Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 134 příspěveků, 2 různá jména: <nic>, Had.

Stránka: 1 2

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

28.06.2005 22:07

Útok v Bulharsku

RE: Útok v Bulharsku

Had 81.?.?.?

>Ono se fakticky vlastně nezměnilo nic.

Jen krátce k tomuto - pro mě se toho změnilo dost:
- nedozvídám se od kamaráda, že mi už nemůže půjčit tu zajímavou knihu od Orwella, anžto estébáci vybílili jeho "dodavateli" samizdatu byt a půl roku se o něm zase nic neuslyší.

- mohl jsem pracovat a žít v Rakousku i v Německu (a můžu i jinde), aniž o mém "vycestování" rozhodoval nějakej dementní, zasranej, přihrblej rypák s krysím ksichtem z kádrovacího oddělení, v pocmrdanejch tesilkách, blbé kravatě, propocené dederonce a sešlapanejch pantoflích, z kterého potěcha z moci nad druhými jen ukapávala...

- mohl jsem a můžu investovat (měl-li jsem a mám co), zkrachovat, začít podnikat, chodit do práce, nechodit do práce, číst "závadnou literaturu", bejt pro okolí divnej (i když už jsem se naučil maskovat a být naprosto všední)a nestrachovat kvůli své divnosti -rozuměj "nedavovosti" příchodu STB ..

Prostě změnilo se toho pro mě dost.
Otázka je, jak dlouho to vydrží a jak ta větší vnější svoboda bude přínosná pro celek.

Není to výhra, není to ani nebe, dokonce ani ten rájíček, ale je to lepší než ta dusivá deka komunismu.

Žijeme v pekelné sféře se vším všudy, ale ještě pořád se z ní dá uniknout. To by bylo ovšem dle mého zvyku OT, takže ....

.. sstálý úsměv vnějším okolnostem navzdory...

58932

30.06.2005 22:16

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

Had 81.?.?.?

> Ak by malo skutocne platit Kristovo: Blahoslaveni chudobni >duchom, lebo ich je kralovstvo nebeske!, tak vy v tom kralovstve >budete druhym zastupcom Leha. Lojza by som tipoval na prveho >zastupcu.

Ehm, i když Jste to myslel s nadsázkou, tak tento citát (jeho skutečný význam) znamená něco hódně jiného a tam předpokládám se z naší zvědavecké - debatérské bandy málokdo nacpe.

Blahoslavení chudí duchem - značí jógíny, mystiky i nesnažící se jedince, kteří ani v myšlenkách, ani v náladách, ani v pocitech, ani v činech nesměrují své snažení (nevydávají energii)k získání jakýchkoliv hmotných statků
Proto je možná přesnější vyjádření JSOU CHUDÍ V DUCHU - v té běžně neviditelné části své bytosti.
A takto "chudí duchem" se stávají i intelektuálně velmi vyspělí jedinci...59250

30.06.2005 22:38

Útok v Bulharsku

RE: Útok v Bulharsku

Had 81.?.?.?

>Maji totiz stejny panicky strach jako Cesi, ze misenim zanikne jejich >indentita.

Ehh?! [překvapení] [překvapení]
Kde Jste tohle vyhrabal? Opět šmahem mastíte několik milionů lidí do jednotné "emoční krabice..."

59251

01.07.2005 17:03

Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

RE: Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

Had 81.?.?.?

>Za tisice let se kolem sexu ve vetsine kultur vytvorila tabu, zrejme >to melo svuj duvod, protoze tyto kultury se ukazaly jako uspesne,

Které to jsou (byly) kultury?
Právě že naopak - kde vznikají "tabu"- míněno restrikce, zákazy, příkazy - okolo sexu, tam se zadělává na pořádný průser, který mj. také právě prožíváme.

Okolo sexu nemají vznikat tabu, co se sexu týká, MĚLO by být obecně známo o co v sexu jde, co všechno se dá se sexuální energií provádět, k čemu všemu může sex posloužit.

Ale pozor! Nesměli bychom být lidé, abychom i ty nejlepší návody nezpitvořili k tomu, aby se fikaně vytvořila zástěna pro bezuzdné vyhovování a podléhání nižším složkám v nás.

Dobře o sexu píše OSHO - očividně se dostal za oblast sexu, to takové křesťanstvo veškeré výhody sexuálního aktu z neznalosti této problematiky naprosto pohřbilo, pokřivilo vnímání sexuální aktu, jako možnosti "dotknout se a navštěvovat nebesa".
I proto je takový zmatek ve světě - NEVÍME, CO SE SEXUÁLNÍ ENERGIÍ

59373

01.07.2005 17:08

Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

RE: Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

Had 81.?.?.?

>Manželstvím veškeré svobody svobody končí. Neznáte?

Hmm, vida, to mě se to jeví právě naopak - skutečným manželstvím se vytváří "žebřík" ke svobodě.

59374

01.07.2005 17:12

Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

RE: Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

Had 81.?.?.?

>Buh s pedofilama nema naprosto nic spolecneho,

Ale vida! Pokud je Bůh všudepřítomný, tak je ve všem a ve všech, byť velmi zamaskovaně a tedy je i v homících.
To o té všudepřítomnosti si můžete přečíst v té samé bibli ...

59375

01.07.2005 17:27

V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

RE: V Itálii se odehrál pogrom na albánské imigranty

Had 81.?.?.?

>ked uz sme pri tych mozgovych aktivitach, len tak mimochodom, zistili >nejake novsie vyskumy, ze kratko pred a pri dosiahnuti orgazmu, su u >zien vsetky mozgove aktivity vypnute.

[velký smích] je to OT, ale dobrý - ano, ženský orgasmus má mnohem blíže k zastavení mysli a přenosu vědomí, než mužský.

59377

02.07.2005 12:39

Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

RE: Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

Had 81.?.?.?

>Naprostej nesouhlas
V pořádku, proč ne, ovšem z mého pohledu je to pruderie, která škodí hlavně Vám.

>Jedna z podstatnejch soucasti sexualniho poteseni je vedomi >prekracovani jistejch spolecenskejch tabu.
To je přece zárodek toho, že se při nekázni a možnosti ubližovat překračují (právě pro neznalost manipulace se sexuální energií) další a další normy-tabu a ono sexuální potěšení se vybičovává až ... ke znásilňování dětí otcem, k zoofilii, nebo nekrofilii? Kam až vede potěšování se z překračování hloupých, vymyšlených "tabu"?


>Krom toho nikdy nemuze byt obecne znamo co lze se sexualni energii >provadet, protoze to je moc komplikovana a neustale se vyvijejici >oblast.
Obecně známo to být samozřejmě nemůže, zvláště za předpokladu neustále vytvářených a udržovaných předsudků (tabu) takovými postoji, které například v této výměně prezentujete Vy.

Komplikované to možná je - pro neznalé.

Vyvíjející se oblast? Nikoliv pouze se tu a onde vyhrabávají více nebo méně úspěšně návody a to pouze v populistickém měřítku, nebo jak bych to nazval.
Pokud slovním spojením "vyvíjející se oblast" míníte jakousi metodologii co se sexuální energií, jak si počínat při sexuálním aktu, aby se dosáhlo jakýchsi zvláštních efektů, prožití zvláštních
zkušeností, které nezapadají do běžného páření se, pak tedy mám pro Vás překvápko: ta metodologie je stará tisíce, tisíce let a není třeba ji považovat za "vyvíjející se"... to jen právě běžné povědomí ji stále ztrácí a zase objevuje.

>Nejlip je to jak je to dneska: pred kamerou vyklada kazatel jakej >je kdeco des a za kamerou na nej dela jeho znamost z podezrelyho >klubu mlsny posunky.
[překvapení] [překvapení] .. pokud je taková faleš pro Vás nejlepší uspořádání vztahů ve společnosti, tak samozřejmě končí jakákoliv debata a obzvláště o takovém citlivém a důležitém tématu jako je SEX. Nemyslím to jako urážku - pouze šetřím čas nás obou

Ssexxu bez tabu zdar...

59467

02.07.2005 13:59

Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

RE: Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

Had 81.?.?.?

>O tom žebříku ke svobodě se hodně mluví a píše.

Souhlasím, je to velmi vzácné, když se sejdou dva schopní a vyzrálí jedinci a navíc musí se na tom stále pracovat a pro jistotu hlavně zpočátku skrývat, po jisté době má tato "tvorba harmonie a svobody" nabrat setrvačnost, jež všechny běžné i méně běžné komplikace "vygumuje" - jeví se ty komplikace jako nepodstatné, nedůležité. Prostě žebříček hodnot je převážen na stranu pozitivních bytostných kvalit (rychlé, světelné vibrace) a odmítání trápení, negativního prožívání (pomalé, hutné, temné vibrace) se již daří jednodušeji.
A proto je jednoduší o tom krafat, než to žít.

>Ale ještě jsem ho v "reálu" neviděl.
Tomu se nedivím, vidět to, o čem píši, musel byste mít rozvinutou, přísným způsobem života vypěstovanou schopnost, které tibeťané říkali lhagtong - hluboký vhled ...

>A když už, tak jenom několik příček, ale pak tam vždycky byla >nějaká ztrouchnivělá.

Taky souhlasím a nedivím se. I když se ti dva správní sejdou, což je projev zásluh v jejich životě, tak si samozřejmě s sebou nesou jako každý z nás i své nezásluhy (např. komplikované vztahy s okolím).A tak záleží na tom, jak se přes tyto ztrouchnivělé příčky přehoupnou, nebo spadnou dolů, na začátek s novou zkušeností, která se v nich uloží, aby příště se v obdobné situaci zachovali jinak.

59473

02.07.2005 14:08

Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

RE: Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

Had 81.?.?.?

>Kdyby jste se zminil o Satanovi o Dablovi pak bych Vam veril, ale to >co jste napsal je nesmyslna slatanina, ktera nema ani hlavu ani patu.

Aha... tak tento směr argumentace znám - netřeba dále pokračovat. Užijte si své "biblování"...
A je tedy dle té Bible Bůh všudepřítomný nebo ne? Pokud je tak je i v našich hovnech, nebo ve čtyřprocentních, prostě je ve všem.
Pokud někde není, pak není všudepřítomný...a Bible Vám čůrá na patičky.

59476

02.07.2005 15:43

Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

RE: Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

Had 81.?.?.?

>IMHO vykradac starych textu a uceni, ktere vulgarizoval a vytvoril >si z nich docela dobry obchod.
Nejsem znalec starých textů - upřednostňuji vlastní zkušenosti a poznání - takže nevím, co vulgarizoval, ale mě se to jeví tak, že ty staré (ani jiné) texty nepotřeboval.

Obchod? Dostal se dost daleko na to, aby věděl, co s "hřešením". Pokud to nezvládl, tak je to jeho problém. LPĚT se dá stejně na místnůstce s jednou židlí, slamníkem a hřebíkem na oděv ve zdi, jako na hmotném bohatství.

Je zajímavé, že takto podobně OSHA hodnotí hodně lidí.
Na to docela pěkně pasuje příběh z knížky A.D.Neelové Mystikové a mágové Tibetu, kde popisuje, jak jeden "svatý podivín", již stařec chtěl z ničehožnic znásilnit mladou pradlenu u potoka. Ta se ubránila, utekla a když vyděšeně vyprávěla své matce, co se stalo, tak ta jí řekla, ať se vrátí a splní tomu násilníkovi každé přání, neboť je to sice podivín, přesto mudrc a skutky mudrců se jeví běžným lidem úplně jinak, neboť mudrci vidí "za".
Když se ta děva vrátila k potoku, tak ten moudrý podivín tam ještě zamyšleně seděl, ovšem na nabídku k ochotě podvolit se jeho předchozímu apetitu, udiveně odpověděl, že o žádný takový apetit se v jeho případě nejedná, ale sledoval tím úplně něco jiného.. a co, to ať si každý zájemce přečte, vysvětlení tam je a potvrzuje právě to, že běžní smrtelníci, nemajíce "lhagtong" mají omezený přísun informací, aby mohli objektivně a správně zhodnotit dění.
Proto není nad vlastní zkušenost a rozvíjení pozorovací schopnosti, bez zásahu mysli, názorů, emocí.


Tantra? To je téma ještě provokativnější a hůře popsatelné a pochopitelné k praxi, než je třeba bible a její návody.
Nutno ovšem dodat, že i ty lehoučké a dejme tomu ne ideální tantrické zkušenosti, jsou přínosem, protože jsou ověřením, že na "tom" něco je. A to pak může být dalším poňouknutím: "aha, tak když se povedlo tohle, co když může jít i tohle..." To už záleží na každém, kam a jak dojde v manipulaci se sexuální energií a nakolik je to tantrické nebo poživačné - rozuměj nepovznášející, nezušlechťující.

A k tématu - teplí pokud k tomu dozrají, také musí řešit co se sexem. Mají to jen poněkud těžší, neboť jak můžou dva teplí slučovat protichůdné (jin - jang) energie, to si nedokáži vysvětlit.
No a hlavně, vůbec se mě to netýká... [mrknutí jedním okem].

59481

03.07.2005 11:20

Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

RE: Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

Had 81.?.?.?

>Obavam se, ze jsme trochu OT. V pripade zajmu se ozvete na mail.
Neobávejte - je to tak a odpověď máte v e-mailu (platí ta u podpisu?).

Potěší mě vždy, když se setkám (byť i virtuálně) s těmi, kdo již hledají vyřešení života stopováním příčin dění - tedy jsou dokopáni stát se praktickými psychology...

59545

03.07.2005 16:29

Útok v Bulharsku

RE: Prostituce v Izraeli

Had 81.?.?.?

>Funkci pasáků zastává v Izraeli stát, včetně vojenských bordelů
[překvapení] jak fungují vojenské bordely?
To personál má také šarže - bordelmamá (papá) = plukovník, barman = major, účetní = kapitán....?

59582

03.07.2005 17:07

Kalhotky zůstanou

RE: Kalhotky zůstanou

Had 81.?.?.?

>že to bylo z velké lásky.
Ano - konečně to někdo nazval výrazivem, jež všichni používáme a šikovně [zmaten] maskujeme... LÁSKA ... che.. [velký smích] o kopulaci se jedná hlavně!

Jó, láska ... to si vzpomínám na jednoho mladíka, věřícího protestanta, jenž pod tlakem svého ptáčka na jedné straně a církevnických rozkazů (jež chápal ve svém zápalu velmi radikálně neústupně) na straně druhé byl vehnán do rozhodnutí v čerstvých 19 letech se oženit.
Jelikož si měl brát moji sestru a finanční a bytová situace naší rodiny a jeho nebyla tou dobou nikterak valná, zajímalo mě, jak bude řešit praktické kroky obživy, bydlení a vůbec všelijaké ty nepříjemné ,nedůležité pitomosti související s "láskou". Odpovědi typu "Pán se o nás postará" mě kupodivu neuklidnily, zvláště když bylo pravděpodobné, že tou dobou by situace spěla k tomu, abych v zachování psychického zdraví matky našeho rodu nějak přispíval právě na ty praktické malichernosti.
Tak jsem se otravně s neméně radikální neústupností ptal dále:" A proč se vlastně chceš ženit?"
Na odpověď:"Pán mi to ukázal a řekl", jsem začal cholericky řvát, že nikoliv Pán, ale jeho pinďour mu diktuje takové kraviny a bylo by lepší, kdyby si někde v klídku a pohodě zašpásovali a Pán by mu jistě dal pokoj, aby se hnal do průseru a strhával tam i druhé atd.
No, psychickou rovnáváhu jsem tímto výstupem rozhoupal nejen u matky rodu našeho, ale samozřejmě všech zúčastněných a ze svatby nějak i díky této estrádě sešlo.
Přispělo toto vše určitou měrou k tomu, že má sestra přece jen nějak prokoukla "lásku" a "diktát Pána" a začala se pohybovat po nějaké době životem mnohem samostatněji, praktičtěji apod.

Takže jsou dva extrémy: na jedné straně prudérie, která je často podložena blekotáním církevnických představitelů a pramení z pokřiveného chápání sexu a na druhé straně sexování každého s každým, jež je často právě vzdornou reakcí na prudérii a blbá tabu.


Pokud někdo najde rozumný kompromis, je na tom docela dobře.
Pokud se najdou dva, jež si v životě vystačí jak v sexu, tak i celém soužití bez přetvářky a podvádění - to je vzácná pohádka.

59587

03.07.2005 18:18

Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

RE: Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

Had 81.?.?.?

>Už jsem několikrát říkal, že my, co se držíme starých názorů, patříme >na smetiště dějin, a že vítězství je vaše bez ohledu na to, jak se >tady snažíme. Budete mít svět podle vašich představ - to vám slibuji.
No, jen jestli nestahujete (nevyhrnujete) kalhoty příliš rychle před tím brodem, vydavateli. Možná, že ti, co se drží "starých názorů"(snaha o mravnost - bez patosu, prosím!) jsou právě předvojem poněkud jiného NWO, jehož se stále a také tak tvrdošíjně obáváte...
Tím nechci říci, že trodas vznětlivý je nějak výrazně nemravný [velký smích] , pokud má chuť, tak ať se udá sám. Ale jelikož žertí, tak to taková hrůza snad není.
Ten svět dle lidských představ - ano tak to chodí, již eony. Ti, co více méně smutní, že chtějí žít v jiné lepší společnosti se tam pomalu, nebo rychleji již přesouvají.

>A doufám, že už tady nebudu.
To je možné, ale nějaká částečka z Vás tady jistě ještě párkrát proběhne ... [velký smích] . Minimálně proto, že se tak angažujete v osvětě politické nekorektnosti.

Ss...

59605

03.07.2005 18:23

Kanadská vláda legalizovala sňatky homosexuálů a lesbiček

RE: Trodasovi a všem nadšeným zastáncům gayů

Had 81.?.?.?

>Skutečně je zde vidět nějaká "neviditelná ruka", která lidský svět >postupně vede jakoby úmyslně na scestí.
Hola petge z F.M. - z mého pohledu vcelku trefné.
Jen: ta "ruka" je a byla ale jiná,než se jeví Vám, úmysl již nabyl na síle a setrvačnosti a byl veskrze dobrý a směrování není na scestí, ale k jistému zaplacení účtů ...
Žijeme v době zvláštního přelomu a zralí jedinci to "lapou z povětří"...

Sstálý úsměv nepříjemným předtuchám navzdory..

59608

03.07.2005 18:57

Kalhotky zůstanou

RE: Kalhotky zůstanou

Had 81.?.?.?

>Ženy jsou totiž do morku kosti sobecké a necitlivé a je to jen a >pouze podivná uzance, že toto nenazýváme pravým jménem.
Hmm, nezdá se mi, že by lidé-muži byli tak nesobečtí a citliví v protikladu k lidem-ženám.
Jestli to náhodou nebude 1:1 s nějakými převažujícími specifiky, které zase vyvěrají z individuálnosti člověků.
Prostě - tato generalizace není z mého pohledu vůbec přesná. A pravým jménem toho nenazýváme mnohem více, jak Jste sám několikráte správně napsal. Proč tedy najednou ten svižný a jednolitý nátěr na jednu skupinu lidí? [překvapení]

59617

09.08.2005 14:13

Spojitosti

RE:Svoboda v průmyslovém světě....

Had 81.?.?.?

>Ona samotná diskuse na téma svoboda a ideologie je tak trochu mimo mísu.
Ano, navíc každý si stejně představí pod těmito pojmy jinou náplň.
>Pokud tedy hovoříme o ideologii musíme začít u vztahu systém versus >jedinec a zvážit svůj vlastní podíl na nesvobodě jíž si den co den >sponzorujeme. Přirozeně nikdo z nás nebude ochoten se zříct vlastní >životní úrovně a proto je otázka zda vůbec nějakou svobodu chceme.
Drobné rozšíření(i když směrem mimomísním):
- cest ke svobodě (niterný stav, rozpoležení) je tolik, kolik je těch, kdo po té cestě kráčí.
- lze kupodivu žít "normálně" (mobil, PC, manáger, rodina, apod. = nutnost vydělávat) a přesto být svobodný. Je to těžké, velmi těžké, ale při vytrvalosti a dobré vůli to jde.
Kdo je zralý a chce návody, najdou si ho. [mrknutí jedním okem]

65347

10.08.2005 17:39

Spojitosti

RE:Svoboda v průmyslovém světě....

Had 81.?.?.?

>Tedy, skutečně svobodných pak bude podstatně méně než jeden z tisíce ! Když >řeknu jeden z milionů, budu pravdě blíže, zřejmě, neni-liž pravda ?
Ještě méně.
A "šťourání" a následné odpovědi - pchá! buď to člověk VIDÍ,nebo nevidí. Běžný dialog nepoví v podstatě nic...., to už je lepší klábosit o fotbale a o čemkoliv [cool]

65475

16.08.2005 13:23

VyVolení

RE: nízké pudy - pohon nás všech

Had 81.?.?.?

>Kam az jsou televize schopne zajit ve snaze vnutit se divakum pres >nejnizsi pudy?
Tak. A o to jde - MANIPULACE PŘES NEJNIŽŠÍ PUDY.
A dělá to samozřejmě nejen televize, ale na tomto funguje vlastně celá společnost a vůbec náš život.
Vsadil na to účinně komunismus, vsází na to "bushismus" i jiné -ismy. Každý to maskuje dle své ideologie.

Takové to učené a namyšlené povídání, že se řídíme rozumem je "pouhá" neznalost a neschopnost registrovat nejdříve a hlavně u sebe a poté i u druhých SKUTEČNÁ ZŘÍDLA pohnutek ke konání.
Pokud někdo nesouhlasí, má na to právo, ale jen letmý a alespoň trochu nezaujatý pohled na (do) sebe, do blízkého okolí, do historie nás lidí, ukazuje zdá se dosti jasně, jakými pravidly se jako CELEK již hezkých pár tisíc let řídíme my lidé - ŽÍT A NENECHAT ŽÍT, potřít druhé pěstí, nebo "rozumem" - toť převládající.
A ona zřídla, či zdroje pohnutek jsou uložená velmi hluboko v lidských bytostech, takže jejich registrace a posléze ovlivňování (ve smyslu nepodléhání) se neochotně odtajní jen jedincům, kteří si naordinují cílenou a systematickou introverzi(celoživotní práce), aniž se pokud možno stanou pro okolí podivíny.

Stravitelnější metodou pro více lidí propaguje vlastně i několik zdějších klábositelů - uznají, že je to "shitovina" a prostě to odmítnou a nezúčastní se toho.
Nejde to sice na kořen věci (proměna sebe sama), ale je to alespoň pokus vzepřít se tlakům své nižší přirozenosti.

A tak pokud IDEALISTÉ chtějí změnu života na naší planetě (o to by skutečným idealistům s praktickými sklony mělo jít) k lepšímu, musí dnes uvítat i takovou snahu a laickou metodu, která neutíná rovnou chapadla chobotnice pudové složky v nás všech, až do její likvidace, ale která je pouze drží na uzdě v lepším případě "jemně obrušuje pilníčkem..."
Ostatně i takovým "pilníčkováním", je-li vytrvalé, vyvolá člověk v sobě jakýsi konflikt, který při zralosti ukazuje postupně pravou tvář pudové složky a tedy i nechuť nechat si poroučet touto kvalitou.66333

17.08.2005 12:12

VyVolení

RE: nízké pudy - pohon nás všech

Had 81.?.?.?

>větší problém je kde všude by se to mělo tesat a hlavně takovou řečí, které >bude většina lidí rozumět.
Proč většina?
Ta většina je velmi tvárná a tvárlivá hmota, jejichž jedinci mají nízký energetický potenciál (proto ta tvárlivost).

Důležité je, aby se "pravidel lepšího života" chopili natrvalo a zuby nehty se drželi jedinci, kteří již k tomu dozráli- u takových je jakýsi předpoklad, že svým způsobem života dospějí k poznání, JAK lze žít lépe ještě za současného svého života (což pochopitelně také každý z nás chce a dělá pro to maximum dle svých osudových dispozic).
Tímto dodržováním takových pravidel zároveň lze (kromě jiného) podivuhodně zvyšovat svůj energetický potenciál a v běžně nevnímatelné (neviditelné) oblasti lze "vtiskovat" a vnucovat tedy i oné většině jiný, lepší směr života.
Tato oblast je nám všem společná a komunikujeme v ní čileji, než si dokáže většina z nás představit.
Univerzitní psychologie ji nazývá oblast podvědomí a přiřazuje ji pouze jednotlivcům - z neznalosti odmítá tuto "propojenost" nás všech.

Toto je velmi záslužná PRÁCE vedoucí k blahu a štěstí individuálnímu i obecnému.


Najdou se mezi námi tací, kteří např. pouhých 30 minut denně plně si vědomi sebe (tělo -postupné uvědomování povrchu od chodidel nahoru, mysl, city, nálada) v rámci svých možností usednou v klidu a zároveň niterné čilosti, veselosti a úsměvu vytvoří nejdříve pro sebe, pak pro bližší okolí, poté i velmi, velmi vzdálené jiný "energetický náboj" než běžně odžíváme?
A tento postoj si zažít tak, aby se stal nosným stavem převážnou část života.
Myslíte Sidonie, že to někdo chce alespoň na pár let vyzkoušet?
Takto podobně měla pracovat v minulosti šlechta, aby "vnucovala" většině lepší způsob života. Jak to bylo, je povětšinou známo...
A dnešní šlechta? [pláč]

No... mnoho zdaru všem, kdo pracují na lepším způsobu života a nevyhlížejí dychtivě "výsledky" [smích]

66507

17.08.2005 12:58

VyVolení

RE: nízké pudy - pohon nás všech

Had 81.?.?.?

Zdar odtajněný Idealisto,
naprostý souhlas a ještě k tomu: ten knoflík může být součástí té kázně, nekázně, nebo i nasycení své bytosti běžnými zážitky k dalšímu postupu - to poslední je ovšem mistrovství běžně neznámé [mrknutí jedním okem] [velký smích] .

P.S. již jsem se několikráte pracovně bimcal - velmi aktivně - v okolí Brna. Vzpomněl jsem si vždy, že jsme si vyhrožovali osobním seznámením. Platí to stále?

Stálý úsměv manipulaci navzdory..

66512

17.08.2005 14:37

Několik slov o sexu a milování

RE: nie je to až tak jednoduché-pravda...

Had 81.?.?.?

Nó, holá pravdo,takové nadšené opakování moderních biblácko-papeženských canců k tématu, o kterém toho právě bibláci a papeženci mnoho nevědí naznačuje nedostatek pořádného, ALE POŘÁDNÉHO a pokud možno mnohonásobného prožití orgasmu... a také pravda, že v tom orgasmu jsou lidé Bohu a Božství mnohem mnohem blíže, než když rychle a neuváženě(?) plácají negativa o sexu, anžto tuto touhu neumí naplnit, prožít a až POTÉ využívat a překonat.
Tedy:
nie je to až tak jednoduché, lebo SEX se může stát modlitbou...
Nie je to až tak jednoduché, lebo SEX kromě v článku jmenovaných pozitiv může být mnohem silnější volání k "všemohúcemu Bohu", než drmolení církevnických "pravd".
Nie je to až tak jednoduché, lebo o SEXU se v tomto ohledu mnoho neví a to málo známé a propagované se zneužívá k pouhému efektivnějšímu "vybouchání pytle"...
Nie je to až tak jednoduché, lebo "sex je jako jistý nerost - buď zůstane jako palivo do kamen, anebo z něj lze vykřesat diamant.."
[mrknutí jedním okem] [vyplazený jazyk]

66539

17.08.2005 16:25

Několik slov o sexu a milování

RE: polopravda

Had 81.?.?.?

>Ale ako píše G.Meyrink, "skôr prejde človek ohňom, ako sa duchovne nezničí >sexom." Alebo "skôr nájde človek svoju lebku z minulého života, ako tú >správnu ženu pre seba".
Hola perune, citace z "Grünes Gesicht" bych se na Zvědavci nenadál... příjemné překvápko...
Žena v Meyrinkově pojetí mystiky byla jeho specialitka, takže on nepíše o tom, co je "použitelnější" ve správném, skutečném manželství potažmo správném manželském sexu.
A sice to, že žena je pro muže (i pro sebe samozřejmě) most-převaděč- do jiných, vyšších sfér - splňují-li oba příslušná kritéria, o něž Jste ve svém příspěvku škrtnul. Ovšem - který muž takovou hledá a která žena je schopna a ochotna takovou "práci" dělat?

>Záver- tieto a aj dalšie, menej dôležité podmienky splna málokto, preto je >lepší bud celibát, alebo sex v manželstve, ktorí oedlho začne nudiť, takže >následne tiež celibát. [mrknutí jedním okem]
Správně prováděný sex v manželství dlouho nudit nezačne, jde spíše o to, že se "přestěhuje" z oblasti pohlavních orgánů do oblasti kvalitativně i bytostně vyšší a sice minimálně do oblasti srdeční.To je dřina, zápas se sebou samým, obzvláště pro muže!!! Pak totiž i při koitu provádí muž askezi a žena "převáděním" energií taktéž.
A nesmí se při tomto zapomínat, že orgasmus je nejbližší možné prožití stavu, který se dá v této terminologii nazvat božským...
Posléze, vývojem nejde o "nudu", ale o lhostejnost k nižší (ale velmi dlouho potřebné!!) formě sexu. Sex "zvířecí" je zušlechťen,zpracován a povýšen na sex "božský"- z člověka zvířete se stává BOHOČLOVĚK, bytost vyššího řádu...
Pohádka? Pro mnohé jistě. Ale "podivní" (nestádní) jedinci již dlouho procházejí tak či onak mým životem a usuzuji, že hodně hledajících se zkušenostmi z těchto cest jsou mezi námi a na oživení a uskutečnění této pohádky pracují k dobru svému i druhých...
Čili snaha po ovládnutí svého osudu (tedy zpracování hlavního pohonu-sexu) začíná často askezí (odmítáním všech dojmů z dění na duševní úrovni), z čehož samozřejmě askeze sexuální je nejtvrdším ořechem.
Troufám si tvrdit, že jeden z milionu pochopí, jak se má askeze žít a jeden z 10 milionů ji žít DOKÁŽE...
Stejně tak si troufám tvrdit, že byť nepodařený, ale upřímný pokus o askezi přivede správný protipól.
Takže místo serafské cesty se upřímnému hledajícímu otevírá cesta prosaická-život v manželství, kde oba již zralí jedinci i sexem pracují na očistě svého osudu.
Správnému sexu zdar, mnoho zdravých orgasmů atd. všem "Zvědavcům" [velký smích] [vyplazený jazyk]
To jsem se zase rozkokošil - stačí zdravě jadrné téma a už se to píše [cool]

66551

18.08.2005 10:14

USA a Izrael bojují o Mauretánii

RE: Diplomaticke styky a obchod

Had 81.?.?.?

>Jediny problem s nim je, ze udava za pricinu vsech utrpeni -CHTIC. A tomu >my na Zapade podlehame takrka bez vyjimky.
Hm, zape debatére, tech příčin utrpení udává i buddhismus více, což se může zbytečně zvrhnout ve slovíčkaření, takže i takto se to stručně vystihnout.
Jenom tedy bych nešvary, jež jsou zdrojem utrpení neponechával jednostranně na "na nás na Západě".
My na Západě musíme řešit aktuální problémy života stejně jako je musí řešit "oni" na Východě.
A proč je S NÍM jediný problém? Přece pokud je Vám tibetská odnož buddhismu sympatická a cosi o tom víte (snad), pak byste mohl zajásat, neboť realističtější návody k vyřešení trápení a zároveň rozvinutí poznání do netušených rozměrů se Vám do rukou nedostanou.
Tedy pokud je skutečně máte k dispozici a pokud Jste životem unavený a hledáte ty návody.
A Tibet? Skončil. To, co dělalo Tibet Tibetem je již nenávratně pryč. "Odstěhovalo se" to do jiné části světa a je značně překvapivé kam. To je ale jiná debata.
Mnoho zdaru v potírání zdrojů utrpení.

66672

18.08.2005 17:53

Několik slov o sexu a milování

RE: polopravda

Had 81.?.?.?

>Čo sa týka askéze a ženy - askéza ženy priťahuje, to je jasné. Len tie >správne asi až v dosť pokročilom štádiu, najprv prichádzajú "dcéry Márove", >ako by povedal buddhista.
Potěšení z překvapení vzrůstá - to dokonce, perune, "zavání praxí" [mrknutí jedním okem] , nikolvěk pouze akademikováním, dobré, velmi dobré a přesné.

S tou skepsí je to tak. Ale není pochmurná, pouze si vybavuji slova jednoho mudrce, Marpy, když říkal při loučení Milarepovi:"Jsi poslední z generace silných, další již nedokáží to co ty..."
I proto nejspíše nastává "věk ženy" resp. možnosti kráčet k ozdravění svého osudu ve dvou, tedy v manželství, kde sex je nejen velmi zdravý a prospěšný, ale navíc i skutečně duchovně-tvůrčí. Je to tedy způsob mystiky velmi příjemný, veselý,atd. [chechtot] [chechtot]

66733

18.08.2005 17:59

Kdo vlastní kanadskou naftu?

RE: Zase propaganda...

Had 81.?.?.?

>vaše hadí povaha,

Sss si vyprošuji, byť vzdálené přistrčení k sergeantovi... [chechtot]
Nebo Vás v dětství hryzla úžovka, že jo .. [mrknutí jedním okem]

66734

18.08.2005 18:27

Show v Gaze začala dle očekávání

RE: Dotaz

Had 81.?.?.?

>Na druhou stranu je mi těch osadníků líto. Oni jsou přesvědčení, že jsou >vyvolení, že dělají dobrou věc a vláda je kdysi v kolonizace palestinského >území podporovala...
Líto?!
Přesvědčení o vyvolenosti a o konání dobra velmi zlo činnými prostředky mělo a má v arzenálu více jedinců a skupin. Také je Vám, Adapo, takových líto?
I když pokud myslíte lítost ve smyslu soucit kvůli jejich nevědomosti, tak to chápu... to by bylo velmi racionální zpracování tzv. "lítosti" a svědčilo by to vyzrálých(protože rozumem kontrolovaných)citech.

66739

19.08.2005 11:22

Show v Gaze začala dle očekávání

RE: Dotaz

Had 81.?.?.?

>Přijdou mi jako takoví pěšáci na velké šachovnici.
No a to je to.
Proto nikoliv, že "nevědomost hříchu nečiní". Činí, činí a ještě ke všemu je to trest za nesprávné (sobecké) jednání v minulosti dávné i méně dávné. Vždyť svými sice pochopitelnými, ale nesprávnými reakcemi tito osadníci zase jen přispívají k roztáčení spirály další pomsty. A nepochybuji, že se této možnosti "spravedlivé pomsty" nějakej šašek pejzatejch s chtivostí a svatým zanícením chopí!
Otázka tedy je, co je to správná reakce v takovém (i jiném) případě.
Pokud se ta komediální cháska chvástá, že jsou vyvolení Boha, který má vše v merku a tahá za všechny nitky dění, pak tedy i to, co se jich (jejich egíčka) nemile dotýká, je přece práce toho Boha. Tak co ječí?! Ať se pokorně a s úsměvem podřídí jeho soudu a tahání za nitky dění ... [vyplazený jazyk]
>Snad máte pravdu, Hade, snad s nimi spíše soucítím kvůli jejich nevědomosti. >Nevím...
No jo, to je problém to definovat a vybalancovat, aby člověk nebyl ani anetický psychopat ani hromádka přecitlivělého rosůlku, ale to řeší většina těch, co je zajímá již více než narvané panděro, TV a je-li ještě elán i rušno pod peřinou... [mrknutí jedním okem]
Tak mnoho zdaru v balancování.

66812

19.08.2005 15:51

Několik slov o sexu a milování

RE: polopravda

Had 81.?.?.?

Hm, to by se to zase psalo...., ale již takhle to překračuje rámec zdejšího proudu diskuze a tak jen drobně:
názory si snažím nepěstovat, upřednostňuji stále pozorování-resp. cvičení se ve stálém pozorování, to jen pro upřesnění ke slovu "názor". A pozorovat může (a má)každý vše, tedy i své slabosti. Co s tím udělá, je již věc další. Někdy bytost potřebuje ještě i zkušenosti "nažrání se slabosti", či dokonce tzv. "hřešení". Předpokládám, že víš o čem píši.

Jen si dovolím oponovat, i muž dokáže prožít orgasmus bez ejakulace. Je to ovšem hodně jiný než standardní orgasmus.
A k dalšímu rozvíjení debaty se mi nechce přispívat.
Ani ne tak proto, že chci nebo nechci dokazovat, co z tantry chápu, nechápu, znám, neznám, ale pro ten již velmi specifický, detailní odklon od proudu debaty.
Tedy né, že bych nepřispíval takřka stabilně mimo rámec klábosení právě takovým tím zvláštním způsobem. Pokud bych ale reagoval na Tebou napsané ještě dále, musel bych sdělovat věci z praxe, které se mi rozhodně sdělovat nechce.
Bylo by to z oblasti "od úst k uchu" a od obecného klábosení k individuálnímu podělení se o zkušenosti...A pro to ani zvědavý Zvědavec není.

Dotaz - znáš "Kečara-poutník po obloze"?
Takže stálý úsměv v askezi i tantře....

66837

19.08.2005 20:48

Kdo vlastní kanadskou naftu?

RE: Zase propaganda...

Had 81.?.?.?

Ano, také jsem právě odhlasoval a PRO.
Přesto, že se seržantem v 99% případů nesouhlasím a takřka vždy si říkám, že je podivné, jak to může někdo myslet vážně a věnovat tolik energie propagaci oficiální linii stádní politiky stále rostoucího blahobytu.. [zmaten] [oči v sloup]
Opravdu si myslím, že je dobré vidět a číst, že jsou vcelku inteligentní a svým způsobem schopní jedinci naprosto vážní zástupci, ba ochránci nového, fikaného otrokářského řádu.
Nevědomost?
Hloupost?
Snůška výhod? Kdo ví.
Obdoba spolupracovníků s komunismem a jinými -ismy. Někdo vskutku věřil a pak "prohlédl", jiný se vezl na vlně různých prebend, další ... atd. Prostě lidé se nemění, dle své niterné základny se přimknou k nějaké ideologii, aniž by ji co nejkritečtěji pitvali a hlídali, tak ji svým zájmem ještě živí.
Je to dobrý STUDIJNÍ PŘÍKLAD, jako více pisatelů z linie "Nezvědavce".
A pak také je zábavné sledovat p. Táborského s jakou chutí a šmrncem využívá těch přihrávek na smeč... [velký smích] .
Takže jako opozičník proti "konspirativcům" a zdá se novému druhu disidentů zde má své místo.
Ovšem rozhodnutí musí padnout od editora, to je jasné.

No a pokud na debatéry ze Zvědavce se chystá nějaký "Zvěgulag", tak nás může pak mírně potěšit, že ty konspirace nebyly tak paranoidní [velký smích] [cool] .
Jen mě zajímá, zda tu havěť ukecanou a nedůvěřivou a nevděčnou nacpou na jedno místo, či zda pro každého se chystá klícka v jeho domovině. Tedy té právní domovině... [mrknutí jedním okem]

66886

21.08.2005 13:26

Několik slov o sexu a milování

RE: nie je to až tak jednoduché

Had 81.?.?.?

>Prokazat neexistenci neceho je ponekud obtizne. Ja treba taky nemuzu nade vsi >pochybnost empiricky prokazat, ze mi do lednicky nechodi mrnavi sloni ...
[velký smích] [velký smích]
>Realita je to, co nezmizi, kdyz v to prestanete verit.
Víra - v nejvyšším aspektu je to tvořivá síla.

Debatére TS, jen samotný pojem realita je velmi tvárlivý fenomén, nebo prostě výraz.
Jak Jste to sám nakousl s tím silným kuřivem - počas účinku kuřiva mrňaví sloníci jsou prostě reální, jenže nehmotní.
Realita totiž úzce souvisí se stavem vědomí(a také schopností vědomím operovat-vnímat,přemisťovat, "rozšiřovat" apod.) každého jedince a je to samozřejmě vázáno na čas a prostor pokud se bavíme jako lidské bytosti - souhrn nějakých nehmotných vlastností, schopností apod. právě bydlících v lidském těle.
K této debatě bych mohl přispět dotazem z učení C.Castanědy - podíval Jste se ve snu na své ruce?
Pokud se to již někomu podařilo a postupoval i dále dle návodů popř. samostatně, ví dobře, že ten, kdo ani to první podívání se neabsolvoval naprosto nepochopí jakékoliv popisování a popisující nemá šanci vysvětlit, co se to vlastně dělo, děje. Jde o to, že se propojí dvě "reality" vědomí z hmotného světa a vědomí ze sněného světa. A aby toho nebylo dosti s tímto se dále dá operovat a jaksi nedokonale řečeno "počet vědomí", nebo "uvědomění se" lze i nadále zvýšit.
Nelze to doporučovat jako nějakou zábavnou metodu a naštěstí vystihnout podmínky k "podívání se na své ruce ve snu", není tak jednoduché, přesto je nutno k A napsat i B - bez určité průpravy stále většího a komplexnějšího uvědomování si sebe sama(tělem, obzvláště nohama počínaje)za dne (v denním vědomí) se může klidně takový experimentátor zbláznit, či z lidského pohledu umřít. Lze "uvědoměním se v jiné realitě" totiž zabloudit a zpřetrhat vazby k hmotnému tělu.
Tímto směrem tedy se vlastně debata o realitách může klidně přesmyknout k debatě - CO JE TO VLASTNĚ ČLOVĚK? Tělo? Prst?Noha? Buňka? Vlas? Smích? Radost? Nenávist? Atom?Více atomů? Mysl?City?
V jaké "realitě" se může člověk 100% uvědomit, "postavit" a říci:"Aha, tak tohle jsem JÁ!!!"
A na úplný závěr: kdysi jsem někde slyšel, že A.Einstein tvrdil, že pokud se nějaké "náboženství" má šanci stát komplexním průvodcem k duchovnu a neodporovat vědě, tak je to buddhismus.
Jelikož to byl břitký intelekt, génius a pravděpodobně si o buddhismu cosi přečetl, je možné, že si uvědomil, že buddhismus ukazuje a vede ještě dále než svět lidských učenců, kteří více, či méně stále poklepávájí kladívkem na kámen a tímto poklepáváním se chtějí dobrat poznání začátku bytí.

67077

22.08.2005 19:05

Několik slov o sexu a milování

RE: nie je to až tak jednoduché

Had 81.?.?.?

Zdravím TS.
Zjišťuji, že jsem zabrousil do debaty, v které se (alespoň z mého pohledu) dost "intelektuálně pinká" a není to úplně má parketa.
Proč?
Nemám dostatečné vzdělání vědeckého směru(což není povzdech, ale suché konstatování)a také mi vlastně nechybí v tom podstatném - jako ukazatel životního stylu vedoucího ke kvalitnějšímu způsobu života-to se mi totiž života během "vnutilo" více, než dosahování titulů.
Mé postřehy o dění a bytí (jako případný podklad k debatování) naproti tomu jsou jiného rázu: vycházejí nikoliv ze shromažďování a poté kombinování velkého množství různých údajů v mysli(klasický a převažující a taktéž více a více oficiálně uznávaný způsob rozvoje jedince v dnešním světě), ale v rozvíjení pozorovacího principu, jehož snad nejbližší populární vysvětlení se dá najít v některých dílech o buddhismu.
I proto jsem uváděl propojení snové a denní reality - nejde primárně o intelektuální žonglování s pojmy, ale v první řadě o snahu "řešit život" na základě fungování psyché (zjednodušeně).Rozvojem sebepoznání se úměrně zvyšuje i poznání fungování okolního světa. To ovšem přichází jako určitá nadstavba, v které adept rozvíjení poznání bytostné existence nemá vidět žádoucí cíl-ten je v osvobození sebe sama ze subjektivně vnímaných strastných životních podmínek, či jednoduše v dosažení šťastného života a jeho správného završení - umění umřít.

>V objektivni realite ....
Již takový začátek věty (a to si myslím, dobře víte) se může zastavit na přehazování onoho pojmu "obj. realita". Takže jak třeba Vy osobně definujete "objektivní realitu"?
Kde splývají a kde se rozcházejí objektivní a subjektivní realita?
>ale objektivne je to porad ten samy kvet
Hm, toto může posloužit - objektivně z pozice poznání definovaného buddhismem totiž OBJEKTIVNĚ ve smyslu ABSOLUTNĚ ten květ, ta včela, ti lidé neexistují - jsou to pouze jakési časoprostorové čmáranice na jediné skutečnosti, na které se všechny jevy "promítají" a totiž na PRÁZDNOTĚ, jež je prapodstatou všeho, tedy i nás lidských bytostí. Ostatně oblíbené:"vše je relativní" má něco do sebe. Nutno ovšem podotknout, že pokud se člověk nedostane nad všechny protiklady a nezakotví v Absolutnu, pak stále žije v nějaké subjektivní realitě - může si namlouvat všerelativitu jak chce.
>Smysly taky muzou vylozene kecat
Nejen to - smysly jsou velmi nespolehlivé, ovšem jak sám odborně a zajímavě uvádíte i stroje "kecají"...Proto je možnost rozvinutí tzv. "lhagtong" - hlubokého vhledu, jenž adeptovi poznání umožní prohlédat více, než jen povrch jevů.

Pro možnost dalšího a dalšího rozvíjení tohoto tématu a kokošení se tímto "intelektuálním tenisem", ukončím raději odpovědi s rožšířením začátku mé odpovědi - jestliže pomůže někomu věda a vědecké poznat...

Kráceno (Editor)

67273

22.08.2005 19:07

Několik slov o sexu a milování

RE: nie je to až tak jednoduché

Had 81.?.?.?

Pokračování...

Pro možnost dalšího a dalšího rozvíjení tohoto tématu a kokošení se tímto "intelektuálním tenisem", ukončím raději odpovědi s rožšířením začátku mé odpovědi - jestliže pomůže někomu věda a vědecké poznatky v tom, aby se dokázal vymanit ze všech osudových pout, vyřešil všechny své trable pro svoje dobro a žil spokojeně a harmonicky a zároveň ten někdo dokáže tuto metodu srozumitelně vyjádřit a předat dalším lidem k jejich prospěchu, pak je taková věda a takové poznání z mého pohledu velmi hodnotné.Děje se tak?
Zatím se mi zdá, že věda jakožto předvoj většiny lidstva je uplatňována jako nástroj k uspokojení velkého ega (sobectví) vědců-učenců a také, že využíváním vědeckých poznatků ve zbrojení(příprava na vraždění) ukazuje kvalitu vědy a nás jako celku z pohledu zachování a zlepšení života lidského rodu jako celku dost výmluvně. Tedy to,že vědci-učenci, neschopni vypořádat se s tlaky své bytosti budou sedět se svými mašinkami i nad společným hrobem nás všech, místo aby ukázali cestu ke zkvalitnění života.
Tím nemíním nikoho z intelektuálně zdatnějších jedinců (jichž je jistě dosta a dost [velký smích] [mrknutí jedním okem] ) urážet a vyvyšovat se nad ně v jiném směru.
Stálý úsměv různým realitám navzdory...

67274

24.08.2005 09:58

Íránská past

Velká slova.

Had 81.?.?.?

Kapánek mimo, nicméně vzhledem k tomu, že se v souvislosti s Íránem projednává i "podpora terorismu" taky dobré.... http://zpravy.centrum.cz/svet/clanek.phtml?id=389540&hp1

67551

27.08.2005 21:50

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Hmm

Had 81.?.?.?

>jako aspekt skutečnosti...
Také trošku hraní se slovíčky - jen tak pro klábos...
[smích] .. Gdosy ví, co je skutečnost?
Jestliže na základě úvah dojde Gdosy k názoru, že dokonalost neexistuje je tedy sám nedokonalý (vyloučil ji svojím názorem jako možnost ze svého života, z okruhu svého poznání) - v pořádku.
Jak může, ale nedokonalý tvrdit, že dokonalost neexistuje, pokud nemá (právě jako ten nedokonalý) dostatečné poznávací a jiné schopnosti dokonalost poznat?
Dokonalost sama o sobě přece musí jakéhokoliv nedokonalého překonávat a zůstat mu utajena, neboli skutečná povaha dokonalosti se ukáže tomu, kdo dokonalosti dosáhne.
Pokud se totiž nedokonalý přizpůsobí, aby dokonalost poznal, stává se vlastně sám dokonalým... [velký smích]

68001

28.08.2005 21:40

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Hmm

Had 81.?.?.?

>Takže, zaprvé nevím co.... Jo a na co jste se to vlastně ptal?
[velký smích] [velký smích] jó, to je ta naše mysl, ta i z onoho hovna bič snad uplete, jen aby se uchránila před ovládnutím.. [vyplazený jazyk]

68137

28.08.2005 22:40

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Pane Stwora, neztrapňujte se...

Had 81.?.?.?

>Jenomze misto zminenych kravataku a ekonomu si to nakonec od verejneho >mineni vypijou technici
Dá se předpokládat (z příspěvků), že Jste taky "technik - vědec" - záleží Vám tolik na tom, že si to vypijete od veřejného mínění, nebo Vás více zaujme, že dnešní poznání vědy je bez jisté důležité opory vlastně sebevražedné pro celé lidstvo?

Tou oporou míním pevně vetknutý pocit a vědomí sounáležitosti se vším, co žije a dýchá v každém, kdo v poznání zákonitostí života předbíhá většinu, tedy (z oficiálních kruhů) VĚDCI, či po mém lépe UČENCI.
Tato většinová absence pocitu, povědomí oné sounáležitosti nejen u "davu", ale i u vedoucích členů lidské společnosti totiž dává vyniknout a vlastně podporuje a zvětšuje naše vlastnosti a chování, které např. buddhismus zhušťuje do výrazu EGO, sobectví.
Proto také mudrci zatížili toužící adepty poznání nejdříve tímto pocitem a vědomím (i poznáním) oné sounáležitosti každého z jednotlivců s celkem.A sice rozvojem mravnosti až na hranice sebeobětování, sebepopření, vymazání své sebestředné sebedůležitosti až k "vnitřnímu umření" - těžko dosažitelný ideál.

Poznání mechaniky dějů je neutrální, neobsahuje žádnou mravnost.
Ovšem obsahuje málo popisované a popularizované poznatky, že vše i pouhé myšlenky a nálady jsou mocnými utvářecími silami osudu nás všech - tam dosud oficiální věda nedošla, nebo se pletu?

Proto musí a mohou nejdříve vědecké poznatky nejdříve "profiltrovat" armády a vůbec "silové resorty", protože vědci nemají pevně zakotvený pocit a vědomí sounáležitosti se vším, co žije a dýchá. Proto klidně strčí plody své v tomto smyslu nezralé zvědavosti do ruky i svým katům, nebo naopak klidně pro mamon "vymyslí" a vytvářejí věci, které za nějakou dobu místo zlepšení života,ten život zkomplikují, zhorší.
Mají totiž své ego, které tak či onak žádá potvrzení vlastní důležitosti. Jako u každého z nás.

Nejsem proti poznání, naopak. Jeden z těch, kteří si za poznáním příčin všeho dění došel až po rozvoji mravnosti za hranici běžného lidského chápání, řekl:"Poznejte pravdu a pravda vás osvobodí".
Jelikož s tím nemohu než souhlasit, nemohu být proti poznání. A v podstatě nejsem ani proti současnému směrování "vědy a technokracie". V jistém stavu, z jistého bodu totiž člověk vidí, že vše je jak má být, tedy i to, že nyní lidstvo trpí, ostatně jako trpělo vždy, jen je blíže k hranici všeobecného zničení - o pár tisíc světelných let u sousedů vedle snad zajásají "vědci" z objevu supernovy, kdo ví.
Pak je tedy individuálně důležité nepřispívat k rozšiřování obecného trápení nevhodně aplikovanými vědeckými poznatky, ale VE VLASTNÍM ZÁJMU "pracovat" na umenšování trápení.

>Stekate na nepravy strom.
Štěká trefně...
[pláč] ale jinak a nadále raději.. [smích]

68148

29.08.2005 09:29

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Hmm

Had 81.?.?.?

Zdař Idealisto jihomoravský,
>Pekne brcko a kliiiideq [cool]
.. a kampak to brčko vetkneš kvůlivá tomu klídku [smích]
>Zadna superaktivita mysli
No, OVLÁDNUTÁ a superaktivní mysl není vůbec na škodu... ovšem NEOVLÁDNUTÁ a superaktivní mysl - to může být buď na vyčerpání, nebo přetrvává-li to dlouhodobě, tak na zbláznění.
Na houbách jsem se bimcal v sobotu, bylo nádherně, našel jsem houby normálně jedlé, a pak ještě zajímavý cca. 25 kg těžký (lehký [cool] ) balvan, jenž bude zdobit "zenistický" koutek naší budoucí zahrady, a s kterým jsem se vláčel lesem, horami, dolinami cca 1,5 km do auta... to abych "nedůstojnou" fyzickou námahou trochu uklidnil mysl [velký smích]
Houbičky, ni jiných mámidel nepoužívám.

68206

29.08.2005 10:23

Environmentální migranti

RE: Neni dobra vule u tech nahore

Had 81.?.?.?

>Clovek se nezmenil pouze mnohonasobne zvetsil sve devastacni schopnosti a >moznosti.
Dobře řečeno.
>...o moralce a mravnosti tech, co drzi skutecnou moc.
Když se zaplétám do debaty tohoto druhu - jen bych z mého pohledu dodal: ti, kteří tou mocí vládnou, dostali jakýsi "neviditelný mandát" od nás všech. Jsou to pouze vykonavatelé námi již vytvořeného osudu. Nebo chcete-li situace, kterou vytvořili naši předci, jejichž jsme prodlouženou existencí.
Takže při takovém zanadávání na mocné tohoto světa by bylo dobré dodat, co dělat, aby se mizerie zlepšila...
Tím Vám nepodsouvám, že pouze nadáváte a nic neděláte - jen to, co pro zlepšení života činíte, možná z nedostatku času a možností nepíšete, anebo je další možnost, že nechcete "kázat".
To abych Vás nenutil k zbytečné obhajobě... [smích]

68212

30.08.2005 16:24

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: Houbovka versus pudink"veselá pistácie"

Had 81.?.?.?

[velký smích] [velký smích] .. dobrý, dobrý, chápu i bez vysvětlení (tedy, alepoň si to myslím...) - ono také záleží na těch indgrediencích onu případnou závislost vyvolávající...
To jako mě jeden kamarád zval na "zelený pudink" a pořád se tak pochechtával.
"Pudink, pudink, zelenej... Čemu se tak tlemí? Asi nějaká pistácie!"
E e e, pudink z rostlinek kategorie "množství většího, než je malé", vaří se dlouho (ty rostlinky), pak se to do pudinku vanilkového přidá a vznikne "veselá pistácie". [velký smích] znám pouze teoreticky - účinky údajně famózní. Jistě lepší než vrzání prsou (k tématu).
[smích]

68375

30.08.2005 16:28

Miláčku, bude pršet. Vržou mně prsa

RE: ..neovládaná mysl - brýle mámení...

Had 81.?.?.?

>Hmmm.. s okamzitou platnosti vas zarazuji na svuj "Watch list" kde jsou >vsichni jejichz prispevky stoji za to cist
[překvapení] eh, to Jste ctihodný Druide nejspíše kliknul na jiné reagovat, nebo? Drobná zmínka o vzdorovitosti a úskočnosti naší mysli přece nevyvolá takovou poctu [velký smích] [oči v sloup]

68376

31.08.2005 21:32

Environmentální migranti

RE: Neni treba syckovat, uz je to tady...

Had 81.?.?.?

>New Orleans je pomsta osudu za Irak
TS - umíte překvapit, alespoň mě.
Od Vás bych takové "propojení" neočekával.
Toto je OT - tipnete si, jaký "druh osudu" bylo 9/11?

68559

31.08.2005 21:46

Sejdeme se u lesa

Pan Král - křišťálová koule, tajný zpravodaj?

Had 81.?.?.?

Tedy pane Králi,
sice mi neodpovíte nejspíš, ale fakt by mě zajímalo, kde ty informace berete, kam na ně chodíte. To jen když si rekapitulnu Vaše články. Nejde mi o to, kam s těmi údaji směřujete, ale jako to, že s tolika údaji o různých osobách vůbec(veřejně více, či méně činných) operujete?
Nemyslím to jako nadávku, nebo zesměšňování (to předesílám, jelikož břitká ironie se zde často zvrhává v nadávání a zbytečné, nekonstruktivní urážení - EGA se plácají po nadutých hlavičkách.. - ), ale jako "bezemoční" dotaz.
Jste nějaký novinář, jež z dlouhé chvíle zásobuje Zv. jinak podanými informacemi?
Vykrádáte šikovně policejní, či estébacké archivy?

Prostě ten souhrn dat je zajímavě obsáhlý. [oči v sloup]

68562

31.08.2005 22:04

Odsun z Gazy a „odsuny“ z Rafahu

RE: Neviděl bych to tak dramaticky

Had 81.?.?.?

>100% demokratická palestinská zvolená vláda skutečně reprezentující lid
[chechtot] [chechtot] ... tedy seržante Kul.., éé, leho, Vy zde při každé oponentuře vznášíte námitky, jejichž jádro je vždy typu: komunistické myšlení, komunistická nátura, zdeformován bolševikem, v podvědomí zůstává komunismická ideologie atp.
No, tahle Vaše věta ... copak máte v podvědomí Vy ?? [chechtot] [chechtot]

68570

02.09.2005 15:47

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Pokud má někdo zájem...

Had 81.?.?.?

>...to je něco, co nám chybí (ti diskutující, ne inteligence...),
[velký smích] přehnanou skromností netrpíte, což? [velký smích]

68927

02.09.2005 16:46

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Pokud má někdo zájem...

Had 81.?.?.?

>??? Kdybych to tam nenapsal, tak budete zřejmě první, kdo nám bude vytýkat, že nám inteligence chybí... Grow up! ; )
.. á vida, navíc Jste netykavka s křišťálovou koulí.Byť inteligentní dost. [chechtot]

68945

03.09.2005 01:01

Katrina

RE: Nasrat

Had 81.?.?.?

óó.. jak harmonické.
>Takové sladce slizké povídání, kdy se autorka vyznává z toho hřejivě >bolestivého ve svém rozháraném nitru... Sračky. Humus. Hirošima hadr.
Možná to může být i částečně trefné hodnocení(netvrdím to) - každopádně tímto vyjádřením se může stát, že
>Je li jeden hazl a všem škodí pod dojmem své nedotknutelnosti...
nebo snad se nedá nesouhlas vyjádřit i jinak, aby šlechetná, zvučná, z neposkvrněné, přírodní kazatelny hřímající slova..
>uctívat dál Slunce, Vítr, Vodu, Oheň a další Božstva přírody, která nám >dávala žít v souladu se sebou, s přírodou, universem,
svědčila o tom, že tento hlasatel je vskutku "adeptem harmonického prožívání" a tedy jako takový chápe (nebo začíná chápat), že ve všech lidech je Slunce, Vítr, Voda, Oheň a další Božstva přírody projeveno více než ve všech jiných tvorech běhajících v této sféře? A je tedy projeveno i v autorce Katriny, která má sice pojem "soucit" zaměněn za nic neřešící "lítostivost" a proto uctívač živlů a Božstev přírody ohodnocením sračky apod. jistě přispěl k poučení autorky, aby se pro jistotu ještě více obrnila a city schovávala.
Což je jako výchovný šťouchanec dobré - pro ni.

>Nikomu nic nedlužím, kromě přírody za vzduch, vodu, teplo, Slunce...
Vskutku? [překvapení] [překvapení] V čem chodíte oblečen? Co jíte? S kým si povídáte? Co čtete? Máte rodiče? Přátele?
Krutý krasavče, raději uznejte, že Jste normální člověk, každým okamžikem závislý na činnosti jiných lidí a tvorů. V každé vteřině našeho života se někdo nějak musel, musí a bude muset OBĚTOVAT, abychom mohli existovat, abychom mohli naplnit svá přání a touhy, získat nezbytné zkušenosti ke svému zrání a tedy i dojít takovým nasbírání zkušeností například k možnosti uctívat Slunce...
Po tomto uznání stačí začít tyto dluhy splácet. Jak? Třeba i tím, že i do anonymní debaty ve virtuálnu vnesete jako uctívač Slunce atd., trochu noblesy a vlastních zkušeností, jak život zlepšit, místo prskání na nějaký pronárod a obecnou zkaženost. Takových nadávačů je nás přece dost...
Mj. úvod také pravděpodobně svědčí o nepochopení kvality "ženství" v nás.

Ale co s tím vším. Prskejte, jak chcete, protože
>každý dostane, co si zaslouží. A tohle bylo jen apouze varování. To hlavní >teprve přijde a bude to sakra pořádné, protože my nepřestaneme přírodě >škodit a drancovat a vysávat. [pláč]

68998

03.09.2005 16:07

Katrina

RE: Dle jednoho článku

Had 81.?.?.?

>Lide jako Leho jsou svym zpusobem fascinujici.
[velký smích] že jo, také si při čtení jeho(jejich) mouder říkám. Ještě, že ho editor nevyhodil.
Ale zároveň by takový postřeh měl sloužit každému jako varování, že stejně zrádným způsobem se k sobě samému může chovat každý z nás - pouze bude obhajovat po svém své "názory [oči v sloup] " ...

69097

04.09.2005 10:50

New Orleans - katastrofa, na kterou se čekalo

RE: Kdy se probudi americka verejnost?

Had 81.?.?.?

>Já mám ke KSČM po sametově-klíčové revoluci docela úctu.
[překvapení] [překvapení] ...no konečně je to venku!!
Úcta k prolhanosti, falši a nemalé historické zátěži?!
Uznání dědicům hromadných vrahů a původcům jednoho z největších utrpení lidstva v novodobých dějinách?!
.
A to úcta založená na obdivu, jak se ty šmejdi proradný dokážou právě z té zátěže minulosti vyvléknout a ještě z toho vytřískají politický, mocenský kapitál? A elegance v oblékání hovoří dostatečně o niterných kvalitách??

Když Vám sarkasticky trefný Jiří Táborský napsal, že Jste demagog, posunul jsem si hodnocení Vašich příspěvků něco jako standardní hmotařsko-vzdělanecký nevědomec. Ne jako demagog. Pan Táborský je často dosti razantní, aby mj. pobavil sebe i jiné a rozčeřil stojaté vody...
Pak Jste začal s trpitelským rozhořčením vřískat o ublížení "Vašemu vyvolené nadskupině" a víceméně nenápadně vyhrožovat udáním s použitím velmi gumových paragrafů ... posunul jsem si Vaše vyjadřování do kategorie hmotařsko-vzdělanecký-DEMAGOGICKO nebezpečný nevědomec.
Ale váhal jsem.

Po Vašem vyznání se ke KSČM Jste to vše potvrdil a můžete blekotat o demokracii, toleranci, spravedlnosti jak chcete.

Ta úcta, to uznání, ty sympatie, to vše je totiž něco jako neviditelné spojující "vlákno", jež ukazuje, že ve Vás jsou obdobné vlastnosti jako v oněch komunistech.... není proč váhat.

A teď pospíchejte už na nějaký ten správný úřad, pokud možno ve všech zemích - PRÁSKAČI VŠECH ZEMÍ SVĚTA SPOJTE SE! [naštvaný] [naštvaný]

69181

05.09.2005 08:56

Na něco zapomínáme

RE: Az prijde

Had 81.?.?.?

>O vybuchu vojenskych satelitu neni v romanu ani zminka.
Ale je. Sice ne takto doslovně (vojenské satelity), nicméně je - pokud tu knihu nemáte - rozvádí to hlavní hrdina jako svojí úvahu při rozhovoru se svou partnerkou.

69310

05.09.2005 15:33

Katrina

Že by pozdní začátek katarze?

Had 81.?.?.?

Prezident Bush přišel rázem o gloriolu, kterou získal v září 2001. Tehdy byli po prvním zaváhání Američané příjemně překvapeni vůdcovskými schopnostmi svého "špatně zvoleného" prezidenta, píše Le Soir. "O čtyři roky později Bushův ubohý výkon tváří v tvář hurikánu likviduje zbytky věrohodnosti jeho války proti teroru a struktur, které zřídil k boji proti němu uvnitř země."

Co na to zdejší kecatéři?

Zbytek na ...

http://zpravy.centrum.cz/svet/clanek.phtml?id=393762&b

69334

06.09.2005 13:00

Město v obležení

RE: Nemohu si pomoci

Had 81.?.?.?

Jiří Táborský:
>Mno, tak to Vy musíte bejt notorickej alkoholik, pane Arkanštajn: do >osamostatnění USA byla Anglie největší otrokářskou velmocí a taky Vám v >deliriu vypadli ti Angličani v amerických koloniích. Jejich potomci >bojovali zuby nehty za otrokářství ještě před 140 lety. Americké jižní >kolomie byly největším trhem pro arabské lovce a židovské velkoobchodníky >s černým masem až do doby než si kolonisté zavedli samozásobitelský chov.

>Britanie postavila otroctví mimo zákon až v roce 1833, pouhých 32 let před >USA. Obchod s otroky byl sice zakázán pod pokutou 100 liber za otroka již >v roce 1807, ale to obchod nezastavilo - v případě, že kapitán otrokářské >lodi usoudil, že bude britskou Navy dopaden, dal prostě naházet otroky do >moře.

Arkan - "síla" argumentu:
>Utřou si opatrně pěnu, vzteklina je nakažlivá.

Odhlédněte od té pěny, kterou byste u p. Táborského rád viděl za jeho argumentační a nepříjemný sarkasmus a vyvraťte to - jestli na to máte.
Jestli ne, tak nepoučujte ostatní, jak je důležité dodržovat pravidla debaty, zákony a paragrafy.
Nebo jinak a hlavně - pište a dělejte si, co je Vám libo, tedy i moralizujte, či snad kažte vodu, popíjejte víno....
Pokud ovšem chcete být brán v debatě od ostatních alespoň trochu vážně (a to chcete, vzpomínám, že Jste to podobně někde napsal), tak na nezpochybnitelná (jsou-li taková) data ( zde datumy) zkuste odpovědět jinak, protože Jste obdobně jako jistý voják při síle argumentů utekl k jinému stereotypu - nadávání a urážení - tedy k tomu, co s gustem připisujete jako jasný prohřešek jiným diskutérům, ovšem s "jemným" rozdílem - Ti, co zesměšňují Vás, nehrozí "chlapácky a moudře" dodržováním nějakých přiblblých a hlavně VELMI OHEBNÝCH zákonů...
Tak má ten nepříjemnej Táborskej pravdu, nebo kecá?

69426

06.09.2005 16:58

Město v obležení

RE: Nemohu si pomoci...

Had 81.?.?.?

Že si nedovedete pomoci je vidět již z několika Vašich reakcí s těmi, kteří si pomoci dovedou - proto také Vaše argumentační hodnota skončí u puberťáckého pochichtávání typu -
> Dobře pěníte.
Omyl, ale klidně si to myslete.
Chcete tedy debatovat, nebo nasírat?
Zatím se snažíte hlavně o to druhé, čili si protiřečíte, ale vyžadujete samozřejmě důvěru a slušnost slabošským schováváním za paragrafy.
No, my to nevyřešíme - jen jsme jen tak prohodili pár slov, což?


69450

06.09.2005 19:12

Město v obležení

RE: Nemohu si pomoci...

Had 81.?.?.?

>V některých případech nechci nasírat ale jenom N.....
Hmm, no dobrá, je to Vaše věc.
A co to má za smysl pro Váš osobní rozvoj? K poučení? Jaký je to příspěvek k "mazání" hlouposti, nesnášenlivosti apod.?
Nebudu používat vzletná slova, to je zbytečné, je jen zajímavé sledovat i při vývoji debat, jak egíčka dupkají a dupkají a dupkají ... ne, ne, ne pravdu mám JÁ!
Co to řeší?

69475

06.09.2005 21:46

Na něco zapomínáme

RE: Gejdodáme, nešil...

81.?.?.?

Zdar a ssílu, sslovutný "Gejdodáme" z F.M.
Nešilte a nedohadujte se.
Vždyť rozumáři se také propracovávají k Absolutnu, každý po svém - a tak je to taky jedině možné a správné.
Nepoužívejte tedy výrazy "Boží prozřetelnost" a neodhalujte postoj "uctívače", to přece musí exaktní logiky dráždit [smích] .
Pro ty "uctívání" není - dokud si ho logicky nezdůvodní.
TS bych (mohu-li) doporučil knihu "Msta vynálezů" od Rostislava Kocourka. Z pozice rozvinutého intelektu píše o "duchovnu vědecky" [mrknutí jedním okem] .

69491

16.09.2005 14:28

RE: Nebudu platit!

RE: Osvoboď svou mysl!

Had 81.?.?.?

>Tohle je důkaz mé teorie.
Hm, a praxe?
Teorií a řečí a slohových krasopisů je dost, odkazů na praktické kroky a příklady velmi poskrovnu...

71000

19.09.2005 09:39

Střihač

RE: Hezký článeček,

Had 81.?.?.?

>I blbej život je lepší než dobrá smrt
Jak to víte?

71524

19.09.2005 17:58

Chcete se schovat před komunisty?

RE: Komáři a spol.

Had 81.?.?.?

Až potud...
>To, že je komunismus stejná pitomost jako jiná ideologie o tom, že máš mít >všechny okolo rád stejně jako sám sebe, protože takové ideologie prostě >atd ...
...se mi to souhlasně pokyvovalo. Poté z mého NEDŮLEŽITÉHO pohledu následuje chyba. Chyba lehce pochopitelná, pramenící z nedostatku praxe (pro nedostatečnou životní zralost - nesouvisí s biologickým věkem) onoho "mít druhé rád jako sám sebe".
Ovšem právě ty "různé ideologie" (a obzvláště mahájánský buddhismus) oním "mít druhé rád jako sám sebe" sledují přípravu pro rozšíření vnímání zákonitostí života natolik, aby adept tohoto poznání nezneužíval nejen jakýkoliv systém, ale právě i onoho podstatně většího chápání a vidění (doslovně) souvislostí, které běžně žijícím lidem (byť třeba i s velmi rozvinutým intelektem) unikají.Spadá to do etapy, která se dá nazvat "očista bytosti", tato činnost je zpravidla celoživotní a má vyústit v "umění umřít".

Ale bavme se o nyní.
Totiž jedině, když bude mít někdo druhé rád jako sám sebe, nebude mít
>...vášeň pro to, čumět sousedovi do talíře a běda, když tam má o 2 >brambory navíc !!
Nevědomost o "těchto ideologiích" je otřesná a zároveň charakteristická pro tuto dobu a skladbu společnosti. Pouhé rozumářství a škatulkování a pak odmítnutí, neboť přijetí pravidel chtivost omezující se považuje za oslabování "přirozeného a zdravého vývoje".

Tudíž máme "přirozeně a zdravě" vyvinuté dravce, stejně jako mdlé a nenávistné důchodce a důchodkyně.

"Těmto ideologiím" jde totiž o naprostou proměnu člověka, kdy z původní povahy, skladby osobnosti nezůstane kamen na kameni. A aby byla záruka, že v době přerodu takového jedince se nezrodí něco podobného jako byl např. Dolfi Hitleroic, nebo Jósiph Visárionovič, trvá správná nauka na vymazání ega sžitím se s kvalitou mít druhé rád jako sám sebe.

"Zbožný člověk nesmí být hlupák", říkal jeden známý indický jogin.
Takže to znamená, že adept umenšování ega se nemá stát jásavým blbem, či truchlivým kajícníkem a neschopným jedincem obstát v běžné životní soutěži - pokud se takový nadšenec "vykastruje" jakýmkoliv podivným způsobem, degraduje a profanuje samozřejmě principy, které mají vychovat jedince všestranně rozvinutého z vnějšího pohledu a niterně pevného a .. hmm, dobrá čistého..
Jestliže se tak stane, je to opět příznak nezralosti a začátečnické chyby ve způsobu života.

A mnoho takto niterně nezralých a slabých pak v mdlé a pohodlné touze po spravedlivějším uspořádání světa podlehnou vábení komunistických (ale i jiných - istických)hesel, která mnoho slibují, ale nic za to nepožadují...

Čili ten, kdo uzrál k přijetí pravidel vymýtání zla (temných složek lidské bytosti) ze sebe sama mj. i prostřednictvím "mít druhé rád jako sám sebe", nemůže při...

Kráceno (Editor)

71561

19.09.2005 18:00

Chcete se schovat před komunisty?

RE: Komáři a spol.

Had 81.?.?.?

Pokračování o "ideologiích"...
Čili ten, kdo uzrál k přijetí pravidel vymýtání zla (temných složek lidské bytosti) ze sebe sama mj. i prostřednictvím "mít druhé rád jako sám sebe", nemůže při trvalé snaze podlehnout ani komunismu, ani sionismu, bushismu, stádismu apod.
Ukazuje se v jisté etapě vývoje, že i problémy celého světa se dají řešit očistou svého osudu - to jsou ale již hodně zarážející, velmi neznámé, přesto platné zákonitosti.
A koho to zajímá?
Většinou se nadává na politiky a "ty druhé".
Chopit se nudné a přetěžké sebedrezůry v oblasti myšlenek, pocitů a posléze chování a takto posílené kvality "vtiskovat" těžce zkoušenému lidstvu (které si pro to vytvořilo předpoklady a nyní sklízí/-me/) a světu pro zlepšení života, se nepovažuje za hodnotný životní postoj a PRÁCI, ale hloupoučký idealismus... [pláč]

No a opět na nějaký čas končím s moudry.
Jaká škoda, že...

71562

19.09.2005 18:10

Střihač

RE: Hezký článeček,

Had 81.?.?.?

Hm, uznáte jistě, že to tedy může být pravda,že? Že totiž dobrá smrt je MNOHEM důležitější a lepší než blbej život (časová osa: kolébka -> hrob) v lidském těle...
A třeba se to týká i jeho - i když on neměl asi špatný život a navíc "opustil" ženu a děti - těžké.


71565

23.09.2005 11:35

Pojednání o homosexualitě

RE: Homo, lesbo a tak

Had 81.?.?.?

>pSSSSt, Hade, hermafrodit není bytostí bezpohlavní anóbrž oboupohlavní. A to >zase nepomýlit s bytostí bisexuální.

Nikoliv v "oboru", ze kterého jsem občas šlehnu nějakou zajímavost - zde je to myšleno jako skutečně BEZPOHLAVNÍ, čili nezatížené touhou se dále množit a pářit. Je vůbec v lidské řeči pro to nějaký výraz?
To je prosím vážný dotaz, nevím to.
Jestli ten dotaz využijete na nějakou smeč, tak ať se alespoň čtenáři pořádně pobaví - jako např. s tím Vaším měřením čistoty ovzduší to jsem si na to vzpomněl u obch. jednání a začaly mi škubat koutky... no však se školím ve stálé sebekontrole, že, takže jsem nepodlehl...

Jinak máte pravdu (nejspíš)z pohledu běžného užívání tohoto výrazu, protože si mlhavě vybavuji, že oficiální vzdělanost - obor biologie výraz hermafrodit používá jako oboupohlavní.

>Sakra, tohle je ale zjebané diskusní >téma!
[velký smích] ano, pořád zábavnější, než třeba hodnocení následků dalšího hurikánu - to zase ztuhnou rysy.
To bude taky zjebané.

72173

24.09.2005 00:17

Pojednání o homosexualitě

RE: Homo, lesbo a tak

Had 81.?.?.?

>Cílem matičky Přírody je však vždy jen reprodukce, jak to interpretoval >jeden anglický šlechtic po svatební noci: “Mylady, doufám, že jste >otěhotněla, abych tyto smešné pohyby už nemusel opakovat.”
[velký smích]

K té matičce Přírodě - právě zpracování sexu a touhy se množit vede k vymanění sebe ze "spárů matičky Přírody..."

Tak a kam zařadíte tohodle nereprodukování schopného...
- stařičkého a na spodek již nepoužitelného lorda podvádí mladší mylady s výkonnějšími.
Při jednom takovém výkonu se lord ocitne ve dveřích ložnice madam, chvíli je pozoruje v akci a pak se ptá za sebou stojícího lokaje:"co to vlastně dělají?"
"Souloží, lorde."
Lord po chvilce zadumání odvětí:" ach ano, vzpomínám, velmi příjemné."

72225

24.09.2005 00:53

Střihač

RE: Hezký článeček,

Had 81.?.?.?

>BTW viděl jste film Seppuku? (myslím, že se tak jmenoval) Bylo to o samuraji >který aby si zachoval tvář, tak provedl seppuku dřevěnou katanou.

Ano, ano. "Motóme džidžíva..."
Kdybyste někde, oji, zjistil název, dejtě vědět - byť drobným flámem na Zvědavci [mrknutí jedním okem] .
Je to cca 20 let, co jsem na ten film v rámci rozšiřování teoretických obzorů umění boje zabloudil a již tehdy v mém dětstvomládí mi potvrdil, to co jsem si nerad přiznával. Že žiji ve sféře přetvářky a falše, která vládne (vládla) i tam, kde se to holedbá (-lo) ctí, odpovědností apod. Tedy u samurajů.

72227

24.09.2005 18:59

Střihač

RE: Hezký článeček,

Had 81.?.?.?

>To bylo, jest, a bude, na vsech urovnich od chovani bakterii az po >mezinarodni politiku. Pretvarka a parazitismus jako strategie preziti se >vyvinuly i v pocitacovych simulacich zivota a evoluce
Debatére TS, Vy se mi líbíte - tedy Váš přínos ku zdejšímu klábosení,( to aby nedošlo k mýlce...) [mrknutí jedním okem] .

Souhlasím a přidávám navíc - vyjmenováváte logicky (vzhledem ke stylu Vašich úvah a postřehů) příklady z hmotné, viditelné sféry.
V nehmotných běžně námi lidmi nevnímaných dimenzích, které jsou obsazeny také tvorstvem všelijakým je to stejně zrádné a parazitické.
Líbilo se mi, jak poutavě byť samozřejmě alegoricky to zpracoval ve sci-fi knížce "NARKA", Richard Šusta.

Všichni mají své parazity a zároveň parazitují. Mj. odtud i báje a pověsti o upírech.

72278

24.09.2005 19:01

Střihač

RE: Hezký článeček,

Had 81.?.?.?

[překvapení] cáfra!
A nevíte, kde se dá sehnat taková historie?

72279

27.09.2005 14:17

Homosexualita zvířat a gen homosexuality

RE: Všechna čest, babo Blažková,

Had 81.?.?.?

>3,14ča
[velký smích] 100 bodou..
>Nevím, co je zkaženého na partnerském monogamním heterosexuálním sexu, >provozovaném ku spokojenosti obou zúčastněných stran.
Samozřejmě, že nic. Je to je pouze stále více "nemoderní", nudný atd.
To Vám samozřejmě s úšklebkem řeknou Ti, jejichž pohlavnost s nimi mlátí od zdi ke zdi, shánějí "zářezy do pažby", ale pokud by se začali svěřovat, tak z nich vypadne nějaká ta "jedině pravá (-ý)", či alespoň touha po jediné (-m).

Ale jak zde debatér perun citoval G.Meyrinka: "... spíše naleznete v tisíci hrobech světa lebku, jež Jste v minulých životech nosili na ramenou, než aby muž našel správnou ženu..." volně citováno.
Platí to samozřejmě v opačném gardu také.
Hlavně to platí ovšem pro ty, kdo již sexem neřeší pouze "vybouchání sáčku"...

72609

27.09.2005 18:33

Homosexualita zvířat a gen homosexuality

RE: Všechna čest, babo Blažková,

Had 81.?.?.?

Myslíte velmi správně [velký smích] .
Existuje ovšem tzv. manželská cesta, která pohlavnost přetavuje v ... a to je jiná pohádka [smích] .

Jo - v 10:39 sed si na mě medvěd,
a v 11:10 zase ze mě sesed...

72636

15.10.2005 21:50

Islám

RE: Příliš zjednodušené

Had 81.?.?.?

>Skutečně "poctivé" náboženství si představuji, že to bude několik málo >pravidel (či spíše doporučení - viz např. desatero přikázání) a to bude >neměnné, ať je jakákoliv doba.

BINGO!!!
Jenže dodržování těch "jednoduchých" pravidel je tak nechutně těžké, že musí vždy vzniknout "revize"(nejčastěji církve všelijaké), které hodnotě původní nauky ubírají a ubírají a ubí .... proto se vždy v jistých etapách vývoje světa rodí jedinec, který odhalí "zavátou Stezku" předá ji světu ve formě Nauky, "zaktualizuje" stále stejná pravidla cesty k osvobození z pout hmoty, jenže ta "jednoduchá" pravidla jsou tak nechutně těžká.... [mrknutí jedním okem]

74429

16.10.2005 21:48

Islám

RE: Hm, já bych to nenazval

Had 81.?.?.?

>mystickým Tělem Kristovým
Co to je?
Slýchávám (kdysi jsem i četl) cosi o křesťanské mystice, ale "mystické Tělo Kristovo"..
Můžete krátce, výstižně definovat?
Co je dle Vás MYSTIKA?

Děkuji předem za odpověď.

74545

16.10.2005 22:01

Islám

RE: Celý článek má jednu základní chybu:

Had 81.?.?.?

>Pochopitelně že má, stejně jako kterékoli jiné náboženství.
Můžete něco společného jmenovat?
Pokud "náboženství" lze stručně definovat jako ukazatel (návod, nauka)cesty k Bohu, tak současné křesťanské církevnictví (tedy ne opravdové náboženství) a pár století minulé tu cestu k Bohu a do "Nebí" spíše suveréně zatarasilo - a právě díky neznalosti (praxi) této cesty nasměrovalo i tu naši civilazici tam, kde je - tedy nic moc z mého pohledu.

>Protože nemáme žádný spolehlivý soubor dat o Bohu a nevíme, co si tady o >tom všem případně myslí,
Jak to víte?
Proč mluvíte v plurálu?
Na jedné straně tvrdíte, že náboženství má cosi společného s Bohem a na druhé, že tedy "my" a pak tedy ani ty instituce, které se prsí strážením cest k Bohu nemají "spolehlivý soubor dat"... to je kapánek protimluv, nebo ne?

74549

17.10.2005 22:45

Islám

RE: Celý článek má jednu základní chybu:

Had 81.?.?.?

>Pokud máte, milý Hade, nějaké jisté vědění, které bychom mohli kvalifikovat >jako vědění, pak mi ho prosím vás zprostředkujte.
Pozorujte sám sebe co nejbedlivěji - máte-li dobré předpoklady objevíte v sobě mnohé a jako poslední by měl "vybafnout" onen "Bůh".
Jelikož dáte na návody a myšlenkové konstrukce zkuste dílo od K.Minaříka.

74664

18.10.2005 17:29

Islám

RE: Mystika...

Had 81.?.?.?

Hm, Vodníku,
zajímalo mě to proto, že slovo mystika se používá často a často blbě.
Google nepotřebuji, abych se ubezpečil v tom, že mám BOHUŽEL pravdu.
Ta Vaše definice je (byť zkrácená) právě taky špatná, zvláště dodatkem
>v protikladu k poznání racionálnímu, diskursívním rozumem, analýzou apod.

Skutečná mystika je veskrze racionální, analytické poznávání všeho,z čeho se sám člověk skládá, všeho co člověka obklopuje, poznávání, proč člověk vlastně žije a co s tím životem má vlastně dělat.
Jde o cílenou a řízenou introverzi zbavenou různě podivínského, či psychiatrického zabarvení, což při náležitém zesilování uvědomování si celého těla není tak těžké a samotné cílené uvědomování si těla vede ke stabilizaci duševnosti, rozvoji intelektu a jiných běžně neuznávaných a neznámých schopností.

Toto poznávání, tato introverze má mít vzestupnou tendenci a s tímto vzrůstem se zvětšuje schopnost žáka mystiky poradit si se svým životem ve stále větším rozsahu.
Toto ovládání sebe sama přináší také poznání a ovlivňování svého již současného, ovšem hlavně budoucího osudu. Současnost je pro žáka mystiky uzrálá minulost, kterou nutno odžít bez zakládání příčin pro nežádoucí budoucí zúčtování (strastné prožívání).
Skutečná mystika rozum podporuje, rozvíjí a vylepšuje a klade důraz na tuto snahu.
Modlitba a meditace je jakási "přidružená výroba" (byť důležitá), jistě to není těžiště a základ skutečné mystiky.
To je - stručně řečeno - sebepozorování a "vyměňování" nežádoucích (temných) kvalit své bytosti za kvality žádoucí. Čili za takové, které umožňují život harmonický a lidově řečeno šťastný, neboť touha po štěstí je také hlavní pohon stoupenců všelijakých náboženství atp.

Prostě googlujete asi špatně... nic ve zlém samozřejmě.
Myslím, že v kdesi v Řecku se našel nápis "Gnothi seauton" - Poznej sebe sama.
Autoři byli mystikové....

74714

22.10.2005 11:25

Islám

RE: Celý článek má jednu základní chybu:

Had 81.?.?.?

>Mimochodem, vám už se to povedlo? Hovořím s někým, kdo je již osvícen, ne-li >roven Bohu či božství?
[velký smích] Samozřejmě... Trvalo Vám to dlouho, než Jste to poznal.

75061

28.10.2005 14:30

Kdo profituje z ptačí chřipky?

RE: dávejte bacha a nedělejte orální sex (tedy nekurte ptáky).

Had 81.?.?.?

>Z toho logicky vyplyva, ze cena lidskeho zivota je nadhodnocena zalezitost
Výborně trodasi. Ovšem s tímto názorem se vychýlíte nejen od davu, ale i od jedinců s dosti rozvinutým intelektem, kteří ovšem ještě hledají "smysl života" [překvapení] [překvapení] [zmaten] [zmaten] , veličinu, kterou nikdy nikdo nemůže najít, neboť život žádný smysl nemá.... prostě se jen žije.

Ještě tak hledat a rozvíjet smysl pro humor, to alespoň tu nesmyslnost žití ulehčí.
Jestli vůbec má něco nějakou cenu, tak se snažit objevit smysl (spíše DŮVOD) SVÉHO života, života individua, které bydlí v lidském těle, má plno vazeb, závislostí ...
Tímto pátráním po důvodu svého bytí člověk jednou objeví i zákonitosti bytí generelně.

75891

29.10.2005 12:23

Dvě stovky policistů dohlížely na sedmdesát demonstrantů

RE: JSEM VELMI ZKLAMÁN...

Had 81.?.?.?

>Vždycky jsem měl podvědomý odpor k masovým akcím. Ať z té či oné strany. >Každý dav mě leká. A demonstrace - to je vlastně také dav jedinců, kteří v >tom okamžiku propůjčili svou tělesnou schránkou k určitému cíli. Každý dav je >manipulován. Vždy. Ať už řečníkem nebo spoluúčastníky. Jakmile jste součástí >davu, už nejste sám sebou.
Správně.

>Myslím si, že lépe mohu nějaké věci pomoci tím, když zůstanu osamocen a dělám >jen to, co opravdu chci.
Ano. Každý má přece své místo a "úkol". Jako např. leho zde v debatách.
Pro vyjádření nesouhlasu se skutečnou nebo domnělou nespravedlností a prosazení změny tendencí v životě není vždy potřeba "cinkat klíčky" nebo bombardovat jinověrce a "magory".
Kupodivu stačí poznat a změnit sám sebe (i částečně, ovšem čím více, tím lépe), poznat tímto procesem změny souvztažnosti I mezi námi lidmi. Tyto zkušenosti pak použít pro "zasazení" jiných, kvalitativně lepších tendencí, které správně živeny jednou uzrají a stanou se "názorem" a přirozeným způsobem života našich potomků. I tímto lze naplnit idealistické ambice těch, kdo již nechtějí ubližovat, ale hledají porozumění a harmonii.
Takto nám předali naši předchůdci plody své snahy, nálady a myšlenky a my je odžíváme a tvoříme podmínky individuální i společné budoucnosti.
Jak jsme na tom? [pláč]

76049

31.10.2005 12:20

Irák po referendu

RE: Netypický článek

Had 81.?.?.?

>...oddanná demokratickým hodnotám
[překvapení] [mrknutí jedním okem] kde a kdy jsem podobná slovní spojení jen slýchával a četl?
Už vím - podobná plytkost jako "Se Sovětským Svazem na věčné časy a nikdy jinak" apod.
[pláč] [pláč]

76261

31.10.2005 12:32

Irák po referendu

RE: Bylo by zajímavé vědět, jestli

Had 81.?.?.?

Zdravím Adapo,
pište sem častěji, pokud máte čas - nevypadá, že kecáte (a proč byste měl), tak Vaše "IN" zprávy o Iráku jsou zajímavé, navíc v dobré formě.
Mám jednu známou v Bahrainu a souhrnné, občasné informace o průběhu zavádění "demokracie" Iráku se dost shodují s těmi, které sem píšete Vy v tomto příspěvku - žádné velké nadšení a milování se amíci od obyčejných lidí v Iráku nedočkají a vzrůstá nenávist...
Prostě amíci šlápli do pořádného bahna a budou přesto ještě dlouho "lehovat".

76262

01.11.2005 18:11

Irák po referendu

RE: Bylo by zajímavé vědět, jestli

Had 81.?.?.?

>Ale Hade,...
>nezlehovatim,..ani za ziveho b

Idealista je velkomoravan, nebo velkoameričan..
[smích] mě se zdál jako kosmopolita.

76411

04.11.2005 20:21

Turistou v Praze

RE: Turistou v Praze vs bývalý Pražák

Had 81.?.?.?

>Ze vy jste se nechal oklamat tim okridlenym sipem?
Kdepak šíp...
Jsem byl onehdá ve Škoda service a sám šéf něco potřeboval s mými německými papíry něco řešit u úředníků v Boleslavi a použil obveselující slovní spojení: "...ale jó, jó je tam ta naše slepice, jestli teda myslíte logo..." [velký smích]

76925

04.11.2005 20:27

Turistou v Praze

RE: Zlodejske Ceske pujcovny aut..

Had 81.?.?.?

Peter Veliky,
jaký Jste uvnitř, takové situace přitahujete...

Jsou sice i případy, kdy životní těžkosti mají jiný smysl než, že pouze odrážejí nitro, ale to se Vás dle Vašich nasraných příspěvků netýká....

76927

04.11.2005 20:41

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

RE: predehra

Had 81.?.?.?

>Francie doplácí na své politiky
Ech?? Trochu laciné vše hodit na politiky.
Přece všechny vnější, hotové, uzrálé děje mají svůj základ v oblasti, pro kterou je dosti názvů, ale jeden se mi zdá nejvýstižnější - říše příčin.
A tam VŠICHNI velmi pilně (protože furt a pořád) přispíváme a z oné míchanice příspěvků vyextrahuje pro každého jedince, rodinu, lokalitu, stát či skupinu tvorů přímo úměrná okolnost k odžití v hmotné rovině.
Politici MAJÍ mandát, JSOU reprezentanti, ať se to někomu líbí méně nebo více, takže Francie doplácí sama na sebe, stejně jako každý jedinec, rodina ....

Škoda, že lidé nechtějí Z NEZNALOSTI uznat sílu myšlenek, nálad a postojů v životě.
Byli by vědomě ukázněnější, zdvořilejší atd. A společenské poměry by se začaly zlepšovat úměrně onomu nasazení, stejně jako se nyní v přesné úměře krystalizují tak, jak vidíme a hlavně prožíváme.

76929

04.11.2005 20:47

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

RE: Bila populace svou vlastni blbosti speje ke sve katastrofe,at si humaniste rikaji ,co chteji.

Had 81.?.?.?

>ktere byly chudsi a primitivnejsi.
Skutečně?

76931

05.11.2005 17:07

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

RE: predehra

Had 81.?.?.?

>To jste napsal velice hezky, Hade, nicmene to ma malinky hacek
Vyjmenoval Jste, trodasi, háků povícero, ale trošku odbočujících.

>Zadna velka, seriozni politicka strana (cti - takova, jenz ma sanci neco >ovlivnit) si neda do programu "Cechy cechum", nebot s pravdepodobnosti >hranicici az s absolutni jistotou bude svymi oponenty narcena z >nacionalicmu ci primo fasismu
Ano. Je tedy otázka, nakolik jsou filozoficko-myšlenkové konstrukce uváděné v život pod nálepkou nacionalismu a fašismu škodlivé nebo prospěšné.
Pokud výsledky těchto filozofií jsou zhoršování podmínek k životu pak jsou škodlivé, pokud zlepšování...

>Vzdyt nalepkovani je tak pohodlne...
Jistě. Kdopak může o sobě s jistotou říci, že je naprosto objektivní a nepodléhá subjektivitě, tedy větší, či menší míře "nálepkovitosti"?
Odpověď zní: kdo zlikvidoval EGO.

>Na mou tezi, ze trocha fasismu v systemu jakym se zeme ridi je nezbytne >nutne reaguji lide spise zaporne, cize jak chcete aby takoveto nalepkovani >prestalo a veci se opet zacali nazyvat pravymi jmeny?
Když chci něco uvést v život, začínám a končím u sebe.
Když chci odstranit něco, co považuji za špatné, začínám a končím u sebe.
Jinak vcelku držím hubu a krok, nechávám druhé žít a plním si povinosti, které jsem si "zavolal" svými touhami a přáními.
Když se mě něco dotýká a vzniká pocit ublíženosti a nasranosti zpracovávám to, aby nevznikala "odplata", abych to vlastně vygumoval.
Pokud si nejsem jist hodnocením - nezaujímám postoj, názor. "Pouze" pozoruji a ještě něco navíc, co sem nepatří.

>Nebo - jeste to upresnim - jak chcete rehabilitovat fasismus anizby vas (a >nejen zidaci) ukamenovali?
Nechci.
Ukamenování mě již snad nečeká [mrknutí jedním okem] .

>Me stacily zabery na lidi, jenz prisli protestovat proti tomu, aby jini >lide protestovali proti zvrhlosti vezneni cloveka za sve nazory (i kdyby >holohoax 3x denne popiral, ma na to pravo, i kdyz se to dotkne holohoax >propagateru...) abych pochopil, ze to bude veliky problem...
Problémů je více.
Řešení z mého pohledu jsem zde vytruboval v debatě vícekráte - co se mi nelíbí, to nedělám - ani v představách, myšlenkách a posléze v činech. Toto stačí, abych při běžném životě měl pořád co dělat a nenudil se, vyráběl dobrou atmosféru, jež sílí a stává se i "ochranou" proti ukamenování, zavraždění atd.
Prosté i těžké zároveň.

77019

06.11.2005 17:46

Francie: srážky policie s imigranty neustávají

RE: predehra

Had 81.?.?.?

>Vy to vase urcite ne,jinak by jste se stale nestylizoval do pozy osviceneho >mudrce.
Z debaty na Zvědavci likvidaci, či bobtnání mého ega posoudit nedovedete.
Pokud máte dojem, že mé ego bobtná a že se stylizuji do pózy osvíceného mudrce, je to Váš postoj a názor, který Vám nehodlám upírat - v podstatě je mi to jedno.
Debatím, anžto mě to zatím baví. Debatím jak umím a jak se mi zdá alespoň trochu přínosné.
No, a k tomu osvíceneckému mudrcovství se můžete klidně přidat - třeba to zvládnete ještě lépe...
Anebo obdobně, jak je na jednom dobrém weblogu psáno: když se Vám to nelíbí, tak to nečtěte, přeskočte - prosté.

77149

06.11.2005 20:39

Rasisti

RE: Minda jede

Had 81.?.?.?

Zdravím Adapo,
tedy aby ta řeč nestála, mohli bychom to posunovat trošku dále a jinak - kdysi jsem četl a slyšel, že jsme(?) potomci Keltů a že obdobný genofond mají nějací nomádi v Africe.
To by teprve byl guláš - všichni povinně na průzkum genů a určit z které lokality sem přišel a zpátky s ním, blbem (blbkou) nejapným (nejapnou).
A nejenom zdvořile žádat jako Mindy - čili takové to plácnutí do vody, ale pěkně tvrdě restriktivně za použití síly. Vždyť pořádek musí být a na ten ksindl přísnost!!!

Připomnělo mi to snahu jednoho nadšence z CHKO v severních Čechách, jenž s plamennými zraky kázal, že javor babyka není původní a musí být za každou cenu z dané lokality vyzmizíkován.
Zeptal jsem se, kam vysadíme přesličky a kde založíme chov dynosaurů, aby tedy ta původnost tak nějak politicky byla z gruntu... á nic.
Jako ignorant a neznalec nejsem hoden ani jeho pozdravu, což mě samozřejmě trápí ve dne v noci [smích]

77182

06.11.2005 20:49

Rasisti

RE: Minda jede

Had 81.?.?.?

>Ale já se neodvažuji posuzovat,jestli to co tu tlumočíte, je řeč jejího srdce >nebo jen jejího rozumu.
A jaký je v tom rozdíl, jestliže podle toho žije?
Kromě toho, jak vůbec tu kvalitu "srdce" (city?) a rozumu chcete kvalitativně rozetnout? Tedy jako co je hodnotnější?

A vůbec: že Vy si, Mindy, děláte šoufky?
Stejně dobře víte, že zdvořilé žádání o odstěhování se je nepraktická pitomost, takže buď musíte začít (začala Jste?) podnikat nějaké kroky k praktickému uskutečnění (petice, výzvy, politická angažovanost, osvěta nejen na Zvědavci) anebo jen tak krafete u virtuálního stolku...

Spíše by stačilo odborat politickou korektnost a měřit bílým, černým, žlutým, puntíkatým stejným metrem v dané společnosti - což je zřejmě stejná utopie jako Váš odsun...

77187

12.11.2005 12:48

Masakr ve Fallůdži rok poté: Důkazy o použití chemických zbraní

RE: Už jsem se k videu vyjádřil: Komunistická propaganda

Had 81.?.?.?

>Alexo, musíte být v první řadě schopná rozlišovat pravdu od lži.
Doporučujete, seržante, přetěžkou disciplínu, v níž dle Vaší nezpochybnitelné zaujatosti (PRO AMI) taktéž propadáte.

>Pak se můžeme bavit jestli jste republikánka nebo něco jiného...
Pokud je někdo úspěšný v rozlišování pravdy a lži, jak dobře doporučujete, ten již nezapadá do kategorií "republikán, komunista, anti ami" atd.
Takový jedinec již "shlíží na svět shůry" a ač ještě poután k lidskému rodu (bydlí v lidském těle a má doznívající vztahy k ostatním lidem) bytostně nepatří již do prťavých, hašteřivých kategorií politiky, umění, oficiálního vzdělání atd.
Skutečné rozlišování pravdy a lži, dobra a zla je podloženo inteligencí (ne intelektem), která zároveň daného člověka "přivede" k systému pouček, jak si správně počínat, aby se toto zdokonalilo a prohloubilo k dobru onoho jedince i k dobru ostatních.
Do této kategorie mi nespadá ani jeden politik, ani vojáci.

77893

14.11.2005 13:47

Jak to bylo s omluvou za VyHubené

RE: Konec civilizace aneb co tím chci naznačit.

Had 81.?.?.?

Paní Jarmilo,
toto:
>svět je v dnešní době ovládán zhruba asi tak 40 tisíci lidmi, kteří tvoří >jádro světové finanční oligarchie- jsou jakousi „hlavou planety“,která >rozhoduje nejméně na padesát tahů dopředu, co, kde a jak v kterém státě s kým >a jakým způsobem zatočí, či kam přehodí hromadu peněz na nějaký účel.
mi paradoxně připomnělo jednu scénu ze "Statečné srdce" - Wallace se chystá jet na shromáždění šlechticů, kde se chce domluvit na společném tažení proti Angličanům. Je jasné, že je to past a jeho blízký spolubojovník a přítel zuří:" ... vždyť se neshodnou ani na tom, jakou barvu má hovno a Ty jim chceš věřit...?"
A to byli nějací Skotové. Ve filmu.
Kouknu do zpráv o parlamentech různých, vidím organizační dýchánky, schůze, meetinky aj. a všude převládá hlavní: prosadit sebe, prodrat se na vrchol ostrými lokty (prý je to ukázka zdravého rozvoje osobnosti [zmaten] , tvrdí moderné psychologie). Domluva je pouze nutná koncentrace různých kompromisů.
No, nedokáži si představit, že se hladce (i nehladce) domlouvá 40.000 mocichtivých "umělců kompromisu", prosazují a ovlivňují světové dění do plánovaného puntíku za účelem získání velmi, velmi dlouhodobého výběru dividend... [překvapení] .
Ovšem vidím mocipány, kterak jsou jen více, či méně nevědomými nástroji námi všemi vytvářeného a živeného "nehmotného mandátu" k vládnutí naprosto hmotnému a reálnému.
Proto mi konspirační teorie pokulhávají - ne proto, že by někteří jedinci nebyli takové sviňárny schopni, ale proto, že jich je příliš a domluva tolika hyen a dravců je nemožná právě díky ohromné sebestřednosti a touze urvat maximum s minimem úsilí v co nejkratším čase.

78135

>Nedávno jsem na to upozornil a pořád budu upozorňovat, neboť dezinformace či >přímo lži jsou na Zvědavci velmi běžné.
No, na to, že Zvědavec očividně považujete za názorovou a i přispěvatelskou žumpu, věnujete nějak podezřele mnoho času a energie přispíváním mouder a "promývání" mozků hloupoučkých a naivních přispěvatělů.

A proč tedy tak tvrdošíjně trváte na omluvě od člověka (websajtny) jímž pohrdáte, jemuž nadáváte, na nějž prskáte, opowebsajtnu zakládáte atd.?
To přece není žádná satisfakce pro gentlemana a skutečného chlapa, za jakého se vydáváte a za jakého Vás považují Vaši názoroví spřízněnci.

78140

>Ježišmarjá dyť i ti buddhističtí mniši vymysleli karate nebo kung-fu či >kterou potvoru!
Nevymysleli, pouze buddhistická filozofie se zajímavě skloubila a prolnula s tělesnými cvičeními a bojovými uměními.
Buddhismus totiž mj. velmi racionálně poučuje, že tělo a duše jsou dvě kola jedné káry a proto nelze zanedbávat jednu a rozvíjet druhou - jako např. křesťanství.
Spojení tělo a "duše" a jejich harmonizaci k preciznosti dotáhl jako systém zen-buddhismus:"Když seču trávu, tak seču trávu"- myšleno tělem i duší.

>Neustálý ustupování zlu (i ve stylu že to posléze Bůh vyřeší - což se neví), >mi už leze krkem.
Pochopitelně - je dnes otázka, zda ustupováním zlu se nepřispívá k jeho šíření.
Co na to buddhismus? Není žádoucí, aby niterně (reakce, city) adept se nechal dotknout a vykolejit zlem (?) na něj doléhajícím. Smí a může se bránit naoko - nadávat, zuřit, "dělat zle".
Ovšem nitro má být jako když právě hluboce rozjímá, medituje a přeje všemu živému vše dobré....
Nemá, nesmí "vystřelovat šípy nenávisti".
Kdo to dokáže, vymazává z říše příčin a hlavně ze svého života (osudu) hybné síly "zla" - budoucího špatného prožívání, špatných vnějších okolností.
Toto lze provádět i post festum.
Proto žádné nepraktické-
>To bych moh zrovna všechno odevzdat zlodějům a gaunerům a pak se jít >oběsit na půdu.
.. ale velmi praktické a těžké umenšování zla u sebe a tím i v celém světě...
[smích] [mrknutí jedním okem]

78155

17.11.2005 10:49

Robert Fisk o mučení: „Stali se z nás zločinci … nemáme žádné morální právo k boji“

RE: Preference programu fanatickych dzihadistu na Zvedavci je fascinujici

Had 81.?.?.?

>Preference programu fanatickych dzihadistu na Zvedavci je fascinujici
>Proste me fascinuje, ze Zvedavec a jeho prispevovatele stoji na strane >fanatickych islamistu, jejichz jedinym programem je rozsevat smrt.

Dle reakcí na Vaše příspěvky se dá usuzovat, že Vy Jste neméně fascinující příklad otroka sloužícího šíření demokratůry vražděním.
Z jedné totality a šaškárny utečete a druhé v jiném hávu nekriticky sloužíte.
78668

Otázka:
>Divím se ale tomu, jak všichni jednají s těmi, co začnou pochybovat o počtu >obětí. Když je všechno tak v pořádku, proč nejsou popírači zesměšněni? Proč >jim není rozumně, jak naprostému blbci, polopatě vysvětleno, jak to bylo a >podat přesvědčivé důkazy?
>Zündel píše o tajných nacistických základních v Antarktidě, píše o letech >Němců do vesmíru. Proč to proti němu nepoužijí ti co ho obviňují?
>Je to celé nějaké divné...
Odpověď:
>Zündel je blázen. O holocaustu máme mnoho poznatků a monoho důkazů. Já znám >osobně velice mnoho lidí, kteří si tím prošli. Na naší Židovské obci je >takovýchto lidí hodně..

Nemají "blázni" být zavřeni v jiném zařízení?
A je to opravdu zarážející a pořád dokola - umírali tam jenom "jude"?
Ne.
Oslavují a odškodňují a hlavně ZVÝRAZŇUJÍ se jenom "jude"?
Ano. Pokud je to špatně, tak to opravte.

Musím dodat, že holokaust a ty tanečky okolo jsou mi dost lhostejné, stejně jako honosné bláboly o vyvolenosti "jude" popř. v opačném gardu negativistické bláboly o kryptosvětovládě "jude".

Ovšem ať chci nebo nechci, sleduji-li tok informací o dění ve společnosti, nemohu nevidět a neslyšet, že z rádoby posvátnosti "jude" se velmi snaživě a intenzivně vyrábí naprosto nevyvratitelná, nezpochybnitelná posvátnost.
Asi jako se nesmělo zpochybnit, či jen chtít vysvětlit např. že "veškerá vláda patří lidu" a podobné kváky.
Dnes tedy akutně se nezpochybňuje nový slovní obušek - terorismus.
No, a to je tedy divné, proč se uzákoňuje zákaz diskuze?

78700

20.11.2005 21:11

Máme stále čas?

Dinosauři, savci, lidé - pořád to kolotá...

Had 81.?.?.?

Zdravím Vás "zvědavecký proroku" konce dějů současných [smích] ,
nedávno jsem se díval na "Putování s pravěkými zvířaty od BBC". Nejsem zastánce všeho, co je takto prezentováno. Takže přesnost údajů o tom, či onom druhu chlupatého nebo šupinatého, údajného nebo skutečného předchůdce člověka, nebo jiných dnes pobíhajících, létajících a plavajících zde chlupáčů či šupinatců, není tak důležitá v tom, co chci vlastně napsat.

Vždy jsem se až pobaveně zašklebil, když komentátor pronesl:"A přenesli jsme se o 2 (3,5,15,20....) milionů let dopředu..." Nebo:"... v tomto období 5(10,20,50...) tisíc let došlo k velkému vymírání druhů živočichů a jejich nahrazování..."

Klábosíme a strachujeme se z pohledu našeho jepičího života.
Končíme? Vypadá to, že ano.
Zajímá to někoho? Taky vypadá, že ano.
Dá se s tím něco dělat? Vypadá, že změny jsou nevratné a bude se o nás natáčet další pořad jakéhosi jiného BBC o zániku a výměně druhů.
No a?
Jelikož samozřejmě každý z nás ví nejlépe, co a jak má dělat (viz. podmínky k životu, jaké jsme vytvořili), a také to činí, tak také budeme každý vědět, jak si počínat, až (pokud) to bouchne.

Jednou jsem Vám v debatě vypsal zajímavé časové údaje, nedávno při listování poučnou literaturou vyjukl na mě další - jelikož je v pozemských rocích jaksi těžko vyjádřitelný, vymysleli si hinduisté přirovnání: o žulovou krychli 1x1x1 metr se jednou za sto let otře mudrc (o blbech a jiných tam nic není..) svým rouchem. Dříve se ošoupe tato krychle než se naplní tato časová jednotka.... [velký smích]

Mnoho zdaru při prognózách.
Tedy vlastně bych měl napsat hodně omylů, že [chechtot] .

79309

21.11.2005 23:24

Kurdské podvodné referendum a mediální lži podle objektivních svědků

RE: Je to naaaky divny

Had 81.?.?.?

>V drtivé většině případů články v těchto denících vyložené lži nebyly, ale >byla to směs polopravd a propagandy, které velká část obyvatelstva věřilo.
[velký smích] no jistěěěě...!!!
Tak jsem asi divnější než si přiznávám, ale stýkal a stýkám se stále s jedinci, kteří nevěřily ani komunistickým kravinám a velmi trefně se vysmívájí i americkým hovadinám.... a pro úplnost: nežerou prostě předhozené blbosti odkudkoliv a odkohokoliv.
A dost si s nimi notuju - proto také čichám, čichám v těch Vašich propagandistických obehraných řečech účelovost a nikoliv snahu po objektivitě a hledání jádra pudla.
U Vás je ovšem jako u žoldáka pochopitelná.
P.S. nemyslím to urážlivě.

79484

21.11.2005 23:36

Máme stále čas?

RE: Dinosauři, savci, lidé - pořád to kolotá...

Had 81.?.?.?

Zdravím KITI,
s tím lze samozřejmě souhlasit.
Ovšem i ta snaha "zachraňovat celek" je stejně jen skvěle zamaskovaná touha zachránit hlavně sám sebe a pro sebe tedy i tu subjektivně milou část onoho celku... Kdo se dostane až k prožití této zkušenosti (zlomu), netrpí již tak moc velkými iluzemi o sobě ani o druhých.
Hlavně se poté nestat cynikem - a když, tak hlavně a jen vůči sobě a svým "potřebám".

Sstálý úsměv konci civilizace navzdory. [smích]

79485

21.11.2005 23:46

Zpráva z druhého slyšení – krajský soud Mannheim, 15.11.

RE: To je prasárna

Had 81.?.?.?

>Mno, na tuhle právní konstrukci si vymysleli už bolševici zaříkadlo: >"poškozování zájmů státu v cizině". A po prdeli, i s tím indickým líbáním. Má >někdo něco proti bolševické vynalézavosti?
Mám. Nelíbí se mi a musím zahánět velmi nepříjemné mrazení po těle...

79489

23.11.2005 16:00

Máme stále čas?

RE: Dinosauři, savci, lidé - pořád to kolotá...

Had 81.?.?.?

KITI, než zmizíte v propadlišti, tak toto ...
>Ráda se směju a dost často sama sobě a snažím se vědomě okolnímu světu >neškodit.
.... je mnoho a kéž by takových bylo více!
Palce držím a určitě ne sám.
Vždyť mnohem více svítí(aura) veselý "hříšník", nežli chmurný kajícník.

Také se dá přispět citátem:
"Ďábel a chmury chodí spolu, ale Bůh se stále směje. Naučte se radovat bez příčiny a stanete se znalci života"

79805

23.11.2005 16:28

Máme stále čas?

RE: zavazne problemy

Had 81.?.?.?

Hm, k "zázrakům" (co to vlastně je, že) tohoto druhu existuje i jiné vysvětlení a není ani fantasmagorické, ani složité, ani neodporující přírodním zákonům. Leda tak těm, které jsou předkládány "hmotaři".
Je prosté a dokonce potvrzuje zákon zachování energie:
v křesťanství je "mariánský kult" velmi silný a protože ženy nadané zvýšenou citlivostí, představivostí atd. "ukládají" při modlitbách a meditacích do prostoru příslušné napětí, které je-li dostatečně naakumulováno se projeví za vhodných podmínek jako samostatná, "zázračná" a nehmotná bytost ("panenka Marie") ), jež je souhrnem oněch vložených kvalit. Pak se i osamostatní a je o jednoho příslušníka jiné sféry více.Při smrti svého (svých) stvořitelů na Zemi se může stát novou schránou pro prožití takto nashromážděného osudového napětí.
Asi tak, jako my nyní žijeme v lidských tělech - také jsme eony pilně střádali "napětí", které je nyní hmotnou sraženinou, ve které bydlíme.
Takové nehmotné "dvojníky" s různým potenciálem a vlastnostmi ostatně vytváří takřka každý nějak meditující, modlící a soustřeďující se jedinec.
V Tibetu někteří mystikové záměrně vytvářeli takové dvojníky, či "duchy" za různým účelem.
I A.D.Neelová popisuje svůj zdařilý pokus a stupňování samostatnosti tohoto tvora.

Nebo např. Abořani v Austrálii dokázali zase vytvořit, vyvolat iluzi mnoha jiných lidí atd.

Castaněda zase popisuje prolínání mnoha rovin "realit" a stupňů uvědomění si sebe sama např. zvyšováním bdělosti a kontroly ve spánku a hlavně ve snu.

To vše nějak souvisí buď s vědomou nebo nevědomou manipulací s potenciálem, který máme všichni k dispozici (tedy spíše, kterého jsme součástí) - S VĚDOMÍM. S různými stavy VĚDOMÍ.

To je ale nevědecké... [velký smích] [cool]

79810

25.11.2005 16:17

Organizátora neoficiálního překladu Harryho Pottera vyšetřuje policie

RE: Autorska prava hudebnich skladeb v Cesku..

Had 81.?.?.?

Zdravím Petře Veliký,
>Tak nevim, zdali to nebyla od neho jen vymluva ?
Vypadá to, že nebyla - viz. článek mladé baby blažkové.
A když tak šikovná [smích] .

Hrajeme s kámošema na didgeridoo.Občas uděláme nějaký "koncert" (spíše je to takový pokec s didge- brumláním) v čajovně a tak. Dokonce máme i CD se "skladbami".
Onehdá jednoho z nás odchytila při hraní v nějaké čajdě nějaká ta "vyosená" madam a zcela vážně se ho ptala, zda ty "skladby", které hraje jsou jeho, nebo je od někoho převzal [překvapení] [překvapení] . Pokud je převzal, tak ať platí!!!
Kdo hru na didge trochu zná nebo i jen slyšel, usoudí, že o nějaké pevné struktuře a skladbě se dá také dejme tomu (?) hovořit, ale udělat z toho skladbu typu dechovkové písně, nebo "Lásko má já stůňu" to může jen obrblb(-ka).
Za druhé- nedokážu si představit, jak nějaký pošuk (z hlediska mainstreamu), který hraje na "dýčko" bude trvat na tantiemách a práskne někoho jiného, že mu "hraje jeho věc"...
Prostě "OSA" je skutečná lahůdka, jedna z čítankových ukázek právně-kapitalistického blbistánu.

80202

Stránka: 1 2

Káva pro Zvědavce

55

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 19 409 korun, což je 55 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 9

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 2

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 7

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 3

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Policisté v Německu protestují proti povinnému očkování proti COVID-1911.01.21 16:39 Německo 4

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
26,08 Kč
Libra
29,47 Kč
Kanadský dolar
17,00 Kč
Australský dolar
16,66 Kč
Švýcarský frank
24,22 Kč
100 japonských jenů
20,74 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,75 Kč
100 maď. forintů
7,31 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
29,05 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 031,68 Kč
1 unce stříbra
553,24 Kč
Bitcoin
668 425,07 Kč

Poslední aktualizace: 21.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?