Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petr Gejdoš

Nalezeno 2211 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

26.01.2006 14:10

Íránská ropná burza hrozí

RE: Jak napadnout Iran?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je dobrá, moc dobrá zprává pane mravenec ! [velký smích] Odkud to víte ?

90486

26.01.2006 16:16

Íránská ropná burza hrozí

RE: Jak napadnout Iran?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Možná jsem četl na blbém místě, hlavně jsem ale zjistil, že po dobu voleb byl počet amerických vojáků zvýšen právě kvůli těm volbám na 160 000 a teď už to bude zase jen na 138 000 vojácích, jako v létě 2005 předtím. A taky, že byli bezpodmínečně nutní, tedy nevím - kde to je psané, že sami Iráčani to zabezpečili ? Ale nic, moje angličtina není na 100%, třeba jsem to přehlídl. [smích]

Osobně ale se domnívám, že by těch Američanů tam stačilo třeba 10 000 jen tak, z logistických důvodů. Těch 138 00 je pořád dost na to, aby jen koukali, jak se sami iráčani snaží, ne ? Zvláště, když by již měli leštit flinty před akcí v Iránu !

90496

26.01.2006 16:26

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No - mi to jasné je, jde spíše o pána jménem Janek ! To on tady vykládá, že jeho a pouze jeho hodinky jdou správně. [velký smích] Já jsem vstřícný o tom, kolik je vlastně hodin, diskutovat. Kdežto pan Janek tady káže pouze svůj a stále tentýž vlastní čas. A ještě skoro vyhrožuje, že nás se sebou nevezme do Nebe ! To bude sranda, když se tam bude dobývat odvolávaje se na své zásluhy a jeden biblický pán mu řekne "neznám vás ...".

90498

26.01.2006 21:40

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Josef.. Jistě, že se dá na dolarové ropné burze kupovat ropa i za eura - směněné na dolary. Na euro-ropné burze to pak taky bude možné za dolary - směněné na eura ! Pro Vás se tedy, zdá se - nezmění nic.. [velký smích]

Tady už ale nutno reagovat vážně, píšete například :Take nevysvetluje,kdyz dolar strati hodnotu a USA to zabali, co budou delat ostatni staty. Kanada vyvazi do USA 92% sveho olejoveho exportu, a vice jak 60% vyvozu zbozi jde do USA.

Když třebas já jako taková "malá Kanada" budu vyvážet "cosi" do USA a doma se mi bude válet hromada dolarů a jediný způsob, jak si za ně něco rozumného ve velkém pořídit by bylo zase cosi zpátky v USA koupit, nastane průser ! Co si tak asi v USA můžu rozumného koupit? Nechcete poradit ? [velký smích]

- Auta ? Ne ne, tak padlý na hlavu bych nebyl. Globálni důsledek se pak projevuje v tom, že většina amerických automobilek je již v pokleku..
- Potraviny ? Vozit dříví do lesa ? A navíc není daleko doba a USA budou závislé na dovozu samy.
- Elektroniku ? Ale tu stejně vyrábí Čína, Tchajwan, Korea a Japonci. Nač tedy reexport - koupím přímo na místě a levněji.
- Léky ? Snad jo - to je jediné, co nemůžu hned vyvrátit. Ale že jsem těch amerických léků moc neviděl zatím, asi i bez toho bych se obešel !
- Nějaké flintičky ? Jóóó ! To by asi šlo, ale já zbraně nechci, už vůbec pak americké, sám si je vyrábím.

Pane Josef, Vy jste udělal analýzu a vypadala tak zdánlivě rozumně. Tak teď poraďte - co s dolary !! Protože jak se tak jeví, tak nejlepší obchod s USA by byl, koupit za ty hromady dolarů nějaký funkční obří raketoplán a vystřelit je komplet na Mars !

A nebo nezbude, než jet do USA na super-velkou dovolenou a rozfofrovat to tam. Zatím to všichni řeší jakýmisi investicemi a nákupy přímo v USA a nebo kupováním dluhopisů. Vy se tedy pane Josef ptáte, co by ty státy jako Kanada či Německo dělaly, kdyby USA prostě zmizely s ekonomického nebe ?

Já Vám to tedy řeknu - zaplakali by štěstím !!!

Vy si myslíte, že až Čína nabídne Kanadě větší cenu za barel, že Kanada bude z nostalgie dále USA prodávat ropu ? Ne, z donucení ! Pane Josef, pane Josef !! [velký smích] Ach jo, bydlíte v USA ? Je to jasné !

90510

27.01.2006 15:25

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Vladimíre, já to vím, taky jsem napsal - z donucení (míněno, že chca nechca prodávat čí dávat bude). Nicméně, i tak - pokud budou světové ceny stoupat, bude stoupat i cena ropy z Kanady jak pro Kanaďany, tak předpokládám i pro Američany. A asi bude jedno, komu co patří. USA totiž příliš hodně "takové té (s)prosté" výroby pustily do světa a to bude chybět, až se doprava hodně podraží.

Ale zpět - USA spotřebují denně nějakých 22 milionů barelů. Zdroje na Aljašce nelze počítat ani perspektívně - vývoj půjde příliš rychle na to, aby byly operatívně využity. Těžbu v Mexickém zálivu a v Texasu lze patrně odepsat - letošní hurikánová sezóna bude o "velké poznání" ještě ničivější a delší, než tomu bylo v roce 2005. Amerika a s ní celý svět bude ještě se "slzou dojetí v oku" vzpomínat, jak Katrin foukala jako "větříček".

Chci tím naznačit, že moje paranoia jde již i "na zdejší zvyklosti" opravdu dost hodně daleko, nicméně - hodně bedlivě koukám na meteo-satelity a na http://www.nhc.noaa.gov/ a tedy jsem odpozoroval, že poslední dobou se ty "hurrakany" [smích] chovají nějak podivně - jako by byly nějak řízené.

A tedy - chci tím zcela jasně naznačovat, co si myslím, totiž - že opravdu jakoby jsou nějak řízené ! Protože a na tom mém odkazu se může každý "slastně zahloubat" do místního archívu - těžko by chod hurikánů za poslední dva roky v Karibiku někdo mohl lépe řídít, kdyby to i nakrásně uměl, než jak se ukázalo v reálu ! Schválně - kdo má zájem a čas, podívejte se ! Správně měla být Kuba zdemolovaná "na cimpr campr" - ale není. A naopak - nikdy si ty hurrikány nenacházely tak snadno a "vynalézavě" cestu okolo Kuby na území USA, aby napáchaly maximum škod hlavně tam. Paranoia ? Možná ! Ale zvláštní je, že Nostradamus přes propast 500 let vzpomíná nějaké podivné a nevídané zbraně, působící z nebes. [velký smích]

Celé to píši proto, že jako "správný paranoik" jsem skutečně vypozoroval svírající se energetickou ropnou smyčku na krku té naší namyšlené arogantní a sebejisté euroatlantické civilizace. Domnívám se, že tady Západ zaspal - zase se jednou generálové intenzívně připravovali na "minulou válku " !! Západ zapoměl, že Čína nebo Rusi, kdo ví, kdo za tím stojí, nemuseli nutně USA a Západ jen dohánět ve vojenství ! Mohli taky jít neobvyklou zkratkou a ne jen kecat o tom,jako Reagan o SDI ! Pane Vladimíre - můj hlavní zdroj informací jsou skutečně starodávná i ale nová proroctví. Uznávám - divné. Ale - taky docelá hrozné !!

90645

27.01.2006 18:13

Íránská ropná burza hrozí

RE: Zajimava uvaha...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To máte pravdu - kdysi (asi tak 2 roky ) jsem na tuším India Daily o tom četl, že Brazilie a Venezuela dost začínají kooperovat na poli obrany. Samozřejmě nechtějí válčit ! Chtějí se ale umět nějaký čas ubránit. Komu asi, netřeba zdlouhavě pátrat - Ukrajina to ale není.

To mě dost udivilo, co tak najednou v Indii špekulují nad Venezuelou a Brazilií a jal jsem se tam "ochomejtat" častěji a narazil jsem pak na odkaz, že se rysuje dosti široká koalice, zaměřená na obranu proti USA a jejich pirátským metodám v mezinárodní politice. A ejhle, komentátor spekuloval, že by taková "tajná a nejasná" koalice Rusko, Čína, Irán, Indie, Brazilie a Venezuela - plus další již jen naznačované země - mohla znamenat v globále pro USA dostatečnou váhu, aby USA a Izrael nemohli moc vyskakovat jen tak.

Moje angličtina je vpravdě dost ubohá na to, abych chápal jemné nuance takových úvah. Nicméně to na mě dost mohutně zapůsobilo a to z jednoho prostého důvodu - totiž, kdybych dostal zadání vymyslet něco proti tandemu USA/Izrael + EU jako kryté záda, napadlo by mě právě toto jako slušná možnost. Mi se tedy navzdory te angličtinářské mizerii smysl takových článků daří docela slušně chápat - prostě když vím o čem čtu, čte se mi fajn ! [velký smích]

Nechci nadužívat trpělivosti svými prorockými "výlevy" tady, ale chvíli jsem pak hloubal v knihách ve snaze dobrat se toho, co o tom říká milovaný Nos.. . Kupodivu nic moc. Pouze tak nějak biblicky jen stále dokola opakuje "cos o hrůzách válečných" (a tedy je jasné, že to nebude žádná sranda) a že ta válka bude stát opravdu za to ! Myslím, že to bude velmi zajímavé. V každém případě - Čína ani Rusko se alespoň zpočátku přímo neúčastní, nedojde ani k nějakým významným bojům na půdě latinské Ameriky, či Amerik. Vše se to semele v oblasti Středomoří a přilehlé Evropě a Asii. Amerika z toho všeho záhy vypadne z dosti nejasných důvodů. Hlavní bod v tomto směru je "super-občanská válka v USA" a ekonomický kolaps. Izrael bude ne-li zcela zničen, tedy "pokořen" !

Evropa válku vyhraje , ale i Pyrhova vítězství by proti tomuto byly šťastné ! Ztráty mají být obrovské na obou stranách. Jenže - kolem roku 2010 se stane něco, co není vůbec jasné. Pak totiž mezi všemi proroky nastává takový zmatek, že z toho nejde nic rozumného "vyvěštit". Takže - bude sranda v každém případě ! [smích]

90666

27.01.2006 18:55

Irvingův proces

RE: Paralela

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Velmi pozoruhodné čtení. Toto není "moje parketa", moc toho nevím v této oblasti a začínám se stydět ! [zahanbení]

90673

27.01.2006 21:51

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Čistě teoreticky, ve smyslu slov "předřečníka", ty bezcenné dolary jsou jen každý druhý ! Tedy z každých 100 dolarů je 50 dolarů bez ceny a těch druhých 50 dolarů ma svou normální cenu. Leč nejde poznat ty bezcenné od těch, co tu cenu mají a tak pochybuji, že by je Vám chtěl prodat za korunu.

Nechce se mi věřit, že by jste nerozuměl, co bylo myšleno. To je jako když banka dlužníkovi po zralé úvaze ještě půjčí s jakž takž podloženou vizí, že dlužník se vzpamatuje a bude schopen své dluhy splatit. Kdyby ale ta banka již nepůjčila - měla by absolutní jistotu ! Jistotu, že dlužník zkrachuje a banka dostane zpět nanejvýš 5% dlužné částky ! Čili v tom případě těch 5% říká, že ze 100 dolarů má svou hodnotu jen 5 dolarů a těch zbývajících 95 je již jen v ceně papírků !

A ptáte se, jak někdo přispívá Američanům na levný benzín ? To je pane blbá otázka a zlomyslně čekáte chytrou odpověď. Je známo, že v USA není PHM zatíženo spotřební daní, tedy na levný benzín jakože "přispívá" americký stát. Ale víme - nepřispívá, nýbrž nebere lidem peníze. Cena PHM v Česku je tou spotřební daní zatížena a tedy stát lidem peníze takto bere. To je jasné, ne ?

A teď ty americké auta. Píšete či ptáte se :Jste si jisty ze mate spravnou predstavu o spotrebe americkych aut? Otázku jste položil sice ne mi, ale mohl jsem odpovědět ? Děkuji.[smích]

Ano - já jsem si jistý ! Absolutní většinou žerou i trávu kolem cesty ! Jsou sice jisté vyjímky, ale to tak bývá a jedna vlaštovka, jak známo, jaro nedělá. Já jsem se dneska velmi "příjemně" bavil, když jsem si prohlížel, co se vystavovalo na autosalonu Detroit 2006.

Uznávám, že proti gustu žádný dišputát. Ale z celé nabídky, kterou jsem viděl - neviděl jsem však vše, uznávám - tam nebylo z "rodilých" amerických aut ani jedno slušné auto, o které bych já - a počítám, že absolutní většina Evropanů, kteří by byli při smyslech - projevil byť jen zdvořilý zájem !! Ale uznávám, byly tam jakési pokusy o hybridy...

V zásadě se dá eufemisticky říci, že životní způsoby Američanů jsou velmi zvláštní. Jeden aspekt však je zde zásadní - kdyby USA měly miliardu obyvatel se stejným naturelem a zvyklostmi, jako těch dnešních 290 milionů, již by patrně planeta Země byla mrtvá ! Tedy, nejsem si jistý, že by jste byl ochoten bez pocitu studu tady hájit bezpodmínečné právo každého amerického občana, aby si za své peníze koupil cokoliv !! Například typické americké auto s osmiválcovým motorem o obsahu 5 litrů, výkonem 300 kW, pohonem 4x4, automatickou převodovkou, terenními pneumatikami jen proto, aby s tímto podezřelým 2,5 tunovým vehiklem jezdil po městě na nákupy . Nebo snad ano ?

Protože jestli ano, potom ale počítejte s tím, že to nedopadne pro Ameriku, ale zřejmě pro celý svět, nikterak dobře. A všichni budeme vědět, komu máme za to děkovat... [velký smích]

90688

27.01.2006 23:23

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Toyota Prius - 800 000 korun = cca 36 000 dolarů

Toto je patrně nejlepší auto - i v USA - tohoto druhu. Avizovaná spotřeba je kolem 4,5 litrů/100 km, čemuž ovšem s ohledem na docela vysokou hmotnost moc nevěřím - ale budiž. Ovšem, když uvážím tu docela náročnou techniku a kdoví jakou životnost akumulátorů, nejsem si jist, že to má vůbec smysl. Auto podobné velikosti = Honda Jazz s motorem 1,3 má spotřebu skoro stejnou a je podstatně levnější, cca 50% !, a je evidentně jednodušší konstrukce, tedy bezesporu spolehlivější. Škodovka Fabia Combi s motorem 1,4 TDi by stála zhruba jako ta Honda, při daleko vyšších úžitných vlastnostech a měla by spotřebu cca 4 litry/100 km. Wo co go ?

Tady totiž přitom nejde nakonec v první řadě o to, že ty ostatní auta jsou levnější. Jde o ekologii vcelku, to je nutno posuzovat. Jaký má smysl, že Toyota Prius má nízkou spotřebu, když při výrobě tohoto auta se vytvoří v důsledku podstatně větší náročnosti energií i surovin tolik ekologických škod, že provoz toho auta to již nikdy nenahradí ?? Vždyť je to blbost, která fakticky vychází z blbosti kalifornských zákonodárců !

Pane, "kašlu na to", že Kalifornii nevoní evropské diesely ! Netuším, co potom může v Kalifornii vyhovět. Nikdo totiž nemůže popřít, že hlavním ekologickým kriteriem je jasně celková energetická náročnost toho kterého auta a ta je u moderních dieselu jasně nejnižší. Dobře vím, v jakém průseru je ve skutečnosti Kalifornie v důsledku své s prominutím "pomatené" energetické politiky. Nedělám si vůbec žádné iluze, že bych podobnou pomatenost neobjevil i v místních předpisech pro auta. [velký smích]

90697

28.01.2006 13:47

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jsem tady dost "rozhořčeně" diskutoval s ekonomickým geniem "kema". Pane, to nemá cenu tyto čísla vůbec používat pro nějaká srovnávání, jakože v USA je 5% nezaměstnaných a v EU v průměru až 11%. Není to prostě souměřitelné, to jak si ty čisla cucá v podstatě z palce americký úřad práce a jak to dělá Eustat.

A navíc, pane, existuje přeci pojem "lidská společnost". Při vší mé "nasranosti" k některým přerozdělovacím skoro-komunistickým procesům tady v Evropě, díky kterým si každý pracující živíme nějakého hajzla, kterému se prostě jen nechce pracovat a je to příživník, tak přesto ta lidská společnost se vyznačuje nějakou nemalou mezilidskou solidaritou. Ta z té před-lidské společnosti dělá právě tu lidskou společnost. Povídejte mi o tom v USA.

Mimochodem - kvůli kema jsem se dost hluboko "zakutal" v amerických statistikách. Myslím, že již velmi brzy bude s "nadšenými čísly" o ekonomickém růstu konec, pane. Nastane pláč a skřípění zubů. Ekonomické klíma je nesmírně konzervativní. Společnost si žije na vysoké noze a stále se utěšuje, že to nemůže být pravda, že je to tak špatné. Pak se to pane překlopí na druhou stranu a bude zle ! BUDE HODNĚ ZLE !!

Tak jako teď si nadšeně tlapkáte jeden druhému na ramena a chválite se, jak jste dobří, jsem na vás všechny zvědavý, až se situace zvrátí ! A budete makat jak opice, ale výsledky budou pořád v čevených ! Bude pláč a skřípění zubů ...

90770

28.01.2006 20:42

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak trochu jsme se ale minuli v té argumentaci. Možná, respektive nejspíše když to říkáte, tak ano - americký dělník pracuje hodně. Kolik ale je těch "dělníků", co skutečně něco vyrábí ?? A neříkejte jen tak bez přípravy a důkladného předvysvětlení, že do USA někdo stěhuje dobrovolně nějakou výrobu, to bych se mohl umlátit smíchy !

Ostatně - tady v Evropě patří třeba zrovna Češi v odpracovaných hodinách za rok obecně taky k těm nejvíce časově zatíženým. Ale o tom já ani nemluvil. Já mluvil o "lidské společnosti" - poznáte časem, co jsem měl na mysli.

Mi se jedná o jiný aspekt - už jsem to tu mnohokrát uváděl, nebudu to tedy celé zase opakovat. Jen naznačím - USA činí v počtu obyvatel cosi mezi 4 až 5 % světové populace, ale spotřebovávají zhruba 20 - 30 % energií a surovin. To rozpětí může být ještě větší, konkrétně v ropě to dělá cca 25%. Já vím, řeknete mi, když si na to vyděláte, co komu do toho.

A právě tady je ten Váš dolarový omyl ! Já nezpochybńuji směnitelnost konvertibilních měn ve světě. Jenže - když část ropných obchodů přejde na euro, začne konečně jako světová měna fungovat měna, která bude lépe odpovídat již prakticky zaniklému Bretton Woods systemu. Jestli si to skutečně neuvědomujete, jaká to pro USA dosud byla výhoda, potom nechci do Vás rýpat - přečtete si o tom více. Jinak však ale si z nás všech tady pouze utahujete, pokud to vše víte a přesto tvrdíte, co tvrdíte. [velký smích]

Totiž, pokud bude dolar dosavadního monopolu zbaven, potom si již můžete tisknout dolarů kolik chcete, to již nikoho zajímat nebude, pane. To již bude zajímat pouze vaše zděšené turisty. Na zděšených turistech skutečně USA ale ještě nekleknou. Jenže - rozhlédněte se konečně po světě - schodek amerického zahraničního obchodu pravidelně šplhá k 6 - 7 stům miliard dolarů. To již dále nebude ! USA, jestli něco vyveze, dostane zpět své dolary. Bude-li chtít dovézt, bude musit prvně nakoupit eura a pak zaplatit. Vy někde vidíte sílu, která by svět donutila, aby bral další dolary k těm hromadám, které již má ? Pokud nebude USA svoje nákupy doplňovat neurvalým násilím, nikdo Vám již nebude chtít prodat za dolary ! A existuje jedna komodita, kterou koupit budete muset ! ROPU !

Sice jste mi zdůvodńoval, jak je USA vlastně nezávislé na cizí ropě. Pane, nezlobte se, pousmál jsem se. Jestli na tom trváte, tedy navrhuji diskusi přerušit... na čas. Pak se k tomu vrátíme - až bude dolar takřta skokově na 50% současné síly, takhle já bych odhadnul možná, říkám možná (!!!) hodnotu nutnou pro vyvážení zahraničního obchodu USA. A bez světově dominujícího dolaru vám v USA nic jiného nezbyde, pane ... leda třetí světová [velký smích] [velký smích]

90827

29.01.2006 11:40

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pominu, jak jsem alergický, když někdo mé příjmení neumí ani opsat. Pominu zatím, že mě nazýváte ideologem. A taky to s Váma ještě zkusím. [smích]

Premisy pro začátek:

1)po WW II. - Bretton Woods - plán na překonání globální hospodářské deprese, zvýšení mezinárodního obchodu a zajištění stability měnových kursů. - výsledky jsou dostatečně známy...

2)Faktické zrušení systému v roce 1971 a následných jednáních. Ovšem svět dále v podstatě vynuceně pod kuratelou MMF používá dolar, jakoby stále měl hodnotu. - důsledky jsou rovněž známy, pokud se "někdo uvolí namáhst" přemýšlet...

3) Jen tak namátkově:
http://www.obcinst.cz/clanek.asp?id=617
http://chromik.wz.cz/15_menovy_fond.html

Pane Josef, nemáte-li ekonomickou literaturu v papírové formě, pak google i jiné vyhledávače poskytují dostatek studijních materiálů. Jestli hodláte zopakovat, že jsem ideolog a tedy nepřímo, že patrně lžu, musel bych si o Vás začít myslet spíše to nejhorší, co by bylo lze.

Nadšeným samostudiem sám sebe vyveďte ze zlomyslného omylu. Vaše současné rozklady o vývozech kremžské hořčice, o tom jak si můžete vyměnit dolary za cokoliv a nakupovat zcela stejně ropu kdekoli a podobné lahůdky - to si nechte pro vlastní rodinku, pane !! Tady zkoušejte aspoň trochu sofistikovanější argumenty... [velký smích]

Pochybuji, že se někomu podaří vyčíslit velikost té loupeže tisíciletí, která nám zbytku světových idiotů byla USA, Anglií a blíže nejmenovaným, leč mocným národem, s úsměvem na rtech naordinovaná. Blížící se konec tohoto systému je za dveřmi a účtování bude doufám alespoň přibližně adekvátní těm zločinům. Musím ještě ve světle výše uvedeného konstatovat, že pro slabší povahy ani není moc dobré tuto problematiku studovat. [velký smích]

90941

29.01.2006 11:45

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, tak nějak to je. A o tom bude krize. Kecy o demokracii necháme některým místním odborníkům a některým super-demokratům ve vládách USA a spol. [velký smích]

90942

29.01.2006 14:18

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To, co píšete pane Sodek, to je pravda. Leč je to trochu bokem od našeho zde aktuálbího problému ! Vlastní zde aktuálně řešený problém, který samozřejmě souvisí s Iránem a jeho ropnou burzou je, že USA tunelují nás a to již nejméně nějakých 60 roků !

To, že nakonec někdo to americké, nám ve "zbytku světa" ukradené, bohatství dále tuneluje, to uznejte jaksi náš problém není až tak přímo. Že se americký národ nechal zkorumpovat a drží hubu a krok, to tomu "skvělému americkému lidu" věru na sympatiích světa nikterak nemůže přidávat !! Můžete cítit jaké chcete sympatie k americkému lidu, jeho duchu svobody atd atd ! Ale vážně se ptejte, kdo to platí ! A prosím, nepodléhejte jednoduché představě, že nikdo, že si to Američané budují vlastníma rukama.

Pánové (jako pan Josef, Ruda a podobní) tady samozřejmě budou tvrdit, že já Americe nerozumím. To si to ale moc zjednodušují. Možná nerozumím, rozumím ale, kdo to z velké části platí a tedy - jestli si někdo pochvaluje skvělost života v Americe, nezapomeńte, že příjde pravděpodobně účet k zaplacení ! A potom bych prosil -platit s úsměvem !

A právě v New Orleans jsme měli dobrý spektákl, o čem to je řeč, když se mluví o tom duchu Ameriky. Když je dobře - úsměv, tolerance, nezávist, radost ze života - vždyť tak dobře se nám tu žije.... [velký smích] Možná, že na jednoho "hajzla" tady doma, který žije z mých daní a nechce se mu pracovat, živím ještě nějaký "zlomek amerického hajzla", kterému se taky moc nechce pracovat !

90956

29.01.2006 14:41

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: Nejvetsi nepritel prirody ,clovek.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Roberte, se vším souhlasím, ale zde nikoli: nakonec muze vse dopadnout uplne jinak, nez co i pan Nosterdamus predpovidal - to totiž není možné ! Všechno dopadne přesně tak, jak pan Nosterdamos předpovídal !! Anžto vlastně nikdo neví, co předpovídal, tak si to nanejvýše nebudeme moci zkontrolovat ... [smích]

90963

29.01.2006 15:19

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Cákryš pane Kevin - nejsme my náhodou dvojčata ? [smích] Já v Americe byl "na skok" jeden měsíc a už jsem tady na Zvědavci dostal "pořádně za uši", že absolutně ani netuším, o čem mluvím, ledva se ve mnou napsané větě objeví slovo "americký či USA". Schválně - Vy jste v Americe byl či dokonce stále jste ?

Já si sebekriticky myslím, že nejméně 50% z toho, co já negativního o USA říkám či píši, není nakonec pravda. tedy, že se jedná o můj omyl, vznikající skutečně neznalostí USA. Deprimuje mě ale značná nekritičnost obhajob obrácených názorů.

V absolutních ukazatelích je samozřejmě USA daleko spíše zemí svobody, než třebas zrovna Česká republika. Tam je to totiž zažité, tady se toho zmocnili hajzlíci, původem nejčastěji komunisti pro pouze vlastní prospěch. Ovšem relatívně, tedy z hlediska trendů je Amerika na tom velmi špatně a naopak u nás je pohodička. Tady teď u nás vzniká duch svobody, ten, který v USA obráceně mizí.

Píšete: Ale cas uz odtikava a blizi se bod odkud nebude navratu nejen pro USA, ale bohuzel ani pro planetu Zeme... a mě by zajímalo, z jakých informací vycházíte Vy ? Já většinu svých výroků opírám anebo přímo o proroctví, anebo o jejich - vesměs moje - výklady. Přirozeně ale ty výklady dělám na základě vědomostí současných a doufám že reálných - troufám si říci, že vědomostí ne malých.. [smích]

90970

29.01.2006 16:55

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] [smích]

90989

29.01.2006 16:57

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale psssss! O tom se smí jen šeptat, zatím ! [smích]

90990

29.01.2006 18:05

Lékárníci si koledují o zrušení monopolu

RE: Nutnost reformy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

když, z globálního hlediska, je to už asi stejně jedno. Že, pane Gejdoši?

Je úplně jedno, zda z globálního, či lokálního hlediska - dobrý a poctivý člověk by měl vydržet být dobrý i poctivý i nadále a ti co lžou a kradou - nechť tedy mají - skutečně dočasně. Tedy - není to jedno pane David !

Není jedno, jestli se člověk snaží napravit a je jasné, že ačkoliv "se schody metou odshora", přesto by jaksi pro každého bylo dobré, kdyby začal u sebe. Každé i zdánlivě malé zlepšení se nutně pozná na celku - v tom "Globálu". [smích] A to přesto, že obecné události prostě jdou dále svým neměnně monotonním krokem..

90998

29.01.2006 18:42

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tedy, máte v jistém ohledu pravdu, že v rámci bývalého RVHP to mohlo zde účastněným ekonomikám - tedy i československé - být jedno. Jenže ani tak to zcela pravda nebyla - Východ se Západem obchodoval a ekonomická síla Východu nebyla rovnocenná. Tedy i Východ byl nucen obchodovat s dolarem.

Samozřejmé je, že skutečně pochopit ty nuance opatření cedulové banky a jejich skutečný dopad na chod ekonomiky v dané obhospodařované oblasti - to nevěřím, že jsou schopni do důsledku chápat i mnozí studovaní ekonomové. Víte - je jednoduché si nabiflovat, co ten který agregát finančního "soustrojí" učiní, když se upraví jeho parametry.

Ve skutečnosti jsou ty "ovládací páky" ekonomiky něco podobného, jako kdyby jste řídil Jumbo Jet se zavázanýma očima po hmatu a to ještě jediná Vaše zkušenost by byla dětská hra na PC, simulující létání na takovém stroji. Na škole nám to jeden "hodný pán" (dával nám pak pruby !) demonstroval na docela amaterském přístroji. Ten přístroj představovalo nějakých asi 5 knoflíků, jako na ladění rádia a nad tím pět ručičkových měřáků s nulou uprostřed. On nám to zapojil a ukázal, kterak všechny ručičky těch měřáků ukazovaly na nulu.
¨
No a potom všelijak s těma knoflíkama zakroutil a měřáky ukazovaly vše možné, tu mínusové hodnoty, tu plusové. Našim úkolem bylo, točením těmi knoflíky nastavit přístroj tak, aby zase ukazovaly všechny ručičky na nuly. Mohli jsme se domlouvat, tedy každý ovládal jeden knoflík a koordinovaně jsme se o to snažili. Nešlo to ani za kus vuřtu !!

No a ten pán nam ironicky sdělil, že takhle nějak se řídí hospodářství státu - mínil to obecně, tedy nejen toho socialistického. Ale já si z toho odnesl poznatek - když bych chtěl, aby první měřák ukazoval nulu, to se podařilo rychle. A to je ono - řídit to tak, abych na tom vždy vydělal já - to asi jde. A tak to asi dělá celou dobu IMF-MMF. Někdo prostě pořád vydělává, někdo pořád nevydělává. A není to jen pracovitostí a nerostnými surovinami. A moc těžko se to kontroluje bez dokonalých informací - ta zlomyslnost řízení.. Ale výsledky hovoří jasnou řečí. Hm.. [smích]

Osobně se domnívám, že katastrofická ekonomická globální nerovnováha již vyvolala reakci - připravovaný přechod na nový systém, založený na euro ! A EU není primárním iniciatorem této akce. Tím je koalice Irán-Rusko. A rozhoduje energie - plyn a ropa. Nebojte se, půjde to a výsledek je jasný, poprvé v této diskusi teď použiji Nostradama - přesně o tom totiž mluví ! Ale prodělají všichni, to je blbý, vlastně jde jen o pomstu...

91003

29.01.2006 20:31

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane jsem nadšen ! Nadšen Vaší metodou "koukání" se na svět. Nutně toho víte o Americe více než já, tiše závidím. Já jsem za cca měsíc pobytu u rodiny - bydlel jsem převážně v Richmond VA u rodičů manžela dcery - hodně najezdil na kole, čímž jsem vzbudil jistým způsobem - bych řekl - úžas náhodných pozorovatelů. A moje komunikativnost spojená patrně s neodolatelně směšnou angličtinou způsobila, že jsem se skutečně potkal a poznal s hodně zcela cizími lidmi tam. A radostně jsem si poklábosil a samozřejmě jsem se ptal. A většinou asi spíše s těmi chudšími.

To "zatřídění" podle sociálního statutu je velmi dobře viditelné na vnějších atributech, že to na mě působilo až stisňujícím pocitem. Když jsem po takových výletech "doma" referoval, kde jsem vlastně byl, viděl jsem jejich zděšení ! Našel jsem totiž třeba čtvť, kde lidé bydleli v jakoby velikých maringotkách. Nic proti, mnohý Čech si tak dobře u nás asi nebydlí, jako bylo toto. Ale pak jsem se dověděl, že "údajně" se jedná o zcela nebezpečné čtvrti. Já nad tím žasl - totiž s takovou přívětivostí a pohostinností jsem se naposledy potkal v Rusku blíže Sibiři ! Možná se mnou jezdil "andělíček - můj strážníček", protože toto u sou-rodičů skutečně vyvolalo zděšení a dost zoufalou žádost, ať své výlety, když už je pro sichr nezruším vůbec, tedy ať je aspoň "nasměruju pečlivěji a promyšleněji". Myslím, že oni sami by se tam vůbec neodvážili.

Všude je chleba o dvou kůrkách, ale moje poznatky mě postupně rozesmutňovaly a vedly k rozsáhlým a mnohdy i emocionálnějším diskusím hlavně se spolu-otcem. Já si myslím, že vzdělaní a přemýšliví Američané si taky zoufají. Můj spolu-otec nemohl pochopit, že vydržím sledovat v televizi přednostně televizní předvolební duely - to vyvolalo další kolo debat o politice a já byl velmi překvapen názory. Pak jsem se setkal s "hlavou rodiny" - dědečkem 88 roků - a velmi jsme si padli do oka. Jeho názory na USA současna by nebyly publikovatelné a jedná se přitom na i americké poměry o zazobaného člověka s 6 metrovým dvanactiválcem a monstrozním barákem docela dost úspěšně napodobujícím Lincolnův památník ... [velký smích]

91022

29.01.2006 20:38

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - pokracovani

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm - já jsem co se týká proroků převážně papírový ! Ale již jsem konečně bezpečně oživil starý počítač (taky jsem zkolaboval !) a tak z něj vytahám všechny adresy a ozvu se !

Mi nevadí, že proroci neuvádí data. To jednak stejně ani asi není možné, ale ani to neschází. Já neustálým čtením dokola dokázal vytvořit "pořadník" událostí. Stačí se časově "chytit" v současnu a znalosti reálu + proroctví Vám dají slušný obraz, jak to asi bude. A já ani netoužím, abych to věděl přesně - stačí to jako obraz celku. A už to je dost pochmurné. Určitě se ozvu !! [smích]

91024

29.01.2006 21:18

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 3

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já dost "radostně a nevěřícně" čtu, co píšete a až na sám konec jsem narazil na maličkost, ve které bych s Vámi ne zcela absolutně souhlasil. Totiž, mám nepříjemný dojem, že budování těch zásob nepříliš bude nápomocné. Ale naopak - mě samotného nic lepšího nenapadá a věřte nebo ne - ačkoliv sám se sebou takto nesouhlasím - dělám velmi podobné přípravy. Hm - jsem unesen a udiven. S těmi semeny jste mě docela inspiroval, to jsem ještě nerealizoval. Ale již zítra ... [smích]

91036

29.01.2006 21:28

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Rozumím. Mi je z toho všeho docela smutno a strašně mě štvalo, když mi tady lidé typu leho podsouvali, že já prý nenávidím Ameriku. To je totiž zcela nehoráznost. A mi je fakt líto toho, že samozřejmě to vše nakonec odskáčou "lidičkové", kteří ani za nic nemůžou, ani se pořádně nedostali "k lizu" a díky masívní propagandě nemají mnohdy vůbec tušení, jak se věci mají. Proto mě tady dopaloval třeba takový pan Ruda, ačkoliv jsem mu přitom rozuměl, když mi předhazoval mou neznalost Ameriky.

A obráceně, vlastně díky takovému panu Sodkovi nebo díky Vám mám jistý pocit většího se vcítění, jak to tam chodí. [smích]

91041

29.01.2006 22:08

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] I VY ??

91048

30.01.2006 14:50

Anonym

RE: Myslím, že by mi Karel Čapek prominul tuto poznámku mimo téma.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mám podobnou příhodu, která mě vždy "umrtví", když si na to vzpomenu v nějakou vhodnou chvíli ! V dobách hlubokého "husakismu" jsme dostali nějakým omylem tzv. "devizový příslib" a vyjeli do Jugoslavie. Ten příslib sice měl hodnotu ledva příslibu, že nezemřeme hladem, nicméně, kvůli tehdy malým dětem jsme vyrazili "na dobré papu" do místní velmi slušné restaurace. Seděli jsme venku pod slunečníky a kolem chodili turisti. My jsme do sebe opatrně (bylo to na naše poměry drahé jak čert !) "cpali" místní delikatesy a stůl "vypadal velmi bohatě". Kolem šla nějaká česká rodinka a dospívající synátor znechuceně pronesl památnou větu: "My máme každý den starý chleba s konzervama a podívej mami, jak si tady ti Němci žerou ... !" Nemusel jsem ani imitovat, že se dusím ... [smích]

91113

30.01.2006 18:37

Wilhelm Gustloff

RE: Nejsou lidé jako lidé by se zdálo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to ... hrozné !

Když se kdokoliv zamyslíte a "pošlete svou mysl" kamkoliv do historie, tam všude uvidíte stejné, apokalyptické obrazy zmaru a lidské bídy.

Není to dávno, jsem na ČT viděl dokument o tom, jak byly nalezeny a restaurovány fotografické snímky z roku 1945 z Nagasaki, restaurování prováděli Američani.

Ten film mnou otřásl. Jednalo se o nějakých 160 snímků - černobílých, zašlých, ale s velkou obsahovou sílou. Autoři dokumentu si dali obrovskou práci - ke každému nejmodernější technikou restaurovanému a mnohdy "digitálně vylepšenému" snímku natočili záběry současného stavu v Nagasaki a dohledali podle těch fotek ty lidi, kteří to přežili a dožili se doby natáčení.

V jediném okamžiku bylo z tohoto pochmurného světa odvoláno takměř 80 000 lidí. Další desetisíce ve strašných mukách umíraly následně. V člověku se vše bouří a musí se ptát - proč ? Proč to vše muselo být ? Rozumějte, nechávám zcela stranou otázku, jak a zda bylo užití takových zbraní dobré či oprávněné ze strany USA. Nakonec tzv. "paličské nálety" (Le May) na Tokio a jiné města Japonska, to bylo snad ještě hroznější. Konec konců i v Evropě třeba Drážďany byly ze stejného soudku.

Člověk musí anebo být tupý jak "řiť" (nikoliv blbý, ale otupělý) a hledět si jen bezprostředně svého, stavět si bábovičky na vlastním písečku - nebo začne toto zkoumat a je v tom až po uši... Pak už se ale nelze zastavit, neboť by se z toho nutně zbláznil !

Tohle musí mít nějaké řešení, protože tu hrůzu by člověk nebyl schopen přežít v duševním zdraví - kdyby nenašel nějaký důvod.

Je to ... hrozné !

91140

30.01.2006 18:46

Rozbitá sklenice mléka

RE: Pouze fakta

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm - to, co jste napsal, evokuje velmi pochmurné myšlenky. Něco jiného je, "intelektuálně slastně" hloubat ve všelijaké literatuře a vydedukovat z toho všeho nějakou paranoickou koncepci a pak o tom debatit. Ale něco zcela jiného však potom je, když najednou člověk pozoruje, jak se ta paranoia mění na surovou skutečnost ! BRRR !

91141

30.01.2006 20:48

Rozbitá sklenice mléka

RE: Pozor na spekulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, pane, toto není jaksi vůbec pravda: "... by nemohl připustit takovou ochromující zkázu, která pro americké síly činila válku alespoň pro nejbližší dobu záležitostí velmi, velmi nejistou. ...

Samozřejmě, že i zastaralá bitevní loď má svoji sílu a uplatní se. Ale posílat ty původní lodě - v Pearl Harbor poškozené, či zničené - proti Japoncům do západního Pacifiku, to by nesporně znamenalo jejich jistou záhubu za cenu podstatně větších ztrát na životech. Čili - takto ty ztráty na životech byly prakticky minimalizované a hmotné ztráty nevelké ! To naopak "morální zisk" byl naprosto rozhodující.

Mělo by Vám být spíše nápadné, že "jaksi podivnou náhodou" zkáze unikly všechny letadlové lodi, moderní křížníky i moderní torpedoborce. A jak je Vám zajisté známo - námořní válka v Pacifiku se vedla "letecky" na dálku - těch klasických bitev ve středověkém stylu "dvou lajn lodí proti sobě" a rata-tata až do potopení jedné strany , tak těch moc nebylo.

Nakonec - kdyby se pouze jen dvě největší japonské bitevní lodi Jamato a Musaši postavily proti všem plavby schopným největším bitevním lodím USA té doby, ani bych neváhal, tipnout si vítěze. Jedna přesná salva ze samotné Musaši by z libovolné americké bitevní lodi udělala v několika sekundách ponorku... [smích] A to stále ještě na vzdálenost, kdy by si americké bitevníky ještě ani nevystřelily. Kdežto přímý zásah Musaši projektilem ráže 356 nebo 406 (nejčastější ráže amerických bitevníků) by způsobilo patrně jen odprýsknutí laku !!

Ne ne - ze strany amerického velení to byl moc dobrý nápad, nechat ten "kovošrot" poslat ke dnu jako "vějičku" přímo v přístavu. Mělo to celou řadu výhod. Japonci zřejmě naletěli jak malí kluci. Mimochodem - zajisté Vám je známo, že subalterní velitele v Pearl Harbor tři roky před napadením vypracovali scenář takové události, kde v podstatě vše odhadli s přesností, jako by seděli u Jamamota na strategických poradách... Muselo to dát hodně práce, zavřít huby a oči všem, kteří v tom podfuku nejeli ... [velký smích]

91158

30.01.2006 22:30

Rozbitá sklenice mléka

RE: Pozor na spekulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na obou stranách, jak u Japonců, tak u USA, byli lidé, kteří letadlové lodi doceňovali, i lidé, kteří jako jedinou reálnou sílu viděli bitevní lodě.

Nechci se přít, ale bitevní lodě Washington a North Carolina se poprvé na bojišti objevily v průběhu bitvy o Guadalcanal, v té době již Jamato i Musaši byly ve službě. Tyto americké lodi pravda byly rychlejší (až 31 uzlů) než japonské (asi 27-28 uzlů). Jenže japonské lodi pancéřováním a palebnou převahou představovaly odhadem ekvivalent čtyř jednotek typu Washington. Rovněž japonské torpedoborce byly dobře o třídu lepší, než americké, hlavně pak výzbrojí moderních torpéd typu tzv. "Dlouhý šíp", které byly až o 30% rychlejší a měly akční radius až 20 mil, proti cca 1 míli u amerických torpéd.

Pane - kdyby se americké loďstvo v roce 1942 postavilo proti japonskému, šlo by velmi rychle ke dnu. Je třeba si uvědomit, že právě v té době USA uplatňovala přesně tu taktiku "terorismu", jakou nyní uplatňují teroristi proti USA. Americké loďstvo se jen tiše a nenápadně pohybovalo Pacifikem a sem tam zasadilo "štiplavý úder". To byla i podstata Doolitle-ho útoku na Tokio. Provokovat. Čelně se Japoncům postavit nešlo. A taky proto si tak Jamamoto zoufale přál vyprovokovat velkou bitvu - věděl, že je otázka času, než se na bojiště začnou dostavovat nové moderní síly. proto Midway. A porážka u Midway teprve trochu srovnala síly.

Ty starší japonské bitevní lodi byly stále prakticky ekvivalentem Washingtonu, pane. Tedy zdaleka ne takový kovošrot.

91174

31.01.2006 13:30

Rozbitá sklenice mléka

RE: Pozor na spekulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Píšete :Zjistěte si třeba výzbroj a pancéřování třídy Bismarck. Papírově zdánlivě nic moc a přesto ... " [smích]

Pane, bez ohledu, že to byla německá loď, je respektive byla loď Bismarck patrně vůbec nejlepší bitevní lodí II. světové války. Samozřejmě společně se svou sesterskou lodí Tirpitz. To jste se mi strefil do noty pane, o této lodi vím prakticky vše, co lze vyšťourat a pomalu znám jménem i její posádku... [smích]

Skutečně, jak kvalitou pancéřování - ocel Wotan, tak dělostřelectvem se jednalo o zcela katastrofální hrozbu pro Britanii. Myslím, že nebýt zcela "destruktívních zásahů" Hitlera do námořní války, mluvili či psali bychom teď němčinou a internet by se jmenoval taky jinak...

Ale i Japonci používali vysoce kvalitní pancéřové oceli. A i jejich děla se vyznačovala nepříjemnou přesností. Je to trochu vše OT, ale musel jsem se zasmát, když debata k tomuto sklouzla, tady o tom bych se dokázal bavit hodně dlouho, válečné námořnictvo 20. století je moje ohromné hobby ! Já do toho vrazil neskutečné peníze za literaturu, málem jsem se kvůli tomu rozvedl - neumím se zřejmě v tomto směru ovládat a když vidím "žádoucí knížku" - musím ji prostě koupit, i kdyby to znamenalo týden o chlebu a vodě ... [smích]

91271

31.01.2006 13:47

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 3

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Stačí zadat třebas "příručka přežití" na google a "spadne na Vás hromada textů jak na to ... [smích] Existuje na celém světě řada tzv "Biblí přežití", je vidět, že z těch skoro 7 miliard lidí je i hodně takových, co si budoucnost příliš růžově nepředstavují !!

91273

31.01.2006 15:42

Rozbitá sklenice mléka

RE: Pozor na spekulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, trochu jste mě zaskočil, mohl by jste naznačit, které považujete za nesympatické ... ? Ale to na okraj.

Já se vrátím k Pearl Harbor - celý řetězec událostí, které mu předcházely, dává jasný obraz, jak se situace postupně "skládala". Je až legrační, jak se s trochu odstupem najednou jeví být vše jaksi jinak. Chápu ale, že nechodí po světě tolik jedinců, kteří by si to vše uvědomovali a byli schopni si dát k sobě "jedna a jedna". A v ten daný okamžik "to vše prokouknout" - to by člověk musel být opravdu genius. A nebo by musel chodit na Zvědavce !!

Právě na takových příkladech si lze lehce uvědomit tu bezmoc člověka v tzv. "demokracii". Je to taková jakoby aplikace fyzikální "teorie relativity" na společenský systém. To tak člověk kouká hvězdářským dalekohledem na oblohu a říká si zasněně "Bože, tolik hvězd, tolik galaxií a tam určitě jsou nějací podobní "lidičkové" a koukají se obráceně na nás !"

A v té chvíli si nikdo neuvědomuje, že pozoruje světlo, které "startovalo" před miliony, ba i miliardami let ! Tedy, že pozoruje něco, co již neexistuje. Tam na druhé straně se sice možná někdo díval před tou propastí času. A nyní tam již je možná "výheň kosmického pekla" po výbuchu místního Slunce coby Novy. A než ten záblesk pekla sem doletí, bude již možná planeta Země pohlcena rozpínajícím se Sluncem, tím naším.

Tak je to i s mocí a informacemi v demokracii. Zrovna teď můžeme vědět, že se děje nějaká nepravost, ale dozví se to nanejvýše naše děti a vše bude promlčené. Protože ten, kdo tu nepravost páchá, ví, že beztrestně může, protože právě proto se do toho pustil, protože všechny kontrolní mechanismy má pod svou mocí - zcela promyšleně "demokraticky". A ti přemýšliví, kteří na toto příjdou včas, nejsou schopní nic dokázat ! Je to ohromný systém - ta demokracie. Je zde vyloučena zcela zásadně ta tak žádoucí kauzalita - "zločin = trest" !! [velký smích]

91291

31.01.2006 20:19

Rozbitá sklenice mléka

RE: Pozor na spekulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, já chtěl spíše naznačovat zcela přesvědčeně, že USA spolů s GB si daly velkou práci, jak nalákat Japonsko, aby napadly USA. Protože Japonci měli hnedle několik variant, jak se do WW II. nakonec zapojit, aniž by se to USA nějak extra dotklo. Kupodivu - místo "osvědčeného postupu", viz to, jak vedly válku s Čínou a jak si v podstatě ze světové veřejnosti celou dobu úspěšně dělali srandu, si Japonsko zvolilo teatrální, leč vojensky dost neefektivní postup - napadly bezcenný americký "Kovošrot" v Pearl Harboru". Čímž ovšem zcela netakticky Američany "nasrali" a nabudili k tvrdé odvetě, ale hlavně - KONEČNĚ MOHLA AMERIKA OPRÁVNĚNĚ VSTOUPIT DO VÁLKY !

Ať to promýšlím ze které strany chci, jeví se to z hlediska zájmů Japonska celé stále více jako nesmysl. Prostudujte si prosím vztahy USA - Japonsko za posledních 10 let před Pearl Harbor a taky Vám to žádný smysl nedá. USA s Japonskem čile obchodují, navzdory všem "výkřikům" o válce v Číně, američtí odborníci pomáhají Japoncům konstruovat letadla, prodávají důležité strojírenské výrobky, dodávají ropu atd. atp. . USA byly přímo napadeny v Číně a obešlo se to "drobnou omluvou". Válka visí v luftě a americká armáda leští svoje 10 roků zastaralé Buffala a bitevní lodi, které byly zastaralé již o válku dříve! Na Filipínách pak mají jako stíhačky snad i dvojplošníky.

Tedy - Japonsko mohlo absolutně v poklidu napadnout Nizozemskou Indonezii a Francouzkou Indočínu a USA by nezbylo, než jen ústně protestovat. Japonci by získali všechny kýžené surovinové zdroje a USA by jim přitom samy o sobě válku nemohly vyhlásit. Anebo ano - ale i to jen pro srandu králíkům...

Copak mohly USA své loďstvo z Havaje poslat do japonských vod ? To by pak nebylo nekolik tisíc mrtvých, ale desetitisíce mrtvých. A lodě by dnes dláždily mořské dno někde u Filipín či Formosy, protože poslat je přímo k japonským ostrovům by byla čirá sebevražda ...

91344

31.01.2006 20:46

Wilhelm Gustloff

RE: Nejsou lidé jako lidé by se zdálo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm !! Tak tady bych západní tedy USA propagandě věřil, že se jaksi moc Japonci vzdávat nechystali. Vždyť dodnes se na různých ostrůvcích v Pacifiku z křovin "vynořují" japonští otrhaní a vychrtlí stařečci a strašně se diví, že válka již skončila ... [smích]

91351

31.01.2006 21:04

Wilhelm Gustloff

RE: Nejsou lidé jako lidé by se zdálo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak v tom případě to bylo zbytečné ! Protože Rusáci dosáhli z minima šancí maxima zisků - Sachalin, Kurily, vliv v Číně a tedy zkrátka nepřišli, bomby nebomby. A na ostrovy (japonské) by Rusáci museli snad doplavat na obrněných neckách, protože na velkou obojživelnou akci nebyli vybaveni ani omylem ! Čili rozdělené Japonsko vůbec nehrozilo.

91356

31.01.2006 21:37

Rozbitá sklenice mléka

RE: Pozor na spekulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Amerika před WW II. byla skutečně dosti otevřená společnost, takový řekl bych ráj pro špiony, tedy slespoň zdánlivě ! V zásadě se tam dosti špatně ledasco utajovalo, protože země byla plná cizinců i pseudo-domácích potenciálních nepřátel. Americká armáda byla v některých ohledech opravdu spíše pro smích a taky se v ní novináři s oblibou vrtali. Japoncům stačilo kupovat americké noviny a nemuseli utrácet za špiony. Což ale vnuká myšlenku, že to byla jen kamufláž - taktika obelstít špionáž potenciálního soupeře.

Tomu by napovídal následný bleskový nástup a vzepjetí USA a vybudování skutečně efektivní armády. Přeci se nedá za půl roku najednou vyvinout všechny ty technologie, jako byly špičkové stíhačky a bombardéry, radary, bitevní a letadlové lodě, jakož i celá ta týlová mašinerie zaásobování na velké vzdálenosti přes Pacifik nebo Atlantik.

To totiž nejspíše Japonce velmi zmátlo, taková ta okázalá nepřipravenost na válku. Přitom ale někde hluboko "pod povrchem" musela být provedena dokonalá strategická válečná příprava. To nelze vysvětlit pružností kapitalismu - tentýž kapitalismus a titíž schopní manažéři byli i v Japonsku či v Německu přece !

Ale k té připravené strategii bylo zapotřebí přidat maximální entuziasmus, ochotu národa bojovat, mít pocit spravedlného rozhořčení a touhy ránu vrátit. A to Japonci zpackaným napadením Pearl Harbor dodali sami. A udělali to skutečně pod dojmem, že než se USA vzpamatuje, bude po válce. Japonci "byli opilí vítězstvím" a ztratili valečnické instinkty. Podle svých představ to oni byli udatní samurajové a proti ním měli stát změkčilí a poživační amateři.

Lépe by si to Amerika nemohla přát, než aby se stalo, co se stalo. Čili závěr je jasný - byla to past. Mimochodem - myslím, že neprohádám, že do podobné pasti padl Saddam ... [velký smích]

91367

31.01.2006 21:56

Rozbitá sklenice mléka

RE: Pozor na spekulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tohle jsem jaksi přehlédl - pardon ! To máte absolutní pravdu s tím, že Japonci propásli možnost poškodit přístav. Kdyby alespoň rozbombardovali zásoby paliv, nadělalo by to podstatně větší škody, než se trefovat do zastaralých lodí.

Na druhou stranu, převelením flotily do Pearl Harbor na Havajské ostrovy těsně před válkou v podstatě americké velení udělalo vážnou chybu - nebo ??? Nebo to udělali schválně, aby Japonce nalákali. Uznejte sám, že pro moderní lodi s rychlostí 33 uzlů a akčním radiem přes Pacifik a zpět nemělo žádný smysl posunout se dále na západ. Bylo to sice blíže, ovšem bez onoho mohutného zázemí, opravárenských kapacit atd. jako to bylo v San Diegu nebo kde to měla flota hlavní základnu. Na vlastní Havaji nic strategicky zajímavého není. Tady se vyskytl názor, že Japonci mohli Havaj obsadit. Tak to tedy nevím, jak to nazvat - úsměvný nesmysl ? To je asi adekvátní ! [velký smích]

91372

01.02.2006 15:23

Rozbitá sklenice mléka

RE: Jako selfproclaimed odbornik

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Konrad. Titulujete mne pane podezřelým titulem [smích] ... selfproclaimed odbornik ..., což ve mě vzbuzuje úctu k Vám, coby takto logicky odborníkovi všeobecně uznávanému a rád se poučím ! [velký smích]

Mluvíte o embargu na ropu a železný šrot - aniž by jste "utrousil" něco o datech. Zapoměl jste navíc na embargo z července roku 1938, které Japonce velmi postihlo - "embargo na letadla" .. Až o celé dva roky později v roce 1941 v červenci, tedy cca 16 měsíců před Pearl Harbor teprve Kongres dal presidentovi pravomoci k omezování obchodu s Japonskem. A až potom a to dost liknavě a postupně (!!) byl zakázán vývoz některých tzv. "strategických nerostů", leteckého benzínu a částečně železného šrotu. Dne 26. července 1941, tedy 3,5 měsíce před osudným datem, kdy Jamamoto a jeho štáb již jen "pilovali" detaily útoku na Pearl Harbor, americký president konečně zmrazil japonské finance a zamezil "horečné" japonské nákupy ropy v USA ! Drastické opatření !!

Tedy pane skutečný odborníku - americký velvyslanec Crew již v lednu 1941 hlásil svým šéfům, že Japonsko "údajně připravuje napadení USA v Pearl Harboru", ale přesto uplyne ještě půl roku a Japonsko si v USA v pohodě nakoupilo za tu dobu celou svou strategickou rezervu ropy. A vy to nevíte.. divné ne ?

Dokonce i ten fakt, že teprve rok před napadením bylo americké loďstvo, v té době nazývané "Loďstvo Spojených států" přesunuto na Havaj a že teprve reorganizací 1. února 1941 byla základna v Pearl Harbor oficiálně ustavena jako hlavní základna a loďstvo bylo přejmenopváno toho dne na tzv. "Tichomořské loďstvo", tak i tento fakt je vysoce podezřelý pro takové samozvance, jako jsem já. Tedy by jste mi to pane skutečný odborníku mohl vysvětlit, ty hlubokomyslné strategické tahy Washingtonu ! Já, "jako selfproclaimed odbornik", si myslím, že to byla buď velmi vážná chyba, nebo ?? A zde je jádro mého absolutně neodborného názoru - byla to rafinovaná léčka". Byla to pozvánka pro Japonce - pojďte si nás teatrálně napadnout, ať už můžeme taky válčit ! Tedy "takový Port Arthur naopak" ...

Spojené státy základnu v Pearl Harbor již dříve budovaly a využívaly jako předsunutou základnu. Nicméně - vlastní materiální zázemí tam bylo proti kapacitám na kontinentě prakticky zanedbatelné. Vše se tam muselo dovážet a překládat na válečné lodi. Vysunutost základny výrazně snížila bezpečnost loďstva, aniž byla získána jediná strategická výhoda. Dokonce i klimatické podmínky byly pro takovou základnu nevhodné. Jak ukázaly pozdější operace v Tichomoří - veškerý válečný materiál se na bojiště stejně vozil z kontinentální Ameriky, nikoliv z Havajské základny, tedy jako hlavní základna Pearl Harbor byl jednoznačně zbytečný a ve skutečnosti takto nevyužívaný !!

Toto mi pane vysvětlete, ať se konečně něčemu přiučím... předem úctivě děkuji ... [velký smích]

91502

01.02.2006 16:29

Rozbitá sklenice mléka

RE: Pozor na spekulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je na delší řeč ! Vaše argumenty mě vůbec neoslovily.. [smích] Pearl Harbor byl absolutně nevhodný pro vedení takové války v Tichomoří, jaká se "semlela". A ve skutečnosti tedy žádnou roli hlavní základny Pearl Harbor celou válku neměl. O tom si můžeme povídat dlouho, ovšem garantuji Vám, že pokud budete veden výhradně smyslem pro pravdu, sám to taky lehce "nahlédnete" !

Pokud má diskuse mít smysl, museli bychom se slastně "zahrabat" do spousty detailů, které by to objasnily do důsledku. To loďstvo, které tam USA dislokovaly, to skutečně byla jen vějička, byl to jednoznačně kovošrot, podmíněně schopný plavby". Musel by jste vzít americké loďstvo jako celek. Potom by jste poznal, že admiralita pečlivě vážila a všechny cenné jednotky poslala odtamtud pryč. Byla to zpravodajská hra "nejvyšší úrovně", kterou bych pracovně nazval "Akce na vyprovokování Japonska" k útoku. A byly podniknuty skutečně docela důsledně všechny opatření, aby byly i tak ztráty minimalizované - těch necelých 3000 ztracených mužů se sice může jevit jako "strašná porážka", ale NEBYLA !!

S tím Yorktown zdánlivě máte pravdu, ale zamyslete se nad tím ! Mám úctu k americkým mužům a ženám, kteří se na porážce Japonska podíleli. Ale, ačkoliv mě pan Konrád k mému zármutku nazval samozvaným odborníkem, což vypadá podezřele, já z toho beru vážně jen druhé slovo ... s [smích] na rtech říkám, že mě těžko může "houpat vrchem" !

Jako doklad, co si myslím o poškozených lodích v Pearl Harbor uvedu některé data:

bitevník Arizona: rok výstavby 1916
výtlak - 32 600 tun
rychlost - 21 uzlů
výzbroj - 12x 356 mm, bez radarů, bez moderních zaměřovačů

V porovnámní s tím bych uvedl třeba data bitevní lodi Hiei, která doprovázela Nagumovy letadlové lodi k Pearl Harbor:

bitevník Hiei: rok výstavby 1914
výtlak - 32 150 tun
rychlost - 30,2 uzlů
výzbroj - 8x 356 mm, modernizované, vybavené moderní zaměřovací optikou,

Pro porovnání pak uvedu parametry moderní US lodi typu Washington a Alabama:

bitevník Washington: rok výstavby 1941
výtlak - 35 000 tun
rychlost - 28 uzlů
výzbroj - 9x 406 mm, plně moderně vybavená, s moderním radarem a Asdikem

bitevník Alabama: rok výstavby 1942
výtlak 45 000 tun
rychlost - 33 uzlů
výzbroj - 9x 406 mm, výborně panceřovaná, rychla a moderně vybavená loď, jedna z nejlepších ve válce !

Z parametrů obou moderních bitevníků a roku výstavby Vám je zřejmé, o co šlo. Připomínám, že když se zadá stavba takové lodi, uplyne mnoho roků projektování, konzultací, vývoje a až posléze výstavby, pak ještě možná půl roku vycviku a ejhle - loď hrdě vyplouvá na bojiště. Kdyby třeba Alabamu pod tíhou nouze takto zadalo velení až po Pearl Harbor, tak by si Alabama poprvé vystřelila po podepsání kapitulace !

Ptám se tedy - pro koho vlastně bylo drama v Pearl Harbor překvapením ??[velký smích]

91516

01.02.2006 16:46

Rozbitá sklenice mléka

RE: Pozor na spekulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

>no, já bych jen na okraj poznamenal, že třeba radar získali
>Američané od Britů a dodnes jim za to dluží ...

Jo, myslím, že jim za to slíbili Asdic, vcelku povedený systém pro odhalování ponorek a torpéd - to se ale jaksi do konce války nestihlo. A pak už to nebylo tak důležité, vývoj šel dále. Ačkoliv Britanie a USA jsou patrně ti hlavní "zloduši", odpovědní za obě světové války a zřejmě tímto i za "celý ten dnešek", nechovali se k sobě "bratranci" taky často nijak moc hezky - bratranecky. Ale funguje jim do doteď, akorát již Británie hraje - alespoň tedy navenek - druhé housle. Ale je to v rodině ! Pan Nohejl by nám patrně i řekl, v jaké rodině ... [velký smích]

91518

01.02.2006 19:00

Rozbitá sklenice mléka

RE: Pozor na spekulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To ale není pravda - o Washingtonu jsem nic takového neřekl, anžto jsem ani nemohl, meboť jsem jej nejmenoval. A ani nebyl v době PH ve službě, tedy si nevymejšlejte ! [smích]

Srovnávat vylodění v Normandii a tamější polohu Britských ostrovů vůči místu vylodění a výsadkové operace v Tichomoří je poněkud, nezlobte se - slaboduché. Čili to srovnání, že: Kdyby měli vést Američané bojové operace až ze západního pobřeží, zhruba by se to rovnalo tomu dělat výsadek do Evropy ne z Británie, ale z NY. Prosím Vás, řekněre, že jste to nemyslel vážně !

S tím Langsdorfem máte pravdu. To neutrální plavidlo bylo tuším portugalský tanker u Mosambiku, zřejmě to ale byla pouze diverzní akce, aby zmátl pátrání britů.

Mimochodem - ty německé kapesní bitevníky byly svým způsobem geniální - myšlenka. Postavit lodi, která co "nepřetřílí, tomu utečou" by totiž patrně lehce zvrátilo rovnováhu, kdyby se toho Němci drželi. Za cenu Bismarcka by zřejmě postavili pět "kapesníků", což by Britům zřejmě zamotalo hlavu mnohem více. Místo Tirpitze dalších pět kousků, za Gneissenau a Scharnhorsta (teď si ale vůbec nejsem jistý, jestli jsem to napsal dobře [smích] ) by bylo dalších možná šest kousků ! Dovedete si to představit, co by si Britové s tím počali ? Vždyť většina britských lodí se ploužila 20 uzlovou rychlostí, Britové navíc neměli zvládnutý systém tankování na moři, tedy to by nedopadlo pro ně dobře.

Už jen představa, že by alespoň Bismarck a Tirpitz dokázali vyplout společně musí zpětně nahnat "husí kůži" po těle všem Britům, kteří si to dovedou představit !

91532

01.02.2006 20:45

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi! - part 2

Petr Gejdoš 83.?.?.?

... ale vlastně odpověď je pro Petra Gejdoše, jaktože tolik různých "černochů" z různých zemí se v Americe uživí a dostane práci ...

Pane Matoušek, já za to nemůžu, já to vydedukoval z amerických statistik. A uvedl jsem rozpětí 20 - 48 milionů, přesně jsem popsal způsob onoho spekulativního výpočtu. Když, tak se tam běžte na ty statistiky podívat sám a spočítejte to Vy ! [velký smích]

Víte, musel jsem se zasmát, tehdy kema s těmi statistikami operoval a skutečně se ze mě zbytečně snažil dělat vola. Ty statistiky totiž nejsou statistikami - to bude nějaký soubor dat, který vzniká vyhodnocováním stavu přilepených much na mucholapkách v kanceláři nějakého nudícího se státního úředníka.

Račte si povšimnout, že listopadové čísla byla v prosinci mnohdy opravena (!!!) o až 100% ... [velký smích] K tomu není co dodat. Nelze vyloučit, že to číslo 50 milionů bude nakonec ještě tento rok pravdou. S takovými postupy.

Ostatně - udělejte si podrobnější analýzu, co že nám to pan president vlastně sděloval v poselství o stavu Unie. Není to až tak od věci, sdělil i docela závažné věci, pokud tedy ještě pane Matoušek vůbec umíte číst mezi řádky, nebo již pouze žerete propagandu !! Pardon. [zahanbení]

91542

01.02.2006 22:33

Rozbitá sklenice mléka

RE: Pozor na spekulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo, skoro jste vyhrál - ty data výstavby oněch lodí Vám musím věřit, já to teď tahal z hlavy a z Hubáčka, což nejsou extra dobré zdroje... [smích] A vida - já si myslel, že to byl portugalský tanker, ach ta paměť. To máte jasně pravdu.

K tomu druhému, že je pro Vaše strategické představy tak důležité mít základnu gerade na Havaji - dobrá tedy. Mějte si ji tam, jak Vám libo. Škoda, že neexistuje nějaká vhodná strategická hra, abych Vám ve virtuální praxi ukázal ty jeí "výhody" .. [velký smích] Ale jelikož by jsme se takhle mohli přetlačovat donekonečna, tedy uznávám - nepřesvědčil jsem Vás. Vy mě ovšem už vůbec.

91557

02.02.2006 17:12

Chcem celú Zem + 5% navyše!

HA ! Co jestli má Nostradamus pravdu ve všem ??

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechci zde tedy již Nostradama citovat - již to proroctví tu sem tam někde visí několikrát. A vždy jsem byl pohaněn a popliván jistými "znalci" Ameriky, že by pes ode mě kůrku nevzal ... [velký smích]

Myslím to proroctví o finančním kolapsu USA, občanské válce v USA a následném kolapsu světa. Důležitější je to, že Nostradamus má o USA sice velmi špatné mínění, ale o lidech v USA naopak mínění má dobré ! Čili, Američani formou neslýchané občanské války nakopou svou vládu do ... prostě někam. Myslím, že holohoax ani ve své největší fiktivnosti není schopen odpovídat tomu, co se bude dít v USA a zřejmě pak i ve světě. Už by se "ti oni" k jistě nevýslovné radosti pana Nohejla měli rychle a kompletně sestěhovat do svého zaslíbeného státu, protože pro ně bude dusno všude.

No a pani Sybila, ta nám nepředvěděla nic dobrého - až nás bude na světě jen pod tu pověstnou vozovou plachtu, tak navíc ještě každý pozůstavší bude mluvit jinou řečí - to bude děs !!

http://english.pravda.ru/world/20/91/368/16823_dollar.html [smích]

91659

02.02.2006 22:06

Irvingův proces

RE: holocoust

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Neexistuje žádné řešení !! Přečtěte si to třeba ve Starém Zákoně, u proroka Zachariáše, kapitola 12 :

1.Břímě slova Hospodinova příčinou Izraele. Praví Hospodin. kterýž roztáhl nebesa, a založil zemi, a sformoval ducha člověka, kterýž jest v něm.

2.Aj, postavím Jeruzalém jako číši, kteráž ku potácení přivede všecky národy vůkol, takť bude i proti Judovi, v obležení proti Jeruzalému.

3.Nýbrž stane se v ten den, že položím Jeruzalém jako kámen přetěžký všechněm národům, jejž kdožkoli zdvíhati budou, velmi se urazí, byť se pak shromáždili proti němu všickni národové země.

4.V ten den, praví Hospodin, raním všelikého koně strnutím, a jezdce jeho zblázněním, ale na dům Judský otevru oči své, a všecky koně národů raním slepotou.

...

6.V ten den učiním vůdce Judské podobné nádobě s ohněm mezi dřívím, a podobné pochodni hořící mezi snopy, i sežerou na pravo i na levo všecky národy vůkol, a ostojí Jeruzalém ještě na místě svém, v Jeruzalémě.

No a potom v kapitole 13. to napínavě pokračuje, to já jen, aby jsme věděli, o čem jest zde řeč: [velký smích]

8.Nebo stane se po vší zemi této, praví Hospodin, že dvě částky vyhlazeny budou v ní a zemrou, a třetí v ní zanechána bude.

9.A tu třetí uvedu do ohně, a přeženu je, jako se přehání stříbro, a zprubuji je, jako prubováno bývá zlato. On vzývati bude jméno mé, a já vyslyším jej. Řeknu: Lid můj jest, a on dí: Hospodin jest Bůh můj.

Tedy ? Zde jest jasně naznačeno skutečné řešení. Bude velká válka a na té válce si má člověk, tedy míněno lidstvo, uvědomit jednak kdo je tu opravdu pánem (Bůh) a jednak, že poselství, předané Mojžíšovi bylo pravé. Jenže na smůlu Židům židům - lze z toho zde taky jednoznačně pochopit, že Židé židé zde nebyli postaveni nade ostatní národy, nýbrž jako pomocníci - zvěstovatelé Boha. A není dále nikterak naznačeno, že jejich Soud bude jiný Soud, než u ostatních národů ! A opět dále se mluví, že ze země bude odňato 2/3 lidstva najednou pryč a teprve ti ostatní budou zkoušeni - prubováni. Nedá se čekat, že mnoho lidí obstojí. Ale taky - určitě se nedá říci, že by tento židovský prorok říkal, že zničeny budou ostatní národy a Židé židé nikoliv - tak to je...

Chápete ? Apriori tedy neexistuje žádné lidské řešení otázky Palestíny ! Na jiném místě SZ totiž Hospodin jasně stanovil, jak mají Židé při dobývání Palestíny postupovat. Nedodrželi to však a Hospodin se rozhorlil a vyřkl hnedle soud - celé věky až do konečného Soudu budou Izraelité trestáni. A zde vyjmenoval i ona vzpurná místa Palestíny, mimo jiné taky Gázu, která budou Izraeli navěky škodit, protože neuposlechli Hospodina.

Je to řečeno jasně, nechápu, že to někdo nechápe. [velký smích]

91691

03.02.2006 16:33

Zdánlivá svoboda projevu

Asi opravdu nejde o svobodu projevu,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Asi opravdu nejde o svobodu projevu, ale o dobře promyslenou provokaci. Dal bych to do souvislosti s tím, že doba jakoby již definitívně nazrává k nějakému zásadnímu pokusu o řešení tristního stavu tohoto světa. ONI [velký smích] dobře ví, že to takhle dále již nepůjde dlouho udržet, víme to totiž už i my zde a to fakticky žádné pořádné informace ani nemáme. Doba je prostě těhotná drastickou změnou.

Čili, moc by se to některým pánům líbilo, kdyby si "obyčejní lidičkové" na celém světě vjeli do vlasů. Je to takový "Pearl Harbor", bude "pokusně ťukáno" tam nebo onde a zkoušeno, co by to mohlo konečně spustit. Je totiž zapotřebí to rychle a "tak nějak přirozeně" spustit, aby se lidi "spravedlivě nasrali a šli vyliskat ty druhé. Protože jinak by se mohlo prolátnout, kde jsou skutečné příčiny té krize.

Velmi velmi se obávám, že další "startovací pokus" bude proveden na olympiádě v Turíně. Pupkatí tatíci si sednou spokojeně se zásobou pivka k telce - budou se těšit na vzrůšo a pohodičku. A zase nějací teroristi z Alkvajdy to budou rušit bombama a jedama. Už cítím tu jednotnou myšlenku - AŤ UŽ S NIMA HAJZLAMA UDĚLÁ NĚKDO DEFINITÍVNÍ POŘÁDEK !!"

A v tu chvíli vstoupí "spasitel", ukáže prstíčkem a řekne: "...to tamti za to můžou." A pak už to pofičí - držme si pořádně klobouky - bude to fičák !!

Já nevím, co se to děje, ale vždy si cosi na Zvědavci přečtu a pak se mi zdá, že ta zima trvá jaksi dlouho. A to jsem takový veselý optimista... [velký smích]

91793

03.02.2006 17:14

Irvingův proces

RE: holocoust

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích]
Já si myslím, že máte zcela pravdu - a usmívám se proto, že Vašeho příspěvku jsem si všimnul, až jsem napsal v podstatě to samé v reakci přímo na článek o svobodě projevu.

Já bych jen doplnil, jaký je scenář podle Nostradama ! [smích] Skutečně to celé vyválčí Evropa, ale ty plány "pánů v DC" a jejich nejbližších spojenců ze země zaslíbené se nenaplní. Izrael má být totiž poražen a ponížen. USA se v drastické vnitřní válce rozpadnou či propadnou do sebe - začne to obří finanční krizí. Evropa v tom zůstane sama, ale zvítězí. Hlavní silou na druhé straně bude Irán, ale připojí se evidentně i Saudská Arabie, jakož prakticky celý muslimský svět. Irán podle Nostradama patrně má nějakou zcela neobvyklou a zcela hroznou zbraň, tedy mimo řekl bych odvážně "klasických atomových zbraní" ... [velký smích]

Válka skončí a v místě, kde stávala Mekka, bude strašná díra do Země. To je "volně podle Nostradama" ! Důsledky pro svět drastické. Budou užity zcela všechny zbraně, co si jen umíme představit. K tomu všemu však ale budou použity i zcela nevídané a neslýchané zbraně. Myslím, že se "máme na co těšit". Strašně mi vrtá hlavou, jak skloubit v mysli údaje Edgara Cayce a Nostradama. Leda, že by ty zdánlivě přirodní prorokované pohromy podle Cayce a válka podle Nostradama spolu souvisely. Tedy, tady stále tápu... ale nevylučuji. Ostatně Atlantída taky zmizla prý v důsledku lidského omylu a použití nějaké zbraně či síly. Osobně se domnívám, že byly zvládnuty a budou tedy použity zbraně, které využívají samotnou zeměkouli vlastně jako zbraň. Čili kupříkladu ovládání zemětřesení, ovládání počasí a řízení bouří, ovládání zemského magnetismu a podobně.

Mimochodem - Nostradamus docela "naříká" nad Francií ! Ta bude v podstatě zničena.

91804

03.02.2006 18:21

Irvingův proces

RE:...jaký je scenář podle Nostradama ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Metoda věštění z kávové ssedliny není zavržení-hodná ! Totiž ono je jedno, jakým způsobem člověk své věštecké schopnosti iniciuje. Píšete ...a stejne si z ni delam prdel...., ale nemáte jaksi pravdu. Na tento zdroj informací je v podstatě napojen každý a tedy každý člověk teoreticky může prorokovat a nevědomky i prorokuje.

Existují zcela přízemně věcné studie, které ukazují, že podvědomě lidé tyto schopnosti používají. Potom takoví jako Vy, co "si z nich děláte prdel" o nich říkáte, že jsou pověrčiví. Samozřejmě Vás nechci přesvědčovat, aby jste tomu věřil. Schopnost věštění však nakonec sám využíváte, aniž by jste to věděl - vždy totiž nastávají situace, kdy nemáte žádné průkazné informace a musíte se přitom rozhodnout tak - či onak. Uděláte to intuitivně, čímž nevědomky své vlastní věštecké schopnosti stejně zapojíte. Ruku na srdce - řekněte, že to určitě není pravda ! [smích]

Výklady Nostradama, to je u každého vykládače zčásti jeho "vlastní věštba". Ten původní věštec - tedy zde Nostradamus - určuje směr, kam se mysl vykládače vydá. Kde ale skončí, to už je na samotném vykládači. Není to ale v žádném případě ani nesmysl, ani k smíchu. Já vlastní věštby provádím pomoci I-ťing. A "nepříjemně úspěšně" ... [velký smích]

91813

03.02.2006 18:38

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Asi opravdu nejde o svobodu projevu,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Provokace vyprovokuje vášně, tedy nakonec - lidi anebo chodí na fotbal a tam se "vyzuří" - což jsou taky jen vášně. A nebo jim někdo podstrčí vhodně vhodného nepřítele a lidi začnou "vášnit". A nevšímají si, že všichni nevášní, že jsou zde i chladní "plánovači". Vše ukazuje, že pan Nohejl má pravdu.

Jenže .. Hra je rozehraná na několika levelech najednou, to je třeba si uvědomit, neboť to může "jednoho zmást". A některé ty úrovně jdou podle mě za hranice planety. Ropa kupříkladu v tom všem hraje "nepostradatelnou roli", ale nakonec o ní taky primárně nejde, je to jen jedna z těch naších pozemských záminek.

Otázka komu ku prospěchu evokuje jednoduchou odpověď, nic není ale tak jednoduché, neboť stále platí a tedy mějmež na paměti: "Všechno je jinak !" [velký smích]

91815

03.02.2006 21:57

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Jestli to vidíte jako válku dvou kultůr, (pise pan Antisptik)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Peter Veliký, to je velmi zajímavá ukázka myšlení, ten Váš výrok: Iran otevrene si dela prdel z Izraele a vyhrozuje okmazitou odvetou vuci kterymukoliv statu ktery na ne provede uder.

1)Jistě jste schopen nějak vysvětlit, co myslíte tou první částí, že si Irán "dělá prdel z Izraele ?" Jak jste na to přišel ? Myslíte tím třeba to, že president Iránu popírá holokaust ? Nebo, že zpochybňuje legitimitu vzniku Izraele ? Prosím Vás ! Vysvětlete to.

2)Ta druhá část výroku tak nějak už vůbec nesvědčí o tom, že by jste to moc dobře promyslel. Ono to pane svědčí spíše o mdlém promyšlení, nechci urazit a říci přímo "o mdlém myšlení". Kdyby tedy na Irán někdo udeřil, co by tedy Irán podle Vás měl dělat ? To by zajisté všechny zde diskutující dost zajímalo, co by třeba dělaly USA, nebo ještě lépe - co by udělala Kanada, kdyby někdo na Kanadu zaútočil ? [velký smích]

91840

04.02.2006 18:17

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Jestli to vidíte jako válku dvou kultůr, (pise pan Antisptik)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No - já se hlavně ptal pana Peter Veliký, protože ta věta, kterou jsem z jeho přízpěvku zdůrazněně zkopíroval, ta tak nějak nesvědčila, že tento pán je při smyslech. Vyhnul se odpovědi na obě otázky. To je těžké.. [velký smích]

91941

04.02.2006 18:37

Zdánlivá svoboda projevu

RE: co by udělala Kanada, kdyby někdo na Kanadu zaútočil ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jste moc na mé otázky neodpověděl, pane. Jen jste rozvíjel dále své vlastní pochybné myšlenky, které Bohu žel jsou dost čitelné jen v tom špatném slova smyslu pro Vás.

Mi se jedná o to, jak Vás vůbec lze chápat, když Vy napíšete takovou hovadinu, že : Iran otevrene si dela prdel z Izraele a vyhrozuje okmazitou odvetou vuci kterymukoliv statu ktery na ne provede uder.

Vám by, kdyby jste byl rozumný člověk, mělo být jasné, že muslimové budou něčím takovým, jako jsou ty karikatury, oprávněně uražení a tedy takováto aplikace svobody slova, i když není protizákonná a v západní zdemoralizované společnosti neobvyklá, přesto je neslučitelná s dobrými mravy ! Čili závěr je jasný - jedná se o provokaci !

Kdyby zde stále ještě byl leho a jeho kumpli, potom pří této příležitosti bych jim vmetl do tváře, že to je, jako by to leho vymyslel, protože leho je válečný zločinec a štváč.

91942

05.02.2006 17:47

Lety - Národní strana se omlouvá (některým)

RE: miliarda korun

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm - miliarda korun, to dělá při výkupních cenách vepřového tak říkajíc "na stojato" cca 33 korun/kg - tedy cca 200 000 živých bravků o váze 150 kg, nebo prostě 30 milionů kg vepřového "nastojato".. [smích]

Tady se pane ale těžko člověk dobere nějakých rozumných závěrů. Zemědělská politika je totiž stejně zhovadilá, jako vlastně všechno v té naší podivné západní civilizaci.

Například vláda ČR pomohla zemědělcům tak, že od nich intervenčně vykoupila půl milionů tun pšenice z roku 2004 za garanční cenu a pak tuto pšenici nadále již na vlastní náklady (=naše náklady nás blbých poplatníků daní) odveze kamsi do Německa a tam pronajme sklady a onu pšenici uskladní - staví se mi nad tou hospodárkou chlupy do pozoru. Protože ta intervenční cena byla tuším 3000 korun/tunu pšenice. Tedy pouze jen ten intervenční nákup stál cca 1,5 miliardy korun. Pšenice se nejspíše odvážela autodopravou, to musel být kšeft ! Odhaněmež, že tunokilometr by mohl stát pouze jen 5 kč. Celkově průměrná délka přepravní trasy pak tam do skladu je cca 500 km. Sice musíme předběžně započítat i cestu zpět, neboť to tam asi nebude navěky, tedy 1000 km - ale já budu dále počítat jen s cestou tam. A machalaj machalaj - náklady na přepravu dělají 1,25 miliard korun. No - nevím kolik si německý "skladník" účtuje za skladování ? To si už tedy troufnu pouze plácnout neodborný odhad - že skladné činí za rok cca 10 % ceny obilí, tedy 0,15 miliardy korun.

Tedy Česká republika vydala na tuto operaci asi 3 miliard korun, aniž by jsme z toho cokoliv užitečného měli. Pletu se někde v odhadech ? Protože nejsem odborník zemědělec ani dopravce. Možná se to dováží jen na poloviční vzdálenost, možná nám to Němci skladují zadarmo - to sotva ! Možná možná... ale stále by to vyšlo na asi 3 miliardy.

Hm - možná, kdyby jsme za ty prachy zaměstnali Romy tak, že by jím stát vykoupil ten prasečák pro ně, oni by tam ty prasáky krmili pšenicí od státu zadarmo - nebylo by třeba to nikam vozit a krvavě platit. Pak by vedle vystavěl stát stále za ty prachy ještě masokombinát, bydlení pro ně, školu pro Romy řezníky, uzenáře, obchodníky atd. a to vše by se financovalo z takto jak výše popsáno přiblble utracených peněz. A zabilo by se několik much jednou ranou.

Takhle ale nad tím vším rozum prostě stojí - nedá se vážení nic dělat - toto je patrně příznak konce světa - rozum se vytratil do nějaké řitě !! Nic se prostě neděje tak nějak normálně, zuby se trhají zásadně přes prdel, jak tak koukám.. To je dneska blbej den !! [velký smích]

92006

05.02.2006 20:37

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Ja, Petre Velky,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ja ja !! Teď jste trefil hlavičku přesně do hřebíčku..

Ale s tou koncentrací teroristů v Syrii bych to nepřeháněl - jsem si jistý, že dneska je jich absolutně více přimo ve Státech a v Evropě. Co by terorizovali v Syrii - tam nemají co na práci, zato v USA a v Evropě na ně čeká kus práce. Aspoň to tak pravil ujo Nostradamus ... [velký smích] Pravil vcelku nesmlouvavě jednoznačně, že jich miliony budou čekat na pokyn. Když čekat, tak na místě, dámy a pánové strategové, na místě...

To máte tak, lehce obtloustlí, namyšlení, bohatí a dobře ozbrojení si "pískají pod kníry", že mají vše pod kontrolou. Ale ti chudí s holýma rukama, ti musí jó přemýšlet, jak to vše vymyslet a udělat skoro zadarmo a přesto, aby to vše účinkovalo a napáchalo co nejvíce škod. Jak že to pravil J'šua ? Dům proti domu, město prosti městu, království proti království ? Tak nějak... [velký smích]

92019

05.02.2006 21:13

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Ja, Petre Velky,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Takhle se Vám to může jevit nanejvýše v důsledku chabých znalostí historie. Ale když budete mít to historické povědomí vylepšené, budete vidět, kterak tomuto barbarství předcházelo jiné barbarství, kterému předcházelo .... a ještě jiné barbarství a někdy kolem roku 1600 před Kristem se dostanete k okamžiku vstupu Izraelitů do Země zaslíbené.

Inu, vezměte do ruky Starý zákon, otevřete jej zhruba někde v polovic 4. Knihy Mojžíšovy a čtěte !

Třeba namátkou zde:
4.Mojžíšova, kap. 31.19 Protož nyní zabite všechny děti pohlaví mužského a zabite všechny ženy, které poznaly muže... atd atd

Proto tedy, než Bibli otevřete, musíte si pod ní donest velký lavór na jímání krve ! Poteče jí totiž hodně... [velký smích]

92023

06.02.2006 07:49

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

Vzdalo se Rusko Iránu ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tu základní otázku článku bych poopravil na Vzdalo se Rusko Iránu ? A hned bych odpověděl, že netřeba se dívat na povrch, ale nutno se dívat dovnitř na příčiny.

Všechny předpoklady definitívního vzniku "krize kolem Iránu" tady jsou již dlouho. Konečná řešení tak, jak si je jednotlivé strany tohoto budoucího světodějného konfliktu vykalkulovaly jsou zde latentně již taky dlouho. Dlouhodobá politika mocenských světových center se nemění ze dne na den. Tedy by bylo naivní si myslet, že se Rusko nechalo koupit příslibem nějakých výhod ze strany USA. zejména v tomto "světo-časo-bodě", ve kterém musí být odborníkům zřejmé, že USA jsou v současnosti na trajektorii tzv. "přeexponované velmoci".

Přeexponovaná velmoc je taková, která ve svých plánech na ovládnutí světa fakticky přepjala a vyčerpala své vnitřní síly, jak ekonomické, vojenské - tak ale i morální lidské. Zde přitom nelze patrně Anglo-americké supervelmoci vyčítat klasické chyby, jak je bylo lze pozorovat v historii u předchozích světových Imperií. USA klasicky (!!) patrně ještě všechny síly nevyčerpaly. Zde se projevuje zcela nový, dosud neuplatněný faktor - ekologická krize planety.

Až kombinace tohoto faktoru s latentní finanční světovou krizí vytváří ten správný guláš ... Čili, nastal stav spěchání, neboť neovlivnitelné přírodní procesy hrozí řešit jakékoliv krize lidské svým neovlivnitelným způsobem. Do toho patrně vstupuje "vesmírný - mimozemský vliv". Zdá se to být šílenou myšlenkou. Nastal podle všech předpovědí čas "návratu našich starodávných bohů !" Našich tvůrců - mimozemšťanů.

Hrací stolek a rozdání karet se jeví v očích současných pozemských vládců natolik důležité ovládat ve vlastní režii, že mnohé kroky navenek se budou jevit nelogické. Nikoliv - stále se jedná o to samé - "Příprava na Armagedon" - to tady řídí vše. Rusko Irán neopustilo, Rusko si jen zoblo cestou za svým cílem nezávazně volné soustíčko - proč by taky ne, že ? Nemluvě o tom, že my víme jen to, co nám milostivě servírují navenek - tedy kdo ví jak to vlastně je.

Než se RB OSN na něčen shodne, uběhnou týdny, pak může přijít na poslední chvíli veto anebo Číny, anebo Ruska, anebo takhle na střídačku. V mezičase se stane to, co se stát musí - ještě tedy jednou - Rusko irán neopustilo, Rusko si naopak myslí, že bude Západ hladít a hladít, nejspíše do úplného vyhlazení... [velký smích]

92082

06.02.2006 07:52

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: A China ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je právě důkaz, že to tak není - ostatně slova se mluví a voda teče ! A hlupáci mají oči vyvalené. Váha papíru se smlouvami je větší, než váha samotné smlouvy... [velký smích]

92083

06.02.2006 14:14

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Díky tomu získal Írán dostatek času pro spuštění burzy. Pokud budou USA chtít tento proces zastavit, budou muset vynést karty.

Jistě - Irán i celá zatím "veřejmě tajná" koalice za Iránem hraje o čas. Nikoliv, že by něco doháněli. Hrají o čas, protože za každý další den bez války se podmínky pro USA pouze a jen zhoršují. Všimněte si prosím, že ona koalice Irán, Rusko, Čína válku na nic nepotřebují - mají energii, mají potraviny, mají dynamiku rozvoje, mají drastické obchodní přebytky - mají tedy vše, kromě hrubé síly - tedy válku teď nepotřebují... To hlavně USA, Izraeli, ovšem ale nakonec ve skutečnosti celému Západu "hoří pod zadkem" !! Vše, co má ona koalice kolem Iránu - to USA a jejich spojenci na Zápaně snad kromě potravin nemají, ale mají zbraně ...

Tedy se ani netřeba ptát, kdo by rád tu válku a proč !

Tato iránská koalice, doplněna hypoteticky (ale tak se to opravdu rýsuje) Indií, Indonesií, Brazilií a Venezuelou - mám-li vyjmenovat pouze ty hlavní zainteresované, má nyní dynamickou převahu. To USA (ale s USA i EU !!) dochází ekonomický dech. To USA ztrácí morálku. To USA krvácí v nekonečné drobné válce, samy vojensky tratí a nepřítel sílí. To USA hrozí smrt hladem - až domácí obyvatelstvo zjistí, že dolary jsou kryty pouze virtuálními hodnotami pochybných kšeftů a transakcí a rozhodnou se se zbraní v ruce zeptat své vlády a federálních institucí, kde že je vlastně skryto bohatství Ameriky !! [velký smích]

No schválně - kde je skryto bohatsví Ameriky ? V raketoplánech, které nelítají ? V atomových a vodíkových bombách, které stačí na asi 20-násobné zničení celé planety ? Ve "výborných amerických autech", žeroucích i trávu kolem cesty ? V těch neskutečně rozplizlých amerických vilových městech, ve kterých bez levného benzínu nebude vůbec možno bydlet ? V systému, kterému se stále ještě ze setrvačnosti říká demokracie ? V Coca-cole a fast-foods ? V Hollywoodu, jehož produkce má skoro stejné smrtící účinky, jako AIDS ? Kdyby tady byl kema, ten by mi to vysvětlil ajncvai.. [velký smích]

Jenže ruku na srdce - jaké nové "esa" vytáhne z rukávu samolibý Západ na čele s USA ? Nějakou novou hroznou zbraň ? Copak současná naprostá vojenská superiorita nestačí k demonstraci toho, že pouze vojenská síla prostě a jednoduše nestačí ? Tedy Západ zvládne "proces fuze" a výrobu neomezené energie ? Kdy to bude ? A kdy následně bude Západ vyrábět z čisté fuzní energie čisté mobilní pohony ? Jak se bude muset změnit infrastruktura a hlavně jak dlouho to bude trvat, aby byly nahrazeny v plném rozsahu fosilní paliva, strojené hnojiva, plastické hmoty atd. ?

Je to spousta otázek, z nichž každá evokuje pocit čirého zoufalství. Válka, válka, válka - za holé přežití...

92110

06.02.2006 15:21

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] Putin dokazuje, že je brilantní hráč a hlavně, že hadu nohy nepochčijete. [smích]

Já byl navštívit antikvariát a zase jsem nakoupil několik strašně "tlustých a nečtivých" knih o historii. Mimo jiné ale jednu nestarou a neútlou knihu - "Dějiny světa v souvislostech". Jelikož chronologie končí rokem 2000, není skutečně na svou tloušťku a obsažnost nijak stará, tedy naopak je značně aktuální. Na druhou stranu - dá se čekat, že to "husté jádro" bylo tvořeno asi v 80. letech. Autor Imanuel Geiss si dal velkou práci a tak trochu to "smrdí" marxistickým dialektismem - patrně to bude nějaký vědec historik z NDR. Nic ale proti tomu. Autor se dopustil skutečně velmi pozoruhodných analýz a dedukcí, která dávají tušit, že celý tento náš dnešní vývoj v obrysech předvídal.

Tedy, abych to zavčasu upřesnil - nedopustil se žádného prorokování, to ne ! Ale z logiky procesu vývoje mocenských center civilizace alias "Imperií", kterou zde velmi podrobně specifikoval, tento scenář vyplývá.

Vzpomínám to proto, že s tou Vaší výše "ztučněnou větou" velmi souhlasím. A posléze výrok presidenta Francie, že nebude nijak váhat použít nukleární zbraně, ten bude daleko spíše souviset s návštěvou Ruska a nějakým známým budoucím nepřítelem, než s bandou orvaných teroristů, vymyšlených CIA. Ostatně si myslím, že by každý Arab na sebe bez jakýchkoliv protestů uprostřed New Yorku nechal hodit francouzkou atomovou bombu libovolné síly - lépe větší... zvláště kdyby měl jistotu, že na jeho bráchu někde u Eifelovky odvetou zase někdo hodí americkou atomku - taky rači větší.

Myslím, že "naši milí političtí Vůdcové" jsou již dnes strachy podělaní až za ušima. Myslím, že nejen pan Krejčíř si v Praze nechal postavit "skromnou vilku", která by patrně přežila kombinovaný atak vodíkovou pumou při paralelním zemětřesení cca 10,5° Richterovy škály a k tomu ještě zatopení vlnou o výšce tak 250 metrů, přičemž těsně vedle ještě vybuchne vulkán. [velký smích]

92120

07.02.2006 14:44

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: Vzdalo se Rusko Iránu ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zde jsou ty zřejmě nejstrašidelnější Nostradamovy poznámky, jež já si dovoluji vztahovat k naší době..

XL.
La trompe fausse dissimulant folie,
Fera Bisance vn changement de loix,
Histra d'Egypte, qui veut que l on deffie
Edict changeant monnoyes & aloys.

Falešná trubka skryje šílenství;
způsobí, že Byzancie změní svá pravidla.
Z Egypta tam jde dále muž ,který chce
od nařízení couvnout, změnit peníze a pravidla.

XLVIII.
Vingt ans du regne de la Lune passez,
Sept mil ans autre tiendra sa monarchie:
Quand le Soleil prendra ses iours lassez:
Lors accomplir & mine ma prophetie.

Poté kdy po dvaceti letech je vláda měsíce předána,
další přebere jeho vládu na sedm tísíc let.
Když vyčerpané slunce dokončí jeho cyklus
potom mé proroctví a hrozba budou dokonalé.

LIII.
Las! qu'on verra grand peuple tourmenté,
Et la loy saincte en totale ruine,
Par autres loix toute la Chrestienté,
Quand d'or d'argent trouue nouuelle mine.

Běda, jak uvidíme velký národ s velkými potížemi
a svatý zákon v naprostém zhroucení.
Křesťanství (řízené) jinými pravidly,
když je nový zdroj zlata a stříbra objeven.

LV.
Soubs l'opposite climat Babilonique,
Grande sera de sang effusion,
Que terre & mer, air, ciel sera inique,
Sectes, faim, regnes pestes, confusion.

Já země s podnebím opačným Babylónu
tam budu mít velkou ztrátu krve.
Nebe se bude zdát nespravedlivé oběma, na zemi a moři i ve vzduchu .
Sektářství, nedostatek, království, pohromy, zmatek.

LXXXIV.
Lune obscurcie aux profondes tenebres,
Son frere passe de couleur ferrugine:
Le grand caché long temps sous les tenebres,
Tiedera fer dans la playe sanguine.

Měsíc je temný v hloubce své sklíčenosti,
jeho bratr vrátil a přidal červenou v barvě.
Jeden velký skrytý ve stínu po dlouhý čas,
bude držet čepel v krvavé ráně.

LXXXVII.
Ennosigee feu du centre de terre,
Fera trembler autour de cité neuue
Deux grâds rochers long tęps feront la guerre,
Puis Arethuse rougira nouueau fleuue.

Po zemětřesení přijde oheň z centra země
bude příčinou záchvěvů strachu kolem Nového města.
Dva velké kameny budou ve válce po dlouhý čas,
po té Arethusa začervená novou řeku.

XCI.
Les Dieux feront aux humains apparence,
Ce qu'ils seront autheurs de grand conflict:
Auant ciel veu serain espee & lance,
Que vers main gauche se plus grand afflict.

Bohové se zjeví chlapcům,
že jsou strůjci velké války.
Před tím byla obloha prostá zbraní a raket:
vetší ničení se rozkládá nalevo.

92271

07.02.2006 16:00

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: nema nakonec Iran valku v planu?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Uže jsem to tu několikrát psal, místy i docela podrobně. Podle Nostradama. Já vím, že to je krajně "podezřelý" zdroj informací.. [smích] Ale ..

Volně nahlédnuto skrz proroctví Nostradama:

- Irán je již dnes a to dost dávno vyzbrojen nukleárními zbraněmi. Navíc má k dispozici Irán, nebo někdo za ním, zatím neznámý zbraňový systém, který využívá jako zbraň celou planetu !!

- Irán je zároveň páka, kterou ovládá Čína (a Rusko v koalici), zároveň se jedná o suverenní velmoc, která je v této kolalici zcela suverenní a rovnocenná.

- Irán hraje roli "obětovaného pěšce" - tímto způsobem může koalice využívat stávajících struktur světa, aniž by mohly USA proti nim vystoupit - může takto pouze proti Iránu. Iránské síly jsou již "venku", mimo Irán. Válka nebude mít charakter boje na frontách, nýbrž to bude "totálně totální válka" !! Jiný výstižný termín mě nenapadá. Bude to, nebo již je válka totálně teroristická ! [velký smích]

- Není to soukromá lidská válka. Lidé se jí pouze účastní. Součástí války bude "zjevení" pravdy, že lidé nejsou ve Vesmíru sami a že jsme byli stvořeni - naši tvůrci, starověcí bohové, se vrací ...

- Amerika se zhroutí "do sebe". Evropa sama válku vyhraje, ale dokonce i Pyrhova vítězství byla proti tomuto budoucímu vítězství skutečně vhodná k oslavě. Moc lidí nezůstane..

92283

07.02.2006 16:21

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: nema nakonec Iran valku v planu?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Musím lehce doplnit - Irán tu úlohu obětovaného pěšce hraje dobrovolně ! Když si nastudujete vše kolem perské historie a víry, tedy i když jsou to muslimové, přesto v nich je stále uvnitř základ staré perské víry, dualismu dobra/pravdy kontra zla/lži a Ahura Mazda.

Vše ale ukazuje dále, na vazby přes Indii (Védy) a ještě dále a tedy zpět do Šumeru. Ne ne, své historii neunikneme. Je dobré si pořádně nastudovat šumerské legendy a mýty (jak si to myslí moderní věda) a pak uznat, že se jedná patrně o dost jasnou pravdu o lidech a jejich původu (viz "Kroniky Země" od Zecharii Sitchina).

Nebude to mnohým dělat dobře po duši, co zjistí... [velký smích]

92288

07.02.2006 21:40

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Dobrá zpráva

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Teď je tu taková vachrlatá otázka - máme se na to těšit, ať už to máme za sebou ? Nebo se máme toho bát ? [velký smích]

Je ale jedna věc jistá - svět je celkově v horrorově úděsném stavu. Já jsem někde četl hypotetickou úvahu, že kdyby se za celých skoro 7 miliard obyvatel planety udělal průměr, byla by průměrná životní úroveň světa asi taková, jako byla průměrná životní úroveň v Českém království, speciálně v Čechách, v roce 1781 - tedy v době když bylo zrovna zrušeno nevolnictví. Dovede si to někdo vážně představit - tu hrůzu ??

To je něco, za co by vládci planety měli dostat trest asi jako Prometheus - každý den obzvláště mučivým způsobem popravit a zase vyléčit pro potřeby dalších poprav - a aspoň sto roků stále dokola !!

My si tady diskutujeme, jsa nejspíše pro průměrného "Bangladežana či Burunďana" všicni neskutečně bohatí a rozežraní tak, že každý z nás má ve světě aspoň dva hladem umírající chudáky, kteří na naše hlavy snážejí za tu rozežranost neslýchané kletby s platností nejméně do padesátého kolena !! A houbelec nám pomůže tady v Čechách poukazovat na USA a tamní totální rozežrance - že mají ještě o dalších 500% větší spotřebu ve všem. To ten každý chudák není schopen ani rozlišit ... [naštvaný]

92319

07.02.2006 21:51

Zdánlivá svoboda projevu

RE: mensi omyl

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane, to už začíná být na samostatné pojednání. Nechtěl by jste nějak naznačit nějaké globální řešení a přestat nekonstruktívně rejt ? To, co jste jako komunista do roku 1989 asi dělal Vy, to mám ten dojem mnoho lidí tady nijak obzvláště nenadchlo. A můžete se tady dušovat jak chcete, že jste Vy osobně nikomu neublížil - za sebe Vám říkám, že Vám to nevěřím ani omylem, protože to prostě není a ani nemůže být pravda.

Napište buď samostatný článek a pan editor, pokud to bude mít hlavu a patu, Vám to jistě rád "vyvěsí" - takové téma tu chybí poslední dobou. A nebo toho nechte, je to již docela otravné ! [zmaten]

92323

08.02.2006 08:29

Riziko mluvit pravdu

RE: Propaganda za ucelem vyvolani nenavisti a cesta k valce-patakolona v akci.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

>>Vidim,ze jste dobrym pozovatelem ,jenze ,koukate spatnym
>>smerem,za prve,dle prava a spravedlnopsti a i propagandy se
>>doznali nacisticti dustojnici
>
>Pane Nohejl, pleju len, pleju len ... [chechtot]

No já nevím, nebylo to přece od věci, co pan Nohejl replikoval. Já to zredukuji - Vý nepřímo panu Nohejlovi říkáte, že nemá pravdu a on Vám vysvětluje, proč si myslí, že má pravdu.

Jakou cenu má cokoliv, co vítězové v Norimberku a jinde poraženým vnutili "jako pravdu", když na jednotlivém případě Vám pan Nohejl ukáže, jak byla ta "pravda" vyfabrikovaná vítězi ? O čem by to pak svědčilo u Vás ? Co vy to tedy vlastně říkáte tím "pleju len" ? Že je pan Nohejl vedle ? A nejste vedlejako jedle spíše Vy.

Totiž, to Vy opravdu plejete len ! Jaký pro to máte skutečný důvod ? Panu nohejlovi můžete vyčítat ledaco - třeba jistou nesrozumitelnost. Nebo jistou "umanutost". Ale cílevědomé lhaní snad nikoli - to by ukazovalo spíše na Vás.

92355

08.02.2006 12:40

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: Rusko a ropa

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Rusové to ví, jak se věci s dolarem mají. Minulá inflačně-devalvační ekonomická krize v Rusku byla právě o tomhle. Rusko vyváží ropu výhradně do Evropy a okolí, je tedy již v "klidu" - prodává za euro, nebo se pletu ?

O to samé se pokouší Irán s Čínou. Čína má hromady dolarů, ale těch se dokáže zbavit v rámci přípravy onoho konfliktu. Představuji si to takto:

-Čína jako nerovnoměrně infrastrukturně rozvinutá země je schopna se dolarů zbavovat efektívně nákupy v USA. Evropa co kupovat a je na tom s dolary špatně neb vše vyrábí sama a lépe - viz auta a letadla. V tomtéž postavení jsou exporteři ropy do USA, třeba Saudská Arabie. Jediná možnost je kupovat "přímo Ameriku" nebo zbraně.

-Čína v rámci zatím neviditelné koalice bude energeticky držena dodávkami z Iránu - jak ropy, tak plynu. Plynovod je zprovozněn, možná i ropovod. Čína není energeticky závislá na ropě v oblasti životně důležitých oblastí fungování země - základ energie je zajišťován uhlím. Pro dopravu a chemický průmysl by mohly vlastní zásoby a dodávky z Iránu stačit. Stále je direktivně řízená a tedy regulovat případné výpadky ropy může bez problémů, ne jako v USA nebo v Evropě.

-Čína bude skupovat ropu na otevřeném trhu za vysoké ceny za jinak bezcenné dolary, bude se to jevit jako ztráta, ale Čina tím odsaje čast světové produkce ropy zvýšením poptávky. Zbaví se tak směnou dolar/ropa přebytečných dolarů a ve světě vyvolá těžkou inflaci. Náhradní krytí dolaru Saudskou ropou se inflačně zhroutí. Nárust ceny ropy za barel bude na cca 100-150 dolarů. Čína zdánlivě příjde o cca 50% hodnoty v nominálu dolarových rezerv. Ale v tomtéž poměru ztratí všichni, kteří dolary mají, navíc v tomto případě předají černého Petra tomu, kdo jim ropu prodá.

-Čína v okamžiku krachu petrodolaru přejde na dodávky z Iránu za euro a zboží - má jich dost. Evropa kráčí ve stopách USA a taky se zbavuje pod tlakem nelukraticních výrob a vše dováží - viz např. textil - právě z Číny.

-Předpokládám, že kordinovaně totéž bude dělat Indie.

-Až se stav na dolar krachne, patrně tehdy do toho vstoupí i Venezuela. Zainteresovaní exporteři přejdou na euro a nabídnou stabilizaci - za euro ! Toto se bude týkat malé části exportu ropy, ale mělo by to stačit na "potopení dolaru".

Co z toho bude mít Čína ? Poškodí Japonsko jako regionálního rivala. Vyvolá kolaps dolaru a "kýžený" kolaps Ameriky. Přitlačí k jasnému vyjádření Evropskou unii. Unie bude oscilovat mezi touhou stabilizovat finanční trhy a loajalitou k největšímu spojenci - USA.

Ačkoliv se fakticky jedná o válku, nebude to možno jako válku nazvat. Amerika a Izrael nutně potřebují vyvolat skutečnou válku, protože tímto postupem USA bez jediného výstřelu ztratí ekonomickou moc a následně pak i vojenskou. Kolos na hliněných nohou = USA. Čili válka ! [velký smích]

92384

08.02.2006 15:04

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: Rusko a ropa

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Rusko, Čína ani Indie dolar v podstatě nepotřebují, ačkoliv je mají. Ty země, které jsou v obchodním přebytku, těm je jedno, v jaké měně obchodují, pokud bude zaručeně vždy směnitelná. Tedy nejde ani o dolar, ani o euro - jde o nastolení nové důvěryhodné měny - třeba zlato jako v Bretton Woods. Jediné státy, kterým to není jedno, jsou ty, které mají obchodní deficit a jsou závislé na dolaru, jako na mocenském nástroji - to jsou hlavně USA. A ještě jedno - kdyby byly USA ve všem soběstačné, taky by jim "tlak na dolar" nevadil. Ale nyní ano - neměli by za co dovážet. A USA se již bez dovozu neobejdou dokonce již ani v potravinách.

Dolaru stačí "šprtnout" a už to fičí. Finanční trhy nemají "betonové základy" - jsou postaveny na důvěře ! A ta už jednak prakticky není, ale je tu ještě strach, který to drží pohromadě - strach co bude, až to bude ? A až to doopravdy vypukne - tak bude po strachu, bude i po dolaru, bude i po fiktivní ekonomice USA.

Prodávat "americké sny" za reálné hmotné statky nejde donekonečna. [velký smích]

92396

08.02.2006 15:11

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Idea:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mohli by jsme udělat tipovačku - já myslím, že jsou ohrožené olympijské hry ! První teroristický útok na OH je to, že olympijská zařízení ještě nejsou dodělané a v olympijské vesničce jsou místo chodníku močály jak na panelákovém sídlišti za komunistů ! [smích]

92399

08.02.2006 18:33

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Idea:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To už by nikdo nestihl nějak vymyslet a institucionalizovat - to vyloučení "nedemokratických sportovců". Ostatně - jak vlastně vypadá nedemokratický sportovec ?? [překvapení]

Aby nebyl zapomenut Nostradamus - ten kdesi utrousil, že si muslimové na truc udělají vlastní OSN - tedy takovou "OSMN" = "organizace spojených muslimských národů".

Aby jsme ale nepodlehli "vlastní propagandě" - stále je zde možné časové okno 6 let do roku 2012 (!!), ve kterých se to může vše semlít. [smích]

92409

09.02.2006 11:39

Riziko mluvit pravdu

RE: Propaganda za ucelem vyvolani nenavisti a cesta k valce-patakolona v akci.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

... přiznám se bez mučení - asi jsem Vás nepochopil. [smích] Píšete a předtím i citujete, na co reagujete: "Drahý Gejdodáme, pravděpodobně takhle nějak podobně si vysvětluješ ta Nostardámova proroctví."

Já vím, že jste nic nepsal o Norimberku, zapomeňte na to. Já teď skutečně nechápu, na co vlastně reagujete. A to ačkoliv přitom přidáváte citát, na který tímto potom jakože reagujete. Možná je to Váš vůbec největší problém, že Vám to jde jedním uchem tam a druhým ven. [velký smích]

kopírování páně Nohejla
Zde Vám ale rozumím - i já bych přivítal, kdyby pan Nohejl raději dával zdroj, než dlouhé citace. To je ale pouze technický problém. Obsahově lze panu Nohejlovi stěží co vytknout - nejčastější chyba lidí je jistá naivita - a tu on dost "ruší". Nevím, co si o Vás vcelku myslet, slibuji ale, budu nad tím uvažovat..

92480

09.02.2006 13:53

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: Je, mozne ,ze treti svetova valka muze zacit prave Iranem.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je skutečně možné, že III. WW začne Iránem - dokonce je to v jistém smyslu vysoce pravděpodobné. Je nutno se ale zamyslet - neprobíhá ta III. světová válka náhodou již asi tak necelé 3 roky ? Navíc - napsat, že válka začne Iránem vrhá na Irán v očích příštích historiků podivné světlo. Zkusme si říci třeba tohle : Druhá světová válka začala Polskem ! Myslím, že mě chápete, co myslím.

Muslimové se patrně skutečně sjednotí, Nostradamus předpokládá "fundamentalistický "převrat v Turecku, Egyptě, Alžíru a Maroku - ty alespoň přímo jmenuje, jinde je to taky pravděpodobné. "Duchovní hlava" celého hnutí by měla být z Jemenu, materiální a lidská síla pak z Iránu - Irán Nostradamus "miluje" - stále o něm mluví, tedy asi věděl proč... [velký smích]

Válka je neodvratná. Ovšem ona nezačne napadením a zničením Iránu, ač možná pokus nějaký bude - ta válka započne velkým ponížením a vyřazením Izraele. Patrně skoro současně bude vážně poškozena a vyřazena Amerika. Vím, že se s těmi svými nostradamovskými proroctvími můžu jevit místy směšně - skoro se totiž tomu nedá věřit, že jo ! Nu, co ale já s tím nadělám ?? [smích]

92498

09.02.2006 14:05

Zdánlivá svoboda projevu

RE: Dobrá zpráva

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nad nějakým takovým řešením bylo možno uvažovat tak před 200 - 300 léty. Nyní již "nejhumánnější a nejrychlejší a nejbezbolestnější" řešení je to, které se právě děje. [velký smích]

92502

09.02.2006 14:19

Zdánlivá svoboda projevu

RE: zaradte sami tam chcete

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jste řekl pěkně. Pan Nohejl tady jaksi nenachází soupeře, který by mu něco věcně vyvrátil, jedná se opravdu pouze o "kecaly", kteří napadají tu místy nešťastnou formu. Já s tím problém nemám. A většinou pak ani na pana Nohejla nereaguju, protože ono ani vlastně není co k tomu rozumně přidat !! [smích] Pan editor pravil, ať šetříme místem, tedy nemá smysl vyjadřovat souhlas, i když za sebe uznávám, že sem tam nějaké to uznání neškodí. Takže za sebe panu Nohejlovi děkuji - mnohé jsem "dopochopil"... [smích]

92505

09.02.2006 14:30

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: Je, mozne ,ze treti svetova valka muze zacit prave Iranem.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V samotných základech proroctví a prorokování je zabudován velký myšlenkový zádrhel. Nevím, jak kdo je s tím vyrovnán - jedná se o stejný problém kauzalit, jako u hypotetického cestování v čase.

Současní fyzikové již cestování v čase připustili, teď ještě pochopit, že i prorokování je možné ! [smích] To nastoluje zcela podivuhodnou otázku, jak je to pak s těmi kauzalitami ??

Je to moc složité téma, tedy jen naznačím - všechno je jinak ! V tom je i odpověď na Vás nevyslovený dotaz. Ano ! Je to možné se tomu vyhnout. Ale jen "odcáť pocáť !" [velký smích]

92508

09.02.2006 20:29

Karikatury Proroka Mohameda

RE: SVOBODA, SVOBODA tisku a EU

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Čistě pro inspiraci a trening doporučuji četbu od pana Frank Herbert neuvěřitelné dílo "Duna". Člověk by prostě neměl nikdy věřit, že je něco nemožné !

Toto by Vás nemělo plést: ... představitel izraelské rozvědky Šin Bet konstatoval, že odstranění Saddáma v Iráku byla veliká chyba a pro Izrael obrovské nebezpečí. Protože ta slova nebyla určena pro veřejnost. A od dobré bezpečnostní služby nelze čekat, že sama sobě bude "lhát do kapsy". Prostě - chyba se v Iráku stala a bylo nutno to objektívně konstatovat. Domnívám se, že izraelské tajné služby a velení jsou velmi frustrováni z neschopnosti USA. A znova opakuji, to nemělo vyjít na veřejnost.

Já už vážně nevím, kdo tohle světové svinstvo osnuje.
Zhruba na 99% bych si dovolil tvrdit, že se jedná o extra-terestriální entitu, které jsme podobni, jako bychom jí "vypadli z oka" ! Když nás tvořili jako své bioroboty-otroky, tak jeden z nich je citován v Genesis - "Stvořme člověka k obrazu svému ..." ! Jako nástroj jsou pak využíváni jistí vyvolení, kteří si myslí, že na tom nakonec vydělají ... [velký smích]

92590

10.02.2006 14:30

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: otázka o zajištění do budoucnosti

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jeden pán kdysi dávno pravil patrně přesně k této otázce zhruba něco, jako: "Nehledej poklady na zemí, tam kde ti je plíseň a krysy rozežerou, hledej poklady na NEBI !" No - já to tak řekl nějak volně, nicméně zhruba v tom smyslu, jak to bylo míněno... [smích]

92716

10.02.2006 15:05

Test svobody projevu

RE: Činnost světových tajných služeb je koordinovaná

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No toto ? ... aby se nesplnila proroctví zdejšího proroka Petra Gejdoše ...

Jinak máte pravdu, příliš mnoho náhod, aby to fakticky mohla být náhoda. Protože ... chtěl jsem taky "od zlosti" nějakou vlajku Dánska spálit a nejen, že jsem měl problém s tím, jak skutečně vypadá, ale ani nevím, kde bych ji nahonem sehnal. V Pakistánu a v "Bangladežo" nemají co do huby, ale zásoby všelijakých vlajek mají asi ve velkém.

Potom taky, že se ty nejdramatičtější protesty dějí tak pěkně synchronizovaně po světě, zajímavé... A aniž bych viděl nějaký smysl v té "násilné prudérnosti" - myslím, že kdyby se třeba v Karači, Dhace, Jakartě nebo v Teheranu sešlo milion "nasraných muslimů" a mlčky se zvednutou pěstí by demonstrovali - mělo by to mnohem větší morální sílu a dopad. Ale takhle ? "Prisambaťku" - USA už neumí pořádně zorganizovat ani blbou spontánní srdečně živelnou demonstraci !! A to chtějí vládnout světu, hm...

No a ta olympiáda - to jsem si Bohu žel nevymyslel já - o tom se zmínil Nostradamus. Já dobře vím, že vykládat Nostradama nebo vylít kafe na bílý ubrus a pak vykládat budoucnost podle toho fleku je skoro stejné - [smích] !! Jenže .. zpětně je jaksi vidět příliš hodně nenáhodných shod toho, co Nostradamus tak nějak zdánlivě nesmyslně utrousil a toho, co se pak ve skutečnosti stalo.

Čili já dobře vím, že - "hry smrti" budou - ovšem jestli to bude teď Torino, nebo třeba někdy jindy někde jinde - to pro změnu zase ví jen pán Bůh a Nostradamus. Tady na tom bych ale mohl dobře demonstrovat svou metodu výkladu Nostradama.

Moje metoda: (Bohu žel nepříliš uznávaná, ani známá a ani moc úspěšná, jak vidno)

Hodně jsem toho přečetl, hodně jsem toho promyslel - nicméně stejně nevím skoro nic. Ale zato mám hromadu možností, jak by to mohlo být a v okamžiku, kdy to začne někam podezřele dobře pasovat, začnu to precizovat dalšími informacemi. Ty hry smrti mi původně vyšly na rok 2004 do Athén - no a vida ! Nebyly ... A to ačkoliv všechny možné povinné ukazatele na to ukazovaly. Prostě, proroci mají těžký život a lidi jsou nevděční !! Prostě ještě to musím pilovat, než se tím začnu žvit.. [smích]

92723

10.02.2006 15:56

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: A China ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Čínský Státní statistický úřad 25.1. oznámil, že čínský hrubý domácí produkt v roce 2005 překročil 18 bilionů yuanů (2,23 bilionu USD) při mezioročním růstu 9,9 %.

K tomu je nutno ještě uvážit, že USA již dost dlouho posílá do Pekingu "brečet" své vyjednávače, aby Čína uvolnila kurz yuanu, protože Čína svou měnu schválně drží "dole". Kdyby byl kurz vůči konvertibilním měnám uvolněn, patrně by o dost hodně skokově posílil. Čili - o kolik procent by yuan posílil, o tolik by najednou papírově vyjádřeno v dolarech stoupl HDP Číny.

Tady je graf, který mluví trochu jinou řečí, je sice z roku 2004, ale pro představu to bohatě vyhovuje:
http://www.euroekonom.cz/grafy-html/hdp-top10-2004.html

Tedy - myslím, že by se měl každý nad tím grafem zamyslet. Vypadá to totiž, že v ekonomice je již třetí světová válka zrovna asi v polovině a o vítězi je již rozhodnuto ... [velký smích] A je jasné, proč budou USA spěchat, vybojovat světovou válku vojensky co nejrychleji - mírovou cestou již USA a Evropa fičí do propadliště dějin. Současným tempem totiž by se Čína stala největší ekonomikou světa tak asi za 6 let, tedy v roce 2012. Co vám všem to datum říká ?? Budeme mít nějaké důchody ??

92728

10.02.2006 22:36

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: neverim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já to zjišťoval a poněkud mi to vzalo náladu. Ale teď Vy píšete:... Jo tak částečky? ... a zdá se, že si myslíte něco o ignorantech. Zkuste to tedy říci Vy, jak to s tím DU vlastně je ! Patrně "to máte v malíčku".. [velký smích]

92789

10.02.2006 23:03

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: neverim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Myslím si, že v tomto bodě docela kecáte. Problematika DU je zcela jasná a je to jinak, než to prezentujete. [smích] To se ale stává občas každému.

Právě při užití střeliva s pláštěm z DU po zásahu cíle dojde k explozivnímu hoření uranu. Vzniklé oxidy mají charakter velejemného prachu, fakticky se jedná o koloidy. Pokud se nenavážou na nějaký nosič a s ním nespadnou na povrch země a zde se nenavážou, mohou atmosferou dost dlouho bloudit a doletět daleko. Nejčastěji bývá vdechnut a trvale navázán na tkáň v plících.

Uran, obsažený v DU emanuje hlavně alfa záření, které normálně v přírodě nehraje vážnou roli - "dolet" je jen pár milimetrů. Ovšem přímo v tkáni každá vyzářená částice spolehlivě likviduje buňku. Z těla se ven nedostane, leda rozpuštěním v tkáňových tekutinách, ovšem pak je dokonale jedovatý. Ovšem v přírodě se rozpouští taky a tráví a tráví.

Pane - odhaduje se, že do ovzduší a vůbec biosfery "šlo" asi 5000 tun oxidů uranu z této munice. Dávka stačí na mnohonásobné vyhubení veškerého života na planetě. Může někdo namítat, že přirozená radioaktivita tu stejně již je. Ano - je. Vázaná v zemi, v horninách.

Málokdo ví, že uhlí obsahuje hodně radioaktivních prvků, zejména tedy pak naše hnědé uhlí ze severnich Čech - samozřejmě ale i v hnědém uhlí v Polsku a Německu. Miliardy tun popílku byly vychrleny do ovzduší Evropy a všichni to dýchali. K tomu jsme si vzduch zamořili chemickými karcinogeny z výfuků aut.

Teď se společnost štítí kuřáků a mluví se o škodlivosti kouření. Velmi velmi pokrytecké. Všechny ty rakoviny jsou z chemických karcinogenů z aut, z oxidů uranu ze spalování uhlí a DU z válek poslední dobou v Kosově, v Iráku a Afghanistánu to v podstatě již jen podtrhl.

To je odpověď na pochybnosti, jestli se lidstvo ještě může zachránit. Nemůže .. [velký smích]

92794

10.02.2006 23:10

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: neverim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jeví se to jako čisté řešení. Čili - dá se čekat, že Izrael nebo USA tyto zbraně užijí. Ale tyto zbraně má i druhá strana. Je to velmi ošidné.

Když se nad tím zamyslíte - v případě nutnosti odstrašení od útoku stačí důvěrně sdělit, že bude použita zbraň tzv. "zbraň soudného dne". Není proti tomu žádná obrana. A myslím, že nakonec bude užita. Protože mytologie prakticky celého světa a všech národů, včetně proroků Starého zákona, mluví o "ohni nebeském" na závěr. [smích]

92796

11.02.2006 13:53

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Počátky atomové bomby

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Po přečtení knihy o A. Hitlerovi - "Genius průměrnostI" od mi díky skleroze neznámého autora - jsem se dosti nad tím vším zamyslel. A jsem zamyšlený dodneska.

Skutečně nic není černobílé, nikdy by nikdo neměl křičet "HOP !", dokud nepřeskočí a kdo se směje naposled, směje se nejlépe.

Když bych tady vyslovil myšlenku, že by jsme možná měli přehodnotit názory na Hitlera a jeho třetí říši, rozcupujete mě všichni bez rozdílu na hadry. Přesto to ale naznačuji - vysvětlím proč ! Boží úradky nám lidem jsou vysloveně utajeny a tedy nemůžeme tušit, co a proč se děje. Pouze hlupáci to vše dobře ví. [smích] Tedy hodně lidí pak hořekuje a vyčítá Bohu, že to vše dopustil.

Ano dopustil !! On totiž ví proč a my to nevíme a proto mnozí jsou malomyslní a jiní zase naopak se stavějí nad Boha. Každý pak dostane svou odměnu, veřte, nebo ne. Ale ve světle toho, čeho se patrně již s jistotou dožijeme, bude možná hodně lidí uvažovat, jestli náhodou by nebylo bývalo lépe, aby tu druhou světovou vyhrála druhá strana... [velký smích]

92874

11.02.2006 15:05

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: neverim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Po dlouhé době s Vámi můžu zcela souhlasit. Ani já to nemyslel v konečném důsledku čistě materiálně.

Tím ale nejspíše naše shoda víceméně končí. Nicméně - Nostradamus naznačuje, že lidem bude sděleno, že nikoliv lidé zde bojují za své lidské cíle, ač si to namlouvají. Nýbrž, že to "bohové" zde vedou válku. Nevím, jak Vy se s tímto sdělením srovnáte, pokud jste ochoten nad tím vůbec vážně hloubat. Obávám se, že Vám tato myšlenka přiliš nebude zapadat do Vašeho obrazu světa a absolutní pravdy.

Když se ale poctivě zamyslíte, z čeho ve svých názorech vycházíte Vy a z čeho já, mohli bychom "opatrně najít společnou řeč". Jak jsem Vás tak trochu "nastudoval" z Vašich místních projevů, stavíte na myšlenkovém odkazu, který vznikal v době, kdy již byl prvotní zdroj civilizace na planetě Zemi pouhou mytologií, nadto zpochybňovanou se stejnou lehkovážnosti, jako to dnes dělá hodně lidi obecně vůči mýtologii.

Aniž bych tedy měl na mysli jakékoliv znevážení, myslím, že když řeknu, že "tady někdo dost opisoval a dost zjednodušoval", tedy že by jste to mohl opatrně vzít do úvahy, než budete trvat na absolutních pravdách tak, jak se to Vám jeví... [smích]

92881

11.02.2006 18:23

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Ne tak doslova....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, to máte úplnou pravdu - navzdory tomu zvláštnímu nicku .. [smích] Je ale nutno vědět jednu věc - USA mají pravda zdánlivě naprostou vojenskou superioritu, však taky Číňani nebo Rusáci starostlivě koukali, jak a co se děje, když USA zasahovaly v Srbsku nebo při druhé irácké válce. Ale malá chybička se přece jen asi vloudila !

Super letadla a rakety, houfy letadlových lodí, houfy satelitů s elektronickými očičkami, co už i mravencům lezou do soukromí, bezpilotní letadýlka a inteligentní raketičky, programovatelné miny navíc s ovládáním na dálku a co já vím co ještě ? Doplním ještě system HAARP, akustické infrazvukové děla, mikrovlnné a chemické neuro-paralyzery, ovlivńování mimosmyslového vnímání (přenos "hlasů a obrazů" přímo do mozku) atd aj... Dále propracované metody nepřímého ovládání mas lidí, zapojení respektive využití reklamy, zpětná tvorba historie, nepřímá dokonalá cenzůra všeho atd aj... to vše je pro USA fajn.

To vše ale docela dobře zvládá i druhá strana (= ti druzí než USA a EU). A kdoví, v čem je druhá strana lepší.. Nostradamus mluví o zcela nové nevídané zbrani nikoliv na straně USA - to je divné, ne ? Takže to ti druzí taky znají - ale nikoliv třeba tak dobře a hlavně v praxi pro ofenzívní vedení konfliktu. Druhé straně však stačí pouze se umět tomu pasívně bránit. A umět odolat diverzi. Hlavně ale - vydržet co nejdéle v tomto stavu !

Teď je náběh na ekonomické zhroucení USA a vlastně i celé Evropské unie pod tlakem asijských ekonomických velmocí systémem tak nějak "samo od sebe!" Stačí čekat ... Třetí světovou válku vlastně již vyvolala Čína tím, že nic vojensky nedělá. A čeká... zatímco miliarda Číňanků jako mravenečci trpělivě "maká" jak Číňani. Zároveň druhá miliarda Indů maká jak Indové. Zároveň vysychá zdroj levné energie a do toho strkají nos Rusi a Iránci a chtějí za ropu euro. Zároveń se hroutí ekosystém planety a na obzoru je strašný hladomor. Konečný soud již kráčí - nebojte se - neblábolím o nějakém "někom", kdo bude kráčet oblaky a bude soudit celý vesmír.

92900

11.02.2006 19:01

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: neverim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Taky si nemyslím, že by kuřáci byli až tak z obliga.

Jsem mile překvapen a rozvinu to. Skutečně, na světě je prakticky všechno zdraví škodlivé. Kdo nevěří, ať zkusí třebas najednou vypít 10 litrů vody. A to je jen obyčejná voda ! [smích]

Skutečně až do cca začátku 60. let se o škodlivosti kouření nemluvilo. A kouřilo se prakticky stejně hodně, ne-li ještě více, než potom. A medicína, tedy zde hlavně statistika a výzkum v medicíně již byly hodně dlouho natolik na výši, že by spojitost rakoviny a kouření nemohla uniknout pozornosti. Tedy myslím, že otázku škodlivosti kouření lze tímto uzavřít". Skutečně otázka kouření byla pouze zneužita jako maskování účinků zplodin z atomových programů velmocí, opět ale hlavne USA. Ty vaše údaje o zplodinách z nukleárních atmosferických a hydrosferických pokusných výbuchů by mohly slabší povahy vážně znepokojit... [smích]

Ale dozvěděl jsem se takovou perličku, která se jeví býti skutečně špičkovou ironií osudu ! Na nějaké americké univerzitě, kde se zkoumaly a vymýšlely hlavně otázky škodlivosti kouření - ta univerzita dostala stědrý grant na to - byl skutečně ironií osudu a omylem proveden zásadní a historicky významný experiment.

Stovky a tisíce nevinných laboratorních krys, rozdělených do skupin, byly podrobovány nuceně kouření tabákového dýmu, ovšem způsobem, který by ani silný kuřák patrně neustál. Ty krysy byly hodiny, dny a měsíce vystavovány dávkám kouře, které odpovídaly až stovkám vykouřených cigaret. Krysy statečně kouřily, churavěly, umíraly a byly "kuchány" odborně, zkoumány plíce a jiné orgány atd. Jednou ale došlo ke zvláštnímu omylu. Někdo do procesu "kouření cigaret" omylem zařadil skupiny krys, které již figurovaly v jiném experimentu - ty zase byly podrobeny podmínkám, kdy byly nuceny vdechovat zplodiny obvyklé po jaderných výbuších a byly u nich tím vyvolány různé karcinomy.

A bylo při tom zjištěno, že krysy, které byly zprvu "osvícené" radioaktivními sajrajty a poté byly podrobeny kouření, se zázračně vyléčily z těch rakovin. Na omyl se samozřejmě časem přišlo, že některé krysy byly tak říkajíc použity dvakrát. A taky, že to kouření zafungovalo jako lék.

A tedy - po již úmyslně provedeném experimentu se to potvrdilo - inhalace tabákového kouře léčí rakovinu po ozáření a inhalaci radioaktivního prachu. A jsme u toho průšvihu !

Je to fantastická ironie ! Kdyby v 60. letech někdo nerozhodl, že se ten průser s rakovinou svede na kouření, tak bychom měli proti tomu lék. Jak ale teď přiznat, jak to vlastně je ? tedy máme lék, ale kvůli lhaní jej nemůžeme použít ! A tak nevím, jak to říci - KOUŘENÍ ŠKODÍ ZFRAVÍ ?? [velký smích]

92910

11.02.2006 21:46

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: neverim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jsou dost arogantní postoje. Skutečně - Vy jste tak silný a nezávislý, že si toto skutečně můžete dovolit říci, aniž bych mohl zcela oprávněně říci, že jen plácáte ? Protože pro to plácání je více důvodů si to myslet, než pro opak, tedy soudě podle Vašich přízpěvků ! Ale asi se mýlím a asi Vám v úsudku křivdím ... [velký smích]

92929

12.02.2006 16:43

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: neverim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, ani se nebudu pokoušet Vám to vše nějak vyvracet, navíc si nejsa jist, zda třeba dokonce nemáte nějakým omylem nakonec pravdu... [smích] Vznesu jen takový náznak repliky - nechápu totiž, z čeho tyto názory čerpáte !?

Znovu naznačím, že zcela původní, základní lidská civilizace pochází z Šumeru a teprve ze šumerských vědomostí, rituálů a zvyklostí se vydělil Abr(ah)am, jako zakladatel vyvoleného národa, jsa sám Šumeranem a přitom veleknězem jednoho ze šumerských bohů - Din.gir. Absolutní většina základních informací - navíc ta zásadně rozhodující, které Vy používáte, tedy pochází z Šumeru. Tedy vlastně vycházíme ze stejných pramenů !! Ovšem Vy jste si to nechal "předžvýkat" stovkami generací různých vykládačů a překrucovačů". Přitom by jste pane mohl při studiu tohoto sestoupit na úroveň Šumeru a podívat se na to očima jakoby přímých svědků. A pak by jste třeba pochopil, co se Vám snažím naznačit, jak se to má s těmi Vašimi "nespornými pravdami" o Božím plánu.

Tedy ne pane, skutečně nechápu Vaši jistotu. Mi to připadá tak, že - a teď uvedu názorný a štiplavý příklad: Vy si kupujete burčák v hypermarketu v plastových flaškách s etiketou, na které je napsáno - "Jediný a pravý burčák". Doma si na něm zálibně pochutnáváte a mě, který vlastním svůj vinohrad a mám vlastní skutečný burčák, poučujete, co to burčák je !! - nepřipadá Vám to tak, když se zamyslíte ?? [smích]

93031

12.02.2006 19:56

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: jsem Cech

Petr Gejdoš 83.?.?.?

... ceka nas jeste par stoleti valek, ...

Jste nejen idealista, jak tu již bylo poznamenáno, ale taky největší mi známý optimista ... [smích] Ó by jste měl pravdu, že ještě pár století ...

93076

12.02.2006 20:20

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Počátky atomové bomby

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane, já nejsem idealista, co se týká našeho milovaného národa ! Nýbrž pragmatik... Naši milí protektorátní předkové, kdyby druhá světová trvala třeba do roku 1955 a skončila nakonec vítězstvím Německa, by kanony a bomby pro Wehrmacht nadšeně vyráběli a vyráběli - a ještě by trhali rekordy co do množství a kvality...

A Hitler by nás Čechy miloval a nenechal by nás odvézt kamsi do Patagonie. Proč by to dělal - všichni Češi by v roce 1955 již uměli německy lépe než rodilí Němci, "Mein Kampf" by uměli nazpaměť již ve druhé třídě základky. A kdo by za ně dělal tak dobré děla, auta, letadla a jiné žádoucí věci?

Čechům chybělo vždy pouze rozhodné a cílevědomé vedení a to nám Hitler poskytnul ! Spolková republika Českomoravská v hypotetické "Spolkové Říši Velké Německo" by byla tou nejněmečtější z celého Německa pane ! A byli by jsme v rámci Německa zase svou vlastní "velmocí" v pití piva, ve žraní vepro-knedlo-zelo by se pořádaly "Všeněmecké knedlíkové hry" ! Vždyť Češi jsou větší Němci než samotní Němci - to jste si nikdo ještě nevšimnul ?

České země vždy byly na špici vývoje v Německé Říši snad od roku 1212 a Zlaté buly Sicilské. A dneska by střední Evropa udělala vůbec nejlépe, kdyby se pokusila o nové sjednocení Evropy na bázi Německa ! A nakopat všechny současné multi-tuti-fruti politiky do prdele ! Howgh... [velký smích]

93080

12.02.2006 20:39

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Ja svemu presidentu verim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To s tím Alžírskem je velmi dobrý postřeh. Skutečně - demokracie je zcela nemožný systém tam, kde nejsou občané, nýbrž poddaní. Fundamentalisté to moc dobře postřehli - vůbec se divím, že se demokracii brání ! Pro islámské fundamentalisty - ale nejen islámské ! - je fungující demokracie ta nejpohodlnější cesta, jak se zmocnit vlády. [velký smích] Čili - už jsem toho prozradil asi hodně.

93085

12.02.2006 21:50

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Počátky atomové bomby

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nedělal bych si příliš iluze stran rozsahu pasivní rezistence či sabotáží vůči Německu a protektorátu. Plné Staroměstské náměstí lidí vítajících Němce mi nikdo nevyvrátí. A nezlobte se, co řeknu - nemyslím, že by jste dal ruku do ohně za tvrzení, že to Němci u nás napáchali více zvěrstev, než potom Rusi a komunisti.

Dneska pane, jsa již postarší člověk, jezdím víceméně pravidelně si "vyhřívat staré kosti" do jednoho letoviska na Istrii v Chorvatsku, kde přes sezonu tvoří 50% obyvatelstva Němci, 40% Italové a teprve zbyteček 10% jsou třebas s ostatními turisty i místní obyvatelé - Chorváti, kteří si nejsou jisti, jestli nejsou náhodou Italové.

Mám tam spoustu známých Němců ze všech koutů Německa, s některými si i přes rok píšu a posíláme si fotky a přání. Moje němčina je o něco lepší než angličtina, tedy míváme u místního skvělého červeného vína zcela pravidelné "porady, jak naložíme se světem" ! [velký smích]

Můžete mi namítnout, že jsem důvěřivý, naivní a co já vím, co Vás ještě napadne ? Ale já po těch desítkách a stovkách, možná dnes už tisících hodin politických debat začínám myslet a cítit německy. Tvrdím, že se blíží doba, kdy Němci říznou pěstí do stolu a řeknou dost !! A já plně souhlasím a přidám se k nim.

Jen pro informaci dodám ještě toto - již jsem to tu psal: "Ve mě by se patrně nikdo nějaké české krve nedořezal !" Moje rodina se koncem 19. století přistěhovala do Rakouska-Uherska z Italie. Tedy alespoň já v tom mám jasno - duší jsem Čech, žijící na Moravě, ale fakticky ve Slezsku, pokrevně pak Ital normanského původu kdesi od Neapole, mixnutý nějakým Arabem v mezičase. [smích]

93098

13.02.2006 14:40

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: neverim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane YAMATO. taková diskuse nemá žádnou cenu. Kdyby jste přestal spoléhat na své nedostupné "zdroje" a použil vlastní mozek, nikdo by Vám ty "chybějící zdroje" ani nezazlíval. Protože by jste nutně dospěl ke stejným závěrům, jako já nebo kolegové, co se Vám to snaží vysvětlit. A nevymlouvejte se na bordel v počítači - naklofejte do Vám blízkého vyhledávače heslo DU nebo ochuzený uran a vypadne na Vás milion odkazů ! [smích]

Zjístite, že na sto článků, které se hrozí z toho, že do životního prostředí se dostaly tisíce tun oxidů uranu ve formě koloidů, je vždy jeden článek, který říká, že DU je móóóc dobré papu !! a že to nahradí jedním vrzem všechny vitamínky. Pak ale zjistíte, že pod ním je podepsaný vždy nějaký generál z Pentagonu.

Mám moc dobrého známého profesionálního odborníka radiologa s opravdu dobrou praxí. A tak vím, co vím... Chce to hodně odvahy na tom Božím světě dnes vůbec dýchat pane a ani mě nenapadne přestat kouřit. Vy když se odhodláte poznat pravdu, mohl by jste patrně propadnout malomyslnosti - tedy chápu, že si chráníte svou blahou nevědomost... Pak se ovšem divím, proč to sám stále rozmazáváte ?? Tohle totiž nemůžete vyhrát a o své libé iluze nakonec určitě příjdete ... [smích]

93200

13.02.2006 15:05

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Iran neni Irak.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Už jsem naznačoval ve svém vlastním článku http://www.zvedavec.org/clanky_1410.htm v čem je ten základní problém. Lidstvo je katastroficky přemnožené a i kdyby každý jedinec z těch skoro již 7 miliard dnešní populace byl zarytý ochránce přírody, stejně by to nepomohlo. Tedy se nad tím zamyslete ! Biologický život na planetě má jakýsi omezený rámec, daný velikostí planety, sluneční konstantou, energetickou náročností života jako takového a podobně. To je systémový rámec.

Ten lidský boom je umožněný zcela katastrofickým bujením lidstva na podkladu nevratně likvidovaných zásob energií z fosilních paliv. Tady není vůbec žádné řešení ! To si již jednou provždy uvědomte, vážení. tedy kromě skutečně drastické redukce lidstva. Žádné nové zdroje nejsou a výroba energií termonukleární fuzí by zase jen problém oddálilo, ale nevyřešilo. Copak skutečně vůbec někoho v dobrém rozmaru může napadnout tak zrůdná myšlenka, že by chtěl, aby se planeta změnila na obří bio-reaktor na výrobu "žrádla" pro 100 - 200 miliard lidí a recyklaci "sraček" ? Kterýžto reaktor by byl energeticky dotován neméně obřím reaktorem na fuzní energií ? Vždyť - co tak vím - co je malé, to je milé ! Je nutno si přiznat, že jsme moderními dinosaury - tedy jako tito i skončíme, jak se tak zdá.

Ovšem - pochopit to, to chce trochu uvědomění a nesobeckosti... [smích]

93205

13.02.2006 15:25

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: Ja svemu presidentu verim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem docela unešen ! Totiž, to je v podstatě závěr, ke kterému jsem již dost dávno dospěl a rozhodně jsem si moc nevěřil na to, abych to propagoval. Islám to sice taky zatím nijak ukázkově nezvládá, ale skutečně ten jejich systém je vhodnější ke spokojenému životu. A nakonec vlastně - o co tedy tady vlastně jde ? O teoretickou pravdu, že demokracie je z těch systémů "na papíře" nejvhodnější, avšak v praxi nefunkční, nebo o skutečné podmínky pro slušný život ?

Tady teď chybí už jen leho, aby to "po lehovsku rozčísnul"...

Hypotetický mimozemšťan, který studuje jednotlivé pozemské kulturní okruhy, ten musí být z té naší euro-atlantické kultury úpřimně zděšen. [velký smích]

93208

13.02.2006 16:11

Civilizácia X

je z toho cítit ukrajino-centrismus...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Henryk Sienkievicz v epopeji "Ohněm a mečem" tu ukrajinskou intifádu docela dobře popsal, ač pohledem "smutného Poláka". Ostatně i dále v dílech "Potopa" a "Pan Wolodyjovski", nebo taky Gogol v "Taras Bulba". Ale asi si moc židovské otázky nevšímal, jako by ani nebyla - není to podivné? Já osobně se domnívám, že ten pán (Izrael Šamír) je dost provinčně centrista a ten moment přepínání ukrajinského akcentu je podezřelý. Ale jeho charakteristika civilizace X je docela přesvědčivá. Jenže, lze mu celkově věřit ? No, ale třeba president Havel si taky myslel, že z Československa udělá "most Východ-Západ"... hm

Dejte mi dost papíru, psací stroj a dost času a vymyslím ještě přiléhajší charakteristiku oné sion-americké mocnosti. Je mi absolutní většiny Američanů líto, jak naletěli, jak se nechali zotročit. Nastávající světový konflikt to vyřeší - definitívně.

Nostradamus se nemůže mýlit ! (a když, tak to stejně nikdo nepozná...) Ale dodám jeden historický poznatek - onen samo-vyvolený národ se vždy dokázal "přisát" k nějaké aktuální světové velmoci a "proparazitovat" se vždy k jakési podvratné pseudovelikosti. Poprvé snad to bylo v Egyptě - viz "Josef druhým po faraonovi" a k faktické vládě v Egyptě, coby tehdejší mocnosti č.1 ! Zlomyslně přemýšlím, jak to budou chtít dělat s Číňany a čínskou supervelmocí... hm [velký smích]

93215

13.02.2006 16:37

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: neverim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kde máte jistotu, že je to opravdový začátek civilizace?

Sice jistotu nemám, že Šumer byl první, o to ani zde nejde, to jste hned KO ! Šumer byl 3000 let před "začátkem údajného zvěstovávání" Starého Zákona - pane ! A dnes již ani není žádné pochyby, odkud staří Izraelité opisovali ! Všimněte si, že při tom opisování dokonce používali šumerské a aramejské slova ! Starý Zákon v tomto slova smyslu je prakticky pouhý "reader digest" šumerských eposů. Když si dáte práci a spočítáte si podle Starého Zákona věk světa, moc by mě zajímalo, jak to celé vysvětlíte Vy. Já podle šumerských eposů problém nemám...

Abram byl vyvedený z tohoto pohanského a démonického prostředí, aby založil nový národ, který si Hospodin připraví na příchod Mesiáše.

Jo jo jo... Nemáte to jednoduché ! My tady na Moravě říkáme, že se "snažíte ukroutit bič z hovna a ještě s ním zapráskat !" Moc se omlouvám za vulgarismus, myslím to dobře. Podávám Vám pomocnou ruku - vraťte se ještě jednou k základům. Výzkumy skutečně stále odhalují ohromující skutečnosti a potvrzují Šumer jako primární základ světové post-diluviální lidské společnosti. Pane - ta Vaše všechna vyhlášení, kterýma druhým - a zde teď mi - podstrkujete své mínění, že to Vy máte pravdu a ostatní žiji v bludu - to vše je pro mě příležitost to "bezpracné" otočit v pravý opak. A všechno zase bude dokonale pasovat, akorát tu pravdu celou pak mám já. Nezlobte se, že to říkám tak příkře.

Tak mi nenaznačujte a řekněte mi to po selsku. - viz tedy výše, právě jsem Vám to řekl polopaticky. [smích] Aby jste stihl vůbec pochopit, že možná o Vás to říkal J'šua - ".. odstup, neznám tě !"

93220

13.02.2006 16:38

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: neverim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Aplikujte zase na sebe a uvidíte, jak nepříjemně to může být pravda...

93221

13.02.2006 17:10

Proč se Rusko vzdalo Íránu?

RE: ffe

Petr Gejdoš 83.?.?.?

1)Deficit za rok 2005 byl cca 725 miliard dolarů.
2)Áť už se svět pokusí pomalu nebo rychle zbavovat dolarů, vyjde to vždy nastejno. Z toho se žádnou metodou nelze "vylhat". Tedy je tu teoretická cesta - že USA začne makat a makat a postupně splácet. Což je blbost, že jo !!
3)Píšete: zbytek sveta ma zajem zbavit se na zavislosti obchodu s ropou v dolarech, ale pomalym tempem, aby se zbavil provazanosti s americkou ekonomikou. A to asi není pravda - viz bod 2) ! To prostě není možné, udělat to nějak jinak, než rozparcelovat USA a prodat v aukci. S čímž ovšem Washington nebude asi chtít dobrovolně souhlasit .. [smích]

USA sežraly vše, co dokázaly nacpat do svého "gágoru", co tam nedokázaly nacpat, to pokálely svými exkrementy a teď "otesánek" sedí, vyvaluje oči a zlomyslně nám říká - "No a co, že jsem prase ! Tož mi dejte vpysk, ale nedám nikomu nic - nic totiž nemám..."

93222

13.02.2006 21:00

Rozhodnutí napadnout Írán už bylo učiněno

RE: neverim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Díky za doplnění ! To jsem zcela přehlídnul, že jste o tom psal. Mimochodem - ten náš současný náběh na konec světa je pro mě, navzdory tomu, že to studuju intenzívně již opravdu dlouho, stále docela záhadný. Ono je to totiž vícerozměrný problém a nelze to patrně chápat odděleně.

Je evidentní, že se zde do dnešní doby promítá nějaký periodický kosmický vliv. To je poznatek, který již netřeba zkoumat - je to obsaženo prakticky ve všech svatých Písmech z celého světa, je to ale potvrzeno i vědecky, je zde tedy shoda. Ta perioda je cca 3600 let a násobky + druhá perioda kolem 5000 let a násobky. Naposledy se velké kataklysma událo kolem roku -3100 a dále kolem -5200. Přitom patrně bylo celé období mezi -5200 až -3100 pro celý svět velmi rušné a krušné. A ne každý cyklus vždy končí katastroficky - tento ale ano, to bylo avizováno.

Proč to píši v návaznosti na ten Váš údaj ? Totiž - někdy kolem roku -3100 se mytologicky bohem války stal Mars pro svou nabytou rudou barvu. Čili se na Marsu změnily podmínky, třeba Mars přišel o atmosferu ?? No a o tom jsem našel (a ztratil zase [smích] ) velmi zajímavý odkaz, tam se vědci dopracovali k poznatku, že asi před 5000 léty byl Mars zasažen obří CME (corronal massiv ejection - nebo tak nějak [zahanbení] ) ze Slunce a byl v podstatě na Marsu vygumován předpokládaný život. Mars umřel.

Možná teď to samé čeká Zemi ? Totiž před 2,5 léty to Zemi minulo o pověstný fous ! Byla to zatím historicky největší zášleh CME o hodnotě X46 a kdyby to zasáhlo Zemi, nebyli bychom zde ! Stačí maličko - jsme tu, stačí maličko - a nejsme tu !! [velký smích] No a byl by to "oheň z nebe" do slova a do písmene !

93243

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,40 Kč
Euro
24,28 Kč
Libra
29,16 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,46 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
18,73 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,83 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 379,68 Kč
1 unce stříbra
515,89 Kč
Bitcoin
896 762,79 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 71 926 327