Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petr Gejdoš

Nalezeno 2211 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

17.01.2006 09:28

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mám na to jasný náhled - nechci se ale jakože čímkoliv chlubit, nějak to však říci musím - navíc zde mám "kontrolory", kteří mi to vždy hned omlátí o hlavu. Navíc to ale není chlubení, pravil jsem již mnohokrát, že tento problém studuji již velmi dlouho a pak to tak může vypadat, když to prostě jen napíši, co vím. A vím toto:

Celá ta problematika je dokonale komplexní - vše souvisí se vším. Lidstvo dostalo období "od Olám po Olám", aby dokázalo, že má dostatečnou úroveň a tedy nárok na zacházení jako s "vesmírnou inteligencí". Lidstvo tu úroveń nepotvrdilo, tedy nemá ten nárok na zacházení jako s vesmírnou inteligencí. Svým kořistným způsobem života jsme prokázali, že nemůžeme být vpuštěni mezi inteligentní formy života ve Vesmíru. Do roku 1960 jsme patrně ještě mohli prokázat opak - nestalo se.

Nyní nastupuje jiná fáze - lidstvo jako celek sice propadlo, ale někteří lidé ne ! Ti, kteří jsou inteligentní (pozor, nemám na mysli IQ podle nějakého testu!), ti budou mít nárok na vstup, ostatní ne. Vždyť je to ve všech "Svatých písmech" světa řečeno jasně, o co jde. Není nutné být katolíkem nebo muslimem, je třeba být člověkem s nějakými nezbytnými atributy.

Lidé obecně, zejména "hlavy skopové", si namýšlejí, že lidé jako druh jsou ve vesmíru jedineční a hlavně si zcela zcestně představují, že lidstvo je jediná široko daleko jedinečná forma inteligentního života. Ale pozor - to samé si zřejmě myslí i mravenci a švábi a podobně - svým způsobem si to "myslí".

Tedy - jsou zde skutečně ONI. Ale "hlavy skopové" to hnedle ze svého "homocentrického" pohledu převedou na něco zcela jiného a pak s tím argumentují. Myslí si, že jim chce někdo vnucovat Boha. Hlupáci - jejich problém !!

88685

17.01.2006 10:06

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zabředli jsem do problému, který je na malém rozsahu zde skoro neřešitelný. Musíte ale vědět jedno - se všemi vašimi replikami stoprocentně souhlasím ! Ale to přece nevyvrátilo to základní tvrzení - vláda formou demokracie je další postupný, lidmi vyzkoušený a nikoliv dobře fungující způsob vlády.

Skutečně teoreticky demokracie je zcela jedinečná a fakticky ideální. Zamyslete se ale třeba nad kteroukoliv předchozí formou vlády a nutně dospějete nakonec ke stejnému závěru - všechny typy vlády poskytují možnosti pro všechny, podmínky důstojného života, svobody a podobně. Pokud to budete posuzovat skutečně nestranně, potom to nemůžete nenahlédnout !

Když ale bychom jednotlivé typy vlád rozebírali, mohl by jste mi poukazovat na určité nevýhody toho kterého způsobu oproti demokracii. Já bych naopak zase poukazoval na nevýhody demokracie. Nakonec bychom se ale dostali stejně k meritu věci - kdo v demokracii skutečně vládne.

Víte vy, kdo v demokracii vládne ? Je to nějaký John Smith, kuchař v nějaké hospůdce na Floridě, který si vydělá zrovna tolik, že jeho rodina sice neumírá hladem, ale tím komfort jeho života končí a úspory jsou nula, ba co dím - má docela dluhy ? Myslíte si, že kdyby tento člověk v sobě objevil inteligenci a schopnosti, že by chtěl být presidentem, že by jeho hlas byl vůbec slyšet, že by se mu nanejvýše někdo nevysmál ? Ale na rozdíl od něj - třeba nějaký Rupert Murdoch, kdyby byl i mdlého rozumu, myslíte si, že by jej taky nebylo slyšet ? Že by se mu někdo smál ?

Vy si myslíte, že ty klany - jako třeba Kennedyové, Bushové a podobně - že to je tím, že geneticky se přenáší nějaké vyjímečné schopnosti ? Nene, dělají to peníze. Čili - neměli bychom se když tak vůbec bavit o "demokracii", nýbrž o "moneykracii". To za prvé ! A za druhé - prosím Vás, vy stále věříte na pohádky ,že to vládnou ti politici ? Vládnou vládci - to jest ti, kteří mají za sebou miliardové majetky, bez ohledu na údajnou demokracii ! Můžete se klidně uvolit k smrti, ale vždy zvolíte jen toho, koho tam chtějí ti skuteční vládci.

Kontrolní otázečka - je milion dolarů hodně peněz ? A je to hodně peněz pro člověka s majetkem dejme tomu 20 miliard dolarů ?

A druhá kontrolní otázečka - jakou váhu má milion dolarů ? Odpřísáhl by jste mi do očí, že Vás by rafinovaný úplatek 1 milion dolarů nezlomil a že by jste jsa zvolen demokraticky pak i demokraticky jednal dále a stále ?

Neodpovídejte - je to impertinentní otázka. Zkuste ale v historii najít člověka, který se za takových normálních okolností nedal koupit ! [velký smích]

88691

17.01.2006 10:48

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je třeba do toho zapojit trochu fyziky.. [smích] Totiž - je nejméně jedním zdokumentovaným případem zcela prokázáné, že proroci vidí "do budoucnosti". To když si uvědomíte, udělá se Vám nutně "uzel na mozku" !

To nás totiž staví před racionálně neřešitelný problém kauzalit. Ten případ tady ale je. Jsme na tom stejně, jako když řešíte skutečně těžký hlavolam a těsně před vyřešením objevíte jedinou chybičku. A ta malá chyba způsobí, že vše je špatně a můžete řešit úplně znova. Švindlovat má smysl pouze u toho hlavolamu, co si tady v tomto případě kdo nalže do kapsy, to je jeho problém. Ne tak ale ve skutečném životě, který všichni žijeme. Tady lhaní do kapsy ničemu nepomáhá, pouze to problém za cenu jeho navršení odsune o nějaký čas dále do "budoucna". Je to jen taková obdoba rčení "Po nás potopa".

Čili klíč k pochopení je fyzika. A zde ten hlavní problém je ČAS .. My žijeme v klamném světě, kde čas plyne lineárně - od minulosti přes současnost do budoucnosti. To se ale ukazuje nebýt pravdou, to právě totiž to jediné nesporně prokázané proroctví staví na hlavu. Musíme tedy opustit představu lineárního času !! Dokonce bych navrhoval - čas jako takový brát pouze jako pomocný element, ve skutečnosti neexistuje.

Pak se dostáváme do poněkud zdánlivě absurdního stavu - vše bez času existuje zároveň, existuje pouze NYNÍ, není žádné minulo ani budoucno. Potom lze prorokovat vesele bez zádrhelů. Prorok se nedívá "časem dopředu", nýbrž do jiného současna. To jiné současno existuje paralelně vedle někde, nevíme ale kde. Jenže jelikož tedy již víme, že nežijeme v takovém světě, jak se nám jeví - ten je pouze virtuální - potom ale je něco v nepořádku s naším vědomím. To naše vědomí totiž používá čas, jako by skutečně existoval. Co je to naše vědomí ? Proč nás takhle klame ? A lze to vědomí nějak "předělat", abychom mohli vidět nikoliv virtuální svět, ale skutečný svět ?

To jsou úžasné možnosti, které se tu otevírají a které naši "racionální fyziku" staví do velmi legračního postavení. Zajděte si, kdo má na to dostatek trpělivosti a jakési dávky "šílenosti" v hlavě na nějaké fora, kde diskutují špičkoví fyzici. Uvidíte, že fyzika se alespoň v tomto oboru již dávno změnila na jakési království mystiky a fantastična.

Zprávy o starověkých kouzelnících se jeví jako pohádky pro děti proti tomu, co se dovíte o světě zde ! Fyzika dospěla do podivného schizofrenního stavu - zde Vám klidně řeknou, že celý pozorovaný Vesmír se vejde na kávovou lžičku a i ta je zbytečně velká. Jak je to možné ? Co jsou to za kouzla ?

Pozorný čtenář vedaistické literatury už ví, kam směřuji. Pro ostatní to uzavřu - všechno je jinak! Proto je to vše tak záhadné. Kdo to nechce chápat, ani aspoň připustit, je na tom stejně, jako pštros "s hlavou v písku". [smích]

88696

17.01.2006 11:07

Jak by to mělo být a není

RE: Špatné téma

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A co jste teda ksakru myslel tímhle?

Nic - já to volně citoval, co řekl panbiček k Noe. Berte to tak, že to lidi všelijak "polidštili", tím nebylo patrně řečeno nic více a nic méně, než že příslušný panbíček o lidech tvrdil, že si nejsou schopni sami vládnout. No teď, když se jeví, že to "zúčtování" je přede dveřmi se ptám - a dokázali si sami skutečně dobře vládnout ?

Ne, a abych řek pravdu ani nevim co si pod tim mam představit.

Člověk byl stvořen sice k obrazu svého Tvůrce, ale "jaksi" jeho dokonalosti nedosáhnul. Ale kdyby ano, dokázal by si vladnout sám. Tvůrce člověka záměrně "nedotvořil", respektive jeho schopnosti posléze omezil. Ale slíbil, že se vrátí a dílo dokončí. Ta autorita by tu byla, kdyby jste domyslel, co to asi znamená.

No to nevim, já mam takovej pocit, že všechno jakž takž fungovalo do tý doby, kdy lidi začli věřit v jakési jedno-jediné-a-žádné-jiné všemocné cosi.

Pro toto tvrzení nemáte vůbec nic, je to z čisté vody, pane...

...protože jednoduše neexistuje.

Ti Tvůrci jsou možná z Plejád, skutečně ta šance je docela vysoká. Ale oni sami ti Tvůrci lidem vyvraceli, že oni jsou bohové s velkým B - oni sami říkali, že jej nelze spatřit. Oni nás vyzývali, aby jsme toto pochopili - ale nepochopili. A ani Vy, jak se zdá... [smích]

88702

17.01.2006 11:19

Jak by to mělo být a není

RE: Jak by to nemělo být -2-2

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já to argumentačně dost ochudil - vysvětlím, jak jsem to myslel.

Domnívám se, že od jisté úrovně výše jsou si mocní tohoto světa bezpečně jistí tím, že spějeme globálně do průšvihu a že vědí, i do jakého že to průšvihu se řítíme. A ten průšvih je zcela fatální. Přesto se skutečně nedělá nic pro nápravu. Vše co se děje, se děje pro záchranu té vybrané skupiny. Tedy to beru jako důkaz neřešitelnosti.

Za daného stavu věcí, kdy tady vládne kdo vládne, nejsou ty problémy řešiltelné, jinak by se skutečně řešily. Vždyť i pro ty znalé mocné jde o vlastní kejháky a to by byla dost motivace k řešení, kdyby to bylo možné, ne ?

88703

17.01.2006 11:51

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Děkuji za odpověď ohledně váhy milionu dolarů, ani jsem nic jiného nečekal. A v tom to je. Čili základní kámen demokracie je takto zpochybněn.

A teď z jiného úhlu pohledu. Podívejme se na to, jak se ty systémy vlády vyvíjely, kdo na tom a kolik získával. A přeskočím to hned k demokracii, pro ty ostatní systémy to vyplyne. Demokracie totiž odbourala jakoukoliv starost vládců se starat o lidi. Mají svobodu v demokracii - mají se tedy starat sami. Čili vládci ochotně na demokracii přistoupili - neztratili nic, ale naopak získali. Už se starají jen o sebe a jejich starosti na naše hlavy, že jo !

To ještě ve feudalismu musel monarcha na Bibli Bohu přísahat, že bude dělat vše pro blaho svého národa a země. A teď ? Nemají žádné povinnosti, jedině hrabat dolary do ještě větší hromady. A nastrčili za sebe politiky - děvky prodejné. Ti ale nakonec nikdy za nic nemůžou. Vyžerou si to vše obyčejní lidé.

A tedy, co vlastně získali obyčejní lidé ? Svobodu ! Svobodu dřít jako kůň, starat se o sebe sám - zdánlivé výhody - něco za něco, ale přesto stále musí otročit tomu, kdo skutečně vše vlastní ! Pane - demokracie je možná bež peněz, nikoliv s penězi. Pak to již zase není demokracie, ale ona moneykracie.

Vládci ve starověku svá "práva" odvozovala od Boha, od původu atd. a těmto atributům alespoň formálně odpovídali za své činy. Dokonce byli sesaditelní a potrestatelní ! Od čeho ale ti dnešní vládci svá práva odvozují ? Od peněz ? A komu se za co odpovídají ? Můžete je někdo "sesadit" ? Vždyť nám ať chcete nebo ne vladnou !

Kdo tedy na demokracii získal, obyčejní lidé, nebo skuteční vladci ? Já Vám pane musím s plnou odpovědností naopak řící, že jak šel vývoj kupředu (??), se systém vlády stále jen zhoršuje a s důstojností života člověka to nemá nic společného. Dokonce i ta obyčejná dnešní diktatura má praktické předpoklady a potenciál lidem přinést více "dobra".

Co tady ale mate je to, že nedohlížíte důsledně, kam to celkově spěje - a to většina lidí. Rozvolnění vazby mezi výhodami bohatých a jejich povinnostmi vůči celku je zcela pro jakousi budoucnost lidské společnosti zcela zdrcující. Přece to musíte vidět... [velký smích]

88706

17.01.2006 11:59

Bottom trawling

RE: Odmitnuti...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích]
Myslím ale, že naši Tvůrci to s pracovitostí nepřeháněli. Že vzali jen nejvhodnějšího hominida a toho upravili. Ostatně jsem kdesi četl, že už je to tu zase - že kdosi kdesi dostal skvělý nápad, jestli by nešlo vzít třeba šimpanze a geneticky do něj vložit trochu lidské inteligence. A že by se tak vytvořil dost inteligentní tvor, aby mohl makat ve fabrice, ale zase natolik málo inteligentní, aby se spokojil s výplatou v banánech.

No a byla by tu další Genesis. Sranda ! Zdánlivě !

88707

17.01.2006 13:22

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No ale ten vlastní článek, to se taky příliš nevyvedlo, hm. [velký smích]

88714

17.01.2006 17:44

Více lží o Íránu

RE: Takze,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Irán pravděpodobně atomové zbraně koupil z Ruska. Nebo z Číny ? Těžko říci, je to jedno, v této chvíli všichni tři táhnou za jeden provaz. Klidně by je mohl i vyrábět, ale toto zřejmě právě Irán nechce, protože Irán chce být nevinnou obětí. Dokonce bych se vsadil, že iránské bomby jsou již většinou na místě použití ! [velký smích]

Ačkoliv Irán má vhodné raketové nosiče, v daném případě asi šly ty bombičky "pěšky" či "autmo" ! Jestli se ty moje proroctví příliš moc nepletou, jedno místo použití je známo zcela jmenovitě ! Jedná se o jedno vcelku krásné hlavní město v samém centru Evropy - jedná se o Prahu ! A mám docela nepříjemný pocit, že Praha bude hned na řadě po Londýně. Vloni při útocích v londýnském metru jsem si lámal hlavu, co bude a pak nebylo nic. To přece těch pár šlupek prorokové nemohli mínit jako zničení Londýna. Tedy na řadě je teď stále Londýn a po ní Praha - to v Evropě.

O Americe se proroci moc jmenovitě nevybavovali a Amerika obecně zejména Nostradamem je brána jako opovržení hodná země, která stejně bude zničena. Tudíž jaksi moc podrobností o dění tam není - zmínka je hlavně o ekonomickém zhroucení, obří občanské válce a degradaci země na úroveň bezvýznamnosti. Snad jedině Edgar Cayce o USA mluvil více, však to taky byl Američan. Ten zase vzpomínal hlavně obří zemětřesení. To vše na naši celosvětovou smůlu ti proroci cpali gerade do tohodle období ! Máme my to ale pech - stačilo e narodit o dvěstě roků dříve a měli by jsme klid.

88749

17.01.2006 20:25

Jak by to mělo být a není

RE: Jak by to nemělo být -2-2

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jenom v lidech je naděje, ...

No jo, ale lidi na svět přišli jakože svobodní a pak se to jen a jen zhoršovalo. Já tedy nevím nevím - ale tak nějak se mi to jeví, že současní lidé, tedy míněno jako lidstvo, jsme nějak geneticky vadní. [velký smích]

88777

17.01.2006 21:49

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V jednom indiánském mýtu se vypráví o tom, že v nějakém indiánském městě se lidi dopustili jakéhosi strašného prohřešku a bohové se naštvali a rozhodli o zrušení toho sídla na věčné časy. A tak indiánům dodali jakousi horninu či co a návod, že to mají dát na mísy upletené z jakýchsi travin. Ty že mají naskládat na sebe do jakéhosi sloupku. Potom se měly provést jakési obřady a lidé měli urychleně opustit oblast. Potom to vybraný člověk ten sloupek podpálil a měl za úkol co nejrychleji zdrhnout. Ty misky pak hořely a hořely ....

...a najednou strašná "pumelice", strašlivý záblesk a dunění a ze země se zdvihl obrovský sloup černého dýmu, zakončený nahoře obrovskou bublající a kvasící rudočernou koulí, která za strašného rachotu stoupala do nebe a připomínala nestvůrný květ na nestvůrném stonku, který se stále a stále znova jakoby otevíral....

No tedy se zdá, že nebude třeba žádnou implozi, stačí vhodný materiál takto spojit do kupky. A ten popis je zcela nesporně popisem atomového hřibu.

A v Indii se atomkama válčilo zcela vesele - ještě v době Alexandra Velikého je určitě měli. Taky, když chtěl Alexandr táhnout do Indie, dostalo se mu pozvání od místních potentátů, aby se ráčil s nimi podívat na zkušební odpálení atomové bomby. Alexandr tedy ráčil a poté najednou tažení do Indie odtroubil ! Pohled na tuto zbraň mu připoměl, že nemusí mít všechno. [velký smích]

88792

18.01.2006 13:44

Více lží o Íránu

RE: Íránský tisk se podle Bruthanse zajímá především o velikost objevených jeskyní

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] [chechtot]
Takže v tom to je !! A já myslel, že jde o jakýsi obohacený uran. Teď samozřejmě je Izrael ve velmi špatné pozici, když už nemá nejdelší solnou jeskyni. Sice stále má největší slané zcela mrtvé moře, ale po použití té hromady amerických mírových bomb v Perském zálivu by mohli i o tohleto strategické světové prvenství přijít. To by velmi ohrozilo jejich postavení ve světě. Proto si myslím, že Amerika v Iránu nepoužije jaderné zbraně. Spíše se domnívám, že USA do Izraele pošle "výzvědný speleologický tým CIA", který vrátí Izraeli strategické prvenství v délce solných jeskyní. Tím by mohla být krize s Iránem zažehnána. Nalezení té jeskyně v Iránu potom taky elegantně vysvětluje, proč tak narostlo sebevědomí Ahmadineřádovi. To se mu to vyhrožuje, když má tak dlouhou jeskyni se solí. A určitě si ji Iránci tím zařízením na obohacování, co kvůli tomu je ta krize, tu sůl tam obohatili o jod a fluor. V tom to tedy je, to je skutečně hrozba světovému míru ! [velký smích]

88949

18.01.2006 14:03

Více lží o Íránu

RE: Mohl by mi vysvětlit někdo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano ! Optimální řešení je jaderná válka. Dobrý výsledek by byl zaručený. [smích]

Kdysi kdesi jsem četl takovou poloudivenou a zároveň polozděšenou úvahu jednoho pána, který se podivoval nad tím, co vyzkoumali geologové, když bádali nad obsahem různých radioaktivních prvků v zemské kůře. Totiž, vono je to zajímavé, ale skoro každý chemický prvek dovede být aspoń chvíli radioaktivní - viz třeba radiouhlík ze staré známé a docela sporné radiocarbonové metody stanovení stáří organických vzorků.

No a ti geologové byli z toho "vyvalení" taky ! Prostě zjistili takové podivné poměry mezi jednotlivými radioaktivními prvky a izotopy těchže prvků, že to prakticky vylučuje přirozený původ těchto prvků. Připodotýkám, že toto lze zjistit skoro po celém světě, ovšem jsou vybraná místa, kde je to obvzláště pikantní zjištění. Protože to je například v Indii na místech, o kterých staré mýty hovoří jako o místech bitev starých indických bohů. Ono ostatně počtení si ve vedaistické literatuře předči mnohé i dobré scifi knížky. Ve staré Indii se to "pralo o sto péro" atomkama, že chlupy lítaly až do Evropy.

Tedy - na planetě Země proběhla nejméně jedna, pravděpodobně však asi tři atomové války se zcela zničujícím dopadem. Na Přírodu jsem myslel. Dnešní lidstvo tedy si nikterak nemusí vyčítat, že planetu plundruje až na hlínu. Nic se neděje ! Klidně lze pokračovat dále, akorát lidi vyhynou, žádna škoda patrně ale nevznikne - Příroda se otřepe a pojede dále... [smích]

88955

18.01.2006 14:18

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, děkuji za poučení ! A jakési knížky o fyzice jsem četl. Já včil nevím, co jste myslel tady tím: Blbost. Naprosta blbost. Jakmile se retezova reakce zacne rozjizdet, tlak neutronu to zarizeni roztrha na kusy.

Ale i při zřejmě podle Vás dost nevalném fyzikálním vzdělání vím, že když vědci v USA určovali velikost kritického množství, dělali to dost primitívním empirickým způsobem, který měl přezdívku "tahání draka za ocas" nebo tak nějak. A skutečně hrozilo nebezpečí výbuchu - nukleárního ! Ačkoliv ty kousky podkritické šoupali ručně.

Máte pravdu, že procentuální využití toho materiálu by bylo asi mizerné. Ale lépe mizerné než žádné v případě, že materiálu mám dost a primárně jde o ten výbuch a nakonec i zamoření - viz zadání: vyhladit navěky... No ale pane - když jste tak chytrej míněno fyzikálně, zkuste z toho popisu, který jsem uvedl, vymyslet nějaký jiný než atomově poháněný výbuch. Schválně ! Můj výklad si stále myslím má docela hlavu i patu ... [velký smích]

88957

18.01.2006 15:38

Více lží o Íránu

RE: Mohl by mi vysvětlit někdo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zapoměl jsem na velice pozoruhodný údaj ze starověku, který je zdánlivě "mimo mísu". A sice - je toho plná Bible, Starý Zákon - že lidi byli jaksi povážlivě neplodní ! Ačkoliv měli docela co jíst, při každé příležitosti podřezávali nějaké nebohé zvíře a pořád cosi pojídali. Vitamíny jim beztak taky nechyběly, neživili se denaturovaným žrádlem z hypermarketů, okořeněným nějakou chemickou pikantností, tak jako my dneska. A přesto měli povážlivé problémy s rozením potomků. Ženy (a patrně tedy i muži) byly neplodné mnohem více, než dnes !!

Jak si lze něco takového vysvětlit ? Vypusťme z repertoáru obligátní nepřízeň nejakého pánbička, nemluvne blbosti o zanedbaných chorobách, antikoncepce v té době by byla strašným rouháním. Ani nepodezírám, že lidem chyběla školní sexuální výchova.

Tedy - to by chtělo nějakého biologa a fyzika, aby to vysvětlili. O fyzikovi bych věděl, nenašel by se biolog ? Totiž to já, co hojně čerpán od pana Danikena, nejsem asi dostatečně "na-fondovaný" [velký smích] , aby mi mohlo býti seriozně věřeno ... že se nabízí prakticky jako jediné vysvětlení totiž to, že celá zemekoule byla v době starozákonní zamořena v důsledku nukleární války !

Představte si přitom, že dokonce jsou o tom dokonce písemné starověké záznamy, tam zase ale nečtou pravověrní fyzikové a proto furt na nic nemůžou přijít. Vědci, alias větci totiž uznávají jen sebe a to co oni vymyslili, proto se ten pokrok tak loudá. Ta válka proběhla tak nějak kolem roku 2024 plus mínus jeden týden. Samozřejmě před Kristem !!

Jeden výbuch na vlastní oči viděla pani Lotová a pak se chudák odpařila. Opisovači Starého Zákona neuměli sumerštinu, takže si to ten výraz mylně vyložili tak, že prý se změnila v solný sloup - to je ale blbost. Vypařila se doslova a do písmene. Její muž, pan Lot, to přežil. Jeho dcery byly z toho, že právě probíhá atomová válka tak vyděšené a byly tak vůči lidskému rodu odpovědné, že raději zvolily hříšný incest a nechaly se oplodnit svým otcem, jen aby zachovaly lidský rod. To ještě svět nebyl zamořený a ejhle - podařilo se hned. A tedy dokonce i ve starověku ženské měly přehled o světové politice a úkazy na obloze způsobené atomovými výbuchy si správně vyložily jako "tehdejší konec světa".

Historie se pouze a jen opakuje, nic nového pod sluncem, kdyby fyzikové četli starověkou fyziku, mohli jsme mít ten svůj konec světa již šťastně za sebou a nemuseli jsme se tady trápit. Ach jo... [velký smích]

88980

18.01.2006 15:46

Více lží o Íránu

RE: Mohl by mi vysvětlit někdo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Předeslal jsem kouzelnou formulku [smích] - bylo nebylo v pradávných časech, že jeden pán atd atd ... [smích]

Ale skutečně - pokusím se nějaké odkazy najít ! Nosím to v hlavě hodně dlouho a takové původně podivné údaje, nikam nepoužitelné, se pak jednou hodí, zapadnou do dírky v mozaice a ejhle, přesně to pasuje. Jenže v mezičase zase člověk neví, odkud to ví !

88982

18.01.2006 17:00

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, já tady žiju a taky bych takový seznam uvítal ! Kdybych měl na takový článek vážně reagovat, nejsem si jistý, že by slušné slova docílily aspoň 20% podíl v takovém projevu ! [naštvaný]

Mimochodem - dneska uveřejnili další průzkum a podle něj se socdemáci dotáhli na ODS na rozdíl již jen 1,4% . Hm - ty průzkumy, to by byla taky dobrá blijatyka vědět pravdu ... [velký smích]

Jinak škoda utratit slovo...

88994

18.01.2006 21:13

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan Trodas (až se objeví tady to moje, tak bude to jeho nad tím mým ! [smích] ) to více méně docela vystihnul. Pane Včelička, strašlivě se přemůžu a budu reagovat zcela přívětivě. Nemůžu totiž jaksi jednoznačně vyanalýzovat, jestli jste mě chtěl jen nasrat, nebo to myslíte úpřimně. Vy totiž, zdá se, vůbec ani nemůžete pochopit, proč jsem nechtěl tratit slova. Tedy soudě podle toho příspěvku. Čili, jelikož mi to je docela líto, pokusím se to pro Vás ještě maličko rozvést.

Situace tady u nás doma je nám tady u nás doma notoricky zcela známá a jasná. Soudruzi ze všech stran a ve všech stranách se spojili stejně jako ti pamětihodní proletáři všech zemí a dělají si z nás idioty, blbce, pitomce, imbecily, kretény, blázny, pošuky a já nevím co ještě - jenže oni to vše z nás dělají najednou - čili vědecký název pro takového absolutního degena tohoto typu ještě nebyl vůbec ani vynalezen.

To, že mě tento stav rozčiluje a nemám pro to slušných slov, to je dáno tím, že jsem to stále ještě schopen vnímat a chápat, o co jde. Pane - Vaši tamnější politici z Vaší velectěné osoby - a přirozeně i všech ostatních tam jsoucích - toho idiota, blbce, pitomce, imbecila, kreténa, blázna a pošuka v jedné osobě, tedy ve Vás, již udělali dávno. Jenže Vy jste si toho pane - a zdá se že i ti ostatní - jaksi neráčil ani povšimnout ve své bohorovnosti.

Čili, když já tratím slova o USA či eventuálně třeba i Kanadě - ale o Kanadu se moc nestarám, nepředstavuje pro svět vážné nebezpečí - je to jen a pouze proto, že se snažím Vám tam pomoci trochu nastartovat myšlení. Kdežto my tady doma v Česku na rozdíl od Vás tam si ještě snad umíme v této oblasti pomoci sami. Totiž 42 let dlouhý intenzívní výcvik pod komunisty se jen tak rychle v našich domácích podmínkách neztratí - k tomu by bylo třeba mozek "amerikanizovat". [velký smích]

89028

18.01.2006 21:39

Michal Kraus odchází

RE: Zajimal by me konkretni dukaz

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane. Již jsem to tu několikrát psal já, psalo to tu více-krát mnoho jiných přispěvatelů. V kostce zopakuji pro Vás. Rozdíl mezi tzv. socialismem třebas jak byl v ČSSR před "Velkou překabáťovací revolucí 89" a kapitalismem třebas v USA je ten, že v USA člověk vykořisťoval člověka - kdežto v socialistickém Československu to bylo úplně naopak ! [velký smích]

Z toho plyne, že v tom roce památném, v roce 89, se z Československé socialistické republiky stala Česká a Slovenská federativní republika - posléze pak Česká republika a jinde zase Slovenská republika. Místo Husáka na hrad nastoupil dlouhodobě připravovaný a kultivovaný nástupce, dále ovšem stále jen v rámci tzv. "vnitřní strany" se aktuálně vládnoucí skupina tzv. "těch nahoře" vyměnila za skupinu tzv. "těch dole". Výměnou za de facto neexistující sociální jistoty za Husáka potom normální lidé = tzv. "členové vnější strany" dostali demokracii a svobodu. Ovšem taky de facto jen na papíře. Soudruzi komunisti a soudruzi kapitalisti = členové vnitřní strany na tom vydělali, že už se dále nemusí ani formálně starat o lidi, ti přece dostali svou vysněnou demokracii, ne ? A jinak se nezměnilo nic - vůbec nic. Čili - i u nás vypuknul stejný systém, jako je v USA již dost dlouho.

Pane - ve světle tohoto výkladu je Vám snad již jasné, že nekladete příliš inteligentní otázky a doporučuji Vám tedy studium Orwella a jeho stěžejního dílka "84" !

89031

18.01.2006 22:04

Více lží o Íránu

RE: Mohl by mi vysvětlit někdo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Hrbáček, ať čtu jak čtu - zdá se, že je to vše opsané jedno od druhého - myslím ty ...problémy atomového zbrojení Iránu" - jak píšete. Čili vlastně stačí jeden odkaz na ty Vaše zdroje. Pro jakousi serioznost by jste ale měl dát ještě odkaz na vyjádření druhé strany. Jinak nemůžu než koukat na Vás s krajní nedůvěřivostí, o co se to tady "do háje jasného" vlastně pokoušíte ? Co chcete vlastně dokázat ?

Vy tady dokazujete, že Vás strašně straší iránský jaderný program ?
_____________________________________________________________________

a tak tedy:
Americký jaderný program Vás nestraší ?
Ruský jaderný program Vás nestraší ?
Britský jaderný program Vás nestraší ?
Francouzský jaderný program Vás nestraší ?
Izraelský jaderný program Vás nestraší ?
Čínský jaderný program Vás nestraší ?
Pakistánský jaderný program Vás nestraší ?
Indický jaderný program Vás nestraší ?
Korejský jaderný program Vás nestraší ?
Brazilský jaderný program Vás nestraší ?
Jihoafrický jaderný program Vás nestraší ?

... a ještě, kdybych pořádně zapřemýšlel, bych přišel na nejméně jednu další zemi, jejíž jaderný program Vás evidentně taky nestraší ! Vás ale jako z udělání, zároveň s Bushem, strašně straší jaderný program Iránu !! Čím to je ? Zkuste to nějak vysvětlit ! [velký smích]

89039

18.01.2006 22:24

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechci Vás kazit radost - ale pravdu nemáte Vy ani TS. Pláčete na zcela špatném hrobě tentokráte pospolu.

O atomových válkách v Indii netřeba číst u Danikena - ačkoliv tam by jste to měl nejrychleji sehnatelné. Daniken stejne opisoval nejčastěji z Mahabharaty. Tedy přečtěte si Mahabharatu sám a bude to. A dopředu Vás upozorňuji, že pokus zpochybňovat Mahabharatu beru jako signál, abych nepokračoval v diskusi. Jsem alergický na moderně uvažující vědátory, kteří se nenamáhají si přečíst 5000 let starou zprávu o letech do kosmu, nukleárních zbraních, moderních telekomunikacích atd s pohrdavým poúkazem -že ve starověku nic takového nebylo možné, protože tehdy zrovna lidi seslezli se stromů...

A pokud bych se měl dohadovat o tom, jestli stačí stěpný materiál nasypat na hromádku, aby došlo k nukleárnímu výbuchu slušné síly, klidně se do krve pohádám a dokážu Vám, že to jde. Musel bych ale jet do "svojí vlastní knihovny" a vyzvednout a předtím ale najít jednu knihu. Čili by to mohlo trvat nejméně den.

A u té indiánské legendy - tam přece nebyla řeč o žádné naftě a nějaké chemické náložce coby imitace výbuchu atomové bomby. Tam se mluví o postupu, který jsem popsal a pana TS vyzval, aby vymyslel jiný mechanismus výbuchu - k čemuž se tento nemá ! [velký smích]

89049

18.01.2006 22:30

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] Ale já nadával do blbců a imbecilů sám sobě ! To pan editor snad pustí bez problémů ! [smích]

89050

19.01.2006 07:34

Více lží o Íránu

RE: Mohl by mi vysvětlit někdo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Gejdos to ja nevychazim z uzasu. v zivote jsem neslysel ze by se neco pralo s atomovkama v Indii a jeste k tomu chlupy litaly az do Evropy.

Evidentně jste toho neslyšel ještě mnohem více, to jen na okraj, tedy není se co divit, že se divíte. To ovšem není můj problém. Vaše postupy, jak se tady na Zvědavci proměňujete, jsou opravdu trapné, zřejmě budete skutečně "exemplář" člověka zcela exemplární. Ale nechť. To zas pro změnu je trochu i můj problém, ale nějak se s tím vyrovnám. [velký smích]

Jsem napsal ze si pripadam tady jak ve cvokhausu. Ze jsem z vas ale jelen.

Jsem rád, že jste se našel a že se tu cítíte jako doma.

89173

19.01.2006 08:25

Více lží o Íránu

RE: Mohl by mi vysvětlit někdo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Znova Vám zopakuji - ty zdroje jste nemusel uvádět čtyři, ony říkají totiž totéž jinými slovy a evidentně vychází ze stejného zdroje. Jestli mě chcete zkoušet z angličtiny, souhlasím - dáte mi i vysvědčení, které by i mělo nějakou váhu ?

Jinak ale jste to mohl říci vlastními slovy asi takto: "Podle amerických zdrojů se Irán pokouší vybudovat průmyslové kapacity, které by umožnily výrobu atomových zbraní." K tomu by se patřilo říci z Vaší strany, že ty samé kapacity svého času vybudoval Pakistán a nikdo se ve Washington nečílil. Je to muslimská země, jako Irán, navíc ale vojenská diktatura. Na druhou stranu by jste se měl samozřejmě zmínit o izraelském programu, který nejenže vytvořil předpoklady pro výrobu atomových zbraní, ale dokonce je i vytvořil.

Pak jste napsal:
O to vic nesouhlasim s tim, aby jaderny potencial na teto planete zvysoval stat permanentne politicky a ekonomicky nestabilni, ovladany nabozenskymi fanatiky.

Pane, teď se ještě můžete alespoň tvářit, že máte pravdu. Přitom ale samozřejmě sám víte, že Vaše charakteristika Iránu a smysl této jest "zbraní o dvou ostřích !" Někdo by se mohl vážně zamyslet a říci, že mluvíte o USA totiž. Poslední dobou by Vám každý skutečně nezávislý ekonom řekl, že americká ekonomika zhruba od opuštění "zlatého standardu" vytváří pro globální ekonomiku smrtelné nebezpečí zhroucení. Způsob zadlužování ukazuje, že americká vláda někdy v 60. létech vzdala budoucnost nejen vlastní země, ale i budoucnost celého svět.

Je to samozřejmě moje analýza. Když studuji dostupné podklady, je to zcela rukolapné. Přibližně počátkem 60. let něco v "duši" amerického národa a vlády "křuplo a upadlo" !! Od té doby se USA chová jako potenciální sebevrah, který svou smrt plánuje tak, aby zničil i všechny ostatní !

Nedávno tady pan Nohejl pověsil zajímavý odkaz - dám jej tu znovu - http://christianparty.net/murder5.gif
- samozřejmě doufám, že mi pan Nohejl odpustí, že jsem se nezeptal dopředu ! Podívejte se na to a uvidíte podivuhodný zlom na grafu.

Kdybych si byl jen trochu jistý, že je to co k čemu - vysvětlil bych Vám, o co asi jde. Jinak jak píšete : Doufam, ze moje odpoved je pro vas jasna, kdyz uz jste z tech predeslych nepochopil o co mi predevsim jde. Vaše odpověď není jasná ani omylem. Vy jste jen tady zopakoval, nechci říci opapouškoval, propagandu USA. Pochopil jsem Vás tedy jen v tom případě, že mi potvrdíte v reakci, že pravě o to Vám jde - šířit propagandu USA.

Tady pane jste ale na diskusním foru. Zde se třeba i o propagandě, ale většinou o skutečných problémech diskutuje. Smyslem je jeden druhému poskytovat jiné pohledy na problémy světa tak, aby jsme je mohli lépe pochopit. Ať už jste kdo jste, reagujte když tak na položené otázky nebo na prezentované názory - a propagandu si strčte někam...

89177

19.01.2006 08:52

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy toho pane asi moc neznáte, že ? Máte zájem o nějakou literaturu, že bych Vám podhodil "menší seznam" ? Pro začátek ? To každému udělá móóóc dobře, když si prvně cosi počte a pak se jde zeptat na to, čemu nerozumí !

89182

19.01.2006 17:30

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechci rozmazávat znalosti o USA - není to námět diskuse, že jo. Ale v souvislosti s informovaností pro změnu Vás tam za "Velkou louží" se to přece jen trochu hodí, takže cosi rozmažu .. [smích]

Česko svou rozlohou je nepatrný zlomeček rozlohy USA, počtem obyvatel pak cca asi jednou třicetinou USA. Kdyby mi nějaký pan Ruda říkal, že nemám co vykládat o USA, protože za měsíc se nemůžu nic dozvědět, aby mě to opravňovalo vůbec o nějakých znalostech mluvit, připadalo by mi to stejně hloupé, jako kdyby třeba nějaký Gejdoš psal nějakému Rudovi za velkou louži, že o Evropě nemůže nic vědět, ačkoliv se tu narodil a nějaký čas žil.

Totiž - Evropa je ještě o dobré poznání větší než USA, obyvatel má dvojnásobek - pro Boha ! Kdyby se mi tu dostal pod ruku nějaký libovolný Evropan a řekl, že dobře zná Evropu, pak bych se mu při dobré náladě jen vysmál ! Pane Včeličko, vy znáte USA ? A nenuťte mě k ironickému úsměvu .. Chápete, jak scestné jsou takové výtky ?

Proč to vůbec píšu ? Pro normálního člověka je příliš velké i to maličké Česko. Jak může být někdo namyšlený tak, že o sobě prohlásí, že dobře zná Česko ? Já jsem ještě pořádně neprozkoumal ani Beskydy a to jsou třeba proti Alpám kopečky a mám je tu pod nosem. Ale duchovní velikáni zde na Zvědavci se kasají, že jen oni znají Ameriku, protože oni tam jsou 10 - 20 - 30 let. A já tady z Místku ať do toho nekafrám - CHA CHA !

Každý by si měl uvědomit, že hluboká znalost kterékoliv země není absolutní většinou přístupná ani domorodci v té které zemi. Zato ale já se setkal s dobrou informací, že získávat vědomosti o světě ba i o vlastní zemi nepatří mezi "top twenty" nejlepších vlastností Američanů.

Nejlepší informace člověk o jiné než vlastní zemi získá samostudiem a možností se ptát nějakého insidera. To já mám. Nevím, jak pan Trodas na tom je. Ale já se musím zeptat - nešlo by mi pomoci ty informace o USA získat ještě efektivněji tak, že by jste tam na druhé straně byli trochu trpělivější a ty informace poskytli - místo aby jste třeba mi nadávali ? Informacemi o Česku je to tady docela zaplněné a myslím, že jich je až až pro to, aby jste je tam na druhé straně mohli vstřebávat. Úpřimnost za úpřimnost - já dobře vím, že vím kulové o Americe ! Ale na druhou stranu - velmi skromným odhadem vím o Americe více, než 50% Američanů ... [velký smích]

89255

19.01.2006 17:46

Jak by to mělo být a není

RE: Je velkej rozdíl proč nevolí

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ten pán ale nebyl až zase tak neznámý a bezvýznamný člověk. Ale skutečně to vypadá jako malý zázrak, nemohl jsem se ubránit myšlence: "Kdoví jak to bylo...!"

89262

19.01.2006 21:06

Jak by to mělo být a není

RE: Je velkej rozdíl proč nevolí

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale no tááák ! Že si začnu myslet, že jsem se s těmi hamburgery u Vás přesně trefil ! [smích]

89331

19.01.2006 21:23

Jak by to mělo být a není

RE: Skutocne hole fakty k prestudovaniu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No šak ! Tak to totiž nějak je ! Na to netřeba živit armádu "darmožroutů" v efodech. [smích]

89334

19.01.2006 21:36

Jak by to mělo být a není

RE: ráj na zemi

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No - nesmál bych se být Vámi. Dá se to vysvětlit nejen elegantně - nakonec se nedá vysvětlit, že... [smích] Ale zde by to vysvětlení bylo zcela přesné a jasné. Bibli můžete klidně věřit. Tedy - musíte navíc poznat, kde je zpackaná. Ale Genesis je vesměs zcela přesná.

89342

19.01.2006 21:39

Jak by to mělo být a není

RE: ráj na zemi

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem to zvojtil ! Opravuji:nakonec se nedá vysvětlit, že... na: nakonec co se nedá vysvětlit, že...

89344

20.01.2006 18:06

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Evropa - 10 537 000 km2...počet obyvatel asi 650 000 000 - 700 000 000
(nevím přesně takhle hnedle, kolik má v Evropě podíl obyvatelstva Rusko a Turecko)
USA - 9 529 063 km2...počet obyvatel asi 290 000 000 - 300 000 000
(myslím, že přesněji to neví ani vláda USA)

Já jsem pane napsal - cituji sebe:Totiž - Evropa je ještě o dobré poznání větší než USA, obyvatel má dvojnásobek ... To první jsem napsal z hlavy. Ovšem po Vaší inteligentní odpovědi jsem na ta čísla "nahoře" ale již kouknul do atlasu. Tedy jsou "přiměřeně" přesná.

A Vy jste pane odmítnul přátelsky podanou ruku slovy: pane Gejdos, obavam se, ze neznate ani pribliznou rozlohu Evropy ani pocet obyvatel a to soudim pouze z vaseho momentalniho blabolu.

Vidím, že nemáte slušného vychování ani špetku, pane. Dále vidím, že by jste Vy asi nebyl tím pravým člověkem, který by někomu dokázal pomoci. Ostatně jsem nabyl pocitu, že mé dřívější pochybnosti o Vás byly oprávněné. Hm ... [velký smích]

89510

20.01.2006 18:29

Michal Kraus odchází

RE: existuje seznam?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Rudo, na Váš dotaz: Ale proc to chcete pane Gejdos vedet. Proc vam ta Amerika nejde porad pod "nos". .. musím zareagovat protiotázkou, co by na tom bylo špatného, kdybych si trochu zvětšil či občerstvil znalosti o USA ? Tímto zájmem přeci není nikterak avizováno, že mi nejde Amerika pod nos a ani, že mám extra eminentní zájem vědět něco právě a jen o USA - já takhle sháním informace třeba i o Číně, Indii a vůbec jsem zvídavý. A tam v Číně ani Indii kupříkladu dcery nemám ani omylem.

Ten Váš dotaz musí mít nějaký "filištínský" podtext, že jo ! Zeptejte se přímo - já si o sobě docela oprávněně myslím, že jsem slušný člověk a na slušnou otázku mám ve zvyku slušně odpovídat. Což se ale zde zrovna o všech říci nedá, Bohu žel ... [velký smích]

Vám se jeví, že jsem tím, na co jste Vy reagoval (a na to Vaše teď reaguju já), byl nějak neslušný, rýpavý či co ? Že na mě třeba kousek níže Pan Včelička "vyjel", jako by mu "prdlo v bedně" ? A i v tom Vašem dost marně hledám aspoň náznak "vlídnosti"... co se to tam za oceánem děje ?? Nějaké špatné příznaky ??

89514

20.01.2006 18:56

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: komisariat

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nicméně by mě tady a teď nejvíce zajímalo - je to pravda, co pan google v příspěvku č. 89374 uvedl - takhle jste tam psala skutečně Vy ? Tedy, vy to vlastně tou poslední větou sice jakoby potvrzujete... [zmaten]

89520

20.01.2006 20:19

Více lží o Íránu

RE: Mohl by mi vysvětlit někdo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, moje jediná reakce na tohleto - není o čem diskutovat ! S Vámi.. Protože samozřejmě bych mohl trpělivě bod po bodu tu Vaši "řeč" postupně vyvracet. Ale to je evidentní ztráta času. Čau ! [velký smích]

89529

20.01.2006 20:21

Více lží o Íránu

RE: Mohl by mi vysvětlit někdo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vám to sice samozřejmě nijak nebude vadit... Ale přes všechny rozmišky s Vámi jsem měl o Vás docela představu, že přeci jen diskutujete. Byl to asi omyl. [velký smích]

89530

20.01.2006 20:40

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, nevím, kdo jím to (Japoncům) vykecal, že mají (Američani) ještě dalších 6 bomb. Ono to stejně nebyla totiž pravda - měli možná s bídou ještě jednu. Ale ne o to tady jde !

Japonsko by i bylo připravené kapitulovat, ale japonské velení bylo "zauzlované" ve vlastních dost nepochopitelných pro Evropana důvodech, proč bojovat do úplného vyhlazení. Kdyby se nepodařil císaři Hirohito absolutně a vyjímečně nevídaný kousek s rozhlasovým projevem, válka by nejspíše skutečně neskončila jen tak. Myslím, že přeci jen ty bomby na Hirošimu a Nagasaki byly v celkovém kontextu "oboustranně výhodným řešením" tohoto uzlu na myšlení Japonců.

Nejsem si ale jistý, jak to bude posuzováno z jakýchsi vyšších hledisek, nechcu přímo říci z "vyššího principu mravního"..

89533

20.01.2006 21:59

Více lží o Íránu

RE: Nahá pravda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ach jo, mi nezbude, než si tu indiánskou "pověst" najít a zase jednou přečíst a pak Vám tu ocituju "technické podrobnosti". Ale prostě a jednoduše - nic z toho tam zmíněno není - to vím - co by jste Vy dva tak radi v tom viděli.

Na druhou stranu - bylo by dost hloupé, to uznejte, myslet si, že když to dnešní věda neumí, že to neuměl někdo jiný někdy jindy někde jinde ! To by byla skutečně nebetyčně arogantní nafoukanost, nemyslíte pánové ? Všimněte si totiž, že ta aristotelovská věda vsadila na zcela blbuvzdorný tupý buldozerový postup. Zdánlivě vše zatím vychází. Ale skutečně je to s maximální pravděpodobností pouze zdánlivě.

89547

20.01.2006 23:47

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

To celá planeta bojuje o přežití !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechci zbytečně krákorat, ač by šlo !! Nechci ani příliš připomínat proroky - to by taky docela dobře mělo smysl ! Ono to nic neřeší. Na rozdíl od leho + kema a všech jejich klonů vlastně takový člověk, jako jsem já, nemůže ani nic navrhovat jako řešení. Já vím, co se děje a vím, že je to nezvratné - a starám se hlavně o "svou duši" ...

Štve mě trošku, že mám pravdu. Nic mi to nedá, stejně tou pravdou nic neovlivním. Nakonec - to co se děje, to ví dost lidí a není jich slyšet - je to dobře zmáknuté, my vlastně už teď žijeme jako otroci bez hlasů. Nevím, co se tady strachujeme z nějakého NWO ! To už je dávno zavedené a jak všichni vidíte - fachčí to na 100%. Může být, že za dva tři měsíce nasází Izrael s USA do Iránu blíže neurčený počet atomek a my tady o tom budeme diskutovat a diskutovat. A jinak nic. Akorát se tady zase objeví nějaký idiot a vysvětlí nám, že je to vše pro naše dobro. Pak se ukáže, že je to X-tý klon jistého Kulíška. Nebo jelena ? Hrbáčka ? To je jedno - nic se nezmění...

Ty pralesy - ty jsou ztracené. Ale tam se kyslík nedělá v té rozhodující míře. Slyšeli jste o vymírání korálových útesů ? Tam se dělá mnohem více kyslíku a o tom skoro nikdo ani neslyšel.

Hlavy skopové se budou divit, co se to na nás hrne ... [velký smích]

89560

21.01.2006 17:30

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je nutno to domyslet do důsledku ! To ne, že: "Bůh nás stvořil k obrazu svému ..." jest v Bibli napsáno ... nýbrž, že: " ..bohové nás stvořili k obrazu svému..." ! Vím, že panbičkáři vyskočí z kůže. Ale Starý zákon "obšlohli" Izraleliti v době babylonského zajetí. A v Babyloně to měli od Sumerů.

V Bibli se o Bohu s velkým B mluví opravdu zcela střídmě. Zato o bozích s malým b, rozumějte o našich stvořitelích a ještě jednou rozumějte, že se jednalo o mimozemšťany, se tam sice mluví, ale jedná se o lidský omyl. Že pak ti mimozemšťani byli transformováni na Boha s velkým B, ovšem mylně. A v Bibli je to na tolika místech řečeno, že si máme dát pořádný pozor, koho to považujeme za Boha s velkým B, že při pozorném čtení by si toho lidi snad i mohli všimnout a respektovat to. Jelikož to ale tak není, zřejmě je takových, co dokázali Bibli přečíst setsakramentsky málo.

Strašně mě baví potom, jak se třeba pak tady někdo rozšiřuje s vlastními hloupými představami o tom či onom kolem náboženství a Boha s velkým B, aniž by se namáhali cokoliv o tom si nastudovat. Typické je to pro vědecky založené jedince, což je ale logické. Věda nicméně sama o sobě není nic jiného než jakési nové náboženstvi. Potěš nás pán Bůh (s velkým B), jestli takhle pracují ti lidé i v oboru, který je živí.

89636

21.01.2006 17:38

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: Zajima me, kde berete optimismus o preziti Evropy v pripade trvale snehove pokryvky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No... Hlavně ale kromě toho velkého vesmírného cyklu v trvání desítek miliard pozemských roků si snad hladce dokážeme představit cyklus tady v naší sluneční soustavě, trvající třeba jen 3600 nebo 5000 let, ne ??

Totiž - lze na planetě Zemi odpozorovat, že jakýsi cyklus takových rozměrů zde je. Dokonce se o něm mluví ve starověkých mýtech. Vědci se tomu sarkasticky zasmáli a tím se o to přestali hlupáci zajímat - zřejmě, aby se jim nikdo nesmál.

89640

21.01.2006 17:43

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: To celá planeta bojuje o přežití !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No a co, jsou ty analýzy dobré ? [smích]

Jinak ale nevím - co jste měl na mysli tím, jak jste tam nakopíroval a připoměl to naše povídání si o optimálním případu - jaderné válce ? Člověk si snad může dovolit být ironický. A takoví, co to nechápou, nechť poprosí o vysvětlení.

89643

21.01.2006 18:10

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích]

Tady kousek někde vedle (asi dole ?) mi pan Hrbáček vysvětlil, že "nás a naše analýzy čtou (!!)". Sice nenapsal kdo - možná jen on, ale kdoví, co je zač. Takže teď jste neopatrně prořeknul, že uvažujete "jako dobrý terorista" a naznačil, kam by jste s ní šel, kdyby jste pod vánočním stromkem někdy objevil fungl novou a "ještě nepoužitou" atomovou bombu v kufříkovém provedení. [smích]

89649

21.01.2006 18:16

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Trochu to s dovolením poopravím - Víte,jaký je rozdíl mezi bakteriemi a lidmi?Žádný. by podle mě mělo být Víte,jaký by byl rozdíl mezi bakteriemi a lidmi?Žádný. - ještě nelámejme hůl ! [smích]

89650

21.01.2006 20:09

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pozoruhodné ! Až se bojím bojím ... [smích] Kdyby se kema neflákal po světě kdesi, tak by nám to vysvětlil a zase by jsme mohli být v klidu, hm, škoda. Možná ale se najdou jiní, co nám to správně vysvětlí, třeba ty kulišácké reinkarnace ??

89676

21.01.2006 20:38

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na to nejsou samozřejmě žádné pravidla, já to píšu podle vlastního smyslu toho, o kom je řeč. Tedy Bůh s velkým B - to já a většina lidí, kteří problematice propadli a tedy snad jí i rozumí používám tam, kde jde o Boha jediného, všeobjímajícího, milosrdného, slitovného, nestranného, všudejsoucího, skutečného tvůrce celého vesmíru v jeho materiální i duchovní podobě. To není ovšem ten samý, o kterém se mluví nejčastěji zrovna v Bibli, ačkoliv i tam je o Bohu s velkým B řeč ! Již si ale vůbec nejsem tak úplně jistý, jak je to v Koránu. Zde, podle toho, co se o něm píše, se patrně o Boha s velkým B, jediného atd. jedná. Jenže právě můj problém je ten, že neznám zcela přesně a nesporně historii Arabie do důsledku tak, abych dokázal poznat, že je tomu tak vždy. Chci tím říci, že Bohu žel neznám Islám a jeho veškeré nuance a pozadí moc dobře.

Kdežto bůh či bohové s malým b - to se týká všech případů, kdy je jednak řeč o bozích v množném čísle a o bohu či bozích, kteří musí používat nějaké pomůcky. Čili, když na horu na Sinaji sestupuje bůh v nějakém kouřícím a blýskajícím vehiklu s velkým kraválem a z hory se sypou laviny šutrů, takže musí být Mojžíš varován, aby lidu zakázal vstupovat do vyčleněného prostoru - jde jasně o přistání nějakého letounu s proudovými či raketovými motory. A to ten Bůh s velkým B v žádném případě nepotřebuje .. Ten Bůh s velkým B totiž pouze řekne "staniž se!" a ono se to v mžiku stane.

V takovém případě těch bohů s malým b se jedná nejpravděpodobněji o mimozemšťany. Tito mimozemšťané jsou přitom našimi tvůrci, nějakou genetickou úpravou pozemského hominida. Byli jsme stvořeni jako bioroboti, kteří měli vykonávat jako otroci těžké práce. Takové to Bohu žel je ve skutečnosti.

Ale titíž bohové s malým b a tedy naši tvůrci nám to poctivě lidem řekli !! Pro nás z křesťanského prostředí to naposledy řekl Ježíš. Předtím na Sinaji, když Mojžíš dostal na kamenných deskách Zákon. Bylo jasně přeci lidem řečeno, že nemohou Boha vidět, že tedy jej nebudou zobrazovat, sochat a ani nijak jinak ztvárńovat, že to je rouhání. Musím se smát katolíkům - vymysleli si celou plejádu dalších bohů - svatých, nasochali si jich plné kostely a pomalovali jejimi obrazy kde co ! A mlátí tam sebou a modlí se ke kameni či kusu dřeva nebo plátna. Strašné !

V tom srovnání jsou muslimové asi tak o tři třídy sympatičtější s tím, že se musí pětkrát denně modlit, byt slitovní a dávat chudým a jednou za život zajet na svatou pouť do Mekky. A nepřidávají k Bohu nic dalšího, to totiž není možné k Bohu ještě něco přidat. Tak to je ve srovnání s tím blázincem a cirkusem, který dělají křesťané, v podstatě velice smysluplná činnost a přijatelné náboženství. Sám však jsem stranou jakéhokoliv náboženství.

89680

21.01.2006 20:51

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Abych to ještě trochu dovysvětlil - jsem věřící člověk, ale zatím všechna náboženství, když jsem nastudoval jejich podstatu a historii, jsem zavrhnul jako evidentně modloslužebnické. A já se modloslužebníkem necítím a ani nemíním stát. Budete se možná divit, ale už jste to i možná poznala - nejblíže mám k Islámu. Ovšem - ještě mi hodně chybí k pochopení všeho a mám řadu pochybností či nejasností. Ovšem pracuji na tom, abych to vše dopochopil či naopak zavrhnul. Mým snem mimochodem je naučit se Korán nazpaměť...

Kdoví, jestli to vůbec stihnu či se mi podaří nějaké náboženství takové najít, abych k němu "přilnul" - čas se sviňsky krátí ! [smích]

89685

21.01.2006 21:10

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: To celá planeta bojuje o přežití !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, ale vždyť jste to otočil zcela nepravdivě. Já nevím, třeba fakt mám dlouhé vedení - to se stává, ale já nikde netvrdil vážně - leda se značnou ironií, že ty bomby nukleární jsou dobré řešení. Zato jistý leho alias Kulíšek to tady zcela vážně tvrdil. Já Vás takto tímto zcela průhledně podezřívám, že jste jen další reinkarnace toho, o kterém jsem neváhal vyhlásit, že je válečný zločinec. Jinak si ale pište, co chcete, jednak Vám v tom nemůžu zabránit a jednak - Vy se "profláknete" vždy a pokaždé rychleji. Takže by jste s tou šaškárnou mohl i přestat, ne ?? [velký smích]

89690

21.01.2006 21:17

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdyby jste se mě zeptal na nějakou zeměpisnou či dějepisnou otázku, posloužil bych třeba hned - tokhle to ale musím nastudovat, z hlavy to zas tak dobře s Vámi nemůžu riskovat. Všimnul jsem si, že pustit se s Vámi do diskuse je obdobou toho, jako když někdo stojí pod hrází přehrady, kde z té hráze teče pramínek. A ten člověk si říká: "Ejhle ! Vodička tu teče !" A začne na tom místě kopat.... [smích] Ale pokusím se co nejrychleji, ano ?

89694

21.01.2006 21:24

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale pozor - to co píšete, platí nanejvýše pro Vás a Vám podobné. Jak si to ta která náboženská sekta vymyslí, tak to má. Je ale pane pouze jeden Bůh, u kterého by člověk měl použít to slovo s velkým B. A to, že Jehova či Adonai či Pán či Hospodin či Elohim atd je takový nebo jinaký, to těžko vysvětlíte, aniž by jste se dobře zamotal. To, co jste chtěl po mě a na co jsem již reagoval, to Vám nastuduju a napíšu. Ale zde můžu reagovat hned - nikdo Vám za to nemůže, že jste se stal členem nějakého bláznivého náboženství. Ale nedělejte propagandu a netahejte do neštěstí i druhé. O takových je pane v Bibli taky psáno a zaděláváte si na nedobrý konec.

89697

21.01.2006 21:34

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: Ti z nas kdo se nachazi v Kanade

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já tuhle problematiku studoval na počátku 70. let, to v Československu zrovna začínalo být taky již vážné téma. Již na škole tehdy jsme se dovídali, že krize je v potravinách a energii. Tady přitom stále figurují lidi, kteří si to ani teď neuvědomují a to si myslím, že absolutní většina diskuterů na Zvědavci jsou globálně inteligenčně a vzdělanostně nadprůměrní. Dovedete si představit, v jakých představách o světě tedy žijí miliardy lidí na tomto světě ? Nečekám žádné pochopení ! Jednak si mocní tohoto světa nic takového nepřejí a jednak i kdyby to nebyla pravda, lidi by to stejně neměli čas pochopit.

Dnes, kdyby i NASA zjistila, že 27. dubna 2006 na Zemi dopadne asteroid XYZ a zničí většinu planety - nikdo by to lidstvu neřekl a dozvíme se to až v tom okamžiku dopadu ! Akorát mocní a bohatí by již seděli kdesi 1 km hluboko v krytech !!

89698

21.01.2006 22:59

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je pravda, že je tady takový docela pochmurný čas, že to k radostným myšlenkám jaksi moc nenavádí, navíc máme docela až morbidní téma. Ta morbidnost není dána formálně vlastním námětem, nýbrž tím lidským kontextem toho námětu.

Země již přežila všelijaké hrůzy. Kdo je dostatečně znalostmi fundovaný a dobrý pozorovatel přírody, musí si to uvědomit na každém kroku, že ten evolučně-vědecký pohled na svět je zcela nesmyslný. Začali jsme neštěstím Amazonie, ale můžeme klidně skončit filosofickou úvahou o smyslu života - souvisí to totiž více, než by se zdálo.

Podívejte se někde na hory, stačí i na pěkné fotky a zamyslete se nad tím, co nám věda tvrdí. Kupříkladu jedno z nejstarších pohoří na planetě jsou Skandinávské velehory. Jenže - pohled na ně ukazuje vše možné, jen ne za miliardy let cistě zahlazené kopečky.

Já jsem vypočítal extrapolací podle dnešního stavu, že při současné erozi zemského povrchu by za asi jeden milion let byla celá planeta srovnána na jednotnou výškovou úroveň a stejnoměrně zaplavena světovým oceánem. Třeba Niagarské vodopády se erozí stále posunují proti proudu, jak voda vymílá horninu. Kdyby současný postup byl konstantní - je stáří Niagary nanejvýše nějakých 4000 let !

Každý, kdo chodí po světě s otevřenýma očima a stále vyhodnocuje, co vidí, nevychází z úžasu ! Vše, co nám natloukli do hlavy ve škole, můžeme bez rizika pustit k vodě, snad jen matyka a jazyky mají smysl. Vše je prostě jinak a za chvíli to zase bude jinak.

89706

21.01.2006 23:07

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: Ti z nas kdo se nachazi v Kanade

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Celá řada indicií ukazuje, že někdy v 50. létech se to vlády některých zemí (určitě nejméně USA !) dověděly, že se věci nějak tak a tak mají. A najednou se svět začal vyvíjet jaksi šejdrem ! Je to schválně - společnost = lidi obecně stále nic neví a stále žije v nevědomosti a v domnění, že se s nimi hraje přiměřeně poctivá hra. Ale nehraje...

Mocní tohoto světa se sami připravují za peníze všech na konec světa, oni chtějí přežít a my jim stavíme a platíme ty přípravy. Maskované je to tu studenou válkou, jindy terorismem. A člověk, který se sám sebe přistihne, že jaksi nerozumí světu, tak není to tím, že on by byl blázen. Je to tím, že se tu něco jiného říká a něco jiného dělá. A je jedno, jestli to je diktatura, nebo demokracie ! Demokracie je jen vyšší forma diktatury .. [velký smích]

89709

21.01.2006 23:12

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane - s radostí Vám vše popíši, kde se do dočtete v Bibli a uznáte, že používám zhruba stejnou Bibli. Ale pane, dneska se k tomu nedostanu. Nicméně, můžu Vás ubezpečit, že jestli jste poctivý člověk, že mi dáte za pravdu. Tedy co mi - ale že dáte za pravdu, že to je v Bibli tak, jak Vám to říkám. Zítra... A neříkejte, že jsem se odkopal, ještě nic nevíte.

89711

22.01.2006 12:00

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je můj sen - sedět u ohně oblečený zo jakési kůže (zase to navzdory Bardotce příjde do módy), ohryzávat nějakou mamutí kost a kdyby se objevil kema či Kulíšek a řekl, že by jsme měli to a to dělat, protože to zvýší náš národní důchod, bacil bych je oba do hlavy tou kostí. Kdyby se ještě hýbali, proces bych opakoval... stále ... [smích]

Ten nadcházející konec světa se sebou nese i jisté výhody - zbaví svět snad všelijakých (ne)lidských hovad. [velký smích]

89794

22.01.2006 14:18

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Prosím Vás pane Janek - já se již odkopal, tedy podle Vás ! Odkopejte se i Vy, neriskujete vůbec nic - Janek stejně není žádné jméno na rozdíl od jména mého - Petr Gejdoš. Jaké Vy jste vlastně víry ? Co to vlastně tady propagujete ? Jinak bych si o Vás nemohl nemyslet, že jste prostý pokrytec, což bych nerad...

Až pak bych mohl pochopit - možná (!!) pochopit, že hlásáte cosi, co se pravdě snad i blíží. Jinak - zajisté znáte Žalm 82 - prosil bych si výklad. Je to taková "předsoučást" mé odpovědi na Vaše otázky na jiném místě ! [smích] Doufám, že to aspoň zčásti uspokojí Vaši chuť dělat mučedníka mezi pohany...

Pro nevlastníky Bible:

Žalm 82:
Bůh stojí ve shromáždění Božím, uprostřed Bohů soud čině a dí:
Dokudž souditi budete nespravedlivě a osob nešlechetných přijímati ?
Zastávejte bídného a sirotka, utištěného a chudého spravedliva vyhlašujte.
Vytrhněte bídného a nuzného , z ruky nešlechetných vytrhněte ho.
Ale nevědí nic, nerozumějí nic, ve tmách ústavně chodí, až se všickni základové země pohybují.
Řekl jsem já byl: Bohové jste, a synové Nejvyššího vy všickni .
Avšak jako lidé zemřete, a jako jeden ze knížat padnete.
Povstaniž Bože, suď zemi, nebo ty dědičně vládneš všemi národy.
_______________________

A aby se Vám dobře a pohodlně argumentovalo - dám Vám tu ještě překlad do moderní češtiny:

Žalm 82 ve znění moderní čestiny:

Velitel mimozemšťanů na výrobní poradě svým podřízeným mimozemšťanům dělá vyhodnocení. A mimo jiné říká:
Jak dlouho ještě budete vůči lidem vystupovat nespravedlivě? jak dlouho ještě budete preferovat nešlechetné z lidí ?
Měli jste přece spravedlnost podporovat, chudým, nuzným, utiskovaným a sirotkům pomáhat !
Od teď už opravdu chudé a utiskované z moci zbohatlíků nešlechetných vytrhněte !
Jenže vy to nechcete chápat a vědět, v omylech setrváváte, až do konce časů.
Nicméně si pamatujte, znova vám to říkám ! Ačkoliv jste mimozemšťané a máte nejvyšší výhody všichni,
tak i vy přesto jako obyčejní lidé taky jednou zemřete, ačkoliv se vám to tak dnes nezdá.
Och jak se těším, až náš Vládce na naší planetě pošle sem posily, abych vás konečně zvladnul.
_________________________

A jinak - víte, že jeden z velmi vzácných svitků od El Kumran, tak že byl odhalen jako torzo "Manuálu k obsluze letadla" ? A že si místní tehdejší náboženští experti z toho udělali jakési nábožné zpěvy ? Ó jaký to blázinec - kněz prozpěvuje :*hmmmmm, vzácný Bože, toto místo mazej po každém přistání, jedná se o důležitou část podvozku, která v podmínkách pouště velmi trpí ...óóóó veliký Bože !" Mylím, že vatikán by se smířil skoro se vším, ale že si katolíci sami ze sebe udělali takové modláře, toho se bojí více než čert kříže, aby se neprolátlo.

A kde vlastně stojíte Vy pane - látněte to sem !!

89825

22.01.2006 14:27

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No a s tím mě neštvěte ! [smích] Petře, vy si to zase pletete. Nejedná se o konec světa, ale konec časů, tedy konec jedné epochy .... Já to přece již tolikrát tady uvedl, že to používám jako "zkratku" - prostě konec světa. V daném případě je to zbytečné slovíčkaření, "konec světa" je prostě vystižnější a zažitější. Kdežto "konec časů" bych musel vysvětlovat asi po každém užití.

89829

22.01.2006 17:17

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No .. pan Janek na to má pravidla a třeba i jakýsi ústav, který cosi o tom říká, kdy se má psát malým a kdy velkým písmenem. Já na to ani pravidla ani ústavy neuznávám a píšu to tak, jak to cítím. Bůh je jen jeden a já jej píší velkým B. Bible nebo Korán jsou pro mě svaté knihy a píši je velkým písmenem taky, právě proto, že jsou to svaté knihy. Když ale řeknu o knižce "Malý Bobeš", je je to "pěkná bible", píši malým, v duchu se omlouvám a myslím tím, že je to fyzicky "tlustá kniha". Tak samo Vesmír/vesmír - záleží, o čem mluvíte, jaký tomu dáváte význam, zda fyzický či duchovní.

Otázku stvoření stvořitelů nechávám pragmaticky stranou - buď nám to již brzy naši Stvořitelé sami řeknou, kdo je stvořil, nebo se to nikdy nedovíme. Nemyslím, že by lidstvo na to samo přišlo, ne že by toho za miliony let nebylo schopno, ale ty miliony let nebude jak se na to tak koukám mít k dispozici...

Vy se díváte na to, že je jediná DNA na Zemi (miněno systémově) a z toho vyvozujete, že jsme děti Země. Já se dívám na DNA a vyvozuji naopak, že nejsme děti Země. Zvláštní. Pozemský život v případě pozemského původu života měl na výběr celou škálu prvků, ze kterých by mohl evolučně, kdyby tato od počátku skutečně byla, sestavit svůj "jídelníček". Je zvláštní, že by evoluce nestavěla na prvcích hojně dostupných v celém rozsahu. Jsme svědky, že některé tzv. "mikrobiotické prvky" jsou na planetě takřta nedostupné a evoluce si je přesto vybrala pro život, ačkoliv by je zdánlivě lehce mohla nahradit podobným prvkem, na Zemi hojnějším. Tady ale jsme na půdě Boha pustých dohadů.

Ale přesto to považuji za dosti významný náhled - totiž to, že tvorové na Zemi spíše svědčí o kompletně mimozemském původu života. Nemluvě již o matematických hrátkách s náhodama a pravděpodobnostma, kterýma zastánci evoluce a vzniku života zde na Zemi tak musí hýřit, aby vůbec měla evoluce jakýs takýs nárok na existenci.

Věda, navzdory tomu, že se fakticky jedná o slepou cestu, se dostala dost fantasticky daleko. Bylo to předpovězeno, proto s takovým klidem říkám, že je to slepá cesta. Sám za sebe bych si netroufal. Nicméně - i výsledky vědy dnes začínají v těch posledních záhybech té slepé odbočky ukazovat, že svět je něco zcela fantastického a jedná se o nepřetržitý sled důkazů Boží jsoucnosti a činnosti. Škoda, že jsou tady vůbec jakási náboženství - v náboženstvích se totiž prakticky výhradně mluví o bohu s malým b .. [velký smích]

89866

22.01.2006 18:16

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: Ti z nas kdo se nachazi v Kanade

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Totéž se nedá řící o mě - tedy, že bych Vás začínal chápat. Mohl by jste to rozvést dříve, něž se do toho zcela zakopu ? Totiž - jsem dosti komunikativní člověk. Dost hodně a rád cestuju. Všude, kde dorazím, se dříve nebo později s kdekým "sbratřím a sesetřím", takže lidi docela poznávám. Čili skutečně - lidi jsou různí. Já si o nikom nevzdělaném a méně inteligentním nemyslím nic špatného. prostě jsou lidé takoví i makoví a nemá to nic společného s tím, jestli se jedná o lidi dobré, nebo špatné. Ale lidé až na základě inteligence a vzdělání jsou schopní uvažovat abstraktněji, ve větších prostorových, časovým i materiálových měřítcích. To nezbytně anebo člověka omezuje, nebo preferuje v možnostech výběru přístupu ke svému okolí a i k sobě samému. Ale, tak jako nikdo nečeká od myší a králíků, že by se nějak na teritoriích Australie dobrovolně omezovali, aby zachovali jakousi biologickou rovnováhu, stejně tak někteří lidé to pochopí a chovají se ekologicky i bez školení, někteří však nikoliv. Naopak je hodně lidí, kteří si patrně myslí, že neomezený kapitalismus, individualismus a neviditelná ruka trhu je tou nejlepší zárukou zachování pro člověka vhodných životních podmínek na planetě.

A Vy si vlastně co myslíte ? Co jste mi vlastně svým záhadným sdělením sdělil ? [velký smích] Respektive - zamýšlel jste něco sdělit, nebo se Vám jen něco přihodilo ?

89875

22.01.2006 18:47

Více lží o Íránu

RE: Historie se opakuje

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jestli to je zase jistej seržant, pak ale klobouk dolů - vymýšlet koniny opravdu umí ! [smích] Ten člověk mě chvílemi štve, chvílemi baví. Možná mu křivdíme, možná dal nějaký slib, že bude říkat vše obráceně a my jej za to nemáme rádi, hm...

89879

22.01.2006 20:38

Dopis, na který nikdo neodpovídá

RE: Neviděl bych to tak černě

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No toto !! naše slepice odmítaly snášet vajíčka na místa tomu určená a k nám lidem se chovaly s absolutním nezájmem, vyjma toho žrádla. Dokonce se nám snažily poškodit dům klováním do omítky. To si tedy ti opeřenci dovolili hodně ! Za to je skutečně právem stihl trest Boží ... [smích]

Ale k věci - samotného mě zaráží, jak se s těmi tvory zachází. Přitom třebas v Olomouci dostal jeden pán nedávno trest vězení, samozřejmě podmínečně, za to, že prý ušlapal ježka. Bránil se, že ten ježek byl těžce zraněný, že mu tedy zkrátil trápení - stalo se to v parku při venčení psa. Čili je dost možné, ba spíše pravděpodobné, že mluvil pravdu. Ovšem - zde prostě platila "presumpce viny" - byl viděn, kterak šlape na ježka. A jelikož si toho ježka předtím nevyfotil, aby dokázal, že byl těžce raněný a ani soudní pitva ježka se nekonala, měl tedy smůlu - dostal trest.

Čili, divím se, že statisíce lidí nedemonstrují proti tomu s těmi opeřenci.

A k tomu, že by bylo třeba tedy navrhnout, jak to dělat - to je taky pravda, kritizovat a nenavrhnout jak jinak to dělat... Tady je každá rada drahá. Totiž - s tou drůbeží není radno se příliš "párat", protože v případě nějaké "humánní popravy" hrozí zvýšené nebezpečí emitace virů. Organismus ve smrtelném nebezpečí je schopen mimořádných výkonů a součástí toho je i vyměšování, krev, hleny, lítající peří a podobně - to by výrazně zvýšilo riziko. Čili ideální je "Nááá pi pi pi pi ..." a šup s oblbnutým ftákem tak nějak po dobrém do plastového pytlíku a potom už raději nevytahovat. Pardon - jsem sám ze sebe zhrozen, co to píši. Ale jak tedy ? [pláč]

89910

22.01.2006 20:47

Dopis, na který nikdo neodpovídá

RE: Neviděl bych to tak černě

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Když jsme u toho - zůstaňte - Váš příspěvek byl svěží a vůbec... nenechte se otrávit ! Aspoň bude sranda !! [smích]

89914

22.01.2006 21:34

Více lží o Íránu

RE: Historie se opakuje

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] Taky myslím - placenej ! Ale já si myslím, že to není Kulíšek, kdo je autorem, že si jej jenom jakoby vypůjčili - jeho nick - samozřejmě s jeho souhlasem a spoluprácí. Totiž, dost jsem to analýzoval, aby stíhal psát s takovou kadencí, to bylo na hranici stíhatelnosti. Čili - za jeho leho nickem se schovávala celá skupina. No a teď to budou všelijací další jeleni a spol. Já tu úvahu opírám o stejný základ, jak píšete Vy :No ale lidí,co zde vytočil a přitom sám na sobě nějaké pohnutí nedal vůbec znát. To by právě ukazovalo na skupinu. A Kulíšek do toho psal jen ty některé plky, co se týkaly přímo jeho úžasné vojenské kariery. [velký smích]

89927

23.01.2006 14:12

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Janek, Vy míníte toto - Nikde ve SZ není v souvislosti s Hospodinem sestupujícím na horu Sínaj řeč o nějakém vehiklu. a na to Vám teď dílčím způsobem reaguji:
__________________________________________________________________________
Druhá Mojžíšova :
12 Uložíš pak lidu meze všudy vůkol a povíš: Varujte se, abyste nevstupovali na horu, ani nedotýkali se krajů jejích. Kdož by se koli dotekl hory, smrtí umře.
13 Nedotkneť se ho ruka, ale ukamenován neb zastřelen bude, buď že by hovado bylo, buď člověk, nebudeť živ. Když se zdlouha troubiti bude, teprv oni vstoupí na horu.
... ...
16 I stalo se dne třetího, když bylo ráno, že bylo hřímání s blýskáním, a oblak hustý na té hoře, zvuk také troby velmi tuhý, až zhrozil se všecken lid, kterýž byl v ležení.
... ...
18 Hora pak Sinai všecka se kouřila, protože sestoupil na ní Hospodin v ohni, a vystupoval dým její jako dým z vápenice, a třásla se všecka hora velmi.
... ...
21 I řekl Hospodin Mojžíšovi: Sestup, osvědč lidu, ať se nevytrhují k Hospodinovi, chtějíce ho viděti, aby nepadlo jich množství.
... ...
24 I řekl jemu Hospodin: Jdi, sestup a potom vstup ty a Aron s tebou. Kněží pak a lid ať se nepokoušejí vstoupiti k Hospodinu, aby se na ně neobořil.
__________________________________________________________________________

Ano, není zde skutečně napsáno přímo, že Hospodin seděl v jakémsi raketovém kolmo startujícím a přistávajícím vehiklu. Ale Hospodin dává zcela pragmatické rady, ohledně nebezpečí při přistávání. Hora se totiž bude třást a bude létat kamení, pak-li jste někdy na podobné hoře byl, je Vám snad jasné, před čím byl Mojžíš varován. Je to přece implicitně řečeno slovy : "...Nedotkneť se ho ruka, ale ukamenován neb zastřelen bude, buď že by hovado bylo, buď člověk ..."

Pane Janek - nechcete mě rozesmát, že by jste to vysvětloval nějak jinak, než že na hoře přistál nějaký kolmo startující raketoplán v ohni, kouři a za příslušného rachotu a ač to není psáno i za příslušného smradu ?

Protože by jste mě donutil k tomu, že bych citoval z jiných míst Starého Zákona, kde se již mluví zcela jmenovitě o "létajících vehiklech" a jsou zde dokonce technické popisy těchto. Já právě ale chtěl tuto pasáž diskutovat - zde totiž se zcela jasně vyjevuje, jak se ty věci mají v nejkomplexnější variantě a v největším dopadu na náš spor.

Pane, byl bych nerad, kdyby jste to chápal jako útok na Víru ! Pane, je to útok na naivitu některých věřících ... a možná i Vaši. Ten problém je příliš rozsáhlý, abychom jej diskutovali najednou. Když dovolíte, proberme to po částech. [smích]

90025

23.01.2006 14:19

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nejspíše je pravda, že může mít člověk "kebuli" dutou jak sud a taky vše pochopí - uznávám - toto však jaksi není moje cesta !

Navíc, jsem postarší člověk a mozek je jeden z mála orgánů ( [chechtot] ), který bych strašně rád udržel v nezakrnělém stavu. Ty ostatní mají prostě smůlu, ale nechť neztrácí naději a drží pořadí ...... [smích]

90026

23.01.2006 14:33

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dejte pokoj ! Kde jste přišel na ten plurál majestikus ? To už by byl vrchol zoufalství to takto vysvětlovat. Nač vymýšlet ptákovíny, proč nečtete a nechápete Bibli ?

Ovšem tady toto je pochopitelné :Slyš Izraeli, Hospodin, bohové naši Bůh jeden jest" To udělali šikovně ! Šikovně se z té definiční šlamastyky dostali. Ale teď je ještě otázka, jak to vůbec myslíte a chápete Vy ? Totiž, ta věta je velmi šalamounské řešení - mimozemšťané jsou chca nechca lidem stále bráni jako bohové. Ačkoliv dají Izraelitům "jasné noty", že Bůh je jen jeden. A že toho Boha jediného i oni vzývají jako svého Boha.

V Bibli se o Bohu s velkým B nemluví vůbec. Stará hebrejština nezná malá a velká písmena. A tohleto je již skutečně slovíčkaření nebo nepochopení, oč zde vedeme řeč. Račte číst pozorněji. Když poučovat, tak o češtině a užití B/b - to již pan Janek provedl. [velký smích]

90030

23.01.2006 14:39

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Chorche, mám ve velké úctě, když někdo umí něco takového, já to neumím. Byl by jste tak hodný a našel pokud možno zcela originální počátek Genesis ? Jak zní začátek ? A pokud by se Vám chtělo, nepsat to jen v těch "muřích nožičkách", ale i přepsáno do latinky ? A pak takový výklad, jako jste provedl zce, tedy doslovný ? Myslím, že mnohé problémy by se odhalily z hnedle prvních vět !

90032

23.01.2006 15:32

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: Ti z nas kdo se nachazi v Kanade

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Četl jsem to - by jsem z toho vedle sebe, že skoro nic nechápu...hm [zmaten] Bylo to na mě jakési složité k nepochopení. Ale asi ano. je zde jakýsi jasný záměr a ten je natolik "vyvýšený" nad běžné lidské prkotiny, že je jej těžko možno pochopit bez výkladu. Čili ale to lze uzavřít klidně i tak, že to není paranoia, že jsou zde nějací ONI !!

90038

23.01.2006 15:41

Více lží o Íránu

RE: Historie se opakuje

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No - to máte pravdu, ještě tak by to mohlo být. [smích] Nakonec - spousta věcí je určitě ještě úplně jinak, než si nějak jinak sami myslíme...

90040

23.01.2006 17:06

Jak by to mělo být a není

RE: Jak by to proboha nemělo být!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je vskutku dobrá úvaha. Ale mi samotnému vrtá hlavou jiná věc. Jak jste si jistě všimnul, operuji tady velmi často s informacemi "krajně podezřelého původu", totiž s proroctvími. Jak je to možné, že ti proroci to samé prorokovali, co jinými slovy teď Vy říkáte ? Představa, že by oni byli tak geniální a byla to pouhá, sic zcela přesná, ale stále jen prognoza, se mi jeví ještě fantastičtější, než že je to skutečně výsledek jasnovidění.

Jinak je evidentní, když sklouznu do materiální roviny, že skutečně si nemusí zoufat člověk, kterému vrtá hlavou, co je to proboha za ekonomiku, kde se nic nevyrábí, jen se cosi kdesi šmelí a spekuluje a říká se tomu "služby". [velký smích] Což zároveň je malinký návod na zlepšení šance na přežití - držet se tam, kde se vyrábí něco pokud možno k snědku, ne kde se jen šmelí.

90050

23.01.2006 17:36

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hebrejština pane nezná malá a velká písmena - to by Vám pan Chorche asi hladce vysvětlil. Tudíž jakou to se mnou vedete svévolnou diskusi ? Že si svévolně z hebrejštiny slovo elo-him zcela podle vlastních potřeb někde dáte s malým "elo-him" a podruhé s velkým "Elo-him" a pak si to vykládáte jako "svatou pravdu" ? Podle takových pravidel s Vámi rozhodně nemíním diskutovat.

Omlouvalo by Vás, kdyby jste teď tady potvrdil, že o tom nevíte a že jste to použil v dobré víře.

Čili až po uznání omylu pane ! To tedy uznejte, že od Vás není příliš pěkné - když to vyjádřím takto eufemisticky - a když na tom budete trvat, nasazujete obecně katolíkům docela pozoruhodnou tvář. [velký smích]

Měl by jste, pokud to myslíte vůbec vážně, trvat na tom, aby Vatikán uznal ty části Bible, které ze zcela zlo-myslných a odsouzenihodných důvodů z Bible vyňal. Nikdo není zvědavý na nějaké zbožné výklady, založené na lžích.

Ohledně svitků od mrtvého moře : jedná se o svitky 4Q400 až 407 a 11Q17 "Die Schriftrollen von Qumran" - přeji radostné čtení ! Já sám jsem originál tedy nečetl, ale věřím českému překladu pana Jiřího Wojnara v knize "Bestseller v kameni".

90056

23.01.2006 17:41

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já myslím, že moje pravidla, jak jsem je uvedl a Vaše pravidla jsou v zásadě stejná. A nepotřebujeme vůbec Pravidla z nějakého potrhlého ústavu, kde pracují lidé, o nichž prohlásit, že jsou tady zbyteční by stále ještě pro ně mohlo znamenat uznání jakési užitečnosti !! [velký smích] Protože z jazyka českého dělají paskvil.

90057

23.01.2006 17:46

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já taky ! [velký smích]

90062

23.01.2006 19:00

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale už v časech sv. Augustina bylo známo, že kdyby se Písmo svaté interpretovalo doslovně, tak kdybychom si například vzali popis stvoření Evy, bylo by třeba přijmout, že Adam měl před stvořením Evy buď o jedno žebro navíc, nebo že se stal po stvoření Evy mrzákem do konce svého života. Není možné doslovně interpretovat bibli. Svatý otec to zdůraznil již několikrát.

Víte, pane Janek, jedné věci u Vás prostě nerozumím. Totiž, zda to co píšete, píšete z nevědomosti, nebo nás tu prostě lakujete vědomě. Zrovna jste jako na podporu toho, že Bibli nejde brát doslovně, použil otázku "údajného žebra", ze kterého měla být stvořena dodatečně Eva.

Ale tady vzniká vysloveně "pseudoproblém", který vyplývá hlavně a vlastně zejména ze lží Vatikánu. Abych ještě upřesnil, co myslím termínem "lži Vatikánu". Přeneseně takto míním Vatikánem tu Vaši Církev všeobecnou alias katolickou, to je dobře pochopitelné. A co myslím tou lží, respektive v množném čísle tou nekonečnou řadou lží Vatikánu - uvedu dále.

Myslím tím spoustu věcí a budu to dokumentovat na Vašem případě Adamova žebra. Všimněte si prosím, že zřejmě i v hebrejštině se člověk pozemský řekne "ke'a-dham'" Tuším, že v aramejštině pak a'dham znamená to samé. A v sumerštině opět. Vidíte tu šňůru ? A tedy - já z toho vyvozuji jednoznačný názor - jméno Adam je jeden z bludů - žádný takový neexistoval - Adam = a'dham = člověk ! Sumerové nám pak jasně sdělují přes propast 5000 let, že člověka stvořili jejich bohové, jmenovitě En.ki a Nin.chur.sag, abych použil jejich nejlepší jména.

Stvořili je jako bio-roboty, jako otroky pro těžké práce v dolech na zlato. A poslední model člověka byl a.dham = člověk pozemský. Prvotní hřích, ten se udál tak, že po fázi nepohlavního rozmnožování člověka to již sumerské bohy omrzelo a En.ki člověku vtiskl poslední boží znamení - naposledy zamíchal genetikou nového tvora a udělal jej plodným - to jest stvořil "homo sapiens sapiens" !

V Genesis, račte si všimnout, se taky mluví, že Elo-him stvořili člověka jako žemu a muže najednou. A až pak na údajného Adama byla uvedena mrákota a bylo mu údajně vyňato žebro. Jenže nebylo to prosím žebro ! V sumerštine se pro žebro uživá výraz "ti", což je však zároveň výraz pro "životní sílu" alias "genetická informace". Tedy, Bibli lze brát zcela doslovně, stačí pouze vědět, jak Bible vlastně vznikla, odkud ty informace jsou a jak ji tedy lze chápat doslovně !!

A zde vidíte, že tzv. "prvotní hřích" je to, že bohové umožnili člověku se rozmnožovat a tedy vytvořit samostatnou civilizaci ! Civilizaci tvora, který nese většinu znaků inteligentního tvora, který však má v sobě stále velký podíl agresívního zvířete. To, co z toho udělal Vatikán, to je nechutné ! Víte to ? Chápete vůbec, jak příšerně se mýlíte Vy osobně ?

90082

23.01.2006 20:17

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo ! Díky pane Adapa ! Už jsem začínal pátrat v paměti, co bych uvedl jako odpověď. A toto by mělo bohatě stačit. [smích]

90110

23.01.2006 20:41

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: Pro Gejdoše a Janka

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pardon - omlouvám se za odskakování od téma ! Ale stejně myslím, že ani obráceným postupem by jsme ten prales nezachránili. Neuvěřitelné je, že ve kterémsi z "nespočetných zpěvů" Shrimad Bhagavatam jsem nalezl pasáž, kde se pojednává o "jakémsi období" velkého ohrožení planety Země. Se vzrůstajícím poděšením při četbě toho jsem ale shledal, že se patrně nejedná o zmínku o něčem uplynulém, nýbrž o daleké budoucnosti. Vyjdeme-li z toho, že vlastní základ, ze kterého je Shrimad Bhagavatam kompilována, je starý cca 5000 let, potom se jedná o nejstarší mi známé proroctví našeho "konce věků" ( [smích] ) alias přeneseně a jednodušeji "konce světa".

A jak to souvisí s Amazonií ? Zde, v mytologickém textu, jehož základy by měly být staré 5000 let, je řečeno, že Země bude velmi raněna. Že lidé budou bezuzdně Zemi ničit tím, že budou kácet a pálit její lesy za účelem pěstování a poté "pojídání krav" . Kdo zná prostředí těchto vedaistických textů ví, že se zde vlastně hovoří o jednom z nejhroznějších činů vůbec představitelných !! Planeta bude skoro zničena a napadena poté z vesmíru nějakým Démonem. Bude muset nastoupit Krsna a Zemi zachránit v "nebeské bitvě".

Kdyby celá ta hromada knih, kde každá z toho asi 25 kilového balíku knih nese název Shrimad Bhagavatam a liší se jen číslem dílu a číslem Zpěvu, byla lehce prolistovatelná, našel bych to a ocitoval. Takhle ale by to mohlo klidně trvat i 14 dnů urputné práce. Přiznávám, že jsem to četl pouze 1,5 krát ! [velký smích] To je totiž něco, co se nedá vzít na dovolenou a číst si v tom.

Ale je tam kromě jiného klíč k pochopení dnešní doby. Asi to přece jen najdu. Ale naposledy jsem to podrobně četl před 14 léty, čili jsem podle vlastních pocitů asi o 150 let starší a netrpělivější při četbě takových "obludných spisů". Ten výraz "obludný" nemyslím ve smyslu pejorativním, nýbrž ve smyslu úpřimné hrůzy z velikosti toho díla - kdo četl, chápe !

90117

23.01.2006 21:36

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No to zase né !??! Vy jste ve výkladu Žalmu 82 nějak příliš lehce odhalil, kdy mluví elo-him a kdy Elo-him a tak nějak Vám to jako z udělání vyšlo dobře.

Já bych trval na elo-him coby pro nás anebo bůh a pak pořád, anebo Bůh a pak pořád.

Třetí možnost by byla, stanovit jasné a logické pravidlo, kdy se jedná o bůh a kdy o Bůh. Podle mě ale u toho žalmu je to dost průhledné a jedná se fakticky o důkaz, jak se věci mají. Čili nechápu v čem nyní vidíte slovíčkaření ?

Podle mého názoru, když hovoří elo-him k elo-him, hovoří bohové s bohy ! Neboť jsme se jasně domluvili, že Bůh je jen jeden a tedy se zde vůbec, kromě snad posledního řádku nemluví o Bohu ! A považuji to za důkaz pravdivosti mého náhledu a vyvracení Vašeho. Co dodat ? Nechci být útočný a ani Vás jaksi nenapadám. Ale mám těchto diskusí za sebou neskutečně a vím, že to je cesta do "magorie", setkat se s militantním třebas katolikem. Vždy v diskusi držím v ruce Bibli a vždy slýchám tak neuvěřitelné překrucování podle okamžitých potřeb, že se mi nedivte, že raději mluvím s jehovisty ! To již jehovisti jsou rozumnější ! Ale nic, nechci se Vás dotknout a snad jedině můžeme přejít na maily, protože to tady zaplevelíme !

Omlovám se editorovi, nechtěl jsem to. Ale nepřímo to souvisí i s tím chudákem pralesem ! [smích]

90131

24.01.2006 09:05

Íránská ropná burza hrozí

Nic nového ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nic nového pro toho, kdo přemýšlí... Myslím si, že tato otázka byla zde již na různých článcich dobře proklepnuta. Všechny ty "hury bury" kolem iránského jaderného programu, teroristi v Syrii, Saddam v Iraku a tak dále - to vše je červený hadr před očima lidí. Příprava bejka v aréně na vstup toreadora.

Vše se skutečně točí kolem nemocné americké ekonomiky. Nemám v úmyslu vykládat, že jsem měl pravdu. Stejně to není z mé hlavy. Americká ekonomika a americký dolar jsou dlouhodobě nemocní. Řešení bylo možné naposledy někdy v 60. létech minulého století. Od té doby žije svět ve zcela schizofrenním rozpoložení. Vše je nakřivo !

To, že tady leho, kema, Ruda, 68, Petr Veliký, Včelička a já si nevzpomenu na všechny ty apologety, tvrdili a samozřejmě budou i nadále tvrdit opak - to je nepodstatné. Je prostě jasné, že jednou to musí prasknout. Na místě je otázka - proč ne třeba v březnu 2006 ? My totiž jsme takoví diskutéři jako někde u piva - nic moc zdánlivě neovlivníme. Ovšem, diskuse je to docela hodnotná a alespoň za svou osobu musím říci, že zde skutečně lze najít velmi dobré informace.

Moje vlastní hlavní zdroje informací jsou proroctví. Je to můj příspěvek k aktuálním informacím některých zde diskutujících, kteří mají můj úpřimný obdiv. Proroctví o obrysech nastávajícího konfliktu mluví jasnou řečí. Třetí světová válka, která začne bojem proti dvěma zemím, kde byla zažehnuta dávno poprvé "lampa lidské moudrosti". To je Irán a Irák, není pochyb. To je ale částečně i Syrie a Izrael. Takže geograficky to máme vymezené, kde to již začalo.

Že se nejedná o nějakou pochybnou demokracii, to by snad bylo třeba vysvětlovat ve "vlastivědě" na základce, nebo třeba některým "zarytým hubo-demokratům" zde. Nakonec zde didakticky v tom článku je vysvětleno, že ani vlastní ropa není problém. Problém je dolar. Problém je, že v cizině je těch bezcenných papírků více, než v USA. Problém je, že Američani ve své rozežranosti svou vlast prožrali. Problém ale je, že mají strašnou hromadu "mírových bomb a raket" a nehodlají své dluhy platit. Problém je, že konkurenti to již 50 roků vědí a připravují se na to.

A tu je hlavní, aktuální problém ... totiž, že jestli toto všechno všichni účastnící "mejdanu" ví a přesto se evidentně chystají to řešit - VLASTNĚ ZROVNA TEĎ (!!), pak je situace tak vážná, si to většina lidí ani nedokáže představit !! [zmaten] [zmaten] Nostradamus mluví o finanční krizi v USA a strašlivé občanské válce. To je na řadě teď !

90205

24.01.2006 10:58

Íránská ropná burza hrozí

RE: Nic nového ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo - proroci to věděli, ale zase zapoměli datum do těch proroctví napsat ... [smích] Dělám legraci.

Napíši Vám mail, nebude to hned. Já totiž tady klofu nějakou práci pro úřady a sem tam mrknu na vývoj na Zvědavci. Na soustavnou, či soustavnější práci teď nemám moc času.

Termín hmmmm, to je problém. Já bych se byl ochoten na počátku roku 2004 sázet, že to je on - rok 2004 ! Naštěstí se nikdo nenašel, kdo by se vsadil. [smích] Teď se nechci sázet, ale vše ukazuje na tento rok 2006. Jenže rok 2004 splňoval ukazatele na vyšší procento, než rok 2006 . To už pak je mnohem nadějnější rok 2012, to totiž je další takový pochmurný rok, kdy by všechny ukazatele pasovaly a to více, než letos !! Ale je tu otázka - vydrží americká ekonomika tak dlouho ?

Takže nemůžu sloužit přesnými daty, kdyby ano, tak vydělávám peníze na burzách ... Své dolarové rezervy by jste měl uvážit. Záleží, kde žijete. Jestli žijete v ČR, byla blbost dobře 5 let zpátky vůbec strkat peníze do dolarů. Jestli žijete v USA, může Vám to být jedno, ale držet papírové dolary je blbost obecně. Ale až to vypukne, budou účty zablokované, jakési fondy, akcie, naspořené důchody a prostě vše bude pryč. Inflace jak v Německu po I.WW . Takže sám uvažte.

90209

24.01.2006 12:29

Íránská ropná burza hrozí

RE: Psalo se v nediích

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je možná trefa do černého, pane Gdosy - Bohu žel. Nostradamus sice zapoměl říci, které hry má na mysli, kdyby aspoň naznačil, zda zimní či letní - ale celý závěr té světové pohromy tak nějak pasuje právě na dobu olympiády. Nazývá je "hry smrti" !!

A já, když jsem uvažoval, čím by to mohly USA nějak "přimaskovat", napadaly mě opět Bohu žel hlavně ty nešťastné olympijské hry.

citace siecles X,74 :

Rok velkého sedmého čísla zakrouží.
Zjeví se to v době her "hekatombé",
nedaleko velkého milenia.
Až mrtví opustí své hroby.

Přiznávám bez mučení, že nepříliš si to dokážu k něčemu jasně připasovat a berte to jako čirou spekulaci. A taky neumím říci jasně proč, ale velké sedmé číslo se mi jeví býti šestkou. Je to celé jeden z mých tzv. "povinných ukazatelů". Čili, pro situování v čase velmi významných událostí právě na základě tohoto nejasného veršíku preferuji roky sudé, tedy roky konání olympijských her. Již hned za 1 až 2 měsíce by pak měl proběhnout, pokud je to onen čas, další ukazatel - ve středomoří vybuchne Vesuv nebo Vulcanus na Liparských ostrovech. To "vybuchne" chápejte jako "pořádně vybuchne" ! Uvidíme...

Potom bych již mohl napsat harmonogram ... [velký smích]

Píšete :Doufám že někoho nenapadne použít jako záminku OH. Začínají právě v březnu a lidí tam bude mnogo. No a vidíte, Vás to napadlo. [zmaten]

90218

24.01.2006 12:36

Íránská ropná burza hrozí

RE: Nic nového ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Co to je zač , ta jak píšete :Dejme tomu nové pražské Sybily - ta Sybila ? Jste mě velmi zaujal ! Mimochodem, ale ta "stará dobrá Sybila" se s tím moc nepárala ! Podle ní zůstane těch lidí tak málo, že uvádět to v procentech postrádá smysl. [velký smích]

90219

24.01.2006 15:27

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Janek - jsem velmi na vážkách, zdali mám dále na Vás reagovat. Já sám s pohnutím čtu všelijaká poselství toho druhu, jak Vy se na ně odvoláváte. A nejspíše nic nekazím tím, že řeknu, že Vám věřím, že to myslíte dobře a úpřimně. Nic víc a nic míň a platno pouze individuálně ! Ale Vy jste katolík, zřejmě pravý katolík, takový ten vatikánského typu. Víte pane, já dost svého času studoval dílo pana Ratzingera, to jsem ještě nevěděl, co se z něj vyklube - velmi velmi doporučuji ! To nemá se slovy Ježíše o lásce a odpuštění prakticky nic společného - dělám si těžkou mysl tedy, jak to vše zapadá do toho proroctví o papežích a co se z toho dá pro současnost vyvodit ..

Proto říkám, co říkám. Církev katolická je pro mě ten "novozákonní strom" a já zkoumám, jaké nese ovoce. A pane, vyvraťte mi, že neplatí biblické:

"Pilně se pak varujte falešných proroků, kteří přicházejí k vám v rouše ovčím, ale vnitř jsou vlci hltaví.
Po ovocích jejich poznáte je. Zdaliž sbírají s trní hrozny, aneb s bodláčí fíky ?
Takť každý strom dobrý ovoce dobré nese, zlý pak strom zlé ovoce nese.
Nemůžeť dobrý strom zlého ovoce nésti, ani strom zlý ovoce dobrého vydávati.
atd
________________________________________________________________________

Pane, když vyjdete z takto kategorických tvrzení, které snad nebudete Vy zrovna zpochybňovat, aniž by jste dokonce snad nevěděl nic o jejich původu, musí Vám být jasné, co Církvi katolické vyčítám a co ji činí nedůvěryhodnou navěky !! Nedivte se mé jisté "vysazenosti" pak na ty, kteří se k ní hrdě hlásí - nepomimíjím však nakonec i možnost toho, že jednotlivec takto nemusí být postižen.

Vyhodnoťte ty biblické výroky přísně logicky a dejte mi případně vědět, jestli dospějete k nějakému kladnému výsledku ve vztahu k Církvi katolické. [smích]

90226

24.01.2006 18:20

Íránská ropná burza hrozí

RE: Zajimava uvaha...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já myslím, že to Číňani vyřeší elegantně tím, že za dolary budou vykupovat USA ropu na trhu pod nosem bez ohledu na cenu - tím "vydyndají" USA ještě více a každá ropa doma nad zlato ! [velký smích] To je asi jediný způsob, kdy sice za dolar nezískají jeho celou původní hodnotu, ale co oni ztratí, ztratí to samé i USA a ostatní ! Tedy, pokud by fungoval trh. Protože když vrhnou na dolarový trh ropy svoje dolary, zdraží ropu sice sobě, ale i všem ostatním, takže vlastně relatívně netratí !

Tím se elegantně zbaví dolarů a můžou přejít k Iránu a Rusku na eura. Zároveň tím nadvakrát vrazí kudlu USA do zad - stlačí dolar a tím znechutí navíc Američanům jejich zahraniční investice. Čili, nejsou tak bez šancí znechutit život USA, aniž by vystřelili jedinou raketu !

90241

24.01.2006 18:34

Íránská ropná burza hrozí

RE: Trochu z jineho pohledu bez proroctvi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je ale zajímavé ! Allan Greenspan za poslednich rok a pul zvysil uroky celkem ctrnactkrat, aby rust ekonomie zbrzdil pod 4% z duvodu zamezeni inflace dolaru. Jaká tedy je nyní aktuální úroková míra ?

90245

24.01.2006 20:48

Íránská ropná burza hrozí

RE: Jak napadnout Iran?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Píšete : Cize ja se domnivam, ze nejjednodussi reseni je uvalit na Iran sankce a embargo - na což já bych tedy obráceně nesázel. To by si Čína a Rusi natentovali do vlastního hnízda ! Proč by do toho strkali Irán, aby jej pak nechali trpět bez efektu.

Já myslím, že ano, možná se bude jednat v RB OSN, ale dlouho a zbytečně. Rusi, nebo Čína to vždy z nějakých formálních důvodů budou vetovat. Asi jako když se jednalo o Izraeli, tak to vetovaly USA. To je stará bája. K sankcím nedojde. USA bude muset anebo válčit, nebo platit !! [velký smích]

A pánové - myslím, že Rusi již diplomatickou cestou sdělily Izraeli, že v případě jaderného útoku Izraele na Irán odpoví za Irán Rusko. Byl údajně užit termín "Izrael will be waporized" . Totiž jsem takovou zvěst slyšel. A sice ve dvou variantách. Anebo Rusové mají rakety přímo v Iránu, nebo z Ruského území. Myslím, že Izrael je v pasti.

90264

25.01.2006 13:08

Íránská ropná burza hrozí

RE: Jak napadnout Iran?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to v počítačovém věku velmi "prastará hra" - mluvím o PC hře "DUNA". Kdo četl neuvěřitelné dílo "Duna" od pana Frank Herberta, ten si nutně "zamiluje" i tuto hru. Já sám jsem se tam "cvičil" ve strategii. Tamjde o "koření" - tady teď o ropu.

Je každému jasné, kdo ví o čem teď mluvím, že válka již dávno probíhá. Totiž - válka je zde pořád. Akorát, že jsou naivní lidé, kteří si myslí, že se nutně musí někam furt házet atomové bomby, aby byla válka.

Předevčírem šel na naší televizi tušim Nova americký film "Patriot". Tam hlavní hrdina řekl "památnou úvahu" o jednom americkém generálovi, něco v tom smyslu že to je blbec, když se snaží porazit Brity a jejich pravidelnou armádu "regulární vojenskou taktikou" !! Ano, v tom to je a lidi si myslí, že nepřátelé Ameriky jsou nějací blbci..

Oni chtěji Ameriku porazit, ale ví, že proti americké armádě by "čelně" válčil jen blbec. A hodně lidí na "Západě" si o tom mlhavém americkém hlavním nepříteli myslí, že jsou blbci. Že budou válčit "čelně". Nikoliv !

Oní ví, že musí využit slabost USA a celého Západu. A to je osudová závislost na energiích z ropy. Proto budou pěkně "odspodu" napadat slabé místa a nebudou se k tomu ani hlásit. Aby nebylo jasné, kdo tady vůbec bojuje. Západ si sám sobě naordinoval spoustu omezení. A těch oni využívají. Budou "nenápadně" napadat ropný průmysl po celém světě tak, aby Západ na čele s USA vykrvácel. A přitom Západ nemá s kým bojovat. Nemá kam naházet svoje atomky. Nemá kam napřít svou takto vlastně "zbytečnou vojenskou superioritu". Totiž to tady zase jednou generálové a maršálové "plánovali minulou válku" !!

Celý slavný Západ na čele s USA tady hraje roli "těžce obrněného rytíře v 100 kilovém železném brnění" kterému někdo zezadu do brnění házi "hořící vajgly" a směje se, jak ten rytíř bolestí skáče. A nemá šanci tím 30 kilovým mečem tnout nepřítele. Co na tom, že nepřítel je bosý, špinavý a otrhaný, že jedinou jeho zbraní jsou ty vajgle ? Je to otázka času, kdy ten rytíř únavou padne. Tak je to s námi "tentokrát na Západě".

A proto jsem psal o té Duně - takhkle bych to i já vymyslel být nepřítelem USA. A tohle to lze ověřit i v té hře - obyčejní pěšáci porazi obrněnou techniku a celou tu těžkou válečnou mašinerii, pokud ale se nepostaví do boje přímo. To se děje i v té Nigerii. Dám sem kousek citátu z toho článku: ... Skupina rovněž varuje, že připravuje další útok, který "vrátí Nigérii o 15 let zpátky a způsobí nevyčíslitelné ztráty". ... "Zavázali jsme se ničit schopnost Nigérie vyvážet ropu," píše se ve varování. ... Tak je to ! Nevidíte ty hořící vajgly ? Ale pálí pěkně, že jo !! [velký smích] [velký smích]

90309

25.01.2006 13:27

Kauza v Letech, hysterie a nepochopitelné osočování

RE: Vyřešení finanční problematiky vepřína

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Včera v pořadu televize Nova "Na vlastní oči" jsme mohli lehce - kdo chtěl - zjistit, že problematika je trochu obsáhlejší. Na území České republice se takových táborů, jako je ten v Letech, nacházelo přes 2000 !! Ano - přes dva tisíce. A v některých z tohoto počtu je dokonce více obětí a drastičtějších, než v Letech. A v celé řadě případů jsou i tyto potenciálně velmi pietní místa znesvěcována blízkostí zcela nepietních zařízení. Kravíny, všelijakými fabrikami, hospodami, bordely a podobně...

Pane, při vší úctě - je to ještě na trochu více zamyšlení, než napíšete : ... Romy neuklidníme, dokud jim ten památník nepostavíme a vepřín nezbouráme. jsem klidně pro, dokonce vím, kde bychom na něj vzali peníze ... Aby vůbec na důsledné řešení stačil jeden celý národní důchod republiky.

Skutečně vím o celé řadě našich místních mnohem mnohem palčivějších problémů ... Připadá mi už s ohledem na využití jako turistického šlágru smysluplnějsí postavit si někde na vhodném místě repliku Cheopsovy pyamidy v životní velikosti ! [smích] Čímž egyptologům dávám tak trochu nápad, aby se zamysleli, jestli ty pyramidy v Egyptě třeba neměly nějaký podobný smysl. [smích]

90310

25.01.2006 13:36

Dopis, na který nikdo neodpovídá

RE: Vidím to velmi černě

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale ale ?? A já myslel, že nejvíce straším já a ejhle: Proto se domnívám, že je to pomalá a pečlivá příprava na to, aby se lidstvo psychicky připravilo na nějaké velké budoucí hrůzy. [smích]

Ale Bohu žel, tak to asi je. Kdybych si prošel své "nostradamovské záznamy", v případě zájmu naservíruji celou serii těch budoucích hrůz. Tak nějak jsem si ale sám sobě zadal "skoro-bobříka mlčení" o této libé stránce naších příštích či budoucích dějin. [smích]

90313

25.01.2006 14:02

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zjevení s. Jana Theologa:

21.1 Potom viděl jsem nebe nové a zemi novou. Neboť první nebe a první země byla pominula, a moře již nebylo.
...
21.23 A to město nepotřebuje slunce ani měsíce, aby svítily v něm, nebo sláva Boží je osvěcuje, a svíce jeho jest Beránek.
...
22.11 Kdo škodí, škoď ještě, a kdo špinavý, špiň se ještě, a kdo jest spravedlivý, ospravedlni se ještě, a svatý posvěť se ještě.
...
22.18 Osvědčujiť pak každému, kdož by slyšel slova proroctví knihy této, jestliže by kdo přidal k těmto věcem, žeť jemu přidá Bůh ran napsaných ve knize této.
22.19 A jestliže by kdo ujal od slov knihy proroctví tohoto, odejmeť Bůh díl jeho ze knihy života, a z města svatého, a z těch věcí, kteréž jsou napsány ve knize této.
__________________________________________________________________________

Bez komentáře pane ! Kdos chceš - přidávej a nechť bude mu přidáno. Kdos chceš - ubírej a nechť bude mu ubráno. Každému podle libosti... [smích]

90318

25.01.2006 14:10

Kauza v Letech, hysterie a nepochopitelné osočování

RE: NEJHORSI SLOVA NOVEHO SOUSEDA:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Děkuji...zažil jsem...stačilo...netoužím... Stop! Rasista nejsem... Stop ! Bez práce nejsou koláče... Stop ! [smích]

90320

25.01.2006 14:20

Íránská ropná burza hrozí

RE: Jak napadnout Iran?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, tady platí to biblické - "...nedělej druhým to, co nechceš, aby oni dělali tobě..." Ale ne tak oni !! Sice v jedné ruce drží Bibli, ale v té druhé - kdo ví jak to vůbec udrží - drží flašku whisky, otrávenou dýku, měšec se zlaťáky, pytlíček s drogama a co já vím, co ještě. A hubu mají plnou zbožných keců. A z povzdálí jim blahosklonně kyne pan Ratzinger, že pane Janku ! [velký smích]

90322

25.01.2006 14:25

Íránská ropná burza hrozí

RE: Jak napadnout Iran?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No a k tomu, co jste napsal a s čím souhlasím bych dodal toto: Dneska jde vést partyzánskou válku již všude. Ta slabší strana, ať je jak chce slabá, se lehce dostane nepříteli "do kožichu" a bum. Nevyhrává silnější ! Vyhrává ten odhodlanější zemřít. A to my tady na Západě nejsme. [velký smích] Naše svaté odhodlání za "spravedlivou věc" zemřít není, neboť nemáme tu "spravedlivou věc" .. [velký smích]

90325

25.01.2006 18:31

Íránská ropná burza hrozí

RE: Jak napadnout Iran?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Asi mám dneska špatný den - četl jsem to třikrát po sobě pomalu a pak v krajním zděšení ještě jednou rychle ... a skoro nic. Omlouvám se tedy, nemůžu na Vás věcně moc reagovat, protože jsem to jaksi ne úplně pochopil.

Já vím, ten "Patriot" kdo ví co vlastně řekl historicky, pokud takový vůbec byl. Ale to není důležité pro otázku Iránu a jeho hypotetické ropné euro-burzy. Spíše byla důležitá ta myšlenka, kterou v tom filmu ale řekl skutečně. Já to slyšel ! [velký smích] A použil jako ilustraci. Nebudeme se přeci hádat, jestli to tehdá řekl i ve skutečnosti ?? Stejně jako otázka, kdo zavraždil pani Jane McCrey či jak se jmenovala ta krásná paní, není pro Irán nikterak důležitá. Či snad podle Vás ano ?

Nemám sil to okomentovat dále, mohl by jste prozradit nějak kratším způsobem, co jste to vlastně sděloval ? Mám špatný den, asi... Nicméně ten závěr je zajímavý. Vy si tedy myslíte, že USA jsou schopné po eventuálním výpadku dodávek ropy ze zahraničí situaci hladce vyřešit alespoň dočasně na několik příštích let z vlastních zdrojů ? Hm - to je zajímavý a dost podstatný názor. Ostatně, vyloučit to nelze, ovšem za předpokladu, že by to byla zcela tajná informace. Tak jo, mají to Američani asi dobře spočítané. Nikdy jsem netvrdil, že jsou blbci - obecně.

90347

25.01.2006 23:00

Íránská ropná burza hrozí

RE: Zajimava uvaha...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, vyjádřil jste to takovým nenásilným, ale přesvědčivým způsobem, je to přesně tak. Ani Čína, ani Rusko by dnes nemohli válčit s USA přímo. To prostě jednak nejde a navíc to není nutné. Od toho mají Irán - neříkám, že Iráncům je jedno, jestli žijí nebo se vypaří do stratosféry. Ale Iránci aspoň půjdou do ráje - pro ně je to zkratka !

A zkratka to bude i pro Izrael a USA, ale do pekla tentokráte. Bude to znít zcela fantasticky - ale tato aliance žije již dost dlouho ! Irán - Rusko - Čína. Mě překvapilo, když jsem začal z indicií zjišťovat, ze i Indie. Hraje se velká hra. Nakonec tam bude i Pakistán a Indonezie. Ti všichni ochotně dají Iráncům cokoliv, jen ať Americe a Izraeli zatopí. A oni zatopí . Věřte - 30 roků se na to intenzívně připravují !!

Dívám se na tuto problematiku - můžu již směle říci - celá desetiletí. Vidím, jak se to ukládá, pěkně se to skládá. Historie má obrovský smysl, jedině pochopení až vžití se do zkoumané doby otevře najednou náhled, dá smysl dění a pak to ucítíte.. Ucítíte, že budoucnost se již stala tím, co dává minulost.

90370

26.01.2006 11:25

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: Národ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Rene, tak to vidíte Vy a nesporně za sebe máte pravdu. Dej to Bůh, aby to byla pravda obecně ! Já byl v USA krátce (měsíc) a z rozhovorů s lidmi jsem nabyl zpočátku podobného pocitu.

Je však otázka, co s tím ve skutečnosti udělalo posledních cca 50 let poválečného (WW II.) vývoje v Americe. Mě ohromilo, když jsem tak na kole projížděl předměstí Richmond a viděl ty formální znaky patriotismu - vlajky, mini-bildboardy s přihlášením se, koho kdo bude volit, odznáčky a visačky na oblečení s vyjádřením postoje a podobně. Byl jsem tam na podzim 2004 těsně před volbama. [smích] Nezlobte se na mě, asi to fakt bylo nepochopení ducha amerického lidu - cítil jsem se v tomto prostředí dost směšně.

Řekněte mi, člověku ne již zcela mladému a dost zkušenému, člověku z Česka, který 38 let žil v "pseudo-socialistickém režimu" a tedy dost je "háklivý" a vnímavý na falešnost těchto projevů - řekněte mi, je právě toto příznak pokročilé demokracie ? Když jsem se totiž na to ptal, setkal jsem se spíše s potvrzením mého podezření, že se jedná o spíše formální postoje. Totiž - s potvrzením doměnky, že americká společnost sama sebe svázala jistými divadelními pravidly a jedná se spíše již o bezduché rituály.

Odkud tedy Vy berete své jistoty ? Vy je cítíte, máte to pod kůží, jak jste napsal. Kde ale máte jistotu, že jste prostě nepodlehl jistému dobře zaranžovanému a desetiletí provozovanému divadélku ? Co když na tom zapracovali reklamní experti a filmoví odborníci a celý ten obraz, který zde líčíte jako důkaz "amerického ducha" není jen placeným představením, jehož cílem je to, aby jste kupříkladu Vy pak cítil to, co cítíte ? Mi by to logiku dávalo...

... trochu teď zjankovatím.. [velký smích] Ale biblické - podle ovoce poznáš strom... platí i zde a tedy vycházeje z toho, že na dobrém stromě se špatné ovoce nemůže urodit a jelikož zbytek světa může "koštovat dnes a denně" chuť toho amerického ovoce... jsem pane poněkud na rozpacích, jak to říci !! Ale to ovoce nesvědčí o dobrém stromu a nemůžete se toho stromu zříkat poúkazem na to, že za to může jen vláda a že lid je dobrý !! To kdysi v Rusku taky byl báťuška car dobrý a jen úředníci byli špatní. Hm...

90464

26.01.2006 11:52

Šaškárna kolem pomníku v Letech – kamínek do mozaiky

RE: Národ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já sám jsem touto celou diskusí fakticky ohromen ! Vyjádřil jste více méně to, co bych i já chtěl říci. Ta dvojí loajalita je skutečně nemožná a jsem tím značně znepokojen. Díval jsem se na "židovskou otázku" dost opatrným a nestranným okem. Ovšem po těchto zjištěních a vyjádřením mi skutečně přibyl "nevyřešený problém" ! [velký smích]

Nebylo by patrně od věci získat nějaké autoritativní vyjádření, jak to vlastně je. Totiž - pokud to mám chápat skutečně tak "nerudovsky", potom tak nějak vnitřně cítím značný posun sympatií/antipatií !!

90467

26.01.2006 13:36

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

1)Země tedy bude zničena, fyzicky a zcela - pomine ....
2)Nemyslím, že ve sporech naších musíte to být Vy, kdo má pravdu ... a to jen proto, že mi rychleji najdete a přečtete, co kde komu kdo řekl. To co kde a kdo komu řekl je nutno taky pochopit a v tom jsme na tom prakticky stejně. Nikoliv - Vy jste a tom hůř - opíráte se o spolehlivě prolhanou cíkev. Leda by ten biblický strom v sobě našel síly, změnil se a začal z ničehož nic plodit dobré ovoce... To by ale prorokové neopoměli taky napsat, že je možné.. nenapsali... [velký smích]

90480

26.01.2006 13:39

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je ale velmi pěkné přirovnání -Je to podobné jako s hodinkama. Jestliže si je nastavíte podle hodin na radnici a ty půjdou špatně, pak, v domění, že máte správný čas, budete klamán a podle velikosti příslušné chyby vám mnohé (časové) souvislosti budou unikat a neustále budete narážet.

To by měl každý, tedy i Vy, považovat za eventuálně možné u sebe ! [smích]

90481

26.01.2006 13:48

Amazonský deštný prales bojuje o přežití

RE: opravdu???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dále je v Bibli, ve Starém Zákoně na několika místech přímo technický popis letajících strojů - pan Janek to dobřé ví. nechce si přiznat, že bez překrucování by neměl vůbec o čem mluvit. Stará dobrá taktika, když už ta pravda má tu nepříjemnou vlastnost, že z pod koberce furt čouhá a nechce se nechat zamést, tedy vyhlásím o pochybovačích, že to oni tomu nerozumí !

Z pod koberce nic nekouká, řekne vám třbas pan janek - to "naši odborníci" již dávno vysvětlili, že to jen tak vypadá a máme to správně chápat jako potvrzení naší myšlenky, že pod kobercem nic není. Howgh.

To se to panu Jankovi diskutuje ! Mám pravdu a v případě že ne, platí to první !! [velký smích] Ano, jsou časté případy, viz ono "ucho jehly", kdy to vysvětlení je možné takto. Přesto ruku na srdce, smysl vyjádření ježíše i tak je jasné, i bez toho vysvětlení. Akorát expresivnější, není to ale nijak na škodu. Jestli mě pan Janek vyprovokuje - sepíši nový "traktát", kde ocituji zcela technické záležitosti a budu se škodolibě smát, až zase něco srandovního pan Janek zkroutí ! nepochybuji však, že ví, že citace z Ezechiela by se již hůř vysvětlovaly. Nechci býti urážlivý, ale nemiluji lidi, kteří si stanoví pevný cíl nez ohledu na skutečnosti a ty skutečnosti tam tam nacpe a hotovo ! Bohové stvořili člověka k obrazu svému, přemýšlivého a nikoliv pouze bezduše věřící...

90482

26.01.2006 14:06

Íránská ropná burza hrozí

RE: Tak jak to je?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jen s dovolením velmi umírněně zasáhnu ! [smích] Mi se ale naopak jeví, že zrovna Kanada by okamžité odstřižení vazeb - spojeným samozřejmě s vyrovnáním dluhů a dále každý svoje a za svoje - od USA a nakonec celého světa přežila relatívně v klidu. Kdežto odstřižení USA od světa s oním vyrovnáním dluhu by USA asi nepřežily. Pletu se ?

Jiná ale by byla situace, kdyby USA odmítly platit dluhy. Možná tedy USA dosud dluhy platí v malém, aby je pak najednou nezaplatily. Malá přechodná ztráta za pozdější velký zisk najednou. Možná jsem mizerný ekonom, ale nějak stále nechápu životaschopnost země, která dluží, kam se podívá. Která veškerou produkční práci vyvezla a živí se nic nevyrábějícími spekulacemi. Totiž to odstřižení od světa alespoň já chápu tak, že jakoby se ozve "zvoneček" a již žádné cokoliv ze zahraničí - jen svoje. To Američani budou po večerech chroupat kreditky ? Hm ?

90485

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,40 Kč
Euro
24,28 Kč
Libra
29,16 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,46 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
18,73 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,83 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 379,68 Kč
1 unce stříbra
515,89 Kč
Bitcoin
896 762,79 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 71 925 535