Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 49 příspěveků, 1 jméno: <nic>.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

24.04.2017 23:21

Uděláme al-Kajdu znovu velkou

RE: dobré ráno babičko

89.?.?.?

Kdybyste náhodou, někdy, zatoužili Boha poznat, poznali a zamilovali se... nedejte si nikým namluvit, že někdo jiný ví lépe, jak a co máte dělat. Ptejte se vlastního srdce a buďte beze strachu. Nejvyšší bytost se sama o vás postará.

Papež jedná stejně jako jiní před ním, v duchu tradic. A jinak zřejmě nemůže. Všimněte si biblických protagonistů, jak zacházejí s ostatními lidmi, třeba členy rodiny. Jako s věcmi. Není těžké přijít na to, jestli to tak opravdu má být, jestli se to Nejvyšší bytosti opravdu takto líbí.

Ovečky mají být chudé, prosté, pokorné,... (na tom možná není nic zlého), ... nevědomé, ale hlavně NEPROBUZENÉ. Stádo, stádce... Už ne Boží obraz a Jeho (Její) největší láska. Nejvnitřnější touhu srdce máte svěřit sexuálnímu kouči. Tím na ni skoro dokonale zapomenete. Možná to tak není vždycky a ve všech případech, ale VELMI ČASTO. Jako s tím koukolem a pšenicí...

357425

26.04.2017 21:57

Uděláme al-Kajdu znovu velkou

RE: dobré ráno babičko

89.?.?.?

Jednou se prý zenových mistrů ptali, jestli pes má Buddhovu přirozenost. Jeden řekl "ano". Jiný odpověděl "ne". Další "není žádný Buddha ani žádná přirozenost"... Když mluvíme o Bohu, už to není opravdu Bůh, Tao, Nejvyšší bytost, Podstata všech věcí, ale jen naše představa, nebo naše zkušenost. Takže spíš vypovídáme o sobě. Jenomže i když vypovídáme o sobě, zjišťujeme, že máme docela podobné atributy, jako Nejvyšší bytost, Podstata všech věcí, "Věčnost, která je za věčností". Cokoli o sobě můžeme říci, nebo ze sebe oddělit, nejsme to opravdu my. To čím jsme, zůstává netknuté.

357466

Nejde o žádné zlepšení účinnosti termonukleární reakce (které se říká fúze - slučování jader lehkých prvků), ale zpřesnění navedení na cíl, sloučením (tedy fúze v jiném smyslu) různých technologií.

Jakých přesně, se nikde asi nedočtete. V nějakém článku jsem četl, že jde o načasování exploze na okamžik, kdy se hlavice nachází nejblíže cíli (z důvodu různých nepřesností balistická křivka nekončí přesně v cílí, ale například ho přestřelí). Ale možná to nebude všechno. Podobných principů využívali Rusové při bombardování v Sýrii, kdy se přesně trefovali starou, neřízenou municí - zde naopak správně načasovaným okamžikem shození, se započtením rychlosti letadla, větru, aerodynamických vlastností bomby...

Nějaké dramatické změny ve strategické rovnováze bych od toho nečekal, spíš celkem levná modernizace již zastaralých nosičů jaderných zbraní. Ty nové (Kalibr, Iskander, Sarmat...) nic takového nepotřebují. A jakákoli obrana, ať pasivní či aktivní, stejně musí počítat s tím, že protivníkova hlavice je zaměřena přesně.

Připouštím, že se mohu mýlit, jsem laik znalý jen obecných fyzikálních principů.

358139

04.06.2017 20:55

Jako štvaná zvěř...

Jsem sice nekuřák,

89.?.?.?

cigaretový kouř ani tabák mi nevoní... Ale - je tu mnohem horší problém, o kterém se nemluví. Učím na vysoké škole a v posledních několika letech mám každý semestr 1-2 studenty s rakovinou (většinou je to lymfom). Nikdy dřív to nebylo. Prý nějaký druh rakoviny bude mít, má nebo se na ni léčil už skoro každý třetí člověk. Podívejte se třeba sem, jak na tom jste s rizikem: https://www.mou.cz/kalkulacka-rizik

Až půjdete nakupovat potraviny, také si přečtěte složení: samý fosforečnan, siřičitan, benzoan,... Potraviny bez chemie skoro nejde najít. Když byla ta aféra s černochem v reklamním letáku Lídlu, hodně lidí jásalo, že černoch zmizel. Méně lidí si ale všimlo, že zároveň přibyla spousta "éček" i v potravinách, které předtím byly čisté. (Já si všiml, jelikož mám silný motiv sledovat to, co jím - výše zmíněná nemoc se týká i mně.) Náhoda? Nebo si někdy zajděte na hřbitov a sledujte cedulky, jména na nich a hlavně věk. Kolik mladých lidí, v produktivním věku, do 50 let... Na co asi umřeli? Hádejte, není to těžké.

Tak si navzájem nenadávejte a nebuďte zlí jeden na druhého kvůli kouření. To, co denně jíte a pijete, vás ovlivňuje mnohem víc, než to, že někdo kouří na zastávce nebo hospodě, kam ani jít nemusíte. Jíst a pít musíte.

358183

05.06.2017 10:04

Jako štvaná zvěř...

RE: Jsem sice nekuřák,

89.?.?.?

Rakovina je do velké míry záležitost pravděpodobnosti, určitou roli hraje genetika a dědičnost, potraviny a voda, vzduch, stres, některé mikroorganismy... Nikdy není úplně jisté, že ji dostanete a nebo že ne. Kamarád například kouří jako fabrika a nic [smích] . Já zdědil dispozice po tatínkovi. Ale zpět k té pravděpodobnosti. Pokud se nějakým způsobem uměle zvýší výskyt rakoviny na nějakém území, je to takové "čisté", "humánní" řešení. Obyvatelstvo vyhyne samo - časem. Mnoho lidí bude mít velké vlastní starosti. S rakovinou je vám mnoho předchozích problémů úplně fuk. Pár buněk vašeho těla je pro vás důležitější, než politika a všechny konspirační teorie. A "hezké" je na tom to, že nelze říct, kdo konkrétně to odnesl. Takže je to i velmi "morální". Kromě doporučené cesty na hřbitov se zkuste rozhlédnout, kde se co staví a do čeho se investují obrovské peníze, na mnoho desítek let. Opravdu je to pro naše lidi?

358200

05.06.2017 22:43

Jako štvaná zvěř...

RE: Jsem sice nekuřák,

89.?.?.?

Panu editorovi se omlouvám, dostáváme se trochu off-topic. Jako pacient a zároveň do jisté míry účastník výzkumu o tom něco málo vím. Rakovin je mnoho druhů, které se sobě podobají jen v hrubých rysech, ale v detailech je každá jiná. Jsou známy faktory, zvyšující riziko vzniku nemoci, ty už jsme pojmenovali. Snad ještě je dobré vědět, že rakovinové buňky v sobě mají i zdraví lidé zcela běžně, ale to, co brání rozvoji choroby, je imunitní systém. To je nejdůležitější. Právě stres a nezdravý způsob života nebo znečištěné životní prostředí a potraviny ho oslabují.

Ale to, co se děje na buněčné a hlavně molekulární úrovni, bohužel dostatečně známo není. Biochemie bohužel není na tom zatím tak, jako fyzika nebo matematika. Lidská buňka (zdravá i rakovinová) produkuje množství sloučenin v různých koncentracích, které spolu i s dalšími látkami v těle reagují a navzájem se ovlivňují, je to takové klubko, které zatím neumí nikdo rozmotat, vlastně ani nejsou ještě známy všechny jeho součásti. Takže není známý ani žádný spolehlivý lék nebo metoda léčby. Na 99,9 % není nic podstatného někde schované v trezoru - když čtete odborné publikace, tak prostě vidíte, že lidské poznání tak daleko ještě nedospělo.

Je však pravda, že rakovina je zároveň obrovský byznys. Screeningové testy, moderní léky i metody léčby jsou drahé a je mezi nimi obrovská konkurence. Pokud se objeví nová nadějná léčba nebo jen nová screeningová metoda, je pod obrovským tlakem, jde o velké peníze i obživu pro mnoho lidí. V tomto se dobrat pravdy, jaká léčba vám prospěje a pokud možno vás nezmrzačí, je nesmírně těžká věc. A i když se podle medicíny "vyléčíte", nikdy není úplně jisté, že se rakovina nevrátí.

Pokud jde o "alternativní metody", některé věci opravdu fungují, pomáhají, většinou ale ne dost a dost rychle, aby se na ně dalo spolehnout jako na hlavní léčbu.

358220

12.06.2017 19:37

Předepisování léků: legální zabíjení

RE: A on to jeste nekdo polyka????

89.?.?.?

Bohužel boj s rakovinou a některými jinými nemocemi není taková idyla, jak píšete. Obvykle nestačí zajít na louku, natrhat nějaké bylinky a mít za 3 měsíce pokoj. Leda by tím pokojem měl člověk na mysli "pokoj už napořád", aspoň pro tento život, ale umírání na tyto nemoci také není žádný luxus a trvá to podstatně déle.

Přírodní léčba opravdu trochu pomáhá, bohužel ale ne dost a dost rychle. Vyzkoušel jsem kde co, včetně zmíněného kořene pampelišky a prokazatelný účinek jsem zaznamenal jen u jediné věci (kterou můžu uvést na přání). Nicméně podle principu infinitezimálního počtu, z mnoha malých vlivů se může posčítat jeden velký výsledek, takže jsem pokračoval i v prostředcích, u kterých jsem přímý výsledek neviděl, pokud mi aspoň trochu dávaly smysl. A stejně jsem se nakonec obrátil na medicínu, protože bylo zřejmé, že to sám nezvládnu. Boj, který jsem vedl, byl velice vysilující, zahrnoval, kromě přírodních léčiv a imunostimulantů také velmi tvrdé cvičení, hladovky a vyhýbání se cukru (což je rakovinové "palivo" č. 1). Výsledky sice byly, ale stačilo malinko polevit, a rakovina se vracela.

Internet je plný "zaručených" návodů, jak se zbavit rakoviny a prostředků "10 000" krát účinnějších než chemoterapie, případně těch, co zabíjí rakovinné buňky do 3 dnů. Tyto výmysly opisuje jeden autor od druhého, ale nic z toho takto přímočaře a optimisticky nefunguje. Rakovina by musela být na samém začátku, abyste měli šanci, kdybyste šťastně zvolili metodu, která se zrovna na váš typ rakoviny hodí a náhodou zabírá. Jenže za této situace byste o své nemoci nejspíš ještě vůbec nevěděli.

Stesky na lékaře a oficiální medicínu jsou někdy oprávněné a občas je i rakovina příjemnější společník, než některý lékař. Já poznal jen jednoho takového, na samém začátku. Všichni ostatní byli fajn. Bohužel, "alternativa" na tom není lépe, spíš naopak. Dvě léčitelky mi tvrdily, že rakovinu nemám (jelikož jsem už tehdy žil celkem zdravě a vypadal dobře), až biopsie a PET/CT prokázaly opak.

Také je pravda, že chemoterapie je jedovatá, je to princip jejího působení, a já jsem ji naštěstí nepotřeboval. Ale vyrábí se například z tisu červeného (Docetaxel), a i ten přírodní prostředek, který mi pomáhal, je takové malé přírodní "chemo". Pomohl mi, než jsem se dočkal léčby, kterou jsem považoval za nejšetrnější a "pro jistotu" ho používám v menší dávce dál. Přečetl jsem spoustu onkologické a biochemické literatury, zapojil jsem se do výzkumu. Nikdy nevíte, jaké všechny způsoby "restartu" rakovina zná, jestli neobejde léčbu a neobjeví se znova.

Změnilo mi to život a pohled na moje místo v něm. Řekl bych, že je můj život pořád docela hezký, ale taková selanka, nad kterou stačí mávnout rukou a nasbírat oregano, to vážně není...

358350

13.06.2017 20:30

Pfui Teufel! Německem otřásá skandál!

RE: Zbytečné psát titulek

89.?.?.?

V posledním čísle časopisu Téma je zajímavý článek. Ve zkratce - jde o obsah látky BPA (bifenol A) a jejího následovníka BPS (bifenol S) v potravinářských plastech, výrobcích pro děti, papíru, bankovkách, účtenkách,... Tato látka dramaticky snižuje plodnost narušením endokrinního systému, což čeští vědci prokázali u BPS na hlodavcích, u lidí je předpokládaný efekt ještě mnohem horší. Obě látky se dostávají do těla kůží a působí i ve velmi malých koncentracích (v článku je vysvětleno proč). V článku se také píše, že BPA bylo potají v EU nahrazeno BPS, když se účinky BPA provalily před odbornou veřejností. Jenomže BPS je ještě mnohem horší...

Snížená plodnost našich lidí tedy není způsobena jen ekonomickými a kulturními důvody, má zřejmou biochemickou příčinu. Jistě je to jen jeden z mnoha vrcholků ledovce, dalším podobným je chemie v potravinách, způsobující rakovinu (o níž jsem psal).

Napadá vás nějaký jiný, výstižnější termín, než (skrytá) genocida? Kolika lidem bylo takto zničeno zdraví, jejich životy, kolik lidí zbytečně umřelo? Kvůli kšeftu či čemukoli jinému? A také je jasné, že tato genocida nikdy vyšetřována nebude, protože důsledky by pro systém byly naprosto zničující.

358367

18.06.2017 22:48

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

89.?.?.?

Promiňte, ale celé je to mnohem jednodušší a zbytečně se pokoušíte "utlouct" svoje odpůrce technickými argumenty.

Kdyby ty budovy spadly v důsledku náhodného procesu (náraz letadla, hoření paliva, nerovnoměrné zahřívání konstrukce,...), je prakticky nemožné, aby všechny tři padaly úplně stejně, v ose, na svoji základnu. Tím spíš, kdyby se uvnitř rozléval roztavený kov a vanuly tam tepelné vzdušné proudy, které by hoření ovlivňovaly. Všechno jsou to velmi nestabilní procesy, které ani nelze správně simulovat, jelikož počáteční a okrajové podmínky takových úloh nikdo nezná. Pokaždé by to vyšlo jinak, v závislosti na podmínkách, které nikdo nezná.

Není však nutné znát pevnost oceli při 800 °C, ani jiné materiálové konstanty (které jsou v technických tabulkách), aby člověk věděl, že stačí malá nesymetrie a konstrukce se naruší, změkne někde o něco dřív, vlivem čehož se např. nakloní. To způsobí další nesymetrii, která bude postupně narůstat. Do níže položeného místa například proteče roztavený kov. Změní se rozložení hmotnosti. Kov propálí průduchy ve stěnách nebo stropech pro proudění vzduchu a hoření se zintenzivní. Konstrukce se teplem deformuje ještě více... atd.

Ano, teď vyslovuji domněnku (nikoli matematický důkaz) že nesymetrie se budou kumulovat, sčítat, a nikoli navzájem rušit - ale praxe ukazuje, že se tak vždycky děje. Kdyby to bylo naopak a působil zde nějaký samostabilizující efekt, přesné demolice budov by byly velmi snadné - stačilo by někde zapálit dost velký "kanistr s benzínem", a budova by se sama zhroutila přesně na svoji základnu. V případě tragédie ve WTC se tento zázrak stal celkem třikrát a v jednom případě dokonce bez toho "kanistru"!

358436

19.06.2017 11:59

Neo-eurasianismus jako hodnotový systém

Návrat ke starým hodnotám

89.?.?.?

a představám o správném uspořádání světa není možný, lidstvo se prostě změnilo a žije v úplně jiném informačním poli myšlenek a představ o světě. Informací je mnohem více, jsou dostupnější, ale jsou zároveň víc zneužívány k ovládání lidí a vládnutí "měkkou" silou. To je určitý pokrok, protože změněné lidstvo už tvrdě vymezené kasty a životní role nepřijme. Do svobody mají lidské bytosti většinou daleko, ale aspoň o ní otevřeně sní a přemýšlí, jaká by vlastně měla být.

Jistý druh kastovního systému tu i nadále máme, tomu indickému tak úplně nepodobný není, jen kasty nejsou tak zjevné, ale jsou umně skrývány fikcí o demokracii a podvodným volebním systémem, který je nastaven tak, aby nic podstatného nemohl změnit. Hranice mezi kastami nejsou tak ostré a neměnné, ale podstatný rozdíl zde není. Není v tom ani nic duchovního, jde především o udržení moci, boj o větší místo na slunci a v tom lepším případě také odpovědnost za lidstvo jako celek. Téměř všichni žijí v otroctví. Většina prodává sebe sama za nestydatě levnou cenu, aby se sotva udržela naživu a ten zbytek otročí svému postavení. Jen nepatrný zlomek lidí má možnost, chuť a zároveň čas se věnovat hledání smyslu své existence.

Podmínkou "osvícení" nebo "druhého zrození" ale není určitá kastovní příslušnost, ale malá připoutanost aspirujícího k vnějším věcem. Člověk se rozhodne, nebo je okolnostmi přinucen hledat uvnitř sebe. Stojí za připomenutí, že princ Siddhártha Gautama svoje kastovní postavení opustil, než se stal Buddhou. A potom se k němu nikdy nevrátil. Společenské postavení dalo budoucímu Buddhovi určitou počáteční míru svobody a on ji správně využil. Ale kolik dalších příslušníků jeho kasty udělalo totéž? Zkušenost učí, že pokud lidi osvobodíte, většina z nich sebe sama nějakým způsobem opět sváže. A jen malá část nabyté svobody využije k vlastnímu zdokonalení. Je jedno, z jaké jsou kasty.

358440

19.06.2017 13:25

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

89.?.?.?

Dobrá. Nevím, jaká byla pevnost konstrukce dvojčat, její zatížení vyššími patry, atd.

Připusťme tedy, že se budova začala hroutit dříve, než se náklon projevil. Vlivem nesymetrie, nerovnoměrného rozložení tepla a hmotnosti, by se pak patro, v němž došlo k iniciaci zhroucení, mělo hroutit na různých místech v různou dobu. Kdyby tomu tak nebylo, moment tíhové síly by způsobil pootočení části budovy, o němž jsem psal v předchozím příspěvku.

Během pádu by se tento rozdíl měl ještě zvýraznit (kvůli kvadratické závislosti dráhy na čase vlivem gravitačního zrychlení - přestože nejde přímo o spojitý volný pád, ale o přerušovaný pád po krátkých úsecích). To se ale nestalo, i ke konci destrukce dopadají všechny části budovy prakticky souběžně. Na jednom videu je také vidět, že patro, v němž destrukce začala, se zhroutilo po celé své šířce současně. Pak vše zahaluje dým, takže případný náklon vrchní části budovy není možné zjistit.

Na jiném videu je vidět špičku nakloněné věže, která je zřejmě z jednoho kusu materiálu. To však nic nedokazuje ani nevyvrací, jelikož věž byla umístěna na střeše budovy, daleko od patra zasaženého letadlem a k jejímu pootočení mohlo dojít i prostým nerovnoměrným rozložením hmotnosti na tělese věže.

358444

19.06.2017 21:04

Neo-eurasianismus jako hodnotový systém

RE: Návrat ke starým hodnotám

89.?.?.?

Ještě malý dodatek. Pro velký časový odstup a možná i zeměpisnou vzdálenost pohlížíme na kulturu Indie ale třeba i Tibetu a jiných orientálních zemí s jistým romantismem. Co chvíli ale můžeme číst, jak se v těchto zemích například chovají ženám:

https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/441213-v-in...

Ne samozřejmě vždycky. Ale zřejmě na tom něco je, protože v podobném duchu píše i původem indická autorka dvou skvělých knih "Musela jsem zemřít" a "Co když tohle je nebe", Anita Moorjani (knihy jsou o jejím uzdravení z rakoviny, ale popisuje i kulturní prostředí, z kterého pochází).

Když jsem ještě měl účet na Research Gate (než moje příspěvky začali cenzurovat a já ho proto zrušil), diskutoval jsem tam s jedním Indem, který se přestěhoval do USA. Nemohl pochopit, že v naší kultuře (středoevropské, slovanské) je normální, když se muž chová k ženám galantně. Že považujeme za správné, když se muž zastane i neznámé ženy, kterou obtěžuje např. násilník. Nebyl jsem mu schopen vysvětlit, na základě jakých pohnutek a hodnot. Pojetí muže jako v jistém smyslu "bojovníka" (třebaže pokojného) a ochránce rodiny, případně vlasti, mu bylo naprosto cizí. Nevím, jestli to bylo způsobeno víc dědictvím Ameriky, nebo Indie. Byl jsem pro něj "macho" odkudsi z Východní Evropy, málem "Ivan" z bývalé provincie SSSR.

Jeden můj známý procestoval Čínu i Tibet. Podle něj je realita Tibetu vykreslena na "Západě" (a tedy i u nás) velmi zkresleně - nebýt Číny, dodnes by tam za velmi "duchovní" považovaní lámové měli své otroky, vykonávaly by se tam kruté fyzické tresty (např. sekání rukou), děti by nechodily do škol a o rovnoprávném postavení žen by se vůbec nedalo mluvit. Čínská armáda - říkal můj známý - obsadila Tibet tak snadno právě proto, že lámové podporu domácího obyvatelstva vůbec neměli.

Na tyto věci jsem si vzpomněl při čtení článku, ve kterém autor (s dobrým úmyslem, nepochybuji) vysvětluje své romanticky znějící teze o ušlechtilých dávných kulturách euro-Asie a jejich hodnotách. Realita by mohla být dost odlišná a asi bychom zde "nakoupit" nechtěli.

358454

20.06.2017 09:43

V Evropě dochází k nahrazování obyvatelstva

RE: Co muzete cekat od zivota

89.?.?.?

Nevím přesně, jakého má tento příspěvek adresáta, ale než k němu zaujmete stanovisko (souhlasné nebo zamítavé), zkuste vzít v úvahu ještě ten můj.

Příspěvek připomíná hlas vnitřního soudce, který nám (nejčastěji v těžkých chvílích) sděluje, že stojíme za houby, že jsme k ničemu. Pozor, nejde o hlas svědomí, který se váže ke konkrétnímu činu (který jsme udělali nebo zvažujeme udělat). Vnitřní soudce má radost, když nás sráží k zemi a bere si z toho energii, čímž sílí. Je to takový náš vnitřní parazit. Parazita často zneužívají manipulátoři k ovládání lidí (a mnohdy ho za hlas svědomí úmyslně vydávají). Tím neříkám, že autor příspěvku má tento úmysl, naopak, myslím si, že ne. Chce lidi vyburcovat ke změně, což je v pořádku.

Porazit parazita, umlčet ho, není snadné, ale pokoušet se o to stojí za to, protože i samotný boj pozvedne naše vnitřní štěstí. S parazitem se bojuje, stručně řečeno, pomocí bezpodmínečné lásky a soucitu k sobě i ostatním. To lidské bytosti potřebují mnohem víc, než obviňování. Více ve svých knihách píše např. Don Miguel Ruiz.

358457

21.06.2017 13:18

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

89.?.?.?

K tomu padání různě těžkých těles: rozdíl drah je přímo úměrný rozdílu dvou kvadratických členů, tedy

(t+T)^2 - t^2 =2tT+T^2,

přičemž t je doba pádu a T vzájemné zpoždění různých částí patra. Rozdíl v drahách se tedy zvyšuje lineárně s časem t. Znaménko je samozřejmě detail, záleží na orientaci svislé osy. Po n patrech se to celé násobí n. Dokonce i s náklonem, za který, z hlediska kinetiky pohybu, může právě tento posun drah. Síly soudržnosti to celé samozřejmě zkreslí, ale rozdíl drah by tam měl být, dole větší než nahoře - pokud by patra nedržela pohromadě.

V případě pootočení a smyku by smýkající se část získala vodorovný vektor rychlosti a dopadla by dále od podstavy (základny) budovy.

Jinak jsem se pádem dvojčat nijak zvlášť nezabýval, ty studie, o kterých píšete, jsem neviděl a myslím, že případný přínos pro mně osobně nestojí za ten čas a námahu. Pouze před mnoha lety se mi dostal do ruky celkem solidní recenzovaný článek o nalezeném nanotermitu v prachu po zřícených budovách. To později bylo zpochybňováno, tvrdilo se, že to byla jen barva, prý nehořlavá. Napsat se dá cokoliv, když nejsou důvěryhodné vzorky k ověření. S těmi moderními termity to také nebude tak triviální, k hoření potřebují správné podmínky, teplotu, tlak, možná i rázovou vlnu,... a "sirkou" se zapálit nedají.

Celkově ale, když to shrnu, když něco vypadá jako řízená demolice, nejjednodušší vysvětlení je, že to asi demolice bude. Zvlášť když to dobře zapadá do koloritu událostí, které následovaly potom. Chyba v odhadu je samozřejmě možná a od stolu se to rozhodnout nedá. Ale v zásadě je to dost jedno, protože na běhu pozdějších událostí to nezmění nic.

358486

21.06.2017 21:38

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

89.?.?.?

Pokud jde o ten pád, je to jednoduché - dráha závisí na čase podle vztahu s = g t^2 (g je gravitační zrychlení). Když ale druhé těleso začne padat o T dříve, jeho dráha je určena vzathem g (t+T)^2. Jinak řečeno, když první těleso začíná padat v čase t=0, druhé už urazilo dráhu g T^2. Když uděláme rozdíl, druhé mocniny t se odečtou. Rozdíl drah ve stejnou dobu prostě bude narůstat lineárně s časem t, protože zůstane v rozdílu součin 2g t T (a konstanta g T^2).

Argument s patry, kde prvně došlo k zborcení a kde narazilo letadlo mne napadl také. Bylo by zajímavé porovnat, jestli jsou stejná. Na jednom videu je zřetelně vidět, jak se první patro zbortilo najednou, ale samozřejmě ne patro celé, ale jeho k pozorovateli přivrácená hrana. Letadlo narazilo z druhé strany a není na stejném záběru vidět. Šlo by ale spočítat patra.

Ale ať už se patra liší, nebo ne, bylo by možné argumentovat například tak, že největší teplo a tedy narušení konstrukce budovy nemuselo vzniknout v patře nárazu. Takže by to nebyl důkaz ničeho. Nejjednodušší by bylo udělat demolici "od oka" a pak to nějak, když se letadlo netrefí přesně, pomocí médií a expertů "okecat".

Nerozumím ale Vaší poznámce o rekonstrukci, jak to s pádem budov souvisí? A jak vlastně došlo k zapálení zásob dieselového paliva ve třetí budově (která spadla "sama" )? A proč měla spadnout i ta třetí budova, do které nenarazilo nic - kam se podělo třetí letadlo?

358494

22.06.2017 00:12

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

89.?.?.?

Když to teď po sobě čtu, vidím, že jsem všude zapomněl na koeficient 1/2, správně je s = (1/2) g t^2 ve vzorci pro dráhu, omlouvám se, dal jsem se unést tím vysvětlováním lineární závislosti rozdílu drah na čase. Ale nic podstatného to nemění, vše je jen potřeba ještě dělit 2.

A jak to myslíte s tím termitem? Proč by měl být v budově nanotermit (když to tedy termit opravdu byl, podle zmíněného článku, myslím že v časopise Open Bentham Chemistry Journal, ve kterém se dokonce tvrdilo, že s lepšími parametry, než mají běžné, veřejnosti známé termity) i když smíchaný s pojivem, které mu zabraňuje v hoření? Jaký to dává smysl?

358495

22.06.2017 16:13

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

89.?.?.?

Můj "model" se zpožděným pádem není samozřejmě vůbec přesný popis, jen měl zvýraznit jev, který bych u samovolného pádu očekával v případě, že nedojde k pádu s pootočením vlivem momentu tíhové síly a vodorovnou složkou pohybu. Jedno, nebo druhé, případně od každého trochu. Myslím, že u zemětřesení a bombardování takové jevy vidět jsou. Ale nepozorujeme nic z toho. Přijde mi to divné.

Pokud jde o termit, tak jestli ten článek nelhal, pak látky v "termitu", bez pojiva, musely mít přesný poměr a jiné další vlastnosti, aby se vzorek choval jako super-nano-termit, který předčí termity autorům článku známé. Takže co než termit (třeba i smíchaný s pojivem [smích] ) by to proboha mělo být? Barva (tu spekulaci jsem četl před lety) vyrobená stejnou technologií jako termit? Nebo barva vyrobená původně ze špičkového termitu, který už nikdo nepotřebuje? Lepidlo? Barvy a lepidla čirou náhodou potřebují tytéž druhy a poměry látek? Nový prášek na čištění WC? A nemůže to být třeba tak, že právě ta část termitu, která byla smíchaná s pojivem (vnějším obalem, lakem, na něco to bylo nalepeno?), se zachovala, protože nehořela?

Kdysi se vykládal takový vtip. Jistý pán za socialismu pracoval ve zbrojovce, kde se vyráběly šicí stroje. Tak se rozhodl, že z nakradených součástek manželce jeden doma sestaví. Říká, miláčku, nezlob se, ale ať to skládám, jak to skládám, pokaždé mi vyjde lehký kulomet.

358513

22.06.2017 21:19

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

89.?.?.?

Tak to možná byl nějaký úplně jiný článek, je to už poměrně dávno. Článek, který jsem četl byl dost podrobný a dlouhý, vypadal napsaný velmi pečlivě a seriózně.

Šlo o srovnání nalezeného materiálu s jinými průmyslovými (nebo vojenskými, už nevím) termity. Nepletu-li se, tak hned několika. Bylo tam poměrně dost grafů, nějaká kalorimetrická měření, závislost uvolněného tepla na teplotě - u neznámého materiálu byla zjištěna značně strmější křivka než u tehdy známých termitů. To je záležitost přesného poměru použitých látek i jejich mechanického zpracování. Jinak by část látky nezreagovala, byla by tedy zbytečná a změřená křivka by nebyla strmá a vysoká, ale naopak nízká a plochá. Znamená to zřejmě také, že materiál reaguje prudčeji, než srovnávané termity. Že by se takto chovala obyčejná antikorozní barva, vypadá opravdu divně a nepravděpodobně.

Byla změřena zápalná teplota, a nějaké další parametry. Kromě hliníku, oxidů železa tam byly v materiálu zjištěny ještě jiné látky - které přesně, si už bohužel nepamatuji. Materiál byl také zapálen a bylo prokázáno, že hoří silně exotermickou reakcí.

O pojivu, o kterém píšete, si sice nic nevzpomínám, ale možné to je, mohlo mi to uniknout. Pamatuji si jen to, co mi tehdy připadalo zajímavé nebo důležité. Jestliže ale nalezené nano-částice byly spojeny pojivem, je celkem triviální záležitost zjistit poměr jejich hmotností v makroskopických, pojivem spojených částicích směsi. Pokud by to bylo pro někoho zajímavé.

358522

23.06.2017 10:58

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

89.?.?.?

Tak já na rozdíl od Vás už nevím, jestli je to ten stejný článek, který jsem četl před lety.

Odkaz na oponenturu podrobně komentovat nebudu, je to spíš taková esej, než rigorózní vědecká recenze, která by Harittův (et al) článek vyvrátila. V rámci spravedlnosti je ale nutné poznamenat, že forma tvrzení nemá vliv na pravdivost. Každopádně děkuji za odkaz, je tam i velmi dlouhá diskuse, kterou se může případný zájemce probrat, bude-li mít dost trpělivosti, a všechny argumenty zvážit.

V Harittově článku jsem ale našel graf podobný tomu, o kterém jsem psal, na obr. 29. Na vodorovné ose je teplota, na svislé uvolněné teplo na jednotku hmotnosti. Jsou tam dvě křivky, modrá patří zkoumanému materiálu, červená referenčnímu průmyslovému termitu.

Každá křivka má určitý peak, ta modrá vyšší, strmější a užší. Křivky vyjadřují rozdělení uvolněné energie (vztažené na jednotku hmotnosti) v závislosti na teplotě. Oba peaky mají pod křivkou zhruba stejnou plochu, což znamená, že celková uvolněná energie je (v příslušném rozsahu teplot daného peaku) přibližně stejná - oba materiály jsou energeticky přibližně stejně vydatné. Jenom v případě modrého peaku je energie uvolněna v menším rozsahu teplot, přibližně polovičním. Takže peak musí být (a skutečně je) zhruba dvakrát vyšší. To vyvrací hypotézu, že ve zkoumaném vzorku je pasívní, nereagující materiál. Kdyby například polovina materiálu byl přebytečný oxid železa (nebo hliník), modrá křivka by byla zhruba stále stejně úzká, ale polovičně vysoká. Je tomu tak proto, že měřená energie je vztažena na jednotku hmotnosti. Stejná plocha pod peaky znamená, že oba materiály jsou namíchány stejně dobře (nebo stejně špatně). Pokud by zkoumaný vzorek byla barva, byla by to docela velká náhoda.

Šířka peaku zhruba naznačuje rozptyl parametrů jednotlivých nanočástic a jejich ochotu spolu reagovat. Za vyšší teploty je obecně reakce snadnější, protože elektrony v atomech látek zaujímají vyšší energetické hladiny. Materiál, jemuž patří modrá křivka, reaguje ochotněji a rychleji. Opět divná charakteristika obyčejné hliníkové barvy - vzhledem k tomu, že referenční materiál je nanokompozitní termit.

K doplnění úvah by bylo vhodné stejné testy zopakovat se skutečnou hliníkovou barvou (kterou by někdo natřel rezavé trubky). Možná by vznikla patentovatelná technologie, jak snadno vyrábět nanokompozitní termity, prakticky "na koleně" (nebo také v nějaké blízkovýchodní garáži). Jenom je problém, jak zajistit ten správný poměr reagentů. Pokud není blízký tomu správnému, tak reakce sebe sama ani energeticky neuživí a materiál nehoří. Trubky zkrátka musí být správně rezavé a štětkou je třeba vládnout s rozmyslem.

358550

23.06.2017 11:57

Zbytečné diplomové práce

RE: Technické obory

89.?.?.?

Novodobí inženýři naštěstí (nebo také naneštěstí, z jiného úhlu pohledu) pohrdají fyzikou a matematikou, nechtějí se to učit, takže jim to nejde tak, jak by mohlo...

Informatika už také dusí sama sebe, neustálými zbytečnými inovacemi a aktualizacemi už kdysi dávno fungujících programů jen komplikuje život uživatelům i sobě. Stejně jako u hmotných produktů i zde vzniká množství nesmyslů a zbytečností.

Chemie v potravinách i jinde ničí naše zdraví i přírodu a poškozuje genetický kód.

Zábavný průmysl hraje na nejnižší lidské stránky, ničí morálku a prosazuje tendence evolučně škodlivé.

Je jasné, že to všechno vzniká většinou proto, že se lidé potřebují nějak uživit a nemají nebo nevidí jinou možnost. V podmínkách, které jsou nastaveny nenažraností bohaté menšiny.

Svět je prostě zkažený (téměř) skrz na skrz a lidská civilizace dusí sebe sama svými exkrementy na úrovni hmotné i duševní. Nevím, jak z toho ven. Existují individuální cesty pro každého člověka, ale nikdy není předem jasné, je-li na konci nějaká "záchrana". Měnit se není snadné a "bolí to". Pro celou lidskou populaci, lidský druh, je tu snad jediná naděje v podobě evoluce. Možná, snad, se jednou vyvineme (či budeme vyvinuti) lépe... Když současná epizoda dějin skončí a vektor vývoje se obrátí (nějakým, zatím neznámým) lepším směrem.

358552

23.06.2017 21:27

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

89.?.?.?

Technická poznámka: slučovací teplo opravdu nezávisí na velikosti částic, a to je v případě obou křivek opravdu přibližně stejné, jak má být. Klidně bychom mohli teoreticky vzít dvě správně těžké hroudy, jednu z hliníku a druhou z oxidu železa. Co se podle grafu jasně liší, je jeho teplotní distribuce. Domnívám se, že když autoři prováděli měření, oba materiály uvolňovaly teplo postupně, jak se zvyšovala teplota. (Jestli se to takto opravdu měří, nebo je technika měření trochu jiná, teď není důležité. Graf vypovídá, co by se dělo, kdyby to takto dělali.) Postupně celkově vydaly zhruba stejné teplo, jen v jiných úsecích teplot jeho různé množství. Jestli tam byly i jiné příměsi, to "nezkušeným okem" (takovým jako je moje) na křivkách vidět není.

Já opravdu nemůžu vědět, co autor ve skutečnosti měřil, kde vzorky vzal a co v nich skutečně bylo. Jestli třeba jsou naměřená data pravá. Jenom vykládám ten graf, a víc než chemie nebo fyzika je to spíš infinitezimální počet. Proč se o tom nezmínil autor, nevím. Jenom upozorňuji na to (když už se těchto záležitostech bavíme), co mne z mého pohledu "praští do očí". Samozřejmě, jako každý si dělám úsudek podle toho, čemu (zdá se, jak předpokládám) rozumím a více méně ignoruji to, v čem se nevyznám, nebo co sám nemůžu ověřit. To občas může vyprodukovat i pořádný omyl, jelikož příroda je schopna stále překvapovat a svět je často jiný, než se zdá...

Děkuji za velmi pěknou a vědecky zajímavou diskusi. Jak to vlastně s WTC bylo, je mi dnes už více-méně jedno, řeším jiné, mnohem osobnější a pro mně naléhavější problémy.

358577

23.06.2017 21:44

Zbytečné diplomové práce

RE: V dobách kdy vládl Karel IV

89.?.?.?

To je výborný postřeh, pokrok ve vědomí lidí je až zoufale pomalý. Vidím ho snad jen v tom, že lidstvo otevřeněji a odvážněji sní o své lepší budoucnosti a větší svobodě. Přesněji formuluje to, jaká by měla být.

Trochu to odlehčím. Chováme doma dva psy i kocoura. Každou chvíli se tak přesvědčuji, že se zvířata od lidí (nebo lidé od zvířat ) zase tak moc neliší [smích] . A když někdy recenzuji ty některé diplomové práce, jasně vidím, jak byla naše evoluce zatím jen krátká...

358579

24.06.2017 13:13

V Evropě dochází k nahrazování obyvatelstva

Poznámka k několika příspěvkům

89.?.?.?

Nezáleží přece na tom, jakou má politický systém nálepku, jak sám sobě říká, ale jak reálně funguje (nebo nefunguje). Souhlasili byste s tím, že systém je takový, jako je ten, kdo v něm reálně vládne?

To znamená, kdyby, čistě teoreticky, existovala skutečná demokracie, její kvality a chování (na vnitřní i vnější politické scéně) by záležely na tom, z jakých lidí by byla složená. Implicitně se předpokládá, že většina je automaticky morálně na výši a představuje sílu "dobra". Zapomíná se ale, že většina může být také zmanipulovaná, zaslepená, nevzdělaná i celkově morálně zkažená. A také většinou je. V demokracii je také velký problém kontroly. Člověk bojující každý den o přežití, o zdraví, o zajištění rodiny,... prostě nemá čas ani sílu kontrolovat politiky, chodit na demonstrace. Oni to také dobře vědí a starají se dobře, aby tu sílu a čas neměl.

A naopak, je-li u moci jeden nebo úzká skupina, teoreticky by to mohl být skvělý člověk, vystupující většinou v legendách z dávné doby (snad Karel IV nebo čínský Žlutý císař?). Ale podle zákona vlčí smečky a boje o moc to tak většinou nedopadne (Hitler, Stalin,..).

Někdy se také objevuje myšlenka ideokracie, vláda skutečných elit a moudrých lidí. Problém je, kde je vzít a proč by měli chtít vládnout. Například vědci a techničtí odborníci, mezi něž se počítám, jako skupina nejsou ani lepší ani horší než ostatní. Ale aspoň je možné v těchto oborech poměrně snadno zkontrolovat odbornou úroveň. Také viz. článek a diskuse o diplomových pracích a absolventech humanitních oborů. Některé obory jsou vyloženě korumpovány a systém si zde vybírá své budoucí opory. Jiné obory, které jsou ze své povahy rigorózní a přesné, jsou naopak tlačeny do pozadí. Možná úmyslně. Celkově to povede k degeneraci, ale ta se neprojeví hned.

Ideální by mohl být systém, který kromě myšlenky dát šanci (na osobní rozvoj a uplatnění) všem, by měl obsahovat samoopravný a samovýchovný mechanismus. Jak to ale zařídit? Kde třeba vzít etalon, k němuž by se takový mechanismus měl vztahovat? Například organizované náboženství selhává úplně stejně, jako všechno ostatní. A když se podíváme na velké a všeobecně uznávané duchovní učitele (Kristus, Buddha, Lao-Ć,..), nikdo z nich o vládnutí neměl zájem. Pochopitelně, není možné v tomto světě žít normální život a neušpinit se... Nic proti nim, ale mám dojem, že v reálném životě jejich učení moc nepomohlo.

Protože se tím nechci nikoho dotknout, vysvětlím, co tím myslím. Když jsem se oženil (a to šťastně) a založil rodinu, kostelové křesťanství mi nebylo skoro na nic. Když jsem onemocněl rakovinou, musel jsem si na všechno přijít sám a znovu. Takže sice hodně z toho, co organizovaná náboženství (nejen křesťanství) říkají je sice pravda, ale tak nějak jinak a naprosto nečekaně.

358598

24.06.2017 13:32

V Evropě dochází k nahrazování obyvatelstva

RE: Oddanost debilizaci, to je cesta do vlastního neštěstí

89.?.?.?

Ono to (v tom Novém zákoně) není takto myšleno. Je to otázka kontextu a správné míry, jako u všeho. Aby člověk nehleděl jen na hmotné věci (kdo zná míru.., viz. třeba Lao Ć, Tao te ťing). Člověk samozřejmě má (správně) jednat tam, kde může. Ale máte pravdu, k vymývání mozku a manipulaci se tyto citáty používají velice často.

Pokud jde o "vůli neviditelného nepoznatelného strach vzbuzujícího boha", tak ten je v Bibli podán takovým způsobem, že kdyby to člověk vzal všechno úplně vážně, prakticky by ho nebylo možné mít rád. Můžeme přemýšlet o tom, jestli je to jen hloupost, nevědomost, nebo úmyslná lež.

358599

24.06.2017 14:51

Vladimír Putin: nejmocnější osoba na světě

RE: Banda pošahaných magorů na palubě USS Mozkoland

89.?.?.?

Už jsem sem ani nechtěl psát, téma se mi zdá vyčerpané. Dneska je mi už úplně jedno, jak to bylo. Film ale vypadá velmi přesvědčivě. Video s pádem WTC7 jsem neviděl, argument s 3. Newtonovým zákonem mne tedy nenapadl. Graf z kalorimetrického měření jsem přečetl, aniž bych viděl tento film. Ale není tam žádné rozpouštění červených střípků, prostě je jen dali do kalorimetru a zahřáli. Výsledkem je ten graf. Měli to zkusit ještě s antikorozní barvou, to jediné se jim dá vytknout. Dál už se mi o tom nechce vyjadřovat a tento úmysl dodržím.

Americký vědec z filmu byl velmi naivní, když věřil v tamní politický systém. Mně cenzurovali na Research Gate jenom proto, že jsem tam (ještě s jinými kolegy) psal o tom, že jako vědec cítím spoluzodpovědnost za to, kam se ubírá tento svět. Nebylo to dost vědecké...

Dneska vidím, že to bylo taky naivní. Svět zase není tak moc úžasné místo a život v něm není zase tak moc skvělá věc. Beru vážně odpovědnost za svoje bezprostřední okolí, tam se dá ještě něco udělat a případně také k lepšímu změnit.

358604

25.06.2017 11:31

Spojené státy signalizují záměr okupovat a rozdělit Sýrii

RE: Za vším hledej demokrata

89.?.?.?

Proč používat překroucené pojmy? Za socialismu (který jsem zažil jako student) jsme měli také takový název, říkalo se tomu lidově demokratické zřízení, nebo "demokratický centralismus". Vtipkovalo se už tehdy, že jde o vládu lidu, ale problém je v pádu (komu, čemu). Vládla tehdy "elita" komunistické strany a většina lidí nemohla ovlivnit vůbec nic. Právě tak, jako teď. Cirkus měl jiné barvy, byl značně naivnější a obyčejných lidí si vážil o malinko víc. Ale jen o trochu. Svobody bylo míň, i když samozřejmě záleží na tom, co kdo svobodou myslí. Komunisté říkali, že svoboda je poznaná nutnost. Divím se, že to ještě nikdo nepochytil, aby lidem vysvětlil, že nejlepší je všechno tak, jak to právě je. Dnešní kapitalističtí soudruzi se zkrátka mají ještě co učit. Chybí jim aristotelovská jednota a smysl pro detail.

Naopak svobodné okrádání všech bývalo snazší, nekradlo se ve velkém a mohli to dělat úplně všichni (takže se to skoro vyrovnalo). Pokud to nepřehnali, nikomu se nic nestalo. Dneska musíte ukrást miliardy, abyste byli beztrestní. Obyčejní lidé to nerisknou, a jelikož se krást nemá, vlastně je to pro naše dobro, ne? To je samozřejmě jen ironie. Potraviny byly zdravější a skoro bez chemie, životní prostředí na tom bylo možná nejednoznačně, kvůli těžkému průmyslu. Informací bylo o dost méně. Medicína byla pro všechny stejná, což vidím trochu jako nedostatek. Nebyla alternativa jiné léčby, prostě šmyk a basta. Dnes si můžete víc vybrat. Školství mělo jednoznačně vyšší úroveň. Je to tím, jak jsou školy financované dnes. Ale učitelé třeli bídu s nouzí úplně stejně. Vzdělání si režim nevážil, což se nijak nezměnilo.

Problém ale je, co na místo (falešné) demokracie. Když tu současnou nálepku odstraníme, ti co vládnou teď nebo jim podobní, budou vládnout pod jinou, případně i bez nálepky úplně stejně. Možná že dokonce hůř, protože nebudou muset nic předstírat. Jelikož ideální uspořádání společnosti nikdo nezná, možná je přece jen lepší tu hru na demokracii hrát dál, využívat jejích předností a snažit se o zlepšení tam, kde to jde. Vzpomeneme-li si třeba na Hitlera, vidíme, že současný režim není to nejhorší, co nás může potkat. Když někdy nostalgicky vzpomínáme na socialismus, myslíme tím většinou 80-90 léta. Ale i minulý režim měl období, které by nikdo při zdravém rozumu zpátky nechtěl.

Na současném režimu přece není nejhorší současný stav, ale celková tendence, jeho vývoj. Možnost ovlivnění společnosti se zmenšuje, diktát zvenčí je stále zjevnější, hodnota lidí pro režim se snižuje, životní náklady rostou. Postavení většiny se zhoršuje, její reálná práva jsou stále menší. Opravdu je to ještě demokracie?

358624

26.06.2017 13:00

V Evropě dochází k nahrazování obyvatelstva

RE: Oddanost debilizaci, to je cesta do vlastního neštěstí

89.?.?.?

Ještě bych snad poznamenal, že jsem neměl žádný úmysl v tom "vymývání", jak tomu říkáte, pokračovat. Ty citáty dobře znám, prostředí z kterého jsou, jsem poznal i zevnitř, na sobě. Prošel jsem určitým vývojem, dá se říct, že poněkud nedobrovolně. Hledal jsem i jiné duchovní prameny, než křesťanské. Takže míchám všechno dohromady, přesně jak se mi zachce [smích] . Využívám přesně té svobody člověka, kterou hájíte.

Když ta různá učení konfrontuji se svou situací (můžete se podívat na jiné moje příspěvky), konstatuji, že všichni ti duchovní učitelé trochu "kecali". Nebo minimálně jejich žáci, kteří to zapsali. Ale zase není to všechno jen myšleno špatně. Nejsem ničí mluvčí, říkám jen, jak to vidím.

V určitém období mně některé věci dráždily stejně, jako Vás, argumentoval jsem podobně, snad právě proto jsem Vám odepsal. V druhé části příspěvku citujete Starý zákon, a ta místa právě svědčí o tom, co jsem psal. Mně byly podobné pasáže vždycky na překážku, nikdy jsem nepochopil a nejspíš ani nepochopím, jak bytost, která má být láska sama, může takto mluvit a na jiných místech i jednat. Nemůže - v tom je to řešení. Prostě je to lež, skoro celá kniha a její celkové vyznění. Ve smyslu zprávy o nejvnitřnější podstatě všech věcí, nás všech a celého Vesmíru. Jejímu biblickému pojmenování se (úmyslně) vyhýbám.

358645

29.06.2017 09:45

Švédsko vylekano stovkami gangů z no go zón, o kterých tvrdí, že neexistují

RE: Bez Boha nemůže být řádu

89.?.?.?

Snad na základě vnitřní podobnosti? Člověk - podle mého názoru - posuzuje a vnímá věci a okolnosti podle sebe, přes filtr vlastní osobnosti a zkušenosti s životem. Protože jinak to nejspíš nejde.

Takže "Bůh", vlastně nějaký ideální člověk, ideální duše v nás, je smutná z toho, když se dějí ty špatné věci a pokud jsme vnímaví, tak to cítíme a víme o tom. Nezávisle na tom, jestli se hlásíme k nějakému náboženství.

358708

29.06.2017 19:49

Švédsko vylekano stovkami gangů z no go zón, o kterých tvrdí, že neexistují

RE: ==RE: Bez Boha nemůže být řádu

89.?.?.?

Na světě snad není nic, co by nebylo možné zneužít, pravda, která by nešla překroutit, ideály, které by nešlo pošpinit...

Jsou ale oblasti našeho života, ke kterým technika nemá co říct a ani věda to nemá jednoduché. Kdo jsme, jaký je smysl toho všeho, co prožíváme... Proč jsou naše životy takové, jaké jsou - a příliš mnoho lidí je má takové, že by raději ani nebyli... Jak se to dá zařídit, abychom v našem, životem vyměřeném čase, byli šťastní?

Technika může život někdy zjednodušit a usnadnit, ale odpovědi žádné nedává. Vědě trvá skoro nekonečně dlouho, než dá nějakou, možná dost nejistou odpověď. Za takových a takových předpokladů je to, pokud se, ovšem, ehm, nemýlíme, tak a tak. Lidé potřebují kousek naděje a smyslu toho všeho, a vždycky to tak bude, nezávisle na vědeckém a technickém pokroku.

358719

29.06.2017 22:37

Švédsko vylekano stovkami gangů z no go zón, o kterých tvrdí, že neexistují

RE: Bez Boha nemůže být řádu

89.?.?.?

Netvrdím, že "Bůh" je přímo informace, spíš není ničím, co by šlo slovně vymezit... (A také to slovo nemám moc rád - snad se odvažuju až příliš, ale připadá mi, že ani takto pojmenované "bytosti, a zároveň ne-bytosti" - tvořivé, hravé a nevinné - se toto jméno příliš nezamlouvá. Pro špatnou "karmu" toho slova, které ji vůbec nevystihuje. V tom jménu se ničilo, vraždilo, znásilňovala se lidská těla i duše. Ale ve skutečnosti je to pravděpodobně tak, že se jen nezamlouvá mně. Jí, zářící podstaty všeho, se lidská špatnost nedotýká.)

Informační aspekt (ve vztahu téměř ke všemu) je často opomíjen, a přitom není z hlediska fyziky a kosmologie tak úplně triviální vysvětlit, kde se informace (o tom, jak je hmota vnitřně organizovaná) ve Vesmíru bere. A týkají-li se informace i zákony zachování, tak ona ve Vesmíru prostě je ("věčně", po celé jeho trvání). Takže nebude úplně chyba si termín "Informace"na chvíli vypůjčit. Má to nespornou výhodu. Nebudeme tak mluvit přímo o "Bohu". Neboť, jak podobně říká Lao-Ć, Tao, o němž lze mluvit, není Věčné Tao.

Přestavuji si to tedy tak, že se Informace zreplikovala do mnoha svých instancí, aby realizovala všechny v sobě obsažené možnosti. A tak vznikly a dále vznikají všechny věci. Od prostoročasu, elementárních částic,..., až po věci skutečně složité, v různé míře vědomé si sebe sama i stejného původu všeho. Nepředstavuji si, že Informace někde "sedí" a z toho "místa", ve fyzikálním čase, řídí všechno, co se ve Vesmíru děje. Spíš se bez ní nemůže dít ani existovat nic. A ona ve všem je, je tím vším. Nemá žádný svůj dualistický protějšek. Nemůže k nám odněkud natáhnout ruku a zachránit nás z nějakých těžkostí. Může to udělat nějaká bytost, vědomá si svého, s námi společného původu, schopná soucitu a lásky. Například jiný člověk, nebo i my sami. Teoreticky a čistě hypoteticky, třeba i mimozemská bytost, nebo jakákoli jiná. Taky se ale může stát, že pomoc není v možnostech nikoho, kdo o našich potížích ví.

Je Informace nějak odpovědná za to, co se ve světě děje? Jistěže ano! Je si toho vědoma, ví o tom a má úmysl s tím něco dělat? Odpověď je téměř tautologická s tím, jestli to víme, odpovědnost si připouštíme a máme tento úmysl například my... A spolu s námi i případně další existující a sebe sama a svého věčného původu si vědomé bytosti. Protože, nikdo jiný než my, tu, k tomuto účelu, není...

358723

30.06.2017 16:26

Švédsko vylekano stovkami gangů z no go zón, o kterých tvrdí, že neexistují

RE: Tom 65.?.?.?,,páchání zla křestany,,

89.?.?.?

Milý pane Jardo z krásného a milého města. Máte děti? Já mám, jsou ještě malé. Ale i kdyby vyrostly a daly se na špatnou cestu, stejně je budu milovat. Dokonce, i když se na mně budou zlobit, nebo na mě zapomenou. Nevadí mi ani, když budou mít někoho jiného raději než mně. Když chtějí být jako já, nemyslím si, že v tom něco špatného. A kdyby mne moje žena opustila, stejně bych ji miloval. Láska někdy bolí. Ale na to, že miluji, to nemá pražádný vliv. Prostě nemůžu jinak.

Máte nějaké svoje vlastní dílo, které jste přivedl na svět? Já ano. Mám je stále rád. Nehážu je do ohně ani vody, nerozbíjím je kladivem. Nezlobím se ani na ně, když se mi třeba úplně nepovedlo a je jiné, než má původní představa.

A Vy teď přijdete a říkáte, že Bůh, kterého křesťané nazývají nekonečnou Láskou, smýšlí jinak a jedná hůř, než obyčejný člověk. Hrozíte peklem a přejete lidem pekelné dny. Jaké tím vydáváte o svém Bohu svědectví? Koho tím získáte, aby chtěl Boha poznat a případně se do něj i zamiloval? A Vy sám Boha milujete, nebo se víc třesete hrůzou?

Není snad psáno: Nalomenou třtinu nedolomí, doutnající knot neuhasí? Lidstvo možná dospělo na okraj propasti, ale nebude to Bůh, kdo jej definitivně skopne dolů...

Nevím, jestli existuje nějaký ďábel, zatím jsem neměl tu pochybnou čest. Ale kdyby existoval, možná by (podle křesťanské mytologie) k Bohu promluvil takto:
"Vykašli se na ně (lidi), už se jich konečně zbav. Vidíš, já ti to říkal, ale tys jim dal přednost před námi (anděly). A měl jsem, jako ostatně vždycky, pravdu. Takový to byl tvůj vrtoch! Kašlou na tebe... Jsi zklamaný, viď? Sláva, konečně tě ta láska a soucit přestaly bavit. Toho ohně a všeho trápení (pro lidi) to chce podstatně víc. Nalož jim ještě, přidej!"

Takhle to obvykle končí, když se samozvanými zachránci a spasiteli v něčem nesouhlasíte. Nekonečná láska najednou končí a posílají vás do pekel.

358738

30.06.2017 23:40

Švédsko vylekano stovkami gangů z no go zón, o kterých tvrdí, že neexistují

RE: Bez Boha nemůže být řádu

89.?.?.?

To jsou velmi správné otázky. Vidíme to i na této diskusi. Tak zvaní "nevěřící" lidé nechtějí mít s myšlenkou existence nějaké formy prapůvodní příčiny všeho, tedy "Boha", téměř nic společného, jelikož všude vidí zlé důsledky zneužití této myšlenky. Sám v tom nevidím příznak "hříšnosti" a zkaženosti člověka, ale naopak jeho instinktivní příklon k dobru.

Podle mé zkušenosti do křesťanských církví přichází (a zřejmě tam i zůstává) množství upřímně hledajících lidí, snažících se o opravdovou lásku k Bohu, kterým jeho starozákonní obraz působí velkou bolest. Tamní duchovní to samozřejmě vědí a jelikož se sami museli s touto otázkou vyrovnat, většinou předkládají jako řešení různé berličky, které fungují jen po omezenou dobu. Nakonec to končí u nepatřičnosti některých otázek. Tedy v podstatě vzbuzením strachu se ptát dál.

Jestliže jen na chvíli připustíme, že někdo jako Bůh skutečně existuje, ale je po celá tisíciletí úmyslně představován tak, aby kladnému vztahu k němu nám bylo zabráněno, je to velice závažná věc. Jaká horší a větší lež by mohla být, než tohle? Když ale i přesto všechno člověk (tedy "Boží" obraz?) neustále a tvrdošíjně hledá dál, chce znát pravdu o sobě, svém smyslu, proč tady je a jak má žít, nemůžeme být tak špatní, jak bychom měli věřit...

Kdo je autorem... Kdybychom připustili, že za deformacemi o našem původu a podstatě je nějaký úmysl a ne jen obyčejná nevědomost, tak by autorem musel být někdo, kdo pravdu zná a pro nějž tisíce let nejsou žádná doba. Někdo, kdo na přílišném vzestupu lidstva nemá zájem. Nějaký tajný spolek nebo organizace? Nějaká mimozemská entita? Mnohokrát diskutovaný "Globální prediktor"? A z pohledu středověkého myšlení by za tím vším jistě byl "ďábel"... Jak je to ale ve skutečnosti? Upřímně musím říct, že nevím.

358742

01.07.2017 13:08

Švédsko vylekano stovkami gangů z no go zón, o kterých tvrdí, že neexistují

RE: Tom 65.?.?.?,,páchání zla křestany,,

89.?.?.?

Pane Jardo, obávám se, že recitování Bible a zvonění u dveří Vás od smrti nezachrání, jednou zemřete úplně stejně, jako všichni ostatní - spravedliví i nespravedliví. Co dobrého nestihnete v tomto životě, později budete dohánět jen těžko. Vaše poslední věta mluví za vše, ale mýlíte se. Strach se s láskou navzájem vylučují.

Ano, existují bestiální lidé, kterým Bůh ale v činnosti nezabránil, země je nepolkla, ačkoliv napáchali mnohem horší věci, než někteří protagonisté z Bible. Zemřeli stejně jako jejich oběti a co je čeká po smrti, nikdo neví, ani Vy ne. Vykládáte tu jen špatně napsané pohádky. Pár lidí prožilo klinickou smrt, vrátili se, vyléčili se ze smrtelných nemocí. Říkají, že na druhé straně je mír a láska pro všechny. Možná ano, možná prožívali jen milosrdnou iluzi, spojenou s umíráním. Nevím.

Někteří lidé, diktátoři a vrazi, umírali jako třesoucí se trosky. Ale neudělal jim to Bůh, nezlikvidoval je v odplatě, nebyly to "boží mlýny". To oni sami špatně nakládali s tím, co dostali při svém vzniku, při početí, a možná jim také ublížil někdo z vnějšku. Ublížili jiným a tím i sobě, jednoduše proto, že jsme všichni stejné podstaty, pocházíme ze stejného zdroje, ale oni to nevěděli a vnímali se odděleně. To jejich vlastní nevědomost je dostihla a zničila.

V každém případě, mír a lásku nemáte právo odepřít vůbec nikomu, jelikož nejste jejím zdrojem. Nevíte vůbec nic o tom, jak se z některého nevinného dítěte stal člověk později zlý a kdo za tím stál. Klidně to mohl být někdo, kdo se považuje za bezúhonného, zbožného člověka. Pokud na druhé straně jednou potkáte bývalého uzdraveného darebáka, jak se k tomu postavíte?

Váš smysl "pro právo", to je jen pozůstatek primitivní touhy po pomstě. Komu pomůže utrpení viníka? Odčiní se tím, co udělal? Uzdraví se tím oběť? Ne. Je to jen touha po odplatě, pochopitelná sice, ale jinak naprosto zbytečná. Příroda zásadně zbytečné věci nedělá a můžeme jen tušit, že její tvůrce také ne.

Pro fungování lidské společnosti jsou právo i trest zatím nutné, ale před Bohem žádné právo nemáte. Nemůžete si nic zasloužit a pak se toho domáhat. Ani v životě, ani po smrti. Naučte se Bibli dobře zpaměti, protože žádný její výtisk si s sebou nevezmete. Ale stejně Vám to k ničemu nebude, protože jediné, co opravdu pomáhá, je milost.

Je možné, že si lidstvo způsobí jaderný "armagedon", bude hlad, nemoci, bída a hromadné umírání. Možná budou opravdu živí závidět mrtvým. Ale nebude za tím Bůh, který by nám to způsobil. Ostatně, mnoho lidí už takový život-neživot má už teď. Dokonce možná většina. Také za to nemůže Bůh. Práce na lepším životě pro všechny čeká na lidská srdce, ruce a hlavy. To jsou reálné prostředky, které zdroj, z něhož všichni pocházíme, má a také je hodlá použít.

358751

03.07.2017 19:13

Něco pro pedagogický sbor

RE: Sme naj..horší v príprave na riešenie polodebilných testov. .

89.?.?.?

Milý pane Vojto, to byste chtěl po škole a učitelích - obyčejných lidech - trochu příliš... Tyto odpovědi nalezli v dějinách lidí možná jen ti největší mudrcové. A většinou svoji moudrost ani nedokázali dalšímu nikomu předat, přestože měli množství následovníků.

Povím Vám takovou pohádku. Podle kvantových fyziků, prý existuje mnoho různých alternativních realit, kde se věci mají různě...

A v jedné z nich, žila-byla jedna Nejvyšší bytost - někdo by ji možná nazval Bohem - jenže ona byla spíš taková hravá, rozverná a zvědavá... tak trochu jako dítě. Prostě spíš malá holka. Rozhodně ne žádný zlovolný a mstivý stařík, sedící někde na obláčku.

A v jednom hnutí své nekonečné mysli, z důvodu, který se v žádném jazyce nedá ani vyslovit, dala vzniknout všem věcem. Mezi jinými i životu, jak ho známe.

Pak si řekla, že se podívá, jak se jí stvoření všech věcí povedlo. A tak, jako malé světýlko, se připojila k duši jednoho člověka. Docela obyčejného, žádného spasitele nebo něco takového. Aby ho tím životem provedla a zároveň se podívala, jaký ten lidský život, vnímaný a prožívaný zevnitř, vlastně je. Jestli to vše vůbec stálo za to.

Co myslíte, obstojí ten nevyslovitelný důvod, kvůli němuž všechno vzniklo a odehrály se všechny události, vnímaný z perspektivy obyčejného lidského života?

358801

04.07.2017 19:35

Něco pro pedagogický sbor

RE: Sme naj..horší v príprave na riešenie polodebilných testov. .

89.?.?.?

I já Vám za sebe moc děkuji. Podle mého názoru je zlo především nedostatek dobra (lásky, soucitu, čestnosti, pravdivosti, dodržení slova a závazků,...) a myslím, že se to velmi dobře hodí i na devastaci hodnot, které pak následně chybí.

Otázka štěstí mi ale připadá mnohem zajímavější i složitější. Myslím, že to téma velmi zajímá malou holku z pohádky. Jestli je totiž možný šťastný lidský život, od začátku až do konce. Protože pokud ne, cítila by se velmi v průšvihu [smích] .

358830

05.07.2017 02:49

Něco pro pedagogický sbor

RE: Sme naj..horší v príprave na riešenie polodebilných testov. .

89.?.?.?

Promiňte, prosím, Vy znáte někoho, kdo v hlavě "má jasno", v kterékoliv etapě života, nejen po vychození školy? Někoho, kdo si to jen nemyslí a to "jasno" mu zůstane a vydrží i v těžkých chvílích (když třeba vážně onemocní, nebo ho potká nějaká jiná zkouška)? Když někdo přijde o všechny životní cíle, sny,... a zůstane mu jenom to, že prostě "JE"?

Co byste proboha chtěli po škole a učitelích (nebo těch ubohých učitelkách), kteří jsou úplně stejní lidé, jako vy? Jste zklamaní, že se tvářili jako že VĚDÍ, a ukázalo se, že nevědí nic, skoro jako všichni ostatní? A na základě čeho by na tom měli být líp?

Vždyť náš "takzvaný život" je především boj o přežití, od nějaké baktérie, přes brouka, housenku až po člověka. V rámci toho boje se klame, předstírá, jedno požírá druhé, nikdo a nic s tím nemá morální problém, je to prostě "džungle". (Kromě toho, jedinci jsou přírodou, pomocí chemie, manipulováni k rozmnožení.) Až u lidí, u malého zlomku z nich, je to opravdu jinak.

Buď jste prostě požíraní, okrádaní, klamaní a zneužívaní, nebo totéž děláte jiným, případně obojí. Změna (u lidí) je v tom, že se u toho už necítíte dobře, na rozdíl od prvoka, kterému je to jedno. Tak se to buď snažíte zakrýt a nevidět, strkáte hlavu do písku jako pštros, nebo hledáte nějaká pravidla. Která by odůvodnila, že tak je to správně a ulehčila vaší duši. Třeba jako že jste lepší, chytřejší, patříte do privilegované vrstvy, vyvoleného národa... Nebo naopak nejste a nepatříte, jste tou potravou, a tak vás napadne, že by to mělo být jinak. A zase hledáte nová pravidla, jak by to mělo být a kdy a kde. Jiný obraz světa a odůvodnění a vysvětlení všeho.

A teprve, až sami sebe přestanete klamat a převezmete celou pravdu o životě, její tíhu, nebo aspoň její větší část, opona začne padat a vy se dostanete do toho zlomku lidí, o kterém jsem psal prve. Tehdy se začnete měnit. Nedobrovolně, nevybrali byste si to. Kam to celé vede a jaké to má rozuzlení, nechám na jindy. Nová, dočasná pravidla vám zatím jistě někdo nabídne. Možná jistý Jarda nebo nějaká Pátá, která je bude vyvracet.

Zpátky k těm učitelům. Oni se prostě snažili o přežití. Vy jste jim k tomu posloužili, přičemž v jiné oblasti života patrně děláte totéž. Obviňovat jiné je sebeklam, o kterém jsem, o kousek výš, už psal.

358836

Ta paní vůbec není černoška, je to nějaká potrhlá Asiatka, jak je vidět na jejím profilu za článkem (viz link na originál v článku), je tam i vyfocená. Píše o sobě, že její život se skládá z Ježíše, žen a pokroku, což je v kombinaci s propagovanými potraty poněkud bizarní. Nemá ráda bíle muže, jak se sama profiluje (a bílé ženy zřejmě taky ne, což je už jen pouhá dedukce).

Paní je nejspíš duševně nemocná, ale fascinující je spíš samotný fakt, že tohle může někde vycházet a být financováno, a přitom nemít problémy se zákonem. Celý časopis je ve stejném duchu. Proč z nich právníci nesedřou kůži za otevřenou propagaci rasové i genderové nenávisti?

358875

10.07.2017 21:29

Tábor svatých

Děkuji za odkaz na knihu,

89.?.?.?

zatím jsem ji jen prolistoval, k tématu bych však nabídl několik myšlenek. Těžko se ztotožňuji s čímkoliv, národem, profesí, politickým názorem, náboženstvím..., protože se uvnitř sebe vnímám způsobem, který možné slovy popsat. Všechny naše společenské role jsou jen jako různá oblečení.

Na tomto světě si někdy připadám spíš jako omylem... Ve skutečnosti ale, existence člověka nebo jemu podobné bytosti, je zcela zákonitá, a kdybychom sami sebe, jako lidstvo, zničili, vznikneme v nějaké variantě znovu. Protože spojujeme dva hlavní principy, ducha (nebo-li informaci) a hmotu. Taoismus má pro ně dva poetické názvy - Nebe a Země. Nikdy si proto nedejte vzít to, co vás dělá lidmi, protože jinak ve Vesmíru už nebudete mít místo.

Západní civilizace na tohle zapomněla, navenek tvrdá a "silná" přešla ve svůj opak, ve vnitřní slabost a bezbrannost. Z tohoto hlediska jí není pomoci a samozřejmě je jí velká škoda, protože nebyla jen špatná. Naděje ale pro nás (lidi ve střední a východní Evropě) je v tom, že my tou západní civilizací nejsme (i když jsme mockrát chtěli být). Přijatí jsme nikdy nebyli a spíš jsme bývali válcovaní tak, jako jiné země a národy. Stará, možná taoistická nebo buddhistická moudrost říká, že ještě neznáme celý příběh. A prostě uvidíme. To, že nás pokrytecký Západ při našem připojení okradl a považuje nás za lidi druhé kategorie, má i svoje výhody. První krok k záchraně spočívá v uvědomění si své odlišnosti (nebo jedinečnosti).

Pokud "invaze" přijde ze západu, tak jako většinou, tak tento scénář přece už známe. Na Východ bude mít dlouhou cestu a přitom se vyčerpá a zeslábne. Pokud se západní "Říše" zhroutí (a těžko to může dopadnout jinak), mocenské vakuum brzy někdo vyplní. Islám to nebude. Švejk může být příležitostně třeba i komunista, ale umíte si ho představit jako muslima? A kromě toho, Švejk není zbabělec, jen nikdy zatím neměl pádný, opravdu pádný důvod bojovat. Prostě nebyly žádné opravdové hodnoty. Důvody, pro které ho veškerá "sranda" přejde.

Jiná východní moudrost (Lao-Ć, Tao-te-ťing) říká, že v bitvách nakonec vítězí ti, kteří bojují s těžkým srdcem. Že je to téměř stoprocentní pravda, jsme viděli v minulé světové válce. Rusové bojují přesně takto, a my se od nich zase tolik nelišíme. Svět se jistě hodně změní, ale výsledek většinou překvapí ty, kteří Tao neznají a podle něj nejednají. Věřím ve šťastný konec.

358935

11.07.2017 03:39

Švédsko vylekano stovkami gangů z no go zón, o kterých tvrdí, že neexistují

RE: Bez Boha nemůže být řádu

89.?.?.?

Je také otázka, co znamená existence... Pro nás (lidi a nám podobné bytosti [smích] ) je existence spojená s otázkou "kde" a "kdy". Neumíme si většinou představit existenci (něčeho) mimo prostor a čas. Až na to, že matematika to úplně běžně dělá. Je to ale úplně jiný druh existence než ten, který zažíváme na vlastní kůži. Spíš vyjadřuje vnitřní logiku věci, nějakého popisu. Než že by někde, na nějakém místě a v nějakém čase, "seděly" použité matematické objekty. Takže by někteří řekli, že taková existence není skutečná, ale jen lidský konstrukt. Jenže ani místo a čas na tom nemusí být lépe, protože to může být jen způsob, jakým zažíváme realitu, vlastně existenci - závislý čistě na tom, kdo ji zažívá. Nějaká jiná "bytost" může zažívat svou existenci úplně jinak, než my. Nemusí být dokonce ani žádná možnost, jak se setkat, kromě těchto úvah, kde možná vzájemně připouštíme svou existenci [smích] .

Představit si informaci nezávislou na nosiči jde třeba tak, že je to třída ekvivalence, v níž jsou jako prvky přítomny právě ty všechny nosiče, které nesou stejnou informaci. S naším způsobem existence je vždy spojený nějaký nosič (hmota) pro informaci ("ducha" ), což např. taoismus vyjadřuje symbolikou "Země" a "Nebe". A my, jakožto myslící bytosti určitého typu, spojujeme v sobě oba tyto principy. Ale pro někoho jiného, než jsme my, to může být úplně jinak, nebo tyto principy můžou pro něj znamenat něco jiného. Případně můžou znamenat totéž, ale být "ve skutečnosti" něčím jiným.

Konkrétní příklad by mohl být třeba tento: Jednou vymyslíme a uvedeme v činnost umělý život, podobný tomu našemu. Jenže jako počítačovou simulaci. Pro tyto chytré "Sims", podobné nám, je jejich vesmír, jejich prostoročas, něco úplně odlišného od toho našeho. I když ho prožívají "stejně", jejich nosiče informace jsou pro nás jen virtuální. Jejich informace je "ve skutečnosti" zapsaná na nosiči, pro ně naprosto nedostupném, ležícím mimo jejich vesmír, realitu. Ale třeba matematiku můžeme mít skoro stejnou, možná že dokonce úplně stejnou (krk bych na to ale nedal).

Než jsem odešel z Research Gate, psal jsem si tam s kolegy, kteří docela vážně uvažovali o tom, že náš život je také takovou simulací. Dokázat se to nejspíš nedá, ani vyvrátit. K něčemu podobnému vás taky může zavést film Sergeje Strižaka Hry bohů. Viděno z pohledu umělce, divadelního režiséra. Je to o tom, že naše lidské životy jsou takové "role", příběhy, které hrajeme a prožíváme pro svoje tvůrce, "bohy". Možná, že vlastně programátory a hráče těch "Sims" - tedy nás. A nebo, že těmi hráči a "bohy" jsme také my, ale v existenci odlišné od "snu", který právě sníme a prožíváme. Viz také toltécké knihy Dona Miguela... Je to vlastně pořád o tomtéž, jen z trochu jiného pohledu a v jiných pojmech. Kdo jsme...

358942

11.07.2017 11:55

Tábor svatých

RE: Panove divate se na to ze spatne perspektivy

89.?.?.?

Lidí, kteří znají pravdu, je zoufale málo. Děkujeme !!! [smích] [smích] [smích]

358946

16.07.2017 21:00

G20 – je Západ řízen psychopaty?

RE: Psychopati ?

89.?.?.?

Nevím, co o tom soudí paní Ája. Mně připadá, že všechno je otázka správné míry. Žádná věc, moc ani majetek, není sama o sobě špatná, záleží na tom, jak se použije. Určitě je možné s mocí i majetkem vykonat spoustu dobrého.

Někdo po moci příliš netouží, jelikož chápe, že mít ji a správně používat, je veliká zodpovědnost. A pokud jí chcete dostát, nebude to snadná práce. Jiný si s tím hlavu neláme, a obvykle právě proto ji (moc) má. Skutečných vládců zároveň s mocí i přijímanou odpovědností je opravdu málo. Je těžké o moc neusilovat a přitom jí dosáhnout a udržet si ji. A taky je těžké ji mít a nebýt jejím otrokem. Podobně je to i s velkým majetkem.

Někdo touží po lásce, někdo zase po poznání, někdo po tom, aby jeho život měl smysl, někdo po absolutním naplnění, někdo možná už vůbec po ničem...

To, že evoluce některé vlastnosti zvýhodňuje, ještě neznamená, že zároveň vedou ke štěstí jedince. Naopak, většina bytostí, jedinců, je přírodou použito k záměru, který (pokud takový existuje - což je spíš určitý druh hypotézy, než jistota) jim obvykle uniká. A někdy, z lidského hlediska, dost "brutálně" a nemilosrdně. Cíl života a jeho evoluce obvykle před sebou nevidíme.

359041

23.07.2017 04:33

Single Lady – Jízda v Óčku

RE: Ne uplne souhlasim

89.?.?.?

V kolika letech, myslíte, že je člověk dospělý? V našich kulturních podmínkách, ne někde v Africe, ve stanu zvířecího šejka. Schopný přijmout odpovědnost sám za sebe i za život, jemuž dává vzniknout. Po Vaší středověké princezně se toho zase tak moc nechtělo. Stačilo, že to dítě porodí. Dnes jsme o pár století dále - od našich opičích předků.

Degenerativní změny, o kterých píšete, nejsou obvykle způsobeny věkem rodících žen, ale mnohem víc nezdravým životním prostředím, jedovatými potravinami a všudypřítomným stresem. To neovlivňuje jen ženy, ale i muže. Mimochodem, i u mužů s věkem přibývá procento poškozených a degenerovaných pohlavních buněk.

Mnoho lidí ale má děti později prostě proto, že jim není jedno, do jakého světa je přivede a jaké jim může zajistit podmínky k životu. To za dnešního uspořádání světa není právě snadné. Věk rodících žen nejvíc ovlivňuje rodinná politika státu, nikoliv, že by je tolik zajímal Hollywood. Odvázaní si starosti nedělají, koitus mají často a antikoncepce zase tak spolehlivě a dobře nefunguje. Ale vzhledem k tomu, jaká je porodnost, tak těch "odvázaných" tak vysoké procento nebude. Většina národa nežije podle televize, ani podle Hollywoodu, jelikož na to ani ekonomicky nemá, oni k nim jen utíkají od svého života, na který chtějí na pár chvil zapomenout.

359188

23.07.2017 23:57

Single Lady – Jízda v Óčku

RE: Ne uplne souhlasim

89.?.?.?

Milý pane, dobýváte se do otevřených dveří, já jsem o evoluci nic nepsal. Pro info, třeba si klikněte na moji ip, dovíte se o mých názorech víc, uvidíte, že to, co píšu, je velice konzistentní.

Pro "opičí předky" se neurážejte, byla to hlavně nadsázka, kterou snad nemusím vysvětlovat, podobně jako s tím šejkovým stanem. Jinak ale na opicích není nic zlého, jsou to docela hezká a zajímavá zvířata, v některých východních tradicích dokonce velmi vážená (např. Hanuman) pro svoje různé pěkné vlastnosti, i když možná mýtické a zidealizované.

Názor, že člověk a jeho předchůdci prodělali určitý vývoj, považuji za vědecky prokázaný fakt, i když některé články chybí a všechno není ještě úplně jasné. Není to ale můj obor, takže se nechci na toto téma přít. Nicméně tento vývoj neznamená, že za ním nestojí nějaká inteligence, stejně jako za vším, co existuje. Nechci se opakovat, už jsem o tom psal. Stručně řečeno, můj názor je tento:

V Bibli popisované stvoření člověka ("stvořme člověka k obrazu svému" ) dosud neskončilo, právě proto nás to tvoření, tj. život, tolik bolí. Opravdu jsou naše těla z "prachu", totiž z mezihvědzdného prachu, z něhož je ve fyzikálním vesmíru téměř všechno. Popisované události o vyhnání z ráje se ale v žádném místě a čase nestaly, žádná taková naše minulost ve fyzikálním prostoročasu neexistuje. Bůh je v té knize popsán velmi křivě. Milující bytost, Láska sama, by tak, jak je o něm napsáno, jednat nemohla. Bůh, Nejvyšší bytost a Podstata všech věcí neexistuje v prostoročase, ale nezávisle na něm, a jelikož je podstatou i naší, tak naše část vlastně podobným způsobem existuje také. Z jakéhosi důvodu, abychom se mohli stát tím, čím máme být, potřebujeme fyzické tělo, procházíme naším individuálním časem, našimi mnohdy bolavými životy, uvědomujeme si sami sebe a snažíme se dobrat pochopení naší existence i našeho konečného cíle. Ale to hezké, ten biblický ráj, popsaný v Bibli jen velmi obrazně, máme spíš jako Člověk a Lidstvo před sebou, než že by byl schován někde v naší, údajně hanebné minulosti. Tentokrát bez hada, plamenných mečů a vyhánějících andělů. Ono deklasující a Bohem údajně pronesené "Pomni člověče, že prach jsi a v prach se obrátíš...." by Láska sama například nikdy neřekla, jelikož v Jejím Vesmíru je z tohoto prachu úplně všechno a je to tedy, svým obsahem, zjevná tautologie. Manipulace je však v zastření, že s ničím jiným ve fyzikálním světě to není jinak. Čistá láska ale neužívá žádné postranní významy a manipulace není schopná. A jak jsem už jinde psal podrobněji, neničí svoje výtvory a nemučí je topením ve vodě a pálením v ohni. Není zbabělá a neháže vinu za všechnu bolest a nezdar na pouhou hromádku hlíny...

359199

28.07.2017 18:06

Když nastal konec Evropy

RE: Keby som mal tridsať .....

89.?.?.?

Pane Vojto, když už si tu vzájemně říkáme své názory, tak i já přidám ten svůj. Mně se dost líbí, co jste napsal. Jen když píšete o Bohu, tak je to sice dobře pochopitelné, ale přesto ujíždíte na něčem, s čím nemáte vlastní vnitřní zkušenost. To pojmenování (Bůh) ani nepoužívám moc rád, spíš jen pro účely diskusí jako je tato. Nebudu se opakovat, důvod jsem už vysvětlil vícekrát jinde. Bůh je "něco" jiného, než Vám (a mnoha jiným) někdo napovídal a také zřejmě značně jiného, než si myslíte.

Bez úmyslu Vás urazit - podobá se to tomu, co si muž myslí o ženách, když je malý chlapec. Když je mu pět let, myslí si, že by kvůli žádné "cizí ženské" mámu neopustil. Když je mu o něco více, říká, že holky jsou hloupé a tak si s nimi nehraje. Neví nic o tom, že je normální později změnit názor. Podobně je to i s dospělým člověkem, když hledá svůj smysl života, cestu a naplnění. Něco tak krásného, čistého, milého a něžného, jako je Bůh, téměř není možné poznat a zároveň nemilovat, je to totiž Vaše vnitřní podstata sama, to Vy sám jste taková nádherná bytost, někde více či méně hluboko uvnitř. I to, jak milujete svoje děti a vnuky je součástí této Vaší vnitřní podstaty. Takže když stavíte oba druhy lásky do sporu, jen nevíte nic o Bohu.

Například biblické příběhy, požadující po otcích obětovat své děti (Abrahám, Jiftách, ...) tuto bytost ne-bytost, Podstatu všech věcí, někdy nazývanou "Bůh", "Tao" a dalšími jmény, vlastně pomlouvají. Stejně tak nesouhlasím s úplnou zkažeností člověka hříchem, naopak, po celou dobu se člověk konání zla snaží vyhnout v té míře, v jaké si zlo uvědomuje. Celá rostlinná i živočišná říše se vzájemně a bez skrupulí klame a požírá, jen aby přežila. Pouze člověku, Božímu obrazu, se to nelíbí a usiluje po celé lidské dějiny se z připoutanosti k tomuto koloběhu vymanit.

A když se do této nádherné bytosti, nazývané "Bohem" zamilujete, už nikdy byste nenutili k víře a jejímu uctívání jiné lidi. Protože přinutit jinou bytost k vnějším projevům lásky - to je přece definice znásilnění.

Většina lidí si myslí, že vztah člověka k nejzazší, transcendentní skutečnosti, tedy Bohu, je záležitostí víry, což je zase chápáno jako nějaký názor, soubor myšlenek a pravidel. Jenže já to vidím jinak. Bylo by to na dlouhé pojednání, na které zde není prostor, ale víra je víc důvěra k někomu, koho už znáte, než že si myslíte "něco". A abyste něco nebo někoho poznali, musíte ho mít blízko, což je v tomto případě splněno, protože svoje nitro máme na dosah. Hledejte uvnitř a Boha tam najdete. Není to sice samotné "Tao, o němž nelze mluvit" (viz Lao-Ć: Tao, o němž lze hovořit, není pravé Tao), ale žádný lepší možný obraz není, protože v pořadí existence jste hned druhá nejreálnější existující skutečnost.

359276

28.07.2017 21:22

Když nastal konec Evropy

RE: Keby som mal tridsať .....

89.?.?.?

(Pokračování.) Ježíš Kristus v evangeliích říká "Jste bohové". A přesně to je i pravda, jenže naše "božství" se skrývá pod nánosem biologie, různých (zlo)zvyků, některých tradic i úmyslného zastírání skutečnosti. Je trochu jako neopracovaný diamant.

Na Vaši otázku bych odpověděl, že pravé křesťanské hodnoty jsou ty stejné jako pravé lidské hodnoty. Každé pravé náboženství by mělo člověku pomáhat ve vlastním nitru nalézt a odkrýt Boží obraz, ten skutečný, nezdeformovaný a nezmanipulovaný. Jaký to je? To právě máme v životě hledat a realizovat. Původním smyslem náboženství je v tom člověku pomáhat a ne ho zotročit a jeho duši znásilnit. Role člověka a jemu podobných bytostí (pokud existují) je ve Vesmíru nezastupitelná, i kdybychom se zničili a vyhubili, někde jinde vzniknou bytosti podobné, spojující v sobě principy ducha a hmoty, moudrosti a vitality, jejichž syntézou vznikne něco tak neobyčejného, jako je láska.

Tohle se těžko vysvětluje nějakými rozumovými, filozofickými argumenty. (Ale můžeme na sobě pozorovat, že jsme sami takovou syntézou.) Lépe je to prožít a jsou popsány způsoby, jak to udělat a přesvědčit se. Jen je potřeba mít pádný důvod, cesta může být dlouhá a je na ní spousta odboček, kde je možné uváznout. Organizované náboženství se může stát takovou pastí. Nebo připoutanost k majetku, ke kariéře a k moci. Nebo obyčejná lenost.

A co vás z těch pastí může vyvést? Například když ztratíte něco z těch krásných lidských hodnot, které vyjmenoval pan Vojta. Nebo vás postihne vážná nemoc. Váš nádherný svět se otřese. Budete chtít tomu porozumět, proč se to stalo právě vám. Udělali jste něco špatně? Zasloužili jste si to nějak? Pokud zrovna v tu chvíli koketujete s myšlenkou věřit v Boha, asi vás napadne, jak to milý a milující Bůh mohl dopustit? Proč? Proč se i dobrým lidem stávají špatné věci? A tehdy se právě uplatní falešný obraz Boha, o kterém vám někdo něco napovídal... Všemohoucí, milující, laskavý. A teď tohle, co se vám stalo. Ty věci jsou ve zřejmém rozporu. Náboženské berličky právě přestávají stačit. Nepomáhají. Ale časem zjistíte, že nejde o to, co vám kdo napovídal a jak "Boha" vylíčil (ve snaze udělat dojem), ani o to, zda nějaký "Bůh" opravdu existuje, ale jaká je naše vnitřní podstata. Co máme uvnitř. V tom je odpověď.

Také přijdeme na to, že potřebujeme život v těle, abychom mohli rozvinout naše lidské vlastnosti. Ideální svět ducha se vyrovnává s hmotou, božská mysl v nás a pomocí nás poznává, jaké to je, opravdu žít, bojovat o život, i umírat. Bez nás by to nikdy nepoznala. Boží všemohoucnost je v tom potenciálu, včetně možností člověka. Ne ve stvoření několika hloupostí, navzájem se popírajících. (S)tvoření ještě neskončilo. Jsme uprostřed procesu...

359277

28.07.2017 23:42

Když nastal konec Evropy

RE: Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské

89.?.?.?

Kromě toho, že se posmíváte, na co vlastně reagujete?

359279

29.07.2017 01:16

Když nastal konec Evropy

RE: Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské

89.?.?.?

Nic ve zlém, ale zatím to vypadá spíš na Vaši závislost na citování Nového zákona nebo jiné části Bible [smích] . Snad všechny Vaše příspěvky jsou takové!

Na jaké své schopnosti chcete spoléhat, abyste na jiné spoléhat nemusel? Jak být nezávislý sám na sobě, toť vskutku (zenová) otázka!

359280

30.07.2017 03:32

Když nastal konec Evropy

RE: Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské

89.?.?.?

Nádhera. Jako kolovrátek, jak se zalykáte zlobou, úplně v každém příspěvku. Třeba máte nějaký vážný důvod, proč si kazíte ubíhající a nevratné chvíle Vašeho života, co já vím... "Talmudská sekta svatošmejdů" (nebo cokoliv jiného) Vám takhle bere i to, co by Vám jinak zbylo, a vzít by jinak nemohla - Váš vnitřní klid a možnost poznat, kdo jste Vy sám. Úplně nezávisle na tom, jestli máte pravdu, nebo ne. A nezávisle na tom, jestli si myslíte "to", "ono", nebo "támhleto".

Akorát že já jsem psal o něčem úplně jiném a na míle vzdáleném. Ani o zázraku, ani o osudu. Ani o gojimech, chazarech, talmudu, křesťanech, islámu, banksterech, katolické církvi, buržoazii a otrocích, právu první noci... O ničem z toho to nebylo.

359291

30.07.2017 14:04

Když nastal konec Evropy

RE: Jéééžíš; přiblížilo se království nebeské

89.?.?.?

Já věřím v to, že člověk je ve své nejvnitřnější podstatě dobrý. Vaše "talmudistická sekta", která by mne ve středověku zcela jistě poslala na hranici, říká o člověku v podstatě totéž, co Vy. Jestli to nevíte, přečtěte si katolický katechismus, což může být pro Vás další zajímavý námět k citacím.

Ale není to v podstatě člověka, je to jen v hlouposti, připoutanosti a nevědomosti. Fakt, že jste tu "zahořel hněvem spravedlivým", abych tak řekl náboženskou terminologií, kterou zcela jistě nesnášíte (a je to ode mne opravdu schválnost [smích] ), jen potvrzuje moje slova. Nelíbí se Vám to, přesně jak jsem napsal. Nelíbí se to Vaší vnitřní podstatě.

Pro opravdu málo chápavé: Nelíbí se Vám, co dělá "talmudistická sekta", ne to, že jsem udělal malou a neškodnou schválnost. Když jsem se ptal, na jaké schopnosti chcete spoléhat, abyste na jiné nemusel - samozřejmě, že na jiné svoje schopnosti, ne na jiné lidi. Zkuste to pochopit, jestli můžete. Za tím následující věta je malou nápovědou, stejně jako celý předmět mého textu.

Ale já Vás nelákám do nějaké církve, nepřemlouvám, nelanařím... Nezkouším to ani dveřmi, ani oknem. To, kam obojí vede (asi k Vám?) nebude nic pro mě. Nechci po Vás, abyste mně následoval, nebo rybařil jiné lidi. Já odpovídal někomu jinému. To Vy jste se posmíval, pamatujete? Ctrl+C a Ctrl+V už zvládáte, teď ještě tak porozumět i obsahu textu.

359297

Káva pro Zvědavce

65

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 98 čtenářů částkou 22 644 korun, což je 65 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Začínám rozumět roli Navalného: užitečný idiot by mohl posloužit k zastavení Nord Stream 223.01.21 12:12 Evropská unie 4

Pane Volný, to bylo hloupé21.01.21 17:14 Česká republika 20

Slovenský lekár objednal pre svojich covidových pacientov Ivermectin. Colníci mu zásielku zabavili20.01.21 19:05 Slovensko 3

Na Seznamu se rozmáhá cenzura jako rakovina20.01.21 08:06 Česká republika 8

Sbohem, Kalousku. A zavři za sebou z druhé strany19.01.21 19:17 Česká republika 8

Chcete, aby skončil Lockdown? 26. ledna máte reálnou možnost to změnit19.01.21 10:14 Česká republika 3

Helena Duke poté, co udala vlastní rodinu, žebrá o peníze18.01.21 14:28 USA 3

Satanisté a jejich poskoci mají Vánoce17.01.21 23:15 Česká republika 3

V Norsku po aplikace vakcíny zemřelo 23 lidí a Blatný by chtěl očkovat15.01.21 20:37 Norsko 4

Humorem proti totalitě15.01.21 18:55 Česká republika 1

Fanatismus a nesmiřitelnost – aneb stane se Helena Duke legendou?15.01.21 16:52 USA 1

V protestu před Kapitolem 6. ledna sehráli roli „agenti provokatéři“ – Interview s Michaelem Yonem14.01.21 11:38 USA 2

Luboš Xaver do Českého rozhlasu patří!13.01.21 22:50 Česká republika 1

Zemanovi už doopravdy hrabe, mrzí ho ukončení okupace Afghánistánu13.01.21 18:25 Česká republika 2

Obnovitelná energie mohla způsobit totální výpadek rozvodné sítě13.01.21 09:36 Rakousko 14

Smlouvy s výrobci vakcín jsou tajné, nemohou je vidět ani europoslanci12.01.21 19:03 Evropská unie 3

Probuďte se: Uzamčení jsou navržena tak, aby vydržela navždy12.01.21 16:01 Neurčeno 4

Současné prodlužování nouzového stavu je porušením mnoha zákonů12.01.21 11:46 Česká republika 0

Velký reset, krátký distopický film s čs titulky11.01.21 23:11 Neurčeno 0

Síť Parler přestala existovat11.01.21 19:03 USA 5

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
26,13 Kč
Libra
29,37 Kč
Kanadský dolar
16,85 Kč
Australský dolar
16,57 Kč
Švýcarský frank
24,25 Kč
100 japonských jenů
20,68 Kč
Čínský juan
3,31 Kč
Polský zloty
5,76 Kč
100 maď. forintů
7,30 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,52 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 840,29 Kč
1 unce stříbra
547,77 Kč
Bitcoin
683 609,14 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?