Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petr Gejdoš

Nalezeno 2211 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

22.09.2005 22:15

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Poslední věta Králova článku je víc než pravdivá

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je fááájne počteníčko ! [smích] Škoda, že náčelník leho považuje britskou BBC za baštu komunistických pomlouvačů USA ! [velký smích] Nebylo by totiž od věci, kdyby nám to leho jaksi správně politicky vysvětlil, o čem si to tam v tom BBC vlastně špitali ! Třeba, když generál Sir Michael Rose, bývalý vrchní velitel vojsk OSN v Bosně říká:

Já čtu situační zprávy z Iráku jednou týdně. Mohu vám říci, že dnešní situace je desetkrát horší než byla před rokem. Šíří se to. Vzniká chaos.

To je škoda, že nám to leho nevysvětlí, ani kema, ani Blahnik ani jiní... oni totiž ví, že v Iraku vládne libá demokratická pohodička, stavějí se mateřské školky a jesle, dolepují se poslední díry v asfaltu na dálnicích, dorestaurovávají se poslední prýskance na sochách a historických budovách a možná již na Vánoce 2005 tam začnou jezdit z okolních arabáckýxch států exkurze na tema "Jak se dělá demokracie !" [velký smích]

72105

22.09.2005 22:20

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Duna

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A ja myslel, ze uz ho prestalo bavit psat prispevky zvedavcum
[překvapení] [překvapení] leho je z královské rodiny ??? [překvapení] [překvapení] Já myslel, že je z Čech !

72107

23.09.2005 21:14

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Ale vždyť občanská válka - pouze vyfantazirovane bajky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane leho, to nemyslíte vážně, že ne !! [zmaten]

72215

23.09.2005 22:14

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Duna

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ačkoliv je patrně Duna autorem kompletně vymyšlená, člověk se až zdráhá to jako fikci uznat ! Něco tak mistrně provázaného a hluboce pravdivého by člověk u fikce prostě nečekal. Hodně jsem nad Dunou přemýšlel, zdali to není nakonec "zakamuflovaná zpráva o skutečném stavu Vesmíru" !!

Jsem tu již asi známy svými sklony "radostně citovat" všelijaké starověké mýty a proroctví a pak ještě hlavně Nostradama. Když jsem poprvé četl Dunu - jest to již hodně dávno - snažil jsem se zpočátku se ji naučit zpaměti !! [oči v sloup] To jsem ale nakonec po zralé úvaze vzdal, dal jsem přednost přeci jen Nostradamovi ... [velký smích] Nicméně - četbu Duny bych vždy jen a pouze doporučoval. Má totiž co řici každému, kdo se snaží porozumět, co se to na této nešťastné planetě děje.

72220

24.09.2005 12:13

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Jak, je clovek maly proti zasahu prirody, k cemu nam jsou akademicke tituly.kdyz hynem vlastni hloupost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Roberte - zlatá slova !! Tak ,tedy k zaveru, nebylo by dobre umlcet vsechny ty inteligenty na vsechno a na nic i s temi odborniky a vratit se zase k tomu "selskemu rozumu" driv nez privedem tuto zemi ke konecne katastrofe.

Obávám se však, že je již pozdě. Kdyby se někdo ptal, kdože nás to vede do černé díry zvané spisovně "riť" - odpovím bez váhání že všichni ti aristotelovští racionalní vědátoři, odborníci na všechno a na nic !! Ten idiotský způsob nahlížení na svět systémem - co jsme nechytli, nerozpitvali na kousky a nenaložili do formalinu - to neexistuje, ve shodě s vědeckou arogancí a přeměnou vědy v největší církev všech dob vyprodukoval tento svět, který již přestává být k žití . Je to smutné, ale bylo to nezbytbé - neb to takhle bylo prorokováno !! [velký smích] Náš (lidský) osud stojí již vtváří v tvář před námi, dostaneme podtržený a sečtený účet a budeme platit - v hotovosti - žádné kreditky !

72252

24.09.2005 22:08

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Ale vždyť občanská válka - pouze vyfantazirovane bajky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nehodlám s Vámi provozovat tento debilní slovní pink-ponk.

Nicméně - aniž bych věřil/nevěřil to, že jste v Iráku, já sám docela umím číst a hledat informace na internetu, k tomu mluvím čí píši si s lidmi, kteří v tom Iráku buď byli, nebo tam mají vazbu a tedy přístup k informacím zaručeným.

Tedy pane leho nedělejte tady vlnky a vraťte se na matičku zemi raději Vy sám ! Podívejte se tady, tedy pro Vás speciálně - žádám Vás, aby jste si to i přečetl, protože dívat se nestačí !!

http://www.blisty.cz/2005/9/23/art25114.html

A kdyby jste náhodou neměl čas na celý článek, tady Vám znovu ocituji slova z tohoto článku, slova generála Sira Michael Rose, bývaleho vrchního velitele vojsk OSN v Bosně:
(citát)Já čtu situační zprávy z Iráku jednou týdně. Mohu vám říci, že dnešní situace je desetkrát horší než byla před rokem. Šíří se to. Vzniká chaos.

Zkuste říci, že BBC a generál Sir Michael Rose jsou šířitelé komunistické propagandy, jak je Vaším idiotským zvykem a bez ohledu na nějaké pravidla slušného chování zde na Zvědavci Vás budu nadále titulovat pouze urážlivě. Napsal jsem to i pro takového člověka, jak se jevíte, dostatečně srozumitelně ?

72288

24.09.2005 22:11

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Duna

Petr Gejdoš 83.?.?.?

S uzarděním se přiznám, že mi terminus "cyberpunk" neříká vůbec nic. nemá to i nějaký český ekvivalent, třeba to znám, ale nevím to ! [zahanbení]

72290

24.09.2005 22:42

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Jak, je clovek maly proti zasahu prirody, k cemu nam jsou akademicke tituly.kdyz hynem vlastni hloupost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechal jsem se (ne)radostně unést panem Nohejlem. Na pana TS nebudu raději reagovat - totiž nikdo nemá celou pravdu, tedy uznávám panu TS, že je zdánlivě lepší nastrkat si svoje zásoby "žrádla" do mražáku a pak podle potřeby zpracovat v mikrovlnce - než každý den pracně lovit mamuty a tyto pak vařit v koprové omáčce před rodnou jeskyní ! [velký smích]

Ovšem, jiště pane Gdosy, když nad Vašími myšlenkami uvažuji, tak dospívám k představě - i Vy jste patrně někdy (nebo nyní spíše stále?) v zajetí úvahy, že to lidskému rodu příliš ke štěstí nepřispělo, že slezl z toho stromu ... Tam na tom stromě totiž to bylo mnohem přirozenější konstatovat že - "A tak můžeme jen konstatovat že až to přijde tak to přijde" [velký smích] Dávám "zubatého smajlíka", ale jsem smutný ...

72300

25.09.2005 16:25

Amerika je v úpadku

RE: Porážka Ameriky se blíží

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Blahník, co třeba 1845 Texas ? Stačí to, aby jste uznal, že slušně řečeno "nemáte prostě pravdu" ? (připadá mi neslušné napsat, že jako obvykle)

Víte, od té doby, co mě tady "drtijou takoví znalci Ameriky" jako třebas i Vy, jsem si postupně nakoupil za dost slušnou hromadu grošíků asi 10 - 15 kilo vážné literatury o USA. To aby mě takoví, jako jste Vy, nemohli vodit za nos. [velký smích]

Výše uvedený údaj je z "Encyklopedie dějin USA" autora Thomas L. Purvis z roku 2004. Kdyby jste toužil, abych Vám napsal i další případy, rád Vám pomůžu zlepsovat si znalosti. Ale Vám by mohl stačit i jeden případ, alespoň jste to takhle stavěl ... [velký smích]

72360

25.09.2005 16:31

Amerika je v úpadku

RE: Porážka Ameriky se blíží

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Blahník, jediný, kdo tady oblbuje, jste Vy a to dost neurvalým způsobem. Co jste to za člověka, že lžete a ještě se tváříte ukřivděně, poučujete druhé a Vaše znalosti stojí za ... ! Přečtěte si, jak to s Havají bylo a pak se pouštějte do hovorů. [velký smích]

Byl jste nekdy na Hawaii, ze tady zase oblbujete? Hawaiiani by vam dali anexi, ze byste nestacil mazat.

Jste prostě trapnej !

72361

25.09.2005 16:35

Amerika je v úpadku

RE: Porážka Ameriky se blíží

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak jo, chudáci Anaerobové, aby vůbec jaksi přežili, tak se museli stáhnout do ilegality ! Ale uznejte, chtěl by jste takhle jako člověk skončit, zatímco na Zemi budou vládnout ropáci ? [velký smích] [velký smích]

72362

25.09.2005 21:12

Amerika je v úpadku

RE: Porážka Ameriky se blíží

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dobrá, nebylo to třeba napsat takto, ale nezlobte se na mě - z Vašich výroků čiší docela arogance - "že to Vy vše víte atd ..", ačkoliv se přitom evidentně pletete. Přečtěte si stejně kriticky i to své, na co jsem reagoval. Ale máte pravdu - nemusel jsem ...

Jen mi to tak přišlo, když jsem odložil knihu dějin USA a ejhle, zrovna Vy s tím způm neopakovatelným způsobem píšete toto - nemohl jsem takovou přihrávku na smeč odmítnout ! [smích] Tedy pardon, jestli jsem se Vás nějak dotkl.

72375

25.09.2005 21:42

Amerika je v úpadku

RE: Porážka Ameriky se blíží

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale ale ! Napsal jste snad tady toto :Pod terminem dobyvacna valka si predstavuji valku expansivni za ucelem rozsireni uzemi. Vy znate z historie pripad, ze by USA rosirilo sve uzemi jinak nez demokratickou cestou, to jest, ze se stat, ktery se chtel pripojit k unii se k teto propojil nedobrovolne, to jest nasilim a valecnou agresi ze strany USA. Pokud ne, tak tady nezvante nesmysly. Nebo nenapsal ?

A já jsem Vám odpověděl - 1845 Texas. Jestli jste nepoznal, že odpovídám konkrétně na tuto čast vaší otázky :Vy znate z historie pripad ...atd" - viz výše, potom je mi líto. Vás. A kdyby jste chtěl rozklad, jaká je pravda - potom ovšem má cenu se bavit pouze o případech, kdy USA získaly nějaká území tou jak píšete "demokratickou cestou". To by bylo mnohem snazší - tyto případy prakticky do důsledku neexistují a byli bychom hotovi raz dva.

Ano pane - nakoupil jsem a studuji kupu knih o historii USA. Je to něco špatného ? Doporučuji i Vám ! Není to sice nikterak libá četba a je to hlavně o násilí, vraždění, agresi a anexích. Ale potom si pane nebudete myslet, že když někdo s kudlou přiloženou na krk "dobrovolně" ustoupí tak řečeným "spravedlivým" požadavkům USA - že podle Vás je to demokratické. Nemluvě již o tom, že ani nechápu, co si Vy pod tím vlastně představujete ?

Pane, já se přece nehodlám kvůli tomu s USA soudit, to by bylo pošetilé a zbytečné. Asi jako když pes štěká na Měsíc. Ale jinak se Vy tady mírněte a když diskutujete, tak pište o tom, co víte. Jinak bych musel usoudit o Vás velmi negatívně. Totiž - pan Zorba má veskrze pravdu. USA je představitelem absolutně nepřijatelné kultury - která znamená agresi, násilí, degradaci lidství, degradaci umění a můžete si dosadit vše špatné, na co si vzpomenete. Jako takové jsou USA vředem na planetě Zemi. A nikoliv země svobody.

Všimněte si, že neutočím na Američany - zatím. Pořád doufám, že náprava je možná. Ale pan Zorba má pravdu - krok za krokem se blíží doba, kdy zbytek světa bude ráno vstávat s myšlenkou na zničení USA a večer s touto myšlenkou usínat. Ta doba tu skoro je a vůbec se nepleťte, že nikoliv. Studujte historii poněkud hlouběji. A nyní nastal pro mě libý okamžik - doporučím Vám stejně - jako bylo kdysi doporučeno mi - kupte si od Alexis de Tosqueville knihu "Demokracie v Americe" ! To aby jste věděl, o čem mluvíte, když použijete slovo demokracie. [velký smích]

72378

25.09.2005 22:00

Amerika je v úpadku

RE: Porážka Ameriky se blíží

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to sice v položertovné poloze, já ale budu akcentovat tu vážnější část! [smích] Vývoj lidské společnosti je Bohu žel zdá se stejně zákonitý, jako třeba třebas nadnášení tělesa do kapaliny ponořeného silou rovnající se váze kapaliny tělesem vytlačené.

Tedy, pokud se na ten vývoj a jeho zákonitosti podíváte okem velmi bedlivým a nestranným - nemůžete nebýt zděšen !! A teprve pak mi snad dáte za pravdu v mé značné nevrlosti stran vědy a vědců .

Nikdo by neměl, jsa údajně racionálně uvažující, samolibě si klepat na rameno jako znamení samo-uznání své vědecké skvělosti, pane TS ! Protože i tento takový člověk je sám uvnitř systému, který jej podle svých zákonitostí pomalu, avšak zcela jistě semele na sračky ! Čím víc budete pane vzývat ony velikány rozumu, tím rychleji roztáčíte to kolo dějin.

Rozum sám je nic. Druh Homo přeskočil jisté důležité fáze svého vývoje v důsledku genetických manipulací mimozemšťanů - o čemž se můžete lehce poučit. Tím došlo ke zcela nevhodnému skoku ve vývoji, který zcela zákonitě nyní vede ke zkáze druhu Homo. Kde Vy chcete hledat záchranu ? U téže vědy, která za to může ? Budete vytloukat klín klínem ? Budete vyhánět čerta ďáblem ? Tož přeji Vám "hodně úspěchů" ! [velký smích] [velký smích]

72381

26.09.2005 18:34

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Ale vždyť občanská válka - pouze vyfantazirovane bajky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Generalisime leho, to jsem netušil ! ... ja ctu situacni zpravy skoro kazdy den... [velký smích]
A že jsem tak smělý, když tedy máte takový přehled, kdy v Iraku nastane ta kýžená situace, kdy americké jednotky a spol. Irák budou moci opustit ?

Tak Vy říkáte:
Vas Sir Michael Rose keca, aby byl popularni mezi modnimi anti-ami blbecky...

On to sice není můj Sir Michael Rose, ale budiž. [zmaten] Zkusím to, jestli by nešlo na BBC vznest dotaz a postěžovat si, proč dělají takové show pro anti-ami blbečky ve Velké Britanii - protože tim pletou zase jiné blbečky všude po světě.

Generalisime leho, děkuji Vám za odhalení hnízda anti-ami blbečků přímo v BBC. Blair se asi bude divit, jaké hady si to hřeje na prsou ! [velký smích]

72490

26.09.2005 18:47

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Ale vždyť občanská válka - pouze vyfantazirovane bajky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tedy - abych vysvětlil ten titul generalisimus ! [velký smích] Já jsem kdysi dávno na vojně skoro rok velel rotě v hodnosti poručík. Ale situační zprávy se tedy ke mě nedostaly ani omylem - taky nevím, proč by třebas velitel roty měl mít zase tolik informací, to by pak byl zbytečně chytrý a mohl by začít v tornistře hledat svou maršálskou hůl, že jo.

Takže Vy čtete pravidelně situční zprávy americké armády, moje úcta k Vám docela vzrostla, to jste nejméně na úrovni tak asi obdoby velitele útvaru - totiž nevím, jestli něco takového americká armáda vůbec zná.

Odvolávám, co jsem řekl a říkám, co jsem odvolal - nebudu Vás pane generalisime titulovat neúctivě, dostal jsem prostě strach ... [velký smích] [velký smích]

72491

26.09.2005 20:20

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Jak, je clovek maly proti zasahu prirody, k cemu nam jsou akademicke tituly.kdyz hynem vlastni hloupost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nedá mi to pane TS a nakonec přeci jen zareaguji !

Jste jako vedlejsi efekt ochoten obetovat tekouci vodu, elektrinu, telekomunikacni site? Jak vasim slavnym "selskym rozumem" spocitate minimalni prurez a vzdalenost vodicu na dalkovem vedeni 440 kV?

- Tekoucí vodu bych měl i tak, a čistou, pane !! Žádné kadmium, žádné bifenyly, žádné nitráty, DDT a spol...

- Když se začtete do sumerských tzv. "Kronik země", zjistíte, že tzv. bohové Sumeru rozvod energií, telekomunikace a jiné naše dnešní "radovánky" řešili poněkud podstatně ohleduplněji k přírodě - tedy nestrašte ! Tak hovadsky, jak to dělá naše civilizace, by mělo být trestáno doživotním pověšením za kule do průvanu.. [velký smích]

Kdo ve staroveku kacel lesy at uz na topeni nebo na stavbu lodi tak intenzivne, ze zmenil celou krajinu? Problemy byly uz tehdy.

Dodnes se k těmto viníkům hlásíte právě Vy ! Vy racionalisti jste to byli již tehdy.

Mate lepsi zpusob? Jestlize ano, jaky?

V použitelném měřítku nemám, 99,999% veškerých prostředků sežerou ty Vaše způsoby, tedy se nedivte ! Je to unfair, vše rozmrvit a pak rozhodit rukama a říci no a jak to chcete dělat jinak ? [smích] Co jste Vy "nadrobili" - to si teď, už ale všichni vyžereme do mrtě...

Kdysi jste argumentoval doporucenim navstevy diskusniho fora teoretickych fyziku, jako demonstraci proc je jejich pristup spatny.

Ano, a víte proč tedy ? Tito lidé jsou totiž chodícími odstrašujícími příklady toho, kam pod vedením racionalistů aristotelovců lidstvo spěje. Vy známe jen ANO-NE, ČERNÁ-BÍLÁ, SVÍTÍ-NESVÍTÍ atd. Jenže skutečnost je o něčem jiném. Vy racionalisti vědečtí mi připadáte jako pštros, který před zastrčením hlavy do písku si ještě zaváže oči černou páskou !

V mnozstvi a stylu toho, co vselijaci takyproroci behem dejin nazvanili, by bylo umeni se do neceho netrefit.

Kontr je jasný - stejně jako slepé kuře někdy najde zrníčko, tak i věda nakonec něco najde, sice za to zaplatíme 100x více - však ale nechceme slevu zadarmo, že ... [velký smích] Pane, já nevím, kdy si konečně lidstvo uvědomí, že dveře mají kliku a otevírají se a ne, že se vždy musí vyhodit do luftu tunovou náloží Semtexu !

Vsadte na jistotu. At se stane cokoliv, pokud nekdo prezije, bude potrebovat techniky. Jeste je cas prebehnout k Aristotelovcum.

Cha cha, to je dobré. Připomínáte mi tím scénu z filmu "Rozmarné léto". Tam nějaký člověk říká tomu akrobatovi na laně " Pane, slezte dolů, vždyť spadnete !! A zatřese s konstrukcí a skutečně jej shodí s toho lana. Pane, já vám to říkal, že spadnete ..."

Dodrbali jste celou planetu a teď ji chcete i spravovat - tomu se říká kozel zahradníkem !! [velký smích] [velký smích] Toho Bůh dá nebude ... račte si přečíst Janovu Apokalypsu.

72502

26.09.2005 20:58

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Zkuste říci, že BBC a generál Sir Michael Rose jsou šířitelé komunistické propagandy.. Vyhrozuje pan Gajdos

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Petře Veliký, můžu to zkrátit na Petře ?

Tedy k věci - co to vlastně dneska znamená levičák/pravičák ? Já si osobně myslím, že když se člověk soustavným sebevzděláváním povznese na jakousi úroveň vědění a z toho plynoucího chápání, ztrácí toto dělení již zcela opodstatnění.

V zásadě však, pro první přiblížení - ano, JÁ JSEM ASI LEVIČÁK - PRO VÁS !! A to navzdory tomu, že celou moji rodinu komunisti od roku 48 perzekuovali. Že dva mí bratří v komunistickém Československu v podstatě zemřeli hladem (bylo nás pět, k tomu jeden padl na konto Protektorátu) ! A navzdory tomu, že dnes úspěšně podnikám - a mám se podle blahnikovských kriterií dobře a můžu si dát pečenou husu.

A když se zeptáte pročpak asi jsem levičák, odpovím Vám případně - "děkuji za zájem". Komu není shůry dáno .. atd . [velký smích] To nemá cenu vysvětlovat, to každému příjde samo. Možná ..

Mimochodem - kdyby vstal z mrtvých Hitler nebo Stalin nebo Pol Pot, myslíte si, že bychom jim neměli věřit jejich tvrzení, že 1 + 1 = 2 ? Pravda je pravdou i v ústech samotného ďábla.

72510

26.09.2005 21:35

Homosexualita zvířat a gen homosexuality

RE: Definice normalnosti

Petr Gejdoš 83.?.?.?

a je tudiz bezcennym odpadem civilizace. BRRRRRRR ! Je to pravda !?!? [zmaten]

Když se potápěl Titanik, šly do záchranných člunů přednostně ženy a děti, staří lidé a tak podobně podle jakéhosi podivného pořadníku. Až se bude hroutit celá civilizace - a bude to již brzy ! - doufám, že to taky tak bude ! [velký smích] Ať je aspoň nějaká sranda !

Na základě tohoto podivného žebříčku potřebnosti se dá usoudit, že plně tělesně i duševně zdravý heterosexuální mladý muž je na vůbec nejnižším společenském stupni potřebnosti. Jsou prostě zcela bezcenní.

Jako bych to již viděl - tu společnost hysterických ženských s děckama, dědkama a babkama a debilkama a k tomu s homosexuálama, kterak se poperou s osudem poté, co jen oni se zachrání. Bezcenní mladí a výkonní totiž gentlemansky zemřou pro jejich záchranu. Hm.. To bude sranda... [velký smích]

Podle jakéhosi čehosi totiž, čím je kdo blbější, neschopnější a vyšinutější od genotypu, tím více si jaksi lidská společnost usmyslela jej protéžovat a chránit. Divné..

72522

27.09.2005 17:23

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Jak, je clovek maly proti zasahu prirody, k cemu nam jsou akademicke tituly.kdyz hynem vlastni hloupost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdyz uz musim hrat vabank, budu hrat na jistotu. Vy ne?

[smích] Ta věta je krásně nesmyslná ! [smích]

Ale chápu, co jste tím chtěl říci a já tedy říkám - já ne !!

Přečtěte si, když už nechcete číst sumerské kroniky Země, tedy přečtěte si "Mahabharatu" - pardon ale - nevím jaký jste čtenář, aby to nebyla celoživotní četba .. [velký smích] Zjistíte, že cesta by tu byla, kliky jsou na všech dveřích, není třeba hnedle v rámci trochy tak řečeného pokroku hnedle zlikvidovat planetu !

Způsoby současné vědy vedou zcela programově ke zkáze této planety a tedy lidstva vcelku - včetně oněch Vašich techniků a vědců. Připomínáte mi kapitána lodi, který poklidně a bezpečně pluje se svou lodí k obřímu vodopádu a na námitky pasažerů, že se blíží k vodopádu a že zničí loď i s pasažery ten kapitán nonšalantně odvětí - podívejte milej pane, já jsem kapitán a vím co mám dělat. Tedy mi neříkejte, že plujeme k vodopá...důůů - ů - ů - ů !. S prominutím - sere mě to, že z této lodi zvané Země nejde přestoupit vedle aspoň pět světelných roků na nějakou jinou planetu. Dál od pánů racionalistů.

Vy to pane evidentně nechápete a já Vám to nezazlívám. Není to jednoduché se vymotat z toho kolotoče lží a klamů, do kterých je většina lidí lapena. Aspoň však doufám, že to každý pochopí na smrtelném loži. [velký smích] Že nesporně platí to jednoduché biblické :Prach jsi a v prach se obrátíš ! S holý,m zadkem jsi se narodil, s holým zadkem odejdeš na věčnost...

Jediný zisk, který člověk svým životem může získat, se nedá měřit, vážit či přepočítat na libovolnou měnu - Bohu žel nebo lépe spíše Bohu dík !!

72623

27.09.2005 22:03

Amerika je v úpadku

K panu TS - "Toto neni recnicka otazka."

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ptáte se, co mají dělat vědci, abych na ně nebyl nevrlý. Obávám se, že to obecně sám nevím, nemluvě již o tom, že jim těm vědcům je to stejně zcela fuk, co si o nich myslím ! Avšak tuším to [smích] sám za sebe ! Tedy žádné obecné řešení nemám, je to skutečně jakoby začarovaný kruh.

Víte, cítím, že Vám to moje myšlení nic neříká - jsem totiž pohroužen do fascinujícího světa historie, náboženských dogmat, legend, mytologie, proroctví a temných varování přes hlubiny věků. My dva se prakticky ani nemůžeme pořádně věcně pohádat - jsme totiž jako dvě beznadějně se míjející mimoběžky.

Vězte však, že tu fázi racionálního pragmatismu, spojeného se spokojeným bezstarostným konzumem jsem si na vlastní kůži prožil - kdysi. [smích] A dodnes si dobře pamatuji ten samolibě příjemný pocit sebedůvěry racionálního materialisty, kterému nic není nemožné a technicky neřešitelné.

Nevím, jak konkrétně jste na tom pane TS Vy, tipoval bych Vás, že jste zrovna v této rané fázi důvěry v ratio, techniku, vědu, vlastní síly. Víry v neomylnou evoluci a nevíry ve vyšší principy mravní, vyšší autoritu ... Já jsem však od té doby - ó jak mladické, jednoduché a radostné - dalších 30 let dále ! Dnes ke mě duch dnešní doby a duch světa mluví skrze jakýsi transformátor/deformátor, který jsem vytvořil "nasoukáním" do mozku tisíců proroctví, legend, mýtů, národních zpěvů atd atp. národů kolem celé planety od Eskymáků po Patagonce, od Japonců po Basky.

Pane, nevím, jestli alespoň trochu pochopíte/vcítíte tu hrůzu, která dnes z dnešního světa na mě sálá.. To když pro někoho nic neříkající zprávičky a údaje u mě zapadnou do kontextu jako chybějící kolečko do hodinového strojku a ejhle ! Vy se nad toutéž zprávičkou o tom, že někdo vykonstruoval myšlenkový Vesmír coby model krystalu, zaradujete, coby nad dalším vítězstvím rozumu. A já zase postoupim o krůček k jinému poznání - vzpomenu si na tisíce let staré vedaistické moudra o stavbě Vesmíru. A vzápětí mi na mysl vytane - co to říkal ten nějaký pradávný mudrc ?

Pane !! On v 5000 let starém textu najednou promluví k nám, lidem 21. století našeho letopočtu ! Protože on vzpomene, že příjde čas, kdy lidé se silou této vědomosti zmocní a způsobí zmar celého světa.

Vy se radujete, že rozum postoupil zase o krůček - já Vám ale řeknu - zase jen ztráta času a pokrok k trpkému poznání - nebude nám dáno, abychom suplovali Boha !! Koho chce Bůh zničit, toho zbaví rozumu..

72667

28.09.2005 18:36

Návštěvní den

RE: To je ono

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máte pane Stojan docela pravdu, tak nějak to na dědině skutečně vypadalo. Ale při vší bídě - třeba moje babička zemřela v 99 letech a 9 měsícich, do školy chodila za Rakouska-Uherska jen do obecni a to ještě s nevalným prospěchem. Celý život dřela "jako kůň", ale ještě v v 75 letech hodila nůši na záda, přes rameno kosu a "vyfičela" 2 kilometry do kopce na tzv. "čtvrtě", tam nakosila nůši travy a donesla domů a "pokludila kraliky". Tím zahajovala v létě ve 4°° ráno den - to jsou moje vzpomínky z dětství, když jsem u ní byl na prázdniny. Jinak - moje babička byla přesně o 60 let starší, než já.

Na snídani hořčičák slivovice - to bylo pravidlo. A pak přes den podle aktuálních potřeb a chuti další a další. V 90 letech byla vůbec poprve ve špitále a tam zjistili, že je narkomanka. Denně v ní zmizely hromady Algen, Alnagonů a jiných "patáků", ani si nepamatuju, jak se všechny jmenovaly. A to zapíjela slivovicí. O sebe se přestala starat až v 98 letech !

Já ji vezl do špitálu, když ji v 90 letech srostly střeva. I s oblečením vážila asi 35 kilo, nesl jsem jí v náručí jako pytlíček a ona mi šeptala do ucha, že "do špitálu NÉÉÉ", až jsem málem ohluchnul. Doktoři pravili, že šance na přežití je -10% !! [velký smích] Žádná tedy. No, a žila ještě 9 let a 9 měsíců. Její řeč byla ano ano, ne ne ! A když promluvila, i dlaždiči se červenali... strááášně milovala komunisty, mám to patrně geneticky po ní !! [velký smích]

72774

28.09.2005 20:23

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Je to pravda?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdybych chtěl zcela souhlasit, musel bych říci ano, přesně tak to myslím! [smích] Což ale neudělám - zabere mi to dost času, než to co píšete, uvedu či neuvedu do souladu s tím, "co mám namyšlené" já sám za sebe. V prvním přiblížení však zřejmě ano, je to tak !

Víte, já si kráčím svojí cestou, zřejmě značně klikatou a urputnou, jen tak ledasčemu hned neuvěřím, nejsem žádný extra myslitel a jsem stále hlavně sběratelem vědomostí. Může být, že kráčim špatně, třeba ale ne. Jsem klidný a věřím v "konečný úspěch" ... [smích]

72777

28.09.2005 23:00

Kdo ovládá Ameriku? III.

RE: Pane Stwora:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy toho pána znáte, že s takovou jistotou říkáte Autor je fanaticky nacista. Nechapu, jak nekdo muze povazovat clanky fanatickych nacistu za vecne spravne... ?

A to už nemluvě o naprosté nelogičnosti celého citovaného výroku. Uvedu příklad, na kterém nesmyslnost Vašeho výroku uvidíte snad názorně !!

Dementní desetiletý žák František Blbeček ve zvláštní škole vyhlásí zkoprnělé učitelce tuto větu: Albert Einstein představil svou speciální teorii relativity v roce 1905 a využil přitom řadu prací jiných fyziků. Učitelka to potom vypráví v ředitelně sboru pedagogů. Pan ředitel ji však odbude slovy: *"Žák František Blbeček je dementní desetiletý kluk. Nechápu, jak můžete paní kolegyně považovat výroky takových dementů jako je František Blbeček za věcně správné !"

Pane leho pane leho... [velký smích]

72787

29.09.2005 18:16

Kdo ovládá Ameriku? III.

RE: Kdo nam vladne? Nevim, ale at je to kdokoliv, nemenil bych....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je fakt dobré ! [chechtot] ze cim vic toho mam, tim vic "to" ma me... Nic moc zjisteni, tedy...

Lidi se vůbec budou asi časem - asi brzy - divit. Je zábavné sledovat, jak si někteří zakládají na zbytečnostech. Tedy ne, že bych byl zrovna já z tohoto pravidla nějakou extra vyjímkou [smích] Ale znám třeba lidi, co jsou v tom "až po uši" a jsou docela k politování ...

72837

01.10.2005 20:54

Německý politický pat

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Víte, pane Zorba, že to tak asi nebude ? Myslím to, jak říkáte, že se lidé navzdory silnému regionalismu stále hlásí spíše k nacionalismu - tedy k národu.

Vysvětlím Vám totiž, proč například já - žijící na severní Moravě, kterému v žilách klokotá asi tak 40% italské krve, 30% německé krve, 20% maďarské krve a zbytek bude odkudsi z Turecka - jenom české krve by se ve mě zřejmě nikdo nedořezal - tedy proč nemám rád Pražáky a Čecháčky ze středních Čech vůbec ! A tedy, proč bych hrdě pracoval na rozvoji svého regionu a raději spolupracoval s Poláky a Slováky. A proč bych každému politikovi odněkud od Prahy na potkání rozbil držku. [velký smích]

My na severu Moravy totiž máme celkem 11,5 km slušné cesty a'la dálnice a tuto cestu ten blbec Šimonovský, takto ministr dopravy současné vlády vyhlásil za dálnici . Jedná se o doslova uzlový úsek mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou, kudy jezdí milion lidí do Beskyd lyžovat, nebo na houby a jinou turistiku. [naštvaný] A jinak v okruhu 100 km již ani kousek dálnice !!

Takže mě a všechny další tady budou Pražáci "podělaní" (pardon [zahanbení] ) nutit si koupit dálniční známku, abychom si "šklhli" 5 minut po dálnici a platili jak idioti stejně, jako platí Pražáci. Přitom ovšem 90% všech dálnic mají Pražáci kolem Prahy. Čili - co je mi pane Zorba po idiotech z Prahy - ti si totiž stejně celou dobu hrají výhradně na svém písečku a na nás "venkovany" doslova "serou jak na placatý kámen" . Tak takový já jsem vlastenec - Pražákovi po papuli a pak do kulí až se vybulí a jestli se nevybulí, tak znova do kulí ... [velký smích] Za mírně přerozšafný tón příspěvku se jinak omlouvám...

73014

01.10.2005 21:17

Kdo ovládá Ameriku? III.

RE: Kolik lidi zde se obtezuje precist i jednu vetu od p. Nohejla?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane - za sebe uznávám, že je to s panem Nohejlem někdy těžké, zejména pro ty, jejichž angličtina není "na jedničku" - což můj případ Bohu žel je . Jinak ale jsou některé "nohejloviny" docela předmětné - ač ne příliš čtivé !!

73017

01.10.2005 21:40

Německý politický pat

RE: Ale

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ále ! Neberte to zase tak vážně [smích]

Pravda ale je skutečně taková. Je to začarovaný kruh. Já třebas řeším tento problém. Chci zaletět na 14 dní za dcerou do Španěl. V Česku jsou nejméně čtyři mezinárodní letiště, ale nejvíce se lítá do a z Ruzyně. To je dost pochopitelné. Ale vysvětlete mi někdo, proč letadlo z Ostravy do Prahy je dražší, než pak let do Murcia ve Španělsku ? Mi nezbývá, pokud se nemám cítit fakticky jako blbec, než sednout na autobus a trmácet se do Prahy. Protože než letadlem z Ostravy do Prahy, je pro mě zhruba časově stejně náročné jet do Prahy taxíkem a ještě ten taxík bude levnější.

Řekněte mi, co je to za pitomou politiku, v té Praze by fakt někdo zasloužil po papuli. To je pořád plná huba keců, jak pomoci regionům ! Ale ve skutečnosti Pražáci dělají vysloveně všechno možné pro "bojkot" regionů. Já reagoval na Zorbu - ale uznejte - vyrozuměl jsem, že jste z Prahy, že je to zhovadilé, ten pragocentrismus.

Uvedu ještě malinký příklad - obyčejná pitomá předpověď počasí !! Tak ta skutečně platí pouze pro okolí Prahy a přiměřeně pak pro Čechy jako takové. Jižní Morava má počasí spíše vázané na Panonskou nížinu - tedy platí předpověď pro Vídeň a severní Morava pak má počasí vázané na polské Slezsko. Toto se samozřejmě ví dobře - ale tedy si toho všimněte, jestli se předpovědi nějak věnují Moravě. Nevolám po nějakém moravském nacionalismu - je mi to ukradené. Ale předpověď dělá Český meteorologický ústav a ten je placený i z mých nemalých daní. A jestli Nova nebo Prima neřekne nic o Moravě - je to jejich soukromý problém. Ale ČT1 a ČT2 zase žije i z mých daní - tedy je jejich povinnost být objektivní i pro mě coby Moraváka. Je to prkotina, ale těchto prkotin je milion !! Na požádání budu klidně pokračovat ve stížnostech - ne ale, že by mě to bavilo ! [velký smích]

73019

01.10.2005 23:09

Německý politický pat

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Cáááákryš pane Lev ! Až zase pojedete tou "naší dálnicí" - tož dejte vědět !! [velký smích] Zašli by jsme na pár kousků !

Jinak - směrem na Dobrou je další kousek, tentokráte plnohodnotné dálnice, asi 3 kilometry [smích] Ta zatím nebude zpoplatněná - to jim bylo asi trapné.

73024

02.10.2005 20:51

Německý politický pat

RE: Češi, probudte se a Vy Zorbo taky !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No já nevím, píšete :Kdyby to bylo tak jak říkáte, tak by třeba u nás neexistovala Česká republika, ale bylo by např: Valašské království, Slezká republika a nebo třeba federace Jihočeských okresů ..

Jenže, pokud s ohledem na předpokládaný věk můžete, pak vzpomeňte, jak dlouho trvalo Slovákům, než se odhodlali nakonec k rozchodu ve federaci. A to již od roku 1968 byly v rámci federalizace Československa v České republice i ve Slovenské republice budovány republikové orgány. To se pane nepleťte tedy - nečekejte nějaké národní cítění za podmínek, kdy v podstatě není zvenčí žádné nebezpečí pro národ a zevnitř cítíte to pražské pohrdání venkovem ..

Naopak dneska, po vstupu do Evropské unie, v okamžiku skutečně se obživující spolupráce na úrovni příhraničních regionů "přes hranice", se vazba na vlastní metropoli - u nás tedy na Prahu - velmi oslabuje !! Tady na severu Moravy to je vidět nejlépe. Vazby na polské Slezsko a slovenské pohraničí jsou rozhodně přátelštější, než na Prahu - tam je ta vazba zatím vynucená tokem financí ! Jenže z Prahy sem spějí jen blbé řeči, kdežto regionální spolupráce zde na pomezí Česka, Slovenska a Polska začíná odbourávat bývalé averze. Ostatně tyto averze stejně byly vyvolány z metropolí a místní obyvatelé takto byli spíše obětmi této politiky. Mluvím o zbytečném sporu a silovém řešení otázky tzv. Těšínska.

Pane, pokud se Praha nebude chovat slušně k Severní Moravě, hrozí vážné nebezpečí ! Ovšem nebezpečí pro Prahu ! Tady totiž historicky byl stát - Těšínské knížetství, nebyl to ledajaký stát a lidé by na to slyšeli. Spádovost a starost o místní záležitosti - to vše ukazuje jasně - stačí nějaký čas a samočinně zde v tomto koutě Evropy začně "krystalizovat" zárodek nové státnosti. Lidé se domluví, když uvidí tu trapnou nevšímavost ze strany centrální vlády. Pak příjde šikovný politik a sud prachu vylítne !!

A jen tak pro zajímavost pane, mluvím k Vám z pozice slušně znalého historika - ty tendence tu jsou a uplyne 5 let a již to nepůjde zastavit ! Marně pak budou Pražáci jezdit a vysvětlovat - říkáme tomu pozdě bycha honiti !! [velký smích] Nechci použít neslušnou verzi, řeknu Vám to takto - jak se do lesa volá ... [velký smích] Vaše názory jsou naivní, nezlobte se, dívejte se do historie a uvidíte něco jiného. A pokud to, co říkáte - skutečně říkáte úpřimně, potom použiji jiný okřídlený výrok - takových jsou plné hřbitovy.. Protože jestli někdy se odvážíte zvednout nad hlavu prapor nacionalismu, bude vás hrstka naivků. Lidi chtějí spokojeně žít a ne mávat prapory a poslouchat prázdné kecy.

73069

02.10.2005 21:13

Kdo ovládá Ameriku? III.

RE: Kolik lidi zde se obtezuje precist i jednu vetu od p. Nohejla?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak nějak si nepamatuju, že by jsme se my dva nějak zhádali !? [smích] Já se jinak ani jaksi moc rád nehádám !

No, k tomu fatalismu - to jste moc nevystihnul dobře, není to totiž zrovna přesně tak. Já se totiž pane celý život živím v takové podivné a zdánlivě pro veleúspěšné rychlokapitalisty nepochopitelné profesi - jsem vystudovaný a pracuju v oboru ochrana životního prostředí.

A jelikož jsem byl agilní a pilný i za komunistů, a jelikož jsem zase nebyl na hlavu padlý, abych tou hlavou bil gerade do zdi, a jelikož jsem byl pilný a stále se učil, a jelikož mám skutečně paralelně k tomu velikánského koníčka - historii a jako odnož studium mytologie - jsem tam, kde jsem !! [velký smích]

A pane, radostně žiji, jsem docela optimistického naturelu, cestuji, jím, piji a raduji se z krásně vybarveného broučka či pěkně chlupaté můry. Nikomu neubližuji a snažím se pomáhat. Co bych ještě měl dělat, abych nebyl chápán za takového nějakého morouse, co tupě zírá do zdi a zlobí se na celý svět ?

A jestli se pak divíte, že píši co píši - já za to nemůžu pane, že to ten Nostradamus napsal. Není nás na světě miliony, co tomu Nostradamovi rozumí - je nás znalců maličko !! Mě hněte, že jste se vyjádřil takto, znamená to, že kupříkladu geniálního matematika, který by vynalezl nějaký matematický zákon, vedoucí k závěru, že za "plus nekonečnem pak následuje mínus nekonečno a tak dále až zpátky do nuly", taky by jste mu vyčítal, že je fatalista ?

Protože se vlastně točí beznadějně v kruhu ? Protože tak nějak to totiž ve skutečnosti je ! [vyplazený jazyk]

73070

04.10.2005 22:43

Ideozločinec Germar Rudolf

RE: Proroctvi leteckeho Riskeho marsala letectva Georinga v dopise Ghurchilovi

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To se musím pana Roberta zastat, respektive k němu a jeho názorům přihlásit. A přesto - já se necítím být "národním socialistou" ani omylem.

V Koránu je velmi dobře rozvedeno, kterak by se člověk neměl moc pouštět do posuzování druhých. Ostatně to Mohamed beztak opsal od Ježíše Krista Nazzaretského. Je to to oné staré známé "Nesuď, nebo budeš sám souzen !!" Ale ten Korán vzpomínám proto, že tam je to skutečně didakticky zcela jasně a přehledně vysvětleno, že "cesty Páně jsou absolutně nevyzpytatelné .."

A co se jednomu může jevit jako dobro, v očích druhého to již takovým dobrem býti nemusí, nemluvě již o tom, že by to přímo mohl považovat za zlo. Vše má svůj jistý zatím skrytý význam a připadá mi namyšlené sebe sama povýšit na roveň Soudce. Ostatně, navzdory "neuvěřitelnému překladu" pana Roberta [velký smích] [velký smích] lze vypozorovat, že právě toto jistý Herman Gering sděloval jistému W.S. Churchilovi !

Já jsem o takovém dopise nikdy nikde nečetl a nic neslyšel, tedy se připojuji k prosbě na pana Roberta, aby zde udal svůj zdroj. Na druhou stranu - Churchil po prohraných volbách, jsa přechodně opět "soukromníkem", se dopustil řady závažných prohlášení. Mimo jiné je pamětihodná jeho řeč ve Fultonu v roce 46 a zdá se, že jako by Hermanu Geringovi takto veřejně dával za pravdu !! [velký smích]

73284

10.10.2005 20:02

Úžasná lekce z lidských práv

RE: Mediální masáž neboli propaganda demokracie

Petr Gejdoš 84.?.?.?

Toto vysvětlení povahy a pohnutek američana je srozumitelné jistě každému. Jakékoliv další dovysvětlování by to jen rozmělnilo. ..atd..

Mily pane Karle, Vas prispevek to vystihnul zrejme do absolutnich detailu !! [velký smích] Souhlasim, souhlasim, souhlasim - nebo jak to pravil pateho sesty Lenin (=V.I.L.)?

Smutne je, ze ten clovek byval sveho casu mozna dokonce docela normalni. [zmaten] To dela ten mamon !! [velký smích]

73806

17.10.2005 13:14

Turecký počátek konce EU?

RE: Přijmout ale s podmínkami

Petr Gejdoš 84.?.?.?

Z toho jsem trochu "paf" - pane Googl !! Ja mam trochu jine cisla z hlavy:

HDP v dolarech/na cloveka:
Slovinsko - asi 9000 dolaru/cloveka
CR - asi 8000 dolaru/cloveka
SR - asi 6500 dolaru/cloveka
Rumunsko - asi 3500 dolaru/cloveka
Turecko - asi 5000 dolaru/cloveka

Ty Vase ciselka jsou snad jiz prepocitane podle spotrebniho kose, tedy podle skutecne parity - coz ale na druhou stranu je asi spravne.

Mimochodem - unijni prumer je neco kolem 13000 - 14000 dolaru/cloveka, cili v Cesku dosahujeme neco kolem 60% unijniho prumeru. Nejbohatsi v tomto smeru je asi Svycarsko, ktere dosahuje snad 32000 dolaru/cloveka - to ale neni v Unii.

Omlouvam se, tyto cisla jsem "googloval" z hlavy, ale nejak tak to doopravdy je, pamatuji si to z lonskeho roku, kdyz nas slavnostne prijimali do Unie, ze jsem to na nejakem serveru nasel. Ostatne vlastnim strasne tezky " papirovy Zemepis sveta" a tam jsou udaje za rok 2000 presne, bohuzel do toho nemuzu nahlednout - jsa toho casu jiz 10 dni ve Spanelsku na poznavaci dovolene !

Co tim chci rici - skutecne je Turecko chudobna zeme, ale Rumuni nebo Bulhari jsou jeste chudobnejsi. V tom ale neni ten hlavni problem. V ramci Turecka totiz jsou jeste navic tak strasne rozdily mezi provinciemi, ze to skutecne nema v ramci ani jiz dnesni rozsirene evropske 25-tky vubec obdobu. Jestli Nemecko ma dodnes problemy nejak absorbovat byvale NDR, navzdory investovanym stovkam a mozna jiz tisicum miliard euro, potom vstup Turecka bude - pokud bude - skutecnou zkazou pro EU !!

Cele to ale byla jenom predehra k tomuto tvrzeni:Z toho, jestli Turecko vstoupi nebo nevstoupi do EU si nemusime skutecne delat tezkou hlavu !! Vstupni rozhovory jsou planovane na nejmene deset let ale to jiz v mezicase probehne svetova krize, kterou ja pracovne nazyvam "KONEC KONCE SVETA" a vse bude docela jinak !!

Ostatne - pan Nostradamus se o vstupu Turecka do Unie nezminil ani slovem - muzeme byt bez starosti, na toto nebude jiz cas !! [velký smích] [velký smích]

74621

17.10.2005 13:34

Islám

RE: Nic vic nez modni propaganda...

Petr Gejdoš 84.?.?.?

Pane leho, ptate se Znamena to tedy, ze psychopaticti diktatori islamskych rezimu maji stejna prava jako demokraticke rezimy zapadniho typu, jejichz predstavitele jsou u moci z vule obcanu?

..a ja se musim zeptat taky: "podle jakych meritek - nebo dokonce i podle pravdy a skutecnosti ?? - je nektery rezim demokraticky a jiny pak diktatorsky a jeste navic s psychopatickym diktatorem na cele ?" Jestli si to predstavujete tak, ze pravdu ma pouze ten, kdo ma nejvice nejmodernejsich zbrani - tedy dnes je to USA - a tedy realnou silu nasilim prosadit jako pravdu svoji vuli, potom mate pravdu Vy - pan leho, zaslepeny (rozumej vsak zaplaceny !!) demagog a opevovatel USA a to podle hesla "koho chleba jim, toho pisen zpivam !!"

Pak se ale nedivte, ze v Iranu "cosi kutijou s obohacovanim uranu" !! Taky by chteli mit pravdu - pardon - o pravdu nejde - taky chteji mit zbrane a potom tedu i tu pravdu !! A az ji budou mit - tedy zbrane a pak i tu pravdu - potom jsem zvedav, jakou pisen budete pak zpivat ?

Podle Vaseho projevu zde si myslim, ze promptne prestoupite na islamskou viru, nastoupite do iranske armady a budete zase otravovat s jinou pravdou - tentokrat tou islamskou. Tak nejak si Vas totiz podle zde Vasich projevu a vasi zivotni drahy predstavuji ja - nemejte mi to za zle - skladam informace, ktere mam od Vas a toto mi vychazi !!

74623

18.10.2005 18:10

Islám

RE: Islam a Krestanstvi jsou si podobne !?!?

Petr Gejdoš 84.?.?.?

Nebyl to Babylonan, ale poctivy obcan Uru Kaldejskeho ! A vubec by se nic nestalo, kdyby Abraham nevyhnal svou konkubinu Haran s Ismailem - dodnes by byl klid, kdyby Sara furt neryla !! Tedy za vsechno muzou hasterive zenske a nikoliv Hospodin, Jahwe, atd atp.

74717

18.10.2005 18:41

Islám

RE: Pane Zorbo, kdybych to věděl,

Petr Gejdoš 84.?.?.?

Vsechno ukazuje na mimozemsky puvod soucasneho smeru vyvoje. Vcelku se da rici, ze vsichni proroci od staroveku to naznacuji. Ale Nostradamus to rekl "na plnou hubu" a adresoval to nam, soucasnym lidem 21. stoleti !! Rekl totiz, ze za 500 let (a to tak vychazi zhruba na konec 20. stoleti) to lidi pochopi - nepocital ale s tim, ze i dnes jsou lidi docela nechapavi.

Volna citace Nostradama z hlavy - omlouvam se, nejsem doma :

A Bohove sdeli, ze je to jejich valka, az nebe bude plne raket (raket ??? = volny vyklad neprelozitelneho, jedna se o jakesi litajici zbrane !!)... atd atd.

Tedy se da vcelku s prehledem uvazovat, ze i blize nejmenovany narod, na ktery vsichni nadavaji a ktery se v historii jiz mnohokrat mnozi pokusili vyhubit jak krysy, tedy i tento narod v tom lita !! Lita v tom stejne, jako zbytek lidstva, akorat si namlouva, ze sami sobe podlizanim pomuzou a ze z nich bude ci dokonce je vyvoleny narod !!.

Nicmene o planetu Zemi se vede valka mezi nejmene dvemi mimozemskymi entitami a my lide o tom vime kulove s prehazovackou, protoze absolutni vetsina lidi si ze zprav, ktere se k nam lidem preci jen procedily ve forme proroctvi, delame leda tak srandicky !!

A tak vam vsem, co si ty srandicky z toho delate, preji prijemne zazivani a nedelejte si i nadale zadne starosti ... skodi to zdravi - a stejne je jiz pozde [smích] [smích]

74723

18.10.2005 19:16

Islám

RE: Odpověď panu Nori Kazu II.

Petr Gejdoš 84.?.?.?

>A Západ jsme my a my musíme bojovat především za sebe.
Ano. Virus ptačí chřipky, stěhovaví mravenci, kobylky - ti všichni také bojují sami za sebe ...

Bravo pane Vodnik ! Dneska si jiz o tom muzeme povidat jakoby to byla minulost, ackoliv stale jeste zde jsouci a skomirajici. To podstatne jste vyrknul !! To, co vytvorila ta mnohymi velebena euroatlanticka civilizace - to bude jednou historie posuzovat jako zcela zavrzenihodne obdobi absolutniho kulturniho a duchovniho upadku a bude to prirovnano k rozbujele rakovine. Tedy ovsem pouze v tom pripade, ze nejaka budoucnost pred lidstvem skutecne je a tedy se bude mit vubec kdo zaobirat historii - mineno tim dneskem !

Myslim si vsak Bohu zel, ze najdou sveho uplatneni slova "Apokalypsy Janovy" - ze lide az do sveho zaniku nebudou chtit chapat, v cem se myli a budou zatvrzele setrvavat v omylech. Ten pan, co s Vami diskutuje - mam neprijemny pocit, ze je "dusledne spravnym predstavitelem" takovych lidi, co to pochopi leda snad mikrosekundu pred smrti !!

Kazdy si ulehne, jak si ustlal ...

74727

21.10.2005 14:19

Krejčíř začíná mluvit

RE: CSSD se zatim projevila presne tak...

Petr Gejdoš 84.?.?.?

Mam takovy blahy pocit, ze zacinam "zorbovatet", pane 68.68.??? !! Zejmena, kdyz si prectu neco od Vas. Totiz - vsechno to zlo vyteka jak z preplnene mocuvkove jamy z USA.

Podobne jak kterysy rimsky politik, tusim ze Cato, ktery kazdou rec v rimskem senate koncil slovy - "Ostatne si myslim, ze Kartago musi byt zniceno !!", bych svuj prispevek ukoncil podobne - "Ostatne si myslim, ze nebude mir, klid a poradek na svete, dokud tady bude zaroven i USA !!"

Vidite ale, ze jsem mirnejsi - nerikam, ze USA musi byt zniceno, coz vsak stejne nastane... [velký smích] Brzy ...

74990

21.10.2005 14:26

Krejčíř začíná mluvit

RE: CSSD se zatim projevila presne tak...

Petr Gejdoš 84.?.?.?

Mam takovy blahy pocit, ze zacinam "zorbovatet", zejmena vsak pane 68.68.??? kdyz si prectu neco od Vas, jako je treba toto. Ty nejvetsi sracky totiz do sveta vytekaji jako z preplnene mocuvkove jimky z USA - coz Vy ale neracite jaksi videt, Buh vi proc vsak.

Jeden rimsky politik, tusim se jmenoval Cato, svou kazdou rec v rimskem senate skoncil slovy - "Ostatne si myslim, ze Kartago musi byt zniceno !!". Lehce bych jej parafrazoval, ze: "Ostatne si myslim, ze na svete nemuze byt klid, mir a poradek, dokud tady bude zaroven i takovy stat, jako je USA !!".

Jak vidite, jsem mirumilovny - nevolam po zniceni USA, jenom jsem si nad tim smradem posteskl... [velký smích]

74991

22.10.2005 00:55

Irácké referendum bylo možná zmanipulované

RE: Dívala jsem se na zprávy a bylo v nich zmíněno,

Petr Gejdoš 84.?.?.?

Naproti tomu Saddam je masovy vrah kteremu se rovnez dostava verejneho soudu

Desim se toho, ze nekdo spocita, kolik ma na svedomi mrtvych Saddam a kolik nevinnych lidi umrelo v dusledku "demokratizace" Iraku na americky zpusob... Co kdyz se dojde k vysledku, ze vlastne byl ten Saddam trapne malym masovym vrahem v porovnani s vrazednosti USA v Iraku ? Koho/co bude nejaky tribunal ala "Norimbersky proces" dejme tomu za 5 let soudit ? Co bude blekotat nejaky leho, ze jen poslouchal rozkazy ? Co bude blekotat nejaky kema ?

75030

25.10.2005 23:10

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Módní idiocká propaganda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Po přečtení celé této "větvičky" se mi chtělo napsat něco o blbečcích, respektive vlastně jen o jednom, ale nenapíšu. Nemá to zřejmě žádnou cenu.

75506

25.10.2005 23:44

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Zmínění američtí vojáci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Leho, jestli to neměli zamalované v mapě, že tam je lanovka, zvoral to zase nějaký jiný americký voják, co jim dal špatnou mapu. Tady nikdo nevolá krvežíznivě po pomstě hlava nehlava. Ale, že Vy tak blbnete a obhajujete i toto, to Vám dávaá jasné vysvědčení - Vám netřeba věřit ani pozdrav "Dobrý den" !!

75513

25.10.2005 23:57

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: '..Jako národ nejsme válečníci..'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdo tenkrát totálně zklamal, byl prezident Beneš
Zřejmě je něco pravdy na tom, že i slepé kuře občas najde zrníčko ! [velký smích] Pane leho, s tímto Vaším výrokem by skoro šlo souhlasit - a s ním dosahujete již poměru cca 1 : 100 mezi pravdivými výroky a hovadinami.

Ale kdyby jste tak objasnil, jaká je Vaše představa, jak by válka v roce 1938 Československa proti Německu dopadla ? A jak by podle Vás vůbec probíhala válka posléze známá jako II. světová ? Když typický Brit nebo Francouz v té době prakticky ani netušil, že nějaké Československo existuje ? Jak by to tedy asi podle Vás, Vy chytráku, dopadlo ?

A jak dopadl Tibet, Vy chytráku ? Kdyby nebylo morální autority Dalajlamy, svět by o Tibetu již nic nevěděl - v Americe ostatně dnes neví nikdo nic. Vsaďte se, že polovina Američanů dneska ani neví, jak se jmenuje hlavní město USA !! Vy jste skutečně obdivuhodný člověk.
Fujtajxl vespolek !

75514

26.10.2005 22:26

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Zmínění američtí vojáci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane leho, Vás by měli "nějak zplacatit", aby Vás šlo kopírovat na kopírce a v milionových seriích v ozdobném rámečku rozdávat těm nebohým Iráčanům. Nebylo by pak nutno nasazovat více než stotisícovou armádu po zuby ozbrojených Američanů - válku by jste vyhrál sám. Něco tak bizárně pozoruhodného, jak se mi podle svých plků jevíte, jsem skutečně ještě nezaznamenal za svůj poměrně již docela dlouhý život. To by muselo otřást i nejzatvrzelejsím džihadistou !! [velký smích]

Ovšem, pokud to není zakázáno nějakou konvencí - podobně jako třeba biologické či chemické zbraně.

Skutečně, jsou zde sice Vám dosti podobní, ale konkurovat Vám, či v případě dalšího přechodného "vygumování" ze Zvědavce Vás dokonce nahradit - na to není vůbec ani pomyšlení. Což je patrně důvod, že tu stále jste.

Vy pane leho totiž patrně vůbec nevíte, co to slovo "demokracie" vlastně znamená. To Vám však nečiní žádný problém o ní se zarážející samozřejmostí mluvit, což lze čekat u malého dítěte - nebo pak už snad jen u duševně zcela vyšinutých lidí. Z toho důvodu s Vámi nemá žádný smysl se přít o podstatu věci, Vám lze skutečně se jen smát, nebo nadávat Vám. Jelikož však Vy zato patrně ani nemůžete, nenadávám Vám, jen se směji. Evidentně se blížíte k zápisu do nějaké knihy kuriozit !!

[velký smích]

Omlouvám se, že nepíši k věci, nýbrž jen k termínu "leho".

75663

27.10.2005 21:57

Španělský soud vydal zatykač na vojáky USA v Iráku

RE: Zmínění američtí vojáci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Leho, samozřejmě mám problém s tím co jste napsal.

-Mě totiž irituje, jak tady manipulujete s pojmy, jejichž niterný obsah je Vám přitom evidentně bytostně cizí.
-Vy nemůžete být můj třídní nepřítel, nedokážu pochopit z Vašich řečí, co vlastně vyznáváte jako svůj světonázor. Nejčastěji si představuji, že jste držen v psychiatrické léčebně. Nechápu, proč to tedy zmiňujete.

Chtěl jsem jen říci, že tady používáte s drzou samozřejmostí pojmy, kterým nerozumíte a když Vám to někdo vyčte, začnete z něj dělat bolševika. Z diskuse děláte šaškárnu a jakákoli debata s Vámi se podobá "omítání zdi suchým hrachem", potažmo "debatě se ztrouchnivělým pařezem".

Vy kupříkladu tady rozebíráte okolnosti chování se československé armády za krizí v létech třeba 1938 nebo 1968 tak nesnesitelně drzým a ignorantským způsobem, že se člověkovi chce odhlásit ze Zvědavce "kopnutím do počítače" !! Vaše totalní ingnorance k faktům je skutečně nesnesitelná - to chtěl básník říci.

A jelikož vlastně na Vás nejde rozumně reagovat, Vy se pak domníváte, že vlastně argumentujete logicky nepřekonatelně. Ano, argumentujete nepřekonatelně !! Asi jako bytelná kamenná zeď. Na Vás by patrně platil jako jediný argument šulka dynamitu s hořící zápalnou šňůrou pod zadkem !! [velký smích]

Jinak se argumentačně dosti blížíte bývalému premierovi vlády ČR panu Špidlovi. Rád bych viděl přímý přenos videokamerou, když píšete ty své nesmysly, zdali se tak i pitvoříte, jako to pan Špidla skvěle uměl. Jinak ale pan Špidla byl docela inteligentní člověk. To jen pro pořádek !

75791

29.10.2005 21:46

Dvě stovky policistů dohlížely na sedmdesát demonstrantů

RE: Hrstka odvaznych ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No kdo asi je - jedině že fašista !! [velký smích]

76102

04.11.2005 17:40

Turistou v Praze

RE: Zlodejske Ceske pujcovny aut..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To by mě tedy silně zajímalo, jak se měří ta korupce a zejména pak ta obrovská... [velký smích] Totiž podle toho, co píšete, by jste to mohl vysvětlit ! ....tu obrovskou korupci, která je v ČR na nejvyšších příčkách pomyslného, světového žebříčku ?

Někdo to hernajs nějak asi měří a pak uděla pořadí, či co ?? Vy o tom něco víte , že hnedle je taková starost o kulturu?

76897

04.11.2005 22:18

Irák po referendu

RE: Irák a jeho budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan Gejdos mne muze nazyvat Nostradamusem.

Ani jsem nečekal tak moudrá slova - tedy lépe Vás nazvat "moudrým mužem", než Nostradamusem !! Ale i Vaše "předřečníky".

Irák a "pohostinské vystoupení" US armády tam - to je skutečně začátek konce "konce světa".

76939

05.11.2005 18:22

Irák po referendu

RE: Irák a jeho budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ptáte se Gejdosi, a co vy rikate blogu Letajicich tygru? a já Vás leho musím poprosit o bližší specifikaci, co máte na mysli. Jinak by jste mě odsoudil k velmi dlouhému čtení v jazyce, který mi stále není extra vlastní.

Navíc totiž, v důsledku dosti dlouhé diskontinuity ve sledování Zvědavce, jsem trochu "mimo obraz" a z formulace "...a co vy..." tak trochu pro mě vyplývá, že se zde patrně vedla nějaka podrobná diskuse o tomto blogu, o které já nic nevím.

Já si přečetl tu stránku, která se mi otevřela po vložení:
http://flyingtigersiniraq.blogspot.com/
a musím vám říci, že se mi vzápětí pak otevřela ještě kudla v kapse při čtení těch úvah pod "hlavičkou" Epilogue.

Víte leho, já chápu, že když něco takového čtete, pak tak nakonec i uvažujete. To je Váš problém. Třeba ale povídání o Mrtvém moři mě docela pobavilo. Co tedy chcete ode mě slyšet?

Jinak ale Vám musím říci, že plánovači v Pentagonu a Bílém domě postupovali vpravdě americkým stylem !! Naplánovali počty vojáčků, letadel, lodí, tanků - to jo. Naplánovali i ty miliony tun střeliva, paliva, proviantu, Coly, prezervativů, hajzlpapíru a jiných nutností - to taky jo.

Ale zapoměli se aspoň trochu zeptat nějakého opravdového znalce místních poměrů, co to je islám, co znamená chalifát, co to jsou ti šiité a sunnité, jaká vlastně zde krajem Šineár kráčela historie. A tak z toho Vašeho blogu "Letajicich tygru" dokonce ocituji: ( [smích] )3) democracy in Iraq -- with approval of the Iraqi constitution, following the elections earlier in the year, the process continues. The government there is slowly developing into a democracy, despite death threats from Zarqawi and his ilk. Even the Sunni minority participated in the October referendum.

That's three for three by my count. No so bad.

Hmmm. Já se již nedivím ničemu. Leho, leho !! Vy jste se chlubil, že sem tam něco přečtete. Já měl představu, že čtete nějakou hodnotnou literaturu. A ejhle.

77028

05.11.2005 18:37

Irák po referendu

RE: Irák a jeho budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot]

Ale jinak jsem náchylný spíše k pláči. Nostradamus se v hrobě obrací, jistě není nikterak šťastný, jak mu to vše docela vychází ...

...ačkoliv jsem náchylný vstřícně uznat, že Nostradamus není zrovna příkladem člověka, který se vždy snažil, aby mu každý rozuměl. Naopak !! [velký smích]

77031

05.11.2005 18:51

Irák po referendu

RE: mereni KviKve laskou k Vudci...? Hell yea!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot]
A to jako leho má KvíKvé hodně velké či naopak ?? Jak by se to pro Boha jasného dalo vůbec nějak fyzicky měřit ??

77033

05.11.2005 21:37

Irák po referendu

RE: Adapo a Leho,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím pane Adapa a musím se smutně pousmát tady tomuto :Možná jsem naivní, ale také tomu věřím. Vycházím hlavně z toho faktu, že si pamatuji, jak v roce 2003 byli mnozí Iráčané nadšeni tím, že budou mít demokracii a vše bude fungovat.

A teď proč to říkám. Doporučuji vypnout v mozku všechny mozkové závity, které pracují tzv. "racionálně = v modu ANO/NE" a ponechat pouze ty "analogové = intuitivní". Aby to fungovalo, prosím o výrazné se soustředění na to, aby se v hlavě pokud možno nepohla ani jedna racionální myšlénečka. Ideální je to navzdory počasí venku, někde na pokraji lesa a vsedě a s pravidelným joginským "dýcháním".

Když se podaří na chvíli potlačit takové ty "vědomé, racionalistické" myšlenky a ve stavu dobré vyrovnanosti se bez konkrétních myšlenek soustředíš na svět jako celek, možná se ti podaří to uvidět. Totiž to, kam to vše spěje. Móóc takovouhle "meditaci" doporučuji. Pokud máš dostatečně nastudováno, mozek si s tím a ve vazbě na podvědomí poradí a dostaneš děsivý výsledek tohoto pohroužení se. Takhle nějak pracuje analogový počítač. A uvidíš, jak nejednoduché je uklidnit mozek !

Ale "za odměnu" uvidíš docela hrůzu:
Neni cesty zpět, jen kupředu - do občanské války, která obejme celý svět !! Lidstvo se "rozzuří" a prakticky se vytlučeme navzájem. Kataklyzmatické masové šílenství. Katarze. Jinak to nebude. Žádná demokracie, jednak dneska již nic takového ani neexistuje, jednak tomu dnes již málokdo vůbec rozumí a navíc je to od počátku blbost a fikce !!

77065

06.11.2005 15:44

Irák po referendu

RE: Irák a jeho budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak jako každý voják má v tornistře "maršálskou hůl", tak i každý člověk je potenciálně prorokem. Tedy coby potenciální prorok může každý, kdo jen trochu chce, prorokům docela porozumět, byť by byli již hodně staří a nesrozumitelní. Je to jen o vědomostech. Prorok prorokoval pro ty, kteří ví - ne pro hlupáky.

Pane TS, řekl bych to takhle - jsou lidé, kterým jejich znalosti umožňují ledacos chápat, jsou však i takoví, kteří zase ledacos nechápou vůbec. A zřejmě ani nikdy nepochopí. Tedy to tak je i s těmi proroky a jejich proroctvími. Ne káždý je chápe.

U Vás bych nečekal, že by jste třebas o Albertu Einsteinovi mluvil vysloveně opovržlivě, ačkoliv si vcelku nečiním vrásky při tvrzení, že s nejvyšší pravděpodobností jeho OTR důsledně nerozumíte. Já si nedělám ani starosti, že by jste rozuměl třeba Nostradamovským proroctvím. Ale hloupé poznámky zde činíte. Čím to ??

77112

06.11.2005 16:39

Rasisti

RE: Nechápu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Andrew - něco snad z toho nechápání bude i na Vaší straně, ne ? Přece když tady někdo napíše nějaký článek, potom ten článek je jeho dílo, jsou to jeho názory, je to jeho riziko !! A tedy nikoliv jde o nějaké nezávislé medium, pan Stwora není nějaká zpravodajská agentura a'la blahé pamětí TASS ! Zvědavec je "křižovatka názorů", pane, jestli nemáte názor, co tu tedy hledáte ?

Když tady smrdí fašismus, vytáhněte ze své mozkovny nějakou osvěživou myšlenku, která bude vonět ! Schválně, napište svůj názor na nadhozený problém. Řekněte své řešení, ale neplácejte nesmysly.

77128

06.11.2005 17:09

Rasisti

RE: Nechápu____Tak pochop

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Trochu jsem si tu početl:
http://andrewj.blog.cz/0511/nepokoje-ve-francii-jsou-francouzi-rasisti
a početl si i všechny Vaše názory tady zatím prezentované a kouknul se na Vaši vizáš "about me" a myslím, že je mi to jasné.

Tedy zareaguji pouze tady na toto, neboť se to jeví jako signifikantní: Nejsem ekonom, ale myslím, že současná ekonomická politika Francie a potažmo celé EU, není příliš efektivní... A neefektivní ekononmiku odnáší jako první přistěhovlaci.. aspoˇbn v současné evropě.. Podle mě je evropský "sociální" model špatný... chtělo by to trochu liberalizace..

Pane Andrew, kdyby jste se pokusil opravdu hluboce zamyslet nad tím, co jsem ocitoval z Vašeho příspěvku, možná by jste pochopil, že musíte ještě hodně nastudovat .. [smích] - než začnete nálepkovat. Ještě je před Vámi dlouhá cesta.

Ten citát jste "vymistroval" vskutku úžasně - ještě by jste to měl rozvést tak, aby bylo jasné, co tím asi přibližně myslíte. Totiž - ti přistěhovalci do Francie přišli proto, že právě je zde ekonomika efektivní, ne ? Jinak by se totiž stěhovali do Zimbabwe - tam je ta ekonomika "na huntě". A to ... chtělo by to trochu liberalizace .., to už je fakticky do blahé paměti Dikobrazu ! [velký smích] Schválně - když si to teď přečtete po sobě - rozumíte tomu, co jste napsal ?

77134

06.11.2005 17:24

Rasisti

RE: Nechápu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jenže situace není globálně dobrá, v okamžiku, kdy se zhroutí trh s ropou - to může být klidně i ještě tento rok, tak potom pane Andrew tento svět v té chvíli skončil a je tu nový svět !!

Ten nový svět se Vám nebude líbit, věřte, že vůbec ne ! A v tom novém světě, to bude děs !! Ukáže se, že kulturnost lidí je jen přetvářka. Dočasný stav jakéhos takéhos blahobytu. Až však již nebude co ztratit, budete vidět jiné "homo sapiens sapiens", než jak si to dnes malujete. [velký smích]

A kdyby jste měl možnost vidět sebe sama, budete křičet hrůzou. Protože by jste uviděl, čeho je "homo ..." schopen. Prostě "člověk člověku člověkem" ... [velký smích]

A pro znalce ( [smích] ), ta hrůza začne - pardon, zřejmě již začala - v USA, tam je dnes totiž nejslabší článek lidské společnosti na této planetě. Větší koncentraci totálních a bezbřehých egoistů s přetvářkou zažranou pod kůží a snad už i do genů na světě nenajdete, první chybějící litr ropy zapůsobí jako rozbuška v sudu se střelným prachem.

77143

06.11.2005 17:29

Rasisti

RE: Nechápu____Tak pochop

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane - smím se zeptat, co studujete ? Já sám bych se nejkratším způsobem charakterizoval jako ekolog smrncnutý historií. Takto "radostně" ve volných chvílích koumám, cože nám to vzkázal pan Nostradamus, že na tuto dobu "mele furt cosi o krvi, válkách, hladu a nemocech..." .. [velký smích]

77144

06.11.2005 17:57

Rasisti

RE: Nechápu____Tak pochop

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pak se tedy omlouvám, že jsem na Vás tak vyjel. Já už byl naježený, že "dorazil" zase nějaký superracionalista a supervědec, co šťouraje se prstem v nose pouhou levou zadní zachrání svět, protože "pan profesor jim to tak říkal a ve skriptech je to taky napsané" ! [velký smích]

Jeden takový tu je, nebudu jmenovat, stejně sám vyletí jak čertík, tomu se svého času nelíbilo, když jsem tvrdil, že vědu máme na to, aby se pokusila napravit ty pohromy, které sama předtím způsobila. Hm...

77154

06.11.2005 20:16

Rasisti

RE: Minda jede

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je presne takova odpoved, jako od pana Gejdose. Nenavidi USA, ale zije tam bohuzel jeho dcera..

Tak to pane Rudo není přece pravda ! Nikdy jsem neřekl, že nenávidím USA.

Ale je pravda, že nenávidím lháře, co hlásají jakási pravidla a "ohněm a mečem" je rozšiřují do světa, ačkoliv sami tyto pravidla porušují. Je pravda, že mi je USA líto, protože své občany uvrhly do duchovního marasmu a teď to exportují do světa. Je pravda, že nejsem nadšen, že moje dcera je zrovna v USA, protože vím, že USA jsou ve velkém nebezpečí a že budou v nejbližší době zničeny. Je pravda, že to, co dobrého z USA do světa doposud plynulo, bylo nejčastěji převáženo zlem, ačkoliv to zlo je zřejmě tak subtilního projevu, že mnozí Američané s velmi velmi omezeným duchovnem to prostě nevidí - viz zřejmě i Váš nebo lehuv přístup k tomuto problému.

Kde ale z toho plyne, že USA nenávidím ? To přeci není pravda. Je mi jen a jen líto - taková to mohla být příležitost na rozšíření "dobra", na "hubě a na papíře" jsou USA postaveny vskutku na dobrých základech. Ale víte pane Rudo, že platí, že až "podle ovoce poznáš strom". A ovoce existence USA v tomto světě přináší skutečně velké ovoce.

Kdo to chce vidět, ten to vidí sám, kdo to nechce vidět, tomu je to zbytečné vysvětlovat. Leč - neříkejte dále, že já nenávidím USA !! To totiž v konečných důsledcích nenávidí svou zemi samotní Američani, protože dělají vše pro to, aby je zbytek světa nenáviděl. Neni-liž pravda ?

77177

06.11.2005 20:57

Irák po referendu

RE: Irák a jeho budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nerozumím.

77191

07.11.2005 20:40

Irák po referendu

RE: Irák a jeho budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Prece pokud jsou proroci tak spolehlivi, davalo by to vetsi smysl, nez sve miliardy dolaru sverovat necemu tak "pofidernimu" jako racionalisticky pristup. Jenomze se tak nedeje. Cim to?

Možná jsem to napsal méně jasně, než jsem chtěl, či co ? Pane TS - tak jako newtonovská fyzika docela funguje ve fyzice na základce, ačkoliv na distance světelných roků a pro relativistické rychlosti je již skoro nanic, stejně tak Vaše digitální ano/ne vidění světa a jeho problémů Vám dobře poslouží při rozhodování, zda se budete věnovat práci a vydělávání dolárků, nebo zdali raději pujdete na pivo.

Ale v okamžiku, kdy Vás síla okolností postaví před otázku smyslu života jak Vašeho, tak obecně, v okamžiku, kdy ty nejvážnější okolnosti od Vás budou vyžadovat, aby jste se k nějakému problému postavíl tím správným způsobem a potom již nebudete mít žádný reparát, žádnou druhou příležitost - potom příjde ta chvíle, kdy i Vy poznáte, že najednou ten digi přístup racionalisty nestačí.

Zjistíte, žel Bohu však patrně pozdě, že skutečné hodnoty v životě jsou jinde a rozhodně nejsou zkoumatelné současnými vědeckými metodami. Já vám Váš postoj ale neberu - je to vaše rozhodnutí, Vy sám za to nesete důsledky. Jedno Vám ale můžu slíbit stoprocentně - v životě absolutně každého člověka dojde k okamžiku s velkým O. V té chvíli obrazně řečeno dostanete jednoduchou otázku a Vy na ni jednoduše odpovíte. Podruhé tu otázku nedostanete. Máte totiž na to celý život, připravit se na tu otázku...

Čili - vidíte, že oba jaksi mluvíme každý o něčem jiném... [velký smích]

77302

07.11.2005 21:34

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

RE: Bila populace svou vlastni blbosti speje ke sve katastrofe,at si humaniste rikaji ,co chteji.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Bez ohledu na pana Druida, jehož reakce je hnedle vedle, Vám musím pane Trodas zatleskat ! A pan TS je jeden z těch, co jsou posedlí představou všemocnosti vědy a racionalismu - nevidíce přitom, že právě ten racionalismus a věda zničila tento svět.

Správně jsem použil minulý čas a dokonavý vid. Změny, jež na planetě probíhají, jsou ireverzibilní - tedy se v konečném důsledku jedná o "skutečný konec světa". Toho světa, který známe, který vyplodil tu stvůru zvanou "homo sapiens sapiens". Tak jako vymřeli dinosauři, tak se tu spouští opona za dalším dějstvím truchlohry, zvané "Pokus o inteligentní život".

Velmi by mě zajímalo, jestli by pan TS "zvednul hozenou rukavici", když tvrdím, že živočich sebe sama zvoucí "homo sapiens sapiens" není ve skutečnosti představitelem inteligence na této planetě.

Máte absolutní pravdu - energetická krize zaklepala na dveře. Nejedná se o desetiletí, nýbrž opravdu již jen o desítky měsíců. To, co se bude notorickým vědátorům a racionalistům stále jevit jako řešitelné, to nebylo řešitelné již velmi dávno !! Zkázu patrně zahájililo lidstvo, ovlivněné Aristotelem již ve starověku.

Pan TS si děla s prominutím "prdel" z Nostradama, aniž ve své racionalistické povýšenosti si ráčil povšimnout, že tento prorok jazykem své doby všechny naše problémy pojmenoval a dokonce určil dobu, kdy se již konečně najdou lidé, kteří to odhalí. V jednom "siecles" totiž uvádí, že až za cca 500 let (datoval to ale tak, že to platí pro počátek 21. století - to prosím, aby nebylo omylu) lidé pochopí, co nám sděluje a až tehdy si jej naplno začneme vážit jako proroka. To pan TS ale patrně nepochopí nikdy. Totiž například "vůni fialek nebo zpěv hvězd" těžko vyjádřit pro pana TS několika jedničkama a nulama.

77303

07.11.2005 21:54

Rasisti

RE: Minda jede

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale co je zde špatně ? Toto není pomluva: dne 18.4. 2005 jste napsal toto: USA svou neomalenou politikou, rozvratem slusneho hospodareni, pestovanim ducha ameriky, kterehoz bych charakterizoval jako ducha "rozmazleneho fracka" ... pane Rudo, to jsem vcelku pravdivě charakterizoval Američany - ovšem pod tlakem nedostatečnosti prostoru jsem to zdá se nedostatečně podložil fakty, aby jste to uznal.

Další problem ale je, že stejně jako blázen o sobě neřekne, že je blázen, tak ani Američan neuzná, co je zač. Totiž, jako bláznovi připadá on sám sobě jako normální, tak i typický Američan bude myslet o sobě a jemu podobných, že to je normální. V tom je ten problém - jak to tomu Američanovi ksakru sdělit, že není normální ?? [velký smích] [velký smích]

77304

07.11.2005 22:08

Rasisti

RE: Nechápu____Tak pochop

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Planeta Země je prostorově a materiálně limitovaný svět. Racionalismus to jaksi zcela iracionálně hodně přes 2000 let nedokázal postřehnout. Nyní se však již uráčil ten nafoukaný racionalismus si všímnout, že jaksi stojí po bradu ve značných "sračkách".

Navrhuji modlitbičku místo otčenáška:
Nebuď ÓÓÓ velký Racionalisme poseroutka a dohrej svou roli do konce - stejně ti již nic jiného nezbývá. Nevymlouvej se, že ty nic, že ty jsi to jen vymyslel a že jiní toho zneužili. Vždyť je to zase iracionální a tedy nedůstojné tebe ÓÓÓ veliký Racionalisme ! Buď ÓÓÓ veliký Racionalisme chlap a přiznej si, co jsi si zavařil a prosím tě taky si to vyžer!! ÓÓÓ !! [velký smích]

77305

08.11.2005 18:33

Snaží se nás stát udusit, nebo se dusíme sami?

RE: Kdo za to může?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hmmm...Jinak v elektrine je budoucnost, nebot nenici kyslik pri spalovani a da se relativne ekologicky vyrabet .. - čili nepřímo říkáte, že když elektřinu, tak výhradně z atomových elektráren ??

Nechce se mi totiž věřit, že by jste chtěl celou zeměkouli "ovrtulovat" větrnými elektrárnami - a stejně by to bylo málo. Zcela určitě ani vodní energie již není nazbyt, totiž dnes v řekách voda skoro ani neteče, všude samá hydroelektrárna... A to jsou jediné možné zdroje, které by "nežraly kyslík". Pardon !! Já zapoměl na sluneční články ! Jenže - na výrobu slunečního panelu se spotřebuje při výrobě více energie, než kolik je potom schopen za svou životnost vyprodukovat - tudy tedy taky cesta nevede...

Ach jo, to jsme se dočkali časů ... Nechcete doufám tvrdit, že elektriky je v zásuvkách dost a netřeba tedy pálit fosilní paliva ??

Kdyby jste tady měli zájem, sepíšu sem článeček o současné energetické krizi světa - panu TS na zlost ! [smích] Slabší povahy by se pak mohly jít rovnou pověsit... pan TS by napsal, že absolutně vůbec nic nehrozí, protože po 50 létech úsilovného výzkumu termonukleární fuze bychom do 50 let mohli již postavit první snad funkční termonukleární elektrárnu. A mohli bychom se pak krásně pohádat, kdo má pravdu... [velký smích]

Ještě je tu alternatíva - pomodlit se...

77370

08.11.2005 18:42

Snaží se nás stát udusit, nebo se dusíme sami?

RE: Kdo za to může?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Intenzita toku geotermální energie je v celosvětovém průměru asi 100 mW/m2, samozřejmě na úpatí činné sopky je to trochu více, ale nic moc... Když uvážím, že by jste chtěl vytápět takto svůj dům, který by měl potřebu například pouze 10 kW (takový malý skromný domeček pro malou rodinu, s dokonalou izolací a ještě by jste nesměl moc větrat), potom by jste musel na 100% (nemožné!) využít teplo z plochy 10 hektarů, spíše ale 100 hektarů pro reálnější účinnost čerpání kolem 10%. Máte vůbec takovou zahrádku ? [smích]

77371

08.11.2005 21:45

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

RE: Bila populace svou vlastni blbosti speje ke sve katastrofe,at si humaniste rikaji ,co chteji.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ach jo - rýsuje se mi tu docela paralela ! Leho tady blbne na téma demokracie, stavěje se do role jediného vykládače a znalce demokracie, aniž by evidentně přitom tušil, co ten pojem doopravdy znamená. No a Vy pane TS jste v podobném lehovském stylu úsilovně docílil stádia pána Boha.

Opravdu - nechme toho !! Čas pádí jako jelen, byvše do zadnice střelen a ten to brzy rozhodne, jak to bude.

77395

08.11.2005 22:08

Snaží se nás stát udusit, nebo se dusíme sami?

RE: Kdo za to může?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Chraň mě toho Bůh, že bych zavrhoval solární energii ! Nakonec vlastně přeneseně vzato veškerá nám dosud prakticky dostupná energie je solární.

Jenže ... ale ....

Jsem si ale jistý, že lidstvo natolik zparchantělo, že nebude schopno absorbovat ten šok, až definitívně schopnost těžit fosilní energie "podkročí" poptávku po těchže energiích. A jen tak mimochodem - nezdá se vám všem, že se to jaksi zrovna již děje ?? Čili - celý světový systém se zhroutí a bude to drastický krach, doprovázený zcela neslýchanými řežemi všech proti všem. Netřeba vzpomínat proroky, ať nedráždím . Taková je totiž lidská povaha, tohle nám tu nakonec vlastně coby sebe-neuvědomělí a nechtění proroci hlásají velikáni typu leho a v poněkud jinačím balení pán TS !! Neberte to oba jmenovaní pánové příliš osobně, používám vás oba hlavně jako ilustraci, jinak je takových hodně, většina - ale pasujete mi tam náramně ... [velký smích]

Materialisti a racionalisti. Až z nich pod tlakem zdrcujících okolností spadne civilizační slupka, využijí všechny své schopnosti a síly, aby sami přežili co nejdéle jakkoliv a na úkor kohokoliv. Racionálně si to totiž zdůvodní, žádné obavy .. Fakticky to tu celou dobu, sice zastřeně a možná neuvědoměle, nicmeně čitelně hlásají !!

77397

09.11.2005 17:15

Snaží se nás stát udusit, nebo se dusíme sami?

RE: Kdo za to může?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pravíte - No trochu to přeháníte.

Ani ne ! Skutečně dělá ten geotermální tok asi jen 100 mW/m2, tedy ten můj odhad je přijatelně dobrý. Samozřejmě ale jsou lokality, kde je ten tepelný tok vyšší - jinde pak samozřejmě zase nižší. Tedy rozhodně si nelze paušálně říci, že budu vytápět barák geotermální energií! Někde by to eventuálně i šlo - na Islandě třebas - jinde zase nikoliv.

To, že zateplenou jeskyni lze lehce temperovat - to nijak nesouvisí s problémem. Stejně tak si Eskymáci docela pohodlně temperují svá "iglů" ze sněhu, že jo.

Co se ale dostupných energií týká, je to nejméně 100 let, co se kruh uzavřel, od té doby se objevil jediný nový zdroj - stěpná atomová elektrárna. A na obzoru - tak předpokládám reálně asi v roce 2100 [velký smích] - je elektrárna fuzní. Toť zatím vše.

Má nicméně pravdu racionalista, který se zde vbrzku zajisté objeví, že nejen ropou člověk může být živ ! Jsou zde skutečně značné zásoby uhlí, živičných písků a břidlic, docela dost zemního plynu, potom nedozírné zásoby "metanhydridu" na oceánském dně, zdaleka nebylo řečeno vše kolem fotovoltaických článků, atd atp....

To vše je pravda. A co do obsahu energie v zásobě by to skutečně bohatě mohlo stačit. Stejně to však zásadně nic neřeší ! Je to pouhý odklad téhož problému o nějakých 100 let dále do budoucnosti, což by sice nakonec mohlo pomoci, to by totiž již soudruzi vědci snad nějak sesmolili dohromady tu "horkou fuzi". Ale nechápu, jak můžou ti racionalisti tak iracionálně uvažovat, že o něčem pak takovém s vážným ksichtem mluví a uvažují ! [zmaten]

Planeta a její prostředí je již zhruba od roku 1900 dramaticky přetížena lidmi a důsledky jejich činnosti !! Za dalších 100 let se to zatížení zvětšilo natolik, že i tak zdánlivě nekonečný systém, jakým planeta pro nás je, se začal měnit zcela pozorovatelně pouhým pozorováním. Skutečně jen idiot si toho mohl nepovšimnout.

Uvedu ilustrační příklad - když budete roztlačovat 100 tunovou lokomotivu, aby jste ji posunul o 10 metrů, taky se Vám zpočátku bude zdát, že se nic neděje. Pak se nakonec ale přece jen rozjede, ovšem k Vaší hrůze "odmítne zastavit" o těch kýžených 10 metrů dále - pojede dál a dál. V tom nejlepším případě budete muset vynaložit na zastavení znova tu samou energii, ale v opačném směru. V tom horším případě zjistíte, že to je "trošku s kopce" a lokomotiva Vám ujede zcela nekontrolovaně dopryč.

A planeta Země - to je taková "trochu větší lokomotiva". Teď pánové TS a spol. jásají: Hurá !! My jsme kabrňáci, my jsme ji roztlačili !! Hmm... Jsem zvědavý, jak budou jásat po chvíli, až zjistí, že to jaksi nečekaně jede furt dál a dál... [velký smích]

77473

09.11.2005 20:13

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

RE: Bila populace svou vlastni blbosti speje ke sve katastrofe,at si humaniste rikaji ,co chteji.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane TS, jedním slovem úžasné !! Schválně, zda-li poznáte, odkud to opisuju ?

... Tam byl zapálen oheň. Nab s Pencroffem, kterým byla svěřena funkce kuchařů, připravili výbornou pečeni z agutiho, všichni si ji pochvalovali. Když se po jídle chystali ke spánku, vytáhl inženýr z kapes vzorky různých nerostů a řekl: "Přátelé, tady máme železnou rudu, tady pyrit, tady hrnčířskou hlínu, tady vápno a tady uhlí. To vše nám příroda dává, to vše je její příspěvek ke společné práci. My svou prací přispějeme zítra." [smích]

Skoro bych se vsadil, že je to vaše oblíbená četba ! Tajuplný ostrov od Jules Verne. Potěšil jste mě.

Ale tady s tím tedy nikoli: ... Navic pokud nejakou tou editaci genu naucime plodinove rostliny vyuzivat korenove symbioticke bakterie... Na pána Boha by si měl hrát výhradně jenom pán Bůh, jako jediný k tomu způsobilý... Ale v tom Vás asi nepřesvědčím, malé dítě si prostě asi musí šáhnout na žhavou plotnu, aby definitívně pochopilo, že kamna mohou spálit...

77510

09.11.2005 20:38

Fabrikování americké ikony: „rudá“ Rosa Parksová

RE: Nebýt této Rosy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo jo, máte pravdu pane Karle :...Tedy 50. leta se v původné podobě jistě nevrátí. Nejspíše nastane to, co předvídali ti nevěrohodní proroci.

Děkuji Vám za pochvalu chudáků proroků, nikdo je nemá rád a nikdo si jich neváží. [pláč] Zato ale - jeden z nich na "N" [velký smích] to vyprorokoval tůůůze barvitě a nic moc pěkného to tedy nebude !

Jen tak mimochodem - poslední dobou vždy, když se někdo náznakem zmíní, že v USA je demokracie, tak se zakašlu k slzám...

77513

09.11.2005 22:48

Snaží se nás stát udusit, nebo se dusíme sami?

RE: Kdo za to může?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

JT-60, japonsky reaktor, uz v roce 1998 dostal o ctvrtinu vic energie zpet nez bylo vlozeno.

Nesměju se tomu, naopak spíše smekám klobouk, protože jen stěží si naprostý laik dovede představit, "vo co gou" ! [smích] Na druhou stranu - začínají se množit příznaky, že by mohla být přeci jen nadějnější tzv. "studená fuze". Alespoň Američani poznenáhlu začínají inklinovat k poznání, že to před léty přeci jen nebyl bluf ! Těmi Američany myslím ne Američany, ale americká pracoviště, kde se nad tím taky bádá. Běžné Američany - tu 99,9% většinu - nepodezírám, že by se o něco tak odtažitého zajímali. [velký smích]

77525

11.11.2005 09:18

Snaží se nás stát udusit, nebo se dusíme sami?

RE: Kdo za to může?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

proč se domníváte, že je pan kolega TS tak pozadu?

No to ne, nedomnívám se, že je pozadu - on je naopak jaksi neodůvodněně velmi popředu - to jsem ironizoval. Ostatně stejně skoro, jako asi i Vy se zdáte být popředu. Já totiž kauzu "vysokoteplotní nukleární fuze" vcelku průběžně sleduji a navzdory "vysmátým zprávám" o nadcházející éře energie prakticky zadarmo, určeným navenek pro laiky, se domnívám, že se ještě "ta zlatá éra" fláká hodně daleko za obzorem budoucnosti.

Ostatně posuďte sám - poprvé jsem se z úspěchu tehdá sovětské vědy, že do 20 let bude postavena první termonukleární fuzní elektrárna radoval eště jako dítě školou povinné někdy v roce 1960. Potom jsem se o 20 let později radoval ještě jednou a opět to byli Sověti, kdo jásali, že do dvaceti let to bude!! No a píše se rok 2005, tedy dnes se dovídám, že the first plasma should be possible in ITER by the end of 2016, což je ovšem stále daleko od funkční spolehlivé elektrárny, tedy těch 11 let neberu jako slib těch obligatorních cca 20 let. Myslím, že v odborných kruzích se mluví spíše o horizontu 2050 !! Což je 2x 20 let a ještě něco k dobru. [velký smích]

A stejně jsou dnes ty slibovací výroky daleko opatrnější, než to bylo před 45 léty, tedy si lze udělat obrázek lehce, jak se asi věci mají.

Ostatně, když si podrobněji počtete, jak dneska si představují ten "funkční fuzní reaktor, nutně se vtírá do mysli vzpomínky, kterak asi před 100 léty prognozovali odborníci stav techniky v roce 2000 !! Bylo to docela úsměvné.

Musím vzpomenout Nostradama - ten na roky "těsně po roce 2000" předvídal výstavbu nějakého velmi důležitého energetického zařízení na území Francie. Tedy alespoň já si byl jistý, že stavbu zařízení "ITER" získá Francie a nikoliv třeba Japonsko, ačkoliv to jinak byla docela bitva, než se to rozhodlo. Ovšem pozor. Tentýž pán N prorokoval i vážnou katastrofu na tomto zařízení, že prý "to zářící nic" způsobí velké neštěstí !!

Čili, na místě je velmi velmi opatrný optimismus.

77751

11.11.2005 10:20

Mordechai Vanunu: „To, že má Izrael atomovou bombu, mu dovoluje provádět beze strachu jeho politiku apartheidu.“

K vlastní článku netřeba nic dodávat !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdo chtěl, ten tyto skutečnosti samozřejmě notoricky znal a zná - tedy k tomuto článku již nelze v podstatě co dodat. Je to jen jeden střípek z nekonečné mozaiky informací o tom, kdo vlastně doopravdy leč dočasně vládne světu. Je to rovněž odpověď třeba takovému válečnému štváči a v podstatě zločinci, jakým je kupříkladu leho.

Normálně nejsem pomstychtivý. Ovšem v takovýchto však podobných případech bezuzdného lhaní a prznění lidskosti musím kajícně přiznat, že mnou v podstatě pomstychtivost "cloumá" a volal bych po obdobě "Norimberského procesu". Vím však, že dějiny budoucnosti jsou již narýsovány. Že to bude postatně vyšší Soud, který zjedná spravedlnost.

Tedy - dnes bych těm, kteří zlosti nechají cloumat "svým majestátem", zlostí nad tou ohavností, vcelku v poklidu poradil: Nechte Soud Soudci nejvyššímu, nebuďte netrpěliví ! Kolo dějin nestojí ! [velký smích]

77759

11.11.2005 10:49

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: K případu Karinek Vesjolich

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Čistému vše čisté - pane Zvědavej...

77763

11.11.2005 11:12

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Vzpomínky na budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vítejte do klubu přátel proroků. Ale pozor !! Zde jsou "někteří" alergičtí na proroky, ovšem hlavně ti, co vůbec neví, o čem je řeč.

Mimochodem, nevím, co máte za " jakousi knížku o Sibylliných proroctvích", já koupil knihu "Velké proroctví SIBYLY královny ze Sáby". Tato jest překladem ze zachovalého údajného originálu od paní Ch. M. Le Creusot, která v Zemích Koruny české původně byla vydána snad ještě za Rakouska-Uherska. Přesně však to nevím a v knize samotné je o původu (proč asi ??) řečeno pramálo.

O závažnosti celého "dílka" mě přesvědčil mimo i jiné fakt, že zde je jasně popsána velká ekonomická krize z 30. let 20. století včetně rozboru příčin této.

To vše, co Vy jste psala, že jste nenalezla ve své knížce, to v té mé skutečně nalezti lze. [velký smích] Nedoporučuji však studovat takovou problematiku izolovaně, až totiž člověk teprve dokáže syntezovat z celé mozaiky proroků a proroctví - teprve tehdy se objeví skutečný obraz dějin budoucnosti !!

Totiž - jen vysloveně málokdy se lze spolehnout na autentičnost jednotlivých dochovaných proroctví a skládání výsledného obrazu pak jest mravenčí prací, ovšem pravda je zde uschována jako v poškozeném "hologramu". Každá jednotlivá část totiž obsahuje i celek a naopak a různá poškození obsahu, potažmo vyslovené bludy vzniklé opisováním a tendenčními zásahy, se takto eliminují.

77767

11.11.2005 11:30

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Vazeni diskutujici

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mela jsem za to ze nazory lidi jsou zde nezavisle ale tento zvedavec je opravdu proti zidovsky.Byl vzdy a jenom mi to nedoslo?

Hmm.. Když budeme diskutovat o tom jak se zachová voda, když naprší na svahy hor, potom nepochybně všichni dospějeme k jednoznačnému závěru, že voda docela zásadově permanentně teče s kopce dolů. Svědčí to o nějaké neblahé kolektivní duševní odchylce Zvědavců, že na dané téma to budou pořád omílat dokola ?

Nechť prostě a jednoduše mluví fakta a když zde kolektívně dospějeme k nějakým faktům, co je na tom špatného, že je dále pak bereme jako fakta ? A copak zde taková fakta nebývají diskutována a copak diskuse o "židovské otázce" nebývá plná dobře pozorovatelných trendů vnucovat či opírat se o jakási dogmata, která nejsme přece povinni nekriticky přijímat ? Nebo snad ano ? Jsme povinni ? Nekriticky to přijímat ?

77771

11.11.2005 12:50

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Vzpomínky na budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, to je docela vážná námitka - vybrat si z vice del a autoru to, co se cloveku zrovna hodi a teprbe z toho poskladat homogenni predstavu ..., ostatně jako se "nikdy nemá říkat nikdy", rovněž tak patrně neexistuje žádná stoprocentně spolehlivá a před omyly chráněná metoda zkoumání obecně.

Musí se to tedy vždy konfrontovat se zdravým "selským rozumem".

Ale kupříkladu věda a racionalisti to elegantně obešli tak, že navenek zavedli stále a bez vyjímek platnou obecnou klausuli o dvou článcích: 1)věda má vždy pravdu, 2)pokud nemá pravdu, platí článek 1) . [velký smích] Uvnitř potom, když už rozpory začnou být neúnosné a vlastní "mančaft" se již bouří, udělá se rychlý úklid a změna a jede se dál do další podobné "řízené revoluce".

Navenek pak se věda tváří, jako by nic. Zvědaví laici, když strkají nos někam, kde to "zapáchá", jsou nemilosrdně vyhozeni a poukáže se na jejich nevzdělanost v oboru. Věřím, že potom takový úspěšný laik, jako Erich von Daniken, ten docela pány vědátory štve. Nebo třeba kdysi Schliemann ...

Holt věda má těžký život, stále kamsi uklízet nepohodlná fakta. Krásně to lze ilustrovat na "vědecké diskusi" kolem tzv. "anti-ohonů" u komet. Jedním slovem - SRANDA !! [velký smích]

77782

11.11.2005 13:04

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Vzpomínky na budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zapoměl jsem krásný příklad, jak to ve světě vědy taky chodí - diskuse o vzniku a distribuci spraší, - diskuse o kontinentálním driftu, - diskuse o deficitu neutrin u Slunce... a šlo by dlouho pokračovat.

No ale absolutně nejzábavnější je tiše se prokousávat nekonečnými a zavilými diskusemi strunařů a membránistů, když nám pěkně za pochodu "budují pod nohama" Vesmír za pomoci jedenácti-rozměrných prostorů, kvantují vakuum do čehož sem tam vmontují neslýchanou inflaci a fázové přechody, hážou po sobě Planckovými škálami a vytváří virtuální částice - to je maso !! Teprve zde konečně člověk pochopí tu relativitu .. Člověk by se málem cítil bezpečněji v Bohnicích u pana doktora Chocholouška. Protože venku řádí výpary z černých děr. [velký smích]

77784

11.11.2005 15:46

Snaží se nás stát udusit, nebo se dusíme sami?

RE: Oblbování lidí

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Krysa, to je skutečně blbý, být takhle zahryznutý do vlastního ohonu a točit se dokola. To, že u nás je řada věci dražších, než třeba ve Francii a nebo v Německu, to když jsem zjistil, tak to mě ovšem taky ohromilo a nemůže to být tím, že máme malý trh. To určitě ne - míněno ten trh v této oblasti, o které je řeč, tedy v běžném sortimentu spotřebního zboží. Nenacházím totiž žádný ekonomický mechanismus, jak by taková podivná zpětná vazba mohla vzniknout. Pochopitelné to totiž může být třeba u léků či podobných výrobků, kde se musí udělat drahé atestace či cos podobného vždy pro ten jeden trh.

Ale proč to je třeba u piva ? Já byl u známého v Bavorsku, jeli jsme tam prosím na houby na 14 dní k němu na chalupu (Oberroth) a byli jsme nakoupit "zásoby" v obchoďáku - již nepamatuju, je to skoro 10 roků, co to byl za obchoďák. No a já zíral - oddělení piva se rozkládalo snad na 500 m2 a bylo tam skutečně kdejaké pivo a našel jsem tam i Plzeň. V té době ještě byly staré dobré marky, kurz byl docela pro Česko zlodějský, ale přesto ta Plzeň tam byla asi o 25% levnější, než doma. Nechápu, nechápu a ještě jednou nechápu !! [zmaten]

A česká "pivní hrdost" dostala smrtelnou ránu vzápětí ! Nakoupili jsme všelijaké značky po dvou flaškách, vesměs to nebylo dražší, než obdobné piva u nás doma - míněno za desítku, dvanáctku či jinak stupňové a barevné pivo. A musel jsem poctivě konstatovat, že snad ani jedno bavorské pivo nebylo horší, než naše pivo, typicky třeba ta Plzeň.

Z této "pivně-duševní pohromy" jsem se vzpamatoval až vloni v USA. Tam jsem totiž obráceně nenašel ani jedinou místní značku piva, která by se blížila aspoň vzdáleně kvalitou těm patokům, které se kdysi dávno vařily na Slovensku a o kterých se svého času ještě i premiér Zeman netaktně na státní návštěvě zmínil, že jsou ty slovenské piva dobré tak na vypláchnutí gumáků. Svým způsobem to byl skvělý premiér. [velký smích]

Čili - sice tímto povídáním zdánlivě nepadlo ani slovo o topení Pet lahvemi, ale patří to k sobě. Některé věci jsou skutečně nepochopitelné - ekonomika, to jsou jakési čáry máry. Ve Škodovce MB se na podvozku společném pro vozy VW, Seat, Audi a Škoda vyrábí dosti podobná auta - třeba uvedu Audi A3, VW Golf, Seat Toledo a Škoda Octavia. Všechny modely se docela dobře prodávají a svět si již zvykl, že to vlastně jsou silně příbuzná a zhruba stejně kvalitní (plus mínus autobus [velký smích] ) vozidla. Ale nejvyšší zisk produkuje Škoda. A nejmenší platy mají dělníci ve Škodovce. Divné. Třeba proto je u nás tak divně draho - kdosi to tu drží pod krkem.

77808

11.11.2005 16:08

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Vazeni diskutujici

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No - ale takový člověk je tu snad jedině pan Nohejl, ten by zřejmě skutečně i při diskusi o chytání vlků sednutím na studený beton našel docela smysluplnou spojitost s tím Mossadem. naopak je tu řada lidí, kteří o těchto věcech zase nemluví skoro vůbec, třebas i já ??

A já prostě nemám pocit, jak se tady již řada "náhodných okolojdoucích" zmínila, že tady na Zvědavci je jakýsi fašisticko - antisemitský smrádek !! A dobře vím, že by se mohlo jednat na návyk. A přesto si to o místním mikroklima nemyslím.

77810

11.11.2005 17:41

Multikulturalismus v praxi: násilí a teror v ulicích

RE: pád multi-kulti

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Nori Kazu, to co píšete, to je pravda - takhle to skutečně funguje ! Teď jde o to, jak to podáváte a jak se to shoduje s deklarovaným politickým a kulturním systémem, ve kterém žijete.

Prostě chci říci, že jinak to vypadá z pohledu občana USA či třebas Holandska, jinak to vypadá z pohledu občana třeba Česka, diametrálně odlišně to vypadá z pohledu občana Sudánu a pak pozor (!!) je tu pohled očima občana Číny.

Vy, jak jsem pochopil, na problém koukáte z pozice občana USA. Tedy - Váš stát je na vrcholu imperiálních sil, má všechno, co si umane. Hlavně má dost síly a sebevědomí, aby to, co mu eventuálně ještě chybí, někomu vzal s jednoduchým vysvětlením - já mám sílu si to vzít, tedy je to moje. To Holandsko si musí vypomoci váhou Evropské Unie. Čili je na tom nepatrně hůř.

Český občan se na to dívá přeci jen jinak - je to již dávno, co české armády "válcovaly" okolní Evropu, velmocenská mentalita je již pryč. Jsme realisti, víme, že za rohem číhají USA, které si vezmou cokoli komukoliv - mají zatím na to sílu a hotovo. Ale dokud nebude jó zle, tak nám USA nebudou nic krást, jsme potenciální spojenci. Ale vztah USA - Česko se ukázal v otázce lokátoru Tamara. Pán kývl prstem, kmán odevzdal svou práci a drží hubu. Co taky zbývá, že jo.

O občanech Sudánu či Burundi se nemusíme ani bavit - formálně jsou to možná lidi, podle Nori Kazu však bezcenný powl, těm může vzít kdokoliv cokoliv a kdykoliv.

A jsme u toho tak zdánlivě skromného Číňanka, pere a bigluje panstvu košile, uctivě se klaní, vaří pokorně panstvu všelijaké dobroty, skoro by se pan Nori Kazu mohl splést, že by mohl klidně na našeho skromného Číňanka zařvat a on se podělá strachy a odevzdá vše. Jenže tak to možná vypadá někde v nějaké čtvrti amerických měst. A pozor, zdání klame ! Čína byla velmocí před 2500 léty, před 1500 léty, před 500 léty a je velmocí i dnes. Pane Nori Kazu - nyní přichází na scénu staronový borec. Narostly mu svaly za posledních 50 let. Již se lidi neušklebují, že Číňani budou střílet kosmonauty do vesmíru prakem. [velký smích]

A nyní Vás budu nepřímo citovat, ano ? Představte si, do světového ringu vstupuje svalnatý sebevědomý žlutý šikmooký atlet a teď pane Nori Kazu na Vás promluví :"My chceme více země a vy Američani nám ji nechcete dát. Násilné prostředky jsou tedy za daných okolností nejlevnější. Výrazná nerovnost sil prostě v reálném světě nemůže existovat. Ani dnes, kdy si něco podobného někteří lidé nalhávají. Kruté? Možná, ale je to realita a ani v tomto ohledu není naše čínská společnost drsnější než ostatní. Jen je zrovna teď již nejsilnější.

Pane Nori Kazu - s hrušky dolů ! A teď mluvte - ještě se Vám ta Vaše pravidla líbí ? Že možná ještě stihnete zažít aplikaci Vašich pravd na Vás, ale z druhé strany ?

77813

11.11.2005 18:05

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Vzpomínky na budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to tady silně OT, ale stejně by mě zajímalo - pane TS, jistě by šlo jaksi vymyslet, čím se dvě nějaké tělesa/částice odpuzují, ale vysvětlit, čím se přitahují, to je asi nad síly selského rozumu. Víte, v bizárním světě fyziky údajně si mezi sebou ty tělesa/částice vyměňují jakési další částice a ty tedy zprostředkují jak to odpuzování, tak i to přitahování.

Hm, jenže potom by mě zajímalo, jestli ty částice, co zprostředkují tu interakci, jsou rychlejší než světlo, když třebas gravitace dokáže světlo ohnout či vychýlit ? Opravdu - fyzika je ráj pro scifisty, tam je vše patrně dovoleno, tedy do času, než bude zase vše jinak.

Mimochodem, na mém PC se zřejmě ještě kvantovka nepodepsala. [velký smích] Ó jak bylo dobře na tom Božím světě ještě v době, kdy nejrychlejší internet zaobstarávali poštovní holubi a kurýři na koních. V té době ještě nikdo nedrbal do DNA, v řekách i mořích byly ryby a všelijaká jiná žoužel. Pane - běžte si to zkontrolovat dnes, co tam plave - dámské vložky, pánské kondomy, Pet lahve, mikrotenové folie a podobný bordel. V Sargasově moři již nejsou ostrovy řas, nýbrž již "celé pevniny" o stovkách i tisících km2, tvořené výše uvedeným bordelem. Dá rozum, že ryby tam nejsou, ještě jim totiž genetici nezmutovali DNA, aby se mohly živit polyetylenovým "planktonem" ! [velký smích]

77814

11.11.2005 18:30

Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní

RE: Tak přece....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Toto je dost neuvěřitelné, co jste si pane Blahník vymyslel, klobouk dolů, Bohnice čekají. [velký smích]

77816

11.11.2005 18:47

Rasisti

RE: Nemam se za co stydet a jak vidite ,tak politici vubec neznaji ,co je stud.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Roberte, to co píšete, z toho vyvěrá zdrcující smutek. Domnívám se, že skutečně již lidstvo v současnosti vytvořilo na zemi peklo. V takovém "řádu věcí" se slušný člověk bez nějaké niterné síly a opory nemůže dlouho udržet při dobrém dusevním zdraví. Víte, to co Vy píšete, to velmi pasuje do mého náhledu na svět, který jsem si vytvořil soustavným studiem historie a ... proroctví ! Tedy, já za sebe logiku vývoje chápu a to mi pomáhá být nad věcí. Každý má svůj systém, jak sebe sama udržuje v rovnováze. Je mi ovšem líto mladé generace, ta již ten "vnitřní kompas" nemůže snad žádný mít.

My "trochu starší" máme totiž ještě docela slušné základy jak tělesného, tak duševního zdraví, coby pozůstatek toho "lepšího, dřívějšího světa". Chátrání lidské společnosti a úpadek mravů je fatální ! Ten vývoj se stále zrychluje, je to neklamná známka "konce věcí", totiž jestliže se některé procesy dají z hlediska dynamiky již sledovat přímým pozorováním, potom z hlediska historika se tedy jedná o zcela bleskový proces. Z geologického hlediska pak rychlejší proces by již byla pouze srážka Země s obřím asteroidem.

77817

11.11.2005 20:24

Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní

RE: Tak přece....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hmm ? Gejdodame, já myslím, že s tím Tvým "proroctvím" Jaksi nevím, které máte moje proroctví na mysli ? Já se zatím aktivního prorokování zdržuju, totiž.. [velký smích] Jinak na důchod možná bude v blázinci líp, než "venku" !

77820

12.11.2005 18:24

Mordechai Vanunu: „To, že má Izrael atomovou bombu, mu dovoluje provádět beze strachu jeho politiku apartheidu.“

RE: K vlastní článku netřeba nic dodávat !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ba ne - na mě zločinný pane leho není nic záhadného. Já tady nevykládám takové zločinecké žvásty, jako třeba Vy, že by jste na arabaky nahazel atomky a podobně. Vy nemůžete s takovou zločineckou náturou skončit rozhodně nijak jinak, než jako válečný zločinec před mezinárodním soudem pro válečné zločince a ne že bych Vám to přál, aby jste dostal šibenici - Vy se musíte se svým svědomím dlouho užírat - trest smrti by byl pro Vás vysvobozením.

Na necelých sedmi řádcích jsem dokázal vcelku nenásilně napsat pět slov, odvozených od slova zločin - zločinný pane leho, to něco musí znamenat ! [velký smích] Spravedlnost na Vás dopadne dříve nebo později, ale určitě.

77916

Takže jste pomstychtivej, pane krysa. Vy zapomínáte, že vše má svůj čas. Spravedlnost je jen jedna a je u Boha. Nikdo Vás nenutí, aby jste věřil na nějakého "laskavého dědečka na obláčku" - ale Vaše karma Vám to sama vše ve správný čas připomene a ukáže. Každý se sám soudí.

77917

12.11.2005 18:44

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Vzpomínky na budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No - celý život snad nikoliv ! Nebo to lze chápat jako dopis na rozloučenou ? [smích]

Nicméně Vás potěším, nejenže máte šanci to zažít na vlastní kůži, myslím realizaci toho proroctví o celosvětové katastrofě. Akorát mě udivujete - ona totiž zrovna probíhá a Vy si toho jaksi nevšímáte a tedy si neužíváte té vyjímečnosti doby, na kterou tak čekáte !!

Skutečně se sám sebe asi ukecám a napíši "zcela katastrofický článeček" - jestli mi to ovšem pan Stwora sem pustí ?!? Jsem totiž fakt udiven, že si lidi ničeho jakoby nevšímají. Každý jen hrabe prachy a jiné hmotné statky a že planeta již "dodýchává" - toho si nikdo nevšímá. [velký smích]

77920

12.11.2005 20:47

Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní

RE: Tak přece....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Blahník - pokud se cítíte uražen a dotčen, že by Vás s otevřenou náručí v Bohnicích uvítali, pak pláčete na špatném hrobě - vy jste tady již vícekrát prokázal zcela pozoruhodné (dez)informace, tedy se nedivte, že když jste takto vysvětlil, co se tam tehdy v Baghdadu stalo, že jsem již jen prostě naznačil, co si myslím. Ovšem to, že jste si dal tu hroznou práci a napsal takovou "odezvu" - to mě udivilo. Navíc, když jste tak fantasticky dobře informován, vysvětlete, jak si pak klidně napíšete - cituji:Temi idioty mysli prolhanou komunistickou novinarku Julianu Screnu, znamou lzivymi clanky v komunistickem platku Il Manifesto. Soudruzka novinarka behem jednoho tydne trikrat zmenila vypoved.

Vy na jednu stranu víte podrobnosti, jako by jste byl stále u toho, pak ale klidně napíšete jméno té novinářky nesprávně, místo Sgrena napíšete Screna a prosím nesnažte se mě přesvědčovat, že je to překlep. Leda ve Vaší hlavě - totiž tento překlep se opakuje, tedy to není překlep, že ano !

Tady jen namátkou jsem polistoval v tisku, co se tehdy psalo, nebudu toho dávat více. Nezlobte se - já nejsem ani agent Mossadu, ani Cia či cos podobného, tedy informace získávám takovou normální cestou, jako asi 99,9% lidí, akorát si to ověřuju na více místech. Z toho, co jste napsal Vy, Ván nevěřím ani Ň !!

z tisku:
-Sgrenová byla unesena 4. února. Není jasné, jak byla propuštěna. Některé italské noviny napsaly, že bylo únoscům vyplaceno rukojmí.
-Byla unesena u irácké mešity v Bagdádu iráckou skupinou, která vyzvala Řím, aby stáhla své vojáky z Iráku.
-Italský denník la Stampa prohlásil, že Američané byli informováni o propuštění reportérky Sgreni. Přitomnost amerického plukovníka na bagdádském letišti spolu s italskými důstojníky, kteří čekali na Sgrenu a její osvoboditele, ukazuje, že operace byla vedená vzájemnou spolupráci, prohlásili noviny.
-Italský denník la Stampa v neděli prohlásil, že Američané byli informováni o propuštění reportérky Sgreni.
-Americké jednotky tvrdí, že vozidlo, které vezlo Sgrenu jelo velkou rychlostí směrem ke kontrolnímu stanovišti a vojáci vystřelili varovné výstřely, avšak auto jelo dále.
-Američané tvrdí, že se k nim rychle blížilo neznámé vozidlo. Vojáci se údajně snažili varovat řidiče gesty, rozsvícenými světly a varovnými výstřely.

atd atd - jděte se zahrabat, Blahníku !! Anebo řekněte, odkud máte ty fantasmagorie, nebo prosím neobtěžujte slušné lidi !! [velký smích]

77934

12.11.2005 21:57

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Vzpomínky na budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] Ten článeček byste měl v každém případě napsat- čím víc varovných článků, tím líp. Třeba by se dal svět ještě zachránit? [smích]

Musel jsem tam po vzoru paní Magdaleny Dobromily Retigové "vrazit pár usmívajících se smajlíků" ! Protože to, co teď napíšu, zase nutně někoho povede k tomu, že mě bude kárat, že vše vidím černě. Článeček asi fakt napíšu, ale svět zachránit se již nepovede.

Tohleto totiž se ví již asi někdy od roku 1969, že svět končí. Dokonce v roce 1970 jsem na "Hlasu Ameriky" vyposlechl, že dvě americké univerzity dostaly zadán bohatě "grantovaný" úkol - vyplodit jakousi vizi, co bude se světem a co je třeba dělat pro jeho záchranu. Zadávala americká vláda prosím, tedy je evidentní, že jestliže vláda téhož USA o 30 let později nemíní ani omylem podepisovat nějaký "Kjotský protokol", pak to zřejmě nebude "blbostí té vlády", ale proto, že oni ví, že je to již zbytečné !!

Tak se tedy smiřte lidičky s tím, že americká vláda není blbá. To, že to tak vypadá, to je dáno tím, že ona už dávno ví, že svět zachránit nejde a vše se děje již za účelem nikoliv zachraňovat svět, ale zachraňovat vzácné zadnice vyvolenců - ovšem za peníze všech nás, toho zbytku plebsu na světě. A všichni by si měli uvědomit, že bez poznání tohoto se nebudou některé věci dařit pochopit, nebudou dávat smysl...

Pokud toto lidičky ale pochopíte, najednou se budete na určité události dívat jinak. A teď, co vlastně ty univerzity tehdá před 35 lety vykoumaly ? Samozřejmě, že to nebylo na plnou hubu vše řečeno. Ale něco přece - ještě do roku 1972 se daly podnikat jistá nespecifikovaná opatření, která by svět zachránila. Proto prosim to tzv. Fatimské proroctví mělo být zveřejněno v roce 1960. Tam totiž je to řečeno na plnou hubu, co nás to čeká a nemine. Ale nechci šířit paniku ! [velký smích] [velký smích]

Napíšu článeček. Svět ale již je ztracený. A nebude to optimisticky až v roce 2040. Na místě není optimismus vůbec, tedy míněno ve vztahu k této otázce, jinak samozřejmě ano. [smích]

Dost nebývale jsem tentokrát hýřil smajlíky. Hmm

77944

12.11.2005 22:49

Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní

RE: stop falsehood! - stop Leho!?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] Ale jste jim to komoušům nandal, zločinný pane leho. Tak tak, úpadek, hladomor a genocidu do nich !!* Oni by chtěli jakousi spravedlnost, to tak - demokracii do nich, ať se v ní smaží jak v pekle. Oni pořád nechtějí pochopit, kdo tady vládne, k tomu pak, že když někdo vládne, tak má i pravdu, vždycky, i kdyby náhodou neměl... [chechtot]

77951

13.11.2005 15:33

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Vzpomínky na budoucnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já bych to přece jen trošičku zmírnil a obarvil veselejšími barvičkami - myslím tu chmurnou vizi vývoje světa vezdejšího. [smích]

Totiž - ono to takhle nejspíše bylo naplánováno. Každý se občas zamyslí, cože to tady vlastně dělá na tom světě a jaký to má smysl. No a ono to má samozřejmě nějaký smysl. Jakkoliv pochmurné a demotivující vize budoucnosti by neměly nikoho deprimovat "do placata" - to by bylo selhání toho kterého jedince. Každý by měl tu svoji "kuličku" tlačit a snažit se přitom přemýšlet. Tak se může zachránit aspoň sám sebe či si nějak pomoci.

Ostatně na to každý dříve nebo později příjde, že jen na něm záleží. To není žáden egoismus. Ale na světě je každý za sebe a měřítko hodnot, podle kterých bude jeho úspěšnost hodnocena není rozhodně založena na dolarech či eurech, potažmo juanech. Rovněž s pojmem čas je to vše asi docela jinak, než si to lidi obvykle představují. V tom pak je patrně klíč - lidi si obvykle myslí, že musí všechno "zhamtat" za těch pár desítek roků, co si každý myslí, že bude ještě naživu. Vůbec si neuvědomuje, že "ten podvodník čas" to na něj hraje takhle. Ale času je dost !! Že to lidi nevidí, to je jiná.

Zdá se, že se již definitívně dokončuje jeden z nekonečné řady cyklů, spirál času. Pracovně můžeme říkat "konec světa" a pro Boha pusté materialisty tomu tak i vlastně je - je to pro ně konec světa. Tohoto světa ! Bude jiný, netřeba se plašit. Ti, kteří do něj proklouznou, budou to brát posléze stejně, jako my s maturitním vysvědčením 40 let starým. Taky na maturitu vzpomínáme spíše s úsměvem a jsme pobaveni tou nervozitou čerstvých "předmaturantů". [smích]

Asi se pustím do sepisování...

78008

13.11.2005 15:38

Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní

RE: stop falsehood! - stop Leho!?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne nééé ! - zločinný pane leho, samozřejmě, komouši chtěli spravedlnost pro sebe ! (to je logicky vzato pěkná kravina [velký smích] ) Dyť jsem to psal správně ...nějakou spravedlnost... - kdežto skutečná spravedlnost je jen jedna a bez přívlastků.

78010

13.11.2005 15:42

Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní

RE: vsichni emigranti maji povahu zk.rv.nou?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím ! [smích]

Pane Peter Veliky, proč se neustále vyžíváte v komolení jmen?

Já myslím, že na to je diagnoza.. asi nelichotivá ! [velký smích]

78011

14.11.2005 18:39

Fabrikování americké ikony: „rudá“ Rosa Parksová

RE: Nebýt této Rosy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ejhle ! Tady je řeč o občanské válce v USA ?? [překvapení]

Nějaký Nostradamus před 500 léty říkal, že to bude hrůza hrůzoucí a Amerika (to ještě nikdo ani nevěděl, že se to jednou bude Amerika jmenovat - on užil název Hesperid) bude kompletně zničena a přestane hrát roli v mezinárodních vztazích.

Nechci být vlezlý - trošku se v těch prorocích a jejich nejasném díle vyznám - ale začíná mi přihořívat !! [velký smích] Já totiž vydedukoval, že by to už už mělo vypuknout - snad ještě letos ... Ale ruku do ohně nedám, že to musí být fakticky ještě letos, tomu datování totiž vyhoví celé první desetiletí 21. století. Nicméně i tak je to za humny - jestli za rok nebo za dva je skoro to samé.

78194

14.11.2005 18:59

Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní

RE: Lidska blbost a hrabivost je horsi nez atomova -nuklearni katastrofa.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane leho, s tím DU nemáte vůbec pravdu. A to, že jakože nikdo nic nenaměřil Geiger-M. měřákem - to je logické - dosah alfa záření je v řádu 1 milimetr ! To je tedy asi tak, jako by jste měřil "mravencům vousy na bradě" zedníckým metrem, ovšem za jízdy tryskem na koni. Taky by jste nenaměřil nic, ba ani mravence by jste takto nenašel. Nezlobte se .... ech, vydýchal jsem to, nebudu Vám nadávat... [velký smích] Vy to poznáte sám brzy, jak se mýlíte - a nebude Vám do zpěvu !! Váš problém.

78205

14.11.2005 21:18

Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní

RE: Lidska blbost a hrabivost je horsi nez atomova -nuklearni katastrofa.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nevím, co chcete tímto říci. Vy to patrně vůbec nechápete, o co jde, to je pak těžké s Váma o tom diskutovat. Bohu žel, podobně přemýšlí i mnozí lidé, kteří by snad i mohli vědět dost. Málokomu totiž dochází, jakou časovanou bombu, zlověstně tikající dnes již po celé planetě, jste Vy pane leho a Vaši spoluzločinci použitím zbraní s obsahem DU světu položili pod nohy.

Mám za sebou značné diskuse na toto tema a dobře vím argumenty těch, kteří to zlehčují - tedy se pane leho neunavujte tím, že mi to zrovna Vy budete vysvětlovat ! Ještě to by mi tak scházelo ... [velký smích]

Je mi smutno z toho a jedná se v podstatě o jednu z největších světových lží v historii moderního lidstva. Tady bych zcela vážně a vášnivě obvinil vědu a vědce, že se jak děvky prodejné nejhrubšího zrna k této skandální lži propůjčili.

Mimochodem - Nostradamus i toto předpověděl a naznačil i nezbytný prvek léčby následků. Pane leho - mě nemůžete přkvapit asi již ničím - jste k pláči.

78226

14.11.2005 21:28

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Konec civilizace aneb co tím chci naznačit.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zapomínáte na možnost s velmi velmi vysokou pravděpodobností, která z té možnosti dělá prakticky jistotu - ingerenci zvenčí ! Cizí entita, která těch Vašich 40 000 hašteřivců hladce ovládá pro své vlastní cíle. Pro zvýšení představivosti doporučuji již zde několikrát dříve diskutovanou DUNU.

Nevím proč si lidi dělají srandu z Bible, Koranu, Bhagavatgity atd. ve smyslu, že apriori zamítají mimozemskou inteligenci, ingerující na Zemi.

78229

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,40 Kč
Euro
24,28 Kč
Libra
29,16 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,46 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
18,73 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,83 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 379,68 Kč
1 unce stříbra
515,89 Kč
Bitcoin
896 762,79 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 71 926 134