Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petr Gejdoš

Nalezeno 2210 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

29.12.2005 12:11

Vítězové a poražení

RE: Včeličko, já vím, když Vám začne takhle bzučet v úlu, tak je kulový kemo platný Vám zkoušet

Petr Gejdoš 83.?.?.?

(pokračování)
A uvidíte to jasně - obě světové války byly ve prospěch Britanie a USA v pozadí. Válka byla pro obě tyto země jedinou záchranou. Obě tyto země "na hubě" představovaly světu "společnost budoucnosti", ve skutečnosti však v té době britská armáda na bodácích šířila vládu nad světem bez ohledu na veletoky krve. Stačí vzpomenout jen Indii a stačí - ne ? USA v té době naplnily ušlechtilou myšlenku tzv. "Monroe doktríny" a po obou Amerikách z popudu právě USA taky tekly potoky krve. Právě v té době USA začaly "šilhat" do Asie - ó jak se to hodilo, pomáhat "osvobozovat" latinsko-americké země a "mezi řečí" si pomoci na Filipíny třebas.

Německo zde v té chvíli představovalo historicky očištěný národ a mocnost, která skutečně byla pro obě světové velmoci, které se tak krásně o svět "šábly", vážné nebezpečí. A ekonomicky bylo Německo mírovou cestou neporazitelné ! Britanii nezbylo nic jiného, než opět jednou v Evropě uplatnit svou již staletími ověřenou strategii - rozeštvat Evropu a vášně nasměrovat na Německo a Rakousko-Uhersko. Stavba železnice Berlín-Baghdád, to již nebylo pro anglo-saské strategy stravitelné.

Můžete si pustit fantazii na procházku, jak by to vypadalo, kdyby I. světová válka nebbyla. Německo by urovnalo rozepře mezi Tureckem a Rakouskem-Uherskem a Srbsko, takto zcela jasně nástroj britské politiky, zprostředkovaně přes Petrohrad, by zmizelo z mapy - vždyť kdo cpal, když to řeknu tak expresivně, svůj "nečistý rypák" do balkánských problémů ? Jka by mohlo milionové Srbsko porazit stále ještě velmoc Turecko, kdyby tam nebyly ony zájmy ? Jak by mohli bosí pasáci koz z budoucího Bulharska a Rumunska porazit totéž Turecko ? Podívejte se na toky kapitálu na přelomu 19. a 20. století ! Proč asi Británie cpala peníze do Ruska ? Kdo má v hlavě mozek navzdory kemo-lehovské propagandě ještě funkční - ten by to měl jasně vidět, jaká se to tady vařila polévka !!

Prosím Vás snažně - zamyslete se nad tím a uvidíte jinou historii, než nám ji zde malují takoví ti propagandističtí přicmrndálkové, kteří se tváří tak učeně, jsou to však jen papouškovači a jsou na tom nějak hmotně zainteresovaní. A třeba se to dozvíme ještě, co jsou to zač. jestli jsou jen hloupí, nebo zlomyslní.

Nemůžu, než to znovu opakovat -
obě dosavadní světové války vyvolala Velká Britanie a USA v pozadí ze zcela vlastních zištných důvodů - to je prostě historický fakt. A současná doba je již označitelná jako III. světová válka a opět zde je ten samý tandem, akorát v obráceném pořadí !!*

85932

29.12.2005 12:39

Vítězové a poražení

RE: Dalsi dve rodiny budou mit 'americke' vanoce...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, to je to, co Vy patrně nemůžete pochopit a je tedy otázka proč to tedy vlastně nemůžete pochopit.

MMF alias IMF byl založen z nějakého důvodu a dal si nějaké cíle. Přečtěte si tedy, jaké si dal cíle a položte si otázku - proč se mu je nedaří plnit. Proč se děje spíše pravý opak ? Nebo snad budete zde tvrdit, že základní cíle MMF (viz níže):
_______________________________________________________________________

Základní cíle Fondu definované ve Článcích dohody jsou:
-podporovat mezinárodní měnovou spolupráci
-usnadňovat rozšiřování a vyvážený růst mezinárodního obchodu
-podporovat devizovou stabilitu
-napomáhat vytváření mnohostranných platebních systémů
-dočasně zpřístupňovat své zdroje členům majícím potíže s platební bilancí
-zkrátit trvání a zmírnit stupeň nerovnováhy v mezinárodních platebních bilancích členů.
________________________________________________________________________
.... jsou skutečně zdárně plněny ? Nezávislý pozorovatel z nějaké planety "XYZ" by patrně situaci popsal jinak, než jak se snažíte Vy. Možná máte ekonomické vzdělání, o to více jsem pak Vašimi představami udiven.

85935

29.12.2005 15:21

Vítězové a poražení

RE: Včeličko, já vím, když Vám začne takhle bzučet v úlu, tak je kulový kemo platný Vám zkoušet

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Asi máte pravdu, ty svině jedny vůbec perly nedoceňují ! [velký smích] Jako kdyby nebyly jiné starosti. Mimochodem, ta analyza z Colosseum je docela děsivá, ač na druhou stranu ten vývoj je natolik očekávatelný i bez analýz, že zase až tak moc není děsivá. [smích] Šťastný a veselý ...

85949

29.12.2005 22:18

Protikomunistický odboj

To je docela citlivé téma.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Citlivé ve smyslu, že při vědomí si toho, jak lehce dochází k nedorozumění, se špatně hledají slovní spojení, jak to nepochybně vyjádřit. Byl bych nerad, abych byl špatně chápán, jako nějaký nelida a nepřející ! Což tady na Zvědavci skoro od "některých soudruhů" prakticky očekávám...

Již mnohokrát jsem přemýšlel nad tím, že lidi jsou skutečně "divní". Znám totiž takové, které komunistický režim doslova ožebračil a dlouhodobě týral. A přesto jsou dnes veselí a pracovití a tedy "normální". Nic nežádají, mají se dobře, postarali se o sebe. A pak jsou zase jiní lidi, do kterých bych to ani neřekl, kteří zničehož nic vytáhnou na "světlo Boží" spousty všelijakých křivd a kudy chodí tudy skuhrají, jak jim bylo ublíženo a jak by se měl někdo imaginární starat o jejich blaho a jak už to nejde napravit penězi - ruky přitom docela nestydatě nastavujíce.

Přitom - když by skutečně mělo docházet na jakési odškodňování - má to zaplatit stát ! Nechápu, jak může stát sám sebe vmanévrovat do tak nemožné pozice, kdy uznává nějaké spáchané křivdy, aniž by byl schopen ukázat, kdo ty křivdy spáchal ? Jak lze říci, že byla spáchána křivda a přitom nevědět, jak byla spáchána a kým ? To je o kolektívní vině a tu jsme "vymazali" ze slovníku přece. Komunisty nemůžeme potrestat, protože nikdo nic osobně neprovedl a trestat komunisty vcelku by byla kolektivní (a tedy nepřijatelná) vina. Ale náhrady budeme platit všichni ? To není kolektivní vina ?

Já za svojí osobu tvrdím - anebo to nechme být a neodškodňujme nikoho a pojďme si navzájem nadávat, kdo za to může. Kdo může za to, že nejsme schopni alespoň jasně ukázat prstem na konkrétního člověka a říci - "TO JE ON !!TEN, KDO ZA TO MůŽE !!" Anebo odškodňujme - ale jedině tehdy, když bude jasný viník - kde vznikla škoda, musí být i škůdce.

Já jsem nikoho netýral, nezabil, neokradl. Naopak ! Já jako potomek rodiny, komunistama v roce 48 okradené a týrané, sám byvše svého času vlastně týraný taky, nehodlám nikoho odškodńovat !! Proč já ? Ptám se, co s tím mám společného ? Já jsem taky postižený a nenapadlo mě natáhnout ruku - starám se sám. Mi plně stačí, když tento stát bude vytvářet podmínky, abych mohl pro sebe a své blízké poctivě pracovat a zabezpečit je i sebe. A za určitých podmínek bych souhlasil, že budou potrestány a napraveny některé křivdy. Ale nesouhlasím, aby z mých daní byly vypláceny jakékoliv odškodnění, nebo náhrady za nějaké křivdy a to tímto paušálním způsobem. Aniž by byl adresně někdo potrestán za tytéž křivdy.

Tak jako není kouře bez ohně - není poškozených bez poškozovatelů.

85965

30.12.2005 13:29

Vítězové a poražení

RE: Včeličko, já vím, když Vám začne takhle bzučet v úlu, tak je kulový kemo platný Vám zkoušet

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Poradil bych Vám pane - čtěte po sobě ty výpotky a spočítejte si - bude to velmi snadné .. [velký smích] - kolik je tam nějakých faktů k věci. A to nejen zde u tohoto příspěvku, prakticky je to u Vás pravidlem. Když už tedy nic jiného, tak alespoň za tohleto jste jaksi trochu cenný na takové diskusi. Vy zde tímto demonstrujete základní bolševickou vlastnost, Vám patrně obzvláště milou - mluvit a mluvit a mluvit ... aniž by z Vás vypadla jakákoli a třeba ni ne zcela přínosná myšlenka, svědčící o nějakých znalostech k problematice ... [velký smích] Již jsem si tedy definitívně odvykl představě, že by jste napsal něco konstruktívně a k věci. Jiným zde nadáváte do bolševiků, sám jím ale jste ve skutečnosti Vy, zcela z podstaty věci, stále to dokazujete !

Kdyby jste ale přece jen chtěl napsat něco, co má smysl - udělejte podobnou úvahu jako já a naznačte, kdo tak asi měl zájem ropzpoutat I. a II. světovou válku. Má to totiž souvislost se základním tématem - podle všech indicií totiž vstupem do Iráku USA rozpoutaly III. světovou válku - akorát že Vám to jaksi nedošlo. A držte se pravidla o tom, kdo měl prospěch. Ukažte, že se mýlím, že něco málo o tom skutečně víte. A nebo už nedokazujte nic, když na to nemáte. Důkazy o úrovni Vašeho myšlení tady již dávno leží a každý se může na ně podívat v archívu, to už Vám nikdo neodpárá.

86040

01.01.2006 11:59

Novoroční přání

RE: Co bych mel prat ja ,co mnohym lidem vjedu do vlasu a nebo je nevhodnym zpusobem budim.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Roberte, to jste napsal moc pěkně a prakticky k tomu netřeba cokoliv dodávat. Sice jsem asi trochu větší pesimista, leč stále i já věřím, že nás bude více a více, těch co si uvědomují komplexní dopady současného vývoje. Klíč vidím zde, jak píšete :... ale moc na to neverim,nebot veci dane do pohybu zakonitou cestou zkonci spatne,kdyz od sameho pocatku je to spatne...

Ano - co je budováno na špatných základech, špatnými postupy a navíc se špatným úmyslem = špatnou vůlí - to nelze jinak, než že to skonči špatně. Tedy my, co si toho jsme vědomi, máme povinnost dále na to upozorňovat a vytvářet předpoklady na zvrácení tohoto špatného postupu.

Čili, ačkoliv se očekává na Nový rok, že si jeden druhému přejeme stálé zdraví, hodně štěstí, pracovní úspěchy atd. atd., potom bych to doplnil přáním opravdu všem lidem dobré vůle, aby tuto dobrou vůli dokázali dále šířit !

86248

01.01.2006 12:46

Homosexuály nikdo nediskriminuje

RE: Vážení homosexuálové

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vůbec jsem na toto téma nechtěl psát, neboť mě to až deprimuje, ale tady se můžu rád připojit - pane M, vy jste to vystihl docela brilantně, jako by jste mi mluvil z duše. Ano - Máte co jste chtěli, tak pls, přestaňte OPRUZOVAT Přesně ! A co z toho vznikne, nechť padne na Vaše hlavy. Asi jsem taky ten ...fob ! [smích]

86250

01.01.2006 19:32

Protikomunistický odboj

RE: Kruta pravda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Zaplatil, svým veskrze slušným způsobem nabízíte dialog:... Ocenil bych, kdyby jste dokazal diskutovat logicky, bez vasni a jednostrannych pohledu. ... , což je veskrze správné. I já bych rád raději diskutoval o problémech zde nastolených. Ale to evidentně naráží na tyhlety tzv. "diskutery", kteří mají odkudsi či někým nalajnovanou "svoji pravdu" a kohokoli, kdo se do té jejich pravdy netrefí, toho oklasifikuji jako ... a podívejte se zrovna třeba u pana Blahníka, jak každého odpůrce oklasifikuje. Tento pán nediskutuje, pouze v mirnějších případech opakuje své ničím podložené výroky, v případě většího odporu začně urážet a nakonec přejde doslova do běsnění.

Teď tady bude do omrzení opakovat lehovským způsobem, že Izrael je jediná a vzorová demokracie v dané oblasti - citát ... V souladu zili az do te doby, nez se rozhodli Izrael vymazat z mapy sveta. Kazdy slusny clovek musi podporovat stat s dobre pracujici demokracii a odsoudit stat, kde nefunguji ani infrastruktury a je ovladan po zuby vyzbrojenymi krvelacnymi zlocinci ... Jakoukoliv debatu, která by objasnila, jak tato pseudodemokracie v Izraeli vlastně vnikla a jak se udržuje, bude odmítat stále vzteklejším způsobem, který nakonec skončí bezuzdným nadáváním do bolševiků, fašistů a antisemitů.

Pan Blahník si sice svou činností zde sám sobě vystavuje nepříliš zaviděnihodné vysvědčení, to mu ale evidentně nevadí. Ono to sice něco zřejmě vypovídá o něm osobně, ale taky to ukazuje na ještě jeden moment. Ten pán, stejně jako ještě několik zde podobných, svou aktivitou zde ukazuje na dvě možné alternatívy vysvětlení si, co je vlastně zač.

Mě napadají tyto dvě možné vysvětlení, buď se mu nedostává vědomostí a je to zlostný hrubián, nahrazující nedostatky vzteklým řvaním. A nebo je to placený provokater. Chvílemi jsem uvažoval i nad možností, že se přeci jen jedná o dobře informovaného a inteligentního člověka, který zvolil velmi rafinovanou techniku argumentace ve stejném směru, jako Vy nebo já.

Totiž, abych to trochu objasnil co myslím - když v diskusi narazím na někoho, kdo skutečně reaguje jako pytel střelného prachu - každý argument háže do jeho obsahu jiskřičky stále intenzivnější, potom taky volim retoriku podle zásady: "Kdo chce kam, pomozme mu tam". Čili takovému zlostníkovi přitakám příčinlivě tak, že sám pak příjde na to, že tvrdí krávoviny.

Já nad panem Blahníkem dost uvažoval a někdy si uvědomuju, že on třeba zrovna zde hájí Izrael způsobem, který fakticky myšlence Izraele velmi škodí. Čili skutečně - přidávám se k Vaší výzvě poklidné diskuse o faktech a jsem zvědavý, co z toho vyleze ! [velký smích]

86265

02.01.2006 22:00

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Na BL diskuse byla - než ji Čulík zrušil

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máte pravdu, je tam docela dusno. Jenže tam je dusno jaksi skoro pořád, proto si tam když tak chodím výhradně číst, když jsou tam nějaké zajímavé informace. Je zajímavé, že Zvědavci tam "místní" vyčítají jakési fobie, ale tam to chvílemi vypadá jak na "utopené ponorce" těsně předtím, než dojde poslední kyslík. [smích]

86367

04.01.2006 21:27

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Urazkou konci diskuze!? Cenzurou!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Sáhnout třeba panu Kejdošovi na jeho "Nosferáta", tak má člověk docela jistě postaráno o jeho "zavilou nepřízeň".
Sice bych se pane Matoušek nemusel čistě teoreticky k tomu Kejdošovi hlásit, ale ve spojení s "Nosferatem" jsem se jednak zcela neomylně poznal (určitě se najde pěkná příležitost to vrátit)... [velký smích] a jednak stejně bych se hlásil a to z čiré zvědavosti - velice mě zajimá totiž, co si mám představovat pod tím "terminusem technikusem" - zavilá nepřízeň ?

Je pravda, že jsem si zcela bezpečně zde na Zvědavci již vybral "své oblíbené pány", u kterých si málokdy činím násilí se snažit o rozumnou domluvu, neb jest víceméně nemožná z důvodů vážných závad v myšlení. Jedná se o individua s uzlem na mozku. A u těchto pánů si dávám záležet na "mnohovrstevných" reakcích s cílem skutečně co nejvíce utajeně znectít tato individua. To by se skoro dalo nazvat zavilou nepřízní.

Nicméně však stejně musím vyhlásit, že v každé nové diskusi i k těmto pánům přistupuji jako by nebyli přitroublí, ačkoliv je to o nich notoricky již známo, dokud zase nezačnou zákeřně svou blbost hojně rozsévat.

Ale na druhou stranu - moc by mě zajímalo, jestli Vy si myslíte, že takto postupujíce jsem v neprávu ? To by mě tedy opravdu velmi zajímalo. Ta podivná individua se vyznačují tak zatuhlým myšlením v jistých oblastech, že to působí směšně a navíc oni sami zcela potměšile urážejí způsobem, který mě nechává v klidu pouze a jedině proto, že stejně s tím nic nenadělám. Ale garantuji Vám, že by mi tak v diskusi z očí do očí neargumentovali.

86663

04.01.2006 21:43

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Urazkou konci diskuze!? Cenzurou!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já se více obávám o to, že to byl plagiátor, ... bla bla bla ... Chyť se za rypák, Gejdoši.

Kromě toho, že bychom se patrně lehce dokázali pohádat o to, co v takovém konkrétním případě Vy pane Arkan vůbec považujete za plagiátorství, tak stejně by mě zajímalo, proč bych se měl chytat za rypák ? Z mých výroků nevyvrátíte ani jeden. Logiku mých postupů při zkoumání jeho proroctví taky ne. A ostatně - Vy se po světě nedíváte a nevidíte, že fakticky mé plagiáty Nostradama - protože Nostradama fakticky nejde vykládat - jak je tady občas vypustím, jsou skutečným vývojem potvrzovány dostatečně ? Opravdu to nevidíte ?

86665

05.01.2006 18:08

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Zeme neomezenych moznosti-chudi a bohati.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, máme tady na Zvědavci jednoho ekonomického genia - nedávno se se mnou krvavě hádal nad statistikami (ne)zaměstnanosti a nelíbilo se mu, že jsem vyvodil z oficiálních amerických statistik číslo 20 - 50 milionů hladovějících a prakticky hladem umírajících Američanů. Tady ale by to ukazovalo, že by klidně mohl být ten "zlatý střed" - tedy nějakých 30 milionů Američanů na pokraji umírání hladem. Doufám v to, že si to ten chytrák (nebudu jej jmenovat) přečte a "utěší mě" nějak, že jsou to pouhé bludy všechno, co tady pan Nohejl napsal. A taky bych doporučoval tomu veleduchovi a ekonomickému geniovi, aby panu Nohejlovi vynadal do bolševiků, jak je jeho milým zvykem. Jinak já jsem totiž náchylný to brát vážně, že tedy je to pravda. Jednak, že panu Hohejlovi věřím, jednak mi to taky tak nějak vychází. [velký smích]

Mi z toho všeho vychází, že Amerika jakoby mlela z posledního - taková jako předzvěst onoho již zde přemletého "ekonomického tsunami", což by potvrzoval i ten "srandální třista-milionový plán" na vyhezkávání Ameriky před světem. Dost to tedy potřebuje...

Teď už se dá čekat jen fašistický převrat a bude vymalováno. Dojde na Nostradama - pro jednoho pana zde potom Nosferata - a na jím a tedy i mnou předpovídanou občanskou válku. Nepočítám, že v tom případě by volně fungoval net, čili již se od některých zde pánů nedozvíme, jak hořce litují, že byli furt tak blbí a nevěřili.

Čili je můžu utěšit - alespoň já na Vás "pánové z jisté budky" budu myslet se slzou v oku, i když net nebude fungovat. [velký smích]

86795

05.01.2006 18:14

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Pro neschopneho stareho Shatterhanda...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zkušenost mne naučila nevěřit novinářům ani nos mezi očima./

Ale některým zřejmě věříte, ne ? Můžete vylátnout veřejně, jak to děláte, když jak se zdá bez notářsky ověřené kopie konkretního dokumentu vše ostatní považujete za pohádky ovčí babičky ? Protože to by jste to měl na tomto světě dost těžké s takovým přístupem.

86797

05.01.2006 18:56

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Urazkou konci diskuze!? Cenzurou!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Všimněte si, že když použiji "Nosferata", že je to prakticky vždy jako podpůrný argument v jinak již jasně proargumentované diskusi. Tedy, v zásadě by se dalo říci, že tímto dávám jakoby "štempl Nosferatem" na něco, co se již takto fakticky projevilo a pro rozumné lidi je to jasné. Že se to některým lidem - a zdá se sem tam i že Vám - nelíbí, za to rozhodně já nemůžu. Za to nejčastěji může pochabá informovanost dotyčných pánů.

Když mi některý z těch samochvalně inteligentních pánů napíše, že jsem tu bolševik, onde zase fašista - můžu se tomu takto na netu nanejvýše zasmát, to přece uznejte jednak není žádná argumentace a tímto tito si vystavují sami sobě škaredou nálepku. Timto reaguji na Vaše : A co myslíte tím, že by Vám neargumentovali z očí do očí ? Tedy myslím tím, že v diskusi v reálu z oči v oči bych patrně dotyčného upozornil, že jestli to co mi takto urážlivě říká, tak jestli to na místě taky nesporně nedokáže, že bych mu musel nejspíše neprodleně rozbít hubu - to jsem tim myslel a nic víc. Ale nebojte, nestává se mi to v praxi, soudím, že ani zde s některými by k tomu nakonec nedošlo, že by pánově v živé diskusi byli podstatně skromnější...

A ještě na jedno Vám zareaguji :Jestliže jste přistoupil na diskuzi, potom by mělo být ve Vašem zájmu i v zájmu diskuze, aby jste reagoval na "odlišné" názory ponejvíc argumenty, které ty odlišné názory vyvrátí, ale pokud použijete urážek, jako Váš oponent, stavíte se na jeho úroveň, což je mezi námi Čechy, docela běžné. - tady již jmenovitě uvedu osobu "leho". Ten člověk neumí prakticky nikdy napsat něco vyargumentovaně a v podstatě stále jen uráží. Předveďte Vy sám, když jste takovým zastáncem čisté a kultivované diskuse třeba i s blby, jak by jste ty výlevy zarazil ? Já osobně v takovém případě vcelku ochotně vstoupím na soupeřovo hřiště a použiji jakoukoli formálně slušnou zbraň. Diskuse na netu totiž je jiná, než v reálu. Alespoň si myslím, že většina lidí si v normálním životě nedovolí vypustit "z huby" tak strašlivé kydy, jako si to dovolí na netu.

Já pane nikde netvrdil, že mám patent na rozum, a tímto naopak tvrdím, že nemám patent na rozum ! Proto diskutuji - chci se poučit. Ukažte mi, jak se poučím u pánů typu "leho" ! To by mě tedy fakt zajímalo... [velký smích]

86800

05.01.2006 20:25

Novoroční přání

RE: Novorocni prani ve Francii jasne rika,co nas ceka a co nas nemine.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Není to až zase úplná pravda, že je nikdo nečte - já je absolutní většinou docela pozorně čtu. Jenže jelikož "židovská otázka" není moje parketa, mám skutečně jen málokdy šanci reagovat. [smích] Ale čtu je právě proto, abych se v této oblasti trochu poučil. A navíc - nevím nevím, jak je to s jeho případnými oponenty, ale zřejmě se pan Nohejl zcela zřídkavě mýlí, soudě podle toho, že sice do něj sem tam někdo rýpe, ale zcela bez argumentů ! Čili, zatím pan Nohejl vítězí na celé čáře, což beru s povděkem... Formální kultura projevu sic není valná, o to cennější je informační hodnota vlastního jádra úvah - a o to snad jde.

86808

05.01.2006 21:01

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Urazkou konci diskuze!? Cenzurou!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak jo, teď se fakt chytám za nos - to máte absolutní pravdu a dobře vím, že bych se u něj skutečně i mohl hodně poučit. Ovšem to mi tedy ještě prozraďte jak se něco takového dá udělat u něj ? Jestli má někdo v hlavě takový zkrat, že není schopen normálně argumentovat v diskusi a hned každého "odkopne" s poúkazem, že je to "fašisticko-komunistický džihadista s lunatickými projevy" [velký smích] a svou argumentaci prožívá utajeně zřejmě jen v rozbouřených hlubinách vlastního myšlení, protože zde veřejně evidentně příliš neargumentuje - pak se nedivte, že mi úpřimně leze na nervy.

Ale nicméně, víte pane Včelička, musím Vás přeci jen trochu rejpnout. Ten, o kom mluvíme, odešel před 20 lety z ČSSR (tehdejší) a jen stěží mi budete namlouvat, že se vyhnul obligátním procedurám. Tedy v té době asi necestoval a ani moc extra nepoznával. Pak americká armáda - hned do války. Teprve potom vzniklo jakési okno, kdy by mohl zcestovat snad tu půlku světa - ovšem jako voják ? A znova válka. Tikrít. A podívejte se do archívu. Je tam skoro 2600 leho-příspěvků za nějaký rok a čtvrt, tedy zhruba 6 příspěvků každodenně svátek, pátek, i kdyby čert na koze jezdil a lejna s nebe padaly ! Kdoví, pod jakým nick psal předtím, kdoví pod jakými nicks sedí po celém světě a poučuje nadutě druhé, jako to dělá tady ? Tak to mi tedy řekněte - ten člověk podle Vás sjezdil půl světa, stihl dvě války, zároveň žije v USA a místní situaci perfektně zná z první ruky a zároveň celé dny sedí na netu a vykecává se od tmy do tmy.

Není to nějaké divné ?

Nechcete to ještě trochu promyslet a poopravit své názory, aspoň trošičku ? Že by jste to jako myšlenkově aplikoval třeba na sebe, jestli je to jako vůbec fyzicky možné stíhat, co mi to tu povídáte. [velký smích]

86813

05.01.2006 21:24

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Zeme neomezenych moznosti-chudi a bohati.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale proč se hádáte se mnou ? Měl jste přece vynadat panu Nohejlovi, odkud že má ty podle Vás zřejmě podivné informace - viz výše jeho příspěvek.

A už je tam reakce pana Antiseptik na ty Vaše zázračné nákupy, zkuste to vyvrátit jemu ! Dokonce i já jsem v těch supermarketech v USA byl několikrát a představte si, jsem jaksi atypický - muži pry neradi nakupují [velký smích] - já nakupuji a bloumám po supermarketech docela se zálibou. Moc nekupuju, to je pravda, ale není to tím, že bych na to neměl, spíše uvažuji poněkud neortodoxně nekonzumně. Ale co jsem zřel, to jsem zřel - takže prosím, nelakujte tady v domění, že si to můžete dovolit.

A ty nezaměstnané podle statistik jste "nějak zazdil" pro jistotu, pane já nevím, jak Vám to říci, ale jaksi jste neměl pravdu tehdy - pochybuji, že by se to s Vámi nějak zlepšilo létos.

86820

05.01.2006 21:35

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Zeme neomezenych moznosti-chudi a bohati.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Když se pana Ježíše ptali, kdy to bude, podíval se nahoru a vcelku zbožně a pokorně vyhlásil cosi ve smyslu "To ví jen Otec na Nebesích !" Čili Vám pane děkuji, že máte tak vysoké mínění o mých vědomostech. [velký smích]

Ale když jste mě tak potěšil lichotkou, vynasnažím se a budu k vůli Vám riskovat - ostatně prorokové se zásadně, jak známo z historie, vždy blamovali, nebudu tedy ve špatné společnosti, když se spletu !

Dal jsem si s tím soukromě pro sebe totiž dosti hodně práce, samozřejmě že i mě toto zajímá. Tedy, podle mých skromných výzkumů a s jistou dávkou prorocké zřivosti se domnívám, že k vážné krizi v USA dojde do dvou let. Tedy, abych se opravil, ta vážná krize probíhá již nyní, ale takoví experti, jako jste třebas i Vy, se to rukolapně a polopaticky dozví do dvou let. [velký smích]

A jsem v jistém "rozechvění" říci, že spíše tento rok.

86821

06.01.2006 15:30

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Pro neschopneho stareho Shatterhanda...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Milý pane leho, poprvé tento rok na Vás přímo reaguji a ejhle - radostně a zcela kladně. Ano, to máte absolutní pravdu, dnešní zejména masová sdělovací media jsou natolik nedůvěryhodná, že jim skutečně nelze slepě uvěřit ani pozdrav "dobrý den" ! Proto jsem kladl tu otázku, jak to vlastně má běžný člověk dělat.

Totiž něco jiného je člověk, který má načteno, naposloucháno a vstřebáno již tolik znalostí a zkušeností, že ty filtry protipropagandistické v něm již fungují na 100% a zcela automaticky. A něco jiného je mladý člověk, zpitomělý ze školy tím vymýváním mozku, co je vydáváno za vzdělávání, který se zrovna staví na vlastní nohy a nemá čas dlouze přemýšlet, co by mohla být pravda a co je určitě pouhá propaganda.

Nezlobte se ale, toto je od Vás poněkud úsměvné :... nezkreslené zprávy se téměř v dnešních médiích nevyskytují a proto vláda USA se rozhodla něco s tím dělat. Mi se to sice jeví docela rozumné, ale prakticky na 100% jsem si jistý, že vláda USA takto rozhodně nehodlá pečovat o to, aby lidé měli k dispozici nezkreslené zprávy. Protože tatáž vláda prokazatelně mlžila, mlží a tedy se ptám, proč si myslíte, že teď s tím přestane ?

Jediná cesta, kdyby to skutečně myslela americká vláda vážně a opravdu by chtěla nejen své vlastní občany pravdivě informovat, ale takto přeneseně celý svět, tedy jediná cesta by byla, kdyby vláda USA za těch 300 milionů dolarů zřídila vlastní tiskovou agenturu a formou jakéhosi "čestného prohlášení, deklarace o pravdě, či co" by tuto agenturu vyhlásila za zdroj naprosto přesných a ověřených zpráv, tedy alespoň těch, u kterých si tímto může být americká vláda jistá. Něco, jako byl svého času v Rusku TASS. Ten neříkám že by nelhal, ale člověk se mohl spolehnout alespoň na to, že to co TASS říká, jako by říkala vláda SSSR.

86926

06.01.2006 16:06

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...od píky bude trvat nejméně deset, ale spíše 15 či 20 let a možná i více. Tak dlouho totiž trvá v profesionální armádě vychovat schopné důstojníky a poddůstojníky ...

Klobouk dolů před Vámi smekám, pane leho, je to nějakých 20 let, co jste utíkal přes kopečky z podezřelého komunistického státu - tedy jsa takto taky podezřelý - a nyní již máte za sebou bohatou a úspěšnou cca 16-letou vojenskou karieru schopného poddustojníka - nebo důstojníka ? A to jste se musel učit anglicky, nepředpokládám, že jste se to naučil v komunistickém Československu. Máte můj obdiv, Vy to musíte mít nějak předurčeno geneticky... Koukněte, ten Rakušák v Kalifornii to dotáhl na guvernéra a je to přitom spíše jen hromada svalů. Neuvažujete o politické karieře ? Z Vás by byl skvělý president USA !

86928

06.01.2006 18:36

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Cesi poucuju Americanov o tom, co je to statocnost

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Byl bych nerad špatně pochopen a navíc taky to co naznačím, je skutečně dosti diskutabilní. A sice - budu to dokumentovat na "hrdinných Rusích" a nejspíše by totéž tvrzení o hrdinnosti platilo zcela obdobně i pro Němce nebo třeba Japonce - abych uvedl nějaké národy-hrdiny na kontrast od údajně zbabělých Čechů.

V Rusku jsem nějaký čas pobyl a trochu si tam "máknul". Třebas na stavbě jsem si všimnul, že Rusové moc s "vrchností" nediskutují. To takhle příjde "komandyr" a řekně třeba: "Zděs náda jámu kapáť !". Rusové se na nic neptají, vrhnou se do prostoru komandýrem neurčitě rukou naznačeného a kopou jako o život. Kopou hodinu, dvě ... pět, šest - až konečně komandyr příjde z "vodkové porady" s třemi čtyřmi promilemi v krvi a na místě se vyděsí, že ta jáma je moc velká, že "... náda jámu zasýpať patamů što aná vělíkaja!" A Rusové ani neceknou a jámu zase zasypou. Tento příklad jsem uvedl proto, že je podle skutečně skutečné události, mnou na místě pozorované !

Tak tohleto by si žádný vedoucí kopáčů v Česku nedovolil, protože Češi nejsou žádní blbci a takovém případě by jej na místě umlátili lopatama. V realu by se Češi ptali, jestli je vůbec třeba jakousi díru do země kopat, pak by frflali, že je to lepší vykopat bagrem, pak by určitě chtěli vědět, na co to vůbec bude taková díra a co za to bude, když to udělají do konce šichty, pečlivě by si to vyměřili - jen aby pro Boha nekopli ani jedenkrát zbytečně navíc atd. atp. !

Takže bavme se o zbabělosti nebo hrdinnosti i jinak. Inteligentní člověk se hrdinství vyhne jak jen to lze, totéž pak platí i o národech. Hrdinství je sázka do loterie - třeba Ukrajinci to řeší tak, že se zlijí pod obraz a mrmlaje "Raz maty rodyla.." jdou bujaře na jistou smrt. To není hrdinství, to je blbost, to by žádný Čech neudělal. Jestli bychom měli podle někoho tady v takovém hrdinství vidět nějaké zářné a následování hodné vzory, pak mám o dotyčném takto uvažujícím docela pochybnosti ohledně jeho duševního zdraví.

Jinak však jsem si jistý naprosto, že u náhodně se sešlé skupiny lidí různých národů by jste v žádném případě podle chování se jednotlivců v nějaké kritické situaci nepoznali, kdo je hrdinný Rus, Němec, Japonec, Američan, Angličan a kdo je naopak ten údajně zbabělý Čech !

86943

06.01.2006 19:01

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Arkan, já si myslím, že i Vy si myslíte - ba jste si tím v hloubi duše již dávno jistý, že až skončí okupace Iráku, že tam vypukne bezprecedentní mela. Z tohoto hlediska je celá americká akce v Iráku totalní fiasko. S fatálním urychlením neblahých celosvětových procesů, což povede k podstatně rychlejšímu zhroucení naší západní civilizace. Inu - hop nebo trop - spíše to druhé...

Nostradamus se s USA coby bezperspektivním státem ve svých proroctvích příliš nepáral, takže ačkoliv se nikde o americkém presidentovi jménem Kulisek nezmínil, vůbec to nemusí znamenat, že takový nemůže být. Větší překážka je ta Ústava, ovšem při známých kvalitách pana leho si myslím, že by se mezi zákonodárci našla dostatečná shoda v tom, že by ústavu drobátko dododatkovali v patřičném směru.

Já osobně bych to uvítal, respektive uvítal - líbilo by se mi to !

TYFSAKM co to je ?

86945

06.01.2006 21:09

Ježíšek existuje! Jmenuje se Rosukrenergo

RE: Je to jen taková hra

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No a se skromností sobě vlastní [velký smích] , protože mě nikdo nepochválí - tedy kromě toho teď od Vás, tak se musím pochválit sám. Nejenže mám v tomto pravdu, že jsme jako lidstvo hubeni... Mám pravdu mnohem častěji.

Já tady hlásám scenáře, které jsou víceméně nevyhnutelné, protože věci jsou již beznávratově v pohybu. A vše bylo předem ohlášeno, každý se tomu vysmál a absolutní většina se směje stále. I to bylo předpovězeno. Inu - lidi jsou vesměs dost jednoduší a tedy prorokové vlastně možná byli normální prognostici bez vážného nebezpečí, že se se svými prognozami netrefí.

Nemusíme si sypat popel na hlavu, okolnosti to s ničivostí neslýchanou budou dělat za nás. Avšak je na omylu každý, kdo strčí hlavu do peřin (prý pštrosi hlavu do písku nestrkají, takže toto použít nemůžu) a myslí si, že se jej tím pádem nic netýká. Týká... [velký smích]

86958

06.01.2006 22:00

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Urazkou konci diskuze!? Cenzurou!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na hubě jsem samozřejmě supertěžká váha a číslo jedna ve všech bojových uměních. [velký smích] Jinak jsem postarší revmatik a sklerotik s těžkým náběhem na zimní obezity. Chvála Bohu, že v létě na kole a běháním po lese ty kila zase z těla vyženu, či transformuju na užitečnější tkáň. Ale je to rok od roku špatné stále více. Tož nevím, jestli dělám dobře, že to tak vyjevuju, protože na základě takových informací bych mohl již postavit docela nevlídnou analýzu sebe sama.

To ale byl jen takový mnohoslovný úvod k již teď krátkému závěru. Není ani tak rozhodující mít hlavně fyzické předpoklady, mnohem důležitější je vůle. A není silnější vůle, než té, která je podepřena jasnou a srozumitelnou vírou. A jestli ta víra je navíc zcela smysluplná, to už je neporazitelná kombinace. Ovšem pozor, musí to být v souladu s přirozeným zákonem.

Omlouvám se, píšu, jako kdybych zaznamenával nějakou pythickou věštbu. Čili to možná není lehké sledovat.

Když se podívám po světě, abych hledal, kde jsou ty prvky soustředěny nejpravděpodobněji, nemůžete se mnou nesouhlasit, že někde v lůně naší euroatlantické civilizace to tedy nebude. Správně by po provedení této úvahy mělo každého zamrazit.

K Tarpejské skále - musím tedy uznat, že člověk má nejčastěji sklon být namyšlený. Naštval jsem se sám na sebe a proštudoval svou všechnu relevantní literaturu a vůbec teď nechápu, kde jsem vůbec k tomu přišel !?! Protože je to jasné (teď [velký smích] ), kde Tarpejská skála je a našel jsem to vlastně všude. Nechápu... a zároveň chápu - člověk se nejčastěji spíše mýlí, než že má pravdu. Berte to zároveň jako omluvu i jako výraz potěšení

86967

07.01.2006 16:40

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Takže záhada TYFSAKM je vyřešena. [smích]

Teď to číslo 4, vždy než začnete psát - jestli se můžu zeptat a už jsem spokojený člověk !

No a je to fakt zajímavé, mám docela dojem, že se s Váma dobře domluvím, najednou ... snad se dovím, čím to.

Situace v "oblasti kolem zálivu", na tom se asi hladce shodneme, se vstupem USA do Iráku povážlivě destabilizovala. Netvrdím, že Saddamův režim v Iráku byl pro svět extra přínosný, rozhodně ne. Ale vybalancovanost situace v 90. létech byla větší zárukou bezpečnosti světa, než je tomu nyní. Rozhodně bylo lépe, aby se ostatní státy - míněno tím Arabi - kolem zálivu sami starali o místní bezpečnost. Nebo jsem něco přehlédl ? Přece infiltrace demokracie z tzv. "těch správných arabských států" (=rozuměj Amerikou podporovaných a tedy asi demokratických) do Iráku by byla mnohem méně bolestivá a podle mě účinnější metoda, jak Saddama a jeho režim sprovodit ze světa.

Takhle došlo ke šlápnutí "slona do porcelánu" a všichni kolem dokola se na to dívají absolutně nevraživě - nic si nenamlouvejme, že to tak není. Zásadní chybu USA v tomto případě vidím v jakési naivitě v představách následků zvolených kroků. Jediná šance, jak se vyhnout tomu, co se nakonec stalo, bylo po velmi rychlém a masivním vojenském zásahu - ještě rychlejsí a ještě masivnější a propagandisticky dokonale připravená ekonomická pomoc, navenek maximálně nezištně se "tvářící" !

Přece nejde zacpat "hubu" pomlouvačům novinovými články, zejména takhle děravou propagandou, opírající se o tak průhedné lži. Ty desítky a možná již stovky miliard dolarů, které stojí Ameriku beznadějný boj proti stále více "nasraným domorodcům", to mělo být investováno do nejrychleji možné hospodářské obnovy a vytvoření výkladní skříně. Já sice ani s takovým postupem nesouhlasím, zas bych já sám frflal, že je to jen korupce na nejvyšší možné úrovni. Ale než toto, co se děje, byla by taková korupce stokrát lepší a nadějnější ! Sami Iráčané by svůj "svítající blahobyt" masivně bránili, Islám ne-Islám. Tomu se říká "teorie zlatého mostu".

Takhle sedí v dírách potmě o hladu a hrůze, kdy bude další razie pátrající po "teroristech" nebo kdy dopadne lejzrem řízená bomba a "zahřívajíce se" představami, jak jednoho krásného dne to těm "zasraným amíkům vrátí" si svítí rozzářenýma očima ve svatém zapálení nenávistí vůči Satanovi-Americe. Neříkejte mi, že to není když už ne zcela pravda, potom pravdě blíže, než ty lehovy kecy o zástupech iráčanů se slzami vděčnosti, jak všude vítají americké vojáky. Kecy, které jakoby vypadly nějakému bolševickému nebo goebelsovskému propagandistovi z huby.
Je to leho zapotřebí takhle ze sebe dělat mezi inteligentníma lidma blba ? Je to USA zapotřebí, již tak skoro neexistující reputaci ještě více vlastní hubou pokálet ?

87071

07.01.2006 16:51

Jak Britské listy dohlížejí na cenzuru jinde

RE: Urazkou konci diskuze!? Cenzurou!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

... velmi zvláštní filozofickou úvahou, kterou pronesl jeden můj známý, po jím prohrané sázce, a sice to, že jsem "svině podrazácká", protože jsem se s ním vsadil a už dopředu jsem to věděl, že je to tak, jak to je. [chechtot] [chechtot] .. málem jsem se židle spadnul..

No ale on měl "svým způsobem" pravdu - on ten Váš známý totiž se asi hrozně rád sází a bere to jako něco podobného "Božímu soudu". No a pak to logicky vidí jako podraz, že se někdo sází o něco, co dopředu ví !!

Lidi jsou různé...

87072

07.01.2006 17:05

Ježíšek existuje! Jmenuje se Rosukrenergo

RE: Je to jen taková hra

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jste mě dost vyděsil, nemyslíte doufám na to samé, co teď si myslím, že ona (= podle paní Jarmily "kralice" ) si myslí a svým chováním ponouká, aby jste myslel i Vy a potažmo pak i ostatní mysleli to samé ? [pláč]

Ale na druhou stranu - již jsem se tak trochu zařekl, že nebudu šířit paniku - ale když vona je zrovna teď parádní doba, kdy by se moc krásně, oprávněně a zcela odpovědně dala ta panika šířit jedna báseň !

Všechny ukazatele ukazují jedním směrem ... [velký smích]

87076

07.01.2006 18:23

Novoroční přání

RE: Novorocni prani ve Francii jasne rika,co nas ceka a co nas nemine.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, ten Váš závěr je logický a skutečně vysoce pravděpodobný. Mimo jiné i proto, že se tak nějak vždy nenuceně nabízí při čtení absolutní většiny přízpěvků toho pána, ostatně rovněž absolutní většinou zcela informace-prostých. Nechť se ten pán neurazí, dělám závěr na základě odpozorovaných skutečností - takhle si představuju projev geneticky čistého bolševika. Hm, možná by jsme se divili, jak to s ním bylo... [velký smích]

87084

07.01.2006 20:04

Ariel Šaron

RE: Sionisté mi nevadí

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mohl by jste to nějak vysvětlit pane/soudruhu eugen, které že jsou to země ?

87097

07.01.2006 21:34

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Ryba smrdí vždycky od hlavy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zivot se presunul na predmesti a do obchodnich zon, ale mesta umiraji zevnitr.

Tak, tak - máte zcela pravdu, je to přitom přesně to, co jsem pozoroval v Americe, tam ovšem je již proces dokonán. Nejpodrobněji jsem to prozkoumal v Richmond, takto hl. městě Virginia. Než jsem do USA jel, přečetl jsem si spoustu literatury, nastudoval historii atd. Rodinka bydlí v Richmond, byl jsem dopředu nadšený, vždyť je to bývalé hlavní město Konfederace, nějaký čas mám dojem že i USA, jeho okolí je absolutně centrem historie USA, kam člověk plivne, tam se něco historického událo.

Ale byl jsem zklamán. Centrum vypadá zcela nelidsky, ostatně stejně asi, jako většina velkých měst USA výjma NY. Jako vymřelé muzeum - tedy ani ne jako obyčejné, lidmi navštěvované muzeum. Je to jasný důsledek amerického stylu života.

Všichni bydlí kdesi na okraji města pokud možno v lese a co nejdále od někoho dalšího. Do města - ale vlastně nejen tam, ale všude jinde - se dá dostat jedině autem, tam ale zase nejde stejně zaparkovat. Zaparkovat tam nejde proto, protože kdo by tam jezdil kvůli něčemu jinému, než do práce. A pro vlastní pracovníky má vždy zaměstnavatel garáže pod vlastním barákem, kam se ovšem náhodný návštěvník nedostane, atd atd. Městská doprava neexistuje. Tedy zákonitě je downtown mrtvý, nedostupný. Tedy bych mohl pokračovat stále dokola, jedno zapadá do druhého, jasný řetěz příčin a následků.

Může mi tu klidně tisíc amerických "skorodomorodců" vykládat něco o tom, jak je Amerika skvělá - tohleto o skvělosti neříká nic pozitivního, přitom je to nevyvratitelná pravda. Je to jiný svět, svět, který každého zde žijícího okamžitě přetvoří k obrazu svému tak, že již nic jiného neuznává a stává se z něj obyčejný arogantní Američan. Tedy člověk, který sice žije vcelku opovrženihodným způsobem, ale přesto si v tom libuje a strašně to brání. Protože má vymytý mozek a nic jiného si nedovede představit. Tomu je třeba se ubránit, to je jediná možnost zachránit aspoň něco z naší evropské staré dobré kultury - Amerika je prakticky již ztracená. Nejhorší ale pro Ameriku a Američany je, že si již tu větev, na které sedí, společnými silami prakticky již podřezali. Ona již praská, ale při tom jejich hlučném mlaskání u plných hrnců žrádla to neslyší ! Jo jo... [velký smích]

87110

08.01.2006 12:00

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Aha, vlastně mě to mělo napadnout. Mi to sice není po chuti a sám takové zkratky nepoužívám, nicméně je to asi nutno akceptovat. Proti gustu atd. . No vida a užil jsem zkratku taky. [smích]

Já se ale vrátím k mediálnímu obrazu USA. Sám sebe považuji vcelku oprávněně za vysoce nadprůměrně vzdělaného člověka se značně nadprůměrnou inteligencí - neberte to však v žádném případě jako chlubení, nýbrž jako nutný prolog další úvahy.

Nelibě totiž nesu poznání, jak moc to je pravda, co jsem o odstavec výše napsal, zejména v okamžiku, kdy narazím na masivní projevy opaku. Skoro nulová informovanost ve spojení se spíše podprůměrnou inteligencí pak vede k absolutní degradaci významu demokracie. Musím totiž položit vážnou otázku ! Co je to vlastně demokracie ?

A sám se ptám, sám hned odpovím. Ukazuje se vlastně, že demokracie je rafinovaný způsob otroctví. Ta rafinovanost spočívá v tom, že je takto vytvořen "samosvormý systém sebezotročení". Vlastně si lidstvo formou demokracie postavilo další z řady tzv. "zlatých telat" a teď lidé mlátí pokorně hlavama a otročí vlastně z vlastní vůle - není z toho cesty ven.

A komu že to vlastně otročí ? To je nutno ještě naznačit a "je vymalováno"... [velký smích] Pokud se někomu v takovém novodobém otrokářském systému podaří ovládnout všechny kontrolní systémy, které původně mají sloužit ke kontrole proti zneužití, potom je vlastně vytvořena dokonalá otrokářká kastovní společnost podle pana Aldous Leonard Huxley - viz "Zánik civilizace".

Myslím, že je to jasné. A demokracie potom je opravdu ideální nástroj zotročení pro toho/pro ty , kdo má/mají dostatek času a prostředků. A když zrovna takoví tito tu demokracii sami tvoří, pak samozřejmě nemají vlastně od počátku žádný problém kontrolovat kontrolní mechanismy !! [velký smích] Chytrému napověz...

A nyní se ještě pokusím zastřít a zjemnit ten moment, že se chlubím inteligencí a vzděláním. Musel jsem to tak napsat, abych tu myšlenku mohl rozvinout a měla smysl. Demokracie potřebuje hlavně hlupáky, hromady hlupáků. Vlastně, co to říkám - potřebuje voliče !! Voliče, kteří si "sami zvolí" a pak si to sami vyžerou, to co si zvolili, kdyby se třebas uvolili k smrti !! A stěžovat si mohou jit nanejvýše do lampárny .. [velký smích] A jen takoví hlupáci voliči jsou bezpeční, dostanou trochu nažrat nejakých blafů, trochu ubohé zábavy a vijóóó zase do práce.

Inteligentní a vzdělaní, pokud se dobrovolně nevmontují do systému, ti jsou opravdu v nebezpečí. A dobrovolně vstoupit do systému znamená - dobrovolně omezit šíři vzdělanosti = stát se fachidiotem, tedy úzkým specialistou. takové otroky má systém demokracie rád - dobře je platí. nejsou nebezpeční. Stali se z nich bioroboti. A inteligence, ta je nebo není, pokud se vzdá člověk obecného vzdělání a "užívá si konzumu" - inteligence je mu na nic.

87169

08.01.2006 13:59

Ježíšek existuje! Jmenuje se Rosukrenergo

RE: Je to jen taková hra

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo, pěkné počteníčko ! V zásadě souhlasím, výhrady posílám mailem - později. Tady jen tolik - čas neví nikdo, jen Otec na Nebesích - řekl Ježíš. Když ale nelze říci přesný čas, lze naznačit období - tak tedy jo : zrovna to začalo !! [velký smích]

87174

08.01.2006 14:11

Ariel Šaron

RE: Sionisté mi nevadí

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, já musím pana eugena omluvit, ale to si začal s tím soudruh/panem já - jednak to byla reakce na to, že pan eugen výše nějakého vráťu nazval soudruhem, já k tomu slušně přidal i toho pána.

Mi ale šlo spíše o to, aby soudruh eugen vysvětlil, jestli třeba náhodou není do počtu těch států, které si Šarona velice váží a mají jej za idol, nepatří třeba i Česká republika !?!? To abych se pak totiž vystěhoval ! [překvapení] Mým idolem totiž není. Mi sionisti nevadí vůbec, pokud jsou shromážděni na své hoře Sion - všichni do jednoho - a tam již navždy zůstanou.

87175

08.01.2006 17:39

Ariel Šaron

RE: Kolik jsi dneska vypil samohonky, pomatenej Rasputine?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Von ten veliký pán to má trochu vygumované v hlavě, soudě podle toho, co napsal tady výše. [velký smích] Jedno je ale jisté - Izrael ty zbraně má - i když se dušuje, že ne - a zřejmě si s přemýšlením, použít/nepoužít nehodlá dělat velké starosti.

Situace se vyhrocuje a můžeme si být jistí, že žádná strana neuhne. USA a Izrael proto, protože si myslí, že se jim nic nemůže stát. Irán proto, že nemá kam. Vrchní propagandisti jako leho, kema a spol. se nemusí namáhat to vysvětlovat, stačí se podívat, jak to bylo v Iráku.

Pravda může být jen na jedné straně, vojenské řešení s nukleárními zbraněmi však příliš pravdu hledat nepomůže. A potom již nebude mít pravdu nikdo, respektive největší pravdu bude mít ten, kdo přežije - nastoupí "mazec" na největší možné ploše - celosvětově.

Nechci jméno Nostradamus vůbec ani zmiňovat, ale už se stalo... je to silnější než já [velký smích] Izrael bude zničen. Svět bude taky víceméně zničen. Nukleární, biologické i chemické zbraně budou použity, ale jen částečně. Bude použita i ještě dosud nepoužitá zbraň, která předčí vše zatím známé o třídu. Vítězství bude na straně Evropy, ale slavit jej nikdo nebude - dokonce jistý pan Pyrhos měl mnohem větší důvod se po svých vítězstvích radovat a slavit, než tomu bude teď ...

Jedno ale tu je ještě nejasné - věřím, že nejužší vedení Izraele velmi velmi hodně zvažují situaci podle Starého Zákona a podle proroků. Na rozdíl od kámoše totiž mají trochu rozum. A ten rozum jim nutně říká to samé, co třeba i já vidím při studiu téhož. Totiž - nyní není vůbec již jisté, že právě oni jsou ti vyvolení ! A to jich mate a váhají, jinak by neváhali vůbec.

hmmm... znalci by si měli ještě občerstvit své znalosti, možná se pletou a vše je jinak. Ostatně to tak bývá dobrým zvykem ! [velký smích]

87195

08.01.2006 18:51

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Ryba smrdí vždycky od hlavy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já si to "svoje" několikrát přečetl, neboť mě zarazila ta dost "masová místy nevraživá reakce". Hm, asi jsem měl podstatně obezřetněji formulovat ten poslední odstavec. [velký smích]

Třeba tady toto:... že již nic jiného neuznává a stává se z něj obyčejný arogantní Američan. Tedy člověk, který sice žije vcelku opovrženihodným způsobem, ale přesto si v tom libuje a strašně to brání. To jsem měl asi napsat takto: " ...že zapomene, jak to doma bylo hezké, zajít si pěšky na náměstí, kochat se pohledem na gymplačky v minisukních, sednout si na terasu a dát si jednu plzeň veřejně a bez obav, nechat do sebe vsakovat s vůní jara i pocit, že svět je krásné místo k žití, že netřeba pořád myslet, jak bych nahrabal co nejvíc a jak bych někoho "oškubal"..."

nebo tady toto:...Tedy člověk, který sice žije vcelku opovrženihodným způsobem, ale přesto si v tom libuje a strašně to brání. Protože má vymytý mozek a nic jiného si nedovede představit. To zase jsem měl napsat asi takhle: "A potom by si uvědomil takový člověk, že svět byl člověku určen, aby žil a miloval druhé, aby svým životem nebral život nikomu - ani zviřeti - zbytečně. "

A tohleto:Amerika je prakticky již ztracená. Nejhorší ale pro Ameriku a Američany je, že si již tu větev, na které sedí, společnými silami prakticky již podřezali. Ona již praská, ale při tom jejich hlučném mlaskání u plných hrnců žrádla to neslyší ! jsem měl napsat takhle: "Americe je třeba pomoci, jinak bude ztracena. Ty tisíce a možná miliony přistěhovalců z kulturní Evropy by se měli snažit více vtisknout do ducha Ameriky empatii, slitování, soucit se všemi slabšími a nemohoucími. Pochopení subtilnosti duchovna, když je plné lásky, ale na druhou stranu strašlivou sílu ducha, když je urážen Boží zákon spravedlnosti ! A ten pánové máme všichni v sobě a kdo jej neposlouchá, hodně dělá zle sám sobě.

Ano, není to nikde ideální, v Česku potom zdaleka ne taky ne. To máte pravdu. Ovšem já cítím skutečně "do morku kostí" nějakým jiným smyslem, že kdyby existoval nějaký exaktní způsob měření situace z těchto hledisek - bylo by Česko "rájem na Zemi" proti USA, jak ji znám osobně. A když to budu brát podle obrazu USA, jak si jej vytváří USA svou politikou, svou kinematografií, literaturou, necitlivým chováním svých reprezentantů atd - pro Boha ! Co mám říkat, abych se Vás nijak nedotkl ? Tedy slibuji - budu raději mlčet.

A moje dcera ? Kdybych se nestyděl, přiznal bych se, že jsem to oplakal ! A pomáhám ji, jak jen můžu. Jen mi neříkejte, že tam se dostala do ráje na Zemi !

87201

08.01.2006 20:47

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hele šedesátosmičko, když nejste schopen pochopit, jak jsem to myslel, tak teď aspoň pochopte, že na Vaše pitomé poznámky nejsem zvědavý už tedy vůbec ! A běžte se stydět někam do tmy.

87214

09.01.2006 09:24

USA platí za svůj mediální obraz

RE: kemo tlačí nákupní vozík přes limit chudobnosti

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, to Vám kema neuzná v této chvíli. Tolik už jej snad znáte. Ale až to příjde a bude to dost brzy, že dolary jako peníze se budou svou skutečnou hodnotou blížit ceně papíru, na kterém jsou vytištěné, pak se to rozhodne ! [velký smích] Jestli kema bude dále mlátit hubou prázdnou slámu dokud nedojde v Americe i elektrika, nebo se za zbytek peněz nacpe do jednoho z posledních letadel a bude pro změnu mlátit hubou tady v Česku - nakonec to je jedno, kdekoliv tady na Starém kontinentu.

On ten pán při své ekonomické genialitě ty Vámi uváděné dluhy neuzná, ale mi to nevadí. On takhle ukazuje, jaké je jeho myšlení a uznejte, nemysleli takhle čirou náhodou vždycky bolševici ? Nebyl on kema někdy velkým bolševikem ?

87291

09.01.2006 09:37

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Zeme neomezenych moznosti-chudi a bohati.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, Vám když se nelíbí, tak druhému řeknete, že Vás jakési plky z novin nezajímají, protože je to nedůvěry-hodný zdroj. A jindy zase tady operujete sám s odkazy - to že to tam dal pan Stwora, na věci nic nemění. Teď se Vám to kupříkladu hodí, odvoláváte se na to, příště se budete pošklebovat. S vámi bych na Titanik nevlezl, i kdybych věděl, že dopluje ! Když už chcete tady ukazovat svou ekonomickou genialitu, v případě nezaměstnanosti se držte BLS. A prosím Vás ! Naučte se v tom číst a zkuste použít mozek na přemýšlení. Zkuste si uvědomit, že vše souvisí se vším, jinak je pro Vás i správná informace ztracená [velký smích]

87293

09.01.2006 10:03

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, dneska ráno tady u nás bylo pod -20°C, zamrzlo mi auto - centrál i zámky. I kdyby nezamrzlo - mám v něm 7 roků starý akumulátor - jsem šetřivý, ovšem za těchto okolností tak nějak nevěřím, že by to byť jen škytlo. Což znamená, že jsem docela nasraný člověk a navíc mám na Vás docela čas.... [velký smích]

Nevím, jak to myslíte, jestli posledním příspěvkem myslíte ten, jak Vás posílám se stydět - co se Vám na něm nelíbí ? Přečtěte si ten svůj, na který já reaguju a musíte uznat, že jsem reagoval na poměry až neskutečně mírně a skromně ! To, že se větou : Hele Gejdosi, ja jsem jeden z tech, vedle kterych ta vase nadprumerna inteligence a vase nadprumerne vzdelani tak vynika. snažíte vyvolat právě obrácený dojem, to Vám nepomůže ! Viz už vzpomínaný Váš předchozí příspěvek.

Co myslíte tím, že mám být skromný ? Poukažte na projev neskromnosti, ať se orientuju. Ale pozor, ať se nezamotáte. Tady na Zvědavci, když jsme v tematu a'la " Nezbytné platby za mediální obraz USA" a když se tu člověk potkává s takovýma "plechovýma hlásnýma troubama", jako je kema či leho a spol., nejde se chovat zcela tiše a skromně - to pak je lepší nic. A to ti moderní Joseph Goebbels-ové chtějí ! Vy taky ?

87298

09.01.2006 10:22

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, vrtáte mi hlavou. Mi skutečně nedošlo to 4=fo(u)r zde v příspěvku toho pána. Totiž tady nikoho nic nenutí příliš šetřit místem a já se s tím skutečně příliš ve Státech nepotkal. A kdyby dotyčný mermomoci chtěl šetřit, nenapsal by vůbec nic - k potěšení mnoha ostatních - ušetřil by nejvíce a nejméně pracně. Takže nechápu Vaše blbnutí. Ale jestli máte zájem, budu na každou Vaší sprosťárnu odpovídat ještě větší sprosťárnou tak dlouho, dokud nás oba pan Stwora nevyhodí. Mohl jste si povšimnout, že v tomtéž přízpěvku dotyčný použil i zkratku TYFSAKM. Jsem nastražen luštit ledaco, ale zde mě nic rychle inteligentního nenapadlo a poctivě jsem se zeptal na oboje. Poctivě ! To já Vás usvědčím ze lži a ještě se znova vykrucujete a děláte ze sebe chytráka.

A teď mluvte Vy, snažte se ale nějak rozumně ! [velký smích] Ať nerozpoutáme tu "poslední" světovou válku předčasně !

87302

09.01.2006 10:24

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Ajo,Ajo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jste teď vymňouk pane kema. Je vidět, že psát pro Vás znamená jakoby psát učebnici pro momentálně opožděné. Budu si to pamatovat.

87303

09.01.2006 10:33

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Ajo,Ajo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Rudo, nejste daleko od pravdy s tím podpantoflismem. Naše rodina jako kdyby vymírala po meči, já jsem zdaleka nejmladší z pěti bratrů, ale v další generaci jsou zase samé ženské. A ( [velký smích] ) se skromností sobě vlastní a jistě zde lehce pozorovatelnou musím vyhlásit, že i ženské se vyvedly naprůměrně co se týká inteligence a vzdělanosti, ale i jinak. Tedy to lehce uznáte, že ačkoliv se nejedná o klasický podpantoflismus, není k tomu skutečně daleko. Těmi "žvásty" jste se mě mírně dotkl, ale co se dá dělat. Ale protože jste tu větu dost podivně zamotal, takže příliš jasného smyslu v ní není, jsem v klidu.

87307

09.01.2006 10:37

USA platí za svůj mediální obraz

RE: kemo tlačí nákupní vozík přes limit chudobnosti

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, to máte těžké. Kdyby jste byl vždy pravdomluvný, tak bych Vám to třeba věřil, i když zde i tak těžko. Ale takto, jak jste to napsal, je to asi jasné. [velký smích]

87309

09.01.2006 10:43

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Zeme neomezenych moznosti-chudi a bohati.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nemíchejte jablka s hruškama - i když Vy si tím často pomáháte, bylo si již možno tedy zvyknout.

Tu zmínku o serioznosti novin lze chápat tak, že noviny, ze kterých citujete nebo se na ně odvoláte Vy, ty jsou seriozní, ty ostatní pak ne ? Tady se nějakej Olda Drtič vyblboval, že nevěří žádným novinám a já se jej pravda lehce potměšile ptal, jak vlastně žije a kde bere informace. Nedělal jste tam náhodou pak taky nějakou přednásku o prolhaných novinách ?

87313

09.01.2006 10:49

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Ryba smrdí vždycky od hlavy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, to jsem zvědavý, jak dlouho z toho ještě budete žít ! Ne, že bych vám to nepřál, máte těch radostí tohoto druhu málo. Mě by taky nebavilo pořád si vymýšlet.

87314

09.01.2006 12:55

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Například co se z médií nedovíte

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Už jsem se vyzuřil a píšu !! pardon ! [smích]

87332

09.01.2006 16:30

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Ajo,Ajo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, takhle Vám připadám ? To jste mě dostal ! Jenže - má to jeden háček. Já jsem takový odmalička, takže já za nic nemůžu. Už třeba na základce byly se mnou docela problémy, protože učitelé byli nevrlí, že kladu otázky, na které neznali odpovědi a já ano. Štvalo je, že oni chtěli učit třeba v zeměpise, že nejhlubší jsou oceány tam a tam a jmenovali třeba Mariánský příkop. A já se jich zeptal, jak je to možné, že v oblasti subdukce u mariánského ostrovního oblouku je hlubokomořský příkop, kdežto u Andamán není a přitom je tam taky subdukční zona. Mysleli si, že si vymýšlím - ale já byl o asi 10 km popředu - co je na tom špatně ale nechápu dodnes. Já za podrývání autority dostal sníženou známku z chování. A bylo. Tady mi snad nedáte sníženou známku ? [velký smích]

Scifi je moje oblíbená zábava. Vzpoměňte si ale na mě, až k tomu dojde - že skutečnost je tak fantastická, že scifi je proti tomu nic. A ještě něco - jsem nervák, protože mě nervuje, že nejsem schopný něco vysvětlit, když je to tak jasné. Lidi radostně sedí na vlastních káblech a velice si v tom libují. A jsem rád, že obšťastňuju, já totiž toho skutečně proštudoval hodně, neříkám všechno, ale hodně ano ! [smích]

87354

09.01.2006 16:40

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Ajo,Ajo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Už tam fičím ! [smích]

87356

09.01.2006 17:23

USA platí za svůj mediální obraz

RE: kemo tlačí nákupní vozík přes limit chudobnosti

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to skutečně zajímavý článek - mi to ale ještě chvíli potrvá, než to vstřebám - ach ta angličtina. Na oplátku tady je postarší analýza, v češtině, ale taky docela poučné:
http://www.colosseum.cz/pdf_analyzy/web_analyza_DX_short_0203.pdf
Ještě jsem nezjistil, jestli se tam musí platit, toto je určitě zadarmo.

87359

09.01.2006 18:35

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Ryba smrdí vždycky od hlavy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to trochu dost OT !

No jo, ona tam ta moje dcera je docela šťastná, měřeno místními poměry dokonce má i být proč štastná. A stihla již kus Států pocestovat a to jí zcela závistivě závidím, protože já hrozně moc rád cestuju a koukám. Já musím říci, že tu nevraživost na mě teď jaksi ani moc nechápu.

Že je u nás bordel ve všem, to snad nemusím říkat, to víme všichni. Že u nás lidi kradou, že topí plastama a otravují jeden druhého jak dobytci, že podřezávají v lese stromy, aby mohli ten les "vymlet" až do hlíny - to bych vzal do ruky kulomet a střílel, jak jsem přitom spíše pacifista.

Ale nemůžu nezmínit a zase to bude na USA - že jedna z evropsky významných fabrik - kopřivnická Tatra byla pod řízením skvělých amerických odborníků zruinovaná - coby patrně potenciální konkurence ? Že jiní američtí experti tak dlouho vylepšovali Aero Vodochody a slibovali, jak budou prodávat podzvukové stíhačky do celého světa, až to krachlo. To samé opět experti z Ameriky jaksi provedli v jednom z technicky nejzdatnějších podniků bývalé RVHP v Let Kunovice, ačkoliv jsem viděl studie, kde Turbolet 410 i 610 by správně neměl mít ve světě konkurenci - to se taky asi jako moc Amíkům nelíbilo. A tak řídili a řídili, brali milionové platy a pak se sbalili a jeli vítězně domů - po nich zůstala "spálená" země, zoufalí lidé s odborností a zkušenostmi, které se tam za oceánem budou vyskytovat dost sporadicky.

Mi do firmy přišel jeden takový "americký odborník" a prodával mi dozery. Musel jsem se smát, oni si zřejmě fakt rodilí Američani myslí, že tady bydlíme v dírách v zemi, ve volném čase visíme na stromech a že když mi dá firemní tužku a pár katalogů na křídovém papíře, že stěstím upadnu do mdlob. Ach jo - svět je zlý. Koupili jsme dozer z Ruska, není tam dolby surround, ani satelitní navádění - to je pravda, ale zato spolehlivě maká a maká a byl za pětinu ceny. A náhradní díly jsou za hubičku. A nevadilo by mi, kdyby katalog byl na hajzlpapíře. Trochu vadilo, že nebyl vůbec, co se dá dělat.

Proč to vlastně vůbec píši - vždyť pan Nohejl má absolutní pravdu s těmí těmi ... , tady si z nás někdo úkrutně utahuje a my pak se kvůli toho žereme navzájem i na Zvědavci. Což já ale nechtěl... [velký smích]

87368

09.01.2006 20:58

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Zeme neomezenych moznosti-chudi a bohati.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] Zdánlivě jedna nula pro Vás ! Jenže čistě racionálně uvažující člověk v tomto kontextu je jako člověk, který si zaváže oči, aby nic neviděl a jde do lesa sbírat houby. Hádejte co najde ... houby ! Nevím, nakolik by to byla pouze ztráta času Vám to vysvětlovat podrobněji teď. Ale časem to lehce pochopíte sám. [smích]

87387

09.01.2006 21:09

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Ajo,Ajo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, nebudu již tímto dále tratit čas - aby jste se vůbec nemusel namáhat, okopíruji vám zde inkriminovaný výrok: Sám sebe považuji vcelku oprávněně za vysoce nadprůměrně vzdělaného člověka se značně nadprůměrnou inteligencí - neberte to však v žádném případě jako chlubení, nýbrž jako nutný prolog další úvahy.

Kdyby jste jen trochu chtěl, mohl by jste v tom najít, jak jsem to doopravdy myslel. Vy ale nechcete, vy budete mlít a mlít. Nebudu Vám tedy psát, co si o Vás myslím, že jste zač. Vy to sám jistě víte ještě lépe, než bych to popsal. A jestli ne, vězte - to příjde a budete to vědět.

87389

10.01.2006 10:26

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Zeme neomezenych moznosti-chudi a bohati.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Rene, asi jste si všimnul, že se snažím takhle na dálku pochopit Ameriku. Ameriku jako styl života, Ameriku jako "omamné koření mysli". Co vlastně znamená pro člověka, v čem je ten rozdíl proti Evropě.

Snažím se pochopit, kde se to bere, že se z "člověka evropského" stane "člověk americký". Protože někde se to být musí, to jak najednou některé hodnoty nejsou hodnotami a naopak.

Já v mládí "radostně" čundroval za "pětník" s celtou a batohem našlapaným základníma potřebama do přírody. Projel jsem stopem celou východní Evropu včetně kusu Ruska - nikam jinam jsem se tehdy kvůli komunistům nedostal. A i to pitomé Maďarsko či Bulharsko (nemyslím to hanlivě pro Maďary, ani Bulhary - poznámka pro kema, aby zase nefabuloval ty svoje typické idiotské úvahy), když jste přišel na hranice pěšky a ve stavu, nebudícím "policajtskou důvěru", tak ani zde to nebylo jednoduché překročit hranici. Nemluvě již o tom, že i doma jsem byl nesčetně policejne perlustrován, neboť "individuum" nepříliš oholené, ostříhané a učesané bylo podezřelé coby "třídní nepřítel". Co když jsem byl "příživník" ?

Sice je to již dávno a přirozeně jsem již jiný a nejezdím stopem, jak za mlada. A mám docela revma - čundroval jsem i v zimě. Četl jsem zajímavou knihu, nevzpomenu si jméno autora, ale snad je to obecně známo - jmenovalo se to "Čisté radosti života" či tak nějak. A je to příběh z Ameriky tak asi 30. let ? Hrdinou je "cesťák", prodávající košile a spodní prádlo a takové "lukrativní zboží" po farmách a samotách kdesi na středozápadě. Onen hrdina si cestou "ulovil" lvíci", která patrně utekla z cirkusu. Je to úžasné čtení a vedle Saturnina, Švejka, Hlava 22, Jak jsem vyhrál válku, je to v tomto "zábavním okruhu" moje patrně nejoblíbenější četba. Na této knize jsem si Ameriku zamiloval.

Jenže dneska již se o "lásce" mluvit moc nedá. Ptám se, čím to ? Proč již dnes nejsem schopen snít o tom, že se toulám Amerikou ? Proč mám spíše obavy na to jen myslet ? Někde nastal zlom, kdy najednou vidím a to bylo ještě před návštěvou v USA, že se ten obraz Ameriky nějak negatívně změnil. Mám tam dceru a měl jsem v plánu prostředky a úsilí věnovat trochu bližšímu poznání USA. Jenže ouha - mě tam nyní jaksi již "sireny nelákají" .

Co se to stalo ? Proč ? Opravdu je mediální obraz USA tak špatný, že to takhle na mě působí ? Ale i na mnoho jiných ? A když - a ani nemusím zasahovat do hovoru - poslouchám, jak se lidi baví a je řeč o USA - již jen málokdy se setkám s tím vztahem, který byl ještě před 20 lety. Je to zcela naopak - lidi již nenaleznou slušného slova. A skoro bych řekl, že je to snad horší, než to bylo vůči Rusům. A pozor - není to specifikum Čechů. Dost cestuji a jsem docela komunikativní a docela jakž takž jakési jazykové vybavení mám - je to pro Ameriku špatné obecně !!...

Kráceno (Editor)

87454

10.01.2006 11:02

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Ajo,Ajo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No dobre pane Gejdos, nechme toho.

Dobrá - zakopejmež (alespoň přechodně [smích] ?) válečné sekyry. Já sice nejsem příliš šťastný, že pan Adapa do toho takto vnesl jiné tóny - jsem totiž mnohem ráději v roli "padoucha - setapoucha". Lidi jsou pak v diskusi jaksi méně obezřetní... [smích] Ale již se stalo. A omlouvám se - všimnul jsem si toho relatívně pozdě, ještě jsem vystřelil několik otrávených šípů ! Pardon.

PS
Uvítal bych, pokud to lze [smích] kdybych mohl "prohodit pár slov" mailem ?

87457

10.01.2006 11:25

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Ajo,Ajo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No to máte pravdu, jsem nervák, hádavý svárlivec a diplomacii kopu do kouta. Vždy, pokud je to vůbec možné, se vyjadřuju proargumentovaně tak, že "si myslím", že je to jasné. Od druhé strany vždy dychtivě čekám protiargumenty, abych se poučil a mohl sám sebe eventuálně opravit, člověk zásadně je omylný, nikoliv neomylný. Ale když už tak hodnotíme Zvědavce nepřímo a zdejší skutečně hodnotnou diskusi - klobouk dolů, je třeba se kouknout i "vedle", aby to bylo jasné - potom právě mi docela vadí(=jsem nasraný člověk), že zde mnozí tu argumentaci pomíjí a řežou do sebe osobně. Samozřejmě se toho "radostně" účastním i já, ale neopomenu přitom většinou argumentovat.

Můj zeť v Americe se mě docela těžce jednou dotkl jedním výrokem. Já veškerou svou docela chabou angličtinu věnoval značně vášnivým diskusím o politice. S tchánem dcery - je to velmi moudrý a zkušený muž - dalo by se říci, že hlavně on a jeho slova ve mě drží jakousi naději, že to s Amerikou není špatné. Ale zeť - ten k tomu jednou poznamenal, když jsme se "spoluotcem" probírali eventuální ropnou krizi, že: (z hlavy volně cituji)"No a co, Amerika má nejsilnější armádu a ropu si prostě vezme ..." A já se viditelně a do morku kostí urazil. Hm ? [velký smích]

87461

10.01.2006 15:09

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Ryba smrdí vždycky od hlavy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Oni se zvali sami, pane Rudo - já sice zrovna o tomhle toho zas tak moc absolutně přesně raději nevím, ale představuju si to asi takto:

Americký velvyslanec u nás (a vlastně všude) a celá ambasáda, v časech ještě hlubokého "husakismu", pečlivě sbíral/a informace, kdo je kdo, co kdo na koho ví a tak podobně. To není asi ještě nic špatného, to se snaží dělat všichni. Ale jen jeden stát (tedy vlastně se fakticky jedná o dvojstáti, tu federativnost na jedné straně pomíjím - díky za nápovědu pane Nohejl [smích] ) tady na světě má tak masivní prostředky elektronické špionáže a k tomu "speciální mazací prostředky" (nemám tady na klávesnici příslušný znak - běda ! Ale euro to není !) v prakticky neomezené míře. Nebudu raději jmenovat... [velký smích]

No a to co jsme sami neviděli, neboť nás nic špatného nenapadlo, v roce 1988 nebo 1989 - jak se ten kvas zvenčí "přihnojoval" a budoucí děťátko zvané "Velká sametová.." se mělo v bříšku k světu a jak se musely "mamince" dát urychlující léky, aby porod nebyl zpožděn - to jsme mohli již nerušeně pozorovat v Gruzii a na Ukrajině. Kdo chtěl pozorovat a věděl, co má pozorovat, ten taky i pozoroval ! Tu nenucenou "spontannost a živelnost" revolucí - tu sametových, onde oranžádových. Ten úžasný projev vůle lidu, ten hlad po demokracii - CHA CHA ! Na to žádný smailík nestačí !

No a pak se objevili - experti a poradci - byli skvěle připraveni, jako supi na čerstvou mršinu. Věděli, na koho se obrátit, kde trošku podmáznout, koho popotlačit na správné místo. Přece víme, že nejmenované dvojstátí se nikdy nikde nevměšuje, že ano, pane Rudo ! No a teď se skutečně úpřimně ptáte, pane Rudo - A proc si tam ty americani tedy zvete, kdyz jsou tak "blby". Hm, nevím, neděláte si legraci z cizího neštěstí, náhodou ?

Víte, mi hrozně vrtalo hlavou, jak je to možné, že tolik nenáviděných špiček a prominentů komunistického husákovského estabilishmentu najednou přešlo do "západních" firem, hlavně do těch nadnárodních. Ale to jen zpočátku, než mi došlo, jaká hra se hraje. Proto se ošklíbám, když mi tady nějaký duševní chudák nadává do komunistů a bolševiků. Jednak se více mýlit ani již nemůže, jednak to v konečném důsledku padá na jeho hlavu. Totiž ti jeho a zdá se že i Vaši západní "ober-kapitalisti" a ti naší tady východní "ober-bolševici" jsou jedna rodinka.

Jelikož bych aspoň ještě chvíli zde psal, nebudu to pro tentokrát podkládat žádnými věcnými argumenty. Myslím si, že to každý intuitivně poznal již dávno sám, tedy kromě několika trotlů. A těchto je mi úpřimně líto. Totiž, samozřejmě i oni na to příjdou časem, nejpozději v době své smrti. Ale že jim bude pak trapno po duši !! [velký smích] To jim absolutně nezávidím.

87487

10.01.2006 15:37

Čas, aby muži byli zase muži

RE: Ryba smrdí vždycky od hlavy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne ne ne ! Tak jednoduchý snad pro Boha nejsem... Je pravda, že "požírači hamburgerů" jsou pohodlný terč. Ale oni jsou vlastně zároveň taky obětí téhož, na co útočím ve skutečnosti. A právě požírači hamburgerů drží v ruce klíč k problému ! Oni jsou nemocní a tu nemoc "rozkašlávají po světě" a zdá se, že si toho ještě nevšimli.

A nemoci se ideálně léčí tak, že se povzbudí vlastní imunitní systém nemocného, nikoliv nějakými super-antibiotiky. Ty antibiotika Vám tam do Ameriky chce propašovat Alkvajda ! Jenže Alkvajdisti Vám chtěji naordinovat přespřílišnou dávku antibiotik - oni by rádi vyhlásili, že léčba skončila úspěšně a že pacient zemřel...

Já bych chtěl subtilnější léčebný postup. Takový ten přírodní, tedy povzbuzení imunitního systému. A to takto - když budeme rejpat do požíračů, tak si snad všimnou, co jsou zač a vyléčí se sami - tím se vyléčí svět a máme všichni možná vyhráno - tedy pokud již skutečně není pozdě. Vidíte, že to vidím, alespoň takto přeneseně, přeci jen trochu sofistikovaněji, než si to namlouváte - nevím proč. [velký smích]

Skutečně stojí za povšimnutí, že tímto jakoby vyhlašuji stejné cíle, jako Alkvajda - což by mohlo trotly plést, uvidíme. A lišíme se jak vidno v masivnosti léčebného zásahu a taky ve formě doporučovaného léčení - já jsem spíše homeopat, kdežto oni jsou bezohlední alopati. Prosil bych ještě, aby se nikdo zbytečně nesmál, že píši Alkvajda - není to vysloveně mým mdlým rozumem, nýbrž proto, že se mi to líbí a stejně to každý chápe. A navíc, všiml jsem si, že i novináři mají zlehka problém, jak to vlastně psát.

87489

10.01.2006 16:39

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Ajo,Ajo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nejenže mi předtím automaticky nedošlo a musel jsem se zeptat na použití čísla čtyři, ale ani teď jsem to nepochopil, co jste chtěl říci. Respektive - kde je ta souvislost, že z toho vyvozujete, že "biju mrtvého koně". Ach jo - to stáří se asi hlásí. [pláč] Nebo, že by jsme mluvili každý o něčem jiném ? [velký smích]

87497

10.01.2006 18:51

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Pane Gejdosi,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak ony ty pravdy jsou různého druhu - třeba matematická, eticka a podobně. Koukám, že tady mluvíme o pravdě coby výsledku vyhodnocení logické úlohy. Čili ano - USA si bezskrupulozně za použití síly vezmou cokoli bez ohledu na nějaká práva - to je pravda, to USA prostě a normálně dělají. Zde se pravda s morálkou jedno druhému vyhýbají širým obloukem.

87522

12.01.2006 12:50

USA platí za svůj mediální obraz

RE: Pane Gejdosi,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne ! K tomu jsem se zajisté nepropracoval, račte totiž trochu přesněji číst. Dám ale vědět, kdybych se k tomu přece jen propracoval. Ale to Vy jako potrefená husa jste "zagágal" !! [velký smích]

87749

12.01.2006 21:14

Jak přežít NWO

Proroctví maka - šamana Atuka-hé

Petr Gejdoš 83.?.?.?

.......„Ne, já cítím, co si myslíš. Mnozí sice vidí takový konec, jako ty, ale to nepřijde! To jen olověný spánek se pokládá na svět. Šedý a matný. Bílí lidé jsou unavení, už na nic víc nevěří, anebo zaslepeni jinými věří v něco, co je falešné. Chytří, ale otupělí lidé. Jen mládež je živá a směje se starým. Všechno přežívá v šedi, jako v polospánku.

Pak se bílý muži přiblíží okamžik, který vás udělá ubožejšími než jsme my. Uvidíš to - dva nebo třikrát se to stane v malém, a potom přijde šok. Vidím mince, taví se, hořící bankovky v rukou nesčetných lidí. Budou mít malou hodnotu ty peníze, pořád menší a nikdo se od nich nebude chtít odtrhnout. To je zvláštní. Oplakáváte peníze a nevidíte ovoce na stromech! Vidíš, že mi to připadá směšné, ale mnozí budou plakat. Mnohé bude jinak s penězi, to vám sice zůstane, ale bude to nový začátek, který mnohé srazí do neštěstí. Všechno bude značně jiné ... hodně jiné ...
____________________________________________________________________________________________________________

Toto proroctví je z roku 1997 od divocha - šamana z paraguayské džungle.

Co k tomu dodat ? Člověk kouká po světě kolem a zdá se mu, že se mu to vše jen zdá v nějakém ale opravdu těžkém snu. Vždyť to přece nemůže být pravda ... A cítí se snad jako ten divoký pták, chycený do sítí, jako tygr zavřený v kleci, jako ryba v akvariu z obří číše - mlátí sebou a neví, co se to děje, vše je špatně, chce pryč, nejde to, chtěl by křičet, nejde to !

87807

12.01.2006 21:42

Bottom trawling

Není co dodat !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já jsem prakticky dal dohromady značně drastický článek o oceánech, coby volné pokračování toho článku o potravinách. Ale "v zátylku" jakoby mi zasedl temný pocit, že je to zbytečné o tom mluvit. Vše již bylo řečeno. Mnohokrát řečeno. Milionkrát řečeno - ale jako by člověk omítal strop suchým hrachem.

Lidé citliví a moudří to vše ví. A lidé typu "ekonomických geniů" a zahledění do stále rostoucí americké ekonomiky se stále klesající nezaměstnaností tamtéž - ti to nepochopí nikdy .. NIKDY ! NIKDY !!! Až leda v okamžiku smrti - to bude překvápko ... [velký smích]

Ale to bych nebyl ani já, kdybych nevzpoměl svého oblíbeného proroka ! Ten pravil, že "...v ty časy lidé vyloví ryby z moře a ty budou pusté..."

87811

13.01.2006 14:36

Bottom trawling

RE: Je něco shnilého ve státě Dánském

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No toto - co to tady čtu ? Proč asi tady více než rok "trápím" pana Nostradama ? Vše bylo řečeno ! Bylo to řečeno každému ! Každému z nás ! Že to stejně málokdo jaksi chápe, vlatně lépe řečeno nechápe skoro nikdo - čí je to asi vina ? Zeptejte se ......

87909

13.01.2006 14:37

Bottom trawling

RE: Je něco shnilého ve státě Dánském

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Toto nesvědčí o "přehnané přemýšlivodsti", pane !

87910

13.01.2006 14:43

Bottom trawling

RE: Stary Rybar

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Včelička - to je na poněkud hlubší zamyšlení ! Je Vás tu více takových, co si jak se zdá, neví rady se světem. Co nemají "pořádek" v tom, co je to a co není bohatství... nechci na hlavního představitele těchto zhoubných myšlenek ukazovat prstem. Zakopali jsme přechodně sekyry... [velký smích] [velký smích]

87911

13.01.2006 16:37

Bottom trawling

RE: Přestaňte plakat, paní Ajo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A než bude ta poslední ryba vylovena z oceánů, tak už nás hlava bolet nebude. [chechtot]

Nechci Vám brát optimismus, myslím si, že se bolení hlavy vyhnete jedině, že by jste skočil pod rozběhnutou slepici... Jinak - v diskusi o tom, "Zda máme ještě čas" - tak tam místní US zvědavcoví nadšení eko-zemědělci chtěli předělávat za pomoci "neviditelné ruky trhu" skvělé americké zemědělství na ještě skvělejsí - takové to, co produkuje jen BIO !! [velký smích] Zlaté voči, které to uvidí !

Ta krize je pane tady, zrovinka teď - nic si nenamlouvejte, že Vás nestihne bolet hlava. Ještě jste to ani nedopsal a již Vás nutně nejspíše začala bolet - akorát jste si toho možná nevšimnul...

87929

13.01.2006 21:14

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

Proč tam vlastně Američani šli ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Chtějí po nás, abychom uvěřili, že Spojené státy by napadly Irák i kdyby to byl ostrov v Indickém oceánu a vyvážel by namísto nafty okurky.

Tu na Zvědavci to chce hlavně leho ! Ovšem Bohu žel pro něj tady se tak slaboduché propagandě nedaří - Bohu dík pro ostatní.

Ohledně té koalice - četl jsem na tuším "India Daily" vloni zajímavé úvahy o případné koalici proti USA a blízkým spojencům, tedy zejména Británii a Izraeli. Sákryš - těch blízkých spojenců je nějak málo. Totiž ti ostatní spojenci, dneska blízce se tvářící, ti teď úsilovně analyzují, odkud vítr vane... [velký smích]

Tedy, údajná nejpravděpodobnější koalice je tvořená osou Čína, Indie, Irán a Rusko. K tomu se za oceánem, "v měkkém podbříšku" USA, připojuje hypoteticky Brazilie a Venezuela. Roztáhněte si před sebe co největší mapu světa a "zasněte se" s očima upřenýma na tu mapu. Určitě Vám hlavou "hmitne" myšlenka, že jde o ropu - jasně že ano! Čína a Indie jsou děsivě rychle rostoucí ekonomiky, prezentující cca 35% světové populace. Jejich spotřeba ropy roste děsivou rychlostí - čili je jasné, že jsme překročili bod zvratu, oilpeak je již za námi, před námi je již jen ten děsivý "dozvuk" toho faktu.

Někdo by mohl namítat, že se historicky Indie s Čínou nemají rádi. Potom budou někteří nechápavě kroutit hlavou, že tam nepasuje Rusko. Tedy - já osobně si myslím, že nejvíce tam nepasuje Irán ! A to proto, že to je historicky velmi stará kulturní země s velmocenskými syndromy, avšak nyní s mindrákem "uraženého Islámu" a pocitem méněcennosti - oni totiž jsou nebo byli (?!?) bez nukleárních zbraní jako jediní z této koalice. Rusko hraje hru rovněž zhrzeného člena, který si zde vyléčí mindrák. Ruský mindrák, to je kapitola sama pro sebe a na dlouhý traktát. Nicméně - tito čtyři členové z Asie dohromady vytváří smrtelné nebezpečí pro Izrael a USA. Ale jedině Irán si může - respektive chce dovolit válčit s USA !

Irán je v koalici hlavně proto, že má dost prostředků na zaplacení (ropa !) a patrně již dávno byl Rusy a Čínou vyzbrojen nukleárními zbraněmi. A hlavně je ochoten do konfliktu vsadit svou zemi a lidi. Ostatní jej budou podporovat a dokonce se dá čekat, že materiálně i docela obětavě, ale nepustí se do války s USA přímo, nechtějí riskovat.

Tady já vidím důvod, jak je možné, že zdánlivě zanedbaná země, jakou fakticky Irán doteď stále je, se najednou takhle hrdě napřímila. A dovolila si říci USA a Izraeli velmi nepříjemné pravdy. Tato krize vyústí ještě před vypuknutím horké fáze do rozpadu OSN. Osobně se domnívám, že všechny muslimské státy OSN opustí - možná letos.

Jen Čína a Indie mají zcela pragmatické zájmy - jejich ekonomika drtí levným zbožím USA a vlastně celou naši "bílou civilizaci". Ale dolar již neplní funkci světové měny. Tedy Čína by ráda "zkásla USA" ! [velký smích]

87958

13.01.2006 21:38

Bottom trawling

RE: Odmitnuti...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Martine, zdánlivě máte pravdu. Ale představte si - třebas taková sarančata. Ty jsou vlastně podle Vás daleko před člověkem jako živočichem, "žerou trávu" - čili, kdyby jsme my lidi přestali na planetě vůbec smrdět, mohly by celou zeměkouli obydlet sarančata - takovou asi mají pravdu zase ty sarančata. A Vy tu pravdu máte velmi podobnou ... nezdá se Vám ? Přece problém stojí jinak - jaképak copak tady chcete stovky miliard lidí !? Jako kobylek ? Hm...

87966

13.01.2006 21:57

Bottom trawling

RE: Je něco shnilého ve státě Dánském

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nerad bych se příliš opakoval. Od pravěku lidstva se tradují určité mýty, proroctví a ozvěny fantastických událostí. Když tuto směs "podivných informací" důsledně prozkoumáte, s úžasem zjistíte, že jsou ty informace pozoruhodně konzistentní, co se týče poselství budoucím generacím. K těm budoucím generacím přirozeně patříme i my.

Já netvrdím, že již nebudou další budoucí generace - ovšem obráceně tato současná generace dělá vše pro to, aby žádné již budoucí generace nebyly. Tedy kromě toho, že tu bezprostředně následující fakticky vyrábí.

No a existuje jistý pan Nostradamus. Ten vytvořil dosti olbřímí dílo - "hromadu proroctví". Zkoumat tyto je moje již asi čtyřicetileté potěšení. [smích] A občas tady cosi ocituji k nelibosti zase jiných pánů. kteří si o prorocích a proroctvích myslí, že jsou to blbci a blbosti.

Já přitom vypozoroval, že skutečně lidstvu bylo formou proroctví předáno dostatek informací o našem vlastním budoucím osudu. A my ten osud urputně naplňujeme, podobaje se jistým hlodavcům, co když se přemnoží, tak spáchají hromadně sebevraždu formou "naskákání do moře a utopením se". My nejsme lumíci, děláme to jinak, ale výsledek zdá se bude stejný. [velký smích]

87971

13.01.2006 22:27

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Takže OSN nechtělo stát Izrael?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na to Vám leho neodpoví ! A jestli, tak něco ve smyslu, že:

"...jsou to potenciální islamističtí džihadisti, kteří usínají s myšlenkou na zničení Izraele, celou noc se jim o tom zdá, ráno se probouzí s myšlenkou na zničení USA, celý den na to myslí atd !! Takže systematicky plošně rozdělené údery neutronovkama by vlastně pro Iránce znamenaly akt milosrdenství, aby se již nemuseli trápit, když teda nemůžou svobodně žít v demokracii amerického typu, žrát hamburgery a chlastat Colu..."

zastoupil jsem leho dobře ?

87982

13.01.2006 22:32

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Proč tam vlastně Američani šli ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Rafinovaně jsem to již dávno zařídil. Dcera doufám i se zetěm to stihnou sem do Evropy na jaře - a je to vyřešené ! Vrátit se nebude již kam ... [velký smích] Tedy, pokud jsem to dobře načasoval.

87985

13.01.2006 22:39

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Proč tam vlastně Američani šli ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vůle po válce je na všech stranách.

Tak to jo. A každý, kdo po té válce baží, si jako obvykle "maluje", že na tom náramně vydělá. Leč neva - takhle to asi musí být, každý ve vztahu k vlastní duši je tu pouze a výlučně za sebe. Je sice možná pěkné sviním házet chvíli perly, ale když to nikam nevede - doporučuji nastartovat sebekultivaci !

87990

13.01.2006 22:46

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsou i chudí židé, kam ten svět, před Bushem, za Bushe, po Bushi, spěje?


To je strašné ! Žid a chudý.. [smích]

Dělám si srandu, bohatství či chudoba - to je vynález současné lidské společnosti. Jinak se jedná o nepřirozený stav a stejně nikdo netuší, co to je "to bohatství". Někdo si to plete se zlatem, drahokamy, ale když se nad tím zamyslíte, jedná se pouze o dosti hloupou hru.

87994

13.01.2006 22:49

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Proč tam vlastně Američani šli ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, já bych nebyl tak patetickej. A vzpomenu Jana Pavla II. - ačkoliv katolíky nemusím tedy vůbec... [velký smích] Ale on docela úpřimně, když se jej ptali, jak z toho (zla) ven, řekl :"Modlete se, modlete se, modlete se!"

Všichni se opičijou po V.I.L. !!

87998

13.01.2006 22:51

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Proč tam vlastně Američani šli ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Šmarja Johan ! Co se to děje ? Ještě s tím světem nekončíme ! Tedy dneska určitě ne ! Ačkoliv ... nemá se nikdy říkat nikdy ! [velký smích]

88000

14.01.2006 13:54

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Mýlíte se p. Leho...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane leho, stačí opravdu nebýt zabedněnec a pak ještě musí mít člověk "trochu štěstí", aby potkal Vás - a pak se člověk k tomu propracuje vcelku snadno. Když to tak odhaduji, máte pane Vy patrně na svědomí hodně konverzí k až možná i nenávisti k USA. Protože Vy svou retorikou ze všeho nejvíce připomínáte tu pověstnou "třísku v prdeli" !!

88122

14.01.2006 15:01

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Proč tam vlastně Američani šli ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Šla tam z obyčejného omylu, pane Ruda. Nebudu to více rozvádět - byl to omyl a řízení osudu - potkala tam člověka, nějak si rovnou padli do oka. Ve mě to tím vzbudilo zcela rozporuplné pocity. Asi, jako když si tchyně půjčí Vaše fungl nové "zamilované" auto, hnedle jej roztříská a zabije se v něm. [smích]

Na druhou stranu - tak nějak cítím, že jste si mě docela "oblíbil", pokusím se Vás nezklamat... [velký smích] Slibuji si sám sobě, že dokážu vysvětlit, že u mě se nejedná o žádnou nenávist k USA, jak tady někdo tvrdil. Spíše se jedná o "nekonečný smutek". Mé znalosti proroků jsou hlubší, než si možná někdo myslí. A proto ten smutek - USA byly klíč k budoucnosti - byly !!

88130

14.01.2006 15:41

Bottom trawling

RE: Hrůza a děs

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je zajímavé "připouštědlo" - nebo přibližovadlo ? Kde se to prodává ? [smích]

88134

14.01.2006 15:48

Bottom trawling

RE: Nějak se mi to nezdá !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Voda je dost mizerně stlačitelná, tedy ta ryba nevybouchne. A co myslíte, že je špatně se zbytkem článku ? To přirovnání k česání borůvek hřebenem je mírné. Blížší přirovnání by bylo, že by jste měl chuť na třešničku a vyřešil by jste to motorovou pilou, kterou by jste příslušnou třešeň skácel, aby jste si v klidu tu třešničku utrhnul. Tak nějak, možná ještě hůř, vypadá ten zde probíraný způsob lovu ryb, převedený na "suchozemské podmínky"... [velký smích]

88135

14.01.2006 17:57

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Takže OSN nechtělo stát Izrael?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Včelička, to je s těma hamburgerama přirozené nadsázka. O Italech se zase říká, že jsou "makaroni" - přitom se s Talianama stýkám docela často a dalo by se říci, že konzumuju makarony častěji, než ti Taliani, co je znám. [smích] Tož si to tak strašně neberte !

A snad všichni víme, že chleba o dvou kůrkách je všude. Jsem dalek toho, abych generalizoval na základě určitých lehce karikovatelných znaků a to kohokoliv. Tedy se nesnažte mi to nalepit coby nálepku.

Víte, já jsem na www.gewo.applet.cz koukal, koukal a nestačil se divit. Stačilo sjet po vstupní stránce až skoro dolů na - GEOPOLITICKÉ A JINÉ ZÁZRAKY NA CNN!

Vy se "ježíte", že občas "používám" hamburgery jako soft zbraňový komplex, ale koukněte tam. Nezlobte se na mě, já ten měsíc v USA nezahálel. Všechny takové v Evropě potažmo doma v "lehce zaprděné" české kotlině rozšířené "pomluvy na téma USA" jsem si tam ověřoval. Vy to možná již asi nevnímáte, ale ony to často - až nepříjemně často pomluvy nejsou.

Ano, Češi jsou Češi, Němci jsou Němci atd - každý jsme nějakej. Ale když se Prušáci roztahovali po světě - vadili nám a ryli jsme do nich. Pro Boha - teď se zase roztahuje po světě někdo jiný a podle Vás máme držet hubu ? Jestli je zvykem držet huby v Americe, tak si je tam držte - to není náš problém, ale pak si nestěžujte. Jeden vážný poznatek totiž jsem si z Ameriky odvezl - velmi vážný. Američani se pomalu ale jistě mění - či změnili ?? - na politicky důvěřivé naivní stádo ovcí, o demokracii a občanech lze mluvit opravdu pouze teoreticky.

Dalo by se říci, že z hrabání dolarů už hrabe na mozku ! [velký smích] Ale to by zase bylo velké zjednodušení, raději zapomeňte, že jsem to napsal ...

88155

14.01.2006 21:58

Jak přežít NWO

RE: Jak, se co vezme a s cim to porovname,potom ,budem castecne vedet,co k cemu slouzi.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pro nás paranoiky je to tady radost číst ! [velký smích] No jo, skutečně nelze pominout ani Ň z možností, které se nabízejí. Jsem docela imunní vůči elektronickým zábavám, ovšem mimo netu. Ale mám jednu elektronickou hru, zcela přísně strategickou a hraji ji stále dokola. Je totiž nekonečná. To stále dokola nechápejte ale, že každý den 10 hodin (znám totiž takového maniaka), nýbrž již asi 5 let sem tam, třeba 3x za měsíc, podle nálady.

Tato moje hra mě naučila, že nelze zanedbat vůbec nic, všechno se nakonec někde v něčem projeví. Tedy, i takové oslabení formou vyhubení nešťastných slepic, kačen a husí - to je docela hrozná zbraň v konečných důsledcích.

Ohromně se bavím, když tady sem tam čtu, jak si někteří nadšenci myslí, že se na Zemi uživí třeba až 100 miliard lidí. Stačí se cpát trávou a listím. Hm. Někteří lidi jsou skoro prakticky všichni nepoučitelní !! [velký smích]

88222

15.01.2006 18:08

Bottom trawling

RE: Odmitnuti...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Rozumná lidská populace by byla něco kolem 150 - 200 milionů... Samozřejmě v jedné jediné společnosti. Vliv lidí na planetu by se měl minimalizovat. Růst kvantity rozhodně neříká nic o eventuální kladné změně kvality. jak tak koukám kolem, spíše naopak ! [velký smích]

88370

15.01.2006 18:16

Bottom trawling

RE: Přestaňte plakat, paní Ajo,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já to uzavřu se špatně tajeným smutkem... Mám takový zvláštní dojem, že jako bych Vám na 100% rozuměl. Já totiž v praxi mám velmi podobný postup v akceptaci světa. To se asi ani jinak nedá.

Na "hubě" jsem samozřejmě mnohem progresivnější - hm, to snad každý... [velký smích]

88371

15.01.2006 18:38

Bottom trawling

RE: Ted máte na hubě

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Myslím, že největší průšvih je, že bohatství je velmi relativní záležitost. Jako takové vlastně nemá žádný význam - jedná se pouze o deformaci celé lidské společnosti ! To je, mám ten intenzivní pocit, docela špatně pochopitelná myšlenka, tedy míním pochopitelná do skutečných důsledků. V tomto současné lidstvo překročilo jakýsi "Rubikon" a je na "tobogánu" - bez cesty zpět... [velký smích] A ještě jeden průšvih - ten tobogan není nekonečně dlouhý, blíží se dopad, snad ne nasucho...

88378

15.01.2006 19:00

Bottom trawling

RE: Odmitnuti...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Víte dobře, že mé zdroje informací jsou "krajně podezřelé" - Nostradamus a spol... [smích] Nicméně, dělal jsem "průniky" názorů různých proroků a k tomu číslu jsem se tak nějak propracoval. Na tzv. "Americké Stonehenge" v Georgii někdo neznámý nechal vytesat číslo - myslím 500 milionů, jako doporučený počet. Když použijete analogii s přírodou a její tendencí vše vyrovnat posléze do rovnovážného stavu, bylo by i těch mých 150 milionů hodně.

Nikdo nikdy rozumně nedokázal vysvětlit, jak vlastně vznikly lidské rasy. Zatím jediné vysvětlení, které před rozumem obstojí je, že to tak stvořil Bůh. A já osobně si myslím, že lidstvo je rasově rozděleno proto, že do tohoto rozdělení byl vložen klíč k rozvoji druhu na vyšší úroveň.

A sice, že člověk byl původně stvořen jako dokonalý. Posléze byly jeho schopnosti omezeny tak, že byly vytvořeny rasy a původní dokonalé schopnosti se geneticky rozdělily do jednotlivých ras. Až opětné spojení by dalo možnost opětného vzniku původního dokonalého člověka. Takto to vyplývá ze starověké mytologie.

Tento způsob "ponížení schopností člověka" zároveň vytvořil "genetické hodiny". Kdyby se lidstvo vyvíjelo v míru a bez rasových předsudků, přirozeně by se smíchalo a vytvořil by se tak původní dokonalý člověk. Ten by měl schopnost se sám povznést a zachránit se před nutným koncem v rámci pravidelného cyklu. nestalo se, pane, rozhodně nejsem rasista.

88386

15.01.2006 20:28

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Šmarja Jóhan ! To nedělejte pane Zap - pokud jsem to pochopil správně ! Nechci být vlezlý s biblickýma zvěstma, ale už to vydržte - řešení již nemůže být daleko.

88397

15.01.2006 21:02

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tady na této adrese by to mělo být, ale jsem trošku zmatený ! Buďto ten člověk zrovna na přelomu roku udělal nějaké změny, ale nemohl jsem to postaru najít. Tedy:
http://gnosis9.net/

Konkrétně pak ta anglická sybila je zde:
http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2005060014

Jestli jste to neznal, pak věřím, že si docela počtete ! Je to všehochuť ale opravdu místy drsná !

88408

15.01.2006 21:14

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nelze to brát jako danou věc, bude to i zároveň dříve i zároveň jakoby nikdy ! Ale rok 2011/2012 (nikdo zatím si nemůže být jistý, že to není rok 2011. A tedy již za 5 let !!) je jakýmsi mezníkem. Ale průvodní jevy probíhají a některé budou již pro slabé povahy nesnesitelné !

88411

15.01.2006 21:31

Česká média: Šaron na prvních stranách

RE: Takže OSN nechtělo stát Izrael?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já už asi si dám velký pozor - ó jak hluboko klesám [velký smích] - abych o USA neřekl vůbec pokud možno raději ale vůbec nic. Vše může být použito proti mě, mám nepříjemný pocit, že kdybych napsal, že mají Spojené Státy západní a východní pobřeží, tak tu zase vyskočí třeba pan Ruda a vynadá mí, že ničemu nerozumím, že bych musel být v USA aspoň 37 roků, abych mohl s čistým svědomím napsat, že Kalifornie leží na pacifickém západním pobřeží a třeba Virginie zase naopak u východního atlantického pobřeží.

Ach jo, zkuste to podrobit tichému prozkoumání, o čem asi ta moje zoufalá řeč svědčí ??? [zmaten]

88416

15.01.2006 22:11

Jak by to mělo být a není

RE: Špatné téma

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdyby byli lidi slušný, tím myslím že by mezi nima nebyli lumpové, tak by fungoval jakýkoliv systém. Protože ale nejsou, nemůže žádný systém pracovat bez chyb.

V tom lze spatřovat klíč ! Bůh k Noe pronesl po té, co jej vyvedl z archy po potopě delší řeč, jejíž součástí bylo mimo jiné pozoruhodnosti i toto zvláštní sdělení - že "...my lidé dostáváme tuto Zemi na omezenou dobu..." A až poznáme bezpečně systémem pokus omyl, že jiná vláda, než vláda Boží pro člověka není možná, pak se zase království nebeské vrátí na Zemi !

Čili s jistou povzneseností Vám musím říci, že ano. Lidi jsou lidi a tedy za jejich vlastní samosprávy - rozuměj, pokud lidé nebudou ctít Boží autoritu nad sebou - nebude žádný systém vlády fungovat. Celou dobu, co tady na Zvědavci píši, vždy neopomenu využít každou příležitost k sdělení, že vše bylo již na vyšší úrovni řešeno a vyřešeno ! A že o tom máme dobré informace, akorát na ně "kašleme" !

Pane Antiseptik, máte dobrou vůli cosi řešit, ale takových vizí a pokusů bylo ! Vím, o co Vám jde a vím, že to myslíte maximálně dobře. Ale zárověň vím, že lumpové, co to četli, si jen zamnuli ruky ! A řekli si (pardon) "Další užitečný blbec, který nám chce pomáhat blbnout lidi !" - nezlobte se ! Myslím to maximálně úpřimně dobře !

88422

16.01.2006 07:30

Bottom trawling

RE: Odmitnuti...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To by tak nějak ukazovalo skutečně, že ten "multi" trend je správným směrem, leč jednak je pozdě a potom - to současné provedení je zase násilné a tedy odsouzené k neúspěchu stejně, jako pokusy zavádět demokracii násilím. Lidstvo svůj osud již určilo jinak...

Jen tak mimochodem - v Bibli byl "stvořen" člověk jediné rasy. Až po potopě byly vytvořeny rasy tři - rozuměj tři synové Noe. Přímo tam je ještě hned řečeno, kam která rasa šla a jaké národy vznikly. jedná se evidentně o alegorický popis, to je to, že lidé zhusta nechápou, že biblická sdělení je nutno chápat zároveň doslovně a zároveň chápat jistou složitost situace nyní, kdy Bibli dostáváme do ruky notně cenzurovanou.

Člověka stvořili mimozemšťané, v tom smyslu se o Bohu v Bibli prakticky nemluví. Prvotní hřích nepadá na hlavu nás lidí, nýbrž na hlavu našich stvořitelů - ti překročili nějaký "kosmický zákon". Oni nás stvořili jako bioroboty = otroky na těžké práce. Klíč je ve scéně v "ráji" - had = jeden z bohů, který další genetickou manipulací člověku umožnil se samostatně rozmnožovat = prvotní hřích. Lidé ony mimozemšťany proti jejich vůli považovali za Boha, v tom ty strašné zmatky, kdy sice Starý Zákon urputně trvá na jediném Bohu, ale mluví přitom o mnoha bozích s malým b, chapej = mimozemšťanech.

Země je pravidelně ničena kataklysmatem, vyplývajícím z normálního běhu věcí ve sluneční soustavě podvojného typu. Na kamenné desce z Dendery je nejlépe vidět více než 4000 let staré zobrazení sluneční soustavy se všemi planetami (!!) a navíc s druhým Sluncem !! Zde klíč ! My nyní stojíme před koncem cyklu a svůj čas jsme promrhali užíváním "neviditelné ruky trhu" na hromadění cetek. A tupé hlavy jásají... [velký smích]

88504

16.01.2006 07:32

Bottom trawling

RE: arogance moderniho sveta

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vítejte do klubu paranoiků ! [smích]

88505

16.01.2006 15:34

Jak by to mělo být a není

RE: Špatné téma

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tady ten Váš výrok svědčí o tom, že jste nedomyslel smysl sdělení, pane. Žádný dobrotivý bůh, jak si jej patrně Vy představujete, neexistuje. Chyba je na Vašem přijímači.

88564

16.01.2006 15:41

Jak by to mělo být a není

RE: ráj na zemi

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Koukněte do historie - fungovalo to dobře. Tedy dobře - co to je, že ano. Ale rozhodně lépe, než to, co máme teď. Například viz starý Izrael v tzv. "době soudců". Až úpadek mravů a přechod ke klasickému království znamenal podstatné pohoršení situace.

Dovolím si ale jeden citát: (ale nechce se mi pro Bibli, bude to volně z hlavy, smysl však dodržím)
"... a budu je prubovat, jako se zkouší zlato a přeženu je ohněm, jako se zkouší stříbro... A pak řeknu - můj je lid - a oni řeknou - toto je náš Bůh !

Z toho by mohla plynou odpověď na Vaší otázku - totiž - postrádá smysl !!

88565

16.01.2006 20:50

Jak by to mělo být a není

RE: Špatné téma

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nebudeme se přežirat, co kdo nepochopil. Já tím, co jsem napsal, jsem nemyslel, že nám tu kdosi bude dělat pořádek - ten si lidi nakonec udělají sami. Ale fungovat to bude pouze s Boží autoritou nad lidmi. To se tedy pane nepleťte ! Naposledy to totiž skutečně fungovalo, když lidé věřili v Boží moc. Pokud se to nevrátí, ať už jakýmkoliv způsobem, bude se to jen a pouze zhoršovat.

Musím se ohradil - o sedění na zadku jsem nenapsal ani čtvrt slova ! [velký smích] A na druhou stranu, Vy evidentně na Boží autoritu nevěříte. Ale já naopak věřím, že časem budete věřit ! Hloupé ale je, že když se mluví o Bohu, tak si skutečně lidi často představují jakéhosi milého stařečka na obláčku. Z toho pak plynou ty omyly, myslím si, že jeden takový podobný omyl Vás vede k této při. Ovšem - můžu se samozřejmě mýlit já.. [smích]

88608

16.01.2006 21:18

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To máte pravdu, je to "mayské datum". Pak ale si dali docela práci maniaci, co se specializují na pyramidy (pyramidioti) a ti překvapivě s tím datem souhlasí.

No a pan Nostradamus - ten data zásadně neuvádí, udělal jen jednu vyjímku na rok 1999 a dodnes jsou k mé docela škodolibé radosti všichni tzv. znalci Nostradama z toho "vedle sebe". Protože se nic takového nestalo, co by eventuálně čekali.

Nicméně - když budete tak nějak kombinovat všechna jeho proroctví jakoby najednou a budete to křížit jako vícerozměrnou křížovku, potom ovšem vychází nepříjemně hodně ukazatelů na první desetiletí třetího tisíciletí.

Ovšem vůbec největší omyl je čekat jakýsi "konec světa", ačkoliv pracovně tento pojem používám taky.. [smích] Bude to nějak jinak. Ale silně se to bude podobat tomu, co jinak lidi s oblibou považují za konec světa. Ten termín je ale oprávněný v případě, kdy si uvědomíme, že to bude konec toho světa takového, jak jej dosud známe !

88613

16.01.2006 21:36

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V termínu "stříbrný had" nebo "okřídlený had" potažmo "létající had" bych nehledal nějakou vědu. Podle mého vcelku nevzrušivého náhledu se jedná o konzenzační stopy letadel. Lidé si je oprávněně spojovali s tzv. "bohy" alias mimozemšťany. Téhož původu jsou pak mytologičtí draci, kteří plivají oheň a požírají a posléze taky ale vyplivují lidi. Rovněž biblická Jonášova velryba by klidně a zcela nejpravděpodobněji měla být hlavně ponorkou a nikoliv skutečnou velrybou. A Jonáš "pyskoval" a nechtěl splnit příkaz mimozemšťanů, byl tedy na "pohovorech" na palubě ponorky, kde se mu dostalo školení. Ostatně Mojžíš na hoře Sinai byl taky na školení v jakémsi vehiklu božím = "mimozemšťanském" ! Skutečný Bůh s velkým B by se přece nepotřeboval trmácet po "Svém Božím světě" v jakémsi rachotícím a oheň plivajícím zařízení, které navíc čoudilo a nejspíše i smrdělo.

Spousta věcí se dá zcela jednoduše vysvětlit, aniž by tím jakkoliv autorita třeba v tomto případě Bible byla dotčena. Totéž pak se týká nakonec všech tzv. "Písem svatých". Když si někdo dá tu práci a přečte si Mahabharatu nebo Shrimad Bhagavatam, pak se přestane ledasčemu divit a bude se na tyto věci dívat trochu věcněji. A najednou pak člověk začne spoustu věcí chápat jako zcela samozřejmé. Chce to pořádně nakopat do řitní partie jistým vědeckým kapacitám... [velký smích]

88618

16.01.2006 21:45

Bottom trawling

RE: Odmitnuti...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já jsem zcela odpůrcem specializace. Ovšem ke vlastní škodě jsem musel velkou část studijních zdrojů přeskakovat, protože studium proroků a proroctví je strasně obsáhlé. Čili jsem se vlastně specializoval na proroky ! [velký smích] A to je chyba, kterou doufám ještě stihnu napravit.

Ale skutečně - kdyby se anebo člověk dokázal seznámit sám se vším, anebo alespoň, kdyby se dala vytvořit pracovní skupina z kooperativních lidí, myslím, že by jsme získali spoustu báječných informací. Škoda, že lidi nad tímto zrovna ohrnují noc, hodně lidí si odplivne pohrdavě, když mu řeknu, že mimo jakoukoliv pochybnost se ve starověku létalo do kosmu. Ačkoliv je to zcela nesporná pravda. Skutečnost je tak fantastická, že se autoři scifi můžou jít stydět do kouta !

88619

16.01.2006 22:17

Jak by to mělo být a není

RE: Jak by to nemělo být -2-2

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Všechny podmínky na rychlou a žel Bohu kataklyzmatickou změnu již nastaly. Světová ekonomika, založená na růstu je evidentně neudržitelná a již tvrdě narazila na limity. Potravinová základna lidstva se víceméně hroutí, nenechte se nikdo mýlit plnými regály v Hypermarketech. Ropná krize klepe na dveře, případné sankce na Irán to každému ukážou třeba již za týden. Současný systém se může zhroutit velmi rychle - žádné desetiletí to nebudou, spíše týdny ! A jak známo, chcípající kobyla kolem sebe kope - nebude to žádná selanka.

Kdyby přišel nějaký urychlovač, nastane "poslední krize" okamžitě. A takovým urychlovačem může být katastrofální zemětřesení v Kalifornii nebo v Japonsku, výbuch supervulkánu na Sumatře nebo v Yellowstone a následné zhroucení klimatu - klima se stejně již hroutí z jiných příčin .. nebo ale taky válka proti Iránu, pandemie nějaké choroby, vážná havarie jaderného zařízení a podobně. Osud lidstva visí na pověstném vlásku, "hlavy skopové" to ale stále nevidí a necítí. Tak to taky bylo předpovězeno...

Může tady kdo chce jak chce rozvíjet představy, jak lze vše řešit... Musím se usmát - kdyby to šlo řešit, řešilo by se to. Jelikož se to neřeší, je to důkaz neřešitelnosti. Hledat řešení samozřejmě jde, ale čas na realizaci je pryč. [velký smích]

88625

17.01.2006 09:04

Irák, Írán a Čína – nová globální aliance?

RE: Saddám

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V tzv. "diktaturách" typu diktatury jistého Kima nebo Saddama se jedna o diktatury omezene případným převratem.

Ale diktatura třebas v USA je časově neomezená - soucasný president je tzv. "volený přechodný loutkový diktator". Ale ti, kteři jej ve skutečnosti řídí, ti nejsou voleni a ti nemužou byt svrženi žadným převratem - to jsou ti praví, anonymní a nesvržitelní diktátoři "na věčné časy". Tedy si pane uvědomte, že diktatura v USA - ale nejen tam, jde o všechny tzv. "demokracie" = "moneykracie" - je trvalá...

Pochopit to, to chce jisté intelektuální úsilí. Omlouvám se jednomu zde příteli - použiji jeho slova, ale proti němu. Když někdo je "nemocný Amerikou", že říká, že jí "chápe srdcem", jsem velmi na rozpacích, co to vlastně chápe tím srdcem. Ona ta fikce svobody je v tomto případě velmi zrádná. - když jsou řetězy tak volné a lidé tak "zpitomělí", že je nevidí. Ale to přece stále neříká, že s dlouhými a špatně viditelnými řetězy není člověk otrokem !! [velký smích]

Dokonce i ve zjevných otrokářských společnostech byli spokojení otroci, kteří by ani za nic neměnili. Je taky oázka, jestli lidi obecně nejsou prostě otroky z vlastní vůle a přesvědčení, to je ale již jiná...

88682

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 53 čtenářů částkou 14 305 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

WHO si na Facebooku naběhla na vidle06.01.22 20:59 Neurčeno 0

Viník obrovského kalifornského požáru jmenován. A ne, není to globální oteplování06.01.22 17:43 USA 1

Vakcinační voodo - po každém očkování prudce naskočí úmrtnost "neočkovaných"06.01.22 15:07 Británie 2

Dezinformátoři a antivaxeři opět proti ČT?06.01.22 12:52 Británie 3

Marta Kubišová - peklo po 3. dávce06.01.22 09:20 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
24,52 Kč
Libra
29,38 Kč
Kanadský dolar
17,13 Kč
Australský dolar
15,48 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
18,77 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,40 Kč
100 maď. forintů
6,88 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,16 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 067,16 Kč
1 unce stříbra
494,36 Kč
Bitcoin
917 766,29 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 71 889 178