Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petr Gejdoš

Nalezeno 2210 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

05.04.2006 20:47

Dopis válečného veterána prezidentu Spojených států

RE: Zorba se prekonal v nenavisti k USA... (opevuje Iranskou raketu).

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Samozřejmě že jsem nepřečetl všechny důležité knihy a pod.

Mimo to, že mi to jaksi připomíná Jakešovy bláboly z Hrádku, tak milý pane Zorbo - uveďte prosím jednu jedinou důležitou knihu, kterou jste skutečně přečetl, prosím prosím, ale pravdu... [velký smích]

Ovšem v porovnání s mími vrstevníky a s mojí generací mám nadprůměrné znalosti a jsem vyjmečně sečtělí.

Skutečně ? No - je to hned vidět.. S tou Vaší generací je to dost špatné.

Nemůžete přece srovnávat kolik toho přečetl někdo kdo má např. 19 let a třeba někdo kdo má 40 nebo 50 let.

Jestli třebas nemůžu srovnávat, jak to vy říkáte ty co mají 19 let s těmi, co mají 40 či 50 let, potom ale recipročně milý pane se nepleťte do hovoru dospělých. Místy by neškodilo, kdyby jste si dal pauzu a raději si alespoň jednu tu knihu ve svém devatenáctiletém životě přeci jen zkusil přečíst - bylo by to již načase. Pardon. [velký smích]

_______________________________________________________________________
Nic by tak hodně nepřispělo ke kvalitě diskuse, než kdyby jste sem tam místo utkvělých předsudků prezentoval nějaké neotřelé myšlenky a znalosti. Úpřimně řečeno mi Váš permanentní útok na Pentagon s řemdihem v ruce začíná lezt na nervy. Ale nechci se hádat - nebudu na Vás reagovat, jistě jste si všimnul, že to ostatně moc poslední dobou ani nějak moc nedělám.

102285

05.04.2006 21:19

Nová železná opona

RE: Nasi prarodice rikavali....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane/paní anonymní pisatel/i/ko - odpovídám na Váš přízpěvek, ale de facto je to hlavně pro Yamato.

...letadla lodě přiliš neohrožovaly, podcenil sílu japonského úderu.

Musím Vás poprosit - nevěřte, že někdo před II. světovou válkou podceňoval letadlové lodi a letadla v námořní válce. Patrně jste podlehl mystifikaci a teď tady mystifikujete dále. Když si dáte práci a nastudujete si vývoj japonského, amerického a britského námořnictva mezi světovými válkami, uvidíte, že letadlové lodi tvořily velmi podstatnou složku námořních sil u všech těchto mocností. Z hlavních mocnosti jen v Německu a Sovětském svazu jakoby zdánlivě námořní letectvo podceňovali. Jenže Německo i SSSR by byly velmocí i bez námořnictva.

Kdežto Britanie (a taky Japonsko) by bez válečného námořnictva nehrála ve světě žádnou roli a USA zase by svou pozemní sílu bez námořnictva nemohly jaksi světu "představit" a tedy by taky nemohli ve světě hrát žádnou roli. V tom je strategická váha válečného námořnictva a vůbec se nepleťte, že odborníci letadlové lodi a námořní letectvo podceńovali !

Pane Yamato, jestli nehodláte současnou situaci chápat jako jasnou paralelu se situací před I. i II. světovou válkou, potom ale já chápu, že mi nerozumíte, ale není to moje vina. Podle mě ta paralela tkví v tom, že opět jsou zde dvě strany, kdy jedná strana dosáhla maximálních pozic a druhá strana dosahuje vyšší dynamiky vývoje. Je otázka času, kdy bez války ta druhá strana promění svou dynamiku vývoje v dosažení pozic a to bez války. USA má všechny možné pozice sice obsazené, ale již nyní je jasné, že je to otázka již jen roků, kdy bez války ztratí všechno.

http://www.euroekonom.cz/grafy-html/hdp-top10-2004.html
(průměrný růst ekopnomiky Číny za posledních 15 let je asi 10%, Indie asi 9%, USA asi 3%, EU (15) nebo Japonsko asi 2% - kalkulačku máte vypočítejte si svůj osud pane Yamato !)

Proto pane Yamato musí být III. světová válka ! A že to nechápete, to zase nechápu já. Tak to totiž bylo před I. světovou, před II. světouvou a dnes již zase ... [velký smích]

102294

05.04.2006 21:56

Tiše tleskám, abych nevyplašil

RE: Pan president se vyznamenava

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mohl jsem se vmísit ?

Loni jsem náhodou koupil tzv. "Velkou knihu o konopí" (The Great Book of Hemp) od Rowan Robinson, copyright 1996 by Park Street Press, Volvox Globator 1996. Je to zajímavé čtení a já, ač dodnes jsem kromě výrobků z fermentované a sušené rostliny "Nicotiana tabacum" a vody "Aqua vitis" žádnou drogu nepožil, jsem se vážně zamyslel.

V této knize jsem se dozvěděl, že ona tak mnohými zatracovaná bylina je zcela zázračná rostlina. Je to univerzální léčivka, vynikající zelené hnojivo, zdroj kvalitní textilní suroviny, stavební surovina, že umí čistit půdu od ekologických zátěží, že má výrazně příznivý vliv na tvorbu půdy atd. atd. atd. . Vřele doporučuji přečíst - je to zelený zázrak !!

Jako léčivka se zdá, že je docela obtížně nahraditelná. Indikace této drogy je tak rozsáhlá, že vedle toho kontraindikace není prakticky vůbec vidět a je zcela bezvýznamná. Rozhodně nemám rád narkomany obecně, ale považte, že by to přeci jen nemusela být pravda, že marihuana je předstupeň užívání tvrdých drog.

Rozhodně ale je vážná chyba, že marihuana není řešena nějak jinak - tohleto je zcestné, že je stavěna na stejnou roveń jako tvrdé drogy. To si totiž tímto společnost obrazně řečeno sama sobě jakoby zapíchla rezavý hřebík do nohy a ještě s ním z času na čas v té zahnisané ráně šťourá ! Znova podotýkám, že sám jsem to ještě nezkoušel a ani nemíním a narkomany nemám srdečně rád ! Ale považte, že podobně "nebezpečnou drogou" je třebas muškátový oříšek nebo hřebíček. To je povážlivé...

102304

06.04.2006 17:18

Dopis válečného veterána prezidentu Spojených států

RE: Zrovna ted bys e hrdinove z Iraku vic uplatnili doma v Americe , nemyslite?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Stejný metr pro všechny.

S tím lze bez výhrad souhlasit, ještě bych ale dodal - skutečně bez vyjímek. Vy ale obhajujete stranu, která si vyjímky pro sebe vyhrazuje, takže by jste asi měl zmlknout, nebo to uznat. Jenže Vy to zřejmě neuznáte, pak by to totiž neplatilo, to o tom stejném metru pro všechny. A zmlknout ?? To asi taky neprojde, jak Vás tak sleduji. Hmm... [velký smích]

102411

06.04.2006 17:30

Nová železná opona

RE: Nasi prarodice rikavali....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přestaňte blbnout na kvadrát a argumentujte. [velký smích]

102415

06.04.2006 17:36

Nová železná opona

RE: Nasi prarodice rikavali....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A nepište "Pane Gajdoši, ještě že vy vše ...", jinak Vás začnu taky titulovat Jamamoto nebo třeba Samayama či Tentumoči.

102418

06.04.2006 18:59

Lesbický par vinen vraždou

RE: Jen mě tak napadlo, ..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já jsem se zařekl, že už na Vaše válečnické výlevy nebudu reagovat, jenže Vy jste překvapivě slezl s žebříku, opřeného o hradby Pentagonu, odložil řemdih a pustil jste se do řešení problematiky "oilpeak" a dopustil jste se serie výroků, kterýžto každý z nich na mě zapůsobil jako sršní žíhadlo .. třeba:

Já si myslím že ropu se určitě nahradit povede. Už ted je tu řada energií jež ji dokážou nahrazovat. Nejsou sice tak efektivní, ale jsou a vědci na nich dál pracují. (autor Zorba)

nebo

Ano mizí a určitě to bude velký problém, ale nebude to ani nějaký konec světa, lidi tady budou nějak fungovat i bez ropy.(autor Zorba)

Musím Vás pane Zorba skutečně jen a pouze obdivovat. Tak všestranně vzdělaného člověka, který přitom ale ve svém možná ani ne celých 19 let dlouhém životě ještě nepřečetl žádnou knihu, to skutečně je hodno obdivu. Skutečně - počínaje vytříbenou češtinou, dokonalou logikou a s Vašimi nepřebernými znalostmi - v neposlední řadě potom s obřím sebevědomím, které by patrně při kolizi zastavilo nákladní vlak - pane Zorba ! Vy jste nadějí českého národa ! Jste potenciálně ještě větší myslitel, než jistý pan Jakeš Je docela pravděpodobně, že to budete Vy, kdo svět nakonec zachrání před Usraelskou rozpínavostí.

Jen bych se Vás rád zeptal - z čeho plyne Vaše přesvědčení, že důsledky "oilpeak" lidstvo sic s určitými obtížemi, leč hladce překoná ? Upozorňuji, že pokud máte pravdu, máte zaručenu Nobelovu cenu "Za cokoliv !!" ... [velký smích]

102438

07.04.2006 21:17

Nová železná opona

RE: Nasi prarodice rikavali....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

I když si nejsem zcela jist jestli myslíte všechno stejně jako já ..

Tož, to by mi tak ještě scházelo ! [oči v sloup]

Jinak pane Zorba, chtěl jsem na Vás již obecně nereagovat, neboť na můj vkus se vyjadřujete tak nějak, nevím jak to nazvat - dryáčnicky. Kdesi v jiné diskusi jsem s Vámi docela souhlasil, ovšem nepleťte se, že když s Vámi z času na čas někdo souhlasí, že by to nutně něco vážného znamenalo.. Mám dojem, že cesty k nějakému zdánlivě totožnému výroku u nás dvou se výrazně liší a že tedy je tím dosti zpochybněno, co vůbec potom u koho ten výrok znamená.

102656

08.04.2006 21:33

Tání arktických ledovců nebezpečně zrychluje

RE: Mnozi vedci rikaji,ze zijem na vypujcenem case,ze ,uz davno melo dojit ke zmene zemske osy.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

S planetou Země se skutečně něco děje a to něco je skutečně "něco" jiného, než bylo lze pozorovat a diskutovat v dosavadní historii. Viz třeba zde:

http://www.michaelmandeville.com/earthmonitor/polarmotion/2006_wobble_anomaly.htm

a vůbec na navazujících stránkách. Internet ale umožňuje zkoumat tyto jevy a odkazů je mraky, není to zkoumání a čtení pro slabé povahy...

Planeta Země prochází cyklickými kataklysma zcela pravidelně, je vysoce pravděpodobné na 99,99%, že toto naše lidstvo zde není první, podle mayských mýtů jsme snad páté lidstvo. Planeta je vždy osidlována znovu a znovu formou jakéhosi "terraforming", kdy na poslední osídlení upomíná biblická Genessis. Blahoslavení chudí v Duchu, nepřijdou o nic, nic nemaje, krom Ducha. Kdo má zájem vědět, doporučuji - čtěte Bibli.

Pan Nohejl to trochu možná komolí, ale ne zcela podstatně a má pravdu. Zde netřeba vytahovat Nostradama, to už jsou zbytečné podrobnosti. Oteplování planety není "z dílny lidstva" - to množství CO2 ze spalování fosilních paliv je stále vcelku zanedbatelné oproti čistě přírodním procesům. Ostatně - právě my dnešní lidé spalováním fosilních paliv dostáváme planetu konečně do původní rovnováhy - ony totiž ty fosilní paliva nejsou důsledkem plynulého čistě přírodného a nekataklysmatického procesu, nýbrž přesně naopak !! [velký smích]

Všechno to uhlí, ropa, živičné písky a břidlice, metan, metanhydrid atd. atd. - to je následek posledního kataklysma a příjde to znovu, pro některé nevěřící v krajním případě (leč pravděpodobném) již opravdu za 6 let ! Tedy 2012.. Čas nyní fičí. Vzpomenu biblické "...a dávám vám Zemi na dobu od Olam po Olam !" Nevím, kdo měl zájem to přeložit zcela nesmyslně "..a dávám vám Zemi na dobu neurčitou/na věčné časy ..", protože když už někomu to "od Olam po Olam" tak vadí, mělo by to být "...a dávám vám Zemi od nyní do doby, než se vrátíme ..." Řeč je o bozích = rozuměj mimozemšťanech a našich Tvůrcích. Tito nám lidem ale říkali, že nejsou bohy, protože "Bůj je jen jeden" a i oni jej uznávají jako Boha jediného. Svět je divný a lidi ještě divnější - oči mají a nevidí, uši mají a neslyší...

Zeměkoule se již začala převracet. V Bibli i v Koránu se určitě pan Zorba již dočetl a může to udělat každý, že Země skutečně mění polohu vůči ose rotace vcelku běžně. Nejčastěji se prostě převrátí vzhůru nohama. Konkrétně v Koránu je "...Allah je pánem obou východů i obou západů...", což exegeti vysvětlují všelijak, ovšem selským rozumem jest nám sdělováno zhruba toto "...Allah je panem na zemi, bez ohledu, jestli Slunce vychází na východě a zapadá na západě, nebo naopak..". [velký smích]

...kdo si chce zkazit náladu - zde si může docela počíst:

http://gnosis9.net/

102770

09.04.2006 14:28

Tání arktických ledovců nebezpečně zrychluje

RE: Mnozi vedci rikaji,ze zijem na vypujcenem case,ze ,uz davno melo dojit ke zmene zemske osy.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Autorem onoho citátu je Albert Einstein. Velice chytrý člověk, škoda, že takových lidí není většina. - kterého citátu ? Jsem to jaksi nepochopil ..

S tím Aštarem Šeranem to je složitější, než si možná myslíte. [smích]

102816

09.04.2006 15:17

Tání arktických ledovců nebezpečně zrychluje

Pohled trochu jinak alias nebojte se myslet nekonvenčně !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...bylo nebylo, za devatero vrchy a devatero řekami ...

premisy:
-nebyla nikde nalezena tzv. "oceanická kůra" starší, než (podle tzv. "vědeckých datací" ) cca 200 milionů roků.
-průměrný energetický tok zemskou kůrou činí 10 - 100 mW/m2 ve směru kolmo na povrch země.
-věda ani náznakem nepokročila ve vysvětlení vzniku našeho Měsíce - prostě pokud platí fyzikální zákony, nemohla planeta Země nikterak získat svůj současný měsíc Měsíc.
-nejvyšší stáří tzv. "štítů" je geologicky cca 4,2 miliardy let. Tyto štíty tvoří základ kontinentů.
-dodnes věda hodnověrně nevysvětlila vznik kontinentálních desek. Všechny navazující "šplechty" typu "kontinentální drift", "ostrovní oblouky", období vrásnění a jiné geologické pohádky jsou všechny postaveny doslova na s prominutím "sračkách" a nikoliv na vědeckých fundamentech.
-evoluce nebyla ještě smysluplně podložena slušnými důkazy a tak se s bídou jedná o hypotezu a nikoliv teorii, natož zákon !! atd. atp.

A nyní ta pohádka. Planeta Země vznikla po kataklysmatické srážce s vesmírným tělesem o skoro srovnatelné velikosti, jež bylo satelitem tzv. "planety NIBIRU". Část původní planety, zvané Tiamat tedy biblická Tehom - vodní obluda) byla i s původním měsícem Kingu sražena na současnou oběžnou dráhu. NIBIRU je s nejvyšší pravděpodobností druhé Slunce našeho slunečního systému - ostatně přes 99% všech hvězdných soustav je podvojných a vícečetných. Zbytek Tiamat/Tehom vytvořil pás asteroidů mezi Jupiterem a Marsem, větší část hmoty byla vymrštěna do prostoru a dodnes putuje soustavou jako oblak komet a asteroidů.

Vždy, když nastanou obdobné konstelární podmínky, jaké byly v době první srážky a následném vzniku planety Země - potom se ono kataklysma v jistém rozsahu opakuje, ovšem až na vlastní srážku. Je to spojeno s návratem onoho druhého Slunce (je černé) a jeho satelitů. Vždy nastanou kritické změny na všech planetách - ostatně jsou dnes pozorovatelné. Tedy - NIBIRU se vrací - blíží se ten druhý "Olam". Lze odvodit, že naši bohové bydlí na Olám - tedy to má více významů. V každém případě - nastává pomalu ale jistě ona kýžená doba "návratu naších bohů" přesně tak, jak to po celém světě slíbili.

Abych nebyl ani zdánlivě OT - ono tání polárních ledovců, změny klimatu, rychlé mizení geomagnetického pole, neslýchaná aktivita viditelného Slunce, prudce rostoucí seismická a vulkanická aktivita a spousta dalších indicií - to vše jsou znamení doby. O této době mluvil Ježíš. Na to nás připravoval. V tomto nás zradil Vatikán, neboť to pro své kšefty tajil a dále tají. O tom je patrně III. část tzv. Proroctví z Fatimy". Ale není třeba být nervozní - již to nebude trvat dlouho... [velký smích]

102825

09.04.2006 15:26

Tání arktických ledovců nebezpečně zrychluje

RE: Mnozi vedci rikaji,ze zijem na vypujcenem case,ze ,uz davno melo dojit ke zmene zemske osy.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechme Aštara Aštarem - nepochopili bychom se. Na vysvětlenou - materialisticky uvažující člověk s vědeckými sklony vcelku systémově nehodlá věřit ničemu, co není vědecky dokázáno. Ale to je velké omezení !

Totiž - na každou vědecky dokázanou "věc" připadá nejméně miliarda stejně reálných, avšak vědou nedokázaných a tedy vědci odmítaných "věcí". Nezlobte se, ale rozhodně v tak omezeném světě nehodlám "bydlet", respektive nechci být "takovým omezencem"... [smích]

102826

09.04.2006 15:36

Komu zvoní hrana

RE: Komu zvoní hrana...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Jiří - Bohu žel ale se již blíží okamžik, kdy potom již ani ta flinta v ruce nepomůže, tedy je skoro nejvyšší čas pokusit se situaci zvrátit. Neapeluji jmenovitě na Vás, nýbrž obecně. Jestli třebas takový kema tomu co píše nejen věří (to ani není důležité), ale zcela programově za tím co říká si i stojí - potom je nutno vzít tu flintu do ruky a je třeba hlasitě říci -"TO JE ON TEN DAREBÁK !" No, ale je jich samozřejmě více. Jinak se totiž blíží skutečně okamžik, kdy fašismus a demokracie jedno tělo a jedna duše budou. Mám docela "třes", že nebylo ani třeba tam dávat budoucí čas... [velký smích]

102828

09.04.2006 16:02

Nová železná opona

RE: Nasi prarodice rikavali....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba - skoro se až za to stydím, ale až teď, "na staré kolena", jsem konečně sehnal nekorigovaný Mein Kampf a slastně se do něj začetl. Odpusťte, že jsem si z Vás trochu střílel s tím, že jsem pochyboval o Vaší sečtělosti. Váš "češtin" o sečtělosti nesvědčí totiž.

Velmi velmi a ještě jednou velmi doporučuji tuto knihu sehnat a číst. Ostatně si myslím, že by to měla bý povinná četba, nechápu, proč v Česku byl takový humbuk kolem vydání této knihy. Vsadím kecky, že zákazy či kladení překážek četbě tohoto díla jednoznačně svědčí o tom, že to, co funguje jako politický systém v ČR a potažmo ve skoro celé Evropě má k teoretické demokracii podstatně dále, než skoro-samovláda za France Josefa.

S jistou nadějí a sympatiemi si myslím, že by Vaše názory v této knize získaly mnohá upevnění teoretických "fundamentů".

Mám ale na Vás otázečku - tak trochu mi vrtáte hlavou - mi to nedalo a chvíli jsem si četl Vaše příspěvečky v archívu. Nu a všimnul jsem si, že Vy jste schopen napsat třebas za 4 hodiny až 45 příspěvků. Některé jste byl schopen chrlit v jednominutových intervalech a jelikož si nemyslím, že to lze fyzicky stíhat, ptám se Vás - jak to děláte ?? [smích]

102832

09.04.2006 16:16

Tání arktických ledovců nebezpečně zrychluje

RE: Pohled trochu jinak alias nebojte se myslet nekonvenčně !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne ne, nezlobte se, na to vůbec nebudu věcně reagovat, Vaše argumentace již mělčí být ani nemůže. Musíte to promyslet hlouběji, mnohem hlouběji, má-li být nějaký důvod reagovat.

Jen naznačím - v premisách jsem uvedl mimo jiné i onen energetický tok 10 mW až 100 mW/m2 plochy Země. Více energie zde není - jak tedy hodláte pohánět "lodičky" velikosti subkontinentu Indie současně pozorovanou rychlostí ? A ještě zvedat celé Himalaje ? Na to zde není potřebná energie pane ! Opakuji - promyslete to hlouběji !

Já pouze jen tuto problematiku "kontinentálního driftu" řešil několik roků a konzultoval s opravdu odborníky - ubezpečuji Vás, že nekecám - tento problém sám o sobě stačí, aby soudný člověk začal přeci jen používat mozek ! Každý jednotlivý problém, když už se Vám bude jevit, že tomu úplně rozumíte, tak to jste se zrovna dostal k pouhému prostému výčtu subproblémů. [smích]

102838

09.04.2006 16:41

Tání arktických ledovců nebezpečně zrychluje

RE: Pohled trochu jinak alias nebojte se myslet nekonvenčně !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Uvedomujete si, jak silne by musela uz nyni "Niburu" pusobit na Zemi, aby toto vsechno zpusobila?

Někde v tom chaosu na mém počítači je uložena jedna adresa, kde se povídá o tom, jaký vliv má naše známé Slunce na globální klima na Zemi. Až najdu - pověsím zde, je to ale čtení na 14 dní. No a zde jsem se k vlastnímu údivu zase něco dozvěděl zajímavého. Ačkoliv při pohledu někde od Pluta směrem ke Slunci by člověk snad pochopil, že vůbec nechápe velikost Vesmíru, pak ale by určitě užasl, jak daleko je vlastně planeta Zeme od Slunce, respektive Měsíc od Země. Mám hvězdářský dalekohled a trávím časté chvíle koukáním kolem ... Cosi o tom vím. [smích]

Čili - jsou zde měřitelné vlivy, nikdo ale nechce nic měřit..

Slunce je nyní skutečně "hyperaktivní" a naposledy bylo takhle aktivní kdysi kolem roku 5500 - 5200 před naším letopočtem. Výzkumy atlantického dna zase do této doby datuje katastrofické odlednění arktických oblastí, spojené s odnosem obrovských horninových hmot. V téže době se na severu amerického kontinentu provalily hráze vnitrozemského sladkého moře, vznikly Niagarské vodopády. V Alpách umrznul ve sněhové bouři Otzi, v Andach zamrzly v ledovcích subtropické rostliny, které až nyní objevujeme, jak ledovce odtávají.

Co to způsobuje ? Vy říkáte, že NIBIRU ne. Kdo nechce - nezjistí nic. Ale 1 SAR podle šumerských záznamů činí cca 3600 let. Šumerové tvrdí, že zrovna tak dlouho trvá cyklus obletu NIBIRU. Ne vždy to na Zemi skončí katastrofou. Poslední oblet vychází zrovna do doby Exodu - ejhle, co to byly ty "Egyptské rány" ? A že zrovna tehdy Thera vybuchla (-1620), to asi taky nebude náhodou. A že zrovna v té době ve Francii naposledy vybuchly sopky v Central Massif, to taky asi nebude náhodou.

No - Nostradamus pravil, že až se pořádně rozbouří Vesuv nebo Etna nebo Stromboli, nebo Volcanos, a až zčervená Arethusa, máme vědět, že je to tu. Tož si to hlídejme, ale nakonec máte pravdu, když přijmu vědecké data, nic již neztratím. A kdybych náhodou prokázal opak, nic nezískám. Wo co go ? [velký smích] (jen o pravdu, totiž s tím souvisí spousta jiného, ale není čas to probírat...)

102845

09.04.2006 17:26

Tání arktických ledovců nebezpečně zrychluje

RE: Pohled trochu jinak alias nebojte se myslet nekonvenčně !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jedná se o energii, která jde z nitra Země, tedy geotermální energie. To je jediná energie, kterou si myslím, že lze uvažovat jako hybatele kontinenty, tedy pokud najdeme nějaký mechanismus, proč by měla dlouhodobě ta energie něco někam posouvat pořád jedním směrem.

Elektromagnetické, gravitační a jine interakce zvenčí působí na planetu jako celek a nemohou vyvolávat ty "ladné pohyby" kontinentů. To by jste toho musel vysvetlovat potom více, než by jste tímto předtím vysvětlil. Holt - každá půjčka se alespoň ve fyzice musí hnedle splácet.

http://oldwww.upol.cz/resources/geology/paleogeografie.html

Tady je to docela dobře vidět, ale mám kdesi i lepší adresu. Jo tady:
http://www.scotese.com/indianim.htm

Zkuste se zamyslet a vymyslet, kterak nějaká energie zvenčí, působící na planetu vcelku, by dokázala ty chaotické pohyby, jak si to věda dost úsměvně představuje. Ale hlavně musíte vědět kolem dokola všechno, tedy musíte vycházet z celé hypotézy vzniku Sluneční soustavy, planety a pak musíte vysvětlit vznik kontinentálních desek, oceanického dna a to pořád musíte dbát na to, aby jste dodržoval vše, co věda tvrdí i ve vedlejších vědních oborech - nesmíte nic porušit, nesmíte podle potřeby tu a tam vyzobnout nějakou možnost a naskládat to sem, jako důkaz ! A až potom se dostanete k poznání, že to tak prostě nebylo. Je to nakonec stejné, jako s tou evolucí - dal jsem si s tím hroznou práci a byl jsem zklamán vědou.

Například - dělat výroky v genetice bez znalosti všeho kolem genetiky je dost úsměvné. Tady ty další odkazy na to, co jsem psal výše a v předchozím navazují.

http://www.fsid.cvut.cz/cz/u210/hlavac/solar/
http://www.astro.cz/clanek/1733

102847

09.04.2006 17:44

Tání arktických ledovců nebezpečně zrychluje

RE: Mnozi vedci rikaji,ze zijem na vypujcenem case,ze ,uz davno melo dojit ke zmene zemske osy.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jistě, těch cyklů je více, nejméně dva. Skutečně Nostradamus jede dál, je ale skoro sám, ostatní jakoby zavřeli oči z hrůzy. To datum 2012 není skutečně vůbec jasné a bylo by to v rozporu se vším, kdybych to já nebo Nostradamus věděl a Ježíš nevěděl. Tedy ale nevíme, že to je 2012, ovšem nevíme ani, že to není 2012 !! [velký smích]

Vycházím z intuice a dalo by se tedy takto říci, z vlastní prorocké licence. Je řada indicií, které ukazují na dokonce bližší datum. Nebude "konec světa", jak si to lidi s hrůzou v očích představují. Ale na druhou stranu - ta hrůza v očích je na místě.

Bez ladu a skladu vyjmenuji některé aspekty, které každý sám stačí k "hrůze v očích":

-oilpeak
-desertifikace země, nedostatek potravin
-změny klimatu
-aktivita Slunce
-razantní úbytek geomag. pole a zrychlující se posun magnetických polů
-počínající se překlápění geoidu v prostoru
-vymírání druhů, v podstatě vydrancování moří
-rozptyl DU v atmosfeře v množství, schopném vyhubit život na celé planetě snad 10x !
-přemnožení homo sapiens sapiens ve spojení s poškozením genofondu
-bakteriální a virová světová revoluce jako následek znečistění prostředí a reakce na moderní antibiotika a antivirotika
-patrně únik mutantů do prostředí z tajného vojenského výzkumu (zajisté znáte "Den trifidů" )
-úmyslný únik rostlinných mutantů
-světová politika

...stačí ? Mohl bych jistě pokračovat. Jsem tak trochu i chemik - zajisté bych Vám vypracoval seznam látek, které lidstvo vypouští do prostředí zcela lehkovážně a pak vše svádí na kuřáky a milovníky bůčku. [smích]

102851

09.04.2006 18:48

Tání arktických ledovců nebezpečně zrychluje

RE: Mnozi vedci rikaji,ze zijem na vypujcenem case,ze ,uz davno melo dojit ke zmene zemske osy.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

"depleted uranium" - ochuzený uran - "zbytek" po obohacování uranu, tedy to, čeho bude mít i Irán již brzy dost... [velký smích]

Podle jedné studie, která mnou otřásla, bylo již do atmosfery emitováno tisíce tun uranu ve forme koloidních kysličníků, kterážto dávka bohatě stačí již nyní samostatně sama o sobě vyhubit na planetě život kompletně. Můžeme se nanejvýše modlit, aby reaktivita sloučenin do nerozpustných forem byla co největší, jinak nebudou na planetě žít ropáci - když tedy ropa již nebude, ale "uraňáci", to budou tvorové, kteří si budou sami sobě svítit. Taky dobré, ušetří energii na svícení.

102869

09.04.2006 19:12

Tání arktických ledovců nebezpečně zrychluje

RE: Pohled trochu jinak alias nebojte se myslet nekonvenčně !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nibiru, pokud existuje tedy, doletí nanejvýše někam za (míněno zvenčí dovnitř) dráhu Jupitera k pásu planetek - tam totiž někde došlo ke srážce planety Tiamat/Tehom se satelitem Nibiru. Podle šumerských textů je Nibiru krvavě tmavě červené těleso, které bude v apohelu třetím nejjasnějším viditelným tělesem na obloze. Mělo by přilétat jakoby z jihu z pod roviny ekliptiky pod úhlem mezi 20°- 30° a v obráceném/retrográdním směru. Podle okamžité polohy Země - může být na té samé straně blíže, nebo za Sluncem na druhé straně - dojde na planetě Zemi k různě intenzivním projevům. V tom horším případě se planeta Země vždy pravidelně "přeškobrtne" vůči vlastní neměnné ose rotace většinou dokonale tak, že z pohledu diváka na povrchu Země začne Slunce vycházet na západě a zapadá na východě. Celý proces ma kataklysmatický průběh a vcelku logicky je v kolektivní paměti lidstva jen vždy ta poslední kataklysmatická událost.

Při posledním průletu byla patrně Země úplně na druhé straně a vlivy byly relatívně nepatrné. Při předposledním průletu se Země asi taky nepřevrátila, ale podle "vysvětlovačů" Stonehenge se dost zakymácela a zřejmě posunuly poly, odahd je o asi 20°. Při předpředposledním průletu byla potopa světa, ale zda se převrátila, nebo se jen posunuly poly, není jasné, je ale pravděpodobné, že se taky jen posunuly poly, akorát více - odskákali to mamuti na Sibiři. Vlastní potopa je průvodním jevem nejen gravitace Nibiru, ale i právě změny polohy rotační osy vůči geoidu - spravně řečeno geoidu vůči ose - ta totiž zůstává víceméně stabilní ! Kdyby se změnila i skutečná poloha osy, potom by to byl těžký masakr na Zemi a asi bychom si tu neťukali na Zvědavci ! [smích]

Podle čínských mýtů na Zemi při předposledním průletu dopadlo hojně velkých asteroidů a komet, takže masakr to i tak asi byl znamenitý - Číňani to "zdůvodnili" tím, že dva bohové se prali a jeden praštil kyjem a urazil kus oblohy a ta spadla na zem ! [smích]

102872

09.04.2006 20:24

Komu zvoní hrana

RE: Komu zvoní hrana...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, klídek, použil jsem pouze shluk písmen ve tvaru kema, nikoliv, že jsem někomu vyhrožoval. Ani kdyby to bylo Vaše skutečné jméno - což ale není, stejně by to nebylo tak, jak si to mylně vykládáte - prostě jste to skutečně nepochopil.

Budu se pro Vás teď hodně snažit a napíši to jinak. Vy tady ohromně sympaticky horujete pro demokracii, jenže jste si vůbec asi nevšimnul, že to, o čem si myslíte, že je to demokracie, že to vlastně demokracie není. Čili já jsem o onom hypotetickém člověkovi kema napsal, že kdyby tomu věřil, že to by mi ani tak moc nevadilo - omyl přece jde napravit. Horší by ale bylo, kdyby jste za tím skutečně a zlomyslně i stál a bránil to, ten omyl by pak nebyl omyl, ale zlomyslnost ! Totiž Vy ve své neinformovanosti bráníte systém, který není demokracie. Teprve pokud by jste tento systém bránil, ačkoliv by jste věděl, že se jedná o podvod, teprve potom by platilo, že jste darebák a jako takového bych v krajním případě musel skutečně převychovat s flintou v ruce !

Protože pane kema, já nejen že vím, co to demokracie je, já bych ji v krajním případě skutečně i bránil a ačkoliv v důsledku mého spíše pacifistického životního postoje nerad, tak i s flintou v ruce. A byl by jste to Vy, kdo by byl můj nepřítel, kdyby jste trval na tom, že nyní takto bráníte demokracii Vy - v Americe totiž není žádná demokracie, nanejvýše nějaké formální zbytky. Uvědomujete si to pane ? Já se Vám snažím pomoci, pochopte to konečně !

Kdyby jste byl slušný člověk, v což úpřimně doufám, potom bych Vás tímto mohl přimět k poněkud hlubší diskusi a dal by jste mi šanci, abych Vám to konečně vysvětlil. Je to tedy pouze na Vás.

A poprosil bych Vás - nepište takové hovadiny - v tom, co jsem napsal já, není ani náznak ničeho jiného, než co se Vám teď celou dobu snažím vysvětlit. Beru to jako předběžný souhlas, to co jste napsal - "Nejak jsem to pane Gejdosi nepochopil." a já se Vám to tedy budu úpřimně snažit vysvětlit. [smích]

102879

09.04.2006 20:41

Komu zvoní hrana

RE: Komu zvoní hrana...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zvědavej, trochu bych si dovolil nesouhlasit. Máte sice pravdu, že ocel v takové stavební konstrukci skutečně nepotřebuje roztavit, dokonce ani nepotřebuje být do červena, aby ztratilo dost velkou část své pevnosti. Až potud souhlasím, ačkoliv i tak bych mohl mít celou řadu fundovaných výhrad.

Ovšem při pozdější destrukci celého objektu by to nakonec vypadalo jinak. Nepoškozená část objektu nad hořícím podlažím/podlažími by zůstala a padala vcelku, rovněž pak nepoškozená část pod hořícími patry by rovněž padala vcelku. Výsledek by v žádném případě nevypadal tak, jak ve skutečnosti pak byl. To se na mě nezlobte, určitě jste viděl ten vyhořený oceloskleněný výškový objekt v Madridu předloni po 3/11, ten hořel celý den, celý vyhořel a zůstal stát. Přiznejte, že jste to tedy teď uvařil z čisté vody, ať se blbě nehádáme ! [smích]

102882

09.04.2006 21:21

Tání arktických ledovců nebezpečně zrychluje

RE: Pohled trochu jinak alias nebojte se myslet nekonvenčně !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já přeci netvrdil, že se geodesky nepohybují. Já tvrdím, že to nikdo nevysvětlil !

Pokud vím, postupuje věda a vědci tak, že se "rozhlédne kolem sebe" a obecně pozorovaný jev popíše a vtělí do nějaké hypotézy. Tato hypotéza umožní udělat závěr, že za určitých okolností se něco stane. Říká se tomu experiment. Když se to potvrdí a nejlépe vícekrát, stane se z toho teorie. Když tato teorie začne být absolutně nesporná, je z toho fyzikální zákon.

Když se očima dalekohledů a sond rozhlédnete po okolním Vesmíru, uvidíte, že sluneční systémy s jedinou centralní hvězdou jsou zcela a výhradně vyjímečné, vždy se jedná o vícečetné systémy. Potom "doma" v naší sluneční soustavě uvidíte, že zde je pouze vysloveně jediná planeta, která má pevninskou kůru a oceanickou kůru - Země. Všechny ostatní planety, pokud se je podařilo tak dalece prozkoumat, mají pouze jedinou kůru a to pouze dalo by se říci pevninskou.

Čili už zde se stala chyba - věda tento mimořádný jev zcela "geocentricky" vzala jako normální, ačkoliv to normální vůbec není a doslova to křičí ! Nikdo se neptá, proč jsou zde pevninské častí a oceanické části. Přitom takový vývoj není prakticky možný ! Nedokážete vymyslet sebedivočejší postup, jak by z protoplanety vznikla tato planeta a na ní z 30% povrchu byly pevninské kry a zbytek bylo oceanické dno. Prosím. prostudujte si to, nevyzývejte ale k tomu mě - já z toho mám uděláno několik zkoušek z geologie. Ubezpečuji Vás ale, že to není možné.

Je zde ale logické vysvětlení a dokonce je dokonale popsáno ! Přečtěte si babylonské Enuma Eliš a pak v Bibli Genesis. A zcela logické a vědecky přijatelné vysvětlení zde je - Země vznikla z planety Tiamat/Tehom, kdy po srážce s jiným tělesem byla "amputovánba část Tiamat. Voda stekla s původního chladného povrchu v důsledku gravitace na obnažené žhavé části a tím se obnažila budoucí pevnina. Ovšem jak se gravitačně ono poškozené těleso začalo "sbalovat do tvaru stále přesnější koule, tak ten pevný původní povrch praskal na kry, které rovněž gravitačně po vnitřních magmatických vrstvách sjížděly do oné "rány", kde byla vodou zalitá obnažená žhavá vnitřní část planety.

Čili takto vznikly jednotlivé desky. My dnes říkáme, že souše tvoří 30% povrchu planety. Je toho ale více - části původní pevné kůry planety Tiamat totiž jsou zatopeny oceánem a tvoří tzv. "šelfy". Jestlíže jsme nikde nenašli starší oceanické dno, než 200 milionů let, máme zde tedy i dataci vzniku planety Země ! Žádný kontinentální drift podle pana Wegenera neexistuje - existuje doznívající rozpad původně celistvé kůry Tiamat. je to tak nesmyslné ? Nejde to ale dokázat, totiž proto, že si ortodoxní vědec nechá raději vpálit kuli do hlavy, než by uznal, že v Bibli a v Koránu a v Popol Vuh a v Enuma Eliš a ve Vedách se píše o pravdě ! [smích]

102886

09.04.2006 21:40

Tání arktických ledovců nebezpečně zrychluje

RE: Pohled trochu jinak alias nebojte se myslet nekonvenčně !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Lone - říkáte výrok A a ten výrok se zdá v dané souvislosti podporovat hypotézu B a tato hypoteza B je Vám milá. Není potom ale od Vás nepoctivé, což Vás tímto silně znedůvěryhodňuje, že Vy ačkoliv zároveň víte, že existuje hypotéza C a že výrok A ještě lépe potvrzuje hypotézu C spíše než hypotézu B a přesto tu hypotézu C zavrhujete a o podpoře výrokem A se vůbec nezmiňujete ? [smích] [smích]

Přeložím do češtiny:

Pokud můžou kuřeti narůst zuby jako pterodaktylovi (Vý píšete krokodýlovi), potom ale je to spíše důkaz stvoření, než evoluce ! Zde pak stvoření je z vyše uvedeného ona hypotéza C, evoluce hypotéza B a výrokem A je Vaše tvrzení, že kuřeti mohou narůst krokodýlí zuby.
Šmarjajohan, Vy to nevidíte ? Totiž ten genom je tak složitý, že nelze vůbec vyloučit, že z jediné buňky odebrané z Vašeho kuřího oka by šlo vypěstovat - kdybychom to uměli - nejen kuřata, ale i hrochy a žirafy a možná i pterodaktyly či brontosaury. A samozřejmě i Vašeho klona.

Kde tu je nějaký důkaz evoluce ? Já v tom vidím jednoznačný důkaz stvoření. Nezlobte se na mě - vymyslete si něco jiného. [velký smích]

102890

09.04.2006 21:45

Tání arktických ledovců nebezpečně zrychluje

RE: Pohled trochu jinak alias nebojte se myslet nekonvenčně !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, jsem starší ročník, v mé době, kdybych se při zkoušce o hypotéze "O kontinentálním driftu" zmínil - dostal bych padáka - v té době to ještě tehdejší zkostnatělí vědátoři neuznávali ! Och, jak vědecké... [smích] A typické - ve vědě dneška již je toho rozumu strašně málo - lidi se zde učí jen uznávat kapacity a papouškovat donekonečna blbosti.

102893

10.04.2006 21:54

Tání arktických ledovců nebezpečně zrychluje

RE: Pohled trochu jinak alias nebojte se myslet nekonvenčně !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...on se Vás djb ptal, jak vysvětlíte vznik těch mimozemšťanů na jiných planetách ve vesmíru...

To chce postupovat krok za krokem. Takže:

1)Já za svou osobu jsem vyrovnaný s tím, že zde na planetě Země se jedná o "stvoření" - a kde je stvoření je i Tvůrce. Jsem vcelku znalec mytologie a tedy jsem v klidu - vše se dnes začíná potvrziovat, že co jest psano ve starých mýtech, že je pravda. Včetně NIBIRU...

http://www.barry.warmkessel.com/barry/CR105andVulcan.html

2)Ano - tento můj postoj celý problém vzniku života posouvá někam mimo Zemi, nicméně jej prý neřeší. Ovšem naši Tvůrci, což není nic jiného než prostě mimozemšťani - oni vysmívaní "ufouni", nám zanechali dostatečnou látku k přemýšlení jako "domácí úlohu", než si to odfrčeli "na dovolenou" domů. Ti oni nám přeci zanechali myšlenku, že existuje jediný Bůh, kterého i oni, naši Tvůrci, uctívají jako svého jediného Boha. Je to logické, je jen jeden Bůh. Zde hledejte odpověď !

3)Myslím, že skutečně je to otázka již jen pár roků a dozvíme se více - respektive vše. Pro "většinou některé" to bude dost trudné - totiž kdo svůj život zasvětil hrabání co největší hromady dolarů (dosadit libovolnou relevantní měnu) ve stylu hamty hamty, ať mám víc než tamty..., o tom se dá úspěšně pochybovat, že se správně připravoval na nastávající děje.

4)Moderní fyzika, zejména pak kvantovka, dospěla v otázce "co to je čas ?" k tak neuvěřitelným řešením, že nevím nevím, jak zdejší "Zvědavcovi" vědátoři jsou na to duševně připraveni.

5)Doporučuji si večer před usnutím do omrzení/usnutí opakovat : "Všechno je jinak !!", protože to pro ty, co poněkud zanedbali přípravu je patrně nejlepší cesta to aspoň trochu napravit. Jiní si zase zpívají "Hare Krsna Hare Krsna ... atd", to se taky dá považovat za schůdné. [smích] Jiní točí modlící mlýnky.

Ale rozhodně nepomůže mít slamník nacpaný prašulema ! [velký smích] Ale tu iluzi to může dát.

Vcelku jsem tu odpověď mohl zkrátit - stačí se dívat na svět kolem sebe s myslí otevřenou pravdě (co to je, že ?) a výsledek se dostaví - tedy u někoho a snad.

103124

11.04.2006 20:43

Tání arktických ledovců nebezpečně zrychluje

RE: Pohled trochu jinak alias nebojte se myslet nekonvenčně !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

S těmi zdroji to je složitější. Já to vlastně studuji celý život (historie a čas) a teď naposledy mě to stálo cca rok a půl diskusí na všelijakých fyzikálních forech, shánění různé literatury a vlastně jsem se takto učil angličtinu, protože v češtině je to bída. Čili to mé přesvědčení, jak to s časem vlastně je, to je moje čistě interní kompilace informací ze stovek hodin strávených studiem za pomoci googlu, z papírových knihoven a taky z mé rozsáhlé knihovny - cca 3 - 4 tisíce knih - ani přesně nevím.

A tak nevím nevím - neexistuje nic takového, že někdo vydá "Kuchařku kvantové teorie, se zvláštním zaměřením na čas" [smích] Je to Bohu žel trochu složitější.

Nejlépe je to vysvětleno pro laiky - kam se i já radostně počítám - v knize, kde by to nikdo nehledal ! Je to kniha "Sethovy promluvy" nebo taky "Rozhovory se Sethem". Momentálně jsem tu knihu poslal dceři za oceán, tedy ani nevím autora a těžko tedy budu citovat.

Seth je duchovní bytost z jiného světa, kteréhož to světa je ten náš "rodný svět" tzv. "subsvětem". Seth říká, že my lidé si vůbec neuvědomujeme, že naše vědomí okolní komplexní svět vnímá jen formou krátičkých jakoby těkavých letmých pohledů. Když použiji běžnou "časomíru", tedy je to jakoby se člověk podíval 1 mikrosekundu na okolní svět a pak se vypne a milion let nefunguje. Pak po tom milionu let zase na mikrosekundu koukne a zase milion let nic. A tak furt dokola.

V mezičase však to naše vědomí vstoupí do jiného člověka a tam udělá to samé. A tak postupně jedno jediné vědomí ovládá vše živé ! Ono kmitání je tak vysoké frekvence, že my lidé to vnímáme jako souvislý tok času a jako kontinuální nepřetržitý život. Ve skutečnosti jsme jen tupá hmota - pardon, ovládaná jedním jediným vědomím ..

Chtěl jsem tim naznačit, že vlastně takový čas, jak si ho "malujeme my prosťáčci se selským rozumem", tak ten vůbec neexistuje. My fakticky se pohybujeme v něčem, co zoveme pro nedostatek představivosti časoprostorem. K dalšímu pochopení pak musíte přečíst alespoň Bhagavatgítu. Já potom přečetl dokonce vícekrát Mahabharatu a Shrimad Bahgavatam. No - nic jednoduchého, ale tam jsem našel definici času pro pozemské hmotné účely - tedy pane, nakonec vlastně nemusíte z té kvantové teorie vědět nic - stačí Védy !

Z naprostého zoufalství, ktere mě ovládlo v okamžiku, kdy jsem pochopil, že to nikomu vlastně nejsem schopen vysvětlit, mě vyléčilo několik - řekněmež "prorockých vidění pravdy" !! Já jsem to v ten okamžik všechno chápal a zklidněl jsem. Po tom prorockém vidění však už zase jsem nevěděl nic. Jen to cítím ! Tak jak to mám vysvětlovat Vám ?? [smích] Budete muset absolvovat taky svou vlastní cestu, zde neexistuje podrobná rada, jen neurčitý směrník ! Vše je jinak. Tim nepřímo odpovídám na vše, ač se to tak někomu nebude jevit.

103220

13.04.2006 17:51

Tání arktických ledovců nebezpečně zrychluje

RE: Pohled trochu jinak alias nebojte se myslet nekonvenčně !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zpočátku jsem chtěl kousek Vašeho příspěvku ocitovat, ale pak jsem dospěl k názoru, že je tak "sevřený", že nemá cenu z toho něco vytrhovat.

Takže - máte i nemáte pravdu. Sice je opravdu důležité neprovádět zlo, k tomu ale nutně potřebujete vědět, co to je zlo - jinak je to střelba naslepo. Je dobré být někomu užitečný, ale k tomu zase potřebujete vědět přesně, co ten, komu chcete být užitečná, vlastně chce. A nechtějte mi namlouvat, že Vy to víte ! Absolutně málo kdo totiž sám ví, co vůbec chce, jak potom to za něj můžete vědět Vy ? Opravdu jste si jistá, že jste se neprosila o to, být zde na světě ? Nepotřebujete že prý věřit v Boha - věřte tedy mi, že to vůbec není pravda. To je totiž absolutní nesmysl - nonsens.

Tohleto ale ocituji přeci:

A i kdyby jste se na hlavu postavil, tak prostě zdejší svět vznikl evolucí a s tím Vy, ani Petr Gejdoš nic nenaděláte.

Nu, budu mluvit za sebe - nenadělate s tím nic ani Vy. Jistojistě si ma mě vzpomenete, až třeba někdy v časném létě budete okouzleně pozorovat zarudlé zapadající slunce nad vodní hladinou jezera, vzduch se bude chvět zpěvem ptáků a bzukotem všelijaké hmyzí verbeže ( [smích] ), na hladině se budou dělat kolečka od "polibků ryb", bude vlahý večer tak, jak jen na konci května umí být, Vy budete beztarostná a uvolněná a ... šťastná - prostě jen tak šťastná. A pak ucítíte "v duši" nějaký bol. Budete svět kolem sebe najednou vnímat jinak, tak nějak "celým tělem, celou duší". Jako by jste se virtuálně sama zvětšila a objala celý ten krásný, leč křehký a pomíjivý svět. A pak tedy si na mě vzpomenete - to totiž budete blízko takovému neurčitému intuitivnímu pochopení, že je to trošinku nějak jinak. [smích] Podle toho, co o sobě píšete, vsadím kecky, že se to dostaví a ucítíte náznak, jak by to mohlo být.

Vidíte, že nic z toho Vašeho nevyvracím, jen k tomu trošilinku přidávám. Souhlasím s tím, že člověk nemusí stihnout za celý život k těmto otázkám dospět a nemá nakonec ani být nucen k tomu. Jsou různé cesty osvobození a nejde to poradit, jde jen naznačovat směr. Tedy se nic neděje, tak to totiž prostě a normálně je.

103378

15.04.2006 12:00

Tání arktických ledovců nebezpečně zrychluje

RE: Mnozi vedci rikaji,ze zijem na vypujcenem case,ze ,uz davno melo dojit ke zmene zemske osy.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To Vám nikdo přesně neřekne - můžete si ale třebas tady cosi počíst ! Věřím, že Vám již dále nebude nutno nic vysvětlovat... A můžete se taky podívat na to, co do nás ti s prominutím IDIOTI (!!) již napumpovali při tom, jak si "hračičkovali" - debilové celosvětoví - ať se škvaří v ohni pekelném navěky !!. A pak nám na krabičku cigaret napíšou, že kouření škodí zdraví - je to s prominutím na poblití všechno !!!

http://www.eden-x.cz/
http://www.eden-x.cz/
http://www.eden-x.cz/topic_files/tabu/bomba5/video1.html
http://www.eden-x.cz/topic_files/tabu/bomba5/video2.html
http://www.eden-x.cz/topic_files/tabu/bomba5/video3.html
http://www.eden-x.cz/topic_files/tabu/bomba5/video4.html
http://www.eden-x.cz/topic_files/tabu/bomba5/video5.html
http://www.eden-x.cz/topic_files/tabu/bomba2/video.html

Nechť je mi prominuto, že takhle vyjevuji značnou "nevrlost", ale lidstvo si prostě a jednoduše nezaslouží zde být již ani do toho roku 2012 !! Protože já za sebe si jasně uvědomuji, že ačkoliv se celý život snažím, aby to ničení světa pominulo, vidím, že naprosto málo a se zcela klidným svědomím si můžu na svůj hřbet naložit svůj vlastní díl viny za to, co se stalo, děje a nejspíše ještě stane ! [zmaten]

Ve stavu zcela neblahého hnutí mysli si kladu teď na Velikonoce aktuální otázku: Nač a proč to vlastně Ježíš obětoval své pozemské tělo ma kříži?

103500

15.04.2006 19:04

Počet příspěvků v diskuzi roste – něco s tím budeme muset udělat

Hm - výsledek je dost tristní !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Už by to možná šlo vyhodnotit, jak dopadl ten regulační zásah - výsledek je dost tristní. Jako svou první školu vyšší než "základní devítiletou" jsem studoval SPŠE Frenštát p.R., obor "Měření a automatizace" a tedy vím dodnes, že uregulovat nějaký citlivý systém je dost složitá věc.

Zásahy musí být rovněž systémové a musí mít tzv. "PID" charakteristiku. To PID = "proporcionálně-integračně-derivační"... [smích]

Co to znamená ?

1)Proporcionální část regulace musí reagovat na absolutní hodnotu odchylky od normálu systémem "padni komu padni". To značí vztaženo sem na nás - pokud se vyskytne jedinec, který prndá a prndá a jeho číslo přízpěvků "utěšeně roste" tempem 20 - 50 příspěvků za den (týka se třeba takového Zorby - nic ve zlém pane Zorba ! [velký smích] ), potom bych usoudil, coby regulátor, že se děje jakási nepravost a střihl bych křidýlka ! Ani nemusíte jít do archívu - uvedu příklad - dne 2. dubna letos pan Zorba napsal 45 příspěvků za 5 hodin a 42 minut. Teprve pak "jsa zřejmě skoro mrtev" padl do postele konečně. Pan Zorba si tím u mě vysloužil totální podezření, že není zcela normální "Zvědavec", anžto naposledy takový grafoman tady byl leho a on taky nebyl normální ! [velký smích]

2)Integrační část regulace je taková "dolaďovací část" - představuje prvek akumulace odchylek. To vyžaduje skutečně bedlivě a taky citlivě zvažovat, jestli odchylka je "pozoru-hodná" bez ohledu na absolutní velikost, fakticky se zde jedná o promyšlenou cenzuru. Zde sice existuje člověk, na kterém by se smysl integračního prvku regulace prásně ukazoval - nechci mu ale ani náznakem ublížit. Jedná se ale o takové případy obecně, kdy dotyčný sice ani tak nejeví patologickou grafomanskou úchylku, ale zato je příliš specializován na jedno jediné téma a svým způsobem všechna ostatní k tomu téma stahuje a tim správně zacílenou diskusi brzdí.

3)Derivační prvek zkráceně představuje prvek, kdy se regulátor "nasere, praští pěstí do stolu a řekne DOOOOST !!! [smích] To je výsadní právo regulátora, ovšem ve skutečném vyváženém systému je nutno tento prvek používat jako šafrán. Hrozí "zmrtvení regulovaného systému". Jistým způsobem jsme nyní svědky důsledků takového zásahu. [smích]

Toto schema by šlo zapracovat do našeho místního systému, já sám bych tomu nevěřil, kdybych to nestudoval, že to funguje !!

103517

17.04.2006 22:12

Dějí se divné věci

RE: Ano, je to vše strašně smutné

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Konec světa se skutečně kvapem blíží a paradoxně to platilo zcela stejně třebas i 17. dubna 1212, akorát, že 17. dubna 2006 jsme k tomu konci světa nejméně o 794 roků blíže. [velký smích]

Podle toho, co vím já z proroctví, již jsem to tu prezentoval několikrát, tak se stane několik zcela závažných věcí:

1)Krachne světový finanční dolarový systém a v USA bude neslýchaná občanská válka - musím se ironicky usmát, ale je to jasné - tupé stádo se probudí, až jim šáhne někdo na jejich nejvyšší duchovní hodnotu - dolary !! Ještě budou takoví jako kema hledat, "kde nechal tesař díru" aby si pomohli domů do Evropy. Jestli ale budou mit čím zaplatit letenky... [velký smích]
2)Bude zničen Izrael a vypukne strašná válka za použití všech možných i nemožných zbraní. Lidstvo bude zredukováno na necelou 1/3 ! To pořadí s Izraelem na prvním místě je důležité, skutečně to má začít takto. Uvidíme. Plyne ale z toho, že pan kema a spol. může klidně zůstat, kde je - stejně to nemine nikoho, co příjde.
3)Bude strašný hladomor a planeta se stane zčásti neobyvatelná, podrobností nejsou jasné, patrně v důsledku použití ZHN i kolikrát zcela nového typu.
4)Do planety "bací" nejméně jedna kometa/asteroid. Jak moc to bude vážné, to lze jen odhadnout - podle Apokalypsy to zniči 30% planety.

A mohl bych pokračovat - těch ran je víc a lidí zůstane málo. Já poté, když jsem se dočetl, že Američani provedli atomové testy, které zcela bezostyšně zlikvidovaly přes 1% planety a do životního prostředí rozptýlili tisíce tun radioaktivních látek, jsem propadl naprostému zhnusení. Chcete li si o tom počíst, prostudujte si tady toto a podívejte se na ty obrázky a neříkejte, že by jste stejně jako pan Zorba nevzali do ruky řemdihy a palcaty a nešli ty hajzly americké, ruské, čínské, francouzské a anglicke z povrchu planety vykynožit ! Tady se na to podívejte :

http://www.eden-x.cz/
http://www.eden-x.cz/
http://www.eden-x.cz/topic_files/tabu/bomba5/video1.html
http://www.eden-x.cz/topic_files/tabu/bomba5/video2.html
http://www.eden-x.cz/topic_files/tabu/bomba5/video3.html
http://www.eden-x.cz/topic_files/tabu/bomba5/video4.html
http://www.eden-x.cz/topic_files/tabu/bomba5/video5.html
http://www.eden-x.cz/topic_files/tabu/bomba2/video.html


Lidi, uvědomte si jednu věc - již jsme vlastně všichni mrtví, nejen že v tom smyslu, že nakonec každý umře, ale ty hovada politické a je zcela jedno, jakého to -ismu jsou vyznání, z této planety zcela bezdůvodně udělali doslova chlív, kde není již pomalu žádné místo k důstojnému životu. A tedy, nechte fantazii pracovat - jak dlouho to ještě může trvat, než se skutečně nahromaděná zuřivost tohoto světa změní v peklo na zemi ?? Ještě příjde čas a slovo "demokracie" bude zcela absolutně nejsprostějším slovem na planetě !!

103647

18.04.2006 18:10

Dějí se divné věci

RE: Ano, je to vše strašně smutné

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Yamato, Vy jste docela srandovní pán. Početl jsem si "radostně" na Nezvědavci a tam jste jevil docela "rozumného ducha".

Ale k věci - ...Mimochodem: proč tak brečíte nad jedním procentem planety... - máte pravdu. Ulevilo se mi, že na to máte takový nazor - zřejmě úplně rozumný. Konečně se přestanu jakkoli omezovat a začnu přírodu ničit, co to půjde, co se do ní vleze !!

Já se vždycky směju docela úpřimně, když někde čtu, jak postupují páni teroristi - třeba z Alqvajdy. Kdyby mi "prdlo v bedně" a já sám se dal skutečně na dráhu terorismu -potom by jste pane hleděl, jaké úspěchy by byly možné v této oblasti při dobrém technickém vzdělání. Což skromně nepřipodotknu, že mám.

Uvedu příklad, abych přiblížil, co mám na mysli. Natíral jsem stromky, aby mi je nežraly srnky a ostatní "hladovci" - neměly to letos tedy lehké, bobíci malí, takový hlad a já jim nedopřeju ani trochu okousat stromečky. No a na té pixli jsem si se zděšením přečetl, že ona hmota (kilo za cosi přes sto korun) obsahuje prudký rybí jed, který spolehlivě hubí ryby a veškerou žábrodýchavou verbež již v mikrogramovém obsahu v litru vody. Po zaschnutí dále neškodné - tedy varují před prací v dešti, kdy by mohlo dojít k oplachu do vodoteče.

Zkalkuloval jsem si, že bych dokázal nadělat škody za možná stovky milionů korun během pár hodin, kdybych obohatil vodstvo našeho nedalekého "rybohospodářství" správně naporcovaným obsahem takové pixličky. No - kdo by mě asi tak mohl podezírat, kdybych to dobře promyslel ? Hm ? A takových všelijakých "fajných prostředků" na trhu je a za docela směšné ceny !

Pane Yamato - já jsem nikdy neprošel kolem jakékoliv knížky, abych odolal a nepřečetl si ji se zájmem. Jsem pochodující "slovník naučný" a nečinilo by mi potíže toho využít, kdyby to bylo třeba. Proč se mě tedy tak podivně ptáte ? Zatím se snažím přírodu ze všech sil chránit. Tedy - jedno procento planety umrtvené na dobu neurčitou jedním jediným výbuchem a to navíc zbytečným, to prezentuje při celkové ploše povrchu "globu" cca 5.10 na 8 km2 plochu 10 Francií !! Myslíte, že to nestojí za zmínku a myslíte, že normálního člověka to nechá chladným, tedy si myslíte, že nejsem normální ?

Já já si vždy myslel, že záliba v historii, starověké mytologii a studium proroctví není zdraví až zas tak škodlivá ... [smích]

103724

18.04.2006 21:02

Dějí se divné věci

RE: Ano, je to vše strašně smutné

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] Hned se mi zvedla nálada ! Děkuji ..

S těma katastrofama to máte tak - já nic neříkám, ale na moje slova dojde ! Mi dneska na rybníku ujela hráz, tedy ne celá, to bych o dobré náladě nemohl mluvit. Já tu hráz počítal asi 5x a vždycky mi vyšlo, že by to mohlo ujet a ejhle.. Ujelo ! Jenže když se zahledím do zápisků, kolik tady napadalo sněhu a pak deště, tak kdyby to neujelo, dal bych ty skripta do pecka na podpalku jako "vylhané!" No řekněte, nepotěší to člověka, když něco funguje ?

Pane - já jsem o sobě úvahou zjistil, že ve mě kdesi v hloubi duše dřímá Usama s celou Alqvajdou ! Koupil jsem si od pana Adolfa Hitlera originální "Mein Kampf" a jsem strašně nevyspaný poslední dobou. Už to čtu podruhé a dělám si poznámky. Já nechápu, co proti tomuto literátovi kdo může mít ? To třeba ani netuším, že by třeba Pol Pot napsal nějakou čtivou knížku a jeho způsoby genocidy byly extra velmi nehezké, aniž by to světovou veřejnost příliš vzrušovalo a dělalo kvůli tomu nějaké speciální soudní dvory a'la Norimberk - kdežto tohleto moje poslední počteníčko - to má pane hlavu i patu ! Ten člověk dokonale vyhmátl celou řadu problémů a je jasné že současná židovská elita mu to nikdy, nikdy ale opravdu nikdy nezapomene, že je odhalil !! A při čtení jsem pocítil cosi jako hnutí hluboko v duši - to se tam zavrtěl ten Usama i s celou Alqvajdou. [velký smích]

Ten přípravek je jinak dobrý a ničemu neškodí - tedy za předpokladu správného užití. Ovšem právě kvůli tomu antirybímu obsahu by se to nemělo prostě na trhu vůbec objevit. To je jako by někdo kopal studny mikroatomovými bombami a na návodě na použití by bylo napsané, že pozor ministr války varuje - když to necháte vybuchnout během derby Sparta Slavia na plném stadioně, mohlo by to způsobit jisté ztráty na životech. Hm - máte pravdu.

Ne ne ne, na světě je více chytrých lidí. A ještě - co má člověk dělat, když jej nikdo nepochválí ? No přece - pochválí se sám ! [smích]

Když jste tedy vzpoměl tu příhodu s panem kema a nezaměstnaností v USA. Pane, logika uvažování, to je něco, že kdybych se neměl už v životě nikdy ničím pochlubit - jen jednou naposledy, potom bych se chlubil právě tím. No a tedy - Vy jste si ty americké pravidla a postupy přečetl a usoudil jste, že moje dedukce nebyly správné ? Jestli ano, potom prosím prosím ! Vysvětlete mi to, kde jsem v tom výkladu udělal chybu ! Mi když řeknete jako premisu, že něco je nějak, potom já už dále operuji s tímto jako jednou již daným. Moje angličtina není vhodná pravda k tomu, abych překládal krásnou literaturu, ale jinak si nestěžuju - jako samouk jsem to nacpal do "šišky" za rok a domluvil jsem se ... jaksi. [smích] Dokonce mi jeden člověk tu angličtinu pochválil, tedy uznávám - po asi pětiminutovém záchvatu smíchu. Nebyl jsem zlomyslný a nepožádal jej, aby mě pro změnu pobavil svou češtinou.

103734

19.04.2006 20:59

Irák: past sklapla

RE: Správně hodnoceno

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba, to máte sice pravdu, že ten rozsah a způsob války, potom taky počet obětí - to se s Vietnamem nedá srovnávat. Jenže to taky nemá ani smysl srovnávat. Vy jste ve své bojechtivosti tak viditelně smutný z toho, že Iračani nenapráskají definitívně Amíkům na zadek, že by Vás bylo jednomu až líto - ale nevěšejte hlavu ! [smích]

Ztráty, které USA v Iráku zatím utrpěly, pokud to budete měřit počty přiznaných mrtvých pravda nenasvědčují žádnému výprasku. Ovšem války se nevyhrávají výhradně zbraněmi a vítězství či porážka není daná větším či menším počtem mrtvých. USA byly poraženy již v tom okamžiku, kdy řekl americký president "TEĎ !" Tato válka byla předpovězena a útočník podle těchto proroctví opravdu dostane nářez. Nostradamus Irák nepřímo pojmenoval "zemí, kde poprve hořela lampa moudrosti" ! To nelze vyložit jinak, než jako Irák. Podle Nostradama útočník utrpí větší škody. Je zmíněna i Persie (Irán) a její útok na svět. V pozadí je "žluté nebezpečí". Já skutečně nevím, zda naráží prorok na žlutou barvu uranonosné horniny, nebo na Číňany. Spíš to druhé. Tu válku Irán nakonec prohraje, ale neporazí jej Amerika ! Totiž Amerika v té době již fakticky nebude existovat a celé dílo dotáhne do hořkého konce Evropa.

Navíc - Rada starších HOPI před vstupem USA do války v Iráku velmi vehementně vládu USA varovala. Důvody, které uváděli, byly rozhodně k zamyšlení, spletli se ale v adresátovi - kde chybí selský rozum, není ani zamyšlení. HOPI tvrdili, že tímto bude odstartována "velká změna" - pro 99% lidí přeloženo do normální češtiny - konec světa !

Pane Zorba, i Vaše varovné výroky ohledně národa (a tedy i rasy !) se ukážou jako oprávněné. Evropa ten boj vybojuje vítězně, ale za cenu strašných ztrát a za cenu vykynožení barevně a ideologicky nežádoucích a nepřínosných přistěhovalců. Totiž - ve válce, až půjde skutečně o kejhák, tak všechny ty prasárny proti lidskému selskému rozumu, jako je neuskutečnitelná multikulturalita, podpora homosexuality a jiné zvrácenosti, všechny možné -ismy, tak to vše se ukáže jako neúnosný balast tváří tvář otázce přežití. Nakonec možná dojde i na řemdihy a palcáty - totiž pomalu ale jistě by se již lidstvo mělo zase naučit žít "na stromech" ! Nic jiného totiž asi nezbude ... [velký smích]

Ostatně - genofond lidstva to již potřebuje jak prase drbání, aby zase chvíli fungoval přírodní výběr. Potom zmlknou feministky - ze strachu o holý život. Ženské zase budou vypadat a "vonět" jako samice. Pro život netřeba, aby ženská třetinu veškerého aktivního času ztrávila tím, že si na gzicht namaluje hubu. Homosexuálové sami usoudí, že v tak těžkých podmínkách je to dost nevhodná vlastnost a zase se jejich počet znenáhla a bez kraválu zmenší - nouze naučila Dalibora housti, naučí i homosexuála plodit děti ! [velký smích]

103818

20.04.2006 21:44

Irák: past sklapla

RE: Správně hodnoceno

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechci se přít, kdo s kým kde a kdy napráská Amíkům - ačkoliv jsem paranoik excelentní, tak nic lepšího milý pane Vy sám nemůžete vědět, než jsem napsal já coby mikrocitace proroků a ani oni v tom až tak zas jasno asi neměli. Natož pak nějaký vykládač.

Ale napsat, že jedinou světovou hrozbou je USA - to svědčí o jisté omezenosti pohledu na historii. V zásadě nikdy, dokud bude k dispozici "hnojiště", tedy nikdy na tom hnojišti pane Zorba nebude chybět kohout ! Jestli to nechápete, jste odsouzen zbytek tohoto a všechny další životy bojovat neustále proti nějaké variantě USA. [smích]

Světový vývoj jde neustále někam, schválně nepíši kupředu, a neustále se opakují stále stejná schema vývoje. Čili, ačkoliv se dnes a hlavně Vám jeví jako absolutní hrozba USA, můžu Vás ubezpečit, že role USA je pouhý "štěk" na světovém jevišti. Na jevišti ale si račte povšimnou zdánlivě pokornou a drobnou postavičku - zdání ale klame ! Je to herec s velkým H, tedy vlastně HEREC ! Zdánlivě pokorní a bezmocní Číňanci ve svém počtu 1,3 miliardy - z toho dost vážná většina jsou muži - by se Vám měli jevit jako větší hrozba pro svět ..

Říkáte, že se Vám jevím s těmi proroctvími zmatený. Hm - nevím, jak to více přiblížit. Až ale uvidíte, že události se jaksi rozeběhly rychleji kupředu, dáte mi za pravdu, že ty moje zdánlivě zmatené "osy" vývoje jsou veskrze správně nasměrované. Nevidím jediný rozpor. Vidím pouze Vaši neznalost toho, z čeho vycházím. A nechápu, odkud čerpáte pro svá dost zjednodušená tvrzení podklad Vy. Ale nevadí mi - dokonce se jeví, že se nijak extra nerozcházíme z hlediska směřování k nějakému cíli.

Jsem si jistý, že nikdy nedojde k nějakému boji Ameriky a Evropy proti sobě ! V tom se pane mýlíte zcela zásadně a ani by jste si to neměl přát a představovat. To je nesmyslná myšlenka.

Mimochodem - poslední zpráva o ceně ropy je již 75 dolarů za barel. To je již docela frkot ! Ne, že by tato cena byla ještě neúnosná, když započteme inflaci dolaru, dalo by se docela tvrdit, že se cena ropy a inflace docela kryjí ve vývoji. Ale těch 75 dolarů není konec ! Tedy troufnu si tvrdit - dával jsem panu "kema" termím "do půl roku" - skoro se mi chce říci je to tady .. Dochází patrně k pověstnému "ulamování ucha džbánu". [smích]

Potom - tedy pokud vůbec bude internet ještě fungovat - se můžete k těm mým prorocvtím vrátit a uvidíte, jak byly přesné... [velký smích]

103919

21.04.2006 17:23

Sluneční elektrárny - proč je, krucipísek, nestavějí?

Pokud možno není dobré trhat zuby přes pr .. zadek !"

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Energie je strategická záležitost a způsob, jakým s ní ta naše tzv. "západní" a jmenovitě americká společnost plýtvá - to volá o pomstu. V přírodě se vše točí výhradně kolem energie a "Matka Příroda" je nějaký špormajster ! [smích] Je nutno kopírovat postupy přírody a nikoliv se z ní vydělovat..

Jestli dojde ropa, bude to znamenat výpadek obrovského množství energie, že kdyby to bylo TEĎ ! - jsme lidstvo jako celek prostě "namydlení". Odhaduji, že kdyby se veškerá iniciatíva vrhla na řešení tohoto problému za drakonických opatření (přídělový systém), potom možná - ale opravdu jen možná ! - za 10 - 20 let by se mohly dostavit výsledky.

Sluneční energie je príma věc. Nakonec i fosilní paliva jsou akumulovaná sluneční energie, tedy kromě atomových elektráren všechny energetické zdroje jedou na "slunce" ! [velký smích] V daném případě ale jsem pesimista - principy a potřebné technologie tu jsou již celá desetiletí. Na těch principech využití se nic nového nevymyslelo dobře 30 let. Možná něco zlevnilo (fotočlánky), možná se změnila nálada společnosti k větší vstřícnosti, ale to ani ne, nebo jak kde. Zhruba třetinu veškeré světové těžby ropy a tedy energie z ní spotřebují USA - kdyby byl Zorba co k čemu a vykynožil USA, už by bylo po problému.

Nemá smysl vrhat se "zuřivě" na výrobu energie ve "slunečních elektrárnách" - má smysl s energii "zarputile šetřit" ! Dnes lze již docílit spotřeby paliva v automobilu (jeden z největších a nejrozmařilejších dír v našem bezedném energetickém sudu) a není nutné zrovna dělat složité elektromobily - třeba 3 litry/100 km . Ta technologie tu je již dlouho. No ale kdo by šetřil, že, každy zajede na pumpu, trochu ponadává a jede se dál !

Tady je podle mě jediná "samospádná" a tedy systémová cesta - preventívně drasticky energii zdražit ! A žádné kompenzace, prostě ať litr benzínu stojí ze dne na den v ČR 100 korun a hotovo. Ať zdraží teplo o 100% atd. atp. - to je jediná cesta, jak se zavčasu vytvoří systémové podmínky na vývoj a výstavbu netradičních výrob energie.

Ale nemá smysl trhat zuby přes konečník. Dokud se to bude řešit dosavadním způsobem, kdy 99,99% lidí ani nechápe, o co jde a tedy se na procesu nepodílí a po straně si ťukají na hlavu - co to tady je za blbce, že si staví na střeše jakesi drahé cosi, potom nelze čekat praktický posun kupředu.

Prostě a jednoduše, když se bez rekompenzací zdraží drasticky všechny energie a o tu samou cifru se uleví na jiných nesmyslných daních, pofrčí to samo ! A lidi si to již pohlídají sami, aby "nikde nesvítila zbytečně žárovka".

Sluneční energie využitá pro výrobu energie pro lidi znamená, že nemůže fungovat pro přírodu, pro mravenečky a ptáčky, pro květinky a tak podobně - holt, já myslím, že jediná cesta je šetřit a ne jít krást znova a dále do přírody !


104007

22.04.2006 20:03

Sluneční elektrárny - proč je, krucipísek, nestavějí?

RE: Pokud možno není dobré trhat zuby přes pr .. zadek !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mam zly pocit, ze by ten sok financne odnesli nejvice jako vzdy obycejni lidickove.

To nejspíše máte pravdu, ostatně to nikdy nebylo jinak. Nebyl bych rád, kdyby jste mě začal považovat za asociála, nicméně zde v ČR se člověku často "kudla v kapse otevírá" - někdo maká a snaží se, stát z něj stahuje kůži a ještě se mu může přihodit, že mu někdo bude předhazovat, že "ty se máš, jsi podnikatel a máš peněz...". Taku figu !! To Vám totiž řekne s prominutím hajzl, který ma obě ruky levé a celý život jen spekuluje, jak by vybabral s uřady, s lidma, se všemi, jen robit hajzl nebude.

Jak to ale souvisí s energií, se sluneční elektrárnou ?!

Energie - to není jen benzín do auta, elektrika, teplo v radiátorech. To je jakýkoliv výrobek, infrastruktura, jídlo a pití (kromě snad vody v potoku). Lidská společnost stojí a padá s lacinou energií a tedy dnes, když již i méně přemýšliví jedinci tuší, že je s energiemi jaksi zle, mohou titiž jedinci začínat i tušit, jak to s lidstvem doopravdy vypadá.

Sluneční elektrárny patrně nikdy nepřekročí hranici vyjímečného zdroje - míněno takové ty elektrárny, založené na "fajnových technologiích". V této době již jsou klimatické změny tak zřetelné, že to netřeba již brát jako proroctví, co napíši. Stupňující se četnost a absolutní velikost klimatických katastrof dnes jasně vylučují přechod této naší rozhazovačné společnosti, založené na ropě, na nějaká biopaliva, sluneční kolektory, malé sluneční domácí elektrárny - velké sluneční elektrárny tím tuplem. Ten čas možná, ale doslova možná byl před 40 - 50 léty. Nožná ale to vůbec nebylo nikdy možné - totiž když si představíte lidstvo složené z takových jako kema a spol, reforma je zcela nemožná.. Ovšem - zcela kritické je přemnožení lidstva, což bylo umožněno právě levnou ropnou energií.

Dnes lidstvo stojí před tím, že ropa bude méně dostupná, ale hladových krků stále více. Mezitím ale jsme v posledních 50 létech v důsledku "zelené revoluce" zničili a vyžrali úrodnou půdu. Zničili jsme v lidstvu poslední stopy instinktu - lidi sadí kolem baráků růže, ale pomalu nepoznají mrkev od šťovíku. Vykynožili jsme přes polovinu pralesů, otrávili světový oceán, do celé biosféry uvolnili statisíce tun radioaktivních látek, miliony tun DDT a jiných chemických chuťovek.

A Vy říkáte, že zase na to doplatí obyčejní lidičkové ? Hm - kdyby jste řekl, že na to doplatí miliony a miliardy otroků, tak bych souhlasil. Tato společnost stojí na lži, ne na jedné, ale na nekonečnu kolosálních lží a takového něco tu nemůže být navěky - to prostě není možné! A ty následky těch kolosálních lží si ti lidičkové prostě zaslouží - protože to hnaci palivo tohoto našeho obludného společenského systému - to je pohodlnost a neodpovědnost těch lidiček, o které Vám jde ...

104111

25.04.2006 15:20

Kterak JUDr. Petra Buzková k vile přišla

RE: Normální... fungující demokracie...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Normální... fungující demokracie... nic jiného

Netušil jsem, že se to stane tak věčným a vděčným úslovím. Pane Honzo - "Růst", jak známo, stejně jako lhát, krást a podvádět, nelze donekonečna. Čili stromy obvykle nerostou do nebe, dokonce vůbec. Lžím o demokracii a svobodě, liberálním nesmyslům o růstu "růstu" mohou věřit jenom idioti. Skoro není co dodat.. [smích]

Bylo by ale přeci jen dobré se zamyslet a vymyslet něco lidového a jednoduchého, jak zapůsobit, aby lidi tak nezáviděli. Totiž to vše je jen zaslepenost závistí. Lidé nejsou až zase tak zlí a možná stačí maličko, aby chápali tu duchovní chudobu, ve které žijí ti, kterým oni závidí. Oni přeci nakonec vidí, že ti zbohatlíci nakonec třeba "zkoušejí plavat" s traverzou přivázanou k nohám - což ale nejde, nebo je vidí v televizi s dírou vystřelenou v hlavě ... ale ta závist tu už je a působí a zatemňuje národu smysly.

A přitom je to škoda, sám přemýšlím, jak "vyexpedovat" trochu té "pravdy" a klidu v duši, aby se lidi tak netrápili - protože oni se skutečně zbytečně trápí. A ač je to teoreticky jejich vina, nicméně žijeme v opravdu těžké době, která chápání moc nenahrává, a jeví se mi zbytečné, že si to mnozí takto ještě zhoršují.

Ostatně - hodně jsem přemýšlel, jak je to možné, že třebas v době Exodu mohli "vyvolení" vidět takových zázraků na vlastní oči a stále remcali a stále vzpomínali ty pověstné "hrnce egyptské". A to byla doba proti té dnešní skoro svatá. Čili dneska jsou na tom lidé fakt blbě.

Já přitom vím, že je to hrozný problém - současný hrubý materialismus dělá z lidí doslova štvance. Ta nejnormálnější fungující demokracie totiž se sice formálně skutečně ještě může zvrhnout v něco ještě horšího, ale to už by bylo skutečně pouze formální změna. Ve skutečnosti již nic horšího nebude. Já vím, že takoví jako kema leho a spol. si skvělost současnosti nemohou vynachválit. Já tomu ale stejně nevěřím, že to myslí za sebe osobně vážně, to není možné, aby někdo byl tak zdegenerovaný.

Napadá Vás pane Honzo, jak by šlo pomoci ? Protože taková vcelku "nadnesená" (a v koutečku duše zdánlivě až pohrdavá) pozice pravdy není příliš řešením a naopak možná může i odradit od zamyšlení, jak to vlastně je. Ostatně i v té dětské filmové pohádce, tuším "Čert a Káča" byl nakonec skoro svatý "otec Scholasticus" potrestán, že měl vždycky jen pravdu ! Já navíc "kdesi" četl, že správný pastýř nechá 99 poslušných oveček a jde zachraňovat jednu ovečku zbloudilou. Tady pravda jsou ty poměry trochu naopak, ale přesto... [smích]

104309

26.04.2006 18:14

Jidášovo evangelium

Mám pocit, jako bych byl zase na počátku ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vždy po přečtení takových textů jsem docela jakoby ve zmatku, zároveň však ale jakoby i ne. Věřím tomu, že všechna ta světová mytologie mluví stále o tom samém - to jest o minulosti, o vzniku vesmíru, o vzniku života, o vzniku lidstva, o základech vzniku současna. Zároveň jsem svým způsobem věřící člověk a věřím, že je jediný jeden Bůh. A není to evidentně ten, o kterém se nejčastěji mluví v té spoustě náboženství a sekt. Jsem patrně docela nechápavý člověk - ale současnému světu prakticky moc nerozumím, nebo lépe řečeno - ten svět tady jakoby nedával smysl. Čili ještě dále - tento svět se mi nejčastěji jeví jako naprosto nesmyslný. [velký smích]

Já totiž přečetl (a snažil se logicky vstřebat) veškerou literaturu starověké mytologie, co se kolem mě šustla. Sem tam avšak dost zřídka se u mě dostaví pocit, že už konečně něčemu rozumím. No a pak přijde nějaký takový text, jako je tento. A opět mě jímají pochyby a úpřimně závidím těm, co v tom mají jasno. Přečetl jsem kdejaké proroctví, abych do toho všeho vnesl trochu jasno - stejně však stále pochybuji. V tomto světě, ve kterém žiju, mám pocit, že tu nepatřím. nerozumím mu. Akorát vím, že tu jsou jakási pravidla ve stylu "žer neb budeš sežrán" a jelikož stále zatím žiju, tak by se dalo říci, že alespoň utilitárně těm pravidlům rozumím - jinak bych nepřežil. Ale je to stále jen tak tak.

Ptám se "s jiskrou naděje v oku" - našel by se tu někdo, kdo tomu všemu rozumí ? Připadá mi, jako bych žil ve světě fraktálů. Kdykoliv mé vědomí (zřejmě jen zdánlivě) postoupí o schodeček na pomyslném schodišti o krok výše k poznání a můj obzor se rozšíří - opět vidím, že jsem tam, kde jsem byl o schod níže - zas to samé.

Jedno ale mám jisté - žijeme ve světě bludů, ve lži. Přece nemůže být pravda, když existuje jediný Bůh, aby se třeba pan Bush "oháněl" stejným, jako je ten, o kterém mluvím jako o Bohu já ! Jak to působí na Vás ?? [zmaten]

Jedno ale považuji za jisté - existuje zde na Zemi "někdo", kdo zná pravdu a tají ji před námi. V jednom kterémsi "svitku od Mrtvého moře se píše:
"Toho dne společnost božských bytostí a sbor smrtelníků budou bojovat bok po boku v bitvě a krvavé lázni. Synové světla budou bojovat proti synům temnot a zjeví jim svou božskou moc, uprostřed válečného ryku, uprostřed bojového pokřiku bohů a lidí."

Takže jednoho krásného dne konečně zavládne pravda... [smích]

104421

27.04.2006 15:23

Proč staví Američané zdi proti imigrantům?

Něčemu asi nerozumím...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nečemu asi nerozumím, já byl v USA na podzim 2004 za dcerou na svatbě a musel jsem kvůli tomu podstoupit dost velká "příkoří", spojená se získáním víz - včetně nestydaté platby 100 dolarů na hlavu za vízum. No a potom nervy v letadle před a potom ty "kecy" na imigračním na letišti. Přitom je přece i bez tady tohoto článku jasné, že skutečně do USA vcelku nerušeně proudí "davy lidí", kteří všichni jsou docela mimo kontrolu.

Viděl jsem jakýsi film, tam si jakýsi strážce pobřeží stěžoval, že na snad 20 mílí pobřeží je on sám jediný, kdo jakože hlídá "neprostupnost" amerických hranic od moře.

Ve "světle" těchto takových informací se mi ta buzerace pro normální třebas české turisty jeví dost podivná. Ale budiž, nějak to zřejmě funguje. Určitě na mě - já si sebe neumím představit, jak se pěšky "pasíruju" skrze mexicko-americké hranice, nebo jak pádluju na gumovém kajaku Atlantik, abych se vyhnul vízové povinnosti a tak ušetřil 100 dolarů za vizum.

Ovšem taky si jaksi neumím představit, jak je asi hlídaný vzdušný prostor, když se může přihodit to z 9/11. O neprostupnosti nekonečného amerického pobřeží jsem se již zmínil.

To vše mě vede k trudnomyslnému zamyšlení, co vlastně je cílem takové imigrační politiky. Uvažuju, co se tím zamýšlí. Je skoro jasné, že Amerika by zřejmě bez těch chudáků, ochotných otročit, kompletně zhnila ve špíně. Podle toho, co lze vidět v amerických filmech, tak již většinou stejně ve fyzické špíně hnije. A to nemluvím o té duchovní.

Proti mému vnitřnímu přesvědčení se tam "přeemigrovala" a vdala moje dcera. Nedívám se na to příznivým okem od samého počátku a to přesto, že se jí tam daří dobře. Ale když už se stalo, snažím se celou tu dobu co nejlépe a nejvíce USA pochopit. Kousek tady vedle šedesátosmička "vyzařuje" patriotismus, ale nejsem si jistý, zdali by byl ochoten a hlavně schopen vysvětlit, kam to takto vlastně USA "kráčí" !

Já, vycházeje z horibilních dluhů USA, ze zcela nevyvážené a nesoběstačné ekonomiky a z toho plynoucího neuvěřitelného schodku zahraničního obchodu, z morálního úpadku institucí i vlastně národa, z neskutečně kontraproduktivní zahraniční politiky - a ještě by se našlo spousta důvodů - musím přiznat, že jsem zcela znepokojen. A to nemusím vůbec zmiňovat Nostradama, který s USA udělal "krátký proces" již před 500 léty... [velký smích]

Quo vadis America ?

104495

27.04.2006 19:07

Držte si klobouky, jedeme z kopce

Nebudu zbytečně připomínat Nostradama...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To už není prakticky nutné, dnes již si může každý vzdělaný, přemýšlivý a prozíravý člověk udělat proroctví = prognozu sám. Nicméně teď uvedu - již asi poněkolikáté zde na Zvědavci - několik zásadních "scifi" informací, které nám k nastávající krizi v Americe z dálavy 500 let poslal pan Nostradamus.

1)Simulacra zlata = papírové peníze a akcie budou bezcenné, vše bude rozkradené.

2)Národ se přesvědčí, že "v chrámu" není žádné zlato (nejpravděpodobněji Fort Knox) a vypuknou strašné vášně - občanská válka neslýchaných rozměrů.

3)Lidé budou zabíjení na ulicích a v parcích, je vzpomenuto "věšení na vyvýšených místech" jakýmisi lidovými soudy - asi soudce Lynch.

4)Amerika bude napadena nějakou neznámou zbraní s charakterem ZHN - nikoliv neznámou před 500 lety, nýbrž i nám nyní neznámou !! Mimo to budou použity i "normální" ZHN ... [velký smích]

5)Dojde k blíže nespecifikované přírodní katastrofě - možná ne jediné, což dohromady vymaže USA z politické mapy světa.

Tomu se může každy smát, co srdce ráčí - prosím... ale těžký krok Osudu se tím nezpomalí ani neurychlí. Nechce se mi sem dávat všechny ty analýzy finančních expertů, všechny ty statistiky vývoje cen rozhodujících komodit, ukazatele toho, kam a jak plynou jaké suroviny a prostředky. jaký by to mělo smysl, když takový zde již se nevyskytující geniální ekonomický expert kema nebyl schopen vyvodit závěry ani z běžných statistických údajů.

Uvedu jen tady toto:

http://www.house.gov/paul/congrec/congrec2006/cr042506.htm

Moc mi tu chybí expert na USA a ekonomii typu kema - nenašel by se nějaký nástupce, třeba šedesát osmička, ten taky tomu určitě rozumí a je s USA náramně spokojený...

Čím to asi je, že pan Nostradamus z hloubi 500 let toto vidí a takoví "experti", kteří v tom žijí - ti nevidí nic ? Ano !! Souhlasím - držte si klobouky - pořádně, jedeme s kopce [velký smích]

A ještě něco:
http://zpravy24.pantax.cz/2005/10/07.10.05.htm

Koukněte na článek "Velká Británie nás zradila dvakrát" - kdo to je ten pan Richard Král, právník a diplomat ?

104514

27.04.2006 21:27

Držte si klobouky, jedeme z kopce

RE: Nebudu zbytečně připomínat Nostradama...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Rovněž zdravím !! Pro upřesnění - myslím, že je chyba vůbec mluvit o nějakém konci světa na veřejnosti, aniž by bylo vždy zdůrazněno, že se jedná o spíše jen zaužívaný pojem, který ale má v tom případě jiný obsah, než jak je vulgárně chápán jako že nějaký panbiček uděla "cvak" na nějakém vypínači, zazní trouby nebeské a svět skončí - začne soud.

Čili ano - MN jede dál přes naši dobu, na druhou stranu většina ostatních proroků zde končí, jako by dále již nebylo nic. Fakt divné. Je z toho ale spíše vidět, že většina proroků našeho letopočtu byla již indoktrinována či upravena v "křesťanském duchu". Ne tak NM - ten se toho nedopustil a nahradil tu "nekompaktibilitu" tak "hustým zakryptováním", že tomu skoro nikdo nerozuměl a tak měl s inkvizicí klid ...

PS - bonus pro ... - jo jo ! Já jsem dobrovolně zatáhl za záchrannou brzdu a dále už raději nepublikuju více jeho myšlenek. Já jsem se nad tím něco naseděl a napřemýšlel a má to na moji mysl účinek jako droga - jako bych svou mysl transponoval na nějaký informační kanál. Ještě jsem kromě rostlinky "nicotiana" a vodičky "aqua vitis" žádnou drogu nepožil. Můj průšvih je, že v tom stavu mám pocit, že celou problematiku jakoby vidím jako "na dlani", avšak praktický "výtěžek" do normální češtiny je skoro nulový.

Nevím, zda by expedice Centurií do White domku byla co k čemu, ale v Jeruzalemě si myslím to všechno čtou a konsekvence evidují bedlivě. Já si toho všimnul v kritickém období 1990/1991 - izraelská vláda citlivě reagovala ve smyslu starých proroctví a patrně takto zachránila svět. Tam tomu naslouchají pozorně a snaží se nešlápnout vedle. Dobře vědí, že mohou v jednou jediném okamžiku jediným chybným krokem o všechno přijít.

To je právě to, proč se mám na pozoru - jsem si jistý, že mi uniká nějaký důležitý aspekt celého problému. Podle mě vše ukazuje na to, že Izrael bude zničen a Hebrejové utrpí strašnou ztrátu. A přesto to berou s kamennou tváří protřelého podvodníka v pokru.

Já si taky z toho nedělám těžkou hlavu - tedy už ! Ještě tak před 10 léty jsem byl v krizi, děti mi dospívaly a já zjišťoval toto vše a nedělalo mi to dobře.

Nedělá mi to extra dobře ani teď, ale už nejsem "nervozní" ... [velký smích] Zda je to tím, že jsem pochopil, nebo jsem jen zblbnul, Bůh ví !

104535

28.04.2006 17:07

Držte si klobouky, jedeme z kopce

RE: Nebudu zbytečně připomínat Nostradama...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V roce 1990 se na Svatou horu vydala skupina hebrejských fundamentalistů, členů té jejich "velerady" za účelem obhlídnout místo pro položení základního kamene III. chrámu. To se neutajilo a došlo k masakru, neboť tam na ně čekaly až tisíce muslimů, aby jím v tom zabránili. Izraelská policie měla horké chvilky, aby z toho nevznikla řež, nicméně nějací mrtví byli, možná přes stovku. Celé se to zatutlalo a doslova "mokusacu". To již byl Saddam v Kuvajtu.

Postup Izraelců v rámci jejich "zvyklostí" byl nečekaně mírný - v daném případě totiž byli Palestínci "narušiteli", neb ti izraelští fundamentalisti nedělali nic pobuřujícího - "jen šli okouknout" kus Jeruzaléma. Určitě roli sehrály snahy Bushe seniora slepit z arabských států koalici pro Golf war I. - tedy nějaké radikální kroky izraelských sil nebyly moc žádoucí.

Jneže Izraelci si nikdy nekladli nějaké hranice, jak budou reagovat. Navíc zde by na izraelskou odvetu svět neřekl ani popel - v daném případě prostě byli v právu oni. Celá událost se nedala při nejlepší vůli interpretovat jinak, než zbytečný útok muslimů na poklidne izraelské a navic staré lidi, kteři si udělali procházku na Svatou horu.

Potom došla ze strany Iraku k napadení Izraele raketovými útoky, ačkoliv se Američané s bateriemi Patriotů snažili sebevíc. A dokud ten Scud nevybuchnul - nikdo nemohl vědět, zda nenese chemické zbraně - čili musíme uznat, že to byla ze strany Izraele obdivuhodná trpělivost. Izraelci prostě seděli doma a "hlasitě mlčeli".

Já jsem ve Starém Zákoně někde objevil zajímavé proroctví o stavbě III. chrámu. To proroctví je z doby, kdy stál ještě I. chrám !! Bohu žel to teď nemůžu najít - nezapsal jsem si to a když člověk chce něco v Bibli najít a neví přesně co hledá, je to alespoň u mě skoro zbytečná snaha. [zahanbení]

Nicméně jde v tom proroctví zhruba o toto - mluví se tam o době, kdy izraelský Bůh bude své dítky shromažďovat do znovunabyté (!!) zaslíbené země. Potom má dojít k masakru na Svaté hoře, kde podle toho proroctví bude Rada hledat místo pro založení nového chrámu. A v důsledku toho pak má posléze dojít k velké a konečné válce, která bude mít celosvětové následky a bude znamenat konec pro celou zemi. Má vyschnout Eufrat - ale i jiné řeky, celý svět bude zničen. Izrael však bude zachráněn - teď se nesmějte - pomocí Města, které přistane na Zemi z vesmíru a věrné odnese až tam, kde Slunce nesvítí. Tam budou žít, než se budou moci vrátit na Zemi, aby ji pomohli obnovit. Čili je zde zakomponovaná i Apokalypsa.

Vše je pěkně provázané a dává to smysl - pokud si člověk obecně odpustí tu svou "idiotskou" namyšlenost, že dnešní věda ví vše a před tisíciletími lidi s bídou zrovna "slezli se stromů" a domlouvali se skřeky a posunky. Nemůže být blbějšího člověka než je ten, kdo má takové představy o minulosti. [smích]

104633

29.04.2006 11:20

Jidášovo evangelium

RE: Mám pocit, jako bych byl zase na počátku ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zde s dovolením "přičinim" poznámku. Lidé, kteří se cítí povoláni k tomu, aby zesměšnili nějaké náboženství, nějakou víru, třeba Bibli, postupují utilitárním způsobem.

V Genesis si takový chytrák přečte, že zdejší biblický bůh stvořil světlo a až posléze Slunce. Nadšeně si výskne a v ten moment má pocit, že na to přišel, že všem těm "modličkářům" teď s touto ohromující vědomostí vytře zrak.

Jenže Bible je zpráva o dávných skutečnostech a jediná chyba je, že k nám promlouvá jazykem, kterému my nejsa v tom školeni nerozumíme. Zastavme se u tohoto jediného problému - jak je možné, že bylo světlo a Slunce nebylo, neb bylo zdánlivě nelogicky stvořeno později? Je zde totiž (a jinde taky) elegantní vysvětlení a tedy - potvrzení pravdivosti.

V mytech z Polynesie se mluví o tom, že kdysi dávno bylo období tzv. "nízkého nebe" - bylo nizko a ptáci dio něj naráželi. Bohové ale na tom zapracovali, nebe zvedli a objevilo se konečně Slunce. Nenapadá nikoho nic ?

Až jeden mírumilovný pán z White domku provede svou atomovou misi se slovy :demokracie v Iránu nebo nic... a ono skutečně nic !, nastane nukleární zima. Bude se mimo jiné vyznačovat znečistěnou atmosferou, mnoho let či staletí bude obloha jednotvárně černošedá a "nízká". Slunce nebude vidět. Pak na tom zase "někdo zapracuje" - asi chudák Matka Příroda - oblohu zvedne a objeví se Slunce.

V Genesis je ten příběh zkrácen do několika málo slov. Ostatně stejně jako hebrejští opisovači babylonských eposů (těch ze kterých pracně slepili Pentateuch) museli krutě zredukovat počet bohů na boha "svého jediného", stejně tak museli pracně redukovat texty ve všech oblastech. Tak se pak stane, když chytrák, který si nedá práci s hledáním skutečného obsahu, který si přečte pouze ten hebrejský "reader digest" a sám z toho vybere ještě v poměru jedna ku milionu jen pár slov, pak se takovému chytrákovi stane, že si myslí, že je nejchytřejší na světě.

Neví nic a svou blbost vystavuje na odiv "chytrostma", že Bible je zmatená slátanina, protože už na začátku je totální hovadina, že první bylo světlo a pak Slunce. Klidně pominu, že to tak opravdu bylo - první fakticky bylo světlo a až pak se začaly tvořit ve Vesmíru nějaká tělesa - tak tohle těm chytrákům uniká vůbec a tedy to skutečně můžu pominout. Ale i v těch našich malých pozemských podmínkách je ta zpráva správná.

Po vzniku Země odštěpením z původní planety Tiamat = biblická "vodní příšera Tehom" je logické, že Slunce sice bylo, ale nebylo pod "katastrofickou" atmosferou vidět. Ale světlo vidět bylo !

Osobně bych to doporučil každému - čtěte starověkou mytologii. Je to dobrodružství ducha, uvědomovat si, že to nejsou bludy, že nám někdo z hlubin času posílá zprávy o skutečných dějích. A toto "osvětlení" z hlubin času objasní spoustu dnešních problémů.

104666

29.04.2006 15:24

Změny, změny, změny...

RE: Amaterske logo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Rene, "Mein Kampf" můžu vřele doporučit. Před asi měsícem jsem to konečně sehnal a koupil tedy. Již to mám dvakrát přečtené - čtu potřetí a dělám si poznámky - docela neuvěřitelné čtení. Budete mile překvapen, má to hlavu i patu. Jsem přesvědčen, že se tam poučíte o mnohém a mnohem lépe pochopíte ducha té doby. Hitler byl zcela určitě alespoň částečně jasnovidec.

Brzy to bude již sto klet stará záležitost, čili kdo nečte hojně literaturu staršího data - nikoliv upravené reedice, může být znechucen a odrazen již určitám archaickým nádechem - mi naopak je zrovna tento styl velmi blízký.

Je naprosto jasné, že s mnohými tvrzeními tam by lidi asi nesouhlasili, leč aniž by si uvědomili, jak zoufale jsou sami indoktrinováni a tedy nikoliv nestranní. Velmi pozoruhodne je vyjádření TGM viz:

http://www.masarykovaspolecnost.info/masarykovaspolecnost/akt_03.htm

Oproti tomu se mi často otevře kudla v kapse, když čtu některé reakce pana Emma Bowary.

Zúčastnil jsem se již diskusí o Mein kampf a musel jsem vždy "držet hubu", neb přece se nehodí o něčem mluvit, co vůbec neznám - tedy jsem se snažil se více dovědět. Dnes už bych se tedy mohl opravněně zapojit, ale má to jistou závadu. Musím skutečně vyslovit názor, že 99% lidí je ochotných "mlátit pantem" do úplného zblbnutí, aniž by tušili, o čem je řeč - tedy cítím, že člověk dbající na historickou pravdu je vlastně v takovéto údajné demokracii ve velkém nebezpečí. Že by mohl dopadnout jako kupříkladu Irwing.

Já si myslím, že by celé části Mein Kampf mohly tvořit povinnou četbu pro studenty středních škol. Některé pasáže však jsou již dost zastaralé.

Počteníčko na "nezvědavsi" - to je fakticky síla. Nakonec zrovna pan Yamato tam svou věcností vlastně nezapadá a myslím, že tady mu to přec jen více sluší. [smích]

104683

01.05.2006 21:08

Proti Bushovu impériu stojí sjednoceně celá planeta

RE: Zajímavý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Představa že by občané USA svrhli svoji vládu je zcela nesmyslná. USA jsou totiž jedinou zemí v níž za celou dobu existence nedošlo k žádnému převratu nebo revoluci. Takže jedinou možností je eliminace Americké hrozby zvnějšku.

Pane Zorba - všechno na světě bylo jednou poprvé. Tedy vaše replika, že lid v USA nikdy nesvrhl svou vládu naopak potvrzuje názor, že se to již velmi blíží. Nemylte se se ve vztahu ke mě, že moje názory jsou podepřeny pouze proroctvími. Tak bláhový nejsem - já totiž začal proroctví studovat nikoliv primárně jako zdroj informací, nýbrž jsem je začal studovat za účelem jejich význam zcela vyvrátit. A nevyvrátil - naopak...

Čili pane Zorba, já se na proroctví odvolávám proto, že je to pro soukromníka nejlepší možná obdoba CIA a Mossadu dohromady !! By jste se divil, že Mossad (Izrael) zadržel část proroctví od "El Qumran" právě z důvodu (si tedy aspoň já myslím), že by tyto proroctví moc odhalovaly o izraelských plánech. Izraelci totiž na rozdíl od Vás pane Zorba ty informace a inspiraci dost často nacházejí právě ve Starém Zákoně nebo v Prorocích.

O tom, že by USA použily k odvrácení své porážky atomové zbraně - o tom dále vůbec nepochybujte - takovými naivními představami o sobě vydáváte dost divné svědectví. A pane Zorba, jste sice již opravdu jako flašinet, ale já taky neopomenu znovu zdůraznit - USA nelze nyní porazit vojensky a tím co tvrdíte, ukazujete opravdu povážlivé mezery v logice a znalostech. Kdyby jste Vy velel vojenské jednotce, ve které bych se vyskytoval i já, začal bych uvažovat, jak Vám vpálit kouli do hlavy - čistě z pudu sebezáchovy a pro dobro celé jednotky. Prostě takový malý gambit osudu... [smích]

104879

02.05.2006 09:00

Strategie posledních tahů

Strategie koncovek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ten můj překlad - strategie koncovek - vychází z šachové terminologie. To, co se děje ve velkém na této planetě, to skutečně je složité lavírování, kdy se poziční a dynamické výhody daného stavu začínají měnit na "konečné řešení". V šachu je to ono vítězoslavné "šach - MAT !".

Pan kema se kousek výše projevil očekávaným způsobem. Totiž, anebo je to člověk, jehož porozumění světa odpovídá přesně onomu jím prezentovanému názoru - anebo je on sám placen za to, co říká. Když říkám placen, pak anebo tak, že je skutečně v žoldu a prodává se za mrzký peníz, anebo sám je členem onoho národa a je "placen" již ale v uvozovkách tou jeho pozicí.

Nenapadá mě jiné vysvětlení. (pa pa - mávám Vám pane kema !) [velký smích]

Díky panu Nohejlovi jsme i takoví, jako jsem třeba já, mohli navzdory snaze být bez jakýchkoli předsudků zaznamenat, že skutečně jsou zde určité symptomy. Symptomy plíživé světovlády. Obecně se traduje, že jako obchodníci (lépe možná kšeftaři) jsou proslulí Arméni, z těch prý mají strach i Židé jako z konkurentů.

Avšak - obchodování je relativně slušná činnost a nejsem si jistý, že by někdo zaznamenal, že by Arméni tak systematicky "táhli" na cíl - ovládnout svět. Arméni by byli podobní i utrpěnou genocidou, ale zrovna v tom se taky i liší. Velikostí obětí obou národů jsou v jejich příbězích genocidy velmi podobné, důsledky pro dnešek však diametrálně odlišné. Zatímco o Armenech se nemluví, na druhé straně ... že pane kema !

Strategové z celého světa si lámou hlavy - skutečně jsme v koncovce ! To je jedno, že já tomu vždy pracovně říkál konec světa. Teď, poslední dobou, jsem již "přitvrdil" a začínám používat vyšší a přiléhavější termín - konec konce světa ! Jsem svého druhu tzv. "brouk Pytlík - práce všeho druhu". Šachy jsem totiž hrál závodně a docílil relativně slušných výsledků. [smích]

Šachy jsou vynikající strategická hra. Co nám tedy teorie koncovek říká o nastávající době ?

-Vyvolení (dále jen ONI) docílili velmi dobrých strategických postavení. Vždy ale uvedu hned slabinu stavu z jejich pohledu - jejich síla není absolutní, nýbrž spočívá v precizním časování vývoje - "timing" ?? Protože oni jakoby ovládají nervovou soustavu světa, svaly jsou ale jejich protivníků. Jakékoliv selháni koordinace "těchto svalů" povede ke koncovce s atomovými mraky po celém světě.

-Oni docílili dokonalé (vlastně finanční) materiální převahy. Naproti tomu však to materiálno může opět selhat jednak podle bodu 1), na druhou stranu ovšem i tak, že materiálno ve skutečnosti hraje pro svět pouze podřadnou úlohu. Důležitý je "duch" - vlastně DUCH ! Protihráči to ví ! Důkazem je třeba i pan Zorba, při vší neúctě k jeho prezentaci základních myšlenek - to základní panu Zorbovi nechybí - chápání podstaty.
(pokračování)

104917

02.05.2006 09:01

Strategie posledních tahů

RE: Strategie koncovek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

(pokračování)
-Oni jsou dobří strategové a tedy nutně počítají i nezdarem - mají proto vybudovanou únikovou cestu. Jenže - to si možná a nejpravděpodobněji jen myslí, že ji mají - tu únikovou cestu. Jsou indicie, že druhá strana vyrovnala technologický náskok a je schopna je pronásledovat i tam.

Vlastně jsem stejně hovořil v hádankách. Ani jinak nelze - ONI taky moc dobře maskují...

Mé poznávání, jak to ONI dělají, dostalo jistou "forsáž", když jsem začal zjišťovat zjevné projevy těch příprav. Mám výhodu - základní plán byl "prozrazen dopředu". [smích] V proroctvích. Jsem tady tím již známý a moc pochopení jsem nezaznamenal. Škoda, mikoliv však moje...

Podle proroctví ta koncovka dopadne špatně pro zdánlivě všechny. Cyklus se uzavře, bude "obnova" a zřejmě další pokus. Život zdaleka nekončí - jestli se ten náš svět podobá spíše Matrix, potom ale je zde změna proti předchozím pokusům.

Ovšem můžu zcela otevřeně říci toto - všechno je poněkud jinak !

104918

02.05.2006 09:39

Fundamentalismus

RE: Fundamentalismus a nase realna demokracie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Asi jste to psal příliš rychle, ale taky v zásadě souhlasím. [smích]

Hloubka rozpadu té naší tzv. "euro-atlantické civilizace" a tedy primárně systému tzv. "demokracie" je děsivá. Ryba smrdí od hlavy a vůdčí sub-společnosti, tedy britská a americká, zbytku toho "západního světa" zdatně prošlapávají cestu do zkázy. Podle mě již není cesta zpátky.

Na druhou stranu - přemýšlel jsem nad možným vývojem v případě vítězství tzv. "socialistického tábora" ve studené válce. Dospěl jsem k trudné představě, že výsledek by byl stejný. Ony se totiž oba tyto systémy příliš neliší(ly). Jak praví "staročeské přísloví" [smích] - "v kapitalismu vyklořisťuje člověk člověka, kdežto v socialismu je to naopak." Nemám v úmyslu se handrkovat s kemy a spol, že je to nějak jinak - nechte si pane kema tu Vaši vymyšlenou "pravdu".

Fundamentalismus, tak jak byl jakoby zde definován, který dnes hodně hýbe světem z Iránu, ten v zásadě směřuje právě proti té prolhanosti, dvojakosti a cílené vyumělkovanosti vlád v tzv. demokraciích.

Jenže - asi nemá cenu řešit fundamentalismus a hádat se, zda je to cesta správným směrem, či ne. To je veskrze vedlejší problém. Mi je fundamentalismus v jeho praktických projevech nesympatický, avšak jeho základní myšlenka - zesouladit práva a povinnosti každého jedince s právem daným Ústavou mého státu a Chartou OSN, to jsem si dovolil to přeložit do našich českých poměrů - to je veskrze správné.

Ten hlavní problém se řeší jinde, respektive i my zde bychom jej tak měli řešit. Totiž - NWO. Fundamentalismy tu v Iránu, tu v USA, tu kdes jinde - to jsou jen důsledky onoho nesouladu mezi "právem" a PRÁVEM.

V zásadě však jsem fundamentalistou i já. Já taky trvám na tom, že když na "papíře" je dáno, že mám právo, chci jej v plné míře aplikovat - třeba právo na informace. Když je na papíře, že mám povinnost - já je plním již nyní. Vlastně pro jedince to ani jinak není možné. Je nás na světě miliardy takových, co si z ních jejich státy dělají legraci.

Nechápu, jak může někdo nechápat zoufalství lidí, které je nakonec přivede k terorismu. Zde je ten "úhelný bod" - zde se člověk definitívně rozhodne, že jiná cesta již není. Budeme se muset všichni zvednout a udělat pořádek - jinak to skončí ještě podstatně hůř. [velký smích]

104923

02.05.2006 09:58

Proti Bushovu impériu stojí sjednoceně celá planeta

RE: Když Amerika padne, pomůžeme si? - Myslím že ne

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Yamato - pan Zorba si dost "naivně" nabíhá, ovšem Vaše argumentace se tomu až příliš hladce přizpůsobila... [smích] Nemělo by Vám zabýt trochu .. eh ..trapně?

Z hlediska dnešní skoro-celosvětové (pseudo)morálky ovšem ani Vy nepopřete, že legální jsou pouze vítězové, že jo ? Přeci je Vám známo, co to byly tzv. "opiové války" ? Určitě jste si nejednou promyslel, co znamená tzv. "Monroe doktrina" ? Určitě jste dobře nastudoval historii ovládnutí Indie Britanií ? Zajisté jste si dobře nastudoval historii "Búrských válek" ? Jistě jste se dobře zamyslel nad faktickým významem tzv. "Atlantické charty" ?

Kde je ten Váš metr ? Ať se na něj podíváme, jak spravedlivě měří všem !!

Ptáte se:BTW je vůbec něco, za co nemůžou USA, neoconi či NWO? [oči v sloup] a neumíte si odpovědět ? Chcete se o to dohadovat zde nebo na Foru ? Prosím - domluvme se ale na pravidlech a já Vám dokážu na každém konkretním případě, jak to bylo a budu to podkládat odkazy na historické fakty. Vy pane Yamato ale jste se příliš přizpůsobil panu Zorbovi a argumentujete jen "řečmi". To by jste musel asi změnit.

A jen pro (možná) začátek takové diskuse -měl by jste uznat, že jestli existují alespoň tři znaky, že něco vypadá nějak, že to i tak je.. Je to obdoba jednoho amerického úsloví: "Zobák to má jako kačena, kváká to jako kačena, nohy to má jako kačena - je to tedy kačena !"*

104925

02.05.2006 10:13

Fundamentalismus

RE: co to je fundamentalismus?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, souhlasím.

Vy jste v zásadě pane Honzo zde asi největší fundamentalista v dobrém slova smyslu a zásadně se opíráte o fundament - pravdu. V tomto ohledu Vám vlastně závidím, to já se totiž asi utápím v až přemíře informací a snah. Stokrát nic umořilo osla, miliardy informací vytváří šum, ve kterém je orientace věru nesnadná.

Nicméně - ač je to nakonec vedlejší - máte Vy nějakou ucelenou představu dalšího vývoje ? Já již asi dospěl k tomu, že cesta existuje již výhradně individuální, nicméně stále se nemohu odtrhnout, stále jsem vláčen tou lavinou bezpráví, abych do toho byť nepatrně, leč zasahoval.

Moc by mě to zajímalo a může to být konečný popud, odstřihnout se od zbytečností... [smích]

104927

02.05.2006 12:16

Fundamentalismus

RE: co to je fundamentalismus?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, já takhle z dálky pana Honzu (i když sem tam s výhradou) můžu jedině pochválit, neb se s ním alespoň v tomto shoduji, byť ty téze o pravdě třeba nedávám tak ostentativně najevo.

Čili ano, mi jinak takový ten vulgární fundamentalismus "leze krkem" stejně asi jako Vám. Ale to stejně dnes již asi nemá význam rozebírat. Já si myslím, že lidstvo jako celek již nenalezne cestu, je to již jen na jedincích. Za těchto okolností pak fundamentalismus není možná kontraproduktivní, produktivní však taky nikoli.

Co se má stát, se stane ať již chceme či nikoli. Já jsem strašná skleroza na názvy - ale mám takovou zajímavou knihu - něco jako "Tibetská kniha mrtvých" či co. Navedlo mě na to čtení Shrimad Bhagavatam. S jistým potěšením jsem zde i tam zjistil, že člověk se může zachránit různě.

Považuji za velmi důležité to vědět - "jak by bylo lze se zachránit". Ačkoliv si nemažu sám sobě med kolem huby, že to je nějak jednoduché - cvičím to !!! [smích]

A těm, co by to rádi slyšeli, se seč mi síly stačí vysvětluji, v čem to je. Nejsem ale úspěšný - málokdo by se chtěl údajně tak ponížit... hmm

104936

02.05.2006 18:53

Fundamentalismus

RE: co to je fundamentalismus?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm - však říkám, že to je určitě těžké - ostatně život sám je jeden z nejtěžších.. [smích]

Já ale trenuju. Si tedy aspoň myslím. Dost si čtu o těchto věcech a ačkoliv jsem se o to nikdy nesnažil - přišlo to jakoby samo ! Totiž - já si lítám - teď budu vypadat už jako zcela cvok, ale to mě nebolí.

Vám to patrně dál nemusím ani vysvětlovat. Navzdory skutečně již dnes pořádné hromadě příhodné literatury sám sebe stále považuji za naprostého laika v této oblasti, neboť jestli to můžu za sebe posoudit - porušuji absolutně kdejaké pravidla a doporučení. Nicméně pozoruji zajímavé výsledky, jako bych postupoval zcela přesně v duchu nějaké "školy".

Čili - začínám být mírný optimista. Totiž, že moje příprava se mi začíná jevit jako nadějná. [smích]

Jenže já v tomto směru míním (a pán Bůh samozřejmě mění ..) ještě chvíli na Zemi pobejt a dostat se co nejdále. Jsem již ve věku, že bych mohl tradičně "do lesa" a dost mě to láká. Zatím musím říci, že moje lesní úspěchy jsou lehce vyváženy ztrátou krve a nebezpečím "Lymské boreliozy". To ale doufám se již brzy změní.

104962

02.05.2006 21:10

Strategie posledních tahů

RE: Strategie koncovek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já to sleduji z jiných zdrojů a rovněž jsem zacítil jisté "dramatické pohnutí mysli", když jsem tyto výroky zaregistroval. Situace se skutečně velmi urychluje. A překvapivě "tlačí na pilu" Irán. Znamená to jediné - "cestovní mapa" tohoto konfliktu je naplánovaná včetně přesných časových termínů a ten plán nevytvořili generálové v Pentagonu ! No a oproti Vám jsem asi o rok napřed - já totiž čekal tuto krizi ke konci roku 2005 - hm... [velký smích]

Stav, kdy "přitápí pod kotlem" Irán mě přivádí do paranoického "vytržení". Já v roce 2004 před cestou do USA (VA Richmond), jsem velmi dobře nastudoval problematiku hurrikánů - Richmond totiž sem tam dostane "šleh" od hurrikánu. V roce 2003 to tam přeorala Isabel. Na PC mám doslova naprogramované sledování těch jevů v západním Atlantiku a Mexickém zálivu. Všimnul jsem si přitom velmi zvláštního fenomenu. Tehdy v září 2004 bylo východní pobřeží USA "bičováno" serií hurrikánů, jeden z největších mě pak doslova "přivítal" - Ivan !

Já si ale povšimnul, že se nějak vůbec nedařilo pracovníkům NHC NOAA předpovídat chod jednotlivých hurrikánů. Dost mě to udivilo a začal jsem to podrobně sledovat. Vloni se moje podezření potvrdilo. Kdo má zájem, nechť si vytáhne z archívu příslušné data. Já tvrdím, že někdo ty hurrikány umí ovlivňovat a řídit jejich směr !!

No a teď spojitost s Iránem - hurrikánová sezona je za dveřmi, za necelý měsíc to začne. je moc "dobrý" předpoklad, že intenzita hurrikánů rok od rolu poroste. Pokud platí "moje hurrikánová paranoia" - potřebuje druhá strana, aby konflikt vypuknul co nejdříve. Irán přitom chce být napaden a chce vypadat před světem jako velmi ublížený !

No a pak to nabere "švung": (dále uvedu svou představu vývoje, coby lehce modifikovaný Nostradamus)

- Irán kategoricky formou ultimáta požádá OSN o odsouzení a potrestání USA a požádá o drastické reparace, vojensky bude zpočátku dělat mrtvého brouka a bude se pouze pasívně bránit.
- Po vypršení ultimáta se rozpadne OSN odtržením muslimských států. Irán zaútočí na Izrael a zablokuje Ormuz.
-Irán vyprovokuje fundamentalistické převraty v Turecku, Egyptě a v zemích Maghrebu. Zablokuje dopravu veškeré ropy do USA a Evropy.
-V USA dojde k serii ničivých ataků hurrikánů na pobřeží USA v Mexickém zálivu s ochromením těžby a zpracování ropy, zároveň s vyřazením největších nákladových terminálů USA.
-V Kalifornii dojde ke kataklysmatickému zemětřesení. V USA dojde ke kolapsu státu, vypukne občanská válka.
-V několika, možná i mnohých městech USA dojde k nukleárním teroristickým útokům, ovšem až po vypuknutí občanské války. Bude to válka rasová a ekonomická. Hlavně však to bude šílenství.

Toto vše lze klidně čekat počínaje pět - čtyři - tři - dva - jedna TEĎ !!

104968

03.05.2006 18:38

Strategie posledních tahů

RE: Strategie koncovek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A tedy pane Sherloku, myslíte, že je to tak prosté ? Tedy, že: Soucasny iransky president je nabozensky fanatik. A jako takovy se chova.

Na Vás právě toto obdivuji - tu jednoduchost. To by jste mohl stejně elegantně vysvětlit, kdeže si ty americké statistiky o pracovních silách schovaly ty miliony ilegálů, co podle Vás totiž nejsouce ve statistikách, nemohou tedy ani pracovat, ale když vyjdou do ulic, tak se život zastaví... To by šlo vysvětlit jak, podle Vás, pane Sherloku ? ... to nezapomenu ...

Já, který uvažuju zřejmě zbytečně složitě, ale hlavně nějakou špatnou částí mozku, jsem se podle Vás zcela zbytečně zahloubal do staroperských mýtů a pověstí. A ač jsem našel pozoruhodné koincidence s Nostradamem, co se Persie týká - co z toho, že ? A dost dobře to platí i v případě srovnání s dalšími zdroji. Hmm. Mějte svou pravdu, tak prostou a jednoduchou. Mi se to zdá nějaké podezřelé a budu dále hloubat nad díly mystických šílenců - podle Vás ó pane kema, který by jste z fleku mohl dělat světového arbitra pro "úplně všechno".

Vrátil bych se s dovolením ještě k tomu fanatikovi jménem Ahmadinejad. Mohl by jste naznačit, z čeho je to tak nad Slunce jasnější, že on je náboženský fanatik ? Já si tady v Česku vyposlechl na RadioJournal rozhovor se znalcem iránských poměrů a života - ten ale tvrdil pravý opak !

Ten člověk tady u nás bude asi expertem na Irán. Asi by nebyl v USA tak uznáván, hm, americké tajné služby totiž kupříkladu přesně věděly, kde to ten vyvrhel Saddam schovával ty svoje ZHN, že ! On ten náš neexpert na Irán totiž pravil, určitě chybně, že až s nástupem současného fanatického Ahmadinejada se v Iránu konečně uvolnila tuhá islámská "moda", že v Iránu zavládl nový duch dělnosti a vpravdě pokroku.

Čili pane kema, doložte nějak ta slova, z čeho vlastně vycházíte ? Protože pravda totiž je taková, že Irán je v současnosti nabit nadšením a očekáváním. V nich je zdá se DUCH vítězství. A Vás to neznepokojuje ? Zatím co na druhé, te Vaší straně světa, experti bádají, jestli už byl v historii USA president s takovou nepodporou národa. A je řeč o skutečném náboženském zfanatizovaném prakticky narkomanovi, který drží prst na tlačítku, následkem jehož stlačení se pak pane kema potkáme spolů propleteni jak "můj s mojů" v radostném reji radioaktivních iontů ve stratosfeře. Už se těšíte ? Přeji Vám stálé zdraví, pane, zejména duševní...

105007

04.05.2006 13:18

Strategie posledních tahů

RE: Strategie koncovek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nostradamus na jiném místě a v jiné suvislosti "inzeruje" rozpad OSN v důsledku krize kolem Perzie. Tuto dobu jen zlehka charakterizuje jako dobu nastávajícího hladu, vyčerpání bohatství moří (ryb) a zmiňuje Francii, kde bude stavěn ITER jako předpoklad pro zdroj budoucí energie. Mimochodem - nesouvisí to sice, ale jako zajímavost - dojde tam k neštěstí a nepovede se to na první "šup". Ale nakonec ano a Evropa se zase vrátí do čela světa. USA zaniknou. Ale to na okraj...

Nebudu již dále nic citovat - toto je moje úvaha. Žijeme se světě, zatím ovládaném USA a OSN, kterážto vláda se opírá o neslýchaný rozpor mezi proklamacemi a skutečností. My tady mluvíme o nastupování NWO, ale račte si všímat - NWO má svého druhu základ právě v OSN a v Bretton Woods systému, dnes pravda modifikovanému mimo zlato na petrodolary. Vždyť NWO tady již 60 let "zdárně" funguje, akorát ve stínu studené války si to nikdo neuvědomoval.

Irán má jedinečnou šanci, "když už se na to dal", tento lži-systém rozkotat zevnitř ! Usrael nemůžou tuto válku vyhrát, to přece všichni dobře víme, můžou uhrát pouze remízu. Remízu ve formě nukleárního holokaustu. Pokud bude Irán napaden - tak taky dobře ví, že klasickým způsobem válku nemůže vyhrát - leda vzpomenutým způsobem remizovat.

Ale je zde jeden mezinárodní právní aspekt, který zatím Usrael velmi podceňuje -svět již NWO alespoň ten začátek ve formě OSN přijal !! A Irán, pokud bude napaden a pak následně prokáže, že neprávem, bude požadovat po OSN satisfakci a odškodnění. Zatím totiž Usrael světu předkládá pouze to, že si myslí, že Irán svět a bezpečnost Usraele ohrožuje a bla bla bla..

V okamžiku, kdy bude Irán napaden a jemu skutečně na tom zdá se podle chování záleží, aby to bylo již již, bude Irán osvobozen od nějakých dalších ohledů. Protože zcela formálně správně požádá OSN o zásah, ověření faktů a příkladné potrestání USA, včetně reparací - a ty Irán bude umět "vymyslet" dostatečně nepřijatelně vysoké. Irán bude morálním vítězem a světu to ukáže za pomoci OSN - to ale se nutně rozpadne, protože USA by to nemohly připustit, takový vývoj v rámci OSN. 6,5 miliard lidí budou pozorovat, jak se v tom USA plácá a většinou si všichni budou mnout ruce radostí.

Irán v tomto okamžiku, kdy se USA otevřeně postaví proti procedurám OSN bude i de iure agresorem a Irán použije terorismus jako jedinou ale v této chvíli již legitimní zbraň a rozjede to ve velkém ! Vojensky přímo to nepůjde a celý svět bude muset uznat, že USA si navařily kaši, kterou ale již nechtějí slízat.
To je pointa - ne boj Usraele proti terorismu bude posvěcen, ale teror proti Usraeli bude legitimní !*

Je to moje strategická úvaha na základě skutečných indicií a na základě ideové osnovy dle Nostradama i dalších proroků. Vypadá to - uznávám - paranoicky.. [velký smích]

105037

04.05.2006 15:18

Strategie posledních tahů

RE: Strategie koncovek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A měl bych ještě přičinit malé vysvětlení. Není na světě druhá podobná země, jako je Irán, která by se právě na tuto koncovku tak dobře hodila. Irán je země s obrovskou tradicí. Má ideální geomorfologické podmínky pro obranu. Je dostatečně, avšak ne přespříliš silný, aby nevznikl ani náznak pochyb, o co jde USA a o co jde Iránu - tedy, že na rozdíl od USA Irán v žádném případě neaspiruje na ohrožení světa pokusem o světovládu. Zároveň však nemůže být lehce, rychle a tajně pacifikovatelný. Navíc - bez ropy z Iránu a s iránskou silou na Ormuzu, kde vlastně kontroluje velkou část světové ropy - to jsou samé strategicky významné prvky, které neumožní USA a Izraeli řešit problém "kulantně".

Usrael může Irán rozbombardovat - lidských síl Iránu by se to ale moc nedotklo. Naopak - agrese by zmnohonásobila sílu zbylých Iránců, oni by pak s motlitbou na rtech, zářícím zrakem a hořícím srdcem sli kamkoliv do světa a ničili by, nač by přišli, co by jen vzdáleně připomělo Izrael nebo USA.

Já nejsem žádný strateg, ale věřte, že v Iránu chytré hlavy vytvářely plány, v těch plánech zahrnuli plány protivníků a utajili další plány v plánech. Opravdu je Persie domovem hry "šachy". Čili věřte, že Irán má svou armádu již mimo vlastní území ! Říká to totiž i Nostradamus - milion Božích bojovníků je rozeseto po celém světě a jsou připraveni na znamení ! Ironií osudu - to znamení vyšlou USA a Izrael. Vlastně to teď řekl kterýsi iránský vysoký velitel - ...odpovíme na každý "evil" - zlo ze strany USA a Izraele.... A tito bojovníci Boží mají s pravděpodobností skoro na 100% v rukou oněch sto ztracených kufrových atomových bomb z Ruska.

Bylo by chybou se nad tímto jen pousmát. Irán je připraven na tuto "roli mnoha charakterů" ! Irán je oběť i agresor. Irán má schopné a přemýšlivé lidi - vědí moc dobře, že nesmí USA dát do ruky "meč" v podobě nového "Pearl Harboru". Že musí nechat Američany dále snít jejich "americký sen". Irán ví, že musí napřed postavit americkou vládu proti americkému lidu.

A Irán ví, že záda má kryté - nikdo z toho na světě nemůže mít lepší pocit, než Rusko a Čína. A poslední jednání iránských zástupců v Indii ukazují, že Americký gambit ve formě protiprávního jednostranného uznání Indie jako "jaderné mocnosti" je jen plácnutí do vody - Indii Bush nabízí formálně to, co již jednak vlastní silou má a co USA nemá sílu Indii stejně vzít - jadernou technologii a sílu. Indie nepotřebovala povolení od USA, Indie ale nutně potřebuje ten ropovod z Iránu !! Tak jsou totiž karty rozdány - dívejte se dobře !! Ty signály tu byly již nejméně před 10 léty, dnes to již snad musí vidět každý, kdo se o světovou politiku zajímá.

105041

04.05.2006 18:53

Strategie posledních tahů

RE: Strategie koncovek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nejsem strateg - jen pozoruji svět a přemýšlím o něm. Již dávno jsem s úžasem zjistil, že je zde i jiný zdroj informací, než jsou zprávy z medií nebo memoranda rozvědek - pro nás se 100-letým zpožděním. [smích]

Jsou to mnohými zde již proklínaná proroctví. Opravdu se v tom hrabu již dlouho a nikdy mě nenapadlo, že bych to někomu na veřejnosti vysvětloval. Nedělal jsem "ta studia" nikdy systematicky tak, abych to pak mohl lehce někomu dokládat a dokazovat.

Z toho si teď dělám těžkou hlavu - brzdí mě to "v rozletu". Pověsil bych zde skutečně šíleně vypadající paranoie, které bych dokázal podložit neotřesitelnou logikou a indiciemi, potažmo již přímo důkazy. Ale v důsledku své nesystematičnosti nemám podklady a odkazy po ruce - vše nosím v hlavě ve formě "obřího obrazu/mozaiky". Začínám si sám sobě připadat jako nepraktický člověk...

Proč ten úvod. Totiž - ptáte se :Kam ve Vasem modelu zapadaji jiste silne ovlivnujici faktory jako jsou staty Qatar (nejvetsi zasoby plynu na svete) Bahrain (ropa a ne malo) UAE (ctvrta nejvetsi zasoba ropy na svete)...

V nastávajícím konfliktu málokterý národ/stát může stát stranou jako neutrál. To již v globalizovaném světě snad ani není možné. Všimnul jste si zajisté, že koncem roku 2005 "zlehka" americkou politickou scenou "probulala" aféra kolem prodeje šesti strategických přístavů USA nějakému sdružení oněch arabských států, jako je Bahrajn, SAE, Katar a spol. . Neprošlo to - zmařil to Kongres, nějaká "komis" s poúkazem na národní bezpečnost. Podle mě to byl zoufalý pokus Bushovy vlády upokojit věřitele - držitele amerických dluhopisů - zajistit "na dvorku" ještě chvíli klid. Prostě Arabáci chtěli mít v ruce něco více, než hromadu bezcenných papírků !!

Vloni v tuto dobu jsem měl již nalajnovaný plán, jak dolar "klekne" na přelomu 2005/2006. Ale to jsem již tedy zjistil - jsem asi o rok napřed ! Ve skutečnosti se USA dost urputně tomu kolapsu brání všemi možnými prostředky a seč síly stačí, tu horu problémů tlačí buldozerově dále. Systém "Po nás potopa" ! Moje paranoia si to vysvětlila tak, že je zde ještě nějaký rozhodující moment, který realistické řešení problémů znemožňuje a'priori.

Podle mě to souvisí s Proroctvím z Fatimy část III. ! Nikdy ta III. část nebyla zveřejněna. Ale útržky k dispozici jsou a jsou skutečně děsivé. Zesnulý Jan Pavel II. poodhalil kousek pravdy a tedy již nejde o nějaká nejasná apokalyptická proroctví. Pokud by byl zájem, nacituji zde některé výroky, které možná nikomu nic moc neřeknou, pro mě však se jedná o zcela úhelný kámen celé stavby !

Čas pomalu již vypršel a někdy v létech 1960 - 1970 mělo lidstvo poslední možnost aktivně reagovat a dnešní běh událostí ještě zvrátit. Vatikán USA varoval a USA se doslova v té době "duchovně zlomily". Já osobně s tím spojuji i atentát na JFK.

105049

04.05.2006 21:38

Strategie posledních tahů

RE: Strategie koncovek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na to je až škoda vyplýtvat editorovu trpělivost. [smích]

To, co Vatikán v roce 2000 poslal do světa jako III. část Proroctví z Fatimy, to je naprostý výsměch pravdě a skutečně věřící lidé katolického ritu by měli omdlít hrůzou - totiž to celé tzv. "Církvi svaté katolicke" vystavuje hrůzostrašné vysvědčení - při vší úctě k Janu Pavlu II. !

Ocituji vyjádření právě Jana Pavla II. :

"... Pro složitý obsah a v zájmu toho, aby jistá velmoc nebyla podnícena k jistým činům, dali všichni dosavadní držitelé Petrova stolce přednost diplomatické formulaci třetí části fatimského poselství.

Každému křesťanovi by ale mělo postačit, že tam je možno číst, že oceány zalijí celé světadíly a že miliony lidí budou v několika minutách odvolány z tohoto života. Pak by už skutečně neměli toužit po zveřejnění tohoto tajemství.

Mnozí ho chtějí znát jen z touhy po senzaci. Přitom však zapomínají,že znalost znamená také odpovědnost. Je nebezpečné, když současně nemají zájem nic dělat, neboť říkají, že zlu se stejně nedá zabránit.

Církev se musí připravit na velké zkoušky. Ty po nás mohou žádat dokonce i nasazení vlastního života pro Krista a naprostou oddanost Kristu. Mohou být zmírněny motlitbou, ale nemohou již být odvráceny, neboť jen tak může dojít k opravdové obnově církve."

Tak tohleto řekl Jan Pavel II. v Německu, ve Fuldě roku 1980 na jakési tiskovce po jednání s německými biskupy. Po chvíli nastálého "hluchého" ticha papež vzal do ruky růženec a dodal:

"Toto je lék proti tomu zlu. Modlete se. Modlete se a více se neptejte. Všechno ostatní svěřte Matce Boží."

A potom Vatikán vydá takový blábol, coby III. díl Fatimy, že se musí soudnému člověku zježit hrůzou chlupy po celém těle. A to se ještě najdou přímo zde lidi, kteří se katolíků zastávají. [velký smích]

Já si naopak jsem jistý tím, že ta III. část proroctví mluví o příchodu našich starých bohů/mimozemšťanů - našich Tvůrců ! Vše ukazuje právě na to. A to se samozřejmě Vatikánu nemůže líbit - příjde o prebendy a ukáže se jeho vylhanost ! A lidi Vatikán doufám za ty věkovité lži vypálí do základů. A toto právě Vatikán v tom roce 2000 sám sobě jako proroctví své blízké budoucnosti vydal pro sebe. [velký smích]

105058

06.05.2006 12:45

Politika a katolíci

RE: Dokonceni...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Kevine - Zorba Vám nezatleská, zatleskám já. Já sumárně proti Zorbovi nic nemám, protože si uvědomuji právě to, co jste tam vypíchl ohledně té jeho "vyzrálosti a zkušeností". Jak může někdo, kdo se přizná, že si nepamatuje, jestli přečetl jednu knihu celou, tady rozdávat s vážným "gzichtem" rozumy, to mi fakt mozek nebere. A to přitom já jsa sám již postarší člověk se přesto nijak starých lidí ohledně automatické moudrosti nechci vůbec zastávat. Starý a blbý je totiž pravděpodobnější slovní spojení, než mladý a blbý ! [velký smích]

Naše spása, tedy spása "skoro-ještě-bíle" euro-atlantické civilizace, domnívám se jíž není možná. Byl již překročen jistý nejzažší bod - bod návratu - a to poměrně dávno, někdy v 60. - 70. létech 20. století. Tohle přibližné "datum" mimochodem opět vyplývá z proroctví. [smích] Já vím, že jsem tím (proroctvími) otravný, ale já pochopte to si nemůžu pomoci. Přece, jsa na procházce kolem řeky, obrostlé vrbami, nebudu jen kvůli tomu, že někdo nemá rád vrby, radostně jásat nad tou krásou a říkat: "pohleďte na ty krásné topoly !!"

Pan Zorba to asi myslí dobře, znalostmi však jaksi nehýří a tedy se dopouští nemožných výroků. To vojenské zničení USA ale ukazuje, že má vůbec problémy s logikou a cítěním ducha doby. Já to prostě nechápu - člověk, který má evidentně všechny předpoklady vyzrání, se pouští do takových debat a vyřkne myšlenku, že by:"vnutil aktuálně největší globální velmoci a národu fakticky nový světový názor násilím !!" Ačkoliv vidí, že tatáž velmoc si neví rady, jak vnutit svoje pojetí demokracie relativně malé a rozpolcené společnosti v Iráku.

To je skutečně povážlivý výpadek logiky a citu pro věc. Nemluvě již o tom, že změna role z agresora na obránce by USA fakticky o 200% zvýšilo relatívně síly, naopak ve stejném poměru by útočníci na USA ztratili. To ale pan Zorba evidentně nechápe.

Jinak ale k tema, ač z jiné strany - nemůžu nevzpomenout zoufalství pana Nostradama nad tím, že bude zničena Církev svatá všeobecná alias katolicka, kteroužto událost "ejhlemese (!)" opět klade do naší doby - to i kdybych pominul proroctví o posloupnosti papežů a že tohle je de facto papež poslední a že tedy si zvolili dost neperspektívně s ohledem na věk (!) - je symptom velmi vážný.

Křesťané na úrovni svých církví žijí ve strašném bludu a jest s podivem, že ač to jejich reformátoři hlásají již tisíciletí a pravidelně vždy končí na hranicích či podobně, že si to ani dnes neuvědomují. Po právu bude vatikán vypálen rozzuřenými věřícími, až tito zjistí pravdu. Pravdu, že jsou tisíciletí oblbováni a provádějí směšné rituály bez Ducha a smyslu. Až zjistí, že žít v Duchu a se stálou myšlenkou na Boha jediného vypadá jinak, než to hlásá centrum bludařství - Vatikán.

105155

06.05.2006 21:33

Politika a katolíci

RE: Dokonceni...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Odpovím Vám oběma -

- Pane Dr.Strangelove - to od pana Kevina není zkomolenina toho Vašeho proroctví, to Vaše znám - kdežto to jeho je něco jiného a nepamatuji si, že bych takové čtyřverší ve svých materiálech o Nostradamovi někdy viděl. Na druhou stranu - všechno od Nostradama nemám.

- Pane Kevine - patrně by jste většího "bordeláře", než jsem já, na světě nenašel. Tedy já vše píšu z hlavy, protože najít někde něco v tom mém chaosu je pro mě dost zapeklitý úkol, který by mě jen katastroficky zdržoval. Nicméně se velmi vynasnažím shromáždit cosi dost o Nostradamovi a poslat. [smích]

Ty změny v USA jsou vskutku zvláštní a projev Dicka Cheneyeho mě taky docela zaskočil. Nicméně to mě zas tak neznepokojuje - hlavní hráči současných "hrátek" již dost dlouho drží v ruce karty, mají to již vše promyšlené a teď se již jen licituje. Situace je však tak vážná, že již nelze znova rozdávat - již se to musí dohrát. De facto kdyby se obrazně mělo znova rozdávat, nemusela by stačit ropa a potraviny na celý nový kolotoč příprav a konflikt. Už není holt čas... [velký smích]

USA jsou v několikanásobné pasti a všechny možnosti úniku si zabordelařili svou aroganci a politikou "po nás potopa". Ostatně ale ani Čína nemá moc času - jejich ekonomický růst je draze zaplacen životním prostředím - Čína by ve vlastních hranicích tak do 15 let již měla dramatické problémy - tedy i Čína spěchá. Evropská unie, kdyby se uzavřela na Bosporu, Krétě, Maltě a v Gibraltaru, mohla by zastavit exodus a "opět jednou" vytvořit pevnost Evropa - potom by při drakonických energetických opatřeních nějaký čas vydržela, ale dobré to taky není. Jedině Rusko je na tom relativně dobře - možná přeci jen zvítězí opatrná orientace na EU a spolupráce s Čínou - jsem tedy zrovna v bodě, kde bych potěšil Zorbu. Totiž - pokud by se to takto opatrně uskládalo, šlo by sílu Číny skrzeva Irán a za podpory Ruska a tichého přihlížení s hruzou v oku Evropy nasměrovat na USA. Potom nechť Bůh paně Bushe Ameriku ochraňuje...

Vatikán dost spolupracuje s USA, totiž mu vlastně nic jiného nezbývá - naznačím proč. Je zde jasná indicie, že již v blahé době jednání Reagana s Gorbačovem v 80. letech uzavřeli přechodný pakt s ohledem na společnou obranu Země proti mimozemšťanům. Nesmějte se prosím ! Mohu doložit citacemi z projevů obou jmenovaných státníků, že již na to začali svět poloficiálně připravovat. Vatikán chca nechca je dnes již jen ve vleku událostí a katolíci jsou pouze k politování. Pravda o roli Vatikánu a Církve bude zdrcující a je to na spadnutí, vyjevení této pravdy - ostatně, kdyby mě pustili do vatikánských archivů, asi bych se tam zbláznil pomstychtivostí při čtení ... [smích]

105173

07.05.2006 17:17

Politika a katolíci

RE: Dokonceni...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já na takové věci myslim "potichu" - nerad bych se dočkal, že mě někdo snaživě popošoupne do blázince. Máte pravdu, že ten Farkaš taky jaksi patří do mé krevní paranoické skupiny. [smích]

Člověk, když tak čte takovéhle věci (třeba od Farkaše), které jakoby vůbec na tomto světě oficiálně nebyly, má jen moc málo možností, jak se k tomu postavit. Chápu, že jestli někdo vlastní mozek nabouchaný školními vědomostmi a jinak nedotčený přemýšlením - takový člověk si žije zdánlivě docela jednoduše a šťastně - tady toto jej nejen nezajímá, nemá o tom ani tušení a do krve by se hádal, že to je vše blbost a paranoia. Budiž těmto poněkud omezeným země lehká...

Podle všech indicií do dění na planetě Země ingerují již delší dobu - cca 50 let - mimozemské entity v počtu větším než jedna. Podle mě a tedy mě ani ne, ale mi známých proroctví, se skutečně blíží rozuzlení - bude svedena na Zemi a v jejím okolí "hvězdná válka" - Nostradamus to říká přímo "..a bohové zjeví lidem, že to není jejich válka ...".

Aby to mělo jasnou souvztažnost s katolíky v politice - Vatikán evidentně nemá s křesťanstvím v duchu Ježíše nic společného - jsou to pouze zloději, kteří tuto ideu ukradli a modifikovali pro své zločinné účely a prospěch. Je mi líto těch řadových věřících, sice si za to sami můžou, ale - svedeni přec jen byli. Vatikán dnes, kdyby i chtěl "kápnout božskou pravdu", tak nemůže. Jsou ve lžích až po uši a budou muset platit.

Totiž, až se skutečnosti stanou zřetelné i pro tupé stádo, bude již pozdě pro celé lidstvo - to tedy zrovna se začíná dít, říkám tomu pracovně "konec konce světa" - potom nevím, zda je to třeba pro mě zásluha nějaká, že já to třeba vím - to se mi zdá málo. Snažím se tedy tuto vědomost i šířit - ovšem opatrně, abych neskončil přec jen v tom blázinci. Nicméně - pocity z toho mám nedobré - je to marnost nad marnost.

To nebezpečí mimozemšťanů je nyní, tedy alespoň pro mě, zcela jasné - já žasl, co vše přitom zejména Reagan a Gorbačov k tomu nakonec docela na plnou hubu řekli a svět jako by si toho ani nevšimnul. Je vidět, že ta indoktrinace dnešní ja tak strašná, že člověk opravdu aby pohledal, než potká rozumného a rozumějícího druhého člověka, aby se vůbec ubezpečil, že sám není ve skutečnosti pouhý blázen. Ti co již rezignovali na použití mozku, ti by asi klidně snesli již úplně vše - začínám pochybovat, zdali jsou to vůbec lidi a to nejsem rasista. [velký smích]

105216

08.05.2006 12:21

Fundamentalismus

RE: Fundamentalismus není vůbec špatný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ono to totiž jinak pujde "furt dokola"!!!

Pane krysa - už jsem se zařekl, že vůbec na Zorbu nebudu reagovat. Jediné, co mě se Zorbou "smiřuje" je to, že z něj asi neroste leho.

Je jasné, že "násilí plodí násilí" - to je smysl poselství Ježíše - "...uhodí-li tě někdo, nastav mu i druhou tvář...". Ten "kolotoč" musí být roztržen - jinak každá facka obletí svět a znovu dopadne na tvář toho, kdo ji do světa vyslal.

Je i jiný aspekt - to uvádím jen jako podnět k zamyšlení. Dobře víme, že na světě je příliš mnoho lidí, aby to planeta dlouhodobě snášela. A přesto jako by bylo ono biblické "...ploďte se a množte se..." bráno stále jako správné. Jaké má tato podivná "rovnice" řešení ? Nedivím se, že pro člověka s méně paranoickými představami to zastírá smysl života.

Přesto - není výsledek řešení této nerovnováhy na planetě klíčem k pochopení te největší paranoi ? ...a že i kdyby to někdo vyhrál jsme ZASE V PRDELI protože to nic neřeší?! Tady je evidentně klíč - my skutečně vlastními silami nemáme řešení a čas se chýlí ke konci. To je přece evidentní. Již nyní, kdybychom připustili bezbožnou myšlenku, že jsme v tom "neštěstí" tady na Zemi opravdu pouze sami, jak si to představují všichni bezbožníci, tak potom opravdu by to bylo neštěstí a konec lidstva.

Já v konec lidstva nevěřím, ale věřím, že bude "peklo na Zemi", než se to urovná. Nám, dnešní generaci - to si považujte - bylo předurčeno, že žijeme v té široko daleko nejslavnější době - době změny. Lze to taky nazvat "koncen světa". Ale není to ekvivalent. Ač Svědky Jehovovy nemiluji, jedno jim nelze upřít - jejich centrum je plné chytrých lidí. Mám přítele, který k nim inklinoval, dost toho o nich vím. A stýkám se s některými. Lze říci, že ze zištných [smích] důvodů - dostávám od nich zajímavou literaturu. Ne všechno, co se třpytí, je zlato ! Ne vše, co "Jehovisti" vydávají, je nesmysl.

Jehovisti měli již několikrát tzv. "pevné datum" a dost si tím ublížili - fakticky se blamovali. Po všech špatných zkušenostech s pevnými daty opět operují s pevným datem - 2014 - to je dost podobné 2012 a evidentně se nechali inspirovat rokem 1914 a počátkem světové války. Je to na zamyšlení - dali si dost velkou práci se zdůvodněním a není to zcela nesmyslné, co tvrdí.

Fundamentalismus - konzervativní lpění na původních ideologických základech. Ideologie typů se vyvíjí s vývojem společnosti, ale základ každé ideologie je nakonec neměnný, jinak to ani nelze ! Tedy fundamentalismus není nic špatného. Je to pojem, který nám říká, že posuzované hnutí, o kterém říkáme, že jest "fundamentální" - že bylo postaveno na dobrých a pevných základech, které takto vydržely dodnes beze změn. Z té definice, se mi akorat nelíbí "pejorativnost" slova "lpění", které bych zaměnil slovem "setrvání".

105269

08.05.2006 13:41

Další cihla ve zdi

Jerusalém je úhelným bodem naší budoucnosti..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Již od "batolecího" mládí do mě světová politika "vsakuje". Naše rodina byla "nadprůměrně opečovávána" komunisty po 48 roce - v naší rodině totiž nebylo zvykem k bezpráví mlčet. Od narození moje místo bylo v kolébce, nad kterým bušilo BBC "tam tam tam tam" - kdo nezažil, nechápe, že tato znělka je pro mne jako bušení srdce matky z dob prenatálních.

Kvílení krátkovlnných rušiček ve spojení se znělkami tu Hlasu Ameriku, tu RFE, tu BBC, tu Vatikánu - to jsou mé vzpomínky na nejrannější mládí a mládí vůbec. Zřejmě to zahýbalo i s rozpoložením různých biovazeb v mých genech. Ta citlivost na světovou politiku - tu mám již z mateřského mléka. Proto si zcela klidně dovolím říci - tento článek mluví o hrůze naší velmi blízké budoucnosti !!

Nikdo si nemalujte svět na růžovo - zde v Jerusalemě vzrůstá napětí nade všechny meze, zde to praskne. Stojí zde proti sobě síly, které si totiž nedovede většina lidí ani představit - nejsou to totiž jen síly lidské. Ne nadarmo Proroci stále vzpomínají Jerusalem a Babylon. Obě tato města zde stojí či stála již z dob, o kterých naši materialističtí historici předpokládají, že lidstvo viselo na stromech. V obou těchto místech byla zakotvena budoucnost světa již před mnoha tisíci léty.

Je naivní ten, kdo si myslí, že Jerusalem založili Židé. Rovněž tak to platí o Babylonu, jestli si někdo myslí, že se tak zove jen kvůli údajné revoltě sotva z potopy zachráněného lidstva proti Bohu. Město Jerusalem bylo řídící centrum pro kosmické lety mimozemšťanů - našich Tvůrců a Babylon = Brána bohů a sídelní místo boha Marduka alias Ra a to v dobách, kdy ještě ani Abram nedostal pokyn, aby vyšel do Kanaanu a tedy o Hebrejích nebylo ani památky.

Velmi doporučuji četbu světové mytologie. Pak totiž zjistíte, že nelze skutečně oddělit od naší doby ani tak vzdálenou dobu, jako byla doba před 5 000 léty. Protože kruh se uzavírá - to co bylo, je zde zase. Dívejte se na znamení doby a nepochybujte o tom. A potom teprve budete vědět pak již s jistotou, co se děje a jak se chovat.

Tento článek - jsa sám skutečně svým obsahem o další cihle v židovské zdi, tak taky je jednou z cihliček, tvořících ucelenou stavbu minulosti, dnešku i zítřku. Ač je klidně možné, že nechtěně... [velký smích]

105272

08.05.2006 17:53

Další cihla ve zdi

RE: Izrael vcera hrube a nasilim vyhodil svou vlastni rasu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, pomíjíte celou řadu okolností, které by Vám to třebas uspokojivě objasnily - kdyby jste ale chtěl, že áááno pane Peter Veliký. Naopak přitom uděláte zcela zákeřné podsunutí falešné myšlenky tímto -"Pokud by jeho cilem bylo zabrat Palestinska uzemi jak zde autor pise, proc by to delal?!? Proc by je tam nenechal na pospas Palestincum?"

Vy velmi úsporným způsobem jednak lžete, že jakože nevíte, jak stát Izrael "přikrádá" postupně palestinská územi a zároveň navozujete zcela matoucí nesmysl - jak by takový stát, jak jej obecně snad každý zná, mohl nechat své lidi tam napospas Palestincům ? Vždyť, ačkoliv jste to zrovna Vy, tak i Vy by jste snad mohl něco vědět o chování státu Izrael vůči Izraelcům Židům, navíc zde ortodoxním, v takovýchto případech. Zároveň by jste snad mohl něco tušit o současné situaci v Izraeli po volbách a jestli ani netušíte, proč potom vůbec o tom píšete ?? To jste si jen tak prostě na něco vzpomenul ? [velký smích]

Politika Izraele vůči Palestině a Palestincům - nejsem si ale jist, zda lze užít název Palestínci pro Araby z Palestíny, neb o národ se zřejmě nejedná - je notoricky známá. Tedy jaké fakta Vám pane vlastně nesedí, nechcete to nějak více rozebrat ?

105283

08.05.2006 18:25

Další cihla ve zdi

RE: no,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...izrael vznikl zcela legitimne z rozhodnuti osn a ve spolupraci s britanii...

Až Izrael zase zanikne, patrně zase řeknete, že zcela legitímně, že ano. Soudím tak podle stavby celého tohoto Vašeho přízpěvku.

Kdyby jste "prostopoval" vývoj na území Palestíny jen za 20. století, musel by jste si však všimnout, že ještě žádné OSN neexistovalo, ale již někde byla tajně učiněna rozhodnutí a v jejich důsledku se již do Palestiny Židé stěhovali s jasným plánem. Zpočátku se tam "zakupovali" - kdyby tehdy Arabi tušili, neprodal by nikdo ani kousek Palestiny. Je to jak v té pohádce, když si "Jezinky bezinky" žádaly otevřít dveře, jen na prstíček... [velký smích] Mezi světovými válkami už se tam často "nakupovalo" se zbraní v ruce za blahosklonného přihlížení Britů.

Ostatně historie lidstva je stále jen o hamižnosti a prodejnosti. Zorba tady buší do "bubnů nacionalismu" podstrkávaje hesla typu "...jen národ !" a třeba nějaký jeho strýc za úplatek prodává strategický národní majetek - pozor, to je jen ilustrační příklad, doufám, že se pan Zorba nenakrkne !

Čili pane eugen - kdybychom si sedli u "kulatého stolu" a respektovali historická fakta - myslím, že by jste asi-snad potom změnil názor. Nyní ale již o to stejně nejde - vina Britanie, vina OSN a tedy i nakonec nás všech za stav v Palestině se nedá odpárat. A je venkoncem jedno, jestli by kupříkladu šlo dostopovat, že nikdy nikdo ve Vaší linii předků neměl nic společného se vznikem státu Izrael - nebo třeba u mě.

Kolo dějin se stále točí, pyšné ponižuje a ponížené vyvyšuje. Každá porážka v sobě obsahuje zárodek příštího vítězství, každý smutek v sobě nese jádro příští radosti. Nikdy žádný strom nevyrostl do nebe. Žádná říše minulosti se nerozpustila usnesením vlastní vlády a žádná se přitom nedochovala. Padne i Usrael - je to na pořadu dne. A musí to tak být, je to prostě zákonité a předpovězené - my sami lidé musíme dokázat snad celému Vesmíru, že sami si neumíme vládnout. Když napíši - kolo se točí, je to jako, že cyklus probíhá ! No a evidentně dobíhá. Vítejte ve věku Káli Yuga... [velký smích]

105286

09.05.2006 22:13

Fundamentalismus

RE: Fundamentalismus není vůbec špatný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Takže až koncem roku 2012 něco přiletí, velký jak krajský město, a ozve se "tak sme zase tady"..je otázkou čí to bude konec....


Tak to je myslím jasné, čí to bude konec. Bude to velmi neslavný konec Vatikánu, Církve katolické a celého kleru ! Samotní katolíci Vatikán vypálí a od zlosti zbourají své chrámy a povraždí biskupy - za celé to tisícileté antihumánní lhaní a podrazy. Protože je skoro jasné, kdo "zprznil" Ježíše a jeho poselství lidem. A teď přiletí ET, kteří Ježíše "mají na svědomí" - míněno, že to byl "jejich člověk" a lidem "vyjeví pravdu".

Já jsem přesvědčen, že právě to Proroctví z Fatimy III. část je rozhodující - s pravděpodobností blížící se 100% se totiž jedná o zvěstování návratu našich starověkých Tvůrců/bohů. Rovněž je vysoce pravděpodobné, že tam je, že sluneční soustava bude v důsledku cyklických změn, souvisejících s pravděpodobnou planetou Nibiru postižena zvýšeným bombardováním meteority, jakož i většími "kousky" - mimo jiné o tom je Apokalypsa. A taky o nebývalé aktivitě Slunce, zvýšené seismické a vulkanické činnosti. Což vše nutně vyvolá přesně ty události a podmínky, jak jsou právě Apokalypsou popisovány.

Nakonec se ukáže, že nikoliv je množství CO2 a CH4 v atmosfeře důvodem pro oteplování planety, nýbrž že primární oteplování planety zvýšeným tranferem kosmických energií do jádra Země v souvislostí s přepolováním geo-magnetického pole uvolňuje více CO2 z mořské vody, rozkladem metan-hydridu tamtémž se pak uvolňuje CH4, ale taky z roztávajícího peramfrostu a rašelinišť se tyto plyny uvolňují v množstvích, která člověk při vší úctě nezvládá uvolňovat, i kdyby rychlost spalování fosilních paliv znásobil - což vzhledem k jistému již nedostatku těchto nehrozí... [smích]

Na to se velmi těším, až řeknou "JSME ZPÁTKY !!" Spousta lidí bude dost zaskočena, ani ve snu si něco takového nepřipouštějí mnozí i zde, ač o tom zde píši nepřímo často, vlastně pořád. Celé to starověké poselství v pohádkách, mýtech, legendách a proroctvích je tzv. "racionalisty" zesměšńováno a stavěno jakoby na pranýř opravdu naivních pohádek. Já ale vím svoje - již dlouho sleduji, jak se prastará proroctví pomalu, ale jistě naplňují a nevidím důvod si myslet, že se nakonec všechna nenaplní přesně tak, jak je znám. Hmm... na tomto světě bude ještě veselo až milo... [velký smích]

105423

10.05.2006 09:11

Fundamentalismus

RE: Fundamentalismus není vůbec špatný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo, já si to tak přesně představoval - /"... jsem katolik a nevylucuji je ale nechapu jaky vliv maji miti nejaci humanoidi,ci co to bude na Boha a cirkev ..."

Nebudu rozpitvávat do detailů - ač klidně posloužím, kdyby jste chtěl - co si o Církvi katolické myslím. S určitostí na 100% bychom se neshodli. Nevím totiž pane Eugen, jaké jsou vaše podrobné znalosti o "fundamentech" toho Vašeho křesťanství, nevím tudíž ani, zda jste relativně poctivý člověk, který vlastně naletěl na jinak "krásná slova", nebo co vlastně.

Pokud si ale myslíte skutečně, že lež jako fundament Vaší víry Vám vyhovuje, budete za již krátkou chvíli dost nešťastný člověk. A z takových zklamaných lidí se budou rekrutovat ti, co nakonec vypálí Vatikán a kteří v záchvatu zuřivosti ze zklamání, že byli celý život obelháváni, vyhladí z povrchu zemského byť památku na tu kolosálně prolhanou konstrukci.

Zahloubejte se nejen nad Evangelii. Lidé to dojatě čtou a na mysl jim nepříjde, čemu že to propadli. Musíte se totiž podívat i na to, jak Církev vznikala, jak byly postupně a plíživě do původního poselství Ježíše vmontovány vlastně pohanské prvky a jak se to vše, celá ta idea změnila na mocenskou strukturu, nemající s odkazem a tedy smyslem Ježíšovy idey křesťanství společného již nic. Kromě názvu... [velký smích]

Takže to pane Eugene - to Vy tady melete nesmysly a ještě se tváříte skoro Boho - rovně. Jestli o tom chcete vůbec mluvit, mluvte věcně. A vysvětlete, jak se Vám do té Vaší "víry" dostala tzv. "Boží trojice". jak se Vám tam dostala Matka Boží, jak jste dospěli k tomu "klanění se obrazům, sochám a jiným Zlatým telatům. Vždyť pane, Vy jste ti, o kterých všichni Proroci mluvili - ostudou a zkázou člověka na Zemi. Nestavějte se, jak je vaším (nemyslím osobně, nýbrž obecně katolíky) do polohy uražených a dotčených - to málo, co tady já Vám píši, toho se Vám dostane v míře vrchovaté, až budete stát před Soudem !!

Kdyby to šlo znázornit, zhnuseně bych si odplivl...

105481

10.05.2006 09:26

Strategie posledních tahů

RE: Genocida? Ehm...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Yamato - nevím, proč to píšete No ti vám daj [velký smích]

Já si myslím, že na "Zvědavce" chodí diskutovat a vzájemně se informovat vesměs slušní lidé, kteří diskutovat navíc i umí. Jestli se Vám nebo podobným nelíbí, že tady po Vás proti-diskutující chce, aby jste používal se vší slušnosti vlastní mozek, aby jste pokud možno objektívně posuzoval dostupná fakta a logicky z toho vyvozoval závěry, jestli se Vám nelíbí, že tady nikdo bezducha nepapouškuje nesmysly propagandistů - potom se divím, proč si tady drásáte nervy. Zajisté si pak libujete na tom nepojmenovatelném foru - ja se tam byl podívat a dokonce jsem se zaregistroval, že eventuálně pomůžu - ale je to nad mé síly.

Tam se Vám líbí, tam se diskutuje, tam jsou fakta, tam Vám to vyhovuje ? Pane Yamato ?

Že se oficiální data kolem holocaustu nějak podivuhodně proměňují, že je tam spousta nelogičností a nesmyslů, že jsou dnes za vůbec vzpomenutí těchto nesmyslů lidi stíháni - to se Vám jeví v pořádku. Co více by o Vás mohlo vypovídat ? Nemůžu se vážně a zároveň zlomyslně nezeptat - jste objektivní ? Řekněte to sám... [velký smích]

105482

10.05.2006 11:00

Další cihla ve zdi

RE: no,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Vanguard, stát Izrael vznikl na základě rozhodnutí typu "o nás bez nás". Nikdo se jaksi neptal palestínských Arabů, jestli chtějí stát Palestína takový nebo makový. To co rozhodlo OSN, již to bylo jasným popřením přirozených práv. Arabové z Palestíny, dnes dejme tomu Palestínci, v době vzniku Izraele byli vším možným, pouze nebyli nějakým politickým státotvorným národem, protože tíhli tu k Syrii, tu k Jordánsku, případně částečně i k Egyptu.

Celá ta akce - vznik Izraele, to byla dobře narežírovaná událost, jasně stranící pouze a jedině Izraeli. To, že byl Izrael napaden vzápětí svými sousedy - to vyvolalo společně s pocitem morálního "dluhu" v důsledku událostí za II. WW další sympatie pro Izrael a ke škodě Palestínců.

To však nic nemění na tom, že v zemi zvané Palestína, se v podstatě podvodně etablovali Židé, posbíraní z celého světa coby původně takový "kanonenfutr" za peníze židovské lobby z celého světa. Kdyby se identickým způsobem někde tajně rozhodlo, že to bude Madagaskar - byl by dnes tento problém na Madagaskaru, kde by původní Malgašové zoufale bojovali o vůbec jakési právo na život.

To, co se v Palestíně za posledních 100 let stalo, to ani s pravdou, ani s právem nemá společného vůbec nic. A že to posvětilo OSN - to na tom faktu zase vůbec nic nemění - jedná se o flagrantní bezpráví a hotovo. Na tom pak nemůže změnit nic ani údajná nekulturnost Palestinců, že věší bomby na vlastní děti atd. atp. ! To totiž není primární - primární je ta příčina - do země, kde žilo možná původně stejně malé procento Židů, jako v kterékoliv vyspělejší zemi světa, se nastěhovali násilim miliony Židů z celého světa a silou vytvořili zdání práva.

Takhle ale to nemůže fungovat a vídíme všichni, že ani nefunguje. A nebude to fungovat ani v budoucnosti. Palestínci po původně strategicky špatném začátku zdánlivě podlehli tlaku Západu. Ale situace se mění a bude z toho III. světová válka. Protože v Jerusalému se to skutečně rozhodne - ani Arabi, ani Izrael neustoupí. Nevidím zádnou dohodu na obzoru - rozhodne to válka do úplného konce !! DO ÚPLNÉHO KONCE !!

Zdi nikdy nikoho neochránily, ani tato ZEĎ nebude hrát žádnou roli. Izrael to tuší, že to tak Proroci řekli. Nevím, na co kdo spoléhá, tady proti sobě stojí dvě nesmiřitelné síly a neuvažují o kompromisech.

Ve světle toho pak skutečně netřeba podepisovat kupříkladu Kjotský protokol a jiné zoufalé snahy o záchranu světa. Svět totiž zcela řízeně do svého zničení spěje. A takoví zde, co mluví o nekulturnosti Palestínců, že se vyhazují do vzduchu a zabíjí nevinné - vězte - není nevinných.. Za hříchy otců ponesou potomci trest do X-tého pokolení. To řekl biblický Bůh. Palestínci zahnaní do kouta jsou ekvivalentem stovek izraelských atomových bomb - to si uvědomte, Vy zastánci kulturnosti !

105498

10.05.2006 14:24

Strategie posledních tahů

RE: Genocida? Ehm...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Omlouvám se za ten výpad - byl jsem zřejmě ještě příliš plný zážitků z nejmenovaného fora - to je tedy síla... [oči v sloup] To by šlo pressovat do konzerv a sypat na místa, kde si člověk nepřeje nejen jakoukoliv trávu, ale i jakýkoliv život vůbec ! Ostatně by se mírotvorná americká armáda a všechny výzvědné složky měly nasměrovat právě tam - mám dojem, že oni tam tímto vyvíjí nějakou fungl novou zbraň hromadného ničení - jsem naprosto zděšen, to by Rada bezpečnosti OSN neschválila určitě cosi takového ... [velký smích]

Na druhou stranu mě to však přivádí k dosti zoufalé myšlence. Totiž že ta strategická koncovka, pokud by mohla býti pravda, že takovíto "postižení lidé", jako na onom nejmenovaném foru, tvoří více než značnou část populace obecně, tedy že by ta koncovka byla docela jednoduchá. Tito lidé mě uvádí v zoufalství - jsou totiž zneužitelní k čemukoliv, vlastniho rozumu zřejmě postrádaje. Mám mít za to, že dosti velká část amerického občanstva se těmto pánům tam podobá úrovní myšlení ?

105518

10.05.2006 18:35

Fundamentalismus

RE: Fundamentalismus není vůbec špatný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak prý "kolektívně" plivu na katoliky a Vy křesťan jste odpověděl úsměvem. Ale křesťan má nastaviti i druhou tvář - pošlu tedy "rýpanec". Bude to o lhaní, co Vy myslíte, že není. [smích]

Papež Jan Pavel II. v roce 1980 na tiskovce ve Fuldě novinářům řekl (o III. části proroctví z Fatimy) toto:

"Pro závažný obsah dali mí předchůdci v Petrově úřadu přednost diplomatické verzi... ...Navíc by mělo každému křesťanu stačit, doví-li se toto: Jestliže si přečteme, že oceány zaplaví celé kontinenty, že lidé budou během jediné minuty v milionech "odvoláni", pak bychom skutečně už neměli prahnout po zveřejnění tohoto tajemství... ...Modlete se, modlete a dál už se neptejte. Vše ostatní přenechte Matce Boží."

Tohleto opisuji z jiného zdroje, než posledně, je to jinak přeloženo - je to trochu zkrácené, ale smysl to dává stejný. Tak takhle se vyjádřil Jan Pavel II. v roce 1980 o třetí části proroctví z Fatimy.

O 20 let později pak vydal Vatikán oficiální verzi. Nebudu z něj citovat, jsou to strašné bláboly, na to nemám sil. A není to třeba citovat, neboť se to zcela míjí s tím, co říkal Jan Pavel v roce 1980.

Tedy pane eugen - Vaši šéfové ve Vatikánu si evidentně dělají "řiťť" z miliardy katolíků a to "rukolapně". Já nevím, jak by jste to mohl popřít, nicméně se o to patrně ani nepokusíte, leda že to není pravda.

Já tedy ten fundament, na kterém Církev svatá stojí, podepřu ještě jednou podivuhodností. A sice:

V roce 325 svolal císař Konstantin do města Nikaia první koncil. Těch 318 biskupů - delegátů vybíral sám Konstantin, který ale nebyl ani pokřťěn. On taky osobně celému koncilu předsedal se slovy, že jeho císařské slovo jest církevním zákonem. Biskupové jej přijali, ač byl pohan, jako tzv. "univerzálního biskupa" - v té době byl Konstantin aktívním vyznavačem kultu "Slunečního boha Mithry".

Tento pohan jako nejvyšší hodnostář Církve katolicke v Nikaii zavedl dodnes platné postuláty víry, zvané tzv. "Nikaiské vyznání". Pane - jistě víte, co Vám to pan Konstantin zavedl - že ano.

Druhý koncil se konal v roce 381 v Konstantinopolis na "befehl" císaře - Theodosia I. Velikého - tento se taky křesťanstvím nezatěžoval - potřeboval ale v říši klid a tak nařídil, že křesťanství je jediné státní náboženství - proto jej Církev vyhlásila "Velikým" !! [velký smích]

Zde pak pod opatrovnictvím "znalce víry" pana Theodosia I. Velikého bylo vyhlášeno tzv. "nikaisko-konstantinopolské vyznání víry" a to vytvořením dogma o Svaté Trojici. A tak je to pane eugene dodnes - máte k tomu co dodat ?

No a pak byl ještě koncil v Efesu - roku 431. Zde již rutinně byla vyhlášena Marie za Pannou Marií, Matku Boží a Bohorodičku. Akt byl nařízen císaři Theodosiem II. a Valentinianem III. - prosím Vás, netvrďte, že Vy na mě s úsměvem a já že na Vás plivu. Já fakta a Vy co tedy ?

105537

10.05.2006 19:06

Fundamentalismus

RE: Fundamentalismus není vůbec špatný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nemůžu nedodat k tomuto :"klaneni se ikonam jest jen klaneni se tomu co ty zastupne symboly predstavuji." - to jste mě fakt dostal !! To se tedy divím Aronovi, že se takhle "duchaplně" nebránil Mojžíšovi, když jej tento plísnil za "zlaté tele". [velký smích] A tedy - takhle si to vždycky vysvětlujete v tom Vašem spolku, chápu to správně tedy. To pak tedy uznávám, že si Vatikán sám sobě mohl vyhlásit neomylnost. Za těchto okolností pak ani není nutná jakákoliv diskuse o čemkoliv - vše je a'priori jasné a přehledné. Jak ale došlo k těm diskusím o počtu andělů na špičce jehly, jest mi záhadou. Rovněž arcibiskup Usher měl drobné problémy se stanovením stáří planety - což se divím, stačilo to přece vyhlásit. No nic.

Všimněte si prosím, že v žádném případě nikoho nenapadám, jen se podivuji nad fakty a okolnostmi. Vám se jeví, že nějací extra terrestrials Vás nerozhodí - počkáme tedy, až k tomu dojde - já myslím, že Vás konkrétně to rozhodí hodně ! Dočkáme se toho brzy - tedy alespoň podle mých představ a výkladů proroctví. Přesně to ale ví jen Otec na nebi. [smích]

105541

10.05.2006 21:25

Fundamentalismus

RE: Fundamentalismus není vůbec špatný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já objasním tu Fatimu - podrobnosti pak na google pro zájemce - sami. Fatima je městečko v Portugalsku (Estremadura) a v průběhu roku 1917 se zde třem dětem zjevovala tzv. "Růžencová Matka Boží". Poslední zjevení se již konalo za účasti cca 70 000 svědků, protože na 13.10.1917 Matka Boží avizovala zázrak na dotvrzení proroctví.

Zázrak se skutečně udál a mezi těmi 70 000 svědky byly i osoby z vysokého církevního ranku a osoby vědecké pověsti. Bez podrobností - jednalo se o tzv "Sluneční zázrak", který byl pozorován i ve velké vzdálenosti po kraji Estremadura. Mimo jakoukoli pochybnost... [smích]

Ty děti se jmenovaly Jacinta Martos, Francisco a Lucia Santos - sourozenci. Do roka dvě děti umřely, pouze Lucia Santos se dožila snad do roku 2001, přesně teď nevím. Vlastní proroctví převzala Lucia, která první proroctví předala k zveřejnění hned, druhé v roce 1929 a třetí proroctví dokonce až v roce 1941, respektive na čisto až 3.1 1942.

Pro nás je zajímavá nyní pouze třetí část proroctví - tuto část na separátní pokyn Matky Boží předala Lucia v zapečetěné obálce biskupovi z Leirie, který to držel zapečetěné u sebe v trezoru do roku 1957 a pak teprve předal "Tajnému archívu svatého oficia" v Římě. V tom roce 1942 při předávání obálky biskupovi předala Lucia i pokyn, že na přání matky Boží má být celému světu toto poselství zvěstováno v roce 1960 !

V roce 1959 1.srpna za souhlasu kardinála Alfreda Ottavianiho a komisaře Svatého oficia patera Pierre Paul Philipe byla obálka s proroctvím předána k přečtení papeži, toho času Janu XXIII. . Papež po přečtení zvážněl a zapečetěné vrátil zpět s pokynem, že proroctví nebude zveřejněno. Další papež, Pavel VI. to četl 27.3 1965 spolů s Excelencí Msgr. Angelo Dell-Acqua se stejným výsledkem - nezveřejnit. Další papež, o kterém víme, že to četl - byl až Jan Pavel II. a to vícekrát, poprvé někdy v roce 1980.

Pak se 20 let nic nedělo a teprve v roce 2000 posílá Jan Pavel II. vysoké emisary Jeho excelenci Msgr. Tarcisio Bertone a Jeho excelenci Serafim de Sousa Fereira e Silva, biskupa z Leirie za Luciou do kláštera v Coimbra údajně kvůli upřesnění.

Proč to píši tak podrobně až nudně ? Chci tím zdůraznit, že se nejedná o něco, co není důležité - naopak ! Jediný Jan Pavel II. naznačil - viz "...oceány zalijí kontinenty a miliony lidí budou vzaty v minutě z tohoto světa..." na tiskovce v roce 1980 ve Fuldě. Pane eugen - vím, může to někomu připadat směšné, že vzdělaný člověk se "babrá" v nějakých mystických bajkách. Tak ano - smějte se, ale myslím že není moc důvodů se smát... [velký smích]

105545

10.05.2006 22:14

Fundamentalismus

RE: Fundamentalismus není vůbec špatný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Velmi teď budu napínat trpělivost - ale musím to ještě nepatrně doplnit a podtrhnout tak důležitost toho, co jsem napsal předtím. [smích]

Totiž - zesnulý papež Jan Pavel II. byl známý ledasčím, mimo jine jedním dost nelogickým aspektem jeho vlády na Petrově stolci - Jan Pavel II. velmi "tlačil" na neomezené rodičovství po celém světě a to bez ohledu na chudobu.

Je to skutečně velmi nelogické, vždyť muselo být Janu Pavlovi II. být přeci jasné, že svět se tím řítí do neštěstí a to velmi rychle. Jelikož onoho papeže nelze podezírat z nějakého nelidského záměru zničit svět snad přelidněním - tedy potom to musí mít nějaký hluboký důvod. A tedy - je to na zamyšlení !

Jaký asi by to mohl být důvod, když sám v tom roce 1980 novinářům vlastně naznačil, že svět bude zničen nějakou katastrofou ? Nebylo by logičtější, aby spíše vyzýval k omezení počtu jedinců a naopak trval na kvalitě ? Kvalitě, která by umožnila při nějaké katastrofě, že by bylo zachováno vyšší penzum vědomostí ?

Čili zde je materiál k přemýšlení, něco jako nedoluštěná křížovka. Mi z toho plyne jediný logický závěr - katastrofu přežije dopředu stanovený zlomek z aktuálního počtu lidí na planetě ! Jedině za této podmínky by mohl mít nesporně fundamentálně dobrý člověk, jímž pan Wojtyla nesporně byl, zájem na "bezbřehém" rozmnožování a plundrování planety !

Samozřejmě jsou to znepokojivé úvahy, ovšem ještě více znepokojivé je to, že netřeba být extra myslitel, aby člověk vypozoroval to blížící se datum. Extrapolací vývoje se velmi lze přiblížit přesně k naší době, době po roce 2005 a zhruba do roku 2010. Všechna proroctví se skládají tak, že ukazují jako namířený ukazováček na tuto "pětiletku" ... [velký smích]

Dokonce snad i Ratzingera zvolili ve Vatikánu, jen aby se do toho data trefili - je to totiž poslední regulérní papež a nic ve zlém, moc dlouhou "záruku" na nového papeže čekat nelze. Po Ratzingerovi již bude Vatikán zničen - tedy podle proroctví.

Pane eugen - samozřejmě že proroctví já alespoň dávám na úroveň faktů. Co by na tom bylo podivného ? To, že tomu ne mnoho lidí rozumí (možná ani já ne), to nemění nic na tom, že je to na roveň faktů. Nebudu dělat zase přednášku o složitosti chápání času, nicméně fakt, že čas neplyne, anobrž vlastně není, by pomohl začít vnímat, že to tady je vše jaksi jinak, jenom ne tak, jak se to zdá být.

105550

11.05.2006 09:45

Fundamentalismus

RE: Fundamentalismus není vůbec špatný

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm - o tom nevím nic. Nemyslím ale, že by mi to mohlo uniknout, protože v naší "paranoické obci" je dost zvídavých, kteří by můj výpadek určitě nahradili.. [smích]

Máte pravdu v tom, že - Vatikán se cítil špatně ve lžích kolem toho proroctví. Skutečně jediný (!!) náznak závažnosti obsahu udělal Jan Pavel II. v roce 1980 ve Fuldě.

Takže Vatikán v roce asi 2001, po onom upřesnění s příjemkyní proroctvi, které se událo v Coimbra, vydal oficiálně znění III. části proroctví. Ovšem udělal to tak neohrabaným způsobem, že jestli myslíte toto - tak k tomu se nejde snad ani vyjádřit.

Vatikán totiž vydal v roce 2001 "blábol" plný pseudo-myšlenek o utrpení na Zemi, o nutnosti podporovat a upevňovat víru, o strádáních světa v průběhu 20. století, o útoku na papeže a spoustu nejapně mysticky laděných myšlenkových obrazů.

Na tomhle pamfletu je ale vysostně zajímavá jiná věc. Podle svědků, když byl originál proroctví v zapečetěné obálce předáván postupně až do Vatikánu a poté jednotlivým papežům, tak tito si povšimli důležitého detailu. Ta obálka byla poloprůsvitná a uvnitř byl nesložený list, na kterém byl nezřetelný text, rukou psaný a odhadem o 100 slovech.

Ten pamflet z roku 2001 je ale rozsahem cca 5 - 10 násobný co do rozsahu. Obsah potom nic konkretního neříká, nic co by bylo tak "výbušné", aby se kolem toho 40 let dělaly takové tanečky. Papež Jan Pavel II. přece říkal, že nelze ten text zveřejnit pro odpor jisté velmoci a že tedy byla dána přednost diplomatickému řešení.

Jenže toto neabsahuje nic tak závažného, aby to někdo musel řešit diplomaticky. Přitom ale jsou nepřímá svědectví, že originál je velmi závažný. Teď už je to JPP, ale velmi zajímavé - totiž při prvním čtení v roce 1959 si jeden ze sekretářů papeže všimnul, že po přečtení prý všichni v místnosti vypadali, jako by ke stolu přisedlo strašidlo - zavládlo nefalšované zděšení. Papež třesoucíma se rukama obálku zpětně zalepil, zapečetil a nařídil to "uložit úplně vespod !"

Tady se uplatní luštitelské vlohy a vášeň, ochota paranoicky myslet a ovšem taky to vyžaduje dobrý přehled historie, znalosti proroctví a prostě v oboru mít dobrý přehled. Je totiž logická toto - buďto jsou všechna proroctví o ničem - nebo jsou o pravdě ! Nutno ale vyloučit samozvané proroky - to ostatně Bible varuje stále. Je to na dlouhé povídání, tady to nejde, ale můžu ubezpečit, že mám velmi dobré důvody tvrdit, že v tom mém "ztučněném výroku" je pravdivá ta druhá část - v proroctvích je celá pravda.

Musel bych zde začít rozebírat i jiná Mariánská proroctví, aby každý viděl, že se nejedná o modlíčkářskou hysterii pověrčivých nevzdělaných venkovských babek. Že zde dochází k ingerenci do světového dění, což se co do intenzity bezprecedentně stupňuje a dává tak tušit, k jakému období to celé směřuje. [smích]...

Kráceno (Editor)

105582

15.05.2006 23:23

Dopis íránského prezidenta Ahmadínežáda Bushovi

Velmi slušné ultimátum !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechápu, co tu někteří napsali, že jde o bláboly a pod. ... I kdyby ten dopis nenapsal iránský president, což ale s pravděpodobností blížící se 100% ano, předkládá se nám řada myšlenek, kdy opakovaně je porovnáván skutečný charakter naší "euro-atlantické civilizace" a proti tomu principy, na kterých tato "údajně staví".

Myslím, že nikdo nemůže popřít, že skutečně nejvýstižněji to lze charakterizovat opravdu tím úslovím, jak již někdo zde poznamenal - "kázat vodu a pít víno". Celá ta naše slavná euro-atlantická civilizace je ve skutečnosti založena na lží, přetvářce, zlodějnách, násilí a já nevím, co bych ještě dodal, abych vyjádřil co nejdůrazněji zhnusení. Jestli toto chce někdo popřít, sám sebe degraduje na opravdu neschopného pozorovatele skutečnosti. Takoví by měli zalézt do své rodné líhně u pana oheleho a tam precizovat své ušlechtilé myšlení.

Chtěl jsem obrátit pozornost k jinému aspektu toho poselství. Všimněte si jeho sebevědomého tónu. Ahmadinejad, ač sám sebe nijak nevyčleňuje a sebe sama vystavuje kritice historie za vlastní případné chyby, jako to ostatně u morálně vyspělého slušného člověka nelze nečekat, své myšlenky rozvíjí zdánlivě květnatě, avšak stále konzistentně jedním hlavním směrem. Pro mě to zní jako zdůvodnění příkrého rozsudku.

Osobně se domnívám, vycházeje přitom ze svých představ o duchovních základech staré Persie, že fakticky zde iránský president tímto dává jakési "formální ultimátum". Není snad sporu, kdo zde je morálním vítězem, alespoň tedy si myslím pro slušné lidi. Ahmadinejad sic ne příliš nápadně, avšak nesporně v tom poselství stupňuje odmítání takové zvrácené morálky, jaká je již Bohu žel mnoha lidem "Západu" tak zažraná v mysli, že již to nejsou schopni ani vnímat.

Čili domnívám se, že toto poselství je omyl si vykládat jako jakýsi "slabčácký pokus o smír". Ahmadinejad totiž říká, že právě proto, že naše západní společnost je taková jaká je, je morální povinností ještě normálních lidí proti té zvrácenosti bojovat a vymýtit ze světa.

Je to fakticky vyhlášení války, přičemž iránský president o nic neprosí, nýbrž zcela tvrdě obviňuje ze zločinů a vyjadřuje absolutní jistotu, že toto zlo bude potrestáno !!

Musím k tomu přičinit drobnou poznámku - řada lidí se směje ze svatých Proroků. Jsou zde údajní racionalisté - nebudu jmenovat. Je mi jich moc líto, té jejich nadutosti, s jakou sami sebe pasují na ty "správné soudce", co je pravda, co je skutečnost, co je přípustné. Ve skutečnosti - oni svatí Proroci, které Ahmadinejad vzpomíná, naši dobu velmi dobře charakterizovali a taky popsali, jak to skončí. Bude pláč a skřípění zubů, čas odpouštění totiž končí. Poselství o zrnech a plevách či o planém fíkovníku snad ani nemůžou být ještě více jasná... [velký smích]

105959

16.05.2006 00:01

Dopis íránského prezidenta Ahmadínežáda Bushovi

RE: Velmi slušné ultimátum !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, myslím, že to tam však je...

Vlastníci Písma! Pojďte ke slovu rovnému pro nás i pro vás a shodněme se, že nebudeme sloužit nikomu leč Bohu a nebudeme k Němu nic přidružovat a že si nebude brát jeden druhého za Pána místo Boha!“ Obrátí-li se však zády, pak jim řekněte: „Dosvědčte, že my jsme do vůle Boží odevzdáni!“

...lidé na celém světě se shromažďují k hlavnímu ohnisku – a to je všemohoucí Bůh. Pomocí víry v Boha a učení zvěstovatelů nepochybně zvítězí nad svými problémy. Má otázka pro Vás zní: „Nechcete se k nim připojit?“

Nevím, zda to musí být podáno nějak formalizovaně čistě, ale já tu nabídku zde vidím. Ostatně - překladatel z Farsí do English to nemusel přesně vystihnout, nemluvě o dalším překladu.

Já jsem si to z angličtiny překládal sám a četl to se stoupajícím "předzděšením". Uvidíme, jestli mám pravdu, uvidíme to již brzy. Nenašel jsem vhodného smajlíka na skutečný stav své mysli. Hmmm...

105970

16.05.2006 13:39

Dopis íránského prezidenta Ahmadínežáda Bushovi

RE: Velmi slušné ultimátum !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdá se mi však trochu přehnané tvrzení, že naše civilizace je založena na lži, přetvářce, zlodějinách... Lidstvo té naší civilizaci za mnohé vděčí, mnohého dosáhla. Nejse přítelem tvrzení typu : tohle je naprosto špatné, a něco jiného bezchybné. Chyby jsou na obou stranách.

Vážený pane - máte i nemáte pravdu, záleží, jaký Vy slovu pravda dáváte význam a obsah. Svět není černo-bílý a tedy paušálně to říci nejde, že "euro-atlantická civilizace" je špatná a tedy, že všichni lidé v ní žijí ve špatnostech a hříchu.

Začnu to stylizovat jako Ahmadinejad ono diskutované poselství:

- Vzpomeňte z historie jediný případ christianizace, kdy to neprobíhalo v té či oné míře "ohněm a mečem" - ani Velkomoravská říše není totiž i se Zvěrozvěsty Cyrilem a Metodějem tento mírumilovný případ !
- Vzpomeňte postupy "Nejkřesťanštrějších králů španělských" a výsledky těchto v 16. století v Americe, posléze pak postoj nových britských kolonií v Americe k domorodým obyvatelům.
-Vzpomeňte použité metody Portugalců, Francie, Anglie a poté Nizozemí při expanzi do Arabie, Indie a Indočíny, posléze Číny a Japonska, o Africe již nemluvě.

Copak snad byli alespoń jednou jedinkrát Evropané coby "prazáklad euro-atlantické civilizace" v těchto oblastech skutečnými posly Ježíše Krista a jeho duchovního dědictví ? Copak "někdy tam někam" bylo přineseno milosrdenství a slitování ? Chcete snad jako alibi vzpomenout Matku Terezu ?

A já přeci tím, co jsem napsal, jsem neřekl konkrétně nic o Vás, že to Vy jste špatný, nebo vůbec jmenovitě o někom, koho si dovedeme osobně púředstavit. Ale na druhou stranu - Vy za ten "náš" systém zla, lži, podvodu, farizejství, násilí a zlodějen nehodláte nést ani kousek odpovědnosti ? Vy se hlásíte k svému domu, svému "all roadu", k svým erotickým dovoleným v Thajsku, k plnému mražáku steaků, ke svému pohodlnému životnímu stylu obecně - to vše aniž by jste viděl byť jen náznak souvislosti s "brlohy a slumy", ve kterých někde od Vás daleko žijí taky lidé a umírají hlady, s těly posetými vředy jako následek "našich" civilizačních chorob ? Vy myslíte, že tedy o "naší euro-atlantické civilizaci dnes již nejde říkat obecně nic ve zlém ?

Že to naše dobro, ve kterém žijeme, je výhradně v důsledku naší mírumilovnosti a pilného naturelu bílé rasy ? Že ať si tam kdesi v Mozambiku lidi pilně okopávají růžičky kolem baráků a budou se mít jako my ?

Já vím, že patrně ve Vašem konkrétním případě "pláču na špatném hrobě". Proto zdůrazňuji celou dobu - mluvím o celém systému a ten je zcela špatně. Proto si dovoluji tvrdit, že naše společnost je společnost zla a nevím, jak by jste mi mohl dokázet opak. Můžete ale začít tím, co jste Vy však naznačil - zkuste říci jedinou nespornou věc, jediný přínos celému světu od naší civilizace.
...

Kráceno (Editor)

106017

21.05.2006 20:09

Hugo Chavez varuje USA

RE: Latinská Amerika kráčí nalevo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím pane Adapa !

Máte v zásadě "historickou pravdu" - avšak nelze vstoupit dvakrát do stejné řeky. Je pravda, že lidi jsou skoro nepoučitelní, jenže mezinárodní okolnosti budou ty skoro-socialistické vlády či polodiktatury jižní Ameriky tlačit silou nutnosti do jisté obezřetnosti v těchto postupech a domnívám se, že v současné dynamice vývoje světa již se tyto socialistické vlády nedokážou dostatečně rychle znemožnit, aby to dopadlo s nimi špatně !! Budou totiž tlakem vnějších okolností nuceny postupovat v zájmu národa a státu a tímto nakonec vcelku uspějí.

Tento současný svět je již "svět bojující" a domnívám se, že Kuba zde sehraje velmi kladnou roli. Míněno kladnou pro ony nové socialisticky zaměřené jihoamerické společnosti. Nostradamus se zmiňuje o tzv. "vzpouře jihu" - nemůžu se nedomnívat, že tím mohl myslet zrovna tyto současné procesy v jižní Americe.

Je pravda, že doposud nemohou nikde žádné socialistické vlády ukazovat na své úspěchy, čili máte pravdu, socialismus zatím nikde úspěšný nebyl. Ale já vycházím z toho, že kapitalismu bude dopřáno pouze jednou skončit špatně a pak již vůbec nebude - to totiž není zásadně udržitelný model společnosti. Naopak je v přímém rozporu s křesťanským duvchovním dědictvím. Dokonce si dovolím tvrdit, že je v rozporu se zdravým rozumem obecně. Vím, že to tvrzení vyvolá špatnou reakci, ale po zralé úvaze musí být každému rozumnému člověku jasno, že kapitalismus jako systém je naprosto pro lidi a humanismus obecně zhoubný a že se jedná o sebedestrukční systém bez záporných stabilizujících zpětných vazeb.

Ostatně - uvidíme brzy... [smích]

106581

21.05.2006 22:57

Hugo Chavez varuje USA

RE: Latinská Amerika kráčí nalevo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jistě ! Nutno však se na to dívat trochu s větším nadhledem - si myslím tedy. To totiž, že se nám zatím kapitalismus jevi jako nikoliv velmi dobrý, nýbrž nejlepší systém pro uplatnění vlastní iniciativy a zdánlivou svobodu - to však neznamená, že se nedožijeme již brzy poznání, že tento systém (kapitalismus) je de facto vůbec to nejhorší, co lidstvo mohlo obecně potkat.

Indicií pro toto poznání by mělo bystrému pozorovateli být skutečný stav lidské společnosti tam, kde tento systém pomalu již dospívá k vrcholné formě. Mluvit u takové společnosti o svobodě jedince, o možnosti realizace, o křesťanských základech a tedy chování se společnosti atd. - to přece nemůžeš myslet vážně ! To, že jsi nepoznal nic lepšího, to neříká přece nic o tom, že nic lepšího není. [zmaten]

Je nutno se vážně zamyslet nad konečným výsledkem, který se již rýsuje. Přesně pak v duchu jistě-že moudrého lidového úsloví: "konec dobrý - všechno dobré" pak totiž lehce dospěješ k poznání, že to byl či ještě Bohu žel stále je systém zcela nejhorší. Špatná (rozuměj obtížná) cesta k dobrému cíli je rozhodně lepší, než (zatím zdánlivě) dobrá cesta, ale do konečné zkázy... [velký smích]

Lidstvo již skoro dokončilo jeden další kruh svého vývoje. Bohu žel - je to opět kruh a za chvíli budeme zase zpátky - na začátku. Můžeme se pouze modlit, aby ještě nějaký začátek vůbec byl - mám nepříjemný dojem, že "Kosmické společenství" již s námi nebude mít dále trpělivost. Začti se do Bible, do starého Zákona, jak byl organizován starověký Izrael v době "Soudců" a uvědomíš si, že existuje model lidské společnosti, která by splňovala vše - i možnost osobního rozvoje a využití vlastních předností, i život ostatních v lidské důstojnosti. A to jsme prošvihli !

Dnes je to jedině Islám, který by toto teoreticky opět umožnil. Jenže muslimové právě s dravým "údajně" křesťanským kapitalismem v minulosti prohráli a nezdá se, že by dnes mohli ku prospěchu celého lidstva ve své čisté formě zvítězit. Jsem skeptik.

Tento problém má alespoň teoretické řešení opravdu jedině tehdy, když se na to podíváš ale opravdu s velkým nadhledem. A pak ale zjistíš něco, co já nazývám takovým jistým slovním obrazem - všechno je (jaksi) jinak !! [smích]

106602

02.06.2006 23:42

Bývalý analytik CIA: Fingovaný teroristický útok proběhne nejspíše v šestém nebo sedmém měsíci

Po pravdě - čekal jsem to nejpozději v květnu...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Svět je plný všelijakých zpráv a zpráviček a věřím, že se v tom lidé těžko orientují a nejsou tedy náchylní ledasčemu a'priori věřit. Nebo možná lépe řečeno, raději si s tím ani hlavy nelámou a věří nejdostupnější - rozuměj domácí propagandě. Jsa si toho vědom, já sám primárně vycházím ze znalostí proroctví - a tedy si to alespoň za sebe myslím, že se v tom orientuji docela dobře.

Dopis iránského presidenta presidentovi USA, který zde byl nedávno, tak ten já osobně považuji za formální vypovězení války. Vzniká již delší dobu situace, kdy "velký konflikt" je prostě nevyhnutelný alias zcela principiálně k němu spějeme - ten dopis byl pro mě neklamným znamením.

Na základě řekněmež "analýzy" různých proroků, jmenovitě pak Nostradama, jsem dospěl k představě, jak že to bude asi probíhat. To, co je v titulním článku tvrzeno, se docela shoduje s mými závěry z takové "prorocké analýzy" a to nezávisle na ze světa přicházejících zprávách. "Důvěryhodnost" veřejně dostupných informací činí studium proroctví mnohem spolehlivějším zdrojem informací o skutečném vývoji, než jsou tyto veřejné informace.

Po pravdě řečeno - čekal jsem to dříve - nejpozději do konce května. V každém případě - tato vzrušující doba spěje k svému vyvvrcholení - bude se lámat chleba - vážení.

107563

03.06.2006 12:28

Bývalý analytik CIA: Fingovaný teroristický útok proběhne nejspíše v šestém nebo sedmém měsíci

RE: dalsi sqely clanek na zvedavci.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, nechce se mi jít hrabat v Nostradamovi, abych citoval, on tam ale neříkal "olympijské hry", nýbrž skutečně velké hry, olympiáda se samozřejmě nabízela, ovšem stejně tak se nabízí MS ve fotbale. Vy, kteří jste zvyklí žít podle jízdního řádu, kteří se neuprdnete bez podívání se na hodinky a do plánovacího kalendáře, tak tedy Vy takoví asi nebudete rozumět tomu, co zde sem tam utrousím.

Cestou k chápání různých takovýchto procesů je takové jakoby celo-bytostní intuivní vnímání a cítění doby a všech procesů, podložené znalostí historie a znalostí obecně ! Nemůže se to dařit nikomu, kdo není schopen vnímat jakoby celý Vesmír nějakým x-tým smyslem v celé jeho hloubce a šířce (samozřejmě i výšce..). Toto totiž nemůže chápat člověk, který postupuje přísně vědecky a není tedy kupříkladu schopen uznat existenci tvora, kterého si ve formě naporcovaných vzorků neprohlídnul mikroskopem, kterého doma nemá naloženého ve flaši formalínu a o kterém nevyšla v příslušném vědeckém časopise "fundovaná zpráva".

Jenže svět je fakticky nekonečně zároveň složitější, než kam se dočenichala "věda", zároveň však je mnohem a mnohem jednodušší pro toho, "kdo je schopen to ucítit".

Takže Vám nemůžu než doporučit, aby jste ještě chvíli počkal a uvidíte.

107595

03.06.2006 14:37

Bývalý analytik CIA: Fingovaný teroristický útok proběhne nejspíše v šestém nebo sedmém měsíci

RE: Co kdyz zadny utok na Iran se konat nebude? Co pak budou kecat Zvedavci?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

... V jednom bych se ale nechal rad panem Gejdosem poucit - (mysleno samozrejme vazne a uprimne)- reknete nam, muzeme se setkat kdekoli v proroctvich na urovni Nostradamus a Sibyla s necim co by bylo pozitivni, co by nam slibovalo byt sebemensi prijemny moment pristich casu? ...

S takovou dalo by se říci osobní pohodou v duši - že vše je v rukou Božích a že co Bůh činí, to dobře činí - Vám můžu říci s absolutním pocitem pravdy, že toto vše, co se děje, se děje ku prospěchu lidí. Museli bychom se ale patrně domluvit, co se pod pojmem "člověk" vlastně rozumí, aby nedošlo k omylu. Aniž bych se totiž jakkoli blížil k rasismu - ne každý tvor, vypadající jako člověk, skutečně člověk je !! Velmi bych doporučil číst si "pár dní" Bhagavatgítu. Přesně v tomto duchu se rovněž totiž nesou i všechna relevantní (=rozuměj důvěryhodná) proroctví a Proroci. Hrůza by snad mohla padat pouze na lidi, co nejsou lidmi. [velký smích]

Nenechte se nikdo zmást a zastrašit, že ta skutečná proroctví a Proroci jakoby "dští" na lidstvo jen a pouze "oheň a síru". Všechna skutečná proroctví jsou naopak prolnuta starostí o dobro lidstva a návody, jak se jej dosíci. Jestli se někomu zdá, že se tam (v proroctvích) mluví jen o pohromách, musíte vzít v potaz, že ona proroctví jsou určena lidem obecně a tedy musí mít v sobě zakomponován i jakýsi didakticko-propagandistický prvek. Uznávám - to slovní spojení "didakticko-propagandistický" je podivné, ale nenapadá mě nic přiléhavějšího v této úrovni stručnosti.

Jestli bych vůbec mohl obecně doporučit, jak se v nadcházejících časech chovat, doporučil bych "laskavý pokoj v duši a důvěru v Boží prozřetelnost". Nejde totiž o hmotu, o slávu, o konta, jachty, beemváky a velkolepé baráky - jde pouze a jen o Vaše duše. V nadcházejících časech každému z nás hrozí jedině a pouze ztráta duše - obrazně řečeno. To vše ostatní je "brnkačka" !! [smích]

107605

07.06.2006 21:21

„Jsme silní a rozhodní“

RE: SPIEGEL ma u mne 3 body plus

Petr Gejdoš 83.?.?.?

S velkou radostí s Vámi pane zap(a) souhlasím - je to skutečně mistrovsky "zkomplotované" a až to pohladilo po duši. [smích] Dát tak krásný prostor "pohledu z druhé strany" a přitom být doma (v Evropě, v Německu) vlastně zcela nenapadnutelný, naopak spíše "hraně pochválitelný" - to je od Spieglu skutečně mistrovský kousek - něco takového člověka potěší !!

Domnívám se, že i ta jakoby drzost onoho reportera je vlastně na objednávku, nemyslím si, že by si musel něco takového pan Ahmadinejad nechat líbit, kdyby to nebylo předem domluvené a on by to nelibě nesl.

V každém případě - je to dost silné vyjádření a cosi to signalizuje. Když nad tím tak přemýšlím, tak mi tak trochu z toho "naskakuje husí kůže" . Nebude míru pod olivami....

Pan kema rozhodně nezklamal, v tomto ohledu se jedná o konstantu podstatně stabilnější, než mnohé fyzikální konstanty. Já vždy, když chci někomu naznačit, co si o něm myslím, tak říkám dotyčnému, že je jako "jistý pan kema". Škoda přímé reakce ! [velký smích]

107877

11.06.2006 17:20

„Jsme silní a rozhodní“

RE: Mily pratele.....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jako obvykle máte pane Roberte prakticky na 100% pravdu. Věřte, že Vaše snažení není zbytečné, navzdory tomu, že se tady nejspíše objeví zase nějaký idiot-kamarád a bude tu vyšklebovat své nesmyslné úvahy. Asi je každý takový za to placenej, blbeček jeden... pardon... [zahanbení]

Smrdí to po celém světě tou vyčuraností jistého národa. To je jediný národ, kdy bych se sám nebránil nazvání rasistou za svůj názor na něj. Skutečně by mě moc zajímalo, kolik je v nich doopravdy té původní krve.

Smutné ale je, že lidstvo si, zdá se, moc nepomůže, ať by v současné zrovna začínající světové válce zvítězila kterákoliv strana, čili je to "prašť jako uhoď" - odskáčou to hlavně nevinní.

Stará proroctví však tentokráte ukazují na definitivní řešení a tedy alespoň to nás může těšit - když už nemůžou zvítězit prostí lidé, že nezvítězí nikdo.

Celý vývoj a znepokojivá koincidence prastarých proroctví se současnou skutečností mě vede k zdánlivě velmi šokujícímu závěru, který bych charakterizoval velmi zkráceně MATRIX. [smích] [smích] Takže vlastně "wo co gou" ?

Lidi - čtěte Bhagavatgítu.

107998

12.06.2006 20:52

Abbas vyhlásil referendum

RE: Abbas bud nevi co dela a nebo dostane dobre zaplacenood Israelcu.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Váženy pane, nevím, koho Vy titulujete "chlapečku", ale soudím podle té arogance, že by jste se Vy patrně vůbec neurazil, kdyby Vás zase pro změnu, ať se to rýmuje, někdo tituloval "blbečku".

Ale já to dělat nebudu, nýbrž se "vysoustředím" na tu Vaši pomatenou historii. Totiž, měl by jste se prostě vrátit pokorně ke studiu a neotravovat zde těmi nesmysly.

1) Tedy si přečtěte Starý zákon, Exodus. Tam se dočtete, jak zcela "mírumilovně" vstoupil zlodějský národ Židů/Hebrejů po vydrancování Egypta do obydlené dnes tzv. Palestíny (tehdá Kanaanu) a provedl neslýchanou genocídu místního obyvatelstva - pravda, omluvili si to sami pro sebe tím, že to jim tak nařídil JHWH.

2) V průběhu trvání jejich několika států na historickém - již tehdy bezprecedentně ukradeném - území dnešní Palestíny se pak od svého boha JHWH odvrátili, pročež je tento potrestal zničením jejich státu a rozehnáním do světa. Poté prakticky cca 1900 let na území Palestíny žilo jen maličké procentíčko Židů, ostatně v některých evropských zemích koncentrace i procentuální zastoupení Židů byla mnohem vyšší. Na tom pane budete-li trvat, že toto zakládá nárok Židů na Palestínu, nezbude mi, než Vás potom dále titulovat již výše zmíněným titulem.

3)Po porážce Turecka ve WW 1. a samopřiřčením území Palestíny pod mandát Velké Británii, coby tehdejší supervelmoci, se vytvořily podmínky, že muslimskému palestínskému obyvatelstvu, které zde žilo jako 90% majorita relatívně pokojně a ve smíru s křesťany i židy dobře půldruhého tisíciletí, bylo vnuceno cizí přistěhovalé obyvatelstvo židů i asi Židů z celého světa. Na to neměla Velká britanie žádné právo toto dopustit a zde primárně začal teror - teror proti civilistům Palestincům.

Pane - Vaše vývody, že Vás nějaký stát Izrael neohrožuje a že palestínští Arabi (cituji) :Pokud jde o tzv. palestinské Araby, tihle se prezentovali dostatečně již od 60.let, kdy unášeli západoevropská letadla, odpalovali bomby a vraždili rukojmí ze zemí, které s arabsko-israelským konfliktem neměly nic společného a které často měly i natolik blbé vlády, že palestinské "uprchlíky" za to ještě podporovaly, v Israeli se zmohli leda na to vraždit neozbrojené civilisty, mimoto povraždili desetitisíce svých arabských bratrů v Libanonu, Jordánsku, Kuvajtu, Egyptě a Iráku. Takže Israel nechť si udělá s "Palestinci" co chce... - tak toto prostě svědčí o Vašem mdlém rozumu, nezlobte se na mě a nechápu, proč se zapojujete s tak chabými znalostními a charakterovými předpoklady do takto vážné diskuse.

Pane, prostě a jednoduše, něco si o tom přečtete a neotravujte tady arogantně se svými nesmysly !

108031

12.06.2006 22:26

Etnické čištění Kosova úspěšně pokračuje

RE: Kdo seje vitr sklizi bouri

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Yamato - samozřejmě máte právo na sebedestrukci. Jenom pro Boha živého se snažte, aby to skončilo definitívním uložením Vaší tělesné schránky pod drny. Protože kdo by se pak o Vás měl jakože starat, když by jste se sebedestruoval jen částečně a nedej Bože, že by jste si nějak dopoškodil mozek. To by jste pak jen seděl, slintal, říkal nesmysluplně heheheh !! a tentoval si do gatí. A musel by jste pak již přispívat jen ke konkurenci, tam by se totiž Váš stav nijak negatívně neprojevil... [velký smích]

Čili v případě nedokonané sebedestrukce - to by se mě pak již ovšem týkalo - mě i spousty dalších nevinných lidí. Lidí kteří si nepřejí, aby tady kosovští Albánci distribuovali drogy a lidé se pak tímto sebedestruovali. Protože péči o ně potom platí stát, tedy my, co platíme daně. A kupříkladu Vy, jako pouze jen částečně sebedestruovaný, slintající a do gatí si tentující pablb by jste patrně potom již daně neplatil, že jo. A tím by jste mě tedy již omezoval. A tedy jen potud sahá vaše právo na sebedestrukci - za svoje a dočista domrtva !!

Jest mi líto, ale musím vyhlásit, že necítím příliš soucit s narkomany. Nemyslím si, že by se měli stále ještě počítat mezi lidi druhu "homo sapiens sapiens". Nemyslím si tedy ani, že že by měli mít nějaká lidská prava. Naopak si myslím, že by u mladistvých narkomanů měli jít do lochu bez jakýchkoliv práv i jejich rodiče. Nemyslím si, že to s touto prohnilou společností může dopadnout dobře, když stát a jeho orgány chrání práva zlodějů, vrahů, násilníků, narkomanů a na lidi, kteří platí daně, vychovávají své děti k pořádnému životu a ony takto i dále žijí atd atp., že pak to tito mají vše zaplatit těm dříve vyjmenovaným individuím a nedosebedestruovaným pablbům !!

108036

15.06.2006 21:01

Poděkování

RE: Ctenari nemaji zadne pravo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pěkně děkuji za jistého druhu "reklamu" pane Zdeňku. Fakt. Mi bylo vždy celý život protivné se za cosi schovávat a svoje jméno jsem tu uvedl naplno a k tomu jedinému článku tady jsem dodal veškeré svoje nacionálie - každý si je tam stále může vyhledat. Tedy včetně krátkého "curiculum vitae". Pravda, telefonní číslo jsem tam již nedal, to ale jak vidno je ten vůbec nejmenší problém zjistit. Proto mě tedy udivilo, když jsem párkrát "zašel" kouknout do "lehovy žumpy", že jsem tam titulován jako posráný dědek, starý komunista a podobně...

Přiznám se - jsem jistým způsobem nervozní pruďas a dovedu si zcela živě představit, kterak některým pánům rozbíjím hubu bez ohledů na nějaké další následky. Jsem pro přímou demokracii, nikoliv tu lehovskou zlodějskou a vylhanou tzv. "demokracii".

Věřím, že je nás takových tady více, co si stojí za tím, co zde či i jinde píší či říkají, co nemají problém si pamatovat svoje lži, protože žádné takové totiž nejsou. Naopak jsou mi zcela protivní lidé s často arogantně přezíravým a podivuhodně vyhraněným postojem toho typu, jako třeba jistý pán/dáma Emma.

Kdyby tato osoba byla ochotná skutečně dát kůži na trh, rád bych tomuto člověku položil několik otázek docela na tělo. Nemám tolik času, sedět na netu na spoustě diskusí, nicméně - když mě jistý člověk "nadzdvihne", taky umím pátrat. [velký smích] [velký smích]

108261

16.06.2006 09:11

Britský admirál varuje

Varování ! Toto není spiknutí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Titulek vypadá jako parodie na známé : "...na Pearl Harbor útočí Japonci. Toto není cvičení !!" Ale myslím, že je i to moje varování hodno vážného pozoru. [velký smích]

Kdo sleduje kromě porna na netu i vývoj na světových burzách, vývoj cen strategických surovin - zejména pak třeba zlata - ten vidí zvláštní věc. Totiž to, že i podle čistě laického pohledu se cosi zvláštního, děsivého a nezvyklého děje !

Netřeba do toho tahat Nostradama, hodně lidí je na něj alergických. Hodně lidí si proroctví toho pána plete s jízdním řádem. Chtěl byl ale takovým "alergikům" jen říci, když už zůstanu u toho příměru s vlaky a jízdním řádem - pan Nostradamus neříká obrazně kdy a kam který vlak přesně pojede - pan Nostradamus popisuje pouze kudy vedou koleje a tedy kam to vlastně můžeme dojet a co po cestě budeme moci vidět! A když si do toho "vlaku" nasedneme, dává nám i alternatívy. Jediná alternatívnost, kterou nám ale Bohu žel nedává je to, že do nějakého "vlaku" nasednout prostě musí každý. Hlupáci to nevidí a pletou si to opravdu s jízdním řádem.

Kam tedy ty koleje vedou ? Za prvé si musíme uvědomit, že jestli možná ještě před několika desetiletími jsme si ještě mohli vybrat, na který vlak nasedneme a tedy vybrat si i určitou kolej/trasu, tak dneska se to již zredukovalo. Na tom pomyslném nádraží již 6,6 miliardy lidí čeká na jeden jediný vlak jedním jediným směrem a to zcela ne-obrazně do pekel !!

Na této planetě žije 6,6 miliardy tvorů, z nichž někteří plným právem mohou být označeni "homo sapiens sapiens". Rozumní a přemýšliví lidé již nyní mají naprostou jistotu, co a jak se kde stalo špatně - tedy i ví, co bude - netřeba ani Nostradama. Těch je ale dost málo. Valná většina má v hlavě starosti jiného typu - jak se co nejlépe a nejvíce "nažrat", koho ještě "obsouložit", jaké ještě větší auto by mu zvedlo již tak chorobně přerostlé sebevědomí a jestli by jeho dům neměl být ještě větší.

To, že někdy na veřejnost těchto taky lidí pronikne nějaká znepokojivá zvěst, že to takhle dále nejde, to řeší nonšalantním mávnutím rukou - však vědci něco vymyslí ! Však Amerika nás zachrání ! Měl bych skoro urgentní a nepříliš dobrou zprávu pro všechny ty pány/dámy typu leho, kema, Emma a spol ! Žijeme si jak prasata v žitě - Bohu žel však žito zřejmě právě došlo !! [velký smích]

Můžete si ještě chvíli hrát na bohy, zkoušet musti-kulti fígle, řešit světové pořádky, vylepšovat tzv. "demokracii". Krok dějin je však od toho zcela nezávislý, jdete/jdeme na smetiště dějin, dnes pravda ještě s úsměvem a "budovatelskou písní" na rtech - do času do času ...

Může mi někdo namítnout - proč to vůbec píši ? Proč to říkám, když nenabízím řešení ? *Mluvil jsem a psal to samé i v dobách, kdy ještě snad šlo něco změnit. Dnes již netřeba něco měnit...

108302

17.06.2006 17:28

Britský admirál varuje

RE: Varování ! Toto není spiknutí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

S ohledem na neskutečný "hic a dusno" pochybuji, že bych dokázal mít chuť se hrabat zrovna teď netem a doložit to odkazy, ač i tak by to nebylo nijak těžké - nicméně však to teď popíši jen tak "s patra":

- cena ropy se prakticky "uvelebila" na cifře okolo a nad 70 dolary za barel. Ačkoliv se nic tak moc evidentního na první pohled neděje, proč by to tak mělo být. Tedy proč to tak asi je ?
- cena zlata a dalších drahých kovů za poslední rok se sice "plíživě", leč poslední dobou již velmi zřetelně strměji dere na rekordní výše. Rusko v podstatě všechny své zisky v dolarech směňuje na zlato, Čina zase na zvyšování strategických zásob ropy.
- indexy na všech významnějších burzách světa, ale i na pražské burze, poslední cca 14 dní až měsíc vytrvale padají a ztráty investorů jsou již v řádu tisíců miliard dolarů.
- velmi strmý nárůst "údajné spotřeby ropy" v Číně, kterýžto nárůst je cca dvojnásobný proti růstu čínské ekonomiky, jde v podstatě do strategických rezerv. Čína je jeden z největších, ne-li největší vůbec držitel amerických dolarů na světě a Číňanům je jasné, že se těchto dolarů zbaví pouze jediným způsobem - nákupem ropy, ať to stojí, co to stojí. Číně totiž je to vcelku "šumafuk", kolik za ropu zaplatí, hlavně že platí těmi přiblblými papírky, tzv. "světovou měnou" alias dolary.

Číňané tím USA škodí mnohem více, než by se zdálo ! Jednak jim pod nosem vykupují ropu - čím tedy vlastně Čína uměle zdražuje ropu (račte všimnout tento směr pohledu !!), aniž by se jak-koli kritizovatelně dopustili nějakého prohřešku proti trhu - to by USA-mani jinak ječeli. Takhle Bílý domek jen "temně mručí pod fousy", že to je od Číňanů sprosťárna, že tak levně vyvážejí a získávají dolary. Čína tedy inflační dolary strká těm "superdemokratickým" (že jo pane leho a kemo) Arabákům, co drží s Bílým domkem a sama si plní ropou už snad i bojlery a vany v koupelnách - jelikož do matrací se ropa úspěšně "zasilážovat" nedá.

To já tady vypisuji jen to, co mě náhodně napadá v tom horku na zblbnutí, co tady panuje - tady u PC, kde sedím, je teď uvnitř místnosti pod stropem pod střechou teplota +31°C a cítím se tady jako "prase na rožni".

Čili pane Rene - domnívám se, že jsem dostatečně nastínil, co jsem tím měl na mysli. Já aplikuji v takových příliš "zauzlovaných" situacích spíše takové "analogové intuitivní myšlení" - prostě nechám mozek běžet volně neextaktně kupředu za jakoby mimovolného využití všech dostupných vědomých i podvědomých znalostí o okolním světě. A výsledek je pocit, který pak můj "interní mozkový překládač" převede zpět do zase "spíše digitalních pojmů" tak, jak dnes uvažuje většina lidí, kteří koukají na svět černobíle, racionálně ano/ne, jednička/nula, dobrý/špatný, křesťan/muslim atd. atp. !! [smích]

108369

17.06.2006 19:16

Britský admirál varuje

RE: Demagogie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, "páč" jste docela nešetrně zaryl, mohl bych reagovat - budu ale zcela věcný. Je totiž zcela jasně vidno, kterak se na svět díváte Vy, tedy "vstoupím" na Vaše hřiště...

Vy zde s "nevinným výrazem na tváři" píšete (cituji): "... Je třeba zpřísnit imigrační politiku, zavřít hranice a vojensky dát jasně najevo, že do Evropy žádné černé huby (černoši, arabáči) nepatří a že je zde nechceme. Samozřejmě jim zakázat zbrojit (jak to udělaly USA s íránem) přece se nechce stát v budoucnu jejich cílem -to bychom snad museli být asi opravdu BLBCI, ne? ...

Pane, přistupuji na Vaši jinak zcela nesmyslnou retoriku a postoj k problematice. Totiž jak vidno, Vám nečiní problém popřít něco, co je ve skutečnosti nesporně dávno prokázáno (možnost a platnost proroctví) a zároveň taky zcela nesporné zákonitosti kauzality. Navíc Vy tímto Vašim postojem zcela arogantně pomíjíte vůbec jakékoli společensko-morální zákonitosti. Čili chápu-li Vás dobře, tak navrhujete do mrtě vyžrat svět, nahamtat si to vše na hromadu do Evropy a do Ameriky", zavřít hranice, zakázat "černým, rudým, žlutým a prostě nebílým hubám" vstup, sami pak chodíce si volně kamkoli po světě a kázajíce těm druhým co oni smí a nesmí - tak si to pane představujete, že ano ?? Nedělám si tedy vůbec žádné hezké představy o celkové charakteristice Vaší osoby, nezlobte se, musím to tak formulovat. [velký smích]

Jste patrně přesně ten typ lidí, který tím pádem vůbec nemůže pochopit, že s konečnou platností to takhle fungovat, jak si to představujete Vy prostě trvale nebude, poněvadž zákonitě ani nemůže !! Patrně je zbytečné Vám doporučit, aby jste "kouknul" do historie, že stromy do nebe prostě nerostly, ve skutečnosti ani dnes nerostou - ač se Vám zdá zřejmě, že ano, že jo - tedy evidentně v budoucnosti taky neporostou. A to nikomu !

Čili shrnu Váš názor a dopředu jasně říkám - absolutně s ním nesouhlasím: S neskrývanou arogancí hodnou pana leha z pozice síly hodláte navzdory svým vlastním závazkům účelově měnit pravidla uprostřed "hry" ... Nebudu se dále namáhat vyvracet tuto Vaši podivuhodnou představu o právu, spravedlnosti, morálce a vůbec. Budiž to čistě Vaše věc a důsledky rovněž tak na Vaší hlavu. A ty budou a třeba si i vzpomenete, že bylo lze uvažovat i jinak... pomalu meloucí mlýny ani nepřipomínám ! [velký smích] Přeji růžovou budoucnost.

108378

17.06.2006 21:42

Britský admirál varuje

RE: Demagogie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] bud jste 'leho' a nebo 'zena'.

... pouze první možnost se zdá býti pravdou ! Mám na toho "člověka" jakýsi šestý smysl a ten se teď zrovna bouří - tedy jako by to byl leho. Budiž mu ochuzený uran lehký - asi hodně svítí a leze mu to na mozek. Protože prozradil se snad hned prvním přízpěvkem. [chechtot]

108390

17.06.2006 23:44

Britský admirál varuje

RE: Demagogie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy pane case jste zabruslil do fyziky a děkuji - máte pravdu, věda nepotvrzuje ani nevylučuje proroctví. Dnešní špičková fyzika sama již začíná být na pomezí pohádek .

Uvedu příklad - kulový blesk ještě nikdo "nechytil" a nezměřil, tedy alespoň co já vím. Ten Váš předřečník (TomášEU) by v duchu své logiky měl kulový blesk neuznávat jako skutečný fenomén. A mohl bych se vrátit do minulosti, kdy věda rozhodně popřela možnost meteoritů, možnost cestovat rychlostí vyšší než 36 km/hod, možnost létání letounů těžších vzduchu a skoro nekonečná řada bludů, vyšlých z takových "podobných vědeckých" hlav... [smích]

Nicméně - kromě docela hodnověrných bádání v oboru mimosmyslových jevů všech druhů, z nichž mnohá bádání jsou patrně již vojensky prakticky využívána, existuje jeden nesporný případ prekognice, který je nade vší pochybnost doložen. Jedná se o výbuch sopky na ostrově Pralape/Krakatoa a předpovězení této události. Co se stalo jednou může se stát kdykoli - divím se tedy vědci TomášEU, že na toto zapomíná.

Většina lidí si myslí, že svět je jednoduchý tak, jak to ukazuje současná věda. Nikoliv ! Svět je pravda jednoduchý, ale právě věda jej dělá zcela nepochopitelným a složitým ! Když Vy nedáváte žádnou váhu proroctvím - nebo mizivou váhu, nevím proč. Vím - může to někomu připadnout směšně. Ale já prostudoval hodně proroctví a teď se speciálně zmíním o vlastně nikoliv proroctví, ale o vedaistické literatuře.

Málo co by si lidé klepali významně na čelo, když bych jim říkal, že se zde skutečně popisují letadla, kosmické lodi, život na jiných neznámých planetách. Nebo taky nukleární zbraně a dokonce jejich použití na naší planetě v relatívně nedávné době. Co by ale potom tito klepači na čelo museli dělat, když bych jim nadto sdělil, že se zde pojednává o veličině zvané čas a to způsobem, že by "strunaři a membranáři" z oblasti vysoce teoretické fyziky měli velmi zpozornět ? Že zde fakticky je řečeno, že čas jako takový, jak jej chápeme my neexistuje a že vše se odehrává fakticky když "postaru" termín čas použiji v našem "špatném" významu, tedy že se vše děje v přítomnosti ?

Potom ale se nejedná totiž o žádná proroctví, nýbrž o popis pravděpodobnostních stavů paralelních světů. Potom naše současnost, jak to obecně cháápeme my, tedy hlavně pan TomášEU, není nic jiného, než jeden z nekonečného množství možných stavů, které se paralelně realizují v tomto prostoru, avšak oddělené nám nepochopitelnou barierou ! Tato bariera však není absolutně neprostupná a tedy pak je jasné, proč lze prorokovat - nejedná se totiž o vizi budoucnosti, nýbrž možné současnosti.

Jsem mimo téma, omlouvám se, ale je to důležité pochopit a proto to píši.

108404

18.06.2006 18:06

Britský admirál varuje

RE: cizi element

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím Vláďo !! [smích] [smích]

Už jsem se chtěl "vmísit" dříve, ale teď už nemůžu nereagovat. Je to moc milé toto od tebe číst - cítím totiž, jak moc tomu rozumím, ale Bohu žel - zatím to funguje postaru - silnější bez skrupulí sežere slabšího...

Já sám nevím, jaké vlastně se nabízí řešení pro lidi s "aktivním naturelem" - totiž nechť se na mě nikdo nezlobí, ale člověk nutně zcela lehce propadne jistému schizofrennímu stavu, když tak kolem sebe kouká. Na jedné straně si lidi rádi sami organizují život tak, že se mají dobře. A to tím nemyslím, že si "nahrabou hromadu dolarů" a pak si zbytek života "debužírují" ! Myslím, že prostě i ve chvíli radosti myslí na to, že příjde krizka a odloží si rezervičku.

Nevidím nic kladně inspirativního v tom, že pak přijde někdo a řekne já nic nemám, ja ti to tedy beru, neb mám hlad !" Totiž všichni víme, že ten dotyčný to svoje dávno sežral ! Toto musíš vysvětlit, aby to každý pochopil - že je třeba se dívat, jak někdo bez rozmyslu zblajzne svůj díl, potancuje a pak příjde zblajznout i to moje, co jsem si odložil....

Prostě jsou lidé, kteří se starají, aby měli, aby nemuseli obrazně "po žebrotě" a jsou lidi, kteří celý život "protancují" !!! Kdyby tancovali vysloveně "za svoje", bylo by to dokonale pochopitelné, ale oni chtějí a tancují nikoli za svoje, nýbrž klidně natáhnou ruku a "vezmou si". A to tedy začínám mít Vláďo trochu problém s pochopením. Myslím, že mi rozumíš ! Není to vůbec od věci a reaguji přímo na tebe ! [velký smích]

Prostě a jednoduše, pokud máš mít pravdu "sakum pikum", musíš ještě ozřejmit, proč někdo, kdo si v době hojností odloží a místo tance postaví spížírnu, by měl strpět a co strpět (!!) - radostně prožít (!!), že jiný jako ptáček nebeský přijde a to odložené klidně vezme, ani díky neřekne, jako by to bylo jeho právo ...

108439

18.06.2006 19:19

Britský admirál varuje

RE: Demagogie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane z EU, ač z Vás ta arogance doslova kape, tak já budu stále smířlivý - vím totiž, že za to vlastně nemůžete, to jak jste ... omezený - nemyslím to osobně, ale Vás jako jednoho z masy komplexních bytostí zdeformovaných vymytím mozku systémem školství v této již umírající zdemoralizované společnosti. Skutečně by jste měl kritičtěji přijímat účelový radikalismus Sisyfovců, jež je nejspíše hoden srovnání snad jen s "hnutím za upalování čarodějnic" v tom Vámi tak opovrhovaném středověku. Vy sám nevíte, co o Vás možná nějaký Váš budoucí vědecký kolega za 100 let bude psát, že kterak jste byl v tom temném počátku 3. tisíciletí tupý a omezený hlupec... [velký smích]

Píšete poněkud "záhadně" ... Jenomže "važe mýti" (ty úvozovky a závorku jsem dal já, není totiž zcela jasné, co jste to vyplodil) o 5 let starém proroctví jsou na stejné úrovni jako středověká alchymie, kdy se z kovu vařilo zlato a třeba jako věštění věc budoucích z dlaně. UVědomujete si to vůbec?? Že je to na stejné úrovni? Tak už to proboha dál nepište ... a já Vám musím opáčit - rozmýšlejte trochu více, než zase něco hloupého napíšete. Ale nicméně, jevíte se, jako by jste si vybral definitívně - je to tudíž pouze Váš problém - nemíním Vám bránit...

Ač to zdánlivě s tématem nesouvisí a tedy je to jen zdání - tak za deprimující stav lidské společnosti v současnosti jsou odpovědní hlavně takoví lidé, jako jste Vy, pokud jsem správně pochopil směr a obsah Vašich úvah. Předpokládám, že je mimo dosah Vašeho myšlení uvědomit si to ! Že při opravdu hlubokém promyšlení tohoto by jste měl správně dospět k závěru, že VĚDA se stala něčím na úrovni Církve všeobecné alias katolické a že to věda a takoví omezení materialisti dále posouvají naši lidskou společnost do katastrofy. Nenajdete dnes již prakticky nic, co by bylo možno vědě připsat k dobru, co by jakkoli lidstvu prospělo ve vývoji správným směrem. Vy to samozřejmě nepochopíte a budete se čílit a tedy já tímto za sebe patrně diskusi o tom končím, cítě naprostou zbytečnost. Ovšem - rád bych se zmýlil a rád bych uvítal opět někoho ochotného přemýšlet aspoň trochu "za špičku svého ctěného nosu" !!

108446

19.06.2006 16:06

Britský admirál varuje

RE: Demagogie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechci, aby jste nabyl dojmu, že mi extra záleží, abych Vás přesvědčil, že tzv. "velcí proroci" se prostě nemýlí. Kdo se mýlí, to jste takoví ti, jako Vy. Působíte na mě, jako by jste byl mladý člověk, čerstvě vystudovaný a plný "skvělých představ a ideí", jak to teď bude klapat, když to ta zrovna vaše generace uchopí do rukou a cestou neomylnou povede ke krásným zítřkům. Vyrozuměl jsem taky, že Vaše představa, jak funguje tento svět náš vezdejší je veskrze až mechanicky deterministická. Prostě a neomylně - když A a zároveň B, potom samozřejmě i C a hotovo. [velký smích] Váš svět, jak se vyvinul a vyvíjí ve Vaší mysli je takový zdá se krásně jednoduchoučký.

A prosím Vás, nevyviňujte Vědu, že ta za nic nemůže. Člověk "homo sapiens sapiens" jednoznačně podlehl nerovnoměrnému vývoji, kdy s technikou a technologiemi nejde obdobným tempem i duševní část lidského života. Dokud byla věda v rukou uvážlivých a zasvěcených jedinců, byla věda lidstvu ku prospěchu. V této době se věda zcela vymknula kontrole a je zcela jasně kontraproduktivním prvkem vývoje člověka.

Samozřejmě za nic věda nemůže, je to jen nástroj, ale jestli někdy dospějete do určitého stavu pochopení, potom budete taky nahlížet na stav vědy jako na hypertrofní stav - obrazně jakoby bující rakoviny na lidstvu. V okamžiku, kdy věda předběhla duchovní vývoj člověka, stala se přítěží a nemusíte mi na oplátku operovat s tím, kde by lidstvo bylo bez antibiotik, transplantací orgánů, elektřiny a automatizované výroby, jakože by bylo možno ten výčet udělat takřta nekonečný. Musel bych v zájmu absolutní přesnosti použít vulgánrí výraz k připodobnění, kde lidstvo je teď totiž...

Totiž !! Podívejte se, kde s tou rakovinou zvanou věda lidstvo skutečně je ! Věřím, že se naježíté, ale sám k tomu dříve nebo později taky dospějete - to jen a pouze věda způsobila, že planeta a lidstvo je těsně před vyhynutím. Vy jste se nikdy nezamyslel, kde se tu tak najednou vzala vůbec "moderní civilizace" ? Vám není divné, že někde se civilizace spojená s technologiemi objevila a jinde dodnes spokojeně žijí lidé v době kamenné ? Vás nikdy "netrklo", že vždy, když se začně do hloubky pátrat po zdrojích civilizačního rozmachu, že v mytologii narazíme na tzv. "bohy" ?

Již to tady na Zvědavci bylo probíráno - tvrdím, že tito "bohové" jsou zcela evidentně ET. Vznik "homo sapiens sapiens" je rovněž dán ingerencí těchto ET a člověk je vlastně špatný pokus o biorobota. Stavba lidského mozku absolutně neodpovídá potřebám a evoluci - člověk prostě byl stvořen a to dost špatně. Zcela programově se ženeme do záhuby a ač to není čistě naše vina, je to prostě tak. A věda je tou hlavní příčinou, počínaje babylonskou věží ... [velký smích]

A o tom jsou proroctví a tím, že Vy říkáte NE proroctvím, nic na prokazatelné platnosti těchto nemění.

108488

20.06.2006 20:50

Distancuji se od hackování Nezvědavce

RE: Okénko

Petr Gejdoš 83.?.?.?

68 68: At tam pan Karel nechodi a nikdo ho nebude urazet. Ale, kdyz tam chodi provokovat, tak se nemuze divit.

Pane, já tam třeba viditelně nechodím (nepíši) a přesto mi tam nadávají, hm, to jaksi nesedí s tou Vaší myšlenkou o "provokování" !

Moc by mě pane zajímalo, Vám se jeví "ten dusný diskusní klub uražených individuí" zvaný Forum "Svobodný Zvědavec" jako skutečně slušné forum ? Je pravda, že si tam občas chodím číst a zasmát se, to jo ! Zábava je tam místy náramná, když se ti "nejmenovaní inteligentí pánové" snaží s maximální "slušností" vypudit pana Karla nebo pana Lva. Ale pane 6868 - ruku na srdce - Vám se tamní úroveň líbí ? Vy skutečně chápete smysl oné tzv. "svobodné diskuse" ? Pokud ano, byl by jste schopen mi to nějak objasnit, v čem jste ten smysl odhalil ?

Já totiž docela "zoufale" bádám, v čem to vlastně ta jejich místní jakože diskuse spočívá - třeba to Vy dokážete vysvětlit ?? Děkuji pane...

108557

20.06.2006 21:12

Svoboda umírá tiše

RE: Proces

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Svoboda umírá tiše, bohužel se obávám, že jde o nezvratný proces. V této fázi se s tím nedá už nic dělat. ...

Tedy nejenže se s tím nedá dělat skutečně již nic, ale to již hodně dlouho. Není tedy nutno plakat nad ztrátou něčeho, co fakticky ale opravdu již hodně dlouho vůbec neexistuje ! Dnes možná existuje určitá "skupinka" lidí, kteří jsou svobodní - to závisí na dosažené úrovni vývoje každého jedince. netřeba a ani vlastně to nelze vysvětlovat, tomu buď porozumíte a nebo ne.

Myslím si tedy, že záchrana je možná pouze pro jedince. Je nutno si zcela mrazivě exaktně uvědomit, že je v tom každý pouze sám za sebe !! Není tím řečeno, že nejde druhým pomoci, ale výsledek je pouze na tom kterém jedinci. A ačkoliv správný proces může být i rychlý, je to tak málo pravděpodobné, jako samovolný vznik života ve Vesmíru... [smích]

Čili karty jsou vlastně nejen rozdány, ale je dán i faktický výsledek sehrávky a na lidech je pouze, aby svou karmu jakkoli doplnili přesně v intencích celého svého vývoje. Asi mi nebude moc rozuměno, neva. [velký smích]

108559

21.06.2006 13:56

Distancuji se od hackování Nezvědavce

RE: Okénko

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V pořádku, já Vaše příspěvky četl, máte pravdu, já jen chvíli tiše doufal, že ... se Nezvědavce zastanete a já se při té příležitosto dozvím něco o jeho smyslu a o smyslu tamní diskuse. No nic, naděje chvíli žila. [smích]

Nicméně - na Nezvědavci fakticky není jediné téma, kde by "místní sbor vysoce inteligentních pánů přispěvatelů" neprezentoval svou očividnou nenávist vůči Zvědavci a panu Stworovi. Mě to značně udivuje, protože nic zřejmě nevím o pozadí takového počínání né nepodobného chování "zhrzené milenky". Já tiše doufal, že se cosi dozvím. Jinak totiž musím říci, že je to až výzva. Výzva jít tam taky, jako to dělá pan Lev či pan Karel a popichovat místní "elitu". Jen ať se vyřádí "synci", jenže k tomu mi právě chybí pochopení skutečných příčin té "žlučovitosti".

Ostatně je to otravné svým způsobem, ačkoliv mi samozřejmě můžete poradit, ať tam vůbec nechodím ani jen číst. Jenže já tam číst přeci jen občas chodím, protože se snažím přijít "na kloub věci" ! Uvítal bych, kdyby se mi někdo, kdo o tom něco ví, ozval, jestli by do věci nevnesl jakési "jasno". Protože jako takový "pozorovatel zvenčí" musím konstatovat, že verbální projev tamních příznivců, svorné nadávání na pana Stworu a některé "vyjmenované" jedince z řad Zvědavců a obecně úroveň tamní údajné diskuse - to je něco opravdu povážlivého až nezdravého. [velký smích]

PS - takové moje přízpěvky patrně vedou k tomu, že se na druhý den o sobě na Nezvědavci dočtu, jaký že to jsem idiot a zkostnatělý komunisto-fašista... hm...

108602

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 2

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 4

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 3

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Měnové kurzy

USD
22,78 Kč
Euro
25,68 Kč
Libra
30,36 Kč
Kanadský dolar
17,87 Kč
Australský dolar
16,26 Kč
Švýcarský frank
24,60 Kč
100 japonských jenů
20,05 Kč
Čínský juan
3,57 Kč
Polský zloty
5,46 Kč
100 maď. forintů
6,95 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,36 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 843,93 Kč
1 unce stříbra
532,51 Kč
Bitcoin
1 306 012,33 Kč

Poslední aktualizace: 29.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 70 365 481