Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petr Gejdoš

Nalezeno 2210 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

14.02.2006 09:26

Kurvítka

RE: Kurvítkové ponožky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tohleto je velmi pozoruhodný příspěvek ! [smích]

U nás doma to bylo, je a zřejmě bude úplně stejné. Jenže teď jsme s manželkou již beznadějně sami, děcka maje po dalekém světě a ponožky se mrchy jedny ztrácejí či objevujou stále stejně ! No a teď se s manželkou hlídáme, aby se konečně přišlo na to, kdo ty ponožky vlastně žere !

A je zajímavé, že to úsloví - "Vy snad ty ponožky žerete nebo co !" - je úplně stejné i u nás. [oči v sloup] Akorát, že s manželkou si tykáme. Jelikož ponožky nejspíše "kurvítka" nemají, je možné, že tohleto dělají zlomyslní Marťani !

Marťani jsou malincí nazelenalí mužíčci, kterí se umí přetvařovat tak dokonale, že jich není vidět. Ale z lidí si dělají šprťouchlata tím, že jim na stole při práci přemiťují vercajk, kradou tužky, náplně do tiskáren, kabliky a knoflíky. To je prostě jedno - oni šmejdi jedni šmejdí kolem člověka a velmi vynalézavě dělají takovéto škody. Typicky je to vidět při navlékání niti do jehly !! [velký smích]

93325

14.02.2006 10:10

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: neverim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Celý ten odstavec, končící zákeřně otázkou :"Kde najdete u Sumérů pojem jako vykoupení nebo spása??" a potom skutečně ta věta poslední vypovídá o Vás úplně všechno, pane. Hluboce se zamyslete nad tím, co jste zde napsal a možná uvidíte hned i mou jasnou odpověď ! Vy se nepřete se mnou, ale sám se sebou..

Smysl bytí člověka zde není, jak tak počítám, jasný takřta nikomu, ale jsou jedinci, kteří to již ví - dvojzrození nebo druhozrození. Ač se to nikomu nebude líbit - je to tzv. "bhakti" - neutuchající a bezvýhradná láska k Bohu, plné se odevzdání Bohu, odřeknutí se všech svazujících činů, které "plní" karmu. I tím, že s Vámi diskutuji, si Bohu žel tu karmu já stále plním, protože do této diskuse vkládám zbytečně velký akcent a "doufám Vás přesvědčit". Utěšuji se tím, že snad to tak není, že teď dělám onu bhakti, tedy že Vás přivádím na dobrou cestu ke službě Bohu.

A odkázal bych Vás na knihu od pana Jiří Wojnar "Bestseller v kameni", část I. - tajnosti, které se kolem Qoumran svitků dělají, by Vás měly varovat. Čtěte vše, ne jen, co se Vám hodí. Jeden Váš katolický svatý, faktický zakladatel Církve a její zachránce, se formálně nechal pokřtít na smrtelné posteli a to již byl v komatu. To by jeden nepochopil, takový zázrak, že ? To by snad taky mohlo stačit a nemusel bych kolem toho dlouho mluvit. Pane, kdybych měl "čarovný prstýnek" a otočil jím s přáním - nechť z Nového zákona vypadnou všechny lži - co by z něj asi zůstalo ??? [oči v sloup]

Izraelité táhli pouští a údajný pravý bůh byl s nimi - přesto reptali, přesto mu nevěřili, přesto se bouřili, přesto tento bůh chtěl Izraelity nakonec na poušti kompletně vyhubit a nechal se Mojžíšem pokárat a uznal, že nemá prasvdu (!!) - ptám se Vás, proč a jak je to možné ? Nechci Vám říkat, že máte klapky na očích, na něco takového musíte přijít sám. A prosím Vás, nevymýšlejte zase nějaké krkolomné zdůvodnění - příliš mnoho zázraků umoří nejednoho osla.

93326

14.02.2006 10:29

Kurvítka

RE: Kurvitka, to rekl prvni tusim pan krysa?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To slovo "kurvítko" vzniklo zřejmě spontánně v jednom čase na asi milionu míst světa v asi stovce jazyků najednou ... [smích] U mě to byl telefon/mobil, který mi tvrdošíjně hlásil, že baterie je špatná. Půjčená stejně stará baterie byla najednou v pořádku. Nová baterie taky byla v pořádku - tedy jsem ji vrátil a experimentoval dále. Svou starou baterii jsem dal do jiného telefonu a taky byla v pořádku.

Logický závěr ?

Životnost baterie neurčuje její skutečný fyzický stav, nýbrž nějak přístrojem hlídaná doba využívání té baterie. Když dáte druhou baterii, telefon to neuměl odhalit, že se snažím to kurvítko ošidit a jakoby mě svou bezchybnou funkcí ten telefon "pochválil", že jsem si koupil baterii novou. Ač to pravda nebyla.

Tedy - ten telefon obsahuje díl, zvaný kurvítko, který po jisté době vyhlásí tu baterii za vadnou. Dáte jinou baterii a vše je v pořádku. Ovšem tvůrce tohoto kurvítka nepočítal s tím, že ty baterie jen vyměním - kurvítko to registrovalo jako "baterii novou" !!

Já se nasral a telefon rozebral a koukal na ty mikro-mravenečky. našel jsem díl, který souvisel s napájecím blokem, ale nezdál se být nějak logický v daném místě. Cvičně jsem ten díl přemostil drátkem a bylo po problémech. Jednato se o prastarou Motorolu někdy z roku 1997, měli jsme je jako firemní telefony v počtu 10 ks. Všechny jsem takto opravil a bylo po problémech s baterií. Bylo tam ale určitě kurvítek více, protože začaly odcházet nepochopitelně a hlavně prakticky synchronně všechny displeje. To jsem již s telefonem udělal "hod do dálky a na cíl" - na smetiště ! A přesně takový účel mají ty kurvítka !!

Nakopat tu bandu zlodějskou někam !!!

93328

14.02.2006 10:41

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Ne tak doslova....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo, tak to asi je a bude. Je třeba jen ohlídat, aby nás neoblbnul ten žárlivý a svárlivý bůh, co tahal za nos po poušti jistý národ. Ocituji z Qoumran rolles:

"... Toho dne společnost božských bytostí a sbor smrtelníků budou bojovat bok po boku v bitvě a krvavé lázni. Synové světla budou bojovat proti synům temnot a zjeví jím svou božskou moc, uprostřed válečného ryku, uprostřed bojového pokřiku bohů a lidí ! ..."

Kdož věří - připravte se na boj. Nicméně - kdož taky věří - poslechněte si, co k tomu řekne pan Janek a jeho Církev, v jejímž čele byla prorokována pro poslední dny Bestie. A pomněte, že "podle ovoce poznáte strom." Dívejte se na to ovoce pozorně, co bylo a je 2000 let.

93330

14.02.2006 10:51

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Ne tak doslova....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A doplním ještě - trochu Nostradama: [zahanbení]

Z Orientu přijde Africké srdce
na problémy HADRIE a dědiců ROMULUSE.
Doprovázen Lybijskou flotilou
chrámy Malty a nedaleko ostrovů budou opuštěni

Běda, jak uvidíme velký národ s velkými potížemi
a svatý zákon v naprostém zhroucení.
Křesťanství (řízené) jinými pravidly,
když je nový zdroj zlata a stříbra objeven.

Bohové se zjeví chlapcům,
že jsou strůjci velké války.
Před tím byla obloha prostá zbraní a raket:
vetší ničení se rozkládá nalevo.

Nostradamus se s tím nepárá, nechce se mi hledat dále, je to podle mě jasné. Vybíral jsem, co pasuje sem k tema.

93331

14.02.2006 12:57

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: ffe

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Všechny ty přízpěvky jsou "reagování-hodné", budu reagovat ale zde, hlavně kvůli té otázce, kolik že si nechal Putin dolarů.

Putin dělá, zdá se, zcela chladnokrevnou velmocenskou politiku, navíc nyní mu dokonce hodně lidí drží palce.. Amerika by i válčila, ale to jen ti z bílého domku a z Pentagonu - obyčejní lidi myslím, že ani omylem. Lidé když už se to nepovedlo jaksi s WTC, by potřebovali nějaký "super Pearl Harbor", aby se v nich něco hnulo. Na to ale jsou již značně nedůvěřiví. Takoví leho-kemové v USA myslím jsou dost vzácná sorta stvoření Božích (nechci říci hovádek Božích). A pokud to byli jen vyčůránci, tak takoví budou na hubě válčit, dokud se bude na planetě hýbat poslední bakterie - jinak ale ne.

Putin podle mě má jistou operativní zásobu dolarů, aby Rusko mělo manevrovaci prostor. Válka bude, ale USA se neúčastní, v USA vypukne neslýchaná občanská válka a to jich vyřadí.

viz co k tomu dí Nostradamus:

Simulacra zlata a stříbra klesnou na ceně.
A po krádeži (hodnoty) budou vrženy do moře,
až se zjistí, že všechno je zničeno dluhy. (!!)
Všechny cenné papíry a akcie budou anulovány.

jinde pak praví:

Poklad obyvatelé Hesperidu (Ameriky!) odnesou do chrámu, (Knox)
v jeho nitru bude přechováván v tajné skrýši.
Chrám bude vyhozen do povětří vyhladovělými dlužniky,
Získán zpět, potupen a uprostřed strašlivá kořist...

Není to samozřejmě až zas tak jasné, když to někdo čte takhle, bez souvislostí, ale to už nebudu citovat, nemám to po ruce, zase totiž Nostradamus píše něco o strašných bojích v Hesperidu a že bude hojně využit princip "Soudce Lynch" !! Až to najdu, dám to tu, to z toho tuhne krev, když to člověk celé promyslí, co nám sděluje.

Rovněž Nostradamus dost nejasně mluví o nějakých hrozných přírodních katastrofách a o zamoření Hesperidu nějakou jedovatou mlhou, má být tím i otrávena voda. V mezičase v Evropě propukne válka, která bude ale uvedena pokořením Izraele, ani to se mi teď nechce hledat, je to ale zcela jednoznačné v tomto případě není možný jiný výklad ! Hlavní válčící mocností je Persie-Irán. Dojde k radikalizaci celé severni Afriky, hned zpočátku se přidá formou fundamentalizace Turecko a Egypt. Evropa to vyhraje za cenu prakticky svého zničení, ovšem druhá strana bude nakonec "zlikvidována do hlíny !!" Na počátku bude zcela zničen Řím a Vatikán, poslední papež uteče někam do Německa. Nakonec ale bude zničena Mekka tak, že na jejím místě bude jen díra do země . To bude něco pro diváky CNN, kdyby ještě existovala. Peršany a vůbec muslimy povede nějaký velký vůdce z jemenu. Evropu povede jako hlavní persona nějaký královský potomek z Německa (Trojan) s rezavou hlavou a vousem. Netuším ale, kdo to je. Smíchy se budeme břicha popadat, až padnem... [velký smích]

93341

14.02.2006 20:23

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Souhlasím.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tedy zdravím ! Je to a není podobné úpadku Říše Římské. Zásadní pak je rozdíl v tom, že zde je ta společnost vskutku celosvětová a tedy jasně a jistě narazila i na limity čistě fyzikální a biologické. Kdyby si někdo "dal práci", mohl možná Řím zachránit - tady teď taková možnost již není.

Odhaduji, že relativní rychlost času oproti časům před cca 2000 léty je asi deseti-násobná, možná i více. Odhaduji, že se asi "vyznávačům" data 2012 podaří dodržet harmonogram... [smích] Tedy současná doba odpovídá první polovině V. století - tehdejší stěhování národů tu je taky. Hlad požene miliony vpřed již brzy, vlastně již. Nebude to příliš k žití, ach jo, na co já se "těšil" do důchodu ?

93381

14.02.2006 21:14

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Souhlasím.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, já to beru spíše s humorem ! Když jsem asi před 20 léty dospěl k dnešnímu roku, jako roku zlomu, vlastně to byl rok 2005, tak jsem byl nějaký čas poněkud - no ... řeknu to maximálně slušně - nasraný na celý svět !

Nakonec se musím přiznat, že já pak pro změnu asi před 10 léty čekal již rychlejší vývoj a myslel jsem si, že v roce 2006 to budeme již rok mít za sebou... Takže tu vlastně jsme nad "můj plán" ! Se mnou je tedy zábava... [velký smích] Mohl bych si založit výnosný kurz na zvyšování sebevědomí a optimismu, když už jest mi naznačováno, že se prorokováním konce světa uživím jen stěží !

93389

14.02.2006 22:51

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Souhlasím.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Než se dnes rozloučím, vytrousím ještě jednu optimistickou - ech (?) - několik souvětí !

Já, jsa opatrný optimista, si myslím, že to možná vydrží, stojíce takhle za pět písmen, ještě rok až dva a pak šlus ve velkém stylu k 2012. Kdybych byl pesimista, potom řeknu, že máme před sebou možná kousek klidného jara. Když se ale dívám na ty hromady sněhu - nebude to jaro klidné, ani kdyby si USA daly závazek, že se budou doma v klidu připravovat na novou hurikánovou sezonu - ta totiž bude letos obzvláště vypečená.

Tedy, mužeme uzavírat virtuální sázky, jak to bude, stejně si nikdo na nikom nic neveme, takže miliony nešetřete ! [smích]

93402

15.02.2006 14:41

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: neverim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, jste klasický militantní katolík a tedy logicky, jak katolíky znám, nečekám, že by jste uznal cokoliv, co se Vám nehodí do krámu, i kdyby to byla pravda jasná jako houska na krámě. Tedy v takové diskusi s Vámi nehodlám již pokračovat, neb je to zcela nezpředmětné. Mějte si svou pravdu, užívejte si jí, dokud máte čas, ale jestli Vám bude co platná nakonec, toť otázka, kterou spolů dále probírat nebudeme. [velký smích]

93504

16.02.2006 20:58

Smrteľné zovretie

RE: Autor je totalny ignorant

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] Nostradamus děkuje za uznání !

Sám dobře vím, co se hrne na lidi, ale vždy cítím takové "tísnivé sevření na duši", když do svých sbírek poznatků o tom vložím další "střípek". V tomto světě nic není dobře a jediný způsob, jak být svobodný, je utéci do lesa a aspoň na chvíli na to zapomenout. Začínám prakticky nenávidět ty arogantní idioty, co všemu tak rozumí, se vším si ví rady, zdánlivě i "voda jim hoří". Tokají své pravdy jak tetřev hlušec se zavřenýma očima, se zalíbením poslouchaje plody vlastní blbosti - a svět hyne. A dav těchto blbců svou planetu jedinou prožírá, vlastně "svoji Matku" mrzačí a denně brutálně znásilňují.

Nemůžu neříci, že toto je ta demokracie - lidi chtějí hromady levného žrádla, co největší auta a baráky - mají to tedy mít. Jako v té pohádce - na co šáhnou, bude ze zlata ...

Lidstvo vede boj s Matkou Přírodou a Bohu žel, zdá se, že přechodně vítězí. Matka bude muset použít zbraně nejvyššího kalibru a vyklepat ty vši z kožichu ! To nám taky prorokové vzkazují ... [naštvaný]

Kdo má zájem si rychle zkazit náladu - doporučuji takovou "krabičku" instantního provedení proroctví ze světa - knihu "Kniha proroctví na prahu milenia" od John Hogue, BETA - Dobrovský a Ševčík z roku 2000, anglický originál "The Millenium Book of Prophecy", HarperCollins 1994. Zabírá to okamžitě - tisíce děkovných dopisů... [velký smích]

93660

17.02.2006 15:00

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

Pane, blížíte se svou argumentací úrovni třísky v pr.. zadnici...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zareaguji naposledy, dále to považuji za ztrátu času. Ačkoliv jinak mám velkou trpělivost v takových diskusích, tohle mě zdvihlo !

Píšete tohle a to mi hnulo žlučí:
Pane, vy jste opravdu EXEGETA JAK NOHA! Hospodin se nechá kárat a musí si nechat radit od Mojžíše. To by se opravdu mělo tesat do kamene, jak už tu kdosi podotkl...

Nevím, co máte na mysli tím, "...co kdo podotkl...", ale číst umí snad každý, aby si mohl udělat obrázek a tedy ocituji ze Starého Zákona, Exodus, co jsem měl na mysli, takových ukázek lze uvedl více: (Bible Kralická, opraveno podle textů z roku 1613)

32.7 Mluvil pak Hospodin k Mojžíšovi: Jdi, sestup, nebo porušil se lid tvůj, kterýž jsi vyvedl ze země Egyptské.
32.8 Sešli brzo s cesty, kterouž jsem přikázal jim. Udělali sobě telé slité, a klaněli se mu, a obětovali jemu, řkouce: Tito jsou bohové tvoji, Izraeli, kteříž tě vyvedli ze země Egyptské.
32.9 Řekl také Hospodin Mojžíšovi: Viděl jsem lid tento, a aj, lid jest tvrdé šíje.
32.10 Protož nyní nech mne, aby se rozpálil hněv můj na ně, a abych je vyhladil, tebe pak učiním v národ veliký.
32.11 I modlil se Mojžíš Hospodinu, Bohu svému, a řekl: Pročež, ó Hospodine, rozněcuje se prchlivost tvá na lid tvůj, kterýž jsi vyvedl ze země Egyptské v síle veliké a v ruce mocné ?
32.12 A proč mají mluviti Egyptští, řkouce: Lstivě je vyvedl, aby zbil je na horách, a aby vyhladil je se svrchku země ? Odvrať se od hněvu prchlivosti své, a lituj zlého, kteréžs uložil uvésti na lid svůj.
32.13 Rozpoměň se na Abraháma, Izáka a Izraele, služebníky své, jímž jsi zapřísáhl skrze sebe samého a mluvil jsi jim: Rozmnožím símě vaše jako hvězdy nebeské, a všechnu zemi tuto, o kteréž jsem mluvil, dám semeni vašemu, a dědičně obdržíte ji na věky.
32.14 I litoval Hospodin zlého, kteréž řekl, že učiní lidu svému.
32.15 A obrátiv se Mojžíš, sestoupil s hůry, dvě desky maje v rukou ....

a tak dále, pane !! Tedy, to Vy jste tady ten, který mate lidi a lže ! Každý, kdo má doma Bibli, si to může vše ověřit, vy modloslužební katoličtí lháři si myslíte, že lidi se spokojí s vašími falešnými kecy, tak jako třeba v době Husově ? Že lidé nečtou Bibli a poslouchají ty vaše úlisné sladké řečičky, kterýma lidem nalháváte tisíce let stále tu samou faleš ? To Vy pane se třeste, co bude, až příjde Den Páně ! Já Vám to odpouštím, nestojíte mi za další opotřebovávání klávesnice. nevidím totiž ani minimum snahy z Vaší strany diskutovat. Vy tady pouze jen opakujete věkovité lži.

A nemám již trpělivost vysvětlovat tu nebetyčnou vylhanost, s jakou se ta vaše Církev etablovala, za cenu jakých nebetyčných lží a podvodů. Kdyby to zajímalo někoho jiného, poskytnu informace, s Vámi pane ale nebudu již tratit čas. Vy si dále naslouchejte své hlasy shůry a sám si do kamene tesejte své lži, dočkáte se ... [velký smích]

93750

17.02.2006 16:28

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Pane, blížíte se svou argumentací úrovni třísky v pr.. zadnici...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Pavle, tady se snad ani nejde nerozčilovat - ačkoliv je pravda, že mému rozčilování hodně napomáhá moje zřejmě až v genech zarytá averze k modloslužebné Církvi všeobecné alias katolické. Ti "nebetyční" lháři drží v ruce Bibli, ale přitom kážou vlastní lži. Kostely mají plné model, před kterými "mlátí" koleny a hlavami o zem a vůbec se nestydí mluvit o Bohu, ti hambáři a panbičkáři ! Ten člověk, který mi tak zdvihnul adrealin v krvi - tady svatouškovsky na odiv vystavuje, kterak on čistě a pln pokory věří v Boha jediného, ale z úst mu fakticky kape žluč arogance k jiným, kteří si dovolí byť jen zapochybovat o jejich vylhaných dogmatech. Moc by mě zajímalo, jestli vůbec ten člověk tuší, jak ta jejich Církev doopravdy vznikala - nebo věří vlastním katolickým legendám, psaným ve smyslu pravidla, že "dějiny píší vítězové". Ale nemůžou být lháři vítězy až do samého konce - pravda zvítězí ! A i kdyby pan Janek byl skutečně ryzí člověk, úpřimně věřící, potom je to člověk svedený jinými a ač v dobré víře, přec je na špatné straně stojící.

93756

17.02.2006 22:20

Smrteľné zovretie

RE: Zlatý standard

Petr Gejdoš 83.?.?.?

>Já fakt netuším, jestli to bude obdoba 1929 i s
>následujícím vývojem (fašismus) nebo pád až do pravěku.
>Ale řešení už to fakt nemá. Vlády mohou konec oddalovat a
>tím jej i prohlubovat ale nemohou jej zvrátit. To už ovce
>nedovolí.


Myslím, že je to ještě trochu jinak. Tady ovce, které zmiňujete, jsou jen ovce... nic víc. A vlády to již aspoň některé ví, co bude. A já to tady nepřímo taky docela hlásám. Ten konec je "nalajnovaný", je to de facto "konec světa" se vším všudy, akorát však ne takový ten panbičkářský - ke smůle naděje-plných "panbičkářů" a modloslužebníků - nechci jmenovat... Největší prča je, že jako první to asi věděli přesně ti ve Vatikánu.

Na druhou stranu, nikdo neví nic přesně - v tom lze jistému prorokovi, který přinesl "Nový Zákon", docela klidně věřit ! To neví nikdo přesně, kdy to příjde. A co příjde, o tom vlastně taky máme jen rámcový obrázek. Ale ten prorok říkal, že na konci časů budou zemětřesení, znamení na Slunci, hladomory a tak všelijak. A pak ještě budou padat "kusy nebes" na Zemi. Furt nic ? To přece neukazuje na zásah Boha s velkým B, to je popis zákonitého přírodního děje. Ta zpráva nám pak ale říká, že někdo tu bude vybírat z toho "lidského materiálu", který se tu "urodil". Promiňte, že jsem tak cynický. Znáte někdo Dunu ? Spáč se musí probudit !!

Pravda vypadá absolutní většinou značně paranoicky... [velký smích]

93785

19.02.2006 22:02

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Pane, blížíte se svou argumentací úrovni třísky v pr.. zadnici...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tato diskuse s tím pánem nemá žádný smysl, nicméně pro ponaučení, čím jsou tito fundamentalisti, kteří by si mohli podat ruky s muslimskými fundamentalisty, musím to trochu doplnit. Takoví "jankové", majíce nabiflováno a zaryto v mysli, že "to oni mají celou pravdu, protože to tak nařídil papež - a ten je přece neomylný" jsou vlastně ještě horší než militantní muslimové, neboť tyto své bludy šíří mezi lidmi vlažnými ve víře, kteří raději pokyvují hlavou, než by jasně přiznali že tomu nerozumí - stydí se ale přiznat zbytečně - zde není čemu rozumět, těmto bludům bludařským ! A tak takovým jankům roste ego "vlastní neomylnosti" a chodí modlo-sloužit do svých kostelů, které jsou nacpané obrazy a sochami - což jim vůbec těm modloslužebníkům nevadí, že bylo zakázáno jako jasný znak modloslužebníctví. Tohle ti jankové nevysvětlí, protože nemají jak - tedy jim lhářům nezbývá, než arogantně ze sebe udělat odborníka bez konkurence a každého jiného povýšeně kárat a jeho bloudem nazývat.

Toto jsou lidé, kteří jediného kroku k vlastní záchraně duchovní nedělají, což nakonec je jen jejich soukromá věc, ale Bohu žel nejen to ! Oni druhým brání - ve vstupu na cestu duchovní záchrany svými bludy brání. To o nich mluvil prorok Ježíš ! A budou po právu potrestáni !! *Nic sami nepochopili, sami blouidí a druhé od cesty odrazují - to nemůže být prominuto.

94027

20.02.2006 21:46

Ďáblovy obrázky

RE: Jak to zide umi i presne napsat... :)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ejhle - pan Janek !! Jemu nestačí, že nás tu oblbuje s Biblí v ruce. Klidně a sprostě oblbuje i s Koránem v ruce. Tady má taky papež ve všem pravdu ? Kdyby jste byl aspoň trošku poctivý člověk, pane Janek, alespoň by jste z Koránu citoval v souvislostech. A evidentně takhle pracujete normálně i s Biblí - kdy si vytrhnete z kontextu a vyložíte vše po svém a jak se Vám (katolíkům) to hodí do krámu, není se potom co divit, že máte takové názory... [velký smích]

Uvedu zde citát z Koránu tak, aby bylo jasné, co bylo skutečně řečeno a ne to sprosté vytržení z kontextu, které tady píše ono idnividuum zvané Janek, které se jak vidno neštítí ničeho, jen aby špinil. FUJ !!


Dotyčný úryvek je ze súry 2. Kráva:

Tohleto napsal pan Janek:
"Korán říká muslimům, aby zabíjeli nevěřící, kdekoliv je potkají (2.191) ...
a tohleto je v oné súře ve skutečnosti:

2.190 A bojujte na stezce Boží proti těm, kdož bojují proti vám, avšak nečiňte bezpráví, neboť Bůh nemiluje ty, kdož se bezpráví dopouštějí.
2.191 Zabíjejte je všude, kde je dostihnete, a vyžeňte je z míst, odkud oni vás vyhnali, vždyť svádění od víry je horší, než zabití. Avšak nebojujte s nimi poblíže Mešity posvátné, dokud oni s vámi zde nezačnou bojovat. Jestliže však vás tam napadnou, zabte je - taková je odměna nevěřících !
2.192 Jestliže však přestanou ... tedy Bůh je věru odpouštějící, slitovný !
2.193 A bojujte proti nim, dokud nebude konec svádění od víry a dokud nebude všechno náboženství patřit Bohu. Jestliže však přestanou, pak skončete nepřátelství, ale ne proti nespravedlivým.

Dokonce ještě i můj citát je fakticky vytržený z kontextu, který je daleko hlubší a celou tu řeč činí ještě mnohem mírumilovnější, než se i tak jeví. Avšak to, jak jste to napsal Vy, pane Janek - to mě v krátké době nadzvedlo podruhé. Musím konstatovat, že jsem na hraně, abych vyslovil strašně urážlivé vyjádření o Vaší osobě. [naštvaný]

Mohl bych pokračovat dále a postupně Vám to vše vyvrátit, ale snad jedna ukázka stačí. Již jednou jsem se zařekl, že na Vás nebudu reagovat, protože mi za to nestojíte. Ale takové obludné manipulace a lži - to je prostě příliš na to, abych si mohl dovolit nereagovat ! Nechte té špíny pane !

94179

21.02.2006 07:37

Ďáblovy obrázky

RE: Jak to zide umi i presne napsat... :)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

I já Vám děkuji, že mi děkujete - opravdu. Měl jsem jisté pochyby, zda vůbec reagovat, vím, že pan Stwora nelibě nese tyhle diskuse. Nejsou příliš záživné a patrně okruh lidí, které to zajímá, je nevelký. Diskutovat tohleto se totiž nedá na malém rozsahu.

I ten můj citát je nutně vytržený z kontextu a velice jsem vážil, zda a jak moc toho napsat. Je totiž nutno brát nejen kontext v rámci již napsaného textu - tedy vlastního Koránu. Je nutno zohlednit taky i kontext časový a společenský, ve kterém ona slova byla vyřčena. A tento hlubší kontext již přímo v Koránu není. Muslimům lidově řečeno v oné době šlo "o kejhák" a byli v těžké defenzívě. Všechny ty výzvy k boji proti nevěřícím, které pan Janek tak sprostě zneužívá, vyplývají hlavně z tohoto časo-prostorového zařazení do situace v Arabii v době vzniku Islámu.

Kdybych si dal práci, avšak zatím nedám, tak z Bible vypreparuji a doložím - a vůbec se přitom nebudu chovat tak hovadsky, jak Janek - že JHWH zcela otevřeně a programově vyzývá k rasismu, vraždění, bezcitnosti a sprostým loupežím.

To už nemluvě o těch "horách lží", které účelově kolem sebe jako kouřovou clonu kladou katolíci, co se týká vlastního zrodu a etablování Církve katolické. Zde by to snad stálo za napsání samostatného článku, nemyslím, že mnoho lidí vůbec tuší, jaké "bahno" by se dalo vytahovat na katolíky. A vůbec nejde o inkvizici, o prosté vraždění ve jménu kříže a podobně. To takový pokrytec typu pana Janka zcela hladce odrazí obecnými kecy - ostatně nám tady tím krmí stále.

Ale zásadní věci, týkající se křesťanské nauky a z toho plynoucí rozkoly mezi křesťany - to jsou věci, kolem kterých pan Janek zde a na všech možných forech další tisíce janků vrší jednu lež za druhou. A jsou tito jankové všichni stejní, arogantní útoční lstiví lháři ! To je ten biblický strom, na kterém roste ono ovoce. Jen je třeba si do něj kousnout a ochutnat, aby člověk věděl, s kým má tu "pochybnou čest"...

94243

21.02.2006 11:07

Zelená hrozba, nebo oživení domácí politiky?

Dívali jste se na Primu v neděli na Bursíka ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nevím, jak se ten pořad na Primě jmenuje, jde to vždy v neděli od 13°°, tedy po konkurujících si diskusních pořadech ČT a Novy od 12°° do 13°°. Byl tam na jedné straně arogantní čeesďácký ministr čehosi s mohutným knírem a na druhé straně pan Bursík za "Zelené".

Lidé už jsou opravdu unaveni mnohaletým mlácením prázdné slámy, coby zástěrky pro velkolepé kšefty soudruhů z ODS/ODA/US-DeU/KDU-ČSL/ČSSD/KSČM. Pan Bursík toho příliš nenamluvil - měl proti sobě zdatného soudruha. Zato ale při jeho "vstupech" jsem cítil, jak pookřívám !!

Co myšlenka, co vyjádření, co úvaha - to bylo jako balzám na duši po všech těch politických blijatykách, kterýma nás tak ochotně častují "dámy a pánové soudružky a soudruzi" ze stávajících stran v parlamentu.

Všimněte si toho, vy co jste ještě aspoň trochu normální, že při slovech pana Bursíka najednou máte pocit, že rozumíte problémům, že najednou chápete, kde nás tlačí pata. Kdežto s prominutím, když otevře hubu takový Paroubek nebo Rath, člověk propadá zoufalství - "kde jsem se to pro Boha narodil, do jaké to doby !"

Pravda, historická zkušenost se "Zelenými" obecně je v Evropě dost nevalná, zelení nebo červení, hnědí nebo modří - vždy, když se "zadrápnou", všelijací lobisti a úlisáci si k ním najdou cestu a najednou vždy nastala změna. Původní naježený zelený ve svetru se mění na ošlajfkovaného vážného politika, kterému přestává být rozumět, co vlastně říká.

Obávám se, že i kdyby u nás skutečně Zelení do parlamentu vstoupili a třeba i s výsledkem 12-15%, že je nakonec stejně postihne nevyhnutelná pacifikace, politická korektnost a začnou taky hrabat. [velký smích]

94256

21.02.2006 11:36

Ďáblovy obrázky

RE: Jak to zide umi i presne napsat... :)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Děkuji Vám, že nám děkujete, že si děkujeme. [zmaten]

Ale aby jsme si rozuměli, co jsem tím myslel. Nechci tady v žádném případě sloužit tomu katolickému bigotnímu fanatikovi jako snadný cíl pro rozvíjení katolických "moudrostí" - to oni mají moc dobře nacvičené a já, kdybych se chtěl důsledně obránit, byl bych tady zabral příliš mnoho prostoru - pan editor by to pak musel zatrhnout.

Nevím, jaký zájem by zde vůbec byl, tuto problematiku tady jednoznačně dořešit. Proto jsem tím poděkováním projevil jistou úlevu, že to vůbec někoho zajímá. [smích] Za sebe pak bez mučení přiznávám, že mám značnou averzi vůči takovým lidem, jak se zde pan Janek jeví.

94262

21.02.2006 11:45

Zelená hrozba, nebo oživení domácí politiky?

RE: Tady nekdo ale opravdu nema rad zelene :)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Měl by jste pane kavol ale Zeleným přiznat jednu věc - oni snad nejsou jen proti atomu, oni by chtěli spotřeby energií snižovat obecně. Jenže Vy sám teď píšete, že snížit energetickou spotřebu je nereálné.

Je tedy na místě se Vás zeptat, jak si to potom ve skutečnosti jaksi představujete. Totiž proti tomu Vašemu, že snížit energetickou spotřebu je nereálné já s absolutním přesvědčením o pravdivosti svého výroku stavím obrácenou myšlenku, že snížovat energetickou spotřebu je pro přetrvání života na planetě absolutně nezbytné !

Pokud tohle Vy a Vám podobní nepochopíte, žijeme poslední časy života lidstva na této planetě. To vás neznepokojuje ? Po Vás potopa ?

94263

21.02.2006 12:55

Zelená hrozba, nebo oživení domácí politiky?

RE: Tady nekdo ale opravdu nema rad zelene :)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A jenom bych doplnil - přečtěte si:
http://www.matrix-2001.cz/v2/default.aspx?aid=1050

Rozčilují mě lidé, kteří v době, kdy ještě jde podnikat kroky k záchraně, se "nositelům špatných zpráv" smějí a dělají z ních hlupáky. Typické je, že říkají - lidi tady byli, jsou a stále budou a nebojte se - něco se vymyslí ! To se zvládne ! A potom jen krčí rameny a říkají, že stejně nejde nic dělat - sami jsou to hlupáci... [velký smích] Ale co je nám to ostatním platné, že ?

94267

21.02.2006 18:45

Začíná proces s Davidem Irvingem

RE: Zplynováno? Ano, zplynováno.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, Lvov je v části Ukrajiny, která patřila mezi světovými válkami Polsku a fakticky byla součástí Polska a kterou SSSR ziskal v roce 1939 při společném obsazení Polska spolu s Německem. Mimochodem - jediný stát, který po druhé světové válce měl územní zisky byl Sovětský Svaz. Počínaje částí karelie ve válce s Finskem, obsazení pobaltských republik, část Polska včetně onoho Lvova (Lvov mimochodem je či byl druhé vůbec největší polské město !!), naše československá Podkarpatská Ukrajina, Moldavie respektive Besarabie, kousek Rumunska podél černomořského pobřeží, potom ještě Kurily a Sachalin na východě.

94310

21.02.2006 22:03

Zelená hrozba, nebo oživení domácí politiky?

RE: Tady nekdo ale opravdu nema rad zelene :)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak to jsme si nerozuměli - zcela s Váma souhlasím. To je i můj názor, Temelín se měl hned dostavět, respektive samozřejmě na etapy, ale dostavět všechny čtyři bloky a odstavit odpovídající uhelné elektrárny ! A co s nezaměstnanýma horníkama ? Pro Boha jasného - copak tam je málo práce v té měsíční krajině ? Nechal bych je všechny rekvalifikovat na zahradníky a na těch zdevastovaných vytěžených lokalitách by mohli dělat "zemský ráj to na pohled !!" Na tohle bych se nezlobil, kdyby si vláda vzala nějaký úvěr a zadlužila stát. Než tak, jak to dělají teď, kdy se všechno prožere, tak lépe na vylepšení krajiny.

Jinak si myslím, že ti naši "Zelení", ačkoli tam budou zřejmě i potrhlí lidé, jak bývá zvykem, si myslím, že pod tlakem dnes již obecně známých věcí nebudou moc proti Temelínu brojit. Možná, že ještě než budou ty naše slavné volby, že již budeme vědět více, co silou událostí změní náhled lidí obecně na tuto problematiku. Lidi se ještě budou modlit za Temelín ! [velký smích]

94340

22.02.2006 16:06

Ďáblovy obrázky

RE: Jak to zide umi i presne napsat... :)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Znovu to zopakuji - stejně jako Bibli, tak i Korán je nutno chápat v dobových kontextech. V obou těcho svatých Písmech "teče krev" ! To nelze oddiskutovat. Leč - přečtěte si Starý Zákon a přečtěte si Korán, nutně té krve teče více ve Starém Zákoně.

K Novému Zákonu se nedokážu vyjádřit - dodnes po mnoha přečteních a konfrontacích s různými studijními materiály si nejsem jaksi jistý, nakolik si samotní křesťané dělají srandu sami ze sebe a k tomu ještě srandu ze zbytku světa.

To ale, že jsou rozhádaní muslimové, tomu se nikdo, kdo se historíí Islámu prokope k nějakému poznání, nemůže vůbec divit. Islám je náboženství, které nemá žádnou církev, to je nutno si uvědomit. Že jim to funguje jenom tak blbě, jak lze pozorovat na jejich nekonečných rozbrojích, to je vůbec docela samo o sobě zázrak ! [smích]

Tedy tady u muslimů lze docela lehce pochopit, že se objeví snadno případ zneužití - Islám je náboženství chudých, je to velmi lidumilné a sociální náboženství a je velmi lehce zneužitelné. Na rozdíl od supercentralizovaných Vatikánců - zde je vše ztuha centralizované a přísně řízené. A přesto mají křesťané na svědomí mnohem více prolité krve a neštěstí ve světě. Zde není žádná omluva či výmluva ! Skutečně - porovnání křesťanů a muslimů je zcela nesporně ve prospěch muslimů. Nenechejte se blbnout domácí propagandou a používejte mozek k přemýšlení. [velký smích]

94443

23.02.2006 08:19

Zelená hrozba, nebo oživení domácí politiky?

RE: odsolování vody

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Už jsem slyšel všelijaké podivné názory a představy typu - Hurvínek a válka, ale tohleto mě taky rozesmálo.. [smích] Takže se k přání připojuji. Neni nad to, než když se někdo stará o dobrou naladu v tak važné době - viz třeba tady toto:
http://www.blisty.cz/2006/2/23/art27201.html
Nebude na chleba se špinavou vodou, ne tak na nejaké "rozežranosti" s odsolováním mořské vody. To si můžou dovolit snad ve Spojených arabských emirátech. Tam zatím energetická krize nehrozí.

Ale my tady buďme rádi, že zima pomalu "zvedá kotvy" a je před nami relativně 6 měsicu tepla. Příští zimu již se budeme potkávat v lese při sběru klestí ! A vůbec... vše je jasné... [naštvaný] Dobré časy byly tak dávno ...

94523

23.02.2006 08:38

Zelená hrozba, nebo oživení domácí politiky?

RE: Tady nekdo ale opravdu nema rad zelene :)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Někde jsem četl, že toho metanu, takto ve formě tzv. "metan-hydridů", což je asi onen klatrát, je na dnech oceánů takové množství, že bohatě předčí zásoby všech ostatních fosilních paliv, tedy ropy, zemního plynu, uhlí, živičných písků a břidlic a co já vím, čeho všeho ještě. Je zde ale jedna zcela zásadní potíž - neradno do toho vrtat !

Dokonce si myslím, že i ten legrační "bojový pokřik Kdo neskáče, není Čech !" je pro stabilitu metan-hydridu nebezpečný. Ty klatráty jsou natolik nestabilní, že v důsledku "globálního oteplování" nyní hrozí dokonce samovolný rozpad těch vazeb a uvolňování metanu v neskutečných množstvích do atmosfery. Pro informaci se jedná o tzv. "skleníkový plyn" s podstatně větším účinkem než relativně neškodný CO2.

Těžba metan-hydridu pak hrozí právě tím, že by docházelo k uvolňování metanu do ovzduší v takových množstvích, že hrozí, že se spíše tady na Zemi uvaříme, než že zmrzneme.

Tedy metan-hydrid a metan + CO2 z rozmrzajícícho permafrostu na Sibiři - to jsou časované bomby, které tomu "našemu rozvernému lidstvu" již padají na hlavu - akorát, že jsou stále mezi námi lidi a je jich většina, co o tom ještě neví nic. Chudáci - to bude překvápko, až ti arogantní technokrati zjistí, že již není o čem ani mluvit !! [velký smích]

Vyhynutí lidstva se na obzoru již rýsuje ve zcela jasných konturách a stále jsou zde lidi, kteří plánují a plánují ... neni nad dobrý plán a není nad to, těšit se na důchod... [smích]

94525

23.02.2006 11:25

Ďáblovy obrázky

RE: Jak to zide umi i presne napsat... :)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já myslím, že takhle až to není, není nutné se omlouvat za odsun Maurů z Iberijského poloostrova. Stačí zůstat rozumně stát pevně na zemi... [smích]

Když si ale člověk přečte Bibli, Starý Zákon - zakládá si na těžkou noční můru. Propaguje se zde vraždění lidí, nemilosrdné a ve velkém. Mluví se zde o skutečném holokaustu, kdy jsou z náboženských důvodů poráženy statisícová stáda "dobytka" všeho druhu "obzvláště nechutným způsobem" a znehodnoceny pro účely, které jejich "Bůh" sám nejspíše nemůže pochopit. Člověk, když si to vše pročte a vžije se do toho, se nemůže ubránit znechucení.

To až takto v Koránu nenajdete. Korán vznikal tak říkajíc "za pochodu" v boji za vlastní přežití, jinak ale Islám je náboženství ve své podstatě hluboce mírumilovný - čtěte Korán ! Myšlenky zde, ze kterých "ční" výzva k boji - to vše je dobová reakce na tehdejší situaci. Že to špatně pak vykládají i dnešní imámové, to je jiná. Ale nikoliv všichni to tak vykládají, je jich nepatrná menšina a opět se jedná o reakce na tlak zvenčí. To naopak Ježíš Kristus křesťanů sice pravda vyzývá, "aby když dostane člověk políček, aby nastavil i druhou tvář" - to skutečně je zakomponováno v křesťanských ideách. Ale podívejte se, co z toho zbylo v reálu !

Copak výjma zářicích vzorových jedinců typu "Matka Tereza" vidíte, že by se křesťané takto někdy někde chovali ? Copak to tedy dělali Španělé v Novém světě v 16. a 17. století, že jsou odhady obětí až ke 100 milionům ? A co to tak křesťansky dělali Britové v Indii - to vůbec nikdo neví o těch desítkách a taky možná celkem až stu milionů "křesťansky vybitých" lidech ve východním Bengálsku a nakonec v celé Indii v 18. a 19. století ? Cože to křesťanského Francouzi přinesli do Indočíny nebo Holanďané do Indonezie ? A nakonec, nevyhlo se to vyvražďování po křesťansku ani Africe, ani Australii.

Evropané a Američané si tak nějak sebecentricky zvykli na myšlenku, že roznáší po světě pokrok a říkají "Podívejte se na ty otrhané nevzdělané muslimy - kde by svět byl, kdyby nebylo nás, vyšší evropské rasy" ? Ale jediné, co Evropa a pak USA světu přinesly je nelidská nespravedlivá vykořisťovatelská konzumně barbarská idea, co můžeš, to urvi a co nemůžeš, to zkurvi !! Výsledek má každý před sebou a to ještě není vše, ty nejhorší plody teprve přijdou, a to již velmi BRZY !!

Znovu vyzývám k používání mozku, ale to asi samo nestačí - je třeba ještě i nějaké pravdivé vědomosti... [smích]

94543

23.02.2006 11:39

Zelená hrozba, nebo oživení domácí politiky?

RE: smích je zdravý

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No madame - je to nanejvýše Vaše smůla, že čtete něco a do mozku se Vám pak ve skutečnosti dostane zase cosi úplně jiného. Potom se nelze diviti, že mluvíte o starodávném halekání žreců...

A tady toto Vaše ehm.. vyjádření: Chudinka profesor je tak zajatej apokalyptickejma vizema, že jaxi nevidí řešení - tak například vody bylo, je a bude dost. Stačí postavit pořádné odsolovací zařízení a bude vody na rozdávání, ani bojovat se o ni nebude muset. Navíc to vyřeší pěstování potravin v oblastech, kde to dnes kvůli nedostatku vláhy nejde.

Co Vám na to říci, než se pousmát ? Že si lidi nedají pozor, jakoby nevěděli, že každou myšlenkou na sebe nechtěně vyzradí ledasco... [velký smích]

94545

23.02.2006 12:58

Zelená hrozba, nebo oživení domácí politiky?

RE: článek na matrixu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Poněkud to téma rozšířím o takovou fantasmagorii - zamyslel se někdo nad tím, jak to vlastně je s koloběhem vody na planetě ? Ono ročně z pevnin a ostrovů vodní toky odvedou do moře asi 38 000 km3 vody. V tomto množství říční vody je do moře unášeno asi 25 miliard tun samotné ornice a dalších 25 až 50 miliard tun různých "snosů" nepocházejících z ornice. Celkové množství vodních srážek v úhrnu může činit na pevnině 100 000 až 150 000 km3, rozdíl mezi odtokem a srážkami je dán odparem. Toto jsou odborné odhady, zcela přesně se to neví.

Víme, že Sahara vyschla již před skoro 5000 léty, víme, že suché pouště se zcela neúprosně rozšiřují celosvětově a jaksi "odjakživa". Tento trend je zde po celou dobu, po kterou máme k dispozici nějaké i mytologické zprávy " o stavu životního prostředí na planetě". Kupříkladu z Číny víme, že před 5000 léty zde lidé bojovali se záplavama, které byly vyvolány nějakými kosmologickými" příčinami. V čínské mytologii jest tvrzeno, že se poprali dva bohové, jeden z nich v rámci boje porazil omylem jeden ze sloupů nebe a to se částečně zřítilo na Zem. Situace využil nějaký bůh vod a napadl souš a zmocnil se jí. Dnes se v Číně taky neúprosně rozšiřuje poušť...

Napadá mě, že vysychání planety je cyklický proces, dalo by se říci od "Potopy po Potopu". To, že lidstvo svým neurvalým zásahem do pralesů tomu pomáhá, to je pravda. Ale je to celá pravda ?

Já na začátku uvedl ta čísla záměrně - totiž - když to spočítáte, vejde každému něco neuvěřitelného ! Budu brát erozí odnesenýh hornin 100 miliard tun, protože k té vodní erozi je nutno započítat ještě mohutnější erozi větrnou. Budu brát specifickou hmotnost odnosů 2000 kg/m3, plochu souše 149,5 milionů km2 a budu celý proces intrapolovat do času před jedním milionem let. Toto vše dává, že povrch souší se za pouhý 1 milion let takto sníží o 334 metrů !

To je přece divné, ne ? Přece se díváte na přírodopisné snímky a vidíte ty "nádherně divoké pohoří světa !" A vidíte ty sesuvy na Filipínách ? Přece by tu nikde takové divoké skalnaté píky neměly být ! Vždyť posledních cca 10 milionů let se na planetě geologicky údajně nic tak divokého nestalo, že by se někde tvořily nopvé hory. A konkrétně v kvarteru je zcela klid, hm... [velký smích]

Tady něco nehraje a dovolil bych si tvrdit, že povrch planety byl takto vytvarován relatívně nedávno !! A to v řádech tisíců let a nikoliv desítek až stovek milionů let. A to vysýchání půdy celosvětově je normální proces mezi dvěma potopama.
http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2005060014
Tady se o tom taky mluví.

94559

23.02.2006 13:01

Zelená hrozba, nebo oživení domácí politiky?

RE: odsolování vody

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Opravdu doufám, že nebudete tím prvním, co se trefí...

Doufejte, doufejte ! [smích] Nic jiného totiž po ruce není a koukněte kousek níže, trošičku jsem poodbočil, ale souvisí to docela s téma !

94562

23.02.2006 14:41

Zelená hrozba, nebo oživení domácí politiky?

RE: změnit zákony

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdá se, že mluvíme každý o zcela něčem jiném, takže Vám nemůžu ani oponovat, avšak ani přitakat. To je škoda ... hm

Jinak ale máte pravdu, mělo by se to mnohoženství uzákonit - čím dříve, tím lépe. Každý, kdo se přihlásí, bude mít nárok, na kolik si troufne. Ale běda pak, když ne !! Trest jediný - uťať ! veřejně ! [smích]

94568

23.02.2006 18:36

Zelená hrozba, nebo oživení domácí politiky?

RE: Zeleni proti globalizaci?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No vždyť ! To jednoho naštve, když zinscenuje takovej krásnej konec světa a vono furt nic ... [smích]

A s těmi zelenými máte zcela pravdu - já na jedné straně bych i tady doma vítal jakousi "novou sílu" na scéně, ale že zrovna tito ?? [oči v sloup]

Chtělo by to nějakou jasně profilovanou a tedy jasně čitelnou stranu se stabilní voličskou základnou, něco jako lidovci, ale ne lidovci. Už bych raději bral nějakou "národní stranu" nebo stranu "royalistů", jen pro Boha ne zelené. Protože tam skutečně hrozí, že úplně "zparchantí".

Nebo taky by nebylo špatné, kdyby měla "zmrtvých vstanout" strana agrární a poslat lidovce aspoň načas mimo hru. Čili nic, totiž nic takového se jaksi nerýsuje. Potom ale lepší ti zelení aspoň na jednu sezonu - jako hrozba.

94592

23.02.2006 20:13

Zelená hrozba, nebo oživení domácí politiky?

RE: smích je zdravý

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kupříkladu, že máte dost - alespoň tedy zdánlivě zde - naivní představy. Potom, že ten "chudinka pan profesor" je světově uznávaný respektovaný "myslitel" a lidi mu naslouchají spíše s úctou, než by se o něm vyjadřovali takto, jako Vy - tedy, že Vám chybí anebo znalosti obecně, nebo aspoň trochu úcty k lidem, kteří pro svět něco vykonali..

Potom ale ten Váš výrok, že vody je dost, to je dost povážlivé vyjádření. Máte představu, kolik ve skutečnosti z těch cca 6,5 miliard lidí má k dispozici dobrou pitnou vodu ? Nemyslím přitom "Dobrou vodu" v PET flašce z obchoďáku, ale vodu, ve které si alespoň můžete umýt ruce, aniž by jste se musela třást hrůzou, co chytnete za příšernou chorobu. O přímém pití ani nepřemýšlím...

To odsolování je v zásadě možné, ale zadarmo to určitě není ani omylem. Myslím, že kdyby to lidi měli platit, že by většinou raději zavřeli oči a pili vodu z vlastní studny, o které jinak mají spíše pochybnosti.

V podstatě ale pravdu máte v tom, že vody je dost. Dokonce velmi kvalitní. A sice v polárních ledovcích. Blíží se doba, kdy voda bude možná dražší, než benzín. Dala by se voda ve formě obří kry dotáhnout do vhodného místa a zde led rozpouštět a expedovat. To by bylo podstatně levnější, než odsolování.

Mě nejvíce rozesmálo - nic ve zlém, nikoliv nějak zlomyslně - a to svědčí práve o té naivitě představ, co a jak by bylo možné, totiž že by jste solila oceány a tak ovládala mořské proudy. V tom našem nebohém státě nejsou silničáři schopni opravit ďoury v cestách a pro Vás není problem si představit jednoduchou regulaci mořských proudů... [smích]

94596

23.02.2006 20:25

Zelená hrozba, nebo oživení domácí politiky?

RE: Tady nekdo ale opravdu nema rad zelene :)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, já na to nemusím hledět černě, to je černé samo od sebe. A já nejsem zas takový duševní masochista, jak by se mohlo třeba jevit. V lese takhle zjara, když ptáčci pěkně zpívají, vzduch se tetelí vůněmi květin, nikde nikdo nevříská a hafy nepesají, komáři a hovada nežerou, já se omylem nepřilepil na smůlu ani nestojím gerade v mraveništi a mám v duší klid a mír, tak jsem šťastně bezstarostný člověk a s chutí zapomínám na to, co jinak je nesporná pravda... [velký smích] Jakže se tomu říká ? Nalhávat si do kapsy ?

94597

23.02.2006 20:57

Ďáblovy obrázky

RE: Jak to zide umi i presne napsat... :)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Čtení tohoto přízpěvku mi zvedlo velmi náladu a dobře jsem se zasmál. Akorát malá "hybička" se vloudila, anebo máme různě číslované súry ? U mě je v súře Kráva verš :

2.194 Měsíc posvátný proti měsíci posvátnému, i věci posvátné podléhají zákonu krevní msty ! Kdokoliv proti vám vystoupí nepřátelsky, pak i vy proti němu tak vystupte, podobně jako on vystupoval proti vám. A bojte se Boha a vězte, že Bůh stojí na straně bohabojných.

To třeba v téže súře Kráva je verš :

2.208 Vy, kteří věříte, vejděte všichni v mír a nenásledujte kroky satanovy, vždyť on je pro vás nepřítelem zjevným !
2.209 A jestliže klopýtnete poté, co se vám dostalo jasných znamení, tedy vězte, že Bůh je mocný i moudrý !
2.211 Zeptej se dítek Izraele na to, kolik jsme jim dali znamení jasných ! Jestliže však někdo zfalšuje milost Boží poté, co k němu přišla, pak je Bůh strašný ve Svém trestání !

Takže pozor pozor ! K Mohamedovi mluvil anděl ve jménu téhož Boha, který předtím ústy andělů a proroků mluvil ke zmíněným dítkům Izraele, jakož pak ústy Ježíše z Nazaretu i k budoucím křesťanům. Militantním věřícím židovským i křesťanským by měl správně přeběhnout "mráz po hřbetě !!"

Ty moje věštby nejsou neblahé, ty jen prostě jsou. Ale "zdravice z luku" je srozumitelná a užitečná - to velmi chválím ! Mám taky dobrý luk, ale praktičtější se mi jeví dobrý prak. Rozhodně je to operativnější zbraň s podstatně vyšší kadencí střelby a střelivo je nakonec skoro všude. [velký smích]

Prostě jste mě potěšil !

94600

24.02.2006 07:50

Ďáblovy obrázky

RE: Jak to zide umi i presne napsat... :)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Islám je v tomto zcela promyšleně "rafinovaný" a to velmi pochopitelným a přijatelným způsobem. Totiž - vůbec největším možným hříchem, který se prostě a jednoduše nikdy neodpouští je odstoupení od víry a zároveň činnost, která k odstoupení od víry vede.

Islám myšlenkově vychází ze Starého Zákona, tedy jsou zde tři velká náboženství, která se jasně a evidentně obraci na jednoho a téhož Boha ! Pro muslimy je Mojžíš stejně uctívanou osobou, jako pro Izraelity nebo křesťany.

Potrestat člověka, který odstoupil od víry (Islám) nebo který agituje proti víře je vlastně automatická povinnost. Zde nemůže nikdy západní společnost a muslimská společnost najít společnou řeč. Muslimové přeci na počátku, když se muslimy stávali, jasně a zřetelně řeknou, co chtějí a chce se po nich, aby to dodrželi - pravda pod trestem smrti. Kdežto křesťané mohou lhát, krást, zlořečit, klanět se modlám a já nevím co si vymyslet. A stále je vše v pořádku, zajdete ke zpovědi, parkrát se pomodlíte "zdravas.. a Otče náš ..", koupíte odpustek a můžete hřešit dále. Nějaký bigota by Vám to vysvětlil - křesťanství je již z principu náboženství pro zloděje, křivopřísežníky a lháře.

Tedy, pro muslima nevzniká vůbec žádný problém, když má jít zabít někoho, kdo tupí Islám a Boha. Zároveň mimochodem "hodí kamenem" na odpadlíka. To je prostě ZÁKON !! Když při této činnosti padne, tak muslim ví, že tímto se dočkal nejvyšší možné odměny ! Krásnější příklad odpoutání člověka od hnusu konzumu již na planetě skoro není. Odsuzovat tuto vlastnost muslimů je prakticky totéž, jako přihlásit se a říci JÁ JSEM ZLODĚJ A LHÁŘ !!

Vážení, nikdo by se neměl v tomto mýlit. Islám je skutečně "vymakaný" systém a je velmi spravedlivý a mírumilovný. Jako krutý, fanatický a nespravedlivý se může jevit pouze lhářům, zlodějům, podvodníkům, křivopřísežníkům a podobným katolíkům. Protože tito Boha zradili a potrestat "je je" Bohu libé !! [smích]

94661

24.02.2006 08:00

Ďáblovy obrázky

RE: Jak to zide umi i presne napsat... :)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A pro státy s křesťanskýi kořeny a s tzv. "demokracií" by měl být Islám být na jejich území postaven mimo zákon !! Totiž tyto tzv. "demokratické společnosti" jsou společnosti lži a modloslužebnictví. A proti tomu stojí zcela programově Islám, který je pro lidi pravdomluvné, mírumilovné a zbožné z principu Islámu !

Tyto dva systémy nemohou koexistovat vedle sebe trvale, to skutečně principiálně není možné. A v jasné výhodě je Islám, který stojí na pravdě. Můžeme dokonce říci, že mistr Jan Hus byl muslim a odešel přímo do Ráje ! Zamyslete se prosím nad tím... [smích]

Zajímalo by mě, zdali by proti tomu někdo dokázal postavit jedinou rozumnou myšlenku... [velký smích]

94663

24.02.2006 15:45

Ďáblovy obrázky

RE: Jak to zide umi i presne napsat... :)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mohamed splacal sve nabozenstvi z toho,co bylo na trhu.A davno pred tim,nez se objevil na scene on.Katolicke nabozenstvi je daleko propracovanejsi.
Prikladem totalni chudoby nam mohou byt pohadkove bohati naftovi sejci.
Mezi muslimy sa nachazi stejny pocet zmetku,jako v kterekoliv jine lidske skupine.


Beru to jako básnickou metaforu, že "někdo něco splácal". Když bychom to brali jako skutečnou pravdu, potom bych trval na tom, že židé a křesťané to udělali přesně stejně...

Otázka, zda katolíci to mají propracovanější, to je již diskutabilnější. Co mají katolíci propracovanější ? Oblbování ? To by jsme museli asi trochu specifikovat, tedy s tímto Vaším tvrzením nelze nijak diskutovat, není vlastně o čem.

Co se týká chudoby arabských šejků, sedících na ropě, to máte pravdu. Nejsou někteří příkladem chudoby. Ostatně však Korán nikde nevyzývá, aby lidi byli chudobní ! Mezi muslimy bohatství cti netratí, chudoba není nikterak extra žádaná. Co ale je žádané, je mezilidská solidarita. A zde tedy naopak těžko vyčítat. Konkurence u katolíků a židů na druhou stranu říká "Nehledej poklady na zemi, hledej je na Nebi !" Tedy zde je výzva k spíše duchovnu, než materiálnu jasná - jak to však vypadá ve skutečnosti ?

Co se procentuálně týká výskytu zmetků mezi muslimy, křesťany a židy, mohou si patrně zcela klidně na znamení rovnosti v tomto podat ruce ...

Setnete hlavu kazdemu,kdo rika,ze Islam je nabozenstvim nasili.

Jednalo se o nějaký doložitelně skutený případ muslima, který se k tomu takto a zcela vážně postavil, nebo si někdo z toho dělal s lehkostí sobě vlastní a typickou pro člena euro-atlantické společnosti zase jen "prdel" ? To druhé, jak známo z řady případů, je podstatně pravděpodobnější, tedy co bych si měl myslet, že jste tím chtěl naznačit ?

Že se z Islámu nedá vystoupit, to snad je dobrý příznak, ne ? Muslimové nikoho přece, co tak vím, nenutí, aby byl taky muslimem. Ale když někdo muslimem je, potom to se sebou přináší jisté povinnosti, kterým se vyhnoud nedá. To má podle Vás být chyba ? Nemyslím, že je dobré, když někdo o sobě řekne, že je křesťan, aniž by k tomu po pravdě doplnil, že je lhář a zloděj, nactiutrhač a modloslužebník. To je totiž pravidlem.. [velký smích]

Muslimové ale se k sobě navzájem chovají prakticky až "starozákonně" vzorově, kdežto mezi křesťany je pravidlem chování podle hesla "jako vlk k vlku" - což ale je pro vlky urážlivé. Obráceně by si mohli vlci říkat o někom nechutném, že se chová jako křesťan ke křesťanovi, tedy nekřesťansky - což vlastně znamená, že křesťansky... [velký smích]

94700

24.02.2006 20:59

Ďáblovy obrázky

RE: Jak to zide umi i presne napsat... :)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem si to svoje "bojové tažení" celé několikrát pročetl, abych pochopil, odkud jste se Vy odpíchnul k tvrzení:"...mluvite o islamu jako o mirumilovnem nabozenstvi, pak zase souhlasite s nasilim, ..." a jsem na rozpacích. Musím předeslat, že muslim nejsem. Nejsem ani křesťan. Ale čtu si hodně v Koránu i v Bibli. Celá tato diskuse začala jako reakce na zcela řekl bych nepřijatelné manipulace s texty "vytrženými" z Koránu, na kterých bylo dost zlomyslně ukazováno, kterak "zde je" vyzýváno k prolévání krve.

V dnešní nervozní době, kdy vzniká zbytečně napětí i kolem vcelku legračních obrázků, mě deprimuje, když si někde někdo přečte kousek něčeho a pak operuje s tím, že Korán je plný výzev, aby snad muslimové na potkání "řezali krky" nám, hodným evropským lidumilům.

...prikladny zivot Jezise a "prikladny" zivot Mohameda...

Bohu žel to zde nejde rozebrat do důsledků a uvědomuji si, že se svými "proislámskými výroky" začínám být vyslověně na "nepřátelské půdě". Což jsem nechtěl. takže toho nechám, ač by toho šlo říci dost...

Z takoveho alaha mi chodi mraz po hrbete.

Ono - ale vlastně máte pravdu. Tam kousek níže se nějaký pán hostující patrně na mě naštval, že se navážím do katolíků. Přestanu s tím, opravdu, nestojí to za tu "vařící krev". Ale každý by se měl chytit za svůj nos, Vám běhá mráz po hřbetě z takoveho "alaha" - jak Vy píšete. Mi pak zase běhá z něčeho jiného mráz po hřbetě. Ale toto zopakuji :Muslimem se každý stane svobodným vyjádřením se, čímž na sebe dotyčný bere určité povinnosti, o kterých přesně dopředu ví !! A Vám se nelíbí, že se pak chce, aby se ty povinnosti dodržovaly ? Nu dobrá, k tomu není co dodat... [oči v sloup]

94731

24.02.2006 21:38

Ke zničené svatyni v iráckém městě Samara

RE: Hmm, svědci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na spolehlivou tzv. "rychlou" destrukci objektu tohoto typu by mohlo stačit cca 250 až 500 g výbušiny na 1 m3 obestavěného prostoru objektu. Odhadnu velmi hrubě - podle obrázků v televizi torza onoho objektu, že by obestavěný prostor mohl být - plus mínus autobus - 50 000 m3 ?? [oči v sloup] - no nejspíše asi více, to neva...

Dale již netřeba ani kalkulačku - potřebné množství výbušin by bylo v řádu až desítky tun !! Čili, pěšky na zádech v baťohu, kdyby každý "zarkavista" nesl celý metrák, by bylo nutno sto mužů !! To si snad nikdo nemyslí, že to takhle bylo ?!?!

Na námitku, že by teroristé měli připravený a vypočítaný odborně přesný plán destrukce a nepotřebovali by pak takové množství výbušin, by potom bylo nutno sice menší množství výbušin, ale efektívně rozmístěných do uzlových bodů. To je ale práce pro pyrotechniky specialisty a dělali by to hodně dlouho - řádově hodiny až desítky hodin - podle počtu pyrotechniků. A stejně by se opět jednalo o množství výbušin řádově až metráky. Tedy domnívám se, že taková diverze není možná.

Považuji to za důkaz, že se jednalo skutečně o práci dobře vybaveného a nikým nerušeného komanda, které tam všechen materiál muselo navézt náklaďáky. Na ty přitroublé scény z amerických filmů, kdy neprůstřelný pan Černyneger umístí par blikajících bombiček, které si přinesl po kapsách, a pak mačká dálkové ovládání a vyhodí do luftu půl vojenské základny - tak na to zapoměňte !! [velký smích]

PS Jen pro informaci - mám pyrotechnické zkoušky, pravda je to dávno, na vojně jsem toho "odbouchal" dost a tedy ty údaje můžete brát, jako přibližně správné, v rámci toho, co vím na dálku takto. [smích]

94736

25.02.2006 11:20

Ke zničené svatyni v iráckém městě Samara

RE: Hmm, svědci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na demolice takových objektů, pokud se použije taková ta rychlá destrukce - čili žádné nějaké přesné výpočty + vrtání "dírek", stovky mini-náložek a pavučina drátů se sekvenčním odpalováním - tak potom netřeba používat Semtex a podobné "chuťovky" ! To by bylo mrhání kvalitou, protože při tom rychlém ničení je lepší náklaďák naložený až pod plachtu petečkama, prásk s tím do baráku a BUM !! V takovém případě by šlo u požadavků na kvalitu vybušiny spíše o masivní výkon než o speciální vlastnosti a o dopravení "hromady vybušin" kamsi dovnitř než o precizní práci s využitím vlastní váhy a podobně.

Čili - takový "barák" nejde shodit nějakou drobnou diverzní akcí. Je to skoro dokonalý důkaz, že je to dílo profíků z druhé strany, coby zoufalý pokus změnit strategii v Iráku. Občanská válka v Iráku je pro USA jedna z možností,kterak si, když tu díru nenechal mistr tesař, sám udělat díru, kudy by mohli odtamtud jakž takž se ctí utéci !! Myslím, že pokud tam skutečně vypukne totální chaos, Amerika odtamtud tiše zmizí se slovy, že "to takhle dál nejde a my (USA) za to vlastně vůbec nemůžeme..". navíc, pokud vypukne občanská válka plnou silou, nebude problém "udělat výřad" nějakých zohavených mrtvol vystrojených a vyzbrojených iránskými prostředky a prohlásit, že to do Iráku infiltrovali Iránci. Vítaný důvod, "spravedlivě" odpálit pár stovek Pershingů... [velký smích] zas by z toho byla aspoň chvilku taková ta "fešná americká válka - jen mačkat čudlíky !!"

94796

25.02.2006 12:11

Bombový útok na askarijskou svatyni - další podvod?

RE: Připadá mi směšné, jak se tady přete o pravdivost hypotézy! :o)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hmmmm... taky si to myslím, ale pozor, pozor !! Tady se začíná vytvářet "katolická liga" nespokojenců s tím, že by někdo jen "prstíčkem ukázal" na vzorové chování křesťanů všech dob se záměrem to nějak zpochybnit ... Je nutno vycházet z kterési papežské encykliky, že "Papež má vždy a úplně ve všem pravdu" - což se posléze přenáší i na všechny papežence. Tady se nedá nic dělat, platí bod jedna - katolíci mají vždycky pravdu. [velký smích]

PS Když říkám "katolíci", myslím přeneseně "křesťany" - je těch katolíků nakonec stejně absolutně nejvíce mezi křesťany, ne ?

94801

25.02.2006 22:17

Bombový útok na askarijskou svatyni - další podvod?

RE: Připadá mi směšné, jak se tady přete o pravdivost hypotézy! :o)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm.... pane kolemjdoucí, proč chodit okolo, řeknu to takto:

Vatikán dne 18.11.1965 vyhlásil tzv. "Dogmatickou ústavu" a zde se zcela jasně a oficiálně potvrzuje, že:

-autorem Bible (asi Starý i Nový Zákon) je Bůh,
-všechny části Bible jsou svaté,
-všechny části Bible byly sepsány pod vlivem Ducha svatého,
-vše, co inspirovaní autoři Bible vypovídají, platí za Duchem svatým psané,
-vše, co se praví v Bibli, je jisté, pravdivé a neomylné.

Potom dne 30.6.1968 papež Pavel VI. vydal slavnostní "Credo", kde jest dáno světu na vědomí toto:

-jedině Církev katolická je církev pravá,
-jediněCírkev katolická hlásá neomylnou pravdu,
-Církev katolická je samospasitelná,
-Církvi katolické byl svěřen všechen poklad nebeských statků,
-jedině Církev katolická je skutečnou dědičkou Božího příslibu,
-jedině Církev katolická vlastní ducha Kristova,
-jedině Církvi katolické byl svěřen neomylný učitelský úřad,
-jedině Církev katolická je majitelkou plné a celé pravdy.

Takže máte pravdu, nebyla to encyklika.

A samozřejmě, že papež má tu samo-pravdu pouze ve věcech víry a snad nemá vliv třeba na rozhodování soudů. Ale kdyby šlo o dobu před třebas 300 léty, potom by to bylo asi jinak. Žejo... [velký smích]

94839

26.02.2006 14:01

Bombový útok na askarijskou svatyni - další podvod?

RE: Připadá mi směšné, jak se tady přete o pravdivost hypotézy! :o)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To o sobě skutečně tvrdí každá církev. Výjma tedy muslimů - ti církev fakticky nemají - oni jsou ve skutečnosti jen takové sdružení na společné bázi bez centrálního velení typu "papež a Vatikán". Což je sice taktická a operační nevýhoda, strategicky jsou však muslimové neporazitelní ! U muslimů se skutečně dá říci, že jim centrálně velí pouze Bůh... [smích]

Já toto tady uvedl pouze jako ukázku, odkud čerpám "nevyčerpatelnou zásobu" nechuti ke katolíkům, potažmo pak k militantním křesťanům obecně. A velmi rád s katolíky diskutuji - je to tak trochu z mé strany vlastně taková vyčůranost - nemůžu totiž nikdy v té diskusi prohrát, tak neschopný, abych maje pravdu prohrál - to tedy nejsem.

94871

27.02.2006 17:09

Bombový útok na askarijskou svatyni - další podvod?

RE: Připadá mi směšné, jak se tady přete o pravdivost hypotézy! :o)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

??? [překvapení]

94972

28.02.2006 13:30

Poselství

Širší souvislosti...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Naše planeta, lidská společnost a celý život na planetě v současnosti prochází velkými proměnami. Zatím většina neví, jen nejasně tuší, co je příčinou. Ale co víme jistě je to, že již stovky ba tisíce let zde jsou k dispozici proroctví, která takový vývoj i jeho časové umístění předvídají. Tento úvod zdánlivě nesouvisí s téma článku. Ubezpečuji všechny, že souvislost zde je jasná.

To, čeho jsme aktuálně svědky v Iráku, v Palestině, v Afghanistanu a i v jiných zemích - to se bude postupně šířit na celou lidskou společnost. Je to naplňování proroctví Ježíše z Nazaretu - ale nejen on, blíže k nám je to i můj "oblíbený" Nostradamus. Tedy vězte, že to tak být evidentně musí, tento vývoj byl takto předpovězen. Svět se celoplošně změní v jedno obrovské bojiště a lidstvo fakticky "zešílí". Nikdo by si neměl namlouvat, že "tohoto konce světa" se nedožije a že jej se to netýká - je to lhaní sám sobě do kapsy !

Teprve zde odbočím a uvedu skutečnost, která není tak známá a tedy ani naléhavá. Ubezpečuji však všechny, že to souvisí s naším téma a velmi urychleně se to na nás všech projeví.

Zde jsou klíčové odkazy na zdroje, po nastudování bych nemusel nic říkat:
http://www.michaelmandeville.com/earthmonitor/polarmotion/2006_wobble_anomaly.htm
http://www.habtheory.com/
http://www.ifa.hawaii.edu/faculty/jewitt/kb.html

Pro ty, komu se to nechce studovat podrobně, řeknu v kostce, "oč kráčí". Major Anomaly In Chandler's Wobble - 2005/2006 - planeta Země se v meziplanetárním prostoru složitě "vrtí" a zeměpisné poly Země opisují v důsledku toho jakési křivky. To se zove Chandlerovy cykly. Když prostudujete ten první odkaz a hlavně pak ten první diagram, bude jasné, že planeta Země se svou rotační osou nenávratně vyskočila z ložisek ! To nejsou kecy, to jsou vědecká fakta. Stalo se to právě teď !! [velký smích]

Když se potom zvědavě zakoukáte do stránek druhého odkazu, najdete zde zcela kouzelnou teorii tzv. "HAB theory". To, že tuto teorii věda nebere na milost, neznamená pro onu teorii nic, naopak to je "vysvědčení pro vědu". Zde se dovíte, proc by se vůbec měla planeta Země v prostoru "překotit". Čili - podle HAB teorie známe nezbytný mechanismus a podle křivek "IERS (International Earth Rotation Service)" víme, že to již zrovna začalo.

Dal jsem tam ještě ten třetí odkaz a zde klikněte vlevo na odkaz "Planet X". Zvídavý člověk si hned uvědomí, že o této planetě zde již mluvím skoro rok. Vždy se našel nějaký chytrák, který se tomu sarkasticky vysmál a dělal si ze mě srandičky. Bože, odpust jim, jsou to hlupáci. Vědci z IERS si neví rady, odkud se bere gravitační tah, který ruší pohyby Země. Zde je tedy odpověd. Na otázku, proč o tom již dávno neví astronomové odpovím - oni to vědí, ale nesmí o tom mluvit ! Muslimové to mají řečeno kdesi v Koránu a proto zvedli "džihád". [velký smích]

95140

28.02.2006 13:40

Poselství

RE: Širší souvislosti...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ten můj výklad je nezbytně stručný, nechytejte mě proboha za slovíčka ! Abych byl přesný a vyloučil jakékoliv pochyby, bylo by to na několik stranek "předsametového Rudého práva" !! Totiž kupříkladu ten gravitační tah, který ruší pohyby Země, ten může (a patrně je to tak) pocházet od planety X, avšak hraje zde roli ještě nějaká výrazná anomalie přímo uvnitř planety Země, neboť a to jsem zapoměl dodat - Země zároveň je ve fázi skokového vymizení a převrácení geo-magnetického pole ! Odkaz dodám, momentálně jej ale nemám po ruce.

Na naše hlavy dámy a pánové padá taková hromada sraček, že je na světě málo jedinců, kteří toto ví a zároveň se nezbláznili ! [velký smích]

95143

28.02.2006 14:06

Ke zničené svatyni v iráckém městě Samara

RE: vsechno muze byt nekym organizovane

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba, často bych s Vámi lehce souhlasil. Zde ale Vás musím zásadně opravit ! Ta příští válka, která již vlastně probíhá nevybojují hlavně nějaké armády. V té válce bude bojovat asi 6,5 miliardy lidí na každém místě planety. Nejčastější zbraně budou klacky, kameny, zuby a nehty ! [zmaten]

95147

28.02.2006 14:21

Poselství

RE: Širší souvislosti...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zemský magnetismus se skutečně mění a převrací, ale to patrně přímo nesouvisí s fyzickým posuvem geografických polů po planetě. Respektive to možná přímo souvisí, ale je to spíše důsledek, nikoliv příčina onoho přesunu geografických polů.

Jinak tahleta paranoia o převrácené Zemi mi v hlavě sedí posledních asi 20 roků. Dokonce jsem si již namaloval novou mapu světa - nesmějte se prosím ! Kdo máte doma globus, rozeberte jej tak, aby jste dostali holou země-kouli bez držáku. Najděte si prosím Japonsko a zde Tokio, na stávající rovnověžce Tokia se pak od něj posuňte na východ o asi 500 km a zde opatrně zatlačte tenký špendíl tak, ať globus neposkodíte. Na hlavičku uvažte pevnou nit a globus si na té niti na vhodném místě zavěste a lehounce roztočte - tak 0,5 až 1 otočka za sekundu. To, co uvidíte, to bude nová poloha osy rotace planety Země po přesunu geografických polů podle upřesnění Edgara Cayce z roku 1931.

Můj "rodný" Frýdek-Místek - ač jsem se narodil na Vsetíně, tak skoro 54 let žiji v Místku - se nachází zcela přesně pod rovníkem !!! [smích] Čili, budu si vyhřívat zbytek života své staré revmatické kosti pod tropickým sluníčkem, tedy pokud to přežiju tu štrapáci se stěhováním polů ! Průšvih je, že když to i přežiju, těžko to přežije můj "milovaný supermárket Tesco" ! Co budu jíst ?? [zmaten]

95153

28.02.2006 14:28

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm - to neříkejte ! To totiž zatím nikdo neví, co se stalo na olympiádě. Zde přesný text:

Rok velkého sedmého čísla zakrouží,
zjeví se to v době her hekatombé,
nedaleko velkého milenia.
Až mrtví opustí své hroby.


Čili, člověk nikdy není dost chytrý. Chandleruv cyklus trvá 7 let. Tato dosti drčastická anomalie se objevila skutečně v plné parádě te´d, v průběhu her. Co znamenají mrtví, co opustí své hroby, zatím není jasné.

Víte - mé výklady Nostradama jsou stále skutečně hodně podobné tápání slepce s ucpanýma ušima po neznámém městě. Mě to sice netěší, ale taky nedeprimuje.

95158

28.02.2006 14:38

Poselství

RE: Širší souvislosti...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V tomto ohledu docela sdílím názory blíže nejmenovaného předchůdce pana Špidly na premierském křesle na úroveń novinářů. Podle mého názoru by nechápali, kdybych se jim to snažil vysvětlit, oč kráčí. natož, aby o tom "radostně psali".

Nemluvě již tedy i o tomto a zde posloužim historkou z NASA: Jednou se nějakého odborného mluvčího NASA ptali, zda-li by bylo lidstvu informováno, že již NASA přesně ví, že někdy v budoucnosti do planety Země narazí obří asteroid a planetu zničí. Odpověď byla jednoznačná ! Samozřejmě by to bylo utajeno až do úplného konce !

Ptačí chřipka je tak strašně nebezpečná, že již za dva či tři roky na ní umřelo cosi kolem 170 lidí z celého svět. Jen v České republice za tu dobu řidiči na českých cestách vyvraždili asi 5000 lidí, krokodýli po světě za tu dobu sežrali asi 7000 lidí. Dokonce si myslím, že na uklouznutí na zlomyslně odhozené banánové slupce za tu dobu zahynulo více lidí, než na ptačí chřipku.

Zde se jen kalí voda ! Právě se stupňováním takových zakrývacích akcí typu "ptačí chřipka nebo SARS" si můžeme být jisti, že skutečné nebezpečí je na spadnutí.

95162

28.02.2006 15:19

Poselství

RE: Širší souvislosti...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Smutná zpráva, která už v tom prvním odkazu je, že celý ten posun bude tektonicky drasticky aktivní. Kdyby zůstalo i jen u tohoto malého posunu, stejně je tam avizováno, že ještě tento rok se prakticky zdvojnásobí počty zemětřesení nad 7°Richtera a výrazně se zvýší vulkanická činnost,

Takže sice bude v Čechách konečně "slušné počasí" na papayu a banany a co ja vím, co vše tu poroste, ale pozor ! Budeme to muset vše zasadit a čekat ! Samo se to tu tak rychle nerozmnoží. Ale budou asi častá zemětřesení a možná se vzbudí Milešovka a bude chrlit síru místo ČEZu !

S tím plotem betonovým to asi nestihneme. Až vyběhne puldruhá miliarda Číňanů směrem do Evropy, tak již jen to vyvolá zdrcující zemětřesení. Ten plot, kdyby nakrásně již stál, tak spadne pod tím tlakem. A USA taky budou taky prakticky rovníková krajina. Washington totiž je přesně na rovníku taky. Horší je a pan Sodek bude smutný - podle pana Edgar Cayce "žbluňkne" do Pacifiku celá Kalifornie.

95184

28.02.2006 15:23

Poselství

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Lidi jsou vesměs dost "prodejná čeládka" ! Na to bych být Vámi nezapomínal. [velký smích]

95187

28.02.2006 16:10

Ke zničené svatyni v iráckém městě Samara

RE: vsechno muze byt nekym organizovane

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...pochop konečně, že nelze porazit zemi jako USA ...

No jo, Vy asi uvažujete o válce něco ve stylu II. světové. To je obligátní chyba "maršálů", kteří se po skončení války připravují na tu další, novou válku. I Vy, zdá se, máváte takovou maršálskou holí... [smích]

Jenže - v okamžiku, kdy nastanou všechny podmínky něčeho, co by se eventuálně mohlo stát, potom jako by se již stalo. Tak, jako zmizely všechny předchozí světová Imperia, zmizí i toto, americké Imperium. To je nesporné. A všechny podmínky tady na to jsou, tedy, jako by se již stalo. A pokud to přežijete, budete asi znova uvažovat, tentokrát v intencích tohoto budoucího, co ale pro Vás v té chvíli bude minulé.

Víte - ta válka, která je před námi, ta zase překvapí všechny, že zase bude zcela jiná, než to kdejaký "stratég" čekal. Ona již ta válka běží nějaký čas a nikdo si toho skoro nevšímá, USA v ní drasticky prohrávají a spějí ke svému zákonitému konci. Je to ještě totálnější válka, než jak ji provozovali Němci v té minulé světové.

V jednom máte zcela pravdu, bude či respektíve již je to válka sebezničující.

95209

28.02.2006 16:25

Poselství

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je možno prognózovat výsledek války, který by se Vám asi vůbec nelíbil - tak to myslím. Vy možná uvažujete o klasické válce pro získání nějakých výhod - území, surovin, energií, vody, potravin a podobně.

Zkuste ale uvažovat v jiných intencích - válka vedená pro částečné vyhubení lidstva !! Čili internacionální záležitost, která nijak nesouvisí s nějakým konkrétním státem, nějakým konkrétním, zde americkým Imperiem.

Potom již nebude nutné žádné velké armády. Ti ONI si každého specialistu a odborníka lehce koupí jako "dělníka moci" a vybudují celosvětovou vládu a celosvětový "Stát X", jehož jediným cílem bude řídit zbytek světa tak, aby se navzájem vyhubil s co nejmenšími škodami pro planetu.

A on ten "zbytek světa" nebude mít na co reagovat, proti komu bojovat ! Protože tomu, co Vám teď píši, nikdo, ani zřejmě Vy neuvěří. Budou všichni hledat nepřítele tu v Iránu, tu v Číně, tu v Rusku, tu v Americe. navzájem se vyhubí a zůstane zde nějakých co já vím (??) 50 milionů lidí po celém světě. To stačí, ne ?

Technologie - jsou. Energie - najednou taky jsou. Potraviny - v čem problém pro 50 milionů ? Nová společnost se dále bude pouze prostě reprodukovat - žádný "baby boom" ! Jde už jen o to, aby "do dalšího levelu" postoupili jen ti nejlepší. Hm... [velký smích] Nečetl jste to náhodou někdy někde ?? V nějakém strašně starém proroctví ?? Je obsaženo v Bibli ! [velký smích]

95212

28.02.2006 16:45

Poselství

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Řádově od roku 1968 se tímto zaobírám. Řekl by jste možná, že žiju podivný život, ale nikoliv. Žiju normálně, akorát zcela cíleně shromažďuju informace. Někdo ten čas využívá na jiné radovánky, třeba se úspěšně "prochlastá" do blázince. Každý je holt nějakej...

Všechny ty moje zdánlivě nesouvisející teorie spolů souvisí daleko více, než by jste si na první pohled mohl myslet. Je zde ale málo místa na to, abych to plně vysvětlil a hlavně - to by jsme se již odchýlili příliš od daného téma a pan editor by nám zlehka "nakopnul" holeň.

95219

28.02.2006 16:49

Poselství

RE: Porč tomu tak je?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano ! Proto taky docela nelibě nesu ty přílišné nenávisti vůči určitému státu. Třeba USA. Je to opravdu jen nástroj - obávám se, že kdybych dokázal jasně ukázat prstem na skutečné tvůrce a organizátory současného stavu, že bych to nakonec čistě pro sebe nemusel seznat jako to nejlepší, co bych dokázal vymyslet... [smích]

95220

28.02.2006 17:06

Ke zničené svatyni v iráckém městě Samara

RE: vsechno muze byt nekym organizovane

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak to jo.

USA se totiž dost nepochopitelně ruinují v jakési sebezničující horečce konzumu a konzumu - či co. Je skutečně zajímavé, že ten sebezničující posun se projevil na počátku 60. let. Já osobně na to mám hypotézu - "někdo" v USA se dozvěděl pravdu, jak to se světem je "naplánované". Maximálně potichu a spiklenecky mhouraje řeknu, že za tím stojí skutečně mimozemšťani. [smích] To je totiž nebezpečné říkat nahlas, neboť se člověk vystavuje nebezpečí šoupnutí do místnosti bez klik a rohů a s rukávy zavázanými za zády. [smích]

95223

28.02.2006 19:16

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Těžko můžete sdílet se mnou obavy z konce světa, leda by jste neměl žádné obavy. Tak je to totiž se mnou - já žádné obavy nemám - člověk se obává jen toho, co nezná, o čem nic neví.

Ten odkaz jsem již četl, nicméně děkuji.

Kdysi dávno jeden člověk měl divoký sen. Byl to pracovník časopisu Boston Globe, držel noční směnu a zchrupnul si a měl sen. To ale neměl dělat, jednak se to prostě nedělá a zadruhé z toho byly jen problémy - ten sen totiž byl tak sugestivní, že jej hodil na papír a jsa zmožen svou noční prospanou "šichtou" šel domů. Ranní směna koukla, že na stole leží cosi, co se jevilo jako velmi důležitá zpráva. Onen dotyčný nemeškal a dal to do tisku a ještě poslal na Associated Press. Psalo se datum 27.8 1883.

Tak se to dostalo do světového tisku - příšerná katastrofa v oblasti holandské Indonezie na ostrově Pralape. Strašlivě tam vybuchla sopka, která po vyprázdnění lávového krbu zkolabovala a v následném výbuchu vyvolala strašné vlny tsunami. Na pobřeží přilehlé Jávy zahynuly snad desetitisíce lidí, z vlastního ostrova zůstaly jen zoufalé zbytečky.

Jenže - jenže se ukázalo, že o tom nikdo nic neví a vznikla z toho trapna afera - časopis Globe i agentura Associated Press se omlouvaly a hrozily ztráty. Dotyčný redaktor Byron Some, který to svým snem způsobil, dostal padáka.

Jenže - přišlo další jenže. Ke břehům Kalifornie a Mexika dorazily nezvykle velké vlny, z různých oblastí Indického oceánu přišly alarmující zprávy o nějakém hrozném neštěsti někde v Indonezii, potopila se řada lodí, utopily se tisíce lidí na africkém pobřeží - ostatně podobně jako v roce 2004 po zemětřesení u Sumatry. Za pár dnů se vše vyjasnilo - od posádek lodí, které oblastí propluly, se svět dověděl šokující pravdu o kataklyzmatické erupci sopky Krakatoa na stejnojmenném ostrově.

Teď přijde pointa - původní, již nejméně 100 let v té době neužívaný domorodý název Krakatoy je Pralape. Hříšník Byron Some napsal reportáž o katastrofě Krakatoy trošinku dříve, než se stala...

Pane - není nutno si dělat z proroctví srandu. Je spíše nutno zjistit, co to vlastně je proroctví. Protože toto je dobře zdokumentovaný případ. To se nedá obejít mávnutím ruky a shovívavým úsměvem..

95234

01.03.2006 16:10

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kousek níže nějaký pan Radalf už to nevydržel a tam netřeba reagovat, ještě bych si časem mohl pomyslet cosi o "i kvety kve" ... Na Vás pane zap již reagoval pan Gdosy a v zásadě s ním souhlasím. Akorát ještě doplním myšlenku, která by ozřejmila smysl mého snažení.

Nemocný organismus je léčitelný několika způsoby. V současnu nejoblíbenější způsob je alopatický - lékař určí příčinu nemoci a nasadí prostředky, kterými následky vlastní choroby eliminuje a případně léčený organismus zároveň posiluje. Typicky - máte "ledvinové kamení" - dostanete čajíčky na rozpouštění, případně vám je operatívně odstraní. Je to rychlé, většinou drastické a řeší to hlavně důsledky choroby, nikoliv prapodstatu.

Druhý způsob je homeopatický - lékař určí příčinu nemoci a nasadí prostředky, kterými vyvolá v organismu protireakci - nastartuje vlastní imunitní systém. Organismus se sám vyléči a do své vnitřní "databáze" uloží informace, jak bojovat příště.

Ten homeopatický způsob je fakticky založen na provokaci reakce. Lékař neléčí, nýbrž provokuje organismus, aby se sám léčil.

Naše lidská společnost je nemocná. Je nemocná velmi vážně. V zásadě ji lze přirovnávat k organismu. Čili i zde lze aplikovat anebo alopatický nebo homeopatický způsob léčby. Tak, jako absolutní většina současných lékařů dnes v té naší tzv. západní společnosti používá výhradně alopatické prostředky na skutečné lidské choroby, tak taky i absolutní většina členů této nemocné společnosti hledá řešení problémů, které je vždy onoho alopatického typu.

Když už to velmi zkrátím - on pan Gdosy to stejně trochu jinak již vlastně řekl - tak já vidím smysl svého snažení v provokacích ! Nastoluji atypické problémy a pohledy na ně, dráždím a provokuji.* Nekonformní myšlenky, drobné skorourážky, nečekané a dramatické informace, odlišnost a co já vím - to vše by mohlo aspoň sem tam někoho navést z hlediska směru myšlení a pohledu na svět do nového směru. Je to taková jakoby aplikace biblické rady "nehledat poklady na zemi, ale na nebi".

Panu Randalfovi přeji velké výdělky, krásný dům, rychlé sportovní fáro, samé úspěchy a hlavně klid od nějakých "buřičských řečí". Jeho nechci k ničemu provokovat. On svou reakcí neposkytnul žádnou informaci, asi o ně jednak ani nestojí a tedy nám takové ani neposkytne, kde by je taky takto vzal ... [velký smích]

95292

01.03.2006 17:43

Ke zničené svatyni v iráckém městě Samara

RE:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Niečo je už dlho vo vzduchu a niečo sa musí stať. Možno sa proti ním postavý sama príroda.

Taky to tak cítím. Ve vzduchu visí nějaký průšvih a nejspíše to bude vše najednou. I ekonomická "imploze americké bubliny", i nějaká vojensko-teroristická katastrofa, i nějaký zatím neurčitý úder ze strany Matky Přírody, i nějaká biologická hrůza. Totiž - "čert se v tom vyznej" - ale na toto všechno jsou zde významné indicie. Zároveń to vše ukazuje na nejbližší časový horizont.

Tento rok, rok 2006 se bude patrně vyznačovat vysokou geotektonickou aktivitou, přičemž západ USA je na to vysloveně jako stvořený, aby něco "velkého" proběhlo zrovna zde - taky už si o tom natočili film, že. Změny klimatu zatím nedostoupily maximální amplitudy, ale po loňské Katrině může létos být takových Katrin třebas i pět a všechny na horní hranici V. stupně ! A dále - pokud se podaří rozběhnout Iránu tzv. "Kaspickou ropnou burzu", pořádně to otřese americkou ekonomikou. Nevíme, kolik ona toho "potřebuje", aby nám tato ekonomika demonstrovala svou "skutečnou sílu". Nedávno medializovaný prodej amerických nejdůležitějších přístavů do arabských rukou ale ukazuje, že se na to USA připravují, zdali ale tento gambit bude stačit ? A již dost dlouho svět čeká svou "ránu do týla" ve formě nějaké obvzlášť "vydařené" pandemie, zda to bude ptačí chřipka, nebo něco jiného, kdo to ví ? A kde jsou ti světoví teroristi ? USA již vyplácaly tolik nakonec stejně našich financí na boj s terorem, že takto vzniklé škody jsou několika-řádově vyšší, než od těch teroristů.

Visí to v luftě.

95294

01.03.2006 18:23

Ke zničené svatyni v iráckém městě Samara

RE:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak jsem to ani nemyslel.. [smích] Ale v luftě visi furt cosi.

95297

02.03.2006 16:46

Poselství

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ač se Vám to tak jeví ... vy máte těch různých teorií o konci světa asi víc ..., není těch teorií, které by měly nějakou šanci realizace až zase tak mnoho. A já fakticky mám jen tuto jedinou, která se však Vám zrovna jeví jako ujetá. Škoda, mám smůlu - hmm... Ťukněte si do archívu na moje jméno a počtěte si - vše co píši, je fakticky a jedině tady o tomhle ... [smích]

Tak trochu jsem zmaten, co se Vám jeví být ujeté ? Vše tato teorie zcela přirozeně vysvětluje a má to plnou vnitřní logiku. A je to navíc takto prorokováno. Zkuste současné dění takto čistě a jasně vysvětlit nějakou Vaší neujetou teorií !

95530

02.03.2006 18:19

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

O těch Nostradamovských kometách netuším, co si zatím mám myslet. Jsou jím totiž popisovány nikoliv jako jakési klasické komety, které člověk stěží uvidí dalekohledem, nýbrž jako na nočním nebi zcela dominující objekty, kterých by si rozhodně nešlo nevšimnout.

Ta myšlenka o 12. Mahdím a patrně z toho plynoucí chování iránského presidenta není bez zajímavosti. Něco takového, jak píšete, je možné - totiž sebevědomé vystupování Ahmadinežáda se nejeví být tak neopodstatněné, jako to bylo u Saddama v Iráku. Nevím proč, ale tak jako jsem Saddamovi nevěřil ani ň, tak zde mi vše ukazuje, abych věřil, že ví, co dělá a že to dělá dobře. Já však si pragmaticky myslím, že sebevědomí Iránu je dáno vlastnictvím nejmodernějších ZHN, nemluvě o možná zcela zatím neznámé zbrani, o které se Nostradamus zmiňuje ve spojení "s ohněm s nebes"....

I s tím Malachiášovým proroctvím máte pravdu, průšvih se již již vznáší nad námi. Všechny indicie na to ukazují a ke vší naší smůle jaksi to pasuje na bezprostředně nejbližší období - není co dodat.

Když ťuknete nahoře u příspěvku do jména/nicku - skočí vám to na "archív" a nabídne tak od dotyčného přispěvatele všechny jeho přízpěvky. Zdravím a vítam dalšího "proroka", leč na růžích ustláno tito zde nemají. Ostatně patří k dobrým "člověčím" zvykům proroky spíše kamenovat. [smích]

95551

02.03.2006 20:30

Ďáblovy obrázky

RE: Tak už dost!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Rene, tady od té Vaší věty se s dovolením "odpíchnu": Rekl bych, ze toho vim o krestansvi dost. Vůbec s celým Vaším příspěvkem, tedy nejen s tou první větou, souhlasím.

Já jsem se tady již bez mučení přiznal, že skutečně trpím značnou averzí speciálně ke katolíkům. Myslím si, že toho vím dost i o Islámu a dalších.. Musím se přiznat, že spory s lidmi typu pan Janek, nebo jak tak koukám, bylo by to stejné i s tím hostujícím člověkem zde výše, kterému se moje názory evidentně nelíbí, tedy že spory s takovým typem lidí jsou u mě spojeny se značně negativními emocemi a "krvavým viděním".

Já sám převážnou část času své práce trávím sám pod volnou oblohou ve volné přírodě, tedy v tom pravém slova smyslu v "chrámu Božím". Jsem tam sám a sám - ale v Božím chrámu a hodně "rozmlouvám". Když se tady jen šustne nějaký "flanďák", jsem ve střehu a ježí se mi chlupy na těle - je to již takový syndrom negativní reakce na lháře. Oni podle vlastního výroku vlastní celou pravdu a ještě mají neskutečnou drzost o tom druhé přesvědčovat.

Tito lidé za sebou mají základnu tisice let monopolního bádání a koumání o tom, "kolik se vleze na špičku jehly andělů" a znovu opakuji - mají tu neskutečnou drzost si z nás dělat ještě blázny. Nemá žádný smysl, abych zde teď takto naslepo dokumentoval, jak jsem postupně ke svým názorům v této oblasti dospěl. Je mi z nich prostě a jednoduše zle...

95576

02.03.2006 20:47

Poselství

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já bych s panem Zorba i sem tam souhlasil, jenže on tu do "placu" nedává žádné informace a idey, kromě neustálé opakovaného hesla jak zničit Ameriku. Pan Zorba se tedy vyprofiloval nikoliv v proroka, nýbrž na automatickou hlásku hesla "Likvidace USA stokrát jinak a přitom stále stejně". Ono se říká, že opakovaný vtip jím již není.

95586

02.03.2006 21:05

Ke zničené svatyni v iráckém městě Samara

RE: vsechno muze byt nekym organizovane

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba, já začínám mít neodbytný pocit, že Váš pohled na problematiku je krajně zjednodušený.

95591

02.03.2006 21:07

Ke zničené svatyni v iráckém městě Samara

RE: vsechno muze byt nekym organizovane

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan Zorba tady vede skutečně znovu druhou světovou, včetně myšlení.

95593

02.03.2006 22:51

Ďáblovy obrázky

RE: Tak už dost!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Navrhuji ten "spor" neuzavírat na takovéto obecné "nasírací" rovině. Tedy nebudu na Vaše narážky nijak reagovat a vyzývám Vás, případně a patrně Vašeho přítele Janka k totálně věcné diskusi. Tedy pokud se zde vyskytne vhodné téma, aby jsme "vyargumentovali" přesně, co má kdo na mysli.

Vám se nelíbilo, že se navážím do katolíků a máte pravdu - navážím. Mi se zase nelíbí jiné věci, tak už to na světě asi běžně bývá. Pokud tady pan Janek vytrhne pár hesel z Koránu a na tom dokazuje, že muslimové jsou výhradně a pouze "hrdlořezové", protože jim to "nařizuje Korán" a pokud Vy se k tomu připojíte, potom já budu katolíkům spílat do lhářů. A všichni mohou průběžně vidět, kdo má pravdu.

Pokud zde bude nastoleno "čerstvé téma", kde by to nebylo OT, potom můžeme jasně, stručně a vyargumentovaně na základě odkazů věcně a klidně vyřídit náš spor. Ale nezlobte se, že to tak říkám, nenechám ze sebe panem Jankem dělat pitomce jeho nabiflovanými všeobsáhle nicneříkajícími frázemi.

Jediné, co mě a myslím že nakonec všechny zde zajímá, to jsou fakta, fakta a ještě jednou fakta na dané téma.

No a máte pravdu, že pak bychom nemuseli zoufat a že by mohlo být líp. [velký smích]

95613

03.03.2006 16:02

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zajisté - jde o prebendy a nic jiného ! Ovšem netřeba si vůbec dělat iluze, že se tu někdy objeví nějaká strana, která bude sdružovat lidi, jejichž primární a fakticky jediný zájem by byl služba společnosti, služba vlasti v dobrém slova smyslu. Tedy ti zelenkaví, zvláště když je tam třeba pan Uhl, tak ti to nejspíše nejsou. Ale stejně by to byla změna - to by byl jejich asi jediný plus, proč je volit.

Nakonec, když tak nad tím přemítám - kdoví, jestli není škoda Sladkových republikánů. Zelení nebudou o moc lepší totiž a já si několik vzácných vystoupení pana Sládka v televizi nahrál na video a musím po létech konstatovat, "že ten chlap měl prostě pravdu" !!

Sládek se již nevrátí a tedy - pan Bursík je asi taky docela "číslo", nicméně - nemám strach, že by chtěli zelení rušit Temelín ! Možná naopak !Až se se vším seznámí, budou tlačit na dostavbu dalších dvou GW bloků. Já Bursíka sledoval zvědavě v pořadu "Uvolněte se prosím" a Bohu žel můj dojem nebyl dobrý - ten člověk si dává obezřetně pozor na výrazy a budí dojem jasně vypočítavého. Jeho horování pro větrné elektrárny mě vyděsilo... [naštvaný]

Tedy, přes počáteční nadšení, že bude změna - dneska již nadšený nejsem ani omylem. Jestli zelení ještě dnes neví, že na 1 MW větrné elektřiny je třeba nejméně 10 MW klasické elektriky z uhlí nebo atomu a přesto stále budou hrozné ztráty (ztráty limitně se blížící celému výkonu té větrné elektrárny !!) při kompenzacích oněch větrných elektráren, potom nás jejich vstup do parlamentu nemůže rozhodně plnit optimismem.

Je to tedy těžké přemýšlení. Jako změnu je vítám, jako skutečná parlamentní síla jsou vlastně nepřijatelní. Založme vlastní stranu ... [velký smích]

95708

03.03.2006 18:04

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Teď budu psát s hrůzou v očích ... [překvapení] Totiž, již asi tak po dvou či tři měsících po "sameťáku" se moje jakés takés nadšení nad pohyby v politice začalo měnit v totální konsternaci. Je to vlastně nějakých 16 let zpátky zrovna teď, co v kooptovaném parlamentu vystoupil s dosti závažným projevem jistý pan Lis, nebo tak nějak se jmenoval. Mluvil o tom, co dnes již víme nad slunce jasně - že komunisti byli teatrálně vyhození dveřmi, ale ještě jsme neskončili s pochvalným ťapkáním se po ramenou a se slavnostními projevy - jací jsme to kabrňáci a oni ti komunisti již byli nalezení oknem zpátky !!

Z toho pana Lise tehdá pan Havel případně nechvalně známý posluchač "rostoucí trávy" pan Pithart udělali nepřimo "politického blba", který ničemu nerozumí. Byl to prozíravý leč nevyslyšený republikán Sládek, který hřímal a hřímal na náměstích o návratu komunistů, o zlodějích na Hradě - to jako by myslel prorocky i dnešního presidenta - a Havlové a Pithartové a jim podobní soudruzi z něj dělali "politického blba non plus ultra".

Prostě - škoda republikánů a Sládka. Ať republikáni vyváděli cokoliv, nad čímž někdy rozum stál, kynuté Čechy od kynutých knedlíků s vepřo, zelo to neodlákalo. Hm, máme co jsme chtěli...

Dnes, mluvě alespoň za sebe, jsem "z nouze ctnost" relativně nadšený, že se tu zjevila takováhle strana zelených s takovýmhle Uhlem a Bursíkem. Ach Bože, jak hluboko jsme klesli... [zmaten]

95724

03.03.2006 18:27

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jojo, tohle znám a každému doporučuji číst. Mám to v papírové formě a čtením z času na čas si zoceluju svoje "třídní povědomí" !! [velký smích]

95728

03.03.2006 18:38

Ďáblovy obrázky

RE: Tak už dost!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Taky jsem za bolševika chodil "na katechismus". Naše rodina byla bolševikama vyhlášena za parazity, které je nutno vyhubit, takže již nebylo nakonec co zkazit. Mám na to vcelku dobré vzpomínky - byl jsem docela asi zvídavý. Ačkoliv - jinak jsem byl úpřimně naštvaný - bylo to v neděli, alias "nedělní škola". V té době byly soboty pracovní - no byl jsem prostě kvůli nedostatku času na "klučičí bitvy" docela naštvaný.

Ve škole jsem byl jediný ze třídy, kdo tam chodil a byl jsem tedy každým coulem nezpochybnitelný vyvrhel... [smích] No ale, žiju a neželím. Vše špatné je k něčemu dobré, aby mohl mít člověk radost, musí tomu předcházet žalost.

95730

04.03.2006 11:42

Bombový útok na askarijskou svatyni - další podvod?

RE: Co to bylo za akci 22. dubna 2004 v Basře?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Když řeším podobné pochybnosti, jedna z metod analyzy je, že začnu takovou věc "plánovat", jako kdybych ji sám chtěl uskutečnit. Schválně to zkuste a zapojte celou svou životní zkušenost.

Upozorňuji na důležité premisy:
1)Nejednalo se o sebevražedný útok.
2)Ve městě se dost striktně dodržuje zákaz nočního vycházení - tedy samozřejmě i "vyjíždění".
3)Na demolici takového objektu je nutno řádově tuny až desítky tun trhavin, pokud se nejedná o řízenou demolici se složitou a časově náročnou přípravou. A nic nevím, že by se někdo zmiňoval, že v mešitě byly nalezeny zbytky náklaďáku/ů. Čili nutno jet "tam i zpět".
4)Oblast mešity byla střežena dalo by se říci "více-fázově", jednalo se o důležitý objekt. Náklaďáky bylo dobře slyšet...hm.
5)Zdánlivě není jasné, komu to vlastně prospělo. Komu ?

Zamyslete se, jak by jste takový objekt střežil a jak by jste jej "takto zboural". Myslím, že i z tak relatívně mála informací lze udělat docela jednoznačné závěry. Víte - je to podobné, jako v případě, když se díváte na nafilmované desítky případů řízených demolic ve formě instruktážních filmů a pak s úžasem koukáte na "demolici WTC". A nemůžete se ubránit jistému podezření. A taky by jste si mohl říkat, že ta demolice WTC nijak USA neprospěla. Hm. Chce to taky určitou dávku paranoi... [velký smích]

95779

04.03.2006 13:22

Ďáblovy obrázky

RE: Tak už dost!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak tohleto jsem nevěděl ! A můžu klidně říci, že to nikterak na sympatiích ke katolíkům nepřidalo. A myslím, že zde těžko někdo něco vyčte Dostálovi, že by to nějak záměrně zkresloval. Jsem zvědavý, jestli se najde nějaký apologeta, který by k tomu dokázal dodat něco smysluplného na obranu katolíků. [naštvaný]

95787

05.03.2006 11:47

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba, nechtělo se mi na Vás odpovídat, vy zcela děsivě vše zjednodušujete na úroveň chápání světové politiky odhadem jako asi u pětiletého dítěte. Nezlobte se na mě, že to říkám tak příkře, ono je to navíc docela nadsázka. [smích]

Vaše mírně řečeno naivní představy spolů s rezolutním, leč ničím podloženým odmítáním jakého-koli významu proroctví mou nechuť na Vás odpovídat nikterak neumenšují.

Vaše názory mou možnou odpověď velmi znesnadňují, na oplátku ani já vám to neusnadním. [velký smích] Tedy:

- Podle proroctví nejen Nostradama se skutečně ta velká válka dostala z latentní podoby do podoby zcela aktuální války. Ta válka ale nebude tak, jak si to Vy představujete. Bude to spíše než válka pouze zintenzivnění obecného terorismu. Bude se bojovat všude a nikde a za použití všech zbraní, klacky počínaje a hypermoderními prostředky včetně ZHN všech typů konče.
-Vy jste patrně nepochopil vůbec, že zde se mluví o konci demokracie, coby nejvyšší formy zotročení člověka. Lidstvo je více-méně samo sebou tlačeno do "absolutního kouta" a zde jak známo pak o svůj život bojují i absolutní zbabělci se silou nečekanou. I holými rukami , nehty a zuby. Mi vůbec nevadí ty Vaše manévry dobře organizovanými armádami, Vy by jste se patrně nejlépe uplatnil v antice ve velení sevřeným falangám. Vaše maršálské schopnosti jsou ale, věřte nebo ne, v nadcházející válce zcela "na prd" !

A k tomu Iránu již tady padly různé myšlenky a analýzy, nechce se mi to opakovat. Aliance Rusko, Čína a Irán je jasná. Málokdo by pochyboval o Venezuele a Brazilii. Co je už méně pochopitelné je to, že vše ukazuje, že i Indie a Indonezie patrně již spolupracují. Postavení USA a Izraele je navenek velmi silné, ale větší omyl již ani možný není. A to právě plyne - takový omyl - z takového uvažování, jako je to Vaše - z tradiční představy vedení války nějakýma armádama.

A nechtěl jsem na Vás reagovat, protože ačkoliv se oba díváme na vývoj a "někde vzadu" máme z toho stejné intuitivní pocity a představy, potom ale Vaše konkrétní úvahy mi připadají a nezlobte se - znova to opakuji - připadají mi směšné !!

95992

05.03.2006 14:31

Poselství

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem zvyklý situaci jen tak pro sebe analýzovat a to do důsledků. Vidím, co se děje a ptám se, proč se to děje a taky si odpovídám. Studuji historii skrzeva mnohdy až pohádkové mýty a pro Vás evidentně nesmyslně kladu na mytologické prvky příliš velkou váhu.

Jenže milý pane, já jsem primárně ekolog/geolog a ta historie je můj největší koníček. A ačkoliv vlastní geologie se z hlavy již za ty desítky let nepoužívání vykouřila z hlavy, přec jen něco zůstalo. Nevidím tady jediný důvod, proč bych měl věřit moderní vědě a jejím datacím, podle kterých si patrně svět "sumírujete Vy". Zato zde vidím velikou a kontinuální řadu faktů nebo jen indicií, které ukazují, že historie planety a i lidského rodu je úplně jiná, než ta prezentovaná současným paradigma.

Jako geolog se zvědavě rozhlížím po světě a vidím nad slunce jasné důkazy, že naše planeta, ta jakou ji známe, je velmi mladé těleso. Žádné miliardy let, pane, žádní dinosauři před 65 až 150 miliony let. Nýbrž mladé těleso, které vzniklo v obřím kataklysma, které bylo životem osídleno formou "terraformingu" mimozemskou inteligencí, vidím člověka, stvořeného toutéž ET inteligencí jako svého druhu biorobota. Potom z téže logiky věci, když se budete jen trochu namáhat, nemůžete nezahlédnout, kdo že by to rád tady ten nepovedený "experiment člověk" již rychle ukončil dříve, než planetu zničíme úplně.

Paradoxem je, že ti ONI nám to říkají "přímo do očí" a my - tedy takoví jako Vy hlavně - tomu nevěříme a smějeme se tomu. V tom je pak poselství, že "Očí mají a nevidí, uši mají a neslyší ...". vy se smějete proroctvím a netušíte, čemu se vlastně smějete ve skutečnosti !

Já nevidím vůbec žádnou logiku současného vývoje tak, jako to vidíte Vy, pokud do ní nezabuduji to, co jsem tedy teď kousek výše uvedl. Kdybychom měli prostor a čas, celou myšlenku bych vyargumentoval na úrovni mých současných znalostí a věřím, že by jste se mnou bez dechu souhlasil.

Ve světle toho, co vím, úpřimně říkám, že to krajně zjednodušujete a vůbec neberete v potaz zde působící síly. Obrazně řečeno - složitou mezihvězdnou kosmickou loď vysvětlujete jako obří parní lokomotivu. Ostatně takto vysvětlujete i tu příští válku... [velký smích]

96017

05.03.2006 14:46

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tady už je prakticky fobie na Nostradama, proto jej ani slůvkem nebudu zmiňovat... [smích] ale on říkal, že si tu válku "proti sobě" Irán nakonec fakticky vyvolá pracně sám. Čili, válka bude - Irán se chová jako "již poněkud přestárlá panna", která se nemůže dočkat ztráty věnečku. Nepleťte se - tady již byly termíny dány napevno. Peršané se již nemůžou dočkat - jako první to odnese na své kůži Izrael - jest tak prorokováno.

Jestli-že ten rok je tento - 2006, potom se brzy dočkáme radikalizace Turecka a Egypta. A je toho více - viz taky posun zemských polů.

96018

Éch ! To neříkejte ! Jest znám experiment, kdy se potravou přenáší informace, která se zažívacím ústrojím vůbec nesouvisí. Jestli si myslíte, že požadavky na potraviny podle Starého Zákona jsou samoúčelné, není Vám pomoci. GMP jsou časovaná bomba a nic na tom nemění, že už i naši sumerští Tvůrci a bohové po Potopě prováděli manipulace a tedy naše dnešní tzv. "kulturní plodiny a ovoce" jsou všechno vlastně prastaré GMP ! Jenže "ONI" to uměli, naši ještě ne !

96049

05.03.2006 20:11

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nooo !? Vono tedy, to jsem napsal trošku blbě - Irán tedy nikoliv chce, aby jej někdo napadnul, nýbrž Irán sám bude postupovat ofenzívně a tak proti sobě nakonec vyvolá reakci - ovšem budou Iránci postupovat velmi "rafinovaně". Bermež to jako test, zda ty moje (vlastně Nostradamovy) proroctví za něco stojí. Ten "vzpomíná", že miliony Peršanů vyvolají převrat v Turecku a posleze v Egyptě, následně pak v Alžírsku a Maroku - ovšem jaksi to bude furt procházet, že nebude žádná reakce Západu. Vzpomíná taky nějaké "nové pořádky s penězi (že by petro-euro ?!)", tož si z toho vyberte sami. [velký smích]

Podle mě - Irán na sebe dobrovolně bere tíhu skutečného boje proti "Západu" a Čína a Rusko + další méně významní členové této "osy" dělají zatím takové tiché společníky. Počátek války je zaměřen na "rozdrcení Izraele", což se povede... Vy ale pane Zorba na proroctví nevěříte, co tedy "prorokujete" Vy ?? [smích]

96058

05.03.2006 20:44

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] [smích]
Jsem rád, že jsme si to vyjasnili a máme klid a dobré vztahy dál.

Tak jo, já se pokusím naznačit, co to asi bude za válku. Sám víte velmi dobře a takovým divným způsobem to i dáváte najevo, že ZHN, zejména tedy atomové, bude mít každý strach použít, dokud bude existovat aspoň trocha naděje na vítězství nějak konvenčněji. Nicméně - dojde na ně, o tom nepochybujte !

USA a Izrael + další (GB třebas Australie) jsou zdánlivě neporazitelní vzhledem k absolutní technologické superioritě. To samozřejmě druhá strana (Irán a spol) dobře ví a bude bojovat jinak. A to tak, aby nikdy nedali do rukou nepříteli evidentní důkazy, kdo vlastně vede válku. Všichni to sice budou tušit, ale průkazně vědět nebudou nic. V tom je síla Islámu a muslimů - není zde jasné centrum, vlastně zde je vrchním velitelem Allah a na něj asi USA atomky střílet nebudou !!

Čili - tato válka bude vedena jako partyzánská válka naruby ! Normálně partyzáni operují na domácím území a jedná se sice o fakticky terorismus, ale tak nějak se to toleruje u těch partyzánů, co bojují na straně budoucích vítězů - historii píší vítězové, že jo ! Dobré výsledky partyzánů jsou vesměs dány hlavně vysokou mírou schopnosti se sebeobětovat. To platí, když bojovníci bojují doma za svou zem a rodiny.

Jenže zde máme "partyzány" nového typu. Zfanatizovaní, dobře vycvičení, dobře vybavení a vyzbrojení muži a nakonec i ženy, kteří již jsou na území protivníka dávno "aklimatizovaní". Jsou to milionové vlny emigrantů po celém vyspělém Západě, desetiletí v poklidu vybavované výzbrojí nakonec i z místních zdrojů - peníze na nákupy jsou a soudruzi kapitalisti, jak víme od pana Lenina Vám prodají i oprátku, na které je pak pověsíte !

Pane Zorba, ono to již probíhá a Vy mi píšete: "Mně se zdá že ta vaše představa je jaksi zmatená, kdo proti komu a proč bude bojovat? Já mám na to zcela konkrétní odpovědi, a co vy? a tím mi potvrzujete, že nevíte lautr vůbec nic. Hm.. Tak to ještě promýšlejte - vnímaví pozorovatelé ale již viděli generálky ... [velký smích]

No, a já se tohleto poprvé dozvěděl četbou proroctví, pane. Tož uvidíme, jestli Vy s tím svým čistým racionálnem, miliony kanonenfutro-manů a desetitisíci tanky budete v prognoze přesnější ..

96062

05.03.2006 20:55

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nikoliv. Sice jsem to popsal níže, ale krátce to dám i tu. Pane - válku můžete vyhrát pouze tehdy, když proti Vám stojí nějaký režim, který má něco, na co můžete útočit ! Třeba tak, jak to předvedli Amíci v Iráku, dokud tam jakože vládl Saddam. A teď mi řekněte - dobyli US vojáci Irák ? Já myslím že ne, formálně pravda lapili Saddama, celou vládu, rozprášili armádu, ale přesto zde stojí sami před kolapsem. Čili tu válku fakticky prohrávají. Pro Boha, copak vy se domníváte, že by USA byly schopny dobýt Turecko ? Egypt ? Irán ? Pakistán ? Vždyť dnes tam mají beztak základny a přesto by byli vypráskaní odtamtud za týden ! Vy stále nechápete, jaká se zde vede a ještě povede válka ! Znova říkám, že jste si pro své vojenské teorie popletl tisíciletí ! [smích]

96067

05.03.2006 20:59

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To nemyslíte vážně, že ne? [smích]

96069

06.03.2006 15:45

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pokud si připomenu tak pan Lis byl jedním z pravověrných komunistů padesátých let, který po 68 roce "prohlédl".

To se nijak nepere... prostě pan Lis možná sám jako zuřivý komunista v 50. létech šikanoval demokraty, v 60. létech se z něj stal "socialistický demokrat", v 70. a 80. létech se z něj stal možná protikomunistický disident a na konec v roce 1990 "slyšel růst trávu". Od něj potom ta informace o restauraci komunistů pod "jiným nátěrem" byla o to cennější, protože tento problém za svůj život viděl ze všech možných stran, včetně pohledu zevnitř - prostě věděl, o čem mluví. Však se taky po něm zem slehla, soudruzi komuno-kapitalističtí toho času již ve všech možných stranách nemohli potřebovat, aby někdo upozorňoval na nějaké takové nepravosti.. Ha ha, myslím, že soudruzi, když se občas sejdou ve svých "hradech", tak ledva se na sebe podívají, dodnes se nemůžou udržet a smějí se, až pod stůl padají ... no nic.

Ale jinak máte pravdu. [smích]

96177

06.03.2006 16:05

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jenže pane, vy jste ten můj poměr 1MW/10MW jaksi nepochopil. Jednak už jste si tu trochu práce mohl dát a alespoň nejdůležitější pojmy v tom Vašem prvním příspěvku jste mohl přeložit do češtiny, jednak potom ten údaj 1MW větrné elektriky/ 10 MW uhelné elektriky prostě a jednoduše platí !!

Dneska se rozvodné závody v ČR v podstatě začínají "živit" ne přenosem elektrické energie z našich elektráren - to je jen takový vedlejšák. Největší práci naše stará blahá přenosová soustava z dob RVHP odvádí jako "stabilizátor" převětrníkovaného Německa ! Němci prostě již potřebují naše RZ a elektrárny pro udržení stability sítě doma. Tak to pane je.

Vy patrně nechápete, že nelze v podstatě uregulovat rozvodnou síť, která bude napájena pouze z tak nespolehlivých zdrojů, jako jsou "vrtuláky". Jestli nevěříte, Váš problém. Ale uhelné či atomové elektrárny fungují pro vrtuláky něco jako setrvačník pro parní stroj, bez toho to nepojede.

Pokud jste si něco takového, jako že to uregulovat jde a není to problém, přečetl v materiálech "zelených" a pak tu s tím operujete, tak vlastně pro ty potrhlé propagátory větru tady děláte jen klamavou reklamu.

O té energetické návratnosti elektrárny - co to vlastně je, jak tomu lze vůbec rozumět, nechtěl by jste to blíže rozvést ?

96183

06.03.2006 17:41

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Antiseptik, Vy se nás pokoušíte tady "houpat"... [smích]
Píšete : Mimo cenu konstrukce to už nic nestojí. Vítr fouká zadarmo a do konce i v noci. Větrná elektrárna je technicky strašně jednoduchá, a proto snadno vylepšitelná.

Ano, je technicky jednoduchá a snadno vylepšitelná. A to již hodně dlouho. Totiž poslední dobou na nich není co příliš vylepšovat. A tak víme, že paradoxně se větrná elektrárna neobejde bez dodávky elektrické energie. Že rozmezí rychlosti větru, kdy je schopna energii dodávat, je relatívně úzké. Že výkon se nedá rozumně regulovat nebo dokonce plánovat. Že větrné elektrárny jsou zdrojem velkých vyrovnávacích a vlastně takto tzv. "jalových" výkonů, které rozvodná síť musí přenášet. Že ... a co já vím, teď už námitky stačí. Dodám pouze ještě jednu podmínku pro zaručeně dobrou funkci větrné elektrárny - aby byla zaručena spolehlivost celé sítě, musí za každým kW větrné elektrárny být připraveno 10 kW výkonu klasické elektrárny.

A teď praxe. Bydlím ve Frýdku-Místku. Asi 6 km severozápadně od města je poslední vrcholek beskydského podhůří - vrch Kamenná. Není ten kopec sice vysoký - jen asi 400 metrů nad mořem, ale relatívní převýšení nad přilehlou nivou řeky Ostravice je asi 150 metrů. Na tomto vršku byla v létech 1994 až tuším 1996 postavena větrná elektrárna. Již není. Firma, která ji tam postavila, měla záměr udělat z pobeskydí jednu obří "elektro-větrnou farmu".

Na této elektrárně jsem strávil desítky hodin v době jejího zkušebního provozu - spolumajitel té firmy je můj známý a velký fanda do takových věcí. Na tom kopci vskutku můžete pouštět draky celoročně. Ale vzdor tomu celý projekt skončil fiaskem. Uvedu hlavní důvody:

- Hluk vrtule v blízké obci Staříč lidi doháněl k šílenství.
- Pohyb vrtule znemožnil příjem televizního signálu pro cca 5000 obyvatel a moduloval většinu FM radiových vysílačů tak, že nebyl možný stereofonní příjem.
- Za první rok poloprovozu elektrárna spotřebovala cca o cca 10% více energie, než kolik vyrobila.
- Za tu dobu byly náklady na údržbu (fungl nová !) cca 5-6% IN na rok. Připodotýkám, že se jednalo o moderní elektrárnu, tuším zakoupenou v Dánsku.

Celý projekt byl uzavřen s tím, že finančně to představuje krach, esteticky katastrofa a z hlediska na životní prostředí hrůza. Jestli si někdo myslí, že ve střední Evropě ve státě s hustotou obyvatelstva hodně nad 100 osob/km2 lze ve velkém stavět větrné elektrárny, je to prostě magor a je nutno jej zavřít do blázince.

Pane Antiseptik - Švédsko má cca 450 000 km2 a asi 8,8 milionů obyvatel, bydlících v několika větších aglomeracích. Zbytek je větrem šlehaná pustina. Česká republika má asi 78 800 km2 a 10,33 milionů obyvatel, celá krajina je urbanizovaná do té míry, že propagátora větrných elektráren je třeba okamžitě nakopat do pr..kvančic !!...

Kráceno (Editor)

96196

06.03.2006 20:05

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano :Mně to přijde tak,že USA se do nich chtějí (nebo MUSÍ ?! viz ropná burza 20.3.) pustit za každou cenu.A Iránu je to nějak podezřele jedno. - pravdu díte - to je nejzajímavější na celé věci.

Pan Zorba jaksi nechápe, že USA by byly nejvíce zkrušeny, kdyby žádná válka nebyla a dolar by padnul pod tlakem petro-eura. Čili, pan Zorba tady docela pateticky volá po válce proti USA a to prosím čelně za pomocí milionových armád, desetitisíců tanků atd. Větší s prominutím "kokotinu", pokud skutečně úpřimně volá po "zkrušení USA" by již vymyslet ani nemohl, takhle bych čekal, že bude provokovat někdo jako "blahé paměti" leho. Ale leho by myslím takové hovadiny nevymyslel, tomu nevěřím.

To, že Irán se staví do pozice, jako by říkal : No, jen si mě pojďte napadnout a pak uvidíte, jaký to bude pro vás průšvih..., tak to je docela na první pohled hádanka.

Co by za tím mohlo být ??

1)Iránci jsou od začátku až do konce "na hlavu padlí".
2)Iránci potřebují, aby je USA nebo Izrael neoprávněně napadl.

Budu se zaobírat možností druhou, ta první není reálná. Proč by Irán potřeboval, aby byl napaden ? To už se včera ptal Zorba. Tedy - Irán nebo jakákoliv podobně velká země s bojovně naladěným a vysoce motivovaným obyvatelstvem nemůže konvenční válku prostě prohrát. A s USA potom už vůbec ne ! To snad netřeba zdlouhavě rozebírat.

Takže Irán neriskuje nic, kromě určitých škod, jak na obyvatelstvu (což by vůbec nevadilo), tak materiálních. Ty materiální škody Iránci hladce oželí. Ale když budou napadeni a dokážou, že neoprávněně, potom Iránu vznikne morální právo donutit USA, aby zaplatily všechny škody. Taková morální prohra USA by zcela roztrhala už tak bídnou soudržnost celé západní civilizace.

Čili, skutečně, když bude Irán napaden, okamžité škody budou asi bolet, ale podstatně větší škody vzniknou celému Západu !! A v důsledku odvetných akcí se zhroutí světová ekonomika. Ale pozor - zhroutí se ekonomika hlavně Západu ! Lidi kdesi v Číně, v Pakistánu nebo někde v iránských horách se prakticky nemusí o válce ani dovědět a ekonomicky to na ně dolehne snad za 20 roků ! [velký smích]

Nene, vážení, imámové a ajatolláhové to mají velmi dobře vymyslené ! To USA jsou v tzv. "dvojí pasti" !! Ekonomika se jim rozpadá pod rukama a Irán přechodem na euro jim dá ránu z milosti. A USA potřebují zoufale pro sebe "spravedlivou válku" - tedy "nový Pearl Harbor" !!

96243

06.03.2006 20:32

Poselství

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba, nic ve zlém a stále dobře, že ano ? Píšete :PS: Co se týče vzniku lidstva věřím Bibli.

A já Vám tedy doporučím, aby jste si koupil nebo aspoň půjčil nějakou Bibli a skutečně si ji pozorně přečetl. Doporučoval bych jako faktograficky nejlepší Bibli tuto:

Svaté písmo
Překlad nového světa
se studijními poznámkami


Toto dílo je přeloženo z revidovaného anglického vydání z roku 1984 s přihlédnutím k původnímu hebrejskému, aramejskému a řeckému textu. Vydavatelé WATCHTOWER BIBLE AND TRACT SOCIETY OF NEW YORK, INC. International Bible Association Brooklyn, New York, U.S.A.

Tady by jste pak, kdyby jste byl k sobě poctivý, poctivě to četl a konfrontoval za pomocí aramejského a řeckého slovníku a potažmo měl k ruce člověka znalého hebrejštiny, tedy by jste konfrontoval vytištěné významy slov a případně jiné významy slov, tedy by jste zjistil, jak jste teď strašlivě plácnul nesmysl.

Protože to, co já Vám píši mimo jiné i o vzniku člověka, je s tou Biblí, které Vy tak údajně věříte, zcela v souladu ! Což ale na Vás vrhá špatné světlo, protože není jasné, čemu Vy říkáte Bible. Není zde prostor, abych Vám to celé vysvětloval, to by nás odsud vykopli natotata. Tedy si tu Bibli pořiďte a přečtěte. Pak má smysl dále mluvit o tomto... [smích]

96246

06.03.2006 22:19

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

http://neviditelnypes.zpravy.cz/p_veda.asp?r=p_veda&c=A060212_123346_p_veda_wag

http://neviditelnypes.zpravy.cz/p_veda.asp?r=p_veda&c=A051127_181515_p_veda_wag

Ty dva články jsou prostudování hodné.

http://www.zdarskevrchy.cz/view.php?cisloclanku=2003080801
http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C4%9Btrn%C3%A1_elektr%C3%A1rna

Taky zajímavé čtení ! Ale tady toto pak je vůbec nejzajímavější:
http://www.csvts.cz/cns/news/031210v.pdf

No a ještě Vám najdu, ale příště, protože to nemám zašpajchrované a jaksi to rychle jak na potvoru nemůžu najít, tu studii o problematice stability provozu rozvodné sítě, kde kooperují klasické a větrné elektrárny. Tam se pak můžete slastně pokochat diagramy vytížení mezinárodní přenosové sítě a vyplývajícími ztrátami. Tam více než polovina větrného výkonu padne na ztráty v síti v důsledku obrovských vyrovnávacích výkonů, které se na reálném výkonu nepodílí, tedy jedná se o jalové výkony.

Mi je jedno, z čeho jste čerpal Vy. Pravda v této oblasti je jen jedna a tu vidím, čtu atd. A ta říká, že větrné elektrárny se nehodí v našich podmínkách ani uvažovat jinak, než pouze jako místní doplňkové zdroje. A jestli se někomu líbí větrné elektrárny, pak u mě je to cvok, který takovou větrnou farmu ještě na vlastní oči neviděl. Já ano. Několika-stovrtulovou a byl jsem zcela úpřimně zhnusen. Na vzdálenost cca 1 km jsme museli navzájem hulákat jeden druhému do ucha, aby jsme si sdělili ten hnus ! Ve Španělsku nad Granadou.. jedním slovem hnus !

A ještě by bylo poctivé, kdyby všichni propagátoři větrných elektráren poctivě přiznali pravdu o dotacích, o povinném výkupu a striktně nadhodnocené ceně elektřiny z tohoto zdroje. To pane se pak přec jen jakž takž počítá ekonomika provozu, ale uznejte, že je to pouhé lhaní si do kapsy ! Čili, přál bych si, aby z nás žáden propagátor větrných elektráren nedělal blbce.

96268

07.03.2006 11:11

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak však jo ! Vždyť to stejně nebylo to moje "rozhořčení" na Vás. Doufám, že jste to pochopil - mě iritují lidi, kteří si to fakt přečtou v Blesku a jsou chytří jak Radio Jerevan.

Tedy, musím brzdit v tom horlení .. [smích] protože ani já nejsem žádný expert na větrné elektrárny. A to máte s tou daní na uhlí pravdu taky, však taky, když někdo řekne já jsem havíř a kdo je víc, tak se mi kudla v kapse otevírá. [velký smích]

Kdyby jste tušil, jak já jsem vždy nasr.. štvaný, když se nad tím zamyslím, co my jsme to za "idiotskou prolhanou společnost", pak by jste mou omluvu, že jsem neútočil na Vás hladce pochopil. Já totiž do ekologie "dělám" a chtěl jsem taky vybudovat takový nekonvenční zdroj. Prostě jsem to vzdal a to zcela frustrovaný, lidský život je příliš krátký, když za Vámi nestojí nějaká lobby ! Tedy vím o této problematice docela dost a jsem prakticky okamžitě nastartovaný, když se jen o tom mluví. Pardon.

To ale stejně nic nemění na tom, že nejsem nikterak zastáncem větrných elektráren v Česke republice. [smích]

96317

07.03.2006 11:22

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ono vždy je nějaká pravda pravdou jen částečnou. To tvrzení o poměru 1 MW ku 10 MW jsem si nevymyslel já, to si vymyslela lobby pro klasické elektrárny. U toho Dánska bych Vám to ale ještě dokázal vysvětlit. Dánsko je jasně napojeno na celoevropskou síť a využívá stabilizačního efektu této sítě. Dánsko obecně je v těchto technologiích hodně daleko, uznávám, že jim to vychází. Ale počkejte, až tuto energetickou politiku bude chtít dělat celá Evropa !! A pak zjistí každý, že skandinávské země jsou jen takovou výkladní skříní, že to funguje pouze s celou energetikou Evropy po kupě. Jinak taky - Dánsko je proti ČR energetický trpaslík.

Čili, jestli někdy to tak možná bude, tak třeba Dánsko bude vyrábět 50% elektriky z větru, ale zbytek Evropy kolem bude řešit "bordel" v rozvodných sítích, který z toho vzniká a nikdo se tím chlubit nebude. Tedy ti zelení určitě ne ! Je to jen další způsob dotací tomuto modnímu trendu.

96319

07.03.2006 11:54

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nebudu vzpomínat Nostradama.

Vypíši zde několik "scifi tézí", záměrně ani nenaznačím, odkud to beru... [smích] :

- Některá z velmocí mimo USA vvyvinula a již patrně i odzkoušela zbraň, která v sobě a ve své činnosti zahrnuje celou planetu Zemi a celou její energii. Tato zbraň realizuje "smělé myšlenky komunistů" - tj. poručíme větru dešti... ! Tato zbraň ovlivnuje počasí nebo třeba i zemětřesení.
- V nejbližší době bude lidstvu odhaleno, že nejsme ve vesmíru sami, tedy že nejsme jediný inteligentní život. Až k tomu dojde, bude "konec" již za dveřmi..
- Planeta bude zničena cyklickým přírodním jevem, jehož podstata je součástí mytologie starých národů a kterýžto cyklický jev naše věda ignoruje, patrně záměrně a z politických důvodů. V první linii "tohoto dezinformačního spiknutí proti lidstvu" figuruje Vatikán a Církev katholická. Součástí katastrofy bude přesun zeměpisných polů a "hyper-aktivita Slunce". Vatikán ví celou pravdu - není to ale jak oni říkají "pravda o Bohu".

Nebudu nabádat, aby jste si přečetli "Velké proroctví Sibyly, královny ze Sáby". Je to totiž nutno číst v kontextu s tolika jinými proroctvími, že to prakticky nemá smysl. Zrazovat však od toho nebudu ! bylo by to užitečné totiž pro každého. Dám zde ale jeden navádějící odkaz:

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2005060014

Ono obecně bych doporučil si tyto netové stránky prostudovat podrobněji:

http://gnosis9.net/index.php

Já se na dění kolem Iránu dívám skrzeva toto "prizma". A tak se "zimomřivou jistotou" vím, co se děje. Světová politika, která se lidem zdá být sama všeurčující, je pouhou podsoučástí, pouhým subsystémem větších dějů, které budou alespoň některým připraveným časem pochopitelné. Miliony však umřou, aniž by tušily, co se děje... ostatně jako obvykle...

96321

07.03.2006 18:51

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zorba, nevím, proč jste tak zahleděný jen a pouze do představy, že je nutno gerade hned teď sešikovat co největší vojska na bitevní pole a hurá na USA. To je ta nejblbější taktika i zároveň strategie, jakou lze vymyslet. USA je nutno za daných okolností postupně uondávat a uondávat, zaplétat a zaplétat, rozkládat a rozkládat - a to tak dlouho, dokud se USA "nepodlomí kolena" !

A jsem si jistý, že toto ví i USA i druhá strana, zde v našich debatách zatím prezentovaná Iránem. Váš soud, že USA za 3 měsíce porazí Irán, nemá žádnou váhu, pokud tady i nevysvětlíte, co si pod tím USA porazí atd... vůbec představujete.

Totiž realita současné situace ukazuje, že USA se snaží vyvolat válku, čas pracuje proti USA. Ale již se neodváží zaútočit bez dostatečně hodnověrné záminky vůči světu a kladně "provládně" motivujícího momentu vůči vlastnímu obyvatelstvu. A proto hledá Washington zoufale něco ! Já pro sebe tomu říkám "nový Pearl Harbor". Druhá strana zde prezentovaná Iránem toto samozřejmě ví a snaží se USA vyprovokovat k útoku neodůvodněnému vůči světové veřejnosti a pokud možno teď, když 70% Američanů by svému "milovanému presidentovi" nejraději zakroutili krkem.

Iránci ústy (=na hubě) Amhadinejáda tedy budou provokovat, zpochybňovat holocaust a právo Izraele na existenci, podporovat Hamas, per huba vyhrožovat a co já vím - prostě psychologická hra - provokace - pojďte si nás napadnout ! Ale v radě bezpečnosti OSN to nemůže projít jako důvod k zásahu (to jsou jen libé sny v bílém domku), dokonce ani k sankcím či nějakému vůbec kárání.

Ta atomová úlitba v Indii ukazuje, že Washington je již psychologicky na kolenou. Jak může vůbec projít v RB OSN bez povšimnutí, že USA jednostranně schvaluje Indii šíření atomových zbraní ? To je přece fantastická nahrávka na smeč. A ukazuje tu hrůzu v Pentagonu, že by se Indie postavila na stranu Iránu otevřeně. Toto je po případě prodeje amerických přístavů Arabům již druhý velmi závažný příznak, že USA již chodí "škrabkat na hnůj" !

Ještě pane velký maršále Zorbo nechte své milionové armády aspoň čtvrt roku doma, ať chlapi zasadí brambory a osejí pšenici/mák/rýži a ještě co já vím ? Ať ještě doma nadělají nové vojáky - při Vaší strategii je bude zapotřebí. A až pak si je šikujte. To se bude USA moc líbit, když je budete mít pohromadě - bude stačit jen jedna neutronka. [smích]

96372

07.03.2006 18:56

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Řeč se vede o voze, kdežto Vy stále jen o koze. [smích]

96373

07.03.2006 20:28

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně tak ! Vždyť to je taky zásada všech bojových umění - využít silu nepřítele proti němu samému. Proti Americe netřeba válčit, stačí čekat, trošku sem tam pomáhat patřičným směrem, když sebou kobyla mlátí. Šikovně podhozená šlupka od banánu dělá zázraky, je to levné, lze vždy s omluvným úsměvem říci, že "to jsme takhle nechtěli". Amerika, to je jako ten Kyklop, co jej Odyseus oslepil - je stále silný, mlátí kolem sebe, lepší je se dívat zdálky, jak se oslabuje. Smrtelný nepřítel Ameriky by si za této konstelace měl dávat pořádně bacha, aby neprobudil spícího obra !!

Mi docela vadí, že Amerika koná, jak koná, protože s Amerikou padne i Evropa a s Evropou padne i Česko - to už nemluvě, že se mi tam přestěhovala dcera. Zdánlivou zaslepenost páně Zorby nechápu z tohoto pohledu, mlátí tady hesly, ze kterých kape jed nenávisti vůči USA. Na druhou stranu, když bych ale vyšel z toho, že pan Zorba je naopak přívrženec USA, pak je vše jasné - Amerika potřebuje těžký šok - pan Zorba na tom vlastně pracuje - snaží se nesmyslným způsobem bojovat proti Americe, čímž ji ale pomáhá probudit. kéž by nebylo ještě pozdě.

Všichni by jsme měli přemýšlet, jak Americe pomoci, aby získala charakter "země svobody a naděje", jak jsme ji svého času viděli. Bohu žel je patrně na to pozdě, ale naděje umírá naposled. Možná Irán přeci jen Americe pomůže, ale škody budou tak i tak hrozné.

96402

07.03.2006 21:36

Poselství

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...já tomu prostě nevěřím, stejně jako nevěřím dalším ufologům a záhadologům s jejich tvrzeními o tom že je unesli mimozemštani a pod. ...

Vůbec nikdo a já úplně bych byl na posledním místě, kdo by Vás nutil věřit nějakým ufologům. Na druhou stranu - nebylo by asi dobře, kdyby jste se na Bibli odvolával a přitom jí nevěřil. To by nebylo jen podivné, to by Vám mohlo způsobit posléze nějakou duševní újmu, když by jste zjistil, že nevěříte něčemu, o čem celou dobu říkate, že věříte.

Pane, mám vypreparovaný z literatury slovník šumerštiny. Šumerové a Šumer - ve Starém Zákoně je to země Šineár. Odtud, z Uru kaldejského vyšel Abram, ze kterého biblický Hospodin stvořil národ Hebrejů. Čili Hebrejové jsou Šumerové. V Bibli, tedy speciálně ve Starém Zákoně je velmi často užíváno šumerských slov, řada těchto slov se dostala do aramejštiny a posléze i do hebrejštiny. Celá rodina Abrama je rodina šumerských kněží. Bohové, kterým sloužili, se jmenovali Enlil, Enki, Sin, Innana, Marduk, Ninurta a tak podobně. Tito bohové stvořili člověka ! Jeden z těchto bohů Šumeru pak Abramovi příkázal "Jdi do země, kterou ti ukážu" - a ukázal do Charán a posleze do Kananu. Stalo se někdy před rokem -2024, ten rok pane je význačný - mezi šumerskými bohy vypukla na planetě nukleární válka a země Šineár byla zničena, zároveň byla zničena Sodoma a Gomora, v údoli Indu pak Harappa a Mohendžodaro. Hospodin byl jeden z šumerských bohů, tedy byl to mimozemšťan !! Mimochodem - Harappa a Mohendžodaro bylo v Pakistánu již vykopáno z trosek - dám posléze link - je zde vrstva radioaktivního popela a jasné známky užití atomové zbraně.

Mnohé je zapsáno i v Bibli, ve Starém Zákoně. Jenom je třeba vědět, jakým to jazykem a co se tam ve skutečnosti píše ! Hlavně ale musíte vědět, kde to Hebrejové opsali - v babylonském zajetí v místním archívu.

Neexistoval žádný Adam a Eva, první člověk se nejmenoval Adam, ale byl to Adham - ze šumerštiny pane je to "pozemšťan". Údajně z Adamova žebra stvořil biblický Hospodin Evu. Ve skutečnosti je to špatně přeloženo - to žebro se šumersky řekne Ti, ale nikdo nebere v potaz, že Ti znamená primárně v šumerštině "životní sílu" nebo moderněji přeloženo "genetickou informaci". A tak dále.

Stačí vědět, z čeho vychází aramejština a hebrejština, že primárním základem je šumerština. A budete chápat, co se v Bibli píše doopravdy. A ne jako pan Janek a spol. . A nebo běžte do "nedělní školy" za panem Jankem a pak věřte katolickým pohádkám a představujte si panbička jako hodného laskavého dědečka, který se na své ovečky občas nasere. Potom ale se nedivte, že Vám pořád nic v tomto virtuálním světě nebude pasovat s realitou. [velký smích] A nevěřte na mimozemšťany, v celém Vesmíru jediná inteligence se zove "homo sapiens sapiens". [velký smích]

96411

07.03.2006 22:00

Poselství

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Slované hnětali slovo Bůh, Bog, Bhog, Bhag a Bhaga - a vida ho !! Takový bůh jeden byl značně činný v Indii, to je náhodička ! No, vůbec prvně nějací Slované křestili tak nějak před 1150 léty kdesi v Nitře ?? A tady v Beskydech mame Radegasta nejen ve flaškách deseti a dvanácti -stupňového, ale i vysochaného na jeho kopci jménem Radhošť. Hmmm... [smích] Myslím, že křesťanství tvoří jen velmi teňounký nátěr na tom původním Bhagovi z Indie ! No a hromovládce Perun ?? Polákům dodnes bije do hromosvodů piorun. Historie, když se o tom něco ví, je velmi zajímavá.. [smích]

96415

09.03.2006 07:19

Poselství

RE: Ježíši Kriste, panenko Maria skákavá!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

I nad touto možností výkladu jsem přemýšlel, ale z jistých důvodů by to nesedělo ve všech ohledech a na všechna proroctví. Pravdě nejblíže by se ovšem nabízel třeba Matrix. Pak ale i zde platí : Ale psssst, je za to ####. [smích] Nejspíše to bude kombinace všeho možného.

96637

09.03.2006 18:20

Strana zelených – správná volba?

RE: Spousta argumentů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[oči v sloup] Kdo tu je bez chyby ??

96702

11.03.2006 21:09

Čo je to rasizmus?

Rasy - širší souvislosti.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Způsoby, jak se společnost vyrovnává s rasovými problémy - to je jedna věc, nejen zde prodiskutovaná skrz naskrz. A kolik lidí, tolik názorů. Ve společnosti, ve které převládá individualismus, budou vždy pocity křivdy na všech stranách. Já osobně jsem proti jakékoliv diskriminaci ! Jakékoliv .. Aniž bych se cítil býti rasistou. Ale to jen "na okraj" a nemá to vztah k dále uvedené problematice.

Ovšem dovolil bych si obrátit pozornost k jiné stránce diskutovaného problému, totiž: Jak vlastně lze vysvětlit existenci ras ?? Toto kdybychom uměli vysvětlit, patrně bychom se pohnuli kousek dále i vůbec v otázce, jak řešit rasové konflikty.

Evoluce neumí vysvětlit vznik ras, to je jasné. Ona totiž evoluce zde žádná ani neexistuje. Myslím tím zde totiž zde na Zemi ! Starověké zprávy "O stvoření ..." s evolucí rovněž nepracují - tedy vznik ras lze hledat leda u "Stvořitele". V Genesis se dovídáme, že po potopě světa se lidstvo rozdělilo do tří směrů. Zřejmě i tedy do tří hlavních ras. Jak to bylo provedeno je nejasné.

V Apokryfech se lze dopátrat, že Noe byl bohy Stvořiteli v zárodečné fázi geneticky upravován, tedy "popotopní" lidé se od "předpotopních" lidí liší. Rovněž pak, když se lidstvo začalo opět šířit po světě, v Genesis se hnedle dočteme o synech Noe jménem Sem, Cham a Jafet. Teď , když to potřebuji, nemůžu jaksi najít pasáž, kde je zmínka o tom, kdo se odstěhoval do Afriky. Byli to ale potomci syna Cháma, konkrétně Kúš, který šel do Afriky a byl černý ! Potomci syna Sema, to jsou asi běloši a tedy na Jafeta zbývá, aby jeho potomci byli asiaté a nažloutlí.

Je jasné, že stvoření ras a rozdělení světa do čtyř oblastí - z nichž ale ta čtvrtá oblast byla striktně vyhrazena bohům Stvořitelům a ostatní tři pak třem lidským rasám - tedy že je to výsledek cílené snahy bohů Tvůrců. Jeden z těchto bohů v Bibli je pak personifikován coby Hospodin, nebudu uvádět raději pravé jméno.

Proč ten úvod (je to fakt jen úvod ! [velký smích] ) a jak to souvisí vlastně s touto diskusí ? Je to proto, že zde je podle mě nutno hledat smysl vzniku různých ras. A dovídáme se, že rasy vznikly z jediného předka (Noe) a že se tak stalo evidentně opět genetickou manipulací. Lidstvo takto vzniklo ze společného základu a ty rasy musí mít nějaký důvod !

Já si myslím, že záměrem bohů Stvořitelů s těmi rasami je vytvořit biologický "budík" ! Vlastnosti lidstva jsou zakodovany do celkového genofondu, který je rozdělen do tří subgenofondů - ras. Předpotopní člověk obecně byl mnohem dokonalejší a schopnější, než lidé současného popotopního lidstva. Vypadá to tedy tak, že naši Tvůrci nám dali možnost dosažení původní dokonalosti, ovšem za podmínky určitého duchovního vývoje, jehož jedním ze základních znaků je rasové smíření a zpětné splynutí do rasy jediné !! [smích] A máte to...

96973

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 53 čtenářů částkou 14 305 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 0

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 0

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

WHO si na Facebooku naběhla na vidle06.01.22 20:59 Neurčeno 0

Viník obrovského kalifornského požáru jmenován. A ne, není to globální oteplování06.01.22 17:43 USA 1

Vakcinační voodo - po každém očkování prudce naskočí úmrtnost "neočkovaných"06.01.22 15:07 Británie 2

Dezinformátoři a antivaxeři opět proti ČT?06.01.22 12:52 Británie 3

Marta Kubišová - peklo po 3. dávce06.01.22 09:20 Česká republika 4

Neočkovaní nedokončí zdravotnickou školu. Nesmí na praxi05.01.22 21:15 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
24,52 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
17,12 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
18,80 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,40 Kč
100 maď. forintů
6,87 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,17 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 031,31 Kč
1 unce stříbra
493,09 Kč
Bitcoin
932 260,06 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 71 880 991