Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 25 příspěveků, 1 jméno: Luko.

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

17.09.2013 16:20

Seká Dominique Strauss-Kahn už zase latinu?

V Jižním Sudánu je nyní 22 bank

Luko 195.?.?.?

Na Slovensku je 15 SK bánk a 14 zahraničných pobočiek (spolu 29). Štátny majetok je fuč, zahraničný dlh je 38,5 MLD €, vnútorná zadĺženosť je nad 18 MLD € a počtom obyvateľov sme približne rovnakí, ako J. Sudán. Každý, od novorodenca po umierajúceho, dlhujeme v priemere niečo cez 10.000 € a stále to rastie.
Odpoveď "načo je Sudánu 22 bánk" si nájdete vo výstupoch Slovenského štatistického úradu.
A čerti s úlisným úsmevom len stále ponúkajú: "Poď, požičiame ti, ešte nikdy sa nenakupovalo tak jednoducho!"

296263

19.09.2013 14:08

Seká Dominique Strauss-Kahn už zase latinu?

RE: V Jižním Sudánu je nyní 22 bank

Luko 195.?.?.?

Súhlasím s Vami. Ono vlastne vôbec nezáleží na počte bánk a čie sú. Dôležitý je fakt, že banky takmer vlastnia všetko v danom regióne a finančník už nemusí kupovať napr. firmu (bez ohľadu na to, či ju chce prevádzkovať alebo zavrieť ako konkurenčnú-nepohodlnú), ale kupuje banku (alebo potrebný podiel v nej), ktorá predmet jeho záujmu vlastní, aby uskutočnil svoj zámer. To je podstata problému - všetko hospodárstvo cez úročené úvery postupne schlamstnú bankári.

296445

19.09.2013 14:28

Maďarsko schválilo ústavní změny, EU se zlobí

Krátky článok ...

Luko 195.?.?.?

..., ale dal by sa ešte viacej skrátiť: EU do Maďarska odkazuje, že si môžu demokraticky vybrať. Buď prijmú bruselskú demokraciu dobrovolne, alebo ju nastolia násilím. Žiadne vlastné myslenie a vlastné cesty.
Inými slovami - bude u vás náš kontrolovateľný model demokracie aj keby sme vás mali všetkých postrieľať.

296446

01.10.2013 12:22

Kult vraždění a symbolický řád západního barbarismu

RE: Náš barbarismus?

Luko 195.?.?.?

Ano, linčovalo jej libyjci. Náš úpadek je však, mimo i jiná správná tvrzení, vyjádřen:

"Vojenská intervence ve jménu lásky západních vůdců k lidem, kteří jsou oběťmi „diktátora“ (18), oslavovaná ukazováním provedení oběti tohoto diktátora odhaluje úpadek do barbarství."

A s tím nelze nic více, než-li tiše a smutně souhlasit.

297117

09.10.2013 14:39

Co nám přináší masová imigrace z Afriky, komisařko?

RE: Barroso bol maoista ale svoje politické zaradenie už

Luko 195.?.?.?

280 slov v jediné větě.

297568

24.10.2013 10:33

Dívka propašována do Británie za účelem sklizně orgánů

RE: Lekári

Luko 195.?.?.?

dnes je tento odsek Hippokratovej prísahy upravený takto:

SPONDEO AC POLICEOR.
"... Zaväzujem sa dodržiavať lekárske tajomstvo vrátane tajomstva, ktoré sa dozviem o súkromí ľudí pri hľadaní diagnózy. Lekársku diagnózu s identifikáciou osoby odovzdám len lekárovi, ktorý ju bude bezvýhradne potrebovať k ďalšiemu liečeniu a k úžitku chorého.
Na vedomie beriem a vyslovujem presvedčenie, že ak tento sľub budem po celý život dodržiavať, stanem sa lekárom i človekom šťastným, čo bude k úžitku mne i ostatným.

Ak sa svojho sľubu zrieknem, či ho poruším, zriekam sa aj svojho lekárskeho umenia či poslania."

Najhoršie je, že diplom si môže lekár prevziať aj bez Hipp. prísahy, ak sa nemôže či nechce zúčastniť tej záverečnej maškarády v aule.

298498

04.11.2013 08:50

USA vedou války častěji, než jen jednu za rok

Raz špatný rus, inokedy američan ...

Luko 195.?.?.?

Čítam dišputu o tom, kto je horší či lepší a prečo. Neviem si vybrať. Vlastne ...

http://www.youtube.com/watch?v=gEkJJaoEBWA

299152

04.11.2013 13:19

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

Kybernetická vojna

Luko 195.?.?.?

- Ak hrozí kybernetická vojna mocností, korporácií, heckerov a pod., akosi neviem nájsť dôveru v čosi, čo si nemôžem vziať do ruky alebo aspoň uplatniť kdekoľvek a kedykoľvek.
- O to viacej nedôvery vo mne vyvoláva fakt, že bitcointmi už boli zaplatené krvavé skutky.
- Ak niečo človek vymyslel, nikdy to nie je isté pred ešte šikovnejším človekom (ale aj pred samotným autorom - pokušenie je veľké). Alebo že by sa tu zrodila dokonalosť? Neverím.
- Najväčšia zábrana však je, že ak sa zblázni napr. len Slnko (nejakou magnetickou búrkou) a I-net celosvetovo na chvíľu padne, tak u koho si budem uplatňovať svoje úspory?

299170

05.11.2013 18:44

Stojí investice do Bitcoin za úvahu?

RE: Kybernetická vojna

Luko 195.?.?.?

1. Ak som si dovolil použiť vojnový výraz, ktorý Vás dohnal k reakcii, tak na vysvetlenie - mal som na mysli skôr konferenciu "Dôvěra a bezpečnosť v medzinárodnej informačnej spoločnosti" konanej v Šanghaji a jej závery.
2. Obavy mám, ale do zlata neinvestujem. Diamanty prenesiem kamkoľvek vo vrecku (sú diskrétnejšie), ale s kufrom zlata už sa cestuje horšie.
3. Pre pochopenie "B" som si dobre prečítal nie len tento článok. Ono, pane, je úplne jedno, či vytriem alebo zakúrim tvrdou menou alebo "B", ak sa niečo stane. O tvrdej mene mám aspoň doklad, že mi ju nejaká banka spravovala a snáď aspoň na začiatku zlomu po "niečom" vďaka nej prežijem - je to šanca. Ale ako hovoríte, ak nastane doba kamenná, asi na tom nezáleží.
4. Ako viete, že "B" nie je možno len test, možno už pravý začiatok prechodu k elektronickej jednotnej svetovej mene, na ktorej budeme všetci závislí, ale ovládať ju bude len pár zainteresovaných mocných a nosatých? Že "B" nebude komusi slúžiť len ako nový donucovací prostriedok k poslušnosti v otroctve? Že jeho kurz bude stále určovaný masami ľudí? Je to len ničím nekrytý, šikovne spočítaný algoritmus (je záhadný autor čestný?). Ak toto pripustíme, potom veľký rozdiel medzi nekrytými natlačenými peniazmi a "B" nie je.

299228

07.11.2013 09:44

Odhalení Edwarda Snowdena – Geopolitika a poučení (I)

RE: USA rakovina sveta!

Luko 195.?.?.?

USA, Británia, Austrália, ... svoju pozíciu majú a mohla by im aj stačiť. Sú však postrkovaní do šmírovacích a vojenských akcií niekým iným, kto nechce byť videný, ale hlavne chce zostať nezranený. (Prečo by nastavoval vlastnú kožu, keď na to môže zneužiť goimov, že?)
Všetci tušíme, kto ťahá za opraty, ale niečo "len vedieť" je veliký rozdiel oproti tomu - môcť to "aj dokázať".

299302

08.11.2013 14:08

Komu USA dluží? (I)

Kto sa má tak dobre?

Luko 195.?.?.?

Keď vidím tie ohromujúce hodnoty dlhu, musím si položiť otázku:
Kto sa má tak dobre, že z peňazí, ktoré musí mať v peňaženke naviac (ktoré sám momentálne nevie spotrebovať), môže požičať tak obrovskú sumu?
Rozhliadam sa a zisťujem, že všetci sú nejakou čiastkou niekomu zadľžnení.
Asi nám sem chodia požičiavať Marťania alebo radšej začnem veriť na zázraky?

299360

21.11.2013 09:37

Austrálie chce násilně očkovat vakcínou GMO z letadel

RE: terra Australis

Luko 195.?.?.?

Zo SV na J si GMO nájde cestu.

299724

28.11.2013 12:58

Západní ochrana dětí slouží k ničení jejich životů

Skutočnosť je ešte horšia.

Luko 195.?.?.?

Tento článok sa zaoberá legalizáciou únosu detí pod zámienkou ich ochrany. Keď ho človek číta, je zdesený (bez ohľadu na to, že v ňom naozaj chýbajú fakty, o ktoré by človek mohol oprieť svoj úsudok). Tento problém však nie je jediný, ktorý používa rovnakú schému. Uvedomme si, koľko existuje zákazov či nariadení, ktoré nám často zbytočne v mene ochrany čohokoľvek (rastlín, zvierat, vody, morálky, ...) zakazujú urobiť to alebo prikazujú robiť ono. Berú nám tak postupne nie len osobnú slobodu, ale spolu s ňou aj dôstojnosť a naše myslenie umelo zväzujú do života umelo pridávanými obavami, ba až strachom (ako napr. v tomto prípade).
To nie je len hrozba ozbroj. konfliktu a teroristi, ale aj jedy v jedle, vode, vzduchu, očkovacích vakcínach, strach zo straty zamestnania (kto bude platiť, školné, hypotéku, ...), strach ochorieť (bude na účty?, čo ak ma vyhodia, už mám 50 r. a novú prácu už nedostanem,...), strach zo staroby (to bude bieda, že? čo si počnem, deti žijú v zahraničí?), strach o budúcnosť detí (čím by malo byť, aby si našlo prácu?), z GMO, HIV, H5N1, LGBTI, SIS, KSS, SS, ROH, HAARP, MFSR, SOZA, STK, JUDr. a milióny iných rôzne veľkých strachov.
Je len málo ľudí, ktorí na tieto veci dokážu cielene nemyslieť (optimisti) alebo myslieť nemusia (boháči) či nevedia (blahoslavení ...). Držím palce každému, kto sa (napriek strachu) usmieva, teda patrí do niektorej spomenutej kategórie. A tým ostatným držím palce v ich nekonečnom boji o prežitie.

300003

10.02.2014 13:15

O čo ide v Kyjeve

Ukrajina podpísala dohodu s EÚ už r. 1994

Luko 195.?.?.?

Článok nie je o p. Čulíkovi, aj konšpirácie o HAARP-e sú v ňom len okrajová záležitosť a z akých dôvodov sa jeho autor nepodpísal je druhoradé.
Za nosné v článku pokladám existenciu zmluvy s EU z r. ´94, spomenutá suma 160 MLD € a naznačené dôvody tlaku na podpis zmluvy novej.
Dúfal som, že sa z diskusie k článku dozviem aj niečo viacej k jeho obsahu (ako to tu väčšinou býva zvykom), ale bol to môj omyl. Škoda.

304391

11.02.2014 11:04

O čo ide v Kyjeve

RE: Ukrajina podpísala dohodu s EÚ už r. 1994

Luko 195.?.?.?

Poznám návrh novej asociačnej dohody a viem, že to bol tak-trochu pokus o podvod.
Ale čo tá, v článku spomínaná, dohoda z r. 1994? Pozná niekto jej obsah?

304431

06.03.2014 09:05

Evropská unie se připravuje na sezónu „honu na čarodějnice“

Kontrolovať či využívať?

Luko 195.?.?.?

OSN, OBSE, rôzne komisie a stovky aktivistov s vypätím všetkých síl kontrolujú dodržiavanie ľudských práv (v lokálnom až medzištátnom priestore). K tomu si vzájomne udeľujú - jednoducho sami si berú - právomoci a ozdobujú sa schválenými rezolúciami, ktorými bijú všetkých, ktorí sa im z nejakého dôvodu nepozdávajú. Agenda ľudských práv sa stala drviacim kyjakom na každého, kto nesúhlasí (LGBTI, Rómovia, feministky, označenie za ultra-extra-kohokoľvek, ...). Všetci na tých druhých striehnu aby si pre seba a na ich úkor niečo urvali (alebo tých druhých aspoň rozoštvali - a potom sa pridali a zaspievali s víťazom radostnú ódu) a schovali to za pekný pláštik ľudských práv.

Už by konečne mala padnúť aj tá druhá strana mince - umožniť všetkým ľudské práva "aj" využívať alebo skôr "len" využívať a v ich duchu obyčajne žiť.

306069

13.03.2014 09:04

Rusko nebo Amerika: Kdo je skutečný agresor?

RE: Dobrý článek

Luko 195.?.?.?

Súhlasím, Michal. Doplním však, že informáciám je bránené kvalitnou cenzúrou, aby sa k tým ľuďom na diskusiách aj dostali. Včera sa nejaký diskutér rozohňoval nad tým, že len Rusko má na hraniciach vojsko a západ nie. Nakopíroval som mu skrátenú verziu čl. http://www.dolezite.sk/Kam-az-je-pripraven-zajit-Zapad-aby-prekazil-krymske-referen-qLG.html#ixzz2vdfn67D0 a tá tam vydržala asi 40 s. Admin je veľmi dobre poučený a zodpovedný.

Len pre ilustráciu:
"V noci z 2.na 3.3.2014 USA vyslaly do Egejského moře (sousedí s Černým mořem) letadlovou loď George H.W.Bush + 17 podpůrných plavidel a 3 atomové ponorky s jadernými hlavicemi. Nese na palubě 90 letadel včetně helikoptér, povícero letek F/A 18 Hornets a nejmodernější bojová letadla světa. Každá ponorka je vybavena 24 raketovými sily, každé silo je vybaveno raketou s 8 separovatelnými jadernými hlavicemi, které je možno navést na rozdílné cíle. Celá eskadra proplula 3. a 4.3. Egejským mořem.
Vláda Turecka umožnila USA válečným lodím, kromě lodi Bush, vplout do Černého moře, čili 7.3.2014 jsou na území Turecka v Marmarském moři někde u Istanbulu, nebo už v Černém moři. Vstup do Černého moře není nutným, aby loď George Bush byla 100 % účinná. Turecko a USA tím porušily mezinárodní mírovou dohodu uzavřenou 20.7.1936 v Montreux, ta stanovuje a upravuje režim proplouvání válečných lodí úžinami Bospor a Dardanely. Článek 11 umožňuje proplouvání bitevních lodí libovolného výtlaku, avšak pouze pokud patří některému ze států přiléhajících k Černému moři. Článek 12 pak umožňuje proplouvání ponorek, avšak opět jen států přiléhajících k Černému moři.
Tahle úderná skupina letadlové lodě George H.W.Bush má větší palebnou sílu než celé ukrajinské letectvo a, ve skutečnosti, větší celkovou palebnou sílu než všechny země hraničící s Černým mořem v kombinaci, s výjimkou Ruska samotného. Je to jediná letadlová loď na světě, z níž úspěšně z moře byl vypuštěn a přistál bezpilotní X - 47B Stealth Drone, který může být použit pro dlouhodobé sledování nebo pro útočné přepady."

Môžete sa potom úrovni diskusií čudovať? Zostáva tam naozaj len to blato.

306509

21.05.2014 09:08

Tož, človíčku, hybaj k volbám!

RE: Keller

Luko 195.?.?.?

Za Slovensko máme jediného europoslanca, ktorý informuje a v parlamente naozaj pracuje (skutočne sa snaží) v prospech SK. Je to Jaroslav Paška.
Veľakrát dal médiám k dispozícii svoje (overiteľné) podklady s upozornením na chystané svinstvo (samozrejme, o TTIP tiež). Médiá jeho správy ignorujú celý čas. Jednoducho o nich u nás neinformujú.
To len na margo Vášho zbožného želania, že pán profesor Keller, ak sa dostane do parlamentu, bude prinášať zásadné informácie o ničomnostiach. Áno, asi bude, ale ich nezverejnia.

310393

05.06.2014 09:49

Laurent Fabius a spravedlnost

Casamayor by dnes musel napísať:

Luko 195.?.?.?

„Od tejto chvíle existujú dva typy medzinárodného práva, jedno pre Nemcov a druhé pre zvyšok NEamerického sveta,“ - inými slovami - dnes už existujú "tri typy".

311100

02.07.2014 11:01

Výmluvná ilustrace skutečné povahy vztahu USA-EU

RE: Nebuďte naivní!

Luko 195.?.?.?

Abaxas:
Inými slovami, nevyrušuj nepriateľa, ak robí chybu. Tak?
Ak dohody začnú platiť, amíci ich budú ochraňovať aj vojenskou silou - ochrana a presadzovanie ich vlastných záujmov. A to je bližšie k Vašim obavám z vojny. Povstanie ľudí, ktorým zobrali spokojnosť, nezmení už daný stav.
Ako píše autor - asi už je príliš neskoro na podstatné zmeny.

312529

11.09.2014 11:03

Chci vedle vlků žíti, nechci s nimi výti. Půjde to?

RE: Znova soustrast

Luko 195.?.?.?

Inými slovami - všetka snaha je márnosť? To by bolo špatne.
Netreba žiadne snaženie k zlepšeniu stavu už vopred pochovávať.

317228

18.09.2014 09:19

Dnešní literatura a film mladé generace

Dá sa to povedať krátko.

Luko 195.?.?.?

- (výchova):
2. Si mladý, všetko máš pred sebou a na dosah, si jedinečný, si výnimočná osobnosť, ničoho sa neboj a dosiahneš svoj cieľ.
1. Áno, verím.
- (skutočný život):
1. Som mladý, idem odvážne a svojím jedinečným štýlom za svojím cieľom.
2. Čo to robíš? Ako sa to správaš? Zaraď sa naspäť do davu a nevystrkuj rožky, lebo ťa zrovnáme!
1. Akosi sa v tom nevyznám, nedarí sa mi, mám z toho depresie.
2. Potrebuješ pomôcť, poď, ukážem ti cestu k psychiatrovi.
1. Neviem si rady so životom.
2. Na, tu máš antidepresíva a niečo na spanie, ...
1. Nič nefunguje ako by malo. Kde sú tie koľajnice a vlak?

317641

05.11.2014 10:29

Soulož do zadku

RE: Sex je zabava chudych

Luko 195.?.?.?

Veľmi dobrá kniha (Aldous Huxley - Koniec civilizácie) je možno k pravde bližšie, ako Orwell - 1984.
Svojím spôsobom "desivé" čítanie.

320355

12.11.2014 13:48

Proč páchá Evropa sebevraždu?

Pravda

Luko 195.?.?.?

Či je pan profesor vymyslený alebo skutočný, jeho výrok je takmer pravdou:
"Pak bude ve vztahu k Rusku použita politika izolace a podpory demokratických procesů uvnitř Ruska."
Jediné, v čom je výrok nepravdivý je jeho prvé slovo "pak".

320893

Káva pro Zvědavce

29

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc únor přispělo 74 čtenářů částkou 10 306 korun, což je 29 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010
IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Masové šílenství švédské mládeže19.02.20 15:46 Švédsko 3

Šokující čísla z Číny19.02.20 07:36 Čína 0

Cena zlata soupá19.02.20 06:51 Neurčeno 0

Sebemenší náznak pravdy o černoších vede ke konci kariéry17.02.20 23:36 Británie 0

Recyklace je lež zaplacená ropou17.02.20 09:24 Neurčeno 0

Neffův Neviditelný pes začíná být příjemně viditelný16.02.20 19:24 Česká republika 2

Niektoré švajčianske kantóny pozastavili používanie 5G vysielačov. Švajčiarske úrady začali testovať ich bezpečnosť15.02.20 13:53 Švýcarsko 5

Státní dluh vzrostl na 1,64 bilionu, na dividentách odteklo 299 miliard14.02.20 16:16 Česká republika 4

Česká vláda opět provádí rektální alpinismus Izraeli14.02.20 16:08 Česká republika 1

Dokud budu prezident, rodiče budou máma a táta, řekl Putin14.02.20 16:05 Rusko 0

Výročí leteckého útoku na Prahu14.02.20 15:26 Česká republika 2

Neuvěřitelná justiční zvůle: Odmítnout ubytovat Rusy je OK, verbálně odmítnout migranty je trestné13.02.20 17:16 Česká republika 2

Parlamentní listy rozkrývají temné smlouvy Člověka v plísni tísni13.02.20 14:09 Česká republika 1

Křeček je nový ombudsman!12.02.20 20:31 Česká republika 4

Už je to tady zase: Prodavačku vyhodili z práce za názor. Ideopolicie zasáhla11.02.20 09:15 Česká republika 10

Výzva a prosba o pomoc: Zbývá jen pár dní na to, abychom zabránili opakování historické potupy. 11.02.20 07:45 Česká republika 2

Jsme horší než nacisté10.02.20 12:37 USA 1

Indie pošilhává po Velkém bratrovi po vzoru Číny10.02.20 10:21 Indie 1

Na ruské základně nouzově přistálo letadlo, téměř ho zasáhla syrská raketa07.02.20 10:54 Sýrie 3

Česko pošle Maroku skoro sto milionů korun na boj s migrací07.02.20 08:55 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
23,13 Kč
Euro
24,96 Kč
Libra
29,91 Kč
Kanadský dolar
17,48 Kč
Australský dolar
15,43 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
20,80 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,85 Kč
100 maď. forintů
7,40 Kč
Ukrajinská hřivna
0,94 Kč
100 rublů
36,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
37 175,72 Kč
1 unce stříbra
422,59 Kč
Bitcoin
235 845,75 Kč

Poslední aktualizace: 19.2.2020 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?