně nezúčastněně.
Mnozí tento pohled do onoho pomyslného zrcadla nesnesli.

Nevím, nakolik Zvědavec odchodem pana Lhotáka ztrácí či získává. Celý tento incident však nedává Zvědavci dobré vysvědčení.

138797

30.06.2007 17:34

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Rozloučení

vladuna 81.?.?.?

>se spokojím se svou rodinou a svým velmi
>hodným mužem. Zaplaťpánbůh za to, ale stále ještě takoví
>existují.

Mám mladší sestru, která hodnotí svého muže jako "velmi hodného". Nekouří, abstinet, tedy ani na to pivo nezajde, věnuje se jen rodině. Byl sportovní potápěč, poté co si vzal mou sestru, pověsil svůj koníček i celou svou výstroj na hřebík. Na Jadran od té doby jezdí už jen na rodinnou dovolenou. Vzorňák manžel.
Se svým švagrem, manželem mé druhé sestry, vidíme situaci trochu odlišně. Je "pod pantoflem" - matriarchát jako řemen. Ovšem, asi mu to musí v nějakém ohledu vyhovovat.

138804

30.06.2007 17:53

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Něco je asi špatně ...

vladuna 81.?.?.?

Působil jsem jako farář Církve československé husitské a byl absolventem Husitské teologické fakulty Karlovy univerzity.
1) Jako farář jsem byl omezen dogmatem církve. V rámci zachování své osobní integrity jsem se ve svých kázáních vyhýbal věcem, ve kterých jsem nebyl s učením církve zajedno.
2) Oproti tomu stojí požadavek svobodného teologického bádání, které na univerzitě hájil děkan, rovněž farář CČSH, bratr Kučera: na teologické fakultě neexistuje otázka, která by nesměla být položena.
Šlo jen o to, tyto dva požadavky zkloubit dohromady v praktickém životě a o to jsem se snažil.

138810

30.06.2007 17:59

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Je to dobré

vladuna 81.?.?.?

Přesně tak. Hloubavým doporučuji shlédnout film MATRIX. Žijeme v Matrixu. Nelze s jistotou říct, jestli se nejedná dokonce o fyzický Matrix. Pokud by se mělo jednat o princip, tak v tom jsme až "po uši".

138814

30.06.2007 18:12

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Zvědavec je diskusní fórum

vladuna 81.?.?.?

Toto se stalo kdysi dávno v Palestině. Ježíš tam kázal, nade vší pochybnost, moudré věci. Jaká byla však reakce publika: "Není to snad onen syn tesaře Josefa a Marie z Nazareta?"
Pan Lhoták to udělal docela "šalamounsky" - prezentoval určité názory a postoje, aniž by vyjádřil jak se k nim staví on sám (ačkoliv poté to udělal v odpovědích ve fóru).
Bylo to velmi chytré. Byl zde vysloven určitý názor bez přímé vazby na autora. Tímto způsobem bylo eliminováno riziko toho, že celá diskuze se otočí na autora či proti autorovi. Bylo nutné zabývat se tématem, nikoliv panem Lhotákem. A stejně to mnohým nedalo: o co byla jejich argumentace mizernější o to ostřejší útok proti autorovi.

138818

30.06.2007 21:52

Rozloučení se Zvědavcem

To chce klid ...

vladuna 81.?.?.?

Klídek pane Lhoták. Vezměte si nějaký stručný přehled filozofie anebo encyklopedii filozofie a projděte si rejstřík. Kolik filozofů - žen tam najdete?
Projděte si znovu příspěvky na Vaše články. Nejemotivnější, nejméně věcné, nejvíce osobních urážek - od žen.
Nemyslím si, že by se jednalo o podobnost čistě náhodnou.
Apoštol Pavel asi nebyl idiot, když napsal v jednom ze svých listů: "Žena ve shromáždění ať mlčí." (shromáždění = náboženské sejití, kde se kázalo a diskutovaly otázky víry a spásy) Asi věděl proč.

138849

30.06.2007 22:40

Rozloučení se Zvědavcem

RE: To chce klid ...

vladuna 81.?.?.?

>Neumím hledat příklady v bibli pro to, abych ukázala, že
>žen si lze i vážit a někdo stojí o jejich názory. Proč
>třeba tolik katolíků žádá Pannu Marii o pomoc? Ale Vy
>nejste katolík, že....

Obraz, který mně vždy fascinoval byl jeden z obrazů ze zastavení na křížové cestě, kdy Panna Maria má na klíně tělo mrtvého Ježíše. Nevyčítá Bohu, nezlořečí lidem, tiše sedí, mlčí. A právě proto, že ona mlčí, lidé přicházejí s nadějí k ní, že naslouchá.

>Připomeňte si, jak jste chtěl, ať ženy mlčí, až Vám
>nějaká žena řekne, že Vás má ráda, až Vás pochválí
>před společností, jaký jste borec, až Vám emotivně dá
>najevo, že o Vás stojí.....

Myslím, že o to stojí každý chlap a udělá vše pro to (ovšem nepřizná to; jak by mohl), aby toto ocenění u ženy / od ženy získal.
Toto nemá s ideou mlčících žen ve shromáždění či absencí žen ve filozofických kruzích nic společného.

>Že jsou nejsilnější reakce od žen, je celkem pochopitelné.
>Není to náhodou proto, že pan Lhoták měl právě vůči
>ženám nejvíce výhrad

Jeho výhrady - pokud to lze tak hodnotit - já bych řekl, že pouze nazval věci pravými jmény, jsou opodstatněné.


>a chtěl je svými návrhy dostat do
>situací, které jsou ženám bytostně proti mysli?

Zde panu Lhotákovi podsouváte něco, co v jeho článcích není.

138859

30.06.2007 22:56

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Škoda

vladuna 81.?.?.?

Vaše odpověď 138849 na můj příspěvek 138838 se mi líbila.

Ovšem

>Chci oponenturu Vašich článků od fundovaného odborníka,
>chci vědět, jestli jsou Vaše názory vážná věc nebo změť
>různorodých fragmentů podivně poskládaná do zvláštních
>teorií.....

toto snad nemyslíte ani z legrace. Filozofie není empirická věda. Podobný požadavek by mohl zaznít mezi fyziky, elektroinženýry nebo biology. Vzhledem k povaze filozofie je tento požadavek nesmyslný.

138864

30.06.2007 23:39

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Škoda

vladuna 81.?.?.?

>Když tedy může soudit na
>význam, platnost, soudržnost a vůbec kvalitu filosofických
>teorií on, proč by nemohl kdokoliv jiný, nota bene
>vystudovaný filosof s reputací ???

Protože filozofie není empirická věda. Byl by to pouze názor na názor, stejně tak platný jako teze pana Lhotáka.
Zajímavé pro mně je, že je to žena, která se dovolává vyšší autority ohledně toho, co pan Lhoták napsal.
Apoštol Pavel v onom výroku pokračuje a říká: Žena ve shromáždění ať mlčí a žádá doma svého manžela o vysvětlení (výklad toho, co bylo kázáno, diskutováno).

A jsme u toho co píše pikatchu 89...

Dnes se místo elektrikou nabitým plotem používají daleko sofistikovanější prostředky. Technika a technologie pokročila. Na podstatě se ale nic nezměnilo, stádo je stále v ohradách a libuje si, že si může chrochtat ve vlastních výkalech. Na toho, kdo jim ohradu otevře se sesypou, co že si to dovoluje.

V myšlení dospělý či vyzrálý člověk nepotřebuje vnější autoritu, která by mu potvrzovala, že jeho pohled je ten správný. Toto vnější potvrzení naopak potřebují ti, kteří si nejsou svým přesvědčením příliš jisti. A cokoliv jde dále za obzor jejich poznání či pochopení, to vnímají jako své vlastní ohrožení.

138867

01.07.2007 16:43

Rozloučení se Zvědavcem

RE: To chce klid ...

vladuna 81.?.?.?

Prosím, vezměte příspěvek v celém kontextu, apoštola Pavla jako helénského žida a zapomeňte na to, že to bylo napsáno v bibli.

138914

01.07.2007 17:33

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Rozloučení..

vladuna 81.?.?.?

>Chtěl jsem napsat něco v tom smyslu, že za jeho konec zde se
>zasloužily především hašteřivé ženy (které většinou
>stojí za vším z důvodu své nesnášenlivosti, náladovosti,
>touze mít poslední slovo atd.), ale po Vašem příspěvku,
>paní Aleno, musím uznat, že se najdou i rozumné bytosti
>ženského světa a tím musím i částečně korigovat svůj
>názor na tuto část světa. Důležité je osoby, děje a
>věci nepaušalizovat a nahlížet vždy konkrétně na
>konkrétní případy a aktéry.

Doporučení od Aja:
>Velmi se mi nelibi tenhle "virtualni lynch" a stejne tak >pramalo se mi libi "vase odhaleni" ,leo69, ze za nim stoji >predevsim hasterive a nesnasenlive zeny.
>Stydte se a az se dostydite, prectete si znovu vsechny komentare.

Takže, vážený pane leo69, jdu se stydět zároveň s Vámi za Váš odporný názor, protože ho rovnež sdílím.
Navíc mně napadlo docela geniální řešení: časopisy jako Playboy a Esquire jsou určeny především, pokud ne výhradně, pro muže. Což tak kdyby se se Zvědavcem stalo něco podobného

Zvědavec
politicky nekorektní webzin pro muže

A byl by pokoj.

138916

01.07.2007 18:06

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Rozloučení..

vladuna 81.?.?.?

Pane Sodku, způsob, jakým se vyjadřujete k příspěvkům lidí se kterými nesouhlasíte se mi jeví jako velmi nevhodný. Pouze ironicky zesměšňujete a napadáte autora. Má to něco společného s opravdovou diskuzí?

138922

02.07.2007 17:47

Osvobození Íránu

Pořádek ve vlastní zemi

vladuna 86.?.?.?

Nemyslíte, že by měli samotní Íránci si udělat pořádek ve vlastní zemi?
Tatíček Bush přinesl demokracii do Iráku. Myslím, že spousta obyčejných lidí vzpomíná na režim Saddáma Husseina jako na dobré časy.

139024

02.08.2007 18:10

Naše gratulace občanům Turecka

Mam z toho fakt dobry pocit

vladuna 86.?.?.?

Cit.: Východ se obrací k Bohu a nachází svou vlastní cestu. Istanbul následoval Gazu: Turecko ovládané AKP (Strana spravedlnosti a rozvoje; pozn. překl.) bude přítelem Palestiny ovládané Hamásem, islámského Íránu, ortodoxního Ruska a Řecka a náboženských antiokupačních sil sousedního Iráku.

Navrat k tradicnim hodnotam Abrahamovskeho nabozenstvi (judaismus - NIKOLIV sionismus, krestanstvi, islam) se muze stat - a kez by tomu i tak bylo - protikladem multi-kulti, feminizmu a vsem tem zrudnostem, ktere jsou postupnymi krucky k NWO.

Porad mam osobni nadeji, ze je jeste mozne zvratit chod udalosti, kterymi jsme kazdodenne svedky.

Poukazovat na "mirovou politiku" Osmanskeho Turecka se mi jevi irrelevatni. Dnes je svet trochu nekde jinde.

141001

23.08.2007 22:42

Jak se rodí New World Order

VAROVÁNÍ AUTOROVI

vladuna 86.?.?.?

Varování autorovi po přečtení diskuzních příspěvků:

Ještě jeden takový článek a dopadnete jako pan Radim Lhoták. Ani "Zvědavci" neunesli syrovou a surovou otevřenost s jakou prezentoval svoje myšlenky.

DRŽÍM VÁM PALCE.

142466

20.09.2007 23:11

Uplynulo čtvrt století od masakru v palestinských táborech Sabra a Shatila

Technicka poznamka

vladuna 86.?.?.?

>Aspoň že autor spomenul teroristické akcie Palestíncov pri
>ktorých zabíjali Izraelčanov cestujúcich v autobusoch alebo
>kúpajúcich sa na pláži v severnom Izraeli.

>
>Preto Izrael podnikal akcie do Libanonu. A to vedeli aj
>libanonský kresťania. Videli, že Palestínci zneužívali ich
>pohostinnosť a narušovali rovnováhu v tak zmiešanom štáte,
>akým je Libanon. A vrcholom bola vražda kresťanského lídra
>Bašíra Džamaila. Preto sa kresťania Palestíncom
>pomstili.Arabi si to vybavili s Arabmi.

>
>A čo čakáte od Generála Sharona? Prečo by mal chrániť
>nepriateľov svojej vlasti? OOP dostala v Libanone peknú ranu a
>preto sa rozhodli ísť umiernenejšou cestou.

V Libanonu je nekolik velkych krestanskych komunit. Krestane o nichz mluvite jsou Maronite (Rimsko-katolicka cirkev maronitskeho ritu). Ode vsech ostatnich v Libanonu je odlisuje prave proizraelsky postoj. Proto tato cirkev prochazela radou problemu, ktere se ostatnich krestanu a cirkvi v Libanonu vubec nedotykaly.

144188

26.09.2007 18:16

IZRUSA - války v zájmu „Nového světového řádu“

Irak - Kuvajt

vladuna 86.?.?.?

>S postupom USA v Iraku nesúhlasím, ale prečo sa Saddám v roku
>1990 trepal do Kuvajtu?

Protoze Kuvajt byl integralni soucasti Iraku po staleti. Irak o nej prisel v roce 1920 kdy si Anglicane a Francouzi delili Sykes-Pikotovou linii (omlouvam se za nepresny pravopis) sfery vlivu na Blizkem Vychode.

144552

29.09.2007 07:40

Ztraceno v překladu: Ahmadinežád a média

RE: Nepochopeny pologramot

vladuna 86.?.?.?

Rocky, nikomu jeho sexualni orientaci neberu. To je jeho osobni, soukroma zalezitost. Nezda se Vam ovsem, ze na to, kolik - udava se obecne 4% - je v populaci lidi s timto sexualnim zamerenim, se venuje v nasi euroatlanticke kulture prilis mnoho prostoru tomuto tematu?
Trochu mimo tema: Dost casto se objevuji obavy o budoucnosti nasi kultury a islamizaci Evropy. Nezda se Vam ovsem, ze nase evropska spolecnost a kultura pomalu degeneruji? Euroatlanticka kultura byva definovana jako krestanska. Kolik toho v nasich zivotech z krestanstvi jeste zustalo? Kdyby alespon moralni principy ... Nemluve o "chozeni do kostela" - cili spolecenstvi lidi vyznavajici a snazici se praktikovat urcity zivotni styl a dodrzovat urcite moralni zasady.
Evropa bude jednou islamska. A vubec nebude potreba zadne valky. Oni nas jednoduse "presoustaji". V nasem soucasnem zivotnim stylu je bezne mit jedno dite, mnozi povazuji dve za luxus; namisto rodiny jako zakladu se venujeme pravum gayu a lesbicek, v povedomi chybi pevne moralni mantinely, ktere dava vira. K tomuto vsemu kazdy z nas prispiva svymi vlastnimi osobnimi rozhodnutimi. Vysledek je takovy, jaky je. Ceka nas osud starovekeho Rima, ktery padl pod tlakem "barbaru". Je to nase volba a vysledek nasich rozhodnuti - od jednotlivcu pocinaje, politickou reprezentaci konce.

144658

29.09.2007 11:05

Ztraceno v překladu: Ahmadinežád a média

RE: Nepochopeny pologramot

vladuna 86.?.?.?

Pani Jarmilo, pokud mate pravdu, pak je situace jeste daleko horsi.

144666

30.09.2007 09:04

Ztraceno v překladu: Ahmadinežád a média

RE: Nepochopeny pologramot

vladuna 81.?.?.?

Plne souhlasim.

144728

02.10.2007 23:39

Přibylo těch, kteří nemají

RE: Sláva, Zvědavec funguje!:)

vladuna 86.?.?.?

Mozna ano. Ale pokud jste "privandrovalec", tak horko tezko. Ziju tu uz tri roky.

144842

06.10.2007 22:15

Saddám Husajn chtěl po Bushovi miliardu dolarů za odchod do exilu

RE: Saddamův exil se Bušíkovi nehodil

vladuna 86.?.?.?

>Však Írán je dnes v podobném postavení, jako byl Irák. Jen
>světové veřejné mínění je dnes přece jen trochu jinde,
>než v r. 2003.

Karle, mate muj plny souhlas. Ovsem je to stejne HOVNO platny ... USrael na nejake verejne mineni a jeste k tomu z vysoka.

145060

11.10.2007 18:04

Policejní příručka z roku 1935

RE: Stare dobre casy

vladuna 86.?.?.?

> lidé s optimistickým náhledem na svět ...

Optimismus je pouze nedostatek informaci
[smích]

145319

11.10.2007 23:44

Policejní příručka z roku 1935

RE: Rasisti byli, jsou a budou! - DOTAZ

vladuna 86.?.?.?

>Cikáni nebo osoby žijící
>kočovným způsobem života samozřejmě také většinou
>nekradou


Dovolim si obratit se na Vas s malou otazkou: Jakym zpusobem si muze osoba zijici kocovnym zpusobem zajistit prostredky ke sve obzive?
Vychazim z nasledujicich predpokladu:
1) Pokud je clovek zamestnan ma mzdu
2) Pokud sedlak pestuje brambory muze je vymenit za maso
3) Pokud provozuje clovek nejakou sluzbu, muze byt odmenen penezi nebo naturaliemi.

Pokud clovek zije kocovnym zpusobem zivota, jak vlastne ekonomicky funguje?

145334

22.11.2007 06:42

Americký senátor: váleční veteráni bez domova jsou hanbou Ameriky

RE: Proc neni uveden americky zdroj?

vladuna 81.?.?.?

>Vis co pro me znamena neocon? Oprasenej komunista!

Pardon: máte na mysli "oprášenej" nebo "oprasenej" (od slova prase) ?
[chechtot]

147701

10.12.2007 06:14

Lži na konci amerického snu

RE: Tak proc nejdou pracovat do Japonska ci Evropy?

vladuna 86.?.?.?

>O Evrope asi hovorite ze sve zkusenosti, protoze se vam treba
>povedlo najit misto v Irsku ci Britanii. Jenze jste si asi
>nevsiml, ze jste se tim dostal do role toho Inda a vzal to misto
>mistnimu. Ja zase znam Svycary, otce rodin, kteri meli tu smulu,
>ze byli prilis drazi proti konkurenci z nasich kraju.

Je to presne tak. Ovsem Anglan za ty penize, ktere tu delame my a Polaci (tech je v UK jako by je delal pres kopirak), delat nebude. A kdyz porovnam pracovni nasazeni svych kolegu (Anglani kontra novi lide z byvaleho Vychodniho bloku), nelze se divit, ze firmy sahnou spise po pristehovalcich.
Na druhe strane je ovsem moje osobni zkusenost, ze pokud jde o kvalifikovanou praci, Anglani vas mezi sebe nepusti. Misto dostane on, ackoliv vase vzdelani, praxe atd. jsou podstatne vyssi.

148899

10.12.2007 06:40

Lži na konci amerického snu

RE: Levaci...

vladuna 86.?.?.?

Saso, Rejpal rejpe protoze je Rejpal, ovsem to nic nemeni na tom, ze ma pravdu. Pred tremi lety jsem prisel do UK. Doposud se mi nepodarilo sehnat kvalifikovanou praci, ktera by aspon trochu odpovidala memu vzdelani a praxi. A protoze jde o preziti, bral jsem jakoukoliv praci. Pred lety jsem si rikaval: "Rucicky nebojte se, vy makat nebudete." Jeden z mnoha mych omylu. Nakladam kamiony. Ale mam praci.

148900

20.12.2007 05:46

Zubař

Doháníme Západ

vladuna 86.?.?.?

Oni nám ti komunisti asi lhali méně, než jsme se domnívali. Tři roky už žiji ve Velké Británii. Situace, jak ji autor popsal je zde naprosto běžná. Jedním slovem prostě: katastrofa

149715

01.01.2008 22:20

Zločin vlastního soukromí

RE: Pro nechapave DOTAZ

vladuna 86.?.?.?

Zdravicko Kevine,
prosim o blizsi vysvetleni. Obrazek jsem si nejen stahnul, ale i ulozil na hadr. Prosel jsem si ho XVI32 binarnim prohlizecem, pro pripad, ze jste pouzil steganografii. Neobjevil jsem nic. Muzete upesnit Vasi metodu a zpusob, jak jste Vami proklamovana data do souboru ulozil a jak se k nim dostat?
Dekuji, vladuna

150322

01.01.2008 22:42

Zločin vlastního soukromí

RE: Vážený Janko » LINEARITA CASU

vladuna 86.?.?.?

Ahoj Vojto,
priznavam se, ze Jankovi obcas dobre nerozumim take. A pokud porozumim, ne vzdy souhlasim.
LINEARITA CASU. Tato vec mi sedi v hlave uz hodne dlouho a snazim se to nejak poskladat si dohromady. Moje soucasne pochopeni a poznani je toto -
Fyzikalne: cas byl, je a bude vzdy linearni velicinou. Odpovida to i (biblicke) rectine - CHRONOS.
Dejinne, historiky: tomu odpovida recke AION. To znamena: urcite obdobi, obdobi, ve kterem funguje urcity system, plati urcite zakonnitosti.
Problem, na ktery jsem narazil:
Osobni predpovedi pro druhe, od lidi, kteri jsou schopni cist v akase nebo-li morfogenetickem poli (Rupert Sheldrake) nefunguji. Proc? Cas - aion - prestava fungovat linearne, ale zacina bezet exponencialne - polopaticky "zrychluje se". Prestava platit pricina » nasledek. Resp. mozna toto stale plati, ale vzhledem k tomu, ze se uz nejedna o linearni vztah (matematicky), ale o exponencialni a my nezname presny vzorec - matematicke vyjadreni reality, nejsme schopni "nazrit, vypocitat, predpovedet" vysledky vztahu: pricina » nasledek
Srdecne zdravim,
vladuna

150330

02.01.2008 04:01

Zločin vlastního soukromí

RE: Vážený Janko » LINEARITA CASU

vladuna 86.?.?.?

>Lineární a exponenciální čas (včetně
>aionů atd.) jsou pojmy časného světa. V "království
>nebeském" čas "není" (existuje tam "vše najednou" ). Což si
>začíná uvědomovat už i moderní fyzika.

Tak nejak to je. Ovsem predstavit si bezcasnost je nad mou fantazii. Jsme prilis svazani casem ve svem mysleni. Matematicky si to dovedu predstavit takto: podivejte se na casovou primku. Ta vede zleva doprava, je na ni ted, bylo a bude. Kdyz se bude cas "pohybovat" kolmo k ni, potom kazdy jediny bod obsahuje celou tuto "nasi" casovou primku - bylo, je a bude. Pokulhavajici vysvetleni, ja vim.

150347

02.01.2008 04:06

Zločin vlastního soukromí

RE: Vážený Janko » LINEARITA CASU

vladuna 86.?.?.?

>Díky Vladuno za vlídná slova vysvětlení. Teorie
>"zrychlujícího času" mi připadá nadbytečná. Souhlasím s
>Vámi v tom, že nejsme schopni "nazřít, vypočítat,
>předpovědět" budoucnost. Ovšem to snad není důsledkem
>jakéhosi nelineárního času, to je přece základním
>přírodním zákonem.

Naopak, vzhledem k existenci kauzality (pricina - nasledek) bychom meli byt teoreticky schopni budoucnost predpovidat. Ovsem pouze teoreticky, nebot nezname vsechny "priciny", ktere se na ZAKLADNIM PRIRODNIM ZAKONU, kterym kauzalita je, podileji.

>Ano jsou lidé, kteří věří ve věštby či proroky, v
>astrologii, numerologii také v jemnohmotnou energii, ve svatý
>Grál, v uhranutí, v zaječí pacičku. Přiznávám, že mezi
>ně nepatřím. Takové víry mi přijdou dětinské.

Toto jsou pouze dalsi vrstvy reality. Vzhledem k tomu, ze je neni mozno (vetsinou) empiricky "uchopit", jsou pristupne pouze skrze viru.

150348

04.01.2008 19:13

Zločin vlastního soukromí

RE: A ještě PPS - oprava omylu

vladuna 86.?.?.?

>Tak toto je přímo nefér a rána pod pás. Judaistických
>desatero přikázání platí jak známo jen v rámci národa
>vyvoleného, tj. žid nemá zabít žida. Fakt je, že i tak bylo
>možná šesté přikázání občas judaistou porušeno. Ale
>judaismus není "má" víra, a vůbec - žádný -ismus není
>totožný s tím, co považuji za víru... ale to už jsme si
>zkoušeli vysvětlit mockrát, že [mrknutí jedním okem]

1) Desatero bylo dano v ramci toho, co dnes nazyvame judaismus. Prioritne platilo pro narod izraelsky, nebot Buh Hospodin mel daleko vyssi naroky na tuto skupinu, nez okolni "pronarody".
2) Nesmesovat, prosim, starozakonni judaismus s talmudickym judaismem. Vyvoleni v SZ znamenalo zavazek a vyssi naroky na rozdil od talmudickeho, kde znamena "vyhodu". Talmudicky judaismus je v primem rozporu se starozakonni tradici. Asi tak (obrazne) jako soucasne krestanstvi s ucenim Jezise Krista.
3) Jezis Kristus sel dale, pokud jde o seste prikazani. Uz i hnev je prirovnan k vrazde (omlouvam se, nechce se mi dohledavat citace).

150564

05.01.2008 23:36

Hranice zůstaly

RE: Přítomnost vypovídá zcela jasně

vladuna 86.?.?.?

>Víte s
>jakou nenávistí mluví (vzdělaní)Židé třeba o
>áronovcích, vůbec o biblické postavě Aronovi, a těch
>kteří dnes od něj odvozují původ (po otci přirozeně)?

Prosim o upresnujici info. Zajima mne to. Dekuji.

150664

07.01.2008 00:15

Hranice zůstaly

RE: Přítomnost vypovídá zcela jasně

vladuna 86.?.?.?

Dekuji Vam velice. Nyni rozumim Vasemu predchozimu prispevku.
Budu se na to muset trochu vice podivat.
Z ciste biblickeho hlediska neni o legitimite saduceu nejmensich pochyb.
Dnesni souvislosti mne unikaji. Mam za to, ze vetsina zidu prichazejicich z byvaleho Ruska jsou etnicti Chazarove, coz je jina kapitola.

150701

14.01.2008 23:26

Budou ho muset zabít

RE: Znáte pravdu o dnešním světě ?

vladuna 86.?.?.?

>A proč se tážu? Každý živý tvor v přírodě vynakládá
>svou energii a čas účelně. Evoluční výběr nechal dodnes
>přežít jen ty, kteří se mezi svými konkurenty dokázali
>chovat nejúčelněji. A mé předchozí tvrzení je mnohými
>považováno za jeden ze základních přírodních zákonů. U
>videa Zeitgeist jsem jeho účel zatím neobjevil. Tedy se po
>něm tážu osvícenějších v této diskusi. Nic víc a nic
>míň.

Vojto,
myslim, ze prilis nerozumite psyche (psychice) cloveka. Proc by clovek mel davat ci delat neco zadarmo? Nejsem rozhodne zadny altruista. Mym hobby jsou GIS (geograficke informacni systemy), mapy, satelitni navigace a podobna verbez. Byly casy, kdy jsem byl rad, ze se mi podarilo neco nekde na internetu splasit. Na internetu lze najit skoro vse, to je vicemene pravda, ale da to praci to najit nebo vedet kde. Spousta dalsich veci se dala stahnout za uplatu. Chtel jsem to mit, tak platil a stahoval nebo objednaval cedecka a devedecka. V soucasne dobe mam 250 giga map, leteckych a satelitnich snimku na svem pocitaci. Jsem uz "fajnsmekr". Na jednom z for se objevil chlapik, ktery potreboval mapy Maroka, kam se chysta na expedici se svym terenakem. Protoze se chystam do Maroka litat, mapove podklady mam suprove zpracovane. Poslal jsem mu dve devedecka dat. Pouze si to natahne do sveho PDA (pocket computer) nebo notebooku a GPSky a muze se navigovat. Nektere z map jsem kupoval, zkalibrovat to a udelat z toho "pouzitelno" bylo par desitek hodin prace. Poslal jsem mu to jen tak. Ja jsem taky kdysi nejak zacinal a byl vdecny kazdemu, kdo pomohl.

A tak proc by jen tak nemohl hodit nekdo do placu Zeitgeist, ktery je daleko a daleko hodnotnejsi nez par nejakych map?

151442

20.01.2008 00:25

Filipika proti multi-kulti

RE: Se clankem nesouhlasim.

vladuna 86.?.?.?

>Ziju v Anglii a tak mam osobni zkusenost ...

Tak nejak to tady funguje.
vladuna, Crewe, Cheshire, UK

152116

20.01.2008 17:49

Eretz.cz opět proti Zvědavci

RE: Logika

vladuna 86.?.?.?

>Blaboly o zidech s velkym a malym z, semitech a
>sionistech, me nezajimaji. Jsou to jenom vyplody pomatenych mozku
>neonacistu a rasistu.

Doporucuji Vam otevrit nejakou encyklopedii. Predpokladam, ze encyklopedie nejsou sestavovany pomatenci.

152204

24.01.2008 21:07

Války jsou nutné

RE: Válka je nutná? » ANO nebo NE?

vladuna 86.?.?.?

>Myslím že ne. Je nutná pouze stejně v případě když
>společnost se dostane do neřešitelné situace. Je nutná jako
>je nutné přijít o nohu když ji necháme hnít.

Pisete: "Myslim, ze ne", ale dalsi vetou vlastne toto vyvracite.

Osobne mam za to, ze spolecnost (minim tim euroatlantickou civilizaci) se jiz za tento bod dostala a to v nekolika oblastech:
1) hospodarske / ekonomicke - uzka, skryta skupinka lidi, ovladajici makroekonomiku statu, ustup od vyroby k tercialni sfere, podvod jmenem penize (bankovni a penezni system)
2) spolecenske - trendy smerujici k NWO
3) duchovni - absence transcendentnich hodnot (= absolutnich hodnot, ktere jsou "nekde nam nami" a o kterych se nediskutuje, protoze jsou povazovany za obecne platne)

152554

25.01.2008 00:00

Války jsou nutné

RE: Válka je nutná? » ANO nebo NE?

vladuna 86.?.?.?

1) Bohuzel, toto "reseni" prijde, ackoliv je to nejhorsi ze vsech spatnych reseni. Na otazku, jestli je to NUTNOST nebo jsme se tam dostali sami a mame na tom kazdy svuj osobni podil - na tuto otazku nemam sam dosud odpoved.

2)
>Jakou spoušť to tu po sobě zanechá?? Pokud ji vůbec
>někdo přežije, tak jen pár těch nejhorších ukrytých v
>podzemních městech, no to bude skutečně dobrý počinek pro
>další vývoj lidstva ...
Souhlas, ovsem jako paralele: vysadte toho, ktery tam nekde vzadu taha za spagatky deni ze sveho pohodlneho kresla, jakoby jen hral akcni pocitacovou hru, na pusty ostrov s holym zadkem. Velice moc rychle se bude muset zacit ucit.

152579

25.01.2008 23:14

Války jsou nutné

RE: Válka je nutná? » ANO nebo NE?

vladuna 86.?.?.?

To uz bylo hodne a hodne davno. Lidi uz nevedeli roupama co delat. Svobodu, kterou meli a ktera je Bozim darem (volit zlo ci dobro; vynechme otazku determinismu, i tu bible zna), obratili jeden proti druhemu. Shovivavost Toho Nahore trvala hodne dlouho. Prisla potopa a zacinalo se znova.
A tu si jednou lide rekli, ze si vytvori svuj rad a system (Novy Sveta Rad), ten Bozi jiz prestal vyhovovat. A tak se nam dostalo ono babylonske zmateni jazyku, kdy se nikdo neni schopen domluvit s nikym, i kdyz hovori stejnou reci nebo ovladaji nekolik svetovych ci nesvetovych jazyku.
A tak to slo dal. Buh posilal nadale sve posly s vyzvami a varovanimi. Prisel Jezis se svym ucenim a imperativem lasky k Bohu a bliznimu. Dopadl jak dopadl a ti, kteri se k nemu hlasi jako ke Kristu se mnohdy prokazali byt horsimi, nez jeho popiraci. Euroatlanticka civilizace se hlasi ke krestanstvi jako k jednomu ze zakladnich piliru. Mame i politicke strany s krestanstvim v nazvu.
Optimismus je pouze nedostatek informaci.
Nejsem maloverny, verim v Bozi zasah. Bojim se vsak toho, ze to bude jen dalsi lekce, kde my vsichni "splaceme nad vydelkem". Co clovek zaseva, to i sklidi.
Nezodpovezenou otazkou pro mne zustava vec osobni zodpovednosti. Jsou zde dve varianty, ktere se vylucuji ? doplnuji ? prolinaji?
1) Clovek je soucasti lidske spolecnosti, rodiny, firmy, kde pracuje, skoly, kde studuje, statu, kde zije. Je clanek urciteho retezu nebo jeste lepe: jednim z ocek na rybarske siti. Spojen s mnohymi a sdilejici spolecny osud. Je zde tedy mira osobni zodpovednosti.
2) Tato spolecnost je ale de fakto ne-krestanska. Jste ve svete ale nejste z tohoto sveta, jak rekl Jezis. To ovsem znamena urcite vycleneni se a distancovani se od toho, co se deje, nebot system sam o sobe je vadny, je anti-kristovsky, a kosmeticke opravy neresi podstatu.
Uprimne Vam mohu napsat, ze mam daleko vice otazek nez odpovedi na ne ...

152692

27.01.2008 00:53

Všechno je jinak

RE: Poněkud, milý autore,

vladuna 86.?.?.?

Dovolil bych si jen podotknout: cirkev je neco vice nez politickym subjektem. Paradoxne, cim vice kdy byla cirkev v tlaku, tim byla ryzejsi. Vsechny tyto hratky a kolotoce kolem cirkevniho majetku mne desi.
Ohrozeni "krestanske" Evropy vidim ze strany islamu. Nejde o institualizaci jejich viry, ale o souhrn duchovni kapacity dane sumou individualni oddanosti sve vire.
I kdybychom provedli hospodarskou restituci cirkevniho majetku az do / k obdobi Marie Terezie, stejne to nase kostely nenaplni. Ty jsou prazdnejsi stale vice. Tento pochmurny stav se snazi nekteri alespon zafixovat, kdyz uz na zlepseni neni nadeje, alespon cestou zakona.
Bohuzel, mozna Bohu dik, tudy cesta nevede.

152752

27.01.2008 16:51

Války jsou nutné

RE: Myslím, že dnešní válka nepředstavuje zas až tak pozitivní evoluční tlak

vladuna 86.?.?.?

Schvalne jsem si to premeril. Abych neudelal chybu, zvolil jsem co nejvetsi trojuhelnik. Jeden kolik jsem zabodnul v Brne, druhy v Moskve, treti v Kapskem Meste. Pak jsem natahl spagat a meril. Nejak mi to nevychazi. [smích]

152814

27.01.2008 22:12

Války jsou nutné

RE: Myslím, že dnešní válka nepředstavuje zas až tak pozitivní evoluční tlak

vladuna 81.?.?.?

Prestoze mam za to, ze nas zakladni pohled je stejny, dovolte mi, abych Vam oponoval.

1) Nase poznani je castecne a Buh ve svem zjeveni nam dal veskere informace, ktere potrebujeme pro nase spaseni.
2) Nedal nam veskere informace, ktere se tykaji jak hmotne tak i nehmotne reality. Toto si uvedomovali pisatele apokryfnich a pseudepigrafnich spisu a snazili se poohlednout za oponu.
3) Proc je tolik krestanskych cirkvi? Opomenu neduchovni motivy. Ty duchovni: poznani, ktere nam bylo dano je jako par kamenku do mozaiky. Vic je tech, ktere nam chybi, nez tech, ktere mame. Z tech, ktere mame se da poskladat ruzny obraz. Co skladajici, to alespon trochu odlisny obraz.

152850

28.01.2008 20:40

Kdo fandí státu Izrael

RE: Víte kdo je největší fanoušek Izraele?

vladuna 86.?.?.?

S tim Bozim vyvolenim je to ponekud slozitejsi. Kazde Bozi zaslibeni bylo dano do konkretni historicke situace a bylo vazano na splneni urcitych podminek. Doporucuji pozorneji cist Stary Zakon.

152969

06.02.2008 23:29

Pozor na rabkory!

RE: Jen malý anti-anti dotaz...

vladuna 86.?.?.?

Jeden obazek je lepsi nez spousta kecu jak z jedne strany tak z druhe.
Podivejte se, prosim, na obrazek. Stage4 je situace, kterou se snazi Izrael zafixovat pomoci "zdi".
Hodne do Googlu "Palestine map" a porovnavejte a premyslejte.

153507

06.02.2008 23:30

Pozor na rabkory!

RE: Osud » POHLED PREDPLATITELE

vladuna 86.?.?.?

>Zajímavé, že ani jeden článek v historii nedosáhl čtenosti
>100% předplatitelů (výjimka je tvořena malým podvodem -
>napřed je článek otevřený, po dosažení určitého počtu
>přečtení se uzavře a údaj o čtenosti se ponechá).

Prominte, budu k Vam naprosto osobni. Piste, prosim, prispevky, ve kterych jste v obraze nebo o vecech, kterym rozumite. Tady jste naprosto vedle.
Jsem predplatitelem na osudu.cz. Nemam kapacitu ani cas sledovat "cely internet" a ne vsechno mne take zajima. Pouzivam osud.cz jako rozcestnik. Pokud mne clanek zaujme ci patri do oblasti, ktera mne zajima, jdu primo na zdroj, ktery je vzdy uveden.
Ackoliv jsem predplatitel, z clanku, ktere jsou pouze pro predplatitele ctu asi tak 1/4. A myslim, ze takovych predplatitelu je vice. Pokud jsem aspon trochu pochopil zamer pana Maska, jde mu o to, aby clovek mel pod "jednou strechou" informace, ze kterych si muze vybirat ty, ktere mu neco rikaji. V tomto ohledu plni jeho server svou funkci vice jak dostatecne.

153510

07.02.2008 21:52

Pozor na rabkory!

RE: Osud » POHLED PREDPLATITELE

vladuna 86.?.?.?

Ale ja jsem se prece nevyjadroval ke kvalite informaci zde obsazenych [smích]

153635

09.02.2008 14:30

Konečně dorazila zima

Je to nadhera ...

vladuna 86.?.?.?

Jsem zimomrivy clovicek a tahnou mne konciny, kde teplota nepada pod 25 Celsia. Jsem uz ctvrtym rokem v UK, zadne mrazy, zadny snih. No proste parada. A ja najednou zacal zjistovat, ze mi ten snih a ladovsky zasnezena krajina, i s tim kostelickem nekde na obzoru, opravdu chybi. Dekuji za nadherne fotky.

153772

09.02.2008 15:48

Vyslanec Evropské unie varuje, že by se Gaza mohla stát druhým Somálskem

RE: Jak se dělá stát? » ZKRATKA A DOBRE

vladuna 86.?.?.?

Jo, uz je to 25 let co jsem existoval coby studentik na Gymnaziu v Bucovicich. Dejepis ucil pan profesor Hamsik ze Slapanic. Stara garda, klasicke vzdelani latina & rectina. Byl povestny svym rcenim "zkratka a dobre", ktere pouzival ve svych hodinach nescetnekrat. Bylo bez sance alespon z casti obsahnout to, co on mel ve sve hlave a ve sve shovivavosti si toho byl vedom. Proto svou deseti, patnacti ci dvacetiminutovou exkurzi do histrie koncil slovy - "zkratka a dobre" - a v nekolika malo vetach dal do placu to, co bychom meli znat a on jako zkousejici bude pozadovat. Tento prispevek by se dal uvest stejne: "Zkratka a dobre, ===prispevek=== ". Jednoduche, nikoliv vsak zjednodusujici shrnuti. Dekuji.

153777

09.02.2008 16:01

Konečně dorazila zima

RE: Teda

vladuna 86.?.?.?

>Na Olomoucké? To je snad Životského / Jeronýmova,ne?

Brnak ???

153778

09.02.2008 19:08

Český tisk – vrchol bídy a utrpení

RE: Zkreslení

vladuna 86.?.?.?

>Izrael je stejně jako ostatní občas obětí novinářského
>přehánění. Když se třeba mluví o izraelské bezpečnostní
>bariéře, jsou u toho pouze snímky její betonové části,
>která tvoří jen pár procent celku, přičmež je ignorován
>fakt, že většinu bariéry tvoří plot.

Prosim o blizsi informace. Pred casem jsem dohledaval nejake mapy Palestiny / Izraele na Googlu, vcetne kde vede ona bezpecnostni bariera. Mym hobby jsou mj. mapy. Na nic jineho nez betonovou zed jsem na zadne ze stranek nenarazil (vcetne irzaelskych). Dekuji.

153784

16.02.2008 16:19

Rusko nevylučuje preventivní jaderný útok

RE: Inspirace...

vladuna 86.?.?.?

>Namítl bych třeba, že méně lidí se asi snadněji ovládá.
>Ale jestli oni takhle uvažují samozřejmě nevím. (Musel jsem
>tu druhou větu opravdu psát?)

Ovladani: vetsi masa lidi se ovlada snadneji. Urcite znate pojem "davova psychoza". Funguje to na tomto principu.

154461

18.02.2008 13:52

Kosovo – stanovisko historika

RE: Co se stalo?

vladuna 86.?.?.?

Velice pekne receno. Diky prispeni USA a EU budou mit Kosovsti Albanci svuj stat; vlastne ho uz maji. Muzete mi, prosim, ale vysvetlit, proc USA a EU, resp. jeji jednotlive zeme nepristupuji uplne stejne k Baskum ve Spanelsku a Francii, k Ulsteru v UK, ke snaze Korsicanu o nezavislost, a dalsim hnutim za nezavislost v Evrope? Dekuji.

154589

18.02.2008 15:30

ČSR 1938 – Косово 2008

RE: Mediální kampaň

vladuna 86.?.?.?

valasti cesi ???

Pane, Vy jste opravdu srandista [smích]

154611

18.02.2008 19:46

ČSR 1938 – Косово 2008

RE: Teroristi

vladuna 86.?.?.?

Upresneni: BYLI TAM. Na konci 19. stoleti nekolik desitek [smích]

154637

23.02.2008 00:02

Saddámova tajná válka

RE: taktická prohra

vladuna 86.?.?.?

"Tak to je teda sila!". Dekuji za odkaz.

155022

Stránka: 1 2 3 4

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,94 Kč
Euro
26,24 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,92 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,32 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,77 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 153,71 Kč
1 unce stříbra
501,25 Kč
Bitcoin
426 318,99 Kč

Poslední aktualizace: 1.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 939 479