Všechny příspěvky podepsané Jan Svatek
Nalezeno 6 příspěveků, 2 různé IP adresy
Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího
Vážený pane, máte myslím malou chybu ve svém článku: Stávající Turecko je následníkem Osmanské říše, která se rozpadla následkem 1. (nikoli 2.) světové války. Viz např. odkaz http://www.turecko.cz/turecko.phtml?tobec01 . Jinak samozřejmě souhlasím s tím, že skutečná svoboda musí zahrnovat i svobodu náboženskou a nelze bránit lidem, pokud se chtějí hlásit k nějaké víře. Zda jsou výsledky voleb v Turecku dobrou zprávou i pro nás v Evropě - nevím.
Uvedené změny se aletýkají jen zákazníků ČEZu. V jednotlivých regionech jsou různé dominantní distribuční společnosti, např. Praha - PRE, jižní Čechy - EON, střední Čechy - STE atd. Zákazníků těchto společností se výše uvedený článek netýká.
Tento bod (určité zvýhodnění žen při uzavírání životních pojistek) nepředstavuje zvýhodnění žen "uměle" jen proto, že jsou ženami. Vyšší pojistné u životního pojištění mužů vychází z toho, že je známo, že životní styl mužů je statisticky rizikovější než životní styl žen (např. agresivnější styl jízdy v autě, tuk se u mužů ukládá spíše v oblastech životně důležitých orgánů, zatímco u žen spíše v bocích...) a pojišťovny toto samozřejmě zohledňují při výpočech životních pojistek. Rozhodně v tomto nevidím žádnou diskriminaci podle pohlaví.
26.05.2008 07:53
Osobní zkušenost z demonstrace před Úřadem vlády dne 21.5.2008
Ale v ČT zmínili...
Jan Svatek 194.?.?.?
...že demonstrace se budou konat vícekrát. Po otázce: "Proč demonstrujete zde, když vláda má zasedání jinde?" mohli z úst organizátorů slyšet informaci o tom, že to nevadí (vládě taky ne, výjezdní jednání měla naplánováno již dříve) a že se stejně budou demonstrace konat i v dalších termínech (a byly zmíněny). Takže minimálně na ČT1 to zaznělo. Nelze těm našim médiím vždy jen vše vyčítat...
Mně nevadí pohled na "muže u šicího stroje", neb u nás doma skutečně u toho stroje sedím sám (když je něco třeba vyspravit), protože mě to jednak baví a žena to raději jakožto práci se strojem ráda přenechá na mně. To je dle mého klidně docela možné. Co mi vadí, je ale to, že ve jménu "rovnosti pohlaví" je dle různých hnutí třeba zavádět jiné "nerovnosti pohlaví". Neboli - žena může teoreticky vše, běda však, chce-li se domoci stejných práv, jako má ona, muž. Při pohledu na naší politickou scénu na centrální či krajské úrovni je skutečně vidět výrazně větší zastoupení mužů, zatímco na místní úrovni zejména v menších obcích se zastoupení muzů a žen v zastupitelstvech vyrovnává (údajně proto, že na místní úrovni jde více o skutečnou práci než o budování politické kariéry - s tím lze asi souhlasit). V určitých ohledech to mají ženy skutečně těžší (budování kariéry vs výchova dětí = jeden ze skutečných stereotypů, podle něhož spočívá výchova dětí v malém věku spíše na bedrech ženy než muže - otázkou je, zda je to důsledek "mužské zvůle" nebo důsledek jistého rozumného společenského vývoje). V každém případě souhlasím s tím, že je třeba, aby ženám i mužům byly dostupné co nejvyrovnanější počáteční a okrajové podmínky pro uplatnění se, nicméně je nesprávné tuto "rovnost" vnucovat každému jednotlivci (ženě či muži). To už je omezování osobní svobody.
No možná je to jakási "odveta" za neumožnění vstupu jedné reportérky ČT (jméno si nevzpomínám) do štábu SPD (neměla akreditaci, asi proto, že se SPD nelíbil její způsob informování, nevím - sice na to SPD má asi právo ji "nevpustit", ale považuji to ze strany SPD za poněkud "netaktické").
Každopádně vím, že v několika vstupech byl veden i povolební rozhovor s panem Okamurou (vypadalo to ale, jako by to bylo přes Skype nebo jiný internetový komunikační prostředek, rozhodně nešlo o rozhovor přímo před profesionální kamerou - proč tomu tak bylo, bychom se ale měli zřejmě zeptat nejen ČT, ale především SPD).
Takže ČT po volbách pana Okamuru a SPD neignorovala, jen jaksi neměla své lidi na místě (rozuměj ve volebním štábu SPD spolu s ostatními akreditovanými novináři).