Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petr Gejdoš

Nalezeno 2210 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

21.06.2006 20:41

Distancuji se od hackování Nezvědavce

RE: Okénko

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jsem si povšimnul, ale dneska jsem tam koukal, co je "nového" a měl tam velmi zajímavý "vstup" pan Sodek a to mě vedlo k docela zamyšlení. Nebylo by možná od věci v tom udělat jakési "projasnění", o co vlastně těm "žlučákům" jde. Taková koncentrace hulvátství se totiž málokdy vidí a musím tedy skutečně konstatovat, že mi je až leho líto. Leho ať byl jaký byl "protivný jak flašinet" s tou svojí tupě opakovanou propagandou, tak dneska pohled do "hlubin tamní žumpy" je místy opravdu otřesný. V zásadě, kdyby se tam sem tam neobjevil Yamato a samozřejmě Lev a Karel, zůstal by tam jediný vlastně relatívně slušný člověk samotný leho. No nic - v tom celém sporu je cítit jakási hluboká uraženost a nerozumím tomu jaksi.

Co ale až uráží můj smysl pro logiku a jakousi elementární spravedlnost je způsob jak tam jakože vedou diskusi - na jakékoliv věcné připomínky následuje jen a pouze urážky a zcela zcestná tvrzení ve stylu "pleju len...". Sám jsem chvíli uvažoval, že položím několik logických otázek, ale pak jsem usoudil, že to je ztráta času. Teď ale, když vidím tu snahu Karla a Lva, tak zase koketuji s myšlenkou, že bych je tam podpořil, pokud to ale má vůbec cenu.

Mi totiž nevadí, když mi někdo nadává, to si dotyčný dělá "reklamu" sám sobě. No nic... uvidím !

108647

23.06.2006 19:02

Čínský drak sílí

Žluté nebezpečí bylo předpovídáno...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Žluté nebezpečí bylo předpovídáno, ke své smůle Číňani již nebudou mít čas "ižít si" světového vůdcovství. Situace světa je dnes již natolik špatná, že všechny myslitelné možnosti vývoje směřují do globálního zhroucení civilizace.A to pro většinu lidí v nepředstavitelně krátké době několika málo roků ! Navíc Čína sama na svém území neblahý vývoj světa svou bezohlednodností k životnímu prostředí velmi urychluje. Taktéž i USA - 30% veškeré světové těžby ropy "spálí" USA ...

Nicméně, i když vyloučíme konflikt USA - Čína "čelně", což by byla pro Čínu zatím stále ještě asi sebevražda, přesto se rýsuje nepřímý konflikt, kdy dnes již evidentně na jedné straně stojí USA + EU + možná ještě několik států kolem "globu" (např. Izrael, Australie a podobně) a na straně druhé snad celý zbytek světa, avšak presentovaný hlavně Čínou, Indií, Brazilií a samozřejmě zde je i Irán, ale třeba Venezuela a nejasná je nakonec třeba role Ruska. Rusko hraje nebezpečnou hru, Rusům by se líbilo, kdyby USA dostaly "za vyučenou", ale vize nové supervelmoci Číny na "dohled" od skoro liduprázdného Sibiře - to není vábná vize pro ně. Kdyby došlo k uplnému rozvinutí III. světové války, je takto dáno rozvržení sil.

Podle mého názoru již III. světová válka probíhá a nutně aktivní je strana USA a spol.. USA + Evropa, čili oblast tzv. "euro-atlantické civilizace" začínají skutečně prohrávat závody v ekonomice. Je to dáno hlavně nezřízenou spotřebou obyvatelstva v této naší (ne)kulturní oblasti a neochotou sociálním státem z doby poválečného rozvoje americké a evropských ekonomik "namlsaného" obyvatelstva podstoupit souboj o pracovní místa s třebas zrovna Číňany, Vietnamci a podobně za stejných podmínek..

Ten náš "Západ" má několik možností, jak vývoj zdržovat, obávám se, že na nějaký zvrat není již ani pomyšlení:

1)Zavrhnout "volný světový obchod" a vytvořit "pevnost Evropa" a "pevnost Amerika". To ale naráží na závislost na ropě a jednalo by se pouze o řízený ústup, postupně se měnící v útěk z pozic.
2)"Zavčasu" ( [velký smích] [velký smích] ) se nechat napadnout ve stylu a'la Pearl Harbor a vyřídit to vojensky, dokud to vůbec ještě je možné. Čili skutečně ovládnout celý svět a nějak situaci vyřešit - totiž ani totální vítězství ve válce by ještě nic neřešilo - nepřibyl by ani litr ropy, nepřibylo by ryb v oceánech - nepřibylo by totiž vůbec nic, kromě nových problémů s uspořádáním světa.
3)Sednout si za kulatý stůl, navrhnout rozumná řešení a jednat - to je ale čirá utopie. Součástí by totiž muselo být přiznání se, jak se věci skutečně mají a to tedy evidentně v úvahu nepřipadá.

Nejvíce pravděpodobné je ad2)´- bohužel. Ovšem s tím, že to skončí patem a zhroucením civilizace. Strarosti o důchod můžeme pustit z hlavy všichni. Dobře již bylo... [velký smích]

108790

23.06.2006 23:46

Čínský drak sílí

RE: Na Čínu nedám dopustit

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, to já potřeboval vyvrtat tři díry v opravdu "betelním" betonovém překladu, abych pověsil garnyž. Pujčená vrtačka s příklepem Narex se jaksi rozpadla již při první díře. Já nemeškal a letěl koupit nějakou obdobnou vrtačku, abych měl co vrátit.

Nakonec jsem z nouze koupil za 299 kč (!!) vrtačku "Made in China" o výkonu 550W a tou jsem to vyvrtal. Nerozpadla se - mám ji dodnes. Asi se již sem tam něco tii Číňani naučili dělat - ta Narex vrtačka stála 3000 korun a bylo to dílko českých zlatých ručiček - že prý.

108797

28.06.2006 18:34

Zakažte kouření na veřejných místech!

Kampaň proti kuřákům zakrývá něco jiného...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je zbytečné vést rozhořčené diskuse, zda kouření škodí zdraví či ne. Ať se to komu líbí či ne - to je tak sporné, že debatovat o tom postrádá smysl. Sám jsem docela silný kuřák, tedy militantní nekuřáci se mohou "vyšklebovat", že si hájím "svoje". Čili dopředu říkám - škodlivost zde není hlavní problém. A navíc - já kouřím od 26 let a do té doby jsem nikomu nenadával, že mi smrdí - totiž jsem si toho jaksi nevšímal. Tolik k nekuřákům, škoda slov.

Když už takové téma zde je, patří se říci něco jiného. Kupříkladu já jsem alergický na jakýkoliv parfém. Naparfémovaného člověka obcházím obloukem a dělá se mi špatně na blití. Ptám se pani/slečny Šárky - parfemujete se ? Pokud ano, nemáme se my dva o čem bavit - rozumíte co chci naznačit ? Vy do mě kamenem a já do Vás ještě větším - tak jest psáno v Bibli ?? [velký smích]

Nikdo zde neuvažoval vůbec, proč se takové tažení proti kuřákům vůbec zrodilo ? Co to vůbec znamená ? Já se oprávněně domnívám, že se jedná o zcela pokrytecké a cynické maskování něčeho jiného. Totiž všechny ty "kuřácké rakoviny" vznikají a začaly vznikat v relativně nedávné minulosti. A to jako reakce na do vzduchu, vody a posléze celého potravního řetezce uvolněných radioaktivních látek, které se tam obecně začaly dostávat v důsledku jaderných technologií od poloviny čtyřicátých let 20. století. Byli by jste překvapeni, Vy kdo o tom dosud nic nevíte, kolik se do ovzduší, vody, půdy a nakonec do všeho živého za těch cca 60 právě uplynulých let uvolnilo radioaktiho materiálu - hlavně uranu. Jedná se možná již o miliony tun !

A vůbec se nemusí jednat o ty tolik žádané izotopy, které se získávají obohacováním přírodní směsi všech izotopů uranu. Nikoho jaksi nevzrušuje, že dnes již armády snad celého světa užívají střelivo s tzv. "DU" (depleted uranium = ochuzený uran = fakticky zbytek po tzv "obohacování uranu" ). Totiž ta radioaktivita zde není tím nejhorším. Částice "alfa", které vyzařuje DU hlavně, ta totiž není schopna doletět k žádnému měřáku. Tedy když meričtí vojáci pobíhají po "svých bojištích" se zarytě "mlčícími radiometry", aby nám "blbečkům civilistům" dokázali, že se nic neděje, tak si z nás dělají prostě "prdel" - promiňte ten výraz, je opravdu nutný.

Jen v těch dvou válkách v Zálivu bylo užito cca 3500 tun DU ve střelivu. Když projektil z DU zasáhne cíl, explozivně shoří a vytvoří se velejemný koloidní "kouř" oxidů uranu a tyto jsou schopny obletět zeměkouli, než se snesou na zem. A pak to již fičí - všechny další prvky v radiační řadě jsou kromě radioaktivity zcela bezkonkurenčně jedovaté. Je to džin z flašky puštěný ! Je to naše černá můra, zatím ale o ní nikdo nic nechce vědět. Ale někteří to ví od 60. let 20. století a od té doby již za to můžou kuřáci ... [chechtot] [chechtot]

109271

29.06.2006 19:14

Izrael znovu okupuje

RE: Co je to ta

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No však, přesně o to jde, vážený pane !! Stát Izrael vznikl na části území tak řečené Palestíny, aniž by se kdokoliv zeptal místních obyvatel, to Vám připadá v pořádku ? Chcete mi snad argumentovat, že o tom tak rozhodlo OSN ? Já se pak zeptám - má či mělo OSN právo něco takového udělat ? To zaprvé a zadruhé - co to je OSN ? Tam se jakože rozhoduje podle nějakého mezinárodního práva ? O jakém to mezinárodním právu by mohla být tady řeč tváří v tvář takovým flagrantním případům, jako je kupříkladu okupace Iráku ?

A kde se potom to slavné OSN vlastně schovává celých 60 let, že jaksi nic celou dobu nepřipodotklo ke stovkám či tisícům konfliktů a bezpráví po celém světě - uvedu příklad týkající se bývalého Československa - tedy vstup vojsk v roce 1968 ? Musím pokračovat, nebo jste ochoten se přece jen aspoň nepatrně zamyslet ?

Já to nechápu tu úděsnou krátkozrakost a lehkomyslnost, s jakou takoví, jako Vy strkají hlavu do chomoutu otroctví. Vězte, že za to zaplatíme celými řekami krve, za tuto tupou lhostejnost, za ty zamilované oči směrem k mamonu - "jen nám dejte pokoj s jakýmisi právy, my si tady mírumilovně hrabeme prachy, ať si můžeme koupit ještě žravější auta, postavit ještě větší baráky s vlastní ozvěnou ..." .

Pane - chcete skutečně definovat, co to je Palestína, nebo švejkovsky ze sebe děláte eh - nebudu to specifikovat co. [velký smích]

109467

30.06.2006 15:55

Izrael znovu okupuje

RE: Co je to ta

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Formálně máte pravdu, formálně v tom bylo OSN nevinně. Cha cha... Podle tohoto příkladu kdyby takový Pol Pot svého času v Kampučii napsal slušný dopis U Thantovi, či kdo to zrovna tajemničil tomu legračnímu spolku, že u nich doma je vše v absolutním pořádku, že žádné popravy "motykou do hlavy" se zde nedějí, tak OSN by to uzavřela jako vyřízenou záležitost - tedy podle vzoru Československa a roku 1968 by tomu tak mělo být, že ? Nechápu tedy, co se dneska OSN "sere" do Darfuru - Sudán přeci taky říká, že to tam je docela v pohodičce, akorát je tam prý trochu horko a bzučí mouchy s tse-tse - že stačí poslat nějaké prašule na rohlíky a aspirínky pro místní chudé a hladové a z Ameriky nejaké již "jeté" klímy, aby nebylo tak horko. No a přeci Sadám svého času pravil taky, že žádné zbraně hromadného ničení nemá a že Kurdy a jiné nijak neznepokojuje jakýmisi popravami a chemickými prostředky hromadného "čistění" - co tedy tam OSN furt posílala jakési experty a starala se ? No nic, tak jo, ach jo... [velký smích]

109560

30.06.2006 17:13

Opravdu zaútočili Palestinci na izraelskou armádu?

RE: Judicial inc.biz

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm - docela se mi to líbilo. A řeknu proč. Totiž, že jsem asi docela "nadvyvinutý paranoik" ( [smích] ) - to uznávám. Kdo není - není takový jen kvůli své vlastní naivitě.

Uvažoval jsem již dost hodně dávno za "hlubokého husakismu" nad tím, že se objevují v takových těch scifi filmech docela zajímavé myšlenky, které jako by "mezi řádky" cosi lidem zvěstovávaly. Může to být samozřejmě jen náhoda nebo moje paranoia. Já si ovšem myslím, že to žádná paranoia není, je to faktum ! A ze Starého Zákona již dlouho vím, že "čas" se skutečně již blíží ke konci - vážení a milí - právě teď !! Nakonec nejen Starý Zákon, taky i Ježíš nešetřil znepokojivými myšlenkami směrem právě k naší době. Nebudu to vysvětlovat, spokojím se s parafrázi Ježíše - "...oči mají, ale nevidí, uši mají, ale neslyší ...".

Vím ze Starého Zákona, že nedojde k postavení tzv. "třetího chrámu", pozoruhodné zajisté pro vnímavé lidi je, že toto tvrzení vzniklo v době, kdy stál ještě "první chrám" a tehdejší Izrael byl vlastně "světová mocnost" číslo 1. A když Sybila Šalamounovi sdělovala smutný osud Izraelců, i tak moudrý člověk jak Šalamoun nesporně byl nechtěl uvěřit a zdálo se mu to jako čirá fantasmagorie. Tedy - starozákonní prorok naznačuje, že při pokusu o "průzkum staveniště" třetího chrámu dojde na Svaté hoře k masakru. Potom mělo dojít k velké válce nad Eufratem a pak se měl moc hodně přiblížit konec, pokud se do války zapojí Izrael.

Může se každý smát, může to každý zlehčovat. Nicméně - izraelská vláda to bere zcela evidentně vážně. Jsou zcela jasné indicie, že izraelská vláda "konzultuje" svoje kroky s Proroky z Bible !! Nejvíce to skutečně je vidět na chování Izraele v roce 1990 v době krize kolem Kuvajtu. Tak se nikdy Izrael nechoval a ani nyní nechová - přesně podle proroctví - oni tehdy nechtěli ještě konec.

Skoro nerad zmiňuji Nostradama, necítím se příliš dobře, když sleduju ty nevraživé poznámky a přezdívky. Nicméně - to je každého věc, čemu věří. Ale to, že já na základě znalostí proroctví neumím říci "DATUM", to mě nikterak nehněte .. [smích] I Ježíš přeci pravil, že ten den, tak řečený The Day .. určitě příjde, ale kdy ?? - ani on sám nevěděl, neb ",,,to ví jen Otec na Nebesích !". Doba je dost vážná. Na druhé straně - buďme hrdí !! Máme štěstí, že zažijeme ohromné věci, ačkoliv to ale bude tedy dost bolet... [smích]

109570

04.07.2006 08:33

Totálně paranoidní Spojené státy

Snad není tak zle ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pravda, je to již dva roky, co jsem ve Státech byl a byl jsem na opačném konci - ve VA a blízkém okolí - tedy fakticky nemůžu vědět, zda to je v tomto článku pravda či nikoli. Ale i kdyby - že by to šlo tak rychle ? To se mi jaksi nechce zdát - tedy tuším, že ten článeček je míněn jako položertovná nadsázka, která monitoruje trendy vývoje a nikoliv absolutní stav.

Já se totiž tehdá s ničím takovým nesetkal, ačkoliv jsem třebas ve Washington "čmucháček" své kamery prostrčil plotem u White domku, když jsem si jej "zvěčňoval". A taky jsem "úplně bez povolení" natáčel docela monstrozní přítomnost policajtů kolem onoho domku, což ale pravda již docela "policejně" vypadalo. Jenže ti policajti mi docela ochotně pozovali a zubili se, tož nevím. neměl jsem žádný extra špatný pocit, že by se mě chystali vzápěti zatknout a vymlátit ze mě přiznání, že tou kamerou hodlám onen White domek srovnat se zemí i s panem presidentem v něm... [velký smích]

Nicméně - já žijíce v postkomunistickém státě a maje stále v genech zažrané zásady chování se v policejním "šokialistickém zřícení", jsem si nemusel lehkých náběhů na policejnost USA jaksi ani povšimnout. Takže jak to tam teď vlastně je ?

Protože bylo-li by to skutečně pravda, byl bych velmi znepokojen ! Můj zeť ve Státech má pro mě dosti podivnou libůstku - všelijaké zbraně. Vím, že strašně naštvaně nadával, že se nemůže kamsi ve Státech odstěhovat za "džobem", protože tam "kdesi" platíl a beztak stále platí zákon, podle kterého nesmí vlastnit tank a protiletadlový kanon a jiné podivnosti, kterými společnou domácnost s mou z toho dost nešťastnou dcerou zaneřádil.

Byl jsem kdysi v Rusku, pardon CCCP, tam rozhodně nikdo o tom, že by si na zahradě postavil protiletadlový kanon ani nesnil. Tam jsem zažil, uměje velmi k nerozeznání od tuzemců dobře ruštinu, že když jsem nic zlého netuše žádal lístek na vlak, že po mě byla požadována "bumážka", že jako tím vlakem tam někam vůbec smím cestovat, tedy to skutečně policejní stát byl ! Dokonce jsem tam byl zatčen a strávil noc "v tjurmě", neb jsem si nic zlého netuše o půlnoci prohlížel ve městě Frolovo (200 km od Volgogradu) jediný výklad jediného většího obchodu ve čtyřiceti tisícovém městě. Milicionář, když mě ráno propouštěli na zásah školy, kde jsem byl návštěvou, to zdůvodńoval slovy, že poctivý "gražďanin" o půlnoci spí a tedy jsem byl bdělému oku lidové moci značně podezřelý. Hm - až toto bude v USA normální, pak ano, bude to taky policejní stát.

Ale jak jsem již výše napsal, dotyčný pisatel zřejmě posuzuje trendy vývoje a tedy má možná v tomto pravdu - USA možná směřují k policejnímu státu. Prosil bych někoho místního v USA - je tomu tak ? Ale pozor na "syndrom pomalu vařené žáby !!"

109782

04.07.2006 17:34

Totálně paranoidní Spojené státy

RE: Snad není tak zle ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, s tím nickem "Gejdoslav" - čím jsem si tu oslavu "zasloužil" ?? jsem z toho poněkud v šoku... [velký smích]

109812

07.07.2006 16:37

Experiment s lidským zoufalstvím

RE: Není to jinak?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane osd - je velmi pravděpodobné, že máte zcela pravdu. A na ty kecy pánů kemy, arkana a spol - na to netřeba se ani dívat - jsou čitelnější než slabikář, mohl bych to klidně psát místo nich a napsal bych to nejspíše podstatně lépe. Je vidět, že snaha by byla, ale ach ta inteligence a znalosti jaksi chybí - koukněte na nezvědavce... [velký smích]

Docela jsem si posledních pár měsíců lámal hlavu, s čím asi tak Usrael začne, když je Irán (s Čínou, Ruskem a dalšími nespokojenými v záloze) tak "tahá za nos". *Nutně potřebují nový "Pearl Harbor", ale druhá strana "hraje" hodně opatrně a čas letí !! Ropa sviští vzhůru, ekonomiky hlavních západních mocností již evidentně hrají na risk asi již bez rezerv a druhá strana stále zachovává stoický klid - čas pracuje za ně.

Rusku se hromadí zlato, Číně dolary a za ně ropa v zásobnících, Venezuela nakupuje zbraně v Rusku, k tomu pomáhá a "rozčiluje" v v latinské Americe, Indie si podává "ruku" přes Himalaje s Čínou - všude relatívně klid - kromě Iráku a Afghanistánu samozřejmě, v Somálsku zase slýchat o Ládinkovi a záminka k "oprávněnému" zásahu pořád nikde. To tedy věřím, že usraelské propagandisty to štve.

Israel napíná strunku, ale ta může špatně pro Israel prasknout - pokud Palestínci vydrží stoicky klidně umírat ještě chvíli - fuj co jsem to napsal, to vypadá cynicky ! - tak černý Petr nakonec stejně zůstane Israeli a tedy i USA v rukou. Lidi na Západě obecně jsou dost setrvační a pohodlní, ale až se hnou, jsem zvědavý na ty idiotské kydy pánů kema, arkan, leho a spol. o tom, jak bylo nutné kvůli údajnému israelskému tankistovi (takto ale jsem zaslechl že prý je to britský občan) vyvraždit třebas sto tisíc Palestínců. Palestínci nemusí střílet a bránit se, ovšem musí naznačit, že klidně položí životy - mají vzor - Mahatmá Gandhí vedl Indy k tomu, aby se v klidu nechali mlátit až do úmrtí a nakonec Indiové zvítězili.

Kolik si myslíte, že asi musí umřít Palestínců, aby se to i těm idiotům (nechci je jmenovat - jako třeba kema) začalo nelíbit a zdát se nepřiměřené a jaksi nepasující do krámu ? Fuj, je mi z nich na blití. Ovšem - jejich karmy na jejich hlavy... [velký smích]

109976

07.07.2006 19:42

Experiment s lidským zoufalstvím

RE: RE Ty ostravský,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, jmenuji se skutečně Petr Gejdoš, nemusíte být v nějakých potížích, jak mě oslovit. To já třeba s Arkan jisté potíže mám, hm - fakticky nevím, zda mluvím se starou pannou, nebo se senilním důchodcem, nebo s nějakým hermafroditem - co já vím ??

Samozřejmě mám argumenty, jen si nejsem jistý, zda je pochopíte respektíve chcete chápat, když tak sleduji Vaše výlevy na nezvědavci.

Jak trefně píšete a beru to jako jediný bod, kde se teď pro začátek "chytnu" s reakcí na Vás:
V podstatě tedy nejde o osvobození Gazy, ale o zničení státu Izrael.

Ano, o nic míň ani víc, pouze o zničení státu Israel jde. Nemusím s tím já sám třeba souhlasit - tedy myslím s tím ničením Israele - ale Palestíncům se nikterak nedivím. Stát Israel vznikl protiprávně nebo chcete-li "pseudo-právně". Nevím, proč bych si měl myslet, že když se na tom dohodly velmoci ve stylu "Mnichovské dohody" o nás bez nás a v podstatě to OSN vnutily, že dále již lze stát Israel chápat jako nafurt". Kdyby jste byl schopen uvažovat v historických kontextech, bylo by Vám to jasné bez dlouhých keců. Takže jen krátce - dobré dílo nevznikne špatnými prostředky !! Tím je pro klasicky vzdělané a průměrně chápavé lidi řečeno úplně všechno.

Pane - nemusím se utíkat k Nostradamovi - stačí Starý zákon - ten židé uznávají. Je tam docela dost jasně řečeno, že Bůh dovolí vznik Israele, ale pak jej zničí. Můžete hádat, proč asi. A ten konec se nebezpečně přiblížil již v roce 1990 - myslím, že vládě v Israeli tehdy "cvikalo u zadku" - válka "Nad velkou řekou", kdyby se do ní vmísil Israel by byla tou poslední ! Tak jest psáno a tak bude pane Arkan, za Vaše nevědomosti v tomto já nemůžu. Takoví ignoranti historie, jak se mi jevíte pane Arkan, takovým netřeba cosi takového zdlouhavě vysvětlovat, je to marná práce.

No a když jste milostivě zmínil Nostradama - skutečně Nostradamus se s Israelem nepáral. Vznik a následný zánik novodobého státu Israel odbyl v jednou jediném čtyřverší a je to pro Israel dosti smutné. Nechce se mi hledat přesnou citaci, leda by jste na tom trval. adios

109984

08.07.2006 13:14

Totálně paranoidní Spojené státy

RE: Clanek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane 68 68, píšete:

Svoboda je subjektivni pojem. Podivejte se na filmy Ctyri v tanku a pes, Parta brusice Karhana, Jak se kalila ocel, a uvidite, jaky to byl rajsky svet.

No jo, ale zapoměl jste vážený, že toto byl výplod "šokialismu", kterýžto šokialismus nikdo jaksi moc neopěvoval - kdežto americkou společnost třeba Vy opěvujete. Když se ale podíváte na nějaké sociologické ptůzkumy, jak ve skutečnosti Američané žijí, možná sám utrousíté "slzu dojetí", že se dá žít i jaksi - ehm ... humánněji. Vzdor pohádkám jako "Čtyři z tanku a pes". Ostatně některé americké filmy se tím patrně inspirovaly, nebo to bylo naopak ?? cha cha...

Samozrejmne, v Cesku byl policajt vzdy ten uctivy sluzebnik obcana. Nemel zadnou moc a Stb bylo jen pro srandu kralikum.

Hm - vždyť tady zase platí to samé ! V tom šokialismu to přeci bylo očekávatelné (tu vaši ironii jsem "přeložil" do češtiny), kdežto v USA snad nikoli. Tedy co chtěl tímto vlastně básník sdělit ??

Ja pochybnosti nemam. Ja jsem se adoptoval behem jednoho odpoledne.

Nejste ve skutečnosti neprůstřelný kapitán Klos Vy sám ? Více již nedůvěryhodný ani totiž s tímto výrokem nemůžete být.

Takze jste ... (a dál to asi bylo přisprotlé)

Vy pane 68 68 by jste možná měl napsat o tom článeček.

110035

08.07.2006 21:01

Totálně paranoidní Spojené státy

RE: Clanek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No já tedy pane 68 68 se nechci hádat - však se taky nehádáme, že jo ! [smích] Nicméně mi jaksi uniká, v čem že jsem se to ukvapil. Snad jedině, že jsem zřejmě chybně vyhodnotil to Vaše - že jste se přizpůsobil za odpoledne. To jsem možná pochopil jinak, než jste to Vy myslel a tedy v tom případě se omlouvám za tu reakci, v takovém případě byla nepatřičná a vlastně hloupá. Totiž, pokud jste se přizpůsobil tak, jak to pan Aaron Katz charakterizoval...

Mi se to totiž taky takto zdá, že to takto funguje. Dnes zejména v zemích toho tzv. "Západu" jsou společnosti sešněrovány neskutečným počtem všelijakých zákonů a zcela závazných předpisů, které se vcelku příliš urputně většinou nedodržují. Hraje se jen taková hra na právní stát, na právní společnost. Co oči nevidí - srdce nebolí ! Kde není žalobce - není soudce ! Ale pozor - v tom případě podle hesla "Kdo chce psa bít si hůl vždy najde !" je takto vytvořen tento bezprizorní stav pro normálního zdánlivě svobodného občana ! A tím se dostáváme k tzv. "demokracii" a k tomu, že tady i tam (USA) vládne taková normální demokracie... [velký smích]

Totiž - kdyby měl někdo moc, aby striktně donutil občany toho kterého státu všechny bez jakýchkoliv vyjímek, aby dodržovali všechny závazné normy, předpisy a zákony opět bez jakýchkoli vyjímek - tak tento všemocný člověk by tímto takovou společnost zničil !!

Jistě pak chápete, na co já jsem alergický, když se tady objeví nějaká mutace pánů "kema", "leho" a spol ? A místy jsem měl nutkání tam řadit i Vás, totiž. Lidi si jaksi neuvědomují, v jakém snovém, idiotském stavu je tento nás západní svět a do toho pak někdo začne "mlít pantem", jak je ta demokracie výtečná. Ano - demokracie je teoreticky výtečná, pokud ovšem pak prakticky takto i funguje. Ale nefunguje !!! NEFUNGUJE !!!

A v tom je ten problém, řada lidí si plete s prominutím "hovno s fíkem" a dělá chytré a mluví o něčem, čehož smysl jim zcela uniká a tedy pak papouškují všeobecně platné školsko-propagandistické bláboly, vydávaje to za svou moudrost.

Dobře takovým lidem tak !! Sami jsou to ... nebudu již nadávat. [smích]

110066

09.07.2006 13:53

Totálně paranoidní Spojené státy

RE: Clanek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane 68 68 - souhlasím, že nic nemůže být zcela dokonalé. Ale když tady vystoupí jakýsi "super-demokrat" s tvrzením, že na Guantanamo lze klidně bez soudu držet stovky lidí, aniž by měli právo na soud, že lze klidně lidi mučit, unášet, že lze klidně napadnout nějakou diktaturu s odůvodněním, že je pro svět nebezpečná, protože má ZHN - ačkoliv nemá, že jiné diktatury jsou ale pro demokratický svět přínosné, že atd. atd. atd. a to všechno Vám tady píše třeba i slovutný bojovník za demokracii pan Kulísek, který to doprovodí výrokem, že na Araby je třeba naházet atomové bomby, potom se musím vážně zamyslet.

Musím se skutečně zamyslet a v mém případě to prosím Vás nenazvětež "fňukáním" ! Já si nikdy totiž nemyslel, že Měsíc je z ementalu, ani o demokracii jsem si v dobách hlubokého "husakistického šokialismu" nemyslel, že je nějak dokonalá. Již tehdy jsem měl slušný přehled, jak se tu či onde věci ve skutečnosti mají. Natož nyní, když cestuji a koukám po světě a kdy má skoro každý možnost si spoustu věcí zjistit na internetu.

A pane 68 68 - jako první letadla začali unášet svého času Izraelci. Bombové útoky svého času taky jako zbraň začali ve velkém používat Izraelci. Únosy lidí z území suverenních státu zavedli Izraelci. Nechtějte, abych to dokladoval a pak vzpomenul to pletení si "hovna s fíkem" !!

První flagrantní porušení úmluv o nešíření atomových zbraní na světě - Izrael. "Vedle na nezvědavci" soudruzi nezvědavci oslavují zásah izraelských komand na mezinárodním letišti Entebbe v Ugandě v roce 1976.

Dne 7. června 1981 Izrael vybombardoval irácká jaderná zařízení v Osiraku. Předtím ale, a můžete hádat třikrát - kdo to byl, dne 6. dubna 1979 explodovala nálož v závodě francouzské firmy Constructions Navales et Industrielles de la Méditerranée v přístavu La Seyne-Sur-Mer nedaleko Marseilles. Výbuch zničil veškerá příslušenství iráckého reaktoru připravená k exportu. Dne 13. června 1980 byl v pokoji pařížského hotelu po předchozím varování zabit Dr. Jahja Mešad, egyptský jaderný vědec vedoucí irácký atomový výzkum. Atd atd.

Nebudeme si kazit zbytek víkendu handrkováním se - ale lidi by měli být velmi opatrní, než udělají jakýsi definitívní úsudek.

Demokracie fakticky totiž neexistuje - je to pouze nejvyšší forma otroctví - tzv. svobodný člověk v demokracii má na papíře všechna práva, ve skutečnosti ale nic z toho nikdy ve skutečně vážném případě není schopen prosadit. Tedy fakticky nemá zaručena v praxi žádná práva - má pouze jen povinnosti - je na tom ve skutečnosti hůř, než otrok ve starověkém Římě ! [velký smích]

Tomuto tvrzení se netřeba smát - viz některé případy projevů neskutečné rozežranosti bohatých = rozuměj jediných lidí, kteří mají schopnost svá práva prosadit ! Nemyslete si, že já závidím - nikoli, já vidím a konstatuji.

110112

17.07.2006 22:06

Nebezpečné přehrávání Izraele

Znamená to III. světovou ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Myslím, že nemá cenu se rozčilovat a bádat, zda Israel je takový či makový a zda Arabi jsou zase jinačí. Rozumným lidem, kteří znají historii - nikoliv dějepis, jak zde již bylo krásně naznačeno .. [velký smích] - je to všechno myslím si notoricky jasné. A stejně s tím nic nenaděláme.

Karty ve světové politice jsou rozdány a svět je prostě takový, jaký je. Můžeme být rozčarováni z evidentních nespravedlností, může s námi cloumat vztek, když vidíme, jak propaganda v rukou víme koho vše překrucuje.

Doporučoval bych zachovat v duši klid a mír a důvěřovat v Boží Prozřetelnost. Jsme patrně uprostřed těch nejhorších časů, respektíve na jejich počátku. Ježíš z Nazzaretu o tom pravil, že ten čas příjde a musí to tak být, že však Bůh ty časy zkrátí na nezbytné minimum, aby spravedliví přežili. Můžeme se samozřejmě hádat o to, co to znamená to "spravedlivý". Já o tom mám určitou představu a domnívám se, že takových nás je více.

Všichni velcí Proroci tuto dobu popisovali vcelku jednoznačně a to docela podobně. Včetně Nostradama, včetně Sybily. Rozumím, že čiré materialisty a "neznabohy" tím nijak nenadchnu, tím co teď píši. V tomto čase, ve kterém žijeme, všichni velcí Proroci předpověděli velkou celosvětovou válku. Tato válka započne jako každá "politická válka" (rozuměj takto = válka je pokračování politiky jinými prostředky), ale velmi rychle se "zvrhne" ve zcela nový a doposud nevídaný typ války !!

Ten "nový typ války" je míněn jako vcelku "neorganizovaný boj" na život a na smrt všech proti všem, dům proti domu, ulice proti ulici, město proti městu atd. atp. !

Když se to pokusím přeložit do srozumitelné češtiny, tak se jedná patrně o fakticky neřízenou živelnou válku o přežití, fakticky zhroucení lidské společnosti, z důvodu
-zhroucení světové potravinové základny,
-zhroucení energetické základny a tím globální ekonomiky a tím finančního systému,
-zhroucení klimatu,
-ale taky zhroucení imunitního systému lidí a rozšíření neslýchaných chorob v důsledku zhroucení magnetického pole Země,
-drastické zvýšení seismické a vulkanické aktivity v důsledku interakce Slunce a Nibiru (druhé tmavé slunce naší soustavy = hnědý trpaslík = naše soustava je tzv. podvojná soustava) - toto je rovněž důvodem pro zánik a přepolování zemského magnetismu.

Jedná se o klasický cyklus, který podle třeba Mayských dat má délku cca 5 200 let. Toto vše se lze dozvědět studiem starých mýtů a bájí, proroctví a je to obsaženo i v základech světových náboženství. Vše je docela prosté, pro neobeznámeného člověka však tajemné a děsivé.

V rámci tohoto vývoje je předpovězen vznik a prakticky "následný zánik" státu Israel. Zdá se - je to tady. [velký smích]

110775

19.07.2006 14:29

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: bubliny Mr. Krale

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, píšete skutečně úžasné myšlenky, jen co je pravda. Israel je ryze militaristický stát, kde kromě "nemluvňat a starců" je každý anebo aktuálně, anebo potenciálně vojákem, tedy ony "teroristické rakety" mají dost pramalou šanci dopadnout na nějakou nevinnou oběť, jak Vy píšete:

Takze vetsinou zabijeji nevinne lidi. Coz se o odvetnych akcich Izraele rozhodne rici neda. [velký smích] Jen připodotknu - v Israeli je asi 25 obětí, v Libanonu asi 200 - 300 obětí. Pohled na zdemolovanou zemi je zcela tristní.

Teď jsem v televizi sledoval poslední zprávy - tak v Libanonu bylo zabito již asi 300 civilistů a tedy nejspíše skutečně nevinných lidí. O pásmu Gaza nebyla řeč, je to asi nezajímavé ukazovat "měsíční krajinu" po humanitární akci israelského letectva, kde bydlí "na pětníku" miliony lidí. To by nemuselo vrhat na ušlechtilé pohnutky Israele dobré světlo, že pane "kema".

V televizi ukazovali z toho Libanonu prakticky výlučně mrtvoly žen a dětí, zřejmě se nedá natočit nic o mrtvých teroristech, že jo spokojenej a usměvavej pane "kema". Nebo jak si to vysvětlit ? Totiž to přitom na místě žádné protiisraelsky zaměřené televizní štáby nejsou, respektive se do české televize rozhodně nedostaly tyto. Nemůžu, než se pane "kema" jen sarkasticky zasmát nad těma kokotinama, které píšete. Soudím, že jste taky takový a hodně veliký ... , stejně jako to co píšete !

Bože, dej mi poznat, co to je ten "kema". Jsem stižen nezřízenou zvědavostí - to musí být úžasné Vás vidět z blízka ... [velký smích]

Jelikož se mi to ale asi nesplní, mám na Vás pane "kema" otázečku - kolik ještě těch "teroristů" musí zemřít, než i Vám již bude trapné to schvalovat ?

110909

19.07.2006 18:37

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: Nerozumím tomu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Trošku jste to pane v podrobnostech pomotal, ale to nemá na nic v tomto ohledu vliv. Celková základní myšlenka je totiž zcela vyčerpávajícím způsobem správná. Ano - stát Israel vznikl pseudo-legálním způsobem a to tak, že velmoci po WW II. fakticky na návod USA a Britanie rozhodly o Palestíně bez Palestínců a to tak, že povolily protiprávně vznik státu Israel.

Ve skutečnosti se skutečně jedná o jasně protiprávní akt a každý, kdo to ví, se nediví, že jsou s tím nakonec patrně všichni Arabi kolem dokola i daleko odtamtud nespokojeni.

Ve skutečnosti je zcela jasné, že to nemůže skončit jinak, než světovou válkou. Ostatně se tak patrně již děje. To, že Palestina je nakonec jen hřištěm pro velmoci dneška, je nakonec taky jasné - velmoci si totiž toto válčiště fakticky pěstují.

Israel, navzdory nukleárním zbraním a vůbec stavu své armády, tak přesto Israel není žádná vážná mocnost a tuto z něj dělá až podpora USA. Proroctví mluví jasnou řečí - tento svět bude fakticky zničen ve velké válce. Jako jeden z prvních ale bude zničen Israel. USA jej nezachrání, neboť v USA proběhne serie nějakých katastrof, podle proroctví se dá čekat nejméně tyto tři katastrofy :

-velké zemětřesení,
-masivní napadení USA na jeho území formou teroristických útoků za použití ZHN,
-kolaps americké ekonomiky a finančního systému a z toho plynoucí občanská válka.

Pořadí nevím, asi ani nehraje roli.

To vše se dá čekat vlastně kdykoliv. Může to vypuknout zítra !! [velký smích]

110942

19.07.2006 18:55

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: Pravda neni na zadne strane

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jak jednoduché ! A jak přitom asi pro spoustu hlaviček nedostupné k pochopení - ach jo.

110945

20.07.2006 08:06

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: samozrejme, ze sa israel brani

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Celkem rozumím Vaší poznámce. Čemu ale již tak dobře nerozumím, je Váš záměr takovou poznámku přičinit. Je samozřejmě několik možností, jak si to vyložit:

-Třebas, že Israeli nekriticky straníte, ale i Vám se již nedaří rozsah israelských manevrů v rámci této údajné "války" - lépe však genocídy - s "klidným svědomím" omlouvat. Proto ta zastřená formulace.

-Nebo jste dokonale nestranný/nestranná a pouze upozorňujete na relativitu těchto masakrů. Pak máte pravdu, dokonce lze zcela nestranně říci, že "to prostě je válka". Proč potom ta zastřená formulace ?

-A nebo ještě - nemáte rád/ráda Rusko a'priori .. ?

-Určitě by šlo vymyslet i další varianty a podvarianty, jak se na Vaší poznámku dívat a jak ji chápat.

Moc by mě zajímalo, právě zde na "půdě" Zvědavce, jak se na to díváte skutečně. Otázka práva na existenci Israele zde již byla rozebírána více než dostatečně a sám se při pohledu do archívu začínám uchylovat spíše k "útrpnému" pasivnímu pročítání příspěvku jiných. Je to totiž stále dokola.

Jestli tu již "neoxyduje pan Kulísek ve svých nesčetných modifikacích, pak jsou tady jiní "klonové" tohoto "zeleného mozku" a jiných čochtanů. Tito zde vždy mluví jasnou řečí o džihadistech, teroristech atd. atp. - prostě jedinou pravdu hlásá propaganda, která je štěstím bez sebe z toho, co USA (lepe asi opravdu pak USrael) ve světě nejen slovy propagují. Mě by ale speciálně zajímal Váš názor. Podle Vašich poznámek na Nezvědavci jsem skutečně zmaten a neumím si jaksi udělat obrázek o Vašich myšlenkových pochodech.

Ovšem speciálně mě zajímá, proč toto: mnohem horších fotografií i když ne právě aktuálních třeba z Grozného a dost pochybuju že v tomto případě by jste svoje rozhořčení ventiloval stejně.

Když se totiž zamyslím nad hlubšími rovinami obsahu zrovna této věty (zvýrazněné), jsem o to více zmaten smyslem toho vcelku.

110992

20.07.2006 12:00

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: bubliny Mr. Krale

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na Vás je pane "kema" radost reagovat, vždycky se těším ! takže říkáte:To se mylite, protoze uvadite cisla jen za poslednich par dni. Ostrelovani Izraele raketami trva podstatne dele. A navic do obeti v Libanonu zapocitavate i teroristy.

Hm, pane, sice tolik času ani chuti nemám, ale kdyby jste na tom trval, tak speciálně pro Vás bych to možná udělal - s Vámi se člověk totiž nikdy nenudí. Tedy chcete, abych "odněkud" vytáhl čísla za třebas minulý rok, minulé desetiletí, za dobu existence Israele ? Buďte k sobě aspoň trochu úpřimný a uznejte "mlčením", že jste jen tak plácnul a myslel si, že na to skočím jak hladová myš na špek !

Televize je dulezity zdroj zprav, ale vsemu taky hned verit nemusite. Ty mrtvoly zen a deti se vzdy dobre prodavaji.

Pane "kema", česká televize je tak proisraelsky až nechutně naladěný zdroj informací, že je to prakticky na poblití. A přesto se jim nepodařilo z toho Libanonu získat nic jiného, než záběry na hromady sutin zničených obytných domů, mostů, trafostanic a podobných strašně nebezpečných vojenských cílů a k tomu pak "výřad úspěšného honu na teroristy", kde ovšem mezi "úlovky" byly skutečně výlučně ženské a děcka. Kameramani se mohli ukroutit k smrti a teroristi nikde. Jestli ale budete zase tvrdit, že ČT je protiisraelsky zaměřená, potom mě máte na svědomí - umlátím se smíchy. [chechtot]

Zadne argumenty, jen osobni utoky. Takhle muze psat jen hlupak.

Ne pane "kema", argument tam je silný, ale Vy jste jej odbyl a stočil to na osobní záležitosti. Totiž já reagoval na Vaše pindy a ty svědčí o tom, že to Vy jste hlupák. A nebo ne hlupák, ale něco mnohem horšího. Vraťte se k argumentaci a vysvětlete to, proč ta proisraelská televize nemůže ukázat nic jiného, než jasné důkazy státního teroru ! Ty vaše úvahy o hlupácích, koukaje se směrem ke mě. jsou zhola zbytečné, každý to vidí, co ze sebe děláte Vy sám.

Kolik teroristu musi zemrit? No, kdyby se rozhodli polepsit, tak zadny.
V opacnem pripade - at chcipnou vsichni. Kurvy jedny.


Definujte smysluplně a v historickém kontextu co to je polepšit se. Jinak nemůžu neopakovat - opět prokazujete, že sám jste hlupák nebo něco daleko horšího.

111022

20.07.2006 12:11

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: Izraelští zločinci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba, svatá pravda :Sionisti můžou klidně věřit že jsou neporazitelní, v to věřili nacisti taky a jak to s nimi dopadlo.

No a tady zase máte pravdu, ale ve skutečnosti tak nějak oklikou :Zbraní hromadného ničení bych se ale nebál, nikdo je ve velké válce v masovém měřítku nepoužije, protože by to znamenalo sebevraždu.

Někdo je totiž nakonec použije a svět bude prakticky zničen - vězte, že nikoli poprvé. To nás ale trápit nemusí, stane se to, co se stane, neb musí. Není to holý fatalismus. Doporučuji přečíst si alespoň Bhagavatgítu a co pravil Krśna Arjunovi na bitevním poli Kuruksetra. "...ti bojovníci jsou již všichni mrtví a zabil jsem je já ..." Chápej, kdo a jak chce.. [smích]

111024

20.07.2006 15:54

Nebezpečné přehrávání Izraele

RE: Nacisti, komunisti a teroristi jsou bez viny?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Berte to jako spíše sandu - ale ani to s těmi sionisty, že nemůžou za vyhynutí dinosaurů, nemusí být pravda. V Texasu, okres Somerwell, tam mají takové muzeum Somerwell County Museum a taky Dinosaur Valley State Park. V tom museu jsou koncentrovány všelijaké zajímavosti z dob dinosautů a v v tom parku v údolí Paluxy River jsou přímo v terénu vidět dinosauří stopy, promíchané se stopami lidskými. Pro pořádek opakuji, v jedné geologické vrstvě jsou spolů stopy dinosaurů a lidí a dokonce zde byly nalezeny lidské nástroje. Čili nelze v žádném případě vyloučit účast sionistů na vyhynutí dinosaurů. [smích]

Vše ukazuje, že se jedná o usazeniny z dob Potopy světa a kdo se nám to plavil na arše - přece Noe ze Starého Zákona, tedy naopak vše ukazuje, že vyhynutí dinosaurů je součástí sionistického plánu na ovládnutí světa. howgh

111047

20.07.2006 17:27

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: Izraelští zločinci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jmenuji se Gejdoš, Petr Gejdoš, pane Zorba. Vaše překroucení mého příjmení je obdobou toho, jako bych Vás otituloval Žďorba. Ale to je vedlejší.

Vy pane Zorba poněkud podceňujete Víru ! Já jsem si povšimnul, že navzdory vskutku Boha pustému dnešnímu materialismu a bezvěreckému cynismu je v chování alespoň některých vlád světa vidět velkou dávku jakéhosi mysticismu a zdánlivé iracionality. To ukazuje, že pravdu mám spíše já se svými proroctvími, než materialističtí racionalisti a chladní "kalkulátoři".

Tedy zničení světa sebevražedným použitím i těch nejhorších zbraní typu ZHN je vysoce pravděpodobné ne-li vlastně jisté. Já nechci otravovat Nostradamem a spol. - jenže musím zmínit alespoň toto : Ve všech proroctvích od tzv. Velkých proroků jsou docela čitelné zmínky použití strašných zbraní v nějaké budoucnosti blízko očekávaného konce tohoto světa. Že jsme v tomto období, i kdyby jste mi nevěřil ani "ň", nebudu vysvětlovat nic, nemá to cenu a není na to již čas.

Protože tuto tematiku studuji dlouho a do hloubky, musím Vás pane Zorba ubezpečit, že existují zbraně, o kterých veřejnost ani netuší a jejichž účinek bude na dnešní na ledacos zvyklé lidi působit stejně děsivě, jako by byli zděšeni rytíři "panské jízdy", kdyby v bitvě "U Lipan" použili husité atomovou bombu. Jednu z těch zbraní Nostradamus obzvláště zděšeně popisuje jako nějaké zničující záření z nebe a tuto zbraň momentálně patrně vlastní Irán, neboť Nostradamus ji popisuje právě vždy v souvislosti s boji Peršanů v Evropě. Poprve je zmíněno její použití ve Francii.

Jsme v roce, který bych mohl nazvat tzv. "krásným rokem". Totiž jest řečeno, že jednoho krásného roku to vypukne. Nejvíce to pasovalo na rok 2004, chvála Bohu ten minul "bez závad" - spouštěcí moment bylo obsazení Iráku. Další "krásný rok" je letos a pro splnění všech kriterii je krásný až běda !! [velký smích] Je splněno tak vysoké procento ukazatelů, že pane Zorba klidně letos uvidíte důkaz, že použití ZHN je jisté !

111057

20.07.2006 20:55

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: Izraelští zločinci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Co říkáte tomu,že arabské (spíše tedy muslimské) státy k akci Izraele úplně mlčí ?! Znamená to snad něco ? Ahmadínežád jindy hrozí Izraeli tak jednou za 10 dní,a teď je ticho po pěšině - to nechápu.Čeká se na něco ?

No - už jsem se kdesi o tom zmiňoval. V tomto těžko já pomůžu, již jsem byl pravil, že moje nejlepší výzvědná agentura je četba proroků. A do těchto podrobností ty proroctví nejdou. jediné můžu posloužit záchytnými body.

Na pořadu dne tak říkajíc je rozpad OSN. To Nostradamus předpověděl - z OSN odejdou muslimské státy a chudé státy. OSN se zredukuje pouze do Ženevy. Bude to mít dramaticky rychlý průběh, protože NY bude opět napaden a patrně chemickou ZHN. Izrael bude buď zcela zničen, nebo obsazen Araby. V USA propukne občanská válka, bude tam zemětřesení a ještě cosi, možná i útok jadernou zbraní. V Evropě plané mudrování a v Turecku převrat a převzetí moci fundamentalisty.

Pokud toto bude již letos, potom již příští rok vypukne tzv. "Středomořská válka", která svým rozsahem překoná obě světové války. Evropa, sever Afriky, západ Asie - vše zničeno. Nostradamus končí pateticky na způsob, že po městě Mekka zůstane kráter v zemi a Evropa zvítězí a strašlivě se muslimům pomstí !


Pro UmDiR

Ano, je to v Mahabharatě, ale i v Shrimad Bhagavatam a taky v Bhagavatgitě. V Indii, ale i jinde po světě proběhla jaderná válka. nebyla první, ale ani poslední. Poslední velké použití jaderných zbraní spadá do 21. století před Kristem, kdy se tzv. Sumerští bohové Anunaki stěhovali domů na svou planetu. Na Zemi zůstala jen jakási inspekční skupina, která měla mít základnu v Kašmíru. Mimochodem - jedno z velkých indických měst, zničených atomovou bombou je Mohendžodaro - těď jsem na rozpacích, zda je to dobře ?

Naši stvořitelé a bohové jsou již zde a čekají, až se dostatečně vyhubíme. nesmějí nám již pomoci, to jsme prošvihli někdy v roce 1980. Budou zachraňovat jen určitou část a ani tito nebudou dále na planetě Zemi. Zde bude domovská planeta našich starých stvořitelů a bohů. A genetický základ člověka bude opět upraven a na planetě s bohy budou žit noví lidé. Další pokus. tak asi to plyne z proroctví, legend a mýtů okolo celé planety !

111082

21.07.2006 16:05

Nebezpečné přehrávání Izraele

RE: Nacisti, komunisti a teroristi jsou bez viny?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No vůbec ne ! Stačí na google dát heslo "Paluxy River" a tam uvidíte, co Vám asi vyrazí dech. Já na to přišel omylem, že jsem si koupil "fungl-novou" svého času knihu od pana Hans-Joachim Zillmer s neodolatelným titulem a sice "Darwinův omyl".

Autora jsem neznal, ale titul byl pro člověka, který z evoluční teorie nevěří ani "ň", zcela neodolatelný. A nelitoval jsem - doporučuji přečíst. Je zde "přehršel" fotografií, které "evolucionáři" s podobným inteligenčním nábojem, jako má třeba pan "kema" nebo "leho" šmahem zavrhují jako výmysl. Ale není - našel jsem to pak i na internetu.

Prostě a jednoduše - sežeňte si tu knihu, uvařte "kyblík" kafe nebo otevřete láhev vínka a "vijóó !" do čtení. Ta kniha je velmi zajímavá. Já jsem na VŠ svůj obor "ochrany životního prostředí" studoval v době, kdy to bylo "přifařeno" k hornicko-geologické fakultě a tak jsem si 5 let užíval geologie, až se hory zelenaly. Při četbě této knihy mi to hodně přišlo vhod, protože dotyčný autor je taky geolog a dost se ohání termíny, které budou geo-laika otravovat.

Pane Rene, jsem si jistý, že pokud jste o takové problematice nikdy podrobněji neuvažoval, budete mít po přečtení dojem, že jste přistál kosmoletem na jiné planetě v jiné Sluneční soustavě ! Já se tímto bavím vlastně "od nepaměti" a kde cestuji, všude koukám po geologických stopách "Potopy světa". Tak jako se říká, že "Peníze plodí peníze", ještě více to platí jinak v této parafrázi "Vědomosti plodí vědomosti". Budete se dívat na svět jinýma, uvědomělejšíma očima, až si do morku kosti uvědomíte, že všechno ale skutečně všechno bylo, je a bude jinak, než nám to líčí dnes vládnoucí mainstream v rukou však víte koho.

Budete se dívat potom jinýma očima na dnešní svět a to i v oblastech, jež s tím zdánlivě nesouvisí - jenže ono souvisí vše se vším ! [smích] Věřte, je to úžasný a povznášející pocit, když si něco přečtete v Bibli jako zdánlivou pohádku a pak to na vlastní oči uvidíte.

Uvedu jeden příklad takového podobného úžasného zážitku z poslední doby - koupil jsem ve výprodeji levný hvězdářský dalekohled s ekvato-polárním závěsem za směšný peníz. Doma v obýváku jsem jej pracně složil - jsem opravdu docela "tupec" dělat něco podle návodu a ten závěs a jeho seštelování a nastavení na danou lokalitu není pro začátečníka žádná sranda. Odměnou mi bylo, že jsem dalekohled nastavil na Mars, který se zhruba před rokem zrovna nacházel v postavení nejblíže Zemi za posledních snad 60 000 let.

Dal jsem tam čočky na zvětšení tuším 375x a pracně honil Mars, až jsem jej konečně zaměřil. Já úžasem zapoměl dýchat - najednou do objektívu vplula nažloutlá koule, vznášela se v prostoru a já konečně na 100% pochopil, jak je Vesmír obrovský a že v něm vše funguje, jak jsem si to představoval !

111140

23.07.2006 14:05

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: samozrejme, ze sa israel brani

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ani na jedno z toho nezní odpověd ANO. Jen je upozornuji že někteří kritici Israele tak nečiní v mnoha dalších srovnatelných případech. Což mě jen vede k tomu že jejich motivací není ani nějaká křestanská láska k bližnímu ani univerzální humanistický pohled ale bohužel cosi uplně něco jiného.

Já jsem se domníval, že škálu možností jsem rozevřel v několika málo bodech dostatečně tak, aby alespoň varianta - absolutní nestrannost - byla přijatelná, takto jsem zmatený ještě více. Kdoví jak to tedy vlastně je ?

Shodneme se zajisté, že děni kolem Israele dnes - ač se zastřeně v pozadí jedná patrně hlavně o konfrontaci USA versus ČIna + Rusko - je tím, co budoucnost světa potenciálně ohrožuje vůbec nejvíce. Trochu nechápu věcnou podstatu Vašeho pokusu naznačit, že má prognoza formou odvolání se na proroctví - Vámi použitá pod titulkem "Proroctví slepého mládence ..." je jistým způsobem jako by hodna posměchu.

Mohu se optat, jaký je Váš skutečný názor a v čem připadně věcně tkví Váš nesouhlas se mnou ? Ovšem - je to uděláno natolik obezřetně, že platí možnost i jiná - totiž souhlas a podpora. Přiznám se - nevyznám se teď v tom, oč Vám "kráčí".

Nemá cenu ale pořád dokola to rozvádět. Bohu žel všechny diskuse, ať zdánlivě věcné, nebo vášnivě přitroublé, tak všechny tyto diskuse nezačínají definicí tak zásadního pojmu - mezinárodní právo !

Vidíme totiž pokusy pod pláštíkem údajného dodržování zásad mezinárodního práva dle OSN implementovat prvky práva silnějšího = majícího vždy pravdu. Já sám mám tendenci se raději již diskusí neúčastnit, pokud to nezačne příslušnými pokusy o definování výchozích bodů.

Nedivte se, že většina lidí má tendenci kategoricky tu odsuzovat a nebo podporovat stát Israel, ačkoliv mnohdy dotyční mají zcela prachbídnou povědomost o celé historii tohoto problému. A nejen o historii, taky i informovanost o současné skutečnosti je často neuvěřitelně chabá. A tedy jejich postoje nejsou opřeny fakticky, ale pouze o jakousi směs intuice a prostého lidského citu pro spravedlnost.

U Vás očekávám spíše dobrou znalost této problematiky do hloubky a přesto nejsem schopen ve Vašich výrocích vystopovat konzistentní postoj. Jste již natolik nad věcí a proto Vám nerozumím ? [smích]

111243

23.07.2006 14:39

Politické nanebevzetí

RE: No to je teda článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Netvrďte mi, že americké špičky jsou posedlé fanatickým náboženstvím. To je naivní blbost až to bolí. Papaláši nebývají náboženskými fanatiky, za to však potřebují náboženství k tomu, aby ovládali davy.

Papaláši jsou naopak pane dost náchylní být náboženskými fanatiky. Je to přece docela logické, tito lidé nejsou nikterak vyjímeční, vesměs bývají docela průměrní. Ale jsou v nadprůměrném postavení a podvědomě "pátrají", jak je to možné. Vysvětlení si dříve, nebo později najdou - podlehnou vlastnímu kultu osobnosti - ucítí na sobě ruku Boží !! Těch příkladů, takto jasně doložených z historie není málo.

Dále bych upozornil na to, že jak stoupá zdánlivě objem znalostí o našem světě vezdejším, roste i uvědomění si objektivních limitů této cesty "k Bohu". Parafrázoval bych hinduistický výrok o tom - "člověk Boha nemůže poznat násilím". Tady bych přiložil jen pro ilustraci zajímavé počtení, které by hloubavé "duše" mohlo nasměrovat !

http://planeta.aspweb.cz/default.aspx?key=existuje_realita_nebo_je_vse_prelid&file=ano

Upozorňuji, že již úspěšně proběhl pokus o kvantovou teleportaci hmoty, že neexistence času a tedy i prostoru jako takového není jen výmysl ze staré mytologie, nýbrž obsahem zcela vážných vědeckých prací. Tedy možná si mnozí přeci jen vezmou do ruky Bhagavatgítu a tam se dočtou mimo mnoho jiného i toto, že "tento svět je přelud - maja".

Mnoho lidí si poklepe na čelo a zůstanou "doma", v zaprděném hmotném světě, kterému sice taky nerozumí, ale kde prozatím platí tak jednoduchá lidská pravidla, že. Prostě - co si kdo neurve, to nemá !!

111244

24.07.2006 07:52

Skutečné cíle Izraele

Skutečné cíle Israele ve skutečnosti !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Stát Israel je pokusem prakticky realizovat starozákonní proroctví, o tom by nikdo neměl pochybovat. Stejně, jako proroctví a víra v jakýsi vyjímečný statut národa držely Israelity při životě po dobu skoro dvoutisícileté diaspory, tak nyní starodávné cíle realizují v praxi a jejich bezohlednost není daná ani tak krvelačností "v genech", jako hluboce zakořeněným pocitem vyjímečnosti a práva si takto počínat mezi pro ně bezcennými "pronárody". Oni opakují závěr Exodu, toho si povšimněte !

Co ale jaksi israelským teoretikům uniklo, je poselství proroků J´sua a Mohameda. Zde je klíč, si myslím a pan "kema" svými kecy jen do-vytváří obraz nastávajícího zoufalství. To zoufalství totiž je na místě - situace se nevyvijí již dále pro Israel "biblicky" - najednou totiž nacházejí Israelci trhliny v logice věci - poslední Boží poselství pro lidstvo již nejsou o vyvraždění "všeho klatého", ale o milosrdenství, o nastavení tváře pro druhý políček, o "lásce".

Je to zřejmě paradoxní, spojovat Araby kolem Israele s milosrdenstvím a láskou k bližnímu. Ostatně však ta největší masa muslimů nemá žádné krvelačné záměry a takové projevy nejsou ničím jiným, než nedokonalostí lidských bytostí v sebeovládání tváří v tvář tomu nejzrůdnějšímu cynismu. Je to Boží zkouška a velmi mnozi neuspěli a neuspívají.

Avšak je nutno si poopravit pohled na svět, kdy většina tzv. "západních lidí" posuzuje úspěchy či neúspěchy lidí a celých společností pouze na základě jejich vztahu k hmotnému prospěchu a technologickému vývoji. Mělo by ale být jasné každému rozumnému člověku jasné, že cílem života každého z nás nemůže být nahrabat prachy. Ta dnešní hmotářská idea života - kterou bych, jak tak sleduji pana "kema" a jeho klony nazval: urvi co můžeš a co nemůžeš zkurvi ! nemůže být ideovým základem pro život.

Myšlenkový základ poselství zakladatelů křesťanství nebyl hmotný prospěch a pohodlný život na úkor druhých. Takoví kemové se rádi hlásí k mirumilovným kořenům křesťanství, ale toto v praxi transformovali celým svým životem do onoho kreda, které jsem s prominutím v oné "ryzí formě" výše zdůraznil. israelci již dnes vědí, že jsou na špatné koleji. Ale síla událostí již neumožňuje přehodit výhybky, nakonec v této chvíli již patrně po cestě výhybky zřejmě žádné nejsou !

111300

24.07.2006 16:02

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: Izraelští zločinci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba - píšete: Jsem ale přesvědčen že válka se povede jen konvenčními zbraněmi, masivní použití ZHN je nereálné, protože by vedlo ke zničení světa a to přece nikdo nechce.

Pane Zorba, to je dost legrační, tento Váš názor. Říkáte, že by to vedlo ke zničení světa ? Ale svět je již zničen ! Co tady chcete až zas tak moc více ničit ? Vy jste mladý a nemáte vůbec představu, jak to vypadalo před pouhými 40 - 50 léty, stejně jako já taky nemám zažitou představu, jak příroda vypadala před 100 léty. Jenže na rozdíl od Vás hodně čtu a tak si stav přírody před 100 léty snad dostatečně realisticky představím. Pane Zorba, dnešní svět je proti tomu před 100 léty ve stejném poměru asi jako ohnilý ohryzek proti krásnému zralému a zdravému jablku !

Změny životního prostředí a to drasticky k horšímu za svůj relatívně zatím krátký život (nebo dlouhý ??) sleduji s bolestným sevřením v duši pane Zorba. Jenže já to sleduji profesionálně a vím, co mám vidět, abych opravdu viděl. Většina vrstevníků, kteří by to taky mohli vidět, tak ti se systémem "pomalu vařené žáby" nechali doslova uspat.

Pane Zorba - tento svět je již zničený a jediná skutečná možnost, jak by to šlo ještě snad napravit je radikální řez ! Když říkám radikální řez, potom miním prakticky okamžitou redukci lidstva na pouhých 5 - 10% dnešního stavu a nekompromisní opatření udržet dlouhodobě počet lidí na planetě pod cca 500 milionů jedinců. A k tomu drastická nemilosrdná eugenika.

Kdo toto nechápe, nechápe, co se na planetě děje ! Asi jako Vy pane Zorba, Vy to totiž nechápete evidentně. A myslíte si, jak jste chytrý, když napíšete, že nevěříte na proroctví. Ale proroctví říkají to, co skutečně žijeme. A taky říkají, jak to skončí. Že Vy to nevidíte a většina lidí s Vámi - to vůbec nic nenaznačuje, že já nemám absolutní pravdu v tomto ohledu.

111343

24.07.2006 16:10

Skutečné cíle Izraele

RE: Co den dal, vzal......

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Velmi sympatická dáma - což ? Jako bohyně Kálí ! [velký smích]

Mimochodem - v zásadě se dá říci na adresu jakýchkoliv snah Usraele cokoliv v této oblasti řešit a vyřešit asi tak jedině ono pověstné závěrečné (románové) vyhlášení Jánošíka před popravou : "Keď ste si ma upiekli, tak si ma aj zjeste !"

Kdybych byl strateg v Teheranu a Damašku - vzkázal bych Hezbollahu - vydržte co nejdéle a nic do světa neříkejte ! Svět se dívá a přemýšlí... A Usrael se usmaží ve vlastní šťávě.

111345

25.07.2006 07:37

Skutečné cíle Izraele

RE: Avnery nema pravdu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dějství ve kterém jde o čas, protože s každým dnem se z Íránu stává silnější soupeř. To špatné na tom je, že na straně tohoto státu stojí východní státy. Rusko a patrně Čína a možná Indie. I u nich je cítit strach z nárůstu Íránské síly, ovšem zároveň nepřipustí, aby kontrolu nad touto oblastí získal západ.

Skutečně za Iránem stojí Čína a Indie. Koalice je širší a "ukovali" si ji na sebe tuto koalici USA samy svou neomalenou politikou. Zcela typicky se vyjádřil můj "vlastní zeť" v Americe - vyhlásil, ač jsa nadprůměrně vzdělán a inteligentní synek: "USA má nejsilnější armádu na světě, až budeme potřebovat více ropy, tak si jí prostě vezmeme !" To nepotřebuje další komentáře, tento výrok je signifikantní a patrně takhle většina Američanů prostě uvažuje. Pak se netřeba divit, že zbytek světa uvažuje zase trochu jinak:
http://www.sweb.cz/binarniladin/images/tbin.jpg

Včera mi při televizních novinách zatrnulo, když televize - mimochodem silně proisraelsky laděná (ČT) - ukazovala ruiny bývalého Bejrutu a pak záběr na staršího muže, který emocionálně vykřikoval asi toto:

"...než to tady Israel rozbil, bylo v Libanonu pro Hezbolah 40% lidí - dneska je to 100% ! Máme hodně dětí, od teď budeme všichni bojovat proti Israeli až do jeho zničení a naučíme tomu své děti ... !!!"

Strašně chytrý pán "kema" může vykládat cokoliv o argumentech a o tom, jak mu nikdo nerozumí a jen jej uráží. Jeho argumenty mají úroveň toho, co jinak většina lidí běžně splachuje do hajzlu. Tak se pane "kema" nedivte, že se dočkáte s takovou retorikou nejspíše urážek a již by jste se měl nad sebou zamyslet. Čas se Vám krátí... [velký smích]

111422

25.07.2006 08:10

Skutečné cíle Izraele

RE: Avnery nema pravdu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, netřeba Hezbolah ani podceňovat. Těžko by bylo lze čekat, že v každé hlavě tkví strategicky uvažující mozek. Arabské státy však svou zdánlivou kataleptickou strnulostí v této chvíli - alespoň u mne - nevzbuzují asociaci s žábou, strnulou těsně před tím, než jí pozře had. Mi to připadá spíše jako realizace uceleného plánu, kterýžto po 60 letech zkušeností s Israelem a USA takový již musí prostě tady být ! Nechci otravovat proroky - tedy jen můj názor, domnívám se "slušně podepřený" nejen fakty !

Svět se řídí vyššími záměry více, než si většina lidí představuje. Nic se neděje náhodou, i náhoda je zakalkulovaná. Pro ty, kdo kráčí světem a svým životem tak nějak "nalehko" a "s písní na rtech" - genetici v lidském genomu a nejen v lidském (!!) nachází sekvence, které rozhodně nesvědčí o prosté evoluci. Nelekejte se, neodbočuji ! Páni genetici podle mě objevují pověstný "Boží prst". Uvádím to jako značně sofistikovaný argument na podporu tvrzení, že nic se neděje náhodou !

Dovolím si citaci z jedné známé knihy:

Arjuna: ...Co bude horší, vyhrát tuto válku, nebo ji prohrát ? Já vážně nevím, vždyť v nepřátelském šiku stojí i synové mého strýce. Když je zabijeme, nikdo z nás nebude chtít žít dál. ...
Śrí Kršna: ... tato slova jsou moudrá, ale tvůj zármutek není k ničemu. Skutečně moudrý člověk netruchlí ani pro živé, ani pro mtvé. ... Nikdy nebyla doba, v níž bych neexistoval já , nebo ty. ... Těla umírají, ale To, čemu tělo patří, je věčné. Nemůže To být omezeno nebo zničeno. ... Pokud však odmítneš bojovat v této spravedlivé válce,pak se budeš vyhýbat své povinnosti. Staneš se hanebným hříšníkem.

Vyberte si z toho, co chcete, kdo chce ale více - Bhagavatgíta. Jest ale s podivem jedna věc - křesťané by měli na toto rovněž slyšet - vždyť by každý křesťan měl vědět, kdo řekl: "Nehledej poklady na zemi... hledej je na Nebi !" Jak je to tedy možné, že křesťanům to musí připomínat muslim, iránský president, viz "Dopis americkému presidentu ..." ? Podívejte se kolem sebe, v čem to žijeme !

111425

25.07.2006 08:46

Letní politické divadlo

RE: Jsou tam hlavne u moci prasata

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Netřeba pane ocelový ptáku ztrácet "špatnou náladu" - časem se ukáže, že může být podstatně hůř a budete vzpomínat na dnešek v dobrém. Jestli někdo čekal nějaký "dobrý vývoj" a hlavně vývoj ve prospěch lidí, projevil tímto notnou dávku naivity.

Tohleto je normální fungující demokracie a ta se bude samozřejmě jen a jen "vylepšovat". Ostatně - co by měli na své věčně se hádající a pod sebe hrabající politiky potom říkat třeba takoví Italové ? Ti by si u nás doslova libovali ! O tom všem by nám expert na ekonomiku "kema" mohl dlouze zde dělat přednášky.

Řešení je již ale na obzoru a Bohu žel se to nebude příliš jaksi nikomu líbit - blíží se doba katarze. Číňani ale říkají, vcelku moudře, že "..každá pořážka v sobě skrývá zárodek příštího vítězství, aby bylo dobře, musí být předtím špatně ... atd atd.". Moudrý člověk se dívá dopředu klidně. Existuje i nakonec dobré řešení.

111427

25.07.2006 09:58

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: Izraelští zločinci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...já bych ovšem hlavní chybu viděl v úpadku morálky, tradic a kultury ... Podle mne ještě není vesměs nic ztraceno a svět bude nějak fungovat i nadále.

Já bych pane Zorba ještě navíc zdůraznil to slovo "nějak" - v tom slově vidím u Vás nějvětší zádrhel a důkaz Vašeho nedokonalého chápání světa. Vy totiž zase chápejte mě - já nechci žít v nějak fungujícím světě !! To totiž není žívot, ale pouhá vegetace. Nebo Vy snad například ve stavu, v jakém je Ariel Sharon, vidíte smysluplný život ? A totiž takhle nějak dnešní lidstvo vegetuje - poslední dobou si toho již přec jen sem tam někdo všímá, ne tak ale Vy pane Zorba ! Vy nejčastěji ze všeho "pláčete na špatných hrobech."

...Opravdu a které proroctví? ...

--- jaký má smysl strkat obrazně rypák praseti do koryta ?

...Tak z toho co říkáte pane Gejdoš je mi opravdu na nic. Jak můžete přát smrt 90% lidstva. Jste vůbec člověk? Máte nějakou lidskost? Něco tak hrozného tu snad ještě nikdo nenapsal. ...

Pane Zorba - jednak na proroctví nevěříte, za druhé jsem si uložil "bobříka mlčení" o tom. Nicméně "jakože je Bůh nad námi všemi" Vám naprosto vážně říkám - dožijete se brzy toho, že Vám moje slova nebudou připadat jako nelidská !

Nemá smysl Vám dokládat, na základě čeho všeho jsem dospěl k takovému názoru - mimochodem, nikoho nechci usmrtit. Ti všichni jsou již mrtví ! Bylo by to na "dlouhé lokty" a stejně by jste to nejspíše nehodlal chápat. Říkejte si tomu jak chcete, ale ne moje slova jsou zde zrůdností, tou zrůdností je celé lidstvo tak, jak se vymklo z řádu Přírody, nebo řikejte si tomu jak chcete, třeba z Božího řádu !

Ovšem ne všichni lidé jsou takto stižení slepotou. Boží zákony jsou zdánlivě přísné, ony ale vůbec přísné nejsou ! Jsou to ZÁKONY !! Pane Zorba, jak prosté.

111430

25.07.2006 18:34

Skutečné cíle Izraele

RE: Skutečné cíle Israele ve skutečnosti !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nasadil jste mi pane Kohoutek opravdu značného brouka do hlavy. Ať to čtu tam či zpátky, stále mi vychází totéž - totiž že říkáme oba dva úplně to samé ! [smích]

111473

26.07.2006 17:29

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Fotografie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pani Mindy - silně mi Vaše pohoršení připomíná jinou scénku. Zcela si Vás živě představuji, jak žvejkáte steak a zároveň horlíte, že někdo v televizi ukazuje na živo jatky ! Takové milé zvířátka ty kravičky jsou a fůůůj, ukazovat v televizi, jak je zabíjejí ! Trochu jsem se z Vás otřásl. [velký smích]

Koukal jsem a i nahrál si dokumentární film o arabské televizi Al Jazeera - mimochodem v produkci BBC. Mimo jiné tam vystoupil nějaký tiskový spojovací důstojník US army a velice jakoby stejnými slovy káral pracovníky Al Jazeera, že natáčejí a pouštějí do eteru mrtvoly děcek a ženských v rozbombardovaných objektech kdesi v Iráku z počátku války v roce 2003. Tam to pro změnu byli čačtí američtí letci, kteří hrdinně a neohroženě "tváří v tvář" těm teroristickým zrůdám zatlačili na knoflíček a v čestném boji - zde však muže proti ženské s děckem - shodili z výšky 10 km na ten barák bombu.

A jak nelidsky v kontrastu s tímto zcela humánním a hrdinským činem čackého amerického letce-bojovníka za svobodu a demokracii iráckého lidu si pak počínala Al Jazeera !! Natáčela, jak z toho domu vytahují znetvořené mrtvolky dětí. Taky je chvílemi drželi, jak se dalo. Paní Mindy, málem jsem napsal, že se mi trochu z Vás udělalo špatně !

111575

26.07.2006 18:41

Skutečné cíle Izraele

RE: Autor lže

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tááák ! Opravdu ten pán kema je mikin ? Ekonomický expert, kterému americké ekonomické statistiky dělají jen a jen radost - zřejmě jako vůbec jedinému, co kdy vyřkl, že rozumí ekonomice ? Já padááám ! To se povedlo, jsem asi fakticky naivní člověk.

Jinak je samozřejmě jasné, že kdyby svět byl objektívně informován, zejména Američanům by sousto zhořklo v ústech, nevěřím totiž, že americký národ (existuje vůbec něco takového ??) není zas tak nevratně zparchantělý, jak se aktuálně prakticky projevuje.

Ano pane Karel4u, zapomínají "ti jistí", co už shrábli na světě skoro všechno, na to, že skutečně existuje pohár trpělivosti a že do něj kapou možná již poslední kapky žluči ! Mluví sami k sobě a myslí si, že vše je v pořádku. Bohu žel pro ně, koukají se hlavně v Americe, tam totiž platí pro absolutní většinu, že svět končí za americkými hranicemi a všude jinde už žijí lidožrouti, co neznají klimatizaci, Coca colu a hamburgery.

Čas pracuje, stále melou... Chvála Bohu.

111584

26.07.2006 18:53

Skutečné cíle Izraele

RE: Pane Yamaho,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Miroslave Yamato, já si na to taky pamatuju a jestli budu v dobrém rozmaru, tak to i najdu ! Psal jste, že Yamato je nick. Tedy, logika věci napovídá, že skutečně si člověk, který se jmenuje Miroslav Yamato, může zvolit nick Yamato, aniž by někoho vůbec napadlo, že to je zároveň Vaše jméno.. Na druhou stranu, musím úpřimně přiznat, že jsem tomu náchylný spíše něvěřit, než věřit. Nu což. Zagogloval jsem a kromě Zvědavce a ještě kdesi na nějakém foru kde nic tu nic. Koukněte se na jiné zde pány, kteří tvrdí, že jedou pod vlastním jménem a uvidíte ten drastický rozdíl !

111587

26.07.2006 20:10

Skutečné cíle Izraele

RE: Pane Yamaho,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale ano ! Já vygogloval všelijakých Yamato, mužů i žen. Ale Vás jsem nevygogloval, což u Vás jako člověka na netu aktivního je malý zázrak. Kousek vedle Vám teď nevím kdo reagoval podobně - hledal Vás v jakémsi registru obyvatel ČR a taky nic. Vy teď řekněte, že nebydlíte v ČR a je to. Jenže jste zase jinde tvrdil, že bydlíte v ČR. Tož tak to je - samé záhady !! Důvěřuj, ale prověřuj. Jinak mě na Vás nic neruší, takže si z mého tohoto zájmu nečiňte ani v nejmenším těžkou hlavu. Mi vrtají hlavou jiní pánové a tak se tedy jinde snažím rozvíjet své prachbídné detektivní schopnosti v oboru lovu lidí ! [smích]

111606

26.07.2006 21:13

Skutečné cíle Izraele

RE: Svet bez valek ,hezke heslo, kdyz i Israel si preje mir,ale s tim , aby si ponechal co ukradl.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mi to taky funguje. Co ale nefunguje, je ta petice. Chtěl jsem se připojit svým podpisem, ale sdělení bylo stroze jasné:

Stránku nelze zobrazit
Požadovaná stránka není dočasně k dispozici. Webový server má pravděpodobně technické potíže nebo je třeba změnit nastavení prohlížeče.


Proč asi ? To bude vědět jedině kema, ten se s těma, co to zařídili, kemuje.

111615

27.07.2006 19:58

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Stalo by zato ukazat obeti raket vypalenych Hizballahem z pasma Gazy...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já vám to nepřeju, ale vy na to zase jednou zatraceně špatně doplatíte.

Hm, tak to už pane Jiří jste opravdu zřejmě jeden z posledních na tom Božím světě, co jsou tak nepřející. [velký smích] Já se Vám divím. Přejte a bude Vám přáno - vždyť oni Vám přejí ... po celou svou existenci !

111742

27.07.2006 23:11

Skutečné cíle Izraele

RE: Pane Yamaho,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jediné, co jsem googlem našel je tady toto a to o Vás asi nebude:
http://www.veselyvylet.cz/cz/01veselyvylet3.htm

Pane, nemáte s tímto pravdu: K čemu vám to bude, toť záhada z nejtajemnějších...

Hodně jmen i nicků zde osobně znám a vím, že to co píšou, myslí vážně a poznat to lze nejen z obsahu toho jejich projevu, ale i z toho, že ty člověka prostě znám - prostě existují i v tom virtuálnu. Všechny neznám osobně, mi ale stačí, že prostě a jednoduše ty lidi najdu a kontaktuju opět eůektronicky. Já tím prostě vím, že existují přesně tak, jak celým svým vystupováním v tomto virtuálnu se prezemntují. Vás ale najít nelze. Jako by jste neexistoval.

111755

27.07.2006 23:23

Brání se Izrael, nebo útočí?

RE: Izraelští zločinci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Neřekl bych že lidstvo jen vegetuje, podle mne žijeme plnohodnotný život.

Podle Vás !! Tedy podle člověka, který snad za svůj život nepřečetl jedinou knihu vcelku, podle člověka, který se ohání křesťanstvím a Bibli nedržel v ruce, podle člověka, který tady z "rukávu sype" takové hovadiny, že mi to láme kosti - tedy podle Vás je všechno v pořádku. Tak to jste mě utěšil. Já už se chtěl věšet...

A proč? Zase jste vyčetl nějaké moudro od Nostrodama? a k tomu Kterí Boží zákony máte na mysli?

Děkuji ... teď už vím o Vás vše. [velký smích]

111756

28.07.2006 18:50

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Bachorka o 9/11 ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, taky se jakoby hlásím k titulu "snílek" ! Ovšem s tím rozdílem, že já se za snílka ve skutečnosti nepovažuji ani omylem. Stačí si přečíst "Kroniky země" od Zecharii Sitchina a pak bude hned vše vypadat jinak... Nevím, na co jsme "my lidé" tak moc hrdí - jediné, co lidstvo na planetě Zemi dokázalo samostatně je to, že ji vyžralo až na hlínu ! Vlastně ani to není zcela pravda, sežrali jsme i tu hlínu až na skálu !!

A kvůli tomu, že se teď zrovna chystáme a hodláme co nevidět kompletně všichni servat o poslední drobty, tak všechny hodnoty cpeme do stále "zajímavějších zbraní". Budiž lidstvu země lehká ... [velký smích]

111821

28.07.2006 18:58

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kema tady vždycky rychle jako první "vygrgne či vyprdne" nějakou kemovinu a pak asi upadne do komatu štěstím, že umí stále ještě psát. Jinak si totiž neumím vysvětlit ten "pošahaný a provokativní obsah" oněch kemovin a taky i to, že pak se již nijak o ty svoje voloviny dále nijak nesnaží starat a obhajovat je. Čili na značku "kema" netřeba vůbec reagovat - patrně se vůbec nejedná o konkrétního normálního člověka.

111823

29.07.2006 11:57

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Bachorka o 9/11 ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to pravda "dost OT", ale jisté souvislosti na dané tema zde jsou. Kolem celého světa lze najít velmi zajímavé mýty z hluboké minulosti. Lidé tak říkajíc málo vnímaví, nechci zrovna jmenovat jako prototyp jistého "kemu", se na něco takového dívají asi jako na plevel v zahradě.

Skutečnost ale je jiná - v těch mýtech jsou ukryty objektívní zprávy z hluboké prehistorie. Zprávy o našich tvůrcích - mimozemšťanech, o vzniku naší planety, o dávných kosmických katastrofách, o nějakých cyklických kataklysmatech na Zemi, o technice pradávných "bohů", o vzniku člověka, o potopě atd atd.

Ovšem, tak jak nikdo nepochybuje, že nutným předpokladem k jenom pouhému čtení čehokoliv, že je nutno umět číst - tak by nikdo neměl pochybovat o tom, že ke čtení a chápání těchto prehistorických mýtů je nutný jakýsi další stupeň gramotnosti. Průměrný nepříliš vzdělaný člověk, kterému k "vegetování v konzumní společnosti" stačí chápat a správně používat nějakých 1000 - 1500 slov, takový začne mít při četbě složitějšího textu pocit, že mu vůbec nerozumí. Ovšem bětšina takových z toho učiní zcela nesprávný závěr - usoudí, že vadný je ten text, potažmo autor onoho textu.

Typické je to skutečně vidět i tady na některých super-odbornících v diskusi na Zvědavci. Nechci jmenovat - třebas kema, který vyhlásí, že je expert na ekonomiku a potom se trapně utopí v interpretaci jednoduchých ekonomických statistik. S takovými pak nemá cenu příliš diskutovat, oni toho nejsou stejně schopni, jen diskuse zasírají nabubřelými vyhlášeními.

Pane Nikl - nenechte se odradit. Váš přístup je znakem toho, že Vaše mysl je otevřená k přijímání nových informací a k nekonvenční interpretaci pozorovaných dějů a záhad. Historie lidstva je všechno možné, pouze není tím, co se dočtete v učebnicích. Uzavřel bych to optimistickým - všechno je jinak.

111882

29.07.2006 14:04

Kouř z boje o Bint Jbeil - varování Izraeli

RE: Etgar Keret: Takže válka

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je pěkná úvaha, ale ten odkaz ale je trošku "zmršený", třeba to otevřít zkopírováním celého odkazu. Jinak zdravím (!!) pane Adapa ..

Skutečně, po přečtení jsem si to do-uvědomil, že Israelci skutečně tak trochu větrají dusno z hlav - konečně mají pocit "normální války" [velký smích] Věřím totiž, že běžný normální Israelec už má v Israeli pocit "ponorky" a "fobie", že se na něj stále někdo smutně/nasraně a vyčítavě kouká. A tak si teď na chvíli "ulevujou" - jenže příjde těžká kocovina !

Oni si to totiž neuvědomují a zdejší experti typu "kema" jsou na tom s chápáním ještě hůř, že čim dál dál již skutečně protivníci Israele nemají už vůbec nic co ztratit. Zašlapaní do prachu své bývalé vlastní země, pokálení a poplivaní, s pocity absolutní nespravedlnosti - ale s myšlenkami a´la "Kniha Job" - jen hlupák si nedokáže představit, co bude dále... Že jo, nejmenovaní pánové zde.

Na člověka tak říkajíc jde lítost až deprese, když to tak promýšlí. Je to proces, podobný pověstnému vypuštění džina z flašky - "fjůůůííí ..." a je v čudu. Zpátky už ho nenacpe nikdo, důsledky ale jsou pomalu tady. Všichni budou v hrůze držet hlavy v dlaních a nikdo nebude vědět, jak to zastavit - protože už to 60 let jede na plný výkon.

111904

29.07.2006 21:05

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema - opravdu byl výsostně urážlivě taky míněn - tedy jsem rád, že jste si ráčil všimnout. Vy totiž sám píšete pouze ducha urážející provokační příspěvky a skoro každý Vám na to vždycky skočí, je to až nervy drásající. Račte si povšimnout - objeví se zde téma, Vy na to prakticky vždy jako první "vlítnete", napíšete neskutečný blábol a pak dlouho nic, zřejmě se dobře bavíte tím, jak do Vás lidi buší a Vy mlčíte. Tedy jestli nejste placený, tedy provokatér jste určitě.

...jednak se me zda, ze chcete abych se zde neustale opakoval a vysvetloval uz davno vysvetlene.
Treba ty konspiracni nesmysly o 9/11.


Tedy pane kema, děkuji, že jste se ozval alespoň mi, na oplátku se já omlouvám za značně urážlivou dikci - byla to taky ale "jen provokace" - taková půjčka na oplátku, pane kema, nic ve zlém.

Sice nevěřím, že se necháte vyprovokovat, ale co kdyby. Tedy mi to je jedno, nahodil jste sám tema 911, sice tvrdíte, že je to dávno vyřešené a to k Vaší spokojenosti, tedy míněno tak, jak Vy si to přesně myslíte. A tedy, že Vy k tomu nemáte co dodat.

Myslím si, že máte co dodat.

Měl bych totiž "malou" otázečku právě k 911 : Vy pane kema, Vy máte nějaké důkazy pro své přesvědčení, že události 911 probehly přesně tak, jak jsou prezentovány oficiálně ? Vás třeba intelektuálně uspokojuje fotografie Pentagonu, do kterého narazilo ono údajné letadlo a na kterémžto snímku je vidět jedna relatívně malá díra v budově ? Víme přitom, že ta budova není stavěna jako typické americké vilky, kde není radno příliš silně kýchat. Pentagon je stavěn docela "festovně", je to tak trochu pevnost.

Ráčil jste si uvědomit, že na takovém letadle jsou pouze dvě jeho části, které by do takové konstrukce mohly skutečně díru udělat a že to jsou prosím pouze jeho motory ! Čili, tento jednoduchý fakt zrovna zde vyvrací tézi, že do pentagonu narazilo uváděné letadlo - v takovém případě by totiž byly díry dvě ! Ani Vy by jste se neměl pokoušet to vysvětlovat tím, že to letadlo nechalo druhý motor doma, nebo že počas letu upadl.

Pane kema, já takové případy logicky řeším vždy stejným systémem. Systém je stejný, postup může být ale pokaždé různý, výsledek však zaručený. Nevěřím Vašemu mínění. Zde chybí díra po druhém motoru, pokud se jednalo o letadlo. - vysvětlete mi, jak se s tímto srovnává Váš mozek ?

Dokazete pochopit alespon to? Bez urazek a obvineni? - vidíte ? Můžu nechat platit Vaší otázku !

Ale já bych rád více, tedy - dokážete bez vykrucování odpovědět Vy a bez urážek a opovržlivého arogantního mlčení vždy, když se Vám něco nehodí ?

111955

29.07.2006 21:12

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus - Gejdos - dodatok #2

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane stein55, klidně taky bozkávám.. [smích]

Co jste tím odkazem:
a)mínil říci ?
b)mínil dokázat?

a Vy sám - souhlasíte s tím textem ?

bozkavam ... [velký smích]

111958

29.07.2006 21:25

Kouř z boje o Bint Jbeil - varování Izraeli

RE: Sny Hizballahu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nesmíte ale zapomínat, že koncem čtyřicátých let byla naprosto jiná doba.

No právě ! Někdo myslel a myslel až se z toho ... ! A svět dodnes trpí následky. Chápat to lze, jako omluvu to ale kupříkladu já neberu.

Nicméně, iránský president to myslím řekl tak nějak "lidsky teple", když Israelce vyzval, ať sbalí svých pět švestek a vypadlou třeba do Ameriky - dokud je čas !

Obávám se, že to Israelci pochopili nějak špatně, asi jím vadí, že ještě nějaký čas vůbec ještě je. Tím, co dělají, ten čas rychle totiž krátí !

Já pevně věřím, že všichni kemové a spol, kteří tady mluví, že Israel je prostě realita, se kterou se nutno smířit, že budou potom novou realitu taky tak pozitívně vnímat a respektovat. Nikdo by skutečně neměl dělat jiným, co si nepřeje, aby někdo dělal jemu. Nebo jinak formulováno - kdo mečem zachází, mečem schází... hm... [velký smích]

111960

30.07.2006 17:44

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo jo, nemusíte odpovídat pane "kema", když se Vám to nehodí, já si na to u Vás již dávno zvyknul. Mohlo by Vám třebas zabýt trapně ještě a to zase já se do Vás vcítím, že by Vám to mohlo psychicky uškodit !

[velký smích]

112047

30.07.2006 20:53

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus - Gejdos - dodatok #2

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím pane stein55 a vyjadřuji Vám značné sympatie, s jakým klidem a přehledem reagujete. Předpokládám z téhož důvodu, že pochopíte "tirádu", kterou vzápětí níže "vypotím".

Již dávno jsem si všimnul, že vždy, když se dívám na nějaký kolektívní sport, kde je cílem v čase tzv. "zápasu" dopravit nějaký většinou kulatý předmět do přísně definovaného prostoru, vesměs zvaného v češtině "branka", kterýžto zápas je vždy rozhodován definovaně "neutrálním" tzv. "rozhodčím", tedy že většinou trpím pocitem, že ten rozhodčí není nestranný. Ovšem, taky jsem si všimnul, že rozhodčí není nestranný tehdy, když já fandím některému z mančaftů. Já fandím jedné straně a rozhodčí pak zřejmě aby to vyrovnal, fandí zcela pro mě evidentně té druhé straně !!

Nemáte pane stein55 pocit, že by se podobný efekt mohl stát či stávat pravidelně i při kolektivních hrách, zvaných "válka" ? Zde pravda nikdo nepodezírá příslušné mezinárodní rozhodčí, že by byli nestranní - to patrně nebudete popírat ani Vy. Ale já mířím na Vás osobně - Vy se patrně s výroky v tom Vašem linku vcelku spíše ztotožňujete.

Myslíte si, že kdyby jste se velmi úsilovně s důrazem na skutečnou maximální nesobeckost a nestrannost nad tím zamyslel a ne-opomenul při tom kompenzovat jistou genetickoui prelimitaci Vašeho soudu, že by jste se nedostal do rozporu sám se sebou a s tím, v co patrně věříte ?

112058

31.07.2006 08:21

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Omlouvám se ještě za ten "nakopávací" příspěvek. Už jsem ztrácel naději ! [smích]

V roce 2004 jsem si to prohlídnul na vlastní oči v "obřím muzeu" ve Washingtonu. Ta díra tam v tom muzeu s originální obří americkou vlajkou nebyla 17 m ani omylem - to je však nepodstatné.

Je mimo diskusi, že letadla jsou z principu "nějak" stavěna. Trup letadla vesměs je lehká konstrukce, která se při nárazu do pevné překážky zhroutí "na placku". Největší váha letounu s nádržemi v křídlech a s motory zavěšenými tamtéž je koncentrována do křídel a zejména do motorů. Netřeba být odborníkem, aby člověk usoudil, že největší koncentrace kinetické energie je soustředěna do těch motorů, které jediné vytváří ekvivalent projektilu.

Pane kema - letadlo vletělo údajně do budovy podezřele dokonalým vodorovným letem těsně nad zemí značnou rychlostí. Když pominu nemožnost takového manévru a příjmu tuto verzi - musely by na budově být dvě díry, způsobené motory a konstrukcí jejich závěsů. Všechno ostatní z toho letadla je "chatrná" kontrukce, která z principu nemůže být stavěna na pevnost, protože v obráceném případě takové letadlo by nevzlétlo ani omylem.

Mi se tím mým dotazem jednalo právě o toto - obraz zkázy totiž neodpovídá rozložení hmot letadla a již vůbec neodpovídá předpokládané průraznosti jednotlivých dílů letadla. Znovu připodotýkám, že kdyby jste stejnou rychlostí poslal proti stěně Pentagonu pouze trup onoho letadla bez křídel a motorů, došlo by k destrukci trupu jako domečku z karet a škody by byly na budově minimální. Až náraz těžkých a velmi kompaktních motorů by mohl způsobit průrazy - ale dva !! Tato jednoduchá úvaha by Vás měla přimět k tomu, aby jste nad tím uvažoval hlouběji, než doposud.

Mělo by Vás před jednoduchými závěry varovat, že důležité budovy v USA jsou střeženy kamerovým systémem tak dokonale, že z toho jsou tajné služby schopny i po čase dohledat jednotlivé lidi, pohybující se v inkriminovanou dobu kolém této budovy. Zde ale se nám předkládají značně nedokonalé snímky, na kterých to letadlo není ani chvíli vidět. Nevím, proč tomu tak je - to budete patrně vědět Vy. Naopak však je značně podivné, že tajné služby vcelku poctivě zabavily jakékoliv náhodné snímky od náhodně přihlížejících svědků katastrofy. To je aspekt, který nepřidává na důvěryhodnosti Vašich tvrzení a Vaší vcelku dětinské jistotě, co se vlastně stalo !

Sám máte zkušenost z náklaďáků - když se podíváte na obří náklaďák se zaplachtovanou korbou - pro dobré přirovnání však bez vlastního nákladu - netřeba nikomu namlouvat, co při nárazu do překážky bude nositelem kinetické energie. Přece motor a konstrukce podvozku, na které motor a trakční rozvody leží. Vše ostatní je jen bouda plná vzduchu ! Tak je to i s letadlem - zamyslete se, pokud se teď neodmlčíte !

112096

31.07.2006 18:55

Ano, tohle je holocaust

RE: takovej mišmaš...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dobrá konstrukce ! [smích] V knize "Sethovy promluvy" nebo tak nějak se ta kniha jmenuje, je popisována obdobná ovšem sofistikovanější konstrukce, ze které nakonec plyne děsivý závěr - všechny "role" tohoto světa hraje pouze jeden jediný člověk. Zdaž-li toto neměl na mysli Ježíš, když mluvil o lásce k druhým - tedy k sobě samým ?

112192

31.07.2006 22:02

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...Řekněte nám tedy, co chtějí USA a Izrael s těmito lidmi udělat? ...

Než stihne reagovat pan kema, Vám pane Gdosy odpovím rozverně já ! Podle mě je to zcela jasné, co chce USA a Israel. Vývoj světa jde poslední dobou pro tyto "mírumilovné státy" tak nějak "šejdrem". Kdyby ještě 10 let trval mír a současný vývoj - potom by USA a EU klesly z hlediska ekonomické váhy na zcela podřadnou úroveň, což by samozřejmě poškodilo i posici Israele.

Naopak by zde byla supervelmoc č. 1 Čína a supervelmoc č. 2 Indie. Nikoliv vojensky, ale ekonomicky. Ale kde je silná ekonomika a "zatím" mír, tam časem bude i vojenská síla. Tedy před EUsraelem je velmi chmurná perspektíva a jediné východisko je světová válka co jak nejdříve ! Dokud je rozložení sil ještě jaksi jakž takž příznivé a dokud by byla šance vybojovat tu válku s pokud možno omezeným užitím ZHN !

Jenže koalice proti EUsraeli, to nejsou žádní blbci. Vědí, že nesmí do války čelně. Musí pokud možno lavírovat tak, aby neposkytli záminku k vojenskému zásahu a musí se snažit EUsrael rozkládat zevnítř. Což se jim docela daří - dnes již skoro každá země bloku EUsrael je již zevnitř rozhlodaná mravním úpadkem původního obyvatelstva - což je dáno bezuzdným konzumem - a "pátou kolonou" muslimů.

Čili koalice proti EUsraeli vystrkuje před sebe militantní muslimy, kteří pro krvavé vidění Israele nevidí na špičku vlastního nosu. A dnes mají černého koně ! Irán ! Je to země, kterou nepůjde porazit. Je to země, která vyšle klidně miliony fanatiků do celého světa, pokud na ně Usrael šáhne.

Nostradamus si taky řekne aspoň větu - Israel bude zničen, to už je jisté. Ahmadinejad to myslel se světem dobře, když nabádal Evropu a Ameriku, ať si vezmou Židy k sobě a uvolní Palestinu. Skutečně - byla to smířlivě podaná ruka. Odmítnutí znamená válku se strašlivými důsledky pro celou planetu. Podle mě - vypovězení války již proběhlo zcela rituálně oním známým dopisem Ahmadinejada pro amerického presidenta !!

Můžeme říkat, co chceme - toto je Bohu žel realita, kterou však ještě není ve všech důsledcích vidět ... [velký smích]

112221

01.08.2006 07:48

Je na čase vyloučit USA z RB

... i k tomu dojde, ale naopak !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nevím, proč a co má kdo proti Nostradamovi. Ten pán je brán docela vážně moudrými lidmi. On totiž vznik státu Israel předpověděl a taky předpověděl jeho smutný zánik - nebudu citovat, i tak se mnohým asi již teď dělá červeno před očima.

Ohledně vyloučení Usraele z OSN to Nostradamus ale viděl jinak, podobně - ale přeci jinak ... [velký smích] USA z OSN nevybudou vyloučeny, nýbrž asi 100 států vystoupí z OSN. Ono je to ale nakonec jedno, jak to bude provedeno, prostě a jednoduše se OSN rozpadne na dvě části, na část EUsraelskou a část "zbytku světa". Vono ale pozorný pozorovatel vidí, že tento stav rozdělení již funguje léta - OSN prostě nefunguje, jak má a jak to mělo "údajně" být.

Pokud obrazně řečeno "držím prst na tepu dějin" správně, stane se tak patrně právě v důsledku této krize v Libanonu a v důsledku iránské krize s obohacováním uranu. Ovšem, jako není dobře říkat nikdy nikdy, tak ani já či kdokoliv na světě neví to datum přesně - jak byl pravil jistý pán Ježíš.

Přátele, uvědomte si, že onen den příjde jako zloděj v noci, lidstvo bude do poslední chvíle tančit na svém hřbitově a opíjet se pocitem všemoci. Každý doposud konec světa takto vypadal !! Náš čas "..od Olám po Olám ..." zdá se pominul...

A pro zamyšlení - i biblický Noe se "naloďoval do archy" a do poslední chvíle váhal, jestli není pouhý paranoik. Je zde někdo, kdo ještě pochybuje o tzv. "Potopě světa" ?? Lidi jsou tak trochu divní tvorové. Oči mají - ale nevidí, uši mají - ale neslyší, atd... [velký smích]

112252

01.08.2006 16:29

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: ...uvnitř něco bouchlo.... (Zatrepalek)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy se ptáte toho "pravého", vždyť pan Veliký vůbec nic neví, ten vejrá nanejvýše na nějaký přitroublý televizní kanál a chroupe keksíky !! Ale doufám, že se ozve odborník na slovo vzatý a to úplně na vše, tedy pan "kema".. [velký smích]

A ten pan kema nám hladce vysvětlí, kde je ta 17 metrová díra, kde jsou ty motory a kde jsou nějaké stopy po letadle vůbec. To je skutečně docela sranda s těmi "pány odborníky na vše". Hlavně, že oni mají úplně jasno a s někým se o tom bavit je nebaví ... co kdyby narazili na nějakou nejasnost.

112305

01.08.2006 17:22

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Njo - pane kema - vezmu tato čísla:

prázdná váha cca 58 tun
váha paliva cca 18 tun
užitečná max. váha 24 tun
max. startovní váha cca 100 tun

Palivo je v křídlech, podvozek je pod křídly - a není zrovna nijak subtilní, motory samozřejmě taky. Čili nevím, co pane kema zase zjistíte na wiki, ale dejme tomu, že se shodneme, že možná polovina celé startovní váhy letounu je v křídlech. Dále se pane kema navzdory Vaší evidentní neochotě uznat jinou než Vaši vlastní pravdu snad shodneme, že klidně odhadneme váhu jednoho motoru tak na něco kolem 10 tun.

Na tom letounu pane kema nenajdete absolutně již nic jiného, než motory a možná i částečně kontrukci podvozku - ovšem hádejte proč ten podvozek je zrovna kousek od motorů - co by eventuálně mohlo udělat do budovy díru. Těch 24 tun nákladu v lidech a jejich kufrech udělá při takovém nárazu nanejvýše něco, jako hromada kečupu. A zbytek hmotnosti letounu, co je v trupu - to se pane kema o pořádnou zeď rozplácne jak plechovka od koly - nezlobte se na mě, jste dokonale vedle !! [velký smích]

Musíte vymyslet něco jiného, nebo zde prostě uznat, že se mýlíte a paranoidní pochyby o 911 až zas tak paranoidní nejsou. Předpokládám s jistým neklidem v duši, že to není urážlivé vyjádření.

112310

01.08.2006 21:51

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tedy pane kema !? Nezbývá mi, než Vás oslovit Mi nejdražší pane kema!!

Váha typických motorů zrovínka pro Boeing 757 kupříkladu se hledá docela obtížně - patrně jsem vůbec první, kdo se o to zajímá. Tedy jestli by jste byl tak hodný a dohodil mi link...

Já ale hledal urputně a třebas takový letoun ze zhruba skoro stejné doby, a sice F15 má při vzletové váze asi 30 tun taky dva motory a to o váze každý 1,8 tuny, celkem tedy váha motorů tvoří 12% hmotnosti letounu. Takže jelikož jste mě tak pěkně oslovil, neodvážím se Vám to říci jinak, než takto čistě konstatováním faktů !

Totiž slušně řečeno - vycházím z toho, že u vojenských letounů přeci jen asi bude kladen daleko větší důraz na co nejlepší poměr výkon/váha a to na úkor životnosti motorů a tedy předpokládám, že pro 100 tun těžký ryze užitkový civilní letoun (100 tun vzletová hmotnost) bude váha motorů poměrně ještě vyšší, než u této stíhačky F15 - tedy soudím, že že bude vyšší než 12% = 12 tun. Myslím, že můj odhad k 10 tunám pro motor je rozhodně blíže pravdě, než Váš údaj 0,5 - 1,2 tuny. To jste střelil dosti hodně blbě od pasu.

Na druhou stranu, pokud by ale ten motor přeci jen vážil Vašich 500 kilo, jsem udiven, jak to technici Pratt & Whitney utajili před Pentagonem ?? Přeci by si nenamontovali do stíhačky motor s polovičním výkonem a 3x větší váhou ?!?

112340

01.08.2006 22:06

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jste mě pane zaskočil - zatímco jsem smolil svůj příspěvek a zoufale hledal údaje o těch motorech, jste tu stihl dát i link na ty motory a ještě tvrdíte, že většina paliva je v trupu. Donutíte mě, abych přestal tvrdit údaje, získané extrapolací toho, co skutečně vím a odpovím Vám posléze znovu. V mezičase pan kema taky něco najde.

Nicméně je skoro lhostejné, jestli s váhou motorů mám pravdu na 100% nebo na 30% - zkuste tedy pane Vy popřít, že právě ony motory jsou na takovém letadle to jediné, co se bude chovat jako projektil - čili s průrazností blížící se skutečnému projektilu. Kdežto trup letadla se tak chovat nebude ani omylem i kdyby jste jej napustil kerosínem až do I. třídy ! A tedy k té hromadě kečupu přidávám pro pořádek ještě nanejvýš flambování - nic víc !! [velký smích]

112344

01.08.2006 22:22

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne ne nééé ! Pane kema, tímto ...Dik za info, therocku... z toho nejste přece vůbec venku ! I kdyby skutečně ten motor vážil jen něco málo přes tři tuny, stále je to jediná kompaktní hmotná část onoho letounu, která vy udělala v armované zdi takovou díru.

Vy pane kema se nepleťte, pan therock - doufám to píši dobře, ať zase kohosi neurazím, přeci nepotvrdil nic z toho, co Vy tvrdíte. Stále platí moje výhrada - trup letadla nemá takovou pevnost, aby nos letouhu prorazil díru do zdi - naopak - celý ten trup se bude o tu zeď zpomalovat a hromadit jako kupa trosek. Trup letounu totiž v žádném mpřípadě nemá dostatečnou tuhost, aby byla kinetická energie využita k průrazu !! Toto mohou udělat pouze kompaktní vysoce hmotné díly letadla a to zde jsou pouze a zcela výlučně motory. DVA MOTORY - pane kema. [velký smích]

112346

02.08.2006 18:44

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Lze něco takového tvrdit na základě ničeho, nebo pouhého Vašeho dojmu? Jaképak BY???

Hm, to "vy" byl omyl, mělo být "by". Vzoreček pro výpočet kinetické energie platí - to ano. Ale ten letoun je dlouhý skoro 50 metrů. I při rychlosti 800 km/hod = 222 m/sec se ten "impact" rozloží do času asi 225 milisekund - to výrazně mění podmínky výpočtu okamžitého výkonu impactu. Jak se bude trup postupně "zplacaťovat", bude se dále výrazně zvětšovat plocha, na kterou impact působí, tedy zmenšovat síla na jednotku plochy. Dále - náraz šel výrazně pod úhlem, což by nutně zadní část trupu vybočilo, takže by trup ke konci již "plácl" do zdi bokem - ovšem na fotkách není ani náznak tohoto - zůstaly tam dokonce i skla v oknech! Na budově není vidět ani náznak nárazu křídly - složení křídel snad nemyslíte vážně.

Vy zpochybňujete můj úsudek a tím mě nutíte to počítat. Uměl bych to, ale nechce se mi a ani nemám náladu na "hlouposti" - zatím mám dojem, že ani pan kema, ani Vy nekladete žádný fakty podložený odpor proti mým velmi dobře logicky podloženým odhadům.

Znovu opakuji - jediné kompaktní hmotné díly letounu, mající parametry "projektilu" jsou zde motory - to Vás ani kemu asi vůbec nezajímá. Pořád se snažíte a teď mi to promiňte "blábolit" nesmyslné úvahy, že tu díru mohla udělat "skořápka" trupu. Nemohla, chybí totiž stopy něčeho takového !

Vás ani kemu vůbec nezajímá navíc ani výše uvedený obrázek, který ukazuje, že skutečně na každém takovém letadle, jako je zrovna typicky B757, je veškerá pevnost v křídlech a veškeré kompaktní hmoty opět na křídlech. Mluvím o hlavním nosném prvku letounu - o křídle, mluvím o jediných kompaktních těžkých tělesech - o motorech. Podívejte se na ty fotky, jak ta budova vypadala po nárazu a prosím Vás, zamyslete se hlavou, myslím vlastní hlavou.

...Není to tak úplně jednoznačné, jak se pokoušíte tvrdit...

Co není jednoznačné ? Já Vás nechápu, mi se to jeví jako jednoznačné. A napsal jsem proč. Napište, co podle Vás je nejednoznačné a taky napište proč ! Jinak to nemá cenu.

Osobně se domnívám, že síla několika miliónů tun v okamžiku nárazu, by tu stěnu provalit musela, což se taky podle oficiální verze stalo, jak známo! Ale berte to jen jako moji úvahu, mohu se mýlit.

Jistě se jednalo o uvolnění velké energie. Vy ale jaksi nesledujete tok mých myšlenek a zdá se, že Vás zajímá pouze tok Vaších myšlenek. Cítím, že Vy věříte oficiální verzi a nechce se Vám prostě uznat, že ta oficiální verze to hlavně zamlžuje a nikoliv vysvětluje - tedy co se tam vlastně stalo.

Vás nevarují ty podivné okolnosti ?

Co po mě chcete ? Každý vidí, že ani Vy ani pan kema nechcete nic vědět, jste rádi, že máte hlavu v kupě písku ! Tož si ji tam mějte, Váš problém.

112480

02.08.2006 19:57

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Musím to ještě doplnit o drobnost - tedy zdánlivou drobnost. Patrně by jste neuměl pane Zvědavý vypočítat vztlakové síly křídla. A pan kema asi taky ne. A všichni, kdo věříte oficiální verzi, tak Vy všichni by jste to patrně taky neuměli. Nemáte totiž zdá se ani potuchu, co se stane s obtékáním křídla vzduchem při letu, když se letoun příliš přiblíží k zemi. Z toho by jste totiž potom hned věděli, že není možné s tak velkým letadlem letět 800 km/hod tak těsně nad zemí ! howgh

112492

02.08.2006 20:11

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: mas pravdu, jeden obrazok povie urcite viac, ako 1000 slov !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane stein55 , teď jste mě značně překvapil. Myslím s tím, jak prý že neberete Boží jméno nadarmo. Vy tedy tím, že vynecháte ve jménu Božím nějaké písmenko, jste tedy naplnil smysl onoho přikázání ? To je ale - a to snad po zralé úvaze sám uznáte - zcela Boha pustý a ducha urážející rouhavý výklad smyslu onoho přikázání. Mám nemilý pocit, že to "konečné účtování" bude pro takové lidi dost obtížný úsek "bytí". Formálně (ne)plníte jedno přikázání a další přikázání porušujete zcela neformálně hrůzostrašně. To bude mazec - jediné vysvětlení a naděje pro takové je snad jen to, že v Boha věříte taky jen formálně ! Smutné.

112494

02.08.2006 20:38

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: Hyenismus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak jo, omlouvám se, pokud to na Vás působilo jako "příliš silná reakce" - ostatně jste v tom nevinně - já čekal, že se ozve pan kema. Jenže pan kema se nikdy neozývá, pokud by musel logicky připustit, že se mýlí ! Tedy jste to nevinně schytal za něj. Ještě jednou se omlouvám.

A k těm domněnkám. Pane, to je zcela nenapadnutelná metoda zkoumání okolního světa, co jsem se snažil předvádět. Při diskusi, když protistrana zcela neoblomně trvá na svém, máte několik možností reakce.

Ze začátku lze trpělivě snášet logické argumenty. Nepotřebujeme přeci vidět žádné záběry "rychlokamerou" ! Samozřejmě by to bylo ale lepší a pohodlnější. Věřte - kamer tam bylo více než dost. To, že jsme zatím nikdo žádné letadlo na žádném záběru neviděli, je myslím dostatečně výmluvné.

Nicméně, lidský mozek sám o sobě je Vesmír srovnatelný s tím vnějším - tedy údajně vnějším Vesmírem. Experimenty provedené v tom každého vlastním vesmíru jsou stejně platné, jako experimenty ve vnějším Vesmíru. Tedy, pokud máte dostatek zkušeností a znalostí, mozek z toho již složí vše dohromady, jako by to bylo v tom údajně skutečném Vesmíru.

Až když je evidentní, že protidiskuter je zcela "hlava zabedněná", lze zvolit metodu provokace, metodu "Kdo chce kam, pomozme mu tam" a další a jiné metody.

Nezlobte se, ale vypadá to tak, že ani jeden z nás nemůže 100% tvrdit, že oficiální verze je bullshit, nebo naopak,...

No, mi stačí 99% pro mě, proti pak jen 1% je málo. Mi totiž pane stačí ta fotka, abych si udělal vcelku jasný soud. Já sice nemůžu říci, co se ve skutečnosti stalo, ale bezpečně vím, že tam nevrazil letoun B757 po vodorovném letu rychlostí 800 km/hod a to tím směrem, jak jest tvrzeno v oficiální verzi. Následky na místě totiž tomu zcela zásadně neodpovídají. A v tom chci se s Vámi shodnout.

Že totiž můžeme říci, že sice nevíme co se stalo, ale víme, co se nestalo... [smích]

112500

02.08.2006 22:03

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: mas pravdu, jeden obrazok povie urcite viac, ako 1000 slov !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já osobně za sebe mám velmi neformální vztah k Bohu - neodvažuji se napsat s Bohem - a jsem si zcela jistý, že Bůh nemá rád zasmušilé nerozverné lidi, co si občas nedají trochu do nosu. Ostatně celé dějiny světa, jak je známe, jsou prostým důkazem jisté "celkové legračnosti" tohoto světa.

Ale na jistá Boží přikázání se dívám s určitým pocitem úcty a bázně, neboť je považuji za hluboce následování hodné. Musím však předeslat, že nejsem křesťan. Tedy ani muslim. A taky nikoliv žid. [smích]

112509

03.08.2006 07:36

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: mas pravdu, jeden obrazok povie urcite viac, ako 1000 slov !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

tato mini_zbierka odporucani/prikazov je totiz excelentny vzorok
pre akukolvek ustavu v akejkolvek spolocnosti.


Přesně to jsem měl na mysli. A naznačím dále svůj "pohled" na tuto problematiku. Určité dalo by se říci až "předzděšené" informace z "tábora vědy" dost jasně naznačují, že konstrukce světa vezdejšího, jak my lidé jsme zejména v tomto dnešním dosti pochybném období historie bytí lidstva na této planetě si to zvykli představovat, není "ta nejlepší". Spíše naopak se dá mluvit o úpadku myšlení.

Spíše vlažný a čistě účelově formalizovaný přístup k Bohu vede k dnešnímu neblahému stavu. Myslím, že bych diskusi neprohrál, kdybych si předsevzal z toho obvinit židy obecně. Ostatně, po přečtení a uvážení tzv. "Kronik země" od Zecharii Sitchina by každý jedinec získal větší šanci si to vše uvědomit v širším kontextu.

A jsem zase o Proroků... [velký smích]

112530

03.08.2006 07:50

Je na čase vyloučit USA z RB

RE: dopis..pokrač.3

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jistě, zde je ta "dračí setba". Zasvěcení dobře ví, co se vlastně stalo a tedy děje. Je jen otázka, co bude rychleji - zda lidé zapomenou, nebo se konflikt eskaluje a skončí "mým oblíbeným koncem světa". Zatím se pravdě blíží alternativa druhá. A to drasticky.

Jelikož superracionální věda se neuráčila vzít možnost proroctví jako realitu na vědomí, lidé naházeli za hlavu všechna varování Proroků. To ale neznamená, že tu nejsou a že i takto z ústraní "nevolají". Lidi dospěli přesně do prorokovaného stavu - bloudí světem, kterému nerozumí a "..ač oči mají, nic nevidí .. ač uši mají, nic neslyší".

Takto vzato do důsledků za to nakonec může věda - slepý vede slepé na cestě do jámy. A byla zde v jedné diskusi učiněna poznámka ve stylu - "...podívejte se, kolik Nobelovych cen mají židovští vědci a kolik arabští...". Tak si to jen domyslete do důsledků - dámy a pánové... [velký smích]

112531

03.08.2006 08:21

Proč je Bushova omezenost nebezpečná

legrační ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Co dodat ? Ten člověk se bojí o "svoji" Ameriku, myslím USA. Myslí si, že to je špatný president, který se neorientuje v pochodech tohoto světa. Jistě se najde dostatek klonů jistého pana s nick "leho", kteří to jednoznačně popřou, že Amerika má problém.

Myslím si ale, že příklad Římské říše s celou plejádou slabomyslných vládců anebo vladců-plejbojů ukazuje, že příčina pádu oné říše neležela ani tak ve vládcích. Žádný strom neporoste až do nebe, každá říše padne. Dříve nebo později se vždy projeví vůle Boží. "V potu své tváře budeš jíst chléb, dokud se nevrátíš do zemské půdy, neboť z ní jsi byl vzat..."

Tato slova platí pro všechny, i pro potomstvo bratrů Ismaele i Izáka. Což nečtete, že oběma Bůh učinil příslib, že z nich udělá velké národy na věky ? Zapoměli jste na Beer-lachai-roi ?

Tento svět nepomine, dokud se každé slovo Zákona nenaplní. Copak "soudruzi křesťané" zapoměli ? Nepřemýšleli jste nikdo, proč papežové, zejména předposlední Jan Pavel II. tak trvali na "neomezeném plození dětí ? Ve světě, který umírá hlady, ač se to klonům "leho" jeví u kasy v hypermarketu jako nesmysl ? Ameriko - vzbuď se !!

112532

03.08.2006 11:51

Ekologická katastrofa v Libanonu

RE: Kdyby bylo...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Smůla pro Israel pane J. H. je v tom, že toto již pravda dávno není:

Kdyby Izraeli nezbylo nic jiného než se se sousedy po dobrém dohodnout, k dohodě by už dávno došlo.

Tento konflikt je tak nápadně vypodobněn v každém skutečném "proroctví", že to patrně nebylo možné se po dobrém dohodnout nikdy. Ovšem nikdy se nemá říkat nikdy - tedy je možné, že stačilo před 70 - 80 léty méně střílet a více jednat a možná by dnes existoval kvetoucí multikulturní stát Palestína. Ovšem, podle mého nejúpřimnějšího odhadu to stejně možné nebylo. Jedná se o střet, který je zde zcela programově již několik tisíc let.

Ve Starém Zákoně v Prorocích se dočtete, že se mluví jen o válce. Máme ji mít. Nikdo se z toho nevyviní. Židé dělají "svoje" a my na to tupě koukáme a pomáháme jim. Padne to tedy na hlavy všech. Ostatně - dobře nám tak. [velký smích]

112547

03.08.2006 11:54

Ekologická katastrofa v Libanonu

RE: I tohle má na svědomí Hizbaláh !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...se neštítí naprosto ničeho...

Zažeňte pane sebehodnějšího psa do kouta a ohrožujte jej. Uvidite, že ani ten pes se nebude štítit naprosto ničeho a kousne Vás ! [velký smích] To jen tak, na okraj...

112548

03.08.2006 13:23

Ano, tohle je holocaust

RE: 22 - 23 den agrese

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm... že by se něco "většího" událo, co my nevíme ? Že by někdo Olmertovi doručil zaručeně vážné mínění, že by mohl být Israel "waporized" ?

Jistý pan N sice psal:

Jalová synagoga bez plodů,
nevěřícími bude přijata,
dceři pronásledovaných z Babylonu,
ubohé a smutné křídla přistřižena.

ale až tak rychle bych to nečekal.

112557

03.08.2006 22:21

Několik obrázků z Libanonu těchto dnů

RE: mas pravdu, jeden obrazok povie urcite viac, ako 1000 slov !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je ale skutečně fascinující, že něco takového ještě dneska funguje a chce se až říci udiveně - "v Jemenuuůů" ? [smích]

Totiž, tak jak si uvědomuji, že by se dalo říci, že "neštěstí naší současné civilizace" začalo ve starém Řecku Aristotelem, tak na druhé straně vždy obdivuji zrovna staré Řecko a jejich "dialogy" s obecenstvem a řezaným vínem. Totiž to asi je obdoba toho, co jste uvedl z toho Jemenu. Mám rád, když se spory řeší na "nehmotné úrovni" za pomocí mozku.

Staří Řekové však měli ještě jednu pozoruhodnou instituci - tzv. "válečné hry". Alespoň na počátku rozkvětu řecké civilizace totiž se vojenské spory řešily těmi "válečnými hrami", kdy protivné strany do bitvy postavily předem dohodnutá jakoby "mužstva" o přesně stanoveném počtu a výzbroji. No a ti mezi sebou svedli takovou "zástupnou válku" a ještě navic se nesmělo faulovat (!!), nevím, jestli tam byly jak v hokeji trestné lavice a power play, ale nějaký čas to fungovalo. A jistě to ušetřilo hodně lidských životů a materiálních statků, které by v normálně vedené válce byly zničeny. Viz ty dnešní hry mezi po zuby ozbrojeným Israelem a hrstkou polocivilních ozbrojenců - fakticky stranických milicí Hezbolahu ! Ten masakr a ničení infrastruktury - to asi těžko Israel a Israelci budou považovat za něco k chlubení se.

Svět by byl lepší, kdyby ... ale to je čirá utopie. Už to nějak vydržíme, již to dlouho trvat nebude. [velký smích]

112596

04.08.2006 20:13

Hizballáh zničil izraelskou válečnou loď

RE: Izrael MOZNA znicil

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema - už zase rýpete ??

Proč mi neodpovídáte na to záhadné letadlo, co to podle Vás "napralo" do Pentagonu ? Nevíte si s tím rady a tak jako obvykle zbaběle utečete. Tady je to zdánlivě jednodušší, že jo - tady můžete mlžit a mlžit, protože stejně nejde nic dokázat.

Me se to nejak nezda - nikdo tu zpravu o znicene Izraelske lodi zatim nepotvrdil.

Bodejť se Vám budou Israelci chlubit, co se jim to stalo. Ale kousek níže Vám tam dal link pan archer :

http://www.atmonline.cz/news/2006/srpen/010806b.htm

... a vypadá to důvěryhodně. Myslíte si tedy dále co ? Zase utečete ?

112690

04.08.2006 20:53

Ortodoxní židé žádají ukončení sionistických zvěrstev na Blízkém východě

RE: Palestinský velvyslanec: Ambice Izraele neznají hranic

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dovolil bych si místo pana Nostradama použít tohleto skoro proroctví:

(Exluzivní rozhovor serveru iHNed.cz s velvyslancem Palestiny v ČR o kořenech krize na Blízkém východě a jejím pozadí.
Mohamed Mahmud Salaymeh působí jako velvyslanec Palestiny v České republice od jara letošního roku. Toto je výňatek z toho rozhovoru)

Samozřejmě že Hizballáh je spojencem Íránu, o tom nejsou žádné pochybnosti. Ale příčinou této války nebyl únos dvou vojáků, protože při síle izraelského bombardování je velice pravděpodobné, že i oni budou zabiti. Jsou tu zcela jiné důvody. Chtějí hraniční zónu mezi Izraelem a Libanonem o délce 30 km, kde by byly umístěné mezinárodní jednotky. Ale v současnosti se situace změnila a Libanon už to nepřijme. O rezoluci o mezinárodních silách usilují i Američané. Válka mezi Izraelem a Libanonem zašla příliš daleko a bude mít obrovské následky...

Z toho "zavanul krchov" !! Ne moc vážení přátele Israele - zkuste to ještě přehodnotit - pánové typu kema, arkan a spol, jestli by jste neměli začít nepodporovat ty válečné štváče - totiž teď jsme již opravdu na trajektorii rychle šup do pekla celý svět ! Možná již za měsíc bude zcela pozdě bycha honit... Nechce se mi k tomu pana N ani dodávat.

Ale na druhou stranu - co se má stát, to se stane. Přeji všem kemum a spol klidné spaní... [velký smích]

112695

04.08.2006 20:55

Ortodoxní židé žádají ukončení sionistických zvěrstev na Blízkém východě

RE: omluva za prispevek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Funguje to:
http://ihned.cz/index.php?p=003000&m=d&article[id]=19024410

112696

04.08.2006 20:57

Ortodoxní židé žádají ukončení sionistických zvěrstev na Blízkém východě

RE: omluva za prispevek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Funguje to:
http://ihned.cz/index.php?p=003000&m=d&article[id]=19024410

ale z nějakého důvodu na to nestačí kliknout, ale musí se to zkopírovat a vložit ručně !

112697

05.08.2006 13:23

Ortodoxní židé žádají ukončení sionistických zvěrstev na Blízkém východě

RE: Ovečky...PRSK

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale pan Vodník to myslel ironicky, no nic...

Jinak ale s Vámi souhlasím. Je stále více evidentní, že celá tato "taky-válka" je míněna pouze jako urychlovač ! Je to urychlovač dění, protože Usraeli utíká čas, protivníci jsou stále silnější a organizovanější a hlavně disciplinovanější.

Ona to totiž není klasická válka, nýbrž serie provokací. A napadená strana se velmi disciplinovaně snaží přežít a vyčkat respektive vytvořit si příhodnější konstelaci. Je to obrazně řečeno situace, jako když na Vás míří někdo samopalem v momentě kdy Vy ležíte nahý v prachu a se spoutanýma rukama. A ten s tím samopalem na Vás posměšně volá - No tak vstaň ty zbabělče a bojuj !"* Ale Vy dál ležíte a čekáte na pomoc "kamaráda, který příjde". A on příjde... už totiž jde.

112730

06.08.2006 16:46

Chavezovo letní tažení proti USA

Na první pohled to působě směšně,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na první pohled to působí směšně, když Hugo Chavez - zde nazvaný třeba i "buranem" - tak putuje světem, jakože dělá "velkou politiku" a navštěvuje hlavně takové "vyvrhele", jako Ahmadinejad, Lukašenko ... a nakonec nechybí moc, aby se mezi vyvrhele z pohledu USA dostal i Putin - ale to brzy příjde. Zblblí lidé tzv. "bohatého Západu", myslím zblblí propagandou - nechci říkat, komu patří media, která nás v každém okamžiku oblbují do duševního úmrtí - tak takoví zblblí lidé potom jen obtížně vidí skutečné souvislosti a tedy nechápou spoustu událostí ve světě se dějících nebo chystajících se v nejbližší budoucnosti.

USA, Israel a nejbližší spojenci jako třeba GB, Australie ... pomalu ztrácí půdu pod nohama. Ono to takový vývoj vypadá jako něco zcela nemožné pro ty prosťáčky, kteří vidí jen obrovskou vojenskou moc USA a kteří se jen jen třesou na konzum. Prosťáčci nechápou, že svět se nikdy vyvíjet nepřestal, že od tzv. "zlatých časů" ve 20. století v čtvrtstoletí po WW II. se začala vytvářet jiná rovnováha. Ani to "uzbrojení" Sovětského svazu není tak jasné - jasné je spíše to, že se zde někdy již v 70. letech objevila hrozba zhroucení globální ekonomiky a to z několika opět globálních důvodů.

Již tehdy si přece vzpomeňte na varování "Římského klubu". Rovněž v jednání Reagan x Gorbačov se objevily aspekty, které 99% lidí nazve zcela bláznivou paranoiou. A sice ingerenci mimozemšťanů. I zde na Zvědavci, když něco takového naznačuji - tak ačkoliv zde jest uvažováno mnohem méně konvenčně, konformně a informovanost je zde značná, tak i zde cítím faktické odmítání až posměch takových myšlenek. Nu nechť.

Tento svět se blíží již ke své katarzi, nebude to pro nikoho lehké, pro mnohé však to bude zdrcující.Mnoho lidí to nevydrží a zemřou vlastním přičiněním - zhroutí se jim, ba co dím - přímo jim "imploduje" jejich vlastní myšlení. Až zjistí, co jsou zač.

Chavezova cesta, kterou zde "drbeme" - ta patrně není hodna posměchu - nečekejte, že takhle budou cestovat představitelé těch hlavních velmocí. Aliance, kterou tady při každé vhodné příležitosti avizuji, ta je známá nejméně od roku 2000, spíše déle. Vše souvisí se vším - teď čekejme zhroucení finančních trhů !! [velký smích]

112809

06.08.2006 17:06

Ortodoxní židé žádají ukončení sionistických zvěrstev na Blízkém východě

RE: Wratislave, Vratislave

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Arkan, Vy už máte docela jednoduché radosti na tom světě, koukám !

112812

06.08.2006 17:09

Hizballáh zničil izraelskou válečnou loď

RE: Izrael MOZNA znicil

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na to Vám pan Arkan asi neodpoví, zato ale s radostí Vám opraví chyby v češtině. [smích]

112814

06.08.2006 18:20

Ano, tohle je holocaust

RE: Pne Nohejle,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pani Ajo, Vy podceňujete vliv "malých lidiček" a přeceňujete vliv těch "mocných". Celý proces "života na světě" je ale neskonale oproti Vašemu mínění složitější a zároveň ale systemově jednodušší - předivo vazeb je často neuvěřitelně propletené a tedy vlastně - všechno souvisí se vším !

Nepodceňujte vliv na chod globálních událostí kupříkladu sebe sama. Totiž jsou nás těch zdánlivě bezvýznamných miliardy a je důležité mít správné názory a hodně vědomostí všech o všem. Protože možná ve Vašem životě jednou nastane, nebo již nastal okamžik, kdy Vy sama jste byla či budete na zlomek sekundy "u kormidla dějin" !! A na ten zlomek vteřiny to Vy jste mohla nebo budete moci zásadně ovlivnit chod tohoto světa.

A kvůli tomuto hypotetickému okamžiku je povinností rozumných lidí vědět pokud možno co nejvíce a správně se sám orientovat, aby ten pomíjivý okamžik, kdy se nám to kormidlo dostane do ruky, aby jsme ty miliardy ostatních nezklamali svým blbým rozhodnutím v tom okamžiku. A proto by jste měla bez velkých emocí vnímat všechno, co je možné, aby Vás to připravilo ! Aby jste v ten správný a možná jediný letmý okamžik nezklamala.

Že takhle nějak to je, to se pak najisto dozvíte v okamžiku své smrti. Nikdo se nemusí pohoršovat mluvit o smrti. Málokdo chápe, že aby někdo žil, musí být v poklidu připraven na smrt. [smích]

112819

06.08.2006 20:41

Chavezovo letní tažení proti USA

RE: Chávez je buran

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nu ? Pane kema ? Co jste chtěl vůbec říci ? Myslím tím odkazem na ten "záhadný projev" venezuelského presidenta, který je tam na google dostupný ? Vpravo nahoře je totiž pak hodnocení toho clipu a hodnotilo v daný čas 199 diváků a výsledné hodnocení bylo "excellent" - tedy nejvyšší možné. Divné, ne ? Nečekám, že budete říkat, že hlasovali pouze fanatičtí muslimové a komunističtí diktátoři.

Kruciš pane kema, až jednou budete úplně sám osamocený se "svou pravdou", zdažli uznáte, že existuje tááákhle malilinká možnost - totiž že pravdu opravdu nemáte ? Představte si tu dobu a nemusí to již být za mnoho a mnoho roků - že budete sedět s panem Kulískem a jeho sbírkou hovad někde na pivě a budete ronit slzy. Slzy nad tím, že vás nikdo nemá rád, že si s vámi nikdo nechce hrát, že už vám vůbec nikdo nevěří.

Totiž pane kema, kdoví jak se vlastně jmenujete a co jste zač, třeba k Vám sypu myšlenky zcela zbytečně - ale pane kema - Vy nikdy nezapochybujete ? Vy to necháte dojít až do krajnosti - rozumějte tomu tak, že příjde okamžik a Vy poznáte smysl všeho toho a zjístíte, co jste udělal dobře a co špatně. Vy nemáte strach ?

112831

06.08.2006 21:25

Ano, tohle je holocaust

RE: Ja nevim,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Co me pohorsuje, je zneuzivani tech mrtvych, nemohou se branit a my je tu exhibujeme, jak kusy masa, pricemz to ani v nejmensim neovlivni beh udalosti.

Ale ruku na srdce - kdyby jste ty snímky neviděla, jste si jistá, že Vaše povědomí toho, co se tam děje, by bylo skutečně stejně intenzivní ? Mi jde právě o tohle to. A to navíc musí každý vědět, že dokud není přímo na místě, tak stejně stále bude jeho vnímání slabé.

Aby si člověk mohl skutečně celou tu hrůzu představit a aby získal ten správný poměr k tomu, tak Vám musím garantovat, že až pobyt přímo na místě a vnímání té hrůzy všemy smysly najednou udělá ten správný dojem. Neříkejte mi vůbec, protože bych Vám to stejně nevěřil, že Vy máte takovou představivost, že si toto vše dovedete představit na základě suché zprávy tohoto typu:

Dnes časně ráno provedly israelské stíhací bombardéry nálet na obec "XYQ" jižně od Bejrutu. Na místě zůstaly trosky tří budov, ve kterých zahynulo 12 osob a asi 33 bylo zraněno.

Ale Vy k tomu neuvidíte ty hromady ruin, nevidíte ten sloup kouře, neslyšíte nářek zraněných a kvílení sirén, rozčílení pozůstalých, necítíte pach spáleného lidského masa... nemáte obsedantní pocit na blití z toho všeho. A potom by jste viděla otce, který z trosek vytáhl své mrtvé dítě a v tváři tomo muže, který najednou zestárnul o 50 let neuvidíte celou tu zosobněnou hrůzu, kterak se transformuje v budoucí pomstu. To totiž není "správný křesťan", který by měl patrně podle slov Ježíše Krista podstrčit své druhé dítě, aby taky zemřelo podle toho jeho : "Kdož dostaneš políček - nastav i druhou tvář" ?!?!

Nene, to Vám nevěřím, že budete vědět to samé, jako když si k té suché zprávě ještě prohlédnete to na fotce zvěčněné utrpění onoho otce, kterému se zhroutil svět ! Nevěřím Vám tady toto.

112833

07.08.2006 07:27

Chavezovo letní tažení proti USA

RE: Chávez je buran

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No pane kema, teď jste se trošku odkopal, nemáte pocit ? Mělo by Vám správně jít o pravdu a nikoliv o ideologii. Vy ale celým svým postojem ukazujete svůj obraz zapšklého ideologa, který již ví, že se Bohu žel postavil kdysi na špatnou stranu a jelikož svými verbálními průjmy se již dokonale zdiskreditoval, již jen "štěkáte na měsic".

Již to tu bylo řečeno- Chavez možná je buran - z toho legračního sestřihu to ale těžko člověk vydedukuje. Tedy tady to spíše vypadá, že si to pane kema myslíte Vy, že všichni ostatní lidi jsou burani. Víte, co to vypovídá o Vás ??

Vy znáte dobře přírodu, podle toho, co o Vás vím, máte příležitost "být k Bohu blízko". Nechápu tedy, co tím vším myslíte... ale v jednom bodě máte pravdu - Bohu je "údajně" milejší jeden napravený hříšník, než sto poctivých.. Jen aby Bůh měl vždy těch sto poctivých k dispozici pro ten slavný okamžik, až Vy se budete jednou napravovat.

112860

07.08.2006 07:51

Spějeme do záhuby

RE: Hail Jorg

Petr Gejdoš 83.?.?.?

"Je válečným zločincem. Vědomě přivodil válku proti Iráku lží a podvodem," pronesl Haider v rozhovoru pro rakouský deník Die Presse. "Irácké obyvatelstvo děsivě trpí. Bush riskuje obrovské množství obětí," řekl Haider.“

Pane kema, Vy zase jen prudíte. V jednom ale se pravdě aspoň trochu blížíte - pokud se Vám pan Haider nejeví být oním nedneseně řečeno - jeden z nejvyšších politiků Evropy..

Formálně přitom Haider jeden z nejvyšších evropských politiků skutečně je. Že se svou retorikou Haider v Evropě narazil, to je zásluha spíše takových "kemů", než že by jej voliči nevolili. Vám - a všem kemům po světě - se přirozeně nemůže líbit, že někdo říká pravdu a nikterak se nemaluje s Vašimi "verbálními pozlátky".

Vy jste se v jedné reakci zmínil o tom, že cituji:
Nemam pane Gejdosi, strach nemam.
Jo - to kdybych se misto demokracie a svobody zastaval nacistu, komousu a radikalnich muslimu, to bych v noci hruzou oka nezamhouril


Jenže v tom je pane kema Váš největší omyl. Vy se "na hubě" zastáváte "demokracie a svobody" - to ano. Ale neráčil jste si patrně schválně povšimnout té orwellovské šarády, kdy pojmy a odpovidající skutečnost provedly značnou rošádu. A tak jste si jaksi jakože nepovšimnul, že Vy hájíte demokracii, která se však stala již fašismem. A hájíte svobodu, která se ale mezitím proměnila na otroctví. Formálně si tedy libujete, že to Vy jste na správné straně, ale věřte mi, v ten jeden okamžik uvidíte celou pravdu a pochopíte. Tedy doporučuji - mějte strach !

Doporučuji Vám pane kema, aby jste svět posuzoval vlastním mozkem na základě skutečností a zahodil ty zatuchlé již ideologické příručky... [velký smích]

Ten článek nemusí být v originále nějakým "literárním skvostem", ovšem neandrtálec to snad nepsal. Mě ostatně nezajímá, kolik je kde pravopisných chyb, jako Vašeho soukmenovce Arkana, mě nezajímá trochu ujetá stylizace - zajímá mě obsah a ten se kupodivu spíše shoduje s mnou pozorovanou skutečností. Na to pane kema nezapomínejte ! Pravda se nezamění za lež formálními nedostatky své prezentace, ani tím, že některý z mnoha kemů to tak vyhlásí.

112861

07.08.2006 08:05

Je na čase vyloučit USA z RB

RE: je to jedno. Mně ale ne !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...jenom jsem se optal, kdože bude ten další Mecenáš, po případném vyloučení USA ...

Pane Zdenek Matoušek, formálně třeba máte pravdu, že USA platí 50% OSN. Sice o tom pochybuji, ale to není relevantní - myslím moje pochybování ale i těch 50%.

Tady se dá použít jistá definice: "Muž má manželku na to, aby řešila problémy, které by neměl, kdyby byl svobodný". Feministky nechť si místo slova "muž" dosadí "žena" a místo "manželka" slovo "manžel", abych předešel zbytečné diskusi OT.

Pane, když se dostatečně do hloubky zamyslíte, kdo má největší prospěch z OSN, potom to totiž vypadá vše jinak. Věřte ale tomu, že nějaká Rwanda má z OSN opravdu jen velký prd. OSN totiž řeší jen to, co si velmoci usmyslí podle svých zájmů. Takto se dívaje na funkci OSN ve světě, jeví se pro USA údajné "vrážení peněz" do OSN jako výdělečné a to bezpochybně ! [velký smích]

112862

07.08.2006 18:00

Ano, tohle je holocaust

RE: Ja nevim,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pani Ajo, já jsem pravda za dobu tohoto konfliktu v Bejrutu nebyl. Ale byl jsem na jiném, velmi velmi podobném místě za velmi velmi podobných okolností. Nejde o co největší hromadu ruin a mrtvých, jde o princip. Věřte mi, že jsem na celý zbytek života otřesen.

A tak mi dnes stačí vidět fotku, šot v televizi, nebo dokonce i jen "vhodný válečný film" a dostanu se zpátky do pekel. Dokonce bych řekl, že se ze mě již stal tak trochu cynik - to když vnímám, jak o těchto věcech mluví lidé, kteří evidentně neví, o čem mluví. A nevím, co to je za sebetrýzeň, ale velmi se podrobně zabývám těmato hrůzama, ačkoliv se mi hnusí. Něco mě fascinuje, je to jako droga, je to sebemrskačství - já nevím co to je.

Pamatujete si pana "leho", jak nás tady krmil svýma kydama o radostném životě v Iráku v Tikrítu ? Ach Bože ...

A to dobře vím, že je zbytečné "ztrácet nerv". Že co se má stát, jako by se již stalo. Chápete, proč mě to tak drží, ta proroctví ? Lidé nesmí odvracet zrak a nedívat se na tyto věci. Nevěřte, že to nemá na nic vliv ! Má to vliv, musíte to prozkoumat "zevnitř sama sebe". A nemůžu nezopakovat . Všechno souvisí se vším...

112908

07.08.2006 18:07

Spějeme do záhuby

RE: Ano do záhuby

Petr Gejdoš 83.?.?.?

"Bať", pane Antiseptik.. Kašička již je navařená, teď si ji pěkně spapame. [smích]

Myslím, že přitom ani netřeba specifikovat přesněji, kde všude nás "tlačí pata" !

112909

07.08.2006 21:13

Spějeme do záhuby

RE: Ano do záhuby

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechci jaksi moc otravovat s Proroky a zejména ne s Nostradamem. Už jsem je chudáky dost "zprofanoval". [smích]

Nicméně jsem nad tím poslední dobou dost soustavně uvažoval a dělal jsem "časové vazby" mezi různými proroky. Výsledky samozřejmě jsou stále dost nevalné, nicméně se rýsuje, že možná ten poslední impuls, tu poslední kapku do poháru, která nakonec přeteče, může skutečně udělat Matka Příroda.

Jestli to bude pouze "rozvernost" počasí, nebo to bude geotektonika, těžko říci, tady se najednou nahustilo do relatívně krákého úseku času tolik možných událostí, že těžko určit posloupnost. Ale do naší doby spadají tyto nepříznivé vlivy:

-zemětřesení a výbuchy sopek,
-nevídané hurikány a na druhé straně katastrofická sucha,
-všichni proroci vzpomínají jakýsi škodlivý prach, dokonce často zmiňují tzv. "falešný prach".

Hodně jsem nad tím uvažoval - ten "falešný oprach" má způsobit choroby - zda-li se nejedná o koloidně rozptýlený uran ve formě kysličníků uranu jako zplodiny po shoření střeliva z DU ? Nicméně - opět to ukazuje na dnešní dobu, totiž masivně se kysličníky uranů do ovzduší dostaly až posledních cca 10 - 15 let. jedná se dnes již o tisíce tun těchto koloidů.

Dost jsem nebezpečím chronické otravy uranem "strašil" pana Kulíska alias pana "leho" - pokud skutečně pobýval delší dobu v Iráku, je tento pán nasáklý uranem. Ostatně to brzy pozná.

Teď ale řeknu jedno poznávací znamení, že to nejhorší je tu - měla by dost vážně projevit vulkanickou aktivitu některá z italských sopek (Vesuv, Etna, Stromboli, Volcanos) a paralelně s tím některá ze sopek ve francouzzkém Karibiku. Na kterémsi italském ostrově je pramen, pojmenovaný Arethusa po vodní víle, která unikla před Diem (aby zachránila panenství [smích] ) do podzemí a vynořila se na kterémsi tom ostrově Liparského souostroví jako pramen. Proroctví mluví o "...tisíciletém boji kamenů v podzemí a ohni z nitra Země, Arethusa zčervená, země se otřese ... atd".

Toto znamení je vázáno na začátek nestability rotační osy planety. V té chvíli proběhne "... válka bohů, nebe bude rozseknuto letícími meči .." a pak příjde konec vlády lidí nad planetou. Vše toto se dá lehce vysvětlit tak, že to ztratí ten nábožensko-mystický háv a objeví se prostá realita blízké budoucnosti planety Země a lidstva a života vůbec na něm.

Hm, koho to ale zrovna teď zajímá... [velký smích]

112923

08.08.2006 07:34

Zažila jsem bombardování v Libanonu…

RE: Zkazena dovolena

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo jo, pane kema. Věren své tradici, s nasazením hodným profesionála, s rejstříkem myšlenek čistá nula.

Vy, pane kema, takovou reakci jen potvrzujete jistou podezřelou profesionalitu. Mi je zcela již jasné, co jste zač.

Já jsem v Libanonu nikdy nebyl, o takové zemi ale nelze nic nevědět. Historie zde zanechávala "těžké stopy" již v dobách, kdy zakladatelé atlantické civilizace - civilizace ?? - viseli na stromech a dorozumívali se posunky. Je mi jasné, že Libanon je dnes jen pěšáčkem na šachovnici velkolepé, leč smutné hry. Bohu žel pro prosté Libanonce - jde o gambit.

Pane kema, Vy možná víte, co to je. Zdalipak jste hrál někdy šachy ? S tou čistou nulou ohledně myšlenek - jsou zde dvě možná vysvětlení. Jste za to placený nebo jste "prostý" člověk. Vše co odpovíte, může být použito proti Vám, stejně jako já si nedělám iluze, co se dozvím, až si podám žádost o vízum do Israele. Tedy pokud ještě bude kam. Příjemný den přeji. Možná už jich moc pro Vás nebude, ale vlastně zřejmě pro všechny - přemýšlejte, přemýšlejme... [velký smích]

112970

08.08.2006 07:50

Spějeme do záhuby

RE: Ano do záhuby

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, možná mnohdy žádné originály již nejsou. Ostatně to platí většinou u všeho. Což takhle třeba pohledat originály uznávaných antických autorů ?

Ale k vlastní problematice - cítím, na co narážíte. A na to nelze říci, než že nejde přece o exaktní vědu, nakonec nejde o vědu v dnešním slova smyslu vůbec. Na "velkých Prorocích a jejich proroctvích" jde svého druhu o obsah jakoby v hologramu. Jsou ta Proroctví stavěna totiž tak, že ani relatívně hrubé zásahy do detailu neovlivní smysl obsahu. Ty originály skutečných proroctví jsou zde, v přítomnosti, stále obsaženy. Je na Vás, aby jste to vnímal a chápal.

Samozřejmě - nejedná se o exaktní proces, výsledky tedy nejsou nikdy exaktní. Jsou sice jisté vyjímky, ale vesměs je nutno na výklad proroctví být sím svého druhu prorokem. Čili - není to každému dáno.

112974

08.08.2006 08:05

Spějeme do záhuby

RE: Ano do záhuby

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máte zcela pravdu. Naše současnost je výslednice nespočetných dějů údajné minulosti. Na přítomnosti je podstatné to, že pravdu má vždy zdánlivě ten nejsilnější. Otázka je ovšem, je přítomnost ?? Odpověď na to dává odpověď na vše.

112975

08.08.2006 08:22

Zažila jsem bombardování v Libanonu…

RE: Mitgefangen, mitgehangen

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Doufám pane Čochtane, že si tento názor zachováte, až se Vás bude "někdo" časem ptát podobně. Není to moc "chutné", co píšete.

112977

08.08.2006 08:48

Chavezovo letní tažení proti USA

RE: Na první pohled to působě směšně,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na to by Vám mohl odpovědět pan kema - to je ekonomický expert. Volná ruka trhu je přímo jeho "chuťovka". Kdysi mi to vysvětloval na "ekologicky čistých potravinách" a volném trhu v oblasti zemědělství. Moc jsem se bavil. Nemá se to tady říkat, řeknu to zaobaleně - pan kema mi doslova učaroval.

Já zřejmě žiju "trochu napřed" - diky panu N a spol. Ale - myslím, že toto je již skoro současnost - čekejme dost drastické zhroucení světového obchodu, dolar je již neudržitelný. O to - samozřejmě mimo letadla z Ruska a jistou okázalost - Chavezovi šlo hlavně. Podle mě se hledá rychlá nouzová náhrada za dolar, aby alespoň část světa fungovala.

Jsem na kecy pana kemy zvědavý, až se toto provalí i pro "prosťáčky". Spousta lidí bude bez prostředků a to bude revoluce. Doslova. Samozřejmě neopomenu jedno pozoruhodné vyjádření Nostradama: (mluví v kontextu o USA po kolapsu dolaru)

"Nářek, pláč a slzy s noži přicházejí,
útěk jen lstí, konečný útok zasazen,
vyvýšená podia kolem v parcích vztyčí,
živí odstrčení a rychle zabiti.

... myslím, že pana Lynche poznal každý.

Copak to asi ale připomíná panu značky "kema" ? Pan kema totiž ví všechno nejlépe. Stará Evropa ještě mnohého kemu přivítá ve své náruči... [velký smích]

112983

08.08.2006 09:03

Zažila jsem bombardování v Libanonu…

RE: Mitgefangen, mitgehangen

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Čochtane - moc se mi pravda při znalosti Vašich příspěvku nechce reagovat, ale uznávám, já si začal.

Mohu se zeptat paní, co udělali vaši libanonští přátelé v posledních x letech proti ostřelování Israele z libanonského území ? Nic ? No tak mají smůlu ! Mitgefangen, mitgehangen !

Příjde čas, kdy se zbytek lidí dozví přesně, jak a kdo přikládal "pod kotel". A na to se lze spolehnout, že budete postaven Vy sám před tazatele a jeho prostou otázku: "Kde jste byl a co jste dělal čochtane, když ve fakticky Vašem jméně mordovali ty statisíce lidí, totiž ve jménu čehosi, co takoví jako Vy zvete "demokracie a svoboda" ? ...maj smůlu, čochtan ! Mitgefangen, mitgehangen !"

Ale Vy budete tvrdit, že jste si myslel, že to fakt byla demokracie a svoboda. Víte - jeden myslel. .. a z toho se pak po...l ! [velký smích]

112984

08.08.2006 09:08

Zažila jsem bombardování v Libanonu…

RE: Mitgefangen, mitgehangen

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ha !! Zapoměl jsem ..2. Co kontrétně "Není to moc "chutné",." ?


No - hlavně některé Vaše skoro všechny výroky. A jinak - všiml jste si zajisté na mou mnou nezaviněnou silnou alergii na jistého pana kemu. A Vy jej chválíte a souhlasíte s ním, tedy se omlouvám, nemá se to - házet do jednoho pytle - ale člověk prostě dělá chyby.. [velký smích]

112985

08.08.2006 09:25

Ortodoxní židé žádají ukončení sionistických zvěrstev na Blízkém východě

RE: Před spaním

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jako správný paranoik jsem taky uvažoval, že ta koroze "by se mohla hodit" ! British Petroleum - co/kdo to asi je ? Vždyť koroze potrubí se sleduje průběžně, komu se to tak náhle hodí ?? Vždyť víme, že americkému národu je horko a na klimy není elektriky, drahne mu benzím do "úsporných autíček" - co by jsme mu (US národu) ještě předhodili ?

Israel buší do Libanonu a skoro "ticho po pěšině" - tanec mezi vejci. 911 před 5 léty jaksi vyčpělo. Ani odborníkům na vše - typicky pan kema - se nepodařilo vysvětlit podivnosti 911 a rozpaky narůstají... A čas utíká, tak krásně by to již mohli vše vyřídit jednou pro vždy, vždyť taková vítězná válčička typu WW III. by skýtala krásnou možnost přepsat zase jednou dějiny a byl by klid.

Hm - nezdá se Vám, pane René, že by to chtělo ještě jakýsi urychlovač ? Co takhle ještě nechat někde vybuchnout špinavou atomku ? Stačilo by to již konečně, aby takoví všelijací nepohodlní pochybovači "zavřeli zobáky, sklapli kufry a šli na fronty bojovat za spravedlivou věc" ?

Já se svými názory nevěřím, že bych byl "nenarukován" - i kdyby mi chyběla noha. Věřím na ty seznamy !! [velký smích]

112991

08.08.2006 09:45

Chavezovo letní tažení proti USA

RE: Na první pohled to působě směšně,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

hi hi hi ! Co je doma, to se počítá ! Ovšem, až to udělají všichni takto, teprve pak to chytne "druhý dech" - nastane správný fofr alias "run" ! Je to tak asi rok zpátky, co jsem tady nějakému postaršímu již asi zazobanému imigrantovi-zlatokopovi (zlatokop nikoliv ten, co fakt kope zlato kdesi na Yukonu), že mu možná "po kafi" nezůstane na letenku, až bude utíkat "do náruče" staré zlaté Evropy. Berte to s humorem/nadhledem - to je asi nejlepší rada. [smích] Nostradamus ale docela jistě poslal "simulacra zlata" k čertu. Tedy mít pápírek, že někde máte zlato - to je to, co bylo naznačeno slovem "simulacrum" !

112996

08.08.2006 09:55

Chavezovo letní tažení proti USA

RE: Na první pohled to působě směšně,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přemohl jsem se - zde doslova, co si myslí pan Nostradamus - Bohu žel jako obvykle chybí exaktni datum:

Simulacra zlata a stříbra klesnou na ceně.
A po krádeži jejich (skutečné) hodnoty budou vrženy do moře,
až se zjistí, že všechno je zničeno dluhy.
Všechny cenné papíra a akcie budou anulovány.

Co myslíte - o čem to asi mluvil ? Kdesi na internetu je číslo - věděl by to asi ihned pan Nohejl, ten se ale Bohu žel pro nás odmlčel. To číslo je hrozně veliké a stále roste - je to zadlužení USA. Je to pravda číslo nanejvýše "chrobalivým" způsobem konstruované, dnes asi málo kdo ví, co taková čísla vůbec znamenají - ale znám jednoho pána, píše tu pod nick "kema" - ten to ví přesně. Je to ekonomický expert totiž.

Pan kema naopak všechno své zlato z Yukonu vyměnil za dolary, papírové. Že pane kema ! [velký smích]

112999

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 2

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 4

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 3

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
22,78 Kč
Euro
25,68 Kč
Libra
30,36 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,26 Kč
Švýcarský frank
24,60 Kč
100 japonských jenů
20,05 Kč
Čínský juan
3,57 Kč
Polský zloty
5,46 Kč
100 maď. forintů
6,95 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 843,93 Kč
1 unce stříbra
532,51 Kč
Bitcoin
1 306 012,33 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 70 364 229