Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Sid

Nalezeno 408 příspěveků, 255 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

09.07.2007 09:19

Palestinští uprchlíci z Iráku míří do Brazílie

Posila pre gangy

Sid 91.?.?.?

To sa čudujem, že pri toľkých chudobných Brazílčanoch má brazílska vláda záujem živiť aj Palestíncov. To sa nepoučila z prípadu Libanonu, kde vyprovokovali občiansku vojnu (1978-1986) a aj v súčastnosti robia problémy. A navyše, pokiaľ tam milióny ľudí žijú v plechových chatrčiach, čo môže vláda poskytnúť týmto Palestíncom. A čo môžu poskytnúť oni Brazílii? Hádam nových teroristov pre narkogangy?

139400

09.07.2007 15:19

Palestinští uprchlíci z Iráku míří do Brazílie

RE: Posila pre gangy

Sid 91.?.?.?

Európske štáty prichýlili milióny Arabov vrátane Palestíncov, ale arabská verejnosť to nejak za prejav humanity nepovažuje a nie je nám za to dostatočne vďačná.

Ale možno príslušnosť Brazílie k rozvojovému svetu urobí svoje, tak, ako je to v prípade Venezuely.

Keby sa tam Palestíncom zapáčilo a priviedli by aj svojich príbuzných, možno by sa Izrael zbavil veľkého problému. Problém by však nastal pre Brazíliu.

139435

10.07.2007 09:31

Palestinští uprchlíci z Iráku míří do Brazílie

RE: Posila pre gangy

Sid 91.?.?.?

Ja som zase počul, že s Iránu utieklo s politických dôvodov od revolúcie už 3 milióny ľudí. Ale oni sú zo strednej vrstvy a akceptujú európsku kultúru, tak o nich nie je počuť.

139491

11.07.2007 10:30

Server eretz.cz proti Zvědavci

Eretz

Sid 87.?.?.?

Veľmi zaujímavá stránka. Informuje o veciach, o ktorých sa inde človek nedozvie- o Palestíncoch, islame aj antisemitizme. Kdekdo by sa mohol poučiť.

139549

12.07.2007 10:01

Proč je nenávidíme?

Tak toto mi musí niekto vysvetliť

Sid 84.?.?.?

Ja osobne považujem podobné zmýšľanie za choré. Prispieva k rozvratu belošskej civilizácie. Aj keď pripustíme, že vojna v Iraku mala vykonštruované dôvody, toľko zabíjania si predsa spôsobili moslimovia sami.

Čo sa týka Izraela, mal plné právo zakročiť proti nacistovi Nasralláhovi a Blair mu nemal čo povoľovať, nie je to jeho problém.
Aj keď za to niekto môže pripisovať Európanom vinu za Irak, názor, že za to môžu byť zabitý akýkoľvek civilisti je zvrátený a akceptuje ho len časť moslimských vyvrheľov a možno nejaký politicky korektní riťolezy.

A moslimovia sa majú právo búriť iba v moslimských krajinách. Pokiaľ ich európania živia, majú im byť aspoň troch vďační, alebo nech sa vrátia odkiaľ prišli. Takto to len využívajú na vyvolanie pocitu viny (a niekto im na to skočí) a požadovať ďalšie práva.

A môže mi niekto vysvetliť, čo podobný článok robí na serveri, ktorý si hovorí politicky nekorektný?

139603

13.07.2007 09:28

Server eretz.cz proti Zvědavci

RE: Jeden ze zminovanych clanku

Sid 91.?.?.?

Normálne ma to rozcítilo. Keď si spomeniem, že tie svine v turbanoch strieľali rakety naschvál s obývaných oblastí aby ich Izrael zasiahol a oni mali "morálne navrch". A niekto im to predsa verí.

A čo tak plagát na pamiatku ľudí zabitých Kaťušami strieľanými naschvál do obývaných oblastí (Haifa, Kiriat Shimona)?

A tie Libanonské deti na plagáte sú nejaké dosť biele. Aký je v tom zámer?

139661

13.07.2007 11:14

Server eretz.cz proti Zvědavci

RE: Jeden ze zminovanych clanku

Sid 91.?.?.?

Neviem, že by A) Územie Izraela niekedy patrilo Libanonu a obzvlášť nejakým šiítskym fanatikom

A potom B) Vzhľadom na vašu logiku sú všetci Palestínčania a libanonskí šiíti teroristi a tak nemá zmysel ich tu oplakávať

Žeby v krajinách s brannou povinnosťou neexistovali civilisti?

139672

13.07.2007 11:35

Ošklivé slovo

RE: Me Abbas pripada jako zradce.

Sid 91.?.?.?

Abbas robí najlepšie to, čo sa dá. Región potrebuje mier. Aj keď myslím, že keby Hamas ovládol celú Palestínu, dalo by to Izraelu legitimitu riadne územia vyčistiť od všetkej tej fanatickej spodiny.

Nezdá sa Vám občas, že ste islamskejší ako väčšina Palestíncov? Pokiaľ naozaj 60% Palestíncov chce mier, ako to hovoria prieskumy, tak by mali skôk popraviť vedenie Hamasu a Islamského džihádu za jeho neustále podkopávanie.

139673

13.07.2007 17:59

Ošklivé slovo

RE: Me Abbas pripada jako zradce.

Sid 91.?.?.?

Správne, Izrael je vlastne hodnotovo súčasť Európy (teda jeho sekulárna časť) a preto by Európa mala stáť pri ňom.

Za dobu svojej existencie určite vyprodukoval viac ako celý Arabský svet dokopy.

139690

14.07.2007 20:00

Proč je nenávidíme?

RE: Tak toto mi musí niekto vysvetliť

Sid 84.?.?.?

Moc ste mi toho ale nevysvetlil.

Pokiaľ je autor Žid narodený v Jeruzaleme, potom je asi ľavicový liberál. A moja otázka je, čo robí článok ľavicového liberála na politicky nekorektnom webe? Veď ľavicoví liberáli vymysleli politickú korektnosť.
Ich zásluhou sa napríklad vo francúzskej televízii nesmie hovoriť, že autá vypaľovali Arabi, ale musí sa hovoriť "mládež z predmestí". Alebo ich zásluhou nesmie francúzska charita variť pre bezdomovcov bravčovú polievku. Konieckoncov aj to že palestínskych teroristov niekto oslovuje "odboj" je ich zásluha.

Na politicky nekorektnom webe majú byť články pravice alebo politicky nekorektnej ľavice. To je taká, ktorá neoznačí kameňovanie v Iráne za súčasť inej kultúry, ktorú nemáme právo kritizovať, ale povie otvorene, že to je barbarský čin zaostalého náboženstva. Ale to len tak na okraj.

Ak sú všetci civili v Británii zodpovední za Irak, nie sú všetci civili v Palestíne a Libanone zodpovední za terorizmus.

139754

14.07.2007 20:34

Server eretz.cz proti Zvědavci

RE: a ze jim nevadil muj starsi clanek

Sid 84.?.?.?

Ja som zase schvaloval odpálenie retardovaného hazla šejka Ahmeda Jásina a jeho poskoka Abdula Aziza Rantisiho.

Dostali ich veľmi pekne.

139758

15.07.2007 00:16

Proč je nenávidíme?

RE: Tak toto mi musí niekto vysvetliť

Sid 84.?.?.?

Blair je určite zaujímavý typ politika. Skombinoval ľavicový prístup k ekonomike- aj keď napríklad spoplatnil školstvo, ale nechal iné ľavicové inštitúty, s pravicovým prístupom k hodnotám a zahraničnej politike. I keď tam urobil chybu lebo sa viacej mal venovať výchove vlastných imigrantov v Británii aby nerobili bordel a až potom šíriť demokraciu do sveta. Pretože vraždy zo cti a násilie na ženách rastú priamo úmerne s počtom imigrantov.

Vyčítať sa mu dá najma pripojenie do kampane proti Srbsku a ignorácia Mugabeho, ktorého mal aspoň vylúčiť s Comonwealthu ak nie priamo chrániť osadníkov britského původu.

Za pochvalu stojí najma podpora Izraela, ktorá v ľavicových kruhoch na západe nie je bežná. Tam sú všetci multi-kulti a nechcú uraziť Arabov. Ale východnejšie je to iné, napr. fenomenálny Miloš Zeman.
A oslobodenie Afganistanu od tých stredovekých masiarov je tiež ku cti.

139771

15.07.2007 18:06

Proč je nenávidíme?

RE: Posvätné miesto?

Sid 87.?.?.?

Je veľmi zaujímavé, že v prípade Európy moslimovia požadujú multi-kulti a toleranciu všelijakých možných etník a zvykov, ale pokiaľ ide o ich územia, majú byť etnicky čisté a bez vplyvu cudzích kultúr.

Keď už im Izrael povolil samovládu vo svojej provincii Gaza, malo byť morálnou povinnosťou moslimov zveľaďovať dedičstvo obyvateľstva ktoré tam kultivovalo pôdu a založilo poľnohospodárske podniky.

Ale to asi prevyšuje Palestínsku mentálnu spôsobilosť a podobne sa budú správať aj v Judei a Samarii.

139813

15.07.2007 20:10

Proč je nenávidíme?

RE: Tak toto mi musí niekto vysvetliť

Sid 87.?.?.?

Záleží na tom ako vnímate hodnoty. Ak veríte, že niektoré hodnoty sú univerzálne, rozumiete tomu, že sa ich niekto snaží šíriť.

Dá sa diskutovať o tom, akým spôsobom sa majú prezentovať v zahraničí, ale musíte pripustiť, že imigranti sú povinný rešpektovať hodnoty krajiny, ktorá im poskytuje domov. Páčilo by sa Vám mať na predmestí Prahy islamskú zónu, kde by Česi nesmeli vstúpiť a verejne by tam zabíjali ženy?

Aj v histórii Európy máme obdobie nazvané "Osvitenský absolutizmus" keď sa pokrokové myšlienky (povinná školská dochádzka, zrušenie nevoľníctva) šírili zhora. Takéto niečo potrebujú moslimské štáty ako soľ.

Zastrelenie toho brazílčana bola zhoda niekoľkých náhod- tmavá pleť, útek, obdobie po útokoch. Nedá sa to populisticky na niekoho zvaliť.

A nemyslím si, že by sa Izraelské metódy líšili od metód iných štátov. Ako neustále ohrozený štát si nemôže dovoliť politickú korektnosť.

139825

16.07.2007 00:27

Proč je nenávidíme?

RE: Posvätné miesto?

Sid 87.?.?.?

Pri obsadzovaní územia jednotkami Hagany a Irgunu boli zabitý civilisti. Stalo sa. Neschvalujem to. Bola to súčasť vojny o nezávislosť. Otázka znie: Stali sa podobné udalosti aj inde?

Odpoveď: iracký Kurdistan, iránsky Kurdistan, Sudán, Libanon, Afganistan (1979-1989), Juhoslávia, Somálsko, Nikaragua, Honduras, Čína, Čečensko, Rwanda, Siera Leone, Kolumbia, Alžírsko.

Prečo sa hovorí iba o Dejr Jasine? Veď Palestínci svojimi akciami (stielanie ludí v autobusoch v osemdesiatych rokoch, nájazdy na osady v Galilei) počet obetí vyrovnali a prevýšili.

139834

16.07.2007 12:45

Neokonzervativec Bill Kristol očekává Bushův útok na Pákistán

Musharaf je náš

Sid 91.?.?.?

No zaťial, keď je ešte Musharaf pri moci na to nie je dôvod. Ale ak by mali fanatici prevziať moc, myslím že bude nutná intervencia.

Prečo? Pretože Pakistan má jadrové zbrane a v rukách takých talibancov by mohli spôsobiť pohromu. Ohrozený by nebol ani tak Izrael ako skôr India. Teraz je potrebné dávať Musharafovi podporu aby s tými maniakmi zúčtoval sám.

139859

19.07.2007 08:58

Tonkinský záliv II a srpnové výstřely?

Príliš optimistické

Sid 87.?.?.?

Bolo by dosť šikovné útočiť v čase, keď budú demokrati odstavení od rozhodovania a ten ich bezhraničný pacifizmus im bude nanič. Ale celé je to príliš nereálne. Dúfať, že už niekedy v septembri by mohli všetci mullahovia visieť na šibenici je zbytočné. Ešte si pár rokov povládnu, kým ich nezosadí vlastný národ.

A to o spoločných záujmoch Iránu a USA je úplná blbosť. Málíkiho vládu budú podporovať iba kým sa im to bude hodiť. Spoločný záujem- teokraciu majú naopak so sunitskými teroristami. Snáď nikto neverí, že mullahovia by sa zmierili so sekulárnym Irakom.

140042

19.07.2007 14:37

Tonkinský záliv II a srpnové výstřely?

RE: Príliš optimistické

Sid 87.?.?.?

Niekedy tak treba konať. Roky 1933-1939 ukázali, že politika ústupkov nikam nevedie. Režim ajatolláhov raz padnúť musí, tak prečo nie práve teraz? Uľahčilo by to život aj v Iraku a Palestíne. Demokratom to možno nedošlo a možno len vsádzajú na populizmus.

140058

19.07.2007 17:12

Tonkinský záliv II a srpnové výstřely?

RE: Príliš optimistické

Sid 84.?.?.?

Aj keby to mala byť vojna kôli iránskej rope, vedľajším účinkom bude, že sa Irán zbaví tých dementov v turbanoch a vráti sa na cestu pokroku, z ktorej bol odklonený v roku 1979.

A navyše asi nikomu na západe nevyhovuje, že by nejaký mullahovia mali ovládať také veľké zásoby ropy. Radšej nech sú v iných rukách.

A v každom prípade (a to som už niekde písal) dnes islamský režim plní úlohu novej Kominterny. Ak ju zničíte, priškrtíte dotácie pre Hamas, Hizballáh, Islamský džihád, Mehdího armádu aj napr. sudánsky režim. Rôznych islamských fanatikov by pád teokracie značne zdecimoval.

140066

19.07.2007 19:51

Tonkinský záliv II a srpnové výstřely?

RE: Príliš optimistické

Sid 84.?.?.?

Turban nie je znakom rasovým, ale náboženským. V Iráne je to konkrétne znak náboženskej vládnucej triedy. A kritika náboženstva je zatiaľ povolená (ešte moslimskí prisťahovalci nepresadili opak).
Navyše proti Iráncom ako etniku nič nemám. Šáh Páhlaví, ktorého maximálne obdivujem bol predsa tiež Iránec.

O dementoch v jarmulkách tu niekto píše každú chvíľu. Ja som tiež o dementoch v turbanoch písal niekoľkokrát a nikomu to neprekážalo.

A čo to má spoločné so Židmi a ich rasizmom? To každý s nejakým negatívnym názorom na niekoho iného je Žid? Aj náckovia?

140076

20.07.2007 10:40

Tonkinský záliv II a srpnové výstřely?

RE: Príliš optimistické

Sid 91.?.?.?

Už so vysvetľoval, že som nehanobil národ ale funkciu. Povedať, že mullah je dement v turbane je rovnaké ako že právnik je dement s kravatou alebo policajt tupec v uniforme.

Napríklad kopu punkových kapiel má texty o sadistoch v uniformách a legálne vydávajú albumy. tak prečo sa nenavážať do mullahov?

Mimochodom, ten zákon by mal platiť aj pre útoky na etnikum Chazarov, nie je tak? Ale voči tomu sa nikto neohradil.

140110

20.07.2007 12:22

Je NWO „židovskou“ záležitostí?

Vysvetlenie by sa hodilo

Sid 84.?.?.?

Niekto by už mohol konečne vysvetiť, čo je konečným cieľom NWO?

Komunizmus alebo globálny kapitalizmus? A čo je opakom NWO? Lebo to vyzerá tak, že len radikálny islam. Ale to radšej žiť v NWO.

A prečo by malo byť hnutie za práva žien súčasťou NWO?

To keď si moslimovia môžu kameňovať ženy, sú akože slobodní, ale keď im to niekto zatrhne, je to už NWO?

Aký politický a hodnotový systém stojí proti NWO?

140112

22.07.2007 12:31

Tonkinský záliv II a srpnové výstřely?

RE: K žádnému útoku z US strany nedojde

Sid 91.?.?.?

Čo Vás vedie k falošnej predstave, že svet má nejaké sympatie k úchylným mullahom?

Podľa mňa by sa na tom útoku malo zúčastniť celé NATO vrátane českých a slovenských jednotiek. Izrael sa zúčastniť ani nemusí, i keď by to nebolo naškodu.

Po oslobodení Iránu by som vypálil Chomejního mauzóleum a zriadil tam pamätník pre Atafeh Rajabi, ktorú zavraždili mullahovia.

140230

23.07.2007 11:16

Tonkinský záliv II a srpnové výstřely?

RE: K žádnému útoku z US strany nedojde

Sid 91.?.?.?

Uvedomte si už konečne že označenie úchylní používam vzhľadom na ich konkrétne myslenie a činnosť a nie na etnikum.

Veď sám Chomejní povedal, že:"Je najväčšia božia slasť mať ženu ešte pred jej prvou krvou". Keď si bral svoju manželku Batol Saquafi, on mal 28 ona 13 (podľa iných údajov len 10). To nie je podľa Vás úchylné?

140278

23.07.2007 15:13

Tonkinský záliv II a srpnové výstřely?

RE: K žádnému útoku z US strany nedojde

Sid 91.?.?.?

Toto je multikulturalizmus a politická korektnosť najväčšieho kalibru. Relativizujete hodnoty, ktoré by mali byť univerzálne. Veď aj tí moslimovia si myslia, že by ich hodnoty mali byť univerzálne a vo vzťahu k západu nie sú žiadni multikulturalisti. Tak prečo potom im takto ustupujete?

Predsa viete rozdiel medzi zmýšľaním 9 ročnej a 15 ročnej. A ešte k tomu keď 15 ročná experimentuje s 15 ročným a 9 ročnú zhrabne nejaký štyridsiatnik.

Niktoré hodnoty treba v rámci civilizácie univerzálne uplatňovať. Zvlášť tie, ktoré sa týkajú ochrany žien a detí.

140294

26.07.2007 20:35

Reaganův úředník: Bílý dům připravuje nové 11. září

RE: Cenzura

Sid 84.?.?.?

Ak dovolíte, pokúsim sa o tie definície.

1. Nacista sa pozná dvoma základnými znakmi. Prvý je odpor k demokracii a druhý nenávisť k Židom. Môže tam patriť aj odpor k iným etnikám, ale ten ako sa zdá, slabne. Napríklad z nepriateľstva voči moslimom sa stal obdiv. Obdivujú Irán, lebo legálne bije ženy, popravuje homosexuálov, je tam cenzúra a nacionalisticko-náboženská indoktrinácia mládeže a lavica je zakázaná. Fandia aj Palestínčanom, lebo zabíjajú ich nenávidených židov.

2. Komunista sa vyznačuje tým, že delí spoločnosť na protistojace triedy. S tým môže niekto sčasti súhlasiť. Problém komunistov je ale v tom, že tak delia aj samotné národy. Národy tretieho sveta považujú za prirodzene proletárske a preto im slepo nadržiavajú. A to napriek tomu, že západné štáty viacej napĺňajú niektoré ich ideály (rovnosť žien, tolerancia, soc. spravodlivosť). Politická korektnosť im to ale nedovoľuje pripustiť.

3. Islamofašista je niekto, kto je presvedčený, že jeho náboženstvo je to jediné správne a nenávidí iné zmýšľanie aj liberálne tendencie vo vnútri vlastnej kultúry. Je proti základným právam a slobodám. Maskuje to istou agendou antiimperializmu, pritom má však vlastnú- islamskú svetovládu.

A normálny človek? Môže podporovať trhovú ekonomiku alebo aj sociálny štát. Môže viac podporovať Izrael alebo aj Palestínčanov.
Nemal by ale: slepo nenávidieť nejaké etnikum alebo štát, podporovať fanatikov len kôli nenávisti k spoločnému nepriateľovi a nemal by veriť dementným konšpiračným teóriam.

140545

26.07.2007 22:07

Reaganův úředník: Bílý dům připravuje nové 11. září

RE: Cenzura

Sid 84.?.?.?

Snažil som sa to veľmi zjednodušiť, tie črty sú tie najzákladnejšie. A presne tie aj najviac vidím na ľuďoch hlásiacich sa k týmto ideológiam.

140556

27.07.2007 11:20

Jak se pod tíhou argumentů snižují počty mrtvých v Osvětimi

RE: 6 000 000

Sid 91.?.?.?

Presne tak! Jediní, kto to rieši sú neonacisti, ktorí chcú rehabilitovať svoje ideály a politický systém. A že oni sú vlastne skutočné obete konšpirácie.

A samozrejme ešte moslimovia ako súčasť svojej všeobecnej protizápadnej demagógie.

Pri diskusii o holokauste treba predovšetkým vyjadriť úctu obetiam a odmietať ideológie, ktoré chcú niečo podobné zopakovať (napr. fanatický islam).

140610

05.08.2007 11:46

Naše gratulace občanům Turecka

Zopár faktov

Sid 84.?.?.?

Erdoganova strana sa v poslednej dobe profiluje ako konzervatívna strana západného typu. To znamená pravicovosť, proamerickosť a proizraelskosť.Iba namiesto kresťanstva má islam. Teda žiadne regrútovanie samovražebných atentátnikov nehrozí.

Aj keď sa predtým snažili o nejaké náboženské sprostosti (myslím voľačo s alkoholom alebo neverou), sekulárny najvyšší súd a armáda im to určite zatrhne.

Takého štátnika akým bol Ataturk (alebo Páhlaví) by si zaslúžil každý národ. Sám tvrdil, že :"Necivilizované národy sú stvorené k podrobeniu civilizovanými". Preto Turecko modernizoval.

A čo je vlastne ten Šamír za blázna?

141110

07.08.2007 10:15

Probíhá v Iráku holocaust?

Občianska vojna

Sid 91.?.?.?

Slovo holocaust (lat. očistný oheň)sa využíva no označenie konkrétnej genocídy počas druhej svetovej vojny.

Genocída sama vykazuje niekoľko znakov. Mala by tam byť jedna konkrétna strana ktorá likviduje druhú konkrétnu stranu podľa určitej ideológie. A čo v Iraku? Je tam niekoľko strán ktoré sa likvidujú navzájom (šiíti, suniti, Kurdi, Američania- pričom ešte sunitov je viac skupín). Ani obete sa nedajú zhrnúť do ucelenej skupiny. Označenie na mieste je občianska vojna.

Skutočná genocída (dá sa použiť aj označenie druhý holocaust) prebieha napríklad v Indii. Vidiecke obyvateľstvo na základe primitívnych predsudkov zavraždilo za posledných 20 rokov asi 10 miliónov novonarodených dievčat. V niktorých oblastiach to zašlo tak ďaleko, že musia pre synov dovážať manželky z Nepálu. To dokazuje, že nie každý spôsob života a kultúra je tolerovateľná a niekedy je treba tvrdo zakročiť. V Indii to však nie je také ľahké.

Ale v Iraku (aj v Afganistane) je možné vykoreniť tých, čo vraždia civilistov. Len treba v prvom rade jednotu v západnom svete.

141226

07.08.2007 17:15

Probíhá v Iráku holocaust?

RE: Občianska vojna

Sid 91.?.?.?

No my rozhodne nemáme slobodu zabiť 10 miliónov nonvonarodených dievčat. Váš multikulturalizmus je absolútne fanatický, nikdy som sa s niečím takým nestretol.

Keď Izrael zabije troch militantov, idete vyletieť z kože, ale 10 miliónov zabitých dievčatiek vami nepohne? Prečo nepovažujete zabíjanie teroristov za izraelský kultúrny zvyk a v rámci svoj ho slepého multi-kulti ho netolerujete?

Ako môžete považovať nejaké zabité židovské deti napríklad z Oddesi alebo Krakova za nejakých okupantov? Podľa tejto logiky môžeme predsa považovať aj tehotnú Arabku za "továreň na teroristov"a jej zastrelenie schváliť.

Chomejní bol pedofil a zvrhlík ktorého vzrušovali popravy detí a jeho názory nie sú hodné nasledovania.

141276

07.08.2007 21:38

Probíhá v Iráku holocaust?

RE: Občianska vojna

Sid 91.?.?.?

Aj jeho názor, že "najväčšia božia slasť je mať ženu pred jej prvou krvou (menštruáciou)"? Mimochodom, svoju ženu si bral, keď mala 10 alebo 13.

Multi-kulti nie je to, že na jednej ulici žijú Ind, Číňan a beloch ale to, že považujete všetky kultúry za rovné a odmietate kritizovať ich nedostatky. Preto si každý uplatňuje svoje zákony, a v štáte vzniká chaos.

141307

08.08.2007 10:30

Poprava Palestiny

Liberál Chomski

Sid 91.?.?.?

Chomski sa správa ako väčšina jemu podobných ľavicových liberálov. Keď sa strana Jorga Heidera stala súčasťou rakúskej vlády, všetci volali po bojkote Rakúska. Teraz žiadajú uznanie "demokraticky zvoleného Hamasu". A pritom Heider má len veľkú hubu (a v niektorých veciach má pravdu) a Hamas sú prvotriedny vrahovia.

Ináč Chomski je presne to, čo Ariel Sharon nazval Jids- liberálny židáci. Myslia si, že pro-palestínskym postojom obmäkčia srdcia antisemitov. Ale myslím, že aj oni spadajú pod označenie svetového žida.

141353

08.08.2007 13:25

Poprava Palestiny

RE: Liberál Chomski

Sid 91.?.?.?

No ja by som sa asi označil za lavičiara, ale takého, ktorý neuznáva multi-kulti a politickú korektnosť.

Islamistov by som za lavičiarov nepovažoval, lebo neuznávajú základné hodnoty ľavice ako demokracia, sekularizmus a práva žien. Sú to skôr nacisti s imperiálnymi snami.

Aj liberáli typu Chomského deformujú ľavicu rovnako, ako to robili boľševici. Prototypom správneho liberála je podľa mňa Geert Wilders z Holandska, ktorý vystupuje proti prehnanej islamskej imigrácii, ktorá ohrozuje liberálne hodnoty a demokraciu.

141370

Keď si vezmeme koľko škody na ľudskej civilzácii spôsobilo náboženstvo, možno má ten chlap aj pravdu.

Ja by som však predovšetkým bombardoval náboženské školy a úrady v Iráne, Pakistane alebo Afganistane. Tam sa liahne najväčšia špina čo ťahá celú oblasť do sračiek.

141522

Vyzerá to tak, že Irak tak či tak nebude nezávislý. Stane sa protektorátom islamskej republiky. Toto USA očividne pri plánovaní útoku nedomysleli.

A to, že sa premiér susedného štátu klania hrobke masového vraha a zvrhlíka je dôkaz, ako ďaleko podrobenie môže zájsť. Jediná šanca pre demokratický Irak (ale aj Palestínu alebo Sudán) je teda demokratizácia Iránu. Už by bolo načase.

141644

Irán je odlišný od Iraku. Veľká časť populácie je mladá a zmýšľa pokrokovo. Irán je jediná krajina (možno okrem Afganistanu) ktorá zažila islamistické politické zriadenie a môže reálne hodnotiť všetky jeho zlyhania (akurát zajtra 15.8.2007 pripadá tretie výročie hyenistickej vraždy 16 ročnej Atefeh Rajabi). Ostatné národy stále slepo snívajú o islamskej republike. Navyše v Iráne nie sú proti sebe tak radikálne postavené etniká a konfesie, takže nehrozia jatky.

141712

Irán už má tradíciu prezidentských volieb. Preto by stačilo odstrániť rahbara (najvyššieho vodcu) a Dozornú radu a pripustiť k voľbám aj kandidátov s demokratizačným a sekularizačným programom.

Samozrejme ja ako prívrženec dynastie Páhlaví by som bol za ich návrat, ale to by už asi neprešlo. Mladí chcú skôr republiku.

Nová iránska vláda nemusí byť nutne pro-západná, hlavne nech tam nie sú mullahovia a šaría.

141771

Pravdupovediac mi neprichádza na rozum zlý scenár. Jedine, že by Azerbajdžanci alebo Arabi s Chuzestánu chceli nezávislosť. Nová vláda k nim však môže pristupovať neústupne a tvrdo, len bez zverstiev a perverznosti mullahov.

A samozrejme Revolučné gardy sa asi tak ľahko nezmieria s porážkou, ale to by sa malo riešiť spôsobom, akým sa odstrňovali Wervolfovia a Banderovci. Izolovať a zbombardovať.

Obyvateľstvo určite za ajatolláhmi plakať nebude.

141851

21.08.2007 11:15

Izrael má v Íránu židovský problém

Vymazanie

Sid 84.?.?.?

Pokiaľ sa hovorí o nelegitímnych režimoch, tak v súčastnosti je to hlavne mullokracia. Vymazanie tohoto režimu by vyriešilo oveľa viacej problémov ako urobenie čohokoľvek s Izraelom. Ahmadinejad by si mal uvedomiť, že režim čo vešá vlastných mladých ľudí si nezaslúži nič len zánik. Navyše spôsob akým mullahovia zničili hospodárstvo štátu bohatého na ropu- to vážne nedokáže každý. Bľabotanie o Izraeli je len taký predsmrtný kŕč.

Židov žije v Iráne asi 25 000, ale predtým ich tam bolo asi 300 000 takže nejakí asi predsa len odišli. V osemdesiatych rokoch totiž revoluční gardisti radi vešali rabínov a hanobili cintoríny.

Ale ten zvyšok, čo tam ostal je asi rovnoprávny- režim ich utláča rovnako ako ostatné obyvateľstvo (hádam len Bahájci sú na tom horšie).

142204

21.08.2007 19:49

Izrael má v Íránu židovský problém

RE: Vymazanie

Sid 84.?.?.?

To sú súkromné názory tých pánov. Napriek tomu Ariela Sharona obdivujem. Na každý svoj názor mal vysvetlenie a odvôvodnenie a človek s ním musel súhlasiť.

Ale to nemení nič na tom, že Ahmadinejad využíva protiizraelskú propagandu aby zakryl skutočnosti, ako mullahovia zničili štát s obrovským hospodárskym potenciálom a aké perverznosti robia vlastnému obyvateľstvu.

Ak má niečo vyriešiť problémy na Blízkom východe, je to vymazanie teokracie.

142233

21.08.2007 21:56

Izrael má v Íránu židovský problém

RE: Křesťan zbičován v Íránu za držení Bible

Sid 84.?.?.?

Je pravda keď tvrdíte, že sa nám multi-kulti vymklo z rúk. V bruseli teraz dokonca zakázali demonštráciu proti islamizácii Európy organizovanú vlasteneckými združeniami, aby to náhodou našich moslimských spoluobčanov neurazilo. Cenzúra sa teda vrátila.

Ale aj Váš názor, že v Iráne majú svoje zákony a tie treba rešpektovať je tiež multi-kulti. Ak veríte vo svoje hodnoty(sloboda, tolerancia) treba ich aj rozširovať.

142250

22.08.2007 09:43

Íránská diplomatická ofenzíva míří po Iráku do Střední Asie

Prvotriedny imperialista

Sid 91.?.?.?

Ďalší pokus o vytvorenie impéria pod vedením mullahov.

Ale sekulárni diktátori v strednej Ázii by si mali uvedomiť, že islamistická opozícia, s ktorou majú problémy (naposledy myslím v Uzbekistane) dostáva peniaze práve od mullahov z Qommu. Je to to isté ako keď naši boľševici pozvali na oficiálnu návštevu šáha a pritom tajne podporovali Chomejního. Pokrytectvo imperialistu Ahmadinejada.

142298

22.08.2007 19:18

Íránská diplomatická ofenzíva míří po Iráku do Střední Asie

RE: Jsem si precet nekolik

Sid 84.?.?.?

Irán je v porovnaní s okolitými štátmi vyspelý, to určite áno. Samozrejme, že na tom ale mohol byť desaťkrát lepšie, keby tam ostal šáh a mullahovia by neodpálili 500 000 mužov v produktívnom veku na irackých mínových poliach. Keby mal iný štát také zásoby ropy ako Irán, obyvateľstvo by s toho malo väčší prospech.

Stredoveká je ale vládna represívna ideológia a právny poriadok(šaría). je predsa absurdné aby boli vzdelané ženy vystavené na milosť nejakým náboženským fízlom, čo vedia sotva písať a čítať.

A harashment na Tureckom a Iránskom vidieku je asi rovnaký.

142341

23.08.2007 17:53

Izrael má v Íránu židovský problém

RE: Vymazanie

Sid 91.?.?.?

Dôvody na popravu v USA sú iné ako v Iráne. (aj keď netvrdím, že podporujem všetky popravy v USA). Aby ste odvisli v Iráne, nemusíte ani niekoho zabiť. Stačí si pohnevať vplyvného mullaha ako to spravila Atafeh Rajabi (1988-2004). V USA nie sú sudcovia v pozícii polobohov a procesy sú aspoň sčasti spravodlivé.

142441

24.08.2007 13:02

Evropa varuje Spojené státy před sankcemi proti Íránu

Žiadne sympatie

Sid 84.?.?.?

Ide čisto o obchody, ktoré európske štáty robia s mullahmi. Ináč by už dávno teokracia padla. Embargo by ich položilo na kolená.

Je dosť pokrytecké keď Európska únia na jednej stane hovorí o slobode a na druhej strane nemá zábrany obchodovať s teokraciou. Ale ide čisto o peniaze, ubezpečujem vás, že k politickému systému islamskej republiky EU sympatie nemá. Aspoň v to dúfam.

142512

24.08.2007 16:31

Evropa varuje Spojené státy před sankcemi proti Íránu

RE: Žiadne sympatie

Sid 84.?.?.?

Však ja som študent politológie.

142525

26.08.2007 11:46

Evropa varuje Spojené státy před sankcemi proti Íránu

RE: Žiadne sympatie

Sid 91.?.?.?

Ja som myslel embargo. Keby mullahovia úplne položili ekonomiku Iránu (a nebyť toľkej ropy, stalo by sa to už dávno) ľudia by ich už dávno zvrhli sami. Z Koránu sa totiž človek nenaje. Ja len tvrdím, že pokiaľ niektoré európske štáty s Iránom obchodujú, oddiaľujú tento kolaps a tým dávajú mullahom viacej času na vystrájanie ich idiotstiev (Videl ste napríklad ako na začiatku leta mlátili mladé ženy obuškami len za vihrnuté rukávy na kabátoch?).

A čo sa týka Arabov, tú poznámku som docela nepochopil. Koľko storočí ešte majú žiť z toho, že Avicena preložil Aristotela? Keby že ste Parížan a Arabi vám vypália auto, stačil by Vám tento argument na to, aby ste v ďalších voľbách nevolil Le Pena?

142606

Súhlasím, odstránením mullahov sa veľa vyrieši.

Čo sa týka podpory režimu samotnými Iráncami, dosť o to pochybujem. Veď aj náš komunistický režim brojil proti americkému imperializmu, ale ľudí to absolútne nezaujímalo. Mali svoje problémy a to majú určite aj Iránci.

142659

28.08.2007 09:44

Možnosti řešení

Idiot

Sid 91.?.?.?

Sám idiot Chomsky v tomto článku udáva výpočet toho, čo všetko mullahovia majú na svedomí. Ako keby sám tvrdil, že ich treba eliminovať ale takýto záver si nie je schopný vydedukovať.

Čo sa týka Libanonu a jeho podpory fanatikovi Nasralláhovi, tak to je dobrá blbosť, lebo kresťania a drúzovia určite Hizballáh nepodporujú, a asi ani časť sunitov. A to je dobrých 50% populácie.

Chomský je veľmi zvláštny typ človeka, ktorý sa v USA angažuje za práva homosexuálov ale je schopný fandiť Iránu, ktorý ich vešá aj keď majú menej ako 18 rokov. Nie je to chorý multikulturalizmus?

142696

28.08.2007 17:21

Možnosti řešení

RE: Idiot

Sid 91.?.?.?

Idiotom som ho nazval z viacerých dôvodov.

1. Je predsa absurdné, aby človek s jeho sekularistickým a liberálnym zmýšľaním podporoval náboženský totalitný režim len preto, lebo nemá rád súčasnú republikánsku administratívu.

2. Je to inteligentný človek čo sa týka poznatkov, ale niektoré fakty nie je ochotný vnímať s čisto ideologických dôvodov. Napríklad označil USA za oligarchiu korporácii (čo je z veľkej časti pravda), ale fakt, že skutočná oligarchia je v Iráne, kde sa všetka moc koncentruje u duchovenstva, ignoruje.

3. Tak isto z jeho myslenia vyčítať argument, že proti teokracii je v Iráne len vrstva bohatých a bežný ľud teokraciu podporuje. Pred tridsiatimi rokmi by určite tvrdil, že ľud Československa podporuje KSČ a privítal sovietsku intervenciu, lebo ho zachránila od amerického imperializmu.

Najskôr treba zvážiť fakty, až potom ideológiu.

142710

28.08.2007 22:55

Možnosti řešení

RE: clovece vy sa vo vasom vlastnom zrkadle nevidite?

Sid 91.?.?.?

Platený politruk? Podľa toho koľko prispievateľov tu fandí Palestíncom a Islamskej republike musia slušné peniaze prúdiť z Teheránu. Keby platili aj mňa, možno by som im dal pokoj. Ale len možno.

Tak dohodte kontakt na tie prachy.

142724

29.08.2007 21:14

Možnosti řešení

RE: Idiot

Sid 91.?.?.?

Negatívny scenár môže byť podobný ako v Afganistane. Fanatici budú ďalej páchať teror, ale bez podpory obyvateľstva, lebo to ich už má dosť.

To, že v Afganistane robí Taliban ešte problémy predsa neznamená, že mal ostať pri moci a ďalej uplatňovať svoje zvrhlé praktiky. A to platí aj pre Irán.

142773

Pre figúrky ako Finkelstein mal generál Ariel Sharon pomenovanie Yids (pejoratívne niečo ako Židáci).

Sú to tí židovskí liberáli, ktorí sa tvária ako najväčší pacifisti a nevedia, ako by sa najlepšie vopchali Arabom do riti. Naivne si pritom myslia, že antisemiti ich zoberú namylosť a budú ich považovať za Európanov (alebo Američanov). A pritom nemajú o živote v susedstve Arabov ani poňatia.

Inak ale Sharon bol proti pripomínaniu si holocaustu,lebo pre Židovský národ je potupný fakt, že išli na smrť bez odporu.

142831

Nepovedal by som, že sa ich boja. Skôr je to pohŕdanie nad ľuďmi, ktorý zneucťujú pamiatku miliónov zavraždených, aby presadzovali svoje ciele. Tými sú jednak rehabilitácia Tretej ríše, na druhej strane legitimizácia islamofašizmu a jeho imperialistických cieľov.

Ale neviem, či by to malo byť trestné. Keby to mohli hovoriť verejne, aspoň by ľudia hneď videli, aké sú to absurdné sprostosti.

143016

03.09.2007 09:55

Proč se lidé bojí těch, kteří debatují o „holocaustu“?

RE: Strach?

Sid 91.?.?.?

Myslím, že Pol Potovu genocídu nepopierajú ani najortodoxnejší komunisti. Aj to, že mu dopomohli američania nie je tajomstvo. Otázka je, koho konkrétneho treba za to súdiť.

Arendtovej kniha je dobrá. Sama o sebe dokazuje existenciu genocídy proti Židom. A bola napísaná niekedy v 60.rokoch takže vtedy asi mapovanie vojny ešte nebolo ukončené.

Napr. vo Francúzsku je popieranie genocídy Arménov trestné.

143039

05.09.2007 22:59

Proč se lidé bojí těch, kteří debatují o „holocaustu“?

RE: Strach?

Sid 91.?.?.?

Fašisti sa pred Druhou svetovou vojnou snažili zbaviť Židov a preto spolupracovali so sionistickými organizáciami. Averzia bola ale na oboch stranách.

Čo sa týka neonacistov, tak tí skôr spolupracujú s islamistami. Aj keď im to niekedy škrípe. Napríklad ako keď iránsky mullahovia pozvali na "konferenciu" o holocauste členov Ku-klux Klanu a potom vyhlasovali, že Hitler bol vlastne Žid.

143173

13.09.2007 21:30

Když je odpor nahrazen zbožným přáním...

Tak zlé to nebude

Sid 85.?.?.?

Nemyslím si, že by arabský svet tak zbožňoval ajatolláhov. Predsa len šiítov nemajú až tak radi. Saddám Husajn im bol sympatickejší, a aj tak Arabi úplne neexplodovali.

Rusko môže štekať, ale nepohryzie. Čína tiež nebude riskovať vojnu. Veď USA sú pre ňu obrovským trhom.

Čo sa týka teroristických buniek, aspoň autor priznal, že sú napojené na Irán.

A zvyšok sveta sa môže tešiť na pád zvrhlého totalitného režimu.

143784

19.09.2007 23:01

Uplynulo čtvrt století od masakru v palestinských táborech Sabra a Shatila

Všetko má svoju príčinu

Sid 85.?.?.?

Aspoň že autor spomenul teroristické akcie Palestíncov pri ktorých zabíjali Izraelčanov cestujúcich v autobusoch alebo kúpajúcich sa na pláži v severnom Izraeli.

Preto Izrael podnikal akcie do Libanonu. A to vedeli aj libanonský kresťania. Videli, že Palestínci zneužívali ich pohostinnosť a narušovali rovnováhu v tak zmiešanom štáte, akým je Libanon. A vrcholom bola vražda kresťanského lídra Bašíra Džamaila. Preto sa kresťania Palestíncom pomstili.Arabi si to vybavili s Arabmi.

A čo čakáte od Generála Sharona? Prečo by mal chrániť nepriateľov svojej vlasti? OOP dostala v Libanone peknú ranu a preto sa rozhodli ísť umiernenejšou cestou.

144138

25.09.2007 23:42

Bílí budou v roce 2027 „menšinou“

Z prvej ruky

Sid 85.?.?.?

Keďže sa momentalne nachádzam v západnej Európe, vidím tieto znepokojivé správy na vlastné oči.

Jedna vec je zachovanie populácie ako takej. Európania by sa mali vschopiť a jedna fungujúca rodina by mala mať tak 3 až 4 deti,aby sa zlepšili demografické trendy.

Imigrácia by sa mala obmedziť iba na prenasledovaných jedincov a ich rodiny (napríklad iránska opozícia).

Čo sa týka kultúry, emigrantov už v Európe žijúcich treba vychovávať a vykoreniť všetky tradície odporujúce európskym hodnotám (násilie na ženách, vraťdy zo cti, sexuálne styky z nezletilými dievčatami a lá imám Chomejní) a deportovať všetkých klerikov podporujúcich palestínskych alebo iných teroristov, popierajúcich holokaust alebo označujúcich európske ženy za prostitútky.

144497

26.09.2007 19:38

Bílí budou v roce 2027 „menšinou“

RE: Z prvej ruky

Sid 85.?.?.?

A to máme teraz už navždy pykať za zločiny predkov? Sme kôli tomu, že Európa kolonizovala napríklad Blízky východ povinní živiť milióny Arabov a tolerovať im všetko čo robia? Nebola by lepšia jednorázová finančná kompenzácia?

144557

30.09.2007 11:58

Ztraceno v překladu: Ahmadinežád a média

Cvičená opica

Sid 85.?.?.?

Je zaujímavé, že ten človek nedokáže priamo odpovedať na žiadnu otázku, ktorú mu položia novinári. Vždy okolo toho povie desať pičných náboženských fráz a potom nejakú naučenú formulku.

Otázka sa netýkala významu homosexuality v Iráne, ale dôvodu, prečo ich vešajú, aj keď sú nezletilý.(napr. prípad spred štyroch rokov). Nech povie rovno- podľa našeho náboženstva si zaslúžia smrť a preto ich budeme vešať aj naďalej. Alebo nech naznačí- som bábka v rukách mullahov, a nemôžem to ovplyvniť.

A čo sa týka Izraela, malo by mu viacej záležať na vlastných ľuďoch ako na Palestíncoch.

144732

03.10.2007 22:33

Sarkozy je nový Blair

Sarkozy je frajer

Sid 85.?.?.?

Konečne nejaký francúzsky štátnik (samozrejme aj jeho minister zahraničia je úctyhodný muž) ktorý sa nebojí postaviť vlastnej prisťahovaleckej menšine a povie svoj názor.

A prečo by ma byť Bushov pudel? V tom prípade by mali byť všetci brániaci ajatolláhov Chameneího pudli propagujúci pedofíliu a kameňovanie. (Inak Chamenei je iba kompromisný kandidát, keďže väčšina ajatolláhov odmietla Chomejního systém vlády, iba Chameneí bol pudel a vtedy bol iba hodžatoleslám, titul ajatolláh mu venovali).

Režim ktorý bije mladé dievčatá obuškami (leto 2007), kameňuje ich a vešia na šibenici si zaslúži záhubu. Sarkozy to vie a mal by to vedieť aj každý aspoň trochu morálny človek.

144886

04.10.2007 20:21

Sarkozy je nový Blair

RE: Sarkozy je frajer

Sid 85.?.?.?

V Iráne sloboda slova? Možno o holokauste. Myslíte že by ste v televízii mohol rozoberať pôvod vidín proroka Mohameda a jeho vzťah z 9 ročnou Aišou? Alebo Chomejního predrevolučné styky s britskou MI6 a indický pôvod jeho rodiny? Alebo autenticitu Koránu?

Alebo viete čo, nechajme politiku tak. Uverím vám, ak v Iránskej štátnej televízii nejaká žena zaspieva pesničku- hoci aj náboženskú a môže byť úplne zahalená.

Ja tiež neprispievam na pochody gajov ale je choré vešať ich len za to, čo robia v svojom súkromí. Inak vela z nich pracuje a je loajálna štátu v ktorom žijú, čo sa o velkom množstve zbožných moslimov nedá povedať.

A ešte niečo pre Aju: So Saudským vedením by som naložil rovnako ako z iránskymi mullahmi. Tam to ale nie je až také jednoduché. Čítal som rozhovor s jedným členom kráľovskej rodiny a ten tvrdil, že už pred desiatimi rokmi chceli dovoliť ženám šoférovať, ale klerici sa vyhrážali, že pošlú do ulíc tisíce ludí. V Saudskej Arábii by bolo treba odstrániť aj vládu, aj veľkú časť opozície a neviem, či je niekto, kto by sa mohol ujať vlády.

144940

05.11.2007 08:59

Mohou mne odvést, ale boj advokátů nezastaví

Musharaf je potrebný

Sid 91.?.?.?

Jednak pre jeho pokrokové názory napríklad na postavenie žien a jednak pre udržanie poriadku.

Súčasná opozícia by určite nedokázala tak účinne čeliť náboženským hrdlorezom, ktorí by krajinu vrátili o 1400 rokov dozadu.

Západ za mnohé vďačí práve Musharafovy.

146447

05.11.2007 22:42

Mohou mne odvést, ale boj advokátů nezastaví

RE: Musharaf je hrdlořez

Sid 78.?.?.?

Nezabúdajte, že vďaka Musharafovi sú už dnes trestané napríklad kolektívne znásilnenia žien na vidieku, ktorými predtým kmeňoví náčelníci terorizovali vidiečanky podla vlastne zvole.

Musharaf taktiež presadil zákony posilňujúce postavenie žien v manželstve, začal trestať aj "honor killings" a presadil, aby sa ženy mohli zúčastňovať na rôznych športových podujatiach.

Len vďaka jeho autoritarizmu sa v Pakistane ešte neujal vlády nejaký bradatý násilnícky pedofil.

146516

07.11.2007 22:12

Neturei Karta uvítala návštěvu prezidenta Ahmadínežáda v USA

Idiots united

Sid 91.?.?.?

No sú to rozhodne takí istí náboženskí vymetenci ako on. Fanatici si vždy rozumejú. Mohli by sa ho spýtať, ako chce zrušiť Izrael bez toho, aby vyvraždil jeho obyvateľov.

A tiež na to, prečo Chomejní označil Židov spolu s Bahájcami, za skazené menšiny posluhujúce západu. A či by mali ultraortodoxní Židia, ktorým sa nechce robiť aj v islamskej Palestíne také výhody ako majú v Izraeli.

A čo ho tak fascinuje na kameňovaní a mlátení mladých žien.

146672

12.11.2007 09:15

iNo pasarán!

RE: Irák, irák - prdlajs Irák..!

Sid 78.?.?.?

Plne súhlasím. Snáď nikto nie je taký naivný aby veril, že nacistom ide o dobro nejakých Arabov. Veď keby volákych Arabov stretli na ceste z krčmy, rozkopú ich nasračky.

Arabmi sa iba oháňajú pri propagande proti ľuďom, ktorých nenávidia ešte viac- Židov.A tí majú s Irakom spoločné toľko, ako každý iný národ.

Škoda len, že fašisti nedostali väčšiu bitku.

146925

20.11.2007 09:58

Práva cikánů

Cigán jak Palestínec

Sid 78.?.?.?

Zaujímavý článok. Uvedomujete si koľko z týchto vecí sa vzťahuje aj na Palestínčanov?

(Je to v kategorii humoru, pane Sid – moderátor.)

147569

20.11.2007 21:55

Práva cikánů

RE: Test politicke korektnosti :

Sid 91.?.?.?

Tak si to porovnajme. Pozrite sa napr. na Tel Aviv- vysoké bodovy, široké ulice, pekné ženy. A potom si vezmite trebárs nejaký Rafah alebo Gaza city. Čo sa Vám viacej podobá na Luník IX. ? (Pre neznalých pomerov: je to jedno sídlisko v Košiciach).

147613

21.11.2007 11:25

Práva cikánů

RE: Test politicke korektnosti :

Sid 78.?.?.?

No Španielky su fakt chorošné, asi najkrajšie ženy v Európe. A časť Izraelčeniek sa na ne podobá.

Niektoré Arabky sú tiež pekné, ale mali by mať viac rozumu.

147650

04.12.2007 13:48

Je Putin nejoblíbenějším vůdcem světa?

Mal by sa napraviť

Sid 84.?.?.?

Predtým som býval velký Putinov fanúšik, ale chlapec sa nejako skazil. Až príliš sa bratá s pedofilnými Iránskymi mullahmi a v Európe sa snaží zasahovať do záležitostí svojich susedov (napr. radar v Čechách). To spôsobuje zbytočné rozkoly v rámci Západu.

A tiež nechápem, prečo si pri tolkej popularite špiní ruky utláčaním opozície, ktorá pre neho neznamená žiadne nebezpečenstvo. Žeby z čírej komunistickej mentality?

148487

05.12.2007 10:03

Je Putin nejoblíbenějším vůdcem světa?

RE: Mal by sa napraviť

Sid 84.?.?.?

Strategická rovnováha? USA už predsa nepovažujú Rusko za nebezpečného nepriateľa a nie je dôvod, prečo by mal Putin považovať za napriateľa západ (vrátane Česka a Slovenska). Je to zbytočná paranoja ruských generálov, ktorý aj tak všetci študovali pravdepodobne pred rokom 1991 a možno aj pred rokom 1985. Spoločným nepriateľom je Iránsky režim a jeho kominterna (Hamas, Hizballáh, Islamský džhád, šiítske milície, niektoré sunitské bunky operujúce v Európe). Pre týchto sú Rusi rovnakí skazení neveriaci psi, ako zvyšok západu. Toto si musia uvedomiť a nestarať sa do vnútorných záležitostí Česka alebo Poľska.

Čo sa týka volieb, myslíte, že má nejaký význam šikanovať aj tak slabú opozíciu?

148539

28.12.2007 14:36

Kdo zabil Benázír Bhuttovou?

R.I.P

Sid 78.?.?.?

Ako vzdelaná žena, navyše sa usilujúca ešte viac zlepšiť vzťahy zo západom, bola stelesnením toho, čo všetci fundamentalisti a náboženskí primitívi nenávidia.

To že majú talibanci sympatizantov v tajnej službe je prirodzené, keďže Pakistan je islamská krajina, kde určité percento ľudí v každej spoločenskej vrstve môže zmýšľať fundamentalisticky.

To by mala byť povinnosť Musharaffa, eliminovať tieto zvrátené elementy. On sám by si vraždou Bhutovej skôr poškodil, keďže by prichádzal do podozrenia ako prvý.

150065

28.12.2007 19:50

Kdo zabil Benázír Bhuttovou?

RE: R.I.P

Sid 78.?.?.?

Ja som vždy tvrdil, že v krajinách ako Pakistan je lepšia (aspoň dočasne) sekulárna diktatúra. Keby sa fanatici a lá Taliban zmocnili veľkej krajiny s veľkými ozbrojenými silami, to by bol problém .

Bhuttová ale mohla vylepšiť Musharafovi verejnú mienku na západe. Podľa mňa keby sa jej chcel zbaviť, radšej by ju skompromitoval a zavrel.

150083

03.01.2008 16:50

Jsme obklopeni pavučinou lží!

Reakcionár Raegan

Sid 84.?.?.?

Na túto tému písal zaujímavo aj Chomsky. Raeganova administratíva podporila nikaragujských statkárov, ktorí sformovali milíciu najväčších asociálnych násilníkov a vrahov zvaných Contras. Tí potom terorizovali celú populáciu, hlavne časť žijúcu na vidieku.

Na podporu Contras získaval Raegan peniaze podporov iných násilníkov a vrahov- chomejního mullahov. Tý sa tak isto ako sa Contras postavili pokrokovým Sandinistom, postavil pokrokovému Páhlavímu a zakonzervovali spoločenské pomery na úrovni, ktorá im vyhovovala.

Otázkou ostáva, či nakoniec Raeganovi nevyhovovali mullahovia viac ako do lava smerujúci Páhlaví a to ich nepriatelstvo nebola len hra pre masy.

150476

Revolučné gardy sa od začiatku fungovania iránskej teokracie zúčastňovali na všetkých jej zverstvách. Zatýkali a mučili všetkých odporcov režimu, niekedy ešte deti, hromadne ich popravovali, ženy, ktoré boli ešte panny pred popravou znásilňovali. (užitočná literatúra je napr. Marina Nemat- Vezeňkyňa z Teheránu)

Terorizovali aj ludí, ktorí nemali nič spoločné s politikou, napr. len preto, ako sú oblečení.Organizovali vraždy opozičných politikov- napr. Kurdov vo Viedni a Berlíne, alebo ex-premiéra Bakhtiara v Paríži.

Otázka teda znie- Prečo by mal niekto veriť ich verzii?

150769

08.01.2008 19:12

Pentagonští váleční štváči hysterčí nad incidentem s íránskou strážní službou

RE: Gardisti sú známe svine

Sid 91.?.?.?

Toto predsa nemá nič spoločné s Izraelom. Páhlavího režim bol tvrdý- a to úplne pochopiteľne, k úchylákom ako Chomejní a jeho banda, pretože si vedeli predstaviť, ako to dopadne. Ale nepopravovali malé dievčatká zato, že sa s chlapčekmi svojho veku hrali na doktora.

Vy tvrdíte dačo v zmysle, že súčasný iránsky režim opozíciu absolútne rešpektuje. To je predsa choré. Stačí si prečítať aspoň príbeh fotografky Zahry Kazemiovej, kanadskej občianky, ktorá bola zbožnými islamskými gardistami znásilnená (mala vyše 60 rokov) a zavraždená len za fotografovanie väznice Evin.

150782

09.01.2008 08:59

Pentagonští váleční štváči hysterčí nad incidentem s íránskou strážní službou

RE: Gardisti sú známe svine

Sid 78.?.?.?

Chomejní ako Havel???? Dal Havel popraviť 8000 politických väzňov? Uvedomte si, že za "nenávideného Páhlavího" bolo v Iráne okolo 3000 politických väzňov a za Chomejního okolo 300 000.

To znásilnenie (a bolo lekársky dokázané) len dokazuje úchylnosť gardistov. Ich nezaujíma, či majú pred sebou 60 ročnú alebo 12 ročnú. Zaujíma ich len otvor medzi nohami. A takýchto vy obdivujete?

Čo sa týka Palestíny, minule som čítal výborný článok na túto tému. Autor sa zamýšlal, prečo tento konflikt budí toľko pozornosti. V celej histórii konfliktu (1948-2007)zahynulo okolo 70 000 ludí. Z toho drvivá väčšina boli arabskí vojaci vo vojnách 1948, 1967, 1973. palestínskych civilistov zahynulo niečo okolo 4000- 6000. Dá sa to nazvať genocídou? Veď predsa každý jeden islamský a arabský režim zabil viacej svojich ludí. Husajn zabil 300 000 Kurdov, Chomejní tisíce politckých väzňov, sýrsky prezident Asad 20 000 ludí pri obliehaní mesta Hama, ktoré ovládlo moslimské bratstvo. Prečo tá hystéria okolo Židov?

150826

10.01.2008 09:44

Židé věrní Tóře brání prezidenta Cartera

Ortodoxní

Sid 78.?.?.?

Nevien, či by sa mal Carter vôbec vyjadrovať k tomuto problému. Sčasti aj jeho vinou je napríklad dnes v Iráne ten perverzný režim. Mal by byť ticho a užívať si penziu.

Čo sa týka ortodoxných židov, sú to povalači a bigotní extrémisti, ktorí Izraelskej spoločnosti dokopy nič neprinášajú. neviem, či by im to v nejakom inom štáte tolerovali.

150992

11.01.2008 12:41

Pentagonští váleční štváči hysterčí nad incidentem s íránskou strážní službou

RE: Gardisti sú známe svine

Sid 78.?.?.?

To ale nič nemení na tom, že nepriatelia šáha boli z 90% mullahovia alebo komunisti. A pre mullahov je myslím solné jazero primeraná odmena.

Chomejního režim vraždil ludí všetkých politických orientácii a vekových skupín. A bolo ich mnohonásobne viac.

151119

11.01.2008 13:04

Židé věrní Tóře brání prezidenta Cartera

RE: Ortodoxní

Sid 78.?.?.?

Myslím, že im priniesol skôr sociálne dávky- keďže väčšina z nich nepracuje, a výhody oslobodenia od brannej povinnosti.

151122

12.01.2008 10:01

Pentagonští váleční štváči hysterčí nad incidentem s íránskou strážní službou

RE: Gardisti sú známe svine

Sid 91.?.?.?

Máte celkom zvláštny myšlienkový pochod. Vy Chomejního vládu prezentujete ako to najlepšie, čo sa mohlo Iránu prihodiť, aj napriek tomu, že jeho vláda (a vláda jeho nástupcu) je represívna aj v nepolitických oblastiach života, čo šáh určite nebol.

Máte pravdu, že proti šáhovi povstala veľká časť národa (napriek tomu ho stále obdivujem), ale Chomejní ich proste oklamal. Máte pocit, že ľudia umierali na protišáhovských demonštráciach, aby mali právo kameňovať iných, alebo za právo polície mlátiť slabo zahalené študentky? Toto Chomejní zaviedol až po uchopení moci.

Tak či tak mladá generácia už má na mullahov vlastný názor. Celé to v jednom dokumente zhrnula jedna mladá teheránčanka. Na otázku, aký má mladá generácia vzťah k náboženskému režimu, povedala: "Nenávidíme islam a nenávidíme moslimov."

151203

12.01.2008 16:42

Pentagonští váleční štváči hysterčí nad incidentem s íránskou strážní službou

RE: Gardisti sú známe svine

Sid 91.?.?.?

Neviem, či som niekedy vyjadril podporu vojenskej invázii typu Irak. Hovoril som o zmene režimu, čo sa dá dosiahnuť všelijako (vojenské prevraty, podpora opozície, sankcie podkopávajúce režim, diskreditácia). Bombardovať pokrokové iránske ženy a mládež vôbec by predsa bola sprostosť.

Mám ale obavy, že pokušenie mullahov bombardovať Izrael by mohla aj pokrokovej časti obyvateľstva priniesť nepríjemnosti.

151224

12.01.2008 21:03

Pentagonští váleční štváči hysterčí nad incidentem s íránskou strážní službou

RE: Gardisti sú známe svine

Sid 91.?.?.?

Meniť mentálno-kultúrne vzorce? Nie, stačí pokrokovej časti populácie (ženy a mládež- ktorá tvorí asi 60% populácie)umožniť žiť svoj život a tým konzervatívnym zakázať zopár zvykov (kameňovanie, sobáše pred 18-tym rokom) a nanútiť im vzdelanie pre dcéry.

Ale pokial by sa zásah týkal iba vybraných cielov (duchovenstvo, Revolučné gardy), a bol by urobeny na 100% presne, tak je to možné.

151238

12.01.2008 22:34

Pentagonští váleční štváči hysterčí nad incidentem s íránskou strážní službou

RE: Gardisti sú známe svine

Sid 84.?.?.?

Mám pocit, že obyvateľstvo Iránu je na vyššej úrovni ako obyvateľstvo arabských štátov a napr. Afganistanu. Navyše skúsenosť so súčasným režimom v iráncoch vymietlo sen o vláde Koránu- ktorý snívajú naivne obyvatelia sekulárnych režimov (Sýria, Jordánsko, Egypt), lebo v Iráne ho už pocítili na vlastnej koži. (Inak toto netvrdím len ja ,ale aj americký analytik Fareed Zakharia).

Čo sa týka Iraku, ten je na tom inak. Vládol tam sekulárny režim a krajina je nábožensky a etnicky rozdelená.

151250

13.01.2008 10:37

Pentagonští váleční štváči hysterčí nad incidentem s íránskou strážní službou

RE: Gardisti sú známe svine

Sid 78.?.?.?

Na náboženstvo mám všeobecne negatívny názor, ale čo sa týka islamu, politicky nekorektne poviem že je ešte negatívnejší. A obzvlášť na režim, ktorý zavádza v mene islamu totalitu.

Čo sa týka pána Bartoška, Irán je jednoznačne na vyššej úrovni ako Pakistan (iba nemá jadrové zbrane- zatiaľ). Vyššia je úroveň vzdelania, emancipácia žien (aj keď nie je režimu po vôli)alebo napr. nenáboženské občianske združenia. A za to vďačí predovšetkým shahinshahovi Pahlavímu a jeho ére.

151275

14.01.2008 21:29

Irácký voják zastřelil dva americké vojáky: oficiální verze a realita

Žeby taký feminista?

Sid 78.?.?.?

Pre mňa vyvstáva otázka, či by ten vojak potom nemal zastreliť minimálne polovicu všetkých mužov na Blízkom Východe alebo celom islamskom svete, kde je často bitie žien prejavom najväčšej mužnosti.

Alebo zmýšlal v zmysle- Araby môžu, a neveriaci nie?

Neviem, čo tam tí Američania tým ženám robili a možno si za to zaslúžili trest (určite ale nie smrť), ale nepredpokladám, že to bolo horšie ako domáce "radovánky" zbožných irackých manželov.

151431

24.01.2008 16:15

Gándhího vnuk odsuzuje izraelskou politiku

Third world unity

Sid 91.?.?.?

No to,že je niekto vnukom niekoho slávneho z neho robí fundovaného odborníka? Ak aj áno, nemal by metódu nenásilného odporu vyučovať radšej Palestíncov?

Asi je tu však prirodzená inklinácia Inda k Arabom, niečo ako "Third world unity".

A navyše je otázne, čo činnosť samotného Gándhího prinieslo. Neznamenalo pre Indiu a Pakistan viac nevýhod ako výhod?

152516

28.01.2008 23:27

Kdo fandí státu Izrael

RE: Izrael Forever

Sid 91.?.?.?

Súhlasím.

A jedna vec ma vždy fascinuje. Všelijakí fašisti z Blood and Honour, Combat 18 alebo Stormfront vždycky nariekajú, ako im záleží na Palestíne ale keď stretnú na ulici arabskú rodinu, nemajú zábrany ich domlátiť železnými tyčami (aj deti), ako sa to stalo napr. v Nemecku alebo Rusku.

152982

07.02.2008 18:59

Podmořské kabely a íránská ropná burza

Aby sa neradovali predčasne

Sid 78.?.?.?

Len aby sa ajatolláhovia neprepočítali. Ten umelý a ilegálny projekt zvaný "islamská republika" sa vôbec nemusí dožiť tridsiateho výročia. A potom sa tam môže obchodovať v celkom iných menách.

153622

10.02.2008 11:44

Podmořské kabely a íránská ropná burza

RE: Aby sa neradovali predčasne

Sid 78.?.?.?

No a vezmite si, čo by to znamenalo pre nás. Taká Eurázia na čele s Ruskom by Strednú Európu zhltla ako malinu a zas tu máme nejaký neoboľševizmus, prídely múky a cukru.

A keď nejaký moslimský klerik presvedčí boľševikov, že najväčší antagonizmus k americkému kapitalizmu je islam, potom aj za jedno pivko odvisneme na šibenici.

Preto mullahom treba klepnúť po paprčiach. A aj ten najväčší odporca USA musí priznať, že Rusko je minimálne tak imperialistické ako USA.

153825

10.02.2008 16:22

Podmořské kabely a íránská ropná burza

RE: Aby sa neradovali predčasne

Sid 78.?.?.?

No ja som mal hlavne pocit, že tu eventialita spojenectva Irán- Čína- Rusko proti USA bola vnímaná ako pozitívum a proti tomu som sa chcel postaviť, keďže už máme nejaké skúsenosti s komunizmom aplikovaného ruským spôsobom.

Samozrejme proti Rusku ako takému nič nemám. Je to európsky štát a Rusi sú európsky národ. Len keby nemali také tendencie veriť autoritatívnym vládam.

Nekritický nie som ani k USA, hlavne spôsob, akým podporovali Taliban a iných moslimských vymetencov proti sekulárnej vláde v Afganistane v 80-tych rokoch je dosť nechutný. Stále si však myslím, že v porovnaní s iránskou mullahkraciou je to demokracia, aspoň vo vzťahu k svojim obyvateľom.

153838

11.02.2008 12:55

Podmořské kabely a íránská ropná burza

RE: Aby sa neradovali predčasne

Sid 78.?.?.?

Sám nepodporujem komunizmus ale myslím, že v porovnaní s moslimskou vládou je to menšie zlo. V Afganistane navrhovali komunisti celkom pokrokové veci- všeobecná školská dochádzka, lekárska starostlivosť, sobáše až od 18 rokov. A toto tí zbožní vymetenci nedokázali prekúsnuť.

153946

11.02.2008 13:18

Sionistický vrchní rabín: Deportujte Palestince na Sinaj

RE: Dnes v sionistickém tisku:

Sid 78.?.?.?

Izrael chce v prvom rade vyničiť fanatikov. Keby sa tí zbabelo neskrývali medzi civilistami, neprichádzalo by k stratách na životoch. To je dôkaz,že samotným Palestíncom nezáleží na svojich civilných obetiach. Len to propagandisticky využívajú na získavanie podpory útlocitných európanov.

Narozdiel od toho Palestínski vrahovia veľmi dobre vedia, že v linkových autobusoch sa nevozí ani vláda, ani veliteľstvo armády, ani šéfovia tajnej služby. Veľmi dobre vedia, že sa jedná len o civilistov.

Samotný návrh má logiku. Na Sinaji je viac miesta ako v stiesnenej Gaze a Egypt by tak mohol ilustrovať tú legendárnu moslimskú súdržnosť tým, že by ich začal živiť a konečne by nemusela EU.

153955

18.02.2008 09:57

ČSR 1938 – Косово 2008

Teroristi

Sid 78.?.?.?

Stále my celkom nie je jasné, prečo sa Albánci považujú za teroristov (aj keď s tým súhlasím) a ich krvaví narko-bratia z Palestíny za nejakých hrdinov. Podla mňa sú úplne rovnakí.

Na druhej strane- nebude lepšie keď sa Srbsko zbaví toľkých neloajálnych príživníkov? Keby sa Kosovo spojilo s Albánskom do Velkého Albánskeho štátu, bolo by ich ľahšie izolovať a vylúčiť s Európskej integrácie.

154569

18.02.2008 22:26

ČSR 1938 – Косово 2008

RE: Teroristi

Sid 84.?.?.?

No u nás je väčšina vyučujúcich konzervatívne orientovaná, preto nám vštepujú znalosti o výnimočnosti západu a jeho civilizácie, kam bezpochyby patrí aj Izrael.

Ja som v minulosti tiež mal sympatie k rôznym ozbrojeným marxistickým darebákom (ako Arafat), ale to už je naštastie preč.

154664

19.02.2008 16:52

Rozhněvaná Okinawa si přeje omezení přítomnosti amerických vojáků

Prečo tie dvojité štandardy?

Sid 78.?.?.?

Ak jeden Američan spácha niečo na Okinawe, domáci požadujú ich odchod.

Ale čo keby že ak niečo spácha Arab napr. v Holandsku (a tam toho majú na konte už dosť), a Holanďania by požadovali odchod všetkých Arabov? To by zase bolo rečí o rasizme a "islamofóbii".

154739

26.02.2008 18:03

Ashdown: Porážka NATO v Afghánistánu je „reálnou možností“

Jednať s Talibanom?

Sid 78.?.?.?

A to akože o čom? Že zastavia svoje útoky ak nová vláda zruší školskú dochádzku dievčat? Alebo že s krajiny odídu všetci humanitárni pracovníci, lekári a inžinieri, ktorí sa snažia dať aspoň trochu do kopy zničenú krajinu?

Problémom Afganistanu je slabá vôla európskych členov NATO. Pokiaľ by boli ochotní poskytnúť do Afganistanu viac vojsk a techniky, na teroristov by bolo možné riadne pritlačiť. Fanatizmus totiž nie je všetko, ako sa o tom presvedčili napr. jednotky SS.

Taktiež treba viac investovať do pomoci bežným ľuďom, aby sa prelomili konzervatívne predsudky a začali dôverovať vláde a jej spojencom.

155178

26.02.2008 22:14

Ashdown: Porážka NATO v Afghánistánu je „reálnou možností“

RE: Ať už za invazí do Afghánistánu

Sid 78.?.?.?

Máte úplnú pravdu. Ale niektorí ľudia tak či tak rozmýšľajú v dimenziách: čo je proti Západu, to sa počíta. Pre boľševický mozog je život jedného teroristu viac, ako 100 žien alebo detí.

155200

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 0

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Měnové kurzy

USD
21,96 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,15 Kč
Švýcarský frank
24,11 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,08 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 630,91 Kč
1 unce stříbra
510,23 Kč
Bitcoin
411 870,71 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 737 667