Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Blue

Nalezeno 171 příspěveků, 47 různých IP adres

Stránka: 1 2

Setříděno od nejnovějšího, přetřídit od nejstaršího

22.04.2012 09:15

Sexmise

RE: Ale abych jen nerýpala

Blue 86.?.?.?

Musím říct, že větší pseudovědeckou volovinu jsem ještě nečetl [smích]) Svádět vše na geny je dle mého silně pomýlené. Úplně opomíjíte ostatní vlivy, jako jsou geografické podmínky či místní kulturní zvyklosti.
Zkuste na některých místech v Africe vysvětlovat místním chlapům, že nejlépe se budou rozmnožovat se štíhlými blondýnkami, když tam mají jako modly pořádně macaté a prdelaté baby.
Ještě nedávno byly erotické časopisy a pornografické filmy plné žen s pořádným drnem. Geny?
Myslím, že docela dobře je téma ženské přitažlivosti popsáno zde:
http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/243752-ove...
Osobně mne přitahují hlavně ženy, které mají něco v hlavě [smích] Život s hloupou ženskou (ač někomu může vyhovovat) je aspoň pro mne peklo.

267434

22.04.2012 09:02

Sexmise

RE: ...

Blue 86.?.?.?

Zažil jsem na vlastní kůži, když ten druhý začne "dělat opičky". Teď jsem za hajzla, když jsem z toho vztahu odešel (po marné snaze něco změnit). Moje současná partnerka má za sebou něco podobného - je fakt trapné a ubohé když se muž nechá živit ženou. A asi proto, že víme co chceme a co od nás očekává druhá strana, je nám spolu tak dobře [smích]

267433

12.03.2012 14:12

Veřejná Bártova eutanazie

Nemohu souhlasit

Blue 86.?.?.?

s autorem článku, že Bárta a spol. provedli eutanazii demokracie - pokud tu někdy byla, zabili ji jiní, dávno před VV.
Nemohu souhlasit ani s Edou, že poslanec nemůže být uplacen - může, aby zvedl/nezvedl ruku pro ten či onen zákon, navrhl novelu nebo přílepek k nějakému zákonu případně se patřičným způsobem zúčastnil porcování medvěda, o přeběhlících známých z doby vlády Topolánka nemluvě.
Ale myslím si, že celé to divadlo kolem Bárty je skutečně vykonstruované a pečlivě připravené, řekl bych že na ministerstvu dopravy opravdu někomu těžce šlápl na kuří oko, a kdo ví, o čem ještě nevíme. Obávám se, že pan John, při vší jeho informovanosti z novinářské praxe, netušil, s jakou hydrou chce bojovat a pokud to myslel vážně, byl "poněkud" naivní. Obávám se že je to asi nemožné, korupce je prorostlá českou politikou už od té komunální.
Nařčení Bárty z toho, že si chtěl z politiky udělat byznys, je úsměvné, slyšíme-li ze kterých úst vycházejí. A pokud řekl, co je mu připisováno, jen pojmenoval to, co tu funguje už drahně let.

265102

28.01.2010 23:14

Zvrácený svět

Milý Emile22

Blue 89.?.?.?

kdo nechce vidět nevidí. Kdo nechce pomoct tomu není pomoci. Žijte si ve svém růžovém světě. Aneb Blahoslavení budiž chudí duchem, neboť oni nevědí, co činí.
To co píšete o vnoučatech a negativních emocích, závisti a podobně je jak vystřižené z komunistické (rozumějme z jakékoliv normalizační či diktátorské) rétoriky.
Dost by mne zajímal váš věk.
Protože už moje i děti, které komunisty nezažily, tenhle prolhaný a nelidský systém prokoukly, bez jakékoliv cizí pomoci.
Mně je 41. Tak si to spočítejte, jak brzy na to přišly. Vy to štěstí evidentně nemáte, Bůh s vámi.

210912

27.12.2009 11:03

Několik vánočních postřehů

RE: Že lidé nakupují i v době krize?

Blue 89.?.?.?

Jsou vánoční svátky opravdu jen o tom zběsilém nakupování? O tom, že v supermarketech vytahují vánoční ozdoby už v říjnu?
Nejde přece o to jestli na to mám...

208099

25.12.2009 09:26

Několik vánočních postřehů

Vidím to úplně

Blue 89.?.?.?

stejně.
Fascinovalo mne že v době "krize" se u supermarketů čekalo hodinu na místo na parkovišti a lidé nakupovali jak zběsilí. U výdeje zboží v e-shopu obdobně - 30ti metrové fronty na platební automaty, další u vlastního výdeje zboží.
Nevím, možná za to může moje již dlouhé roky trvající znechucení z toho co denně vidím, tragikomické názory mých mladších kolegů a známých, kteří se chlubí tím že nikdy nepřečetli téměř žádnou knihu, kteří tvrdí že školy jsou na nic a jediné co je zajímá je kolik vydělají, nářek mé známé že je sama a nemůže se přes svátky koukat na bednu, možná za to mohou moje životní zkušenosti, které bych nikomu nepřál...
My jsme letos doma vánoce vlastně zrušili. Protože máma není doma, ale leží na JIP. A bez ní nějak nemá smysl něco slavit. S dětmi jsme si dali jen drobnosti.
Pro mne je největší a nejkrásnější dárek to, že pár dní před Štědrým dnem mou ženu po více než týdnu umělého spánku probudili a během těch několika málo dní se její zdravotní stav velmi a rapidně zlepšil.
Chci tímto poděkovat Bohu a všem, kteří na mou milovanou manželku mysleli (a byly to lidé po celém světě) - myslím že i jejich podpora a její statečnost a vnitřní síla pomohly k tomu, že není další číslem ve statistice obětí H1N1. Byla k tomu velmi blízko.
Přeji všem krásné a klidné svátky ve společnosti nejbližších.

207974

17.12.2009 15:50

Osvobozen!

RE: Moc gratuluji

Blue 217.?.?.?

Lékař mi dnes řekl že se malinko je to lepší. Dnes jí dělali tracheotomiia snad ji časem přivedou k vědomí. Časově to je léčba na několik týdnů.
Pište mi prosím případně na email, je u mého jména.

207260

17.12.2009 07:57

Osvobozen!

RE: Moc gratuluji

Blue 89.?.?.?

V každém případě je to virové. Dnes jí budou dělat tracheotomii, stav vlastně pořád stejný, což je pozitivní v tom že se to aspoň nehorší.

207212

13.12.2009 11:05

Osvobozen!

Moc gratuluji

Blue 89.?.?.?

k zatím prvnímu pozitivnímu rozsudku.
Chtěl jsem přijít, shodou okolností jsem donedávna pracoval v podstatě naproti přes ulici.
Ale v pondělí jsem odvezl ženu do nemocnice s diagnózou oboustranného zápalu plic, virového zánětu, prasečí chřipky.
Moje žena nyní bojuje o život v umělém spánku napojena na plicní ventilaci. Uspali ji právě v den přelíčení, proto jsem nemohl přijít, byl jsem s ní.
Prosím, myslete na ni. Děkuji.
Vím že píšu poněkud off-topic, omlouvám se.

206900

07.12.2009 14:04

Oficiální sexuální věda

Nevím jak kdo jiný

Blue 89.?.?.?

ale jsem z toho článku mírně řečeno zmatený...

206455

28.10.2009 15:14

H1N1: Genocida v přímém přenosu nebo omyl?

kšeftovat se zdravím

Blue 84.?.?.?

je super byznys i v menším rozsahu, než je tzv. prasečí chřipka.
Soukromý lékař, kde manželka nechávala za každou nívštěvu a za jakýkoliv lék nekřestěnské peníze, ji poslal na operaci a to setsakramentsky rychle, během ani ne týdne měla nastoupit. PŘESTO, že měla nedoléčený zánět žil a růži. Poslal ji ke svému kamarádovi, který má "kliniku" nedaleko, k dr. Šmuclerovi.
Obvodní lékařka to mé ženě okamžitě zatrhla, došla k názoru, ostatně jako my dva také, že jde jen o dohazování kšeftů a peněz pojištěnců za drahé operace, přestože je určitě nějaká konzervativnější, i když pomalejší, léčba.

203485

23.09.2009 08:20

Česká republika chce dělat drahoty s podepsáním Lisabonské smlouvy

RE: CO ZAČAL HITLER, DOKONČUJE MERKELOVÁ!

Blue 84.?.?.?

No na iDnesu zmizelo vše od pana Orálka...ale stačé do vyhledávače zadat "blog orálek" a ono vám to najde články které publikoval jinde.
Zajímav je, že Google ještě dohledá články pana Orálka, která má v archivech a na iDnes už nejsou, ale ten o kterém se tu mluví jako na potvoru není ani tam [chechtot]

200978

28.05.2009 19:10

Vzhůru do vaječné revoluce!

RE: ODS minulej tyden

Blue 84.?.?.?

Také jsem si toho dnes ráno všiml a říkal si proč tam nedávají i svátky cikánské, vietnamské, čínské, arabské či ruské.

192221

20.05.2009 22:19

Na židy dojde až pak

RE: Cikáni, Ž(ž)idi... a kdo dál?

Blue 84.?.?.?

Spolupracoval jsem kdysi s cikány, kteří měli normální firmu, kteří najaté (bílé!) lidi v pohodě platili a pracovali normálně s nimi, všichni dohromady, nikdo se nad nikoho nepovyšoval. Fungovalo to skvěle. Jednomu z nich jsem pomáhal s počítačem - pěkný, čistý byt, velmi pěkná domácnost, po zkušenostech co mám bych řekl lepší a čistší než u mnohých bílých. Znám i jiné slušné cikánské rodiny. Nemají se za co stydět, byť jejich mentalita nám kolikrát trochu nejde na rozum. Jsou prostě sví.
Je obrovská škoda, že těmto slušným cikánům kazí pověst jejich naprosto nepřizpůsobiví soukmenovci. Protože mi nikdo nevysvětlí, že to jedněm jde a druhým ne prý kvůli údajnému "rasízmu".

191592

20.05.2009 22:09

Na židy dojde až pak

Můj příspěvek není o cikánech

Blue 84.?.?.?

se kterými mám jinak velmi rozporuplné zkušenosti (cikánští hajzlíci vyhrožující mým dětem vs. solidní cikánští podnikatelé s normálními rodinami).
Ale stalo se mi toto: V roce '92 jsem končil VŠ. Již před ukončením školy jsem si žádal o byt - na městském úřadě poslali mne s odpuštěním do prdele, neměl jsem nárok jít do pořadníku z důvodu že nejsem výdělečně činný. Po škole mi nikdo, dokonce ani školství, které mne chtělo (ta VŠ byla pedagogická) z důvodu nedostatku kvalifikovaných učitelů, nebylo schopné nabídnout bydlení. Na byt jsem pak čekal 8, slovy OSM let, abych dostal byt vyvořený z bývalé půdy, kde nebyla kuchyňská linka, dokonce ani vodovodní baterie, v obýváku byl místo podlahy holý popraskaný beton a to vše za cca 2-3násobek ceny nájmu za metr na rozdíl od ostatních bytů - s tím že to je dražší za "nadstandard".
Proč o tom píšu. Mezitím se v ČR začali množit uprchlíci z balkánu. Nevím, proč utekli a je mi to docela jedno. Podstatné je, že okamžitě jak jedna rodina uprchlíků dorazila do mého města, radnice okamžitě odhlasovala že dostanou RODINNÝ DŮM aby měli kde bydlet.
Sorry, politicky korektní úředníci na radnici, já ve vašem městě bydlel od narození a tím pádem po dokončení školy jsem se vrátil a řadu let odváděl daně i pro toto město. Sorry, mí rodiče tam žili desítky let. A skutečně mi SERE, že kdejaký přivandrovalec dostal okamžitě lepší bydlení než já z jakýchsi pro mne naprosto nepochopitelných důvodů. Sorry, nedivte se, já se odstěhoval jinam. A mnozí další také - jde o Karlovarský kraj, který se pomalu ale jistě vylidňuje.

191589

10.05.2009 21:19

Co s přebytky?

Co se týče

Blue 84.?.?.?

likvidace výrobků ihned po vyrobení, tak tuto myšlenku jsem našel již před lety v knize "Dveře do léta" od Roberta A. Heinleina. Doporučuji, tento pán psal velmi chytré knihy.

190817

21.04.2009 07:40

Ztratili jsme už úplně morální kompas

no, a po zprávě o odchodu politiků

Blue 89.?.?.?

(i české delgace samozřejmě) je ve zpravodajství hned další zpráva o plánovaném napadení Iránu Izraelem. Uslintaný politický komentátor (jméno mi bohužel vypadlo) blábolí cosi o nejlepší výzvědné službě mossadu a ujičťuje že pokud tato služba něco zjistí, útoku bude. A blábolí cosi o bakteriologických zbraních Iránu. Situace jako přes kopírák před napadením Iráku.... [bliji]

188969

30.03.2009 22:52

Hloupost jako nová ctnost

RE: Svoboda?

Blue 89.?.?.?

Nemusíme dřít na svého pána - aha. Tak mi vysvětlete fakt, že den daňové svobody je v polovině roku, tedy půl roku dřu jen na stát - svého pána, který mi kecá do všeho , generuje nové a nové zákony oklešťující mojí svobodu, který mi kecá do výchovy dětí, který mne šmíruje a leze mi do soukromí tak že by každý feudál záviděl a který by mi nejraději kompletně řídil můj život.

187549

30.03.2009 22:48

Hloupost jako nová ctnost

Na kabelovce tuhgle dávali

Blue 89.?.?.?

film Absurdistán - naprosto ukázková vize jak to tu jednou bude vypadat. Tady je popis a i příspěvky uživatelů jej popisují dost dobře. Všem doporučuji.

187548

16.03.2009 17:49

NSA nabízí miliardy za vyřešení odposlechů Skype

RE: Skutečně P2P?

Blue 89.?.?.?

Co se týče architektury Skype, doporučuji toto:
http://www.lupa.cz/clanky/skype-8211-telefonovani-...

186666

23.09.2008 13:54

Chytání se stébla

Tak, a až to definitivně rupne

Blue 77.?.?.?

Jsem VELMI zvědavý, co budou blábolit naši přátelé na nezvědavci [velký smích]

171359

22.09.2008 08:52

Bombový útok v Islamabádu

vyjádření pana Schwarzenberga

Blue 77.?.?.?

S hlubokou lítostí jsem přijal zprávu o tragickém úmrtí našeho velvyslance v Pákistánu pana Iva Žďárka. Jeho smrt svědčí o tom, že se nás teroristé snaží zasáhnout na nejcitlivějších místech. Velvyslanec Žďárek statečně plnil všechny své úkoly v těch nejsložitějších a nejrizikovějších podmínkách. Jeho skon je pro nás zavazující: nesejdeme z cesty, zlu budeme čelit a bojovat s ním. Jménem ministerstva zahraničních věcí, všech kolegů pana Iva Žďárka i jménem svým vyjadřuji svoji nejhlubší soustrast rodině a přátelům našeho velvyslance.
Obvyklé slinty.
Nějak nechápu, jak se nás snažili teroristé zasáhnout, ty se obávám nějaký český velvyslanec nezajímal. Koho tedy pan ministr myslí, když mluví o "nás"?

171232

21.09.2008 17:16

Vítáme Tě mezi zeměmi Třetího světa, Ameriko

RE: Zadne znarodneni se nekona

Blue 89.?.?.?

Z čeho vychází váš předpoklad, že po překonání krize (zdá se že zvažujete v dosti krátkých časových horizontech) ještě nějaká AIG bude existovat či že ještě bude mít nějakou hodnotu?

171181

15.09.2008 08:07

Zkurvysynu Topolánku, kulka pro tebe je připravená

No nevím jak na koho

Blue 77.?.?.?

ale na mne ta kauza působila spíše tak, že se "těm nahoře" vrací to, co oni sami a jim věrní praktikují. Jistě si všichni vzpomenou na kulky rozesílané poslancům a senátorům při volbě prezidenta.

170591

09.09.2008 08:57

Topolánek jako druhý Viktor „Čistič“?

Topolánkův projev

Blue 77.?.?.?

Tak jsem si poslechl ten slavný projev na sjezdu zelených.
Fascinuje mně, jak ve snaze očernit novináře premiér využívá svých dětí jako obětí mafiánských praktik.
Dětí, které stejně jako manželku podvedl. Najednou jsou mu dobré.
Vskutku vzor ctnosti nám tu bude vykládat o morálce.

170184

03.09.2008 21:48

Hitlerův zákaz kouření

RE: Čo je zdravé?

Blue 89.?.?.?

Ale i o tom přeci je ten článek, že ty argumenty o škodlivosti aktivního i pasivního kouření nejsou zdaleka tak průkazné a jednoznačné, jak je nám předkládáno.
Mně osobně připadá že je nám to předhazováno s poněkud zvrácenou logikou kdy jsou nám zatajována určitá fakta - "Je statisticky prokázáno, že každému rozvodu předcházela svatba. Svatba je tedy příčinou rozvodů". Není to úplně stejné jako "Každý kdo kouřil umřel. Kouření je tedy příčinou smrti". Stejná pitomost že?

169718

03.09.2008 21:24

Hitlerův zákaz kouření

RE: Je pěkné

Blue 89.?.?.?

Obávám se, že nechápete jisté pojmy. Politicky nekorektní neznamená být nevychovaný hulvát.

169715

03.09.2008 21:22

Hitlerův zákaz kouření

RE: Je pěkné

Blue 89.?.?.?

Jistě. Základ diskuse je debata o názorech diskutujících na určitou věc. Pro zůčastněné to může být zajímavá možnost vidět danou věc z jiného úhlu. Tím že o někom řeknete (toto je příklad, nemyslím vás osobně) že je kráva či cokoliv jiného, nediskutujete o tématu, ale jen urážíte druhého kvůli tomu, že má jiný názor než je ten váš a který se vám líbí. To umí opravdu každý trotl.
Konkrétně - ta paní tam rozebírá čísla, která používají militantní nekuřáci ke své štvanici. A ukazuje že ta čísla jsou minimálně zmanipulovaná, ne-li přímo lživá. Nemám pocit že bránila či preferovala jakkoliv kuřáky.
Načež je vskutku konstruktivně nazvána krávou.

169714

03.09.2008 12:09

Hitlerův zákaz kouření

Je pěkné

Blue 77.?.?.?

jak tu mnozí autorce nadávají, ale ona v článku uvádí konkrétní čísla, konkrétní argumenty, ne nějaké propagandistické plky jako oni či protikuřáčtí bijci.
Což svědčí o úrovni diskutujících. Být sprostý bez argumentů umí každý hlupák.

169646

25.08.2008 10:57

Poslední hřebík

RE: Nemalujete čerta na zeď?

Blue 77.?.?.?

A vy si fakt myslíte, že oni si po třech letech sbalí kufry a vrátí se odkud přišli? [chechtot]

168919

24.08.2008 21:07

Šest žen a já

RE: Nejste divný

Blue 89.?.?.?

O těch pracích práškách jsem už mockrát přemýšlel, když jsem koukal na ty stupidity v telce a upřímně musím říct, že na prací prášek snad ani rozumná reklama udělat nelze - ani nejde o to že cílová skupina jsou ženy v domácnosti. Nebo vás napadá nějaký inteligentní spot? [chechtot]

168857

04.08.2008 23:45

Odvrácená tvář diskriminace

RE: Autorovi přeskočilo?

Blue 89.?.?.?

Autor vyšiluje, neb je v nepříjemné situaci a krapet mu teče do bot. Je proto s podivem, že si ještě vymýšlí (byt blízko zaměstnání) a když se mu nedaří, je navíc dost sprostý. Nicméně doba je zlá a život se s nikým nesere - použiji-li autoroův styl.
Nicméně když si člověk dá dohromady všechny ingredience - rozvedený , dítě z prvního manželství, přítelkyně s dětmi (nic proti dětem, ale jsou to holt starosti v mnoha směrech), tedy se znovu neoženil, má na to málo času, bydlí u rodičů - tak si nelze nepoložit otázku, do jaké míry si za vzniklou situaci může sám a jestli při rozhodování o svých životních krocích a plánování budoucnosti trochu přemýšlel a byl dostatečně odpovědný.
Ono tak nějak nejde si život přeházet naruby a pak očekávat, že někde na mne čekají s otevřenou náručí a už se nemohou dočkat, jak mi pomohou, třeba s bydlením. A když nečekají, tak jsou to automaticky debilové.

166873

03.08.2008 22:55

Odvrácená tvář diskriminace

RE: Žijeme přece v kapitalismu, ne?

Blue 89.?.?.?

Zdá se mi že si pletete pronájem bytu s hotelem. Tam je to vskutku "zákazník náš pán". Ale také se za to PLATÍ.

166767

03.08.2008 22:42

Odvrácená tvář diskriminace

RE: Jen pro porovnani

Blue 89.?.?.?

Jo, přesně TAK to chodí. Také jsem dojížděl pěknou dálku. A nyní mám pěkný byt (na Prahu ještě celkem levný, jen 2.5 mega) a mladí kolegové z práce na mě koukají jak na blázna, že jsem (pro ně) na kraji Prahy. Sami bydlí v centru, v podnájmu. Jsou mladí, mají blízko do vsšech možných podniků a hospod. Jsou v malých pokojíkách, ve vlhkém zatuchlém baráku, v díře skorem jak ve sklepě, protože ještě nemají rodinu. Tam to pro děti prostě není. Ale já potřeboval bydlení pro celkem velkou rodinu i se psem.
Ten kraj Prahy je přitom relativně blízko, metro mám 10 minut pěšky od domu, pak jsem v centru za 10 minut. Ale i tak dalo práci ten byt sehnat. Člověk musí ustoupit z mnoha požadavků. My si dali jen dvě kritéria - horní strop ceny a velmi přibližnou lokalitu. Byt máme, v pěkném prostředí a je nám buřt, že za prací jezdíme přes celou Prahu. A také jsme si mezitím užili peripetie s majiteli podnájmů.
Nicméně jsme nebyli sprostí a neřvali jsme o diskriminaci.
Protože jsme zamakali. Výsledek? BYDLÍME. A jednou to bude naše.

166766

03.08.2008 12:46

Odvrácená tvář diskriminace

RE: Pár poznámek

Blue 89.?.?.?

Ale majitel soukromého bytu není jednoduše imbecil jen proto, že chce SVŮJ byt tomu, koho si sám vybere. Tak to bylo, je a bude. Chápal bych váš vztek, kdyby šlo o obecní byty. To je trochu jiné kafe. Vemteč to obráceně, jak byste se choval vy jako majitel bytu či nemovitosti?
Dle mého mínění není autor v situaci, aby byl sprostý a kladl si podmínky. Život je holt někdy svině. Ale od toho jsou překážky a problémy, aby se řešily a překonávaly. A Nikdo na vás nečeká s otevřenou náručí. Doba je zlá. Člověk musí makat, aby si něco zasloužil a vybojoval.

166714

03.08.2008 12:47

Odvrácená tvář diskriminace

Pár poznámek

Blue 89.?.?.?

Jak už někdo napsal, z článku čiší všechno možné, vztek, zklamání, bezmoc. Už i výběr vulgarismů o něčem svědčí. To ale není pro autora dobře. Ve vzteku se věci řeší špatně. A krom toho by se měl zamyslet, jestli za situaci, ve které se ocitl, si nemůže tak trochu sám. Trocha sebereflexe ještě nikoho nezabila. Hulvátstvím nic nezmůže.
Napadlo mě pár bodů:
- autor píše že má "ještě" měsíc čas. To není mnoho. Jistě, mohl se do té situace dostat ne vlastní vinou - mně se to stalo také - njicméně věci okolo tak důležité věci jako je bydlení, zvlášť když je ve hře rodina s dětmi, by měl člověk řešit dlouhodobě.
- s tím souvisí i to, jak se dostal do situace, kdy s rodinou a dětmi vůbec hledá bydlení - zdravý rozum velí napřed si zajistit střechu nad hlavou a pak rozšiřovat rodinu. Jistě, člověk míní, život mění. Ale chce to krapet zodpovědnosti.
- překvapuje mne, že v situaci, ve které autor je, si ještě klade poněkud kontraproduktivní podmínky (blízko do zaměstnání). No, nevím, ale na jeho místě bych hledal COKOLIV, třeba na dobu přechodnou, než najde něco co odpovídá více jeho představám. Chcete snad v první řadě bydlet ne? Pak se pořeší ostatní.
- autor má podivnou představu - ukážu na to se mi líbí a chci to a musím to bezpodmíněčně dostat. Je tak trochu jak malé dítě. Nikde není uzákoněno (a doufám že nikdy nebude), že majitel objektu ho musí pronajmout komukoliv kdo se právě namane.
- "víc hluku než dělají naše děti, si ani nedovedete představit" - no, a já si myslím, že toto je také věc výchovy. Jestli necháte svoje děti vlčet že dělají rachot přes celý den a ještě se tím chlubíte, nedivte se pak reakcím. Jistě určití lidé jsou až paranoicky hákliví na jakýkoliv sedbemenší hluk, nicméně i vy musíte své děti umravnit s tím, že nejste v baráku sami.

Pro upřesnění něco o mě - mám se sháněním bytu i s jejich majiteli jisté zkušenosti. Pronajímatelé ma občas vskutku bizarní představy o tom co mohou či nemohou s vámi jako nájemcem dělat. Mohl bych vyprávět romány - stěhoval jsem se za život 15x. Často i díky vrtochům majitelů bytů kde jsem žil.
Co se týče vzdálenosti do zaměstnání - jeden rok jsem dojížděl i 100km denně tam a zpět. Ta práce za to stála. A nebyl jsem sám. I nyní to mám do práce 45 minut, což není zrovna v místě bydliště. A mám poměrně velký byt na splátky či hypotéku (u soukromé společnosti, není to u banky), protože investuji do budoucnosti své a mých dětí. Necítím se jako otrok systému, jak tu někdo napsal. Naopak zajistím své potomky, aby nemuseli hledat již třeba na studiích hledat předražený podnájem.
Uvědomte si pane autore - podnájem jen někomu sypete do kapsy a ve výsledku nemáte NIC, hypotékou či něčím podobným investujete do něčeho, co bude jednou VAŠE a vašich dětí. I když přeplatíte.
Ale majitel soukromého by...

Automaticky kráceno

166713

03.08.2008 09:11

Odvrácená tvář diskriminace

RE: No

Blue 89.?.?.?

Jistě, diskriminace se mi také nelíbí, ale komu pronajmu svůj majetek, je přece má věc.
Setkal jsem se kdysi s něčím podobným. Na soukromou oslavu své svatby (bylo to ještě ne vysoké škole) jsem pozval jen vybrané, ne všechny, koho jsem kdy na chodbě školy potkal. A bylo zle...

166690

02.08.2008 19:18

O lepivých melodiích

RE: Pomoc

Blue 89.?.?.?

Jeden způsob stažení videí z youtube a jiných portálů nabízí také RealPlayer - při instalaci se zeptá, zda chcete tuto vlastnost nainstalovat. Funguje to dobře.

166655

31.07.2008 22:03

Rusko převzalo kontrolu turkmenského (světového?) plynu

RE: Turkmenistán :D

Blue 89.?.?.?

No ona to svým způsobem je taková onanie [chechtot]

166508

31.07.2008 22:06

Rusko převzalo kontrolu turkmenského (světového?) plynu

RE: Turkmenistán :D

Blue 89.?.?.?

Zdá se že nejste dobře informovaný. Přesně jak říkám, je tu tendence pohlížet na Rusko jako na zaostalou zemi. Omyl.
Kdyby na tom byli tak špatně, asi by si vůči nim USA dovolili podstatně více, nemyslíte? Nicméně Rusko má stále respekt. Protože se nemá čím chlubit? Ale jděte.

166507

22.06.2008 11:33

Proč je dobré poslat politickou korektnost k čertu

RE: Můj názor na vraždu Jakuba Šimánka jsem hodil na Nezvědavce:-)

Blue 89.?.?.?

Nezvědavec - vskutku hluboce intelektuální zábava, že? Já tam také kdysi nakoukl a už to neudělám, nevím proč lézt do žumpy a brodit se po kolena v hovnech...

163695

09.06.2008 05:12

Policista obviněn za střelbu na prchajícího zločince

RE: Tento případ se liší ještě v jedné věci.

Blue 89.?.?.?

Jasně, to je přeci "rasísmus".
Nějak mi to připomnělu tu kauzu, kdy si majitel chaty nainstaloval podomácku vyrobené střelné zařízení, které skutečně zlodeje při násilném vniknutí do objektu trefilo. Mám pocit, že majitel SOUKROMÉHO pozemku a chaty, kam zloděj neoprávněně vnikl, byl značně popotahován.

162791

06.06.2008 10:24

Zrušte předměty, které jsou produktem střední třídy

RE: Spousta věcí v osnovách chybí

Blue 195.?.?.?

Myslím že spoustu věcí, které mají děti naučit rodiče, se snažíte přehodit na školu.

162628

06.06.2008 10:04

Zrušte předměty, které jsou produktem střední třídy

jasně

Blue 195.?.?.?

podle profesora Whita by se měli na školách vychovávat poslušní idioti. Neboť člověk bez vzdělání je velmi lehce manipulovatelný. pod pojmem "občanská zodpovědnost" v této souvislosti vidím výchovu k naprosté poslušnosti nesmyslným zákonům a nařízením shora.
Ať žije NWO [bliji]

162627

30.05.2008 15:16

Pane prezidente, konejte!

RE: To si delate srandu ?!

Blue 195.?.?.?

Souhlasím s tím že ta forma celý dopis dost shazuje. Zvlášť když se pod to autor podepíše jako JUDr. Chápu dobře autorovo rozhořčení, ale takhle to asi nemělo dopadnout. Možná jsem příliš velký diplomat, ale urazit či vynadat někomu lze velmi elegantně a efektně tak, že dotyčný nemá moc šancí kontrovat, právě díky formě jak to člověk podá.
Autor tím dává oslovenému do ruky příliš snadno důvod, proč dopis odmítnout a hodit do koše. Škoda.

162165

26.05.2008 13:00

Osobní zkušenost z demonstrace před Úřadem vlády dne 21.5.2008

RE: Ale v ČT zmínili...

Blue 195.?.?.?

Ano a na tom výjezdním zasedání oficiálně uznali nezávislost Kosova, což byla věc, kterou slíbili napřed konzultovat s parlamentem. Vláda si dělá prdel už úplně ze všech.

161884

22.05.2008 11:10

Česká vláda uznala nezávislost Kosova

RE: Hanebnost a podlost,

Blue 195.?.?.?

Velmi obdobně si vláda nahonem přesunula své středeční jednání do Teplic, kdy před úřadem vlády byla organizována demonstrace proti privatizaci zdravotnictví.

161638

16.05.2008 09:02

Frontální útok na české zdravotnictví pokračuje

RE: Upozornění

Blue 195.?.?.?

Já jsem do jedné diskuse na iDnes vložil stejný odkaz na tento článek a můj příspěvek byl zcenzurován. Až po urgenci mi ten příspěvek zase vrátili.

161212

02.05.2008 09:18

Dalších 100 obětí na oltář agresokracie

RE: Nejak obracene nez normalne

Blue 195.?.?.?

>O jakych tradicich mluvite. O niceni, sekani rikou, nohou, drceni
>lidi tanky o zed?

Tak nějak mi přišla na mysl otázka, čí výroby ty tanky byly a kdo je těm talibancům dodal...

160333

30.04.2008 15:47

Jak mi von Krebst poslal jedno euro

RE: Otázka na dátum valuty z výpisu

Blue 195.?.?.?

Mně Raiffeisen hlásí pomocí SMS (nebo na internetovém bankovnictví) příchozí platbu den předem, když je to v pátek tak hlásí příchod peněz na pondělí. Zajímavé je, že už je na účtě přes internet nebo GSM banking vidím v sobotu, mohu posílat platební příkazy a jinak s nimi bezhotovostně manipulovat, nicméně bankomat mi peníze dá hotovosti v neděli. Dle operátorky na hotline Raiffeisen bych je měl mít přitom k dispozici až v pondělí.
Vzhledem k tomu, že 1.5. je v ČR státní svátek, je ten výpis pana Stwory v pořádku.

160249

28.04.2008 14:24

Kulínský? Zavřít, až zčerná

RE: Ne tak zhurta...

Blue 195.?.?.?

Vy píšete paní Jarmilo (a nejen vy), jak kdybyte u těch Kulínského hrátek byla a pískala jim to[smích]
Jak víte že to byl loudil? Neberete také vůbec v úvahu opačnou variantu a to že se mu ty holky nabízely samy. Že vaše dcerky ve svém věku na sex nemyslely, není důkaz že tak neuvažují jiné. A důvod? Třeba aby se mohly vytahovat před ostatními, aby si vydobyly nějakou výhodu, aby nějak dohnaly chybějící talent nebo píli, nebo třeba si přečtěte toto: http://zpravy.idnes.cz/chtela-jsem-byt-zajimava-st...
Vzpomněl jsem si na jednu větu, kterou kdysi řekl můj táta - když fena nechce, pes má smůlu. Ty holky to prostě také chtěly.
Nemohu si nevzpomenout na peklo, která kdysi jedna dívčinka způsobila režiséru Renčovi. Po důkladné medializaci případu a očernění režiséra všude v médiích přiznala, že si vše vymyslela.
Takže celou kauzu vnímám tak 50% hodnověrnosti.

160099

09.04.2008 08:23

Jak nám naši politikové upekli smlouvu

RE: jojo

Blue 195.?.?.?

Domnívám se, že odpor a nesouhlas se zradou politiků vůči vlastním voličům zdaleka neznamená, že dotyčný je komunista, není to ani levicové. Takhle uvažuje každý normální člověk a občas své země bez ohledu na politické smýšlení. Politici nás obelhali, před volbami toto téma neměla žádná politická strana ve svém programu - ačkoli jednání načala už předchozí vláda - a nyní rozhodují proti vůli velké většiny národa i proti ústavě.

158640

09.04.2008 08:10

Jak nám naši politikové upekli smlouvu

TV debata

Blue 195.?.?.?

Ono je neuvěřitelné, jak politici lžou, mlží a jací jsou demagogové. Pan Langer to krásně předvedl teď v neděli v otázkách Václava Moravce. kdo jen trochu nesouhlasí, je nařčen z antiamerikanismu. NAJEDNOU, ZČISTAJASNA, je to smlouva nikoli jen s USA ale s NATO, kterému přece něco dlužíme, musíme nejen brát, ale i dávat. Pan Langer, jak už je jeho dobrým zvykem, pak přechází do nejasných narážek a skrytých výhrůžek - "Jste poměrně mladý člověk, máte před sebou ještě relativně dobrou budoucnost...". Viz přepis debaty (až úplně na konci).

158639

04.04.2008 08:59

Křižák s husitským chorálem

RE: Arabove jsou tedy krizaci?

Blue 195.?.?.?

"Ten je ceskem klukovi, ktery i za nas padl v Afganu a o neucte k jeho obeti od autora clanku."
Já jsem nějak doteď nepochopil, jak "za nás". On nás někdo z toho Afghánistánu napadl? Ohrozil naši republiku? Co dělají naši "kluci" v cizí zemi, tisíce kilometrů od vlasti, kterou nikdo nenapadl? Co já vím, nejsme s nikým ve válečném stavu a NATO je pakt obranný, když už se jím oháníte.

158162

20.03.2008 17:22

Hrdina, profesionál nebo spíše oběť?

RE: Odpoved Kralovi

Blue 89.?.?.?

BTW, v Africe jsou dnes neskutečně kruté režimy s ještě brutálnějšími diktátory. Tam se porušují práva lidská všech, ne jen žen.
Bojuje někdo proti těmto režimům? Mluví se o tom? Ne, jen se tam posílají další a další zbraně.

156893

20.03.2008 17:33

Hrdina, profesionál nebo spíše oběť?

RE: Žádný hrdina ani oběť - chamtivý

Blue 89.?.?.?

Wow, já chci také zajistit svou rodinu a také to dělám a myslím že celkem dobře. Jen při tom nemusím mít kulomet v ruce... stačilo vystudovat a poctivě makat. A v tom to asi je, víme?

156891

11.03.2008 14:15

Nekupujte tuzemský tisk, který je v německých rukou

No jak na ten seznam koukám

Blue 195.?.?.?

tak si v podstatě nemůžu koupit asi vůbec nic [chechtot]
Já nevím, autora celkem chápu, ale tohle je už celkem slušná paranoia. Navíc je jaksi jiná doba, myslím že na tuhle akci dneska nikdo neskočí.
Dovedu si živě představit, co mi řekne žena, až jí zakážu její oblíbený časopis (pochopitelně je "na seznamu") [velký smích]

156265

04.03.2008 19:18

Hrdina Harry v britském Vietnamu

Válečný deník prince Harryho

Blue 89.?.?.?

ve stylu propagandy tatíčka Goebelse najdete zde. Já to četl včera před jedním obchodním jednáním a úžasně mi to pobavilo.
Princ Harry hrdinně ničí nepřátele, princ Harry velí letadlům a tankům... fakt hustý, nemá to chybu. Jestli tohle někdo baští tak mu rád dodám adresu jednoho výborného psychiatra [chechtot]

155715

28.02.2008 16:18

Sionisté v Čechách jsou rozpáleni doběla. Vztekem

Podle iDnes

Blue 195.?.?.?

je Eretz.cz seriózní zdroj informací, neboť ho citují - koukněte se sem.
To jen napovídá o pozadí redakce tohoto serveru.

155349

17.02.2008 11:46

Trapná fraška skončila

RE: Pan Král

Blue 89.?.?.?

No, já jsem to tedy - alespoň podle komentářů na internetu a teletextu - pochopil, že náš milý pan premiér posílal všechny do pr...e v okamžiku, kdy poslanecká sněmovna (ne senát!) hlasovala ve většině pro pana Švejnara a nikoli pro kandidáta ODS.
Myslím že to s veřejnou volbou ani tak nesouviselo - jak vidět, ve druhé volbě se o to jestli bude veřejná nebo ne ODS nijak nebrala.

154496

11.02.2008 22:25

Sionistický vrchní rabín: Deportujte Palestince na Sinaj

RE: rickover

Blue 89.?.?.?

No, tak nějak zapomínáte, že nebýt USA a jejich přeštědrého sponzoringu, nepostavili by si Izraelci ani prd.
Navíc vaše srovnání se sudetskými Němci mi tak nějak pokulhává. Nezapomeňte, že se tak stalo až po II. WW, kdy jejich němečtí bratři zabrali pro Němce napřed Sudety a pak celou republiku. Předtím žádný problém se soužitím nebyl. Takže ono to ve výsledku vypadá spíše naopak, než co píšete. Kdo koho obsadil u nás, a kdo koho v Palestině?
A to tu nechci do detailu rozebírat, že předkové současných Izraelců v Palestině nikdy nežili, takže jejich tzv. právo na ni jako vlast je mírně řečeno rozporuplné. Nehledě na to, že Izraelcům byla jasně při vzniku Izraele vymezena hranice, kterou již dávno silou porušili a překročili.

153993

11.02.2008 15:50

Sionistický vrchní rabín: Deportujte Palestince na Sinaj

RE: Dnes v sionistickém tisku:

Blue 195.?.?.?

Milý Side, jestliže se ti tento návrh tak líbí, tak buď rád, že to nevyšlo Hitlerovi, protože by tví rodiče by si tě upíchali na Sibiři... možná.

153958

31.01.2008 16:56

Krize rodiny

No, já mám

Blue 89.?.?.?

tedy zkušenost, která přesně pasuje na to co pan Lhoták napsal.
Rozvedl jsem, ač jsem manželce po narození syna ve společné domácnosti pomáhal se vším, co se dalo, veden vzorem svého otce. Tedy pro mne nebyl problém vyluxovat, vytřít, jít s malým na procházku, denně ho vykoupat, uspat, prát plínky, věšet plínky a prádlo, žehlit. Když žena byla v nemocnici, vzal jsem si OČR a staral se o něj. Aby se žena mohla zlepšovat v jejím oblíbeném šití, bral jsem si každý týden v práci volno a staral se o syna, zatímco ona jezdila na kurzy do Prahy. Při tom, že jsem normálně chodil do práce, slušně jsem vydělával, získal jsem luxusní služební byt a žena byla přitom na mateřské.
Nicméně se manželka skamarádila s ženskou, shodou okolností mojí kolegyní. Byla to taková ta ublížená samoživitelka, která s žádným chlapem dlouho nevydržela, vedla takové ty silácké feministické řeči, měla nevychované drzé děcka ale moc ráda jiným radila.
Ta pravděpodobně navrtala mé ženě jakési šrouby do hlavy, protože jednoho dne jsem přišel domů z práce a našel na stole lístek s přibližně tímto textem: "Už nebudu tvoje služka, starej se o nás". A to byl začátek konce manželství.
Dodnes jsem nepochopil, co jsem dělal špatně.
P.S. trochu OT: Zmíněná kolegyně mi následně v práci způsobila velké nepříjemnosti, po mých zádech si doslovně vylezla pro vedoucí místo, když jsem ji předtím vše naučil (přišla s minimem znalostí), následně si vydupala služební auto, ač má svoje, pořád si stěžuje a chce přidat, ač má velmi slušný plat a pronajímá několik bytů atd... Světě div se, nikdo ji nemá v té firmě rád...

153162

23.01.2008 16:31

Demokracii a svobodu si rozvracet nedáme!

RE: Nesprávné termíny

Blue 195.?.?.?

http://dejiny.wz.cz/mezi/bitvy/nastup/nastup.html
Cituji: Po požáru Reichstagu podepsal Hindenburg Dekret na ochranu národa a státu, který uvolňoval nacistům ruce v pronásledování komunistů a všech demokratických sil. Nacisté se snažili ve volbách 1933 získat nadpoloviční většinu. To se jim však nepodařilo. Sáhli proto k mimořádným opatřením. V březnu 1933 byla komunistická strana zakázána a v červnu téhož roku stejný osud postihl sociální demokracii. Postupně zanikaly další strany až nakonec jedinou stranou zůstala NSDAP.

152428

21.01.2008 12:20

Holocaust® v Gaze

Podle novinek.cz

Blue 195.?.?.?

to jsou všechno kecy, jak uvedly, výpadek elektřiny je trik Hamásu.
Viz http://www.novinky.cz/clanek/131238-gaza-je-kvuli-...
A těch mrtvých Palestinců je podle nich jen 18.
Je to na [bliji]

152283

18.01.2008 11:46

Filipika proti multi-kulti

RE: Jiny uhel pohledu

Blue 195.?.?.?

Hm, zažil jsem situaci, kdy do mého rodného města odněkud přifičeli jacísi uprchlíci z Balkánu. Téměř OKAMŽITĚ se pro ně našel dům, který dostali k užívání. Jestli následně i platili nájem, nevím. Ale ten barák někdo postavil a určitě ne pro nějaké uprchlíky.
Měli jste slyšet lidi, kteří jako já čekali na byt v pořadníku 8 i více let, jak byli pochopitelně nadšení...

151905

No já si jednak myslim, že když už je satelit jednou nahoře, tak už moc prachů nežere a jednak si vůbec nemyslim, že by se Rusko vůbec někdy zbavovalo jakýchkoliv vojenských satelitů. Proč by to proboha dělali? Oni potřebují vidět všude na Zemi stejně jako Amíci.

150780

04.01.2008 09:12

Jsme obklopeni pavučinou lží!

RE: Takový odhad

Blue 195.?.?.?

Hm, pak je zvláštní, opravdu velmi zvláštní,že ve svobodných volbách v roce 2006 vyhrál Ortega a sandinisté. Safra, to nějak k té vaší teorii nepasuje.
http://www.novinky.cz/clanek/100716-nikaraguu-opet...

150537

27.12.2007 10:56

Klasické české pohádky kritickým okem

Přes všechny nedostatky

Blue 195.?.?.?

jsou tyto staré české pohádky naprosto úžasné proti těm novým a moderním, co nám servírují televize dnes. Zejména ty zahraniční provenience. Nedejbože když si moje děti přepnou telku na Jetix a podobné rádoby dětské kanály - také zhovadilosti co tam dávají, tomu není rovno.
Každopádně po televizní smršti, která profičela naší domácností přes svátky, se těším, až budeme se ženou doma pár dní sami (mé děti se vrátí k ex-manželce, manželky syn bude u svého tatínka) - to bude úžasný klid. Tedy ne že by mi dětičky vadily, naopak... asi stárnu [chechtot]

150028

18.12.2007 12:39

Linuxi, buď pochválen

RE: Tak jsem si to zjistil

Blue 195.?.?.?

O sorry, měl jsme mylné informace, jde opravdu o FAT16 s clusterem 64KB, nestandardní velikostí, kterou uměly NT a částečně podporovaly W98. Protože to je poněkud nestandardní, tak s tím byly a jak vidět jsou dodnes problémy.

149530

18.12.2007 12:42

Linuxi, buď pochválen

RE: Tak jsem si to zjistil

Blue 195.?.?.?

Pozor, nemluvíme o FAT16, ale o FAT - je v tom rozdíl. FAT umí vytvořit soubor o maximální velikosti 4GB. Velikost clusteru se třeba při 4GB kartě potom samozřejmě zvyšuje až na 256KB, ale při použití karty ve foťáku, kde jsou typické velké soubory to zase až tak nevadí.

149525

18.12.2007 12:02

Linuxi, buď pochválen

RE: Tak jsem si to zjistil

Blue 195.?.?.?

Mimochodem vysvětlení se mi dostalo od jednoho linuxového guru - jak vidno (když čtu některé předchozí příspěvky), člověk který se intenzivně a dlouhé roky věnuje Linuxu může o Windows vědět více než zavilý windowsák [vyplazený jazyk] Není třeba hned vyvolávat flamewar, jak to tu někteří díky své neznalosti zkusili.

149524

18.12.2007 11:07

Linuxi, buď pochválen

Tak jsem si to zjistil

Blue 195.?.?.?

a je to takhle:
ta karta, větší než 2GB, pod windows XP NENÍ čitelná, pokud je naformátovaná systémem FAT. Nic na tom nemění fakt, že systém FAT zvládá i větší kapacitu než 2GB. Prostě u Microsoftů si usmysleli, že NIKDO NEBUDE CHTÍT formátovat kapacity nad 2GB systémem FAT a podporují tyto velikosti jedině v systému FAT32.
Něco na ten způsob, co jsem tu už psal - "640KB paměti bude stačit každému" aneb Microsoft myslí za vás [chechtot]

149517

18.12.2007 09:31

Linuxi, buď pochválen

Haha

Blue 195.?.?.?

to, že Win XP nepodporují karty nad 4GB mi připomnělo výrok z pravěkých dob DOSu a prvních počítačů PC XT, připisovaný Billu Gatesovi - "640KB musí stačit všem" [chechtot]

149506

18.12.2007 09:06

Linuxi, buď pochválen

RE: ...... hmm, zvláštní

Blue 195.?.?.?

Tady nejde o to propojit fotak s PC kablikem, v tom pripade si 4GB kartu osefuje sam fotak, ale problem je ze Win XP nejsou schopny pracovat s kartou 4GB.
Mimochodem koupil jsem si do nove Nokie N73 kartu 2GB miniSD. V pohode rikam si, vrazil jsem kartu do adapteru na rozmer karty SD a nasledne zasunul do zabudovane ctecky karet v mem notebooku. Nechapu proc, ale system kartu nevidel. Kdyz jsem ji ale dal do druhe externi ctecky, ktera je pouze na SD a MMC, tak sla bez problemu nacist... Podobny problem jsem mel s kartou polovicni velikosti RS-MMC z mobilu Siemens S75 - s adapterem naopak sla precist v interni ctecce, ale v externi nikoliv. Proste jsou veci mezi nebem a zemi.

149505

30.11.2007 13:11

Žalobníček s cejchem práskače

RE: Denunciant Nohavica

Blue 195.?.?.?

No, asi máte něco s očima, ale NIC na světě není JEN ČERNÉ a JEN BÍLÉ.
Navíc zde máme příliš málo informací o okolnostech dané kauzy, takže nemůžeme soudit takto zjednodušeně, jak to předvádíte vy.

Tak se to ale po nás chce shora, abych soudili či odsoudili jen na základě pár kusých, často nepřesných či lživých informací a nepřemýšleli... vy zjevně chcete patřit do toho tupého stáda [oči v sloup]

148286

29.11.2007 16:41

Blackwater v Iráku

RE: Vždyť se tolik nerozčilujte:

Blue 195.?.?.?

"naši nepřátelé" - ach jak krásně a jednoduše máte ten svět černobílý; aneb kdo má na jiný názor a náhled na svět než já je můj nepřítel...
Člověk by skoro chtěl říci "Blahoslaveni budiž chudí duchem", ale tady jde o evidentní případ dokonalého vymytí mozku.

148244

14.11.2007 10:43

Izrael intenzivně cvičí jaderný útok na Írán

RE: To slovo editora

Blue 195.?.?.?

Asi jde o to, že OSN ustanovilo Izrael v jakýchsi hranicích, které už dávno byly překročeny a nedodržovány. Byly vydány desítky prohlášení OSN, na které Izrael zvysoka s..e. To není právo židů se bránit, to je právo jejich sousedů se bránit před izraelskou rozpínavostí, rasismem, xenofobií a agresivitou.
Doporučuji vám přečíst nějaké info před tím než něco podbného napíšete.

147137

03.11.2007 22:56

Americké děti blbější než necky

RE: prostá obměna výroku

Blue 89.?.?.?

Myslím že vycházíte z mylných předpokladů.
Vy si opravdu myslíte, že v osmičce každý naprosto přesně ví, co bude dál - v podstatě celý život - dělat? Ono je často osmákovi/deváťákovi doporučeno, podle známek, dovedností a zájmů, kam jít dál, co by asi mohl dělat.
Dále, pro vás jít na gymnázium je jasný příznak, že ten člověk neví co chce - ale většinou ví, chce jít studovat dál, na vysokou. Mám spolužáky, kteří studovali například medicínu - jakou jinou střední školu než gymnázium byste jim doporučil?
Vy vidíte studovat na VŠ jako přidávání si svobody. Jaké svobody? Máte pocit, že ten kdo studuje, má jakousi neskutečnou svobodu oproti tomu, kdo pracuje? Nebo nemá zodpovědnost? Má, vůči sobě samému, případně vůči rodičům, kteří mu to studium financují, protože když nebude zodpovědný a nebude studovat, tak ho vyrazí u první zkoušky, resp. ani nedostane zápočet (doufám, že víte, co to slovo znamená).
Sám píšete, že absolventi gymnázia mívají lepší přehled a jsou lepší v matematice - ale to je právě ono, to jsou ty předpoklady aby se na té vejšce chytli.
Z toho co píšete mám pocit, že sám to vzdělání kdovíjaké nemáte, nic moc o studiu na VŠ nevíte a tak "když to nemám, tak to aspoň pomluvím".

146402

03.11.2007 14:11

Americké děti blbější než necky

RE: Zebricek hodnoceni nejlepsich svetovych univerzit

Blue 89.?.?.?

To je sice moc pěkná tabulka, ale nejsou tam kritéria, podle kterých se hodnotilo, jen řada nicneříkajících procent, procent čeho?
Čiže je to tak nějak na dvě věci.

146370

03.11.2007 13:38

Americké děti blbější než necky

RE: prostá obměna výroku

Blue 89.?.?.?

Jen malá poznámka - studenti, kteří po gymnáziu nejdou na vysokou, mají pravděpodobně problémy s uplatněním a to z jednoduchého důvodu - gympl je přípravka na vysokou, proto je tam tak široký záběr vzdělání, a kdo chce se uplatnit v práci hned po střední, by měl jít na specializovanou střední školu. Nicméně i na gymnáziu už existuje jistá specializace; alespoň za mých časů, tj. před 20 lety jsme už měli specializované předměty - strojírenství, ekonomika, počítače a snad ještě něco. Každý si vybral, na co chtěl jít.
Naopak na vysoké - alespoň jak jsem mohl srovnávat - měli studenti gymnázií zřetelnou výhodu, a studium zvládali podstatně lépe, než absolventi jiných středních škol, například ekonomické. Jistě by se v tomto našla výjimka, že by se našel "geniální student z učňáku", ale už samo toto spojení je poněkud absurdní, že [mrknutí jedním okem]

146369

03.11.2007 09:01

Americké děti blbější než necky

RE: U nas se rikalo

Blue 89.?.?.?

Semtex nechluběj se cizíma mozkama, chluběj se laskavě vlastním - to už jim tak dobře nejde že jo?

146364

02.11.2007 21:43

Americké děti blbější než necky

RE: prostá obměna výroku

Blue 89.?.?.?

No, tak nějak. Naši aplikaci evidentně nikdo nenavrhoval s rozmyslem a navíc na to neměl ani vzdělání ani zkušenosti. Je to katastrofa. Byli to 2 programátoři, tedy pardon, programátor a programátorka, cizinci a předpokládám, že tedy asi nebyli levní. Ale teď to po nich opravuje a napravuje tým 6 programátorů a 3lidí na HTML a troufám si tvrdit, že někteří z nás nejsou vůbec levní. Já si samozřejmě nestěžuji, nese mi to pěkné peníze - jsem ve firmě jeden z nejdražších, ale pro firmu je setsakra drahá sranda.
Už jen proto, že ti naši slavní předchůdci zanechali velmi rozsáhlou aplikaci totálně bez dokumentace, takže třeba já po 5 měsících usilovné práce znám dobře tak 1/3 aplikace. Veškeré opravy chyb a další rozšiřování je o to pomalejší a dražší. Někdy si říkám, že nás platí zlatem, protože by se jim na to asi jinak každý vykašlal [chechtot] .

146339

02.11.2007 15:48

Americké děti blbější než necky

RE: prostá obměna výroku

Blue 195.?.?.?

No, asi jsem se nechal trochu unést a krapet i odbočil od tématu.
Co se týká učení, je asi svým způsobem jedno, jestli vám dá vzdělání škola, nebo si to do hlavy natlačíte sami.
Myslím že jde o to mít vůbec chuť a zájem se něco naučit. Já se neoháním papírem ze školy, já se oháním tím, co jsem se tam naučil, a tvrdím, že toho bylo hodně. Dával jsem tu příklad co jsem byl schopen na škole naprogramovat v počítačové grafice. Ale je pravda, že jsem se toho spoustu naučil sám, nelitoval jsem času který jsem do toho investoval a už před školou jsem měl solidní vlastní znalosti. A je fakt, že díky tomu jsem byl v ročníku asi jediný, který takové věci byl schopen realizovat, ačkoliv podmínky ke studiu jsme měli všichni stejné.
Škola je od toho, aby vám dodala vědomosti a postrčila vás tím správným směrem. Podle hesla - chytrému napověz... Škola vám pomůže proces nasátí vědomostí a i zkušenosti urychlit, dá vám k tomu podmínky. Ale jen když sám chcete.
Ale vidím to i u svého syna, že by chtěl umět spoustu věcí, ale nechce se mu do toho investovat ten čas a vlastní snahu - naposled to bylo HTML. Já bych mu klidně poradil a ukázal, ale on sám nepřijde, to raději celý den hraje hry na PC.
Ale v životě vám nikdo nic nepřinese na stříbrném podnose - jak píšete, musíte si to sám vydřít.

146315

02.11.2007 15:41

Americké děti blbější než necky

RE: Tohle je velke tema

Blue 195.?.?.?

Svého času Německo udělalo velkou náborovou akci pro techniky a inženýry a vůbec schopné lidi ze zahraničí. Oni v tom Německu totiž zjistili, že se jim zoufale nedostává vzdělaných a schopných lidí. Mladí nemají zájem se učit, stará generace, která Německo zvedla z poválečného marastu odchází.

146314

02.11.2007 15:40

Americké děti blbější než necky

RE: prostá obměna výroku

Blue 195.?.?.?

Nejsem proti tomu, že když něco nevím, tak ale vím, kde to najdu. Nemám v hlavě vše a ani si nechci vše pamatovat.
Ale musím vědět i tak, co dělám a jak to funguje. Programování je i o znovupoužití již hotového kódu - koneckonců proč existuje opensource. Ale prachsprosté opsání řešení bez jeho pochopení je k ničemu.

146312

02.11.2007 15:38

Americké děti blbější než necky

RE: prostá obměna výroku

Blue 195.?.?.?

Po té, co jsem svůj příspěvek odeslal, jsem jen čekal, kdo se ozve podobně jako vy. Neformuloval jsem to přesně jak jsem chtěl.
Já neberu vzdělání jako sebespasující záležitost. Sám moc dobře vím, kolika debilům dali titul.
Ale na druhou stranu, na škole vás naučí dělat věci, které sami nemáte dost dobře možnost se naučit sami. Ať už z důvodu dostupnosti literatury, nebo proto, že vás učí lidé, kteří jsou v oboru sakra dobří. Možnost konzultací, cvičení s asistenty, kde se o problému debatuje - to je k nezaplacení.
Jeden takovýhle "chytrák" chtěl umět programovat to, co jsem dělal na vysoké jako seminární práci - šlo o vykreslování 3D objektů na monitoru. Takže jsem mu musel vysvětlit, že na to potřebuje pár semestrů analytické a deskriptivní geometrie, znalost vektorového počtu, nějaký ten semestr objektového programování, pak znalost dynamické práce s pamětí, ukazatele apod. a k tomu aspoň semestr aplikované matematiky pro počítačovou grafiku (plus ještě něco navíc, problematika je to rozsáhlá). Mládenci spadla čelist - nedokážu si představit, že by se to naučil po večerech sám.
Možná jednodušší příklad - úloha setřídění seznamu. Jsou různé metody, které určitě je schopen vymyslet i samouk, ale pak jsou metody třídění, na které už potřebujete jistou znalost matematiky. Zdánlivě jednoduchá záležitost třídění se řeší velmi sofistikovanými metodami.

Proto tvrdím, že to vzdělání zdaleka není k ničemu. Nehledě na to, že vás ve škole naučí i věci navíc, kterými získáte (resp. máte tu možnost) všeobecný přehled a vidíte věci v souvislostech, které byste jinak neměli šanci odhalit.

Máte pravdu, že v zaměstnání a odměňování jde o výsledek. Nicméně mi dovolte dát příklad - pracuji na rozsáhlém systému, kteří vytvořili jacísi holanďani (to je vedlejší). Systém navenek funguje pěkně, dělá to co má, dalo by se tedy říct, že kýženého výsledku bylo dosaženo, šéfové byli spokojeni. Bohužel ti autoři se na tom systému učili programovat, byli to samouci. A jsou tu problémy, které by nikdy nenastaly, kdyby tu aplikaci udělal někdo s odpovídajícím vzděláním a znalostmi. Neskutečné chyby v návrhu databáze, zoufalé programovací techniky, práce s daty, práce s pamětí, použití objektů - to vše způsobuje, že aplikace spotřebovává neskutečně mnoho paměti, neúměrně zatěžuje procesor a systém, způsobuje příliš velký traffic na síti, velmi pracně se rozšiřuje a modifikuje.

Ale jak píše Alexa, dnešní společnost po vás velmi často nevyžaduje hluboké znalosti. Podívejte se na zářný příklad manželky fotbalisty Backhama - suše prohlásila, že za celý život nepřečetla jedinou knihu. Ale i tak je z ní idol pro mládež a sakra bohatá, v naší společnosti úspěšná paní. Fakt si myslíte, že je to dobrý vzor pro naše děti?

146311

02.11.2007 11:45

Americké děti blbější než necky

RE: prostá obměna výroku

Blue 195.?.?.?

Já bych nesrovnával nesrovnatelné. Ve středověku byl objem znalostí podstatně menší než dnes. Proto mohli existovat takoví univerzální géniové jako například daVinci. Dnes je rozsah vědomostí lidstva tak široký, že nelze mít vše v hlavě a nutně vznikla specializace vědců, chcete-li učenců.
Myslím že autor mluví o obecném úpadku vzdělání, řekl bych i vztahu ke vzdělání. Nejsem žádný mentor, a nejsem ani příliš starý (39), ale vidím u svých mladších kolegů (věk tak něco přes 20) v práci, kteří jsou od mne v podstatě o jednu generaci, naprosto jiný přístup než jsme měli my. Tyhle mladíci měli se vzděláním problémy už na střední škole, vysokou buď ani nezačali nebo nedokončili. V podstatě vzděláním pohrdají. Myslím že by se často dali nazvat ignoranty. A nejhorší je, že dělají z nouze ctnost - říkají něco jako "já jsem se to co umím naučil sám, školu nepotřebuju, koukej kolik vydělávám teď já a kolik ti, co se teď ještě šprtají". Pro upřesnění, všichni se živíme programováním.
Ale na druhou stranu by moooc chtěli ty peníze, které třeba mám já - jenže já je dostávám za zkušenosti, dlouholetou praxi, možná za ochotu udělat pro firmu víc než mám v popisu práce, ale v neposlední řadě také za to, že mám v daném oboru diplom z vysoké. Ale to tihle mladí jaksi nechtějí pochopit.
Zpozoroval jsem u nich i lenost a neochotu myslet a na něco přijít samostatně, zvlášť pokud jde o něco malinko složitějšího. Než aby něco prostudovali a zanalyzovali, raději se otravují jiné a spoléhají na to, že jim někdo pomůže.
Takže se až příliš často potkávám s nepříliš vzdělanými, ba ani příliš chytrými človíčky se značně omezeným obzorem, kteří si nedostatek zmíněných věcí vynahrazují neuvěřitelným sebevědomím hraničícím až s arogancí. Nic veselého to není, hlavně když s nimi musíte spolupracovat.
Bohužel příznaky, o kterých je řeč, vidím v určité míře i u svých vlastních dětí [pláč]
Ale abych nebyl na ty mlaďasy příliš přísný, naštěstí nejsou všichni takoví [smích]

146295

29.10.2007 07:16

A nenecháme vám ani ten čas...

RE: nejlepší využití pracovní síly

Blue 89.?.?.?

Souhlasím. U žen se navíc prokázalo, že jim naprosto nesvědčí práce na směny; ranní-odpoledni-noční; rychleji stárnou, nejsou na to prostě stavěné; je to skutečně vědecky prokázané již řadu let. A je zajímavé, že proti tomu ty bláznivé feministky neprotestují, v rámci "stejných práv" je to naopak - to svědčí o absurditě těchto spolků; křičí o vykořisťování žen a samy mu naopak nahrávají.

146044

10.10.2007 20:44

Policejní příručka z roku 1935

RE: Stare dobre casy

Blue 89.?.?.?

No, ehm, dovolím si nesouhlasit.
Co se týče zdravotního pojištění, tak prima zdravotní péče a vskutku hippokratický přístup některých lékařů byla jedním s faktorů, které způsobily, že můj otec před měsícem zemřel. Všichni (myslím normálně pracující) platíme zdravotní pojištění, ale za léky se doplácí stále více, čeká nás placení návštěv u lékaře a za každý recept.
Jestli si myslíte, že jste bezvadně sociálně pojištěn, podívejte se, jak vypadají demografické vyhlídky naší populace - za chvíli bude víc důchodců než pracujících, takže s důchody to půjde od desíti k pěti. Nehledě na to, že se důchodu pravděpodobně ani nedožijete, jak nám hranici odchodu do důchodu vesele posouvají výš a výš.
Prima napapáni? Jste docela optimista. Zrovna teď lidé v obchodech nadávají nad náhlým zdražením mléka - dělá to bratru okolo 30 procent, u některých výrobců až 80, ze dne na den. Další zdražení potravin přijde co nevidět se slavnou reformou Topolánkovy vlády.
Závidím vám vaši bezstarostnost...

145249

25.09.2007 15:51

Velký bratr nás všechny sleduje

RE: Kamery v ulicich

Blue 195.?.?.?

Za a) řešíte následky a ne příčiny.
Za b) i ty kamery jsou zneužitelné a nejsou všelék. V létě na Slovensku byl případ, kdy obyčejného člověka napadla právě taková partička ksindlů, o kterých píšete. Ten člověk před nimi utekl do auta a chtěl odjet. Jeden z těch kriplů mu skočil přitom na přední kapotu. Samozřejmě se neudržel a sletěl přímo pod kola, chlápek ho nechtěně a v panice přejel. A kdo myslíte že byl stíhaný? Ten napadený!!! Když se o to začala zajímat více televize, tak najednou byly záznamy z kamery smazány, prý jako nepotřebné! A teď mi řekněte, k čemu tam ta kamera tedy byla.
Za c) nikdy nevíte, kdo sedí u monitoru, kdo tou kamerou hýbe, na co zaostřuje a k čemu ji třeba zneužívá. V každém takovém systému je nejslabší článek právě lidský faktor.
Proto tolik lidí ty kamery nechce.

144468

15.09.2007 10:30

Profesor Finkelstein „dobrovolně“ rezignoval

RE: Nedramatizujte to zas

Blue 89.?.?.?

OK. Tak sakra když jsem to nečetl, jak můžu tvrdit, že je to "značně rozporuplná kniha"? Mluvte prosím za sebe a neopakujte cizí názory jak papoušek. Nedejbože z nich ještě vyvozujete nějaké závěry.
Jak můžete - nepřímo v odstavci o objektivitě - tvrdit, že ten pán píše neobjektivně, když jste z té knížky nepřečetl ani větu???
Jinak si myslím, že když je kniha dle vašich slov rozporuplná, neznamená to automaticky, že se kvůli ní vyhazuje. Ale vy si takto zřejmě představujete právo na svobodu projevu a názoru...

143886

14.09.2007 22:02

Profesor Finkelstein „dobrovolně“ rezignoval

RE: Nedramatizujte to zas

Blue 89.?.?.?

No, to je argumentace, to je zase slovo do pranice!
"Finkelsteinův Průmysl holocaustu jsem nečet, takže se k tomu nebudu vyjadřovat, ale slyšel jsem, že je to pěknej bullshit"
Už takhle jediná věta si tak krásně protiřečí. Nebudu se vyjadřovat, ale jedna paní povídala... Co je podle vás serióznější věc? Tyhle pivní plky fakt miluju. Vy, jak sám říkáte, nejen vidíte, ale i myslíte poněkud "jednodušeji".
Pane, jděte prosím zpět ke své rozpité desítce a dejte si na ni ještě ruma, tuplovanýho. Třeba na dně sklenky zase objevíte nějaké to moudro. Ale už se o něj s námi, prosím pěkně, nedělte.

143848

13.09.2007 16:09

Byl server eretz.cz opravdu napaden?

RE: Vyjadreni odbornika

Blue 195.?.?.?

Hm, já se tvorbou aplikací na internetu živím a taky by mi zajímalo, jakým způsobem zvenčí serveru na něm naalokuju tolik paměťového prostoru a urvu tolik diskového prostoru. To má v ruce pevně správce serveru a programátor skriptů, které webové stránky obsluhují. Pouze chybou programátora může skript alokovat tolik paměti, že se skript zastaví, ale v žádném případě to nezastaví celý server.
Ono s tím přiděleným paměťovým prostorem to není tak jednoduché - rozsah paměti, který může používat, má nastaven SKRIPT (alespoň v PHP) obsluhující danou stránku, tedy jeden proces z mnoha, kterých může souběžně běžet několik - v podstatě tolik, kolik právě web dostal požadavků. Tedy nikoli celý web má přidělený paměťový prostor.
Co se týče přiděleného diskového prostoru, ten se dělí na prostor pro soubory webu (skripty, obrázky atd.) a prostor pro databázi. Není možné jen tak zvenčí tento prostor obsadit - například zasláním obrovského souboru na server, pokud to stránky webu umožňují - to je ošetřeno už na úrovni enginu webu (PHP, ASP atd) jeho konfiguraci; ten přijímá soubory pouze do určité velikosti, větší odmítne. Ale ani kdyby byl tento diskový prostor vyčerpán, nevidím důvod, proč by se stránky měly přestat zobrazovat.
Další věcí je, že v praxi web server běží fyzicky na jednom stroji a SQL databáze na jiném.
Takže problematika je poněkud složitější, než se tu někteří snaží rádoby chytře předvádět.

143771

09.09.2007 20:26

Nekuřáci mají také práva

RE: racionální článek

Blue 89.?.?.?

Já bych řekl že ne stát, ale vládnoucí elity jsou parazitem na normálních občanech... Ale tak to bylo a je v podstatě odjakživa.

143454

09.09.2007 20:23

Nekuřáci mají také práva

RE: racionální článek

Blue 89.?.?.?

Doporučil bych Vám k tomuto tématu článek na Zvědavci Típni tu cigaretu, soudruhu, bohužel je zpoplatněn.
Je v něm velmi precizně spočteno to o čem píšete, tedy výnosy z prodeje cigaret a náklady na léčení kuřáků, včetně úspory státu na důchodech krátkého věku se doživších kuřáků.
Ve zkratce - i když odečtete z příjmu z prodeje cigaret náklady na léčbu, stát je stále dost miliard v plusu.
Nehledě na to, že kuřáci si ve formě spotřební daně svou léčbu v podstatě u státu předplatili - odvádí státu na dani podstatně více než nekuřáci. I o tom se tu ale píše v příspěvku, na který jste reagoval.
Kdyby se státu prodej cigaret sakra nerentoval, tak je prostě zakáže.
Tím nijak nehájím kuřáky, jen s vámi chci debatovat o tom, co jste napsal.

143453

29.08.2007 17:09

Mají muži méně práv než ženy?

Chtělo by to pohled z obou , ne jednoho úhlu

Blue 195.?.?.?

Nesnáším šílené feministické mužochlapky, to na začátek. Ale jsou tu věci, ve kterých mají pravdu.
Třeba co se týče platů, je statisticky prokázáno, že ženy mají plat na stejných postech horší než muži.
A z dlouholeté zkušenosti z oblasti s nízkou zaměstnaností (Jižní Čechy ale určitě i jinde) vím, jak jsou ženské opravdu diskriminované při hledání místa - jak mají děti, ví předem, že budou téměř s jistotou odmítnuté. To se projevuje i skrytě - moje manželka má ve smlouvě uvedeno něco na ten způsob, že když bude v měsíci marodit (ať sama, nebo s dětmi), tak nedostane bonus-prémie k výplatě, a to jde o solidní částky, ne pár stovek.

142761

Koukám vy jste tím terorismem taky pěkně chycený. Pokud někdo na území USA prováděl či plánoval teroristické útoky, byla to jen sama americká vláda.

142655

23.08.2007 15:35

Jeden protiradarový názor

RE: Male cviceni v manipulaci lidi.

Blue 195.?.?.?

Co to s odpuštěním melete? Na schodech v metru se stojí vpravo, protože vlevo jsou ti co spěchají a po schodech JDOU, ne STOJÍ.
Pokud je v tramvaji vedro a nejsou otevřené větráky, je to problém cestujících, že si je neotevřou. Řidič ani maminka je za vás neotevřou [mrknutí jedním okem] Jaká manipulace?
Chtělo by to asi méně piva s těmi "nanotělísky"....

142424

10.08.2007 13:51

Strýčku Same, tvůj bankéř chce s tebou mluvit. Hned!

Arogance

Blue 195.?.?.?

"Jak se mohlo stát, že lidé tak hloupí jako Američané jsou současně tak nesmírně arogantní?"

Tímto nechci polemizovat o hlouposti Američanů, ale mám životní zkušenost s mnoha lidmi, že hloupost chodívá ruku v ruce s arogancí. Často u lidí, do kterých byste to na první pohled nikdy neřekli.

141521

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,96 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,15 Kč
Švýcarský frank
24,11 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,08 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 630,91 Kč
1 unce stříbra
510,23 Kč
Bitcoin
411 870,71 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 720 581