Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Gdosy

Nalezeno 424 příspěveků, 81 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

23.09.2008 11:45

Chytání se stébla

Otroci a otrokáři

Gdosy 81.?.?.?

Ona je prostě otázka kdy všichni zůčastnění přiznají, že to co selhalo není finanční systém, ale celé uspořádání společnosti. Nalít peníze do bankovního sektoru je pouze obludný mýtus na zmatení veřejnosti, která když slyší slovo peníze, tak se jí rozklepou kolena a v němém úžasu se vrhne na kolena. Ve skutečnosti, by US administrativa, musela ty peníze rozdat lidem, a firmám, aby se začal dluh umazávat, a došlo k povzbuzení ekonomiky. Prosté a jasné. Bankám jsou půjčovány peníze, aby se mohl utvářet další dluh do něhož má být celá společnost zavlečena, a z druhé strany útočí neschopnost lidí se s nízkou životní úrovní vyrovnat.
Když tu tedy někdo napíše, že půjčka bankám něco vyřeší, je to totální nesmysl. Tohle hovno skutečně smrdí odspoda, a všichni mají zaplatit za neschopnost USA řídit ekonomiku jako čistou výměnu hodnot. Snaha vládnout, ovládat a zotročovat má rub a líc, protože může fungovat jen v otrokářské společnosti. Vítejte ve skutečném světě přátelé.

171347

03.10.2008 10:17

Může záchranný balíček pomoci?

Úvaha

Gdosy 81.?.?.?

Ten problém je až dětinsky prostý. Jediné co je složité, je jej pojmenovat. US vláda řeší problém, do kterého ji dostalo několik nejbohatších lidí (firem) tohoto světa a to co musí udělat je, říci jim, že si svůj blahobyt musí zaplatit.
Veškerá hmota a energie na této planetě je omezená a víc ji nikdy nebude. Selským rozumem pochopeno to znamená, že i množství peněz musí být omezené. Tedy když máte metr čtvereční půdy, buďto jej vlastníte, nebo máte peníze za které si jej můžete koupit. Nic nad to ani mezi tím nesmí existovat. A to znamená, že peníze se nemůžou hromadit, na účtech několika vyvolených. Pokud totiž chcete peníze takto hromadit, musíte onen metr čtvereční neustále zdražovat, tak aby hodnota peněz zůstala neustále zachována. Tak se dostanete do situace, kdy už si onen metr čtvereční hlíny, žádný normální člověk nemůže koupit. To se přesně nyní děje. Až doposud se situace řešila tím, že se podvádělo na všech frontách. Prodávalo se nekvalitní zboží kvůli zvyšování produkce. Lidé v Číně a stejně tak v Česku se honí do práce dvanáct hodin denně za pár korun, které jim stěží vystačí na nájem a jídlo. A to vše jenom proto, aby si několik vyvolených mohlo říct: jsem pánem světa!!?? Dojde nám to někdy?????????

172215

03.10.2008 10:18

Může záchranný balíček pomoci?

RE: Úvaha

Gdosy 81.?.?.?

Dokud nebude množství vlastněných peněz limitované, nemůže žádná ekonomika na světě fungovat. Není problém, že si někdo vydělá milion za měsíc, problém je, že si ten milion uloží do banky, a jde vydělávat další. Všechny ty peníze blokované ať už jako majetek, nebo jako dluhy, požírají každou ekonomiku zevnitř jako parazit. Aby to mohlo existovat, vytvářejí banky dluh formou půjček, a nejen to, už i na tento dluh mohou navázat dluh další a tak stále dál. Vše jenom proto, aby se udržela hodnota peněz vázaná na majetky a dluhy. Jenomže ten kdo to v konečném důsledku zaplatí, nebude oněch několik nejbohatších, ale každý kdo se na tomto zlodějském systému podílel. Protože tím že pro ně pracujeme, jim umožňujeme tohle svinstvo provádět. V okamžiku kdy jdete ráno do práce, už jste okrádáni o vše cokoliv lze zpeněžit. Váš čas, pohyb, vaše vlastní peníze, informace, zdraví... přemýšlejme o tom.

172216

03.10.2008 10:19

Může záchranný balíček pomoci?

RE: Úvaha

Gdosy 81.?.?.?

Já vím že tohle je záležitost čiré konspirace, přesto si neodpustím tuto poznámku. Pokud chcete ovládat stovku lidí, potřebujete mít majetek pokrývající jejich potřeby. A zároveň jim musíte zabránit, aby se osamostatnili. Ať už formou zákonů, které z nich udělají poslušné ovce, nebo formou dávek, které jim vystačí pouze na samotnou existenci. Ten majetek bude muset být dost velký. Pokud budete chtít ovládat celou planetu, budete muset mít majetek astronomických rozměrů. Toho se snažilo dosáhnout několik vyvolených tohoto světa. Bohužel se stalo, že tento majetek se začal hroutit. Domeček z karet nevydržel v průvanu. Ukázalo se, že tak astronomický majetek, nelze spravovat, aniž by se zabránilo jeho znehodnocení. Teď zkuste přemýšlet, jak docílit toho, aby tak gigantického majetku nebylo zapotřebí??? Je to jediná cesta.

172217

03.10.2008 10:58

Může záchranný balíček pomoci?

RE: Úvaha

Gdosy 81.?.?.?

To co se teď bude dít, je druhé dějství největšího podvodu v dějinách planety. Na první pohled se může zdát, že oněm několika vyvoleným, jde skutečně o jakousi záchranu ekonomiky, ale není to pravda. US vědomě nepodpoří záchraný balíček, aby dostala svět do co největších finačních problému. Až doposud byl totiž systém vázaný formou zákonů, které na jedné straně umožňovaly hromadit majetek, na straně druhé se do systému díky těmto zákonům mohl dostat každý a díky spekulacím a různým podvodům tak celý systém rozkládat. Tohle byl ale úmysl. Když neprošel záchraný balíček na oživení ekonomiky, bude následovat druhá cesta. Nejbohatší lidé světa se zčista jasna rozhodnou, že ekonomiku spasí a poskytnou nahromaděné bohatsví jako záruku, pro novou měnu, nebo měnu současnou za podmínek, že svět přijme zákony, které zamezí ostatním lidem do systému jakkoliv vstoupit. Tím se veškerý majetek planety ocitne v rukách několika vyvolených, kteří budou rozhodovat o existenci celé planety. Je to vlastně obnovení zlatého standardu, i když vázaného na virtuální hodnotu majektu několika málo mocných.

172219

03.10.2008 11:44

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: Animace kolapsu lepsi nez realita

Gdosy 81.?.?.?

Nemělo by se tudíž magma, nebo roztavená hmota, nalézat pod každým větším kopcem??? A proč se vlastně tento jev ohřívání a tlaku neprojevoval už v čase kdy celá budova stálá, při jejím pádu přece došlo k rozložení váhy do daleko větší plochy??? Znamená to tedy, že lze zrušit všechny slévárenské pece a tavit železo pouhým tlakem mezi dvěma panely???

172222

03.10.2008 11:57

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: Animace kolapsu lepsi nez realita

Gdosy 81.?.?.?

Nakonec aspoň vkaždý vidí, že dělat něco pro lidi se nevyplácí. Kdyby se ten barák nechal spadnout na bok, zabilo by to sice o pár tisícovek lidí víc, ale nikoho by nenapadlo spekulovat o řízeném odstřelu. Prostě pro dobrotu na žebrotu. Američané se musí poučit a zapamatovat si, že čím více tím lépe. Když potřebuju shodit dva věžáky, tak odstřelím půlku města a nikdo nemůže vědět o co mi vlastně šlo.

172224

03.10.2008 12:41

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: Animace kolapsu lepsi nez realita

Gdosy 81.?.?.?

Na druhou stranu bych se držel této objevné myšlenky a dál jí pro jistotu nerozváděl. Neboť pokud by skutečně mohlo dojít k tak zásadnímu jevu jakým je roztavení železa vlivem padajících trosek, nabízí se otázka, jestli se se vesmírná tělesa s výjimkou slunce, mohla utvářet ve vákuu za existence tak obrovských tlaků, jaká uvnitř planet existují??? Jediné vysvětlení by totiž bylo, že jsou všechna vytvořená následkem duševních pochodů bytosti, pro níž není problém materializovat myšlenky. Sakra, kdo by to asi tak mohl být??? Že by Bush??? Eee, chtěl jsem napsat Bůh???

172226

03.10.2008 21:28

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

Gdosy 81.?.?.?

Což přirozeně znamená že dotyčné opláštění, zároveň chránilo konstrukci před požárem. Víte, já sice netuším z čeho se vyrábí nůžky, a kolik tepla snese trubková ocel na výstavišti nesoucí maximálně několik tun střešní plochy. Ale klidně s kýmkoliv půjdu a nechám si ukázat, jak přepálí kolejnici pomocí dřeva a benzínu za jakýchkoliv jím zvolených podmínek. Navíc tu je dost závažná skutečnost, že až do 911 žádný vysokopodlažní dům vlivem požáru i mnohem rozsáhlejšího než byl tento, nespadl. Natož, aby se zhroutil do předem určeného prostoru. Rozdíl v kvalitě železa určeného na výrobu lopat, a přirozeně i příručních trezorů, nebude asi stejný, jako v případě ocelových nosníků v mrakodrapech, kde se s nikoliv několikahodinovým, ale několikadenním požárem musí počítat. I pokud by dvojčata spadla vinou konstrukční vady, musí za to někdo nést zodpovědnost. S nárazem letadla se přeci v původním projektu počítalo???

172255

04.10.2008 09:49

Může záchranný balíček pomoci?

RE: Úvaha

Gdosy 81.?.?.?

Děkuji a musím říct že i vaše příspěvky patří k těm nejhodnotnějším. Co se týká stavu světa, tak se člověk chtě nechtě musí pozastavit nad lidskou stupiditou. Dokážu si docela dobře představit jak po odsouhlasení záchraného balíčku začnou všichni, ti ekonomičtí velikáni, slastně chrochtat, jak je to na tom světě krásně zařízené. Protože stačí jen tak od stolu namolovat číslo a ejhle, světová ekonomika je spasena. Ani na okamžik je nenapadne, že za dva tři měsíce, bude celá ta směšná částka zablokována na účtech několika vyvolených s astronomickými příjmy. Takže se tu pomatená US admanistrativa snaží hasit požár benzínem, a jenom proto, aby nezazněla celá ta pravda ve své nádheře. Lidé, peněz je jako sraček, jenom vám je nikdo nechce dát. Tady asi někoho napadne že tu mluvím o znárodňování a pod. Ale to skutečně ne. Lidé se těch peněz musí zbavit. Dokud se tak nestane, bude celá planeta živit tuhle nenažranou a bezednou obludu, která s každým soustem roste a je o to více hladová. Pokud si uvědomíme, že celá ta estráda je tu jenom proto, že tu kdosi vytvořil imaginární obludu s neomezeným apetitem a větší část planety dře jenom na to, aby nepošla, je to opravdu k pláči. Vůbec to není směšné. Je to tragédie lidství a zdravého rozumu.

172269

04.10.2008 12:26

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

Gdosy 81.?.?.?

Takže další zázrak??? Jakože ocel se zahřála, a šrouby nějakým nadpřirozeným způsobem zůstali studené??? Já nevím, ale když budete takhle pokračovat, nakonec to skončí zcela novou fyzikou. Pokud totiž všechna ta úžasná moudra která tu čtu, skutečně platí, nechápu jakto že mi dodnes neshořel na prach kotel co v něm celé dny topím uhlím. Začínám se bát, jestli mi vlivem vytápění ústředním topením nespadne celý barák na hlavu. Vaše představy o zakalení části nosníku patrně také pocházejí z oblasti sci-fi. Kdo a kdy je zakalil? Protože na nosné konstrukce se kalená ocel nepoužívá kvůli křehkosti. Pokud by došlo k zakalení během požáru, musel by je někdo po ohřítí polévat nějakou kapalinou. Ale požár nikdo nehasil pokud vím. Což takhle přestat plácat nesmysly, a každou myšlenku dvakrát probrat od A do Z??????

172276

04.10.2008 12:48

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

Gdosy 81.?.?.?

Pane nechte už těch blbostí, nakonec už vás nikdo nebude brát vážně. Víte těžko lze předpokládat že uvnitř té budovy byl nějaký tunel, jímž ten váš boeing prolétl a naprat to do nosníků v plné rychlosti. Vzhledem ke své výšce si chtě nechtě musel proklestit cestu minimálně dvěma patry a rozdrdit betonové desky až k oněm nosníkům. Za druhé jste asi nikdy neviděl auto, které to dvoustovkou napralo do statné borovice. A ta je prosím ze dřeva. Přesto na ní najdete stěží odřenou kůru. Víte fyzika neplatí jenom když se to někomu hodí. A bohužel v tomhle případě je všechno špatně. Oheň hoří ve směru přísunu vzduchu, což je v tomto případě směr vybuchem vyražených oken. K tomu aby hořel ve směru k nosníkům, by musel být uvnitř budovy komín a nad střechou věžáku by musel být jasně patrný kouř. Jenže ten se valil pouze z oken. Nemá to cenu. A vy prosím přestaňte psát ty bludy.

172278

04.10.2008 15:25

Může záchranný balíček pomoci?

RE: Úvaha

Gdosy 81.?.?.?

Víte pane, je váš problém že neumíte číst, a na základě vlastních dedukcí pak píšete absolutní bludy. Strčte si tu vaši VŘSR, komunisty, Vítězný únor a podobné hovadiny do pr-dele. Pokud nemáte jiné argumenty než donekonečna opakovat tytéž s odpuštěním hovadiny, pak na mě nereagujte. Víte krom jiného najdeme v minulosti Egypt, Řím, Sumer a mnoho dalších příkladů, kdy slovo komunismus ještě neexistovalo, a přesto dnes neexistují. Ta chyba možná nebude v tom, kolik kdo pitomosti nosí v hlavě, ale v jakém uspořádání žijeme, a nakolik je tento systém životaschopný. Kapitalismus zatím, jako všechna uspořádání před ním, požírá sám sebe jako hladová šelma a nakonec dožene lidi k vraždění. Nejsem ochoten diskutovat s někým, kdo si nedokáže představit víc, než fašounskou propagandu, a každého kdo nezpívá jeho píseň strká do pytle s komouši, kapitalisty a podobným svinstvem. Navíc pobíhá po tržišti s ohlodanou kostí a snaží se všem vnutit, že bez této fosílie okamžitě pojdou hlady navlečeni do rudého hávu. Tak primitivní svět neexistuje, a nevytvoříte jej ani když přebarvíte všechno co není hnědé na červeno. Když seberete miliardy nahoře, a strčíte je dolů, obrátíte jenom necky vzhůru nohama. Proč si myslíte že jsem tak debilní že to nevim. A že vy jediný máte patent na jedinou a svatou pravdu???

172292

04.10.2008 15:58

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

Gdosy 195.?.?.?

No asi se budete divit, ale rozhodně nemluvíte s pitomcem, a představa že se ocel zcela náhodně zakalí jedním zahřátím a politím vodou je nesmysl. Na to nestačí onu ocel polít, ale musíte ji ponořit do olejové lázně, jinak se kapalina vypaří tak rychle že nemá ani tu nejmenší šanci cokoliv ovlivnit. Takže se spíše zamyslete nad svým strojnickým vzděláním. Ostatně tuto prostou pravdu vám potvrdí každý obyčejný kovář. Nýty se právě pro způsob použití vyrábí velmi měkkého kovu, protože ocelový nýt by ste asi jenom těžko používal k spojení kovových částí. To je také důvod, proč má větší tepelnou roztažnost nežli tvrdá ocel. Jako strojař potom také víte, proč se při kování železa používá uhlí a nikoliv letecký benzín. Víte když strčíte kus železa do výhně tak vám za pár minut ten kus uhoří, jestli tohle dokážete s kýblem kerosinu, tak před váma smeknu. Já jenom jestli víte o jakých teplotách se tu bavíme, a kde se v tomto případě vyskytuje rozhodně mnohem větší žár. To jenom kdybyste nevěděl že u benzínu hoří pouze výpary.

172295

04.10.2008 17:46

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

Gdosy 195.?.?.?

Víte, za to když vy tu tvrdíte že třicet tun vysoce hořlavého "tekutého" paliva zůstane po rozlití na rovné podlaze nahromaděno na ploše padesáti metrů čtverečních, jeno proto aby to zapadlo do výpočtů nějakého pana architekta, můžete jít rovnou přednášet na VŠ nové fyzikální teorie vyvinuté za účelem pádu výškových budov v USA. To u nás v Čechách, by 29,9 tuny té kapaliny vyteklo tou dírou co tam Boeing udělal. Ale V usa je možné všechno. Pokud myslíte ony animace kde mezi podlažími prolétá ono letadélko o velikosti Cesny jenom aby se čirou náhodou nezakouslo do betonové podlahy, potom chápu vaše vysvělení. Ano máte posvátnou a ničím nedotčenou jedinečnou pravdu. Teroristé při plánování, kolem nosníků vytvořili nádrž na 30 tun vysoce hořlavého kerosinu. Tedy pardon, dvě nádrže. A tak dále, nuže směle, jen sem s těmi argumenty, ona se někde skulinka najde. Zakalení nevyšlo, nýty jsou nesmysl, kerosín je mrcha jedna o proti zájmům USA tekutý, a co přijde teď?????

172302

04.10.2008 20:19

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

Gdosy 81.?.?.?

Proč by Vám to někdo říkal. Vy moc dobře víte že jí nerozumíte, tak proč nosit dříví do lesa. Ten příklad pouze lehce naznačoval, že přerazit ocelový nosník zalitý do betonu nebude žádná sranda. Doporučuji dostudovat základy fyziky a to hlavně tu část, kde se hovoří o pevnosti materiálů, protože tvrdit že plech o tloušťce několik mm, přerazí takřka půlmetrový nosník chce odvahu hodnou Herkula, i když to byl jen dobrosrdečný blb co povraždil svojí rodinu. No možná že soudobá politika podobná dobrosrdečná hovádka co všechny oblbují donekonečna opakovanou lží potřebuje. Je zajímavé, že zatímco v případě Pentagonu platí jedna fyzika, v případě dvojčat platí zase jiná. Takže zatímco u Pentagonu se celé letadlo následkem hoření odpařilo a to včetně motorů, v případě dvojčat, se tato subtilní konstrukce letadla mění v jakési létající kladivo vyrobené patrně z nejtvrdší ocele. Nebo že by se jednalo o převážně hliníkové díly. Je pozoruhodné že při srážce dvou letadel, se obě tato rozletí okamžitě na tisíce kusů rozptýlených po oblasti několika desítek km. Zatímco v případě nárazu do budovy, se letadlo chová jako ocelová traverza trhající beton a ocelové konstrukce. A další celkem zajímavá otázka je, kam se ono letadlo po nárazu podělo, protože padesát tun plechů a železa, je zatraceně těsný špunt bránící hoření. Ale i ten se jistě vypařil. Dobře, uznávám, unáhlil jsem se. Věřím v Boha, tak proč bych nevěřil v tudle krávovinu.

172311

05.10.2008 17:34

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

Gdosy 195.?.?.?

Protipožární opatření ve vysokopadlížních domech přímo počítají, s efektem komínu, a to je důvod proč je každá část výtahu od sebe oddělena betonovou přepážkou. Vaše vysvětlení je naprosto imbecilní, protože všechna vyšší patra v těchto panelácích jsou vzduchotěsná nelze i nich otevírat okna, jako u pantáty v kravíně. Vzduch nabylo odkud nasávat. Pokud ovšem nepředpokládáte že arabský terorista po nárazu z letadla vystoupil, a všechna okna v patrech pod požárem navytloukl svým plastovým nožíkem. Ovšem to by nakonec mohlo vysvětlit, jak se stalo, že mu z kapsy vypadl pas, který se našel v sutinách.

172374

06.10.2008 09:44

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: ???

Gdosy 81.?.?.?

Aha, už chápu podstatu vaší diskuze, někdo napíše včera bylo ve dvanáct hodin v čechách poledne, a vy odpovíte že je to pitomost, protože ve dvanáct hodin je poledne v USA. Takže vlastně člověk může napsat cokoliv a vy čtete jenom to co vám vyhovuje, takže člověk neustále reaguje a doplňuje to co jste si nepřečetl, nebo úmyslně překroutil k obrazu svému. Tak díky za pokec a najděte se intelektuálně stajně zdatného partnera, pokud budete vést diskuzi v tomto duchu, máte se skutečně o čem za dlouhých zimních večerů bavit.
Pampeliška je žlutá.
Jak může být pampeliška žlutá když je bílá.
Mylsim na jaře že je žlutá.
Ty seš ale blbec, kdyť je podzim.
No, ale až přijde jaro, tak bude žlutá.
Jdi doprčic s takovou konspirační teorií. V skutečné demokracii o všem rozhoduje trh jako je tomu u nás v USA.
I o počasí??
No to je vidět jakej seš komouš, nikdo tu o počasí nemluví. Vy vidíte za vším hned konspirační teorie.
Ale já mluvím o pampelišce.
Ne psal jsi tu, že se v USA rozhoduje o počasí........

172424

06.10.2008 10:40

Neviňátka, která se nezastaví před ničím

Podpis

Gdosy 81.?.?.?

Každá idea vyžaduje aby byla přijata pokud možno bez výhrad. A každá vláda usiluje o to, aby právě její idea byla přijata pokud možno absolutně. Výchova a stejně i vzdělání uvnitř každé totalitní společnosti využívá kombinace dvou faktorů, autority a strachu. To první s čím se člověk setká je strach. Zná ho každý z dní školní docházky. Uplatnění ve společnosti je zde postaveno do role biče, a intelkt slouží jako měřítko opovržení. Tady se člověk naučí že svůj názor nemůže opírat o vlastní pochopení problematiky, ale vždy a jen o autoritu. Každé dítě dříve než vyřkne názor, a to i mezi kamarády, se ptá, nikoliv zda má pravdu, ale co tomu řeknou ostatní. Protože jedině obecně přijatý názor je správný a platný. Stejně tak i zde se prezentují autority, jako jediný ospravednitelný zdroj pro jakoukoliv myšlenku. Tohle řekl Onuc Onucovič, a Tohle zase Ponož Ponožkovič. Základem pro odmítnutí určitého názoru je zesměšnění. A tedy se neptáme po pravdě, ale kdo to řekl, a jakou barvu mají jeho ponožky. Protože například žlutá barva ponožek je důkazem naprosté nevěrohodnosti zdroje.

172431

06.10.2008 23:21

Já jsem agent, Ty jsi agent...

RE: To: semtex

Gdosy 195.?.?.?

Z čehož se dá usoudit, že národ, který odmítá vést války a zabíjet je národ zbabělců. Tomu říkám mistrovská dedukce, hodná nobelovky. Tudíž to berme tak, že člověk, ktrý rozstřílí vaši rodinu na mraky je ve vašich očích hrdina a obránce demokracie. Děkuji za váš názor, další důvod proč nenávidět Ameriku. Tohle zcestné vidění a nechutná arogance stupidních hrdlořezů snad už jednou pro vždy musí opustit civilizovaný svět. Ať si jej hlásají opice v USA, ale ať s tím jdou do prdel.....

172500

10.10.2008 12:33

Je kapitalismus u konce s dechem?

Myslím????

Gdosy 81.?.?.?

Tohle je fakt dobrá otázka. Co nastane až tahle krize skončí?? Spíš bych se zeptal co nastat může?? Představa že lidská chamtivost a bezohlednost zemře spolu s nějakým zřízením je scestná. Nikdy k tomu nedošlo a ani nedojde. Lidé mají v hlavě až moc hluboko zakořeněnu tohu být nej. Nejbohatší, neslavnější, nejrychleší, nejmocnější. Můžete utvořit jakýkoliv systém, a paraziti jej postupem času rozloží a přizpůsobí vlastním potřebám. Existuje jen jediná cesta jak tomuto zabránit, a to jest omezit vlastnictví lidí na takovou míru, aby si nikdo nemohl dovolit systém ohrozit. Ale to zase budou všichní řvát socializmus a podobná hesla. Takže otázka která zůstává je, "chtějí lidé něco jiného?" Odpověď zní jednoznačně ne. Lidé tohle podivné hospodaření chtějí, ne pro všechny, ale každý sám pro sebe. Na tom stojí i padá jakákoliv budousnost.

172727

10.10.2008 12:47

Je kapitalismus u konce s dechem?

RE: Myslím????

Gdosy 81.?.?.?

Abych to doplnil. Všechny ty představy jak vytvořit z lidí rozumnou společnost, bych přirovnal k pokusu, vytvořit z babiček v domově důchodců špočkový fotbalový klub. Takže vždy začnete i skončíte u toho, že to nejde. Tohle není vůbec žádný pesimismus, to je pouze konstatování holého faktu. Za určitou hranici se prostě společnost jako celek nemůže posunout. Zde hrají důležitou úlohu veškeré faktory, od sobectví, výchovy, vlastnictví, až po duchovní úroveň. Ta poslední je v případě 99% lidí nulová a potom je otázka, jak někomu takovému vnutit pravidla slušnosti nikoliv zákony, ale formou dobrovolného aktu. A tedy nikoliv slušný být musím, ale chci. Takže tolik k tomu co bude až tohle nebude. Svrab a neštovice. Nic jiného bohužel zatím lidé utvořit neumí.

172729

10.10.2008 13:01

Je kapitalismus u konce s dechem?

RE: Vidím to jinak

Gdosy 81.?.?.?

Obávám se Vojto, že vytloukáte hřebík skobou. Nejprve někdo musí půjčky poskytnout a zvážit případná rizika, a potom teprve si někdo půjčku může vzít. Na vašem místě, bych si zašel na nějakou výrobní linku, a lidem v dvanáctihodinovém výrobním turnusu začal vykládat, že jsou líní a naschvál si berou půjčky, aby nemuseli nic dělat. S tím zaručeně uspějete. Ještě bych bych přihodil něco o luxusu a nedměrné spotřebě. To vždycky zabere. Určitě si platíte zdravotní pojištění a návštěva zubaře je pro vás také vhodná alternativa k psaní příspěvků v podobně nesmyslném znění.

172734

Stránka: 1 2 3 4 5

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Co nikdo neříká o lockdown29.11.20 23:02 Neurčeno 0

Seznamte se: Soudruh Vrábel, Vyvolený informátor29.11.20 17:01 USA 1

Policejní robocapové zastavili zločin28.11.20 11:19 Česká republika 6

Jak migranti "obohatili" Švédsko27.11.20 21:12 Švédsko 1

České nemocnice jsou motivovány umístit co nejvíc covidových pacientů na JIPce27.11.20 21:02 Česká republika 2

Vláda se chystá vymývat nám za naše peníze mozky. BigPharma se tetelí radostí27.11.20 17:07 Česká republika 1

Odporné. Jako by to ani nebyli živí tvorové27.11.20 16:50 Dánsko 3

V Georgii a Michiganu byl právě vypuštěn Kraken26.11.20 17:24 USA 0

Sčítání hlasů v USA zřejmě ovlivňuje Harry Potter26.11.20 17:00 USA 7

Virginie: Mezi 5:07-5:12 ráno po volební noci zmizelo 169.000 hlasů26.11.20 16:33 USA 0

Obama napadl Hispánce za masivní podporu Trumpa a následně to od Hispánců schytal 26.11.20 10:59 USA 0

Volební fact-checker Facebooku dal v roce 2017 cenu Bidenovi, zaměstnanci dotují demokraty26.11.20 10:11 USA 0

Nevadský soudce odsouhlasil, aby Trumpův tým předložil soudu své důkazy o volebních podvodech26.11.20 09:21 USA 0

Pensylvánská soudkyně pozastavila certifikaci výsledků voleb 26.11.20 09:05 USA 2

Sadistická vláda nám dovolí nadechnout se, než zase přiškrtí25.11.20 22:48 Česká republika 2

Vývoj náboženství ve světě 1946 - 201925.11.20 12:36 Neurčeno 2

Novinky.cz zase straší covidem v Polsku, skutečnost je zřejmě jiná25.11.20 11:07 Polsko 0

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,94 Kč
Euro
26,24 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,92 Kč
Australský dolar
16,17 Kč
Švýcarský frank
24,19 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,32 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,77 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 153,71 Kč
1 unce stříbra
501,25 Kč
Bitcoin
426 318,99 Kč

Poslední aktualizace: 1.12.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 56 940 798