Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petr Gejdoš

Nalezeno 2210 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

06.12.2005 21:16

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je dosti podivné, pane peter veliký, na jednu stranu s Vámi takto sympatizuji. Říkáte totiž totéž, co i já bych mohl. Moji rodiče po válce taky za cenu zadlužení založili firmu. bylo nás celkem pět kluků - děcek, já byl nejmladší, byli jsme docela potenciálně rozvětvená rodina. Po 48 to znárodnili a tátu šoupli do kriminálu - měl mimo jiné nepatřičné řeči a "pomlouval" komunisty. Pane, moji rodiče nebyli v lágrech, nehodlám se tady trumfovat, kdo měl více svých předků zavřených v koncentrákách. Ale můj nejstarší bratr zemřel hladem !! Druhý nejstarší pak byl postižený v důsledku podvýživy a avitaminozy a rovněž si toho života nakonec moc dlouho neužil a zemřel v 50 letech jako invalida. Moje matka dřela jak soumar, aby uživila nějak všechny a po večerech plakala. Opravdu velmi hořce púlakala ! Do dnes mi vaří krev nebo mi hrknou slzy do očí ! A to jsem to zažil jako malé děcko - a stále si to pamatuju jako by to bylo včera!

Moji rodiče byli oba velmi staří - totiž já jsem se narodil, tak otci bylo 53 let a mamince 44 let. Pane - my jsme byli, jsme a budeme rodina, která zažila ledaco a já si svobody vážím. A dnes jsem na svojem, nelžu, nekradu a žiji dobře, cestuji po světě, celý život se vzdělávám. Nebude mi nikdo "věšet bulíky" na nos nebo vrtat další díru do pr...! Když mi tady leho nebo kema nadává do komunistů, tak vám garantuji, že bych jim oběma sanice na potkání "poslal do věčných lovišť" jedinou ranou bez váhání !

Nevážím si hajzlů. A nezlobte se na mě - tady si někteří vykládají pravidla velmi eufemisticky řečeno "zajímavým" způsobem. Nechci ukazovat prstem. A ve svých létech a po všem prožitém, mohu-li to tak říci, mám již docela vyhraněný "čuch" na hajzly !

82156

06.12.2005 22:04

Podivný případ Jiřiny Šiklové

RE: Převlíkači kabátů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane, tento Váš příspěvek a ještě ten "o leho reakci" výše - to je skutečně pohlazení po duši, takový rozbor. Toho, jak jsme si tu v Česku jaksi podezřele lehce zřídili tzv. "demokracii" . A to v podstatě způsobem, že jsme staré struktury zlehka přestrukturovali a přetřeli na jinou barvou - to jste trefil přímo na hlavičku. Už se stalo a co se stalo, se Bohu žel neodstane.

Já sám udiveně hledím, jak se někteří lidi projevují krvelačně a ptám se, "kde se to v ních bere ?" Existuje totiž spousta lidí, kterým skutečně bylo a ještě stále je (!!) ubližováno. A tito lidé jsou usměvaví, konstruktívní a pracovití lidé. "Bojovali" kdysi, bojují dále, jsou v pohodě, žádná žluč.

Ale já poznal i diametrálně jiné případy a byly to značně "těžké zkušenosti". Uvedu příklad, který mnou vcelku otřásl - jedná se o člověka, který někdy snad v roce 1978 emigroval do BRD a dnes je to "ctihodný" německý občan. Seznámil jsem se s ním na dovolené a velmi jsme oba uvítali, že lze takto u piva užít "1. rodnou řeč" ! [smích] Totiž ta 2. rodná řeč je němčina, ať si říká kdo chce co chce.

Ten člověk by si velmi rozuměl s panem leho - to ani pan Nohejl tak často nevzpomíná jistý národ, jako on ten pán neustále proklínal komunisty a jak mu ublížili. Jenže jsem zažil zajímavou náhodu - doma po nějaké době jsem se mezi řečí o tom zmínil ve společnosti a náhoda je "blbec". Byl tam zase jiný člověk a ten zpozorněl, když jsem líčil své zážitky. Zeptal se na pár podrobností a pak vyjevil, že toho emigranta zná. Že to byl zuřivý komunista, velmi aktivní v prověrkách po 69 a emigroval pro závažnou trestnou činnost, kterou těžko vydávat za "boj proti komunistům" - totiž za rozkrádání majetku v socialistickém spoluvlastnictví. Pěkný terminus technikus, že ano.

A tak si říkám, když takto nějak potkám zuřivé antikomunisty se začínajícími příznaky fašismu - "copak ty jseš ptáčku zač ??" [velký smích]

82164

06.12.2005 22:30

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, byl jsem v USA měsíc, s tchánem dcery jsem každý den několik hodin poctivě svou angličtinu vylepšoval při přesně takových rozhovorech, jako občas jsou i zde, pokud se potkají dva konstruktívně uvažující lidé. Svého času mi tady tuším pan Ruda vyčetl, že po měsící vím o USA leda tak "prd".

Jenže já tam mám dnes pomalu 7 roků dceru - prndáme denně na netu a opravdu mám docela čerstvé informace. Už když jsem tam letěl, tak jsem měl o USA nazupané doslova vše - jak na zkoušku na univerzitě. Mimochodem - angličtinu před cestou do USA jsem se naučil do docela použitelného stavu za 3/4 roku samoučením a pak 1 měsíc intenzívně výslovnost s přítelem Američanem zde v Česku - emigroval do ČR z ekonomických důvodů. A není tady sám, znám celkem 5 trvale žijících Američanů na městě 60 000 obyvatel a to neznám bezpečně všechny. [velký smích] A tři z nich se již oženili a do USA pomýšlejí jen nanejvýše na výlet ! Hm - proč asi, ptám se řečnicky ...

Jsou to další moje zdroje docela dobrých informací o USA ! On ten můj angličtinář se na rozdíl i od pana Rudy v USA narodil - tedy snad to co ví, skutečně ví autenticky, i když je to vyučený řezník... [velký smích] A strašně se divil, co to mou dceru napadlo, emigrovat do USA ! Byl z toho smutný, musel jsem jej utěšit, že on je dobrá náhrada pro Česko. A je, rodinka se rozrostla !

Tedy - nechci se hádat - moje informace říkají cos jiného pane o té nezaměstnanosti, ale nebudu to otvírat znova dříve, než budu mít rukolapné a předložitelné důkazy. A to zřejmě budu ... [velký smích]

82168

06.12.2005 22:52

Jíme potraviny z ropy

RE: Doba ledova prichazi s slabnutim Golfskeho proudu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak tak ! [smích] Já hraji na jistotu již hodně dávno a vlastně na plný úvazek, dalo by se říci. Jednak mi to dělá radost, jednak je to užitečné - a ekolog to zní dobře, ne? Kdo má větší šanci, než ekolog ? Tedy - že vlastně celý život cosi studuju, zkouším, bastlím, diskutuju, pozoruju, experimentuju. Takže pane, já třeba tu vysílačku opravím, nejen to, já ji i dokáži zkonstruovat. Já celý život trampoval - udělám oheň i bez sirek. Survival bible se učím nazpaměť. Zjistil jsem, že mozek je neunavitelný. Na rozdíl ode mě ! [velký smích]

Já jen, že sázím na spíše prehistorické technologie. Jenže ... roky přibývají, již to není jak za mlada... [zmaten]

82169

06.12.2005 22:53

Podivný případ Jiřiny Šiklové

RE: Převlíkači kabátů

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Někdy uvažujete i třeba méně zcestně ! [velký smích] Zvláštní !

82170

07.12.2005 12:16

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

My dva pane leho se skutečně nemůžeme v ničem shodnout. Vám chybí analyticko-syntetické systémové myšlení. Vy jste spíše ukázka člověka, jehož myšlení je silně omezeno na správné opakování toho, co slyšel či jinak "zvěděl" a co mu vyhovuje.

Já na rozdíl od Vás vycházím z jednoduché a docela logické úvahy, kterou těžko Vy "memorováním" hovadin popřete. Jestli já znám na středním městě v ČR pět Američanů - imigrantů a jestli zhruba platí, že koncentrace těchto imigrantů se bude plynule zvětšovat s velikostí příslušného sídla, potom platí tento hrubý odhad :
a)Znám pouze cca 25% skutečného počtu zde,
b)Sídlo o kterém mluvím plus mínus reprezentuje průměr v Česku,
c)trojčlenkou vychází počet integrovaných imigrantů Američanů v České republice cca 3500.

Jelikož však jsem četl článek v časopisu Respekt, který popisuje komunitu amerických občanů v Praze a zde se uvádí odhad počtu cca 20 000 jen v Praze, potom ty počty budou patrně mnohem vyšší. Na druhou stranu ale, já hlavně mluvím o těch, kteří zde jsou a míní to natrvalo. Takové již trvale usazené já totiž znám.

Tedy z toho plyne odhad, že do Česka se stěhují Američané, vesměs mladí a podnikaví, kteří zde normálně pracují, žení se a zakládají rodiny a na USA zvysoka prdí jak na placatý kámen. A to v počtech řádu tisíců ročně.

Nevím pane leho, co si z toho povídání vezmete. Já udělal závěr - mladí Američani z USA nespokojeně odcházejí, nejsou to žádné paka, nehodlají se vrátit a zde jsou spokojení. Neodhaduji, nakolik se jedná o elitu či ne-elitu. Ale Česko činí z Evropské unie jen cca 2,2%. A nelze rozumně předpokládat, že emigrují jen do Česka !

Pane - v USA je evidentně "něco špatně" a to já tímto naznačuji. Tedy vaše věta :Urcite ne. Americanu je temer 300 milionu takze tech pet co znate je opravdu hodne velka a reprezentativni cast tak velkeho naroda, ze...??? v tomto kontextu mluví pouze o Vašem ignorantství. Nic víc, nic míň... [velký smích]

82241

07.12.2005 12:29

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale nikoli pane Rudo ! Vy jste měl v mnohém pravdu tehdá a já jsem zase udělal "jakési" pokroky. V zásadě, kdyby se zde objevilo "to správné téma", tak bych patrně argumentoval podstatně přesvědčivěji - naznačuji tím, že cítím pravdu spíše na své straně... [smích] Tedy nikoliv, že jsem měl či mám ve všem pravdu, ale předpokládám, že i Vy jste pokročil v pohledu na svět.

Já z tehdejší diskuse hodně vytěžil - knihovna se mi rozrostla o vskutku podnětné materiály, když sleduji leho a spol, moje přesvědčení a názory o dění v USA dostávají kontury, které by si asi americký patriot za rámeček nedal. Pane Rudo, "můj americký spoluotec" (tchán dcery) mi dodal sám bez mučení hodně munice a jeho jinak docela vytříbený patriotismus ve stejné míře ztratil. O Kanadě toho vím relativně skutečně málo, opravte mě, ale domnívám se, že Kanada je z tohoto hlediska pouhý nevýznamný apendix .. [smích] Omlouvám se - máte tam jakousi ropu, tedy uplně bezvýznamný zase ne. Blízká budoucnost to vyhodnotí nemilosrdně, jak to je.

82243

07.12.2005 13:04

Podivný případ Jiřiny Šiklové

RE: Leho, bolševickej politruku,,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan leho tvrdil, že studoval VŠE v Praze. Vím, že o ekonomické školy byl tehdy docela zájem a v Praze tedy docela už hodně. Tož, proto jsem již dost dávno rozvinul teorii, že leho patrně má na svědomí něco vážnějšího, co jej tak náhle vyhnalo za kopečky.

Protože - zapojte empatii na nejvyšší točky - v polovině 80. let, což je zrovna případ leho, již v Praze byla docela otevřeně atmosfera "švejkovská" - já v té době dělal na FM HTS na hygienických normách a byl jsem v Praze více, než doma. "Kolega můj odborný garant" z ministerstva mi otevřeně řekl, že dělá pro STB a má lidi z nášeho podniku (můj "rodný" projektový ústav - mimochodem v republice asi největší) generálně na starosti - aby na nás "politicky" dozíral. Od něj, když jsme večer šli na pivko a pokecat, vím ty nejpodrobnější podrobnosti a pražské plky, a že do pár roků bude s komunistama konec. Nevím, proč leho utíkal, docela chápu ty z 48 a 68. ale leho je z tohoto úhlu pohledu krajně podezřelá osoba. Ať se někdo zlobí, nebo ne ... dobře víme, že člověku v dvaceti ještě "stále v hlavě hrabe"... kdo ví ?? Uteče před komunistama, ač v době již zcela jiné, kdy bylo třeba zůstat doma a makat proti nim a obratem se nalije do americké armády, hmmm [velký smích]

Já za to nemůžu, leho si o to koleduje těma kydama sám ... Já tomu říkám "...patlama patlama éééch, co jsem to vlastně říkal ? Tož dejte mi ruky na zem, já už dojdu domů sám..." [velký smích] Jako rozený paranoik bych klidně připustil i značně šílenou teorii...

82250

07.12.2005 15:28

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Netanjahu vyzval k úderu proti Íránu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechcu otravovat Nostradamem. Pamatoval na tady toto taky ! Izrael dostane těžce "za uši", Irán bude triumfovat. Nebudu citovat - je to tam. [velký smích] Asi jsem nepotěšil a sám dostanu od náčelníka kelehoma sám "za uši" !

82265

07.12.2005 15:32

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

S Váma mi tu "pšenka nepokvete" ani omylem ! [velký smích] Je mi jasné, že kdybych dokázal, že jich je milion, stejně by Vám to bylo stále málo, Vy jste náčelníku totiž dávno rozhodnul, že nemám pravdu a hotovo. Tož ať, mě nijak neubylo, jak tak koukám ! [smích]

82266

07.12.2005 18:40

Jíme potraviny z ropy

RE: Ekolog - to zni dobre!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já pozitívně vím, že se v USA již na konci 60. let vedly dosti vážné diskuse na tato témata. To já v té době teprve studoval. Tehdy, prameny ale neznám, možná by to šlo dohledat i po těch desetiletích, tedy tehdy dvě univerzity dostaly jakousi vládní zakázku, vypracovat nezávisle na sobě a dvěma různými metodami "prognozu", jak se bude svět dále vyvíjet právě s ohledem na životní prostředí. Výsledky byly dost vážné, já si to dodnes pamatuji z vysílání "Hlasu Ameriky", z nějaké rubriky "věda a výzkum" či tak nějak. Oba vědecké týmy dospěly k tomu, že planeta stojí na rozhraní a nutná opatření se musela učinit do roku 1972. Pak již měly podle obou závěrů nastat nevratné procesy, vedoucí k destrukci podmínek života na planetě.

Uznávám - může se vám to tak jevit, že "mlátím hlava nehlava". Pane, já se tím vlastně živím - ochranou životního prostředí, tedy se omlouvám, je to jakási profesionální deformace. Ale lhostejnost až hňupství, jak se projevuje u příliš mnoha lidí ve vztahu k tak delikátním problémům, to mravy těžko bude tříbit. A tedy ano, v zásadě celý život bojuji s takovými lidmi, ač se přitom jedná o paralelu s "prasaty, kterým je třeba strkat rypák do koryta" a zřejmě se to na mě podepsalo. Mrzí mě, jak říkáte, že dialog je se mnou nemožný - ale větší omluvy asi budu schopen stěží.

To vyjádření: ... krome zmateneho sermovani proroctvimi vsech narodu a nepodlozenych tvrzeni,jste nam tu nic pozitivniho nerekl. úplně nechápu.

Vždyť v této situaci, ve které již dávno jsme, nejde prakticky již o to říkat něco pozitívního. Naopak - jestliže ještě i v těchto podmínkách, kdy by to vše mělo být každému jasné, se najdou lidé, kteří se z toho vysmívají - potom jediné pozitívní, co jde dělat - je tlouci na poplach "hlava nehlava".

A k těm nepodloženým tvrzením bych taky oponoval. Pane, do vědy jdou miliardy dolarů, to že by věda spolkla třeba 100x více - to je jiná, peněz je vždy málo... Ale uvědomte si jedno - takoví, co hlásají to samé, co já - to jsou "osamělé hlasy na poušti" od lidí, které nikdo nepodporuje, ba přímo naopak. Ale ta blahobytná věda, to je ta děvka prodejná vylhaná, co lidem celou dobu "maže med kolem huby" že je všechno v pořádku a pod kontrolou. A není!

A taky uvedu odstaveček "jen tak na okraj" ! Píšete:US vlada vyclenila na dobrovolne programy na ochranu zivotniho prostredi,vodnich zdroju a pudniho fondu 2,7 bilionu dolaru pro rok 2006. To byla skutečně stědrá, předpokládám, že i v USA by se 2,7 bilionů dolarů přepočetlo jako číslo 2 700 000 000 000 dolarů, ano ? Hm, úžasné - celý rozpočet EU na roky 2007 - 2013 dělá cca lehce přes 1 1OO OOO OOO OOO dolarů. [překvapení]

To bych se i hlásil na nějakou brigádu ! [velký smích]

82295

07.12.2005 20:53

Jíme potraviny z ropy

RE: Ekolog - to zni dobre!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, byla to z mé strany trošilinku sprosťárnička - vím o tom z mého hlediska nešvaru užití slova bilion kontra miliarda. Čímž nic nevyčítám - mi je jedno, jak se to číslo jmenuje, pro mě je to normálně 10 na 9 nebo 10 na 12 a je to vyřízené - nemůže dojít k omylu. A je jasné, že to nemohlo být skutečně v bilionech, to by se s takovým rozpočtem Bushovi dobře válčilo.

S tou brigádou to tedy byla taky jen srandička - na druhou stranu, ještě to promyslím, jestli se nevydám tak na rok dva na čundry do Států, tedy i když vím, že ty ekobrigády asi nebudou. Rád bych se podíval "Satanovi" pořádně zblízka na vnitřnosti. Záleží, jak se to tady konečně vyvrbí s důchodama, bude nějaká smysluplná reforma, nebo zůstane a prohloubí se deforma. Sním o tom, že bych nejraději jižní trasou projel Státy na kole - nemám rád sníh a zimu ani omylem, raději budu držet stan v hurricanu !! [velký smích]

82314

07.12.2005 23:24

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já jen reagoval na to Vaše ...měl by jste se taky učit...

Jestli se ta křivka tak jmenuje, nemůžu za to, já ji nevymyslel ! Ale zrovna přesně tahleta ekonomická otázka začíná být v rámci předvolebních debat zde v ČR přemílána tak často, že bych Vám s vysvětlením principu i pomohl, jestli by bylo třeba ! [velký smích] Fakticky !

S těmi nezaměstnanými v USA - Vy se mi hrozně líbíte, Vy se s takovými lidmi nesetkáte ani omylem, sám jste to řekl, tedy za sebe nevíte nic. Hm. Americké statistiky jsou statistikami silně podezřelými v tomto ohledu - to mi pane těžko vymluvíte. Moc se mi líbí, jak se každý předhání ve chvále liberalismu, indivindy svobod atd v Americe - za těchto okolností vlastně těžko může jakási statistika vzniknout, nebo se pletu ?

USA jsou vývozcem zbraní a stále ještě nějakých potravin. Dále se můžeme bavit do nekonečna, ale asi mě neukecáte, že třeba automobilů, spotřební elektroniky, nebo co já vím. Kdyby si tady někdo koupil typické americké auto, myslím že by se pak i nechal zavřít do ústavu docela dobrovolně. Docela cestuju, na americké zboží vůbec někde narazit a zemřít pane - parafráze na Neapol. Schodek amerického zahraničního obchodu, to je něco z říše snů ! Ale černých snů ! Militarizace státu. Vzdělanost obyvatel. Etnický, neřku-li rasový neklid. Bla bla bla. Mám pokračovat ?

Nemusím být nositelem Nobelovy ceny za ekonomii. Nemyslím, že máte co moc říci a nebudu to již moc rozvádět. Oko vidí - jeden Američan napsal knihu "Vzestup a pád imperií". Jestli starověký Egypt jako velmoc figuroval bezmála 2500 let, Říše Římská skoro 1200 let, Chalifát s bídou 500 let, Říše Britská ani ne 250 let, tak vidíte tu akceleraci - je to stále ze stejného důvodu. Myslím, že sledujete můj myšlenkový postup. Nevím, proč se tak strašně čertíte ? Vy si myslíte, že zákonitosti najednou přestanou kvůli Vám fungovat ? Vlastně ani nevím, o co Vám jde. [oči v sloup]

82334

08.12.2005 08:23

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano - MS ! Taky ale je to excelentní ukázka "poctivého obchodu", to máte pane leho na co ukázat - gratuluji. Ostatně, kdyby jste to domyslel do důsledku, ušetřili bychom si zde spoustu diskusí, o čem to tady vlastně právě Vás stále přesvědčujeme. Nezvolil jste šťastný příklad - právě naopak ! Tedy, nejsem mrtvý - naopak jsem ožil. Ukázal jste nejsilnější komoditu USA v jejím vývozu. Kromě válek, strádání a terorismu - taky pokrytectví, zlodějnu, elektronické fízlování a "thymolínový úsměv" ... Celý svět Vám "děkuje"L.

82401

08.12.2005 08:52

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy pane sice čtete, ale máte nějak deformované vnímání, co je napsané. A snažíte se mi vysvětlovat něco, co sám dobře chápu - akorát jinak než Vy. Vy navrhujete vyhánění "čerta ďáblem". Jste jako leho, jednou a tou samou hubou jednu a tu samou věc jednou pomlouváte, podruhé "vynášíte do nebes". A já si tady vlastně v přeneseném slova smyslu "lámu hlavu" - co jste to za lidi. A taky tu odpověď naznačuju. A Vy mi v tom ve "svatém zápalu" stále pomáháte - toho jste si nevšimnul ?

Pane - sledování chování systému při reakci na Katrin apod. mnohé odhalilo. Na lhaní nic nebude dobře a dlouho stát. Já se snažím vše posuzovat systémově a taky s Vámi víceméně takto diskutuji, vcelku nerad užívám nesystémové argumenty. Sem tam ale musím, kvůli Vám, stejně ale vidím "hrách na stěnu vržený = hrách od stěny odraženýů !

82408

08.12.2005 09:49

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

S Vámi je radost diskutovat. Říkám to vážně. Tedy naprosto věcně namítnu - ano, moderní zemědělství ve smyslu "zelená revoluce I." nasytila svět, znamenala v jistém smyslu záchranu světa. Jenže doopravdy zachránila ?

Použiji obraz - podobenství. Předstatvte si, že po Zambezi plují dva výletní parníky. Pomalu a jistě se blíží k mistním značně nebezpečným vodopádům - Viktoriiným.. A ten jeden parník v nejlepším technickém stavu, posádka topí pod kotly "jak vzteklá" , na můstku stojí sebejistý kapitán a tak ta loď hladce pluje pluje pluje, cestující jásají ... až se dostane do peřejí a bum a parník leží rozbitý pod vodopády.

Ten druhý parník je jiné kafe. Je to rachotina na rozpadnutí, kapitán se hádá s I. důstojníkem, který mu tvrdí, že tu kdesi jsou zrádné vodopády. Topiči místo aby topili pod kotly, tak remcají, že do vodopádů nejedou. Cestující zděšeně hledí, co se to děje a kontrolují poslední závěti... nakonec se všichni strašně rozhádají, přirazí k břehu a nejedou dále. Pošlou pěšky zvěda a stále se hádají, že s takovou nikam nedoplují...

Čekáte pointu - žádná není, podobnost čistě náhodná. Jistě znáte ten vtip - končí to ponaučením: Ne každý, kdo se na Vás vysere, to s Váma myslí špatně. Ne každý, kdo Vás vytáhne ze sraček, to s Vámi myslí dobře. Tam to byl v tom vtipu zmrzlý vrabeček, co jej posrala kráva a zachránila jej před umrznutím. A ten druhý byl kočka, která jej vytáhla a sežrala. [velký smích]

82415

08.12.2005 15:16

Jíme potraviny z ropy

RE: Ekolog - to zni dobre!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já dokonce ani neříkal, že největší bordel je v USA. Bylo to pouze v tom smyslu, že ten bordel z USA vyzařuje do celého světa - to je trochu rozdíl. Ten "hlavolam" kolik to je v USA jeden bilion, ten znám, zneužil jsem to trošku ke srandičce. Pardon.

Co možná ale nevíte Vy a proč toto píši. Já se - mimo jiné - "flákal" po Maroku a žasl jsem, v jaké chudobě lidi dokáží žít a jak dovedou být lidští a pohostinní. A to jsou ještě daleko chudší krajiny. Nepotkal jsem se s žádným džihadismem, ačkoliv jsem byl mezi samými muslimy Araby. Naopak jsem byl atmosferou spíše dojat a přiznám, že bych se duševně k islámu skoro přikláněl. Jestli křesťanství produkuje "křesťany" s jejich křesťanským jednáním, jak jej znám a jestli islám produkuje muslimy takové, jak jsem je poznal tam - potom já nevím, co z toho vyvodíte Vy, ale přeci Ježíš říkal jasně ! Podle ovoce poznáš strom !

A ti kluci tam arabští nosili trička s anglickými nápisy a symboly Ameriky, používali anglické výrazy, žvýkali žvýkačky - "byli světoví". A jejich sen byl mít americký bourák, americký barák, jachtu na Floridě, prostě "žít jako" v Americe. Pán Bůh nás všechny chraň, aby se jim to všechno splnilo. Ale Amerika takhle formou svých filmů, své (ne)kultury, propagandy, kecy leho či kema, prostě mýty šířenými po světě o americkém stylu života atd. aj. šíří do světa konzum, rozežranost, nešetrnost, nelidskost ... dlouho bych psal, než bych vyjmenoval pouze ty hlavní hříchy. Chápete co tím myslím, je to to samé, jako když psychologové nabádají rodiče, aby se před dětmi chovali nějak rozumně, aby si z nich mohly ty děti vzít správný příklad.

A ještě z USA uvedu jeden můj poznatek, který mnou otřásl. Ten měsíc v USA jsem poctivě stopoval tu nejhistoričtejší historii USA. A ta se nachází z absolutní většiny ve Virginii. A ještě vice koncentrovaně pak v prvotním hlavním městě Sjednocených kolonii Wiliamsburku. Doufám, že to nepletu - pamět není má absolutně nejsilnější stránka. Byl jsem v hospodě, kde otcové USA spřádali plány na samostatné Spojené státy. Prolezl jsem celou tu historii, všechny ty koloniální úřadovny a paláce. Přečetl jsem si, jakým podivným způsobem byla tato americká památka zachráněna z ruin na počátku 20. století. Vyhodnotil jsem ten velkolepý cirkus a byznis a říkám pane BRRRR ! Hrůza, nevkus, konzum, hranolky, majonéza a kečup, šampaňské a nebo kafe v plastiku, suvenýry svou úrovní hraničící s nekonečnem ...
[zmaten]

82467

08.12.2005 15:34

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dokonce jsem nad tím uvažoval. [velký smích] Jenže já jsem strašně línej [zmaten]

82476

08.12.2005 15:50

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Irak to jede jako po

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Když abstrahuji od faktu, že ta strana je vlastně dědicem všeho toho, co jsem neměl a nemám vůbec rád, pak bych musel vyjádřit tento dosti zarážející názor:

Komunistická strana Čech a Moravy v současnosti směrem na veřejnost (to je nutno zdůraznit) vede nejtransparentnější a nejsrozumitelnější politiku. Vzhledem k tomu, že nemají jak se v praxi znemožnit - nejsou u vlády již dlouho, začínají postupně získávat kredit. Děsím se toho, neboť komunistům bych nevěřil nikdy ani "dobrý den".

Sám jsa spíše středové orientace, střídavě inklinuji nalevo a napravo podle tematu, ve vztahu ke kterému to lze hodnotit. Dnes, cca 7 měsíců před volbami v ČR do PS začíná být velmi závažnou otázkou, jaký výsledek voleb by pro další vývoj ČR byl optimální. A mi vychází kalkulace, že by bylo optimální, aby volby vyhráli velmi těsně socdem před ODS a v sumě, aby byla levice(ČSSD, KSČM) versus pravice(ODS, KDU-ČSL) 101 ku 99. Takový výsledek by vytvořil možnost socdemákům a komunistům se dobře zblamovat a v roce 2008 předčasné volby.

Dneska socdem v předtuše své těsné prohry aranžuje pro ODS past. Dluhy, navrženými zákony s platností až v dalším volebním období a aktuálně schváleným rozpočtem vytvořili pro ODS záludnou past, do které být Topolánkem bych nelezl. [velký smích]

82479

08.12.2005 16:23

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Ještě jednou ad nezaměstnanost:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vcelku chápu, že Vás to rozčiluje. Je to sice, zdá se mi, poněkud OT, ale ze zvědavosti zareaguji. Já si za "starého režimu" jsa slušný elektronik radioamater přivydělával svou specialitou - dálkovým příjmem televizních stanic z Rakouska. Vzdálenost typicky cca 300 km v pásmu UHFIV.

Zkonstruoval jsem vlastní model speciální anteny typu SBF "short-back-fire", vymyslel vlastní konstrukci speciálního kaskodového UHF zesilovače SB/SK s docela neuvěřitelnými parametry, s transistory BF479T a S245F (bazarovky z NDR ! [smích] ) které předčily v mém zapojení z hlediska šumu i zisku slavné BFT96. Šumové číslo cca 2 db, zisk kaskody cca 25 db a šířka pásma cca 10 MHz na kmitočtu okolo 520 MHz.

Je pravda, že jsem to nezdanil, jednak to nebylo možné a i kdyby bylo - nespadnul jsem z jahody na znak ! Nevím, jak je to možné, za komunistů "nebyli lidi", dneska není práce, jak se tak zdá. Ale přitom já mám pocit, že práce je dost. Tady se jaksi musím tak trochu ztotožnit s pány jako třeba kema. Vy to máte horší s postižením, ale jestli má někdo "co nabídnout", nemůže to být neřešitelný problém. Alespoň za sebe - já mám pocit, že bych práci našel bez problémů . A tedy - jestli to není tajemství - koho tak asi zpravidla volívávate, že jsem tak smělý ?

82483

08.12.2005 16:29

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Teď jste mě úpřimně rozesmál ! [chechtot] I mi je těch Amneričanů líto, to je fakt děsná smůla. [smích]

82487

08.12.2005 18:20

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Prave proto.
Právě pro co ? To by jako fakt byla dobrá kvalifikace ?
Mlatit hubou umite dobre
To ale Vy taky, jste v politice aktivní ?

Já myslel, že je jasné, proč však takovou cestu nepovažuji za dobrou a nakonec ani schůdnou. Jako se pane 68 říká bez peněz do hospody nelez, tak jsem si jistý, že původně tam bylo místo té "hospody" slovo "politiky". A proto si Američani zcela mylně myslí, že jejích systém vlády se nazývá demokracie, což je naprostý omyl, jedná se totiž o tzv. "moneykracii". Tedy vladnou nikoliv zvolení, ale koupení. Akorát z jakési cudnosti se tomu říká stále demokracie, možná s ohledem na vzbuzení zdání nějaké tradice.

82513

08.12.2005 18:30

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Irak to jede jako po

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nevím, zda je to tím, že já tak "rád dělám do proroků"... [smích] Ale mi docela prognozy voleb vycházejí. Teď ale patrně sklouzávám do situace, kdy přání asi bude otcem té myšlenky. Ale já si to fakticky "maluju" tak, že vyhraje ČSSD tak s 66 mandáty, druhá bude ODS tak asi s 65 mandáty, komunisti tak 35 mandátů a lidovci 34 mandáty.

Všichni jaksi podceňují lidovce, teď se jim přisuzuje jen 7% hlasů - to je prosím pěkně blbost - lidovci zase získají po zápočtu propadlých hlasů nějakých 16% a tedy kolem 32 - 34 mandátů. Myslím, že to bude velmi těsné, levice něco ztratí z dnešních 111 mandátů, tedy nechť na 101 ! [velký smích]

82514

08.12.2005 21:12

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na Hrad ne !! Já nerad v obleku a tak .. A vůbec, dejte pokoj s politikou. Lépe je mezi hadama, žábama a kačenama na blatech ! Že já vůbec na Zvědavce lezl... [zmaten] Pane - já docílil (to sobě tlapkám uznale po rameni !), že v areálu naší firmy hnízdí úžasný pár kání, jaké jsem tak velké ještě neviděl a každý rok vyvedou dvě mladé. A ačkoliv je normálně okrsek pro jeden pár značně veliký, tak na podzim se některé "naše odchované" jakoby slétají na jakýsi rodinný kongres - či co. Letos v záři jsem viděl nad naším lesem lítat celkem 6 kání ve vcelku rodinné pohodě ! Mi je ta Vaše americká politika v podstatě ukradená, "buším" tady pouze z principu.. Klidně se radujte, jak se demokracii za oceánem dobře vede.

82535

08.12.2005 21:32

USA v proměnách času

RE: Ja souhlasim s Panem Kralem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Leho Vám ale hladce vysvětlí, že právě toto je nový, evolučně vyšší typ demokracie. On si to dobře pamatuje ze své první vlasti, že to tak bylo už tam, že byla demokracie "socialistická", no a v USA se teprve nějaký přívlastek hledá. Já bych navrhoval pro ten americký "novojazyk" změnit to generálněji, aby se ten vyšší typ demokracie skutečně odlišil. Tedy co takhle "demolidokracie" - sebekriticky uznávám, není to jaksi ono. Počkáme, určitě se něco najde lepsího.

Chudák leho, až pocítí první příznak veteránského syndromu a bude si chtít postěžovat, tak mu to pravidla té demolidokracie již nedovolí. Ani nám tu nestihne sdělit, že jsme měli pravdu, ve všem. Škoda. [velký smích]

82536

08.12.2005 21:53

USA v proměnách času

RE: Doporucena povinna cetba pro nase levicaky..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane, začínám trochu chápat, kde bere leho ty obraty. Aniž bych se chtěl hádat, po takových sděleních a pak tomto závěru :No country can win a war like that. bych Americe doporučil tento legální postup a budou mít dále klid. A sice - nechť si USA udělá takový zákon doma pro sebe a pak nechť si teroristy vyslýchá podle libosti ! A samozřejmě se nemusí USA ohlížet na mezinárodní úmluvy - proč taky ? Vždyť i pro Hitlera prý mezinárodní úmluvy byly jen cár papíru. Teď trochu nechápu, co vlastně by chtěl někdo vyčítat Saddamovi, no ne ?

A Vy píšete že "Doporucena povinna cetba pro nase levicaky.." ? To by měli číst všichni lidé na světě, aby se poučili, jak Amerika chápe určité problémy - zavčasu by si to svět měl uvědomit. Než budeme zase za 60 let číst jiné plky, že tak dlouho jsme ustupovali nějakému Bushovi, až ... ! A bude to psané čínsky [velký smích] Ach jo.

82543

08.12.2005 22:02

USA v proměnách času

RE: Skvely postreh

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Myslím, že jste to vystihl krystalicky přesně, o co jde. Taky to rád při takové příležitosti používám - je to místo dlouhého vysvětlování absolutně "úderné". Hloupé ale je, že mnoho lidí již dnes to "Veledílo" příliš nezná. Pan Karel z Čech se kousek vedle v tomto případě poněkud mýlí, když snížuje aktuálnost poselství onoho Veledíla pro dnešní časy. Je to právě naopak, dnes důležitost velmi narůstá, což ale lze nahlédnout pouze při dobré znalosti a pochopení.

82548

08.12.2005 22:24

USA v proměnách času

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Cááákryš !! Já tady vegetím na Zvědavci zhruba cca rok a nemýlím-li se, jaksi se to tady ten duch lehce změnil. Vloni mě tady pan Ruda a podobní vydusili, že jim jen zlehka šahám na USA. Dneska můžu jen číst a spokojeně si mnout ruce !! [smích]

Tak totiž toto tady taky razím - Amerika skutečně je pro spoustu lidí ve světě zdrcujícím zklamáním. Ještě tak ti, co se příliš nedostanou k informacím, tak se nechají zmást podobnými konfidenty, jako je kema a leho a spol. Ale jinak je to již jasné, že Američani bohužel podlehají sebeklamu vlastní dokonalosti - že jim se nemůže nic takového stát, jako se stalo jinde. Jenže děje se - nebo ještě hůř - stalo se. Totiž, že jim někdo doslova "pod nosem" demontoval původně docela slušnou demokracii a nahradil ji obyčejným fašismem. Ó to je rafinované ! Skutečně mistrovské dílo machiavelismu - lidi jásají, mávají vlajkami, hromadí takové divné papírky a vůbec nevidí, že už žijí v jiném světě. Že sami strčili hlavu do chomoutu. Že už jsou z nich otroci.

Jenomže pane Karle, já přeci jen "americkému duchu svobody" věřím, že si to nenechá americký člověk líbit. Bohužel ale pomalu již čas na nápravu po dobrém minul. Nezbývá než - omlouvám se, vím že tím zase některé nase..štvu - ale Nostradamus nesmlouvavě praví, že "takovou strašnou občanskou válku svět neviděl !" Nu což, zase dostanu vynadané... [velký smích]

82553

08.12.2005 22:38

Jíme potraviny z ropy

RE: Politruku leho:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak to já jsem seznal definitívně již dost dávno, že leho je psychopatický válečný zločinec. Ještě mi trochu vrtá hlavou kema, co to je zač, ale taky na to přijdu. Tady není co řešit. Kdo nechce nic chápat, ten nic nepochopí. Myslím, se se čas krátí, slova skončí a musí dojít na činy.

Totiž, nechci aby zase někdo o mě vykládal, že jsem štváč. Ale silou událostí dojde ke stavu prakticky již občanské celosvětové války. Nejen v USA, nakonec si myslím, že se zahřívání již dokončilo, že WW III. již vlastně běží. Dost jsem přemýšlel nad dnešní řečí presidenta Iránu. Myslím, že v tom cítím jasnou odpověď Iránu - dovolil bych si to naformulovat zkráceně: "Jsme připraveni ukázat celému světu, že zachráníme svět". Tož nevím... [velký smích]

82558

08.12.2005 22:48

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jsem se taky tak utěšoval. Než jsem se nazupal americký systém podle pana Alexis de Tocqueville a jeho "Demokracie v Americe". Ten pán byl asi genius, on dokázal napsat něco, co mě po druhém přečtení za sebou zcela vyčerpalo. Ale pochopil jsem, že jediná skutečná pojistka americké demokracie není začleněna v americkém systému dělby moci mezi státy, federací a soudy, nýbrž jako poslední a spolehlivá pojistka je americký národ!! No a začínám mít strach !!

82561

09.12.2005 16:50

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nejde ani o to, že by byli Američani pomalejší, pro takový názor není navíc ani důvod. Jde spíše o to, že ta proměna systému se děje skutečně rafinovaně. Je navíc třeba uvážit, že se do toho míchá neskutečný rozvoj informačních technologií, matoucí myšlení lidí. A to způsobuje generační rozdělení společnosti.

Vždyť to vidíte i na tom, že vlastně starší člověk, který se "štítí" mobilů, digi foťáků, kamer, přehrávačů MP3 a vůbec všeho se spoustou tlačítek, počítačů a navazujících technologických vymožeností, tak takový člověk se těžko domluví s mladým člověkem, který si naopak bez PC, netu a dalších možností neumí představit již vůbec život.

Starší a zkušenější lidé by ten špatný politický vývoj hladce prokoukli, jejich životní zkušenosti by na to stačily, avšak ta starší generace se již nedokáže prosadit v dobách takových změn - jsou v jisté společenské blokádě - "oni tomu nerozumí". A ten politický vývoj je na pohled "zvenčí" dosti subtilní záležitost. Mladá generace se hrne za hmotným úspěchem a takových věcí si moc nevšímá a nechává je na později. Netuší, že žádné později již nemusí ani být. Pane ne ne, já mám velký strach, že je již pozdě na mírové řešení.

82724

09.12.2005 17:59

Jíme potraviny z ropy

RE: Ekolog - to zni dobre!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nemyslím, že já bych byl zrovna zachráncem světa, když tady to vše píši. Ale jsem "umanutý" či "upárty" - slovensky i polsky to vím, ale nikoliv mě napadá správné české slovo - prostě jsem pod silným vlivem myšlenky, že toto co zde šířím, je dobré šířit. Že to má smysl. [smích]

Za možná nejasné či záhadné vyjadřování se omlouvám - několik desetiletí hloubání nad záhadnými výroky světových proroků se nutně na mě podepsalo, když v ničem jiném, pak ve vědění, že význam jedné a téže věty je velmi lehce pochopitelný mnoha způsoby, často i zcela velmi odlišnými.

Říkáte : Vase predstavy,ze konzum se siri z Ameriky,jsou dost mylne. Hm - jak to vlastně myslíte ? Já dobře vím, že bráno takto vulgárně, existují prostě lidi "přežíraví" a lidi úsporní a to bez ohledu, zda žijí ve společnosti bohaté, nebo chudé. Já to myslel systémově.

V rámci této diskuse zde třeba kema plácal, jak v USA roste HDP. Tento člověk patrně nikdy nepochopí, že nic nechápe. Celou dobu zde diskutujeme o tom, že lidská společnost globálně narazila na zcela objektívně dané meze růstu. A pak příjde "nějakéj takovéj", nechci být sprostý, a raduje se, že v USA roste HDP. brrr ! Takoví lidé jsou mimo jiné produktem Ameriky a amerického stylu života taky.

A ještě říkáte toto: Vy si to vybrat nemusite,ale narizovat druhym,co maji delat ... by jste měl taky vyhodnotit asi jinak. Já už fakt nevím, jak znova naznačit, že je třeba lidi vychovávat a pokud nechceme násilí, potom co zbývá, než dobrý příklad ? Podle Vašeho výroku, Vy volíte zřejmě násilí v podmínkách nezbytnosti a nemožnosti jiného postupu. Hm. To ale znamená slovy proroka války, hladomor a zmar..

82737

09.12.2005 19:04

USA v proměnách času

RE: pane Kral mohu se zeptat?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zcela "mírumilovně" a s úpřimnou touhou vnést kousek jiného názoru a aniž bych chtěl rušit tak pozoruhodnou výměnu názorů bych doplnil, že: Japonský císař Hirohito byl velmi kultivovaný, vzdělaný a mírumilovný člověk s velmi omezeným vlivem na militarizaci Japonska a na japonskou roli ve druhé světové válce. Toto ostatně překvapivě citlivě Američané a McArthur odhadli, samozřejmě zde zapracovali znalci Japonska, kteří v tomto směru velení správně ovlivnili.

Japonský císař byl a vlastně stále je fakticky zcela apolitickou kultovní postavou na japonské scéně. To již mnohem větší vliv má anglický monarcha. V tom jediném bodě pane leho máte pravdu - skutečně konec války, kapitulace Japonska - to byl docela husarský kousek Hirohita, neboť zcela netradičně a šokujícím způsobem zasáhl do politiky a zatlačil ve správném směru. Ale tak, jak to podáváte, to zní až urážlivě - pro Japonsko, netuším, zda je to opět pouze Vaší typickou neznalostí, nebo stejně typickopu arogancí.

82747

09.12.2005 20:34

USA v proměnách času

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne že bych byl alergický na komolení jména, jenom jsem udiven. A co se týká Vašeho vztahu k prorokům - to naprosto chápu, je to Vaše právo - být jaky chcete. Občanskou válku nikomu nepřeji, ale jsem vcelku dobrý pozorovatel a analytik-syntetik. Prostě za určitých podmínek z určitých příčin vznikají určité následky. Že to Vy nevidíte, to není moje chyba, ani mi z toho přímo nevzniká škoda. [velký smích]

Velká Británie je kapitola sama pro sebe - já vím, že vyčítat dnes Britům to jejich hajzlovství z dob, kdy nad GB Slunce nezapadalo, že to je poněkud dětinské. Termín hajzl-ovský používám, abych nebyl nazvan třeba rasistou, antisemitou či tak nějak - pán jistě rozumí. Nicméně to, že je GB dodnes jasným synonymem pro nenáviděné hajzly, kteří vyždímali svět, rozeštvali a vehnali Evropu dvakrát do světové války, to je nepopiratelné. Od GB já osobně očekávám pouze a jen další Mnichovskou smlouvu. Takže napsat :...GB na vas hodi kakanec... bych za sebe doplnil stejně tak, jako kdykoliv v minulosti !

USA ve své historii ještě nikdy neudělaly něco, z čeho by neměli hajzlovský profit. Jediné, co lze USA připsat k dobru, že ani nic dobrého, ale ani nic zlého. To, co Vy vydáváte za pomoc USA Evropě, to já vidím jako nejúžasnější kšeft pro USA za celé 20. století, který z bankrotujícího státu udělal velmoc prvního řádu. Zkuste si vzpomenout a napsat nějaký takový případ, že by skutečně USA někomu s něčím pomohly, aniž by více pomohly sobě !! [velký smích]

82758

09.12.2005 20:50

USA v proměnách času

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Včelička, vy dneska nemáte patrně nejlepší den, co napíšete, to je mimo. Račte si všimnout, že třeba pan Karel se víceméně v ničem nespletl a jeví tudíž jasně známky toho, že scénu v USA poctivě sleduje. Kdežto vy sice taky jakoby českou scénu sledujete - neb jste si všimnul Paroubka, Ratha a jeho vztahu k Senátu a podobně - ovšem závěr jste tou poslední větou udělal takový, který to vše popřel.

Situace totiž jasně spěje do patu, což je jaksi údělem politické scény ČR od jejího vzniku. Za těchto podmínek ovšem, pokud se stane podle Vás, tedy: Nepreji vam nic zleho, ale vypada to na to, ze socdemaci vyhraji volby no a pak se opravdu zacnu smat ja vam.

Totiž za stávajících podmínek by jste se smál i Vy i všichni rozumní lidé v ČR taky. Tedy i já bych se smál z takového výsledku. Ovšem zatímco já bych se smál z dobrých důvodů, Vy by jste se smál, jak bych to řekl kulantně - hm, z neinformovanosti a zlomyslnosti. A ani jeden důvod smíchu by Vás neukazoval v dobrém světle.

82760

09.12.2005 20:57

USA v proměnách času

RE: Skvely postreh

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jste pane albert napsal moc pěkně, zejména ten závěr, neb mi taky přeběhl mráz po zádech. Já tady často vzpomínám, že věřím a nechtěl jsem přitom nijak ani naznačit, v co to vlastně. Napsal jste ... Boha nebo Supersílu, vzpoměl jste Bibli a Ježíše ... a cítím, že nejsem sám s tou svojí "neorganizovanou vírou".

82762

09.12.2005 22:35

USA v proměnách času

RE: '...Seragante Vyhulene a Big bratra taky sleduji vice..' (pise jeden)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zajímavě píšete pane leho....kdo tenkrát chtěl si najít informace, mohl se dostat úplně ke všemu... Teď již sám uvádíte, že to s informovaností a možnostmi "za těch komunistů" nebylo až zase tak špatné. Tak to děláte vždy, jak se Vám to hodí - na rozdíl od diskuse, proč jste vlastně utíkal, tam jste psal zase úplně jinak.

Vás pane vydat knižně, ty Vaše kecy tady souborně, tak by to bylo čtení pouze pro velmi silné povahy. To máte tedy smůlu, že tady kdo má zájem, si může počíst cosi z archívu. [velký smích]

No jo no, nemusite nic vysvětlovat. Myslím si, že obrázek o Vás si již dávno každý tady udělal. Třeba ale by to u Vás mohlo vést k jakési katarzi, hm - to je asi blbost... [velký smích]

82779

09.12.2005 23:14

USA v proměnách času

RE: pane Kral mohu se zeptat?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, pane hostující, je to tak s tím osídlením jižního cípu Afriky, dnešní JAR a až někam snad do Zimbabwe. Někdo by to věděl z hlavy jistě přesněji než já, v případě zájmu to ale nastuduji, jak to bylo doopravdy. Teď jen z hlavy - v době, kdy od jihu se "nasouvali" bílí kolonisté, pozdější Búrové, tak ze severu se do těchže území přesouvaly současné černošské kmeny. Bylo tam i původní velmi řídké a primitívní obyvatelstvo, jaké přesně to nevím, to bylo asi vyhubené dalo by se říci "rukou společnou a nedílnou" oběma vetřelci. Informace je obsažena v knize Zigmunda a Hanzelky "Afrika snů a skutečností", díl III., kterou sice vlastním, leč nemám monentálně po ruce.

I já se cca před asi 12 léty setkal s reemigrantem, který z JAR prchnul zpět do Česka, když za komunistů kdysi také emigroval, ale tehdá do JAR. Setkal jsem se s ním při příležitosti, že jsem na inzerát chtěl od něj koupit krásný Renault 25GTX, jak se říká v plné palbě. Pěkně jsme si popovídali, z koupě sešlo, měl nereálné představy. Ale informace od něj - to bylo něco.

Byl z toho všeho, co se v JAR stalo velice smutný a můžu každého člověka zde ubezpečit, že jestli je dodnes idealista nerasista a tolerantní člověk, po diskusích tak jak jsem to absolvoval já, by se z něj možná stal zarytý rasista a zastánce apartheidu ! Já konkrétně vlastně nevím, zda taky nejsem náhodou rasista - já sice myslím že ne, jenže to se domnívám člověk dozví až v praxi, až je s tím konfrontován. Fakt je, že zastávám striktní názor - občan = práva + povinnosti - dohromady a nikdy jinak ! Tedy, jestli někdo nepracuje, ať nejí, jestli někdo krade a vraždí - zákoník na to snad pamatuje bez ohledu na barvu pleti.

82789

09.12.2005 23:32

USA v proměnách času

RE: V ČSSR nikdy komunismus nebyl. (tvrdi pani Dasa)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Celkově vzato, větší blbinu jste již ani nemohl napsat. To by mě zajímalo, proč ? [zmaten]

82791

10.12.2005 00:24

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly US ekonomu...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem se k tomu musel vrátit, pane kema.

Tedy použiji Vaše čísla:
počet obyvatel USA cca 290 milionů
počet práce schopných - cca 150 milionů
počet nezaměstnaných - 7 582 000
počet nezaměstnaných, kteří přestali být vedení v listopadu, neboť se přestali hlásit - 1 400 000

Nebudu se rozčilovat nad podivuhodností této statistiky, ale je dopředu evidentní, že čísla z Evropy a z USA jsou fakticky nesrovnatelné. Už jen to, jak se vlastně nějaký úřad v USA dopátrá počtu těch práceschopných, aby k tomu vztáhl to procento, byť získané tak pochybně. Ale dobrá, kdosi se dopočítal, že práceschopná je cca polovina obyvatelstva.

Ale třeba údaj, že za listopad bylo vyřazeno z evidence nezaměstnaných 1,4 milionů lidí, to je co v tom ? Jsou v tom lidé, co umřeli ? Nebo co emigrovali a zapoměli to úřadu sdělit ? Jsou v tom takoví, co si práci našli ? Nebo takoví, co přešli do kategorie již nepracujících ? Asi z každé kategorie kousek. Co to ale říká reálně - Bůh suď.

Ale zauvažujme společně. Tedy nezaměstnaní, vedení jako nezaměstnaní a ve statistice figurující jako těch chvalitebných 5% ze sumy práce schopných, to jsou pak lidé nanejvýše 6 měsíců nezaměstnaní. Pak jsou taky vyřazení z evidence ? Asi jo, bohužel to statistika ani kema neříká. Pro nás je to dále konstantní číslo. Vysvětlemež si to tak, že mezi touto skupinou a pracujícími probíhá pohyb - kde tvorba a ztráta pracovních míst se vynuluje.

Co lze z toho všeho odhadnout, aby se to přiblížilo Evropě ?

Odhadnu, že jestli v listopadu bylo 1,4 milionů těch, co umřeli, emigrovali, našli si práci a nebo šli do důchodu (jak asi ??), potom jen polovina z tohoto počtu se vyřadila anebo do stavu = opravdu zaměstnán + do stavu = již nepracující alias důchoce či emigrant. Druhá polovina, 700 tisíc tedy se stala trvale nezaměstnaná. To vynásobím v dobré víře, že listopad nebo březen, je to skoro stejné, tedy mi výjde, že za rok v USA přibude k těm uznávaným 5% = 7,6 milionů dalších 12x 700 tisíc = 8,4 milionů, které nikdo nikde neeviduje.

Takže mi vychází přibližně souhrnné číslo 16 milionů nezaměstnaných. To je asi 10,7% souhrnná nezaměstnanost. Pletu se pane kema v těch úvahách ?

Musím ale vyřešit, co se děje s tímto číslem dále. Protože mi pan kema zakázal, aby 40 milionů Američanu bylo na pokraji vyhynutí hladem, nějak se kamsi musí zařadit. Totiž ale, jelikož víme, že si již práci nehledají, nelze čekat, že by s tím začali potom a vrátili se anebo do oficiálně nezaměstnaných, ale ani do skutečně zaměstnaných, ty jsem již započítal. To je záhada. [velký smích] [velký smích]

Pane kema co s tím ? Nechcete se v tom ještě pohrabat taky ?

82806

10.12.2005 13:41

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdyz se podivate na deni tak USA jsou stale demokracii,

Zeptám se přímo - Vy si myslíte, že je dnes v USA větší demokracie, než byla v Československu cca mezi léty 1985-89 ? Prosím, nesuďte rychle, je to zdánlivě nesmyslná otázka. Suďte podle skutečnosti !

Totiž, píšete: Dokud budou unikat prusery ven z agentury, pak je to v poradku a já jaksi nemůžu souhlasit. Hnutí proti vietnamské válce již hodně dávno bylo místy docela masové a nejsem si zcela jistý, že právě toto primárně vedlo k vycouvání USA z Vietnamu.

Jedná se o to, co skutečně člověk dokázal prosadit, když si za tím šel tehdy v tom "bolševickém státě" a co prosadí podobný člověk s podobnými záměry dnes v USA. A posuzujte to pokud možno srovnané na stejné materiální podmínky toho člověka "prosazovatele svého záměru" tu i tam. Nechci Vám brát náladu - já to vidím černěji.

Vždyť jen uvažte úroveň informovanosti absolutní většiny tzv. občanů v USA a již to by mělo naznačit odpověď ! Ten postup je velmi rafinovaný. Většina národa v Americe je zahnána do pozice, kdy žijí na dluh, neustále v podmínkách hmotné hrozby. Pane Bože, vždyť to je prostě horor - vymakaný otrokářský systém !! nechte myšlenky se toulat, samy Vám to řeknou !! [zmaten]

82874

10.12.2005 13:47

USA v proměnách času

RE: V ČSSR nikdy komunismus nebyl. (tvrdi pani Dasa)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jste paní (?) Dášo mohla zkrátit - takový plk za tak dlouhou reakci nestál ! Včera byl asi jakýsi špatný den pro některé skoro všechny kamarády za velkou louží. Jak vidno, ani veliký přívlastek mnohdy nezabrání úniku pravdivého obsahu dutiny lebeční. [velký smích]

82875

10.12.2005 18:14

Pilátovo krédo

RE: Kde se politika micha s nabozenstvim za jednim ucelem ,dostat moc ,kontrolovat masy lidi.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

*"...150 million dead Native Americans
>
>Pane Nohejle, nedělejte to, znovu vás žádám.

Pane Nori Kazu, když si přečtete třeba jen od nějakého pana PRESCOTT, William Hickling "Dějiny dobytí Mexika", zjistíte, že by těch 150 milionů obětí nakonec klidně i mohlo být "v obou třech" Amerikách. Tedy nevím nevím, třeba pan Nohejl je podstatně blíže pravdě, než si Vy dost neomaleně myslíte.

Mě by tedy naopak zajímalo, když jste se tak obul do pana Nohejla, kolik si Vy myslíte, že asi tedy Španělé, Portugalci, Francouzi, Britové, Holanďané za období cca posledních 500 let mají na svědomí těch "Native Americans" ? To by mě fakticky zajímalo, co si o tom tedy představujete Vy .. [velký smích]

82894

11.12.2005 15:12

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly US ekonomu...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mi je to jedno, kema, co si myslíte a jak to máte pomotané. Ale sám jste napsal, že se jedná konkrétně za listopad o lidi, kteří 4 týdny nespolupracovali při shánění práce. Tedy za listopad vypadlo z evidence 1,4 milionů lidí. Tedy se nepokoušejte o plky ve stylu, že příští měsíc a příští rok atd se jedná o jedny a ty samé lidi. Pane, nemyslete si, že bych z Vás nedokázal udělat idiota na každé druhé Vaší myšlence, ostatně zdá se, ani by s tím nebylo moc práce, ani kdyby se jednalo o každou myšlenku. Buď se snažte mluvit slušně a rozumně, nebo to vzdejte. Jsem ale ochoten, než nás editor oba vyhodí, si s Vámi klidně vynalézavě nadávat. Už teď mě svrbí prsty nad klávesnicí ... [velký smích] [velký smích]

Jen na okraj, takoví lidé mi vždy vrtají hlavou. Mým dětským snem bylo vidět prostitutku na vlastní oči. V představách jsem si maloval "zajímavé obrázky". Teď se mi vtírá nezřízená touha vidět individua leko a kema na vlastní oči. To musí být úžasný zážitek...

82959

11.12.2005 15:15

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly US ekonomu...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

>vtírá nezřízená touha vidět individua leko a kema na
>vlastní oči. To musí být úžasný zážitek...

Neměl jsem na myslí nějakého "leko", nýbrž jednoho ze dvou veleduchů - individuum "leho".

82961

11.12.2005 15:45

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Ještě jednou ad nezaměstnanost:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Měření šumu je zapeklitá věc, vlastně v našem případě jsme to dosti pracně odhadovali porovnáváním s generátorem. Měl jsem ale přístup do velmi slušně vybavené laboratoře. Zesilovač jsem bez přístrojů (!!!) naladil na šířku pásma 6 MHz. Pak se to na vobleru muselo spravit, protože neseděly impedance a více to šumělo. Mimochodem - publikoval jsem to schema někdy v první polovině 80. let v Amaterském Radiu. Moc se to ale neujalo, začaly se vozit BFT96 a pak mosfety s parametrama, které to vše vynulovaly a zcela zjednodušily.

Jinak šumový zázrak spočívat v tom BF479T, to byl křemík, který měl nahradit AF239S, ale moc se nevyvedl na zisk a stabilitu, proto byl za 10 kčs/kus v bazarech, ačkoliv měl f.alfa =2,2GHz a šumové číslo dle katalogu kolem 2db/1GHz - byl to vlastně zázrak !! V té mojí kaskodě jsem jeho nestabilitu násilím potlačil tím, že měl vlastně výstup nakrátko - udělal jsem z něj transformátor impedance.

Ty SBF anteny, to bylo strašné !! Nakonec jsem od toho upustil a začal užívat anteny HB9F ve čtveřicích, s velkými vzdálenostmi os. Udržet parametry SBF se ukázalo prakticky nemožné a nakonec zůstala jen u mě na střeše, kde jsem ji ale snad denně chodil dolaďovat na optimum. Zato pak to byl zázrak. A opravdu - bylo to monstrum na těch 520 MHz. Mimochodem, sám jsem vypočítal a sestrojil 3 prvkovou Yagi se ziskem 12 db na jediný kanál ! Dneska to sice již nechápu, jak jsem to dokázal.. [velký smích] Teď už jsem takový nervák, že bych jí spíše rozšlapal, než naladil s pouhým GDO a Lecherovým vedením.

Práce je všude dost, nikomu se jaksi spíše nechce dělat, to je skutečně můj názor, ačkoliv vím, že tím tady teď strašných lidí naseru !! [velký smích] tedy, abych to zmírnil - práci je třeba dělat zpočátku třeba i zadarmo, v okamžiku, kdy se ukáže potřebnost, najdou se i peníze. Ale málokdo se umí prací bavit, pak to tak dopadá. Jednou přišel borec a nabízel se, že se "nechá" zaměstnat na jakoukoliv práci, třeba že bude vrzat dveřma. Život mu zachránilo, že jsem zřejmě přechodně zlostí omdlel.

82965

11.12.2005 16:05

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Ještě jednou ad nezaměstnanost:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A mimochodem- přepadla mě nostalgie - omlouvám se za OT ! Se starším bratrem jsme na počátku 60. let experimentovali s odposlechem ruských Sputníků a zde jsme sestrojili LBF se ctveřicí vlnovodů Yagi o délce 4 lambda - to teprve bylo monstrum !! Na vstupu jsme použili speciální kaskodu s elektronkami E88CC a docela se nám i dařilo. To jsem chodil do základky, hm, to byly časy. Mezifrekvence byly na 50 kHz s velmi uzkoprofilovými tehdy 156NU70, krindy špindy, o tom se dnešním elektronikům ani nezdá. Moje první špičkové KV radio byla replika Torn Eb wehrmachtu s elektronkama 6F32, Svobodnou Evropu jsem odladil od rušičky detekcí na boku. Tyhlety divy dnes nejsou již ani známé. [oči v sloup] Třeba přímosměšující RX jsme s bráchou vyvinuli snad 5 roků před 1. zveřejněním v AR. No jo, no.

82970

11.12.2005 16:28

Jíme potraviny z ropy

Taky rejpnu Rejpale !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Berte to samozřejmě s jistou nadsázkou, to fakt v absolutním slova smyslu srovnávat nejde, tedy ČSSR v roce 1985 a USA v téže době. Ale v trendech samozřejmě ano. V trendech bráno byla situace v USA vlastně horší. Dnes je to již zcela očividné.

Pane Rejpale, nepleťte si fíky s těmi jinými plody, tentokrát lidského nitra. Japonci mají takový hezky termín - tuším "mokusacu" - volně to znamená "zabít tichem", ale velmi specificky bráno. Mi se ten výraz moc líbí - moc dobře pasuje na dialog vlády s lidmi v USA, tedy pokud ten japonský výraz chápu správně. Vy si tedy dále žijte v USA a radujte se, že žijete v demokracii, když nechcete slyšet pravdu... [velký smích]

Až se probudíte, to bude těžká kocovina.

82973

11.12.2005 19:04

Pilátovo krédo

RE: Kde se politika micha s nabozenstvim za jednim ucelem ,dostat moc ,kontrolovat masy lidi.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Když třeba výjdu z údajů kronikářů ve výpravě H. Cortes do Mexika, tak město Tenochtitlán mělo až milion obyvatel. Město Teotihuacan je rovněž odhadováno přes 600 tisíc atd. - nemluvě o velkých mayských městech. Pane, na počátku 16. století - víte o nějakém větším městě v Evropě ? Já chápu, že asi těžko žilo najednou v době na počátku 16. století ve všech Amerikách 150 milionů lidí, když se odhaduje tehdejší celosvětová populace na cca 500 milionů. Z tohoto hlediska je ten údaj nesmyslný, ale byl tak myšlen ?

Vždyť ty války proti místním a jejich decimace trvala nejen pár roků, než Španělé a Portugalci dobyli střední a jižní Ameriku. Ale jsou zprávy o vyhlazení celých až milionových národů třeba jen v oblasti Velké Kolumbie či Venezuely v následujících stoletích - kdo si troufne stanovit konkrétní číslo ? Vždyť ještě dodnes v Brazilii v Amazonii vymírají domorodci, kteří jsou snad na úrovni doby kamenné - nikdo je nestřilí - i když někdy taky. Uznávám, že zřejmě prostě hynou, protože jim postupující civilizace "bere kyslík" ! To není vražda, ne...

Vy takový rozbor nechápete, protože nechcete chápat, nikoliv, že by byl zásadně mylný. Vy totiž nechcete, aby Vám v mozku zůstal byť jeden "bit" informace, že Vy by jste mohl být počítán alespoň "ideově" k vrahům, podle Vás je vše v pořádku. OK - mějte si svou pravdu, já nepotřebuji Vás přesvědčovat, namontoval jsem se zde z ryzího zájmu o nahozený problém a trochu doplnil fakta.

82986

12.12.2005 10:03

USA v proměnách času

RE: pane Kral mohu se zeptat?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kema kema !! Já myslel, že alespoň číst umíte... [velký smích] Nevím teď, zda má smysl přenášet "hlubokomyslnou debatu" o amerických nezaměstnaných dále, když Vy takto ukazujete, že něco čtete, na něco jiného odpovídáte a doslova z Vašich slov kape špína a zloba coby projev "veleducha" a'la leho. Co jste to za lidi ?

83056

12.12.2005 10:12

USA v proměnách času

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dobrá otázka ! [smích] Myslím, že by jsme se klidně mohli dočkat opakování - vždyť "krize v emeryce klepe na dveře" a "není dobré přepřahat" uprostřed brodu... Amerika je uprostřed vlastnoručně vyrobené zuřivé války, je potřeba osvědčeného vůdce. Takový americký Kim Ir Sen - to by se i panu leho i kema určitě moc líbilo, takový efektívní v pravdě emerický pružný postup. V zemi neomezených možností o takové možnosti netřeba pochybovat... [velký smích]

83057

12.12.2005 10:17

USA v proměnách času

RE: '...Seragante Vyhulene a Big bratra taky sleduji vice..' (pise jeden)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vylepím, pane - teď ale mám docela práci a nemám tolik času se hrabat zrovna v archívu. Ale spolehněte se..

83059

12.12.2005 11:50

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly US ekonomu...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

My si fakt nerozumíme, otázka je, proč si myslet, že Vy tomu rozumíte a já nikoliv. Tedy ještě jednou:

Tedy několik premis: ..................Váš materiál, tabulka 13.
(čísla v tisících osob)......................listopad....2004...2005
Discouragement over job prospects(2)...............392....404
Reasons other than discouragement(3)...........1,125..1,011
(2)Includes thinks no work available, could not find work, lacks schooling or training, employer thinks too young or old, and
other types of discrimination.
(3)Includes those who did not actively look for work in the prior 4 weeks for such reasons as school or family responsibilities, ill health, and transportation problems, as well as a small number for which reason for nonparticipation was not determined.

Pak si to celé Vy sám vůbec přečtěte, aby jste byl schopen odpovědět na tyto mé závěry a vyplývající otázky: (spec. pro Vás je zvýrazním..) [velký smích]

a)Z toho celého "povídání" ve Vámi dodaných podkladech vyplývá, že člověk nezaměstnaný, který si poslední tzv. "referenční" 4 týdny (zde listopad 04 a 05)práci neshání avšak musel posledních 12 měsíců shánět,, je z evidence vyřazen a dále nesledován. Suma těchto lidí (cca 1,4 milionů/měsíc) se dělí na takové individua, které jednou pro vždy ztratily naději získat zaměstnání (viz poznámka (2)) a zbytek, kde úřad optimisticky předpokládá, že se nějak sami postarali(viz poznámka (3)). Těch prvních, kteří mě dále pro rozklad zajímají, je cca 400 000 -souhlasíte? Přímo z definice, dle Vašich materiálů, se s těmato lidma již nikdy ve statistikách nesetkáme !! Tedy - jedná se cca o 400 000 lidí každý měsíc, kteří ze statistik vypadli a fakticky již se do nich ani nemůžou dostat ! Je tomu tak, kema ? nebo to z toho, co jste tady vystavil, vysvětlíte nějak jinak? [velký smích]

b)Celé ty Vaše statistiky se vůbec nezajímají o lidi bezdomovce, což z textu alespoň pro mě jasně vyplývá. Souhlasíte ?

c)Teď naznačím výpočet. Každý měsic podle Vašich materiálů vypadne trvale cca 400 000 dlouhodobě nezaměstnaných a přesunou se do nesledované skupiny trvale nezaměstnaných! Musím zde vložit spekulativní odhad, že roční mortalita této skupiny je 5 % - tedy hodně vyšší než celková (skoro 3x). Ročně takto do skupiny vstoupí za 12 měsíců 12x0,4 = 4,8 milionů lidí. Při mortalitě 5% za 20 let nezůstane nikdo z nich - samozřejmě matematicky. Když z toho uděláme aritmetickou řadu a spočteme obsah této množiny, dělá to tedy 48 milionů lidí, kteří jsou vyřazení ze statistik a prakticky umírají hladem !

d)Račte si velevážený povšimnout těch perliček, že třeba ze statistiky vylítne i člověk nemocný, že úřad spekuluje nad tím, že třeba jsou staří a podobně. Pane kema, nepíší co asi vy jste -fůůůůj, Vy se chcete ještě hádat ?? [velký smích] Myslím, že s leho skutečně tvoříte "skvostný pár" ....

83065

12.12.2005 12:10

Jíme potraviny z ropy

RE: A ještě:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Analogicky - zeptejte se, kolik stálo peněz uplatit všechny doktory, aby nadšeně souhlasili s Nutra-Sweet Aspartamem. Ten patří totiž k k "nejvýkonnějším karcinogenům" v lidském jídelníčku.

Analogicky - zeptejte se, proč stejně tak doktoři souhlasí s prodejem rafinované kuchyňské soli, zbavené chloridu draselného. Když víme, že na přirozeném složení kuchyňské soli (tj cca 60% NaCl a 40% KCl) závisí správná činnost tzv. sodiko-draslíkové iontové buněčné pumpy.

Analogicky - zeptejte se, proč nadšeně doktoři souhlasí s tzv. "light" potravinami. Ty jsou v USA a podobných zemích odpovědné za většinu tzv. civilizačních chorob spojených s otylostí.

Atd atd.

A až pak se ptejte na vegetariánství - totiž jestli tu někdo chce tvrdit s vážným obličejem, že člověk je "rozený vegetarián", potom si lze i myslet, že jakou stravu kdo jí, takové má myšlení. Už jste viděli "tele čumět na nové vrata ?" Tedy - čumí úplně stejně, jak "bacil do lékárny!!". [velký smích]

83067

12.12.2005 12:22

Reklama

RE: Je roztomilé,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Asi je pravda, že jsem docela paranoik. Není to doufám nakažlivé, dokonce to ani nebrání v normálním životě, ehm - si myslím. Píšete :...Pravděpodobně je to mimo jiné jeden ze zdrojů všeobecné ztráty soudnosti. ...

Patrně jste doopravdy myslel, že se jedná pravděpodobně o jeden ze zdrojů zblbnutí lidstva. Dovolím si jednu paranoickou myšlenku, která té Vaší myšlence možná vtiskne nový smysl!:

Lidstvo je od cca 2. poloviny 20. století viditelně manipulováno způsobem a směrem k tomu, aby se "sebedestruovalo" a uvolnilo planetu pro E.T. inteligentní rasu, patrně našich starých bohů stvořitelů. Předkládám to jako svoji vlastní paranoiu, ale můžu to logicky a věcně podepřít fakty.

Když píši fakty - je nutno, aby jste se zamyslel, co v těchto podmínkách lze obhájit jako fakt, aniž by člověk "nečekaně podlehl krátké a zákeřné chorobě", třeba rychle jedoucímu automobilu. [velký smích]

83069

12.12.2005 13:56

Kterak pozemky červenkovaly

Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tzv. "sameťák" byl docela podfuk, moje osobní mikro-tragedie je, že jsem "spoluzakládal" (pravda jako malinká, o to více však přiblblá a naivní rybička - a'la "užitečný idiot" ) jak OF tak posléze ODS. Již po volbách 1992 jsem svoji první a zřejmě poslední stranickou knížku "divadelně zlikvidoval" na protest proti rozdělení Československa a na protest proti tzv. "smažené sněhové kouli" zvané "ODS = extra pravicová strana, plná komunistů"... [velký smích]

No a od té doby jsem paranoik na vlastní noze! Chcete slyšet něco optimistického ? Obraťte se s důvěrou na mě ! A tento podfuk zinscenovali soukmenovci z celého světa a ten tzv. "demokratický Západ" na čele s USA to vše zcela aktívně posvětil a podporoval. Rukou společnou a nedílnou se na to pěkně v skrytu roky a roky připravovali - viz historie tzv. "disidentů" - typicky třeba jistý pan Havel.

A tak - nemusíme si to "Vážení a milí" nijak zvláště vyčitat. Nešlo to uhlídat a oni to dobře věděli, že to nikdo neuhlídá. Ostatně - již tím zpočátku nevinným aktem, že jsme zachovali "právní kontinuitu" s komunistickým režimem z před roku 89, již to bylo zcela veřejné plivnutí do tváře všech, co to naivně myslelo vážně.

Ač to tak vypadá, že je to skoro OT, není tomu tak. Je to absolutně přesně k danému tema ! [velký smích]

Můžeme si to vyčítat, ale já jsem proti - obyčejní lidi za to nemůžou. A třeba tady nějací chytráci budou z poza oceánu trousit moudra, "ať si zameteme před vlastním prahem.. atd". Ne ne - to co se stalo, se stalo pod tlakem ze Západu - tomu tento způsob "revolucí" velmi vyhovoval. Nepotřeboval, aby se "pseudosocialistické společnosti" změnily na "skutečně socialistické" bez hajzlů a vyžírků. Sice je to utopie, že by se to mohlo podařit, ale Západ je se svým "úspěšným kapitalismem" na kolenou a ty revoluce na přelomu 80. a 90. let tu krizi trochu odsunuly časově dále. Pouze odsunuly !

Nevidím tady na planetě Zemi a v jejím blízkém okolí již žádný nový prostor, kde by šlo i nadále hrát tu hru zvanou "Hra na růst HDP" !! Chápu, že třeba kema či leho to nebudou chtít chápat, jak jsem poznal - hrají jinou hru. Ale věřím, že jiní třeba ano - euro-atlantická společnost růstu HDP končí. Již není kam růst, holt. A račte si povšimnout, že ta "Hra na růst HDP" se vlastně hraje podle zcela identických pravidel, jako "Hra na letadlo". Obě jsou založeny na stejném principu - stále se vydávají virtuální peníze a počáteční zisky inkasují ve formě ještě skutečného majetku zakladatelé této hry. Kdo zaplatí těm na konci, to se již nestarají, "Oni totiž očekávají POTOPU!!

83072

12.12.2005 14:25

Máme ještě vůbec nějaké právo na soukromí?

RE: Krasa cestovani.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Roberte, úžasem jsem jen vydechl - Vy jste snad ještě "větší paranoik", nežli já !! [smích] S Vámi bych skutečně s velkou radostí poseděl někde v zaručeně "čisté" hospůdce někde na pobřeží teplého moře a bavil se "nevinně o krásách světa", popíjejíce místní zaručeně dobré pivko. Můžu Vám napsat mail ?

Člověk se nemůže ubránit smutku, kam jsme to dopracovali. Vlastně bychom měli závidět nějakým divochům na doposud neobjevené výspě, kteří stále žijí v době kamenné. Tady se teď klidně může objevit třeba pan TS a mluvit hodně dlouho o blahu, které nám vyplynulo ze všech těch vědeckých výdobytků. Ale i pan TS by nakonec zřejmě usoudil, že to je vše "setsakramentsky zaplacené" ! [velký smích] Nevidím v tom ani špetku nějakého humanistického pokroků v tom, v čem žijeme... smutné !

83076

12.12.2005 14:42

Jíme potraviny z ropy

RE: A ještě:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To byla legrácka, s tím teletem. Vegetariáni "papkají" třebas bio-kedlubny a podobně - to bude za chvíli taky docela miliardový byznis, nebojte ! A tam zase, abych uklidnil eko-bio-rolníka kema bude třeba spolupráci doktorů a vědátorů "na objednávku", aby vytloukli "těm blbcům" z hlavy, že třeba taková dobrůtka jako DDT, PCB či GM organismy by mohly nějak škodit. [velký smích] Protože bio-potraviny nejde fakticky pěstovat, nejsou na to na Zemi již čistá pole, ale ani technologie pro tak "masovou produkci". A tak tedy půjde stejně zase jen o podfuk - o tu nálepku "BIO". To skutečné BIO bude jen pro "vyhulené"..

Gorily možná jsou býložravci, člověk ale nikoliv. Ačkoliv stavba chrupu i délka střeva by na to i dokonce ukazovala - nesmíte však zapomínat, že člověk byl "stvořen" nebo "dotvořen" k nějakému obrazu (a ten náš předobraz maso jedl, je toho plná Bible SZ !) a že jsme taky GM organismem !! No tedy, zdá se, že jsem se zase nejspíše nevyhnul zmínce o prorocích - aspoň nepřímo... [velký smích]

83078

12.12.2005 15:02

Reklama

RE: Je roztomilé,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No ale v historii by jsme byli svědky, že často lidstvo nešlo za maximálními zisky a přesto jaksi "slušně" žilo. A dodnes z těch dob stojí "monumenty", které dnešním lidem "nejdou na rozum". Čili tím bych se necítil přesvědčen, že lidstvo samo páchá sebedestrukci. Proto tedy si myslím, že je řízená zvenčí, ta sebedestrukce.

A bral bych vážněji otázku E.T - lidi si to všechno přeci nevycucali z palce ! A nejen, co je psané v mytologii o bozích. Třeba i to z opravdu lidových pohádek - draci chrlící oheň, polykající a zase vyvrhující lidi, třebas... při troše fantazie ani nemusím být pan Daniken ! A v čínských legendách jsou ti draci popisování úplně moderně - jako dopravní prostředek ! Hm - já bych trval na E.T. !!

83080

12.12.2005 15:07

Jíme potraviny z ropy

RE: A ještě:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Proč jako vtip ? A v téže Bibli se praví, že vše, co běhá, lítá, plazí se a plave jest ku potravě - tedy maso taky. Marná sláva - nevidím zde místo pro čisté vegetariánství !

Dnes již věda asi vzdala to, že by dokázala vysvětlit vznik třeba jen takové pšenice či psa čistě evolučně. Když to poctivě nastudujete, taky to uznáte ! Žádná evoluce ! Po posledním konci světa to byla kreace jak vyšitá .. [smích]

83082

12.12.2005 17:46

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jste napsal pane 68 tak, že jsme se úplně minuli ! [smích] Vaše argumentace zahučela někam, kde ji nevidím. Vy jste si zřejmě nevšimnul, jak to probíhalo. Já jsem si to mohl "prohlížet" zevnitř, to když to u nás a všude vedle třeba v Polsku, NDR a podobně probíhalo v roce 89 . No a pak při "pomerančové revoluci" na Ukrajině - to jsem to mohl pozorovat již zvenčí. Scenář byl jinak stejný. A lidi blbli. A Vy nevíte, co jsem tím myslel. Ha ha ! Tak za to Vám nemůžu já...

83092

12.12.2005 18:58

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Možná, až se mi vyčistí hlava, mám teď totiž doma dost elektronického "papírování" s úřady, tak se na mistra "leho" podívám podrobněji. Ten chlap je "prezent" k pohledání ! Již jsem si tu dělal srandu, že některý z jeho pradědečků stavěl Cheopsovu pyramídu. To samozřejmě byla nadsázka - coby reakce na údaje, ze kterých lze odvodit jediné, že má strašně rozvětvenou rodinu. Kdeco, co si člověk jen dovede představit, jeho početná rodina zažila na vlastní kůži a tak nám to tu leho předkládá prakticky jakoby "z první ruky".

To je dobrá taktika, dost neprůstřelná, nikomu se nechce do toho vrtat. Ale dělá chyby, synák !

Jednou tu tvrdí, že byl chudák hrozně pronásledovaný, že to byla strašná tyranie tady atd. Podruhé pak ale zase, když se mu to hodí, tvrdí úplný opak, vše si člověk mohl zjistit, nic nebyl problém atd. Ten člověk nutně má více hlav a každá myslí samostatně, jinak to není možné. A nebo ... [velký smích] přeci jen se jedná o tým více lidí, který se kryje jeho jménem a on sám je jen takový chudák malá, z nějakých důvodů to musí trpět. I to je možné. Já nechci nikomu ubližovat, ale působí skutečně na mě tragicky nedůvěry-hodně.

83097

12.12.2005 20:12

Reklama

RE: Je roztomilé,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne ne ne ! Ono je to jinak, než si myslíte ! Píšete mi: Je celkem logické, že nevěřím-li na duchovní bytosti kolem nás, které nás denně ovlivňují, potažmo ty, které mají v "náplni práce" především škodit a jejichž vůdce je nazván Otcem lži, nemohu proti nim ani bojovat a vše připisuji někomu (něčemu) jinému. Občas mě napadá, jak musíme při pohledu s Hora na odmítání této reality vypadat tagikomicky.

O mě si tímto jakoby myslíte, že si to zjednodušuji, ale je to naopak - to já vím, že Vy si to zjednodušujete. A výsledky jsou pak skutečně tragikomické ! Všicni ti bohové, co nás tady učili a slíbili, že se vrátí - ti skutečně věřili v Boha jediného a nabádali lidi, aby v něj taky věřili. Jenže opět lidé zklamali - opět si udělali "zlaté tele", pane, to mi je moc líto, že jste to nenahlédl. Jistě v dobré víře, ale nicméně zase špatně. A stačí pozorně číst a vnímat ta poselství !

83108

12.12.2005 20:15

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Od Vás příliš nečekám, že by jste chápal, prokázal jste to již víckrát, že je to těžké. A nechci "jakýsi socialismus", pane ! Chci něco, co je mimo obzor Vašeho chápání - slušnou společnost slušných lidí. A to buď bude, nebo nebude nic ! Což Vy asi nepochopíte.

83109

12.12.2005 20:21

Máme ještě vůbec nějaké právo na soukromí?

RE: Totalitní světovláda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mimochodem - Apokalypsa sv. Jana. Zde je řečeno, že "...každý bude označen, bude mít číslo a bez toho nenakoupí a nikam se nedostane ... atd". Psáno sugestívně a tedy - máte pravdu - tak to holt bude, nebo již skoro je ?

83110

12.12.2005 20:28

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly US ekonomu...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ten stav 1.4 milionu je stav, ktery existoval v mesici listopadu. Nejedna se tedy o jakysi mesicni narust.

Já se přece nehádám ! Těch 1,4 milionů je tam napsáno jasně - jsou to lidé, kteří za měsíc listopad VYPADLI (=sloveso dokonavé, děj proběhl) z evidence !! Kdože to ještě pochopil ? I pan Trodas ? Nevšimnul jsem si.

83112

12.12.2005 20:34

USA v proměnách času

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale v takové krajní nouzi se hladce příjme další dodatek, USA je země neomezených možností ! Vždyť pane, kdyby jste si do ruky vzal, jak OSN definuje agresi a co po ní má následovat. No a vidíte - děje se něco ? Kde je hrubá bezohledná síla, tam je přece i právo - to je základní kámen i Vaší morálky, ne ? Leho třeba je přímo vyznávačem těchto vysokých morálních hodnot, patrně Americe vlastních. A on je jak Vaše dvojče.. [velký smích]

83114

12.12.2005 21:05

Jíme potraviny z ropy

RE: A ještě:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kde konkrétně?

Genesis :
9. 2 A strach z vás a zděšení z vás bude nadále na každém živém tvorovi a na každém nebeském létajícím tvorovi, na všem, co se pohybuje na zemské půdě a na všech mořských rybách. Nyní jsou vám dáni do rukou.
9. 3 Každý pohybující se živočich, který je naživu, ať vám slouží k jídlu. jako v případě zeleného rostlinstva vám to opravdu všechno dávám. ...atd atd.

Nevím nic o nějakých odvážných teoriích o našem původu. Vím o celosvětových análech, kde je to řečeno pregnantně. Nejpřesněji a nejpřesvědčivěji pak v sumerských hlíněných deskách-knihách, které patrně nejlépe podává vcelku ve formě tzv. "Kronik Země" spisovatel Zecharia Sitchin, orientalista a zřejmě dnes největší znalec Šumeru alias biblické země Šineár.

Nejznámější pak možná bude i pro Vás babylonský epos "Enuma eliš". Odtud plynou zcela logické a jasně navazující informace o našem původu. Člověk byl stvořen jako bio-robot otrok pro těžké práce, ve službě mimozemské entity tzv. Anunaků. Stvořen byl genetickou manipulací některého pozemského hominida a posléze mu byla inplantována část genomu Anunaků. Tzv. "vtisknutí božské pečeti".

Celá operace je vcelku pochopitelně popsána i v knize Genesis. Vlastním vcelku vzácnou Bibli, kde jsou uváděny i aramejské, hebrejské, řecké a latinské potažmo další slovíčka tam, kde je to poněkud sporné. Jmeno Adam, což je považováno za jméno prvního dle Bible stvořeného člověka, je zde v aramejštině uvedeno a.dhamu - což znamená "pozemštťan otrok". Přímo v sumerštině pak byl pojmenovan "lulu" - což znamená cosi jako "smíšený míšenec" !! [velký smích]

Kvůli studiu tohoto z oblasti Šumeru se dost úporně učím sumerštinu, což se ukazuje býti velmi příbuzné čínštině - tedy budu mít významný náskok ! [smích]

Mimochodem - Irák a Šumer jsou převážně tatáž území. Šumer byl již jednou zničen v atomové válce před 4029 léty a tato současná válka byla předpovězena do období těsně před ukončením dalšího cyklu. Byla šance se tomu vyhnout - pokud by USA do Iráku nevstoupily - což pozoruhodně naznačila poselstvím presidentovi "Rada starších HOPI". Vše souvisí se vším. [velký smích]

83120

12.12.2005 21:10

USA v proměnách času

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

O tom se s Vámi přeci nepřu ! Měl by jste svou úvahu dotáhnout do logických konců - tedy například takto: "Stejně jako by do OSN neměly patřit diktatury, analogicky by mezi lidi neměli patřit například postižení lidé." Je tomu tak ?

83121

13.12.2005 10:57

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem již postarší člověk. Na útoky leho či kema, že jsem bolševik, co chce socialismus a pak komunismus, se můžu klidně útrpně pousmát. Nikdy jsem nekradl, úpřimně jsem vždy hlásal pokud možno pravdu (co to ale je ??), nikdo mě neživí, nikdy jsem nic nedostal (nikdy se nemá říkat nikdy - vystudoval jsem za Husáka zdánlivě zadarmo).. Tolik jako premisa. [smích]

V tomto stavu jsem již klidný člověk, vyrovnaný s tím, že co se stalo, "se neodstane". Tu potopu jsem použil proto, že je to oblíbený expresivní výraz, jak říci, že je někdo zcela bezohledný.

Zamyslete se prosím nad smyslem toho všeho "pinožení se" a v absolutním soukromí své mysli, nejlépe s hlavou pod polštářem [smích], jaký to skutečně může mít smysl. Totiž, že někdo hromadí mnohem větší majetek, než kolik může i rozmařilým životem spotřebovat. Podívejte se, zdali se ti "bohatí" jeví jako sťastní lidé. Zdali u nich nejsou sebevraždy, děti narkomani, zdali podlehnou alkoholismu aj..

Tedy - bude potopa ? Proč to dělají ? Já jsem celý život pracoval a pracuji v oboru, kde na prvním a to absolutně prvním místě z hlediska kvalifikace je potřeba hluboce systémově analyticko-synteticky uvažovat. Mým pracovním nástrojem, pracovním prostorem pracovním cílem, metou nejvyšší a nenahraditelnou je "kvalita životního prostředí" z hlediska globálního - tedy samotná planeta Země - nechtěl bych ale, aby to bylo špatně pochopeno jako jakési velikášství. Sám jsem pěšák a jasně si to uvědomuji.

Ve světle toho pak snad lze pochopit, že mě pokud možno nezajímaji a ani nemůžou takové prkotiny, jako majetek. Majetek nesmí být cílem ničeho, žádného hodnotného konání ! To je to, co kema a leho nejsou schopni nejen pochopit, ale ani nahlédnout na okraj !! Tedy, omlouvám se, ale alespoň podle toho, co tady hlásají.

Tu potopu jsem uvedl, jako náhradní termím pro něco, co již přichází. Jedná se o cyklický jev s velmi dlouhou periodou, takže lidstvo vždy "stihne zapomenout" a zpronevěřit se svým vlastním předsevzetím, že "... příště se to již tak nestane ! Jedná se o kataklysma, vyvolané vnějším vlivem. Proto tak úpěnlivě studuji mytologii. A některé vlády a ti nejbohatší ledé světa to vše ví ! A připravují se na to a samozřejmě to musí nyní před lidmi zatloukat - protože přežít chtějí jen oni. Dobře ví, že všichni nepřežijí - to nelze ! [velký smích]

Připravují se za "ukradené dodnoty" naši práce, celou dobu to tají. Ale nakonec by to mohli vědět všichni, kdyby si "nepostavili opět ZLAT0 TELE" a nemlátili hlavama při jeho vzývání. Všechna ta náboženství jsou jen součást utajovací operace. Jest psáno:"Oči mají a nevidí, uši mají a neslyší ....!" Kdo chce, to pochopí...

Mnozí si dělají legraci a získal jsem tak přezdívku Gejdodamus - neva. Z principu mám niterné nutkání to vše říkat dál ! Než mě přejede auto... [velký smích]

83235

13.12.2005 11:32

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ponechám stranou Dr Chocholouška. [velký smích] Museli bychom se ale pozastavit nad pojmem slušná společnost. Zadarmo udělam spec. pro Vás kema školení !

Představte si hypotetickou lidskou společnost, sestávající pouze z Abela a Kaina. Jen takový model ! Abel pase ovečky ´"živočišná výroba", Kain v potu tváře ručně "orá" pole a tedy je v "rostlinné výrobě". Každý z nich vyrábí něco, co zde v tomto modelu budeme považovat za absolutně nezbytné pro život toho druhého. Tedy tito dva "neznámí lidé" v tom modelu musí spolů spolupracovat - obchodovat !

Jsou dvě varianty toho obchodu - jedná se vždy o barter jakoby.

První varianta je, že se domluví a dále nezkoumají a prostě Abel dodává maso Kainovi a Kain dodává chleba Abelovi. Takhle to bude fungovat navěky, ovšem za předpokladu, že nepříjde Satan kema.

Satan kema bude Abelovi šeptat do ouška líbezná slova: "Chtěj přece za svoji ovečku více chleba ! Vždyť ty bez chleba vydržíš klidně třeba i půl roku, ale Kain bez masa nevydrží ani měsíc ! Tvoje ovečka má přece mnohem větší cenu! Má vyšší nutriční hodnoty, nebuď blbej - vydělávej na tom...."

A tak se Abel zamyslí a řekne si sám sobě v duchu - vždyť ten Satan kema má pravdu ! Když budu chtít za ovečku dvakrát více chleba - musí na to Kain přistoupit a tak zbohatnu !

A je tu druhá varianta - "mezinárodní" obchod je nevyvážený, nějaký čas to bude fungovat, Kain bude nucený doslova na svém poli otročit, aby dostal alespoň minimální dávky masa, kdežto Abel si bude stavět z chleba hrady. Nakonec zničený Kain za Abelem přijde a bude se snažit mu domluvit. "Že by to tak nemělo být, že to není spravedlivé, kdesi cosi prndy prndy prndy..." Ale Abel má "dobrého" rádce - Satan kema mu poradí, ať navrhne Kainovi, že bude jeho otrokem ! Že bude mít více masa, ale musí mu být ve všem po vůli, prostě bude otrokem. Tentokrát to ale bude špatná rada! Kain přišel s motykou v ruce, jak byl z toho kopání celý zblblý a při tomto nestoudném návrhu se mu zatmělo před očima ! BÁC motykou ! A je konec bartrových obchodů, je konec naší modelové společnosti !

Nakonec přišel vrchní šéf - Bůh a ptá se Kaina :"Kde je tvůj bratr?" Kain odpoví :"Co pa já vím, já se nestarám !" Atd. .. zbytek se můžete dočíst ve Starém Zákoně. Pán Bůh tam "šel" do sebe, potrestal Kaina pouze tím, že jej poznamenal "Kainovým znamením" (co to asi bylo ??), ale zakázal jej dále stíhat ! Proč asi ? Hnulo se v něm svědomí ?

A co z toho vyplývá pro dnešní časy ? Ten model - to je to, co tady na planetě provozujeme již dost dlouho! Ptám se Satana jménem kema - nemáte nějakou inteligentní radu dále ? Jinou, než tu o tom otročení ?? I pán Bůh uznal, že to nebylo dobře tak, jako to provozovali Abel s Kainem !

To jsem naznačil mimo jiné, co je to terorismus a sami si domyslete, co je to válka proti terorismu. [velký smích]

83237

13.12.2005 11:47

Velká rasová válka

RE: Nemyslim, ze by to bylo tak koordinovane.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zkuste na chvíli podržet v hlavě myšlenku, že situace současná, zdánlivě klidná a tak blahobytně předvánoční, je asi o dva tři řády horší a riskantnější, než jak naznačujete slovy: Hrat na rasovou strunu je prilis riskantni Potom už to bude vypadat jinak ! [smích]

83240

13.12.2005 12:20

Velká rasová válka

RE: No to se jim asi nepodari

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zkuste uvažovat nad tím, zdali má vůbec někdo záměr něco zvládat ve slova smyslu, jak to vy myslíte ! Co když jde o jednosměrný proces - vyhubení života na Zemi ? Sice se tomu 99,99% lidí směje jako blbosti. Jenže.. On nikdo nikdy nečetl nebo neslyšel, že tzv. UFO a jejich patrně robotické posádky posledních cca 50 let úsilovně sbírají genetický materiál veškerého života na planetě Zemi ? Termín UFO je jen k úsměvu ? Vy jste nikdy nečetl Bibli ? Apokalypsu sv. Jana ? Lidi to čtou a smějí se nad tím, jako nad pohádkou pro děti.

Nevím, co by autory těch biblických textů mělo vést k takovým namyšlenostem v jejich době, aby psali takové technické podrobnosti. Že by to byli paranoici ? Jako, že planeta bude zničená ohněm - myslíte, že ten oheň musí být nutně zrovna jen takový, jak jej známe my ? Ve starověku znali nejméně 16 druhů ohně - aby nebyl ale omyl, za oheň považovali třeba projev magnetického pole ! A znali taky radioaktivitu - a tu taky považovali za oheň ! Ještě se někomu zdá být směšné, mluvit o DU (ochuzený uran) jako nebezpečí ? Nebo, že to bude trvat tisíc let, než bude planeta opět schopná obydlení ?

Zde se mluví o budoucí Genesis ! Ta již Bohu žel nebude pro takové lidi, jako my. My jsme měli tu svou Genesis a užili jsme si ji - no však vidíme všichni, jak to dopadá !

83243

13.12.2005 13:00

Velká rasová válka

RE: Nemyslim, ze by to bylo tak koordinovane.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já vím, že to není až zase moc vítané, ale vydržte pár prorockých vět, jen tak na syrovo a z hlavy ocituji základní myšlenky z Nostradama o tomto problému.

-Den se změní v noc od hořící země. (Kuvajt 1. fáze) stalo se
-Bude napadena zpoza moře a zničena země, kde byla zažehnuta moudrost (Šumer=země Šineár=Irák 2. fáze) stalo se
-Velké zemětřesení v Persii, Peršané připraveni, milion nejlepších bojovníků do Evropy ! patrně již taky se stalo
-Přenesení války do Evropy, nevídané zbraně, velké poničení Francie, Italie a Řecka, převrat a tvrdě muslimský stát v Turecku. v kontextu odhaduji 2-3 roky
-Izrael poražen a potupen.Matka Bitev bude patrně zde. v kontextu odhaduji 2-3 roky
-Amerika přestává být světovou velmocí, vnitřní válka. v kontextu odhaduji 2-3 roky, ale spíše o rok dříve
-Evropa porazí muslimy a strašně se pomstí, Mekka proměněna v díru v zemi!! Zde se již války opět účastní malý kontingent Američanů, tedy USA přežije. odhad na roky 2010-12

To je z kontextu syrově nástin Nostradamovy vize vývoje v okolí roku 2000 plus mínus cca 10 let ! Od roků cca 2010 se již Nostradamus zcela rozchází se zbytkem ostatních proroků. Co bude, toť otázka. Tedy kolem roku 2010 je nějaký zlom, křižovatka, kde se může běh dějin ostře změnit ve dvě varianty. Podle Nostradama svět pokračuje dál, jako by se nechumelilo, tedy války. Pak uhodí doba jakéhosi komunismu, peníze zrušeny, bezbřehý blahobyt ! Sám při čtení toho nevěřím vlastním očím. Naštěstí se toho nedožiju ani omylem ! To by s leho a kema nebylo k vydržení. [smích]

Persie alias Irán je historicky pra-velmoc a zase jí je. Sledujte a analyzujte výroky iránského presidenta a odhlédněte od analogií se Saddamem a jeho nabubřelými řečmi. Saddam, to měl leho trochu i pravdu, byl a je psychopat a myslel si, že to ON svede tu tzv. Matku Bitev !. Ale proroci mluvili o Persii. To Irán Západ předběhne a sám zahájí útok a podle všeho se bude Iráncům dlouho dařit, než bude poražen. Ale bude poražen. Podle toho, že má být zničena Mekka, je jasné, kam se postaví Saudi Arabie. Překvapivě - války se evidentně neúčastní Čína, ale ta bude hlavním dodavatelem - tedy nastoupí stejnou úlohu, jako USA ve 20. století při světových válkách - bude bohatnout na cizím neštěstí.
[velký smích] (asi nejhorší pro leho, ne? Okoštovat stejnou medicínu, jakou on ordinuje druhým !)

83245

13.12.2005 13:25

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Njo, jsme trochu OT, pardon !
Zcela úpřimně přeji úspěchy ve zkoumání Přírody, taky jsem tak postupoval a stále postupuju. Maurice Cotterell "Mayská proroctví" znám skoro prakticky nazpamět. Kvůli tomu pánovi jsem vyrobil zjednodušený model Sluneční soustavy, neboť jsem potřeboval ověřit, zda by Slunce dokázalo magnetickým polem převrátit Zemi "vzhuru polama" [smích] . Asi by to dokázalo. Samozřejmě nejsem tak bohatý ani prostředky, ani časem, abych dokázal ten model udělat jakž takž fyzikálně dokonale, aby z toho byl nesporný výsledek.

Ale zcela fantastický výsledek mých pokusů je, že jsem v praxi ověřil možnost toho, že se zeměkoule v prostoru zdánlivě zničehož nic převrátí a poly se dostanou na rovník. Viz tzv. "teorie HAB" . Tedy já jsem k té teorii HAB dodal toto - nemusí do Země fláknout asteroid - stačí skoková změna magnetického pole ! A to se asi zrovna děje, totiž to oteplování planety je vyvoláváno zevnitř rozehříváním zemského jádra indukovanou energií ze Slunce. Neboť zemské magnetické pole začíná nespolupracovat s okolím a dochází k vychylování osy rotace jádra. Jádro si rotuje jinak, než zbytek Země, jak známo tedy. Je to vidět na stále se urychlující migraci magnetických polů Země. Čili vše ukazuje, že se cyklus blíží ke konci a vše souvisí se vším.

To oteplování je dáno vlastně stejným principem, jako se ohřívá transformátor vířívými proudy. Výsledkem je zvýšená seismicka a vulkanická činnost, ohřívání oceánů a tvorba ozonových děr. Poruchou pole pak dochází k dopadu více kosmických paprsků a k mutacím. Opravdu vše se vším souvisí !

83246

13.12.2005 13:59

USA v proměnách času

RE: Dobrý článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, já si trošku připravoval leho na smeč a nemyslel jsem to vysloveně tak, jak to interpretujete. Ale když jste to načal, tak to já dopovím. Ano - OSN je zcela zparchantělá organizace, něco jako byla svého času Společnost národů v Ženevě. Osobně se domnívám, že se blíží čas zrušení OSN.

Ale tak, jak to podal leho, je přeci zcela jasné, že by to pak šlo vztáhnout i na lidi postižené psychicky nebo somaticky a na jejich (ne)účast v lidské společnosti. Protože jestli vyloučíme nějaký národ ze společenství jen proto, že je dočasně nemocen, což navrhuje leho, potom se ptám: "Co to jako má znamenat v praxi ?"

Třebas že od té chvíle již například občané Barmy nebudou ve světě dále traktování jako lidé ? Že všechny státy ostatní odvolají veškeré styky, obchod, výměny atd, ustřihnou telefony, odpojí elektriku, zruší hraniční přechody ? Já bych pak ještě navrhoval sypat na ně naftalín !

Potom jsem tedy po leho logicky žádal, aby uznal, že i osobně postižení lidé by měli být ostrakizováni ! Mi to totiž připadá zhruba stejně (ne)logické.

83249

13.12.2005 14:43

Velká rasová válka

RE: No to se jim asi nepodari

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já jen krátce k té Bibli a jejímu přepisování. To máte absolutně pravdu, to ovšem nemění nic na tom, že ten původní obsah je tam stále. A jde ten obsah vypreparovat a očistit od nánosů těch " nechtěných přídavků ". Je to podobné, jako to dělají archeologové při vykopávkách. Chce to jen stále bádat a chápat, co chtěl básník říci.

To základní sdělení tam je - život na planetu byl formou teraformingu vysazen E.T., posléze byl genetickou manipulací "stvořen" člověk coby otrok bio-robot. Ten prvotní hřích, tak "radostně" zmiňovaný zejména katolíky, to je to, že se naši tvůrci pohádali a proti vůli šéfa výpravy byl člověk "dotvořen" tak, aby se mohl sám rozmnožovat - předtím byl "neplodný hybrid". Tedy ten hřích je hřích našich tvůrců - ne lidí ! Naši tvůrci, bohové, nás lidi posléze "uznali" a ponechali, ať se jeden cyklus vyvíjíme sami. Věděli, že čas je slovy Bible pouze "...od Olám po Olám..". Nyní je tu ten druhý Olám a bohové = E.T. se vracejí, bude účtování, dostali jsme nějaké domácí úkoly totiž !

Ti E.T. nás celou dobu učili, že :" ..je jediný Bůh (i pro ně ten samý !), že nemáme zabíjet, lhát, krást" atd atd. Zkrátka "Desatero.." a další.. A v Bibli, když se píše o Bohu, je to jen a pouze tehdy, když to mluví jeden z bohů a říká lidem - ..pozor, my nejsme bohové, jsme jedni z vás, jenou jsme shora přišli, toho Boha vy ani my neuvidime jsa živí !

Je mi spousty lidí líto, že se zase jen klaní "Zlatému teleti" ! A nikoliv tedy poprvé, lidstvo mohlo a mělo mít více rozumu.

83255

13.12.2005 14:53

Velká rasová válka

RE: Pane Gejdosi,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To není ani výklad, ani překlad - to je z hlavy nahozená řada Nostradamových myšlenek, jak se vztahují k době kolem milenia 2000. A samozřejmě nejsou zdaleka všechny k této době. Ten výklad, to si může udělat každý sám. Já jsem to tedy zlehka naznačil v té poslední části, to byl pokus o výklad.

Musíte ale vědět, že Nostradamus pracoval velmi zvláštním způsobem a jeho dílo je něco jako hologram. Prostě informace jsou rozesety "všude" po kouskách ! Tedy nic si nepomůžete, že budete izolovaně bádat nad jedním veršíkem. A je to jako mozaika, zblízka vidíte kamínky, zdálky pak hodně kamínků, ale opravdu s nadhledem uvidíte naráz celé dílo, tak nějak bych to připodobnil.

83257

13.12.2005 15:00

Velká rasová válka

RE: No to se jim asi nepodari

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nakonec to ale každý pochopí ! [velký smích] Nejpozději v okamžiku vlastní smrti. Nechci zabředat do dalších zákrut toho, jak co s čím souvisí a jak to vlastně je. Ale vyjdete li z pojmu "karma" a domyslíte, co se tím myslí, zase to bude mnohem jasnější ! [smích]

83258

13.12.2005 15:08

Velká rasová válka

RE: Pane Gejdosi,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jo, chyba na mé straně, každý příklad trochu kulhá. Jenže přeci - v tomto případě jsou ty kamínky na místě pořád, tam kam je Nostradamus dal. Akorát, že pozorovatel musí nějak připravit sám sebe na vnímání, musí zaobstarat správnou světelnou kulisu, vzít si správné 3D brýle atd ... [smích] To zase jen buduju ten příklad, co stejně bude kulhat.

A platí i ta námitka, že človek vykládač může skutečně obsah svévolně poměnit nevhodným postupem. Ostatně, absolutní většina znalců takhle blbě postupuje a ani já nemám záruku, že jsem vyjímka ! Tak to tedy je. [velký smích]

83261

13.12.2005 15:12

Velká rasová válka

RE: No to se jim asi nepodari

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích]
Ještěže nemáme v otázce existence Boha více, než dvě možnosti. Já jinak rozlišuji Bůh a bůh velikostí písmene, další přívlastky mu nedávám, ani to nepotřebuje.

Já vím, že existuje. [smích]

83262

13.12.2005 15:17

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přečtu, ale u mě to znamená docela boj ! Sice jsem tu kdesi sveřepě tvrdil, že anglicky umím, ale netvrdil jsem, že stejně jako jistý pán z admirality, Winston Spencer Churchill !

83263

13.12.2005 15:30

Jíme potraviny z ropy

RE: A ještě:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, já nevím, kde jsou ty - ehm: A kde jsou izotopove signatury? . Von je nejspíše nikdo nehledal. Voni si vědcové myslí, že to není vůbec možné a tak nic takového ani nehledají. Když Pakistánci vyhrabali Mohendžodaro a Harrapu či jak se ty města jmenují, tak narazili na stopy, které evidentně naznačovaly zkázu těchto měst nějakým obřím výbuchem. Naměřili tam i v příslušné vrstvičce zvýšenou radioaktivitu, respektive nepatřičné obsahy radionuklidů. Kolik už bylo výzev, nechť se nechá změřit z hlediska radiace a obsahu těch izotopů lokalita Mrtvého moře, kde se předpokládá lokalizace Sodomy a Gomory. Totiž i tyto dvě města byly patrně obětí atomového útoku. Ale na to není čas, není chuť, není nálada, co já vím ?

Píšete Atomovou valku neutaji ani ufouni. [velký smích] Když nikdo nic nehledá, pak by to obrazně míněno utajilo zřejmě i malé dítě. Jak se říká - hledejme a najdeme!.

83265

13.12.2005 16:24

Velká rasová válka

RE: totalitni svetovlada

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je dost drsné i pro takového paranoika, jako jem já. Nicméně, jelikož to mnou neotřáslo, možná bych klidně to samé tvrdil sám za sebe. [velký smích]

Nebudeme to mít jednoduché ten život !

83273

13.12.2005 16:47

Máme ještě vůbec nějaké právo na soukromí?

RE: Krasa cestovani.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ozvu se ! [smích]

Jen ještě takovou doušku - měli by jsme si někde nějak založit nějaký "kurz pro začínající paranoiky". To se sice tady jakoby pokoutně děje, ale já osobně mám jakýsi pocit chvílemi, že to může vadit. Jediný způsob, jak se bránit tomu, co na nás všechny "kvačí" je předávat informace, vysvětlovat souvztažnosti, prostě nenechat lidi v klidu, aby věděli, co se děje. Zvědavce považuji za vynikající "tribunu", modleme se, ať vydrží a neznelíbí se kdesi ... [velký smích]

Jinak k tomu šíření informací. Já tohleto fakticky dělám a místy mám pocit, že již chápu, jak asi se cítí ti chudáci "Svědci Jehovovi", když se kdesi na chodníku celý den třepou zimou a lidem se snaží něco sdělit a předat ty svoje "Strážní Věže". Je totiž jedno, s čím se na někoho někdo obrátí, je jasně vidět, že lidi se zajímají opravdu jen velmi velmi specifické informace, tak na úrovni "co za to".

83274

13.12.2005 17:23

Velká rasová válka

RE: totalitni svetovlada

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jednou takhle táhnul sinajskou pouští "vyvolený národ" na čele s náčelníkem Mojžíšem, byl hrozný švic a byli utahaní, udělali si tedy několikadenní zastávku. Ráno se celý národ shromáždil a Mojžíš je soudil. Bylo to strašně zdlouhavé a tak jeho tchán Jetro mu poradil. Pravil: "Rozděl národ na desítky a ustav desátníky. Deset desítek budiž setnina a ustav setníky. atd atd. A ti budou v méně vážných věcech soudit sami a jen vážné věci přednesou tobě." (viz Exodus)

Takže již tak dávno se jim dostalo ponaučení, jak takový drobný problémek řešit. Je to vlastně totéž, co "rozděl a panuj". Nikdo neví všechno - naopak se vytváří ovzduší konkurence, každý má drobný úkol a na nic se raději neptá a maká jak šroub. Někde je mozek - nemusí to být jedinec, nýbrž kolektivní orgán - a ten řeší jen systémové chyby. Jinak skutečně nezasahuje, žádný monarcha ! Správný systém funguje sám, nanejvýše může být drobně korigován. Stačí do takového systému vnést palivo !

No a tím palivem je závist, touha po moci, majetek, pocty - co ještě ?

83280

13.12.2005 17:55

Velká rasová válka

RE: totalitni svetovlada

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dobrý systematik samozřejmě o tom ví a počítá s tím ! Tedy právě naopak, hajzlíci v systému, kteří jej jakože ruší, ti vlastně jsou vítání. To jiní by vadili, totiž ti, kteří budou setrvávat neochvějně na zjevených pravdách. Ti by mohli systém poškodit, protože jsou sami součástí vyššího a tedy nadřazeného systému, toho Božího. A vo to tady gou !

83285

13.12.2005 18:14

Velká rasová válka

RE: Přituhuje, přituhuje i bez proroků (nebo s nimi???)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je sice čistě logické, co uvádíte, ovšem na základě dosti mizerně podložených premis ! Ano, když otázku postavíte takto - Položme si otázku: co je v zájmu České republiky? .. atd - potom to vypadá zcela jasně.

Vždy ale by jsme měli jít do hloubky problému. Tím, že se o kořeny problému vlastně takto nezajímáte - alespoň se to tak jeví, potom se může klidně stát, že se zařadíte bok po boku největším zločincům, maje přitom libý pocit, že děláte dobře.

A jsme zase u toho, co už tu bylo mockrát řešeno a všelijak řečeno. [velký smích]

83291

13.12.2005 18:41

Velká rasová válka

RE: Al-Aksa

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Bylo by dobré se zamyslet, jak tam ti Palestínci žili třebas před 500 léty, před 200 léty a pak třeba před 75 léty a kdy nastal ten zlom k tomu dnešnímu způsobu života, kdy se začali patrně jen tak z plezíru živit vybuchováním potomků v jeruzalemské MHD, jak tak pěkně píšete.

Máte nějaké takové přesvědčivé informace, že by třeba již před 200 léty něco takového plánovali, nebo že by jim to tam bylo nějak vrozené ? Tedy, že by Palestínci byli genetičtí džihádisté ? Totiž, doktoři by Vám pane leho klidně poradili, že choroby je moc dobré léčit podle příčiny a nikoliv podle následků. A tedy, že by jsme mohli vykoumat tu příčinu, odkud se to tam vzalo, ta dnešní podivuhodná životospráva. [velký smích]

No a kdyby jsme dospěli k tomu, že je to geneticky dané, pak by měli být vzati pod ochranu, ne ? Vždyť by za to nemohli, stejně jako třeba homosexuálové za nic nemůžou.

83299

13.12.2005 19:03

Velká rasová válka

RE: Nemyslim, ze by to bylo tak koordinovane.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mám ! [smích] Dejte si studené zrcátko před ústa a pozorujte jej - pakliže se zamlží, je to velmi velmi optimistická a tedy pozitivní zpráva ! Žijete !

Pardon, vidím, že jsem Vás moc nerozesmál.

No nic, kde nic není, ani čert nebere. Netřeba mít noční můry - rozhodně ne ! Někde v centrální Číně je v jakémsi slavném pohoří skála, na které je vytesané poselství z pravěku. Nebudu jej citovat, je dosti dlouhé, je autentické a je to poselství bohů k tehdejším Číňanům, jak se mají chovat, až vypukne "potopa světa". Tedy skutečně, je to dokument neuvěřitelné emocionální síly, vytesaný do skály. Ocituji jen kousíček:

Vaše soudnost a rozhodnost budou podlomeny a vaše srdce budou jako v síti ujařmení, neschopny žádného šťastného okamžiku (nebo času ??). Neustále se budou dožadovat jen návratu do předešlých klidných dob a do uspořádaných životních poměrů.

Proč to píšu ? A že se Vám to nejeví moc uklidňující ? No, ale vidíte na tom, že byly velmi špatné časy a lidi přežili. Je nutné mít vnitřní sílu přečkat špatné časy a ty už tady jsou. Možná bude o poznání hůř, ale to je relativní. Bude zase lépe - to je jisté. Každá porážka má v sobě zárodek příštího vítězství. Každý smutek je půdou, v níž již klíčí příští radost ! [smích] To je taky od Číňanů - moc moudrý národ je to.

83306

13.12.2005 20:16

Velká rasová válka

RE: Přituhuje, přituhuje i bez proroků (nebo s nimi???)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mám takový pocit, že zřejmě hlásáme, sic každý jinými slovy, skoro to samé. Moc by mě zajímaly ty Vaše zdroje neuznávaných informací, moje zdroje informací totiž jsou přímo vysmívané ! Já jsem totiž většinu svých informací o současnu získal zcela neuvěřitelnou kompilací informací z proroctví, historie - mnohdy vskutku starověké - a zcela běžných informací, veřejně přístupných. A pak "odněkud zevnitř", musím poctivě, ač dost nerad přiznat. Nerad proto, že to je ten poslední zdroj, kterému by většina lidí byla ochotna důvěřovat, jak to tak pozoruju.

Zaslechl jsem ve Vašem přízpěvku podtón, že "čím hůř, tím možná lépe". I mě někdy uchvátí fatalismus. A ČR zdevastovaná ? Hm, jsem si předsevzal, že již nebudu strašit. A tak se zeptám, víte něco bližšího o rostlince zvané "hluchavka" ? nevím proč, ale tato rostlinka, respektive její květ bude hrát rozhodující roli při přežití. Víte o tom něco ? A ještě - znate "Proroctví maka - šamana Atuka-hé" ?

Rok olověného spánku(úryvek)
S indiánským šamanem Atuka-hé hovořil v Paraguaji roku 1997 spisovatel Ray Nolan, který se zmínil o obavách z možného pádu asteroidu nebo komety na Zemi.
(šaman)
„Ne, já cítím, co si myslíš. Mnozí sice vidí takový konec, jako ty, ale to nepřijde! To jen olověný spánek se pokládá na svět. Šedý a matný. Bílí lidé jsou unavení, už na nic víc nevěří, anebo zaslepeni jinými věří v něco, co je falešné. Chytří, ale otupělí lidé. Jen mládež je živá a směje se starým. Všechno přežívá v šedi, jako v polospánku. ...//...Pak se bílý muži přiblíží okamžik, který vás udělá ubožejšími než jsme my. Uvidíš to - dva nebo třikrát se to stane v malém, a potom přijde šok. Vidím mince, taví se, hořící bankovky v rukou nesčetných lidí. Budou mít malou hodnotu ty peníze, pořád menší a nikdo se od nich nebude chtít odtrhnout. To je zvláštní. Oplakáváte peníze a nevidíte ovoce na stromech! Vidíš, že mi to připadá směšné, ale mnozí budou plakat. Mnohé bude jinak s penězi, to vám sice zůstane, ale bude to nový začátek, který mnohé srazí do neštěstí. Všechno bude značně jiné ... hodně jiné ... ale teprve koncem roku.

83313

13.12.2005 20:31

Velká rasová válka

RE: totalitni svetovlada

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Řeknu to malinko jinak. Ten systém, o kterém mluvíme, jeho palivem je pravě plnění těch hmotných tužeb lidí. A hmotné tužby = zisky majetku = všelijaké podfuky a přikrádání atd. Tak na to je ten náš světský systém navržen a tedy jede na palivo zvané majetek a vše kolem. No a lidi jsou lidi, ne ? Dokonce v Česku je to už i v příslovích :"Kdo nekrade, okrádá rodinu!" A tak systém šlape jak hodinky, jen maličko je těch jiných, co tam nepasují a co to narušují ! Tak takoví si užívají to peklo na zemi.

83316

13.12.2005 20:40

Velká rasová válka

RE: Al-Aksa

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nenavist a fanatismus, fanatismus a nenavist. [pláč]

Položím podobnou otázku - jak a proč tedy tam vznikla ta atmosfera nenávisti a fanatismu? Bylo to tam již před 500 léty ? Před 200 léty ? Nebo před 75 léty ? Pokud nikoli - kdy nastal zlom, ve kterém čase ? Je mi jasné, že je Vám jasné, na co kalkuluji a jsem zvědav.

83318

13.12.2005 21:13

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vás jsem jaksi přehlídl. [smích] Určitě tu nechci rozpoutat diskusi věroučného charakteru. Jen si trošinku rejpnu - píšete : Je tu jediné Bohem zjevené náboženství a to křesťanství. a představte si ! Přesně podle takových výroků já poznávám náboženství, která jsou již dávno prázdná. To je pech. Totiž, odhlednouc od toho, že jsem vyrostl fakticky v křesťanském prostředí a když se budu snažit být nestranný, potom se mi jaksi zdá být pravdivější Islám ! Ale nebojte, stejně inklinuji jinam.

83327

13.12.2005 21:29

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak zkuste naznačit pane leho, jelikož víme, že blahobyt v kapitalismu je závislý na kladném a dostatečně vysokém čísle, udávajícím počet % růstu národního důchodu, jak tedy si představujete ten růst příštích asi 50 let ? Totiž, pro kalkulačku nepoletím, ale za těchto okolností by ten důchod stoupl o nějakých 800% v USA. Nárůst v Číně ani neodhaduju, Čína už by se na planetu nevešla... [velký smích]

Nevede to náhodou automaticky k tvrzení :že k zachování blahobytu v kapitalistické společnosti je nutno vésti válku ?? Vy pořád nechápete, že jaksi není na světě místo pro takový systém ? Zkuste trochu abstrahovat od vašich pouček !

83332

13.12.2005 21:43

Kterak pozemky červenkovaly

RE: Smažení sněhových koulí !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To máte pravdu, to je skoro na oslavu. Svobodná Evropa to opravdu nebyla, co svrhlo komunismus v Evropě. Bylo to totiž zjištění, že se vracejí E.T. ! Reagan pak s Rusáky zahájil pokusy o dohovoření se v zájmu společné obrany proti E.T. v kosmu. Pane, je to na spadnutí a mnoho lidí bude strašně zírat, protože se jím zhroutí celý svět. Vše, čemu věřili jejich předci, rodiče a posléze již i jejich děti - to se najednou zhroutí a ukáže se být strašlivou lží. A člověk, postavený tváří v tvář takové situaci by mohl vykonat velké věci a to oligarchie nechce - chtějí přežít.

Ten nový světový pořádek, to není nic jiného, než příprava na tento okamžik. Okamžik, kdy bude nutno milionové davy rozzuřených lidí zvládnout. Protože kdyby se to lidi dověděli najednou již teď, bez dostatečné přípravy, tak vypukne něco, o čem Nostradamus ani nesnil !! [velký smích]

83337

13.12.2005 21:51

Máme ještě vůbec nějaké právo na soukromí?

RE: Totalitní světovláda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mi by stačil i placatý a nízký. Říká se "prach jsi a v prach se obrátíš" ! Já prach jsem, ale chtěl bych se pak obrátit v bláto na dně oceánu ! A třeba by do mě nějaká ryba nakladla jikry. A byl bych tak užitečný. [smích]

83339

13.12.2005 23:29

Velká rasová válka

RE: No to se jim asi nepodari

Petr Gejdoš 83.?.?.?

obnovená božským ohněm Ducha svatého celá Církev bude odleskem slávy svého Pána... - no jo, to ale pak již bude úplně jiná Církev. Takovou bych neodmítal.. Ale ta tu nyní není a nevím, kdo nás teď rozsoudí, kde kdo stojí lépe v této chvíli ?
Sestoupí nový oheň s nebe a očistí veškeré zpohanštělé lidstvo. Já věřím, že mnozí vskutku pak pochopí. Smysl ale pane, nezlobte se, jaksi nechápu. Totiž - příliš nevěřím, že by se našel byť jediný člověk, který by nevěřil něčemu, co by jasně viděl a pochopil. Tedy, napadá mě jedno jméno...leho [velký smích] Ale jaká pak to zásluha v takovém jasném případě ? A pokud dojde k tomu, že ten oheň sestoupí - proč nesestoupil dříve, proč tolik muselo přijít hříchů ? Jaký by to mělo smysl s tím čekat, pokud se jedná o výhradně Boží vůli ? Totiž, já myslel, že vše již bylo řečeno a ono ne ? Vím, do Božích úradků těžko někdo vstrčí svůj nectný nos, ale logika ano. Ale proč potom vůbec má sestupovat, vše znovu opakuji bylo již řečeno !

A skočím na začátek - teraforming je zrovna to, co zde bylo a je to popsáno v Genesis. Dobrá, nebudu tomu říkat teraforming, nýbrž propříště jen Genesis. A tady zase nerozumím: Ti vás teda dostali... No nic, proti gustu... - to jako kdo ? Nestačím se divit. Já posledních cca 15 let měním názory na základě výhradně intenzivního samostudia a nikoliv mě někdo dostal !?

83357

14.12.2005 10:05

Velká rasová válka

RE: Pane Gejdosi,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Cca 5 let se již "dopouštím" vlastních výkladů. Postup jsem tu nastínil. Jsem ale velmi lehce napadnutelný, moje metoda - píši "moje", ale s velkým rozechvěním a obavami - je velmi obtížně dokázatelná. Nedělám si velké starosti, v případě eventuálního selhání se jen zařadím do nekonečné řady neúspěšných vykládačů přede mnou [velký smích] , ale domnívám se, že jsem skutečně nahlédl na základní systém Nostradamovy metody utajování před nechtěnými vykládači. Ostatně - vycházím z velmi logického předpokladu a na ten se teď soustředím.

Nostradamus v různých dopisech naznačil, že chápání jeho proroctví je jednoduché a složité zároveň. Svému synovi pak v obsahově nevelkém "poselství" sdělil přincip. Logickou úvahou jsem dospěl k závěru, že nepoužil systém vlastního šifrovacího systému. Ten by dnes při současných možnostech byl dávno odhalen a navíc - popis metody by se do toho poselství prostě nevešel. Čili jediný způsob, jak se do toho dostat je systematicky prostý, ale provedením obtížný. Je nutno vědět tolik, kolik věděl Nostradamus ! Potom nemůže být problém v tom číst. To je princip !

Já jsem přesně naznačeným postupem "obětoval mládí" a nastudoval snad vše, co by asi mohl vědět on. Řeknete, že to není možné ? I já si to řekl a vzal jsem to důkladně. Od děcka jsem si přál být polyglotem. neříkám, že se mi to podařilo, ale velmi se snažím. Dnes to sice není již možné, ale abych touto systémově prostou metodou docílil dostatečných znalostí, na to dnes má prostředky každý - informace jsou, doslova se tu válejí.

A nyní závěr - rozhodující předpoklad. Můžete lehce něco zašifrovat, když druhá strana neví nic o obsahu. Jenže ! My ale víme ! Máme 500 let skutečných dějin. Máme obrovské znalosti ze všech oborů, které Nostradamus mohl skutečně nanejvýše "zahlednout" v prorockém vytržení. Čili, když víte o čem bude text, tak jej tam uvidíte, i když metodu utajení neznáte.

A já tedy takto alespoň část odhalil - alespoň jeden "level" ano. Totiž ta metoda se mi konkrétně rysuje takto - Nostradamus to zamaskoval tím, že onen prorocký obraz udělal obrovský. Použiji pochopitelný a názorný příklad - dešifrátory obrazně odsoudil do pozice mravence. Ten leze po Maroldově "Bitvě u Lipan", kde se na ploše 11m x 95 cm snaží poznat svýma vlastníma mravenčíma očima, co to tady proboha je, že na to všichni ti lidi tak nábožně koukají ! A aby lépe viděl, ještě si pomáhá mikroskopem. Jenže vidí jen nepochopitelnou změť fleků, nic víc. Občas se mu zdá, že něco vidí a chápe. Tak tam jsou skoro všichni vykládači dnes - vidí "prd" ! Úplně stejně by mohli vykládat skvrny na použitém toaletním papíru.

Já k tomu již více nenapíší, moje metoda není toho typu, že bych ji prostě předal jinému člověku a on by v tom pokračoval. Jedině i s mojí hlavou ! [velký smích]

83411

14.12.2005 10:23

Velká rasová válka

RE: arabsky nepritel

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na každém kilometru čtverečním vybombardovaného území povstane nejméně deset úplně absolutně všehoschopných lehových džihadistů a ti odejnou s krvavým flekem před očima do světa. Pomstít se. A tady v Evropě a Americe budou lehové a kemové zase říkat O CO JIM POŘÁD JDE ?

A já s přehledem odpovím za ně - JIŽ O NIC ! JEN O CO NEJKRVAVĚJŠÍ POMSTU !! A ruku na srdce, kdyby tady do Česka vstoupila americká armáda a dělala to samé, taky zde na každém kilometru čtverečním povstane 10 všehoschopných nasraných českých sirotků. Už to tu v 15. století bylo - nasranějších žoldáků v té době v Evropě nebylo kromě Sirotků. A v Americe by se leho zase divil. A tak furt dokola, až tu na planetě zůstane již jen leho a kema. A teprve pak se zřejmě naserou i oni, že je nikdo neposlouchá, ty kecy o džihadistech. [velký smích]

83414

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 53 čtenářů částkou 14 305 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

WHO si na Facebooku naběhla na vidle06.01.22 20:59 Neurčeno 0

Viník obrovského kalifornského požáru jmenován. A ne, není to globální oteplování06.01.22 17:43 USA 1

Vakcinační voodo - po každém očkování prudce naskočí úmrtnost "neočkovaných"06.01.22 15:07 Británie 2

Dezinformátoři a antivaxeři opět proti ČT?06.01.22 12:52 Británie 3

Marta Kubišová - peklo po 3. dávce06.01.22 09:20 Česká republika 4

Neočkovaní nedokončí zdravotnickou školu. Nesmí na praxi05.01.22 21:15 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
24,52 Kč
Libra
29,38 Kč
Kanadský dolar
17,13 Kč
Australský dolar
15,48 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
18,77 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,40 Kč
100 maď. forintů
6,88 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,16 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 067,16 Kč
1 unce stříbra
494,36 Kč
Bitcoin
917 766,29 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 71 888 860