Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petr Pavel

Nalezeno 15 příspěveků, 4 různé IP adresy

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

02.08.2005 15:56

Kauza Zündel

demokracie

Petr Pavel 80.?.?.?

Demokracie by se měla lišit od ostatních režimů právě tím, že stojí na několika základních kamenech jako je svoboda slova, svoboda shromažďování atd. Proti názoru, který se nám nelíbí můžeme bojovat pouze pravdou a nijak jinak. Průšvih je v tom, že vůbec k soudu může dojít na základě obvinění, že dotyčný cokoliv propagoval nebo tvrdil. Rozhodně nejsem žádný nacista ani k nim nemám sympatie, přesto jsem přesvědčen, že u nás nemůže být o demokracii ani řeči dokud je trestné tvrdit nebo propagovat cokoli. Kdysi uvěznili Sládka protože cosi tvrdil a díky tomu něco prosadili (tuším Havla prezidentem). Ježišmarjá kde to jsme? Jestliže předseda parlamentní strany (tehdy) a člen parlamentu ČR nemůže veřejně říct, co si myslí tak kdo může? O svobodě shromažďování jsme byli poučeni na CzechTech 2005 - rozehnání obušky a slzným plynem. Ne, bohužel se obávám, že demokracie a pluralita názorů není dneska nikde na světě. Ohánějí se jí pouze Ti, kteří říkají - máte svobodu slova když budete říkat to, co je konformní s naším názorem. No, jenomže to není demokracie, svoboda slova a pluralita názorů, to je totéž co tady bylo za komunistů i za Hitlera. A nakonec Švejk by taky nebyl uvězněn kdyby neřekl že císař pán je ...

64087

11.08.2005 16:25

Příběh Omana

je mi to divné

Petr Pavel 80.?.?.?

800 liber týdně je něco přes 40 000 liber ročně - za dva dny taxikařiny týdně je mi to dosti divné. Nedávno jsem odchytil info, že průměrný plat vysokoškoláka po škole je asi 18 000 liber. O UK se dneska obecně říká, že jsou tam malé platy a vysoké životní náklady. Mí kamarádi, kteří tam jsou u renomované firmy a dělají vysoce kvalifikovanou vysokoškolskou práci (legálně) si moc vyskakovat nemůžou. Nějak se mi celý ten článek nezdá.

65595

01.09.2005 15:37

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

je to v lidské přirozenosti

Petr Pavel 80.?.?.?

Bagatelizovat následky přírodních katastrof a možnost jejich opakování je lidsky přirozené, asi to máme v genech. Uvedu příklad. Při povodních na Moravě v roce 1997 sletěl obrovský sesuv u obce Bystřička mezi Vsetínem a Vlalašským Meziříčím na železniční trať a na půl roku odstavil Čechy a Slovensko od železnice – muselo se objíždět přes Ostravu. Sanace stála nějakých 80 mil korun a spočívala především v hloubkovém odvodnění. Hloubkové odvodnění je absolutně nejlevnější a zároveň účinnou metodou ale má jeden háček – pokud se ucpe tak přestane fungovat (na rozdíl od hromady betonu, která sice stojí mnohonásobek ale nemusí se udržovat a kontrolovat). Takže bylo smluvně zajištěno na 5 let, že dodavatel vyšle každý rok specialistu na kontrolu stavu svahu a odvodnění a napíše na to krátkou zprávu – záležitost tak na 10.000 korun českých ročně, možná ani ne. Pětiletá smlouva byla naplněna a co se stalo? No pár tisícikorun ročně je strašná suma, kvůli které by ČD mohlo zkrachovat a které vlastně ani není potřeba, protože už 5 let se systematicky opakuje, že je vše v pořádku, prostředky je potřeba šetřit. Takže se nic neměří, nic nekontroluje, nic neudržuje, čeká se až se drenáže ucpou, přijde větší déšť a celé to znovu sletí. Pak zase půl roku nebudou jezdit vlaky, za stavbu se dá nějakých sto milionů a všichni budou spokojeni. Nic nového pod sluncem.

68713

24.10.2005 11:04

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

Výjimečně souhlasím s tankem

Petr Pavel 80.?.?.?

Jestliže máte válku (a já si myslím, že v IQ neměli Amíci co dělat ale to s tím nemá nic společného) tak každý kdo tam leze riskuje krk. Nemůžete chtít po tom vojáčkovi s prstem na spoušti, aby složitě analyzoval cokoli. On má skutečně naprosté právo střílet po všem, co se kde hejbne a pokud viděl odrazy od čoček a domníval se, že to jsou lidi, kteří navádějí palbu na něj tak tam picnul kanónem a bylo to zcela v pořádku. V takovýchto případech se velení MUSÍ postavit za své vojáky, protože pokud to neudělá tak už nikdy nebude schopno vést efektivně válečné operace. V boji většinou vyhraje ten, kdo zmáčkne spoušť o zlomek vteřiny dříve, než soupeř a na žádné analýzy prostě není kdy. Pokud nevystřelí hned, tak to může koupit protitankovou střelou od protistrany, která se žádnými ohledy nebůde zdržovat. Ono je to dost podobné situacím, kdy v čechách policista použije zbraň proti grázlovi a pak probíhají dva měsíce právnické bitvy které mají vyřešit, jestli ten policajt je hrdina, který má dostat metál anebo zločinec, který půjde na několik let do kriminálu. Pak se nelze divit, že policista se všem nekalým živlům snaží vyhnout. U vojáků totéž v bleděmodrým. Pokud pošlete tankistu do bitvy a on neví, jestli když na někoho vystřelí nepůjde před soud tak to ho tam raději vůbec neposílat. Ti novináři vlezli doprostřed probíhající bitvy, vlezli tam dobrovolně. Tečka. Omyl chlapa v tanku je jejich riziko povolání.

75270

06.11.2005 14:47

Rasisti

RE: Rasisti

Petr Pavel 80.?.?.?

THE WHITE MAN´S BURDEN BŘÍMĚ BĚLOCHŮ
Rudyard Kipling 1899

(The United States and the Philippine Islands)

Take up the White Man´s burden -
Send forth the best ye breed -
Go bind your sons to exile
To serve your captives´ need;
To wait in heavy harness
on fluttered folk and wild -
Your new - caught, sullen peoples,
Half devil and half child.

Take up the White Man´s burden -
In patience to abide,
To veil the treat of terror
And check the show of pride;
By open speech and simple,
An hundred times made plain,
To seek another´s profit,
And work another´s gain.

Take up the White Man´s burden -
The savage wars of peace -
Fill full the mouth of Famine
And bid the sicknes cease;
And when your goal is nearest
The end for others sought,
Watch Sloth and heathen Folly
Bring all your hope to nought.

Take up the White Man´s burden -
No tawdry rule of kings,
But toil of serf and sweeper -
The tale of common things.
The ports ye shall not enter,
The roads ye shall not tread,
Go make them with your living,
And mark them with your dead!

Take up the White Man´s burden -
And reap his old reward:
The blame of those ye better,
The hate of those ye guard -
The cry of hosts ye humour
(Ah, slowly!) toward the light: -
„Why brought ye us from bondage,
Our loved Egyptian night?“

Take up the White Man´s burden -
Ye dare not stoop to less -
Nor call too loud on Freedom
To cloak your weariness;
By all ye cry of whisper,
By all ye leave or do,
The silent, sullen peoples
Shall weigh your Gods and you.

Take up the White Man´s burden -
Have done with childish days -
The lightly proffered laurel,
The easy, ungrudged praise.
Comes now, to search your manhood
Through all the thankless years,
Cold-edged with dear-bought wisdom,
The judgment of your peers!
To bělochů je břímě:
své syny vyšlete,
ať v cizích krajích slouží
těm, jimž prý pány jste;
ať obranný jsou pancíř
divochům divných ras,
z nichž každý plaše zírá,
půl děcko a půl ďas.

To bělochů je břímě:
svou pýchu nedat znát;
mít nervy ze železa;
a třeba tisíckrát
vždy opakovat znovu,
že spásu dá jen klid;
zisk hledat pro jiného;
a za jiné se dřít.

To bělochů je břímě:
boj věčně podnikat,
vyhlásit zápas moru
a nasycovat hlad;
a válka-li se končí,
v níž o věc míru jde,
pohanů blud a tupost
vše v niveč uvede!

To bělochů je břímě:
ne králů doprovod,
však všední metařina
a nevolníků pot.
Zde přístav - nevkročíš tam,
však dej zaň život svůj!
Zde silnice: ne sobě
ji krví dobuduj!

To bělochů je břímě:
to dávná jejich mzda:
od těch, jimž neseš dobro,
jen zášť, jen úhona;
a pokřik těch, jež zvolna
uvádíš k světlu dne:
„Chcem zpátky k nevolnictví
a k egyptské své tmě!“

To bělochů je břímě;
k mdlobě se nesmíš znát,
ni frásí o svobodě
svou mdlobu zastírat.
Ať tak, ať onak jednáš,
ten dusný, chmurný lid
tím vším chce jen tvým bohům
a to...

Kráceno (Editor)

77102

25.11.2005 15:23

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

Presumpce neviny

Petr Pavel 80.?.?.?

Presumpce neviny byla dána římským právem a platila i u nás až donedávna. Někdy před rokem či dvěma byl přijat zákon o harašení kde je dáno, že pokud žena ukáže na chlapa prstem a řekne "harašil" tak se považuje za vinného dokud se mu nepodaří prokázat nevinu. Nějak.

80186

03.07.2007 11:23

Když terorismus, tak pouze islámský

vidim rozdil

Petr Pavel 80.?.?.?

Nezlobte se ale v tomto pripade ja vidim rozdil (i kdyz jsem causu prilis nesledoval). V mem videni je tento odsouzeny izraelec zlocinec a najemny vrah, protoze provedl atentat na konkretniho cloveka, ktereho chtel z urcitych duvodu zlikvidovat. To, ze se neohlizel na zraneni anebo pripadnou smrt nahodnych kolemjdoucich mu pritezuje, ale teroristu z nej nedela. Terorista je podle meho nazoru individuum, ktere spacha atentat na bezejmenne nevinne lidi proto, aby siril strach a teror ve spolecnosti. Takze pitomec, ktery hodi molotovuv koktejl mezi lidi je terorista i kdyz nikoho nezranil, protoze ucelem bylo vyvolat strach a teror, kdezto clovek, ktery chce pojistku po sve manzelce a pribali ji do zavazadla do letadla bombu je normalni kriminalnik a ne terorista i kdyz v tom letadle zahynulo 100 dalsich lidi.

139104

21.11.2007 10:51

Časy se mění

RE: Jo vzdáváme se výhod o sto šest

Petr Pavel 80.?.?.?

Teda nevím, já byl v USA jenom na půl roku. Chtěli pět dnů v týdnu dvanáctky (60 hodin), ale platili USD 9.500 měsíčně + nájem ve slušném apartmánu + nájem auta. Já byl expert ale dělníci brali od USD 15 (zcela nekvalifikovaný latino který neuměl ani slovo anglicky) přes USD 25 (obsluha stroje) po USD 50 (strašná rasovina ve vedru, ale povoleno bylo jenom 8 hodin, tito lidé nesměli dělat dvanáctky). Takže dnes v USA plat USD 13 na hodinu to snad ne. Všude byly třeba inzeráty, že chtějí stěhováky a za dvojici platí USD 50 hodinu. Zkušenost z loňského léta ve Virginii.

147649

07.12.2007 10:02

Matematika s ideologickým nábojem

já jsem se pobavil

Petr Pavel 80.?.?.?

Nezlobte se, ale já v tom žádnou ideologii nevidím a výtečně jsem se těmi příklady pobavil. Vadí mi právě taková zachmuřenost a pořád autocenzura co vlastně říci mohu a co nemohu. Já tam ty mužíky vidím. A to v poslední době trávím opravdu hodně času v Petěrburgu právě na Něvském prospektu. A nijak Rusy nepodceňuji, moje osobní zkušenost s jejich managery je, že jsou o třídu profesionálnější a lepší než čeští. Spolupracuje se s nimi těžce. Jenomže těžce proto, že požadují stejně profesionální výkon, jaký nabízejí sami. Ale to přece vůbec neznamená, že se nemohu pobavit představou mužiků, jak chlastají na rohu donesenou vodku!

148659

10.12.2007 09:29

Lži na konci amerického snu

Má zkušenost je trochu jiná

Petr Pavel 195.?.?.?

Má zkušenost je trochu jiná. Nechci mluvit do IT, neb tomu nerozumím. Mluvím o jiném inženýrském oboru a to je budování tunelů. V tom jsou Američané nepochybně sto let za opicema. Dodnes neobjevili to, čemu se v Evropě říká nová rakouská tunelovací metoda (teda u nás byla nová koncem 19tého století, USA ještě dělají "klasicky" tedy tak, jak se v Evropě budovaly železniční tunely v 19tém století. Ovšem aby tam pustili specialistu, to už musí být něco. Já jsem dostal pracovní vízum teprve v okamžiku, kdy měli zával a pár mrtvejch. Ve Washingtonu D.C. A platili mi USD 9.500 měsíčně + auto, bydlení a všechny náklady kromě jídla, takže tak úplně levná pracovní síla jsem nebyl. Nejvíce mne dojme, když začne někdo hulákat, jak to, že jako VYSOKOŠKOLÁK nesežene práci. To mám okamžitě pocit (a v 99% oprávněný) že má nějakou tu jejich faculty of arts z provinční univerzity v nějakém skvělém populárním oboru jako je feminizmus a podobně. Že by si INŽENÝR nesehnal v USA místo tomu prostě nevěřím, to se na mne nezlobte. V USA jsem byl loni a od té doby už mne americké firmy oslovili 2x že nemají žádné tunelové inženýry jestli bych u nich nechtěl pracovat. Jenomže při dnešní ceně dolaru a neustále poklesovém trendu nemám zájem. Ať si zkusí sehnat nějakého američana. Třeba s tou FA obor feminizmus.

148910

20.12.2007 10:10

Zubař

existuje řešení

Petr Pavel 80.?.?.?

Jako Čech by jste měl vědět, jak si se systémem poradit. Jedna z možností - nikoli úplně zadarmo ale za bukvici - je odjet na dovolenou. Nedělám si legraci. Pojistěte se u nějaké dobré cestovní pojišťovny za 20 Kč/den a odjeďte na dovolenou do Švýcarska. Tam vás zub "náhle" rozbolí a skočte si k nejlepšímu zubaři. Péče nesrovnatelná s Českou. Bude Vás to stát majlant. Dostanete fakturu za naléhavé ošetření. Tuto fakturu dáte k proplacení své pojišťovně. Finito.

149730

02.01.2008 12:26

Město půjček

RE: nějak to nechápu

Petr Pavel 80.?.?.?

Já nevím, jak je to dneska v USA, ale kdysi mi kdosi vykládal, jak to bylo s hypoteční bublinou v Anglii. Koupili jste si na 30ti letou hypotéku barák za nesmyslných 200 tisíc liber. Začali jste splácet a spláceli jste řekněme 5 let a cena baráku klesla na 100 tisíc liber. Než by jste spláceli těch zbylých 180 000 liber za barák, který má dnes cenu so tisíc (nejste přece blázen), raději jste splácet přestali, barák jste nechali propadnout bance. A banka měla problém, protože prodejem nemovitosti se nezahojila za svou půjčku. Je to nebo není to stejně tak dneska v USA? Nevím.

150384

07.01.2008 11:29

Zločinci v policejních uniformách

okoukáno

Petr Pavel 80.?.?.?

Policistka jako prostitutka a následně uvězněný muž, to je systém okoukán z Číny. Známý tam pracoval několik měsíců a před tímto byl varován. Do hotelu přijde krásná holka, vetře se vám na pokoj, domluví cenu, v pohodě vám dá a potom tam vrazí policisté a cizinec má obrovský průser. Kazí "čínskou morálku" a za to je obrovská pokuta (řádově desítky tisíc dolarů) a vyhoštění. V USA jsem se s tím nesetkal. Co se týče "nastražené" kabelky. Na první pohled to vypadá hnusně. Jenomže. Já měl známého, který v 70tých letech jel někam na sever Švédska. Při příjezdu si koupil krásné tranzistorové rádio, při čekání na vlak jej pověsil nad sebe. Samozřejmě že nastoupil a rádio zapoměl na frekventovaném nádraží. Za týden se vracel. Rádio tam pořád viselo. Aby bylo možné dosáhnout takové kultury, lidé se musí bát krást. Pokud takovéto chování policie vstoupí ve všeobecnou známost a nikdo se zapomenuté kabelky prostě nedotkne, dáma se pro ní vrátí a odnese si jí. To, že "nalezenou" kabelku chtěl okamžitě zanést na ztráty a nálezy, to vám řekne každý cikán na Václaváku. Jenomže krádeže se přestali ve Švédsku trestat a dneska se tam krade skoro jak v Čechách. Takže lidi, nechte si to trochu rozležet v hlavě a potom kritizujte. Kéž by podobné provokace dělala police i u nás. To by nebyla prostituce v každém parku a nemizeli vám šrajtofle a kabelky, které pevně nedržíte.

150720

17.01.2008 10:42

Eretz.cz opět proti Zvědavci

Popření základního kamene filosofie

Petr Pavel 80.?.?.?

Mám trochu klasického vzdělání a proto bych si dovolil pouze odkázat na jeden ze základních kamenů filozofie. Tento definoval René Descartes (lat. Renatus Cartesius) větou: "O všem lze pochybovat, pouze o tom, že pochybuji se pochybovat nedá." Obávám se ovšem, že naši zákonodárci jsou vzděláním nepostiženi. Proto také mohou vypouštět takovéto paskvily.

151739

08.10.2017 19:12

Biopaliva a bioblázni

Biolíh

Petr Pavel 85.?.?.?

Opět je v článku uveden nesmysl, že ze řepky se dělá biolíh. Jak věřit dalším argumentům, možná i pravdivým, když autor nemá základní znalosti problému.

360404

Káva pro Zvědavce

64

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 141 čtenářů částkou 22 263 korun, což je 64 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Katalog Ikea nevyšel. Kvůli černochovi s číslem31.10.20 10:04 Neurčeno 0

Stanné právo až do 20. listopadu30.10.20 17:03 Česká republika 5

Ve francouzském Nice útočil muslim ve jménu víry29.10.20 21:39 Francie 1

Hrdinství na Nově27.10.20 12:44 Česká republika 6

Poučme se, co způsobil totální lockdown v Izraeli26.10.20 00:42 Izrael 4

Jak u Prymulových hrabou a hrabou (pod sebe)24.10.20 18:21 Česká republika 5

Poskytovatelé hudby prý řeší nadřazenost bělochů. Písně čeká přísná kontrola24.10.20 10:04 Neurčeno 6

Soud dnes rozdal podmíněné tresty oběma autorům nápisu v Letech23.10.20 21:43 Česká republika 0

Vipná analýza Prymulova kiksu23.10.20 18:35 Česká republika 7

Prymulův konec? Neradujme se předčasně23.10.20 13:06 Česká republika 2

Sám Prymula náhubek neměl a chodí do restaurace i přes to, že je zavřel23.10.20 08:35 Česká republika 11

Na Slovensku testují "když budeš hodný, můžeš ven" - hlavní cíl hysterie kolem koronaviru22.10.20 21:22 Slovensko 2

Udavač volal linku 158 na chlapa bez náhubku22.10.20 21:14 Česká republika 4

AGENDA 2030 – TVŮRCI NYNÍ ZHODNOTILI SVÉ ZRŮDNÉ PLÁNY22.10.20 13:37 Neurčeno 0

Plánovaná demonstrace 28. října v Praze22.10.20 08:53 Česká republika 0

Bělorusko versus Česko21.10.20 20:43 Neurčeno 13

Česko žádá o pomoc21.10.20 13:25 Česká republika 9

Za polibek bez náhubků 400 euro20.10.20 17:33 Itálie 5

Soud v Německu rozhodl, že omezit zavírací dobu restaurací není opodstatněné19.10.20 21:32 Německo 4

Co je s panem prezidentem?17.10.20 09:47 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
23,38 Kč
Euro
27,30 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,55 Kč
Australský dolar
16,43 Kč
Švýcarský frank
25,47 Kč
100 japonských jenů
22,34 Kč
Čínský juan
3,49 Kč
Polský zloty
5,91 Kč
100 maď. forintů
7,43 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,46 Kč
1 unce (31,1g) zlata
43 930,26 Kč
1 unce stříbra
552,84 Kč
Bitcoin
316 303,24 Kč

Poslední aktualizace: 31.10.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 55 599 947