Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petr Gejdoš

Nalezeno 2210 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

08.08.2006 10:06

Zažila jsem bombardování v Libanonu…

RE: Zopakujme si to.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Stejně intenzivně, jako si pěstoval nepřátele si pěstovat přátele. A uvědomit si, že utrpení, které rozséval, se mu bude ještě pár let vracet.

Věc zašla již příliš daleko. Čili není cesty zpět, myslím, že to již nyní ví i v Tel Avivu, i ve Washigtonu. A myslím, že to byl "čísi" záměr. Israeli ubylo asi 3 miliony kritiků, zato mu přibyly asi 3 miliony fanatických nepřátel.

Cesta, kterou jste pane naznačil, tedy pěstování přátel, se hypoteticky prodloužila o "hezkých pár roků", domnívám se, že je tedy nereálná. To by již ani "fungl" nová generace v Israeli nevydržela. Máme tedy válku.

113002

08.08.2006 10:30

Zažila jsem bombardování v Libanonu…

RE: Taky arabská propaganda...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je propaganda, tak to je. Na obou stranách. Israel třebas je teď chycen do dvojí pasti - "Simul flare sorbereque haud facile est" - není snadné zároveň polykat a zároveň foukat. A tak tedy israelská propaganda neví, zda škody a mrtvé civilisty doma "zveličovat" nebo tajit. Ale nukleární zbraně nemají ...

Kdesi kdysi bylo ukazováno, jak palestinská mládež tančí a oslavuje 911, ovšem záběry byly ze zcela jiné doby a oni slavili cos zcela jiného. Nikdo se neomlouval. USA a CCCP jsou si podobny více, než kdo kdy představoval. Málo kdo z Vás zde zná zároveň tu i to. Já ale v byl i v CCCP i v USA. Podobnosti samozřejmě čistě náhodné.

Sověti totiž měli/mají jednu absolutní zásadu - zatloukali a zatloukali a i když se všechno prolátlo, tak ještě více zatloukat ! Nevěřím, že to v USA neznají... [velký smích]

Ten případ s tím zmáceným židovským Američanem (nebo americkým Židem ??) a to, jak se to nakonec "šťastně vysvětlilo", to ač nejsem já propagandistou profesionálem, bych taky dokázal vymyslet. Vždyť tady takové paranoické možnosti představuji jak "na běžícím pásu" !!

Je nutno stále myslet "za roh", kout plány v plánech nepřátel, klást dvojité pasti, vymýšlet uskoky v úskocích... - DUNA.

113004

08.08.2006 10:48

Hizballáh zničil izraelskou válečnou loď

RE: Izrael MOZNA znicil

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdesi jsem jakési čísla o obětech na obou stranách zachytil - na straně Israele jde asi z 50% o vojáky. Složení obětí na libanoské straně bude s takovými pány jako Arkan či kema docela diskutabilní. Oni Vám totiž řeknou, že i když se bude na 90% většinou jednat o civilisty, že jsou to po vzoru seržanta Kulíska stejně již od kolébky až po případy ležící na jednotce intenzivní péče všechno džihadisti. hm.. [velký smích]

Ano - přesnost těch přesných bomb je zarážející. Považoval bych za signifikantní, že by posléze Mezinárodní soud pro tyto zločiny sídlil v Norimberku.

113009

08.08.2006 11:46

Chavezovo letní tažení proti USA

RE: Na první pohled to působě směšně,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně ! [smích]

Já osobně se domnívám, že se teď stále ještě hraje či zrovna končí předehra na téma "Kdo za to může !" Propaganda je sice "mocná čarodějka", ale všemocná za daných podmínek není. Stále totiž je příliš velká část světa, která rozhodně není zanedbatelná jak vojensky, tak ekonomicky, která by nemusela dovolit, aby byli nějací vítězové, co by nám psali nové dějiny.

Vidíme na Iráku, že něco "pořád chybi", aby šlo nejen "na hubě" vyhlásit vítězství. Vítězství totiž vypadá jinak, to zřejmě chápe i jistý Jirka v bílé chaloupce. Libanoská fronta se taky nevyíjí jaksi dobře.

Viděli jsme tu bouři "ve sklenici" s oněmi urážlivými pro mohamedány obrázky před časem. Ale dnes ? Klid !! Vidíme jen zaťaté zuby - vydržať !! Hraje se velká hra a je na obou stranách vidět zlověstná cílevědomost. Nemylme se, nevymyslel to ani údajný "buran Chavez" ani druhý "buran Křovák", ani žádní další burani. Jsou za tím cítit mozky mentátů na obou stranách. Hraje se příliš velká hra. Ve vzduchu se vznáší "pořádná facka".

Proroctví maka - šamana Atuka-hé (1997):
"Rok olověného spánku"

S indiánským šamanem Atuka-hé hovořil v Paraguaji roku 1997 spisovatel Ray Nolan. (výňatek)

...Pak se bílý muži přiblíží okamžik, který vás udělá ubožejšími než jsme my. Uvidíš to - dva nebo třikrát se to stane v malém, a potom přijde šok. Vidím mince, taví se, hořící bankovky v rukou nesčetných lidí. Budou mít malou hodnotu ty peníze, pořád menší a nikdo se od nich nebude chtít odtrhnout. To je zvláštní. Oplakáváte peníze a nevidíte ovoce na stromech! Vidíš, že mi to připadá směšné, ale mnozí budou plakat. Mnohé bude jinak s penězi, to vám sice zůstane, ale bude to nový začátek, který mnohé srazí do neštěstí. Všechno bude značně jiné ... hodně jiné ... ale teprve koncem roku...

113018

08.08.2006 21:57

Zažila jsem bombardování v Libanonu…

RE: Zkazena dovolena

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zato pan Čochtan se přejmenovat ani nemusí. Máte skutečně pozoruhodné názory, zhruba ekvivalentní projevovanému ikve. Vy by jste pane asi nemohl psát pod vlastním jménem, asi by jste se styděl, že jo.

113112

09.08.2006 19:00

Hizballáh zničil izraelskou válečnou loď

RE: Táboráku, co dceruška, ještě smrdí doma

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pana značky "kema" zaženete v diskusi do kouta lehce, jenže pocitu satisfakce se Vám nedostane. On totiž zmizí systémem "machalaj machalaj" a vynoří se někde úplně jinde "s úsměvem na rtech". Jako by se "nechumelilo", jako by se nic netvrdilo - Vy o voze, on o koze... Čili veškerá diskuse zbytečná a je to ztráta času - budiž panu "kema" země lehká.

Již jsem se sice panu značky "kema" dokonce za to, co dále uvedu, omluvil - to mi ale nemůže zabránit, abych poněkud slušněji znova nezopakoval tady toto:

Pan vcelku viditelně zbaběle skrytý pod nick "kema" postupuje jako evidentní provokatér a to placený. Je vcelku jedno, jak je placený - jestli je v žoldu přímo, nebo je "lapen" v nějaké organizaci, která jej spasila a on jí musí takto být vděčen již trvale. To nevím, vypadá to na druhou možnost. Pan kema vždy na nový článek rychle zareaguje trapně provokativním způsobem, pro který se mi velmi obtížně hledá nějaké označení, které by bylo výstižnější, než že: po kemovsky. Tohleto víceméně s přesností absolutní již dávno vystihl pan Táborský termínem "kulové kemo".

S panem "kema" je jakákoli diskuse zbytečná. On vždy bez ohledu na fakta něco vyřkne a pak se velmi obratně vyhýbá faktům a chytá za každé ne zcela dokonale zvolené slovíčko. O fakta mu nejde - pouze popichuje a provokuje. Že pane kema, poznáváte se doufám !

dodatek:
Nějaký čas jsem si paranoicky myslel, že přímo spolupracuje s panem Stworou. Jak taková "roztleskavačka". [velký smích]

113240

Úžasnej příspěvek, Nillberte. Klobouk dolů, pani Mindy, málo kdy bych s Vámi mohl tak úplně souhlasit, jako zde.

Myslím si, že ten pán Nillbert či čo se na kruhu inteligence již objevuje jaksi "z druhé strany" ... [velký smích] Opravdu úžasný příspěvek.

113313

Přesně tak, není to důležité, jak je původ zastřený. Nakonec se říká "největší tma bývá pod svícnem" a tak si dovedu představit, že autor může být takto záměrně od počátku záměrně profanován. Důležitý je obsah ! A ten ukazuje shodu se skutečnostmi, jak je vidíme. Nelze mluvit o náhodě.

113315

10.08.2006 08:13

Holanďané se stávají cizinci ve vlastní zemi

pan "kema" zase první ... a zase OT

Petr Gejdoš 83.?.?.?

1)...vyspele zeme imigranty potrebuji, protoze bez nich by populace klesala.

2)...Uz jste nekdy slyseli o ... ktery by z duvodu nabozenskeho fanatismu urizl svym dceram klitorisy ... Furt to delaji ti sami.

k prvnímu výroku:
Tedy pane "kema", z toho plyne, že Vy si evidentně dovedete představit, že až z Holandska utečou všichni původní Holanďani do Australie a na Nový Zeland, že ti přistěhovalí zvednou vlajku Holandska hrdě nad hlavu a dobudují Holansko na pravý ráj na zemi ? Viděl jsem dokument, ukazující, jak se totiž původní (nechci napsat "bílí" ) Holanďani skutečně masově stěhují pryč, v tom dokumentu hlavně do Australie - necítili se totiž již doma doma. Kam se časem odstěhujete Vy ?

k druhému výroku:
Zatím to "řezání klitorisů" slýchám tak nějak hlavně z Afriky a nebylo to jaksi dáno nikdy právě tím Vaším důvodem, jestli jsem správně pochopil Váš zcela xenofobní "náznak". Jediný doložený pro mě případ je knižně zpracovaný případ Etiopanky - mimochodem křesťanky. Tu knihu vlastním, proto píší - jediný doložený případ. Nedíval jsem se "jí tam", ale věřím, že to bylo nelidské. Myslíte tedy, že to dělají hlavně křesťané svým dcerám ?

Pane kema, Vy ale vůbec nemluvíte k faktickému obsahu článku. Možná to špatně chápu já, ale domnívám se, že autor nastoluje otázku, jak dále s masovým přílivem zejména "čistokrevně" ekonomických přistěhovalců s absolutně jinou kulturní výbavou, kteří se navíc nikterak nemíní přizpůsobit hostitelské zemi. Vy jste expert na kde co, proč raději místo fakticky OT vágního příspěvku nenapíšete, co s tímto nastoleným problémem ?

Pane kema, máte vůbec co k tomu říci ? Abych Vám napomohl ujednotit si myšlenky, řeknu v kostce svůj návrh, jak mě hnedle napadl. Ve spolupráci s OSN by mělo být nalezeno nějaké dostatečné území a to by bylo vyhlášeno jako rezervace pro bělochy. Tam by byl OSN garantován další nerušený život "bílých" emigrantů z původně bělošských zemí. Třeba na Aljašce.

113321

10.08.2006 08:27

Co říci muži, jehož rodina je pod troskami?

expert "kema" zase první...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "kema" - když pán Bůh dopustí, i motyka spustí !

Já byl na vojně a taky jsme tam dělali "ratatatabum" při tzv. "střelbě na nízko letící cíle" a to přesně ve smyslu nahoře uvedeného úsloví !

Byla to hrozná sranda ! Šance sestřelit velícího důstojníka byla v poměru asi 1 : 1000 000 vyšší, než zasáhnout onen nízko letící cíl. Marně tedy uvažují, jak jste zjistil, že bylo sestřeleno až tisíc letadel tímto způsobem. Ovšem Vy to patrně budete vědět ze svých zkušeností z "Velké vlastenecké" - tak nám něco, pane experte, o tom řekněte ! [velký smích]

Váš po poznání "všeho" velmi toužící oblíbený žák Petr Gejdoš.

PS - nezklamejte mě pane "kema", to víte, je třeba se chystat, kdyby náhodou bezpečnostní pásmo pro Israel sahalo až do střední Evropy ... [smích]

113324

Jo jo, pane Čochtane, všímáte si, jak ta pravda leze zpátky oknem ? Z tady tohoto Vašeho příspěvku je vidět, jak se Vám stále obtížněji daří vymýšlet ty svoje bludy. Cha cha ! Tomu se říká "dvojí past". Vy budete patrně nemlich přesně tak vzdělanej, jako pan "kema" - tedy Vám posloužim tímto:

Simul flare sorbereque haud facile est !* (Plautus)

113325

10.08.2006 08:44

Americký velvyslanec při OSN Bolton: Mrtvý Libanonec má menší cenu než mrtvý Izraelec

RE: Jakou cenu má Arab ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Čochtane, Vaše myšlenkové konstrukce začínají být tak "přesprdelzubytrhajícně" samoúčelné, že budete muset již asi brzy zase změnit nick. Už se těším !

Ale měl bych malou podotázečku - to Vás snad intelektuálně nevysílí příliš - *znáte pane nějakou fungující zemi, kam pašování výbušin není trestné ? Ale jinak, uznávám - na těhotné a na děcka je třeba si dávat velkého majzla !! [velký smích]

113327

10.08.2006 09:04

Co říci muži, jehož rodina je pod troskami?

RE: expert kemo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pardóóón ! Teď to vidím, jedná se opravdu nikoliv o "...až tisíc letadel", ale skutečně o řadu tisíců letadel ! Tím ale jsou do jisté míry vysvětleny vysoké ztráty Rudé armády za Velké vlastenecké... [smích]

A beru zpět - ta pravděpodobnost sestřelení velícího důstojníka oproti "nizko letícímu cíli" bude asi nižší, asi tak 1 ku 1000, to by jinak ty čísla asi nepasovaly. Omlouvám se.

Pan "kema" je ostatně poklad, doufám a pevně věřím, že nám bude i nadále obětavě a ochotně vysvětlovat taje dnešního světa. Bohu žel, zatím tak činí zcela obětavě zadarmo - kdyby ale byl ochoten sdělit své jméno a potažmo adresu, mohl bych mu na tuto jeho Bohu libou činnost přispívat. Vždyť přece "ani kuře nehrabe zadarmo..."

A co říci tomu muži ? Předpokládám, že pan "kema" to taky a zcela přesně ví a že nám to časem řekne. Já osobně si ale postup israelské armády vysvětluji tak, že se strašně nudí. Oni by tak rádi stříleli na Irán. Ale teď ve zprávách jsem již zachytil nadějný náznak, že se situace pro znuděnou israelskou armádu zlepší. Pry již identifikovali jakési iránské gardisty mezi "hizbolahakama".

Kdo chce kam... [velký smích]

113332

10.08.2006 09:09

Co říci muži, jehož rodina je pod troskami?

RE: expert Fisk

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale no tááák ! Pana značky "kema" si važme a ne jej urážejme ! To stejně nejde ! Jednou, až nás bude "...co se pod vozovou plachtu vleze...", jak jedna hodná pani Sybila pravila, tak chrabrý pan "kema" tam jistě bude taky a kdo by nás tam jinak obveseloval ? [smích]

113333

10.08.2006 15:43

Holanďané se stávají cizinci ve vlastní zemi

RE: pan

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale no tak pane kema, co se Vám přihodilo, že reagujete takto :

Pane Gejdos, tento odstavec je jedina cast vaseho prispevku, na ktery mohu odpovedet. Zbytek nedava zadny smysl a dle meho nazoru ukazuje na vase pocinajici silenstvi.

Já když jsem se do Vás nedávno dost možná neomaleně opřel, tak jsem se Vám omluvil - čekám to samé od Vás. Vy jste teď skutečně "vyprdnul tvrzení", které jste nijakým způsobem ani náznakem nepodepřel žádným argumentem, kromě toho, že se staráte o "moje počínající šílenství", což patrně pro Vás je argument logický a patrně i zcela excelentní. Nechcete se k tomu vrátit a svůj postoj objasnit ??

Jinak, na tu Vaši údajně "jedinou možnou" reakci já, jak tak koukám "nahoru", nemusím vůbec sám reagovat. Již bylo reagováno dostatečně a já souhlasím. Měl by jste pane kema navzdory svému již slušnému věku, který by u Vás snad již umožnil předpokládat jakési zkušenosti a znalosti, se přeci jen občas vrátit k základům vědění a k elementární slušnosti.

113392

10.08.2006 18:32

Není nad klasický displej

RE: Když jsem psal tenhle článeček, ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Taky jen koukám a žasnu, ale na druhou stranu radostně čtu, jsem hardwarový "tupec" a dovídám se neslýchané věci.. [smích]

113414

11.08.2006 17:45

Americký velvyslanec při OSN Bolton: Mrtvý Libanonec má menší cenu než mrtvý Izraelec

RE: Etika se na matfyzu nevyučuje

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane čochtane z matfyzu, ani nebudu vytahovat Korán kvůli tomu, abych Vám řekl, že tady s těmi odkazy na Korán sprostě mystifikujete. A jelikož to děláte se zcela zřetelným záměrem, můžu si dovolit klidně tvrdit, že jste lhář, ačkoliv se to tady jinak nesmí.

Již jsem tady jednou vedl diskusi na přesně to samé tema s jistým panem "leho" alias Janem Kulískem, jak se sám prezentoval na svých stránkách, tak nějak mi vytanulo na mysli, jako by jste byl příslušným klonem toho "neuvěřitelného individua". Vaše názory jsou zcela nemožné a diskutovat s Vámi příliš nemíním.

113528

11.08.2006 18:57

Dopis

RE: Od Balfourovy deklarace sionistum - 2. listopadu 1917 ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...Izraelci byli zajati na vysostnem uzemi cizi zeme - Libanonu. Jinak je jasne, ze tato bezvyznamna udalost byla jen zaminkou -konflikt byl pripraven a schvalen jiz v mesici cervnu predem.

Když bychom se "správně paranoicky" zamysleli, zajisté bychom si vzpomenuli na 14. únor 2005, na den zavraždění jistého pana "Rafik Bahaa El Din Hariri".

Byl zavražděn neznámými útočníky při explozi nálože u projíždějící kolony. Podezření padlo "samozřejmě" na Sýrii, která měla v té době na území Libanonu rozmístěno několik tisíc svých vojáků a Harírí byl významným představitelem opozice, která žádala tehdy jejich odsun.

Podezření je jedna věc, skutečnost je nejspíše zase jiná věc. V každém případě - kdyby nebyl zavražděn pan Rafik Bahaa El Din Hariri, nedošlo by patrně dodnes ke stažení syrské armády a tedy by nejpravděpodobněji ani nedošlo k současné agresi Israele vůči Libanonu.

To já jen ilustruji, jaké paranoické asociace mi proběhly hlavou jako reakce na nahoře citovanou Vaši myšlenku... [velký smích]

Jinak na vývoj situace hledím "velice chmurným okem" a načepoval jsem "cosi" benzínu a nakoupil "jakési" léky, jen tak...

113533

11.08.2006 20:50

Dopis

RE: Od Balfourovy deklarace sionistum - 2. listopadu 1917 ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

.... Noe - ten byl pripravenej von to vedel...

Já jsem tady docela "bitý" za Nostradama, popojdu tedy k jinému autorovi a ke Genesis. Hm... když se narodil Noe, byla z toho docela "rodinná patalie". Noe totiž se narodil proti rozumnému očekávání v době, když jeho biblický taťka Lamek byl jaksi "služebně dlouhodobě mimo". Lamek si zcela přirozeně byl vzápětí po "neplánovaném přírůstku do rodiny postěžovat svému taťkovi Metuzalemovi a ten taky nemeškal a zašel na rodinnou poradu za "známou firmou" Henochem, tedy zase svým taťkou. Henoch - to byl ten, co nikdy nezemřel, anžto "chodil s Bohem" a ten si jej vzal k sobě, cituji Genesis 5.24 : "A Henoch stále chodil s Bohem. Pak již nebyl, neboť Bůh ho vzal." Kdežto všichni ostatní patriarchové v Bibli zemřeli, tedy očividně Henoch nikoli.

No a Henoch "prý" Metuzalemovi pravil, ať řekne Lamekovi, že Lamek nechť syna příjme za svého a pojmenuje jej Noe, což má mít význam něco jako "odpočinutí od útrap země prokleté Bohem". Když Henoch viděl u svého syna Metuzalema, kterak tento vnitřně nesouhlasí, ač se bojí to říci - tehdy děti své rodiče totiž ctili, tak údajně Henoch dodal: "...Země bude zničena potopou a jediný, kdo se má zachránit, bude Noe a založí nový lidský rod..."

Hm - takže tohleto se stalo hodně hodně dlouho před "Potopou světa" - celých 600 let !! - a pro tehdejší běžné předpotopní pře-rozverné lidi to bylo stejně málo důležité proroctví "nějakého potrhlého Henocha", stejně jako dnes pro absolutní většinu rovněž očividně pře-rozverných lidí je nedůležité a vlastně nesmyslné proroctví nějakého "potrhlého Nostradama" z doby "bídných pouze" 500 let zpátky !!

Pro mě však je důležitý výrok Boží v Koránu v tomto smyslu (nechce se mihledat přesný text [smích] ) : "...a příjde ten DEN, stejně jako již v minulosti přišel a my jsme zachranili Noe..." Teď ale to má být trochu jinak, kromě potopy bude i "oheň z nebe" ! Čili i ta záchrana eventuálně bude muset být trochu sofistikovanější, než nějaká "obří dřevěná bedna" alias archa. [velký smích]

PS - takže vlastně teď mám pochyby o potřebě mít zásobu benzínu, hm...

113553

11.08.2006 21:57

Holanďané se stávají cizinci ve vlastní zemi

RE: pan

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Rozumím Vám, pane kema. tedy vysvětluju:

ad)...reci o tom, ze se bili budou kamsi stehovat ... a k tomu ...kam se stěhujete Vy..
Tedy, Vy jste si asi nevšimnul, že v tom hnedle prvním příspěvku, na který jste tak "nerudně" zareagoval, jsem se zmiňoval o holanském filmovém dokumentu, který řešil závažnou otázku narůstající emigrace "bílých" Holanďanů pryč z Holandska. Tedy doupřesním - v tom filmu oni Holanďané vcelku hodnověrně naříkali nad tím, že Holandsko je moc malé na tolik lidí a že se přestávají kvůli "barevným" přistěhovalcům cítit "doma" bezpečně.

A já, jako reakce na to, že Vy jste se vyjádřil, jako že " populace stárne a tedy potřebuje emigranty ..", jsem se ironicky ptal, jestli ti "barevní" imigranti budou dále budovat Holandsko - a v hloubi duše jsem už sám vrtěl hlavou, že nikoli, že si přišli jen tak brát podpory.

Čili - tvrdím, že masová imigrace třebas i mladých (ale blbých) neznamená pro stárnoucí evropskou populaci záchranu, nýbrž zkázu. A nato jsem se sarkasticky ptal Vás, kam se odstěhujete, což berte jako řečnickou otázku, kterou jsem položil v naději, že o sobě prozradíte více, neb nevím, kde bydlíte.

A jinak - já absolutně odsuzuji každý extremismus. Čili i ten palestinský. Ale prosím Vás, nechtějte, abych ze sebe dělal vola a zapoměl na skutečné historické příčiny současného stavu Středního východu. Arogance Západu situaci nejenže nevyřeší, nýbrž zhoršuje. A Vy pane kema sám zcela provokatívně píšete tak, jako by jste toto nevěděl.

Ptám se tedy - proč to děláte ? Vy skutečně máte tak mizerné informace, nebo si ze mě děláte legraci ?

113566

14.08.2006 08:20

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: Hizballah...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nekdo s nima ma asi dobry bisnis a vubec mu nevadi ze se zabijeji civiliste na obou stranach

Nevím, co tím naznačujete, pane Rejpale ? Vás nevaruje průběh WW II. mezi roky 1939 až 1941 ? Kdo to asi dodával na na všechny strany zbraně a kdo si tím vylepsil chátrající ekonomiku ? Byly to USA. Ostaně i dnes by bez vývozu zbraní "na všechny strany" americká ekonomika ležela v troskách - již teď má "frňák tak tak nad vodou".

Do Japonska začalo platit jakési embargo až 4 měsíce před "Pearl Harborem". Když se omezím na Dálný východ - to 10 let Američanům nesmrdělo dodávat zbraně jak Číně, tak Japonsku ? Jestli tím Vaším výrokem máte na mysli to, co si domýšlím, nezbylo by mi nic jiného, než odpovědět Běžte se vycpat ! s takovými názory. Zatím přesně nevím, co myslíte a tak čekám na reakci. [velký smích]

Jinak přímo k článku. Každému soudnému člověku je jasné, jak to bylo. Vinny jsou obě strany, ovšem hodnocení skutečného zavinění musí být diferencované. Ze strany Israele se přece zcela evidentně jednalo o předem dlouhodobě připravenou akci - první exploze této války zazněla více než rok předtím - když byl "záhadně" zavražděn jistý pan Hariri! Až sled reakcí na toto umožnil Israeli dnešní agresi.

Hizbolah - ti přispěli "svou troškou do mlýny" tím, že se vcelku dychtivě na toto připravili a reagovali, jak reagovali.

Jenže - ten rozdíl tu je jasný. Israel na Golanských výšinách je nesporně protiprávně, stejně jako na onom sporném území, kde byli israelští vojáci napadeni a dva uneseni = formální záminka. Bylo to na libanonském okupovaném území ! Pro mě je věc jasná - byla to provokace Hizbolahu, ale byla to zcela morálně i formálně oprávněná akce národního odboje Libanonců.

Zvěrstva Israele budou potrestány, ač se to tak teď nejeví. Mi kdysi otec vyprávěl, jak si ve válečných létech do roku 1943 doma v Protektorátu zoufali, když posuzovali vyhlídky na skončení války. Smutné historické zkušenosti nemohly vzdělaným lidem dát zapomenout na Westfalský mír z roku 1648.

Velmoci nikdy nehájily pravdu a práva slabších, kterým ale přitom byly vždy takovými "povedenými mírovými konferencemi" vnuceny údajně "v zájmu míru" zahanbující podmínky. Stejně, jak nás Čechy a Slováky hodili bez skrupulí Chamberlain a Daladier přes palubu v Mnichově, stejně tak nás Roosewelt nacpal v Jaltě do chřtánu Stalinovi - bez mrknutí oka, beze stopy chápající omluvy. Bez slitování - pouze kšeft - to Vy poturčenci typu "kema"v USA nezapomínejte !!

Češi dnes, u vědomi historických zkušeností, nemáme důvod si myslet, že situace je jiná, než v historii. USA provádí bez skrupulí svou hrabivou politiku a na nás je, aby jsme "nebyli blbci", kteří za to zaplatí. Dnes USA chtějí, aby byli ti blbci Arabi". A oni to ví a snaží se nebýt. Co dodat, aby to bylo jasnější ? Válka opravdu teprve začala ! [velký smích]

113821

14.08.2006 17:06

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: Hizballah...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak si pane "Locich" přečtěte pořádně, co jsem napsal - já ty Golany vzpoměl jen tak bokem a nejednalo se mi o ně primárně, mluvil jsem o libanonském území. Nicméně, sám jste řekl - Golany byly přiznané na syrskou stranu hranic, jenže jaksi podivným řízením osudu tam vládnou Israelci, že jo ! Silně by mě zajímalo, kdyby na Golanech zaútočili syrští partyzáni, co by jste řekl ? Totiž - Hizbolah zajal ty dva israelské vojáky na území, které patří Libanonu a tedy akce Hizbolahu nemůže být považována za nic jiného, než za "akt národní sebeobrany", nikoliv za agresi.

Za sebe Vám pane Locich musím říci, že mi jsou rezoluce OSN pro smích úplně stejně, jako se z nich smějí Israelci, Američani a vůbec - všechny velmoci. OSN je výhradně pouze a jen pro smích.

113849

14.08.2006 17:37

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: ?:-)))

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Romane, možná, kdyby jste "zabrousil" hlouběji do historie, předcházející vzniku Israele - třeba by jste se stal taky "islamofilem", jak jste to tak mile nazval. Totiž - kdyby jste se tím zaobíral hlouběji, třeba by jste vyhodnotil, že negativní dopad židovské obce na svět je mnohem větší, než negativní dopad islámské obce. A potom by jste se na problematiku díval přinejmenším vyváženěji.

Račte si povšimnout, že hladce vyholení a navonění pánové ve fracích a bílých límečcích toho zatím ve světě nakradli vždy několika řádově nesrovnatelně více, než nějaká zdánlivě odpudívá, neb v kraťasích, teniskách a triku oděná vousatá "nenavoněná" individua.

Vždy, když uvidíte nějakého debila, jak si to "sype" po městě s obřím terenním beemwákem s pneumatikama jak na traktor, tak to jsou vesměs ti uhlazení vyoblíkaní pánové - vzory společnosti. Ti, když kradou, tak po stovkách milionů. A vy nadáváte na ty neuhlazené otrhance, že se nevoňají - jaksi Vám ale uniklo, že ti druzí - Vaše vzory - je okradli ! Zdá se Vám, že to nesouvisí s Israelem ? Ale souvisí, stačí se zamyslet ! [velký smích]

113850

14.08.2006 17:43

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: 4 Roman Pražák

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Arkane - klidně pište takhle dál ! Vy můžete, Vám to projde, jste totiž odstrašující příklad špičkové lidské ... eh - prostě toho, jak to s člověkem není moc dobré... [velký smích]

113851

14.08.2006 18:27

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, máte nějaké potíže či co ? Totiž teď jste se pokusil srovnávat něco zcela nesouměřitelného - zkuste raději nějaké počty s jablky a hruškama ! A doporučoval bych k těm ryze hypoteticým konstrukcím světa, co jaksi se světem moc nesouvisí, jak jest na matfyz docela zvykem, sem tam se pokusit pozorovat i místní (pozemskou) realitu.

113857

14.08.2006 18:41

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: Jasnovidec Fisk

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Chachacha, pane "kema" - Vy než by jste se mi omluvil za svou sprosťárnu vůči mě - čili vzal si příklad ze mě, který se Vám omluvil, ač jsem přitom pravdu fakticky měl - raději reagujete na mě nepřímo ! I tak se může... [velký smích]

Teď jste ale hrubě nepochopil, co bylo míněno, což bude asi tím, že tím poturčencem skutečně jste nad i "poturčeneckou míru" - Váš problém.

113859

14.08.2006 20:19

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Však do času. Předpokládám tedy, že budete se stejným stoickým klidem přijímat i obrácené výsledky příští války. Ta totiž vysoce pravděpodobně dopadne trochu dost hodně jinak, než dalším vítězstvím Israele - ač se Vám to může zdát tak moc nepravděpodobné.

Zeptáte-li se mě, kde beru jistotu, že tomu tak bude, odpovím jedním slovem - Nostradamus. Budete-li chtít vědět, zda mám i nějakou věcnou představu, jak by k tomu mohlo dojít, odpovím - ano. Moje přesvědčení vychází kromě z Nostradama i z jednoho velmi známého biblického a všeobecně platného vědeckého axiomu, totiž, že žádné stromy nerostou do nebe...

Doporučil bych Vám zamyslet se nad touto parafrází čínského a velmi moudrého úsloví: "V každé porážce je zárodek příštího vítězství". Těším se, že si stihneme ještě popovídat na téma, že bombardování Israele a vraždění israelských civilistů ve velkém, tamtéž útoky na záchranná zdravotnická vozidla a na nemocnice, tamtéž ničení kompletní infrastruktury, měst, mostů a komunikací, elektráren a prostě všeho - že to je zcela regulární a veskrze správný způsob vedení boje. Zajisté taky předpokládám, že bude OSN při té příležitosti "tupě zírat" a přijímat nic neříkající plané vyhlášení, že by se válčit přeci nemělo a podobně. Pak si Vás rád poslechnu, co budete povídat. [velký smích]

Mimochodem - nestraním nikomu, jsem na straně pravdy a spravedlnosti. Ale to známé "oko za oko, zub za zub" bych za dané situace považoval jako vcelku spravedlivé.

113872

14.08.2006 20:31

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: ?:-)))

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích]

Lidé jsou obecně dost mizerně informovaní v souvislostech a jsou náchylni dělat soudy z dílčích okolností. Leč neproniknutelné jsou úradky Boží a to právě z tohoto důvodu. Čili tím sebekriticky uznávám, že sám hřeším, dělaje soudy, neb mi to nepřísluší. Naštěstí pro sebe mám jistou slušnou omluvu pro "své soudy" -alespoň obrysy těch Božích úradků vidím v Prorocích. A Vy snad taky - co říkáte, vypadá to špatné, co ??

113875

14.08.2006 22:17

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo no, pane stein55. To vy tam v Palestíně asi nepochopíte - nevadí Vám doufám, že celé to území včetně Israele zovu Palestína ?? Vy Israelci teď slavíte "slavné vítězství" nad Hizbolahem [velký smích] a tak nemáte asi čas sledovat, co asi bude dál. Možná ale ne, možná se pletu a je to nějak jinak, co já vím.

Třebas trpíte jen "nemocí z vítězství" a většinu času trávíte radostným posloucháním vítězoslavných fanfár a nekonečné propagandy. Postudujte si v japonských pramenech, jak mysleli Japonci první tři roky války v Pacifiku od Pearl Harboru. Taková nemoc je ale móóóc nepraktická pro budoucnost, to Vám pane stein55 garantuju. Nemoc z vítězství nezaručuje vítězství - spíše naopak !

Spoléháte na to, že ovládáte všechny prostředky na výrobu veřejného mínění. Ale právě tady je vaše slabina, podceňujete lidský od Boha daný cit pro spravedlnost, pro právo. Sami sobě lejete do hlav vlastní propagandu tak, že tomu i věříte - nic horšího již ani být nemůže. Stromy prostě do nebe nikdy nerostly a ani neporostou. Proč tedy doufáte, že teď zrovna vám nějaký vyroste ?

Nadělali jste takovou horu křívd, že vás to zavalí !

http://english.pravda.ru/hotspots/conflicts/83898-1/

...třeba je to zcela blbost, ale není šprochu... že jo a není to taky jediný šproch, co je slyšet. Prostě - uvidíme, co si budeme brzičko povídat ! [velký smích]

113886

14.08.2006 22:25

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: ?:-)))

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Terorista vam udajne podle politika chce vzit vasi svobodu.
Politik vam ji vezme urcite a jeste bude drze tvrdit, ze je to pro vase dobro.


[chechtot]

Netřeba se věšet - řešení se blíží.

113888

15.08.2006 15:37

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: ?:-)))

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je někde, teď zrovna ale přesně nevím kde, určitě však v Biblí, psáno, že lidé dostali Zemi na omezený čas od Olám po Olám, aby vyzkoušeli svou vládu nad Zemí a aby sami zjistili, že si sami nebudou umět vládnout. A pak zase Království Boží bude na Zemi - já pak dodávám, že cítím, že to již bude brzy... [smích]

Tedy pane Romane - co vlastně ve Vás vyvolalo ten nelibý pocit, vedoucí k "šavlovému tanci" ? Místo toho, aby jste měl radost ? Vy snad patříte k těm, kteří by na spravedlivém systému Boží vlády tratili ? To by mi Vás zcela úpřimně nebylo líto.

113956

15.08.2006 15:44

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: Zabijme je drive, nez oni zabiji nas v dalsi valce!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Řešení čistě biblické se mnohým bude samozřejmě nelíbit ! Ovšem Vaše "Noc dlouhých nožů" - to je zase jen násilí, což by zase zplodilo další násilí. Historie ukazuje, že to by řešení určitě nebylo.

Stav, ve kterém se globálně lidstvo nachází, tak ten byl přesně takto předpovězen nejen Nostradamem. Ještě daleko přesněji je tento stav popsán v Shrimad Bhagavatam, když by jste to četl, asi by Vám běhal "mráz" po zádech. Problém je v tom, že asi tak 99,99 procent lidí to nebere vůbec vážně. Nuž co se dá dělat ? I to bylo totiž předpovězeno - neotravuju příliš s Proroky ? [smích]

113958

15.08.2006 21:16

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: podivným řízením osudu tam vládnou Israelci,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím pane Had - jak vidno, v době "samých vítězství" se pánům Israelitům zdá býti vše jednoduše možné. Tak nějak zdá se, málo že čtou ty svoje náboženské "tlusté knihy" - jinak by vážněji brali v potaz právě otázky té své morálky a více by mysleli na "stopy", které po nich zůstavají vtisknuty do celého Vesmíru. Chudáci patrně netuší, jak moc je pro ně nedobré, když si takto realizují své tužby a idey - každý totiž dostane přesně to, co si přeje - smysl toho všeho však pochopí, až bude pozdě !

Můžu zřejmě beze změn použít Váš závěr : Ále což, to si každý musí naštěstí odbouchat sám za sebe. A v posledním okamžiku života se projeví všechny ty "moralne povinnosti a kvality, co Vam uplne staci..." [smích]

113984

16.08.2006 15:03

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: Zabijme je drive, nez oni zabiji nas v dalsi valce!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, Vy, pane "kema", o nich a jejich "pozůstalosti" vůbec nic nevíte ( mluvím o Prorocích) - tedy se Vám to kecá ! Schválně - existuje vůbec něco kromě zcela "hodnověrných" informací z bílé chaloupky, co pro Vás není šarlatánství ? Já jen, že jinak aniž by jste viděl byť jen kousíček letadla na nějaké fotce, tak máte absolutní jistotu, že do Pentagonu narazilo letadlo. Nejste čirou náhodou takový náš "malý šarlatánek" ? Kdy se mi omluvíte - nedělejte ze sebe blbečka, že nevíte, o co jde... [velký smích]

114072

16.08.2006 21:09

Kdo zvítězil v Libanonu?

RE: Je to dalsi zidovsky trik!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Jakube, klobouk dolů - to je parádní klička v kličce, úskok v úskoku, past v pasti ! [smích] Myslím hlavně tedy tu kampaň - a její výsledek - v Libanonu. Ovšem, jakkoliv sám jsem paranoik "vcelku vyhlášený" - tak tohleto je i na mě silné kafe - že by takhle byl míněn i debakl USA v Iráku. To by byl totiž tedy skutečně "Super Pearl Harbor". Až se tomu mozek vzpouzí.

Ovšem tady u toho dole zdůraněného bych Vás poprosil o trochu objasnění, co tím skutečně myslíte ?

Nebojte se, zidi to maj spocitany od zacatku do konce, pokud mi neverite, tak si ty penize po valce prepocitejte, ale to uz budete sami videt, kdo ma veskerou moc a kdo tu byl se svyma hodnotama za blbce...
[zmaten]

114104

16.08.2006 21:15

Kdo zvítězil v Libanonu?

RE: Je to dalsi zidovsky trik!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tedy jsem to unáhleně vypustil ! [velký smích]

Chtěl jsem ještě vzpomenout tu myšlenku, která se tady již objevila a která se jeví velmi velmi pravděpodobná - Israel to celé zinscenoval, aby dostal "modré přilby" v nějaké síle na své hranice a ty mu tak aspoň částečně kryly záda pro případ války s Iránem.

Zde pak je ještě jedna "skrytá idea" takového tahu - totiž napadení mezinárodních sil v případě "velké války" by popudilo občany zúčastněných států a tedy naklonilo snad sympatie zpět k Israeli. Ale moc tomu nevěřím - to mi totiž připomíná ten srandální výrok "...nechci tu slevu zadarmo !"

114105

16.08.2006 21:49

Kdo se bojí velkých zlých sunarů?

RE: Ja se sunaru nebojim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "kema" - asi "bouchnu šampusem" - nestává se totiž příliš často, že bych s Vámi souhlasil. A tedy - řekl bych to asi stejně: ...a kdyby je nikdo nekontroloval, rad bych prenechal svou letenku autorovi tohoto clanku.

Nicméně - dnes za takového stavu "západní společnosti" nemá cenu se o tomto problému snad ani bavit. Lidská společnost v euro-atlantické části světa je totiž morálně rozložena rozpory mezi hlásanými (a přitom formálně přijatelnými) zásadami a pravidly na straně jedné a tím, jak vypadá uplatňování těchto pravidel v praxi. Je to na dlouhou řeč a zde se patrně, jak Vás sleduji, nemáme vůbec šanci shodnout. Absolutní většina Vašich příspěvků totiž ukazuje nejpravděpodobněji na zásadní amorálnost myšlení.

114113

16.08.2006 22:03

Kdo zvítězil v Libanonu?

RE: Kdo zvitezil v Libanonu?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Čochtane, cože jste to studoval ? Vy jste něco studoval ? To je k nevíře. Ale v jednom s Vámi zcela souhlasím - No, ono to stejně přijde, tohle je jenom pauza k nadechnutí, taková předehra. Ta opravdová válka, ta stojí za dveřmi.

Horší ale pro Vás asi bude zjištění, že zřejmě pak bude na Zemi spíše asi patnáctinásobné "podlidnění". A to dost dobře odpovídá tomu, co pravila jistá Sybila - že: "...zůstane lidí, co by se pod vozovou plachtu vešlo".

Vyjdu-li totiž z Vašeho čísla - Vzhledem k 15-tinásobnému přelidnění - by normální zalidnění činilo cca 433 milionů lidí. No a když to opět podělíme 15 , zůstane asi 28 milionů. To se sice pod vozovou plachtu nevleze ani omylem, ale na druhou stranu - hustota lidí na jeden kilometr čtvereční by činila asi jen 0,2 člověka/ km2. To by se pak dokonce dost těžko shánělo tolik lidí, aby se pod vozovou plachtu nevešli - to asi Sybila měla na mysli. Hmm.. myslíte, že jakou máme šanci to po válce ještě jednou prodiskutovat ? [velký smích]

114116

17.08.2006 07:29

Kdo zvítězil v Libanonu?

RE: Pane Gejdoši

Petr Gejdoš 83.?.?.?

http://www.radioliberty.com/stones.htm

Jistě o tom víte (!??) - tady to někdo plánuje dlouhodobě, na základě čeho asi (???) - to je z toho jasné, viz ono "Georgijské Stonehenge". Vy, kteří se z Proroků a jejich proroctví smějete, si můžete vybrat z těchto možností, tedy alespoň jak já to vidím:

- máte dokonale vymyté mozky,
- jste prostě v tomto směru nedovzdělaní (není myšleno pejoratívně),
- víte o tom, ale děláte placenou propagandu v žoldu "neznámých ONI",
- jste od narození šprýmaři.

U Vás pane čochtane mám prakticky jasno - znám pár lidí z matfyz a vím, že v jistém slova smyslu nejsou z této planety. Ale co je hlavní - jejich vzdělání a myšlení je mírně řečeno poněkud jednostranné alias omezené. Zato vysloveně málokdy trpí malým egem.

114167

17.08.2006 07:35

Kdo zvítězil v Libanonu?

RE: Pane Gejdoši

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A ještě bych dodal pane Čochtane dovětek - možná by jste se divil, jak lidé s prakticky stejnou ideou v hlavě podle svých osobních kvalit dokážou o této idei velmi různě mluvit a konat. Co jsem tim chtěl říci ? Možná bychom se v rozhovoru "u piva" hladce shodli, jaký by měl být "cílový stav" lidstva, ale cesta k tomu by se patrně dosti hodně lišila. V tom cítím dosti zásadní rozdíly například mezi mnou a Vámi, čehož se lze dopátrat z obsahu našich příspěvků... [velký smích]

114168

17.08.2006 07:41

Kdo zvítězil v Libanonu?

RE: Cvi se neraduje:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Babička "sybi" Vás pane Čochtan taky pozdravuje - vzkazuje, že až příjde Vaše femtosekunda "loučení se se světem vezdejším", teprve pak pochopíte skutečně skutečnou relativitu - věřte mi, bude dlouhá. Ani kdyby Vás to napadlo, není zapotřebí posílat z tohoto úseku Vašeho života žádný vzkaz mi, já to totiž vím. Ale pro Vás to bude asi dost nemilé překvapení. [velký smích]

114170

17.08.2006 20:46

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V zásadě by, pane Jiří, šlo to samé daleko více oprávně říci o Vašem příspěvku - že je poněkud nepřesný a spíše nepodloženě spekulativní.

- To, že aerosoly působí proti skleníkovému efektu je už velmi dlouho dobře známo ..

To přece není v tomto kontextu pravda ! A ani to tak přímo není řečeno v tom článku v Blistech. Aerosoly - jaké aerosoly máte vůbec na mysli ? Přečtěte si těch pár vět od citované části a uvidíte, že tomu nebudete rozumět.

Kdežto prachové částice skutečně sníží množství slunečního zářeni, jenže nepovede to k poklesu telot - to teplo totiž stejně v atmosfeře zůstane a úplně stejně se uplatní opět skleníkový efekt, tedy vyčistění atmosfery od prachu by se na celkové bilanci projevilo celkem minimálně.

- Vzestup hladiny o 7 či 8 metrů je též velmi nadsazený,...

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2006080007

... a koukněte se i na související články a odkazy. Uvidíte, že těch 7 - 8 metrů není vůbec nadsazený údaj ! Chtěl bych mít Váš optimismus, ovšem lépe podložený...

- Myšlenka na spálené amazonské pralesy žárem je též dle mého soudu zcela směšná ...

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2006070018

... a koukněte se opět i na související články a odkazy ! Už vůbec bych být Vámi nemluvil příště o nějaké směšnosti. [velký smích]

- Proto se nedožijeme dne "kdy dojde ropa".

Jo, poprvé a zatím naposledy souhlasím, bude to hyperbola. Nicméně, pane Jiří, Vy jako by jste neuchopil tu problematiku komplexně a soustředil se na jednotlivosti a to se záměrem prostě "hlavně nesouhlasit", vlastně jste fakticky zaujal postoj jako "hnídopich".

Uvědomte si tu spoustu zpětných vazeb, které v souvislosti se zdražováním ropy budou působit jako výrazně kladné zpětné vazby. To povede k faktické destrukci civilizace, jak ji známe a to naprosto stejně spolehlivě, ať už ropu mít nebudeme vůbec, nebo bude jen dražší, než dejme tomu 100 dolarů za barel. Musím zcela nespokojeně nesouhlasit v Vaším příspěvkem v celém rozsahu.

Nechci rozvířit zbytečnou debatu, ale ta ropná krize a s tím spojená krize potravinová, krize světového obchodu, zhroucení finančního systému, zhroucení "amerického snu" založeneho na dluzích - tato pohroma kataklysmatických rozměrů není někde v daleké budoucnosti pane Jiří - my v tom žijeme právě teď a Vaše zlehčení jednoho dílčího problému je daleko více směšné, než to, co jste směšným nazval Vy.

114232

18.08.2006 07:39

Horké léto

RE: souvislosti

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je pane listonos prostě již tak - křesťanství se vždy šířilo hlavně násilím, za cenu válek a genocídy. Kdyby to bylo opravdu nutné z historie doložit - klidně Vám to doložím !

A ti křesťané nikdy nedali pokoj a je tomu tak fakticky dodnes. Chvála Bohu však "papežský stát" nemá tolik atomovek a i kdyby neměl dneska rozlohu pouhých 40 hektarů, tak "ztučnělé loupežemi srdce křesťanů" je již natolik odvedlo od jakékoliv křesťanské morálky, že křesťané dnes vypadají jakože mírumilovně. Ale zdání klame - koukněte, jak USA jsou mírumilovné - všechny své prostředky vráží do armády - 50% světových nákladů na zbrojení vydají USA !

Nepleťte se prosím, křesťané - to je jako lev, který ulovil a částečně sežral svou nadměrnou kořist. Teď jen líně leží ve stínku poblíž a hýbe se jen tehdy, když odhání od zbytků své hostiny supy, kteří se slétají v naději, že ukořistí zbytky mršiny... Co bude, až ten lev nebude mít co do huby ??

Jako obvykle - lze velmi snadno obrátit pořadí - příčina versus důsledek. A tak jsme svědky naplnění jednoho přiléhavého úsloví: "Zloděj křičí chyťte zloděje !!" [velký smích]

114295

18.08.2006 08:07

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně tak ! I kdyby "věda" měla připravené dokonalé řešení, již je stejně pozdě. Vyjděmež z představy, že za týden dojde k tak avizované válce proti Iránu. Irán patřičně a očekávatelně odpoví - nebudu rozvádět, je to pro další povídání nepodstatné. Těžba a vývoz ropy poklesne na 25% současné cifry. Jak to bude vypadat dále ?

Jako slušný předpoklad pro první přiblížení vezměme, že platí rovnice:

suma všech prostředků na koupi ropy = konstanta (vím, že není - bude to "divočejší" matyka...)

Potom bude ropa stát po vyrovnání výkyvů cca 300 USD/barel, ovšem jen do času, než následná ekonomická krize dolar smete. Čili to berte jen jako hypotetickou cenu.

Energie z biomasy :
- zapomeneme pro jednoduchost na globální "změny klimatu".
- dnes po tzv. "zelené revoluci" již prakticky neexistuje při poctivém započtení všech okolností na světě ve vyspělých zemích plodina, která vyprodukuje více energie v biomase, než činí energie vložená v ropě.
- půda je natolik zdevastovaná "umělou úrodností", že přechodem na klasické zemědělství z dob před "zelenou revolucí" její výnosy budou cca 10 - 20% !
- obyvatelstvo, nejméně sto roků masírované pocitem, že věda může vše zařídit, nebude chtít chápat, že životní úroveň musí klesnout na 1/10 té dnešní úrovně, aby deficit energií byl vyrovnán.
- Rozdělení chudý/bohatý se změní na umírající hladem/přežívající a to jen tak tak.
- Zcela "nedostatkové zboží" - morálka - spojená s kultem násilí, jak to do nás sto roků cpe americká kultura, se změní v inferno na zemi - v Ježíšem Kristem (nechápu, proč křesťané nevěří slovum "svého" Syna Božího ????) avizovanou válku biblického charakteru všech proti všem.

Co dámy a pánové máte proti Nostradamovi - mám zde uvést serii jeho proroctví, které toto zcela "surově realisticky" předpovídají ? Ptáte se proč to, k čemu by to bylo ? Máte pravdu - dnes již asi k ničemu... [velký smích]

114297

18.08.2006 08:13

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "kema" - ještě chvíli mi tady něco povídejte, kolik jste vlastně "pobral rozumu". Já jen tak uvažuju, zda se umíte soustředit na více, než jednu jednoduchou myšlenku najednou, a zdali Vám říká něco pojem "analyticko-syntetické myšlení". Nezlobte se, ještě jste se mi neomluvil za Vaše sprosťárny... [velký smích] Mi to ale neva, ani to nijak moc zrovna od Vás nečekám.

114299

18.08.2006 16:01

Příměří začne v šest hodin ráno...

Vážený pane rogere

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane rogere, zaprvé - obzvlášť od Vás to sedí, když nejste schopen napsat mé jméno správně. Uděláme kšeft, já z Vás udělám rugera, když Vy ze mě Gejdoše - to jakékoli diskusi udělá dobře, když diskutující prokáže, že umí číst a psát. [velký smích]

A zadruhé - co vám tedy pane schází ? Vy třebas si tu zásadu "cash and carry" vykládáte jak ? Přece tady nebudete trapnit s tím, že Vám budu muset dokazovat, že USA obchodovaly stejně čile na všechny strany a že klidně prodávala i Hitlerovi? A důvod byl jednoduchý - USA dostávaly zaplacené "natvrdo" ! Jestli chcete popírat, že USA ekonomika byla před válkou WW II. na tom velmi "bledě" a že se dobře postavila na nohy právě kšeftováním se zbraněmi "na všechny strany", potom by ten Váš "káravý" příspěvek, na který reaguji, ztratil i poslední kousek váhy.

A zatřetí - ...již teď má "frňák tak tak nad vodou"., připomíná mi slavnou reportáž československé televize, která začínala slovy "Dnes v ulicích NewYorku žebrá skutečně každý.". ...

Víte, vážený pane, já patrně na rozdíl od jistého pana "kema" asi nedostanu Nobelovu cenu za ekonomii. Já jsem tu reportáž neviděl, kterou Vy vzpomínáte. Ale o svět se docela zajímám. Psát jako Vy, že americká ekonomika : "vykazuje robustnost, díky které může velmi zdatně intervenovat ve prospěch kolísajících regionálních pilířů finací ..." - tak to by mě tedy ani ve snu nenapadlo. Já to totiž vidím jaksi úplně jinak, hmmm [velký smích]

Cosi vím, jak asi funguje Bretton Wood a jeho dnešní petro-karikatura. Víte - mi vytýkáte, že neargumentuju korektně - tedy od Vás to opravdu sedí ! Vítejte do klubu lehů, kemů a podobných. Pořádně si přečtěte svůj velmi korektně vyargumentovaný korektní canc, schválně - co Vás jen tak nezaujatě napadne.

114330

18.08.2006 17:43

Pohled z Haify

RE: rýp

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm - pane "Nillbert", byl jste se optat v Teheránu ? Za co prodávají ropu do Číny a do Indie ? Při Vaší vrcholové inteligenci, co podle Vás je závažnější - zda-li Vy víte, co je s iránskou ropnou burzou, nebo co Irán inkasuje za svou ropu ?

114334

18.08.2006 19:55

Kam se poděl čtyřmiliontý návštěvník?

Ani mě to nepřekvapilo...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

že pan seržant je takový.

Nicméně, pane Vladimíre, mám zdánlivě odtažitý problém a z toho plynoucí dotaz. Ale myslím, že to náhodou tady zrovna k tomuto pasuje. Totiž, všimnul jsem si, že mám poslední dobou stále horší procento úspěšností pokusů dostat se na Zvědavce. Velmi často prostě zamrznu, dnes již to je snad k 50 % úspěšnosti. Cvičně vždy kontroluju, jak se načítá něco jiného a ejhle, třeba zrovna Antizvědavce to načte za zlomek sekundy a nikdy to nevyplivne "..že server nelze nalézt..". tedy, pokud zrovna sám od sebe Kulísek nezhavaroval. [velký smích]

Je to možné, že by jsme již, pane Vladimíre, byli Zvědavci "v jednom pytli" na indexu a takto jakoby rušeni ?

114346

18.08.2006 21:58

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nu dobrá. Máme zřejmě každý jiný vhled do problematiky. Mám takový zvláštní pocit, že Vy se jakoby díváte exaktně na jednotlivé dílčí problémy a jeví se Vám veskrze jako snadno technicky řešitelné. A jste plný optimismu, že co nevyřešíme dnes, vyřešíme zítra.

Já zase, jako bych se díval nějakým superdalekohledem někde z vedlejší planetární soustavy. A vidím naopak, že planeta chřadne, je stále jaksi žlutavější a červenavější.

Nu pane Koubek - když jste tak vcelku arogantně přesvědčen o vcelku banálnosti všech těch problémů, které podle Vás věda zvládne tak nějak levou zadní a s prstem v nose - tedy proč se něco neděje na záchranu ? Kolik musí vymřít dalších živočišných druhů a kolik rostlinných, než usoudíte, že je to politování-hodné ? Kolik % zničené Amazonie Vás konečně zneklidní ? Jak dalece musí vymřít život v oceánech, než pan Jiří Koubek usoudí, že to již není dobré ?

Nebuďme tak sebestřední...

Vy volíte Malthuse, mně je bližší přístup Simona...


Hm, pane, já nejsem sebestředný ani omylem, ale pan Malthus měl pravdu již z principu prostě a jednoduše - jste tedy vedle Vy. Totiž - říčka, která protékala městem, kde bydlím, v době mého dětství byla plná pstruhů a raků. Neptejte se mě, co tam plave teď - odpověď by byla zdánlivě vulgární... [velký smích] Jste schopen to chápat, nebo Vás přesvědčí, až Vás to bací přímo mezi oči ?

114366

19.08.2006 11:02

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to sice OT, ale ještě krátce zareaguju. Pane Jiří - Malthus se nemohl zmýlit, to si nějak v hlavě prostě musíte přebrat. Vše, co lze kdykoliv v přírodě pozorovat, to svědčí pro Malthuse, jó limity jsou prostě limity a to zcela principiálně - platí i pro Vás, ač se Vám to třeba nejeví. [velký smích]

Já si zase pamatuji, že Vltava byla mnohem špinavější před 10 lety než dnes.

Nevím, kolik si toho pamatujete. Ale aby jste mohl na něco usuzovat, musel by jste pamatovat o dost dále, než na 10 let zpátky. Tímto výrokem jste potvrdil moje mínění - nemáte pane odstup od věci.

114396

19.08.2006 20:55

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, jestli Vám na zahradě poroste stejně jako kdesi v Brazilii na divoko sama od sebe cukrová třtina vysoká 5 metrů a Vy jen sem tam mačetou pokácíte tři - čtyři metráky té třtiny, vylouhujete a necháte vykvasit v sudech jako slivovici, pak se není čemu divit. To potom vylouhovanýma uschlýma stonkama zatopíte pod kotlem a máte z toho třebas 200 litrů lihu skoro za hubičku a za práci. To jsem ale nemyslel, takhle to u nás nebude fungovat a nakonec to nebude fungovat ani v té Brazilii - vždyť tam zatím furt kácí pralesy a využívají tisíciletí akumulované živiny. To ale taky skončí brzy a neslavně !

Zkuste ale tady v Česku poorat, povláčet, zasít, povláčet, zaválcovat, zahnojit, postříkat nějakým chemickým sajrajtem - aby to rostlo, pak jiným sajrajtem, aby to něco nesežralo, pak to vyjednoťte, skliďte, ořezejte chrást, nařezejte řízky, vylouhujte, zkvaste a vypalte na líh - mluvím o cukrové řepě. A pro všechny ty úkony, pokud nebudete orat a vláčet osobně sám [smích] , musíte zaznamenávat spotřebu nafty do polní techniky, spotřebu energie na vypálení - těma chrástama asi nezatopíte, hnojiv, chemikálií, amortizace techniky, náklady na osivo, zaplaťte daně a pak se přihlaste, jak jste dopadnul s takovou ekonomikou ! [smích]

Do toho ovšem nezapomeňte zakalkulovat jednou katastrofické sucho a velikost té řepy jako ředkvičky, pak zase jindy zakalkulujte povodně a řepu "vodnici" s 0,1% cukru a jste doma ! Tak nějak bude totiž vypadat ta výroba tady !

No a na tu výrobu biolíhu - viz Ve Spojených státech zase roste obliba poměrně levné směsi zvané podle svého 85% obsahu etanolu E85... - tak na to zapomeňte ! Takhle to funguje teď, když jsou jen tak mezi řečí přebytky a neví se, zda to pálit přímo v kotlích (obilí), nebo kvasit na líh. To tak funguje dočasně. Ale až prostě energie z ropy nebude , nebude ani ta nadvýroba, nebude tedy ani bio-palivo !

114440

19.08.2006 21:18

Horké léto

RE: Pane Gejdoši,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Arkane, současná globální ekonomika se Vám asi jeví masivní a stálá jako egyptské pyramídy. Ovšem asi snad nemůže být většího omylu. Já jsem panu ekonomickému odborníkovi nickem kema nezazlíval, že uvedl ty živičné písky, coby alternatívu dnešní ropy. Nikoliv !

Já mu, panu kemovi, zazlívám, že to říká takto - "...hup na krávu, už je tele !!" Můžeme se zatím jen dohadovat, s jakou rezervou systémově dnešní globální světová ekonomika "jede". A nebudeme se snad hádat, že cena energií není sama jediná limitující pro alespoň "stagnaci" globální ekonomiky.

Ovšem - můžeme to akademicky takto myslet, tedy že cena energií je jediný limitující faktor. Pak se jistě shodneme, že nárůst ceny ropy a energií obecně bude globální ekonomikou akceptován se stále větším "úsilím" a rostoucími přerozdělovacími procesy - ale vždy jen do jisté maximální hranice ! Není zde hlavní tedy ani tak otázka, zda ropa dojde, nebo nedojde - skutečně ji lze totiž nahradit třeba zrovna těmi "térovými písky". Ale, pane Arkane, ruku na srdce - Vy víte, že třeba při ceně ropy kupříkladu 150 dolarů za barel, nedojde ke globálnímu kolapsu světové ekonomiky ?? Tedy Vy to jste, kdo přesně ví, kam až bezpečně může cena energií vystoupat, aniž to ohrozí a zkolabuje světovou ekonomiku ?

A pamatujte - energie není vše, co zde limituje, musíte uvažovat daleko komplexněji.
A to jsem měl na mysli, když jsem se panu kemovi vyškleboval, že udrží v hlavě nanejvýše jednu jedinou a to ještě jednoduchou myšlenku !*

A jistěže pan Nostradamus "řešil" i tento problém, ale nebudu házet perlama. [velký smích]

114444

19.08.2006 22:32

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Děkuji Vám, pane "J.Pes", za ty odkazy. Kousek toho od autora "Bradley" jsem si přečetl takovým "rychločtením" a nebudu vynášet soudy, dokud to neprostuduju podrobně.

Předběžně bych ale připomínku k tomu měl, zejména s ohledem na evidentní "podtext" Vašeho příspěvku. Já sám pracuji v oboru ŽP a posledních cca 14 let jsem prakticky výhradně v terenu. Víceméně vše to, co jsem si mohl vlastními experimenty ověřit, to jsem udělal - tedy ta kniha "Skeptický ekolog Jaký je skutečný stav Země" - ta mě velmi zaujala a neopomenu si ji koupit - jsem "mocně" zvědavý. Nebojím se, že je vyprodaná, spíše bych cynicky soudil, že při té ceně a s ohledem na zpracované tema se dá čekat sleva. [velký smích]

Mohu jen odhadovat Váš postoj k problematice a tedy nevím, co namítat či s čím souhlasit. Já prostě ale nemůžu - a už soudím toho pana "Bradley" [velký smích] - souhlasit prakticky ani s předmluvou toho pána ! Řeknu to lapidárně - jestli se skutečně stav přírody na této planetě zlepšuje, jak on tvrdí, tak já jsem kružítko a s prominutím "sežeru posranou metlu" !!

Na oplátku se Vy podívejte na toto :
http://seaplanet.web2u.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=160

Je to takový jakoby odkaz a "prosba" pana J.Y. COUSTEAU z doby před více než 20 léty. Že by to byl taky jen ekoterorista ? Pane ! Uvažte to !

114449

19.08.2006 23:56

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nebudeme se snad "přežírat" o nepodstatné věci.

Nicméně já zrovna nedávno slyšel o zásobování pitnou vodou úplně cosi jiného, vždyť teď nedávno byla kdesi zrovna o pitné vodě mezinárodní konference a ta konstatovala přesně opak toho, co tvrdíte Vy. To jsem tedy jelen, možná žijeme na různých planetách a pouze se jeden druhému jen tak přes internet "zdáme" ?? [smích]

Jestli nevratná ztráta nějaké genetické informace je podstatná či není - i když by se jednalo "jen a pouze" o bakterii či nějakého "chrobáka" - tak to jste mě teď opravdu trošku dojal. Hm.... Sovětští kolchozníci taky rozorali nadšeně "celiny", vody Syrdarje a Amudarje odvedli na zavlažování a taky v té době nad tím mávali rukama, když se nějací ekologové ozývali, že to eufemisticky "není dobré". Teď pane děláte v podstatě to samé slovně (zatím) Vy. No nevadí - jste asi ode mě mnohem mladší - Matka příroda se Vám pomstí a mi ne - heč. Já si klidně "obleču dubový kabát" s opravdu čistým svědomím, ač podle Vás se špatným myšlením.

114454

20.08.2006 10:57

Falešný a prázdný premiér

RE: Falešný a prázdný Král

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Doufám že v té ODS-ce pokud jste členem zastáváte nějaké bezvýznamné místo protože víc takových myslitelů to by bylo dost tragické.

[chechtot]

Bohu žel, jak to tak pozoruju, asi ten pán má více podobných kamarádů-myslitelů v ODS - už teď je to tragedie. Jinak ale - Topolánek patrně páchá politickou sebevraždu a to velmi pracným a toporným způsobem - jde na mě z toho pocit blivajzna ! Ačkoliv jinak Paroubka vůbec nemusím a ač jsem zaměření středového s pohledem lehce doprava, musím uznat jednu věc. Paroubek začíná "vypadat lépe."

114468

20.08.2006 11:53

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Around 1.1 billion people globally do not have access to improved water supply sources whereas 2.4 billion people do not have access to any type of improved sanitation facility.

Cca 1,1 miliardy lidí ve světě nemá přístup k upravené vodě z (pramenů ? zdrojů), kdežto 2,4 miliardy nemají přístup k žádnému typu kanalizace a úpravy splašků.
------------------------------------------------------------------------

No - já četl třeba o Indii, že absolutní většina Indů nemá "slušnou vodu" a i ti, co si myslí, že ta jejich voda je "slušná", by se divila vodě z kohoutků vodovodů kupřikladu tady v Místku a brali by takovou vodu jako vodu léčivou a zázračnou. [smích]

To si myslím, že je třeba uvážit. Indie má skoro 1,2 miliardy obyvatel a velmi podobná situace je ve většině Číny, v Indočíně a v polovině Afriky a jižní/střední Ameriky, dokonce v Australii jsou těžké problémy s kvalitní vodou (ale zde žije pár lidí). Dokonce v USA, když jsem tam byl u rodiny, jsem si všimnul, že mají namontovaný filtr a vodu buď kupují balenou, nebo berou tu filtrovanou. Byli jsme upozorněni dcerou, že není radno se z kohoutku napít - Richmond VA - jak je to asi kdesi v Alabamě ?. Museli bychom tedy asi znát kriteria podrobněji, jak to vlastně stanovovali - kdo má a kdo nemá jakože "přístup k vodě".

Öbecně kvalitní vody "na pití" ve světě ubývá (stále rychleji !!) a to v důsledku drastického zhoršování kvality půdy. To souvisí se "zelenou revolucí", která dala onen danajský dar lidstvu - dostatek levných potravin. Uvědomte si ten problém komplexněji!

Intenzifikace zemědělství za využití levné energie a využívání těžké zemědělské techniky a strojených hnojiv, ve spolupráci se "zemědělskou chemií" - herbicidy, pesticidy, isecticidy, fungicidy a prostě všemi těmi -cidy - v důsledku stále slechtěnějších rostlin ve velkých monokulturách, tak to je to, co ze zemědělské půdy dělá mrtvý substrát, vhodný snad již jen na hydroponické pěstování. Půda je zbavena mikroorganismů, žížal, krtků a podobně, je utlačená těžkou technikou a není schopna vsakovat srážky - vidíme to i v Česku, ty problémy v "velkou vodou" jsou tady z velké části způsobeny právě tím.

Z toho obecně plynou nerovnoměrné odtoky srážek, voda rychle odteče pryč a ještě se sebou bere ročně asi 25 miliard tun ornice a dalších asi 100 miliard tun pevných látek mimo ornice - čili masivní vodní eroze. I kdyby se nejednalo o proces, hrozící aktuálně, i tak jde o proces prakticky nezvratné dezertifikace celé planety.

Jenže já Vám tvrdím, že je to zcela aktuální záležitost a ohrožuje to přímo nás a přímo teď, přímo v tuto sekundu. Osobně podezírám všechny ty odborníky a instituce, že již s lidstvem hrají pouhou "hru na schovávanou" - jen ať je klid do doby, než to "uhodí" !!

No a já říkám . právě uhodilo !! [velký smích]

114472

21.08.2006 18:41

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Energie z písků nebo břidlic

Tyto zdroje případné energie jsou známy již dost hodně dlouho, snad přes 50 let se mluví o obrovských zásobách třeba v Pobaltí - celé pobřeží Finska, Ruska, Lotyšska, Estonska a Polska je tvořeno nesmírnými vrstvami těchto písků a břidlic, nasycených bitumenem. Čili se dá čekat to samé ve velkých oblastech Sibiře směrem k severu - všechna ta "plochá pobřeží" jsou patrně složena podobně, stejně jako je to v Kanadě a zřejmě i zčásti na Aljašce..

Tedy skutečně máte pravdu - nakonec energie bude vždy dost, půjde pouze o náklady finanční a ekologické. Aby to nebylo jako s tím pánem, co "...nechce tu slevu zadarmo !!" Zatímco současná doznívající éra "levné energie z ropy" - kterážto ropa sama tekla ze země - znamenala nastartování "blahobytu" a neskutečného plýtvání všemi zdroji - tak nyní již by to bylo zcela naopak. Je otázka, jak to bude fungovat v poklidu!

...ale to již souvisí s vodou, tedy -
voda pitná i úžitková:

Voda, na rozdíl od energetických surovin, se z planety jaksi moc neztrácí - spíše jí přibývá (z meteoritů), plus mínus autobus je jí ale stále stejné množství. Tedy se vlastně nejedná ani tak o to, abychom s vodou šetřili, to je venkoncem nesmysl - voda se sama "recykluje donekonečna". Jde ale o to, že my (=lidstvo) vodu (hlavně tzv. "sladkou" ) kolem sebe znehodnocujeme !! Kde jsou ty časy, kdy se dalo napít tady u nás vody z potoka ! Já to pamatuji a žádnou infekci si naopak nepamatuji. Teď bych se ale neodvážil, leda by šlo o život. [velký smích]

A zde patrně je ten hlavní problém - hýřivě plýtvavá kapitalistická společnost (ta naše - euroatlantická) se skutečně chová zcela systematicky jako rakovina či virová choroba. Vždy "shrábne" vše kolem sebe, přesně podle tohoto hlavního kapitalistického pravidla - "Co můžeš - urvi, co nemůžeš - zkurvi !" Nic se neplánuje - dokonce se tím systém chlubí, jde se stále a pouze "za ziskem" a kdyby jen za ziskem, ale "za maximálním možným ziskem hned teď !".

A tož to jsem zvědavý, jak budou "kapitáni toho kapitalismu" řešit otázky "života a smrti", až se ukáže, že právě tento přístup k planetě je hlavním činitelem zkázy. Pan "kema" by nám to možná vysvětlil, zda bude třeba napříště zase SPK ! [velký smích]

114569

21.08.2006 21:14

Nejdůležitější je čest

RE: Nejak je to cele postavene na hlavu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mohl by jste nějak uceleně prozradit, co vlastně jste chtěl říci ?

114581

21.08.2006 21:21

Nejdůležitější je čest

RE: Asi se nedohodneme, ale

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ovšem pane ruger, kupříkladu mi se málem nepodařilo nenapsat, co si o Vás myslím. Vydržel jsem to, nenapsal a nenapíši...

Já si jen říkám - klídek, příjde čas a dnešní "tvrdí hoši" budou na kolenou prosit a mluvit o míru. A taky marně. Znáte to o těch fackách, co obletí svět... [velký smích]

114582

22.08.2006 16:22

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já již nechci příliš "krákorat" - ostatně je mi jasné, že posly špatných zpráv nikdo nemá moc rád... a špatně se to poslouchá... a kazí to dobrou náladu... a vůbec...

Nicméně - zamyslete se Vy všichni optimisti nad tim srandálním sběhem okolností - totiž, že lidstvo, když mělo k dispozici "čistou úrodnou planetu, k tomu energií a surovin dle libosti, tak jediné, co dokázalo bylo, že to skoro vše zničilo. Tedy teď mě pan Koubek a podobní technokratičtí optimisté chtějí přesvědčit, že bez levných energií, bez surovin a s bandou 7 miliard nespokojených rozežraných lidí v zádech že bude někdo tu planetu "opravovat", že bude šetřit přírodu, že budeme vodu odsolovat a podobně ? Tomu už se nedokážu ani smát, to je prostě a jednoduše k pláči.

Jen si povídejte dále ty pohádky ... To už tu taky byl jeden chytrák, který vymyslel ještě geniálnější plán - že prý stačí zúrodnit Mars a potraviny pěstovat tam. [velký smích] ..blahoslavení duchem .. atd ! [velký smích]

114663

22.08.2006 18:05

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: Vážený pane rogere

Petr Gejdoš 83.?.?.?

http://www.euroekonom.cz/grafy-html/hdp-top10-2004.html

Pane, Vy asi taky nebudete ekonom, že jo ! Nicméně - posledních 15 let růst HDP v Číně a Indii nebyl nižší, než 10% - za tuto dobu sem tam růst v USA dosáhl špičkově až 5%, jinak byl podstatně níže. Netřeba být matematik akademik, aby jste si hladce vypočítal, kdy bude USA tahat již za "kratší konec". A je to vidět v každém americkém obchoďáku. Za chvíli, když Čína vyhlásí embargo na "hajzl-papír", budou lidi v USA utírat zadky pomačkanýma novinama ! Tak já si "robustní ekonomiku" nepředstavuju ani omylem.

Až se konečně skončí ten penězovod zvaný "Bretton Wood petro-dolar", pak se pobavíme o robustnosti americké ekonomiky trochu reálněji, vážený pane. Koukám na Vás a Vy jste skutečně nejspíše politruk.

114670

23.08.2006 07:43

Jak (ne)vyrobit bombu

Dokazuje to hlavně, jak jsou někteří lidi blbi...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Anglie by je mela odlifrovat do countries od kud pritahli. Nejenom ty mlade soplaky ale tez jejich rodiny. Tecka.

Tohleto by pak asi udělala nejen Británie, ale i Kanada a jiné podobně zalidněné státy. Chvála Bohu se to však patrně nestane - totiž představa, že taky i Vy by jste mohl být "dolifrován" zpátky "domů", mě docela vyděsila. Nebo "kema" - hrůza !!

Prece nam pane Stwora nechcete tvrdit ze nic protistatniho ti 'radobyteroriste' neplanovali?

Hm - když to bylo v televizi, tak to prostě musí být pravda, že jo pane Petře Velikej... na co si kupujete ty bedny dámských vložek, to na Vás tak působí reklamy ? [velký smích]

114739

23.08.2006 08:05

Jak (ne)vyrobit bombu

RE: Tak nevim...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pamatuji si ze 7. třídy ZDŠ, když začala chemie, že jsme "nafasovali" jako chemikáře patrně zakladatele Alqwajdy. Byl to zajímavý člověk, něco jako ten hlavní hrdina z "Krakatitu". Ten náš chemikář taky dělal výbušniny snad úplně ze všeho - třeba z tvarůžek. A ještě nám to "radostně" předváděl v hodinách chemie.

Vzpomínám se slzou v oku na ty šťastné doby a není to jen tím, že se jedná o vzpomínku na mládí. Celá třída "jako jeden muž" jsme se nadšeně přihlásili do dobrovolných "chemických praktik", kde jsme se věnovali všelijakým Bohu libým činnostem, které vesměs překvapivě neskončily odvozem do špitálu. Namátkou vzpomenu, že při výrobě jakéhosi acetilidu stříbra vybuchnul už i Kippův přístroj na vývoj potřebného acetylenu. Rovněž "neopatrně" do výlevky "upuštěný" kousek kovového sodíku zajistil příslušnému hříšníkovi slávu skoro nesmrtelnou - museli jsme totiž velmi urychleně evakuovat laboratoř za neskutečně "krásných" efektů.

Docela živě si to představuju, jak si takovou provizorní laboratoř" zřizuji cestou za dcerou do USA na toaletě letadla. To by musela být hrozná sranda !

Na druhou stranu - nebudu psát podrobnosti - ale doposud jsou volně prodejné "suroviny" takřta kuchyňské, ze kterých jde zcela lehce vařečkou v kuchyňském hrnci smíchat výbušinu, která možná předčí leckterou vojenskou, co do ničivých účinků. Výroba je zcela bezpečná a neexistuje možnost, že by to někdo objevil "čuchacím psem" nebo namátkovou kontrolou. Hm - stačí naznačit hypermangan a elektron z nějaké staré stíhačky - to je moc zajímavá látka. Naprosto bezpečná manipulace, naprostá bezzápašnost pro pejsky, netřeba toho moc - stačí do krabičky od cigaret - a bum.

Tady si z nás skutečně někdo dělá přirození jak z plastelíny ! A nebo je většina lidí ikvetykve (??), podobně jako několik zde místních známých, taky píšících "firem" ? [velký smích]

114743

23.08.2006 08:20

Diskriminace podle pohlaví aneb presumce viny

RE: Ehm...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdesi jsem četl zajímavý výrok - tuším pana Grygara (Dveře Vesmíru dokořán). Pravil, že normální stav ženské mysli v absolutním klidu lze přirovnat ke srážce dvou galaxií. To jen na okraj.

Taky jsem spoluvlastníkem firmy a pamatuji, že nás již ve fázi projetu buzerovali, že máme zaměstnat i ženy - aspoň prý jednu na sedm chlapů. Hm - ta paní z nějakého ouřadu měla přitom "tak nějak chlípně zvlhlé oči"... Zeptal jsem se, zda by jsme museli pro ní zřizovat oddělenou šatnu, WC, místnost pro kojení a podobně - dělal jsem si samozřejmě legraci. Dnes nakonec máme jednu ženu - účetní. Sídlí mimo, v pronajaté kanceláři. Kvo kvo kvoty - to je věc !

114744

23.08.2006 20:54

Jak (ne)vyrobit bombu

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Všichni pochopili, jen Vy si sedíte na káblu, jak tak koukám.

114834

23.08.2006 20:55

Jak (ne)vyrobit bombu

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Za to Vy jste "tvrďák" a hrozně odvážný anonym.

114835

23.08.2006 21:38

Nejdůležitější je čest

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane ruger, já jen nevěřícně vydechl a málem se zapoměl nadechnout. Takže Vy jste taky vysoce fundovaný ekonom a budete brzy mít Nobelovu cenu za ekonomii, stejně jako pan kema ! Nebo - nejste náhodou přímo pan kema ? Ta místy nesnesitelná rétorika by o tom skoro svědčila.

Totiž, já nevím, čeho se tak strašně bojíte, že si vymýšlíte nick a pak anonymně děláte ramena - to je trochu ubohé, ne ? Ale to, co jste tady teď napsal - to mě poněkud šoklo !

A když už tedy jste mě tak nabudil - Vy si patrně myslíte, že právě ta americká ekonomika je ta fajn, taková "robustní", že jo, na rozdíl třeba od Ruska. Tedy pane, zkuste se zamyslet, co se s tou mocnou americkou ekonomikou asi stane, až skutečně padne petro-dolar. Když tedy tak toužíte po té Nobelově ceně za ekonomii, měl by jste se dát do kupy s panem kemou - tedy pokud nejste již nyní "jedno tělo, jedna duše" - to bude jednak ekonomický zázrak a pro nás zbytek světa ohromný zážitek. [velký smích]

Víte Vy pane ruger, co vlastně vyrábějí ty tzv. "služby" ? Ty totiž tvoří velmi podstatnou část amerického HDP. Dá se to jíst nebo pít ? Aby totiž v případě nějaké krize - a ta tedy příjde ! - vůbec Amerika a všechny ostatní ty tzv. "hrozně moc úspěšné" ekonomiky měly na suchý chleba a holou vodu ! Pane ekonome ! [velký smích]

114843

23.08.2006 21:44

Jak (ne)vyrobit bombu

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně tak - a nebo ! To totiž ten pan anonym je buďto totální blb a má na to i papíry, nebo to udělal se zlým úmyslem naschvál. [velký smích]

114844

23.08.2006 21:54

Jak (ne)vyrobit bombu

RE: Fatální havárie letadla

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je škoda řečí ! Prostě a jednoduše - sundat letadlo lze opravdu jednodušeji, než se nám "blbečkům tam dole" snaží nabulíkovat. Jaký má smysl, že člověka na letišti "prosvítí" skrz naskrz, jestli náhodou nemá nějakou kudličku. Ale stejně nezjistí, že ten člověk má takový výcvik, že tiše a efektivně zabíjí holýma rukama. Takže o co vlastně jde ? Když bych to byl já, ten zabiják holýma rukama, a měl cíl zlikvidovat letadlo i s pasažery - tak prostě v půlce letu se zvednu a půjdu pátrat, čím bych do letadla udělal dostatečnou díru a hotovo ! A kdo se mi postaví do cesty, toho uspím nafurt - stejně přece už jsem je ve své mysli všechny odsoudil k smrti. [velký smích] A věřte, že bych našel nějaký prostředek, abych tu díru udělal.

114846

23.08.2006 22:02

Horké léto

RE: Velice chytra hra...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Však jsem taky očividně nemyslel Vás, pane Rene. Obecně jsem myslel takové ty arogantně nabubřelé technokraty právě čerstvě vylíhlé ze školy. Místo mozku mají totiž skripta a všelijakou propagandu, jsou ochotní živit se "amarouny" a vykládat mi, že tyto jsou lepší než pstruh na másle s petrželkou a dobrým vínem. [smích] Chtěl jsem říci, že takoví ví kulové, zato ale do všech podrobností.

114847

23.08.2006 22:16

Příměří začne v šest hodin ráno...

RE: Vážený pane Gejdoši!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jistě pane ruger - počítám, že tu nobelovku za ekonomii dostanete, už teď Vám gratuluji ! [velký smích]

Přirozeně to vím, že se jedná o paritu ! Ale vážený aspirante na nobelovku za ekonomii - ta parita je to, co platí, ne ty vymyšlené kurzy. Jestliže si hypoteticky stanovíte "spotřební koš" pro dobu dnešní, koš pro dobu v čase probíhající WW III. a koš pro dobu po válce - uviděl byste, jak by se měnila hodnota HDP USA v porovnání třeba zrovna s Čínou. Pane rugere ! Bankocetlí, akcií a zelených papírků se nikdo "nenažere" ! že Vám to musím naznačovat již tak drsně. A stejně mám nepříjemný pocit, že to nepochopíte... [velký smích]

114850

23.08.2006 22:25

Jak (ne)vyrobit bombu

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak tedy tímto pane flakac - to jste to až zase tak moc nevylepšil. Nebude Vám pane flakac vadit, kdyz Vás budu na střídačku titulovat "flakac" nebo "anonym" ?? A tedy - má to nějaký smysl provokovat "osud" ? Vám nestačí, že někoho zatknou a podezírají z terorismu, protože nakupuje mobily ? Nebo kouká do nějaké mapy ? Víte pane, Vy se jmenujete flakac nebo jím jste, nebo co ? Mi to připadá, jako když se pan vachmajstr ptal jistého Josefa Švejka, zda by vyfotil nádraží ... [velký smích]

114852

24.08.2006 07:48

Nejdůležitější je čest

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Yamato - Vy tady skutečně celou dobu chybíte, aby to mělo, ta diskuse, tu pravou šťávu. [velký smích] Já nevím, o čem to mluvíte - jo jo, když dojdou argumenty, tak se Kema najednou hodí. A je vymalováno. .. ??

To jste promlouval ke mě nebo k panu rugerovi ? Jestli ke mě, pane Yamato, potom bych poprosil, aby jste našel nějaké argumenty, zdali jsou, u pana rugera - já je u něj marně hledal. Jedná se vždy o nabubřelá sebejistá vyhlášení, založená na "vynuceném" zdání jakýchsi jasných axiomatických vědomotí a zkušeností. Viz to jeho "dlouhodobé cestování" a důvěrná znalost regionu blízkého Východu !

Ten pán evidentně vyletěl "z jednoho hnízda". A teď promlouvám obecně, tedy i k Vám - dělat tady hrdiny trapně vymyšlenými jmény - kema, leho, flakac, jamamoto a spol - to se mi od vás všech moc a moc líbí. Svoje blbé kecy si tety strčte. Já si za tím, co napíšu budu stát, protože píši pravdu a hotovo. Jestli se Vám příčí Nostradamus - všiml jste si zajisté, omezil jsem to, uznávám, že tomu málokdo rozumí a může to tedy být otravné.

Ale jedno Vám řeknu - všechny "zajímavé" lidi tady ze Zvědavce již znám z přímého styku - i když třeba zase po netu - tedy vím, že skutečně takoví lidé existují a můžu si jich vážit. Vás ale neznám. Já žádného Yamato nikde nenašel. A zřejmě bych nenašel ani rugera.

Že existuje leho, to již vím - ačkoliv i pan Jan Kulísek je, i byť pouze formálně, stále záhadný - taky ale ten poznatek stojí "za to" !

(poprve užívám - šetřil jsem !) [bliji]

114880

24.08.2006 15:46

Nejdůležitější je čest

RE: A ted jak je to ve skutečnosti:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Musím se vrátit sem.

1)Sověti (dnes Rusové) pravda některé věci hitech "kradli" (a možná stále ještě) na západě, ale jejich vojenská technika a kosmický výzkum jasně ukázal a stále ukazuje, že nejsou nějaký surovinový přívěšek Ameriky - tolik k - HDP (a měna s ním spojená) založené na vysoce technologických produktech, a sofistikovaných službách je nesrovnatelně stabilnější. Vám se tedy může rubl jevit "fragilní". Pěkné slovo. Hm - já ale mám jiné zprávy - rubl se jeví být podložený skutečnými hodnotami, třeba zlatem. Čím je asi tak podložený dolar - že by dluhy ? Ach jo - zpíváte zřejmě píseň, odkud jste dostal "chlebíček", ne ? Jenže trochu falešně..

2)Je Vám málo platné, že držíte jedny z největších nalezišť nerostného bohatství na světě a pak zavřete a zestátníte významného průmyslníka, protože je Váším politickým oponentem.

To se Vám asi jedná o M. Chodorkovského a Jukos ? Hm - to by jste měl pane asi trochu domyslet hlouběji, oč zde šlo, nemůžu nebýt jízlivě sarkastický. Při vší úctě k příštímu laureatovi a nositeli Nobelovy ceny za ekonomii - kdyby jste Vy byl na místě Putina a byl skutečně tak inteligentní, jak se snažíte se jevit, musel by jste udělat to samé. Tedy, pokud by jste ale nebyl zaprodancem v cizím zájmu. Tedy tak, jak to proběhlo v Česku. Běhá tady takových namaštěnců, co by zřejmě prodali i vlastní babičku, bez i jen elementárního zájmu o prospěch obecně - nejste čirou náhodou jeden z nich ?

Jinak, neurážejte se zbytečně - vidím, co píšete... A Putin a Rusko si to může opravdu dovolit a když Rusko obrátí tok energií do Číny a zajisté jste zaregistroval, že tak Putin docela úpřimně pohrozil - budete si pak doma v zimě topit nanejvýše fajfkou pod dosem !

3)... je to proexportní a společně s nízkými nároky v sociální oblasti růstový faktor. Ale držet takový kurs nejde stále...

Hm - přece nejde o to, držet to stále - myslím juan dole. Čína dělá zcela pragmaticky to, co může a co "ničí" protivníka. A dělá to velmi efektívně - to Vás asi štve, že ? Že se někdo drží hesla - "ja pán, ty pán..." Zde pane totiž zrovna nějaký "kapitalista" prodává protivníkovi ten pověstný provaz, na kterém bude posléze oběšen ! To víte, kdo řekl, že ? A je to přitom všem i pravda... [velký smích]

4)Putin rukou ocelovou nastavil mix mezi řízeným hospodářstvím a volnou ekonomikou.

Ukažte jedinou ekonomiku na světě, kde je to nějak jinak. Schválně... Věřím - to naštve, když "někdo" chce za bezcenné papírky strčit rypák do cizí zahrádky - a druhá strana nechce. Respektive by třeba i chtěla, ale za skutečné hodnoty.

Prosím Vás pane rugere, běžte si ty Vaše "ekonomické axiomy" vykládat někam, kde zrovna slezli se stromů. Nejsem žádný rusofil, ale Putinovi jsem obrazně zatleskal, jak s těma nejmenovanýma vyvolencama "vyběhl" !!

114927

24.08.2006 16:36

Jak (ne)vyrobit bombu

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Travex se již neprodává, tedy alespoň o tom nevím, že by ano. A navíc - poslední roky jej míchali s jakousi dost "pyrotechnicky netečnou" solí..

Nicméně mít kilo čistého chlorečnanu draselného, tak neznám tak odolné letadlo, abych jej neposlal k zemi... [velký smích]

Ovšem stačí i obyčejná "spěšná sůl" alias sanytr alias dusičnan sodný nebo draselný. Nicméně - když bych se na to skutečně připravoval - nacvičil bych si otevření dveří v letadle a šel bych do letadla s odhodláním, holýma rukama a znalostí, jak rychle otevřít ty dveře a myslím, že by to letadlo spadlo "jak shnilá hruška" !

114942

24.08.2006 16:44

Jak (ne)vyrobit bombu

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale no tááák ! Sem tam se za pravdu každý stydí - za to se nestyďte, že se taky stydíte ! [smích]

Nicméně uznejte přece, že i Vy to cítíte, že jest z Vás oficiální propagandou děláno jakési "přirození". A vy jste nucen, ač se Vám to příčí, to hájit, protože jste si to tak zvolil - nevím ale proč. Klidně mi můžete říkat, že jsem paranoik. Ale já vidím, co vidím. To je skoro jako "jsem, který jsem" ..

Pane, na Nostradama si ještě vzpomenete. Nejsem tomu sice nijak rád, ale myslím si, že velmi brzy. To Vás potom přejde ta "veselost" ! Ovšem předpokládá to alestoň jistou minimální dávku sebekritičnosti, aby jste dokázal uznat pravdu. Což tedy ale není jisté...

114946

24.08.2006 17:39

Jak (ne)vyrobit bombu

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přirozeně jsem mluvil v zastoupení hypotetického na smrt odhodlaného teroristy, co jde do letadla s jasným úmyslem - zničit letadlo a klidně při tom zemřít. Vždyť se celou dobu právě o tom tady bavíme - nebo si myslíte, že ti údajní londýnští teroristi chtěli nastoupit do letadla s padáky na zádech, s kyslíkovými přístroji a ve skafandrech ?

Tedy já jsem opět jakoby usvědčil Brity z nehorázné lži - nebo ty teroristy z toho, že mají IQ hluboko pod bodem mrazu. Můžete si vybrat pane. Myslím ale, že každý tak nějak sám dobře ví, jaká ošklivá hra se tady s námi hraje a že se nás někdo pokouší "houpat horem" ! Jestli jste pan stein55, nebo kema, nebo ruger, nebo Yamato, nebo 6868 - všichni mluvíte stejně zdánlivě rozumně. Ale opravdu pouze zdánlivě. Jestli totiž něco má zobák jako kačena, křídla jako kačena, nohy jako kačena, kváká to jako kačena ... atd... - tedy je to evidentně nejspíše kačena !' Bohu žel... [velký smích]

114965

24.08.2006 18:51

Nejdůležitější je čest

Hm - co tím vlastně chcete řící ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

ASi je to skutečně zbytečné, ale proč mi vkládáte do úst co jsem nenapsal?? Není to dětinské?

Nevím, co míníte ? Já vždy okopíroval Vaší myšlenku (tučné písmo) a pak jsem na ní reagoval - identicky jako nyní. Co tedy jsem Vám jakože "vložil do úst" ?


A víte proč z toho neprofitují???? Protože jim takřka všem nasadili bajonet, utajili je a nebyli je schopni implementovat v komerční sféře..

Já v Rusku v dobách CCCP byl 4 měsíce pracovat - jako student samoživitel jsem potřeboval ty peníze, které šly vydělat pouze tam. Rubl v té době v roce 1973 měl směnný kurz 1 : 10 ke koruně. Jenže - já nakonec nepřivezl peníze. A jsem u toho, čím chci reagovat na Vaši myšlenku, že nedocházelo k aplikaci výzkumu. Já za vydělané rubly raději koupil kvalitní fotoaparát, hvězdářský dalekohled (se skleněnýma čočkama) a kvalitni osciloskop s pamětí. Doma jsem to na inzerát lehce vše prodal za cca pětinásobek ceny, než kolik bych získal prostou směnou podle směnného kurzu ! Nevím, jak to bylo na venkově mimo Moskvu, asi mizerně - ale v Moskvě té doby jsem nakoupil prakticky hitech přístroje, jaké bych na Západě možná sháněl obtížně a určitě podstatně dráž.

A pane - já si taky z Ruska tehdy přivezl plný batoh odborné radioamaterské literatury, katalogy polovodičů a co já vím, co všechno ještě - tehdy jsem radostně radioamateřil. V té době byly "slavné" UHF transistory Siemens A239S - já z Moskvy přivezl za "hubičku" 10 ks GT346B, které byly možná o třídu lepší. Tedy, fakt myslíte vážně, co jste napsal ? Může být, že zrovna v tomto oboru třebas to neplatilo ?

Peníze jdou tam , kde jim je dobře! Heuréka! ... vůbec to nesouvisí s tím jestli mi Chodorkovský sedí, nebo nesedí.

No a co ? Já snad napsal něco jiného ? Přece to Vy jste napsal v tom předpředešlém přispěvku - Je Vám málo platné, že držíte jedny z největších nalezišť nerostného bohatství na světě a pak zavřete a zestátníte významného průmyslníka, protože je Váším politickým oponentem. Tak co si stěžujete ? Máte v tom guláš, pane, než začnete poučovat - ujednoťte si to v hlavě.

Ale v okamžiku, kdy bude v Číně převažovat výroba zboží s vysokou přidanou hodnotou dojde automaticky k navýšení JUanu(v rozumné míře). Jinak by byli Číňané sami proti sobě.Možná k tomu dojde dřív, než by bylo USA a Evropě příjemné. -obávám se, že tady už vůbec nerozumím, jakou to rafinovanost jste vlastně chtěl vyjádřit. Nechcete ty Vaše myšlenkové pochody napsat méně nesrozumitelně ?

Vy pane vůbec píšete tak nějak nekonzistentně, jako by jste bylio v jedné hlavě dva lidé ! Čili mě udivuje, co Vás vede k takovému protektorskému tónu - tedy ale jednu možnost tuším... [velký smích]

114976

25.08.2006 18:02

Nejdůležitější je čest

RE: Vážený pane Gejdoši!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pokud chcete tvrdit, že sovětský svaz byl technologicky i komerčně konkurenceschopnou velmocí, pak asi není smysluplné Vám oponovat.

Připodotýkám a opakuji - nejsem rusofil ani omylem. Ovšem ani rusofob - to jen tak pro pořádek. Pane rugere, Sovětský svaz - dále budu psát již jen Rusko - to byla po II. světové válce úděsně zdemolovaná země. Tato země bojovala skutečně všemi dostupnými prostředky o svou "holou" existenci a není nutno se hloupě usmívat nad tím, že Rusové dodnes na toto období pomýšlejí s pýchou. Zatímco Amerika celou válku kšeftovala, hrabala, mnula si ruce a počítala dolárky - jako blíže nejmenovaný "ajvaj" - a již již budovala svůj "americký sen" - tak Rusové "žrali kyt z oken", bydleli v zemljankách a k tomu všemu "budovali" komunismus. A přesto poslali na orbitu víte co. Myslím si zcela vážně, pane rugere, že Vy konkrétně si to nejen vůbec neumíte představit, ale nejste ani schopen domyslet, co se Vám snažím naznačit a co to v této diskusi vůbec znamená. Tedy ne, že mi nemá cenu smysluplné oponovat - to Vám pane nemá žádnou cenu cokoli vysvětlovat - je to omítání stěny suchým hrachem, tak to vidím já !

Já velmi dobře rusky mluvím, mám ruské přátele, znám docela dobře ruskou historii - ač nejsem, již potřetí opakuji, žádný rusofil - a když čtu ty Vaše výplody, je mi z Vás docela smutno. Tolik k Rusku a Vašim velmi mírně řečeno "legračním úvahám a představám". A to se "zuby nehty" snažím být zcela neosobní a raději nedávat najevo pocity z Vás. Abych neublížil Vaší útlé duši !! [velký smích]

Ovšem zde jste zapadnul do vlastní pasti - tak říkajíc, dvojité pasti. "Nelze zrovna pít víno a zároveň foukat do ohně" (latinské úsloví, přeložil jsem pro Vás do češtiny - hihi) - Reálnou cenu měny pak poznáte podle exportní výkonnosti dané ekonomiky ...

A tak jsem si říkal, že obchodní schodek USA za rok v řádu stovek miliard dolarů (za rok 2005 800 miliard dolarů - číslo s 8 na začátku a 11 nulama), zadluženost v řádu desítek bilionů dolarů (číslo začínající jedničkou a za tím 13 nul) - to tedy podle Vás svědčí o čem ? O robustní americké ekonomice ? Povídejte více, to mě zajímá ...

Již jsem Vám jinde napsal, že Vaše texty jsou vnitřně velmi nekonzistentní - začínáte mě vedle dalšího "špičkového ekonoma", jistého pana zn. "kema", docela zajímat. [velký smích]

115112

25.08.2006 18:12

Nejdůležitější je čest

RE: Bavíme se ve zkratkách

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vyspělost ekonomiky se pozná i na tom, jakým způsobem s těmito zdroji nakládá.

Hm, necelých 300 milionů lidí spotřebuje 35% světové ropy přímo a ještě možná dalších 10% nepřímo v dováženém zboží. Mluvím o USA a pouze o ropě. Šlo by ale mluvit o USA a jiných zdrojích, hmm. Takže teď pane rugere musíte ještě vysvětlit tu Vaši větu, kterou jsem zde ocitoval - znamená to podle Vás, že je americká ekonomika:

a) vyspělá ?
b) nevyspělá ?


Totiž, Vy máte nějaký problém, napsat cokoliv jasně a nesporně... [velký smích]

115113

25.08.2006 18:20

Horké léto

RE: Svoboda.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale nenašel se... [chechtot] čím to ?

115114

25.08.2006 20:40

Jak (ne)vyrobit bombu

RE: návod má řadu velmi vážných chyb

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích]

Máte pravdu, asi se na teroristu nehodím. Nicméně, kdybych to myslel skutečně vážně, nastudoval bych si pořádně, co a jak je třeba udělat a ono by to šlo ! Ne, že nešlo ! Jelikož ale zatím se na něco takového nechystám, tak jen vymýšlím, co by kdyby...

Nicméně. svým způsobem jsem se vybušinami nějaký čas "živil" a dost o tom vím. Skutečnost je zatím stále v ČR (a jsem si skoro jistý, že nejen v ČR) taková, že vysoce efektivní, bezpečnou pro manipulaci a "nevyčuchatelnou psem výbušinu bych dokázal vyrobit a nejspíše i hladce propašovat skrz jakoukoli kontrolu.

No a s těmi neoteviratelnými dveřmi za letu - to byl takový okamžitý nápad. Co Vy víte - třeba stačí někde v kabině uloupnout nějaký dekl a zkratovat dva příslušné dráty, aby se ty dveře otevřely samy ! Já to teď sice nevím, ale domnívám se, že stačí jen pořádně prostudovat příslušnou dokumentaci... [velký smích]

115121

25.08.2006 22:12

Zmatená vzpomínka na smutné výročí

RE: Dodnes vidim to stare drevene radio...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hele dvojnásobná šedesátosmičko, nezáleží jen na tom, co se řekne, ale i jak se to řekne, kde se to řekne, kdy se to řekne. U Vás to byla ukázka prostého plácání.

115125

27.08.2006 14:15

Topolánek padá, Kalousek již dopadl

Růst ekonomiky !?!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Taky bych měl vysvětlení a takovou maličkou paranoiu. Na rozdíl od pana zn. "kema" nebo "ruger" nejsem ekonomický genius. Na druhou stranu - slušně žiji bez dluhů, to taky něco vypovídá. [smích]

Když se zamyslíme nad tím, že za 8 let vlád Zemana, Špidly, Grosse a Paroubka deficity státních rozpočtů jen jednou "podkročily" 3% HDP a jsou celkově v průměru asi 3,5% HDP, je nutno se ptát - kde ty peníze vlastně jsou a jaký mají vztah k tolik vychvalovanému růstu české ekonomiky ??

Totiž - zdravě rostoucí ekonomika se mimo jiné vyznačuje tím, že viditelně klesá nezaměstnanost a naopak se dluhy spíše umořují. To se ale neděje - dluhy rostou v absolutních číslech stále rychleji a nezaměstnanost naposledy drasticky poklesla předloni - to když se začala používat evropská metodika výpočtu.

Čili - za posledních 8 let činily schodky rozpočtu cca 3,5% HDP a růst HDP byl v průměru asi 3%. Dalo by se se značnou mírou přiblížení říci, že jsme za každou vypůjčenou korunu vyrobili asi 0,90 kč HDP a zůstal k tomu asi 1,20 kč dluh (s úroky). Taková ekonomika by u odpovědného ekonoma vedla k myšlence "hodit si mašli" ! [velký smích]

Jak to souvisí s Topolánkem a Kalouskem ? Osobně se domnívám, že krize je vážnější, než se jen na povrchu jeví. Socdemáci vloni ve vizi, že volby asi opravdu prohrají, již tehdy začali kopat past na "mamuta" ODS. Chtěli evidentně vytvořit situaci, aby ODS, pokud se pokusí stát zachraňovat, musela sáhnout k nepopulárním krokům, jako je reforma důchodů, omezení mandatornícjh výdajů, příplatky za recepty a ve špitálech na lůžko, školné a jiné "chuťovky".

Jenže těsně před volbami Paroubek ucítil šanci vyhrát a i když nevyhrál - uhrál spolů s komunisty strategickou remízu. Čili - chtěl anebo vládu ODS sešněrovat podmínkami tak, aby "viditelně vládli a nesli odpovědnost" ale skrytě přitom byli pod jeho kuratelou. Anebo by šel do vlády sám, což by mu umožnilo prodloužit svůj vliv a potom potopa !

Krok Kalouska v tomto kontextu mi připadá jako "povedená past na Paroubka". Zatim šťastným výsledkem, alespoň při pohledu zvenčí, je to, že Topolánkoví se velmi rozšířil manévrovací prostor a úměrně tomu se do "sraček" zahrabal Paroubek. ODS to umožní vládnout, pokud proleze, aniž by nesla odpovědnost za hospodárku. Vytvoří to dobré podnínky pro další utahování opasků !

"Qui bono ?" To by mělo stát na začátku každých úvah nad docela zpatlanou českou politickou scenou. Ono ta situace totiž netěší ani ty zloděje, co již již chtěli dále hrabat !

115213

27.08.2006 22:07

Topolánek padá, Kalousek již dopadl

RE: Vezmu to hezky od začátku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Již nějaký čas "cítím ve svých starých kostech" takové nějaké "loupání", že dnes by již to, jak píšete: - Proč? Protože by tyto změny musel někdo zrežírovat. Tak jak v roce 89. - nemusel nikdo ani moc zrežírovat ! Lidi jsou totiž docela tak nějak "nasraní" natolik a na všechno, že možná stačí malá "jiskérka" ! A to se Paroubek s Topolánkem křesají dost a dost ...[velký smích]

S velkým zájmem a neklidem sleduji situaci na Slovensku ohledně narůstající animozity mezi Slováky a Maďary. Tam na Slovensku jsem již delší dobu nebyl a tak se mohu jen dohadovat, jaká tam vládne nálada, ale představuji si to obdobně, jako v Česku. Je to prostě frustrující stav, lidi se pravda obecně nemají až zas tak nějak špatně, ale narůstá - a teď použiji slova jednoho pána, který to sám nakonec vše zavinil - blbá nálada !!

Možná to je reakce na tu marnotratnost socdemáků - lidi nejsou blbí a ví, že příjde čas a "někdo podtrhne a sečte účet" a těch skoro bilion korun dluhů, co socdemáci nasekali, bude třeba zaplatit. Bilion korun (jednička a 12 nul) děleno deseti miliony obyvatel (jednička a 7 nul) = jedno sto tisíc korun na každou hlavu včetně nemluvńat a starců. Při pouhých 6% úroků to je každý rok 60 miliard korun pouze na úroky ! Lidi nejsou blbí ! A na rok 2007 ten ekonomický genius (skoro jak pan kema, ale jen skoro) Sobotka s křivým úsměvem "podstrkuje" státní rozpočet s 88 miliardovým přiznávaným schodkem - ovšem + 50 miliard utajeného schodku, což kryje prodejem letiště v Ruzyni, + nutné škrty za dalších skoro 50 miliard.

Nikdo sice přesně neví přesně proč, ale prostě "něco visí v luftě" a netřeba to podceňovat. Intuice lidí prostě funguje. A nechci ani vzpomínat Nostradama... [smích]

115237

27.08.2006 22:18

Topolánek padá, Kalousek již dopadl

RE: Cesi si nikdy neumeli vladnout

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechoďte prosím "kolem horké kaše" a řekněte přímo, co "tak podivně" říkáte nepřímo - co máte tímto na mysli? Kupříkladu já, jsa patrně naivní, bych Slováky jako sousedy jednoznačně preferoval. Uznávám, že jsem asi fakt naivní, ale skoro stejně preferuju Poláky, Rakušáky a Němce - zde zejména ty z Bavorska, mají moc dobré pivo. Na druhou stranu - exteritorialita případné US raketové veskrze mírové základny by znamenala, že bychom jako "sousedy" měli i USA a zde si začínám nebýt jistý preferencemi - pivo v Americe mě urazilo ... [velký smích]

Tento příspěvek budu muset asi ještě pořádně prozkoumat, jestli jsem se náhodou zase neurazil... [velký smích]

115238

28.08.2006 14:59

Topolánek padá, Kalousek již dopadl

RE: Cesi si nikdy neumeli vladnout

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na co konkrétně se vlastně ptáte?

Ptám se, jak mám rozumět tomuto : srovnáme li přínos Madarů a Slováků vědě a kultuře v globálním měřítku a potom ještě tomuto : Tuto jedinečnost a nadstandartnost nám v praxi nejlépe předvedli vlastenci a bojovníci s židobolševismem z Hlinkovych gard ....

Slováci nebyli "panský národ" - příchod cizího maďarského prvku do Evropy na konci 9. století byl pro ně holým neštěstím a trpěli pod nimi (Maďary)1000 let, je vůbec zvláštní, že to přežili - co by tedy bylo možno Slovákům vytýkat ? Já jim ve všem fandím. A nebyli to přece Slováci, co se v roce 1938 nechtěli bránit, takže proč vzpomínáte Hlinku ? A už vůbec to nebyli Slováci, co volili v roce 1946 komunisty - takže co vlastně Vy Slovákům vytýkáte ?

A s těmi Rakušáky a Temelínem - to je zase jinak. Byli bychom se divili, proč a za čí peníze to vlastně ta hrstka uřvaných odpůrců Temelína, coby profesionální odpůrci, dělá dusno v našich vztazích. Absolutní většině Rakušáků je to totiž zcela "putna", i kdyby v Temelině byly 4 bloky. A již se blíží doba, kdy budeme litovat, že jsme nepostavili opravdu všechny 4 bloky - kapacita areálu na to je navržená a výrazně by to dohromady stavbu na instalovanou jednotku výkonu prolevnilo.

115291

28.08.2006 21:30

Topolánek padá, Kalousek již dopadl

RE: Vezmu to hezky od začátku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

... soudruh Ivan K. sestavoval "vyrovnaný" rozpočet ...

Máte určitou pravdu, nicméně - v době pana Ivana K. jsme žili prakticky skoro ještě v socialismu, hm.. Nutno ten "tok času" brát aspoň trochu v potaz, si myslím ! Tedy, že situace se snad zlepšila od té doby.

A s Nostradamem si nelamte hlavu...

Já si s ním nelámu hlavu, mi jen dělá "dobře po duši", že mám představu, co se děje a ještě bude dít. Kdo ví, je připraven a nebude tedy překvapen. I když ... [smích]

115309

29.08.2006 12:31

Topolánek padá, Kalousek již dopadl

RE: Vezmu to hezky od začátku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně tak - dokud ten dluh je jen takové kdesi jakési numero, je to stále docela v pohodě. Ale krize klepe na dveře. Lidi se relatívně nemají špatně a myslím si, že málo který Čech si uvědomuje tu "hrůzu", která vede lidi kdesi z Burkiny či Senegalu k tomu, aby sedli na chatrnou loďku a riskovali utopení v Atlantiku, jen aby se dostali aspoň na Azory a tím do Evropy.

Ale opravdu krize klepe na dveře. Člověk nemusí být nějakým matematikem, aby si spočítal, jaký asi tak může od tohoto státu dostat důchod. Já jsem fakticky "předdůchodce" a počítal jsem si - pravda nejsem takový ekonom genius jako pan kema či pan ruger, ale taky čemusi rozumím.... Iluze mě opustily docela.

Teď řekne v telce nějaký onkolog, že už je třeba čekat, až někdo umře, aby jiný zase dostal nějaké drahé prášky, že operace kyčelních náhrad se plánují už skoro "jak za Husáka" a tak dále a tak podobně. A my víme bez velkého počítání, že státní obligace jsou úročeny jen 6% a tedy, že jen na úrocích bude třeba z toho dluhu platit nějakých 60 miliard korun - to zase jednou bude někdo organizovat sbírku na nějaké nemocné děcko, protože "stát na to nemá" a většině lidí se při pomyšlení na jen ty úroky udělá na poblití !!

A až tedy někdo konečně bude muset s pravdou ven, že skutečně nic není zadarmo a že se máme jak prasata v žitě, akorát že to žito jaksi již došlo ! - protože je (to žito) kdesi na Kypru a Panenských ostrovech, potažmo na Bahamách či ve Švýcarech - to bude mela !

Já sám mám slušné auto a nedělalo mi problém jet na jeden zátah několik hodin v Německu po dálnici třeba 220 km/hod. Ale tady doma předpisy dodržuju a připadám si jako idiot, když mě předjíždějí dnes a denně v obci arogantní nabobové v "idiotsky drahých autech" a já některé poznávám a vím, co jsou to za hajzli. Nebojte se nikdo - lidi si všímají, jed po kapkách kape do jedových číšek a příjde čas "šílenství". [velký smích]

115362

29.08.2006 15:37

Skutečnou hrozbou, které čelíme v Británii, je Blair

trochu Nostradama ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechci otravovat moc, ale podle Nostradama bude Britanie (a speciálně Londýn jako hlavní město) vedle USA extra hodně postižená ničením, patrně v budoucí (už možná jsoucí) "poslední" světové válce. Ostatně podle jiných proroctví se tomu nevyhne ani Praha. Vlastně i kněžna Libuše přeci věštila, že "...sláva toho města (Prahy) se nebes bude dotýkat !" - to jsme ovšem nikdo nedomysleli, co nám to vlastně pan Kosmas zatajil - totiž, že pani kněžna Libuše v tom proroctví pokračovala slovy "...v radostném radioaktívním kolotu a klokotu !" Pan Kosmas tomu nerozuměl a tak to vyškrtnul - škoda, mohli jsme být chytřejší. [velký smích]

Je evidentní, že USA a Britanie jsou "pěkná rodinka", "Tony k Jirkovi sedá, jeden druhému oči nevyklová..." a jedou ve všem spolů. Spolů si i nabijí zobák. A co ta Praha ? No - my jim úsilovně lezeme do ... někam !

Co se děje veřejně, to má své "podhoubí" v dění neveřejném a dále ještě na mnohem hlubší ukryté úrovni - mimo Zemi. Já jsem přesvědčen, že primární příčinou toho všeho dění je "konec cyklu" - onoho biblického "...od Olám po Olám.." Věřím ve vyšší principy, než "..žer, nebo budeš sežrán !" - což je ovšem jinak zcela nejzákladnější princip tzv. normálně fungující, demokratické kapitalistické společnosti. - takové té príma společnosti moc príma pána zn. "kema".. [velký smích]

115372

29.08.2006 18:48

Topolánek padá, Kalousek již dopadl

RE: Vezmu to hezky od začátku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mou nocni murou je miliarda a pul Cinanu se spotrebitelskymi zvyky USA. Na to by tato planeta nemela sanci najit zdroje...

To by Vám jistí pánové ruger/kema hladce vysvětlili, že se netřeba vůbec, ale vůbec ničeho obávat. Za prvé - přírodní zdroje podle pana rugera neexistují, anobrž se jedná o výmysl lidí. A podle pana kemy by to neviditelná ruka trhu hladce všechno vyřešila ... [chechtot]

Jinak skutečně - kdyby se Česká republika i s tím svým "kocourkovským chaosem" nacházela někde na pomezí Zimbabwe, Botswany, Angoly a Zambie, byli by jsme regionální kulturní, ekonomickou a se svou letkou Grippenů a stovkami L159 i vojenskou velmocí. Takhle nám mindráky z Německa a Rakouska sice pomáhají léčit Poláci a Slováci, jenže Češi se koukají raději do talíře Němcům.

Ale tady nakonec nejde o absolutní životní úroveň - jedná se vždy spíše o společenské trendy a o alespoň elementární slušnost "těch u koryt". Prostě u koryta se nemlaská, negrgá a neprdí blahem ! Lidi by se klidně uskromnili, ale s prominutím je "naserou" všichni ti hajzlíci, co se producírují v seznamech miliardářů, je jich debilů plný bulvár - kdo s kým šoustá a kdo se s kým soudí o majetky, ale daně nikdy neplatili, když už by jsme jim odpustili ty podivné privatizační techtle mechtle. V tom to je !

Může někdo říci, že to je čirá závist. Ale to není závist. Je to racionální úvaha - zaplatil vůbec některý z těch zbohatlíků do státní kasy nějaké daně ? Aby někdo měl majetek - čistý majetek ! - třeba 10 miliard korun - musel by jich vydělat aspoň dvacet, ne ? Za deset let - znáte někoho takového, kdo slušně vydělal 2 miliardy korun ročně ? Kdo měl měsičně 170 milionů příjem ? Je to vůbec mravné ?

No a tohleto vidí ti "lidičkové", co si na víkend vyjedou stařičkou orvanou 3105 na houby do lesa, nebo autobusem "k moři" na Bibione na týden - a "žerou" tam sardinky a játrové paštiky s pomalu plesnivějícím chlebem a zapíjejí šumákama, aby mohli pak sousedům vykládat, jak se skvěle měli. Říkat v tomto přirovnání, že "...někdo umí a jiný jen čumí" - to je něco, co by mohlo představovat onu "startovací revoluční facku" !! [velký smích]

115382

30.08.2006 14:39

Je terorismus úmyslným produktem euro-americké politiky?

RE: diskutujete s antiseptikem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já pane dr.benway opominu, že jste napsal 27 slov a že jste přitom dokázal nevyjádřit jakoukoliv smyslu plnou myšlenku. Nicméně, s určitou nadějí na opravdovou myšlenku se zeptám raději Vás, než pana zn. "Zvědavej". Totiž, Vy patrně technickými daty jste schopen přímo hýřit - tedy: Vy máte nějaké rozumné vysvětlení pro způsob, jak se ony věže WTC mohly tak "krásně a čistě" teleskopicky a hlavně na takovou "úhlednou kupku" složit a to skutečně prakticky volným pádem ?

Nic by totiž nepomohlo vyvrátit ony konspirační "teorie" a omezit, jak Vy říkáte hysterický kvikot konspiracnich jezinek, než kdyby jste nám to tady v několika málo přízpěvcích odborně vysvětlil vlastními slovy a to, aniž by jste zde dával odkazy na notoricky známé a zcela nic nevysvětlující - nýbrž pouze kategoricky konstatující "cosi zcela nepodloženého" a tedy vlastně zamlžující - mainstreamové články.

Naznačím, oč mi jde. Již nevím, který rok to byl, když se v centru Ostravy likvidovala koksovna Karolina. Hlavní budova mlýnice uhlí byla konstruována z tzv. "hrazděného zdiva" s ocelovou nosnou konstrukcí. Po odstřelu se ta budova "jaksi neplánovaně" nerozpadla na kusy, nýbrž v celé své mohutnosti a hlavně skoro vcelku upadla na bok. Konstrukce byla snad 100 let stará a zajisté nebyla použita žádná speciální ocel. Rozměry WTC věží a oné budovy jsou samozřejmě nesrovnatelné, přesto se jednalo o relatívně obrovskou budou.

Nicméně - alespoň můj mozek se brání myšlence, že by se obě věže WTC mohly zřítit způsobem, který byl ve skutečnosti k vidění. Ptal jsem se ocelářů a ti jen kroutili hlavama.

Spoléhám na Vás, jako patrně na odborníka na tyto věci - vysvětlete to nám laiků - tedy mi laikovi, ať nemluvím za druhé..

Jinak bych si musel o Vás myslet, že Vy sám jste taková hystericky kvičící konspirační jezinka a možná ještě hůř - akorát z druhé strany. [velký smích]

115451

30.08.2006 16:41

Izrael zničí jeho víra v beztrestnost před Bohem

Trochu proroků...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Židé se nemají čeho bát – ale představitel Pravoslavné církve, řecký arcibiskup Christodoulos Athénský a palestinský arcibiskup Theodosios Atallah Hanna ze Sebasty jim připomínají: „Střežte se Božího hněvu."

Tak tak - střežme se Božího hněvu všichni - to mě vyprovokovalo, abych "táákhle maličko" vzpomenul (nejen) Nostradama.

Již ve slovech Ježíše "o konci časů" a v Janově Apokalypse se může každý ledacos dočíst - Bibli má snad každý (?), nelze pohrdat ani "babičkou" Sybilou, jakož i jinými ... Nostradamus šel sice do "až drastických" podrobností, ale zato způsobem tak "zamotaným", že mnozí propadli zcela skepsi, zda se lze cokoliv rozumného od něj dozvědět. Tedy - lze.

Nicméně všichni tito mluví o době, kdy:

- bude velmi aktivní geotektonika a vulkanismus - ano
- bude hrozit nějaký "oheň z nebes" - zatím není moc jasné, ale nervozita našeho Slunce - je nejaktivnější za posledních 8000 let, ale i obce astronomické, pozoruhodně roste - že by Nibiru ?!?
- budou se měnit globální klimatické podmínky - ano, dnes to snad uznávají i zarytí pochybovači, "že cosi se děje..."
- bude zdevastováno životní prostředí - ano
- bude globální hlad a nedostatek pitné vody - ano, ač se mnohým tak nejeví..
- Mravy "národů" dramaticky upadnou, mnohdy nebude lze rozeznat muže od žen, atd. - ano

Někteří proroci charakterizují technické vynálezy, které jsou nám dnes - ale ještě před pár desetiletími nikoli - skutečně již důvěrně vlastní. Třebas televizi, počítače, kosmickou techniku, babička Sybila to nakonec řekla na plnou hubu - "Bůh dovolí vstoupit lidem na Měsíc, ale dál již nic", - ano - vše souhlasí..

Čili, nemůžu, než konstatovat - žijeme v dost "podivné době". Starozákonní proroci mluví o poslední bitvě "někde u Jerusalemu", o Armagedonu. Nostradamus preferuje Persii, Sybila se k tomu zmiňuje o "žlutém nebezpečí", všichni mluví o "armádách ze severu" (že by mluvili o Rusku ??) Nostradamus k tomu dává neuvěřitelné podrobnosti, které samy o sobě stačí k hrubé "dataci" jeho proroctví, nemluvě o i dost jasných datacích, právě do desetiletí "po roce 2000". Tedy - Bohu žel ! Scénář byl evidentně napsán již dávno a nikomu nepomůže, že nevěří na možnost proroctví, coby jakože nesmysl. Vše se skutečně točí kolem israele. A Israel - takový ten "náš", dnešní - ve všech těch proroctvích dopadá zcela špatně ! A že prý pýcha předchází pád..

Skutečné realitě (podivuhodné spojení slov a pojmů) je zcela lhostejné, co si myslí nějaký zdánlivě "velmi rozumný arogantní racionalista". Stejně jako Bůh Mojžíšovi řekl "Jsem, který jsem" - rovněž "realita je, která je". Pomněte na panny, co čekaly na ženicha - některé měly, ó běda, lampy prázdné ... [velký smích]

115459

30.08.2006 16:44

iDnes - rok 1984 v roce 2006

RE: idnes-watch.cz

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdybych nebyl "počítačový analfabet" a tušil, o čem je řeč, rád bych pomohl, takhle ale aspoň držím palce !!

115461

30.08.2006 20:37

Nejdůležitější je čest

RE: Nepopírám, že vnitřní deficit není strašákem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...existují makroekonomické nástroje, díky kterým jde dobře fungovat i při obchodním schodku, a vnitřním zadlužení státu.

Hodně jsem se zamyslel, abych objevil takový makroekonomický nástroj, který by řešil ty obchodní schodky a vnitřní zadluženost, ovšem který bude zároveň "nezlodějský a slušný". Mi nemusí nikdo vysvětlovat, že kdybych zadlužení a schodky ve vlastním rodinném rozpočtu řešil občasnou návštěvou finančního ústavu s pistolí v ruce a maskou na "hubě", že by to při "trošce snahy" kulantně nešlo popsat Vašimi slovy - viz zvýrazněný text citace. [velký smích]

Jenže o to mi nejde. Tedy, jelikož skutečně ekonom nejsem, zeptám se přímo - jedná se o makroekonomické nástroje, které nejenže hladce snesou denní světlo, ale které by navíc šlo obecně nazvat jako správné ve smyslu slova poctivé a tedy jako doporučení hodné ? respektive to lze formulovat ještě příměji - kdo to tedy ve skutečnosti Americe platí ? Já jistou představu mám, rad se ale nechám poučit. Ale uznávám - není to na takovou útržkovitou diskusi.

115479

30.08.2006 21:02

Nejdůležitější je čest

RE: Ještě jedna poznámka

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jistě mi dáte za pravdu, že Spotřebovávat energii není totéž jako s ní spořit.

Samozřejmě. Kupříkladu sloveso "spotřebovat" není totožné se slovesem "spořit". Tak to myslíte ?

Můžete mít v provozu desítky milionu automobilů, ale snažíte se zavádět ekologické limity, a úspornější motory. Můžete topit v budovách, ale snažíte se o minimální úniky.

Potvrďte, že máte na mysli USA ! Kdyby tam Korejci, Japonci a taky Evropani nedováželi nějaká auta, tak by kolem amerických cest nebyla již žádná tráva - americké auta totiž "žerou i trávu kolem cesty" !! Pane/madam, strohá čísla svědčí o "hýřivosti" přímo nemravné a já tu hýřivost na "vlastní bulvy" viděl na místě - v USA. 3x nemravné !

...můžete se podívat i na poměr KW/100 USdolar HDP... (máte patrně na mysli kWhod, jinak by to nedávalo žádný smysl..)

Nu ? A co Vám vychází ? Chcete mi snad namluvit, že když kupříkladu americký pekař upeče "X" rohlíků a spotřebuje na to 1 kWhod energie a když na tomtém zařízení v Česku upeče český pekař rovněž "X" rohlíků a taky spotřebuje 1 kWhod, že americké pekárny jsou 5x energeticky úspornější jen tím, že české rohlíky po přepočtu na dolary jsou 5 x levnější ? To je trochu divná matyka, pane/madam. Takhle bychom mohli brát položku po položce a dospějeme k podivuhodným závěrům třebas...

Zároveň hrají svojí roli i další faktory (Převládající doprava, výše DPH, Geografie, klima...)
Ale to asi nechcete, že....


Spíše to asi Vy nechcete, že ... Vždyť jste zrovna spadl do vlastní pasti ! [velký smích]

115481

31.08.2006 13:38

Nejdůležitější je čest

RE: Pane Gejdoši!, systém mne nepřihlásil

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jasně, že dobře reaguje, taky bych to asi takhle psal, kdybych měl ty samé náhledy na věc. Jenže - pořád tam není ta odpověď - jedná se o manipulace z oboru "slušné" ? Totiž, zdali, kdybychom "obchodovali" spolů my dva, já bych hrál USA a Vy třeba zbytek světa - nechtěl by jste mi náhodou posléze "rozbít" za takové "obchody" hubu ?

A pak totiž světová situace globálně ve světle těch "vychcaností" vypadá trošinku jinak ! Čili - jakoby se ve světě mluví o "rozbití huby", kdežto ta "správná = vaše" strana mluví o jakémsi terorismu - nebo se pletu ? Vítěz tomu může cudně říkat "šikovnost", ten oškubaný ale to vidí jinak. A vo to tady gou...

115563

31.08.2006 14:43

Izrael zničí jeho víra v beztrestnost před Bohem

RE: Trochu proroků...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zareaguju až tady. Máte pravdu a řekl jste to vlastně všechno za mě - díky. Mi samému je sem tam i tak trochu trapně, protože dobře vím, že lidi se před tím schovávají, tedy "básnicky" strkají hlavu do kupy s pískem. Je to dost dětinské, se takto chovat, ale budiž.

Ostatně - historicky vzato, můžu být rád, že nejsem kamenován - starověcí proroci takto zhusta končívali. [smích]

Jinak, ono to bude svým způsobem "hrozná sranda", čímž nechť nikoho nenapadá, že se na to těším. Ale události jsou nezadržitelně v pohybu a jest mi docela líto těch "racionalistů", co jim podle jejich mínění roste "strom do nebe" - ouha ! Do nebe stromy prostě nikdy nerostly, neporostou v budoucnosti a není důvod pro to, dělat si naděje, že zrovna teď některým rostou - nerostou ! [velký smích]

115571

31.08.2006 16:02

Izrael zničí jeho víra v beztrestnost před Bohem

RE: Trochu proroků...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Škoda, že mne asi nepřekvapíte. Nic ve zlém.

Samozřejmě že nic ve zlém, vždyť nakonec o nic nejde, vše už tu skutečně bylo.. Já jsem to tady již jednou trochu více "rozvinul", protože už dříve jsem měl nutnání nějak "více ospravedlnit" to svoje koncosvětové skuhrání. Víte - jsou lidé, které nepřekvapí nic, ale zhola vůbec nic. Třeba Vás taky nic nepřekvapí, štastný to člověče ... [velký smích]

Jenže pane "MaBuSuBaM", ačkoliv Váš pozdrav "Čus Mabus" i nick ukazuje, že jste se snažil trochu "vkouknout" do problematiky - možná jste přec jen předčasně usoudil, že vše je v pořádku a že netřeba se nervovat. Je to ale každého jeho volba. I proto nepodstoupím druhý pokus o "ono ospravedlnění", mi již stačí, že a co vím. Nanejvýše Vám ale řeknu, že asi opravdu platí to biblické ...oči mají, ale nevidí, uši mají, ale neslyší... slepý slepé vede do jámy... . Myslíte, že to na mě pan Ježíš myslel těmito slovy ? hm ? [smích]

115574

31.08.2006 17:17

Nejdůležitější je čest

RE: Pane Gejdoši!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem se poněkud znechutil ! Takovou krásnou "filipiku" jsem napsal a systém ji "bez náhrady sežral" ! Už nikdy nic tak krásně nenapíši - óó běda ! [smích]


Hýřivost USA není nemravná, je logická a ilustruje bohatství.

Stejně, jako se pane jen stěží dva lidé (a více ještě hůř) shodnou, co to vlastně je, být bohatý, tak se jen stěží my dva shodneme, v čem vlastně bohatsví spočívá.

Jestliže Amerika své bohatství cpe do skutečně idiotských aut, opravdu imbecilních baráků (alespoň v Richmond a obecně ve VA jsem viděl pouze takové domy), jestliže člověk ve Washingtonu má pocit, že se někdo s tou architekturou zbláznil - je pak jasné, v čem Amerika vidí bohatství.

Je to prachsprostý tupý materialismus, symbolizující pouze sílu svalů. O nějaké duchovno nejde ani omylem. Hlavní mravní kriterium - "Co můžeš urvi, co nemůžeš, zkurvi !". [velký smích]

Ovšem Imperium, postavené na takovém základě, skutečně může chvíli prosperovat. Ale uznejte sám - jen chvíli a ty konce budou hrozné... a může kdokoli cokoli mluvit o robustnosti ekonomiky . Je mi smutno, že se Amerika hlásí na hubě k Bohu. Tím pádem totiž je již bez šance, že by Ameriku mohlo něco spasit !

115580

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 53 čtenářů částkou 14 305 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 0

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 0

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

WHO si na Facebooku naběhla na vidle06.01.22 20:59 Neurčeno 0

Viník obrovského kalifornského požáru jmenován. A ne, není to globální oteplování06.01.22 17:43 USA 1

Vakcinační voodo - po každém očkování prudce naskočí úmrtnost "neočkovaných"06.01.22 15:07 Británie 2

Dezinformátoři a antivaxeři opět proti ČT?06.01.22 12:52 Británie 3

Marta Kubišová - peklo po 3. dávce06.01.22 09:20 Česká republika 4

Neočkovaní nedokončí zdravotnickou školu. Nesmí na praxi05.01.22 21:15 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
24,52 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
17,12 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
18,80 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,40 Kč
100 maď. forintů
6,87 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,17 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 031,31 Kč
1 unce stříbra
493,09 Kč
Bitcoin
932 260,06 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 71 881 772