Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petr Gejdoš

Nalezeno 2210 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

31.08.2006 18:12

Izrael zničí jeho víra v beztrestnost před Bohem

RE: Trochu proroků...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nikoli, nenervuji se. Já se vcelku bavím, je to jako luštit nějaký složitý rebus. Akorát - chtěl jsem se o tu radost trochu podělit. Ale nevnucuji se, ostatně každý na to stejně musí přijít sám za sebe, takže ano - vše je v pořádku. [smích]

115582

01.09.2006 11:05

Izrael zničí jeho víra v beztrestnost před Bohem

RE: Vysoka hra....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechci říkat, odkud to vím. Ale Irán s jistotou prakticky 100% atomové zbraně již dávno má - odhaduji, že nejméně 6 let. S největší možnou pravděpodobností tyto zbraně jsou již dávno umístěny v cílových místech. Čili - velmi elegantně obešli nutnost nějakých sestřelitelných balistických střel. Ty střely "letěly" sice strašně pomalu [smích], tak říkajíc "pěšky", dokonce bych řekl, že byly Iránu prodány/předány "nastojato" instalované již v cílových oblastech - tedy, že jim je "laskavě poskytl" ještě Sovětský svaz.

Rovněž neřeknu zdroj - ale jedna taková bomba je i v Praze. A bude rovněž s pravděpodobností 100% použita. Existuje o tom historický záznam.

Mnohem horší pro lidstvo a celou planetu je to, že patrně nejmenovaná muslimská mocnost vyvinula a provozuje podivuhodnou geo-tektonicko-klimatickou zbraň - patrně ve spolupráci s ET. Je nutno si uvědomit jednu věc - což shrnu v následujícím odstavečku.

Buďto jsou všechna proroctví čiročirá mystifikace, nebo se zakládají na pravdě. Můžete si vybrat, jaký asi mám na to názor já. Ta zbraň (zbraně) je na planetě umístěna již hodně dlouho (tisíce let !), takže ona muslimská mocnost ji fakticky nikoli vyvinula, ale za laskavého asistování ET ovládla. Doporučuji každému zvídavému člověku, aby si přece jen přečetl tzv. "Kroniky Země" od pana Zecharii Sitchina a k tomu se zamyslel nad neuvěřitelnými texty jistého pána Edgar Cayce. Skryté aktivity USA kolem starověkých památek - mimo jiné kolem pyramidového komplexu v Gize - ukazují, že USA stojí "na špatné straně" probíhající války O planetu Zemi. Tato válka není primárně válkou lidí - ale lidi se samozřejmě již jen tím, že zde žijí, taky zapletli.

Bude nějaké "velké znamení" a nikdo jej nepřehlédne, že konečná fáze konfliktu začala. Sice tak bylo, nyní ale to v rukou lidstva již není !! Je to válka bohů.. [velký smích]

115658

01.09.2006 11:23

Izrael zničí jeho víra v beztrestnost před Bohem

RE: Trochu proroků...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já bych k tomu tak trochu "smutně" poznamenal, že sám netuším, co mě pořád vede k tomu, abych se tímto a takto prezentoval. Je to snad takto dáno, že je to jakási již v genech zakodovaná povinnost ? Ale když se člověk "prokouše" k jakémusi ucelenému systému poznatků, začnou se mnohé a vlastně všechny "věci" jevit jinak. A vcelku marně se dnes snažím si vybavit, jaké to bylo u mě předtím.

Kdysi dávno - nechci přímo říci, že jako dítě - jsem se setkal s člověkem, který na mě docela vážně "koukl" a taky docela smutně řekl, že v mém životě příjde čas, kdy budu ostatními považován za fanatika a mystika. A že to nebudu mít lehké. Že mě málokdo bude chápat, ale že si z toho nemám nic dělat. Řekl toho (osobního) samozřejmě více.

Tedy mi osobně se dostalo toho, že mi někdo jen tak mimochodem "vyvěštil" mou budoucnost. Jak plyne čas, změnily se moje "potuchy" v praktickou jistotu a mi se stále zřetelněji vybavuje, co tehdy dávno mi vlastně bylo řečeno.

Čili Vaše slova: "Nic proti Vam p.Gejdosi, Vase postoje respektuji, byt Vas pristup neni mym pristupem zcela chápu. Alespoň ale to mi věřte - v zásadě mám docela drasticky smíšené pocity...

115660

01.09.2006 11:50

Nejdůležitější je čest

RE: Vážený pane Gejdoši!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Toto všechno já hladce chápu. Hodně jsem nad tím přemýšlel a modeloval si různé situace, abych pochopil, co vlastně se v globální ekonomice děje. Na základě svých poznatků jsem sám za sebe dospěl k jednoznačnému odmítnutí tohoto systému ! Je to těžko vysvětlit, protože vlastně všíchni jsme "polapeni" v tomto systému a zdánlivě z toho není úniku. Ale je nutno si uvědomit, co se vlastně stalo koncem 80. let 20. století a že to znamenalo pouze drobný odklad kolapsu systému.

Mám jednu docela "pofiderní"- leč přeci jen výhodu proti vzdělaným a chytrým ekonomům - což já, jsa samouk skoro ve všem, nejsem. Používám "informace", které fakticky nejsou z tohoto světa ! Nikoliv však , že bych byl ve spojení s nějakými duchy. Jelikož hodně pracuji s proroctvími a jelikož jsem se setkal s jednoznačně zamítavými postoji všech "specialistů odborníků" - dospěl jsem k nutnosti změnit na na "brouka Pytlíka" - co všechno zná, všude byl, práce všeho druhu.

Za svůj již relatívně dlouhý život jsem seštudoval "kde co" včetně atomové fyziky. Marně těm všem tzv. "skutečným odborníkům, alias fachidiotům" vysvětluji, že vše tu již bylo a že jsou zde o tom jasné zprávy. Jen mávají rukama, že jsem blázen. Tedy budiž.

K danému "ekonomickému" problému, který zde řešíme, bych již jen poznamenal - sice to tak vypadá, ale "řídící páky" globální ekonomiky žádné nejsou. A ti, co tahají za "svoje páky", ti jen oddalují nevyhnutelné - špatný systém nemůže fungovat věčně ! Ale zato - čím déle bude takový špatný systém "fungovat", tím větší katastrofou bude jeho konec !! [velký smích]

115664

01.09.2006 14:10

Nejdůležitější je čest

RE: Vážený pane Gejdoši!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane rugere, i já Vám děkuji. A omlouvám se. Když jste se tu "zjevil" - tak já se "vyjevil" z představy, že tady bude nějaký nový pan "kema" - to by bylo "holé neštěstí". Takhle, když se skutečně diskutuje, a nikdo není dokonalý a tedy nemusí to být nutně na špičkové úrovni, dá se hodně věcí objasnit a každý na tom něco vyzíská.

Já vím, že mám místy "poněkud" neortodoxní názory na svět a jeho problémy, a vcelku pravidelně "vždy narazím". Mi to nijak nevadí, jsem na to zcela již zvyklý. Proč vlastně tu myšlenku rozvádím - totiž i když jste napsal Já jsem cynický pragmatik..., tak stejně tomu úplně nevěřte ! V podstatě každý člověk se stále vyvíjí a někteří opravdu k cynismu a až nechutnému pragmatismu. Ale Vy jste napsal několik zajímavých myšlenek, když jste jakože "bránil" americkou (ne)mravnou spotřebu. A v několika ohledech Vám za pravdu opravdu musím dát - kupříkladu skutečně Američané, hlavně ti hodně bohatí, si počínají vesměs tak, že část toho bohatství "pustí" zpátky "mezi lidi".

Je otázkou však, nakolik se jedná o "dobro"-činnost a nakolik se jedná o nezdravý pocit a projev mesiášství. Já jsem si se zájmem skutečně prolezl kdejaký důležitý bod na mapě "Velké Virginie" a všimnul jsem si, že nebýt takové té dobro-činnosti, spousta pamětihodností i z toho mála, co v USA je, by dnes bez super-bohatých Američanů už nebylo. Typický je třeba Wiliamsburg. Ovšem co mě opravdu udivilo, zrovna to bylo v tom Wiliamsburgu nejvíce patrné - je relativní nezájem samotných Američanů o vlastní historii. Prostě - potkával jsem tam více Japonců a Korejců a Evropanů než domácích, tedy Američanů.

Tedy by mě zajímal Váš názor - je to příznak jejich lenivosti, nebo materiální či duchovní chudoby, nebo jak si to vysvětlit ? Vyptával jsem se různých "domorodců" a mnozí i z blízkého okolí neviděli za svůj život tolik, co jsem stihnul za měsíc. A co víc - mnozí třeba netušili, co se přihodilo třebas v Apomatoxu a podobně. Zajímavé !

115680

01.09.2006 17:30

Izrael zničí jeho víra v beztrestnost před Bohem

RE: Vysoka hra....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně ! Já jsem o tom přesvědčen. trvalo mi dost dlouho, než jsem si při studiu všelijakých nepochopitelných zmínek ve "starých textech" uvědomil, o čem je to vlastně řeč - že "budou" existovat "takové" podivuhodné věci. Hm - já už nevím, jak ty proroky zamaskovat, abych nepopuzoval ! [velký smích]

115694

01.09.2006 17:46

Izrael zničí jeho víra v beztrestnost před Bohem

RE: Vysoka hra....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] Dám si velikánskou práci a budu to tak dokonale maskovat, že nikdo nepozná, o čem píšu, jo ? [smích]

Jinak ale - lidi obecně milujou svět jasně přehledný a jednoduchý. Prostě takový, kde když do nějaké "bedýnky" vrazí kilo mouky, kostku 25 g droždí, kávovou lžičku soli, štamprli octa, polévkovou lžíci kmínu, polévkovou lžíci dobrého oleje a asi 5 deci vody, zapnou to do 230 V, tahem "zapnou"/stiskem vypnou - tak za hodinu vypadne krásně vypečený pecen chleba o váze asi 1,3 kg a nikoliv, že z toho vyleze asi 5 kilový šedozelený mužíček a řekne "děkuji pěkně !"

Jo, ten HAARP je zajímavý. Sledoval jsem stanice, měřící ULW po světě a všiml jsem si, že poblíž Anchorage (tam jsou poblíž antény HAARP) se objevují velmi zajímavé pulzy EMV silně se podobající EMP. A vždy se po světě děly zajímavé věci - nejčastěji nějaký hurracan pustošil USA, kdyžtě se před tím umně prokličkoval kolem Kuby a Yucatanu, aniž by tam způsobil postřehnutelné škody. Dost mě to vždy udivovalo a proto mimo jiné si myslím, že USA tahají za kratší konec ! Že s tím HAARP jsou v defenzívě.

115695

01.09.2006 18:45

Sázka na Zvědavce v září nebude!

RE: pre pána Nillberta

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím pane Adaopa - to je skutečně "úžasná poezie" !! [velký smích]

115704

18.09.2006 15:20

Sionofobie

RE: Největší svinstvo ve společnosti je opravdu vulgární antisemitismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Když to po všech svých skušenostech shrnu, tak musím konstatovat že Židé jsou vcelku hodní a dobráčtí lidé.

Ano, pane Jane ! Celý ten jejich "vymakaný" systém je zcela "neslušně" stavěn na tom, že se po nás žádá všeobecná humánní slušnost, aby oni mohli být klidně neslušní. A potom, když někdo uvažuje tak, jak Vy na to tímto reagujete: Tohle co jste napsal, bez toho, abych rozebíral podrobnosti je našinci velmi nebezpečné uvažování..., potom je to skutečně velmi nebezpečné uvažování ! Je to uvažování dobytčete, které se klidně nechá důvěřivě vést na porážku a které si říká, že "..toto přeci není možné !"

Ale je to možné a Bohu žel, oběti na to přijdou vždy, až už nelze nic proti tomu dělat.

Musím Vás ale ubezpečit - tyto konce byly předpovězeny. A budou ty konce jiné, než oni doufají. A mám takový pocit, že již ani oni nevěří, že to dobře pro ně dopadne. Ale snaží se stále o totéž - neví totiž, jak jinak dále. Odvolávají se na "svého boha" a nevšimli si jaksi, že to "skutečný" Bůh je dávno proklel !!

117028

19.09.2006 15:08

Sionofobie

RE: Největší svinstvo ve společnosti je opravdu vulgární antisemitismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Při vší úctě ... si myslím, že je třeba "mít oči otevřené" a nejen však to, ale taky "se dívat !" A co vidím, to vidím. Myslím, že mě není nutno nabádat, abych uvážil, že ve statisticky dostatečně velké a jakkoliv náhodně vybrané skupině lidí, nejen židů tedy, se najdou lidé všech možných "kvalit". To jsem přece nepopřel tím, co jsem napsal ani omylem.

Na druhou stranu, ten, kdo se dívá a vidí a nic v případě nepravosti proti nečiní - není náhodou alespoň jistou mírou vinen taky ? Jak podrobnou musím mít "nutnou míru rozlišování", abych mohl selektovat dobré a špatné v té skupině lidí, o které mluvíme ?

Stačí kupříkladu, že někdo z nich proti sionismu protestuje ? Kolik takových je ? Nebo stačí, když se ostentativně neúčastní jejich vydřidušského postoje vůči zbytku světa ? A kolik je takových ??? Nebo vůbec - uveďte nějaký nesporný případ příslušníka oné skupiny lidí, kteří z příslušnosti k této nemají výhody - takový by totiž býval byl úcty hoden. Ale jinak ? Jak moc se musím kupříkladu já starat a namáhat s rozlišováním v tomto světě, kde vidím spíše případy potvrzující můj tedy takto veskrze odmítavý postoj ?

Čili - mnoha slovy jsem řekl něco na způsob, že jsem Vám nyní jaksi příliš neporozuměl...

117092

21.09.2006 08:00

V Afghánistánu roste produkce opia

RE: Nesouhlasim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nesouhlasim.
Vlada Hamida Karzaie neni loutkova - byla zvolena ve svobodnych volbach ...


Nebuďte pane kema Boha pustý formalista. Lidem je to jedno, jestli jejich vláda byla zvolena ve volbách, nebo (samo)vyvolená údajně třeba Bohem. Rozhodující je, zda ta vláda vládne pro lid, když už se ohání tím, že vládne ve jménu lidu. A nevím, kde seženete aspoň náznak důkazu, že ta vláda, o kterou teď jde Vám, zda vládne "pro lid" ! Již jen ten "rozmach" pěstování opia o tom nesvědčí.

Ce se tyce produkce drog - diktatura (jakou Taliban nesporne byl) ma vzdy mnohem lepsi sanci omezit jakykoliv druh zlocinnosti nez vlada demokraticka.

A tak to se na to podívejme ! Mohl by jste rozumně rozvést, proč to ? A vysloveně pouze ve vztahu k výrobě opia. Totiž vůbec nechápu, co by mohlo údajně demokratické vládě bránit v prosazování opatření proti drogám ? Copak na vypátrání makového pole je nutno porušovat zákony svázané s demokracií ? O tom by jste pane kema měl více "zazpívat". Jinak totiž ohromně a hloupě plácáte.

Postrilet farmare, kteri se snazi uzivit sve rodiny ...

Pane, mohu Vám, jinak při vší úctě, sdělit, že jste vlastně docela směšný pustě formální rétorik patrně pravicově - podle vlastních představ - zaměřený, patrně dost ale omezený. To z Vašeho přízpěvku jasně vyplývá, tedy se doufám tradičně na mě "nenakrknete", nýbrž se nad sebou zamyslíte.

117242

22.09.2006 20:41

V bludišti pokřivených zrcadel

RE: dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, vše OK. Kdyby přívrženci takových "trochu drsnějších metod" vyslýchání s tím přišli před občanstvo do regulerního politického ringu, drtivě vyhráli volby, uzákonili to a pak podle toho postupovali - nikdo by to tady nediskutoval v tom smyslu, v jakém si myslím, že to tady teď diskutujeme.

Přece i demokracie se může přechodně usnést na drakonických opatřeních - to pochopí a uzná každý rozumný člověk. Přeci je jasné - kvůli odvrácení hrozící bouračky klidně přejedu i přes tři tlusté čáry na cestě, ačkoliv podle pravidel provozu bych neměl, že jo - jenže silniční zákon na takové vyjímečné situace jaksi "docela demokratickým postupem" pamatuje - hmm.

Vy by jste ale měl uznat, že takhle to prostě a jednoduše v tomto případě neproběhlo. Údajně demokratičtí vůdcové údajně demokratického státu se "zářícími úsměvy" podepisovali a stále podepisují všelijaké "absolutně závazné konvence a deklarace" ( [velký smích] ), potom se stejně "thymolinovým úsměvem" všem vykládájí, že to dokonce na 110% i dodržují - ale nedodržují !! A to je svinstvo prvního řádu !!

A k tomu se vyskytne takový třebas "leho" nebo Vy, pane "kema", a (s prominutím) s úsměvem idiota nás tady roky balamutíte, že nic takového není pravda. Ale ona to pravda byla a je a tedy Vy tady celou dobu tyto svinstva obhajujete a lžete. A o to kupříkladu jde mi. Neberte to tak, že na Vás útočím. Už jsem hodně-krát naznačil, že to Vy sám útočíte na sebe těmi nekonečnými bláboly a zatloukáním. [velký smích]

Udělal by jste dobře na duši nejméně mi, kdyby jste vysvětlil, proč to vůbec děláte?? Ovšem nevím, jestli to pochopíte, že by jste udělal s takovým vysvětlením hodně i pro vlastní duši, zřejmě značně černou - pardon, ale co si vlastně můžu dobrého o Vás myslet...

117377

22.09.2006 20:45

V bludišti pokřivených zrcadel

RE: dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Takže myslím (doufám), že (kapitalistický) mamon a obžerství brzo dostanou přesdržku, až lidstvu poteče do bot (půjde o "holý život" ).

Ano. [velký smích]

Jen připodotknu - podle mých pozorování toto zrovna akutně probíhá...

117379

22.09.2006 20:54

V bludišti pokřivených zrcadel

RE: Co tak strašného Ferenc Gyurcsány řekl?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je taková, řekl bych, závěrečná fáze cyklu, který se dá charakterizovat třebas takto - nula z nuly pojde..

Všechna dřívější "sladná" vítězství se totiž zrovna proměňují v neméně "trpké" porážky. A to vše jen proto, aby byla zachována rovnováha v celém Vesmíru ! Jinak to totiž nejde a na to někteří pánové a samozřejmě i dámy zapomínají. [smích]

117381

23.09.2006 13:03

V bludišti pokřivených zrcadel

absolutní kema

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dekuji za uznani. Ja jsem k tomuto tematu nic psat nechtel, protoze se vzdycky najde nejaky %#^ ktery me zacne urazet, ale zkusim to.

Hlavní "spravedlivý" světa tohoto, nejinformovanější a nejchytřejší člověk na světě, totálně absolutní ekonom - se divím, že nemá ještě stále tu Nobelovku za ekonomii - ejhle !! Jistý pan "kema" !!

Právem se, pane kema, obáváte, že Vás bude někdo urážet. Jenže Vás ale jaksi moc urazit nejde, takže takoví, co Vás již znají, se jen smějí a dělají si legraci.

Jinak úpřimně řečeno, že nereagujete dále, to je Váš letitý styl - popíchnout, nasrat kdekoho a pak jít od toho. Nablábolit spousty nesmyslů a dále nereagovat. Klasika. Již by jste se ale fakt měl nad sebou trochu zamyslet, čas se Vám krátí stejně, jako jistému Kulískovi.

117439

23.09.2006 22:19

Tlustý účet

RE: Pan Tlustý-jeden z party ODS-áckých zlodějů...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Bohu žel. Máte pravdu, skoro úplnou.

Já jsem takový svého druhu maniak. Maniak na informace. Již "v kolébce", ach to už je dávno (!!), coby kojenec, jsem zároveň s mateřským mlíkem nasával zprávy BBC ze starého elektronkového 1V2 zpětnovazebního radia/audionu. To rádio totiž bylo na takové konzole na zdi zrovna nad mou postýlkou a můj otec se strejdou tam pravidelně úpěnlivě manipulovali se zpětnovazebním konďákem, aby naladili RFE nebo BBC a odladili podivné bručení rušiček. Máti je vždy "zbuzerovala", že mě vzbudí.

Jenže já jsem to "dum dum dum dum" BBC, nebo znělku RFE miloval skoro jako tlukot matčina srdce z blahé prenatální doby. [smích]

Chtěl jsem tím naznačit, že naše rodina byla zcela antikomunistická a cosi si za to "odseděla". Rozhodně jsem do roku "sametovky" měl spíše idealizované představy o tak řečené "západní svobodě". Deziluze přišla ale vzápětí. Já, který prakticky patřil k "otcům zakladatelům" jak OF, tak ODS, jsem již velmi záhy zjistil, že vše je jinak.

Dnes vlastně prakticky lituji své aktivity v politice. Velmi jsem zmoudřel. Velmi mi pomohl - taky hodně dávno, v roce 1992 - jistý "Svědek Jehovův". Nepleťte si ale tyto Svědky s klasickými jehovisty. Tento člověk mi udělal školení a já fakticky prohlédl.

Není nic takového, jako pravičáci - levičáci. Jsou lidé zloději a lidé, kteří Boha a jeho Zákon ctí. Tak se věci mají, pane seda. I Vy sám, pane seda, co jsem Vás tady sledoval, jasně tíhnete k levičáctví. Ale to nic neznamená. Důležité je, jestli jste lump, nebo slušný člověk. A pravidla na určování, kdo je kdo - ty jsou jasně daná. A nikdo se z toho nevylže...

Mě už nechává současný vývoj "v klidu". Protože již vím, co se děje a jak to skončí a proč tomu tak je. Není to důležité ! Důležité ale je, jak každý jedinec dokáže sám sebe ochránit, aby se z něj nestal zloděj a lump ! A to je tedy opravdu obtížné ! [velký smích]

117491

24.09.2006 22:11

Tlustý účet

RE: Pan Tlustý-jeden z party ODS-áckých zlodějů...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Není nutná taková přestřelka. Slušný člověk může být "postaru" i pravicového i levicového zaměření. Stejně jako lump může být napravo i nalevo.

Na tom nic není špatného, jestli je někdo levicově smýšlející člověk - de facto skutečně levicově zaměřený člověk má větší předpoklady být k tomu zároveň i slušný člověk. Z většiny pravičáků se totiž nakonec vyklubou skutečně znační vyčuránkové a egoisti daleko spíše, než slušní lidé, schopní pomoci druhým.

Je zcela evidentní, že nutně musí přijít nějaká nová myšlenka, něco jako "třetí cesta". Ovšem tento "terminus" je tak děsivě zprofanovaný, že jsem se málem "orosil", než jsem to napsal. Rozumnému člověku musí totiž být jasné, že kapitalismus v podstatě již skončil...

[velký smích] Řečeno s pseudoklasikem - "Blbost odkvetla a teď dozrávají plody..." Budou zatraceně kyselé, nahořklé a zhnilé. Si šmákneme !! [velký smích]

117578

25.09.2006 17:19

Tlustý účet

RE: Pan Tlustý-jeden z party ODS-áckých zlodějů...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy jste nakej "naivka" [chechtot]

No já nevím, jak to myslíte - Vy se mnou souhlasíte, nebo nesouhlasíte ? Nicméně je to snad zřetelně vidět, že kapitalismus je s dechem u konce. Globalizovaný kapitalismus je totiž něco, co samo sebe vylučuje - je to prostě nesmysl a protimluv. Tedy nevím, nechápete to ? Kapitalismus může fungovat pouze a jedině, když nekdo je (údajně) šikovný a vydělává. Ovšem i docela průměrná inteligence by člověku měla stačit k prosté logické úvaze - tam, kde někdo vydělává, musí na druhé straně někdo prodělávat.

A toto vážený pane Rejpale jaksi nelze globalizovat tak, aby by to vzápětí neskončilo totálním krachem !! Vážně se nad tím zamyslete...

A vy jste nekdy videl nejakeho komunistu, kterej nebyl vychcanej jak "mraky"?

Viděl. Mnohem častěji, než nevychcaného kapitalistu. Pokud pane Rejpale Vy nechcete ale něco vidět a chápat, potom Vám nelze pomoci. Nicméně bych si dovolil Vás vyzvat, aby jste se skutečně zamyslel nad "vstupními daty" světa tohoto, jak jej lze vnímat. Přece mi nechcete namluvit, že pravicově zaměřený člověk tak nějak principiálně má předpoklady být lidumil a naopak člověk spíše levicového zaměření je obráceně spíše "lidožrout" !!

Pokud ale si to tak myslíte, mohl by jste svoje premisy nějak objasnit ? Byla by to pro mě velmi vítaná informace, kterak lze k takovému závěru dospět. [velký smích]

117633

25.09.2006 20:55

Tlustý účet

RE: Pan Tlustý-jeden z party ODS-áckých zlodějů...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Víte pane Vratislave, Vy se se dopouštíte dost nepochopitelné chyby. Vy za tzv. "levičáky" považujete lidi, kteří to o sobě rozhlašují či jinak demonstrují. To ale přece nic skutečně neznamená pro reálnou klasifikaci dotyčného člověka. Rozhodující je přece skutečné chování dotyčného a to v celém rozsahu jeho bytí.

Přitom ale je velmi jasné a pochopitelné, že kdyby se Vám představil nějaký člověk a tvrdil o sobě, že je atomový fyzik, tvůrce nové "kvantové teorie relativity", nevěřím, že by jste mu jen tak uvěřil a bral jej jako atomového fyzika. Jiný člověk zase za Vámi může přijít a tvrdit, že je anděl. Skutečný anděl. Věřil by jste, bral by jste jej jako anděla ?

Hodně lidí o sobě tvrdí, že jsou křesťané. Domníváte se, že skutečně jsou ? Totiž, kdyby jste se nad tím do hloubky zamyslel, musel by jste uznat, že skutečný křesťan nutně musí být levicového zaměření v tom nejlepším slova smyslu. Nikoliv členové nějaké pofiderní strany, která o sobě tvrdí, že je tu komunistická, jindy socialisticka či sociálně demokratická. Tam jsou spíše levičáci v tom špatném slova smyslu, vlastně to vesměs nejsou skutečně levicově smýšlející lidé. Jen to o sobě tvrdí a zneužívají to. Většinou to budou docela hajzlíci, zloději a lumpi. Bohu žel to samé ale bude nejspíše platit o valné většině křesťanů...

Marná sláva - čeká nás třetí cesta ! Již brzy se objeví něco jiného, než pravice či levice. To je totiž už nefunkční přežitek. A kapitalismus skutečně brzy skončí, neexistuje možnost jeho záchrany - pokud lidstvo hodlá zachránit samo sebe. A to bude frkot !! [velký smích]

117656

26.09.2006 20:53

Šlechtění plodin se modernizuje

RE: Nepřebere ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to skutečně velmi zajímavý pokus, mimochodem - to jsem psal já, zapoměl jsem se jaksi přihlásit... [smích]

Mě napadá jedna věc - v Bibli, jakkoliv je tato kniha mnohým přepisováním poněkud, opatrně řečeno - nejistá v jistých ohledech, tedy v Bibli se na několika místech popisuje zvláštní jev. Biblický Bůh v zastoupení nějakého "anděla" ve více případech vybízí nějakého proroka, aby: "...snědl knihu (svitek..." Prorok tedy knihu sní a ještě to okomentuje, že chutnala jako med s nějakým kořením. A potom se začaly dít věci - dotyčný prorok má všelijaké prorocké vidiny a sestupuje na něj "Duch Svatý" a jeho schopnosti se výrazně a pronikavě zlepšují. Stává se z něj Prorok.

Můžeme se nad Biblí anebo smát, nebo taky ji můžeme brát vážně. Vzdor těm přepisům bych doporučoval ji brát velmi vážně. Ten případ, který uvádím, s tou "snězenou knihou", je velmi závažný. Totiž ukazuje na to, kterak je lidská bytost uzlíček energií a chemie. Ty případy, jako je tento s tou knihou-potravou, ukazují, že v potravě člověk nepřijímá pouze bezduchou energii. Potrava v sobě nese informace !

A ve vztahu ke genetickým úpravám to ukazuje jedno - lidstvo si skutečně hraje s ohněm. Může mi tady napsat stovky příspěvků nějaký racionalista, který se bez skript a (pa)vědeckých teorií ani neuprdne, že něco takového není možné. Mě nepřesvědčí a cítím, že "džin byl z flašky již vypuštěn".

Jsem tu známý hlásáním "konců svět" a evidentně tím spoustu racionalistů irituji. Nicméně - sice neříkám nic, ale na moje slova dojde ... [velký smích]

117726

27.09.2006 17:33

Šlechtění plodin se modernizuje

RE: Nepřebere ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Konec konců - k čemu by mi taky to uznání vůbec bylo, že jo ! Jsou lidé věci znalí a uvážliví a s těma "se můžu navzájem uznávat", kolik libo... [smích]

Hodně jsem nad tím přemýšlel a dospěl k určitým "uklidňujícím" závěrům. Ovšem přechodně, než jsem dopřemýšlel, to bylo spíše značně znepokojující ! Několikrát jsem se to tu snažil trošku prezentovat, to se ale nedá v ucelené formě na tak malém prostoru podat ani přibližně. A nutně to vedlo ke zdání, že jen černě krákorám. Takže nic, každý si to stejně musí dopřemýšlet sám - tedy, pokud toho je schopen. Nicméně - staří Proroci s velkým "P" nás v tom samotné nenechali a z hlubin "času" nám o naší budoucnosti podali dost podrobnou zprávu. Slovy pana Danikena - "Vzpomínky na budoucnost".

Ovšem arogantní racionalisty to nechává v lepším případě chladnými, v horším případě plivají vztekle cosi o nesmyslech. Tož nic, to je veskrze jejich problém. Jsou to ale oni - soudruzi vědátoři, děvky prodejné racionalistické, co tuto planetu ničí i s námi, ačkoliv jim o to alespoň já určitě nestojím. Až bude zle, budou říkat, že to přece nemohli vědet, ale já bych jim odpověděl - "...mohli jste to vědět, protože to vše bylo dávno prorokováno, že takové nebezpečí nastane a dopadne !"

A tak to můžu s klidem uzavřít několika málo slovy jednoho Proroka - "...a kvíliti bude celá zem...". [velký smích]

117791

27.09.2006 20:39

Jak se tohle lze naučit?

RE: Nejsem jsi jist, zda bude muj prispevek akceptovatelny, ale...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Naopak ! Nejméně já s Vámi zcela souhlasím a to zcela nadšeně ! A zaručeně nebudu sám. Mám totiž velmi podobné zkušenosti jako Vy a zcela odpovědně prohlašuji, že žijeme Bohu žel ve světě, ve kterém k jejich, ale i k naší smůle, začali převládat vědecko-materialističtí hlupáci. Co nechytí, nerozkuchají a nenaloží do "flašky formalínu" - to podle těchto mírně řečeno omezených lidí neexistuje.

Jenomže nejenže "víra hory přenáší" a "víra tvá tě uzdravuje" - ale skutečně pevné odhodlání činí i nemožné věci možnými. To je to, co kupříkladu jaksi nechápou lidé typu "leho" a "kema" - USA kupříkladu válku proti terorismu prohrály ještě dříve, než s ní začali. A "nájemnící bílé chaloupky" vůbec nechápou, proti jaké strašné síle zvedli boj - proti odhodlání za svou víru a pravdu zemřít "s úsměvem na rtech" ! Tady Pershingy a jiné podobné materiální vymoženosti nepomůžou nic !

Hlupáci - zavrtali do sršního hnízda !

Oni se skutečně řídí tím Vaším Para-normalni (=rozuměj pro ně neexistující) je to, ce se neda ani ochutnat, ani slyset, ani evidentne sezrat...atd. a to pro ně tedy neexistuje. Každý, kdo toto však přehlíží, sám sobě uzavřel cestu do "většího světa". Sám sebe omezil. Jak že to říkal Ježíš ? Oči mají a nevidí, uši mají a neslyší... [velký smích] Dobře jim tak.

117807

27.09.2006 20:48

Jak se tohle lze naučit?

RE: Nic zvláštního

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...kez se lide vzpamatuji drive, nez tu už nepujde vratit zpět!


Žel Bohu ! Tu hranici lidstvo jako celek již překročilo a tedy cesty zpět již není - jsou na to jasná, jasně předpovězená znamení. Hranice byla s pravděpodobností hraničící s jistotou překročena někdy v roce 1970 !

Já tady o tom dost s nechutí a obavami píši, protože se vždy zjeví nějaký materialistický mudřec, který vykřikne něco na způsob - "Pro Boha, již toho nechte, nic takového nemůže bejt !"

A jelikož to, co tvrdím, se dokázat dopředu nedá, tedy zmlknu. Přece "nebudu svini strkat její rypák do koryta !!" [velký smích]

117808

27.09.2006 21:07

Jak se tohle lze naučit?

RE: asi mimo temu ale...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To spíše ukazuje, že s časem to je "poněkud jinak". hm - dejme tomu, že neexistuje...

117812

27.09.2006 21:12

Šlechtění plodin se modernizuje

RE: Nepřebere ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano a plné uvědomění si té skutečnosti není pro slabší povahy. A skutečně - nebude to poprvé...

A v tomto momentě se můžeme jen kochat nadějí, že ani naposledy.

117815

27.09.2006 21:38

Jak se tohle lze naučit?

RE: Nejsem jsi jist, zda bude muj prispevek akceptovatelny, ale...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na strane druhe, uz se rada jevu "nevysvetlitelnych" nejen pripousti, ale i vyuziva.

k tomu

Policajti priznavaji svoji skepticnost, ke spolupraci je vetsinou premluvi nekdo ze zainteresovane rodiny.

a výsledek je ten, že sice se "to" využívá, ale stejně se "to" neuznává ! Kupříkladu u soudu by je hnali... [smích]

117816

28.09.2006 21:18

Šlechtění plodin se modernizuje

RE: 2007 a 2009

Petr Gejdoš 83.?.?.?

hm - to je zajímavé ! Pane Zak, jak tak koukám, tak nejvíce jste teď "zastrašil" Vy sám. Nechci se Vás vyptávat na Vaše zdroje informací, já ale již zde svou "metodu nazírání na svět" dost objasnil a moje metoda "strašení" se mi jeví docela bezpečná. Vy asi veřejně neřeknete dále již nic, jak jsem tak pochopil. Nicméně ... co takhle mailem cosi málo ?

Já jsem totiž zcela samotář/samouk/samotrpitel v tomto. A velmi zvědavý. A myslím si vcelku "hrdopyšně", že mě "jen tak" již asi nezlomí nic..

Ale otočme list.

Chtěl jsem k Vaším výtkám na pana "světlo" ohledně "braní nadějí" přičinit drobnou poznámečku. Jistěže je třeba být opatrný a nevyvalit pravdu "na plné kule". To by mohlo nepřipraveným i škodit - s tím souhlasím. Na druhou stranu stálá osvěta metodou "drobných kapek" je nanejvýše žádoucí !

Totiž - zvýší se tím naděje záchrany pro dotyčného (co by byl ochoten chápat) a tedy se tím naděje spíše přidávají.

Nicméně, kupříkladu dnes já docela radostně žasnu nad synergickým efektem "vědění". Nazval bych to "čím víc víte, tím víc víte" ! [smích] Dneska koukám na svět a vidím to vše stále jasněji a jasněji a informace o všem jsou docela hojné a zřetelné. Kolikrát vůbec nechápu, jak může někdo tak evidentní "věci" nechápat... [velký smích]

117932

28.09.2006 21:24

Jak se tohle lze naučit?

RE: Nic zvláštního

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Cákryš ! Zase jsem se nepřihláslil ! To o "poschodí" výše jsem psal já!

117933

29.09.2006 18:21

Jak se tohle lze naučit?

RE: Nic zvláštního

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem z Vás malinko zmaten. Vážený pane - Vy máte jednoduchou možnost - prostě mě přeskakujte a máte to vyřešené, nebudete strašen a dostrašen. Nicméně - já si myslím, že tímto "strašením" já řešení nabízím, patrně na rozdíl od Vašeho postupu "nestrašení" a "blahé nevědomosti". To za prvé !

Ale tím jsem předběhl vlastně první námět na odpověď. To ale nevadí, ono se to prolíná, takže - ano, žiji ve Frýdku-Místku - tedy ve městě a tedy samozřejmě v řadě hmotných závislostí. A tedy máte pravdu, těžko se lze definitívně zbavit všech hmotných vazeb. Ale o to snad ani nejde přece !

Bezdomovec totiž skutečně nejsem. Ale snažím se žít nanejvýše skromně, zanechávám minimální stopu, snažím se neubližovat a naopak spíše pomáhat. Ano, na první pohled jsou nutné kompromisy, člověk totiž není dokonalý. Ale i tak se lze zbavit mnoha závislostí, čímž neříkám, že jsem to zrovna já dokázal. Málokdo to dokázal. Ale opravdu snad ani o to, být zcela absolutní, přeci nejde. Jde o to, kráčet správným směrem !! A k tomu, to si tedy úpřimně myslím, já tímto pomáhám i druhým - a zpětně zase i sobě.

Já svou, jak Vy to nazýváte, strašící činnost ideově opírám o představu, že můžu někomu otevřít nový, jiný pohled, perspektívu jiného, správného vývoje. A navíc - je to trenink ducha jak pro mě, tak pro toho, kdo si to přečte a vážně se zamyslí. A v tom případě takový člověk nejpravděpodobněji již výrazně vykročil správným směrem.

Nebo - Vy myslíte, že určitě ne ?

Tedy uveďte svůj - jiný a lepší recept ! Jak Vy si to představujete, že tím, že necháte lidi v blahé nevědomosti, že jim tím nějak zvednete šance a pomůžete ke štěstí. To by jste mohl vysvětlit, třeba máte pravdu a mýlím se já. Píšete "Jak jsem již psal, může to působit přesně naopak. Všichni jednou umřeme. Nikdo neví dne ani hodinu. A tak to je dobře!" A já se musím trochu podivit. Co jste tím vlastně chtěl naznačit ? To je součást Vašeho receptu na štěstí - nic pokud možno nevědět ? To by jste tak trochu "zkemovatěl" ! Prosím o nástin vysvětlení. [smích]

118009

29.09.2006 22:07

Šlechtění plodin se modernizuje

RE: 2007 a 2009

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Napsal jsem Vám mail, akorát doufám, že správně a tedy, že to k Vám "dolítne" !! [smích] Po odeslání jsem si jej konečně "se zájmem" přečetl a s hrůzou zjistil, co je tam překlepů a tedy se omlouvám, psal jsem to skoro nadzvukovou rychlostí. Jestli můžu poprosit, potvrďte, že to došlo ! ptg

118034

30.09.2006 18:35

Šlechtění plodin se modernizuje

RE: Nepřebere ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo no, pane J.H. ! Nemám jaksi náladu se s Vámi přít, takže si mějte pravdu. [velký smích]

118076

01.10.2006 20:29

Plán na stažení americké armády konečně odhalen

RE: KECATE vsichni pac sami ste se toho nedotkli !!!!!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hlavně se nezapomeň zeptat seržanta Leha - Kulíška!
[chechtot]

Pan zn. "kema" je veskrze srandista. Třeba tady si chudák zrovna "do-uviděl" asi již skoro celé 2 mm za špičku svého vlastního ctěného nosu !

Me v tom optimismu hlavne pomaha, kdyz tady ctu ty predpovedi o padu dolaru, blizicich se teroristickych utocich, doom and gloom za rohem a vono furt nic. ... Dobre zpravy se doctete jen malokdy. A tak se clovek musi pachtit jako mravenec a snazit se dovedet neco od lidi kteri v dotycne oblasti byli. Anebo se tam podivat sam.

Pane "kema", na základě toho, co jste tady Vy osobně za ty roky vyblábolil, začínám hřešit proti svým zásadám a začínám mít "zlomyslnou touhu" Vás vidět v tom okamžiku, kdy zrovna to, z čeho jste se tímto pokusil udělat si legraci, na Vás "dolehne". A tedy, že dolehne !! [velký smích]

Pane "kema" - věřte nebo nechte být, leč berte to jako holý fakt - při Vašich názorech se lze jen stěží domýšlet, co pro Vás by mohla být vůbec dobrá zpráva, to jest ta, pro kterou se pachtíte jako mravenec ! Tedy při těch Vašich notoricky již nechvalně známých názorech.

118145

01.10.2006 21:00

Jak se tohle lze naučit?

RE: Nejsem jsi jist, zda bude muj prispevek akceptovatelny, ale...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdyz medicina uzna, ze si s mym ...
Z jineho soudku: kdyz vam archeologove tvrdi, ze "kresby" v Nasce...

Toho, takových případů, kdy vědci kopou nepohodlná fakta pod koberec, jsou spousty případů. Dneska věda vcelku již poklesla na úroveň dogmatické sekty, co do způsobů jednání.

Když si kdokoliv přečte některé indické eposy a nebo alespoň "Vimanika śastra", dostane se mu množství takových příkladů, které jasně dokládají, že na této planetě to vše bylo jinak a co je hlavní - dodnes je to vše jinak, než se jeví !

Věda svým tupým materialisticko-racionalistickým buldozerovým postupem tuto planetu a lidstvo prakticky již zničila ! Nevěřím, že by mi zde kdokoliv v opravdu kultivované diskusi dokázal, že věda v konečném sumáři pro lidstvo udělala vůbec alespoň něco dobrého !

Nechci tímto útočit na nikoho, kdo (ve své mladické nezralosti) zatím ještě úpřimně věří své vlastní školské indoktrinaci mozku. Nemůže za to totiž ! Ale natrvalo to nebude nikdy pro nikoho omluva ! Totiž informace jsou zde zcela volně dostupné pro každého a je pouze otázka lenivosti ducha toho kterého člověka, který by chtěl své nevědomosti omlouvat tím, že to "přece nemohl nijak vědět !"

Není to totiž pravda a není to tedy omluvitelné ! Myslím tu neznalost. Lidé, kteří se za celý svůj život alespoň nepokusí své myšlení pozvednout nad zcela základní materiální úroveň, takový člověk by se o sobě právě v hinduistické vedaistické literatuře dočetl dosti nelichotivý odsudek. Totiž - že takový tvor není vůbec člověk ! Totiž - "nažrat se, zasouložit si (a zplodit potomstvo) a vychrápat se.." - to je základní životní program zvířat ! Takový program by nikomu, kdo by o sobě chtěl tvrdit, že je člověk, jako kvalifikace asi nemělo stačit, že ne !!

Ovšem na druhou stranu - skutečně platí, že každý je svého štěstí strůjcem. A odměna skutečně nikoho nemine - Mene Tekel ... !

118147

01.10.2006 22:29

Jak se tohle lze naučit?

RE: Nejsem jsi jist, zda bude muj prispevek akceptovatelny, ale...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Než zmizím na "kutě", odpovím v jednom slově ! NESTAČÍ

A trochu to rozvedu na tom prvním co jste pane Jiří uvedl - totiž :
... nejmarkantnější příklad toho, čeho věda dosáhla, je vidět právě na už zmiňované medicíně. To, že děti neumírají jako mouchy je zásluhou moderní medicíny a tím i vědy ...

Pane jó - "první vyhrání z kapsy vyhání" ! Jen naznačím tu hrůzu ! Tím jediným, co věda aplikovaná v medicíně dokázala, je to, že se lidstvo začalo množit bez ohledu na přírodní zákonitosti. Přestaly působit zpětné vázby, které chránily lidský genofond před degenerací. Výsledky snad Šmááárjajóóhan vidíte sám !!

Dnes je na světě nějakých 7 mld. lidí, ovšem čistě spekulativním odhadem klesl obsah genofondu o znatelná procenta. Lidstvo pane Jiří degeneruje úžasným tempem - právě díky vědě !

Netřeba uvádět těch příkladů více - stačí jeden a ten proberme do konce. Třeba zrovna tu medicínu. [smích]

118160

02.10.2006 15:15

Jak se tohle lze naučit?

RE: Nejsem jsi jist, zda bude muj prispevek akceptovatelny, ale...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem sklerotik a vždy se zapomenu přihlásit - [smích]

118199

Nikdy bych nečekal, že bych se mohl dočítat o takových zážitcích (věštecké sny a vidění), jak Vy píšete, pane "dharma". Mi se toto totiž "děje" velmi podobně snad od děcka a dost se mi vždy "příčilo" (z docela pochopitelných důvodů) s někým o tom mluvit, či to napsat. Ale nejen zde na Zvědavci se s tím začínám potkávat stále častěji.

Mám takový "smíšený pocit"... Něco jako je to v tom vtipu, kde se zabije nemilovaná tchýně ve vyprávěčově naopak velmi milém novém autě. [smích]

Totiž, pozoruji, že jakoby přibývá lidí s takovými zkušenostmi. Jsou jen dvě možnosti - tedy aspoň si to myslím, že jen dvě. Jednak je možné, že skutečně a jednoduše takových lidí přibývá. Druhou možností je, že za to může internet a z něj vyplývající možnosti si tyto zkušenosti více sdělovat, což navozuje dojem, jakoby těch lidí přibývalo, ač by to pravda nebyla.

Jsem zde již docela známý "paranoik katastrofista" a tuto svou "roli" hraji právě proto, že sám mám podobně jako Vy takové "věštecké" prožitky. Kdyby byla pravdivá ta první alternatíva - totiž, že nás přibývá - byl by to velmi velmi znepokojivý fakt !! Bylo by to totiž jednoznačným příznakem, že ten (jak pro koho) "špatný" čas již nastal a dochází k excitaci stále většího okruhu vnímavých jedinců v důsledku narůstajícího napětí, respektive gradientu "něčeho" v našem světském prostoru. Hmmm...

118217

Bohu žel, ale skutečně potomci nesou následky činů svých rodičů, prarodičů a pra- pra- atd. rodičů do x-tého kolene - v tom se pane dharma nepleťte ! A je to zcela logické a správné. Se divím, že se divíte.

Jediné, co nechť Vás s tím hladce smíří, je to, že to platí pro zcela totálně všechny lidi a všechny jejich skutky. Právě Vy pane dharma s tímto nick =dharma by jste to snad měl vědět zcela jasně. Vždyť jste si Vy sám své rodiče vybral !!

118220

02.10.2006 21:16

Šlechtění plodin se modernizuje

RE: 2007 a 2009

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Hastrmane, můžu Vás uklidnit - tímto: Takze predpovidanim nejakeho data vlastne Boha urazite. tedy Boha urazit sktečně nelze, nehledě již na fakt, že Boha člověk ani urazit nemůže. Člověk nanejvýše může spáchat dosti hrozný, fakticky největší hřích tímto. Nepředstavujte si však Boha jako nějaké malicherné klubíčko emocí a nervů, jak nám jej popisují právě Židé. A již toto taky považujte za velmi vážnou indicii, na které to straně v boji Světla a Tmy Židé vlastně stojí !!

V Bibli to navíc vůbec takto nikde psáno není. Pravda, jistý velký Prorok řekl, že to nikdo neví, leda Otec na Nebesích. Ale tím byl záměr naznačit něco jiného, než jak jste si to sám a spolu s Vámi i spousta dalších lidí mylně vyložil.

118223

06.10.2006 17:56

Klausovy námluvy s Paroubkem

RE: Politicky nekorektní bulvár

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máte pravdu.

Pan Topolánek možná není brilantní politik. Možná ani není nijak extra dobrý politik. Možná není vůbec dobrý politik - kdo to ví ? Možná by byl lepší někdo jiný, znamená to ale za stávajících podmínek něco skutečně podstatného ? Je tu a zrovna teď "po ruce" někdo jiný lepší ?

Topolánek je člověk, který ve mě budí mnohem více důvěry, že se z politiky u nás nestane ještě "větší svistvo", než kdokoliv jiný z celostátně známých politiků - potenciálních premierů.

Vcelku tedy nechápu, proč mu je panem Králem takto nasazována "psí hlava" ? Skutečně ne moc chápu smysl tohoto článku a tedy pana Krále bych vyzýval, ať svůj postoj nějak "dovysvětlí" ! Lze samozřejmě ohecně politikům v ČR podsouvat ledas-jaké úmysly a jsem dalek toho, nad politickou scenou v ČR jásat. Ale konkrétně v případě současného šéfa ODS, pana Topolánka, se nedomnívám, že je na místě být takto docela nezřízeně kritický.

Můžete mě klidně brát jako politického naivku, ale pan Topolánek mě svou osobností tak nějak "smířil" s ODS, kteroužto ODS jsem opravdu v dobách "panování" pana Klause moc "nemiloval". Aby mi bylo rozuměno - jsem naladěn středopravicově s velkými výhradami k levici v tom klasickém zastaralém smyslu chápání politické scény. Ukažte či jmenujte někdo sympatičtějšího a slušnějšího budoucího premiéra ČR ! Což bych tak nějak adresoval hlavně na pana Krále... [velký smích]

118538

06.10.2006 18:58

Prekazí Rusko túto vojnu?

RE: Nepřesný článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba - USA evidentně dnes nelze vojensky porazit "čelně" - tedy v nějaké válce, kde by se kdokoli proti USA postavil přímo. Jediný způsob, jak porazit USA a Israel, tedy zkráceně Usrael, je ten, že bude Usrael vmanévrován do nějaké beznadějné a hlavně v USA posléze rychle a hodně nepopulární války - pak se již Usrael "porazí sám".

Když se nad tím hluboce zamyslíte - a věřím, že Vám bude takové zamyšlení milé [smích] - zjistíte analýzou i pouze zcela veřejných a běžných informací, že Usrael skutečně nasedl na vějíčku ! Situace na planetě - zdůrazňuji "na (celé) planetě", pozorováno s maximálně možným nadhledem - nejlépe za pomoci "pohledů velkých Proroků" ( [velký smích] ) - je následující:

1)Nezávisle na "chtění či nechtění" dochází ke globálním celoplanetárním změnám, které lidstvem již nejsou olivnitelné, které však budou zásadně a negatívně ovlivńovat lidstvo.

2)Ekonomická situace Usraele začíná být neudržitelná.

3)Aktuální rozložení sil ve světě "zdánlivě" nahrává "velikášskému" myšlení vládnoucích špiček Usraele, že "jim svět leží u nohou".

4)Celosvětově narůstá "vůle" jít do teroristické anti-usraelské války "na život a na smrt" a to hlavně v zemích tzv. III. a IV. světa.

5)Existují dostatečně silné suverenní státy, které se "opatrně a v skrytu" připravují na případnou přímou válku proti Usraeli. Zcela evidentně zde takto figurují Čína, Rusko, Irán, Venezuela, Brazilie. Ovšem já bych zde již přiřadil i Indii. Silou událostí se do této fronty přiřadí Turecko a Pakistán, posléze skoro celá muslimská Afrika, Indonesie a vůbec většina muslimských států - ať již kdekoli.

6)Irán podle všech indicií dobrovolně a aktívně přijal na sebe roli "gambitu". Je to Irán, který otevřeně "pojmenovává věci" a provokuje Usrael k válce. Hlavním smyslem je Usrael přimět k tomu, aby obrazně šlápl "do hovna" - pardon !

Usrael dobře ví, oč Iránu a velmocem za ním jde a zoufale hledá "novodobý Pearl Harbor", aby mohl zahájit III. světovou v duchu obou předchozích světových válek, to jest alespoň s jakýmsi "zdáním morálního opodstatnění. Zatím totiž Usrael má z čistě vojenského hlediska převahu - nikoliv však ale morální převahu. A ta technická vojenská převaha se pomalu, leč jistě, rozplývá. A čas letí... [velký smích]

118551

06.10.2006 21:05

Klausovy námluvy s Paroubkem

RE: Politicky nekorektní bulvár

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No právě. Ten výběr je fakt dost obskurní. Jenže - dneska snad již ani netřeba v politice hledat nějaké vysoké ideály, jde již hlavně o holé přežití či dožití. Tedy nyní nám nechť již jde pouze o prosté fungování institucí a o alespoň utilitární slušnost. No a nabízí se nyní dost mizerný výběr ze dvou těchto pánů premiérů, z nichž ten zatím "poslední" premiér přec jen vypadá tak říkajíc slušněji. Tedy Topolánek - míním. [smích]

118561

06.10.2006 21:16

Klausovy námluvy s Paroubkem

RE: Politicky nekorektní bulvár

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo no, máte pravdu. Musím se přiznat, že ze mě jaksi vymizela "chuť" na ten s odpuštěním "bordel v okolo-pražské politice" vůbec myslet, natož to nějak do hloubky rozebírat.

Mi se to totiž začíná jevit jaksi stále méně a méně podstatné pro chod světa. Možná se tu zjeví nějaký zkémovatělý kemokrat, který vyblábolí "cosi o demokracii a zasloužené vládě". Tak dopředu odpovídám - dobře Vám tak. [velký smích]

118562

08.10.2006 11:18

Prekazí Rusko túto vojnu?

RE: Nepřesný článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba - vcelku "přátelsky" se musím pousmát nad Vašimi "výpočty" sil v "mužích" na obou potenciálních stranách příští světové války - která ostatně již probíhá... [velký smích]

Měl bych drobnou připomínku, ostatně jsem Vám to psal již i dříve. Tato současná světová válka - pokud po ní nějaký historik zbyde, nazve ji patrně III. světová - se bude dost odlišovat od i první i druhé světové. Bude to válka nakonec všech proti všem a to totálně až do zcela hořkého konce. Žádní zajatci, žádné slitování, žádné konvence.... (zato ale na vyrovnání te předešlé hrůzy) se všemi zbraněmi, všemi způsoby, všemi silami ... [velký smích]

Síly na obou stranách jsou již teď vyrovnanější, než si dovedete představit. Nicméně zde pravě narážím na Váš problém. Vy nechápete, proč Ameriku nelze jen tak jednoduše porazit. Israel - ten bude zničen, o tom netřeba pochybovat. Strategická váha Israele je prakticky nulová, ať již je jeho jaderný potenciál, jaký chce. Jeho hospodářství bez zázemí, jeho poloha, struktura a "oblíbenost" u sousedů jej činí strategicky zcela bezcenným přívažkem USA.

Ovšem USA je velmoc, kterou proti vůli jejich vlastních obyvatel nelze silou porazit ! USA se musí porazit samy ! A věřte mi - za opatrného popichování zvenčí se to USA "velmi dobře daří". Tedy zatím - myslím tedy to "samoporážení". Nedej Bože, aby v něčí "strategické hlavičce na patřičně důležitém místě" zvítězily myšlenky podobné těm, jež zde hlásáte Vy.

Vy by jste měl popřemýšlet nad zásadami bojových umění - ani takové zdánlivě "neohrabané" sumo není založeno výhradně na hrubé síle a prosté váze ! Smyslem boje není vynakládat 100% vlastní energie a síly proti protivníkovi, nýbrž protivníka s maximální úsporností vlastních sil usměrnovat k tomu, aby se sám zničil. To je efektivní. Tak to ostatně se snaží dělat i Usrael. A nemějte Usrael za blbce, i jim se to daří lépe, než by spousta lidí byla ochotna připustit, zejména když "potřásají" hlavou nad genialitou současného amerického presidenta... [smích]

118670

08.10.2006 16:37

Společnost potřebuje tabu

Fakt že jo !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pokud nechceme aby nám politici lhali, nesmíme jim nejen věřit ale nesmíme od nich očekávat samé dobré zprávy, jinak je nezvolíme. To je důvod proč lžou, protože říct pravdu, tak je nikdo nezvolí. Tudíž si je vlastně pěstujeme a staré pořekadlo, že lid má vládu jakou si zaslouží se teprve dnes ukazuje ve své rozvinuté podobě.

To je ono, fakt že jo ! Kdysi byli na panovnických dvorech popravováni poslové špatných zpráv. Dneska již si na panovníky hrají všichni lidé a poslové špatných slov nejsou popravováni doslova, nýbrž "mokusacu" - to jsem kdesi vyčetl, že je starobylé diplomatické japonské sloveso...

Vysvětlím - mokusacu je "zabití tichem", tedy takové "totální přehlížení a ignorování". Uznejte - člověk kandidát, kterého by voliči "mokusacu", by vlastně nebyl nikdy politikem, nikdy by nebyl zvolen. Takto nahlíženo skutečně lidstvco si své politiky na 120% zaslouží. Asi již nikdy nebudu volit. Ačkoliv nikdy se nemá říkat "nikdy". [velký smích]

Pane Antiseptik - to už je dneska marný. Cesta zpět není, musíme stále vpřed a pochybuji, že by se lidi najednou chtěli nějak masově polepšovat. Holt, prostě a jednoduše si ten pohár hořkosti vypijem až do dna a až pak by eventuálně mohlo bejt líp. [smích] Tedy ani není jisté, že bude líp, nybrž jen možná by mohlo...

118678

08.10.2006 18:41

Společnost potřebuje tabu

RE: vidíte to moc tragicky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...Ještě bych připoměl že náš společenský systém není založen na mravnosti, morálce ani spravedlnosti chápané morálně. Je založen čistě na spravedlnosti chápané legálně tzn. na platnosti práva tzn., že spravedlivé je to co je zákonné i kdyby se to lidem zdálo nemorální ... - ts ts ts... [velký smích]

S tím se prostě nelze smířit ani omylem. Z toho totiž mohou plynout značně chmurné závěry. Myslím, že spravedlnost byla člověku dána na trochu vyšší úrovni odpradávna a dnes chápání práva klesá stále více do amorálnosti. S pouhou legalitou se nelze smířit. Bůh nám dal právo založené na morálce a nebude dobře, dokud se k tomu nevrátíme. S tím dneškem prostě nelze souhlasit.

118693

08.10.2006 20:49

Prekazí Rusko túto vojnu?

RE: Nepřesný článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba, začínám být lehce zoufalý. Použiji jednu dosti světově neznámou bitvu jako ilustraci - bitvu u Berestečka někdy v době občanské války na Ukrajině 17. století. V této bitvě se proti sobě postavila armáda Polska o cca 100 000 mužích ve zbrani + tren, pod velením polského krále Jana Kazimíra. Na druhé straně stály spojené síly vzbouřených ukrajinských kozáků pod velením Bogdana Chmielnického a hordy Tatarů Krymského chanátu pod velením chána Islam Gireje.

Tato bitva byla patrně jedna z vůbec největších ve zdokumentované historii lidstva, protože shromáždění bojovníků ma relatívně malém území dohromady se blížilo silně milionu lidí ! Převaha vzbouřených kozáků a tatarských hord oproti polské rytířské armádě byla snad 1 ku 7 ! A přesto se dopustil Bogdan Chmielnicky a Islam Girej na straně spojených tatarsko-ukrajinských sil hrubé chyby, která rozhodla celou válku. Postavili se čelně proti úderu královského elitního husarského vojska.

Patrně bychom oba jako diváci této velkolepé události zůstali "bez dechu" ! Totiž vidět nějakých 20 000 těžce obrněných rytířů, jak pádí proti půlmilionové armádě kozáků a Tatarů a kterak tato obrněná jízda hrůzostrašně drtí a ničí tisíce bojovníků v každém okamžiku, kdy jeden rytíř doslova "vraždí" stovky lehce oděných protivníků jako nějaká vojenská mašina ! Pane - to Vy chcete zažít na vyšší technologické úrovni i dnes ??

Totiž takhle by to dopadlo s libovolně početnou armádou Činy nebo Ruska nebo kteréhokoli státu, kdyby se "dostavili" na nějaké bitevní pole proti americké armádě. Pane - kdyby jste jako čelný představitel Činy poslal USA vyhlášení války, slyšel by jste ten rachot ! To by ve Washington v Pentagonu a v bílé chaloupce padaly ty balvany z hrudí americkým generálům a vládcům ! Větší službu by jste již USA nemohl udělat !

USA má 300 milionů obyvatel, z nichž asi 1% trochu o světě a událostech v něm cosi ví a sem tam o tom trochu přemýšlí. Ten zbytek se zajímá jen a výhradně a pouze o jakýkoliv byznis. A nic by nepotěšilo americké vládce více, než nějaký čestný blb, který by Ameriku "nastartoval" ! Amerika potřebuje zoufale nějaký nový "Pearl Harbor" ! Aby se Amící nasrali a šli bojovat proti bandě nějakých zvrhlíků, co se jim Amíkům snaží zhatit byznis !

Pane Zorba, jak toto můžete nechápat ? Že vy jste agent nějaké odnože "Siajnejsi" (CIA) a snažíte se najít ve světě nějakého vola, který by USA vyhlásil válku !! [velký smích]

118704

08.10.2006 21:15

Společnost potřebuje tabu

RE: vidíte to moc tragicky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No nic, asi si to nedokážeme navzájem vysvětlit... Tedy jen krátce nastíním, co si myslím, že z toho všeho, co lidstvo dnes jako celek na této planetě "prasí" - tedy co z toho bude !

Neznám přesně mechanismus, jak k tomu dojde, ale čeká nás cca již necelá dekáda zcela úžasných událostí, na jejímž konci bude lidstvo nikoliv zdecimováno - tedy že z deseti jeden umře a devět zůstane. Nýbrž a to nazvat "jednoslovně" neumím - ale na konci toho všeho bude zázrak, když z deseti zůstane na živu jeden !!

A slovy starozákonního Proroka Zecharjáše Vám pravím:

"V ten den v celé zemi se stane, že dvě části budou odříznuty a vydechnou naposledy. A pokud jde o třetí část, ta zůstane. A tu třetí část jistě provedu ohněm a skutečně je přečistím, jako se přečisťuje stříbro, a přezkouším je, jako se zkouší zlato. Ta, ta bude vzývat mé jméno, a já, já ji odpovím. Řeknu: "To je můj lid" a ona zase řekne: "Jehova je můj Bůh!".

Pane - a bude to ! V ten okamžik si žádný hajzl na povrchu této planety nedovolí být amorální a každý najednou bude bez advokátů a zákonodárců vědět, co je a co není morální. Bude to trošku kruté ponaučení, bude pláč a skřípění zubů. Ale bude to fungovat. To je to TABU, o kterém tady vedeme řeč pane, tedy alespoň já chtěl a pan autor doufám právě tohle měl na mysli. [velký smích]

118708

10.10.2006 21:52

Prekazí Rusko túto vojnu?

RE: Nepřesný článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Žďorba - jmenuji se Petr Gejdoš ! K Vašemu rozkladu mohu říci pouze jediné - nemám slov.

118821

10.10.2006 22:18

Není důležité, co řekl Havel

RE: Havel

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "kema" - máte můj obdiv, jste největší expert na úplně všechno. Mohl by jste objasnit, jak že to tady kroutíte hlavou: "Ja porad kroutim v uzasu hlavou nad temi pisateli prispevku, kteri se dodnes rozciluji nad tim, ze svobodne a demokraticke Ceskoslovensko, zajemce o vstup do NATO tehdy odmitlo prodavat zbrane zlocinnym rezimum."

Totiž - když lehce zagooglujete, zjistíte, že státy G7 (+1) zaobstarávají cca 90% veškerých vývozů zbraní na světě. Nevěřím, že do G7 (+1) patří Kuba, Severní Korea, Irán, Sudán, Venezuela, Syrie a Haiti. Tak kdo tedy furt ty teroristy a vrahy celého světa vyzbrojuje, pane kema ??

Vůbec největším vývozcem zbraní je USA. A to zcela s přehledem a s pohrdavým úsměvem nad blbostí naší (Československa té doby) opravdu do všech těch citlivých oblastí, kam my coby "vlezdoprdelisti" nemůžeme. Pane "kema", jelikož se to nesmí tady, tedy Vám neřeknu, co si o Vás a Vašich "hlubokomyslných" kecech doopravdy myslím ! [smích]

Kdyby jste ale prozradil, pod jakým nick píšete na Nezvědavci - přemůžu se a zase tam vlezu a napíši Vám to zcela od plic ! Nejste Vy pane náhodou pan Mikin ??

Vy tady rád druhým vyčítáte, že na Vaše údajné argumenty odpovídají urážkama.
No bodejď by ne !! Od Vás jsem tady totiž neuzřel nějaký argument již drahnou dobu a i to, co by se mohlo jako argument tvářit, následkem Vašeho použití "zkemovatí" !! Fuj !!* [bliji]

118826

12.10.2006 20:20

Korejský rotvajler na čínském vodítku

Možná je to takhle: ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Možná je to takhle:

1)Proti-americká "tajná" koalice ( tajná ! [velký smích] ) spolupracuje zcela "spolehlivě synchronně" - jako dobře seřízená mašinka. Pro Irán totiž zdá se existují "dobrá" a taky "špatná" období pro eventuální konflikt s Usraelem. Patrně teď by Irán potřeboval konflikt "po-pozdržet" - proto do hry vstoupila na první pohled docela nesmyslně Severní Korea. Totiž - říkat, že to Korea udělala pro svou bezpečnost je v situaci, kdy by po ní, nebýt ty záplavy, půl roku "ani pes neštěkl" - tedy to je přinejmenším podivné.

Jinak jste si zajisté povšimli, že v období cca od května až do cca července to byl Irán, který velkohubým odmítáním návrhů EU na spolupráci při výrobě atomového paliva "svůdně mával červeným hadrem" a snažil se vyprovokovat útok. Což však nyní nedělá, tiše sedí, připravuje se a čeká. V období srpen - září to totiž je již Usrael, který situaci urychluje - součástí této strategie byl patrně i útok Israele na Libanon - jednalo se o provokaci Syrie a potažmo Iránu k větší angažovanosti.

2)Otázka "atomových zbraní" ani v Korei, ani v Iránu, nehraje ve skutečnosti jinou roli, než roli onoho "červeného hadru" pro veřejnost a pro změnu v rukou Usraele. Tímto hadrem mává Usrael vždy, když potřebuje "něco před-zamaskovat".

3)Čína se tváří velmi "nasraně" směrem k Severní Korei, jedná se však pouze o divadélko pro svět - Čína je totiž jasnou součástí koalice a jen hraje svůj part. Kdyby Čína měla zájem na likvidaci režimu na severu Korey, nepotřebovala by vůbec OSN a jakési sankce ! Režim "soudruha" Kima by padl jak shnilá hruška "na počkání", kdyby Čína na 14 dní uzavřela hranice včetně veškerých energií.

4)Koalice se snaží do poslední chvíle být formalně "veřejně tajná" - smyslem je znemožnit Usraeli jakékoliv zdání legitimity pro případný preventivní úder ! Zcela jasně se zde hraje na "americkou vnitropolitickou kartu" !! Snahou je "nechat zatím v klidu spát" Američany a nechat je dále snít jejich zamilovaný "americký sen".

Předpokládám, že koalice má přichystaný jiný budíček ! Podle mě se chystá nějaký "rafinovaně koordinovaný" útok na dolar. Teď ale potřebují, aby pro Američany doma vše vypadalo tak nějak "do ztracena" - jakože americká vláda je vláda blbců, což ostatně je pravda, ale zatím si to doma v Americe myslí jen 50% lidí...

Zde vstupuje do hry moje "Nostradámova" oblíbená varianta - občanská válka v USA v důsledku hospodářské krize ! Pokud je můj odhad přibližně správný - potom možná máme před sebou již jen cca 14 dnů zdánlivého klidu ! [velký smích]

118963

12.10.2006 20:44

Rakety povstalců způsobily peklo na americké základně v Bagdádu

RE: OK

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, takto má vypadat odboj...útok na vojenské cíle! Je pěkné, že se najdou i skuteční bojovníci a ... tak dále.

Pane Yamato, když se nad tím, co jste napsal, zamyslíte dostatečně dlouze a hluboce, objevíte v tom "srandální rozpory" ! [smích]

Já, když si nejsem jistý, co si o tom či onom mám myslet, zda je to správné či nesprávné, pravděpodobné či nikoli - pokusím se sám sebe virtuálně postavit do té samé situace a nechám se na tu situaci virtuálně reagovat. A hnedle se nejčastěji ukáže správné řešení či vyhodnocení - nebo alespoň vysvětlení zdánlivých totálních nelogičností.

V daném případě, když jsem si provedl "myšlenkový experiment" a přechodně se virtuálně stal "šefem Alqwajdy" v Iráku, vyšlo mi přesně to, co se děje ! Totiž, že bych útočil nejen na vojenské cíle americké koalice v Iráku, nýbrž samozřejmě i na kolaborační jednotky a policii atd. Ale samozřejmě v tom i na netečné civilisty !! Nezlobte se na mě, ale je to tak !

Kdyby Iráčané masově šli a "nakopali všem interventům do zadku", bylo by již po válce a nakonec by bylo i méně mrtvých. Ten odhad 650 000 mrtvých je dost děsivé číslo, neni-liž pravda ? Již jsem se ptal sežranta "leho" Kulíska na Nezvědavci svého času, zdali se mu zdá správné, že nějaký stát kvůli dvěma vojákům, zadrženým navíc nikoli na vlastním území, nýbrž na okupovaném, vyvolá válku, vyvraždí pár tisíc lidí, nadělá škody za miliardy euro. Ten pán ale to nemá v hlavě v pořádku a tedy mi odpověděl, že to tak je v pořádku.

Vrahouni zatím bohužel převažují...

A já se Vás ptám, proč si myslíte, že to jsou oni ti vrahouni ? Vy by jste postupoval na místě Iráčanů a jejich brigádníků-spolubojovníků zpoza hranic zásadně jinak ? A tedy jak byste postupoval Vy jako šéf Alqwajdy v dané situaci ??

118969

12.10.2006 21:11

Korejský rotvajler na čínském vodítku

RE: Možná je to takhle: ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Začnu tím nešťastným vodíkem v autě - uznejte sám, že je to prostě blbost ! To by jste si musel doma sám elektrolyticky rozkládat vodu a to by Vás vyšlo setsakramentsky draho - nemluvě o možností případné bouřlivé zpětné reakce při tomto procesu a následném zbourání Vaší "chýše" !! [smích]

Nemluvě o asi 126 000 dalších potíží. Takže dále - nadcházející krize:

Těch 14 dní by jste neměl brát jako 14 dní, nýbrž jako "pár neděl". Je to výsledek dosti drastické revize všech mých původních představ a "počtů". Totiž - přesně tuto krizi jsem byl prakticky ochoten "odpřísáhnout" již vloni - v termínu cca k 15. prosinci. Ovšem po oné zmiňované revizi jsem sebekriticky uznal, že jsem cca asi rok "popředu" oproti skutečnosti... [velký smích]

Jinak Vás ale musím v jedné věci zklamat - trošku se za to až stydím, ale jaksi ani nejsem schopný nějak exaktně dovodit, jak jsem na to přišel. To jaksi "přišlo" samo. Já jen tak se zájmem koukám na události, jak si běží kolem mě, v hlavě mám stovky až tisíce proroctví a indicií, "hromady" všelijakých dalších zdánlivě nesouvisejících informací - a do toho pak příjde jakoby "blesk z čistého nebe"...

Již jsem panu "kema" kdesi tady na Zvědavci asi před půl rokem v podstatě zaručoval, že konec první, avšak rozhodující fáze bude tak nějak v půlce roku 2007.

Uvidíme... Jsem paranoik, to já tedy zase jo... [smích]

118974

12.10.2006 21:40

Rakety povstalců způsobily peklo na americké základně v Bagdádu

RE: OK

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak Vy pravíte, že:
"Já bych se šéfem organizace typu Al-Kaída nikdy nestal [smích] "

No , zde nemůžu neříci, že nikdy se nemá říkat nikdy !!

Dále pak jste uvedl klíčovou myšlenku:
My máme to štěstí, že to můžeme rozebírat v odstupu...oni ne.

No a to je ono. Pokud se nepletu, tedy již docela brzy se ocitneme všichni "ve víru" událostí a bude po našem poklidném odstupu !

Až se Vám pak - nedej to Bože !! - stane něco na způsob, že se Vám před barákem zahnízdí tank "gerade" v místě, kde těsně před tím stál kočárek s Vaším dítětem, rodiče Vám za živa pohřbí trosky domu po "náhodně se uletivší" bombě a manželku "potěší" několik "přátelských" okupantů a to mnohokrát za sebou, takže už ji jen pochováte - potom už budete v tom ! Vaše myšlení se "poněkud změní" a Vaše dnešní zásady budou tytam.

Samozřejmě - tfuj tfuj - bych něco takového nepřál vůbec, ale vůbec nikomu, nicméně právě toto se dnes a denně již třetí rok děje v Iráku. Asi by jste tamnímu panu iráckému Yamato těžko rozmlouval, že se nehodí, aby "útočil na civilisty" a dělal ze sebe vrahouna. On to totiž vidí jinak a nejsem si jist, že Vy v mnou nastíněné situaci názor nezměníte.

Jelikož jsem to psal se "smrtelnou vážností" - odpustím si jakého-koli smajlíka - tedy kromě toho Vašeho v citátu...

118980

12.10.2006 21:59

Společnost potřebuje tabu

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Národní stát by měl podporovat a propagovat víru v Boha, ovšem ateisté by neměli být nijak omezováni nebo snad potlačováni.

Přetransformuji to pro ilustraci na jiné hodnoty:

"Národní stát by měl podporovat a propagovat abstinenci řidičů, ovšem alkoholici a narkomani by neměli při řízení motorových vozidel být nijak omezováni nebo snad potlačováni."

hmmm... interesantní

Morálka se zas až tak moc nemění. Existují nadčasové hodnoty ...

Vskutku - existují, ale kde jsou ? Morálka, bráno tak nějak globálně ve vztahu k lidstvu, je dnes již jen takřta vyprázdněné slovo. To, co bylo tím slovem kdysi dávno míněno, to již je v lidských hlavách "zasuto troskami" bývalé kultury myšlení. Je mi smutno, když tady vystupují lidé - racionalisti, kteří mluví o nějakém pokroku a mají na mysli třeba vědu.

To co teď žijeme, to je jasně Kali-Yuga a naštěstí spěje ke konci...[velký smích]

118984

13.10.2006 18:59

Muhammadův meč

RE: Snůška polopravd a vyslovených lží:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "A.S. Pergill" - dost dobře Vás nechápu, co to tady píšete za nesmysly. Nebudu Vám to vyvracet bod po bodu, akorát tiše doufám, že z Vás mluví "pouhá neznalost" a nikoliv zlý úmysl pomlouvat a škodit.

Já bych Vám doporučil, aby jste se nad sebou zamyslel. Měl by jste si uvědomit, že všeobecné historická skutečnosti zcela jasně mluví proti Vám. Původně křesťanské národy, které byly dlouhodobě pod muslimskou nadvládou si své křesťanství hladce podržely, to snad nepopřete. A nevím tedy, kde chodíte na ty nesmysly o tzv. "dobrovolné konverzi" typu "konverze nebo život".

Zkuste si to porovnat s chováním křesťanů v koloniích - kupříkladu Španělé ve "všech Amerikách". Tam šlo skutečně o "dobrovolnou" konverzi na křesťanství - že ano pane "A.S. Pergill" ! Nechápu, co chcete tady takovou "řečí" dokazovat !?

119039

14.10.2006 15:07

Zabíjejte Araby a křičte o antisemitismu

RE: Dotaz

Petr Gejdoš 83.?.?.?

S jistou dávkou již "dobře uležené" a hlavně viditelně již obtížně maskovatelné nechuti k Vám Vám pane Stein musím napsat, že už začínáte lehce nervovat i mě - jste totiž ohromně vtipný. [velký smích]

119112

14.10.2006 15:37

Rakety povstalců způsobily peklo na americké základně v Bagdádu - pokračování

RE: Spamatajte sa...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "Rasmus"... Napsal jste serii myšlenek, ktere se tak nějak jedna za druhou postupně samy anulují - tedy dalo mi hodně práce usoudit, zdali jste vůbec něco vyjádřil na těch 14 řádcích po asi 16 slovech = cca 224 slov o ničem ... [velký smích]

Nikdo nemusel v "plné polní" cestovat přes půl světa, aby zjistil na místě, jak se věci mají - stačilo ve škole dávat pozor a nemalovat "tanky v okopu" na pijáky. Chtěl jsem tím říci, že jako člověk se můžu soustředit na jednotlivé osudy jednotlivých amerických ( nebo jiných) vojáků, co tam v Iráku padli a olitovat je.

Ale vcelku, při "tak nějak nadhledu" na celou věc, je přece nemá cenu a ani nelze litovat ! Vy říkáte, že plní rozkaz - ano, ale do armády vlezli sami a mohli dobře vědět, co tam budou dělat !

Nevím zda ten odhad, že v Iráku padlo za dobu "nezištné" pomoci hlavně Američanů asi 650 000 Iráčanů, zda tedy je spravný respektive přesný - přesný odhad [smích] - ale dejme tomu, že prakticky ano.

Komu v tomto případě kladete vinu za tolik zmařených iráckých životů ? Protože nepopřete, že tyto oběti jsou zcela jasně důsledkem americké intervence v Iráku. Vy mi můžete argumentovat, že bezprostředně jsou tyto ztráty hlavně důsledkem údajných sektářských nepokojů a tedy, že to padá na hlavy samotných Iráčanů. Ale i když takto budete argumentovat, sám dopředu budete vědět, že pravdu nemáte, že bez Američanů by tak nebylo.

Jestli se dneska "někdo" chce hájit, že něco takového nemohl před válkou vědět - musím jednoznačně a důrazně říci - není to pravda ! Kdo měl informace a kdo měl v hlavě rozum - ten tyto důsledky věděl.

Až tady zase vleze ten pan mikin, co mu zkemovatěl mozek, doufám, že vysvětlí, čí je to vina. To je ta správná persona, děd Vševěd a odborník na všechno, ten by nám to uměl vysvětlit. [chechtot]

119117

14.10.2006 15:58

Zabíjejte Araby a křičte o antisemitismu

RE: Kdo z nás mohl páchat holocaust? (A kdo z nás ho páchá?)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "stein55" - tady k této vaší větě: ak by zomrel v holocauste len jeden clovek, aj tak je zapieranie holocauste trestuhodne! předpokládám, že samozřejmě mezi oběti počítáte i mrtvé Palestínce. To jsou taky oběti holocaustu .. neni-liž pravda ??

119121

14.10.2006 21:50

Rakety povstalců způsobily peklo na americké základně v Bagdádu - pokračování

RE: Spamatajte sa...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já pane "kema" nevím, kdo jste Vy a proč píšete tak, jak píšete. Mám jen dobře podloženou domněnku, že jste jistý pan mikin. Vy ale víte, kdo jsem já a kdyby jste se mě úpřimně a poctivě zeptal, případně slusně diskutoval, dozvěděl by jste se, co myslím tím, co píši a co tvrdím. Ale Vám nejde o pravdu, o diskusi - Vám jde evidentně jen a pouze o nasírání.

Vy pane kema evidentně nebudete příliš úpřimný člověk a zdánlivá slušnost Vašich příspěvků kryje propagandistickou prázdnotu, kterou tady tvrdošíjně šíříte se zlomyslným úsilím. Podle mě jste prospěchář a zbabělec do morku kosti.

A navíc ...

Pro Vás jsou fakta zcela prázdný pojem a znáte jen " vhodná polo-fakta". Vám není hanba napsat :Tedy sebevrazedni fanatici z cele oblasti, mullahove kteri je do Iraku posilaji, sejkove a diktatori kteri to vsechno financuji a nakonec - lide na zapade, pro ktere je demokracie nejvetsim strasakem.
Tedy i vy pane Gejdosi. I vy.


Pane, takovým sprostým lhaním jste mě urazil a pouze s ohledem na slušnou úroveň kultury vyjadřování na Zvědavci Vám neodpovím zcela tak říkajíc "od plic" !! Ale jsem si jistý, že jasně chápete hloubku a podstatu mého nyní již jen pohrdání a politování !

Vy jste pane nevysvětlil vůbec nic a mám za to, že tedy vůbec ani nechápete nic, píší to přes to, že jinak Vás vždy chválím jako děda Vševěda. Samozřejmě ironicky, ale přesto - někdy argumentovat umíte dobře, tedy umíte to, leč neděláte.... Pro Vás bude jednou tím největším trestem a očistcem, až si jednou vybavíte všechny své lží a kecy a budete se svíjet, jsa mučen nesnesitelným pocitem trapnosti.

Taky Vás trošku "naseru" - počtěte si v těch Vašich "amerických ekonomických statistikách" něco o současné tvorbě pracovních míst v USA, pane ekonome - teď jsou tam velmi zajímavá číselka ... [velký smích]

119161

14.10.2006 21:56

Zabíjejte Araby a křičte o antisemitismu

RE: Kdo z nás mohl páchat holocaust? (A kdo z nás ho páchá?)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

hlavne, aby ste sa neposral pane gejdos!

U mě jaksi ani není důvod. Ale přátelsky taky projevím starost, pane stein55 - neposral jste se Vy ? [smích]

119163

15.10.2006 10:58

Rakety povstalců způsobily peklo na americké základně v Bagdádu - pokračování

RE: Spamatajte sa...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Gejdosi, vase odpoved ma sest odstavcu, ale vubec se nevztahuje k obsahu clanku ani k tomu, co jsem zde napsal.

Pane nick kema, takto vysoce pravdepodobně "mikin", k tematu článku tady toho nelze mnoho rozumného napsat - vše již bylo tisíckrát napsáno. Na Vás mají věcné argumenty stejný vliv, jako na betonovou stěnu, kterou se někdo snaží omítat suchým hrachem. Takže co Vy vlastně vůbec po mě chcete ?? Začněte nějakou definicí, kterak lze s Vámi vlastně diskutovat !!

Jinak ale... USA velmi "plochými a neobsažnými" argumenty (ne)zdůvodnily, nicméně provedly vcelku bezprecedentní v době po vzniku OSN agresi proti Iráku a svým aktem způsobily utrpení a smrt statisíců nevinných lidí, zdemolovaly světově významné kulturní dědictví Sumeru, Babylonu a Assyrie, rozkotaly jakous takous politickou a vojenskou rovnováhu v regionu a v rozporu s deklarovanými plány "boje proti terorismu" se USA podařilo rozdmýchat patrně vůbec největší rozmach terorismu ve světě. A to hlavně tím, že pro ten terorismus svými vskutku idiotskými zásahy Amerika vytvořila "terorismus legalizující" myšlenkové a vlastně dnes již "kulturní" zázemí a již značně sofistikované právní základy. Pane "kema" alias patrně mikin - Vy tohleto takto neviditíte a nejste schopen pochopit ? Odpovězte k věci !

Ja za svym nazorem o vine muslimskych fanatiku a vine vasi stojim a vy me se me ho muzete pokusit vyvratit.

Pro Boha (!!) pane kema/mikin - co prosím Vás bych mohl vyvracet ? Vy jste nic nevyargumentoval ! Vy jste se obrazně postavil a vypotil tvrzení : ...o vině muslimských fanatiků... a vině mé... Naznačte, co tady by bylo možno vyvracet ? Jste vůbec duševně schopen nějaké diskuse ? Budeme se tady handrkovat ve stylu ..je to pravda/není to pravda .. je to pravda/není to pravda ... ?

Jenze to budete muset psat konecne k veci a zdrzet se osobnich utoku.
A zadneho Nostrodama, please !!!!


To by jste ale pane mikin/kema musel asi začít Vy sám ! Napište něco, co je podloženo argumenty a já Vám odpovím tím, že své případně jiné tvrzení podložím protiargumenty ! Jinak Vaše výzva je pouhým (a dost obvyklým v daném případě) retorickým onanováním ... Toho Nostradama ale předběžně slibuji.

119195

15.10.2006 11:36

Zabíjejte Araby a křičte o antisemitismu

RE: Kdo z nás mohl páchat holocaust? (A kdo z nás ho páchá?)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale nemohl jsem odolat [smích] , omlouvám se, ale když někdo něco takto vyhlásí tak,jak jste to Vy vyhlásil... ?? Co jsem mohl tedy dělat ? Já jsem pro "fair play".

Já Vám nechci brát Vaše rodinné trauma. Neberte pro změnu Vy zase jiným jejich trauma. Pane - patrně bychom zabředli do těch "Vašich hoven" - to Vy jste to tak napsal, pardon !

PS. Mimochodem schválně - když jste mě tak komplikovaně vyzval k jakýmsi predeklinacím - co to vůbec znamená ten pojem holocaust ? Já jen, abychom si rozuměli ... [velký smích]

119200

15.10.2006 11:45

Zabíjejte Araby a křičte o antisemitismu

RE: Dotaz

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přežijete, přežijete... Já o tom vůbec nepochybuji - to přece patří k takové té "zvláštní genetické výbavě", že áááno, pane stein55 !

Možná - přiotřu se k jinde ventilovanému a propíranému vztahu Palestínců vs. holocaust - možná bude jednou zasedat světový soud a'la ten v Norimberku a bude soudit, zda je větši zločin popírat holocaust, nebo popírat lidství. Hm - zamyslel bych se pane. Vy se tak nějak netváříte jako náboženský horlivec. Ale ve vlastním Vašem zájmu - měl by jste se o to blíže zajímat ! Stále máte čas se dovědět něco, co by pomohlo poopravit případné pokřivené představy ... [velký smích]

119203

15.10.2006 20:46

Zabíjejte Araby a křičte o antisemitismu

RE: Kdo z nás mohl páchat holocaust? (A kdo z nás ho páchá?)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, to vím - ale když už tedy tento zdroj uvádíte - (http://cs.wikipedia.org/wiki/Holocaust)
- tak jste to měl ocitovat s ohledem na souvislosti v naší debatě ještě kousek dále ! [velký smích] Protože právě to, že jste necitoval dále, by mohlo vrhat "podivné světlo" na smysl Vašich myšlenek. Já to tedy napravím a dám celou wikipeďáckou definici:

Holocaust (resp. holokaust, řecky holokauston, zápalná oběť, či celopal, náboženská oběť, ze které si obětník nic neponechá) je označení pro systematické a státem provozované pronásledování a hromadné vyvražďování Židů a Romů prováděné nacistickým Německem a jeho spojenci v době druhé světové války. Někteří termín rozšiřují i na pronásledování a vraždění dalších etnických a náboženských skupin (např. příslušníků slovanských národů či jehovistů), homosexuálů či politických odpůrců režimu. Termín holocaust však bývá často používán jako označení pro jakoukoliv genocidu či masakr, např. pro etnické čistky ve Rwandě či pro postup Izraele vůči Palestincům. Ve smyslu slova masakr použil termínu holocaust i italský režisér Ruggero Deodato ve svém snímku Cannibal Holocaust z roku 1979.


Víte pane stein55 - ten "terminus technicus" v současném smyslu slova vznikl tak nějak "svévolně", fakticky si to vymyslel pan Elie Wiesel, jak se lze dále dočíst. Čili nejedná se o nějaký přísně závazný "kanon". Já osobně s použitím tohoto slova takto vysloveně nesouhlasím - slovo holocaust má pro mě pouze a jedině svůj původní význam. Na současné použití tohoto termínu jsem vysloveně alergický.

Ale jinak se omlouvám - nechtěl jsem rozpoutat žádnou "ohnivou debatu" a já rozhodně nepatřím k popíračům, či dokonce příznivcům jakéhokoliv systematického bezdůvodného pronásledování kohokoliv.

Na druhou stranu - začíná být všeobecně známo, že Židé skutečně sami sebe považují za "nadlidi". A v této souvislosti jako ne-Žid začínám chápat, že *někdo byl, je a by mohl i v budoucnu být schopen a ochoten uvažovat o oprávněnosti a sebezáchovné účelnosti odvety. Co myslíte ?? [smích]

119247

15.10.2006 21:03

Rakety povstalců způsobily peklo na americké základně v Bagdádu - pokračování

RE: Spamatajte sa...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Obyvatele Nemecka ci Japonska by s vami asi nesouhlasili.

Hm - proč by neměli souhlasit ? Tedy za Japonce bych jaksi "nemluvil", neznám osobně ani jednoho Japonce, natož abych se s ním bavil. Bylo by tedy ode mě troufalé se tedy o tom bavit. Zato Vy asi osobně znáte hodně Japonců, že ano pane, čili Vy můžete prakticky reprezentovat zde ducha a myšlení Japonska.

Ovšem na druhou stranu znám dost hodně Němců a zde jsem si naprosto jistý, že se mýlíte, pane kema ! Nechci zatím napsat, že přímo lžete. Všimněte si tedy, pane kema, že druhým vyčítáte, že neargumentují, Vy sám zde ale flagrantně pouze vyhlašujete jakési axiomy a trváte na jejich platnosti !

Já Vám tedy pane kema říkám, že nemáte pravdu s těmi Němci ! A tedy na základě toho pochybuji i o těch Japoncích a žádám Vás, aby jste jasně zdůvodnil, jak jste k Vámi prezentovanému názoru ve skutečnosti dospěl ! A zkuste se ze slušnosti představit. [velký smích]

119256

15.10.2006 21:30

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tady se musím pane kema přiznat k jedné věci - právě Vaše totožnost mě s ohledem na "podivuhodnost" Vašich názorů vedla poslední dobou k tomu, že jsem docela úpěnlivě pátral, kdo vlastně jste. Zde, tímto Vaším vyjádřením :

...dokonce, ze moji emigraci do Kanady sponzorovali jacisi "baptiste" ...

se pro mě "kruh uzavřel" ! Čili pane - tímto na sebe zde vylátnu, že jsem prostudoval vše, co se "šustlo" o jistém panu "mikinovi" nejen na Nezvědavci a tedy vím nyní, že skutečně kema = mikin. A totiž proto, že si vzpomínám na docela rozhořčenou debatu mikin vs. Sodek z Nezvědavce, kde padla zrovna ona zmínka, kterou jsem výše citoval.

Takže dobrý podvečer, dobrý večer, dobrou noc, dobré ráno, dobré poledne, dobré odpoledne pane mikine ! Na Nezvědavci jest "Vaše řeč" opravdu interesantní. jsem nyní o hodně spokojenější člověk... hodně jsem o Vás a nad Vašimi stránkami přemýšlel. [smích]

119257

15.10.2006 21:44

Společnost potřebuje tabu

RE: Ano, společnost potřebuje tabu.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba - jak se tak toulám netem, sem tam narazím na velmi zajímavá pojednání. Pro danou souvislost bych Vám zde dal dva odkazy:

http://www.npg.org/forum_series/confronting.htm
http://www.radioliberty.com/stones.htm

Pokud jste si již stihnul přečíst alespoň Starý Zákon, možná jste si povšimnul, kterak Velcí Proroci mluví o konci dnů. Oba ty odkazy a Proroci ze Starého Zákona mluví to samé - lidstvo bude velmi dramaticky redukováno a to zpočátku na cca 10 - 20% současného stavu.

Věřte mi, že jestli se tak stane - a ono se tak stane, velmi stoupne úroveň morálky na planetě ! [velký smích]

119260

16.10.2006 16:25

Rakety povstalců způsobily peklo na americké základně v Bagdádu - pokračování

RE: Spamatajte sa...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, svět má již "plné zuby" americké kultury, založené na "ukazování svalů", zabíjení, kšeftování a ožebračování kdykoliv a kohokoliv "na počkání" se zdůvodněním, že se jedná pouze o schopnost a šikovnost, a že tu možnost má každý.

Pane kema, tu možnost totiž nemá každý ! Každý ve světě totiž nechce být potenciální vrah, každý ve světě není bezohledný kšeftař a tou bezohledností nemyslím pouze akutní chování se v tomto okamžiku, nýbrž hlavně vztah k budoucnosti tohoto světa.

Pane kema, ano já dobře vím - Vy jste procestoval kus světa. Patrně je pravda, že jste se setkal s hodně Němci a s hodně Japonci. Někde v Thajsku nebo podobně však podléháte dosti vážné systémové výběrové chybě, pokud na základě setkávání se s německými turisty zrovna tam chcete usuzovat na celkové myšlení Němců. To by jste si zrovna Vy, takový vševěd, měl uvědomovat i bez toho, že bych na to "opatrně" upozorňoval.

Pane kema, druhou světovou válku nerozpoutalo Německo ! Měl by jste méně povrchně nad historií přemýšlet. Vy moc rád stojíte na straně vítězů, to Vám dost zatemňuje mozek a proto jste zde na Zvědavci praktickým synonymem pro "papouškovače" aktuální propagandy právě zrovna zdánlivě vítězícího systému.

Pane kema, Vy budete v již docela blízké budoucnosti patrně hodně zklamán, pokud to vše, co píšete, myslíte smrtelně vážně. Já se ve Vás jaksi nemůžu zorientovat, stále si nejsem jistý, o co Vám vlastně jde. Vy umíte diskutovat, ale způsob, jak diskutujete je povětšinou navýsost urážlivý.

Pane kema, já jsem taky cosi procestoval, s lidmi se vesměs prátelsky bavím o všem možném a rád kladu otázky a velmi rád pozorně naslouchám. Myslím si, že bych si zasloužil z Vaší strany, aby jste mě "nehlušil" propagandou, ostatně se to týká absolutní většiny "Zvědavců".

Pane kema, Vy se rozhodně nemůžete divit různým "nelibým" reakcím na Vaše docela arogantní výroky, již jste si mohl povšimnout, že se zde jedná vesměs o lidi rovněž dostatečně "po světě rozhleděné".

Píšete:

Behem valky kterou rozpoutali jejich diktatori byl hlad a bida.
Nyni, v demokracii kterou jim "vnutili" americti "agresori" se situace pomalu zlepsila a nyni je v obou zemich blahobyt.


K tomu musím podotknout - osobně se domnívám, že slušní lidé v inkriminovaných zemích již vesměs pochopili, do jakého to systému spadli ! Pokud Vy sám jste "prachsprostý" materialista a líbí se Vám americká kultura, uznávám, že asi musíte hlásat, co hlásáte !

Je to každého jeho volba. Jen pro Boha jednou nehlásejte, že takhle jste to nechtěl(i) - to až bude již zcela jasné, že situace pod taktovkou toho Vašeho "nejlepšího systému věcí" dospěje do neřešitelného konce. Někteří již ten konec vidí cca metr před svým nosem - kam až v milimetrech před svůj nos dohlédnete Vy ?? [velký smích]

119343

16.10.2006 16:54

Muhammadův meč

RE: Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Skutečně velmi zajímavé a poučné počtení. A vcelku demobilizující.

Totiž, ukazuje se, že jeden mozek jednoho člověka není schopen pojmout dostatek informací, aby si mohl být prakticky čímkoli jistý. Deprimující poznání, pokud člověk nemá v záloze víru. [smích]

119346

16.10.2006 18:19

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Vladimíre, já to neberu jako obvinění, ale jako úlevný "povzdech". Člověk, píšící sem pod nick "kema" je totiž jinak vcelku "zábavný společník" v diskusi ! Málokdy se tak dobře zasměju, než když si čtu, co pan kema zase "vy-tentononc". Pardon. [velký smích]

Příznávám se a tímto se Vám pane Vladimíre omlouvám, že to tady zatahuji, ale skutečně dobře nejméně rok nad tím přemýšlím a ta kemo-dikce je tak nápadná, že podezření jsem měl již dávno. Mimo jiné, chodil jsem na Nezvědavce jistým způsobem provokovat, zdali se nechytí - kupodivu nechytil ! Až nyní, když si vyřizoval jisté "drobné" s panem "V. Sodek" na Nezvědavci, tak jsem silně zpozorněl. Až tam padly vcelku nesporně průkazné formulace, podle kterých bych si býval byl jistý, že skutečně platí to, co jsem nakonec napsal, totiž že kema = mikin !

Ale v zájmu zachování "status quo" se té jistoty zříkám. Nechci zasahovat někam, kam nevidím - neznám zcela historii, proč ta animozita. Tedy nadále budu toho pána titulovat již výhradně nickem "kema"... [smích]

119354

16.10.2006 18:33

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechápu, proč fuj, hm ... pane kema, berte jako velmi signifikantní, že poprvé v životě jsem takto "založil detektivní kancelář" u toho nejmenovaného válečného zločince. U Vás pak podruhé - jinak ani "myšlééénečka" na nějaké zvídání mě u nikoho jiného nikdy nenapadla.

Mnohé lidi, které jste jmenoval, kteří tu vystupují pod nickem, znám osobně "z očí v oči", nemám nejmenší důvod se znepokojovat nad tím, že se nepodepisují - pro mě to je, jako by se podepsali a jsou to pro mě zcela nesporně slušní lidé.

Vy a Vám podobní si malujete svůj věrný obraz na Nezvědavci. Na co by jste si asi tak chtěl stěžovat ???

119359

16.10.2006 18:59

Muhammadův meč

RE: Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já se sice "držím", abych nepoužíval, respektíve nenadužíval, Nostradama a spol., teď ale se o něm musím zmínit.

Já tady již několikrát zdůvodńoval, kde beru jakési vnitřní přesvědčení, že tuším či vím, jaká je pravda či skutečnost. Já jsem totiž skutečně přesvědčen, že se jedná o zcela nesporný zdroj informací o tom, co se opravdu děje. Čili já veliké pochybnosti mít nemusím a cítím, že se dobře orientuji. A hlavně - historie v mém pohledu má smysl a logiku. O to více a spíše, že kupříkladu Nostradamus mi již nic nebude dementovat - vše leží "neměnně na stole".

Ovšem člověk, který je odkázán pouze a jedině na vlastní analyticko-syntetický rozum při zpracovávání průběžných informaci/dezinformací, takový člověk nemá moc velkou šanci se nesporně dobře orientovat, tedy pokud nepatří k privilegované "špičce".

Není potřeba vědět vše, je jen potřeba si ověřit zda to, co se děje dává nebo nedává smysl.

S tím samozřejmě více-méně souhlasím, ale pozor - řídit se pouze tím, zdali něco dává nebo nedává smysl - to nestačí !! V danem případě si dovolím částečně ocitovat : ".... to ví jen Otec na Nebesích!" Není, opakuji že není v lidských možnostech vše pochopit a posuzovat to pouze podle toho, zda to dává smysl, to je nedostatečné !

119364

16.10.2006 20:24

Muhammadův meč

RE: Medzinárodné konflikty a médiá - kto je dobrý a kto zlý

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ajajajaj ! S panem Nostradamem je "velká legrace". Když jsem s tím (Proroky) kdysi dávno začínal, dostal jsem se k Nostradamovi přes Starý Zákon a Sybilu. Tady platí ze všeho nejvíce to, že tak nějak "polehoučku a hlavně mlhatě" vše souvisí se vším. Totiž zpočátku jsem pouze pochybovačně kroutil hlavou a byl jsem si naprosto jistý, že je to naprostá hovadina ! Tedy hledat v proroctvích něco rozumného.

Můžu ale říci jedno - pokud na to půjdete stejně, jako já, zavede Vás snad do všech zákoutí vědy ! Dostanete se do atomové fyziky, aby jste upokojil racio, že neblbnete nadarmo. Bude Vás hodně zajímat genetika. Koupíte si taky jako já dobře "metrák" všelijaké vedaistické literatury. Vaším koníčkem se stane biologie. Stejně jako já vrazíte neskutečné prachy do knih a tyto budete skladovat všude, kde lze - u mě třeba i ve sklepě místo zavařenin. Atd atp.. Manželka si bude po straně klepat nenápadně na čelo, děti na Vás budou koukat zkoumavě znepokojeně, kolegové v práci usoudí, že se asi rozvádíte, známí Vám budou klást "podezřelé" otázky ohledně sexuálního života a podobně... [velký smích]

A jediná odměna Vám bude ta, že si potom aspoň my dva pokecáme - totiž pak již ztuha najdete někoho, kdo by Vám hodlal rozumět. Varuji Vás !! [smích]

119373

16.10.2006 20:56

Letečtí cestující „by mohli být značkováni“

RE: Nevidel bych to tak cerne

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máte svým způsobem pravdu, ale jak říkám - svým způsobem !

Již se zde někdo kousek výše zmínil o tzv. "Apokalypse sv. Jana" - zde jest původně nepochopitelná myšlenka - totiž, že " ... každý člověk bude mít číslo a bez něj nebude moci nic dělat, ani nakoupit atd. ..*

Plyne z toho jediný závěr - jestli se budete radovat z ptáčků v přírodě, nebo starat o osud světa - to je patrně již zcela lhostejné ! Výsledek bude stejný.

Jiná věc ale je ta, co se stane s Vaší osobou tam "kdesi uvnitř", když budete přeci jen tak trošku paranoicky přemýšlet a nikoliv pouze radostně dýchat a jíst a pít atd. . [smích] Nic proti tomu, sám si na 100% nejsem jist ničím a byl bych poslední, abych někomu radil. Člověk, který si to životem bezstarostně profrčí jako ptáček, třeba bude i takto posuzován ?? Co já vím ??

119377

16.10.2006 22:12

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ech - šel jsem se po delší době mrknout na Nezvědavce a tam to buble. Docela mě teď mrzí moje "aktivita" kolem pana "kema" a jaksi se moje radost, že jsem jej prokoukl vytrácí. hmm...

Největší prča je ta, že já vím kulové, co se to vlastně semlelo, ale podle reakcí Nezvědavců se evidentně "cosi semlelo" ! Jest mi podivno, jak je pro toho pana "kema" z nějakých důvodů tak moc důležité, aby se jeho "Nezvědavá" identita neprolátla. [velký smích]

119388

18.10.2006 16:17

Jak Hizballáh porazil Izrael

RE: Nikoliv úplně MM

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím pane GEWO !

Anebo právě obratu k lepšímu.
Raději hrůzný konec, než hrůzy bez konce..
Vždy tomu tak bylo, stačí zabrousit do historie...

Tak ! Souhlas. Já jsem taky vcelku optimista, že hrůzy jednou skončí. Tak jak tady sem tam "otravuju" s Proroky a jejich místy značně nevábnými perspektívami naší současnosti čí blízké budoucnosti, tak taky nesmím nevzpomenout, že dávají i kladná východiska. [smích]

Nicméně - tak trošku mi přeběhl mráz po zádech.... opravdu přituhuje...[velký smích]

119487

18.10.2006 17:13

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo no - stalo se a je to. Ten pán má jednu schopnost, zdá se - že svleče ze sebe kůži jak had a ejhle ! - bude tady zpátky jako zcela nový. Časem se sice stejně zase prolátne - neb starého psa novým kouskům nenaučí asi nikdo.

Mě by spíše zajímala jiná věc. Jsem od přirozenosti značně zvědavý a zajímalo by mě, co to vůbec je za člověka, co to může být za povahu ?!? Teď, co ta afera s mikinem vypukla, zase chodím "nahlížet" i na Nezvědavce, speciálně tam, kde se to kolem mikina "přemílá" .. to abych pochytil nějaké povědomí o starých křivdách či co ...

Nebylo by od věci, kdyby někdo vypracoval - někdo z pamětníků - jakousi příručku ve stylu "Kdo je kdo na Zvědavci". Já na Zvědavce chodím snad cosi přes 2 roky (??) a místy jsem z toho poněkud "vedle sebe", o co vlastně běží ... [zmaten]

119493

18.10.2006 18:52

Jak Hizballáh porazil Izrael

RE: Nikoliv úplně MM

Petr Gejdoš 83.?.?.?

MWM - The home of nonfiction

Jinak skutečně přituhuje a já tak cca posledních 14 dní docela "mívám zimomriavky", když si tak čtu "na netu" tu i onde. Jiří, máš v diskusi opravdu místy "děsivé" odkazy.

Jak jsem jinde připodotknul - z těch cca dvou posledních jakž takž poklidných "neděl" je již jedna skoro pryč. Můj "rodný" listopad nebude nudný... [velký smích]

119500

18.10.2006 20:11

Letečtí cestující „by mohli být značkováni“

RE: Ono je to horsi ... oni si totiz nakonec o NWO

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...dyz se musej na vterinku zout, tak to prohlasujou za hruzu. Predpokladam ze je to tim, ze sou z tech vostatnich ustrku precitlively. [chechtot]

Poslední dobou tak trochu lítám více, než kdy jindy a jelikož jsem již snad se vším jaksi vyrovnaný, tak si to vcelku bezstarostně užívám s úsměvem na rtech. Představa, že bych se po letu přes Atlantik měl zouvat by "měla strašit" spíše ty bezpečáky .... [velký smích]

119507

18.10.2006 20:14

Jak Hizballáh porazil Izrael

RE: Nikoliv úplně MM

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne ne, není řeč o tomto a o mě. Ten pán GEWO se Vám případně sám ozve... asi vím, který článek on má na mysli.

119508

18.10.2006 20:52

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane 68 68, nevím, proč mi nadáváte do bonzáků ? Já panu "kema" již dobře před půl rokem "nahlas, veřejně a tedy ve vší poctivosti" napsal, že si myslím a proč si myslím, že on je mikin a co si obecně o něm myslím. Ten křivák se tady nevinně "uculoval" a na Nezvědavci ze mě udělal komunisto-fašistu nejhrubšího zrna. Dívejte se pánové Nezvědavci hlavně na sebe a zamyslete se nad svou vlatní dikcí v té vaší žumpě !!

Já vedu, respektive vedl jsem, s panem zn. "kema" již značně dlouho docela "nasranou" debatu a vyčítal jsem mu přesně to, co Vy teď říkáte, že prý on nedělal! Totiž, že bez jakýchkoli argumentů vždy arogantně cosi tvrdil a uznejte, že neexistující kemovy argumenty se jen obtížně vyvracejí vlastními protiargumenty ! Vy říkáte, že on diskutoval, ale to se tedy pletete pane 68 68, zkuste si někde přečíst, co je to diskuse.

Ale proč Vám to vůbec píši, pane 68 68 - Vy zdá se, hodláte v tomto takovém kemovském žvanění zvednout opuštěný/upuštěný prapor ! Pod jakým asi nick píšete na Nezvědavci svá moudra, pane ?

119510

18.10.2006 20:57

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Aha, pardon, pane Lev - takže 68 68 = Steve - jo ?? Já jen, že si asi zase půjdu počíst tiše na Nezvědavce. Vždy žasnu, jací kolikrát dobytci se dokážou přinutit vzít si na "gesicht" masku poctivého dobráka. [velký smích]

119511

18.10.2006 22:43

Jak Hizballáh porazil Izrael

RE: Nikoliv úplně MM

Petr Gejdoš 83.?.?.?

(Uff. jsem se zakecal [zahanbení] doufám, že to není až tak OT)

hihihi ! Ale když ty okolnosti začnou být nějaké, leč již určité, pak již to je jen jedna určitá cesta ! Takže to přece jen je klíč k budoucnosti. Všechna ta proroctví jako by byly z jednoho kadlubu - čili proč se rozpakovat ? Přeci Mariánská proroctví již dost dlouho naznačují, kterou cestou se to vydáváme, ne ?

Fakt ale je ten, že stále jsou to - alespoň pro mě - jen možné prognozy, jistota se dostavuje až těsně před proměnou ve skutečnost. hm...

119520

18.10.2006 23:03

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, pane 68 68 - pro mě se kruh uzavřel. Nechce se mi jít kopat zpátky, kdy to bylo a jak to přesně bylo, ale na "plnou hubu" jsem již značně dávno a ve značné "nasranosti" panu zn. "kema" napsal, že podle stylu psaní si myslím, že je mikin. Kema se mi vysmál a dělal ze mě blba, jak že si to můžu myslet, jak jsem na to přišel. Tak typicky "kemovsky" předsprostle úlisně, jak se Vám to asi taky líbí, že jo.

Zatnul jsem tehdá zuby s myšlenkou, že však "..dočkám času, jak husa klasu ..." a ten čas přišel ! Nikoho jsem nebonznul, pane 68 68, tak si ty kydy odpusťte ! Já se k tomu veřejně a zcela poctivě propracoval. Netušil jsem, že to zavdá příčinu k vyloučení a nakonec mě to ani nějak moc nezajímá. Ale pane 68 68 - to mi zase věřte ! Věřte, že by se mi, kdyby pan "kema" zůstal po tom odhalení, tedy že by se mi s tímto vskutku nečestně se chovajícím člověkem mnohem lépe diskutovalo !

S radostí bych mu citoval jeho vlastní mikinská slova, tak hojně rozesetá do světa ! Pane 68 68, co je jednou psáno, to je dáno ! Tím, že se kruh uzavřel, tím si kema vykopal hrobeček - i kdyby zůstal ! To se to blábolí do světa, když si někdo hraje na celou virtuální kohortu "myslitelů" a myslí si, že na to nikdo nepříjde !

Jo, pane 68 68, mám ještě dva podobné rébusy, dva podobné v mých očích křiváky. Asi neuhodnete kdo, že ne ... [velký smích]

119522

19.10.2006 15:23

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: Upřednostnění cizích zájmů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Důsledky tohoto rozhodnutí se patrně nestihnou vážně = v plné míře projevit. (jinak - jen taková technická: "nechám to bez reakce, s očekáváním opravy.." [smích] )

I když odhlédnu od Proroků, tak již jen prostou analýzou vývoje podle obecně dostupných informací dochází globálně na planetě k tak vážným disproporcím, že zbývající čas na "řešení" se drasticky zkrátil na pouhé roky, fakticky lépe již měsíce ... Kdybych to měl zdůvodňovat, zabralo by to příliš prostoru, tedy to jen tvrdím. Nabírá to (celosvětové dění) značný "švung" a tedy ... platí, pane Průchozí, Vaše doporučení - lidičky, zamyslete se, co budete dělat, až všechna ta Tesca, Kauflandy, InterSpary a podobné "výdobytky civilizace" budou nudně prázdná, asi jako obchody v CCCP za Brežněva !

Je to "za dveřmí" alias "... ante portas" a ty důsledky budou nejvážnější tam, kde je současný obludný systém nejvyvinutější. Tedy hlavně v USA - jenže v určité míře taky v podobných zemích a tedy i v Česku.

Moje soukromá prognoza zní tak hrůzyplně, že se mi to ani psát nechce - v kostce to ale svého času "publikoval" (NZ, Evangelia) jistý Ježíš z Nazzaretu, křesťany též zvaný Kristus. Na otázku, kdy to bude, Ježíš prozíravě odpověděl uhýbavě, že to "...vi jen Otec na Nebesích". Ale napověděl !

Pravil totiž, že stejně, jako i průměrný znalec života pozná, že " ... nastává ráno ...", tak lidé "v té době" to poznají ! Pak ale jeho optimistické mínění o chápavosti "homo sapiens sapiens" trochu pokleslo a dodal ještě cosi ve smyslu, že " ...očí mají, ale nevidí... uši mají, ale neslyší ..." Tož tak nějak to je. [velký smích]

119558

19.10.2006 15:46

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak tak, to tedy zase náhodou máte pravdu, pane 68 68 ! Tedy míním toto: "Pane Gejdosi, rikejte si tomu jak chcete, ale jestli to vypada jako kacena, chodi to jako kacena, kejha to jako kacena, tak je to kacena." S drobnou opravou, že kačena nekejhá, to vše totiž jinak platí. Je to analogické tomuto postupu myšlení: "...poprvé to může být náhoda, podruhé je to nanejvýše podezřelé a potřetí je to již nepřátelský čin...".

Aplikace takového principu při identifikaci čehokoliv a kohokoliv je značně přínosná (ač místy nepřípustně zjednodušující) ... pane 68 68 ! Kdyby jste třebas Vy, nebo pan kema, tuto zásadu uznávali a nepoužívali jako teď Vy pouze, když se to Vám zrovna teď hodí - neměli by jste vlastně ale tady o čem psát, neni-liž pravda ? [velký smích]

119561

19.10.2006 17:37

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Presne tohle jsem pred mnoha lety slysel od jednoho Stb-aka, ktery se prave vratil ze skoleni z CCCP.

Já sice před mnoha léty v CCCP byl a posléze se tedy i vrátíl - tím ale podobnost toho Vašeho Stb-ackého přítele se mnou končí ! [velký smích]

Ale zajímal by mě naturel těch lidí - klidně povídejte pane 68 68, jací byli jako lidé ti Vaši přátelé Stb-áci ? Je možné, že tomu komunistickému systému skutečně věřili, aspoň tedy někteří ? A ehm, pane 68 68, Vy jste byl taky v této organizaci ? Já když občas pozoruji soudruhy Nezvědavce, řekl bych, že to je zaryté hnízdo bývalých, možná dodnes jaksi fungujících Stb-áků. Ostatně, hodně jsem přemýšlel nad místním ober-fýýýrerem lehem Kulískem - jeho pozoruhodná cesta do US armády nabízí nevšední možnosti úvah, jak to vlastně bylo. Vše se jednou vylátne - na to se spolehněte, pane 68 68 ! Ale já vím, Vás to nezajímá, že. [velký smích]

Leho Kulísek má navíc smůlu, je to klasický válečný zločinec, který žvaní. Dostal se do klasické dvojité pasti, ustupu již nemaje. DU je sviňja, ten to jistí !

119568

19.10.2006 21:57

Tak tady už končí sranda

RE: odpovednost obcana

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, chvála Bohu, že ! To jste napsal dobře - skutečně netřeba "vyhubit" všechny. Mohla by vypuknout jistá nuda. Nehledě na to, že by mohla tak nějak "vyhasnout bdělost" !! [smích]

119577

20.10.2006 17:31

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: Neocons a mir.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Naše myšlenky se mohou ubírat jediným směrem, a to je: až válka začne.

Hm, já myslel, že ta válka již dost dlouho běží ... No nic. [velký smích]

Máte "svým způsobem" pravdu s tím přirovnáním kapitalismu k parazitům. Já víceméně to samé tady napsal již snad sto různými formulacemi a několikrát jsem se stydlivě rdíce vyjádřil, že se hledá třetí cesta ! Zdejší zastánci absolutního kapitalismu, demokratury, všemocného trhu atd. (například chudák kema, nechť je mu země lehká), tak ti mě pak vždy málem napráškovali a rozmetali až do stratosfery.

Každý si může udělat myšlenkový experiment - to aby pochopil, jak (ne)funguje trh. Představte si prosím prvopočátek kapitalismu - biblickou situaci s Abelem a Kainem. Tam ekonomické problémy s ohledem na tehdejší "velikost světového trhu" velmi rychle vygradovaly v patrně zcela první totální světovou válku, které se účastnilo plných 50% světového obyvatelstva. Tato absolutně první světová válka skončila smrtí celých 25% tehdejší populace - čili byla oproti současným světovým válkám neporovnatelně ničivější !

Na Abelovi a Kainovi si ale hladce dokáže každý uvědomit, že kapitalismus je prostě nesmysl ! V té době, ale nakonec si to každý lehce domyslí, že v každé době, byl jediný dlouhodobě fungující možný model společnosti takový, že nebyli ani chudí, ani bohatí. V Genesis to Mojžíš patrně tendenčně zkreslil, když napsal, že příčinou té absolutně první světové války s tak tragickými důsledky bylo to, že se Kain pouze naštval, že na jeho obětiny se Bůh neráčil ani podívat.

Tam šlo o něco jiného - Abel se pokusil zneužít toho, že měl více času jako pastevec vymýšlet lotroviny a že se tedy pokusil Kaina ve vzájemném "světovém" obchodě nějak ošidit. Prostě - chtěl na Kainovi zbobatnout !! Kain jako tvrdě pracující rostlino-zemědělec byl asi pomaleji myslící a naletěl mu. Nakonec ale mu došlo, že se jej Abel pokusil zotročit a použil na vyjádření svých patrně trudných myšlenek nějaký pádný nástroj - patrně motyku. Od té doby se traduje, že "...když pán Bůh dopustí, i motyka spustí."

Je paradoxní, že takto pojato - skutečně takové státy, jako Kuba nebo Severní Korea jsou vývojově vlastně velmi velmi popředu !

Jinak ale - je to dost špatné a dobrá rada nad zlato. Obávám se, že kolektívní záchrana již není možná a že je v tom již každý pouze sám za sebe ! Správně však nikdy nemá člověk říkat nikdy... [velký smích]

119626

20.10.2006 20:54

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: Válka bude vypadat jinak

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Složme generálovi poklonu, jeho plán byl realizován na sto jedno procento.

Hm, pan generál to asi vzal jakousi zkratkou a jedním vrzem svůj plán aplikoval se zřejmě jen kosmetickými úpravami i doma. Já se prostě nemůžu nevrátit ke své zde již několikrát prezentované domněnce. Totiž - vše ukazuje na to, že nějaká mimozemská humanoidní entita cca někdy v roce 1960 zahájila realizaci plánu na plnou kolonizaci planety Země. K likvidaci trapných výsledků nepovedeného experimentu "homo sapiens sapiens" pak využívá notoricky známých vlastností tohoto druhu "homo .." - to jest závist, pažravost, intolerance, velikášství s touhou po moci atd. atp. . Určitě jsem zapomněl i na další důležité vlastnosti "homo..." ! Čili lidstvo možná nepáchá sebevraždu, nýbrž se jedná o rafinovanou vraždu za aktivní pomoci oběti ! [velký smích]

119641

22.10.2006 21:25

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jistěže se Rusko do války s USA nikterak nepohrne, proč by to taky Rusi dělali ! Rusko má vše, co potřebuje, aby pouhou svou existencí ničilo snahy USraele o světovládu. Čili Rusko bude pouze hlídat, aby jeho vojenské síly "nepodkročily" jistý poměr ku americkým vojenským silám.

Jinak Rusko má před sebou jen a pouze rozkvět a to z těchto důvodů:
-je to typická kontinentální velmoc s obřím surovinovým zázemím,
-je ve fázi rozvoje a má šanci všechny důležité rozvojové trendy obrátit ve svůj prospěch, čili má zaděláno na růst síly i sebevědomí a zdraví národa vůbec,
-závislost EU na ruských energiích při obratné a hlavně poctivé politice může Rusku přinést nakonec vůdčí roli v rámci Evropy. Což by jistý nevelký rozměry, avšak jinak velmi důležitý stát velmi nelibě nesl !

Proto musí Rusko bedlivě sledovat, co se kde šustne a ruská diplomacie a ruská propaganda musí hlavně směrem do Evropy vliv oněch "vousatých" trpělivě destruovat a eliminovat. To se Rusku může podařit - měl jsem v 90. létech hrozný strach, že se skutečně Rusko rozpadne na jakousi obdobu konfederace knížetství pod formálním vedením Kyjeva, jako to bylo před 1000 roky v Kyjevské Rusi. To chvála Bohu již snad nehrozí, ale byly tu opravdu velké snahy to k tomu směrovat !

Pokud si půjdou Rusko a Čína "na ruku" - a zatím není důvod, aby ne (!!) - má Rusko na dobře 10 - 15 roků kolem sebe klid na rozvoj, stejně jako Čína ! A právě tohleto je totiž zcela absolutně nejděsivější scenář světového vývoje pro USA ! Pokud se kouknete semhle, uvidíte prazáklad toho, o čem se snažím mluvit.

http://www.euroekonom.cz/grafy-html/hdp-top10-2004.html

Ono to na první "šup" vypadá, že USA + Japonsko + "top" EU mají pohodlně převahu. To je ale veliký omyl ! USA sice tvrdí cosi o 4% růstu, ale o hodnotě nafouklé bubliny HDP v USA ví každý ekonom svoje ! CO v USA dokážou započítat do HDP, to z toho dělá čistou šaškárnu. V EU je růst již dlouho blížící se spíše k nule, to samé Japonsko.

Na druhou stranu Čína roste již 15 let více než 10%, to samé Indie a nakonec i Rusko. Dámy a pánové, toto je hlavní důvod, proč USA zoufale hledají způsob, jak rychle rozpoutat III. světovou válku ! Ostatně stejně, jako to udělali v případě II. WW Britanie s USA v zádech, nebo sama Britanie u I. WW !

Ten vývoj je tak rychlý a tak dramatický, že v případě neúspěchu USA ve snaze rozpoutat a vyhrát III. světovou válku, tak trojice Čína, Rusko, Indie (+ záloha v zádech cca deset podobně "naladěných států") budou světu již za pouhých 5 let dominovat jak hospodářsky, tak nakonec již i vojensky ! Tak to je.

A Nostradamus to věděl...Takže pozor - 2007 (již skoro) + 5 let = 2012 !! [velký smích]

119741

23.10.2006 15:33

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já v Rusku dost dlouho, ačkoliv dost dávno, osobně byl a pochopil jsem, že těch značně "šikmookých" je tam hodně již hezkých pár set roků. V zásadě není ani jisté, že Rusové jsou převážně Slované...hm.

Ale to jen na okraj - psal jsem, "...že 10 roků až tedy 15 roků by Rusi mohli mít od "problémů s Číňany" = patrně i masivní migrace klid". Jinak ale máte pravdu - Čína takto postupuje posledních 3000 let zcela systematicky. Jednoduše dobývá území skrzeva "prosté množení". Prostě a jednoduše spojili příjemné s užitečným - hm. [smích]

Já si myslím, že stojíme na prahu zcela závratných celoplanetárních a všeho-lidských změn a že těch 10 - 15 let klidu pro Rusko bude stačit. Potom již to nebude mít ten samý dopad, komu jaké území patří !

Zajisté si každý již uvědomil, jak se vývoj světa zrychluje. Odhadem - každých 10 let se vývoj zrychlí o 100% - to je pak docela jednoduchý výpočet, že se již nyní, právě v tomto čase, blížíme limitně k nějakému bodu "zvratu". Fakticky katastrofa "vypukla" cca před 100 léty a tedy mohou být "jehovisti" spokojeni. Jejich výpočty, že tzv. "konec světa" započal v roce 1914, je patrně správný !

No a tedy, pokud skutečně byl správný, potom všechno "důležité" bude za námi v roce 2014 - to opět podle jehovistů. Onen neblahý na první pohled "konec" totiž podle nich bude trvat zrovna 100 roků. Nevnucuji to nikomu, ale na druhou stranu, jako se nikdy nemá říkat "nikdy", tak taky nikdy by člověk neměl jakoukoliv informaci zavrhnout jen proto, že vypadá na první pohled nesmyslně. Já ty "jejich počty" kontroloval a musím uznat, že jsem nenašel chybu...

Ach Bože, já přece nečtu jen Nostradama.. A ten bod "singularity" ze všech proroctví je sic nepřímo, ale v konečném důsledku identicky datován ! Lidi před koncem 2. milenia docela "bláznili", ovšem v době 1. milenia to bylo horší. Z toho si většina domyslela, že se nic neděje ani teď. Ale děje ! Kdo to necítí, ten má tu hlavu hóóódně hluboko v hromadě písku ! [velký smích]

119793

23.10.2006 15:48

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Musím doplnit ještě jednu myšlenku. Hodně jsem uvažoval nad různými velkými Proroky a jejich až "patologickou zálibou" v popisování utrpení lidí v "dnech konce". Typicky třeba "Apokalypsa sv. Jana".

Současná situace se většině dnešních lidí jeví jako taková docela samozřejmá, přirozená a normální. patrně by si člověk zvykl i na skutečné peklo, kdyby se materializovalo. Co z toho plyne ?

Absolutní většina aspektů "hrůz budoucích" se již dneškem naplnila ! Už toho zbývá docela málo, co ještě příjde. Že to skoro 7 miliard lidí nijak extra "nevzrušuje" - to je pouhý zvyk. Dnešní člověk si již ani neuvědomuje, že žijeme jedno z nejhroznějších období existence lidstva !

My jsme si samolibě jako lidé "moderního věku" zvykli nahlížet na časy třeba před 500 léty jako na temný středověk. A starověk u většiny lidí splývá s časem, kdy ještě lidi měli "hebkou" srst, měli ocasy a viseli na nich ze stromů. [velký smích]

To ale vůbec není pravda. Zvykli jsme si měřit jen podle hmotných statků a podle toho opravdu lidé před 2000 let obrazně "viseli na stromech". Ale jejich duchovní život byl nesporně bohatší a vůbec není jisté a ani pravděpodobné, že dneska se žije lépe. V očích dávných Proroků je dnešní doba "peklem na zemi" ! A to skončí ! Nebudu to dále rozvádět, myslím, že myšlenka byla vyjádřena jasně.

119794

24.10.2006 21:17

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nabidnul bych "fantas-magorickou paranoiu", která ovšem ve všech ohledech vyhoví pozorovaným dějům a vývoji a to jak v dávné historii, tak včera nebo dnes. [smích]

Podle mě planetu Zemi právě re-kolonizují ET humanoidní bytosti. Jsou to ty, jejichž vliv na lidstvo v pradávnu je vtištěn v Bibli ale i v řadě dalších Velkých knih - tak řečených "Knih". Vždyť jest psáno - "...a dávám vám tuto planetu na dobu od Olám po Olám". No a právě probíhá ten druhý zde uvedený Olám.

Tito ET tvoří ono "řídící intelektuální centrum", které dění na planetě "diriguje" pozorovaným směrem. To, co se nám může jevit jako vliv více soupeřících "všemocných lidských skupin", je prostá aplikace zásady "rozděl a panuj" z jejich strany, aplikovaná na tupé stádo - lidstvo.

Čili - zrovna probíhá likvidace lidstva coby "nepodařeného pokusu" a to využitím ničivých destruktivních sil samotné lidské společnosti. My lidé se prostě likvidujeme sami, jsa do toho strkáni a řízení zvenčí. Takové "kohoutí zápasy" v globálním měřítku - copak ti kohouti ve skutečných kohoutích zápasech tuší, o co jde ??

To by nebylo rozumné vysvětlení veškerých dějů ? [velký smích]

119887

24.10.2006 21:27

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Možná nejste "dávný prorok", ale pouze "prorok" ! Rovněž nepatřím k těm, kteří by z hlediska běžných vnějškových projevů budili politování a soucit okolí - spíše naopak, žiju si prostě dobře.

Leč rovněž tak vnímám tento svět tak nějak vcelku spíše jako peklo. Právě proto jsem napsal, co jsem napsal. A proč jsem Vám napsal, že možná jste prorok ? Protože prostě to není vyloučeno, já takovou zkušenost totiž mám. [velký smích]

119888

25.10.2006 13:13

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím !

No tááák, snad jsem toho neřekl tolik ! [smích]

Ale jinak, když se v "absolutním klidu" zamyslíš tak, aby jsi na nic nemyslel a nechal myslet "to okolo" - to ale většina lidí "to okolo" nevidí a nevnímá, Bohu žel pro ně - což je vlastně něco na způsob meditace, neni-liž pravda, tak mi budeš přitakat, že netřeba žádný další hardware k "prorokování", než je vlastní vědomí.

Léta skutečně běží, leč z jiného úhlu pohledu zase neběží - toť hlavolam, že... [velký smích]

119918

25.10.2006 13:35

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Připustil byste, že i prorok se může mýlit?

No, když se domluvíme správně na tom, kdo je Prorok a co to je prorok, pak je odpověď - nemůže se mýlit ! Ta odpověď vychází z jednoduché úvahy - pokud je "prorokování" možné, potom skuteční Proroci ne mýlit nemůžou. Existuje ale taky něco jako "prorok" s malým p, tedy falešný prorok. Falešný prorok se mýlí zásadně vždy. I kdyby náhodou tvrdil pravdu - to je jen náhodná shoda okolností a nejedná se o proroctví.

A to slovíčko pokud, neznamená to, že si myslím, že prorokování Proroky může eventuálně být nemožné ! To je prostě fakt, akorát že většině lidí fakt skrytý. Toto nejde zdůvodňovat racionalistickým postupem. Nechci tím "hladce vyklouznout" do oblasti Víry. Leč - nemám to jak racionalisticky zdůvodnit, nejde to prostě, poněvadž to je v materializovaném světě takto z principu nemožné.

Ilustroval bych to na oblasti zcela již abstraktní tzv. "atomové fyzice". Tam existují lidé, kteří již skutečně žijí v jakémsi vlastním světě. Ti již s tímto viditelným materializovaným světem mají společné jen základní životní úkony, jako přijímání potravy, vylučování a podobně - jen takové prkotiny !! [velký smích]

Zatímco běžný smrtelník mívá vůbec problém do důsledku chápat třirozměrný prostor, oni se pohybují ve "svých Vesmírech" - pěti, šesti ale i jedenácti-rozměrných. Jím nedělá problém "z ničeho stvořit hmotu a zase ji ztratit do nicoty" ! Oni měří v jiných základních jednotkách. Běžný smrtelník, kdyby je chvíli pozoroval, tak si odplivne a jde na pivo.

Tito "pánové fyzici" již náš svět "rozebrali" a zase složili jinak nesčetněkrát a ukazuje se jedna věc - proto jsem mezi těmito pány nějaký čas "čenichal" - jakkoliv hluboko člověk "zasune svůj nos" do struktury tohoto našeho světa, vždy se ukáže donekonečna strukturovaný nový svět. Nemá to konce a tedy věřte Vedám ! Tam je napsané - jak to je a jak to nikdy nepochopíme racionálně ! [velký smích]

119921

25.10.2006 21:19

Probouzející se ruský obr rozehrál strategickou kartu

RE: USA budou poraženy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jste mě trošinku asi nepochopil ! Oni ti pánové fyzikové to dělají samozřejmě virtuálně. Jejich matematické konstrukce takto virtuálně již možná milionkrát "stvořily" velkým třeskem miliony Vesmírů a zase je nechali zhroutit do singularity.

Já to celé uvedl jako ilustraci toho, že vše může a taky že nejspíše je "úplně jinak" než si 99,999% lidí myslí. A taky proto, že jsou velmi dobré důvody věřit hinduistickým Védám, protože dnes již teoretičtí fyzikové pomalu ale jistě začínají připouštět tak "fantasmagorické" možnosti, jak vlastně svět vzniknul a co to vlastně ten vesmír a hmota a energie vůbec ve skutečnosti je, že by tomu opět oněch 99,999% lidí nikdy neuvěřilo ! A dnes již ta nejvíce teoretická atomová fyzika je již tak blízko k tvrzením Véd, že v podstatě kruhem jsme zpátky ! Vše je jinak.

119973

25.10.2006 21:39

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: sny

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ech ! Nechtěl jsem na toto fakticky již "dokulata" omleté téma utrousit původně "ani slovo" ! Je to asi 2 - 2,5 roků zpátky, kdy jsem tu byl skoro "zbrusu nový" a hned jsem si pustil "hubu na špacír" v diskusi, která reagovala na skoro doslovně stejný článek. Nechce se mi teď kopat v archívu.

Tehdá se do mě obulo "komando" lehů, kemů, šedesát-osmiček, Rudolfů, Dušanů a jiných expertů a rozcupovali mě na "pucvolovou hmotu" - já si totiž dovolil vzpomenout, co k tomu pravil Nostradamus.

Ach jo, již jej nebudu vzpomínat jmenovitě - ale ten pán N-s celou tuto situaci prorocky popsal dokonale přesně na to, abych byl naprostý skeptik, co se dalšího vývoje týče. Tehdy ale jsem si užil - dovolil jsem si tvrdit jednomu pánu z LA, že by si měl pravidelně bukovat letenku, aby se měl jak z USA dostat, až to tam vypukne. A to tedy zcela akutně hrozí !

119974

26.10.2006 11:05

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: 2007

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "svetlo", nechci - neb není ani zapotřebí ! [velký smích] - z Vás "páčit", odkud máte Vy konkrétní rok 2007. Pro mě je na Vašem příspěvku zajímavé toto - Vy naznačujete jisté argumenty a mám (ne)příjemný dojem, že bychom se v nich zcela shodli. Mezi náma je ale určitý rozdíl - já jsem k identickému závěru dospěl cca v polovině roku 2005, varoval jsem před tímto scenářem, jenže v průběhu roku 2006. Jak ukazuje skutečnost, mýlil jsem se, relatívně nedávno jsem udělal důkladnou revizi svých závěrů a tiše uznal sám pro sebe, že jsem "asi rok" popředu před skutečností.

Mám ale jistý problém, který vychází právě z mého stylu práce s aktuálními fakty. Já totiž aktuální fakta používám pouze jako jakousi "omítku" na kostru, stavěnou na dávných proroctvích. Postupujete zásadně jinak ? Jen ale pro upřesnění, abychom si rozuměli - neexistují žádná "dávná Proroctví" nebo "dnešní Proroctví" - existují pouze Proroctví.

Jinak ale - v zásadě je to nepodstatné, co se jakože stane, to se totiž již fakticky stalo... [velký smích]

120025

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

48

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 72 čtenářů částkou 16 804 korun, což je 48 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 0

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

WHO si na Facebooku naběhla na vidle06.01.22 20:59 Neurčeno 0

Viník obrovského kalifornského požáru jmenován. A ne, není to globální oteplování06.01.22 17:43 USA 1

Vakcinační voodo - po každém očkování prudce naskočí úmrtnost "neočkovaných"06.01.22 15:07 Británie 2

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
24,52 Kč
Libra
29,38 Kč
Kanadský dolar
17,13 Kč
Australský dolar
15,48 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
18,77 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,40 Kč
100 maď. forintů
6,88 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,16 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 067,16 Kč
1 unce stříbra
494,36 Kč
Bitcoin
917 766,29 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 71 889 669