Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petr Gejdoš

Nalezeno 2210 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.08.2005 21:57

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Pane Stwora, neztrapňujte se...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Sic to není na mě, tady toto :Stekate na nepravy strom. Za naprostou vetsinu pruseru muze nejaky kravatak, ale mohl jsem ? Děkuji ![smích]

Myslím, že není řeč o takových kiksech. Lidstvo tragicky degeneruje, což je způsobeno právě absolutním nesouladem rychlosti technického a duchovního pokroku. Tedy netřeba samostatně obviňovat vědu a potom ještě obzvláště ty vaše "kravaťáky". Kdyby se teď věda a technika plnou energií zaměřila na udělání pořádku na Zemi a filosofové a humanisté by vytvořili nějaký "Kodex člověka", bylo by možno možná (!) katastrofu zastavit. Ale musel by se dodržovat celosvětově - ten kodex. A asi by to nebylo o demokracii a indivindy svobodách. Takhle ale každý, kdo se někam žene s "vyvalenýma očima" ve kterých jsou rozsvíceny dolary, jen dolary, urychluje příchod závěrečného kolapsu.

Lidstvo a dalo by se básnicky říci člověk stojí na křižovatce. Teď není čas na další technický pokrok, musí pokročit duchovně, nebo uvolnit místo, jako to udělali dinosauři ! Se znalostí světa to domyslete do důsledku ... [velký smích]

68141

28.08.2005 22:04

Íránská past

RE: Nesmysl

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, pane leho, Irán třeba "je na tapetě", že prý vyvíjí nukleární zbraně. Ale přitom tam MAAE jezdí na kontroly a tedy víme, že asi nevyvíjí. Kdežto ta Korea se netají, že už dokonce má nuklearní zbraně a navíc není pod kontrolou. Tedy by snad, když tedy USA má pořadníček, že ano, měla být neprodleně ta Korea na prvním místě, nebo se v něčem pletu ? Dokonce měla mít přednost i před Irakem, pokud Vy a Vám podobní na čele s načalstvem ve WH jen nelžete !! [velký smích] To by jste měl vyvrátit. Jinak totiž fakt pouze lžete.

68142

29.08.2005 16:39

Demokracie je iluze

RE: Relevantni clanek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Včera jsem se zájmem, pane kema, poslouchal super-demagoga Paroubka v "Sedmičce" a chvíli jsem si myslel, že je v tom "demagogování" skutečně absolutní jednička. Jenže teď jsem na rozpacích - buďto se ve skutečnosti Vy jmenujete Paroubek, nebo jste ještě větší demagog než on !! [velký smích]

No to by ale byla věc ! Nemožné by se stalo skutkem. Nejste náhodou Paroubek ? [velký smích]

PS
Komunistou jsem onálepkoval hlavně Vás - víte, takové ty vaše řečičky nekomunistu nemůžou ani napadnout, natož aby to napsal.

68237

29.08.2005 16:56

Demokracie je iluze

RE: HOVNO!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Uveďte prosím Vás několik (nebo aspoň jeden ?) "blbuvzdorných příkladů" použití oné tzv. "Occamovy břitvy" a pak i "Hanlonovy břitvy".

Jinak k vaší protiotázce typu :Jste schopen jednoznacne dokazat, ze za tim vsim nestoji Letajici Spagetove Monstrum? . Rozumím tomu tak správně, že nehodláte uvažovat o přibližně reálných možnostech, nýbrž vcelku "zlomyslně" navrhujete irelevantní možnosti, jejichž důkazy jsou mimo naše možnosti obecně ?

Mě fascinuje, jak někdo třeba trvá na tom, že existují tzv. černé díry" - ovšem ani ty nejdou nijak rozumně dokázat, pouze zcela nepřímo a nejednoznačně. A přesto se o nich fyzikové nenuceně baví, jako by skutečně existovaly. To samé jsou třeba superstruny, membrány, 10 i více rozměrné prostory atd atp. Pane pane... co mi to navrhujete ? Ty černé díry, superstruny, membrány a vicerozměrné prostory jsou vcelku relevantní a lze se o tom bavit, o tom vašem monstru asi ne.. je to jen kapric.

68238

29.08.2005 17:07

Demokracie je iluze

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Inu, taky onen monarcha ví, že nic jiného, než služba národu se od něj nečeká a taky ví, že mu národ v tom případě s láskou dopřeje cokoliv bude chtít. A dobrý monarcha nebude chtít nikdy cokoliv ve smyslu všechno - je to dobrý monarcha totiž.

Odvrácení člověka ze "špatné cesty" je odvislé od toho, že si tento člověk uvědomí do morku kosti, že umře! Kvůli tomu by se touto myšlenkou měl zaobírat. Není to totiž nic moc jednoduché. Vaše reakce mi ukazuje, že Vy si to ještě neuvědomujete.

68240

29.08.2005 17:43

Chystá se třetí velký Zündelův holocaustový proces

RE: Co pravo Zundela na verejny proces?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já původně myslel, že z toho jsou ty hurracany ! [velký smích] Sem si oddech, že jenom ty mydlinky ...

68244

29.08.2005 20:46

Environmentální migranti

RE: Populace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, pěkné a co očekáváte, že bude výsledkem toho Bohu libého snažení ? Zúrodníme Saharu a Kalahari, zúrodníme Gobi, arabský poloostrov, třeba obydlíme Antarktídu a Gronsko ... Nechci Vám brát iluze - zatím lidstvo svou pažravostí naopak vytváří z úrodné půdy nové pouště po celém světě rychlostí asi 100 000 km2/rok !! Ale budiž - zúrodníme ..

Ale co dál ? Brzy nás bude 25 miliard a všichni budou chtít všechno (přirozeně ! [velký smích] ). Všichni dostanou dům a pořádně najíst, všichni budou očkovaní proti kde čemu, všichni budou mít doma gril, mikrovlnku, klimatizaci, dvanáctiválcové SUV a všichni budou lítat na druhou stranu zeměkoule na dovolenou... to jsem udělal jen namátkový výčet toho člověčího blaha. Nic proti tomu ?!?!?

Pane jo, to bude mela. Máte pravdu, to nechce se hašteřit, ale milovat se, milovat se, milovat se ... a tak láska zvítězí na celé čáře ! [velký smích] ... nad přírodou... milujte se a množte se, pravil Pán !

V mezičase nezaujatý mimozemský pozorovatel Čvachčvach, který má své sídlo na odvrácené straně Měsíce, který tuto planetu Zemi monitoruje za pomoci svých kolegů posledních cca 5000 let, používajíce UFA, tak ten zrovna posílá na svou domovskou planetu závěrečnou zprávu, nadepsanou "Konec světa zvaného Země".

A tipnete si, jaký je asi závěr té zprávy ?? Určitě máte pravdu - nenapíše tam, že člověk je jako krysa nebo liška. Leč, že lidstvo je vše rozežírající plíseň, která jako infekce napadla tělo Země. A zdá se, že choroba člověk pomalu vrcholí, Země je v posledních křečích. Po lidstvu všude zůstává jen smrdutá poušť, planeta umírá ... [velký smích] to napíše !! ŠLUS !!

PS - Ten článek je slabý, povrchní, toto je velmi vážné téma a nemyslím, že tu bylo či je nějaké vážnější ! Zasloužilo by to trochu hlubší náhled na souvislosti.

68252

29.08.2005 21:13

Environmentální migranti

RE: Je to smutné čtení

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, kousek výše jsem reagoval na Váš příspěvek, ale mea culpa, měl jsem asi číst prvně vše do konce a pak reagovat. Tady ale píšete jako jiný člověk ! Tam výše nebijete na poplach, tam chcete situaci ještě zhoršovat !!

Pane, ptám se, ač to vyzní dosti krutě a nehumánně - proč si myslíte, že krysy a lišky mají na tuto planetu nějaký menší nárok, než zvíře člověk ? S hubením krys by jste zdá se souhlasil, ale s hubením lidí ne ?

Ano, je to strašný cynismus. Ale matka Příroda, prezentovaná nyní matkou Gaiou, s náma udělá pořádek raz dva. Již začala. Jako již známý citacemi Nostradama Vám můžu za tohoto pána, respektive jeho slovy říci, že to bude ještě horší, než si absolutní většina lidí dovede představit.

Ale je tady takový šprýmovný pán, tuším kema jmeno jeho, ten si s jiným žertovným pánem přečtě nějaké ideologické příručky a určitě ruče nastolí nějaké rychlé kvalitní řešení, jenom proboha jim nic neříkejte něco o Kjotu !! Ani, že USA s 5% světové populace spálí 25% ropy ! [velký smích]

Ostatně - zkazte si náladu sám - viz zde: http://www.blisty.cz/2005/8/29/art24727.html a přečtete si všechny navazující články, ale pozor na skoby a nebo trámy na půdě, nechoďte tam s provazem v ruce !! [smích]

68257

29.08.2005 21:21

Environmentální migranti

RE: Velmi hloupy clanek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane leho, dejte s kemou hlavy dohromady a rychle vymyslete nějaké řešení, jak zachránit svět. Jsem si zcela jistý, že na Vás a kemu, potažmo by se ještě nějací soudruzi našli tady, je spolehnutí, že ze svých ideo-příruček uděláte nějaký aufcuc pro nás pomýlené.

Chce to určitě zdůraznit, že za to mohou komunisti, džihadisti a Arabi vůbec a pak někteří ze Zvědavce, co nemilují USA ! [velký smích] Jo a zmiňte, že za to může určitě Irán ! [velký smích] A neopomeňte se příznivě zmínit o Izraeli, který nezištně poskytuje Palestíncům vodu ze svých zdrojů a oni se jim zase chtěli odměnit terorem - naštěstí jim ta akce vybouchla [velký smích]

68260

29.08.2005 21:36

Demokracie je iluze

RE: Demokracie je iluze...pokračování díl 2)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] Vy jste skutečně komik ! Vy nevíte, pane leho, že v USA je asi 100 milionů různých stran ? Možná i více ? A nejenže jak píšete :v každém státě jsou strany jiné a také existují ještě jiné strany, jako strana Zelených, Libertarian a podobně, ale ty nemají žádný vliv. Ony totiž úplně nejčastější jsou strany tajné, které vyvíjí činnost v přísné ilegalitě ! Nemají samozřejmě taky žádný vliv, jako ty Vaše, co jste jmenoval. Ale zato mají velkou výhodu !

Tyto supertajné strany ví totiž vše o těch velkých vládnoucích stranách, kdežto tyto velké neví o těch malých nic. A to je ta demokracie, že ti malí jsou všemožně zvýhodňovaní. [velký smích]

68262

29.08.2005 21:42

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Je to tak, sobectvi a ne ekonomie...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale zato naroste procentuálně o 100% počet ofroadů a SUVeček, nejlépe těch s výkonem 300 HP a výše. Rovněž drasticky naroste počet Mercedesů a BMW. USA náš vzor ! [velký smích]

68265

30.08.2005 18:35

Environmentální migranti

RE: Velmi hloupy clanek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Fakticky pozbývá smysl ? A z toho usuzujete, že máte pravdu ? A to já tedy jsem k tomuto téma napsal, cituji:.. ze Izrael bojuje jenom kvuli vode. A co palestinsky terorismus? Opravdu vetsi hovadinu duvodu izraelskych vojenskych zasahu jsem nevidel. A v zaveru doporuceni, ze by bohate staty jako Anglie mely nakupovat zemedelske produkty z rozvojovych zemich a sve vlastni zemedelce tak obetovat, je opravdu postavene na hlavu. nebo jsou to Vaše slova ?

Pane leho, nezlobte se, vždyť tomu není rozumět, teď zase píšete:Ja ve svem prispevku jsem kritizoval clanek, ktery se zda byt navodem na reseni zachrany sveta a ne naopak. [překvapení] No a co ? Co jste tedy k věci vlastně napsal ?

Zde - navzdory tomu, že alespoň v hodnocení článku, že je napsaný dost hloupě, se zhodneme - se jeví, jaké hlouposti chrlíte pro změnu Vy, Vy zato pořád.

Tady je přece nesporné, kdo za tu situaci může - může za to konzumní společnost, což tedy je zásadně vlastnost a charakteristika té naší euro-atlantické společnosti a to prosím s leaderem největším - USA na čele !

Tedy viník je jasný a neuděláme chybu, když se budeme bavit pouze o USA. USA totiž tu svoji zcela nemožnou kulturu pažravosti vyvážejí do celého světa a tím jsou fakticky za stav životního prostředí odpovědné v první řadě. To je zcela jasné rozumným lidem a netřeba se bavit jen o deštných pralesích, je to ve všem !

Já jen čekal, s jakou hovadinou zase příjdete Vy - nezklamal jste. To, že necelých 300 milionů lidí v USA sežerou 30% veškerých zdrojů této planety, to je pane důvod k totální válce se záměrem USA vymazat z povrchu země ! Protože to je pane totiž jediná alternatíva k záhubě celé planety a všeho lidstva ! [velký smích] A kdoví, zda již nakonec není stejně pozdě ... Klidně si válčete, pane - akorát by jste skutečně měl vysvětlit ty svoje loňské šplechty, ze kterých vyplývá zcela něco jiného, jen ne Vaše účast v Iráku..

Podívejte se na Váš příspěvek z 16.11.04 15:06 . A našlo by se toho více, již to tu někdo ventiloval, k tomu jste se jaksi neráčil vyjádřit.

68389

30.08.2005 22:13

Environmentální migranti

Malthus dneska !!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan Malthus se ve své době se svým "přelidňováním" poněkud mýlil, smůla - tedy pro něj, protože jinak měl pravdu. Tehdy zemědělství produkovalo na 1 zemědělce potraviny pro cca 1 nezemědělce. A nebylo jaksi zřetelné, jak tu produktivitu pronikavě zvýšit.

V tzv. "vyspělé společnosti", jak jsme si zvykli nazývat země v oblasti tzv. euro-atlantické civilizace, živí v současnosti 1 zemědělec cca 30 až 100 nezemědělců.

Stejně jako za Malthuse, ani nyní není jaksi vidět, jak by produktivitu zemědělství šlo rapidně zvýšit - což ale neznamená, že je to nemožné. Ovšem, není to možné již přirozeným způsobem - tedy intenzifikací produkce z jednotkové plochy půdy, nebo extenzifikací rozšiřováním obdělávané půdy.

Klasická intenzifikace již narazila na hranice, za kterou by další nárůst produkce z jednotky plochy byl energeticky kontraproduktivní. Extenzifikace růstem obdělávaných ploch narazila na hranici již dávno - naopak, v současnosti ubývá obdělavatelná půda na celem světě děsivou rychlostí.

Pro zajímavost - podle údajů OSN je zhruba 50% současné zemědělské půdy ve stavu vážného ohrožení tzv. "dezertifikací" - to prosím pěkně celosvětově. Jen tak mimochodem - každoročně na planetě Zemi přibude "čistokrevných pouští typu Sahara" na ploše 100 000 km2. Když budete vědět, že veškerá plocha úplně všech pevnin, tedy včetně i Antarktídy či Gronska činí 149,5 milionů km2, dává to optimistický náhled, že se nic neděje...

Zdálo by se totiž, že při této rychlostí 0,1 milionů km2/rok dezertifikované půdy to bude trvat 1495 roků, než se celá planeta změní v poušť jako je Sahara. To by samozřejmě platilo za předpokladu, že celá plocha souše jsou "zelené luhy a háje" ! Ve skutečnosti ale je teoreticky zemědělsky využitelných sotva 10% , tedy jen asi 15 milionů km2 !! Tady by už ta dezertifikace stíhala skončit se životem za necelých 150 roků, bráno ovšem lineární extrapolací. Ale to není taky pravda - ve skutečnosti je intezifikace zemědělství zcela devastující pro půdu, neboť tzv. "chemické zemědělství" neprodukuje ornici. naopak - každoročně podle údajů OSN je spláchnuto do oceánů 24 miliard tun ornice a v průměru celosvětově se vrstva ornice snižuje o 0,5 mm !! Tedy to bude mnohem rychleji.

Když započteme faktor drahnoucí a již deficitní ropy, vliv globálního oteplování na klima, zamořenost půdy chemikáliemi, jako třeba DDT, nevypočitatelný faktor geneticky upravených plodin, vliv úbytku ozonu, nebezpečí skokového uvolnění metanhydridů z oceánského dna, atd atd - můžu se klidně dopustit drastické prognózy. Nejenže lidstvo již vstoupilo po tzv. "post-ropného období", ale zároveň se zrovna teď (!!)začíná devastující hladomor na celém světě !! [velký smích]

Zdraví nás Nostradamus !

Díky, pane leho (a spol), bojujte dál a vzpomeňte si na mě, až i Vám to dojde !

68404

30.08.2005 22:24

Environmentální migranti

RE: Velmi hloupy clanek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane leho, umístil jsem tu samostatný příspěvek - reagujte tam, když tak. Jinak - v jakémsi virtuálním snovém světě žijete spíše Vy, nezlobte se na mě, že Vám to takto říkám zcela na rovinu. Vaše příspěvky Bohu žel ukazují na Vaše totální ignorantství k čemukoliv, co se tady diskutuje.

Můžu se ale plést, protože jinak máte naopak můj obdiv k výdrži, s jakou tady bojujete - ač dost marně. Doufám, že se osvědčujete takovou výdrží i ve službě, ovšem s lepšími výsledky - pokud ovšem Vám na to zbývá nějaký čas.

68406

31.08.2005 21:20

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, píšete ...Arabové prohráli ve válce, která byla a stále je podle mezinárodních pravidel považována za izraelskou válku obranného charakteru. Následovně Arabové nemají žádná práva, stejně tak jako Němci nemají žádná práva v Kaliningradu... a skutečně s tím lze za jistých podmínek souhlasit.

Totiž, souhlasit s tím můžeme v tom případě, že uznáme pravidlo, že silnější může porazit porazít slabšího a tim získat vše a toto bude to správné mezinárodní právo, právo silnějšího !! Potom ale je nutno si uvědomit, že pokud to takhle stavíte, potom ta slabší strane nemůže nebojovat do úplného konce !

Pane, takovou definicí práva vytváříte podmínky, aby nikdy žádný konflikt neskončil, leda tak, že vítězná strana tu prohravši musí kompletně vyhubit ! Čili, na arabský terorismus se podle takového přístupu dívejte jako na pouhé pokračování války za využití i těch nejkrajnějších zbraní - v tomto případě technicky slabší strana se uchyluje k boji tzv. ze zálohy.

Ve skutečnosti je to ale Izrael, kdo to vzal za kratší konec. Tuto neustále vnitřně eskalující válku totiž Izrael nikdy nevyhraje - nepoměr v obyvatelstvu se postupem času spíše zvětšuje, odhodlání Arabů za svou věc zemřít rovněž roste a nálady a odhodlání samotných Izraelců jsou spíše klesající - čtěte si pravidelně na Haaretz, o čem si tam špitají.

68557

31.08.2005 22:02

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ptáte se A proč vlastně nevznikla "Svobodná Palestina"? kdo jim bránil ? a jsem na rozpacích - skutečně to nevíte, nebo je to jen řečnická otázka ? Vy pane totiž z nějakých důvodů začínáte někde z prostředka, což ukazuje i další Vaše řečnická otázka Proč nevznikla Svobodná Palestina mezi roky 1948-1967, kdy Palestinci měli k dispozici území přiřknuté jim OSN?.

Já se tedy taky zeptám - proč nemluvíte a neřeknete pravdu jak to bylo opravdu - kdo bránil vzniku státu Palestína v létech 1919 až 1948 ! Vždyť Vy to musíte vědět - byla to přece Velká Británie. Velká Británie celou tu dobu silou pacifikovala možný odpor místního arabského obyvatelstva a umožňovala zcela nezákonnou imigraci Židů do Palestíny. A až se vytvořil stav, kdy židovské obyvatelstvo nezákonně kontrolovalo dostatek území, shodly se velmoci, že by bylo spravedlivé, aby tam vznikly dva státy - arabský a židovský a "spravedlivě" OSN přiřklo podle obsazení území.

Pane ! OSN vůbec nemělo právo něco takového navrhovat či schvalovat. Je to analogické, jako by měl od zítra platit zákon, že kdo má obsazený byt k datu 1. 9. 2005 větším počtem rodinných příslušníků, toho ten byt je
podle práva*. Pane, řekněte, kde bydlíte a já Vám tam pošlu nějakou cikánskou rodinu a s nimi policii. A ta policie Vám bude bránit naschvál v obraně Vašeho bytu. A zítra nemáte kde bydlet - přesně podle prává !! [velký smích] Podle stejného práva se nacpali Židi do Palestíny a pomohla tomnu Británie. Není a nebylo nikdy na tom vůbec ale skutečně vůbec nic podle skutečného práva, práva lidského přirozeného ! Je to pouze podle zlodějského práva.

Kdo zlodějny obhajuje, sám se na roveň zloději staví ! [velký smích]

68569

31.08.2005 22:11

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Arkan, to je nakonec jedno, jestli jste někým byl či nebyl nazván filozofujícím demenťákem - důležité je, co jste napsal. Takže ještě zkuste skutečně svoje informace doplnit, ve které to obranné válce Sovětský svaz získal ta polská území s druhým největším polským městem Lvovem !! Potom vysvětlete, ve které obranné válce Sovětský svaz získal Karelii. Pak nám vysvětlete, jak to bylo s Podkarpatskou Ukrajinou, jak to bylo s Moldavií a mohli bychom ještě chvíli pokračovat - samé obranné války !! [velký smích]

Protože pokud to rozumně nevysvětlíte, potom by to fakt mohlo být pravda, že jste ten filozofující demenťák !

68573

01.09.2005 20:33

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane souhlasím s Vámi, vůbec nejde o spravedlnost, vůbec nejde o nějaké morální hodnoty, vůbec nejde o uznávané mezinárodní právo, vlastně vůbec nejde o nic jiného, než o právo silnějšího - prostě stačí být pouze silnější. ! [velký smích]

Jen tiše doufám, že se takto k této problematice stavíte vždy. Když třebas potkáte na ulici nějakého "ramboucha", který projeví živý zájem a Vy uznáte, že by to "možná asi určitě" byl potencionální vítěz, prostě by Vám nejspíš "mamlel" i s levou rukou za zády - tak bez protestů sundáte zlaté hodinky, k tomu položíte naditou šrajtofli a bez protestů odkráčíte. No ne ? Tak to má bejt ! [velký smích] Děkuji za vysvětlení..

68762

01.09.2005 20:47

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Trochu pane měníte názory, kousek výše obhajujete, tady zase neobhajujete a to je tam časový rozdíl ani ne hodina - divné. Píšete totiž Já neobhajuji teorii "vítěze" a jeho rozhodnutí..., což je v rozporu s řadou předchozích výroků.

Nicméně - ano, je třeba být realisty. V každém "jásavém vítězství" je ukryt zárodek příští hořké porážky. Pěkně je to vyjádřeno v mudrosloví národů slovanských, obzvláště národa českého - každy chvilku tahá pilku !!

Zde konkrétně v otázce Palestíny jsou karty rozdány a výsledek se dá lehce odhadnout. Křivdy, které se staly, nemohou a tedy ani nebudou zapomenuty. Nemá cenu, aby jsme se třeba zrovna my dva o tom hádali, kdo má pravdu - veškerá lidská zkušenost říká, že špatnými prostředky a metodami nemůže vzniknout dobrá věc. To ale platí obecně - paměť národů sahá přes propast tisíciletí pane, neuvědomovat si to může pouze vykořeněný člověk. Nebude tedy mír pod olivami ! [velký smích]

68764

01.09.2005 21:18

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: arabsko-izraelská válka 1948-49

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nevím, proč si to myslíte - ... tak by nás Čechy do dnešního dne nenáviděli Keltové ... - četl jsem totiž docela zajímavé pojednání, ze kterého vskutku logicky plyne, že etničtí Češi jsou sami fakticky Keltové, tedy nikoliv Slované. Tedy pak by jsme se museli asi nenávidět sami sebe - což uznejte je blbost. A ty Markomany, Kvády, Marobudy atd - ti se můžou v hrobě nenávidět sami sebe, neb se navzájem hojně vraždili před keltsko-českou erou ! [velký smích]

68769

01.09.2005 21:59

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Globalne oteplovanie je junk science

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jste tímto zbytečně zamotal pane Mondieu:Akekolvek davanie katastrofy v New Orleans do suvislosti s tzv. globalnym oteplovanim je podvod ..., protože slušně podložené fakta o trendech vývoje klima způsobem odpovídajícím onomu tzv. "globálnímu oteplovaní" jsou skutečně na stole !!

Patrně jste chtěl vyjádřit přesvědčení, že to globální oteplování není způsobeno člověkem. A to zase pro změnu skutečně moc rozumně prokázat nejde.

Nicméně, budoucí vývoj ukáže jasně, jaká je pravda. Co ale můžeme konstatovat, je to, že se klima na planetě jaksi stále mění a nyní se zdá, že se otepluje a že to zdánlivě lidstvu nehodlá prospívat.

Ale ani to není zřejmě pravda - pokud totiž příjmeme představu dnes klasickou o tom, že planeta je stará geologicky cca 4,5 miliard let a když vezmeme ortodoxně interpretované data o klimatu v dobách dávno minulých - potom v současnosti žijeme v dosti drastické době ledové ! Protože se jeví, že 99% uplynulých časů bylo na této planetě podstatně tepleji ! A muselo tehdy na Zemi být v těch zeplejších dobách docela dramatické počasí. Zejména z hlediska dnešních zpohodlnělých a zpitomělých degenerátů, co si říkají hrdě sami sobě "člověk přemýšlivě přemýšlivý". [velký smích]

Já na staré kolema začínám jaksi "zimomřivět" a tedy vítám globální oteplování - ačkoliv to může pro jih USA znamenat takové přerostlé Katariny 10x za rok ! Čili s panem presidentem Bushem souhlasím - když na to USA mají dost peněz - Kjotský protokol nepodepisovat, vypouštět skleníkové plyny co nejvíce, pálit fosilní paliva co nejvíce atd atd - jen ať já mám na staré kolena pěkně teploučko pro své staré kosti !! [smích]

68780

02.09.2005 14:57

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdyz ,clovek vezme

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To, o občanské válce v USA, tady roztrušuju já a pak ještě nějaký Nostradamus ! [velký smích] Zajímavé je, že Nostradamus nikdy nevzpomínal jih USA a hurrikany - spíše naznačoval jako místo nejhorších excesů západ USA a zemětřesení.

Mimochodem - v případě zájmu milerád ( [velký smích] [velký smích] - každý si může zkazit náladu sam a do sytosti) posloužím řadou docela konkrétních zmínek z různých proroctví, jak to v USA bude probíhat, až to propukne úplně. Totiž to, co se děje v NO, je jen taková zřejmě drobná ukázka, co teprve příjde !! Je mi USA líto - nejen proto, že tam mám dceru. Evropa bez USA to již brzy bude mít těžké, ovšem Evropané (ti jaksi původní) to všechno po všelijakých peripetiích nakonec všechno ustojí a rozdýchají !

68921

02.09.2005 15:22

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: N.O.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To pane Blahnik, jak píšete: Takze na zhrouceni US ekonomiky si budete muset jeste nejaky cas pockat... brzy uvidíme - totiž ty škody jsou fyzicky reálné, kdežto americká ekonomika je ze značné části virtuální. Virtuálními dolary fyzické škody nenapravíte ! [velký smích] Nebo si myslíte, že když sníte vajíčko za 1,50 kč, že se najíte méně, než když sníte vajíčko za 10 centů ?

Tady se totiž v těchto případech definitívně ukáže síla ekonomiky, nikoliv v nafouklém DJ indexu. Použil bych moudrost národa českého ve znění vyčkej času, jak husa klasu ! [smích]

68924

02.09.2005 20:10

Katrina

RE: Nasrat

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Prakticky zcela přesné - skoro Slovo Boží ! Tohle varování nemá mít za následek výbuch solidarity, ale je to varování před našim způsobem života. A možná poslední varování - já si sám tomu říkám "začátek konce konce světa" !

Nemusel jste se sice nepřímo navážet do autorky, asi to nemyslela špatně. Ostatně i taková myšlenková Hirošima je někdy dobrá. [smích]

Vcelku jste vystihl a z celého kontextu mi plyne, že jste to vystihl cíleně, že skutečně nemá již skoro žádnou cenu odněkud někam něco posílat - Matka Příroda již s tím vším "brajglem" začala dělat pořádky sama... A navíc - naposledy se mě dotklo před 3/4 rokem, když i za moje peníze posílali na Cejlon balíky vody a jakési deky - letadlem - brrr, ta přeprava byla dražší, než materiál. Když už, měli poslat mobilní čističku vody, ne ?

68969

02.09.2005 20:30

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Globalni oteplovani a stmivani a dramatictejsi zmeny...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Proroci prorokovali a lidi se smáli. V horších případech je dehonestovali, či ještě hůře hnedle uházeli kamením ! Jest psáno něco na způsob - když jsme vám hráli, vy jste netancovali atd atd - já přidám - pozdě plakat či bycha honit ... Vcelku správně napsal leho - je čas splatit dluhy ! On to sice myslel úplně jinak, ale i slepé kuře zrníčko sem tam přec jen najde .. [velký smích]

Deprimuje mě zlehka, že jsem svým povídáním myšlenek pana Nostradama tady docílil jedině toho, že mi tu někteří vcelku vtipně vymysleli jméno Gejdodamus. S prorokama se věci mají tak, že anebo 1) mají pravdu nebo 2) nemají púravdu . Skutečnosti svědčí pro za 1) !! [velký smích]

Já všechno to poznání poznal, přežil a nezbláznil se - dnes jsem v pohodě a říkám - kdo zná a je připraven - nebude překvapen ! Nebudu psát, že bude hůř - proč ?

68971

02.09.2005 20:43

Demokracie je iluze

RE: HOVNO!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já tam ten titulek nedal, tedy pokud pláčete, pak na špatném hrobě.

A k panu Blahnik a k černým dírám - měl jste doufám na mysli černou díru, co vznikne kolapsem nadobyčej otylé hvězdy ? No jistě, rozumně jde vysvětlit ledasco - zase použiji obrat:

Mě docela fascinuje, že ještě někdo neprokouknul pány vědce s celou tou slavnou Vědou ! Toto je totiž absolutní tautologický zázrak, věda je nejvymyšlenější Svatá církev vědecká !! [velký smích] Věda se nikdy nemýlí, vždy má pravdu - článek jedna. No a kdyby se přišlo na to, že tomu tak není, trochu ta svá tvrzení poopraví a jedeme dále podle bodu jedna !! [velký smích] Cosi to připomíná...

68972

02.09.2005 22:59

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdyz ,clovek vezme

Petr Gejdoš 83.?.?.?

U Nostradama se to dalo snad čekat - byl to prorok ! [velký smích] Opravdu svaty a vazeny muz, ten vas Nostradamus, Gejdosi... - tady náhodou máte pravdu ! Jinak ale skutečně nevím, čemu se divíte. [velký smích]

To je jako kdyby jste se podivoval, že když americký vojenský pilot sedne do te své mašiny, že "s tím dokonce umí lítat !!" To Vám hlavou třeba nevrtá ?

68992

02.09.2005 23:10

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Globalni oteplovani a stmivani a dramatictejsi zmeny...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ono vůbec je to složitý problém - tedy jak pro koho - pochopit, že může vzniknout proroctví. Plynou z toho faktu prorokování totiž podivné konsekvence, tak jak jste naznačil. Je to podobný zdánlivý paradox, jako cestování v čase. Leč pouze zdánlivý, jak vidno, funguje to.

Tady ale Nostradamus docela jakoby selhal - neříkal nic konkrétního o NO a hurikanu Katrin. Hm - je nutno chápat, že se maličkostma nezabýval - to třeba o strašném zemětřesení na Západě - to zase jo, to se zmínil. Akorát nedal datum !! [velký smích] Zřejmě aby se neblamoval, pomyslí si třeba leho.

68993

02.09.2005 23:14

Katrina

RE: Dle jednoho článku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Píšete : Je bohužel jasné, kdo tenhle "zápas" vyhraje. a zvědavě se ptám, proč si myslíte, že vyhraje člověk ? Protože asi nemyslíte v tom výroku Přírodu, když zároveň říkáte Bohu žel ??

68994

04.09.2005 14:26

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdyz ,clovek vezme

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je podivné, já na tohleto odpovídal včera a odpověď jaksi nikde, tss tss !! [naštvaný]

Nevím, jak bych to zařídil, aby se Vám pane splnilo Vaše přání -Rad bych videl Nostradamovy pasaze, kde Nostradamus mluvi konkretne o USA jako budouci velmoci. Totiž, když chcete vidět, jak Vám Vaším žoldem roste v bance konto - taky jen zkroušeně sedíte a brbláte si - Rad bych videl nějaký papír, kde moje banka mluvi konkretne o mém kontě a o mě jako o budoucim milionáři.

Já jedině můžu odkázat na google a jméno Nostradamus, ohledně Vašeho konta potom bych doporučil zjistit si, kam Vám posílají žold a tam se poptat!! Ovšem, když sleduji, jak dokážete (ne)chápat docela prosté věci, kde by se dokonce i dalo čekat, že tomu porozumíte, potom ale zde si nedělám iluze vůbec žádné. [smích]

Nostradamus z obecně pochopitelných důvodů psal velmi utajeně, jinak by i jen svá první neškodná proroctví příliš dlouho nepřežil - ale i tak kolem něj Svatá inkvizice čenichala způsobem, že by Mosad s CIA záviděli.. Ovšem pane - dokonce by ani v případě, že by ze strany Inkvizice nehrozilo nic, i tak by to nemohl napsat tak, aby tomu rozuměl každý blbec - pardon.

Nenacházím zde při nejlepší vůli prostor, abych Vám to vysvětlil. A nezdá se nikterak účelné apelovat na Vás, aby jste mi věřil. Tedy - vy si věřte čemu chcete, já budu dělat to samé. A již velmí blízká budoucnost to rozstřihne, kdo chápal a věděl - a kdo tu jen naprázdno mele hubou. A navíc - je to v podstatě zcela již nepodstatné ! Kostky již byly vrženy.. [velký smích]

69201

04.09.2005 18:15

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdy se probudi americka verejnost?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdesi jsem četl o území okolo ústí Missipi, že se skutečně jedná o z hlediska geologie přechodnou pevninu, fakticky se ani o pevninu nejedná. To samé ale se týka Floridy, tedy poloostrova Floridy, nikoliv státu. Tento poloostrov je rovněž z geologického hlediska pouze přechodným jevem, epizodickou naplaveninou. Ostatně není dobré hodně vědět, jestliže ten někdo není lidově řečeno tak trochu "vyserista" !! [velký smích]

Člověk obecně ke své škodě na to, co dobabral na vídr, příjde vždy, až je pozdě. A je jedno, jestli oral celiny v Rusku, nebo zoral prerie v Americe. Blbost je blbost tu i tam. A hybnou silou těch debilních rozhodnutí lidstva jsou takoví aroganti, jací se docela hojně vyskytují i zde na Zvědavci. Nebudu jmenovat, leda na vyžádání.

69223

04.09.2005 19:59

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: N.O.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

De facto se pane Blahnik projevujete jako parádní sprosťák, který to má v hlavě lehce pomotané - nezlobte se, takové nenávistně laděné bláboly zřejmě píšete z léčebny pro duševně choré - totiž co jiného si o tom lze myslet. Pokud nikoli, mohl by jste být svému okolí docela nebezpečný ! [velký smích]

To já jen, abych se trochu přizpůsobil Vašim mravům - jinak ale, až se uklidníte, zkuste napsat ještě jednou, co jste shledal nepřijatelným na mých úvahách - ale věcně. Protože jinak na to nemá ani cenu reagovat, není na co. Přeji Vám dobrou chuť, s tou husou ..

69232

04.09.2005 22:00

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: N.O.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ja pane napsal "parádní sprosťák" - to jest, ze zdanlive slusne rikate znacne arogantni sprostarny. To vidim, ze jste zrejme docela klidny. Cekal jsem bourlivejsi reakci - totiz jestlize na zcela korektni slusne prispevky pisete s takovou namyslenou aroganci, tak nyni jsem cekal, ze to nejak vystupnujete. To jsem se tedy zmylil. [velký smích]

Nastesti to fakticky misto me ten vylev Vasi arogance schytal pan TS ! Vy mi potom, jestli muzu poprosit, reknete, kde berete jistotu k tem vyrokum, k te povysenosti, s jakou vysvetlujete tu absolutni duveru v americkou ekonomiku, tu absolutni duveru v system specializace, v absolutni delbu prace a fakticky system "fachidiocie". A abych predesel dalsimu vylevu arogance, opirajici se o Vase presvedceni, ze rypu do USA a jen do americke ekonomiky - s plnou vaznosti konstatuji, ze tento problem je problemem cele tzv. "euro-atlanticke civilizace". Tam patri i CR, odkud se ozyvam, ackoliv z vasich slov cisi az jakoby nenavist k CR a ceskemu narodu, s jakou se ke vsemu ceskemu vyjadrujete. To ale pane nenapadam - to je vyslovene Vase interni zalezitost a vizitka.

A jinak nereagujte, jestli nechcete.

69247

04.09.2005 22:11

Na něco zapomínáme

RE: Bahníkův Nový Velký Naučný Slovník

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jiz nevim, jestli se jednalo o povodne 1997 nebo 2002, zato si dobre pamatuju, ze jsem si znechucene v duchu odplivnul ! A sice - USA pri prilezitosti pomoci pri tech povodnich venovaly pro CR celych 100 000 dolaru !! Vubec bych to nebral jako ztratu pro obcany ani kdyby na duchody nebylo, kdyby vlada tech 100 000 dolaru promptne zaslala USA jako pomoc zpatky !! At jsme si kvit [velký smích] [velký smích]

Jojo, dobre skutky nebudou zapomenuty nikdy ..

69253

04.09.2005 22:22

Terminál

RE: Efekty

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to jeste více jinak ! Nizsi napeti = nizsi moznost zapaleni oblouku, tedy to zduvodneni, ze vetsi proud vytvari vetsi oblouky a efekty - to je proste blbost. Respektive ve smyslu toho vysvetleni je to blbost. Jinak plati, ze vetsi proud v elektrickem oblouku znamena vetsi vykon. Ale to vzdy bude v Evrope pri dnesnich 230 V vice prskat, nez v USA a 120 V !

69254

04.09.2005 22:41

Demokracie je iluze

RE: HOVNO!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To by bylo na hodne dlouhou a misty asi znacne rozhorcenou diskusi. Abych to nemusel eventualne absolvovat, radeji to zkratim - ano, pro tuto spolecnost konzumu je veda zcela adekvatni a docela ucinny aparat postupneho zniceni planety. Ze se deje neco spatne, ze je neco v neporadku ? Podivejte se kolem sebe ! Koho to prosim Vas zajima ! [velký smích]

Hodne lidi jsem zmatl detsky prostou hadankou - predstavte si rybnik a v nem roste rakos. Ten rakos rocne zvetsi svou plochu porostu vzdy o 100% plochy minuleho roku. Cely rybnik zaroste za 20 roku - otazka zni, ve kterem roce zaroste rakosem polovina plochy rybniku ?

Nepochybuji, ze odpovite ve vterine spravne - tedy takhle to ale bude i s nasi planetou !! Nic nic a najednou prask ho - konec ! [velký smích]

69258

05.09.2005 21:07

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: N.O.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No hlavne, ze vy si tou vasi strojenou slusnosti dovedete omluvit svoje rypani a aroganci v diskusi do ktere jste vstoupil bez zaklepani

Tak jo, priste se Vas dovolim, jestli muzu neco napsat.

Zkuste mit jiny nazor nez pan Taborsky a budete vedet ...

Pokusím se všimnout si toho detailneji, co mate na mysli - zatim jsem si nevsimnul, ze by treba pan Taborsky reagoval zcela neadekvatne.

Debata s panem TS probihala z obou stran vicemene v zertovnem stylu.

Tak to se omlouvam, ja to pochopil jinak, ale neva, to je pak fakticky muj problem. Nicmene, ja stejne reagoval na Vasi reakci na sebe, nikoliv na vase reakce na pana TS, pan TS se zajiste obrani sam.

To vam povim i bez proseni. Tu jistotu beru v tom, ze v teto zemi ziji a pracuji ctvrt stoleti a americka ekonomika, me jeste nezklamala, coz o zemi z ktere jsem odesel rici nemohu. To ze v cesku kazdy dela to co neumi, ...

Hm, to je na delsi povidani, v kratkosti muzu pouze a jen rici, ze s Vama nesouhlasim ! [velký smích] To ovsem nas spor nevyresi ani omylem, to by bylo jen slovo proti slovu, takze to nechme rozsoudit budoucnosti ..

Pane Grovik pokuste se mi objasnit, kde jste vzal teorii moji arogance k CR a ceskemu narodu? ...

Nikoliv Grovik, anobrz Gejdos, ale to je nepodstatne z hlediska vlastniho problemu. Pane - ctu Vas a citim to, nevim, jak bych to mel nejak jeste zduvodnovat.

Pochlubte se. Jak jste pomohl pri katastrofe na jihu USA? Ja jsem pri povodni v cechach 1997 predal v kostele prispevek $500.

Ja Vam to nikterak nezpochybnuji, sam jiste citite, jakou vahu to Vase tvrzeni takto prezentovane muze mit.

No ja myslim, ze nemate co napadat.

Chvala Bohu ! Jinak - byl bych nerad, kdyby jste si o me myslel, ze nejak chovam zast vuci USA, potazmo vuci Vam - co ale citim, to jsem vyjadril. Nemohu Vas vsak pratelsky neupozornit, ze podle meho nazoru jste si svym dlouhodobym pobytem v USA nedokazal udrzet nadhled a podle me se na Vas projevuje jista nekriticnost a nedutklivost na nazory dle Vaseho nazoru se dotykajici USA a i nakonec Vas. Tato nekriticnost vuci sobe a USA je vlastni vetsine Americanu, necekal bych to u imigranta, leda snad u cistokrevne ekonomickeho imigranta. . Je to pouze muj nazor, samozrejme muze byt nespravny .. [smích]

69361

05.09.2005 21:20

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Globalni oteplovani a stmivani a dramatictejsi zmeny...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

>Převzato z WM magazínu

To neni zrovna duveryhodny zdroj.

WM magazin uvedl zdroj, v čem tedy není důvěryhodný ? Mimochodem, ani i bez zdroje bych to ja nebral na lehkou vahu - to proroctvi, ze ktereho je ten uryvek citovan, se mimochodem velmi neprijemne shoduje s proroctvim Nostradama o tomtez !! viz nize..

vers 28, VIII.

Simulacra zlata a stribra klesnou na cene,
a po kradezi jejich skutecne hodnoty budou vrzeny do more,
az se zjisti, ze vsechno je zniceno dluhy.
Vsechny cenne papiry a akcie budou anulovany.

69362

05.09.2005 21:27

Na něco zapomínáme

RE: Kočky a psi?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Miliony let nejruznejsich zaplav zvyhodnily sneky co maji radi vyssi pozice.

A miliony let úmorného sucha je zase vyhubily. Nula z nuly pošla a tedy zase jsme bez vysvětleni. Nechme to koňovi- ten ma přec jen větší hlavu - když už teda odmítáte úlohu Boží prozřetelnosti !

69363

05.09.2005 21:40

Katrina

RE: Dle jednoho článku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

ad PS

Pane, já tim nic zlého nemyslel a nesnažil se nic podsouvat, a již vůbec ne jakousi dogmatičnost ! Vcelku jsem jen "bezelstně" nadlehčil Váš vskutku literární obrat.

Jinak ovšem stějně je v tom "zakopaný pes" - totiž člověk, míněno tím celé lidstvo, zejména posledních cca 300 let vysloveně válčí proti přírodě a zde je obrat Bohu žel namístě - totiž Bohu žel lidstvo zatím tu válku vyhrává !! [velký smích] A jen toto jsem měl na mysli a nic jiného.

A až tu válku nad přírodou vyhrajeme, tak pak už nebude žádného lidstva. Tedy bude to takové zcela dokonalé Pyrhovo vítězství - moc se tedy na to vítězství netřeba těšit !! [velký smích]

69367

06.09.2005 17:22

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Globalni oteplovani a stmivani a dramatictejsi zmeny...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Rad bych to vysvetlil, jak je to s temi proroky a proroctvimi, ale to není mozne bez aktivni a pratelské spolupráce. To je asi tak, jako kdyz zkusite vysvetlovat nekomu, kdo si z moderní fyziky dela nanejvyse srandicky a je presvedcen o jeji vylhanosti - tedy zkuste mu trpelive vysvetlovat principy OTR ! Uvidite, jak dopadnete, to proste nejde.

A stejne tak bych Vam asi nedokazal vysvetlit, jak se da z proroctvi Nostradama, ale i jinych proroctvi, vypreparovat smysluplna informace. Ale toto nahodou jde pomerne uspesne. Jestli ale si nekdo mysli, ze to funguje tak, ze si muze podle toho vsadit cisla do sportky - tak to je samozrejme na omylu.

Tedy, velmi lehce se to da zesmesnovat. Pokud to nekoho bavi a mysli si, ze sam je tim nejak vice rozumny a ze se mu tim zvetsuje IQ, pak je to vyhradne jeho problem! [velký smích]

69457

06.09.2005 17:39

Na něco zapomínáme

RE: Kočky a psi?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Prirodni vedy z toho co nazyvate "Bozi prozretelnost" vytrvale ukusuji uz par set let. Uz z toho konceptu nic moc nezbyva.

Vseho docasu ! A ze z toho konceptu jiz moc nezbyva ? Cha cha, naopak ! Soucasna veda se vskutku ohromne cini - na jednu jakz takz vyresenou otazku se v dusledku tehoz vynori deset otazek novych, jeste zavaznejsich. Pouze clovek verici a aktivni clen teto Cirkve Svate vedecke muze toto nevidet. Nechci se ale o tom hadat, je to boj o h.... [velký smích]

69460

06.09.2005 17:41

Na něco zapomínáme

RE: Panu editorovi

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vad Arkan: skutku hodnotna diskuse, pane Arkan !

Ma to vubec cenu se takhle dozirat ?

69461

06.09.2005 21:16

Na něco zapomínáme

RE: Kočky a psi?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

S maximalni moznou smírlivosti navrhuji - zamyslete se co nejupenliveji nad faktickym prinosem vsech tech vynalezu, jak pisete: Nebo snad chcete zaklepat backorama na obycejnou anginu, protoze nekdo nehledal odpoved na otazku co ji zpusobuje a cim to zabit, aby nahodou se na nej nahodou nevyrojily otazky jak ten extrakt z plisne funguje a jak udelat jeho variantu az na nej bakterie ziskaji rezistenci? Co vam pomuze spis - penicilin, nebo "Buh"? pro faktickou hodnotu zivota cloveka.

A pak se pane zamyslete nad soucasnym stavem lidstva, kde pokud se budeme bavit jen a pouze o antibitickych lecivech, vidite ten zdrcujici vysledek !! Mozna pres 50% lidstva se zmenila v podstate v kriply a lidstvo jiz jen vegetuje s poskozenym genofondem, neschopne prirozene regenerace. Zato nasi prirozeni nepratele v mikrosvete - bakterie a viry - jsou celou dobu nasi lidske degenerace ve fazi fantastickeho rozvoje svych schopnosti - tento genofond je v poradku !!

Tedy v poradku, kdyz se na to divame nesobecky s velikym nadhledem. Pane - veda toto lidstvo patrne definitivne pohrbiva a Vy zde pejete chvalu na ni a zpochybnujete Bozi prozretelnost. O jak podivny to postoj u zajiste inteligentniho cloveka v dobe, kdy symptomy a indicie te zkazy ma jiz opravdu kazdy primo pod nosem !?! [velký smích] Hmm...

Jsem dalek toho, pasivne spolehat na Bozi vuli. To mi a vubec nikomu nepodsouvejte. Prece plati stale biblicke clovece pomoz si a pan Buh ti pomuze !! [smích] Ale nikoliv podfukem !

69484

06.09.2005 21:42

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot]

Na to Vám leho lehce odpovi ! Prece je nikdo nasilim nenutil tam pracovat - oni to prece sami chteli !! Cha cha, na pana leho si neprijdete.. delat mu "doma" socialismus .. [smích] Pan leho si taky nestezuje, ze musi v Iraku dychat zplodiny DU, kdyby je zivili plesnivym chlebem a zkazenou smradlavou vodou, taky by ani necekl, drzel by hubu a krok - ze jo pane leho, to by tak schazelo - delat si v armade "komunistickou cochcarnu" !!

PS - "cochcarna" = kazdy si dela co chce [velký smích]

69489

06.09.2005 22:00

Terminál

RE: Efekty

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to trochu OT, ale zajimave! [smích] Sam, coby sveho casu vasnivy radioamater, mam tehle zazitku na docela objemny roman. To se to pak vymysleji dokonale poucky typu: "Lit vodu do kyseliny je blbost!!"

Nicmene me muzu smichy potrhat, kdyz na americkych filmech sleduju, jak si americti filmovi experti predstavuji elektriku. A jelikoz jim to americti divaci trpi, dospel jsem ohledne prumerne inteligence prumerneho Americana skutecne k dosti nelichotivym zaverum. Znamym pak ve srande tvrdim, ze takove ty zaslepky z plastu, co se strkaji do eletro-zasuvek, jsou hlavne na to, aby ta elektrika nevytekala a nepromacela v mistnosti koberce !! [velký smích]

69495

06.09.2005 22:12

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Pravděpodobně zase kachna.... Kachna uz ne, ale pouha skutecnost !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem na rozpacich - oslovujete me a pritom reagujete na sebe. Ale tuhletu repliku jsem si vubec nezaslouzil I kdyz o tom vsem tomhle vite velke houbeles, tak se tady ztrapnujete a snazite se ukazat jak jste chytrej.

Zkuste to rozvest, co jsem napsal spatne, ze na me takto skarede reagujete ! A co mate s tou prehradou, napsal nekdo neco spatne ? A co ja tak dramaticky nevim, nebo vim houbeles, ze se ztrapnuji ? Budte konkretni, nebo si na Vas pujdu stezovat do lamparny !! [velký smích]

69498

06.09.2005 22:25

Na něco zapomínáme

RE: Kočky a psi?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

... jak dokazete, ze to nebyl jeji vliv ... [chechtot] Kdesi tu je ten vtip, jak se ten clovek nenecha zachranit hasici, protoze spoleha na pana Boha. Pekne !! Ale jo, mate vicemene pravdu, i kdyz pohled televiznim oknem do sveta ukazuje cos jineho.

Dovolim si jeste maly rypanecek - to, ze jste nazivu, neznamena nic, krome toho, ze jste nazivu !! [velký smích] Ale jinak Vam chci rici, ze asi tak z 99,9% s Vami souhlasim a rad Vas ctu. Tedy to neberte tak, ze se s vami hadam.. [smích]

69499

V USA jsem byl vloni "celý" měsíc - co to je ? Asi nic. Ameriku vnímám očima středoevropana skrze americké romány, skrze americké filmy, televizní seriály a zprávy ze života USA. A taky tam mám přes 6 let dceru a povídám si sní - o Americe. Ale taky prostřednictvím příznaků, které USA vysílá do světa o svém vnitřním životě. Jsem středoevropan z východní strany železné opony, stále jsou ve mě zbytky sympatií, které miliony lidí cítily k USA jako zosobnění tužeb po svobodě. Amerika - země neomezených možností, země svobody, země, která vyslala kosmonauty na Měsíc, země, která se "zbavila" své rasistické minulosti, země ... atd atd !!

Ale to všechno je pryč, ulétlo to jako ranní sen při krutém zazvonění budíku -vstávat a do práce !! [velký smích] Dneska je pro mě USA jako ten císař, co si nechal ušít ty "krásné šaty" z jedné krásné pohádky.

Tohleto ale není pohádka - to je spíše horor. Císař je nahý zvolalo dítě !! Nikdo nechápe - snad jen leho a spol [velký smích] - co má americká světová politika společného s ideály, na kterých byla údajně vybudována. Po shlédnutí amerického filmu, když si někdy u piva někdo vzpomene, tak za hrozného řehotu se o tom prohodí par vět ve stylu "..to ale byla kokotina !!". Americké auta ? V Česku nejezdí, ačkoliv byly pokusy je dovážet a vlastně byly levné v přepočtu na cenu za kilogram hmoty vozu. Ale nekupuje ty krámy nikdo, to by ten kupec musel být padlý na hlavu !! [velký smích]

A teď ten nešťastný hurikán a NO. Nechci kritizovat liknavou reakci federálních orgánů. Kdoví, jak by taková katastrofa dopadla v Evropě - ty naše povodně se s tím asi nedají porovnat. Před prostě stoupající vodou tady v Evropě jsme stihli utíkat - bylo kam, na kopečky. Tam ale to bylo plošné - větrná smršť přes 200 km/hod, neskutečné průtrže mračen a rychlá záplava. To je smrtící kombinace. Ne, tady není na místě kritizovat.

Ale přesto - císař je nahý ! Spadla maska věčného přiblblého úsměvu, stále dobré mysli a optimismu, uměle vyšprajcovaného národního ega, nedotknutelnosti.... Země, která dopravila milionovou armádu v roce 1945 na Okinavu včetně všech týlových zabezpečení lodním mostem na vzdálenost 6000 km v podmínkách zuřivého sebevražedného odporu japonských "samurajů", tak tato země se topí ve zmatcích, když má ubytovat milion běženců, když jim má dát najíst a zabezpečit základní nejnutnější prostředky. Je to tristní pohled, netřeba do toho ještě montovat rasové problémy.

Já tomu nevěřím, že to je jen jakýmsi transformovaným vlivem specifického sociálního a rasového mikro-klimatu v NO. To bych viděl na větší problém - podle mě na příkladu americké společnosti vidíme předobraz celé "bílé euro-atalantické společnosti", jejího duchovního marasmu v podmínkách absolutního konzumu. Tato naše společnost, nejen americká, tedy tato naše společnost umírá ! [pláč]

69610

07.09.2005 18:51

Umělá katastrofa: Hurikán obnažil katastrofu sociálního státu vyrobenou člověkem

RE: Pohled z dálky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Umírající kůň okolo sebe ještě z posledních sil kope. Ale je již v posledním tažení. Tak ho nechme pojít a mysleme na svojí budoucnost.

No jo, ale já tam mám dceru a dost známých. [pláč]

A navíc, ta kobyla se veze s námi na docela chatrné kocábce, zvané euro-atlantická civilizace a kope fest. Když budu ten obraz rozvíjet dále, tak ta naše chatrná kocábka je až po stěžeň ověšená kanóny, obsluhovanými všelijakými "vskutku ideologicky oduševnělými lehy a spol", no a aby to nešlo ke dnu hned, tak na palubě maká spousta lidí. Jenže v podpalubí se lenivě rozvalují všelijaké individua, barva pleti je neurčitelná - je tam dost tma [velký smích] - a jen nahoru vyřvávají : "Tak makejte tam nahoře, nám tu dole teče voda a nemáme co jíst !!" [velký smích]

69618

08.09.2005 14:46

Al-Kaida hodlá vyhodit do vzduchu kanadský parlament... Pomoooc!

Vypadá to jako legrace ..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vypadá to jako legrace, ale nemusí být, že jo. Na tomto článku by šlo postavit hned několik dalších a vážnějších. Nechci polemizovat zprávičky typu, že USA má v některých zemích "zakoupené právo" útrpným právem vyslýchat "zajímavé zajatce", aniž by se jakože porušovaly domácí zákony a hlásané zásady. Může to tak být, nakonec se musím nenápadně zeptat - no a co ? Tato naše, pouze nám vlastní civilizace, si totiž sama sobě naházela tolik "klacků pod nohy", že možná nyní stojí tváří v tvář odhodlaným protivníkům prakticky bezmocná.

Myslím si, že je nutno se vážně pozastavit nad jedním velmi závažným faktem, totiž, že koncept demokracie a individuálních svobod je velmi zneužitelný ! A že jej nebezpečným způsobem zneužívají převážně lidé z jiných kulturních oblastí, než jsou původní Evropané a z nich vyšlé společnosti v Americe a potažmo v Australii a "okolí".

Nelze inplantovat tento kulturní fenomen, tedy "naše pojetí demokracie a individuálních svobod" na lidi, kterým je to historicky absolutně cizí. Nakonec, dokonce ani Japonci nebo snad později Číňané nejsou kulturně historicky stavěni na takovýto styl společnosti. V tomto ohledu jediné, co bych vždy USA vyčítal, je to, že se snaží hlavou prorazit zeď, totiž že se snaží tyto jiné zvyklosti předělávat. Proč to ? Vždyť to evidentně nejde !

Chraň Bůh, aby někomu z toho vyplynulo cokoliv o rasismu. [naštvaný] Nikoliv - euro-atlantský kulturní okruh má zažité své, jiné zásady, Asijci taky jiné, Afričani taky jiné. A nejsem si jistý, že ty propastné rozdíly jde vymazat v několika generacích ! Vidíme výsledek, že nikoliv. Jistě někdo může uvádět příklady, kdy někde někdo se nějak přizpůsobil a chová se jako my. Ale nevěřil bych tomu ani "Ň". Tedy nikoliv, že je to možné či nemožné, ale to, že by se to vůbec mohlo stát pravidlem !

V těch všech různých lidech to je snad geneticky, vidíme to na našich Cikánech - jsou v Evropě přes 500 let a kde nic tu nic - kdyby na ně nebyl vyvíjen obrovský tlak, žili by pořád stejně, a to všichni.

Jak to souvisí s článkem ? Je přece vidět, že se tyto příhody stávají jaksi vždy nějakému Atta ibn Mahmud a ne někomu jinému - třeba panu Pepovi Novákovi či Konradovi Neuschlovi, či Luigimu Magiore či Lajoszovi Kulemihazy či Johanovi van der Doovenbleyt .. [velký smích] To není žádná náhoda. Myslím, že není vůbec nic špatného, když my všichni Nováci a spol si budeme dobře dávat pozor na všelijaké Mechmety. To není ani náznak rasismu, to není ani náznak dávání komusi kolektivní viny - to je holt prostý boj o holý život !! [velký smích] Ale - možná je již pozdě...

69738

08.09.2005 16:25

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Dedictvi

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...igeliťaci...

To slyším poprvé, ale je to dobré. Máte jinak pravdu, vše, co se kdysi stalo, má nyní své konsekvence. Akorát nevím, čím jsme si my v Česku zasloužili ty Cikány ! [velký smích]

Jsou zvyklí dostat všechno hotové, zabalené v igelitových obalech, jsou naprosto odtržení od přírody a 100% přesvědčení, že všechno kolem musí sloužit jejich "radostnému životu".

Jo jo, je to tak, ale již dlouho nebude. Ta zeměkoule není jaksi nafukovací a ani se ještě nepodařilo založit nějaké plantáže na Marsu !! A navíc se musím v duchu lehce zatrpkle vždy zasmát, když tady někdo "dělá ramena", jak je třebas v Americe každý schopný člověk na tom dobře - maká a za stržený peníz si užívá. Naposledy se tady o tom vyblboval jeden pán, co si ani nepřál, abych mu popřál dobrou chuť k pečené huse. A hlavně si myslel, že bych si ji já nemohl dát jen proto, že žiju v Česku, chudák..

To je totiž zrovna ten správný příklad - namyšlený člověk, co dobře a rychle utahuje kdesi jeden šroubeček a má za to dobře zaplaceno !! Ale až to bouchne, až mu dojde těch pár zatuchlých zbytků v ledničce, bude žít v zemi, kde kolem bude chodit a růst hodně "potravinových živočichů a rostlinek", ale on zemře hladem, specialista jeden !! Supermarkety totiž budou prázdné a jak známo - všechno to dobré k životu "roste jakýmsi neznámým způsobem výhradně jen v supermarketech" !! [velký smích]

69748

08.09.2005 17:16

Dopis z vězení

RE: Spíš do cvokárny než za mříže patříte Vy, Táborský

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane leho, Zap si jiste "zareaguje sám". Akorát mě by zajímalo, jakým myšlenkovým pochodem se to stalo, že pak píšete: Zape, takže také schvalujeme politiku s "Židy do plynu"? No, pěkně se vybarvujete.... [překvapení]

Já jsem to tak nepochopil ani omylem. Ale současná politika "dojení holo-krávy" mi tedy taky již "leze krkem" ! Tady toto je totiž zase ta samá past, jakou někdo uchystal na německý národ po I. světové válce. Německo bylo v podstatě do války vmanipulované. Dnešní neustálé drásání starých ran neznamená nic jiného, než že někdo se zase snaží "vydráždit" další válku.

A tedy - věřte nebo ne, jestli dojde k nejhoršímu, rozumní lidé vezmou zbraně do ruky a vypráskají ty hajzly, co to dělají - jednou pro vždy !! Jednou pro vždy je synonymický výraz k jinému, poněkud zprofanovanému pojmu. I ten by byl na místě, ale stále vzbuzuje nedobré reminiscence. [velký smích]

V tomto ohledu se nepleťte - intuice v krvi lidem poradí, jak se zachovat. Já narozený v Československu, ze strany otcovy rodiny Ital, z matčiny strany Maďar/Rumun - z vlastní vůle se stanu Němcem !! Už toho šťourání bylo dost.

69757

08.09.2005 17:22

Al-Kaida hodlá vyhodit do vzduchu kanadský parlament... Pomoooc!

RE: Normálka pane Taborsky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

El Maatina odjel nic zlého netuše ... to jméno mi zní spíš jako El Niňo - jaksi nearabsky. Ale na druhé straně nevím, jaké jsou v Kuvajtu zvyklosti v tomto.. [velký smích]

69758

08.09.2005 17:43

Umělá katastrofa: Hurikán obnažil katastrofu sociálního státu vyrobenou člověkem

RE: Tak trochu mimo téma článku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Krásně jste to napsal pane TS - krásná nahrávka na řadu smečů, óóó ! [velký smích]

Zapomínáte ale na faktor času, faktor lidské netrpělivosti, faktor absolutní nedůvěry lidu obecného ve své vlády atd atd. Ne ne, ten článek může být poněkud neobjektivní. Ale v jednom má zatracenou pravdu. Ještě to nezačalo a už je zle !!

Uvedu heslovitě:

- světová ekonomika začíná být o pouze potravinách a o zábavě. Vše toto ale visí na ropě a nepůjde to nahradit ne že ze dne na den- ale nikoliv z desetiletí na desetiletí !!

- něco se děje s planetou Země a nevíme, skutečně nevíme, co to je ! Ale v každém případě strašlivě rychle ubývá orné půdy a mění se v poušť ! Celých 0,1 milionů km2/rok ! Cosi způsobil člověk, ale větší díl má na svědomí jiný vliv. Ten jsme ještě ani nepojmenovali, natož začali řešit !

- lidstvo je přemnožené a geneticky zdegenerované. Životní prostředí je dlouhodobě otrávené lidskou činností a pokračujeme v tom ! Normální přirozené nepřátele jsme vyhubili, ale vypěstovali jsme si nové, mikro-nepřítele ! A ničíme si imunitní systém nadužíváním léčiv.

- US army do přírody užitím munice z DU vypustila tisíce tun kysličníků uranu v té nejzákeřnější formě - aerosolu po shoření munice. Je jen otázka, kdy si každý nadýchá svou dávku. Je toho na vytrávení celé zeměkoule vícekrát !

- společnost se celosvětově morálně rozpadá a není vidět ani náznak počínající obrody. Kdo začne, jak začne ? V prostředí money-kracie ?

- všechny Vámi uváděné metody nahrazení energie z ropy a potažmo uhlí a plynu jsou na první mrknutí oka nesmyslné, neboť vaše "paliva budoucnosti" totiž jsou vyráběny s vynaložením ještě větší energie z ropy !

Tss - nejsem v tomto optimista ani omylem !! Kdybyjste mi tak naznačil, proč Vy ano ??
[pláč]

69763

09.09.2005 14:47

Al-Kaida hodlá vyhodit do vzduchu kanadský parlament... Pomoooc!

RE: Vypadá to jako legrace ..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[velký smích] Důvěřuj - ale prověřuj !! [velký smích] ..praví jedno české úsloví. A já za sebe dodám - někde bych prověřoval jaksi více, no a někde třeba trochu méně - to není rasismus. To je zkušenost.

69839

09.09.2005 15:30

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

RE: A heleme se...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nostradamus se s Amerikou moc nebabral - nestála mu příliš za řeč. Ostatně se mu ani nedivím. [velký smích] Tedy u Nostradama nenajdeme žádné velké podrobnosti. Dokonce Nostradamus vysloveně preferuje jako katastrofické prvky v osudu USA spíše lidské chyby, než samotnou přírodu.

Ovšem možná jste pane Skaut slyšel něco o tzv. "americkém prorokovi Edgar Cayce" ? On to byl rodilý Američan a jeho zvláštností bylo, že svá proroctví pronášel v hypnotickém spánku, v normálním bdělém stavu si vůbec sám nevzpomínal, co vlastně ve spánku sděloval. Tento prorok je mimo jakoukoliv pochybnost pane Skaut, tedy klidně se smějte - asi tak, jako by jste se nějak dokázal smát na vlastním pohřbu.

No a tedy tento americký spící prorok Edgar Cayce do období těsně po roce 2000 - kdo ví, co to znamená těsně po roce 2000 ? - časově situoval obří geologickou katastrofu, která způsobí, že velká část amerického západu bude zcela zdevastována obřím zemětřesením, část kontinentu se potopí do Tichého oceánu, z části Kalifornie se stane skupina ostrovů v tomtéž oceánu. Postižení dosáhne až někam po Salt Lake City.

Z důvodů občanské války v USA spolů s touto katastrofou se z USA obratem několika měsíců stane zcela bezvýznamná chudá země s bující zločinností zbytku "velmi civilizovaného obyvatelstva" !! [velký smích] Což se na "maličkém příkladu" ukázalo v případě Katrin a NO ...

69845

09.09.2005 17:04

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

RE: A heleme se...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To máte pane Skaut "ako tako" pravdu - Pane Gejdos, co se ma stat, se stane. Ja se tim nebudu zaobirat. Na to je zivot moc kratky. Totiž my, současně žijící generace lidí jsme tak trochu "z obliga". Já sice nemám žádnou přímou linku na Nostradama, ale větší část života, žel Bohu je to již dost a dost roků ( [pláč] ), se proroky a proroctvími zaobírám jako "koníčkem na dlouhé zimní večery", ale i "dlouhé deštivé letní, jarní či podzimní večery" !!

No, a tedy vím, že naše generace již do toho vstoupila jako "oběť", nikoliv jako viník . Ale pozor - naše generace má zcela jinou funkci a obrovskou odpovědnost - podle nás a našeho chování bude nastavený metr, kterým bude souzeno celé lidstvo !! [velký smích] Takže je dobré vědět, co a jak bude a alespoň tušit, co se od nás čeká jako dobrý výsledek ..

Takže to by ten život obecně musel být ještě o hodně kratší, aby jste měl s tou citovanou větou zcela dokonalou pravdu ... a mohl se skutečně cítit "být z obliga" ... [smích]

69858

09.09.2005 21:38

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

RE: A heleme se...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Píšete:Pokud mám mluvit sám za sebe, tak na předpovídání budoucnosti mnoho nevěřím

Existuje světově známý případ prekognice (=předvídání budoucnosti, jasnozření), který je mimo jakoukoliv pochybnost dobře doložen. Jedná se o kataklyzma ostrova Jalape v Jávském moři v roce 1883, 27. srpna v cca 10.°° místního času. Můžu eventuálně posloužit podrobnostni.

Pro mě tento jediný a nesporný případ signalizuje, že proroctví jsou reálná a tudíž se jedná o velmi podceňovaný aspekt vývoje lidstva. Netřeba strkat hlavu do písku, jsa takto blbější pštrosa, což i tak je již značně povážlivě blbé zvíře !! [velký smích]

V žádném případě nemyslím na Vás, jsem si skoro jistý, že "jistá" husa zagágá. A ještě bych dodal - Svědci Jehovovi jsou dosti zvláštní lidé, je nutno ale se vyvarovat omylu. Existují politováni hodná individua, které strčily hlavu do chomoutu a postávají s často přihlouplým výrazem hloupoučkého odevzdaného úsměvu na nárožích a rozdávají "Strážní věže". To jsou ovečky nejnižšího ranku v sektě, které patrně do skutečných Svědků mají hodně daleko. Ale existují skuteční Svědci Jehovovi a kdo se jim směje, ten vskutku nedosahuje inteligence pštrosa, možná ani tvora zvaného Didus ineptus. viz zde :http://www.multiweb.cz/uglyorca/didus.htm
[smích]

69894

09.09.2005 21:48

Dopis z vězení

RE: Proč Vám, kema, a ostatním Vašim soudruhům v lehově kadibudce říkám ušmudlaní šábes boys

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je radost číst, bravo !! [oči v sloup]

69895

09.09.2005 22:27

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

RE: A heleme se...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ten případ, který jsem uvedl, je případ výbuchu sopky na ostrově Krakatoa. Já jsem schválně použil původní jméno toho ostrova v jazyku domorodců, který se ale nejméně 100 let před tím kataklyzma již neužíval. Podrobněji o tom píše Viktor Farkas v knize "Nevysvětlitelné záhady".

Tady a dnes se střetávají dva principy pohledu na svět, na tzv. realitu. Jeden princip je ten vtlučený absolutní většině lidí do hlavy procesem edukace = vymývání mozků - jedná se o racionální vědecký náhled na svět. Svět vědy = svět, kde jednou provždy platí sežer, nebo budeš sežrán a v tomto světě bychom neměli chtít žít - si aspoň já myslím.

Druhý princip je duchovní. A případ prekognice výbuchu sopky na ostrově Krakatoa ten první princip usvědčuje ze lži a to zcela nebarevně, prostě zcela jasně, jednobarevně.

To, co my vnímáme jako realitu, to jsou přeneseně slovy jednoho řeckého filosofa (skleroza mi nedovolí jej jmenovat ! [velký smích] ) pouze stíny stínů, jež se promítají do naší mysli a na základě čehož se nikdy, tvrdím, že NIKDY, nemůžeme dozvědět nic o skutečnosti. Nevím, kam jste se v úvahách dostal, ale když to budu chtít trochu urychlit - ze všeho nejvíce se náš svět podobá Matrixu. Lépe by ale bylo, kdybychom to brali doslovně podle Bhagavatgíty - jako "maja".

Stačí zaregistrovat se na nějaké forum, kde diskutují špičkoví - ale třeba i trochu méně špičkoví - fyzikové své "nejnovější výkřiky vědy" na tema kvantových teorií gravitace, teorie strun či membrán, kosmologii, inflační expanze vesmíru, atd atd. A zjistíte, kde a jak si lidstvo stojí. Zjistíte, v čem se liší Věda od Církve. [chechtot]

69897

10.09.2005 10:22

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

RE: A heleme se...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Petře, co mě na vás a dalších obdivovatelích Nostradama zaráží, že s tím svým "to už předpověděl Nostradamus" vždycky přijdete takříkajíc s křížkem po funuse. Proč nám někdy neřeknete dopředu, co nás čeká a kde se co stane?

Na to je milá Johanka zcela jednoduchá odpověď. Zaprvé by nikdo tomu ani omylem nevěřil. A již vůbec nikdo nechce slyšet špatné zprávy, to ale není znakem dnešní doby - již kdysi byli poslové špatných zpráv popravováni !! [velký smích] Dneska, když se něco vážného děje, tak mám šanci "se svým Nostradamem" utrousit pár myšlenek. A hned dostanu vynadané od skoro úplně všech - prostě nikdo to nechce slyšet.

Je to totiž asi zajímavý psychologický moment - lidi si jednak myslí o sobě, že jsou nejchytřejší a sami ví všechno nejlépe. Potom každý "hamtí hamtí" jen na kupku směrem k sobě a vůbec se nikomu nelíbí, když někdo na něj jakoby prstem ukazuje a říká - podívejte se na něj, HAMŤÁKA - to o něm prorokové před tisíci léty řekli, že se stane to a to, protože lidi jsou hamižní a myslí pouze na sebe !!

Chcete, abych Vám udělal nějakou předpověď ? To by jste ale musela pochopit, že prorokové nemohli nikdy vytvořit jiný prorocký obraz, než pouze jakoby v obrysech, rozmazaný časově i lokalizací. Jen málokdy a navíc ve zcela specifických případech mohli ten "obraz budoucna" zaostřit a dokonce posloužit určením času. To ale vysvětlit proč to tak je, to je nad možnosti zde, lze ale při jistém minimu znalostí na to přijít i úvahou.

Dneska je již skutečně nejvyšší čas, abychom byli zcela znepokojeni. Chamtivý, vylhaný a pokrytecký charakter současné lidské společnosti, zejména té části tzv. euro-atlantické společnosti jednoznačně potvrzuje platnost i těch nejstarších proroctví, která však ještě před 100 léty nutně musela budit u chytrolínů jen zcela útrpný úsměšek.

No nic - dovedu podat soubornější obraz a nástin, co se děje a co bude v budoucnu !! A to aniž bych se dovolával vlastních prorockých schopností. [smích] A netřeba se usmívat, že píši, že podám nástin co se děje ! Totiž, všimnul jsem si, že lidi kolikrát nejen nevěří na proroctví budoucna, ale dokonce ani netuší, co se aktuálně děje. Pochopí to částečně vždy s doběhem x roků - někdy až na smrtelné posteli. ... [pláč]

69956

10.09.2005 11:30

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

RE: A heleme se...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

>Svět vědy = svět, kde jednou provždy platí sežer, nebo budeš
>sežrán a v tomto světě bychom neměli chtít žít - si aspoň já myslím.

Jenomze v nem zijeme, a kdyz v to prestanete verit, budete sezran.


Vyjadřujete pouhý lidský strach z neznáma, držíte pomyslného vědeckého vrabce v hrsti a ignorujete stejně pomyslné mísy již pečených holubů. Operujete s exaktní vědou a třesete se strachy o život z imaginárních bubáků. Uznejte - není to divné u racionálně uvažujícího člověka ? Nebo je to spíše zákonité u racionálně uvažujícího člověka ?


Budto muzete spekulovat, ze hrebik je iluze. Nebo ho muzete zatlouct do zdi.

A nebo jej zatlučeme, ačkoliv víme, že pouze virtuálně. Pane, víra hory přenáší bez následků na životním prostředí, věda při tom zdemoluje půl zeměkoule! A chvála Bohu, že ne půlku Vesmíru, to už Bůh dá věda nestihne.

Nastesti se ale alespon nekteri nenechali zblbnout zvanenim fasouna Platona a radeji sli smerem Aristotelovym.

Tenhleten úkrok z cesty se stal lidstvu osudný, možná - máte velikou šanci !! [velký smích] jsa příslušník této generace žijících - že ke svému smutku velikost tohoto omylu a jeho důsledky sám poznáte na vlastní kůži !

Co se vam presne nelibi? Muzete byt specifictejsi, nebo jen blabolite po vzoru Platona?

Pane, tu otázku nemyslíte přece vážně ! Nebo snad ano ? Já jsem vcelku vyrovnaný člověk, netřeba se mi s Vámi hádat - o h... ! Podle Vašeho projevu se jevíte být militantním "vědecko-aristotelovsky smýšlejícím" patrně mladým člověkem, který si prožívá radostnou fázi života intenzívního růstu stromů do nebe !! [smích] To Vás přejde, nebojte, každý tím více či méně prošel. Ale vězte, čím dříve na to příjdete, že stromy do nebe nerostou, tím lépe pro Vás. A bylo by vůbec na Zemi lépe, kdyby nikomu stromy nerostly do nebe, dělá to obrovské škody na životním prostředí ... [velký smích]

69958

10.09.2005 11:48

Umělá katastrofa: Hurikán obnažil katastrofu sociálního státu vyrobenou člověkem

RE: '..rabujici policistky (v videu) byly černošky ...'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] [chechtot]

69960

11.09.2005 12:06

Hurikán Katrina – naše zkušenosti

RE: A heleme se...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zareaguji krátce zde i na pana TS. [smích]

Prorok s velkým P - je totiž i veliká řada i tzv. proroků, co proroky nejsou - tedy skutečný prorok má ve svých proroctvích určitý tragický patos a duchovní náboj, působí na vnímavého zájemce nejen prostě verbálně a přímo na rozum, ale spíše obrazně a duchem na intuici a podvědomí. Každé skutečné proroctví je umělecké dílo, tak jako socha, obraz nebo symphonie. Třebas takový pan TS by si asi nedovolil stát v Louvru a říkat "tss tss, co to ti lidi na té Madonně vidí, vždyť je to přiblblá mazanice." Tady ale si to dovolí říci klidně a bez uzardění...

To omezencům na pouhé ratio nic neříká a proto se tomu pošklebují, sami jsa hlupáci. Vědátoři, ti co nechytí, nerozpitvají a nenaloží do flašky s formalínem, to pro ně neexistuje. Pak se divte, že vzbuzují spíše utrpné úsměvy, než respekt - dělají kolem sebe vlny, jako by sežrali celou moudrost světa, ale v podstatě jsou to ubozí vechtři u vstupu na hostinu Všehomíra !! Chtělo by se říci Ratio fatum vincere nulla valet kdežto omezenci si říkají že Rationi nulla resistunt !!

Ale jinak je to jedno, je to totiž každého jeho volba, jeho život, jeho osud. [velký smích] Skoro se chce říci, že je to o perlách a sviních. [velký smích]

70106

11.09.2005 16:30

Al-Kaida hodlá vyhodit do vzduchu kanadský parlament... Pomoooc!

RE: Vypadá to jako legrace ..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Trochu jste mi teď "zašťoural rezatým hřebíkem v zanícené ráně" !! [velký smích] Pane, já věřím, věřím a ještě jednou věřím !! Věřím ve spravedlnost a již nejsem netrpělivý, že je jaksi pomalá. Boží mlyny melou a melou a ještě jednou melou. A až si pan mlynář usmyslí najít na Zemi nějaké pomocníky a dát jim do ruky zbraně, aby pomohli s tím mletím, budu stát ve frontě na zbraň taky ... [velký smích]

70124

11.09.2005 16:51

Benešovy dekrety – otevřená kauza

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já bych k tomu dodal zajímavou informaci - TGM ještě v roce 1917 nepatřil ke křídlu, jež žádalo vcelku militantně odtržení od Rakouska. Já si mimochodem rovněž myslím, že to byla z dnešního pohledu chyba. Ostatně bych řekl, že s odstupem času to takhle budou vidět i Slováci ve vztahu k Československu. Paradoxní poněkud je, že kdyby TGM a spol. tuto chybu v roce 1918 neudělali - nebylo by dnes žádné Slovensko - tedy na něco to přece jen bylo dobré ! Že pane Deu [velký smích] To je podobné povídání, jako když ten vrabeček umrznul a posrala jej ta kráva [velký smích]

70125

11.09.2005 19:03

Sudety byly a budou navždy české

O co jde ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane Kohoutku, četl jsem to se zájmem. Ano, takto do důsledku pojato, skutečně v Zemích Koruny české byli Němci prakticky hosty - i když tady žily desítky generací. Ano, skutečně v případě neloajality ke Koruně české by tu neměli dále co pohledávat - stalo se odsunem. Ano, byla to aplikace kolektivní viny, na základě čehož byli odsunuti a vcelku oprávněně bychom se sami jaksi neměli cítit příliš dobře "na duši" - vždyť vždycky jest vykřikováno nejsme jako oni!! A přitom jsme. Totiž ten odsun byl dost poskvrněn, zbytečně.

Ale Vy jste jaksi ten článek neuzavřel nějakým závěrem, neřekl jste, ani vlastně nenaznačil, o co Vám jde ? Za sebe bych klidně řekl - nemluvme o tom raději, proč drásat hojící se rány ? Způsob, jak jste tento článek koncipoval, je dosti Bůh ví proč konfrontační a provokativní, nejméně však nešetrný a netatktní. A již vůbec nechápu, co se snažíte tím "poodhalováním roušky o anonymním autorovi Richardu Královi." A dále nechápu, jak jste přišel na jakési "nacifilní smýšlení", o kterém si nemáme nalhávat vůbec nic.

Přece nepopřete, že odsun nebyl vůbec hodný údajné "holubičí povahy národa českého", nemluvě tedy o absolutní jistotě, že se děly strašné prasárny, které neomluví nic. Nic, pane !!

Já u jakéhokoliv textu primárně hledám smysl textu, nikoliv životopis autora textu. Teprve snad, že bych narazil na "stopy nějaké fobie", která se v textu "tlačí na povrch", začnu nenápadně pátrat, o co autorovi jde ! A tak se ptám Vás - o co Vám ve skutečnosti jde ? Dodejte ještě k tomu článku nějaký závěr.

70146

11.09.2005 21:16

Sudety byly a budou navždy české

RE: NA VŽDY...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Asi jste to dokonale vyhmátla - pán totiž nejpravděpodobněji nemá čisté svědomí a tak kalí vodu. [velký smích]

70163

11.09.2005 21:25

Benešovy dekrety – otevřená kauza

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Deu, nechte toho, nebo se rozpláču. Netuším, co si po večerech čtete, že tak zuříte, ledva si vzpomenete na Československo. Já na něj vzpomínám v dobrém, dodnes na Slovensko rád jezdím, mezi Slováky mám hodně přátel a na něco takového, jak tady Vy prezentujete při každé příležitosti, jsem ještě nenarazil. Vy patrně nejste ani Čech, ani dokonce Slovák - některé Vaše názory jsou místy až dětinské v jakési špatně tajené nenávisti k Československu, dokonce i k Cesku i Slovensku. Zdaž-li to neukazuje na potřebu nějaké blíže nespecifikované terapie ?[velký smích]

70165

12.09.2005 20:29

Sudety byly a budou navždy české

RE: Smutný paradox historie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Toto je skutečně temná stránka americké historie - ono ale těch světlých je tak málo, že škoda řeči. Nemám sice zatím tak hluboké znalosti o amerických aktivitách v Evropě, ale dost jsem se nějaký čas specializoval na americké vztahy směrem k Japonsku a Číně. Dokonce z obecně známé literatury faktu lze hladce vystopovat úpornou snahu USA vyprovokovat Japonsko k útoku a tím k "bezbolestnému vstupu" USA do války (WW II.).

Druhá světová válka je skutečně v podstatě o všem jiném, jenom ne o tom, co se děti učí ve škole. A není nutné sedět v tajných archívech. Konkrétně vztah USA - Japonsko v létech 1930 - 1941, tedy třicátá léta a až do Pearl Harbor je ukázka rafinované politiky USA v popichování a jitření vztahů, jen aby druhá strana (=Japonsko) konečně šlápla vedle. Když se to pak vztáhne na celý svět, je vidět docela úzká spolupráce Britanie a USA na postupném rozdmychávání světového konfliktu. Chce se až říci, že je to světové spiknutí.

Jsem si vědom, že toto, co tady teď píši, bude pro většinu lidí zcela neuvěřitelné a tedy tomu nebudou věřit a patrně mi a taky i Vám pane Deu budou spílat !!

Ale přesto - pane Deu, já se Vám omlouvám, že vždy vyjedu, když tak neomaleně napadáte ČSR, ale na druhou stranu jinak "klobouk dolů" před Vašimi znalostmi a názory !! Já myslel, že jsem sám schizofrenní, protože já běhemn svých studií historie občas myslel, že sním špatný sen, nebo že mě již opustil rozum. V tomto všem tady máte zcela pravdu - a patrně ji máte i s tím ČSR. [velký smích] [velký smích]

70310

12.09.2005 20:38

Sudety byly a budou navždy české

RE: Smutný paradox historie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, nemusíte brát Hubáčka, to je jedno, odkud budete čerpat. Podívejte se podrobněji na jednání USA - Japonsko poslední dva roky před Pear Harbor. Kdyby se mnou jednal nějaký člověk takto, jak to dělali Američani s Japonci - ani klackem bych se jej nedotkl - natož abych podal ruku !! A to prosím patrně oba vycházíme výhradně z amerických zdrojů informací.

A účast amerických vojáků ve válce v Evropě od konce roku 1939 - třeba účast amerického letounu Catalina s americkou posádkou na vypátrání Bismarka - to jasně ukazuje, jak USA kdykoliv cenila právo, pravdu atd.. To přece jasně ukazuje, jak se věci měly.

Smůla je ta, že dějiny jsou napsány vítězi. A moc dobře se to kecá, když někdo horlivě podporuje verzi vítězů ! [velký smích] Ale snad by mělo jít o historickou pravdu, nepletu-li se ?

70313

12.09.2005 20:47

Sudety byly a budou navždy české

RE: Smutný paradox historie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, prosím Vás - klídek! Posuzujte fakta a nikoliv vlastní emoce. Pokud tuto dobu (okolo WW II.) studujete jako historik, potom mluvte o faktech, které to vyvrací a nezatěžujte nás výkřiky o demagogii. Protože pokud tato svá svým způsobem urážlivá slova opíráte pouze o školní pravdy, které Vám v rámci procesu vymývání mozku byly zpátky nality podle "správných osnov", neměl by jste tu vůbec raději ani špitat !

70316

12.09.2005 20:54

Sudety byly a budou navždy české

RE: Vida co se otevrelo jednou Paroubkovou iniciativou

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je pravda - chtělo by se souhlasit se slovy básníka kdo chvíli stál, již stojí opodál ! [velký smích] Jenže je třeba situaci vyhodnotit správně ! Lidstvo zrovna bloudí ve slepém střevě a tak neuškodí chvíli stát - nic neztratíme - naopak !! [velký smích]

70318

12.09.2005 22:39

Benešovy dekrety – otevřená kauza

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To nebyla uštěpačná poznámka, to bylo holé konstatování faktu. A skutečně nechápu, proč to pan Deu bere tak nějak osobně, ten československý národ nebyl žáden extra podvod, byla to prakticky skoro pravda. Rozumějte, že když už TGM přistoupil na rozbití Rakouska, nemohl "pro Boha jasného" ani vteřinu uvažovat o nějakém státě, kde by z bývalého skutečného státu zvaného Země Koruny české vytvoří neživota schopné torzo a pustil by území Sudet, která byly 1000 let organickou součástí českého státu !! Tedy nedělejme ze sebe ještě větší voly !

Vždyť já to musím znova zopakovat - Český stát tu byl dříve, než nějaké Německo ! Německo jako umělá slátanina vzniklo po rozpadu Říše francké a byla to skutečně umělá slátanina, která potom takto po dobu 800 let v Evropě hrála zcela ostudnou roli - kdyby nebylo toho, že součástí říše bylo dobrovolně České království Přemyslovců a posléze od doby Lucemburků Země Koruny české, potom by Německá říše neznamenala již skutečně vůbec nic !! To váha Českého království z Německé říše udělala něco, s čím zbytek Evropy musel počítat. Po vpádu Tatarů v roce 1242 fakticky pouhá váha Českého království a náhoda, že uvnitř Mongolského státu došlo ke vnitřní krizi zachránilo Evropu a Německo před zpustošením, obdobným jako za Attily. Přemyslovci a Lucemburkové drželi Německo, aby se tam vzájemně nesežrali.

A jen tak mimochodem - v té době neexistoval žádný národ Čechů, Němců a už vůbec Slováků ! Byly tady státní útvary v nich žila slátanina zcela nejasných etnických původů - národy vznikaly až řadu staletí potom ! Celá Evropa - ta politická - mluvila latinsky a jen plebs si mluvil všelijak jinak.

A když už mám udělat jo vítr v historii - děsná škoda, že se vůbec narodil nějaký pán Záviš z Falkensteina a došlo k neštěstí u Suchých Krut. A druhé neštěstí a teď asi urazím spoustu lidí - druhé neštěstí bylo, že se narodil Jan Hus o 100 let dříve, než by to bylo vhodné. Z Jana Husa se již český stát v podstatě nevzpamatoval. To bylo naposledy, kdy Češi dělali velmocenskou politiku a pak již z nich (z nás !!) byli jen uražení chamtivci.

70329

12.09.2005 22:44

Sudety byly a budou navždy české

RE: Němci dostali co si zasloužili

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba, přečtěte si něco o historii střední Evropy, než nás budete dále oblažovat těma perlama. [velký smích]

70330

13.09.2005 16:39

Sudety byly a budou navždy české

RE: Smutný paradox historie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dovolte, abych projevil, že jsem se nad tímto dobře pobavil !Re Nemecke lodstvo ... lodi ktere nemci meli a jejich pocet je znam. Jejich vyzbroj take. Pocet ponorek jakbysmet ... vysledek pouheho souctu je - druhe max treti nejsilnejsi lodstvo v dobe zacatku valky.

Kdyby jste mluvil o silném německém loďstvu před I. světovou, to bych s přimhouřením oka bral, ale jak jste přišel na to, že Němci měli v době II. WW druhé možná třetí nejsilnější loďstvo na světě - to je pro mě záhada.

Je pravda, že měli několik skutečně výkonných lodí, je pravda, že měli hodně ponorek. Ale v bitvě typu jako byla bitva u Jutska by proti kompletní německé flotile Britové postavili stejně silných flotil možná deset, stejně tak USA a patrně i Japonsko - to byly tři strategicky významná loďstva na světě.

Němci by mohli možná válčit na moři s jakousi vyhlídkou, že hned nedostanou "nakládačku" možná proti Francii, ale ani tady by asi neuspěli. Ještě i Italie by sflikovala silnější flotilu. Ne ne pane - síla německé válečné flotily byla ve způsobu boje, de facto se ze strany Německa jednalo o "námořní terorismus", nikoliv "válku na moři". Síla německých lodí nespočívala, v tom, že tyto vypluly a válčily, ale že mohly vyplout a ničit konvoje na Atlantiku". Přečtěte si něco o potížích Britů vypátrat a potopit Bismarka. A pak pochopíte, že Německo nevedlo na moři válku, nýbrž pouze provádělo v přísné konspiraci "drobné sabotážní akce".

Snad jediná akce, kdy německé loďstvo bylo použito v regulérní akci, byla účast válečného loďstva na obsazení Norska. Tam přišli Němci snad o třetinu loďstva a to zde prosím Britové reagovali v podstatě jen místními jednotkami své válečné floty, jinak by Hitler přišel o všechno loďstvo.

70453

13.09.2005 16:47

Sudety byly a budou navždy české

RE: Smutný paradox historie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane historiku - prosim dodejte tedy prameny ktere podporuji vasi teorii.

A jak by jste si to přál ? Náklaďákem ? Kam ? [smích]

Nejde vysvětlit něco, co vyžaduje komplexní znalosti kontinuity vývoje, znalost ducha doby, atd atd... Historie a historické prameny - to přece není pouhý soubor dat - kdy se kdo narodil a kdy byla ta která bitva. [velký smích]

70454

13.09.2005 17:01

Benešovy dekrety – otevřená kauza

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já na to mám podstatně jiný náhled - podle mě je němčina tou hatmatilkou, odvozenou z češtiny. Kdyby nám to Záviš z Falkensteina "neposral" u Suchych Krut v roce 1278, tak by se dneska v celém Německu od Baltu po Sicilii a od Severního moře po Ural mluvilo česky !! [smích]

Jenže a to je ten problém pro laiky. Nikdo si jaksi nechce uvědomovat, o čem vlastně je historie. Lidi se na to dívají s jistým opovržením, co že to ti historici furt ňahňají v těch archivech, koho to vlastně zajímá...!

Totiž, kdyby Přemysl Otakar II. u Suchych Krut vyhrál a pokračoval dalších 20 roků v tomto duchu dále, nejspíše by dějiny Evropy vypadaly krapet jinak a někdy v roce 1939 by se Hitler nejmenoval Hitler, ale třeba Pepa Novák !! Kdo tuto úvahu uváží a docení ? [velký smích]

70457

14.09.2005 16:15

Sudety byly a budou navždy české

RE: Smutný paradox historie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dobrá, nemusel jsem být jízlivý, omlouvám se. [zmaten]

Uznáte, že zde na omezeném prostoru nelze tuto problematiku podrobně probrat. Taky doufám v to, že se shodneme, že skutečně i mezi profesionálními historiky je absolutní většina těch, kteří vzbuzují podezření, že se řídí pravidlem - "koho chleba jíš, toho píseň zpíváš". Proč to připomínám ? Ani odkazy na odbornou literaturu v tomto nepomůžou, mám na ni svůj nelichotivý názor.

Já pane jsem přece nenapsal, že ze se druha svetova valka odehrala jinak a ze hlavnim agresorem a puvodcem byla Anglie . Já jsem svým způsobem svobodně a jakoby nahlas uvažoval - a dospěl k tomu.

Uvažoval jsem a dělal závěry, že nic není bez příčiny. Tedy se na ně podívejme - tedy na ty příčiny. A předestřemež zde coby vstupní premisu ten prazáklad "školského pohledu" na obě světové války - tedy tu prvni a druhou - jak je zvykem uvádět v současné historii psané vítězy.

premisa:První světová válka byla důsledkem rozpínavosti německého imperialismu a pokusem ze strany Německa o přerozdělení světa. Druhá světová válka pak defacto byla pokračováním té první - tedy stejné vstupní ambice Německa + revanš. Změnou pak bylo, že se ve válečné koalici s Německem navíc ocitla Italie a Japonsko, malé země a národy neuvažuji, nehraje to zde žádnou roli.

Pokud budeme vycházet z dané premisy, museli bychom se vrátit do poslední třetiny 19. století a "prohlednout" si svět té doby. V té době světu navenek a patrně i doopravdy vládla Britanie a britské pravdy=zájmy - zajisté není nynější podobnost se současnem a nadvládou USA čistě náhodná !?! [velký smích]

Z čistě vojenského hlediska koncem 19. století síla britského válečného námořnictva - + jeho strategické základny skutečně po celém světě - Britanii zaručovala vítězství v každé válce - výjma případu války samotné Britanie proti zbytku světa. Tento případ ale uznáte, že ani nemohl nastat. Animozity Britanie vůči novému státu a budoucímu suverénu světa - USA, již byly minulostí a obě tyto hlavní anglosaské mocnosti po strávení tzv. Monroe doktríny již byly fakticky spojenci v každé budoucí válce. Tedy počátkem 20. století svět byl fakticky rozdělen - vládla a hodovala Britanie a zbytek světa "dojídal pod stolem drobečky". Souhlasíte ?

Jedinou skutečnou slabinou tehdejší jediné supervelmoci byla jednostranná orientace na válečné loďstvo a tedy neschopnost Britanie pouze vlastníma silama dovést jakoukoliv válku s největšími konkurenty (Německo, Rusko, případně i Japonsko, Francie) do skutečně vítězného konce. Totiž - válka není vyhraná v několika bitvách - nastala nová era - era totalních válek, totální válka skončí, až je protivník skutečně nemilosrdně na kolenou, nebo vůbec vyhlazen.

Toto si vyzkoušeli Britové v Afghanistanu a v Búrských válkách a tedy to dobře věděli. (pokračování) [velký smích]...

Kráceno (Editor)

70640

14.09.2005 16:53

Sudety byly a budou navždy české

RE: Smutný paradox historie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

(pokračování)
Takže Británie stála počátkem 20. století v této svízelné situaci - sice ovládala a "vyžírala" svět, ale konkurence nespala. A konkurence = hlavně Německo, to nemuselo pracně tříštit síly po celém světě. Němci nemuseli nic bránit, jim stačilo jedním úderem porazit vlastní ostrovní Británii a celý "britský svět" by se zhroutil. A Německo nebyl jediný potenciální konkurent - sílilo Japonsko, sílilo i Rusko.

Britové dobře věděli, že současná situace strategicky není příliš výhodná. Pro Německo by stačilo s Britanii pouze obchodovat a čekat - což Němci dělali a úspěšně ! Aktuální výhody Britanie by postupně mizely - Britové by svým lidským potenciálem 50 milionů lidí nemohli donekonečna ovládat 20-ti násobek obyvatel v koloniích.

Čili - situace byla taková, že Britanie opticky vládla světu a nastolila "Pax Britanica", ale hlavní konkurent Německo ve všech oblastech pomalu získával. Němci nedrobili síly, pouze rozvíjeli svůj potenciál.

Bylo to dáno situačně - uvedu příklad na ilustraci této strategicky nevýhodné situace:
Britanie musela budovat a udržovat válečné loďstvo, aby udržela svou superioritu vlastně po celém světě a loďstvo teoreticky muselo být schopné války s celým světem.
Německu stačilo budovat válečné loďstvo, aby jedním úderem ochromilo dopravu strategických materiálů a potravin na ostrovy Britanie.

Tedy Britanii by nepomohlo ani kdyby mělo 5 násobnou převahu, když musela síly rozdrobit - Německu stačila pětina sil na ochromení britské metropole. Britanie mohla blokovat celou Evropu a Německo by nebylo ohroženo - naopak Němcům stačilo získat jednorázově vítězství a blokovat ostrovy a Británie byla na kolenou ! O tomto byla bitva u Jutska. A pane - ruku na srdce - kolik chybělo, aby ta bitva dopadla obráceně - nebyla by již druhá světová válka a hlavním jazykem, kterým bychom se teď bavili na netu by byla němčina.

A tedy ptám se KDO MĚL ZÁJEM ROZPOUTAT tzv. I. SVĚTOVOU VÁLKU ? Německo ? PROČ ? Proč by to Německo chtělo ? Karty byly rozdány dokonale ve prospěch Německa. Britské arogance a nadvlády nad světem měl celý ten svět plné zuby ! Miliarda lidí čekala, kdo konečně Britanii podrazí nohy. Zdálo se to sice nemožné, ale nic není nemožné ! [velký smích]

Má cenu rozepisovat se o WW II. ? Má cenu, abych rozvíjel současnou situaci ? Pane, nevidíte to ? Necítíte to ? Ve kterých britských análech se to chcete dočíst ? Ve kterých amerických materiálech se to chcete dočíst ? Vždyť dnes je stejná situace a jediná záchrana pro USA je zatáhnout svět do války, dokud má USA jakousi šanci ji vyhrát ! Za možná již 10 let bude ta šance již pryč. Víte v jaké době žijeme ? Akorát, že to dnešní Německo má šikmé oči !! A mají své historiky a jsou dobře poučeni !! [velký smích] [velký smích]

70646

14.09.2005 17:19

Sudety byly a budou navždy české

RE: Smutný paradox historie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

(pokračování - poslední [velký smích] )
Dnes, když se rozhlédneme po světě, vidíme USA v roli, kterou před 100 léty hrála Britanie. Zdánlivě není ve zbytku světa síla, která by mohla USA vojensky vzdorovat. Tedy i toto je prakticky stejné, jako před 100 roky.

Ale ouha - stojí zde na druhé straně světa podceňovaná, zesměšňovaná a opovrhovaná Čína, přátelsky se "zubí", úslužně rokuje o všem možném, ochotně nakupuje zbraně a 1,3 miliardy Číňanů radostně pracuje - totiž pro těchto 20% lidstva je současná doba dobou ohromného rozkvětu. Co na tom, že jim formálně leho nadává do komunistů ? Cha cha, to už i v USA je větší komunismus, než v Číně ! Co na tom, že si leho z čínské armády dělá srandu. Oni dobře ví, že když čtyři Číňani za cenu své smrti zabijí jednoho Američana, tak vyhrají válku a ještě zůstane 300 milionů Číňanů !!

A leho se zoufale plete. Válka se nevyhraje letecky, ale nohama pěšáka ! A že USA má 100x více atomových hlavic ? No a co ? To 1% čínských hlavic udělá stejnou práci a Číňani ji klidně donesou do USA pěšky. Ačkoliv - to taky již netřeba - již jsme zaznamenali čínské kosmonauty, že jo !

A Číňané přitom vůbec nemusí spěchat. Čekali 1000 let !! To USA a Evropa musí spěchat - tedy hlavně USA. Číňané pouhým čekáním a obchodováním uobchodují USA k smrti !! Ještě 25 roků tohoto vývoje a Čína si prostě USA koupí od Aljašky po Floridu. Zeptejte se mě, kdo tady musí spěchat s III. světovou válkou ?? [velký smích] [velký smích]

Chápete mě, co jsem tímto svým svobodným a nějakými ohledy nezatíženým hlasitým uvažováním douvažoval ? Že je to jakási jiná historie a jiná současnost a jiná budoucnost - než by se chtělo rádo věřit ? A že tyto mé úvahy se opírají o velmi vážená proroctví ? Pane, jo !!

70648

15.09.2005 17:35

FEMA záměrně sabotuje záchranné práce v New Orleans

RE: Je to paranoia?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To asi skutečně šílenství je, vidím to jako paranoiu ne příliš odůvodněnou. Nabízím jednodušší vysvětlení - lepší paranoiu ! [velký smích]

Moje lepší paranoia :
Americká vláda je mnohem prozíravější a ví podstatně více, než si lidé obecně myslí a připravuje se na mnohem horší blízkou budoucnost, než si většina lidí umí představit. A to i když zrovna sní špatný sen, zvaný "Noční černá můra". Hurikan a následná katastrofa na jihu USA, speciálně v NO, je vcelku nepodstatná lapalie a americká vláda vcelku rozumně drží záchranné síly a prostředky v očekávání jiné, podstatně větší katastrofy.

Odvolávám se na Edgara Cayce - podle mě na pořadu dne je kataklyzmatické zemětřesení v Kalifornii a přilehlém okolí !! Hodně lidí tady nadává na amerického presidenta, USA přezdívají na "Bušistán" a vůbec ve směru k USA a k současné vládě nešetří špatně zakrývaným opovržením. A přeneseně pak i k Američanům obecně.

Nedomnívám se, navzdory tomu všemu, co lze o současné vládě číst a slyšet, že je to ve všech ohledech pravděpodobné a že tedy pomlouvači USA mají ve všem pravdu. Objevují se stále nové a nové indicie, které ukazují jiné vysvětlení zdánlivě protismyslných kroků americké vlády a které počínají vrhat poněkud jiné světlo na současného prezidenta.

V každém případě se lehce vrátím k Nostradamovi - "Pozor, USA v současnosti stojí před neslýchanou krizí a zdánlivě nesmyslné kroky americké vlády jsou pečlivou přípravou na zvládnutí následků !!

Toto je výsledek dosti zoufalé analýzy a nikoliv následek nemírného nadužívání halucinogenních látek !! Nekamenovat a když, tak najednou a rychle, ať netrpím ! [velký smích] [velký smích]

70858

15.09.2005 21:47

RE: Nebudu platit!

RE: Pane Stworo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, asi jsem zašel daleko v přáních, ale to je tím, že tu není zrovna o čem diskutovat.

Já bych dokázal "naroubovat" Nostradama a Sibylu na libovolné, tedy i toto tema a dokonce by to dávalo jasný smysl a bylo by to k nějakému vážnému problému. [velký smích] Je ale otázka, zda je to třeba. Co ale si myslet člověk má, když čte 3000 let starý text a v něm je psáno o této naší době, že v ní bude žít pokolení převrácených - že půjde o dobu kdy:
- lidé u plných obilnic hladem umírati budou,
- ženy počnou mnohým mužům vládnout,
- celý svět železem a drátem obepjat bude,
- lidem rychlost gazely a let orla stačit nebude
- člověk hvězd by dobýti a opanovati chtěl... atd. atp. ..

Tehdy příjdou znamení, zlá znamení, jež lidstvo varovati bude. Hm.. to kdysi dávno pravila Sibyla.. [velký smích]

70891

16.09.2005 15:03

Amerika je v úpadku

Možná se ještě do USA dostanu a..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Možná se ještě do USA zase dostanu a budu moci sám udělat nějaký závěr, jak to vlastně je. Jenže - čistě teoreticky bych mohl usuzovat i nyní. Mám v USA skoro 6 a 1/2 roku provdanou dceru, vloni jsem tam měsíc pobyl. Bydlel jsem u rodičů zetě, jak já říkám "u spolurodičů". Se spoluotcem [smích] jsme denně vedli urputné hovory hlavně o politice. Když v USA o politice, tak jedině o americké politice. Totiž v očích Američana je USA jediná země, o které podle jejich názorů má cenu mluvit, tedy když o politice, tak o americké.

Mohu s důvěrou sdělit, že můj spoluotec byl prostě zoufalý. I podle něj to jde v USA strašně rychle dolů !! Musím doplnit, že on i jeho paní jsou oba univerzitně vzdělaní a skutečně, pokud jsem to za ten měsíc pobytu mohl posoudit, jsou oba rozhodně rozhledem a životním postojem nadprůměrní Američané, samozřejmě jsou i nadprůměrně zajištění finančně.

Ale opakuji - pokud mohu posoudit, zas tolik totiž člověk za měsíc nestihne poznat, aby si mohl být vůbec něčím jistý. Nicméně - mohl hy bych jej (spoluotce) požádat, aby napsal zde svůj názor na tento problém Ameriky on. Vy všichni "poameričtění Češi" typu leho, kema,Arkan a spol, nevím, jaké máte důvody tady dělat takovou propagandu. Strašně by mě zakjímalo, jak by jste diskutovali s tímto člověkem, který na rozdíl od vás všech přistěhovalců, tak on se tam narodil a celý život žil. A znovu připodotýkám, jedná se o inteligentní, vzdělané a blahobytně zajištěné lidi.

Domnívám se, že ten článek možná přehání, za dobu krátkého výletu do států nemůže totiž nikdo vynášet takové soudy, ani původní rodily Američan. Berme ty jeho výroky ale nikoliv jako "absolutní fakta", nýbrž to berme jako derivaci odpozorovaného vývoje. Ten člověk nemluví o absolutním stavu Ameriky ale o jejím vývoji, o trendech.

Já jsem z ČR a po měsíci v USA a to pouze ve Virginii (tu jsem jakž takž pocestoval) a na skok ve Washingtonu, bych si ale taky dovolil spíše s tímto článkem souhlasit. Mám toho hodně načteného o USA, skoro denně se bavím se dcerou, rovněž s úmyslem co nejvíce se dovědět o USA chodím denně tady na Zvědavce, neb tady se mé zkušenosti ať přímé, nebo zprostředkované od dcery, či z literatury, mohou konfrontovat s názory lidí, kteří to přímo žijí. A jsem proroko-zpytec.

Dámy a pánové, kdybych se opíral pouze o proroctví, chápal bych, kdyby jste se mi jen smáli. Takto ale si můžu dovolit tvrdit, že USA skutečně rychle spěje do zkázy !! Nevím nevím, co si o tom myslet, ale stále lépe se mi daří situaci v USA ztotožňovat se zoufalstvím v proroctvích, které toto hlásají. [zmaten]

PS Mám zde v ČR několik přátel původně Američanů. Jeden z nich mě učí angličtinu, tedy že s ním mluvím. On sam se totiž pořád nenaučil česky. Tak tyto mé přátele z Ameriky by jste do Ameriky již zpátky nedostali ani omylem !! [velký smích]

71003

16.09.2005 17:37

Amerika je v úpadku

RE: Možná se ještě do USA dostanu a..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Snad jenom to, že nás štve, že tu papouškujete ty samé kraviny, co jsme kdysi čítávali v Rudém Právu.

Do prkýnka leho, kde jsem tu teď třeba já papouškoval nějaké kraviny z Rudého práva ? Říkám Vám, že ten můj "spoluotec" je dobře situovaný nyní již důchodce, celý život voják, pilot, s všestrannými zájmy, vzdělaný a kulturní člověk. Kéž by jste byl taky takový a nepsal tady takové hovadiny.

S takovými já diskutuji hlavně na univerzitě, kam chodím studovat. Obyčejně se jedná o zatrpklé "hippies", kteří jsou nešťastní ...

Pane, nebudu komentovat, co si myslím o Vašich činnostech posledních cca 20 roků, třebas jako kolikátou již dostudováváte univerzitu. Ale stejně o tom silně pochybuju. Vy totiž patrně neumíte příliš číst. A takové komentáře si strčte do ... !!

Ten můj "spoluotec" je pravičák jak poleno, mám nepříjemný pocit, že by jste si s ním dlouho nepodiskutoval - duté hlavy pozná na počkání, s ním je třeba diskutovat věcně a smysluplně. Nezlobte se, ale asi máte špatný den. [velký smích]

71039

16.09.2005 17:47

Amerika je v úpadku

RE: Možná se ještě do USA dostanu a..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jistě, tráva je v Čechách pomalu legální a další tvrdé drogy se také tolerují daleko více než za velkou louží...

No nevím, ale asi se pletete. V přepočtu na hlavu včetně nemluvňat a starců sice Češi vedou v pití piva, ale na paty nám docela šlapou Němci nebo Belgičani - ostatně pivo je veskrze chvályhodný mok, utužující zdraví.

Ovšem ve spotřebě drog v tom smyslu, co si běžně jako drogy představujeme, je v přepočtu na hlavu USA neomylně "na čele pelotonu" a za USA je dlouho mezera. Rovněž jsem kdesi četl, že kromě drog všeho druhu Američani zežerou v přepočtu na hlavu neskutečné množství všelijakých "patáků" proti migrenám, na spaní, proti spaní, proti depresím a Bůh ví proti čemu ještě. Což jsou svým způsobem taky drogy.

Nene, pane leho, to jste nevysvětlil ani omylem. Prostě je pravdou, že skutečně začínají slušní a schopní Američani - Bohu žel ale i neslušní [velký smích] - z Ameriky utíkat do pryč !!

71046

16.09.2005 21:30

Amerika je v úpadku

RE: ...smutne

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je něco, pane Leho, co Čech (řekl bych spíše nevzdělaný český buran, který kromě zpotvořené češtiny jiný jazyk neumí) ve své nenávisti vůči všemu čemu se daří lépe může říci.

Hmm, a nebo taky ne !! Předpokládám, že dobrý psychoanalytik by se v tom zorientoval a ani by pane Arkan nemusel Vaše, lehovy a podobných zde přispěvatelů číst ty příspěvky hodně nazpátek. Totiž, já si chodím s oblibou číst do archívu a již bych docela mohl dopředu odhadovat Vaše reakce. Když vřadím do činnosti nejvyšší dosažitelnou míru empatie - cítím něco, jako by "zoufalou aroganci a prázdnotu". To by bylo příznačné pro vykořeněného člověka.

Kolem Vás se producírují jasné příznaky a nakonec již i fakta, nesoucí se namodulované na vlně jakoby ve vzduchu visícího napětí. Ovšem vy to pokaždé demodulujete tak záhadným způsobem, že Vám z toho výjde vždy to samé. Vy to vše víte nejlépe, ti druzí jsou fašisti a komunisti dohromady a ničemu nerozumí - a navíc jsou ti druzí chudobní a blbí. A jejich celoživotní sen podle Vás je nastěhovat se do USA !! Hmm.

A přitom - fakta mluví. Nevím, na co se pořád spoléháte. Člověk rozumný bystře kouká kolem sebe, analyzuje, syntezuje a pak zachraňuje, co ještě jde. Ne tak zdá se je zvykem v USA - tam se s agresivním šklebem tlučou v prsa, to jako gorilí znamení - my jsme ti nejlepší a nejsilnější.

Vás nepodezírám, že víte něco, co třeba nevím, nebo aspoň nepředpokládám či netuším. Měl by jste - ale ne, měli by jste tam v Americe všichni ! - některé dosti kuriozní úkazy kolem sebe lépe vyhodnocovat - na Vás to tam za "velkou louží" dopadne a my tady v Evropě již potom budeme poučení. O Vás jde !! [velký smích]

71084

16.09.2005 21:52

Amerika je v úpadku

RE: Možná se ještě do USA dostanu a..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Teď jste mě rozesmál, mezi mé sny začíná patřit tento - že Vás někdy potkám a uvidím zblízka !! [velký smích]

Jinak ale - zde vlastně ukazujete, že si víceméně děláte z lidí "řitní otvor. Nonšalantně mluvíte o někom a tvrdíte cosi a nemůžete vědět přitom vůbec nic. Patrně spoléháte, že kdyby jste řekl libovolně hroznou blbost - nic z toho. Jenže to se pletete, život tropí hrozné zajímavé podivnosti. To ale vysvětlovat zrovna Vám nebudu ani zkoušet - tedy mluvte mluvte dál !! [velký smích]

71089

16.09.2005 22:16

Benešovy dekrety – otevřená kauza

RE: Benesove Dekrety su nasim zrkadlom.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jo, Václav II. nebyl žádné ořezávátko ! Já chtěl jen tou úvahou naznačit, že asi málokdo se alespoň pokouší celou tu strašnou masu informací, vztahů, podmínek atd. nasimulovat v hlavě a pokusit se to vidět vše vcelku a pochopit celý ten systém zvaný svět jaksi komplexně v čase a jak je vše jedno z druhého rostlé a jak se tedy všechny staré hříchy jak bumerang vrátí a "bang ho" rovnou do držky !! [velký smích]

Tu větu jsem natahoval, abych naznačil její délkou tu složitost toho všeho. Když Arjuna na bitevním poli Kurukšetra požádal Kršnu, aby se mu ukázal - Kršna mu to splnil. Pohledl na něj a zděsil se - neunesl ten pohled a prosil, aby mu již dále nic takového neukazoval. Hmm, hrozný zážitek - kdo to douvažuje až sem ?

Trochu se tomu podobá, ač to vypadá absurdně, jeden problém, který mi vyprável přítel Boris. Narodil se jako dvojče s bráchou - rodiče je pojmenovali Boris a Lev. Lev ale těsně po porodu umřel. A Boris zůstal, jenže se mi svěřil, že si není jistý, jestli náhodou on není Lev a že to Boris umřel - že to prostě ve špitále popletli !! Dost mě to zarazilo ... něco na to může bejt.

PS - nebylo to v Rusku, to za Protentokrátu lidi na protest proti Němcům dávali dětem taková ruská jména...

71099

16.09.2005 22:25

Amerika je v úpadku

RE: Tenhle vas uhel pohledu se me libi, pane Stwora!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hodně hodně starých, ale i mladších proroctví to vidí jinak, pane Arkan - aby jste se nepletl. Takže - uvidíme ! [velký smích] [velký smích]

71101

20.09.2005 17:16

Amerika je v úpadku

RE: Porážka Ameriky se blíží

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane leho, ani já bych nesouhlasil s doslovným obsahem myšlenky páně Zorbovy, že je nutno USA zničit.

Nevím, zřejmě to pan Zorba neříká přesně, srozumitelně, možná ani sám si to pořádně neujasnil - ale hlavně Vy zřejmě nechcete jaksi chápat !! USA je země, která se svými necelými 5% podílu na světové populaci spotřebovává nezi 25 až 40% (podle druhu konkrétního statku) celkové spotřeby celosvětové populace. Toto se kupříkladu Vám může jevit jako že "to je v pořádku". Ale to určitě není v pořádku !!

Dlužno tedy USA nikoliv zničit ve smyslu fyzické likvidace, ale zničit ve smyslu převýchovy světového Otesánka a to dříve, než nás sežere všechny !! [velký smích]

A v tomto smyslu má pan Zorba jasně pravdu, ať se tady kdo chce jak chce "čertí", že říká nesmysly. USA se svým nesmyslným konzumem jsou skutečným škůdcem na celé planetě a v tomto smyslu je nutno tento takto nesmyslný stát a společnost zavčasu zničit - a to dříve, než si zbyteček lidstva bláhově usmyslí, že by taky chtěli nesmyslně konzumovat a tiše tloustnout...

Totiž stejně ale ty čísla nejsou přesná - bohaté země bývalé "Západní Evropy" + nyní již i několik původně docela chudobných východoevropských zemí tvoří co do podílu na světové populaci dalších cca 8% celosvětové poulace, k tomu připočtěte Japonce, Nový Zeland a Australii + několik dalších státu a dojmeme k cca 10% = cca něco přes O,6 miliardy lidí, kteří již konzumují a'la USA. Tito "bohatí" dohromady s USA sežerou asi 90% všeho a na zbývajících 5 miliard "chudobných" tohoto světa pak zbývá možná 10% k sežrání.

Tedy, vyzval bych pana Zorbu, aby se zamyslel - ne on a jemu podobní špekulují, jak zničit USA, ale asi 5 miliard lidí špekuluje, jak zničit USA + všechny ostatní bohaté !! [velký smích]

A vo tom to je - ten terorismus a spol...

71779

20.09.2005 18:38

Chcete se schovat před komunisty?

RE: Komáři a spol.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] Ano, a patrně, pokud ještě je čas, není pro nikoho nikdy pozdě. [smích]

71792

20.09.2005 18:56

Amerika je v úpadku

RE: Porážka Ameriky se blíží

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ze mě přece žádná nenávist nemluví. Ten můj text je podle mě absolutně věcný a pochopitelný i pro lehce podprůměrně inteligentní lidi, tedy jste mě s touto částí Vašeho vskutku inteligentního příspěvku dost překvapil - Z vás totiž mluví čistá závist, nic jiného... Nechtělo by se Vám to nějak vysvětlit, co jste tím chtěl říci ?

Chcete mi snad věcně vytknout nějakou nepravdu ? Nebo poukážete na nějakou část mého příspěvku, kde jste mohl nezvratně usoudit, že jsem nějak patologicky závistivý ? Co a komu bych podle Vás jako záviděl ?

Jinak pane leho, pokud to nevysvětlíte, bych si nemohl nemyslet, že jste skutečně pouze arogantní vygumovaný kecala.

71793

20.09.2005 21:06

Amerika je v úpadku

RE: Porážka Ameriky se blíží

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No vždyť to taky píšu !! [překvapení] [překvapení] Já žeru, ty žereš, on žere, my žereme, vy žerete, Vy žerete, oni žerou, Oni žerou - pořád jenom žereme, funíme zdánlivým blahem přežranosti a mezi krknutím a prdnutím si říkáme, co ti špinaví džihadisti furt chtějí !?! [velký smích]

A PLANETA UMÍRÁ !!

PS- dodatek pro lidi typu leho: tento životní styl do světa úspěšně vyváží Češi, speciálně ti ze severní Moravy, upřesním to úplně na přesno - je to moje vina !! To já se tak strašně přežírám, krkám a prdím a kontrolu, jestli jsem on či ona, provádím jedině pomoci špíglu !! [velký smích]

71809

21.09.2005 21:13

Chcete se schovat před komunisty?

RE: Otázky pro Leha

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hmmm... to je zajímavý članek ! Jsem však zcela pesimista - myslím, že ta pětinová společnost je nejen "na spadnutí" ale vlastně již "v realizaci" - v zásadě o tom mluví i Georgijské Stonehenge
( http://www.radioliberty.com/stones.htm ).

Nostradamus a spol. [velký smích] vesměs hlásají "redukci stavů dobytků" ve velkém stylu a to těmi zcela nejdrastičtějšími postupy. Hmm - ani Starý Zákon se s tím nijak nepárá !! Ve Starém Zákoně se totiž dočtete, že 2/3 lidstva bude "zakrouhnuty jedním šmahem" a až ta zbývající třetina bude decimováma trochu sofistikovaněji... [velký smích] Co zůstane, to zůstane, ale soudě podle těch "georgijských kamenů" - to nebude ani ta pětina, co to přežijí !

Proto asi zesnulý Jan Pavel II. tak nelibě nesl antikoncepci - dobře věděl, že katastrofa je za humny, dobře věděl, že z více lidí více zůstane... Nevesely, truchlivy jsou ty naše kraje - jak pravil již Erben ...

71956

21.09.2005 21:22

Chcete se schovat před komunisty?

RE: Neprehledli jste neco, pratele?-Nejsem Váš přítel!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] [chechtot] .. sem se málem pototo !! To se nedá vydržet !! [chechtot] [chechtot]

71958

21.09.2005 22:10

Amerika je v úpadku

RE: Porážka Ameriky se blíží

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Bylo nebylo - v době pradávné, když ještě život na planetě Zemi nedýchal kyslík, vznikly zelené rostliny a ty začaly produkovat kyslík. Ale ten byl pánečku nějak jedovatý ! I sešla se celoplanetární komise tehdejšího OSN pro ochranu životního prostředí, kde zasedali zástupci všech nekyslíkově dýchajících organismů a strašně se tam na tom zasedání všichni rozčilovali - Vždyť to je katastrofa ! Ony nás ty zločinné zelené kyslíkové rostlinné bestie tady všechny otráví ! TO JE KONEC SVĚTA !

PLANETA UMÍRÁ !!


Hm, a máte pravdu, planeta to nakonec přežila .. [smích] Ale ty nekyslíkové organismy, chuděry, ty to nepřežily !

71964

22.09.2005 13:32

Začala v Iráku občanská válka?

RE: Duna

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Táák - to jste mě předběhl ! Atreidové zůstali hlavně jako symbol, jinak v podstatě splynuli s Arrakisem a Fremeny. Ostatně Atreidové byli legendou dávno očekávaní a vstoupili tam jako skoro již dávná součást místního politického klima.

Ta paralela je tedy vskutku zajímavá - vzhledem k tomu, že i my máme zde prastaré legendy nějaké té missionaria protectiva a vzhledem k tomu, že příchod Mahdi visí v luftě - může to být docela plodná paralela. Mimochodem - naši Harkoneni či Atreidové se třeba jmenují JHWH nebo nějak podobně ?

Hmm - a abych zůstal věren Nostradamovi - v jednou svém proroctví se Nostradamus jako obvykle zmiňuje o všelijakých drobných lapaliích na této nešťastné planetě Zemi, které jakoby se nápadně podobaly onomu nechvalně známému "konci světa". A považte - Nostradamus to váže na dobu, kdy zpoza moře kdosi napadne zemi, kde prvně hořela lampa civilizace. "C c", zajímavé ... protože totiž pak dodává, že "Bohové pak lidem sdělí, že to je jejich (tedy bohů !) válka ...

A z jiného konce světa - Kumránské svitky praví "Toho dne společnost božských bytostí a sbor smrtelníků budu bojovat bok po boku v bitvě a krvavé lázni. Synové světla budou bojovat proti synům temnot a zjeví jim svou božskou moc, uprostřed válečného ryku, uprostřed bojového pokřiku bohů a lidí ..."

Jestli se tedy nepletu, čas se krátí zcela povážlivě. Kdoví, jak moc s tím vším pohne Rita. Já takové vlivy soukromě zovu urychlovače. [velký smích]

A ostatně si myslím, že pan Frank Herbert byl snad osvícený, když psal Dunu.. Velmi bych četbu doporučil každému rozumnému ! Ale nejen Dunu, i Starý Zákon a Korán a pod..

72066

22.09.2005 16:10

Chcete se schovat před komunisty?

RE: Konečně diskuze o komunismu... doufám, že korektní!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Lev, víte, že by jste mohl mít pravdu ? Tedy myslím tady toto: Zeby on sam nam psal sve "mirove" mise z Kuby ? Už mě to několikrát napadlo taky, že tu je něco v nepořádku, ale že leho bydlí a píše z Kuby - to je BOMBA !! Proto on je takový kyselý a nedůtklivý ! [smích] [smích]

72078

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 2

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 4

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 3

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
22,78 Kč
Euro
25,68 Kč
Libra
30,36 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,26 Kč
Švýcarský frank
24,60 Kč
100 japonských jenů
20,05 Kč
Čínský juan
3,57 Kč
Polský zloty
5,46 Kč
100 maď. forintů
6,95 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 843,93 Kč
1 unce stříbra
532,51 Kč
Bitcoin
1 306 012,33 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 70 363 631