Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petr Gejdoš

Nalezeno 2210 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

17.07.2005 11:15

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Interview Kissinger

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Doufám, že nám to anděl nebeský pan LEHO and company vysvětlí ! [chechtot]

“Oil is much too important a commodity to be left in the hands of the Arabs.” -- Henry Kissinger

62065

17.07.2005 14:54

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Symptom, nebo pricina?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Patří Vám dík všem, co s LEHO a spol. vedete trpělivou, věcnou a pro slušného člověka přesvědčující diskusi. I já se zkouším sem tam zapojit. Po většinu času však jen přihlížím ... Vaší zkáze !! Totiž skutečně jsem ještě neviděl, že by se někomu navzdory sebevětšímu úsilí podařilo omítnout strop suchým hrachem. A stejně tak se Vám vede v diskusi s těmito pány.

Mám pro to dosti fantasmagorické vysvětlení. Pan LEHO a spol. - to nejspíše ani nejsou lidi !! Patrně se jedná o částečně inteligencí vybavený superpočítač "Amerického ministerstva propagandy", který je nasazován na takové diskusní fora, aby tam smysluplnou diskusi rozvrátil. Tento počítač je tak výkonný a je napojen na tak dokonalé zdroje informací a jeho software je tak "prefíkané", že v zásadě pouze dokonale znalý člověk je schopen s ním hrát rovnocennou hru.

Hlavním příznakem toho, že LEHO a jeho "squadra azzura" jsou ve skutečnosti výsledkem umělé počítačové inteligence je to, jak zcela nelidsky a bezcitně argumentují, jak se zcela bez uzardění uchylují k monstrozním lžím a hlavně, že jejich postupy se fakticky neustále opakují.

62077

17.07.2005 16:43

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Symptom, nebo pricina?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane LEHO, co není, může brzy být - totiž to, že budu z Vás duševně chorý - ostatně by mě zajímalo, kdo tady z těch asi 6 a 3/4 miliardy lidí na planetě Zemi jestě není cvok ?? Ale u mě je to jen a pouze díky Vám a Vašim stejně duševně založeným spřízněncům a to z těch plků, co tady monotonně rozséváte.

Mi píšete, že asi jsem duševně chorý, protože na základě analýzy Vášeho písemného projevu zde navrhuji a předeslal jsem, že fantasmagorickou možnost, že neexistujete jako člověk, nýbrž jako softwarwe na hyperpočítači. No ale, hnedle tímto příspěvkem jste to fakticky potvrdil, čili pravděpodobnost, že skutečně neexistujete, značně stoupla.

Vy totiž a klidně budu jmenovat třeba Dušana, Kemu a spol, Vy jedete monotonně neustále stejné bláboly a nesmysly - na věcnou argumentaci nereagujete a nebo pouze urážkami. Pokud jste lidi, zamyslete se nad sebou. Pěkně prosím a smutně koukám !! [pláč]

No a k tomu, že zpochybňujete důležitost toho kterého media a tedy možnost nasazení nějakého "superpočítače" zrovna na Zvědavce - zase jste pane vedle. Tohleto již skutečně funguje, akorát jsem netušil, že ta paranoia již došla tak daleko.

62083

17.07.2005 17:44

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Interview Kissinger

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Trochu jsem si rýpnul do LEHO and company, jelikož jsem vymyslel domněnku, že se nejedná v jejich případě o lidi, nýbrž o projev vysoce vymakaného software na nějakém hyperpočítači, který Americké ministerstvo propagandy nasadilo na rozbourání nepohodlných diskusních for po celém světě.

No já se již nedivím ničemu, to zaprvé, zadruhé jsem - ačkoliv jinak optimista - v napjatém očekávání velmi dramatického vývoje v nejbližší době. V každém případě - důkaz mého optimismu životního je to, že se docela těším na dobu, až budu v důchodu, ačkoliv přitom vím, že pohroma příjde dříve.... [smích]

62090

17.07.2005 18:02

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Symptom, nebo pricina?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Věcné argumenty, používané na Zvědavci proti panu LEHO :

permanentne naložený v lihu
ustřikujete brcál, sežrante leho
beznadejnej lhář, sežrante
zelení mozci, idioti k pohledání
Vy žblabuňko


Když je to takto vytrženo z kontextu, tak bych Vám dal i za pravdu. Jenže, to jste si pane LEHO způsobil sám, u Vás je to totiž zcela normální, že vytrhujete z kontextu, důležité informace ignorujete nebo překrucujete, na otázky neodpovídáte, nadáváte do komunistů a bolševiků, jakýkoliv nesouhlas je pro Vás projevem antiamerikanismu.

Ale co je hlavní, skutečně jevíte neochvějou pevnost v názorech, kteréžto názory však skutečně jeví známky původu ve vojenských propagandistických příručkách - nezlobte se, je to až směšné kolikrát. [mrknutí jedním okem]

62093

17.07.2005 18:16

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Interview Kissinger

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne ne ne, Chocholouška nepotřebuju. Já se skutečně těším do důchodu, ale to hlavně proto, že až ten čas eventuálně nastane, bude v důchodu i manželka. No a ona pracuje normálně, coby zaměstnanec. Kdežto já si "velím sám", coby podnikatel - pro mě ten důchod čistě teoreticky může vypuknout hned zítra. Ostatně už to i tak mám "za pár".

Víte ? Proto jsem optimista, ačkoliv obecně ani moc důvodů jinak není. Pro lidi, pro které platí na 100% české úsloví : "Mládí v perdeli a do důchodu daleko !" to musí být hrozné, tato doba. Internet je "svinja" - člověk se dozví hrozné věci, dneska to již ty ministerstva pravdy nemají tak jednoduché.

Ale vždy se najdou takoví, co věří a věří a věří. A nepochybují... [smích]

62095

17.07.2005 20:48

Saturnin

RE: Úpadek řemesel = úpadek civilizace !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan Stojanyč, nič som vypil, škoda..

Však už to klasici před 2000 lety pravili, že jsou to ti lidi nějací divní - oči mají a nevidí, uši mají a neslyší...

No, já bych jen skromně dodal, do školy chodili a kulové ví...>

62101

18.07.2005 13:01

Saturnin

RE: Úpadek řemesel = úpadek civilizace !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já vím, že jsem "si jakoby zamanul" být tajemný jako nějaké orákulum, nicméně bych to lehce dokázal vysvětlit, co tím vším myslím. Byla to ale taková spíše vzpomínka a reakce na Saturnina a úvahy pana doktora Vlacha o řemesle, než přednáška o ekonomice. Omlouvám se, čekal jsem, že se aspoň někomu trefím do noty, bohužel .. moc ne.

Jinak ale pane Oji - kdyby jste to náhodou myslel vážně, neměl by jste pravdu ani omylem. To, co jste napsal, to je řeč ne o hodnotách, ale o úpadku hodnot. Nedivím se, když tomu všemu nerozumí rodilý Američan, trochu se divím, když tomu mnohdy nerozumí Čech, ať už v USA bydlí jakkoli dlouho.

Konzumní společnost je právě a pouze jen o úpadku hodnot. A k tomu úpadku patří ta Vaše úvaha o tvorbě hodnoty trhem. Tedy máte pravdu ale, když jste to uzavřel : Ale v takovém zkurveném světě žijeme. [smích]

62174

18.07.2005 14:29

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Interview Kissinger

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zařekl jsem se, že už to tady nebudu "ventilovat", ale na druhou stranu, tohle, co jste pane Zap napsal :Jen sledujme a ocekavejme nebyvale veci....muze to jit jednim smerem ale i tim druhym. Nespokojenost ze spodu trvale narusta. - to je neodolatelná nahrávka na smeč ! [smích]

Nostradamus - zas ten Nostradamus ! - se a'priori zaobíral Evropou a zde navíc povětšinou vlastní Francií. Nicméně Americe věnoval taky dost postřehů. Vzpomenu však hlavně ty jeho postřehy, týkající se s největší možnou pravděpodobností současné doby a nejbližší budoucnosti.

Nostradamus asi moc nefandil Americe a přeneseně USA - když uvážím, co asi viděl - ani se není moc co divit. A tak dalo by se říci, že si vytknul za cíl dost až škodolibě "proprat" hlavně konec Ameriky. To, co dále uvádím, nemusí být pravda, abych byl maximálně úpřimný. Sám se za znalce Nostradama docela považuji a tedy musím sebekriticky uznat, že skutečně je výklad Noastradamovych proroctví česky řečeno "vošajstlich" alias "vohubu".

Nostradamus o USA, maximálně zjednodušeno:

USA bude nejmocnější země, jejíž ekonomika je však založena na klamu. Bude velmi zadlužena - (citát) "Simulacra zlata a stříbra (= napodobenina, přeneseně asi cenné papíry)) klesnou na ceně, po krádeží jejich ceny budou vrženy do moře, až se zjistí, že všechno je zničeno dluhy, všechny cenné papíry budou anulovány." (konec citátu) Obyvatelé se vzbouří a budou bojovat proti podvodné vládě. Zároveň bude USA napadena zvenčí, budou (citace)"..hořet duté hory..", budou nuceni pít otrávenou vodu, nebe nad Amerikou bude hořet, utrpí velké škody.

To je v kostce asi tak vše přímo k USA - snad ještě jedno dosti nejasné proroctví - mluví o podivných bojích v ulicích a patrně o velmi oblíbené zábavě lidu Ameriky v té pohnuté době - jaksi se to nejvíce podobá aplikaci tzv. "Soudce Lynch" !!

No a pak se zcela nepřímo zmiňuje o USA tak, že se věnuje velké a zhoubné válce v Evropě proti Arabům (mimochodem Evropa vyhraje, ale značně ztuha !) a lituje toho, že již USA neznamená žádnou politickou ani vojenskou sílu - tedy že její síla ve světě bude chybět (rozumějmež že Evropě).

Nu, nevypadá to dobře a ruku na srdce, nevypadá to ani nějak nepravdivě ! Je však nutno poznamenat jednu velmi důležitou věc - Evropa a Amerika je stále svázaná jakousi "pupeční šňůrou". To vystihl i Nostradamus, Americe cosi zazlívá, avšak nevyzývá k boji proti Americe. Spíše je z něj cítit smutek. Já z toho vyvozuji názor, že to špatné, co Amerika světu přináší, to vejde ve známost, ale přesto bude Evropa a Amerika (míněno hlavně USA) stále ve vztahu jakoby bratraneckém, ne-li přími bratrském v dobrém slova smyslu. Což je velmi logické.

Cítím ve všech kostech ty posměšky některých místních myslitelů - nechť ! Bude to již brzy, silou událostí budu mít pravdu
Nostradamus a já ! [smích]

62185

18.07.2005 14:51

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Oil is much too important a commodity to be left in the hands of the Arabs

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A cááákryš, pane P.V. - s tímto názorem Vás asi není radno mít za souseda ! A když už, tak si člověk musí dávat hodně pozor na své věci, neni-liž pravda ?

62187

18.07.2005 15:40

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Interview Kissinger

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já si nemyslím, že hrozí, jak říkáte :divat se do minulosti a naslouchat vestcum, vzdy hrozi, ze nektera data spatne pochopime, ztracime cas pro pripravu k boji a muze se nam stat, ze nase srdce ovladne strach.

Považuji za důležité tato proroctví sledovat, neboť právě ona (proroctví) udávají všeobecné trendy vývoje a naznačují nebezpečí, která při tom vývoji nastávají. Myslím, že není až tak důležitá přesná datace. Netuším, jaký máte názor na proroctví - je zde totiž vážný problém, dosti podobný paradoxu při cestách časem. Pochopení, že svět je a zároveň není determinován, to je dosti složité a tedy nesnadné.

Pan Zorba tady kousek vedle víceméně označil USA za současnou největší hrozbu světu a vlastně je staví na roveň Hitlerovu Německu. To ale není zrovna nejšťastnější - dokonce ani Nostradamus nejde takhle daleko, tedy nepovažuji to za pravděpodobné. Ale pozor - náběh na to je !

Od toho je podle mě nutné znát dobře historii a k té historii patří i proroctví, dokonce ještě jsou nad ní !

Uvedu příklad - posledních několik roků (cca 10 let !) ve světě vědy a výzkumu v oblasti termojaderné energetiky probíhala doslova rozhořčená diskuse, kde bude probíhat výstavba tzv ITER = prvního poloprovozního termofuzního reaktoru. Nakonec letos padlo rozhodnutí - bude stavěn ve Francii.

A považte - Nostradamus to před 500 roky zřetelně zmínil a určil Francii. Ovšem jestli se Francie bude z toho nakonec radovat, to je ve hvězdách - Nostradamus mluví o vážných chybách a velkém neštěstí v souvislosti s tímto zařízením. A víte jak nazval radioaktivní záření ? Považte že záření energie, které vydává nic. Jednak je z toho vidět, že vždy se najdou mudrcové (je jich tu dost), kteří se budou trhat smíchy nad tím, co tu uvádím - smích je ale přejde !

A zároveň je vidět jedno - pochopit a interpretovat myšlenky člověka, který je již celé věky po smrti, který uvažoval v myšlenkách své doby, ale pro nás svými slovy popisoval budoucnost, to je skutečně hlavolam. Ale určitě to není zbytečné.

A teď vaše otázky - již jen velmi lakonicky:

ad1) Velmi brzy, možná již letos.
ad2) Tohle nebude taková bleskovka, ale taky brzy, fakticky proces probíhá. Oilpeak rok 2005 !
ad3) Ano ! Fakticky se již děje. Důkazy nechtějte, to bych nepřežil, totiž.
ad4) Celá planeta bude zasažena významně. Zde viz proroctví E. Cayce a viz spekulace nad obsahem tzv. Fatimského proroctví, část III. .

Vodítkem budiž vyjádření zesnulého Jana Pavla II. v roce 1981 ve Fuldě, BRD. Nejméně Vatikán a vláda USA ví celou pravdu, v zásadě ale tu pravdu má každý pod nosem.

62195

18.07.2005 17:45

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: S tím nelze souhlasit - to by jsme vypustili džina z flašky!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Dušane, vy vždy vzbudíte mou zvědavost, copak jste vlastně zač. Vždy napíšete něco o ničem, kohosi označíte za nepřítele lidstva, ale v zásadě kromě hádavosti nic. S Vámi bych rozhodně nechtěl ztroskotat na pustém ostrově. Vy totiž by jste asi za mnou pořád chodil a kritizoval, že jsem to a to udělal blbě - sám by jste ale asi nebyl schopen ničeho. Je něco, o čem by jste mohl cosi říci z vlastní hlavy coby důkaz jakéhosi obsahu ?

Omlouvám se, že tento můj příspěvek je taky docela bezobsažný, ale na tohleto nejde nereagovat.

62210

18.07.2005 18:03

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Symptom, nebo pricina?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Dušane, dokonce i pan LEHO sem tam napíše něco konstruktívně. Ovšem Vy jste ale naprostý unikát s mozkovnou ultimativně prázdnou. Po tom Vašem příspěvku, kde jste ze mě zase udělal jakéhosi nepřítele lidstva a iráckých dětí, jsem se cíleně porozhlédnul po Vašich příspěvcích. Skutečně poučné a odstrašující. Tedy Vám musím zcela vážně sdělit, že je mi Vás líto.

Omlouvám se pane Bartošek, že se Vám tu míchám s rovněž bezobsažným příspěvkem, ale tento pán mi hnul žlučí, musel jsem.

62213

18.07.2005 18:07

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Argumenty soudružky Dany

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jestli by jsme si všichni neměli vzít nějakou zdravotní dovolenou. Četnost absolutně bezobsažných a píše nasíracich příspěvků začíná přesahovat únosnou mez.

62214

18.07.2005 20:52

Saturnin

RE: Úpadek řemesel = úpadek civilizace !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pozor !! Neplest si pojmy s dojmy, já mluvil o přirozené inteligenci. Ty elektronické zázraky by možná dnes již mohli vyrábět i paviáni, mačkat knoflíky by asi zvládli i za plat deseti banánů na šichtu ! Tedy hrozí přesun fabriky někam na Papuu - Novou Guineu, kde se budou vyrábět stejně kvalitní telefony nebo přehrávače, ovšem s poněkud znatelně menšími mzdovými náklady. Aby Vám ještě časem úsměvy nezamrzly. První náznak pořádné krize položí takovou virtuální ekonomiku na lopatky rychle a neslavně.

62230

18.07.2005 22:53

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: S tím nelze souhlasit - to by jsme vypustili džina z flašky!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Dušane, tak trochu mi křivdíte, věřím, že omylem. Fakticky od dětství mám jakési vlohy a příchylnost k historii - nikoliv k dějepisu !! Nevím, kde se to ve mě vzalo, ale je to tak. Samozřejmě by bylo namyšleností a důkazem mé vlastní omezenosti, kdybych teď tvrdil, že mě těžko někdo může skutečně v těchto otázkách poučit. To by bylo ode mě hloupé, nicméně zkušenost mě vede k představě, že se ani nemusím cítit v tomto oboru méně cenný.

Předesílám to proto, že při dosti nevalné úrovni značné části příspěvků zde, které se týkají otázek, jejichž řešení se bez podrobné znalosti historie neobejdou, mám nutkání naznačovat svůj vlastní pohled, coby s nejvyšší pravděpodobností přesnější a pravdě podobnější !

Historická zkušenost nás přece všechny může poučit, že doposud zde na Zemi za období historicky doložená, ještě nikdy nebylo žádné Imperium, které by nepostupovalo podle jasného imperiálního scenáře cesty ke světovládě. A ani se nikdy nestalo, že by některé nebo alespoň jediné z těch známých Imperií tuto svou cestu nezastřelo nějakým vyšším a tedy jakože ušlechtilým principem, který by k takovému postupu dával nějaké právo.

Tedy se ptám, proč se nás zde snažíte přesvědčit o něčem, co nemůže prostě pravdou být ? Defacto z nás děláte hlupáky a když si na ty hlupáky odmítáme hrát, děláte z nás bolševiky, anti-ami, anti-demokraty a já nevím co ještě.

Pane, věřte mi, že je zcela regulárně možné, že jsem antiamericky naladěn a přesto jsem mnohem více demokrat, než absolutní většina Američanů s takovými názory, jako tady propagujete Vy nebo mistr Leho. Pane, já bydlím ve střední Evropě a přesto se osudově cítím velmi těsně spjat s tím, co ve světě představují USA a principy demokracie.

Co ale možná nechápete Vy nebo třeba pan Leho je to, že právě tím, co dnes USA ve světě provádí, se cítím být bytostně ohrožován. Že cítím, že to je dnes americká vláda, kdo znásilňuje a pošlapává demokratické principy a fakticky plive na svou slavnou minulost. A američtí občané tomu mlčky přihlížejí, ne-li že tomu aktivně napomáhají. Na co proboha ještě Američané čekají - až zahřmí ? To opravdu musí dojít k té nejhroznější krizi ? Proboha, vzbuďte se už tam !

I Němci si v roce 1939 mysleli, že něco takového se přece v Evropě a uprostřed jednoho z nejkulturnějších národů světa nemůže stát - a ejhle !! Stalo se !! Do dneska tomu ještě málokdo rozumí, kam 90 milionů Němců v té době dalo rozum !!

62237

18.07.2005 23:03

Výplach mozků v režii CNN

RE: Ukažte urezavani hlav unesenych rukojmich - teroristy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vypadá to jako dobrá zpráva, co jste napsala : ..500 předních britských muslimských duchovních vydalo fatwu nad sebevražednými atentátníky.. , ale nechvalme dne před večerem.

Jsme ve válce, ve válce, kdy jde o vše, v takové válce si všechny účastněné strany samy sobě zdůvodnily, že každá zbraň je přípustná !!

A tak nečekejme, že bude lhát jen jedna strana, to by bylo naivní. [cool]

62238

19.07.2005 18:05

Saturnin

RE: Úpadek řemesel = úpadek civilizace !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já vím, že americké filmy neznamenají nutně pohled na normální Ameriku, jaká je skutečně - na druhou stranu - daleko to od toho zase nebude.

Když se člověk nad americkými filmy zamyslí, jak ti "klaďasi", hodní američtí boys, všechny krize hladce zvládají - jak opravují elektronické bloky z počítače pájkou, kterou já bych snad letoval ryny na střeše, nebo spraví blíže neurčené zařízení na orbitální stanici nakopnutím, musím se na jedné straně smát, ovšem na druhé straně mě oblívá hanba - potenciální inteligentní divák ze země třetího světa se nespíše nestačí divit a Bohu žel - v jeho optice Američan nebo Evropan splývají v jeden obraz idiota.

Režiseři těchto filmů jsou patrně technicky poněkud mimo, ale nějaké poradce snad mají, Bože chraň svět, když tu máme takové odborníky, co se sami pasují na zachránce světa !!

62308

19.07.2005 18:40

Londýn deset dnů po útoku - prach se usazuje

RE: Vezmeme jako protivahu vseho toho konfliktu i tuto zpravu a ponechme stranou treti osobu.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

tato nevyhlasena valka se dostava do postaveni,bud ty a nebo ja ,za jakychkoliv pouzitych prostredku.
Vezmete v uvahu,kdyby se k muslimskym sjednocenym narodum pridala Cina a dali se na pochod,coz by mohl byt pocatek konece "bile civilisace",mozna i konec existence zivota na teto zemi.


Vážený pane R. Nohejl - nejspíše se přesně tohle stane, nebo již děje. Jsme již nyní ve válce a ta válka bude mít strašné důsledky a budou použity všechny myslitelné i nemyslitelné zbraně.

Pohledem historika se jedná o "nekonečný příběh - řetězec příčin a důsledků" a je dosti složité najít viníka. Fakticky to ani již není nutné - je třeba v této chvíli zachránit vlastní duši !!

Nic víc a nic méně. V onen den, den s velkým D, The Day of the Judgement, bude každý pouze sám za sebe, nikdo nepomůže jemu a on taky nepomůže nikomu - každý bude jen za sebe !

62314

19.07.2005 20:56

Saturnin

RE: Úpadek řemesel = úpadek civilizace !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No - já nechtěl tímto vyvolat nějakou anti-ami odnož diskuse. Ja už si totiž i v českém filmu o Janu Žižkovi všimnul, že v jednom momentě Žižka kynul palcátem směrem k "nepříteli" a držel řeč o "...nepřátel se nelekejte atd..." a projel tam po poli kombajn. Nikdo si toho jaksi nevšimnul. [chechtot]

Inu, každý jsme blbý nějak jinak. Blbé ale je, když někdo tu blbost vehementně vydává za Bůhví jakou přednost.

62329

19.07.2005 21:50

Saturnin

RE: Úpadek řemesel = úpadek civilizace !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Můj otec byl velmi známý a žádaný puškař. Jako malé dítě - již ve 4 letech !! - jsem pro svého otce dělal jako subdodavatel [smích] řezbářské výzdoby pažeb. Jako vrcholný kousek, stále ještě coby dítě školou nepovinné jsem podle docela nekvalitních fotek dělal výzdobu jedné historické zbraně, poškozené za války kdesi v nějakém muzeu.

Představte si ! Ta řezba na té pažbě - sama o sobě umělecké dílo - byla posléze zakryta nádherným kovovým zlaceným krytem, tedy ta řezba nakonec nebyla vidět, byla schovaná pod tím zlatnickým uměleckým dílkem toho krytu. Já byl od děcka nadaný na práce, kterým já říkám "kuličkové šílenství".

To kuličkové šílenství - to je narážka na to, že já jsem schopen ráno začít a do večera obírat rybíz, to jen na vysvětlení.

A poctivé řemeslné práce si je nutno velmi vážit a cena této práce je oprávněně vysoká. Dnešní člověk však již tak hluboko klesl, že bude bydlet v plastikovém baráku s elektrickým pseudokrbem, s fenol-formal-dehydovým karcinogenním nábytkem, jíst z plastikových talířků a víno pít z plexiglazových pseudokřišťálových sklínek. FUJ !

V Americe, to jen jako ilustrace, když bych vystřelil z kulovnice, mohlo by se lehce stát, že prostřelím najednou deset baráků jeden po druhém toutež kulkou tím jedním výstřelem. Ale to jen na okraj. [smích]

62338

19.07.2005 22:34

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: kdyby ale napadli nás Čechy a nebo některé z našich bratrů, pak bych neváhal a postavil bych se USA

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba, sice rovněž jsem již tady byl známými firmami několikrát zařazen mezi tak řečené "anti-ami", to mi ale nebrání v tom, abych Vás o něco poprosil - čímž zároveň neříkám, že souhlasím s takovou nálepkou, necítím se v žádném případě být "anti-ami".

Prosím Vás, umírněte poněkud slovník, nikoliv snad kvůli vulgárnosti, ale kvůli takovým "vykřičeným" slovním spojením a slovům, jako:

- americký agresor
- americké bestie
- ohavné americké zločiny
- agrese Američanů a jejich poskoků

Nevím jak na koho, ale na mě to působí poněkud až depresívně. Až se, sám s tím nic nemaje společného, za to stydím. Ten patos vyznívá poněkud falešně. Jinak se omlouvám, že se Vám do toho míchám.

62345

20.07.2005 17:18

Londýn deset dnů po útoku - prach se usazuje

RE: Podivejte se odkud pan Nohejl tu zpravu vyhrabal..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Páně Dušana výrok :Tak uz i anglictina vas stve.

Tomu se říká "nasadit něčemu/někomu korunu" ! [chechtot]

62435

20.07.2005 17:21

Londýn deset dnů po útoku - prach se usazuje

RE: Rasputine, mužiku nevzdělanej,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Sice to nestojí za reakci, ale nechť - pane Dušane, Vaše výroky v tištěné formě by mohly i zabíjet ! To už je na zbrojní průkaz.

62436

20.07.2005 17:36

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: kdyby ale napadli nás Čechy a nebo některé z našich bratrů, pak bych neváhal a postavil bych se USA

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale ano, vcelku s Vámi jde souhlasit. Ale používat ony expresivní výrazy zavání jakousi nevyzrálostí názorů, jakousi divadelní exaltovaností nebo já nevím, jak bych to ještě více přiblížil.

Nevím, jak jste stár, podle volby těchto výrazů a způsobů řazení do textu bych hádal skutečně na velmi nevyrovnaného puberťáka, který si o něčem přečetl knížku a jde jsa tím osvícen o tom poučovat starší...

62437

20.07.2005 18:27

Český svaz bojovníků za „svobodu“?

RE: At žijí naši hrdinové

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba, napsal jste: To že se do svazu bojovníků za svobodu vetřelo pár kolaborantů s komunisty a Amíky neznamená že by svaz byl jakkoli špatný.

Vy v této jediné hned první větě Vašeho příspěvku sdělujete jen tak mimochodem, že :

1) Jste si vědom, že do tohoto svazu se skutečně vetřeli nějací kolaboranti,
2) Mluvíte o kolaborantech "s komunisty a Amiky",
3) Nic z toho jakkoli nenabourává Váš absolutně kladný vztah k tomuto svazu.

ad1) A jste si vědom, že těch tak řečených kolaborantů tam může nakonec být většina ?
ad2) Co by se mohlo rozumět pod pojmem "kolaborant s Amiky", když už se nechci ptát, jak vlastně dělíte lidi na kolaboranty / nekolaboranty s komunisty ?
ad3) Vyhlašujete zcela nekriticky, že něco, co má název "Svaz bojovníků atd." již vůbec nemusí mít odpovídající obsah, tedy Vám zřejmě stačí jen ten název ?

A to je něco, s čím absolutně, zejména s tím třetím bodem, nelze souhlasit. A velmi to znehodnocuje vše, co pak vzletně hlásáte. Přece nemůžete zároveň myslet vážně ty další Vaše ideje, kterak Vy by jste stejně hrdinsky bojoval atd., když pak jevíte známky takového formalismu. Protože pane, to co píšete, to svědčí skutečně pouze o Boha pustém formalismu, s jakým tento problém (ne)chápete ! Nedivte se, že na to reaguji naprostou nedůvěrou.

62441

20.07.2005 21:45

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Interview Kissinger

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já si myslel, že jsem to formuloval dostatečně přesně. Ale asi ne - tedy pro Vás - máte pravdu pane Zorba, že prorokovat cosi podle Nostradama se prakticky nedá.

Ale zamysleme se nad smyslem proroctví - to přece nemůže znít například tak, že jej pochopí každý, tedy i Vy. Protože kdybych Vám například vyprorokoval, že 10. srpna 2005 Vás přejede automobil značky Mercedes a to na ulici "XYZ" města "QWE" a to přesně v 15.38 SELČ, byla by to samozřejmě pitomost do nebe volající !! [oči v sloup]

Jestli jste si myslel, že vyvozovat nějaké konkrétní poznatky o budoucnosti z proroctví se dělá podle oblíbeného schema poněkud omezenějších spoluobčanů a to : "Hup na krávu a už je tele", potom jste se zmýlil.

Avšak, kdyby jste si dal stejnou práci se studiem historie a různých proroctví od starověku po dnes tak, jak to dělám posledních cca 35 let já, potom by jste si mohl dělat skromné prognozy budoucnosti a patrně by jste se nikdy moc nemýlil. Já jsem takovou prognozu předestřel a nikomu nevnucuji, aby tomu na 100% věřil. Ale jako obvykle daleko od pravdy nebudu.

Nostradamus byl Francouz a tak nějak zpětně tradičně [cool] moc nelásku k USA nezastíral. Ale přesto se nedá říci, že by USA nenáviděl, ve svých proroctvích mluvil o USA s respektem a jistým smutkem. Nezapomeňte, že severoamerická křesťanská společnost je tak nějak kolektivním dítětem nás všech Evropanů. A přes všechno, co se dnes děje, je USA součást euroatlantické civilizace stejně, jako je Česká republika.

Tedy ohledně Vašich nenávistných výlevů směrem k USA Vás podruhé prosím - zkuste si to ještě promyslet ! Protože Vám můžu dát ještě jednu drobnou prognozu či proroctví - Evropa proti USA nebude bojovat již nikdy ! Budou to spojenci navěky, ač se ty věky setsakramentsky krátí. A z Vás evidentně mluví neznalost.

62459

20.07.2005 22:14

Zhoubný multikulturalismus a islámský fundamentalismus

RE: Interview Kissinger

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V prvním stupni přiblížení by jste měl pravdu, že se jakoby největší dnešní nepřítel lidstva jeví USA. Já Vám ale doporučuji se bedlivě na všechna fakta podívat znovu a udělat kalkul druhého stupně a pak ještě jednou a znovu ! A dáte mi za pravdu, že na tom Nostradamovi něco přeci jen je.

Je totiž samozřejmě hrozná namyšlenost, když někdo přelouská pár veršíků a hnedle se nafoukne hrdostí, že na vše přišel ! Já postupuji jinak, je to na dlouhé povídání, v případě zájmu své "know how" klidně prozrazím !! [chechtot] Nebude to totiž nikomu k ničemu - musel by jako já nakoupit náklaďák knih o historii, k historii a o prorocích a proroctvích - samozřejmě by je musel stále i číst. Musel by se naučit Bibli a Korán a Shrimad Bhagavatam a jiné "základy" takřta nazpaměť. Musel by sledovat s maximální pozorností, kde se co šustne v politice. Musel by studovat chemii, biologii a genetiku, atomovou fyziku ale i obecnou, astronomii a matematiku atd atd.

Toto vše dělám již hodně dlouho a mám stěstí, že celou dobu to dělám jako součást svého zaměstnnání a posléze podnikání. A to jsem celý život člověk, živící se ochranou životního prostředí. Hm - až budete mít hlavu nafouklou vědomostmi, až budete denně konzultovat s "podobně postiženými" podrobnosti něčeho, co náhodný posluchač vůbec nepochopí, o čem je řeč, až ... atd - potom teprve se Vám nebudou Nostradamova proroctví zdát tak nesmyslně zamotaná. A zjistíte, že to samé se dočtete v Bibli, najdete to u Sybily, E. Cayce, ale taky u Osho a jiných až po dnes.

A to jsem to "know how" stejně jen naznačil ! [smích]

62467

21.07.2005 18:00

Londýn deset dnů po útoku - prach se usazuje

RE: Tak to vidite pane Petre! (Udavacstvi)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jednoho komunistobijce - emigranta znám přímo osobně a když jsem se posléze skoro omylem dověděl všechny okolnosti jeho emigrace, tiše jsem žasl ! [překvapení] [překvapení]

On to totiž byl bývalý aktívní komunista, který však neemigroval z politických důvodů - to jakože se předtím v mladické nerozvážnosti spletl, pak prokoukl a pak začal komunisty bít. Ne ne ! On musel utéci z toho svého komunistického ráje proto, že po něm šla kriminálka pro tzv. "rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví" či jak se to říkalo.

Dneska je to ohromný komunistobijce a ze sebe dělá na hubě velkého odbojáře. Ale proč to vlastně píšu - éééé? Jo, už vím - vyjadřuje se stejnými obraty jako Vy pane Peter Veliký. Divné, že ?

Kdežto já si všimnul, že poctiví, rozumní a hodní lidé - nekomunisti se spíše vyjadřují smířlivěji a chápavěji, zato v praxi konají zcela nekompromisně. A tak se nám vlastně komunistobijci dělí na skutečné komunistobijce a komunistobijce huboubijící! [smích]

62593

21.07.2005 19:09

Londýn deset dnů po útoku - prach se usazuje

RE: '..Jednoho komunistobijce - emigranta znám přímo osobně ..'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Děláte tu diskusi velmi nepřehlednou když na něco reagujete sice obsahově, nikoliv však vazbou ve větvi.

Pane, Vy víte, co jsem chtěl říci. Ale jen jsem to naznačil, je mi totiž vždy podezřelé, když je někdo až chorobně vyhraněný v jednom úzkém směru a analogické problémy jinde jej nechávají v klidu.

Lidé svými vyhraněnými postoji, averzemi, láskami a náklonostmi na sebe hodně prozradí. Kupříkladu, když v jinak normální rodině je jedno dítě některým rodičem hodně - nikoli však chorobně moc - preferované, můžete se vsadit, že onen rodič má nějaký pocit provinění. Kupříkladu dítě upustil na hlavičku ! [smích]

Když někdo hodně nadává třeba na komunisty, nejčastěji tím maskuje svou pochybnou komunistickou minulost. Když někdo horlí, že někdo je zbabělec, že to on by bojoval, s vysokou pravděpodobností se jedná o hajzlíka, strachem předposraného již teď. A tak dále.

To jsem chtěl říci a naznačuji tím, že by vše mohlo být i jinak !

62611

21.07.2005 19:14

Londýn deset dnů po útoku - prach se usazuje

RE: '..Jednoho komunistobijce - emigranta znám přímo osobně ..'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A zapoměl jsem na tu konfrontaci, když se s ním znám osobně.

Pane ! Já mu to řekl a dál se moc nebavíme -, ale teď, co jste mě vyzval k té konfrontaci jsem se lehce zarazil. Patrně máte slovem "konfrontovat" na mysli, že jsem jej měl na místě zastřelit, tak jste to myslel ?

62612

21.07.2005 21:36

O toleranci

RE: Reakce

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Říkáte pane Vlada, že :
Ne, mluvil jsem o samotných článcích, nikoliv o příspěvcích. Ikdyž je pravda, že objektivní nezaujatý příspěvek by tu člověk také pohledal...

Vám se skutečně zdají ty články nějaké závadné ? Černobílé ? A co já vím, co ještě, napsal jste toho více ?

Tady si každý cosi napíše a druhý jej za to anebo jakoby pochváli čili souhlasí a eventuálně doplní, nebo po.. (tentuje) a napíše protinázor. Nakonec - jestli je ten článek černobilý, nebo šedivý či jinak barevný - na tom přece jaksi ani nezáleží. To je jen takový startovací text přece ! Ta hlavní váha a obsah je v diskusi.

Uvedu příklad - můj přítel a černoch zároveň mi řekne, že jemu černochovi běloši smrdí. Je to přítel, tedy bez váhání mu řeknu, že nápodobně, že mi bělochovi smrdí zase černoši. Mám zápletku hotovou, dodám maličko omáčky a "předhodím to" panu Stworovi a on to tady pověsí. A buďte si jistý, že se strhne mela o tom, kdo a jestli smrdí více. Byl by to zase černobílý článek ?

Takže s čím Vy vlastně polemizujete ? Jste nějak jiný ? A přesto se divíte, že v tom případě jsme nutně jiní a to každý jinak i my ostatní ?Není to podivné, respektive, není nakonec nějaká chyba ve Vás ? [smích]

A že se tady objevují nekonvenční názory ? To je snad účel, ne ? Jestli chcete číst konvenční názory, je to Vaše podivnost ! Vím o zcela konformních diskusích, třeba to zkuste tam. Podle mě to ale již nebude ono, žejo.

62624

22.07.2005 16:39

Londýn deset dnů po útoku - prach se usazuje

RE: '...bude nasledovat tvrdy policejni rezim...'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane, vypadáte ještě docela rozumně proti třeba panu Leho a jiným nejmenovaným, takže bych do Vás vkládal docela naděje ! [smích]

Vysvětlete mi jak může dojít k něčemu takovému. Totiž, že člověk emigruje z diktatury do údajně svobodné demokratické země jsa dobře vybaven instinktem na "vyčuchání" jakéhokoliv závanu diktatury kdekoliv jinde. Jenže pak si v oné nové zemí doslova "medí", aniž by si všimnul, že to tam jaksi podezřele kráčí stejným směrem, jako předtím doma.

Vždyť pane mi připadá, že na to nejde užít jž ani úsloví z deště pod okap ! To mi totiž připadá jako moc mírné. Tedy mi nějak objasněte, protože ruku na srdce - myslím, že i Vám by bylo hloupé tady ve světle již všeobecně známých okolností vysvětlovat, že pouze a jedině "zřícení v USA" je to opravdu nejlepší, co si dokážete představit.

Totiž, jestli tu chcete skutečně tvrdit, že USA jsou dnes vzorem demokracie a svobodné společnosti, musel bych Vám položit serii otázek s prosbou, aby jste na ně odpovídal ANO / NE. A věřím, že by jste sám řekl - dost ! Máte pravdu.

JO, ja zapoměl - Vy žijete v Kanadě, tedy by jste musel obhajovat USA, já o Kanadě vím docela málo. Nicméně předpokládám, že principiálně to výjde nastejno.

62737

22.07.2005 16:42

Londýn deset dnů po útoku - prach se usazuje

RE: '..Jednoho komunistobijce - emigranta znám přímo osobně ..'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Musím uznat, že se ti práce daří a přeji ti v plnění úkolu hodně síli.

I já jsem tímto obratem velmi překvapen a smekám klobouk.
[chechtot]

62739

22.07.2005 18:14

Britské vystřízlivění

RE: Jsem také rasista ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, ideální by bylo, kdyby jste si Korán prostě přečetl, co jiného Vám říci. Nikdy netvrďte kategoricky že nikdy ! [smích]

Když si jej budete číst, tak skutečně tam budou občas docela krvelačná prohlášení. Ale pozor ! To nemůžete číst jako aktuální zprávu v novinách o nějaké události ze včerejška. Musíte přemýšlet v kontextu té doby a místa, tehdejších zvyků a znalostí světa atd.. Mohu Vám ale slíbit,že se při čtení budete smrtelně nudit, pokud jste pravidelným čtenářem Bible a již jste si na krvelačnost v Bibli zvyknul.

Islám je jednoznačně mírumilovný a je to tolerantní náboženství, pokud jej budete porovnávat s křesťanstvím, o tom nejsou žádné pochyby u normálních lidí.

poznámka: Za normální lidi považuji ty lidi, kteří své názory opírají o skutečné znalosti, nabyté a prověřené z více zdrojů, nikoliv pouze z propagandistických příruček. (nebudu nikoho jmenovat, kdo takový není [cool] ) Normálního člověka poznáte tak, že když diskutuje, nepodobá se to zadrhnuté gramodesce.

62753

22.07.2005 18:51

O toleranci

RE: Reakce

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan Vlada napsal k mému údivu:
A o to jde. Tady na zvědvaci články žádná ALE s druhým úhlem pohledu nejsou. A jak jsme psal, pravda není nikdy černobílá. Neříkám, že články na Zvědavci nemají nikdy pravdu. Ale Vám příjde inteligentní vytvářet si názory jen podle toho, abych mohl být s každým v opozici? Nebo snad najdete na Zvědavci jeden článek, který vyjadřuje většinové nebo oficiální stanovisko?
--------------------------
Obávám se, že tomu přestávám zcela rozumět. Kupříkladu někdo napíše článek o rybízu. A on ten někdo lakonicky napíše, že rybíz nemá rád, protože je kyselý. Tečka.

Tak toto je podle Vás černobílý článek, Vám tam chybí, že autor článku nenapsal, že jsou ale lidi, kterým to nevadí, protože mají kyselé rádi. Dále by tam měl napsat, kolik a jakých vitamínů, minerálů, enzymů a fermentů tam v tom rybízu je, že je strašně zdravý. [smích] Pochopil jsem to správně ?

Kdyby totiž ano, potom mi nezbývá, než tiše a bezmocně rozhodit rukama a v duchu si pomyslet "do pr..., přece když mi rybíz nechutná, proč to nemůžu kvůli jakemusi Vlada prostě a jednoduše napsat ? A já se tedy ptám, proboha, proč mě nutíte místo prostého tvrzení "XY" napsat vždy pokus o disertační práci ?

62757

22.07.2005 21:33

O toleranci

RE: Tolerance vs. respekt

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Vlada, již by jste měl přestat kárat kdekoho, projevit trochu tolerance a respektu, a říci, co vlastně říkáte. Když by jste si to po sobě četl, klidně by jste mohl tady úpřimně pak napsat, že už sám sobě pomalu nerozumíte. Zdokumentuji to na této Vaší podivné úvaze :
Respekt je pozitivní vztah pouze tehdy, je-li oboustranný. Pak se ale již nejedná tak o respekt, jako o úctu. A aby mohli být lidé k sobě uctiví, musí se v první řadě tolerovat.
Toto je již totiž prakticky úplný blábol. Nikdo Vám nebude zazlívat, když z toho "po anglicku" vycouváte do ztracena.

A navíc se začínám domnívat, že by Vám nezaškodilo se nakouknout do slovníku na slova "tolerance" a "respekt", začínáte to docela motat.
tolerance = 1. snášenlivost, trpělivost 2. odolnost organismu vůči účinku léku nebo škodliviny 3. povolená odchylka
respekt = 1. vážnost, úcta 2. bázeň 3. ohled

A jen tak mimochodem, tento Váš poslední příspěvek, na který reaguji, je jasným důkazem, že už je to jenom "patlama patlama". To přece nemůžete myslet vážně, že někoho začnete tolerovat až poté, kdy zjistíte, že je slušný nebo že není nebezpečný ! Protože, co potom by jste dělal v mezičase, než to zjistíte ? V tomto čase budete netolerantní a ty své cikánské sousedy z Vašeho příkladu preventívně postřílíte, nebo co vlastně ?

A s respektem je to ještě složitější a nezdá se mi, že by jste měl posledních pár příspěvků šťastnou ruku a strefil se významově aspoň trochu. Totiž - respekt musí být vždy ze začátku zcela samozřejmě. Člověk, který k druhému získává respekt až po já nevím jakém důkazu, ten vlastně vyznává presumpci neucty. Přece nemůžete jakýkoliv vztah zahájit netolerancí a neúctou !! [překvapení]

62772

22.07.2005 22:05

Policie zastřelila muže – tak tohle je vážné

Ostatně, muselo to přijít !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Znáte to - v Římském senátě kterýsi senátor (jméno nevím, pardon, výpadek paměti [zahanbení] ) svou řeč na zcela libovolné téma notoricky vždy zakončoval větou "A ostatně si myslím, že Kartágo musí být zničeno!".

Já se "opičím" tím, že taky vcelku bez ohledu na nastolené téma nejčastěji sklouznu na Nostradama ! [smích] Takže - Policie zastřelila muže - tak tohle je vážné je skutečně v kostce nejkostkovatější vyjádřena celá tragedie této doby.

Nostradamus nic nehlásá o konci světa v tom smyslu, jak si to většina lidí naivně představuje. Ani však nad naší dobou nějak nehýřil optimismem. Ale my buďme optimisti - lidstvo to přežije. Neříkám, že ten či onen - ale lidstvo ano, akorát bude strašně zbědované.

A abych tu netahal jen Nostradama - něco z Bible ! Schválně - jestli někdo pozná, odkud to je.

Nebo stane se po vší zemi této, praví Hospodin, že dvě částky vyhlazeny budou v ní a zemrou, a třetí v ní zanechána bude. A tu třetí uvedu do ohně, a proženu je, jako se přehání stříbro, a zprubuji je, jako prubováno bývá zlato. On vzývati bude jméno mé, a já vyslyším jej. Řeknu : Lid můj jest, a on dí: Hospodin jest Bůh můj.

Myslím si ostatně, že nikoliv musí být Kartágo zničeno - už se stalo - nýbrž že kdo nečetl Orwella, má škodu. Ten čas je tu, nějaký pomyslný Rubikon byl překročen. Netřeba marnit čas diskusí o toleranci a respektu. Vlastně - co to je ta tolerance či respekt ?

62777

22.07.2005 22:15

Britské vystřízlivění

RE: Clintonova ekonomika

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Porovnejte vykon americke ekonomiky a rust jejiho zahranicniho dluhu, vydaje na zbrojeni, napeti v mezinarodnich vztazich, kurz dolaru, a pro dorovnani jeste treba kolik Iracanu melo praci a funkcni vodu a elektrinu doma, za Clintona a ted.
----------------------------

Clinton nemel s americkou ekonomikou nic spolecneho krome toho, ze v te dobe v americe zil.
---------------------------- reakce 68

Proboha, o čem to mluvíte ? Reagujete na něco a patrně jste to ani nečetl, na co jste vlastně reagoval ?

62779

23.07.2005 11:06

Britské vystřízlivění

RE: Jsem také rasista ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane/paní anonymní, píšete
Proboha už přestaňte s těmi nehoráznými plky o mírumilovnosti islámu a přečtěte si něco málo o historii jeho "mírumilovné" expanze, úplně stačí řádění UCK v Kosovu. Vy jste asi takový povedený týpek ...

A já Vám odpovím takto :

Proboha, už přestaňte s těmi nehoráznými plky a přečtěte si něco málo o historii, protože jste si doposud asi přečetl nanejvýš návod na použití na toaletním papíru. A až si to doopravdy nastudujete, pak se můžete pokochat tím, co jste napsal a tiše se stydět. [smích]

Mimochodem, Vám vadí a operujete s následky, které naše civilizace vyvolala svou hrabivostí a bezohledným vyhlazováním a útlakem jiných kultur. Pane ! Blbost odkvetla a teď přichází plody !!

A Vám se to nelíbí ? Taky jste si v minulosti nakradl a teď už by jste pro změnu potřeboval fungující policii, aby Vás chránila ? Co se stalo, se již neodstane, pane. I kdyby jste tady kázal nevím co, řeknu to obrazně - teď jste dostal podtržený a sečtený účet - račte platit !! Kípsmajlin .. [velký smích]

62835

23.07.2005 11:16

Britské vystřízlivění

RE: Clintonova ekonomika

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Proč něco podobného nenapíšete Lehovi, vždyť já to samé, co teď Vy říkáte, taky říkám celou dobu, akorát jinými slovy a kultivovaněji. A Vy jste mi za to pořád "nadával", že tomu nerozumím. A zase mě teď posíláte na hříbky ?

Vždyť tady skutečně není řeč o tom, jaký je který president v USA ekonomem. Ten člověk je totiž pouze stafáž systému, který si hrdě říká demokracie. A Vy tady budete plácat cosi o demokracii a svobodě a zřejmě jste zrovna asi nyní dohlédl na špičku vlastního nosu. Teď jste se totiž zrovna vylátl. [smích] Ale zdaleka ne poprvé.

Pane, nemůžete si říkat co chcete a mít stále pravdu, prostě ...

62836

23.07.2005 11:23

Britské vystřízlivění

RE: Vsichni ,kdoz jsou bily ,tak vystrizlivy,nejvic ti politici ,kteri cely cas byli pro multikulturni spolecnost.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Nohejl - zlatá slova !! Při čtení Vaších příspěvků kromě skutečně pocitu porozumění mám snad jedinou potíž, Vy si neděláte vůbec žádné starosti se vzhledem a uspořádáním textů, neděláte mezery a tím se Vaše texty stávají velmi nepřehledné. Ale obsah - paráda - vystihl jste to !!

62837

24.07.2005 16:55

Policie zastřelila muže – tak tohle je vážné

RE: Policejní "přehmat" vysvětlen

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ještě mnohem zajímavější by bylo - ovšem jistě zcela předvídatelné - jak by asi tak tyto vlády a media reagovaly, kdyby se tohleto "nedorozumění" stalo ještě za Sadama v Baghdadu sadámovské policii. [smích]

62890

24.07.2005 19:12

Policie zastřelila muže – tak tohle je vážné

RE: Policejní "přehmat" vysvětlen

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, možná až na maličkosti máte pravdu. Jedna z maličkostí je, že děti - si myslím - patří muži a ne ženě, ale mýlit se můžu. [smích]

Mám takovou skromnou otázečku - americké filmy jsou o všem možném, od absolutních blbostí až po docela vážné a alespoň myšlenkou zde schovanou hodnotné dílka. Myslíte si o amerických filmech o amerických tematech, že odrážeji alespoň zčásti skutečnost ? Nebo jsou zcela od A do Z fikcí ?

62921

24.07.2005 20:04

Policie zastřelila muže – tak tohle je vážné

RE: Policejní "přehmat" vysvětlen

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zeptal jsem se asi nejasně a nemělo to souvislost přímo s těmi vašimi odkazy.

Já byl totiž ještě "zadumaný" nad filmem z prostředí amerických nemocnic o vraždách pacientů a krádeži orgánů. Dost to se mnou otříslo - omlouvám se, bylo to mimo. Ty americké temata jsem myslel doslovně - tedy možná se ozve někdo jiný, Vy patrně nebýváte v USA, anobrž stále někde válčíte. ostatně, až pujdete do zálohy, kam půjdete ?

62927

25.07.2005 18:36

Mají nás na háku

RE: Kdyz se dva perou

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Omyl ! [velký smích]
Již nějaký čas probíhá.

63049

25.07.2005 18:48

Britské vystřízlivění

RE: Canadsti imamove muhamedanu odsuzuji nasili!!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Bylo mi poraděno, rád to pošlu dále ! [smích]

V jedné bouřlivé diskusi právě s Vámi (vynadal jste mi, že Americe nerozumím - ni Ň) jsem od jedné paní tady v diskusi dostal tip na dobrou knihu - "Demokracie v Americe" autora Alexis de Tocqueville. Tedy asi by jste ani nemusel "nosit kůži na trh" - stačí doporučovat tuto knihu. Má to ale jednu drobnou chybičku ! [velký smích]

Pan Alexis de Tocqueville to jaksi nestihl a již "nekonzultoval" s dnešní americkou administrativou a tedy to namá autorizováno pro dnešní dobu. On si totiž dovolil kromě neustálé chvály americké demokracie a systému vlády i několik nevhodností.

Totiž - on byl tak nadšený americkou demokracií a systémem vlády, že zbytečně iniciatívně tam zmiňuje i symptomy, ukazující na zhroucení systému demokracie. A co čert nechtěl - ty symptomy se jaksi poslední dobou množí v praxi ... doporučuji přečíst, bohužel je to dosti obtížně stravitelný text.

63050

25.07.2005 21:01

Vytvořme jinou Evropskou unii

Bude na to ještě čas ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pana presidenta si vážím, ačkoliv bych samozřejmě k němu měl zcela věcných výhrad - i velmi zásadních - nepočítaně. Vážím si jej proto, že pan president Klaus a jeho písemné i řečené projevy jsou vždy osvěžením ducha.

Osobně se domnívám, že otázka integrace Evropy se silou událostí brzy vyřeší sama. Nechci sem zase tahat Nostradama, ale jako by se stalo. [velký smích]

Pokud však by přesto bylo času ještě dosti, potom se domnívám, že základní myšlenka pana presidenta, že by jsme měli z Evropy udělat pouze jakési uskupení volně vedle sebe vegetujících národních států, sdružených pouze v jakémsi diskusním klubu zvaném OES - to začíná být prakticky nemožné. Nevěřím, že to pan president myslí zcela vážně - obráceně si myslím, že pan president ví dost na to, aby jeho představám vyhověl i jen jistý časový odklad. A ten získal francouzským a holandským NE.

A s tím zcela souhlasím. Evropa totiž musí postupovat dál v integraci, ale nejde to na těchto současných základech. Aby se "chumel států" v počtu 25 ks domlouval na každé blbosti konsensuálně a s právem veta - to je šílená představa, potom bych doporučil panu presidentovi, aby si podrobně prostudoval historii "Rzeczy pospolitej" - tam by mohl pochopit, že tudy cesta nevede.

Velice mě mrzí, že ODS a tehdejší předseda se v roce 1993 neodhodlali k jediné "všeobjímající reformě" společnosti. Dobře si pamatuji na výrok propast se nedá skákat nadvakrát. Mám od pana presidenta jeho knihy podepsané i s rukou potřepáním. Proč to vzpomínám?

Evropa se nemůže změnit na sešlost dementů - tak by to totiž dopadlo, kdyby se realizoval plán OES. Neříkám, že musí mít evropskou vládu s presidentem a ministrem zahranicí. Ale musí mít jednoznačně a silou událostí se to brzy ukáže a prosadí :

1)Evropskou armádu a jasně vymezené centrum jednotné evropské zahraniční politiky,
2)Suverenní zákonodárný sbor a předpokládám že dvojkomorový,
3)Opravdu liberalizovaný evropský trh (a ne tento paskvil + nemožná zemědělská politika, co je teď )
4)Dokument v tomto případě skutečně bezpodmínečně konsensuální a potvrzený celoevropským referendem, O ekonomickém a sociálním vývoji Evropy.

Totiž, proč vzpomínám rok 93 a naslibovanou ze strany ODS a pak tiše zapomenutou reformu. Nyní stojí pro změnu celá Evropa před reformou a to ne ledajakou. Čím dříve, tím lépe, je nutno nahlas říci, že současný ekonomický a sociální vývoj Evropy je cesta do pekel.

Připomínám "oilpeak 05" a myslím, že nemusím nic dále dodávat... obejdeme se i bez teroristů !

63066

25.07.2005 21:33

Mají nás na háku

RE: Kdyz musime umrit, tak musime umrit

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Stravil jsem mezi muslimy mnoho casu a zpravidla se ke mne chovali podstatne lepe nez lide v Cechach.
Bylo by spatne podlehnout medialni hysterii.


Neprožil jsem mezi muslimy asi tolik, kolik Vy pane, ale přesto za sebe potvrzuji Vaše slova. Někteří jiní pánové zde mě udivují - mezí řečí se člověk od nich dovídá, že neznají o islámu nic, ostatně jsem si jistý, že ani o křesťanství. Nepodezírám je, že by někdy něco četli z Koránu nebo z Bible - podle výroků to skutečně nehrozí. Ani dokonce znalost jakkoliv indoktrinovaných dějin obou náboženství si nepředstavuji nějak podrobnou. Ale to nic...

Celý problém je zahalen do náboženského hávu - ten ovšem není primární příčinou, je skutečně jen pláštíkem. A skutečný problém již dnes prakticky nejde pro většinu lidí srozumitelně vyjádřit v několika málo větách, to je opravdu již k uzoufání. A nejhorší je na tom to, že silou událostí se svět žene do války civilizací, kterážto válka ale nebude válka civilizací, ale válka frustrací !! Vedle těch frustrací i problémy s nedostatkem energií budou až na nějakém místě vzadu - ačkoliv ale jako katalyzátor událostí hrají roli prvořadou. Bože buď nám milostiv !!

63067

25.07.2005 23:24

O toleranci

RE: Reakce

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, a kdo tedy podle Vás za tím stojí ? Tedy pardon, že se vměšuji !

Já sám nejsem určitě rasista. Za studií (dost dávno) jsem se kamarádil s jedním Etiopanem a tomu se u nás nelíbilo - furt zima, i v létě. Ptám se, proč někdo leze někam, kde se mu nelíbí ? A jestli sem jdou jen proto, že z dávek tady vleže na pupku pohodlně vyžijou - Vy s tím třeba souhlasíte ? Co je na tom dobrého ? A tedy, jestli s tím většinou nesouhlasí ani Zvědavci, co je na tom divného ?

Řekněte, Vy souhlasíte s tím, že se třeba do České republiky každý rok nahrne 15 000 cikánů ze Slovenska a 10 000 nějakých já nevím odkud a to nikoli tady pracovat. Protože co by tu napracovali v zemi, kde je půl milionů nezaměstnaných ?

Takže kdo tady vytváří ten podle Vás většinový názor, proti kterému se Zvědavec prý vždy vymezí negatívně ? A kdo je ta většina, co má ten většinový názor ? Já se stýkám s hodně lidma a neznám nikoho takového většinového. Naopak, většina má ten menšinový podle Vás názor. Není to divné ? Není to makačka na bednu nějaká ?

63095

25.07.2005 23:31

Britské vystřízlivění

RE: Canadsti imamove muhamedanu odsuzuji nasili!!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jestli máte zájem, udělám Vám rešerši - je to již dosti dávno v diskusi ".. o ekonomické tsunami !" [smích] Máte ale pravdu, Vy jste nepoužil výraz "ani Ň" - řekl jste to trošku jinak.

No a tedy, jaké to hnutí mysli se Vám hnulo, že by hříbky rostly podle Nostradámuse ? [velký smích]

63099

27.07.2005 17:47

Pohádka o mýdle

Dost neskutečné !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nevím, čtu a musím věřit, že je to tak, jak jest v článku psáno - tedy fakticky nechápu, proč se tam v Kanadě někdo snaží zakroutit krkem slepici, co snáší zlatá vejce. Zkusím to transponovat na české poměry, abych si ujasnil souvztažnosti.

Netřeba vědět, kolik lidí - tedy kolik procent lidí u nás kouří, je to asi 1/3 až 2/5 populace - stačí údaj, že v České republice připadá ve spotřebě cca 2200 cigaret ročně na hlavu "včetně nemluvňat a starců" ! Občanů celkem máme cca 10,5 milionů, tedy ročně je vykouřeno cca 23,1 miliard cigaret.

Průměrná cigareta stojí pro kuřáka asi 2,30 korun a z toho asi 2/3 jdou "bezbolestně" přímo do státní kasy jako speciální spotřební daň. Takže cca 35 miliard korun ve státním rozpočtu je tam "zadarmíko" spolehlivě, každý rok, bez remcání a nějakých dańových nedoplatků. Dál už to jen tipnu, totiž ta zbývající třetina z ceny obsahuje výrobní náklady + příslušné daně do eráru, mzdové náklady + příslušné daně a odvody do eráru, zisk výrobce + zase daň ze zisku do eráru. Tady to odhadnu přímo - polovinu zbytku zase schramstne stát - tedy nějakých 8 miliard korun.

Takže suma sumárum - stát nehne prstem a ročně dostane asi 42 miliard korun do kasičky jen od kuřáků ! [oči v sloup] Tedy - nemyslím si, že by to stát dokázal přežít, kdyby najednou došlo k výpadku tohoto příjmu.

Jen tak pro porovnání - do zdravotnictví jde sakum-pikum asi 120 miliard korun. Jestli někdy na živo potkám militantního nekuřáka, který si otevře ma mě hubu, že nekuřáci doplácí na kuřáky, tak to jeho "trápení na místě skončím smrtelnou fackou !" To jsem ale odbočil - chtěl jsem naznačit, že mi zcela uchází smysl toho, co kanadská vláda zamýšlí tímto krokem ?

Totiž v Cesku tvoří vysloveně příživnický bezpracný zisk státu na kuřácích asi 5% celého státního příjmu, v Kanadě to nejspíše nějak moc jinak nebude. To ksakru není zanedbatelné !

A to jsem ještě nevzpoměl, jak stát dře chudáky alkoholiky a rovněž chudáky motoristy s nekřesťanskými spotřebními daněmi na alkohol a pohonné hmoty. [velký smích]

63299

27.07.2005 18:15

Vytvořme jinou Evropskou unii

RE: Bude na to ještě čas ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na tuto otázku netřeba odpovídat - jak se spolu domluvi na necem takovem byvale kolonialni velmoci jako Francie a Britaniem... - síla událostí je prostě donutí. Ostatně Francie s UK se nikdy jaksi moc nemilovaly, ale tváří v tvář císařskému Německu před WW I. a posléze před WW II. se nakonec jaksi domluvili, sice se skřípáním zubů, ale to víte - síla je síla.

V současnosti se začíná nad naší euro-atlantickou společností jaksi smrákat !! [velký smích] Nebojte - domluví se - ale bylo by blbé, aby se domlouvali přímo a sami - to by zase bylo o nás bez nás, když už jsme v EU, měli by k tomu cosi málo mít možnost říci i třeba Češi, Maďaři, nebo třeba Slovinci či Lotyši. Proto musí pro malé národy ta integrace formálně pokračovat.

Jinak totiž si uvědomte, že když už jsme v tom "podezřelém spolku zvaném EU", o část suverenity jsme přišli, ale zatím jsme nedostali vlastně nic - kromě limitovaného přístupu k údajně společnému trhu. A kdo si myslíte, že tu suverenitu přijal ? Evropský parlament ? Hm - to ne, Evropská komise - taky ne. My "malí" v EU jsme jsme jen přispěli k váze těch největších - tedy zatím z toho těží třeba Německo, Francie a Británie, možná trochu Itálie a Španělsko. Malí v EU defacto ztratili, de iure ještě nezískali !!

63301

27.07.2005 21:53

Pohádka o mýdle

RE: Dost neskutečné !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ovšem že ty peníze půjdou na něco jiného, ale teď si zkuste vybavit něco materiálově a energeticky ještě méně náročné, než výroba cigaret.

Dejme tomu, že bývalý kuřák skutečně ty peníze ušetří a .... udělá si dovolenou letecky na Nový Zeland, to by bylo materiálově ještě méně náročné, zdánlivě. Ale v každém případě - fakticky ty peníze vyveze a utratí jinde - vlastní stát "utře hubu".

Nebo se začne strašně přežírat - to ale již energeticky, materiálově a i esteticky je horší, než kouření. A navíc - stát zase utře hubu - předtím měl penízky zadara, teď se rozpliznou mezi kdekoho. A navíc mu zůstane ve zdravotnictví ležet tlouštík s kdejakou chorobou.

Tedy, pokud to nebude způsob utracení, kdy stát bude opět "hrabat" zadarmo, bude to pro státní kasu ztráta. Čili, pokud ale stát přesto něco takového dělá, viz článek, je nutno se nad tím vážně zamyslet ! Co to asi znamená ?

63316

28.07.2005 18:44

Pohádka o mýdle

RE: No nevim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pardon, že se vměšuji - souhlasím, že jestli nekuřákovi kouř vadí a to hodně, je to od kuřáka vcelku bezohledné, když ve veřejném prostoru takto obtěžuje. Já sám jsem kuřák a považte - smrad z cigaret mi vadí taky !! [překvapení] Uznávám, že je to zajímavé, avšak jen od těch druhých kuřáků a v uzavřeném neintenzívně větraném prostoru - tedy kupříkladu nesnáším příliš kuřácké hospody !

Ale to jen na okraj - mě by hlavně zajímalo, jak se potom díváte kupříkladu na vůní/smrad parfémů, na které může někdo být alergický. Nebo kupříkladu někoho může zcela rozhodit smrad z výfuků motorových vozidel, vzdor katalyzátorům. Mě zase vysloveně obtěžuje štěkot psů ve městě, jsem asi nervozní či co, je to, jako by mi při každém štěknutí praskla jedna čiva ! [vyplazený jazyk]

Proč o tom píši - jsem sám kuřák a nenapadlo mě, že by to někoho mohlo až tak rozčilovat - mi intenzivní smrad z cigaret taky vadí, ale již dva metry od kuřáka to vnímám jako docela příjemnou vůni. Hm. Ale naopak stěkot psů mě ničí i na velkou vzdálenost - je to to samé jako obtěžování kouřem ? To už nemluvě o tom, že jsem skutečně beze srandy (přísahám na holý pupek !!) natolik alergický na většinu parfémů, že kvůli tomu prakticky nemůžu jet hromadnou dopravou - nemělo by se to taky zakázat ? Ať se lidi smradějí parfémama jen doma, ve veřejných prostorech by to mělo být zakázané !

63381

28.07.2005 22:14

Pohádka o mýdle

RE: No nevim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Komplexnost působení prostředí na organismus je neskutečná a kdoví, co vše se nakonec dozvíme - [smích] pokud dožijeme !

Vzpomeňme jen na ty "kampaně" proti sádlu a máslu a ve prospěch margarínů a rostlinných olejů. Nic proti olivovému nebo slunečnicovému oleji, ty jsou fajn. Ale třeba již sojový či řepkový olej dnes již odborníci nahlas zatracují pro pouze užití coby bionafty. Dobrá, jenže teď už pomalu leze na světlo Boží, že ty bezcholesterolové margaríny jsou vysloveně škodlivé a cudně se zase vracíme k máslu a sádlu !! Co se dovíme příště ??

Víte, že umělé sladidlo Aspartám alias NutraSweet je vysloveně zdraví nebezpečný karcinogen ? Že toto tak do nebes vynášené DIA sladidlo je s pravděpodobností prakticky již 100% zodpovědné za většinu karcinomů, diabetes, obezit, alergií a rozvratů imunitního systému ? Pane jo, až začnou soudy zasedat, to budou všichni koukat !! Jenže k tomu nedojde, mocná lobby to nahraje na nešťastný tabakismus !! To za vše může tabák a jeho kouření !!

Pane, já se musím mnohdy smát - do ochrany životního prostředí včetně studií dělám dneska již 33 let, o těchto problémech bych mohl spatra mluvit hodiny. Ale kdybych říkal pravdu, tak jedině tady, veřejně by to neprošlo.

Toto kolem ochrany zdraví, co se člověk posledních 50 let dovídá jsou pouze a jedině nahromaděné neskutečné pyramidy lží ! Mocní tohoto světa plebs krmí doslova jedovatýma sračkama a smějí se, jak se navzájem buzerujeme blbostma o škodlivosti toho čeho, jednou je to sádlo, podruhé tabák, potřetí pivo, víno... Ach jo.

Ostatně si myslím, že už to zachrání se ctí jen konec konce světa ! [velký smích]

63391

28.07.2005 22:36

Vesničan

RE: Souhlas s autorem článku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Včelička, píšete - snad hlavni duvod bude, ze ti zmetci tlustoprdi americti maj lepsi zivotni uroven [chechtot] a to by jste měl vysvětlit !

Zřejmě se k USA vřele hlásíte, tedy by jste měl vysvětlit, co podle Vás znamená, že má někdo nějakou životní úroveň, tu vyšší, onde zase nižší. Podle čeho to měříte, podle HDP v dolarech na hlavu ? Podle počtu aut na hlavu ? Podle procenta zabetonovanosti a zaasfaltovanosti země ve formě dálnic ? Nebo podle počtu sebevražd na milion obyvatel za rok ? Nebo podle počtu aktivních psychiatrů a vyšetření všelijakých psychošů ?

Vesničani v posraných trenkách vylezou před barák, krknou si, prdnou si, vyčůrají se do záhonku a spokojeně koukají na hvězdičky - jsou to podle Vás burani. Ale překvapivě se nevěšejí, netráví práškama, nežerou patáky na kdejakou depresi, nedrogujou. Když si vzpomenou na zadnici sousedky, tak začnou být "řijní" a jdou to zahnat dalším pajdrlákem slivovice.

A co třeba tam v USA ? Taky jsou tam lidi tak trochu spíše šťastní ? [smích] ......................Nepovídejte !!

63393

29.07.2005 17:05

Multi-kulti? Tuti-fruti!

RE: Ano, „multikulti“ je jako „pravda a láska“.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano !

To je presne ono!
Tzv. zapadni svet chce porovnavat a hodnotit, ale nema zadna meritka - nema hodnoty.


Ten tzv. "západní svět" - to je ta naše euro-atlantická civilizace, kterou tady "pomlouvám" za pomocí Nostradáma již delší dobu [smích] .

Já se jen nestačím divit, že se ještě někdo diví, že na takovou schizofrenní, vylhanou, zkorumpovanou, prohnilou a bezzásadovou společnost se třebas někdo (Alkejda?) dívá jako na něco, co je třeba nemilosrdně odstranit. Je to totiž něco jako hnisavý vřed na těle lidstva. [velký smích]

63458

29.07.2005 17:21

Multi-kulti? Tuti-fruti!

RE: Naopak kritika muli-kultury - odpoved'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Společnost, která má na prvních 99 místech žebříčku hodnot "only money" - to je společnost, která možná dosáhne jakéhosi materiálního rozmachu a vytvoří zdánlivě soutěživé prostředí, dokonce bude budit zdání navenek, že se jedná o zdravou společnost. To té společnosti dává schopnost okamžité akcelerace, ale nehodí se to na "běh na dlouhé trati" !

Od toho se pak odvíjí i ta diferenciace etnik a ras - to že by si nějak moc navzájem pomáhali a podrželi se lidí mimo rodinu, klan a potažmo vyšší klanovou strukturu nelze v podmínkách společnosti s jedinou hodnotou (only money !!) ani snít. A stát zvaný USA se k něčemu takovému, aby nahradil nějak ty chybějící nosné hodnoty, již vůbec nehodí - to je ztracený boj. Čím se to bude více někdo snažit patlat dohromady, tím rychleji a výbušněji se to zase rozprskne.

Svět ve velkém a USA v menším měřítku dosáhl jistých vnitřních hranic rozpínání. Pouze rozpínámí umožňuje ty kouzla s penězi a stále rostoucím HDP. S tím je pánové konec. No a Nostradamus praví ( [velký smích] [velký smích] ) - bude občanská válka v USA, jakou svět nezažil. Celá ta "dostředná" energie snahy společnost nacpat do jakéhosi "krabicovitého prostoru multi kulti" se obrátí naruby a ven a bude to parádní "Big bang" !!

63461

29.07.2005 18:25

Připravte se: Show v Gaze brzo začne

Dívejme se tedy, stejně již nic jiného dělat nelze !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Současný svět (ale velmi ironicky míněno !! [velký smích] ) se stal dokonalou ukázkou lidského umění. Umění, jehož podstata spočívá v tom, že Boží odkaz, ten úžasný a krásný svět, který Bůh lidem dal na dobu "Od Olám po Olám", tak ten svět jsme rozvrtali, poslintali, pokáleli, rozkopali, zasvinili a já nevím co ještě. Teď se nám naskytá pohled na svět asi jako na rozkopané bývalé akvárium, kde se v nechutné koláži trosek z posledních sil plácají umírající rybičky.

A tak se my lidi se na ten pokálený znesvěcený svět díváme. Někteří ducha spíše mdlého se dívají se samolibým a přitroublým uspokojením - mají nahrabáno a nakradeno a myslí si, že "jsou za vodou". Spousta lidí se ani nedívá, nemají čas, hamoní se od čerta k ďáblu - to aby byli taky co nejrychleji za vodou. A pak Bohu žel, "je nás pár", co se tiše koukáme a máme slzu špatně utajenou v koutku oka. Show brzy začíná - ale ne jen to Sharonovo v Gaze.

Má to cenu rozebírat, kdo je kde a jak moc v právu ? Je někdo schopen z lidí dát zpátky to "rozkopané akvárko" do původního stavu ? Ne ne. A tak tedy - držte si klobouky, bude to frkot !

63464

29.07.2005 20:13

Multi-kulti? Tuti-fruti!

RE: Ano, „multikulti“ je jako „pravda a láska“.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo jo ! Co tak prijit s nejakou konstruktivni kritikou??

Na začátek je to ale dobré, ne ? Vyspecifikovat a pojmenovat problém - to je základ jakéhokoliv rozumného řešení přecajz ...

A protože ty problémy jaksi doslova a do písmene lezou z USA, tož je to tam na Vás !! Třebas bych měl konstruktívní návrh - sešrotujte ty přitroublé nespočetně-mnoho-válcové americké auta, co žerou sto na sto a v mezičase i trávu kolem cesty - nebude třeba těžit tolik ropy ... Dobrý začátek, ne ? [velký smích]

No a mohl bych pokračovat vcelku dost dlouho.

63476

29.07.2005 20:26

Vesničan

RE: seslost vesnicanu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Včelička, patrně ale skutečné jste humoru-prostý ! Toriž to, že tady pořád operujete s "posranými trenkami" z Vás v mých očích dělá docela nechutného suchara, nezlobte se prosím, ale rozum by Vám to měl snad dát, že to bylo míněno jako trochu drsnější nadsázka !

Ale pro mě za mě, klidně o tom pište stále a udělejte z toho patrně velmi příhodně úhelný bod svých úvah ...

63477

30.07.2005 12:50

Multi-kulti? Tuti-fruti!

RE: Ano, „multikulti“ je jako „pravda a láska“.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Píšete: Pane Gejdos, na tom uz se pracuje. Hodne lidi pouziva mala, 4-valcova auta a už jsem klidný ! Kdy se s tím začalo ? Já to tam vloni ještě moc nepostřehl.

Pak bych ještě doporučoval stavět "slušné baráky" a ne takové papířáky ! V zíme zima, v létě horko - tomu se ovšem proziraví kluci američtí zatím brání rafinovaně - v zimě topí jak o dušu a v léže zase mají na každém okně bednu s klimou ! To taky "pápne" jedno ropné pole...

Člověk se nestačí divit, jaké hrůzy se to tam v USA dějí s těmi hurakany a tornády, když vidí v televizi ty hromady trosek. To ale jen do chvíle, než zjistí na místě, že ty baráky by možná s obtížemi přežily trochu divočejší mejdán [smích] ..

63537

30.07.2005 13:00

Připravte se: Show v Gaze brzo začne

RE: Abram = Abraham byl přistěhovalcem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak tak, toť jasná pravda, avšak ani se netřeba vracet tak daleko do historie. Židé v Palestíně jsou protiprávně i z jiných pohledů - tedy pokud za právo nepovažujeme tzv Právo silnějšího. A velmi bych se divil, kdyby Arabové rezignovali na použití tohoto práva, když jim to stejně bylo vnuceno.

Opět se divím, že se někdo diví, že Arabové používají jakoukoliv zbraň v sebeobraně, včetně terorismu - je to přinejmenším stejně "(ne)legálni", jako když Britanie, které Palestia nenáležela, tam dovolila Židům přistěhovalectví...

Podle stejného principu, kdo má zájem, tomu úplně zadarmo (!!) dám veškeré práva na těžbu ropy v Kuvajtu, nechcete někdo lehce zbohatnout ?? [velký smích]

63539

30.07.2005 13:10

Multi-kulti? Tuti-fruti!

RE: Ano, „multikulti“ je jako „pravda a láska“.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Japatooo? Ja na ně koukal zblízka - sice tedy ne na všechny, ale byly takové .. [zmaten] A v jednom takovém jsem měsíc napřeskáčku bydlel. To rozhodně nebylo na vícegenerační bydlení ! Co víte Vy, řekněte ! [smích]

63541

30.07.2005 14:23

Multi-kulti? Tuti-fruti!

RE: Ano, „multikulti“ je jako „pravda a láska“.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A ty airconditioners na benzin, ani naftu nejedou.

Většina jede, ty na kolečkách určitě .. [smích] No a potom, opravte mě, ale kdesi jsem četl, že v USA hodně elektráren jede na naftu , nejen na vodu či štěpné palivové články, plyn, vítr či uhlí. Tedy zde ta účinnost bude ještě menší.

S prostredim je treba se sžít.
Jasan !! [smích] Jen poddotaz - kolik roků to trvá ? Dvacet, třicet ?

Panečku, jo ! [oči v sloup] Hic na padnutí !! Včera jsem naměřil 37°C a dneska 36°C - měřím docela přesně, oproti regulérní stanici mám jedinou závadu - ne zcela regulérní místo v zástavbě.

63543

30.07.2005 16:09

Multi-kulti? Tuti-fruti!

RE: Ano, „multikulti“ je jako „pravda a láska“.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já, když jsem se po 3 měsících vrátil z "ruského echt-venkova" do Moskvy, měl jsem pocit, že jsem na Západě. No a když jsem pak dorazil domů, zdálo se mi, že se mi to jenom zdá !!

To je tak zvláštní pocit, že člověk cvakne po vypínači a rozsvítí se světlo, nebo otočí kohoutkem a teče voda, popřípadě šáhne na kliku a dveře se otevřou, nikoliv že vypadnou i s futrama !! [velký smích] A toto, tento civilizační šok jsem zažil v roce 1972. Doma jsem si pak ale zvyknul hned, akorát si od té doby celé řady věcí vážím o poznání více. A to jsme tam byl jen cosi přes 3 měsíce.

Myslím, že by se řada věcí vyřešila sama, kdyby lidi měli zájem cosi poznávat a ne sedět doma a libovat si, jak jsme nedostižně světoví. Myslím, že kdyby teď NASA spadnul ještě jeden ten "rachotinoplán" , že by možná Američani trošku zeskromněli a podívali se kolem sebe trochu více vidoucím okem ?!? Asi ne... [smích]

63546

30.07.2005 16:22

Připravte se: Show v Gaze brzo začne

RE: Geopoliticky vyznam Izraela

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] [chechtot]

Jsou asi hodne zoufali a vedi, ze jim tece do bot ....

Jsem již s tím otravný, že vzpomínám Nostradama. Ten tu naši bídu s energiemi docela dobře viděl, sám to až nechápu. Pokud jsem to z těch docela zmatených textů vyodhadl dobře, skutečně na rok 2005 zmínil výstavbu ITER ve Francii, ale nebude úspěšná, respektive bude spojeno s velkým neštěstím a katastrofou.

Nostradamus průlom v energetice předvídá až na dobu po třetí světové někdy po roce 2020, to ale zase bude jiná doba. To zase bude ropy dost !! Tedy ne, že by ji na planetě přibylo, ale spotřeba velmi ale velmi klesne .. [velký smích] !

No ale zpět do dneška - skutečně ty stamiliardy (dolarů) investované do základního výzkumu kolem fuzních vysokotepelných reaktorů byly asi stejně přínosné jako je přínosný mrtvému kabát. Vše důležité se již nyní děje a energie z nich stále není. Jojo, zoufalství narůstá ... asi cosi kdesi praskne [velký smích]

63547

31.07.2005 16:25

Policie zakročila proti technoparty

Asi to přehnali !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já osobně, kdyby se mi přihodilo to neštěstí, že by si někdo vyvzpoměl uspořádat takovou akci někde blízko "mě", bych vzal flintu (sice žádnou nemám) a šel to vystřílet. [smích] Je to asi tím, že už jsem postarší nervozní člověk, co rád sedí či chodí lesem a poslouchá zpěv ftáků či pozoruje poštolky při lovu myší.

Aby nebyla mýlka, stejně jako burácení techna by mi vadili komunisti s dechovkama. Vy se tady staráte hlavně o přípustnost či nepřípustnost zákroku - tady se dá říci i "od boku", že to policajti nejspíše přehnali a taky, že se sami dopustili vážných chyb. Ale to přece vůbec není to zásadní zde !! Přece takový kravál absolutně do přírody nepatří, vzpamatujte se !! Porovnávat to s hlukem od dálnice, jak to tu někdo uvedl, to je nesmysl - hlukovou zátěž od dálnice zvěř vnímá obdobně, jako hučení větru v lese, tedy prakticky nijak.

A ruku na srdce - mám nepříjemný dojem, že všichni zde, co by tuto akci nechali proběhnout zcela volně, tak asi taky schvalujete, že si nějací debilové nakoupí terenní motorky, čtyřkolky čí offroady a jezdí si jen tak volnou krajinou a po horách. Nejlépe pak bez výfuků. A v zimě pak osedlají sněžné skutry. Tito všichni takoví si dělají "prdel" z lidí, co se přírodou pohybují tiše a mluví pomalu šeptem. Neboť si aspoň těch posledních zbytků přírody váží.

63668

31.07.2005 17:33

Policie zakročila proti technoparty

RE: Asi to přehnali !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tento aspekt je jasný, tady jsem se víceméně jasně distancoval od hodnocení toho, co teď uvádíte - tedy princip, jak je možné, že někdo takhle plýtvá sílama policie a dělá vědu z něčeho, co ve své podstatě je prakticky neškodné. Já jsem se schválně "uskrovnil" ve vyjádření pouze na otázku, co na to příroda.

Ohledem symptomů faktické zvůle Paroubka, Bublana a spol v použití policie, ve světle totální zkorumpovanosti státního aparátu, úplného selhání všech vlád v otázce údržby infrastruktury státu, v otázce tvorby právního rámce státu atd - to pak bych se možná i přidal k revoltě libovolného typu, pokud by to tento náboj mělo. Ale nemělo.

Tato akce nebyla, alespoň zatím, žádnou revoltou proti společenskému bordelu - to že se účastníci rekrutují z celé Evropy by nevadilo - ten bordel je všude přibližně stejný !!

Ja jen, že ... nesnáším kravál, v přírodě již vůbec ne !!

63682

31.07.2005 18:31

Připravte se: Show v Gaze brzo začne

RE: Trvaly mir

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já jsem se tady posledně (před měsícem, dvěma ?) naštval podobně, jako teď Vy a jedu pod svým jménem. Sice jsem celou kauzu ne zcela pochopil, v čem spořívala role idealisty a co se teď u Vás změní, ale jinak "ano" . Doba je nahnutá..

63699

31.07.2005 19:28

Policie zakročila proti technoparty

RE: Asi to přehnali !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Souhlasím, že tento "rozměr situace" je asi vážný, daleko vážnější, než "zvířátka a kravál". Před chvíli jsem ve zprávách poslouchal nějakého mluvčího organizátorů akce a bylo tam řečeno, že vše bylo monitorováno a zdokumentováno a že budou podnikány další kroky, tedy trestní oznámení na Paroubka snad a Bublana a na neznámého pachatele z důvodů těch a těch, viz to, co tady mluvíme.

Skutečně je to dosti vážný precedens na to, aby to skončilo "úspěchem páně Paroubka", nebo jak je u nás blahým zvykem "do ztracena". Pokud není demokracie v Česku pouze papírově, snad se tak nestane.

Na druhou stranu ale musím vyjádřit rovněž názor, že ačkoliv si dovedu hladce představit, jak to televize dokáže pokroutit, přesto mi záběry z lokality po minulé technopárty silně hnuly žlučí !! A tedy nevěřte tomu, že by zastánci technopárty vyhráli v Česku referendum s prostou otázkou : "Nařezat jim na prdel ANO -NE".

Absolutní většinu lidí takové akce popuzují, myslete si co chcte. Lidi chodí do práce a "žijí s frňákem tak tak nad vodou" a pak vidí v televizi ty záběry se zhulákanými individui, válející se v bordelu po zemi, do toho ryčí elektrický kravál, všude nějaké zbytky, flašky, stopy po šavlích atd atd. Si myslíte, že ty individua tam si vezmou dovolenou a jedou na techno? Nebo co jsou to za lidi ? A co tedy tito účastníci čekají od těch, kteří ráno v o půl páte vstávají a jdou kamsi do fabriky makat za mizerných pár šupů a tak tak žijí ?

Připadá mi to trochu jakési nedomyšlené !!

Dopředu Vám uznávám námitku, že jsem tam nebyl, že jsem to viděl jen v televizi. Ale v té televizi minulý či předminulý rok mluvili i zoufalí lidi z okolních vesnic, kteří tři dny nezamhouřili oči a byla to reportáž velmi důvěryhodně vyhlížející.

63709

31.07.2005 20:31

Policie zakročila proti technoparty

RE: Asi to přehnali !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ééééch !?!? [překvapení] Tak toho jsem se nenadál, že jsou to srazy převážně programátorů a systémových administrátorů, většínou s IQ silně nadprůměr ... To by vrhalo na celou věc jiné světlo, potom ale se vynořují jiné - rovněž silně povážlivé otázky.

1)Totiž potom se mi nechce věřit, že by taková vysoce inteligentní sešlost celou situaci nedokázala posoudit a naplánovat s několika "pastmi za roh" !! Přece si nemám představovat, že normální policajti zmáknou tak lehounce sešlost nadprůměrně inteligentních lidí, kteří navíc mají již zkušenosti z dřívějška.

2)Druhá otázka je ještě povážlivější - totiž, kam vlastně vývoj této společnosti spěje. Respektive se musím zamyslet i nad sebou ! Možná bych se měl vrátit do rakve, pokud nechápu, že ideální je :

-číst esoterickou literatutu a nahánět po těle čakry,
-posedávat v čajovnách s šálkem 100 ml čajíčku, čichat jakousi vůni tyčinky a poskouchat dramatické "brnk ...brnk...brnk",
-z času na čas vyrazit na jakousi technopárty, nasypat do sebe jakési patáky, co pak 72 hodin nemusím spát a vibrovat na louce, kterýmžto běsněním přivolám Aštara Šerana, aby nás zachránil,
-zbytek roku pak sedět 25 hodin denně před PC a vymýšlet virtuální svět !

Nebo něco vidím úplně blbě ? [velký smích] Pozor !! Nevylučuji ani tuto alternatívu.

63723

31.07.2005 21:03

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

Určitě nebudu sám !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Píšete pane Stwora
Úplně vám schází úcta a pokora před přírodou. Budu to slovo opakovat i kdyby to mělo za následek, že ztratím posledního čtenáře Zvědavce. Pokora se dnes nenosí. Když argumentuji právy lišek a zajíců, považujete to za argument tak pitomý, že ...

a já s Vámi souhlasím zcela bez výhrad. Jsem alergický na totality všech typů. Komunistická/fašistická totalita přeci není horší, než totalita konzumní společnosti, kde skutečně si každý koupí a užije úplně co kdo chce, ať je to sebehnusnější, stačí na to mít prachy !

To moto Uhni z cesty dědku ! Já se jdu bavit ! to vystihuje přesně. Před chvíli na diskusi mi tam bylo odpovězeno, že ti technaři jsou třebas i programátoři a administrátoři a jsou prý na úrovni. Já si to živě představuji - synci od nevidím do nevidím makají, aby nahrabali nějaké love a pak vylezou na světlo Boží a ten Boží svět jim nic neříká ! Jejich svět je totiž ten príma svět, kde chvíli tvrdě makají a potom se tvrdě do němoty baví, třeba střílením sýkorek.

Že jsou sýkorky užitečné ? No a co ? Já si to můžu dovolit ... jsou to moje peníze... máme demokracii...

63734

31.07.2005 21:24

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Určitě nebudu sám !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Proboha Emma Bovary cos hulila ?

Tady kousek od místa mého bydliště se dodnes přetřásá ne zcela úplně dávný podivuhodný případ - nějaký Ital si pronajal zprivatizovaný statek a jezdil tam s kamarády střílet sýkorky a skřivany a kosy a vůbec zpěvné ptáky. Zaplatil. Byl na svojem.

63745

31.07.2005 21:38

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Stwora - sice nesmyslný ale celkem kultivovaný názor odpůrce

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Argumentace paní Emma Bowary je postavena na první pohled na poměrně racionálním jádru. Totiž, že podobné akce by bylo přehnané považovat za škodlivé, protože se jedná s bídou o 1% ročního času a příroda se hladce vzpamatuje, že to ani lidi nemůže rušit, neboť přece jiných podobných akcí se děje pořád někde a kolikrát tam ti samí lidi chodí dobrovolně.

Jenže ne o tom je řeč, madam. Nýbrž o tom, že taková akce a takto technicky provedená, jak jsme byli svědky loni a předloni a jak by to nejspíše dopadlo i letos, tak taková akce je o tom, že ty individua tam podle mě schválně provokují a ukazují, že oni můžou...

Uvažte to logicky - kdyby jim šlo skutečně o akt tři dny blbnout na kvadrát za nesnesitelného kraválu, nechť každý z těch 5 000 položí na stůl 1000 korun, movitější by dali více zcela snadno a mohou si ten pozemek koupit ! Za vybrané prachy si koupí na vhodném místě třeba 30 hektarů. A tam si vybudují zázemí a můžou tam ty kravály provozovat. Kdo by jim to pak zakázal ? Na základě čeho ?

Ne - oni týden dělají vzrůšo pro celý svět, celá republika se baví "tak co, kde to bude letos ??". Vždyť je to jasná provokace.. [velký smích]

63749

31.07.2005 21:47

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Pane Stwora je mi z Vas smutno

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Pavle-Čerte-Němče, takže jsem z toho pochopil, že jste doposud ani jednou nevynechal !! Nechcete tady tedy kápnout božskou, o co Vám tam vůbec jde ? Při těch Vašich ušlechtilých zábavách ? A ty záběry v televizi z loňska, jak tam pobíhaly druhý den po rozpuštění "hambaté" ženské, které byly v tranzu a zapomenuly jak se jmenují a to vše mezi horami odpadků a neskutečného bordelu - to je cílená součást Vašich zábav, nebo se něco drobně vymklo z rukou ?

Nás dědky budete pane muset anebo postřílet, anebo přesvědčit. Ale takovými kecy blbými, jak jste to teď předvedl, to asi nepůjde.

63753

31.07.2005 21:56

Policie zakročila proti technoparty

RE: Asi to přehnali !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je ale něco zcela - zcela - zcela jiného. Všechny důležité atributy, které pak zaručily, že to bylo něco zcela jiného, jste vyjmenoval. Souhlasím ! Já můžu psát a zuřit proti technopárty, přitom ale sám klidně můžu poslouchat. Bije se to nějak ? [překvapení]

63759

31.07.2005 22:02

Policie zakročila proti technoparty

RE: Asi to přehnali !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na Nostradáma odkazuji proto, že patřím k velmi úzké dalo by se říci sektě znalců a můžu takhle na dálku potvrdit, že se Nostradamus nemýlí.

Komunisty jsem nikdy nepodporoval ani nepodporuji a nikdy podporovat nebudu, ačkoliv jsem zastáncem myšlenky nikdy nepoužívat slovo nikdy.

Rovněž platím nadprůměrně velké daně [velký smích]

Věřte, že to začíná být pomalu jedno, kam půjdete ! Například kdekoliv ! Nostradamus se nemýlí.. [smích]

63765

31.07.2005 22:07

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Určitě nebudu sám !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem vedle sebe - já přece nic ve vztahu k Czech Teku o sýkorkách neříkal.

Já jsem sýkorky zmínil pouze a jedině v souvislosti s tím a proto, že jsem chtěl zdokumentovat mentální nedostatečnost některých "úspěšných mladých mužů a žen", co si myslí, že když si vydělají, že jim pak patří celý svět a to je tedy jejich veliký omyl !! [smích]

63770

31.07.2005 22:12

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Určitě nebudu sám !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] [chechtot] Pardon !!

Něco mi to silně připomělo ! To samé či dosti podobné jsem kdysi vykřikoval taky. No nevadí, jestli pán Bůh dá, za takových 30 let si na tyto otázky s neobyčejnou lehkostí sám sobě odpovíte. jen aby jste si ale na ně vzpoměl - vlastně ne !' On Vám to zase někdo jiný ty otázky položí, možná i ostřeji formulované ! [smích]

63774

01.08.2005 17:26

Policie zakročila proti technoparty

RE: Asi to přehnali !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Informace a prospěch z proroctví mohou být a nejen to - jsou značné. Proroctví není o tom, že Vám někdo řekne, že za rok, měsíc a den na Vás spadne balkon v Praze na té a té ulici. [smích]

Všimněte si, že když budete podávat informace 100 lidem, jejichž vzdělání (myslím skutečné vzdělání, co je skutečně v hlavě a ne na papíře nějakého diplomu !) jde rozsahem od 1 do 100, potom ten s tím největším vzděláním a tedy odpovídajícími znalostmi si z vašich informací odnese podstatně více, než ten se vzděláním na úrovni 1 !!

Co jsem tim chtěl říci - čím méně člověk ví, tím je omezenější v možnostech informace přijímat a využívat. Tak je to i s těmi proroctvími a proroky. Vy třeba nejspíše o tom nevíte nic a tedy je prakticky zbytečné na Vás o tom mluvit. Nic ve zlém.

63917

01.08.2005 17:33

Policie zakročila proti technoparty

RE: Asi to přehnali !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Uvažoval jsem nad tím a ... omlouvám se, to jsem tedy docela ne moc hliboko promyslel !! Máte pravdu, že mezi příznivci a účastníky Czech Teku nebudou takoví "motorkáři". Hm - nebudou ??

Ale na druhou stranu, zase tak blbě jsem to nepromyslel - já totiž nekritizoval účastníky, ale ty, kteří se jich tady zastávají. A ten můj příměr nebyl přímo o tom - to bylo poporýpnutí "za roh" - čtěte ještě jednou:..mám nepříjemný dojem, že všichni zde, co
>by tuto akci nechali proběhnout zcela volně, tak asi taky
>schvalujete, že si nějací debilové nakoupí terenní motorky ...


A předpokládám, že taky najdete i hlubší úroveň/hladinu věty.

63918

01.08.2005 18:49

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Určitě nebudu sám !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V tomto s Vámi budu víceméně klidně souhlasit. Vykládat, že mladá generace je taková či jinaká, hlavně že špatná, tak to je očividná blbost, které se může dopustit pouze nesoudný člověk.

Dnešní mladí mají dost smůlu v jedné věci, já jsem si toho s velkým smutkem všimnul na pozadí výchovy svých dnes již dávno dospělých dětí. Mladí obecně nezažili již tu krásnou přírodu ... ani k ní již nemají ten správný vztah. A hlavně - dnesní mladá generace za to ani nemůže ! Co to pomůže, že já své děti vychovával nekonzumně, se vztahem k přírodě a s pokorou k životu ? Cítím se osamělý !!

Totiž, Vy máte úplnou pravdu, ta příroda je strašně, ale skutečně strašlivě zničená dříve, než se dnešní mladá generace vůbec narodila. V Česku byl zdrcující zlom k horšímu asi tak v šedesátých létech. Víte - já se v oboru ochrany životního prostředí živím profesionálně již 30 let a když započítám vš studia do doby aktivity, tak přes 35 let. A celý život se dost angažuji, nejsem však v žádném případě ani myslivec, ani potrhlý "zelený".

Skutečně předchozí generace "vyžraly" tuto planetu a dnes je zdá se již prakticky na cokoli pozdě - viz má inklinace ohánět se stále Nostradamem. Jenže - lidi se smějí, když Nostradama vzpomínám. Mohl bych ale vzpomenout jiné, třeba Shrimad Bhagavatam nebo Maha Bharatu, což je vedaistická tisíce let stará literatura, kde se o naší době taky píše - se značným pohrdáním !! [překvapení] [překvapení] A pak i s konečným výsledkem, před kterým teď zdá již bezprostředně stojíme. Tedy - lidstvo mělo na výběr někdy před 40 léty, asi tak do roku 1972 šlo ještě planetu zachránit.

Dnes dámy a pánové můžeme již jen sledovat, jak zkáza postupuje. Nebude to moc pěkné...

63931

01.08.2005 21:16

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Vaše názory jsou nejednoznačné

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem překvapen - taky dobrý postoj ! Poslední dobou se stalo modou honit kuřáky že smrdí. A teď říkáte, že by mohli vadit psi - to asi máte pravdu ! Nejenže ti psi lezou na nervy štěkáním, ale třeba taky tím, jak ochcávají kde co a všude pouští chlupy. Ani kočky nedají pokoj, celou noc to ňamčí, že oka nejde zamhouřit. A mi ještě strašně vadí parfémy, dělá se mi po nich bez ohledu na značku "blujno" a to i ve větraných prostorech ! Auta ano ! Smrdí a dělají kravál, tedy jak které, ale dohromady určitě. Ještě bych se podival škaredým okem na cyklisty, pomalu není kam šlápnout pro samé cyklisty. A zcela mě štvou mravenci - faraoni, to je děs.

Ale já Vám teď řeknu, co mě rozhořčilo poslední dobou nejvíce ! Že prý začly růst houby, vypravili jsme se s manželkou, jsme oba "hřiboví". Teď se přiznám, máme auto a použili jsme jej, smrad nesmrad. Ostatně by jste mě zajímal, jak by jste jel na ty hřiby Vy, autobus tam nejede - na kole ?

Ale ouha, chyba ! Dojeli jsme do samého srdce houbařského ráje, leč nešlo zaparkovat, tolik aut jsem naposled viděl pohromadě v AAA. Clio je docela ťunťa, pichli jsme to na kousek plácku a vysoukali se tak tak ven. V té samé chvíli to na nás dopadlo plnou váhou - celá ta bída tohoto světa.

Z lesa se ozývala nechutná kakofonie zvuků - štěkot rozdováděných psů kombinovaný s hlasitým hlaholem různě starých dětí, do toho basování tatíků, zřejmě "zaostřili zrak" nějakou tou kapkou čehosi... Do toho se mísily nervozní fistule mamin, které jedním okem slídily po houbách, druhým pak po ratolestech v terénu. Koukli jsme na sebe s manželkou a nastal vzácný okamžik ! Shodli jsme se [velký smích] , což nebývá tak často - byl to prostě hnus.

Do lesa jsme sice vešli - uvítaly nás rozkopané růžovky, ty se tu u nás tak nesbírají, tedy posloužily jako trenink asi na ligu. Považte - našel jsem i rozšláplou babku, vypadala čerstvě a nechrobalivě. Ze všech stran radary našich uší hlásily, že není úniku. Proti nám se po chodníčku vynořila starší zasmušilá paní. Pozdravil jsem a zvědavě se zeptal, zda rostou. Paní mlčky ukázala košík, měla tam asi deset babek a suchohříbků a krabičku zn. Petra. Jsem kuřák - další hřích, příjdu do Vašeho pekla, kouřím a mám auto [velký smích] - tedy automaticky jsem vytáhl čvaňho, ta paní taky a manželka jak by smet.

Paní řekla zasmušile, že to je peklo, lidi běhají po lese a řvou, šlapou po houbách, za nima běhají psi a vůbec - že už toho má plné zuby, že našla více rozšlapaných hub, než těch do košíku a to se tady trápí asi hodinu. Mlčky jsme dokouřili a společně vyšli z lesa. Na paní čekal zasmušilý manžel, sedli do škodule a odjeli. Sedli jsme do Clia a taky odjeli ..

Pane máte pravdu, ti technaři vlastně jsou v normálu, taky jsem se zpočátku rozčiloval, ale prostě není vyhnutí. Lidí je jaksi moc.... [pláč]

63969

01.08.2005 21:30

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Opravdu sila!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to hnus ! Teď již skutečně nejde vůbec o srnky a ptáčky !

63972

01.08.2005 21:50

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Převzato z www.osud.cz

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane - problém se evidentně rozpadá do dvou různě vyhraněných oblastí. Pláčete na špatném hrobě, pokud budete třeba mi vyčítat, že když nesouhlasím s takovou párty, že tím taky schvaluji způsob řešení, jak předvedla policie. Za policii nemůžu, že to zbabrala. Když se budete soudit a vyhrajete, zatleskám Vám, nicméně ale stejně očekávám, že příští rok Vás všechny rozeberou hned odpočátku a fertik ! Pane, kdyby jste se příští rok třeba "usalašili poblíže mě" - beru flintu do ruky !

Já totiž pane zásadně nesouhlasím s takovým řešením Vašich srazů a neříkejte mi, že mi do toho nic není ! Rovněž ale kategoricky nesouhlasím s postupem PČR, jak tomu nakonec zabránila. Takže Vás můžu politovat, že Vám shořelo auto, zároveň se ale na mém zcela zamítavém postoji k takovým akcím nic nezmění - nesouhlasím s tím.

63977

01.08.2005 22:21

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: O cem se zde bavime

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je Vás zřejmě nechápavých více, ale zareaguji na Vás ! Pane ! Nemontujte dohromady problematiku provokativních akcí typu Czech Tek a problematiku zbabraných postupů PČR.

Nikdo, tedy kupříkladu ani pan Stwora tady nehájí jak Vy říkáte policisty, jak nadávají, mlátí kolem sebe hlava nehlava, rozbíjí skleněné láhve, střílejí náboje se slzným plynem do opuštěných aut, neviděl jste jejich brutalitu, jak mlátí bezbranné, neviděl jste, jak si zakrývají svoje služební číslo, aby je nikdo nemohl identifikovat, neviděl jste tank(!), který policie nasadila proti adolescentům....

Takže tu nehlásejte takové obludnosti, jako je toto: Budeme chránit přírodu i za cenu několika stovek zraněných lidí včetně vážných zranění a doživotních následků? V takovém světě chcete žít? A jak se vypořádáváte s faktem, že Váš nejoblíbenější, geniální a z celého světa nejlepší politik Václav Klaus zásah policie ostře odsoudil?

Trochu hruběji řečeno - pletete si prostě hovno s fíkem.

Ale teď již jen za sebe - kupříkladu já zcela zásadně nesouhlasím s tím, aby někdo dělal takový bordel a'la Czech Tek kdekoli "jen tak, z hecu". Kdyby to postihlo bezprostředně mě, asi bych se nechal unést hněvem a koupil si flintu.

63983

01.08.2005 22:43

Policie zakročila proti technoparty

RE: Asi to přehnali !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Už jsem to tu psal na více místech - domnívám se, že již nemá cenu diskutovat tento problém vcelku - evidentně se to totiž rozpadá na dva okruhy otázek.

1)Přípustnost podobných akcí jako je Czech Tek prostě "jen tak někde"

2)Zásah PČR

Nemá cenu to směšovat, jen to vede ke zmatkům. Bavme se o každém zvlášť, ačkoliv se to v daném případě týká jednoho a téhož, systémově to nutně spolů nesouvisí.

A na Vaše body bych přímo reagoval takto:

ad1) Souhlas

ad2) Sice se mě netýká, ale stejně Vás nechápu, v čem je ta argumentace scestná. Trochu to rozvedu.

Představte si, že tajemní organizátoři pro příští rok zvolí odlišnou strategii. Příští rok si všichni tekňaci koupí nebo zapůjčí na akci kvalitní terenní motocykly nebo čtyřkolky. A do republiky přijede 10 000 - 20 000 lidí s přívěsy a na nich ty motorky a čtyřkolky. Za hranicemi najedou do nějakých velkých kampů, tam ty mašiny sundají z přívěsů a hurá terenem na místo určení - někam, kam blbí policajti prostě ani nedojedou. Lehce po cestě převálcujou půl republiky, část se jich debilů asi cestou zabije [velký smích] , udělají si svoje malé peklo na zemi a hurá zpátky. To už se cajtům nepodaří zastavit ani omylem. Souhlasíte ? To bude fajn..

ad3) Není to zločin, je to otázka míry, pravdu díte. Bohužel ale někdo určí tu hranici tady, jiný onde. [smích] A můžeme se bavit 48 hodin denně !

63986

02.08.2005 17:25

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: O cem se zde bavime

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak to ale v žádném případě není pane a z mých příspěvků to nevyplývá ani omylem. To prostě není o netoleranci k mladým, nepodsouvejte mi a ani nikomu jinému takové bykoviny. Pan Stwora se obhájí lehce sám, ale já Vám připomenu, že celá kauza má vývoj v čase a pan Stwora tento článek vyvěsil v době, kdy podrobnosti nikdo neznal, to za prvé a za druhé - alespoň já jsem pochopil smysl v tom, že kritizuje bezohlednost a nechápavost lidí, v tomto případě patrně převážně mladých, v případě, že oni na to mají a oni se budou bavit ať to stojí co chce !! Tečka

64115

02.08.2005 17:40

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: Pane Stwora,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsme přibližně vrstevníci, zřejmě by jsme si lehce rozuměli i beze slov. Teď jste to totiž vyjádřil obrazně řečeno "jako bych to měl říci já".

Ano, ten průšvih a trapas je v tom, že se stylizují do postoje - v práci za každou cenu úspěch a výdělek, po práci rychle "vše na úrovní utratit". Když muzika - tak subwoofer pod 300W je trapas. Když auto, tak proboha ne třebas škodovku, ale nějaké brko tři sta z místa ! Nedělám si obavy, že se to neusadí, vždy to tak dopadlo ! Ale ta bezohlednost a egoismus je až zarážející.

Horší ale je, že za to fakticky nemůžou ! Je to bráno vcelku chyba generací rodičů, prarodičů atd - skutečně již oni položili tyto základy. A naše generace by mohla jít ještě dnes kopat do hrobů prarodičům, proč doprdele volili ty komunisty v 46 !! Toto je bohužel nutný vývoj a bohužel cesta zpět opravdu není.

64118

02.08.2005 18:01

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: O cem se zde bavime

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, zopakuji ještě jednou, nikde jsem já určitě nechválil brutální zásah policie, provedený navíc zcela amatersky, jak se tak jeví. Tedy bude z toho průser a já budu tleskat, když se ty rány, co padly vrátí jako bumerang na hlavy odpovědných.

A teď k tomu, co pan Stwora napsal - ocituji
Policie to zvládla na jedničku. Mírnější přístup, pokus o vyjednávání by technoparty neukončil. Nejspíš by viděla akorát vztyčený prostředníček. Ostřejší (jak několik z vás tady požadovalo) by naopak ještě více povzbudil váš pocit, že jste v policejním státě.


Jestli se pane chcete jen hádat, neuznáte to, pokud ale jste ochoten nad tím přemýšlet, musí Vám být jasné, z jakých informací pan Stwora asi vycházel. Nedělejte nikdo ze sebe chytrého více, než je pravda. Já sám jsem tou brutalitou PČR zhnusen a budu držet palce a jsem ochoten pomoci v tomto případě zde postižené straně.

Ale znova opakuji a na tom se nedá nic změnit a nemá to nic společného s mým věkem - taková akce do přírody nepatří bez ohledu, jestli jsou ti zajíci již dávno hluší, protože to je kousek od dálnice. Taková akce ale nepatří ani do opuštěného lomu uprostřed Sahary ! Bez zabezpečení lékařské služby, bez WC, bez zásobování atd. je toto prostě něco naprosto šíleného a já budu vždy proti.

Asi ty "radostné teknaře" v životě nepotkám z oči v oči, ale stejně by mě zajímalo, co pak doma by řekli, kdyby jim umíralo dítě na bodnutí sršněm a záchranka by nepřijela. Protože totiž přesně podle nich nikdo jaksi nevzal v potaz, že by se v městě s 5000 obyvatel mohlo něco přihodit, co se tedy divíte ? Na co by to bylo ? Ve svobodné společnosti !! [velký smích]

64127

02.08.2005 20:30

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: O cem se zde bavime

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jsem od Vás nečekal ! [překvapení]

Já tedy jen dodám - ano ! Když se na to díváte takto, tak pro takto uvažující, jako Vy, je zřejmě třeba zakázat individuální: - turistiku - koupání v moři i na volných vodních plochách, chůzi po chodních ve městě ... a tak podobně. [velký smích] Jest ovšem otázka, zdali na takové uvažování netřeba zbrojní průkaz.. [smích]

Ale vážně, vyzývám Vás k zamyšlení. Sám přece píšete Tedy přimlouvám se za tuchu toho zdravého selského rozumu .. Tedy - letos se jich tam sešlo snad jen 5 000, jindy jich ale bylo více, snad až 30 000 ? To je již obdoba průměrného okresního města, tedy bývalého. Pokračujmež v úvaze...

Já ten Váš recept přenesu do oblasti přístupné představě většiny národa. Představme si, že by na derby Sparta versus Slavie ve fotbale přišlo třeba 30 000 diváků. Podle Vás je zbytečné nějaké zabezpečování, je to jen buzerace. Jenže on by tam někdo dostal infarkt - Vy by jste jej, jsa slušný člověk, patrně odtáhnul někam dozadu, ať není na očích a ať neruší - nic jíneho by stejně nešlo udělat, jak by se tam dodstal lékař, nebyl by zajistěn na místě a nikdo by se nepostaral, aby byly zachované příjezdy, proč, žejo ! Vždyť je to jen buzerace a my nebuzerujeme, že ?

A taky by nikdo nehlídal, kolik se kam nacpe lidí, však mají svůj rozum. A tak by vznikla nikoliv "mexická vlna", nýbrž "karločeská vlna" - tedy shora dolů [velký smích] - a oni by Vám tam ušlapali syna (jestli máte). Asi by jste řekl "šááák co, udělám si druhého" - nešel by jste si stěžovat, že to kdosi zablil...

No já nevím ! Co ? Je to něco jiného ? A to jsem nevzpoměl, že by na tom derby zapoměli otevřít záchody, hm, to by bylo řečí asi...

Skutečně jste mě udivil. Tohleto, co jste naznačil mě vede k úvaze, že by jsme měli prostě stát zrušit úplně. Na co je nám policie, na co lékařské pohotovosti, na co hasiči, vše na co si vzpomenete je svým způsobem buzerace a stojí to zbytečně peníze. Ať se každý o sebe stará sám, vždyť má údajně každý rozum. No nic...

64158

02.08.2005 20:55

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

Oni to asi nebudou chtít chápat, že

Petr Gejdoš 83.?.?.?

by to doopravdy mohlo být takhle: Uvolní to tlak a odplaví to případnou nespokojenost. Loutkáři dobře vědí, že víc nepotřebujete. Hlavně aby byly plné krámy a zábava. Bude obojí, nebojte se.

Mě úvahy nad těmito problémy, které jste pane Stwora naťuknul, začínají automaticky nalaďovat "na melancholicko" a začnu se pak na tom světě cítit jaksi osamělý. Ale když se třeba potom dívám na slepice, jak spokojeně si žijí, když ode mě dostanou v základu cosi nažrat a vodu, cosi si přimelouchaří na zahradě samy a když se můžou vyvrátit do ďůlku s popelem - to je pak balada žít na tom světě ! Hm... Z celé té debaty na mě táhne neodbytně smutek.

Oni to asi nebudou chtít chápat... teď

64162

02.08.2005 22:19

Otec světa

RE: Vazena pani autorko,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[velký smích] [velký smích] I já I já !!

Jinak se mi zdá, že se to tady fšecko jaksi rozvašňuje nezdravě . [smích]

64185

03.08.2005 17:16

Uhni z cesty, dědku! Já se jdu bavit!

RE: O cem se zde bavime

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak tedy jinak - na netu jsou dostupné i údaje a vzpomínky na dřívější ročníky Czech Tek. Ne vždy, jak známo, proti těmto akcím policie zasahovala přímo tak, jak se pokusili vloni a potom letos. No, jak to tam vypadalo, co po těchto akcích zůstalo atd - co si budeme povídat ??

Tedy sám přece víte, že Vaše argumenty jsou liché, vykonstruované pouze pro potřeby této diskuse a využívající nefér postupů jako "co by bylo, kdyby .." .

Vy a Vám podobní mi (a jiným, například panu Stworovi) jakoby nechcete rozumět, já přece neschvaluji zákrok PČR tak, jak se jim to povedlo. Ale na druhou stranu, nesouhlasím s takovými akcemi, jako třeba Czech Tek.

A je nakonec jedno, jestli se jedná o Czech Tek, nebo jinou podobně postavenou akci. Protože to vše je součástí množiny jevů, které pan Stwora přesně pojmenoval. Vy zdá se nechápete, že nejde pouze o tuto jedinou akci, že se jedná o soubor jevů, zatím ještě přímo nepojmenovaný.

Tyto jevy zahrnují třeba i toto - příznám ale, že asi zdaleka nepostihnu celou množinu těch jevů:

- akce tzv. "stmívačů" = hajzlíci, co po nocích chodí krajinou, vyhledávají a poškozují transformátory a další zařízení VVN a hrozně je baví, když obrazně řečeno vyrazí pojistky nejméně pro celý region najednou. Ohromně inteligentní zábava !!
- akce typu "ralley za plného provozu" - taky skvělá zábava.
- akce typu "cros ralley" terenními motorkami nebo čtyřkolkami - tisíce děkovných dopisů !! [velký smích]
- "stopování" po železnici - nějak se to jmenuje. Lidi prostě jdou někam k trati, naskočí na vagon okolo jedoucího nákladního vlaku a prostě jedou do neznáma, třeba na uhlí.

To je zřejmě jen neúplný seznam "inteligentních zábav", z nichž některé jsou vyslověně teroristického charakteru, jiné vypadají - třeba to ježdění na uhlí - zdánlivě neškodně. A já k tomu přirozeně řadím i takto skvěle zorganizované zábavy jako je Czech tek.

Prostě se na mě zlobte nebo ne, ale jestli se třeba někdo "zlajnuje" na zábavě, nacpe do sebe navíc jakousi taneční "chemii" - jako by nestačilo to ducducduc se strobo světlem - a pak sedne do auta a opře to o strom, je to již zločin. A pro mě ne moc odlišný od toho, o čem se bavíme. Protože pak ouha, pánové třeba psychicky neunesou, že je přijdou zachraňovat ti zbyteční saniťáci a tak jim nakopou prdel a rozbijou sanitku. *HURÁÁ - MÁME SVOBODU, DEMOKRACII, MY NA TO MÁME !"

Jestli Vám není trapně to srovnávat s 89 a akcemi na Strahově, potom ale si to nastudujte přesněji. Tam to zajištění bylo ! A navíc - nebyly tam debyly ! [smích] (ta chyba je schválně, aby se to rýmovalo)

64373

03.08.2005 18:00

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Souhlas-nesouhlas

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nezávidíme, na beton ne ! [velký smích] Ale to Vám asi dojde až hóóódně za dlouho..

64385

03.08.2005 18:55

CzechTek v nás

RE: Komunistický svaz mládeže

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Absolutní souhlas - taky by mě velmi zajímalo, co to je ta moderní levice ! Velmi se přimlouvám - a těším - aby nám autorka tohoto článku vysvětlila - ale v jiném článku a diskusi.

64400

03.08.2005 20:07

CzechTek v nás

RE: Heslo:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kapitalista - fůůůůůj ! [smích] [smích]

Zdravím ! Taky si myslím, že si tentokráte Paroubek nadělal do vlastního hnízda. Ale obecně vzato - nálada je skoro zralá na tentokráte nikoliv sametovou. [velký smích]

64408

03.08.2005 20:58

CzechTek v nás

RE: Heslo:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, kolo dějin se nedá zastavit, pyšné bude stále ponižovat a ponížené vyvyšovat ! Akorát my lidi žijeme jako jepice tak krátké životy, že jaksi vůbec nevnímáme zákonitosti Všehomíra a zdá se nám, že to vše závisí na naši vůli - ó jak naivní ! [smích]

No nic - na jinou notečku - skoro jsem měl strach, že kdybychom se vsadili, že na podzim bude dolar hodně posílen proti koruně, tak ještě relatívně nedávno už už jsem si to taky začínal myslet a tedy že bych to prohrál. Ale čeče, Czech Tek ne-Chzech Tek, u nás se do podzimka nic moc nestane, mám dojem, že v tomto zrovna okamžiku mají mrazení v zádech odleva doprava všechny strany. A budou raději šlapat na brzdy.

Protože tentokrát by asi nebyla sametová.
A potenciál nadějně vzrůstá a vzrůstá !! [velký smích]

Ale dolar stejně neposílí ! [velký smích] Už bych se zase sázel. Dneska, co jsem si s chutí početl v češtině (mě ta angličtina místy silně zmáhá) - zde:

http://www.blisty.cz/2005/8/3/art24380.html

tak jsem si uvědomil, že bych to nejspíše tu naši hypotetickou sázku asi vyhrál ! Myslím, že - vlastně nemyslím, ale cítím, že se blíží krizka světovějšího charakteru, ne je naše zaprděné Czech Tek ... Tak nějak mám takové "politické revma" - cítím to ve svých starých kostech - tipuju podzim ? ! ?

64413

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 53 čtenářů částkou 14 305 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

WHO si na Facebooku naběhla na vidle06.01.22 20:59 Neurčeno 0

Viník obrovského kalifornského požáru jmenován. A ne, není to globální oteplování06.01.22 17:43 USA 1

Vakcinační voodo - po každém očkování prudce naskočí úmrtnost "neočkovaných"06.01.22 15:07 Británie 2

Dezinformátoři a antivaxeři opět proti ČT?06.01.22 12:52 Británie 3

Marta Kubišová - peklo po 3. dávce06.01.22 09:20 Česká republika 4

Neočkovaní nedokončí zdravotnickou školu. Nesmí na praxi05.01.22 21:15 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
24,52 Kč
Libra
29,38 Kč
Kanadský dolar
17,13 Kč
Australský dolar
15,48 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
18,77 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,40 Kč
100 maď. forintů
6,88 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,16 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 067,16 Kč
1 unce stříbra
494,36 Kč
Bitcoin
917 766,29 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 71 888 782