Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petr Gejdoš

Nalezeno 2211 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.11.2005 12:17

Pilátovo krédo

RE: O technologii moci

Petr Gejdoš 83.?.?.?

že svaté texy může brát doslova jenom debil, což se ví už dávno.

Hm, už dávno ? A já si doteď myslím, že ty svaté texty by se měly důsledně analýzovat a oprostit od "časem přidaných nesmyslů" a pak by jim šlo věřit doslovně. To bylo Vámi řečeno zbytečně arogantně ...

Právě dnes věda stojí na "dokonalém rozcestí", protože již skutečně ví, že je to jinak, že vlastně je to ona věda, která ví, že neví nic. Obrazně řečeno - po pracné a velmi drahé přípravě se věda hrubou silou probourala do dveří, které byly otevřené a za nimi není žádná vyčerpávající odpověď. Jen další dlouhá cesta... [velký smích] A všechny ty "tak dobré výdobytky vědy", kterýma se třeba pan TS tady tak opájí, slouží jen k větší a větší závislosti, tuposti a nevědomosti. Přitom ta pravda, jak to je, křičí z každého kouta světa, z každého předmětu. Oči má a nevidí, uši má a neslyší...

Ptejte se vědců, co se dívají na "rozebraný genom", ptejte se vědců, kteří kvantují časoprostor a odevšad na ně jukne gravitace, ptejte se vědců, kteří pitvají mozek na jednotlivé neurony - co Vám řeknou ! Dvě staletí Boha věda tlačila do kouta, dnes tedy je věda v koutě a odevšad se na ně "kdosi" zpytavě dívá. Dejte všechny vědce do jednoho obřího konferenčního sálu a položte jim prostou otázku, jak to vlastně je. Uslyšíte odpověď, která Vám náladu nezvedne.

...a ptal se žabák znova, a je ten Tichý oceán třikrát větší než moje studna ? .. [velký smích] Znáte ?

80678

28.11.2005 12:42

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, neříkám že s panem Stworou souhlasím, respektive že s ním souhlasím ve všem. Nicméně, nějak to asi regulované být musí a tedy, jak by to mělo být správně ? Podle Vás ?

Ty přírodní národy třebas i v Africe to měly vždy ošetřené vcelku nápaditě a dalo by se říci správně. Měly svá tabu a "zasvěcovací rituály", tedy jakési dalo by se říci i ortodoxní požadavky i zohlednění skutečného stavu. Dotyčný jedinec, než se stal "dospělým", prošel jakousi zkouškou a pak byl nesmazatelně označen. Třebas i tak, že mu byly upilované špičáky... [velký smích]

Já se ztotožňuji s názorem pana Stwory, že naše metoda výhradně podle věku není taky ta nejsprávnější. Rozptyl věku, ve kterém ten který jedinec dospěje, je skutečně velký a říci, autoritativně, že od dosažení věku X je člověk dospělý, to není taky zcela správné a ani to není zcela dobré ! Určitě zde ucítíte jakýsi kolektivní jakoby trest.

Podívejte se do historie, jak se naše tzv. "křesťanská společnost" stavěla pokrytecky k otázkám sexuality a dospívání a musí Vám být jasné, že mimo jiné i zde je "zakopaný pes" duchovních problému této společnosti ! Naše civilizační oblast tuto otázku rozhodně nevyřešila uspokojivým způsobem a jsou tím páchány značné psychické škody, patrně obdobně, jako když Vy se "třesete o dušičku" třináctiletých dívek. Třesete se o ni sice správně, ale dívejte se na celý problém, totiž nejen pánové vidí do dušiček těch dívek, ani vy do nich nevidíte - nanejvýše máte letmou zkušenost s tou svou dušičkou...

Že to není otázka "jen tak na pokec" je mimo jiné vidět z toho, kolik v naší kulturní oblasti je sexuálních deviantů, což je právě důsledek neuspokojivého řešení této problematiky. Toto přírodní národy neznají - více viz "Lidská sexualita" od Pondělíček, Pondělíčková potažmo viz Kinsey report. Je to alarmující otázka.

80683

28.11.2005 12:45

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

totiž nejen pánové vidí do dušiček těch dívek, ani vy do nich nevidíte

omlouvám se, chybička se vloudila, správně má být:

totiž nejen pánové nevidí do dušiček těch dívek, ani vy do nich nevidíte

80684

28.11.2005 12:48

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím ! [smích] OT
A jaké máš číslo ? Že by jsme poklábosili ?

80685

28.11.2005 12:59

Odpověď ortodoxních židů na kritiku íránského prezidenta

RE: Dodnes nemaji v holocaustovem museu 6 milionu jmen-between 1933 and 1945, 1,500,000 Jews emigrated to Britain, Swede

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hi Hi Hi ! To je fakticky zajímavé, a ja myslel, že jeho dědeček stavěl Cheopsovu pyramidu ! To jsou věci, co se ještě dovíme... [velký smích]

80687

28.11.2005 14:25

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Dovoluji si nesměle podotknout,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tady mi to uniklo, pardon !
Vyjmenujte mi pár národů, které křesťanství vyhubilo a jak..

V Evropě: Obodrité, Pomořané, Prusové, Jatvingové - to jen na severu Evropy. Způsob ? Oheň a meč, ve jménu kříže, rukama "Řádu Německých rytířů" nebo taky "Křižáků" v 9.- 12. století. Nebo ne ? Nečetl jste ani Křižáky, když už nestudujete pravdivou historii ? Pan Sienkiewicz jako Polák a horlivý katolík si to vraždění - vždyť to byli jen pohani (!!) - nijak tragicky nebral, tak jak se teď k tomu stavíte Vy ! Ten to píše jen tak mimochodem, jako naprostou samozřejmost. A psal to již v 19. století, v době relatívně umírněného křesťanství. Hm...

V Americe to neumím vyjmenovat z hlavy, ale celé národy padly na Antilách hned z počátku conquisty. No vy nečtete ? Třeba "Dějiny dobytí Mexika" ? Na severu Jižní Ameriky od pobřeží Brazilie až po Panamu je to přehlídka mrtvých národů - nepřečkaly christianizaci.

Neplete si to s muslimy?
Nepletu ani omylem ! Právě muslimové byli k jiným národům a náboženstvím tolerantní. Jak by asi třeba přežili 500 let Srbové, Řekové, Makedonci a Bulhaři pod vládou Osmánské říše. Pane, to Vy to máte jakési podivuhodně spletené. nezlobte se, pokud to není opravdu jen nevědomost, pak je to vyčůranost jak Brno - pardon brňáci ! To Vy máte jakési katolické polopropustné klapky na očích, vidíte jen pro sebe dobré !

Kdyby místo muslimských Turků v roce 1389 Na Kosím poli nad Srby zvítězili třeba nejkřesťanštější Habsburkové a Srbi byli tou dobou pravověrní muslimové, dneska by již Srbové a další neexistovali ! Balkán by mluvil Německy a Vy by jste se jen naivně divil, o jakých to Srbech je řeč. Stejně, jako jako u těch Obodritů třebas ! Co se to tu snažíte naznačit ??

Na současném kresťanství nevidím dobrého vůbec nic, snad kromě určitých jedinců, kteří se snaží vzbudit zdání... A na křesťanstrví obecně za celé dvě tisíciletí ? Hm, původní myšlenka Ježíšova je dobrá a pak ještě chvíli potom o křesťanství opravdu šlo. Dál už to byla jen cesta do pekla, pane, divím se, že to nevidíte ! Ale jsou vyjímky ! Otázka však je, zdali na cestě správným směrem nebyli ti nebožáci ve vyhubených národech, co padli a proleli krev pro Vatikán, aby se preláti mohli ozlatit, aby "nejkřesťanštější králové" mohli stavět svá sídla, tedy zdali ti třeba Obodrité nebudou v tom Vašem nebi ve skutečnosti v mnohém hojnějším počtu, než tam budou ti Vaši tzv. "křesťané" !!

Och joj, to jsou věci ! [velký smích]

80692

28.11.2005 14:51

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Dovoluji si nesměle podotknout,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy pane dost hrubě trháte kontexty. Takhle to nejde argumentovat, předtím si položte otázku, co bylo příčinou, že Rusko coby SSSR bylo militantně ateistické. A ještě předtím si musíte položit jiné otázky, třeba kolem pochopení, proč si Rusové o Moskvě mysleli, že je třetí Řím. Atd. atd.

Kdo bude postupovat "fakt za faktem", uvidí skutečného Satana sklebícího se ve Vatikánu radostí nad tím, jak se mu to povedlo. Miliardy tzv. "křesťanů" na povel Satana vraždilo, kradlo, lhalo, intrikovalo, ničilo duše celého světa. A je tomu tak dodnes - je to na zvracení. Teď vybudovali ti tzv. "křesťani" vlastně prakticky unitární říši, zvanou "euro-atlantická civilizace". Zde se zdánlivě vyskytují samostatné státy, když ale budete koukat s dostatečným nadhledem, uvidíte, že se jedná o de facto jednotné soustátí, které vizuálně vládne celému světu. Dočasně, i kdyby se lehové ubojovali k smrti - což i bude !

A ty války uvnitř ? I v rodině se bratři poperou, hlavně že netekla krev skutečných vládců... [velký smích] Vše bylo popsáno dávno. A je směšné, když někdo argumentuje s úsměvem, jako že: "Co jsou to za kecy o Satanech a podobně". V algebře taky za X lze dosadit tu číslo 6 jindy zase 99 ! Trochu myšlení třeba..

80693

28.11.2005 14:56

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Dovoluji si nesměle podotknout,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To sice přímo takhle asi nehrozí, ale i mě by to zajímalo. [velký smích] Ostatně, myslím že již brzy se to všechno vylátne, jak to je. Prelátům v každém případě půjde o zadky ! [velký smích] Ne nadarmo se asi papežové děsili III. části proroctví z Fatimy.

80694

28.11.2005 15:22

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Dovoluji si nesměle podotknout,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To ale neznamená konec křesťanství, potažmo Katolické církve, jak by se mnozí mohli (s neskrývanou radostí) domnívat. Ale pravý opak..

Hm - Vy jste velmi podivná směs pravd a polopravd, pane. Víte, že je psáno - že ...mnozí v mém jméně budou konat. Ale já jim řeknu, že nechtěl jsem to tak...

O čem nebo o kom je pane asi řeč ? Nechce se mi to hledat doslovně, určitě to víte. Mě ale zajímá ta Vaše jistota, že to Vy, že Církev katolická .. je ta správná, že na ní a na Vás ta slova neplatí. Protože nemůže se špatnými způsoby udělat dobrá věc - a toto přece zejména o katolících platí ! Odhadnětě, kolik na Zemi zůstalo křesťanů ? Sám Ježíš si přece dělal starosti, že hodně málo ... Ale jinak máte pravdu.

80697

28.11.2005 15:33

Pilátovo krédo

RE: Cože?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne nadarmo se množí názory o reálném úpadku civilizace.

Nemyslíte doufám slovem civilizace celé lidstvo ?

Ale vše souvisí se vším ! V tomto případě to ani tak není příčina, jako jeden z mnoha následků jiné příčiny úpadku. Nemůže, prostě nemůže přežít taková společnost, která je založena na lži. A ta naše je na lži založená ale skutečně "z gruntu" ! Tedy co se divíme ? [velký smích] Cesta ven z toho "průseru" obávám se je již "jen individuální". Ostatně - před soudem bude každý stát sám za sebe. Mnohem sugestivněji je to řečeno v Koránu... [velký smích]

80699

28.11.2005 17:34

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Éch, to jste mě poněkud nepochopila, nic z toho, co mi vytýkáte, jsem přece nijak nepropagoval !

Tedy nechápu tady toto:
-Ano, zřejmě proto je mezi nimi nevyšší výskyt AIDS. Nesnažte se aplikovat Africké podmínky na Evropskou populaci. Takhle to nefunguje. Kde jste to vyčetla, že tak to myslím ? Africké přírodní národy si žily od hypotetického Adama do jisté doby, než jim tam strčil svůj rypák "bílý muž" a byli v pohodě ! Až potom, až jim tam bílí přinesli "kulturu", začaly jim tam problémy, tak nerýpejte prosím do mě.
nebo toto:
- Vy považujete posunutí začátku sexuálního života za trest? Vždyť tak jsem se snažil to kulantně naznačit. Ale na přímou otázku - přímá odpověď. Ne, nepovažuju to za trest ! Ale ukažte, kde jsem to tak proboha napsal ? Nemluvě již o tom, že ani náznakem v tom mém textu nebyla řeč, jakým směrem, zda nahoru či dolů by se jednalo o ten nešťastný posun..
nebo toto:
-No, nevím jaké škody to napáchalo na vás. Já žádné trauma nepociťuji. Podle toho tónu, jak jste se do mě obula, tak o tom pochybuji, že to trauma nemáte. [velký smích]
a taky toto:
-Pokud si myslíte, že zlikvidujete problém sexuální deviace jakou je pedofilie snížením věkové hranice , tak to je to nejhorší řešení. proboha, co mi to podsouváte madam ? Nerad bych vypadal skutečně jako brouk Pytlík, co všechno ví a všechno viděl a všude byl, práce všeho druhu ! Ale zrovna sexuologii jsem podrobně studoval taky, jestli chcete zemřít potupnou smrtí udušením pod hromadou odborných knih o sexuální problematice z celého světa, stačí říci - stejně je již dnes moc nečtu, tak je ač nerad obětuji na tento pochybný účel !

Vidím, že vlastně nesouhlasím vůbec s ničím, čím jste mě docela nespravedlivě napadla. Hm... [zmaten]

80707

28.11.2005 18:28

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Musím ale zareagovat i zde, kde jsem napaden nebyl:Regulace nutná je a to bez diskuse. Podle mého názoru by minimální hranice měla být 16 let. Teď se určitě zvedne vlna bouře a nevole ale...

Tak tedy tak, to já bych tu hranici posouval taky, jenže bych popátral v přírodě a mezi těmi doposud nezkaženými přírodními národy. A nevěřím, že to co teď napíši, se bude zamlouvat i Vám, ačkoliv bych posouval taky spíše nahoru.

Totiž, v přírodě to funguje tak, že sexuální hrátky jsou dovoleny vysloveně jen některým jedincům samčího pohlaví a jsou více méně vnuceny (a i přijímány) všemi somaticky dospělými samicemi. V přírodních národech se sledují sekundární pohlavní znaky a při splnění fyzické dospělosti proběhne tzv. "inicializační rituál". V rámci toho rituálu jsou zkoumány schopnosti dotyčného jedince a pouze jedinci schopní odpovědného života jsou takto vpuštění mezi dospělé a mohou eventuálně založit rodinu, čili věnovat se sexu.

To by se Vám zřejmě nelíbilo, že jo ! Ale přitom vidíte, že naše kulturní oblast to udělala paušálně podle věku a hotovo. A Vy na mě s takovou blbostí - že prý tu nemám tahat jakési primitívní africké zvyklosti. Totiž ty zdánlivě primitívní zvyklosti jsou ve skutečnosti mnohem humánnější a ohleduplnější ke světu a k životu. Protože se klidně mohlo stát, že nebyli inicializování ti jedinci, kteří jsou fyzicky, psychicky nebo i geneticky - ano prosím, dokonce i genetické vady se zkoumají či zkoumaly kdysi u těch tzv. "primitivů" - podvybaveni a tedy nebyli schopni plodit zdravé děti, uživit je a správně vychovávat.

To by madam byla rána ! Že jo ! Totiž takové "primitívní" zkoumání by znemožnilo sex lidem postiženým fyzicky a duševně, lidem neschopným se starat o sebe a tím spíše o rodinu atd. . Takhle bych to uvítal já. A teď mudrujte... [velký smích] A na lidská práva Vám kašlu, dokud na stejném papíře nejsou napsané a vymáhané i lidské povinnosti !!

80719

28.11.2005 18:56

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano. Souhlasím, s takto pojatou racionalitou. Jako obvykle - slova nepřesně odráží význam toho, co máme na mysli, když jej to slovo vyslovujeme. Čímž vzniká zoufalý zmatek a nedorozumění. Já měl na mysli tu podivnost chování, kdy jsa všichni na pokraji nedobré doby [smích] někdo se připravuje na boj o žvanec se zbraní v ruce.

Dnes jsem si přepočítával účinnosti v přenosech energií po ose Slunce, Země, rostlina, potravina z rostliny, člověk. Vyšlo mi zas to samé, že pro cca 6,5 miliard dnešních lidí na planetě je nutno mít asi 8 milionů km2 na 100% intenzívně obdělávané orné půdy a to při omezení se pouze na hlavní obiloviny. Čili žádné balastní plodiny, žádné zkrmování "na bifteky" ! Ve skutečnosti je na světě asi 7,6 milionů km2 takové půdy a zhruba ta samá výměra je půda sice zemědělská, ale nikoli orná. Závěr je jasný... [smích]

Bude třeba se masově naučit ovládat všechny ty energie, jinak šlus !

80723

28.11.2005 20:57

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale já to vše chápu dokonale a nevzpěčuji se nijak, dokonce jsem na sobě ani náznakem neshledal příznaky začínající pedofilie. [smích] Takže nejsem nijak zainteresován - jsem z obliga.

Na druhou stranu, tady se bazíruje a zřejmě dobře na něčem, ale v jiných oblastech je vše lhostejno a jde o stejně vážné věci ! Ale nic. Je to OT.

80745

29.11.2005 15:24

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nu, neustálým zjednodušováním problematiky se dostane člověk postupně až k prosté otázce - ano nebo ne ? Cvrnkne si korunou a je po problému. Hu ! [velký smích]

80870

29.11.2005 15:44

Pilátovo krédo

RE: Nóóó tak Petře Gejdoši

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak teď už jste si vysloveně poplakala na špatném hrobě. Čili vidím ty konce a končím. Akorát si postesknu, že kdyby přítomné dámy věnovaly aspoň zčásti tolik úsili chápat, co tvrdí jiní, jako se to třeba snažím já u nich, možná by jsme tady dospěli i k nějakému závěru ! [velký smích]

80873

29.11.2005 17:36

Obvinění USA z mučení přinutilo americkou administrativu zmírnit žalobu proti Jose Padillovi

RE: Aha, takze co vlastne spachal?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ve světle toho, kým jste, Vám nebudu Vaše postoje brát, bez nich by jste nebyl schopný srovnat a utřídit si svůj svět, vojáci už jsou takoví.

Pane Corvus - to co tady píšete, je skoro stejná hrůza, jako to co tady blekotá pan "leho". U něho to skoro chápu, on je totiž válečný zločinec, ale proč se k němu vlastně jakýmsi omilostňováním připojujete i Vy ? Ve světle toho, jak dále pokračujete, to beru jen jako nedomyšlenost.

Ale na to je třeba v diskusi se zn. "leho" dávat pozor. Těžko se Vám totiž podaří potkat podobně vykutáleného demagoga.

80900

29.11.2005 17:55

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na jedno jste ale zapoměl, anebo jste nečetl všechny lehoviny - totiž ten pán pod zn. "leho" je psychopatický válečný štváč a zločinec a pevně věřím, že se on dožije svého soudu pro válečné zločince, jako byl ten v Norimberku pro nacisty. To ostatní je méně podstatné a v mé definici je to stejně obsaženo automaticky .. [velký smích]

80902

29.11.2005 20:39

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Netřeba být originální, pokud je nutno dbát na přesný výraz, v takovém případě tu originalitu rád oželím !

Nikde nikdy jsem se o nich jak říkáte Vy:,,,psychopati jako Saddam se svymi synacky ... nemluvil ani jako o normálních, ani jako o psychopatech, prostě vůbec jsem je nijak zde neklasifikoval. Čekal jsem a stále čekám na dostatek informací...

O Vás ale jste mi informací poskytl sám dost na to, co tvrdím. Leží to tady v archívu. Vaše zkratkovité, žlučovitě jednobarevné, monotonně nenávistné výrony chorobné mysli jsou patrné v každém příspěvku. Co jiného si můžu tedy myslet ? Nedáváte moc alternatív na výběr ! [velký smích]

Ale stejně - nerad takhle o někom soudím, ostatně budu za to potrestán, stále platí: "nesuď, neb budeš souzen !"

80928

29.11.2005 21:11

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] [chechtot] Co to tady vidííím ??? Jsem jakoby chválen, však jistoty nemám, zda zaslouženě či za co to vůbec ?

Ale k tématu - muži jsou ve sporech "per huba" ženami vesměs zcela politovánihodně biti. Ženská logika se totiž vyžívá v tak zoufalých malichernostech, používaných jako argumenty a které muži vesměs ani nedokážou postřehnout natož použít ve slovním souboji, že se vůbec nezmůžou na kloudnou obranu.

Ta přímost až bezelstnost mužů se dá ilustrovat asi takto - příklad z nikoliv mého života: Muž rozbije nechtěně křišťálovou skleničku z nějaké sady po prababičce, zkroušeně se žemě přizná a je pak asi hodinu plísněn tak ponižujícím způsobem, že to "nemá metra". Za tu hodinu jsou mu vyčteny všechny podobné hříchy za posledních 35 let manželství a s ohledem na pokročilou sklerozu obou účastněných je toho rozbitého křišťálu nakonec asi tak na náklaďák. Kdežto když tu samou skleničku rozbije žena, při vůbec první možné příležitosti to ona začne vyčítat svému muži, načež následuje ona známá ponižující hodinka, jako v prvním případě.

Uvedu ještě jeden příklad ze života, tentokrát vlastního: V naší rodině se traduje odpradávna, že strašně chrápu, čímž ze života své ženy dělám (patrně naschvál) peklo. Fakt je, že já vlezu do postele a asi po 3-5 sekundách spím, tedy se logicky nemám jak bránit proti tomuto nařčení, neboť o svém chrápání nic nevím, leda tedy z doslechu. [velký smích] Ale díky občasnému ponocování vzhledem k přenosům sportovních událostí jsem si povšimnul, že z ložnice se nesou podivuhodné zvuky. I nelenil jsem a na digi kameru jsem pořídil serii záznamů i s daty. A zlomyslně jsem čekal, kdy zase dojde na řeči "o mém chrápání" ! Pomsta byla sladká - s digitálním záznamem se nedá diskutovat s nadějí na úspěch, to vážené dámy zde jistě uznají ! A bylo po problému ! Já mám důkazy. [velký smích] Ale předtím jsem to byl já, ta škodná !

Pravda vždy zvítězí !!

80933

29.11.2005 21:31

Mlčení okupantů

RE: Neni vitezu ,jen porazenych.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dyť to pane Roberte značce "leho" říkám pořád ! Že je psychopatický válečný zločinec a štváč a tedy, že jej čeká mezinárodní tribunál pro válečné zločince proti lidskosti. A on už to dneska dobře ví a věřím, že jej mrazí po duši. Taky jen proto tady tak mlátí hubou, aby zahlušil ty pochybnosti, co s ním bude. A já pro něj mám radu - přiznání je polehčující okolnost, úpřimná lítost dvojnásob, snaha o nápravu svých hříchu taky. Cesta by byla ... [velký smích] Jen se rozhodnout a vykročit správnou cestou.. trošku vybělit tu černou duši ..

80937

01.12.2005 12:06

Jíme potraviny z ropy

Ptal jsem se taky: "Máme stále čas?"

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Někteří skoro všichni lidé jsou nepoučitelní a ničemu nevěří. Zejména prorokům.

Uvedu pár čísel, pak si sami můžete hrát s kalkulačkou kdo chce jako dlouho bude libo:

-V roce 2000 bylo snad k 1.1 na planetě 6,5 miliardy lidí, každoročně to stoupá asi o 60 milionů, tedy dnes je to asi 6,8 miliardy plus mínus autobus.
-Na každý průměrný metr čtverečni planety Země dopadne cca 10 kWhod zužitkovatelné solární energie, čistá solární konstanta je cca 1373 W/m2. Na celou planetu dopadá cca 1,8.10 na 17 W.
- Poloměr planety je 6378 km, plocha souše včetně třeba Antarktídy a spol. činí 149 milionů km2. Podle agentury pro výživu OSN FAO je na planetě k dispozici 7,6 milionů km2 "ještě funkční" orné půdy a cca 7 milionů km2 ostatní jakoby zemědělské půdy, nikoliv orné.
-Doporučená průměrná energetická dávka pro "Homo sapiens sapiens" činí cca 2800 kcal = cca 3,2 kWhod. Pro porovnání v USA a Kanadě spotřebují na osobu cca 3800 kcal, v Africe pak jen asi 2200 kcal a podobně, ale průměr je průměr.
-Primární reálná účinnost přeměny solární energie na biomasu činí cca 0,2%, do toho si již podle libosti odhadněte další zpracování a ztráty, než to pak máte na talíři a posléze do posledního drobku ( tedy - jak kdo !) pozřete.

Můžete se těmito čísylky bavit doma po večerech sami, nebo se spolehněte, že je pravda, co tu píši. Vztahy mezi těmi čísly jsou neměnně platné stejně jako u každého normálního zákona, jako je třeba "Ohmův zákon" ! Vynásobíte počet obyvatel na Zemi hodnotou spotřebované energie na den, započtete všechny účinnosti a to podělíte tou solární konstantou - výsledkem bude minimální nutná plocha orné půdy v metrech čtverečních, to převedete na kilometry čtvereční a výjde "krásné hausnumero" !!

Mi vyšlo a Vám to taky tak výjde, když to budete počítat, že lidstvo by nutně potřebovalo asi 8 milionů km2 kvalitní orné půdy. Ve skutečnosti má jen 7,6 milionů km2, tedy to, že ročně umře až 15 milionů lidí hladem nebo v následku hladovění má zde svůj základ. Můžeme již jen lehce odhadnout, co to znamená v praxi pro nejbližší období ! [velký smích]

Mimochodem - naposledy bylo lidstvo "nepřelidněné" někdy kolem roku 1500 po Kristu, to nás bylo lehce pod 500 milionů lidí na celé planetě. [velký smích]

81221

01.12.2005 12:17

Jíme potraviny z ropy

RE: Clank je bohuzel typickou slataninou doby.......

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Realita je ze dnesni moznosti pestovani ve sklenikovem prostredi, vyuziti "ras" a jine davno poskytuji moznost uzivit temer celou planetu prakticky na rozloze 10 fotbalovych hrist.

Hm, pane "zalozak" - to by mě fakticky velmi zajímalo - máte patrně na mysli nějaké "perpetuum mobile" či co ? Zkuste se vyjádřit ohledně těch technologií zázračných nějak blíže ! Totiž, pokud by to Vaše tvrzení, poděleno milionem, bylo aspoň přibližně pravda, potom neexistuje na světě širém tak "prestižní cena" a'la Cena Nobelova, které by jste byl skutečně hoden ! [velký smích] A měl by jste nárok za živa na nejméně kilometrou sochu ! [velký smích]

81224

01.12.2005 12:43

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Neni se tedy cemu divit, zenska krasa je proste KRASA !

Njo, tedy ale s jistou připomínkou - nic není krásné či škaredé, jsa samo o sobě .. Možná to znáte, jako to pamatuju já - kdysi v dětství jsme si třeba "drmolili" stále dokola jedno slovo - například "velbloud" . Již po chvíli nikdo nevěděl, jestli je to správně velbloud, nebo verbloud, venbloud či verloud ! [smích] Tím způsobem si totiž "cosi v mozku" poněkud rozhodíte - nějaký předsudek - a pak již si nejste ničím jistý.

Tedy - zahleďte se na tu tzv. "krásnou ženskou" či "krásného chlapa" (podle vkusu a naturelu [velký smích] ) a pořádně se nad tím zahloubejte. Myslím, že oo čase totiž si přestanete být jistý, jestli ta ženská či chlap je OPRAVDU TAKOVÁ KRÁSA, jak jste sám napsal !! Co když je ryba "ropušnice" (například) přeci jen krásnější ?

81229

01.12.2005 13:09

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vítám Vás pane na (doufám že) horní palubě toho našeho moderního Tityanicu, stále se ještě nalévá, jakési "drobečky" tu stále ještě jsou i hudba ještě hraje, "póďme si o tom pokecat, pokavaď je čas" ...

Vzpomenu Nostradama - ten pán totiž před 500 léty se vší vážností pravil, že skutečný začátek bude v USA, tam ta mela vypukne se vší silou ve formě neslýchané občanské války v době přesně: ... tři, dva jedna, nula ... start !! [velký smích]

Ironií ale bude, že v USA to nevypukne z hladu, ale z rozežranosti !! To ale je ta relativita - čert nám byl dlužen toho pana Ajnštajna i s tou jeho teorií ... [smích]

81238

01.12.2005 13:29

Jíme potraviny z ropy

RE: Clank je bohuzel typickou slataninou doby.......

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No pan "zalozak" možná míní potraviny nějak vyrábět z hnědého uhlí, nebo z asfaltových břidlic - ale to taky jednou dojde, hm... Druhá možnost, jak to možná myslel, že převedeme lidi do počítačové virtuality, takový Matrix, či co. Tam by nás uživila potom i relativně malá elektrárna, asi snad na jádro ??

Jeden čínský císař, asi před třemi tisíci léty sezval všechny čínské mudrce a filosofy a položil jim otázku: "Mohli by jste vymyslet větu, kterou by se dalo odpovědět na všechny životní situace, větu která by seděla na všechny věci s kterými se člověk v životě setká ?"
Po roce se opět všichni mudrci a filosofové sešli u cisaře. "Nuže, jaká je vaše odpověď?" ... zeptal se cisař.
Vystoupil mluvčí a nejmoudřejší z nich a řekl:"Zde je odpověď na vaší otázku, nejjasnější císaři. Tato věta zní - A TOHLE TAKY POMINE !"

Vlastně - vše jde podle plánu, všechno pomine...

81244

01.12.2005 13:41

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Chtěl bych pro své děti lepší budoucnost.

Nakonec se to stejně jaksi vyvrbí. Bohatí si myslí, že jejich šance jsou lepší, ovšem stejně snad jen ti co tuší, co se na nás hrne. Jinak si myslí pouze "to jsme s něma vybabrali, s blbcema !!" [velký smích] Na což ovšem již sám Ježíš v Jeruzalémě svého času koutkem úst procedil opovržlivé "...spíše velbloud uchem jehly projde, nežli by se bohatý do nebe dostal..." - nebo tak nějak...

Ale k tomu Vašemu - prozíravý rodič se snaží děti orientovat na "správnou cestu" - dále je to v rukou Božích !!

81248

01.12.2005 13:56

Jíme potraviny z ropy

RE: Jeden z clanku ve www.fromthewilderness.com

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Blíží se taková podivná doba, pane Včelička ! Totiž - vše bude jaksi jinak. Již to tady bylo řečeno kousek vedle - jediný způsob přežití bude vytvoření uzavřených samostatných samosprávných soběstačných komun lidí, kteří budou všichni pracovat na společném ze všech svých dostupných sil, aby společnou rukou vyprodukovali pro každého s prominutím "holý žvanec do huby" ! Čili - konec kapitalismu, konec te současné tzv. "demokracie" alias moneykracie, konec bezbřehého individualismu, konec přiblblých zábav a amerikanistických manýr. Právníci, úředníci, soudruzi kapitalisti a spol. budou "persona non grata" - totiž že bude zase platit "kdo nepracuje, ať nejí!"

A teď to řeknu na plnou hubu - nejdále v té přípravě na nastávající krizi je opovrhovaná Kuba, Severní Korea a spol. Tedy to ostentatívně uzavřu - Kuba - náš vzor !! [velký smích]

(Je ale pravda, že na Kubě a nakonec i v té Severní Koreji je to díky USA, to se zase nedá USA upřít.)

81252

01.12.2005 14:33

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak tedy - je nutno si uvědomit, že výpočtem podle tzv. "ekologické stopy" se lidstvo dělí na několik vyhraněných skupin.

Tou první jsou Američani míněno občané USA a spol., tím "spol." myslím zhruba členy G7. Ti jsou na planetě jakoby nejenže vysloveně zbyteční, nýbrž přímo vražedně škodliví ! Sežerou totiž asi tak 10x více, než je planetární průměr a vše zaserou odpadky .. Jak s nimi naložit - sám nevím jistě - lehovi džihadisté si myslí, že je nutno je rychle vyhubit. A možná mají pravdu - aspoň podle vlivu na stav planety ...

Pak je tady druhá skupina, nejsou v G7, ale jejich spotřeba hmotných statků je dosti více než 100% průměru světa - ti by se měli nad sebou zamyslet, snížit svou spotřebu k 100% a začít rozumně spolupracovat s tou poslední čtvrtou skupinou.

Dále je tu třetí skupina - lidé, jsoucí na průměru spotřeby a okolo této hodnoty. Až na snižování spotřeby pro ně platí to samé, co pro skupinu druhou, tedy je to vlastně jen jakoby podskupina skupiny druhé. Tady někam bych mezi druhou a třetí skupinu vřadil Čechy.

Nakonec je tu čtvrtá skupina. Umírají hladem, nemají co ztratit, naletěli na kecy USA, že se G7 celou dobu snaží jim pomáhat. Výsledky ale hovoří jasnými čísly, G7 stále bohatne, tihleti stále chudnou - čili to s tou pomocí je nějaké legračně podivné. Zejména, když ti stále bohatnoucí evidentně bohatnou stejným tempem, jak ti chudí chudnou - to přeci něco naznačuje, není to pravda páni "lehové" ? V této skupině jsou i "lehovi" oblíbenci džihadisté.

Nevím, co těm zoufalcům chce poctivě uvažující člověk pořád vyčítat. Mě kdyby někdo obrazně řečeno obral i o kus hadru kolem beder - asi jako se stalo v Palestíně jak známo, od huby urval poslední žvanec a pak mi povýšeně sdělil, že se málo snažím a že hlavně nejsem demokrat, tož to tedy nevím, jak by to dopadlo !! Asi bych taky na děcka navěšel 10 kilo tritolu, do ruky tlačítko a poslal je na procházku ...

Ale nechal bych si teď ještě, dokud nejsem v takovém postavení, panem "lehem" či jeho kamarády poradit - jak z toho ven ? Nechci totiž své děti takhle posílat do války ! Ale podívejte se na to očima Palestínce, Iráčana, Afghánce atp. ... Vždyť co si asi říká takový ztracenec ? Neříká si například, že: ... ale ta válka ke mě přeci přišla sama ! Já jsem tu doma, co tady ku.a dělají tito všichni "lehové" ? A tak nějak dále přemýšlí, až dospěje k té "geniální myšlence" a pověsi na syna 10 kilo tritolu s tlačítkem na drátě. [zmaten]

81255

01.12.2005 14:48

Pilátovo krédo

RE: I ty Brute (Čapku) ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je zajímavé, jak je to spravedlivě zařízené - někdo se "ulakotí" na exteriér a zbytek života se mu vlastně stane peklem. No jiný zase třeba dá na ten interiér, ale taky není spokojený ! [velký smích] Furt šilhá po těch "exterierově" zajímavých objektech a snad by dokonce i měnil. Zajímavé. Prostě lidi jsou divní, když jsou tam, chtějí ven, když jsou venku, chtějí tam. Zde "lidi" je míněno všechny jedince obého pohlaví. Pro "hlavní" podskupinu lidí, tedy pro ženy, zase platí ještě navíc, že neví co chtějí, ale nedají pokoj, dokud to nedostanou. Tak to je vylepšení toho, co platí pro lidi obecně ! [velký smích]

81259

01.12.2005 17:51

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nostradamus byl sice pozoruhodná postava, ale - porozumněl mu vůbec už někdo? Zatím, co jsem měl možnost číst, tak se "moc netrefil", resp jeho "dešifrátoři a vykladači". Máte něco konkrétního nebo nějaké zhodnocení, co z jeho předpovědí (ne)vyšlo?

V každém případě - prorokové obecně - a Nostradamus taky - promlouvají k těm, kteří 1)chtějí něco od něj zvědět, 2)již sami hodně ví a 3)jsou svého druhu "taky proroci", jsou jakoby "zasvěcení" ! Čili Nostradamus nepsal svá proroctví pro lidi neznalé a kteří se aktivně nepodílejí na tom proroctví. Aby si někdo - a to hlavně sám sobě ! - mohl myšlenky Nostradama vyložit, musí vědět o dané problematice prakticky stejně a nejlépe ještě více, než onen prorok. Z toho pak plyne značná potíž, totiž vykládač nějakého proroctví obtížně komunikuje se svým současným laickým okolím - okolí mu nerozumí stejně, jako nerozumí tomu původnímu prorokovi a jako před 500 léty nerozuměli nezasvěcení současníci Nostradamovi!

Aby to nevyznělo nějak nabubřele, znázorním to i na jiném příkladě, kde to vyzní přeci jen jinak. Současný špičkový matematik si v knihovně půjčí nějakou práci jiného špičkového matematika z 16. století. Se zalíbením si bude číst uvahy a myšlenkové pochody, které ten historický matematik do té knihy vtělil, bude je samozřejmě lehce sledovat a chápat. Avšak mi současnému nematematikovi, nebo komukoliv zde, kdo matematice neholduje, bude ten text 500 let starý matematický text stále nejasný ! Čili teď analogicky bych mohl současného špičkového matematika poprosit, aby mi vysvětlil myšlení onoho historického matematika. Myslíte si, že to budu chápat lépe ? Když mi to jako vysvětlí ? Nikoliv - nematematik a laik v oboru bude špičkovou matematiku 16. století nechápat úplně stejně, jako to nechápali jeho vrstevníci nematematici před 500 léty.

Člověk matematice nezasvěcený bude mít problémy stejného charakteru, jako lidé nezasvěcení do problematiky proroctví - prostě nebudou chápat Nostradama i když to vysvětlím. Samozřejmě každé přirovnání kulhá, ale v kostce to je tak.

Nostradamus vytvořil obsáhlý obraz všelidských dějin minulosti, současnosti i budoucnosti a ten obraz byl, je a bude srozumitelný pouze pro toho, kdo se mu objemem vědomostí alespoň přiblíží. Lépe pak, když bude vědět více. A potom jej lze vykládat. A Nostradamus byl co se týká znalostí úžasný člověk. V jeho díle jsou dotčeny snad všechny oblasti lidských činností. Já sám - nikoli náhodou - se snažím studovat prakticky celou oblast lidského vědění. Vím vše a vlastně nic - až na vyjímky nikde nejdu do velké hloubky. To mi umožňuje Nostradama číst - specialista nemá prakticky nárok ! To je příčina, proč takových není mnoho ! A i ti údajní znalci a vykládači, kteří publikují, docházejí mnohdy k docela směšným omylům.

81283

01.12.2005 20:18

Jíme potraviny z ropy

RE: Ludstvu to patri

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan kema napsal Copak se nezajimate o to, co se ve svete deje ?, což mě vede k udivené otázce - co máte pane kema na mysli ? Ono se něco děje ? Že se tak ptáte ? Na ty Vaše "výkřiky hrůzy" výše nemá cenu reagovat vůbec.

Co máte na mysli, když tak myslíte o dění ve světě, viz co jste napsal ?

81304

01.12.2005 21:07

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Souhlasím s Váma, nebylo by vlastně o čem psát, ale tady toto, ač je to OT, musím doplnit ! Píšete :... jsem ... zaznamenal poznámku servisáka, že do některých zařízení se mj. přidává elektronika, která po záruce urychlí "stárnutí" tak, aby to opravdu dlouho nevydrželo... a já Vám to musím potvrdit ! A dokonce snad ani není třeba nic "dodávat" do toho zařízení, je to součástí software.

Tento poznatek jsem získal u svého mobilního telefonu. Udivilo mě, že mi po cosi víc jak roce v podstatě jakože odešla baterka. Tedy jsem ji změřil, dělám do elektroniky a mám testovací zařízení na acu-baterie. Ta baterie byla v pořádku, ale telefon s ní nebyl prostě spokojený a stále se dožadoval dobití. Když jsem tutéž podle mého telefonu špatnou baterii strčil do stejného telefonu od kolegy, jehož telefon byl uveden do provozu o rok později - ejhle !! Tam ta baterie stačila a chovala se jako nová. A když jsem do svého telefonu dal tu jeho novou baterii, můj telefon byl zase nespokojený.

Ptal jsem se v servise, jestli to opravují - odpověď mě zdrtila - oprava prý je tak drahá, že to nemá cenu, prý s tím mám prásknout do kontejneru a koupit nový ! Ten pán servisák, když seznal mé nevrlé rozpoložení, mi tajemně poradil, ať ... a málem začal šeptat ... "to dám nějakému elektronikovi, ať prý z toho odpojí jakéhosi švába (=integráč), který hlídá nabíjení a stav baterie a zas to bude dobré !"

Doma jsem nasadil své montážní brejličky, rozmontoval tu potvoru a .... vážně jsem se zamyslel. Elektronika skutečně pokročila od dob, kdy jsem jako kluk stavěl zpětnovazební 0V1 elektronkové rádio na KV s 1F33 a 1L34, abych mohl poslouchat kvalitně RFE. [velký smích]

Uvnitř totiž na mě "koukalo" na tišťáčku cosi, co se již ani elektronikou nedá nazvat - spíše jakési kouzla. Nicmeně jsem našel spojitost mezi baterií a jedním obvodem a provedl odvážný zásah - přemostil jsem "toho nalezeného záškodníka" drátečkem jak nožička od mouchy a smontoval to zpátky. Ejhle - telefon byl s baterkou spokojený ! A ani při nabíjení se nic špatného nestalo.

Kámoš elektronik mi pak potvrdil, že ty integráče jsou jaksi neznámo jak nastavené tak, že postupně měří napájecí napětí baterie jakoby stále menší a tím oblbne automatiku, aby vypnula telefon pro údajně nedostatečné napájecí napětí ! Jsem si jistý, že si ty firmy o hodně zlepšily odbyt nových telefonů a pak třebas zase ve Finsku se pořádají závody "v hodu do dálky a na cíl s mobilem" !!

A ještě dovětek - za 14 dní mi pak ten telefon spadl do kýble s vodou, měl to chudák asi souzené ! [velký smích]

81312

01.12.2005 21:23

Jíme potraviny z ropy

RE: Hladomor a eugenika

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Sakra… co jsem tím vlastně …chtěl říct??? [zmaten] Že by se klubal nějaký -ismus ?

Kdysi Sparťané házeli neduživé kojence z Tarpejské skály, aby se žraloci poměli - proto byli ti Sparťani tak fyzicky i psychicky zdatní, zdraví a pohlední. Vcelku dobrý podnět pro ministra zdravotnictví Ratha, jak ušetřit, akorát by se místo té Tarpejské skály muselo vymyslet cosi levnějšího ..

V severní Americe zase nějaký indiánský kmen měl Manituem schválený rituál - vždy o nějakém slavném podzimním dnu se kmen odebral k posvátnému stromu, všichni starci a stařenky z rodiny postupně vylezli na strom a jejich potomci s tím stromem třepali. Onen indiánský předdůchodce anebo spadl, anebo se udržel. Když se udržel - měl zase čas do příštího podzimu ! V obráceném případu jej rodina dobila, klackama asi. Vcelku zajímavá důchodová reforma .. [velký smích]

A tohleto se dělo prosím v dobách, kdy na planetě žila sotva desetina dnešního "nadstavu" !!

81313

01.12.2005 21:32

Jíme potraviny z ropy

RE: Jeden z clanku ve www.fromthewilderness.com

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane, kdybychom spolu seděli v hospodě u piva, pokusil bych se Vám prvně umírněně vysvětlit, kdo jsem, co jsem v životě zažil, jak se živím a vůbec všechny vhodné informace k tomu, abych předešel násilí. A potom bych se Vás zeptal, jestli si troufáte to zopakovat mi do očí, tu hovadinu, kterou jste zde výše napsal ! Pokud ano - pak bych uvážil to násilí. Normálně se neperu... ale teď jste mě pane nasr..štval !!

Šlo by ten Váš slint proměnit na konkrétní úvahu, co Vám vadí ?

81315

01.12.2005 22:22

Odpověď ortodoxních židů na kritiku íránského prezidenta

RE: Dodnes nemaji v holocaustovem museu 6 milionu jmen-between 1933 and 1945, 1,500,000 Jews emigrated to Britain, Swede

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "kema", Vás nebo pana "leho" taky číst a nesmát se, to ani vůbec nejde. Leho se svou rodinou a známými obsadil všechny možné niky po celém světě a tím pádem s okouzlujícím úsměvem a'la Špidla a odkazem na informace z rodiny z první ruky zvrátí jakoukoliv logiku. A tam, kde ani to nestačí pro již absolutní pitomost argumentu, kdy sám usoudí, že to tak již nelze, tak člověku vynadá do komunistů a je to vyřešené. Vy oba žijete skutečně šťasný život ! Škoda, že nemůžete mít děti.. [velký smích]

No a co se mého příjmení týka - Vaše zbytečná starost. Nicméně, cosi jsem tu v luftě "zacítil", i Vy kujóne ! Je Vás to tam ale hnízdo rozených demokratů jako poleno. Asi jsou fakt kozli těmi nejlepšími zahradníky - vždyť je o tom i přísloví .. Čtete někdy sám po sobě ? Co tomu říkáte, je to dobré ?

Asi byste ted mluvil jinak. Kdybyste ovsem tu hruzu prezil.

No já tu hrůzu přežil, všichni z rodiny ale ne. Potom ale z nějakých důvodů jsme se zase nelíbili komunistům, že prý máme tu demokracii dneska "socialistickou" . Ale takoví, jako leho nebo Vy - ti byli vždy "na správné straně", hm.. jak jen to pořád děláte .. [velký smích]

81324

01.12.2005 22:29

Jíme potraviny z ropy

RE: Jeden z clanku ve www.fromthewilderness.com

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To pak pláčete nejen na špatném hrobě, to jste si spletl i hřbitov pane ! Já v ochraně životního prostředí pracuji možná dýl, než Vy žijete a nikdy jsem neopomenul nahlas říci, že se "to děje" se světem špatně. Ale právě takoví, jak se mi jevite Vy, na to kálí jak na "placatý kameň" ! [velký smích]

Pokud jsem se tedy nespletl, tak mi dovolte říci aspoň Vám - dobře Vám tak...

81326

01.12.2005 22:37

Jíme potraviny z ropy

RE: Clank je bohuzel typickou slataninou doby.......

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, ale energii tam snad třeba nějak nacpat, ne ? Přeci neuděláte na metru ctverečním za den žrádla za megawatthodinu jen tak na Sluníčku? Mi nemusíte strkat pod nos technologie, které ze 100% energie udělají ekvivalent v biomase za 50% energie, jsou takové, zkouší se to v rámci kosmického výzkumu, to beru ! Otázka zní jinak - když ne energie ze Slunce - tedy odkud ? A když ze Slunce, potom jak na těch dvaceti stadionech chcete uživit skoro 7 miliard lidí ? Nějak se míjíme, já o voze a Vy o něčem jiném !

81328

02.12.2005 15:26

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já věděl, že to nebude dělat dobrotu ! On ten paralelní příklad s matykou fakt kulhá, mi bylo líno vymýšlet něco jiného. Hm.. [smích]

Ale chtěl jsem naznačit principiálně, v čem je chyba a není to v tom, že matyce stačí rozumět, kdežto Nostradamovi se musí věřit ! Musíte, pokud nejste opravdu špičkový matematik, taky celé řadě věcí prostě jen taky věřit i v té matyce ! A obráceně - mnohé z díla toho proroka již začíná být rozeznatelné i bez hlubokých znalostí.

Největší chyba "vykládačů" je ta, že si myslí pořád, že to má jakýsi pevný a daný časový tajný kod, sled jednotlivých proroctví. Nepochopili, že je to obří obraz, konstrukce jakoby vše dohromady a najednou. Ten řád musí člověk do toho vložit až svými znalostmi - proto se to vlastně nedá vysvětlit někomu, kdo neví !

Uvedu příklad - v jednom "siecles" je řeč nedatovaně (říkám to jsa sklerotik z hlavy [smích] ) o tom že: ... věky dvě skály do sebe bijí, Arethusa zčervená ... strašné zemětřesení, konec času ... hladomory, války a (skoro)konec civilizace ... bla bla ...

Výklad - Arethusa je mýtická vodní víla, která utíkala pod zemí, aby se schovala před nějakým chlípným bohem (myslím že Zeus to byl), který měl záletné choutky, a vynořila se na italském ostrově Volcano jako čistý pramen vody. No a ten pramen tam je a jmenuje se tak ! Dvě skály do sebe věky bijí je odkaz na stále trvající srážku evropské a africké tektonické desky a důsledkem je vulkanismus na ostrovech Lipari, ale i Etna a Vesuv - podobné to je i u San Andreas v Kalifornii. Při předvídaném zemětřesení se prameny často těsně před posuvem desek vůči sobě zbarví uvolněnými minerály, nejčastěji červeně kysličníky železa.

Čili máme zde časování jasné - až se zbarvi ten pramen, čekejme brzy strašné zemětřesení v oblasti. A ejhle, minulý týden italská vláda docela řešila otázku ochrany oblasti před tsunami - co asi italská vláda již ví a my ještě ne ? Atd - tak je to s proroky - vlastně žádní věda. Akorát tady třeba rozumět geologii, starořecké mytologii, chemii, trochu být vulkanolog, trochu seismolog atd atd. . A já to vše a vše studuji a to pravě pro toto. A docela cosi vím, dalo to hodně práce a vzalo hodně času ... A není to určitě míněno jako chlubení ... [smích] Z těchto vědomostí hmotně nebohatnu.

A aby to nebylo jednoduché, těch proroků a proroctví a velmi často ke stejné události je více. Zde k tomuto se vyjádřil i Edvard Cayce. Je to vlastně jako skládání vskutku obřího pucle ! [velký smích]

81416

02.12.2005 15:41

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ono bude stačit, když Rusko přestane ropu prodávat za dolary a přejde na eura.

Tak toto chystal Irák pod jistým nejmenovaným psychopatickým diktátorem - já jen chci udělat radost panu leho ! [smích] A pak tam iniciatívně vlítl leho a udělal tam pořádek a demokracii.

No, a teď se jaksi furt "tajně" mluví o tom, že vznikne "kaspická burza" za euro a iniciuje to Irán a (tajně) Rusko. Tedy jsem zvědavý, kdy i tam udělá leho pořádek. To totiž není demokratické chtít neprodávat ropu za lehopapírky !! [velký smích] To je terorismus a je to třeba zatrhnout !

Izrael už si servítky nebere, předpříprava problému díky údajnému iránskému jadernému programu je hotova, nyní již Izrael naznačuje svaly - Jaderný Irán nepřipustíme !! Hm - je třeba nastolit demokracii v Iránu - je to jasné ! Tím se ekologické problémy planety vyřeší. Že demokratičtí panové leho a kemo !

81419

02.12.2005 15:53

Jíme potraviny z ropy

RE: Az dojde k opravdove krizi

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V námi poznané historii lidstva nebyla nikdy takováto strašná situace - v tom je to jiné ! Tady pro oligarchy není cesta záchrany jiná, než lidi = plebs prostě tajně a nejlépe jeho vlastníma rukama vyhubit ! Což se asi zrovna děje ... [velký smích]

PS - ten smajlík se sice zubí, ale je to jinak ...
PS 2 - pššššt ! První na řadě jsou ti, co by na to mohli přijít.

81420

02.12.2005 16:51

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane leho, V Rusku 3 sklizně do roka - to jste mě úpřimně rozesmál ! To vůbec za prvé, na začátek.

Pane leho, v Rusku jsem byl - tehdy tedy v SSSR, dokonce jsem se účastnil toho jejich "boje o zrno", na rozdíl od Vás bych mohl mluvit přeci jen zasvěceněji. Neříkám ovšem zasvěceně, nejsem zemědělec profík, ale v porovnání s Vámi jsem na Rusko a na zemědělství vysloveně odborník ! [velký smích] Myslíte, že si mám myslet o Vašich informacích z Iráku to samé, co si myslím o těch informacích o Rusku a jeho zemědělství?

A jinak - nezapomeňte na jednu věc - již vůbec nesrovnávejte, co bývávalo a co je teď. Amerika dala světu opravdu hodně, například onu tzv. "zelenou revoluci". [velký smích] Víte - "první vyhrání z kapsy vyhání", pravi jedna lidová moudrost. Věda vstoupila do zemědělství a páni vědátoři si nadšeně "tlapkali na rameno" - to jakože jednou pro vždy vyřešili ty trapné otázky pana Malthuse.

Jenže - od dob toho pána utekla v Potomac nějaká voda a je nás asi 10x více lidí na planetě. A zemědělství ? Zelená revoluce znamenala přechodné "vyšroubování" výnosů nade všechny meze - kapitalismus triumfoval, ASmeričani radostně ztloustli, "žrádla" bylo zdánlivě dostatek navěky. Jenže nikdy netřeba říkat nikdy.

Dnes jsou mnohatisícileté zásoby živin v absolutní většině orné půdy světa - avšak hlavně v USA (!!) - tím "chemickým zemědělstvím" ty tam, dnes se již fakticky začíná jednat o pěstování hydroponické. Vše, co z té vyčerpané půdy chcete ve formě úrody vzít, tam musíte průběžně dodat ! Kapitalismus má taky svoje celiny jako Rusko, ba co dím, hlavně kapitalismus je má !! Jen se pozorně rozhlédněte po té Vaší dnešní vlasti ! Ale musíte aspoň trochu něco o tom vědět, jako laik neuvidíte skoro nic.

81425

02.12.2005 17:07

Jíme potraviny z ropy

RE: Clank je bohuzel typickou slataninou doby.......

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, udělal jste sic pochmurné, leč realistické resume. Vše bylo, je a vždy bude dáno předem, systém je prostě limitován. Lidé by asi opravdu potřebovali sednout na jakýsi "planetolet" a podívat se ze vzdálenosti třeba 10 milionů kilometrů na Zemi, aby se jim to vrylo snad až do genů ! Že ta malá modrá kulička v tom "černém nic" - to že je ten zdánlivě nekonečný a nekonečně zneužívatelný svět, Bohu žel jediný takový jedinečný v docela značném okruhu kol dokola !! [zmaten]

A ve světlě tohoto poznání by již možná i zabedněné mozky pánů leho či kema pochopily, že kapitalismus se svým nekonečným růstem HDP končí ! Je to ilustrovatelné asi tímto výrokem: "soudruzi kapitalisti, máme se sice jak prasata v žitě, ale je tu špatná zpráva - žito jaksi došlo !!" [velký smích]

81426

02.12.2005 17:16

Jíme potraviny z ropy

RE: Ludstvu to patri

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, na to nejde nic říci - není totiž na co ! Vy jste jen o sobě prozradil, že se Vám nějak cosi hejbá v dutině lebeční a to se jaksi transformovalo do několika nic neříkajících vět. Vyjdeme-li z definice, že věta je vyslovená myšlenka, potom Vás potěš pán Bůh !

A protože i Vám to přišlo jakési blbé, zabrat tolik prostoru a nic neříci, tak jste to obrátil, že to já nic na to neřekl. Máte pravdu. Neřekl ! Není co a není na co. [velký smích]

81428

02.12.2005 17:23

Jíme potraviny z ropy

RE: Ludstvu to patri

Petr Gejdoš 83.?.?.?

U té Číny se nepleťte v jedné věci - začali s tou hrůzou ničení Země o cosi později ! Ale nasazené tempo ničení díky opravdu totálně nešetrným postupům je pomalu ale jistě brzy zařadí po boku USA a Evropy ! Ekologická situace Číny je již dnes zcela dramatická. A konzum tam už kvete - to bude fofr nevídaný ...

Jenže je zde jistý multiplikační celosvětový efekt, který vyhrotí situaci s Čínou dříve, než zhroucení čínské potravinové základny - poptávka Číny po ropě. Nejslabší článek je stále přece jen USA, ale Čína začíná silně konkurovat ! [velký smích]

81431

02.12.2005 17:41

Jíme potraviny z ropy

RE: Hladomor a eugenika

Petr Gejdoš 83.?.?.?

ZRADA !!

To se moc omlouvám ! Sice "hurykaru" ani sepuku páchat nebudu, ale teď sám netuším, odkud to mám tuto špatnou informaci o Tarpejské skále. Jako Macháček jsem nepsal ani omylem a tento blud mám v hlavě snad od dětství ! Ještě jednou se omlouvám - největší legrace je, že jsem vyskočil jak péro z gauče a šel se podívat do literatury a ejhle, je to skutečně tak ! ...mea culpa, mea culpa ... atd. [zmaten]

81432

02.12.2005 17:47

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Trochu váhám - to reagujete na mě ? Se mi to zdá jakési divné ! Ale asi určitě .. dokonce mě skoro-jmenujete.. [velký smích]

1)Napsal jsem někde, že byli dobří ? Kde ?
2)Napsal jsem, že nehnila ? Kde ?
3)Jsem si jistý ! No a co z toho plyne vlastně, co jste tim naznačil ?

Buďte méně skoupý na slovíčko a vymáčkněte se, co jste chtěl vlastně sdělit .

81433

02.12.2005 17:50

Jíme potraviny z ropy

RE: Ludstvu to patri

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nesouhlasím.

Je pro to nějaký důvod, kromě toho, že jste zrovna toto chtěl říci ? Moje pozorování by ukazovalo skutečně spíše na ten druhý důvod - děti jsou přítěži pro "konzumenty puštěné z řetězu".

81434

03.12.2005 15:18

Jíme potraviny z ropy

RE: Nebude to tak horké aneb neberte mi můj řízek :)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Oficiální údaje mluví, že hlavní druhy mořských ryb, lovených lidmi vlastně průmyslovým způsobem, jsou zdecimovány na necelých 10% původních stavů a některé, například treska jsou již zařazeny jako aktuálně ohrožený druh a jsou před vyhynutím !

Oceány jsou postiženy ještě podstatně více, než souše. [zmaten]

81504

03.12.2005 15:20

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zřejmě každý by se asi zastyděl, kdyby si to poctivě vyplnil ! Mi totiž vyšla eko-stopa 4,8 - tedy taky planetě dávám "pohulit" !! [zahanbení]

81505

03.12.2005 16:11

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, skromně řeknu, že jakýsi expert asi jsem, ale vyhýbám se velkým výrokům a jsem spíše skromný.

Nostradamus se nedá vykládat tak, jak se o to většina známých vykládačů snaží. Celé Nostradamovo dílo nebylo zatím vyloženo a vůbec se neodvážím tvrdit o sobě, že to umím.

Z hlavy nepamatuju, zda Franko byl jmenován, ale vzpomínán nepřímo je určitě. Zcela určitě byl jmenován Hitler. Případ 9/11 je taky obsažen - mluví se o dutých horách ve kterých bydlí lidé, o leteckém a (a taky !) raketovém útoku.

Ovšem zrovna konkretně útok na WTC je naznačen jako sabotáž vlády za účelem přesvědčít tzv. "Normany" ! Zde vládne zmatek, co si o tom myslet. To, že se jedná o sabotáž zevnitř USA - to je můj vlastní výklad a oněmi Normany se patrně myslí Francouzi, kteří byli hlavními a vůdčími odpůrci tažení USA proti Iráku a vůbec proti ingerenci "Západu" v regionu kolem "Zálivu".

Bůh suď, jak to doopravdy je - nesmíme zapomínat, že jako soukromá osoba se nedostanu ke všem informacím, jež by umožnily vyhodnotit to podle skutečnosti. Já konkrétně musím pracovat s pouhými indiciemi a logickými předpoklady.

Velmi pozoruhodný je pohled Nostradama na jiný případ - havarii Challengeru. Nekamenujte prosím, píši vše z paměti - né již nejlepší ! Použiji citace z hlavy, ostatně ani toho Franka jsem nekontroloval přesně v literatuře, z hlavy si pak vše nevzpomínám. Tedy u té havárie Challengeru dokonce uvádí příčinu - těsnění nádrže !! Ovšem naopak zdánlivý nesmysl - mluví o 9 obětech, na palubě ale bylo jen 7 osob. Tedy oficiálně ! [velký smích]

Horší ale je kontext tohoto neštěstí - to, co většině vykládačů uniká. Já vše "preparuji" v rámci složitého zkoumání kontextů a nejsem odborník na kryptografii, jako většina ostatních vykládačů.

Tedy kontext havarie Challengeru - Nostradamus zmiňuje marnou snahu lidstva odvrátit "svůj osud" silou. Píše totiž, že (bohové) nám sdělí, kdo tady vládne. A všechny okolnosti nasvědčují, že právě na přelomu roků 85 - 86 došlo k utajenému nepřátelskému kontaktu s mimozemskou entitou a havarie Challengeru je jedním z důsledků tohoto střetnutí.

Dále pak je důsledkem to, že náhle bez výstrahy končí studená válka a hlavní velmoci začínají tajně spolupracovat na obranných systémech, které jsou již patrně společnou obranou. A zcela neorganicky bez příčiny se Reagan při rozhovorech s Gorbačevem zmiňuje o nebezpečí invaze z vesmíru !

Právě toto Nostradamus docela zřetelně sděluje. Čímž si já sám i Nostradamus samozřejmě vysloužíme zde pouze úšklebky a posměch, třeba od duchovního veleobra kelehoma.

Nevěřte nikomu, kdo Vám bude tvrdit, že Nostradama čte jako svého času Rudé Právo a že je řeč o jasných datech ! Nejčastějí se jedná o namyšlené hlupáky. Obráceně taky jen hlupák však mávne rukou, že to jsou vše hovadiny. [smích]

81508

03.12.2005 16:50

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Souhlasím s Vámi i nesouhlasím. Již jsem psal, že Nostradamus je vyjímečný. Je jiný, než ostatní proroci a je zcela diametrálně jiný, než proroci bibličtí. Ale toho teď nechám bokem.

Vy říkáte, že proroctví má být jasně řečeno a nemusí k pochopení mít nikdo nějaké kvalifikační předpoklady. Tady se pane pletete dost zoufale. Až mě to udivuje ! Vy citujete slova Ježíše, proč tedy pomíjíte slova téhož Ježíše, který přeci jasně řekl, že ...ještě musí mluvit v podobenstvích ... ? Ne ne pane - proroctví typu:"..dne 17. prosince 2005 v 17.37 spadne na ulici "Krátká" z domu číslo popisné 2117 balkon na hlavu pana Honzy a způsobí mu těžké zranění..." - to není proroctví ! To je hovadina.

A pane, starozákonní proroci měli opravdu "dlouhé řeči", ale jen málokdy to byla proroctví ! Vy sám říkáte :k čemu vlastně proroctví? Skutečná proroctví nejsou samoúčelná. ...

Ale potom uvedete jako příklad :" ..Naslouchejte pozorně Mým posledním slovům varování, naslouchejte teď, dokud je ještě čas. Čtěte Naše Poselství a přestaňte být ironičtí nebo hluší, když mluví Nebe. Ztište svůj hlas a budete slyšet Náš. Rozmyslete si dvakrát, než začnete soudit; rozmyslete si víc než dvakrát, než odsoudíte Díla Svatého Ducha. Neušetřím nikoho, kdo se posmívá Svatému Duchu, kdo se Mu přímo rouhá. Spravedlnost je pošle dolů, do podsvětí..." .

Já jsem schválně ubral ty úvodní věty - to proroctví neznám, používám to pouze jako ilustraci. Toto totiž taky není žádné proroctví !

Nebo toto: ...jsou zla fyzického řádu jako choroby, neštěstí, nehody, sucha, zemětřesení a nevyléčitelné choroby, které se šíří. I na to, co se děje v řádu přirozeném, pohlížejte jako na varovné znamení pro vás... "

To by potom nejdůležitější proroctví bylo třebas "Desatero", není pravda ?

Ale tady toto:
Simulacra zlata a stříbra klesnou na ceně.
Po krádeži (hodnoty) budou vrženy do moře.
Až zjistí, že všechno je zničeno dluhy.
Všechny cenné papíry budou anulovány.


- toto proroctví opravdu je ! A je datováno, ovšem nepřímo a jinde. A to na počátek milenia. Myslím, že když se vážně zamyslíte, budete mít trochu ekonomický přehled a jste dobrý pozorovatel světa, potom víte, o čem je řeč. Nostradamus pak na to navazuje - mluví o občanské válce neslýchaných rozměrů a opět je z kontextu jasné, že o které zemi mluví ! A takový prorok v této velikosti a takových proroctví - to je v podstatě jen Nostradamus. A skutečně neprorokoval pro blbce a nevzdělance. Dokonce to napsal takto zcela jasně jako jakousi předmluvu !! [velký smích]

81513

03.12.2005 16:57

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...kdyby byly v řiti ryby, nebylo by třeba rybníků... [velký smích]

Ale vážněji - ministr zahraničí by to přednesl v OSN, v NATO a v EU. Spojeným tlakem světa by Rumuni couvli a president by asi rezignoval.

Uvedu ale pravděpodobnější příklad a zde mudrujte. Tedy -kdyby třeba Izrael budil podezření, že má atomové zbraně, měl mimo kontrolu OSN a MAE jaderná zařízení - co by jste Vy jako demokrat navrhoval, aby se stalo ? Odpovězte !!

..a potom by jsme mohli posoudit, jestli to samé netřeba žádat i po Iránu. To již tedy nemluvím o faktické spolupráci Iránu a MAE a o proběhlých kontrolách v Iránu. [velký smích]

81515

03.12.2005 17:00

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane jožine, navrhněte v kostce, jak by se ten problém dal vyřešit, aby jsme mohli mluvit o budoucnosti.

81516

03.12.2005 17:17

Jíme potraviny z ropy

RE: Jeden z clanku ve www.fromthewilderness.com

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mohl jsem se taky do toho vložit ? [velký smích]

Píšete, že :
Pochopitelne ze verim ve vyvoj lidstva.
Verim ale, ze ekonomika postavena na trznich principech a demokracii je zatim to nejlepsi. Nejruznejsi druhy centralniho planovani byly vyzkouseny prakticky na celem svete a nefachcilo to.


Ale jsem si vždy myslel, že inteligentní člověk dokáže pochopit, že takový systém může pracovat pouze v nijak neomezeném prostoru ! Ale náš životní prostor je omezený - jak na metry čtvereční, tak v energiích, surovinách atd. . No a v takovém případě ten Vámi preferovaný systém zrovna začíná kolabovat a to ze zcela evidentních příčin. Že to nechápete, svědčí o ledas čem. Naštěstí pro Vás ale jste uvedl, že ten stávající systém se Vám jeví nejlepší ZATÍM !!

Co jste tím myslel ? Zvláštní totiž je, že třebas mi se nejeví ten systém nejlepší hodně dávno. [velký smích]

81518

03.12.2005 17:31

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Gejdodame, takze v SSSR byli zemedelci dobri? Uroda jim na polich nikde nehnila? A jste si jisty, ze to misto, kde jste se zucastnil sklizne se nejmenovalo Potemkin?

Takže - tohleto jsou ty otázky, které jste údajně nastolil. Přečtěte si to po sobě, zdali to je pak to samé, jako potom zde:

Zeptal jsem se vas, zdali si myslite, jestli jsou v SSSR dobri zemedelci. Pak jsem se vas ptal, jestli jim nehnilo obili na poli. No a pak jestli se to misto, kde jste byl, nejmenovalo nahodou Potemkin. Nechapu, co je na techto otazkach nejasneho...

Tak na tyhle otázky nyní Vám již můžu odpovědět:

1)Ne, sověti byli špatní zemědělci.
2)Ano, spousta jim toho shnila na poli.
3)Ne, byl jsem v táboře v ohbí Donu u Kalače, tedy na ty žně..

Vidíte pane leho, když se snažíte, umíte být i slušný i věcný a potom s Vámi bude možno diskutovat a odpovídat Vám. Uznejte, že ta první formulace Vašich otázek nebyla ani fair, ani slušná. Sice, ani ta opravená serie není na 100%, ale trendy jsou dobré - chválím..
[velký smích]

81519

03.12.2005 18:07

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

>>jsem na Rusko a na zemědělství vysloveně odborník !
Pane Gejdos, jedine na co jste opravdovy odbornik je propaganda bolsevismu, kterou vam tady nikdo nezere.

Vzpamatujte se pane Blahnik ! Anebo čtěte vše a nevytrhujte z kontextu, anebo neotravujte svými bláboly.

>>Dnes jsou mnohatisícileté zásoby živin v absolutní
>>většině orné půdy světa - avšak hlavně v USA (!!) - tím
>>"chemickým zemědělstvím"
Chemicke zemedelstvi je patent komunistickeho Ruska a jeho
satelitu. V USA je uz bezne k dostani organicke mleko a pecivo
temer v kazdem supermarketu.


Zelená revoluce - snad víte, co se tím myslelo a ještě myslí ? Takže v Rusku to vzniklo ? To doložte pane, jinak jste "pouhý" lhář. To by bylo ještě dobré být "pouhým lhářem" - tedy takovým prostým člověkem, co si myslí že cosi ví a přitom neví a kecá. V Česku za komunistů, není to nostalgická vzpomínka a ani chvála komunistů, nýbrž prostá pravda, byly podstatně tvrdší normy na potraviny a ty potraviny byly v té době všechny prakticky na úrovni toho, co Vy píšete, že až dnes je sem tam v USA - tedy na úrovni tzv. "organických potravin".

Velke farmy v USA prechazeji na nechemickou produkci a za par let bude chemie v zemedelstvi jen historii.

Ha ha ! Zrovna přecházejí ! Tak tak. Ještě štěstí, že při psaní netřeba chodit - podle toho, jak sám sebe popíráte, by jste zřejmě i zakopával o vlastní nohy. S Vámi je sranda.

Laik, ktery nevidi vubec nic jste v tomto pripade vy. ... bla bla bla...

[chechtot] Celým textem předtím jste si sám odpověděl. Nenechte se rušit ve snění... S Bohem !

81522

03.12.2005 18:28

Jíme potraviny z ropy

RE: Clank je bohuzel typickou slataninou doby.......

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kema, vy ty statistiky sestavujete, že jim věříte ? Já vím, že v USA se v růstu HDP objeví i škody po hurikánech. Vy zřejmě budete ohromný ekonom - tedy je to opravdu tak ?

A ty čísla o nezaměstnanosti ? Předevčírem byl ve zprávách TV šot z USA, že nějaký neznámý avšak velmi štědrý mecenáš věnoval velkorysý dar - zaplatil pro 10 tisíc místních středoškoláků studia na VŠ v nějakém městě snad v Michigan či Visconsin, nebo tam někde. No, v tom šotu pak mluvili o nezaměstnanosti v USA, ale mluvili jakési jiné čísla než říkáte Vy ! Mluvili o 17% nezaměstnaných snad v celém Michigan a v tom městě snad až 50% . To mi ani hlava jaksi nebere... Ale můj zdejší v ČR americký přítel, který emigroval z USA do ČR z ekonomických důvodů je právě z Visconsin a ten mi ale taky říkal, že tam je přes 20% nezaměstnanost a lidi chcípají hladem !

Ostatně, jsou taky jakési statistiky, že snad kolem 40 milionů Američanů je na pokraji uhynutí hladem, no nevím, to je co ? A prý snad čtvrtina Američanů neumí číst a psát ? Teď dokonce nějaký hodně úspěšný kouč z NHL přiznal na "staré kolena", že neumí číst a psát ! A že prý se ptali středoškoláků, ať jsou tak hodní a řeknou hlavní město USA - neřekli ! Pane kema, kde Vy to bydlíte ?? [velký smích]

81526

03.12.2005 18:43

Jíme potraviny z ropy

RE: Hladomor a eugenika

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Takových chyb u mě bude asi více, to bez mučení přiznávám ! Já totiž toho přečetl strašně moc, knihovna - u mě v papírové formě, neb jsem starého papírového vyznání [velký smích] - začíná být ne nepodobná bývalým okresním knihovnám ! A stáří spolů se skleněnou nemocí klepe na dveře a já jsem líný jít při každé pochybnosti to jít hledat. Nemluvě již o tom, že část knihovny mám ve sklepě. Ale nejsou to úmyslné nepravdy ! A v zásadě - nebude se patrně nikdy jednat ani o mylnou informaci, která by měnila smysl a kontext toho, co tím kterým textem vyjadřuji ... [smích] (Edgar = skoro Edvard)

A ta Tarpejská skála mě stve ne proto, že nakonec se zákeřně přestěhovala do Říma ! Ale proto, že jsem to docela s oblibou vzpomínal a teď je ta sparťanská skála bezejmenná !

81529

03.12.2005 20:59

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak nějak nevím, jak to nakonec myslíte, že jsem šťastný, že mám budoucnost nalinkovanou... Budoucnost není nalinkovaná obecně, tedy ji ani já nemám nalinkovanou. Minulost, teď a budoucnost existují reálně vedle sebe a navzájem se ovlivňují .

A jsem šťástný člověk, ale nikoliv kvůli tomu, co píšete. Já jsem jen taková šťastná povaha. [velký smích]

81548

03.12.2005 21:24

Jíme potraviny z ropy

RE: Clank je bohuzel typickou slataninou doby.......

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Gejdosi, bud kecate vy nebo ten vas znamy...

To je jinak neřešitelné - jedině snad Vám můžu dát jeho telefon - jestli bude souhlasit on ovšem a vyříkejte si to !! [velký smích] Než jsem vloni jel do USA, mě měsíc učil mluvit anglicky, tady u nás (v ČR) učí angličtinu - ale přitom je to vyučený řezník. [velký smích] Sympaťák, takoví by mě i s tou Amerikou dokázali smířit. Je vidět, že "to" není v lidech, ale v systému ...

81552

03.12.2005 21:46

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Když už tady leho "oxydujete" - všiml jste si těch zvěstí z USA o odtajněných materiálech CIA o "Tonkinském incidentu" ? Že prý CIA jaksi udělala se zpravodajským materiálem nějaká že prý nedobrá kouzla, jak je ale jejím vcelku blahým zvykem ( [velký smích] ). A tím popletla americkou vládu a tak se začaly USA angažovat vojensky ve Vietnamu. Je to pane leho pravda ? Že to je u CIA normální a že takhle omylem USA napadly i Irák ?

Pane leho, je to v demokratické zemí možné, aby tajné služby měly takový vliv ? Vy jste na to totiž odborník...

81556

04.12.2005 11:56

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máte na mysli asi "Knihu Mormon" .. To je velmi zajímavé čtení, samozřejmě tam není řeč o ponorkách a už vůbec ne podpísečných. Ovšem ty jejich lodě na druhou stranu daleko konstrukčně k ponorkám nemají. Ostatně i archa Noe byla tak konstruovaná - viz "šulili". Naopak se jedná o literaturu, která podstatně logičtěji vysvětluje "starověk" lidí na amerických kontinentech. Nesmál bych se tomu ani omylem !

Totiž, opravdu moderní současní lidi mají tendenci být namyšlení, že sami ví vše nejlépe, ale jestli trochu zavrtáte do amerikanistiky a přečtete si třeba ty bláboly od Hrdličky, potom elegantní vysvětlení amerických dějin v "Kniha Mormon" je evidentně ve stejném poměru jako heliocentrická a geocentrická teorie ...

A navíc je to první logické vysvětlení, kde je vlastně těch deset chybějících izraelských kmenů !

81625

04.12.2005 12:12

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To samozřejmě platí i u Nostradama. Nostradamus se snažil vyvarovat ve svých proroctvích obecného moralizování, což je v podstatě z největší části obsahem starozákonních proroctví. Já skutečně chápu slovo "prorok" ve dvou významech - správně jste to podotkl. Jsou proroci starozákonní a proroci. Ti první vystupují vůči lidem především jako nějací mravokárci a prostředníci mezi lidmi a Bohem. Vždyť izraelská společnost té doby to pojímala jako část mocenské struktury - čili jejich proroci bývávali bráni jako nejvyšší morální soudci - pokud je nekamenovali zrovna. A pak jsou proroci, kteří jsou s nejvyšší pravděpodobností opět prostředníky mezi lidmi a Bohem, ale jejich proroctví jsou povětšinou prostá toho káravého obsahu a omezují se na určité tema. Dělící čára ovšem není ostře namalovaná...

Co je závažné, je to, že u Vás je zřetelné, že jste jasně pod vlivem křesťanské církve patrně katolické. Vaše argumentace tak, aniž bych to vyčítal přímo Vám, přejímá celou řadu mylných bodů katolíků, které vznikly potlačením poselství Ježíše a nahrazení mocenským světským paulismem.

To je ten Ďábel na Petrově stolci. Proto taky někdo může proroctví chápat a někdo ne - důležité je vycházet totiž ze správných premis a nikoliv z katolických bludů.

81626

04.12.2005 14:27

Jíme potraviny z ropy

RE: Jeden z clanku ve www.fromthewilderness.com

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zaplatil: Ja jsem jen obycejny pracujici clovek.
kema: Pane Zaplatil, mate moje uznani. Priznat neuspech umi malokdo.

Pane kema, uvažoval jsem nad tím vším. Pro Vás, když někdo pracuje, tak je neúspěšný. Pak jste řekl, že neznáte nikoho, kdo se má špatně a tedy je neúspěšný. Tedy z toho plyne závěr, že Vy, pane kema jste zřejmě nepracoval nikdy a samozřejmě ani dnes, o lidech, kteří pracují, říkáte, že jsou neuspěšní. A nestýkáte se s takovým plebsem. Z "nějakých" přesbě asi těchto důvodů jste utíkal ze státu, kde měla v ústavě místní komunistická strana zaručenou vládu, ale hlavně kde podle téže ústavy lidi měli morální povinnost pracovat.

Pochybuji, že bych měl šanci na rovnou odpověď na otázku, proč jste vlastně utíkal a jak se vlastně tedy živíte. Dovolím si tedy spekulaci. V úvahu připadají jisté alternativy vysvětlení Vašeho ekonomického zázraku. Alternatívy jsem seřadil podle mého názoru podle společenské akceptovatelnosti.

1)Vyhrál jste v nějaké loterii velký majetek - tedy nemusíte pracovat.
2)Zdědil jste velký majetek - tedy nemusíte pracovat.
3)Jste docela úspěšný gigolo - své práci neříkáte "práce".
4)Nakradl jste si velký majetek - ale krást práce skoro je ?!?
5)Jste příživník jiného typu - a nepracujete při tom.
6)Jste vysoce postavený státní úředník v nějakém totálně zbytečném úřadě. Zde Bohu žel musíte vytvářet dojem, že pracujete a cítíte se duševně a společensky tím poškozen a znemožněn.

Navrhnete ještě něco jiného, jiné vysvětlení, co by zároveň neodporovalo tomu, co o sobě mimochodem prozrazujete ? A taky mimochodem - je právě Vaše opovržení k práci pramenem Vaší "lásky k demokracii a USA" ?

81636

04.12.2005 15:40

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

S Vámi je to těžké, nejenže mi neodpovídáte, ale ještě lžete, sam se sebou se hádáte a mě přitom nazvete bolševikem. Diskuse s Vámi má tendenci plošně jen narůstat, aniž by se cokoliv vyřešilo.

Tedy já se omezím na jedinou otázku - "zelenou revoluci". Abychom si vůbec rozuměli, musím oddělit od sebe tu historickou - o které jsem začal a chci skončit mluvit - a tu dnešní, kdy "zobatelé naklíčené pšenice" začínají žít strašně zdravě a ty klíčky zapíjejí džusem ze žížal - brrr.

Zelená revoluce: (aby pan Blahník věděl, o čem je řeč)
Po II. světové válce v USA započala éra industrializace zemědělství. Proces se vyznačoval doslova zprůmyslněním zemědělství, nasazením výkonné a těžké techniky, používáním chemických hnojiv, chemických přípravků proti plevelům, hmyzu, parazitním houbám. Takové změny se sebou nesly potřeby větších ploch s monokulturami, aby se výkonná technika využila, aby šlo pole ošetřovat leteckými postřiky, aby se selektivní účinky chemických přípravků nepřenášely nežádoucím způsobem na vedlejší plodiny. Posléze se do zemědělství zapojil i kosmický výzkum - družicové sledování vlhkosti půdy, dozrávání, nápad hmyzem a houbovými chorobami aj. atd. atp. - o tom by šlo napsat knihu a stále by šlo o pouze jen povšechný popularizační pohled z dálky.

Ovšem - netýkalo se to jen rostlinné výroby. Kupříkladu krávy se odstěhovaly do kravínů a krmivo + na druhé straně odpady zabezpečovaly nekonečné pásy. Vše jako ve špičkové automobilce. Ale tak i jiná živočišná výroba - netřeba to rozmazávat. Produktivita práce lidí rostla, počet zemědělců rapidně klesal a na jejich místo nastupovali již nikoliv zemědělci, rolníci, znalci přírody. Ale dělníci a inženýři, bez vztahu "k rodné hroudě", bez těch rustikálních vazeb, zažraných snad až do morku kostí.

Tak to je pane Blahník zelená revoluce !! Tato vznikla v USA a přenesla se postupně do Kanady, posléze do Evropy. To samé si komunisti v Rusku přečetli v novinách ze Západu a snažili se aplikovat doma a vydávat to za úspěchy socialismu. Z Ruska pak to začalo přicházet jako úspěchy "sovětských kolchozníků" k nám a do zemí východní Evropy. celý ten proces, souhrnně zvaný zelená revoluce - dneska se přidává index I. - skutečně zvýšil přechodně cca. na desítky let hektarové výnosy a z USA a Kanady udělal na dobu asi 1/4 století novou "obilnici světa" . Umožnilo to překonat období po 2. světové válce, umožnilo to ale neskutečný rust populace ve světě a v konečném důsledku to dnes vede k nejhorší krizi v lidských dějinách.

Tohle to je historická pravda a jestli to pane Blahník popíráte, potom jste obyčejný lhář !! Zatím jen obyčejný lhář.

Já nebudu dále vůbec reagovat na to Vaše prskání jedovatou slinou - [velký smích] - jestli chcete o něčem diskutovat, tak se uklidněte a nastudujte si cosi.

81645

04.12.2005 16:27

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak to ale v trzni ekonomice chodi. Kdyz je o neco zajem, proste se to vyrobi.

Jako obvykle kema jste úplně vedle. Když k tomu dodáte pak toto:

Kdyby se to dalo do ruky nejakym socialistickym planovacum ...

pak již lze udělat jen jeden závěr - zapřáhl jste jaksi zase kočár před koně .. [velký smích]

Je to právě naopak - celá nejméně jedna generace ekologů, kteří tomu rozuměli a rozumí, tloukla na poplach, že takoví blbci, ke kterým se vlastně teď hlásíte, tuto planetu ve jménu hesla : "prachy, prachy, prachy" ničí a budoucnost vlastních dětí mění na x-místné číslo v dolarech na svých účtech. Tak, teď kema máte ten svůj účet, ale taky problém. Naštěstí asi nemáte děti..

Generace Američanů se živila denaturovaným žrádlem - pardon, to jinak nejde ani nazvat, tloustla, vředovatěla rakovinama, alergiemi a rozpadem imunitního systému, nalívala se aspartamovými limonádami, atd atd. Dneska již i ti nejotrlejší zdravotničtí bossové začínají mít chmurné sny, jak to bude, ale veleduch kema je klidný - tržní ekonomika to vyřeší !! Lidi totiž budou jíst bio-potraviny - tím se asi zvýší produktivita výroby potravin. Tím se to pane kema vyřeší:

A to je take zacatek cesty z problemu, o kterych se zde diskutuje.

Vy pane nebudete mít klidné umírání, ono se traduje, že i lidem dosti málo inteligentním se v okamžiku smrti mysl tak nějak "pročistí" a pochopí své chyby. Good luck ! [velký smích]

81656

04.12.2005 16:30

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Marná sláva, nebudu se opakovat - vše, co píši jako reakce na kema či leho, platí Blahnik i pro Vás ! Blahoslavení atd...

Good luck v Vámi !

81657

04.12.2005 16:41

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Víte leho zcela dobře a jistě, že se nebudu moci zeptat v CIA na vůbec nic ! Ani na to, jak to nastramožili s tím Vietnamem, ani na to, proč vmanipulovali lží Ameriku do nesmyslné války v Iráku. Dobře to víte a proto Vás vyzývám, aby jste si tu z lidí nedělal prdel !!

Ale jelikož nemáte pravdu s Tonkinským zálivem a oním památečným incidentem - viz informace samotné CIA z odtajněných informací, jak jsou šířeny tiskem v samotných USA - potom se Vás vážně ptám :

Pane leho, mohu všechny informace a tvrzení od Vás s čistým svědomím považovat za lži automaticky, nebo někdy omylem mluvíte i pravdu ? Nešlo by nějak dělat nějaké znamení, abych se v tom orientoval snáze než nyní ? Protože z těchto právě důvodů nyní již Vám nevěřím ani "dobrý den" !!

81659

04.12.2005 16:47

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nesouhlasím - poloměr planety Země, tedy zde skutečně míněno rovníkový je "délka nejkratší spojnice středu Země s bodem na rovníku v nadmořské výšce 0 metrů." Tedy toto číslo je 6 378 km již hodně moc dlouho, průměr planety pak coby dvojnásobek poloměru je 12 756 km.

81661

04.12.2005 16:57

Jíme potraviny z ropy

RE: Clank je bohuzel typickou slataninou doby.......

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] Neraduje se - máte pravdu ! Ale ochotně mi doplňuje o tom všem informace. Neraduje se totiž proto, že to je vesměs zcela pravda, ne že to píšu. [smích]

No ale já nepomlouvám - já se ptám, jestli je to pravda, kema mi vysvětlil, že nejchudší Američan je bohatší, než lékař na Kubě. Já stejně ale nevím, na Kubě nepobývaje nikterak často - vlastně v tomto životě ještě ani jednou ! - jak moc je Američan umírající hladem vlastně bohatý, když to nevím o tom kubánském doktorovi. Nějak tak v porovnání třeba s poměry v Česku, to by mi dalo více.

Na druhou stranu ale právě od dcery vím k tomu, co jsem viděl na místě, stále více. A dost si dopisuji s rodičema zetě a tito, ačkoliv jsou zcela jasně nadprůměrně situovaní - rovněž "neplanou vášnivou obhajobou" panujících mravů a poměrů v USA ! [zmaten]

81664

04.12.2005 17:32

Jíme potraviny z ropy

RE: Az dojde k opravdove krizi

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na těch kamenech v Georgii, "Americké Stonehenge" , je číslo nějakých 600 milionů lidí. Tedy někdo už plánoval - až naplánoval ! Taky bez smailíků - situace je vážná.

81673

04.12.2005 18:05

Jíme potraviny z ropy

RE: Doba ledova prichazi s slabnutim Golfskeho proudu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Věda se v tom "hrabe" již dost dlouho, v těch podivných skokových změnách klimatu na planetě. Zjistilo se, že naposledy se takový "přeskok parametrů" globálního klima na planetě konal nějak před asi 5200 léty (prokleté datum Mayů - druhé pak je na rok 2011 nebo 2012).

I tehdy se zřejmě přechodně zastavil a zase rozběhl Golfský proud. Vytvořilo se přechodné období klimatických oscilací a na planetě to bylo chvílemi "k neživotu". Pokud čirou náhodou zrovna před tou dobou nevrcholilo nějaké civilizační vzepjetí lidstva, třebas na bájné Atlantidě a tedy, že by za tehdejší klimatickou katastrofu mohli exhalacemi "skleníkových plynů" oni Atlantiďané, potom by byli lidi tehdy z obliga !

No a z toho by pak plynulo, že i dnes za to lidé nemůžou - ostatně si to myslím zčásti i já. Zčásti proto, že tu nejde jen o CO2 a freony, ale i o profukcí jedů, elektromagnetický smog, nadměrná exploatace půd a oceánů a jiné vlivy, které multiplikují přirozený proces. Vliv pouze exhalovaného CO2 z lidské činnosti se na celkovém skleníkovém efektu podílí snad do 1% ! Čili - nijak! Není to vše tedy tím - je zde jiný vliv ! Patrně se skutečně jedná o tzv. 12. planetu, planetu X., planetu Nibiru či Marduk - jak kdo chce ...

V mytologii celého světa se z propasti časů k nám dostává tato "unisono" zvěst - bohové národy lidí kol dokola celého světa naučili všechny vědomosti a "vrátili se do nebe". Ale všude slíbili - "My se vrátíme !!" A tedy - nastavá ten čas, oni se vracejí a mám takový neblahý pocit, že se jim dělá nevolno z lidí ! A myslím, že to je podstatou všech moderních proroctví, zejména "mariánských", jak tady sice správně píše pan Honza - méně správně si to ale pak vysvětluje. A hlavně to asi je obsahem III. proroctví z Fatimy - proto první papež po přečtení té třetí části údajně vypadal, jako by zrovna potkal strašidlo !!

To bude blbé vysvětlovat miliardě údajných křesťanů, že to vše byl podfuk - že Ježíš to myslel jaksi jináč ... to asi nepůjde, nezbývá než zatloukat, zatloukat, zatloukat.

81682

04.12.2005 18:24

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to moje nectnost, již přesně nevím, odkud to mám.. [naštvaný] Ale podle jakési přímo americké federální agentury již je USA v produkci potravin v rovnovážném stavu. Tedy nyní něco ještě vyváží, něco již dováží, zatím celkově je deficit nula.

Tedy, Američani spotřebují (málem jsem napsal, že sežerou [velký smích] ) hodně, ale na to to nestačí, aby byli stále největším producentem potravin - tedy nejsou. Dnes je to Evropská unie. To ale taky již dlouho nevydrží - klimatické změny a vnitřní rozpory povedou k přehodnocení zemědělské politiky, ropná krize pak nadprodukci a export potravin učiní nesmyslným.

Pane Rene, nejen vyčerpání spodních vod v Americe dělá vrásky na čele. Je toho více. Ale k té vodě - jistě víte, že zásoby podzemní vody klesají daleko více proto, že byla zničena kvalitni půda, než proto, že je hodně čerpána. Před tímto problémem stojí Španělsko, Francie i Italie, letos v podstatě je to zcela kritické ve Francii. Ovšem současné pohromy v Itali jsou rovněž dány tímto. Půda vodu ani neudrží, ani nepropustí do podloží - nýbrž díky necitlivým vodohospodářským regulacím voda rychle odteče a ještě spláchne půdu do moře.

81692

04.12.2005 18:31

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] Přesně tak si to pamatuji i já, až jsem se lekl - jako by jste psal o naší rodině ! Mi na školu pomohlo snad jen to, že 68 byl takový jaksi rozvolněný, ale potom to už byly nervy. Bráchové měli časovou smůlu, trefili se vedle a tak mohli být rádi, že vůbec šli do učení !

A to pronásledované leho, chorobná zvědavost mnou cloumá, vsadil bych hodně na to, že "vše bylo jinak"... [velký smích]

81694

04.12.2005 21:19

Jíme potraviny z ropy

RE: Teď se dopouštím

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ono to je trochu jinak asi ! Tedy - v detailech určitě. Právě stopy Nibiru v Bibli, Starém Zákoně - konkrétně v Genesis a taky v Žalmech, či Knize Job ukazují, že nejméně Genesis byla opsaná v Babylonu a Mojžíšovi jen tak přifařená. Jde totiž o opis babylonské Enuma Eliš.

Plyne z toho ale jedna věc, potopa v Bibli je skutečnost a byla vyvolána právě Nibiru, v Bibli jej ztotožňuje žalmista s Hospodinem. Poslední průlet, pokud má pravdu Sitchin, byl asi fakticky kolem roku 1600 před Kristem. Jenže se cykličnost těchto katastrof ukazuje nejen na cyklu cca 3600 let = 1 SAR známé z oblasti Šumeru, ale i na cyklu cca 5100 - 5200 let známé z oblasti střední Ameriky - tzv. cyklus Sluncí.

Bezprostřední znamení: -olympijské hry - výbuch sopky v Italii -zemětřesení v pomezí Turecko/Irán

Ježíš při hovorech s učedníky vcelku jasně jakoby mluvil o tom cyklu 1SAR = 3600 let. Indicie příchodu uváděl jasné, čas potom relativizoval slovy "..jen Otec na Nebesích to ví, kdy...".

A indicie jsou dostupné každému čtenáři Bible:
- velká zemětřesení (a sopečná činnost) - je
- rozvrat počasí a hladomor - je
- znamení na Slunci - jsou
- velké války - nevíme

a já dodám podle Sybily další:
- ženy se budou snažit vyrovnat mužům - je
- člověk vstoupí na Měsíc, nikoliv již na jiné další těleso soustavy -je

a podle Koránu:
- člověk přinese kousek Měsice na Zemi - je

Nostradamus k tomu dodává (volně z hlavy):

Vrátí se z hlubin vesmíru dlouho ukrytý,
v krvavé ráně Měsíce podrží zbraň.
Dvě skály věky se bijí, Arethusa zčervená,
vnitřní oheň země třesení.
Bohové sdělí lidem,
toto je jejich válka !
Nebesa plná mečů a střel,
škody utrpí hlavně levá strana.
Hladomor, krev a války.

Berte to teď vysloveně jako koláž z hlavy, toto jsou části siecles, které charakterizují dobu, datovanou "...po obnově věků ..." tedy po přelomu tisíciletí. Ta levá strana je pak dále rozvedena tak, že se jedná o Novou zemi a speciálně o USA, kde ve městě dutých hor coby obydlí lidí bude proveden letecký a raketový útok, posléze chemický útok na vodní zdroje. Potom tamtéž velká vnitřní válka. Atd. Zcela již bokem zájmu se ještě zmínil o velkém zemětřesení na druhé straně. USA pro Nostradama prostě končí a dále nefigurují jako mocnost stojící za zmínku. Zájem se přesune na Evropu a její válku proti Asii, kterou vyhraje. Bude hrozná a strašné ztráty, užity chemické, biologické a patrně i jaderné zbraně. Mekka bude proměněna v kráter, rovněž Izrael zničen. Největší škody v Evropě ve Francii a Řecku, Italie se změní v poušť jako Sahara.

bezprostřední znamení: výbuch Vesuvu - zemětřesení v Iránu - velká kometa - olympiáda

81753

05.12.2005 15:12

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Klokan, trochu mě matete a nevím proč. Napsal jsem přece panu Blahník a spol., že klíčové prvky americké "zelené revoluce" oklikou přes Sovětský svaz byly nakonec aplikovány i v ČSR a posléze v ČSSR. Tedy mi nevyčítejte, že to co popisuji jako dění v USA, že bylo hlavně u nás. Nikoliv tak - bylo a je to hlavně v USA. Ano, potom to bylo v podstatně menší míře taky i u nás. Taky i u nás !

To je analogické, jako kdybych vyčítal, že lidé v USA nadmíru "čumí do bedny" (koukají na televizi). Jenže Vy by jste zase ze svého zdejšího pohledu mohl oponovat, že vždyť to přece v Česku lidi čumí do bedny celé dny a rovněž by jste měl pravdu. Dnes taky i v Česku čumí lidi do bedny ! Ale začali to Amíci a jsou v tom neporazitelní dosud. A stejně tak v tom "zeleném revolučním" zemědělství - udělali z toho byznis bez ohledu na zdraví. A krmí těmi svými hnusy dosud část rozvojového světa. Nebojte se, že by vyváželi bio-produkty, ty dovážejí z Evropy !

Čili smyslem mého postoje k tomu, co tady tvrdí Blahník a spol. je přeci něco jiného. Tvrdím jim, že "zelená revoluce I." je americký vynález se všemi těmi neblahými důsledky. A jako to "I." dodávám proto, že nyní se mluví již o "zelené revoluci II.", což by z hlediska biologické kvality produkce měl být pravý opak oné revoluce první. A to přece uznejte již není možné. Ale kema to tady klidně s úsměvem na rtech tvrdí...

Kema tady vykládá nesmysly, že trh to zařídí, lidi si budou přát kvalitní bio-produkty a trh jim to obratem ruky dodá a k domu dodá úšklebek, že bolševik Gejdoš by to zase dotáhl k hladomoru atd... !! [velký smích] Větší blbost bych nečekal v tomto ohledu ani od chovance nějakého ústavu. Ta neviditelná ruka trhu nanejvýše způsobí, že na těch potravinách bude nalepena nějaká značka biopotraviny, nikoliv již, že se o takové bude doopravdy jednat. To by totiž musel někdo vysvětlit, jak to tak ten trh funguje, že by si "nějaký podnikatel" dělal chmury na čele, aby zrovna Blahník dostal v obchodě skutečnou "biopotravinu", nákladně vyráběnou, když to jde udělat elegantně a levně tou nálepkou !!

To mě strašně baví, když si tady někdo pouští hubu na špacír a dělá z druhých blbce, sám pak se "naivně" podivuje a že "prý ani neslyšel", co je to ta firma Monsanto. A jedeme dál, Blahníku, kemo, leho, Rudo atd - dál si namlouvejte nesmysly, jen se pak nedivte, že někdo nad tím přemýšlí, proč něco takového děláte a říkáte. Chybí Vám jenom informace ? Nebo Vám za to někdo platí ? Nebo to vše víte, ale Vás hanba fackuje a tak si to nechcete přiznat ? Já nevím ... [velký smích]

81880

05.12.2005 15:20

Jíme potraviny z ropy

RE: Ptal jsem se taky:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, hlavně o Vás ten šarlatán "mluvil", hlavně o Vás !! Vy budete patrně extra případ...

Z Vás totiž vypadne vždy stejná "písnička", ať je řeč o čemkoliv - máte to tam jakési zjednodušené až moc. A samozřejmě nejste sám, tedy hlavně o Vás mluvil ! Ať si lidi na Vás dávají pozor a vyhýbají se Vám. [velký smích]

81882

05.12.2005 15:55

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Pavle, má to vůbec nějakou cenu reagovat na toho člověka ? Vždyť když si dá kdokoli trochu práce, lehce zjistí, že to individuum jakoby žije naprosto mimo realitu. Rozumní lidé po celém světě se dnes dívají "směrem" k USA s narůstajícím znepokojením, americká politika začíná zcela již cílevědomě a nepokrytě destruovat svět a on tady píše hovadiny jak na běžícím pásu. Co to je vůbec za člověka ? Vždyť ta politika USA dokonce evidentně nevede ani k nějakému prospěchu Američanů samotných - tedy naopak hlavně oni jsou ohroženi.

Nemusíme se zhodnout, že všechna údajná "fakta" toho článku, na který je ta reakce, jsou nutně pravda, vždyť politika je opravdu špinavá a každá zbraň, každá podpásovka je dobrá. Nicméně, indicie skutečně hrozivého stavu USA jsou nesporné. Píši to tady sám za sebe, na základě zcela odjinud a jinak získaných informací, že USA se řítí do problémů. Že demokracie a USA jsou již neslučitelné pojmy. Marně si lámu hlavu, co ti lidé typu kema jsou vlastně zač a o co jim jde ?

81887

05.12.2005 16:00

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Ctete www.savethemales.ca p. H. Makowa

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Inu ? A až to bude veřejně pojmenováno, co to bude ? Neodpustím si kousíček Nostradama - slušní lidi přec jen zvítězí, ale jak to "vítězství" bude možno nazvat ... ? Pyrhovo - to je málo.

81890

05.12.2005 16:11

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Irak to jede jako po

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nedělám si naprosto žádné iluze, že v Číně existuje na to celý "Výzkumný ústav pro otázky využití, zneužití a zničení USA". Jsem si tím zcela jistý. Kdesi na jakémsi čínském serveru (ale archivuju to, mohl bych najít) jsem četl výroky nějakého čínského generála. Ten se tím vůbec netajil - Číňané obětovali blahobyt několika miliard svých občanů, aby měli prostředky a ty nyní zúročí ! V Americe...

A nedělám si iluze, že v USA se špekuluje, anebo jak tomu zabránit, anebo jak USA prodat za co nejlepší cenu do "kapsičky" ... A demokracie ? Do poslední chvíle budou existovat blbečci, kteří tomu věří, někteří s námi tady ztrácejí čas žvaněním o tom, však sami se ozvou. [velký smích]

81894

05.12.2005 17:35

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jak se mam citit dustojne..

Hm, Vy asi nijak. Jak tak koukám, na jednu totalitu nadáváte, druhou takovou pomáháte budovat. Jste podivný člověk.

81904

05.12.2005 20:05

Jíme potraviny z ropy

RE: Tento clanek je jednim masivnim

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, mi je to taky nejasné, jak se dá takové číslo dosáhnout ! [zahanbení]

Takový člověk asi bydlí v jeskyni, živí se kořínky a bukvicemi, všude chodí pěšky a ještě na boso, pije vodu z potoka ... co já vím ? Není to jednoduché, v každém případě jsou ve výhodě obyvatelé v tropech, tam se to dosahuje nízkého čísla ! V Česku je nutno vyzdvihnou naše méně přizpůsobivé "spoluobčany" - ti nám to národní číslo asi docela "vylepšili". A pak že nejsou užiteční. [velký smích]

81922

05.12.2005 20:21

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy pane leho dobře víte, že v tomto případě jsou pouze jen dvě možné vysvětlení Vaších postojů ! [velký smích]

Alternatívy vysvětlení Vašich postojů:
1)Docela normálně a sprostě lžete, neboť dobře víte, že pomáháte budovat skutečně zvrhlou totalitu, která tu bolševickou bude v mnohém předčit díky technologickému pokroku ve špiclování. Orwell by záviděl ! V této alternatívě jste zde patrně za prachy, jako provokater.

2)Jste duševní prosťáček a vůbec nic nechápete - vše Vám bylo na hodinách PŠM natlučeno do hlavy a tady si jen léčíte frustrace. A jelikož to ještě netušíte, tak se místy i docela úpřimně snažíte. Zbytečně.

Sám bych byl rád, kdyby jste navrhl nějakou třetí inteligentní možnost, důstojnou jak pro Vás, tak pro mě, něboť chvílemi si v duchu spílám, proč s Vámi tratím čas, jinak takto zcela marně. [velký smích]

81924

05.12.2005 21:01

Jíme potraviny z ropy

RE: Jeden z clanku ve www.fromthewilderness.com

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Ruda, říká se tomu zdravotní pojištění, to tam za mořem asi neznáte. Ono sice to má charakter v Česku obyčejné daně, ale funguje to, škoda, že si toho lidi neváží a zneužívají to. Jinak pane Rudo, my dva bychom se dozajista spolů krásně pohádali, nicméně Vás musím ubezpečit, že by jste časem dospěl k názoru, že máte jen málokdy pravdu v těchto věcech. [velký smích]

Je otázka, co by bylo třeba udělat, aby jste se v uvažování vrátil k takovému humanistickému evropskému pohledu na životní hodnoty, trochu méně individualismu a více člověčiny. Myslím, že anglosaský způsob myšlení začne být zcela zřejmým příznakem barbarismu již brzy. Nechci nasírat - je to prostě tak. To anglosaské hulvátství Vám zbytek světa brzy řekne, ať si strčíte za klobouk nebo sbohem !!

Všichni si myslí, že je dobré se učit anglicky, že to má budoucnost - není to pravda. S hulváty se nikdo rád nebaví a ten anglosaský model nebude fungovat ve světě bez ropy, on totiž pořádně nefunguje již ani teď !! [velký smích]

81934

05.12.2005 22:09

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je zcela jednoduché. Podporujete režim, který lidem lže, který druhým vnucuje zásady, které sám porušuje, Vy sám se stále oháníte jakousi demokracií a přitom každou druhou myšlenkou na sebe prozrazujete, že vůbec nevíte, co to slovo a pojem vůbec znamená. Mám pokračovat ? Jak mám prosím Vás souhlasit s někým, kdo se takto chová a propaguje takové postupy.

Dnes Riceová potvrdila, že skutečně CIA převáží vězně sem tam po světě. Evropská unie má tím pádem v ruce důkaz podaný samotnou vladou USA, důkaz toho, co předtím tatáž vláda měsíc zatloukala.. Toho si ale leho nevšímejte a klidně sám za sebe zatloukejte dále ! Já jen doufám, že EU se bude ptát nyní dál - kam je CIA vozila ? Step by step pane. Takhle to jde v jakés takés demokracii evropské, nikoliv však již v USA. Protože kdyby v USA byl aspoň zbytek demokracie, tak již byl zahájen proces odvolání presidenta !

Již začínáte tušit, proč s Váma nelze souhlasit ? Já přece nenapadám Vaší osobu, já jsem představil mnou představitelná vysvětlení, proč to, co děláte, proč to děláte. Na Vás je říci přijatelnější alternatívu vysvětlení Vašeho chování - jinak jsem se asi trefil a mám pravdu, ne ?

81951

05.12.2005 22:26

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, využiji, že níže, vlastně až to odentruju, tak výše - již pan Trodas vyřešil nezaměstnanost. Jenom bych dodal, že je v USA tragická ! Ta nezaměstnanost! To ale Vy asi nevíte, jste úspěšný člověk a pracujete nepracuje - jeden se ve Vás nevyzná ! Jednou říkate tak a jindy jinak...

A já si tady vezmu na paškál růst HDP, čili to je asi to Vaše GNP v USA. A nebudu to rozebírat nijak důkladně, na to není Zvědavec zařízen, na takové traktáty.

Tedy: Když například hurikán Katrina udělá škodu za 100 miliard dolarů, tak se vsaďte, že HDP v USA právě o těch 100 miliard narostl ! Pane kema, komunisti dělali všelijaké triky, aby se ty jejich "slavné pětiletky" plnily aspoň na 103,6%. Ty americké "jednoletky", ty se plnijou jedna báseň na úplně stejná čísla a s jakou nesnesitelnou lehkostí ... Čím více toho rozmlátíte, vystřílíte, zničíte, tím více naroste HDP - to je velmi oslnivě inteligentní postup, jak vystihnout bohatství země, národa atd.

Asi si podpálím barák, abych byl taky bohatý a nemusel závidět ... [velký smích] Kdyby jste nesouhlasil, potom bychom se mohli pustit do podrobnějších rozborů - ha ha, již se těším. Akorát netuším, zdali by to někoho bavilo...

81955

06.12.2005 09:00

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je divné, já myslel, že poznáte, že mluvím přesně o tom samém a že Vám to vysvětluju. A teď Vy zase napíšete, že to já nerozumím a nereaguju.

Takže znova a odpíchnu se od Vašich posledních slov: Slusni lide takove omezeni stezi pociti, maximalne se jedna o neprijemnosti pri odbavovani na letistich a tak pod. Nebo vy si myslite, ze by na celem svete mely byt napr. dzihadistum garantovany svobody vybuchovani vsude, kde uznaji za vhodne a ve vrazdeni nevinnych obcanu kdy a kde uznaji za vhodne?

Vy patrně vycházíte z představy, že to vše, co se děje, se děje na ochranu těch slušných lidí a v tom je ten zřejmě hlavní problém, proč se jaksi v argumentaci míjíme. Jako důkaz, že chráníte slušné lidi pak uvádíte, že to tak je. [velký smích] Čili podle schema: 1)Mám vždy pravdu 2)Pokud nemám pravdu, platí bod 1) ...

Jenže milej pane, dokonce i slušní lidi - které údajně chráníte - kromě práce přemýšlí a dívají se na svět. A kladou si otázky, na které však zásadně nikdo neodpovídá. Vy jste zde nyní ztělesněním toho obludného systému, který si jede sám na svoje triko, zneužívá ty poctivé lidi a výsledky jejich práce a ještě máte drzost to vydávat za jejich dobro !

A tak tedy taky neodpovídáte, jen mlžíte, zatloukáte a hrajete hru na zdržovanou, protože víte, že ti poctiví lidé prostě nemají čas ani chuť neustále vyvracet stále stejné lži, ukazovat na stále stejné zločiny ! Protože by dříve zhebli hladem, než by z Vás vyrazili nějakou skutečně pravdivou informaci. Vy teď samozřejmě řeknete, že to není pravda a jsme zase zpátky atd. atp. aj. !! [velký smích]

Chcete to popírat ? Proto jsem Vám napsal ty dvě možnosti ! Ale Vy jste zase nepochopil. Tedy se znova ptám - nechápete že ze zlé vlůle schválně nechcete chápat a nebo na to vůbec nemáte to pochopit, tedy děláte to prostě z vlastní blbosti ?

A jinak uvedu namátkou jasné příznaky důkazů, že pravdu mám já a vy jste lhář, ať již jsa přímo sám zločincem nebo pouhým užitečným idiotem:

a)Není v zájmu slušných lidí, aby byly vyráběny ve světě drogy. Kde vkročí americká armáda, tam výroba drog stoupá. ...viz Afghanistán

b)Není v zájmu slušných lidí, aby byly drasticky nepřekonatelné ekonomické a sociální rozdíly mezi lidmi ani v rámci jednoho státu, ani celosvětově. Veškerá faktická činnost USA a světových organizací ovládaných USA však vede k prohlubování těchto rozdílů. ...viz skutečnost ve světě

c)Deklarace lidských práv OSN, Ústava USA jakož prakticky i ústavy všech států světa včetně kubánské a severokorejské [velký smích] uzancují přesně ta práva, která Vy zde upíráte lidem, které bez jakýchkoli slušných právních úprav posuzujete zase jen Vy sám.... atd ... nutno ještě další příklady ?

...co vlastně ode mě chcete ještě slyšet, vždyť jste normální fašista !

82054

06.12.2005 09:05

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Skutečně - EU není lepší a jak tak sleduji manévry kolem rozpočtu EU na roky 2007 - 2013, vzniká mi v žaludeční krajině takový podivný pocit, jako na blití ...

Proto, ač vím že zbytečně, se ptám leho a spol, zda jsou fašisty z vlastní vůle nebo z blbosti ! [velký smích]

82055

06.12.2005 09:41

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Fašismus: nacionálně šovinistické a rasistické hnutí spojené s totalitní formou vlády ..
Rasismus: názor o nerovnosti, nadřazenosti ras ..
Šovinismus: krajní, vyhrocený, nenávistný nacionalismus ..
Nacionalismus: politický směr a ideologie vycházející z přesvědčení o vyjímečnosti a zpravidla i nadřazenosti vlastního národa ..
Rasa:= plemeno=

Pane leho, již mnohokrát jsem Vám napsal, že jste psychopatický válečný zločinec. Dovolte, abych Vám i vysvětlil, proč tak nenávidíte komunisty a proč jste vlastně emigroval do USA. Vše zde kladu podle dostupných indicií - takovou stopu jste zde pane leho zanechal na Zvědavci !

Údajný "demokratický systém USA" v současnosti nese všechny znaky přerodu v "systém fašistický". Dnes již probíhá ta vnější stránka onoho přerodu, fakticky již jsou USA fašistickým státem a takovým jsou USA již nejméně 25 - 30 let. Vy jste patrně po dobu pobytu v původní vlasti v Československu tíhnul ke komunismu, protože z nejniternějších důvodů jste fakticky člověk, nenávidící svobodu a demokracii. Vy totiž evidentně tíhnete k totalitnímu systému vlády a sám sebe považujete za jakéhosi nadčlověka, který má ty největší práva posuzovat druhé.

Protože v 80. létech komunistické totalitní státy již vykazovaly jasné příznaky úpadku a USA se Vám jevily jako ideální stát pro uplatnění těchto vašich vlastností, emigroval jste do USA a zvolil si vojenskou karieru jako nejrychlejší prostředek sebeprosazení se v tomto systému. Komunisti a fašisti - to jsou jen odnože téhož, čili i vy jste měl v Československu patrně náběhy na proniknutí do komunistických struktur. Vaši rodiče nejspíše komunisty byli, ale to nevím, jen hádám.. Prarodiče pak zřejmě spolupracovali s nacisty, viz Vaše dojemná zmínka, jak Váš děda pečoval o židovský majetek. Úvahy o Vašich předcích berte jako pouhou spekulaci a domněnky, pro to nemám dostatek informací.

Dneska komunisty nenávidíte až za hrob, protože je to jednak konkurence pro americký fašismus, jednak je zdánlivě překonaný a nemá pro Vás žádnou cenu. navíc správně cítíte tu nedůvěru kolem Vás, tedy je to dobrý prostředek pro vymezení se a odvrácení pozornosti.

Abych udělal závěr - Vy pane jste patrně "dokonalým prototypem" FAŠISTY. Zkráceně - podle všeho jste "dobrý" fašista, to slovo dobrý chápejte ve smyslu definičním.

82058

06.12.2005 10:00

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Terorismus: souhrn metod hrubého zastrašování užitím násilí a síly, obvykle s politickým podtextem, zastrašování odpůrců násilnými metodami.

V současnosti při vší možné objektivitě by skutečně nezávislý soud jako největšího státního teroristu, nebo teroristický systém, vyhlásil "Spojené státy americké". Úroveň zotročení tzv. "občanů" USA dosáhl stupně, co do skutečné podstaty překračující "otrokářství" v historicky nejznámějších státech starověku, ale i novověku. Pouze metody a prostředky se "drobně" změnily.

Netřeba tady polemizovat s poúkazem na Ústavu USA, vnějškově "demokratický systém vlády" a podobně. Bylo mi doporučeno prostudovat si knihu jistého pana Alexis de Tocqueville "Demokracie v Americe". nyní bych to oplatil a doporučil všem - důsledně si tu knihu prostudujte !! [velký smích] Ušetříme si zbytečné diskuse o něčem, co patrně málokdo důsledně promyslel.

Kromě této knihy pak doporučuji nepředpojatě pohledět na dějiny USA - zde doporučuji knihu od Thomas L. Purvis "Encyklopedie dějin USA" jako asi nejkompaktnější zdroj faktů. nezapoměňte přitom však na zásadu, že dějiny píší vítězové ! Chvála Bohu - i vítězové dělají v záchvatu bujarosti a radosti nad sebou chyby ! Tedy i do svých vlastních dějin vkládají pravdu, snad v pochybné snaze se udělat lepším ?

Chod dějin a osud nás tady v Evropě, kteří mají úpřimnou snahu vytvořit skutečně nějaký "demokratický a spravedlivý systém" nám velí dělat takové skoro sebevražedné kroky a upozorňovat na pravý stav věcí a snažit se Američanům pomáhat. A to i při vědomí, co je to ten terorismus, fašismus a jak nás může i na dálku postihnout.

82060

06.12.2005 10:24

Jíme potraviny z ropy

RE: Doba ledova prichazi s slabnutim Golfskeho proudu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tady jste mohl vzpomenou ono "prokleté mayské datum" - prosinec 2012 ! To totiž má asi skončit současná era pátého Slunce.

Mimochodem - když si polistujete v astronomických ročenkách, všimnete si možná, že tak nějak posledních 25 let se s nebývalým tempem budují astronomické observatoře na jižní polokouli. Šlo by to samozřejmě vysvětlit zcela logicky i jinak - třeba že až nyní jsou na to prostředky a zlepšila se doprava, kdežto dříve se nikomu z bohaté a přístupné severní polokoule nechtělo "někam do divočiny".

Já ale si myslím, že pravým důvodem je skutečně "návrat Nibiru". Tmavého druhého Slunce. Cyklus je zřejmě pomalu u konce, ostatně netřeba ani pátrat po světě v mytologiích zaniklých civilizací - obsaženo je to ostatně ve zmínkách i v Bibli, Starém zákoně. Nibiru se má přiblížit z pod roviny ekliptiky z jihu, tedy na jižní polokouli jsou nejlepší podmínky pozorování.

Vědec atronom ovšem vypukne v hrozný smích - astronomové dnes najdou na pomezí naší Sluneční soustavy i doslova "šutr", čili by podle něj logicky mělo být těleso jako Nibiru dávno odhaleno. Na to ale se zeptám - opravdu nebylo ? Stále všichni věří, že světové dění je tak zdánlivě zmatené pouze náhodou ? Nebo skutečně již ONI vědí - čili jak se zase jiní budou smát - paranoia ?

Když vidíte, že někdo koná zdánlivě nesmyslně a jeho konání jej vede do zkázy, máte možnost si myslet, že se anebo zbláznil a neví co činí. A nebo ON ví něco, co vy nikoliv a jeho konání má dobrý pro něj smysl a tedy patrně i výsledek. Z nadcházející katastrofy se mnozí nezachrání, mnozí ano. Protože mnozí neví a zase mnozí ano.

82062

06.12.2005 11:35

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Irak to jede jako po

Petr Gejdoš 83.?.?.?

omlouvám se ... [chechtot] [chechtot]

Nikomu nic zlého nepřeji. Ani my tady, ač jsme "za vodou" (Atlantikem či Kaspikem [velký smích] ), ač jsme za kopečkama a ač nemáme takové dluhy, tak zase na druhou stranu nemáme takovou armádu lehů. Ale taky jsme nikdy Číňanům neublížili. Hm...

82068

06.12.2005 11:44

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To si na paskal brat nemusite, to neni vase starost. Vase starost je vase penezenka a ne cizi.

No jóóó ! Nebuďte nervózní, pane, když nechcete, nebudu ...

Já jen aby jste si uvědomil, že kdyby se "fšecky ty hodnoty" v národním důchodu USA "zhodnotily" přepočtem na něco užitečného, třebas na "reálné rohlíky se salámem", třeba by jste ustrnul, kolik toho vůbec zbylo... [velký smích] To se dokonce jmenuje nějakým ekonomickým termínem, pane - nebudu otravovat ekonomií. To jsou pak kouzla, to Vám Vůdce těžko řekne v řeči o stavu unie ...

82069

06.12.2005 12:25

Zaútočí „teroristé“ na Kongres Spojených států?

RE: Blaboly

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Možná by nebylo od věci sem podhodit takové téma přímo, že by jsme se "královsky pobavili" všichni.

Občas tady do Zapadákova Evropy přifrčí nějaký zhrzený americký profesor ekonomie a pouští si tu hubu na špacír. A jsou to i docela takové známější "stár" ekonomického nebe, že by nemuseli být zhrzení, leč stejně jsou. A všichni si tu vylévají srdíčko a varují nás tady. Před Amerikou ? Že by ?

Naposledy tady hořekoval nějakéj Edwin G. Dolan z Yaleovy univerzity - neznám jej, ale přijel z Ruska, pomáhal nějaký čas Putinovi, pak v Kazachstánu. A tady vedl řeči. Zajímavé, třeba že na Yale učil George Bush a John Kerry, čímž že se prý ale vůbec nechlubí.

Ocituji z rozhovoru:
redaktor: Co si myslíte o ekonomických reformách, které se snaží Bush prosadit ?
Dolan: Bushova administratíva si vybírá pouze to, co je v dané chvíli výhodné. Kdyby se jim náhodou hodilo hlásat "centralizovanou plánovanou ekonomiku" místo volného trhu, klidně s tím začnou. propojení vlády a velkých firem je obrovské.
redaktor:Asi nejste velkým příznivcem současného presidenta !
Dolan: Ne. Většina amerických ekonomů, i těch nejkonzervativnějších, je jeho politikou zklamána.
redaktor: Americká ekonomika si ale nestojí špatně..
Dolan: V mnoha ohledech si vede velmi dobře. Lidé se mohou obávat pouze rostoucího veřejného dluhu a deficitu obchodní bilance. Ty potřebují korigovat. Všichni doufají, že jejich náprava nebude bolet, ale to není dost dobře možné....

atd. ... Mám rád Američany, stojí po krk ve sračkách, nohy se jim propadají do bezedného bahna, ale na tváři stále optimistický úsměv (já mu říkám škleb), žvýkají žvýkačku a říkají "To bude všechno dobré, to bude všechno dobré, to bude všechn.. ... blblbl žblblbl. !"

Už se učte čínsky, pane.. [velký smích]

82072

06.12.2005 12:41

Podivný případ Jiřiny Šiklové

RE: Oko za oko a zub za zub,to prece je hlavni zidovske heslo,ze ano?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Už jsem v podstatě to samé napsal méně příjemnou formou panu leho kousek vedle v jiném téma. Naprosto s Vámi pane Roberte souhlasím. Možná jsem v úvahách dále - řeším otázku, jestli to leho dělá z pouhé slastní blbosti, nebo se vědomě aktívně účastní procesu ?

Jenom bych měl připomínku, nezlobte se - ale při čtení tohoto Vašeho přízpěvku jsem se docela znavil - uf uf ! Utírám zpocené čelo ! Neživil Vy jste se nějaký čas šifrováním ? [smích]

82075

06.12.2005 13:03

Rakouské pokání

RE: Zlodejska filosofie

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To naštěstí je ošetřené systémově ! [velký smích] prostě jakýkoliv systém, založený na špatných základech, sám sebe dříve nebo později autodestruuje. A pomsta za bezpráví ? Náleží tomu nahoře !

Konec konců, tak jako píši o autodestrukci, tak jsem si jistý a tedy věřím na "autosoud". Takže "komukoliv pomůžeš - pomůžeš mi, komukoliv ublížíš atd... [smích]

82076

06.12.2005 16:17

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Samozřejmě nemůžu vyloučit, že jsem se třeba pomátl či že mi to nemyslí či co. To už je totiž opravdu podivné, že stále opakujete cosi a já Vás pořád ne a nechápu. A jak známo, blázni si málokdy o sobě myslí, že jsou blázni.

To zase já jsem uznalý člověk, který si o sobě nemyslí, že je on jediný a sám jednička. Mohl by jste naznačit, jaký to argument Vám chybí ? Nechybí Vám nakonec něco jiného ? [velký smích]

82103

06.12.2005 18:22

Jíme potraviny z ropy

RE: Doba ledova prichazi s slabnutim Golfskeho proudu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Znáte se s panem doktorem Chocholouškem dobře leho ? Ne, že bych chtěl nějakou protekci, ale jistě by Vás rád zase poléčil! Psal jsem "o druhém Slunci" a Vy čtete o "pěti Sluncích". Vy zřejmě, když uvidíte něco podepsaného Petr Gejdoš, tak se Vám zatmí před očima, vypne mozek a musíte... musíte ...až napíšete nějaký takový výšplecht, na souvislostech již asi moc nezáleží. Už nejste v Iráku, v Tikrítu - vzpamatujte se pane... polkněte prášek a klid, ještě je brzy na "chorobu veteránů" !

Mimochodem, já to dobře vím, že jich je tam málo, těch observatoří na jižní polokouli. Však jsem to taky napsal. Všiml jste si toho vůbec ? Ale dneska je taková doba, že třeba Huble udělá práci za několik observatoří a když se to vezme kolem dokola, není až zas tak zřejmý důvod výstavby tolika dobrých observatoří na jižní polokouli. Čili ani ta podle Vás bláznivá teorie o ve skutečnosti pouhých dvou Sluncích to skutečně nevysvětluje. Je v tom ještě něco jiného. Ale že se pane leho takhle spletete - to jste mě udivil.

Mimochodem a jen jako osvěžení mysli - sluneční soustavy s pouze jedním Sluncem jsou ve Vesmíru docela vzácnou vyjímkou, daleko častěji se vyskytují systémy dvojité, trojité i vícečetné. [smích] Klid, pane..

82122

06.12.2005 20:50

Jíme potraviny z ropy

RE: Gejdosi a Karle

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale nééé, leho leho ! Co to tady hrajete za hru. Tedy já bych měl již jasno - nepomátl jsem se já, ale patrně Vy.

Samozřejmě - džihadisté, když si tedy vůbec domyslím, co tím patrně Vy myslíte, nemají žádné právo vybuchovat si jak se jim zamane všude. To jste měl na mysli, abych Vám potvrdil ? Čili odpovídám NE, nemají to právo. Jenže - stejně stále něco nechápu. Zkuste někde najít byť jedinou úvahu z mé strany, že bych něco takového naznačil, že takové právo mají kdekoliv či vlastně jak Vy říkáte všude ! Proč se na takovou věc ptáte ? jak Vám pak lze rozumět ?

Zato ale Vy pane nemáte již vůbec žádné právo porušovat mezinárodními právními akty uznané základní lidské práva a to kdekoliv na světě, nejen doma v USA. A to Vy tady tvrdíte celou dobu, že takové právo máte. A já Vám tedy říkám, že jste takový obyčejný psychopat, zločinec, fašista. Právě proto, že to právo nemáte,ale silou si jej přivlastňujete. Hrozíte silou - tedy to Vy jste ti teroristi.

Vy se nemusíte ověšet semtexem a jít někam terorizovat, Vy to elegantně řešíte křižujícími střelami, laserem naváděnými pumami, to Vy hrozíte silou a využíváte to pro své pochybné politické účely.

Už jsem Vám odpověděl dostatečně ? Pane, já jsem v žádném případě memlel o všem možném, já jsem Vám skutečně nerozuměl. Za to se Vám omlouvám, ačkoliv za to nemůžu.

82151

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

51

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 78 čtenářů částkou 17 746 korun, což je 51 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 0

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

O čem se mlčí - Jindřich Rajchl18.01.22 17:21 Česká republika 0

Majú rúška a respirátory v školách význam?18.01.22 09:37 Sierra Leone 0

Rusko stahuje své diplomaty a jejich rodiny z Ukrajiny18.01.22 07:03 Rusko 2

Soňa Peková: 15.1.2022 Lékařský dům17.01.22 22:01 Česká republika 6

Covidové zpovědi17.01.22 17:48 Česká republika 2

S pravdou ven - svědectví zdravotních sester17.01.22 17:46 Česká republika 0

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 16

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,40 Kč
Euro
24,28 Kč
Libra
29,16 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,46 Kč
Švýcarský frank
23,37 Kč
100 japonských jenů
18,73 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,37 Kč
100 maď. forintů
6,83 Kč
Ukrajinská hřivna
0,75 Kč
100 rublů
28,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 379,68 Kč
1 unce stříbra
515,89 Kč
Bitcoin
896 762,79 Kč

Poslední aktualizace: 19.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 71 926 350