Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petr Gejdoš

Nalezeno 2210 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

05.02.2007 18:39

Kto stojí za svetovým terorizmom?

RE: Zlo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Myslim, ze se nepletu, ze vetsina tech filmu konci vitezstvim dobra. Nemyslim, ze se vubec neco zmenilo. Lidstvo vzdy bylo takove, akorat v poslednich sto letech mame sdelovaci prostredky. Kdysi byl mistni terorista v mistnim hrade a rikalo se mu knize...

To je od Vás, pane texaský ptáku, velmi mělká myšlenka ! Jaksi jste se asi dostatečně nezamyslel, cože to ten pán kritizuje. Ačkoliv ? Na druhou stranu - i ten článek je jaksi naopak. Je to "zapřahání kočáru před koně".

Čili pane čížku z Texasu, to, že ty násilnické a většinou americké filmové "sračky" skončí vítězstvím dobra - to je zcela vedlejší a irelevantní ! Totiž, když už přijmu to vcelku přitroublé dělení na dobro/zlo - potom dobrá věc = dobro nemůže vznikat za pomocí zla = násilí ! Takže to Vaše vítězství dobra je zcela v tomto smyslu kontraproduktivní a fakticky nesmyslné.

Ten pán v tom článku se zase trapně mýlí, když si myslí, co si myslí - jak že to vlastně terorismus vzniká a kde má své kořeny. Terorismus v žádném případě nevzniká na "podhoubí" "filmového či literárního" násilí - nanejvýše tímto může být trochu "pohnojen". Terorismus je anebo přímo, nejčastěji však velmi přeneseně nepřímo, zplozen historickými křivdami a vyživován následky, dodnes trvajícími, těchto historických křivd.

Nebudu to precizovat - stačí říci, že víceméně právem je západní "euro-atlantická civilizace" terčem. Těžko asi "humanisti typu texaského čížka" půjdou do palestínské Gazy, nebo do zbytků Kandaháru a nakonec kdekoliv, kde je "na hromadě" chudoba a to v historicky původně docela kulturních a bohatých krajích, aby tam vysvětlovali, že lépe žít v míru - že terorismus není hezký...

Že jo pane čížku ! Vy vyděláváte podle Vašich řečí peněz asi tolik, co v Bangladéši nebo v Afghanistánu malé město dohromady - nechcete tam zajet a rozmluvit jim ten terorismum ? Že by jste jim vysvětlil, "jak se dělá úspěch po americku !" Třeba dostatnete Nobelovou cenu míru !

PS - ale ne, to Vám nepřeju, pane čížek, to byste se již asi nevrátil ! Již zde na Zvědavci svými vysoce inteligentními úvahami patrně excitujete představy zakrouceného krku u i jinak klidných lidí.

127853

05.02.2007 21:28

Co se vlastně u Nadžafu stalo? Různé verze

RE: Není to jednoduché,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale vzhledem k celkové blízkovýchodní situaci lze souhlasit i s izraelským historikem van Crefeldem, že ač z jaderného programu Íránu musíme mít obavy, byli by Íránci blázni, kdyby v něm nepokračovali.

Osobně se domnívám na základě úžasně zamotaných zmínek v různých proroctvích o podivných vlastnostech nějaké vele-podivné zbraně, která v nacházející válce bude Iránem použita, že není nutné vždy "někoho dohánět" !

Uvedl bych takový "dětinský" příklad z pravěku, který bych nazval "vynález luku a šípů !" Totiž, prostě se jednou zase končilo jedno z kol zbrojních závodů a to tím, že další prodlužování meče již bylo kontraproduktivní - prostě bojovník vyzbrojený mečem delším než asi 2 metry s ním již nemohl tít a tedy takový meč byl na .. však víte na co. Nicméně tehdy v pravěku jeden stát, který sám sebe nazýval Spojené kmeny neandrtálské alias SKN (jakákoli podobnost s USA je pouze náhodná) vlastnil nejlépe vyzbrojenou armádu světa a zdálo se, že již nic nemůže odvrátit světovládu SKN nad konkurenčním soustátím Unie cromaňonských kmenů alias UCK. Totiž, vědci SKN dokázali vyvinout speciální tzv. "strategický meč", dlouhý 15 metrů a tímto mečem - mimochodem obsluhovaným 28 bojovníky - docílili zdánlivě světovlády. Proti jednotce, vyzbrojené tímto mečem nemohli vědci UCK postavit žádnou protizbraň - tedy alespoň si to nikdo nekokázal představit. Válka o světovládu se zdála být dopředu rozhodnuta a president SKN to taky zcela arogantně zbytku světa dával najevo.

Jenže, když arogantní a zcela blbý president SKN (ani zde nelze mluvit jinak, než o podobnosti zcela náhodné) napadl jeden ze států z UCK, zjevila se strašná skutečnost !! Totiž nějaký čas před vypuknutím oné války se udál jeden z divů vědy. Jeden talentovaný vědec UCK totiž náhodně u oběda, při bezmyšlenkovitém hraní si s kšandama objevil, že energie akumulovaná v kšandě dokáže vymrštit na dost velkou vzdálenost tenký dlouhý předmět - on to poprvé realizoval s jídelní hůlkou, později nazvanou čínskou hůlkou.

Pak to byla již jen otázka vývoje. Nakonec z toho vznikla zbraň, která byla schopna vrhat asi 120 cm dlouhé čínské hůlky, které byly opatřeny na jednom konci ostrým hrotem a na druhé straně peříčkem. Tyto hůlky pak až na vzdálenost 500 metrů dokázaly zabít vojáka SKN, pachtícího se vlečením těžkého meče. Tato převratná zbraň byla nazvána "Dlouhý pochod k vítězství" a ona prodloužená čínská hůlka se jmenovala "Radost našeho Boha proníká do srdce". Jak šel čas, bylo to zkráceno a zjednodušeno na luk a šíp !" A touto strategickou zbraní dalekého doletu došlo k poražení a posléze vyhubení všech neandrtálců - což se lze dočíst v archeologických knihách.

Nemůžeme vyloučit, že historie se bude opakovat. [velký smích]

127862

06.02.2007 14:32

Co se vlastně u Nadžafu stalo? Různé verze

RE: Není to jednoduché,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Škoda, nečetl jsem to.. Třeba to bylo zábavné... [velký smích]

127918

06.02.2007 14:48

Pozor na falešné proroky - z obou stran

RE: Mraveniště

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já se domnívám, že je to i jednodušší i zároveň složitější - podle toho, kdo se na to dívá a odkud. Tu vlastní techniku, jak to asi je zařízeno, to nedokážu vysvětlit - to bude patrně to dílo Boží ! Ale potom už to je pouze a jedině na každém z nás - mluvím o reinkarnacích a karmě.

Čili - tak to potom je i s tou evolucí. Evoluce je i není. Řeknu to jako zdánlivý protimluv - evoluce je stvořená. A jestli někdo hledáte dobro a spravedlnost - hledejte to v sobě ! Někde jinde hledat cenu nemá, kdo najde v sobě, potom lehce najde i u jiných.

Je to tak trochu parafráze "...nedělej druhým to, co nechceš, aby jiní dělali tobě !" Kdos všímavý sis všimnul, že takhle nějak to Ježíš naznačil docela dost pochopitelně ... [smích]

PS - akorát křesťané a ani židé si jaksi nevšimli, hm...

127919

06.02.2007 21:05

Pozor na falešné proroky - z obou stran

RE: bavim se

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...moje zjednoduzena predstava zahrnuje do evoluce i lidstvo a jeho destrukcni potencial a amazonie me presvedcuje o nemoznosti vyhubit zivot...

Ano, život vyhubit není možné. Možná tu či onde ano, ale definitívně a všude nikoli ! Sama logika věci to dokazuje - kdyby to bylo možné, dávno by se tak již stalo.

Lidstvo samozřejmě je stále, a to navzdory svým arogantním představám o opaku, pouze součástí systému zvaného Život, Příroda, Vesmír, Bůh atd. .

peru / ucayali / pucallpa - tam někde pramení Amazonka, ne ? Určitě to tam muselo být a patrně svým způsobem stále je krásné ! Mnohokrát jsem nad tím uvažoval - člověk, pokud nepodlehne jakési časoprostorové sebestřednosti, potom po hlubokém soustředění pozná, že není dobro, není zlo, není krásno, není škaredo ! To vše je výsledkem myšlenkových konstrukcí, interpretací, předsudků a co já vím, čeho ještě.

Jako "hodně mladý" jsem uvažoval v jasně vymezených kategoriích - dnes jsem již na velkých rozpacích, mám li vyřknout nějaký soud. Kdysi mi nepřipadlo jako smyslu-plné mluvit o Bohu, pokoře a podobně - dnes ale přivřu oči a doslova pohmatně cítím význam pojmu "bhakti".

127990

06.02.2007 21:29

Co zabíjí mladé lidi v úžině Cape Cod?

RE: Radar

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím pane Jiří ! Teď jsem se zase zasmál já ! Jo !
Máš pane pravdu s těmi megawaty a decibelouma. [smích]

Na druhou stranu, ačkoliv sice se vyzářený výkon ziskem antény skutečně nezvětší, přesto potom pro mě, jsa zrovna "grilován" v hlavním paprsku, se to jeví těch necelých 40 db zisku při příkonu do anteny 1 megawatt, jako by to do mě pralo 10 gigawatt. Pro vážené čtenářstvo to ilustruji - je to jako bych se opaloval na sluníčku (s konstantní zářivostí samozřejmě, lupa na Slunce vliv nemá) v ohnisku obří lupy ! [velký smích] Zajisté si každý alespoň jednou po přečtení Tajuplného ostrova od pana Jules Werne zkusil rozdělat ohniček ve "družstevním stohu slámy" pomocí lupy !

127993

07.02.2007 22:00

Pozor na falešné proroky - z obou stran

RE: bavim se

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím Vás pane Skepse sama ! [smích]

Vy jste mě svým způsobem pochválil, což způsobilo, že jsem se "zahalil do hluchého oblaku smutku !" Rozbalil jsem potom mapu Peru a koukal na Iquitos a okolí a jak se tam tak pěkně ty řeky meandrují a zasnil jsem se - takový to byl kdysi krásný svět ... Teď si uvědomuju, že bych se tam mohl kouknout "satelitním okem". Jsem smutný... [velký smích]

128127

08.02.2007 09:47

Írán: válka se blíží

Dívejte se dovnitř..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, válka se blíží, ostatně pořád se něco blíží. Je to neodvratné, bylo to prorokováno a je to součástí vývoje. Ke každému to dorazí a každý tak bude postaven proti "jakémusi zrcadlu" a tam bude zkoumat sám sebe. Miliony lidí patrně poprvé bude stát tváři v tvář otázce skutečného smyslu života. Zjistí, že udělali spoustu věcí, ale zároveň v takto nové situaci bude jinak nahlížet na smysluplnost toho, co udělali.

To, co se děje a bude dále dít, to je odraz sumy všech počinů všech nás. Je to naše dílo. Před ty otázky jsme sice stavěni průběžně, ale málokdo si je takto uvědomuje.

Mezi mé oblíbené knihy patří kniha "Kon-Tiki" od Thora Heyerdala. Nemyslím, že myšlenky toho pána, ale spousty dalších takových lidí, byly před 60 léty brány vážně. Nukleární šílenství tisíců zkoušek hrozných zbraní vymazaly z povrchu zemského nemalé procento života. To umírání se ale nezastavilo. Několik procent zemského povrchu bylo doslova zlikvidováno, do ovzduší se dostaly miliardy tun škodlivin (a lehce odbočím -dnes za to mohou kuřáci !) a v mezičase jsme do životního prostředí vypustili další milirdy tun "sajrajtů" ve všech myslitelných formách a podobách.

Vykáceli jsme většinu deštných pralesů a změnili je na pustiny. Miliony km2 stepí jsme rozorali a nebyli to hlavně Sověti na Celinách ! Dnes se tyto "velké širé rodné lány" měni na nové Sahary. Aralské jezero zmizelo - podobně ale začínají kroutit hlavou vědci nad stavem amerických velkých jezer ! Otrávili jsme Světový oceán, objem života v něm klesl podle odhadů místy až na 10% původní hodnoty. Více než 50% korálových útesů celého světa je mrtvých a zbytek rychle umírá. Z planety se ztratily již miliony živočišných a rostlinných druhů a dnes denně vymírají až desítky těchto. Katastrofa, ve které žijeme a kterou přesto 99% lidí ani nevnímá, tak tuto vědci opatrně a pokrytecky potichu označují za největší případ vymírání života na této planetě v celé její historii !

Politický obraz světa je jen odrazem tohoto šílenství. Vážení - ono se nic neděje, co by jsme nemohli vědět před 10 léty, ale taky před 100 léty. Promiňte mi to pane Koubku, ale použiji Vás: To poděkujte všem těm pánům Koubkům, pánům s arogantní vírou ve všemohoucnost vědy. To oni svrhli Boha a nastolili Církev svatou Vědu ! To oni místo duše všem lidem nainstalovali do těla kalkulačky. Děkuji Vám pane Koubek.

Jediná cesta dnes je cesta individuální. Je to prosté k pochopení, ale skoro nemožné k realizaci. Můžu ale poradit - dívejte se dovnitř, do sebe ! Tam najdete odpovědi na vše, má to však maličký háček - nesmíte si nic nalhávat... [velký smích]

PS1 - pardon za toho zubatého smajlíka, mi se ale líbí na tom místě.
PS2 - Thor Heyerdal to viděl před 60 léty - přečtěte si to.

128156

08.02.2007 18:00

Írán: válka se blíží

RE: Co navrhuje Petr Gejdos netusim...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máte pravdu - já odběhl od tématu války a Iranu k ekologii. Vidíte, co mi hlavně vrtá hlavou ! [smích] Ono to ale spolů tak úzce souvisí, že jsem si toho v tom fofru jaksi nepovšimnul.

Celá ta rozsáhlá "řeč" o ekologii v mé hlavě, leč Bohu žel již nikoliv na klávesnici měla končit právě tím, že to tyto vnější a fakticky nepolitické okolnosti vedou k válce.

Ta válka proti Iránu je součástí plánu a my zvenku jej pouze tušíme. Ve skutečnosti - kdyby jsme byli seznámení v plném rozsahu se všemi informacemi, možná bychom po hluboké úvaze dospěli opět k takovému řešení, jaké se nyní rýsuje. Vím, že se to těžko dá chápat, ale to vše je již hotové, teď se již jen stavějí kulisy.

128193

08.02.2007 18:16

Írán: válka se blíží

RE: Dívejte se dovnitř..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Teď jsem "doputoval" semhle a ... asi jo ! Asi máte pravdu. Já ostatně cos podobného ale kratšího "vyplodil" před chvíli kousek výše ! [smích]

128194

14.02.2007 21:57

Svět by mohl zastavit Bushovy zločiny výprodejem dolaru

RE: Zaver mozna neni presvedcivy, ale pad boha dolaru Bushe zastavi.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tohleto tady podle Nostradama hlásám už třetí rok. A letošní rok se jeví býti zcela krásný - po vzoru "..jednoho krásného dne půjdou ..." ! Nostradamus mimo jiné přidal i "pár pozoruhodných podrobností" - nechci s tím ale otravovat. I nadále jsou ne zcela jasné datace... [velký smích]

128782

15.02.2007 22:07

Ocelová pěst sionistů dopadla aneb \"Holocaust si rozvracet nedáme!\"

RE: To je jenom dobře!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Moc to nechápu. Ve škole jsme v hodinách matematiky taky dokazovali dávno dokázané matematické věty, aniž by to někdo zpochybňoval z hlediska užitečnosti. Ovšem, ty matematické zákonitosti stejně pro 99% lidí zůstanou něčim tajemným a nepředstavitelným, čemu je nutno spíše pouze věřit. Pane anti-anti, většina lidí neumí integrovat či derivovat a smyslu těchto operací ani nějak moc nerozumí. Patrně by bylo podle Vás nutno zavést nějaký zákon, že kdo zpochybní nějaké matematické zákony a postupy, půjde za zpochybňování matematiky do vězení - řekněmež na 3 roky ??

Vím - každý takový příklad jakoby trochu "kulhá". Ale nezdá se Vám býti zvláštní, že se o některých věcech prostě nesmí ani zauvažovat ? Nejsem si jistý, že se mi život v takto "postižené" společnosti zdá být dlouhodobě za těchto okolností přijatelný. V žádném případě pak se ale velmi relativizuje, co to vlastně je svoboda vyjadřování.

Co ale potom je zcela nejdůležitější - to je to, že v takto tabuizovaném systému společenském dojde časem na jedné straně k úpadku, na druhé straně k nekontrolované revoltě. Dies irae ! Na něj nezapomínejte... [velký smích]

128865

26.02.2007 17:11

Jednotná perspektiva 2010, část III.

Skoro není co dodat...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tohle "povídání" znám právě z http://www.mwm.cz/CD/c1173.htm a tehdy mě to přimělo se vážně na Ruskem zamyslet. Éra presidenta Jelcina byla pro Rusko málem osudná - Rusko, ač samo jsa stále velmocí, zapomnělo na starou lidovou moudrost "Nechoď Vašku s pány na led ... atd". Americké přehmaty a uspěchanost však znamenaly patrně záchranu pro Rusy - ceny surovin ! Amerika to nakonec přeci jen uspěchala - Rusko nebylo tak na kolenou, jak se to jevilo.

Nyní nastává konečně ten pravý čas, kdy se pronikavost zde diskutované studie/prognozy projeví. Klobouk dolů před jasnozřivostí pána jménem Vladimír Krasilnikov. Že skutečně se vytvořil blok Rusko/Čína/Indie - to se rýsovalo již dlouho. Že se evidentně přidal Irán a Venezuela, to svědčí o značné rozvážnosti strategů na obou stranách - ta nastávající válka se vede ve skutečnosti již hodně dlouho, rozhodně nejméně 20 let.

Co ale je znepokojující pro mě - to je to, že vycházeje ze své koncepce skutečných "hybatelů" světového vývoje, došlo k jistému zvratu vývoje. Věřte tomu, že tato válka, která nadchází, je de facto válka bohů ! Tak to pravil Nostradamus a vše již dnes na to ukazuje dostatečně jasně !

My lidé jsme svou šanci být hlavním hybatelem ztratili někdy mezi léty 1960 a 1970. Tento zlom je mimochodem dobře viditelný na jasném zlomu ve vývoji uvnitř USA. Dnes již politické špičky USA a některých dalších států ví, že tato planeta již jako "domov tohoto typu lidí" končí. Někdy mezi léty 1960 - 1970 se uzavřelo okno, kdy ještě lidstvo mohlo být hlavním činitelem nastávajících kataklysmatických dějů - dnes jsme již jen diváky.

Nastávající děje jako by se již dávno staly, nyní již se můžeme pouze tu s hrůzou, tu s pocitem "dokončení" nutného dívat, jak to a proč to vlastně bude. Mnozí lidé mají mnohé různé metody studování a náhledu na blízkou budoucnost. Dnes, kdo je poctivý sám k sobě, již i pouze materialistickými postupy dospěje při prognozách do bodu, kdy hladce zjistí, že všechna okna pro záchranu se již uzavřela, že již tato soustava rovnic nemá řešení !

Začtěte se třebas jen tady do tohoto:
http://www.rozhlas.cz/izurnal/cesko/_zprava/322539
kterak se nelíbí ministru Bursíkovi studie: "Zajištění energetické bezpečnosti ČR, stav a riziko realizace hrozeb". Po přečtení celé zprávy by na každého nejpozději v tomto okamžiku měla dýchnout ta hrůza, jak to vlastně se světem a jeho energetickou bezpečností a vůbec energetickou budoucností vlastně je !

Toto již dámy a pánové není tlachání nad Nostradamem - tady to je již natvrdo z tajného (původně tajného - co ale v Česku vydrží být tajné [velký smích] ) dokumentu Bezpečnostní rady státu. Domyslete to do konce a nechoďte se věšet. Je to zbytečné gesto... Zato pochopíte, proč se ten Bush chová a'la po nás potopa... [velký smích]

PS - potopa již běží...

129540

26.02.2007 21:05

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: Skoro není co dodat...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jistě ! Totiž - snad nezáleží, jak se to bude nazývat. Faktem je, že já sám jsem již napáchal spoustu škod v terminologii tím, že jsem pracovně současnému procesu dal název "Konec světa". On to totiž je a zároveň není konec světa. V každém případě - na konci tohoto procesu to bude fungl nový svět. Takže jak to tedy ten proces nazveme ?? [smích]

PS - na vojně při výcviku na vodě jeden náš starý vojnový velitel na nás ve všeobecném frmolu zařval : "Ku..a, bordel v lanoví, ženistova smrt !!" Já analogicky tvrdím, že bordel v terminologii je nebezpečný, pokud se chceme domluvit.

129555

26.02.2007 21:13

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: Skoro není co dodat...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ukrajinci "glgli" další půllitr "horylky" a pak říkali " Raz maty rodyla.."

Pane Hugo Fibiger - co s tím naděláme ? Když by jste zadal úkol zcela nestranné vysoce inteligentní a absolutně morálně způsobilé bytosti úkol, stanovit optimální počet lidských jedinců a požadavky na jejich kvalitu, patrně by jste asi byl výsledkem překvapen. Otázka - zda mile či nemile...

Obráceně - blíží se dosti doba, kdy silou okolností se prostě přípustné číslo stane zřejmým. Leč to již bude pozdě a ono se pak scvrkne na hodnotu velice se blížící nule. Je to těžká filosofická otázka. Nechci to dále rozvíjet, neb hrozí padání silných slov.

129556

26.02.2007 21:43

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: Skoro není co dodat...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Možná už to Někdo někomu (nebo sám sobě zadal), a vyšlo Mu, že optimální a nejkvalitnější je to takhle - vzhledem k Jeho záměrům...

Ano, je to možné, dokonce překvapivě i pravděpodobné. Vždy totiž to, co je, je výsledkem jedinečného procesu a tedy se to jeví jako jedině správné a smyslu-plné.

Vztáhněmež to na naši situaci a v myšlenkách popojděmež o nějakých 5 let dopředu (podle obvyklého pohledu na tok času). Bude se psát rok 2012, bude 26. února a bude po válce, která započne útokem israelských letounů na iránská jaderná zařízení ze dne 22. března 2007. Svět bude zdevastován atomovou válkou a počet lidských jedinců se limitně bude blížit číslu 10 milionů.

My dva se setkáme a řekneme si opět, že : "Možná už to Někdo někomu (nebo sám sobě zadal), a vyšlo Mu, že optimální a nejkvalitnější je to takhle - vzhledem k Jeho záměrům...
"
A zas to bude pravda ?? [velký smích]

129560

27.02.2007 15:34

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: Skoro není co dodat...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Podrobným cíleným čtením Koránu se člověk dozví, že tomu skutečně asi tak i bylo - tedy, že už tady byly před námi technologicky na výši nějaké civilizace. Ostatně - mnohé vynálezy naší doby nebyly vynálezy, ale znovu-nálezy !

Ostatně indické eposy nejsou nic jiného, než jedna velká zpráva o technologické společnosti před náma. Jak se ale zničila a zda sama - to z toho jaksi neplyne. Asi sama bych typoval.

129612

28.02.2007 14:25

Jednotná perspektiva 2010, část III.

RE: Skoro není co dodat...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Petře, nešil,...

No - já nešílím. [smích] Já jen komentuji a to lze v daném prostředí snad jen takto... Nikdo není dokonalý a já bych byl poslední, tvrdit to o sobě. Člověk může sám sobě říkat co chce a stejně bojuje s hrůzou tak chladnou, že se myšlenky nechtějí hýbat - natož atomové částice. Hm.

Za sebe se přiznám, že v jistém ohledu se můj náhled poslední dobou spíše rozostřuje, divné. [velký smích]

129674

09.03.2007 21:19

Afghánistán: Taliban hlásí comeback

RE: Afghánistán - vzor pro budoucí Evropu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

"Konec civilizace", Aldous Huxley ... že by spíše ? [velký smích]

130492

21.03.2007 16:17

Čeká nás nový světový řád, nebo Armagedon v bitvě o zdroje?

RE: Cas, cas, cas.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem se s otevřenýma očima zasnil - cítil jsem okamžitě, že kdybych chtěl napsat vše, co mě k tomu tady napadlo, nemylo by tu na to dostatek místa. Nebudu tedy k tomu raději psát nic, akorát - pane janko, tak nějak to je...

PS1 - asi jsem zřejmě již pochopil, proč dělám, co dělám ... [smích]

PS2 - k článku akorát, že tyhlety myšlenky mě napadaly již dost dávno a rovněž hodně dávno jsem zase usoudil, že "na akci" ve smyslu, jak si to absolutní většina představí, je pozdě již asi 40 let. Ale na druhou stranu - muselo to tak být, to je asi zcela jasné.

131366

21.03.2007 17:26

Čeká nás nový světový řád, nebo Armagedon v bitvě o zdroje?

RE: Poznámky autora - 2

Petr Gejdoš 83.?.?.?

NWO, jak se dnes rýsuje, že by chtělo být === přibližně Aldous Huxley "Zánik civilizace"
Armagedon === vše, co popsali tzv. "Velcí Proroci", vyjmenuji třebas Nostradamus, když psali o "...dnech posledních" .. tedy ona realita, která se ještě sice nestala, ale jako by již dávno ano.

Myslím, že jediná utěcha, co tu zazněla, byla ve slovech, která tu kousek jinde napsal pan janko.

131371

30.03.2007 20:30

Operace Bite je plánována na 6. dubna, varují ruské vojenské zdroje

RE: Podival jsem se na idnes

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vzhledem k tomu, ze yen i dolar jsou konvertibilni meny, tak vyznam toho kroku bude nepatrny.

To bych tedy rozhodně netvrdil. V podstatě je přece konvertibilní i zlato. Uznejte, že v případě kolapsu dolaru, ostatně vcelku již všeobecně čekaného, by držení dolarů bylo přec jen méně prozíravé, něž držení jenů a eventuálně pak zlata ..

Ostatně pane cesilko, Vy to, že měny jsou aktuálně teď navzájem směnitelné, považujete za záruku, že Vám za půl roku budou třeba dolary k něčemu ? Před 6 léty se za dolar směňovalo mám pocit asi 35 korun českých, dneska snad jen 21 korun. A to i koruna i dolar jsou konvertibilní... [velký smích]

131919

31.03.2007 14:29

Irán znižuje svoje dolárové rezervy

RE: Iranci nesjou sami

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Aj ja ! [velký smích]

131964

07.04.2007 16:24

Írán propustil zajaté Brity

RE: Dal bych autorovi kredit v tom smeru,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To máte pravdu, že: "Takze pri vedomi toho si dovoluji tvrdit, ze karty (a cas) jsou v rukou mocneho. Stav jeho vlastni ekonomie (financi a dluhu) je neco na co asi nemame dost aparatu, abychom to plne pochopili."

Ale myslím si, že v tomto případě je ten čas pro libovolné postupy USA přece jen omezený a že nedoceňujete napjatost situace ! Je pravda, že já vycházím z dost obskurních informačních zdrojů a fakticky ve smyslu hmatatelnosti těch faktů "vařím z čisté vody" - z Proroků.

Mi to nepřekáží v pevné důvěře v takové "fakta". Vše totiž pasuje, není důvod, že v blízké budoucnosti to bude najednou nějak jinak. Myslím si, že Usrael je velmi velmi tlačen časem.

A ještě jeden aspekt. Světová důvěra v USA je docela otřesena, když se ukazuje, že všechny deklarované důvodu pro invasi Iráku jsou vylhané - viz naposledy vyjádření Pentagonu, že byly důkazy před invasí, že Irák nespolupracuje s "Alkvajdou a s binárním Ládinem". Totiž, podle všeho se ani Irán nikterak nebrání válce, pouze se velmi velmi opatrně a obezřetně vyhýbá tomu, aby zavdal pro tuto válku jakoukoli byť vzdáleně pro USA a posléze svět přijatelnou záminku !

Irán totiž podle mého názoru s válkou počítá a je na ní připraven mnohem lépe, než si dovedeme představit. Netřeba se pouze na základě suchého výčtu zbraňových systémů domnívat, že to Usrael je silnější strana ! Podle toho, co s jistým znepokojením cítím z proroctví velkých Proroků - je ta silnější strana Irán a jeho spojenci za zády. Ale aby tomu tak bylo - musí postupovat Irán podle jistých regulí - prostě a nesporně musí být v právu a musí to být Irán, který bojuje za spravedlnost a mír na světě !

PS1 - bude to hrozná válka a čas na váhání USA nemají !
PS2 - v tomto cynickém světě Vám možná přijde naivní mluvit o nějakém právu a spravedlnosti. Ale pozor ! O to jde hlavně ! To docení každý brzy.

132443

13.04.2007 20:44

Írán - nebezpečí nukleární války

RE: Už nechcem stáť mimo!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane stein55, já jsem si to s dosti značným znepokojením několikrát pomalu a důkladně přečetl, tady to, na co reaguji. Z celého textu, nevím z jakéhoto důvodu tak neuvěřitelně silně redundovaného, jsem nakonec vybral tuto necelou větu:

... horsie je, ak preberame konspiracne teorie bez namahy vlastnej verifikacie uvedenych faktov.

Toto zdůrazněné je jediná část Vašeho příspěvku/odpovědi - tak moc klikatého a nesrozumitelného co do myšlenek, že zde dělá problém chápat vůbec i jen formální systém obsahu - která je v nějaké spojitosti s žádostí na tu tak řečenou plausibilní odpověď.

Já se pane stein55 tedy musím ubezpečit, že skutečně rozumíte slovu plausibilní ! Podle mě to slovo znamená, že něco je podáno srozumitelně, pochopitelně, přijatelně či použitelně !!

Pane stein55, byl jste poměrně dokonale slušně požádán o plausibilní odpověď a odpověděl jste tak, jak jste odpověděl. Nemáte pocit, že ta otázka byla položena poměrně dokonale srozumitelně a že Vy tím, že jste svou odpověď zahájil slovy: "pokusim sa o plausibilnu odpoved ..." jste se k tomu dobrovolně přihlásil a pak jste napsal co jste napsal - tedy neměl byste se omluvit za ten vtip a odpovědět ještě jednou ? Tentokrát již se znalostí významu slova "plausibilní" ?

Mě by totiž pane stein55 taky velmi zajímalo, jak by to šlo vysvětlit, ten paradox - kdy je jednou někdo antisemita a někdy jen hlupák !

132838

13.04.2007 21:11

Írán - nebezpečí nukleární války

RE: Už nechcem stáť mimo!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pravděpodobný ?? I tak to je možné brát - což ale stejně nic nemění na smyslu panem google přesně položené otázky a na následné žádosti na charakter odpovědi.

Prostě pan stein55 na přesně položenou otázku a prosbu o pochopitelnou, použitelnou a pokud možno tedy i pravděpodobnou odpověď ve skutečnosti odpověděl neskutečně zakrouceným cancem ! Kterýžto by šlo koneckonců klidně chápat i jako pokus o urážku či výsměch. ...doufám to tak vyznělo nechtěně. [velký smích]

PS - tady vidíte příklad jisté paranoie v mém myšlení, kdy jakoby podsouvám panu stein55 jistý obsah v jeho odpovědi, což ale doufám snad on na mysli neměl ! Což se ukáže na příkladně srozumitelné druhé odpovědi pana stein55, tedy - že to tak nemyslel.

132842

14.04.2007 10:21

Írán - nebezpečí nukleární války

RE: Už nechcem stáť mimo!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já se omlouvám, že jsem do toho zasahoval, ale skutečně jsem se těšil na odpověď. Pane google - my snad doopravdy žijeme jeden velký vydařený vtip a děláme si z toho nemístně těžkou hlavu, kdežto někdo se skutečně dobře baví. Hm - ještě jednou se omlouvám. [smích]

132875

15.04.2007 11:21

Írán - nebezpečí nukleární války

RE: Už nechcem stáť mimo!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Aj aj !! Tak to jsem Vám to pane google poněkud u pana stein55 "podělal" ! Svou nechápavostí a z toho plynoucí rovněž "těžce nechápavou" reakcí jsem Velkomožného55 tak popudil, že příště svou plausibilitu již rozmázne na tři strany, z čehož to podstatné bude sestávat z celých dvou slov.

Pane stein55, i Vám se omlouvám, nemínil jsem být rýpavý. Ale když už tedy nechcete smysluplně (= patrně další význam slova plausibilní) vysvětlit, proč třeba člověk, který tvrdí, že dinosaury vyhubili Židé/židé - je blahosklonně ponechám osudu s jemným označením "hlupák", kdežto druhý člověk, který tvrdí, že Židé/židé se snaží stejně jako ty dinosaury vyhubit Palestínce - že je takový člověk nenávistně štván coby antisemita, nechtělo by se Vám Vaše Blahorodí55 vysvětlit vůbec něco ?

Třebas, pro antisemity začátečníky, co či kdo to jsou vlastně Židé/židé ? Jedná se o stav duše, nebo těla ? To když Váš X-nejmenovaný, když Abrahamovi po již x-té potvrzoval "Smlouvu věčnou", tedy bylo to myšleno pro Židy nebo pro židy ?

Já se omlouvám (!!) ale ono to není OT ! V tomto je klíč, jestli tento svět vzplane v ohni a toto s Iránem souvisí přímo. Respektive, dnes je již jasné, že vzplane, ale tedy jako mikro-útěchu bych rád od pana stein55 slyšel, kdo za to může ! [velký smích]

132954

15.04.2007 11:49

Vážený státe,

RE: Pokus o scifi...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nu pane seda, ono je to taky i o lidech, nejen o státu. Vás kupříkladu mám zafixovaného coby člověka, který tíhne k přerozdělování ad absurdum, nebo se pletu ? Proč tedy říkáte, že je něco shnilého ve státě českém ?

Nebudu zdlouhavě popisovat obecně, ale uvedu příklad z domu, kde bydím. Jedni sousedé jsou snad od narození na invalidním důchodu. Já ráno, když jdu do práce, soused vyjíždí na kole obtěžkán všelijakými proprietami - jede na ryby, na pstruhy ! Odpoledne, když jedu domů, vidím jej sedět na pivě kousek od domu v zahradní restauraci, kterak nadšeně při čtvrté plzni vykládá, kolik toho chytil - typicky roztažené ruce jsou toho nesporným dokladem. Večer jej pak slyším a když bych vykouknul, tak bych i viděl, kterak se trefuje klíčem do zámku. Manželka je taky invalida, ale kdybyste se mě zeptal, na které zábavy či plesy oba soudruzi invalidé byli - odvětil bych Vám - "Zeptejte se raději, kde nebyli ..".

Nu já nevím - něco je fakt shnilého, ale nikoliv jen ve státě českém !

132957

15.04.2007 16:11

Írán - nebezpečí nukleární války

RE: Už nechcem stáť mimo!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy však žijete v Israeli - tam taky šlechtické tituly neplatí ? Ale nic, to byla jen srandička, nic vážného jsem tim nemyslel, bylo to pryč hned - kromě snad jistého, časově velmi omezeného, neblahého hnutí mysli.. [smích]

Máte a zároveň nemáte pravdu, pane stein55 s tím, že otázky kolem antisemitismu jsou naše, nás ne-semitů. Viz toto Vaše: "som plno presvedceny, ze antisemitizmus je tema výhradne nezidov. zidom je antisemitizmus prinajmensom egal (ľahostajný) - verte mi!" Já Vám věřím, ale Vy na oplátku věřte zase mi - ty mantinely, kde se my blbci ne-židé navzájem buzerujeme tím antisemitismem, tak ty jsou postaveny a hřiště nalajnovaly a pravidla určily právě židovské struktury.

Čili pane stein55 - dělejte blbce z blbců. Tady ale si nalejmež čistého vína. Židé a jimi vlastněné hlásné trouby - tisk, televize, film, kultura a ... a vlastně všechno - vmanevrovali svět do zcela schizofrenního duchovního paradigma.

My už s tím dnes nic nesvedeme, je to již tak. Celá ta slavná euro-atlantická civilizace se jala pod nenápadným židovským vlivem vyznávat zcela neživotná kreda, která fakticky jsou přimo v rozporu s rozvojem společnosti a koneckonců i se zdravým selským rozumem. Toto podivné paradigma se obráží ve zcela falešné morálce - lidé vědí, že dělají naprosté nesmysly a trpí naprosto nesmyslné postupy svého státu a všech s ním spojených institucí. Pomalu hyneme na nesmysly a někdo - hádejte asi kdo - se směje v ústraní. A je to navléknuto chytře.

Pane stein55 - z toho všeho nepodezírám Vás jmenovitě, ovšem jako kolektívní vinu Vám část zcela mimochodem přičítám - to se na mě zlobte či nezlobte, nechává mě to chladným. Blíží se bouře a Vy, pokud jste znalý Písma, musíte vědět, že se vám všem dostane spravedlivé odměny - podle zásluh !!

Píše o tom i Nostradamus, toho ale sem míchat netřeba. Spolehneme se na nejmenovaného pana X, ten vám Židům to říkal jasně a jsem udiven Vašemu i vašemu klidu.

Ačkoliv, možná se pletu, možná to víte dobře a nejste klidný nikdo z vás. [velký smích]

132966

15.04.2007 21:52

Írán - nebezpečí nukleární války

RE: Už nechcem stáť mimo!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, naprosto pozoruhodné, pane stein55 ! Tak nějak ... jste mi to nepřímo "vzal z huby !"

Tedy se vlastně ještě jednou omlouvám, ne jsem Vás zcela prve pochopil. Jinak ale - je přece jen lépe tiše a zasvěceně pozorovat a pracovat ... na sobě - což poslední dobou, ale asi tak bylo vždy, má jedině smysl.

132988

16.04.2007 13:43

Politeia

Zachariáš, kap. 13 :

Petr Gejdoš 83.?.?.?

13.8 Nebo stane se po vší zemi této, praví Hospodin, že dvě částky vyhlazeny budou v ní a zemrou, a třetí v ní zanechána bude.
13.9 A tu třetí uvedu do ohně, a přeženu je, jako se přehání stříbro, a zprubuji je, jako prubobáno bývá zlato. On vzývati bude jméno mé, a já vyslyším jej. Řeknu: Lid můj jest, a on dí: Hospodin jest Bůh můj.

133034

16.04.2007 13:53

Politeia

RE: Zachariáš, kap. 13 :

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A takhle se morálka k lidu navrátí ! Nelze z toho dělat moc matematiku, ale v prvním kroku 2/3 zahynou - zůstane 1/3 = cca 2,2 miliardy mlidí. A tyto projdou zkouškou ohnivou, potom zkouškou jako na stříbro a ještě zkouškou jako na zlato. Kolik asi zbyde ? Že by 500 milionů ? To je totiž cifra, kterou předpokládají texty na kamenech tzv. The Georgia Guidestones ( http://www.radioliberty.com/stones.htm ).

133037

17.04.2007 18:25

Německá vláda instaluje daňovým poplatníkům odposlechový software

RE: VELKY BRATR O VAS VI UZ NYNI VSE, DALSI ZAKONY TO JESTE VYLEPSI

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, to je dílo !! [velký smích]

133104

18.04.2007 18:20

Moderní státy jsou historický omyl

RE: Ano, pořád stejné nepochopení

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ono ale principiálně ta závada není v tzv. "národním státě", jako spíše ve státě jako takovém, ale určité velikosti. Totiž to by pak ten Váš pohled nijak nevysvětloval onen "napnelismus" v bývalé Yugoslavii, ačkoliv se nejednalo o národní stát, nýbrž o mnohonárodní stát. Stejně tak potom vznikají různé odstředivé napnelismy v jiných mnohonárodních státech jako důsledek tuhé a přitom zřejmě bezduché centralizace, bez ohledu na strukturu.

Čili podle mě problém spočívá v kritické velikosti onoho státu, kdy v nějakém určitém intervalu velikosti státu pak byrokracie v centru nemá ještě jakési imperiální choutky a s tím spojený jakýsi globální nadhled, ale přitom je již dostatečně odtržená od provincií a tedy se jim to v centru bez kritiky "na místě" dobře šafářuje.

Jinak je jasné, že skutečně se státy vůbec přežily. Jako "mladý a hlůpý" jsem kdysi přemýšlel snivě nad tím, že ideální by bylo takové OSN přeměnit na jediné světové centrum s vlastní bezkonkurenční výkonnou a donucovací mocí, zároveň s centrem justice tamtéž, přičemž by vcelku "radostně" po celém světě vznikaly spontánně samosprávné regiony na základě skutečných vzájemně výhodných vztahů a zájmů ve všech úrovních toho kterého regionu.

133193

18.04.2007 20:35

Moderní státy jsou historický omyl

RE: Ano, pořád stejné nepochopení

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Toto je téma - funkce a smysl státu - nad kterým jsem skutečně strávil přemýšlením hodně času. Jestli Vás pane Radime správně chápu, tedy si Vy, stejně jako i já, zoufáte nad absurdní (ne)funkčností fakticky naprosté většiny států na světě.

Je to tak obšírné a složité téma na uchopení ! Totiž státy lidem nejen berou, ale i sem tam přidají. Málokdy ale je ta funkčnost státu právě v tom, co si obecně myslíme, že je. Stát, co jsem tak kdekoli vysledoval, se málokdy umí starat o nějakou ekonomiku, nepostará se ani o pořádek nebo vnitřní bezpečnost ve vztahu k občanům. To vše by mělo být zcela jasně v rukou samospráv či v rukách soukromých.

Stát by se měl naprosto minimalizovat na strategické záležitosti a na globální rámcování života občanů. Jinak by prostě neměl vůbec nijak zasahovat. Ale to je dost asi nesplnitelné, protože se na stát nabalilo již tolik vyžírek, že zde pomůže skutečně již jen nějaké kataklysmatické dění biblických rozměrů. Ostatně jest tak prorokováno, nebude to již dlouho trvat.

Mimochodem, znám jediný nesporně dobře fungující stát/nestát v historii ! Byl to starověký stát Israel v období tzv. "Soudců" !

133206

18.04.2007 20:44

Moderní státy jsou historický omyl

RE: Ano, pořád stejné nepochopení

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo ! Musím na sebe zareagovat ! [velký smích]

Zapoměl jsem totiž na jeden aspekt. Vzpomínal jsem výše na stát Israel v době Soudců. Totiž, já si myslím, že skutečně by se měl stát scvrknout na naprosto malinkou záležitost, jako třebas president a sbor poradců s funkcemi jakoby vlády. Vláda by ale doma ani koc nevládla, lidé by si vládli v regionech sami samosprávně. To by ale vyžadovalo zapracovat právě systém Israele z toho vzpomínaného období + zcela drakonické tresty za selhání ! Mámn to promyšlené do detailů.

Protože vše pramení z naprosté lidské pažravosti, když se někdo dostane ke korytu, měly by za korupci být naprosto drakonické tresty a to tak, že kdyby kupříkladu byl soudce či vyšší ouřada usvědčen z vybraných (zlo)činů, měl by být promptně s celou rodinou a veškerým příbuzenstvem exemplárně popraven !

Zopakuji znova ! Popraven naprosto expemplárně a výstražně s celou rodinou a veškerým bližším příbuzenstvem ! Bez nároku na milost !

133208

18.04.2007 22:04

Moderní státy jsou historický omyl

RE: Ano, pořád stejné nepochopení

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechápu jak ?? To by si každý rozmyslel, se do toho pustit a riskovat, že pak padne s celou rodinou hlavou na špalek ! Totiž, to musí platit i naopak, za křivé udání - stejný trest. Přirozeně, že nevolám po tom, aby byl "soudce Lynch" - musí být normální poctivý soud, ale kdyby tak každý ouřada či politik věděl, že když bude přistižen, bude s celou rodinou od prababičky až po pravnoučata včetně prabratranců a prasestřenic nemilosrdně vymazán z povrchu světa, stalo by se to možná (!) jen jednou ! Všichni ostatní by si uvědomili, že je to poněkud drastický riskantní způsob obživy.

Co chcete jinak dělat ? Korupce je mor, který nutno vykynožit a nestojí za to si navzájem říkat, jak jsme kulturní, že nemáme trest smrti ! Zde je opravdu nutno sáhnout ke zcela drakonickým opatřením ! Jakou cenu podle Vás má vlastně lidský život ? Má takový pokrytecký zlodějský, charakter křivící život, i když lidsky, vůbec cenu ?

Já vím, je to těžká otázka, jestli si někdo cení vyžírků, zlodějů, lhářů a darebáků a podobně...

133216

20.04.2007 15:28

Moderní státy jsou historický omyl

RE: to je teda bomba,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesto je pane Stan - tímto Vás i zdravím - evidentní, že státy v takové podobě, jako je jich dnes většina, pokud v nich vládne tak řečená údajná demokracie, jsou již kontraproduktívní. Myslím si, že drasticky líp na tom ani to Švýcarsko nebude, ale to je jen má domněnka.

Souhlasím s Vámi, že stát by byl větším přínosem, kdyby byly jeho činnosti výrazně omezeny na přísně vymezený rozsah. Zde pak ale opět vzpomenu - psal jsem to již tu někde výše, že pak jest otázka, nestačil-li by skutečně jeden jediný celosvětový superstát ? Ten by vymezil zásadní práva a povinností občanů a byla by na něj delegována nezpochybnitelná síla pro vynucení dodržování těch nemnohých práv a povinností. Zbytek je již opravdu jen dobře zahnojené pole působnosti pro všechny druhy korupcí a všiváren všeho druhu.

Víte, hodně jsem uvažoval nad formou společnosti ve starověké Indii, o systému kast. Ostatně Aldous Huxley o tom taky zajímavě psal. Vypadá to na první pohled příšerně, takhle lidi dělit, ale jisté kouzlo v tom je.

Víte, dovede mě vytočit, jak v té naší super civilizaci suma práv o několik řádů převažuje sumu povinností. Budu to s nadsázkou ilustrovat případem beznohého člověka, který se dožaduje práva zahrát si fotbal !

133386

20.04.2007 20:39

Moderní státy jsou historický omyl

RE: to je teda bomba,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jak jsem zde jiz uvedl, nejvetsi problem dnesniho sveta je zkorumpovany penezni system, neboli financni pyramida, ta ma tu korupci primo zabudovanou v systemu.

Jasně ! O tom jsem se ani nezmiňoval, to je fakticky primární příčina všeho a je to tak notoricky jasné, že náprava tohoto je nutná jako první. Tím totiž se zlomila celkově morálka a mám neblahý pocit, že nevratně ! Podle mě je z toho jen jediná cesta - KK ! Kataklysma + katarze ! Nenapadá mě žádné možné řešení, aby to probíhalo jaksi mírově a v poklidu. Tedy formou 14 denní rekvalifikace člověka rozumného na novou úroveň člověka ještě rozumnějšího ! [velký smích]

133400

21.04.2007 11:33

Stručné teze o umělé inteligenci

My sami jsme taková umělá inteligence !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Radime, kromě toho, že skutečně je velmi dobré si přečíst vše kolem "Duny" od Franka Herberta, tak bych doporučoval i přečíst si alespoň "základní" knihu "Dvanáctá planeta" od Zecharia Sitchin. Pokud k tomu pak hodně promyslíte alespoň Starý Zákon a to alespoň "Knihy Mojžíšovy" - potom možná s hrůzou, možná s nadšením, zjistíte, že by vše mohlo být jinak. Ale možná jste to četl a víte cosi, co já ne ... ??

My, "homo sapiens sapiens", jsme byli sami stvořeni jako taková biologická umělá inteligence. A abych zchladil něčí nadšení nad tím, jaký že to jsme vrchol tzv. "evoluce", tak homo sapiens sapiens" byl stvořen jako bio-robot = otrok na těžké práce ! Bylo to již relatívně dávno a zachovaly se o tom zprávy, kterým většina lidí prostě důsledně nevěří, považujíc to za pouhou mytologii, stvořenou člověkem za účelem nějak se sebe sama coby lidstvo opodstatnit. To je ale značná chyba !

Čili jako s takovým s tím článkem nemůžu souhlasit ! Tam, kde jednou umělá inteligence již vznikla, zcela jasně logicky musí platit, že bude vznikat vždy a stále, jakmile dozrají podmínky. Žijeme tedy v zásadně zcela jiném světě, než si 99%, a za desetinnou čárkou si klidně ještě domyslete tři devítky navíc, tedy než si těch 99,999% lidí namlouvá ! Svět je zároveň neskutečně složitější - to pro racionálně a tedy výhradně racionálně myslící pány tvorstva - a zároveň je neskutečně jednodušší a přehlednější - to pro pokorné srdcem vnímající lidi.

Záznamy zcela hodnověrné jsou rozesety ve "svatých Písmech" celého světa a všech kultur, ve velkých proroctvích, v celé mytologii. Kdo nechce, neuvidí to
a má tak klid. Klid před bouří ! Chudák !* [velký smích]

133440

21.04.2007 13:48

Stručné teze o umělé inteligenci

RE: My sami jsme taková umělá inteligence !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

(citace)Opravdu nejsem člověk, který by se chtěl poučit z fantaskních vizí sci-fi autorů, z okultismu, z věrouky a metafyzických spekulací proroků, ...

Nikdo nic takového po Vás, pane Radime, ani nechce. Jediné, co bych já Vám doporučoval je: sundat si obrazně černé oční klapky a otevřít oči, z uší potom vyndat takové ty "protichrápací" špunty. Budete možná velmi překvapen, jak se změní Váš pohled na svět !! V obráceném případě budou i pro Vás platit slova Ježíšova: "..oči má a nevidí, uši má a neslyší ...!"

(citace)...My naštěstí, podle mého názoru, nejsme stvořeni jinou vyšší inteligencí, nejsme tudíž stroje určené na těžké práce za účelem někoho jiného. ..

Platí na 100% to "...podle mého názoru..." - tedy pokud si nečiníte nárok na patent na rozum. Potom by to, pokud to míníte úpřimně, mohla být pravda. Byla by to pak "pouhá neznalost věci". To se dá napravit úsilovným studiem.

PS - není nadvakrát vhodné propadnout zpupnému racionalistickému pohledu na svět a na vlastní dokonalost. [velký smích]

133453

21.04.2007 15:59

Stručné teze o umělé inteligenci

RE: My sami jsme taková umělá inteligence !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nu ano, vím o tom nebezpečí. Přání bývá často otcem myšlenky a člověk, ledva "sesmolí" něco, co dává dobrý smysl, to již bere za "své dítě" a nekriticky hájí. Tak to vesměs opravdu bývá. Já toto za sebe nechci a nedělám !

Aniž bych chtěl zuby nehty bránit ideu, že "u mě to je jiné", bych ale rád poukázal na to, že jakési přec jen předpoklady by i dokonce byly.

1)Nevycházím z jednoho zdroje, z jednoho kulturního okruhu, jednoho náboženství atp. !
2)Snažím se celé "své" (o jak docela namyšlené !) paradigma diverzifikovat a to vědomostmi z oblastí lidského vědění zdánlivě silně nesouvisejících - fyzika, mikrobiologie a podobně.
3)Celou svou konstrukci neuzavírám do jakéhosi definitívního rámce, nechávám to otevřené, neboť jeden člověk nutně nemůže vědět vše a najednou už vůbec ne. To už bych si pak mohl totiž nárokovat i nějaké ty chrámy.. [smích]

Nemůžu to teď nijak doložit, neb to nemůžu najít - ale četl jsem úvahu nějakého vcelku známého a uznávaného současného matematika, informatika a "počítačníka". Ten na dost velké "ploše" rozváděl úvahu, ze které vyplynulo dost logicky, že náš svět skutečně je něco na způsob Matrix a tedy, že staří Indové měli vcelku pravdu - náš svět vezdejší je jakýsi obří fraktálně strukturovaně samořídící se umělý systém ve formě hologramu. Oni, staří Indové tomu říkají "maja". Nejlépe si o tom přečíst v "Bhagavatgítě".

Nu, já kdysi koupil "dvě tašky" knihy "Śhrimad Bhagavatam, domů jsem to donesl z posledních sil, je toho hodně a je to těžká literatura jak ve smyslu fyzikálním, tak duchovním. A tam je to pak detailně vysvětleno, že Bhagavatgíta je proti tomu pouhý sešitek s poznámkami a i naše Bible je proti tomu útlé dílko.

Všechna ta nekončící povídání v tom obřím díle "Shrimad Bhagavatam" dostane značný smysl v tom okamžiku, kdy člověk zjistí, že se tam mnohdy popisuje svět velmi podobnými termíny a obrazy, jako používají "strunaři a membranáři" na vysoce akademických fyzikálních forech, když se nespočetné fyzikální sekty bijí za své pravdy v oblasti kvantové fyziky. Čili nikomu nic nenutím - pouze vcelku skromně upozorňuji na tuto eventualitu.

Pokud však někdo takové možnosti apriorně a autoritatívně zamítá, ačkoliv z něj jinak čiší na sto honů, že o problematice fakticky nic v celé šíři neví, je to pak právě ta ukázka toho, jak někdo něco vymyslí a pak zuby nehty brání jako hotové a nezpochybnitelné dílo. A to je smutné ... [velký smích]

133467

22.04.2007 19:16

Stručné teze o umělé inteligenci

RE: My sami jsme taková umělá inteligence !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vsadím cokoli na to, že ta zdánlivě nefunkční kapacita mozku není žádné slepé střevo ! Když budete pročítat Bibli, tak zjistíte, že to tzv. "seslání ducha" na vybrané jedince - proroci, potažmo i Šalamoun a podobně - by s nejvyšší možnou pravděpodobností byly právě případy aktivace "další" části mozku a tím zvýšení jeho výkonnosti.

Bible popisuje různé způsoby aktivace. Jeden ze způsobů bude patrně nějak "bezdrátový" - to jest ono "seslání ducha", aniž by bylo patrno jak. Druhá možnost je aktivace chemicky - dotyčný člověk je vyzván, aby pozřel nějaké "něco" - a poté se mu v hlavě "rozsvítí". Možná či spíše však těch možností bude více. Nicméně co se asi stane takto - jest vysoce pravděpodobné, že ve struktuře DNA dojde anebo chemicky, anebo nějakým "zářením", k odblokovaní části "programu". Prostě někde je odstraněn v programu DNA podmíněný skok "..if - then .." nebo se jinak nastaví pokyn " .. go to ..", což posléze, patrně velmi rychle, v těle vyprodukuje příslušné hormony či chemické látky a mozek přejde na jinou úroveň aktivity.

Tento proces je evidentně ovladatelný dálkově zvenku, je ale za jistých okolností ovládnutelný i každým jedincem a vlastníma silama - formou určitých cvičení a navození určitých stavů. Navíc dochází občas při reprodukci ke "šťastné poruše" při replikaci DNA a dojde k tomu spontánně.

Ty spontánní případy jsou vesměs nešťastné pro takto postiženého. V lepším případě je z jedince tzv. "zázračné dítě", protože však se jedná vlastně o poruchu, nejčastěji takové zázračné dítě rychle umírá, nebo je v nějakém ohledu fatálně postiženo, je geniální, zároveň však v jiném ohledu zase imbecilní. Rozsah možných následků je natolik roztodivný, že po světě "chodí" neuvěřitelně pestrá směs lidských jedinců, kteří jsou všelijak takto postiženi a snoubí se v ních rysy geniality, imbecility - kombinováno s šílenstvím a podobně. Zde se většinou rekrutují všelijací proroci !

Myslím si zcela úpřimně jedno - tato planeta a lidstvo na ní se blíží k jakémusi zlomu. Naši bohové se vrací a zkontrolují své dílo. Byli jsme stvořeni jako dokonalí a posléze zase uměle omezeni - viz Popol Vuh. My sami jsme umělá inteligence na biologickém základě a veškerá mytologie nám to doslova cpe pod nos. Lidská nabubřelost a arogance to však ne,íní vidět a uznat. Kupříkladu zrovna pan Radim je takový zcela typický myslitel s tímto omezením. Jej mytologie nezajímá, neví totiž, co je on sám skutečně zač. Zato si o sobě a sobě podobných zcela jasně myslí něco jiného, veskrze mylného, ale krásně racionálního, co lze zkoumat, roztřídit do škatulek, naložit do formalínu - prostě vědecky prozkoumat a proto samozřejmě pro něj zcela racionálního. [velký smích] Bude se třídit ! Koukol od pšenice !

133569

22.04.2007 19:26

Stručné teze o umělé inteligenci

RE: Další zajímavé čtení

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Osobně tomu nevěřím ! Nevylučuji, že to je technicky možné, ale nevěřím tomu, že této úrovně dosáhne lidská technika ! Mimo jiné mám pro to jasné varování z hlubin starověku. Bohové nedovolí člověku, aby dosáhl této úrovně. Pokud je výše tím řečeno, že lidstvo této mety skoro dosáhlo - potom pro mě je to moment, kdy s naprostým přesvědčení ríkám - to je konec !

133571

22.04.2007 20:42

Stručné teze o umělé inteligenci

RE: My sami jsme taková umělá inteligence !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Radime - ne že bych neměl slov. Ale vyrazil jste mi dech ! Tady tímto: Já tvrdím, že nárok na určirou míru smyslu a pravdivosti má pouze to, co lze vědecky zkoumat, má nebetyčná skromnost jde tak daleko, že považuji za zcestné a špatné chtít výrokovat nějaké soudy o světě bez tohoto zkoumání... [velký smích]

Vaše nebetyčná skromnost mě odzbrojuje. Několikrát jsem promyslel obsah Vašeho sdělení a nakonec jsem se zkoncentroval tady na toto: "nárok na určirou míru smyslu a pravdivosti má pouze to, co lze vědecky zkoumat.. Tak jo, je to Vaše ! Tvrďte si dál co chcete, já nemám co dodat.

133581

23.04.2007 09:02

Stručné teze o umělé inteligenci

RE: My sami jsme taková umělá inteligence !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Radime Lhotáku - dostáváte se svými výroky na sám okraj osobní katastrofy. Viz například zde: ... věda reflektuje na empiricky poznatelnou realitu a zajímá ji pouze prokazatelná pravda.

Totiž Vy zcela nesmyslně svět rozdělujete na část vědou poznatelnou a ten "zbytek". Ovšem již Vám vůbec nedochází, že ten zbytek je několika- mnoha-řádově větší, než to, co Vámi zkoumatelné je a to ještě s výhradou.

Ta výhrada spočívá v tom, že Vámi empiricky uchopená mikro-částečka světa je stále podmíněna vírou ! Vírou, že dnešní podle Vás již nesporně vědecky prozkoumané pravdy a pro Vás jakože axiomy, na kterých svou "nepochybnou pyramidu vědeckých znalostí" stavíte, tedy že tato znalost dále nepodléhá stálým změnám ! Jste to fakticky v této chvíli pro mě VY, kdo velkohubě prohlašujete "... z nebe žádné kameny padat nemůžou, protože v nebi žádné kameny nejsou !". Jste to pro mě Vy, kdo zase a zase hází na hořící hranici další Giordany Bruno.

A řeknu Vám proč to tak je. Vaše věda, Vámi takto braná, s lehkostí danou postupem výzkumu, své téze pružně mění za antitéze - bez ohledu na oběti. Co platí dnes, zítra neplatí. Dnes budete hlásat zemi placatou, protože to věda empiricky dokázala, zítra budete brát zemi jako kouli, protože to o něco lepší věda zase dokázala. To Vám ovšem v mezičase nebude nijak bránit upalovat lidi, kteří tvrdí, že Slunce neobíhá kolem země, nýbrž naopak. Ty nespočetné oběti Vaší nabubřelé samolibosti Vaše pozdější omluvy nezajímají ! Jsou po smrti, pane Lhotáku !

Prosím Vás pane Lhotáku, zkuste naznačit, v čem je Církev zvaná *Věda" jiná, než kterákoliv sebehorší Církev ? Vždyť Vy vycházíte taky pouze z víry ! Ale s tím rozdílem, že já se svou Vírou nehodlám nikoho upalovat. Vy upalujete jak na běžícím páse ! Chce se mi odblivnout pane ! [bliji] [bliji]

PS - zamyslete se nad sebou.

133639

23.04.2007 15:24

Stručné teze o umělé inteligenci

RE: My sami jsme taková umělá inteligence !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nu dobrá, zadělali jsme si na parádní animozitu, pane Lhotáku !

Já k Vám nemám co dodat. Sám si naběhněte, sám si to "vyžerte", sám se poučte - omluvy si posléze strčte za klobouk, nestojím o ně. Až jednou již budete opravdu vědět, vězte tedy zpětně, že mi tehdy, to jest dnes, bylo líto... [velký smích]

133680

23.04.2007 15:35

Stručné teze o umělé inteligenci

RE: Další zajímavé čtení

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích]

Věda a vědci do světa šťourají a šťourají a vždy je z toho těžký průser. Nenapadá mě případ, kdy tomu tak nebylo. Navíc jsou tito tak nabubřele namyšlení, až běda.

V tomto případě se musím smát. Skuteční vědci v tom kdysi platném slova smyslu - moc jich asi nebude - před buňkou stojí v pokoře jako před velkolepým Božím chrámem.

133681

23.04.2007 16:19

Stručné teze o umělé inteligenci

RE: Další zajímavé čtení

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vobec by som sa necudoval keby na tom uz niekto pracoval, lebo v pripade uspechu ziskate taku prevahu nad zvyskom ludstva, ze A-bomba bola proti tomu nic.

Pane listonos, vyjdeme-li z předpokladu, že člověk byl skutečně stvořen přesně tak, jak popisuje Bible a nakonec všechny Písma, musí Vám být jasné, že duchovní a technologický rozdíl mezi lidstvem a jeho tvůrci se spíše zvětšuje celou dobu existence lidstva než by se zmenšoval. Chci tím naznačit, že situace je pod kontrolou... [velký smích]

133685

24.04.2007 20:54

Židia ako vďačný objekt konšpiračných teórií po celom svete

RE: neuveritelna demagogia

Petr Gejdoš 83.?.?.?

... třeba pouze carská tajná policie zaměstnávala lidi, kteří měli věštecké schopnosti ... [smích]

Ano, je to vše jen pouhá náhoda či případná shoda okolností, samozřejmě...

Já si přihřeji svou polívčičku - vzpomenu Nostradama. Tady si většinou všichni myslí, že vykládat jeho proroctví je ekvivalentní věštění z fleku na ubruse, vzniklém náhodným vyskočením plněné papriky z talíře plného rajské omáčky. [velký smích]

Do roka a do dne ! Hin sa hukáže !

133771

26.04.2007 11:53

Věc názoru

Mluvíte doufám hlavně za sebe !?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dvě zemská pokolení lidí dospívají ke společnému chápání světa v jeho vyšším smyslu, jedno cestou světla a prozíravého nahlédnutí za horizont subjektivního názoru, druhé nasloucháním nejniternějším ozvukům vesmírné jednoty oproštěné od rušivého křiku prostoduchých řečníků a světské marnivosti.

plus toto:

Na to náš pohled do skrytých tajů světa nabyl již příliš silný nádech kritické střízlivosti. Zbývá nám chopit se nejprostší podstaty lidství a najít smysl vzájemnosti v pochopení vlastní nedostatečnosti, v citlivém návratu k přírodě.

To je s jinýma notama i s jinými slovy stále a stále ta samá písnička. To je Váš pohled, pouze a jedině Vás a Vašich soudruhů, který byl zdemolován a deformován onou kritickou střízlivostí. Sami jste si vypíchli oči, zacpali uši, zaklamerkovali nos a jdete světem jako chorovod přízraků, jsouce obětí vlastního (pseudo)pokroku, na rtech pak máte jakási slova spásy. Kozli chtějí být zahradníky ! Chtějí další a lepší nukleární bomby, aby chráníli svět před těma dnešníma, takový normální racionalní pokrok..

Mám dotaz:

- co je to cesta světla a prozíravého nahlédnutí za horizont subjektivního názoru ?
- co je to nejprostší podstata lidstva ?
- co je to smysl vzájemnosti ?
- co je to pochopení vlastní nedostatečnosti ?
- co je to citlivý návrat k přírodě ?

Nehodláte se čirou náhodou sám sebe popírat v záchvatu jakési utajené, leč až šaškovské sebekritičnosti ?

PS - pardon za ten záchvat, asi jsou nějaké "interrupce" na Slunci. Po přečtení se mi jaksi "samo od sebe udělalo rudo před očima". Omlouvám se ještě. Já už to neudělám. Stejně jsem napsal samé blbosti.. [velký smích]

133920

26.04.2007 12:02

Věc názoru

RE: Pane Lhoták, trochu toho rozumu do psaní...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nu, já sám jsem někdy až děsivý grafoman, toto jsem se kritizovat ani omylem neodvážil, čeho je ale moc, toho je prostě příliš. Ta "mnohozračná příroda" je patrně jen složitější způsob překlepu. Je tam ale řada jiných slov a obratů, u tohoto pana, jak jsem jej stihl poznat, naprosto vágních.

Pan Radim Lhoták by nám měl vždy ještě udělat několikavětý reader diggest.

133923

26.04.2007 12:09

Věc názoru

RE: Pane Lhoták, trochu toho rozumu do psaní...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Možná stihnu zareagovat rychleji, než postižený pan s nick Humanista. Pane Lhotáku, to nebylo od Vás nikterak pěkné, taková reakce. Vy jste si dovolil docela svévolně podsouvat někomu, co je zač a jak myslí. Soudím a aplikuji podle úsloví: "Řekni mi co čteš a já ti řeknu, kdo jsi !"

133925

26.04.2007 12:47

Věc názoru

RE: Názory mají všichni.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Stalo se již zvykem jistého životního stylu mít vlastní názor na věci okolo nás

Tak já jsem dospěl nad touto větou k tomu, že autor měl patrně na mysli, že "lidé se stali mocí mermo individualisty s (pseudo)vlastními názory, které však de facto jejich názory nejsou". Všiml jsem si, že hodně lidí mají jen takové "truc-názory", které fakticky žádným názorem nejsou. Bývá to pouhá negace nějakého skutečného, podloženého a promyšleného názoru na nějaký problém. Lidi se prostě sami sebe nutí být individualističtí, protože se to dneska nosí ! To zase nutno panu Lhotákovi přiznat, že člověka donutí číst pozorně, tedy .. pokud možno. [velký smích]

133928

26.04.2007 13:39

Nejdražší káva v mém životě

RE: Drahota jen pro nekoho

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane česílko, nejsem si jistý, že máte zcela pravdu, a to chrań Bůh, že bych se mínil zastávat nějak komunistů a jejich 42 let vlády.

Víte - zima 2005/2006 byla extra sněhová a jako obvykle silničáři jakože zaspali. Místy vznikaly docela již kolapsové stavy a v televizi i rádiu se to přemílalo tam a zpátky, čí jakože je to vina. Odtud Vám vypreparuji důkaz, že pravdu až zase tak nemáte !

1)V jednom již speciálně sněhové kalamitě věnovaném pořadu tv. tým zajel někam na Vysočinu mezi silničáře a docela kladli nepříjemné otázky nějakému manažerovi od silničářů. Ten chvíli zachovával klid a ukazoval prázdné haly, kde měli původně nachystanou posypovou sůl a podobně.

Potom ale mu jakoby ruply chudákovi nervy a ohradil se protí protivné blond reporterce, která skutečně by svými idiotskými dotazy nasrala i mrtvého. Prostě to nevydržel a říkal : "..tak pojďte se mnou.." a šli na plac, kde stálo asi snad 20 - 30 kusů všelijakých strojů a techniky na odklízení sněhu, sypačů, fréz a co já vím, co to vše bylo. A říká ji : "tak pani reportérko, pojďte i s tou kamerou a já Vám to vysvětlím...!"

A pane česílko, dávejte nyní pozor ! Šli od jednoho stroje k druhému a ten člověk komentoval: "... tady toto je stroj "XYZ" z roku 1986, tady toto je stroj "QWE" z roku 1982, tady toto je stroj "ASD" z roku 1987 a tak dále a podobně..." a šli přes celý dvůr. Nebyla tam ani jedna mašina, pořízená po roce 1990 !

2)Mám blízko k hasičům a tak toto Vám řeknu z vlastní hlavy. Když půjdete od jedné požární zbrojnice k druhé, může se Vám podařit, že nanejvýše z deseti jen v jedné z nich najdete nějakou techniku "data narození" po roce 1990 !

Nevím, v něčem zase asi pravdu budete mít, ale ptám se tedy - svědčí ty případy se silničářskou technikou a s hasiči o tom, že to ten vnitřní dluh vznikal hlavně před rokem 1990 ?? V televizi Vám budou ukazovat, že je třeba získat peníze z EU na opravu čističky odpadní vody, protože je v roku 1972 a je prý v havarijním stavu. Pane česílko ! Z roku 1972 ano, ale nikdo se nechlubí, že "...postavili jsme čističku v roce 1995, 1999 či 2003 !" Čeká se prý na peníze z EU !

To mě zajímá, co řeknete. Já totiž tomu taky nerozumím. Dluh vlády z rozpočtovýxch deficitů posledních 8 let stoupal tempem až přes 100 miliard/rok a dnes činí něco kolem 900 miliard. Dluh obecních rozpočtů je odhadován či uváděn taky kolem tisíce miliard. Ze státního rozpočtu letos půjde na pouze zaplacení úroků cca 40 miliard korun, to jest lehce kolem 4,5% rozpočtu, mimochodem opět schodkového a to údajně 90 miliard, zlé jazyky ale mluví až o dvojnásobku, pokud kozel zahradník Kalousek neprosadí svou pseudo-reformu. Škoda Tlustého ! Věřím, že ten by do toho ťal hlava nehlava ! Máte slovo, pane česílko !

133934

26.04.2007 16:36

Věc názoru

Tohleto tak trochu nechápu !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Sám jsem se nechal unést hnutím mysli a reagoval jsem ... jak jsem reagoval. Pak ale jsem "sedl" na PC a zkoumal, kdo to vlastně pan Radim Lhoták je a co ve virtuálnu již "spáchal".. A našel jsem (mimo jiné) tento text:

http://virtually.cz/?art=11756

Informační společnost a globalizace – pokrok nebo úpadek?
autor: Radim Lhoták
.....text......
.....text......

Úloha vědy

Člověk se naučil některé síly manipulovat. Veškeré výdobytky vědy a technologie jsou ovocem této manipulace původně postavené na experimentu. Vědecké aplikace jaderné fyziky, genetiky, medicíny, chemie jsou pouhým výsledkem zdařených či nezdařených pokusů a zhodnocené empirické zkušenosti vzešlé z těchto pokusů a omylů. Nechci popírat jejich užitkový potenciál. Ale vedle nich existuje nekonečné množství sil nepoznaných, nezvládnutých, o jejichž interakci nemáme ani ponětí. Jak potom můžeme mluvit o jednoznačném užitku? O nesporném úspěchu nových technologií? Jako naprostá deformace zdravého společenského růstu se jeví nedostatek koncepce a obecného smyslu v účelu, za kterým se daný technologický vývoj provádí. A informační technologie do toho všeho zapadají jako schematický pořadatel obecného zdání. Je třeba si nezaujatě říci, že v celé fascinující éře vědecko technického pokroku člověk nevytvořil na Zemi žádnou objektivně pozitivní hodnotu. Rozuměj hodnotu, která by ze Země učinila lepší místo pro život, než dosud. Pravý opak je pravdou. Člověk se stal dominantním a přemnoženým druhem, který si přizpůsobuje přírodu ke své potřebě. Bezohledně a necitlivě tak, jak to odpovídá jeho pocitu nadvlády.


a tak dále, je tam toho více a vůbec všude.

1)Pane Radime, co jsme Vám udělali, že zde na nás promlouváte tak nesrozumitelně a hyper-květnatě, kdežto jinde píšete mnohem srozumitelněji ?
2)Pane Radime, co jsem Vám původně udělal já, že jste se se mnou tak hádal, ačkoliv tady nacházím ve Vašich textech zrovna ty myšlenky - zdůraznil jsem je ve Vašem citovaném textu - které jste u mě napadal ? S tamtím panem Radimem Lhotákem souhlasím ! Tady s Vámi ale souhlasit lze zatím jen stěží... [smích]

PS - já zcela chápu, že nechcete jakýsi okultismus, bezbřehý spiritismus a či co já vím ještě, já taky ne ! Na druhou stranu - kdybyste žil před 3000 léty někde na břehu Nilu jako chudobný felah a já bych se Vám hypotetickým strojem času z dneška zjevil s notebookem a ukazoval bych Vám na něm něco - byl bych pro Vás bůh ! A já bych Vám nevysvětlil, že jsem člověk jako Vy a musel bych se hrozně smát - takový racionální Radim lhoták a věří na takové věci ! Proč tedy najednou nehodláte připustit to samé, ale o několik časových etáží výše, kde je fantasie a odvaha ?

133955

26.04.2007 18:57

Nejdražší káva v mém životě

RE: Drahota jen pro nekoho

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No ale to jste mě pane česílko svou odpovědí vůbec neuspokojil. Jednak vůbec nechápu, co se změní, když situaci popíši anekdoticky. Vždyť ona taková anekdotická prostě je ! tTedy proč musíte takto na to reagovat ? Čili napište, že o vážných věcech je s Vámi nutno zásadně a pouze jednat zcela smrtelně vážně.

Zadruhé, co máte proti televizi a reportážím, evidentně aktuálně natočeným ? Totiž televize se na to dost zaměřila a byl konstatovám takový stav jako stav obecný ve všech kalamitních oblastech ! No Vy ale máte štěstí na to Komatsu !Jenže jste stejně patrně přehlédl, že dokonce i vloni již neexistovaly okresy. A na kraji Vysočina, tehdá to byl tento, odpovědný člověk říkal poněkud zase nevážně, že kde nic není, ani čert nebere a tedy, že peníze prostě nejsou.

Nu a tedy o těch hasičích to vím z první ruky - peníze prostě na nic nejsou a jen se škrtá. Čili se tedy nezastávám komunistů a jejich neblahé vlády, na druhou stranu však skutečně vzniká záhada, kterou jsem myslel, když jste tak pronikavě moudrý, pomůžete objasnit, což jste neudělal a máte tedy druhý, tentokrát vážný pokus !

Jo - s těmi opravenými domy máte pravdu, tedy jak kde. O tom můžeme dát řeč - Vy mi napíšete ty nové či opravené, já Vám na oplátku zase udám koordináty těch starých neopravených. A taky, jestli chcete, Vám pošlu fotky silnic, které ještě za komunistů byly sjízdné silničními vozidly, dneska již jen terenní technikou. Jsou to skutečné záhady bermudského typu a já k Vám vzhlížím s nadějí, že to objasníte ! [velký smích]

133968

26.04.2007 21:18

Věc názoru

RE: Tohleto tak trochu nechápu !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Radime, racionální filosofie má více odpůrců, než příznivců - to ale skutečně nic neříká o tom, jak to vlastně je. Já nad tím nikdy "nefilosofoval".. [smích] Řídím se prakticky výhradně tzv. "selským rozumem" a mnoho věci nechápu, aniž se tim trápím.

Je známo, že v prostoru Mezopotamie bylo objeveno ohromné množství keramických desek se sumerskými texty. Zde pak mezi jinými záznamy o astronomii, matematice, ekonomice a vůbec o praktických věcech je i řada údajů kosmogonického charakteru. A pak hlavně - záznamy o šumerských bozích. Ty texty pěkně souborně uspořádal a okomentoval pan Zecharia Sitchin a v Česku vyšly počínaje knihou "Dvanáctá planeta" v řadě knih jako tzv. "Kroniky země".

O těchto věcech se ví dlouho a já se v tom hrabu v návaznosti na Bibli či hinduistickou vedaistickou literaturu taky hodně dlouho. Nikdy jsem to nevnucoval a ani Vám to nechci nutit.

Já jsem prvních 20 kg vedaistické literatury koupil před 16 léty ! [velký smích] No a jsem z toho unešen - nikdy jsem nebyl příliš náchylný jen tak věřit Danikenovi, který se na to rád odvolává, což můj zájem vlastně vybudilo. Nedá se ale nic dělat - pravda prostě vylézá na povrch s naprostou neodbytností pravdě vlastní.

Lidé jsou zvyklí se na minulost dívat jako na temné období. Ale když čtete ty mýtické zprávy z Šumeru, ze staré Indie, nebo nakonec i z Řecka, tak najednou zjistíte, že to všechno spolů souvisí.

Etymologové se prokopali do hluboké minulosti a zjistili, že lidé původně mluvili jedním jazykem. Archeologové podle Starého Zákona objevili všechna bájná města Šineáru a v archeologii se schyluje k revoluci. Na šumerských destičkách starých 4000 a více let je jasně poznatelný výjev, popsaný jako stavba babylonské věže. Šumerská zpráva o Potopě světa je o tisíce let starší, než jakákoliv zmínka o Starém Zákoně ! Abrahám - takto Šumeřan a před-židovský praotec - vyšel z Uru Kaldejského před cca 4100 léty - to již Šumer končil !

Pane Radime, ty zprávy ze starověku jsou naprosto fascinující svou přesností ! Šumerský výklad vzniku sluneční soustavy je zde bezmála 5000 let a mluví v naprosto svěžím a moderním duchu totéž, co my !

Ty znalosti a vědomosti jsou naprosto spolehlivě prokřižovány navzájem z řeckých, egyptských, sumnerských, asyrských, chettitských, perských, indických, čínských a japonských mytologických zdrojů, když mám vyjmenovat jen ty hlavní, že není naprosto možnost to zpochybnit.

My lidé na planetě Země máme podstatně jinou minulost, než si 99,99% lidí představuje. Když pak nakouknete přes Atlantik na báje a mýty Nového světa, mělo by to každého ohromit. Nejedná se o žádnou metafyziku, o čem tady hovořím. Jedná se o naprosto logické a racionální úvahy a závěry ! Minulost byla jiná a kdo to nerespektuje, nechápe dnešek ani budoucnost.

133975

26.04.2007 21:26

Věc názoru

RE: Názory mají všichni.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Karle - omluva ! My jsme se posledně docela blbě chytli nad tou UI a jak tak koukám, je to patrně nedorozumění. Já ale dost nemám rád a zde má výhrada trvá, když se používají některé tak podivně prázdné slova bez předchozí výstrahy !

No právě ! Já když jsem se začetl do tvorby pana Radima, tak jsem žasnul a teď se tak trochu stydím. [zahanbení]

133977

26.04.2007 21:47

Věc názoru

RE: Tohleto tak trochu nechápu !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je nutno chápat jedno - Zecharia Sitchin své stěžejní práce konal již dost dávno. Dokonce v dobách, kdy by jej mnohý zde diskutující tehdy prostě nazval bláznem. Asi jako Velikovského. Vyvíjel se, jak šel do stále větších hloubek problému. Často přejímal některé výklady od jiných autorů, což jinak ani nejde někdy a čehož patrně pak litoval.

Já se na něj nedívám takto kriticky proto, že u mě nejde o nějaké věření Sitchinovi ! Pro mě je to jen jeden z pramenů mého studia problému. Čili já skrzeva Sitchina zkoumám, nikoliv zkoumám Sitchina. Nikdo není neomylný.

Myslím, že výklad AbZu je v pořádku. Jeho civilizační skoky po 3600 rocích ani moc nejsme schopni vyvrátit, ale ani potvrdit. Nu a Tilmun, teď narychlo nevím, ale předpokládám, že se mělo jednat o Sinai ? To je špatně ?

PS - podle všeho Židé opouštěli Egypt někdy kolem roku -1600 . V té době vybuchla v Egejském moří Thera a ve Francii sopky v Central Massif. Podle mě - je to cca před 3600 léty ! Mělo by nás zamrazit. [velký smích]

a ještě jeden PS - Mayové začali točit svůj kalendář 11. srpna 3114 před Kristem a skončí s ním 21. prosince 2012. Někde se uvažuje o rok dříve - hm. Mělo by nás opět zamrazit. [velký smích]

133984

27.04.2007 08:08

Nejdražší káva v mém životě

RE: Drahota jen pro nekoho

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pokud nevite nic o sajrajtu ve kterem nechali nasi zemi komunisti ani o pokroku ktery jsme dosahli za poslednich 18 let, nemohu vam pomoci.

Já ten "sajrajt" viděl z blízka a dokonce jej projektoval, Bohu žel. Na mou omluvu jiní jej přímo budovali. Nevím, co jste dělal v těch dobách Vy, možná jste ani ještě nebyl. To je ale irelevantní pro tento "odštěpek" problému.

Víte, já byl "projektant specialista" v oboru životní prostředí (mimo jiné) a jsem tedy o té době a o tom, jaká byla teorie a jaká pak praxe, informován z "první ruky".

Kdyby všechny vlády po VLSR (Velká Listopadová Sametová Revoluce) přistupovaly k řešení tak, jako ty komunistické s tím však, že by již neplatila "vedoucí úloha strany" a stát se vyvázal z nesmyslností budování socialistického světa v rámci RVHP - byli bychom podstatně dále, pane česílko !

Protože nevím, z jaké skutečné pozice Vy píšete to, co píšete, nemohu rozumně argumentovat. Ale cílem mé argumentace je ukázat takovým nekritickým obdivovatelům dnešních praktik, že za současného stavu se nikdo nemůže rozumně divit, že lidé na staré časy vzpomínají v dobrém. Systém, který žijeme nyní, rozhodně není řádově lepší, pouze lépe využívá špatných vlastností člověka jako druhu.

Jakkoliv budeme na komunistech a jejich vládě snadno nacházet samá negatíva, nebylo by dobré pak nekritikcky sledovat to, co je dnes. Ty prostředky, které kdysi komunisté nedokázali správně alokovat - ty dnes jiní soudruzi prostě rozkradou !

Uvedu příklad v malém, sám pak se zamyslete, jak to je ve velkém. V mém bydlišti radnice zadala zakázku na opravu chodníků v části města. Výběrové řízení bylo evidentně zmanipulované. Vítěz "nacvičil" na plac s technikou a prostě shrnul staré chodníky a odvezl na skládku. Tam ovšem ten materiál neskončil, nebylo to však nějaké ekologické cítění - jednalo se o cenný materiál. Pan podnikatel získal jak prachy na skládkovné a práce, tak neskutečnou hromadu materiálu, který dále zpeněžil.

Stěžovatel na tento postup to urychleně vzdal - ta mafie kolem hrozila, že to on bude nakonec stát u soudu jako obžalovaný. Pane česílko, nemůžu se nezeptat, kde to Vy žijete, že takhle píšete ?

Pokud dnes je odhadovaný dluh z rozpočtových deficitů vlády a z obecních deficitů cca 2 000 000 000 000 korun alias 2 tisíce miliard korun českých a předpokládaná částka úroků přes 120 miliard korun - potom sice můžeme obdivovat opravené domy v městě. Ale vy ve své naivitě nevidíte, komu ty domy vlastně patří.

PS - nemyslím, že byste dokázal při znalosti všeho v pozadí tento stav nazvat "dobrým" a ještě to před nezávislým a opravdu nezmanipulovaným soudem obhájit.

134025

27.04.2007 08:28

Nejdražší káva v mém životě

RE: Drahota jen pro nekoho

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane česílko, Vy nějak tratíte nervovou stabilitu. Aby to nebyl nějaký tragický potrat ! Nechci Vás poučovat, na to se až tak necítím. Ale stůjte a argumentujte na faktech !

Nikdo se nechce vrátit za ostnaté dráty. Nikdo nechce stát fronty na banány a mandarinky, či dokonce na "hajzl-papír". Je jasné, že již nikdo nechce stát "s hubou otevřenou" před hypermarketem v Mnichově s trapnou vzpomínkou na prázdný obchod ve své " vesničce střediskové" doma, jak to bývávalo, když někdo omylem dostal tzv. "devízový příslib" a mohl do toho vysněného ráje za dráty vycestovat !

Ale Vy na druhou stranu ty své kydy laskavě uložte do .. někam a bavte se s náma rozumně, nebo dejte pokoj ! Protože zatím se mi jevíte jako nafoukaný fracek, syn nějakého zlatokopa, takto bývalého komunistického potentáta, který za "poctivě nahospodařené" prachy tatíka studuje na nějaké věhlasné škole v Americe. Tomu asi tak nasvědčují Vaše moudra.

Omlouvám se, člověk by tady měl dodržovat jistá pravidla a k těm patří nehodnotit proti - diskutera, nýbrž jeho myšlenky. Já to činím v přeneseném smyslu, ač se to může nejevit. [velký smích]

134027

27.04.2007 17:23

Nejdražší káva v mém životě

RE: Drahota jen pro nekoho

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Takze - kdyby byla nejaka spravedlnost a ta slavna revoluce nebyla sametova, sedel byste jeste dnes vy a vasi kamaradi za vsechnu tu hruzu na ktere jste se podileli ve vezeni ..

Nevím, co tím myslíte. Chtěl jste tím říci něco přímo ke mě, pane česílko ? Nechte to tedy na někdy později, abyste mi to mohl říci přímo do očí !

Pane česílko, v přibližně stejných létech byla jako vývojka ještě mnohem lepší voda z Rýnu. To jen tak mimochodem. Holanďané a Němci ještě celkem nedávno likvidovali nebezpečné jedy z průmyslu tak, že to naložili na loď a vyházeli do moře, nejčastěji Severního. Ještě loni Holanďané jednu takovou loď, protože "grýnpizáci" již dneska okolo moří hlídají kdejaké "necky" a tedy si to již nikdo nedovolí, tak jednu takovou loď poslali kamsi do Afriky. Vy nesledujete světové dění ?

Co se mi to pane česílko snažíte namluvit za kokotiny ? Je to pro Vás naprosto symptomatické a můžu na základě toho usuzovat na Váš charakter ? Nebo jen mluvíte a mluvíte a děláte, že cosi víte ?

Pane česílko, skutečně se dělaly prasárny před 30 - 40 léty, a nejspíše patrně dodnes - za tím ale hledejte spíše ty "ekologické" kapitalisty. Ale je trapas z Vaší strany, když vzpomínáte jen jednu stranu a účelově to zneužíváte. Buďte k sobě více kritický a nebuďte zaujatý a předpojatý. Navic tak hloupě, jak to prezentujete. Ukazuje to totiž na to, že nic nevíte a jen jste o lecčems slyšel někoho vyprávět.

134068

27.04.2007 21:39

Dopis anonymního amerického vojáka z Iráku: Oznamujeme jen desetinu svých mrtvých

Bohu žel - to je slovo proti slovu !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Totiž, zamýšlím se, jak by šlo nějak ověřit, kdo má pravdu. V tomto případě je jasné, dělalo se to v každém konfliktu, že obě strany prostě lhaly. A je zcela irelevantní, zda to byla strana hodná, demokratická, nebo ta špatná, třeba nacistická ! Lhaly vždy obě prakticky stejně, svá vítězství nafukovaly, porážky zamlčovaly, ztráty svoje zatajovaly a nepřítele zveličovaly.

Tohle je jasné. Jak ale zhruba ověřit ty počty padlých Američanů v Iráku ? Kdyby tady směl jistý nejmenovaný Ferda mravenec promluvit, řekl by, že jsme lunatici a že americká armáda nemá vůbec žádné ztráty ! No a pak se někde objeví anonymní dopis, který takto jakoby říká, že počet amerických obětí v Iráku může činit třebas i přes 30 000 !

Tak jako bych zase nevěřil, neb jsem nikdy nevěřil, tomu Ferdovi, nevěřím příliš ani tady tomu "NN". Totiž, ještě jinak - jestli bych nad tím přemýšlel, potom důvěryhodněji působí ten Ferda mravenec ! Toho totiž známe, víme, že vůbec existuje. kdežto tento dopis si klidně někdo mohl naprosto vycucat z prstu. Hm... [zmaten]

134090

30.04.2007 10:17

Nejlepší ruský prezident, jakého kdy Západ měl

RE: Jelcin splácel svoje dluhy.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A tak to bylo a stále je s Havlem u nás, s Juščenkem na Ukrajině, s Walesou v Polsku atd. atp - v jiných zemích si dosaďte jiná jména, já takovou paměť nemám. [velký smích]

Jen tak mimopchodem - ačkoliv Blisty jsou na tapetě, přesto tady tento článeček je ohromně k věci:
http://www.blisty.cz/2007/4/30/art34067.html

Pozor ! Tady tento odkaz je z rána (SEČ) a mezitím již jest to na BL upraveno, jsou vyhozeny reakce čtenářů, přeložené do čsštiny. Viz tady:
http://www.blisty.cz/

Asi to příšlo pánům na BL poněkud již moc proti havlovské, takhle to vypíchnout. Pospěšte si, než to zablokují zcela !

134256

30.04.2007 14:25

Kamera odezírající slova ze rtů má zastavit teroristy

Lidi toho nakecají a ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ptám se, na co vůbec je jakási svoboda čehokoliv a pro kohokoliv ? Vždyť se tím všechno jen komplikuje ! Na co je člověku nějaká svoboda, když my nikdo nic takového k životu fakticky nepotřebujeme.

Všechno, co jakýkoliv člověk potřebuje, je dostat pravidelně najíst a napít, mít možnost kdesi přespat a občas si - pardon ! - zašukat ! A u toho přece žádné kamery nemohou vůbec vadit - ba naopak, bude to vzrůšo ! Výměnou zato potom ta rajská bezpečnost všeho, vše by se prolevnilo, vše by bylo pod kontrolou - no nebylo by to bezva ?

(kdyby tu mohl psát Texaskycizek, že by to nenapsal líp ? [velký smích] )

Čili já navrhuji, aby povinně každý člověk hned od narození měl do čela implantováno zařízení, jakýsi kombinovaný mikročíp, který by byl napojen na mozková centra tak, aby byl schopný vše, co dotyčný člověk vidí, čichá, slyší, hmatá či chutná, okamžitě přenášet do centrály a zde by se to neustále vyhodnocovalo a předávalo dále. Hm - na vyšší místa..

Napadá mě, že by stálo samozřejmě za to, aby byl ten přenos dat obousměrný a celé to zařízení by umožňovalo ovládání dotyčného člověka formou přenosu do mozku příslušných vjemů a povelů.

To by mělo neskutečné výhody ! Namátkově uvedu - nebylo by žádných daňových úniků ! Ženské by nemohly podvádět předstíráním orgasmu ! Ale to vlastně není to hlavní, nemohly by podvádět obecně míněno, tedy zahejbat. Hm - chlapi ale taky ne, to byl bylo horší, že... [velký smích]

Nebo taky - lidi by nemuseli jezdit na dovolenou ! Vybraný jedinec by jel někam do světa a ostatní by na něj byli připojeni a vše by v klidu doma prožívali s ním ! Hmmm ! To skýtá zcela netušené možnosti úspor energií, materiálů a vůbec všeho a planetu bychom zachránili před tím globalizovaným horkem !

134281

30.04.2007 14:32

Nejlepší ruský prezident, jakého kdy Západ měl

RE: Jelcin splácel svoje dluhy.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Konkurencí pro zdánlivě bezkonkurenčního pana Havla je jistá "nestárnoucí pop-hvězda" z dob antiky - Helenka O. !! Vždy, když omylem uzřím začátek její reklamy na jakýsi nanuk, tak omdlím a tím se uchráním od té hrůzy, že bych býval tušil, jak se ten výrobek jmenuje... [chechtot]

134282

30.04.2007 18:46

Nejlepší ruský prezident, jakého kdy Západ měl

RE: Jelcin splácel svoje dluhy.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, Vy tam máte přeložené z němčiny ty diskusní příspěvky stále ? Tak to mám asi nějakou závadu na PC já ! Mi se to neotevře a přeložené diskuse tam nemám.

134291

13.05.2007 20:47

Polemika o transhumanismu

Nevím, kdo je kdo a koho představují, ale ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

jeden z nich - pan filosof - mi několikrát promluvil jakoby z mé duše, viz zdůrazněný text citace:

(filozof)
...Dnes je už vcelku jasné, že onen vědecko-technický "pokrok", alespoň jak ho známe, nevytvořil na zemi lepší místo k životu....

...Je proto naprosto naivní se domnívat, že technologický pokrok je nějakým významným hybatelem přírodní evoluce ve smyslu kvalitativního pokroku vpřed. Pouze vedlejší dopady těchto technologií na přírodu mohou mít omezený avšak
(pro nás lidi bez výjimky) předem neurčitý význam...

...Proto jediným smysluplným cílem technologického snažení může být pouze vytvoření takových užitkových nástrojů pro potřeby člověka, aby jimi vláda přírody byla dotčena co nejméně. Je hloupé vinit technologii samou o sobě z úpadku života, ale je ještě hloupější chtít po ní, aby život určovala. To je ten největší před-sudek moderní doby...

...Dnešní člověk ztracený v individualismu a odcizený globálnímu světu i sobě je produktem novodobé orientace na sílu vědotechniky, soukromého vlastnictví a bezbřehou nadutost výrobních sil. Je pouhým zmanipulovaným článkem bez zakotvení a lidské identity, ztrácí smysl pro pravdu, duchovní rozlet i lidskost, ztrácí pojem o vzájemnosti a lidské hodnotě. Možná žije déle, ale o to nicotnější a nihilističtější je obsah jeho bytí i vědomí. Naopak degeneruje ve všech vlastnostech a charakteristikách, které z něho v minulosti dělaly vznešeného, úctyhodného a důstojného představitele života nadřazeného říši zvířat, stává se konzumním zvířetem a ve spojení s technologií směřuje k mechanickému článku jakési posthumanistické reprodukční struktury bez života a existenčního smyslu. Pro budoucí evoluci je méně než zvířetem a určen k zavržení...


S tím se naprosto můžu ztotožnit ! Neexistuje možnost, aby jakkoliv vzdělaný a inteligentní člověk pouhým užitím mozku dospěl k poznání "Univerza" a pochopil tak do důsledků všechny procesy v něm. Čili racionalisté jsou jednou provždy v pozici lidských trosek, pokoušejících se jakýmsi mudrováním nad střípky znalostí skládat obraz, který se jinak nabízí hotový. Jest mi pane Radime líto... [smích] Je to namyšlená ztráta času.

135295

13.05.2007 22:16

Polemika o transhumanismu

RE: Nevím, kdo je kdo a koho představují, ale ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nebudu "lakovat", že jsem tomu zcela porozuměl. Nicméně - zde nejde ani tak o to, zda nějaká hmota existuje a zda je či není závislá na našem pozorování. My totiž žijeme cosi, co hindové zovou "mája". Ačkoliv je "mája" ve skutečnosti přelud, chová se tak důkladně materialisticky, že máme smůlu ! Žijeme v tom a osvobodit se můžeme pouze zrovna tím, čím fakticky pan Radim Lhoták opovrhuje.

On hlásá jen to co vidí, cítí, slyší, hmatá a chutná a co může naložit do formalínu. Jeho důkazy jsou tak navždy odsouzeny býti důkazem v kruhu. Nikdy nepochopí, že sedí v sudu a ten považuje za svět. Tak asi... [velký smích]

135303

14.05.2007 22:03

Polemika o transhumanismu

RE: láska k slovu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vítám posun pana Lhotáka k náznaku polemiky. Jeho literární nadání mu umožnilo formulovat názory transhumanisty, ale v pozici filosofa je to zkrátka náš milý Radim. Poněkud mi unikla jednota (?) příspěvku Petra Gejdoše, citace vyznívají jako pochvala,

Hm, to je zvláštní, pane janko ! Já to prostě vidím jinak a tedy mám tendenci nesouhlasit s Vámi v tomto. [smích]

Nevěřím prostě na jakousi technologickou evoluci ani omylem. nedává to žádný smysl, tedy alespoň mi to nedává žádný smysl. Jediný smysl mi dává netechnologická evoluce. Měl jsem několik dost úžasných vizí a pocítil zcela jasně, že technologie jsou na škodu. Tedy co s tím ? [velký smích]

135361

15.05.2007 18:32

Polemika o transhumanismu

RE: láska k slovu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, pane .89.213 89.?.?.? ! tak nějak jste to řekl za mě, měl jsem jistý ostych, protože totiž přízpěvky pana s nick "janko" mám speciálně osamostatněné na disku (prostě si některé věci ukládám) a čtu si v tom a snažím se s tím srovnat.

Sem tam, dobrovolně bez mučení přiznám, nenacházím ve své mysli reálně se tvářící odrazy toho, co pan janko píše. Což samozřejmě přičítám své nedokonalosti, nicméně svůj mozek a své vjemy o vnější (pseudo)realitě nezatracuji jako méněcenné... [smích]

135401

15.05.2007 18:40

Polemika o transhumanismu

RE: láska k slovu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nu, ale v legendách HOPI se o tom dost mluví, přesně o tomto ! A mi vyplývá ze všeho, že ten "NĚKDO", co nám nastavoval mozkovny, to myslel jinak !

Po lidstvu se nechtělo, aby jsme planetu sežrali a přeměnili na "ubytovnu". Aniž určitě mínil, že budeme vyrábět nukleární zbraně, o jiných ZHN nemluvě, neb o mnohých ani nic zatím netušíme. Ne ne ! Na toto, jako kýžený cíl, ten NĚKDO zaručeně nepomýšlel, když člověka vysílal do světa se zadáním " ...ploďte se a množte se a ovládněte Zemi ..."

Jak to vlastně má být je myslím si v několika svatých knihách popsáno dostatečně přesně a srozumitelně. Čili o tom nepochybujmež, není se na co vymlouvat ani omylem.

135402

07.06.2007 12:47

Na čem stojí strategická rovnováha USA-Rusko?

RE: Občané versus vlády

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem otřesen, pani Jarmilo. Víte - když já sám nad tímto přemýšlím a dojdu k podobným závěrům, jako teď a tady Vy, nepůsobí to na mě tak depresívně, než když to čtu třebas od Vás. Tak nějak podvědomě beru vlastní závěry méně emotívně a vlastně méně vážně - stále totiž do výsledku vlastních úvah strkám jakousi "Pišwicovu konstantu", kterou snižuji závažnost svých závěrů a to z důvodu, že se přece můžu mýlit.

Hlásal jsem vždy a stále hlásám značně chmurné perspektívy vývoje osudu lidstva a vesměs cítím ze svého jak skutečného, tak ale i virtuálního okolí nedůvěru a skepsi k takovému pohledu na budoucnost. Věřím, že pro lidi, kteří by to vše postupně nepromysleli do důsledku a kteří by zároveň nepodnikli jakési řekněmež "úklidové profylaktické práce" na své duši, že tato pravda by mohla být pro takové jedince škodlivou.

Proto jsem své aktivity v hlásání jakýchsi "konců světa" hrubě omezil. Mé informace nejsou toho charakteru, že by je někdo bez déle-dobé duševní přípravy mohl pojmout, aniž by utrpěl následky na zdraví. To Vaše prokletí mnou otřáslo. Cítím to stejně.

137114

07.06.2007 20:21

Na čem stojí strategická rovnováha USA-Rusko?

RE: Občané versus vlády

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne ne, tak to není. Nostradamus málokdy řekne nějaké datum a tady tento případ je prozatím stále tak mnohoznačný při současném nedostatku informací, že nemůžeme posoudit zatím, co se stalo. Ale že se "to něco" stalo, tak natolik mu věřím, že o tom naprosto nepochybuji !

Kdyby Nostradamus ke skutečnému datu narození Hitlera napsal verš s tímto datem a tam by napsal, že: ... na zem sestoupí s nebes velký ničitel...", tak stejně až do roku 1933 by nikdo netušil, že se jedna o Hitlera a nakonec by až po II. světové válce lidé pochopili, že to patřilo na Hitlera. Víte, tak to je ! Čili netřeba volat "Hop !", protože jsme zatím ještě určitě nepřeskočili... [smích]

137135

01.07.2007 20:53

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Rozloučení..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já jsem se s panem Radimem taky docela sem tak "posekal" - a třebas pak omluvil. Ale alespoň za sebe klidně řeknu, že jsem si jej vždy docela rád přečetl a hlavně - zamyslel se.

Již kdysi dávno jsem tu tvrdil, že ony ty články obecně jsou zde především "na úvod" - asi jako když vhodíte kámen da hladinu rybníka, aby nebyla tak "olejovitě a zatuchle" hladká. A obrazně - čím ten je kámen větší (=provokativnější), tím lépe. A nikoliv, že ten kámen musí být obří a nejlépe již vybroušený diamant. Poslouží stejně dobře i kus cihly. Jako základ diskuse je nutná vždy nějaká "bomba". A hodnota diskuse je dána hodnotou diskutujících. V tomto ohledu to bylo pane Radime velice dobré "zrcadlo" ... [smích]

138933

02.07.2007 16:42

Rozloučení se Zvědavcem

RE: Ozaj je tu okolo toho panika ale

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Bať ... [smích]

139010

02.07.2007 22:28

Osvobození Íránu

RE: je smutné,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Taky to tak nějak cítím. Ale pane janko - já mám ještě jeden vnějškově odpozorovaný symptom blížící se změny. Byl jsem teď 16 dní na Jadranu "vyhřát si staré kosti" a ve slané vodě "směnit pár iontů".

Pozorování přírody v mém obvyklém místě - již 24 let jezdím stále na stejné místo - mě vyděsilo ! Pane janko - ta krize je tady, je to pozorovatelné na Přírodě !

139060

03.07.2007 21:12

Islámofašisté, kýchající ptactvo a my ostatní

Netřeba lidi podceňovat..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Průzkum, provedený nějakou agenturou v Evropě ve velkých státech EU (Španělsko, Britanie, Německo, Francie, Italie) se základní otázkou, v čem/v kom vidí Evropané největší nebezpečí pro svět dopadl zajímavě. Až 75% občanů za největší nebezpečí pro svět a světový mír označili USA a jejich zahraniční politiku.

Tato zpráva se na teletextu ČT objevila někdy odpoledne a vydržela tam jen asi hodinu. Patrně zapracovala cenzura. To myslím je docela zajímavý postřeh, který sic volně, ale ne až zas tak volně, na dané téma navazuje. Nestihl jsem si ani zapamatovat agenturu, která průzkum prováděla, nenapadlo mě totiž, že to tak rychle zmizí - zajímavé ... [velký smích]

Myslím si, že většina lidí dobře, když nikoliv tedy že ví, tak alespoň tuší, odkud mrazivě fouká... (tentokrát to asi Kreml nebude)

139144

17.07.2007 20:46

Rusko nabízí Americe svůj nejlepší radar

RE: Ovšemže:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Podle této logiky neměl Hitler v roce 1942 nejmenší důvod napadnout Sovětský Svaz, protože byl jeho hlavním obchodním partnerem a dodával mu strategické suroviny (ropu, železo) nutné k válce na západě. Přesto to udělal...že by v některých situacích byla ideologie silnější než hospodřské zájmy?

V roce 1941 na podzim stál Wehrmacht na "Volokolamskom šose" snad 50 km pod Moskvou. Tedy v roce 1942 skutečně již neměl Hitler žádné důvody napadnout Sovětský svaz, hmm [smích]

... rozhodne tento návrat urychlit odpálení jaderné rakety na Evropu.


Pane Vanguard - to je dost směšné, co tímto píšete. USA v době světové války II. nerušeně a nekontrolovaně vyvíjely atomovou bombu snad 4 roky a letoun B27 byl snad jediný takový, který ji byl schopen dopravit vcelku operatívně nad cíl - tak byla velká, těžká a složitá. Nu a Vy hned předpokládáte, že Irán vyvine hnedle takovou chytrou bombičku nevelké váhy a zcela aerodynamických vlastností, odolnou proti rušení, aby nebouchla hned při startu atd atp. Já nevím - četl jste něco o projektu Manhattan ? Jste si jistý, že víte, co píšete ?

139939

17.07.2007 21:29

Proroctví o nátlaku

Ano ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Plné uvědomění si sdělení tohoto článku u mě představuje vyprecizování mých vlastních představ, co a jak se stalo a stále děje v souvislosti s 911. Snad jediné, co by jakože scházelo dodat je toto - určit, co se vlastně má v blízké budoucnosti konkrétně stát. Nechci se vnucovat s Proroky - ti to ale popsali ...

V každém případě - příznaky náhlého kolapsu jsou zcela patrné. Patrně se jedná o "před-zpracování" myšlení stádečka tak, aby naprostá většina nepostřehla v jistý okamžik, že dochází či právě došlo k jakémusi "puči", jímž se údajně svobodné společnosti stanou společnostmí se super-otrokářským zřízením.

Fakticky tomu tak již je, ale čistě formálně ještě ne. Potom už to bude tak i formálně. Lidi budou zachráněni sami před sebou, tedy před svou vlastní nezodpovědností... [velký smích]

139942

18.07.2007 19:02

Rusko nabízí Americe svůj nejlepší radar

RE: Ovšemže:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo - mělo být B 29. Spokojen ?

Ale nezlobte se, splést si v rychlosti B27 a B29 není ani omylem ani trochu souměřitelné s nesmyslností úvah o tom, že by izolovaná země, jako je Irán, byla schopná sestrojit atomovou bombu, umístitelnou na rovněž ještě nesestrojenou raketu a tu pak vyslat na vzdálenost třebas 6000 km. O napadení USA ani nemluvě. Připadá mi to dost komické - kdyby se něco takového dělo v Iránu, potom se špionážními družicemi a současnou optickou technikou by takové hokus pokusy mohli Američani pro přesvědčení světa mohli přenášet v přímém přenosu. Prostě - nebuďte směšní !

A jinak, pane Zdeněk Staněk - dodám Vám kvalitní koks, kvalitní železnou rudu a naprosto kvalitní literaturu o hutnictví a Vy mi do měsíce vyrobte doma na zahradě z toho kus železa a pak Vám na takovou hovadinu, že dnes netřeba vyvíjet auta od Fordu T skočím jak myš na špek. Jinak se usmívám. Neb si myslím své.

PS - byl to jen "tákhle malilinkaté" pošťouchnutí a nikoliv pokus o zesměšńování.

PS ještě jednou - kuráž mám i s tím B27. To byl totiž prach-prostý překlep...

139997

18.07.2007 20:30

Rusko nabízí Americe svůj nejlepší radar

RE: Ovšemže:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane semtex - asi budu mírně jízlivý. Takže se dopředu omlouvám.

Tady se mluví - aspoň tedy doufám ! - o raketách dalekého doletu s nukleárními hlavicemi, kvůli kterým je údajně nutno stavět extra-radar v Česku a základnu proti-raketových raket v Polsku.

Takže si ty Vaše "vtipné" úvahy o A-bombě se sníženou inteligencí zase můžete ... víte co. Sám si domyslete, co si o té Vaší 20 tun těžké A-bombě myslím, abyste se eventuálně necítil uražený. A platí opět, že i kdybych Vám dodal veškerý materiál, který byste si přál, možná byste vyrobil něco, co by jako tzv. "Dirty-bomb" nakonec nějak možná, sle skutečně jen možná (!!) vybuchlo, ale nic víc. Daleko pravděpodobnější scenář Vašeho vývoje té Vaší tzv. "debilní A-bomby" je to, že byste poněkud předčasně umřel na ozáření nebo otravu. Asi tak...

PS - Mám hrozně rád chytré řeči.

140005

18.07.2007 21:04

Rusko nabízí Americe svůj nejlepší radar

RE: Ovšemže:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy jste fakt humorista. Zasmal jsem se sice, ale vy teda mate dost divny smysl pro humor. Tohle jsem jeste nezazil. Neco takoveho jako v diskuzich tady. To je proste neco.

Jo, snažím se vše brát s humorem. ostatně v totéž tak nějak doufám i u Vás. Mimochodem - řekl jsem něco moc blbě ?

140010

19.07.2007 18:13

Rusko nabízí Americe svůj nejlepší radar

RE: Ovšemže:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Takže podle vás Írán začínal úplně od nuly a na výzkum a vývoj měl a má pouhý "měsíc"? No také si myslím své...

Pane - klídek.

Nechce se mi ani moc pátrat po tom, co vlastně máte na mysli Vašimi reakcemi - ostatně mi začínají být podezřelé z jistého důvodu. Mělo by Vám být ale naprosto jasné, pane Zdeněk Staněk, že ačkoliv principy ledasčeho jsou naprosto jednoduché a jasné i mnoha nenadaným žákum střední ba i základní školy, přece jen naprosto ojediněle se lze nadít, že by někdo ty sebe-známější principy a vědomosti dokázal v praxi přetavit do funkčního zařízení.

Strašně miluji, když někdo argumentuje jako Vy. Nabízím opět - dovezu Vám na zahradu kamion koksu a kamion kvalitní železné rudy. Zaplatíte mi 200% pouze v případě, že byste neuspěl, jinak zadarmíko ! PC a tedy přístup k libovolné odborné literatuře máte k dispozici již nyní. Dostanete měsíc na to, abyste mi vytavil aspoň 10 kilo železa z toho materiálu, co Vám dovezu. A teprve pak Vám uvěřím, že nejenže tušíte, co píšete, ale dokonce i víte. Jinak si prostě a jednoduše myslím opak !

Irán samozřejmě nemusel začínat od nuly, pane Zdeněk Staněk. Však Vy take s tím hutničením byste nezačal od nuly. Zato ale Vám garantuji, že se s tím železem dostanete skoro stejně daleko, jako se dostane Irán - to jest nikam. Irán navíc zcela logicky a hodnověrně uvádí, že jeho technologie je pro mírové účely. A navíc to je hladce kontrolovatelné. Kdyby svět měl zájem, aby to tak zůstalo, stačilo jednat s Iránem slušně a ne jako s kusem hadru ! To byste pane měl promyslet...

Mimochodem - v oblasti je Pakistán, který již jaderné technologie a atomové zbraně vyvinul a odzkoušel. Je to muslimská země "jak řemen", která je pouze zdánlivě bezpečným přítelem západních tzv. "demokracií". Přesně tak tomu bylo před islámskou revolucí s Iránem - taky to byl nejvěrnější a nejstabilnější spojenec v oblasti - že ano.

PS - já nevím, proč lidi více nepřemýšlí... [velký smích]

140068

19.07.2007 20:42

Rusko nabízí Americe svůj nejlepší radar

RE: Ovšemže:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já Vám ani nepřál, ani nepřeji, abyste dostal nemoc z ozáření, případně se otrávil. To jsem snad nenapsal - nebo Vy to někde vidíte ? Napsal jsem, že Vaše hokus pokusy sestrojit A-bombu by tak nejspíše skončily.

Sleduji politiku dost dlouho na to, abych dokázal posoudit, zda ta či ona země je či není agresivní. Irán agresivní není - není jediný symptom tohoto. Historie Iránu dost dlouho zpět to potvrzuje.

Nechápu, v čem vidíte nedostatečnost či zdrženlivost a'la "moc blbě ?". Já se naopak nedomnívám, že bych něco blbě řekl. Je to ale stejně mimo téma.

Tady snad šlo o to, že existují jasné symptomy, že darebácké státy nejsou ani tak Irán či Severní Korea, ačkoliv vůbec tu Koreu nemusím... Darebácký stát je ten, který ve světě vyvolává války. To však jsou hlavně státy, jako je USA, Britanie, Francie a spol.

Ostatně - USA vynaložilo v roce 2006 na zbrojení 533 miliard dolarů (US), Britanie 58 miliard, Francie 51 miliard, Německo 37 miliard a Italie 30 miliard. Těchto 5 států NATO na zbrojení v roce 2006 vynaložilo 709 miliard USD, což je přes 61% světových nákladů v tom roce. Tady máte symptomy - symptomy darebáckých států - totiž vyjmenované státy za posledních 300 let měly prsty ve většině všech válek a to ze zcela zištných důvodů.

140078

19.07.2007 20:53

Rusko nabízí Americe svůj nejlepší radar

RE: Ovšemže:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, ta alegorie mi naprosto nepřipadá nesmyslná - pokud ale na tom trváte - trochu to rozveďte ... Zajímalo by mě, zda skutečně máte představu o složitostech řešení problematiky balistických střel, schopných nést nukleární hlavici, o složitosti řešení nukleární bomby, schopné umístění na balistické raketě, o složitosti zabezpečení takové kombinace proti všem jak přirozeným vlivům, tak obraně případného nepřítele atd atp.

Podle mého názoru si z nás dělají legraci - nechci být vulgární - když nám tady vykládají s vážným ksichtem politikové, že skutečně je Korea či Irán takovou hrozbou. Dneska se člověk ani v lese neuprdne, aby to nebyla nějaká špionážní družice schopna zaznamenat. Kdežto Irán si klidně asi někde tajně testuje balistické střely a nikdo to nesleduje ? Pane - kdyby skutečně Irán cosi takového kutil - bylo by to na netu zřejmě v přímém přenosu a svět by nepotřebovat ty vylhané úlisné kydy, kterým jsme vystaveni nyní.

Dělají z nás blbce, respektíve se o to pokoušejí - někteří pak nekladou žádný zvláštní odpor... [velký smích]

140079

19.07.2007 22:00

Tonkinský záliv II a srpnové výstřely?

RE: Příliš průhledné řešení

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Stojí snad za úvahu, zdali třeba již ekonomická skrytá turbulence
dolaru nedosáhla takových hodnot, že je nesmyslná vojenská akce
v Iránu jediným řešením. Potom je provokace a útok na Irán možný.


Tak to ale asi skutečně bude. Nechci otravovat s jistým Prorokem, ten to ale ve svých "vzpomínkách na budoucnost" právě takto "vzpomínal".

140085

20.07.2007 21:39

Tonkinský záliv II a srpnové výstřely?

RE: Příliš průhledné řešení

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Krucipísek jakého Proroka a jaké vzpomínky máte na mysli? Prosím napište...

Krucipísek ! Napsal jsem takový "krásný a veliký kus odpovědi" a internet to sežral do nenávratna. Nevím, co se to děje, ale přístup na Zvědavce mám stále obtížnější, server stále častěji nedostupný atd atp ! Mám pocit, že Zvědavec leží komusi v žaludku... [velký smích]

Jen tedy teď krátce, v tom horku, co panuje tady, nemám sil zopakovat ten v hlubinách netu ztracený výklad. Tedy znova a stručně:

Nostradamus avizuje v USA katastrofickou ekonomickou krizi a následně občanskou válku nevídaných rozměrů. Mluví o předlužení a zhroucení peněz (simulacra zlata a stříbra) - to stříbro je dost symptomatické - USA kdysi "stavěly" na stříbře. Nostradamus to datuje několikrát a to do kříže - mýlka je vyloučena. Tedy pravděpodobné datum je mezi rokem 2000 a 2010. Zmiňuje se ale nejméně jednou vážně o tzv. "velkém čísle 7", v čase blížících se her "hekatombé", které nazývá hrami smrti. Velice to pasovalo - tedy až na tu "velkou sedmičku" - na rok 2003/2004. Ten ale je za námi - další a již poslední termín do roku 2010 je rok 2007/2008 - to pasuje ještě lépe, než rok 2003/2004.

Nostradamus zmiňuje rovněž útok na Irán, který bude naprostým fiaskem, následně pak zničení Israele a velkou válku v Evropě. Budou užity neslýchané zbraně hromadného ničení, z toho jedna má charakter geo-globální zbraně, využívající energii planety Země.

Je to složité na vysvětlování a zase dostanu od kohosi vynadáno. Tak to již skončím. Chci akorát dodat - nejsem pesimista ! Jsem naprostý životní optimista a zcela vyrovnaný člověk. Jestli si někdo myslí, že když zůstane "blaze nevědomý", pak je u mě prosťáček a blázen. Což je jeho svaté právo a dobře mu (blbečkovi tak ! [velký smích]

140133

20.07.2007 21:46

Tonkinský záliv II a srpnové výstřely?

RE: Příliš průhledné řešení

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Trochu jsem to "zvojtil".

Napsal jsem totiž Jestli si někdo myslí, že když zůstane "blaze nevědomý", pak je u mě prosťáček a blázen. a mělo by být:
"Jestli si někdo myslí, že když zůstane "blaze nevědomý", že takto je z něj nějaký optimista - pak u mě je to pouhý prosťáček a blázen.

Mimochodem - lidi se z proroctví smějí. Platí, že: "Kdo se směje a neví čemu - je hlupák a blázen". Totiž lidé nechápou funkci času a mylně se domnívají, že čas nějak jakoby "teče od minulosti přes současnost do budoucnosti" !

Nikoliv... [velký smích]

140134

21.07.2007 17:19

Rusko nabízí Americe svůj nejlepší radar

RE: Ovšemže:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dějiny píšou vítězové, proto se těžko dozvíte pravdu.
Tím ale nikterak nesnímám vinu Hitlera z agrese a rozpoutání
války.Jenomže i agrese Německa měla svoje důvody, jenomže to je
na hodně dlouhou diskuzi, která by sklouzla k válce první
a k důvodům rozpoutání této války.


Já bych se vůbec nebál nazývat věci pravým jménem ! Z faktů to vyplývá poměrně docela jasně a tedy lze oprávněně tvrdít, že kdybychom zcela poctivě hledali, viníka a agresora II. světové války - o válce světové s pořadovým číslem I. ani nemluvě - bychom našli v Londýně a v New York. Záměrně nezmiňuji Washington DC. [velký smích]

Lidská spravedlnost fakticky žádná neexistuje, dějiny píší vítězové, vítězové málokdy a vlastně nikdy nejsou příliš morálními vzory, navzdory hubám plným slov o křesťanské lásce jsme stále a stále svědky naprostého pokrytectví. Toto pokrytectví slušné lidi přivádí do nepřekonatelných vnitřních myšlenkových problémů.

Lze tedy doufat pouze ve spravedlnost vyššího typu, než-li je ta lidská a sám sebe udržovat ve stavu tu vyšší spravedlnost přijmout. Je nutno nemít strach. Jinak - to o čem zde jest mluveno - to je ukázka, jak se věci na tomto světě dějí ...

Myslím si ostatně, že čas se přiblížil ... a to velmi. [velký smích]

140174

22.07.2007 17:53

Rusko nabízí Americe svůj nejlepší radar

RE: Ovšemže:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím pane Druid - pro případ opravdového zájmu, ač se to tedy nemá dělat, bych si dovolil změnit podmínky. Ano - nemá se to, uprostřed mače, ale má to velmi praktický a myslím, že lehce pochopitelný důvod. A tedy ta změna - nikoliv povezu 25 tun koksu a 25 tun železné rudy k Vám na zahradu, nýbrž Vy přijedete ke mě a dostanete dokonale "pustý pozemek" k dispozici a na něm dvě kupy materiálu - koks a železnou rudu. A tam tak budete mít k dispozici to, co já budu moci lehce kontrolovat - materiál, čas a vědomosti - nic víc a nic míň !

Ta změna podmínek znamená větší přizpůsobení onoho experimentu skutečným podmínkám, ve kterých se nachází Irán s jeho údajným vývojem atomové bomby, potažmo ve kterých se nacházel nějaký starověký vynálezce výroby železa. Tedy obklíčení a kontrola ze všech stran, aby nedocházelo ke švindlu = nákupu technologií a materiálů (paralela s Iránem a atomkou), nebo naprostá nemožnost kooperovat s pokročilejšími vynálezci a dnes tak běžně dostupnými technologiemi.

Tedy vězte, pane Druid, že i tak máte stále obrovský náskok ve vývoji - budete totiž přesně vědět, co chcete docílit, budete mít k dispozici dokonalé suroviny, budete vědět přesně, jak to má dopadnout, když budete postupovat přesně podle známých teoretických pravidel. Tyto podmínky zdaleka nemá Irán a tyto podmínky již tedy vůbec neměl člověk, který údajným evolučním pokrokem poprvé vytavil železo !

Takto byste to bral ? Znamenalo by to ale, že nebudete používat kromě koksu , železné rudy a svých svalů a mozku nic navíc. Jako tedy, že byste si třeba zaplatil firmu a ta Vám dovezla žáruvzorné materiály, že byste používal na detekci dosahovaných podmínek moderní elektroniky, měřící přístroje a podobně.

Já uvedu odtažitý příklad ze života mého, který bude ilustrovat, proč bych Vás musel mít pod dobrou kontrolou. Já jsem si kupříkladu koupil od jednoho leteckého konstruktera amatera "butelku" zvláštního lepidla, jež pochází z kosmického technologického výzkumu. To lepidlo slepí dva kusy železa (hliníku, ..., čehokoliv vhodného) tak dokonale, že to je lepší, než normální kvalitní svár. Uznejte - dneska jsou k dispozici zajímavé technologie, které ale ani první pračlověk-ocelář, ale ani Irán naprosto nemá k dispozici ... [smích]

140244

22.07.2007 21:49

Tonkinský záliv II a srpnové výstřely?

RE: Příliš průhledné řešení

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?" - to máte i nemáte pravdu s těmi světci a jejich inklinací k dobru, lásce a pochopení druhých.

Já nevím, zda člověk rozumný, inteligentní a světa znalý si může beztrestně dovolit nevědět nic o tom, co se na světě ve skutečnosti děje. Já si osobně myslím, že ne, že je to trestuhodné. S takovou touto Vaší logikou, s jakou jste psal o onom světci Ramakrišnovi, byste se měl zamyslet nad biblickou "zprávou o naší době". A nemusíte hned číst celou Bibli, pokud to není Vaše oblíbená zábava - stačí si přečíst, co pan Ježíš, taky zvaný Kristus, byl pravil o naší době. Nevím, zda jste křesťan, muslim, žid, hinduista či budhista. Možná jste naprostý bezvěrec - to je naprosto lhostejné. Ale nepodsouvejte mi prosím Vás důrazně ani omylem, že já jakoby trousím kolem sebe zlo tím, že opakuji zvěstování velkých Proroků. Ti Proroci to hlásali pro lidi a byl pro to hodně dobrý důvod, proč Bůh Prorokům vložil ona poselství do úst. Naopak opakuji - jestli si někdo myslí, že bude před tím vším zavírat oči a šířit kolem sebe idiotský optimismus nevědomosti - je to pouze a jedině jeho problém, jeho ztráta, jeho bude i odpovídající odměna. [velký smích]

140256

23.07.2007 15:08

Tonkinský záliv II a srpnové výstřely?

RE: K žádnému útoku z US strany nedojde

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No vida ! [smích]

Já už tady poslední dobou silně omezuji zmínky o Prorocích - s Nostradámem na čele. Čímž ale neříkám, že Nostradamus je na čele Proroků, nýbrž, že po překonání jisté "docela mocné bariery" je Nostradamus čitelnější, než ostatní Proroci a tedy využitelnější.

Jsou určité vědomosti, které se neodvažuji ani sám sobě nahlas říci - to jen, abych ilustroval svůj stav a vztah k Prorokům.

Ta seismická zbraň - hm, teď jste mě překvapil ! Nostradamus naznačuje zbraň, která bude využívat energii planety. Tak jak Vy pane říkáte: ... s tím, že to bude za tak obrovských ztrát a osobně z toho mám STRACH !!!!!, s tím naprosto souhlasím.

Obrátil bych Vaši pozornost, pokud tedy již jste ji tam sám nenapřel, na Edgar Cayce, "americký spící prorok" a jeho zmínky o Atlantídě. Tato zbraň totiž nebyla vynalezena, nýbrž "zvěstována". Totiž zdá se, že zničení Atlantídy bylo dílem právě této zbraně a zdá se, že historie - jak tedy jinak, že ? - se bude opakovat. Nic nového pod Sluncem.

PS - slovy Nostradama bych to ukončil: "..a bohové sdělí lidem, že to je jejich (oněch bohů rozuměj) válka ... a nebe bude plné zbraní (mečů) ... "

Nu - Israel v osobách svých ortodoxníxh náboženských špiček již ví, či alespoň tuší, svůj osud. Nebude to sice pěkné, ale jak již pravil kdysi klasik V.I.Lenin - "Što machen ?"

Vše se již stalo... [velký smích]

140292

26.07.2007 21:37

Zpochybnění genové teorie

RE: FDA a pan Miller

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane janko, Vy to cítíte, že ?

Mnou to uvědomění si dosahu takové informace otřáslo, ačkoliv to přitom intuitívně dobře vím. Ani mě nebaví vzpomínat si tady na některé "vědecké diskutery" evolucionisty racionalisty, co tady nablábolili o bezpečnosti těch mutovaných potravin třeba. Lidstvo vypustilo "džina z láhve" a zpátky jej již nenastrká.

Já na nastávající časy raději moc už ani nemyslím, nechce se mi o tom již ani diskutovat. Jen to vnímám. a přiznám - jsem lehce zmatený ...

140548

05.08.2007 18:00

Záhadné zřícení mostu v Minneapolis

Taškařice...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Až na to, že ten most tedy spadl přec jen patrně rychleji, se to docela povedlo, tedy ta taškařice na vážné tema. Skutečně - zde něco nehraje. Vypadá to, jako kdyby ten most prostě jen spadnul - to je divné ! hm... [velký smích]

141118

05.08.2007 21:51

Záhadné zřícení mostu v Minneapolis

RE: Taškařice...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tedy ? Musíme počkat na další most (mosty) podobně "přirozeně" spadnuvší. Ty ultra-dlouhé-vlny, tak ty opravdu existují, o tom nechť není spor.

Ač jsem si zakázal používat Proroky k "tak malým příležitostem", nedá mi to a jednu věc vzpomenu. Nostradamus se "kdesi" dopředu děsil z nějaké záhadné zbraně, která bude užívána v naší době. Ta zbraň využívá "energii planety". A nebude v rukou americké strany...

Nicméně ... Mosty - ty sem tam prostě padají "jen tak". Divné ale je, že spadnul most, který prošel před rokem revizí. Představa, že by most býval byl přetížen a to proto, že motorizace od roku 1967 narostla - to je dost až ... směšné. V praxi nikdy na žádný most nemůže vjet tolik a tak těžkých vozidel, aby jej shodily - tedy výjma mostů, které jsou navrženy na speciální potřeby - třebas provizorní mosty. To by ale pak o něm bylo známo. Alespoň podle toho mála, co vím, jak se mosty navrhují a zkoušejí.

Buď tedy:
a)most spadnul proto, že jeho údržba byla nedostatečná a revize byla "ošulená", případně jiná podobná příčina a je to potom normální šlendrián Ameriky.
b)byla skutečně použita nějaké zvláštní zbraň a nedozvíme se to jen tak. Protože v tomto případě by se tím USA rozhodně nepochlubily.
c)stalo se něco naprosto jiného, neméně záhadného, jako v bodu za b) a to by bylo naprosto nejhorší !

PS - v případě za b) to eventuálně mohlo být svého druhu "ultimátum". Čas se totiž "nahušťuje". No a v případě za c) bych býval byl mohl vyhlásit - "..je to tady." a bylo by to skutečně ultimátum. [velký smích]

141130

06.08.2007 17:59

Záhadné zřícení mostu v Minneapolis

RE: Taškařice...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nu, máte pravdu ! Nejpravděpodobnější prostě je to, že údržba i revize byly lehce ošulené a most si prostě spadl. A skutečně mohlo dojít k nějaké naprosto nečekáné a nepředvídatelné rezonanci konstrukce s náhodně vhodnou frekvencí z provozu vozidel, v kombinaci s vhodnou teplotou, větrem a co já vím. Myslím, že na skutečnou příčinu se nikdy nepříjde. Bude patrně konstatována únava materiálu a koroze.

Já ty možnosti b) + c) ale musel naznačit, protože nelze v žádném případě je vyhlásit za nemožné. Totiž - kdyby se jednalo o ultimátum a demonstraci síly, potom právě proto by byl zvolen takový objekt - totiž ani ne zcela bezvýznamný, ovšem ani ale nějaký životně důležitý. Tam by totiž ono případné ultimátum ztratilo smysl a rovnalo by se fakticky již vyhlášení války. Pokud to bylo ultimátum s demonstrací síly, musí je jednat o dobře zamaskovatelný případ, aby americká vláda vůbec mohla ono ultimátum přijmout ! Čili je to fakticky "zlatý most" v jiném provedení !

Vy jste mě možná pane TS ne zcela dobře pochopil. Já do toho nechci vnášet záhady a za každou cenu konspirační náhled. Já sám se přikláním k té neprostší a nejpravděpodobnější možnosti - most si prostě zničeho nic spadnul.

Daleko však zajímavější je ta "taškařice" pana autora, který fakticky na pozadí oné nebohé a patrně zcela prostě spadnuvší mostní konstrukce *šťourá se zlomyslně ironicko-sarkastickým úsměvem do zdaleka nezhojené a hnisající rány Ameriky - WTC ! Skutečně by mě zajímalo, jaké dneska zůstalo procento Američanů, kteří ještě věří oficiálním vysvětlením, která však žádným vysvětlením nejsou .. [velký smích]

141170

08.08.2007 17:42

Záhadné zřícení mostu v Minneapolis

RE: Nezlobte se, ale ten článek je snůška hlouposti

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane manana, napiste ! Mě by to moc zajímalo a bude kolem toho snad zajímavá a hlavně seriozní diskuse. Já už o těchto věcech, jako třebas zrovna 911, s nikým moc raději nediskutuju, protože mě to poslední dobou dost rychle vytočí, jak jsou lidi spokojení s každým "bulíkem, na nos pověšeným" ! [smích]

Dneska je vůbec celá problematika tak patrně cíleně zprofanovaná, že by se možna "šiklo" více lidem, kdybychom tu v diskusi nahromadili nějaké zaručenější odkazy a informace vůbec.

PS - mám nepříjemné tušení, že nám ty "slastné časy" volného (rozuměj necenzurovaného) klábosení na netu brzy skončí. Je to v luftě !

141390

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 53 čtenářů částkou 14 305 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 0

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 0

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

WHO si na Facebooku naběhla na vidle06.01.22 20:59 Neurčeno 0

Viník obrovského kalifornského požáru jmenován. A ne, není to globální oteplování06.01.22 17:43 USA 1

Vakcinační voodo - po každém očkování prudce naskočí úmrtnost "neočkovaných"06.01.22 15:07 Británie 2

Dezinformátoři a antivaxeři opět proti ČT?06.01.22 12:52 Británie 3

Marta Kubišová - peklo po 3. dávce06.01.22 09:20 Česká republika 4

Neočkovaní nedokončí zdravotnickou školu. Nesmí na praxi05.01.22 21:15 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
24,52 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
17,12 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
18,80 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,40 Kč
100 maď. forintů
6,87 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,17 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 031,31 Kč
1 unce stříbra
493,09 Kč
Bitcoin
932 260,06 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 71 881 730