Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petr Gejdoš

Nalezeno 2210 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

23.11.2006 16:21

Jako za bolševika...

RE: Jsou osvědčené metody

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ani jsem se nezasmál - mám tam totiž ve Státech dceru a než jsem se stihl zasmát, tak jsem naopak "blivně" posmutněl ! [bliji]

Nicméně, je to právě to, co tady již dost dlouho hlásám. V USA bude občanská válka, až "klekne" dolar a ekonomika se ukáže ne dosti silná a hlavně diverzifikovaná na uživení se "za svoje". Což teoreticky může bejt zítra, nebo taky za rok. Nu, uvidíme, jak a hlavně kdy se ta páně Stana dolaro-lavina rozjede.

Podle toho, jak mi "regma" loupe perníček v kloubech, to ale tipuju někdy na příští týden hnedle z pondělka. Druhá možnost ale je, že to signalizuje, že přes noc někdy z neděle na pondělí tady v Česku "lápne" metr mokrého sněhu a hnedle vzápětí do toho vlítne dědek Mrazík asi -25°C. Čímž se prokáže letitá pravda, že silničáři prostě a jednoduše nestíhají nikdy. [velký smích]

122093

23.11.2006 17:56

Multi-kulti learning

RE: multi-kulti po africky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane google, prakticky s Vámi souhlasím, tedy s Vašimi slovy, ale měl bych jistou prosbu. Zkuste se na to podívat zcela nezaujatě a s co největším odstupem. Nemyslete na žádné silně opálené sousedy. Potom totiž uvidíte, že takových těchto všelijakých pravd je jaksi více a to přece není jaksi možné...[zmaten]

Nevěřím, že by se skutečně našel nějaký "černoušek", který by si dovolil za Vámi osobně přijít a vykládat Vám, že mimo jiné i Vy nesete odpovědnost za jeho bídu. Myslím, že takto to není postaveno. Na druhou stranu, když se trpělivě zahloubáte do studia historických faktů, budete prostě muset dospět k nějakému závěru, jak k současnému stavu došlo a potom se může stát, že kdesi jakousi odpovědnost přec jen uvidíte.

Ale ani to mi na srdci neleží, opakuji, fakticky s Vámi totiž souhlasím a to skoro ve všem. A přesto patrně v našich myslích na toto téma asi bude docela rozdíl. Já totiž cítím, že se v minulosti stala chyba či křivda, prostě se chyby či křivdy zásadně stávají. Ta chyba a vlastně každá chyba se vysloveně karmicky táhne furt pryč jak s ukřivděnou stranou, tak i tou druhou, křivdící stranou. Tak to prostě je.

Vy možná vůbec nenahlížíte a podle Vašich slov to ani nemíníte zkusit uvážit, jaký je asi propastný rozdíl infrastrukturního charakteru mezi dejme tomu Slovenskem a "vysloveně pokrokově demokratickou" republikou třebas Burkina Faso. A Vy si klidně budete myslet, že to, že Vám po určité manipulaci s kohoutkem u Vašeho umývadla poteče tu teplá, tu zase studená voda a to voda pitná a dokonce voda vysloveně chutná (ve studeném stavu samozřejmě), tak že to je výsledkem pouze a jedině píle Vás a Vašich předků. A nebudete vnímat, že to, co Vám připadá jako zcela normální a zcela zasloužené vlastní pílí, bylo s největší pravděpodobností umožněno právě nerovnováhou vztahů bílé Evropy vůči barevnému zbytku světa.

Vy vůbec nevnímáte, že tady v Evropě jsou ve všech těch obyčejných stavbách tohoto vlastně skoro neviditelného typu, jako jsou cesty, mosty, železnice, přehrady, elektrárny, zdroje a rozvody vody, zavodňování nebo meliorace polí, průplavy, kostely, školy, univerzity, hrady a zámky .... [smích] vidíte, že by to mohlo být daleko delší ... tedy že v tom všem, co běžně člověk vůbec nevnímá a uvědomí si to až tam kdesi na Sahaře v té Burkina Faso, tak tohleto naší prapředkové, předkové, otcové a posléze i my máme v důsledku toho, že jsme byli nejen pilní, ale taky v důsledků vyloupení zbytku světa !

Tedy pane google, ruku na srdce, když se nad tím opravdu hluboce zamyslíte, možná zůstanete zamyšlený i nějaký čas potom. A potřetí opakuji, já s Vámi prakticky na 100% souhlasím. Jenže vývoj jde silou váhy problémů dál a dál a všechno to zcela spravedlivě semele a nebude se ptát, jestli Vy za to nesete odpovědnost - je to jako karma.

122103

24.11.2006 15:59

Multi-kulti learning

RE: multi-kulti po africky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No vidíte - opět s Vámi prakticky na 100% souhlasím a v podstatě vlastně nemám co dodat. Takhle, jak to je teď, se z toho všeho stává poklidně prakticky neřešitelný problém a prostě a jednoduše s Vámi souhlasím, že A je A, B je B a hotovo ! V tom se shodneme a patrně cítíte, že ani jistou radikálnost rozhodně nekritizuji - i mi se "kudla v kapse" často otevírá úplně stejně tak, jako Vám !

Věřte - takových takto "neřešitelně" nastavených problémů před současnou globalizovanou lidskou společností stojí daleko více, než si mnozí lidé dokážou vůbec představit. Já myslím, že to již musí aspoň trochu "cítit" skoro každý rozumný člověk. Prostě a jednoduše - to není jen tento problém, nýbrž je to jeden z mnoha problémů, které jeden každý by mohl sám o sobě stačit na spuštění efektu samozničení tohoto světa, jak jej známe. Nemám na mysli "oblíbený" terminus "konec světa".

Stačí říci a udělám pouhopouhý prostý strohý výčet takovýchto problémů, které by samy o sobě takto stačily a byl by jste viděl, že by se to nejspíše nevešlo do "povolené" velikosti příspěvku ! Zformuluji to takto - v zásadě na jakýkoliv Váš relevantní podnět Vám dovodím, že to je jedna z cest, kterak tento svět dospěje ke své zkáze ! A přitom Vám garantuji, že nejsem nijak truchlivý člověk a myslím si, že jakože "do blázince" nesměřuji. Leda, že by jsme se domluvili, že většina těch lidí v blázinci je normálnější, než ti mimo blázince. [velký smích]

122185

24.11.2006 18:54

Multi-kulti learning

RE: multi-kulti po africky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vláďo, v Kroměříži je moc krásně. Vůbec na jihu Moravy je krásně. Já ale, jelikož procentuálně krví asi fakt patřím kamsi na Sicilii, si myslím, že není nad pohled na Etnu. [smích]

Tady ta rasová debata mě tak nějak niterně ničí, jak to tak čtu - sedá na mě "schíza", neboť toto je strašný problém a není jaksi jasné, jak jej reálně řešit.

Fakt ale je jeden a to zcela prostý a to musím zcela nahlas souhlasit s panem google - lidi, bez ohledu na barvu pleti, by měli mít stejná práva i povinnosti, tečka. A jelikož se jaksi toto nedaří dostat do mysli některých spoluobčanů, navrhoval bych skoro až dovoz pacifikačního systému "made in Saudi Arabia" !

PS - pacifikace = prostě se ufikne pacička.

122207

27.11.2006 16:32

Jak můžeme dovolit, aby to pokračovalo?

RE: 80:1

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Eh, Palestinci jsou asi takovy narod jako Hanaci. A strileni rachejtli na lidicky vedlejsiho mesta neni zadny odpor, ale cunarna.

Hm - potom kde je nějaký národ ?

Hm - navrhněte něco jiného, než střílení rachejtlí. Totiž miliarda spokojeně přežraně ztučnělých tzv. "zápaďáků" i takhle, při veškereém tom střílení těch rachejtlí, spokojeně dále přežvykuje svoje burgery a zapíjí kolou. Co tedy navrhujete udělat, aby něco udělali ?

122365

05.12.2006 18:57

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: AhmadiNERAD

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "listonos" - mohl by jste svá slova: "..Vsak to Ahmedinedzadovo pokrytectvo priam byje do oci. nějak prakticky doložit ? Čili, kdyby jste vysvětlil vůbec použití slova "pokrytectvo" a potom ještě, kde to "priam byje do oci" ?

Já jsem koukal koukal a nic mi "nebylo do očí" ! Moc Vás prosím !

122867

05.12.2006 21:10

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: AhmadiNERAD

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No ale pane listonos, Vy máte evidentní tendence stát se bohem všemohoucím a to ještě zaživa a přímo tady na Zemi. Mělo by to ale chybičku, tu jsem taky vyjádřil tím, že jsem ve slově bůh použil malé b. Totiž to není prostě možné a tak Vás pane vyzývám - vraťte se pokorně na prostou zem pod nohama a přestaňte si hrát na ... víte co !

Totiž:

Ako moze prezident krajiny kde ma zena defacto status otroka hovorit ze usiluje o spravodlivost a dostojnost - pokrytecke tak ze viac ani byt nemoze.

To si opravdu myslíte, že je běžným normálem zrovna v Iránu ? Já například si to nemyslím. Ale četl jsem zato statistiky ze západních zemí - typicky USA - o domácím násilí, týrání žen a dětí. Vy máte odvahu spravedlivě posoudit, kde jsou takto lidská práva a důstojnost ponižovány více ?


...plus medzi ludske prava patri tiez sloboda vierovyznania, a islam ako iste viete, tresata odpadlictvo smrtou.

No pane, tady jste si přece odpověděl sám ! V Iránu a kdekoliv v muslimské zemi klidně můžete být křesťanem nebo židem, ale opravdu nesmíte být křesťanem či židem a zároveň původně muslimem. Čili, kdyby jste se trochu zamyslel a snažil se vycházet ze skutečností víry a přijatých závazků, nemluvil by jste hlouposti či přímo zlomyslné nesmysly. Pane, jestli tedy vlastně ani nevíte, o čem mluvíte, raději potom mlčte.

Humanne asi tak, ako dat ukamenovat zenu za cudzolozstvo, pripadne za to ze ju niekto znasilnil.

A takto by som mohol pokracovat odhora az dole.


To jo, to máte pravdu, takhle můžete pokračovat a dokazovat vlastní neznalost stále a stále to bude mít stejný efekt - stále nebudete mít pravdu a stále se budete sám sebe zesměšňovat na odiv stavěnou neinformovaností, vyváženou o to větší arogancí v posuzování druhých.

Nevím jestli jste křesťan - ale snád víte, kdo se zmiňpval o tom hlavním pokrytectví, které vy zde demonstrujete v rozsahu vskutku hanebném - totiž, že ...vidíte třísku v oku bratra svého, ale kládu v oku svém nevidíte... [velký smích]

122886

05.12.2006 21:16

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: Re: pan nezela si byt menovany

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane listonos, jak to tak po Vás postupně čtu a přemýšlím nad tím - Vám by se skutečně moc hodilo, kdyby jste trochu mírníl své přerostlé ego, aby skutečně nedošlo k nějakému pro Vás neštěstí. Zajisté jste slyšel o tom, že stromy do nebe nerostou. [velký smích]

122887

05.12.2006 21:26

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: AhmadiNERAD

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane listonos, uveďte prosím nějaký případ křesťanských přechmatů, které my - z(a)padná kultura - odsuzujeme ! Obávám se, že se Vám asi nebude chtít vzpomenout si.

Mimochodem - tak nějak logicky z Vašich pozoruhodných úvah vyvozuji a tedy předpokládám, že pro Vás by byla zcela dostačující a přijatelná omluva jistého bývalého presidenta jedné nejmenované země, toho času obsazené cca 150 000 amerických vojáků, a to slovy "Je mi to moc líto !", a tedy by jste mu odpustil všechno a zařídil mu klidné dožití na státní útraty někde v klidu třeba na Hawaii ?

122890

06.12.2006 15:56

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: AhmadiNERAD

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane listonos, on se někdo omlouval za křižácké války ? Hm, nevím o tom, kde, kdo, kdy a komu ? Nebo ... On se někdo omluvil třebas pobaltským Prusům či polabským Obodritům za vyhubení v rámci šíření křesťanství ? Hm, nevím o tom, kde, kdo, kdy a komu vlastně ? A on se skutečně někdo omlouval za genocídu indiánského obyvatelstva ? To jsou mi novinky ! Tedy se znova ptám ! Kde, kdy a kdo se to omlouval a komu že to vlastně ?

Nabádáte mě pane listonos, abych - "A odpustite si laskavo ten povysenecky ton." a představte si to, že já jsem měl v záměru o to samé požádat Vás. Vůbec bych na Vás nereagoval, už mě takové názory doslova unavují, když to tedy řeknu velice umírněně a slušně. Právě ta Vaše arogance a povýšenost je do očí bijící a jen kvůli tomu jsem na Vás reagoval a přesto to vytýkáte právě Vy mi ? Hm - tedy pane, tedy v takovém případě jakože jsem na toto téma vůbec nic raději neříkal a hlavně tedy zkuste ještě odpovědět na ty první otázky, kdo se komu vlastně a hlavně kde a kdy omlouval za ty křesťanské "přechmaty".

PS - pane listonos, já jsem takovou reakci s těma "omluvama" čekal a preventívně jsem psal, že Vy by jste se patrně spokojil s omluvou ve stylu "velmi velmi toho lituji a již nikdy to neudělám..." od iráckého bývalého presidenta a Vy by jste mu za to zařídil doživotní rentu a bejvák na Hawaii, že jo ! Vy si totiž neuvědomujete absurdnost toho, že se někdo omluví - nechápu ani vůbec proč a hlavně komu, in memoriam ? - za zločiny, které před tím beztrestně staletí páchal ve jménu snad "křesťanské lásky" - ó to jsou věci - a tím je to podle Vás v pořádku ? Taku figu !!! [velký smích]

122969

06.12.2006 22:50

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: AhmadiNERAD

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem trochu udiven. Vy jste ode mne četl tady někde, že já se spojuji s muslimy proti někomu ? Vy jste někde četl, že bych nějak nenávistně mluvil o USA nebo Židech ? A když píšete Vy sám tady toto - " Pochopim antisionizmus - vsak kto mal kedy rad zidov... ", tak už vůbec nevím, co si o tom všem mám myslet.

Mě pane listonos zajímají fakta, když nejsou fakta, tak indície těchto faktů a nebo aspoň symptomy těchto formou smysluplných hypotéz. A rád budu diskutovat, když to k faktům, teoriím či hypotézám povede. Oborem mého zájmu je historie, mytologie, proroctví, báje, pověsti odevšad. Já jsem skutečně docela do hloubky prostudoval Bibli, zejména tedy Starý zákon. Já jsem docela podrobně a do hloubky nastudoval Korán a co se mi dostalo do rukou o Islámu a o muslimských zemích. Dal jsem si titánskou práci a opravdu několikrát přečetl Srimad bhagavatam a již snad nesčetněkrát Bhagavatgítu. Když se rozhlédnu právě teď kolem sebe, tak se na mě "zubí" metráky knížek kolem dokola o předkolumbovských kulturách obou Amerik, skoupil jsem a přečetl vše, co šlo o Persii, Sumeru, Egyptu, atd atp...

Takové paušalizující výroky, kterými někdo hlásá něco o Židech, nebo o Arabech, nebo o Islámu, nebo o Judaismu, kdy z toho trčí zcela jasné stranictví tak, jak to vidím u Vás - to mě prostě deprimuje. jestli se Vám zdá, že jsem na Vás příkře vyjel - omlouvám se a smažme to. Nicméně se na mě nezlobte - stejně se musím zeptat - kdo Vám tak ublížil, že píšete, co píšete ?

Tady k tomuto - "Ak mate nejaky hodnoverny zdroj ktory by mohol cloveka presvedcit o tom ze islam je mierumilovne nabozenstvo ktore nepredstavuje pre europu ziadne nebezpecenstvo tak sem s nim." - co k tomu dodat ? Přečtěte si pořádně Korán !

Vy stále myslíte asi na ty nešťastníky, co se opásají tritolem či dynamitem a jdou se povozit autobusem. No ale tedy se taky zamyslete dále ! Vy si myslíte, že by to dělali jen tak z plezíru, kdyby k tomu nebyli donuceni ? Vy nejste schopen se nestranně vcítit do situace v Iráku nebo v Palestíně - co ty lidi k tomu vede ? Vážený pane - Vy sám by jste dělal na jejich místě to samé ! Jak je to možné, že se nejste schopen zamyslet tak hluboce, aby jste na to přišel ?

PS - to jak píšete ...od Oriany Fallaci knihy The Rage and The Pride a The Force of Reason... - ano, zkusím to sehnat a přečíst. Ať vím, o co Vám jde.

122994

08.12.2006 21:34

Za demokracii a lidská práva…

Moc pěkné !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Paní Alexo, moc pěkná úvaha, nese to v sobě hodně "trpkosti" - holt nežijeme jaksi v ideální době.

Zcela mírumilovně připodotýkám, že když se zamyslíte nad zde na Zvědavci uveřejněnými dopisy iránského presidenta k americkému presidentu nebo teď naposledy k americkému lidu - zajisté mi dáte za pravdu, že jste to vlastně z hlediska hlavních myšlenek jakoby zcela "přebásnila" do normální moderní češtiny. [smích] Fakt moc pěkné, žijeme prostě ve zcela schizofrenní době.

123119

10.12.2006 14:24

Sebevražda protiválečného demonstranta

RE: Je to tragické

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ten člověk se mohl raději zapojit do skutečného boje se zlem jménem GWB, při své údajné inteligenci. Je to ovšem vážná situace pro nás non-GWB, když už se upalují američtí občané kvůli vlastní vládě.... Co bude následovat?

No ano, když už se něco takového děje v USA, je to dost povážlivý symptom toho, že se pomalu leč jistě naplňuje nostradamovská vize, jak to s Amerikou bude dále.

Moje znalosti Ameriky jsou dány asi ze 30% četbou amerických románů, ze 20% mou korespondencí s dcerou a jejím tchánem, 10% jsem snad postřehnul v době mé cca měsíční návštěvy v USA, 10 % až 20% z internetu z různých "střípků" ze života Ameriky, zbytek je směs amerických filmů, povídání si na Zvědavci i Nezvědavci a podobných forech a tak podobně. Ovšem dobře 10% váhy bych dal na Nostradama a jemu podobné Proroky. Což uznávám je těžce kontroverzní už jen zmínit, natož na základě toho vážně argumentovat, jak jsem tak postřehnul z reakcí lidí tohoto neznalých.

Dozajista tedy nejsem znalec Ameriky, což taky netvrdím - ovšem musím se dopředu ohradit proti tzv. znalcům Ameriky typu ještě nedávno zde pohostinsky vystupujících pánů typu kemo-mikin, leho-Kulíšek, šedesátosmičky, texaských ftáko-čížků a spol. Tito pánové totiž Ameriku podle sebe znají "móóóc dobře", ale jak se při diskusi vždy ukázalo, evidentně nanejvýše z propagandistických neokonských příruček.

Pane Karle, ta otázka na konci přízpěvku, na který reaguji, je svým způsobem hrůzná ! Co bude následovat?

Američani pravda jsou dost podivní lidé a ani se takhle zdálky viděno nechce věřit tomu, že by ještě mohli být něčeho schopni. Ale stále věřím, že až toho všeho budou mít dost, jak se říká "po staříčkovu mez", že "to jho" ze sebe setřepou. Ostatně jim vlastně nic ani nezbývá - příjdou o svého boba - dolar. Dovolím si snad po desáté ocitovat, co k tomu napsal před 500 léty Nostradamus:

Simulacra zlata a stříbra klesnou na ceně,
A po krádeži jejich hodnoty budou vrženy do moře.
Až zjistí, že všechno je zničeno dluhy,
všechny cenné papíry a akcie budou anulovány.


Nechci být ani náznakem zlomyslný - tato chvíle se přiblížila tak, že již i leho-mikinové to dobře ví, co se děje. Zatím se ještě utěšují, že to nějak přejde, že se "něco" stane. Ano - stane se ! Američané se jednoho "krásného dne" probudí do rána, kdy zjistí, že mají "holé zadky". A pak nastane mazec - Nostradamus jinde popisuje situaci, která se nepodobá ničemu jinému, než totální občanské válce. Good luck !

123217

10.12.2006 14:37

Za demokracii a lidská práva…

RE: Naprosto zásádní článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak nějak Vás pane z.a.p obdivuji, že máte síly se zásmradkama takhle diskutovat. Totiž, kdyby jste vstoupil na Nezvědavce a tam to zkoušel, tak by jste mohl mít alespoň "drobátko" zadostiučinění, že odoláváte na nepřátelské půdě a kazíte jim ten jejich "obrázek". Tady ale ten člověk zneužívá partyzánské metody a jen a pouze nasírá, jsa schovám jako totální zbabělec za na druhou stranu případný nick... Jinak to má v hlavě domotané až běda. Myslím, že kdybych třeba řekl, že by to mohl být mikin nebo Kulíšek, tak bych asi jednomu i druhému ublížil... hm [velký smích]

123219

10.12.2006 17:54

Sebevražda protiválečného demonstranta

RE: Je to tragické

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě", nechci být hnídopich - na západ od České republiky se nachází na přeskáčku Německo, Britanie, USA, Čína, Indie, Rusko a potažmo i Slovensko. Já jen, že z Vaší řeči ani nijak zásadně nevyplývá, že žijete v USA, člověk si to může sice dobrovolně domyslet. Ovšem v diskusi s někým, kdo se nepodepisuje, je takové domýšlení si obzvláště "vošajstlich" ! Vy totiž jste klidně směrem západním mohl taky skončit v Moskvě, že ano.

K tem predpovedim od Nostradama. Musel to byt chytry clovek a musel mit dost penez a casu premyslet a zapsat sve myslenky. Samozrejme dosel k zaverum, ze ..." atd...
Pane, nelíbí se mi směr Vaší úvahy, jste jen další z nekonečné řady namyšlených lidí v tomto. Již se mi ekluje o tom takovýmto lidem psát vážně, prostě časem každého omrzí nahazovat strop suchým hrachem. To ze slušnosti nevzpomenu biblické perly sviním... Byl jsem v pokušení Váš výraz "slabomyslnost", užitý ve vztahu s dílem Nostradama, adresovat jmenovitě, absence jména mě uchránila takové nezdvořilosti. Rovněž se nepopustím nezdvořilosti, že bych Vás poslal k odborníkům - Vy totiž patrně tyto již dávno navštěvujete a ty pilulky Vám mozek již "umravnily", jak dobře vidno. [velký smích]


A co se tyce te USA? Vsichni co to ctete, nebojte se, nerozpadne se, bude prosperovat a z nynejsich problemu vyjde jeste silnejsi.

Kéž by tomu tak skutečně bylo !! To se u mě projevilo typicky ono ...bližší košile než kabát.

Pane "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě", ten zbytek jste mohl zkráti smailikem s názvem obsahu "bliji". Vlastně již podstatně dříve. [velký smích]

123233

10.12.2006 18:46

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: ahmadínedžádov sen - zachránit svět

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane stein55, dovolte noticku k tady tomuto.

...je v tom len maly rozdiel: mne a mojim detom ide o kejhak a vy si davate medzicasom v kanade oraz...

To si neberte zas tak vážně k srdci - až se to "skutečně semele", nebude to nikde nějak extra bezpečnější. Ale jak píšete - ...je v tom len maly rozdiel... - tak to máte pravdu, je tu jistý rozdíl, totiž většina lidí v Kanadě nebo tady v Česku v tom bude dost nevinně, na rozdíl od Vás tam v Zemi zaslíbené... [zahanbení]

123236

10.12.2006 21:18

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: ahmadínedžádov sen - zachránit svět

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne, opravdu, já to nemyslel, jako nějaké "hulákání" na Vás či obecně na vás (Israelce) - v podstatě jsem jen dost smutně konstatoval fakt, jak se prostě věci mají.

Ne pane stein55 - nemám žádný recept a ani žádné řešení ! Na to již není čas ani prostor, žial - ten již pominul. Ostatně by jste si měl vážit i Koránu - je to tam kdesi totiž napsáno. Vše již jde silou událostí samo a je to již neodvratné, ačkoli nikoli bez možných variant na to samé téma.

Mnoho lidí, vlastně absolutní většina, to necítí, ale cítit to již určitě je možné - věci které se jakože brzy stanou, jsou neodvratné, jako by se již staly. Žial.

ptg

PS - s těmi Palestínci nemáte zcela pravdu, ačkoliv Vy v tom žijete a já nikoli. Tento fenomen vznikl se vznikem státu Israel a bylo to jasné politikum. Sousední státy z toho udělaly něco jako "paměť ROM" - to jest trvalá, nezměnitelná paměť. Kdyby se Palestínci asimilovali do obyvatelstva sousedních států (Libanon, Syrie, Jordansko, Egypt), byl by se tento problém jakoby vypařil, prostě by najednou Palestínci nebyli.

Nikoliv pane stein55 - proti Israeli, jehož každý krok je precízně řízen lidmi, kteří nejsou žádní blbci, tedy proti Israeli stojí protivník, jehož taky každý krok je precízně řízen a to lidmi, kteří nejsou žádní blbci. Tak to je. A z toho můžete domyslet tu hrůzu, která Vás, vás, ale i nás čeká. [velký smích]

Vás a vás proto, že to děláte a nás proto, že proti tomu nic neděláme.

123242

11.12.2006 17:46

Nálada v Latinské Americe jako po studené válce

RE: sliby

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě", co sám sobě říkáte "sedmdesátka" a podepisujete se 65 - velice nápadně mi připomínáte jednoho pána, který sám sobě tak zdánlivě přátelsky říkal "kema".

Jeho "blahý" zvyk v diskusi zde, který jste Vy tak nějak případně převzal, je - tedy byl, než byl vzat za křídlo a vyhozen "na mráz" - ten, že - "honem honem", aby byl první - tady "vyprdnul a vygrgnul" nějakou nasírací hovadinu zcela nonsensuální a pak se asi přiblble uculoval, jak se neobeznámení diskutéři čílí, coby na to odpověděli.

Na to nejde nic rozumného odpovědět, tedy pane sedmdesátko, zvaná "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě , co se podepisuje číslem 70, musím se Vás zeptat, o co Vám jde ? Nechtějte nikomu namlouvat, že chcete skutečně věcně diskutovat.

Víte - mohl bych Vám totiž oponovat věcně a ukázat, že se naprosto ve všem totálně pletete, ale na druhou stranu - ze zkušeností s tím panem "kema" vím, že je to naprosto zbytečné.

123286

11.12.2006 20:55

Zpravodajská služba: Irácká provincie Anbár je opěrným bodem povstalců

RE: toto je to co davno tvrdim,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nostradamus zcela exaktně (!!) předpovídá, že Turecko bude právě vlivem Persie = Iránu de-sekularizováno a přeměněno na faktickou základnu útočného Islámu proti Evropě. Podobný osud čeká Maroko, Alžír, Lybii a Egypt, pokud bych jmenoval pouze ony středomořské státy, které poté aktívně vystoupí v tzv. "Středomořské válce". Na radikalizaci těchto států se účastní podle Nostradama "miliony perských assasínů"

Ale máte pravdu - první krok Persie podle Nostradama fakticky je likvidace Israele - což fakticky učiní z Iránu všemi muslimy uznávanou vůdčí sílu. Saudové dostanou krvavě kopačky. Je to Persie alias Irán, která vytvoří střed a mocenské centrum budoucí sjednocené pan-Islámské říše, která povede válku proti Evropě. Irán již nyní vlastní zatím neznámou zbraň, která využívá energii celé planety Země ! nebude to žádná sranda.

Na vyžádání dodám přesná znění proroctví. [smích]

123303

11.12.2006 21:32

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: ahmadínedžádov sen - zachránit svět

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane stein55 - Vy se mě snad snažíte "houpat vrchem" !!

po 1948 vznikli utecenecke tabory a neasimilovanie palestincanov len potvrdzuje moju poznamku; ten fenomen exsistuje uz starocia -> "palestincania - ako etnika - sa nachadzaju v arabskej stavovskej strukture na najnizsom (analogicky k indickym kastam) stupienku spolocnosti spoluveriacich. konzekvente odmietaju - nielen okolite arabske krajiny - plnu integraciu palestincanov do vlastnej spolocnosti a sice od prvych uteceneckych prudov a to je tiez jeden z dovodov este dnes existujucih uteceneckych taborov!"

No, to právě je naopak ! Okolní arabské státy je neasimilovaly právě proto, aby "problém Palestína" stále žil. To by se tak Israeli a pokryteckému Západu hodilo, aby mohli říkat : "Podívejte se jak to funguje - Palestínci neexistují ergo problém neexistuje !

A pane stein55, v době, kdy se na tento problém "zakládalo" - tedy v meziválečné době mezi I. a II. světovou válkou - když ještě na počátku tohoto období teprve "novodobý Exodus" začínal, tak v oblasti Palestíny žili muslimové, křesťané i židé relatívně v pokoji. A nikdo ještě v celé oblasti (budoucí Libanon, Syrie, Irák, Jordánsko, Egypt) ani netušil, že nějací budoucí takoví "opovrhovaní" Palestínci, jako jsou dneska, že tedy vzniknou !

Tak si to uvědomte, co táráte, že Palestínci jsou již stovky let jakousi opovrhovanou skupinou "opo-lidí" ! Ten problém vznikl až vznikem Israele a že nikoli - to těžko budete někomu věšet takové bulíky na nos. Možná se to učí v Israeli, což tedy ale třeba po mě nechtějte, abych považoval za důvod se domnívat, že to tím je automaticky pravda. Je to nepravda. A tímto jste mě dost udivil, jak jste to "umně" překroutil.

123307

12.12.2006 18:58

Ahmadínedžádův dopis Američanům

RE: ahmadínedžádov sen - zachránit svět

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm - když jsem to otevřel, "juknula" na mě přemíra odkazů, viz :
Výsledky 1 - 10 z asi 10 100 na dotaz guy bechor. (0,15 sekund) a já, nemaje nedostatek jiné práce, bych Vás pane stein55 raději poprosil, kdyby jste byl jaksi "adresnější". Tedy, vyberte z té přehršle nabídek tu jedinou, kde se mám "slastně začíst", nechce se mi tím naslepo probírat "odshora dolů" - nedomnívám se totiž, že pomlouvání Palestínců, coby místních blízko-východních "pod-lidí", je hlavní náplní všech těch 10 000 odkazů. To by bylo dost trapné, i kdyby nakrásně pan guy bechor byl státem najatý propagandista.

Dopředu však úpřimně musím předpodotknout - Vy zde často dáváte odkazy, nad kterými se mi chce na první šup říci opovržlivě "pche" ! Klidně vysvětlím, pokud by bylo libo či keby sa páčilo, proč...

Totiž, tak jako si kapří sami sobě rybník nevypustí - nelze čekat ani od israelských vědátorů, že budou svůj stát nějak pomlouvat, či podkopávat jeho podstatu. Nemluvě již o tom, že si nejsem jist, jak by takový odvážný Israelec, navzdory vyhlášené "super-demokracii" státu israel, nakonec dopadnul - viz případ onoho atomového vědce, který se tak vehementně snažil světu sdělit "sladké tajemství", že Israel má atomové zbraně. Což dneska - ty atomovky - ostatně pan Olmert ale potvrdil v Německu - netušímm však, jestli omylem, nebo jako předehru "inferna", které se již blíží, ať se to komu líbí čili nic, jak byl pravil svého času jistý Nostradamus. [velký smích]

123358

12.12.2006 20:30

Za demokracii a lidská práva…

RE: Naprosto zásádní článek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tady je možno udělat krásnou krátkou úvahu. Diktátora jde svrhnout, vyvraždit celou jeho rodinu a ještě vykopat jeho předky z hrobů a kosti naházet na smetiště - a on to ví a tedy tu je jakási viditelná zpětná vazba !

V (nebo s) demokracii nejde udělat lautr nic. Z principu v demokracii nikdo za nic nemůže a není koho chytit pod krkem - je to typická "cochcárna". Politici to dobře ví a tak si dělají z lidí prdel a dělají si, co chtějí sami. Fakticky ale dělají to, co si přejí jejich mecenáši, kteří si je vytvořili a fakticky zaplatili. Nemyslím, že demokracie je reformovatelná - z principu ! Tedy ne bez toho, že by proběhla důkladně krvavá revoluce, která by totálně zlikvidovala potenciální "mecenáše" - korumpovatele. No a to si asi nikdo nepřeje, potažmo to ani většina lidí nechápe, jak to je. Takže nejde dělat nic. hm.. [velký smích]

Ovšem netřeba nad tím trvale smutnit. Každý špatný systém se zákonitě zhroutí v důsledku svých systémových chyb. Ten náš systém se právě hroutí a nikdo jej již nezachrání. Pozorně se dívejte !

123365

Je to jasné - ovoce záměru s ohledem na ovoce činu. Dělám si trochu srandu, nicméně i tak si myslím, že to je jen řečnická otázka a že oba dobře víte, jak to je. [smích]

123366

13.12.2006 20:32

Dva roky po americkém útoku se Fallúdža vrací do rukou povstalců

RE: Stredovek

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Máte pane "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě", co si říkáte sedmdesátka a podepisujete se číslem 65, tedy máte zpoždění ! Celých 6 minut jste se opozdil a tak jste nedokázal být první.

No a k obsahu - EU má nějakých 450 milionů obyvatel, USA dnes již možná 301 milionů (nevím, zda se někdo dopočítá Mexikánů) no a těch Arabů z LAS - přesně nevím, ale domnívám se, že více než nějakých 250 milionů jich nebude. Pakistán tam není třebas - to je ale mimo Váš obzor, že .. [velký smích]

Ale teď ještě hlouběji k Vašemu nářku nad nedovzdělaností Arabů.

Koukněte se někam, kde se Vám "vyjeví" seznam třeba dnešní 25 EU a zase někde, kde uvidíte členy LAS. Když si k tomu dáte práci, můžete si vždy udělat dvojičky - uvedu příklad:

Somálsko + Lybie - Italie
Sudán + Egypt - Britanie
Alžír - Francie
Maroko - Španělsko + Francie
a můžete si to takhle seřadit vše pěkně vedle sebe - vždy nějakou nadutou evropskou koloniální velmoc, která se roztahovala v nějaké té kolonii. Samozřejmě - bohatství vždy plynulo do kolonií, že pane..

Zajisté budete tvrdit, že třebas Francie udělala pro Alžír vše, co Francouzi Alžířanům na očích viděli a když ti nevděčníci Alžířané dali Francouzům kopačky, že ti jim tam přesto všechno zanechali ráj na zemi, vzdělaný národ, funkční komunikace, fabriky, zemědělství atd. Zkuste to tady tvrdit, ať se zasmějeme.

Nebo třebas můžete popisovat zdlouhavě, jak se Britové moc a moc starali, aby se Egypt a Sudán staly moderní vzdělané země a jak jim posílali ještě v roce 1956 "humanitární bombovou pomoc" sami a v roce 1967 a 1973 prostřednictvím Israele, do Sudánu pak USA celkem nedávno.

No a nezapomeňte na intenzivní humanitární pomoc USA pro Irák ! Ta se viditelně datuje někdy od roku 1979, kdy USA pomohli největšímu dobrodinci iráckého lidu Saddamovi k moci, stědře jej pak 10 let zasypávali velmi užitečnými zbraněmi, včetně těmi již tehdy zakázanými chemickými - to ohromně zvedlo životní úroveň v Iráku a pomohlo vzdělanosti Iráčanů. Hm...

V zásadě, pane "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě ", co si sám říkáte "sedmdesátka a podepisujete se číslem 65 - Vy jste úžasně vtipný člověk a jste ohromně sečtělý a vzdělaný a musím před Vámi leda smeknout ! Jen tak dále pouštějte ty své kydy - moc tím pomůžete své nové vlasti ! [velký smích]

PS - Kdyby jste si nevěděl rady s dalšími dvojičkami těch zemí, aby se do Vašeho mozku přece jen dostala nějaká realita, rád Vám pomůžu - třebas i na Nezvědavci - klidně se přihlaste ! Rád takto zbědovaným lidem pomůžu - křesťan nejsem, ale křesťanská láska mi cizí není.

123441

14.12.2006 21:49

Izraelská lobby a americká zahraniční politika, díl I.

RE: mozky

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane - odpustím si ty vcelku zdá se zbytečné "proslovy" s Vašimi nic neříkajícími čísly a nicky, Vás lze stále stejně poznat.

Já kromě primitivů, kteří nemají rádi ani Ž/židy, ani černochy, ani indiány, ani Araby, ani "kohokoli" - pokud je jakkoli jiný - ještě nikdy žádného antisemitu nepotkal. A ti, které jsem výše takto charakterizoval - ti nestojí za řeč.

Tedy proč to píšu tak rozvláčně. Kdyby kupříkladu ti Vaši Židé/židé své schopnosti využívali pro něco, co je obecně prospěšné a co neškodí lidem, kdyby své případné schopnosti využívali humánně a nikoliv jinak - nikoho by nenapadlo vůbec o tom ani uvažovat - toto Vás pane nenapadlo? Ale pane s mnoha anonymními jmény, Ž/židé jaksi obecně jsou známí ve světě, že kolem sebe šíří spíše negaci - proto jsou stále "na partesu". Kdyby v ničem jiném, potom v absolutním popírání základu křesťanství. Pokud si myslíte, že to není pravda, potom asi chodíte po světě se zavázanýma očima a ucpanýma ušima jen po hmatu.

Píšete: "Budou si delat co chteji a co uznaji za vhodne." No a tedy - pokud oni mají právo dělat si co chtějí, proč to ale upírat druhým ? Nežidé mají to samé právo si delat co chtějí a co uznají za vhodné. Do důsledku - nebo snad nikoli ?

Po celém světě, když se někde sejdou "černokošiláči", tak tam vždy slídí stovky policajtů, jestli se tam náhodou nezdraví vztyčenou pravicí. Zajímavé ale je, že nikdo nechodí čmuchat po synagogách, jestli se tam nemluví o gojímském dobytku. hm ... Hitlerovi a Němcům jest vyčítán a kladen za vinu nedokončený pokus o vyvraždění jednoho národa. Židům nikdo nevyčítá, že skutečně důsledně a nemilosrdně vykynožili "do mrtě" původní obyvatelstvo Kanaanu před 3300 léty. Zajímavé.

No nic, škoda řeči... [velký smích]

123489

15.12.2006 17:31

Expert: Bush nemůže zaútočit na Írán

Může/nemůže... jen kecy !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jaký to má smysl takhle uvažovat ? Až padne někde to pravé rozhodnutí - včil !- tak zároveň s tím pro snílky a naivky padne i poslední "stafáž" údajné demokracie v USA. A pak ti všelijací demokracii (té správné, naší) nepřející experti pujdou bručet do báně a komu se to nebude líbit, bude je následovat - do báně. A až budou všichni "nesouhlasiči" v báni, zase zavládne ta správná demokracie !

Jestli si někdo myslíte, že se "ti pánové za Bushem" zastaví před tím, že by něco bylo jakože nedemokratické, tak jste docela naivní. Zeptejte se pana s nick "leho" nebo "mikin" a spol, ti Vám to vysvětlí ! Momentálně je zde zastupuje jistý čížek 65/70 z Texasu, že prý z Houston. Demokracii si prostě rozvracet nedáme - i kdyby jsme ji museli zrušit. [velký smích]

Lidičky, to bude sranda, až toto vše lidi pochopí či alespoň začnou chápat !!

123542

15.12.2006 17:48

Expert: Bush nemůže zaútočit na Írán

RE: Utok

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane z.a.p, máte hodně pravdu, ale jednu věc nedoceňujete. Totiž, že tady pomalu, ale jistě utíká čas pro Usrael, kdy by bylo možno pokusit se ještě o skutečné ovládnutí světa.

Pokud bude Usrael dlouho váhat a ještě na něco čekat, začnou se masívně projevovat vlivy, které jste teď jakoby přehlédnul.

1)Ekonomika USA a celého Západu je pod zcela tragickým tlakem Číny, Indie a dalších podobných zemí.

2)Ekonomika světa se neubrání otřesům pod vlivem dopadů klimatických změn a super-systémy, jako je ten v USA či v bývalé Západní Evropě se začnou rozpadat.

3)Současný měnový světový systém, založený na Bretton Wood II. z roku 1973 pomalu již dožil. Blíží se "vzpoura" zemí, jako je třeba Brazilie, Argentina, ale i třeba a vlastně hlavně Rusko, Čína a Indie. A kdyby to určitě skončilo jen narovnáním současných pokřivených finančních vztahů, s radostí by se přidala celá Evropa !

4) [velký smích] je toho více, ale nebudu dráždit.

Toto vše si "jde svou cestou" a Usrael přestává být ten činitel, který si bude moci vybrat čas pro tu kterou akci na vlastní záchranu. Nezapomeňte - Usrael anebo ovládne svět, nebo zmizí z politické mapy světa. A už je více, než za pět dvanáct ! Zde hledejte zdroj síly a zoufalství i pro zcela fantastická rozhodnutí... [velký smích]

123545

16.12.2006 16:38

Expert: Bush nemůže zaútočit na Írán

RE: Utok

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane z.a.p, jste mě rozesmál: Pane Gejdos, ac jste 'navykovy fatalista'

Když nad tím přemýšlím, asi bych se měl přec jen ohradit. Jo, to je pravda - postoj, který vyjadřuju má formálně blízko k fatalismu.

fatalismus = víra v osud, pasivní odevzdání se. Tohle říká "Slovník cizích slov pro 21. století". Když jsem přemýšlel, zda to na mě pasuje, musím říci - nepasuje !

Určitě nejsem ve stavu pasívního se odevzdání. A u té víry v osud taky nesouhlasim. Osud jako takový neexistuje - pojem osud vzniká jako důsledek nepochopení funkce času. Takže fatalista v tomto slovníkovém slova významu prostě nejsem. Možná Vás plete můj vnější výraz.

Já nastíním obraz, kde ukážu, jak si představuji svůj postoj a uvidíte, že to není fatalismus, ač se to tak jevit může. Představte si, že po zledovatělé cestě s kopce jede automobil. Ta cesta je docela zatáčkovitá a právě překonala vrchol stoupání a dobře 5 km bude stále s kopce. A za volantem sedím já - to je to místo, kam obrazně sám sebe postavím, abych ukázal, že nejsem fatalista.

Totiž řidič fatalista by asi zavřel oči a čekal s klidem, že se stane to, co se stát musí - totiž, že auto havaruje, nejde tomu zabránit a vůbec - osud.

Já ale ke svým spolujezdcům pronesu krátkou nepublikovatelnou řeč, s poměrem slušných a neslušných slov cca 1 : 1 a budu zuřivě řídit dále, jako by šlo o život - což vlastně by byla pravda. Musíte ještě vědět, že k té jízdě mě ukecali oni spolujezdci ! Před touto jízdou jsem se jim zoufale bránil slovy, že: "..já nepojedu, to nemá cenu, podívejte se na to počasí, na tom kopci to bude sklínka na zabití, to se nám nemůže podařit, to je sebevražda atd. atd. ...!" Ale aktuálně na tom kopci budu bojovat ze všech sil a umění o řízení vozu a s největší pravděpodobností to i uřídím.

Jízda právě za takových těžkých okolností je totiž můj koníček, nepominu nikdy možnost "trénovat smyky" ! Trochu se za to stydím, to je totiž moje jakási až nezvladatelná vášeň, na ekologistu nepatřičná... [smích]

Čili - myslím, že by podle verbálních projevů před jízdou ale i během jízdy mohl někdo soudit, že jsem fatalista - vždyť tu smykovou pohromu jsem předvídal a pak ještě okecal - ačkoliv to nakonec dobře dopadne. Jenže pane z.a.p - to třeba možná já tu ledovku nakonec i zvládnu, tedy nejsem fatalista ! Jsem jen a pouze dobře informovaný a tedy připravený.

Ale ti méně informovaní a vlastně nezkušení a nakonec se ukáže, že i neschopní - neb nepřipravení, kteří nevidí, do čeho se ženou ? Co jsou zač tito ? Co já si mám myslet o tom s prominutím "zasraném optimismu" lidí, kteří si ani na tu pověstnou špičku nosu nevidí a jejichž jediná kvalifikace do života - podle nich naprosto dokonalá - je to, že jako "odborníci, fachmani" makají pro dolárky, žerou, serou a souloží ? [velký smích]

123576

16.12.2006 17:12

Expert: Bush nemůže zaútočit na Írán

RE: Může/nemůže... jen kecy !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jako by jste mi pane Outofjacket četl moje myšlenky. Mám zcela ucelenou představu, jak to asi bude probíhat a v podstatě "Váše body" té Vaší konspirační teorie jsou fakticky zřejmě podmnožinou mých bodů v mé teorii. V rozporu ale nejsme ani "ň".

Na toho pána 70 (65, čížek z Texasu a podobně) příliš neberte ohled - nediskutuje, jen "nasírá" !

A s panem z.a.p se na druhou stranu hádat nemusíme proto, že se jedná o drobné nedorozumění. On pan z.a.p říká, že je optimista, ale co to je vlastně optimista ?

optimismus = sklon vidět a posuzovat skutečnosti z té lepší stránky. Tohle říká "Slovník cizích slov pro 21. století". Já to doplním tak, aby to poskytovalo 100% informaci - optimista je tedy pouhý špatně informovaný budoucí pesimista.

A tedy pro pana z.a.p - například já nejsem v žádném případě pesimista a už vůbec ne fatalista ! Pesimistou se patrně stanete Vy pane z.a.p, poněvadž nyní jste optimista. Já se pro jistotu nedívám na věci z nějaké lepší stránky, nýbrž ze všech možných stran. Kdežto, až to samé provedete Vy, naplníte onu definici, totiž, že optimista je pouze jen špatně informovaný pesimista a pak optimistou přestanete být... smutné...

123577

16.12.2006 21:18

Izraelská lobby a americká zahraniční politika, díl II.

RE: Nepřirozený výběr

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No to by tedy skvělé nebylo ! To by totiž bylo hrozné. Ale mi to samozřejmě může být jedno... Ale ty ženy by se z toho zbláznily. Chlapi, těm by bylo hej, ti by si "v pohodě shnili". [smích] A ti vyvolení chlapi - ti za prachy mají už teď vše, co si usmyslí, tedy ani ti by si v ničem nepomohli.

Takže, tak to asi nebude - když vyhubit, tak "hlava nehlava" - půjdou všici ! Zůstane jen asi 500 milionů lidí a i to se ještě pak sníží. Ostatně počet skoro 7 miliard lidí není vůbec pro nic žádným přínosem. Když to řeknu vrcholově cynicky - ááále nic, raději nic... [velký smích]

123588

17.12.2006 16:01

Expert: Bush nemůže zaútočit na Írán

RE: Amerika je v koncich a Americane budou okradeni o vsechno k Vanocum

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ona půjde do háje i česká koruna a vůbec všechny směnitelné = tvrdé měny, protože jsou svým způsobem přes světový obchod navázány na dolar. Tedy Váš úšklebek, pane 68 68, jaksi je mimo misu. Možná Vám to ale nedochází ?? To, co je na spadnutí, to samozřejmě zatím je zcela v režii "pánů režisérů" = rozuměj ... ále nic.

Vy pane 68 68 si na mě vzpomenete již brzy. Vy totiž nepatříte ani omylem mezi ty režiséry... I Vy budete platit ! Váš úsměv se z toho, co já již dnes nazývám šklebem změní na ještě něco horšího, něco jako "úsměv rozšlápnuté žáby". [velký smích]

123600

17.12.2006 17:38

Expert: Bush nemůže zaútočit na Írán

RE: optimista-pesimista-fatalista

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...Stary svet v podstate zanikol, kedze uz sa mu nedari nic utajit a oklamat a v podstate uz to nefunguje. Novy svet uz existuje, aj ked je vacsine zatial neviditelny, su to akoby 2 paralelne existencie. ... - no prostě a jednoduše to stále ještě není většině lidí zcela "průzračně jasné" - ono ale nakonec ani mi... [smích]

K těm "Pearl Harborům" či 911. Příjde a zřejmě brzy, značný otřes, to možná bude taková kouřová bomba, aby to s těmi "paralelními světy" lidem nebylo pokud možno již vůbec jasné ani tam, kde se již k pochopení blížili.

Podle mých nepatřičných informací se to odehraje v USA v jednom velkém městě a bude se to "tvářit" jako velký a velice sofistikovaný chemický a možná k tomu i pomocí "dirty-bomb" ( http://toxicology.emtrading.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=31 ) nukleární útok. Anebo to bude jen ta dirty bomba a ten chemický útok jsem si k tomu špatně vyložil, ona to totiž je jen chemie. Vše by zase ukazovalo na NY, ale jistě to nevím ..

Toto by pak vedlo k zavedení vyjímečného stavu a pak už by to fičelo. Čím později se to stane, tím větší komplikace a následky budou. Američani jsou již "dobře připraveni" - dostrašeni - než se vzpamatují, bude skoro pozdě klást odpor. Ale - dostrašit ! Nakupovat blbosti ! Radovat se z Vánoc ! [smích]

123603

18.12.2006 17:19

Expert: Bush nemůže zaútočit na Írán

RE: off topic, zaujima ma vas nazor.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Na Jasnovidectvo neverim, ale ...

Podla mna je to samozrejme iba zhoda nahod, ale stoji to za zamyslenie...


To je pane Eriku poněkud nedůsledné myšlení. Pouhá shoda náhod by snad za zamyšlení nestála. Na druhou stranu - pokud je takových shod náhod více - pak se zase nejspíše nejedná o náhody.

Kdyby jste poněkud hlouběji prostudoval tzv. "velká proroctví" tzv. "velkých Proroků" - zjistil by jste, že nelze o shodě náhod vůbec mluvit. Celý problém pro Vás, takové patrně ryze racionální lidi, je to, že proroctví považujete za apriori nemožná. Vy totiž vidíte jen maličký kousek reality a zakazujete si možnost duchovního světa. Dobrovolně si obrazně řečeno zavážete oči, ucpete uši, na nos dáte klamerku a jdete po hmatu do lesa na houby - kteréžto houby navíc znáte jen z vyprávění od člověka, kterému o nich v dětství vyprávěla babička. [velký smích]

123657

21.12.2006 21:39

Expert: Bush nemůže zaútočit na Írán

RE: Amerika je v koncich a Americane budou okradeni o vsechno k Vanocum

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Mimochodom ku zmenam Zeme, prave sa zistilo pocitanim ostrovov zo satelitu, ze 2 ostrovceky z Indickeho mora uz zmizli, uz sa zacina kora hybat...

No vida.

Měl bych prosbičku, sám jsem to nezaznamenal - odkud to máte ? Totiž - já to sleduju tak vždy co miliontou vteřinu, vycházeje z toho, že děj se již děje a jen tak mimoděk kontroluju, že opravdu... [velký smích]

123812

22.12.2006 21:52

Expert: Bush nemůže zaútočit na Írán

RE: Amerika je v koncich a Americane budou okradeni o vsechno k Vanocum

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, tak to ale není ono, jak jste to myslel Vy, pane svetlo - tady se nejedná o nějaké deformace mořského dna !

Mechanismus zmizení oněch zde zmíněných ostrovů tkví ve zcela jiném principu. Zde se uplatnil byť zatím malý, ale již takto se projevující vzestup hladiny světového oceánu. Za rok 2005 se udává vzestup cca 4,2 mm, v roce 2000 to však bylo ani ne 0,5 mm - v mezičase ty vzestupy lze prakticky lineárně interpolovat. Ve skutečnosti však se jedná o aproximaci, skutečný tvar křivky vzestupu bude patrně exponenciální.

V každém případě by mělo každého aspoň "nepříjemně zalechtat" na zádech, když ještě ne zamrazit ! Totiž, ačkoliv o globálním oteplování se mluví již hodně dlouho, tak až do roku 2000 se nedařilo naměřit prakticky žádné stoupání hladiny světového oceánu. Vlastně poprvé se to projevilo zcela markantně až za rok 2000, což je více než symbolické. Vzestup za rok 2005 pak už je dramaticky vysoký. Odhaduji, že vzestup za rok 2006 již bude možná 8 mm !!

Tedy ty ostrovy byly fakticky naplaveniny velejemného písku a bahna v deltě zde se vlévajících veletoků a byly zpevněny porosty mangrovů. Stabilita mangrovů sice je docela až fantastická, ale na některé vlivy jsou tyto porosty docela "háklivé" - třeba chemické znečistění. Ale taky mají jen konečnou mez odolnosti proti moři - pokud toto stoupá ! Podle mne se na zmizení těchto ostrovů - a patrně nebudou v této oblasti poslední tyto případy - podepsalo stoupající moře ve spojení s vysokým znečistěním, což likvidovalo mangrovy a tím jediný stabilizátor oněch náplavů.

Tento osud, pokud bude - a ona tedy určitě bude - stoupat hladina oceánu, potká s jistotou na 100% třebas i takové území, jako je poloostrov Florida. A samozřejmě celé území okolo ústí Missisipi, včetně města New Orleans a dlouhá řada známých míst na pobřeží USA - určitě třeba cape Hateras a okolní ostrůvky ! To jen na okraj. Ta Florida může zmizet za několik dnů, pokud příjde patřičný hurikán a zároveň hladina oceánu překročí jistou mez.

123884

25.12.2006 21:21

Jsme pro okamžitý odchod všech amerických vojáků z Iráku

RE: Sunni a Shiia

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Rozvířil jsem tuto problematiku relatívně nedávno na Nezvědavci a v ostré, mlýnek na maso připomínající, diskusi jsem použil tyto odkazy taky. A řadu dalších. Za poslední snad měsíc jsem i díky Vám pane Stan docela v oblasti ekonomiky "zmoudřel" a naštudoval ledacos. Zejména ten 130 stránkový report mnou otřásl jak obsahem, tak délkou. Nemůžu neříci, že čtení aktualit v této oblasti (ekonomika, zjm. USA) má hodně blízko k hororům ! [velký smích]

Ale je to zbytečné - někteří lidé to nevidí, i když jim v tom člověk "hubu vymáchá". Fakt ale je, že by to chtělo "někoho", kdo nebojuje s google o výklad a porozumění snad každého druhého ekonomického termínu, aby o tom napsal krátký seriálek o ekonomice. Ač sám ne-makro-ekonom, se pomalu nad tím zamýšlím, že bych to sepsal. Ale pro mě je to dost nesnadné a nemám takový rozlet v myšlenkách, jako třebas v oblasti ekologie, kde se cítím zcela doma. Stejně tedy Vás pane Stan zlehka poprosím - nemáte náladu nad tím zapřemýšlet ? Myslím, že diskuse za takovým seriálkem by byla asi nekonečná ! [smích]

124046

25.12.2006 21:27

Jsme pro okamžitý odchod všech amerických vojáků z Iráku

RE: Sunni a Shiia

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A nejen, že diskuse by byla skoro nekonečná, ale hlavně velmi poučná. To ale, jsa poučen nepřátelskou atmosferou z Nezvědavce, vede k jedné důležité myšlence ! Musí to celé být koncipováno zcela věcně a vzhledem k USA spíše v duchu "laskavějším než se patří" !! Lidi totiž mají zbytečně tendenci sklouzávat jednak do "anti-ami" stavu mysli, na což druhá strana pak reaguje "zatměním mysli" a absolutním řiťolezectvím. Kupříkladu takový pan čížek z Texasu, ten je ztracený, od něj se rozumné myšlenky asi nedočkáme. Ale je zbytečné apriori někoho popopuzet a dohánět k neuváženým reakcím. [smích]

124047

26.12.2006 17:16

Jsme pro okamžitý odchod všech amerických vojáků z Iráku

RE: Sunni a Shiia

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...fed si nemuze dovolit nechat dollar zkolabovat...
To jste napsal.Ale vznáším dotaz? Jak lze nenechat zkolabovat
dolar, když už zkolaboval?


Víte pane Nápověda, ono je to dost komplikované, což ale lze říci skoro o všem, uznávám. Když stojíte jako soudní znalec statik uvnitř budovy, která tak tak stojí, že se bojíte zakašlat, potom asi není obecně dobré být absolutně zásadový. Jako absolutně zásadový by jste totiž asi nejenže zakašlal, ale ještě kopl krumpáčem do posledního jakž takž zdravého sloupu, který tu budovu ještě drží...

Vesměs každý systém má slabé stranky a jako takový je v jistém ohledu "těsně před zhroucením". Vy pane Nápověda možná netušíte, ale ti, kteří za tím vším stojí, ti to vše ví lépe, než Vy či my. A jsou i lépe připraveni, než Vy či my. To oni ten systém teď strkají do propasti, protože je to součást jejich plánu. Resistence proti tomuto "zlu" (nerad používám zlo/dobro, nikdo totiž nakonec ani netuší, co to vlastně je) pak nespočívá v nějakém boji proti něčemu ! Ten boj bude vybojován v každém člověku jaksi uvnitř.

Co se oněch vnějších stránek týká - zde nám již nezbude, než uznat ono Ježíšovo "Co je císařovo, císaři, co je Boží, Bohu !"

124072

30.12.2006 11:37

Média

RE: mno

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane pastinak, nezoufejte ! Já sice celý život pracuji směrem k ochraně ŽP, avšak se zelenými třebas taky většinou nesouhlasím. No a ten pán, co Vás tak "nakrkl" - to z jeho strany samozřejmě je ironie, uznávám převelice trpká.

Řeknu Vám za sebe - když se doberete určité úrovně vědění v této oblasti, jste na nejlepší cestě silně zatrpknout a propadnout těžké melancholii. No a když to překonáte a nezanevřete na další informace, začnete být zase optimista, ovšem zčasu načas ve Vás "vybublá" takový záchvat ironie ba sarkasmu, že sám sebe nepoznáváte.

124285

30.12.2006 18:04

Saddam musí zemřít. Rychle.

RE: Co na to Írán?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Co na to Írán?

Co by na to Irán měl mít? Saddam nebyl snad ani souvěrec, respektíve, co tím slovem "souvěrec" myslíte ? Irán se podle mě v rámci své role chová navýsost pragmaticky a osobně se domnívám, že Saddam vadil úplně všem, tedy i Iránu.

Američanům vadil, protože teoreticky by stále mohl, jsa na živu, vysvětlovat, jak se vůbec dostal v roce 1979 k moci a proč tak najednou začal válčit s Iránem.

Současné loutkové vládě v Iráku samozřejmě vadil, protože pouhou svou existencí popíral jejich legitimitu.

Iráckým šítům vadil, protože to je Saddam utlačoval. Iráckým sunnitům nakonec ne, že by vadil, ale v současných podmínkách Iráku pod vojenskou nadvládou USA spíše škodil svou pouhou existencí.

V zásadě se domnívám, že potrestání Saddama a jeho "spolubojovníků", když už se to tak blbě vše uskládalo, by bylo mohlo být jakýmsi pokusem o tečku, kdyby následovaly velmi razantní kroky k obnově Iráku. Jenže znova - ono se to tím sloním americkým tancem v porcelánu iráckých realit vše uskládalo způsobem, že se ze smrti Saddama nedá nic rozumného vyvozovat pro nikoho !! Rozhodně to takhle klid nepřinese.

Podle mých "prorockých" vědomostí se jedná patrně o zcela nepodstatnou epizodu. Byla řada vykladačů Nostradama, kteří se snažili najít v textech jeho proroctví jeho stopu. Já ji tam nevidím ! Vpád USA do Iráku tam je, ale Saddam nikoli. Blíží se však okamžik, který ale Nostradamus uvádí - mluvil o zničených lodích v zálivu. Mluvil o strašné odvetě "lva z Hyrcanu" - narážka na nějakou významnou osobu/vládce z Iránu. Předvídal v této souvislosti islamistický převrat v Turecku, Egyptě a Maroku za "podpory milionů bojovníků z Persie". Toto vše ale časově již váže na sebe v rámci velmi krátké doby, řádově dnů a týdnů na vnitřní krizi v USA. Já osobně se domnívám, že paralelně s událostmi okolo Iráku vypukne v důsledku vyplývajících ekonomických problémů v USA občanská válka.

Irán zde hraje prakticky hlavní roli, ale nutno brát ohledy na souvislosti - Irán není zde hlavní hráč, Irán je zde ten nejviditelnější hráč. V pozadí je Čína a Rusko.

124320

30.12.2006 20:14

Saddam musí zemřít. Rychle.

RE: Co na to Írán?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No ano, ta rychlost cosi nasvědčuje. Cosi se děje...

124333

30.12.2006 20:33

Média

RE: mno

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Za kterými názory to tak pevně stojíte, pane ?

Stav klimatu a životního prostředí se totiž vůbec nezhoršuje a tak nevidím důvod k různým ekologickým plkům, že se máme k přírodě chovat ohleduplně.

Třeba za tímhle názorem ? Vy se tedy pane patrně nechováte v mém slova smyslu ohleduplně vůbec k ničemu. Jste evidentně zcela bezohledný, klidně třeba okradete slepce, vozíčkáře schválně šťouchnete pod auto a tak podobně, ano - to na Vás dokonale pasuje. Takhle si stojíte za svými názory ? No tak vidíte - že to byla z Vaší strany ironie, Vy se totiž takto hovadsky chováte konstantně stále. Čili, vlastně "ohleduplně" - to je totiž ohleduplnost na Váš způsob, pane ! Čili si za svými názory klidně stůjte dále. Já jen připomenu, že vskutku platí - kdo s čím zachází, tím taky schází. Dostane se Vám zpátky přesně té samé dávky ohledů - ve světě to totiž pane jde vše nakonec podle rovnice nula z nuly pojde !

Ale k té přírodě - skutečně Matce Přírodě je to vše vcelku jedno. Ona zcela buldozerovým způsobem takto jede již celé věky, přežila dinosaury - i s takovými XY, jako jste Vy, si hravě poradí. Máte naprostou pravdu, jen tak dále... [velký smích]

124337

30.12.2006 21:05

Saddam musí zemřít. Rychle.

RE: Co na to Írán?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Buď na počátku tohoto roku, nebo možná úplně koncem 2005 jsem tady ještě "oxydujícímu" kemovi v podstatě slíbil, že to vypukne co nevidět. O asi dva tři měsíce nato, před či během ZOH, jsem se ale kemovi vyjímečně omluvil a sypal jsem si popel na hlavu s tím, že jsem ve svých prognozách asi rok popředu. Pro mě to není žádná ostuda - fakticky pracuji on-line s měnícími se informacemi.

Objevily se totiž další indicie, které pozměnily podmínky pro výklady. Vše, co se týká času, to je stále pohyblivé. Ale co se týká podstaty dějů - to stále trvá. A Bohu žel - spíše se vše zhoršuje.

Pan "Světlo" tady avízoval jako první kritický rok 2007. Za svou osobu musím říci, že já to vnímám, jako právě probíhající děj ! Asi Vám to nevysvětlím, co tím míním.
Ted vazne Petre...
domnivate se, ze dojde na Proroky?
- tedy už na ně došlo !

124342

31.12.2006 18:24

Jakou cenu za Saddama?

RE: Obetni beranek?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Čížku ! Nedělat je lepší ! Myslím pro takové, jak jste Vy - seďte u piva a raději nic nedělejte ! Když tak promýšlím ty názory, které se rodí ve Vašem rodném Dallasu - jak'ste pravil svého času - mám sice pochybnosti, ale nechť je po Vašem ...

Máte čížku pravdu - měl 69 roků - http://www.panovnici.cz/saddam-husajn - to ale nic podstatného není pro náš problém.

Co mne mrzi, ze na teto diskuzi se tak casto obevuji tzv. proroci jako Nostradamus a jaka vaha se jim pripisuje. Skoda...snizuje to uroven. Snad ... píše čížek.

Nu - co máte proti Nostradámovi ? Proč si nehledíte svého světa, světa jednoduchého, světa velikosti pivního tácku - dále Váš rozhled asi nesahá, jak tak čtu Vaše názory - tu i onde. Proč "nekřápete" dolary a nekupujete si své štěstí i nadále za prachy ? (fuj) To je přece Vaše parketa, Vaše vidění světa, Vaše paradigma... (třikrát fuj)

Proč se rozčilujete nad Nostradamem ? Chápání světa většího, než pivní tácek, to je přece pro Vás nedostupný luxus. Užívejte si "svého dolarového štěstí" zavčasu - nejen samozvaní proroci prorokují pád dolaru - i ten Nostradamus, a je setsakramentsky adresný v tomto případě. Aby jste ještě nebrečel na letišti mimo provoz, že chcete domůůů, DOMůůů ! [velký smích] [velký smích]

124408

31.12.2006 18:33

Jakou cenu za Saddama?

RE: Obetni beranek?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Nápověda, obrazně řečeno mi zvlhlo oko :...jenomže katastrofa se už udála a lidé ji teprve uskutečňují... - přesně moje slova !

Vše se již událo, vše se již rozhodlo, teď si to akorát vyžereme do dna ! Ten texaský XY je dost nápadně podobný mikinokemovi a jako takový nestojí za rozčilování.

Přání "Hezký Nový rok" a skutečnost se mohou minout, na druhou stranu ale co je pro někoho dobré, pro jíného bude pro změnu špatné. Pro nás může být, že bude ten rok skutečně hezký. [smích]

124409

31.12.2006 19:24

Jakou cenu za Saddama?

RE: Blyští sa, hynúca republika

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Děkuji ! Musím uznat, že jeden člověk těžko zvládne veškeré vědění, i kdyby se snažil sebevíc. Ale tohle je skutečně dobrý tip ! Ještě jednou děkuji a přeji skutečně štěstí a radost do Nového roku !

124412

01.01.2007 15:42

Saddam musí zemřít. Rychle.

RE: Co na to Írán? - Zdroj

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nereaguji na tento zdroj, nemaje času. Ale jen letmo - bůh Slunce v Egyptě byl Ra (= Marduk) a jinak tedy Aton. V době, kdy byl Marduk "Velkou radou sedmi" (= sedm nejvyšších bohů na Zemi = Ki) odsouzen za vraždu svého bratra, potenciálního manžela Innany, do vyhnanství, se v Egyptě přestal uctívat Aton, ale místo toho Achnaton - což ale je de facto "ukrytý Aton" !

Sumerští bohové se rozdělovali na tzv. Enlilovce a Enkiovce podle bratrů a vládců Enlil a Enki. Tyto dva velko-rody spolu soupeřily jak o nadvládu na své rodné planetě - tzv. "Planeta milionů let" a Sumeřany zřejmě zvané Nibiru - tak i na planetě Zemi = Ki.

Tvůrcem lidstva a posléze zachráncem v době Potopy byl pak bůh Enki a jedná se o často vystupujícího boha v Bibli v roli JHWH, Hospodina, Elohim atd. Popis Boha v Bibli je tak nápadně doslova "schizofrenní", že nedá velkou práci vidět za těmi zmatky tehdejší realitu. Na planetě neučínkoval přímo nikdy, NIKDY (!!) žádný Bůh s velkým "B" ! Vždy se jednalo o tzv. bohy s malým "b", tedy prostě a jednoduše extraterestriály z Nibiru.

To, co se na planetě Země děje, bylo předpovězeno právě z vnuknutí těchto ET bohů - to oni nás stvořili, to oni nás dodnes řídí, to oni nám dali čas "od Olám po Olám" a to oni udělají na závěr časů pořádek ! A Nostradamus to v jednom siecles řekl zcela jasně - hledat a citovat to teď nebudu !

Ale je tam v kostce řečeno toto:

Až se vrátí dlouho skrytý (myslí evidentně Nibiru),
zatne krvavou čepel do Měsíce (patrně dojde k impactu velkého tělesa do měsíce),
Bohové sdělí lidem, že to není jejich válka (je to válka velkorodů Enki a Enlil o vládu na Zemi),
na nebi se objeví hojnost střel ! (bude to válka se vším všudy a za účasti lidí !)

Na jednom ze svitku od El Qumran jest řečeno, že: "...v té době (této naší bych řekl, že již brzy) na poli válečném stanou bohové s lidmi po boku a střetnou se v závěrečném střetnutí synové světla a synové tmy !"

Není zde prostor na dlouhé rozklady, ale starověké písemnosti jsou v souladu se všemi pozdějšími proroky a je mi smutno z lidí, kteří toto odmítají pouze na základě své vlastní blbosti a namyšlenosti, protože kulové o tom ví a tak si o sobě myslí, že to oni hodně ví a že to bude podle jejich. Mají smůlu - vše se již stalo, takže máme smůlu vlastně všichni. My již jen vyzobeme vše až do hlíny ... [velký smích]

PS - Ale existuje individuální cesta záchrany formou vysoké osobní kvality. Pomněte, že tito "bohové" jsou technicky i duševně o miliony let popředu před lidstvem a pro nás jsou to fakticky stále dokonalé bytosti a'la skutečný Bůh s velkým "B". Jejich možnosti by překvapily a užasly i velké fantasty. To tito bohové nás celou naší lidskou historii učí o "BOHU" ! To, co z toho udělala současná největší náboženství - to je politovánihodné, nesmysl a v podstatě směšnost !

124439

01.01.2007 18:37

Jakou cenu za Saddama?

RE: Beránka si představuji jinak

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jen me osobne udivuje jedna vec: PROC se propaganda o tento otrely trik jeste snazi? Vzdyt je jeji lez tak jasne viditelna! Mohou si tu namahu prave tak nechat od cesty.

To je podle hesla : "Zatloukat, zatloukat, zatloukat .." Proto ! Proto se stále namáhají s tou propagandou, protože stále, ačkoliv je to vše docela průhledné, stále existuje 90% lidí, kteří to neprokoukli. A z těch zbylých 10% zase ještě celých 9% to sice prokouklo, ale jistí si nejsou ! A z toho 1 % stále je 0,9% těch, kteří mávnou rukou a nechají to být.

Proto stále zatloukají, zatloukají a zatloukají !

124451

01.01.2007 18:58

Saddam musí zemřít. Rychle.

RE: Co na to Írán? - Zdroj

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tato teorie Zachariho Sitchina o planete Nibiru je zatim nejpresvedcivejsi vyklad toho ,co se tady kdysi odehralo.

Ano, jsem o tom přesvědčen. A tak, jako svého času bůh Enki mluvil k rákosové stěně, aby neporušil přísahu, čímž zachráníl Atrachasise a jeho rodinu před potopou = podklad pro pozdější biblickou verzi o Noe, stejně tak dnes nám sumerští bohové sesílají různá "zjevení a proroctví".

Oni nás chtěli zachránit, ale my jsme to nepochopili. Opět se jednou "časy končí" a my opět jdeme na porážku. Říkáme tomu světová politika. Amerika respektive Usrael, jak se tak jeví, stojí na špatné straně onoho posledního boje, kdy proti sobě stanou synové světla a synové tmy.

Já bych akorát poopravil, ten cyklus 3600 let asi je v pořádku, nikoliv ale vždy se udá konec na Zemi. Patrně to hodně záleží na konkrétním průběhu prolnutí soustavy tělesa Nibiru a soustavy Slunce. Na Nibiru jest patrně nutno se dívat jako na druhou hvězdu v naší souistavě - asi tzv. "hnědý trpaslík".

Některé vlády toto již přesně ví, co bude. USA a SSSR se v podstatě dohodly na "smíru" a pádu komunistického bloku, protože vyvstanulo již zcela průkazně, že riziko pro zaprodané vládce tohoto světa není ve vzájemném ideovém zápase ! Nebezpečí pro ně spočívá v suverenní síle, která přichází z Nibiru. Staré spisy mluví o "Sestoupení království Božího". Náboženští prosťáčci sebou mlátí v kostelech před modlami a hraji rituální hry. Pro přeživší generace budou všechny ty rituály, tak dneska vážené, hozeny na tlící hromadu veteší - ostatně stejně jako rituální trhání srdce z ještě živého člověka, jak se takto "bavili" Aztékové.

Žijeme v naprosto obludném světě a málokdo má odvahu, ač vidí na vlastní oči, si to přiznat a konat podle toho !

124453

01.01.2007 21:27

Jakou cenu za Saddama?

RE: Nik

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm, až jsem se otřásl. Máte pravdu, v okolním vesmíru vrcholí válka, kterou já pracovně nazývám "Válka o vládu na planetě Země". Tak nějak z důvodu lidské omezenosti nechápu docela ty vnější souvislosti - čím to je ta "údajně naše" planeta tak důležitá pro okolní vesmír. Ale evidentně čímsi důležitá je.

Světová důležitá Proroctví mluví o poslední bitvě, Armagedonu, "Válce bohů" a podobně. Je jasné, že my lidé v tom hrajeme vysloveně podřadnou již dneska roli. Naše role mohla být významnější, kdybychom do nějaké doby pochopili "Boží Zákon" a chovali se podle něj. Takhle jsme vše prohráli a důsledky se již blíží. O tom nejspíše bylo "Poselství z Fatimy, III. část" ! Dneska již dobíhají důsledky událostí, které se již staly. [velký smích]

124470

01.01.2007 21:35

Saddam musí zemřít. Rychle.

RE: Zachari Sitchin

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nejvíce pravdě podobné je to poslední... [velký smích]

Což nevylučuje všechny ty úvahy jako tu podstatné - tu nepodstatné. Záleží, co kdo chce..

124472

02.01.2007 16:45

Jaký jsi byl, roku 2006?

RE: To já bych něco positivního na Bušovi našel

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je..
..
..
dobrý postřeh ! [velký smích]

124547

02.01.2007 18:59

Reakce na Saddamovu popravu

RE: Tak a co s tim vsim?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane MedaBeda, zejména ten "The LaRouche Publications Store" je moc fajn. [velký smích] Tak tady, kdyby se tomu čížkovi chtělo si počíst - co jej asi tak čeká, tady hlavně:

http://larouchepub.com/lar/2007/3402capital_budget.html
http://larouchepub.com/lar/2007/3401dollar_collapse.html

Čížku, čížku - doufám, že umíš lítat, až to praskne, budeš si odtamtud pomáhat a třebas se mi splní sen, že se na poslední letadlo domůůů, DOMůůů ! čížku nedostaneš, křídla sám nemaje, prožiješ si ten americký sen až do konce.

124556

02.01.2007 21:46

Jaký jsi byl, roku 2006?

RE: DOKONČENÍ

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Moje řeč.

Já to "jaksi čekal" již před rokem. Jsou ale očividné známky, že se už i Američané začínají jakoby probouzet - tedy alespoň já cítím jakýsi obrat. Záleží, zda ještě je či již není cesty zpátky, zda se dokáže americký národ "ztopořit". Úpřimně řečeno v to moc nevěřím.

Dá se čekat "super Pearl Harbor" a to dost rychle ... a pak už to pofičí. Netřeba sahat po Nostradamovi. [smích]

124574

04.01.2007 17:28

Izraelský generál volá po útoku na Írán

RE: Nie je to také jednoduché

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Propánajána - co se to tady děje ??? To nestačí čížek, liberál a zásmažka - už je tady další mudrc ! To si tedy považujme - Zvědavec patrně začíná komusi strašně moc vadit ! Asi se něco blíží ... [velký smích]

Pane Sid - mohl by jste laskavě tak nějak poukázat nejlépe prstem, o čem to tady mluvíte ? Kde jsou tu jacísi fašisti, jak jste přišel na fašistu Ahmadinejada a podobně ? Na to já přestávám mít pomalu jaksi nervy ! [zmaten]

To jsou tak strašné bláboly, co tady "někteří kemokloni" plodí, hrůza ...

124746

04.01.2007 22:20

Izraelský generál volá po útoku na Írán

Zdá se, že se cosi semele

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Asi se něco špatného blíží, protože virtuální počet a aktivita kemo-leho-klonů se drasticky zvyšuje.

1)Cítím to ve všech kostech a kloubech [smích]
2)Okolnosti opravdu již zdá se dozrály [velký smích]
3)Blbost začala doslova rozkvétat - a to tedy není dobré ! [zmaten]
4)Na netu se ztrácejí zajímavé informace - blbosti tam ale jsou furt ! [naštvaný]

PS: zdravím všechny čížky, sidy, liberály, zásmažky, kemy, lehy, sedy i kliky - kamarádi vepřové hlavy spojte se ! [bliji]

124791

05.01.2007 14:11

Rakovina přírody – člověk

RE: Pokrytectví

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Koubek, Vaše retorika je zdánlivě logická. Tady ale nejde o to, jakou má kdo retoriku. Je prostě pravda a Vy to libovolně brilantními kecy nijak nevyvrátíte, že současné lidstvo se již skutečně vůči planetě, na které jako jediném možném místě žije, chová zcela hovadsky. A já s krajní nelibostí sleduju, jak se opájíte svými výroky a jakou máte radost, kterak máte formálně pravdu.

Nemáte totiž pravdu v jedné věci, možná jen v té jediné věci, kterou dále rozvedu. A ve všech ostatních možná pravdu máte, ale to již nezmění nic na tom, že ta jediná Vaše "nepravda" zcela bohatě převáží všechny ty Vaše pravdy. Jste vcelku "dezorientovaný člověk", který tlačí tu nešťastnou káru lidského osudu dál a dál, dodržujíc formálně pravidla a požadavky, ale nevidíte, že tu káru tlačíte do propasti !

Již z dřívějších diskusí vím, že jste typický bezohledný racionalista a jako takový prostě do jisté doby, než k Vašim indoktrinačním školním vědomostem naberete ještě i nějaký "selský rozum", nemá s Váma skoro žádný smysl diskutovat.

Pane Koubek, toto lidské skoro sedmi miliardové společenství již hodně dávno nabralo zcela špatný směr rozvoje techniky a technologií. A právě takoví bezohlední a v pravdě zcela hloupí lidé, jako jste s největší pravděpodobností (soudě podle projevu zde) taky i Vy, ten údajný pokrok ve směru rozvoje technologií na úkor rozvoje duchovna podporujete a tlačíte. Proto - klidně si říkejte co chcete, máte na to právo, ale vězte, že pravdu nemáte a až na to jednou příjdete, budete toho litovat možná, ale patrně pozdě... [velký smích]

PS - a ty kecy, že někdo něco kritizuje a sám "žere" maso - to si prosím strčte někam ... to totiž jaksi není racionální, což sám přitom Vy vyznáváte. Buďte tedy alespoň konzistentní, když už nemáte pravdu.

124854

05.01.2007 15:23

Izraelský ministr klade OSN požadavky

RE: '.. jedovaté nasírací příspěvky...'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zkuste pane 74 nebo že by pan Petr XXXL (??) trochu tuto myšlenku rozvést do podrobna ! Třebas koho a taky proč máte na mysli jako židobijce a které je to teroristické náboženství.

Kupříkladu mě by zajímalo, kdo tady je židobijce a co se tím vlastně myslí. Já kupřikladu, když budu mluvit vysloveně a pouze za sebe, se při psaní jakékoli reakce snažím psát podle svého nejlepšího mínění pravdu.

Když je kupříkladu řeč o Israeli a jeho politice vůči sousedům - píšu prostě a jednoduše o tom, co objektívně vím, že je pravda. A získávám ji pokud možno studiem historie. Vy pane postupujete jinak ? A je tu někdo, kdo má jakýsi nepravdivý předem daný předpojatý názor, že by zasloužil takové otitulování jako "židobijec" ? Kdo to je ? A jak jste na to přišel ? A které je to teroristické náboženství ? Máte na mysli křesťanství ? Judaismus ? Islám ? Nebo snad dokonce budhismus ?

Prosím Vás, rozeberte to trochu - bylo by to možná fakt dobré pro všechny ! Ale po pravdě... [smích]

124867

05.01.2007 15:33

Rakovina přírody – člověk

RE: Pokrytectví

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně tak - tato planeta by skutečně uživila dokonce ještě více lidí - pokud by měl každý možnost získat podíl. Jenže ona stejně ta otázka nestojí tak, jestli by planeta uživila deset miliard lidí, nebo dvacet, třicet - dosaďte si každý svoje číselko.

Otázka zní - kolik by tu těch lidí mohlo žít, aby to bylo v souladu přírodou a zda právě dosažení takového počtu lidí by náhodou nebylo přesně to správné počínání rozumných lidí. Protože jinak, za stavu "bezúzdného" narůstání populace lidí na planetě, aniž by jejich život měl i jakési duchovní kvality, je na místě zásadní otázka - není toto právě příznak totálního úpadku a samotného konce lidstva ?

PS - toto tema by šlo rozvádět a rozvádět, až by nás zatkli, protože bychom na sám konec možná dospěli k zásadně anti-humánním myšlenkám.

124873

05.01.2007 16:56

Izraelský ministr klade OSN požadavky

RE: '.. jedovaté nasírací příspěvky...'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem možná nechápavý. Jen tak namátkou jsem se rozhlédl - pan Trodas třeba tady v tomto tema napsal:

-"Ja bych dal prednost deportaci sionistu z okupovane Palestiny do USA, treba. Kdyz je tam maji tak radi... tak at si je vezmou "
-"Je ocividne, ze zidovsti maniaci jsou zcela mimo realitu a ze zde konci diskuze a zacina jedine - nasili.
Evidentne nelze predpokladat ze s takovymi silenci se lze domluvit. Byli by k smichu a verejnemu pobaveni dobri, kdyby nemeli armadu a nejake atomovky. Bude treba to nejak vyresit a s takovymi magory to po dobre nepujde... "
-"Zatim jen vidim, ze zide jsou ti, kdoz k nam ty pristehovalce cpou vsemoznymi zpusoby." + pokračování - viz hnedle kousek výše.

Je tohleto, co máte pane Vanguard na mysli, když říkáte:Typický židobijce je Trodas, stačí si číst jeho příspěvky.

Protože kupříkladu já si taky myslím, že stát Israel nevznikl legitímním způsobem. A to přitom já vůbec nic proti Židům nemám - mám na mysli členy hypotetického židovského národa. A to slovo "hypotetického .." jsem užil proto, že dnes již vůbec netuším, jak vlastně lze definovat skutečného Žida. To by jste mohl pane Vanguard vysvětlit, abychom se domluvili na obsahu slova "židobijec". Rovněž si myslím, že, když to vezmu námatkově, tak israelská agrese proti Libanonu v loňském létě byl zcela evidentní zločin a měl by být OSN vyšetřen a odpovědní lidé postaveni před mezinárodní soud. Vy si to pane Vanguard třebas nemyslíte ? Jsem proto pane Vanguard i já tedy židobijce ?? [velký smích]

124884

05.01.2007 17:08

Izraelský ministr klade OSN požadavky

RE: '.. jedovaté nasírací příspěvky...'

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já to jen pane Vanguard zlehounka doplním:

- Jistý Saddam Hussein byl odsouzen a docela na můj "vkus" nedůstojně popraven za to, že kvůli skutečně realizovanému - leč nepovedenému - atentátu na jeho osobu na území Iráku, bylo popraveno nějakých 150 lidí z obce, kde atentát na Saddama byl proveden, a to po údajně divadelně zinscenovaném a politickém soudu, který tedy nebyl uznán jako legitimní.

- Israelská armáda v evidentní agresi proti státu Libanon zabila nějaký tisíc a možná více lidí, přičemž Israelci užili mezinárodně zakázané zbraně, a to kvůli tomu, že bojovníci Hezbolah zajali dva israelské vojáky na území, jež podle práva patří Libanonu a nechtěli a nechtěli a nechtěli je propustit.

Nemyslíte si pane Vanguard, že by někdo i tady měl být souzen a měl posléze nedůstojně viset ? [velký smích]

PS - to já jen, že bych chtěl vědět, jak jste objektívní, pane.

124889

06.01.2007 18:26

Americký plán, jak dát Izraeli možnost šířit sektářský konflikt mezi muslimy v celém regionu…

Myslím, že je to již mimo realitu...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pokud jsem se nepřeslechl, tak demokraté dnes 6. ledna jasně deklarovali, že tento plán presinta znemožní.

124958

06.01.2007 20:09

Americký plán, jak dát Izraeli možnost šířit sektářský konflikt mezi muslimy v celém regionu…

RE: Myslím, že je to již mimo realitu...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ha ! Byl jsem rychlejší než ptactvo z Houstonu !

Jo jo, teď nevím, ale někde jsem to zaslechl - tož uvidíme - třeba odposlouchávám telepaticky. Hm. [smích]

124972

Pane juniper, velice děkuji, že jste se mě jakoby zastal. Leč - já jsem z jistých masochistických - nebo mesianistických ? - důvodů vkročil "s hrdým čelem" a svým jménem otevřeně "na erbu" na půdu tzv. "Nezvědavce" a přenesl jsem tak říkajíc boj na nepřítelské území.

Jestli jste se tam nebyl nikdy podívat, tedy ani to nezkoušejte, leda by jste ale byl skutečný zvědavec. Tam totiž se mi po serii přízpěvků dostalo takové "masáže", že ten texaský fták se tady v porovnání se situací na Nezvědavci vlastně chová až neuvěřitelně slušně.

To, jak texaské ftactvo cvrliká hloupě, to už je jeho problém. Mě na takových individuích vždy nejvíce zajímá, co to asi je za člověka - tedy, že bych takového strašně rád viděl zblízka... [smích]

125046

07.01.2007 21:11

Izraelský generál volá po útoku na Írán

RE: Válka bude, ale jindy a jinak

Petr Gejdoš 83.?.?.?

ˇmarjáájóóhan ! Koukněte se na mapu, než začnete uvažovat o tom, že Hormuzský průliv zablokujete potopením nějaké lodě ! Tam by se na šířku vlezlo asi 200 Titaniků za sebou ! Taková blokáda by přišla Irán draho.

No a za druhé - když už si tak povídáme a řešíme varianty, jak někdo zaútočí na Irán a jak se bude Irán bránit, potom logicky asi o přesně tomto se chytré hlavy na obou stranách potenciálního konfliktu bavily již před 25 léty. Čili nechci nikomu kazit radost, ale samotný fakt, že tohleto tady takto rozebíráme znamená, že zrovna takhle to určitě nebude.

Ačkoliv vím, že s Nostradamem nejsem příliš oblíbený, nemůžu si pomoci a cosi z jeho péra tady sdělím. Nostradamus se nezmiňuje nějak o tom, že by někdo v Persii něco napadl letecky či raketově. Tedy neposloužím vizí, jak ta válka začne. Nostradamus ale v kontextu "celosvětových problémů" s Persií zmiňuje jakousi akci v zálivu, kdy budou na mělčině jak "zdechlé velryby" vraky nějakých lodí nepřítele. Evokuje to nezdařený pokus o diverzní akci, kdy jednotky budou vyloďovány ponorkami. Dále se zmiňuje o tom, že Persie "zatne tipec" Israeli. Dále Peršané pomohou islámistům převzít postupně moc v Turecku, Egyptě, Alžíru a Maroku. Těchto akcí se budou účastňovat miliony perských bojovníků assasinů. Tyto síly jsou mimo Persii rozmístěny dlouhodobě ! Tedy - nejedná se o to, že by Irán vypravil kamsi masově svou armádu, nýbrž, že tyto síly jsou dlouhodobě alokovány na místě určení ! A to včetně zbraní a teď se držte - vše naznačuje, že takto vlastně "pěšky" jsou na místě již i zbraně atomové !

Irán v poklidu čeká na své napadení. Irán si dnes nedovolí z jasných důvodů formálně zavdat příčinu k válce nikomu a jeho tzv. "jaderné aktivity" jsou pouhá provokace. Ale pokud bude Irán napaden, podnikne serii právních kroků ! Nikdo není schopen Irán jen tak bleskově porazit - to vytvoří časové okno, aby nemohl být nějaký vítěz, který by Iránu diktoval. Irán i v okamžiku napadení nějaký čas bude zdrženlivý a bude vytvářet legální podmínky pro pro formální obžalobu agresorů a zažádání o satisfakci. A dá si záležet, aby to byly extra potupné podmínky pro odškodnění Iránu ! A to podmínky, které zlomí Západ.

Odmítnutí bude pro Irán jasným odůvodněním pro zahájení nejhorší možné varianty války pro Západ a speciálně USA. Irán bude nakonec bojovat zcela legálně, za podpory světové veřejnosti a přitom využije veškeré výhody terorismu. Máme se na co těšit. Sám nad tím stále přemýšlím a piluji - pilujte taky ... [smích]

125103

07.01.2007 21:18

Rakovina přírody – člověk

RE: Pokrytectví

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jste si pane Rene naběhl ! Teď budete zasypán takovou hromadou literatury, že se tady měsíc nebudete mít čas objevit ! [smích]

Mimochodem - uvidím, co dostanete, ale i já Vám posloužím literaturou o tomto, že Vám hlava půjde kolem a zjistíte ke své hrůze, jak málo víte o našem Slunci ! A o interakcích "slunco-magnetického" a geo-magnetického pole. Nebyl bych se divil, kdyby jste z toho byl nějaký čas lehce zamlklý ! [smích]

125105

09.01.2007 15:48

Izraelský generál volá po útoku na Írán

RE: Válka bude, ale jindy a jinak

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Musím vás upozornit že nemáte pravdu. Hormuzský průliv je na nejužším místě široký jen několik kilometrů a hluboký ani ne dvacet metrů na jeho totální zablokování by stačilo podle mého názoru tak deset obrovských tankerů naplněných kamením.

Hm, asi mám blbé mapy, ale já naměřil v nejužžím místě Hormuzského průlivu šířku 75 km. Hloubku potom můžu pouze odhadnout, že "...ve většině toho nejužšího profilu není vidět dno.." [smích] Pouze skutečně je tam několik ostrůvků a kolem nich mělčiny, ale i tak si dovolím odhadnout na těch mělčinách hloubku, počítám ale, že nebude méně než tak 20 - 30 metrů - já vím, je to úsměvné, ale přiblížil jsem si satelitní snímek na co nejvíce a můžu to tak odhadovat. Podle mapy ale tam jsou hloubky v řádu 100 metrů. Tedy nevím, nevím - odkud čerpáte ty údaje Vy, pane "Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?" ?

Já z tzv. Velký atlas světa", je fakt velký - váží asi 6 kg... [smích]

125220

10.01.2007 15:46

Americký útok na sídlo irácké strany. Toto je Plán B?

RE: hruba sila

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V tom článku jest napsáno - toto je z článku kopie:... Útokem na Frontu národního dialogu, jedinou stranu, která nemá vlastní milici, se země opět přiblížila dalšímu násilí a militarizaci. Iráčanům, kteří ještě stále věří v politické řešení bylo naznačeno: Zničíme vás, pokud nebudete dost silní, abyste zničili nás.

Pan fták z Texasu na to reaguje: ...Tak Fronta narodniho dialogu je jedina, ktera ma milici? A co ten Sadr? Ten ji ma. A dalsi zcela urcite. ...

A já bych ftákovi z Texasu doporučil, aby si odpočinul, protože mu již jaksi šplouchá na maják. A navíc pane ftáku z Texasu - všiml jsem si na Nezvědavci, že tam obecně jsou poněkud přepracovaní agenti - měl by jste pane fták omezit činnost - pište buď zde nebo na Nezvědavci, neboť takto Vám ftáku z Texasu nejenže bude šplouchat na maják, ale i začně kapat na karbid. [chechtot]

125316

12.01.2007 21:18

Sešli se v Teheránu

RE: Je nutné být objektivní

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm , pane stein55, pan Svoboda se vyjádřil docela exaktně. Vy sám jste si ocitoval od něj otázku:
Je snad podle evropských zákonodárců zabití Žida větším zločinem než zabití nežida?

A pak jste na ní neodpověděl. Správně jste nazval onen odsouzení hodný proces, zvaný "Konečné řešení..". Ale neodpověděl jste na otázku, kterou jste si sám vlastně položil !Proč to ? Zkuste pane stein55 odpovědět - je zabití žida větší zločin než zabití křesťana či muslima ?

No a tady toto taky by jste mohl dovysvětlit: ..to je len par pojmov k teme a v tom je diametralny rozdiel k vasim menovanym prikladom prenasledovania inych etnii...

Pane stein55, kupříkladu pobalstští Prusové byli vyhlazeni stejně pedanticky systematicky. Dokonce i vyhlazování Indiánů bylo prováděno zcela systematicky ! Jeden ze systémových prvků tohoto bylo záměrné vybíjení bizonů.

Čili nemáte pravdu zde - nemáte v tomto aspektu pravdu obecně vůbec.

125469

12.01.2007 21:38

Sešli se v Teheránu

RE: Zide

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Petr Zasmazka, napsal jste větu: Vinu z nacistu kteri byli za provoz koncentraku odpovedni to pochopitelne v zadnem pripade nesmyva, tak jako to nesmyva vinu z presidenta Ahmadinezada, ktery konani te prolhane konference pripustil.

Já se moc snažil pochopit, co tou větou myslíte. Ale nepochopil. A nebude to tím, že bych obecně byl nechápavý. Aby jste si nemyslel, že to nechápu proto, že jsem to vytáhl z kontextu, tak to jsem pochopil, že z nacistů nesnímá vinu to, že eventuálně část vězňů umřela tak říkajíc přirozeně.

Ale jak to dále souvisí s tou druhou půlkou věty ? Co se čím smývá či nesmývá z Ahmadinejada ? Tomu nechápu.

125474

12.01.2007 21:45

Sešli se v Teheránu

RE: Je nutné být objektivní

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ne ne pane stein55 - nemíním se "vrtat v hovně", jak jste se poeticky vyjádřil. Já měl pocit, že to Vy !

Cogitationis poenam nemo patitur (!!) - toto je součást římského práva, které obecně tak nějak na světě převádá, v Evropě určitě. Znamená to Myšlení není trestné.

Nebudu to rozmazávat, "patrně možná určitě" [smích] víte, co naznačuji.

125475

13.01.2007 14:40

Sešli se v Teheránu

RE: Zide

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, já jsem nezpochybňoval, že to na popud Ahmadinejada, takto presidenta Iránu, se v Teheránu sešla ta konference. Já se ptám, jakým právem Vy, Petr Zásmažka: "...to nesmyva vinu z presidenta Ahmadinezada, ktery konani te prolhane konference pripustil." říkáte tady toto ??

Tedy, zdá se, že Vy jste nějaký nechápavý a tedy to polopaticky přeformuluji:

1)Kdo Vám dál jakékoliv právo zpochybňovat kroky volené hlavy suverenního státu. To Vy jste nějaký místní pánbůh, který to má v referátu a Vy jste vydal závazný pokyn pro planetu Země a blízké okolí, že se v Teheránu již od II. světové války nesmí a nebude konat žádná konference ?

2)Vy jste ta nejvyšší morální autorita, která má právo říci, že ta konference je vylhaná ?

Vy neznáte hlavní popud, proč ta konference vznikla ? Pan president Ahmadinejad to lépe již vysbětlit nemohl, ale zdá se, že Vy to anebo nevíte, nebo ještě spíše ani vědět nechcete.

Pan president Ahmadinejád tomu dal takové motto: "Uvidíme, jestli ta západní retorika o svobodě tisku a vyjadřování, kterou byla zdůvodněna přípustnost veřejného urážení Proroka Mohhameda, tedy jestli bude platit i tehdy, když my si budeme dělat legraci z holocaustu."

A tady pane Zásmažka je vidět výsledek ! Vám evidentně urážky muslimů a jeho proroka nevadí a jste spokojený se svobodou vyjadřování. Ale zesměšnění holocaustu Vám již vadí a zde již nehodláte tolerovat svobodu vyjadřování. Můžete prosím vysvětlit tuto Vaši nekonsistentnost ?

125522

13.01.2007 17:02

Sešli se v Teheránu

RE: Zide

Petr Gejdoš 83.?.?.?

My, pane Zásmažka, že si pane nerozumíme ? Není to jinak ? Totiž, není to tak, že to Vy záměrně nechcete rozumět ? A zdá se, že takovým způsobem, že si děláte legraci ?

Nebudu tu otázku formulovat potřetí - přímo Vám to vysvětlím. Mi pane Zásmažka nejde ani o Hitlera, ani o Ahmadinejada. Mi jde o to, že právo je nedělitelné, což Vy svým postojem popíráte. Čili račte si všimnout ! Já Vám neberu aniž zpochybňuji jakékoliv číslo Židů či židů, umučených v rámci tzv. "Konečného řešení židovské otázky" za II. světové války nacisty - já se o tom fakticky v rámci tohoto našeho "mikro-sporu" vůbec nepotřebuju zmiňovat. Tak už o tom ani Vy nemluvte zbytečně.

Mi se jedná o princip, zda jedno ze základních lidských práv, na kterých tak halasně naše tzv. "svobodná a demokratická západní společnost" bazíruje, tedy zda platí, nebo neplatí ? Mimochodem - to slovo "bazírování" je čirý eufemismus, když si uvědomíme, že kvůli takovým principům vlezla americká armáda do Iráku a implicitně tak vyvraždila 3/4 milionů prakticky nevinných civilistů - tak principiální a důležitá věc to je.

Tedy pane Zásmažko, platí tedy nedělitelně ta svoboda vyjadřování nebo neplatí ? A je přece jedno, co tvrdím, třeba že brambory jsou zásadně modré, kdežto Vy budete tvrdit, že růžovo-červené. I zde použiji onu základní zásadu římského práva: "Cogitationis poenam nemo patitur = Myšlení není trestné."

Jestli opravdu zcela nevkusné urážení víry muslimů a jejich posvátných osob v evropském tisku s odvoláním na svobodu vyjadřování schvalujete - zeptám se tedy znovu - proč neschvalujete i to, že někdo si dělá legraci z holocaustu na základě téhož principu ? A to nemluvě již o tom, že legraci z holocaustu si primárně dělají samotní židé/Židé !

Já nevím, pane Zásmažka - totiž jestli to zase nepochopíte, o co mi pořád jde - neměl by jste přehodnotit svůj záměr vůbec o tom a nakonec asi čemkoli tady psát a vyjadřovat se k ledačemu ?

125541

15.01.2007 16:16

Scéna je připravena

RE: novinari si sami pripravili scenu

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Uplne neuveritelne. Vse jen kvete. Pane čížku z Texasu - že jste se nepochlubil, kolik máte sněhu na trávníku ? Nebo (mo)mentálně jaksi nestíháte ? Nebo jste na dovolené ?

Jinak vážený, spolehlivé informace nemá ledaskdo. A tak mnohdy nezbývá, než zapojit mozek a netradiční informační kanály. Po dosažení jisté minimální všeobecné úrovně znalostí a při dobré znalosti historie se pak dá pracovat i s naprosto minimálním rozsahem informaci a vysledné závěry přitom budou docela spolehlivé - nikoli ale uznávám absolutně spolehlivé. Takhle nějak pracují mentáti.

125696

15.01.2007 16:52

Scéna je připravena

RE: Scéna je připravena - O TOM JIŽ NENÍ POCHYB /bohužel/

Petr Gejdoš 83.?.?.?

http://www.fas.org/ssp/docs/GlobalStrikeReport.pdf (pdf, 250 stránek)

Když děs, tak děsněj ! [velký smích]

125702

15.01.2007 21:29

Scéna je připravena

RE: Posledni dva kroky..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nemají však mnoho času. Síly Slova ožívají a Tvůrci jej už brzy vyjeví. Thor zahubí hlubinného hada. Izrael bude zničen.

"...toho dne společnost božských bytostí a sbor smrtelníků budou bojovat bok po boku v bitvě a krvavé lázni.
Synové světla budou bojovat proti synům temnot a zjeví jim svou božskou moc, uprostřed válečného ryku, uprostřed bojového pokřiku bohů a lidí ..." (svitky od El Qumran)

Ano, pane ! Čas se nesmírně rychle krátí... moudrý ten, kdo pilně zkoumá vlastní duši.

A ani netřeba použít Nostradama, ačkoliv ten to fakticky řekl "na plnou hubu" ! Což je u něj dost neobvyklé, tedy to ukazuje závažnost tohoto. Nostradamus to roztrousil po všech siecles, ale je to tam zřetelně vidět "autobus na střeše" ! [smích] (chtěl jsem původně napsat - "jak třešnička na kravinci" !

125732

16.01.2007 16:04

Scéna je připravena

RE: Scéna je připravena - O TOM JIŽ NENÍ POCHYB /bohužel/

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Netřeba běhat a shánět Nostradama či Sybilu - i v Bibli, v každém Evangeliu to Ježíš popisuje - docela nezakrytě to tam "rozbalil", co to bude za válku. Je to přinejmenším zvláštní, že v údajně křesťanské společnosti je to třeba připomínat. A udivuje mě, že lidé tak až nezakrytě Bibli a Evangeliím vůbec nevěří. Co jsou to tady "sacrbleu" za křesťani ?? [smích]

125784

16.01.2007 16:13

Scéna je připravena

RE: No jo

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdyz pesimista je dobre informovany optimista, pak by me zajimalo, co je dobre informovany pesimista.

Tak to takový člověk je opravdu na dobré cestě, prokouknout, co je zbytečné a co je důležité. V zásadě, jistý si tím nejsem, ale domnívám se a tak trochu se tím i utěšuju, že toto je ten pravý smysl života.

Skutečně kvalitně informovaný pesimista prostě a jednoduše nedělá dále blbosti a věnuje se stavu vlastní duše.

125785

19.01.2007 15:52

Zavalí nás PET lahve?

Bludy zelené obludy ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Musím se sarkasticky zasmát. Sám dělám do ekologie a do odpadů dost dlouho, abych mohl cosi fundovaně tvrdit. Ale až se mi do toho nechce.

S dovolením použiji sklo, místo PET lahví - u skla je to názornější a pochopitelnější, ačkoliv i ty petky jsou na to príma ! [velký smích]

Totiž - kdyby se celá ta slavná recyklace všelijak "tajně" nedotovala a to značně, potom by nerecykloval nikdo. Tedy - je evidentní, že recyklace obecně není nijak přínosná. Neříkám, že by se na skládky mělo něco vyvážet, když to jde použít - třeba měděné dráty, že ! Ale proč se s recyklací dělá takový humbuk ? Kdo ví, ten ví, že celý systém je v podstatě většinou nesmyslný a pouhá úlitba vlastnímu černému svědomí ! Má smysl došlápnout si na náš současný idiotský konzumní systém ! Ale nemá většinou cenu v tomto idiotském systému cosi recyklovat ... tedy jako obvykle - trháme zuby přes prdel - pardon.

tedy SKLO :

- Občan, indoktrinovaný a loayalní - vezme flašky a odnese do kontejneru = otrava, vynaložená práce + kontejnery, plus ztráta prostoru a zohyzděné město.
- Nějaké technické služby pošlou náklaďák, naloží flašky z kontejneru a odveze na třídičku = amortizace vozidla + palivo a platy. Platí obec = my.
- Na třídičce se roztřídí bílé a barevné sklo, nahrubo se očistí a oškrábou nálepky, plíšky, stanioly a podobně = práce + platy, energie, voda, stavba, prostor. Platí obec = my.
- Dopravní firma náklad vytříděného skla odveze do skláren, kde dostane zaplaceno asi tak 30% nákladů na naftu - zbytek doplatí obec = my. Amortizace auta, práce, plat.
- Ve sklárně "mají velikou radost ! Sklo znovu přetřídí, umyjí, nadrtí a šup do tavící pece. Výsledkem je všelijak barevné, nekvalitní sklo, spotřeba energie na tavbu stejná, jako u čistých surovin, ne-li větší. Sklo použitelné pouze pro podřadné úšely. Dotuje systém = my.

Naproti tomu stojí klasika - sklárna má cca 100 m za plotem pískovnu s kvalitním pískem, k tomu za "hubičku dokoupí nějaké chemikalie, které vesměs jsou odpadem z jiných výrob, šoupne to do pece a výsledkem je kvalitní sklo pro všechna typická použití.

Všechna ta trápení se starým sklem stát (= my) zadotuje a nebo se to jakousí směrnicí příkáže jako povinnost, což zdrahne vše a zaplatí to zase kdo asi (= my). Jinak by to totiž nikdo nedělal !

A teď - kde je nějaká úšetřba životního prostředí ? Sklo ve formě písku ze země vyšlo, ve formě skla do země šup zpátky. Kdežto při recyklaci zůstane písek ležet, sklo (fakticky jiná forma písku) koluje jako recyklát, ale dále je nutno do "oběhu" dodat další a další energie. Tedy kde je úšetřba ? Nikde !

PS1 - velmi podobně to dopadá s PET (ale taky s 80% všech recyklátů).
PS2 - neříkám "..lijte do přírody toxické odpady !", ale sklo ???? [velký smích]
PS3 - lidi, zapojte mozky ! Je třeba zrušit konzum ! A ne dělat hovadiny !

125975

19.01.2007 21:09

Korupční show

Nechápu ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Asi jsem naivní, pane Richard Král, ale nějak to moc nechápu. Nedělám si iluse, co jsou zač ti naši politici od úplně zleva do úplně napravo. Ale tady v tomto konkrétním případě jsem s rozumem v koncích - nechcete napsat ještě dodatek, kde by jste nějak znázornil, jakže to vlastně uvažujete Vy ?

áááĺe co se vůbec starám o politiku ... [velký smích]

125993

20.01.2007 14:01

Zavalí nás PET lahve?

RE: Bludy zelené obludy ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

PET je vysoce výhřevné palivo - asi jako třeba mazut. Pro spalování netřeba dbát na vysokou čistotu toho materiálu, která je jinak nutná pro recyklaci. Kdyby se tedy takové odpady spalovaly, na místo toho, aby se nákladně čistily a kdyby se nespalovaly topné oleje, potom by šlo z té originál suroviny vyrábět čisté plasty a místo spalování čisté suroviny by se spaloval plastový odpad - vyšlo by to snad suma sumarum výhodněji, ne ? Fuj - to je nad plán složitá věta, ale už to tak nechám... Jinak - to a nic jiného jsem měl na mysli, když jsem zpochybnil současný systém recyklace.

Totiž, dobře vím, že by se suroviny měly recyklovat. Ale absolutně první krok není přece recyklovat. Ten první krok by měl být systémový - změnit současnou hýřivou konzumní společnost na společnost, která recykluje od počátku, ne jenom na konci jako nějaký apendix !

PS - Když se na skládky uloží směs odpadů, kdy 10 - 20 % budou plasty, 50% budou materiály prakticky minerální (sutě, sklo, popel a podobně) a zbytek bude biologický materiál, který se rozloží, potom za 50 let, když se ta skládky odtěží a prosype síty, zůstane na jedné straně 80% materiálu jako pyramida kvalitní černozemě a na druhé straně 20% plastů. Ta černozem bude jako ornice kvalitnější, než je 90% jakékoliv zeminy a ty plasty půjde přímo spálit a výhřevnost bude jako u mazutu. samozřejmě v tom bude dále kde co - nejde totiž nikdy vyloučit další příměsi (plechovky, hřebíky a spol). Recyklaci barevných kovů zaobstarají stejně zbarvení spoluobčané "nastojato"...

Důležité je, že to po 50 létech bude již čistý - nesmrdící - materiál. Dnešní opovrhované skládky jsou poklady zítřka. A bez celého dnešního recyklačního humbuku.

126060

20.01.2007 20:24

Korupční show

RE: Nechápu ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zcela souhlasím a zároveň jsem smutný. Když to, co radíte, taky sám zkusíte, budou Vás mít lidi za blbce nebo duševně nemocného. Můžeme někdy pak udělat "kongres" takových takto stigmatizovaných. Bude to neveselé sezení ! [velký smích]

126105

22.01.2007 20:36

Zavalí nás PET lahve?

RE: Je to cele

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem trochu zmaten, jaká vznikla diskuse .. [oči v sloup] Já samozřejmě nenamítal vůbec nic proti recyklaci toho typu, že si koupím pivo ve skle, vypiju, flašku hned vypláchnu cca deckou vody - to hlavně proto, aby mi to doma nesmrdělo, protože s tím hnedle neletím do obchodu - až toho je více, tak to vrátím. Obchod to předá zpět do pivovaru, tam to dost nákladně umyjou a flaška jde zpátky "do procesu". Takto by se s jistým váháním dalo říci, že by to mohlo jakž takž fungovat.

Nicméně - energetické náklady na dopravu a čistění, potřeba vody včetně čistění této, lidská práce v celém koloběhu, nároky na prostory a kdoví co ještě, to vše vrhá poněkud stín na celý proces kolem vratných lahví. Ale nechť - toto jaksi historicky funguje.

Jiná a zcela nevýhodná situace nastává teprve u recyklace nevratných skleněných obalů a skla vůbec ! Tam je podle mě recyklace jednoznačně kontraproduktivní. Je nutno si uvědomit, že pokud se ze skla bude vyrábět opět sklo ve sklárně, nikdy a zdůrazním to ještě NIKDY nebude výsledkem recyklace ušetření čehokoliv ! Aby ze starého skla vzniklo kvalitní sklo, muselo by se zcela detailně roztřídit a vyčistit. Když totiž spadne kousek plíšku do tavby, potažmo jakákoliv nevhodná nečistota - potom je výsledkem jakoby "zamlžené" a všelijak neřízeně barevné sklo, což využití na původní účely vylučuje. Přitom budou u takové recyklace nejméně stejné energetické nároky, jako u čisté suroviny na tavbu, ale navíc přibude to vše kolem třídění, svozu, znovu třídění, čistění atd. To vše je čistá ztráta, ať to bereme z jakého chceme úhlu pohledu a taková recyklace je prostě "na pytel" !! Obrazně bych řekl, že to podstatně poškodí v konečném důsledku přírodu a nikoli ušetří !

Ostatně ale, kdož máte možnost, koukněte se třeba v Německu na ty neskutečné pyramidy sesbíraného skla, které prostě leží a nikdo neví, co s tím dále. Já prolezl v Německu řadu takových provozoven a byl jsem z toho prostě "mimoděložní" ! Ono to totiž funguje jaksi a to ještě špatně jen proto, že se tak někdo od zeleného stolu rozhodl, nařídil to a udělal si někde v kolonce nějakého přitroublého EU formuláře fajfku - "SPLNĚNO !" ať to stojí, co to stojí... [velký smích]

PS - a není to ojedinělá komodita, která takhle dopadá. Ale nechtěl bych v žádném případě, aby si někdo myslel, že jsem proti recyklacím. Nikoliv však tímto způsobem. Někdo si myslí, že vytváří systém - ono to ale je od života odtržený subsystém, který funguje kontra celkovému systému - to je ovšem blbost...

126391

22.01.2007 20:42

Korupční show

RE: Nechápu ...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

už se dávno dějí pane Gejdoš, chcete taky do party?

Asi určitě ano, průšvih je v tom, že jaksi jak stárnu, mám co raz méně času ! [smích]

126392

22.01.2007 20:52

Bush udělal z USA kolonii Izraele!!!

RE: blazinkove

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Netřeba vkládat do kohokoliv jakési naděje :"Reknu vam jedno nikdy jsem nevkladal to presidenta Bushe prilis nadeje, ale v tomhletom bode ano. A verim, ze se nakonec rozhodne spravne."

Vývoj jede jakoby v kolejích, vytvořených již nevelmi ovlivnitelnými okolnostmí a silou událostí. Čili - ta cesta je daná a ani president USA již na to nemá podstatný vliv. Má vliv na nějaké technické detaily, vcelku ale na nic !

Je nutno si uvědomit, že lidstvo v několika oblastech již globálně překročilo určité limity a cesta zpět není, nemluvě již o tom, že některé ty limity byly odhaleny v době, kdy již byly překročeny. Tedy - udělám si radost a zmíním Proroky a Nostradama zejména ! Ti se nepletou ani omylem... [velký smích]

126394

23.01.2007 15:15

Zavalí nás PET lahve?

RE: Je to cele

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, já schválně odběhl od PET ke sklu. Na těch vratných flaškách totiž může být ta diskuse daleko barvitější, protože ty procesy si každý dokáže hladce představit a není zde žádná převratná a nepochopitelná technologie.

Tedy - každý si dokáže představit, že nějaký podnik, dejme tomu pivovar, pokud nechce mít problémy se svým "dobrým jménem", musí k těm vráceným lahvím přistupovat, jako by byly vcelmi znečistěné. Ony totiž v rozsahu tak 5% skutečně velmi znečistěné jsou ! Lidi jsou docela "prásáci" a s klidným svědomím ty flašky použijí pro zcela nepotravinářské účely.

Ten pivovar tedy skutečně nemůže spoléhat na to, že už při výkupu takovou láhev vyloučí ten vykupující - nemá na to totiž čas ! Musí tedy zaměstnávat lidi, kteří to budou znovu brát tu láhev do ruky a eventuálně k ní čichne. Pak stejně musí ty láhve na mycí linku, stejně do toho jdou chemikálie, spousta vody a energií. Teoreticky bych to tady v místní sodovkárně mohl pozjišťovat, ale je to docela operace. Nakonec - mohl bych jit na průzkumy do pivovaru Nošovice tady, ať zůstaneme u piva.

Taky i ten svoz vrácených lahví - není to zase žádná legrace - zkuste si to představit tak, že to vy někdo máte ten náklaďák a rozvážíte přepravky s pivem a svážíte prázdné zpátky ! Lidi někde koupí, jinde vrátí, vše podléhá chaotickým výkyvům podle kde čeho - jestli je horko, zima, prší, sněží, jsou svátky, prázdniny - furt se to mění, nenaplánujete si prostě nic - není to tedy jen tak "mimochodem" !

Přepravky navíc podléhají zkáze, zabírá to všude prostor, na autě se míchají prázdné a plné, lidi to na jedné straně obchodu kradou a na druhé straně zase vrací, atd atp. Je to docela problematické prostě, nechte si to projít hlavou ! *Dokonce i u tohoto tradičního již aspoň u nás způsobu by jsme se patrně dobrali k čisté ztrátě pro přírodu. Čili, není vše ekologické, co je zelené... [smích]

126505

23.01.2007 15:52

Nezklamal!

RE: Co máte proti OBRANNÉ základně?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdyby si o kilometr vedle chtěli postavit podobnou Rusové (a dobře zaplatili), taky nemám nic proti. Opravdu.

... zajímavé, leč patrně nerealizovatelné. Ale nastoluje to úvahu - pokud není toto zařízení namířeno proti Rusku, potom se naskytá otázka - proč ne s Ruskem ? Vždyť klaďme si otázky dále - v tomto případě, když to není proti Rusku a přesto to není v Rusku, což by rozum při pohledu na globus té naší "nebohé" planety měl nutně napovídat, potom to nemůže vlastně aspoň trochu být proti Rusku a tedy to taky říká, kdo s tím "špatným" Iránem spolupracuje. Potom ale je jasné, že to tedy vlastně proti Rusku je ! Protože, jestli Rusko s Iránem spolupracuje - což napovídá, proč ta základna a radar není v Rusku - potom ty řeči, že to je jen proti jednotlivým "zlým teroristickým" raketám nedávají smysl. Protože Rusko vypáli najednou 300 raket a pak celá ta šaškárna ztrácí smysl. Čili z toho zase plyne, že by bylo dobré pro USA vědět, že Rusáci "něco kutí" se svými raketami a od toho je ten radar tady a tedy je to proti Rusku ! Chápete ten zmatený kolotoč úvah, pane J. Bartáku ?

Čili, Vaše primární úvaha o tom, že by tu mohli "mít svoje" i Rusáci, tak ta je od základu nesmyslná a celé zařízení je primárně a evidentně proti Rusku.

Potom jsme u další úvahy - pustí USA někoho, aby kontroloval, zda ty jejich protirakety nejsou náhodou rakety 1. úderu s jadernou náloží ? Pročpak se to asi pan Kennedy tak čílil v době tzv. "kubánské krize" ? No přece přesně kvůli tomu ! Takže by nikdo neměl říkat, že Rusi dělají jen takové propagandistické bububu - je to totiž přesně "kubánská krize naopak" ! Chápete i to pane J. Bartáku ? Hrajete šachy pane J. Bartáku ? Stále se Vám celá situace zamlouvá ? Stále si někdo myslí, že to zvyšeje bezpečnost České republiky ? Evropy ? Světa ? [velký smích]

126509

23.01.2007 21:27

Bush udělal z USA kolonii Izraele!!!

RE: blazinkove

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích] stručné, jasné a výstižné ... [smích]

126544

24.01.2007 18:21

Nezklamal!

I já se dobře bavím, pane J. Bartáku !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hraji i šachy, i GO. Pokud nehrajete s hodinama bleskovky, potom se jedná o dosti statickou záležitost. A v tom by to mohlo být, to Vaše evidentní nepochopení situace vcelku.

Zajisté se pane J. Bartáku zajímáte o svět s "i maximálním nadhledem" a potom by jste měl vědět odpovědí na jisté, zdánlivě nesouvisející otázky:

1)Udávaný oficiální federální dluh USA již koliduje s hodnotou 10 000 miliard dolarů (ne amerických miliard, pane J. Bartáku - českých miliard ...) a odhadovaný komplexní tzv. "vnitřní" nebo taky "časový" (dlouhodobý horizont) dluh atakuje částku 70 000 miliard dolarů. Zamyslel jste se někdy, jak asi pánové v Bílém domě plánují tyto dluhy splácet ?

2)Americká zahraniční politika se vyznačuje již 200 let chladnokrevnou přimočarostí realizace jistých plánů, které bychom "z fleku" mohli charakterizovat jako dejme tomu "světovládné". Nebudu to rozmazávat, abych to neprodlužoval, ale pokud nevíte, o čem píši, řekněte a dovysvětlím to.

3)Globální stav planety je takový, že faktická agonie lidského druhu již probíhá - nevěříte ? Nechtěl bych to tady podrobně dokládat, dejte mi adresu a soukromě Vám to napíšu. "Nějaké" řešení se blíží, ale to řešení není - a to značně - po chuti a v souladu s představami USA a jeho zcela tajemného spojence ... [velký smích]

Vy jste si pane J. Bartáku nevšimnul mnoha věcí, nevšimnul jste si, že se jmenuji Petr Gejdoš, nevšímáte si ani toho, že doposud v té naší pokrytecky prolhané civilizaci psali dějiny vítězové a tedy víme jak. A nebo jste si všimnul a pak mě uvádíte do rozpaků. Nechci zde být neslušný, ale Váš výrok : "Čili, Vaše primární úvaha o tom, že celé zařízení je primárně a evidentně proti Rusku, tak ta je od základu nesmyslná. " mi skoro ani jinou možnost nedává.

Nemíním se s Vámi tady "škubat", čí úvaha je od základů nesmyslná. Nic to neřeší. Ale důvody, které na podporu svých úvah uvádíte, jakože že :"Slyšel jste někdy o teorii her, pane Petře Gajdoši? Připusťmě nyní na malou chvíli, že Američané by opravdu tucet, dva tucty takových raket ve střední Evropě rozmístili a "zapomněli" o tom naši vládu informovat. Za jak dlouho se to provalí? Víte, existuje činnost známá pod pojmem špionáž. Nepochybuji, že Putin by byl radostí bez sebe, kdyby nějaký blbec ve Washingtonu udělal tak hloupou chybu. Znamenalo by to, že USA jsou naprosto nespolehlivý partner. "

No a tedy co ? Co je toto za argument ? Pane, nejsem zvědavý na to, že mě budete nutit spoléhat se na jakousi pomyslnou slušnost a spolehlivost USA ! Těch samých USA, které klidně nechají kšeftovat svou CIA s drogama, aby mohla tato pak dělat vlastní zahraniční politiku. Která si tu v Evropě prokazatelně tajně lítá a porušuje tolik všelijakých mezinárodních úmluv a pravidel, že by jste to pane J. Bartáku v papírové formě ani neunesl. [velký smích]

126645

24.01.2007 18:47

Nezklamal!

RE: Tak jsem take sepsal clanek... pokud je zajem... lze ho zverejnit i tady..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to zcela jasné, pane Grovik. ještě to vysvětlete tomu stratégovi, panu Bartákovi...

126647

25.01.2007 08:12

Nezklamal!

RE: to P.G.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdravím pane "Průchozí",

stále studuji a jsem v klidu - nebo neklidu ??? [velký smích]

Mi vrtá hlavou ta "tajemná zbraň", která znamená onen již mytologický "oheň z nebe". Pokud se nepletu ve výkladech velkých Proroků, existuje zde zbraň, která se zcela vymyká zatím i scifi představám běžných smrtelníků a vycházeje z výroků ruských činovníků snad od 70. let, ztratily pro ně i pro mě dnes vlastně již klasické ZHN svou váhu. Jak píšeš - staré harampádí.

Mohl by z mého stylu psaní vyplynout pro někoho, že "jako bych" se na ten Armagedon snad těšil. To by ale byl omyl, mám děti a navzdory jakýmkoli pokrokům v myšlení jsem stále ještě dost klasicky neklidný. Hm... [smích]

PS - uvažoval jsi poslední dobou nad americkým stonehenge ? Já jo.

126702

27.01.2007 16:46

Jde o hodně

RE: Referendum nebude, na demonstraci nikdo nepřijde

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ale jak teď vypadám ..

Já myslím, že si to každý přebere správně - já totiž jak jsem četl, tak jsem taky nad tou reakcí na Vás lehce žasl a pak mi to došlo. [smích]

127073

02.02.2007 11:29

Kybernetoví vojáci pro Izrael

RE: To je pravda,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V tomto zajímavém světě je všechno možné, pane Max von Sprcha. Nikdy se nemá tudíž říkat "nikdy..." ! Proto budiž zdravý selský rozum a víra v ... tou autoritou nejvyšší.

127587

02.02.2007 11:36

Pozor na falešné proroky - z obou stran

RE: Mraveniště

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No a tím to zase začalo - viz Vaše vyprávění výše - stále dokola ... [smích]

Tentokrát to ale bude jinak ! Všechna velká proroctví to tentokrát pojímají šíře a dále tak, že tentokrát to ... "nebude dokola !" Tentokrát to bude konečné řešení, ačkoli klasici praví, že nikdo nic nemá brát jako definitívní...

127588

02.02.2007 13:44

Pozor na falešné proroky - z obou stran

RE: Mraveniště

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No jo, pani jarmilo, já tam tu pojistku: "...nikdy nic není definitívní..." přeci dal !

Ale přesto - tím, že nebude další kolečko jsem myslel, že lidi jako celek nebudou mít další kolečko ! Z poselství věků, ze starověké mytologie a z Velkých proroků lze vyrozumět, že se " ...čas, Olám, kolo, cyklus ..." atd. atp. opět jednou dostává do bodu A = nula = nekonečno - tedy, že cyklus se prostě uzavírá. A jako z udělání se jeví, že zrovna teď !

Tento konec cyklu je ve znamení "ohně z nebes". Nikdo - tedy z lidí nikdo neví, co to přesně znamená, můžeme se jen a pouze domnívat. A hlavně - hloubaví lidé pochopí, že se nejedná o žádné nějaké hrátky všemocného pána Boha, který bude mačkat čudlík s nápisem "Tahem zapni, stiskem vypni!" Vlastně co to říkám - má tam mít napsáno "ON / OFF" ! Pán Bůh je nad takové lapalie dost hodně vysoko povznesen, ač tedy ne, že by se nezajímal ...

V Apokalypse se mluví o tom, že až 1000 let bude trvat obnova Země. My dnes díky materialistickému výzkumu víme, že naše centrální hvězda - Slunce - je ve velmi neobvyklém stavu, který nelze vysvětlit jeho normální běžnou funkcí tak, jak si to páni vědátoři "nalajnovali" v arogantní namyšlenosti na svou "Vědu všeobecnou, alias vlastně katolickou". Čili tím říkám více věcí najednou - jednak patrně nebezpečí opravdu příjde s nebe, věda je fakticky církev a rozumní lidé by měli udělat dost logický závěr - že víme, že nic nevíme... [velký smích]

PS - a já bych za sebe dodal, že "vše souvisí se vším" a že "vše je jaksi jinak !"

127596

03.02.2007 13:14

Pozor na falešné proroky - z obou stran

RE: Mraveniště

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Chcete snad popřít všechny ty vykopávky, které nám odhalily, že nejprve existovali australopitékové, potom habilini, dále erectové,potom neandertálci a nakonec moderní lidé homo sapiens?

Trochu se vmísím s dovolením - to je docela legrace, ta Vaše citovaná věta ! Totiž, když někde někdo vykope na ploše kilometru čterečního hrst všelijakých kostních úlomků a k tomu tři zuby, tak z toho udělají posléze nějakým "machalaj machalaj" celého nějakého australopitéka a hrozně se celý vědecký svět raduje, kterak je tím podpořena evoluce.

Potom ale, když se najde na desetinové ploše hromada zkamenělin, kde na sobě leží zbytky dinosaurů a k tomu nějaké pra-prasata, pra-jeleni, pra-žirafy, pra-bizoni a další hromady jiných sice pra-zvířat - leč veskrze moderních a k dinosaurum nepatřících, tak všichni mlčí jak zařezaní a přirozeně pak o tom nikdo nemluví a jakože nic takového není ! To by totiž zase bylo proti evoluci a to se přece mezi moderníma lidma nenosí...

Zcela typické ovšem je, že originálně skoro každý rok odhalované zkamenělé stopy dinosaurů a moderních lidí z Paluxy River v dalších a dalších vrstvách, patrně vzniklých v době Potopy světa, jsou pak prohlašovány "šmahem" za podvod. A nikdo z pozvaných "kapacit" se ani nehne, se jít kouknout "na vlastní bulvy" ! Ani nápad, aby někdo s nějakým vědeckým renomé zvedl svůj od sedění za vědeckým stolem placatou "prdel" a šel mít odvahu v terénu a v aktuálním čase odkryté zkamenělé vrstvy prohlásit za podvod - protože to podvod prostě nemůže být a špatně by se to tedy tam na místě za podvod prohlašovalo ... To by totiž pak jaksi z té evoluce potom nic nezbylo a páni vědátoři by museli vracet Nobelovky, které dostávají za své evoluční bludy. [velký smích]

127654

04.02.2007 15:15

Pozor na falešné proroky - z obou stran

RE: Mraveniště

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Koubek - již dlouho jsme se "pěkně" nepohádali. Tedy zdravím a chtěl bych hned na počátek říci, že jsem neřekl samozřejmě všechno a tedy ani Vaši reakci neberu jako "boční salvu".

Nicméně, jelikož si myslím, že tak u Vás můžu udělat maximální zkratku, napíši vzápětí heslovitě řadu náznaků, které si již smysluplně poskládejte sám.

-Pokud platí "vědecké datace" - život v již diferencové podobě se objevil sotva 100 milionů let po údajném vzniku planety.
-Nepodařil se najít ani jediný jakýs takýs důkaz tzv. "přechodových článků" evoluce - máte jiné údaje pane Koubek ?
-Žijící fosilie naopak provádí "masový výsměch" evoluci.
-Kdyby měl nějaký vědec přísahat "na život" svého milovaného dítěte, že vědecké datace jsou nesporné, pane - nenašel by se ani jediný.
-Znovu jsem to četl, ale zase nedodám důkaz, zase jsem to zasunul - v USA kdesi na středozáápadě vykopali kostru dinosaura o stáří kolem prý 100 milionů let - s "živou" buněčnou hmotou a DNA !
-Ty ťápoty v Paluxy River - když zpochybňujete stopy člověka ve stopách dinosaurů - vysvětlete stopy kapek deště zkamenělé v jedné z vrstev. Ty miliony let na usazování se Vám smějí.
-Vysvětlete černě-kamenno-uhelný strom na karvinsku v šachtě, který prorůstal až tři sloje uhlí, mezi kterými ovšem leží milion let starý proplastek podle těch Vašich "nesporných" datací !
-Zamyslete se, jak vznikl pevninský zemský povrch ! Tak, jak to vysvětluje věda, se mi již ani smát nechce.
-Vypočítejte si stáří Země podle aktuální rychlosti vodní a větrné eroze. Já osobně mám problém se dostat do řádů milionů let.
-Vysvětlete "pochodující" zemský magnetismus.

... atd. atp. a tak různě - mohl bych se zamýšlet a psát dlouho. Nic z toho neukecáte, pane.

Máváte tu nějakými výzkumy - pane vědče - kde jste byli při vynálezu DDT kupříkladu ? Dnes znovu děláte hovadinu - mutujete živé organismy a vyrábíte "kočkopsy" - za 50 let Vám budou zbývající lidé na této planetě chodit plivat na hrob ! Pokud dožiju, i já plivnu... Tak to s Váma je, ale Vy nejste poučitelný, tedy mi promiňte, že se vůbec snažím. [velký smích]

PS - prostě je to jinak...

127749

04.02.2007 20:44

Pozor na falešné proroky - z obou stran

RE: Mraveniště

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Rene - ač jsem mírumilovný skoro pacifista, přesto občas cítím, "jak mi nabíhají žíly", když se vyskytnou takoví tito "Boho - rovní" ještě ani ne-absolventi "mozko-vymývacího školení" z nějaké univerzity, s nesmírně nabobtnalým egem ve smyslu - ".. já studuju na UK (Harward a pod. - nechť si každý dosadí svojí oblíbenou univerzitu), kdo je víc ??"

Tihle lidé pak po studiích - "..hurá do práce, hurá nakřápat co nejvíce chechtáků..." - vypnou mozky a zapnou nějaký vědecký podmozek na plné obrátky. A začnou vynalézat na 136% jako moderní kapitalističtí Stachanovci. Že na konci toho jejich bádání jsou ještě strašnější zbraně, ještě větší nerovnosti mezi lidma, ještě strašlivější devastace Matky Přírody - ...kdepááák, to takového Koubka nezajímá ! Každý ať se stará výhradně jen o sebe...

PS - Říká se taková prupovídka: "Muž/žena se žení/vdává proto, aby jeho/její partnerka/partner vyřešila(vyřešil problémy, které by neměl/neměla, kdyby se neženil/nevdávala. [smích] Je to tak složité, aby si čtenář/čtenářka mhl/mohla vybrat.

No a dneska v televizi na Primě v besedě v 13°° socdemák Zaorálek, ač jej jinak nemám rád, tak dobře zaperlil s jakoby variací této průpovídky na onu silně diskutovanou radarovou základnu. Zaorálek vyhlásil, že ta radaro-raketová základna se pravděpodobně nedokáže sama ubránit, čili že stěží eliminuje nebezpečí, jež vyplyne z toho, že to tady vznikne...

127777

05.02.2007 15:45

Pozor na falešné proroky - z obou stran

RE: Mraveniště

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já to pane Koubek ani tak nemyslel primárně na Vás, ten "anti-koubkovský výpad" - to by lo míněno obecně. Vy jste se jen nachomejtl, Vy jste umožnil to "zjmenovitět, jako takový tak trochu prototyp ..

Na druhou stranu, ač se Vám to "moje povídání" pane Koubek možná jeví příliš expresivní a nevěcné, přesto si nemůžu v jedné věci prostě pomoci ! Totiž - jinak jaksi zdá se, by do těch vašich "racionálních hlav" nevniklo vůbec nic. Vy si totiž tímto světem kráčíte jako buldozery, věcně a nevzrušeně si bádáte a důsledky Vaší činnosti vidíte "svým prizma" pouhého kladného výsledku naplánované činnosti. Nic víc, nic míň, což je prostě a jednoduše málo - to si uvědomte. A tváří tvář hrozně vyhlazení veškerého života na této planetě je to tedy v konečných důsledcích méně než nic ! To ale zdá se, si každý z Vám podobných ráčíte povšimnout teprve v té samé sekundě, kdy to dopadne přímo na Vás a to chápejte, je životní postoj k ničemu.

Vy vědátoři racionalisti se kasáte, že díky technickým vynálezům se má lidstvo stále lépe a doufáte, že vyřešíte všechny problémy, které se cestou k těm vašim světlým zítřkům vyskytnou. Já to ale vidím jinak - zatím ryze racionalistická a hmotářská věda za celou svou historii vším, co vynalezla jako dílčí řešení a to ještě jen dílčích problémů, tak tím vším vyrobila daleko více nových a smrtelně závažnějších problémů ! Chápete, co se snažím naznačit ? Neřešíte nic, děláte stále větší a větší škody - to je jediný výsledek toho arogantního hmotářského úsilí ! Zdá se ale, že ač se obracím na Vás, stejně nic z toho nevezmete do úvahy. Já v takovém světě s Váma nechci žít a nepřeji si Vás ! Vy totiž mi ničíte svět pod nohama a je mi prd platné, že až budete s rozumem v koncích, že řeknete, sorry ...

Tak to totiž je stále dokola, jenže v každém novém kolečku hůř a hůř. Uznejte, to Vám i váš racionalistický mozek hladce dá - to takhle věčně nelze !

127842

05.02.2007 17:52

Pozor na falešné proroky - z obou stran

RE: bavim se

Petr Gejdoš 83.?.?.?

... mnohem pravdepodobnejsi mi prijde vyhlazeni ... jsem v nejkrasnejsi casti planety, kde plati absolutni ignorance ekologie a vyhlazeni doporucuji, verim v evoluci, neverim v lidstvo ...

Připadne mi to jako až "špičkově zajímavý" názor - pokud má stejný myšlenkový základ, potom velmi se blížící mému. Tluče mnou zvědavost o zem - kde se alespoň přibližně nachází ta nejkrásnější část planety s absolutní ignorancí ekologie ?

PS 1 - s tím, že to ovládnutí světa nebude žádná sranda rád souhlasím, přinejmenším proto, že to je jakás takás naděje ... [smích]
PS 2 - pokud evolucí míníte o dost něco jiného, než si to zjednodušeně představuje dnešní věda, i s tím potom souhlasím.

127850

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 53 čtenářů částkou 14 305 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Studie firmy Pfizer – mýty a fakta o studii, která spustila celosvětové očkování17.01.22 16:38 Kanada 0

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

WHO si na Facebooku naběhla na vidle06.01.22 20:59 Neurčeno 0

Viník obrovského kalifornského požáru jmenován. A ne, není to globální oteplování06.01.22 17:43 USA 1

Vakcinační voodo - po každém očkování prudce naskočí úmrtnost "neočkovaných"06.01.22 15:07 Británie 2

Dezinformátoři a antivaxeři opět proti ČT?06.01.22 12:52 Británie 3

Marta Kubišová - peklo po 3. dávce06.01.22 09:20 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
24,52 Kč
Libra
29,38 Kč
Kanadský dolar
17,13 Kč
Australský dolar
15,48 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
18,77 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,40 Kč
100 maď. forintů
6,88 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,16 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 067,16 Kč
1 unce stříbra
494,36 Kč
Bitcoin
917 766,29 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 71 889 378