Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petr Gejdoš

Nalezeno 2210 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

03.08.2005 22:03

CzechTek v nás

RE: Heslo:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tento časopis odebírám v "papírové formě" ! [smích]

Já sám jsem pochodující "almara", plná všelijakých chmurných odkazů ! Vlastním knihovnu - a málokterou knihu čtu jenom pětkrát - vlastnoručně zakoupených knih, samozřejmě v papírové formě, neb jsem staromódní. Samé skvosty [velký smích] - jen knih o Nostradamovi by bylo na dvoukolák. Celkem bych si mohl otevřít knihovnu okresního formátu, ale mí klienti by časem nejspíše všichni skončili na psychině...

Jen tak mimochodem, kdo si dal práci (hroznou !) a přečetl třebas Mahábháratu nebo Shrimad Bhagavatam, nebude se divit tomu, co teď napíši. My máme vskutku moc dobrou šanci, dopadnout jako staří Sumerové. Totiž - Sumer byl před cca 4100 roky zničen v poslední nukleární válce na této planetě. Hm - nebyla to válka lidí...

Ostatně se to podle mě již velmi brzy celý svět dozví, jak to bylo a tedy i co bude dále - já jsem z těch (ne)šťastných, co to prakticky vím již nyní. [smích]

Tento svět je nenapravitelný, Czech Tek je takový malilinký kamínek v obrovské mozaice hrůzy, kterou prožíváne, akorat absolutní většinou nemáme ani vůli a ani čas si toho všimnout. Ale i o tom prorokové psali... oči mají - ale nevidí, uši mají - ale neslyší ...

64437

03.08.2005 22:28

CzechTek v nás

RE: Heslo:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan Stwora nám nakope do ..., jsme silně OT ! [pláč]

Takže jen krátce - kdyby opo-licajti udělali cokoliv na Czech Tek, stejně by bylo všechno špatně. [smích] --- A ano, celá ta bída plyne ze sporů linií En.Ki a En.lil, v čemž pokračoval Marduk na jedné straně a Nannar Sin + Ninurta na straně druhé. Příznaky jsou čitelné i ve Starém zákoně.

Nostradamus k tomu lakonicky utrousil: "Dlouho skrytý se vrátí z hlubin (hlubin vesmíru = mluví o Nibiru), bude držet meč v ráně svého bratra, nebe bude plné mečů (asi raket ?), bohové řeknou lidem, že toto je jejich válka (jejich = bohů). Co dodat ?

V řadě mariánských zjevení bylo řečeno, že ten okamžik najednou poznají všichni lidé na celé Zemi. A bude hrozný a mnozí hrůzou zemřou, a aby nezemřeli všichni, bude zkrácen. Hm, a kdyby někdo "vytřískal" z papeže třetí část Proroctví z Fatimy, bylo by vše jasné každému. Tak asi ... [velký smích] Vidíš, jsem optimista, směju se furt ! [velký smích]

64447

03.08.2005 22:47

CzechTek v nás

RE: Návrh

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to tam ! [smích] Dobrá jsme domluveni !

64454

04.08.2005 16:03

Otec světa

RE: Cheney vyzývá Spojené státy proti nukleárnímu Iránu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tohleto : tu zemi (v souladu s mnoha podobnymi nazory) ceka krvava revoluce neznamych proporci. hlásám již delší dobu a mnozí poturčenci horší Turka se tady plácají smíchy. Ale jim ten úsměv zmrzne na ksichtě, až zjistí, že za všechny svoje dolare nekoupí ani letenku domů pane Berka - domů !! [velký smích]

No a na tohleto : tu zemi (v souladu s mnoha podobnymi nazory) ceka krvava revoluce neznamych proporci. se moc nespoléhejte, že by to mělo zabránít třetí světové . Já v tomto věřím chudákovi Nostradamovi - bude i třetí světova - respektive již probíhá - i budou mít v USA občanskou válku neslýchaných rozměrů.

Ovšem, že by jsme se na to měli nějak moc těšit, to zase ne, to budou opravdu špatné časy, ještě pak budeme se slzou nostalgie v oku vzpomínat, jak bylo na světě fajn, když to stálo za hovno ! Pardon !! [zahanbení]

64587

04.08.2005 18:30

Řezník se zabydluje

Je to pěkné, ale co s tím ?!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to pěkné, když je člověk dobře informovaný, ne že ne. Ale - ono se to pořád valí a valí a časem prostě a jednoduše musí dojít k tomu, že se člověk musí zastavit a zeptat se - co s tím ? - jinak se mu hlava rozskočí a prostě se musí sám sebe zeptat, jestli není lepší prodat PC do frcu a jít se za stržený peníz pořádně ožrat.

Vždyť je to k uzoufání. Člověk ví, že dochází aktuálně ropa a že světová hospodárka je před zhroucením. Ví, že to nebude nic pěkného - že bude bída, svrab a neštovice ! Ví, že se tzv. "demokracie" již dávno dávno - asi týden po vzniku - zvrhla na svoji vlastní karikaturu. Že žijeme v prolhané idiotské civilizaci, která chcípá a mlátí hnátama kolem jako chcípající kobyla.

Prosím někoho rozumného, aby naznačil, co s tím !! [pláč]

A nebo jinak to vyjádřím - je tady někdo, kdo nechápe, co to je a proč to je ten terorismus ?

64599

04.08.2005 21:42

CzechTek v nás

RE: Heslo:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Moje špatné zprávy jsou asi tak pro 99,9% lidí zcela pro smích, tedy já nešířím špatné natož potom polašné zprávy ! Nýbrž šířím všeobecné veselí ! [chechtot]

A tak si říkám - lidičky, když už je to s váma tak, tož ještě se posmějte, šak už to dlouho trvat nebude .. [velký smích]

64619

04.08.2005 21:45

Řezník se zabydluje

RE: Je to pěkné, ale co s tím ?!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Však to taky byla spíše řečnická otázka ! Vždyť to každý ví, že vše je zcela absolutně v pořádku ! [velký smích]

64620

04.08.2005 22:05

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Oni to asi nebudou chtít chápat, že

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, je to smutné, je to tak .. Oni se s tím přitom ani nemohou poprat - neví co jím chybí a od druhých si nenechají moc poradit. Oni toto vše vidí jako normál - fakticky jim to ani nejde zazlívat - takový je vývoj. Jediné, co je asi bude možná ty přemýšlivější štvát, když v mezičase budou uvažovat - že neví co jsou, proč jsou, co tu dělají atd - tedy raději zapnout a zase : bzum bzum bzum.

No - někdy je fakt rychlejší a efektivnější barák zbourat a postavit znova, než jej opravovat.. [smích] Kdoví, co zamýšlí ten nahoře ... já tuším

64624

05.08.2005 10:48

CzechTek v nás

RE: Heslo:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nouze naučí kupříkladu "houstí mě" v okamžiku, kdy mi v zapalovači dojde plyn a já budu chtít mocí mermo nějaký oheň. I vzpomenu si, že se mlátilo šutrama o kus železa a že to házelo dobré jiskry - tož si na to hodím jiskru sokole a bude to.

Ale jak 7 miliard lidí naučí nouze housti, až se v mlékárně přestane vyrábět mlíko, v bramborárně se přestanou vyrábět brambory, v benzinárně potom benzín [velký smích] atd ? To pak najednou všichni vyběhnou s rýčema a budou zpátky měnit ty svoje růžové sady kolem baráků na brambořiště ? Když oni dobře ví, že ty brambory se vždycky dělaly výhradně v bramborárně ? Tož to jsem na to zvědavý ! To se smíchy neudržíme ..

Je jasné, že to přežijí Kubánci a severo Korejci, zřejmě i Vietnamci a vůbec takové ty národy, co dodnes moc neužívaly. Holt - kolo štěstěny se stále točí, jednou jsi dole jednou nahoře...

Ten tam nahoře dobře ví, co dělá a každý podle zásluh... [velký smích]

64719

05.08.2005 18:49

Otec světa

RE: Cheney vyzývá Spojené státy proti nukleárnímu Iránu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Není to tak dávno, co se mi přihodila tzv. "depka" - nevím to jistě, že to byla depka, ale asi jo. Jednak vždy, když čtu delší dobu anglicky, tak na mě příjde nevrlá nálada. Prostě už více než rok se samoučím angličtinu (hlavně tedy číst) a pořád je to to samé. Je to jako když člověk ztratí čtecí brýle a tak to z posledních sil luští bez brejlí, sem tam nějaké slovo ne a ne přečíst, prostě poezie v angličtině by mi asi neseděla.

Já si četl ty "hroznosti" ze světa tedy v angličtině a pomalu a jistě mě už ta angličtina začala zmáhat. A tak jsem šel na Britské listy trochu zase na češtinu a ejhle, uviděl jsem tam ten článek o ropné krizi. Viz tady toto: (+ další články autora !)

http://www.blisty.cz/2005/8/3/art24380.html

No a bylo to. Vytiskl jsem si to na papír - prostě papír je papír. Pomalu a s nechutí jsem si to znovu přečetl a dospěl jsem k názoru, že ta moje angličtina není zas tak mizerná. Vlastně autor v tom článku píše to, co já již četl tu i onde poslední rok anglicky mnohokrát.

A zamyslel jsem se a pak to tu bylo - normálně na mě sedla taková zvlástní úzkost, já jsem přechodně zafungoval jako analogový počítač a mi se ve virtuálnu mé hlavy vyjevila celá ta bída dnešního světa a jak to asi skončí. A sedla na mě beznaděj. A smutek, melancholie a nevrlost dohromady.

Použiji Váš výraz - to nás fakt ale čekají vybrané radostě ! A fakt to již nebude dlouho trvat !

64799

05.08.2005 22:00

Právo na chuligánství nepatří mezi lidská práva

RE: Paroubek a Bublan

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan Zorba má 18 roků, tedy ještě není nic ztraceno, to myšlení se může vytříbit ! Na jedné straně mě tak trochu mrazí z těch výroků, na druhé straně - co vlastně by jsme mohli čekat ?

Vždyť on pan Zorba má silně nadpoloviční pravdu, pokud to tak můžu napsat a rychle to dovysvětlím, než z toho někoho obulí.

Je třeba vidět, že mladý člověk, pokud skutečně vážně přemýšlí nad minulostí, hodnotí současnost a z toho vyvozuje blízkou budoucnost, potom se tento mladý člověk nemůže vyhnout jisté radikalizaci myšlení. Podívejte se nezaujatě, do jakého to světa "jsme ty svoje děcka povrhli". Podívejte se na ten bordel, v jakém ten náš svět je !

Ovšem, my starší a lehce již otupělí přemírou znalostí toho, jak to ve skutečnosti chodí víme, že zatím všechny dobré leč takto radikální myšlenky byly cestou do pekla diktatur a neskutečného útlaku. A nesmíme porovnávat v tomto ohledu země islámské, jako třeba Irán se zeměmi z oblasti euro-atlantické civilizace.

Toto je asi ta největší chyba v úvaze pana Zorby. Ta naše "bílá civilizace", ta je již hodně dávno v takovém úpadku, že se již zachránit nedá a pan Zorba přichází pozdě. Křesťanská část lidstva padla "do osidel Satana" v okamžiku, kdy se začala šířit ohněm a mečem - v jedné ruce Bibli, v druhé ruce nemilosrdnou zbraň a v srdci myšlenky nikoliv na Boha, ale pouze na hmotné bohatství a moc !!

Pane Zorba, mě by zajímalo, jakého to ritu jste křesťan, abych se orientoval a eventuálně bych Vám raději mailem poslal notnou serii otázek ??

64850

06.08.2005 16:49

Otec světa

RE: '..voják US army tak by snad mněl něco od baby bolševičky také vydržet ...'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak jsem nad tím vaším příspěvkem chvíli uvažoval - a Vy pane Peter Veliký, Vy jste si na vojně kolik toho odkroutil ? Já jen, jestli je šance, že mě pochopíte, když se nad Vašimi pochybnostmi o schopnosti kupříkladu československé armády v roce 1938 budu lehce podivovat.

Kdyby jste zpochybňoval československé politiky, to bych chápal, ale takhle ? To totiž nevím, co máte na mysli těmito slovy Ti toho tak dokazali - v historii kdy Ceskoslovensko potrebovalo vojaky ...

64968

06.08.2005 17:08

Mám radost jako malý kluk

RE: Cenzura?!?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Chápu, co jste chtěl vyjádřit, ale tak trochu nesouhlasím s tím vším. Ano, Zvědavec nabízí alternatívu, ale já do doby "nalezení" Zvědavce absencí alternatív rozhodně netrpěl, našel jsem si je lehce sám. Co ale já si na Zvědavci cením absolutně, to je skutečně značně kvalitní diskuse. To že se zde sem tam někdo s někým slovně "požere" nebo že někteří již tady skutečně začali fungovat jak naftalín na moly, to se dá obejít či přetrpět !

Totiž skutečně kvalitní diskusi nenajdete jen tak, pokud se nejedná o diskuse čistě tematicky směrované, tedy například diskuse o vozidlech značky Mercedes. A tedy antiZvědavec v tomto směru nemůže zatím nabídnout vůbec nic. Ale věřte nebo ne, kdyby na Nezvědavci začala fungovat diskuse stejně jako tady, tak i v přímém rozporu s Vaším očekáváním, i kdyby tam skutečně ty "startovací články byly diametrálně odlišné, zas by ta úroveň byla dána diskutujícími a jejich názory.

Tedy, když se přechodně diskutující ze Zvědavce přesunou na Nezvědavce, v podstatě nastane to, že se tam přesune i celá úroveň. Nechci podceňovat práci pana Stwory a technické možnosti a pohodlí zde. Je v tom hodně práce a patří za to nejen velký dík. Ale ta vlastní úroveň je skutečně hlavně v diskusi. Necenzurované zprávy a komentáře si klidně každy, kdo o to stojí, najde sám. Ale již si s nikým o tom nepokecá a to je to kouzlo tady !! [smích] [smích] Vše, co sdílíte radostně s dalšími, se pozitívním způsobem násobí ! [smích] [smích]

64971

07.08.2005 21:04

Spojitosti

RE: Koule z dejepisu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane kema, vyvracet Vás by byl asi docela traktát, aby člověk prorazil tou demagogií - to se mi nechce. Uvedu jen malinký příklad, ze kterého by to mohlo být docela jasné, jak to doopravdy bylo a stále je . [velký smích]

Když vypukla druhá světová válka, vyslali Němci na Atlantik ponorky, které měly napadat atlantické zásobovací konvoje Britanie. USA však v té době stály v pozici - kdo si koupí a zaplatí, ať si s pánem Bohem odveze a použije co chce jak chce - byznis je byznis !

A tak kupříkladu taky vypluly na Atlantik zásobovací lodě, které nakupovaly v USA naftu a mazací oleje a potraviny a vůbec vše potřebné a zásobovaly německé válečné lodi, aby nemusely po akci vždy do domovských přístavů. Jo jo, byznis je byznis. Vy říkáte, že první velký nepřítel pro USA byl nacismus. Jste mě skutečně pobavil !! [chechtot] Bez príma kšeftů na všechny strany za druhé světové by dnes nebyl "americký sen" !! Nenechte se Vy "jeden z největších učitelů dějepisu vysmát!"

65124

07.08.2005 21:21

Spojitosti

RE: Lžidoktore Včeličko,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jste to mohl klidně zkrátit - nejsme malé děti, které se z pravdy rozpláčí - šlo výhradně a pouze o kšefty. Protože ale o kšefty jen sem tam někoho, tak aby se lidi nadchli, nalakovalo se to na boj za nezávislost. Tedy skutečně - první velký nepřítel byl ideologicky pro budoucí USA mateřská země Británie.

Potom to pokračovalo a bylo zpapírováno jako tzv. "Monroeova doktrína" - tedy opět byly jako ideologický nepřítel označeny cudně implicitně tentokrát všechny původní mateřské koloniální velmoci - hlavně pak však Španělsko. Totiž příští zlodějny pardon "spravedlivé války" směřovaly do oblastí španělsky mluvících.

Atd atd - toť se táhne jako červená nit celou historií vzoru nášeho - USA. [velký smích] Tedy morálka nemorálnosti, maskovaná supermorálkou na hubě.

65126

08.08.2005 16:40

Spojitosti

RE: Tyhle Vaše bajky si nechte pro vnoučata, Lojzodušane, ale povídejte jim je než dostanou rozum,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nebetyčně krásný dialog !!

-Planeta jde do hajzlu a vy dva se hadate kvuli pitomostem. Vase nervy bych chtel mit
-já se nehádám. Planetu před pádem do hajzlu nezachráním a tak si jen před tím chci ještě dopřát trochu srandy

[chechtot] [chechtot]

Nebojte se, ještě více než rok to vydrží ! [velký smích]

Jinak v zásadě se opravdu dá říci, že celá ta naše euroatlantická civilizace je postavená na nemilosrdném kšeftu. Dobrá tedy, když už to tak je, je to něco, co je v přírodě vcelku běžné - ale ještě jsem neviděl žádného třeba krokodýla, že by se nažral a vybulil se na pláži a před sebe zapíchl transparent Nikoho jsem nikdy nesežral a ani nikdy nesežeru.

No ale v té naší křesťanské společnosti je toto právě něčím zcela obvyklým.

65232

08.08.2005 21:55

Spojitosti

RE: Koule z dejepisu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Dušane, "v luftě lítá hodně cifer", co kdo komu dodal a buď zaplatil, nebo nezaplatil. Velmi zajímavá je kniha pana Majskeho, bývalého ruského velvyslance v Británii za WW II. , která se jmenuje "Velvyslancem v Londyně". Tam uvedeným číslům lze věřit a skutečně USA do SSSR dodala ohromné kvantum výzbroje, výstroje, munice a potravin, rovněž i oblečení, uniformy a pod.. Sovětský svaz podle pana Majskeho platil ve zlatě a diamantech.

Že by to mohla být skutečnost a nikoliv smyšlenka svědčí anglické údaje, kdy Britové vyčíslují škody po potopení jistého počtu lodí při návratu z Murmaňska, kdy Brity jmenovitě velmi mrzela jedna loď naložena obrazně "po střechu zlatem" !!

Ale nemusíme věřit ničemu co je psané - čemu ale věřit můžeme bezpodmínečně jsou skutečnosti. Uvědomte si, co byly USA před WW II. a co byly po válce !!

USA se od roku 1928 do války potácely na pokraji státního krachu s velkou částí populace na hranicí hladomoru. F.D Roosewelt v podstatě od roku odpovídajícího cca nástupu Hitlera v Německu - tedy cca v 1933 zahájil serii státních zachranných akcí typu "výstavba hladových zdí". A docela si s Hitlerem notovali stejnou písničku.

Ale ejhle - po válce byly USA na vrcholu ekonomického zdraví, banky se topily v kapitálu, USA mohla rozdávat nalevo napravo !! Odkud to pane ? Pane, nepleťe se - pro USA byla WW II. zlaté období superkšeftů a vydírání. Neodvažte se mi napsat, že nemám pravdu. Protože potom Vás začnu systematicky deptat fakty bez ohledu na nastolené tema !
[velký smích]

65259

08.08.2005 22:09

Spojitosti

RE: Chladná kalkulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Příznám se, že celou tu Vaši litanii ekonomickou zoufale pane Gdosy čtu dokola a až teď mi svitla naděje, že aspoň něčemu z toho rozumím. Čili tuto část Vaší přednášky chápu, vše předtím mi dělá pouze vrásky a vyvolává pocit nesouhlasu.

Tedy teď k tomu poslednímu - ano každý se stal závislým a jediná cesta je cesta absolutní chudoby a vyvrhelství ! Tedy ale se nutno zamyslet - cože to jistý pán Ježíš z Nazzaretu pravil o vstupu do nebe ? Spíše velbloud projde uchem jehly, nežli by se bohatý do nebe dostal !

A jelikož jsem zde již jmenem Nostradamus notoricky známý a zřejmě otravný, nebudu jej citovat, jenom napíši "Pozor, Nostradamus !! [velký smích]

65260

08.08.2005 22:11

Spojitosti

RE: Toto je velmi prilezitostne a k veci!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dovolím si silně nesouhlasit - každý nehrabe. Že příslušniky této naší bílé civilizace napadne taková úvaha svědčí, o čem příslušnící této civilizace stále přemýšlí. Podle sebe soudím tebe ! [velký smích]

65261

09.08.2005 18:05

Spojitosti

RE: Koule z dejepisu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tož to je odpověď k věci, pane Dušíne. [velký smích]

65362

09.08.2005 18:12

Spojitosti

RE: Koule z dejepisu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Říkáte Tady pane Gejdos neco nesedi.
Rusko pokud vim za Druhe Svetove valky zadneho velvyslance v Britanii uz davno nemelo. Mel ho tam zato Svaz Sovetskych Socialistickych Republik. Krvava diktatura rizena masovym vrahem jmenem Dzhugashvili. Doufam, ze neverite jeho velvyslanci.
?

Tak tomu se musím pousmát, jednak se skutečně ukazujete jako docela hnidopich, jednak z Vašich projevů příliš čiší Vaše omezenost ve znalostech. Tedy ty Vaše věty Ti, kteri se nedokazi poucit z historie si zaslouzi, aby ji prozili znovu.
Nerad preji lidem neco zleho, ale vam pane Gejdosi malicky hladomor preji.
si zarámujte pro vlastní potřeby, myslím, že by jste to dosti potřeboval.

Pardon, že jsem na ty Vaše bludy reagoval, bylo to dost z mé strany neuvážené, hrachem se nedá omítat .. [velký smích]

65363

09.08.2005 18:26

Spojitosti

RE: Koule z dejepisu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane René, nechci tady zase operovat Nostradamem, ale zmínit jej musím. Tento pozoruhodný pán před 500 léty vysloveně toto zmiňuje ! Tedy že obyvatelé Hesperidu (= rozuměj Ameriky) uložili zlato do "chrámu", ale bylo všechno "ukradeno". Netřeba pod pojmem "ukradeno" myslet hnedle loupež typu vykradení banky. Ale nejpravděpodobněji se tím naznačuje, že zlato již v Americe není. Tedy možná ani těch 7% nebude pravda a bude to přímo 0% !!

Na pořadu dne je tudíž vážná ekonomicko-politická vnitřní americká krize, alias, jak jsem zde již býval byl pravil - neslýchaná občanská válka v USA. K tomu totiž prorok směřoval ve svých myšlenkách okolo Ameriky. Síla a váha euroatlantické civilizace se přenese zpátky do Evropy, která vítězně vybojuje světovou válku proti islámské koalici.

Nostradamus doslova běduje nad pomstychtivostí Evropanů, kteří v rozzuřené pomstě vygumují doslova z povrchu země všechny symboly islámu. Doslova a do písmene - kupříkladu na místě Mekky má být snad jen obří díra do země !! Doporučuji se o tom informovat. Tento pán neměl ve zvyku se mýlít .. [velký smích]

65365

09.08.2005 18:35

Spojitosti

RE: Chladná kalkulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vše, co jste uvedl, funguje již hodně dlouho - tedy skutečně celosvětově se celá slavná ekonomická věda v praxi propracovala ke zcela virtuálním skoronefunkčním ekonomikám. Tyto ekonomiky již skutečně stojí až zcela biblicky pouze na "dobrém slově" a nikoliv na reálných hodnotách. Pán Bůh nám pomáhej, až to krachne. A že to krachne - toje více než jistota !! [velký smích]

A jak bývá poslední dobou dobrým zvykem - začne to v USA..

65366

09.08.2005 18:41

Spojitosti

RE:Svoboda v průmyslovém světě....

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, máte na 99,9% pravdu - lze kupodivu žít "normálně" (mobil, PC, manáger, rodina, apod. = nutnost vydělávat) a přesto být svobodný. Je to těžké, velmi těžké, ale při vytrvalosti a dobré vůli to jde.


Ale když budu hodně š´tourat, nakonec bych Vám dokázal, že stejně nejste svobodný, neb jste na něčem osudově závislý, čeho se nakonec nebudete chtít vzdát. Tedy, skutečně svobodných pak bude podstatně méně než jeden z tisíce ! Když řeknu jeden z milionů, budu pravdě blíže, zřejmě, neni-liž pravda ?

65368

09.08.2005 20:32

Jsem také ve válce?

RE: Take nechci valku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane deu, sice se neptáte mě, ale zaujalo mě tady toto :Neviem totiz najst v historii ten dovod, ktory by Cechov opravnoval podrobit si Sudetakov po starociach spoluzitia. Cim si to zasluzili, ze ste sa proti nim postavili?

Totiž, zaujalo mě to proto, že mi ten Váš dotaz nedává jaksi smysl. Co podle Vás znamená to :..podrobit si Sudetakov .. ?

Nebo i tady toto .. ste sa proti nim postavili .. co to znamená, jak tu otázku lze chápat, na co se vlastně ptáte ??

A jen tak mimochodem ...
Sudetští Němci nikdy nechtěli připojovat území Sudet k nějakému Německu a víte proč ? Německo totiž jako takové jako jednotný stát jen málokdy aspoň formálně existovalo a jednalo se u toho Německa spíše jen o formální pojmenování ne zcela jasně vymezeného území. Sice existovaly všelijaké národy obecně germánského původu, ale název Německo byl spíše názvem hanlivým a pejorativním. Jednalo se vždy spíše o Sasy, Bavory, Prusy, Branibory atd. a do Němců se jim spíše jakoby nadávalo.

Německo jako takové vzniklo až v druhé polovině 19. století a od té doby však již skutečně Sudeťáci "mocně" pokukovali do Berlína ! Jen z úcty k Habsburkům a protože se to Bismarkovi rozhodně nehodilo do krámu - nechtěl válku na život a na smrt s Rakouskem - se Sudeťáci netrhli ještě za císaře pána. Kdyby vypukla I. světová válka o 50 let později, nejspíše by císařské Německo Rakušáky a tedy Čechy o Sudety nějak obrali za nadšené spolupráce Sudeťáků ! Věřte tomu.. Ostatně obdobně jako o Lužici nebo Slezsko, jak si jistě vzpomenete.

65386

09.08.2005 21:41

Jsem také ve válce?

RE: odposlech

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Dušane, ovšem Vaše logika je vskutku oslnivá ! [velký smích] [velký smích] Brrrr !!!

Přece Vám to pan Pavel-Čert atd píše zcela jasně, že jestliže nejsou jasné indicie a příslušné schválení atd. atd. - potom opravdu je každemu po tom nic, co komu kdo volá.

Nechtěl by jste tedy napsat, jak by jste si to představoval Vy ? Vy tedy jste pro permanentní odposlech úplně všeho, nebo co ? Tedy i permanentní porušování listovního, bankovního a vůbec veškerého tajemství ?

Nejste náhodou nějaký divný ? Neřku-li vadný ? Vy by jste chtěl být biorobotem bez vůle ? Fujtajxl - otřepalo mě !! Kde že Vy to vlastně žijete ?

65397

09.08.2005 22:03

Spojitosti

RE: Chladná kalkulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Píšete Leda by se tu před našima očima uskutečňoval plán jenž s většinou lidské populace do budoucna nepočítá.

Mi je trapně, já tady furt otravuju s Nostradamem a jinýma "zběsilostma". Ano, s většinou populace se nepočítá ! Vždyť kdo má zájem, může se o tom dočíst v hodně velmi důvěryhodných knihách. Kupříkladu v Bibli. !

My lidi jsme původně bioroboti, stvoření bohy Sumeru pro těžké práce a pro posluhu bohům (=rozuměj mimozemšťanům), kteří nás za tímto účelem vyšlechtili doslova a do písmene asi tak, jako lidi šlechtí dnes zvířata, tu aby krávy extra hodně dojily, onde aby slípky snášely jak vzteklé.

Je "radostným zvykem" svádět vše na Židy. No, a asi zcela oprávněně !!

Když si tu Bibli totiž přečtete důkladně, tak pochopíte proč si to myslím ! A spousta dalších.. [smích] Ti "naši bohové" nás totiž zdaleka neopustili, jsou tu mezi námi, dále nás ovládají a používají k tomu lidi, vyvolené lidi, hádejte koho asi. [velký smích]

Cílem je vyčistit planetu od lidí - potopa se již konat zřejmě nebude. Ale bude oheň nebeský - nevím obecně, co to má být.

Když se nad tím vážně a bez předsudků zamyslíte - vycítíte velkolepý plán. Plán na vyhubení lidstva vlastníma rukama, ale tak, aby jsme z planety neudělali radioaktivní kouli !! Totiž, mají s planetou jiné záměry, než z bezpečné vzdálenosti monitorovat radioaktivitu.

"..a bohové lidem sdělí, že to je jejich válka (válka bohů) ..." pravil pan Nostradamus a věděl, proč to říká ! Vsadím poslední co mám, že právě o tomto je III. díl tzv. "Proroctví z Fatimy" !! [smích] Proto papežové raději zemřeli, ale nezveřejnili jej !

65398

10.08.2005 14:14

Spojitosti

RE: Koule z dejepisu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Kemo, nebudu nikterak zastírat, že Vašimi myšlenkami jsem daleko častěji znechucen, nežli potěšen. Můžete hádat, proč tomu tak je. Pokud vás nic nenapadá, řeknu Vám to přímo - To Vy se tak chováte, že si tady patrně chodíte umenšit nějaký mindrák a fakta Vás příliš nezajímají. Zkuste být k sobě trošičku úpřimný a nezaujatě si pročtěte (což asi nepůjde, že ?) své příspěvky a dáte mi za pravdu alespoň v duchu - nechci, nepotřebuji to nijak pro sebe, aby jste si sypal na hlavu teatrálně popel.

Pan Majskij byl velvyslancem Sovětského Svazu ve Velké Británii po dobu II. světové války. Ačkoliv byl komunista, ačkoliv podle Vás byl velvyslancem "zločince Džugašviliho" - přesto to byl velvyslanec suverenního státu, který nesl více než adekvátní váhu této války. Přečtěte si, co o panu Majskem ve svých pamětech napsal E. Beneš a nakonec i W.S. Churchil jej zmiňuje příznivě a mohl by jste svůj slovník zmírnit - ostatně nesvědčí o znalostech a schopnosti z Vaší strany posuzovat něco přiměřeně, když používáte takové výrazivo a když máte takové názory !!

Pane nezlobte se, nepovažuji Vás takto za diskutéra na úrovni. A to co píšete mi, to Vám vracím pro vaše použití - jste totiž patrně veden zásadou Podle sebe soudím tebe.

65462

10.08.2005 14:29

Spojitosti

RE: Chladná kalkulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nevím, jak to myslíte - zdali Vás to zaujalo z hlediska faktů, nebo si jen děláte legraci. Nevím, zdali jsem někde napsal, že v roce 2011 bude přímo tzv. "konec světa" - spíše jsem to nikoliv přímo takto napsal.

Ale skutečně - datum 2011 (nebo 2012 ??), někdy kolem 21. prosince - to je to "prokleté datum, kdy se něco velmi závažného stane. Ten rozptyl roku na 2011 nebo 2012 je dán nejasností, jak bylo použito datum O po Kristu. Možná to bude ten konec světa doslovně. Chtěl byl ale na to tema dodat, že netřeba si konec světa představovat dětinsky tak, že pán Bůh cvakne po nějakém vypínači a stane se ..

Fakticky závěrečná fáze konce světa již asi 30 let probíhá a to velmi závratnou rychlostí, tedy to, o čem mluvíme jako o konci světa v roce 2011 není konec světa, nýbrž "konec konce světa" !! [velký smích] [velký smích]

Dalšími podrobnostmi mohu klidně posloužit .. [smích]

65463

10.08.2005 15:01

Spojitosti

RE: Chladná kalkulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Domnívám se, že ačkoliv to nevypadá, tak Vy mluvíte (píšete [smích] ) o tomtém scénáři jako já. Já sám jsem donedávna měl velké problémy se orientovat v mnoha zdánlivě protichůdných údajích z řady různých proroctví. Ani teď nemůžu vyhlásit s jistotou, že tomu všemu rozumím, rámcově však mám již jasno. Je to dáno tím, že každý prorok byl do jisté míry limitován směrem svého pohledu na budoucnost a taky časovým odstupem, lze-li to vůbec takto vyjádřit. Navíc jsme dnes my, finální příjemci údajů z těchto proroctví opět postižení zkreslením pohledu, neboť naše optika pohledu je jakoby pohled přes mikroskop na fotbalové hřiště !! [velký smích]

Uznáte, že člověk, který nedokáže získat značný nadhled, by pomoci toho mikroskopu jen velmi obtížně z detailu hřiště rozeznal, že se hraje derby Sparta-Slavie ... [smích] o stavu skore již ani nemluvě !

65466

10.08.2005 15:20

Jsem také ve válce?

RE: Take nechci valku

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Můj subjektívní názor je podobný Vašemu, že vytvoření tzv. "československého národa" bylo účelově použito jako vůbec zdůvodnění vzniku ČSR v roce 1918 . Jinak objektívně by totiž nešlo použít ono Rooseweltovo právo na sebeurčení národů a ČSR by vůbec nevznikla.

Ostatně, zeptám se Vás a odpovězte mi úpřimně - domníváte se, že by dnes Slováci vůbec existovali, kdyby se Češi a Sudeťáci jednoznačně postavili v létech 1917 - 1918 za císaře Karla (šestého ?? - nevím !) a jeho vizi tzv. Podunajské federace ? V této federaci, pokud vím, měli být jako federativní státy České země, Rakousko, Chorvatsko, Maďarsko a Halič. O Slovensku nebyla řeč, ani žádná zmínka - kde by jste bez ceskoslovenského národa dnes byli, to asi víte i Vy stejně dobře, jako já. Radil bych nechat na hlavě ... [velký smích]

No ale vůbec jste mi jaksi nedovysvětlil ty původní otázky, co jste tím myslel ? Copak byli Sudeťáci v občanských právech nějak ukrácei v I. republice ? A v kterých tedy ? Neměli volební právo ? Platily pro ně nějaké jiné zákony, než pro všechny ? Nebo co ? Ostatně jako pro maďary i Maďarony na Slovensku ? Nebo pro Rusíny na Podkarpatské Rusi ? Rcete ! [smích]

65467

10.08.2005 16:34

Spojitosti

RE: Chladná kalkulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Doporučuji knihu "Dvanáctá planeta" od Zecharii Sitchina - sice v prvním přiblížení jako zdánlivě zcela "fantasmagorie". Ale po následném prostudování zde uvededených odkazů a víceméně soustavnějším studiu Bible z hlediska skutečných sdělení se objeví kontury minulosti i nastávající situace. Vám hodně pomůže, že budete při studiu vědět, že se nejedná o fantasmagorii. Dobrá znalost Bible, zejména Starého Zákona je velmi dobrým vkladem ..

Lidé byli stvoření jako bioroboti genetickou manipulací podstaty nějakého hominida. Ostatně ze všeho nakonec vyplývá, že život na Zemi byl uměle vysazen přesně v intencích Bible. Bibli je nutno číst nikoliv jako pouze náboženskou knihu, ale jako vážné sdělení z hluboké minulosti.

Sumerští bohové nebyli bohové s velkým B, oni tito bohové byli mimozemšťani, kteří se lidem marně snažili vštípit, že je jen jeden Bůh s velkým B !! [smích] A tohoto Boha i oni "vzývali". Celé je to samozřejmě ještě více zamotané...

No a my jako bioroboti jsme zatížení oním biblickým dědičným hříchem - to ale není hřích nás lidí, je to hřích stvořitelů. My jsme důkazem porušení zákonitostí Vesmíru - proto ten hřích. Proto se Ježíš obětoval. Vše je jinak. Důležité je ale si uvědomit, že oni mimozemšťani mohou mezi námi chodit a my si toho nevšimneme - jsme totiž stvořeni k jejich obrazu. Oni nás poznají, my ale je nikoliv.

Planeta Země podléhá pravidelně cyklické zkáze z nevyhnutelných přírodních důvodů, bohové nyní jen hlídají, abychom ji nezničili my nevratně. Země byla lidem pouze zapůjčena - naše šance ale končí - "Dávám vám tuto zemi na dobu od Olám do Olám" jest psáno. Celou řadu věcí však i tak nechápu a těch, kteří chápou vše bude vskutku poskrovnu ! [velký smích]

Ten Noe se jmenoval Utanapištin alias Ziusudra a tedy onim biblickým Hospodinem by pak byl En.Ki. Mi ale vychází, že biblický Hospodin nebyl jediný bůh, ale představitel jakési "rady bezpečnosti mimozemšťanů na Zemi", tedy JHWH lze chápat klidně jako obdoba RB OSN ! [smích] Neboť s Abrahamem coby jakoby JHWH před zničením Sodomy a Gomory nemluvil En.Ki ale patrně jeho syn Nergal a nebo Ninurta - bratranec z linie En.lil. Celá bída začala tzv. III. Válkou u pyramid - což byla zatím poslední vskutku nukleární válka na Zemi !

65470

10.08.2005 17:02

Oběť války: americká ekonomika

RE: Stave USA po dvou letech valky...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] [chechtot] Gejdodamus nemusí nic potvrzovat, řekl jste to velmi přesně !

No jo no, já vím, jsem s tím otravný. Jinak ale ty výpočty, co kolik stojí a jak USA na Iráku a Afghanistánu prodělávají, to nemusí být tak úplně pravda. Je to asi jako s používáním drahé luxusní jachty.

Když si pořídíte jachtu, tak ji krvavě v ten okamžik zaplatíte. To, že s ní pak brázdíte přilehlé oceány, to již tolik penez nestojí. Tak je to i s armádou a jejími provozními náklady.

Co je ale horší - račte povšimnout, že cena ropy prostě a jednoduše soustavně stoupá. Tedy oilpeak již klepal na dveře, toto jsou praktické důsledky a na tom evidentně žádná válka dále nic nezmění. Musel bych zase vytáhnout blíže nejmenovaného proroka, že ten na to nezapoměl, ale raději jej nechám spát ! [velký smích]

V klidu se doma podívejte na svou domácnost, zamyslete se nad tím, co jste za posledních 10 dní dělali a pak z toho poctivě, ale skutečně poctivě odstraňte vše, co je závislé na ropě. To bude ale značně otřesný poznatek, co zjistíte - radím provádět v sedě nebo lépe v leže .. a předtím preventívně panáka ! [smích]

65473

10.08.2005 21:31

Jsem také ve válce?

RE: Jsem také ve válůce?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To nevíte?

To je pro některé jedince asi moc složité ! [velký smích]

Jinak - v Česku jsou lidi docela nespokojení s kde čím tak nějak programově pořád, již asi 1200 roků. Ale ti přemýšlivější zaručeně opravdově zneklidněli poslední dobou na tuty ! Mají nad čím, žejo, nyní se zdařilá energetická politika, jak jí nejvyspělejší země světa na čele s USA provozují v rámci nažrat se všeho až do bolesti ! alias vyhraněného konzumingu poslední doby, konečně začína bumerangově vracet.

Tak nějak mezi řečí bylo Plynárenskou unií oznámeno zdražení zemního plynu o 30% letos na podzim a znovu asi o 30% příšti rok, možná ještě v zimě. Češi nejsou padnutím na hlavu postižení do té míry, kterou lze pozorovat na tom vysněném Západě, zejména pak v USA. Tedy si můžete domyslet, že si domyslí všichni, co to znamená.

Ale v USA budou lidi spokojeni ještě chvilku a někteří poturčenci horší Turka budou spokojeni i s "bodákem v prdeli", jak se říkávalo na vojně. Nechci ty nejspokojenější v žádném případě jmenovat. [velký smích]

Tedy, ať si sedí ti pánové dál v polorozpadlém autobuse a dělají na hubě brm brm brm, jakože autobus stále ještě někam jede ! [smích]

65487

11.08.2005 17:37

Spojitosti

RE: Chladná kalkulace

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nikoliv - Gilgameš byl králem, teď ale si nejsem jistý, ale myslím, že ve městě Ur. Tento král byl 2/3 boží podstaty a z 1/3 člověk, avšak byl přesto pouhý smrtelník. Podnikl zoufalou cestu za účelem získání nesmrtelnosti - toho sice nedosáhl, ale bohové mu umožnili setkat se s Utanapištinem, což byl jeho potopu přeživši předek, tedy v Bibli známý jako Noe. Utanapištin Gilgamešovi řekl, že se nemůže stát nesmrtelným, avšak poradil mu zvláštní rostlinu z mořského dna, která život podstatně prodlouží. Gilgaméš ji sice z moře vylovil, ale cestou domů ji zase ztratil.

Tedy Gilgameš nebyl ani Noe, ani Utanapištin ani Ziusudra, což všechno jsou jména jednoho člověka, který přežil Potopu a křesťanům je znám jako Noe... [smích]

65614

11.08.2005 22:10

Oběť války: americká ekonomika

RE: Tahle zalezitost s dluhy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dožijeme se toho podle všeho docela brzy - rozhodně se nejedná o řády desetiletí, nýbrž nanejvýše roky ! [velký smích] (a to jsem silně uvažoval, zda-li tam napsat ty roky nebo jen rok !)

Nechci zase strašit Nostradamem, ale co mám dělat ? [smích] Ale je to na spadnutí. Mluvit o růstech ekonomik v procentech, aniž by jsme věděli, co se za tím schovává, to je čirá ekonomická zhovadilost. Zejména to platí o americké ekonomice. Kdyby jsme z výkonů americké ekonomiky vyňali některé ty bestiálně debilní údaje, vycházející ze zcela virtuálních ekonomických výkonů, domnívám se, že by Američané nutně velmi zeskromněli. Tedy - zeskromněli by statisticky - tedy v tom čísle o HDP a jeho růstu - na jejich nemožné arogantní sebevědomí to patrně stejně nebude mít vliv ! [velký smích] O to si pak ale více nabijou držku, až se "bobíci malí" dozví holou pravdu ..

65656

11.08.2005 22:20

Oběť války: americká ekonomika

RE: Tahle zalezitost s dluhy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Myslím pane, že kdyby jste se vážně zamyslel, mohl by jste možná pochopit, že se dost zoufale mýlíte. To, k čemu vyzýváte, viz kupříkladu toto: Uz nechte tech detinskych nazoru o "MOCNYCH" a zacnete brat tu politiku vazne., tak to je zrovna to, co dost vypovídá...

Vy nevidíte, že se stáváte - či vlastně stal - s prominutím "pitomým numerem v systému a nepatrným kolečkem v mašinerii", kterou vy se odvažujete nazývat demokracií ? Vy to nevidíte, že se můžete demokraticky uvolit k smrti, aniž by to na skutečný chod státu a společnosti mělo jakýkoliv pro lidi kladný vliv ? Nechce se mi věřit, že může existovat tak hluboko hlava v písku zastrčená !

No a jestli tedy to myslíte vážně, pán Bůh s Vámi, je to Vaše volba, nezbývá, než popřát šťastné dovrtění se v soukolí ! [velký smích]

65657

14.08.2005 11:23

Platby prostřednictvím SMS? Hm...

RE: A proc to tak je? Protoze jsme Cesi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máte pravdu pane Dušane :
Mate velikou pravdu. Ja jsem si na sluzbu jednoho zamestnance posty primo stezoval Generalnimu rediteli Ceske Posty panu Janu Pribylovi a jeste tehoz dne ten ten hulvatsky jednajici postak byl se sluzeb propusten.
Stejne tak jsem si stezoval vedeoucimu hlavniho nadrazi v Praze, kdyz pruvodci odmitl jedne starence pomoc nastoupit do vlaku a zacal na ni rvat ty stara kur.... .


Akorát jsem v nadšení, jak Vám se to podařilo tak rychle a to přitom přes poslance přímo generálnímu řediteli pošt! [velký smích] Jsem v úžase :
Jinak ze se budete muset obratit na sveho Ostravskeho poslance, tak jak ja jsem to v obou pripadech udelal. A to pracovalo asi tak behem 2 ci 3 minut.

"Můj poslanec" je mým blízkým přítelem a považte, jaké Vy jste musel mít s tím nějakým asi pražským poslancem obrovitánské štěstí ! Vy se během patrně letmé návštěvy ČR obrátíte na poslance a vše je do 3 minut k Vaší absolutní spokojenosti vyřízeno. Kdyžto já jsem se v podobných případech i za úpřimné pomoci známého a spřáteleného poslance nějakých satisfakcí v podobných případech prostě nedočkal ani omylem. A proc to tak je? Protoze jsme Cesi! Hm ... jak zajímavé. A pak že emigranti ve své bývalé vlasti "se nejsou považováni" ! [velký smích]

66022

14.08.2005 11:46

Další zatýkání na ochranu pravdy holocaustu

RE: trojnasobny nezmysel?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechápu Váš rozhořčený boj, ale netýká se nyní mě, tedy se jen zvědavě zeptám - a co vlastně chcete dokázat ? Já na Vás přestal reagovat v otázce Sudet, neboť se jevíte jakýsi podivně nervní a agresivní. A teď tady si asi vysloužím zase nějaké rozhořčení z Vaší strany, úplně to cítím v kostech.

Tedy když podle Vás jsou - viz toto co píšete "Smrt Jezisa maju moralne na svedomi vtedajsi Judejcania a ak chcete, tak Jezisa kludne pokladajte za jedneho z nich. Preco nie, ved Judejcan bol geograficky pojem, cosi ako dnes obcan." - Judejčané zhruba ekvivalentem dnešního "občan" a se Židy jako národem neměli vůbec nic společného, kde tehdá byli ti, co je dnes považujeme za Židy, přičemž za Židy já preferuju považovat hlavně Židy původem Semity z oblasti Předního a Středního východu ? Odkud se tedy rekrutují podle Vás Židé ? Nebo Židé jako národ vůbec neexistují a jsou jen židé jako příslušníci náboženství a to různých národností, stejně jako katolíci mohou být Poláci, Španělé, ale taky třeba Hotentoti v Africe ?

Prosím Vás nerozčilujte se a řekněte mi, co by to byl za věcný nesmysl nazvat Indiány v tehdejší Americe roku 0 po Kristu Američany ? Jde snad o tom abychom si rozuměli, o čem je řeč. Nebo Vám o to nejde, si rozumět ? To ví každé malé dítě, že se Amerika nejmenovala před 2005 léty Amerika. Ale třeba Vy víte, jak se tehdy Amerika jmenovala ?

66025

14.08.2005 14:16

Další zatýkání na ochranu pravdy holocaustu

RE: trojnasobny nezmysel?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Sice to nepovazuji za smysluplnou odpověď, dokonce ani za jaksi rozumnou, ale i tak Vám děkuji.

Takhle na dálku by nešlo aplikovat mou metodu, jak se snažím podobným sebestředným, jako se jevíte v diskusi Vy, nenásilně ukázat, že se patrně mýlí. Ale můžu naznačit smysl oné metody - vycházím z aplikace úsloví "Kdo chce kam, pomozme mu tam".

Jsem si jistý, že při diskusi z oči v oči bych v krátké době dokázal najít obdobu, kde i Vy máte ve slovníku slovo - určitě i více, v němž se odráží popis pojmu, jehož existence v časové souvislosti, ve které jej použijete, ještě takto existovat nemohlo. Například řeknete, že pan Leaky vykopal kosterní pozůstatky člověka starého 1,6 milionů let. A Vy, jako nadšený zastánce teorie evoluce mi s tím budete operovat jako důkazem evoluce.

A já Vám s nevinným výrazem v obličeji vysvětlím, že analogicky tomuto :American roku 0 je presne taky isty nezmysel ako "zid" roku 0. je nesmysl mluvit o člověku před 1,6 miliony let a tedy že celá Vaše argumentace je nesmyslná. A našlo by se jistě více - cítíte tu vyumělkovanost takového tvrzení ? Já se sugestívně ptal, co se vlastně chystáte dokázat, že jste se zasekl na takové prkotině a Vy nic. [velký smích] [velký smích]

Ostatně to skoro již vůbec není k tématu. Abych to napravil - poprosím Vás - kdo jsou to vlastně oni Židé ? Já jsem myslel, že to vím, ale právě na základě Vaší urputné snahy cosi dokázat, stále nevím co, začínám mít skutečně pochybnosti. Tedy skutečně úpřimně se ptám, "Kdo jsou to historicky vlastně Židé?" Mám na mysli ty s velkým Ž.

66036

14.08.2005 14:37

Příběh Omana

RE: Statistika,hra cisel,presny soucet ,nepresnych cisel

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Dušane, patrně jednou pro vždy od Vás nelze čekat nějaký věcný příspěvek či názor. Zkuste to napravit a vysvětlit nějak krátce, co to vůbec znamená, když se o někom řekne že je žid s malým "ž". A nebo - když se řekne Žid s velkým "Ž" . Totiž když s malým "k" řeknete katolík, může to být jinak třeba Španěl, Polák či dokonce Číňan. Stejně tak ale může být žid Japonec, předpokládám to správně ?

Jaké to vlastně židy/Židy umučili nacisti v těch lágrech, s malým nebo s velkým Ž ??

Vy totiž jen tak mimochodem používáte to slovo Žid/žid a není vůbec jasné, koho/co tím myslíte.

66037

14.08.2005 16:58

Další zatýkání na ochranu pravdy holocaustu

RE: trojnasobny nezmysel?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to velmi zajímavé, ale stále mi chybí jakýsi motív - vyjděmež z toho, že skutečně absolutní většina tzv. židů nejsou Židé v tom smyslu, jak jsem tomu rozuměl a víceméně stále rozumím.

Moje představa je taková, že potomci Abrahama jsou ti správní etničtí Židé. Dále pak se ve světě k židovským obyčejům přidala spousta etnicky ne-Židů a stali se z nich tak sice židi, které ale lidé s problematikou neobeznámení mohou za Židy považovat - samozřejmě mylně.

Tedy aby jste mě chápal, já rozlišuji příslušníka národa potomků Abrahama ze strany Izraele jako Židy, ze strany Ismaela jako Araby. Ti, kteří přijali židovskou nauku, ty já chápu jako židy jejich náboženstvím. To značí, že dnešní stát Izrael do řad svých prvotřídních občanů počítá určitě etnické Židy v tom pravém slova smyslu, potom zřejmě počítá mezi prvotřídní Židy i ty neetnické, kteří se ale hlásí přes mnoho generací k židovství a možná se i pokrevně někdy spojují s etnickými Židy. Ostatně takto vznik národa Židů úplně stejně popisuje i Starý Zákon, ne ? A neříkejte, že se jim tehdy neříkalo Židé, vždyť je to jen uzance - nazvěmež je, jestli Vám to něco ulehčí - třebas "Vyvolenými" !!

Jak je to potom hlavně v tom Izraeli s imigrovavšimi občany, kteří jsou sice židy svým přesvědčením, ale barvou pleti a fyziognomií jsou to třeba čistokrevní černoši - to tedy nevím, ale domnívám se, že jsou za prvotřídní občany považováni možná formálně navenek, ale jinak jsou to zřejmě druhořadí občané v rámci vnitřního života židovské společnosti. Skutečně ale nevím.

No a teď vidíte stav mých představ o Židech a židech a ptám se ! Chazaři jsou již více než 1000 let židy Chazary a podle mě jsou s židy Židy často propojeni i pokrevně, tedy patrně alespoň navenek je lze mít skutečně jak za židy, tak i za Židy.

Totiž, proč to říkám - já jsem sice formálně Čech, žiji ale na Moravě, tak nějak napůl ve Slezku, neb žiji ve městě Frýdek - Místek, kdy frýdecká část města je ve Slezku a ta místecká na Moravě. Můj praděda přivandroval na jižní Moravu někdy v druhé polovině 19. století z oblasti Rakouské Lombardie a jeho předkové tam na sever Italie dorazili odkudsi ze Sicilie. Rodina z matčiny strany přivandrovala odněkud ze Sedmihradska, přičemž ale tam utekli předkové před Turky odkudsi z prostoru Bulharska. Ani bych se nedivil, kdyby turečtí vojáci při svých taženích do Uher nezanesli nějaký ten gen do této větve rodiny ! [smích]
No a ptám se - copak já to asi jsem etnicky za národnost ?

Tedy jak to kdo může tak nějak přesně vědět o těch Židech ? A záleží-li vůbec na tom ?

66050

14.08.2005 21:12

Platby prostřednictvím SMS? Hm...

RE: A proc to tak je? Protoze jsme Cesi!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Rudo, já si kdysi již docela dávno - ale již po sametovce - koupil velmi zajímavou knížku. Již jsem ji ale dlouho nečetl, stačilo jednou dvakrát, tedy název si nepamatuji a jsem docela líný jít do sklepa, kde jsem si založil nové oddělení své již značně rozsáhlé knihovny.

Je to kniha amerického autora a je to popis stovky vybraných podvodných fíglů, jak vytáhnout z důvěřivých lidí prachy. Znova zdůraznuji, že tento top žebříček podvodů a podvůdků je z USA. Hrozně jsem se nařehtal, jak jsou ti Američani blbí. Ale panbiček mě nepřímo potrestal .. [velký smích] [velký smích]

Teď už se totiž nesměji a omlouvám se Američanům. Jsem totiž v současnosti absolutně zděšen, neboť zřejmě se ti experti na zdánlivě směšně nemožné podvody přestěhovali z USA do Česka !!

Mohl bych z nemožných a až směšných podvodů na blbé Čechy již sepsat knihu. Poslední fór byl dnes v televizních zprávách. Někdo prodával lidem takové halířové samolepky prý na elektroměry za 3000 korun, které po nalepení odesílají do dispečinku elektrorozvodných závodů impulsy a díky tomu je ta elektrika za 50% ceny !! [překvapení] [překvapení]

Proč to píšu ? Alespoň ze začátku hodně navrátivšich se emigrantů využila a zneužila naivitu českých lidí. Ti si fakticky zpočátku mysleli o západních demokraciích a tamních lidech jen to nejlepší !!

Takže se nadávce emigrant netřeba zase tak moc divit. Za sebe se ale emigrantům omlouvám, ačkoliv jsem nikdy nic špatného a škaredého o emigrantech ani neříkal ani si nemyslel. Až na jisté vyjímky - klidně řeknu které.

66099

14.08.2005 21:49

Příběh Omana

RE: Dusanovi to nema cenu vubec odpovedet, to musi kazdy uznat,to je skoda casu a cas jsou penize.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Roberte, děkuji Vám za asi dost velkou práci, dávat sem takovéto zajímavosti jak na běžícím páse ! Já mám s bídou čas si tu přečíst, co kdo napsal a sem tam taky cosi utrousit. Ty vaše "zajímavosti" a odkazy jsou tím pádem pro mě k nezaplacení.

Jinak ale to, co se v USA z hlediska složení populace děje, nevěřím že skončí dobře. Ostatně ale to vystihuje situaci obecně ve všech podobných zemích, tedy i v GB, Francii, Německu, ale taky v Kanadě jak to tak sleduju, v Holandsku atd. V zásadě se jedná anebo o bývalé metropole rozsáhlých koloniálních imperií, nebo případě USA o současnou koloniální metropoli.

To je však ale zákonité a rovněž zákonitě to povede k destrukci těch jak bývalých, tak současné metropole. Mě děsí, s jakou strašnou rychlostí a buldozerovou neodbytností to postupuje. A na rozdíl od držkopádů Imperií v minulosti, zde se dá čekat použití nevídaných zbraní a skutečný konec známého světa. Pán Bůh s námi...

Vzhledem k rychlosti vývoje a známé pravdě, že ten konec je pak "kosmicky rychlý" se krize dá skutečně čekat obrazně již zítra !! [velký smích]
Netřeba již ani budit "strejdu Nostradama", tohleto s vyjímkou nejmenovaných nechápavců Zvědavců pochopí pak již každý ! [smích]

66102

15.08.2005 21:42

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Všem zvědavcům

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Vlado, vcelku to cítím jako značně zbytečné Vám vyvracet ty utkvělé představy o skvělosti vědy a všech těch úžasně užitečných vynálezů, jako třebas zrovna GMP. Neboť jsem si Vás představil - patrně správně - jako relatívně mladého, relatívně vzdělaného, zdravého a zřejmě docela úspěšného člověka - ovšem patrně s mizivou schopností systematické empatie vůči přírodě a životu tak nějak vcelku.

Vy mi pane ze všeho nejvíce připomínáte člověka se zapáleným cigárem ve skladu střelného prachu, který tím cigárem máchá nad otevřeným sudem prachu a s úsměvem na rtech mi vysvětluje, že se ale vůbec nemám čeho bát. [velký smích]

Já Vám položím sugestívní otázku - zkuste se silně zamyslet - jestli by jste dokázal uvést alespoň jeden absolutně nezpochybnitelný vědecký vynález, který lidstvu skutečně nesporně něco dobrého přinesl z hlediska všech důsledků. Ale pozor, nemíním čas mařit vyvracením nadutých pošklebků - které jako reakci tak nějak tuším - a sice typu, že se mám vrátit na stromy, protože bez vědy a jejích skvělých přínosů pro život nikde jinde nepatřím. [smích]

Tedy, jestli máte ochotu, uveďte takový příklad. A já Vám to na oplátku promptně vyvrátím ! [velký smích]

66234

15.08.2005 22:00

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Vladovi - budicek, clovece!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Rene, ačkoliv s tím, co píšete, bych mohl docela sympatizovat, přesto je zde zase jiný zádrhel ! Je to například v tomto, co píšete :Tento stav vsak nemuze jit do nekonecna a velci hraci na trhu, prestoze to vedi, tak nikdy nebyli schopni omezit svou hltavost a vzdat se casti zisku ve prospech ekonomickeho rustu vetsinove populace. Tuto autoregulaci za ne vzdy musel prevzit stat, skvelym pripadem jak by to mohlo fungovat jsou skandinavske zeme, tezko je obvinit z komunismu.

Tohleto může třeba zrovna v těch skandinávských zemích přechodně fungovat zase jen a pouze proto, že tyto země tvoří jen malilinkatý díleček světové ekonomiky a tyto státy se třeba chovají dovnitř laskavě vůči vlastním občanům, ale navenek docela nemilosrdně vydělávají "hlava nehlava", aby to bylo čím zaplatit - tedy zamyslemež se, na kom že to vlastně vydělávají ? Ten totiž pro změnu zákonitě prodělává.

Ovšem zkuste si představit, že by se takto "skandinávsky" chovaly všechny státy světa a byli bychom zrovna tam, kde jsme globálně již teď, tedy v pr...! Ne ne, nevidím žádné jednoduché řešení, ovšem to, co se děje teď globálně, to už tedy na beton vůbec nic neřeší ! [velký smích]

Zásadně ale je absolutně jisté, že budoucnost nemůže tkvět v neustálém růstu - to je již z principu nesmysl. To by nám časem jaksi nestačil ani celý myslitelný Vesmír ! [velký smích] A alternatívou je sebezničující válka. (Nostradamus by mohl povídat ! [smích] )

66236

16.08.2005 20:47

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Všem zvědavcům

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Byl bych nerad, kdyby ve Vás vznikl dojem, že vědu a vědce apriori nějak nenávidím - je mi jí a jich líto. Toto, co jsme zde "nakousli" - to je velmi vážný problém, spíše filosofického rázu. Mám obavy, že nedokážu na tak malém prostoru sdělit a zdůvodnit, proč jsem vůbec zpochybnil přínosnost vědy pro lidi a lidstvo obecně. Totiž, neměl bych nic proti vědě, která by se snažila pracovat s Přírodou, popisovat co a jak se děje. Ale tato aristotelovská buldozerová mašina, produkující na běžícím pásu jednu nesmyslnost za druhou, hlavně, že to matematicky jde popsat - toto já totiž ani nepovažuji za Vědu !! Vidím, že jste nepochopil, co jsem chtěl naznačit.

Vy patrně si myslíte, že lidský druh se vzepne k takovým výkonům a získá takovou moc nad přírodou, že padnou jakákoliv omezení - člověk bude moci cokoliv, co si usmyslí. Tedy už zase poručíme větru dešti !

Já jsem ale hluboce přesvědčen, že tomu tak není. Pokud technický vývoj nekoresponduje s duchovním vývojem, je veškerý technický pokrok kontraproduktivní a v konečných důsledcích lidstvu uškodí. Jak Vám to říci ? Prostě - Vy si myslíte, že Boha šoupnete pod mikroskop a vše se vysvětlí.. hm

A teď ty Vaše nezpochybnitelné vědecké vynálezy.

ad1) Pí, máte na mysli nesporně Ludolfovo číslo. Tak s tímhle číslem v podstatě nemá současná věda nic společného a v zásadě se přece ani nejedná o vynález. Je to převodní konstanta, kterou člověk lehce empiricky stanovil, aniž by nutně potřeboval takovou tu moderní vědu, co přináší jen škody.

ad2)OTR - to taky není žádný vynález. Je to pouhá teorie, která se nyní jaksi postupně mění zpátky na pouhou hypotézu. Lidstvu navíc neprospěla vůbec ničím, pane, to by jste snad mohl vědět. Jestli ale spoustu podivínů, co vymýšlí ještě podivnější částice, aby každoročně získali Nobelovku, považujete za příspěvek lidstvu ke štěstí, pak bych ale neměl co dodat.

ad3)Přiznám se, že jaksi netuším, co máte na mysli - to vynalezla nějak naše věda ? O očkováni obecně a principiálně se lze dočíst v 5000 let starých vedaistických dílech. Přiznám se teď, že netuším, co máte na mysli tím pasivním očkováním.

ad4)Tady už mi rozum stojí - vysvětlete, co máte na mysli. Totiž, doufám, že chápete, že jed/protijed - to jsou jen slova a slova. Vypijte najednou 20 litrů čisté vody a patrně to nepřežijete. A otrávit se můžete i kyslíkem, žejo !

ad5)Ani zde si nejsem jistý, co máte na mysli. Třeba aspoň tady nějak vysvětlete zásluhy vědy ?

Nemůžu si pomoci, já myslel, že třeba řeknete to nešťastné DDT, že lidstvu pomohlo. A vy na mě s altruismem - nevím co s tím. [smích]

66389

16.08.2005 21:20

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Všem zvědavcům

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jmenuji se Petr Gejdoš, jistě si všimnul, že já nikomu jméno nekomolím - můžu ale k tomu eventuálně recipročně přistoupit.

K těm vědám positívním a negatívním - já to takhle přece ani nikde nedělím, tedy dost uvažuji, na co se ptáte. Pokud ale máte na mysli to, že tvrdím, že současná věda lidstvu nikterak neprospívá, že tedy by mohla být naopak nějaká snad dřívější věda, která lidem prospívala, potom máte zčásti pravdu. Ale tím pádem opravdu nemůžu tu Vaší otázku zodpovědět...

Existuje ale jistý klíč, kterým by šlo i dnešní vědecké obory jakoby onálepkovat. To ale nechci - já se domnívám, že v relatívně nedávné době řádu staletí se Věda zlomila a stala se z ní věda dnešní, škodící tu méně, tu více. Tato věda již není o moudrých pánech - dámy prominou, v inkriminované době té mojí správné Vědy se tam jaksi moc nevyskytovaly - nýbrž o strojově buldozerové cestě za tituly, penězi a prospěchem, bez ohledu na prospěch obecně, bez skrupulí...

Musím ale dodat dodatek ! [smích] Vypadá to, jako bych házel vědce šmahem do jednoho pytle. Tak to se omlouvám, jestli tento dojem vzniká - není tomu tak - nehážu..

66397

17.08.2005 18:09

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Všem zvědavcům

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, v této debatě tahám spíše za kratší konec - nedokáži totiž jednoduše a krátce vysvětlit, co přesně na vědě odmítám. Máte oba, Vy i Vlado samozřejmě pravdu - vědění není na škodu. Tedy se mi samému chce říci, že na vědě nemůže být nic špatného. A přesto na ní je něco a to velmi podstatného špatně - na vědě jsou špatní lidé !!

Nebudu se přít dále, neboť vidím, že oba jste tak nějak natěšeni tím, jak móóc dobře se tomuto světu daří - a to patrně zejména díky vědě. I ten alibismus, když říkáte, že kupříkladu věda nemůže za DDT - to za to můžou pak ti, co to DDT používají a ještě tím stejným dechem dodáváte, že to DDT milionům lidí pomohlo. [velký smích] To je skutečně skvělý příklad uvažování, proti kterému prostě není obrana. Nechcete rozumět - nerozumějte, s tím nenadělám já nic.

Chtěl jsem jeden jediný, zato betonově nesporný příklad vynálezu, který skutečně lidstvu prospěl, abych to vyvrátil a demonstroval, co myslím - ten jsem nedostal. Zato jsem se dozvěděl něco o mocnosti matematických aparátů a td. tedy ano - neryju zahrádku párátkem. Ovšem taky si na zahradě nekopu studnu vodíkovou bombou.

Já již jen zopakuji ten můj základní postulát, se kterým jsem fakticky do této diskuse vstoupil - *dokud rozvoj technických schopností lidstva nebude v souladu s jeho duchovním rozvojem a lidstvo nebude postupovat pokorně a v souladu s přírodou, je v konečných důsledcích věda a vše z ní vycházející pro totéž lidstvo zcela fatálně škodlivé - tečka. [velký smích]

66566

17.08.2005 21:09

Monsanto si nechala patentovat nový objev: vepř domácí

RE: Všem zvědavcům

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Souhlasím. Ale uvedu příklad, abych vzdáleně naznačil, oč mi jde primárně.

Představte si, že si postavíte na zahradě krásný veliký skleník, aby Vám tam nenalezly myší a jiné havěti, bude pěkně do 1,5 metrů hloubky oddělený betonovým základem a větrat jej budete kvůli strachu z GM pylů přes důkladný filtr. A tam si budete plánovat, že vypěstujete dokonalou bio-zeleninu pro sebe. Ale ejhle - za pár dní zjistíte, že se Vám tam "zrodilo mraveniště" takových malilinkých mikromravenců. V okamžiku, kdy již již mraveniště budete chtít zlikvidovat nějakým zaručeným způsobem, tak zpozorníte !!

Zjistíte totiž něco divného - totiž, že ti mravenci evidentně projevují inteligenci takřta lidskou. Vykašlete se primárně na zeleninu a necháte svůj skleník mravencům, aby jste je mohl sledovat. Budete s největší možnou diskrétností sledovat, jak se mravenčí civilizace bleskově rozvíjí, začnete pozorovat technický rozvoj, časem ke svému úžasu zjistíte, že mají něco jako střelné zbraně, letadla a tanky.

To už Vám začne být dost podezřelé - známe přece, jak by se dále chovali lidé, že ? - a zakoupíte dokonalejší sledovací aparaturu a ke svému úžasu zjistíte, že se milí mravenečkové propracovali k jákesi zničující jaderné zbrani, jejíž ekvivalent by byl schopen rozhodit na padrť nejen ten skleník, ale i Váš dům a i sousedy kolem v okruhu 1 km.

Sice Vás to bude intelektuálně velmi zajímat, jak to dopadne, ale na druhou stranu - co kdyby ta mravenčí věda uspěla ? Tedy urychleně pro jistotu opustíte svůj odpor k chemii a použijete ten nejsilnějsí insekticid, co mají v obchoďáku a milým mravenečkům uděláte takový malý "Soudný den". Konec světa - tedy konec jejich světa .. [velký smích] [velký smích]

*A budete se v duchu ospravedlňovat, že kdyby ti mravenečci aspoň trošku mysleli na následky, kdyby nemysleli furt jen a pouze, jak někoho "přečůrat", vybabrat s ním, vydělat na něm, udělat z něj idiota, zotročit a zlikvidovat, tak že by jste je nechal žít - vždyť to byl velmi zajímavý svět - svět mravenů. Ale bohužel - jejich technika šla kupředu asi milionkrát rychleji, než inteligence obecně.

K čemu těm hypotetickým mravencům vlastně byl ten jejich pokrok ? Nebylo by jím líp v obyčejném mraveništi nakonec ? Třeba, kdyby se vyvíjeli technicky pomaleji a spolů s technikou by rostla i jejich moudrost žití ? Takže by se nevraždili, spolupracovali by, vytvořili by mírumilovnou společnost ?

Neuvažoval by jste takto ? Nemáte tak trochu pocit, že my lidé jsme možná taky pod drobnohledem ? A že tam kdesi se na nás díva velké oko, stále více a více zachmuřené ? A že už ten "jistý" byl nakoupit nějaký ten zaručeně fungující sajrajt spray ?

66575

19.08.2005 20:49

Comeback Vladimíra Železného?

Je to smutné zamyšlení !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Za necelé tři měsíce to bude 16 roků, co naivní lidé začali doufat, že se Československo vrátí tam, kde 50 let předtím skončilo - mezi vyspělé demokracie. Je ale smutná pravda jedno, a sice, že z omelety už zpátky nikdo neudělá ty původní vajíčka ..

Já sám jsem byl tehdy docela optimista - sice jsem naivně nečekal, že soudruzi budou přikrčeně čekat na spravedlivý trest a my normální lidi - jakože vítězové - jim velkoryse odpustíme a potom zrestaurujeme zpět pracovitou vzkvétající společnost, za jakou v celkovém dobovém kontextu tzv. I. Československou republiku by bylo možno bezesporu považovat.

Jenže blbost odkvetla a nyní přicházejí plody !! [velký smích] Nikdo jasně a srozumitelně zločiny komunismu nepojmenoval a prakticky se ani nikdo tyto nepokusil účinně potrestat. Nebylo třeba stínat hlavy, národ by se patrně spokojil s jasným pojmenováním, trest by stačil ve formě - ukázat na viníky prstem. Stačila by jasná morální satisfakce.

Nestalo se. Morální marasmus pokračuje dál a řekl bych - s vynalézavostí Čechům vlastní jsme to ještě velmi vyzdokonalili. Kdo nekrade, okrádá rodinu - to je to správné heslo na naší standartu, o tom, že by láska a spravedlnost měla vítězit již skutečně nepochybuje nikdo - tedy že nikoliv !!

Takže skoro ani nemá smysl se rozčilovat nad takovými produkty toho našeho morálního mlýna, že nám namlel takové politiky a mezi nimi i třeba pana Železného. Co je na něm špatné proti všem ostatním ? Je tu někdo, kdo hodlá přednostně zrovna na něj házet biblickým kamením ?

Vždyť to stejně zapadá do euro-atlantického kontextu - dovolím si zde dát kousek proroctví.

citace: Proroctví Maka - šamana Atuka-hé (1997)"

"... Ne, já cítím, co si myslíš. Mnozí sice vidí takový konec, jako ty, ale to nepřijde! To jen olověný spánek se pokládá na svět. Šedý a matný...

...Bílí lidé jsou unavení, už na nic víc nevěří, anebo zaslepeni jinými věří v něco, co je falešné. Chytří, ale otupělí lidé. Jen mládež je živá a směje se starým. Všechno přežívá v šedi, jako v polospánku...

...Pak se bílý muži přiblíží okamžik, který vás udělá ubožejšími než jsme my. Uvidíš to - dva nebo třikrát se to stane v malém, a potom přijde šok...

...Vidím mince, taví se, hořící bankovky v rukou nesčetných lidí. Budou mít malou hodnotu ty peníze, pořád menší a nikdo se od nich nebude chtít odtrhnout. To je zvláštní. Oplakáváte peníze a nevidíte ovoce na stromech !! "


Hm ? Jako by Nostradamus vstal z mrtvých, že jo ! [velký smích] [velký smích] S tím indiánským šamanem Atuka-hé hovořil v Paraguaji kdesi v pralese roku 1997 spisovatel Ray Nolan, který se mu zmínil o obavách z možného pádu asteroidu nebo komety na Zemi.

66887

19.08.2005 21:11

Kdo vlastní kanadskou naftu?

RE: Kdo vlastni naftu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Kema, píšete Tam kde nevladnou korporace k hospodarskym krizim nedojde. Situaci vyresi hladomor. (North Korea, Etiopia, Soviet Union)

Vy možná již brzy budete umírat hlady ve zdánlivě dnes přebohaté severní Americe a budete tedy možná docela závidět těm severním Korejcům jejich hladový trening !! [velký smích] Legrační, jaká totální krátkozrakost z Vás a ještě několika podobných nadšenců vyzařuje. [smích]

Hladomor v Etiopii padá ze 100% na vrub průmyslem znečištěného vzduchu, který sem proudí z bohatého průmyslového severu, z Evropy a Ameriky - viz převládající směry větrů. Totiž cca 1000% převýšení normálního počtu tzv. kondenzačních jáder vede k tomu, že vzdušná oblačnost je rozptýlená na příliš malé kapičky, které tím pádem nedopadnou na zem a tedy celý tzv. Sahel včetne jihu Sudánu, Etiopie, Eritreje a Somálska trpí suchem. Pane - toto sucho a z toho planoucí hladomor zavinil bohatý sever se svými korporacemi, ale nehlásí se k tomu jaksi [velký smích]

66893

19.08.2005 21:23

Několik slov o sexu a milování

RE: nie je to až tak jednoduché

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Netřeba se Boha s velkým B nějak vysloveně zastávat. Pravdy byly vyřčeny, cesty navrženy a Vy jste si zvolil .. [smích]

Nicméně - na toto Vaše tvrzení nelze nereagovat :Jenom prosím netvrdit že Bůh může všechno. Na to už mám alergii. Protože kdyby mohl všechno, tak by se nemusel skrývat a mohl by nám tu na Zvědavci celkem jednoduše popsat jak to s ním doopravdy je.

Pane, Vy by jste pak na Boha a jeho všemohoucnost věřil, kdyby se tu na Zvědavci jaksi zjevil a řekl Vám, jak se ty věci doopravdy mají ? Mám tomu rozumět třeba tak, že Vy si například kupujete los jenom, když je 100% záruka, že vyhrává ? Do letadla sednete, jenom na 100% záruku, že nehavaruje, tedy nikdy ?

A nebo, Vy by jste byl schopen posoudit, kdyby se zrovna Vám Bůh zjevil, jestli On jedná či nejedná správně ? Vy by jste jej omacal nějakým měřákem a potvrdil by jste nějak, že On je Bůh ? [překvapení] To je na zamyšlení !

66895

19.08.2005 21:26

Několik slov o sexu a milování

RE: nie je to až tak jednoduché

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale hned se omlouvám, pane ! Já jsem asi špatně pochopil Vaši poslední větu ! Na Vás to fakticky má replika nepasuje ! [zahanbení]

66896

21.08.2005 16:27

V Torontě se vraždí

RE: Jak jedni zasejou, tak ti druzi sklizi

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan Sidonius:
Už se těším a doufám, že to nebude dlouho trvat a že se najde několik TV společností, které to budou vysílat v přímém přenosu.

Trvat to nebude dlouho, ovšem ty televizní přenosy budou pouze úplně zpočátku - pak dojde elektrika .. [velký smích] [velký smích] Smůla, že ?

67092

21.08.2005 18:56

Comeback Vladimíra Železného?

RE: Připomeňme si:

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No vždyť !! V zásadě je ten výběr skutečně poněkud nejapně omezen na samé lumpy - že by jsme si to i dokonce zasloužili ?? [velký smích] [velký smích]

A mezi nimi potom zdaleka není žádná tutovka, že pan Železný je z těch lumpů ten největší a nejneschopnější ! Dokonce naopak - nese kůži na trh za daných a vcelku obecně známých podmínek, což je docela zajímavé a nakonec sympatické. Takže co... je to v USA, kanadě, Britanii, Tramtarii atd nějaké jiné ? Opravdu ? [velký smích]

67123

21.08.2005 20:35

Několik slov o sexu a milování

RE: nie je to až tak jednoduché

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Rene, nechodíte taky náhodou na Aldebarán ? [smích] Jinak - mě docela deprimuje, že tito vědátoři, typu jak uvádíte toho Jardového šefa, skutečně žijí ve světě matematických "oblud", které s těmi reálnými (co to ale je realita, že jo ! [velký smích] ) "obludami" mají shodný v tom nejlepším případě jen matematický popis a to ještě tak asi z 10% !

Mi současná věda metodologicky nejvíce připomíná hypotetickou školu houbaření, kde podle této školy *na houby nutno chodit výhradně s očima zavázanýma černým šátkem a navíc nejlépe potmě, nutno z procesu houbaření vyloučit vhodným opatření hmat i čich - metody čehož jsou striktně vymezeny dále ... atd " ! [velký smích]

67137

22.08.2005 21:41

Show v Gaze začala dle očekávání

RE: Jiří Táborský

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...historii a potažmo legalizaci svých kroků píše vždy vítěz. - což je důvod, že tento konflikt může skončit jedině a pouze totální porážkou a vyhlazením jedné ze stran - to doufám že taky nahlížíte - jako smutné obecně. Totiž - bude se to týkat celého světa, neb se tento konflikt jaksi neomezí na pouze Palestínu. Zeměkoule se totiž díky technice stala povážlivě malou a těsnou na to, aby se toto přepírání špinavého prádla územně lokalizovalo.

Všichni zaplatíme za aroganci Izraele, ovšem naší bílou civilizací podporovanou, se kterou Izrael podle 3000 let starého práva daného jim údajně jejich Bohem vstoupil tam, kde podle současného lidského práva nemá Izrael zásadně již žádné práva !!

Za ty třikrát "práva" v jedné větě se omlouvám, jinak to nešlo ! [smích]

67294

23.08.2005 14:02

Kdo vlastní kanadskou naftu?

RE: Zase propaganda...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Ben Hur, píšete toto:Ja zase nemam rad uvahy o tom, jak dva nejvetsi komunisticke narody v budoucnu znici demokracii, ktera je jim trnem v oku. S pripadnym zlikvidovanim celeho kontinentu. O dusevni stavu dobraku, kteri se na to tesi, se radsi vyjadrovat nebudu. a já si dovolím se vmísit...

Totiž - Vy vcelku pochopitelně hájíte to, v čem (asi dobře) žijete a starosti s tím, že systém, ve kterém žijete je v podstatě zodpovědný za devastaci planety - to pouštíte blahosklonně za hlavu. jakože Vás se to netýká. Vy teď a tam, kde jste, se asi máte dobře a po Vás potopa.

Dovolil jsem si to napsat takhle, protože si nedovoluji předpokládat, že Vy by jste mohl nechápat, jak je ten systém, na kterém je celá euro-atlantická civilizace založena - nyní na čele s USA, zcela v konečných důsledcích nenapravitelně zrůdný a protilidský.

Ty lehké nátěry fasády a'la "demokracie a svoboda" - tomu lze věřit snad jen na první pohled, již druhý pohled by měl u inteligentního pozorovatele vést k poznání, že tyto dvě základní hodnoty jsou pouze pro vybranou vymezenou skupinku řádově do 5% členů společnosti. Ti ostatní v podstatě mají těch svobod asi tolik, co otroci ve starém Římě... [velký smích] Akorát to pozlátko zdání svobody a demokracie je jinak než tam v Římě uspořádáno. Toto je totiž čistokrevná money-kracie a v zásadě platí pravidlo kdo se pod lavicí narodil, pod lavicí i umře. [velký smích]

Nevím tedy, kde berete morální odvahu posuzovat, že nějaký jiný systém je v zásadě určitě horší a na základě čeho se toho děsíte ? Viz třeba Váš odsudek Číny nebo Ruska ? Money-kracie zajisté končí, jsa v krizi, vše na to průkazně ukazuje, co tedy navrhujete Vy ? Chcete to bránit snad za cenu vyhubení celé planety ?

67427

23.08.2005 14:11

Rusko-čínské cvičení

RE: Rusko se snazi prodat vyzbroj Cine

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Píšete Až se Čína s Ruskem v závěsu s Amerikou skorodovymlátí nastane Boží království vyvolených na zemi. Nějaké dotazy?
a já nemůžu nemít pochybnost !

Tedy mám dotaz - kde berete jistotu, že by ti vyvolení měli být zrovna oni ? V zásadě bych se spíše držel novozákonního příslibu, že to budou vyvolení ze všech národů, nikoliv pouze oni ! Myslím, že to bude složitější... a zároveň ale i jednodušší [velký smích]

67428

23.08.2005 17:10

Rusko-čínské cvičení

RE: Předpokládám, že cvičení má být nejen zdviženým ukazovákem Japonsku a USA,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Se musím chca nechca Leho zastat - totiž - jaký smysl má se bavit o tom, kdo a co prohrál za válku, když jsme si dopředu nevyjasnili, o co v tom kterém konfliktu šlo ?

Jestli USA do války v Korei nebo Vietnamu šly s úmyslem zastavit šíření komunismu, potom tu válku vyhrály Spojené státy, to je přece nesporné !! A nemyslím tedy alespoň tady, že tyto války vedly USA kvůli ropě, zde skutečně šlo spíše o zbrzdění ne-li zastavení šíření komunistické expanze.

Na druhou stranu - jestli by se měly porovnávat zbraně - potom je lepší luk a šípy, než nefungující automatická puška ! [velký smích] Takže tvrdit, že ruské zbraně nemají cenu více, než cena odpovídajícího šrotu - to je blbost ! To se ostatně ukazuje na celé řadě vedlejších bojišť . Rozhodující není absolutní kvalita, ale spolehlivost v těžkých podmínkách. A to ty ruské zbraně zase pro změnu vypadají docela dobře, nebo se pletu ?

Totiž - příští (současná ? [velký smích] ) válka se povede dům od domu, ulice od ulice, a nebude to válka o ideály, ale o holý život, o žrádlo, o poslední kanystr benzínu atd. A tam budou hrát roli jiné parametry, než jestli na 1000 metrů ustřelím někomu špičku nosu ! Půjde o to, jestli na 10 metrů bezpečně vystřelím vždy, když bude třeba !! A to zvládne nakonec i 200 roků stará předovka, ale musí určitě vystřelit a musí to být "kanón", kde si náboje obstarám v krajní nouzi sám - třeba ze sanytru, síry a dřevěného uhlí udělám střelný prach doma a koule odliju z olova z vodovodních trubek !

A potom mi Leho nebo kterýkoliv obdivovatel superzbraní made in USA může políbit ... !

67449

23.08.2005 20:33

Rusko-čínské cvičení

RE: Předpokládám, že cvičení má být nejen zdviženým ukazovákem Japonsku a USA,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To ale zapomínáte na faktor času. Kdyby USA ve Vietnamu nezasáhly, ovládli by komunisti ze severu celý Vietnam o nejméně 10 let dříve. Když si vezmete mapu světa a zamyslíte se nad tehdejší - cca kolem roků 1955 až 1960 - geopolitickou situací ve světě, musel by jste uznat jistou genialitu a "přímý tah na branku" ze strany "světového bolševika". Měli to rozehrané dobře a v té době stál svět skutečně na hraně " horké" války.

Můžeme dneska vyčítat současné americké politice ledacos, teď je ale zcela jiná doba !! Nyní svět stojí na pokraji globálního ekonomického zhroucení, klasické pohledy na rozdělení světa ztrácí smysl a velmoci budou hledat a i nacházet velmi zdánlivě roztodivná spojenectví.

Na "India Daily" jsem cca rok zpět četl velmi pozoruhodnou strategickou úvahu, kde autor velmi obšírně rozebíral a nacházel důvody pro strategické spojení Číny, Ruska, Indie (!!), Iránu, Brazilie a Venezuely.

Kdo je zvyklý strategicky uvažovat nad mapou, uvědomí si hned, o co asi jde. Jde o eliminaci a posléze prakticky likvidaci nepohodlného světového darmožrouta - USA ... A to tak, aby šlo z USA vydyndat ty jejich astronomické dluhy - Bůh ochraňuj USA !!

Ale tehdy, před 40 - 50 léty to skutečně byla Amerika, která to za celý tzv. "západní svět" ustála. Je otázka, jestli existuje ještě šance USA zachránit - pádem USA padne totiž posléze i Evropa. Jisté dluhy morální přese všechno stále ještě podle mě tady v Evropě máme...

Dlužno ale říci, že současný president svou politikou dělá skutečně maximum pro to, aby nasral celý svět najednou a co nejrychleji, Američani by si měli pospíšit, jestli nechtějí skutečně zůstat zcela sami. [velký smích]

Hůlkama jím bez problému, ale pochybuju, že se dokážu ve svých létech naučit čínsky .. [velký smích] [velký smích]

67467

23.08.2005 23:11

Co znamená demokracie pro Střední východ?

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Šlo by reagovat na všechno, tady to ale stačí :Pokud nepotece krev na uzemi USA, stale budou pod tlakem medii, ktera jim nedovoli o tom premyslet. Tak si je vychovali.

No právě, skutečně to tak asi je, že ačkoliv jim to (Američanům) nejde vyčítat jmenovitě, že se vcelku chovají jak zhovadile rozmazlení jedináčci.

Relatívně již dávno jsem to tu ventiloval, když jsem se loni po měsíci pobytu ve VA z USA vrátil domů. Ovšem to jsem zde těžce narazil. Okamžitě jak čertík ze škatulky vyskočilo asi 20 spravedlivých a rozhorleně mi sdělili, že dokud nebudu žít v USA aspoň o dva dny déle, než oni, potom nemám vůbec nárok naznačovat, že bych mohl něco vědět o USA.

Budiž.. Ale kousek výše pan Nohejl velmi případně naznačuje, že patrně absolutní většina Američanů ani netuší, co to demokracie znamená. Já si důsledně nastudoval "Demokracii v Americe" od Alexis de Tocqueville a přidávám se k panu Nohejlovi.

Američané podle mě již dnes většinou netuší, co je to demokracie, jsou neskutečně rozežraní, nekritičtí a naivní. Je to smrtelná kombinace u této státní hydry, vlastnící 80% nukleárních hlavic světa, mající žoldnéřskou armádu a ve světě, který stojí na prahu globálního ekonomického kolapsu, zejména pod vlivem globálního nedostatku ropy.

Všimněte si prosím, že se snažím nenavážet do "jednotlivých Američanů", mám tam rodinu a docela jsem s nima pokecal a vím, že jsou taky "lehce zaražení" z toho, co dnes Amerika ve světě představuje.

Ameriku čeká občanská válka a poteče tam krev ve velkém, tolik k Vaší citované větě ! [velký smích] A ač je to smutné, jinak to asi spravit nepůjde, viz ty neskutečné kydy, které tady roztrušují někteří superAmeričani českého původu.

67488

23.08.2005 23:19

Co znamená demokracie pro Střední východ?

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně pane Leho !! Toto je svatá pravda :chtelo by to asi opet zasednou do hodin dejepisu a osvezit si jak to bylo s tou Risi rimskou. Udělejte to a trochu si něco málo o té době přečtěte ! Protože nevíte patrně nic.

A nebo naopak, jste vůbec jediný, který má informace přesné a zbytek světa historiků se mýlí ! I to je nutno alespoň teoreticky vzít jako možnost, ale jen teoreticky... [velký smích]

67493

24.08.2005 15:59

Co znamená demokracie pro Střední východ?

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dneska se tady na severní Moravě odehrává permanentní průtrž mračen a tedy jsem se dostal k PC dříve, mám čas, přečetl jsem si Vaše a znova svoje a ... musím se trochu upřesnit. Reagoval jsem sice na Vás, ale patří to spíše kamsi trošku vedle..

Já si uvědomuji, jak vy to myslíte a víceméně souhlasím ! Normální slušný Američan - a věřím, že těchto je absolutní většina - skutečně žije, jak jsem pochopil, v jakési "jakoby kleci", hlavně s charakterem informačního filtru. V rámci možností a v svých podmínkách se chovají slušně a myslí to dobře ... s celým světem.

Za ten měsíc ve VA jsem bydlel v Richmond u tchána mé dcery (je tam již/teprve 6 let a 2 měsíce) a mimo VA jsem byl jen v DC a NY, jinak jsem autem zkoumal výhradně přírodu a památky VA a byl jsem docela nadšený. Se "spoluotcem" (tchánem dcery), bývalým profivojenským letcem - nyní invalida - jsem prakticky denně několik hodin - někdy i 5 hodin v kuse (!) - cvičil výslovnost mé samoučné angličtiny s podobnými tematy, jako zde na Zvědavci - celosvětová politika, politika a ještě jednou politika ...

Na tomto zde malém prostoru těžko aspoň naznačím, jak mi z toho bylo smutno, z těchto rozhovorů. On i jeho paní jsou oba univerzitně vzdělaní, jejich jediný syn rovněž a rovněž je to pilot, všichni tito jsou na americké poměry velmi dobře informovaní.

A tak jsem rád, že jste napsal tady toto :Petre Ani se na Vas nezlobim, ze jste nepochopil obsah meho prispevku !! [smích]

Já sám jsem nyní hrubě nespokojen sám se sebou, že jsem to napsal, jak jsem to napsal - vyznívá to totiž jinak, než jsem chtěl. A mám pocit, že ať to budu "vylepšovat" ze všech sil, přesto asi nedokážu sdělit jasně, že s Váma v tomto na 100% souhlasím a celá ta moje nespokojenost s Amerikou je vlastně maskované zoufalství. Zoufalství, že je to tak, jak to je, že jen jistá malá úzká skupina dokáže takto ovládnout masu rozumných lidí a ještě jim indoktrinovat, že je to vše pouze a jedině v jejich zájmu. Snažím se to objasnit, seč mi síly stačí, daří se mi to aspoň částečně ?

Nebyl bych totiž rád, kdyby třeba u Vás vznikl dojem, že jsem apriori zaměřen proti USA - není to tak. A Americe přeji co nejméně bolestné procitnutí. (A zase cítím, že to není zrovna šťastný obrat .. [velký smích] )

67571

24.08.2005 16:17

Co znamená demokracie pro Střední východ?

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Neznám - díky za informaci. Budete se divit, ale úplně až "rezonuji", když to promýšlím, o čem to ten Dick píše. Víte, kdybych totiž chtěl a byla tady prostorově možnost to rozvinout, přednesl bych vlastní představu, ke které jsem se propracoval, která opravdu jako by principiálně "z oka vypadla" té od pana Dicka !

Hodně čtu vedaistickou literaturu a tedy otázky stavby "světa" a konstrukce času a další souvislosti - to vše velmi pozoruhodně neharmonizuje s klasickou materialistickou představou hromady kamení, sežduchané kdysi dávno z meteoritů, na které omylem náhody vegetuje plíseň zvaná život a jeho absolutní vrchol, zvaný homo ... [velký smích] Toto je - ta náhodná hromada bezduchého kamení - domovem nanejvýše pánů typu Leho, Kema a spol, aspoň jak to tak pozoruju. [smích] Co se dá dělat ?

67576

24.08.2005 17:52

Co znamená demokracie pro Střední východ?

RE: '..Ameriku čeká občanská válka a poteče tam krev ve velkém...' (Gajdos)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Muzete nam blize vysvetlit kdo v te obcanske valce bude bojovat a proti komu? Můžu ! [velký smích]

Ono se to - hrozba občanské války - víceméně týká celého světa, čili nikoliv jen USA. Ale nejvýše na vysoké noze si žije USA, tedy taky si nejvíce nabije hubu z té výšky obrazně řečeno... ale abych byl zcela věcný a taky nebudu raději vzpomínat Nostradamy a jiné.

V serii článku a diskusích se tady "prodrbala" otázka podivné hospodárky zemí tzv. údajně "vyspělého světa" - na čele s USA. Prostě čím vyspělejší země z okruhu euro-atlantické civilizace - tím více si žije na dluh, tím více se vytváří fiktivní růst, tím více se v ní fiktívně jeví být vyšší životní úroveň - což se prezentuje růstem HDP ve v podstatě fiktívních dolarech. Nechci serii těchto debat prolongovat, bylo řečeno skoro vše, kdo chce, ten si myslím, že chápe...

Je evidentní, že v takto katastrofálně fiktivní ekonomice se čeká jen a pouze na Den D ! A on nemešká a přichází ! Nevím, do jak velké hloubky to pane Petře Veliký musím vysvětlovat Vám ? Já si myslel, že stačí naznačit, ale když vidím, že nejste schopen správně napsat ani mé jméno, jímají mě tak trochu pochybnosti.

A již jen věcná ... občanská válka = ozbrojený boj o státní moc uvnitř jednoho státu/společnosti. Tedy nevím, vy jste znalec USA - že by hrozílo, že "si vjedou do vlasů" třeba stát Texas s Kalifornií ? Ale to by i tak asi zase byla nejspíše "pouze" občanská válka, neboť americká federace je v tomto směru mnohem více zcentralizovaná, než si patrně zrovna Vy myslíte.

67583

24.08.2005 20:31

Co znamená demokracie pro Střední východ?

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nenapadlo mě, že by to bylo takto až vědecky vysledovatelné, ty kulturní rozdíly. Je to ale asi opravdu tak - já jednou koukal nějaký japonský film a dost dlouho se mnou cukalo odejít. Podle mě se totiž furt nic nedělo - strašně dlouho se tam dělal čaj ! [velký smích]

Mě by v Japonsku museli pro výstrahu popravit - oni ten čaj vyráběli a potom pili neskutečnou dobu - což mě silně znervozňovalo, já bych ten čaj zunknul na jeden lok ve čtvrtsekundě a čekal hnedle další. To by asi neprošlo. A to si přitom myslím o sobě, že takový nejsem.

Plyne z toho, že měla paní královna ze Sáby pravdu - žluté nebezpečí je aktuální. Oni jsou jaksi více lidští. Ten náš Západ myslí jen na prachy a jak kde s kým vybabrat.

67592

24.08.2005 20:45

Co znamená demokracie pro Střední východ?

RE: V podstate se jedna ,jestli muzem nekomu dat to ,co sami nemame.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane leho, historikové říkají, že navzdory všem nešvarům v Římě té doby neměl Řím v tehdejším "přilehlém" světě vojensky soupeře, kterého by "na požádání" nebyli schopni doslova smést s povrchu zemského.

Čili, bylo to způsobeno rozkladem společnosti zevnitř. Morálním rozkladem. Asi takovým, jakým se dnes vyznačují země tak řečeného "Západu". Podobnost je zaručeně čistě náhodná.. [velký smích] [velký smích] Akorát tehdy v Římě neměli NHL a NBA.

A je to zákonité - dočtete se v Bibli na více místech, že nikomu strom nevyroste do nebe ! Lze tomu věřit, opravdu.

67594

24.08.2005 21:06

Rusko-čínské cvičení

RE: Předpokládám, že cvičení má být nejen zdviženým ukazovákem Japonsku a USA,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, pane leho, nevím odkud to berete ty údaje, ale nevím nevím ! Již jako malé dítě jsem se válečnou literaturou zaobíral, ledva jsem se naučil číst a první, co si pamatuju - zato dobře - jsou knihy od nějakého Peněžka a sice "Psáno na tanku" a "Obrana předmostí".

Obě knihy jsou prakticky dokumentem od účastníka - profesionálního člena Rudé armády, velitele tankové jednotky a samozřejmě bolševika tělem i duší. Jednalo se tam o obranných bojích na počátku Velké Vlastenecké, kdy byla Rudá armáda během měsíce zatlačena z bývalého Polska někde od Lvova (o tom ta první kniha) až do obklíčení Oděsy (druhá kniha).

Ruské tanky T34 v té době byly snad teprve na výkresech, protože Rusové tam bojovali pouze nanejvýše s nějakýma lehkýma tankama BT55 - tzv. "Bětušky". A při obraně Oděsy pak předělávali na pseudotanky i jakési zemědělské pásové traktory a to tak, že na ně namontovali protiletadlový kanon "vodorovně" a pancéřování jaksi nebylo, aby to vůbec bylo schopno jezdit aspoň po rovině. Ten pán bolševik Peněžko by se 25000 tanky T34 určitě neopomenul ve svých pamětech pochlubit, kdyby to tak bylo, jak píšete.

Ovšem, je možné, že měl Stalin těch 25000 tanků dislokovaných někde na Kamčatce a Čukotce v očekávání útoku Japonců ", že jo ! [velký smích]

67596

24.08.2005 21:24

Rusko-čínské cvičení

RE: LEHO Vy jste nic nepochopil

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kruciš, pane leho, co Vy s těmi komunisty a komunismem pořád máte ? Vy a pan Kema se vždycky o komunismu zmiňujete, ať se mluví o čem chce . Začínám mít vážné podezření, že Vy sám jste komunista v ilegalitě ! [velký smích]

67598

25.08.2005 15:55

Demokracie je iluze

Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Předesílám - toto je můj názor na reálnou demokracii. Tedy nikoliv mluvím o teoretické demokracii - ostatně nic takového na světě není a nebylo.

Demokracie je skutečně fikce, stejně jako to bylo se socialismem. Z těch teoretických předpokladů demokracie jsou splněny pouze ty, které vytváří zdání, že to funguje ve prospěch všech. To však může každý vidět, že je to ve skutečnosti ta nejprolhanější sprosťárna a podvod na lidech.

Oproti demokracii je z hlediska minimalizace škod na společnosti mnohem lepší a kontrolovatelnější monarchistická vláda. V monarchii je lidem na očích monarcha, jako neúplatný nositel zákonnosti, malichernostmi neomezený vykonavatel moci, osoba hluboce vázaná pocitem odpovědnosti za národ. Přitom však, v konečném důsledku - vždy jej, pokud naděje v něj vložené monarcha zklame, lze svrhnout nepoměrně snáze a beze škod, než zkorumpovaný tzv. demokratický samosvorný systém "té party hajzlíků politiků. Ten svrhnout fakticky nejde.

Demokracie je totiž ideální živná půda pro vytváření utajených spolků na bází "já na bráchu, brácha na mě". Teprve až demokracie se propracovala totiž k ideálnímu stavu pro všechny ty vyčurané hajzly, nichsmochry, podvodníky a zloděje - a jedním slovem - politiky všech kalibrů. Demokracie je vysoce sofistikovaný systém otrokářství !

Na podložení těchto úvah bych kritiky mého názoru vyzval, nechť si ráčejí povšimnout, jak velmi snadno, rychle a jednoduše je schopna se demokracie zvrátit ve svůj teoretický opak - diktaturu - a naopak. Jsou to totiž velmí blízcí příbuzní !!

Ve skutečnosti mezi diktaturou a demokracií v praxi není vůbec žádný rozdíl. Snad jediný - diktatura osvíceného diktatora je pro národ nejčastěji velmi přínosná. Demokracie pouze budí zdání prospěšnosti pro všechny, ve skutečnosti se jedná o skrytou diktaturu úzké skupiny členů, kteří zneužívají všechny výhody systému pro sebe a odpovědnost přenáší na všechny ! [velký smích] [velký smích] Čili - ideál pro hajzly - tajně (demokraticky) slízat smetanu a práci a odpovědnost hodit na lidi !

67681

25.08.2005 17:14

Co znamená demokracie pro Střední východ?

RE: '..Ameriku čeká občanská válka a poteče tam krev ve velkém...' (Gajdos)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ani si nemyslím, že by nutně museli udeřit teroristi na území USA. Nejsem sice znalec "americké duše", ale nebude se lišit od te místní evropské až zase nějak diametrálně a cosi přeci jen vím.

Prostě jsem postupně studiem, co je to za fenomén - ta "Amerika" - vyrozuměl, že americká společnost je velmi velmi zranitelná zevnitř - zvenku se patrně ubrání dneska všemu, co si umíme představit. Ale ta vnitřní slabost - to je taková ta zvlástní směs materialistické arogance - my jsme mistři světa s nejlepší armádou, nejlepší ekonomikou atd - smíchané s přímočarou naivitou myšlení, kterák svět vzhlíží jen k nim, to vše mixnuté panbíčkářstvím a čtením komiksů. [velký smích] Co důležitého jsem zapoměl ?

Aha, Američané tomu všemu dobrému o sobě a o USA věří - ale jakési pochybnosti začínají mít. [velký smích]
A až zjistí, že vše je jinak, až zjistí, že je čeká bída, svrab a neštovice - pak to vypukne ! Ech - zbraní je tam mezi lidmi dost, co moje oči viděly v reálu v té "usazené Virginii", to mi vyrazilo dech. Bude to mela...

67693

25.08.2005 19:01

Demokracie je iluze

RE: HOVNO!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nevím sice, co jste chtěl vyjádřit tím titulkem, zda to souvisí nějak s tématem ? Ale jinak snad ani nejsme ve sporu ! [smích] Píšete totiž Nevím,možná existují i jiné možnosti,ale pokud si můžu vybrat, volím poslední ,ne proto že je dokonalá,ale přeze všechny hnusy je pro mne nejsnesitelnější. a já s Vámi víceméně souhlasím.

Ani já jsem svým současným životem "neokusil" pochybné slasti života troglodytů, otroků a nebo nevolníků - život v tzv. "reálném socialismu již bohužel ano. A nyní žiji sice v České republice, ale snad se ten kapitalismus u nás taky uhladí na to, čemu Vy říkáte "demokratický kapitalismus".

Ale přesto nemůžu tento systém - jak Vy říkáte demokratický kapitalismus - považovat za šťastný a důstojný rámec pro život údajně inteligentní bytosti "homo sapiens sapiens". Jako obvykle je to prakticky důsledně nevysvětlitelné - musíte se k tomu propracovat myšlenkově sám.

Navíc, zamyslete se nad tím, jak se reálně měnilo postavení prostého člověka v otrokářské společnosti, feudální společnosti a v demokratickém kapitalismu - potažmo k tomu připojte ještě alespoň teoreticky socialismus. Troglodyty nechme bokem, nic moc o jejich životě nevíme.. Zajímalo by mě, kdyby jste si dal pořádnou "mozkovou" práci, jak by jste pak vydefinoval ty hlavní přednosti toho demokratického kapitalismu ?

Mě na tzv. "demokracii" irituje právě ta praktická nemožnost likvidace oné Orwelovské 5% tzv. vnitřní strany. Orwel byl vlastně genius. Pane, nemáme-li obecně recept, jak eliminovat vliv těchto "neviditelných všemocných 5%", kteří bez voleb, bez odpovědnosti mimo k sobě ovládají a manipulují celým světem - to snad si nemyslíte že je fikce (?) - nemáme ani důvod nad tím jásat a říkat si snad pro útěchu, že to je to nejlepší, co nás mohlo potkat. Protože potom mám pravdu - je to rafinovaně maskované otroctví, v konečných důsledcích horší, než kdykoliv předtím !

Chcete důkaz ? Až to příjde, dostane se jich nepřeberně i Vám... [velký smích] a to přitom bylo lidstvo varováno ...

67703

25.08.2005 19:26

Demokracie je iluze

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, je to oligarchie. Ale je tu oproti klasice zcela fungl-nový fenomén ! V současnosti zdá se, že pod řízením této úzké skupiny všemocných oligarchů lidstvo jako celek "páchá hromadnou sebevraždu" ! [velký smích]

Já jako typický paranoik za tím hledám samozřejmě mimozemšťany, kteří přes ony oligarchy řídí náš svět do záhuby - prostě se nás potřebují zbavit ! Rozežíráme a posíráme tuto planetu jak nějaká mimořádně agresivní plíseň - za lidstvem zůstává pouze smrdutá poušť.

Takže jsem si jist, že celá akce vymření lidstva bude velmi urychlena !

67710

25.08.2005 20:10

Demokracie je iluze

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak jsem to nemyslel. Mám na mysli stát, který sakumpikum patří tomu monarchovi. Ovšem za určitých zcela jasně a striktně definovaných podmínek, čili taková trochu konstituční monarchie. A ty podmínky by se týkaly skutečně hlavně kvalifikovanosti onoho monarchy.

V takovém systému vzniká obapolný vztah monarcha - národ. Monarcha je osvícený a vytváří podmínky, rámec kvalitního života v monarchii. Národ je tomu rád, má svého monarchu v lásce a nedá na něj dopustit. Je to pohádka ? Asi jo, ale krásná. Ale možná, že i uskutečnitelná. Totiž pořád je lepší mít jednoho jasně definovaného a odpovědného vládce, než tu dnešní bandu prolhaných a korumpovaných politiků, kteří slouží kdoví komu, za nic prý nemohou a národu pomohou jen málokdy ! [velký smích]

67717

26.08.2005 15:47

Demokracie je iluze

RE: Pan doktor Makow to sepsal hezky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mají strach a Váš strach, že udělají něco extra špatně, je oprávněný ! Jenže ... Proroci sice neslibují vcelku nic moc dobrého, ale budeme-li se řídit heslem konec dobrý, všechno dobré, potom by jsme se na ty "prorokované špatné věci" měli "někteří" vlastně těšit.

Co mám na mysli, to teď doložím pro jednoduchost citátem "jen" z Bible, Zachariáš, 13.8, 13.9:

"Nebo stane se po vší zemi této, praví Hospodin, že dvě částky budouu vyhlazeny v ní a zemrou, a třetí v ní zanechána bude.
A tu třetí uvedu do ohně, jako se přehání stříbro, a zprubuji je, jako prubováno bývá zlato. On (zbývající lid [velký smích] - moje poznámka) vzývati bude jméno mé a já vyslyším jej. Řeknu: Lid můj jest, a on dí: Hospodin jest Bůh můj.
(citace z Bible Kralické)

67816

26.08.2005 15:58

Demokracie je iluze

RE: Pavel-čert-Němec

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane JC 81, to asi není rada příliš rozumná, jsem udiven ! [velký smích]

Tato možnost - založit si stranu a něco se pokoušet demokratickou cestou změnit - to se skutečně viditelně nenabízí na Kubě či v severní Korei. Jenže, pokud si úpřimně myslíte, že naopak v této zde diskutované tzv. "demokracii" to možné je, potom jste s prominutím "náiva" !

Totiž, kdyby to bylo možné (založit si stranu a něco měnit), potom by to zase nebylo nutné ! To by tu totiž skutečně byla demokracie, nebyl by tu ten politický cirkus a bordel a nebylo by třeba nic měnit !

67817

26.08.2005 16:32

Demokracie je iluze

RE: Monarchie?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

ad1)Bylo by to postaveno na preambuli, že onen monarcha je tu pro národ a národ pro svého monarchu ! V minulosti to bylo z milosti Boží a lid v tom neměl nárok nějak vrtat, bylo to takto zacementováno.
ad2)Byl ! Ve starověkém Izraeli v tzv. "období soudců". Byl to kněžský stát, jehož hlavou byl formálně Bůh. Fungovalo to velmi obstojně ! [smích]
ad3)Nikoliv, není to slepá větev. Je to anti-bypas, čili antizkratka, ovšem poučná a patrně nutná. Kapitalismus je slepý výhonek, respektive je to poslední výhonek slepé větve, jež vypučela na základě myšlenky osobních prospěchů. Alias ono známé hamty hamty, ať mám víc než tamty!
ad4)Mimo starověký Izrael nikdy nebyl ideální stav. Píše se i ve Starém Zákoně - až lidstvo vyzkouší všechny formy vlády jako nevyhovující, znovu sestoupí "Království Boži" na Zemi = vláda Boží ! A špatně to začalo v okamžiku - ..a dávám vám tuto zemi na dobu od Olám po Olám....milujte se a množte se (perte se a žerte se ! [velký smích] ).
ad5)ad6)ad7)Ani nebyl.
ad8)Žádný - Vy patrně vycházíte z toho, že diktatura je špatná - ale nic jiného vlastně ani neznáme !!
ad9) Je !
ad10) Nesporně !

Zvláštní povahovým rysem člověka obecně - tedy všech lidí - je určitá stádnost, náchylnost k hamižnosti a to především ve vztahu ke zlatu. Vidím v tom dědictví z doby stvoření člověka. Sice byl stvořen podle svých tvůrců - k obrazu svému stvořil Bůh člověka - ale byli jsme dopředu omezeni (viz Popol Vuh) pro specifický úkol ! Měli jsme poslouchat = stádnost, kopat zlato a odevzdávat Bohu = hamižnost, Anunaki potřebovali zlato pro odvrácení ekologické katastrofy na jejich domovské planetě (viz Zecharia Sitchin, "12. planeta"). Dědičný hřích není hřích lidstva, nýbrž hřích našich tvůrců - Anunaki - neměli právo nás takto "zdokonalovat".

67822

26.08.2005 17:08

Demokracie je iluze

RE: HOVNO!!!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

S těmi důkazy máte pravdu ! Na něco rozplizlého přes desítky generaci nelze v podstatě nějaký "rukolapný důkaz" podat. A když to dokonce někdo svede, potom je z moci vyšši, nám ovšem neznámé dokonale zprofanován. Takže pardon - těžko Vám jej dodám na "zlatém talíři" !

Jediná cesta poznání je to studovat a studovat a studovat, jak pravil V.I. Lenin ! [velký smích]

Ale cosi málo přece - já sám jsem si pro sebe upravil metodu, hojně uplatňovanou ve vědě. Je třeba ale opatrně s ní zacházet a uvědomit si všechny neřesti tohoto. A sice, vždy, když narazím na nějaký takový rozplizlý problém, začnu fantazírovat. Dejme tomu, že je třeba dokázat, že existuje toto nějaké velké spiknutí (mimochodem se stejným smyslem tento název použil nějaký pan Farkaš, který napsal o tomto tematu knihu, vlastně několik).

Tedy, nutno to obrátit tak, že to vezmeme důsledně jako fakt a hledáme protidůkazy ! Čili, kupříkladu Vy, byl by jste schopen jednoznačně dokázat, že se nejedná o takové spiknutí a že se jedná o nějaké náhodné procesy ?

Já tvrdím, že svět je zcela nemilosrdně ovládán velmi úzkou skupinou dejme tomu oligarchů a tito pro nás blbečky postupně vymýšlejí nějaký systém, abychom moc neremcali a makali. Dneska je to "demokracie v podmínkách kapitalismu". V konečných důsledcích však těmto vládcům nejde o nic jiného, než o udržení a upevnění jejich fakticky postavení bohů na této planetě a naše práva jsou pouze a jedině něco účelového, pomíjivého a nepodstatného - nemáme prává totiž žádné, pouze iluzi !! Je to smutné, je to tak. A vo tom to je !! [velký smích]

67827

26.08.2005 17:13

Demokracie je iluze

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot]
Ale ono je to nakonec jedno. Totiž lidstvo je pro aktuální život pořád ještě stále méně škodlivé, než kupříkladu výbuch supernovy někde "kousek vedle" ! [velký smích]

67828

26.08.2005 17:29

Demokracie je iluze

RE: Jedno za 18, druhé za dvacet bez dvou !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dobrý monarcha dokáže zplodit nebo eventuálně adoptovat a posléze vychovat dobrého dědice. Viz starověk v Číně ! Tam to řešili neskutečně demokraticky, vládnoucí císař si našel moudrého nástupce, ani to nebyl nikdo z rodiny ! [smích]

Snížení populace lidstva je již neodvratné a nemusí to ani souviset s nějakou přírodní katastrofou. Jenže ani tomu se zřejmě nevyhneme, tedy alespoň proroci ze všech koutů světa naznačují vcelku bez obalu, že popud příjde zvenčí a bude to nějaká přírodní katastrofa, která vše nastartuje.

Nakonec Ježíš to docela popsal zřetelně, proč tomu nevěřit ? Byl bych nerad, abych vypadal jako někdo, kdo propadnul typické časové sebestřednosti ! Lidi totiž mají vcelku logicky tendenci to svoje období života považovat za nějak důležité a ty ostatní časy považuje za vcelku nenuceně nudnou dobu, kdy se nic nedělo.

Jenže, mohl bych napsat stránky a stránky textů s důkazy zcela nevyvratitelnými, že skutečně se nejedná o tuto chybu - tedy sebestřednost v čase. Jsou indicie, které jsou zcela jasné a mnohými metodami a způsoby se lze dobrat zrovna této naší doby, coby doby katastrofy a konce nám známého uspořádání světa !

67831

26.08.2005 18:25

Demokracie je iluze

RE: Relevantni clanek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Kema, píšete:Jiste nam pak vysvetlite, proc kdekoliv na svete kde se tyhle teorie uvedly do praxe byl vysledek jediny. Bida, utrpeni,hlad, policejni stat, valky a zniceni zivotniho prostredi.

To jste napsal zajímavě ! Vy zřejmě máte problémy vidět kousek dál a kousek za roh, že jo ! Vám třeba, kdyby někdo napsal: "Domnívám se, že o Vašem rozumu by šlo s úspěchem pochybovat", tak to se Vám bude zřejmě dokonce líbit, kdežto když by někdo napsal jadrně: "Ty vole", tak to by Vás asi urazilo.

Nicméně - kdyby jste se nad celou tou problematikou dokázal věcně a do hloubky zamyslet, měl by jste pochopit, že se značně přiblížil čas, kdy by jste takové drobné kazy na kráse, jako Vy uvádíte, asi bral všemi deseti. Ostatně, Vy patrně spolu s Leho jste bývalí komunisti ! Lidi totiž teatrálně nejvíce nenávidí toho a nebo to, komu/čemu oni sami nejvíce ublížili.

Já jednoho takového znám osobně - kdo jej nezná, ten je o něm přesvědčen, že se jedná o tvrdého antikomunistu od narození. Ale omyl ! On to je bývalý komunistický bezpáteřní papaláš, který se ale obohacoval nad uroveň dokonce i komunistických mravů a musel chudák emigrovat ! Z politických důvodů - pronásledovali jej soudruzi - nelhal ! [velký smích] Akorát neřekl, proč.. Ten dneska taky nedokončí sebemenší myšlenku, aniž by nezanadával na komunisty ! [velký smích]

67838

26.08.2005 18:45

Demokracie je iluze

RE: Pavel-čert-Němec

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jistě žéééé ! Máte pravdu, pane Kema. Tedy alespoň u mě jo, za pana TS nemůžu přirozeně nic vyhlašovat, ale já jsem skutečně výstavní exemplář lenocha. A - že mě to nenapadlo hned ! Já chtěl pořád prvně sehnat nějaké aspoň drobné prostředky a pak teprve založit stranu.

Ale Vaše rada je nad zlato : [velký smích] Kdyz ziskate dost stoupencu, ziskate i penize. Vždyť to je docela jednoduché ! To je rada k nezaplacení.

Abych nezůstal nic dlužen, dám zase radu já Vám, jak jednoduše zbohatnout ! Nevím, kolik stojí v USA slepičí vejce, ale dejme tomu, že 1 dolar. A teď ta rada - půjčíte si na jednu jedinou hodinu milion slepic, ty Vám snesou milion vajec a zase ty slepice vrátíte ! No - a milion vajec prodáte a máte milion dolarů ! Musíte uznat, že dobrá rada nad zlato !

67841

26.08.2005 18:57

Krejčíř na útěku a policie stále bez prezidenta

Je to smutné

Petr Gejdoš 83.?.?.?

a není k tomu skoro co dodat. Snad jedině to, že hlasité mlaskání a chrunění u koryt dosti urychluje metabolismus nedobrovolných diváků a fakticky mecenášů tohohle divadla ...

67846

26.08.2005 21:54

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Hmm

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vůbec jsem tu nechtěl zasahovat, ale tady musím zareagovat, toto je velmi závažný aspekt: Je možné, že uvnitř systému existuje oblast připravená k dalšímu kroku, o níž člověk vůbec neví a jednoduše ji z touhy po dokonalosti poškodí. Zastaví se tím vývoj? Možná. A možná že taky ne a potom sebe sama nasměruje lidstvo na cestu k sebezničení. Člověk si hraje na pánaboha i když na to vůbec nemá.

Já nevím, jak to podložit hodnověrně, ale toto považuji za zcela jisté, že lidská genetická výbava je ještě komplexnnější, než jest vůbec tušeno. Jsem vnitřně přesvědčen, že skutečně genetikové drží v ruce strašnou zbraň, o jejichž účincích nic neví a chystají se ji odpálit - ne-li ji již odpálili.

Podle starověkých legend člověk byl stvořený jako dokonalý a posléze byl úmyslně degradován ! Vcelku nepokrytě je to řečeno v Popol Vuh, ale i Bible, Starý Zákon se o tom nepřímo zmiňuje. Tedy, řekl bych, že jako obvykle se lidstvo vlamuje do otevřených dveří za pomocí atomové bomby a na škody po výbuchu se ve své naivitě neohlíží.

Přece v každé starověké mytologii se mluví o pádu člověka a možnostech jeho povznesení zpět k dokonalosti přirozeným způsobem, duševně, nikoliv chirurgicky - za chirurgii v tomto případě považují i genetické manipulace.

Pane Gdosy, máte v tomto směru pravdu, pravdu zcela děsivou. Totiž, možná je džin z flašky puštěný již dávno. Totiž, nikdo nejspíš netuší, co s životem obecně a u člověka zvláště může udělat i třeba pouhá konzumace geneticky upravovaných plodin. Kostky jsou zřejmě již vrženy a můžeme jen se zatajeným dechem čekat, odkud přiletí první facka !

67867

26.08.2005 22:03

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Hmm

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ech, pane Vy jste bezbřehý optimista ! Já se sice většinou považuji za otimistu taky, tady ale Vy představujete zcela nepřekonatelnou konkurenci. [velký smích]

Lze si to jen a jen přát, aby to dobře dopadlo. Ovšem, zdali přání vyváží eventuálně již provedené šlápnutí do ... něčeho, to se již asi brzy ukáže. A Vaše spoléhání na záložní neupravený genetický fond - pardon ? Džin z flašky puštěný, zpět nebude vhuštěný !

67870

27.08.2005 11:31

Demokracie je iluze

RE: Relevantni clanek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot] [chechtot] [chechtot] - Vy jste pánové oba velmi zábavní. A Vám pane Ben Hur děkuji, že jste se mě zastal !! [velký smích]

Ale to je tak asi vše pozitívní, co lze o Vás obou říci. Kdyby jste si dali trochu práce a přečetli si něco po sobě, dokonce i Vy dva by jste možná cosi pochopili.

Není to stejné - u pana kema je to natolik signifikantní, že prakticky s jistotou lze říci, že se jedná o bývalého komunistu. Co jste Vy pane Hur, zatím netuším. Váše projevy na obvyklé úrovni mi neumožňuje o Vás cokoliv psát a být zároveň slušný.

Ale co můžu říci o obou - jste rození demokrati !! [velký smích]

67919

27.08.2005 11:51

Demokracie je iluze

RE: Pavel-čert-Němec

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Takže z toho plyne, že po nepřímém dotazu jsem se dověděl, že vejce v USA stojí i třebas 8,5 centu, tedy by jste vydělal podle mé rady jen 85000 dolarů [velký smích] když neprší, apoň kape !

Píšete Ta rada je na hovno a ne nad zlato. A tím jste přesně onálepkoval tu svoji radu "založit si svoji stranu" pane ! Já jsem tu hovadinu, kterou jste kousek výše napsal, pouze lehce poposunul do jiné oblasti, aby se dostala do stavu, kdy to sám dokážete pochopit. Vidíte to, Vám chybí, aby Vás někdo zvenku vždy jen trošku natočil správným směrem a hned aspoň něco pochopíte. [smích]

Kdyby jste se chtěl zbavit dalších bludů, rád Vám budu pomáhat i nadále.

67920

27.08.2005 12:34

Demokracie je iluze

RE: Pavel-čert-Němec

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jeden druhému do hlavy nevlezeme - tedy žádné neštěstí ! Já sám sebe po čase taky kolikrát nechápu ! [smích] Ale já si to přiznám. Ale co jste nepochopil nyní, to nechápu zase já. Kdyby jste to upřesnil, dovysvětlím - toto je totiž dopcela zásadní tema a stojí zato to nenechat otevřené bez vysvětlení ...

Nebo - uveďte reálný příklad, kdy někdo počítal do deseti, když zjistil, jak v nějakém jeho konkrétním případě "demokracie" zapracovala a nešel nakoupit suroviny na tunu vybušnin, nýbrž, že šel mezi lidi a založil stranu, vyhrál volby a udělal pořádek ! [velký smích]

Tady na tom našem demokratizovaném postkomunistickém východě bylo a ještě odeznívá období, kdy tomu většina lidí dokonce chvíli věřila. Po této době zůstaly v zapomenuté historii neskutečné počty pidistraniček s nejčastějším názvem a'la "Strana národní spásy" a podobně. Kde jsou ? V ... ! V demokratickém nebi !! [chechtot] Stává se ze mě cynik - respektive již jsem ... [zahanbení]

67921

27.08.2005 12:58

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Hmm

Petr Gejdoš 83.?.?.?

K tomu nemám prakticky co dodat. Evidentně vycházíte ze stejných premis, evidentně docházíte ke stejným závěrům.

Tedy trochu z jiné strany - cítíte nějaké zadostiučinění a smysl toho, věčně se to snažit vysvětlovat někomu, o kom si třebas myslíte, že by jste mu mohl pomoci ? Já nevím, jak jste úspěšný, na mě tyto "misionářské myšlenky" totiž přicházejí zcela pravidelně a rovněž zcela pravidelně slávím velkolepé neúspěchy. [velký smích] A citím se asi tak, jak si představuji, že se asi cítí ti nešťastní "jehovisti" v jejich prakticky marném boji.

67923

27.08.2005 20:44

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Hmm

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A hrome ! Málokdy se mi tady stavá, že musím tak bezvýhradně souhlasit, berete mi to přímo z hu.. - pardon z úst ! No jo, já si tady již udělal ne zcela lichotivou pověst a fajne jméno Gejdodamus, coby spřežení Gej(doš)o(Nostra)damus .

Ale teď jej znovu zlehka připomenu - z toho mě až mrazí, jak se moje pozorování + střípky znalostí z jednotlivých proroctví a tedy nikoliv jen od Nostradama začínají znepokojivě jednoduše skládat do mozaiky jako obří puzzle. Ale co je daleko horší - začíná se ta skládačka již jevit jako hotová ! Takže ? Čas se prostě nachyluje, zase jednou bude šlus ! Ach jo, a tady běhá po světě více než 6 miliard lidí, jejichž jediná starost je ... ááále co, stejně je již pozdě ! [pláč]

Někdy se mnou až lomcuje zlost, teď ale spíše jen smutně konstatuju, že když si čtu a domýšlím myšlenkové postupy některých tady, leze na mě depka - ale pak zase ne - proč by vlastně měla, je to jejich problém ... Prostě a jednoduše, má to tak být - budou žně a hodně bude pláče a skřípění zubů.

67996

27.08.2005 21:02

Demokracie je iluze

RE: ano

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Rene, kouknou se na to ! [smích]

http://www.radioliberty.com/stones.htm

Tam se mluví jen o 0,6 miliardě - tedy je to ještě větší drasťák ! A zřejmě se zde alespoň pro mě poprvé projevilo to cosi docela očitě a rozumně programově. Ostatně je evidentní, že současný stav je prostě neudržitelný, něco jako Soudný den by se již docela hodilo, ne ? [velký smích]

67998

27.08.2005 23:04

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Pane Gejdosi,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já sám jsem se ještě nepověsil ! Pracuji 33 let v oboru "ochrana životního prostředí" a je to zároveň můj koníček, předtím jsem to 5 roků studoval. Když v lese potkám více než 3 lidi za hodinu, mám po náladě. Na Václaváku bych patrně do 10 minut omdlel. [velký smích] To je sice silná nadsázka, ale i tak lze něco vyjádřit.

Já jsem doslova "nasáklý" informacemi a když bychom si spolu sedli a zavedli řeč na skoro cokoliv, v krátké chvíli jakékoliv téma věcně a logicky dovedu do důsledku - víte jakého ? [smích] A řekněte mi, plyne z toho, že jsem pesimista, depkař či co já vím ?

To je jako by mi někdo vyčetl, že mám špatné smýšlení o letecké dopravě, protože tvrdím, že každé letadlo skončí na zemi ! Což v srpnu 2005 může pro ledaskoho takové tvrzení vyvolat chmurné asociace.

Ne ne, sice straším, ale má to smysl. Kdo je připraven - není překvapen.

68008

28.08.2005 15:34

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Hmm

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[chechtot]

S těmadle receptouma by jste možná, říkám možná, byl u mě aktuální tak před 15 léty ... To v době než padli komanči, to jsem viděl svět skutečně móóóc černě. Dneska jsem již černých myšlenek prostý !! [velký smích]

Dneska se raduju z ptáčků, hříbečků, chodím na ryby, jezdím na kole, radostně se přežírám a pak zase běduju nad váhou ... a různé jiné drobné radostičky.

Místo doktora Galena raději aqua vitis "slivus [velký smích] ", jinak ale audaces cogimur esse metu neboť vivere militare est.. jenže quod ab initiovitiosum est, tractu temporis convalescere non potest a qui vult decipi - decipiatur tedy pro sebe beru quod cibus ets aliis, aliis est atrum venenum !! [velký smích] jen doufám, že jsem to moc nepoprznil..

68092

28.08.2005 15:46

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Hmm

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane Gdosy, do třetice a dost ! [smích] Tiše žasnu, zase jste to napsal lépe. Ale to neva, naopak ! Já dělám srandu, vidím ale podle reakcí, že blbě - ne každý snáší, když se jen tak mimochodem odhahlují "vlastní rány a nedostatky druhu homo". To je taky jeden z důvodů. proč navzdory jisté beznaději stále znovu zkouším nové a sofistikovanější formy "osvěty". Protože pro mnohé to bude shock [překvapení] . No nic, nečekal jsem, že nad silikonovými kozami se člověk může tak dobře pobavit a poučit.

68093

28.08.2005 16:41

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: OT - optimismus Nostradama

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak tak. [smích] Jest psáno .... ale dost s tím - jen krátce. Já třeba tím "že je na vše pozdě" nemyslel jakože máme útrpně složit ruce do klína. Já tím myslel, že nastal nyní skutečně čas začít myslet pouze a výhradně na sebe a svou duši !!! Protože každý se bude zodpovídat za sebe, za nikoho jiného. Co je tedy špatného a patologicky pesimistického na tom, že zde biji na poplach ? Nedělám nic jiného, než že v posledním zbývajícím čase burcuji - vlastními slovy volám biblické varování ! Viz dále:

"... o půlnoci pak stal se křik: Aj, ženich jde, vyjděme proti němu. Tedy vstaly všechny ty panny, a ozdobily lampy své. Bláznivé pak opatrným řekly: Udělte nám oleje svého, nebo lampy naše zhasnou. I odpověděly ty opatrné, řkouce: Aby se snad nám i vám nenedostalo. Jděte raději k prodavačům, a kupte sobě. A když odešly kupovati, přišel ženich, a které hotovy byly, vešly s ním na svadbu. I zavříny jsou dveře. Potom pak přišly i ty druhé panny, řkouce: Pane, pane otevři nám. A on odpověděv, řekl: Amen, pravím vám, neznám vás ! Bdětež tedy, nevíte zajisté dne ani hodiny ... "

Nejsem já tedy pesimista, nýbrž optimista, ale pláč a skřípění zubů bude... [velký smích]

68095

28.08.2005 17:07

Demokracie je iluze

RE: Relevantni clanek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vy jste tady skutečně parádní squadra azzura - Ruda, kema, leho a spol. Ruda neumí opsat bez chyby jediné jméno, raději zatrapasí, že to vlastně je jedno. Vy kemo každého, kdo s Vámi nesouhlasí, onálepkujete jako komunistu. Leho - ten má svoji denní normu iráckých spratků a když jí nesplní, tak si vylije zlost tady na nás. Nezlobte se, z Vás se hrnou takové moudra, že se to nedá vydržet, to je skutečně pro otrlé.

Ale když si cvrlikáte mezi sebou - paráda, mám nutkání se zeptat - na schůzky si nosíte alba s fotkami ze stranických schůzí a večírků ? Jak jste růžolící soudružky štípali do zadečků a se soudruhy poradci z CCCP sem tam pokaždé dali stakančik wodki ? A pak jak se přihodilo neštěstí, skončil tak Slánský, cosi jste se doslechli, jak to bylo v Rusku a dostali jste strach ? Jste evidentně věkově rozděleni stejnoměrně - pokrýváte patrně všechny typy emigrace. Ale nějaký ten komunistický průser máte za sebou a asi velice podobný. Nu vot... sejčas nada što nibuď drugova gadať, štoby ani nepaňali, kto eto my. A to je ta demokracie - ráj pro hajzlíky.

68097

28.08.2005 18:09

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Gdosi,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jestli můžu, zareaguji zde i na pana Vladimíra - tak nějak společně. Ve vzduchu visí otázka, jaký vůbec má smysl o tom stále mluvit, jestli jsem to správně pochopil.

Vyjděmež tedy z premisy, že jsme skutečně již definitívně v onom konečníku ! [velký smích] A že cesty zpět není - musíme již nyní jen a jen dál a dál - do hlubin onoho čehosi - brrr .. a až na druhé straně se zase na konci jakoby tunelu objeví světlo. To bude zase nějaký otvor, tomu konečníku na počátku naší trudné cesty silně podobný, tam ale bude lze zase vylézt ven. [smích] To bude ona Apokalypsa, naše katarze, náš možná návrat ke skutečnému lidství.

Tam ... vleze hodně lidí, ven ... ale asi již jen málo. Jistě znáte "heslo" GEWO - pán, který se skrývá pod tímto heslem, napsal řadu zajímavých knih, ocituji zde z jedné z nich, "Hlubina návratu" :

(text varování před potopou, vytesaný na hoře Kou-lou v pohoří Chuang, údajně překlad ještě mnohem staršího nápisu, tento v čase kolem 2000 před Kristem, část vhodná pro ilustraci mé myšlenky)

"...přežít budete moci jen na vrcholcích hor, jejichž lesní stráně i všechna nižší úpatí budou ponořena jak do sudu s vodou.
Vaše soudnost a rozhodnost budou podlomeny a vaše srdce budou jako v síti ujařmení, neschopny žádného šťastného okamžiku. Neustále se budou dožadovat jen návratu do předešlých klidných dob a do uspořádaných životních poměrů....
(pak to pokračuje blablabla a zavěr: )
A pak teprve budou (zase) všechny země obyvatelnými a vše se opět roztočí ve svém věčném koloběhu."

Tedy, jaký to má smysl ? Kdo je připraven, není překvapen. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. [velký smích] [velký smích]

68103

28.08.2005 18:35

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Pane Gejdosi,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris . Ante diem mortis nullus laudabilis exstat ! Aures habent et non audient.

Ale ne, lépe, aby jste měla pravdu Vy ! [smích]

68108

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 53 čtenářů částkou 14 305 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 0

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 0

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

WHO si na Facebooku naběhla na vidle06.01.22 20:59 Neurčeno 0

Viník obrovského kalifornského požáru jmenován. A ne, není to globální oteplování06.01.22 17:43 USA 1

Vakcinační voodo - po každém očkování prudce naskočí úmrtnost "neočkovaných"06.01.22 15:07 Británie 2

Dezinformátoři a antivaxeři opět proti ČT?06.01.22 12:52 Británie 3

Marta Kubišová - peklo po 3. dávce06.01.22 09:20 Česká republika 4

Neočkovaní nedokončí zdravotnickou školu. Nesmí na praxi05.01.22 21:15 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
24,52 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
17,12 Kč
Australský dolar
15,47 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
18,80 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,40 Kč
100 maď. forintů
6,87 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,17 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 031,31 Kč
1 unce stříbra
493,09 Kč
Bitcoin
932 260,06 Kč

Poslední aktualizace: 16.1.2022 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 71 881 542