Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky podepsané Petr Gejdoš

Nalezeno 2210 příspěveků, 9 různých IP adres

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

26.10.2006 13:20

Jen 16 % Američanů věří oficiálnímu mýtu o 11. září

RE: Otazka je spis - co ted s tim?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nevím, jak to vydefinovat, ale jak se ten GP (=generální průser [velký smích] ) blíží, stávám se tak nějak zlehounka apatický. Člověk desetiletí mluví o tom, co se blíží a kolem stále jdou jen davy netečných, tupě se tvářících lidí a jediná jiskra v jejich očích, když se už někdy stane, že to tam zajiskří, má tvar znaku dolaru. [velký smích]

Aneb JAK UVARIT ZABU [zahanbení]

Tady se ten recept aplikuje na značně velikou žabu, to je ten GP.

120029

26.10.2006 14:18

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: 2007

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No vida ! Byl jsem sám z těch posunů všeho lehce zmatený. Máte zcela jasně efektivnější postup, jste dále než já, musím se zamyslet - já z tohoto hlediska vlastně "trhám zuby přes konečník", abych to tak nějak ilustroval... [smích]

Hm, tedy ale, pokud se nepletu, vlastní "pozorovatelný" začátek bude ještě letos. Víte, co to tedy bude ? Neodpovídejte raději přímo - jen jestli víte ?

120033

26.10.2006 17:24

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: je vskutku zabavne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Už už jsem psal panu Jurgen von Krebst něco v tomto duchu, ale Vy jste mi ušetřil práci. Ten člověk musí mít divné přátele... [velký smích]

120046

26.10.2006 20:29

Jen 16 % Američanů věří oficiálnímu mýtu o 11. září

RE: Otazka je spis - co ted s tim?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kopeme mozna za spatny team [zahanbení]

Já bych neřekl. Jsem vcelku v klidu, "být neklidní" budeme mít již brzy příležitostí dost a dost. V zásadě nejsme nikdo a to do slova a do písmene nikdo schopni posoudit, zdali to, co se děje, jestli se děje "do posledního důsledku" dobře - nebo špatně. Já vycházeje "ze svých" informací musím konstatovat, že sice vím, co se děje a bude dít, ale již nemůžu pouze ze sebe a za sebe potvrdit, že je to tak dobře či špatně v tomto aktuálním "okamžiku". Pravděpodobně je to však dobře - to totiž říká veškerá logika historie.

Je to trochu filosofie - co se aktuálně teď děje, to je skutečně již dávno dané. My teď totiž tvoříme při "takto chápaném" tzv. toku času již budoucnost. V našem, dozajista chybném, chápání času a kauzalit však nikdy nemůžeme racionalisticky získat jasno, co je dobře a co je špatně. To je průšvih - pro racionalisty.

Byly však lidstvu dány jisté pravidla chování, které tento systematický nedostatek naší "reality" obcházejí a umožňují správné chování i bez toho, že víme jasně, co je dobře a co je špatně - míněno do úplného důsledku. Ostatně z toho plyne - nevyzpytatelné jsou cesty Páně - to již cosi napovídá. Hm - bhaktí kupříkladu cesta je.

120067

26.10.2006 21:35

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já myslím, že Irán to nikterak nevzdal ! Že se zatím "nic neděje" (ten češtin je blbec - "nic neděje" je nesmysl přece !) znamená jediné - obě strany jsou extrémně opatrné !

Irán přece dopisem svého presidenta presidentu USA - byl tu na Zvědavci - fakticky formálně USA vyhlásil válku, ale tak rafinovaně, že USA to nemůžou nijak zneužít. Ani jedna strana nechce udělat byť jediný formální krok, ze kterého vy formálně právně vyplynula vina té či druhé strany za vzniklý konflikt !

Proto taky Korea v nejnevhodnější okamžik pro USA odpálila zkušební nukleární výbuch. Vyrazila tak USA z ruky již již hotový argument. Jaderný výzkum. Irán přeci říká, že to je mírový program a i kdyby to pravda nebyla - neexistuje žádný důkaz, že Irán lže. Zato Korea porušila vše a USA tam okolo nešikuje armádu, nic nenasvědčuje, že by se tam chystali. Jistěže víme proč !!!

Tam USA nevidí ten (ne)skrytý zisk. Ropa, plyn, uzavření cesty Rusku, odříznutí Číny - samé zisky. Kdežto S. Korea ? Kromě legálního důvodu samé nesmysly pro aktuální potřeby USA.

Ne ne - Irán neztratil odvahu ! Irán úpěnlivě dbá na to, aby nevznikla ani jedna legalizující podmínka pro USA. Jinak spíš obráceně - dychtivě čekají. Pokud rozumím dobře jejich chování a retorice - jsou dobře připraveni, věří si a berou to jako příležitost USA znova "napráskat" a konečně uzavřít účty s Israelem...

Za zády mají "cudně a nevinně culící se" Číňany a Rusy. Ti budou horlivě v RB OSN dumat a dumat, řešit a řešit, obstruovat a obstruovat, s maximální péčí a starostlivostí o spravedlnost -a jinak budou do Iránu "fofrovat" cokoliv, co USA ublíží. A nikdo na jejich straně nespěchá ! Čas běží a čím dál, tím dál - USA tratí a druhá strana sílí !

Tak se věci mají a tedy vězme, že se blíží okamžik, kdy v "jistém již" zoufalství je Bush schopný spustit akci - nechá odpálit klidně v LA nebo v Chicagu aspoň kilotunovou A bombu a nastalou "řež" využít k útoku na Irán.

Takový "teroristický útok" by hodně vyřešil ! Vyjímečný stav, likvidace aktivistů doma, všeobecná branná povinnost a válka ! VÁLKA ! VÁLKA !! Ta smaže dluhy a zlikviduje věřitele. Odůvodní vše, co je nutné pro zametení stop a zavře (provždy) huby kritikům. A ty zisky ! A lidi budou zase makat a bojovat "za svobodu, za národ, za .. já nevím co ještě !!"

Nechci to dál rozmazávat - ale můžou ty útoky být dva - jeden chemickou ZHN a druhý A bombou. Je na to dnes již až protivně průhledné proroctví. [velký smích]

120073

26.10.2006 22:02

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: je zcela iluzorni

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane trodas, někde jsem to četl v nějakých čínských novinách na netu - samozřejmě v anglické verzi [smích]. Byl tam projev nějakého maršála čínské lidové armády k vyřazovaným důstojníkům na nějakém tom čínském West Point.

To, co jste teď napsal, co jakože udělá Čína, aby si srovnala dluhy s USA - to je nářez !! A vězte totiž, že to samé říkal ten čínský zasloužilý maršál. Tak se chci optat - nepsal jste to náhodou pod vlivem toho jeho projevu ? Já su taký blbec, že jsem to kdesi uložil a nemůžu to teď najít ! Když jsem Vás četl, tak jsem si to hned vzpoměl a kopu kopu a nic ! Škoda !

To ale bude nářez, až to vypukne. Sybila by se divila, jak byla doopravdy přesná !! [velký smích]

120076

27.10.2006 18:12

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechcu tu zas tahat Nostradama, ale teď jsem se docela zasmál a musím jej vzpomenout ! Totiž - jak píšete :az to praskne a lidi se zacnou pidit po duvodech, tak bude zrejme malo lamp poulicniho osvetleni.

No a já vím, že Nostradamus o těch událostech v Americe, o kterých teď jako o brzké budoucnosti uvažujeme - tak on o nich s jistým údivem mluví jako " ...o divném zvyku ...", kdy se lidi budou vraždit na ulicích a popisuje to docela přesvědčivě tak, že je z toho jasný "Soudce Lynch" !! No nechci krákorat. Bude to bolet... [velký smích]

A má to začít hospodářským kolapsem, úpadkem všelijakých sociálnícjh fondů a pod. a nato nasraní a zbidačelí lidé vyrazí do ulic, celé pak to nakonec vypadá jako občanská válka. On ale mluví samozřejmě natolik nejasně, že kemomikin by se tomu vysmál.

120136

27.10.2006 18:55

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane jozin z bazin, již jsme tady cca 1/2 roku zpátky vedli s panem "bejvalým kémou" - ten projevil obzvláštní (ne)chápavost, co se týká oněch amerických statistik práce - dost "rozhořčenou debatu o zaměstnanosti v USA a o skutečném smyslu údajů v těch nešťastných amerických statistikách. Kdesi to mám "založené" a skoro v pohotovosti - Vy se jevíte takováý dobře komunikativní, třeba by jste po "bejvalém kémovi" ten prapor zvedl a vysvětlil ty pozoruhodné americké tajuplnosti !

Teď jste se zrovna dotkl jedné z těch zajímavostí - totiž :"have actively looked for work in the prior four weeks" Já tehdá panu bejvalému kémovi vypočítal, že ta americká statistika je dokonale vylhaná a zvadli jsme na obligátním zvyku toho pana "bejvalého kémy" - totiž, že když "bejvaléj kéma" nevěděl jak dál, tak řekl něco na způsob, že jsem pitomec a že se o tom se mnou nehodlá dále bavit. [smích]

Ty statistiky jsou skutečně ohromně "vyčůrané", nicméně i takto z nich lze ledasco vyčíst. A já tehdy z toho vyčetl a posléze vypočetl dosti znepokojivou cifru lidí v USA, kteří již ani nejsou nezaměstnaní, anžto je prostě a jednoduše ze statistik definitívně vyškrtli a od té doby si ti lidé s totožnou identitou "neškrtnou" ! Již se prostě zpátky do té statistiky nedostanou.

Mi vyšel dosti neuvěřitelný odhad, že 12 až 48 milionů (to je rozpytel, pane stavitel, že !)Američanů může žít v absolutní bídě, aniž by to jakkoliv úřady evidovaly a zajímaly se o to. Vím, že je to úžasné číslo a já tehdy "bejvalému kémovi" netvrdil, že je určitě správné - nýbrž pouze pravděpodobné, protože ten výpočet, který jsem i demonstroval, vycházel z celé řady neověřitelných předpokladů. Nicméně - mi z toho vychází, že kdyby se v USA používala stejná metodika evidence zaměstnanosti jako používa EUstat, byla by skutečná cifra nezaměstnaných spíše asi 15%, ale i více.

Máte zájem zahájit "zákopovou vojnu" na toto téma ? Je to zde sice tak tak k tema, spíše OT, ale snad bychom "přežili" zkoumavý pohled editorů ! [velký smích]

120141

27.10.2006 20:50

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: sny

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tak to jste teď pánové udělali krásný myšlenkový experiment, respektíve jste začali. Tak to domyslete do konce !

Když bychom byli schopni vše vyrábět automaticky strojově - fakticky roboty, je odtud jen krůček, stvořit umělou inteligenci, aby se ty automatizované robotické výrobní kapacity samy mohly opravovat a vylepšovat. K tomu bychom zatím alespoň zpočátku nějak zvládali 7 a více miliard lidí, co nemají do čeho píchnout a děsně se nudí.

Jenže brzy někoho napadne, že to je blbost - na co tolik lidí ? Co vůbec s něma ? Takže - buďto vyhubit, nebo je "uspat" a uvést do virtuální skutečnosti - takový Matrix jak když. A pokročme dále - nestalo se to náhodou již kdysi dávno ? Nežijeme náhodou již v Matrixu ?

Potom by to totiž hladce řešilo tu zdánlivě neřešitelnou otázku, jaký je vlastně vůbec smysl života ? Odpověď by byla jednoduchá - vlastně skoro žádný !! A jsme u absolutního kořene všech problémů - co tedy tady vlastně pohledáváme s takovým myšlením ? Jaký smysl měl celý ten racionalistický vývoj posledních pár tisíc let do dnešního stavu společnosti, založené na technice, technologiích a kašlající na jakékoliv duchovno ?

"Špatné" myšlenky, že... [velký smích] Domyslete si to do konce - to ale fakt musí každý sám.

120149

27.10.2006 21:33

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Jak je to doopravdy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Zdrcující, brutální, pravdivé, zatím pro 99,999% lidí nepochopitelné. A přitom již Sybila to popsala docela pochopitelně.

Ale pane Gdosy, dovolil bych si drobounký nesouhlas - ani peníze doma nic nepomůžou - leda snad kovové a to ve skutečně drahém kovu. Ale ani to moc "v malém" nepomůže - až to rupne, lidi nebudou nic vyrábět - budou se totiž "radostně" přechodně živit rabováním. V tom nevyrábění mají USA před světem docela náskok.. [velký smích]

Takže ani za zlato si nic nikdo nekoupí. A jestli si někdo myslí, že má pole, že bydlí na samotě a že se tedy uživí - neuživí ! Protože až ve městech nebude co rabovat v obchodech a tak podobně, příjdou miliony hladových na venkov jako kobylky. A i zde vše sežerou - jako kobylky. Nikdo se neubrání...

Je to vcelku bezvýchodné. Přežívat nějaký čas budou oligarchové, zabezpečení svými soukromými dobře vyzbrojenými armádami. Svět upadne do něčeho, proti čemu tzv. "temný středověk" po pádu Říma bude vypadat jako idylka v ráji. Jenže i oligarchové se budou žrát mezi sebou a budou se navzájem likvidovat. Dnešní tzv. "moderní lidé" si vůbec neumí představit svět - natož v něm úspěšně přežívat - beze všeho toho "infrastrukturního blaha", které dnes již nikdo ani nevnímá !

Použiji volně citát ze Saturnina: "..každý nadává, že kamna kouří, ale až je život chytne "za křídlo" a vyhodí na mráz, tak si vzpomenou ne, že kouřila, ale že hřála !" Namaloval jsem to moc černě ? Tak to vynásobte stokrát a ještě možná bude málo hrůzy proti skutečnosti, která nastane. hm... [velký smích]

120151

27.10.2006 21:56

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Levicaci vsech zemi, spojte se!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jistě - v obou bodech souhlas.

Ale povšimněte si prosím, jak americká ekonomika "immrverefurt" generuje nová a stále nová pracovní místa ! A pak se to vždy zčasu načas "vypíchne" jako že fajn, vše OK a jedeme dál - kemomikin a spol. mají opět pravdu ! Jenže zároveň tatáž ekonomika generuje pracovní "nemísta", abych to tak formalizovaně nazval. Tyto "nemísta" nejsou předmětem oslav a nadšených výkřiků "jůůů", ba co dím, nikdo o tom ani nešpitá.

Tam padají "ti Vaši", co aktívně 28 dní nehledají nic, protože již napůl v mezičase umřeli hladem a jaksi se jím to zdá býti dále "bezpředmětné". Na těch "statistických oficiálních stránkách" se to dokonce v poznámkách takto definované dočtete, ale veřejnost se o to příliš nezajímá, proč taky - jich se to netýká. Totiž, ti, co se jich to týka, ti už se nemají jak se to dovídat. Ti už oficiálně jakože neexistují - máte ovšem pravdu - stejně v USA jako kdekoliv jinde.

Jenže právě jisté sociálno v EU způsobuje, že podstatně větší část těchto "předztracených existencí" je stále evidováno a uváděno v tom procentu - v USA ale jakoby již byli pod drnem - šlus.

No a statistický výsledek je pak pro USA zcela senzační - prostě a jednoduše - zameteno pod koberec - problém prakticky neexistuje.. že prý. A tak je to furt a ve všem... [velký smích]

No a to se furt a jen sčítá, kapičky jedu kapají do číšky, zvané "jedová" a jednou padne poslední kapka...

120152

27.10.2006 22:09

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: 2007

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tohle již nebudu příliš komentovat, akorát jsem "úžasem" vydechl. Začínám čemusi co raz více věřit ... [smích]

120154

28.10.2006 15:04

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: sny

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nic domýšlet nebudu. Pozor !! Aby Vám to nezůstalo už napořád... [velký smích]

Ale vážně. Když vidíte v televizním šotu, jak se tisíce lidí mlátí tunami přezrálých rajčat v ulicích nějakého městečka s takovou pochybnou tradicí - co Vás napadne ? Nebo když vidíte statisíce lidí koukat se na nějaké zcela přitroublé závody monstrozních závodních aut a ryčí radostí, když se někdo rozmlátí na sračky - co říkáte tomu ? A nebo ještě - když se desetitisíce lidí chodí koukat na americký fotbal a pomalu mají orgasmus, když kdesi kdosi kohosi svalí na zem a zláme mu žebra - co Vás tady napadne ? Snad nemusím v tom výčtu pokračovat - věřte, že bych dlouho nemusel končit kvůli toho, že bych si na další a další podobné skutečně inteligentní "zabíjení času" nevzpomenul.

Ty milionové davy lidí v ulicích, mávající vlajkami, kteří mají v hlavě pouze všelijaké pochybné pseudo-problémy - Vy je nevidíte ? Těch se zeptejte, zda mají nadbytek času - až si jich někdy povšimnete. Já, s prominutím, myslím na Vaše slova, která jsem ostatně nahoře zopakoval a nedělám si iluse, že by jste to vše byl ochoten domyslet - čili se jich budete muset zeptat. [velký smích]

120196

28.10.2006 15:35

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Jak je to doopravdy

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Bender2012 - to co píšete, je v zásadě skoro celá pravda a je to cesta ven. Nakonec, když to domyslíme do důsledku, tak je to cesta jediná - když neberu jako alternatívní možnost kolektívní sebevraždu v jaderném holocaustu! Ale ta cesta je strašně dopředu zprofanovaná, jedná se o tzv. "třetí cestu".

Vy ale si musíte uvědomit jedno, nemělo by smysl anulovat dluhy a "jedeme dál" !! Musí se nastavit jinak celá společnost. To je to, co jsem myslel, když jsem kdekoliv psal, že "..kapitalismus již končí !". Dokud zde bude tento systém, nemá smysl cokoliv jiného řešit. Řešení je pouze dokončit likvidaci kapitalismu.

A nemyslete si, že ti oligarchové, kteří ve skutečnosti "tahají provázky" po celém světě, tedy že toto neví ! Oni to ví a již před skoro 100 léty naordinovali světu druhou cestu - socialismus a komunismus. Oba systémy - kapitalismus a socialismus pochází "ze stejného rodného kadlubu" !

Nyní stojíme před nutností třetí cesty. Socialismus nepřežil, neboť svou cestou narazil na chamtivost. Byla to neodpáratelná chamtivost lidí, která lidem obecně neumožnila absorbovat myšlenky socialismu a přetavit je v ideální společnost. Kapitalismus, již klidně můžeme taky říci, že nepřežil proto, že lidskou chamtivost přímo zapřáhl do svých služeb ! Vznikl "obludný systém", který sám sebe požírá v důsledku systémově nekontrolovatelné pažravosti ! Kapitalismus je postavený na pažravosti a tedy tuto nemůže omezovat - důsledek je snad jasný.

Jaká bude ta třetí cesta, to se můžeme jen zatím dohadovat - anebo si to lze přečíst v Bibli (!! [smích] ). Jedno ale je jisté - v současné chvíli ten člověk - tvůrce třetí cesty - již žije mezi námi ! Systém kapitalismu je již prakticky mrtvý a jen mlátí kopyty v předsmrtných křečích.

A tak nám zde svorně vedle sebe leží dvě zdechliny - socialismus a kapitalismus. A sedm miliard sirotků je nachystáno k největší řeži v dějinách lidstva, aby se servali o pochybné dědictví po těchto zdechlinách. Jediné, co by rozumný člověk měl mít na mysli v této chvíli je - zásadně se toho neúčastnit !! [velký smích]

120201

28.10.2006 16:00

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Z proroctví Hopi (zapsáno před 35. lety)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Studujte přírodu. Když vidíte mraky na obzoru, víte že bouře je blízko...... Všechna proroctví hovoří o jednom a tom samém. Tedy Bože, děj se vůle tvá... Amen !

My tady z toho nakonec uděláme jakousi "studovnu Proroctví" ... [smích] Což ale není špatné, ještě je možnost někoho zachránit. To taky měl svého času jistý Jan Pavel II. na mysli, když tak protismyslně ve své kterési Encyklice žádal, aby se lidé množili a množili bez hranic, zatímco (pseudo)moudří lidé namítali, že to zničí planetu. Jan Pavel II. totiž věděl pravdu !!

Že planeta je již zničená a příjde "velký úklid". [velký smích]

120202

29.10.2006 14:23

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: je vskutku zabavne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Stan, dospěl jsem k velmi podobným číslům jako Vy. Zejména pak, co se týká těch statistik zaměstnanosti. I z těch docela legračních amerických statistik se přece jen ledacos dá odvodit, ačkoliv se tyto statistiky dají nazývat spíše "pokusem o průzkum" !!

Já jsem svého času odhadoval, kolik se již mohlo v americké "nepříliš všímavé" společnosti ztratit těch skutečně "ztracených existencí", to jest těch, kterých si úspěšnější část společnosti jaksi moc nevšímá. Navíc jaksi pozapomínáme na to, kolik lidí v USA "sedí v kriminálech" !!

Tedy mi tehdy vyšlo značně fantastické číslo 12 (ale až 48 !) milionů ztracených existencí - avšak pozor, netvrdím, že to je přesně tak ! Fakticky se jedná o spekulaci, kam se vlastně podějí lidé, kteří již ze statistik vypadli a nemají se v duchu metodiky těch statistik již šanci zpátky zařadit.

Aby to nebylo nikomu zbytečně velké v očích, přepočtěmež to na poměry v Česku. Tedy koeficientem 30x . Potom by to presentovalo cca 400 000 (ale až 1,6 milionů) bezdomovců "kdesi" v Česku. To uznávám, že je na první šup asi nejspíše blbost. Berme to jako nadsázku, způsob, jak upozornit, že něco takového existuje a nemluví se o tom.

My dnes v ČR máme asi 420 000 nezaměstnaných a to je cca 8% nezaměstnanost. Podle v Česku původní a lépe vypovídající metodiky, kterou jsme opustili právě vstupem do EU, by procentuálně dnes byla nezaměstnanost fakticky 10%, čili cca dvojnásobek americké. Uvažujme ještě značnou měkkost systému a že tedy zde ještě figuruje nezanedbatelné číslo lidí, kteří mají všelijaké, třeba invalidní a jiné důchody. Tím se můžeme dostat k číslu možná 12% opravdové nezaměstnanosti a k číslu 600 - 650 tisíc de facto "se flákajících lidí". V USA by polovina těchto lidí formálně neexistovala !

Dále je nutno uvážit, že jakási přec jen prestiž nezaměstnaného v Česku a vlastně v celé Evropě je nepoměrně vyšší, než v USA a tedy zde lze najít příčinu, proč je zde formálně v celé Evropě více nezaměstnaných, než v USA. Vyjdeme-li z relativní podobnosti obou ekonomik, americké a evropské, mohly a i měly by být srovnatelné i hodnoty nezaměstnaných.

Potom ale z toho plyne nezanedbatelné číslo oněch "ztracených existencí" - které v Evropě pohodlně figurují v čísle nezaměstnaných, kdežto v USA "v propadlišti společnosti". Nebudu již provokovat s přesným číslem - ale jsou jich určitě miliony a nikoliv dva miliony ... [velký smích]

120271

29.10.2006 14:33

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: uz jsem cetl mensi hovadiny,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane - nikde jsem neříkal, že většina lidí to vůbec někdy pochopí. Vy jste tímto dokázal, že ani Vy nepatříte k té relatívně nepatrné menšině. Klidně si na té větvi seďte, pilně řezejte a zpívejte si nějakou optimistickou "notečku" - budete to moc a moc potřebovat ! [velký smích]

120272

29.10.2006 16:26

Týden v Moskvě

Moskva za Brežněva.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já byl osobně v Moskvě v červnu 1973 a v září 1973 vždy cca tyden. Poprvé to bylo, když jsem jel tam na tzv. "strojku" - čili stavbu - na pracovní brigádu. Podruhé to pak bylo, když jsem se po cca 3 a půl měsících vracel z té "strojki" zpátky domů.

Oba pobyty v Moskvě pro mě znamenaly v jistém slova smyslu šok. Totiž cestou tam jsem měl velice mizerné představy o tom, co mě vlastně čeká a Moskva na mě působila značně depresívně. Ostatně byla to doba vrcholného "břežněvismu" a skutečně to bylo místy značně zdrcující. Byla to moc "dobrá průprava" na to, co bude následovat cestou "do vnitrozemí", kam se turisti již neměli tehdy a zřejmě ještě i dnes šanci dostat.

Dva a půl měsíce práce na "strojce" - to byl v zásadě očistec i peklo na zemi a ze čtrnácti-členné české skupiny studentů-brigádníků to psychicky dobře polovina nevydržela, fyzicky pak nás to zlomilo postupně všechny. Tam jsem si asi poprvé v životě hrábnul "na dno" psychických a i fyzických sil. To ale by bylo na dlouhé povídání a je to OT tady.

Po skončení práce jsme měli jakousi "rekreaci", což byla tzv. "puťovka". My byli v Gruzii a Armenii, na skok pak i v Azerbajdžanu, cestou zpět pak na týden v Moskvě. A to byl právě ten druhý pobyt v Moskvě ! Po více než třech měsících pobytu v tehdejším CCCP mi podruhé Moskva připadala jako absolutní ráj !

V Moskvě byly dlážděné komunikace, obchody se zbožím, pořádek, jezdily tam mimo náklaďáků i osobní auta, i když to bylo spektrum zcela neslýchaných aut - stařičké Moskviče, Pobědy, ještě kulaté Volhy, Čajky a vůbec - jako v muzeu. Byl to ráj i pro gurmány - po těch strašných blafech na strojce.

Já se velmi zabývám od snad děcka historií a o té ruské jsem toho věděl opravdu hodně. My jsme chodili a nebo jezdili metrem - mimochodem zcela úžasným metrem ! - s několika kolegy s podobným zaměřením po "celé historii" Moskvy a já byl šťastný člověk. Je se tam na co koukat ! Nevím, jak je to teď, ale tehdy to nebylo zaprasené žádným turistickým komercionalismem. Dodnes mluvím plynně rusky a mám hojně ve své nemalé knihovně ruských knich - v azbuce přirozeně. Můžu s klidem v duši říci, že se mi v Moskvě hodně líbilo - to ale až když jsem tam byl podruhé, cestou zpátky - to byl ten druhý - kladný šok z Moskvy.

Kdybych to měl nějak srovnat s nějakým americkým městem, neváhám ! Moskva je krásné město s viditelnou rostlou čistou architekturou - tedy historické centrum určitě. V porovnání s tím není o těch několika velkých americkýcch městech, co podrobněji znám, vůbec co napsat. Pouhý shluk výškových baráků a nekonečné satelitní sídla, kde bez navigačního systému člověk nenajde svůj barák ! [velký smích] Mluvím o Richmond, Washington, Virginia Beach. Jediné slušné město, co v USA znám, bylo Charlotteswill VA. (omlouvám se, jestli jsem to špatně napsal)

120285

29.10.2006 20:26

Týden v Moskvě

RE: Moskva za Brežněva.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vláďo ! Jak polobludy ?? Jak polobludy ?? [smích]

Ale vážně - neříkám, že jsem sjezdil celou Evropu, ale kde jsem byl v Evropě, tam všude a ty to musíš sám dobře cítit v Brně, že tady v Evropě to vesměs má vždy takové lidsky teplé rozměry. Prostě si jdeš městem, opájíš se tou atmosferou, koukáš na holky a nebo na kvetoucí stromy, vše je takové "akorát" - tak to jsi v Evropě, to jsi třeba v tom Brně a zajdeš na skleničku vína, nebo na pivo, nebo na kafe - to je jedno ! Ale cítíš tu člověku přátelskou atmosferu, ten přijatelný rozměr, tu možnost jít pěšky ...

A pak tedy vlez někam v USA - a uznávám, že amerických větších měst moc neznám, ale uvedu to mi nejbližší ač nikoli velké město Richmond VA. Co já si napředstavoval od kluka, kdy jsem četl třeba od J. Verne "Tajuplný ostrov", jak musí být krásně v Richmond ! A pak jsem kráčel ulicemi down town a byl jsem zhnusen ! Změt pitomých výškáčů, Kapitol za nimi ani nevidět. Nikde nic nemá lidský rozměr, jen auta sviští pořád odněkud někam přímo centren si to "frčí" hned několik dálnic a kousek dále se pak zauzlují do nadjezdo-podjezdového uzlu, na kterém je snad jediné pěkné to, že je odtud krásně vidět ohyb James. Copak to jde srovnat s Brnem ? Nebo s Prahou ? Nebo s Murcií ve Španělsku ? Nebo i s tou Moskvou ?

Ty mi Vláďo můžeš nanejvýše zabásnit něco o LA, že tam to tak není - stejně ti ale moc věřit nebudu ! [velký smích]

120312

30.10.2006 08:09

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: Z proroctví Hopi (zapsáno před 35. lety)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Největší "ekonomičtí myslitelé" se rekrutují z řad "vysoce užitečných lidí". Jen Bohu žel zanedbatelná část je toho typu "selfmademan" od úplné píky.

Tito "vysoce užiteční lide" se vesměs narodili rodičům s šestimístnými a vyššími ciframi na kontech, dostalo se jim "náležitého" vzdělání a o životě takoví lidé ví úplně vše ! Hodně se ale určitě vyznají v ekonomice, jak se projevuje hlavně ve své teoretické virtuální části - prostě "peníze dělají peníze" je jejich heslo. Ostatně - právě americká ekonomika se tohoto hesla drží a proto hlavní komodita je dolar, prostě Amerika vyrábí a úspěšně vyváži dolary !.

No a tihle lidé se nezajímají o takové již přežité ekonomické prvky, jako je primární výroba. V jejich myslích se tato odehrává někde mimo Sluneční soustavu. Jejich přínosem pro lidstvo je, že Vám budou radit, jak investovat, aby se pokud možno už nic nevyrábělo - vždyť všichni již mají všechno - a tím bude vše zachráněno... [velký smích]

PS Zajímalo by mě, jak by takoví přežili sami na pustém ostrově. I když - film "Trosečník" se to po holywůdsku již pokusil řešit... je vidět, že jim to synkům holywůdským myslí... [smích]

120347

30.10.2006 14:25

Putina se pokusili ve Finsku okrást

Rusko - odkaz Petra I. Velikého

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nemám na mysli jistého šaška tady. Ale cara Petra I. Velkého. Doporučuji přečíst od Alexeje Tolstého historický romám "Petr Veliký". Dlouho před tím, než tyto myšlenky vyjádřil britský geograf Halford Mackinder, když mluvil o tzv. "srdci pevniny", vyjádřil to samé svým způsobem car Petr I. Veliký.

Tento car byl prvním panovníkem Ruské říše, který definoval geopolitické cíle Ruska v již tehdy se globalizujícím světě. Intuitívně se toto směřování Ruska projevovalo i dříve, ale za Petra I. se to stalo doktrinou, kterou můžeme sledovat dodnes. Věřím, že Putin dobře chápe cíle ruské politiky v tomto kontextu.

Není nutné si dělat iluse o tom, jakou roli v ruských cílech hrají národy, jako jsou ku příkladu Češi nebo Slováci. I "velmocensky" smýšlející Polsko si o své důležitosti může nechat jen zdát. Osobně se domnívám, že USA zde již svou hru pomalu dohrálo. Rozpornost v konání USA a špatně tajené "čertovo kopýtko", jež lze charakterizovat použitím názvu "Usrael", to svět vede k ostražitosti.

Evropa dnes stojí na křižovatce a je paradoxní, že my přihlížitelé zezdola musíme doufat v Rusko, že Evropu nasměruje správným směrem. Stále se zde projevuje neblahý vliv Britanie na Evropu - totiž že stále hraje post-velmocenskou roli jako "zamlada", ovšem teď jako "přicmrdek" USA. Čert vem Britanii, neví, čí jsou - Rusko ale to dobře ví a nabízí strategické partnerství. EU ovšem váhá - je skutečně pod vlivem nadnárodních korporací a tedy Usraele. Rusové ale takové partnerství potřebují a Putin to asi před půl rokem řekl zcela nezvykle tvrdě.

Evropa nebo Čína ! Tak zní obdoba hamletovkého "být či nebýt". Obě strany - Evropa i Čína - nabízí Rusku nezbytně potřebný čas pro stabilizaci. Jaksi "příbuznější" je Evropa. Čína navíc začíná být nepříjemně silná. Putin ale přeci řekl - "jestli Evropa nepřistoupí na ruský rozvoj energetických rozvodů energií po Evropě - obrátí se Rusko na východ a začně budovat energovody na východ."

Mnozí to nazvou vydíráním Evropy. Hm - pánové kapitalisti - trh je o tom, kdo zaplatí, ne o vymyšlených právech - to jste učili celý svět. Ta situace tu dnes je - Evropa bude brzy "hrabat na hnoji". A teď si zahrává se svou budoucností - nechce ruskou nabídku a mluví o vydírání.

Když to shrnu - Rusko potřebuje vrazit klín mezi Evropu a USA a zavázat si EU. Jako alternatívu má větší, či ještě větší vazbu na Čínu. Obojí se stejným cílem - "kryté záda" proti Usraeli. Orientace na Čínu tu je již dávno, ale Rusko pragmaticky šilhá do Evropy - odtud hrozí totiž údajný "protiraketový deštník" a tedy snaha o rozhodující převahu USA nad Ruskem a tím možnost útoku na Rusko.

Tedy - zdá se, že nejde jen o plyn a naftu, ale nakonec hlavně o plyn a naftu. A "hot spot" celé situace se nachází dneska v Iránu !

120369

30.10.2006 14:35

Týden v Moskvě

RE: Moskva za Brežněva.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano pane Stan - jen řezejte, řezejte tu větev dále ! Již to dlouho trvat nebude a budete jak hruška dole. Potom pochopíte, o čem mluvím. [velký smích] (stačí jedny "zoubky ven !" )

120370

30.10.2006 15:46

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

"Kapitalismus, již klidně můžeme taky říci, že nepřežil proto, že lidskou chamtivost přímo zapřáhl do svých služeb ". Tohle je pekna blbost, co to je ten kapitalismus, spoustu lidi to jak videt nechape a povazuje to za nejakou ideologii jako je komunismus ci socialismu. Pravy opak je pravdou, lidska povaha tento ekonomicky !! system vytvorila , protoze to nejlepe zrcadli jeji charakter, chamtivost, touhu po moci atd. Jelikoz lidstvo se sklada z individui ruzneho stupne intelektu, bude vzdy a za kazdeho systemu ten chytry nejakym zpusobem vyuzivat toho hloupejsiho. Je proto naprosty nesmysl hledat nejakou 3. cestu protze tyto lidske charakteristiky jsou dane a nemenitelne konstanty, bez ohledu na zbozna prani nejakych nabozenskych pomatencu ci sektarskych visionaru. To co v soucasnosti mame nema s volnym trhm (podstatou kapitalismu) nic spolecneho a nemuze byt nejmensi pochyby, ze prave diky vyse uvedenym vlastnostem se drive ci pozdeji tento system znovu prosadi bez ohledu na to v jake forme to bude.

Já, pane Stan, si nehraji a ani nechci hrát na nějakém "svém intelektuálním písečku". To si jaksi nerozumíme a mrzí mě, že to tak chápete. Zdá se ale, že máme oba docela utkvělou myšlenku a "nějak se nehrneme" se chápat navzájem. [smích]

Zkuste mi naznačit, jak může nějaký "reformovaný" kapitalismus, který se tak stane tím ideálním kapitalismem, tedy jak se tento může vyvléci z "generálního průseru", že prostě tuto planetu prožere a zdevastuje ad absurdum - čili moje oblíbená "řezaná větev" - kterou zase pro změnu odmítáte Vy.

Mi se totiž deformovaný ani reformovaný kapitalismus právě z hlediska "konečného stavu jejich vývoje" nezdají být v čemkoliv rozdílné jeden od druhého ! Oba typy kapitalismu v mých úvahách vcelku spolehlivě končí katastroficky. Ten Váš čistý kapitalismus pak paradoxně k tomu nechtěnému cíli vede zdá se rychleji ! [velký smích]

Uzbávám, že Vaše ekonomické rozklady vypadají velmi fundovaně, tedy kde je chyba, že se pak naše úvahy o budoucnosti tak generelně rozcházejí ? Co to tedy je, co nechápu ? Jak to ten "správný kapitalismus" vyřeší ?

120374

30.10.2006 17:47

Týden v Moskvě

RE: Moskva za Brežněva.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Teď jsem z vás obou poněkud vedle sebe. Nakonec zjistím, že takovou slabost pro prostor a ducha evropských měst mám sám !??

Já nejsem třeba Pražák, ale hodně času jsem v Praze strávil. Ačkoliv tíhnu spíše do samoty a do lesa, stejně jsem objevil kouzlo měst. Taková procházka Prahou někde kolem nábřeží, podvečer, klidně v "lezavém počasí" na podzim, když hluk města začíná být jakoby vzdálený a "cezený" šumem Vltavy, do toho zvuk smyků tramvajových kol a spíše již jen tušené panoráma Hradčan za řekou a najednou uprostřed milionového města cítíte, že jste jen sám a Věčnost !! A nečiní problém vnitřním zrakem vidět celou tu historii, která tudy táhla ...

Co mi po tom, že není kde zaparkovat auto ? Vláďo ? Já chodím pěšky ! Potkávám lidi a nevidím je, nevnímám je, jsem sám a sám a "duch města" . A když to přejde, najednou, jako když se člověk probouzí z narkozy vidím, že - ejhle ! Stojím u hospody, o které jsem četl ve Švejkovi ! A je tam místo, nasmraděné kouřem a kravál od lidí a dám si pivo, fakt že dobré pivo a nevadí mi vůbec ten smrad a hluk. Dá se tohle zažít rozumně v nějakém "nelidském" americkém městě ? Když tam ani nemají pořádné pivo ? [zmaten]

120388

30.10.2006 18:19

Putina se pokusili ve Finsku okrást

RE: Rusko - odkaz Petra I. Velikého

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ruské armády šlapaly Evropou posledních 200 let už vícekrát. Je to Imperium jako každé jiné - co si budeme špitat ! To "pozor, pozor..." je samozřejmě na místě ! Skoro se chce zařvat po "Juldovsky" - ... lidé bděte ! Kreml nikdy nespí !

Ale tady v Evropě se máme stále jen strašit Ruskem ? A co hyper-egoismus Británie ? A škody, které Evropě z toho vznikly ? A co druhý hyper-egoismus Francie ? To málo krve teklo kvůli nim a co z toho je ? Tyto dva "prý přátelské" nám Čechům národy nás doslova "natlačily" Hitlerovi do chřtánu ! Pletu se v něčem, Rusové někdy stihli zradit Čechy ? To, že nás "převálcovali" v 68 - a kdo nás ku..a zaprodal Stalinovi na Jaltě ? Copak Rusko - tehdy Sovětský svaz - za daného stavu mohlo dělat jinou politiku ? Pro Boha ! Přečtěte si pořádně, jak se vedla občanská válka v USA ! Když táhl Sherman na Atlantu a dále, za ním zůstával pruh 100 kilometrů široký, kde nezůstal kámen na kameni, kde nezůstala živá duše, kdy byly vyťaté a spálené ovocné stromy a kostely srovnané se zemí !! A to Imperium bylo doma, na vlastní půdě ! Co vůbec čekáte někdo od Ameriky ?

V Americe jsem byl necelý měsíc - před dvěma roky. V Rusku jsem byl tři a půl roku - před 33 roky.

Co Vám mám říci ? Navzdory technické a infrastrukturní zaostalosti - líbílo se mi více v Rusku... hm Ale již nikdy bych nechtěl zažít, že by Česko bylo satelitem Ruska. Ovšem být vlezdoprdelistickým satelitem Ameriky se mi nelíbí nejméně stejně málo ! Když se rozhlédnete Washingtonem, dýchne na Vás "bombastičnost" ale skutečně idiotského Imperia ! Tam na mě dýchlo poznání - v Americe duši nikdo nehledejte, jenom tupé nemyslící svaly ! Žvýkací .. [velký smích]

No a zcela pragmaticky - příjde zima, příjde mráz, kam se ptáčku kam schováš ?!? Pálením ruského plynu si zatopíme na dlouho ! Pálením amerických vlajek nikoliv - více nám ale Amerika nenabídne !

120392

30.10.2006 18:22

Putina se pokusili ve Finsku okrást

RE: Rusko - odkaz Petra I. Velikého

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V Americe jsem byl necelý měsíc - před dvěma roky. V Rusku jsem byl tři a půl roku - před 33 roky.

Pardon - těch 3 a půl roku berte jako "tři a půl měsíce" ... [velký smích] chybička se vloudila.

120393

30.10.2006 18:43

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Souhlasím, pane Vladimíre. Nicméně ani pan Stan nakonec nenabízí žádné průchodné řešení současného stavu. Já bych velmi uvítal, kdyby se zde nastolilo ekonomické tema a prosil bych, ať v tom "koloběhu" článků se zde třeba pozdrží déle ! Totiž ze světa přichází strašná spousta ekonomických signálů a přeci dobře víme, co náś čeká ! Nebylo by od věci, kdyby pan Stan udělal drobné školení na tato témata.

Nicméně to musím zopakovat - pan Stan oproti mé představě třetí cesty nenabídl žádné realizovatelné řešení !

Moje vize tzv. třetí cesty, tak všemi opovrhované, však vychází ze zcela praktických představ ! Lidstvo bude zcela nemilosrdně zdecimováno - ovšem tím obráceným způsobem ! Tedy nikoliv, že z deseti jeden zemře a devět zůstane - nýbrž z deseti devět zemře a jeden zůstane ! A ti co zůstanou - ti budou kráčet zcela radostně po té třetí cestě a budou si z vděčnosti a zcela dobrovolně radostně zpívat ! [velký smích]

A to pan Stan vůbec nedoceňuje, tuto úžasnou praktičnost řešení. Protože do toho budoucího masakru vede zcela neomylně právě ta jeho "kapitalistická" cesta, ať už bude deformovaný či reformovaný ten kapitalismus.

PS
Já ještě nenapsal vlastně, v čem ta třetí cesta spočívá. Tedy - lidi budou tak strašně rádi, že vůbec žijí a mají co do huby, že si na nějakou lumpárnu plynoucí z chamtivosti ani nevzpomenou ! A budou pracovat společně a jíst společně a budou se mít rádi ! Uznávám - trochu to připomíná jehovistickou budoucnost - ostatně dobrých řešení je málo, možná fakt, že jen jedno ! [velký smích]

120394

30.10.2006 20:36

Týden v Moskvě

RE: Moskva za Brežněva.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já se bez mučení přiznám, že sice "cosi" o Kanadě vím, ale není toho nijak extra moc. Tedy by mě nenapadlo pod pojem "nelidské americké město" řadit jakékoliv kanadské město. Já věřím ale jedné věci - alespoň tam, kde převládá francouzský vliv, bych se vsadil, že ta města nebudou jen zdánlivě náhodný shluk přiblblých výškáčů, obkroužený 30 km prstencem rozparcelovaného lesa, kde co 100 metrů od sebe bydlí v unifikovaných montovaných papundeklo-dřevotřískových škatulách "spokojení" majitelé "těchto vilek" ! Tak, jak to je typické pro města v USA, která jsem tam blíže viděl na vlastní oči - taky ale jich nebylo moc... [smích]

V takovém totiž městě se nedá vyrazit někam pěšky na nákupy, na pivo, nic tam nevidíte, nechápu, jaký to může mít vliv na mladou generaci, která se snad stýká jen ve škole a na nějakých přitroublých piknicích. A ono to je vidět docela i v amerických filmech, v amerických reklamách, nebo ve zprávách, když kdesi spolužák postřílí půl své třídy spolužáků a podobně. Nebo taky, když kdesi profrčí tornádo a jsou pak "helikopterové" záběry na tu zoufalost, zvanou městská architektura Ameriky.

Dovedete si představit rozsah kolapsu Ameriky, kdyby ze dne na den nějaký čas nešla elektrika a došel benzín ? Ani ten biblický popis konce světa by to nevystihoval aspoň přibližně drasticky ! Ale nic, to už je OT.

120405

30.10.2006 22:11

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm - dal jsem si velikou práci a celou "přilehlou diskusní větev" podrobně pročetl, co mi vlastně uniklo. Tady u nás se děsně ochladilo a jelikož jsem značně vymrznul na větru venku, patrně jsem stále "natvrdlý" - ale není mi to jasné ani teď a skoro jsem se před-urazil ! [smích]

A sice zde, když jste napsal:a i pak to lze relalizovat pouze pokud se objevi par charismatickych osvicencu, kteri dokazou masu presvedcit,spise to vsak dopadne vyhrou staronovych bolsevickych vylepsovacu sveta Vaseho typu a cely ten prusvih se zopakuje,nadeje ze by se lidi poucili je totiz miziva. Takze si muzete dale vybrusovat na Vasich zarnych zitrkach, treba jeste prijdete k lizu.

Pane "Stan", pan editor Vás oslovil Stane, já si to ale nedovolím, neboť zde se vyskytují všelijaké nicky a tedy netuším, zdali nemáte na mysli Zelt - mám nepříjemný dojem, že nejen já něčemu nerozumím. Neberu Vám, že patrně pracujíc v tomto veskrze lidstvu přínosném oboru lidských aktivit tomu perfektně rozumíte, myslím tím činnosti bank, penězům a tak podobně.

Ovšem domyslet si na základě mých výroků, že jsem patrně anebo bývalý komunista nebo jehovista - no fakt, že kdybych byl urážlivý, urazil bych se. Takto mnou jednak cloumá zvědavost, druhak potom touha vysvětlit Vám, že je velká pravděpodobnost, ba jistota, že mi křivdíte a že sám něčemu z toho, co jsem napsal, nerozumíte.

Já osobně se domnívám, že tato situace nikdy - slovy nikdy - neměla kladné řešení a na vině je právě "kapitalismus" a to ačkoliv mi nanucujete, že mu vůbec nerozumím anžto nerozumím lidem. Může být, že nerozumím lidem, ale nemyslím si to, hádat se ale o tom nemíním. Vy ale mluvíte o řešení a já se tedy ptal - jaké řešení a Vy opět navrhujete pouze poreformovat "kapitalismus" ! Tak tedy v takovém případě si nejsem jistý, zdali si skutečně jen nerozumíme, nebo si děláte legraci ? To, že Vám pan Stwora přitaká, neznamená nic v tomto sporu.

Tedy trochu jinými slovy zopakuji - zcela systémově nutně musí kapitalismus dospět jednoho krásného dne do globálního krachu. Já Vám totiž uznávám, že to je veskrze lidské povaze přirozený a lehce intuitívně pochopitelný systém, ale je to systém s již dopředu zabudovaným krachem ! A ten krach zcela systémově a zde zapomínáte zase Vy na povahu lidí, musí skončit kataklysmatickým krachem ! Jediný způsob, jak se tomu vyhnout je - zrušit zavčasu tento systém, respektive jej vůbec po onom krachu již nepřipustit ! A Vy hnedle urážíte domněnkou, že se dostanu k lizu ! No fuj !

Nemusíte vůbec reagovat, pokud se Vám jevím jako beznadějný. Neurážejte mě ale takovými úvahami, které - no nic... to by nakonec stačilo ! [velký smích]

120424

31.10.2006 12:14

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechám otázku mého pobytu v Rusku v roce 1973 stranou, je to zde zcela irelevantní. Pokud chcete problém dále ideologizovat, nebudíte tím Vy sám příliš důvěru, a to navzdory Vaší proklamaci o mrtvých bolševicích.

Vy patrně, pane Stan, ve všem, co se týká dnešního stavu ekonomiky v globálním měřítku, máte pravdu. Apeloval bych na Vás, pokud by jste přeci jen upustil od již docela arogantního nálepkování a ještě mi věnoval kousek pozornosti, aby jste otevřel své myšlení trochu více mimo Váš patrně celoživotní profesionální obzor. Já sám totiž mám spíše obrácený problém - dívám na to neomezeně "zeširoka". Možná můj postup není nejšťastnější - u přílišně specializovaných však to slovíčko "možná" je již zcela nepatřičné.

Ale k věci. Můj návrh "třetí cesty" není můj návrh. Já sám nemám zcela jasné představy, jak by to mělo fungovat, přeci ale "jakousi" vizi mám. Vycházím však z proroctví a vizí, které se postupně, vážený pane Stan ( mimochodem - das Zelt = stan, blána, stánek. Stan = stan ! Analogicky jeden pán zde má nick Antiseptik - já nemůžu tušít, co můžete mít na mysli tím nick Stan !!) tedy - které se postupně zcela přesně naplňují.

Tak jako Vy jste patrně za svůj život stále studoval ekonomické pojmy a děje, tak já celý život studuji ekologii, historii a mytologii - kam patří mimochodem i proroctví a to od tzv. "velkých Proroků". Vy, jako patrně racionalista , mě jaksi nehodláte chápat a mám nepříjemný pocit, že naše debata již opustila a to zbytečně, úroveň debaty věcné a přešla do roviny osobní. Není to moje vina, pane, Vy jste začal s nálepkováním a to prakticky na počátku. Neodvažuji se analýzovat, proč !

Já, pane Stan, s Vámi povětšinou zcela souhlasím. Ale nezlobte se na mě, když to řeknu - ale mám vtíravý pocit, že přec jen vidím kousek dále. Proto mluvím o třetí cestě ! Není totiž v mém pohledu na věc jiného zbytí, tato třetí cesta byla ne jednou prorokována v Proroctvích, která se zcela přesně postupně naplňují. Nevidím důvodu, proč by se v samotném závěru najednou měla mýlit. Pokud Vaše nechuť se o tom bavit plyne pouze z toho, že jste spíše racionalista a vlastně vědec-ekonom, o to více bych apeloval - otevřete mysl šířeji, příliš úzká specializace bývá nazývána taky "fach-idiotismus" ! [velký smích]

120485

31.10.2006 12:24

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Otázku, co to je Zelt jsem měl řešit tu. Ale zde se zmíním o Vašem patrně úpřimně kladném vztahu k přímé demokracii švýcarského typu. Patrně bychom se "krásně" pohádali i zde, tedy s tím nebudu polemizovat. V každém případě však souhlasím v tom bodu, že lepší model demokracie je prostě lepši než jiný model demokracie, který je horši... [smích] Avšak s nadcházející krizí se ukáže, a opět vycházím z Proroctví, že ve skutečnosti nebude žádný podstatný rozdíl v různých typech demokracie. Ale to jen na okraj a opět si myslím, že je na místě širší náhled.

120487

31.10.2006 13:57

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Odpovím Vám opakováním Vašich slov - myslím, že jsou pro Vás docela případná: v tom pripade zrejme davate prednost dal si hrat na svem intelektualnim pisecku bez ohledu na to zda vyprodukovana idea je vubec v praxi pouzitelna. Ja Vam tu roli nepochopeneho a ke krouzku "vyvolenych" patriciho mesiase preji, kazdy mame nejakou uchylku.

škoda.. [zmaten]

120495

31.10.2006 14:52

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Samozrejme ze k nejakemu kolapsu dojde, volny trh (kapitalismus) vsak nemuze zkolabovat jednoduse proto ze soucasne zadny nemame.

Mi to opakovat nemusíte, já toto vše vím. A potom kolapsu, až se zrestauruje - pokud k tomu vůbec dojde - nová společnost, samozřejmě že tam zase bude kapitalismus ! Tentokrát již ten správný, s volným trhem. Ten už nezkolabuje. Protože v něm není ten kolaps systémově zakomponován. [smích] [velký smích] [chechtot]

120499

31.10.2006 20:17

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To jsem napsal já, ale zapomněl jsem se přihlásit - hm. [velký smích]

120532

03.11.2006 10:04

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Víte - nechci být až tak kategoricky cynik, ale nabízí se přirozeně i jiná úvaha - co vlastně lze vidět za "fenomenem Švýcarsko".

Švýcaři pravda to "svoje" bránili se zbraní v ruce nejednou a byli tím ve středověku vyhlášení. Pak ale došlo k jistému zázraku, který lze v poněkud menší míře sledovat i u Švédska. Totiž, že svou navenek poklidnou a zdánlivě následovaní hodnou neutralitu postavili na takové docela skryté a nepříliš ukazovatelné do světa existenci - totiž existenci hajzlíků, co kryjí svou mlčenlivostí libovolný jakkoli antihumánní režím okolo.

Myslím tím kupříkladu roli jakési "schránky jistoty", kryté absolutní servilitou a mlčenlivostí. Myslím, že ve Švýcarsku se ztratila pěkná hromada zlata a cenností vůbec, příkladně třeba německých z doby "tisícileté říše" !

Hrdost Švýcarů na svou vlast a údajně ideální systém vlády by se lehce mohla zhroutit do obráceného extrému, kdyby se svět dověděl všechna tajemství z trezorů švýcarských bank ! [velký smích]

A "čistý kapitalismus", který "propaguje" pan Stan, ten existuje pouze v hlavách idealistů, stejně jako čistá demokracie a podobně. Ve skutečnosti jde od samotných počátků tvorby lidských společenských systému o jediný hlavní cíl - o koncentraci moci !

Pokud by měl nastat nějaký douhodobě fungující systém, bude to ta moje vysmívaná třetí cesta. Doposud cokoliv vždy zhavarovalo na koncentraci moci. Druhá cesta - socialismus s vizí komunismu - to zhavarovalo na tomtéž - opět docházelo ke koncentraci moci.

Je zde jeden jediný prvek, který to dopředu umožňuje a vytváří tak předpoklady pro takové selhání jakkkoliv teoreticky správného systému - jedná se o dědičnost majetku a tím i moci !

Tedy - je to pouze můj náhled - první úder musí zničit princip dědění majetku ! Lidé se rodí na svět "s holou prdelí" a zdánlivě jsou si rovni. Jenže nejsou si rovní ani omylem. I blbeček zrozený do familie Rotchild je předurčen být "údajně skvělý" a odžije si život "nadčlověka". A sebenadanější dítě ze slamů na předměstích Rio de Janeiro či Mexico City bude do konce života nejspíše pucovat boty americkým turistům - pokud neskončí jako dárce orgánů tamtéž - u "amerických turistů".

Tady je vidět, že člověk navzdory "Stvoření" byl patrně stvořen přece jen z opice. Což ovšem sumerské texty o vzniku člověka nakonec taky říkají. To ale ta opičí láska dělá lidskou společnost trvale neuříditelnou. Musí přijít třetí cesta a ta bude patrně spojená se zásahem do "genetické lidské podstaty", která odstraní ty "opičí prvky" - lpění na dětech v tom špatném slova smyslu.

Kvalitní lidská společnost vznikne z kvalitních lidí. A člověk by měl být kvalitní proto, že je kvalitní, ne proto, že je to "moje dítě" - dosaďte si tam sebe a "důsledně" přemýšlejte !! [velký smích]

120576

03.11.2006 11:11

Ad: Je to střet civilizací

Ale o to je skutečně "Střet civilizací" !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Netřeba si zastírat pravdu - ono to je střet civilizací ! Že v tom Mossad má svoje špinavé pracky, to by nás nemělo odvádět k laciné odbočce. Přečtěte si Dunu - zejména povídání o mentátech, o dlouhodobém plánování pro budoucnost - pochopíte, co to je ten "úhelný kámen"... [velký smích]

Přečtěte si Bhagavatgítu - dozvíte se o tom, jak si my každý zbytečně "fandíme", jak jsme důležití !

Nikdo přece nepopře, že tady existuje jeden civilizační okruh - tzv. "Euro-atlantická společnost", která svou zdánlivě neotřesitelnou současnost postavila na jednoduchém - zde to zjednoduším do krajnosti - pravidlu : "Co můžeš urvi, co nemůžeš, zkurvi !". Samozřejmě takové pojetí muselo zvítězit - když někdo postaví všechno na okamžitém prospěchu, s pravděpodobností "nad 100% (!)" přechodně zvítězí ! Přechodně ! A kyvadlo pak zase kývne a je zbytečné, aby tady někdo mluvil o tom, že "...on za své prapra- dědy přece neponese odpovědnost !"

O čem jiném asi tak zdlouhavě psal president Iránu pan Ahmadinejád, když napsal americkému presidentu ? Přeci to tam mezi řádky jasně bylo ! Bylo to vlastně ultimátum - staropersky pojaté "vyhlášení války". Mluvil tam o tom, že dále nemůžeme žit ve lži ! A že se blíží rozhodující střet mezi pravdou a lží, mezi Světlem a Tmou. Staré perské myšlenky. A neříkejte, že to necítíte, když se nad tím zahloubáte.

To je ten úhelný kámen, o který všichni lháři zakopnou. A je zcela lhostejné, kdy to definitívně bude. Z hlediska věčnosti jako by se již stalo. A neříkejte si, že se toho nedožijete. Sice živí budou závidět mrtvým, ale těch "budoucích závistivců" je na světě již absolutní většina. Nikdo nechť se neutěšuje jakkoli "pro něj" jasnou nepravděpodobností tohoto rozuzlení.

Islam - jeho zastánci tvrdí, že to je poslední zjevené Boží slovo. Myslím si - "může to být pravda !"

Poslední dobou začíná mainstream pouštět "do oběhu" stále více katastrofických studií. Globální oteplování, změna klimatu, znečistění oceánů, dneska jsem zaregistroval další "jobovku" - ".. do poloviny 21. století vymře život v oceánech, když atd..." ! Co se to děje ? Najednou se někdo probudil ? Teď ? Proč zrovna teď ? Copak to nevíme již nejméně sto let ?

Podívejte se tady na toto:
http://seaplanet.web2u.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=160

Nikdo z žijících nemá právo říci, že nevěděl ! Že nemohl vědět, že nemohl tušit ! Věděl, mohl vědět - nechtěl vědět, strčil hlavu do kupy písku. Tak to je - může pak přijít nějaký vědec a mluvit, že to věda vyřeší. Nevyřeší nic, není co řešit již... [velký smích]

120580

03.11.2006 11:34

S blogery jako s teroristy

Nikoli co se stane, ale kdy se to stane je důležitá.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Myslím, že společenský systém je již celosvětově nastaven tak, že tu "válku" o svobodu internetu nelze neprohrát !! Může mě a spíše nás někdo poučit, pokud si myslí opak. Podle mě - je to jen otázka času.

Existuje patrně jediný způsob obrany, takový dalo by se šachově říci "gambit". Totiž - čtení mezi řádky. My starší zde z "postkomunistických" zemí máme ještě "v krvi" schopnost vnímat skutečnost nepřímo. A druhá naděje tkví v tom, že "zlo i dobro" nepotřebuje propagandu - slušný člověk to prostě vnímá navzdory jakékoli propagandě. To už tak prostě je a to mi dává tu neotřesitelnou víru v budoucnost. Musím ale se špatně tajeným úšklebkem dodat, že ta budoucnost bude docela překvapivá... [velký smích]

120582

03.11.2006 12:54

Tajemný ostřelovač střílí americké vojáky v Bagdádu

RE: opravdova svoboda

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pan Jiří Koubek je patrně mladý člověk, který má v hlavě dost ještě takový školní guláš a nad tím mu v hlavě kraluje dost arogantně sebevědomé vědomí vlastní důležitosti. Nevím - zagogloval jsem jméno ...

Nicméně máte pravdu, jeho konzistentnost existuje pouze v jeho hlavě. Ono už napsat to, že svržení atomových bomb urychlilo válku v Evropě ukazuje, že ten pán musí na sobě ještě hodně dlouho pracovat, než bude možné jej brát vážně.

On je totiž evidentně ve fázi intenzivního vymývání mozku, smrncnutého cílenou indoktrinací.

Pánové, není kouzelné, že dnešní antikomunisté zapomínají na historická fakta a souvislosti?...!!! [chechtot]

To je kouzelné ovšem vždy a nejen u antikomunistů. NIcméně - v dnešní době fakticky již nelze diskutovat. Kupříkladu stačí říci "...a četl jsem Mein kampf ..." a dále již říci nestihnete nic. Začnou na Vás všichni ječet, že jste fašista, nacista, hitlerovec a začnou špekulovat, jak Vás zavřít.

Proč to píši - dříve nebo později dospěje situace k tomu, že nezbude, než otevřít všechna temata a de-tabuizovat je ! Potom se mnohé dovíme. Ovšem zase jen ti, kteří vědět chtějí, že jo ... [velký smích]

120590

03.11.2006 13:49

Ad: Je to střet civilizací

RE: Ale o to je skutečně

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Milý neznámý ighb, musím Vám oplatit to Vaše milé oslovení mé osoby, leč uznáte, že to pro Vás nemůže mít zdaleka tu váhu, jako pro mě. Píšete hodně, mezi jiným toto:

...že ty bláboly o katastrofických scénářích a především jejich řešení - jak je především představila ta aktivistka zeleného náboženství na adrese, kterou tak vřele doporučujete, je jen jiná forma téhož, ač to tak na první pohled nevypadá. Ona ta paní, stejně jaky Vy zapomínáte, že Vaše globální fantasmagorie postrádají byť jen matnou představu, ...

a já se musím zeptat - znáte toho pana oceánografa J.Y. Cousteaua, slyšel jste někdy o něm ? Ten podle Vás fantasmagorický text tam je za něj, za oceánografa J.Y. Cousteaua a ne za nějakou potrhlou zelenou slečnu/paní ! Vy patrně budete ještě větší znalec moří, než on, že jo ! Nebo jak to s Váma je ?

A dále by mě zajímalo, co tímto vlastně myslíte ?
V jádru máte pravdu v popisu reality, nicméně Vaše interpretace "úkazů" je však mírně řečeno podivná. Ono to asi vysvítá vše z Vaší intenzivní religiozity, což je strašlivý nedostatek, ... Asi ani nikde dojít nechcete, míříte-li do kostela.

Kam a hlavně podle jakého to "fahrplanu" kráčíte Vy pane ? Ačkoliv nejspíše nemá cenu se Vás na to ani ptát, virtuální názory virtuální osoby mají virtuální platnost a je patrně zpozdilé na to vážně reagovat. Nicméně jsme ve virtuálnu, tedy rcete !

Může být, že Vám moje základy, na kterých stavím své názory, patrně nemusí "vonět". Jenže - na těchto základech stojí impozantní stavby ! Z jakých to základů vycházíte Vy ? A co na těch základech stojí, ať to můžu zhodnotit, zda ta diskuse má smysl..

120596

03.11.2006 14:11

Ad: Je to střet civilizací

RE: Ale o to je skutečně

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A zapoměl jsem jednak a jednak jsem nechtěl skončit jako Vy, tedy s uříznutým koncem, prostě ještě toto chci dodat !

Pane, já se problematikou historie, světové mytologie a ekologií zabývám od kluka přes 40 let. Nikdy mě ani nenapadlo s tím nikoho "obtěžovat" ve stylu těch zmíněných postávačů v pasážích s "Watch Tower" v ruce. Ostatně se jich musím zastat - řadu těch lidí znám, neboť jsem potřeboval získat nějaké informace a obrátil se přímo na ně ! Dostal jsem velmi hodnotné informace, velmi cennou literaturu faktů, o jaké jste (myslím si to) ani neslyšel, natož uvažoval. Já neříkám, že jsem Jehovisty někdy vysloveně pohrdal, ale daleko jsem k tomu neměl, považujíc je za relatívně bezduché ovečky jakési přitroublé sekty. Je a zároveň není to pravda, všude najdete všelijaké lidi.

Pane, pokud takto přemýšlíte Vy, nemůžu se zdržet prosby - nedělejte to na základě plytkých předsudků. Bude Vás to nejspíše jednou mrzet.

Nepochopil jsem, co jste řekl tímto: Libo jak se moc získá, neřeší podstatně větší problém s mocí spojený. atd.

Totiž, ještě jednou bych si dovolil Vás poprosit, nejde o slova, jde o to uvnitř Vás - važte více slova ! Ne co do úst vchází člověka špiní ... !

Mohl bych bez přípravy okamžitě "spatra" mluvit plynule hodiny a hodiny, aniž bych se trapně opakoval a nastínil bych Vám stav této planety ! A nebyla by to žádná přiblblá zelená propaganda ! Mě za to nikdo neplatí, je to jeden z mých největších koníčků. Je mi jedno, jestli si myslíte, že jsem na cestě do kostela ! Nebyl jsem v kostele jinak než turista ani nepamatuju. Já vím, kam kráčím - za poznáním. Kam kráčíte Vy ?

120599

03.11.2006 15:20

S blogery jako s teroristy

RE: Svobodná výměna informací se již nedá zastavit.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechtěl by jste udělat drobounkou osvětu, jak se to vlastně dělá ? Myslím to připojení přes proxy server.

Takovou maličkou "kuchařku", ale i s malilinkatým vysvětlením principů. To se totiž může hodit jednou každému, ale ne káždý tomu samo od sebe rozumí. [smích]

120607

03.11.2006 16:00

Putina se pokusili ve Finsku okrást

RE: Rusko - odkaz Petra I. Velikého

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tedy, já bych nemohl mít zafixované v hlavě nikterak příjemné vzpomínky na ruské armády u nás, kdybych v té době již žil. Mého bráchu v 45. roce jeden "pošahaný" Rus odvlekl až kamsi na Ukrajinu - jako náhradu za vyvražděnou rodinu wehrmachtem. Pravda - našli ho a oba je dopravili do "rodné vísky", kde toho vojáka exemplárně potrestali "salvou" u zdi. Hm. Na 68. rok taky nemám dvakrát dobré vzpomínky.

Ovšem je pravda zcela nepopiratelná, že škody při "bratrské pomoci" v tom roce se nedají srovnávat s "bratrskou pomocí" v Iráku kupříkladu.

Já bych si přál, aby u nás nemusely šlapat již jakékoliv cizí armády. A tu naší bych asi zrušil a nahradil domobranou s integrovanou malou profesionální částí, tvořící útvary rychlého nasazení a vojenské školy.

Můžu říci, že dobu Jelcina jsem protrpěl ! Putinovi bude nejspíše jednou postaven pomník, coby novodobému "otci vlasti" - i když nechvalme dne před veřerem. Ale pro takové národy, jako je náš, není dobré, když někdo a to kdokoli, příliš dominuje.

Vyslovím zcela "příšernou myšlenku", zdánlivě antičeskou ! Jestli náhodou nebylo na škodu, že se náš národ nestal tak, jako desítky jiných v tomto prostoru, prostě součástí německého národa ! Mi se němčina docela líbí. A nemůžu, než se zamýšlet, v čem to jsme si vlastně polepšili proti třeba Obodritům, Lužickým Srbům a jiným anebo již zcela neexistujícím, nebo jen částečně asimilovaným slovanským národům v Německu. No nic - to jen na zamyšlení.

120610

03.11.2006 22:20

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

jako vzdy pane Gejdos, pouze sama otrela klise, vhodna tak jeste k vyplneni bulvarniho tisku.

A k čemu že se to vlastně vyjadřujete ?

Zbytek vzorky z bolsevickeho hnojiste, zapomel jste nam totiz prozradit, kdo bude rozhodovat zda je to ktere individuum dost kvalitni, zase nejak STBak?

Číst sice umíte, ale chápat nikoliv, pane, to potom je těžké. Nevím, co Vás vede k tomu, že jste se pokusil to chápat tak, jak jste pak reagoval. Pane Stan - mi to je jedno, dělejte ze sebe blba klidně dál - ale pro Boha ! Reagujte rači na to, co jsem napsal a ne na to, co Vám duní v hlavě ! [zmaten]

120631

06.11.2006 09:06

Neokonzervativci zaútočili na Bushe kvůli irácké válce

RE: moj nazor

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je několik cest, kterak vrhnout "světlo" na současné dění. Nostradamus předpokládá krach ekonomiky s následující celosvětovou krizí ve formě jakési války všech proti všem, fakticky světové občanské války, šířené ze zdroje v Americe. Ostatně je tak toto vzpomínáno i Ježíšem, zvaným Kristus a dalšími velkými Proroky, nikoliv však s takovými upřesňujícími podrobnostmi. Nostradamus rovněž naznačuje jako rozhodující "války v zálivu" a zvláště specifikuje zcela zřejmě válku proti zemi, kde "světlo" vzplálo v jako první zemi na světě - Sumer = Irák.

Válka v Iráku patrně byla rozhodujícím podnětem pro "volbu" formy nastávající krize, ostatně však patrně o žádnou volbu nakonec nešlo - bylo to většinou okolností dané. Můžete říci, že víte již přesně časový rámec, já jej stále nevidím "svým způsobem". Nicméně, v souladu s tzv. "Mariánskými proroctvími" ale i s Nostradamem, dojde k informování lidstva "co se děje" již i "široce" pochopitelným způsobem, což bude patrně začátkem horké fáze procesu. Předpokládám, že tato fáze již bude za přímé ingerence sil z vnějšku, mluví se totiž o snaze situaci maximálně časově zkrátit. Nostradamus zde praví pouze, že "..bohové lidem sdělí, jaká je to válka...".

Matoucí pro mne je to, že zde se začínají již jednotlivá četná proroctví jakoby "rozplývat v chaosu" - prostě průběh, hlavně ale konečný výsledek jakoby měl řadu lokálních řešení. A tak se mluví i o "ohni..." - i o "ledu ...", homo sapiens i přežije - i v současné podobě nepřežije, planeta bude i zničena - i nezničena ... ! Pozoruhodné v tomto se jeví proroctví jisté "Matky Shiptonové" - http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2005060014

Ostatně - nebude to poprvé - modleme se, aby však nikoli naposledy..

Vycházeje ze skutečně zajímavé knihy "Velké drama věků" od Ellen Gould White, bude "ten čas" velmí překvapivý pro velmi mnohé... Pro mě fakticky paradoxní je to, že jsem původně vůbec litoval koupě této nelevné knihy, považujíc ji přechodně za čistě "náboženský blábol"... Já totiž v prvním "nadšení" koupil vše, co bylo k mání z její "tvorby" a pak měl vůbec problém to nastudovat. Pro "hrůzostrašnou nečtivost". Dnes již jen zírám ! [velký smích]

120803

06.11.2006 09:21

S blogery jako s teroristy

RE: Nikoli co se stane, ale kdy se to stane je důležitá.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pozor pane René na jistou "dvojitou past". A co takhle se postavit tomu s tou brokovnici. Pravda riskujite zivot, ale stejne nakonec vsichni zemreme, zalezi i na tom, jak jsme zili i jak zemreme. Totiž právě s touto reakcí jest počítáno a je dlouhodobě celosvětově připravována scéna !

Myslím si, že se po nás chce, abychom bojovali, nikoliv však se zbraní v rukou ! Míněno klasicky - tedy s vražednou zbraní v rukou. Přesně na toto je celý systém připraven, přesně tak to asi dopadne - lidstvo jako celek je zrovna systematicky na tohleto připravováno. Koukněte na vskutku "hodnotnou" filmovou tvorbu ! Je tam propagováno, aby jsme si za svým stáli se zbraní v ruce - přesně to by se jim totiž hodilo. A nevím, nakolik je v tom celém napojen odkaz Mahatná Ghandi, ten ukazoval jinou cestu. Nepotýkáme se s nedostatkem informací a podnětů, ale s lidskou hloupostí. Chtěl jsem tím říci, že v tom nejsme sami a platí, že konec dobrý - všechno dobré !

120805

06.11.2006 10:24

Jsou USA legálně v bankrotu?

RE: no vyborne,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vývoj člověka v celé historii provází řada "mytologických" zásahů charakteru úpravy genomu. Budu se pohybovat zcela na tenkém ledu. Lidský genofond stále je nákladně zkoumán a pravděpodobně to není žádné scifi, že lze již vlastními silami podstatně změnit tento - se záměrem vytvořit "nadčlověka". Tedy by již nebylo nutno spoléhat na "ruku Boží".

Cosi o těchto výzkumech "uteklo" na veřejnost a ve mě to vyvolalo smíšené pocity. Z čistě racionálního hlediska by nás vize "nadčlověka" mohla nechat v klidu - slibuje to lidstvu netušené možnosti do budoucna ! Lidstvu ??

Je tady totiž jeden velmi závažný aspekt. Z těch "uniklých informací" vyplývá, že náš genofond již z doby vzniku obsahuje celou zdánlivou evoluci druhu. Výzkumníci narazili na "dočasně" vyřazené sekvence, u kterých nejsou schopni "pochopit", jak se tam dostaly a jakou mají úlohu. Fakticky zde leží důkaz o "stvoření" ! Zatím jsou tyto sekvence neaktivní a v genomu lze nalézt čistě triviální "programátorské" fígle typu "..go to xxx (adresa)", které zaručují inaktivitu těchto sekvencí.

Docela legrační však je, to málokdo doceňuje, že re-programování je možné na dálku, kupříkladu chemickým stimulantem. Tak "vzniká" kupříkladu rakovina - odblokováním části inaktivovaného genomu. Zdá se totiž, že rakovina není žádná choroba, nýbrž vyšší a "výkonnější" stav buňky - myslím, že mnozí pravdu budou těžko snášet...

Veřejně se o tom nemluví, byl by to strašný etický průser. Vlády si oficiálně zakázaly v tomto "zkoumat" a celá záležitost se zdlouhavě řeší a řeší a řeší ... Ovšem nikdo nezakázal tento výzkum soukromému sektoru a zde je na místě se "ušklíbnout" a zeptat se sám sebe - opravdu jde o soukromé firmy ?? A opravdu se jedná o čistě živelný zájem ?? Vždyť ani projekt Manhattan nikdo veřejně neschválil, peníze z rozpočtu "na něj nešly" a nic tedy nebylo pod veřejnou kontrolou ! Můžeme diskutovat do nekonečna - projekt Manhattan prostě byl dlouhou dobu jakýmsi soukromým podnikem za státní peníze, zcela v rozporu se zákony a právem !

Víme všichni, kdo má prostředky na takový výzkum. Může mi klidně kdokoliv nadávat do paranoiků, nebo jako pan Stan - děkuji. Nechává mě toto klidným ! Neříkám nic, ale na moje slova dojde ... [velký smích]

Nebudu nic citovat z Vašeho příspěvku - reaguji na něj jako celek. Naší skuteční Tvůrci podle údajů z mýtů byli v dobách stvoření "člověka" pořád ještě na neskonale vyšší úrovni, než jsme my jako lidstvo dnes. A naši Tvůrci to stejně nezvládli, jsou o tom záznamy ! Nelze tedy předpokládat, že ta opice zvaná "homo sapiens sapiens" to může zvládnou bez chyb. Správně by na každého, kdo toto domyslí, měla sednout "černá hrůza" - konec světa na sto způsobů!

Myslím, že bychom asi neměli tu "ruku Boží" ještě odmítat ! [velký smích]

120814

06.11.2006 10:55

Neokonzervativci zaútočili na Bushe kvůli irácké válce

RE: moj nazor

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Bylo jich více. Který tedy ? Pokud máte na mysli "Proroctví slepého mládence", které se vztahuje k Praze, potom se zde jedná o jakýsi "vysloveně dílčí" pohled. A průšvih taky je v tom, že toto téma značně zprofanovalo několik českých kulturních veličin, které si z toho anebo udělalo prču (V. Burian), anebo z toho udělali čirou báchorku - třeba Alois Jirásek a jeho příběh o Karlu VI. a slepém mládenci.

Mělo by nás ale zajímat, že "v tom mém proroctví" se mluví s pravděpodobností rovnou čiré jistotě, že město Praha, coby hlavní město České republiky, bude zničeno nějakým hrozným jevem, jakoby podle symptomů výbuchem atomové bomby. Proroctví neoplývá politicko-společenským rozhledem a tedy neumožňuje velké úvahy, co a proč se vlastně stane. Musím ale poctivě dodat, že Nostradamus nic takového neuvádí, tedy alespoň jsem si nevšimnul a že ten můj pramen není nijak "oslnivě" doložen - nevím, zda to je uklidňující nebo ne. [velký smích]

Proroctví, o kterém mluvím, momentálně "nemám skladem"(zapůjčil jsem) a další podrobnosti tedy asi ani v dohlednu nedodám. Nutno zmínit, že ve středoevropském prostoru se vyskytlo několik takových "divokých" neprovázaných proroctví a těžko se v tom vyznávat. Nejedná se o ucelené "obrazy", které by umožňovaly to nějak začleňovat do širších vztahů. Existuje - rovněž jej nemám - proroctví z 19. století z Bavorska, které zdá se má souvztažnost s tímto proroctvím, o kterém se bávime. To by potom posouvalo celou časovou oblast do více-méně dnešní doby. Jako obvykle to padne zrovna na naše hlavy, že jo ! Doporučuji brát život s nadhledem a veselou myslí, je to zapotřebí... [velký smích]

120816

07.11.2006 08:50

S blogery jako s teroristy

RE: Nikoli co se stane, ale kdy se to stane je důležitá.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně to jsem myslel. Myslím, že jsme všichni přibližně stejně na tom, že v krajní nouzi budeme bojovat o svůj život i s tou smrtící zbraní v ruce - vidíme to na lidu Palestíny, že zde dochází k zdánlivě nepochopitelným jevům. Ty jevy jsou totiž nepochopitelné pro nás, syté, oblečené, sedící v teploučku u PC a diskutující to takto na dálku. Kdežto oni tam již bojují o holý život a cítí se sami. I člověk s průměrnou mírou empatie to chápe, co dělají okolní podmínky s chováním a myšlením člověka.

Obávám se, že přesně na tom je postavený jistý plán - plán na drastickou redukci počtu lidí na planetě ! Když se podíváte na světový vývoj tímto "filtrem", uvidíte velmi dramatickou, ovšem nám stále se staticky jevící, situaci, kdy dochází k vyvražďování lidstva "vlastníma rukama". Potom je nutno ovšem při pochopení tohoto ptát se - kdo a proč toto takto plánuje a provádí ? Odpověď však je nejpravděpodobněji zdánlivě fantastičtější, než se nabízí. Ovšem k tomu je nutno se na planetu Zemi dívat opravdu s nadhledem přímo "kosmickým" !

PS
Na tomto místě nemůžu nevzpomenout docela rozhořčenou diskusi s panem s nick Stan pod článkem "Jsou USA legálně v bankrotu?". Pan Stan jeví pro mě až nedostupně špičkové znalosti ekonomických souvztažností. Avšak zdá se. že mu nelze ani naznačit, aby se "smrtelně" nerozčílil, že sám jest přesně tím, čím je - člověk úzce specializovaný, koukající se na "širý svět" periskopem z bankovního trezoru ! Až pohled z opravdu velké vzdálenosti dává tušit (!!), co vlastně se děje a že v tom celém procesu jsou procesy ekonomické sice velmi důležitou, ale přec jen droboučkou pod-součástí problému.

120852

07.11.2006 11:56

Život amerického Žida v marxisticko-rasistickém Izraeli - I. část

Zajímavé povídání !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Je to zajímavé "čtení" a předpokládám, že mnohé to v "lecčem" zarazí. Jsme totiž dnes všichni, ať už si namlouváme cokoli, pod vlivem propagandy. Z toho důvodu jsem již paranoik "do morku kostí" ! Takže "okem paranoika" zkoumám i toto povídání, jakkoliv by se mi chtělo s tím souhlasit.

Co by mě ale přesvědčilo - kdyby někdo potvrdil vlastním zážitkem, že je to opravdu "na pět roků" někomu v Israeli dát do rukou Bibli. To mi tu chybí. Jako slušný znalec Bible - alespoň ve vlastních očích - mi je jasné, že není pravda, že "masa" dnešních Israelců Židů má s Židy biblickými něco "pokrevně" společného.

Totiž, co ale v článku je pravda, a to rozhodující, to je teoretický základ státu Israel ! Stát Israel má konec konců potíže i se svým právním statutem a každému je jasné, že zde je ten právní základ podepírán pouze a jedině hrubou vojenskou silou. Což není ta skála, na které chtěl Bůh stavět, o tom nebudiž snad spor. Ještě však mnohem horší je právě ten základ, odvozovaný z jimi proklamované údajné "Smlouvy s Bohem" a vyvolenosti židovského národa.

Myslím, že Ježíš z Nazzaretu, zvaný Kristus, jim to říkal v té době natolik jasně, že nutně musel být ukřižovaný. Skutečně - ona smlouva byla Židy a jejich někdejším státem a společností tolikrát porušena a tedy zrušena, že není jasné, na čem to vlastně stavějí. Jasněji, než jim to řekl Ježíš, to už ani řečeno být nemohlo. To by museli před svět předstoupit s novou Smlouvou, třebas se "Smlouvou o vyvolenosti .. atd..." z roku 2000 !

Nostradamus mluvil o novém státě Židů v Palestíně, ale taky mluvil o jeho likvidaci. V jedné jediné větě proroctví shrnul existenci i zánik Israele. A přitom to proroctví fakticky ani není původním proroctvím. Protože již židovští tzv. velicí Proroci to před 2000 - 3000 léty vyřkli ! To mluví za všechno.

Jedno však z těch starozákonních proroctví má ošklivé konsekvence - říká se tam, že ...v té době israelští starší půjdou vybrat místo pro stavbu 3. chrámu. Zde pozor - to proroctví je z doby, kdy stál ještě stále 1. chrám v Jeruzalémě ! Pak příjde válka v Mezopotamii, vyschne "řeka" a konec ! Soud .. Ta "obhlídka staveniště se konala v prosinci 1990 ! A nevím, nevím tedy, jak to ti Turci vlastně vymysleli - jestli je rozumné zkoušet je přijímat do EU. Totiž když postavili tu přehradu na Eufratu - viděl jsem v televizi v nějakém dokumentu vyschlé koryto Eufratu a poněkud to mnou otřáslo... [velký smích]

Stát Israel je postaven na lži a jako každý lhář neskončí v konečném důsledku dobře. Dobrého cíle nelze dosáhnout špatnými prostředky. Úsloví, že "účel světí prostředky", to je jejich heslo a čas ukáže, že nemůže být pravdivé ! Lidé zbytečně propadají skepsi, jelikož vše vztahují na sebe, na svůj tento život. Sic velmi lehce pochopitelná - ale chyba !

120856

07.11.2006 14:32

Život amerického Žida v marxisticko-rasistickém Izraeli - I. část

RE: Zajímavé povídání !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já prostě nevím ! Představuju si to tak, jako bych si koupil auto Mercedes E220 CDI v plné výbavě za 2 miliony korun s tím, že to auto má vlastnosti - zde si představte velikánský výčet těch vlastností. No a právě proto to auto přece kupuji, že ? Představte si totiž, že jakože jsem měl Mercedesy vždy a mám o nich dobré mínění.

A tedy s tím novým autem budu 10 let jezdit a ono všechny ty vlastnosti skutečně bude mít, budu s ním dokonale spokojený a pak jej ještě výhodně prodám.

A po těch deseti létech za mnou příjde onen prodejce, co mi toho Mercedesa prodal, a řekne mi, že to bylo tehdá zfixlované, že ani on to nevěděl a že se mi omlouvá, že to nebyl Mercedes, ale nějaká levná čínská replika. Hm - ptám se ! Bylo to auto Mercedes a nebo nebylo to auto Mercedes ?

A tedy analogicky - jsou pravé nebo podvržené ony protokoly ? [velký smích]

120868

07.11.2006 18:31

Život amerického Žida v marxisticko-rasistickém Izraeli - I. část

RE: Zajímavé povídání !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jistě jste slyšel o principu tzv. "hologramu". Jedná se o pozoruhodný princip záznamu/čtení informací tak, že celý soubor těchto informací je uspořádán celoplošně nebo celoprostorově v nosném mediu tak, aby každá dílčí submnožina informací nesla dekodovatelné kousíčky celého souboru.

Tento princip má velikou výhodu - ani "amputace" 99% souboru nevede ke ztrátě smyslu původní informace ! Pravda, je to pracnější i pro záznam, i pro čtení. Mimochodem - na stejném principu pracuje lidský mozek. Je znám případ, kdy člověk (!!) přišel o skoro polovinu mozku a přesto se veškeré tělesné i duševní funkce včetně obsahu pamětí zachovaly respektive obnovily.

A píší to z jediného důvodu - v hodnocení Bible, zde Starého Zákona, se podle mě prostě a jednoduše pletete. Ta informace tam skutečně je a jediný problém je, že to lidi neumí číst. Čímž nemyslím, že neumí čist. [velký smích]

120894

09.11.2006 09:04

Obrací se karta?

Musíme vyřešit primárně - mluvíme o demokracii ?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nemá smysl bavit se o tom, zda se karta obrací či nikoli, než vyneseme soud, zda taková otázka má skutečný smysl. Otázka zní spíše - existuje něco takového, jako demokracie ?

Na toto téma nebudeme moci samozřejmě najít praktický a podložený závěr, který by v tomto "reálném světě" měl na něco vliv. Všechny formální aspekty demokracie tady jsou, ale skutečnost se stále dynamicky vyvíjí. Nicméně tyto volby přinesly náznak odpovědi - hlavní téma voleb nakonec nebyl Irák. V povolebním průzkumu američtí voliči totiž na prvním místě důvodů, proč přišli volit, uváděli, že nejvíce je trápí korupce ve vysoké politice či v politice vůbec. To by ale jasně ukazovalo, že většina Američanů stále věří demokracii - co jim taky zbývá, ale mají již velké pochybnosti o jejím vývoji.

Je obecně jasné, že skutečně demokraté a republikáni jsou jen dekorace velké hry - hry na demokracii. Je to ten nejjednodušší a i prostému člověku nejpochopitelnější způsob hry na demokracii. Je zde prostě a jednoduše dáno na stůl, že je zde jakási volba a na občanovi je, aby si "svobodně" vybral - čili demokracie.

Jenže američtí voliči v těchto volbách projevili svůj názor - myslí si, že vysoká politika je zkorumpovaná a tedy nepřímo tím vlastně naznačili - demokracie neexistuje ! Samotný výsledek voleb pak v tomto duchu je již nepodstatný - američtí voliči se můžou uvolit k smrti a na samotném faktu "money-kracie" to nic nezmění.

Prostě a jednoduše - povinné cvičení zvané "volby" jsou za námi a jede se dále, s mírnými modifikacemi z voleb plynoucími, ale za stejnými cíli. Jaká karta se měla jakože obracet vlastně ? [velký smích]

120980

09.11.2006 11:08

Život amerického Žida v marxisticko-rasistickém Izraeli - I. část

RE: Tak nevím?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

>Slovo bůh je označení bytosti.

Neni Gdosy, neni. Ti bohove o kterych se zminujete, se svymi "obcanskymi" jmeny byli stvoreni lidmi, k obrazu lidi. Tedy s lidskymi vlastnostmi, vetsinou s lidskym vzhledem a nekdy i s lidskymi slabostmi.


Formalně bych připoměl, že to bohové stvořili člověka k obrazu svému a ne naopak. Dokud nějaký z těch pradávných "bohů" nepřistane na "hoře" a neřekne to "na plnou hubu" - nikdo to nebude brát jako pravdu. A ono to přitom čistou pravdou je. Z toho plyne, že nejčastěji, kde se mluví o bohu či bozích třeba v Bibli - mluví se o mimozemšťanech, kteří nás geneticky (dodání "božské podstaty") z místního hominida - prach Země - dotvořili do stavu "... stvořme člověka, k obrazu božímu stvořme jej..." ! A pak přišlo "...a viděli synové boží, any dcery lidske krásné jsou a brali sobě z nich a ty jim rodily ..." - omluvte jistou "nedoslovnost".

Ze sumerských textů a porovnání s biblickými příběhy pak lze hladce doložit, který ze sumerských bohů mluvil s Abrahamem, než byla "ohněm od Hospodina" zničena Sodoma a Gomora. Jednalo se o sumerského boha "Nergal" z rodu En.Ki (pán Země = Ki) a byl v doprovodu boha "Ninurta" z rodu En.lil (pán příkazů). Sodoma a Gomora pak byla zničena "...zlem ve stříbrném šípu.." - tedy podle dalších charakteristik se jednalo o nukleární zbraň, umístěnou na balistické střele, odpálené z území boha Nergala z dnešní patrně Zibwambe nebo JAR. Hlavice byla vícenásobná, sedm hlavic - je to totiž zmíněmo v "Epos Erra". V eposech "O zkáze Sumeru" pak čteme o radioaktivním spádu, který zničil Sumer. Pravda je jednoduchá, stačí nebýt arogantně namyšlený a přijmout ji.

To slovo, tj. "Stvořitelé" = bohové, nelze ztotožňovat s Bůh, jedná se o podobné bytosti jako my, tedy mimozemšťané. Strach vyslovit jméno Bůh je směšný, tak to nebylo míněno - jméno Boží nemá být zneužíváno, nikoliv, že nemá býti používáno. Je přeci dáno " ... nevezmeš Boží jmeno nadarmo ...". Stvořitelé se snažili lidstvu vštěpit myšlenku "jediného Boha", kterého vyznávají i oni Stvořitelé. Že máme oči a nevidíme, že máme uši a neslyšíme - to už je pak čistě lidský problém. A Ježíš přece pravil, nejen že člověk nemá zabít, ale ani pomyslet. Tedy v teto intenci je třeba pan stein55 směšný, že místo poctivého jména Bůh napíše b-h !

Z tohoto zmatku ve vyjadřování si tito lidé sami dávají nálepku, co jsou zač a jak přemýšlí. Je to pusté Boha a jako takové myšlenkově zcela prázdné. Ježíš přinesl poselství, které mělo přístup k Bohu zjednodušit v tehdejších podmínkách farizejsko/zákonického zmatku. Islám to pak dovádí člověku ještě blíže. Nejde o nic víc ani ale míň, než o snahy Stvořitelů dostat to tupé lidské stádo na správnou cestu k Bohu. Kdo nevěří - brzy to zjistí.

120984

09.11.2006 11:30

Život amerického Žida v marxisticko-rasistickém Izraeli - I. část

RE: mam kamarata,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To je pro většinu lidí asi nestravitelná představa fungování světa. Určitě je skoro jistě kontraproduktivní to někomu nutit k věření. Něco takového je totiž pro čisté materialisty zcela technicky nepředstavitelné a tedy a'priori nemožné. Ostatně - doufám, že se v lidských mozcích alespoň některých "otevřou kanály" pro jiné vnímání reality a alespoň tito to jednou pochopí. Sám, ač tomu věřím, si to technicky raději ani nepředstavuji, ačkoliv to musí být možné - jest kdesi psáno " ...silou se Boha nedobereš..." ! S klidem a důvěrou tedy čekám... [smích]

120985

09.11.2006 11:43

Obrací se karta?

RE: Tak vida, skutečná demokracie???

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pro nás je skutečně důležiý dopad těch voleb do zahraniční politiky a ... do ekonomiky ! Můžeme se utěšovat, že dopad Iráku na nás v Česku je nepatrný. Není to sice pravda, ale budiž - tedy ať USA dále udělá co chce, my si budeme namlouvat, že to "není o nás"... Pokud ale krachne dolar, poznáme to najednou a všichni ! Budeme obracet hromádky papírků a ty nám obrazně budou "práchnivět" v rukách - asi jako ty euro bankovky v Německu, které se po dotyku rukou začnou rozpadat. A nám se bude rozpadat celý náš pracně budovaný svět !

Hodně jsem nad tím vším přemýšlel a nemá to prostě již vůbec žádné rozumné řešení. Vlastně o jednom vím - USA by celý rozsah svých všech průserů pokorně světu vysvětlily a požádaly o "bankrot" ! Čili o ochranu proti věřitelům. Vytvořila by se jakási komise a ta by to dovedla k likdidaci USA. Tak tohle ale je absolutní nonsens a netřeba to ani dále rozvádět ! [velký smích]

120986

09.11.2006 16:05

Život amerického Žida v marxisticko-rasistickém Izraeli - I. část

RE: Tak nevím?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...odpálené z území boha Nergala z dnešní patrně Zibwambe nebo JAR. [velký smích]

Jsem si to po sobě přečetl a žasnu, co to je za zemi Zibwambe ! Samozřejmě správně je Zimbabwe ! Omlouvám se, já jsem "maličko šlehnutý" dyslekcií a písmenka mi tak trochu přeskakují. No, ale jsou tam všechny... [smích]

To, jak jste citoval Bibli Vy, pane Kyklop, je fakticky obsahově to samé - smyslem tedy není, že nesmíme jméno Boží vyslovit či používat ! Naopak, jsem si tím naprosto jistý, že je Bohu libé, když se na něj obracíme jmenovitě.

K těm jménům špatným bych dodal jediné - opět je zde vidět vliv Sumeru. Satanáš, Belzebub a jiná jména - netřeba se toho štítit. Kupříkladu ve jménu Belzebub je zakodováno jméno "Baal zeb Boab" či takhle nějak - promiňte, dopředu se omlouvám, z hlavy to přesně nevím a je to fakticky nepotřebné teď uvádět přesně. Čili ono Baal zeb Boab v překladu je fakticky "bůh Baal z hory Boab". Jméno Baal je známé biblické jméno a objevuje se kupříkladu v místním jméně Baalbek v Libanonu. Ta hora se nachází právě kousek od Baalbeku a bůh Baal - mimochodem je to sám bůh RA z Egypta, takto prvorozený syn boha En.Ki a v Egyptě známého jako bůh Ptah, bratr boha Nergala - tedy bůh Baal zde v Libanonských horách fakticky "ilegálně" proti smlouvám tzv. "velké sedmičky bohů" postavil utajenou raketovou základnu a tzv. Dur.An.Ki - což jest sumersky "spojení mezi nebem a zemí", čili řídící a komunikační kosmické středisko.

Všechny pak ty hrůzy, které v důsledku následovné války o vládu nad planetou zemí skončily zničením kosmodromu na Sinai, zničením Sodomy a Gomory, zničením dvou velkých měst s kultem bohyně Innany/Istary/Venuše v údolí Hindu - první město je Harappa a skleroza mi neumožní jmenovat to druhé, ač to mám na jazyku - to vše je ozvěna zatím poslední velké nukleární války na planetě Země - to se stalo prosím v roce 2024 před Kristem. A v paměti lidstva zůstala jména těchto údajně zlých andělů - bohů, zde zrovna třebas ten Belzebub ! Syn boha Marduk/Ra/Baal se jmenoval Nabu a po něm je pojmenována biblická hora Nebo, na které stál Mojžíš a koukal do země zaslíbené a nesměl do ní vstoupit.

Všechno je velice krásně provázáno, k dispozici je již skutečně docela ucelená znalost těch dob a zcela krystalicky čistě z toho vystupuje úžasný příběh minulosti lidstva zcela jinak, než nám to vykládají klasičtí historici - samozřejmě za horlivého přikyvování hlav z celého Vatikánu ! Totiž - kdyby se celá pravda povolila vynést na světlo Boží, ukázala by se celá ta strašná prolhanost Církve katolické a všech jejich klonů - nevyjímaje nikoho. Poselství Ježíše zapadlo do kasemat Vatikánu jako do žumpy ! To je to pravé křesťanské dědictví - jinak na hubě, jinak v praxi. O tom mimochodem tak krásně rozvláčně mluví neustále jistý pán jménem Mahmud Ahmadinejad.

121007

09.11.2006 16:20

Obrací se karta?

RE: mierny off topic

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Erik - to je přece jasné - Američané ještě daleko větší částky nastrkali do všelijakých hokus pokusů s "hvězdnými válkami" a do jiných zbraní. Čína taky ledasco asi vyvíjí, ale daleko raději nakupuje - z USA.. Věřte - váha milionu dolarů je velká a zlomí páteř skoro komukoli - Čína si to vše koupí. A ještě něco - věřte, že Čína ty tisíce miliard dolarů klidně oželí, pokud noha Číňana bude na krku Ameriky.

A jinak, až se to spustí - Čína skoupí Americe všechnu ropu, na kterou dosáhne do zásoby - ostatně to dobře již 3 roky dělá - proto ty ceny ropy. Nevěřte, že na ty hromady dolarů Čína nekouká s uspokojením jako na nejhroznější zbraň ze svého současného arsenálu ! A Čína nic již více neztratí. Už dávno ztratila a už to přebolelo - teď přichází řada na USA a EU, aby nás všechny to bolelo. [velký smích]

121011

10.11.2006 10:36

Obrací se karta?

RE: Dva konce jedné hole.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jsem silně překvapený, že Vám to fakt nezatrhla již dávno, je to opravdu silně OT. Nicméně, dovolil bych si něco dodat. Píšete "Člověk není zvíře, ale má rozum, kterým dovede vyhodnotit svou momentální situaci, bez ohledu na to, zda existují, či neexistují nějaké tajemné síly mezi nebem a zemí."

K tomu alegoricky připojím tento příběh:

Vrátí se "úspěšný" mladý žabák z Ameriky do rodné Indie a najde svého starého dědu žabáka, který po úplně celý život žije ve studni s plochou vody 1 m2. Pozdraví se, klábosí a mezí řečí se ten mladý "úspěšný" žabák zmíní o Tichém oceáně. vysvětluje svému dědovi, který celý život žije ve studni, že ten Tichý oceán je veliká voda. Děda se ptá: "Je Tichý oceán větší, než moje studna ?" a mladý odpoví "Ano, je mnohem větší !".

Děda přemýšlí a ptá se "Je dvakrát větší ?" a potom "Je třikrak, čtyřikrát a ... deset krát větší ?"

Hm - tak nějak mi to připadá, viz to, co jsem z Vaší řeči nahoře zdůraznil v citátu z Vaších myšlenek... [velký smích]

121092

10.11.2006 10:50

Obrací se karta?

RE: Karta se vubec neobraci... i kdyz si mozna svet prece jen oddychne (na cas)

Petr Gejdoš 83.?.?.?

....Fackovací panáci aby byl lid spokojen ač nemá proč. ..

No fuj ! To je ale obludný cynismus... [smích] [chechtot]
Ale vážně, to jsem zvědavý, jestli může nastat stav, že by se procento, promile - nebo co já vím, kolik nás je ?? - lidí, kteří toto prokouknou, zvětšilo natolik, že by to pro "neokemy" znamenalo nějaký povážlivý problém ! Zatím se nám smějí... [velký smích]

PS "Neokema" je moc pěkný terminus..

121094

10.11.2006 11:09

Život amerického Žida v marxisticko-rasistickém Izraeli - I. část

RE: Tak nevím?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Musel jsem se docela zasmát, tak nějak od srdce úpřimně, nad Vaší úvahou, kdo působí směšněji. Ano, lidé berou slovo Bůh nadarmo často a ten způsob jste ilustroval docela dobře. Takhle by to nemělo být a já se toho snažím vyvarovat. Když ale člověk mluví o Bohu, přirozeně jej jmenuje a to na závadu nemůže být - to by bylo proti smyslu ponaučení. Proto mi připadá pan stein55 směšný tímto, nikoliv jsem chtěl naznačit, že by pan stein55 byl směšný.

Totiž to, jak pan stein55 obchází to nařízení je právě ten závažný a špatný přístup ! Je to analogické, jako by léčený alkoholik vždy, když dostane chuť, tak zavřel oči a "poslepačku" našel láhev alkoholu a napil se ! A tvrdil by, že on přece nepil, maximálně nevědomky ! Chápete předpokládám, co tím chci říci. A to souvisí i s tím, že ...nejen nezabiješ, ale ani na to nepomyslíš...". Já se domnívám, že můj výklad je krystalicky čistý a v intencích přikázání. Bůh zajisté nehodlal z lidí udělat cvičené opice v konečném důsledku, třebas se to tak někomu i jeví. .. [velký smích]

PS - upozornil bych na vhodnost zamyšlení se do hloubky nad sanskrtským slovem "bhaktí".

121096

10.11.2006 11:37

Kdo vlastně prohrál volby v USA?

RE: Válku v Iráku nelze vyhrát změnou vlády.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Otázka, kdo vyhrál volby, je zde v Ameice vlastně zbytečná. To by si Američané měli konečně uvědomit ! Jistě, že jak se reálná situace ve světě obecně mění, bude na to vždy reagovat americká vláda, bez ohledu na volby, bez ohledu na přání Američanů. Již jsme si tu snad dávno prokázali, že současná americká politika neni vedená v zájmu amerického národa, už zde bylo mnohokrát naznačeno, kdo že to tahá za drátky.

Americká zahraniční politika se bude měnit, ale cíle nikoliv. Čili bude se stará kára lakovat novou barvou. Toto nás sice může zajímat jako možná primární příčina všeho, ale je zde daleko závažnější oblast - co se bude dít s dolarem ! To nás totiž zasáhne fakticky v "on-line" režimu. A troufám si tvrdit, že americká zahraniční politika je podřízena právě tomuto. Čili zase vidíme, kam vedou drátky... [velký smích]

121100

10.11.2006 12:47

Neokonzervativci zaútočili na Bushe kvůli irácké válce

RE: Zmena politickych vetru!

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vláďo, já se sem na chvíli vrátil, abych si ujasnil smysl takových podivných kroků "neokemů", jako je ono zde popisované zdánlivé "nasrání si sám sobě do hnízda". A všimnul jsem si Vaší reakce. To je mi dost líto, že to tak vztahujete osobně, ten výrok o "imbecilních voličích". Samozřejmě je to všude stejné a většina těch voličů skutečně nasliní prst, "odkud fouká" a pak volí. Moc smyslu v tom nehledejme ani v USA, ani v ČR.

Prostě a jednoduše - demokracie je systém. Jako skutečný systém má jasné zpětné vazby a ukazatele svého stavu. Jak americké demokracii, tak myslím i té české a fakticky jákekoli další již hodně dlouho svítí kontrolky "system failed".

Náš pan domácí Paroubek páchá škody přiměřeně své velikosti. To ale není podstatné - podstatné je to, jestli "systém demokracie" je schopen jakéhosi "re-startu" a posléze odvirování ! A jestli ještě vůbec má smysl o tom i třeba jen uvažovat... [velký smích]

PS - ten virus se jmenuje "korupce". A tedy netuším, zda má smysl používat jakési pilulky domácí provenience proti tomu, nebo začít hned používat super-penicilín "Pacificus" z dovozu ze Saudi Arabie !
- paci-fikace = utětí paciček ... [smích]

121103

12.11.2006 14:05

Život amerického Žida v marxisticko-rasistickém Izraeli - I. část

RE: Zajímavé povídání !

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Děkuji Vám za nasměrování semhle - viz ten odkaz. Nikdy jsem se otázkami Židů a židovství extra nezajímal. Přistupuji k lidem, národům, náboženstvím atp. pokud možno nezaujatě a tak nějak přiměřeně.

To máte patrně pravdu s tím přízviskem ... Nazzaretský - nechtěl jsem tim níc významného říci, použil jsem to prostě.

Na tom Vašem odkazu jsem strávil docela dlouhou dobu - tedy nikoli přímo na té stránce, ale obecně: http://www.kehilaprag.cz/mambo/

Má smysl číst vše - pokud je to tedy vůbec možno stíhat, což ale stejně nelze. [smích] Chci tím naznačit, že lidské poznání nebude nikdy natolik komplexní, vztaženo pak k jedinci, tak je zde toho prakticky 100% záruka, že nikdy nebude jedinec schopen podloženě učitit konečný závěr, jak se věci mají. Můžeme se k tomu tu lépe, tu méně dokonale blížit. Zbývá nám jedině víra, vlastně Víra, že existuje toto komplexní poznání a že je opět prakticky na 100% jisté, že to "Poznání" na nás může působit. Materialisti a racionalisti jsou v tragickém postavení - ilustroval bych to asi tak, že takoví racionalisti materialisti jsou slepí a hluší badatelé, kteří bloumají amazonským pralesem s cílem objevit nový, velmi plachý živočišný druh, kterého nemají příliš šanci zahlednout ani vidoucí a slyšící badatele. [velký smích]

121250

12.11.2006 14:27

Obrací se karta?

RE: Dva konce jedné hole.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Jiří Koubek, budu reagovat pouze zde na toto, to bohatě stačí k vyjádření názoru:
Vy necítíte ty paradoxy? Jak můžou média, která jsou dle vás pouze hlásná trouba sionismu, kritizovat válku v Iráku, izraelské tažení v Libanonu...
Proč by kritizovali sami sebe a tím zhoršovali veřejné mínění?


Vy totiž pane doslova urážíte druhé lidi takovými výroky a se špatně utajeným šklebem z nich děláte hlupáky. Jsou pouze dvě možnosti - Vy se nesnažíte nikoho urážet a děláte to mimoděk v důsledku vlastní hlouposti. Druhá možnost je mnohem horší, zcela vědomě takovými kecy provokujete a urážíte. Vyzývám Vás, aby jste se nad citovanými "výkřiky" zamyslel a sdělil, co jste vlastně ve skutečnosti chtěl říci a prosím Vás, neurážejte tedy tady dále nikoho takovými výroky, naznačujícími arogantní nadřazenost - to by totiž mohlo vyústit v jistou úvahu, proč to děláte. ...

PS - Vy se pane ohrazujete, že Vás někdo spojuje s nick Yuri na nezvědavci. Hm - jen tak mimochodem - jste to Vv, ten skoro politolog "Jiří Koubek", autor těch "ohromných chytrostí" v Právu ? Pak bych se již nedivil prakticky ničemu, ani té spojitosti s nick Yuri... [velký smích]

121251

12.11.2006 18:37

Život amerického Žida v marxisticko-rasistickém Izraeli - I. část

RE: Tak nevím?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Nechtěl jsem se nikoho dotknout. Vyjádřil jsem názor a použil příklad. Vcelku věcně, nekonfliktně.

Předpokládám, že skutečně judaismus čerpá v řadě případů informace ze stejných zdrojů, jako křesťanství - tím pak i já, který používám zde křesťanskou literaturu. Nevím tedy, jak to ale mají judaisté naformulováno - leč přece o tomto Ježíš mluvil a adresně směrem k judaistům. Mluvil o zákonících a farizejích. A nevím tedy, že by se judaisté zmínili, že by po Ježíšovi dostali odkudsi další nové pokyny, jak dále se Zákonem. A Islám zamítají taky. Tedy ten výklad jejích, judaistický, nemusí být aktuálně správný a nejspíše tomu tak prostě je !

Já chápu, že skutečně, jestli někdo dělá něco, co se mi může jevit jako zřejmý nesmysl, nicméně však tím nikoho nijak neomezuje, natož že by někoho ohrožoval - potom opravdu si toho netřeba všímat. Každý jsme nějak praštění, to je prostě fakt.

Jenže sionismus, existence státu Israel a chování se židů ke zbytku světa není tento případ. Tedy nikoliv že oni nikoho neomezují, natož dokonce ohrožují. Oni svět omezují a přímo ohrožují ! Potom již mi to nemůže ale být lhostejné a předpokládám ani Vám. A ty jejich výklady je prostě třeba vytahovat na světlo Boží a opravdu fundovanou diskusí tyto názory eliminovat. Jsou totiž nebezpečím pro svět. Netřeba se mýlit, že se jedná o prkotiny.

Připadá mi divné, že třeba policie slídí jak čmuchací psi, jestli se na nějakém srazu skinheads nehajluje či nepějí jakési jejich songy. Zajímavé, že tady toto každému jakože vadí, ale že si cosi židé v synagogách vykládají o nežidech, kterak s náma budou orat a vláčet a kterak jsme fakticky opolidi - to zůstává nepovšimnuto a dokonce jste ochoten za ně utratit dobré slovo tímto způsobem !

Podle mě - právě vztah ke jménu Božímu ukazuje, kdo je kdo, kdo se potřebuje schovávat ve tmě a kdo může na světlo Boží !

Je to pane prorokováno - tento svět zažije rozhodný boj mezi "syny Světla a syny Tmy". Můžete si domyslet, kam řadím to jisté etnikum s jeho rasistickým náboženstvím.

121261

13.11.2006 08:18

Centralizace a přerozdělování – ušlapaná cestička k otroctví

RE: Zemědělství je svébytná disciplína a EU je v plenkách.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Možná, když do toho myšlenkově trochu "potlačím" v jistém směru - nastane "ouplná shoda" !

Zemědělství je moc dobrý plac na dokumentování, kam lidstvo dokráčelo v tomto současném "systému věcí". Na základě toho, že:

- zemědělství bylo vlastně industrializováno a postaveno na bezohledné maximalizaci zisků (mnohé z dotací se to sic snaží řešit),
- nejsou respektovány pozemské cykly (příliš velká odbočka od základní myšlenky),
- v návaznosti na přechodný "pík" v produktivitě se z hlediska "bezbolestnosti" nevratně lidstvo přemnožilo (souvisí s tím "celý ranec" výmyslů, proč se chováme, jak se chováme),
- návrat k přirozené recyklaci zdrojů planety je nemožný - důkaz by byl dlouhý a mnozí by to neunesli,
- a lze v tom výčtu dost dlouho pokračovat..

lze konstatovat, že právě zde je zaděláno na jeden z největších průšvihů lidstva. Vy to docela jasně naznačujete, ale v "poli příčin a následků" se mi to jevilo lehce posunuté.

Neříkám, že tzv. "věda" by nemohla tu "těžkou káru" ještě chvíli tlačit, obrazně však již jen blíže na okraj propasti..

Myslím si, že nemá cenu příliš řešit akutní problémy zemědělství, je to fakticky akademický problém, kde bychom takto vlastně trvali na omylu, že jsme předpřáhli "kočár před spřežení". Lidstvo přijalo veskrze zvrhlé principy a musí přijít zcela systémová - a bolestná - náprava.

Jsem si ale jistý, že se může zde objevit představitel onoho neblahého myšlení, nechci se dotknout - typicky pan Stan - a bude nám vysvětlovat vše možné. Obrazně takové lidi přirovnávám k "mašinfírovi", který je štěstím bez sebe, že dokáže za jakkoliv těžkých podmínek udržet svou mašinku v perfektním stavu a tím chodu. Že vlak jede špatným směrem, to jej nezajímá - to totiž není jeho problém - to si takoví fachmani totiž myslí a jsou spokojeni hlavně nad "kvalitou své práce" !!

PS Uvedl bych za spoustu jiných jeden příklad, který osvětlí trochu tu beznadějnost. Celá Evropa dumá, proč hynou lesy a "odborníci" mluví o kyselých deštích. Nikdo ale již nedodá, jaké lesy má na mysli. Nedodá, že se jedná o obludné monokultury, zcela nejčastěji smrkové. Dnes však již v ústraní Vám každý odborník řekne, co se děje. Monokultury ochuzují půdu a mění prakticky nevratně své podloží. Lesy takto nejsou lesy, ale plantáže na "výrobu dřeva" - jaký div, že to nebude fungovat věčně !

"Odborníci" typu pan Stan (nechť mi promine, již podruhé jej užívám jako neblahý příklad) to řeší práškováním - *ano věda tu káru ještě kousek potlačí, ale kam - to nikdo nechce vidět ... raději ... [velký smích]

121302

13.11.2006 09:36

Centralizace a přerozdělování – ušlapaná cestička k otroctví

RE: Zemědělství a kapitalizmus-nemožná symbióza...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ač místy argumentujeme dost podobně, patrně vycházíme z původně zcela rozdílných východisek. Pane seda - pan Stan svými výklady je velmi cenný zdroj informací, je nutno akorát nad tím přemýšlet. On bude patrně velmi specializovaný a vidí svět výhradně "tímto hranolem".

Já si myslím, že ani Vy, ani já, se pravdy nějak jednoduše nedobereme, protože žijeme v přechodové době. Nyní se vše mění způsobem a hlavně tak rychle, že každý závěr z toho je příští moment již zastaralý. My dva patrně inklinujeme k novému systému věcí, navzdory rozdílným východiskům. Pan Stan je odborník specialista a dokud zde bude ten "jeho systém věcí" - bude mít formálně pravdu on. No a pak jeho systém padne a již nikdy pravdu mít nebude a fakticky on sám, pokud se nezmění - zanikne - primárně myslím typově.

Chtěl bych dopředu otupit námitky plynoucí z toho, že naše názory zdánlivě směřují zpátky k socialismu. Pane seda - mám nepříjemný pocit, že tam Vy jakoby chcete sklouznout. To ale je za námi a je to neopakovatelné. Žádný socialismus nebude - nebude ale ani kapitalismus. To je opravdu již skoro definitívně za námi. Co bude ? To je těžko popisovat v této době. Době, kdy málokdy lidi chápou sami sebe. .. [smích]

PS Neodpustím si to - podle Proroctví bude přechodně svět zcela bez peněz. Současný vzhled světa se podstatně změní a fakticky ani není jisté, že lidé zůstanou. To ale zacházím daleko - chtěl jsem tím jen naznačit, jak patrně jsou naše východiska rozdílná. [velký smích]

121306

13.11.2006 11:25

Centralizace a přerozdělování – ušlapaná cestička k otroctví

RE: Zemědělství a kapitalizmus-nemožná symbióza...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

[smích]

http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2005060014

121314

13.11.2006 11:47

Centralizace a přerozdělování – ušlapaná cestička k otroctví

RE: Zemědělství a kapitalizmus-nemožná symbióza...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane seda, jsem z Vašeho zápalu nadšen. Sice to má drobátko takovou "pihu na kráse", že stále více vypadáte jako by jste fakt vyšel z nějaké komunistické školy, ale mi to extra nevadí. Rozhodující je obsah Vašich slov.

Skutečně má pan Stan formálně pravdu - kapitalismus tady prakticky nikde neexistuje, to co žijeme není kapitalismus, akorát tomu tak ze zvyku říkáme. Já bych to nazval "Otrokářská společnost s prvky kapitalismu", aby jsme si aspoň trochu systematicky rozuměli. Fakticky to již je NWO, ale ještě jsou zde někteří "nepřízpusobiví", kteří to nechtějí a nechtějí příjmout - tedy přece to jasně po 911 pravil klasik George Walker Bush zcela jasně: My si NWO rozvracet nedáme !
Rozumím - bývalo zvykem pravit, že V.I. Lenin pravil...[velký smích]

Taky jsem ročník počátku 50. let a to hlavní mám od rodičů, budiž jim země lehká. A jsem si taky jist, že mi nelhali - ale vůbec neměli rádi komunisty přitom, ledasco si i v komunistických žalářích odseděli. No není to jednoduché...

PS - Právě si asi po desáté čtu George Orwella "1984" a cítím jedno - už je překonaný v jistých ohledech. Když jsem to četl před snad 40 léty poprvé, chodil jsem světem zlehka přikrčený a ostražitý... dneska už si ani nezoufám a jsem v klidu. Ono to dopadne přesně podle hesla "padni komu padni !" a každý si svou karmu plní sám sobě.

121316

13.11.2006 11:58

Centralizace a přerozdělování – ušlapaná cestička k otroctví

RE: Zemědělství a kapitalizmus-nemožná symbióza...

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...nejde Vám asi vyčítat tu neznalost, ale právě neobdělávaná půda má podstatně větší schopnosti zadržovat vodu při přívalových dešťových srážkách, hm...

Žádné oteplování pouze porevoluční binec.

No nevím, sice taky si nemyslím, že by globální oteplování, oblíbený to klacek potrhlých zelených, bylo způsobeno zrovna činností lidstva, ač jistý díl viny tam asi bude. Ale ne podstatný. Vy ale zcela evidentně jste zcela vedle ve východiscích svých tvrzení !

Lidé by udělalo nejlépe, kdyby vymysleli nějaký plán na svou redukci tak na 300 milionů jedinců celosvětově a měli by po planetě našlapovat po špičkách. Zásahy 7 miliard lidí do celoplanetárního systému budou totiž nakonec fatální. Ale pozor ! Sice fatální, ale nikoliv pro planetu, ale pro lidi. Ale možná opět bude nějaká "archa" a nová Genesis [velký smích]

121318

13.11.2006 12:12

Centralizace a přerozdělování – ušlapaná cestička k otroctví

RE: Pokračování předchozí části

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tohle bylo dost již rozebíráno a hluboké domyšlení je děsivé. Napsal jsem zde kdysi i tom taky skromný článeček. Jinak pro zhnusení si oběda stačí i toto:

třeba zde http://biom.cz/prevzate.stm?x=236281

Někdy v roce 1995 jsem "vypočítal" z tehdy dostupných dat, že v roce 2005 (plus mínus autobus [smích] ) začne kolaps potravinové základny světa. Nu - mýliti se je lidské, zatím se regály v Tesco, Liedl, Kaufland, InterSpar a podobně stále ještě prohýbají. Ale miliarda lidí je dneska na pokraji smrti hladem - to je taky pravda. Rovnováha je velmi křehká a o neomezeném blahobytu zatím ještě aspoň někteří sníme. Již brzy ale sníme poslední přebytky a věda již nenabídne "novou zelenou revoluci". Maximálně vynalezne amarouny, ty ale taky potřebují primární suroviny, hm... [velký smích]

Civilizace naráží na limity. Ví se o nich již možná více než 100 let. My jsme ta generace lidí, která to prožije. Dobrou chuť ..

121319

13.11.2006 17:05

Centralizace a přerozdělování – ušlapaná cestička k otroctví

RE: Pokračování předchozí části

Petr Gejdoš 83.?.?.?

V jedné mé knize - mám jich tolik, že ani nevím, ve které a kde by tak asi mohla aktuálně být [smích] - se píše cosi ve smyslu "...člověk vede válku se Zemí, Bohu žel v ní vyhrává..." - no je tam toho více a je to v konečném důsledku hrozné povídání. Tuším se to jmenuje "Kniha proroctví na prahu milénia" od jistého pana Hogue. John Hogue.

Našel jsem ji - budu citovat tentokrát přesně: "... Představuji si průměrného, krátkozrakého, konzumně nakloněného, politicky korektního podnikatele, který věří, že konzumní systém se bude spíše rozšiřovat než upadat. Zejména jestliže nejpronikavější předpovědi ekologického soudného dne zustávají z větší části výbavou ujetých zelených nebo se nacházejí na stránkách nějaké knihy kolektívních proroctví..." Autor pokračuje ve svém pro spoustu lidí rmutném a vlastně zbytečném monologu, který "špikuje" tu nějakými čísly, onde zase nějakým (ne)zajímavým proroctvím.

Pro člověka, který to nestudoval tak jako já je to prostě nuda. Já ale to vše vím dávno, počítal jsem spousty věcí, porovnával statistiky, analýzoval trendy, sledoval statistické údaje z hydrologie, pedologie a dalších x-logií, četl nudné elaboráty z konferencí o takových "zbytečnostech", jako třeba o cestách dioxinů potravním řetězcem, nebo o "světových" osudech všelijakých hormonálních preparátů, které užívají naše milé dívky, aby měly jistotu, že po nějakých radovánkách "nezapadnou". Víte o tom někdo, že tyto "pilulky" již začínají v oceánech svou naprostou zkázu tím, že mění hormonální aparát ryb a ty se nemohou rozmnožovat ? Víte, že dnes již miliardy tun DDT - a ještě pořád to přibývá - stále kolují v biosystému a stále dokola tráví život ? Víte, že ty tisíce tun koloidních kysličníků uranu z válek za posledních cca 15 let již započalo své zlověstné dílo - že to nikdy, poměřováno lidským životem, již z biosfery nezmizí ? A že těch oxidů je dostatek na postupné vyhubení veškerého života ? A víte, že toho je daleko více a každý jednotlivý případ by sám o sobě stačil za určité konstelace vyhubit na planetě život ?

Možná víte, možná nevíte, v každém případě je dnes již prakticky zbytečné o tom již vůbec mluvit. Ono se totiž již vše stalo a nic z toho již nezachráníme. A tak - hudbo hrej ! Na palubě se ještě tančí ! Připomenul bych jeden vzkaz pana M. Nostradama - sám sice mu zatím ještě nerozumím. Ale on, když se právě nad tímto zamýšlel, apeloval na nás, tím si ale jistý jsem, že to jsme my dnes (!), aby jsme sbírali květy hluchavky ! Taková nenápadná rostlinka, vlastně plevel, Lamium album - hluchavka bílá. Nostradámus když se o ní zmiňuje, vyjadřuje k tomu tu největší hrůzu a doslova volá prchejte, prchejte ! Mluví o něčem strašníém, ale hrůza mu nedovoluje to blíže popsat, pouze říká - sbírejte květy hluchavky. [velký smích]

121344

13.11.2006 17:33

Centralizace a přerozdělování – ušlapaná cestička k otroctví

RE: Pokračování předchozí části

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Vážený pane "Nápověda", na mě dnes sedá absolutně černý spleen, ale není to slezina. Napsal jste:"Po roce 1990 jsme vyčistili ovzduší, vodní toky jsou také lepší, tak nám ještě teď zbývá velký úkol, začít lépe jíst. A žrádlo si trhem "zkurvit" nesmíme nechat!!! Nekvalitní potraviny jsou přímo vražedným nástrojem" a mě to ani nerozesmálo ! To je děs !

1)Podle posledních a vskutku dobrých údajů je dnes ovzduší ještě o dost hodně horší, než bylo koncem 80.let,
2)S těmi vodními toky to taky není úplně pravda. V důsledku ale již opravdu drastických změn v pedologických, hydrologických a klimatických poměrech, ačkoliv se poněkud snížila dávka škodlivin do povrchových vod vypouštěných aktuálně, přesto se naopak zvětšilo množství škodlivin, uvolňovaných při povodních z usazeného a následně rozvířeného bahna. Výsledek je stejný.
3)Naposledy u nás bylo to tzv. "žrádlo" skutečně hlídáno za komunistů ! To je prostě a jednoduše smutná pravda, tohle vím zcela dobře. Dneska již ne, ačkoliv zákony platí skoro stejné!

No to víte, lidi mluví o ekologii, o zdravé životosprávě, o ochraně zákazníka, o poctivosti - co s ní lze zajít nejdále, o pravdě - co zvítězí nad lží, o neúplatnosti u sebe a zkorumpovanosti těch druhých a o spoustě takových věcí.

Ale potom slyšíte: tu pan poslanec, tady nějaký ministr, onde pan starosta, pak zase nějaká účetní, často pak policisté a určitě tedy i pracovníci všelijakých inspekcí - a že jich v tak malém státě máme "až po staříčkovu mez" - prostě berou ! Berou ! Úplatky berou !

A tak to svinstvo tady pak vkráčí a my to žereme, až nám za ušima lupe. No a jsem si jistý, že se i tady mezi Zvědavci najde člověk, kterému zatrne u srdce při tomto mém krákorání. Protože si kupříkladu uvědomí, že on má sice na střeše úplatkovou krytinu, ale vedle v cihelně za to nemají odlučovač škodlivin. [velký smích]

Pane "Nápověda" - ten boj jsme již prohráli, ale nebojte - poslanci nám zdražili cigarety, aby jsme nedostali rakovinu ! [chechtot]

121345

13.11.2006 17:45

Život amerického Žida v marxisticko-rasistickém Izraeli - I. část

RE: Tak nevím?

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Asi se k Vám přihlásím na školení ! [smích]

121347

15.11.2006 16:27

Rozhovor s Robertem Fiskem

RE: Pojdme se zamyslet nad Systemem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Výzkumy lidské DNA ukazují, že lidský genom obsahuje spoustu informací, které nejsou současně využívány k ničemu - prostě jsou "při čtení" přeskočeny. Co tam asi je, v těch nevyužívaných částech DNA ? A co je nutné k přepnutí oněch "přeskakovacích přepínačů", aby se celý genom uplatnil? A jaký z toho vznikne člověk ? Nad tím se nezamýšlíte ? Možná ta kýžená nová cesta je v nás již hotová !

Stejně tak se ukazuje, že lidský mozek je až "trapně" málo využívaný v běžném životě. Fakticky mozek jede tak na 2 - 5% výkonu a zbytek vlastně spí. Ve vedaistické literatuře se můžeme dočíst, že tzv. "normální člověk" je prvo-zrozený a někteří lidé sebezdokonalováním přejdou na jakýsi "vyšší stupeň" myšlení a stanou se z nich lidí tzv. "druho-zrození". Jedná se pouze o zapojení celé kapacity mozku a o přepnutí oněch přepínačů v DNA a "člověk se vrátí do Ráje" ?

Možná je to zcela jednoduché ! Ta cesta tu nejspíše je hotová a stačí číst Boží poselství, abychom věděli, co bude ! Přece je v Bibli psáno, že člověk dostává tuto Zemi na omezenou dobu "..od Olám po Olám.." Až lidé prokážou, že si nikdy nebudou umět vládnout, opět sestoupí Království Boží na Zemí". Co to asi znamená ? Není toto náhodou ono kýžené východisko ? Nasloucháme poselstvím z hlubin naší historie správně ?

Dnes se lidé smějí Prorokům. To je ostatně prostě tak - lidé jsou arogantní a namyšlení z vlastní "dokonalosti". Cha cha, kdo si toto myslí, více se jíž mýlit nemůže ... [velký smích]

121454

15.11.2006 18:32

Tragédie, fraška, a to nejhorší teprve přijde

Zhroucení super-systému civilizace.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Bushova administrativa se musí nacházet v jisté formě vnitřního zhroucení, a to tak velkém, že její političtí stratégové již ztratili všechen smysl pro realitu.

Tak to je citát z článku, který to asi charakterizuje, ačkoliv nevěřím, že stratégové ztratili smysl pro realitu ! To totiž realita sama ztratila smysl vůbec.

Na toto téma, to jest "zhroucení super-systému civilizace", bylo napsáno hodně dobrých knih. Sám jsem schopen pouhopouhým suchým výčtem příčin katastrofického konce naší civilizace vyplnit celou kapacitu tohoto příspěvku. A každá ta příčina by stačila sama o sobě, natož by to teprve byl fofr, kdyby se spojilo synergicky několik příčin najednou. No a proč to neříci, podle mě se tak již stalo a již to frčí !

Vše souvisí se vším. Existence kdo ví proč tak sebevědomého Iránu s Ruskem a Čínou za zády - to je velice nemilá a patrně nečekaná varianta vývoje světa v podmínkách, kdy některé jevy již pouhou svou váhou spustily "Zhroucení super-systému civilizace." Američané v Iráku a soud se Saddamem - to je značně špatná kombinace v současně panujících podmínkach v oblasti Perského zálivu. Ale ono z toho již nejde vycouvat se ctí.

K čemu to vše inklinuje ? Světový globalizovaný ekonomický systém je neuvěřitelně křehký, přímo se jen tak tak třese, než se sesype. Faktický se čeká na "poslední kapku". My tady doma "někteří stále ještě pamatujeme", že za komunistů v plánovaném hospodářství furt cosi chybělo. Stačilo někomu s vážným ksichtem říci tajemně, že nebude v obchodech toaletní papír a síla slova se vzápětí ukázala - nastalo dílčí zhroucení systému. Lidi totiž nakoupili každý o jednu rolku toho nešťastného "hajzl-papíru" více a bylo to - obchod s hajzl-papírem se zhroutil !

Tomu našemu super-systému civilizace bude stačit jedno pořádné zemětřesení v Japonsku nebo v Kalifornii, nebo to bude další rok totálního sucha v Australii či v Amazonii, nebo to bude jeden nevelký omyl nějakého subalterního amerického důstojníka v oblasti Hormuzské úžiny a pak už to pochopí všichni. Všechny ukazatele to totiž ukazují. A Nostradámus je parádně zasmušilý... [velký smích]

PS
Co se to hnulo v mysli britského ministerského předsedy, že tak nějak začal toužit po spolupráci se Syrií a Iránem ? hm...

121458

15.11.2006 20:50

Rozhovor s Robertem Fiskem

RE: Pojdme se zamyslet nad Systemem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Já bych navrhnul myšlenkový experiment. Mám totiž obavy, že v tomto našem současném materialistickém amoku se vnější význam slov již zcela míjí s vnitřním obsahem. Svoboda - co to je svoboda ? Potřebuje někdo svobodu, chápáno tím individualistickým způsobem ? Vždyť lidé s tím neumí vůbec zacházet, nepotřebují to, neví totiž, co to vůbec je ! Takže ten myšlenkový experiment:

Alespoň na chvíli a přechodně v sobě potlačte jakékoliv starosti, jakékoliv radosti, jakékoliv myšlenky na cokoliv a vůbec - vůbec se na nic nesoustřeďujte, pouze se snažte docílit pocitu nicoty. Absolutní nicoty. A pak absolvujte zpětnou cestu a vše, co Vaše mysl potká a zaregistruje, jakoukoliv myšlenku, jakýkoliv pocit něčeho - prostě vše věnujte Bohu ! Nechť každé hnutí mysli ve vztahu k tomuto světu je doprovázeno, lépe předcházeno myšlenkou na Boha a že mu všechny strasti a všechny radosti, všechno všecičko věnujete. Cokoliv pocítíte, že chcete - chtějte pro něj. Cokoliv sníte, nabídněte prvně jemu.

Nikdo na Vás nemusí nic poznat. Nikdo se Vám tedy ani nebude smát - totiž až tak lidi upadli, že by se tomu mohli smát. Akorát Vy sami zjistíte, že se cosi mění. Když toto zjistíte, vracejte se do nicoty častěji a zase zpátky a dělejto, co jsem psal. Uvidíte, že najednou věci dostanou jaksi jiný smysl. Uvidíte, že vůně jsou voňavější, barvy barevnější, zpěv melodičtější, šum listí laskavější a moudřejší, jídlo chutnější, prostě vše bude lepší a lepší. A Vy najednou nějakým zasutým odlehlým koutkem podvědomí zahlédnete netušenou krajinu, kde vládne smysl všeho řádu ! A taky smysl toho všeho, v čem jste a uvidíte, že ten smysl nemá nic společného s velikostí Vaší výplaty či zisku, luxusností Vašeho domu či auta, a podobně. A potom již nebude třeba vymýšlet tu nějakou novou strukturu společnosti - totiž Vy uvidíte najednou, že vše je jasné, co se má dělat. A když takových lidí bude přibývat - bude se těm druhým tady dýchat stále hůř - to mi věřte ! No, ale bez toho se nepodaří nic... nic moc tedy.

121466

15.11.2006 20:55

Rozhovor s Robertem Fiskem

RE: Pojdme se zamyslet nad Systemem

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Tleskám... [smích]

121467

16.11.2006 07:55

Bushova černobylská ekonomika a těžké časy před námi

RE: Vim, ze par lidi tady sleduje burzu a nektere komodity na trhu.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Řeknu to z hlavy, nemaje čas - určitý pokles skutečně nastal, to ale nehraje v této otázce příliš roli. Ropný zlom se primárně neprojevuje strmým zlomem křivky těžby, takový zlom by byl vidět až na kombinovaném grafu. V tom kombinovaném grafu se promítá jednak skutečná těžba - ta může dokonce ještě i růst (!!) a a zadruhé tam je "tvorba" zásob ropy - to když to zjednoduším na minimum. Tam byl zlom viditelný i na oficiálních datech dokonce již před rokem 2000 ! Čili fakticky ten proces již běží a pseudo-vláda nad super-systémem nyní již jen maskuje.

Jedná se o to, že běh systému a v případě toho našeho "super-systému" globální civilizace to platí mnohonásovně, je zcela nemilosrdný a svým způsobem exaktně spravedlivý. Onen systém se chová jako samostatný svobodný a suverenní subjekt. Jakýkoliv zásah i s dobrým úmyslem jej uregulovat, Vám takový systém vrátí z druhé strany "strašnou fackou". O tom se přesvědčili v "malém" svého času bolševici v RVHP. Navzdory až nepředstavitelným prostředkům, které má lidstvo již dnes k dispozici, jako je třeba již neskutečně výkonná výpočetní technika a přiměřeně tomu software na úrovni umělé inteligence, začíná být zřetelné, že se blíží zlom. Ostatně o tom mluvím dobře tři roky furt stejně. [velký smích]

Náš "super-systém" čeká na poslední facku. Zhroucení vypukne v USA - to tady hlásám taky celou dobu a to na základě musím říci právě dost pro lidi nedůvěry-hodném. Mě totiž před již dávnými léty k tomu přivedlo patrně zrovna se projevivší pochopení Nostradama. Nebudu jej ani citovat, ani dále zmiňovat - je to irelevantní v této chvíli. On totiž upozorňoval z dálky 500 let na něco, co již je vidět pouhým pohledem na základě dnešních údajů přesněji. Fascinující je ta fatalita, která z toho plyne.

Není vyloučeno, že naši "bohové" jsme nakonec "my sami". Totiž, že takový zlom tu již v minulosti byl a lidstvo se tehdy rozdělilo na dvě nesouměřitelné skupiny - plebs, který byl ponechán na Zemi, ať vyžere tu bídu a oligarchie někde obrazně řečeno "na Marsu". To budiž chápáno jako volná úvaha, jak by to mohlo být.

Opět se k tomu schyluje. "Panstvo" je patrně se skutečným stavem a dnes již přesnými prognozami, co bude, dobře seznámeno a dobře 30 - 40 let investuje vše do své záchrany ! Nás krmí svými nesmysly a lehomikinové dělají debilky. Až naše panstvo odletí a bude se koukat, jak se smažíme "v jejich sračkách", budeme se s těmi blbečky s prominutím potkávat - budou zmateni, co se jim to přihodilo.

Záchrana pro nás "dole" je jediná - rozvíjet sebe sama. Vsadit na nemateriálno. Co k tomu dodat - nic. Potřebné techniky tu jsou a mnozí to dělají.

121484

16.11.2006 08:08

Bushova černobylská ekonomika a těžké časy před námi

RE: Vim, ze par lidi tady sleduje burzu a nektere komodity na trhu.

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ano, to máte pravdu s těma zásobama, je tu ale typické české ale ...

Pojem "ropný zlom" je složený z řady aspektů téhož. Bylo by na dlouhé lokte to teď rozebírat. V zásadě se ten samý pojem týká všech surovin. Globální lidstvo vytváří systém, který může fungovat za určitých předpokladů. Ty předpoklady jsou v podstatě dané - je to naše planeta Země. Ta limituje svými rozměry rozměr lidského systému.

V okamžiku, kdy se v jedné jediné komoditě, která nebude v uvnitř systému lehce nahraditelná, náš systém dotkne objektívně daných limitů, systém padne. Nemusí to vůbec být ropa. Tečka.

PS Tak jako se synergicky projevovaly dané podmínky na pozvolném růstu systému, stejně tak se budou podílet na pádu systému. Růst systému trval staletí a byl podporován narůstající schopností vědy tak, aby se samo-stabilizační funkce zlepšovaly. To za ta staletí způsobilo v lidských hlavách, že si lidi představují, že i pád bude pozvolný. Jenže to tak nebude, pád bude explozivní ! Protože tohle nikdo neplánoval takto, aby to přistání bylo jednoduché. Posledních cca 40 let - fakticky ale je to zřetelně již vidět od roku 1960, již elity systému vzdaly boj záchranu všech. Vlastně možná od konce II. světové elity zachraňují pouze sebe. [velký smích] Je to jasně vidět. Potkáme se na nesmyslných barikádách. [smích]

121485

16.11.2006 21:42

Bushova černobylská ekonomika a těžké časy před námi

RE: TITANIC

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Přesně ! Mám tuto Bibli a je skvělá. A ono ani ten anglický překlad není dobrý zcela - totiž - ono to "ha-olam" se vůbec nijak k "order of things" nehodí. Řecky nevím, co to znamená to "aionos" - nicméně z kontextů ve Starém Zákoně je Olám vyjádřením konce cyklu ! Je přece psáno " ... a dávám vám vládu nad Zemi na dobu určitou, od Olam po Olám..." . A ještě jinde je dokonce Olám vysvětlován jako konec cyklu.

Jedná se tedy o zcela jistý časový bod, který se pravidelně opakuje. Ze sumerských textů by pak vyplývalo, že Olám je období, kdy planetární bůh vládne Potopě ! Čili by to ukazovalo na návrat sumerské planety "křížení" alias Nibiru.

Planeta Nibiru podle sumerských pověstí byla příčinou vzniku planety Země a to kataklysmatickým dějem. Tato planeta z mezihvězdného prostoru vnikla do naší soustavy a byla vtažena na velmi excentrickou oběžnou dráhu kolem Slunce a to retrográdně. Již prvním oběhem tato planeta Nibiru provedla v jakž takž ustálené Sluneční soustavě serii karambolů a jeden ze satelitů Nibiru se srazil s planetou Tiamat - biblická vodní příšera Tehom - čímž vznikla nová planeta sumersky zvaná Ki = "odstěpek" = naše planeta Země ! Staří Indové ji nazvali Ketu = odseknutá. Mimochodem Ki se měnilo na Gi, posléze na Ge a v řečtině pak Geo což je dnes naše planeta Země. [smích]

No a ta planeta Nibiru je popisována způsobem, který napovídá, že se jedná o tzv. "hnědého trpaslíka", což je vlastně nedovyvinutá mini-hvězda. Astronomové, kdyby jsme jim o tom řekli, tak padnou smíchy na zem asi mrtví ! Totiž, tak hmotné těleso - hnědý trpaslík - by nemohlo být v naší Sluneční soustavě neobjeveno ani omylem ! Jenže - my si nemůžeme být jistí, jestli nebylo neobjeveno schválně, tedy, žádný omyl, ale úmysl ! Protože by to byl důkaz správnosti sumerských údajů o Sluneční soustavě a tedy by tím byla i potvrzena i pravda o vzniku Země a o vzniku života na Zemi a tedy by Bible měla pravdu, neboť Genesis byla Židy opsaná v Babyloně ze starých sumerských textů v době babylonského zajetí a tím by bylo vše vysvětleno - ovšem pak by to byl důkaz, že Židé nemají pravdu ! Že je to kouzelná souvislost !! No nic... [velký smích]

121533

18.11.2006 15:05

Démon Kracios

Každá doba plodí určité myšlenky..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Každá doba plodí své určité specifické myšlenky. Dnešní doba již není onou relatívně nedávnou dobou pocitu neomezeného růstu technologií a technik a odpovídajícího odrazu v lidském myšlení, totiž exploze lidské arogance. Ačkoliv zrovna dnes by to zdánlivě spíše pasovalo - jsme totiž tou technikou zcela zavaleni, přesto naopak dnes se již rodí spíše ty "tápavější" myšlenky typu - kam to vlastně spěje ? Ten článek může někomu připadat jako až infantilní, ale vcelku příhodně uvádí diskusi na téma, kamže to tedy opravdu spěje ?

Odpověď na otázku, "kam to spěje" by mohla být typicky česky zcela jednoduchá a stručná - do .... kravské, ta je větší - leč vulgární... [smích] Nevěřím ale, že až tak hrozně nechutné to bude. Viditelně rostoucí procento lidí, kteří si již jasně uvědomují, že současný vývoj nenabízí slušná východiska, tak to již signalizuje blížící se řešení.

Mnohá proroctví a mnohé legendy ze všech koutů světa a všech typů náboženství mluví o odklonu od nějaké, "dávnými bohy" lidem vštěpované cesty. Ti bohové tu cestu lidem vštípili, dali jim civilizační nástroje a pak "nějak" zmizeli. A všechny ty legendy a proroctví k tomu vždy dodávají, že bohové tehdá případně lidem zamávali se slovy "...s Bohem ! My se v určitou dobu zase vrátíme !".

Dneska 99% lidí o těch legendách a proroctvích nic anebo neví, nebo nic ani vědět nechtějí. Dnes lidé pouze spoléhají na zritualizované a tedy zcela nesmyslné náboženské postupy a myšlenky - to pokud jsou věřící. Nebo se z nich stali naprostí pragmatičtí cynici. Potažmo si to libovolně zkombinovali a stali se z ních panbíčkařští pragmatičtí cynici.

Má cenu "chudáka" demokracii ještě stále pomlouvat ? Ti někteří, kteří by na to stejně přišli i sami, pozorujíc pozorně svět, ti už to nemají zapotřebí. A jiní zase již ani neskytají naději, že by do konce svého života dokázali tak pronikavě zapřemýšlet, aby stálo za to, jim to vysvětlovat. Nicméně - má to cenu. Stále dospívají noví jedinci a jim s ohledem na patrně již velmi krátké "dodací lhůty" je nutno podat pomocnou ruku.

Myslím, že záměr Zvědavce, udělat osvětu na tema: "Peníze a funkce peněz při degradaci lidské společnosti" je velmi dobrý a moc se na to těším ! Věřím, že zde je i mezi Zvědavci, kteří jsou jinak v řadě otázek velmi dobře orientováni, hodně bludů v hlavách právě o penězích. Přiznám se, že některé výklady pana s nick "Stan" mi doslova "otevřely oči" tam, kde jsem dosud ledaco jen tušil.

V pochopení "pojmu peníze a funkcí peněz" není skryta nějaká spása, ale je zde skryto pochopení některých jevů, které zrovna probíhají a ještě budou nějaký čas probíhat. Mnoha lidem pak pochopení těchto procesů pomůže zachránit doslova jeho duši !

121615

18.11.2006 15:49

Bushova černobylská ekonomika a těžké časy před námi

RE: no vyborne

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane Stan, úpěnlivě jsem nad Vašimi slovy přemýšlel a to nejen v rámci diskuse tady na toto tema. Musím říci, že k řadě jiných "krásně kolorovaných" katastrofických scenářů jsem tedy přidal ještě jeden scénář kolapsu lidské společnosti. A uznávám - dost jsem patrně tuto možnost podceňoval... [velký smích]

Totiž zhroucení systému z důvodů dosažení čistě vnitřních systémových limit - to mě skutečně napadalo zatím jen teoreticky - ačkoliv kupříkladu kolaps Albanie mohl být ukázkou, že to možné je. Díky Vám však nyní vidím zcela reálnou možnost i takového takového globálního kolapsu.

Chápu to dobře, že s panen Stworou připravujete jakousi osvětu o tomto temném zákoutí ekonomiky ? A ještě - máte ucelenou představu, zdali současné "kulisy" mají sloužit k nějakému generelnímu řešení otázek světa nebo se jedná o nedopatření ?

121618

18.11.2006 18:23

Bushova černobylská ekonomika a těžké časy před námi

RE: no vyborne

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Ech ! Tak to je ale patrně škoda, jsem přesvědčen, že by jakési "umírněné ekonomické školení" nikomu ani neuškodilo, ani by snad nevyvolávalo arogantní reakce. Ač tedy stoprocentně to nevím, sám jsem se nechal vytočit, za což se omlouvám... [smích]

Ne ne - nedá se to tak akceptovat bez do-vysvětlení, že se v tom "jakože vyžívám", myslím v těch katastrofách. Ale, že budu patrně "velmi slušně vyvinutý" paranoik, to tedy ano. Mám pro to docela slušné důvody a vědomosti - ačkoliv o tom tu i onde píši, stejně to píši jen tak na 5 - 10% "výkonu". Kdybych byl spíše "milovník katastrof", tak po této Vaší mini-úvaze: "Vzhledem k dosavadnim zkusenostem se schopnostmi politiku je vsak mozno vychazet z toho, ze zadne generalni reseni se konat nebude, spise haseni lokalnich ohnu, v kombinaci s bezradnym prihlizenim totalniho vypalu." bych zajásal ! Hm, pesimističtější jste snad ani nemohl být.

Moje vlastní "rodná parketa" je ekologie a přitom nemám rád zelené - zelení mluví o tom, co není a nemluví o tom, co je !! No a odsud z tohoto mého postu jsou ty katastrofy moc krásně a přehledně k vidění, jak se "netrpělivě" řadí do dlouhé fronty... [velký smích]

121624

18.11.2006 21:14

Bushova černobylská ekonomika a těžké časy před námi

RE: kdepak pane Gejdos

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To máte zcela pravdu, stačí se na ně (elity) kouknout a člověku se může udělat nevolno. Já se stále na Tv na zprávy dívám, je to již moje "skoro profi" deformace - zprávy o čemkoli odkudkoli jakkoli. Zajímavé je, ač takový paranoik, jsem skutečně čekal spíše nebezpečí z koordinovaného útoku Číny a Ruska na dolar, nikoli že to bude tenhle limit. Proto jsem si všímal, že Rusáci jakoby odcházeli ke zlatu (a jiným podobným komoditám). A Číňané, tu jsem zase zaregistroval "pověsti", že budují strategické zásoby ropy a vráží peníze do produktovodů z oblasti Kaspiku - tedy jasně koordinace. Potom ale u Číny jsem si to představoval tak, že Číně vlastně ani nevadí, že mají "na hromadě" dolary. Oni je pravda nemají na hromadě doopravdy.. Ale očekával jsem, že právě takové držení dolaru pro Čínu je fakticky "zbraň Soudného dne".

Ony ty moje úvahy nakonec nejspíše mohou být pravdivé, netušil jsem ale, že dolar je ve skutečnosti až tak slabý ! To jsem tedy netušil. A je to pro mě dost otřes, protože já jsem "konspiroval" opravdu "paranoickou bombu" - jenže se ukazuje, že prakticky stačí "prtnout" ! Hm. Díky za výklad.

PS. Hodně jsem zpozorněl, když ČNB zničehož nic prodala zlato za dolary. To jsme si, jen tak mimochodem, tedy ohromně pomohli ! Ale mě to zarazilo proto, že právě toto jsem si stanovil jako "signálku", že už opravdu je zle ! Myslím s dolarem. Jenže to už je snad více než rok či dva ? A nic. Jenže - asi už ne že nic...

121634

19.11.2006 17:39

Démon Kracios

RE: Takže

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Pane elerik, Nevím, proč o těch věcech, jak jste mě zmiňoval viz výše, vlastně vůbec píši a mám místy dojem, jako bych sám byl svým způsobem "na dálkové ovládání". Možná máte (asi určitě) opravdu pravdu ( [smích] ), totiž tady tímto: "a vim celym srdcem ze vek Vodnare meni lidi. Je tomu teprve 6 let, a je to citit ve vedomi lidi. Siri se to jako ohen ..", protože já se touto problematikou zaobírám již snad přes 40 let, ale právě zhruba od roku 2000 to již není prostě otázka racionálního studia faktů, nýbrž začínám "cosi cítit" ! To "cosi" je - a to je pro mě příjemné - v souladu s tím, na co jsem předtím přišel racionálními úvahami.

Často jsem si právě tady na Zvědavci lámal hlavu nad tím, co jsem tu kolikrát napsal, proč jsem to vůbec napsal - tedy fakt mi to někdy připadá, jako bych byl dálkově ovládaný. Jediné, co vím, je to, co cítím - situace skutečně nazrává a je zapotřebí pomáhat druhým. Ne penězi, ani ne pouhým přiložením ruky k dílu - to je přechodné a pomíjivé. Ale tím, že nebudeme dobré pocity a ty "zárodky jakýchsi nových myšlenek" v sobě potlačovat a pomáhat tak, aby ani jiný tak nečinil. Nová lidská společnost bude úžasná, sice si to raději ani nepředstavuji, ale cítím to... [smích]

Já sám věřím, že nastává "nová doba" a lidé se budou měnit. Ale pozor - někteří k lepšímu a někteří k horšímu ! Nepředstavujme si ten "Soud" naivně jako jakési divadélko a že to začne troubením fanfár andělů na pokyn teď ! Ale to, co nám Ježíš a další proroci vzkázali a co se Vatikánu nepodařilo ani za skoro dvě tisíciletí lží zničit, to je tady. Bude se skutečně oddělovat pšenice od koukole. A lidská zloba teprve vzplane ! A já tady tuším, leč skutečně přesně to nevím, že patrně to cosi, co mě ponouká o tom stále dokola, s kýmkoli kdo je ochoten se nad tím zamyslet, se vždy a stále bavit a diskutovat - že to má skutečný smysl. -Totiž - co lidi ničí je stále větší pocit, že ni c nemá smysl. Tady je - ten smysl ! Dát životu a světu opět smysl !*

121709

20.11.2006 08:10

Démon Kracios

RE: Takže

Petr Gejdoš 83.?.?.?

"...To otrok neumi byt nicim jinym nez otrokem. Predstava, ze pracuje aniz musi a dela jen to k cemu ma vlohy a chce to delat nebo dokonce, nemusi delat vubec nic, protoze to neni potreba je pro otroka neunosna. Proto zustane otrokem az do te doby nez vyspeje ve svobodneho cloveka...."

Chtěl jsem cosi podobného napsat. A vůbec, nejen s citovaným, ale vlastně celý Váš příspěvek jsem mohl citovat - že s ním souhlasím - je ale docela možné, že to je jediný bod, kde se naše cesty myšlení protínají. Lidi dělají tak 90% veškeré činnosti zcela zbytečně a ještě bychom mohli v těch zbývajících 10% nalézat nesmysly. Proto jsem jinde zmínil, že si tu "novou lidskou společnost" raději nepředstavuji - jehovisté mluví o 144 000 vyvolených a dalších milionech - no já nevím, zda a jak to vlastně bude. Když se představy "dopustím" - vidím to trochu jinak.

Co to znamená ? Lidi se skutečně musí změnit a to až do genetické podstaty. Když se rozhlédneme Přírodou, vidíme, že Bůh nám doslova "pod nos nastrkal" řadu návodů. Nechci to zesložiťovat o debatu, kdo to byl tim fyzickým Stvořitelem.

Člověk byl stvořen jako původně svobodná bytost. Ta vysmívaná "poselství", třeba v Bibli na samotném počátku, ta obsahují klíč. My, zdejší lidé pozemští, máme v jistém ohledu smůlu - jsme hybridi. A kdo ví, zda života schopní - o tom se patrně rozhoduje.

Nostradamus to v jednom siecles říká neobyčejně jasně - "...bohové lidem sdělí, že toto není jejich válka ... až se vrátí dlouho skrytý a zasadí ránu Měsíci, který zkrvaví ..." kdo četl a přemýšlel, uvidí v tom jasné poselství.

Lidé budou muset časem přijmout dost pro dnešní paradigma rmutnou informaci - byli jsme sice stvořeni "...k obrazu Božímu..." dle Genesis. Ale taky máme "kaňku" na duši - jakýsi prvotní hřích. Není vhodné to zase rozmazávat - ten hřích nespočívá v tom, že co provedli "Adam s Evou". Ono je to symbolika něčeho závažnějšího. Ta "kaňka na duši" byla stvořena zároveň s člověkem.

Pozemská věda nevědouc a nechtíc to již v sumerských ruinách odhalila a tedy tím podala jasný důkaz, že pojem Bůh musíme hledat o nejméně jedno "patro" výše, než u bohů Bible a dalších Knih. Boha s velkým !B" nemůžeme odhalit násilím - to je důležité poselství Véd pro dnešní lidi. Tím je řečeno hodně, ne-li vše.

Ten prvotní hřích je genetického charakteru. Náš genom to tajemství nese v sobě. Lidé budou velmi překvapeni, že vše je zároveň neskonale složitější - pro "dítě" Kali Yugy - a zároveň dětinsky prosté. Člověk dostal do vínku volbu a zvolí si. Každý si zvolí a každému se podle toho dostane. Soud vlastně již proběhl - to co si lidi představují jako Soud, to bude asi jen jakési poznání skutečnosti, co a jak se stalo. Nebudiž nikomu omluvou, že "...kdybych to býval byl věděl, tak bych to býval byl udělal jinak..."

121760

20.11.2006 08:30

Démon Kracios

RE: Takže

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A musím to volným pokračováním doplnit o ještě něco.

Když zapojíte do myšlení veškerý "vědecký" mozek, dokážete zcela lehce pojmout do mysli tento myšlenkový experiment. Člověk, lidstvo - je stvoření, které celou svou a doslova veškerou historií pobytu na této planetě dokazuje zatím jediné - člověk/lidstvo se stále rozpíná. Doposud je lidstvo omezeno na prostor této planety.

Pokud by lidstvo zvládlo přechod do Vesmíru, tedy pokud by technicky a technologicky dokázalo překonat barieru svého dosavadního omezení na planetu Zemi, potom další bariera bude hranice Galaxie. Atd. atp. !! Ten, kdo by si myslel, že postupem svého vývoje by lidstvo samo dokázalo vytvořit barieru svého kořistného šíření, takový člověk se vskutku podobá človéku, který si v drahé restauraci bez vindry v kapse objednává stále další a další ústřice v naději, že nakonec najde perlu, kterou pak celou útratu zaplatí ! Tady toto bych věnoval panu jménem Jiří Koubek a podobným. Jeho/jejich myšlení je přesně takové, hazarderské...

Totiž doveďme tnto myšlenkový experiment do důsledku. Moje myšlení totiž zde nalézá pouze dva možné výsledky - lidstvu se to za a) podaří nebo za b)nepodaří. Vše mezi patří tam nebo onde, o tom snad není spor.

Pokud platí za a), potom pane Jiří Koubku jste ve vlastní vědecké pasti - totiž to by znamenalo antropocentrismus jak vyšitý a pak se pane Koubku klidně navraťte mezi znalce světa, kteří dosud věří, že Země je centrem Vesmíru ! Ještě lépe k modelu placaté Země, nesené čtyřmi slony atd....

Pokud platí za b) - jsme to právě my, kteří zrovna teď kolabují. Protože člověk s takovou genetickou výbavou se do vesmíru nejenže nedostane, ale ani tady na Zemi nepřežije.

Je to jen otázka času. A nedám tam "vyceněného smajlíka" ! [smích]

121762

20.11.2006 08:46

Památkové zákony

RE: No vidite, a stacilo tak malo......

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kdyby, kdyby... kdyby pan z Falkensteinu na Moravském poli u Suchých Krut památného roku 1278 neudělal, co udělal, museli by posléze dalších 700 let Rakušáci a nakonec všichni Němci v Říši bojovat o zachování němčiny a posledních zbytků národní německé identity v Evropě, Hitler by se v takové realitě jmenoval František Novák a dneska by český národ platil škody do Israele. Je to radostná úvaha ? Je na tom vidět, jak je vše zamotané ? Je z toho jasné, že vše je tak, jak to je a jindy zase jinak ? Lidské zákony nemají váhu papíru, na kterém jsou vytištěny .. [smích]

121765

20.11.2006 08:52

Bushova černobylská ekonomika a těžké časy před námi

RE: TITANIC

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Takového "na pivko" bych se i rád účastnil - to jste zde povrhnul silně výbušnou směs ! Taky se koukám na posuny magnetického pole... [smích]

A co Slunce, jeho magnetické pole taky hraje divnou "hru" ! Poslední dobou "co raz" zajímavější...

121766

20.11.2006 09:27

Kočky jsou mazaný

RE: ...tema -

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dcera mi ze Španělska posílá pravidelně maily, které nesou zcela jasné znaky "kočičího škrabopisu" .. [smích] Její Míííca, která se ukázala nakonec být Mííícááákem, totiž provádí vše to, co tady popisujete, k tomu ale byl Mííícááák asi v minulém životě "kozlem - zahradníkem", protože pravidelně "přesazuje" kvítka. No a ten škrabopis kočičí vzniká tak, že když je dcera u PC, tak zásadně "ťápe po klávesnici" celou svou jednoroční váhou své kocouří osobnosti.

Za dobu jeho cca roku života jsem jej viděl dvakrát po cca 14 dnech a jsme velcí přátelé - s Míícáákem. Ne nadarmo jsem jako dítě - ach jo, to je dávno ! - měl přezdívku "kočičí táta" ! Když na něj pomocí Skype promluvím, tak leze do bassreflexové díry v subwoferu v domnění, že se tam asi zákeřně zbaběle schovávám, abych jej nemusel hladit.

Tohle milé zvířátko od zcela "kotětího" mládí jasně rozeznávalo, zda se připravujeme na nákupy do obchodu s tím, že brzy zase příjdeme a bude nějaké ňamko, nebo kdy se chystáme na celodenní výlet. To jsme pak museli veškerou "bagáž" prohledávat, zda se taky "nepřibalil" !! Teď, když to píšu, tak smíchy z těch vzpomínek slzím ! gerade do klávesnice ! [smích]

121770

20.11.2006 10:10

Kočky jsou mazaný

RE: Kocouři..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Kočky a kocouři - to je téma, u kterého věřím, že kdyby jsme šli na pivo - více toho rozlijeme než vypijeme, jak by jsme se nasmáli ! [chechtot]

Já mám těchto zážitků na několik knih a vždy, jen si vzpomenu, tak dostávám záchvaty smíchu. Nevím, kdo se hrabal v kočičím genomu, že z nich udělal přítele člověka. Ta kočičí přízeň k lidem je taková graciézní. Kočky hned poznají kočičího "přítele" a nezažil jsem kočku/kocoura, se kterou bych se hned neskamarádil. Byl a asi stále jsem tzv. "kočičí táta", ačkoliv dnes žádnou nemám. Já si kolikrát nadávám sám sobě docela hrubě - to vždy, když kdesi narazím na číču, tak zapomenu na čas, na termíny, na starosti. A navíc - kočky jsou "léčitelé" pro lidi.

121774

20.11.2006 10:19

Démon Kracios

RE: Megre

Petr Gejdoš 83.?.?.?

To máte zcela pravdu, jenže z googlu na Vás vyskočí i ten žrec i ten zřec. Lidi to mají asi spjantané, ale původní je podle mě žrec. Ačkoliv - diskutujme to ještě pár dní dokola a už nikdo nebude vědět nic a domluvíme se rači na nějakém neutrálním názvu. [smích]

121777

20.11.2006 15:36

Památkové zákony

RE: No vidite, a stacilo tak malo......

Petr Gejdoš 83.?.?.?

No, jde o pana Záviše z Falkenštejna - viz taky zde :
http://ftp.cbvk.cz/kniha/data/w_walten.php

Kdyby český král Přemysl Otakar II., král zlatý a železný, v roce 1278 u Suchých Krut porazil císařské vojsko a ovládl tak fakticky říši, dneska by se až do Terstu mluvilo česky.

Vítezství by totiž Přemyslovi dalo k nohám Uhersko a fakticky by se stal jasným hegemonem Říše. Je jasné a vždy tomu tak je, že ostatní vladaři Evropy by nečekali s rukama v klíně na to, až by Přemysl Otakar konsolidoval zisky a podtrhli mu nohy zase jinak - to je ale již jiná. Já jen, jak jsou dějiny a historie krásné - ale není žádné kdyby.

121797

20.11.2006 17:51

Démon Kracios

RE: Takže

Petr Gejdoš 83.?.?.?

P.S. kedy na posledy ste sa pozerali na hviezdy tešili ste sa týmto pohľadom?

Pokud by to byla otázka na mě - odpověď by byla jasná - snad každý den... (každý den ale to nejde [smích])

To o těch dolarech a jejich náhlém "prodeji" - to tady poslední dobou řešíme snad denně, to už se nedá ani říci, že to nad námi visí jak Damoklův meč - ten meč už už "sviští" !!

121802

20.11.2006 17:59

Bushova černobylská ekonomika a těžké časy před námi

RE: zaujimave prispevky,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Dokázal jsem to dočíst jen tak tak - z posledních sil. Toho pána, co to napsal, bych rád dostal na doslech, ale tak, aby nemohl utéci a aby u toho byla nestranná a problematiky dobře znalá porota. Jinak - zbytečná ztráta nervů a času, ten chlap si "nevidí do "úst"" ...

121803

20.11.2006 18:40

Sametová faleš

RE: Žádná faleš

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Hm - to jsou údaje za Českou republiku, nebo za Československo ? Já tomu totiž dodnes jaksi moc nerozumím - tehdy byla jakože KSČ jako komunistická strana Československá a KSS jako komunistická strana Slovenska. Nikdy mě to nezajímalo, až teď mě napadá, že to je nějaká ftákovina a nejsem si jist, jak to vlastně bylo !

121808

21.11.2006 07:53

Bushova černobylská ekonomika a těžké časy před námi

RE: zaujimave prispevky,

Petr Gejdoš 83.?.?.?

Jenomže je třeba to přečíst celé a pocítit "ladění a smysl".

Mám na mysli to, že on to celé naladil na myšlenku - krize nikdy nehrozila, nehrozí a nebude hrozit. Do toho vše napasoval. To tam prostě je a neříkám, že pak dílčím způsobem neargumentuje správně.

Jenže pominul tu zcela zásadní premisu - planeta jako celek je něco jako živý organismus, který "žije" v jistých proměnlivých podmínkách vnějších, ale i vnitřních. My se na to díváme z hlediska člověka a máme mít zájem neměnit ty výchozí podmínky, za kterých jsme se tady ocitli. Protože každý systém vždy na každou akci reaguje protiakcí.

Nikde například já jsem netvrdil, že suroviny na planetě došly. Ten jeho příklad s dřevem v Attice je ale uznejte nesmyslný ! Člověk v okamžiku, kdy začal dosahovat globálních rozměrů, začal systém přirozený na planetě ovlivňovat. Odpověď na sebe nenechá čekat. A to ten pán zcela naivně odmítá. Je to ale na dlouhou řeč. Prostě s tím "pamfletem" nesouhlasím, ačkoliv právě tak, jak jste ukázal, lze vytáhnout část, která se tváří zcela rozumně.

121854

22.11.2006 13:13

Multi-kulti learning

Je i jiný pohled na věc..

Petr Gejdoš 83.?.?.?

A sice, že by to všechno mohlo být ještě nějak jinak - ono vůbec totiž je všechno jinak. Nikdo zatím rozumně nevysvětlil, jak vlastně různé rasy vznikly. Rád bych si vysvětlení třeba vyslechl, kdyby se tu nějaký evolucionista darwinista s takovým vysvětlením vyskytnul.

Zatím jediné vysvětlení, které alespoň mi dává smysl, je tady toto: (a se skromností sobě vlastní bych se jen nepatrně hlásil ke spoluautorství myšlenky... [smích] )

Při Potopě světa se zachránil Noe a jeho tři synové s kompletními rodinami. Budu vycházet čistě z Bible, ačkoliv mám jisté pochybnosti, "odkud asi" je tam ten příběh opsán, nechci to komplikovat. To totiž na věci nic nemění.

Bylo by dosti divné, kdyby Noe měl jednoho syna žlutého, druhého černého a třetího bílého, nicméně nezbývá, než tomu věřit - Genesis totiž mluví, kam se pak rodina Noe "rozeběhla" a jaké národy z jednotlivých větví vznikly. Protože již z nekanonizované - kdo ví proč ?? - knihy "Henoch" vyplývá, že Noe nebyl typický "předpotopní člověk", nýbrž geneticky upravený "nový člověk" - proto se tak biblickému Hospodinovi líbil - nezbývá, než to domyslet dál do důsledku ! Totiž i jeho synové patrně byli geneticky upraveni, a to hnedle načisto do tří základních ras. Ostatně - dovolím si zlehka popudit ortodoxní čtenáře Bible - na mě Genesis působí mimo jiného jako tzv. "plemenná kniha"...

Nikoho doufám nezarazí, že mluvím o rasách třech - neexistuje totiž nějaká "rudá" rasa , jsou jen rasy tři. Žlutá, černá a bílá. Naskytá se otázka, proč něco takového ten biblický Hospodin učinil. Moje odpověď je - jedná se o biologický budíček !

Všechny tři rasy jsou biologicky libovolně mísitelné, tedy je nesporné, že se jedná ve všech třech případech o "homo sapiens sapiens". Nicméně jistá podsložka genomu je rozrůzněná podle příslušnosti k rase, čili teprve "dokonale pomíchaný" člověk, jehož genom bude obsahovat všechny tři "rasové" složky, bude patrně tzv. "kompletní člověk". Dovolím si říci respektive použít i slovo "nadčlověk" ! A to přesto, že to byli právě rasově "poněkud" nedůtkliví němečtí nacisté, kteří tento terminus dokonale zprofanovali. Mi to nevadí - já vím, že Hitler třeba uměl počítat a používat číslovky, přesto se nikdo neštítí ty samé číslovky dodnes používat, tedy si starosti nedělám.

Čili, pokud příjmete tuto hypotézu, zbývá jen zodpovědět otázku, proč to biblický Hospodin udělal. Dal nam šanci ! Je to biologický budíček ! Kdyby se lidstvo dokázalo tady na této planetě v určeném čase " ...od Olám po Olám..." mírumilovně pomíchat, vznikl by automaticky dokonalý člověk - vlastně nadčlověk. A ten by si s těmi "průsery", které tady ty tři nedůtklivé rasy natropily, věděl rady. No a my to jaksi nestiháme.

Co myslíte, je to možné ? [smích]

121975

22.11.2006 13:20

Pomalý rozpad dolárového systému

RE: Denominace ropy v dolarech

Petr Gejdoš 83.?.?.?

...dojde v okamziku krachu nebo paniky jednoduse k tomu, ze kupci se vypari a predpokladane "pojisteni" si drzitel opce muze zapsat do komina.

Musím se rovněž sarkasticky zasmát ! Ne, že bych se mermomoci na ty okamžiky těšil, ale "sranda" to tedy bude v každém případě ! [velký smích]

121981

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Káva pro Zvědavce

41

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 53 čtenářů částkou 14 305 korun, což je 41 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mezioborová konference lékařů - 4. díl: otázky a odpovědi16.01.22 16:52 Česká republika 1

„Pryč s očkovacími nácky.“ Tisíce lidí v Evropě protestovaly proti očkování16.01.22 16:36 Evropská unie 0

Kardioložka Jana Gandalovičová kritizuje povinné očkování - hrozí vlna onemocnění srdce15.01.22 22:31 Česká republika 0

European Green Deal15.01.22 16:42 Evropská unie 1

USA hrozí silnou reakcí na rozmístění ruských sil v Latinské Americe!14.01.22 09:51 USA 4

České maso zmizí a budete kupovat jen dražší dovážené. Růst cen o stovky procent?13.01.22 09:53 Česká republika 15

NATO upírá Rusku právo veta při vstupu Ukrajiny do aliance!12.01.22 21:06 Neurčeno 11

Ivermectin "funguje ve všech fázích" COVIDu podle uniklých vojenských dokumentů americké armády12.01.22 09:11 USA 5

Vystoupili na demonstraci s vlastním názorem. Policisty čeká kárné řízení11.01.22 19:12 Česká republika 2

Fialova vláda navrhuje pokuty až 3 miliony korun!11.01.22 15:53 Česká republika 1

Gruzínský tenista náhle přerušil zápas kvůli problémům s dýcháním11.01.22 15:45 Austrálie 1

Neskutečné chucpe: Pekarová a teď i Lipavský šijou do Orbana11.01.22 15:01 Česká republika 0

Mezioborová lékařská konference - třetí díl PCR testy09.01.22 18:56 Česká republika 2

Šílená vláda vymyslela další paskvil - pracovní karanténu07.01.22 19:08 Česká republika 6

WHO si na Facebooku naběhla na vidle06.01.22 20:59 Neurčeno 0

Viník obrovského kalifornského požáru jmenován. A ne, není to globální oteplování06.01.22 17:43 USA 1

Vakcinační voodo - po každém očkování prudce naskočí úmrtnost "neočkovaných"06.01.22 15:07 Británie 2

Dezinformátoři a antivaxeři opět proti ČT?06.01.22 12:52 Británie 3

Marta Kubišová - peklo po 3. dávce06.01.22 09:20 Česká republika 4

Neočkovaní nedokončí zdravotnickou školu. Nesmí na praxi05.01.22 21:15 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
24,52 Kč
Libra
29,38 Kč
Kanadský dolar
17,13 Kč
Australský dolar
15,48 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
18,77 Kč
Čínský juan
3,38 Kč
Polský zloty
5,40 Kč
100 maď. forintů
6,88 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,16 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 067,16 Kč
1 unce stříbra
494,36 Kč
Bitcoin
917 766,29 Kč

Poslední aktualizace: 17.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 71 888 634