Zpátky na příspěvek ›

Všechny příspěvky ze stejné IP adresy

Nalezeno 1628 příspěveků, 13 různých jmén: <nic>, ACHJO, Fraser, HK, hledající, hledající a nalézají, hledající a nalézající, Jan Koňas, janko, sanok, Thomaas, thop, Včelí medvídek.

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Setříděno od nejstaršího, přetřídit od nejnovějšího

31.12.2008 15:47

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: Je ale kardinální otázkou, co bude po krizi

janko 85.?.?.?

Jarmilko, až odmaturuješ, tak budeš rozumět i slovům/asociacím toho pána, kterého tak mile a po žensku oslovuješ.

Že jsi zvyklá na jiný slovník a jiné asociace po vyslovení nějaké věty, to není nic špatného. Špatné je, když se ztrapníš tím, že neumíš navázat své cítění na to, co je pod skořápkou slov "v jiném jazyce".

Vážím si tě nejen kvůli tvém námětu na řešení voleb, někdy tvá přímočarost hezky trefí "jádro pudla", ale občas jsme holt každý i za vola, blahopřeji to k dnešnímu výkonu.

179363

31.12.2008 16:17

Zažijeme doposiaľ najväčšiu hospodársku krízu

RE: Je ale kardinální otázkou, co bude po krizi

janko 85.?.?.?

...jo, volačo sa chystá, nechme se překvapit. Ale ne že bych to měl na triku, jen mě tak napadá (už asi dva roky), že by se ta EU měla stavět od svého geografického středu, jsou tam lidi, co si zatím od neolitu poradili se vším tak, že přežili téměř ve zdraví. Sice se občas posílají vzájemně do prdele, ale i tam se člověk včas dozví, co se na nás chystá.

Naše české pohádky oplývají moudrostmi, kterých si ti nahoře vesměs nevšímali. Ke své škodě.
Ale všechna moudrost od neolitu je schovaná v naší mateřštině, takže si budeme postupně její kouzelnou moc osvojovat. Stát se neo/lidem.

Ne že by mě moc těšilo, že budu muset tyhle věci o koloběhu jazyků a lidí vykládat, ale asi nic jiného mi nezbude. Leda včas umřít. A tam zas tak nespěchám.

Přeju všem zvědavcům dobrý čich na vývoj událostí a posílám každému pytel se zdravím a štěstím. Ale bacha při otvírání, štěstí je prchavá látka, občas i omamná. Otevřít, chytit a držet, držet, drže.....................t.

Jednou se to podařit musí, tak proč ne teď?

179367

02.01.2009 00:08

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: Změna k lepšímu

janko 85.?.?.?

...obávám se, že se mýlíte, nejen natažená guma se umí sama vrátit do TÉMĚŘ původního stavu. Informace té gumy o tom, že se se umí natáhnout a stáhnout je sice pro nás hůře sdělitelná, ale v materiálu té gumy je zapsaná. Protože i guma se opakováním za čas unaví.
A s lidskými pohyblivými systémy je to podobné, zatím stačilo každou krizi vyřešit buď expanzí do dalšího regionu - nebo válkou, kdy se zničí staré a je tu místo pro nové(= natažení gumy).
A tahle doba nenechá na svém místě nic. Rozpad všech systémů až do osobní roviny každého člověka je potřebný pro "upgrade" lidského myšlení.
A to v rozměru zcela jiné formy obecného paradigmatu. Boha bude muset zastoupit každý z nás, příběh o bohu je už posunutý mimo tento vesmír. Identita této řídící síly je nově definovatelná pomocí jazyka počítačů a vrstev komunikace, postavené na obdobách našeho genomu. Kontakt polarit, opakovaný tak dlouho, dokud mezi nimi nevznikne společný jmenovatel = membrána, má svou druhou polovinu. Trvanlivost membrán (od paměťových k hmotným) mizí, opakováním slábne do doby, kdy vznikne "chyba" = mutace, nové uspořádání membrán. Opět pomocí "nekonečného" opakování. Proč je náš biosystém konstruován do pěti vrstev (horniny, rostliny, zvířata, lidi + pohybové síly prostoru), to nám snad jednou ukáží ti, kteří tuto planetární soustavu koncipovali.

Program, který po zániku Atlantidy přeživší lidi dovedl k vytvoření projektu osmi dimenzí v symbolu nekonečna/"ležící" osmičky (desítková soustava v Indii), vstupuje (za účasti všech žijících/pohybových i momentálně nežijících/nepohyblivých součástí přírody) do fáze realizace.
Průse(r)číky událostí směřují k relativně klidnému využití technologií, vytvořených k propojení elektřiny a vědomí. Matrix může mít svou negativní i pozitivní (svobodnou) formu. Ještě sice není jisté, zda mocní dostanou rozum a vzdají se výhod těchto technologií. Pokud se nevzdají, tak život na planetě během pár století zdegeneruje.

Dnešní rozpad hodnot neustojí lidé, připoutaní k trvalosti svých názorů, ale budou mít dost příležitostí hledat jiné, vesměs u dna své osobnosti.
Zatím se tyhle "boží mlýny" dají sledovat převážně pomocí synchronicit (= vědomé propojování jinak uspořádaných asociačních řad člověka s těmi, které má zafixované jako pravdivé), ale trend k stále zřetelnějším projevům změny myšlení stále sílí, v úměře k rozpadu tradičních hodnot. Propojení vědy s tzv. "duchovním světem" je řešitelné, ale nepředbíhejme.

179419

02.01.2009 00:37

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: Proč se děsit ?

janko 85.?.?.?

Díky za váš příspěvek Larouxi, uvítám, když mě a moje zdánlivé domněnky opravíte, pokud se mi "daří" myšlenky formovat neobratně. Což neznamená, že své formulace nebudu bránit a vysvětlovat pokud možno jinak.
Nový přístup k lidem a k informacím v prostoru se realizuje především na internetu, každý vkládáme jen to, co máme v sobě.

Spoustu společenských komunikačních systémů je zablokovaných, a sem se díky nickům dostávají i ti, kdo si ověřují nosnost svých projektů, návrhů řešení. Postupně se vytvoří platformy oborových podobností v takové velikosti a sestavě, která bude životaschopná v nových podmínkách. Z nicků se později tyto internetové modely řešení propojí s jejich nositeli - a nové začátky nových i starých typů firem a sociálních systémů začnou fungovat.
Mnohé osobní kontakty jsou zatím neprůchodné kvůli době, potřebné k přehodnocení osobních preferencí. Černé i bílé vrány zatím ještě tápají nad identitou "sousedních". Zatím je "jasno" jen v krajních množinách mocných a ne/mocných. A i to se bude překlápět, mnozí musí "držet basu" - z nejrůznějšícch, vesměs existenčních důvodů.
Odhodlání ke konfliktu ve svém nejbližším okolím pak nastaví kvalitu cílů ke kvalitě jejich nositelů.
Nahota (míra upřímnosti) osobní psychiky nás provede obdobím změn přesně v míře souladu svých cílů s volbou prostředků k jejich dosažení. Nebo to bude jinak?

179423

02.01.2009 01:26

Rok 2008 za námi, co nás čeká v tom novém?

RE: Proč se děsit ?

janko 85.?.?.?

Vladimíre, malé děti fungují i podle mě lépe na tělesný kontakt/trest, pokud tedy mají "zapínač na zvukovou výstrahu" pouze na zadku. Vysvětlivka pro ránu je lepší než výtok vzteku, musím ale přiznat, že sám jsem se na svých dětech dopouštěl spíš vzteku než vysvětlivek. Inu, když tělo stárne, měl by mládnout rozum. Proto od určitého věku funguje místo facky líp domluva. Mlátit puberťáky je silně kontraproduktivní.

ad zaměstnanost: starost o obživu nejspíš vybudí v jedněch "zbytečných" potřebu komunikace přes internet, další jej mohou těm neznalým za nějaký bakšiš vyučovat. Ti podnikaví si díru v trhu najdou a ti se "zaměstnaneckým myšlením" si ho změní anebo ne.
Agresivní nemakačenkové si své oběti najdou také. A je na nás všech, jak dlouho a za jakých ztrát jim to bude umožněné. Jeví se mi, že si každý vykoledoval svými životy přesně ty situace, do kterých se dostává. Vstřícností se konflikt dá zmírňovat, agresí se agrese protistrany také zesiluje. Je to docela jednoduchá matika.

ad šmírování: po hlubším promyšlení (v kontextu přicházejících událostí) každý z nás zjistí, že zneužít se dá jen naše=moje "špínička".
Taky mě bolí srdce a ego, když jsou už v každé druhé vesnici radary, leckde jen zdržují provoz. Samozřejmě mám i návrh na jiné řešení "osobní zodpovědnosti za své prohřešky na silnici, ale také je v současnosti neprůchodný. Kdo z nás je po zabití člověka či trvalých následcích své neopatrnosti pracovat zadarmo (sloužit) v rodině toho, komu ublížil?

Emoce je nejsilnější síla člověka, platba stejnou či opačnou emocí k té, kterou jsme způsobili by asi dost rychle nahradila potřebu peněz. Ale na to si asi ještě chvilku počkáme....,

Takovou transakcí je ale i každá polemika.

ad multi-kulti: každá komunita je vázána vedle svých potřeb hlavně jazykem, ať jde o profesní nebo etnický.
A s jazyky je to jako s lidmi, vznikají, rostou, stárnou a zanikají. Včetně těch, co je užívají. Tohle téma je ale na delší povídání, nechci se zas opakovat. A také nemusí být jediná pravda to, co tu píšu.

Ad megacelky: každý balonek plněný tekutinou za čas praskne. Když jej plníme kuličkami, praskne také, ale kuličky zůstanou, jen v jiné formaci.
A jsme všichni v balonku, těmi různě velikými kuličkami, ne vodou. Jak kdo, bez vody to nejde.....

179428

02.01.2009 09:33

Kdy nám imponují naši vůdci

Do dna

janko 85.?.?.?

Ano, osobní statečnost té dámy nás postupně dovede k osobní hladině "dna", kdy se konečně rozhoupáme a ve svém nejbližším okolí, v rodině a v práci, začneme nabízet místo nadávek na "ty druhé" nějaká svá řešení situace. Udržet rodinu a práci si můžeme nejlépe tak, že to, co nás tlačí, probereme s těmi, kdo nás tlačí v nejbližším okolí.
Přerovnávat priority bolí. A musíme se připravit, že to vždycky bolí obě strany. Ta, která z nás nepřiměřeně profitovala má často pocit, že když vám dává práci (nebo doma poskytuje servis), tak že dělá víc pro vás než vy pro ni. Příroda (i člověk) vznikala tak, že po dlouhodobém opakování polarit vždy vznikl společný jmenovatel, a jestli to byla negativní či pozitivní mutace, to se zjistilo vždy až tím, která vydržela, přežila.
Existence zvuku a vody nás přežije, naše inteligence je esencí, komplexem "membrán" mezi hmotou (jsme 70 % z vody) a informací (charakter či zápis zvuku formuje asociace a ty ústí do pocitu, na základě pocitu se pak pohneme). Informace je jednotka prostoru, ale zatím se to asi tutlá, nevím proč.

Nekonečná válka slov a citů z nich vzešlých drží tento vesmír pohromadě. Ale nevím, jestli si ten příběh o jiném vzniku hmoty (a nástrojů pro její optimalizaci ve vesmíru) dovyprávíme v této nebo až v další civilizaci.

V libovolné hladině společnosti se budou nově řešit membrány (formy a struktury kompromisů).
Ta dáma a spousta dalších víme, že cesta začíná "dole", uvnitř nás, postupným rušením vlastní pohodlnosti. A je fuk, jestli je narušována shora nebo zdola, někde se potkají a tam se domluví.
Slovy nebo jinými zbraněmi, každá bolí jinak. Jednu cestu k nahotě osobní psychiky nám naši vládci ukazují. A v kontaktu s nimi můžeme jít jen tak daleko, kam naše informační vybavení dovolí.
Růst nezaměstnanosti bude mít výhodu v tom, že přitáhne víc lidí k internetu - a tím i k jejich lepší informovanosti.

179446

02.01.2009 09:46

Američané honí bin Ládina jen naoko

RE: Keby vec nebola taka krvava

janko 85.?.?.?

...hmm, spíš to vypadá, že hlad po klamání je spíš doménou ženské poloviny lidstva, proč ženy tak stojí o to, abychom jim říkali, jak jsou stále krásné - i když to mnohdy není pravda? A nám tvrdí, že jsme chytří a úžasní - často jen proto, že od nás něco potřebují?
...a že my jsme to samé, lžeme, protože se to od nás očekává a máme z toho výhody.

Každý si časem najde tu škatulku, kde má váhy na pokoru a aroganci - a začne jí používat. Okolí ho donutí. Příroda tak funguje, nejsme výjimkou.

179447

05.01.2009 17:47

Kdyby Hamas neexistoval

RE: .

janko 85.?.?.?

...Zajdo, aspoň použij mozek, mysli, když píšeš. Mají Palestinci možnost užívat stejné zbraně jako Izrael??
Kdo má přátelské úmysly, ten víc zbrojí??
Fakt si to myslíš??
.....rád bych tě tam poslal naplnit tvá slova.

179694

05.01.2009 20:09

Kdyby Hamas neexistoval

RE: .

janko 85.?.?.?

....hmm, ňááák sem se neudržel, omlouvám se. Vím, že tihle jsou splachovací.

179715

07.01.2009 10:23

Život a smrt mého otce

RE: Komu to prospívá?

janko 85.?.?.?

...je čas, kdy by se měla tahle šachovnice, řízená penězi a touhou po moci, (kterou peníze produkují) rozpadnout. Co se asi dozvíme ve významových vrstvách dnešního představení v Národním divadle - když sám velíký Saša zval diviaky k televizi (ČT 1, 20:00). Komponované představení od bratří Forma/nů.

Jsme opravdu tím "trojským koněm" v systému? Jaký cukřík místo ovsa tahle společnost dostane?

Bláznova moudrost praví, že věk Vodnáře začal včera, okolo 19 hodiny, ale než se dostane k nám na Zem, ......no, uvidíme.

179962

07.01.2009 10:47

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: Myslím, že to již nebude mít Izrael tak jednoduché.

janko 85.?.?.?

jo, už jsem tu i onde psal, že jsme (češi) druhou polovinou židů, tou méně systémovou, ale o to flexibilnější.
proto se od nás očekává, že překlopíme tenhle cirkus.

Ona se tahle "HRA" hraje dost vysoko nad možnostmi naší planetární soustavy, ale o tom si možná budeme povídat až později. Mnozí už možná i v jiném těle.

179967

07.01.2009 22:51

Havlova pravda začíná v mučírnách CIA

RE: Skvělý článek

hledající a nalézající 85.?.?.?

18 se narodil jejich velitel
víte, kdo to je?

180095

08.01.2009 12:03

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

Filipe, fakt si myslíte, že instituce typu církve má "právo na kyslík"?
Kdy každá instituce se po čase rozdělí na ty nahoře, kteří sledují jiné cíle - a na ty "věřící", kterým velení nabídne vcelku přijatelný recept na život?
Kdy pochopíte, že církev byla jen předlohou pro další "technologie moci" typu komunizmu či tak zvanou demokracii?
To, že dříve se pracovalo s morálkou a dnes se spotřebou - to je jen součást vývoje, kdy máme pochopit proč jsme na světě.
Zkuste se církevních panáčků zeptat, proč nám zatajili (už od 6 století) celou oblast reinkarnací, nebo technik, jak se dostat do jiných frekvencí mozku (viz budhizmus) a mnoho dalších poznatků, které se prostřednictvím pobytu Ježíše v Egyptě (v pyramidě) dostaly do hlav i takových lidí, kteří je chtěli jen pro sebe.
Za čas poznáte, jakou "fintu" skrývá oddělení matematiky od latiny, čím vlastně byla latina pro období, kdy zajišťovala rozvoj materiálních věd. Pochopit, jakou moc má schopnost něco pojmenovat (NOMINACE) - a jak byl tímto způsobem určován chod dějin - to můžete v komplexní formě sledovat dnes - kdy věty vnímáte NAUČENÝM ZPŮSOBEM. Ten má svůj začátek v počátku našeho letopočtu, formovaného latinou.
Ten nový letopočet, další v řadě - by měl platit od roku 2012, kdy i ostatní lidi poznaní a pochopí, jakou úlohu má člověk a jeho "skupinová duše" (globální vědomí + podvědomí).
Rozpad institucí, postavených na síle peněz může začít až v době, kdy budou všechny pod jedním velením - takže je ještě dost času si najít "jiná fakta" o historii planety.
Rozpad struktur může naše půlroční velení EU zastavit nebo urychlit - je to na nich.
Každý systém je postavený na infiltraci "protistrany", na včasném odhalení nebo neodhalení "trojského koně" v systému. Tím "koněm" se stávají (v zaběhlém systému) ti, kdo rozeznají nejdřív, že další postup ve stejném směru je nemožný.
Většinou se to řeší válkami - a ve firmách "dcerami, divizemi".

Transfer zboží a informací je nejen díky internetu ve stavu, kdy se nedařilo vytvářením zbytečných prací udržet lidi v informačním podsvětí. Proto musela nastoupit mediální válka/masáž. A následně vytvořit ohnisko (Gaza) a od něj šířit válku (dnešní rakety z Libanonu?). Je to smutné, možná si na výsledky kvalit, ukrytých v latině počkáme, v jiné civilizaci, v jiných tělech.

Čeština je esencí latiny, i když to tak vůbec nevypadá.
Tuto informaci mají ti, kdo spoléhají na "české řešení problému".
Držme tedy nám palečky. Mnoho informací přenášíme jen svým podvědomím, slova jdou často "naproti" - což je třeba vnímat i tak, že jejich vyřčení má opačný efekt. Ironii přeci známe, a tahle se zkrátka nedá "běžným rozumem" rozeznat.
Rozdvojení osobních asociačních řad známe jako schizofrenii - ale pro jejich opětné spojení zatím slov...

Automaticky kráceno

180162

08.01.2009 12:26

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

Rád bych, ale asi tě neuspokojím. Hodně si toho poskládám v palici, na netu chodím na Matrix-2001, dřív i na Osud.cz, server Kopeckýho už zavřeli, tam také bylo hodně.
Ono je dobré si všechno přecedit po svém.

To, jak jsem přišel na kvalitu češtiny, to je na delší povídání. O tom, jak funguje lidská soustava mozků.
Možná ti něco napoví knížka Romana Zemana "Pravda mezi nebem a zemí". Je sice psaná dost hrozným stylem (patrně mu ji "diktoval" Komenský). Je to spíš beletrie, ale opřená o vztahy v prostoru, které fungují, Roman ale nepoužívá "slovník" na který jsme zvyklí.
Zkrátka svět funguje podle trochu jiných pravidel než se ve fyzice učíme. Máš-li mail, tak ti pošlu nějaké své i cizí úvahy.

180174

08.01.2009 21:40

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

Jindro, jsou lidi, kteří jsou uzpůsobeni brzdit vývoj, je to tak dobře. Skrze naše emoce se v našem podvědomí propojuje mnoho informačních toků. Jde o to, reagovat jen, když "toho blba už nemůžu vystát".
A co možná se snažit najít aspoň kousíček dobrého v těch jeho větách. Taky mi občas ta "vstřícnost" nefunguje. je to děs, co máme mnozí "v balíčku".

Děkuji ti k odvaze zveřejnit své jméno, mě si také každý může najít podle domény.

180259

08.01.2009 21:54

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

křesťanské hodnoty jsou samozřejmě v pořádku, v nepořádku jsou ti, kdo jimi ovládají ty, kteří nemají dost času prostudovat principy "dělení buněk".
každá organizace se vytvoří z ušlechtilých cílů - a v každé se za čas vytvoří vnitřní velení, které se za cíle zvolí opak původních cílů.
Znáte to z každé s.r.o., založí ji tři kamarádi, pak se dva spojí proti třetílmu - a nakonec jeden z nich udělá nějakou fointu, aby mu spadla firma do klína.

Církev je firma. Víra je něco jiného. Čemu pořádně uvěříš, to se ti začne pomalu naplňovat. A s tím také skončíš.
Vesmír funguje docela jednoduše, potíž je v tom, že nevidíme(te) přes hranice svých dřívějších životů. Což se mnohým vymstí. Ta doba, ať chceme nebo nechceme - přichází.

A je možné, že dost lidí tuhle vnitřní válku o své přesvědčení nevyhrají. Snažím se sice s mnoha dalšími svět "duchů" převést do srozumitelnějšího jazyka počítačů - ale zarputilost osobního přesvědčení je mnohdy silnější. Není to můj problém. Jen nabízím.
Informace jako "jednotka prostoru" se sice za nějaký čas stane běžnou jednotkou, ale v současnosti jsem spíš za blázna. To je běžná situace těch, kdo se dostali za další "barieru myšlení".
Nevím, kolik jich je ještě přede mnou, ale před mnohými z vás je jich "hafo".

180265

08.01.2009 22:31

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

ravno nemá ten význam "jedničky", je tam jen ta "rovnost".
V češtině je "jedno" současně celkem, ale současně také označením, že je "to putna".
Nebo se mejlím?

ono pitvat se v jazycích, to je někdy "na palici".....

180274

09.01.2009 09:40

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

Nasredine, asi víte, že na počátku bylo slovo, nebo chcete-li, tak zvuk (určitá strukturovaná vibrace/hustota). Ze svuku se vyvinul i zápis komunikace.
Takže stojí za to se pitvat ve slovech a hledat, kam vedou jejich kořínky, = jednotlivá písmena, symboly (nebo dříve obrázky skutečnosti).
Je mi dneska taky 60, a to, co jsem vyčetl z písmenek, to se budou další generace učit ve škole. Je mi celkem fuk, které generace a kdo se o to přičiní.

Proto, i když smysl té vaší věty je shodný, tak její zápis vede člověka, cizince, do jiných řad vlastních asociací.
A opravdu v ruském slovu "ravno" chybí onen symbol číslice "jedna". Což je tou kvalitou, na kterou upozorňuji.
Např. slovo "odvaha" v sobě také skrývá "dvojku" (o/dva/ha) a někomu třeba nabídne myšlenku, že k vytvoření dvojice (páru) je třeba nějakého úsilí.

Kdysi nebyl jazyk rozdělen na kategorii velikosti (číslice) a kategorii "smyslu sdělení" (písmena, slova, věty).
Ještě dlouho bude trvat, než lidem dojde, že např. trojice boží je adekvátní této trojici (písmen, slov a vět).

Také si myslím, že když nám stárne tělo, tak by nám měl mládnout rozum - schopnost vnímat dění nejen skrze své zkušenosti, ale vcítit se co myšlení těch, co přijdou po nás. Jak oni nakládají s jazykem - a hlavně PROČ?
Tuto dětskou otázku hodně dospělých vymazalo ze svých potřeb, ke své škodě. Proto nejsou schopni se orientovat v dnešní situaci.

180327

09.01.2009 09:57

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

Killroyi, nemám sílu ani chuť vám vyložit, co z původního učení o křestu (vstupu do jiných informačních hladin) udělali otcové katolické církve. Za čas to poznáte sám.
Vývoj cca pár milionů let zpět má zmapovaný nejen věda svými nástroji, ale také svět duchovní, kde jakékoliv náboženství je spíš přítěží, berličkou, než ukazatelem směru.

Z vašeho příspěvku je zřejmé, že si nerozumíme v tom, co je to firma. Firma je efektem nějakého projektu, nějaké myšlenky. Obvykle se snaží vyplnit nějakou mezeru v nabídce. A církevní "instituce/firmy" nabízejí víru v hodnoty, které ale sami její ředitelé/vysoký klér nedodržují.
Takže moje srovnání zas tak moc nekulhá. Jen vám vštěpované (ostatně velmi kvalitní) hodnoty zamlžily snahu si zjišťovat a kontrolovat, jaké cíle opravdu církev sleduje.

180328

09.01.2009 10:57

Lživé ticho těch, kteří vědí

RE: John Pilger...

janko 85.?.?.?

Mirdo, díky, zkusím problém popsat ještě jinak.
Války skrze zbraně byly vždy až následkem válek skrze slova.
To, co se děje v Gaze je sice strašné, ale v konečném efektu to zřejmě pomůže k likvidaci programu, daného pokurvením křesťanství a tajeného těmi, kdo dnes mají "distribuci slov" (media) ve svém držení.
Zapomínají na to, že ty méně hmotné složky člověka, kterým hromadně říkáme emoce, že ty svou energii také někam předávají. To, že vyzařování planety do okolního prostoru je čitelné pro rozvinutější formy "člověka", to si za čas mnoho lidí uvědomí.
Ale pořádek si tu musíme udělat sami.

Jak? Našimi emocemi. Rovnováha mezi planetárním vědomím a planetárním podvědomím se stupňováním informačního teroru dostane do polohy, která jde proti těm, kdo ji způsobují. Příroda sama zajišťuje tuto rovnováhu, proti ní jsme jen pěšáci. A jak vlastně fungují vrstvy informací skrze člověka a přírodu - to je předmětem jiného pohledu na fyziku prostoru, který "se děje" tady na internetu, kdy lidé svými myšlenkami propojují svět elektřiny se světem lidského vědomí.

Energie v prostoru se zkrátka neztrácí, jen nám, tady dole, chybí měřáky na kvalitu našeho vědomí a našeho podvědomí. Mnohé tato nástroje už naši vládci mají, ale nemohou monitorovat celkovou hladinu, na to nejsou "dost vysoko".

Rusko je zřejmě nástrojem, který v současnosti otvírá dveře svých schopností. Každá válka slov se promítá skrze "nosič" (drát, kterým je vedena informace).
Sion a jeho banda mají svůj rozžhavený drátek v Gaze, Rusko, v pozadí s Čínou a Indií (ano, česky se to řekne, že je má za prdelí)- má svůj lehounký "drátek" (nosič informací) v plynovodu.
A až všichni pochopíme, proč zrovna prťavé Česko má na starosti "přelom epoch" (vyjednávání doprdelistů se sráči), tak nám dojde, jakým pokladem je v současnosti čeština, jakým pokladem bylo oddělení kategorie velikosti od kategorie smyslu v geniální koncepci latiny a té matematiky, která "Sion" dovedla k technologiím, které si schovává pro pozdější užití. Až naše myšlení budou mít pod absolutní kontrolou skrze radary a satelity.
Ano, jsem blázen. Dokonce potvrzený lékaři. A ti mají přeci vždy pravdu. Tu svou, opřenou o monstra, vyrábějící "dvojsmyslné" léky (lék + jeho vedlejšák). Nejen penicilín má svou životnost, svůj vrchol už má za sebou. A pravda je také živou entitou, má svůj porod (čím větší je pravda, tím je porod obtížnější), růst, vrchol a postupný nebo rázný zánik. A pravdy je vždy tolik, kolik je v ní samočistících (sebeorganizujících) mechanizmů.

Takže čekáme, jakou pravdu nám ukáže spor těch dvou "drátků", Gaza verzus plyn.

Zatím asi mnoho lidí nedokáže využívat synchronicity ve svém vědomí, ony jsou důkazem jejich osobní pravdivosti, důkazem toho, že jim svědomí ještě funguje.
...

Automaticky kráceno

180335

09.01.2009 10:58

Lživé ticho těch, kteří vědí

RE: John Pilger...

janko 85.?.?.?

Zatím asi mnoho lidí nedokáže využívat synchronicity ve svém vědomí, ony jsou důkazem jejich osobní pravdivosti, důkazem toho, že jim svědomí ještě funguje.
A spojování "nespojitelného" třeba včera ukazoval nějaký klučina (na ČT 1, Robert Fox, odpoledne) - skrze sklo zavřeného auta si na chvíli půjčil dálniční známku.
Není podstatné, jestli to byl trik nebo skutečnost, podstatné je, to, že když toto vidím jen skrze "křemíkovou techniku", jestli viděnému uvěřím nebo neuvěřím. Toto rozhraní pak směruje naše asociační řady buď do hledání řešení - nebo do konstatnování vlastní blbosti slovy "tohle mi hlava nebere", to je proti fyzice. Není, on jen umí otevřít svým vědomím MEM/BRÁNU mezi svým přáním a tou známkou. Ten kluk představuje emergentní hladinu do nového přístupu k fyzice, do technologií vědomí, kterými byla zřejmě formována civilizace v Atlantidě.

180336

09.01.2009 11:43

Vraždit ve jménu Božím

RE: Kto vraždí v mene viery ??

janko 85.?.?.?

Redneku, je to skoro dobře, dodám jen, že srdce je spíš distribuční jednotka pro rozesílání informací do obou "mozkových soustav" člověka. Jednu máme v dutině tělní, druhou v dutině hlavy. A spolupráci obou měl zajistit právě projekt "křestu".

Ale protože existovaly síly, které si chtěly "smetanu" ponechat jen pro sebe, musel projekt, daný latinou + matematikou "skrytého součtu" počkat.
Věda svým zkoumáním hmoty šla jinou cestou než ti, kdo koncipovali projekt, známý jako křesťanství. I oni věděli, proč blázny nazývali "blahoslavení duchem". Rozdvojení osobnosti (schizofrenie) je dlouhodobým "projektem okolního prostoru", jak nastartovat obě vícečetné soustavy, kterými člověk zpracovává informace hmotné (potravu) a ty nehmotné (myšlení, vjemy...)
A nějakou dobu trvalo, něž se podařilo někomu s touto diagnozou se opět zařadit mezi ty "normální", je nás už asi víc.
Jak fungují obě "mozkové" soustavy, to popisuji v některé ze svých úvah.

180345

09.01.2009 13:02

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

1. spočti si ta století pořádně, není to tak těžké, od šestého do dvacátého prvního, jako vizitka tvé kvalifikace to docela stačí.
2. nejsem vědátor, kdes na to přišel?
3. Ulítlej byl Kopernik taky - ve své době. Později lítali jiní.
4. Každý máme jiné podklady pro svá tvrzení.
5 Že nevíš, zda jsou diskutéři příčetní, to je zřejmé, nemáš na to a sám to i konstatuješ.
6. Duševní zdraví se projevuje optimizmem, vstřícným přístupem k okolí. Snad ti někdo pomůže.

180352

09.01.2009 20:55

Vraždit ve jménu Božím

RE: Kto vraždí v mene viery ??

janko 85.?.?.?

...nerad bych někomu způsobil prasklinu lebky, spokojím se s trhlinou ve "skálopevném přesvědčení", které si každý během života pěstujeme.
Úklid mozkovny je na stole, tohle je rozcvička. A asi se tomu úklidu nevyhneme nikdo. Jen čuchám, odkud vítr vane.

180404

09.01.2009 22:58

Vraždit ve jménu Božím

RE: Kto vraždí v mene viery ??

janko 85.?.?.?

Kirkmene, někdy je těžké oddělit skutečnost od toho, kdo a proč ji nějak popisuje. A přichází doba, kdy si asi leckteré děje minulé budeme my nebo naši potomci prohlížet v televizi.
Zákon akce a reakce (jak nahoře . tak dole) zkrátka díky technologiím vědomí (v Atlantidě) a technologím, budovaným znalostmi o hmotě (dnešní civilizace) ten návrat/zrcadlení bude asi vypadat trochu jinak, tak, aby ani "zrníčko pravdy" nepřišlo nazmar. A televize je vlastně takové "dynamické zrcadlo", schopné modelovat možné a zaznamenat uskutečněné. Nejen mafiáni si u adeptů dělají záznamy jejich "zasvěcení" (= první vraždy na objednávku). Našim mocným stačí jen dva typy papírků, jedny jsou volně směnitelné, jiné se někdy platí draze, třeba nám nějaké ukážou. Zatím se ukazují jen ty malé, ale až budou všichni u bedny, protože nebude pro ně práce - tak situace donutí ukázat i ty opravdu drahé papírky - nebo filmy?
- anebo se hoši uklidní a spláchnou to mezi sebou - a o sběr jejich peněz se postarají nějaké užitečné projekty.

Míra samořiditelnosti v prostoru, který obýváme, nejen mně, ale i mnohým jiným nabídla vhled do "možností člověka v prostoru svého vědomí". Tak se snažíme podle svých sil upozorňovat na omezení, která si do cesty k poznání souvislostí mnozí stavíme svým myšlením a trváním na pravdách, které se nám zrovna "hodí do krámu".
Jedna z mých inkarnací zřejmě byla i v postavě Koniáše, i já jako on bourám stávající příběh fyziky a úlohy člověka v ní.
Do tzv. volného prostoru se zapisuje energie veškerých kdy uskutečněných pohybů, málokdo si to dovede představit. A to od samotného počátku, kdy z NIC vzniklo VŠE. Je to opačný příběh k Velkému třesku, pravdivější, opřený o lidskou schopnost učit se z chyb. Koniáš se postupem doby a vývojem řeči stal Koňasem, za chyby v minulosti také zaplatí. Komunisti si poprvé také mohli "splést" své ego se svým úkolem, nevím. Ale i oni jsou schopni se učit. Nepoučitelnost je neschopnost rozumu srovnat se se změnou podmínek k žití. Pevnost zastaralých názorů zajištuje průchodnost "novinek" v mezích, které příroda a živly unesou.

Zhmotňování a další fígle se asi budeme učit - každý, jak dovede. Rozlišit trik od skutečnosti bude stále těžší.
A trénovat můžeme na mediích, kdy nám leckdy jako současnost mohou být předány záběry z minulosti, ne z dneška či včerejška.

Každá náhoda se dá připravit, když je k tomu dost času. Musíme jí ale vytvořit mantinely z naší i z její strany. Např. u přání vyhrát jackpot musíme přesně vědět, jak s penězi naložíme.
A to samé udělali tvůrci latiny a matematiky. Princip skrytého součtu nemohl být dešifrován "slepcem" dříve, než doba dozrála.
(slepec není jen od "slepý", ale také od "slepit", jen se to trochu ztratilo ze slovníku....[smích] )

Pokud se podaří, aby strejci se z...

Automaticky kráceno

180419

10.01.2009 13:34

Dopis Vaškovi

Znovu setkání s milovaným zvířetem je možné ...

hledající a nalézající 85.?.?.?

AD ... Už se nesetkáme, leda tam – nahoře. Nevěřím na posmrtný život, ale někdy doufám, že se pletu, a že něco takového existuje. ...

... podstata zvířete je jiného druhu a z nižší úrovně stvoření než u člověka. Někde jsem četl, že zachování formy duše zvířete je možné právě skrze lásku, o které je i tento článek. Je tedy možné, že se člověk může v dalším životě zde na zemi setkat znova s milovaným zvířetem. Jestli někdo věří nebo nevěří ví nebo neví o posmrtném životě nebo reinkarnaci je jeho věc, ale skoro každý člověk je schopen uvážit, že spravedlnost jako taková je nemyslitelná bez milosti nového vtělení za účelem dalšího vývoje nebo odpykávání dřívějších pochybení. Pokud tedy reinkarnace není, tak KDOKOLIV může s klidným srdcem říci, a to i včetně všech věřících celého světa, že spravedlnost je prázdný pojem s vážnými trhlinami. Jinak by u hlasatelů spravedlnosti, bez možnosti dalšího vtělení, musel někdo libovolně určovat, kdo se kde narodí a do jakých poměrů, aniž by dotyčný s tím jakkoliv mohl souhlasit nebo si to sám způsobit. Takovou libovolně určující a vybírající autoritu by bylo nemožné uznávat jakožto svrchovaně spravedlivou pro opravdu vážně hledajícího.

180482

10.01.2009 18:18

Lživé ticho těch, kteří vědí

RE: John Pilger...

janko 85.?.?.?

....jsme jedna velká rodina, to je hezké, a pravdivé. i když se občas "kousneme"..

Pokud by se stárnoucím tělem měl mládnout rozum, tak je vlastně fuk, kolikrát se komu to sluníčko zvedne nad obzor...

180493

11.01.2009 11:39

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

Milý Vojto, docela rád bych si tu od vás přečetl vaše rozdělení "řádů". Zda se budou krýt s mým rozdělením "dimenzí".
Chápeme-li "řád/dimenzi" jako "vrstvu/objem" poznaných vztahů mezi neživým a živým materiálem - mohli bychom dojít k nějakému společnému závěru.

Ono se totiž projevuje, že i vaši mistři "pragmatičného vědečna" docela rychle stárnou. A kostnatí - především proto, že si potřebují udržet své, obvykle dost těžce dobyté pozice ve světovém dění.
To, že se dnes veškerá "fyzika ducha" a "fyzika hmoty" propojuje skrze naše ovzduší (tím, že ovzduší obsahuje jak elektřinu internetových sítí tak i "elektřinu" vědomí).
Vše jsou jen vibrace (směrovaný odstředný a dostředný pohyb), nějak pojmenované a nějak měřitelné. A věda zatím měřáky na síly vědomí nemá. Jsou jimi slova, složená z písmen. A písmena, která označují fyzikální "komodity", ta rezonují s tabulkou chem. prvků, která rezonuje s tzv. "abecedou lidštiny", kterou tu drze propaguji.

Počet a kvality vrstev/řádů pak mohou být základnou pro spojení obou přístupů k chápání prostoru okolo nás.
Vím, že doba propojování nové a staré fyziky je tu. A postup je stále stejný.
1. objev anomálie
2. pokus o její zařazení do poznaných struktur (myšlenkový projekt + vytvoření nástroje/přístroje k doložení myšlenkové struktuy - hypotézy, teorie, vize..)
3. vznik společného jmenovatele (oprava či výměna stávajících modelů myšlení, jednání, výroby.....)

Platí, že pro každou myšlenkovou strukturu jsou v čase vyrobitelné nástroje, které ji dokáží. Platnost důkazu vychází z koncepce referenčních systémů, kterými cokoliv dokazujeme.
Naše myšlení pracuje v okruhu jazykových axiomů, které prochází přestavbou (likvidací některých, nastavením jiných). Matematika "skrytého součtu" v kombinaci s esencí latiny v naší mateřštině otevřela svou 13. komnatu.
Vrstva významů jednotlivých písmen v libovolných slovech v libovolných evropských jazycích je axiomem, který propojí svět vědy se světem duchovna, oddělených dočasně kvůli dokončení technologického vývoje.

180560

11.01.2009 12:25

Dopis Vaškovi

RE: Znovu setkání s milovaným zvířetem je možné ...

hledající a nalézající 85.?.?.?

hmmm pěkné. Jestli počítám dobře, tak jste poukázal na svých 4-5 životů s tímto zvířátkem. ... Celkem jich bude asi více a většina tady dřepíme jakoby v první třídě a pořád dokola ji opakujeme. Chtěl bych už dál, bez nutnosti dalšího zrození neboť i pozouny ve stvoření ohlašují blížící se Soud, ale jaksi se pořád zamotávám v síti nutných odpykávání starých chyb.

180565

11.01.2009 16:37

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

Ano Pietro, máte dobrý postřeh. Mnoho informací se skrze naše slova přenáší naším podvědomím. To lidi, kteří nemají propojené obě "mozkové soustavy v těle", nemohou vnímat.
Cyril s Metodějem právě skrze znalosti svého podvědomí propojili učení Egypta s původním, slovanským.
Proto také se stala čeština tím jazykem, který umožní lidem pochopit jiné vztahy, které váží člověka k okolnímu prostoru.

Ale to je ještě hudba budoucnosti.
Dnes se stala jiná, podstatnější událost. Utrhlo se ucho, držící tu naší bandu podvodníků u koryta. Dr. Dryml vypustil džina z lahve při besedě s Moravcem.

180577

11.01.2009 17:22

„Ukrajina sa na tento spor pripravovala mesiace“

RE: 2009

janko 85.?.?.?

Hmme ano, máte dobrý postřeh. Zkusím jej doplnit.
Téma, jehož nosičem je distribuce plynu, je klíčové. Představuje změnu "koncepce řízení světa". Informační vrstva lidí, řešících skrze naplánovanou krizi v dodávkách plynu politické uspořádání světa připravovaly obě strany. Jednu tvoří lidi ze Sionu (ti, co vymysleli nekryté peníze a nadměrný zisk a drží se toho vší silou), ti realizuji své silové řešení (své způsobilosti k řízenísvěta) prostřednictvím "akce Gaza".
Ale zřejmě část lidí "ze Sionu", která s tímto řešením nesouhlasí, pomohla předjednat modely pro překlopení vlády dolaru, bankovky s "božím okem". Je na čase, aby tento (božský?)mlýnek zapracoval konečně ve vhodnějším směru.

Zdá se, že oběd Topolánka s Klausem byl tím klíčovým momentem, který umožnil předjednané varianty Topolánkovi nabídnout.
Dál už mohlo jít vše téměř samospádem.

K této domněnce mě přivedla až Filipova poznámka při dnešním sledování Moravcových hostů na ČT 1.
Nevím, jak dalece je připravený debakl politických špiček, který odstartoval doktor Dryml. Doufejme, že se obejde bez fyzické újmy účastníků. Ostudu si ale nejen Paroubek, ale i mnozí další zaslouží pořádnou. Čím déle se "bratrstvu černé pracky" podaří ostudu oddalovat, tím budou její dopady horší. Nejdřív pro nás - později a o to víc pro ně.

Zdá se, že máme naději se z informačního podsvětí vyhrabat. Na míchání pravdy s polopravdami jsme byli jako národ vždycky dobří, mnoho lidí i ve vysokých postech ve světě nám, naší úloze v přěměně EU a světových dějin drží palečky. Ze svých pozic se ozvat nemohou, jsou vázáni pravidly, které je do těchto pozic dostaly - a mnozí jsou z toho nešťastní.

Ale možná se mi to jen zdá, lucidní snění bývá předzvěstí skutečnosti, takovým "demíčkem" toho, co je možné, ale nejisté.

180581

11.01.2009 17:36

Co mi nejvíce vadí na současné izraelské agresi

RE: To hestroy a spol.

janko 85.?.?.?

Jarmilko, vy jste snad chlap v sukních. Usuzuji z toho, že často trefíte hlavičkou hřebíček. Klapky asi máte jen v otázce rozdělení ženských a mužských rolí. Sama jste dokladem toho, že to tak asi příroda chtěla.

Ano, klasická věta o zloději, křičícím chyťte zloděje má v současné politice tuto podobu. Malinko si uškodit, abych pak mohl škodu hodit na někoho, kdo mi vadí.

Jsme v tomhle oboru také profíci, proto nám nedělá problém takový styl uvažování odhalit.

Je to jako když kouzelník sleduje jiné kouzelníky - ví, kam se má koukat.

180582

11.01.2009 21:23

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

...hebrejština by měl být jazyk, kterým egyptští kněží zapisovali "zdrojový kód" = propojení mezi latinou a matematikou "skrytého součtu". Jestli celé učení Egypta ono vyvolené etnikum ukradlo nebo dostalo do vínku - to ať si rozhodne každý sám.

Tím "krytím" (zde je třeba hledat princip "tajemství", hojně užívaný těmi, kdo se bojí práce a těží ze zneužití "informací v obchodním styku) je možnost "PŘEKLADU" matematických výsledků do sféry znalostí o povaze prostoru a kvalitách člověka. Proto také učenci té doby (po instalaci křesťanství skrze latinu jako povinného jazyku pro kvalitu poznání) byli vesměs kněží, nemuseli vědět, že jejich pojmenovávání nových vztahů/poznatků latinsky tak mělo kódem (kabalou?) přes hebrejštinu další význam. Odtud, ze znalosti jinak vedených asociačních řad se později odvíjelo tzv. "zasvěcování". Představovalo napojení na onu jinou řadu asociací.
Známe něco podobného ve slangu, odborné hantýrce pro určitou profesi.
"Hantýrka" matematiků se dostala až do rotace, k popření svého základního axiomu. Pochopením součtu tak, že 1 + 1 = 3, kde na příkladu slučování barev je zřejmé, že nová kvalita - součet vstupních je až třetím prvkem, protože dva vstupní jsou v "latentní" (neprojevené) podobě. Odtud lze také formulovat, co je to okamžik anebo čas obecně. Berlička v podobě honby za časem tak v určitém období přestane mít svou sílu.
A toto období přichází.
Metu (plánovaný milník) v letopočtu 2012 můžeme dosáhnout dříve, ale i později.
Anebo vůbec, heslo "po nás leda potopa" už vyzkoušela civilizace předchozí.

180592

11.01.2009 22:01

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

Vojto, neklesejte na mysli, to, co chcete dělat v laboratoři, to už dávno funguje v přírodě = v prostoru.
Já jsem také docela dobře zakotvený na zemi, membrána, kterou mezi sebou máme, je ve směru, to píšete správně.

Možná přijdete na to, že vedle chemických vazeb jsou tu i vazby elektrické a že elektřina vzniká v lidském těle. A "ve vzduchu" se díky bezdrátovým technologiím obě musí nějak porovnat.
Dokonce bych se vsadil, že už to latentně víte, ale neumíte si to zdůvodnit.

A za nějakou dobu patrně poznáte, že "konina", jak můj pohled na fyziku pojmenoval jeden bystrý přispěvatel, funguje bez chyb. Spojuje technologie vědomí (vytvořené v předchozí, Atlantské civilizaci) s technologiemi, které uznáváte jako jediné možné, které pramení ze znalosti povahy hmoty a kombinací jejích fragmentů (opět díky myšlení, vzniku "elektřiny" v mozku).
Nemíním vás přesvědčit ihned, každý máme svou dobu zrání. Ale dejme si takový drobný úkol:

V záznamech zábavných pořadů ČT 1 mladík (Robert Fox)jakoby vyjme skrze sklo zavřeného auta dálniční známku.
Oba víme, že takový příběh se dá natočit, sestříhat a podat tak, aby vypadal věrohodně. Mám pak jen dvě otázky, první se týká vysvětlení zahraných či skutečných emočních projevů těch dvou kluků, co scénku sledují (stačí mi váš osobní názor).
Druhá otázka se týká fyziky, je pro vás představitelné, aby člověk jen svým vědomím (spoluprací s prostorem) dovedl:
A) rozpustit membrány mezi atomy skla svou vůlí? (oba víme, že zkoumáním atomu se zjistilo, že je tam vlastně samé prázdno, obalené POVRCHEM/MEMBRÁNOU, který/kterou jsme nějak pojmenovali a všichni ji ve svém vědomí nepřetržitě uchováváme. (až na toho Roberta, on nám/Vám kazí fyziku).
B) dovedl pomocí mžikové hypnozy těm dvěma klukům do hlavy "naprogramovat" vidění příběhu, který si předem připravil a před nimi předvedl? (střih na detail rukou mohl pocházet z jiného času na obdobném voze), aby reagovali takhle spontánně? (vynikající herecké výkony, že?)

...jak se budete tvářit, až se stanete účastníkem podobné produkce?

Moje úloha v nové fyzice je prostá: kdo neumí = učí. Umím tyhle jevy zařadit pomocí řady podobností do dnešní situace, nic víc.

180598

12.01.2009 08:54

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

Vojto, jakmile si začneme definovat, co je to "zázrak", dostaneme se dál.
Vy ještě žijete v době, kdy nevíte, že nahodilost je pouze označením míry naší nevědomosti o strukturách, které nás obklopují. Každá větší "náhoda" je velice dlouho a velmi pečlivě připravovaná. Ty největší "projekce náhody" (přesněji "projekce možností") nazýváme civilizacemi, ty menší pak známe jako "dějinné zvraty". Ty ještě menší pak i vy znáte jako puče nebo války. Všechny jsou připravené, ale mnohé nepřestavitelně dlouho předem.

V tomto roce se prolíná skrytý (katolickou církví utajený) program pro náš letopočet - s programem pro tuto sluneční soustavu. Změnu leto/počítání si vynutil objev a následná aplikace (a nakonec i rozluštění) skrytého propojení mezi latinou a matematikou. Jestli už teď nevíte, která bije, tak pámbu s váma, asi nemáte šanci obsáhnout dosah projektu většího, který byl základnou pro koncepci této sluneční soustavy.

Možná vám docvakne, že člověk musí nejdříve umět svůj cíl formovat v myšlenkách, a pak teprve hledá v hmotném okolí něco, co mu pomůže jeho cíl realizovat. Od ulovení zvířete pomocí hozeného kamene k vytvoření virtuální krajiny a života pomocí křemíkových technologií.

Dostal jsem se skrze "rozdvojení osobnosti" (pro vás schizofrenii) svým vědomím do oblastí v kosmu, kde se tyto reálie tvoří. Naše povídka o Bohu, opakovaná v mnoha civilizacích (viz Zeitgeist a další filmy), zkrátka musela dojít také ke svému cíli, k jinému popisu existujících vazeb v prostoru. Mě se to povedlo - a čekám, až nás bude víc.
Podobně jako duševní choroba (schizofrenie) musela najít ten hlavní lék sama v sobě v duši, ve vnitřku člověka, který odmítal bát bláznem. Nejsem první, kdo svůj veřejný i vnitřní život má v pořádku. (film "Čistá duše" asi znáte, ne?)

Ale k odpovědi:
Vstup jiného systému do stávajícícho je průchodný pouze přes to, čemu říkáme vnořené hladiny - nebo přesah skutečnosti. (v číselné stupnici je jím devítka, je obrácenou šestkou "uhlíku" - naší základny). Zkrátka když nějaký blb neví, že něco nejde - a udělá to.
Ten chlapec Fox nám má nastartovat nepatrnou schízu každému hloubavému člověku, má nás donutit přemýšlet, jak se dá :
a) takový trik vyrobit pomocí dostupných technologií
b) existuje-li nějaký způsob, jak okolí a kamerám vsugerovat, že to, co vidí, je skutečnost
c) může-li existovat úplně jiná cesta - univerzální "společný jmenovatel", který rozpustí membrány mezi hmotou a myšlením.

Tuto osnovu jste neprovedl, takže vás řadím ke kecálkům, kostlivcům, zoufale se držícím stávajícího pohledu na fyziku.
Možná, že pochopíte lidské osobní nebo kolektivní vědomí jako onu sílu, onen "společný jmenovatel všeho, co existuje". Netřeba tomu říkat bůh, stačí umět vrstvy mezi hmotou a vědomím pojmenova...

Automaticky kráceno

180635

12.01.2009 08:55

Vraždit ve jménu Božím

RE: Inkvizicni svine

janko 85.?.?.?

Netřeba tomu říkat bůh, stačí umět vrstvy mezi hmotou a vědomím pojmenovat a popsat tak, aby nebylo pochyb o jejich vzájemné vazbě. A zařadit sebe i celou naší "pozici v projektu člověk" do odpovídající informační vrstvy.
Leccos si můžete přečíst na mých stránkách (www.karao.estranky.cz ), ale je možné, že vás čtení rozčílí nebo bude nudit. Obojí je znakem nepřipravenosti vašeho organizmu, a neberte to prosím jako urážku, každý zrajeme jinak a každý máme omezenou "životnost", schopnost zařazovat nové skutečnosti do svého portfolia znalostí. Já ty blázince vydejchával přes patnáct let.

180636

13.01.2009 11:24

Spravedlivý hněv Izraele a jeho oběti v Gaze

RE: muj nazor

janko 85.?.?.?

...no konečně, aspoň jeden, co vidí skrze zrcadlo. Ono zřejmě za čas každému dojde, že část kočovníků/lovců v počátcích indoevropské civilizace (např. Avaři?, pozdější Chazaři?) se vyvinuli z "lovců zvěře" (kradli je přírodě, nevychovávali si zvířata pro obživu) se plynutím času vypěstovala sběř, která krade nejen majetky, peníze, ale i morálku.
Ale pozor, zdůrazňuji, že nepíšu o židovstvu jako o celku ( i my jsme svým charakterem myšlení částečně židi, také proto jim lépe vidíme do karet). Systémová, katolickou církví trénovaná část židovstva se obrátila do protisměru, proti svým lidem (viz instalace Hitlera a jeho naočkování proti obyčejným židům).

Je to opět jen o fyzice. Jakmile určitý celek (jedno zda hmotný či společenský) svou dostřednou silou (vůlí jedince nebo nějaké ideologie) dosáhne stavu, kdy jedinec (jedna ideologie) si vynutí formování skupiny při řízení takové skupiny (firmy nebo společenského paradigmatu), dojde po určité době vždy k "dělení buněk" = k polarizaci směrů, vedení si zajišťuje svou stabilitu na úkor těch, které řídí.
Vidíme to všude okolo nás.

Proto se čeká na jediné možné řešení, kdy atomizace společnosti dojde až ke každému jednotlivci - a on se bude rozhodovat, kdy a jak vstoupí do konfliktu s tou "vrstvou moci" - na kterou svým vzděláním a silou stačí.

Situace z pohledu dostředných a odstředných sil:
Gaza přestavuje silové řešení, to vždy užívá rozpadající se systém. Původní etnikum "lovců" neumí nic jiného než chytit, držet, sežrat a pak najít nové zvíře k sežrání.
Expanze "zabitého" křesťanství ((princip nám oni stále tají, nám nabídli jen nástroje, desatero, ale desátky = efekt v podobě majetku (dnes technologií moci) - si nechali pro sebe)Z původních klacků a oštěpů mají dnes "hůl" v podobě medií.

Akce "Plynovod" je symbolem řešení společenské situace z druhého směru, dostředného, vyjednáním podmínek ke spolupráci na úrovni těch, kdo místo ničení tvoří. A mají co nabídnout. Původní zemědělci, Slova/né (museli pracovat rukama, slova nebyla jejich nástrojem) byli podrobeni skupinami "lovců".
Dnes se tato část dějin dostává do podoby souvislého příběhu. Opět doporučuji A. Horák: O Slovanech úplně jinak.

PS. (Vy)puštením plynu (analogie "džina z lahve" se otvírá nová etapa dějin, stavba jiné EU, od svého geografického středu. S účinnou pomocí lidí, myslících česky (a nevěřili byste, kolik jich ve vesmíru je...). Zatím se mnohé ideje ještě nedostaly z podvědomí do vědomí našich politiků - ale už čekají za dveřmi. Jsou (jako my všichni) řízeni vyššími složkami než těmi, co existují v našich informačních sférách. Pátá a šestá dimenze (mimouši, kteří mají těla podobná našim) si asi tuto příležitost k vzestupu lidských poznatků nenechá ujít. Mě oni už řídí dost dlouho ...

Automaticky kráceno

180780

13.01.2009 11:26

Spravedlivý hněv Izraele a jeho oběti v Gaze

RE: muj nazor

janko 85.?.?.?

PS. (Vy)puštením plynu (analogie "džina z lahve" se otvírá nová etapa dějin, stavba jiné EU, od svého geografického středu. S účinnou pomocí lidí, myslících česky (a nevěřili byste, kolik jich ve vesmíru je...). Zatím se mnohé ideje ještě nedostaly z podvědomí do vědomí našich politiků - ale už čekají za dveřmi. Jsou (jako my všichni) řízeni vyššími složkami než těmi, co existují v našich informačních sférách. Pátá a šestá dimenze (mimouši, kteří mají těla podobná našim) si asi tuto příležitost k vzestupu lidských poznatků nenechá ujít. Mě oni už řídí dost dlouho s mým vědomím (skrze řízenou schízu, jak jinak). Ale mnoho dalších z nás dovedou řídit tak, že našinec nemá šanci ani nástroje ke kontrole jejich zájmů.
Je to možná divné, ale jsme pro některé rozvinutější entity něco jako jsou pro nás naše domácí zvířata. Mají nás rádi, když se moc nebouříme. Zřejmě ale "zvířata", která dělají bordel, budou postupně eliminována, odstavena z "chovu".

Vývoj předchozí civilizace Atlantidy vyústil do konceptu jazyků, který v Egyptě objevil a popsal tým okolo Ježíše. Dnešní civilizace tuto ideu (směrem odstředným, do prostoru všech lidí) rozptýlila do milionů "Ježíšů" = lidí, co jim ještě funguje svědomí. Ono je vstupem k propojení obou "mozkových soustav člověka. K tomu, co dávní učenci, dnes známi jako "a/pošto/love" nazvali "křestem". Příčinou, proč se oddělil islám byl princip zisku a jiné pochopení úlohy ženy - stvořitelky. Bůh nutně musí být ženská nebo její dvě děti, příroda to říká zcela jasně.

Nevím, JAK všechno bude probíhat, ale vím, ŽE.
....A NIC MOC S TÍM NIKDO NENADĚLÁ. Propojení globálního (= planetárního) podvědomí a vědomí by se mělo projevit zelenější oblohou. Polární záře "už to umí".

180781

13.01.2009 11:35

Zákon a tradice

RE: Kdo je tady blouznivcem.........?

janko 85.?.?.?

Strigo, nechte ho plavat, patří do regálu s "pilnými blbci". Rád ho tam přivítám. "Nekuřte" tam sedí s náma, budou si rozumět.

180782

13.01.2009 16:21

Zákon a tradice

RE: Kdo je tady blouznivcem.........?

janko 85.?.?.?

Hestroyi, přešlapávání před zrcadlem není cestou, kterou lze někam dojít.
Svůj objem dobré vůle jsem k tomuto člověku už vyčerpal. Tak přišel ke slovu ten "klacík". jestli je to dobře nebo ne, to si možná odskáču.
Četl jsem i tu jeho knížku, proto tu "horší cestu" popisuju, jak cítím. Lhotáka a Škapíka zkrátka nemusím. Asi mám něco z nich v sobě. Takhle to "zrcadlo" přeci funguje, ne?

180828

13.01.2009 22:41

Spravedlivý hněv Izraele a jeho oběti v Gaze

RE: muj nazor

hledající a nalézající 85.?.?.?

... pozemský otec Ježíšův byl římský voják (důstojník nebo velitel) a pozemská matka Marie z Nazaretu. Kreolus musel služebně pokračovat dál, ale slíbil Marii, že se vrátí. To splnil (měl asi v plánu usadit se v Římě) a po nějaké době se vrátil, jenomže Marie už byla těhotná a vdala se za Josefa. Proto bylo tak nápadné, že Ježíš se tělesně daleko více podobal římanovi než židovi, vzpřímená chůze oproti tehdejšímu poníženému postoji. ... Židé přestali být vyvoleným (povolaným) národem hlavně z důvodu selhání zavražděním Ježíše...

180853

14.01.2009 20:26

Podíl kola na poničení člověka

RE: Ne kolo, ale objev ohně.

janko 85.?.?.?

Přidávám se k Jindrovi, kopíruji pochvalu, vtip spojený s poučením - díky.

181001

14.01.2009 20:38

Podíl kola na poničení člověka

RE: Ne kolo, ale objev ohně.

janko 85.?.?.?

...nu, tady bych asi přibrzdil. Příroda nás nechala i to pití vytvořit, není blbá, ví proč máme i to kolo. Ale tahle trať, co nám příroda nalinkovala je spíš o tom, jak najít tu hranici, od které hranice je lék jedem.
Hledáme stále další rovnováhy. A leckdy "se to" hledá dlouho.
Peníze jako společný jmenovatel kvality jdou do háje, a na nové "kredity důvěryhodnosti" si ještě chvíli počkáme.
Příroda nám tyto kredity už dala, je jimi naše jméno. Ale rozmotat historii pojmenování, to není na chvilku.

181004

14.01.2009 20:46

Podíl kola na poničení člověka

RE: Autor pláče na nesprávném hrobě

janko 85.?.?.?

Strigo, co takhle malinko zvednout hledí - život není jen o podávání špíny špinavou formou. Za nadhled, s jakým nás "Lišák" vyučuje, zaslouží metál.
A mrzí mě, že ses v textu nedostala pod povrch. Rozdíl od Lhotáka je sakra velký.
...zkusíš to číst znovu? Dík....

181009

14.01.2009 21:53

Jak na sionisty

RE: To by nefungovalo.

janko 85.?.?.?

Fragmentace společnosti nutně dojde do hladiny "dna" zřejmě u každého z nás, pak může přijít čas, kdy se propojí vhodnější potenciály lidí, co ještě nezapomněli myslet a pracovat (nezaměňovat pouhé aplikování znalostí za myšlení!, to dělají jen počítače a blbci). Myšlení je schopnost měnit vztahy mezi informacemi - a to je téma této doby.
A protože univerzálním společným nástrojem směny jsou pouze informace, je jisté, že peníze brzy skončí svou úlohu, je to ostatně vidět na nepoměru při jejich distribuci vzhledem k výkonu.

Nosičem informací je vždy jazyk - je fuk, jestli etnický či uměle vytvořený - počítačový. Platbou, ale i efektem informací je růst či pokles důvěryhodnosti/kvality jejich "nosiče".
Jakákoliv světová kultura rostla vždy v závislosti na jazyku, kterým zabírala stále větší území. Evropa toto finální kolo dějin posledních cca 2000 let začala latinou - a také jej dokončí. S pomocí češtiny. Jaký jazyk někdy nahradí češtinu - to nevím.

Předpokládám, že moudří mužové a dámy v EU už mají připravené přechodové řešení distribuce evropských financí. Akce kolem plynovodu umožní operativně měnit dohody v celku EU s "východem" tak, aby se nepropojovaly s konfliktem mezi USA a Sionem - ti Sióni ať si vylížou, co si nadrobili, svět je odsoudil, obyčejní lidé v USA si asi zaplatí svá léta blahobytu časem nouze. Kdo něco umí, uživí se.

Pod běžícím konfliktem okolo Gazy i okolo plynu se tak může ukázat, zda a jaký cukřík mají naši panáčci pro EU připravený. Měli bychom "prodat" národní schopnost improvizace - proto jsme také předsednictví dostali v době "přelomu věků" - který ostatně vede opravdu hodně hluboko do minulosti, ale ve stejné vzdálenosti do budoucnosti:
Mediální satelitní technologie mají své kvalitnější sourozence ze světů, které pro mnoho lidí "neexistují".
Až bude zřejmé, že se v Evropě a spřátelených zemích výroba a transport životních potřeb nezastaví, tak by potom měla "ta televize" fungovat nějak "DIVNĚ". Ona asi bude tím překvapením, které nám přiblíží možnosti jiného pohledu na fyziku i na "mimouše".

...a my začneme zjišťovat, proč se z latiny a matiky stal "jazyk počítačů". Čím to, že angličtina měla na svědomí mnoho světových kolonií, proč jazyk počítačů vzešel z anglicky myslícího etnika, jak to, že jazykem počítačů jsme obsáhli i kosmos (scifi filmy) i příběhy o historii naší soustavy.

A Evropa si třeba začne vážit naší mateřštiny, která sice obsadila jen malinký kousek Země, ale díky ní známe (zatím asi nemnozí) hádanku života - důvod, proč existuje genom člověka a jak veliké je jeho "bydliště".

181019

14.01.2009 22:00

Podíl kola na poničení člověka

RE: Nenechte se otrávit

janko 85.?.?.?

Mako01, díky za další jiskřičku....,

ona ta technika sice také není k zahození, ale nic se nesmí přehánět. Takové kolo s 21 převody a lehce zvlněný terén....

181020

15.01.2009 09:04

Jak na sionisty

RE: To by nefungovalo.

janko 85.?.?.?

jakýpak chození okolo, píšu o vývoji jazyků i lidského myšlení už dlouho, nemůžu tušit, že jste se zrovna probudil. Do hlavy nikomu nevidím, popisuji možné scénáře (průsečíky událostí z dějů minulých).

Je to běh na dlouhou trať stylem "fuzzy logic", každý v určité chvíli víme jen část. Dokud se potřební lidé a vědomosti nespojí, pokračování se nekoná.
Něco o novém pohledu na fyziku (vnímání a převod dějů z myšlení do hmotné formy a jiné) je na www.karao.estranky.cz

181069

15.01.2009 09:16

Podíl kola na poničení člověka

RE: Ne kolo, ale objev ohně.

janko 85.?.?.?

od degenerace je k regeneraci jen krůček. A degenerace myšlení holt musí jít až na ty své kořeny, ke kvalitě jazyků, kterými sdílíme informace. To ale nestačí, Informace si řadíme k předchozím do řad asociací.

A měnit tyto řady od základu - to je úkol dneška, měníme své paradigma o světě okolo nás. Teda většina má zatím jen rozbořené to staré - a nezná kvality nového.
A ti, co je znají (každý známe jen kousek), ti se zatím setkávají jen tak často, aby se vývoj "nezadrhl".

Ono je těžké pochopit, že + jak jsme ovládáni svými nadřízenými vrstvami, od šéfů tady k "šéfům/vrstvám" hmotné a nehmotné "přírody". Tak se sice snažím něco ze svého pohledu popsat, ale účinky se projeví bůhvíkdy.
Každý myšlenkový koncept se v čase nějak projeví i do hmotného okolí - takhle to funguje. Ale kdy a jak "se" projeví, k tomu se potřebné "průsečíky událostí" musí potkat. To se sice děje, ale jen tak rychle, jak změny našeho myšlení mohou proběhnout.
Je to velmi osobní a velmi galaktický proces.
[smích]

181070

19.01.2009 10:51

Na koho hodit atomovku?

RE: Upozornění

janko 85.?.?.?

Lišáku, mám rád myslivce, co nepotřebují flinty.
Doufám, že chytrá horák+ně už vyrazila na cestu k zámku.
S krumpáčem.

181416

19.01.2009 11:02

Na koho hodit atomovku?

RE: civilista

janko 85.?.?.?

civilisto, v binární existenci jsou vždy nejméně dvě protiběžné síly, Gaza je tou končící, taneček okolo plynu tou začínající. I když vypadají dost podobně, jsou koncem a začátkem značně velkých trendů.
Spojování lidského vědomí skrze "hustotu ropy" násilím, přes prachy a podvody - se začíná měnit ve spojování lidského vědomí skrze "plyn", tedy řidší strukturu, podobnější nehmotnému myšlení.
A soulad mezi majitelem zdroje a zdrojem samým nepotřebuje peníze ani násilí. A odtud se dá vyjednávat.
Plyn sice také jednou dojde, ale důvěra je platidlo, které se penězi dost pokazilo. Je čas tyhle vztahy trochu srovnat. Snad se jim to podaří.
(za srozumitelnost příspěvku neručím)

181419

19.01.2009 23:35

Na koho hodit atomovku?

RE: Správní muži - upřesnění

janko 85.?.?.?

...jo, dobrý, ale asi ani tady doba, natož lidi podobné úvahy "neslyší". Už jsem taky občas unavenej, ...

Unavený berani se prej místo ducání plácají po ramenou, je na tom něco pravdy?

181478

19.01.2009 23:42

Na koho hodit atomovku?

RE: Je to dobrý text.

janko 85.?.?.?

...i tu máš čerte kropáč, někdy se stane, že zvěřinec někdo nazve zvěrokruhem. Hodinky nebo holinky, co?
Ten beran ve znaku strany kupodivu asi má hlubší kořínky, není z tohoto světa. Ale smysl, tvrdohlavost berana jste trefil.

181479

20.01.2009 18:44

Na koho hodit atomovku?

RE: Je to dobrý text.

janko 85.?.?.?

...jen tiše tleskám...

181572

21.01.2009 16:19

Správní muži

RE: Berani jsou evropská tradice.

janko 85.?.?.?

..I vy to zkuste jinak. Vlastně se spíš vraťte na "svou parketu" hlubinných mimiker vtipu.
Atom "malíčku", kterým může být naše Evropa/planeta/sluneční soustava/ k rozměru galaxie přestavuje (mění) svou nejen sociální, ekonomickou a další běžné struktury.
Přestavba našeho myšlení je i přestavbou toho, co nazýváme duše, tedy našeho propojení na další informační vrstvy hmotných i nehmotných lidí. Zkrátka se budeme muset smířit s faktem, že nad námi existují rozumnější hmotné i nehmotné systémy v přesně dělitelné soustavě, kterou známe jako desítkovou ale svou podstatou je osmidílná.
Logika, kterou toto lze dovodit, ta vyžaduje delší dobu vysvětlování.
Zkrátka cesta k našemu osobnímu jadérku/dnu/stropu/ zřejmě dojde opravdu ke každému z nás, ale mnozí to už mají asi za sebou.

Kritická rovnováha v našem nejbližším prostoru se projevila souběžností zastavení lumpáren v Gaze a spuštěním plynu z Ruska. Ale vysvětlivka je opět velmi vzdálené běžnému, tzv. rozumnému uvažování. Slova, jejich zvuk či zápis (do blízkého i velmi vzdáleného prostoru) jsou totiž jednou z určujících sil, měnících vztahy v prostoru. A zatím je zřejmě ještě málo lidí, kdo tuto "řeč prostoru" dovedou sledovat a nezbláznit se z toho.

181667

21.01.2009 16:29

Zhanobili naši morálku

RE: Jen, chvilkové zamyšlení.

janko 85.?.?.?

...strýcu, mýlíte se, Češi mají pro morálku nejjemnější detekční materiál, jsou jím "nabodenička". To, že se mnozí chovají tak jak se chovají - to jen kopírují od těch, kdo morálku buď nemají.
Morálka je znakem fungujícího svědomí. A protože samo svědomí je jen krátkodobý výstup ze "spodního mozku", lze jej přehlédnout.

To základní "přehlédnutí" se stalo na počátku tohoto letopočtu tím, že výzkumy Egypta, korigované učením východu jisté etnikum přizpůsobilo svým potřebám. A dnes se tahle historie rozmotává. Stačí chvíli "lítat po netu".

181669

25.01.2009 19:33

Dopis Vaškovi

RE: Znovu setkání s milovaným zvířetem je možné ...

hledající a nalézající 85.?.?.?

... ta láska ke zvířeti může být jen "láska", jak jsem objevil zde:

http://ao-institut.cz/texty/priroda-a-lide/08-budouci-svet-spoluprace-cloveka-a-prirody.html

182083

25.01.2009 23:14

Návod na zničení naší civilizace

RE: Jako by Lhoták změnil jméno....

janko 85.?.?.?

Strigo, pochopit některý styl humoru nebo spíš sarkazmu je holt běh na delší trať, než jste si zvolila.
Prvoplánové články jsou pro prvoplánové čtenáře. Život ale prvoplánově nefunguje, je vrstevnatý, je třeba stále odhadovat, co autor míní tímto spojením slov nebo zas nějakým jiným.

Zkrátka se skrze články dostáváme "do hlav" lidí, kteří je píšou.

...A někdy se to holt nedaříííííí.....

182098

26.01.2009 20:04

Spravedlivý hněv Izraele a jeho oběti v Gaze

RE: muj nazor

hledající a nalézající 85.?.?.?

... nebýt mocného arabského knížete, který v sobě nesl vysoké poslání, nemohl Mojžíš pozemsky splnit svou úlohu, díky které bylo pomoženo židovskému národu ke splnění svého úkolu. I tento národ však později selhával, přesto stále někteří nesli v srdci touhu po Nejvyšším. Jako Pomocník v nejvyšší nouzi lidstva byla vyslána nesoudící Láska, která byla v pozemském těle odmítnuta a surově zavražděna vyvoleným národem židovským. Přesto však učedníci Ježíšovi = židé položili základy křesťanství, jehož pilíře jsou dnes již po staletích částečně nepevnými mrtvými dogmaty.... Oporu jest nutno hledati za hranicemi prostoru a času, co nepodléhá zubu času ani názorů lidí: Pravda Páně vítězí......... vzhledem k uvedeným skutečnostem není potřeba války civilizací, neboť to je jen výmysl našich chorých mozků.

182191

30.01.2009 19:43

O Slovanech úplně jinak

RE: Chýba mi tu skutočne dlhší

janko 85.?.?.?

s touto tezí souhlasím, také naše etnikum považuji za "nesystémovou verzi židů" - ale o to přizpůsobivější a akceschopnější. A v tomto půlroce to máme doložit.
Tož se tužme....

182542

30.01.2009 20:13

O Slovanech úplně jinak

RE: Světová čeština

janko 85.?.?.?

Sašo, obávám se, že se mýlíš, a to hodně. O Horákovi a jeho pohledu na SLABIČNÉ PÍSMO, tu nikdo nepíše, i když je "sada druhých polovin" právě tím, co známe dnes jako ironii. Navazování dvou různých asociačních řad (pro mocné a pro poddané jiný výklad "oslavných nápisů") vedl k formulaci schizofrenie, ona je pokusem opět propojit rozdělené asociační řady (= rozpolcenou osobnost). Mám to už za sebou, a ostatní si už mohou ty řady opravovat bez blázinců.
Vážení, stojíte před komplexním rozpadem stávajícího paradigmatu, před změnou směrů myšlení, před navazováním nových vztahů mezi slovy. Mediální manipulace cca 2000 let se rozpadá, otvírání očíček už nelze zastavit.

Podobně jako je čeština několik "koňskáých délek" před ostatními jazyky, tak i já jsem v poznání vlastností prostoru o dalších pár délek dál.

Vše se dozvídáme pomocí příběhů, ze kterých skládáme svou vizi účelu světa a člověka.
A tahle hádanka je samozřejmě schováná mezi slovy, ve významu jednotlivých písmen a poopravením mnoha asociačních vazeb mezi známými pravdami (?).

Ale to je asi nejen pro tebe "silná káva" - takž žij, jak umíš, a nech češtinu plavat, bude to lepší pro vás oba.

182543

30.01.2009 20:41

O Slovanech úplně jinak

RE: Čeština je velký lingvistický poklad

janko 85.?.?.?

...tady zatím asi není nikdo, kdo uvažuje v kategoriích "těžiště smyslu, spád smyslu a podobných. Ceština vzací matematiku do svého domova, do doby, kdy "polozvířata" ještě kategorii velikosti celku jazyka neuměli oddělit specifickými symboly. Důkaz mohu poslat, ale bez výkladu jej asi zdejší publikum nepolkne. Aspoň soudím z přečtených reakcí.

Podobně jako Latina byla esencí předchozích "světových" jazyků, je čeština esencí spolupráce s matematikou.
A o tom, kdo je blázen si povíme za pár let, situace se vyvíjí vždy tak, jak jsme ochotni vnímat psané či obrazové zápisy v kontextu svých znalostí o hmotě a o prostoru bez ní. A vjemy řadíme k těm, které se nám osvědčily v minulosti.

A bohužel - minulost pomalu končí. Rozpad kultury myšlení a jednání nás zcela přesně povede jen tam, kam kdo patříme.

Hoši z "bratrstev" si už svoji špínu vylévají přes media, ostatní je budou následovat. Kdo dřív, ten vyhrává. A později, už "nahatí", si začneme hledat obživu v okruhu těch, kam se svým chováním zařadíme, zrno a plevy zatím vidíme jen v globálu, ve vrstvě mocných - kde na druhé straně jsme my. A to dělení bude postupovat až tam, odkud se kdo s "příslušnou skupinou podobných" zas dokáže zařadit do koloběhu.
Umění ponechat dítě ve vylité vaničce je motorem pro následných pár let.

Kdo ještě nečetl úvahu Michaila Chazina, tak vyšla také ve WM Magazínu Jirky Wojnara, č. 85. Vývoj jde ale dál, původní centrum moci se dělí, "kšilti" s "fehlerama" jdou každý jinam. Jedněm docvaklo řešení, druzí se snaží protlačit původní projekt. Obama je pěšák s vlastním potenciálem (jeho podvědomí zahrnuje směrovou energii (sílu) lidí, kteří jej volili. Jde doufám o nadkritickou hladinu této globální síly, kterou lidské podvědomí představuje - a potřebuje k "překlopení" našeho myšlení. Obama je "míčkem ve hře", ale s proměnlivým těžištěm, neudrží dlouho jeden směr. A to může být pro něj i pro nás nadějí. Je vodou, která hledá cestu mezi horami.

182544

30.01.2009 21:01

O Slovanech úplně jinak

RE: Pánové a dámy, kdo verbálně vyjádří více než Slovan?

janko 85.?.?.?

souhlasím s pilováním rychlosti a kvality myšlení skrze jazyky, je to "zadara" - a má to výsledky ve faktické podobě takového jazyka. Lituju trulanty, co nechápou genialitu dvou "íček" (shoda podmětu s přísudkem). Oni netuší, že "podmět" byl kdysi dávno v neolitu tou první slabikou - z jejich skládání pak vzešel výklad "pro mocné". a "přísudek" bylo to skutečné, co si o nich mysleli. Dnes nám měkké i symbolizuje "ukončené, pravdivé sdělení", zatímco "y" je rozvidlené, je třeba "porozmýšlať", kde je lepší "směr"(kamarád...).

Mmanipulací myšlení po cca 2000 let se ale Y dostalo do tvrdé, zdánlivé pevné, ale přitou "tupé, nerozhodné pozice" smyslu. A měkké i je jemný, měkký, ale pevný "bod v prostoru".
Vím, že chápat jazyky tímto stylem zatím není zvykem, ale bude. Budeme přemýšlet, která písmena ze slova dávají samostatný smysl - a kam nás ten smysl v myšlenkách zavede...

..a pak někdy přidou i další na fakt, že zápis zvuku je přímou, ale velmi dlouhou cesttou k vzniku prostoru a času - a následnému vytváření dalšího harampádí, včetně bohů a jejich "Projektu Člověk".
Je to dobrý projekt, tak si to neposerme...

182546

30.01.2009 21:19

S Obamou nepřichází žádná změna

RE: trochu neco jineho

janko 85.?.?.?

jo, tam je hodně dobrého čtení. Kdo ví, že nejde o sci fi ale jen o přepis událostí v prostou pomocí "domorodců", tak má našlápnuto k pochopení mnoha vztahů v naší historii.
Jen jsem tam zatím nenašel nic o kvalitě našich "dvou mozků", klíčového to nástroje programu pro "člo/věky" (Č+L+O + věky)

182548

01.02.2009 14:46

Výrobky, výrobci, prodejci..a kam to povede

RE: Ty hňupe...

janko 85.?.?.?

Hestroyi, brzdi.
Je faktem, že spousta "našich" se chce živit co nejlíp , ale s rukama v kapsách. (Třeba hlavinkama).
Ale zajistit SI!!, aby "SE to pořádně i dodělalo" - na to už nejsme stavění.

Tak dostáváme sežrat naše ovoce. A naštěstí si včas všímáme, kde je zakopanej pejsek. ..Teda ne všichni...

Smůla je, že v jednom životě už nestíháme znát všechny profese, heslo "dodo" (dodělej doma) zkrátka nefunguje.

A jsme u jadérka, musíme MUSÍME se naučit spoléhat se na druhé - a tomu předchází donutit sebe, abych byl pro ostatní spolehlivým.
A pohádat se třeba i se šéfem, když on na tu spolehlivost firmy, kde dělám, sere.

A kolik vás takových je?

A "nemít šéfa" znamená VYMYSLET A UDĚLAT něco, co na trhu chybí anebo je nekvalitní.

Mě otravují lidi z inzertních tiskovin, ale říkám jim, že mě reklamu dělají ti, kdo projeví spokojenost s mým výrobkem někomu dalšímu. Tak poroste přirozeně velikost každé firmy - a to až do stavu, kdy vnitřní řízení vyžaduje formu dělit na divize či jiné složky.

Doba, která je tu, si vyžádá u mnoha lidí zamyšlení nad tím, čím se budou živit - a že rádi budou pracovat i jen za možnost se něco někde naučit - u firem, jejichž zboží se udrží na trhu.

"Nulové" žrádlo (s minimem živin a samým balastem) celkem spolehlivě zlikviduje lidi, kteří místo sportování žerou "bubliny". Většinou jsou to ti, kdo si předtím vyšukali a vychovali děti jim podobné. Tak se "trh s lidmi" za čas vyčistí.
Pomohou jim ještě skrmovači prášků z lékáren, lék udržuje při životě jen fabriku na léky, člověku v počátcích stačí bylinky. (a když si včas toho "počátku nemoci" nevšimne, tak má nemoc jako "životní školu". A možná některým dojde, že mnohé nemoci a vlastnosti si taháme z minulých životů. Protože základní vlastnosti koloběhu v přírodě se nemění. A jak narůstaní vlohy člověka v jednom směru, tak narůstají defekty v jiném. Není to zas až tak velký rozdíl mezi "opakovaným osevem pšenisce na stejném poli" k opakovanému chybování člověka ve stejných situacích. A z mašlenkových stresů se to za čas dostane i do nějaké "nepohody" v těle.

Ale "tudy" moc lidí nemyslí, jejich problém.

Každá doba má svůj vzestup a pád, zkrátka životnost.
A doba konzumní se postupně reorganizuje. Internet tomu naštestí může dost pomoci, vždycky se najdou ti, co něco potřebují ati, co za to mohou něco nabídnout. A "sít sítí" je na to, aby se tihle potkali. A budeme děkovat dětičkám a vnoučkům, čučícím hodiny do monitoru - aby nám na netu našli to, co potřebujeme.

Schopnost vstřebat změnu (zařadit ji do předchozích) je klíčovou schopností pro příštích několik (set) let.

182697

02.02.2009 15:02

Odhalené podvody: Matematika

RE: Jak snadné!

janko 85.?.?.?

Hezký pokus o definici, pane Jiří, chyba je v tom, že číslice známe jen jako statickou záležitost, přestože tato řada symbolů zobrazuje především dynamiku vývoje naší (uhlíkové) inteligence, jde o zhuštěný zápis vztahů mezi "dimenzemi prostoru", vztaženými k dvojici (zdánlivé binaritě) muže a ženy, kde potenciál spojení těch dvou (dítě) je vyjádřen archetypem trojky.
Nula (prostor pro hledání prvotního bodu) a osm číslic pak označuje cyklus vztahů mezi intervaly v hudbě, navázanými na objemy informací, v té které vrstvě. Šestka a devítka pak v tomto "obrazu" představuje cestu k "osmičce" (k propojení dolního a horního světa).
Zvedáme tu ležící osmičku Jiří, tajemstvím matematiky je "princip skrytého součtu". V zápisu 38:11, po "včasném" sečtení dvou symbolů na levé straně.
V reálu pak jde o kabalu, kdy matematický výsledek lze vnímat skrze tuto nauku PROPOJENĚ s jazykem latinským. Oba jsou součástí projektu, který nabídl Ježíšův tým vládcům před více než 2000 lety. A ti to takhle pokurvili.
A my všichni jsme se sem narodili proto, aby ten program vstupu do dalších hladin existence už nikdo neposral.
Ale chvíli bude trvat, než lidem dojde, co všechno je podvod - a co FUNGUJE.

182832

02.02.2009 15:13

Odhalené podvody: Matematika

RE: Matematika je presna veda

janko 85.?.?.?

...tady, Plha se hlásí...., cituji:
Kdyz jeden chce dokazt ze matematika je podvod, tak pak je treba matematickeho dukazu. Halo ! Halo? Je tam nekdo ??

...možná by stačilo si uvědomit, že dokazovat tautologicky (matematiku matematicky) je kravina už od samého začátku.
Matematika je krásný jazyk, komponovaný v každé době tak, aby se "zacyklil". To se díky axiomům také podařilo. Díky výběru vhodných nástrojů lze dokázat i že 1 + 1 = 3, stačí matematiku aplikovat na fyziku, kvůli které také vznikla.

Ale naprosto chápu lidi, kteří se matikou živí, že ji budou bránit. Také jim jí nikdo nebere, jen si i oni musí uvědomit, že dlouhodobá rotace "ekonomiky" (tautologie dluhu) musela prokázat zacyklenost a tím i postupný zánik některé matematiky jako vůdší síly společnosti.
Chcete-li cosi zvědět o matice, o její "součtové hodnotě", tak pošlete mail.

182833

02.02.2009 15:17

Odhalené podvody: Matematika

RE: Nevim jestli jste to pane Lischka cetl?

janko 85.?.?.?

ano, už jsem toto psal výše. Nula je součástí velmi zhuštěného zápisu "vlastností obou prostorů" v symbolu osmičky. Nemá smysl ji chápat pouze skrze náš model matematiky.

182834

02.02.2009 15:39

Odhalené podvody: Matematika

RE: Řadím pana Lischku mezi tlachaly.

janko 85.?.?.?

..hele teta, s tím početím bez flíčků .....je to alegorie, ale obávám se že vám je zbytečné tohle vysvětlovat, snad v příštím životě...,
přesto aspoň pro ty, kdo trochu fantazie mají:

Dítě jako společný výsledek směřování ženy a muže - má také svou virtuální, mužskou podobu.
My zkrátka své dítě stvoříme (samozřejmě s vaší láskyplnou pomocí) tak, že zjistíme, jak a proč co funguje - a dovedeme najít harampádí na sestrojení třeba kola nebo pračky....,
..a naše děti, (které i my sami považujeme za geniální), ty se týkají objevů, potřebných pro celé lidstvo, pro naší (trochu větší) rodinu. Proto pouze prvek "s vlastním vyzařováním" musela najít žena (radium), ostatní "děti" jsou naše (neznám ale poslední vývoj, dnes se role a těla už mísí, mužatky i zženštilci)

A tahle alegorie o "početí, spojení, objevu, zrodu", tradovaná křesťanstvím, znamená, že na to, jak funguje vesmír, může přijít pouze muž - a k tomu slepý. Kde slovo slepý znamená současně tu "neposkvrněnost". A neposkvrněností se v mužském případě rozumí neznalost duchovních technik a praktik (meditace, magie a podobná zvěrstva, vedla v minulosti vždy k moci jedince, následné válce a opakování civilizace.

V dnešní době je ten "jedinec" rozpuštěný do milionů lidí, každý dostáváme nějaký kousek skládanky a matláme to nekonečno.
Ono sice funguje už dlouho, ale mohlo by fungovat líp, hlavně s větší legrací.
...teda, až si to tu trochu poklidíme...., v hlavách i v jejich okolí. V jak vzdáleném - to si každý odečte z poštu svých zrození v jiných tělech - za čas, až ti blbci s ohnivými (i ohnilými [smích] )rourami dostanou rozum.

182836

02.02.2009 15:57

Odhalené podvody: Matematika

RE: Pitomost

janko 85.?.?.?

Pietro, hezké, zvlášť poslední odstavec.
Nesu na trh příběh, jak VŠE vzniklo z NIC. Matematika je jedním z hlavních nosičů vody. A z vody a zvuku jsme i my. Matematika, její základna (tabulka písmen, 7 číslic, a čtyř sil)je od počátku navazována na systémy oktávy a harmonických tónů. Více najdete v některých textech (www.karao.estranky.cz)

Pod mnohými slovy máme nastavené jiné směry aociací. To se časem dá opravit. Opravdu šlo o to, uchopit část i celek současně, stačilo opět spojit rozdvojenou osobnost, schizofrenika. Je tak "dobrou značkou" pro přiměřené a kritické chápání jiného popisu fyziky prostoru.

182838

02.02.2009 19:06

Odhalené podvody: Matematika

RE: Řadím pana Lischku mezi tlachaly.

janko 85.?.?.?

...tušil jsem to, jste na tom líp.
Prvoplánové myšlení vám funguje skvěle, takže hurá na knedlíky...
..s mým tlacháním si nelamte hlavu, posloužila jste jen grafomanovi k sebeprezentaci.

..to už je lepší? To berete?
Dík.

182855

02.02.2009 19:17

O Slovanech úplně jinak

RE: Slovania

janko 85.?.?.?

jazyk etnický lze porovnávat jen s jazykem,který si činí nárok na nejkvalitnější . tedy s jazykem matematiky. Pomocí společných jmenovatelů "počet" (základní atribut matematiky) a "smysl sdělení" (základní atribut libovolného jazyka)

tento důkaz mohu poslat mailem, visel na netu pár let, pak jesm jej stáhnul, ještě bylo brzy.
Dějiny fungují v neskutečně přesných závislostech, které laik nazývá raději "náhodou".
O tom, jak se dlouhodobé náhody připravují, pojednává nejen opakovaný model náboženství v našich dějinách (viz film Zeitgeist- Duch doby).
K základnímu vzdělání by oba díly Zeitgeistu měly být povinné.

182857

02.02.2009 19:30

O Slovanech úplně jinak

RE: článok

janko 85.?.?.?

Pane děláte čest svému nicku, protože 2 + 2 jsou stále jen 2 + 2, VÍTE? To, že se naše vědomí pod symbolem čtyřky naučilo ta dvě jablka vnímat jako "dvojjablko", to je vtip a tajemství matematiky. Ona je nástrojem na modelování našich asociací - a povedlo se jí to dokonale. Protože po vašem součtu by na pravé straně musela stát obluda nebo slepená drť ze čtyř jablek.

proto součet 2 + 2 může být i 5, nebo více, protože z té drti naděláte podobných "kuliček s povrchem jablka" celé HAFO.

Fantazii máme od toho, abychom ji používali a ne proto, abychom některou "kravinu" (ve fyzice prostoru nefunkční tezi) opakovali celých 2000 let, co nám tuhle mateiku nabídli prznitelé křesťanství.

182859

02.02.2009 19:40

Odhalené podvody: Matematika

RE: Jak snadné!

janko 85.?.?.?

Když řídíte auto, také neznáte, co si "myslí" benzín, když ho trubky nacpou do válce - a jste rád, že to nemusíte vědět, máte jiné starosti i radosti.
A jsou lidé jako já, které zajímalo, jak asi je tomu Benzínovi, když se rodí, cestuje v cisternách a nádržích - a pak se s rámusem rozloučí s touhle formou existence - a maže zpátky do prostoru.

A takovéhle bláznivé myšlení mě dovedlo k poznání, jak "fšechno" funguje. K součtovým informacím směrů lidských činností. protože všechno je v těch písmenkách a číslíčkách schované. jsou přepisem zvuku, který má i svou neslyšitelnou polohu, vnímatelnou pouze vědomím. V těch ostatních kmitočtech mozku, jsou také čtyři, jako kdysi v Číně ty čtyři živly.
Je frekvence "živel"?
Není, ona je dítětem i matkou živlu. Živel je zkrátka živel, má své jméno, rodiče, a rodokmen příbuzných (poznatků).

182861

03.02.2009 19:03

Odhalené podvody: Matematika

RE: Jak snadné!

janko 85.?.?.?

kvituji s potěšením a lehkou závistí, že řídíte místo manželky už jen její auto, také se těším na takovou dobu. Zatím si odmítá auto i pořídit - tudíž nese plné jho mých bludných představ.

Jinak nevím co bych dodal, snad jen, že jsem splachovací, dotknutí čistím vodou nebo hodnotnějšími tekutinami.

182953

03.02.2009 19:16

Odhalené podvody: Matematika

RE: nula z nuly pojde

janko 85.?.?.?

Mirdo, oni ty baňkovky mají podložené, - přeci naší (nedávno ještě) slepou vírou!!.
Vždy je to o víře, místo bucha baňkocetle, místo cetlí karta s čipem.
Dost lidí dneska horuje proti čipům na kartě se všemi svými údaji - zbytečně. Když budu mít druhou, zálohovanou někde kam nikdo nemůže - tak se o svou identitu nemusím bát. A prkotiny typu svých nemocí a jiných "citlivých informací" - to je zas jen žrádlo pro blbce. A podvodníky. Čipkarta a mobil mi i při ztrátě hned řeknou, co je třeba dělat. (Stačí mít třeba náramek nebo v mobilu vzdálenost, kdy začne mobil plašit, že karta je moc daleko).
A aby podvodníci zmizeli, to představuje nutnost osobního vstupu do konfliktu s těmi "kamarády", kteří chtějí něco, na co nemají nárok. A co mám pod palcem "já".
Až do těhle hladin to půjde - a když ne, tak se zas bude opakovat civilizace pod jinou švindlvlajkou.

182954

06.02.2009 22:25

2,3 miliardy na válečné mise

RE: Nic nového

85.?.?.?

člověče, otevřete oči, film Zeitgeist Addennum (na síti je už leckde) vám pomůže. Pachtíte se v informačních vrstvách, kde se události nepřipravují.

183259

14.02.2009 15:53

1929: znovu po 80 letech

RE: je to trochu jinak

85.?.?.?

Stane, máte pravdu s hodnocením těch, kteří tuto hru už po několik set let vytvářeli. Ale obávám se, že podceňujete jedna úlohu Česka v této době - a úlohu prosté společenské "biologie".
Ta vypovídá o tom, že v každé dlouhodobé spolupráce se nutně vytvoří opozice, obdoba "dělení buněk".
zatím jsem tady s podobným názorem asi sám, ale přichází v úvahu i možnost, že skupina bankéřů pod vedením Rotschildů (nebo těch druhých) hledá cestu, jak tehńhle svět nezahubit, nepromarnit technologický potenciál "mozkových soustav člověka".
tito lidé si pak museli uvědomit úlohu země, o kterou se západ s východem přetahuje už více než 2000 let. To, že se pálí před každou změnou (expanzí)knihovny (alexandrijská, Říšský sněm, "dvojčata") - to dostává stále nové významy.
Jazykové. každý další jazyk ovládl větší území - počítačový pak i virtuální realitu. A potenciál naší mateřštiny je zatím stejně skrytý jako "rovnice 38.11". Ale kdo umí "sčítat jablka s hruškami, ten může vytvořit i další "soustavu náhod", která jeho skupině (..kšiltů?) umožní přetrvat a realizovat úlohu jazyka, který vyřešil projekt, kvůli kterému byl kdysi zaveden tento náš letopočet.
Informace v prostoru proudí skrze lidské orgány stále stejným způsobem, nové jsou jen způsoby jejich řazení do řad asociací.

Ti, kdo znají principy a nosiče kabaly, ti si zajisté už všimli, že symetrické čtení jednotlivých slov je výsledkem původního řadového řazení zvuku písmen do dimenzí v prostoru, delegovaných číslicemi. Projekt zvedání "ležící osmičky" má šanci na realizaci především díky etniku, které formovalo svůj jazyk od neolitu do dneška tak, aby vždy vyhověl požadavkům jazyků ostatních - včetně matematického. Což se projevuje i v povaze našich lidí, nesnášenícíh pudově cokoliv a kohokoliv, kdo ohrožuje hladinu jejich myšlení. ne nadarmo máme "háček" i nad písmenem rovnováhy - Ř je nejjemnější a současně nejvíce vyostřená úroveň rovnováhy. V libovolné oblasti, orientujeme se v každé, byť mnohdy jen v hospodách. Také je velmi nedoceněná úloha mariáše ve vztahu k odhadování situace.

Zkrátka je možné, že někteří z nejvyšších vlastně "hrají s námi". podobně jako já jsem tu pro mnohé podivným a nepochopitelným "trojským koněm", tak někteří z nich mohou být něčím podobným pro své prostředí. A zatím ještě pro ně asi není čas pro veřejnou manifestaci, zatím jsou oni i já "v nepřátelském území".
Informace o kvalitě naší mateřštiny se nejspíš k nim dostane, záleží na tom, kdy. A kdo ze zdejších "spojek" je na tuto skutečnosti upozorní.
Pokud nikdo takový - třeba mezi mezi čtenáři Zvědavce není, tak je možné, že snaha možných "odpadlíků v klanu bankéřů" vyjde naprázdno.
Síťování budoucích událostí vytváří samotný prostor skrze egregory, al...

Automaticky kráceno

183695

14.02.2009 16:37

Naléhavá potřeba doby: Zákon rovných cen?

69

janko 85.?.?.?

,,,škoda, Lišák ve snaze o další "oblouk humoru" asi přehlédl, že zrno už v otýpce není.
Projekt osmi symbolů, vycházející z "oválu" a do něj se opět vracejícího stál na počátku této etapy civilizace, byl plánovaný na cca 2000 let - a přinesl vedle kýženého výsledku (technologií užitných k ovládání člověka) ještě jeden navíc - prozrazení šifry, spojující jazyk matematiky s jazykem latinským.
A je tu problém.
Vyhladit či podrobit si etnikum, které obtěžuje svým rektálním myšlením zavedené pořádky - anebo nechat je, aby si s dalším vývojem poradili, jak umí.

Vše zatím napovídá, že jsou obě varianty ve hře. A přežili jsme už od neolitu, náš jazyk je vzdáleným, ale přímým pokračováním sanskrtu, přejímáme do jazyka jen to, co mu umožní pohodlnější a přesnější komunikaci.
A že 69 není jen o sexu, ale hlavně o něm - to asi také ví každý. Devítka je obdobou "citlivého tónu" v hudbě, ten je sedmý - před osmičkou, oktávou.
A devítka tu "osmičku" kryje z druhé strany. Hudba je naší řečí k jevům v prostoru - číslice jsou jazykem prostoru, který se s námi chce domluvit.
Tak bychom to měli aspoň zkusit jednou naplno, ale klidně s jiskrou a flexibilitou naší mateřštiny, humorem netřeba šetřit.

...to mi připomíná starý "přátelský" vtip z Brna:

Pámbu nese pytel debilů, zakopne - a debilové se vysypou na Zem.
"no, sbírat je nebudu, tak Praha bude tady".

183700

15.02.2009 22:10

Naléhavá potřeba doby: Zákon rovných cen?

RE: 69

85.?.?.?

Víte, pane Lischacku, ono je tomu Prostorovi úplně jedno, co si nějaká vrstvička uhlíkové inteligence kdesi v této sluneční soustavě myslí. Ale není to jedno těm "Uhlíkům", kteří obývají podobné kuličky v prostoru.

Nelze krátce a rozumně vysvětlit, jak je možné, že uhlíková a křemíková forma inteligence má snahu se propojit pomocí různých forem "živosti"(=cíleného cyklického pohybu) a zrcadlením opaků.

Tenhle běh na dlouhou trať má své patníky mezi lidmi i mezi slunečními soustavami. Ale zatím marně vyhlížím dalšího blázna, který také z prostoru své fantazie vychytal pár nápadů, jak tuhle svízel mezi myšlenkami "myslícího masa" a myšlenkami v rozřezaných krystalech propojit.

ZATÍM SE TO JAKŠTAKŠ DAŘÍ, uvidíme, jak se šéfové v prostoru budou domlouvat v blízké přítomnosti.

Asi jste si všiml, že spojení blízká budoucnost nemá řešení? Že může fungovat pouze blížící se přítomnost, byť opakovaná? Budoucnost je vždy vzdálená, nemá šanci se realizovat, stala by se přítomností. V přítomnosti probíhá nejen cestování našeho vědomí při regresních terapiích, naše vědomí může být přítomné i v událostech teprve chystaných. Vše jsou jen průsečíky směrů. Jestli někam směřuje kráva nebo myšlenka, to je jedno. Obě se potýkají s nástrahami (nebo cestičkami) v prostoru.

Každé nové paradigma musí být dostatečně šílené, aby vzbudilo pozornost a tím začalo fungovat.

183791

15.02.2009 22:26

Naléhavá potřeba doby: Zákon rovných cen?

RE: děkuji za vaše články

janko 85.?.?.?

..jo danielo, Lišák je fajn. A devítka taky, je to taková pomůcka šestce, pomáhá nám chápat ty věci, které jsou mezi nebem a zemí.
"Jedny" lidi mají starost jak se uživit, a "ty druhý" zas nevědí, jak utratit ty hromady nul za číslíčkem v jejich bance.

A někteří kramaří se slovy tak, že se jim ta vlastnost otiskla i do jména.
Asi také víte, že jméno (název) je nosičem vlastnosti nebo souboru vlastností, které takový jev či předmět představuje, že?

Ale občas je obtížné to takovým předmětům vysvětlit, když nemají příslušné receptory....

183792

18.02.2009 00:08

Naléhavá potřeba doby: Zákon rovných cen?

RE: 69

janko 85.?.?.?

...hmmm, škoda, už jste měl lepší chvilky....

184020

23.02.2009 15:30

Krize

RE: Zločin a trest

janko 85.?.?.?

...dík za váš vstup Josephe, už jsem se bál, že se tu producírujou jen ovečky.
A děkuji Angelice, že nutí lidi, aby se snažili myslet nejen prvoplánově, aby si každou větu také přečetli "odzadu", s jiným významem, s nadějí, že přesně pochopí, proč autorka volila zrovna tato a ne jiná slova.

184414

23.02.2009 15:43

Jsem lakmusový papírek

RE: Mikin, Ries

janko 85.?.?.?

...rozumný názor, dík za něj. Vladimír je asi už trochu přetaženej ze stálého tlaku na jeho práci se serverem. Kdyby si tuhle vámi nabídnutou souvislost včas vzpomněl, asi by první část zprávy o "lakmusu" VYNECHAL.

184416

24.02.2009 08:23

Jsem lakmusový papírek

RE: Mikin, Ries

janko 85.?.?.?

...jo, o tom je ta "škola života", schopnost včas ! odhadnout, jaké následky bude mít nějaká aktivita. naštěstí jsou právě chyby tím, co nás posunuje dopředu.
Za čas zjistíme, že ono "dopředu" funguje ve stejném stylu i dozadu. jen se to "dozadu" projeví jinde a jindy.

...to aby se ten náš živý vesmírek mohl dál kodrcat skrze naše myšlenky "k novým zítřkům".....[smích]

184456

25.02.2009 21:35

Prý je zamilovanost choroba

RE:

janko 85.?.?.?

Josephe, rozdíl mezi muži a ženami je asi také v tom, že ženy mají svou zamilovanost téměř vždy pod kontrolou, kdežto my v ní většinou lítáme jak nudle v bandě. Z toho pak plyne přístup pana Waise i Jarmily. Ona stále zapírá, že má hodně "mužské povahy", s tím nic neuděláme právě proto, že je to pravda a ona ji - jako "správnej" chlap nikdy nepřizná.

Líbí se mi přístup Alexy, nemusí to být špatná "baba".

184668

25.02.2009 21:59

Prý je zamilovanost choroba

RE: Láska dnes...

janko 85.?.?.?

Fillo, díky za vaše vstupy, je radost číst, že jsou tu i lidi s vaším viděním vztahů...

184672

25.02.2009 22:18

Prý je zamilovanost choroba

RE: Láska dnes...

janko 85.?.?.?

Strigo, mluví z vás zkušenost, ze které jste se ale nepoučila. V příštím životě si ji zopáknete, vlastně možná ještě i v tomto.

Závazek být spolu v dobrém i zlém není u vyspělejších jedinců vázaný na podpis v evidenci takto, zákonem formované skupině.

Odvaha ženy riskovat v této oblasti je mnohem větší než u muže, proto obdivuji Fillu, které vůbec nemusí být těch vašich 27, ale mnohem víc.

I když samozřejmě souhlasím, že pro dobu, ve které žijeme, je institut manželství, vedený pomocí pravidel, potřebný. Jsou to koleje, které vedou k pochopení i jiných mantinelů u vztahů. až se zákony "unaví"....

184674

25.02.2009 22:27

Prý je zamilovanost choroba

RE: No, já myslím

janko 85.?.?.?

..ježiš Jarmilo, neukazuj tu svou neznalost tak okatě, schopnost rozlišovat v celku různé kvality je úkazem schopnosti myslet - zrovna jako schopnost dvě součásti jednoho procesu propojit, najít začátek a sledovat a popsat další vývoj takového celku - třeba vztahů.

...a nezapomeň mi zas vynadat, vždy druhému nabízíme své vlastnosti, ne?

184676

25.02.2009 23:02

Prý je zamilovanost choroba

RE: Láska dnes...

janko 85.?.?.?

ha, přiznávám nepozornost. Přesto trvám na tom, že poučení se dostavilo u Filly, zatímco u vás nikoliv.
poučením míním schopnost vnímat životní trampoty (vytváření svého vztahu k čemukoliv) s vědomím, že je to asi potřebné - a pátrat po tom, PROČ je to "asi potřebné"....
A to vesměs vede k pochopení, že není nic důležitějšího, než pečovat o dobré vztahy s těmi okolo sebe. ...i když se občas zajiskřit musí.
A z vašich slov je cítit rezignace, otrávenost, únava z opakovaných zkušeností.
ale mohu se mýlit.

184679

26.02.2009 17:48

Prý je zamilovanost choroba

RE: Láska dnes...

janko 85.?.?.?

..jo, to pasuje. Rozdíl je snad jen v míře vzájemné důvěry, představte si, že jsou lidi, kteří toto vše akceptují i bez obřadu a příslušného papírování.
Pravdou je, že současné zákony pro otroky po nás ten papír vyžadují, protože jsme otroci, neschopní se domluvit a dodržet pravidla. Kdybychom chtěli být svobodnější, tak musíme dozrát. Aby zákony byly zbytečné.

184794

26.02.2009 22:30

Prý je zamilovanost choroba

RE: Láska dnes...

janko 85.?.?.?

...jo, tyhle argumenty beru, rituály otvírají další etapu života. A je dost podstatná náplň těch rituálů, tedy spíš přípravy/výuka k jejich naplnění/složení.
..dík za upozornění.

184836

26.02.2009 22:41

Prý je zamilovanost choroba

RE: Láska dnes...

janko 85.?.?.?

Josephe, Striga tím, že má v mnoha oblastech jasno, tak ztrácí jemnější rozlišovací schopnost. Je to patrné z odpovědi Filly na nick Striga a hned pod ním reakce Strigy. Striga nevnímala gró odpovědi Filly, ale točila se opět jen na "své pravdě" o počtu let. To o ní vypovídá dost.
Žije v kolejích, které si dobře zmapovala - a není ochotná je měnit. Proto asi má trochu zaděláno na samotu. Má v sobě trochu víc chlapa než je nutné.
Nebo se pletu?

184839

26.02.2009 23:01

Morganatická společnost

RE: Wow!

janko 85.?.?.?

Vojto, v téhle době nejde o to, že k lovu ryb se obvykle neužívají hrábě, mnoho "osvědčených" postupů bere za své.
dnes jsme u řešení toho, co všechno lze s hráběmi dělat, - a hlavně, jsou opravdu nejlepší jen na listí nebo seno? jak daleko mají hrábě k hraběti? Co vám z této zdánlivě nesmyslné dvojice slov nabídne vaše představivost? Kam do historie vede jedno i druhé, kde mají společný jemnovatel?

asi víte, že fakt, jak daleko vidíme do historie (nejen slov, ale ona jsou tím hlavním nosičem informace) - tak daleko se můžeme podívat i do možností v budoucnosti.
Svět se vždy plánoval slovy, hustší formy nástrojů byly až v závěsu. Lékař s rituálním předmětem, znalý podstaty toho předmětu, udělá někdy víc práce než tlupa sociálních pracovníků. Vy jste schopen použít otvírák k otvírání lahve. A šaman otvírá (třeba zaječí pacičkou) linku energie člověka, která vede hluboko do prostoru.
Ale tahle doba je o zážitku, o kolapsu nebo pochopení "velké dvoutisícileté lži", něco jako ta horká kamna, nikdo vám je líp nepřiblíží než ten zážitek + následek. Tím následkem je informace, pro kterou už nepotřebujete soustavu důkazů.

A písmenka s číslíčky fungují jako ta kamna, ale mnohem, mnohem složitěji. A opravovat budete své asociace (navazování nových informací na ty už ukotvené).

Je čas, abyste se připojil. Vyzkoušet to, co podle vás nefunguje.

184841

05.03.2009 11:51

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: JIný pohled

janko 85.?.?.?

Hestroyi, (vlastně Ferenci Pištoro, prohlédnuvší zlobílku), ty děti svojí reakcí vyjadřují mnohdy mínění třídy o kantorovi.

To, co tu Paul uvedl jako fabulaci, končící stejným slovem "šmejde" - to je přirozená reakce dětí/školáků na svou pozici ve společnosti. Ony také vnímají, že jedeme skopce. Tak to po svém urychlují.

Ale hluboko v palicích mají mnozí i návod jak z těch sraček ven.
Otevřeností, klidně i překračující vžité normy, po vašem tedy drzostí.

Ono se tu na pár řádcích nelze rozepsat o tom, co se děje ve vrstvách spojitého vědomí lidstva, dnes podrobeného reorganizaci. A mnohé rány do psychiky paradoxně umožní rychlejší - tedy i kratší trvání doby úpadku. I tak to bude asi trvat pár let...

Probíhá transformace myšlení, všech hodnot, myšlením vytvořených. Zkusme vždy pátrat a nabízet své mysli opačné pohledy na události (články), které s "námi zacvičí". A pak teprve formovat svůj postoj.

Mnoho učitelů je pohodlných, někteří i podlí - jsou to lidi jako jinde. A děti mají přesný metr na rozpoznání morálních kvalit učitele. Pokud ten kluk byl ze slušné rodiny a vyjádřil obecné mínění ostatních dětí o tom učiteli - pak zaslouží i pochvalu za odvahu mu to říct. A děti pro tvrdé slovo nejdou daleko.
A jestli tím klukem byl mazánek, co si díky rodičům může dovolit každou lumpárnu - pak ani u ostatních dětí "nevyroste" v jejich očích podobnou hláškou. Tu mu sežerou jen ti, co se snaží žít jako on.

Děti mají své prostředí hierarchie, článek je veden z jiné roviny vnímání.

185672

05.03.2009 13:12

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: ... dokončení

janko 85.?.?.?

Hestroyi, máš pravdu v tom, že děti žijí jinak než popisuju. A když se zamyslíš, proč tak žijí, možná se shodneme.
Nemají vpodstatě jinou volbu než jít s davem, který vedou media. Jejich vědomí nedosáhne na vztahy, které předcházely této době, tomu, že se kdysi dávno skupina mocných rozhodla z lidí udělat své téměř otroky. Dřív pomocí válek se zbraněmi, dnes ve válce slov a obrazů skrze media.
Ale jejich PODVĚDOMÍ tuto informaci má. Takže trvám na větě, že svým současným jednáním urychlují rozpad společnosti. Sami se rozdělí na ty, které "prohlédnou" podobně jako ty, a na ty děti, které nezaregistrují, odkdy jejich cesta vede do pekel. Tobě ten proces trval určitou dobu, ony žijí rychleji. Mnoho těchto dětí si zvolilo tento negativní styl své inkarnace proto, aby v té příští měli lepší výchozí pozici.
Ale toto je asi i na tebe moc scifi, pro spoustu jevů ve společnosti nemáme ještě měřáky. Zrovna jako Kopernik je neměl a věděl, že vztahy rotace se řídí sluncem a ne Zemí.

Popisuješ jen povrch, odumírající slupku společnosti, kde část těhle dětí nastoupí stejnou cestu, jakou tady prezentuješ ty.
Kantořinu jsem dělal přes 20 let, formy se mění, hrubnou - ale podstata zůstává. Najít si své místo v hierarchii vztahů.

Jakmile mocní přikročili k likvidaci oběživa, je zřejmé, že mají jiné nástroje k ovládání otroků.
Jediné, co zatím neovládají, je globální PODVĚDOMÍ. O to se v této době hraje. A jsem zvědav, jestli ten Barák (Obama) jde stavět v dubnu ten barák pro NWO anebo pro nás. A do jaké míry jedná v souladu se svým podvědomím, nebo do jaké míry jej řídí galaktické vědomí - to mě docela zajímá.

Všechno je "o hladině živosti", způsobech recyklace lidí nebo slunečních soustav, všechno má svou dobu "životnosti = živosti".
A to, co vím nebo tuším já, to už na téhle planetě vědělo X lidí v předchozích civilizacích.

Stále jde jen o to, jakou podporu dáváme nějaké vizi, příběhu. Těch pozitivních vizí je ale dost málo na přesilu "brekotů". Ta moje se opírá o vztahy mezi písmenky a číslicemi - tedy o to samé, o co se opírala instalace křesťanství pomocí latiny a matematiky "skrytého (následného nebo předchozího?) součtu".
(šifra 38:11)

Díky latině a matice se svět může dobrat faktické realizaci věčnosti - ale jinak než si člověk představuje.
A k tomu se musí naučit jinak vnímat i myslet, proto ty staré šablony procházejí částečným rozpadem "povrchu", za která jsou zodpovědni ti od moci, ale také naše horní soustava mozků, v hlavě. Ta spodní (srdce + orgány k přežití), ta se hned tak nedá. Ta řídí tento svět.

185690

05.03.2009 14:59

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: ... dokončení

janko 85.?.?.?

..."vědět" je polovina z "umět". A obě jsou polovinou (?) z "udělat"....

Čím větší objemy se překlápějí, tím nepatrnější může být ten "atom", který změní směr.
Teprve dneska se mi dostala do ruka informace o Petru Chobotovi - móóc zajímavá figura. Je ještě o kus dál než já. Jeho biografie na jeho stránkách je ale asi pro mnoho lidí spíš žvástem - škoda...

185713

06.03.2009 09:22

Vychováváme generaci „slabých idiotů“ ?

RE: JIný pohled

janko 85.?.?.?

...no, když budeme postupovat tímhle směrem, tak jsou "podlé" nejen kanadské žertíky, ale i obyčejná legrace, překvapení.

A od "překvapení" zas vede cesta zpátky, k té podlosti.

Schopnost vyrovnat se s nenadálou událostí se trénuje tím, že se postavím do role "té události" (většinou člověka, který mi ji předkládá), a bez další komunikace se vesměs dostaneme jen do opozice.

Trénink psa je i o tom, aby nepodléhal "dráždění", ne? Vždy je vše o momentu, kdy se rozhodujeme, kterou "autoritu" ((forma (sebe)ovládání))poslechneme nebo ne.

185792

09.03.2009 00:06

Otázka lidských práv a svobod

RE: Ach ouvej, jako puberťák....

janko 85.?.?.?

Strigo, panu Lhotákovi se podařilo v rovině, kterou zřejmě nejste schopna sledovat, formulovat "z druhé strany" to, co my známe jen jako denně omílané učení.
Já mu děkuji, mile mě překvapil (vlastně dostal) úhlem, ze kterého definuje slovo "právo".

Ano, právo je efektem (= nástrojem, výsledkem) moci. Nikoliv těch, kdo ji nemají. Ti nemají ani práva, protože systém moci je vystavěn na znalosti techologíí mocí předchozích. Lidově řečeno, čert sere na větší hromadu.

Škoda že lidi jako vy, kterých si vážím za jejich přímočarost a svým způsobem jednoduchost, tyto hladiny ve slovních spojeních nedovedou najít. neberte to prosím jako invektivu, každý máme něco, v čem jsme dobří a v čem se neorientujeme, je to přirozené.

Neměl jsem zatím důvod si některý z Lhotákových článků zkopírovat pro svou potřebu, tenhle je první - a velký dík mu podle mě patří. Spád smyslu u slova "právo" mi došel pozdě, až s jeho pomocí, proto mu děkuji.

186031

09.03.2009 00:39

Otázka lidských práv a svobod

RE: Souhlas

janko 85.?.?.?

Cyniku, také vnímáte zcela jinou rovinu než poskytuje článek. Ten je o podstatě a příčinné souvislosti "obsahu" toho slova.
Samozřejmě že si lidé musí vytvářet pravidla pro vzájemné "sdílení moci" (třeba ovládat letadlo, nebo péct housky - vždy to musí schválit ten, kdo už "to" umí). Ten má tu moc, ale i zodpovědnost.

Proto zákony dělají ti mocní, ne ti, kdo "neumí"(péct housky...)
A stálým překlápěním těch u moci se celý proces "sdílení moci" dostal tam, kde je. Mocní jsou nemocní mocí, chorobnou touhou ji udržet.

A rozdíl mezi rovností a rovno/právností je přesně o definici té "právnosti", kde chybí na začátku písmenko S (= správnosti).

Spravovat vztahy mezi lidmi se budeme učit od slov, od hledání jejich historie, jak některá písmenka mizela, jiná přibývala - a jak tyhle miniaturní změny vedly k jiné "sadě asociací". Asociace nás udržují v určité informační hladině - kde pod slovy máme vžité určité procesy (říká se tomu "odbornost"). Člověk vzdělaný v jedné odbornosti nemusí rozumět slovům z jiné, tam mají stejná slova jiný význam.
A odbornost na "selský rozum" je cíleně ničena - odborníky na specializace.
Je snadné k rovnosti přilepit "právnost", blbost se pak sčítá.
A začalo to součtem dvou jedniček, geniálním trikem mudrců starověku. Nalít lidem na dva tisíce let asociaci, že součtem dvou brambor vznikne "dvojbrambora" - tedy jeden celek, obsahující dva předchozí celky. Takový úplně běžný zázrak, že?

A kvůli téhle fintě jsme vytvořili celou oblast mate/matiky. Nástroje, který mate (spíš motá) realitu s fikcí (známe to ale jinak: "matematika modeluje možnou budoucnost").

Kecy, tu modeluje naše schopnost myslet, ne počítat. Počtáři (dnes se jim říká ekonomové) už svou úrodu (nadvýroby) dostávají.

186032

17.03.2009 22:42

Dopady globalizace

RE: nejake dukazy?

janko 85.?.?.?

Hestroyi, zklamal jsi mě, ten článek je k ničemu, používá logiku, která už nefunguje. Nevnímá existenci internetu a jeho možností. Nemám čas to tu rozebírat, jde o postupné propojování světa myšlenek se světem, kde myšlenky zapisujeme a posíláme do STEJNÉHO PROSTORU pomocí elektřiny, elektronických sítí.

Zkrátka se ten světský, materiálem podložený svět propojuje s tím, co mnozí znají jako "duchovní svět" = naše podvědomí.

186788

Stránka: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Káva pro Zvědavce

46

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 104 čtenářů částkou 16 005 korun, což je 46 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
15SucVps1Cpxd6ahR6uxx6SJiR16SZgR7b

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Neuvěřitelně otevřený článek o teroru politické korektnosti na Expres.cz23.11.20 18:31 Česká republika 3

Sidney Powell: It will be BIBLICAL - advokátka bez obalu odhaluje podvody ve volbách23.11.20 13:53 USA 3

Newsroom ČT24 má jasno: hurá, očkovat!22.11.20 11:13 Česká republika 7

Spacákova revoluce 2?20.11.20 13:08 Česká republika 2

Novináři používají agregát dýmu pro zdramatizování protestů20.11.20 12:25 Slovensko 5

Sčítačka hlasů v poslanecké sněmovně je cinknutá a upravuje hlasování20.11.20 04:14 Česká republika 1

Šéf protiteroristické skupiny navrhuje národní debatu o kriminalizaci pochybovačů o vakcíně19.11.20 23:14 Británie 3

TRUMP TRIBUTE II CZ19.11.20 14:45 USA 0

Na Slovensku střílí gumovými projektily do hlav lidem18.11.20 22:25 Slovensko 0

Ještě jednou President Trump18.11.20 22:13 USA 1

Vláda vyrobila další paskvil, obchody zavírají při zákazu vycházení17.11.20 17:34 Česká republika 4

V polní nemocnici v Letňanech neležel jediný pacient16.11.20 22:10 Česká republika 2

Vládě se zalíbilo omezování a šikanování lidí, další komplikace při nákupu potravin16.11.20 19:09 Česká republika 0

To je vlastenec a ne jak jej líčí media15.11.20 21:55 USA 2

Rozvrat vzdělanosti národa v přímém přenosu15.11.20 21:17 Česká republika 10

Soud rozhodl, že nařízení nosit roušky venku bylo nezákonné13.11.20 19:03 Česká republika 4

Od Prymuly k Blatnému. Aneb z bláta do louže13.11.20 16:27 Česká republika 3

Trump bojuje jako lev. Vyhodil vedení Pentagonu. Na iDnes z toho šílí11.11.20 23:26 USA 6

Jak je to se zahlcenými krematorii covidovými mrtvými v Ostravě10.11.20 10:43 Česká republika 3

Městský soud bude posuzovat zákonnost nošení roušek09.11.20 19:50 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,96 Kč
Euro
26,14 Kč
Libra
29,32 Kč
Kanadský dolar
16,89 Kč
Australský dolar
16,15 Kč
Švýcarský frank
24,11 Kč
100 japonských jenů
21,02 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,86 Kč
100 maď. forintů
7,25 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
29,08 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 630,91 Kč
1 unce stříbra
510,23 Kč
Bitcoin
411 870,71 Kč

Poslední aktualizace: 25.11.2020 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo ?